errands - en to pl translation catalogue (27 entries)

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Application Theme
pl: Motyw aplikacji

en: Light
pl: Jasny

en: Dark
pl: Ciemny

note: Task lists group task_list_group = Adw.PreferencesGroup(title=_("Task Lists")) add_tasks_position = Adw.ComboRow( title=_("Add new Tasks"), model=Gtk.StringList.new([_("At the Top"), _("At the Bottom")]), icon_name="errands-add-symbolic", ) task_list_group.add(add_tasks_position) Tasks group
en: Tasks
pl: Zadania

en: Preferences
pl: Ustawienia

en: Keyboard Shortcuts
pl: Skróty klawiaturowe

en: About Errands
pl: O Errands

en: Main Menu
pl: Menu główne

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Are you sure?
pl: Jesteś pewien?

en: Delete
pl: Usuń

en: Scroll Up
pl: Przenieś do góry

en: Completed:
pl: Ukończone:

en: Add new Task
pl: Dodaj nowe zadanie

en: Copied to Clipboard
pl: Skopiowano do schowka

en: Mark as Completed
pl: Oznacz jako ukończone

en: Add new Sub-Task
pl: Dodaj nowe podzadanie

en: Restore All
pl: Odzyskaj wszystkie

en: Empty Trash
pl: Opróżnij kosz

en: No deleted items
pl: Nie ma usuniętych zadań

en: Tasks will be permanently deleted
pl: Zadania zostaną usunięte

en: Restore
pl: Przywróć

en: General
pl: Ogólne

en: Show keyboard shortcuts
pl: Pokarz skróty klawiaturowe

en: Quit
pl: Zamknij

en: Manage your tasks
pl: Zarządzaj swoimi zadaniami
