Enable Viacam (eviacam) - en to gl translation catalogue (255 entries)

en: Configuration
gl: Configuración

en: Motion calibration
gl: Calibración do movemento

en: X axis speed
gl: Velocidade no eixo X

en: Sets response sensitivity for the X axis.
gl: Configura a sensibilidade do
    movemento para o eixo X.

en: Y axis speed
gl: Velocidade no eixo Y

en: Sets response sensitivity for the Y axis.
gl: Configura a sensibilidade do
    movemento para o eixo Y.

en: Acceleration
gl: Aceleración

en: Sets pointer's acceleration.
    0 means no acceleration and
    5 maximum acceleration.
gl: Configura a aceleración do punteiro.
    0 desactiva a aceleración
    5 estabelece a aceleración máxima

en: Smoothness
gl: Suavizado

en: Tremor reduction filter.
    0 means no filter and 
    8 maximum filtering.
gl: Filtro para reducir tremores
    0 desactiva o filtro e
    8 estabelece o filtrado máximo

en: Motion threshold
gl: Limiar de movemento

en: Minimum displacement (in pixels)
    to start moving pointer.
gl: Desprazamento mínimo (en píxeles) antes
    de comezar a mover o punteiro

en: Assisted calibration
gl: Calibración asistida

en: Motion
gl: Movemento

en: Workspace limit
gl: Límite da área de traballo

en: Enable workspace limit
gl: Activar o límite da área de traballo

en: Confines the mouse pointer
    to the selected area.
gl: Confina o punteiro do rato
    dentro da área seleccionada.

en: Top
gl: Superior

en: Top limit workspace.
gl: Límite superior da área de traballo.

en: Left
gl: Esquerdo

en: Left limit workspace.
gl: Límite esquerdo da área de traballo.

en: Right
gl: Dereito

en: Right limit workspace.
gl: Límite dereito da área de traballo.

en: Bottom
gl: Inferior

en: Bottom limit workspace.
gl: Límite inferior da área de traballo.

en: Pointer wrapping
gl: Mobilidade do punteiro

en: Allow wrapping the pointer around the working area
gl: Permitir que o punteiro apareza no lado oposto
    ao chegar ao límite da área de traballo

en: Workspace
gl: Área de traballo

en: Dwell click
gl: Clic por demora

en: Enable dwell click
gl: Activar o clic por demora

en: Enable/Disable automatic (dwell)
    click generation mechanism.
gl: Activa/desactiva o mecanismo
    de xeración do clic por demora

en: Dwell time (ds)
gl: Tempo de demora (ds)

en: Time to wait (deciseconds) 
    before sending a click.
gl: Tempo de demora (décimas de segundo)
    antes de xerar un clic.

en: Dwell area
gl: Área do clic

en: Maximum allowed displacement
    before restarting the dwell time
    countdown.
gl: Máximo desprazamento permitido
    antes de reiniciar a conta
    atrás do tempo de demora.

en: Allow consecutive clicks
gl: Permitir clics consecutivos

en: Send multiple clicks
    when the pointer is stopped.
gl: Permite enviar múltiples clics
    cando o punteiro está parado.

en: Beep on click
gl: Reproducir son co clic

en: Play sound when click generated.
gl: Reproduce un son ao xerar un clic.

en: Allow visual alerts
gl: Activar alertas visuais

en: Click window
gl: Xanela do clic

en: Show Click Window
gl: Amosar a xanela do clic

en: Design:
gl: Deseño:

en: Thin
gl: Fino

en: Behaviour:
gl: Comportamento:

en: Normal mode
gl: Modo normal

en: Fast mode
gl: Modo rápido

en: Fast mode enables click type
    selection by hovering the mouse
    pointer over the click window
    buttons.
gl: O modo rápido permite escoller
    o tipo de clic pasando o punteiro
    do rato sobre os botóns da xanela
    de clic.

en: Location:
gl: Localización:

en: Floating horizontal
gl: Flotante horizontal

en: Floating vertical
gl: Flotante vertical

en: Top docked
gl: Entallada arriba

en: Bottom docked
gl: Entallada abaixo

en: Left docked
gl: Entallada á esquerda

en: Right docked
gl: Entallada á dereita

en: Auto-hide
gl: Agochar automaticamente

en: Gesture click
gl: Clic por xestos

en: Enable gesture click
gl: Activar clic por xestos

en: Move left:
gl: Esquerda:

en: Disable
gl: Desactivar

en: Left click
gl: Clic esquerdo

en: Middle click
gl: Clic central

en: Right click
gl: Clic dereito

en: Double click
gl: Dobre clic

en: Drag click
gl: Clic de arrastre

en: Move right:
gl: Dereita:

en: Move up:
gl: Arriba:

en: Move down:
gl: Abaixo:

en: Click
gl: Clic

en: Hotkeys
gl: Teclas de acceso directo

en: Startup
gl: Inicio

en: Start eViacam at user logon
gl: Executar eViacam ao iniciar a sesión

en: Enable eViacam at startup
gl: Activar eViacam ao iniciar

en: If checked the program automatically 
    enables cursor control at startup.
gl: Se está seleccionado activa o control do
    punteiro ao iniciar o programa.

en: On-screen keyboard command
gl: Orde de teclado na pantalla

en: Command to run an external on-screen keyboard application.
gl: Orde para executar un programa
    externo de teclado na pantalla.

en: Browse...
gl: Buscar...

en: Face localization and tracking
gl: Localización e seguimento da faciana

en: Use legacy face tracking algorithm
gl: Usar o algoritmo antigo de seguimento da faciana

en: Use old face tracking method
    (not recommended).
gl: Usar o método antigo de seguimento da faciana
    (non recomendado).

en: Locate face automatically
gl: Localizar a faciana automaticamente

en: When enabled tries to automatically
    detect your face and center the
    tracking area.
gl: Cando se activa tenta detectar a súa
    faciana e centrar a área de seguimento
    de xeito automático.

en: CPU usage
gl: Uso da CPU

en: Lowest
gl: Moi baixo

en: Low
gl: Baixo

en: High
gl: Alto

en: Highest
gl: Moi alto

en: Stop pointer when face not detected
gl: Deter o punteiro cando non se detecte a faciana

en: eViacam is only enabled when face is detected.
gl: eViacam só se activa cando se detecta a faciana.

en: After
gl: Despois de

en: seconds
gl: segundos

en: Mouse actions
gl: Accións do rato

en: Increase this value if some application ignores click events.
gl: Aumente este valor se algún aplicativo non ten en conta as accións de clic.

en: ms delay between up and down events
gl: ms. de atraso entre arriba e abaixo nas accións

en: Advanced
gl: Avanzadas

en: Profile options
gl: Opcións do perfil

en: Profile management
gl: Xestión de perfiles

en: Select profile:
gl: Escoller perfil:

en: Chooses desired active profile
gl: Escolle o perfil activo

en: Add profile
gl: Engadir perfil

en: Delete profile
gl: Eliminar perfil

en: Camera
gl: Cámara

en: Settings...
gl: Axustes...

en: Change
gl: Cambiar

en: Language
gl: Idioma

en: Language:
gl: Idioma:

en: Check for updates
gl: Buscar actualizacións

en: Automatically check for updates at startup
gl: Comprobar automaticamente se hay actualizacións no momento do arrinque

en: General options
gl: Opcións xerais

en: &OK
gl: &Aceptar

en: &Cancel
gl: &Cancelar

en: Key:
gl: Tecla:

en: Set key
gl: Estabelecer tecla

en: You should restart the application to apply this change
gl: É preciso reiniciar o aplicativo para que este cambio teña efecto.

en: Current profile has unsaved changes.
    Continue anyway?
gl: Non se gardaron os cambios do perfil actual.
    Continuar sen gardar?

en: This action will load %s profile settings.
    Are you sure you want to continue?
gl: Esta acción cargará as opcións do perfil %s.
    Seguro que desexa continuar?

en: This action will delete %s profile.
    Are you sure you want to continue?
gl: Esta acción eliminará o perfil %s.
    Seguro que desexa continuar?

en: Enter new profile name
gl: Nome do novo perfil

en: Profile already exists.
gl: O perfil xa existe.

en: Invalid profile name.
gl: Nome de perfil incorrecto.

en: Choose on-screen keyboard command
gl: Escolla o programa de teclado na pantalla

en: Executable files|*.exe
gl: Ficheiros executábeis|*.exe

en: This action could make you lose the control of the computer.
    Do you want to continue?
gl: Esta acción pode facerlle perder o control do computador.
    Confirma que quere continuar?

en: eViacam warning
gl: Advertencia

en: Discard changes?
gl: Desbotar cambios?

en: Hide main window
gl: Agachar a xanela

en: Show main window
gl: Amosar a xanela

en: About Enable Viacam
gl: Sobre o Enable Viacam

en: Not detected any camera. Aborting
gl: Non se atopou ningunha cámara. Cancelando.

en: Choose the camera to use
gl: Escolla a cámara que usar

en: Can not initialize the camera.
    Perhaps is being used by other application.
gl: Non se pode inicializar a cámara.
    Quizais está a ser usada por outro aplicativo.

en: This action will disable eViacam.
    Are you sure?
gl: Esta acción desactivará eViacam.
    Está seguro?

en: On-screen keyboard command not set.
    Please, configure it through options dialog.
gl: Non se configurou a orde de teclado na pantalla.
    Pode configurala a través do dialogo de opcións.

en: eViacam error
gl: Atopouse un erro

en: Can't execute on-screen keyboard program.
    Command %s failed.
    Please, configure it through options dialog.
gl: Non é posíbel executar o teclado na pantalla.
    Fallou a orde %s.
    Pode configurala a través do diálogo de opcións.

en: 
    
    On Windows Vista/7 several problems have been reported
    with the system's default on-screen keyboard (osk). These
    issues are under investigation. Meanwhile you might want
    to disable User Account Control (UAC) to avoid such problems
    or try another osk, e.g. Click-N-Type.
gl: 
    
    Traballando en Windows Vista/7 detectáronse problemas
    co teclado en pantalla integrado no sistema (osk).
    Estes problemas están a ser investigados. Mentres
    pode desactivar o Control de Contas de Usuario (UAC)
    para evitar estes problemas ou  probar outro teclado en
    pantalla, p.ex. Click-N-Type.

en: Note that adjusting the camera controls while eViacam
    is enabled may cause loss of pointer control.
    Are you sure you want to continue?
gl: Teña en conta que axustar os controles da cámara
    mentres eViacam está activado pode facerlle perder
    o control do punteiro.
    Confirma que quere continuar?

en: Close
gl: Pechar

en: A webcam based mouse emulator
gl: Un emulador de rato baseado en cámara web

en: If you find this software useful then please consider 		<a href='donation'>making a small donation</a> to show your appreciation 		and help support the continued development. Thanks!
gl: Se considera útil este software, considere 		<a href='donation'>facer unha pequena doazón</a> como mostra de agradecemento 		e para axudar a continuar co desenvolvemento. Grazas!

en: Visit website
gl: Visitar o sitio web

en: Thanks
gl: Agradecementos

en: License
gl: Licenza

en: Released under the GNU/GPL v3 license. See COPYING file for details.
gl: Publicado baixo a licenza GNU/GPL v3. Consulte o ficheiro COPYING para obter máis detalles.

en: E&nable / Disable
gl: A&ctivar / Desactivar

en: &Exit
gl: &Saír

en: &File
gl: &Ficheiro

en: &Wizard...
gl: &Asistente...

en: &Options...
gl: &Opcións...

en: &Configuration
gl: &Configuración

en: &Help contents
gl: &Contidos de axuda

en: Check for &updates
gl: Buscar a&ctualizacións

en: &About...
gl: &Sobre...

en: &Help
gl: &Axuda

en: Enable
gl: Activar

en: Click Window
gl: Xanela do clic

en: On-screen keyboard
gl: Teclado na pantalla

en: Options
gl: Opcións

en: Help
gl: Axuda

en: Frame rate meter. For proper function
    should be greater than 25 fps. Reduce
    the exposure time of your camera when
    necessary.
gl: Visor de velocidade de captura. Para un correcto
    funcionamento ten que ser superior a 25. Reduza
    o tempo de exposición da cámara de seren preciso.

en:  %li fps (good)
gl: %li fps (correcta)

en:  %li fps (could be improved)
gl: %li fps (mellorábel)

en:  %li fps (too low)
gl: %li fps (demasiado baixa)

en: This action will close the program.
    Are you sure?
gl: Esta acción pechará o programa.
    Está seguro?

en: System default
gl: Idioma do sistema

en: This action will disable eViacam click generation.
    Are you sure?
gl: Esta acción desactivará a xeración automática de clics.
    Está seguro?

en: This action will change the click generation method.
    Are you sure?
gl: Esta acción modificará o método de xeración automática de clics.
    Está seguro?

en: Press the desired key or 'Esc' to cancel this action.
gl: Prema a tecla desexada ou «Esc» para cancelar.

en: Get key
gl: Estabelecer tecla

en: Move your head left and right.
gl: Mova a súa cabeza a dereita e esquerda

en: Your face is not detected. This may produce wrong calibration results.
gl: A súa faciana non foi detectada. Isto pode producir resultados incorrectos de calibración.

en: No movement was detected.
    Do you want to repeat the calibration?
gl: Non se detectou ningún movemento.
    Quere repetir a calibración?

en: Enable Viacam configuration wizard
gl: Asistente de configuración de Enable Viacam

en: Disable pointer control
gl: Desactivar o control do punteiro

en: Enable pointer control
gl: Activar o control do punteiro

en: Welcome to the eViacam configuration wizard
gl: Benvido ao asistente de configuración de eViacam

en: Click Next to continue.
gl: Prema en Seguinte para continuar

en: Pointer calibration
gl: Calibración do movemento

en: The assisted calibration procedure will ask you to move your head in order to automatically configure the appropriate motion parameters.
    
    After this calibration stage, you can manually adjust the motion parameters.
    
    NOTE: the calibration assistant will enable the pointer control so that you can test your configuration.
gl: O procedemento de calibración asistida pediralle que mova a cabeza para configurar automaticamente os parámetros de movemento axeitados.
    
    Despois deste procedemento, poderá axustar manualmente ditos parámetros.
    
    NOTA: o asistente de calibración activará o control do punteiro para que poida probar a configuración.

en: Perform assisted calibration
gl: Realizar a calibración asistida

en: If checked the next window will allow
    you to calibrate the speed of the pointer.
gl: Se está activada a seguinte pantalla
    permitiralle calibrar a velocidade do punteiro.

en: Pointer calibration
gl: Calibración do movemento

en: Click mode
gl: Modo de clic

en: Click here to test
gl: Prema aquí para probar

en: Dwell Click (default)
gl: Clic por demora (predeterminado)

en: The click is generated automatically when you hover the mouse pointer momentarily. The Click the Window lets you choose between different actions.
gl: O clic xerase automaticamente detendo o punteiro uns instantes. A xanela do clic (parte superior) permítelle escoller entre as diferentes accións.

en: The click is automatically generated by stopping the pointer for a moment and then moving the pointer to one of the 4 directions to choose the action.
gl: O clic xerase automaticamente detendo o punteiro uns instantes e movéndoo despois nunha das catro direccións para escoller a acción desexada.

en: No click. Click function disabled.
gl: Sen clic. A función do clic desactivarase.

en: Enable head tracking
gl: Activar o seguimento de cabeza

en: Drag
gl: Arrastre

en: Drop
gl: Soltar

en: Wizard completed
gl: Asistente completado

en: Run this wizard at startup
gl: Executar este asistente ao iniciar

en: If checked the wizard automatically appears at startup.
gl: Se está seleccionado o asistente executarse ao iniciar o programa.

en: You may change the settings through Configuration -> Options
gl: Pode modificar os axustes a través de Configuración -> Opcións

en: Camera setup
gl: Configuración da cámara

en: Detected camera:
gl: Cámara detectada:

en: Framerate:
gl: Fotogramas por segundo:

en: framerate
gl: taxa de fotogramas

en: For best performance possible, the frame rate should be equal to or greater than 25 fps. eViacam tries to automatically configure your camera, but If this value is below this threshold you may need to manually adjust the camera settings.
gl: Para obter o mellor rendemento posíbel, a velocidade de captura debería ser igual ou superior a 25 fps. eViacam tenta configurar automaticamente a cámara, mais se este valor está por baixo deste limiar pode ser preciso axustar manualmente a configuración da cámara.

en: Camera settings...
gl: Axustes da cámara...

en: You can adjust motion speed manually and enable head tracking to test how it works.
gl: Pode axustar a velocidade do movemento manualmente e permitir o seguimento de cabeza para probar como funciona.

en: The frame rate is appropriate.
gl: A taxa de fotogramas é a axeitada.

en: Face detection setup
gl: Configuración da detección de facianas

en: eViacam will try to detect your face automatically. But, if necessary, you can disable this feature and manually adjust the tracking area (blue rectangle) around your face.
gl: eViacam tentará detectar a faciana de forma automática. Mais, de seren necesario, pode desactivar esta función e axustar manualmente a área de seguimento (rectángulo azul) arredor da súa faciana.

en: Locate face automatically (recommended)
gl: Localizar a faciana automaticamente (recomendado)

en: Disable eViacam if no face is found
gl: Desactivar eViacam se non se detecta a faciana

en: Move your head to see how it works
gl: Mova a cabeza para comprobar como funciona

en: Hover one of the buttons to select your choice
gl: Deteña o punteiro sobre un dos botóns para escoller a opción desexada

en: - "Ok" saves this configuration.
    - "Cancel" retains the old configuration.
    - "Repeat" starts again the calibration process.
gl: - «Aceptar» garda esta configuración.
    - «Cancelar» mantén a configuración antiga.
    - «Repetir» reinicia de novo o proceso de calibración.

en: Ok
gl: Aceptar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Repeat
gl: Repetir

en: Move your head up and down.
gl: Mova a cabeza arriba e abaixo

en: Confirm Calibration
gl: Confirmar a calibración

en: Motion Calibration X
gl: Calibración do eixo X

en: Motion Calibration Y
gl: Calibración do eixo Y

en: Camera settings
gl: Axustes da cámara

en: Center the pointer
gl: Centrar o punteiro

en: Increase the X axis speed
gl: Aumentar a velocidade no eixo X

en: Increase the Y axis speed
gl: Aumentar a velocidade no eixo Y

en: Decrease the X axis speed
gl: Diminuír a velocidade no eixo X

en: Decrease the Y axis speed
gl: Diminuír a velocidade no eixo Y

en: Error checking for updates. Try again later.
gl: Produciuse un erro ao buscar actualizacións. Volva tentalo máis tarde.

en: Cannot resolve host name:
gl: Non foi posíbel atopar o nome da máquina:

en: Conection failed:
gl: Produciuse un fallo na conexión:

en: Sorry. Version file not found. Please report us.
gl: Non se atopou a versión do ficheiro. Agradecemos nos informe deste fallo.

en: Sorry. Something bad happened.
gl: Sentímolo. Non sabemos que, mais aconteceu algo indebido.

en: Checking for updates. Please wait.
gl: Buscando actualizacións. Agarde.

en: Visit Enable Viacam website
gl: Visite o sitio de Enable Viacam

en: &Close
gl: &Pechar

en: New version available:
gl: Nova versión dispoñíbel:

en: Installed version:
gl: Versión instalada:

en: No updates available
gl: Non hai actualizacións dispoñíbeis

en: Error checking for updates
gl: Produciuse un erro ao buscar actualizacións

en: New Tracker Information
gl: Información sobre o novo seguidor

en: Improved face tracker
gl: Melloras no seguidor de faciana

en: This version of Enable Viacam includes an improved face tracking algorithm. We still provide the old algorithm, but it will most likely be removed in future versions.
gl: Esta versión de Enable Viacam inclúe un algoritmo mellorado de seguimento da faciana. Seguimos ofrecendo o antigo algoritmo, mais é probábel que sexa retirado en futuras versións.

en: Do you want to use the new face tracker?
gl: Quere empregar o novo seguimento de faciana?

en: Yes and adjust some settings automatically (recommended)
gl: Si e axustar algunha configuración automaticamente (recomendado)

en: No, use the legacy tracker
gl: Non, empregar o antigo seguidor

en: You could also change the tracker configuration under:
    Configuration -> Options... -> Advanced -> Face localization and tracking
gl: Tamén pode cambiar a configuración do seguimento en:
    Configuración -> Opcións... -> Avanzadas -> Localización e seguimento da faciana

en: Show this message on startup
gl: Amosar esta mensaxe no inicio

en: Camera not detected. Aborting
gl: Non se atopou unha cámara. Cancelando.

en: Overlapping warning
gl: Aviso sobreposto

en: The chosen Click window position is taken up by another bar.
    This can prevent it from working properly when auto-hide mode is enabled.
    It is recommended to move the Click window to a free position.
gl: A posición escollida para a «Xanela do clic» está ocupada por outra barra.
    Isto pode impedir un correcto funcionamento da xanela se o modo «Agochar automaticamente» está activado.
    Recomendase situar a «Xanela do clic» nunha posición libre.

en: Do not show this message again
gl: Non volver amosar esta mensaxe

en: No click
gl: Sen clic

en: Middle
gl: Central

en: Double Click
gl: Dobre clic

en: #Left#
gl: #Esquerdo#

en: #Middle#
gl: #Central#

en: #Right#
gl: #Dereito#

en: #Drag#
gl: #Arrastre#

en: #Double Click#
gl: #Dobre clic#
