Evince - en to sr translation catalogue (429 entries)

en: File is corrupted
sr: Datoteka je oštećena

en: Archive is encrypted
sr: Arhiva je šifrovana

en: No supported images in archive
sr: Nema podržanih slika u arhivi

en: No files in archive
sr: Nema datoteka u arhivi

en: Not a comic book MIME type: %s
sr: Ovo nije MIME vrsta stripa: %s

en: libarchive lacks support for this comic book’s compression, please contact your distributor
sr: Biblioteci „libarchive“ nedostaje podrška za sažimanje ovog stripa, obratite se vašem dostavljaču

en: Can not get local path for archive
sr: Ne mogu da dobavim mesnu putanju za arhivu

en: Comic Books
sr: Stripovi

en: Adds support for reading comic books
sr: Dodajte podršku za čitanje stripova

en: DjVu document has incorrect format
sr: DjVu dokument ima neispravan oblik

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
sr: Dokument je sastavljen iz nekoliko datoteka. Ne mogu da pristupim jednoj ili više od ovih datoteka.

en: DjVu Documents
sr: DjVu dokumenti

en: Adds support for reading DjVu documents
sr: Dodajte podršku za čitanje DjVu dokumenata

en: DVI document has incorrect format
sr: DVI dokument ima neispravan oblik

en: DVI Documents
sr: DVI dokumenti

en: Adds support for reading DVI documents
sr: Dodajte podršku za čitanje DVI dokumenata

en: PDF Documents
sr: PDF dokumenti

en: Adds support for reading PDF Documents
sr: Dodajte podršku za čitanje PDF dokumenata

note: translators: this is the document security state
en: Yes
sr: Da

note: translators: this is the document security state
en: No
sr: Ne

en: Unknown font type
sr: Nepoznata vrsta slovnog lika

en: This document contains non-embedded fonts that are not from the PDF Standard 14 fonts. If the substitute fonts selected by fontconfig are not the same as the fonts used to create the PDF, the rendering may not be correct.
sr: Ovaj dokument sadrži neugnježdene slovne likove koji nisu iz slovnih likova PDF standarda 14. Ako zamenski slovni likovi koje izabere podešavač slovnih likova (fontconfig) nisu isti kao slovni likovi koji su korišćeni za stvaranje PDF-a, ispisivanje može biti pogrešno.

en: All fonts are either standard or embedded.
sr: Svi slovni likovi su standardni ili ugnježdeni.

en: No name
sr: Bez naziva

note: translators: When a font type does not have encoding information or it is unknown.  Example: Encoding: None translators: Value for 'Page Scaling:' to not scale the document pages on printing translators: This is used when a document property does not have a value.  Examples: Author: None Keywords: N
en: None
sr: Ništa

en: Embedded subset
sr: Ugnježdeni podskup

en: Embedded
sr: Ugnježden

en: Not embedded
sr: Nije ugnježden

note: Translators: string starting with a space * because it is directly appended to the font * type. Example: * "Type 1 (One of the Standard 14 Fonts)"
en:  (One of the Standard 14 Fonts)
sr:  (Jedan od slovnih likova Standardni 14)

note: Translators: string starting with a space * because it is directly appended to the font * type. Example: * "TrueType (Not one of the Standard 14 Fonts)"
en:  (Not one of the Standard 14 Fonts)
sr:  (Ni jedan od slovnih likova Standardni 14)

note: Translators: string is a concatenation of previous * translated strings to indicate the fonts properties * in a PDF document. * * Example: * Type 1 (One of the standard 14 Fonts) * Not embedded * Substituting with TeXGyreTermes-Regular * (/usr/share/textmf/.../texgyretermes-regular.otf)
en: %s%s
    Encoding: %s
    %s
    Substituting with <b>%s</b>
    (%s)
sr: %s%s
    Kodni raspored: %s
    %s
    Zamenjujem sa <b>%s</b>
    (%s)

note: Translators: string is a concatenation of previous * translated strings to indicate the fonts properties * in a PDF document. * * Example: * TrueType (CID) * Encoding: Custom * Embedded subset
en: %s%s
    Encoding: %s
    %s
sr: %s%s
    Kodni raspored: %s
    %s

en: PostScript Documents
sr: Post skript dokumenti

en: Adds support for reading PostScript documents
sr: Dodajte podršku za čitanje Post skript dokumenata

en: Failed to load document “%s”
sr: Ne mogu da otvorim dokument „%s“

en: Failed to save document “%s”
sr: Ne mogu da sačuvam dokument „%s“

en: TIFF Documents
sr: TIFF dokumenti

en: Adds support for reading TIFF documents
sr: Dodajte podršku za čitanje TIFF dokumenata

en: Invalid document
sr: Neispravan dokument

en: XPS Documents
sr: IksPS dokumenti

en: Adds support for reading XPS documents
sr: Dodajte podršku za čitanje IksPS dokumenata

note: Manually set name and icon
en: Document Viewer
sr: Pregledač dokumenata

en: View multi-page documents
sr: Pregledajte višestranične dokumente

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: pdf;ps;postscript;dvi;xps;djvu;tiff;document;presentation;viewer;evince;
sr: pdf;ps;postscript;dvi;xps;djvu;tiff;document;presentation;viewer;evince;pdf;ps;post-skript;dvi;iksps;dežavi;tiff;dokument;prezentacija;prikazivanje;evins;dokument;prezentacija;prikazivanje;evins;

en: New Window
sr: Novi prozor

en: Override document restrictions
sr: Prevazilazi ograničenja dokumenta

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
sr: Prevazilazi ograničenja koja dokument sadrži, kao što je zabrana umnožavanja ili štampanja.

en: Automatically reload the document
sr: Sam ponovo učitava dokument

en: The document is automatically reloaded on file change.
sr: Dokument biva sam ponovo učitan prilikom izmene datoteke.

en: The URI of the directory last used to open or save a document
sr: Putanja poslednjeg direktorijuma korišćenog za otvaranje ili čuvanje dokumanta

en: The URI of the directory last used to save a picture
sr: Putanja poslednjeg direktorijuma korišćenog za čuvanje slike

en: Page cache size in MiB
sr: Veličina ostave stranice u MiB

en: The maximum size that will be used to cache rendered pages, limits maximum zoom level.
sr: Najveća veličina koja će biti korišćena za smeštaj iscrtanih stranica, ograničavajući najveći nivo uveličanja.

en: Show a dialog to confirm that the user wants to activate the caret navigation.
sr: Prikazuje prozorče za potvrđivanje da korisnik želi da pokrene kretanje umetkom.

en: Allow links to change the zoom level.
sr: Omogućava vezama da izmnene nivo uveličanja.

en: Check spelling when writing annotation notes or filling text forms.
sr: Omogućava proveru pravopisa tokom pisanja zabeleški ili popunjavanja tekstualnih formi.

en: Show a side bar next to the document to help navigate the document.
sr: Prikazuje bočnu površ pored dokumenta za pomoć pri navigaciju kroz dokument.

en: Set the default zoom level to display a document.
sr: Podesite podrazumevani nivo uveličanja za dokument

en: Display the document as a continuous stream of pages instead of page at a time.
sr: Prikazuje dokument kao neprekidan niz stranica umesto prikaza stranu po stranu.

en: Show two pages side by side.
sr: Prikažite dve stranice uporedno.

en: Show the first page (odd page) on the left (when displaying two pages side by side)
sr: Prikazuje prvu stranu (neparnu) levo (kod uporednog prikaza stranica)

en: Document viewer for popular document formats
sr: Pregledač dokumenata za popularne zapise dokumenata

en: A document viewer for the GNOME desktop. You can view, search or annotate documents in many different formats.
sr: Pregledač dokumenata za Gnom. Možete gledati, pretraživati ili obeležavati sadržaj dokumenata raznih formata.

en: Evince supports documents in: PDF, PS, EPS, XPS, DjVu, TIFF, DVI (with SyncTeX), and Comic Books archives (CBR, CBT, CBZ, CB7).
sr: Pregledač dokumenata podržava dokumente u formatima PDF, PS, EPS, IksPS, DjVu, TIFF, DVI (sa SinkTeKSom), i arhive stripova (CBR, CBT, CBZ, CB7).

en: A clear, simple UI
sr: Jednostavno, pregledno grafičko sučelje

en: Advanced highlighting and annotation
sr: Napredno isticanje i obeleživanje

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
sr: Gnomov projekat

en: Print Preview
sr: Pretpregled štampe

en: Preview before printing
sr: Pregled pre štampanja

en: Couldn’t save attachment “%s”: %s
sr: Ne mogu da sačuvam prilog „%s“: %s

en: Couldn’t open attachment “%s”: %s
sr: Ne mogu da otvorim prilog „%s“: %s

en: Couldn’t open attachment “%s”
sr: Ne mogu da otvorim prilog „%s“

en: File type %s (%s) is not supported
sr: Vrsta datoteke %s (%s) nije podržana

en: Unknown MIME Type
sr: Nepoznata MIME vrsta

en: All Documents
sr: Svi dokumenti

en: All Files
sr: Sve datoteke

en: Failed to create a temporary file: %s
sr: Nisam uspeo da napravim privremenu datoteku: %s

en: Failed to create a temporary directory: %s
sr: Nisam uspeo da napravim privremeni direktorijum: %s

en: This work is in the Public Domain
sr: Ovaj rad je u javnom domenu

en: (%d of %d)
sr: (%d od %d)

en: of %d
sr: od %d

en: Page %s
sr: Stranica %s

en: Not found, click to change search options
sr: Nije pronađeno, kliknite za više opcija

en: Search options
sr: Opcije za pretragu

en: _Whole Words Only
sr: Samo cele _reči

en: C_ase Sensitive
sr: Razlikuj _veličinu slova

en: Find previous occurrence of the search string
sr: Pronađite prethodan izraz u nizu za pretraživanje

en: Find next occurrence of the search string
sr: Pronađite sledeći izraz u nizu za pretraživanje

en: Failed to render page %d: %s
sr: Nisam uspeo da iscrtam %d. stranicu: %s

en: Failed to render page %d
sr: Nisam uspeo da iscrtam %d. stranicu

en: Failed to create thumbnail for page %d
sr: Nisam uspeo da napravim sličicu za %d. stranicu

en: Failed to print page %d: %s
sr: Nisam uspeo da odštampam stranicu %d: %s

note: Initial state
en: Preparing preview…
sr: Pripremam pregled…

en: Finishing…
sr: Završavam…

en: Generating preview: page %d of %d
sr: Stvaram pregled: stranica br. %d od %d

note: Initial state
en: Preparing to print…
sr: Pripremam za štampu…

en: Printing page %d of %d…
sr: Štampam %d. stranicu od %d…

en: Your print range selection does not include any pages
sr: Zadati opseg za štampu ne sadrži ni jednu stranicu

note: translators: Title of the print dialog
en: Print
sr: Štampaj

en: Requested format is not supported by this printer.
sr: Ovaj štampač ne podržava zahtevani zapis.

en: Invalid page selection
sr: Neispravan opseg stranica

en: Warning
sr: Upozorenje

en: Page Scaling:
sr: Razvuci stranicu:

en: Shrink to Printable Area
sr: Skupi na oblast za štampu

en: Fit to Printable Area
sr: Uklopi u oblast za štampu

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • “None”: No page scaling is performed.
    
    • “Shrink to Printable Area”: Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • “Fit to Printable Area”: Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
sr: Razvlači stranice dokumenta tako da se uklope u izabranu stranicu štampača. Izaberite jedno od priloženih:
    
    • „Ništa“: Ne razvlači stranice dokumenta.
    
    • „Umanji na oblast za štampu“: Umanjuje stranice dokumenta koje su veće od oblasti za štampu tako da se uklope na papir štampača.
    
    • „Uklopi u oblast za štampu“: Smanjuje ili povećava stranice dokumenta tako da se uklope na papir štampača.

en: Auto Rotate and Center
sr: Sam rotiraj i centriraj

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
sr: Okrenite svaku stranicu štampača, tako da bude ista onoj unutar dokumenta i postavlja stranice dokumenta na sredinu papira za štampu.

en: Select page size using document page size
sr: Odredi veličinu stranice na osnovu dokumenta

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
sr: Postavlja veličinu svake odštampane stranice na veličinu stranice u dokumentu.

en: Draw border around pages
sr: Crta ivicu oko stranica

en: When enabled, a border will be drawn around each page.
sr: Kada je uključeno, ivica će biti iscrtana oko svake stranice.

en: Page Handling
sr: Rad sa stranicama

en: Scroll Up
sr: Klizaj na gore

en: Scroll Down
sr: Klizaj na dole

en: Scroll View Up
sr: Klizaj jedan ekran gore

en: Scroll View Down
sr: Klizaj jedan ekran dole

en: Document View
sr: Pregled dokumenta

en: Go to first page
sr: Idite na prvu stranu

en: Go to previous page
sr: Idite na prethodnu stranu

en: Go to next page
sr: Idite na sledeću stranu

en: Go to last page
sr: Idite na poslednju stranu

en: Go to page
sr: Idite na stranu

en: Find
sr: Traži

en: Go to page %s
sr: Idi na stranu %s

en: Go to %s on file “%s”
sr: Idi na %s datoteke „%s“

en: Go to file “%s”
sr: Idi na datoteku „%s“

en: Launch %s
sr: Pokreni %s

en: Reset form
sr: Povrati obrazac

en: Jump to page:
sr: Skoči na stranu:

en: End of presentation. Press Esc or click to exit.
sr: Kraj prezentacije. Pritisnite Esc za izlazak.

en: Delete the temporary file
sr: Obriši privremenu datoteku

en: File specifying print settings
sr: Datoteka koja navodi podešavanja štampanja

en: FILE
sr: DATOTEKA

en: File descriptor of input file
sr: Opisivač ulazne datoteke

en: FD
sr: OPISNIK

en: MIME type of input file
sr: MIME vrsta ulazne datoteke

en: TYPE
sr: VRSTA

en: File descriptor of print settings file
sr: Opisnik datoteke podešavanja štampanja

en: GNOME Document Previewer
sr: Gnomov pregledač dokumenata

en: Select page or search in the outline
sr: Izaberite stranicu ili potražite u indeksu

en: Select page
sr: Izaberi stranicu

en: Failed to print document
sr: Nisam uspeo da odštampam dokument

en: Evince Document Viewer
sr: Evins pregledač dokumenata

en: The selected printer “%s” could not be found
sr: Ne mogu da pronađem štampač „%s“

en: Evince
sr: Evins

en: _Print
sr: Štam_paj

en: Print this document
sr: Odštampajte ovaj dokument

en: Previous Page
sr: Prethodna stranica

en: Next Page
sr: Sledeća stranica

en: Enlarge the document
sr: Uvećajte dokument

en: Shrink the document
sr: Umanjite dokument

en: Reset zoom and make the page fit in the window
sr: Vrati podrazumevano stanje uvećanosti i raširi stranicu unutar prozora

en: Document
sr: Dokument

en: Title:
sr: Naslov:

en: Location:
sr: Mesto:

en: Subject:
sr: Tema:

en: Author:
sr: Autor:

en: Keywords:
sr: Ključne reči:

en: Producer:
sr: Proizvođač:

en: Creator:
sr: Stvaralac:

en: Created:
sr: Napravljen:

en: Modified:
sr: Izmenjen:

en: Number of Pages:
sr: Broj stranica:

en: Optimized:
sr: Prilagođen:

en: Format:
sr: Oblik:

en: Security:
sr: Bezbednost:

en: Contains Javascript:
sr: Sadrži Java skriptu:

en: Paper Size:
sr: Veličina papira:

en: Size:
sr: Veličina:

en: %.2f × %.2f inch
sr: %.2f × %.2f inča

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4), second placeholder is the paper size (eg. 297x210 mm)
en: %s, Portrait (%s)
sr: %s, Uspravno (%s)

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4), second placeholder is the paper size (eg. 297x210 mm)
en: %s, Landscape (%s)
sr: %s, Položeno (%s)

en: Unknown
sr: Nepoznato

en: Icon:
sr: Ikonica:

en: Note
sr: Beleška

en: Comment
sr: Napomena

en: Key
sr: Ključ

en: Help
sr: Pomoć

en: New Paragraph
sr: Novi pasus

en: Paragraph
sr: Pasus

en: Insert
sr: Umetni

en: Cross
sr: Krstić

en: Circle
sr: Krug

en: Markup type:
sr: Vrsta označavanja:

en: Highlight
sr: Istaknuto

en: Strike out
sr: Precrtano

en: Underline
sr: Podvučeno

en: Squiggly
sr: Izobličeno

en: Annotation Properties
sr: Osobine zabeleške

en: _Close
sr: _Zatvori

en: _Apply
sr: Pri_meni

en: Color:
sr: Boja:

en: Opacity:
sr: Neprozirnost:

en: Initial window state:
sr: Početno stanje prozora:

en: Open
sr: Otvoren

en: Close
sr: Zatvoren

note: Translators: an annotation that looks like a "sticky note"
en: Note text
sr: Tekst beleške

en: Add text annotation
sr: Dodaj zabelešku

en: Highlight text
sr: Istaknuti tekst

en: Add highlight annotation
sr: Dodaj zabelešku u boji

en: _Open Link
sr: Otvori _vezu

en: _Copy Link Address
sr: _Kopiraj adresu veze

en: _Go To
sr: _Idi na

en: Open in New _Window
sr: Otvori u novom _prozoru

en: _Previous Page
sr: _Prethodna strana

en: _Next Page
sr: _Sledeća strana

en: _Reload
sr: _Osveži

en: Auto_scroll
sr: Samostalno _pomeraj

en: _Copy
sr: _Kopiraj

en: Select _All
sr: Izaberi _sve

en: _Save Image As…
sr: Sačuvaj sliku _kao…

en: Copy _Image
sr: Kopiraj _sliku

en: _Open Attachment
sr: _Otvori prilog

en: _Save Attachment As…
sr: _Sačuvaj prilog kao…

en: Annotation _Properties
sr: Osobine zabeleške

en: R_emove Annotation
sr: Ukloni zab_elešku

en: _Highlight Selected Text
sr: _Istakni izabrani tekst

en: Open Containing _Folder
sr: Otvori _sadržajnu fasciklu

en: Navigation
sr: Navigacija

en: First Page
sr: Prva stranica

en: Last Page
sr: Poslednja stranica

en: History
sr: Istorijat

en: Back
sr: Nazad

en: Forward
sr: Napred

en: Remove Annotation
sr: Ukloni zabeleške

en: _Open Bookmark
sr: _Otvori obeleživač

en: _Rename Bookmark
sr: _Preimenuj obeleživač

en: _Delete Bookmark
sr: O_briši obeleživač

en: Search in the outline…
sr: Potražite u indeksu…

en: Print this section…
sr: Odštampajte ovaj odeljak…

en: Collapse all tree
sr: Skupi sva stabla

en: Expand all tree
sr: Raširi sva stabla

en: Expand all under this element
sr: Raširi sve ispod ovog deka

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
sr: Ovaj dokument je zaključan i može se pročitati jedino uz unos ispravne lozinke.

en: _Unlock Document
sr: _Otključaj dokument

en: Font
sr: Slovni lik

en: Add bookmark
sr: Dodaj obeleživač

en: Remove bookmark
sr: Ukloni obeleživač

en: Open…
sr: Otvori…

en: Open an existing document
sr: Otvorite postojeći dokument

en: Side pane
sr: Bočna površ

en: Annotate the document
sr: Dodaj zabeleške u dokument

en: Annotate document
sr: Dodaj zabeleške u dokument

en: File options
sr: Opcije datoteke

en: Set zoom level
sr: Podesi nivo uveličanja

en: Print…
sr: Štampaj…

en: Fullscreen
sr: Ceo ekran

en: Send To…
sr: Pošalji u…

en: New _Window
sr: Novi _prozor

en: Open a C_opy
sr: Otvori k_opiju

en: _Save As…
sr: _Sačuvaj kao…

en: Present as _Slideshow
sr: Prikaži kao pokretni prika_z

en: _Continuous
sr: _Neprekidno

en: _Dual
sr: Po _dve

en: _Odd Pages Left
sr: _Neparne stranice s leva

en: Right to Left Document
sr: Sa desna na levo dokument

en: Ro_tate ⤵
sr: Zaokreni ⤵

en: Ni_ght Mode
sr: Noćni reži_m

en: Prop_erties
sr: Osobin_e

en: _Keyboard Shortcuts
sr: _Prečice tastature

en: _Help
sr: Po_moć

en: _About Document Viewer
sr: _O Pregledaču dokumenata

en: Select or set the zoom level of the document
sr: Izaberite ili podesite nivo uveličanja za dokument

en: Fit Pa_ge
sr: Ispuni _stranicu

en: Fit _Width
sr: Uklopi _širinu

en: _Automatic
sr: _Samostalno

en: Password for document %s
sr: Lozinka za dokument „%s“

en: Loading…
sr: Učitavam…

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
sr: Dokument „%s“ je zaključan i neophodna je lozinka da biste mogli da ga otvorite.

en: Password required
sr: Potrebna je lozinka

en: _Cancel
sr: Ot_kaži

en: _Unlock
sr: Otklj_učaj

en: _Password:
sr: _Lozinka:

en: Forget password _immediately
sr: _Odmah zaboravi lozinku

en: Remember password until you _log out
sr: Zapamti lozinku do _odjavljivanja

en: Remember _forever
sr: Zapamti _zauvek

en: Properties
sr: Osobine

en: General
sr: Opšte

en: Fonts
sr: Slovni likovi

en: Document License
sr: Licenca dokumenata

en: Gathering font information… %3d%%
sr: Prikupljam podatke o slovnom liku… %3d%%

en: Usage terms
sr: Uslovi korišćenja

en: Text License
sr: Tekst licence

en: Further Information
sr: Još podataka

en: Document contains no annotations
sr: Dokument ne sadrži zabeleške

en: Page %d
sr: Stranica %d

en: No Comment
sr: Nema komentara

en: Annotations
sr: Zabeleške

en: A file named “%s” already exists. Do you want to replace it?
sr: Datoteka pod nazivom „%s“ već postoji.  Da li želite da je zamenite?

en: The file “%s” already exists. Replacing it will overwrite its contents.
sr: Datoteka već postoji u „%s“.  Ukoliko je zamenite prepisaćete njen sadržaj.

en: _Replace
sr: _Zameni

en: Attachments
sr: Prilozi

en: Bookmarks
sr: Obeleživači

en: Layers
sr: Slojevi

note: Translators: This is the title for the sidebar pane that * shows the Outline or Table of Contents of the document.
en: Outline
sr: Kontura

en: Thumbnails
sr: Umanjeni prikazi

en: Find a word or phrase in the document
sr: Pronađite reč ili izraz u dokumentu

en: Search not available for this document
sr: Pretraga za ovaj dokument nije dostupna

en: Supported Image Files
sr: Podržane datoteke slika

en: The document contains no pages
sr: Dokument ne sadrži stranice

en: The document contains only empty pages
sr: Dokument sadrži samo prazne stranice

en: Unable to open document “%s”.
sr: Ne mogu da otvorim dokument „%s“.

en: Loading document from “%s”
sr: Učitavam dokument iz „%s“

en: C_ancel
sr: O_tkaži

en: Downloading document (%d%%)
sr: Preuzimam dokument (%d%%)

en: Failed to load remote file.
sr: Ne mogu da učitam udaljenu datoteku.

en: Reloading document from %s
sr: Iznova učitavam dokument iz %s

en: Failed to reload document.
sr: Ne mogu ponovo da učitam dokument.

en: Open Document
sr: Otvori dokument

en: _Open
sr: Ot_vori

en: Saving document to %s
sr: Čuvam dokument u %s

en: Saving attachment to %s
sr: Čuvam prilog u %s

en: Saving image to %s
sr: Čuvam sliku u %s

en: The file could not be saved as “%s”.
sr: Datoteka nije mogla biti sačuvana kao „%s“.

en: Uploading document (%d%%)
sr: Šaljem dokument (%d%%)

en: Uploading attachment (%d%%)
sr: Šaljem prilog (%d%%)

en: Uploading image (%d%%)
sr: Šaljem sliku (%d%%)

en: Save As…
sr: Sačuvaj kao…

en: _Save
sr: _Sačuvaj

en: Could not send current document
sr: Ne mogu da pošaljem tekući dokument

en: %d pending job in queue | %d pending jobs in queue
sr[0]: %d zaduženje čeka u zakazanim
sr[1]: %d zaduženja čekaju u zakazanim
sr[2]: %d zaduženja čekaju u zakazanim
sr[3]: Jedno zaduženje čeka u zakazanim

en: Printing job “%s”
sr: Štampam zaduženje „%s“

en: Document contains form fields that have been filled out.
sr: Dokument sadrži obrazac sa poljima koja su popunjena.

en: Document contains new or modified annotations.
sr: Dokument sadrži nove ili izmenjene zabeleške.

en: Reload document “%s”?
sr: Da ponovo učitam dokument „%s“?

en: If you reload the document, changes will be permanently lost.
sr: Ako ponovo učitate dokument, izmene će biti trajno izgubljene.

en: _No
sr: _Ne

en: Save a copy of document “%s” before closing?
sr: Da sačuvam primerak dokumenta „%s“ pre zatvaranja?

en: If you don’t save a copy, changes will be permanently lost.
sr: Ukoliko ne sačuvate kopiju, izmene će biti trajno izgubljene.

en: Close _without Saving
sr: Zatvori _bez čuvanja

en: Save a _Copy
sr: _Sačuvaj primerak

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
sr: Da sačekam dok se ne odštampa zaduženje „%s“ pre zatvaranja?

note: TRANS: the singular form is not really used as n_print_jobs > 1 but some languages distinguish between different plurals forms, so the ngettext is needed.
en: There is %d print job active. Wait until print finishes before closing? | There are %d print jobs active. Wait until print finishes before closing?
sr[0]: Imate %d aktivno zaduženje za štampu. Da sačekam dok se ne završi štampanje pre zatvaranja?
sr[1]: Imate %d aktivna zaduženja za štampu. Da sačekam dok se ne završe štampanja pre zatvaranja?
sr[2]: Imate %d aktivnih zaduženja za štampu. Da sačekam dok se ne završe štampanja pre zatvaranja?
sr[3]: Imate jedno aktivno zaduženje za štampu. Da sačekam dok se ne završi štampanje pre zatvaranja?

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
sr: Ukoliko zatvorite prozor, zaduženja koja su na čekanju neće biti odštampana.

en: Cancel _print and Close
sr: Prekini štampanje i _zatvori

en: Close _after Printing
sr: Zatvori _nakon štampe

en: © 1996–2023 The Evince document viewer authors
sr: © 1996-2023 Tvorci Evins pregledača dokumenata

en: Evince is a simple document viewer for GNOME
sr: Evins je jednostavan pregledač dokumenata za Gnom

en: Running in presentation mode
sr: Pokretanje u režimu prezentacije

en: The attachment could not be saved.
sr: Ne mogu da sačuvam prilog.

en: Enable caret navigation?
sr: Da uključim kretanje umetkom?

en: _Enable
sr: _Uključi

en: Pressing F7 turns the caret navigation on or off. This feature places a moveable cursor in text pages, allowing you to move around and select text with your keyboard. Do you want to enable the caret navigation?
sr: Pritisak tastera F7 će uključiti/isključiti pregled umetkom. Ova mogućnost postavlja kursor unutar Internet stranica i omogućava vam da listate sadržaj pomoću tastature. Da li želite da uključite pregled sa umetkom?

en: Don’t show this message again
sr: Ne prikazuj više ovu poruku

en: Security alert: this document has been prevented from opening the file “%s”
sr: Bezbednosno upozorenje: ovaj dokument je sprečen da ne otvori datoteku „%s“

en: Unable to open external link
sr: Ne mogu da otvorim spoljnu vezu

en: Couldn’t find appropriate format to save image
sr: Ne mogu da pronađem prigodan format za čuvanje slike

en: The image could not be saved.
sr: Nisam mogao da sačuvam sliku.

en: Save Image
sr: Sačuvaj sliku

en: Unable to open attachment
sr: Ne mogu da otvorim prilog

en: Save Attachment
sr: Sačuvaj prilog

en: Recent Documents
sr: Skorašnji dokumenti

en: Password Required
sr: Potrebna je lozinka

[ctx: shortcut window]
en: Opening, closing, saving and printing
sr: Otvaranje, zatvaranje, čuvanje i štampanje

[ctx: shortcut window]
en: Open a document
sr: Otvara dokument

[ctx: shortcut window]
en: Open a copy of the current document
sr: Otvara kopiju tekućeg dokumenta

[ctx: shortcut window]
en: Save a copy of the current document
sr: Čuva kopiju tekućeg dokumenta

[ctx: shortcut window]
en: Print the current document
sr: Štampa tekući dokument

[ctx: shortcut window]
en: Close the current document window
sr: Zatvara prozor tekućeg dokumenta

[ctx: shortcut window]
en: Reload the document
sr: Ponovo učitava dokument

[ctx: shortcut window]
en: Window
sr: Prozor

[ctx: shortcut window]
en: Toggle fullscreen
sr: Ceo ekran

[ctx: shortcut window]
en: Enter presentation mode
sr: Uđi u režim prezentacije

[ctx: shortcut window]
en: Toggle sidebar
sr: Bočna površ

[ctx: shortcut window]
en: Toggle caret navigation
sr: Kretanje umetkom

[ctx: shortcut window]
en: Selecting and copying text
sr: Biranje i kopiranje teksta

[ctx: shortcut window]
en: Copy highlighted text
sr: Kopira istaknuti tekst

[ctx: shortcut window]
en: Select all the text in a document
sr: Bira sav tekst u dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Rotating and zooming
sr: Okretanje i uveličavanje

[ctx: shortcut window]
en: Rotate the page 90 degrees counter-clockwise
sr: Okreće stranicu za 90 stepeni suprotno smeru kazaljke

[ctx: shortcut window]
en: Rotate the page 90 degrees clockwise
sr: Okreće stranicu za 90 stepeni u smeru kazaljke

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
sr: Uvećava

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
sr: Umanjuje

[ctx: shortcut window]
en: Zoom 1∶1
sr: Uvećaj 1:1

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in (alternative)
sr: Uvećanje (zamensko)

[ctx: shortcut window]
en: Fit page
sr: Ispunjavanje stranice

[ctx: shortcut window]
en: Fit width
sr: Uklapanje širine

[ctx: shortcut window]
en: Automatic zoom
sr: Samostalno uveličavanje

[ctx: shortcut window]
en: Moving around the document
sr: Kreće se kroz dokument

[ctx: shortcut window]
en: Move around a page
sr: Pomera stranicu unaokolo

[ctx: shortcut window]
en: Move up/down a page several lines at a time
sr: Pomera stranicu gore/dole nekoliko redova odjednom

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page
sr: Ide na prethodnu stranicu

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page
sr: Ide na sledeću stranicu

[ctx: shortcut window]
en: Go to page number
sr: Ide na broj stranice

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page (fast)
sr: Odlazak na prethodnu stranu (brzo)

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page (fast)
sr: Odlazak na sledeću stranu (brzo)

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page visited
sr: Odlazak na prethodno posećenu stranu

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page visited
sr: Odlazak na sledeće posećenu stranu

[ctx: shortcut window]
en: Go to the beginning/end of a page
sr: Ide na početak/kraj stranice

[ctx: shortcut window]
en: Go to the beginning of the document
sr: Ide na početak dokumenta

[ctx: shortcut window]
en: Go to the end of the document
sr: Ide na kraj dokumenta

[ctx: shortcut window]
en: Document view and handling
sr: Pregled dokumenta i upravljanje

[ctx: shortcut window]
en: Add bookmark
sr: Dodaj obeleživač

[ctx: shortcut window]
en: Remove bookmark
sr: Uklanjanje obeleživača

[ctx: shortcut window]
en: Toggle night mode
sr: Promena stanja noćnog režima

[ctx: shortcut window]
en: Toggle continuous scrolling
sr: Neprekidno pregledanje

[ctx: shortcut window]
en: Toggle dual page
sr: Dve strane

[ctx: shortcut window]
en: Toggle odd pages left
sr: Neparne stranice nalevo

[ctx: shortcut window]
en: Document properties
sr: Svojstva dokumenta

[ctx: shortcut window]
en: Add a post-it like note
sr: Dodaje lepljivu belešku

[ctx: shortcut window]
en: Highlight text
sr: Isticanje teksta

[ctx: shortcut window]
en: Finding text
sr: Nalaženje teksta

[ctx: shortcut window]
en: Show the search bar
sr: Prikazuje traku pretrage

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next search result
sr: Ide na sledeći rezultat pretrage

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous search result
sr: Ide na prethodni rezultat pretrage

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Opšte

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sr: Prikazuje pomoć

[ctx: shortcut window]
en: Toggle primary menu
sr: Okida primarni izbornik

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
sr: Prečice na tastaturi

[ctx: shortcut window]
en: Close window
sr: Zatvaranje prozor

[ctx: shortcut window]
en: Presentation mode
sr: Režim prezentacije

[ctx: shortcut window]
en: Toggle black screen
sr: Promena stanja crnog ekrana

[ctx: shortcut window]
en: Toggle white screen
sr: Promena stanja belog ekrana

[ctx: shortcut window]
en: Touchpad gestures
sr: Pokreti dodirne table

en: GNOME Document Viewer
sr: Gnomov pregledač dokumenata

en: Open a new window.
sr: Otvori novi prozor.

en: The page label of the document to display.
sr: Natpis stranice dokumenta za prikazivanje.

en: PAGE
sr: STRANA

en: The page number of the document to display.
sr: Broj stranice dokumenta za prikazivanje.

en: NUMBER
sr: BROJ

en: Named destination to display.
sr: Imenovano odredište za prikaz.

en: DEST
sr: ODREDIŠTE

en: Run evince in fullscreen mode
sr: Pokreće Evins preko celog ekrana

en: Run evince in presentation mode
sr: Pokreće Evins u režimu za prezentaciju

en: Run evince as a previewer
sr: Pokreće Evins kao pregledač

en: The word or phrase to find in the document
sr: Reč ili izraz koji će biti pronađen u dokumentu

en: STRING
sr: NISKA

en: [FILE…]
sr: [DATOTEKA…]
