evince - en to eo translation catalogue (435 entries)

en: File is corrupted
eo: Dosiero estas damaĝita

en: Archive is encrypted
eo: Arĥivo estas ĉifrita

en: No supported images in archive
eo: Neniu subtenita bildo en arĥivo

en: No files in archive
eo: Neniu dosiero en arĥivo

en: Not a comic book MIME type: %s
eo: Ne estas MIME-tipo de komikso: %s

en: libarchive lacks support for this comic book’s compression, please contact your distributor
eo: al libarchive mankas subteno por la densigo de ĉi tiu komikso, bonvolu kontakti vian distribuanton

en: Can not get local path for archive
eo: Ne eblas atingi lokan vojon por arĥivo

en: Comic Books
eo: Komikso

en: Adds support for reading comic books
eo: Aldonas subtenon por legi komiksojn

en: DjVu document has incorrect format
eo: DjVu-dokumento havas malĝustan strukturon

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
eo: Tiu ĉi dokumento konsistas el pluraj dosieroj. Almenaŭ unu el ili estas ne atingebla.

en: DjVu Documents
eo: DjVu-dokumentoj

en: Adds support for reading DjVu documents
eo: Aldonas subtenon por legi DjVu-dokumentojn

en: DVI document has incorrect format
eo: La DVI-dokumento havas nekorektan strukturon

en: DVI Documents
eo: DVI-dokumentoj

en: Adds support for reading DVI documents
eo: Aldonas subtenon por legi DVI-dokumentojn

en: PDF Documents
eo: PDF-dokumentoj

en: Adds support for reading PDF Documents
eo: Aldonas subtenon por legi PDF-dokumentojn

note: translators: this is the document security state
en: Yes
eo: Jes

note: translators: this is the document security state
en: No
eo: Ne

en: Type 1
eo: Tipo 1

en: Type 1C
eo: Tipo 1C

en: Type 3
eo: Tipo 3

en: TrueType
eo: Trutajpa

en: Type 1 (CID)
eo: Tipo 1 (CID)

en: Type 1C (CID)
eo: Tipo 1C (CID)

en: TrueType (CID)
eo: Trutajpa (CID)

en: Unknown font type
eo: Nekonata tipo de tiparo

en: This document contains non-embedded fonts that are not from the PDF Standard 14 fonts. If the substitute fonts selected by fontconfig are not the same as the fonts used to create the PDF, the rendering may not be correct.
eo: Ĉi dokumento enhavas neenkorpigitajn tiparojn kiu ne estas de la PDF normaj 14 tiparoj. Se la anstataŭaj tiparoj elektitas de fontconfig ne estas la sama kiel la tiparoj uzitaj por krei na PDF, tiam la bildigo eble ne estas ĝusta.

en: All fonts are either standard or embedded.
eo: Ĉiuj tiparoj estas normaj aŭ enkorpigitaj.

en: No name
eo: Neniu nomo

note: translators: When a font type does not have encoding information or it is unknown.  Example: Encoding: None translators: Value for 'Page Scaling:' to not scale the document pages on printing translators: This is used when a document property does not have a value.  Examples: Author: None Keywords: N
en: None
eo: Neniu

en: Embedded subset
eo: Enkorpigita subaro

en: Embedded
eo: Enkorpigite

en: Not embedded
eo: Ne enkorpigite

note: Translators: string starting with a space * because it is directly appended to the font * type. Example: * "Type 1 (One of the Standard 14 Fonts)"
en:  (One of the Standard 14 Fonts)
eo:  (Unu el la Normaj 14 Tiparoj)

note: Translators: string starting with a space * because it is directly appended to the font * type. Example: * "TrueType (Not one of the Standard 14 Fonts)"
en:  (Not one of the Standard 14 Fonts)
eo:  (Ne unu el la Normaj 14 Tiparoj)

note: Translators: string is a concatenation of previous * translated strings to indicate the fonts properties * in a PDF document. * * Example: * Type 1 (One of the standard 14 Fonts) * Not embedded * Substituting with TeXGyreTermes-Regular * (/usr/share/textmf/.../texgyretermes-regular.otf)
en: %s%s
    Encoding: %s
    %s
    Substituting with <b>%s</b>
    (%s)
eo: %s%s
    Kodoprezento: %s
    %s
    Anstataŭigante kun <b>%s</b>
    (%s)

note: Translators: string is a concatenation of previous * translated strings to indicate the fonts properties * in a PDF document. * * Example: * TrueType (CID) * Encoding: Custom * Embedded subset
en: %s%s
    Encoding: %s
    %s
eo: %s%s
    Kodoprezento: %s
    %s

en: PostScript Documents
eo: PostSkripto-dokumentoj

en: Adds support for reading PostScript documents
eo: Aldonas subtenon por legi PostScript-dokumentojn

en: Failed to load document “%s”
eo: Malsukcesis ŝargado de dokumento “%s”

en: Failed to save document “%s”
eo: Malsukcesis konservado de dokumento “%s”

en: TIFF Documents
eo: TIFF-dokumentoj

en: Adds support for reading TIFF documents
eo: Aldonas subtenon por legi TIFF-dokumentojn

en: Invalid document
eo: Nevalida dokumento

en: XPS Documents
eo: XPS-dokumentoj

en: Adds support for reading XPS documents
eo: Aldonas subtenon por legi XPS-dokumentojn

note: Manually set name and icon
en: Document Viewer
eo: Dokumentmontrilo

en: View multi-page documents
eo: Montri mult-paĝajn dokumentojn

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: pdf;ps;postscript;dvi;xps;djvu;tiff;document;presentation;viewer;evince;
eo: pdf;ps;postscript;dvi;xps;djvu;tiff;dokumento;prezentaĵo;montrilo;evince;evinco;

en: New Window
eo: Nova fenestro

en: Override document restrictions
eo: Superskribi rajtlimigojn de dokumento

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
eo: Superskribi rajtlimigojn de dokumento, kiel rajtlimigo por kopii aŭ presi.

en: Automatically reload the document
eo: Autoreŝargi la dokumenton

en: The document is automatically reloaded on file change.
eo: La dokumento estas autoreŝargata kiam la dosiero ŝanĝas.

en: The URI of the directory last used to open or save a document
eo: La URI de la dosierujo laste uzita por malfermi aŭ konservi dokumenton

en: The URI of the directory last used to save a picture
eo: La URI de la dosierujo laste uzita por konservi bildon

en: Page cache size in MiB
eo: Paĝo kaŝmemora grando en MiB

en: The maximum size that will be used to cache rendered pages, limits maximum zoom level.
eo: La maksimuma grando kiu uzatos por kaŝmemorigi bildigitajn paĝojn; limigas la maksimuman zoman nivelon.

en: Show a dialog to confirm that the user wants to activate the caret navigation.
eo: Montri dialogujon por konfermi ke la uzanto volas ebligi kursoran navigadon.

en: Allow links to change the zoom level.
eo: Permesi al ligiloj ŝanĝi la zomnivelon.

en: Check spelling when writing annotation notes or filling text forms.
eo: Kontroli literumadon dum skribado de notoj aŭ plenigado de tekstformularoj.

en: Show a side bar next to the document to help navigate the document.
eo: Montri flankan breton apud la dokumento por helpi navigi la dokumenton.

en: Set the default zoom level to display a document.
eo: Agordi la defaŭltan zomnivelon por montri dokumenton.

en: Display the document as a continuous stream of pages instead of page at a time.
eo: Montri la dokumenton kiel kontinuan fluon de paĝoj anstataŭ paĝo post paĝo.

en: Show two pages side by side.
eo: Montri du paĝojn unu apud la alia.

en: Show the first page (odd page) on the left (when displaying two pages side by side)
eo: Montri la unuan paĝon (neparan paĝon) maldekstre (kiam oni montras du paĝojn unu apud la alia)

en: Print Preview
eo: Aspekto de la presotaĵo

en: Preview before printing
eo: Aspekti antaŭ presi

en: Couldn’t save attachment “%s”: %s
eo: Ne eblis konservi aldonaĵon “%s”: %s

en: Couldn’t open attachment “%s”: %s
eo: Ne eblis malfermi aldonaĵon “%s”: %s

en: Couldn’t open attachment “%s”
eo: Ne eblis malfermi aldonaĵon “%s”

en: File type %s (%s) is not supported
eo: Dosiertipo %s (%s) ne estas subtenata

en: Unknown MIME Type
eo: Nekonata MIME-tipo

en: All Documents
eo: Ĉiuj dokumentoj

en: All Files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: Failed to create a temporary file: %s
eo: Malsukcesis krei provizoran dosieron: %s

en: Failed to create a temporary directory: %s
eo: Malsukcesis krei provizoran dosierujon: %s

en: This work is in the Public Domain
eo: Tiu ĉi verko estas publika havaĵo

en: (%d of %d)
eo: (%d de %d)

en: of %d
eo: de %d

en: Page %s
eo: Paĝo %s

en: Not found, click to change search options
eo: Ne trovita, alklaku por ŝanĝi serĉajn opciojn

en: Search options
eo: Serĉaj opcioj

en: _Whole Words Only
eo: _Tutaj vortoj sole

en: C_ase Sensitive
eo: Us_klecodistinga

en: Find previous occurrence of the search string
eo: Trovi antaŭan aperon de la serĉata ĉeno

en: Find next occurrence of the search string
eo: Trovi sekvan aperon de la serĉata ĉeno

en: Failed to render page %d: %s
eo: Malsukcesis bildigi paĝon %d: %s

en: Failed to render page %d
eo: Malsukcesis bildigi paĝon %d

en: Failed to create thumbnail for page %d
eo: Malsukcesis krei bildeton por paĝo %d

en: Failed to print page %d: %s
eo: Malsukcesis presi la paĝon %d: %s

note: Initial state
en: Preparing preview…
eo: Pretiganta por antaŭvido…

en: Finishing…
eo: Finigante…

en: Generating preview: page %d of %d
eo: Farante antaŭvidon: %d el %d

note: Initial state
en: Preparing to print…
eo: Pretiganta por presi…

en: Printing page %d of %d…
eo: Presante la paĝon %d el %d…

en: Your print range selection does not include any pages
eo: Via elektita prestasko ne enhavas paĝojn

note: translators: Title of the print dialog
en: Print
eo: Presi

en: Requested format is not supported by this printer.
eo: Petita formo ne estas subtenata de ĉi tiu presilo.

en: Invalid page selection
eo: Malvalida paĝelekto

en: Warning
eo: Averto

en: Page Scaling:
eo: Paĝskalo:

en: Shrink to Printable Area
eo: Ŝrumpi al presebla areo

en: Fit to Printable Area
eo: Adapti al presebla areo

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • “None”: No page scaling is performed.
    
    • “Shrink to Printable Area”: Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • “Fit to Printable Area”: Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
eo: Skali paĝojn de la dokumento por adapti la elektitan presilpaĝo. Elektu de la sekvaĵoj:
    
    • “Neniu”: Neniu paĝskalo estas aktiva.
    
    • “Ŝrumpi al presebla areo”: Dokument-paĝoj kiuj estas pli grande ol la presebla areo estos malpligrandigitaj al la presebla areo de la presilpaĝo.
    
    • “Adapti al presebla areo”: Dokument-paĝoj estos pligrandigitaj aŭ malpligrandigitaj al la presebla areo de la presilpaĝo.

en: Auto Rotate and Center
eo: Aŭtomate turni kaj centrigi

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
eo: Turni la orientiĝon de la presilpaĝoj de ĉiu paĝo por kongrui al orientiĝo de ĉiu dokumentpaĝo. La dokumentpaĝoj estos centrigitaj je la presilpaĝo.

en: Select page size using document page size
eo: Elekti paĝgrandon uzante dokumentpaĝgrandon

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
eo: Se enŝaltite, ĉiu paĝo estos presita sur la sama papergrando kiel la dokumentpaĝo.

en: Draw border around pages
eo: Desegni randon ĉirkaŭ paĝoj

en: When enabled, a border will be drawn around each page.
eo: Se ĝi estas ebligita, rando estos desegnita ĉirkaŭ ĉiu paĝo.

en: Page Handling
eo: Paĝtraktado

en: Scroll Up
eo: Rulumi supren

en: Scroll Down
eo: Rulumi suben

en: Scroll View Up
eo: Rulumi vidpanelon supren

en: Scroll View Down
eo: Rulumi vidpanelon suben

en: Document View
eo: Vido de dokumento

en: Go to first page
eo: Iri al la unua paĝo

en: Go to previous page
eo: Iri al la antaŭa paĝo

en: Go to next page
eo: Iri al la sekva paĝo

en: Go to last page
eo: Iri al la lasta paĝo

en: Go to page
eo: Iri al paĝo

en: Find
eo: Serĉi

en: Go to page %s
eo: Iri al paĝo %s

en: Go to %s on file “%s”
eo: Iri al %s en dosiero “%s”

en: Go to file “%s”
eo: Iri al dosiero “%s”

en: Launch %s
eo: Lanĉi %s

en: Reset form
eo: Restarigi formularon

en: Jump to page:
eo: Salti al la paĝo:

en: End of presentation. Press Esc or click to exit.
eo: Fino de la prezentaĵo. Premu Esk aŭ klaku por eliri.

en: Document viewer for popular document formats
eo: Dokumentmontrilo por popularaj dokumentaj dosierformoj

en: A document viewer for the GNOME desktop. You can view, search or annotate documents in many different formats.
eo: Dokumentmontrilo por la GNOME labortablo. Vi povas vidi, serĉi aŭ noti dokumentojn en multe da diversaj formoj.

en: Evince supports documents in: PDF, PS, EPS, XPS, DjVu, TIFF, DVI (with SyncTeX), and Comic Books archives (CBR, CBT, CBZ, CB7).
eo: Evinco subtenas la sekvajn dosierformojn: PDF, PS, EPS, XPS, DjVu, TIFF, DVI (kun SyncTeX), kaj komiksaj dosieroj (CBR, CBT, CBZ, CB7).

en: A clear, simple UI
eo: Klara, simpla grafika fasado

en: Advanced highlighting and annotation
eo: Alnivela emfazado kaj notado

en: Delete the temporary file
eo: Forigi la provizorajn dosierojn

en: File specifying print settings
eo: Dosiero kiu specifas presilagordojn

en: FILE
eo: DOSIERO

en: File descriptor of input file
eo: Dosiera priskribo de eniga dosiero

en: FD
eo: DP

en: MIME type of input file
eo: MIME-tipo de eniga dosiero

en: TYPE
eo: TIPO

en: File descriptor of print settings file
eo: Dosiera priskribo de presita agorda dosiero

en: GNOME Document Previewer
eo: Dokument-antaŭrigardilo de GNOMEo

en: Select page or search in the outline
eo: Elekti paĝon aŭ serĉi en la skizo

en: Select page
eo: Elekti paĝon

en: Failed to print document
eo: Malsukcesis presi la dokumenton

en: Evince Document Viewer
eo: Evinco Dokumentmontrilo

en: The selected printer “%s” could not be found
eo: La elektita presilo “%s” ne povas esti trovita

en: Evince
eo: Evinco

en: _Print
eo: _Presi

en: Print this document
eo: Presi tiun dokumenton

en: Previous Page
eo: Antaŭa paĝo

en: Next Page
eo: Sekva paĝo

en: Enlarge the document
eo: Pligrandigi la dokumenton

en: Shrink the document
eo: Malpligrandigi la dokumenton

en: Reset zoom and make the page fit in the window
eo: Reagordi zomon kaj adapti la paĝon al la fenestro

en: Document
eo: Dokumento

en: Title:
eo: Titolo:

en: Location:
eo: Loko:

en: Subject:
eo: Temo:

en: Author:
eo: Aŭtoro:

en: Keywords:
eo: Ŝlosilvortoj:

en: Producer:
eo: Produktinto:

en: Creator:
eo: Kreinto:

en: Created:
eo: Kreite:

en: Modified:
eo: Modifite:

en: Number of Pages:
eo: Nombro de paĝoj:

en: Optimized:
eo: Optimumigite:

en: Format:
eo: Formato:

en: Security:
eo: Sekureco:

en: Contains Javascript:
eo: Enhavas JavaScript:

en: Paper Size:
eo: Papergrando:

en: Size:
eo: Grando:

en: %.2f × %.2f inch
eo: %.2f × %.2f colo

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4), second placeholder is the paper size (eg. 297x210 mm)
en: %s, Portrait (%s)
eo: %s, Portreto (%s)

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4), second placeholder is the paper size (eg. 297x210 mm)
en: %s, Landscape (%s)
eo: %s, Pejzaĝo (%s)

en: Unknown
eo: Nekonate

en: Icon:
eo: Piktogramo:

en: Note
eo: Noto

en: Comment
eo: Komento

en: Key
eo: Ŝlosilo

en: Help
eo: Helpo

en: New Paragraph
eo: Nova alineo

en: Paragraph
eo: Alineo

en: Insert
eo: Enmeti

en: Cross
eo: Kruco

en: Circle
eo: Cirklo

en: Markup type:
eo: Markada tipo:

en: Highlight
eo: Emfazi

en: Strike out
eo: Trastreki

en: Underline
eo: Substreki

en: Squiggly
eo: Zigzageta

en: Annotation Properties
eo: Notaj ecoj

en: _Close
eo: _Fermi

en: _Apply
eo: _Apliki

en: Color:
eo: Koloro:

en: Opacity:
eo: Opakeco:

en: Initial window state:
eo: Dekomenca fenstrostato:

en: Open
eo: Malfermi

en: Close
eo: Fermi

note: Translators: an annotation that looks like a "sticky note"
en: Note text
eo: Nota teksto

en: Add text annotation
eo: Aldoni tekstnoton

en: Highlight text
eo: Emfazi tekston

en: Add highlight annotation
eo: Aldoni emfazan tekstnoton

en: _Open Link
eo: Malfermi la ligil_on

en: _Copy Link Address
eo: _Kopii la ligiladreson

en: _Go To
eo: _Iri al

en: Open in New _Window
eo: Malfermi en nova _fenestro

en: _Previous Page
eo: _Antaŭa paĝo

en: _Next Page
eo: _Sekva paĝo

en: _Reload
eo: _Reŝargi

en: Auto_scroll
eo: Aŭtomata _rulumado

en: _Copy
eo: _Kopii

en: Select _All
eo: _Elekti ĉiujn

en: _Save Image As…
eo: Kon_servi la bildon kiel…

en: Copy _Image
eo: Kopii la _bildon

en: _Open Attachment
eo: _Malfermi aldonaĵon

en: _Save Attachment As…
eo: Kon_servi aldonaĵon kiel…

en: Annotation _Properties
eo: Notaj _ecoj

en: R_emove Annotation
eo: F_origi noton

en: _Highlight Selected Text
eo: _Emfazi elektitan tekston

en: Open Containing _Folder
eo: Malfermi enhavantan _dosierujon

en: Navigation
eo: Navigado

en: First Page
eo: Unua paĝo

en: Last Page
eo: Lasta paĝo

en: History
eo: Historio

en: Back
eo: Malantaŭen

en: Forward
eo: Antaŭen

en: Remove Annotation
eo: Forigi noton

en: _Open Bookmark
eo: _Malfermi legosignon

en: _Rename Bookmark
eo: _Alinomi legosignon

en: _Delete Bookmark
eo: _Forigi legosignon

en: Search in the outline…
eo: Serĉi en la skizo…

en: Print this section…
eo: Presi tiun sekcion…

en: Collapse all tree
eo: Disfalti la tutan arbon

en: Expand all tree
eo: Vastigi la tutan arbon

en: Expand all under this element
eo: Vastigi ĉion sub ĉi tiu elemento

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
eo: Tiu dokumento estas ŝlosita kaj nur estos legebla per la ĝusta pasvorto.

en: _Unlock Document
eo: _Malŝlosi dokumenton

en: Font
eo: Tiparo

en: Add bookmark
eo: Aldoni legosignon

en: Remove bookmark
eo: Forigi la legosignon

en: Open…
eo: Malfermi…

en: Open an existing document
eo: Malfermi ekzistan dokumenton

en: Side pane
eo: Flanka panelo

en: Annotate the document
eo: Noti la dokumenton

en: Annotate document
eo: Noti dokumenton

en: File options
eo: Dosieraj opcioj

en: Set zoom level
eo: Agordi zomnivelon

en: Print…
eo: Presi…

en: Fullscreen
eo: Tutekrana reĝimo

en: Send To…
eo: Sendi al…

en: New _Window
eo: Nova _fenestro

en: Open a C_opy
eo: Malfermi _kopion

en: _Save As…
eo: Kon_servi kiel…

en: Present as _Slideshow
eo: Prezenti kiel _lumbilda prezento

en: _Continuous
eo: _Kontinue

en: _Dual
eo: _Duale

en: _Odd Pages Left
eo: _Malpara paĝoj maldekstre

en: Right to Left Document
eo: De dekstre maldekstren-dokumento

en: Ro_tate ⤵
eo: _Turni ⤵

en: Ni_ght Mode
eo: No_kta reĝimo

en: Prop_erties
eo: _Ecoj

en: _Keyboard Shortcuts
eo: _Klavkombinoj

en: _Help
eo: _Helpo

en: _About Document Viewer
eo: _Pri Dokumentmontrilo

en: Select or set the zoom level of the document
eo: Elekti aŭ agordi la zomnivelojn por la dokumento

en: Fit Pa_ge
eo: _Adapti paĝon

en: Fit _Width
eo: Adapti _larĝon

en: _Automatic
eo: _Aŭtomata

en: Password for document %s
eo: Pasvorto por dokumento %s

en: Loading…
eo: Ŝargante…

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
eo: La dokumento “%s” estas ŝlosita kaj bezonas pasvorton por malfermado.

en: Password required
eo: Pasvorto bezonatas

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: _Unlock
eo: _Malŝlosi

en: _Password:
eo: _Pasvorto:

en: Forget password _immediately
eo: _Forgesi pasvorton tuj

en: Remember password until you _log out
eo: Memori la pasvorton ĝis via e_lsalutado

en: Remember _forever
eo: Memori _porĉiame

en: Properties
eo: Atributoj

en: General
eo: Ĝenerale

en: Fonts
eo: Tiparoj

en: Document License
eo: Permesilo de la dokumento

en: Gathering font information… %3d%%
eo: Kolektante tiparinformojn… %3d%%

en: Usage terms
eo: Uzkondiĉoj

en: Text License
eo: Permesilo de la teksto

en: Further Information
eo: Pliaj informoj

en: Document contains no annotations
eo: La dokumento ne enhavas notojn

en: Page %d
eo: Paĝo %d

en: No Comment
eo: Neniu komento

en: Annotations
eo: Notoj

en: A file named “%s” already exists. Do you want to replace it?
eo: Dosiero nomita “%s” jam ekzistas. Ĉu vi volas ĝin anstataŭigi?

en: The file “%s” already exists. Replacing it will overwrite its contents.
eo: La dosiero “%s” jam ekzistas. Anstataŭigi ĝin ankaŭ anstataŭigos ĝian enhavon.

en: _Replace
eo: _Anstataŭigi

en: Attachments
eo: Aldonaĵoj

en: Bookmarks
eo: Legosignoj

en: Layers
eo: Tavoloj

note: Translators: This is the title for the sidebar pane that * shows the Outline or Table of Contents of the document.
en: Outline
eo: Enhavo

en: Thumbnails
eo: Miniaturoj

en: Find a word or phrase in the document
eo: Serĉi vorton aŭ frazon en la dokumento

en: Search not available for this document
eo: Serĉo ne disponeblas por ĉi tiu dokumento

en: Supported Image Files
eo: Subtenataj bildaj dosieroj

en: The document contains no pages
eo: Tiu dokumento ne enhavas paĝojn

en: The document contains only empty pages
eo: La dokumento enhavas nur malplenajn paĝojn

en: Unable to open document “%s”.
eo: Ne eblis malfermi la dokumenton “%s”.

en: Loading document from “%s”
eo: Ŝargante dokumenton de “%s”

en: C_ancel
eo: N_uligi

en: Downloading document (%d%%)
eo: Elŝutante la dokumenton (%d%%)

en: Failed to load remote file.
eo: Elŝuto de fora dosiero fiaskis.

en: Reloading document from %s
eo: Reŝargi la dokumenton de %s

en: Failed to reload document.
eo: Malsukcesis reŝargi dokumenton.

en: Open Document
eo: Malfermi dokumenton

en: _Open
eo: _Malfermi

en: Saving document to %s
eo: Konservas la dokumenton al %s

en: Saving attachment to %s
eo: Konservi aldonaĵon al %s

en: Saving image to %s
eo: Konservi la bildon al %s

en: The file could not be saved as “%s”.
eo: Ne eblas konservi la dosieron kiel “%s”.

en: Uploading document (%d%%)
eo: Alŝuti dokumenton (%d%%)

en: Uploading attachment (%d%%)
eo: Alŝutante aldonaĵon (%d%%)

en: Uploading image (%d%%)
eo: Alŝutante bildon (%d%%)

en: Save As…
eo: Konservi kiel…

en: _Save
eo: Kon_servi

en: Could not send current document
eo: Ne eblis sendi aktualan dokumenton

en: %d pending job in queue | %d pending jobs in queue
eo[0]: %d okazota tasko en la atendovico
eo[1]: %d okazotaj taskoj en la atendovico

en: Printing job “%s”
eo: Prestasko “%s”

en: Document contains form fields that have been filled out.
eo: Dokumento enhavas formularajn plenigitajn kampojn.

en: Document contains new or modified annotations.
eo: Dokomento enhavas novajn aŭ modifitajn notojn.

en: Reload document “%s”?
eo: Reŝargi dokumenton “%s”?

en: If you reload the document, changes will be permanently lost.
eo: Se vi reŝargas la dokumenton, ŝanĝoj daŭre perdiĝos.

en: _No
eo: _Ne

en: Save a copy of document “%s” before closing?
eo: Ĉu konservi kopion de dokumento “%s” antaŭ fermo?

en: If you don’t save a copy, changes will be permanently lost.
eo: Se vi ne konservas kopion, ŝanĝoj daŭre perdiĝos.

en: Close _without Saving
eo: Fermi _sen konservado

en: Save a _Copy
eo: Konservi _kopion

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
eo: Ĉu atendi ĝis la fino de la prestasko “%s” antaŭ fermo?

note: TRANS: the singular form is not really used as n_print_jobs > 1 but some languages distinguish between different plurals forms, so the ngettext is needed.
en: There is %d print job active. Wait until print finishes before closing? | There are %d print jobs active. Wait until print finishes before closing?
eo[0]: Estas %d aktiva prestasko. Ĉu atendi ĝis la fino de la presado antaŭ fermo?
eo[1]: Estas %d aktivaj prestaskoj. Ĉu atendi ĝis la fino de la presado antaŭ fermo?

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
eo: Se vi fermos la fenestron, okazontaj prestaskoj ne estos presotaj.

en: Cancel _print and Close
eo: Nuligi _presadon kaj eliri

en: Close _after Printing
eo: Fermi _post presado

en: © 1996–2022 The Evince document viewer authors
eo: © 1996-2022 La aŭtoroj de Evinco

en: Evince is a simple document viewer for GNOME
eo: Evinco estas simpla dokumentovidigilo por GNOME

en: Running in presentation mode
eo: Lanĉante prezentaĵe

en: The attachment could not be saved.
eo: Ne eblis konservi la aldonaĵon.

en: Enable caret navigation?
eo: Ĉu ebligi kursoran navigadon?

en: _Enable
eo: _Ebligi

en: Pressing F7 turns the caret navigation on or off. This feature places a moveable cursor in text pages, allowing you to move around and select text with your keyboard. Do you want to enable the caret navigation?
eo: Premante F7 oni en- aŭ elŝaltas la tajpmontrilan navigadon. Tiu ĉi trajto metas moveblan kursoron en teksta paĝoj, permesante vin movi ĉirkaŭe kaj elekti tekston per via klavaro. Ĉu vi volas enŝalti tajpmontrilan navigadon?

en: Don’t show this message again
eo: Ne montri ĉi tiun mesagon denove

en: Security alert: this document has been prevented from opening the file “%s”
eo: Sekureca atentigo: ĉi tiu dokumento estis malhelpita malfermi la dosieron “%s”

en: Unable to open external link
eo: Malsukcesis malfermi eksteran ligilon

en: Couldn’t find appropriate format to save image
eo: Ne eblas trovi taŭgan aranĝon per kiu konservi la bildon

en: The image could not be saved.
eo: Ne eblas konservi la bildon.

en: Save Image
eo: Konservi la bildon

en: Unable to open attachment
eo: Malsukcesis malfermi la aldonaĵon

en: Save Attachment
eo: Konservi aldonaĵon

en: Recent Documents
eo: Lastatempaj dokumentoj

en: Password Required
eo: Pasvorto necesas

[ctx: shortcut window]
en: Opening, closing, saving and printing
eo: Malfermado, fermado, konservado kaj presado

[ctx: shortcut window]
en: Open a document
eo: Malfermi dokumenton

[ctx: shortcut window]
en: Open a copy of the current document
eo: Malfermi kopion de la aktuala dokumento

[ctx: shortcut window]
en: Save a copy of the current document
eo: Konservi kopion de la aktuala dokumento

[ctx: shortcut window]
en: Print the current document
eo: Presi la aktualan dokumenton

[ctx: shortcut window]
en: Close the current document window
eo: Fermi la aktualan dokumentan fenestron

[ctx: shortcut window]
en: Reload the document
eo: Reŝargi la dokumenton

[ctx: shortcut window]
en: Window
eo: Fenestro

[ctx: shortcut window]
en: Toggle fullscreen
eo: Baskuligi tutekranreĝimon

[ctx: shortcut window]
en: Enter presentation mode
eo: Enigi prezentan reĝimon

[ctx: shortcut window]
en: Toggle sidebar
eo: Baskuligi flankan breton

[ctx: shortcut window]
en: Toggle caret navigation
eo: Baskuligi tajpmontrilan navigadon

[ctx: shortcut window]
en: Selecting and copying text
eo: Elektado kaj kopiade de teksto

[ctx: shortcut window]
en: Copy highlighted text
eo: Kopii emfazitan tekston

[ctx: shortcut window]
en: Select all the text in a document
eo: Elekti ĉiun tekston en la dokumenton

[ctx: shortcut window]
en: Rotating and zooming
eo: Turni kaj zomi

[ctx: shortcut window]
en: Rotate the page 90 degrees counter-clockwise
eo: Turni la paĝon 90 gradojn maldekstrume

[ctx: shortcut window]
en: Rotate the page 90 degrees clockwise
eo: Turni la paĝon 90 gradojn dekstrume

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
eo: Zomi

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
eo: Malzomi

[ctx: shortcut window]
en: Zoom 1∶1
eo: Zomi je 1:1

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in (alternative)
eo: Zomi (alternativo)

[ctx: shortcut window]
en: Fit page
eo: Adapti paĝon

[ctx: shortcut window]
en: Fit width
eo: Adapti larĝon

[ctx: shortcut window]
en: Automatic zoom
eo: Aŭtomata zomo

[ctx: shortcut window]
en: Moving around the document
eo: Movi tra la dokumento

[ctx: shortcut window]
en: Move around a page
eo: Movi tra la paĝo

[ctx: shortcut window]
en: Move up/down a page several lines at a time
eo: Movi supren/malsupren en paĝo po kelkaj linioj

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page
eo: Iri al antaŭa paĝo

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page
eo: Iri al sekva paĝo

[ctx: shortcut window]
en: Go to page number
eo: Iri al paĝonumero

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page (fast)
eo: Iri al la antaŭa paĝo (rapide)

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page (fast)
eo: Iri al la sekva paĝo (rapide)

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page visited
eo: Iri al la antaŭa vizitita paĝo

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page visited
eo: Iri al la sekva vizitita paĝo

[ctx: shortcut window]
en: Go to the beginning/end of a page
eo: Iri al la komenco/fino de paĝo

[ctx: shortcut window]
en: Go to the beginning of the document
eo: Iri al la komenco de la dokumento

[ctx: shortcut window]
en: Go to the end of the document
eo: Iri al la fino de la dokumento

[ctx: shortcut window]
en: Document view and handling
eo: Montri kaj redakti dokumentojn

[ctx: shortcut window]
en: Add bookmark
eo: Aldoni legosignon

[ctx: shortcut window]
en: Remove bookmark
eo: Forigi la legosignon

[ctx: shortcut window]
en: Toggle night mode
eo: Baskuligi noktan reĝimon

[ctx: shortcut window]
en: Toggle continuous scrolling
eo: Baskuligi seninterrompan rulumadon

[ctx: shortcut window]
en: Toggle dual page
eo: Baskuligi dupaĝan reĝimon

[ctx: shortcut window]
en: Toggle odd pages left
eo: Baskuligi neparajn paĝojn maldekstren

[ctx: shortcut window]
en: Document properties
eo: Ecoj de dokumento

[ctx: shortcut window]
en: Add a post-it like note
eo: Aldoni afiŝon kiel noton

[ctx: shortcut window]
en: Highlight text
eo: Emfazi tekston

[ctx: shortcut window]
en: Finding text
eo: Serĉi tekston

[ctx: shortcut window]
en: Show the search bar
eo: Montri la serĉbreton

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next search result
eo: Iri al la sekva serĉrezulto

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous search result
eo: Iri al la antaŭa serĉrezulto

[ctx: shortcut window]
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: shortcut window]
en: Show help
eo: Montri helpon

[ctx: shortcut window]
en: Toggle primary menu
eo: Baskuligi la ĉefan menuon

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
eo: Klavkombinoj

[ctx: shortcut window]
en: Close window
eo: Fermi la fenestron

[ctx: shortcut window]
en: Presentation mode
eo: Prezenta reĝimo

[ctx: shortcut window]
en: Toggle black screen
eo: Baskuligi nigran ekranon

[ctx: shortcut window]
en: Toggle white screen
eo: Baskuligi blankan ekranon

[ctx: shortcut window]
en: Touchpad gestures
eo: Tuŝplataj gestoj

en: GNOME Document Viewer
eo: GNOME Dokumentmontrilo

en: Open a new window.
eo: Malfermi novan fenestron.

en: The page label of the document to display.
eo: La montrenda paĝ-etikedo de la dokumento.

en: PAGE
eo: PAĜO

en: The page number of the document to display.
eo: La montrenda paĝnumero de la dokumento.

en: NUMBER
eo: NUMERO

en: Named destination to display.
eo: Nomo de montrenda celloko.

en: DEST
eo: CELLOKO

en: Run evince in fullscreen mode
eo: Ruli Evincon tutekrane

en: Run evince in presentation mode
eo: Ruli Evincon prezentaĵe

en: Run evince as a previewer
eo: Lanĉi Evincon kiel antaŭrigardilo

en: The word or phrase to find in the document
eo: La vorto aŭ frazo por trovi en la dokumento

en: STRING
eo: SIGNOĈENO

en: [FILE…]
eo: [DOSIERO…]
