Epiphany 0.x - en to ms translation catalogue (764 entries)

en: GNOME Web
ms: Sesawang GNOME

en: Web browser for GNOME
ms: Pelayar Sesawang untuk GNOME

en: The web browser for GNOME, featuring tight integration with the desktop and a simple and intuitive user interface that allows you to focus on your web pages. If you’re looking for a simple, clean, beautiful view of the web, this is the browser for you.
ms: Pelayar sesawang untuk GNOME, memfiturkan penyepaduan rapi dengan atas meja dengan antaramuka pengguna yang ringkas dan intuitif. Membolehkan anda kekal fokus terhadap laman sesawang anda. Jika anda mahukan laman sesawang kelihatan ringkas, kemas, dengan pandangan cantik, maka pelayar ini sesuai untuk anda.

en: GNOME Web is often referred to by its code name, Epiphany.
ms: Sesawang GNOME biasanya dikenali dengan kod nama Epiphany.

en: The GNOME web site displayed in GNOME Web
ms: Tapak sesawang GNOME dipaparkan dalam Sesawang GNOME

en: The GNOME Project
ms: Projek GNOME

en: Web
ms: Sesawang

en: Web Browser
ms: Pelayar Sesawang

en: Browse the web
ms: Layari sesawang

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: web;browser;internet;
ms: sesawang;pelayar;internet;

en: New Window
ms: Tetingkap Baharu

en: New Incognito Window
ms: Tetingkap Inkognito Baharu

en: Browse with caret
ms: Layar dengan karet

en: Home page
ms: Laman utama

en: Address of the user’s home page.
ms: Alamat laman utama pengguna.

en: Default search engine.
ms: Enjin gelintar lalai.

en: Name of the search engine selected by default.
ms: Nama bagi enjin gelintar terpilih secara lalai.

en: Default search engines.
ms: Enjin gelintar lalai.

en: List of the default search engines. It is an array in which each search engine is described by a name, an address, and a bang (shortcut).
ms: Senarai enjin gelintar lalai. Ia adalah satu tatasusunan yang mana setiap enjin gelintar dijelaskan mengikut nama, alamat, dan bang (pintasan).

en: Force new windows to be opened in tabs
ms: Paksa tetingkap baharu untuk dibuka dalam tab

en: Force new window requests to be opened in tabs instead of using a new window.
ms: Paksa permohonan tetingkap baharu yang dibuka dalam tab selain menggunakan satu tetingkap baharu.

en: Whether to automatically restore the last session
ms: Sama ada hendak memulihkan sesi terakhir secara automatik

en: Defines how the session will be restored during startup. Allowed values are “always” (the previous state of the application is always restored), “crashed” (the session is only restored if the application crashes) and “never” (the homepage is always shown).
ms: Takrif bagaimana sesi akan dipulihkan ketika permulaan. Nilai dibenarkan adalah "always" (keadaan terdahulu aplikasi sentiasa dipulihkan), "rosak" (sesi hanya dipulihkan jika aplikasi mengalami kerosakan) dan "never" (halaman utama sentiasa ditunjukkan).

en: Whether to delay loading of tabs that are not immediately visible on session restore
ms: Sama ada mahu lengah memuatkan tab yang tidak serta-merta tampak pada pemulihan sesi

en: When this option is set to true, tabs will not start loading until the user switches to them, upon session restore.
ms: Bila pilihan ini ditetapkan pada benar, tab tidak akan mula dimuatkan sehingga pengguna menukarnya, iaitu bila pemulihan sesi.

en: List of adblock filters
ms: Senarai penapis adblock

en: List of URLs with content filtering rules in JSON format to be used by the ad blocker.
ms: Senarai URL dengan peraturan tapisan kandungan dalam format JSON yang digunakan oleh penyekat iklan.

en: Whether to ask for setting browser as default
ms: Sama ada mahu menetapkan pelayar sebagai lalai

en: When this option is set to true, browser will ask for being default if it is not already set.
ms: Bila pilihan ini ditetapkan pada benar, pelayar akan bertanya untuk dijadikan lalai jika belum ditetapkan.

en: Start in incognito mode
ms: Mula dalam mod inkognito

en: When this option is set to true, browser will always start in incognito mode
ms: Bila pilihan ini ditetapkan pada benar, pelayar akan sentiasa bermula dalam mod inkognito

en: Expand tabs size to fill the available space on the tabs bar.
ms: Kembangkan saiz tab untuk mengisi ruang yang ada dalam palang tab.

en: If enabled the tabs will expand to use the entire available space in the tabs bar. This setting is ignored in Pantheon desktop.
ms: Jika dibenarkan tab akan dikembangkan untuk memenuhi keseluruhan ruang dalam palang tab. Tetapan ini diabaikan dalam atas-mej Pantheon.

en: The position of the tabs bar.
ms: Kedudukan palang tab.

en: Controls where the tabs bar is shown. Possible values are “top” (the default), “bottom”, “left” (vertical tabs with bar on the left) and “right” (vertical tabs with bar on the right).
ms: Kawal lokasi palang tab ditunjukkan. Nilai yang mungkin adalah "atas" (lalai), "bawah", "kiri" (tab menegak dengan palang di sebelah kiri) dan "kanan" (tab menegak dengan palang di sebelah kanan).

en: The visibility policy for the tabs bar.
ms: Dasar ketampakan untuk palang tab.

en: Controls when the tabs bar is shown. Possible values are “always” (the tabs bar is always shown), “more-than-one” (the tabs bar is only shown if there’s two or more tabs) and “never” (the tabs bar is never shown). This setting is ignored in Pantheon desktop, and “always” value is used.
ms: Kawal bila palang tab ditunjukkan. Nilai yang mungkin adalah "sentiasa" (palang tab sentiasa ditunjukkan), "lebih-dari-satu" (palang tab hanya ditunjukkan jika terdapat dua atau lebih tab) dan "tidak sesekali" (palang tab tidak sesekali ditunjukkan). Tetapan ini diabaikan dalam atas-meja Pantheon, dan nilai "sentiasa" digunakan.

en: Keep window open when closing last tab
ms: Kekalkan tetingkap terbuka bila menutup tab terakhir

en: If enabled application window is kept open when closing the last tab.
ms: Jika tetingkap aplikasi dibenarkan terbuka bila menutup tab terakhir.

en: Reader mode article font style.
ms: Gaya fon artikel mod pembaca.

en: Chooses the style of the main body text for articles in reader mode. Possible values are “sans” and “serif”.
ms: Pilih gaya teks badan utama untuk artikel dalam mod pembaca. Nilai yang mungkin adalah "sans" dan "serif".

en: Reader mode color scheme.
ms: Skema warna mod pembaca.

en: Selects the style of colors for articles displayed in reader mode. Possible values are “light” (dark text on light background) and “dark” (light text on dark background).
ms: Pilih gaya warna untuk artikel yang dipaparkan dalam mod pembaca. Nilai yang mungkin adalah "cerah" (teks gelap dengan latar belakang cerah) dan "gelap" (teks cerah dengan latar belakang gelap).

en: Minimum font size
ms: Saiz fon minimum

en: Use GNOME fonts
ms: Guna fon GNOME

en: Use GNOME font settings.
ms: Guna tetapan fon GNOME.

en: Custom sans-serif font
ms: Fon sans-serif suai

en: A value to be used to override sans-serif desktop font when use-gnome-fonts is set.
ms: Satu nilai yang digunakan untuk membatalkan fon atas-meja sans-serif ketika use-gnome-fonts ditetapkan.

en: Custom serif font
ms: Fon serif suai

en: A value to be used to override serif desktop font when use-gnome-fonts is set.
ms: Satu nilai yang digunakan untuk membatalkan fon atas-meja serif ketika use-gnome-fonts ditetapkan.

en: Custom monospace font
ms: Fon monospace suai

en: A value to be used to override monospace desktop font when use-gnome-fonts is set.
ms: Satu nilai yang digunakan untuk membatalkan fon atas-meja monospace ketika use-gnome-fonts ditetapkan.

en: Use a custom CSS
ms: Guna satu CSS suai

en: Use a custom CSS file to modify websites own CSS.
ms: Guna satu fail CSS suai untuk mengubah suai CSS milik tapak sesawang.

en: Enable spell checking
ms: Benarkan semakan ejaan

en: Spell check any text typed in editable areas.
ms: Semak ejaan mana-mana teks yang ditaip dalam kawasan boleh sunting.

en: Default encoding
ms: Pengekodan lalai

en: Default encoding. Accepted values are the ones WebKitGTK can understand.
ms: Pengekodan lalai. Nilai diterima adalah yang difahami WebKitGTK.

en: Languages
ms: Bahasa

en: Preferred languages. Array of locale codes or “system” to use current locale.
ms: Bahasa dikehendaki. Tatasusunan kod lokal atau "sistem" yang menggunakan lokal semasa.

en: Cookie accept
ms: Penerimaan kuki

en: Where to accept cookies from. Possible values are “always”, “no-third-party” and “never”.
ms: Lokasi kuki diterima. Nilai yang mungkin adalah “always”, “no-third-party” dan “never”.

en: Allow popups
ms: Benarkan timbul

en: Allow sites to open new windows using JavaScript (if JavaScript is enabled).
ms: Benarkan tapak membuka tetingkap baharu menggunakan JavaScript (jika JavaScript dibenarkan).

en: Enable smooth scrolling
ms: Benarkan penatalan lancar

en: Whether to enable smooth scrolling.
ms: Sama ada mahu benarkan penatalan lancar.

en: User agent
ms: Ejen pengguna

en: String that will be used as user agent, to identify the browser to the web servers.
ms: Rentetan yang akan digunakan sebagai ejen pengguna, untuk mengenal pasti pelayar pada pelayar sesawang.

en: Mobile user agent
ms: Ejen pengguna mudah alih

en: Whether to present a mobile user agent. If the user agent is overridden, this will have no effect.
ms: Sama ada mahu hadirkan ejen pengguna mudah alih. Jika ejen pengguna dibatalkan, ia tidak memberikan apa-apa kesan.

en: Enable adblock
ms: Benarkan adblock

en: Whether to block the embedded advertisements that web pages might want to show.
ms: Sama ada mahu menyekat iklan terbenam yang mana laman sesawang mahu tunjukkan.

en: Remember passwords
ms: Ingat kata laluan

en: Whether to store and prefill passwords in websites.
ms: Sama ada mahu menyimpan dan mengisi kata laluan dalam tapak sesawang.

en: Enable site-specific quirks
ms: Benarkan qurik khusus-tapak

en: Enable quirks to make specific websites work better. You might want to disable this setting if debugging a specific issue.
ms: Benarkan quirk untuk menjadikan tapak sesawang khusus berfungsi lebih baik. Anda mahu lumpuhkan tetapan ini jika menyahpepijat satu masalah khusus.

en: Enable safe browsing
ms: Benarkan pelayaran selamat

en: Whether to enable safe browsing. Safe browsing operates via Google Safe Browsing API v4.
ms: Sama ada mahu benarkan pelayaran selamat. Pelayaran selamat beroperasi melalui API Pelayar Selamat Google v4.

en: Google Safe Browsing API key
ms: Kunci API Pelayaran Selamat Google

en: The API key used to access the Google Safe Browsing API v4.
ms: Kunci API yang digunakan untuk mencapai API Pelayaran Selamat Google v4.

en: Default zoom level for new pages
ms: Aras zum lalai untuk halaman baharu

en: Enable autosearch
ms: Benarkan autogelintar

en: Whether to automatically search the web when something that does not look like a URL is entered in the address bar. If this setting is disabled, everything will be loaded as a URL unless a search engine is explicitly selected from the dropdown menu.
ms: Sama ada mahu gelintar sesawang secara automatik bila sesuatu tidak kelihatan seperti URL dimasukkan dalam palang alamat. Jika tetapan ini dilumpuhkan, segala-galanya akan dimuatkan sebagai URL melainkan satu enjin gelintar dipilih secara khusus melalui menu tarik turun.

en: Enable mouse gestures
ms: Benarkan gerak isyarat tetikus

en: Whether to enable mouse gestures. Mouse gestures are based on Opera’s behaviour and are activated using the middle mouse button + gesture.
ms: Sama ada mahu benarkan gerak isyarat tetikus. Gerak isyarat tetikus berasaskan kelakuan Opera dan diaktifkan menggunakan butang tetikus tengah + gerak isyarat.

en: Last upload directory
ms: Direktori muat naik terakhir

en: Keep track of last upload directory
ms: Kekalkan jejak bagi direktori muat naik terakhir

en: Last download directory
ms: Direktori muat turun terakhir

en: Keep track of last download directory
ms: Kekalkan jejak bagi direktori muat turun terakhir

en: Hardware acceleration policy
ms: Dasar pemecutan perkakasan

en: Whether to enable hardware acceleration. Possible values are “on-demand”, “always”, and “never”. Hardware acceleration may be required to achieve acceptable performance on embedded devices, but increases memory usage requirements and could expose severe hardware-specific graphics driver bugs. When the policy is “on-demand”, hardware acceleration will be used only when required to display 3D transforms.
ms: Sama ada mahu benarkan pemecutan perkakasan. Nilai yang mungkin adalah "on-demand", "sentiasa", dan "tidak sesekali". Pemecutan perkakasan diperlukan untuk mencapai prestasi boleh terima dalam peranti terbenam, tetapi meningkatkan keperluan penggunaan ingatan dan terdedah dengan pepijat pemacu grafik khusus-perkakasan yang parah. Ketika dasar ialah "on-demand", pemecutan perkakasan hanya akan digunakan bila diperlukan untuk memaparkan penjelmaan 3D.

en: Always ask for download directory
ms: Sentiasa tanya untuk direktori muat turun

en: Whether to present a directory chooser dialog for every download.
ms: Sama ada mahu hadirkan satu dialog pemilih direktori untuk setiap muat turun.

en: Web application additional URLs
ms: URL tambahan aplikasi Sesawang

en: The list of URLs that should be opened by the web application
ms: Senarai URL yang patut dibuka oleh aplikasi sesawang

en: The downloads folder
ms: Folder muat turun

en: The path of the folder where to download files to; or “Downloads” to use the default downloads folder, or “Desktop” to use the desktop folder.
ms: Laluan bagi folder yang mana fail muat turun; atau "Muat Turun" menggunakan folder muat turun lalai, atau "Atas Meja" yang menggunakan folder atas meja.

en: Window position
ms: Kedudukan tetingkap

en: The position to use for a new window that is not restored from a previous session.
ms: Kedudukan yang digunakan untuk satu tetingkap baharu yang tidak dipulihkan dari satu sesi terdahulu.

en: Window size
ms: Saiz tetingkap

en: The size to use for a new window that is not restored from a previous session.
ms: Saiz yang digunakan untuk satu tetingkap baharu yang tidak dipulihkan dari satu sesi terdahulu.

en: Is maximized
ms: Adalah dimaksimumkan

en: Whether a new window that is not restored from a previous session should be initially maximized.
ms: Sama ada satu tetingkap baharu yang tidak dipulihkan dari satu sesi terdahulu patut dimaksimumkan pada awalnya.

en: Disable forward and back buttons
ms: Lumpuhkan butang maju dan undur

en: If set to “true”, forward and back buttons are disabled, preventing users from accessing immediate browser history
ms: Jika ditetapkan "benar", butang maju dan undur dilumpuhkan, menghalang pengguna dari capai sejarah pelayar serta-merta

en: Currently signed in sync user
ms: Pengguna segerak semasa berdaftar masuk

en: The email linked to the Firefox Account used to sync data with Mozilla’s servers.
ms: Emel terpaut dengan Akaun Firefox digunakan untuk menyegerak data dengna pelayan Mozilla.

en: Last sync timestamp
ms: Setem masa segerak terakhri

en: The UNIX time at which last sync was made in seconds.
ms: Waktu UNIX yang mana segerak terakhir dibuat dalam saat.

en: Sync device ID
ms: ID peranti segerak

en: The sync device ID of the current device.
ms: ID peranti segerak bagi peranti semasa.

en: Sync device name
ms: Nama peranti segerak

en: The sync device name of the current device.
ms: Nama peranti segerak bagi peranti semasa.

en: The sync frequency in minutes
ms: Kekerapan segerak dalam minit

en: The number of minutes between two consecutive syncs.
ms: Bilangan minit antara dua segerak berturutan.

en: Sync data with Firefox
ms: Segerak data dengan Firefox

en: TRUE if Ephy collections should be synced with Firefox collections, FALSE otherwise.
ms: BENAR jika koleksi Ephy patut disegerak dengan koleksi Firefox, PALSU sebaliknya.

en: Enable bookmarks sync
ms: Benarkan segerak tanda buku

en: TRUE if bookmarks collection should be synced, FALSE otherwise.
ms: BENAR jika koleksi tanda buku patut disegerak, PALSU sebaliknya.

en: Bookmarks sync timestamp
ms: Setem masa segerak tanda buku

en: The timestamp at which last bookmarks sync was made.
ms: Setem masa yang mana segerak tanda buku terakhir dibuat.

en: Initial sync or normal sync
ms: Segerak awal atau segerak biasa

en: TRUE if bookmarks collection needs to be synced for the first time, FALSE otherwise.
ms: BENAR jika koleksi tanda buku perlu disegerak untuk pertama kali, PALSU jika sebaliknya.

en: Enable passwords sync
ms: Benarkan segerak kata laluan

en: TRUE if passwords collection should be synced, FALSE otherwise.
ms: BENAR jika koleksi kata laluan patut disegerak, PALSU jika sebaliknya.

en: Passwords sync timestamp
ms: Setem masa segerak kata laluan

en: The timestamp at which last passwords sync was made.
ms: Setem masa yang mana segerak kata laluan terakhir dibuat.

en: TRUE if passwords collection needs to be synced for the first time, FALSE otherwise.
ms: BENAR jika koleksi kata laluan perlu disegerak untuk pertama kali, PALSU jika sebaliknya.

en: Enable history sync
ms: Benarkan segerak sejarah

en: TRUE if history collection should be synced, FALSE otherwise.
ms: BENAR jika koleksi sejarah patut disegerak, PALSU jika sebaliknya.

en: History sync timestamp
ms: Setem masa segerak sejarah

en: The timestamp at which last history sync was made.
ms: Setem masa yang mana segerak sejarah terakhir dibuat.

en: TRUE if history collection needs to be synced for the first time, FALSE otherwise.
ms: BENAR jika koleksi sejarah perlu disegerak untuk pertama kali, PALSU jika sebaliknya.

en: Enable open tabs sync
ms: Benarkan segerak tab terbuka

en: TRUE if open tabs collection should be synced, FALSE otherwise.
ms: BENAR jika koleksi tab patut disegerak, PALSU jika sebaliknya.

en: Open tabs sync timestamp
ms: Setem masa segerak tab terbuka

en: The timestamp at which last open tabs sync was made.
ms: Setem masa yang mana segerak tab terbuka terakhir dibuat.

en: Decision to apply when microphone permission is requested for this host
ms: Keputusan untuk dilaksana ketika keizinan mikrofon dipinta untuk hos ini

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to access the user’s microphone. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
ms: Pilihan ini digunakan untuk menyimpan sama ada satu hos diberi telah diberi keizinan untuk mencapai mikrofon pengguna. Lalai "tidak ditentukan" bermaksud pelayar perlu menanya pengguna untuk keizinan, manakala "benarkan" dan "nafi" beritahu ia secara automatik keputusan semasa memohon.

en: Decision to apply when geolocation permission is requested for this host
ms: Keputusan untuk dilaksana ketika keizinan geolokasi dipinta untuk hos ini

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to access the user’s location. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
ms: Pilihan ini digunakan untuk menyimpan sama ada satu hos diberi telah diberi keizinan untuk mencapai lokasi pengguna. Lalai "tidak ditentukan" bermaksud pelayar perlu menanya pengguna untuk keizinan, manakala "benarkan" dan "nafi" beritahu ia secara automatik keputusan semasa memohon.

en: Decision to apply when notification permission is requested for this host
ms: Keputusan untuk dilaksana ketika keizinan pemberitahuan dipinta untuk hos ini

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to show notifications. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
ms: Pilihan ini digunakan untuk menyimpan sama ada satu hos diberi telah diberi keizinan untuk menunjukkan pemberitahuan. Lalai "tidak ditentukan" bermaksud pelayar perlu menanya pengguna untuk keizinan, manakala "benarkan" dan "nafi" beritahu ia secara automatik keputusan semasa memohon.

en: Decision to apply when save password permission is requested for this host
ms: Keputusan untuk dilaksana ketika keizinan kata laluan dipinta untuk hos ini

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to save passwords. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
ms: Pilihan ini digunakan untuk menyimpan sama ada satu hos diberi telah diberi keizinan untuk menyimpan kata laluan. Lalai "tidak ditentukan" bermaksud pelayar perlu menanya pengguna untuk keizinan, manakala "benarkan" dan "nafi" beritahu ia secara automatik keputusan semasa memohon.

en: Decision to apply when webcam permission is requested for this host
ms: Keputusan untuk dilaksana ketika keizinan kamera sesawang dipinta untuk hos ini

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to access the user’s webcam. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
ms: Pilihan ini digunakan untuk menyimpan sama ada satu hos diberi telah diberi keizinan untuk mencapai kamera sesawang pengguna. Lalai "tidak ditentukan" bermaksud pelayar perlu menanya pengguna untuk keizinan, manakala "benarkan" dan "nafi" beritahu ia secara automatik keputusan semasa memohon.

en: Decision to apply when advertisement permission is requested for this host
ms: Keputusan untuk dilaksana ketika keizinan iklan dipinta untuk hos ini

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to allow advertisements. The “undecided” default means the browser global setting is used, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
ms: Pilihan ini digunakan untuk menyimpan sama ada satu hos diberi telah diberi keizinan untuk membenarkan iklan. Lalai "tidak ditentukan" bermaksud pelayar perlu menanya pengguna untuk keizinan, manakala "benarkan" dan "nafi" beritahu ia secara automatik keputusan semasa memohon.

en: Memory usage
ms: Penggunaan ingatan

en: Version %s
ms: Versi %s

en: About Web
ms: Perihal Sesawang

en: Epiphany Technology Preview
ms: Pratonton Teknologi Epiphany

en: A simple, clean, beautiful view of the web
ms: Sebuah pandangan sesawang yang ringkas, kemas dan cantik

note: Displayed when opening applications without any installed web apps.
en: Applications
ms: Aplikasi

en: List of installed web applications
ms: Senarai aplikasi sesawang dipasang

en: Delete
ms: Padam

note: Note for translators: this refers to the installation date.
en: Installed on:
ms: Dipasang pada:

en: You can add your favorite website by clicking <b>Install Site as Web Application…</b> within the page menu.
ms: Anda boleh menambah tapak sesawang kegemaran anda dengan mengklik <b>Pasang Tapak sebagai Aplikasi Sesawang…</b> dalam menu halaman.

note: Displayed when opening the browser for the first time.
en: Welcome to Web
ms: Selamat Datang ke Sesawang

en: Start browsing and your most-visited sites will appear here.
ms: Mula pelayaran dan tapak-tapak kerap anda lawati akan muncul di sini.

en: Remove from overview
ms: Buang dari selayang pandang

en: Private Browsing
ms: Pelayaran Persendirian

en: You are currently browsing incognito. Pages viewed in this mode will not show up in your browsing history and all stored information will be cleared when you close the window. Files you download will be kept.
ms: Anda kini melayari secara inkognito. Halaman yang dilihat dalam mod ini tidak akan tersenarai dalam sejarah pelayaran anda dan semua maklumat tersimpan akan dikosongkan setelah anda menutup tetingkap. Fail-fail muat turun anda akan dikekalkan.

en: Incognito mode hides your activity only from people using this computer.
ms: Mod inkognito menyembunyikan aktiviti anda daripada individu lain yang juga menggunakan komputer ini.

en: It will not hide your activity from your employer if you are at work. Your internet service provider, your government, other governments, the websites that you visit, and advertisers on these websites may still be tracking you.
ms: Ia tidak akan menyembunyikan aktiviti-aktiviti anda daripada majikan anda ketika anda bekerja. Penyedia perkhidmatan internet anda, kerajaan anda, lain-lain pihak kerajaan, tapak sesawang yang anda lawati, dan tidak lupa pihak pengiklan dalam tapak sesawang tersebut masih dapat menjejaki kegiatan kamu.

note: Translators: a desktop notification when a download finishes.
en: Finished downloading %s
ms: Selesai memuat turun %s

note: Translators: the title of the notification.
en: Download finished
ms: Muat turun selesai

en: Download requested
ms: Muat turun dipinta

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Download
ms: _Mua turun

en: Type: %s (%s)
ms: Jenis: %s (%s)

note: From
en: From: %s
ms: Daripada: %s

note: Question
en: Where do you want to save the file?
ms: Lokasi fail yang anda mahu simpankan?

note: File Chooser Button
en: Save file
ms: Simpan fail

note: Translators: 'ESC' and 'F11' are keyboard keys.
en: Press %s to exit fullscreen
ms: Tekan %s untuk keluar dari skrin penuh

note: Translators: this means WebDriver control.
en: Web is being controlled by automation.
ms: Sesawang telah dikawal secara automasi.

en: Send an email message to “%s”
ms: Hantar satu mesej emel kepada "%s"

en: Blank page
ms: Laman kosong

note: Title for the blank page
en: Most Visited
ms: Terbanyak Dilawati

en: Arabic (_IBM-864)
ms: Arab (_IBM-864)

en: Arabic (ISO-_8859-6)
ms: Arab (ISO-_8859-6)

en: Arabic (_MacArabic)
ms: Arab (_MacArabic)

en: Arabic (_Windows-1256)
ms: Arab (_Windows-1256)

en: Baltic (_ISO-8859-13)
ms: Baltik (_ISO-8859-13)

en: Baltic (I_SO-8859-4)
ms: Baltik (I_SO-8859-4)

en: Baltic (_Windows-1257)
ms: Baltik (_Windows-1257)

en: _Armenian (ARMSCII-8)
ms: _Armenia (ARMSCII-8)

en: _Georgian (GEOSTD8)
ms: _Georgia (GEOSTD8)

en: Central European (_IBM-852)
ms: Eropah Tengah (_IBM-852)

en: Central European (I_SO-8859-2)
ms: Eropah Tengah (I_SO-8859-2)

en: Central European (_MacCE)
ms: Eropah Tengah (_MacCE)

en: Central European (_Windows-1250)
ms: Eropah Tengah (_Windows-1250)

en: Chinese Simplified (_GB18030)
ms: Cina Dipermudah (_GB18030)

en: Chinese Simplified (G_B2312)
ms: Cina Dipermudah (G_B2312)

en: Chinese Simplified (GB_K)
ms: Cina Dipermudah (GB_K)

en: Chinese Simplified (_HZ)
ms: Cina Dipermudah (_HZ)

en: Chinese Simplified (_ISO-2022-CN)
ms: Cina Dipermudah (_ISO-2022-CN)

en: Chinese Traditional (Big_5)
ms: Cina Tradisional (Big_5)

en: Chinese Traditional (Big5-HK_SCS)
ms: Cina Tradisional (Big5-HK_SCS)

en: Chinese Traditional (_EUC-TW)
ms: Cina Tradisional (_EUC-TW)

en: Cyrillic (_IBM-855)
ms: Cyril (_IBM-855)

en: Cyrillic (I_SO-8859-5)
ms: Cyril (I_SO-8859-5)

en: Cyrillic (IS_O-IR-111)
ms: Cyril (IS_O-IR-111)

en: Cyrillic (_KOI8-R)
ms: Cyril (_KOI8-R)

en: Cyrillic (_MacCyrillic)
ms: Cyril (_MacCyrillic)

en: Cyrillic (_Windows-1251)
ms: Cyril (_Windows-1251)

en: Cyrillic/_Russian (IBM-866)
ms: Cyril/_Rusia (IBM-866)

en: Greek (_ISO-8859-7)
ms: Yunani (_ISO-8859-7)

en: Greek (_MacGreek)
ms: Yunani (_MacGreek)

en: Greek (_Windows-1253)
ms: Yunani (_Windows-1253)

en: Hebrew (_IBM-862)
ms: Ibrani (_IBM-862)

en: Hebrew (IS_O-8859-8-I)
ms: Ibrani (IS_O-8859-8-I)

en: Hebrew (_MacHebrew)
ms: Ibrani (_MacHebrew)

en: Hebrew (_Windows-1255)
ms: Ibrani (_Windows-1255)

en: _Visual Hebrew (ISO-8859-8)
ms: Ibrani _Tampak (ISO-8859-8)

en: Japanese (_EUC-JP)
ms: Jepun (_EUC-JP)

en: Japanese (_ISO-2022-JP)
ms: Jepun (_ISO-2022-JP)

en: Japanese (_Shift-JIS)
ms: Jepun (_Shift-JIS)

en: Korean (_EUC-KR)
ms: Korea (_EUC-KR)

en: Korean (_ISO-2022-KR)
ms: Korea (_ISO-2022-KR)

en: Korean (_JOHAB)
ms: Korea (_JOHAB)

en: Korean (_UHC)
ms: Korea (_UHC)

en: _Celtic (ISO-8859-14)
ms: _Celt (ISO-8859-14)

en: _Icelandic (MacIcelandic)
ms: _Iceland (MacIcelandic)

en: _Nordic (ISO-8859-10)
ms: _Nord (ISO-8859-10)

en: _Persian (MacFarsi)
ms: _Parsi (MacFarsi)

en: Croatian (Mac_Croatian)
ms: Croatia (Mac_Croatian)

en: _Romanian (MacRomanian)
ms: _Romania (MacRomanian)

en: R_omanian (ISO-8859-16)
ms: R_omania (ISO-8859-16)

en: South _European (ISO-8859-3)
ms: _Eropah Selatan (ISO-8859-3)

en: Thai (TIS-_620)
ms: Siam (TIS-_620)

en: Thai (IS_O-8859-11)
ms: Baltik (IS_O-8859-13)

en: _Thai (Windows-874)
ms: _Siam (Windows-874)

en: Turkish (_IBM-857)
ms: Turki (_IBM-857)

en: Turkish (I_SO-8859-9)
ms: Turki (I_SO-8859-9)

en: Turkish (_MacTurkish)
ms: Turki (_MacTurkish)

en: Turkish (_Windows-1254)
ms: Turki (_Windows-1254)

en: Unicode (UTF-_8)
ms: Unikod (UTF-_8)

en: Cyrillic/Ukrainian (_KOI8-U)
ms: Cyril/Ukraine (_KOI8-U)

en: Cyrillic/Ukrainian (Mac_Ukrainian)
ms: Cyril/Ukraine (Mac_Ukrainian)

en: Vietnamese (_TCVN)
ms: Vietnam (_TCVN)

en: Vietnamese (_VISCII)
ms: Vietnam (_VISCII)

en: Vietnamese (V_PS)
ms: Vietnam (V_PS)

en: Vietnamese (_Windows-1258)
ms: Vietnam (_Windows-1258)

en: Western (_IBM-850)
ms: Barat (_IBM-850)

en: Western (_ISO-8859-1)
ms: Barat (_ISO-8859-1)

en: Western (IS_O-8859-15)
ms: Barat (IS_O-8859-15)

en: Western (_MacRoman)
ms: Barat (_MacRoman)

en: Western (_Windows-1252)
ms: Barat (_Windows-1252)

note: The following encodings are so rarely used that we don't want to * pollute the "related" part of the encodings menu with them, so we * set the language group to 0 here.
en: English (_US-ASCII)
ms: Inggeris (_US-ASCII)

en: Unicode (UTF-_16 BE)
ms: Unikod (UTF-_16 BE)

en: Unicode (UTF-1_6 LE)
ms: Unikod (UTF-1_6 LE)

en: Unicode (UTF-_32 BE)
ms: Unikod (UTF-_32 BE)

en: Unicode (UTF-3_2 LE)
ms: Unikod (UTF-3_2 LE)

note: Translators: this is the title that an unknown encoding will * be displayed as.
en: Unknown (%s)
ms: Tidak diketahui (%s)

en: Text not found
ms: Teks tidak ditemui

en: Search wrapped back to the top
ms: Gelintar dililit kembali ke bahagian teratas

en: Type to search…
ms: Taip untuk gelintar…

en: Find previous occurrence of the search string
ms: Cari kejadian terdahulu bagi rentetan gelintar

en: Find next occurrence of the search string
ms: Cari kejadian berikutnya bagi rentetan gelintar

en: %s is not a valid URI
ms: %s bukanlah URI yang sah

en: Open
ms: Buka

en: Not No_w
ms: B_ukan Sekarang

en: _Never Save
ms: _Tidak Sesekali Simpan

en: _Save
ms: _Simpan

note: Translators: The %s the hostname where this is happening. * Example: mail.google.com.
en: Do you want to save your password for “%s”?
ms: Anda mahu menyimpan kata laluan untuk "%s"?

note: Translators: Message appears when insecure password form is focused.
en: Heads-up: this form is not secure. If you type your password, it will not be kept private.
ms: Penting: borang ini tidak selamat. Jika anda menaip kata laluan anda, ia tidak disimpan secara persendirian.

en: Web process crashed
ms: Proses sesawang mengalami kerosakan

en: Web process terminated due to exceeding memory limit
ms: Proses sesawang ditamatkan atas sebab melampaui had ingatan

en: Deny
ms: Nafi

en: Allow
ms: Benarkan

note: Translators: Notification policy for a specific site.
en: The page at %s wants to show desktop notifications.
ms: Halaman %s mahu menunjukkan pemberitahuan atas meja.

note: Translators: Geolocation policy for a specific site.
en: The page at %s wants to know your location.
ms: Halaman %s mahu tahu lokasi anda.

note: Translators: Microphone policy for a specific site.
en: The page at %s wants to use your microphone.
ms: Halaman %s mahu guna mikrofon anda.

note: Translators: Webcam policy for a specific site.
en: The page at %s wants to use your webcam.
ms: Halaman %s mahu guna kamera sesawang anda.

note: translators: %s here is the address of the web page
en: Loading “%s”…
ms: Memuatkan "%s"…

en: Loading…
ms: Memuatkan…

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website presented identification that belongs to a different website.
ms: Tapak sesawang ini menunjukkan pengenalan yang sebenarnya milik tapak sesawang lain.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification is too old to trust. Check the date on your computer’s calendar.
ms: Pengenalan tapak sesawang ini terlalu tua untuk dipercayai. Sila periksa tarikh pada kalendar komputer anda.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification was not issued by a trusted organization.
ms: Pengenalan tapak sesawang ini tidak dikeluarkan oleh organisasi yang dipercayai.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification could not be processed. It may be corrupted.
ms: Pengenalan tapak sesawang ini tidak dapat diproses. Ia mungkin telah rosak.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification has been revoked by the trusted organization that issued it.
ms: Pengenalan tapak sesawang ini telah ditarik balik oleh organisasi dipercayai yang telah mengeluarkannya.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification cannot be trusted because it uses very weak encryption.
ms: Pengenalan tapak sesawang ini tidak boleh dipercayai kerana ia menggunakan penyulitan yang lemah.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification is only valid for future dates. Check the date on your computer’s calendar.
ms: Pengenalan tapak sesawang ini hanya sah untuk tarikh akan datang. Sila periksa tarikh pada kalendar komputer anda.

note: Page title when a site cannot be loaded due to a network error. Page title when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: Problem Loading Page
ms: Masalah Memuatkan Halaman

note: Message title when a site cannot be loaded due to a network error.
en: Unable to display this website
ms: Tidak boleh memaparkan tapak sesawang ini

note: Error details when a site cannot be loaded due to a network error.
en: The site at %s seems to be unavailable.
ms: Tapak %s nampaknya tidak boleh dicapai.

note: Further error details when a site cannot be loaded due to a network error.
en: It may be temporarily inaccessible or moved to a new address. You may wish to verify that your internet connection is working correctly.
ms: Ia mungkin tidak boleh dicapai buat sementara atau telah dialih ke alamat baharu. Sila periksa sambungan internet anda sama ada bersambung atau sebaliknya.

note: Technical details when a site cannot be loaded due to a network error.
en: The precise error was: %s
ms: Ralat persis adalah: %s

note: The button on the network error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on the page crash error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on the process crash error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE.
en: Reload
ms: Muat Semula

note: Message title when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: Oops! There may be a problem
ms: Alamak! Ada masalah berlaku

note: Error details when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: The page %s may have caused Web to close unexpectedly.
ms: Halaman %s mungkin telah menyebabkan Sesawang terpaksa ditutup tanpa dijangka.

note: Further error details when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: If this happens again, please report the problem to the %s developers.
ms: Jika ia masih berlaku, sila laporkan masalah tersebut kepada pembangun %s.

note: Page title when a site cannot be loaded due to a process crash error.
en: Problem Displaying Page
ms: Masalah Memaparkan Halaman

note: Message title when a site cannot be loaded due to a process crash error.
en: Oops!
ms: Alamak!

note: Error details when a site cannot be loaded due to a process crash error.
en: Something went wrong while displaying this page. Please reload or visit a different page to continue.
ms: Ada masalah berlaku ketika memaparkan halaman ini. Sila muat semula atau lawati laman lain untuk teruskan.

note: Page title when a site is not loaded due to an invalid TLS certificate.
en: Security Violation
ms: Pelanggaran Keselamatan

note: Message title when a site is not loaded due to an invalid TLS certificate.
en: This Connection is Not Secure
ms: Sambungan Ini tidak Selamat

note: Error details when a site is not loaded due to an invalid TLS certificate.
en: This does not look like the real %s. Attackers might be trying to steal or alter information going to or from this site.
ms: Ia tidak kelihatan seperti %s yang sebenar. Penyerang mungkin cuba mencuri atau mengubah maklumat masuk atau keluar dari tapak ini.

note: The button on the invalid TLS certificate error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on unsafe browsing error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on no such file error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE.
en: Go Back
ms: Undur

note: The hidden button on the invalid TLS certificate error page. Do not add mnemonics here. The hidden button on the unsafe browsing error page. Do not add mnemonics here.
en: Accept Risk and Proceed
ms: Terima Risiko dan Teruskan

note: Page title when a site is flagged by Google Safe Browsing verification.
en: Security Warning
ms: Amaran Keselamatan

note: Message title on the unsafe browsing error page.
en: Unsafe website detected!
ms: Laman sesawang tidak selamat dikesan!

en: Visiting %s may harm your computer. This page appears to contain malicious code that could be downloaded to your computer without your consent.
ms: Melawati %s mungkin membahayakan komputer anda. Halaman ini nampaknya mengandungi kod hasad yang cuba dimuat turun ke dalam komputer anda tanpa kebenaran anda.

en: You can learn more about harmful web content including viruses and other malicious code and how to protect your computer at %s.
ms: Anda boleh ketahui lebih lanjut berkenaan kandungan sesawang merbahaya termasuklah virus-virus dan lain-lain kod hasad serta bagaimana hendak melindungi komputer anda di %s.

en: Attackers on %s may trick you into doing something dangerous like installing software or revealing your personal information (for example, passwords, phone numbers, or credit cards).
ms: Penyerang di %s boleh mengumpan anda membuat tindakan merbahaya seperti memasang perisian atau mendedahkan maklumat peribadi anda (sebagai contoh, kata laluan, nombor telefon, atau kad kredit).

en: You can find out more about social engineering (phishing) at %s or from %s.
ms: Anda boleh ketahui lebih lanjut berkenaan kejuruteraan sosial (pemancingan) di %s atau menerusi %s.

en: %s may contain harmful programs. Attackers might attempt to trick you into installing programs that harm your browsing experience (for example, by changing your homepage or showing extra ads on sites you visit).
ms: %s mungkin mengandungi program-program memudaratkan. Penyerang cuba mengumpan anda memasang program-program yang memudaratkan kegiatan pelayaran anda (sebagai contoh, dengan mengubah laman utama anda atau memaparkan iklan-iklan dalam tapak-tapak yang anda lawati).

en: You can learn more about unwanted software at %s.
ms: Anda boleh ketahui lebih lanjut berkenaan perisian tidak dikehendaki di %s.

note: Page title on no such file error page Message title on the no such file error page.
en: File not found
ms: Fail tidak ditemui

en: %s could not be found.
ms: %s tidak ditemui.

en: Please check the file name for capitalization or other typing errors. Also check if it has been moved, renamed, or deleted.
ms: Sila periksa nama fail yang mengandungi huruf besar atau lain-lain ralat menaip. Dan juga sila periksa jika ia telah dialih, dinamakan semula, atau dipadamkan.

en: None specified
ms: Tiada dinyatakan

en: Technical information
ms: Maklumat teknikal

en: Unspecified
ms: Tidak Dinyatakan

note: If we don't have XDG user dirs info, return an educated guess.
en: Downloads
ms: Muat turun

note: If we don't have XDG user dirs info, return an educated guess.
en: Desktop
ms: Atas Meja

en: Could not create a temporary directory in “%s”.
ms: Tidak dapat mencipta direktori semasa di dalam "%s".

en: The file “%s” exists. Please move it out of the way.
ms: Fail "%s" telah wujud. Sila alihkan ianya keluar.

en: Failed to create directory “%s”.
ms: Gagal mencipta direktori "%s".

en: Could not display help: %s
ms: Tidak dapat memaparkan bantuan: %s

note: Translators: First %s is the name of the user currently logged in on the * machine. The second %s is the machine's name. You can use the variables * in a different order by changing them to %2$s and %1$s.
en: %s’s GNOME Web on %s
ms: Sesawang GNOME %s pada %s

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 12∶34 am"
en: Today %I∶%M %p
ms: Hari Ini %I∶%M %p

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 15∶34"
en: Today %H∶%M
ms: Hari Ini %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 12∶34 am"
en: Yesterday %I∶%M %p
ms: Semalam %l:%M %p

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 15∶34"
en: Yesterday %H∶%M
ms: Semalam %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in a different year, * strftime format. e.g. "Feb 12 1997"
en: %b %d %Y
ms: %d %b %Y

note: impossible time or broken locale settings
en: Unknown
ms: Tidak diketahui

note: Translators: The first %s is the username and the second one is the * security origin where this is happening. Example: gnome@gmail.com and * https://mail.google.com.
en: Password for %s in a form in %s
ms: Kata laluan untuk %s dalam borang dalam %s

note: Translators: The %s is the security origin where this is happening. * Example: https://mail.google.com.
en: Password in a form in %s
ms: Kata laluan dalam borang dalam %s

en: Failed to obtain storage credentials.
ms: Gagal memperoleh kelayakan storan.

en: Please visit Preferences and sign in again to continue syncing.
ms: Sila lawati Keutamaan dan daftar masuk sekali lagi untuk terus menyegerak.

en: The password of your Firefox account seems to have been changed.
ms: Kata laluan akaun Firefox anda nampaknya telah berubah.

en: Please visit Preferences and sign in with the new password to continue syncing.
ms: Sila lawati Keutamaan dan daftar masuk dengan kata laluan baharu untuk terus menyegerak.

en: Failed to obtain signed certificate.
ms: Gagal memperoleh sijil bertandatangan.

en: Could not find the sync secrets for the current sync user.
ms: Tidak dapat mencari rahsia segerak untuk pengguna segerak semasa.

en: The sync secrets for the current sync user are invalid.
ms: Rahsia segerak untuk pengguna segerak semasa adalah tidak sah.

note: Translators: %s is the email of the user.
en: The sync secrets of %s
ms: Rahsia segerak bagi %s

en: Failed to upload client record.
ms: Gagal memuat naik rekod klien.

en: Failed to upload crypto/keys record.
ms: Gagal memuat naik rekod kripto/kunci.

en: Failed to retrieve crypto keys.
ms: Gagal mendapatkan kunci kripto.

en: Failed to upload meta/global record.
ms: Gagal memuat naik rekod meta/global.

note: Translators: the %d is the storage version, the \n is a newline character.
en: Your Firefox Account uses storage version %d. Web only supports version %d.
ms: Akaun Firefox anda menggunakan storan versi %d. Sesawang hanya menyokong versi %d.

en: Failed to verify storage version.
ms: Gagal mengesahkan versi storan.

en: Failed to upload device info
ms: Gagal memuat naik maklumat peranti

en: Failed to retrieve the Sync Key
ms: Gagal mendapatkan Kunci Segerak

en: The certificate does not match this website
ms: Sijil tidak sepadan dengan tapak sesawang ini

en: The certificate has expired
ms: Sijil telah tamat tempoh

en: The signing certificate authority is not known
ms: Autoriti yang menandatangani sijil tidak dikenali

en: The certificate contains errors
ms: Sijil mengandungi ralat

en: The certificate has been revoked
ms: Sijil telah ditarik balik

en: The certificate is signed using a weak signature algorithm
ms: Sijil telah ditandatangan menggunakan algoritma tandatangan yang lemah

en: The certificate activation time is still in the future
ms: Tempoh pengaktifan sijil berada di masa hadapan

en: The identity of this website has been verified.
ms: Identiti tapak sesawang ini telah disahkan.

en: The identity of this website has not been verified.
ms: Identiti tapak sesawang ini belum disahkan.

note: Message on certificte dialog ertificate dialog
en: No problems have been detected with your connection.
ms: Tiada masalah dikesan dalam sambungan anda.

en: This certificate is valid. However, resources on this page were sent insecurely.
ms: Sijil ini adalah sah. Namun begitu, sumber dalam halaman ini telah dihantar secara tidak selamat.

en: _Clear All
ms: _Kosongkan Semua

en: %d second left | %d seconds left
ms[0]: %d saat berbaki

en: %d minute left | %d minutes left
ms[0]: %d minit berbaki

en: %d hour left | %d hours left
ms[0]: %d jam berbaki

en: %d day left | %d days left
ms[0]: %d hari berbaki

en: %d week left | %d weeks left
ms[0]: %d minggu berbaki

en: %d month left | %d months left
ms[0]: %d bulan berbaki

en: Finished
ms: Selesai

en: Moved or deleted
ms: Dialih atau dipadamkan

en: Error downloading: %s
ms: Ralat memuat turun: %s

en: Cancelling…
ms: Membatalkan…

en: Starting…
ms: Memulakan…

en: _Open
ms: B_uka

en: All supported types
ms: Semua jenis yang disokong

en: Web pages
ms: Laman sesawang

en: Images
ms: Imej

en: All files
ms: Semua fail

note: Translators: the mnemonic shouldn't conflict with any of the * standard items in the GtkEntry context menu (Cut, Copy, Paste, Delete, * Select All, Input Methods and Insert Unicode control character.)
en: Cl_ear
ms: _Kosongkan

en: Paste and _Go
ms: Tampal dan Per_gi

note: Undo, redo.
en: _Undo
ms: Buat _Asal

en: _Redo
ms: Buat _Semula

en: Show website security status and permissions
ms: Tunjuk status dan keizinan keselamatan tapak sesawang

en: Search for websites, bookmarks, and open tabs
ms: Gelintar tapak sesawang, tanda buku, dan buka tab

en: Bookmark this page
ms: Tanda buku halaman ini

en: Toggle reader mode
ms: Togol mod pembaca

note: Label in certificate popover when site is untrusted. %s is a URL.
en: This web site’s digital identification is not trusted. You may have connected to an attacker pretending to be %s.
ms: Pengenalan digital tapak sesawang ini tidak dipercayai. Anda mungkin bersambung dengan penyerang yang menyamar sebagai %s.

note: Label in certificate popover when site uses HTTP. %s is a URL.
en: This site has no security. An attacker could see any information you send, or control the content that you see.
ms: Tapak ini tiada keselamatan. Seorang penyerang dapat melihat maklumat yang anda hantar, atau mengawal kandungan yang anda lihat.

note: Label in certificate popover when site sends mixed content.
en: This web site did not properly secure your connection.
ms: Tapak sesawang ini menyebabkan sambungan anda tidak selamat.

note: Label in certificate popover on secure sites.
en: Your connection seems to be secure.
ms: Sambungan anda nampaknya selamat.

en: _View Certificate…
ms: _Lihat Sijil…

en: Yes
ms: Ya

en: No
ms: Tidak

en: Ask
ms: Tanya

en: Permissions
ms: Keizinan

en: Advertisements
ms: Iklan

en: Notifications
ms: Pemberitahuan

en: Password saving
ms: Kata laluan disimpan

en: Location access
ms: Capaian lokasi

en: Microphone access
ms: Capaian mikrofon

en: Webcam access
ms: Capaian kamera sesawang

en: Bookmark Properties
ms: Sifat Tanda Buku

en: File is not a valid Epiphany bookmarks file: missing tags table
ms: Fail ini bukanlah fail tanda buku Epiphany yang sah: jadual tag hilang

en: File is not a valid Epiphany bookmarks file: missing bookmarks table
ms: Fail ini bukanlah fail tanda buku Epiphany yang sah: jadual tanda buku hilang

en: Firefox bookmarks database could not be opened. Close Firefox and try again.
ms: Pangkalan data tanda buku Firefox tidak dibuka. Tutup Firefox dan cuba lagi.

en: Firefox bookmarks could not be retrieved!
ms: Tanda buku Firefox tidak boleh diperoleh!

en: Favorites
ms: Kegemaran

en: Mobile
ms: Mudah Alih

en: HTTP disk cache
ms: Cache cakera HTTP

en: Local storage data
ms: Data storan setempat

en: Offline web application cache
ms: Cache aplikasi sesawang di luar talian

en: IndexedDB databases
ms: Pangkalan data IndexedDB

en: WebSQL databases
ms: Pangkalan data WebSQL

en: Plugins data
ms: Data pemalam

en: HSTS policies cache
ms: Cache dasar HSTS

en: Remove cookie
ms: Buang kuki

note: Translators: tooltip for the refresh button
en: Reload the current page
ms: Muat semula halaman semasa

en: Stop loading the current page
ms: Henti memuatkan halaman semasa

en: 'Clear all' action name
ms: Nama tindakan 'Kosongkan semua'

en: The name of the action associated to the 'Clear all' button
ms: Nama bagi tindakan dikaitkan dengan butang 'Kosongkan semua'

en: 'Clear all' action target value
ms: Nilai sasaran tindakan 'Kosongkan semua'

en: The parameter for 'Clear all' action invocations
ms: Parameter untuk penyeruan tindakan 'Kosongkan semua'

en: 'Clear all' description
ms: Keterangan 'Kosongkan Semua'

en: The description of the 'Clear all' action
ms: Keterangan bagi tindakan 'Kosongkan semua'

en: 'Search' description
ms: Keterangan 'Gelintar'

en: The description of the 'Search' action
ms: Keterangan bagi tindakan 'Gelintar'

en: 'Empty' title
ms: Tajuk 'Kosong'

en: The title of the 'Empty' state page
ms: Tajuk bagi halaman keadaan 'Kosong'

en: 'Empty' description
ms: Keterangan 'Kosong'

en: The description of the 'Empty' state page
ms: Keterangan bagi halaman keadaan 'Kosong'

en: Search text
ms: Gelintar teks

en: The text of the search entry
ms: Teks bagi masukan gelintar

en: Is loading
ms: Dimuatkan

en: Whether the dialog is loading its data
ms: Sama ada dialog memuatkan datanya

en: Has data
ms: Ada data

en: Whether the dialog has data
ms: Sama ada dialog mempunyai data

en: Has search results
ms: Ada keputusan gelintar

en: Whether the dialog has search results
ms: Sama ada dialog mempunyai keputusan gelintar

en: Can clear
ms: Boleh kosongkan

en: Whether the data can be cleared
ms: Sama ada data boleh dikosongkan

en: Remove the selected pages from history
ms: Buang halaman terpilih daripada sejarah

en: Clear browsing history?
ms: Kosongkan sejarah pelayaran?

en: Clearing the browsing history will cause all history links to be permanently deleted.
ms: Mengosongkan sejarah pelayaran akan menyebabkan semua pautan sejarah akan terpadam secara kekal.

en: It is not possible to modify history when in incognito mode.
ms: Adalah mustahil dapat mengubah suai sejarah ketika berada dalam mod inkognito.

en: Open a new browser window instead of a new tab
ms: Buka satu tetingkap baharu selain dari tab baharu

en: Load the given session state file
ms: Muat fail keadaan sesi yang diberi

en: FILE
ms: FAIL

en: Start an instance with user data read-only
ms: Mulakan satu kejadian dengan data pengguna baca-sahaja

en: Start a private instance with separate user data
ms: Mulakan kejadian persendirian dengan data pengguna berasingan

en: Start a private instance in web application mode
ms: Mulakan kejadian persendirian dalam mod aplikasi sesawang

en: Start a private instance for WebDriver control
ms: Mulakan kejadian persendirian untuk kawalan WebDriver

en: Custom profile directory for private instance
ms: Direktori profil suai untuk kejadian persendirian

en: Web options
ms: Pilihan sesawang

note: Translators: tooltip for the new tab button
en: Open a new tab
ms: Buka satu tab baharu

note: Translators: tooltip for the tab switcher menu button
en: View open tabs
ms: Lihat tab terbuka

en: New search engine
ms: Enjin gelintar baharu

en: New address
ms: Alamat baharu

en: Tabs
ms: Tab

en: New Tab
ms: Tab Baharu

en: Do you want to leave this website?
ms: Anda mahu tinggalkan tapak sesawang ini?

en: A form you modified has not been submitted.
ms: Satu borang yang anda ubah suai belum diserahkan.

en: _Discard form
ms: _Singkir borang

en: There are multiple tabs open.
ms: Terdapat tab berbilang dibuka.

en: If you close this window, all open tabs will be lost
ms: Jika anda tutup tetingkap ini, semua tab terbuka akan hilang

en: C_lose tabs
ms: T_utup tab

en: Re_do
ms: Buat _Semula

note: Edit.
en: Cu_t
ms: _Potong

en: _Copy
ms: Sa_lin

en: _Paste
ms: Tam_pal

en: Select _All
ms: Pilih _Semua

en: S_end Link by Email…
ms: _Hantar Pautan melalui Emel…

en: _Reload
ms: Muat Se_mula

en: _Back
ms: _Undur

en: _Forward
ms: _Maju

note: Bookmarks
en: Add Boo_kmark…
ms: T_ambah Tanda Buku…

note: Links.
en: Open Link in New _Window
ms: Buka Pautan dalam _Tetingkap Baharu

en: Open Link in New _Tab
ms: Buka Pautan dalam _Tab Baharu

en: Open Link in I_ncognito Window
ms: Buka Pautan dalam Tetingkap I_nkognito

en: _Save Link As…
ms: _Simpan Pautan Sebagai…

en: _Copy Link Address
ms: _Salin Alamat Pautan

en: _Copy E-mail Address
ms: Sa_lin Alamat Emel

note: Images.
en: View _Image in New Tab
ms: Lihat _Imej dalam Tab Baharu

en: Copy I_mage Address
ms: Salin Alamat I_mej

en: _Save Image As…
ms: _Simpan Imej Sebagai…

en: Set as _Wallpaper
ms: Tetapkan sebagai Kertas _Dinding

note: Video.
en: Open Video in New _Window
ms: Buka Video dalam Tetingkap _Baharu

en: Open Video in New _Tab
ms: Buka Video dalam _Tab Baharu

en: _Save Video As…
ms: _Simpan Video Sebagai…

en: _Copy Video Address
ms: Sa_lin Alamat Video

note: Audio.
en: Open Audio in New _Window
ms: Buka Audio dalam Tetingkap _Baharu

en: Open Audio in New _Tab
ms: Buka Audio dalam _Tab Baharu

en: _Save Audio As…
ms: _Simpan Audio Sebagai…

en: _Copy Audio Address
ms: Sa_lin Alamat Audio

en: Save Pa_ge As…
ms: Simpan _Halaman Sebagai…

en: _Page Source
ms: Sumber _Halaman

en: Search the Web for “%s”
ms: Gelintar Sesawang untuk "%s"

en: Open Link
ms: Buka Pautan

en: Open Link In New Tab
ms: Buka Pautan Dalam _Tab Baharu

en: Open Link In New Window
ms: Buka Pautan Dalam Tetingkap Baharu

en: Open Link In Incognito Window
ms: Buka Pautan Dalam Tetingkap Inkognito

en: Download operation
ms: Operasi muat turun

en: Show details
ms: Tunjuk perincian

en: %d download operation active | %d download operations active
ms[0]: %d operasi muat turun aktif

en: Set Web as your default browser?
ms: Tetapkan Sesawang sebagai pelayar lalai anda?

en: Set Epiphany Technology Preview as your default browser?
ms: Tetapkan Pratonton Teknologi Epiphany sebagai pelayar lalai anda?

en: _Yes
ms: _Ya

en: _No
ms: _Tidak

en: Save Link As
ms: Simpan Pautan Sebagai

en: Save Image As
ms: Simpan Imej Sebagai

en: Save Media As
ms: Simpan Media Sebagai

note: Translators: the %s refers to the time at which the last sync was made. * For example: Today 04:34 PM, Sun 11:25 AM, May 31 06:41 PM.
en: Last synchronized: %s
ms: Terakhir disegerak: %s

en: Something went wrong, please try again later.
ms: Ada masalah berlaku, cuba lagi kemudian.

en: Web Application Icon
ms: Ikon Aplikasi Sesawang

en: Supported Image Files
ms: Fail Imej Disokong

en: Delete language
ms: Padam bahasa

en: Add Language
ms: Tambah Bahasa

en: System language (%s) | System languages (%s)
ms[0]: Bahasa Sistem (%s)

en: Select a directory
ms: Pilih satu direktori

en: Light
ms: Cerah

en: Dark
ms: Gelap

en: Executes only the n-th migration step
ms: Hanya lakukan langkah penghijrahan ke-n

en: Specifies the required version for the migrator
ms: Nyatakan versi penghijrah yang diperlukan

en: Specifies the profile where the migrator should run
ms: Nyatakan profil yang perlu dijalankan oleh penghijrah

en: Web profile migrator
ms: Penghijrah profil sesawang

en: Web profile migrator options
ms: Pilihan penghijrah profil sesawang

note: Translators: tooltip for the bookmarks popover button
en: View and manage your bookmarks
ms: Lihat dan urus tanda buku anda

note: Translators: tooltip for the downloads button
en: View downloads
ms: Lihat muat turun

note: Translators: tooltip for the back button
en: Go back to the previous page
ms: Undur ke halaman terdahulu

note: Translators: tooltip for the forward button
en: Go forward to the next page
ms: Maju ke halaman berikutnya

note: Translators: tooltip for the secret homepage button
en: Go to your homepage
ms: Pergi ke laman utama anda

note: Translators: tooltip for the page switcher button
en: View open pages
ms: Lihat halaman terbuka

en: Bookmark
ms: Tanda buku

en: Name
ms: Nama

en: Address
ms: Alamat

en: Tags
ms: Tag

en: Add Tag…
ms: Tambah Tag…

en: _Add
ms: T_ambah

en: _Remove
ms: B_uang

en: All
ms: Semua

en: No bookmarks yet?
ms: Tiada tanda buku lagi?

en: Bookmark some webpages to view them here.
ms: Tanda buku beberapa laman sesawang untuk melihatnya di sini.

en: Personal Data
ms: Data Peribadi

en: Remove all personal data
ms: Buang semua data peribadi

en: Search personal data
ms: Gelintar data peribadi

en: There is no Personal Data
ms: Tiada data peribadi

en: Personal data will be listed here
ms: Data peribadi akan tersenarai di sini

en: You can select a period of time to clear data for all websites modified in that period. If you choose from the beginning of time, then you can also clear data only for particular websites.
ms: Anda boleh memilih satu tempoh masa untuk mengosongkan data bagi semua tapak sesawang yang diubah suai dalam tempoh tersebut. Jika anda memilih dari permulaan, maka anda juga boleh mengosongkan data sahaja untuk tapak sesawang tertentu.

en: Clear selected personal data _from:
ms: Kosongkan data peribadi terpilih _daripada:

en: the past hour
ms: jam yang lalu

en: the past day
ms: hari yang lalu

en: the past week
ms: minggu yang lalu

en: the past four weeks
ms: empat minggu yang lalu

en: the beginning of time
ms: pada permulaan

en: You cannot undo this action. The data you are choosing to clear will be removed forever.
ms: Anda tidak boleh membuat asal tindakan ini. Data yang terpilih untuk dikosongkan akan kekal hilang.

en: Cookies
ms: Kuki

en: Remove all cookies
ms: Buang semua kuki

en: Search cookies
ms: Gelintar kuki

en: There are no Cookies
ms: Tiada kuki

en: Cookies left by visited pages will be listed here
ms: Kuki berbaki oleh halaman dilawati akan tersenarai di sini

en: Search
ms: Gelintar

en: No Results Found
ms: Tiada Keputusan Ditemui

en: Try a different search
ms: Cuba gelintar lain

en: Text Encoding
ms: Pengekodan Teks

en: Use the encoding specified by the document
ms: Guna pengekodan dinyatakan oleh dokumen

en: Recent encodings
ms: Pengekodan baru-baru Ini

en: Related encodings
ms: Pengekodan berkaitan

en: Show all…
ms: Tunjuk semua…

en: History
ms: Sejarah

en: Remove all history
ms: Buang semua sejarah

en: Search history
ms: Gelintar sejarah

en: The History is Empty
ms: Sejarah adalah kosong

en: Visited pages will be listed here
ms: Laman dilawati akan tersenarai di sini

en: _Copy Location
ms: Sal_in Lokasi

en: _Delete
ms: Pa_dam

en: R_eload
ms: _Muat Semula

en: Reload _All Tabs
ms: Muat Semula Semu_a Tab

en: _Duplicate
ms: _Duplikasi

en: P_in Tab
ms: _Cemat Tab

en: Unpi_n Tab
ms: Nyah_cemat Tab

en: Reo_pen Closed Tab
ms: B_uka Semula Tab yang Ditutup

en: Close Tabs to the _Left
ms: Tutup Tab di sebelah K_iri

en: Close Tabs to the _Right
ms: Tutup Tab di sebelah K_iri

en: Close _Other Tabs
ms: Tutup Tab _Lain

en: _Close
ms: _Tutup

[ctx: tooltip]
en: Zoom Out
ms: Zum Keluar

en: Restore Zoom
ms: _Pulih Zum

[ctx: tooltip]
en: Zoom In
ms: Zum Masuk

en: Print…
ms: Cetak…

en: Find…
ms: Cari…

en: Fullscreen
ms: Skrin Penuh

en: _New Window
ms: _Tetingkap Baharu

en: New _Incognito Window
ms: Tetingkap _Inkognito Baharu

en: Reopen Closed _Tab
ms: Buka Semula _Tab Ditutup

en: _History
ms: Se_jarah

en: I_mport Bookmarks…
ms: I_mport Tanda Buku…

en: E_xport Bookmarks…
ms: E_ksport Tanda Buku…

en: Install Site as Web _Application…
ms: Pasang Tapak sebagai _Aplikasi Sesawang…

en: Open Appli_cation Manager
ms: Buka Pengurus Apli_kasi

en: _Override Text Encoding…
ms: _Batalkan Pengekodan Teks…

en: Pr_eferences
ms: K_eutamaan

en: _Keyboard Shortcuts
ms: Pintasan Papan _Kekunci

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _About Web
ms: Perih_al Sesawang

en: Close page
ms: Tutup halaman

en: Passwords
ms: Kata laluan

en: Remove all passwords
ms: Buang semua kata laluan

en: Search passwords
ms: Gelintar kata laluan

en: There are no Passwords
ms: Tiada Kata Laluan

en: Saved passwords will be listed here
ms: Kata laluan tersimpan akan tersenarai di sini

en: Site
ms: Tapak

en: User Name
ms: Nama Pengguna

en: Password
ms: Kata laluan

en: Forget the selected passwords
ms: Lupakan kata laluan terpilih

en: Reveal all the passwords
ms: Dedah semua kata laluan

en: _Copy Password
ms: Sa_lin Kata Laluan

en: C_opy Username
ms: Sa_lin Nama Pengguna

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: General
ms: Am

en: Web Application
ms: Aplikasi Sesawang

en: Homepage:
ms: Laman Utama:

en: Title:
ms: Tajuk:

en: _Manage Additional URLs
ms: _Urus URL Tambahan

en: Homepage
ms: Laman Sesawang

en: Most _visited pages
ms: Halaman paling kerap _dilawati

en: _Blank page
ms: Halaman _kosong

en: _Custom
ms: S_uai

en: Ask o_n download
ms: Tanya k_etika muat turun

en: _Download folder
ms: Folder _muat turun

en: Search Engines
ms: Enjin Gelintar

en: _Manage Search Engines
ms: _Urus Enjin Gelintar

en: Session
ms: Sesi

en: Start in _Incognito Mode
ms: Mula dengan mod _Inkognito

en: _Restore Tabs on Startup
ms: _Pulih Tab ketika Permulaan

en: Browsing
ms: Pelayaran

en: Sm_ooth Scrolling
ms: Penatalan Lan_car

en: Mouse _Gestures
ms: _Gerak Isyarat Tetikus

en: _Spell Checking
ms: Penyemakan _Ejaan

en: Privacy
ms: Kerahsiaan

en: Web Content
ms: Kandungan Sesawang

en: Try to Block _Advertisements
ms: Cuba Sekat _Iklan

en: Block Popup _Windows
ms: Sekat T_etingkap Timbul

en: Try to Block Dangerous Web_sites
ms: Cuba Sekat _Tapak Sesawang Merbahaya

en: Clear _Cookies
ms: Kosongkan _Kuki

en: _Always accept
ms: _Sentiasa terima

note: Refers to "Only from sites you visit" option under Cookies.
en: For example, not from advertisers on these sites.
ms: Sebagai contoh, bukan daripada pengiklan pada tapak-tapak ini

en: Only _from sites you visit
ms: Hanya _daripada tapak anda lawati

en: _Never accept
ms: _Tidak sekali terima

en: _Passwords
ms: _Kata Laluan

en: _Remember Passwords
ms: _Ingat Kata Laluan

en: You can clear stored personal data.
ms: Anda boleh kosongkan data peribadi tersimpan.

en: Clear Personal _Data
ms: Kosongkan _Data Peribadi

en: Appearance
ms: Penampilan

en: Fonts
ms: Fon

en: Use Custom Fonts
ms: Guna Fon Suai

en: Sans serif font
ms: Fon sans serif

en: Serif font
ms: Fon serif

en: Monospace font
ms: Fon Monospace

en: Reader Mode
ms: Mod Pembaca

en: Font Style
ms: Gaya Fon

en: Color Scheme
ms: Skema Warna

en: Style
ms: Gaya

en: Use Custom Stylesheet
ms: Guna Lembar Gaya Suai

en: Default zoom level
ms: Aras zum lalai

en: Sync
ms: Segerak

en: Sign in with your Firefox account to sync your data with Web and Firefox on other computers. Web is not Firefox and is not produced or endorsed by Mozilla.
ms: Daftar masuk dengan akaun Firefox anda untuk menyegerakkan data anda dengan Sesawang dan Firefox pada komputer lain. Sesawang bukanlah Firefox dan tidak dihasilkan atau disahkan oleh pihak Mozilla.

en: Firefox Sync
ms: Segerak Firefox

en: Firefox Account
ms: Akaun Firefox

en: Logged in
ms: Telah daftar masuk

en: Sign _out
ms: Daftar k_eluar

en: Sync Options
ms: Pilihan Segerak

en: Sync _Bookmarks
ms: Segerak Ta_nda Buku

en: Sync _Passwords
ms: Segerak _Kata Laluan

en: Sync _History
ms: Segerak _Sejarah

en: Sync Open _Tabs
ms: Segerak _Tab Terbuka

en: S_ynced tabs
ms: Tab disegerakkan

en: Frequency
ms: Kekerapan

en: Sync _now
ms: Segerak se_karang

en: Device name
ms: Nama peranti

en: _Change
ms: _Ubah

en: Choose a l_anguage:
ms: Pilih satu _Bahasa:

en: Manage Search Engines
ms: Urus Enjin Gelintar

en: Default
ms: Lalai

en: To determine the search address, perform a search using the search engine that you want to add and check the resulting address. Remove the search term from the resulting address and replace it with %s.
ms: Untuk menentukan alamat gelintar, buat penggelintaran menggunakan enjin gelintar yang anda tambah dan periksa alamat yang terhasil. Buang terma gelintar daripada alamat yang terhasil kemudian gantikannya dengan %s.

[ctx: shortcut window]
en: General
ms: Am

[ctx: shortcut window]
en: New window
ms: Tetingkap baharu

[ctx: shortcut window]
en: New incognito window
ms: Tetingkap inkognito baharu

[ctx: shortcut window]
en: Open file
ms: Buka fail

[ctx: shortcut window]
en: Save page
ms: Simpan halaman

[ctx: shortcut window]
en: Print page
ms: Cetak halaman

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ms: Keluar

[ctx: shortcut window]
en: Help
ms: Bantuan

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
ms: Pintasan

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
ms: Navigasi

[ctx: shortcut window]
en: Go to homepage
ms: Pergi ke laman utama

[ctx: shortcut window]
en: Reload current page
ms: Muat semula halaman semasa

[ctx: shortcut window]
en: Reload bypassing cache
ms: Muat semula cache pintas

[ctx: shortcut window]
en: Stop loading current page
ms: Henti memuatkan halaman semasa

[ctx: shortcut window]
en: Go back to the previous page
ms: Undur ke halaman terdahulu

[ctx: shortcut window]
en: Go forward to the next page
ms: Maju ke halaman berikutnya

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
ms: Tab

[ctx: shortcut window]
en: New tab
ms: Tab baharu

[ctx: shortcut window]
en: Close current tab
ms: Tutup tab semasa

[ctx: shortcut window]
en: Reopen closed tab
ms: Buka semula tab yang ditutup

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next tab
ms: Pergi ke tab berikutnya

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous tab
ms: Pergi ke tab terdahulu

[ctx: shortcut window]
en: Move current tab to the left
ms: Alih tab semasa ke sebelah kiri

[ctx: shortcut window]
en: Move current tab to the right
ms: Alih tab semasa ke sebelah kanan

[ctx: shortcut window]
en: Miscellaneous
ms: Pelbagai

[ctx: shortcut window]
en: History
ms: Sejarah

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
ms: Keutamaan

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark current page
ms: Tanda buku halaman semasa

[ctx: shortcut window]
en: Toggle caret browsing
ms: Togol pelayaran karet

[ctx: shortcut window]
en: View
ms: Lihat

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
ms: Zum masuk

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
ms: Zum keluar

[ctx: shortcut window]
en: Reset zoom
ms: Tetap semula zum

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
ms: Skrin Penuh

[ctx: shortcut window]
en: View page source
ms: Lihat sumber halaman

[ctx: shortcut window]
en: Toggle inspector
ms: Togol pemeriksa

[ctx: shortcut window]
en: Toggle reader mode
ms: Togol mod pembaca

[ctx: shortcut window]
en: Editing
ms: Penyuntingan

[ctx: shortcut window]
en: Cut
ms: Potong

[ctx: shortcut window]
en: Copy
ms: Salin

[ctx: shortcut window]
en: Paste
ms: Tampal

[ctx: shortcut window]
en: Undo
ms: Buat Asal

[ctx: shortcut window]
en: Redo
ms: Buat Semula

[ctx: shortcut window]
en: Select all
ms: Pilih semua

[ctx: shortcut window]
en: Select page URL
ms: Pilih URL halaman

[ctx: shortcut window]
en: Search
ms: Gelintar

[ctx: shortcut window]
en: Next search result
ms: Keputusan gelintar berikutnya

[ctx: shortcut window]
en: Previous search result
ms: Keputusan gelintar terdahulu

en: Synced Tabs
ms: Tab disegerak

en: Below are the synced open tabs of your other devices that use Firefox Sync with this account. Open a tab by double clicking its name (tabs under Local Tabs cannot be opened).
ms: Di bawah merupakan tab terbuka disegerak bagi peranti lain anda yang menggunakan Segerak Firefox dengan akaun ini. Buka satu tab dengan mengklik dua kali pada namanya (tab di bawah Tab Setempat tidak boleh dibuka).

en: Close Document
ms: Tutup Dokumen

en: Additional URLs
ms: URL tambahan

en: C_lear All
ms: K_osongkan Semua

en: A URL that starts with any of the additional URLs will be opened by the web application. If you omit the URL scheme, the one from the currently loaded URL will be used.
ms: Satu URL yang bermula dengan mana-mana URL tambahan akan dibuka oleh aplikasi sesawang. Jika anda buang skema URL, URL yang sedang dimuatkan akan digunakan.

en: Add new URL
ms: Tambah URL baharu

en: Remove the selected URLs
ms: Buang URL terpilih

en: Search the web for “%s”
ms: Gelintar sesawang untuk "%s"

en: Local Tabs
ms: Tab Setempat

en: GVDB File
ms: Fail GVDB

en: Ch_oose File…
ms: P_ilih Fail…

en: Select Profile
ms: Pilih Profil

en: _Select
ms: Pi_lih

en: Choose File
ms: Pilih Fail

en: Bookmarks successfully imported!
ms: Tanda buku berjaya diimport!

en: Import Bookmarks
ms: Import Tanda Buku

en: Ch_oose File
ms: Pi_lih Fail

en: From:
ms: Daripada:

en: Bookmarks successfully exported!
ms: Tanda buku berjaya dieksport!

note: Translators: Only translate the part before ".gvdb" (e.g. "bookmarks")
en: bookmarks.gvdb
ms: tandabuku.gvdb

en: A simple, clean, beautiful view of the web.
    Powered by WebKitGTK %d.%d.%d
ms: Sebuah pandangan sesawang yang ringkas, kemas dan cantik.
    Diperkasakan oleh WebKitGTK %d.%d.%d

en: Website
ms: Tapak Sesawang

en: A web application named “%s” already exists. Do you want to replace it?
ms: Satu aplikasi sesawang bernama "%s" sudah wujud. Adakah anda mahu menggantikannya?

en: Cancel
ms: Batal

en: Replace
ms: Ganti

en: An application with the same name already exists. Replacing it will overwrite it.
ms: Satu aplikasi dengan nama serupa sudah wujud. Penggantiannya akan menulis-ganti aplikasi tersebut.

en: The application “%s” is ready to be used
ms: Aplikasi "%s" sedia digunakan

en: The application “%s” could not be created
ms: Aplikasi "%s" tidak dapat diciptakan

en: Launch
ms: Lancar

note: Show dialog with icon, title.
en: Create Web Application
ms: Cipta Aplikasi Sesawang

en: C_reate
ms: C_ipta

en: Save
ms: Simpan

en: Enable caret browsing mode?
ms: Benarkan mod pelayaran karet?

en: Pressing F7 turns caret browsing on or off. This feature places a moveable cursor in web pages, allowing you to move around with your keyboard. Do you want to enable caret browsing?
ms: Menekan F7 akan menghidupkan atau mematikan pelayaran karet. Fitur ini menggantikan kursor boleh alih di dalam halaman sesawang, yang mana anda dapat bergerak hanya dengan bantuan papan kekunci anda. Adakah anda mahu membenarkan pelayaran karet?

en: _Enable
ms: _Benarkan
