epoptes - en to el translation catalogue (151 entries)

en: Epoptes computer lab administration tool
el: Λογισμικό διαχείρισης και εποπτείας εργαστηρίου υπολογιστών

en: The screen is locked by a system administrator.
el: Η οθόνη έχει κλειδωθεί από τον διαχειριστή του συστήματος.

en: Usage: {} text [title] [markup] [icon_name]
el: Χρήση: {} κείμενο [τίτλος] [markup] [όνομα_εικονιδίου]

en: Not connected
el: Αποσυνδεμένο

en: Connecting to %s...
el: Γίνεται σύνδεση στο %s...

en: Connected to %s
el: Συνδέθηκε στο %s

en: Failed to connect to %s
el: Αποτυχία σύνδεσης στο %s

en: Retrying in %d...
el: Επανάληψη προσπάθειας σε %d...

en: Graphics (VNC)
el: Γραφικά (VNC)

en: Console (screen)
el: Κονσόλα (screen)

en: Remote support
el: Απομακρυσμένη βοήθεια

en: Enter the information of the contact you want to share your Desktop with
el: Εισάγετε τις πληροφορίες της επαφής για διαμοιρασμό της επιφάνειας εργασίας σας

en: Method:
el: Μέθοδος:

en: Host:
el: Υπολογιστής:

en: Connection information
el: Πληροφορίες σύνδεσης

en: Keep reconnecting
el: Συνεχείς επανασυνδέσεις

en: Status
el: Κατάσταση

en: Usage: {} width height
el: Χρήση: {} πλάτος ύψος

en: Message from administrator
el: Μήνυμα από τον διαχειριστή

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: Error
el: Σφάλμα

en: There are no selected clients to run the benchmark on.
el: Δεν υπάρχουν επιλεγμένοι υπολογιστές για να πραγματοποιηθεί η μέτρηση.

en: All of the selected clients are either offline, or do not have epoptes-client running as root.
el: Όλοι οι επιλεγμένοι υπολογιστές είτε είναι κλειστοί, ή δεν εκτελείται σε αυτούς ο epoptes-client ως root.

en: The following clients will be excluded from the benchmark because they are either offline, or do not have epoptes-client running as root.
el: Οι ακόλουθοι υπολογιστές θα εξαιρεθούν από την μέτρηση επειδή είτε είναι κλειστοί, ή δεν εκτελείται σε αυτούς ο epoptes-client ως root.

en: Benchmark finishing in %d seconds...
el: Η μέτρηση τελειώνει σε %d δευτερόλεπτα...

en: Some clients didn't respond in time!
el: Κάποιοι υπολογιστές δεν ανταποκρίθηκαν έγκαιρα!

en: Waiting for %d more seconds...
el: Αναμονή για %d ακόμα δευτερόλεπτα...

en: Did not get measurements from any of the clients. Check your network settings.
el: Δεν λήφθηκαν μετρήσεις από κανέναν υπολογιστή. Ελέγξτε τις ρυθμίσεις δικτύου σας.

note: TODO: consider new string formatting vs updating translations
en: Properties of %s
el: Ιδιότητες του %s

en: Copyright © 2010+ The Epoptes Team
el: Copyright © 2010+ Η ομάδα του Επόπτη

en: A computer lab management and monitoring tool.
el: Εργαλείο διαχείρισης και εποπτείας εργαστηρίου υπολογιστών.

en: Network benchmark
el: Μέτρηση ταχύτητας δικτύου

en: Start
el: Έναρξη

en: The network benchmark will test the effective network
    bandwidth that is available for your lab.
el: Η μέτρηση ταχύτητας δικτύου θα μετρήσει την πραγματική
    ταχύτητα που είναι διαθέσιμη στο εργαστήριό σας.

en: Run the benchmark for
el: Εκτέλεση της μέτρησης για

en: seconds
el: δευτερόλεπτα

en: Network benchmark results
el: Αποτελέσματα μέτρησης ταχύτητας δικτύου

en: Computer
el: Υπολογιστής

en: Upload bandwidth
el: Ταχύτητα αποστολής

en: Download bandwidth
el: Ταχύτητα λήψης

en: Could not get measurements from some of the clients. The statistics will be affected.
el: Δεν λήφθηκαν μετρήσεις για μερικούς από τους υπολογιστές. Τα στατιστικά έχουν επηρεαστεί.

en: Overall bandwidth statistics
el: Συνολικά στατιστικά ταχύτητας

en: The average server download bandwidth per client
el: Η μέση ταχύτητα λήψης του εξυπηρετητή ανά υπολογιστή

en: Average server download:
el: Μέση ταχύτητα λήψης εξυπηρετητή:

en: The average server upload bandwidth per client
el: Η μέση ταχύτητα αποστολής του εξυπηρετητή ανά υπολογιστή

en: Average server upload:
el: Μέση ταχύτητα αποστολής εξυπηρετητή:

en: The total server upload bandwidth, for all clients, simultaneously
el: Η συνολική ταχύτητα αποστολής του εξυπηρετητή, για όλους τους υπολογιστές, ταυτόχρονα

en: Total server upload:
el: Συνολική ταχύτητα αποστολής του εξυπηρετητή:

en: The total server download bandwidth, for all clients, simultaneously
el: Η συνολική ταχύτητα λήψης του εξυπηρετητή, για όλους τους υπολογιστές, ταυτόχρονα

en: Total server download:
el: Συνολική ταχύτητα λήψης εξυπηρετητή:

en: Client type:
el: Τύπος υπολογιστή:

en: Client alias:
el: Ψευδώνυμο υπολογιστή:

en: Client hostname:
el: Όνομα υπολογιστή:

en: MAC address:
el: Διεύθυνση MAC:

en: IP address:
el: Διεύθυνση IP:

en: User:
el: Χρήστης:

en: Processor:
el: Επεξεργαστής:

en: Graphics card:
el: Κάρτα γραφικών:

en: Edit alias
el: Τροποποίηση ψευδωνύμου

en: Set a new alias for the selected client
el: Ανάθεση νέου ψευδωνύμου για τον επιλεγμένο υπολογιστή

en: _File
el: _Αρχείο

en: Labels
el: Ετικέτες

en: Computer (user)
el: Υπολογιστής (χρήστης)

en: User (computer)
el: Χρήστης (υπολογιστής)

en: User
el: Χρήστης

en: Show real names
el: Προβολή πραγματικών ονομάτων

en: _Clients
el: _Υπολογιστές

en: Session
el: Συνεδρία

en: Boot
el: Εκκίνηση

en: Log out
el: Αποσύνδεση

en: Reboot
el: Επανεκκίνηση

en: Shutdown
el: Τερματισμός

en: Broadcasts
el: Εκπομπές

en: Monitor user
el: Παρακολούθηση χρήστη

en: Assist user
el: Υποβοήθηση χρήστη

en: Take control of the selected user's computer
el: Πάρτε τον έλεγχο του υπολογιστή του επιλεγμένου χρήστη

en: Broadcast video
el: Εκπομπή βίντεο

en: Broadcast screen (fullscreen)
el: Μετάδοση οθόνης (σε πλήρη οθόνη)

en: Broadcast your screen to the selected clients, fullscreen
el: Εκπομπή της οθόνης στους επιλεγμένους υπολογιστές, σε πλήρη οθόνη

en: Broadcast screen (windowed)
el: Εκπομπή οθόνης (σε παράθυρο)

en: Broadcast your screen to the selected clients, in a window
el: Εκπομπή της οθόνης στους επιλεγμένους υπολογιστές, σε παράθυρο

en: Broadcast user
el: Εκπομπή χρήστη

en: Stop broadcasts
el: Τερματισμός εκπομπών

en: Stops all active broadcasts
el: Τερματισμών όλων των ενεργών εκπομπών

en: Open broadcasts window
el: Άνοιγμα παραθύρου προβολών

en: Open a windowed session to prevent broadcasting your whole screen
el: Άνοιγμα συνεδρίας σε παράθυρο για την αποφυγή της εκπομπής ολόκληρης της οθόνης σας

en: Execute
el: Εκτέλεση

en: Execute a command on the selected clients
el: Εκτέλεση εντολής στους επιλεγμένους υπολογιστές

en: _Send message
el: _Αποστολή μηνύματος

en: Send a message to the selected clients
el: Αποστολή μηνύματος στους επιλεγμένους υπολογιστές

en: Open terminal
el: Άνοιγμα κονσόλας

en: User, locally
el: Χρήστη, τοπικά

en: Root, locally
el: Διαχειριστή, τοπικά

en: Root, remotely
el: Διαχειριστή, απομακρυσμένα

en: Restrictions
el: Περιορισμοί

en: Lock screen
el: Κλείδωμα οθόνης

en: Unlock screen
el: Ξεκλείδωμα οθόνης

en: Block Internet
el: Φραγή Διαδικτύου

en: Unblock Internet
el: Ξεκλείδωμα Διαδικτύου

en: Mute sound
el: Σίγαση ήχου

en: Unmute sound
el: Επαναφορά ήχου

en: Add to group
el: Προσθήκη στην ομάδα

en: Remove from group
el: Αφαίρεση από την ομάδα

en: Network Benchmark
el: Μέτρηση ταχύτητας δικτύου

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: Report a bug
el: Αναφορά σφάλματος

en: Ask a question
el: Υποβολή ερώτησης

en: Translate this application
el: Μετάφραση εφαρμογής

en: Live chat (IRC)
el: Ζωντανή συνομιλία (IRC)

en: Boot selected clients (Wake On LAN)
el: Εκκίνηση επιλεγμένων σταθμών εργασίας (Wake On LAN)

en: Log out users connected on selected clients
el: Αποσύνδεση των χρηστών που είναι συνδεδεμένοι στους επιλεγμένους σταθμούς εργασίας

en: Reboot the selected clients
el: Επανεκκίνηση των επιλεγμένων σταθμών εργασίας

en: Shutdown the selected clients
el: Τερματισμός των επιλεγμένων υπολογιστών

en: Broadcast your screen to the selected clients
el: Εκπομπή της οθόνης σας στους επιλεγμένους υπολογιστές

en: Broadcast screen
el: Εκπομπή οθόνης

en: Stop all broadcasts on every client
el: Τερματισμός εκπομπών σε όλους τους υπολογιστές

en: Execute command
el: Εκτέλεση εντολής

en: Send message
el: Αποστολή μηνύματος

en: Lock screen of the selected clients
el: Κλείδωμα οθόνης των επιλεγμένων σταθμών εργασίας

en: Unlock the screen of the selected clients
el: Ξεκλείδωμα της οθόνης των επιλεγμένων υπολογιστών

en: Show information for the selected client
el: Προβολή πληροφοριών του επιλεγμένου υπολογιστή

en: Information
el: Πληροφορία

en: Groups
el: Ομάδες

en: Create a new group
el: Δημιουργία νέας ομάδας

en: Remove the selected group
el: Διαγραφή της επιλεγμένης ομάδας

en: URL, file or command to execute on the selected clients:
el: Διεύθυνση Διαδικτύου, αρχείο ή εντολή προς εκτέλεση στους επιλεγμένους υπολογιστές:

en: _Send
el: _Αποστολή

en: Message title:
el: Τίτλος μηνύματος:

en: Message text:
el: Κείμενο μηνύματος:

en: Use Pango markup
el: Χρήση Pango markup

en: Detected clients
el: Εντοπίστηκαν

en: Failed to read the groups file:
el: Αποτυχία κατά την ανάγνωση του αρχείου groups:

en: You may need to restore your groups from a backup!
el: Πιθανώς να χρειαστεί να επαναφέρετε το αρχείο groups από κάποιο αντίγραφο ασφαλείας!

en: Are you sure you want to log off all the users?
el: Θέλετε σίγουρα να αποσυνδέσετε όλους τους χρήστες;

en: Are you sure you want to reboot all the computers?
el: Θέλετε σίγουρα να επανεκκινήσετε όλους τους υπολογιστές;

en: Are you sure you want to shutdown all the computers?
el: Θέλετε σίγουρα να τερματίσετε όλους τους υπολογιστές;

en: Are you sure you want to remove the selected client(s) from group "%s"?
el: Θέλετε σίγουρα να αφαιρέσετε τους επιλεγμένους υπολογιστές από το group "%s";

en: New group
el: Νέα ομάδα

en: Are you sure you want to remove group "%s"?
el: Θέλετε σίγουρα να αφαιρέσετε το group "%s";

en: %d clients selected
el: Επιλέχθηκαν %d υπολογιστές

en: Lost connection with the epoptes service.
el: Χάθηκε η σύνδεση με την υπηρεσία epoptes

en: Make sure the service is running and then restart epoptes.
el: Βεβαιωθείτε πως η υπηρεσία εκτελείται και επανεκκινήστε τον Επόπτη.

en: Service connection error
el: Σφάλμα σύνδεσης με την υπηρεσία

en: Shut down:
el: Τερματίστηκαν:

en: Disconnected:
el: Αποσυνδέθηκαν:

en: %(user)s from %(host)s
el: %(user)s από %(host)s

en: A connection attempt was made by a client with version %s, which is incompatible with the current epoptes version.
    
    You need to update your clients to the latest epoptes-client version.
el: Έγινε προσπάθεια σύνδεσης από έναν υπολογιστή με έκδοση %s, που είναι ασύμβατη με την τρέχουσα έκδοση του Επόπτη.
    
    Χρειάζεται να ενημερώσετε τους υπολογιστές σας με την τελευταία έκδοση του πακέτου epoptes-client.

en: Connected:
el: Συνδέθηκαν:

en: %(user)s on %(host)s
el: %(user)s σε %(host)s

en: Confirm action
el: Επιβεβαίωση ενέργειας

en: Could not initialize notifications!
el: Δεν ήταν δυνατή η αρχικοποίηση των ειδοποιήσεων!
