epoptes - en to ca translation catalogue (145 entries)

en: Epoptes computer lab administration tool
ca: Eina d'administració d'aules d'informàtica Epoptes

en: The screen is locked by a system administrator.
ca: L'administrador ha blocat la pantalla

en: Not connected
ca: No connectat

en: Connecting to %s...
ca: S’està connectant amb %s...

en: Connected to %s
ca: Connectat a %s

en: Failed to connect to %s
ca: No s'ha pogut connectar amb %s

en: Retrying in %d...
ca: Proper reintent en %d...

en: Graphics (VNC)
ca: Gràfics (VNC)

en: Console (screen)
ca: Consola (pantalla)

en: Remote support
ca: Assistència remota

en: Enter the information of the contact you want to share your Desktop with
ca: Introduïu la informació del contacte amb qui voleu compartir l'Escriptori

en: Method:
ca: Mètode:

en: Host:
ca: Servidor:

en: Connection information
ca: Informació de la connexió

en: Keep reconnecting
ca: Torna a connectar

en: Status
ca: Estat

en: Message from administrator
ca: Missatge de l'administrador

en: Warning
ca: Avís

en: There are no selected clients to run the benchmark on.
ca: No hi ha cap ordinador seleccionat per fer l'avaluació de la xarxa.

en: All of the selected clients are either offline, or do not have epoptes-client running as root.
ca: Els ordinadors seleccionats es troben fora de línia, o no estan executant epoptes-client com administradors.

en: The following clients will be excluded from the benchmark because they are either offline, or do not have epoptes-client running as root.
ca: Els ordinadors següents s'exclouran de l'avaluació de xarxa perquè es troben fora de línia, o bé no estan executant epoptes-client com administradors.

en: Benchmark finishing in %d seconds...
ca: L'avaluació acabarà en %d segons...

en: Some clients didn't respond in time!
ca: Alguns clients no han respòs durant un temps!

en: Waiting for %d more seconds...
ca: S'està esperant %d segons més...

en: Did not get measurements from any of the clients. Check your network settings.
ca: No s'han obtingut mesures de cap dels ordinadors client. Comproveu els vostres paràmetres de xarxa.

note: TODO: consider new string formatting vs updating translations
en: Properties of %s
ca: Propietats de %s

en: A computer lab management and monitoring tool.
ca: Eina per la gestió i monitoratge d'aules d'ordinadors

en: Network benchmark
ca: Test de la xarxa

en: Start
ca: Inicia

en: The network benchmark will test the effective network
    bandwidth that is available for your lab.
ca: L'avaluació de xarxa comprovarà l'ample de banda efectiu
    de que disposeu a la vostra aula.

en: Run the benchmark for
ca: Fes l'avaluació per

en: seconds
ca: segons

en: Network benchmark results
ca: Resultat d'estadístiques d'ample de banda

en: Computer
ca: Ordinador

en: Upload bandwidth
ca: Ample de banda de pujada

en: Download bandwidth
ca: Ample de banda de baixada

en: Could not get measurements from some of the clients. The statistics will be affected.
ca: No s'han rebut mesures d'alguns ordinadors. Les estadístiques s'hi veuran afectades.

en: Overall bandwidth statistics
ca: Estadístiques globals d'ample de banda

en: The average server download bandwidth per client
ca: L'ample de banda mitjà de baixada del servidor per cada ordinador client

en: Average server download:
ca: Mitjana de baixada del servidor:

en: The average server upload bandwidth per client
ca: L'ample de banda mitjà de pujada del servidor per cada ordinador client

en: Average server upload:
ca: Mitjana de pujada del servidor:

en: The total server upload bandwidth, for all clients, simultaneously
ca: L'ample de banda total de pujada del servidor, per tots els ordinadors client, simultàniament

en: Total server upload:
ca: Total de pujada del servidor:

en: The total server download bandwidth, for all clients, simultaneously
ca: L'ample de banda total de baixada del servidor, per tots els ordinadors client, simultàniament

en: Total server download:
ca: Total de baixada del servidor:

en: Client type:
ca: Tipus d'ordinador:

en: Client alias:
ca: Àlies de l'ordinador:

en: Client hostname:
ca: Nom de l'ordinador:

en: MAC address:
ca: Adreça MAC:

en: IP address:
ca: Adreça IP:

en: User:
ca: Usuari:

en: Processor:
ca: Processador:

en: RAM:
ca: Memòria RAM:

en: Graphics card:
ca: Targeta gràfica:

en: Edit alias
ca: Edita l'àlies

en: Set a new alias for the selected client
ca: Canvia l'àlies a l'ordinador seleccionat

en: _File
ca: _Fitxer

en: Labels
ca: Etiquetes

en: Computer (user)
ca: Ordinador (usuari)

en: User (computer)
ca: Usuari (ordinador)

en: User
ca: Usuari

en: Show real names
ca: Mostra noms reals

en: Session
ca: Sessió

en: Boot
ca: Arrencada

en: Log out
ca: Tanca la sessió

en: Reboot
ca: Reinicia

en: Shutdown
ca: Apaga

en: Broadcasts
ca: Difusió

en: Monitor user
ca: Segueix l'usuari

en: Assist user
ca: Assisteix l'usuari

en: Take control of the selected user's computer
ca: Pren el control de l'ordinador de l'usuari seleccionat

en: Broadcast video
ca: Difon video

en: Broadcast screen (fullscreen)
ca: Difon la pantalla (a pantalla completa)

en: Broadcast your screen to the selected clients, fullscreen
ca: Difon la meva pantalla als usuaris seleccionats (a pantalla completa)

en: Broadcast screen (windowed)
ca: Difon la pantalla (en una finestra)

en: Broadcast your screen to the selected clients, in a window
ca: Difon la meva pantalla als usuaris seleccionats (en una finestra)

en: Broadcast user
ca: Difon l'usuari

en: Stop broadcasts
ca: Atura les difusions

en: Stops all active broadcasts
ca: Atura totes les difusions actives

en: Open broadcasts window
ca: Obre la finestra de difusions

en: Open a windowed session to prevent broadcasting your whole screen
ca: Utilitza una finestra per evitar que es difongui tota la pantalla

en: Execute
ca: Executa

en: Execute a command on the selected clients
ca: Executa una comanda als clients seleccionats

en: _Send message
ca: Envia el mi_ssatge

en: Send a message to the selected clients
ca: Envia un missatge als clients seleccionats

en: Open terminal
ca: Obre una terminal

en: User, locally
ca: Usuari, local

en: Root, locally
ca: Administrador, local

en: Root, remotely
ca: Administrador, remot

en: Restrictions
ca: Restriccions

en: Lock screen
ca: Bloca la pantalla

en: Unlock screen
ca: Desbloca la pantalla

en: Block Internet
ca: Bloca internet

en: Unblock Internet
ca: Desbloca internet

en: Mute sound
ca: Silencia el so

en: Unmute sound
ca: Activa el so

en: Add to group
ca: Afegeix al grup

en: Remove from group
ca: Elimina del grup

en: Network Benchmark
ca: Avalua la xarxa (benchmark)

en: _Help
ca: Ajuda

en: Report a bug
ca: Informar d'un error

en: Ask a question
ca: Fes una pregunta

en: Translate this application
ca: Traduïu aquesta aplicació

en: Live chat (IRC)
ca: Xat en directe (IRC)

en: Boot selected clients (Wake On LAN)
ca: Arrenca els ordinadors seleccionats (Wake On LAN)

en: Log out users connected on selected clients
ca: Desconnecta els usuaris seleccionats

en: Reboot the selected clients
ca: Reinicia els ordinadors seleccionats

en: Shutdown the selected clients
ca: Apaga els ordinadors seleccionats

en: Broadcast your screen to the selected clients
ca: Difon la meva pantalla als usuaris seleccionats

en: Broadcast screen
ca: Difon la pantalla

en: Stop all broadcasts on every client
ca: Atura totes les difusions

en: Execute command
ca: Executa l'ordre

en: Send message
ca: Envia el missatge

en: Lock screen of the selected clients
ca: Bloca la pantalla als usuaris seleccionats

en: Unlock the screen of the selected clients
ca: Desbloca la pantalla als usuaris seleccionats

en: Show information for the selected client
ca: Mostra informació de l'usuari

en: Information
ca: Informació

en: Groups
ca: Grups

en: Create a new group
ca: Crea un grup nou

en: Remove the selected group
ca: Elimina el grup seleccionat

en: URL, file or command to execute on the selected clients:
ca: URL, fitxer o comanda per executar als ordinadors seleccionats:

en: _Send
ca: Envia (_S)

en: Message title:
ca: Títol del missatge:

en: Message text:
ca: Text del missatge:

en: Use Pango markup
ca: Utilitza etiquetes Pango

en: Detected clients
ca: Clients detectats

en: Are you sure you want to log off all the users?
ca: Esteu segur que voleu desconnectar tots els usuaris?

en: Are you sure you want to reboot all the computers?
ca: Esteu segur que voleu reiniciar tots els ordinadors?

en: Are you sure you want to shutdown all the computers?
ca: Esteu segur que voleu aturar tots els ordinadors?

en: Are you sure you want to remove the selected client(s) from group "%s"?
ca: Esteu segur que voleu treure els usuaris seleccionats del grup "%s"?

en: New group
ca: Grup nou

en: Are you sure you want to remove group "%s"?
ca: Esteu segur que voleu esborrar el grup "%s"?

en: %d clients selected
ca: %d clients seleccionats

en: Lost connection with the epoptes service.
ca: S'ha perdut la connexió amb el servei epoptes

en: Make sure the service is running and then restart epoptes.
ca: Comproveu que el servei està funcionant i reinicieu epoptes

en: Service connection error
ca: Error de connexió al servei

en: Shut down:
ca: Apagat:

en: Disconnected:
ca: Desconnectat:

en: %(user)s from %(host)s
ca: %(user)s de %(host)s

en: A connection attempt was made by a client with version %s, which is incompatible with the current epoptes version.
    
    You need to update your clients to the latest epoptes-client version.
ca: S'ha fet un intent de connexió amb un ordinador amb la versió %s de l'Epoptes, incompatible amb la versió actual.
    
    Cal que tots els ordinadors disposin de la darrera versió de epoptes-client.

en: Connected:
ca: Connectat:

en: %(user)s on %(host)s
ca: %(user)s a %(host)s

en: Confirm action
ca: Confirmeu l'acció

en: Could not initialize notifications!
ca: No es poden iniciar les notificacions!
