evince - en to ca translation catalogue (424 entries)

en: File is corrupted
ca: El fitxer està malmès

en: Archive is encrypted
ca: L'arxiu està xifrat

en: No supported images in archive
ca: No hi ha imatges compatibles a l'arxiu

en: No files in archive
ca: No hi ha cap fitxer a l'arxiu

en: Not a comic book MIME type: %s
ca: El tipus MIME no és d'un còmic: %s

en: libarchive lacks support for this comic book’s compression, please contact your distributor
ca: libarchive no és compatible amb la compressió d'aquest còmic. Contacteu el vostre distribuïdor

en: Can not get local path for archive
ca: No s'ha pogut obtenir el camí local per a un arxiu

en: Comic Books
ca: Còmics

en: Adds support for reading comic books
ca: Permet la lectura de llibres de còmic

en: DjVu document has incorrect format
ca: El document DjVu té un format incorrecte

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
ca: El document és format per diversos fitxers, un o més dels quals són inaccessibles.

en: DjVu Documents
ca: Documents DjVu

en: Adds support for reading DjVu documents
ca: Permet la lectura de documents DjVu

en: DVI document has incorrect format
ca: El document DVI té un format incorrecte

en: DVI Documents
ca: Documents DVI

en: Adds support for reading DVI documents
ca: Permet la lectura de documents DVI

en: PDF Documents
ca: Documents PDF

en: Adds support for reading PDF Documents
ca: Permet la lectura de documents PDF

note: translators: this is the document security state
en: Yes
ca: Sí

en: Type 1
ca: Tipus 1

en: Type 1C
ca: Tipus 1C

en: Type 3
ca: Tipus 3

en: Type 1 (CID)
ca: Tipus 1 (CID)

en: Type 1C (CID)
ca: Tipus 1C (CID)

en: Unknown font type
ca: Tipus de lletra desconegut

en: This document contains non-embedded fonts that are not from the PDF Standard 14 fonts. If the substitute fonts selected by fontconfig are not the same as the fonts used to create the PDF, the rendering may not be correct.
ca: Aquest document conté tipus de lletra no encastades que no formen part dels 14 tipus de lletra estàndard de PDF. La renderització pot ser incorrecta si els tipus de lletra que seleccioni fontconfig no són iguals que els tipus de lletra amb què es va crear el PDF.

en: All fonts are either standard or embedded.
ca: Tots els tipus de lletra són o bé estàndards o bé encastats.

en: No name
ca: Sense nom

note: translators: When a font type does not have encoding information or it is unknown.  Example: Encoding: None translators: Value for 'Page Scaling:' to not scale the document pages on printing translators: This is used when a document property does not have a value.  Examples: Author: None Keywords: N
en: None
ca: Cap

en: Embedded subset
ca: Subconjunt encastat

en: Embedded
ca: Encastat

en: Not embedded
ca: No encastat

note: Translators: string starting with a space * because it is directly appended to the font * type. Example: * "Type 1 (One of the Standard 14 Fonts)"
en:  (One of the Standard 14 Fonts)
ca:  (un dels 14 tipus de lletra estàndards)

note: Translators: string starting with a space * because it is directly appended to the font * type. Example: * "TrueType (Not one of the Standard 14 Fonts)"
en:  (Not one of the Standard 14 Fonts)
ca:  (un tipus de lletra que no és dins dels 14 tipus de lletra estàndards)

note: Translators: string is a concatenation of previous * translated strings to indicate the fonts properties * in a PDF document. * * Example: * Type 1 (One of the standard 14 Fonts) * Not embedded * Substituting with TeXGyreTermes-Regular * (/usr/share/textmf/.../texgyretermes-regular.otf)
en: %s%s
    Encoding: %s
    %s
    Substituting with <b>%s</b>
    (%s)
ca: %s%s
    Codificació %s
    %s
    Substitució amb <b>%s</b>
    (%s)

note: Translators: string is a concatenation of previous * translated strings to indicate the fonts properties * in a PDF document. * * Example: * TrueType (CID) * Encoding: Custom * Embedded subset
en: %s%s
    Encoding: %s
    %s
ca: %s%s
    Codificació %s
    %s

en: PostScript Documents
ca: Documents PostScript

en: Adds support for reading PostScript documents
ca: Permet la lectura de documents PostScript

en: Failed to load document “%s”
ca: No s'ha pogut carregar el document «%s»

en: Failed to save document “%s”
ca: No s'ha pogut desar el document «%s»

en: TIFF Documents
ca: Documents TIFF

en: Adds support for reading TIFF documents
ca: Permet la lectura de documents TIFF

en: Invalid document
ca: Document no vàlid

en: XPS Documents
ca: Documents XPS

en: Adds support for reading XPS documents
ca: Permet la lectura de documents XPS

note: Manually set name and icon
en: Document Viewer
ca: Visualitzador de documents

en: View multi-page documents
ca: Visualitzeu documents multipàgina

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: pdf;ps;postscript;dvi;xps;djvu;tiff;document;presentation;viewer;evince;
ca: pdf;ps;postscript;dvi;xps;djvu;tiff;document;presentació;visualitzador;evince;

en: New Window
ca: Finestra nova

en: Override document restrictions
ca: No facis cas de les restriccions del document

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
ca: No facis cas de les restriccions del document, com les de còpia o d'impressió.

en: Automatically reload the document
ca: Torna a carregar automàticament el document

en: The document is automatically reloaded on file change.
ca: Es torna a carregar el document si es detecten canvis al fitxer.

en: The URI of the directory last used to open or save a document
ca: L'URI de l'últim directori utilitzat per a obrir o desar un document

en: The URI of the directory last used to save a picture
ca: L'URI de l'últim directori utilitzat per a desar una imatge

en: Page cache size in MiB
ca: Mida, en MiB, de la pàgina de memòria cau

en: The maximum size that will be used to cache rendered pages, limits maximum zoom level.
ca: La mida, màxima, que s'utilitzarà per a desar en memòria cau les pàgines renderitzades, limita el nivell d'ampliació màxim.

en: Show a dialog to confirm that the user wants to activate the caret navigation.
ca: Mostra un diàleg per a confirmar que l'usuari vol activar la navegació per cursor.

en: Allow links to change the zoom level.
ca: Permet que els enllaços canviïn el nivell d'ampliació.

en: Check spelling when writing annotation notes or filling text forms.
ca: Comprova l'ortografia a l'escriure anotacions o omplir formularis de text.

en: Show a side bar next to the document to help navigate the document.
ca: Mostra una barra lateral al costat del document per ajudar a navegar-hi.

en: Set the default zoom level to display a document.
ca: Tria el nivell predeterminat d'ampliació al mostrar un document.

en: Display the document as a continuous stream of pages instead of page at a time.
ca: Mostra el document com un flux continu de pàgines en lloc de fer-ho de pàgina en pàgina.

en: Show two pages side by side.
ca: Mostra dues pàgines de costat.

en: Show the first page (odd page) on the left (when displaying two pages side by side)
ca: Mostra la primera pàgina (senar) a l'esquerra (quan es mostren dues pàgines de costat)

en: Document viewer for popular document formats
ca: Visualitzador de documents per a formats de documents populars

en: A document viewer for the GNOME desktop. You can view, search or annotate documents in many different formats.
ca: Un visualitzador de documents per a l'escriptori GNOME. Podeu visualitzar, cercar o fer anotacions en molts formats diferents.

en: Evince supports documents in: PDF, PS, EPS, XPS, DjVu, TIFF, DVI (with SyncTeX), and Comic Books archives (CBR, CBT, CBZ, CB7).
ca: Permet la visualització dels documents en format: PDF, PS, EPS, XPS, DjVu, TIFF, DVI (amb SyncTeX) i els arxius de llibres de còmic (CBR, CBT, CBZ, CB7).

en: A clear, simple UI
ca: Una interfície d'usuari clara i simple

en: Advanced highlighting and annotation
ca: Ressaltat avançat i anotacions

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
ca: El projecte GNOME

en: Print Preview
ca: Previsualitza la impressió

en: Preview before printing
ca: Previsualitza abans d'imprimir

en: Couldn’t save attachment “%s”: %s
ca: No s'ha pogut desar l'adjunció «%s»: %s

en: Couldn’t open attachment “%s”: %s
ca: No s'ha pogut obrir l'adjunció «%s»: %s

en: Couldn’t open attachment “%s”
ca: No s'ha pogut obrir l'adjunció «%s»

en: File type %s (%s) is not supported
ca: Encara no es pot gestionar el tipus de fitxer %s (%s)

en: Unknown MIME Type
ca: Tipus MIME desconegut

en: All Documents
ca: Tots els documents

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: Failed to create a temporary file: %s
ca: No s'ha pogut crear el fitxer temporal: %s

en: Failed to create a temporary directory: %s
ca: No s'ha pogut crear el directori temporal: %s

en: This work is in the Public Domain
ca: Aquest treball és de domini públic

en: (%d of %d)
ca: (%d de %d)

en: of %d
ca: de %d

en: Page %s
ca: Pàgina %s

en: Not found, click to change search options
ca: No trobades, cliqueu per a canviar les opcions de cerca

en: Search options
ca: Opcions de cerca

en: _Whole Words Only
ca: Només paraules _senceres

en: C_ase Sensitive
ca: _Distingeix entre majúscules i minúscules

en: Find previous occurrence of the search string
ca: Cerca l'anterior ocurrència de la cadena de cerca

en: Find next occurrence of the search string
ca: Cerca la següent ocurrència de cadena de cerca

en: Failed to render page %d: %s
ca: S'ha produït un error en compondre la pàgina %d: %s

en: Failed to render page %d
ca: Errada en compondre la pàgina %d

en: Failed to create thumbnail for page %d
ca: Errada en crear la miniatura per la pàgina %d

en: Failed to print page %d: %s
ca: No s'ha pogut imprimir la pàgina %d: %s

note: Initial state
en: Preparing preview…
ca: S'està preparant la previsualització…

en: Finishing…
ca: S'està acabant…

en: Generating preview: page %d of %d
ca: S'està generant la previsualització: pàgina %d de %d

note: Initial state
en: Preparing to print…
ca: S'està preparant per a imprimir…

en: Printing page %d of %d…
ca: S'està imprimint la pàgina %d de %d…

en: Your print range selection does not include any pages
ca: No hi ha cap pàgina a l'interval d'impressió

note: translators: Title of the print dialog
en: Print
ca: Imprimeix

en: Requested format is not supported by this printer.
ca: Aquesta impressora no admet el format sol·licitat.

en: Invalid page selection
ca: La selecció de pàgines no és vàlida

en: Warning
ca: Avís

en: Page Scaling:
ca: Escalat de la pàgina:

en: Shrink to Printable Area
ca: Redueix a l'àrea d'impressió

en: Fit to Printable Area
ca: Ajusta a l'àrea d'impressió

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • “None”: No page scaling is performed.
    
    • “Shrink to Printable Area”: Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • “Fit to Printable Area”: Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
ca: Escala les pàgines del document per a ajustar-les a la pàgina d'impressió seleccionada. Seleccioneu una de les opcions següents:
    
    • «Cap»: No es fa cap escalat.
    
    • «Redueix a l'àrea d'impressió»: Es redueixen les pàgines més grans que l'àrea d'impressió per a ajustar-se a l'àrea de la pàgina d'impressió.
    
    • «Ajusta a l'àrea d'impressió»: S'amplien o es redueixen segons convingui per a ajustar-se a l'àrea de la pàgina d'impressió.

en: Auto Rotate and Center
ca: Gira automàticament i centra

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
ca: Gira l'orientació de la pàgina d'impressió de cada pàgina perquè coincideixi amb cada pàgina del document. Se centraran les pàgines respecte de la pàgina d'impressió.

en: Select page size using document page size
ca: Seleccioneu la mida de la pàgina amb la mida de la pàgina del document

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
ca: Quan s'habiliti cada pàgina s'imprimirà amb la mateixa mida de paper que la pàgina del document.

en: Draw border around pages
ca: Dibuixa una vora al voltant de les pàgines

en: When enabled, a border will be drawn around each page.
ca: Quan està habilitat, es dibuixarà una vora al voltant de cada pàgina.

en: Page Handling
ca: Gestió de la pàgina

en: Scroll Up
ca: Desplaça cap amunt

en: Scroll Down
ca: Desplaça cap avall

en: Scroll View Up
ca: Desplaça la visualització cap amunt

en: Scroll View Down
ca: Desplaça la visualització cap avall

en: Document View
ca: Visualització del document

en: Go to first page
ca: Ves a la primera pàgina

en: Go to previous page
ca: Ves a la pàgina anterior

en: Go to next page
ca: Ves a la pàgina següent

en: Go to last page
ca: Ves a l'última pàgina

en: Go to page
ca: Ves a la pàgina

en: Find
ca: Cerca

en: Go to page %s
ca: Ves a la pàgina %s

en: Go to %s on file “%s”
ca: Ves a %s en el fitxer «%s»

en: Go to file “%s”
ca: Ves al fitxer «%s»

en: Launch %s
ca: Engega %s

en: Reset form
ca: Reinicialitza el formulari

en: Jump to page:
ca: Salta a la pàgina:

en: End of presentation. Press Esc or click to exit.
ca: Final de la presentació. Premeu Esc o clic per a sortir.

en: Delete the temporary file
ca: Suprimeix el fitxer temporal

en: File specifying print settings
ca: Fitxer que específica els paràmetres de la impressora

en: FILE
ca: FITXER

en: File descriptor of input file
ca: Descriptor de fitxer, del fitxer d'entrada

en: MIME type of input file
ca: Tipus MIME de fitxer d'entrada

en: TYPE
ca: TIPUS

en: File descriptor of print settings file
ca: Descriptor de fitxer, del fitxer de configuració d'impressió

en: GNOME Document Previewer
ca: Visualitzador de documents del GNOME

en: Select page or search in the outline
ca: Selecciona la pàgina o cerca a la taula de continguts

en: Select page
ca: Selecciona la pàgina

en: Failed to print document
ca: No s'ha pogut imprimir el document

en: Evince Document Viewer
ca: Visualitzador de documents Evince

en: The selected printer “%s” could not be found
ca: No s'ha pogut trobar la impressora «%s»

en: _Print
ca: _Imprimeix

en: Print this document
ca: Imprimeix el document

en: Previous Page
ca: Pàgina anterior

en: Next Page
ca: Pàgina següent

en: Enlarge the document
ca: Amplia el document

en: Shrink the document
ca: Encongeix el document

en: Reset zoom and make the page fit in the window
ca: Reinicia l'ampliació i ajusta la pàgina a la finestra

en: Title:
ca: Títol:

en: Location:
ca: Ubicació:

en: Subject:
ca: Assumpte:

en: Author:
ca: Autor:

en: Keywords:
ca: Paraules clau:

en: Producer:
ca: Productor:

en: Creator:
ca: Creador:

en: Created:
ca: Creat:

en: Modified:
ca: Modificat:

en: Number of Pages:
ca: Nombre de pàgines:

en: Optimized:
ca: Optimitzat:

en: Security:
ca: Seguretat:

en: Contains Javascript:
ca: Conté Javascript:

en: Paper Size:
ca: Mida del paper:

en: Size:
ca: Mida:

en: %.2f × %.2f inch
ca: %.2f × %.2f polzades

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4), second placeholder is the paper size (eg. 297x210 mm)
en: %s, Portrait (%s)
ca: %s, vertical (%s)

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4), second placeholder is the paper size (eg. 297x210 mm)
en: %s, Landscape (%s)
ca: %s, apaïsat (%s)

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Icon:
ca: Icona:

en: Note
ca: Nota

en: Comment
ca: Comentari

en: Key
ca: Clau

en: Help
ca: Ajuda

en: New Paragraph
ca: Paràgraf nou

en: Paragraph
ca: Paràgraf

en: Insert
ca: Insereix

en: Cross
ca: Creu

en: Circle
ca: Cercle

en: Markup type:
ca: Tipus d'etiquetatge:

en: Highlight
ca: Realçat

en: Strike out
ca: Barrat

en: Underline
ca: Subratllat

en: Squiggly
ca: Giragonses

en: Annotation Properties
ca: Propietats de l'anotació

en: _Close
ca: _Tanca

en: _Apply
ca: _Aplica

en: Opacity:
ca: Opacitat:

en: Initial window state:
ca: Estat inicial de la finestra:

en: Open
ca: Obre

en: Close
ca: Tanca

note: Translators: an annotation that looks like a "sticky note"
en: Note text
ca: Nota de text

en: Add text annotation
ca: Afegeix una anotació de text

en: Highlight text
ca: Ressalta el text

en: Add highlight annotation
ca: Afegeix una anotació realçada

en: _Open Link
ca: _Obre l'enllaç

en: _Copy Link Address
ca: _Copia l'adreça de l'enllaç

en: _Go To
ca: Ve_s a

en: Open in New _Window
ca: Obre en una _finestra nova

en: _Previous Page
ca: Pàgina _anterior

en: _Next Page
ca: Pàgina _següent

en: _Reload
ca: _Torna a carregar

en: Auto_scroll
ca: Desplaça _automàticament

en: _Copy
ca: _Copia

en: Select _All
ca: Selecciona-ho _tot

en: _Save Image As…
ca: _Anomena i desa la imatge…

en: Copy _Image
ca: Copia la _imatge

en: _Open Attachment
ca: _Obre l'adjunció

en: _Save Attachment As…
ca: _Desa l'adjunció com a…

en: Annotation _Properties
ca: _Propietats de l'anotació

en: R_emove Annotation
ca: S_uprimeix l'anotació

en: _Highlight Selected Text
ca: R_essalta el text seleccionat

en: Open Containing _Folder
ca: Obre la _carpeta que el conté

en: Navigation
ca: Navegació

en: First Page
ca: Primera pàgina

en: Last Page
ca: Última pàgina

en: History
ca: Historial

en: Back
ca: Torna

en: Forward
ca: Endavant

en: Remove Annotation
ca: Suprimeix l'anotació

en: _Open Bookmark
ca: _Obre el marcador

en: _Rename Bookmark
ca: _Canvia el nom del marcador

en: _Delete Bookmark
ca: _Suprimeix el marcador

en: Search in the outline…
ca: Cerca a la taula de continguts…

en: Print this section…
ca: Imprimeix aquesta secció…

en: Collapse all tree
ca: Col·lapsa tot l'arbre

en: Expand all tree
ca: Expandeix tot l'arbre

en: Expand all under this element
ca: Expandeix-ho tot sota aquest element

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
ca: Aquest document està protegit i només es pot llegir si s'introdueix la contrasenya correcta.

en: _Unlock Document
ca: _Desbloca el document

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Add bookmark
ca: Afegeix un marcador

en: Remove bookmark
ca: Suprimeix el marcador

en: Open…
ca: Obre…

en: Open an existing document
ca: Obre un document existent

en: Side pane
ca: Barra lateral

en: Annotate the document
ca: Anota el document

en: Annotate document
ca: Anota el document

en: File options
ca: Opcions de fitxer

en: Set zoom level
ca: Configura el nivell d'ampliació

en: Print…
ca: Imprimeix…

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: Send To…
ca: Envia-ho a…

en: New _Window
ca: _Finestra nova

en: Open a C_opy
ca: Obre'n una _còpia

en: _Save As…
ca: _Anomena i desa…

en: Present as _Slideshow
ca: _Presenta com a presentació de diapositives

en: _Continuous
ca: C_ontinu

en: _Odd Pages Left
ca: Les pàgines _senars a l'esquerra

en: Right to Left Document
ca: Document de dreta a esquerra

en: Ro_tate ⤵
ca: _Gira ⤵

en: Ni_ght Mode
ca: _Mode nocturn

en: Prop_erties
ca: _Propietats

en: _Keyboard Shortcuts
ca: _Dreceres de teclat

en: _Help
ca: A_juda

en: _About Document Viewer
ca: _Quant al Visualitzador de documents

en: Select or set the zoom level of the document
ca: Selecciona o configura el nivell d'ampliació al document

en: Fit Pa_ge
ca: Ajusta a la _pàgina

en: Fit _Width
ca: Ajusta a l'_amplada

en: _Automatic
ca: _Automàtic

en: Password for document %s
ca: Contrasenya per al document %s

en: Loading…
ca: S'està carregant…

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
ca: El document «%s» està protegit i cal una contrasenya per a poder-lo obrir.

en: Password required
ca: Cal una contrasenya

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Unlock
ca: _Desbloca

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

en: Forget password _immediately
ca: Oblida la contrasenya _immediatament

en: Remember password until you _log out
ca: Recorda la contrasenya durant aquesta _sessió

en: Remember _forever
ca: _Recorda-la per sempre

en: Properties
ca: Propietats

en: Fonts
ca: Tipus de lletra

en: Document License
ca: Llicència del document

en: Gathering font information… %3d%%
ca: S'està recollint informació del tipus de lletra… %3d%%

en: Usage terms
ca: Termes d'ús

en: Text License
ca: Text de la llicència

en: Further Information
ca: Més informació

en: Document contains no annotations
ca: El document no conté cap anotació

en: Page %d
ca: Pàgina %d

en: No Comment
ca: Sense comentari

en: Annotations
ca: Anotacions

en: A file named “%s” already exists. Do you want to replace it?
ca: Ja existeix un fitxer anomenat «%s». Voleu reemplaçar-lo?

en: The file “%s” already exists. Replacing it will overwrite its contents.
ca: El fitxer «%s» ja existeix. En reemplaçar-lo se'n sobreescriurà el contingut.

en: _Replace
ca: _Reemplaça

en: Attachments
ca: Adjuncions

en: Bookmarks
ca: Marcadors

en: Layers
ca: Capes

note: Translators: This is the title for the sidebar pane that * shows the Outline or Table of Contents of the document.
en: Outline
ca: Taula de continguts

en: Thumbnails
ca: Miniatures

en: Find a word or phrase in the document
ca: Cerca una paraula o frase al document

en: Search not available for this document
ca: La cerca no està disponible per a aquest document

en: Supported Image Files
ca: Fitxers d'imatge admesos

en: The document contains no pages
ca: El document no conté cap pàgina

en: The document contains only empty pages
ca: El document només conté pàgines buides

en: Unable to open document “%s”.
ca: No es pot obrir el document «%s».

en: Loading document from “%s”
ca: S'està carregant el document des de «%s»

en: C_ancel
ca: C_ancel·la

en: Downloading document (%d%%)
ca: S'està baixant el document (%d%%)

en: Failed to load remote file.
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer remot.

en: Reloading document from %s
ca: S'està tornant a carregar el document des de %s

en: Failed to reload document.
ca: No s'ha pogut tornar a carregar el document.

en: Open Document
ca: Obre un document

en: _Open
ca: _Obre

en: Saving document to %s
ca: S'està desant el document a %s

en: Saving attachment to %s
ca: S'està desant l'adjunció a %s

en: Saving image to %s
ca: S'està desant la imatge %s

en: The file could not be saved as “%s”.
ca: No s'ha pogut desar el fitxer com a «%s».

en: Uploading document (%d%%)
ca: S'està pujant el document (%d%%)

en: Uploading attachment (%d%%)
ca: S'està pujant l'adjunció (%d%%)

en: Uploading image (%d%%)
ca: S'està pujant la imatge (%d%%)

en: Save As…
ca: Anomena i desa…

en: _Save
ca: _Desa

en: Could not send current document
ca: No s'ha pogut enviar el document actual

en: %d pending job in queue | %d pending jobs in queue
ca[0]: %d tasca pendent a la cua
ca[1]: %d tasques pendents a la cua

en: Printing job “%s”
ca: S'està imprimint la tasca «%s»

en: Document contains form fields that have been filled out.
ca: El document conté camps de formulari que s'han emplenat.

en: Document contains new or modified annotations.
ca: El document conté anotacions modificades o noves.

en: Reload document “%s”?
ca: Voleu tornar a carregar el document «%s»?

en: If you reload the document, changes will be permanently lost.
ca: Si torneu a carregar el document, els canvis es perdran permanentment.

en: Save a copy of document “%s” before closing?
ca: Voleu desar una còpia del document «%s» abans de tancar?

en: If you don’t save a copy, changes will be permanently lost.
ca: Si no en deseu una còpia, els canvis es perdran permanentment.

en: Close _without Saving
ca: Tanca _sense desar

en: Save a _Copy
ca: Desa'n una _còpia

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
ca: Voleu esperar per a tancar fins que s'acabi la tasca d'impressió «%s»?

note: TRANS: the singular form is not really used as n_print_jobs > 1 but some languages distinguish between different plurals forms, so the ngettext is needed.
en: There is %d print job active. Wait until print finishes before closing? | There are %d print jobs active. Wait until print finishes before closing?
ca[0]: Hi ha %d tasca d'impressió activa. Voleu esperar per a tancar fins que s'acabi d'imprimir?
ca[1]: Hi ha %d tasques d'impressió actives. Voleu esperar per a tancar fins que s'acabin d'imprimir?

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
ca: Si tanqueu la finestra, no s'imprimiran les tasques pendents.

en: Cancel _print and Close
ca: Cancel·la la im_pressió i tanca

en: Close _after Printing
ca: Tanca després d'im_primir

en: © 1996–2023 The Evince document viewer authors
ca: © 1996–2023 Els autors del visualitzador de documents Evince

en: Evince is a simple document viewer for GNOME
ca: L'Evince és un visualitzador de documents pel GNOME

en: Running in presentation mode
ca: S'està executant en mode de presentació

en: The attachment could not be saved.
ca: No s'ha pogut desar l'adjunció.

en: Enable caret navigation?
ca: Voleu habilitar la navegació per cursor?

en: _Enable
ca: _Habilita

en: Pressing F7 turns the caret navigation on or off. This feature places a moveable cursor in text pages, allowing you to move around and select text with your keyboard. Do you want to enable the caret navigation?
ca: Si premeu F7 canviareu l'estat d'activació de la navegació per cursor. Aquesta funció posiciona un cursor mòbil a les pàgines de text, de manera que us permet moure's pel document i seleccionar el text amb el teclat. Voleu habilitar la navegació per cursor?

en: Don’t show this message again
ca: No tornis a mostrar aquest missatge

en: Security alert: this document has been prevented from opening the file “%s”
ca: Alerta de seguretat: s'ha impedit que aquest document obri el fitxer «%s»

en: Unable to open external link
ca: No s'ha pogut obrir l'enllaç extern

en: Couldn’t find appropriate format to save image
ca: No s'ha trobat cap format adequat per a desar la imatge

en: The image could not be saved.
ca: No s'ha pogut desar la imatge.

en: Save Image
ca: Desa la imatge

en: Unable to open attachment
ca: No s'ha pogut obrir l'adjunció

en: Save Attachment
ca: Desa l'adjunció

en: Recent Documents
ca: Documents recents

en: Password Required
ca: Cal una contrasenya

[ctx: shortcut window]
en: Opening, closing, saving and printing
ca: Obertura, tancament, desament i impressió

[ctx: shortcut window]
en: Open a document
ca: Obre un document

[ctx: shortcut window]
en: Open a copy of the current document
ca: Obre una còpia del document actual

[ctx: shortcut window]
en: Save a copy of the current document
ca: Desa una còpia del document actual

[ctx: shortcut window]
en: Print the current document
ca: Imprimeix el document actual

[ctx: shortcut window]
en: Close the current document window
ca: Tanca la finestra del document actual

[ctx: shortcut window]
en: Reload the document
ca: Torna a carregar el document

[ctx: shortcut window]
en: Window
ca: Finestra

[ctx: shortcut window]
en: Toggle fullscreen
ca: Pantalla completa

[ctx: shortcut window]
en: Enter presentation mode
ca: Entra al mode de presentació

[ctx: shortcut window]
en: Toggle sidebar
ca: Commuta la barra lateral

[ctx: shortcut window]
en: Toggle caret navigation
ca: Commuta la navegació per cursor

[ctx: shortcut window]
en: Selecting and copying text
ca: Selecció i copiat de text

[ctx: shortcut window]
en: Copy highlighted text
ca: Copia el text realçat

[ctx: shortcut window]
en: Select all the text in a document
ca: Selecciona tot el text d'un document

[ctx: shortcut window]
en: Rotating and zooming
ca: Rotació i ampliació

[ctx: shortcut window]
en: Rotate the page 90 degrees counter-clockwise
ca: Gira la pàgina 90 graus a l'esquerra

[ctx: shortcut window]
en: Rotate the page 90 degrees clockwise
ca: Gira la pàgina 90 graus a la dreta

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
ca: Apropa

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
ca: Allunya

[ctx: shortcut window]
en: Zoom 1∶1
ca: Escala 1∶1

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in (alternative)
ca: Apropa (alternatiu)

[ctx: shortcut window]
en: Fit page
ca: Ajusta a la pàgina

[ctx: shortcut window]
en: Fit width
ca: Ajusta a l'amplada

[ctx: shortcut window]
en: Automatic zoom
ca: Ampliació automàtica

[ctx: shortcut window]
en: Moving around the document
ca: Moure's pel document

[ctx: shortcut window]
en: Move around a page
ca: Mou per la pàgina

[ctx: shortcut window]
en: Move up/down a page several lines at a time
ca: Mou la pàgina amunt/avall diverses línies de cop

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page
ca: Ves a la pàgina anterior

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page
ca: Ves a la pàgina següent

[ctx: shortcut window]
en: Go to page number
ca: Ves a la pàgina número

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page (fast)
ca: Ves a la pàgina anterior (ràpid)

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page (fast)
ca: Ves a la pàgina següent (ràpid)

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page visited
ca: Ves a la pàgina visitada anterior

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page visited
ca: Ves a la pàgina visitada següent

[ctx: shortcut window]
en: Go to the beginning/end of a page
ca: Ves al començament/final d'una pàgina

[ctx: shortcut window]
en: Go to the beginning of the document
ca: Ves al començament del document

[ctx: shortcut window]
en: Go to the end of the document
ca: Ves al final del document

[ctx: shortcut window]
en: Document view and handling
ca: Visualització del document i gestió

[ctx: shortcut window]
en: Add bookmark
ca: Afegeix un marcador

[ctx: shortcut window]
en: Remove bookmark
ca: Suprimeix el marcador

[ctx: shortcut window]
en: Toggle night mode
ca: Commuta el mode nocturn

[ctx: shortcut window]
en: Toggle continuous scrolling
ca: Commuta el desplaçament continu

[ctx: shortcut window]
en: Toggle dual page
ca: Commuta a doble pàgina

[ctx: shortcut window]
en: Toggle odd pages left
ca: Commuta les pàgines senars a l'esquerra

[ctx: shortcut window]
en: Document properties
ca: Propietats del document

[ctx: shortcut window]
en: Add a post-it like note
ca: Afegeix una nota de tipus Post-it

[ctx: shortcut window]
en: Highlight text
ca: Ressalta el text

[ctx: shortcut window]
en: Finding text
ca: Cerca de text

[ctx: shortcut window]
en: Show the search bar
ca: Mostra la barra de cerca

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next search result
ca: Ves al resultat de cerca següent

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous search result
ca: Ves al resultat de cerca anterior

[ctx: shortcut window]
en: Show help
ca: Mostra l'ajuda

[ctx: shortcut window]
en: Toggle primary menu
ca: Commuta el menú principal

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
ca: Dreceres de teclat

[ctx: shortcut window]
en: Close window
ca: Finestra nova

[ctx: shortcut window]
en: Presentation mode
ca: Mode de presentació

[ctx: shortcut window]
en: Toggle black screen
ca: Commuta a pantalla en negre

[ctx: shortcut window]
en: Toggle white screen
ca: Commuta a pantalla en blanc

[ctx: shortcut window]
en: Touchpad gestures
ca: Gestos del ratolí tàctil

en: GNOME Document Viewer
ca: Visualitzador de documents del GNOME

en: Open a new window.
ca: Obre una finestra nova.

en: The page label of the document to display.
ca: L'etiqueta de la pàgina del document a mostrar.

en: PAGE
ca: PÀGINA

en: The page number of the document to display.
ca: El número de pàgina del document a mostrar.

en: NUMBER
ca: NÚMERO

en: Named destination to display.
ca: Destinació amb nom a mostrar.

en: DEST
ca: DESTINACIÓ

en: Run evince in fullscreen mode
ca: Executa l'Evince en mode de pantalla completa

en: Run evince in presentation mode
ca: Executa l'Evince en mode de presentació

en: Run evince as a previewer
ca: Executa l'Evince com a previsualitzador

en: The word or phrase to find in the document
ca: La paraula o frase que es vol cercar al document

en: STRING
ca: CADENA

en: [FILE…]
ca: [FITXER…]
