epoptes - en to tr translation catalogue (139 entries)

en: Epoptes computer lab administration tool
tr: Epoptes bilgisayar laboratuarı yönetim aracı

en: The screen is locked by a system administrator.
tr: Ekran sistem yöneticisi tarafından kilitlendi.

en: Not connected
tr: Bağlı değil

en: Connecting to %s...
tr: %s'e bağlanılıyor...

en: Connected to %s
tr: %s bağlanıldı

en: Failed to connect to %s
tr: %s'e bağlanamadı

en: Retrying in %d...
tr: %d sn'de tekran denenecek

en: Graphics (VNC)
tr: Grafik (VNC)

en: Console (screen)
tr: Komut Satırı (Ekranda)

en: Remote support
tr: Uzaktan Destek

en: Enter the information of the contact you want to share your Desktop with
tr: Masaüstünü paylaşmak istediğiniz bağlantı bilgisi

en: Method:
tr: Yöntem:

en: Host:
tr: Ana Bilgisayar

en: Connection information
tr: Bağlantı bilgisi

en: Keep reconnecting
tr: Tekrar bağlanmaya çalış

en: Status
tr: Durum

en: Message from administrator
tr: Yöneticiden Gelen Mesaj

en: Warning
tr: Uyarı

en: Error
tr: Hata

en: There are no selected clients to run the benchmark on.
tr: Test etmek için seçilmiş herhangi bir istemci bulunmamakta.

en: All of the selected clients are either offline, or do not have epoptes-client running as root.
tr: Seçilmiş istemciler ya çevrimdışı yada yönetici olarak epoptes-istemcisine sahip değil

en: The following clients will be excluded from the benchmark because they are either offline, or do not have epoptes-client running as root.
tr: Takip eden istemciler, çevrimdışı olduklarından yada yönetici olarak Epoptes-istemcisine sahip olmadıklarından testten hariç tutulacaklar.

en: Benchmark finishing in %d seconds...
tr: Test %d saniye içinde bitiyor

en: Did not get measurements from any of the clients. Check your network settings.
tr: İstemcilerin hiçbirinden ölçüm alınamadı. Ağ ayarlarınızı kontrol edin.

note: TODO: consider new string formatting vs updating translations
en: Properties of %s
tr: %s özellikleri

en: A computer lab management and monitoring tool.
tr: Bilgisayar Laboratuvarı yönetim ve takip programı

en: Start
tr: Başlat

en: The network benchmark will test the effective network
    bandwidth that is available for your lab.
tr: Ağ testi, laboratuarınız için varolan etkin ağ
    genişliğini test edecek.

en: Run the benchmark for
tr: Testi çalıştır =>

en: seconds
tr: saniye

en: Computer
tr: Bilgisayar

en: Upload bandwidth
tr: Yükleme band genişliği

en: Download bandwidth
tr: İndirme band genişliği

en: Could not get measurements from some of the clients. The statistics will be affected.
tr: Bazı istemcilerden ölçüm alınamadı. İstatistikler bundan etkilenecek.

en: The average server download bandwidth per client
tr: Her bir istemci için ortalama indirme band genişliği

en: Average server download:
tr: Ortalama sunucu indirmesi:

en: The average server upload bandwidth per client
tr: Her istemci için ortalama sunucu yükleme band genişliği

en: Average server upload:
tr: Ortalama sunucu yüklemesi:

en: The total server upload bandwidth, for all clients, simultaneously
tr: Sunucu toplam yükleme band genişliği, tüm istemciler için, eşzamanlı

en: Total server upload:
tr: Toplam sunucu yüklemesi:

en: The total server download bandwidth, for all clients, simultaneously
tr: Sunucu toplam indirme band genişliği, tüm istemciler için , eşzamanlı

en: Total server download:
tr: Toplam sunucu indirmesi:

en: Client type:
tr: İstemci Tipi:

en: Client alias:
tr: İstemci Takma adı:

en: Client hostname:
tr: İstemci Bilgisayar adı:

en: MAC address:
tr: MAC adresi:

en: IP address:
tr: IP adresi:

en: User:
tr: Kullanıcı:

en: Processor:
tr: İşlemci:

en: Graphics card:
tr: Ekran Kartı:

en: Edit alias
tr: Takma adı düzenle

en: Set a new alias for the selected client
tr: Seçilen istemci için yeni bir takma as ata

en: _File
tr: _Dosya

en: Labels
tr: Etiketler

en: Computer (user)
tr: Bilgisayar(kullanıcı)

en: User (computer)
tr: Kullanıcı (bilgisayar)

en: User
tr: Kullanıcı

en: Show real names
tr: Gerçek isimleri göster

en: _Clients
tr: _İstemciler

en: Session
tr: Oturum

en: Boot
tr: Başlat

en: Log out
tr: Oturumu kapat

en: Reboot
tr: Yeniden başlat

en: Shutdown
tr: Bilgisayarı kapat

en: Broadcasts
tr: Yayınlar

en: Monitor user
tr: Kullanıcıyı Görüntüle

en: Assist user
tr: Kulanıcıya yardım et

en: Take control of the selected user's computer
tr: Seçili kullanıcının bilgisayar kontrolünü devral

en: Broadcast video
tr: Video yayımla

en: Broadcast screen (fullscreen)
tr: Ekranı Yayınla (Tam Ekran Olarak)

en: Broadcast your screen to the selected clients, fullscreen
tr: Ekranınızı, seçili istemcilere tam ekran olarak yayınlayın

en: Broadcast screen (windowed)
tr: Ekranı Yayınla (Pencere İçinde)

en: Broadcast your screen to the selected clients, in a window
tr: Ekranınızı, seçili istemcilere yayınla (Pencere İçinde)

en: Broadcast user
tr: Kullanıcı yayınla

en: Stop broadcasts
tr: Yayınları durdur

en: Stops all active broadcasts
tr: Tüm aktif yayınları durdur

en: Open broadcasts window
tr: Yayınlama penceresini aç

en: Open a windowed session to prevent broadcasting your whole screen
tr: Tüm ekranınızın görünmemesi için pencereli oturum aç

en: Execute
tr: Çalıştır

en: Execute a command on the selected clients
tr: Seçilen istemcilerde komut çalıştır

en: _Send message
tr: _Mesaj Gönder

en: Send a message to the selected clients
tr: Seçilen istemcilere ileti gönder

en: Open terminal
tr: Terminal aç

en: User, locally
tr: Kullanıcı , yerel olarak

en: Root, locally
tr: Ana Klasör, Yerel Bilgisayar

en: Root, remotely
tr: Ana Klasör, Uzak Bilgisayar

en: Restrictions
tr: Kısıtlamalar

en: Lock screen
tr: Ekranı kilitle

en: Unlock screen
tr: Ekran kilidini kaldır

en: Block Internet
tr: İnternet'i engelle

en: Unblock Internet
tr: İnternet engellemesini kaldır

en: Mute sound
tr: Sessiz moda geç

en: Unmute sound
tr: Sessiz moddan çık

en: Add to group
tr: Gruba ekle

en: Remove from group
tr: Gruptan kaldır.

en: Network Benchmark
tr: Ağ Testi

en: _Help
tr: _Yardım

en: Report a bug
tr: Hata bildir

en: Ask a question
tr: Bir soru sor

en: Translate this application
tr: Bu uygulamayı çevir

en: Live chat (IRC)
tr: Gerçek zamalı sohbet (IRC)

en: Boot selected clients (Wake On LAN)
tr: Seçili istemcilerin bilgisayarını Aç (Yerel Ağdan Açılış)

en: Log out users connected on selected clients
tr: Seçili iştemcilere bağlanmış kullanıcıların oturumunu kapat

en: Reboot the selected clients
tr: Seçili istemcileri yeniden başlat

en: Shutdown the selected clients
tr: Seçili istemcileri kapat

en: Broadcast your screen to the selected clients
tr: Seçili istemcilere senin ekranını yayınla

en: Broadcast screen
tr: Ekranı yayınla

en: Stop all broadcasts on every client
tr: Tüm istemcilerdeki tüm yayınları durdur

en: Execute command
tr: Komut çalıştır

en: Send message
tr: İleti gönder

en: Lock screen of the selected clients
tr: Seçili istemcinin ekranını kilitle

en: Unlock the screen of the selected clients
tr: Seçili istemcinin ekran kilidini aç

en: Show information for the selected client
tr: Seçili işlemci ile ilgili bilgileri göster

en: Information
tr: Bilgiler

en: Groups
tr: Gruplar

en: Create a new group
tr: Yeni bir grup oluştur

en: Remove the selected group
tr: Seçili grubu kaldır

en: URL, file or command to execute on the selected clients:
tr: Seçili istemcilerde çalıştırılacak URL, dosya veya komut

en: _Send
tr: _Gönder

en: Message title:
tr: İleti Başlığı:

en: Message text:
tr: İleti Metni:

en: Use Pango markup
tr: Pango işaretleme kullan

en: Detected clients
tr: Tesbit edilen istemciler

en: Are you sure you want to log off all the users?
tr: Tüm kullanıcıların oturumunu kapatmak istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to reboot all the computers?
tr: Tüm bilgisayarları yeniden başlatmak istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to shutdown all the computers?
tr: Tüm bilgisayarları kapatmak istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to remove the selected client(s) from group "%s"?
tr: "%s" grubundan seçili istemci(ler)i  çıkarmak istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to remove group "%s"?
tr: "%s" grubunu ayırmak istediğinize emin misiniz?

en: %d clients selected
tr: %d istemcisi seçildi

en: Lost connection with the epoptes service.
tr: Epoptes hizmeti ile bağlantı kayboldu

en: Make sure the service is running and then restart epoptes.
tr: Hizmetin çalıştığından emin olun ve Epoptesi yeniden çalıştırın

en: Service connection error
tr: Hizmet bağlantı hatası

en: Shut down:
tr: Kapat :

en: Disconnected:
tr: Bağlı değil:

en: %(user)s from %(host)s
tr: %(user)s bu kullanıcılar %(host)s den bağlanıyor

en: A connection attempt was made by a client with version %s, which is incompatible with the current epoptes version.
    
    You need to update your clients to the latest epoptes-client version.
tr: Geçerli Epoptes sürümü ile uyumlu olmayan, %s sürümünü kullanan bir istemci bağlanmayı denedi
    İstemcinizi en son Epoptes-istemci sürümüne güncellemeniz gerekmetedir.

en: Connected:
tr: Bağlı:

en: %(user)s on %(host)s
tr: %(user)s bu kullanıcılar %(host)s üzerindedir

en: Confirm action
tr: Eylemi Onayla
