epoptes - en to nb translation catalogue (23 entries)

en: Computer
nb: Datamaskin

en: Computer (user)
nb: PC (bruker)

en: User
nb: Bruker

en: _Clients
nb: _Klienter

en: Session
nb: Økt

en: Boot
nb: Oppstart

en: Log out
nb: Logg av

en: Reboot
nb: Omstart

en: Shutdown
nb: Skru av

en: Monitor user
nb: Overvåke brukere

en: Assist user
nb: Hjelp bruker

en: Take control of the selected user's computer
nb: Ta kontroll over markert brukers PC

en: Execute
nb: Kjør

en: Send a message to the selected clients
nb: Send melding til valgte klienter

en: Restrictions
nb: Begrensninger

en: Lock screen
nb: Lås skjerm

en: Block Internet
nb: Blokker internett

en: Mute sound
nb: Demp lyd

en: Ask a question
nb: Still et spørsmål

en: Execute command
nb: Kjør kommando

en: Send message
nb: Send melding

en: Information
nb: Informasjon

en: Confirm action
nb: Bekreft handlingen
