evince - en to sk translation catalogue (429 entries)

en: File is corrupted
sk: Súbor je poškodený

en: Archive is encrypted
sk: Archív je zašifrovaný

en: No supported images in archive
sk: V archíve nie sú žiadne podporované obrázky

en: No files in archive
sk: V archíve nie sú žiadne súbory

en: Not a comic book MIME type: %s
sk: Typ MIME nezodpovedá komiksu: %s

en: libarchive lacks support for this comic book’s compression, please contact your distributor
sk: Knižnici libarchive chýba podpora pre komprimáciu tohto komiksu. Prosím, kontaktujte vášho dodávateľa

en: Can not get local path for archive
sk: Nedá sa získať miesta cesta k archívu

en: Comic Books
sk: Komiksy

en: Adds support for reading comic books
sk: Pridá podporu na čítanie komiksov

en: DjVu document has incorrect format
sk: DjVu dokument nemá správny formát

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
sk: Dokument je tvorený viacerými súbormi. Jeden alebo viacero z nich nie je dostupných.

en: DjVu Documents
sk: Dokumenty typu DjVu

en: Adds support for reading DjVu documents
sk: Pridá podporu na čítanie dokumentov typu DjVu

en: DVI document has incorrect format
sk: Dokument DVI nemá správny formát

en: DVI Documents
sk: Dokumenty typu DVI

en: Adds support for reading DVI documents
sk: Pridá podporu na čítanie dokumentov typu DVI

en: PDF Documents
sk: Dokumenty typu PDF

en: Adds support for reading PDF Documents
sk: Pridá podporu na čítanie dokumentov typu PDF

note: translators: this is the document security state
en: Yes
sk: Áno

note: translators: this is the document security state
en: No
sk: Nie

en: Unknown font type
sk: Neznámy typ písma

en: This document contains non-embedded fonts that are not from the PDF Standard 14 fonts. If the substitute fonts selected by fontconfig are not the same as the fonts used to create the PDF, the rendering may not be correct.
sk: Tento dokument obsahuje nezabudované písma, ktoré nie sú súčasťou štandardných písiem pre PDF. Vykreslenie nemusí byť správne, ak nástroj fontconfig nevybral rovnaké náhradné písma aké boli použité pri tvorbe PDF.

en: All fonts are either standard or embedded.
sk: Všetky písma sú buď štandardné alebo zabudované.

en: No name
sk: Bez názvu

note: translators: When a font type does not have encoding information or it is unknown.  Example: Encoding: None translators: Value for 'Page Scaling:' to not scale the document pages on printing translators: This is used when a document property does not have a value.  Examples: Author: None Keywords: N
en: None
sk: Žiadne

en: Embedded subset
sk: Zabudovaná podmnožina

en: Embedded
sk: Zabudované

en: Not embedded
sk: Nezabudované

note: Translators: string starting with a space * because it is directly appended to the font * type. Example: * "Type 1 (One of the Standard 14 Fonts)"
en:  (One of the Standard 14 Fonts)
sk:  (jedno zo 14 štandardných písiem)

note: Translators: string starting with a space * because it is directly appended to the font * type. Example: * "TrueType (Not one of the Standard 14 Fonts)"
en:  (Not one of the Standard 14 Fonts)
sk:  (žiadne zo 14 štandardných písiem)

note: Translators: string is a concatenation of previous * translated strings to indicate the fonts properties * in a PDF document. * * Example: * Type 1 (One of the standard 14 Fonts) * Not embedded * Substituting with TeXGyreTermes-Regular * (/usr/share/textmf/.../texgyretermes-regular.otf)
en: %s%s
    Encoding: %s
    %s
    Substituting with <b>%s</b>
    (%s)
sk: %s%s
    Kódovanie: %s
    %s
    Nahradenie s <b>%s</b>
    (%s)

note: Translators: string is a concatenation of previous * translated strings to indicate the fonts properties * in a PDF document. * * Example: * TrueType (CID) * Encoding: Custom * Embedded subset
en: %s%s
    Encoding: %s
    %s
sk: %s%s
    Kódovanie: %s
    %s

en: PostScript Documents
sk: Dokumenty typu PostScript

en: Adds support for reading PostScript documents
sk: Pridá podporu na čítanie dokumentov typu PostScript

en: Failed to load document “%s”
sk: Zlyhalo načítanie dokumentu „%s“

en: Failed to save document “%s”
sk: Zlyhalo uloženie dokumentu „%s“

en: TIFF Documents
sk: Dokumenty typu TIFF

en: Adds support for reading TIFF documents
sk: Pridá podporu na čítanie dokumentov typu TIFF

en: Invalid document
sk: Neplatný dokument

en: XPS Documents
sk: Dokumenty typu XPS

en: Adds support for reading XPS documents
sk: Pridá podporu na čítanie dokumentov typu XPS

note: Manually set name and icon
en: Document Viewer
sk: Prehliadač dokumentov

en: View multi-page documents
sk: Prezerá dokumenty s viacerými stránkami

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: pdf;ps;postscript;dvi;xps;djvu;tiff;document;presentation;viewer;evince;
sk: pdf;ps;postscript;dvi;xps;djvu;tiff;dokument;prezentácia;prehliadač;prezerač;evince;

en: New Window
sk: Nové okno

en: Override document restrictions
sk: Ignorovať obmedzenia dokumentu

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
sk: Ignorovať obmedzenia dokumentu, napríklad obmedzenia na kopírovanie alebo tlač.

en: Automatically reload the document
sk: Automaticky znovu načítať dokument

en: The document is automatically reloaded on file change.
sk: Dokument je znovu automaticky načítaný, keď sa súbor zmení.

en: The URI of the directory last used to open or save a document
sk: Naposledy použitý URI adresára pri otváraní alebo ukladaní dokumentu

en: The URI of the directory last used to save a picture
sk: Naposledy použitý URI adresára pri ukladaní obrázku

en: Page cache size in MiB
sk: Veľkosť vyrovnávacej pamäte pre stránky (v MiB)

en: The maximum size that will be used to cache rendered pages, limits maximum zoom level.
sk: Maximálna veľkosť použitá na ukladanie vykreslených stránok do vyrovnávacej pamäte (obmedzuje úroveň zväčšenia).

en: Show a dialog to confirm that the user wants to activate the caret navigation.
sk: Zobraziť dialógové okno na potvrdenie aktivácie navigácie kurzorom.

en: Allow links to change the zoom level.
sk: Umožniť odkazom meniť úroveň mierky zobrazenia.

en: Check spelling when writing annotation notes or filling text forms.
sk: Kontrolovať pravopis pri písaní poznámok alebo vypĺňaní textových formulárov.

en: Show a side bar next to the document to help navigate the document.
sk: Zobraziť bočný panel na uľahčenie orientácie v dokumente.

en: Set the default zoom level to display a document.
sk: Nastaví predvolenú úroveň priblíženia pre zobrazenie dokumentu.

en: Display the document as a continuous stream of pages instead of page at a time.
sk: Zobraziť dokument ako súvislý prúd stránok miesto zobrazenia jednotlivých stránok.

en: Show two pages side by side.
sk: Zobrazí dve stránky jednu za druhou.

en: Show the first page (odd page) on the left (when displaying two pages side by side)
sk: Zobraziť prvú stránku (nepárna) vľavo (pri zobrazení dvoch strán vedľa seba)

en: Document viewer for popular document formats
sk: Prehliadač dokumentov pre obľúbené formáty dokumentov

en: A document viewer for the GNOME desktop. You can view, search or annotate documents in many different formats.
sk: Prehliadač dokumentov pre prostredie GNOME. Môžete zobrazovať, vyhľadávať alebo pridávať poznámky do dokumentov v mnohých rozličných formátoch.

en: Evince supports documents in: PDF, PS, EPS, XPS, DjVu, TIFF, DVI (with SyncTeX), and Comic Books archives (CBR, CBT, CBZ, CB7).
sk: Aplikácia Evince podporuje dokumenty: PDF, PS, EPS, XPS, DjVu, TIFF, DVI (s funkciou SyncTeX) a archívy komiksov (CBR, CBT, CBZ, CB7).

en: A clear, simple UI
sk: Čisté, jednoduché rozhranie

en: Advanced highlighting and annotation
sk: Pokročilé zvýrazňovanie a pridávanie poznámok

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
sk: Projekt GNOME

en: Print Preview
sk: Náhľad pred tlačou

en: Preview before printing
sk: Zobrazuje náhľad pred vytlačením dokumentu

en: Couldn’t save attachment “%s”: %s
sk: Nepodarilo sa uložiť prílohu „%s“: %s

en: Couldn’t open attachment “%s”: %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť prílohu „%s“: %s

en: Couldn’t open attachment “%s”
sk: Nepodarilo sa otvoriť prílohu „%s“

en: File type %s (%s) is not supported
sk: Typ súboru %s (%s) nie je podporovaný

en: Unknown MIME Type
sk: Neznámy typ MIME

en: All Documents
sk: Všetky dokumenty

en: All Files
sk: Všetky súbory

en: Failed to create a temporary file: %s
sk: Zlyhalo vytvorenie dočasného súboru: %s

en: Failed to create a temporary directory: %s
sk: Zlyhalo vytvorenie dočasného adresára: %s

en: This work is in the Public Domain
sk: Toto dielo je vo verejnom vlastníctve

en: (%d of %d)
sk: (%d. z %d)

en: of %d
sk: z %d

en: Page %s
sk: Stránka %s

en: Not found, click to change search options
sk: Nič sa nenašlo. Kliknutím zmeníte voľby vyhľadávania

en: Search options
sk: Voľby vyhľadávania

en: _Whole Words Only
sk: _Len celé slová

en: C_ase Sensitive
sk: _Rozlišovať veľkosť písmen

en: Find previous occurrence of the search string
sk: Nájde predchádzajúci výskyt slova alebo frázy

en: Find next occurrence of the search string
sk: Nájde následujúci výskyt slova alebo frázy

en: Failed to render page %d: %s
sk: Zlyhalo vykreslenie %d. stránky: %s

en: Failed to render page %d
sk: Zlyhalo vykreslenie %d. stránky

en: Failed to create thumbnail for page %d
sk: Zlyhalo vytvorenie miniatúry %d. stránky

en: Failed to print page %d: %s
sk: Zlyhala tlač stránky %d. stránky: %s

note: Initial state
en: Preparing preview…
sk: Pripravuje sa náhľad…

en: Finishing…
sk: Dokončuje sa…

en: Generating preview: page %d of %d
sk: Generuje sa náhľad: stránka %d z %d

note: Initial state
en: Preparing to print…
sk: Pripravuje sa na tlač…

en: Printing page %d of %d…
sk: Tlačí sa %d. stránka z %d…

en: Your print range selection does not include any pages
sk: Váš rozsah výberu na tlač neobsahuje žiadne stránky

note: translators: Title of the print dialog
en: Print
sk: Tlač

en: Requested format is not supported by this printer.
sk: Požadovaný formát nie je podporovaný touto tlačiarňou.

en: Invalid page selection
sk: Neplatný výber stránky

en: Warning
sk: Upozornenie

en: Page Scaling:
sk: Zmeny rozmerov stránky:

en: Shrink to Printable Area
sk: Zmenšiť na tlačiteľnú oblasť

en: Fit to Printable Area
sk: Prispôsobiť na tlačiteľnú oblasť

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • “None”: No page scaling is performed.
    
    • “Shrink to Printable Area”: Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • “Fit to Printable Area”: Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
sk: Prispôsobí stránky dokumentu tak, aby sedeli vybranej tlačiarni. Vyberte jednu z nasledujúcich volieb:
    
    • „Žiadne“: Veľkosť stránky sa nemení.
    
    • „Zmenšiť na tlačiteľnú oblasť“: Stránky dokumentu, ktoré sú väčšie ako je tlačiteľná oblasť, budú zmenšené tak, aby sa vošli do tlačiteľnej oblasti.
    
    • „Prispôsobiť na tlačiteľnú oblasť“: Stránky dokumentu budú podľa veľkosti tlačiteľnej oblasti zväčšené alebo zmenšené.

en: Auto Rotate and Center
sk: Automaticky otočiť a vycentrovať

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
sk: Otočí každú tlačenú stránku tak, aby zodpovedala otočeniu stránky v dokumente. Stránky dokumentu budú pri tlačení vycentrované.

en: Select page size using document page size
sk: Vybrať veľkosť stránky použitím veľkosti stránky dokumentu

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
sk: Keď je povolené, tak každá stránka bude vytlačená na papier v rovnakej veľkosti aká je v dokumente.

en: Draw border around pages
sk: Vykresliť okraj okolo stránok

en: When enabled, a border will be drawn around each page.
sk: Keď je voľba povolená, bude vykreslený okraj okolo každej stránky.

en: Page Handling
sk: Manipulácia so stránkou

en: Scroll Up
sk: Posunúť nahor

en: Scroll Down
sk: Posunúť nadol

en: Scroll View Up
sk: Posunie zobrazenie hore

en: Scroll View Down
sk: Posunie zobrazenie dole

en: Document View
sk: Zobrazenie dokumentu

en: Go to first page
sk: Prejde na prvú stránku

en: Go to previous page
sk: Prejde na predchádzajúcu stránku

en: Go to next page
sk: Prejde na nasledujúcu stránku

en: Go to last page
sk: Prejde na poslednú stránku

en: Go to page
sk: Prejde na stránku

en: Find
sk: Nájde

en: Go to page %s
sk: Prejde na stránku %s

en: Go to %s on file “%s”
sk: Prejde na %s v súbore „%s“

en: Go to file “%s”
sk: Prejde na súbor „%s“

en: Launch %s
sk: Spustí %s

en: Reset form
sk: Vynuluje formulár

en: Jump to page:
sk: Skočiť na stránku:

en: End of presentation. Press Esc or click to exit.
sk: Koniec prezentácie. Stlačením klávesy Esc alebo kliknutím ju ukončíte.

en: Delete the temporary file
sk: Odstráni dočasný súbor

en: File specifying print settings
sk: Súbor určujúci nastavenia tlače

en: FILE
sk: SÚBOR

en: File descriptor of input file
sk: Popisovač vstupného súboru

en: FD
sk: POPISOVAČ_SÚBORU

en: MIME type of input file
sk: Typ MIME vstupného súboru

en: TYPE
sk: TYP

en: File descriptor of print settings file
sk: Popisovač súboru nastavení tlače

en: GNOME Document Previewer
sk: Prehliadač dokumentov GNOME

en: Select page or search in the outline
sk: Vyberie stránku alebo vyhľadá za okrajom

en: Select page
sk: Vybrať stránku

en: Failed to print document
sk: Zlyhala tlač dokumentu

en: Evince Document Viewer
sk: Prehliadač dokumentov Evince

en: The selected printer “%s” could not be found
sk: Vybranú tlačiareň „%s“ sa nepodarilo nájsť

en: _Print
sk: _Tlač

en: Print this document
sk: Vytlačí tento dokument

en: Previous Page
sk: Predchádzajúca stránka

en: Next Page
sk: Nasledujúca stránka

en: Enlarge the document
sk: Zväčší dokument

en: Shrink the document
sk: Zmenší dokument

en: Reset zoom and make the page fit in the window
sk: Obnoví priblíženie a prispôsobí stránku oknu

en: Document
sk: Dokument

en: Title:
sk: Názov:

en: Location:
sk: Umiestnenie:

en: Subject:
sk: Predmet:

en: Author:
sk: Autor:

en: Keywords:
sk: Kľúčové slová:

en: Producer:
sk: Tvorca:

en: Creator:
sk: Zostavovací program:

en: Created:
sk: Vytvorené:

en: Modified:
sk: Zmenené:

en: Number of Pages:
sk: Počet stránok:

en: Optimized:
sk: Optimalizované:

en: Format:
sk: Formát:

en: Security:
sk: Zabezpečenie:

en: Contains Javascript:
sk: Obsahuje Javascript:

en: Paper Size:
sk: Veľkosť papiera:

en: Size:
sk: Veľkosť:

en: %.0f × %.0f mm
sk: %.0f x %.0f mm

en: %.2f × %.2f inch
sk: %.2f x %.2f palca

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4), second placeholder is the paper size (eg. 297x210 mm)
en: %s, Portrait (%s)
sk: %s na výšku (%s)

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4), second placeholder is the paper size (eg. 297x210 mm)
en: %s, Landscape (%s)
sk: %s na šírku (%s)

en: Unknown
sk: Neznáma

en: Icon:
sk: Ikona:

en: Note
sk: Poznámka

en: Comment
sk: Komentár

en: Key
sk: Kľúč

en: Help
sk: Pomocník

en: New Paragraph
sk: Nový odsek

en: Paragraph
sk: Odsek

en: Insert
sk: Vsuvka

en: Cross
sk: Krížik

en: Circle
sk: Kruh

en: Markup type:
sk: Typ označenia:

en: Highlight
sk: Zvýraznenie

en: Strike out
sk: Prečiarknutie

en: Underline
sk: Podčiarknutie

en: Squiggly
sk: Vlnovka

en: Annotation Properties
sk: Vlastnosti poznámky

en: _Close
sk: _Zavrieť

en: _Apply
sk: _Použiť

en: Color:
sk: Farba:

en: Opacity:
sk: Krytie:

en: Initial window state:
sk: Počiatočný stav okna:

en: Open
sk: Otvorené

en: Close
sk: Zatvorené

note: Translators: an annotation that looks like a "sticky note"
en: Note text
sk: Text poznámky

en: Add text annotation
sk: Pridá poznámku do textu

en: Highlight text
sk: Zvýrazniť text

en: Add highlight annotation
sk: Pridá zvýraznenú poznámku

en: _Open Link
sk: _Otvoriť odkaz

en: _Copy Link Address
sk: _Kopírovať adresu odkazu

en: _Go To
sk: Prejsť _na

en: Open in New _Window
sk: Otvoriť v novom _okne

en: _Previous Page
sk: P_redchádzajúca stránka

en: _Next Page
sk: _Nasledujúca stránka

en: _Reload
sk: _Znovu načítať

en: Auto_scroll
sk: _Automaticky posúvať

en: _Copy
sk: _Kopírovať

en: Select _All
sk: Vybrať _všetko

en: _Save Image As…
sk: _Uložiť obrázok ako…

en: Copy _Image
sk: Kopírovať _obrázok

en: _Open Attachment
sk: _Otvoriť prílohu

en: _Save Attachment As…
sk: _Uložiť prílohu ako…

en: Annotation _Properties
sk: Vlastnosti _poznámky

en: R_emove Annotation
sk: O_dstrániť poznámku

en: _Highlight Selected Text
sk: Zvý_razniť vybraný text

en: Open Containing _Folder
sk: Otvoriť _priečinok so súborom

en: Navigation
sk: Navigácia

en: First Page
sk: Prvá stránka

en: Last Page
sk: Posledná stránka

en: History
sk: História

en: Back
sk: Späť

en: Forward
sk: Dopredu

en: Remove Annotation
sk: Odstrániť poznámku

en: _Open Bookmark
sk: _Otvoriť záložku

en: _Rename Bookmark
sk: P_remenovať záložku

en: _Delete Bookmark
sk: O_dstrániť záložku

en: Search in the outline…
sk: Hľadať za okrajom…

en: Print this section…
sk: Vytlačiť túto časť…

en: Collapse all tree
sk: Zbaliť celý strom

en: Expand all tree
sk: Rozbaliť celý strom

en: Expand all under this element
sk: Rozbaliť všetko pod týmto prvkom

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
sk: Dokument je uzamknutý a je možné ho čítať až po zadaní správneho hesla.

en: _Unlock Document
sk: _Odomknúť dokument

en: Font
sk: Písmo

en: Add bookmark
sk: Pridá záložku

en: Remove bookmark
sk: Odstráni záložku

en: Open…
sk: Otvoriť…

en: Open an existing document
sk: Otvorí existujúci dokument

en: Side pane
sk: Bočný panel

en: Annotate the document
sk: Pridá poznámku k dokumentu

en: Annotate document
sk: Pridá poznámku k dokumentu

en: File options
sk: Voľby súboru

en: Set zoom level
sk: Nastaviť úroveň priblíženia

en: Print…
sk: Tlačiť…

en: Fullscreen
sk: Na celú obrazovku

en: Send To…
sk: Odoslať do…

en: New _Window
sk: _Nové okno

en: Open a C_opy
sk: Otvoriť _kópiu

en: _Save As…
sk: _Uložiť ako…

en: Present as _Slideshow
sk: Zobraziť ako _prezentáciu

en: _Continuous
sk: _Súvisle

en: _Dual
sk: _Dvojito

en: _Odd Pages Left
sk: _Nepárne stránky vľavo

en: Right to Left Document
sk: Dokument sprava doľava

en: Ro_tate ⤵
sk: O_točiť ⤵

en: Ni_ght Mode
sk: _Nočný režim

en: Prop_erties
sk: Vlast_nosti

en: _Keyboard Shortcuts
sk: _Klávesové skratky

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _About Document Viewer
sk: _O aplikácii Prehliadač dokumentov

en: Select or set the zoom level of the document
sk: Vyberie alebo nastaví úroveň priblíženia dokumentu

en: Fit Pa_ge
sk: Prispôsobiť _stránke

en: Fit _Width
sk: Prispôsobiť ší_rke

en: _Automatic
sk: _Automatické

en: Password for document %s
sk: Heslo pre dokument %s

en: Loading…
sk: Načítava sa…

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
sk: Dokument „%s“ je uzamknutý a na jeho otvorenie sa vyžaduje heslo.

en: Password required
sk: Vyžaduje sa heslo

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Unlock
sk: Odo_mknúť

en: _Password:
sk: _Heslo:

en: Forget password _immediately
sk: _Zabudnúť heslo okamžite

en: Remember password until you _log out
sk: _Pamätať si heslo až do odhlásenia

en: Remember _forever
sk: Zapamätať _navždy

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: General
sk: Všeobecné

en: Fonts
sk: Písma

en: Document License
sk: Licencia dokumentu

en: Gathering font information… %3d%%
sk: Zhromažďujú sa informácie o písmach… %3d%%

en: Usage terms
sk: Podmienky použitia

en: Text License
sk: Text licencie

en: Further Information
sk: Ďalšie informácie

en: Document contains no annotations
sk: Dokument neobsahuje poznámky

en: Page %d
sk: %d. stránka

en: No Comment
sk: Bez komentára

en: Annotations
sk: Poznámky

en: A file named “%s” already exists. Do you want to replace it?
sk: Súbor s názvom „%s“ už existuje. Chcete ho nahradiť?

en: The file “%s” already exists. Replacing it will overwrite its contents.
sk: Súbor „%s“ už existuje. Jeho nahradením bude prepísaný obsah.

en: _Replace
sk: _Nahradiť

en: Attachments
sk: Prílohy

en: Bookmarks
sk: Záložky

en: Layers
sk: Vrstvy

note: Translators: This is the title for the sidebar pane that * shows the Outline or Table of Contents of the document.
en: Outline
sk: Okraj

en: Thumbnails
sk: Miniatúry

en: Find a word or phrase in the document
sk: Nájde v dokumente slovo alebo frázu

en: Search not available for this document
sk: Pre tento dokument nie je dostupné vyhľadávanie

en: Supported Image Files
sk: Podporované súbory obrázkov

en: The document contains no pages
sk: Dokument neobsahuje žiadne stránky

en: The document contains only empty pages
sk: Dokument obsahuje len prázdne stránky

en: Unable to open document “%s”.
sk: Nepodarilo sa otvoriť dokument „%s“.

en: Loading document from “%s”
sk: Načítava sa dokument z „%s“

en: C_ancel
sk: Z_rušiť

en: Downloading document (%d%%)
sk: Preberá sa dokument (%d %%)

en: Failed to load remote file.
sk: Zlyhalo načítanie vzdialeného súboru.

en: Reloading document from %s
sk: Znovu sa načítava dokument z %s

en: Failed to reload document.
sk: Zlyhalo znovunačítanie dokumentu.

en: Open Document
sk: Otvorenie dokumentu

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: Saving document to %s
sk: Ukladá sa dokument do %s

en: Saving attachment to %s
sk: Ukladá sa príloha do %s

en: Saving image to %s
sk: Ukladá sa obrázok do %s

en: The file could not be saved as “%s”.
sk: Súbor sa nepodarilo uložiť ako „%s“.

en: Uploading document (%d%%)
sk: Nahráva sa dokument (%d %%)

en: Uploading attachment (%d%%)
sk: Nahráva sa príloha (%d %%)

en: Uploading image (%d%%)
sk: Nahráva sa obrázok (%d %%)

en: Save As…
sk: Uloženie ako…

en: _Save
sk: _Uložiť

en: Could not send current document
sk: Nepodarilo sa poslať aktuálny dokument

en: %d pending job in queue | %d pending jobs in queue
sk[0]: %d zostávajúcich úloh na spracovanie
sk[1]: %d zostávajúca úloha na spracovanie
sk[2]: %d zostávajúce úlohy na spracovanie

en: Printing job “%s”
sk: Tlačová úloha „%s“

en: Document contains form fields that have been filled out.
sk: Dokument obsahuje vyplnené formulárové polia.

en: Document contains new or modified annotations.
sk: Dokument obsahuje nové alebo zmenené poznámky.

en: Reload document “%s”?
sk: Znovu načítať dokument „%s“?

en: If you reload the document, changes will be permanently lost.
sk: Ak znovu načítate dokument, tak sa zmeny natrvalo stratia.

en: _No
sk: _Nie

en: Save a copy of document “%s” before closing?
sk: Uložiť kópiu dokumentu „%s“ pred zatvorením?

en: If you don’t save a copy, changes will be permanently lost.
sk: Ak neuložíte jeho kópiu, tak sa zmeny natrvalo stratia.

en: Close _without Saving
sk: Zavrieť _bez uloženia

en: Save a _Copy
sk: Uložiť _kópiu

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
sk: Počkať pred zatvorením na dokončenie tlačovej úlohy „%s“?

note: TRANS: the singular form is not really used as n_print_jobs > 1 but some languages distinguish between different plurals forms, so the ngettext is needed.
en: There is %d print job active. Wait until print finishes before closing? | There are %d print jobs active. Wait until print finishes before closing?
sk[0]: %d tlačových úloh je aktívnych. Počkať pred zatvorením kým sa tlač dokončí?
sk[1]: %d tlačová úloha je aktívna. Počkať pred zatvorením kým sa tlač dokončí?
sk[2]: %d tlačové úlohy sú aktívne. Počkať pred zatvorením kým sa tlač dokončí?

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
sk: Ak zatvoríte okno, tak sa zostávajúce tlačové úlohy nevytlačia.

en: Cancel _print and Close
sk: Zrušiť _tlač a zavrieť

en: Close _after Printing
sk: Zavrieť _po vytlačení

en: © 1996–2023 The Evince document viewer authors
sk: © 1996–2023 autori aplikácie Evince

en: Evince is a simple document viewer for GNOME
sk: Evince je jednoduchý prehliadač dokumentov pre prostredie GNOME

en: Running in presentation mode
sk: Beží v režime prezentácie

en: The attachment could not be saved.
sk: Prílohu sa nepodarilo uložiť.

en: Enable caret navigation?
sk: Povoliť navigáciu kurzorom?

en: _Enable
sk: _Povoliť

en: Pressing F7 turns the caret navigation on or off. This feature places a moveable cursor in text pages, allowing you to move around and select text with your keyboard. Do you want to enable the caret navigation?
sk: Stlačenie klávesu F7 zapne alebo vypne navigáciu kurzorom. Táto funkcia umiestni pohyblivý kurzor do textu a umožní vám pohyb a výber textu pomocou vašej klávesnice. Chcete povoliť navigáciu kurzorom?

en: Don’t show this message again
sk: Túto správu viac nezobrazovať

en: Security alert: this document has been prevented from opening the file “%s”
sk: Bezpečnostná výstraha: tomuto dokumentu bolo zabránené otvorenie súboru „%s“

en: Unable to open external link
sk: Nepodarilo sa otvoriť externý odkaz

en: Couldn’t find appropriate format to save image
sk: Nepodarilo sa nájsť vhodný formát na uloženie obrázku

en: The image could not be saved.
sk: Obrázok sa nepodarilo uložiť.

en: Save Image
sk: Uloženie obrázka

en: Unable to open attachment
sk: Nepodarilo sa otvoriť prílohu

en: Save Attachment
sk: Uloženie prílohy

en: Recent Documents
sk: Nedávne dokumenty

en: Password Required
sk: Vyžiadanie hesla

[ctx: shortcut window]
en: Opening, closing, saving and printing
sk: Otváranie, zatváranie, ukladanie a tlač

[ctx: shortcut window]
en: Open a document
sk: Otvoriť dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Open a copy of the current document
sk: Otvoriť kópiu aktuálneho dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Save a copy of the current document
sk: Uložiť kópiu aktuálneho dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Print the current document
sk: Tlačiť aktuálny dokument

[ctx: shortcut window]
en: Close the current document window
sk: Zatvoriť okno s aktuálnym dokumentom

[ctx: shortcut window]
en: Reload the document
sk: Znovu načítať dokument

[ctx: shortcut window]
en: Window
sk: Okno

[ctx: shortcut window]
en: Toggle fullscreen
sk: Prepnúť režim na celú obrazovku

[ctx: shortcut window]
en: Enter presentation mode
sk: Spustiť režim prezentácie

[ctx: shortcut window]
en: Toggle sidebar
sk: Prepnúť bočný panel

[ctx: shortcut window]
en: Toggle caret navigation
sk: Prepnúť navigáciu kurzorom

[ctx: shortcut window]
en: Selecting and copying text
sk: Výber a kopírovanie textu

[ctx: shortcut window]
en: Copy highlighted text
sk: Kopírovať zvýraznený text

[ctx: shortcut window]
en: Select all the text in a document
sk: Vybrať všetok text v dokumente

[ctx: shortcut window]
en: Rotating and zooming
sk: Otáčanie a približovanie

[ctx: shortcut window]
en: Rotate the page 90 degrees counter-clockwise
sk: Otočiť stránku o 90 stupňov doľava

[ctx: shortcut window]
en: Rotate the page 90 degrees clockwise
sk: Otočiť stránku o 90 stupňov doprava

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
sk: Priblížiť

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
sk: Oddialiť

[ctx: shortcut window]
en: Zoom 1∶1
sk: Priblíženie 1:1

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in (alternative)
sk: Priblížiť (alternatívne)

[ctx: shortcut window]
en: Fit page
sk: Prispôsobiť stránke

[ctx: shortcut window]
en: Fit width
sk: Prispôsobiť šírke

[ctx: shortcut window]
en: Automatic zoom
sk: Automaticky priblížiť

[ctx: shortcut window]
en: Moving around the document
sk: Pohyb v dokumente

[ctx: shortcut window]
en: Move around a page
sk: Pohyb na stránke

[ctx: shortcut window]
en: Move up/down a page several lines at a time
sk: Posunúť hore/dole po niekoľkých riadkoch naraz

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page
sk: Prejsť na predchádzajúcu stránku

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page
sk: Prejsť na nasledujúcu stránku

[ctx: shortcut window]
en: Go to page number
sk: Prejsť na určené číslo stránky

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page (fast)
sk: Prejsť na predchádzajúcu stránku (rýchlo)

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page (fast)
sk: Prejsť na nasledujúcu stránku (rýchlo)

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page visited
sk: Prejsť na predošlú navštívenú stránku

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page visited
sk: Prejsť na nasledujúcu navštívenú stránku

[ctx: shortcut window]
en: Go to the beginning/end of a page
sk: Prejsť na začiatok alebo koniec stránky

[ctx: shortcut window]
en: Go to the beginning of the document
sk: Prejsť na začiatok dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Go to the end of the document
sk: Prejsť na koniec dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Document view and handling
sk: Zobrazenie a spracovanie dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Add bookmark
sk: Pridať záložku

[ctx: shortcut window]
en: Remove bookmark
sk: Odstrániť záložku

[ctx: shortcut window]
en: Toggle night mode
sk: Prepnúť nočný režim

[ctx: shortcut window]
en: Toggle continuous scrolling
sk: Prepnúť nepretržité posúvanie

[ctx: shortcut window]
en: Toggle dual page
sk: Prepnúť dvojstránky

[ctx: shortcut window]
en: Toggle odd pages left
sk: Prepnúť nepárne stránky vľavo

[ctx: shortcut window]
en: Document properties
sk: Vlastnosti dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Add a post-it like note
sk: Pridať poznámky v štýle lepiaceho lístka

[ctx: shortcut window]
en: Highlight text
sk: Zvýrazniť textu

[ctx: shortcut window]
en: Finding text
sk: Hľadanie textu

[ctx: shortcut window]
en: Show the search bar
sk: Zobraziť lištu vyhľadávania

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next search result
sk: Prejsť na nasledujúci výsledok hľadania

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous search result
sk: Prejsť na predchádzajúci výsledok hľadania

[ctx: shortcut window]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sk: Zobraziť pomocníka

[ctx: shortcut window]
en: Toggle primary menu
sk: Prepnúť hlavnú ponuku

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
sk: Klávesové skratky

[ctx: shortcut window]
en: Close window
sk: Zavrieť okno

[ctx: shortcut window]
en: Presentation mode
sk: Režim prezentácie

[ctx: shortcut window]
en: Toggle black screen
sk: Prepnúť čiernu obrazovku

[ctx: shortcut window]
en: Toggle white screen
sk: Prepnúť bielu obrazovku

[ctx: shortcut window]
en: Touchpad gestures
sk: Dotykové gestá

en: GNOME Document Viewer
sk: Prehliadač dokumentov GNOME

en: Open a new window.
sk: Otvoriť nové okno.

en: The page label of the document to display.
sk: Označenie stránky dokumentu, ktorá sa má zobraziť.

en: PAGE
sk: STRÁNKA

en: The page number of the document to display.
sk: Číslo stránky dokumentu, ktorá sa má zobraziť.

en: NUMBER
sk: ČÍSLO

en: Named destination to display.
sk: Pomenovaný cieľ, ktorý sa má zobraziť.

en: DEST
sk: CIEĽ

en: Run evince in fullscreen mode
sk: Spustí evince v celoobrazovkovom režime

en: Run evince in presentation mode
sk: Spustí aplikáciu Evince v prezentačnom režime

en: Run evince as a previewer
sk: Spustí evince v režime náhľadov

en: The word or phrase to find in the document
sk: Slovo alebo fráza, ktorá sa má nájsť v dokumente

en: STRING
sk: REŤAZEC

en: [FILE…]
sk: [SÚBOR…]
