epoptes - en to ms translation catalogue (111 entries)

en: Epoptes computer lab administration tool
ms: Alat pentadbiran makmal komputer Epoptes

en: The screen is locked by a system administrator.
ms: Skrin telah dikunci oleh pentadbir sistem

en: Not connected
ms: Tidak bersambung

en: Connecting to %s...
ms: Bersambung ke %s...

en: Connected to %s
ms: Menyambung ke %s

en: Failed to connect to %s
ms: Gagal sambung ke %s

en: Retrying in %d...
ms: Cuba lagi dalam %d...

en: Graphics (VNC)
ms: Grafik (VNC)

en: Console (screen)
ms: Konsol (skrin)

en: Remote support
ms: Sokongan jauh

en: Enter the information of the contact you want to share your Desktop with
ms: Masukkan maklumat kenalan yang anda hendak kongsikan Desktop dengan

en: Method:
ms: Kaedah:

en: Host:
ms: Hos:

en: Connection information
ms: Maklumat sambungan

en: Keep reconnecting
ms: Kekal menyambung semula

en: Message from administrator
ms: Mesej dari pentadbir

en: Warning
ms: Amaran

en: Error
ms: Ralat

note: TODO: consider new string formatting vs updating translations
en: Properties of %s
ms: Sifat %s

en: A computer lab management and monitoring tool.
ms: Alat pemantuan dan pengurusan makmal komputer.

en: Computer
ms: Komputer

en: Client type:
ms: Jenis klien:

en: Client alias:
ms: Alias klien:

en: Client hostname:
ms: Nama hos klien:

en: MAC address:
ms: Alamat MAC

en: IP address:
ms: Alamat IP:

en: User:
ms: Pengguna:

en: Processor:
ms: Pemproses:

en: Graphics card:
ms: Kad grafik:

en: Edit alias
ms: Sunting alias

en: Set a new alias for the selected client
ms: Tetapkan alias baru untuk klien terpilih

en: _File
ms: _Fail

en: Labels
ms: Label

en: Computer (user)
ms: Komputer (pengguna)

en: User (computer)
ms: Pengguna (komputer)

en: User
ms: Pengguna

en: Show real names
ms: Papar nama sebenar

en: _Clients
ms: _Klien

en: Session
ms: Sesi

en: Boot
ms: But

en: Log out
ms: Daftar keluar

en: Reboot
ms: But Semula

en: Shutdown
ms: Matikan

en: Broadcasts
ms: Siar

en: Monitor user
ms: Pantau pengguna

en: Assist user
ms: Bantu pengguna

en: Take control of the selected user's computer
ms: Ambil alih kawalan komputer terpilih pengguna

en: Broadcast video
ms: Siar video

en: Broadcast screen (fullscreen)
ms: Siar skrin (skrin penuh)

en: Broadcast your screen to the selected clients, fullscreen
ms: Siarkan skrin anda kepada klien terpilih, skirn penuh

en: Broadcast screen (windowed)
ms: Siar skrin (bertetingkap)

en: Broadcast your screen to the selected clients, in a window
ms: Siarkan skrin anda kepada klien terpilih, dalam tetingkap

en: Broadcast user
ms: Siar pengguna

en: Stop broadcasts
ms: Henti siar

en: Stops all active broadcasts
ms: Hentikan semua siaran aktif

en: Open broadcasts window
ms: Buka tetingkap siar

en: Open a windowed session to prevent broadcasting your whole screen
ms: Buka sesi bertetingkap untuk menghindari penyiaran keseluruhan skrin anda

en: Execute
ms: Lakukan

en: Execute a command on the selected clients
ms: Lakukan perintah pada klien terpilih

en: _Send message
ms: _Hantar mesej

en: Send a message to the selected clients
ms: Hantar mesej ke klien terpilih

en: Open terminal
ms: Buka terminal

en: User, locally
ms: Pengguna, setempat

en: Root, locally
ms: Root, setempat

en: Root, remotely
ms: Root, jauh

en: Restrictions
ms: Sekatan

en: Lock screen
ms: Kunci skrin

en: Unlock screen
ms: Buka skrin

en: Block Internet
ms: Sekat Internet

en: Unblock Internet
ms: Buka Internet

en: Mute sound
ms: Senyapkan bunyi

en: Unmute sound
ms: Jangan senyapkan bunyi

en: Remove from group
ms: Buang dari kumpulan

en: _Help
ms: _Bantuan

en: Report a bug
ms: Laporkan pepijat

en: Ask a question
ms: Tanya soalan

en: Translate this application
ms: Terjemah aplikasi ini

en: Live chat (IRC)
ms: Sembang langsung (IRC)

en: Boot selected clients (Wake On LAN)
ms: Butkan klien terpilih (Wake On LAN)

en: Log out users connected on selected clients
ms: Daftar keluar pengguna yang bersambung pada klien terpilih

en: Reboot the selected clients
ms: But semula klien terpilih

en: Shutdown the selected clients
ms: Matikan klien terpilih

en: Broadcast your screen to the selected clients
ms: Siarkan skrin anda kepada klien terpilih

en: Broadcast screen
ms: Siar skrin

en: Stop all broadcasts on every client
ms: Hentikan semua siaran pada setiap klien

en: Execute command
ms: Lakukan perintah

en: Send message
ms: Hantar mesej

en: Lock screen of the selected clients
ms: Kunci skrin klien terpilih

en: Unlock the screen of the selected clients
ms: Buka skrin klien terpilih

en: Show information for the selected client
ms: Papar maklumat klien terpilih

en: Information
ms: Maklumat

en: Create a new group
ms: Cipta kumpulan baru

en: Remove the selected group
ms: Buang kumpulan terpilih

en: URL, file or command to execute on the selected clients:
ms: URL, fail atau perintah untuk dilakukan pada klien terpilih:

en: _Send
ms: _Hantar

en: Message title:
ms: Tajuk mesej:

en: Message text:
ms: Teks mesej:

en: Use Pango markup
ms: Guna penanda Pango

en: Detected clients
ms: Klien dikesan

en: Are you sure you want to log off all the users?
ms: Anda pasti hendak daftar keluarkan semua pengguna?

en: Are you sure you want to reboot all the computers?
ms: Anda pasti hendak butkan semula semua komputer?

en: Are you sure you want to shutdown all the computers?
ms: Anda pasti hendak matikan semua komputer?

en: Are you sure you want to remove the selected client(s) from group "%s"?
ms: Anda pasti hendak membuang klien terpilih dari kumpulan "%s"?

en: Are you sure you want to remove group "%s"?
ms: Anda pasti hendak membuang kumpulan "%s"?

en: Shut down:
ms: Matikan:

en: Disconnected:
ms: Terputus:

en: %(user)s from %(host)s
ms: %(user)s daripada %(host)s

en: A connection attempt was made by a client with version %s, which is incompatible with the current epoptes version.
    
    You need to update your clients to the latest epoptes-client version.
ms: Satu sambungan cuba dibuat oleh klien dengan versi %s, yang mana tidak serasi dengan versi epoptes semasa.
    
    Anda perlu kemaskinikan klien anda kepada versi epoptes-client terkini.

en: Connected:
ms: Bersambung:

en: %(user)s on %(host)s
ms: %(user)s pada %(host)s

en: Confirm action
ms: Sahkan tindakan
