errands - en to nb translation catalogue (111 entries)

en: Today
nb: I dag

en: Tomorrow
nb: I morgen

en: Now
nb: Nå

en: Clear
nb: Fjern

note: Start date row End date row
en: Not Set
nb: Ikke valgt

en: Application Theme
nb: Stil

en: System
nb: Følg systemet

en: Light
nb: Lys

en: Dark
nb: Mørk

note: Task lists group task_list_group = Adw.PreferencesGroup(title=_("Task Lists")) add_tasks_position = Adw.ComboRow( title=_("Add new Tasks"), model=Gtk.StringList.new([_("At the Top"), _("At the Bottom")]), icon_name="errands-add-symbolic", ) task_list_group.add(add_tasks_position) Tasks group
en: Tasks
nb: Gjøremål

en: Click Action
nb: Handling ved trykk

en: Open Details Panel
nb: Vis informasjon

en: Show Sub-Tasks
nb: Vis undermål

en: Complete Button Size
nb: Størrelse på fullføringsknapp

en: Small
nb: Liten

en: Big
nb: Stor

en: Progress Bar
nb: Fremgangslinje

en: Tool Bar
nb: Verktøylinje

en: Sync
nb: Synkronisering

note: Provider
en: Disabled
nb: Ingen

en: Sync Provider
nb: Tjeneste

en: Server URL
nb: Nettadresse

en: Username
nb: Brukernavn

en: Password
nb: Passord

en: Test
nb: Sjekk

en: Test Connection
nb: Sjekk tilkobling

en: Details Panel
nb: Informasjonsside

en: Position
nb: Plassering

en: Left
nb: Venstre

en: Right
nb: Høyre

en: Appearance
nb: Utseende

en: Connected
nb: Tilkoblet

en: Can't connect
nb: Tilkobling mislyktes

en: Import List
nb: Importer liste

en: Add List (Ctrl+A)
nb: Ny liste

en: More Options
nb: Alternativer

note: top_section.append(_("Secret Notes"), "app.secret_notes")
en: Sync / Fetch Tasks
nb: Synkroniser

en: Preferences
nb: Innstillinger

en: Keyboard Shortcuts
nb: Tastatursnarveier

en: About Errands
nb: Om Errands

en: Main Menu
nb: Hovedmeny

en: Syncing...
nb: Synkroniserer…

en: New List Name
nb: Navn

en: Add List
nb: Opprett liste

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Add
nb: Opprett

en: Add new List
nb: Ingen lister

en: Click "+" button
nb: Opprett en liste for å komme i gang

en: Are you sure?
nb: Slette innhold?

en: List will be permanently deleted
nb: Listen vil forsvinne permanent

en: Delete
nb: Slett

en: New Name
nb: Navn

en: Rename List
nb: Endre navn

en: Save
nb: Lagre

en: Export failed
nb: Eksportering mislyktes

en: Exported
nb: Eksportert

en: Rename
nb: Endre navn

note: Export group
en: Export
nb: Eksporter

en: Menu
nb: Listemeny

en: Trash
nb: Papirkurv

en: Toggle Sidebar
nb: Vis sidelinje

en: Delete Completed Tasks
nb: Fjern fullførte gjøremål

en: Scroll Up
nb: Rull opp

en: Completed:
nb: Fullført:

en: Add new Task
nb: Legg til gjøremål

en: No Details
nb: Ingen informasjon

en: Click on task to show more info
nb: Trykk på et gjøremål for å se mer informasjon om det

en: Clear Style
nb: Ingen farge

note: Edit group
en: Text
nb: Navn

en: Copy Text
nb: Kopier

note: Notes group
en: Notes
nb: Notater

note: Properties group
en: Properties
nb: Egenskaper

en: Set Date
nb: Velg dato

en: Due
nb: Slutt

note: Complete % row
en: Complete %
nb: Prosent fullført

note: Priority row
en: Priority
nb: Prioritet

note: Tags group
en: Tags
nb: Nøkkelord

note: Tags entry
en: Add Tag
nb: Legg til nøkkelord

en: Save Task as .ics file
nb: Lagre som ICS-fil

en: Copied to Clipboard
nb: Kopiert til utklippstavlen

en: Mark as Completed
nb: Merk som fullført

en: Expand / Fold
nb: Utvid

en: Details
nb: Informasjon

en: Add new Sub-Task
nb: Legg til undermål

en: Restore All
nb: Gjenopprett alt

en: Empty Trash
nb: Tøm papirkurven

en: No deleted items
nb: Ingen slettede elementer

en: Tasks will be permanently deleted
nb: Gjøremålene vil forsvinne permanent

en: Restore
nb: Gjenopprett

en: No Task Lists
nb: Ingen lister

en: Create List
nb: Opprett liste

en: Lists
nb: Lister

en: Sync is disabled
nb: Synkronisering er slått av

en: Imported
nb: Importert

en: Not all sync credentials provided. Please check settings.
nb: Ikke all nødvendig innloggingsinformasjon for synkronisering er oppgitt. Sjekk innstillingene.

en: Can't connect to CalDAV server at:
nb: CalDAV-tjener utilgjengelig:

en: General
nb: Generelt

en: Show keyboard shortcuts
nb: Vis tastatursnarveier

en: Quit
nb: Avslutt

en: Toggle Details
nb: Vis informasjon

en: Manage your tasks
nb: Fullfør gjøremålene dine

en: errands;tasks;list;todo;todos;caldav;nextcloud;sync;
nb: errands;gjøremål;todo;list;caldav;nextcloud;sjekkliste;oppgaver;tasks;synkronisering;

en: Todo application for those who prefer simplicity.
nb: Drukner du i ting du skulle ha gjort? Dette er en gjøremålsapp som lar deg holde hodet over vann.

en: Features:
nb: Errands er mer enn bare en sjekkliste:

en: Multiple task lists support
nb: Opprett flere forskjellige gjøremålslister

en: Add, remove, edit tasks and sub-tasks
nb: Legg til, fjern og rediger gjøremål og undermål

en: Mark task and sub-tasks as completed
nb: Merk gjøremål og undermål som fullførte

en: Add accent color for each task
nb: Uthev spesielle gjøremål med farger

en: Sync tasks with Nextcloud or other CalDAV providers
nb: Synkroniser med Nextcloud eller andre CalDAV-tjenester

en: Drag and Drop support
nb: Endre rekkefølgen på gjøremål ved å dra dem rundt

en: Import .ics files
nb: Importer ICS-filer
