epoptes - en to af translation catalogue (150 entries)

en: Epoptes computer lab administration tool
af: Epoptes rekenaarkameradministrasieprogram

en: The screen is locked by a system administrator.
af: Hierdie skerm is -gesluit deur 'n sisteem administrator.

en: Usage: {} text [title] [markup] [icon_name]
af: Gebruik: {} teks [titel] [merkup] [ikoon_naam]

en: Not connected
af: Nie gekonnekteer

en: Connecting to %s...
af: Koppel tans om %s...

en: Connected to %s
af: Gekoppel om %s

en: Failed to connect to %s
af: Mislukte om konnekteer te %s

en: Retrying in %d...
af: Herprobeer tans in %d...

en: Graphics (VNC)
af: Grafies (VNC)

en: Console (screen)
af: Konsool (skerm)

en: Remote support
af: Afgelëe ondersteuning

en: Enter the information of the contact you want to share your Desktop with
af: Betree die inligting van die kontak wat jy wil deel jou Bureaublad met

en: Method:
af: Metode:

en: Host:
af: Gasheer:

en: Connection information
af: Konneksie informasie

en: Keep reconnecting
af: Hou herkoppel tans

en: Usage: {} width height
af: Gebruik: {} breedte hoogte

en: Message from administrator
af: Boodskap vanaf administrateur

en: Warning
af: Waarskuwing

en: Error
af: Fout

en: There are no selected clients to run the benchmark on.
af: Daar is geen geselekteerde klient om hardloop die maatstaf op.

en: All of the selected clients are either offline, or do not have epoptes-client running as root.
af: Alle die geselekteerde klient is óf aflyn, of het nie epoptes-klient hardlooping as wortel.

en: The following clients will be excluded from the benchmark because they are either offline, or do not have epoptes-client running as root.
af: Die volgende kliente sal wees uitgesluit van die maatstaww omdat hulle is óf vanlyn, of het nie epoptes-klient hardlooping as wortel.

en: Benchmark finishing in %d seconds...
af: Maatstaww afwerkeing in %d sekondes...

en: Some clients didn't respond in time!
af: Sommige kliente het nie reageer in die tyd!

en: Waiting for %d more seconds...
af: Wag vir %d meer sekondes...

en: Did not get measurements from any of the clients. Check your network settings.
af: Het gedoen nie get metings vanaf enige van die kliente. Tjek jou netwerk instellings.

note: TODO: consider new string formatting vs updating translations
en: Properties of %s
af: Eienskappe van %s

en: Copyright © 2010+ The Epoptes Team
af: Kopiereg © 2010+ Die Epoptes Span

en: A computer lab management and monitoring tool.
af: 'N rekenaar lab bestuur en monitering hulpmiddel.

en: Network benchmark
af: Netwerk maatstaf

en: Start
af: Begin

en: The network benchmark will test the effective network
    bandwidth that is available for your lab.
af: Die netwerk maatstaf sal toets die effektiewe netwerk
    bandwydte wat beskikbaar is vir jou lab.

en: Run the benchmark for
af: Hardloop die maatstaf vir

en: seconds
af: sekondes

en: Network benchmark results
af: Netwerk maatstaf resultate

en: Computer
af: Rekenaar

en: Upload bandwidth
af: Oplaai bandwydte

en: Download bandwidth
af: Aflaai bandwydte

en: Could not get measurements from some of the clients. The statistics will be affected.
af: Kon nie metings kry van sommige van die kliente. Die statistieke sal wees aangetas.

en: Overall bandwidth statistics
af: Algehele bandwydte statistieke

en: The average server download bandwidth per client
af: Die gemiddelde bediener aflaai bandwydte per klient

en: Average server download:
af: Gemiddelde bedieneraflaai:

en: The average server upload bandwidth per client
af: Die gemiddelde bediener oplaai bandwydte per klient

en: Average server upload:
af: Gemiddelde oplaai van bedieners:

en: The total server upload bandwidth, for all clients, simultaneously
af: Die totale bediener oplaai bandwydte, vir alle kliente, tegelyk

en: Total server upload:
af: Totale bediener oplaai:

en: The total server download bandwidth, for all clients, simultaneously
af: Die totale bediener aflaai bandwydte, vir alle klient, tegelyk

en: Total server download:
af: Totale bediener aflaai:

en: Client type:
af: Tipe klient

en: Client alias:
af: Klient alias:

en: Client hostname:
af: Klient gasheernaam:

en: MAC address:
af: MAC adres:

en: IP address:
af: IP-adres:

en: User:
af: Gebruiker:

en: Processor:
af: Verwerker:

en: Graphics card:
af: Grafiese kaart:

en: Edit alias
af: Wysig alias

en: Set a new alias for the selected client
af: Stel 'n nuwe alias vir die gekose klient

en: _File
af: _Lêer

en: Labels
af: Etikette

en: Computer (user)
af: Rekenaar (gebruiker)

en: User (computer)
af: Gebruiker (rekenaar)

en: User
af: Gebruiker

en: Show real names
af: Wys regte name

en: _Clients
af: _Klient

en: Session
af: Sessie

en: Boot
af: Stewel

en: Log out
af: Meld uit

en: Reboot
af: Herselflaai

en: Shutdown
af: Afskakeling

en: Broadcasts
af: Uitsendings

en: Monitor user
af: Monitor gebruiker

en: Assist user
af: Bystaan user

en: Take control of the selected user's computer
af: Neem beheer van die geselekteerde gebruiker se rekenaar

en: Broadcast video
af: Uitgesaai video

en: Broadcast screen (fullscreen)
af: Uitgesaai skerm (volskerm)

en: Broadcast your screen to the selected clients, fullscreen
af: Jy kan jou skerm op die volskerm uitsaai na die geselekteerde kliente, volskerm

en: Broadcast screen (windowed)
af: Uitsaai skerm (venster)

en: Broadcast your screen to the selected clients, in a window
af: Uitgesaai jou skerm aan die geselekteerde kliente, in 'n venster

en: Broadcast user
af: Saai gebruiker uit

en: Stop broadcasts
af: Stop uitsendings

en: Stops all active broadcasts
af: Stop alle aktieve uitsendings

en: Open broadcasts window
af: Maak uitsendings venster oop

en: Open a windowed session to prevent broadcasting your whole screen
af: Maak 'n venster oop sessie om te voorkom uitsaai tans jou geheel skerm

en: Execute
af: Teregstel

en: Execute a command on the selected clients
af: Teregstel 'n bevel op die geselekteerde kliente

en: _Send message
af: _Stuur boodskap

en: Send a message to the selected clients
af: Stuur 'n boodskap na die geselekteerde kliente

en: Open terminal
af: Maak terminaal oop

en: User, locally
af: Gebruiker, plaaslik

en: Root, locally
af: Wortel, plaaslik

en: Root, remotely
af: Wortel, afgeleë

en: Restrictions
af: Beperkings

en: Lock screen
af: Sluit skerm

en: Unlock screen
af: Onsluit skerm

en: Block Internet
af: Blok Internet

en: Unblock Internet
af: Deblokkeer Internet

en: Mute sound
af: Demp klank

en: Unmute sound
af: Ontdemp klank

en: Add to group
af: Voeg by groep

en: Remove from group
af: Verwyder van groep

en: Network Benchmark
af: Netwerk Maatstaf

en: _Help
af: _Hulp

en: Report a bug
af: Rapporteer 'n gogga

en: Ask a question
af: Vra 'n vraag

en: Translate this application
af: Vertaal hierdie aansoek

en: Live chat (IRC)
af: Leef gesels (IRC)

en: Boot selected clients (Wake On LAN)
af: Stewel geselekteerde kliente (Wake Op LAN)

en: Log out users connected on selected clients
af: Meld uit gebruikers op geselekteerde kliente

en: Reboot the selected clients
af: Herselflaai die geselekteerde kliente

en: Shutdown the selected clients
af: Afskakeling die geselekteerde kliente

en: Broadcast your screen to the selected clients
af: Uitsending jou skerm na die geselekteerde kliente

en: Broadcast screen
af: Uitsending skerm

en: Stop all broadcasts on every client
af: Stop alle uitsendings op elke klient

en: Execute command
af: Uit te voer beveel

en: Send message
af: Stuur boodskap

en: Lock screen of the selected clients
af: Slot skerm van die geselekteerde kliente

en: Unlock the screen of the selected clients
af: Ontslot skerm van die geselekteerde kliente

en: Show information for the selected client
af: Wys inligting vir die geselekteerde klient

en: Information
af: Inligting

en: Groups
af: Groepe

en: Create a new group
af: Skep 'n nuwe groep

en: Remove the selected group
af: Verwyder die geselekteerde groep

en: URL, file or command to execute on the selected clients:
af: URL, lêer of bevel om uit te voer op die geselekteerde kliente:

en: _Send
af: _Stuur

en: Message title:
af: Boodskap titel:

en: Message text:
af: Boodskap teks:

en: Use Pango markup
af: Gebruik Pango merkop

en: Detected clients
af: Bespeur kliente

en: Failed to read the groups file:
af: Mislukte om die groepe lêer te lees:

en: You may need to restore your groups from a backup!
af: Jy mag behoefte om restore jou groepe vanaf 'n rugsteun!

en: Are you sure you want to log off all the users?
af: Is jy seker jy wil om meld af alle die gebruikers?

en: Are you sure you want to reboot all the computers?
af: Is jy seker jy wil om herselflaai alle die rekenaars?

en: Are you sure you want to shutdown all the computers?
af: Is jy seker jy wil om afskakeling alle die rekenaars?

en: Are you sure you want to remove the selected client(s) from group "%s"?
af: Is jy seker jy wil om verwyder die geselekteerde klient(s) vanaf groep "%s"?

en: New group
af: Nuwe groep

en: Are you sure you want to remove group "%s"?
af: Is jy seker jy wil om verwyder groep "%s"?

en: %d clients selected
af: %d kliente geselekteerde

en: Lost connection with the epoptes service.
af: Konneksie verloor met die epoptes diens.

en: Make sure the service is running and then restart epoptes.
af: Maak seker dat die diens is hardlooping en dan herbegin epoptes.

en: Service connection error
af: Diens konneksie fout

en: Shut down:
af: Afskakeling:

en: Disconnected:
af: Gediskonnekteer:

en: %(user)s from %(host)s
af: %(user)s vanaf %(host)s

en: A connection attempt was made by a client with version %s, which is incompatible with the current epoptes version.
    
    You need to update your clients to the latest epoptes-client version.
af: 'N verbinding -poging was gemaak deur 'n klient met weergawe %s, watter is onversoenbare met die huidige epoptes weergawe.
    
    Jy behoefte om opdateer jou kliente aan die jongste epoptes-klient weergawe.

en: Connected:
af: Gekonnekteer

en: %(user)s on %(host)s
af: %(user)s op %(host)s

en: Confirm action
af: Bevestig aksie

en: Could not initialize notifications!
af: Kon nie initialiseer kennisgewings!
