epoptes - en to eu translation catalogue (151 entries)

en: Epoptes computer lab administration tool
eu: Epoptes ordenagailu-laborategiaren kudeaketa-tresna

en: The screen is locked by a system administrator.
eu: Irakasleak pantaila blokeatu du.

en: Usage: {} text [title] [markup] [icon_name]
eu: Erabilera: {} testua [title] [markup] [icon_name]

en: Not connected
eu: Konektatu gabe

en: Connecting to %s...
eu: %s(e)ra konektatzen...

en: Connected to %s
eu: %s(e)ra konektatuta

en: Failed to connect to %s
eu: Ezin izan da %s(e)ra konektatu

en: Retrying in %d...
eu: %d(e)n berriro saiatzen...

en: Graphics (VNC)
eu: Grafikoak (VNC)

en: Console (screen)
eu: Kontsola (pantaila)

en: Remote support
eu: Urruneko laguntza

en: Enter the information of the contact you want to share your Desktop with
eu: Sartu zure mahaigana partekatu nahi duzun kontaktuaren informazioa

en: Method:
eu: Metodoa:

en: Host:
eu: Ostalaria:

en: Connection information
eu: Konexioaren informazioa

en: Keep reconnecting
eu: Konektatu berriro

en: Status
eu: Egoera

en: Usage: {} width height
eu: Erabilera: {} zabalera altuera

en: Message from administrator
eu: Kudeatzailearen mezua

en: Warning
eu: Abisua

en: Error
eu: Errorea

en: There are no selected clients to run the benchmark on.
eu: Proba egiteko ikaslerik ez dago  hautatuta

en: All of the selected clients are either offline, or do not have epoptes-client running as root.
eu: Hautatutako ikasle guztiak lineaz kanpo daude edo ez daukate roor-moduan epoptes-client martxan.

en: The following clients will be excluded from the benchmark because they are either offline, or do not have epoptes-client running as root.
eu: Hurrengo ikasleak probatik kanpo geratuko dira lineaz kanpo daudelako edo epoptes-client ez dutelako martxan root-moduan.

en: Benchmark finishing in %d seconds...
eu: Proba %d segundotan bukatuko da...

en: Some clients didn't respond in time!
eu: Zenbait bezerok ez dute garaiz erantzun!

en: Waiting for %d more seconds...
eu: Itxaroten %d segundo...

en: Did not get measurements from any of the clients. Check your network settings.
eu: Ez da ezein bezeroren daturik jaso. Azter itzazu sareko ezarpenak.

note: TODO: consider new string formatting vs updating translations
en: Properties of %s
eu: %s-(r)en ezaugarriak

en: Copyright © 2010+ The Epoptes Team
eu: Copyright © 2010+  Epoptes Taldea

en: A computer lab management and monitoring tool.
eu: Ikasgelako kontrol eta monitorizaziorako tresna

en: Network benchmark
eu: Sareko erreferentzia

en: Start
eu: Hasi

en: The network benchmark will test the effective network
    bandwidth that is available for your lab.
eu: Sarearen probak zure proba-bankuaren banda zabaleraren 
    gaitasun erreala neurtuko du.

en: Run the benchmark for
eu: Abiatu proba honentzat

en: seconds
eu: segundo

en: Network benchmark results
eu: Sareko erreferentzia-emaitzak

en: Computer
eu: Ordenagailua

en: Upload bandwidth
eu: Kargarako banda zabalera

en: Download bandwidth
eu: Deskargarako banda zabalera

en: Could not get measurements from some of the clients. The statistics will be affected.
eu: Bezero batzuen datuak ezin izan dira jaso. Horrek estatistiketan eragina izango du.

en: Overall bandwidth statistics
eu: Banda zabalerako estatistika orokorrak

en: The average server download bandwidth per client
eu: Zerbitzaritiko ikasleentzako deskargaren banda zabaleraren  batez bestekoa

en: Average server download:
eu: Zerbitzaritiko batez besteko deskarga:

en: The average server upload bandwidth per client
eu: Zerbitzarirako bezeroko kargaren banda zabaleraren  batez bestekoa

en: Average server upload:
eu: Zerbitzarirako batez besteko karga:

en: The total server upload bandwidth, for all clients, simultaneously
eu: Une bereko bezero guztientzako zerbitzarako kargaren banda zabalera

en: Total server upload:
eu: Zerbitzarirako karga denetara:

en: The total server download bandwidth, for all clients, simultaneously
eu: Une bereko bezero guztientzako zerbitzaritiko deskargaren banda zabalera

en: Total server download:
eu: Zerbitzaritiko deskarga denetara:

en: Client type:
eu: Bezero mota:

en: Client alias:
eu: Bezero alias:

en: Client hostname:
eu: Bezeroaren ostalari-izena

en: MAC address:
eu: MAC helbidea:

en: IP address:
eu: IP helbidea:

en: User:
eu: Erabiltzailea:

en: Processor:
eu: Prozesagailua:

en: Graphics card:
eu: Tartel grafikoa:

en: Edit alias
eu: Editatu aliasa

en: Set a new alias for the selected client
eu: Ezarri alias berria aukeratutako bezeroarentzat

en: _File
eu: _Fitxategia

en: Labels
eu: Etiketak

en: Computer (user)
eu: Ordenagailua (erabiltzailea)

en: User (computer)
eu: Erabiltzailea (ordenagailua)

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Show real names
eu: Erakutsi benetako izenak

en: _Clients
eu: _Bezeroak

en: Session
eu: Saioa

en: Boot
eu: Abiarazi

en: Log out
eu: Amaitu saioa

en: Reboot
eu: Berrabiarazi

en: Shutdown
eu: Itzali

en: Broadcasts
eu: Emanaldiak

en: Monitor user
eu: Ikusi ikaslea

en: Assist user
eu: Kontrolatu ikaslea

en: Take control of the selected user's computer
eu: Kontrolatu aukeratutako ikaslearen ordenagailua

en: Broadcast video
eu: Erakutsi bideoa

en: Broadcast screen (fullscreen)
eu: Erakutsi pantaila (pantaila osoan)

en: Broadcast your screen to the selected clients, fullscreen
eu: Erakutsi zure pantaila aukeratutako ikasleei, pantaila osoa

en: Broadcast screen (windowed)
eu: Erakutsi pantaila (leihoan)

en: Broadcast your screen to the selected clients, in a window
eu: Erakutsi zure pantaila aukeratutako ikasleei, leihoa

en: Broadcast user
eu: Erakutsi erabiltzailea

en: Stop broadcasts
eu: Gelditu emanaldiak

en: Stops all active broadcasts
eu: Gelditu emanaldi aktibo guztiak

en: Open broadcasts window
eu: Ireki emanaldien leihoa

en: Open a windowed session to prevent broadcasting your whole screen
eu: Ireki saioko leihoa pantaila osoko agerrialdia eragozteko

en: Execute
eu: Egikaritu

en: Execute a command on the selected clients
eu: Egikaritu agindua aukeratutako ikasleei

en: _Send message
eu: _Bidali mezua

en: Send a message to the selected clients
eu: Bidali mezua aukeratutako ikasleei

en: Open terminal
eu: Ireki terminala

en: User, locally
eu: Erabiltzailea, lokala

en: Root, locally
eu: Root, lokala

en: Root, remotely
eu: Root, urrunekoa

en: Restrictions
eu: Murrizketak

en: Lock screen
eu: Giltzatu pantaila

en: Unlock screen
eu: Giltzapetik askatu pantaila

en: Block Internet
eu: Blokeatu internet

en: Unblock Internet
eu: Desblokeatu internet

en: Mute sound
eu: Mututu soinua

en: Unmute sound
eu: Gaitu soinua

en: Add to group
eu: Gehitu taldeari

en: Remove from group
eu: Ezabatu taldetik

en: Network Benchmark
eu: Sarearen proba

en: _Help
eu: _Laguntza

en: Report a bug
eu: Jakinarazi errorea

en: Ask a question
eu: Zerbait galdetu

en: Translate this application
eu: Itzuli aplikazio hau

en: Live chat (IRC)
eu: Zuzeneko txata

en: Boot selected clients (Wake On LAN)
eu: Abiarazi aukeratutako ikasleak (Wake on LAN)

en: Log out users connected on selected clients
eu: Amaitu aukeratu ikasleen saioak

en: Reboot the selected clients
eu: Berrabiarazi aukeratutako ikasleak

en: Shutdown the selected clients
eu: Itzali aukeratutako ikasleak

en: Broadcast your screen to the selected clients
eu: Erakutsi zure pantaila aukeratutako ikasleei

en: Broadcast screen
eu: Erakutsi pantaila

en: Stop all broadcasts on every client
eu: Gelditu emanaldiak ikasle guztiei

en: Execute command
eu: Exekutatu komandoa

en: Send message
eu: Bidali mezua

en: Lock screen of the selected clients
eu: Giltzapetu pantaila aukeratutako ikasleei

en: Unlock the screen of the selected clients
eu: Giltzapetik askatu pantaila aukeratutako ikasleei

en: Show information for the selected client
eu: Erakutsi aukeratutako ikaslearen informazioa

en: Information
eu: Informazioa

en: Groups
eu: Taldeak

en: Create a new group
eu: Sortu talde berri bat

en: Remove the selected group
eu: Ezabatu aukeratutako taldea

en: URL, file or command to execute on the selected clients:
eu: Aukeratutako ikasleei egikaritu beharreko URLa, fitxategia edo agindua:

en: _Send
eu: _Bidali

en: Message title:
eu: Mezuaren izenburua:

en: Message text:
eu: Mezuaren testua:

en: Use Pango markup
eu: Erabili Pango markup

en: Detected clients
eu: Atzemandako ikasleak

en: Failed to read the groups file:
eu: Ezin izan da taldeen fitxategia irakurri:

en: You may need to restore your groups from a backup!
eu: Zure taldeak babeskopia batetik berreskuratu beharko zenituzke!

en: Are you sure you want to log off all the users?
eu: Erabiltzaile guztiak deskonektatu nahi dituzula ziur al zaude?

en: Are you sure you want to reboot all the computers?
eu: Ordenagailu guztiak berrabiarazi nahi dituzula ziur al zaude?

en: Are you sure you want to shutdown all the computers?
eu: Ordenagailu guztiak itzali nahi dituzula ziur al zaude?

en: Are you sure you want to remove the selected client(s) from group "%s"?
eu: Aukeratutako ikaslea(k) "%s" taldetik ezabatu nahi d(it)uzula ziur al zaude?

en: New group
eu: Talde berria

en: Are you sure you want to remove group "%s"?
eu: "%s" taldea ezabatu nahi duzula ziur al zaude?

en: %d clients selected
eu: %d ikasle aukeratu dira

en: Lost connection with the epoptes service.
eu: Epoptes zerbitzuarekiko konexioa galdu da.

en: Make sure the service is running and then restart epoptes.
eu: Ziurtatu zerbitzua martxan dagoela eta berrabiarazi epoptes.

en: Service connection error
eu: Errorea zerbitzuaren konexioan

en: Shut down:
eu: Itzali:

en: Disconnected:
eu: Deskonektatuta:

en: %(user)s from %(host)s
eu: %(user)s hemendik %(host)s

en: A connection attempt was made by a client with version %s, which is incompatible with the current epoptes version.
    
    You need to update your clients to the latest epoptes-client version.
eu: Epoptes azken bertsioarekin bateragarria ez den %s bertsioa duen ikasle bat konektatzen saiatu da, 
    
    Zure ikasleen ekipoetako epoptes-client  azken bertsiora eguneratu behar dituzu.

en: Connected:
eu: Konektatuta:

en: %(user)s on %(host)s
eu: %(user)s hemen %(host)s

en: Confirm action
eu: Baieztatu ekintza

en: Could not initialize notifications!
eu: Ezin izan dira jakinarazpenak abiarazi!
