epoptes - en to gl translation catalogue (135 entries)

en: Epoptes computer lab administration tool
gl: Ferramenta de administración de aulas de informática Epoptes

en: The screen is locked by a system administrator.
gl: A pantalla está bloqeuada por un administrador do sistema.

en: Not connected
gl: Desconectado

en: Connecting to %s...
gl: A conectarse a %s...

en: Connected to %s
gl: Conectado a %s

en: Failed to connect to %s
gl: Fallou a conexión con %s

en: Retrying in %d...
gl: A reintentar en %d...

en: Graphics (VNC)
gl: Gráfica (VNC)

en: Console (screen)
gl: Consola (pantalla)

en: Remote support
gl: Axuda remota

en: Enter the information of the contact you want to share your Desktop with
gl: Introduza a información do contacto con quen desexa compartir o seu Escritorio

en: Method:
gl: Método:

en: Host:
gl: Servidor:

en: Connection information
gl: Información sobre a conexión

en: Keep reconnecting
gl: Continuar tentando a conexión

en: Status
gl: Estado

en: Message from administrator
gl: Mensaxe do administrador

en: Warning
gl: Advertencia

en: Error
gl: Erro

en: All of the selected clients are either offline, or do not have epoptes-client running as root.
gl: Todos os clientes seleccionados están desligados da rede ou non están a executar epoptes-client como superusuario.

en: Waiting for %d more seconds...
gl: Esperando %d segundos máis...

en: Did not get measurements from any of the clients. Check your network settings.
gl: Non se obtiveron medicións de ningún dos clientes. Comprobe a configuración da rede.

note: TODO: consider new string formatting vs updating translations
en: Properties of %s
gl: Propiedades de %s

en: A computer lab management and monitoring tool.
gl: Unha ferramenta de xestión e vixilancia para aulas de informática

en: Start
gl: Comezar

en: seconds
gl: segundos

en: Computer
gl: Computador

en: Upload bandwidth
gl: Largo de banda de envío

en: Download bandwidth
gl: Largo de banda de descarga

en: Could not get measurements from some of the clients. The statistics will be affected.
gl: Non foi posíbel obter medicións dalgúns dos clientes. Isto ha afectar as estatísticas.

en: The average server download bandwidth per client
gl: O largo de banda medio de descarga do servidor por cliente

en: Average server download:
gl: Descarga media do servidor:

en: The average server upload bandwidth per client
gl: O largo de banda de envío medio de servidor por cliente

en: Average server upload:
gl: Descarga media do servidor:

en: The total server upload bandwidth, for all clients, simultaneously
gl: O largo de banda de envío do servidor para todos os clientes, simultaneamente

en: Total server upload:
gl: Descarga total do servidor:

en: The total server download bandwidth, for all clients, simultaneously
gl: O largo de banda de descarga do servidor para todos os clientes, simultaneamente

en: Total server download:
gl: Descarga total do servidor:

en: Client type:
gl: Tipo de cliente:

en: Client alias:
gl: Alcume do cliente:

en: Client hostname:
gl: Nome da máquina do cliente:

en: MAC address:
gl: Enderezo MAC:

en: IP address:
gl: Enderezo de IP:

en: User:
gl: Usuario:

en: Processor:
gl: Procesador:

en: Graphics card:
gl: Placa gráfica:

en: Edit alias
gl: Editar o alcume

en: Set a new alias for the selected client
gl: Asignarlle un alcume novo ao cliente escollido

en: _File
gl: _Ficheiro

en: Labels
gl: Etiquetas

en: Computer (user)
gl: Computador (usuario)

en: User (computer)
gl: Usuario (computador)

en: User
gl: Usuario

en: Show real names
gl: Mostrar os nomes reais

en: _Clients
gl: _Clientes

en: Session
gl: Sesión

en: Boot
gl: Arrancar

en: Log out
gl: Pechar a sesión

en: Reboot
gl: Reiniciar

en: Shutdown
gl: Apagar

en: Broadcasts
gl: Difusións

en: Monitor user
gl: Observar este usuario

en: Assist user
gl: Axudar a este usuario

en: Take control of the selected user's computer
gl: Tomar o control do computador deste usuario

en: Broadcast video
gl: Difundir o vídeo

en: Broadcast screen (fullscreen)
gl: Difundir a pantalla (pantalla completa)

en: Broadcast your screen to the selected clients, fullscreen
gl: Difundir a súa pantalla aos clientes seleccionados, a pantalla completa

en: Broadcast screen (windowed)
gl: Difundir a pantalla (en ventana)

en: Broadcast your screen to the selected clients, in a window
gl: Difundir a súa pantalla aos clientes seleccionados, nunha xanela

en: Broadcast user
gl: Difundir este usuario

en: Stop broadcasts
gl: Deter as difusións

en: Stops all active broadcasts
gl: Deter todas as difusións activas

en: Open broadcasts window
gl: Abrir a xanela de difusións

en: Open a windowed session to prevent broadcasting your whole screen
gl: Abrir unha sesión nunha xanela para evitar difundir a pantalla completa

en: Execute
gl: Executar

en: Execute a command on the selected clients
gl: Executar unha orde nos clientes escollidos

en: _Send message
gl: _Enviar unha mensaxe

en: Send a message to the selected clients
gl: Enviar unha mensaxe aos clientes escollidos

en: Open terminal
gl: Abrir unha terminal

en: User, locally
gl: Usuario, localmente

en: Root, locally
gl: Root, localmente

en: Root, remotely
gl: Root, remotamente

en: Restrictions
gl: Restricións

en: Lock screen
gl: Trancar a pantalla

en: Unlock screen
gl: Desatrancar a pantalla

en: Block Internet
gl: Bloquear a Internet

en: Unblock Internet
gl: Desbloquear a Internet

en: Mute sound
gl: Silenciar o son

en: Unmute sound
gl: Non silenciar o son

en: Add to group
gl: Engadir ao grupo

en: Remove from group
gl: Eliminar do grupo

en: _Help
gl: _Axuda

en: Report a bug
gl: Notificar un erro

en: Ask a question
gl: Facer unha pregunta

en: Translate this application
gl: Traducir este aplicativo

en: Live chat (IRC)
gl: Conversa (IRC)

en: Boot selected clients (Wake On LAN)
gl: Arrancar os clientes escollidos («Wake On LAN»)

en: Log out users connected on selected clients
gl: Pechar a sesión dos usuarios conectados nos clientes seleccionados

en: Reboot the selected clients
gl: Reiniciar os clientes seleccionados

en: Shutdown the selected clients
gl: Apagar os clientes seleccionados

en: Broadcast your screen to the selected clients
gl: Difundir a súa pantalla aos clientes seleccionados

en: Broadcast screen
gl: Difundir a pantalla

en: Stop all broadcasts on every client
gl: Deter todas as difusións en todos os clientes

en: Execute command
gl: Executar unha orde

en: Send message
gl: Enviar unha mensaxe

en: Lock screen of the selected clients
gl: Trancar a pantalla dos clientes seleccionados

en: Unlock the screen of the selected clients
gl: Desbloquear a pantalla dos clientes seleccionados

en: Show information for the selected client
gl: Mostrar información sobre este cliente

en: Information
gl: Información

en: Groups
gl: Grupos

en: Create a new group
gl: Crear un grupo novo

en: Remove the selected group
gl: Eliminar este grupo

en: URL, file or command to execute on the selected clients:
gl: URL, ficheiro ou orde que executar nos clientes escollidos:

en: _Send
gl: _Enviar

en: Message title:
gl: Título da mensaxe:

en: Message text:
gl: Texto da mensaxe:

en: Use Pango markup
gl: Empregar as marcas de Pango

en: Detected clients
gl: Clientes detectados

en: Are you sure you want to log off all the users?
gl: Confirma que quere que todos os usuarios saian da súa sesión?

en: Are you sure you want to reboot all the computers?
gl: Confirma que quere reiniciar todos os computadores?

en: Are you sure you want to shutdown all the computers?
gl: Confirma que quere apagar todos os computadores?

en: Are you sure you want to remove the selected client(s) from group "%s"?
gl: Confirma que quere eliminar o(s) cliente(s) seleccionado(s) do grupo «%s»?

en: New group
gl: Grupo novo

en: Are you sure you want to remove group "%s"?
gl: Confirma que quere eliminar o grupo «%s»?

en: %d clients selected
gl: %d clientes seleccionados

en: Lost connection with the epoptes service.
gl: Perdeuse a conexión co servizo epoptes.

en: Make sure the service is running and then restart epoptes.
gl: Comprobe que o servizo está en execución e reinicie epoptes.

en: Service connection error
gl: Erro de conexión do servizo

en: Shut down:
gl: Apagar:

en: Disconnected:
gl: Desconectado:

en: %(user)s from %(host)s
gl: %(user)s de %(host)s

en: A connection attempt was made by a client with version %s, which is incompatible with the current epoptes version.
    
    You need to update your clients to the latest epoptes-client version.
gl: Un cliente coa versión %s tentou realizar unha conexión, pero esta versión é incompatíbel coa versión actual do Epoptes.
    
    Ten que actualizar os clientes á última versión de epoptes-client.

en: Connected:
gl: Conectado:

en: %(user)s on %(host)s
gl: %(user)s en %(host)s

en: Confirm action
gl: Confirmar a acción
