Epoptes - en to sq translation catalogue (151 entries)

en: Epoptes computer lab administration tool
sq: Mjeti Epoptes për administrim laboratori kompjuterash

en: The screen is locked by a system administrator.
sq: Ekrani është kyçur nga një përgjegjës sistemi.

en: Usage: {} text [title] [markup] [icon_name]
sq: Përdorim: {} tekst [title] [markup] [icon_name]

en: Not connected
sq: I palidhur

en: Connecting to %s...
sq: Po lidhet te %s…

en: Connected to %s
sq: I lidhur te %s

en: Failed to connect to %s
sq: S’u arrit të lidhej me %s

en: Retrying in %d...
sq: Po riprovohet për %d…

en: Graphics (VNC)
sq: Grafikë (VNC)

en: Console (screen)
sq: Konsolë (screen)

en: Remote support
sq: Asistencë së largëti

en: Enter the information of the contact you want to share your Desktop with
sq: Jepni të dhënat e kontaktit me të cilin doni të ndani Desktopin tuaj

en: Method:
sq: Metodë:

en: Host:
sq: Strehë:

en: Connection information
sq: Të dhëna lidhjeje

en: Keep reconnecting
sq: Vazhdo të rilidhesh

en: Status
sq: Gjendje

en: Usage: {} width height
sq: Përdorim: {} gjerësi lartësi

en: Message from administrator
sq: Mesazh nga përgjegjësi

en: Warning
sq: Kujdes

en: Error
sq: Gabim

en: There are no selected clients to run the benchmark on.
sq: S’ka klientë të përzgjedhur në të cilët të xhirohet grupi i testeve.

en: All of the selected clients are either offline, or do not have epoptes-client running as root.
sq: Krejt klientët e përzgjedhur ose s’janë në linjë, ose nuk e kanë  epoptes-client në xhirim si rrënjë.

en: The following clients will be excluded from the benchmark because they are either offline, or do not have epoptes-client running as root.
sq: Klientë vijues do të përjashtohen prej testimit, ngaqë ose s’janë në linjë, ose epoptes-client nuk xhiron si rrënjë në ta.

en: Benchmark finishing in %d seconds...
sq: Grupi i testeve përfundon për %d sekonda…

en: Some clients didn't respond in time!
sq: Disa klientë s’u përgjigjën në kohë!

en: Waiting for %d more seconds...
sq: Po pritet edhe për %d sekonda të tjera…

en: Did not get measurements from any of the clients. Check your network settings.
sq: S’u morën dot matje prej ndonjë klienti. Kontrolloni rregullimet tuaja për rrjetin.

note: TODO: consider new string formatting vs updating translations
en: Properties of %s
sq: Veti të %s

en: Copyright © 2010+ The Epoptes Team
sq: Të drejta kopjimi © 2010+ Ekipi i Epoptes

en: A computer lab management and monitoring tool.
sq: Një mjet për administrim dhe mbikëqyrje laboratori kompjuterik.

en: Network benchmark
sq: Grup testes për rrjetin

en: Start
sq: Nise

en: The network benchmark will test the effective network
    bandwidth that is available for your lab.
sq: Grupi i testeve për rrjetin do të testojë prurjen efektive
    të të dhënave që është e mundshme për laboratorin tuaj.

en: Run the benchmark for
sq: Xhiro grupin e testeve për

en: seconds
sq: sekonda

en: Network benchmark results
sq: Përfundime grupi testes për rrjetin

en: Computer
sq: Kompjuter

en: Upload bandwidth
sq: Prurje të dhënash ngarkimesh

en: Download bandwidth
sq: Prurje të dhënash shkarkimesh

en: Could not get measurements from some of the clients. The statistics will be affected.
sq: S’u morën dot matje prej disa klientëve. Kjo do të prekë statistikat.

en: Overall bandwidth statistics
sq: Stastistika prurjesh të dhënash në përgjithësi

en: The average server download bandwidth per client
sq: Prurje mesatare të dhënash shkarkimesh nga shërbyesi për klient

en: Average server download:
sq: Shkarkesë mesatare shërbyesi:

en: The average server upload bandwidth per client
sq: Prurje mesatare të dhënash ngarkimesh te shërbyesi për klient

en: Average server upload:
sq: Ngarkesë mesatare shërbyesi:

en: The total server upload bandwidth, for all clients, simultaneously
sq: Prurje të dhënash gjithsej për ngarkime te shërbyesi, për krejt klientët, njëherazi

en: Total server upload:
sq: Ngarkime te shërbyesi gjithsej:

en: The total server download bandwidth, for all clients, simultaneously
sq: Prurje të dhënash gjithsej për shkarkime nga shërbyesi, për krejt klientët, njëherazi

en: Total server download:
sq: Shkarkime te shërbyesi gjithsej:

en: Client type:
sq: Lloj klienti:

en: Client alias:
sq: Alias klienti:

en: Client hostname:
sq: Strehëemër klienti:

en: MAC address:
sq: Adresë MAC:

en: IP address:
sq: Adresë IP:

en: User:
sq: Përdorues:

en: Processor:
sq: Procesor:

en: Graphics card:
sq: Kartë grafike:

en: Edit alias
sq: Përpunoni alias

en: Set a new alias for the selected client
sq: Caktoni një klient të ri për klientin e përzgjedhur

en: _File
sq: _Kartelë

en: Labels
sq: Etiketa

en: Computer (user)
sq: Kompjuter (përdorues)

en: User (computer)
sq: Përdorues (kompjuter)

en: User
sq: Përdorues

en: Show real names
sq: Shfaq emra të vërtetë

en: _Clients
sq: _Klientë

en: Session
sq: Sesion

en: Boot
sq: Nise

en: Log out
sq: Dilni

en: Reboot
sq: _Rinise

en: Shutdown
sq: Fike

en: Broadcasts
sq: Transmetime

en: Monitor user
sq: Mbikëqyre përdoruesin

en: Assist user
sq: Ndihmoni përdoruesin

en: Take control of the selected user's computer
sq: Merr kontrollin e kompjuterit të përdoruesit të përzgjedhur

en: Broadcast video
sq: Video transmetimi

en: Broadcast screen (fullscreen)
sq: Skenë transmetimi (sa krejt ekrani)

en: Broadcast your screen to the selected clients, fullscreen
sq: Transmetojeni ekranin tuaj te klientët e përzgjedhur, sa krejt ekrani

en: Broadcast screen (windowed)
sq: Transmeto ekranin (brenda një dritareje)

en: Broadcast your screen to the selected clients, in a window
sq: Transmetojeni ekranin tuaj te klientët e përzgjedhur, në një dritare

en: Broadcast user
sq: Përdorues transmetimi

en: Stop broadcasts
sq: Ndali transmetimet

en: Stops all active broadcasts
sq: Ndali krejt transmetimet aktive

en: Open broadcasts window
sq: Hap dritare transmetimesh

en: Open a windowed session to prevent broadcasting your whole screen
sq: Hapni një sesion brenda dritareje, që të parandaloni transmetimin e krejt ekranit tuaj

en: Execute
sq: Ekzekuto

en: Execute a command on the selected clients
sq: Ekzekuton një urdhër te klientët e përzgjedhur

en: _Send message
sq: _Dërgoje mesazhin

en: Send a message to the selected clients
sq: Dërgoni një mesazh te klientët e përzgjedhur

en: Open terminal
sq: Hap terminal

en: User, locally
sq: Përdorues, lokalisht

en: Root, locally
sq: Rrënjë, lokalisht

en: Root, remotely
sq: Rrënjë, së largëti

en: Restrictions
sq: Kufizime

en: Lock screen
sq: Kyçe ekranin

en: Unlock screen
sq: Shkyçe ekranin

en: Block Internet
sq: Bllokoje Internetin

en: Unblock Internet
sq: Zhbllokoje Internetin

en: Mute sound
sq: Ndale zërin

en: Unmute sound
sq: Kthejeni zërin

en: Add to group
sq: Shtoje në grup

en: Remove from group
sq: Hiqe prej grupi

en: Network Benchmark
sq: Grup Testesh Për Rrjetin

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: Report a bug
sq: Njoftoni një të metë

en: Ask a question
sq: Bëni një pyetje

en: Translate this application
sq: Përkthejeni këtë aplikacion

en: Live chat (IRC)
sq: Fjalosje e atypëratyshme (IRC)

en: Boot selected clients (Wake On LAN)
sq: Bëj nisjen e klientëve të përzgjedhur (Wake On LAN)

en: Log out users connected on selected clients
sq: Bëj daljen e përdoruesve të lidhur te klientët e përzgjedhur

en: Reboot the selected clients
sq: Rinis klientët e përzgjedhur

en: Shutdown the selected clients
sq: Fik klientët e përzgjedhur

en: Broadcast your screen to the selected clients
sq: Transmetojeni ekranin tuaj te klientët e përzgjedhur

en: Broadcast screen
sq: Skenë transmetimi

en: Stop all broadcasts on every client
sq: Ndal krejt transmetime në secilin klient

en: Execute command
sq: Urdhër për t’u kryer

en: Send message
sq: Dërgoje mesazhin

en: Lock screen of the selected clients
sq: Kyç ekranin e klientëve të përzgjedhur

en: Unlock the screen of the selected clients
sq: Shkyçni ekranin e klientëve të përzgjedhur

en: Show information for the selected client
sq: Shfaq të dhëna për klientin e përzgjedhur

en: Information
sq: Të dhëna

en: Groups
sq: Grupe

en: Create a new group
sq: Krijoni grup të ri

en: Remove the selected group
sq: Hiq grupin e përzgjedhur

en: URL, file or command to execute on the selected clients:
sq: URL, kartelë ose urdhër për t’u përmbushur te klientët e përzgjedhur:

en: _Send
sq: _Dërgoje

en: Message title:
sq: Titull mesazhi:

en: Message text:
sq: Tekst mesazhi:

en: Use Pango markup
sq: Përdor markup Pango

en: Detected clients
sq: Klientë të pikasur

en: Failed to read the groups file:
sq: S’u arrit të lexohej kartelë grupesh:

en: You may need to restore your groups from a backup!
sq: Mund t’ju duhet të riktheni grupet tuaj prej një kopjeruajtjeje!

en: Are you sure you want to log off all the users?
sq: Jeni i sigurt se doni të bëhet dalja e krejt përdoruesve?

en: Are you sure you want to reboot all the computers?
sq: Jeni i sigurt se doni të rinisni krejt kompjuterët?

en: Are you sure you want to shutdown all the computers?
sq: Jeni i sigurt se doni të fiken krejt kompjuterat?

en: Are you sure you want to remove the selected client(s) from group "%s"?
sq: Jeni i sigurt se doni të hiqet(n) klienti(ët) e përzgjedhur prej grupit "%s"?

en: New group
sq: Grup i ri

en: Are you sure you want to remove group "%s"?
sq: Jeni i sigurt se doni të hiqet grupi "%s"?

en: %d clients selected
sq: %d klientë të përzgjedhur

en: Lost connection with the epoptes service.
sq: Humbi lidhja me shërbimin epoptes.

en: Make sure the service is running and then restart epoptes.
sq: Sigurohuni që shërbimi xhiron dhe mandej rinisni epoptes-in.

en: Service connection error
sq: Gabim lidhje shërbimi

en: Shut down:
sq: Fik:

en: Disconnected:
sq: Të shkëputur:

en: %(user)s from %(host)s
sq: %(user)s prej %(host)s

en: A connection attempt was made by a client with version %s, which is incompatible with the current epoptes version.
    
    You need to update your clients to the latest epoptes-client version.
sq: Nga një klient me versionin %s u bë një përpjekje lidhjeje, çka është e papërputhshme me versionin e tanishëm të epoptes.
    
    Lypset të përditësoni klientët tuaj me versionin më të ri të epoptes-client.

en: Connected:
sq: Të lidhur:

en: %(user)s on %(host)s
sq: %(user)s te %(host)s

en: Confirm action
sq: Ripohoni veprimin

en: Could not initialize notifications!
sq: S’u gatitën dot njoftimet!
