epoptes - en to bg translation catalogue (137 entries)

en: Epoptes computer lab administration tool
bg: Epoptes - инструмент за администрация на компютърни зали

en: The screen is locked by a system administrator.
bg: Този екран е заключен от системния администратор.

en: Not connected
bg: Не е свързан

en: Connecting to %s...
bg: Свързване с %s...

en: Connected to %s
bg: Свързан към %s

en: Failed to connect to %s
bg: Неуспешна връзка с %s

en: Retrying in %d...
bg: Ще опитам отново свързване след %d...

en: Graphics (VNC)
bg: Графика (VNC)

en: Console (screen)
bg: Конзола (екран)

en: Remote support
bg: Дистанционна поддръжка

en: Enter the information of the contact you want to share your Desktop with
bg: Въведете информация за човека, с когото желаете да споделите Работния си плот

en: Method:
bg: Метод:

en: Host:
bg: Име на компютъра:

en: Connection information
bg: Информация за връзката

en: Keep reconnecting
bg: Продължавай да опитваш свързване

en: Status
bg: Състояние

en: Message from administrator
bg: Съобщение от администратора

en: Warning
bg: Внимание

en: Error
bg: Грешка

en: There are no selected clients to run the benchmark on.
bg: Няма маркирани клиенти за провеждане на теста над тях.

en: All of the selected clients are either offline, or do not have epoptes-client running as root.
bg: Всички маркирани клиенти са или офлайн или техния epoptes-client не е стартиран с root права.

en: The following clients will be excluded from the benchmark because they are either offline, or do not have epoptes-client running as root.
bg: Следните клиенти ще бъдат изключени от теста, понеже са или офлайн или техния epoptes-client не е стартиран с root права.

en: Benchmark finishing in %d seconds...
bg: Теста ще приключи след %d секунди...

en: Did not get measurements from any of the clients. Check your network settings.
bg: Не получавам данни от нито един клиент. Проверете своите мрежови настройки.

note: TODO: consider new string formatting vs updating translations
en: Properties of %s
bg: Настройки на %s

en: A computer lab management and monitoring tool.
bg: Инструмент за управление и мониторинг на компютърни зали.

en: Start
bg: Начало

en: The network benchmark will test the effective network
    bandwidth that is available for your lab.
bg: Мрежовият тест ще провери ефективността
    на преносната среда във вашата лаборатория.

en: Run the benchmark for
bg: Стартирай тест за

en: seconds
bg: секунди

en: Computer
bg: Компютър

en: Upload bandwidth
bg: Преносен капацитет на ъплоуда

en: Download bandwidth
bg: Преносен капацитет на даунлоуда

en: Could not get measurements from some of the clients. The statistics will be affected.
bg: Не мога да получа данни от някои клиенти. Това ще се отрази на статистиките.

en: The average server download bandwidth per client
bg: Средна стойност преносния капацитет на даунлоуд между сървъра и клиент

en: Average server download:
bg: Средна стойност на даунлоуд за сървъра:

en: The average server upload bandwidth per client
bg: Средна стойност на преносния ъплоуд капацитет на сървъра за клиент

en: Average server upload:
bg: Средна стойност на преносния ъплоуд капацитет на сървъра:

en: The total server upload bandwidth, for all clients, simultaneously
bg: Общ преносен ъплоуд капацитет на сървъра, за всички клиенти, едновременно

en: Total server upload:
bg: Общ ъплоуд трафик на сървъра:

en: The total server download bandwidth, for all clients, simultaneously
bg: Обща стойност на даунлоуд преносния капацитет на сървъра, за всички клиенти, едновременно

en: Total server download:
bg: Общ преносен даунлоуд трафик на сървъра:

en: Client type:
bg: Тип на клиента:

en: Client alias:
bg: Псевдоним на клиента:

en: Client hostname:
bg: Име на компютъра:

en: MAC address:
bg: MAC адрес:

en: IP address:
bg: IP адрес:

en: User:
bg: Потребител:

en: Processor:
bg: Процесор:

en: RAM:
bg: РАМ:

en: Graphics card:
bg: Видео карта:

en: Edit alias
bg: Редактирай псевдоним

en: Set a new alias for the selected client
bg: Задай нов псевдоним за маркирания клиент

en: _File
bg: _Файл

en: Labels
bg: Надписи

en: Computer (user)
bg: Компютър (потребител)

en: User (computer)
bg: Потребител (компютър)

en: User
bg: Потребител

en: Show real names
bg: Показвай истинските имена

en: _Clients
bg: _Клиенти

en: Session
bg: Сесия

en: Boot
bg: Включване

en: Log out
bg: Изход от акаунта

en: Reboot
bg: Рестартиране

en: Shutdown
bg: Изключване

en: Broadcasts
bg: Споделяния

en: Monitor user
bg: Наблюдавай потребител

en: Assist user
bg: Съдействай на потребител

en: Take control of the selected user's computer
bg: Поеми контрол над потребителски/те компютър/ри

en: Broadcast video
bg: Споделяй видео

en: Broadcast screen (fullscreen)
bg: Споделяне на екрана (без рамки)

en: Broadcast your screen to the selected clients, fullscreen
bg: Споделяне на екрана към маркираните клиенти, без рамки

en: Broadcast screen (windowed)
bg: Споделяне на екрана (в рамка)

en: Broadcast your screen to the selected clients, in a window
bg: Споделяне на екрана към маркираните клиенти, в рамки

en: Broadcast user
bg: Споделяй екрана на потребител

en: Stop broadcasts
bg: Прекрати споделянето

en: Stops all active broadcasts
bg: Прекрати всички споделяния

en: Open broadcasts window
bg: Отвори прозорец за споделяния

en: Open a windowed session to prevent broadcasting your whole screen
bg: Отвори сесия с рамка за предотвратяване споделянето на целия екран

en: Execute
bg: Изпълни

en: Execute a command on the selected clients
bg: Изпълни команда върху маркираните клиенти

en: _Send message
bg: _Изпрати съобщение

en: Send a message to the selected clients
bg: Изпрати съобщение на маркираните клиенти

en: Open terminal
bg: Отвори терминал

en: User, locally
bg: Потребител, локален

en: Root, locally
bg: Root, локален

en: Root, remotely
bg: Root, отдалечен

en: Restrictions
bg: Ограничения

en: Lock screen
bg: Заключи екрана

en: Unlock screen
bg: Отключи екрана

en: Block Internet
bg: Блокирай Интернета

en: Unblock Internet
bg: Отблокирай Интернета

en: Mute sound
bg: Заглуши звука

en: Unmute sound
bg: Разреши звуците

en: Add to group
bg: Добави към група

en: Remove from group
bg: Изключи от групата

en: Network Benchmark
bg: Мрежови тест

en: _Help
bg: _Помощ

en: Report a bug
bg: Докладвай бъг

en: Ask a question
bg: Задай въпрос

en: Translate this application
bg: Преведи тази програма

en: Live chat (IRC)
bg: Чат на живо (MIRC)

en: Boot selected clients (Wake On LAN)
bg: Включи маркираните клиенти (Wake On LAN)

en: Log out users connected on selected clients
bg: Изход от акаунтите на маркираните клиенти

en: Reboot the selected clients
bg: Рестартирай маркираните клиенти

en: Shutdown the selected clients
bg: Изключи маркираните клиенти

en: Broadcast your screen to the selected clients
bg: Сподели своя екран с маркираните клиенти

en: Broadcast screen
bg: Споделяй екрана

en: Stop all broadcasts on every client
bg: Прекрати всички споделяния на всеки клиент

en: Execute command
bg: Изпълни команда

en: Send message
bg: Изпрати съобщение

en: Lock screen of the selected clients
bg: Заключи екрана на маркираните клиенти

en: Unlock the screen of the selected clients
bg: Отключи екрана на маркираните клиенти

en: Show information for the selected client
bg: Покажи информация за маркирания клиент

en: Information
bg: Информация

en: Groups
bg: Групи

en: Create a new group
bg: Създай нова група

en: Remove the selected group
bg: Премахни маркираната група

en: URL, file or command to execute on the selected clients:
bg: URL, файл или команда за изпълнение върху маркираните клиенти:

en: _Send
bg: _Изпрати

en: Message title:
bg: Заглавие на съобщението:

en: Message text:
bg: Текст на съобщението:

en: Detected clients
bg: Засечени клиенти

en: Are you sure you want to log off all the users?
bg: Наистина ли да изляза от акаунтите на всички потребители?

en: Are you sure you want to reboot all the computers?
bg: Наистина ли да рестартирам всички компютри?

en: Are you sure you want to shutdown all the computers?
bg: Наистина ли да изключа всички компютри?

en: Are you sure you want to remove the selected client(s) from group "%s"?
bg: Наистина ли да премахна маркирания/те клиент(и) от група "%s"?

en: Are you sure you want to remove group "%s"?
bg: Наистина ли да премахна група "%s"?

en: %d clients selected
bg: %d клиенти са маркирани

en: Lost connection with the epoptes service.
bg: Прекъсна връзката със системната услуга на epoptes.

en: Make sure the service is running and then restart epoptes.
bg: Стартирайте системната услуга на epoptes и след това приложението!

en: Service connection error
bg: Грешка при свързване със системната услуга на epoptes

en: Shut down:
bg: Изключване:

en: Disconnected:
bg: Изключени:

en: A connection attempt was made by a client with version %s, which is incompatible with the current epoptes version.
    
    You need to update your clients to the latest epoptes-client version.
bg: Беше провален опит за връзка от клиент, версия %s, която е несъвместима с текущата версия на epoptes.
    
    Трябва да актуализирате вашите клиенти до последната версия на epoptes-client.

en: Connected:
bg: Свързани:

en: Confirm action
bg: Потвърди действието
