errands - en to el translation catalogue (110 entries)

en: Today
el: Σήμερα

en: Tomorrow
el: Αύριο

en: Now
el: Τώρα

en: Clear
el: Εκκαθάριση

note: Start date row End date row
en: Not Set
el: Μη Ρυθμισμένο

en: Application Theme
el: Θέμα Εφαρμογής

en: System
el: Σύστημα

en: Light
el: Φωτεινό

en: Dark
el: Σκοτεινό

note: Task lists group task_list_group = Adw.PreferencesGroup(title=_("Task Lists")) add_tasks_position = Adw.ComboRow( title=_("Add new Tasks"), model=Gtk.StringList.new([_("At the Top"), _("At the Bottom")]), icon_name="errands-add-symbolic", ) task_list_group.add(add_tasks_position) Tasks group
en: Tasks
el: Δουλείες

en: Click Action
el: Δράση Κλικ

en: Open Details Panel
el: Άνοιγμα Πίνακα Λεπομερειών

en: Show Sub-Tasks
el: Εμφάνιση Υπο-Δουλειών

en: Complete Button Size
el: Ολοκληρωμένο  Μέγεθος Κουμπιού

en: Small
el: Μικρό

en: Big
el: Μεγάλο

en: Sync
el: Συγχρονισμός

note: Provider
en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Sync Provider
el: Παροχέας Συγχρονισμού

en: Server URL
el: URL Σέρβερ

en: Username
el: Όνομα Χρήστη

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Test
el: Δοκιμή

en: Test Connection
el: Δοκιμή Σύνδεσης

en: Details Panel
el: Πίνακας Λεπτομερειών

en: Position
el: Θέση

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Connected
el: Συνδεδεμένο

en: Can't connect
el: Αδυναμία Σύνδεσης

en: Errands
el: Εrrands

en: Import List
el: Εισαγωγή Λίστας

en: Add List (Ctrl+A)
el: Προσθήκη Λίστας (Ctrl+A)

en: More Options
el: Περισσότερες Επιλογές

note: top_section.append(_("Secret Notes"), "app.secret_notes")
en: Sync / Fetch Tasks
el: Συγχρονισμός/ Εύρεση Δουλειών

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: Keyboard Shortcuts
el: Συντομεύσεις Πληκτρολογίου

en: About Errands
el: Περί Errands

en: Main Menu
el: Κεντρικό Μενού

en: Syncing...
el: Συγχρονισμός...

en: New List Name
el: Όνομα Νέας Λίστας

en: Add List
el: Προσθήκη Λίστας

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add new List
el: Προσθήκη νέας Λίστας

en: Click "+" button
el: Πατήστε το κουμπί "+"

en: Are you sure?
el: Είστε σίγουροι;

en: List will be permanently deleted
el: Η Λίστα θα διαγραφεί διαπαντός

en: Delete
el: Διαγραφή

en: New Name
el: Νέο Όνομα

en: Rename List
el: Μετονομασία Λίστας

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Export failed
el: Εξαγωγή απέτυχε

en: Exported
el: Εξαγωγή ολοκληρώθηκε

en: Rename
el: Μετονομασία

note: Export group
en: Export
el: Εξαγωγή

en: Menu
el: Μενού

en: Trash
el: Απορρίμματα

en: Toggle Sidebar
el: Εναλλαγή Πλευρικής Εργαλειοθήκης

en: Delete Completed Tasks
el: Διαγραφή Ολοκληρωμένων Δουλειών

en: Scroll Up
el: Κύλιση προς τ' απάνω

en: Completed:
el: Ολοκληρωμένα:

en: Add new Task
el: Προσθήκη νέας Δουλειάς

en: No Details
el: Χωρίς Λεπτομέρειες

en: Click on task to show more info
el: Κάντε κλικ πάνω στην Δουλεία για περισσότερες πληροφορίες

en: Clear Style
el: Καθαρό Στυλ

note: Edit group
en: Text
el: Κείμενο

en: Copy Text
el: Αντιγραφή Κειμένου

note: Notes group
en: Notes
el: Σημειώσεις

note: Properties group
en: Properties
el: Ιδιότητες

en: Start
el: Αρχή

en: Set Date
el: Ρύθμιση Ημερομηνίας

en: Due
el: Τέλος

note: Complete % row
en: Complete %
el: Ολοκλήρωση %

note: Priority row
en: Priority
el: Προτεραιότητα

note: Tags group
en: Tags
el: Ετικέτες

note: Tags entry
en: Add Tag
el: Προσθήκη Ετικέτας

en: Save Task as .ics file
el: Αποθήκευση ως αρχείο .ics

en: Copied to Clipboard
el: Αντιγράφηκε στο Πρόχειρο

en: Mark as Completed
el: Σημείωση ως Ολοκληρωμένο

en: Expand / Fold
el: Ανάπτυξη / Δίπλωμα

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Add new Sub-Task
el: Προσθήκη νέας υπο-δουλειάς

en: Restore All
el: Επαναφορά όλων

en: Empty Trash
el: Άδειασμα Απορριμάτων

en: No deleted items
el: Δεν υπάρχουν διαγραμμένα αντικείμενα

en: Tasks will be permanently deleted
el: Οι δουλειές θα διαγραφούν διαπαντός

en: Restore
el: Επαναφορά

en: No Task Lists
el: Δεν υπάρχουν λίστες

en: Create List
el: Δημιουργία Λίστας

en: Lists
el: Λίστες

en: Sync is disabled
el: Ο Συγχρονισμός είναι απενεργοποιημένος

en: Imported
el: Εισαγωγές

en: Not all sync credentials provided. Please check settings.
el: Λείπουν στοιχεία για τον συγχρονισμό. Παρακαλώ ελέγξτε τις ρυθμίσεις.

en: Can't connect to CalDAV server at:
el: Αδυναμία σύνδεσης σε σέρβερ CalDAV στο:

en: General
el: Γενικά

en: Show keyboard shortcuts
el: Προβολή συντομεύσεων πληκτρολογίου

en: Quit
el: Έξοδος

en: Toggle Details
el: Εναλλαγή Λεπτομερειών

en: Manage your tasks
el: Διαχειριστείτε τις δουλειές σας

en: Todo application for those who prefer simplicity.
el: Εφαρμογή to-do για εκείνους  που προτιμούν την απλότητα.

en: Features:
el: Χαρακτηριστικά:

en: Multiple task lists support
el: Υποστήριξη για πολλαπλές λίστες από δουλείες

en: Add, remove, edit tasks and sub-tasks
el: Προσθήκη, Αφαίρεση και επεξεργασία δουλειών και υπο-δουλειών

en: Mark task and sub-tasks as completed
el: Σημείωση δουλειών και υπο-δουλειών σαν ολοκληρωμένα

en: Add accent color for each task
el: Προσθήκη χρώματος έμφασης για κάθε δουλειά

en: Sync tasks with Nextcloud or other CalDAV providers
el: Συγχρονισμός δουλειών με Nextcloud ή άλλους παροχείς CalDAV

en: Drag and Drop support
el: Υποστήριξη για Τράβηγμα και Απόθεση

en: Import .ics files
el: Εισαγωγή αρχείων .ics
