epiphany - en to ug translation catalogue (1005 entries)

en: Web
ug: توركۆرگۈ

en: Web Browser
ug: تور توركۆرگۈ

en: Browse the web
ug: تور بەتكە كۆز يۈگۈرتىدۇ

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: web;browser;internet;epiphany;
ug: web;browser;internet;epiphany;تور؛توركۆرگۈ؛ئىنتېرنېت؛

en: New Window
ug: يېڭى كۆزنەك

en: New Incognito Window
ug: يېڭى ئىزسىز كۆزنەك

en: Browse with caret
ug: نۇر بەلگىسىدە كۆز يۈگۈرتۈش

en: Home page
ug: باش بەت

en: Address of the user’s home page.
ug: ئىشلەتكۈچى باش بېتىنىڭ ئادرېسى.

en: Default search engine
ug: كۆڭۈلدىكى ئىزدەش موتورى

en: Name of the search engine selected by default.
ug: تاللانغان كۆڭۈلدىكى ئىزدەش موتورىنىڭ ئىسمى.

en: Incognito search engine
ug: ئىزسىز ئىزدەش موتورى

en: Name of the search engine selected in incognito mode.
ug: تاللانغان ئىزسىز ھالەتتىكى ئىزدەش موتورىنىڭ ئىسمى.

en: List of the search engines.
ug: ئىزدەش موتورىنىڭ تىزىمى.

en: List of the search engines. It is an array of vardicts with each vardict corresponding to a search engine, and with the following supported keys: "name" is the name of the search engine. "url" is the search URL with the search term replaced with %s. "bang" is the bang (shortcut word) of the search engine.
ug: ئىزدەش موتورىنىڭ تىزىمى. ئۇ ھەر بىر ئىزدەش موتورىغا ماس كېلىدىغان vardict رەت تەرتىپى، تۆۋەندىكى قوللايدىغان قىممەتلىرى بار: «name» ئىزدەش موتورىنىڭ ئىسمى. «url» ئىزدەش ئاتالغۇسى %s بىلەن ئالماشتۇرۇلغاندىن كېيىنكى ئىزدەش تور ئادرېسى. «bang» ئىزدەش موتورىنىڭ تېزلەتمە سۆزى.

en: Enable Search Suggestions
ug: ئىزدەش تەۋسىيەسىنى قوزغات

en: Whether to show Search Suggestion in url entry popdown.
ug: تور ئادرېس بالداق ئىزدەش  نەتىجىسىدە ئىزدەش نەتىجىسىنى كۆرسىتەمدۇ يوق.

en: Force new windows to be opened in tabs
ug: يېڭى كۆزنەك مەجبۇرىي ھالدا بەتكۈچتە ئېچىلىدۇ

en: Force new window requests to be opened in tabs instead of using a new window.
ug: يېڭى كۆزنەك ئىلتىماسى كەلگەندە يېڭى كۆزنەك ئاچماي يېڭى بەتكۈچنى ئاچىدۇ.

en: Whether to automatically restore the last session
ug: ئەڭ ئاخىرقى ئەڭگىمەنى ئاپتوماتىك ئەسلىگە كەلتۈرەمدۇ يوق

en: Defines how the session will be restored during startup. Allowed values are “always” (the previous state of the application is always restored) and “crashed” (the session is only restored if the application crashes).
ug: قوزغالغاندا ئەڭگىمەنى قانداق ئەسلىگە كەلتۈرۈشنى بەلگىلەيدۇ. قىممەتلەر: «always» (پىروگراممىنىڭ ئالدىنقى قېتىمقى ھالىتى ئەسلى كەلتۈرۈلىدۇ)، «crashed» يەنى يىمىرىلگەن (ئالدىنقى قېتىم پىروگرامما نورمال ئاخىرلاشمىغان بولسا ئەسلىگە كەلتۈرىدۇ).

en: Whether to delay loading of tabs that are not immediately visible on session restore
ug: بەتكۈچلەرنىڭ ئوقۇلۇشىنى كېچىكتۈرۈپ، ئۇنى ئەڭگىمە ئەسلىگە كەلتۈرۈلگەندە شۇ ھامان كۆرسەتمەيدىغان قىلامدۇ

en: When this option is set to true, tabs will not start loading until the user switches to them, upon session restore.
ug: مەزكۇر تاللانما true قىلىپ بەلگىلەنسە، ئەڭگىمە ئەسلىگە كەلتۈرۈلگەندە، ئىشلەتكۈچى بەتكۈچكە ئالماشمىغۇچە، ئۇلار ئوقۇلمايدۇ.

en: List of adblock filters
ug: ئېلان توسۇش سۈزگۈچ تىزىمى

en: List of URLs with content filtering rules in JSON format to be used by the ad blocker.
ug: ئېلان سۈزگۈچكە ئىشلىتىلىدىغان سۈزگۈچ قائىدىسى بار JSON پىچىمىدىكى تور ئادرېس تىزىمى.

en: Whether to ask for setting browser as default
ug: كۆڭۈلدىكى توركۆرگۈگە تەڭشەشتە سورامدۇ يوق

en: When this option is set to true, browser will ask for being default if it is not already set.
ug: ئەگەر بۇ تاللانما TRUE يەنى راست دەپ تەڭشەلسە، نۆۋەتتىكى توركۆرگۈ كۆڭۈلدىكى توركۆرگۈ بولمىغاندا ئۇنى كۆڭۈلدىكى توركۆرگۈگە تەڭشەشنى سورايدۇ.

en: Start in incognito mode
ug: ئىزسىز ھالەتتە باشلايدۇ

en: When this option is set to true, browser will always start in incognito mode
ug: ئەگەر بۇ تاللانما TRUE يەنى راست دەپ تەڭشەلسە، توركۆرگۈ ھەمىشە ئىزسىز ھالەتتە قوزغىلىدۇ

en: Active clear data items.
ug: سانلىق مەلۇمات تۈرىنى تازىلاشنى ئاكتىپلايدۇ.

en: Selection (bitmask) which clear data items should be active by default. 1 = Cookies, 2 = HTTP disk cache, 4 = Local storage data, 8 = Offline web application cache, 16 = IndexDB databases, 32 = WebSQL databases, 64 = Plugins data, 128 = HSTS policies cache, 256 = Intelligent Tracking Prevention data.
ug: تاللاش (bitmask) كۆڭۈلدىكى ئەھۋالدا قانداق سانلىق مەلۇماتنى تازىلاشنى ئاكتىپلايدۇ. 1 = Cookies، 2 = HTTP دىسكا غەملىكى، 4 = يەرلىك ساقلاش سانلىق مەلۇماتى، 8 = تورسىز تور پىروگرامما غەملىكى، 16 = ئىندېكس ساندانى، 32 = WebSQL ساندانى، 64 = قىستۇرما سانلىق مەلۇماتى،  128 = HSTS تۈزۈم غەملىكى، 256 = ئەقلىي ئىقتىدارلىق ئىزلاشنى توسۇش سانلىق مەلۇماتى.

en: Expand tabs size to fill the available space on the tabs bar.
ug: بەتكۈچ چوڭلۇقىنى يېيىپ بەتكۈچ بالداقنىڭ بوش بوشلۇقىنى تولدۇرىدۇ.

en: If enabled the tabs will expand to use the entire available space in the tabs bar. This setting is ignored in Pantheon desktop.
ug: ئەگەر بۇ تاللانما قوزغىتىلسا، بەتكۈچ پۈتكۈل بەتكۈچ بالداقنىڭ بوشلۇقىنى ئىگىلەيدۇ. بۇ تەڭشەك Pantheon ئۈستەلئۈستىدە ئىشلىمەيدۇ.

en: Show url bar at bottom
ug: تور ئادرېس بالداقنى ئاستىدا كۆرسىتىدۇ

en: Whether to show url bar on bottom.
ug: ئاستىدا تور ئادرېسىنى كۆرسىتەمدۇ يوق.

en: The visibility policy for the tabs bar.
ug: بەتكۈچ بالدىقىنى كۆرسىتىش پىرىنسىپى.

en: Controls when the tabs bar is shown. Possible values are “always” (the tabs bar is always shown), “more-than-one” (the tabs bar is only shown if there’s two or more tabs) and “never” (the tabs bar is never shown). This setting is ignored in Pantheon desktop, and “always” value is used.
ug: بەتكۈچ بالدىقىنى قانداق ۋاقىتتا كۆرسىتىدىغانلىقنى كونترول قىلىدۇ. قىممىتى: «always» يەنى ھەمىشە (بەتكۈچ بالدىقى ھەمىشە كۆرۈنۈپ تۇرىدۇ)،  «more-than-one» يەنى بىردىن كوپ بولغاندا (بەتكۈچنىڭ سانى بىردىن كۆپ بولغاندا كۆرۈنىدۇ) ۋە «never» يەنى ھەرگىز (بەتكۈچ بالدىقىنى زادىلا كۆرسەتمەيدۇ). Pantheon ئۈستەلئۈستى مۇھىتىدا بۇ تەڭشەككە پەرۋا قىلمايدۇ ۋە قىممىتى «always» يەنى ھەمىشە ئىشلىتىلىدۇ.

en: Keep window open when closing last tab
ug: ئاخىرقى بەتكۈچنى ياپقاندا كۆزنەك ئوچۇق تۇرىدۇ

en: If enabled application window is kept open when closing the last tab.
ug: ئەگەر قوزغىتىلسا ئاخىرقى بەتكۈچنى ياپقاندا پىروگرامما كۆزنىكى ئوچۇق تۇرىدۇ.

en: Show the WebKit features preferences page.
ug: WebKit ئالاھىدىلىك مايىللىق بېتىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Controls whether the preferences window shows the page which allows toggling experimental and development WebKit features. This setting is ignored in Tech Preview, and true is always used.
ug: مايىللىق كۆزنىكى تەجرىبە خاراكتېرلىك ۋە ئىجادىيەت WebKit ئالاھىدىلىك بېتىنى كۆرسىتىشكە يول قويۇش قويماسلىقنى تىزگىنلەيدۇ. بۇ تەڭشەكنى تېخنىكىلىق ئالدىن كۆزىتىشتە پەرۋا قىلمايدۇ، ھەمىشە «true » ئىشلىتىلىلىدۇ.

en: Show internal WebKit features in the features preferences page.
ug: ئالاھىدىلىك مايىللىق بېتىدە ئىچكى WebKit ئالاھىدىلىكنى كۆرسىتىدۇ.

en: Controls whether the features page in the preferences window shows internal WebKit features.
ug: مايىللىق كۆزنىكىدىكى ئالاھىدىلىك بېتى ئىچكى WebKit ئالاھىدىلىكىنى كۆرسىتەمدۇ يوق دېگەننى تىزگىنلەيدۇ.

en: Reader mode article font style.
ug: ئوقۇش ھالىتىدىكى خەت نۇسخا ئۇسلۇبى.

en: Chooses the style of the main body text for articles in reader mode. Possible values are “sans” and “serif”.
ug: ئوقۇش ھالىتىدىكى ماقالىنىڭ ئاساسىي گەۋدە تېكىستىنىڭ ئۇسلۇبى تاللىنىدۇ. قىممىتى «sans» ۋە «serif».

en: Reader mode color scheme.
ug: ئوقۇش ھالىتى رەڭ لايىھەسى.

en: Selects the style of colors for articles displayed in reader mode. Possible values are “light” (dark text on light background) and “dark” (light text on dark background). This setting is ignored on systems that provide a system-wide dark style preference, such as GNOME 42 and newer.
ug: ئوقۇش ھالىتىدىكى ماقالە كۆرسىتىشنىڭ رەڭ ئۇسلۇبى تاللىنىدۇ. قىممىتى «light» يەنى يورۇق (يورۇق تەگلىكتە قاراڭغۇ خەت) ۋە «dark» يەنى قاراڭغۇ (قاراڭغۇ تەگلىكتە يورۇق خەت). بۇ تەڭشەك سىستېما دائىرىسىدە قاراڭغۇ ئۇسلۇب مايىللىقىنى ئىشلەتكەن GNOME 42 ۋە ئۇنىڭدىن يۇقىرى نەشرىدىكى سىستېمىدا بۇ تەڭشەككە پەرۋا قىلمايدۇ.

en: Minimum font size
ug: ئەڭ كىچىك خەت چوڭلۇقى

en: Use GNOME fonts
ug: GNOME خەت نۇسخىسى ئىشلىتىدۇ

en: Use GNOME font settings.
ug: GNOME خەت نۇسخا تەڭشىكىنى ئىشلىتىدۇ.

en: Custom sans-serif font
ug: ئىختىيارى sans-serif خەت نۇسخىسى

en: A value to be used to override sans-serif desktop font when use-gnome-fonts is set.
ug: بۇ use-gnome-fonts بەلگىلەنگەن ۋاقىتتا sans-serif ئۈستەلئۈستى خەت نۇسخىسىنىڭ ئورنىغا ئىشلىتىدىغان خەت نۇسخىسى.

en: Custom serif font
ug: ئىختىيارى serif خەت نۇسخىسى

en: A value to be used to override serif desktop font when use-gnome-fonts is set.
ug: بۇ use-gnome-fonts بەلگىلەنگەن ۋاقىتتا serif ئۈستەلئۈستى خەت نۇسخىسىنىڭ ئورنىغا ئىشلىتىدىغان خەت نۇسخىسى.

en: Custom monospace font
ug: ئىختىيارى تەڭ كەڭلىكتىكى خەت نۇسخىسى

en: A value to be used to override monospace desktop font when use-gnome-fonts is set.
ug: بۇ use-gnome-fonts بەلگىلەنگەن ۋاقىتتا monospace(تەڭ كەڭلىكتىكى) ئۈستەلئۈستى خەت نۇسخىسىنىڭ ئورنىغا ئىشلىتىدىغان خەت نۇسخىسى.

en: Use a custom CSS
ug: ئىختىيارى CSS نى ئىشلەتسۇن

en: Use a custom CSS file to modify websites own CSS.
ug: ئىختىيارى CSS ھۆججىتىنى ئىشلىتىپ توربەتنىڭ ئۆزىنىڭ CSS نى ئۆزگەرتىۋېتىدۇ.

en: Use a custom JS
ug: ئىختىيارى JS ئىشلىتىدۇ

en: Use a custom JS file to modify websites.
ug: ئىختىيارى JS ھۆججىتى ئىشلىتىپ تور بېكەت قىلمىشىنى ئۆزگەرتىدۇ.

en: Enable spell checking
ug: ئىملا تەكشۈرۈشنى قوزغىتىدۇ

en: Spell check any text typed in editable areas.
ug: تەھرىرلەش رايونلىرىغا كىرگۈزۈلگەن تېكىستلەرنىڭ ئىماسىنى تەكشۈرىدۇ.

en: Default encoding
ug: كۆڭۈلدىكى كودلاش

en: Default encoding. Accepted values are the ones WebKitGTK can understand.
ug: كۆڭۈلدىكى كودلاش. بۇنىڭ قىممەتلىرىنى WebKitGTK چۈشىنىدىغان بولۇشى كېرەك.

en: Languages
ug: تىل

en: Preferred languages. Array of locale codes or “system” to use current locale.
ug: مايىللىق تىل. يەرلىك كود بار سانلار قاتارى تولدۇرۇلىدۇ ياكى «system» يەنى سىستېمىنىڭ نۆۋەتتىكى يەرلىك تەڭشىكىنى ئىشلىتىدۇ.

en: Allow popups
ug: سەكرىمە كۆزنەكلەرگە ئىجازەت

en: Allow sites to open new windows using JavaScript (if JavaScript is enabled).
ug: يېڭى كۆزنەكلەرنى JavaScript ئارقىلىق ئېچىشقا ئىجازەت بېرىدۇ(JavaScript قوزغىتىلغان بولسا).

en: Hide cookie banner
ug: ساقلانما لەۋھەسىنى يوشۇر

en: Hide cookie banners.
ug: ساقلانما لەۋھەسىنى يوشۇرىدۇ.

en: User agent
ug: ئىشلەتكۈچى ۋاكالەتچىسى

en: String that will be used as user agent, to identify the browser to the web servers.
ug: ئىشلەتكۈچى ۋاكالەتچىسى سۈپىتىدە ئىشلىتىدىغان تېكىست بولۇپ، تور مۇلازىمېتىرى توركۆرگۈنى پەرق قىلىش ئۈچۈن ئىشلىتىدۇ.

en: Enable adblock
ug: ئېلان توسقۇچنى قوزغات

en: Whether to block the embedded advertisements that web pages might want to show.
ug: سىڭدۈرۈلگەن ئېلانلارنى چەكلەمدۇ يوق.

en: Remember passwords
ug: ئىمنى ئەستە تۇت

en: Whether to store and prefill passwords in websites.
ug: تور بېكەتتىكى ئىمنى ساقلاپ ۋە ئالدىن تولدۇرامدۇ يوق.

en: Autofill form data
ug: جەدۋەل سانلىق مەلۇماتىنى ئۆزلۈكىدىن تولدۇر

en: Whether to auto fill form data in websites.
ug: تور بېكەتتىكى جەدۋەلنى سانلىق مەلۇماتىنى ئۆزلۈكىدىن تولدۇرامدۇ يوق.

en: Enable site-specific quirks
ug: تور بېكەت بەلگىلىگەن غەلىتە ھالىتىنى قوزغىتىدۇ

en: Enable quirks to make specific websites work better. You might want to disable this setting if debugging a specific issue.
ug: غەلىتە ھالەت قوزغىتىلسا بەزى تور بېكەت تېخىمۇ ياخشى ئىشلەيدۇ. مۇئەييەن بىر مەسىلىنى سازلىغاندا بۇ تەڭشەكنى چەكلىشىڭىز كېرەك بولۇشى مۇمكىن.

en: Enable Intelligent Tracking Prevention (ITP)
ug: ئىدراكلىق ئىزلاشنىڭ ئالدىنى ئېلىش (ITP) نى قوزغىتىدۇ

en: Whether to enable Intelligent Tracking Prevention.
ug: ئىدراكلىق ئىزلاشنىڭ ئالدىنى ئېلىش (ITP) نى قوزغىتامدۇ يوق.

en: Allow websites to store local website data
ug: تور بېكەتنىڭ يەرلىك تور بېكەت سانلىق مەلۇماتىنى ساقلىشىغا يول قويىدۇ

en: Whether to allow websites to store cookies, local storage data, and IndexedDB databases. Disabling this will break many websites.
ug: تور بېكەتنىڭ ساقلانما، يەرلىك دىسكىغا سانلىق مەلۇمات ساقلاش ۋە IndexedDB سانداننى ساقلىشىغا يول قويامدۇ يوق. بۇ تاللانما چەكلەنسە نۇرغۇن تور بېكەت ئادەتتىكىدەك ئىشلىمەيدۇ.

en: Default zoom level for new pages
ug: يېڭى بەتنىڭ كۆڭۈلدىكى چوڭلۇق دەرىجىسى

en: Default reader mode zoom level.
ug: كۆڭۈلدىكى ئوقۇش ھالىتى چوڭلۇق دەرىجىسى.

en: Sets the zoom level for reader mode pages.
ug: ئوقۇش ھالىتىدىكى بەتنىڭ چوڭلۇق دەرىجىسىنى تەڭشەيدۇ.

en: Enable autosearch
ug: ئۆزلۈكىدىن ئىزدەشنى قوزغىتىدۇ

en: Whether to automatically search the web when something that does not look like a URL is entered in the address bar. If this setting is disabled, everything will be loaded as a URL unless a search engine is explicitly selected from the dropdown menu.
ug: ئادرېس بالداققا كىرگۈزگەن مەزمۇن تور ئادرېسىغا ئوخشىمىغاندا ئۆزلۈكىدىن توردىن ئىزدەمدۇ يوق. ئەگەر بۇ تەڭشەك چەكلەنسە، تارتما تىزىملىكتىن ئىزدەش موتورى تاللانمىغۇچە، ھەممە مەزمۇن تور ئادرېسى سۈپىتىدە يۈكلىنىدۇ.

en: Enable mouse gestures
ug: چاشقىنەك قول ئىشارىتىنى قوزغات

en: Whether to enable mouse gestures. Mouse gestures are based on Opera’s behaviour and are activated using the middle mouse button + gesture.
ug: چاشقىنەك قول ئىشارىتىنى قوزغىتامدۇ يوق. چاشقىنەك قول ئىشارىتى Opera قىلمىشىغا ئوخشاپ كېتىدۇ، چاشقىنەك ئوتتۇرا توپچىسى + قول ئىشارىتى ئارقىلىق قوزغىتىلىدۇ.

en: Enable navigation gestures
ug: يولباشچى قول ئىشارىتىنى قوزغات

en: Whether to enable back and forward navigation gestures.
ug: قايت ۋە ئالدىغا يولباشچى قول ئىشارىتىنى قوزغىتامدۇ يوق.

en: Last upload directory
ug: ئاخىرقى يۈكلىگەن مۇندەرىجە

en: Keep track of last upload directory
ug: ئاخىرقى يۈكلىگەن مۇندەرىجىنى ئىزلايدۇ

en: Last download directory
ug: ئاخىرقى چۈشۈرۈش مۇندەرىجىسى

en: Keep track of last download directory
ug: ئاخىرقى چۈشۈرۈش مۇندەرىجىسىنى ئىزلايدۇ

en: Hardware acceleration policy
ug: قاتتىق دېتال تېزلىتىش تەدبىرى

en: Whether to enable hardware acceleration. Possible values are “always” and “never”. Hardware acceleration may be required to achieve acceptable performance on embedded devices, but increases memory usage requirements and could expose severe hardware-specific graphics driver bugs.
ug: قاتتىق دېتال تېزلىتىشنى قوزغىتامدۇ يوق. قىممىتى «always» يەنى ھەمىشە ۋە «never» يەنى ھەرگىز. سىڭدۈرمە ئۈسكۈنىدە قوبۇل قىلغىلى بولىدىغان ئۈنۈمگە ئېرىشىش ئۈچۈن، قاتتىق دېتال تېزلىتىشنى قوزغىتىش زۆرۈر بولۇشى مۇمكىن ئەمما ئەسلەك ئىشلىتىش ئېھتىياجىنى ئاشۇرۇۋېتىدۇ ھەمدە قاتتىق دېتالنىڭ مۇئەييەن كۆرسىتىش كارتا قوزغاتقۇسىدىكى ئېغىر دەرىجىدىكى خاتالىقنى ئاشكارىلىشى مۇمكىن.

en: Always ask for download directory
ug: ھەمىشە چۈشۈرۈش مۇندەرىجىسىنى سورايدۇ

en: Whether to present a directory chooser dialog for every download.
ug: ھەر قېتىم چۈشۈرۈش ۋەزىپىسىنى ئىجرا قىلغاندا تاللاش سۆزلەشكۈسىنى تەمىنلەمدۇ يوق.

en: Enable immediately switch to new open tab
ug: دەرھال يېڭى ئوچۇق بەتكۈچكە ئالماشتۇرۇشنى قوزغىتىدۇ

en: Whether to automatically switch to a new open tab.
ug: يېڭى ئوچۇق بەتكۈچكە ئۆزلۈكىدىن ئالمىشامدۇ يوق.

en: Enable WebExtensions
ug: تور كېڭەيتىلمىسىنى قوزغىتىدۇ

en: Whether to enable WebExtensions. WebExtensions is a cross-browser system for extensions.
ug: تور كېڭەيتىلمىسىنى قوزغىتامدۇ يوق. تور كېڭەيتىلمىسى سۇپا ھالقىغان توركۆرگۈ كېڭەيتىلمىسى.

en: Active WebExtensions
ug: ئاكتىپ تور كېڭەيتىلمىسى

en: Indicates which WebExtensions are set to active.
ug: قايسى تور كېڭەيتىلمىسىنى ئاكتىپ دەپ تەڭشىگەنلىكىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Show developer actions
ug: ئىجادكار مەشغۇلاتىنى كۆرسىتىدۇ

en: Whether to show developer context menu actions. This allows use of the Page Source and Inspect Element actions.
ug: ئىجادكار مەزمۇن تىزىملىك مەشغۇلاتىنى كۆرسىتەمدۇ يوق. بۇ مەشغۇلات بەت مەنبەسى ۋە ئېلېمېنت تەكشۈرۈش مەشغۇلاتى ئىشلىتىشكە يول قويىدۇ.

en: Always show full URL
ug: ھەمىشە تولۇق تور ئادرېسىنى كۆرسىتىدۇ

en: Whether to show the full URL in the address bar even when unfocused.
ug: ئادرېس بالداقتا تولۇق تور ئادرېسىنى كۆرسىتەمدۇ يوق ھەتتا فوكۇسلانمىغان ھالەتتىمۇ.

en: Automatically open URIs
ug: URI نى ئۆزلۈكىدىن ئاچىدۇ

en: This is a permission map of security origins to URL schemes.
ug: بۇ بىخەتەر مەنبەدىن تور ئادرېسى لايىھەسى بولغان ئىجازەت تەسۋىرى.

en: Web application additional URLs
ug: تور ئەپنىڭ قوشۇمچە تور ئادرېسى

en: The list of URLs that should be opened by the web application
ug: تور ئەپ ئاچالايدىغان تور ئادرېسىنىڭ تىزىمى

en: Show navigation buttons in WebApp
ug: تور ئەپتە يولباشچى توپچىنى كۆرسىتىدۇ

en: Whether to show buttons for navigation in WebApp.
ug: تور ئەپتە يولباشچى توپچىنى كۆرسىتەمدۇ يوق.

en: Run in background
ug: ئارقا سۇپىدا ئىجرا قىل

en: If enabled, application continues running in the background after closing the window.
ug: ئەگەر قوزغىتىلسا، كۆزنەك يېپىلغاندىن كېيىن ئەپ ئارقا سۇپىدا ئىجرا قىلىشنى داۋاملاشتۇرىدۇ.

en: WebApp is system-wide
ug: تور ئەپ سىستېما دائىرىسىدە

en: If enabled, application cannot be edited or removed.
ug: ئەگەر قوزغىتىلسا ئەپنى تەھرىرلەپ ياكى چىقىرىۋەتكىلى بولمايدۇ.

en: The downloads folder
ug: چۈشۈرۈش قىسقۇچى

en: The path of the folder where to download files to; or “Downloads” to use the default downloads folder, or “Desktop” to use the desktop folder.
ug: ھۆججەت چۈشۈرىدىغان قىسقۇچنىڭ يولى؛ ياكى «Downloads» كۆڭۈلدىكى قىسقۇچنى ئىشلىتىشنى ياكى  «Desktop» ئۈستەلئۈستى قىسقۇچنى ئىشلىتىشنى بىلدۈرىدۇ.

en: Window position
ug: كۆزنەك ئورنى

en: The position to use for a new window that is not restored from a previous session.
ug: ئالدىنقى ئەڭگىمەدىن ئەسلىگە قايتۇرغاندا يېڭى كۆزنەكنىڭ ئېكراندىكى ئورنى.

en: Window size
ug: كۆزنەك چوڭلۇقى

en: The size to use for a new window that is not restored from a previous session.
ug: ئالدىنقى ئەڭگىمەدىن ئەسلىگە قايتۇرغاندا يېڭى كۆزنەكنىڭ ئېكراندىكى چوڭلۇقى.

en: Is maximized
ug: چوڭايتىلغان

en: Whether a new window that is not restored from a previous session should be initially maximized.
ug: ئالدىنقى ئەڭگىمەدىن ئەسلىگە قايتۇرۇلمىغان يېڭى كۆزنەك ئېچىلغاندا ئۇنى ئۆزلۈكىدىن ئەڭ چوڭ قىلامدۇ يوق.

en: Disable forward and back buttons
ug: ئالدىغا ۋە قايت توپچىنى چەكلەيدۇ

en: If set to “true”, forward and back buttons are disabled, preventing users from accessing immediate browser history
ug: ئەگەر «true» يەنى راست دەپ تەڭشەلسە،  ئالدىغا ۋە قايت توپچە چەكلىنىدۇ شۇنداقلا ئىشلەتكۈچىنىڭ يېقىندا زىيارەت قىلغان تارىخ خاتىرىسىنى بىۋاسىتە زىيارەت قىلىشىنى توسىدۇ

en: Firefox Sync Token Server URL
ug: Firefox قەدەمداش پەرمان تاختا مۇلازىمېتىر تور ئادرېسى

en: URL to a custom Firefox Sync token server.
ug: ئىختىيارى Firefox قەدەمداش پەرمان تاختا مۇلازىمېتىر تور ئادرېسى.

en: Firefox Sync Accounts Server URL
ug: Firefox قەدەمداش ھېساب مۇلازىمېتىر تور ئادرېسى

en: URL to a custom Firefox Sync accounts server.
ug: ئىختىيارى Firefox قەدەمداش ھېساب مۇلازىمېتىر تور ئادرېسى.

en: Currently signed in sync user
ug: نۆۋەتتە قەدەمداش ئىشلەتكۈچىگە تىزىمغا كىردى

en: The email linked to the Mozilla account used to sync data with Mozilla’s servers.
ug: Mozilla مۇلازىمېتىرى بىلەن سانلىق مەلۇمات قەدەمداشلاشقا ئىشلىتىدىغان Mozilla ھېسابىغا باغلانغان ئېلخەت ئادرېسى.

en: Last sync timestamp
ug: ئاخىرقى قېتىم قەدەمداشلانغان ۋاقىت تامغىسى

en: The UNIX time at which last sync was made in seconds.
ug: ئاخىرقى قېتىم  قەدەمداشلانغان UNIX ۋاقتى بىرلىكى سېكۇنت.

en: Sync device ID
ug: قەدەمداش ئۈسكۈنە كىملىكى

en: The sync device ID of the current device.
ug: نۆۋەتتىكى ئۈسكۈنىنىڭ قەدەمداش ئۈسكۈنە كىملىكى.

en: Sync device name
ug: قەدەمداش ئۈسكۈنە ئىسمى

en: The sync device name of the current device.
ug: نۆۋەتتىكى ئۈسكۈنىنىڭ قەدەمداش ئۈسكۈنە ئىسمى.

en: The sync frequency in minutes
ug: مىنۇت بىلەن ئىپادىلىنىدىغان قەدەمداش چاستوتىسى

en: The number of minutes between two consecutive syncs.
ug: ئىككى قېتىملىق قەدەمداشلاش ئارىسىدىكى مىنۇت بىلەن ئىپادىلەنگەن ۋاقىت ئارىلىقى.

en: Sync data with Firefox
ug: Firefox بىلەن سانلىق مەلۇماتنى قەدەمداشلايدۇ

en: TRUE if Ephy collections should be synced with Firefox collections, FALSE otherwise.
ug: ئەگەر Firefox بىلەن سانلىق مەلۇمات قەدەمداشلىماقچى بولغاندا قىممىتى «TRUE» يەنى راست ئۇنداق بولمىسا «FALSE» يەنى يالغانغا تەڭشىلىدۇ.

en: Enable bookmarks sync
ug: خەتكۈش قەدەمداشلاشنى قوزغىتىدۇ

en: TRUE if bookmarks collection should be synced, FALSE otherwise.
ug: ئەگەر خەتكۈش قەدەمداشلىماقچى بولغاندا قىممىتى «TRUE» يەنى راست ئۇنداق بولمىسا «FALSE» يەنى يالغانغا تەڭشىلىدۇ.

en: Bookmarks sync timestamp
ug: خەتكۈش قەدەمداشلاش ۋاقىت تامغىسى

en: The timestamp at which last bookmarks sync was made.
ug: ئاخىرقى قېتىم خەتكۈش قەدەمداشلىغان ۋاقىت تامغىسى.

en: Initial sync or normal sync
ug: دەسلەپكى قەدەمداش ياكى ئادەتتىكى قەدەمداش

en: TRUE if bookmarks collection needs to be synced for the first time, FALSE otherwise.
ug: ئەگەر خەتكۈش توپلىمىنى تۇنجى قېتىم قەدەمداشلىماقچى بولغاندا قىممىتى «TRUE» يەنى راست ئۇنداق بولمىسا «FALSE» يەنى يالغانغا تەڭشىلىدۇ.

en: Enable passwords sync
ug: ئىم قەدەمداشنى قوزغىتىدۇ

en: TRUE if passwords collection should be synced, FALSE otherwise.
ug: ئەگەر ئىم توپلىمىنى قەدەمداشلىماقچى بولغاندا قىممىتى «TRUE» يەنى راست ئۇنداق بولمىسا «FALSE» يەنى يالغانغا تەڭشىلىدۇ.

en: Passwords sync timestamp
ug: ئىم قەدەمداشلاش ۋاقىت تامغىسى

en: The timestamp at which last passwords sync was made.
ug: ئاخىرقى قېتىم ئىم قەدەمداشلىغان ۋاقىت تامغىسى.

en: TRUE if passwords collection needs to be synced for the first time, FALSE otherwise.
ug: ئەگەر ئىم توپلىمىنى تۇنجى قېتىم قەدەمداشلىماقچى بولغاندا قىممىتى «TRUE» يەنى راست ئۇنداق بولمىسا «FALSE» يەنى يالغانغا تەڭشىلىدۇ.

en: Enable history sync
ug: تارىخ قەدەمداشلاشنى قوزغىتىدۇ

en: TRUE if history collection should be synced, FALSE otherwise.
ug: ئەگەر تارىخ توپلىمىنى قەدەمداشلىماقچى بولغاندا قىممىتى «TRUE» يەنى راست ئۇنداق بولمىسا «FALSE» يەنى يالغانغا تەڭشىلىدۇ.

en: History sync timestamp
ug: تارىخ قەدەمداشلاش ۋاقىت تامغىسى

en: The timestamp at which last history sync was made.
ug: ئاخىرقى قېتىم تارىخ قەدەمداشلىغان ۋاقىت تامغىسى.

en: TRUE if history collection needs to be synced for the first time, FALSE otherwise.
ug: ئەگەر تارىخ توپلىمىنى تۇنجى قېتىم قەدەمداشلىماقچى بولغاندا قىممىتى «TRUE» يەنى راست ئۇنداق بولمىسا «FALSE» يەنى يالغانغا تەڭشىلىدۇ.

en: Enable open tabs sync
ug: بەتكۈچ قەدەمداشلاشنى قوزغىتىدۇ

en: TRUE if open tabs collection should be synced, FALSE otherwise.
ug: ئەگەر بەتكۈچ توپلىمىنى قەدەمداشلىماقچى بولغاندا قىممىتى «TRUE» يەنى راست ئۇنداق بولمىسا «FALSE» يەنى يالغانغا تەڭشىلىدۇ.

en: Open tabs sync timestamp
ug: بەتكۈچ قەدەمداشلاش ۋاقىت تامغىسى

en: The timestamp at which last open tabs sync was made.
ug: ئاخىرقى قېتىم بەتكۈچ قەدەمداشلىغان ۋاقىت تامغىسى.

en: Decision to apply when microphone permission is requested for this host
ug: بۇ مۇلازىمېتىر مىكروفون ئىشلىتىش ئىجازىتىنى ئىلتىماس قىلغاندىكى قارار

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to access the user’s microphone. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
ug: بۇ تاللانما مۇلازىمېتىر ئىشلەتكۈچىنىڭ مىكروفون ئىشلىتىش ئىجازىتىگە ئېرىشەلمىگەندە تاللىشىنى ساقلاشقا ئىشلىتىلىدۇ. كۆڭۈلدىكى قىممىتى «undecided» يەنى قارار قىلىنمىغان بولۇپ توركۆرگۈ ئىشلەتكۈچىدىن ئىجازەت سورايدۇ، «allow» يەنى يول قوي ۋە «deny» يەنى رەت قىل تاللانغاندا توركۆرگۈ ئۆزلۈكىدىن قارار قىلىدۇ.

en: Decision to apply when geolocation permission is requested for this host
ug: بۇ مۇلازىمېتىر جۇغراپىيەلىك ئورۇن ئۇچۇرى ئىجازىتىنى ئىلتىماس قىلغاندىكى قارار

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to access the user’s location. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
ug: بۇ تاللانما مۇلازىمېتىر ئىشلەتكۈچىنىڭ جۇغراپىيەلىك ئورۇن ئۇچۇرى ئىجازىتىگە ئېرىشەلمىگەندە تاللىشىنى ساقلاشقا ئىشلىتىلىدۇ. كۆڭۈلدىكى قىممىتى «undecided» يەنى قارار قىلىنمىغان بولۇپ توركۆرگۈ ئىشلەتكۈچىدىن ئىجازەت سورايدۇ، «allow» يەنى يول قوي ۋە «deny» يەنى رەت قىل تاللانغاندا توركۆرگۈ ئۆزلۈكىدىن قارار قىلىدۇ.

en: Decision to apply when notification permission is requested for this host
ug: بۇ مۇلازىمېتىر ئۇقتۇرۇش ئىجازىتىنى ئىلتىماس قىلغاندىكى قارار

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to show notifications. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
ug: بۇ تاللانما مۇلازىمېتىر ئۇقتۇرۇش كۆرسىتىش ئىجازىتىگە ئېرىشەلمىگەندە تاللىشىنى ساقلاشقا ئىشلىتىلىدۇ. كۆڭۈلدىكى قىممىتى «undecided» يەنى قارار قىلىنمىغان بولۇپ توركۆرگۈ ئىشلەتكۈچىدىن ئىجازەت سورايدۇ، «allow» يەنى يول قوي ۋە «deny» يەنى رەت قىل تاللانغاندا توركۆرگۈ ئۆزلۈكىدىن قارار قىلىدۇ.

en: Decision to apply when save password permission is requested for this host
ug: بۇ مۇلازىمېتىر ئىم ساقلاش ئىجازىتىنى ئىلتىماس قىلغاندىكى قارار

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to save passwords. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
ug: بۇ تاللانما مۇلازىمېتىر ئىم ساقلاش ئىجازىتىگە ئېرىشەلمىگەندە تاللىشىنى ساقلاشقا ئىشلىتىلىدۇ. كۆڭۈلدىكى قىممىتى «undecided» يەنى قارار قىلىنمىغان بولۇپ توركۆرگۈ ئىشلەتكۈچىدىن ئىجازەت سورايدۇ، «allow» يەنى يول قوي ۋە «deny» يەنى رەت قىل تاللانغاندا توركۆرگۈ ئۆزلۈكىدىن قارار قىلىدۇ.

en: Decision to apply when webcam permission is requested for this host
ug: بۇ مۇلازىمېتىر تور كامېراسىنى ئىشلىتىش ئىجازىتىنى ئىلتىماس قىلغاندىكى قارار

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to access the user’s webcam. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
ug: بۇ تاللانما مۇلازىمېتىر ئىشلەتكۈچىنىڭ تور كامېراسىنى ئىشلىتىش ئىجازىتىگە ئېرىشەلمىگەندە تاللىشىنى ساقلاشقا ئىشلىتىلىدۇ. كۆڭۈلدىكى قىممىتى «undecided» يەنى قارار قىلىنمىغان بولۇپ توركۆرگۈ ئىشلەتكۈچىدىن ئىجازەت سورايدۇ، «allow» يەنى يول قوي ۋە «deny» يەنى رەت قىل تاللانغاندا توركۆرگۈ ئۆزلۈكىدىن قارار قىلىدۇ.

en: Decision to apply when display permission is requested for this host
ug: بۇ مۇلازىمېتىر كۆرسىتىش ئىجازىتىنى ئىلتىماس قىلغاندىكى قارار

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to access the user’s display. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
ug: بۇ تاللانما مۇلازىمېتىر ئىشلەتكۈچىنىڭ كۆرسەتكەن مەزمۇنىنى زىيارەت قىلىش ئىجازىتىگە ئېرىشەلمىگەندە تاللىشىنى ساقلاشقا ئىشلىتىلىدۇ. كۆڭۈلدىكى قىممىتى «undecided» يەنى قارار قىلىنمىغان بولۇپ توركۆرگۈ ئىشلەتكۈچىدىن ئىجازەت سورايدۇ، «allow» يەنى يول قوي ۋە «deny» يەنى رەت قىل تاللانغاندا توركۆرگۈ ئۆزلۈكىدىن قارار قىلىدۇ.

en: Decision to apply when advertisement permission is requested for this host
ug: بۇ مۇلازىمېتىر ئېلان كۆرسىتىش ئىجازىتىنى ئىلتىماس قىلغاندىكى قارار

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to allow advertisements. The “undecided” default means the browser global setting is used, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
ug: بۇ تاللانما مۇلازىمېتىر ئېلان كۆرسىتىش ئىجازىتىگە ئېرىشەلمىگەندە تاللىشىنى ساقلاشقا ئىشلىتىلىدۇ. كۆڭۈلدىكى قىممىتى «undecided» يەنى قارار قىلىنمىغان بولۇپ توركۆرگۈ ئىشلەتكۈچىدىن ئىجازەت سورايدۇ، «allow» يەنى يول قوي ۋە «deny» يەنى رەت قىل تاللانغاندا توركۆرگۈ ئۆزلۈكىدىن قارار قىلىدۇ.

en: Decision to apply when an autoplay policy is requested for this host
ug: بۇ مۇلازىمېتىر ئۆزلۈكىدىن ياڭرىتىش تۈزۈمى ئىجازىتىنى ئىلتىماس قىلغاندىكى قارار

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to autoplay. The “undecided” default means to allow autoplay of muted media, while “allow” and “deny” tell it to allow / deny all requests to autoplay media respectively.
ug: بۇ تاللانما مۇلازىمېتىر ئۆزلۈكىدىن ياڭرىتىش ئىجازىتىگە ئېرىشەلمىگەندە تاللىشىنى ساقلاشقا ئىشلىتىلىدۇ. كۆڭۈلدىكى قىممىتى «undecided» يەنى قارار قىلىنمىغان بولۇپ ئۈنسىزلەنگەن ۋاسىتىنى ئۆزلۈكىدىن ياڭرىتىشقا يول قويىدۇ، «allow» يەنى يول قوي ۋە «deny» يەنى رەت قىل تاللانغاندا توركۆرگۈ ۋاسىتىنى ئۆزلۈكىدىن ياڭرىتىشنى ئۆزى قارار قىلىدۇ.

en: The web browser for GNOME, featuring tight integration with the desktop and a simple and intuitive user interface that allows you to focus on your web pages. If you’re looking for a simple, clean, beautiful view of the web, this is the browser for you.
ug: GNOME توركۆرگۈ ئۈستەلئۈستى مۇھىتى بىلەن زىچ توپلاشتۇرۇلغان بولۇپ، ئىشلەتكۈچى ئارايۈزى ئاددىي ۋە ئوبرازلىق، دىققىتىڭىزنى تور بەت زىيارەت قىلىشقا مەركەزلەشتۈرۈشىڭىزگە قولايلىق يارىتىدۇ. ئەگەر ئاددىي، پاكىز، چىرايلىق تور بەت كۆرۈشنى ئارزۇ قىلىۋاتقان بولسىڭىز، بۇ توركۆرگۈ سىزنىڭ تاللىشىڭىز بولالايدۇ.

en: Web is often referred to by its code name, Epiphany.
ug: كىشىلەر ئادەتتە GNOME توركۆرگۈنى ئۇنىڭ ئىجادىيەت ئىسمى Epiphany بىلەن ئاتايدۇ.

en: A browser window
ug: توركۆرگۈ كۆزنىكى

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
ug: GNOME قۇرۇلۇشى

en: Memory usage
ug: ئىشلىتىلگەن ئەسلەك

en: Version %s
ug: نەشر %s

en: About Web
ug: توركۆرگۈ ھەققىدە

en: Epiphany Technology Preview
ug: Epiphany تېخنىكا ئالدىن كۆزىتىشى

en: A simple, clean, beautiful view of the web
ug: ئاددىي، پاكىز، چىرايلىق تور بەت كۆرگۈ

note: Displayed when opening applications without any installed web apps.
en: Apps
ug: ئەپ

en: List of installed web apps
ug: ئورنىتىلغان تور ئەپنىڭ تىزىمى

note: Translators: Desktop notification when a new web app is created.
en: Launch
ug: قوزغات

en: Delete
ug: ئۆچۈر

note: Note for translators: this refers to the installation date.
en: Installed on:
ug: ئورنىتىلغان ۋاقتى:

en: You can add your favorite website by clicking <b>Install as Web App…</b> within the page menu.
ug: تور بەت تىزىملىكىدىن <b>تور ئەپ سۈپىتىدە ئورنات…</b>نى چېكىپ ياقتۇرىدىغان تور بېكەتنى قوشالايسىز.

note: Displayed when opening the browser for the first time.
en: Welcome to Web
ug: توركۆرگۈگە خۇش كەلدىڭىز

en: Start browsing and your most-visited sites will appear here.
ug: زىيارەتنى باشلايدۇ ۋە ئەڭ كۆپ زىيارەت قىلغان تور بېكەت بۇ جايدا كۆرۈنىدۇ.

en: Remove from overview
ug: ئىخچام كۆرۈنۈشتىن چىقىرىۋەت

en: Private Browsing
ug: شەخسىي زىيارەت

en: You are currently browsing incognito. Pages viewed in this mode will not show up in your browsing history and all stored information will be cleared when you close the window. Files you download will be kept.
ug: سىز ھازىر ئىزسىز زىيارەت ھالىتىدە. بۇ ھالەتتە زىيارەت قىلغان بەت توركۆرگۈنىڭ تارىخ خاتىرىسىدە كۆرۈنمەيدۇ ھەمدە ساقلانغان بارلىق ئۇچۇر كۆزنەك يېپىلغاندا تازىلىنىدۇ. چۈشۈرگەن ھۆججەت ساقلىنىپ قالىدۇ.

en: Incognito mode hides your activity only from people using this computer.
ug: ئىزسىز ھالەتتە پەقەت مەزكۇر كومپيۇتېرنى ئىشلەتكەن باشقىلار پائالىيەتلىرىڭىزنى كۆرەلمەيدۇ.

en: It will not hide your activity from your employer if you are at work. Your internet service provider, your government, other governments, the websites that you visit, and advertisers on these websites may still be tracking you.
ug: ئىزسىز ھالەتتە خىزمەت جەريانىدا ياللىغۇچىدىن پائالىيەتلىرىڭىزنى يوشۇرالمايسىز. ئىنتېرنېت مۇلازىمىتىنى تەمىنلىگۈچى، ھۆكۈمەت ياكى باشقا ھۆكۈمەت ئورگانلىرى شۇنداقلا ئېلان تەمىنلىگۈچى سودىگەرلەردىن ئىزىڭىزنى يوشۇرالمايسىز.

en: PIN required
ug: PIN زۆرۈر

en: Please enter PIN for %s, to authenticate at %s:%d.
ug: %s ئۈچۈن PIN كىرگۈزۈپ %s:%d دا سالاھىيەت دەلىللەڭ.

en: _Cancel
ug: ۋاز كەچ(_C)

en: _Login
ug: تىزىمغا كىر(_L)

en: Select certificate
ug: گۇۋاھنامە تاللا

en: The website %s:%d requests that you provide a certificate for authentication for %s.
ug: بۇ تور بېكەت %s:%d سىزدىن %s سالاھىيەت دەلىللەش گۇۋاھنامىسى تەمىنلىشىڭىزنى تەلەپ قىلىدۇ.

en: The website %s:%d requests that you provide a certificate for authentication.
ug: بۇ تور بېكەت %s:%d سىزدىن سالاھىيەت دەلىللەش گۇۋاھنامىسى تەمىنلىشىڭىزنى تەلەپ قىلىدۇ.

en: _Select
ug: تاللا(_S)

en: Remember Decision
ug: قارارنى ئەستە ساقلا

en: Never
ug: ھەرگىز

en: For Session
ug: ئەڭگىمە

en: Permanently
ug: مەڭگۈلۈك

en: Select a Directory
ug: مۇندەرىجە تاللىنىدۇ

en: Select the Destination
ug: نىشان تاللىنىدۇ

en: Download Requested
ug: چۈشۈرۈش ئىلتىماس قىلىندى

en: _Download
ug: چۈشۈر(_D)

note: Type
en: Type: %s (%s)
ug: تۈرى: %s (%s)

note: Source
en: Source: %s
ug: مەنبە: %s

note: Question
en: Where do you want to save the file?
ug: ھۆججەتنى نەدە ساقلايسىز؟

note: Translators: a desktop notification when a download finishes.
en: Finished downloading %s
ug: %s نى چۈشۈرۈش تاماملاندى

note: Translators: the title of the notification.
en: Download finished
ug: چۈشۈرۈش تاماملاندى

note: Translators: 'ESC' and 'F11' are keyboard keys.
en: Press %s to exit fullscreen
ug: تولۇق ئېكراندىن چىقىش ئۈچۈن %s نى بېسىڭ

note: Translators: this means WebDriver control.
en: Web is being controlled by automation
ug: توركۆرگۈنى ئاپتوماتلاشتۇرۇش تىزگىنلەۋاتىدۇ

en: Autofill All Fields
ug: ھەممە بۆلەكنى ئۆزلۈكىدىن تولدۇر

en: Autofill Personal Fields
ug: شەخسىي بۆلەكنى ئۆزلۈكىدىن تولدۇر

en: Fill This Field
ug: بۇ بۆلەكنى تولدۇر

en: Do Not Autofill
ug: ئۆزلۈكىدىن تولدۇرما

en: URI %s not authorized to access Epiphany resource %s
ug: URI %s نىڭ Epiphany مەنبەسى %s زىيارەت قىلىشقا ئىجازەت بەرمىگەن

en: Send an email message to “%s”
ug: «%s» غا ئېلخەت يوللا

note: TRANSLATORS: This string is part of the previous translatable string. * It is appended for each extraneous mailto: URI email address. For * example if you have mailto:foo@example.com,bar@example.com,baz@example.com * it will show * Send an email to “foo@example.com”, “bar@example.com”, “baz@example.
en: , “%s”
ug: ، «%s»

en: Blank page
ug: بوش بەت

note: Title for the blank page
en: New Tab
ug: يېڭى بەتكۈچ

en: Arabic (_IBM-864)
ug: ئەرەبچە (_IBM-864)

en: Arabic (ISO-_8859-6)
ug: ئەرەبچە (ISO-_8859-6)

en: Arabic (_MacArabic)
ug: ئەرەبچە (_MacArabic)

en: Arabic (_Windows-1256)
ug: ئەرەبچە (_Windows-1256)

en: Baltic (_ISO-8859-13)
ug: بالتىق (_ISO-8859-13)

en: Baltic (I_SO-8859-4)
ug: بالتىق (I_SO-8859-4)

en: Baltic (_Windows-1257)
ug: بالتىق (_Windows-1257)

en: _Armenian (ARMSCII-8)
ug: ئەرمەنچە (_ARMSCII-8)

en: _Georgian (GEOSTD8)
ug: جورجىيەچە (_GEOSTD8)

en: Central European (_IBM-852)
ug: ئوتتۇرا ياۋروپا (_IBM-852)

en: Central European (I_SO-8859-2)
ug: ئوتتۇرا ياۋروپا (I_SO-8859-2)

en: Central European (_MacCE)
ug: ئوتتۇرا ياۋروپا (_MacCE)

en: Central European (_Windows-1250)
ug: ئوتتۇرا ياۋروپا (_Windows-1250)

en: Chinese Simplified (_GB18030)
ug: ئاددىي خەنزۇچە (_GB18030)

en: Chinese Simplified (G_B2312)
ug: ئاددىي خەنزۇچە (G_B2312)

en: Chinese Simplified (GB_K)
ug: ئاددىي خەنزۇچە (GB_K)

en: Chinese Simplified (_HZ)
ug: ئاددىي خەنزۇچە (_HZ)

en: Chinese Simplified (_ISO-2022-CN)
ug: ئاددىي خەنزۇچە (_ISO-2022-CN)

en: Chinese Traditional (Big_5)
ug: مۇرەككەپ خەنزۇچە (Big_5)

en: Chinese Traditional (Big5-HK_SCS)
ug: مۇرەككەپ خەنزۇچە (Big5-HK_SCS)

en: Chinese Traditional (_EUC-TW)
ug: مۇرەككەپ خەنزۇچە (_EUC-TW)

en: Cyrillic (_IBM-855)
ug: سىلاۋىيانچە (_IBM-855)

en: Cyrillic (I_SO-8859-5)
ug: سىلاۋىيانچە (I_SO-8859-5)

en: Cyrillic (IS_O-IR-111)
ug: سىلاۋىيانچە (IS_O-IR-111)

en: Cyrillic (_KOI8-R)
ug: سىلاۋىيانچە (_KOI8-R)

en: Cyrillic (_MacCyrillic)
ug: سىلاۋىيانچە (_MacCyrillic)

en: Cyrillic (_Windows-1251)
ug: سىلاۋىيانچە (_Windows-1251)

en: Cyrillic/_Russian (IBM-866)
ug: سىلاۋىيانچە/رۇسچە (IBM-866)(_R)

en: Greek (_ISO-8859-7)
ug: گىرېكچە (_ISO-8859-7)

en: Greek (_MacGreek)
ug: گىرېكچە (_MacGreek)

en: Greek (_Windows-1253)
ug: گىرېكچە (_Windows-1253)

en: Gujarati (_MacGujarati)
ug: گۇجاراتچە (_MacGujarati)

en: Gurmukhi (Mac_Gurmukhi)
ug: گۇرمۇكىچە (Mac_Gurmukhi)

en: Hindi (Mac_Devanagari)
ug: ھىندىچە (Mac_Devanagari)

en: Hebrew (_IBM-862)
ug: ئىبرانىچە (_IBM-862)

en: Hebrew (IS_O-8859-8-I)
ug: ئىبرانىچە (IS_O-8859-8-I)

en: Hebrew (_MacHebrew)
ug: ئىبرانىچە (_MacHebrew)

en: Hebrew (_Windows-1255)
ug: ئىبرانىچە (_Windows-1255)

en: _Visual Hebrew (ISO-8859-8)
ug: كۆرۈنۈشچان ئىبرانىچە (ISO-8859-8)(_V)

en: Japanese (_EUC-JP)
ug: ياپونچە (_EUC-JP)

en: Japanese (_ISO-2022-JP)
ug: ياپونچە (_ISO-2022-JP)

en: Japanese (_Shift-JIS)
ug: ياپونچە (_Shift-JIS)

en: Korean (_EUC-KR)
ug: كورېيەچە (_EUC-KR)

en: Korean (_ISO-2022-KR)
ug: كورېيەچە (_ISO-2022-KR)

en: Korean (_JOHAB)
ug: كورېيەچە (_JOHAB)

en: Korean (_UHC)
ug: كورېيەچە (_UHC)

en: _Celtic (ISO-8859-14)
ug: كېلتىك (ISO-8859-14)(_C)

en: _Icelandic (MacIcelandic)
ug: ئىسلاندىيە (Mac_Icelandic)

en: _Nordic (ISO-8859-10)
ug: گېرمانچە (ISO-8859-10)(_N)

en: _Persian (MacFarsi)
ug: پارسچە (MacFarsi)(_P)

en: Croatian (Mac_Croatian)
ug: خورۋاتچە (Mac_Croatian)

en: _Romanian (MacRomanian)
ug: رۇمىنىيەچە (Mac_Romanian)

en: R_omanian (ISO-8859-16)
ug: رۇمىنىيەچە (IS_O-8859-16)

en: South _European (ISO-8859-3)
ug: جەنۇبى ياۋروپا (ISO-8859-3)(_E)

en: Thai (TIS-_620)
ug: تايلاندچە (TIS-_620)

en: Thai (IS_O-8859-11)
ug: تايلاندچە (IS_O-8859-11)

en: _Thai (Windows-874)
ug: تايلاندچە (Windows-874)(_T)

en: Turkish (_IBM-857)
ug: تۈركچە (_IBM-857)

en: Turkish (I_SO-8859-9)
ug: تۈركچە (I_SO-8859-9)

en: Turkish (_MacTurkish)
ug: تۈركچە (_MacTurkish)

en: Turkish (_Windows-1254)
ug: تۈركچە (_Windows-1254)

en: Unicode (UTF-_8)
ug: يۇنىكود (UTF-_8)

en: Cyrillic/Ukrainian (_KOI8-U)
ug: سىلاۋىيانچە/ئۇكرائىنچە (_KOI8-U)

en: Cyrillic/Ukrainian (Mac_Ukrainian)
ug: سىلاۋىيانچە/ئۇكرائىنچە (Mac_Ukrainian)

en: Vietnamese (_TCVN)
ug: ۋىيېتنامچە (_TCVN)

en: Vietnamese (_VISCII)
ug: ۋىيېتنامچە (_VISCII)

en: Vietnamese (V_PS)
ug: ۋىيېتنامچە (V_PS)

en: Vietnamese (_Windows-1258)
ug: ۋىيېتنامچە (_Windows-1258)

en: Western (_IBM-850)
ug: غەربچە (_IBM-850)

en: Western (_ISO-8859-1)
ug: غەربچە (_ISO-8859-1)

en: Western (IS_O-8859-15)
ug: غەربچە (IS_O-8859-15)

en: Western (_MacRoman)
ug: غەربچە (_MacRoman)

en: Western (_Windows-1252)
ug: غەربچە (_Windows-1252)

note: The following encodings are so rarely used that we don't want to * pollute the "related" part of the encodings menu with them, so we * set the language group to 0 here.
en: English (_US-ASCII)
ug: ئىنگلىزچە (_US-ASCII)

en: Unicode (UTF-_16 BE)
ug: يۇنىكود (UTF-_16 BE)

en: Unicode (UTF-1_6 LE)
ug: يۇنىكود (UTF-1_6 LE)

en: Unicode (UTF-_32 BE)
ug: يۇنىكود (UTF-_32 BE)

en: Unicode (UTF-3_2 LE)
ug: يۇنىكود (UTF-3_2 LE)

note: Translators: this is the title that an unknown encoding will * be displayed as.
en: Unknown (%s)
ug: يوچۇن (%s)

en: Type to search…
ug: كىرگۈزگەننى ئىزدەيدۇ…

en: Find previous occurrence of the search string
ug: باش قىسمىدا كۆرۈنگەن تېكىستنى ئىزدەيدۇ

en: Find next occurrence of the search string
ug: كەينىدە كۆرۈنگەن تېكىستنى ئىزدەيدۇ

en: _Case Sensitive
ug: چوڭ كىچىك ھەرپنى پەرقلەندۈر(_C)

en: Match Whole _Word Only
ug: پۈتۈن سۆزگىلا ماسلاش(_W)

en: Search Options
ug: ئىزدەش تاللانمىسى

en: %s is not a valid URI
ug: %s ئىناۋەتلىك URI ئەمەس

en: Text not found
ug: تېكىست تېپىلمىدى

en: Search wrapped back to the top
ug: باشقا قايتىپ ئىزدەيدۇ

en: All files
ug: ھەممە ھۆججەت

en: All supported types
ug: قوللايدىغان ھەممە تىپ

note: Translators: Message appears when insecure password form is focused.
en: This form is not secure ‒ passwords will not be kept private
ug: بۇ جەدۋەل بىخەتەر ئەمەس ‒ ئىم شەخسىي قالدۇرۇلمايدۇ

en: _Dismiss
ug: ئۆتكۈزۈۋەت(_D)

en: Web process crashed
ug: توركۆرگۈ جەريانى يىمىرىلدى

en: Web process terminated due to exceeding memory limit
ug: توركۆرگۈ جەريانى ئەسلەك چەكلىمىسىدىن ئېشىپ كەتكەنلىكتىن ئاخىرلاشتۇرۇلدى

en: Web process terminated by API request
ug: توركۆرگۈ جەريانىنى API ئىلتىماسى ئاخىرلاشتۇردى

en: Page Unresponsive
ug: تور بەتتە ئىنكاس يوق

en: The current page “%s” is not responding
ug: نۆۋەتتىكى «%s» بەتتە ئىنكاس يوق

en: _Wait
ug: كۈت(_W)

en: Force _Stop
ug: مەجبۇرىي توختات(_S)

note: translators: %s here is the address of the web page
en: Loading “%s”…
ug: يۈكلەۋاتقىنى «%s»…

en: Loading…
ug: يۈكلەۋاتىدۇ…

en: Delete Web App?
ug: تور ئەپنى ئۆچۈرەمدۇ؟

en: “%s” will be removed. You will have to re-install the website as an app from the menu to use it again.
ug: «%s»  نى چىقىرىۋېتىدۇ. تىزىملىكتىن تور بېكەتنى ئەپ سۈپىتىدە قايتا ئورناتسىڭىز ئاندىن ئۇنى قايتا ئىشلىتەلەيسىز.

en: _Delete
ug: ئۆچۈر(_D)

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website presented identification that belongs to a different website.
ug: بۇ تور بېكەت باشقا تور بېكەتنىڭ گۇۋاھنامىسىنى كۆرسەتتى.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification is too old to trust. Check the date on your computer’s calendar.
ug: بۇ تور بېكەتنىڭ گۇۋاھنامىسى بەك كونا بولغاچقا ئىشەنگىلى بولمايدۇ. كومپيۇتېرىڭىزنىڭ يىلنامە چېسلاسىنى تەكشۈرۈڭ.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification was not issued by a trusted organization.
ug: بۇ تور بېكەتنىڭ گۇۋاھنامىسىنى ئىشەنچلىك ئورگان تارقاتمىغان.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification could not be processed. It may be corrupted.
ug: بۇ تور بېكەتنىڭ گۇۋاھنامىسىنى بىر تەرەپ قىلالمايدۇ. ئۇ بۇزۇلغان بولۇشى مۇمكىن.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification has been revoked by the trusted organization that issued it.
ug: بۇ تور بېكەتنىڭ گۇۋاھنامىسىنى ئىشەنچلىك ئورگان بىكار قىلغان.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification cannot be trusted because it uses very weak encryption.
ug: بۇ تور بېكەتنىڭ گۇۋاھنامىسىگە ئىشەنگىلى بولمايدۇ چۈنكى ئۇنىڭغا ئىنتايىن ئاجىز شىفىرلاش ئۇسۇلى قوللىنىلغان.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification is only valid for future dates. Check the date on your computer’s calendar.
ug: بۇ تور بېكەتنىڭ گۇۋاھنامىسى كەلگۈسىدە كۈچكە ئىگە. كومپيۇتېرىڭىزنىڭ يىلنامە چېسلاسىنى تەكشۈرۈڭ.

note: Page title when a site cannot be loaded due to a network error. Page title when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: Problem Loading Page
ug: بەت يۈكلەش كاشىلىسى

note: Message title when a site cannot be loaded due to a network error.
en: Unable to display this website
ug: بۇ تور بېكەتنى كۆرسىتەلمەيدۇ

note: Error details when a site cannot be loaded due to a network error.
en: The site at %s seems to be unavailable.
ug: %s دىكى تور بېكەتنى ئىشلەتكىلى بولمايدىغاندەك قىلىدۇ.

note: Further error details when a site cannot be loaded due to a network error.
en: It may be temporarily inaccessible or moved to a new address. You may wish to verify that your internet connection is working correctly.
ug: مەزكۇر تور بېكەتنى ۋاقتىنچە زىيارەت قىلغىلى بولماسلىقى مۇمكىن ياكى يېڭى ئادرېسقا يۆتكىۋېتىلگەن. ئىنتېرنېت باغلىنىشىڭىزنىڭ توغرا ئىشلەۋاتقانلىقىنى جەزملەڭ.

note: Technical details when a site cannot be loaded due to a network error.
en: The precise error was: %s
ug: ئېنىق خاتالىق: %s

note: The button on the network error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on the page crash error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on the process crash error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on the unresponsive process error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. Translators: toolt
en: Reload
ug: قايتا يۈكلە

note: Message title when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: Oops! There may be a problem
ug: ئاپلا، مەسىلە كۆرۈلگەندەك قىلىدۇ

note: Error details when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: The page %s may have caused Web to close unexpectedly.
ug: بۇ %s بەت توركۆرگۈنىڭ تاسادىپىي تاقىلىشىنى كەلتۈرۈپ چىقىرىشى مۇمكىن.

note: Further error details when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: If this happens again, please report the problem to the %s developers.
ug: ئەگەر بۇ مەسىلە قايتا كۆرۈلسە، %s ئىجادكارغا بۇ كەمتۈكنى مەلۇم قىلىڭ.

note: Page title when a site cannot be loaded due to a process crash error.
en: Problem Displaying Page
ug: بەت كۆرسىتىشتە مەسىلە كۆرۈلدى

note: Message title when a site cannot be loaded due to a process crash error.
en: Oops!
ug: ئاپلا!

note: Error details when a site cannot be loaded due to a process crash error.
en: Something went wrong while displaying this page. Please reload or visit a different page to continue.
ug: ئاپلا! بۇ بەتنى كۆرسىتىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى. قايتا يۈكلەڭ ياكى باشقا بەتنى زىيارەت قىلىشنى داۋاملاشتۇرۇڭ.

note: Page title when web content has become unresponsive.
en: Unresponsive Page
ug: ئىنكاسسىز بەت

note: Message title when web content has become unresponsive.
en: Uh-oh!
ug: ھە ھە!

note: Error details when web content has become unresponsive.
en: This page has been unresponsive for too long. Please reload or visit a different page to continue.
ug: بۇ بەت ئىنكاس قايتۇرمىغىلى بەك ئۇزۇن ۋاقىت بولدى. قايتا يۈكلەڭ ياكى باشقا بەتنى زىيارەت قىلىشنى داۋاملاشتۇرۇڭ.

note: Page title when a site is not loaded due to an invalid TLS certificate.
en: Security Violation
ug: بىخەتەرلىك بەلگىلىمىسىگە خىلاپلىق قىلىش

note: Message title when a site is not loaded due to an invalid TLS certificate.
en: This Connection is Not Secure
ug: بۇ باغلىنىش بىخەتەر ئەمەس

note: Error details when a site is not loaded due to an invalid TLS certificate.
en: This does not look like the real %s. Attackers might be trying to steal or alter information going to or from this site.
ug: بۇ بەت ھەقىقىي %s ئەمەستەك قىلىدۇ. ھۇجۇمچى سىز يوللاۋاتقان ئۇچۇر ياكى تور بېكەت سىزگە يوللاۋاتقان ئۇچۇرنى ئوغرىلاشنى سىناۋاتقان بولۇشى مۇمكىن.

note: The button on the invalid TLS certificate error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on no such file error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE.
en: Go Back
ug: قايت

note: The hidden button on the invalid TLS certificate error page. Do not add mnemonics here.
en: Accept Risk and Proceed
ug: خەتەر ۋە داۋاملاشتۇرۇشقا قوشۇل

note: Page title on no such file error page Message title on the no such file error page.
en: File not found
ug: ھۆججەت تېپىلمىدى

en: %s could not be found.
ug: «%s» تېپىلمىدى.

en: Please check the file name for capitalization or other typing errors. Also check if it has been moved, renamed, or deleted.
ug: ھۆججەت ئىسمىدىكى چوڭ كىچىك ھەرپ ياكى باشقا ئىملا خاتالىقىنى تەكشۈرۈڭ. ئۇنىڭ يۆتكەلگەن، ئاتى ئۆزگەرتىلگەن ياكى ئۆچۈرۈلگەنلىكىنىمۇ تەكشۈرۈڭ.

en: None specified
ug: بەلگىلەنمىگەن

en: Technical information
ug: تېخنىكىلىق ئۇچۇر

en: Unspecified
ug: بەلگىلەنمىگەن

en: Web pages
ug: تور بەت

en: Images
ug: سۈرەت

note: If we don't have XDG user dirs info, return an educated guess.
en: Downloads
ug: چۈشۈرۈش

note: If we don't have XDG user dirs info, return an educated guess.
en: Desktop
ug: ئۈستەلئۈستى

en: Home
ug: باش بەت

en: Could not create a temporary directory in “%s”.
ug: «%s» دا ۋاقىتلىق مۇندەرىجە قۇرالمىدى.

en: The file “%s” exists. Please move it out of the way.
ug: «%s» ھۆججەت مەۋجۇت. ئۇنى يۆتكىۋېتىڭ.

en: Failed to create directory “%s”.
ug: «%s» مۇندەرىجە قۇرالمىدى.

en: Error removing file %s: %s
ug: %s ھۆججەتنى چىقىرىۋېتىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error removing directory %s: %s
ug: مۇندەرىجە «%s» نى يۆتكەۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: The %s search engine template URL can't be valid.
ug: %s ئىزدەش موتورى قېلىپىدىكى تور ئادرېسىنى دەلىللىيەلمەيدۇ.

en: Found unclosed URL template parameter curly bracket at pos %d of URL %s.
ug: تور ئادرېسى %2$s دىكى %1$d دا تور ئادرېس قېلىپىنىڭ پارامېتىرىدا ئاخىرلاشمىغان چاسا تىرناق بايقالدى.

en: Found URL template parameter at %d in URL %s, but without any name.
ug: تور ئادرېسى %2$s دىكى %1$d دا تور ئادرېس پارامېتىرى بايقالدى ئەمما ھېچقانداق ئىسمى يوق.

en: Found unknown URL template parameter %s in URL %s.
ug: تور ئادرېسى %2$s دا يوچۇن تور ئادرېس قېلىپىنىڭ پارامېتىرى %1$s بايقالدى.

en: Parsing of URL template %s succeeded, but no search terms were found so it's not useful as a search engine.
ug: تور ئادرېس قېلىپى %s نى مۇۋەپپەقىيەتلىك تەھلىل قىلدى ئەمما ئىزدەيدىغان ئاتالغۇ تېپىلمىدى شۇڭلاشقا ئىزدەش موتورىغا ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

en: Skipping <Param> tag as it has no name or value attribute
ug: بەلگە <Param> دىن ئاتلايدۇ چۈنكى ئۇنىڭ ئىسمى ياكى قىممەت خاسلىقى يوق

note: TRANSLATORS: First %s is the name of the search engine. Second %s is the error message (supposedly partially localized on the GLib level).
en: Couldn't parse search engine description file for %s:
ug: %s نىڭ ئىزدەش موتورى چۈشەندۈرۈش ھۆججىتىنى تەھلىل قىلالمىدى:

en: Couldn't create search engine as it did not provide sufficient information!
ug: ئىزدەش موتورىنى قۇرالمايدۇ چۈنكى ئۇ يېتەرلىك ئۇچۇر تەمىنلىمىگەن!

note: TRANSLATORS: The %s is the name of the search engine.
en: Couldn't download search engine description file for %s:
ug: %s نىڭ ئىزدەش موتورى چۈشەندۈرۈش ھۆججىتىنى چۈشۈرەلمىدى:‎‏

note: TRANSLATORS: The %s is the URL for the search suggestions.
en: Couldn't load search engine suggestions from %s:
ug: ئىزدەش موتورى تەۋسىيەسىنى %s دىن چۈشۈرەلمەيدۇ:

en: No content provided, length %ld
ug: ھېچقانداق مەزمۇن تەمىنلەنمىگەن، ئۇزۇنلۇقى %ld

en: Got empty JSON response or non-array root node or smaller than 2 elements array root node
ug: بوش JSON ئىنكاسى ياكى غەيرى سانلار قاتارى تۈگۈنى ياكى 2 ئەزالىق سانلار قاتارىنىڭ غول تۈگۈنىگە ئېرىشتى

note: TRANSLATORS: The first %s is the URL for the search suggestions and the second one is raw JSON content.
en: Could not parse JSON suggestions from %s with JSON %s:
ug: %s دىن كەلگەن JSON تەكلىپى JSON %s نى تەھلىل قىلالمايدۇ:

note: Translators: First %s is the name of the user currently logged in on the * machine. The second %s is the machine's name. You can use the variables * in a different order by changing them to %2$s and %1$s.
en: %s’s GNOME Web on %s
ug: %2$s دىكى %1$s نىڭ GNOME توركۆرگۈسى

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 12∶34 am"
en: Today %I∶%M %p
ug: بۈگۈن %p %I∶%M

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 15∶34"
en: Today %H∶%M
ug: بۈگۈن %H∶%M

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 12∶34 am"
en: Yesterday %I∶%M %p
ug: تۈنۈگۈن %p %I∶%M

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 15∶34"
en: Yesterday %H∶%M
ug: تۈنۈگۈن %H∶%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current week, * strftime format. e.g. "Wed 12∶34 am"
en: %a %I∶%M %p
ug: %A %p %I∶%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current week, * strftime format. e.g. "Wed 15∶34"
en: %a %H∶%M
ug: %A %H∶%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current year, * strftime format. e.g. "Feb 12 12∶34 am"
en: %b %d %I∶%M %p
ug: %-m-ئاينىڭ %-d-كۈنى %p %I∶%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current year, * strftime format. e.g. "Feb 12 15∶34"
en: %b %d %H∶%M
ug: %-m-ئاينىڭ %-d-كۈنى %H∶%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in a different year, * strftime format. e.g. "Feb 12 1997"
en: %b %d %Y
ug: %Y-يىلى %-m-ئاينىڭ %-d-كۈنى

note: impossible time or broken locale settings
en: Unknown
ug: يوچۇن

en: Failed to get desktop filename for webapp id %s
ug: كىملىكى %s بولغان تور ئەپنىڭ ئۈستەلئۈستى ھۆججەت ئاتىغا ئېرىشەلمىدى

en: Failed to install desktop file %s:
ug: ئۈستەلئۈستى ھۆججىتى %s نى ئورنىتالمىدى: ‎‏

en: Profile directory %s already exists
ug: سەپلىمە ھۆججەت مۇندەرىجىسى %s مەۋجۇت

en: Failed to create directory %s
ug: مۇندەرىجە %s نى قۇرالمىدى

en: Failed to create .app file: %s
ug: .app ھۆججەتنى قۇرالمىدى: %s

en: Error in exporting passwords to a CSV file
ug: ئىمنى CSV ھۆججەتكە چىقىرىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Cannot create SQLite connection. Close browser and try again.
ug: SQLite باغلىنىشى قۇرالمايدۇ. توركۆرگۈنى تاقاپ ئاندىن قايتا سىناڭ.

en: Browser password database could not be opened. Close browser and try again.
ug: توركۆرگۈنىڭ ئىم ساندانىنى ئاچالمىدى. توركۆرگۈنى تاقاپ ئاندىن قايتا سىناڭ.

en: Error in reading CSV file
ug: CSV ھۆججەتنى ئوقۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

note: Translators: The first %s is the username and the second one is the * security origin where this is happening. Example: gnome@gmail.com and * https://mail.google.com.
en: Password for %s in a form in %s
ug: جەدۋەل %2$s دىكى %1$s نىڭ ئىمى

note: Translators: The %s is the security origin where this is happening. * Example: https://mail.google.com.
en: Password in a form in %s
ug: %s جەدۋەلدىكى ئىم

en: Response body is empty, do you need to install glib-networking?
ug: ئىنكاس گەۋدىسى بوش، سىز glib-networking نى ئورنىتىشقا ئېھتىياجلىقمۇ؟

en: Failed to obtain storage credentials.
ug: ساقلانغان سالاھىيەت ئىسپاتىغا ئېرىشەلمىدى.

en: Please visit Firefox Sync and sign in again to continue syncing.
ug: Firefox قەدەمداشنى زىيارەت قىلىپ، قەدەمداشلاشنى داۋاملاشتۇرۇش ئۈچۈن قايتىدىن تىزىمغا كىرىڭ.

en: The password of your Mozilla account seems to have been changed.
ug: Mozilla ھېسابىڭىزدىكى ئىم ئۆزگەرتىلگەندەك قىلىدۇ.

en: Please visit Firefox Sync and sign in with the new password to continue syncing.
ug: Firefox قەدەمداشنى زىيارەت قىلىپ، قەدەمداشلاشنى داۋاملاشتۇرۇش ئۈچۈن يېڭى ئىم بىلەن تىزىمغا كىرىڭ.

en: Failed to obtain signed certificate.
ug: ئىمزالىق گۇۋاھنامىگە ئېرىشەلمىدى.

en: The sync secrets for the current sync user are invalid: %s
ug: نۆۋەتتىكى قەدەمداش ئىشلەتكۈچىنىڭ شىفىرلىق ئاچقۇچى ئىناۋەتسىز: %s

en: The sync secrets for the current sync user are not valid JSON: %s
ug: نۆۋەتتىكى قەدەمداش ئىشلەتكۈچىنىڭ شىفىرلىق ئاچقۇچى ئىناۋەتلىك  JSON ئەمەس: %s

en: Could not find the sync secrets for the current sync user: %s
ug: نۆۋەتتىكى قەدەمداش ئىشلەتكۈچىنىڭ شىفىرلىق ئاچقۇچىنى تاپالمايدۇ: %s

en: Could not find the sync secrets for the current sync user.
ug: نۆۋەتتىكى قەدەمداش ئىشلەتكۈچىنىڭ شىفىرلىق ئاچقۇچىنى تاپالمايدۇ.

en: Failed to store sync secrets (is the secret service or secrets portal broken?):
ug: قەدەمداش شىفىرلىق ئاچقۇچنى ساقلىيالمىدى (مەخپىيەتلىك مۇلازىمىتى ياكى مەخپىيەتلىك دەرۋازا بېكىتى بۇزۇلغانمۇ؟):

note: Translators: %s is the email of the user.
en: The sync secrets of %s
ug: %s نىڭ قەدەمداش شىفىرلىق ئاچقۇچى

en: Failed to upload client record.
ug: خېرىدار خاتىرىسىنى يۈكلىيەلمىدى.

en: Failed to upload crypto/keys record.
ug: شىفىرلىق ئىبارە/ئاچقۇچ خاتىرىسىنى يۈكلىيەلمىدى.

en: Failed to retrieve crypto keys.
ug: شىفىرلىق ئىبارە ئۇچۇرىغا ئېرىشەلمىدى.

en: Failed to upload meta/global record.
ug: تەپسىلىي/ئومۇمىيەت خاتىرىسىنى يۈكلىيەلمىدى.

note: Translators: the %d is the storage version, the \n is a newline character.
en: Your Mozilla account uses storage version %d. Web only supports version %d.
ug: Mozilla ھېسابىڭىز ئىشلىتىۋاتقان ساقلاش نەشرى %d. توركۆرگۈ قوللايدىغان نەشرى %d.

en: Failed to verify storage version.
ug: ساقلاش نەشرىنى دەلىللىيەلمىدى.

en: Failed to upload device info
ug: ئۈسكۈنە ئۇچۇرىنى يۈكلىيەلمىدى

en: Failed to retrieve the Sync Key
ug: قەدەمداش شىفىرلىق ئاچقۇچىغا ئېرىشەلمىدى

en: Select current tag
ug: نۆۋەتتىكى بەلگە تاللىنىدۇ

en: Remove current tag
ug: نۆۋەتتىكى بەلگىنى چىقىرىۋېتىدۇ

en: Add Bookmark
ug: خەتكۈش قوش

en: This field is required
ug: بۇ بۆلەك زۆرۈر

en: Address must start with either http:// or https://
ug: تور ئادرېسى چوقۇم ‪«https://»‬ ياكى ‪«http://»‬ دىن باشلىنىدۇ

en: Address is not a valid URL
ug: ئادرېس ئىناۋەتلىك تور ئادرېسى ئەمەس

en: Move Controls
ug: كونتروللىغۇچنى يۆتكە

en: Move Up
ug: ئۈستىگە

en: Move Down
ug: ئاستىغا

en: Bookmark removed
ug: خەتكۈچ چىقىرىۋېتىلدى

note: Undo, redo.
en: _Undo
ug: يېنىۋال(_U)

en: File is not a valid Epiphany bookmarks file: missing tags table
ug: مەزكۇر ھۆججەت ئىناۋەتلىك Epiphany خەتكۈچ ھۆججىتى ئەمەس: بەلگە جەدۋىلى كەم

en: File is not a valid Epiphany bookmarks file: missing bookmarks table
ug: مەزكۇر ھۆججەت ئىناۋەتلىك Epiphany خەتكۈچ ھۆججىتى ئەمەس: خەتكۈچ جەدۋىلى كەم

en: Firefox bookmarks database could not be opened. Close Firefox and try again.
ug: Firefox خەتكۈچ ساندانىنى ئاچالمايدۇ. Firefox نى تاقاپ ئاندىن قايتا سىناڭ.

en: Firefox bookmarks could not be retrieved!
ug: Firefox خەتكۈچىگە ئېرىشەلمىدى!

en: HTML bookmarks database could not be opened: %s
ug: HTML خەتكۈچ ساندانىنى ئاچالمايدۇ: %s

en: HTML bookmarks database could not be read.
ug: HTML خەتكۈچ ساندانىنى ئوقۇيالمايدۇ.

en: HTML bookmarks database could not be parsed: %s
ug: HTML خەتكۈچ ساندانىنى تەھلىل قىلالمايدۇ: %s

en: Bookmarks file could not be parsed:
ug: خەتكۈچ ھۆججىتىنى تەھلىل قىلالمايدۇ:

en: Favorites
ug: يىغقۇچ

en: Mobile
ug: كۆچمە ئۈسكۈنە

en: Save Link As
ug: ئۇلانمىنى باشقا ئاتتا ساقلا

en: Save Image As
ug: سۈرەتنى باشقا ئاتتا ساقلا

en: Save Media As
ug: ۋاسىتەنى باشقا ئاتتا ساقلا

note: Translators: tooltip for the stop button
en: Stop
ug: توختا

en: Show More
ug: تەپسىلىي كۆرسەت

en: The certificate does not match this website
ug: گۇۋاھنامە بىلەن بۇ تور بېكەت ماس كەلمىدى

en: The certificate has expired
ug: بۇ گۇۋاھنامىنىڭ ۋاقتى ئۆتكەن

en: The signing certificate authority is not known
ug: گۇۋاھنامىگە ئىمزا قويغان ئورگان ناتونۇش

en: The certificate contains errors
ug: گۇۋاھنامىدە خاتالىقلار بار

en: The certificate has been revoked
ug: بۇ گۇۋاھنامە بىكار قىلىنغان

en: The certificate is signed using a weak signature algorithm
ug: گۇۋاھنامە ئىمزاسىغا ئاجىز ئىمزا ھېسابلاش ئۇسۇلى ئىشلىتىلگەن

en: The certificate activation time is still in the future
ug: گۇۋاھنامىنى ئاكتىپلاش ۋاقتى تېخى يېتىپ كەلمەپتۇ

en: The identity of this website has been verified.
ug: مەزكۇر تور بەتنىڭ سالاھىيىتى تەكشۈرۈلگەن.

en: The identity of this website has not been verified.
ug: بۇ تور بېكەتنىڭ سالاھىيىتى دەلىللەنمىگەن.

note: Message on certificate dialog
en: No problems have been detected with your connection.
ug: باغلىنىشىڭىزدا ھېچقانداق مەسىلە بايقالمىدى.

en: This certificate is valid. However, resources on this page were sent insecurely.
ug: بۇ گۇۋاھنامە ئىناۋەتلىك ئەمما بۇ بەتتە ئىشلەتكەن مەنبە بىخەتەر بولمىغان ئۇلانما ئىشلەتكەن.

en: _Clear All
ug: ھەممىنى تازىلا(_C)

en: %d second left | %d seconds left
ug[0]: %d سېكۇنت قالدى

en: %d minute left | %d minutes left
ug[0]: %d مىنۇت قالدى

en: %d hour left | %d hours left
ug[0]: %d سائەت قالدى

en: %d day left | %d days left
ug[0]: %d كۈن قالدى

en: %d week left | %d weeks left
ug[0]: %d ھەپتە قالدى

en: %d month left | %d months left
ug[0]: %d ئاي قالدى

en: Finished
ug: تاماملاندى

en: Moved or deleted
ug: يۆتكەلدى ياكى ئۆچۈرۈلدى

en: Error downloading: %s
ug: چۈشۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Cancelling…
ug: ۋاز كېچىۋاتىدۇ…

en: Starting…
ug: باشلاۋاتىدۇ…

note: Translators: the %s refers to the time at which the last sync was made. * For example: Today 04:34 PM, Sun 11:25 AM, May 31 06:41 PM.
en: Last synchronized: %s
ug: ئاخىرقى قېتىم قەدەمداشلانغان ۋاقىت: %s

en: Something went wrong, please try again later.
ug: مەسىلە كۆرۈلدى. سەل تۇرۇپ قايتا سىناڭ.

en: %u min | %u mins
ug[0]: %u مىنۇت

en: Exit Fullscreen
ug: تولۇق ئېكراندىن چېكىن

en: Select _None
ug: تاللىما(_N)

en: Select _All
ug: ھەممىنى تاللا(_A)

en: Link copied
ug: ئۇلانما كۆچۈرۈلدى

en: Remove the selected pages from history
ug: تاللانغان بەتنى تارىختىن چىقىرىۋېتىدۇ

en: Copy URL
ug: تور ئادرېس كۆچۈر

en: Clear Browsing History?
ug: زىيارەت تارىخىنى تازىلامدۇ؟

en: All visible links will be permanently deleted
ug: بارلىق كۆرۈنۈشچان ئۇلانما مەڭگۈلۈك ئۆچۈرۈلىدۇ

en: Cl_ear
ug: تازىلا(_E)

en: Unavailable in Incognito Mode
ug: ئىزسىز ھالەتتە ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Clear History
ug: تارىخنى تازىلا

en: Search for websites, bookmarks, and open tabs
ug: تور بېكەت، خەتكۈچ ۋە ئوچۇق بەتكۈچتىن ئىزدەيدۇ

en: Not Secure —
ug: بىخەتەر ئەمەس —

en: Secure Site
ug: بىخەتەر تور بېكەت

en: Insecure Site
ug: بىخەتەر بولمىغان تور بېكەت

en: Open a new browser window instead of a new tab
ug: يېڭى بەتكۈچنىڭ ئورنىغا يېڭى توركۆرگۈ كۆزنىكى ئاچىدۇ

en: Load the given session state file
ug: بېرىلگەن ئەڭگىمە ھالەت ھۆججىتىنى يۈكلەيدۇ

en: FILE
ug: ھۆججەت

en: Start an instance with user data read-only
ug: ئىشلەتكۈچى سانلىق مەلۇماتىنى ئوقۇشقىلا بولىدىغان شۇئان جەرياندىن بىرنى قوزغىتىدۇ

en: Start a private instance with separate user data
ug: ئايرىم ئىشلەتكۈچى سانلىق مەلۇماتى بار شەخسىي جەرياندىن بىرنى قوزغىتىدۇ

en: Start a private instance in web application mode
ug: تور ئەپ ھالىتىدە شەخسىي جەرياندىن بىرنى قوزغىتىدۇ

en: Start a private instance for WebDriver control
ug: تور قوزغاتقۇچ تىزگىنىنىڭ شەخسىي جەريانىدىن بىرنى قوزغىتىدۇ

en: Custom profile directory for private instance
ug: شەخسىي جەرياننىڭ ئىختىيارى سەپلىمە ھۆججەت مۇندەرىجىسى

en: DIR
ug: مۇندەرىجە

en: URL …
ug: تور ئادرېسى…

en: Web options
ug: توركۆرگۈ تاللانمىسى

en: Password copied
ug: ئىم كۆچۈرۈلدى

en: Delete All Passwords?
ug: ھەممە ئىمنى ئۆچۈرەمدۇ؟

en: This will clear all locally stored passwords, and can not be undone.
ug: بۇ مەشغۇلات يەرلىك دىسكىغا ساقلانغان ھەممە ئىمنى تازىلايدۇ ۋە مەشغۇلاتنى كەينىگە ياندۇرغىلى بولمايدۇ.

en: Copy password
ug: ئىم كۆچۈر

en: Username
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى

en: Copy username
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتىنى كۆچۈر

en: Password
ug: ئىم

en: Remove Password
ug: ئىم چىقىرىۋەت

en: Blocked trackers on this site
ug: بۇ تور بېكەتتىكى ئىزلىغۇچ توسۇلدى

en: Sites this tracker was found on
ug: بۇ ئىزلىغۇچنى بايقىغان بېكەت

en: GNOME Web prevented %u tracker from following you across websites | GNOME Web prevented %u trackers from following you across websites
ug[0]: GNOME توركۆرگۈ تور ھالقىپ سىزگە ئەگەشكەن %u ئىزلىغۇچنى توستى

note: Label in certificate dialog when site is untrusted. %s is a URL.
en: This web site’s digital identification is not trusted. You may have connected to an attacker pretending to be %s
ug: بۇ تور بېكەتنىڭ رەقەملىك گۇۋاھنامىسىغا ئىشەنمەيدۇ. سىز بەلكىم ھۇجۇمچى سىياقلىغان %s غا باغلانغان بولۇشىڭىز مۇمكىن

note: Label in certificate dialog when site uses HTTP. %s is a URL.
en: This site has no security. An attacker could see any information you send, or control the content that you see
ug: بۇ تور بېكەتتە بىخەتەرلىك يوق. ھۇجۇمچى سىز يوللىغان ئۇچۇرنى كۆرەلەيدۇ ياكى كۆرىدىغان مەزمۇنىڭىزنى تىزگىنلىيەلەيدۇ

note: Label in certificate dialog when site sends mixed content.
en: This web site did not properly secure your connection
ug: بۇ تور بېكەت باغلىنىشىڭىزنى توغرا قوغدىمىدى

note: Label in certificate dialog on secure sites.
en: Your connection seems to be secure
ug: باغلىنىشىڭىز بىخەتەردەك قىلىدۇ

en: Allow
ug: يول قوي

en: Deny
ug: رەت قىل

en: Ask
ug: سورا

note: TRANSLATORS: This is a permission toggle in the Security & Permissions dialog.
en: Advertisements
ug: ئېلان

note: TRANSLATORS: This is a permission toggle in the Security & Permissions dialog.
en: Notifications
ug: ئۇقتۇرۇش

note: TRANSLATORS: This is a permission toggle in the Security & Permissions dialog.
en: Password Saving
ug: ئىم ساقلاش

note: TRANSLATORS: This is a permission toggle in the Security & Permissions dialog.
en: Location Access
ug: ئورۇن ئۇچۇرى زىيارىتى

note: TRANSLATORS: This is a permission toggle in the Security & Permissions dialog.
en: Microphone Access
ug: مىكروفون زىيارىتى

note: TRANSLATORS: This is a permission toggle in the Security & Permissions dialog.
en: Webcam Access
ug: تور كامېرا زىيارىتى

note: TRANSLATORS: This is a permission toggle in the Security & Permissions dialog.
en: Display Access
ug: كۆرسەتكۈچ زىيارىتى

note: TRANSLATORS: This is a permission toggle in the Security & Permissions dialog.
en: Media Autoplay
ug: ۋاسىتىنى ئۆزلۈكىدىن ياڭرىتىش

en: Without Sound
ug: ئۈنسىز

en: Uninstall Web App?
ug: تور ئەپنى سۆكەمدۇ؟

en: This web appʼs data will be permanently deleted
ug: بۇ تور ئەپنىڭ سانلىق مەلۇماتى مەڭگۈلۈك ئۆچۈرۈلىدۇ

en: _Uninstall
ug: سۆك(_U)

en: Edit _Bookmark…
ug: خەتكۈش تەھرىر(_B)…

en: Add _Bookmark…
ug: خەتكۈش قوش(_B)…

en: Could not load search engines suggestions: %s
ug: ئىزدە موتورىنىڭ تەۋسىيەسىنى يۈكلىيەلمەيدۇ: %s

note: Translators: tooltip for the new tab button
en: Open a new tab
ug: يېڭى بەتكۈچتىن بىرنى ئاچ

en: Re_do
ug: تەكرارلا(_D)

note: Edit.
en: Cu_t
ug: كەس(_T)

en: _Copy
ug: كۆچۈر(_C)

en: _Paste
ug: چاپلا(_P)

en: _Paste Text Only
ug: تېكىسنىلا چاپلا(_P)

en: S_end Link by Email…
ug: ئۇلانمىنى ئېلخەتتە يوللا(_E)…

en: Add _Link to Bookmarks
ug: ئۇلانمىنى خەتكۈشكە قوش(_L)

en: _Reload
ug: قايتا يۈكلە(_R)

en: _Back
ug: قايت(_B)

en: _Forward
ug: ئالدىغا(_F)

note: Bookmarks
en: Add Boo_kmark…
ug: خەتكۈش قوش(_K)…

note: Links.
en: Open Link in New _Window
ug: ئۇلانمىنى يېڭى كۆزنەكتە ئاچ(_W)

en: Open Link in New _Tab
ug: ئۇلانمىنى يېڭى بەتكۈچتە ئاچ(_T)

en: Open Link in I_ncognito Window
ug: ئۇلانمىنى ئىزسىز كۆزنەكتە ئاچ(_N)

en: _Save Link As…
ug: ئۇلانمىنى باشقا ئاتتا ساقلا(_S)…

en: _Copy Link Address
ug: ئۇلانما ئاتىنى كۆچۈر(_C)

en: _Copy E-mail Address
ug: ئېلخەت ئادرېس كۆچۈر(_C)

note: Images.
en: View _Image in New Tab
ug: سۈرەتنى يېڭى بەتكۈچتە كۆرسەت(_I)

en: Copy I_mage Address
ug: سۈرەت ئادرېسىنى كۆچۈر(_M)

en: _Save Image As…
ug: سۈرەتنى باشقا ئاتتا ساقلا(_S)…

en: Set as _Wallpaper
ug: تام قەغىزىگە تەڭشە(_W)

note: Video.
en: Open Video in New _Window
ug: سىننى يېڭى كۆزنەكتە ئاچ(_W)

en: Open Video in New _Tab
ug: سىننى يېڭى بەتكۈچتە ئاچ(_T)

en: _Save Video As…
ug: سىننى باشقا ئاتتا ساقلا(_S)…

en: _Copy Video Address
ug: سىن ئادرېسىنى كۆچۈر(_C)

note: Audio.
en: Open Audio in New _Window
ug: ئۈننى يېڭى كۆزنەكتە ئاچ(_W)

en: Open Audio in New _Tab
ug: ئۈننى يېڭى بەتكۈچتە ئاچ(_T)

en: _Save Audio As…
ug: ئۈننى باشقا ئاتتا ساقلا(_S)…

en: _Copy Audio Address
ug: ئۈن ئادرېسىنى كۆچۈر(_C)

en: Save Pa_ge As…
ug: بەتنى باشقا ئاتتا ساقلا(_G)…

en: _Take Screenshot…
ug: ئېكران كۆرۈنۈشى تۇت(_T)…

en: _Page Source
ug: بەتنىڭ مەنبە كودى(_P)

en: Search the Web for “%s”
ug: «%s» نى توردىن ئىزدەيدۇ

en: Open Link
ug: ئۇلانما ئاچ

en: Open Link In New Tab
ug: ئۇلانمىنى يېڭى بەتكۈچتە ئاچ

en: Open Link In New Window
ug: ئۇلانمىنى يېڭى كۆزنەكتە ئاچ

en: Open Link In Incognito Window
ug: ئۇلانمىنى ئىزسىز كۆزنەكتە ئاچ

note: Additional user interaction is required to prevent malicious websites * from launching URL handler application's on the user's computer without * explicit user consent. Notably, websites can download malicious files * without consent, so they should not be able to also open those files * without use
en: Allow “%s” to open the “%s” link in an external app
ug: «%s» نىڭ سىرتقى ئەپتە «%s» نى ئېچىشىغا يول قويىدۇ

en: Open in External App?
ug: سىرتقى ئەپتە ئاچامدۇ؟

en: _Open Link
ug: ئۇلانما ئاچ(_O)

en: Always Allow
ug: ھەمىشە يول قوي

en: Search Engine Available
ug: ئىزدەش موتورى بار

note: TRANSLATORS: %s is the name of the search engine for this row in the popover.
en: Add “%s”
ug: «%s» قوش

en: Add Search Engine
ug: ئىزدەش موتورى قوش

en: Reader Mode Available
ug: ئوقۇش ھالىتى بار

note: Translators: Notification policy for a specific site.
en: Notification Request
ug: ئۇقتۇرۇش ئىلتىماسى

note: Translators: Notification policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to send you notifications
ug: «%s» دىكى بەت ئۇقتۇرۇش يوللىماقچى

note: Translators: Geolocation policy for a specific site.
en: Location Access Request
ug: ئورۇن ئۇچۇرىنى زىيارەت ئىلتىماسى

note: Translators: Geolocation policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to know your location
ug: «%s» دىكى بەت ئورنىڭىزنى بىلمەكچى

note: Translators: Microphone policy for a specific site.
en: Microphone Access Request
ug: مىكروفون زىيارەت ئىلتىماسى

note: Translators: Microphone policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to use your microphone
ug: «%s» دىكى بەت مىكروفونىڭىزنى ئىشلەتمەكچى

note: Translators: Webcam policy for a specific site.
en: Webcam Access Request
ug: تور كامېرا زىيارەت ئىلتىماسى

note: Translators: Webcam policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to use your webcam
ug: «%s» دىكى بەت تور كامېرايىڭىزنى ئىشلەتمەكچى

note: Translators: Webcam and microphone policy for a specific site.
en: Webcam and Microphone Access Request
ug: تور كامېرا ۋە مىكروفون زىيارەت ئىلتىماسى

note: Translators: Webcam and microphone policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to use your webcam and microphone
ug: «%s» دىكى بەت تور كامېرا ۋە مىكروفونىڭىزنى ئىشلەتمەكچى

note: Translators: Storage access policy for a specific site.
en: Website Data Access Request
ug: تور بېكەت سانلىق مەلۇمات زىيارەت ئىلتىماسى

note: Translators: Storage access policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to access its own data (including cookies) while browsing “%s”. This will allow “%s” to track your activity on “%s”.
ug: «%s» دىكى بەت توركۆرگۈ «%s» نى زىيارەت قىلىۋاتقاندا ئۆز تور بېكىتىدىكى سانلىق مەلۇمات (ساقلانمىنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ) نى زىيارەت قىلماقچى. بۇ مەشغۇلات «%s» نىڭ «%s» دىكى پائالىيىتىڭىزنى ئىزلىشىغا يول قويىدۇ.

note: Translators: Clipboard policy for a specific site.
en: Clipboard Access Request
ug: چاپلاش تاختىسى زىيارەت ئىلتىماسى

note: Translators: Clipboard policy for a specific site.
en: The page at “%s” would like to access your clipboard
ug: «%s» دىكى بەت چاپلاش تاختىڭىزنى زىيارەت قىلماقچى

en: _Ask Later
ug: سەل تۇرۇپ سورا(_A)

en: _Deny
ug: رەت قىل(_D)

en: _Allow
ug: يول قوي(_A)

en: Leave Website?
ug: تور بېكەتتىن ئايرىلامدۇ؟

en: A form was modified and has not been submitted
ug: جەدۋەل ئۆزگەرتىلدى ئەمما تېخى يوللانمىدى

en: _Discard Form
ug: جەدۋەلنى تاشلىۋەت(_D)

en: Download operation
ug: چۈشۈرۈش مەشغۇلاتى

en: Show details
ug: تەپسىلاتىنى كۆرسەت

en: %d download operation active | %d download operations active
ug[0]: %d چۈشۈرۈش مەشغۇلاتى ئىجرا قىلىنىۋاتىدۇ

en: Set as Default Browser?
ug: كۆڭۈلدىكى توركۆرگۈ قىلىپ تەڭشەمدۇ؟

en: Use Web as your default web browser and for opening external links
ug: توركۆرگۈنى كۆڭۈلدىكى توركۆرگۈ قىلىپ تەڭشەيدۇ ھەمدە سىرتقى ئۇلانمىنى ئاچىدۇ

en: Use Epiphany Technology Preview as your default web browser and for opening external links
ug: Epiphany تېخنىكىلىق ئالدىن كۆزىتىش نەشرىنى كۆڭۈلدىكى توركۆرگۈ قىلىپ تەڭشەيدۇ ھەمدە سىرتقى ئۇلانمىنى ئاچىدۇ

en: _Ask Again Later
ug: سەل تۇرۇپ قايتا سورا(_A)

en: _No
ug: ياق(_N)

en: _Yes
ug: ھەئە(_Y)

en: Download started
ug: چۈشۈرۈش باشلاندى

en: Save Password?
ug: ئىم ساقلامدۇ؟

en: Passwords are saved only on your device and can be removed at any time in Preferences
ug: ئىم ئۈسكۈنىڭىزدىلا ساقلىنىدۇ ھەمدە خالىغان ۋاقىتتا مايىللىقتىن چىقىرىۋەتكىلى بولىدۇ

en: Not Now
ug: ھازىر ئەمەس

en: Never Save
ug: ھەرگىز ساقلىما

en: Save
ug: ساقلا

[ctx: shortcuts dialog]
en: Web App
ug: تور ئەپ

[ctx: shortcuts dialog]
en: Install Site as Web App
ug: تور بېكەتنى ئەپ سۈپىتىدە ئورنات

en: Close Multiple Tabs?
ug: كۆپ بەتكۈچنى ياپامدۇ؟

en: If this window is closed, all open tabs will be lost
ug: ئەگەر بۇ بەتكۈچ يېپىلسا، ھەممە ئوچۇق بەتكۈچ يوقىلىدۇ

en: C_lose Tabs
ug: بەتكۈچ ياپ(_L)

en: New tab opened
ug: يېڭى بەتكۈچ ئېچىلدى

en: Switch
ug: ئالماشتۇرغۇچ

en: Delete All Entries?
ug: ھەممە تۈرنى ئۆچۈرەمدۇ؟

en: This will clear all locally stored entries, and can not be undone.
ug: بۇ مەشغۇلات يەرلىك دىسكىغا ساقلانغان ھەممە تۈرنى تازىلايدۇ ۋە مەشغۇلاتنى كەينىگە ياندۇرغىلى بولمايدۇ.

en: Cookies
ug: ساقلانما

en: HTTP disk cache
ug: HTTP دىسكا غەملىكى

en: Local storage data
ug: يەرلىك ساقلىغۇچتىكى سانلىق مەلۇمات

en: Offline web application cache
ug: تورسىز تور ئەپ غەملىكى

en: IndexedDB databases
ug: IndexedDB ساندان

en: HSTS policies cache
ug: HSTS تۈزۈم غەملىكى

en: Intelligent Tracking Prevention data
ug: ئىدراكلىق ئىزلاشنىڭ ئالدىنى ئېلىش سانلىق مەلۇماتى

en: MediaDevices device IDs
ug: MediaDevices ئۈسكۈنە كىملىكى

en: ServiceWorker registrations
ug: ServiceWorker تىزىملىتىش

en: CacheStorage data
ug: CacheStorage سانلىق مەلۇماتى

en: Data cleared
ug: سانلىق مەلۇمات تازىلاندى

en: New search engine
ug: يېڭى ئىزدەش موتورى

en: A_dd Search Engine
ug: ئىزدەش موتورى قوش(_D)

en: No search suggestions
ug: ئىزدەش تەكلىپى يوق

en: Remove Extension
ug: كېڭەيتىلمىنى چىقىرىۋەت

en: Do you really want to remove this extension?
ug: بۇ كېڭەيتىلمىنى راستتىنلا چىقىرىۋېتەمسىز؟

en: _Remove
ug: چىقىرىۋەت(_R)

en: Sans
ug: ئىلمەكسىز

en: Serif
ug: ئىلمەكلىك

en: Light
ug: يورۇق

en: Dark
ug: قارا

en: Install WebExtension?
ug: تور كېڭەيتىلمىسىنى ئورنىتامدۇ؟

en: Do you want to install `%s`?
ug: «%s» نى ئورنىتامسىز؟

en: Cancel
ug: ۋاز كەچ

en: Install
ug: ئورنات

note: Translators: this is the title of a file chooser dialog.
en: Open File (manifest.json/xpi)
ug: ھۆججەت ئاچ (manifest.json/xpi)

en: All values reset
ug: ھەممە قىممەتنى ئەسلىگە قايتۇر

en: Reset to default
ug: كۆڭۈلدىكىگە ئەسلىگە قايتۇر

en: Add Language
ug: تىل قوشۇش

en: System language (%s) | System languages (%s)
ug[0]: سىستېما تىلى (%s)

en: Supported Image Files
ug: قوللايدىغان سۈرەت ھۆججەت

en: Address must contain the search term represented by %s
ug: ئادرېس چوقۇم %s غا ۋەكىللىك قىلىدىغان ئاتالغۇنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ

en: Address should not contain the search term several times
ug: ئادرېس ئىزدەيدىغان كۆپ سۆزنى ئۆز ئىچىگە ئالماسلىقى كېرەك

en: Address is not a valid URL. The address should look like https://www.example.com/search?q=%s
ug: ئادرېس ئىناۋەتلىك URI ئەمەس. ئادرېس ‪https://www.example.com/search?q=%s‬ غا ئوخشاش بولۇشى كېرەك

en: A name is required
ug: ئىسىم زۆرۈر

en: This search engine already exists
ug: بۇ ئىزدەش موتورى مەۋجۇت

en: Address (with search term as %s)
ug: ئادرېس (%s ئىزدەش ئاتالغۇسىغا ۋەكىللىك قىلىدۇ)

en: Address
ug: ئادرېس

en: This shortcut is already used.
ug: بۇ تېزلەتمە ئىشلىتىلگەن.

en: Search shortcuts must not contain any space.
ug: ئىزدەش تېزلەتمىسىدە ھېچقانداق بوشلۇق بولماسلىقى كېرەك.

en: Search shortcuts should start with a symbol such as !, # or @.
ug: ئىزدەش تېزلەتمىسى !، # ياكى @ غا ئوخشاش بەلگە بىلەن باشلىنىشى كېرەك.

en: Shortcut (for example !ddg)
ug: تېزلەتمە (مەسىلەن !ddg)

en: Shortcut
ug: تېزلەتمە

en: Edit Search Engine
ug: ئىزدەش موتورى تەھرىر

en: Remove Search Engine
ug: ئىزدەش موتورىنى چىقىرىۋەت

en: Remove URL
ug: تور ئادرېسىنى چىقىرىۋەت

en: Executes only the n-th migration step
ug: پەقەت n-قېتىملىق كۆچۈرۈش باسقۇچىنىلا ئىجرا قىلىدۇ

en: Specifies the required version for the migrator
ug: كۆچۈرگۈچنىڭ زۆرۈر بولغان نەشرىنى كۆرسىتىدۇ

en: Specifies the profile where the migrator should run
ug: سەپلەك(profile) كۆچۈرگۈچ ئىجرا قىلىدىغان نىشاندىكى سەپلەكنى كۆرسىتىدۇ

en: Web profile migrator
ug: توركۆرگۈ سەپلىمە ھۆججىتىنى يۆتكەش ياردەمچىسى

en: Web profile migrator options
ug: توركۆرگۈ سەپلىمە ھۆججىتىنى يۆتكەش ياردەمچىسىنىڭ تاللانمىسى

en: Extensions
ug: كېڭەيتىلمە

en: View Open Tabs
ug: ئوچۇق بەتكۈچنى كۆرسەت

en: Bookmarks
ug: خەتكۈش

en: Back
ug: قايت

en: Forward
ug: ئالدىغا

en: Homepage
ug: باش بەت

en: Autofill Data
ug: سانلىق مەلۇماتنى ئۆزلۈكىدىن تولدۇر

en: Personal
ug: شەخسىي

en: First Name
ug: ئىسمى

en: Last Name
ug: تەگئات

en: Full Name
ug: تولۇق ئاتى

en: Contact
ug: ئالاقەداش

en: User Name
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى

en: E-Mail
ug: ئېلخەت

en: Phone
ug: تېلېفون

en: Street
ug: كوچا

en: Organization
ug: تەشكىل

en: Postal Code
ug: پوچتا نومۇرى

en: State
ug: ھالەت

en: City
ug: شەھەر

en: Country
ug: دۆلەت

en: Credit Card
ug: ئىناۋەتلىك كارتا

en: Type
ug: تۈرى

en: Owner
ug: ئىگىدار

en: Number
ug: نومۇرى

en: Bookmark
ug: خەتكۈش

en: _Add
ug: قوش(_A)

en: Name
ug: ئاتى

en: Tags
ug: بەلگە

en: Remove
ug: چىقىرىۋەت

en: Add Tag
ug: بەلگە قوش

en: Add new tag
ug: يېڭى بەلگە قوش

en: Edit
ug: تەھرىر

en: Done
ug: تامام

en: Close
ug: ياپ

en: Options
ug: تاللانما

en: Search bookmarks
ug: خەتكۈچ ئىزدەيدۇ

en: No Bookmarks
ug: خەتكۈش يوق

en: Bookmarked pages will appear here
ug: خەتكۈچكە قوشۇلغان بەت بۇ جايدا كۆرۈنىدۇ

en: I_mport…
ug: ئەكىر(_M)…

en: E_xport…
ug: چىقار(_X)…

en: Website Data
ug: تور بېكەت سانلىق مەلۇماتى

en: _Clear Data
ug: سانلىق-مەلۇماتنى تازىلا(_C)

en: Remove selected website data
ug: تاللانغان تور بېكەت سانلىق مەلۇماتىنى چىقىرىۋېتىدۇ

en: Search website data
ug: تور بېكەت سانلىق مەلۇماتىنى ئىزدەيدۇ

en: No Website Data Found
ug: ھېچقانداق تور بېكەت سانلىق مەلۇماتى تېپىلمىدى

en: Website data will be listed here
ug: تور بېكەت سانلىق مەلۇمات بۇ جايدا كۆرۈنىدۇ

en: Clear selected website data:
ug: تاللانغان تور بېكەت سانلىق مەلۇماتىنى تازىلايدۇ:

en: You cannot undo this action. The data you are choosing to clear will be removed forever.
ug: بۇ مەشغۇلاتتىن يېنىۋالالمايسىز. سىز تازىلاشنى تاللىغان سانلىق مەلۇمات مەڭگۈلۈك چىقىرىۋېتىلىدۇ.

en: Search
ug: ئىزدە

en: No Results Found
ug: ھېچقانداق نەتىجە تېپىلمىدى

en: Try a different search
ug: باشقا بىر پەرقلىق ئىزدەشنى سىناڭ

en: Text Encoding
ug: تېكىست كودلىنىشى

en: Use Encoding Specified by Document
ug: پۈتۈك بەلگىلىگەن كودلاشنى ئىشلىتىدۇ

en: Recent Encodings
ug: يېقىنقى كودلاش

en: Related Encodings
ug: مۇناسىۋەتلىك كودلاش

en: Show All…
ug: ھەممىنى كۆرسەت…

en: Open _Inspector
ug: تەكشۈرگۈچنى ئاچ(_I)

en: Author
ug: يازغۇچى

en: Version
ug: نەشرى

en: Enabled
ug: قوزغىتىلغان

en: Remove Extension…
ug: كېڭەيتىلمىنى چىقىرىۋەت…

en: Firefox Sync
ug: Firefox قەدەمداش

en: Sync _Now
ug: ھازىر قەدەمداشلا(_N)

en: Sign in with your Mozilla account to sync your data with GNOME Web and Firefox on other computers. GNOME Web is not Firefox and is not produced or endorsed by Mozilla.
ug: باشقا كومپيۇتېر بىلەن قەدەمداشلاش ئۈچۈن Mozilla ھېسابىڭىزغا تىزىمغا كىرىڭ. GNOME توركۆرگۈ Firefox ئەمەس ھەمدە  Mozilla مەزكۇر توركۆرگۈنىڭ ئىجادكارى ياكى ئاسرىغۇچىسى ئەمەس.

en: Mozilla Account
ug: Mozilla ھېساب

en: Logged in
ug: تىزىمغا كىرگەن

en: Sign _Out
ug: تىزىمدىن چىق(_O)

en: Sync Options
ug: تاللانما قەدەمداشلا

en: Sync _Bookmarks
ug: خەتكۈش قەدەمداشلا(_B)

en: Sync _Passwords
ug: ئىم قەدەمداشلا(_P)

en: Sync _History
ug: تارىخ قەدەمداشلا(_H)

en: Sync Open _Tabs
ug: ئوچۇق بەتكۈچنى قەدەمداشلا(_T)

en: S_ynced Tabs
ug: قەدەمداشلانغان بەتكۈچ(_Y)

en: Frequency
ug: قايتىلىنىشى

en: Device name
ug: ئۈسكۈنە ئاتى

en: _Save
ug: ساقلا(_S)

en: _Change
ug: ئۆزگەرت(_C)

en: History
ug: تارىخ

en: _Clear
ug: تازىلا(_C)

en: Select Items
ug: تۈر تاللىنىدۇ

en: Search history
ug: تارىختىن ئىزدەيدۇ

en: No History Found
ug: ھېچقانداق تارىخ خاتىرىسى تېپىلمىدى

en: Visited pages will be listed here
ug: زىيارەت قىلىنغان بەت تىزىمى بۇ جايدا كۆرۈنىدۇ

en: _Open
ug: ئاچ(_O)

en: Delete Language
ug: تىل ئۆچۈر

en: Paste and _Go
ug: چاپلاپ ۋە يۆتكەل(_G)

en: R_eload
ug: قايتا يۈكلە(_E)

en: Reload _All Tabs
ug: ھەممە بەتكۈچنى قايتا يۈكلە(_A)

en: _Duplicate
ug: كۆچۈر(_D)

en: P_in Tab
ug: بەتكۈچ مىخلا(_I)

en: Unp_in Tab
ug: بەتكۈچنى قومۇر(_I)

en: _Mute Tab
ug: بەتكۈچنى ئۈنسىزلە(_M)

en: Close Tabs to the _Left
ug: سول تەرەپ بەتكۈچنى ياپ(_L)

en: Close Tabs to the _Right
ug: ئوڭ تەرەپ بەتكۈچنى ياپ(_R)

en: Close _Other Tabs
ug: باشقا بەتكۈچنى ياپ(_O)

en: _Close
ug: ياپ(_C)

en: Main Menu
ug: ئاساسىي تىزىملىك

note: Translators: 'Run in Background' item is a toggle, not an action
en: _Run in Background
ug: ئارقا سۇپىدا ئىجرا قىل(_R)

en: _New Window
ug: يېڭى كۆزنەك(_N)

en: New _Incognito Window
ug: يېڭى ئىزسىز كۆزنەك(&I)

en: Reopen Closed _Tab
ug: يېپىلغان بەتكۈچلەرنى قايتا ئاچ(_T)

en: _Fullscreen
ug: تولۇق ئېكران( _F)

en: Histo_ry
ug: تارىخ(_R)

en: _Web Apps
ug: تور بەت ئەپ(_W)

en: Install as _Web App…
ug: تور ئەپ سۈپىتىدە ئورنات(_W)…

en: Manag_e Web Apps
ug: تور ئەپنى باشقۇرۇش(_E)

en: Pri_vacy Report
ug: شەخسىيەت دوكلاتى(_V)

en: Passw_ords
ug: ئىم(_O)

en: Pr_eferences
ug: مايىللىق(_E)

en: _Keyboard Shortcuts
ug: ھەرپتاختا تېزلەتمىسى(_K)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _About Web
ug: توركۆرگۈ ھەققىدە(_A)

en: _Uninstall Web App
ug: تور ئەپنى سۆك(_U)

en: _Quit
ug: چېكىن(_Q)

en: Passwords
ug: ئىم

en: Remove All Passwords
ug: ھەممە ئىمنى چىقىرىۋەت

en: Search passwords
ug: ئىم ئىزدە

en: No Passwords Found
ug: ئىم تېپىلمىدى

en: Saved passwords will be listed here
ug: ساقلانغان ئىم بۇ جايدا كۆرۈنىدۇ

en: _Copy Password
ug: ئىم كۆچۈر(_C)

en: C_opy Username
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتىنى كۆچۈر(_O)

en: _Import…
ug: ئەكىر(_I)…

en: _Export…
ug: چىقار(_E)…

en: Appearance
ug: كۆرۈنۈشى

en: Fonts
ug: خەت نۇسخا

en: Use Custom Fonts
ug: ئىختىيارى خەت نۇسخا ئىشلىتىدۇ

en: Sans Serif Font
ug: ئىلمەكسىز خەت نۇسخا

en: Serif Font
ug: ئىلمەكلىك خەت نۇسخا

en: Monospace Font
ug: تەڭ كەڭلىكتىكى خەت نۇسخا

en: Reader Mode
ug: ئوقۇش ھالىتى

en: Font Style
ug: خەت نۇسخا ئۇسلۇبى

en: Color Scheme
ug: رەڭ لايىھەسى

en: Style
ug: ئۇسلۇب

en: Use Custom Stylesheet
ug: ئىختىيارى ئۇسلۇب جەدۋىلى ئىشلىتىدۇ

en: Use Custom JavaScript
ug: ئىختىيارى JavaScript ئىشلىتىدۇ

en: Default Zoom Level
ug: كۆڭۈلدىكى چوڭلۇق دەرىجىسى

en: Add New Extension
ug: يېڭى كېڭەيتىلمە قوش

en: Extensions must be installed manually from their files
ug: كېڭەيتىلمە چوقۇم ھۆججەتتىن قولدا ئورنىتىلىدۇ

en: Epiphany is compatible with web extensions for Mozilla Firefox. To find and add web extensions, visit <a href="https://addons.mozilla.org">addons.mozilla.org</a>
ug: Epiphany بىلەن Mozilla Firefox نىڭ تور كېڭەيتىلمىسى ئۆزئارا قوللايدۇ. تور كېڭەيتىلمىسىنى ئىزدەپ قوشۇشتا <a href="https://addons.mozilla.org">addons.mozilla.org</a> نى زىيارەت قىلىڭ

en: No Extensions Installed
ug: ھېچقانداق كېڭەيتىلمە ئورنىتىلمىغان

en: Features
ug: ئىقتىدار

en: Reset All
ug: ھەممىنى ئەسلىگە قايتۇر

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Web App
ug: تور ئەپ

en: _Icon
ug: سىنبەلگە(_I)

en: _Homepage
ug: باش بەت(_H)

en: _Title
ug: ماۋزۇ (_T)

en: Additional _Domains
ug: قوشۇمچە دائىرە(_D)

en: Web Content
ug: تور بەت مەزمۇنى

en: Block _Advertisements
ug: ئېلاننى توس(_A)

en: Block _Popup Windows
ug: قاڭقىش كۆزنىكىنى توس(_P)

en: Block C_ookie Banners
ug: ساقلانما لەۋھەسىنى توس(_O)

en: Most _Visited Pages
ug: كۆپ كۆرۈلگەن بەت(_V)

en: _Blank Page
ug: بوش بەت(_B)

en: _Custom
ug: ئىختىيارى(_C)

en: Ask o_n Download
ug: چۈشۈرگەندە سورا(_N)

en: _Download Folder
ug: چۈشۈرۈش قىسقۇچى(_D)

en: Search Engine
ug: ئىزدەش موتورى

en: Incognito Search Engine
ug: ئىزسىز ئىزدەش موتورى

en: Session
ug: ئەڭگىمە

en: Start in _Incognito Mode
ug: ئىزسىز ھالەتتە باشلا(_I)

en: _Restore Tabs on Startup
ug: قوزغالغاندا بەتكۈچنى ئەسلىگە قايتۇر(_R)

en: Browsing
ug: كۆز يۈرگۈرتۈش

en: Mouse _Gestures
ug: چاشقىنەك قول ئىشارىتى(_G)

en: S_witch Immediately to New Tabs
ug: دەرھال يېڭى بەتكۈچكە ئالماشتۇر(_W)

en: Touch _Navigation Gestures
ug: يولباشچى قول ئىشارىتىنى چەك(_N)

en: _Spell Checking
ug: ئىملا تەكشۈر(_S)

en: Developer
ug: ئىجادكار

en: Show D_eveloper Actions
ug: ئىجادكار مەشغۇلاتىنى كۆرسىتىدۇ(_E)

en: Always Show Full _URL
ug: ھەمىشە تولۇق تور ئادرېسىنى كۆرسىتىدۇ(_U)

en: Choose a language
ug: تىل تاللىنىدۇ

en: Privacy
ug: شەخسىيەت

en: Web Tracking
ug: تور ئىزلاش

en: Intelligent _Tracking Prevention
ug: ئىدراكلىق ئىزلاشنىڭ ئالدىنى ئېلىش(_T)

en: Allow websites to store cookies, databases, and local storage data. Disabling website data storage will break many websites.
ug: تور بېكەتنىڭ ساقلانما، ساندان، يەرلىك دىسكىغا سانلىق مەلۇمات ساقلىشىغا يول قويىدۇ. تور بېكەتنىڭ سانلىق مەلۇمات ساقلىشى چەكلەنسە نۇرغۇن تور بېكەت ئادەتتىكىدەك ئىشلىمەيدۇ.

en: _Website Data Storage
ug: تور بېكەت سانلىق مەلۇمات ساقلاش(_W)

en: Search Suggestions
ug: ئىزدەش تەۋسىيەسى

en: Enable search suggestions in the URL entry
ug: تور ئادرېسى كىرگۈزگەندە ئىزدەش تەۋسىيەسىنى قوزغىتىدۇ

en: Search Su_ggestions
ug: ئىزدەش تەۋسىيەسى(_G)

en: Personal Data
ug: شەخسىي سانلىق مەلۇمات

en: Website _Data
ug: تور بېكەت سانلىق مەلۇماتى(_D)

en: Forms and Autofill
ug: جەدۋەل ۋە ئۆزلۈكىدىن تولدۇرۇش

en: _Autofill Forms
ug: جەدۋەلنى ئۆزلۈكىدىن تولدۇر(_A)

en: Autofill _Data
ug: سانلىق مەلۇماتنى ئۆزلۈكىدىن تولدۇر(_D)

en: More Information
ug: تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇر

en: To determine the search address, perform a search using the search engine that you want to add and replace the search term with %s
ug: ئىزدەش ئادرېسىنى جەزملەشتە، قوشىدىغان ئىزدەش موتورىدا ئىزدەپ ھەمدە ئىزدەش ئاتالغۇسىنى %s غا ئالماشتۇرۇڭ

en: Privacy Report
ug: شەخسىيەت دوكلاتى

en: _Websites
ug: تور بېكەت(_W)

en: _Trackers
ug: ئىزلىغۇچ(_T)

en: No Trackers Blocked
ug: ھېچقانداق ئىزلىغۇچ توسۇلمىدى

en: Trackers that tried to collect personal information across websites will appear here
ug: تور بېكەت ھالقىپ شەخسىي ئۇچۇر توپلايدىغان ئىزلىغۇچ بۇ جايدا كۆرۈنىدۇ

en: Details
ug: تەپسىلاتى

en: _Security
ug: بىخەتەرلىك(_S)

en: _View Certificate…
ug: گۇۋاھنامە كۆرسەت(_V)…

en: _Permissions
ug: ئىجازەت(_P)

[ctx: shortcuts dialog]
en: General
ug: ئادەتتىكى

[ctx: shortcuts dialog]
en: New Window
ug: يېڭى كۆزنەك

[ctx: shortcuts dialog]
en: New Incognito Window
ug: يېڭى ئىزسىز كۆزنەك

[ctx: shortcuts dialog]
en: Open File
ug: ھۆججەت ئاچ

[ctx: shortcuts dialog]
en: Save Page
ug: بەت ساقلا

[ctx: shortcuts dialog]
en: Take Screenshot
ug: ئېكران كۆرۈنۈشى تۇت

[ctx: shortcuts dialog]
en: Print Page
ug: بەتنى باس

[ctx: shortcuts dialog]
en: Quit
ug: چېكىن

[ctx: shortcuts dialog]
en: Keyboard Shortcuts
ug: ھەرپتاختا تېزلەتمىسى

[ctx: shortcuts dialog]
en: Help
ug: ياردەم

[ctx: shortcuts dialog]
en: Open Menu
ug: تىزىملىك ئاچ

[ctx: shortcuts dialog]
en: Show Downloads List
ug: چۈشۈرۈش تىزىمىنى كۆرسىتىدۇ

en: Navigation
ug: يولباشچى

[ctx: shortcuts dialog]
en: Go to Homepage
ug: باش بەتكە يۆتكەل

[ctx: shortcuts dialog]
en: Reload Current Page
ug: نۆۋەتتىكى بەتنى يۈكلە

[ctx: shortcuts dialog]
en: Reload Bypassing Cache
ug: قايتا يۈكلەپ غەملەككە پەرۋا قىلما

[ctx: shortcuts dialog]
en: Stop Loading Current Page
ug: نۆۋەتتىكى بەتنى يۈكلەشنى توختات

[ctx: shortcuts dialog]
en: Go Back to Previous Page
ug: ئالدىنقى بەتكە قايت

[ctx: shortcuts dialog]
en: Go Forward to Next Page
ug: كېيىنكى بەتكە يۆتكەل

[ctx: shortcuts dialog]
en: Tabs
ug: بەتكۈچ

[ctx: shortcuts dialog]
en: New Tab
ug: يېڭى بەتكۈچ

[ctx: shortcuts dialog]
en: Close Current Tab
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچنى ياپ

[ctx: shortcuts dialog]
en: Reopen Closed Tab
ug: ياپقان بەتكۈچلەرنى قايتا ئاچ

[ctx: shortcuts dialog]
en: Go to Next Tab
ug: كېيىنكى بەتكۈچكە يۆتكەل

[ctx: shortcuts dialog]
en: Go to Previous Tab
ug: ئالدىنقى بەتكە يۆتكەل

[ctx: shortcuts dialog]
en: Move Current Tab to the Left
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچنى سولغا يۆتكە

[ctx: shortcuts dialog]
en: Move Current Tab to the Right
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچنى ئوڭغا يۆتكە

[ctx: shortcuts dialog]
en: Duplicate Current Tab
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچنى كۆپەيت

[ctx: shortcuts dialog]
en: View Open Tabs
ug: ئوچۇق بەتكۈچنى كۆرسەت

[ctx: shortcuts dialog]
en: Miscellaneous
ug: باشقا

[ctx: shortcuts dialog]
en: History
ug: تارىخ

[ctx: shortcuts dialog]
en: Clear Website Data
ug: تور بېكەت سانلىق مەلۇماتىنى تازىلا

[ctx: shortcuts dialog]
en: Preferences
ug: مايىللىق

[ctx: shortcuts dialog]
en: Bookmark Current Page
ug: نۆۋەتتىكى بەتنى خەتكۈچكە قوش

[ctx: shortcuts dialog]
en: Show Bookmarks List
ug: خەتكۈچ تىزىمىن كۆرسەت

[ctx: shortcuts dialog]
en: Import Bookmarks
ug: خەتكۈچ ئەكىر

[ctx: shortcuts dialog]
en: Export Bookmarks
ug: خەتكۈچ چىقار

[ctx: shortcuts dialog]
en: Toggle Caret Browsing
ug: نۇر بەلگە قىستۇرۇپ كۆز يۈگۈرتۈش ھالىتىگە ئالماشتۇر

[ctx: shortcuts dialog]
en: View
ug: كۆرۈنۈش

[ctx: shortcuts dialog]
en: Zoom In
ug: يېقىنلات

[ctx: shortcuts dialog]
en: Zoom Out
ug: يىراقلات

[ctx: shortcuts dialog]
en: Reset Zoom
ug: چوڭلۇقىنى ئەسلىگە قايتۇر

[ctx: shortcuts dialog]
en: Fullscreen
ug: پۈتۈن ئېكران

[ctx: shortcuts dialog]
en: View Page Source
ug: بەتنىڭ مەنبە كودىنى كۆرسەت

[ctx: shortcuts dialog]
en: Toggle Inspector
ug: تەكشۈرگۈچنى ئالماشتۇر

[ctx: shortcuts dialog]
en: Toggle Reader Mode
ug: ئوقۇش ھالىتىنى ئالماشتۇر

[ctx: shortcuts dialog]
en: Editing
ug: تەھرىرلەش

[ctx: shortcuts dialog]
en: Cut
ug: كەس

[ctx: shortcuts dialog]
en: Copy
ug: كۆچۈر

[ctx: shortcuts dialog]
en: Paste
ug: چاپلا

[ctx: shortcuts dialog]
en: Undo
ug: يېنىۋال

[ctx: shortcuts dialog]
en: Redo
ug: قايتىلا

[ctx: shortcuts dialog]
en: Select All
ug: ھەممىنى تاللا

[ctx: shortcuts dialog]
en: Select Page URL
ug: بەت تور ئادرېسىنى تاللا

[ctx: shortcuts dialog]
en: Search With Default Search Engine
ug: كۆڭۈلدىكى ئىزدەش ماتورىدا ئىزدە

[ctx: shortcuts dialog]
en: Find
ug: ئىزدە

[ctx: shortcuts dialog]
en: Next Find Result
ug: كېيىنكى ئىزدەش نەتىجىسى

[ctx: shortcuts dialog]
en: Previous Find Result
ug: ئالدىنقى ئىزدەش نەتىجىسى

en: _Reader Mode
ug: ئوقۇش ھالىتى(_R)

en: _Find…
ug: ئىزدە(_F)…

en: _Print…
ug: باس(_P)…

en: Add Search _Engine…
ug: ئىزدەش موتورى قوش(_E)…

en: Text Enco_ding…
ug: تېكىست كودلىنىشى(_D)…

en: _Security & Permissions
ug: بىخەتەرلىك ۋە ئىجازەت(_S)

[ctx: tooltip]
en: Zoom Out
ug: يىراقلات

en: Restore Zoom
ug: چوڭلۇقىنى ئەسلىگە قايتۇر

[ctx: tooltip]
en: Zoom In
ug: يېقىنلات

en: Site Menu
ug: تور بېكەت تىزىملىكى

en: Synced Tabs
ug: قەدەمداشلانغان بەتكۈچ

en: Below are the synced open tabs of your other devices that use Firefox Sync with this account. Open a tab by double clicking its name (tabs under Local Tabs cannot be opened).
ug: تۆۋەندىكىسى بۇ Firefox قەدەمداش ھېسابىنى ئىشلىتىدىغان باشقا ئۈسكۈنىنىڭ بەتكۈچى. بەتكۈچ ئىسمى قوش چېكىلسە مەزكۇر بەتكۈچ ئېچىلىدۇ (يەرلىك بەتكۈچنىڭ ئاستىدىكى بەتكۈچنى ئاچالمايدۇ).

en: Close _All Tabs
ug: ھەممە بەتكۈچنى ياپ(_A)

en: Additional URLs
ug: قوشۇمچە تور ئادرېسى

en: URLs that start with the same base domain (example.com) will be opened by this web app
ug: ئوخشاش ئاساسىي دائىرە ئىسمى (example.com) بىلەن باشلانغان تور ئادرېسىنىڭ ھەممىسى مەزكۇر تور بەت ئەپ بىلەن ئېچىلىدۇ

en: Base Domain
ug: ئاساسىي دائىرە ئىسمى

en: Add URL
ug: تور ئادرېس قوش

en: Search the web for “%s”
ug: «%s» نى توردىن ئىزدەيدۇ

en: Load “%s”
ug: «%s» نى يۈكلە

en: Local Tabs
ug: يەرلىك بەتكۈچ

en: The install_token is required for the Install() method
ug: بۇ ‪Install()‬ ئۇسۇلى install_token غا ئېھتىياجلىق

en: The url passed was not valid: ‘%s’
ug: سۇنۇلغان تور ئادرېسى ئىناۋەتلىك ئەمەس: «%s»

en: The name passed was not valid
ug: سۇنۇلغان ئات ئىناۋەتسىز

en: Installing the web application ‘%s’ (%s) failed: %s
ug: تور ئەپ «%s»(%s) نى ئورنىتالمىدى: %s

en: The desktop file ID passed ‘%s’ was not valid
ug: سۇنۇلغان ئۈستەلئۈستى ھۆججەت كىملىكى «%s» ئىناۋەتسىز

en: The web application ‘%s’ does not exist
ug: «%s» تور ئەپ مەۋجۇت ئەمەس

en: The web application ‘%s’ could not be deleted
ug: تور ئەپ «%s» نى ئۆچۈرەلمەيدۇ

en: Options for %s
ug: %s نىڭ تاللانمىسى

en: manifest.json not found
ug: manifest.json تېپىلمىدى

en: Failed to parse manifest.json: %s
ug: manifest.json نى تەھلىل قىلالمىدى: %s

en: manifest.json invalid
ug: manifest.json ئىناۋەتسىز

en: Only manifest_version 2 is supported
ug: پەقەت manifest_version 2 نىلا قوللايدۇ

en: Missing name or version
ug: ئىسىم ياكى نەشرى كەم

en: Failed to determine initiating URI
ug: قوزغىتىش URI نى جەزملىيەلمىدى

en: HTML File
ug: HTML ھۆججىتى

en: _Select File
ug: ھۆججەت تاللىنىدۇ(_S)

en: I_mport
ug: ئەكىر(_M)

en: Bookmarks successfully imported!
ug: خەتكۈچ مۇۋەپپەقىيەتلىك ئەكىرىلدى!

en: Select Profile
ug: تەڭشەك ھۆججىتى تاللىنىدۇ

en: Choose File
ug: ھۆججەت تاللا

en: Import Bookmarks
ug: خەتكۈچ ئەكىر

en: File Type
ug: ھۆججەت تۈرى

en: Bookmarks successfully exported!
ug: خەتكۈچ مۇۋەپپەقىيەتلىك چىقىرىلدى!

en: CSV File
ug: CSV ھۆججەت

en: Passwords successfully imported!
ug: ئىم مۇۋەپپەقىيەتلىك ئەكىرىلدى!

en: Import Passwords
ug: ئىم ئەكىر

en: Passwords successfully exported!
ug: ئىم مۇۋەپپەقىيەتلىك چىقىرىلدى!

en: Reload Website?
ug: تور بېكەتتىن قايتا يۈكلەمدۇ؟

en: New Web App
ug: يېڭى تور ئەپ

en: The application “%s” is ready to be used
ug: ئەپ «%s» ئىشلىتىشكە تەييار بولدى

en: The application “%s” could not be created: %s
ug: ئەپ «%s» نى قۇرغىلى بولمىدى: %s

en: Replace Existing Web App?
ug: مەۋجۇت تور ئەپنى ئالماشتۇرامدۇ؟

en: An application named “%s” already exists, replacing it will overwrite it
ug: «%s» ئاتلىق ھۆججەت مەۋجۇت، ئۇنى ئالماشتۇرسىڭىز قاپلىنىپ كېتىدۇ

en: _Replace
ug: ئالماشتۇر(_R)

en: Screenshot finished
ug: ئېكران كۆرۈنۈشى تۇتۇش ئاخىرلاشتى

en: Search engine “%s” added
ug: «%s» ئىزدەش موتورى قوشۇلدى

note: Now all web views will get notified for this newly added engine, and remove * their corresponding autodiscovery link in the models. We do not do it * manually here for self->model because that would not remove the link for * all the other tabs, so that's why we let the EphyWebViews take care of it.
en: Show
ug: كۆرسەت

en: Enable Caret Browsing Mode?
ug: نۇر بەلگە قىستۇرۇپ كۆرۈش ھالىتىنى قوزغىتامدۇ؟

en: Pressing F7 turns caret browsing on or off. This feature places a moveable cursor in web pages, allowing you to move around with your keyboard. Do you want to enable caret browsing?
ug: ‪F7‬ بېسىلسا نۇر بەلگە يولباشچى كۆز يۈگۈرتۈشنى قوزغىتىدۇ ياكى چەكلەيدۇ. بۇ ئالاھىدىلىكتە تور بەتتە يۆتكىلىدىغان نۇر بەلگىدىن بىرى قويۇلۇپ ھەرپتاختىنى ئىشلىتىپ بەتتە يول باشلاشقا يول قويىدۇ. نۇر بەلگە يولباشچىنى قوزغىتامسىز؟

en: _Enable
ug: قوزغات(_E)
