evince master - en to my translation catalogue (446 entries)

en: File is corrupted
my: ဖိုင်သည် တစ်စိတ်တစ်ပိုင်းချို့ယွင်းနေသည်

en: Archive is encrypted
my: စုသိမ်းဖိုင်သည် ကုတ်ဝှက်ထားပါသည်

en: No supported images in archive
my: စုသိမ်းဖိုင်တွင် ကြည့်နိုင်သော ပုံများမရှိပါ

en: No files in archive
my: အထုပ်အတွင်း ဖိုင် မရှိပါ

en: Not a comic book MIME type: %s
my: ရုပ်ပြစာအုပ် %s MIME အမျိုးအစားတစ်ခု မဟုတ်ပါ။

en: libarchive lacks support for this comic book’s compression, please contact your distributor
my: libarchive သည် ဤရုပ်ပြစာအုပ်၏ဒေတာချုံ့သိမ်းမှုကို မလုပ်ဆောင်နိုင်ပါ။ ကျေးဇူးပြု၍ သင်၏ဖြန့်ဝေသူနှင့် ဆက်သွယ်ပါ

en: Can not get local path for archive
my: စုသိမ်းဖိုင်အတွက် စက်တွင်းလမ်းကြောင်း မရနိုင်ပါ

en: Comic Books
my: ရုပ်ပြစာအုပ်များ

en: Adds support for reading comic books
my: ရုပ်ပြစာအုပ်ဖတ်ရှူစေနိုင်သည်

en: DjVu document has incorrect format
my: မှားယွင်းသော DjVu  ဖိုင်အမျိုးအစား

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
my: ဝင်ရောက်၍ မရနိုင်ပါ။

en: DjVu Documents
my: DjVu ဖိုင်များ

en: Adds support for reading DjVu documents
my: DjVu မှတ်တမ်းစာအုပ်များ ဖတ်စေနိုင်သည်

en: DVI document has incorrect format
my: မှားယွင်းသော DVI ဖိုင်အမျိုးအစား

en: DVI Documents
my: DVI ဖိုင်များ

en: Adds support for reading DVI documents
my: DVI မှတ်တမ်းစာအုပ်များ ဖတ်စေနိုင်သည်

en: PDF Documents
my: ပီဒီအက်ဖ်မှတ်တမ်းစာအုပ်များ

en: Adds support for reading PDF Documents
my: ပီဒီအက်ဖ်မှတ်တမ်းစာအုပ်များ ဖတ်စေနိုင်သည်

note: translators: this is the document security state
en: Yes
my: လုပ်မည်

note: translators: this is the document security state
en: No
my: မလုပ်ပါ

en: Type 1
my: အမျိုးအစား ၁

en: Type 1C
my: အမျိုးအစား ၁စီ

en: Type 3
my: အမျိုးအစား ၃

en: TrueType
my: ထရူးတိုက်

en: Type 1 (CID)
my: အမျိုးအစား ၁ (စီအိုင်ဒီ)

en: Type 1C (CID)
my: အမျိုးအစား ၁စီ (စီအိုင်ဒီ)

en: TrueType (CID)
my: ထရူးတိုက် (စီအိုင်ဒီ)

en: Unknown font type
my: အမည်မသိ ဖောင့်အမျိုးအစား

en: This document contains non-embedded fonts that are not from the PDF Standard 14 fonts. If the substitute fonts selected by fontconfig are not the same as the fonts used to create the PDF, the rendering may not be correct.
my: ဤစာရွက်စာတမ်းတွင် PDF Standard 14 ဖောင့်များမှမဟုတ်သော ထည့်သွင်းမထားသောဖောင့်များပါရှိသည်။ fontconfig မှ ရွေးချယ်ထားသော အစားထိုးဖောင့်များသည် PDF ကို ဖန်တီးထားသော ဖောင့်များနှင့်မတူပါက rendering သည် မှန်ကန်မည်မဟုတ်ပါ။

en: All fonts are either standard or embedded.
my: ဖောင့်အားလုံးသည် စံ သို့မဟုတ် မြှုပ်သွင်းထားသည်များ ဖြစ်သည်။

en: No name
my: အမည်မရှိ

note: translators: When a font type does not have encoding information or it is unknown.  Example: Encoding: None translators: Value for 'Page Scaling:' to not scale the document pages on printing translators: This is used when a document property does not have a value.  Examples: Author: None Keywords: N
en: None
my: တစ်ခုမျှမဟုတ်

en: Embedded
my: မြှပ်နှံပြီး

en: Not embedded
my: မမြှပ်နှံရသေး

note: Translators: string starting with a space * because it is directly appended to the font * type. Example: * "Type 1 (One of the Standard 14 Fonts)"
en:  (One of the Standard 14 Fonts)
my:  (စံ ၁၄ ဖောင့်များအနက် တစ်ခုဖြစ်သည်)

note: Translators: string starting with a space * because it is directly appended to the font * type. Example: * "TrueType (Not one of the Standard 14 Fonts)"
en:  (Not one of the Standard 14 Fonts)
my:  (စံ ၁၄ ဖောင့်များတွင် မပါဝင်ပါ)

note: Translators: string is a concatenation of previous * translated strings to indicate the fonts properties * in a PDF document. * * Example: * Type 1 (One of the standard 14 Fonts) * Not embedded * Substituting with TeXGyreTermes-Regular * (/usr/share/textmf/.../texgyretermes-regular.otf)
en: %s%s
    Encoding: %s
    %s
    Substituting with <b>%s</b>
    (%s)
my: %s%s
    Encoding ပြုလုပ်ခြင်း - %s
    %s
    <b>%s</b> ဖြင့် အစားထိုးခြင်း။
    (%s)

note: Translators: string is a concatenation of previous * translated strings to indicate the fonts properties * in a PDF document. * * Example: * TrueType (CID) * Encoding: Custom * Embedded subset
en: %s%s
    Encoding: %s
    %s
my: %s%s
    စာဝှက်စနစ် - %s
    %s

en: PostScript Documents
my: ပို့စ်စခရစ် မှတ်တမ်းစာအုပ်များ

en: Adds support for reading PostScript documents
my: ပို့စခရစ် မှတ်တမ်းစာအုပ်များ ဖတ်ရှုစေနိုင်သည်

en: Failed to load document “%s”
my: “%s” ဖိုင်ကို တင်သွင်းခြင်း မအောင်မြင်

en: Failed to save document “%s”
my: “%s” ဖိုင်ကို သိမ်းဆည်းခြင်း မအောင်မြင်

en: TIFF Documents
my: တီအိုင်အက်ဖ်အက်ဖ် မှတ်တမ်းစာအုပ်များ

en: Adds support for reading TIFF documents
my: တီအိုင်အက်ဖ်အက်ဖ် မှတ်တမ်းစာအုပ်များ ဖတ်ရှုစေနိုင်သည်

en: Invalid document
my: မအောင်မြင်သော ဖိုင်

en: XPS Documents
my: အိပ်စ်ပီအက်စ် မှတ်တမ်းစာအုပ်များ

en: Adds support for reading XPS documents
my: အိပ်စ်ပီအက်စ် မှတ်တမ်းစာအုပ်များ ဖတ်ရှုစေနိုင်သည်

note: Manually set name and icon
en: Document Viewer
my: ဖိုင်မြင်ကွင်း

en: View multi-page documents
my: စာမျက်နှာစုံ ဖိုင်မြင်ကွင်း

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: pdf;ps;postscript;dvi;xps;djvu;tiff;document;presentation;viewer;evince;
my: ပီဒီအက်ဖ်;ပို့စ်စခရစ်;ဒီဗွီအိုင်;အိပ်စ်ပီအက်စ်;ဒီဂျေဗွီယူ;တီအိုင်အက်ဖ်အက်ဖ်;မှတ်တမ်းစာအုပ်;တင်ပြပုံနှိပ်မူ;ကြည့်ရှုကိရိယာ;အီးဗင့်စ်;

en: New Window
my: ဝင်းဒိုးအသစ်

en: Override document restrictions
my: ဖိုင်ကန့်သတ်ချက် ထပ်ရိုက်ရန်

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
my: ကူးယူရန် သို့မဟုတ် ပရင့်ထုတ်ရန်စသည့် ကန့်သတ်ချက်များကဲ့သို့ စာရွက်စာတမ်းကန့်သတ်ချက်များကို အစားထိုးပါ။

en: Automatically reload the document
my: မှတ်တမ်းစာအုပ်ကို အလိုအလျောက် ပြန်တွန်းတင်မည်

en: The document is automatically reloaded on file change.
my: ဖိုင်ပြောင်းလဲမှုတွင် စာရွက်စာတမ်းကို အလိုအလျောက် ပြန်လည်စတင်ထားပါသည်။

en: The URI of the directory last used to open or save a document
my: စာရွက်စာတမ်းတစ်ခုဖွင့်ရန် သို့မဟုတ် သိမ်းဆည်းရန်အတွက် နောက်ဆုံးအသုံးပြုခဲ့သည့် လမ်းညွှန်၏ URI

en: The URI of the directory last used to save a picture
my: ဓာတ်ပုံတစ်ပုံ သိမ်းဆည်းရန်အတွက် နောက်ဆုံးအသုံးပြုခဲ့သည့် လမ်းညွှန်၏ URI

en: Page cache size in MiB
my: စာမျက်နှာ ကတ့်ချ် အရွယ်အစား (မတ်ဂါဘိုက်)

en: The maximum size that will be used to cache rendered pages, limits maximum zoom level.
my: ရေးဆွဲမည့်စာမျက်နှာများကို ယာယီထားမည့် နေရာ၏အရွယ်အစားဖြစ်သည်။ ယင်းသည် အမြင့်ဆုံးချုံ့ချဲ့မှုအဆင့်ကို ကန့်သတ်နိုင်သည်။

en: Show a dialog to confirm that the user wants to activate the caret navigation.
my: အသုံးပြုသူက caret လမ်းညွှန်မှုကို အသက်သွင်းလိုကြောင်း အတည်ပြုရန်အတွက် ဒိုင်ယာလော့ခ်ကို ပြပါ။

en: Allow links to change the zoom level.
my: လင့်ခ်များကို မြင်ကွင်းချုံ့၊ချဲ့ ပမာဏ ပြောင်းလဲခွင့်ပြုမည်

en: Check spelling when writing annotation notes or filling text forms.
my: ဖောင်များဖြည့်ရာတွင် သို့ မှတ်သားချက်စာများရေးရာတွင် စာလုံးပေါင်းသတ်ပုံစစ်မည်။

en: Show a side bar next to the document to help navigate the document.
my: မှတ်တမ်းစာအုပ်ကို ရှာဖွေလှန်လှောရာတွင် လွယ်ကူချောမွေ့စေရန်ဘေးတန်းပြမည်။

en: Set the default zoom level to display a document.
my: မှတ်တမ်းစာအုပ်ကို ပြသရန်အတွက် မူလမြင်းကွင်းချုံ့၊ချဲ့ ပမာဏ သတ်မှတ်သည်။

en: Display the document as a continuous stream of pages instead of page at a time.
my: မှတ်တမ်းစာအုပ်ပြရာတွင် တစ်ရွက်ချင်းပြမည့်အစား တစ်ဆက်တည်းပြမည်။

en: Show two pages side by side.
my: စာမျက်နှာနှစ်ခုကို ဘေးချင်းယှဉ်ပြပါ။

en: Show the first page (odd page) on the left (when displaying two pages side by side)
my: ပထမစာမျက်မှာ (မ ဂဏန်း စာမျက်နှာ)ကို ဘယ်ဘက်တွင် ပြမည် (စာမျက်နှာနှစ်ခုကို ဘေးတိုက် တစ်ပြိုင်တည်းပြချိန်တွင်)

en: Document viewer for popular document formats
my: အသုံးများသော မှတ်တမ်းစာအုပ်အမျိုးအစားများအတွက် မှတ်တမ်းစာအုပ်ကြည့်ရှုကိရိယာ

en: A document viewer for the GNOME desktop. You can view, search or annotate documents in many different formats.
my: နုန်ဒက်စ်တော့ပ်၏မှတ်တမ်းစာအုပ်ကြည့်ရှုကိရိယာဖြစ်သည်။ အမျိုးမျိုးသော မှတ်တမ်းစာအုပ်အမျိုးအစားများတွင် ကြည့်ရှု၊ ရှာဖွေ၊ စာမှတ်ခြင်းများ ပြုလုပ်နိုင်သည်။

en: Evince supports documents in: PDF, PS, EPS, XPS, DjVu, TIFF, DVI (with SyncTeX), and Comic Books archives (CBR, CBT, CBZ, CB7).
my: Evince သည် စာရွက်စာတမ်းများဖြစ်သော PDF၊ PS၊ EPS၊ XPS၊ DjVu၊ TIFF၊ DVI (SyncTeX) နှင့် ရုပ်ပြစာအုပ်များ မှတ်တမ်းများ (CBR၊ CBT၊ CBZ၊ CB7) တို့တွင် ပံ့ပိုးပေးပါသည်။

en: A clear, simple UI
my: ရိုးရှင်းသော ယူအိုင်

en: Advanced highlighting and annotation
my: အဆင့်မြင် အလင်းတင်ပြခြင်းနှင့် မှတ်စာရေးသားခြင်း

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
my: GNOME ပရောဂျက်

en: Print Preview
my: ပုံနှိပ်အကြိုမြင်ကွင်း

en: Preview before printing
my: ပုံမနှိပ်မီ အကြိုကြည့်မည်

en: Couldn’t save attachment “%s”: %s
my: ပူးတွဲပါဖိုင် “%s” ကို မသိမ်းဆည်းနိုင်ပါ -  %s

en: Couldn’t open attachment “%s”: %s
my: ပူးတွဲပါဖိုင် “%s” ကို ဖွင့်၍ မရပါ - %s

en: Couldn’t open attachment “%s”
my: ပူးတွဲပါဖိုင် “%s” ကို ဖွင့်၍ မရပါ

en: File type %s (%s) is not supported
my: %s (%s) ဖိုင်အမျိုးအစားအား မထောက်ပံ့ပါ

en: Unknown MIME Type
my: MIME အမျိုးအစား မသိပါ

en: All Documents
my: ဖိုင်အားလုံး

en: All Files
my: ဖိုင်တွဲများ အားလုံး

en: Failed to create a temporary file: %s
my: ယာယီဖိုင်- %s အားဖန်တီးမှု မအောင်မြင်ပါ။

en: Failed to create a temporary directory: %s
my: ယာယီဖိုင်လမ်းကြောင်း- %s အားဖန်တီးမှု မအောင်မြင်ပါ။

en: This work is in the Public Domain
my: ဤအလုပ်သည် အများပိုင်ဒိုမိန်းတွင် ရှိသည်

en: (%d of %d)
my: (%d - %d ၏)

en: of %d
my: %d ၏

en: Page %s
my: စာမျက်နှာ %s

en: Not found, click to change search options
my: မတွေ့ပါ၊ ရှာဖွေမှုရွေးချယ်စရာများကို ပြောင်းလဲရန် နှိပ်ပါ။

en: Search options
my: ရှာဖွေမှုဆိုင်ရာရွေးချယ်စရာများ

en: _Whole Words Only
my: _ W စကားလုံးများဖြင့်သာ

en: C_ase Sensitive
my: _A စာလုံးပေါင်း သတိပြုပါ

en: Find previous occurrence of the search string
my: ရှေ့ပိုင်း ရှာဖွေချက်ကို ရှာဖွေပါ

en: Find next occurrence of the search string
my: နောက်ပိုင်း ရှာဖွေချက်ကို ရှာပါ

en: Failed to render page %d: %s
my: စာမျက်နှာ %d ကို ပြန်ဆိုရန် မအောင်မြင်ပါ - %s

en: Failed to render page %d
my: စာမျက်နှာ %d ကို ပြန်ဆိုရန် မအောင်မြင်ပါ။

en: Failed to create thumbnail for page %d
my: စာမျက်နှာ %d အတွက် ပုံသေးဖန်တီး၍ မရပါ။

en: Failed to print page %d: %s
my: စာမျက်နှာ %d: %s အားပုံနှိပ်ခြင်း မအောင်မြင်ပါ

note: Initial state
en: Preparing preview…
my: အကြိုမြင်ကွင်း ပြင်ဆင်နေသည်...

en: Finishing…
my: အပြီးသတ်နေသည်…

en: Generating preview: page %d of %d
my: အစမ်းကြည့်ရှုခြင်း - %d ၏ စာမျက်နှာ %d

note: Initial state
en: Preparing to print…
my: ပုံနှိပ်ရန် ပြင်ဆင်နေသည်…

en: Printing page %d of %d…
my: စာမျက်နှာ %d မှ %d အား ပုံနှိပ်နေသည်…

en: Your print range selection does not include any pages
my: သင့်ပုံနှိပ်မှု အကွာအဝေးမှတ်သားချက်တွင် မည်သည့်စာမျက်နှာမျှ မပါဝင်ပါ

note: translators: Title of the print dialog
en: Print
my: ပုံနှိပ်

en: Requested format is not supported by this printer.
my: တောင်းဆိုထားသော ပုံစံကို ဤပရင်တာမှ မပံ့ပိုးထားပါ။

en: Invalid page selection
my: မအောင်မြင်သော စာမျက်နှာမှတ်သားခြင်း

en: Warning
my: သတိပေးချက်

en: Page Scaling:
my: စာရွက်အချိုးအစား-

en: Shrink to Printable Area
my: ပုံနှိပ်နိုင်သော ဧရိယာကို ဖြတ်ထုတ်ပါ

en: Fit to Printable Area
my: ပုံနှိပ်နိုင်သော ဧရိယာကို အံကိုက်လုပ်ပါ

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • “None”: No page scaling is performed.
    
    • “Shrink to Printable Area”: Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • “Fit to Printable Area”: Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
my: ရွေးချယ်ထားသော ပရင်တာစာမျက်နှာနှင့် ကိုက်ညီစေရန်အတွက် စာရွက်စာတမ်း စာမျက်နှာများကို ချိန်ညှိပါ။ အောက်ပါတို့ထဲမှ တစ်ခုကို ရွေးပါ-
    
    • “မရှိပါ”- စာမျက်နှာချဲ့ခြင်း မလုပ်ဆောင်ပါ။
    
    • “ပရင့်ပေးနိုင်သောဧရိယာလျော့စေရန်”- ပရင့်ပေးနိုင်သောဧရိယာထက်ကြီးသော စာရွက်စာတမ်းစာမျက်နှာများကို ပရင်တာစာမျက်နှာ၏ ပရင့်ပေးနိုင်သောဧရိယာနှင့် ကိုက်ညီစေရန် လျှော့ချထားသည်။
    
    • “ပရင့်ပေးနိုင်သောဧရိယာနှင့် အံဝင်ခွင်ကျဖြစ်စေရန်”- ပရင်တာစာမျက်နှာ၏ ပရင့်ပေးနိုင်သောဧရိယာနှင့် ကိုက်ညီရန်အတွက် လိုအပ်သလို စာရွက်များကို ချဲ့ထွင်ထားသည် သို့မဟုတ် လျှော့ချထားသည်။

en: Auto Rotate and Center
my: အလိုအလျောက် တည့်မတ်ခြင်းနှင့် ဗဟိုကျစေခြင်း

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
my: စာရွက်စာတမ်း စာမျက်နှာတစ်ခုစီ၏ ဦးတည်ချက်နှင့် ကိုက်ညီရန် စာမျက်နှာတစ်ခုချင်းစီ၏ ပရင်တာစာမျက်နှာကို လှည့်ပါ။ စာရွက်စာတမ်းစာမျက်နှာများကို ပရင့်ထုတ်မည့်စာမျက်နှာအတွင်း ဗဟိုပြုပါမည်။

en: Select page size using document page size
my: စာရွက်စာတမ်း စာမျက်နှာအရွယ်အစားကို အသုံးပြု၍ စာမျက်နှာအရွယ်အစားကို ရွေးချယ်ပါ။

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
my: ဖွင့်ထားသောအခါ စာမျက်နှာတစ်ခုစီချင်းစီကို စာရွက်စာတမ်းစာမျက်နှာကဲ့သို့ အရွယ်အစားတူစာရွက်ပေါ်တွင် ပရင့်ထုတ်မည်ဖြစ်သည်။

en: Draw border around pages
my: စာမျက်နှာများပတ်လည်တွင် အနားသတ်ဆွဲပါ။

en: When enabled, a border will be drawn around each page.
my: ဖွင့်ထားသောအခါ စာမျက်နှာတစ်ခုချင်းစီပတ်လည်တွင် ဘောင်တစ်ခုဆွဲပါမည်။

en: Page Handling
my: စာမျက်နှာ ကိုင်တွယ်ခြင်း

en: Scroll Up
my: အပေါ်သို့

en: Scroll Down
my: အောက်သို့

en: Scroll View Up
my: မြင်ကွင်း တင်ရန်

en: Scroll View Down
my: မြင်ကွင်း ချရန်

en: Document View
my: ဖိုင်မြင်ကွင်း

en: Go to first page
my: ပထမ စာမျက်နှာသို့

en: Go to previous page
my: ရှေ့စာမျက်နှာသို့

en: Go to next page
my: နောက်စာမျက်နှာသို့

en: Go to last page
my: နောက်ဆုံး စာမျက်နှာသို့

en: Go to page
my: စာမျက်နှာသို့

en: Find
my: ရှာဖွေ

en: Go to page %s
my: စာမျက်နှာ %s သို့

en: Go to %s on file “%s”
my: “%s” ဖိုင်ရှိ %s သို့သွားရန်

en: Go to file “%s”
my: “%s” ဖိုင်သို့သွားရန်

en: Launch %s
my: %s စရန်

en: Reset form
my: ဖောင်ပုံစံကို ပြန်လည်သတ်မှတ်ပါ။

en: Jump to page:
my: စာမျက်နှာသို့ ခုန်ရန်

en: End of presentation. Press Esc or click to exit.
my: တင်ဆက်မှုအဆုံး။ Esc ကို နှိပ်ပါ သို့မဟုတ် Exit ကို နှိပ်ပါ။

en: Delete the temporary file
my: ယာယီဖိုင် ဖျက်သိမ်း

en: File specifying print settings
my: ပရင့်သတ်မှတ်ချက်များကို ပြဋ္ဌာန်းထားသောဖိုင်

en: FILE
my: ဖိုင်

en: File descriptor of input file
my: ထည့်သွင်းဖိုင်၏ ဖိုင်ဖော်ပြချက်

en: MIME type of input file
my: ထည့်သွင်းဖိုင်၏ MIME အမျိုးအစား

en: TYPE
my: အမျိုးအစား

en: File descriptor of print settings file
my: ပရင့်သတ်မှတ်ချက်များဖိုင်၏ ဖိုင်ဖော်ပြချက်

en: GNOME Document Previewer
my: GNOME မှတ်တမ်းစာအုပ်အကြိုမြင်ကွင်းပြကိရိယာ

en: Select page or search in the outline
my: စာမျက်နှာရွေးပါ သို့မဟုတ် အောက်လိုင်းတွင် ရှာဖွေပါ

en: Select page
my: စာမျက်နှာ ရွေးချယ်မည်

en: Failed to print document
my: ပုံနှိပ်မှု မအောင်မြင်

en: Evince Document Viewer
my: အီးဗင့်စ် မှတ်တမ်းစာအုပ်ကြည့်ရှုကိရိယာ

en: The selected printer “%s” could not be found
my: ရွေးချယ်ထားသော ပရင်တာ “%s” ကို ရှာမတွေ့ပါ။

en: Evince
my: အီးဗင့်စ်

en: _Print
my: _ပုံနှိပ်

en: Print this document
my: ဖိုင်ကို ပုံနှိပ်ပါ

en: Previous Page
my: ယခင်စာမျက်နှာ

en: Next Page
my: နောက်စာမျက်နှာ

en: Enlarge the document
my: ဖိုင်ချဲ့ရန်

en: Shrink the document
my: ဖိုင်ကို ဖြတ်ညှိပါ

en: Reset zoom and make the page fit in the window
my: မြင်ကွင်းချဲ့ခြင်းကို ပြန်လည်သတ်မှတ်ပြီး ဝင်းဒိုးတွင် စာမျက်နှာကို အံဝင်အောင် ပြုလုပ်မည်

en: Document
my: မှတ်တမ်းစာအုပ်

en: Title:
my: ခေါင်းစဉ်-

en: Location:
my: တည်နေရာ-

en: Subject:
my: အကြောင်းအရာ-

en: Author:
my: ရေးသူ-

en: Keywords:
my: အဓိကစကားစုများ-

en: Producer:
my: ထုတ်ဝေသူ-

en: Creator:
my: ဖန်တီးသူ-

en: Created:
my: ဖန်တီးခဲ့သည်-

en: Modified:
my: မွမ်းမံခဲ့သည်-

en: Number of Pages:
my: စာမျက်နှာ နံပါတ်

en: Optimized:
my: လျော်ကန်မှု-

en: Format:
my: အချိုးအစား-

en: Security:
my: လုံခြုံရေး

en: Contains Javascript:
my: ဂျားဗားစခရစ်ပါဝင်သည် -

en: Paper Size:
my: စာရွက်အရွယ်-

en: Size:
my: အရွယ် -

en: %.0f × %.0f mm
my: %.0f × %.0f မမ

en: %.2f × %.2f inch
my: %.2f × %.2f လက်မ

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4), second placeholder is the paper size (eg. 297x210 mm)
en: %s, Portrait (%s)
my: %s, ပုံတူ (%s)

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4), second placeholder is the paper size (eg. 297x210 mm)
en: %s, Landscape (%s)
my: %s, ရှုခင်း (%s)

en: Unknown
my: မသိ

en: Icon:
my: အိုင်ကွန်-

en: Note
my: မှတ်စု

en: Comment
my: မှက်ချက်

en: Key
my: ကီး

en: Help
my: အကူအညီ

en: New Paragraph
my: စာပိုဒ်သစ်

en: Paragraph
my: စာပိုဒ်

en: Insert
my: ထည့်သွင်း

en: Cross
my: ကြက်ခြေခတ်

en: Circle
my: စက်ဝိုင်း

en: Markup type:
my: မာ့ခ်အပ် အမျိုးအစား -

en: Highlight
my: အလင်းတင်ပြချက်

en: Strike out
my: ခြစ်ပစ်ပါ

en: Underline
my: မျဉ်းသားစာလုံး

en: Annotation Properties
my: မှတ်စာ အရည်အသွေး

en: _Close
my: _ပိတ်

en: _Apply
my: _သုံး

en: Color:
my: အရောင်-

en: Initial window state:
my: နောက်ဆုံး ဝင်းဒိုးအခြေအနေ

en: Open
my: ဖွင့်

en: Close
my: ပိတ်

note: Translators: an annotation that looks like a "sticky note"
en: Note text
my: မှတ်စု

en: Add text annotation
my: စာသားမှတ်စာ ပေါင်းထည့်ရန်

en: Highlight text
my: စာသား အလင်းတင်ပြမည်

en: Add highlight annotation
my: စာသားမှတ်စာ ပေါင်းထည့်ရန်

en: _Open Link
my: _O ကွင်းဆက် ဖွင့်

en: _Copy Link Address
my: _C ကွင်းဆက်လိပ်စာ မိတ္တူကူး

en: _Go To
my: _G သွားရန်

en: Open in New _Window
my: _W ဝင်းဒိုးအသစ်တွင် ဖွင့်

en: _Previous Page
my: _P ရှေ့စာမျက်နှာ

en: _Next Page
my: _N နောက်စာမျက်နှာ

en: _Reload
my: _R ပြန်ထည့်

en: Auto_scroll
my: _S အလိုအလျောက်လှိမ့်တင်

en: _Copy
my: _ကူး

en: Select _All
my: _A အားလုံးမှတ်

en: _Save Image As…
my: _S ပုံရိပ် သိမ်းရန်…

en: Copy _Image
my: _I ပုံရိပ် မိတ္တူပွား

en: _Open Attachment
my: _O တွဲထားချက်ဖွင့်

en: _Save Attachment As…
my: _S တွဲထားချက်သိမ်း

en: Annotation _Properties
my: မှတ်သားချက်စာ _နဂိုရ်တန်ဖိုးများ

en: R_emove Annotation
my: မှတ်ချက်များကို _e ဖယ်ရှားပါ။

en: _Highlight Selected Text
my: ရွေးချယ်ထားသော စာသားကို _H အသားပေးဖော်ပြပါ။

en: Open Containing _Folder
my: ပါဝင်သော_ဖိုင်တွဲကို ဖွင့်မည်

en: Navigation
my: လမ်းညွှန်

en: First Page
my: ပထမဆုံးစာမျက်နှာ

en: Last Page
my: နောက်ဆုံးစာမျက်နှာ

en: History
my: မှတ်တမ်း

en: Back
my: နောက်

en: Forward
my: ရှေ့သွားရန်

en: Remove Annotation
my: မှတ်ချက်များကို ဖယ်ရှားပါ။

en: _Open Bookmark
my: _O မှတ်သားချက် ဖွင့်ရန်

en: _Rename Bookmark
my: _R မှတ်သားချက် နာမည်ပြန်ပေးရန်

en: _Delete Bookmark
my: Bookmark _D ဖျက်ပါ။

en: Search in the outline…
my: ထုတ်နုတ်ချက်တွင်ရှာမည်…

en: Print this section…
my: ဤစာအပိုင်းကို ပုံနှိပ်မည်…

en: Collapse all tree
my: Tree အားလုံးကို လဲကျအောင်လုပ်ပါ။

en: Expand all tree
my: Tree အားလုံးကို ချဲ့ပါ။

en: Expand all under this element
my: ဤအပိုင်းအောက်ရှိ အားလုံးကို ချဲ့ပါ။

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
my: ဖတ်ရှုနိုင်ပါမည်။

en: _Unlock Document
my: _U ဖိုင်ကို သော့ဖွင့်ရန်

en: Font
my: ဖောင့်

en: Add bookmark
my: စာမျက်နှာမှတ်သားမည်

en: Remove bookmark
my: စာမျက်နှာမှတ်သားချက် ဖယ်ရှားမည်

en: Open…
my: ဖွင့်...

en: Open an existing document
my: ရှိပြီးသား ဖိုင်ကို ဖွင့်ပါ

en: Side pane
my: ဘေးဘက်ပန်နယ်

en: Annotate the document
my: မှတ်တမ်းစာအုပ်ကို မှတ်စာရေးမည်

en: Annotate document
my: မှတ်တမ်းစာအုပ်ကို မှတ်စာရေးမည်

en: File options
my: ဖိုင်လ်ရွေးချယ်စရာများ

en: Set zoom level
my: မြင်ကွင်း ချုံ့၊ချဲ့ ပမာဏ သတ်မှတ်မည်

en: Print…
my: ပုံနှိပ်…

en: Fullscreen
my: ဖန်သားပြင်အပြည့်

en: Send To…
my: သို့ပို့မည်...

en: New _Window
my: _ဝင်းဒိုးအသစ်

en: Open a C_opy
my: _မိတ္တူကိုဖွင့်မည်

en: _Save As…
my: အဖြစ်_သိမ်းမည်…

en: Present as _Slideshow
my: _တင်ပြမှုပုံစံဖြင့်

en: _Continuous
my: _ဆက်တိုက်

en: _Dual
my: _နှစ်ခုတွဲ

en: _Odd Pages Left
my: မ _စာမျက်နှာများချန်ခဲ့မည်

en: Right to Left Document
my: ညာမှဘယ်ဖတ်ရသော မှတ်တမ်းစာအုပ်

en: Ro_tate ⤵
my: _လှည့် ⤵

en: Ni_ght Mode
my: _ညဘက်စာကြည့်စနစ်

en: Prop_erties
my: အ_ချက်အလက်

en: _Keyboard Shortcuts
my: _ကီးဘုတ်ဖြတ်လမ်းခလုတ်များ

en: _Help
my: _အကူအညီ

en: _About Document Viewer
my: မှတ်_တမ်းစာအုပ်ကြည့်ရှုကိရိယာအကြောင်း

en: Select or set the zoom level of the document
my: စာရွက်စာတမ်း၏ zoom အဆင့်ကို ရွေးပါ သို့မဟုတ် သတ်မှတ်ပါ။

en: Fit Pa_ge
my: _စာမျက်နှာအံကိုက်

en: Fit _Width
my: အ_နံအံကိုက်

en: _Automatic
my: _အလိုအလျောက်

en: Password for document %s
my: %s ဖိုင်အတွက် စကားဝှက်

en: Loading…
my: တင်သွင်းနေသည်…

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
my: စာရွက်စာတမ်း “%s” ကို လော့ခ်ချထားပြီး မဖွင့်မီ စကားဝှက်တစ်ခု လိုအပ်သည်။

en: Password required
my: စကားဝှက်လိုအပ်သည်

en: _Cancel
my: _ပယ်ဖျက်

en: _Unlock
my: _သော့ဖွင့်မည်

en: _Password:
my: _စကားဝှက်-

en: Forget password _immediately
my: _ချက်ချင်း စကားဝှက်ကိုမေ့ပစ်မည်

en: Remember password until you _log out
my: သင်_ထွက်ခွာသည့်တိုင်အောင် စကားဝှက်ကို မှတ်မည်

en: Remember _forever
my: _အမြဲတမ်း မှတ်မည်

en: Properties
my: အချက်အလက်များ

en: General
my: အထွေထွေ

en: Fonts
my: ဖောင့်

en: Document License
my: မှတ်တမ်းစာအုပ်လိုင်စင်

en: Gathering font information… %3d%%
my: ဖောင့်စုစည်းမှု အချက်အလက်… %3d%%

en: Usage terms
my: အသုံးပြုရန် သတ်မှတ်ချက်များ

en: Text License
my: စာသားလိုင်စင်

en: Further Information
my: နောက်ထပ်အချက်အလက်

en: Document contains no annotations
my: ဖိုင်အတွင်း မှတ်စာမပါရှိပါ

en: Page %d
my: စာမျက်နှာ %d

en: No Comment
my: မှတ်ချက်မရှိ

en: Annotations
my: မှတ်စာများ

en: A file named “%s” already exists. Do you want to replace it?
my: "%s" အမည်ဖြင့် ဖိုင်လ်တစ်ခု ရှိနှင့်ပြီးဖြစ်သည်။ ၎င်းကို သင်အစားထိုးချင်ပါသလား။

en: The file “%s” already exists. Replacing it will overwrite its contents.
my: ဖိုင် “%s” မှာ ရှိနှင့်ပြီးဖြစ်သည်။ ၎င်းကို အစားထိုးခြင်းဖြင့် ၎င်း၏ အကြောင်းအရာများကို ထပ်ရေးပါမည်။

en: _Replace
my: _အစားထိုး

en: Attachments
my: တွဲထားချက်

en: Bookmarks
my: မှတ်သားချက်

en: Layers
my: အလွှာ

note: Translators: This is the title for the sidebar pane that * shows the Outline or Table of Contents of the document.
en: Outline
my: ထုတ်နုတ်အကျဉ်းချုပ်

en: Thumbnails
my: ပုံရိပ်အသေး

en: Find a word or phrase in the document
my: ဖိုင်အတွင်း စကားလုံး သို့မဟုတ် စကားစုကို ရှာပါ

en: Search not available for this document
my: ဤမှတ်တမ်းစာအုပ်တွင် ရှာဖွေခြင်းမပြုနိုင်ပါ

en: Supported Image Files
my: သုံးနိုင်သော ပုံရိပ်ဖိုင်လ်များ

en: The document contains no pages
my: ဖိုင်တွင် စာမျက်နှာမပါရှိ

en: The document contains only empty pages
my: ဖိုင်တွင် စာမျက်နှာလွတ်များသာ ပါရှိ

en: Unable to open document “%s”.
my: မှတ်တမ်းစာအုပ် "%s"ကို မဖွင့်နိုင်ခဲ့ပါ။

en: Loading document from “%s”
my: ဖိုင်ကို “%s” မှ ထိုးထည့်နေသည်

en: C_ancel
my: _ပယ်ဖျက်

en: Downloading document (%d%%)
my: ဖိုင်ကို ဆွဲချနေသည် (%d%%)

en: Failed to load remote file.
my: ထိန်းချုပ်ဖိုင်ကို ထိုးထည့်မှု မအောင်မြင်

en: Reloading document from %s
my: ဖိုင်ကို %s မှပြန်ထိုးထည့်နေသည်

en: Failed to reload document.
my: ဖိုင်ကို ပြန်ထိုးထည့်မှု မအောင်မြင်

en: Open Document
my: ဖိုင်ဖွင့်ပါ

en: _Open
my: _ဖွင့်

en: Saving document to %s
my: ဖိုင်ကို %s သို့သိမ်းနေသည်

en: Saving attachment to %s
my: တွဲထားချက်ကို %s သို့သိမ်းနေသည်

en: Saving image to %s
my: ပုံရိပ်ကို %s သို့သိမ်းနေသည်

en: The file could not be saved as “%s”.
my: ဖိုင်ကို “%s” ကဲ့သို့ မသိမ်းနိုင်ပါ။

en: Uploading document (%d%%)
my: ဖိုင်ကို တင်နေသည် (%d%%)

en: Uploading attachment (%d%%)
my: တွဲထားချက်ကို တင်နေသည် (%d%%)

en: Uploading image (%d%%)
my: ပုံရိပ်ကို တင်နေသည် (%d%%)

en: Save As…
my: အဖြစ်သိမ်းမည်…

en: _Save
my: _သိမ်း

en: Could not send current document
my: ယခုမှတ်တမ်းစာအုပ်ကို မပို့နိုင်ခဲ့ပါ

en: %d pending job in queue | %d pending jobs in queue
my[0]: စောင့်ဆိုင်းတန်းတွင် စောင့်ဆိုင်းနေသော %d အလုပ်

en: Printing job “%s”
my: ပုံနှိပ်ဆိုင်ရာ အလုပ် “%s”

en: Document contains form fields that have been filled out.
my: စာရွက်စာတမ်းတွင် ဖြည့်ထားပြီးသော ဖောင်အကွက်များ ပါရှိသည်။

en: Document contains new or modified annotations.
my: စာရွက်စာတမ်းတွင် အသစ် သို့မဟုတ် ပြင်ဆင်ထားသော မှတ်ချက်များ ပါရှိသည်။

en: Reload document “%s”?
my: မှတ်တမ်းစာအုပ် "%s" ကို ပြန်တွင်းတင်မှာလား။

en: If you reload the document, changes will be permanently lost.
my: မှတ်တမ်းစာအုပ်ကို ပြန်လည်တွန်းတင်ပါက အပြောင်းအလဲများကို အပြီးအပိုင်ဆုံးရှုံးသွားနိုင်ပါသည်။

en: _No
my: _မလုပ်

en: Save a copy of document “%s” before closing?
my: “%s” ဖိုင်ကို မပိတ်မှီ မိတ္တူတစ်စုံ သိမ်းလိုပါသလား?

en: If you don’t save a copy, changes will be permanently lost.
my: မိတ္တူကို မသိမ်းဆည်းထားပါက အပြောင်းအလဲများမှာ အပြီးတိုင် ဆုံးရှုံးသွားနိုင်ပါသည်။

en: Close _without Saving
my: _W သိမ်းဆည်းခြင်းမရှိပဲ ပိတ်ပါ

en: Save a _Copy
my: _C မိတ္တူတစ်စုံ သိမ်းပါ

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
my: မပိတ်မှီ “%s” ပုံနှိပ်ပြီးသည်အထိ စောင့်ပါ

note: TRANS: the singular form is not really used as n_print_jobs > 1 but some languages distinguish between different plurals forms, so the ngettext is needed.
en: There is %d print job active. Wait until print finishes before closing? | There are %d print jobs active. Wait until print finishes before closing?
my[0]: ပရင့်အလုပ် %d ခု လုပ်ဆောင်နေပါသည်။ မပိတ်မီ ပရင့်ထုတ်ပြီးသည်အထိ စောင့်ပါ။

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
my: အကယ်၍ ဝင်းဒိုးကို ပိတ်လျင် စောင့်ဆိုင်းနေသော ပုံနှိပ်ခြင်းအလုပ် ပုံနှိပ်မည် မဟုတ်ပါ

en: Cancel _print and Close
my: _P ပုံနှိပ်ခြင်းအား ပယ်ဖျက်ပြီး ပိတ်ပါ

en: Close _after Printing
my: _A ပုံနှိပ်ပြီးနောက် ပိတ်ပါ

en: © 1996–2023 The Evince document viewer authors
my: © ၁၉၉၆–၂၀၂၃ အီးဗင့်စ်မှတ်တမ်းစာအုပ်ကြည့်ရှုကိရိယာရေးသားသူများ

en: Evince is a simple document viewer for GNOME
my: အီးဗင့်စ်သည် GNOMEအတွက် ရိုးရှင်းသော မှတ်တမ်းစာအုပ်ကြည့်ရှုကိရိယာဖြစ်သည်

en: Running in presentation mode
my: တင်ပြချက်ပုံစံဖြင့် အလုပ်လုပ်နေသည်

en: The attachment could not be saved.
my: တွဲထားချက်ကို မသိမ်းနိုင်ပါ

en: Enable caret navigation?
my: ကီးဘုတ်သုံး၍အက်ပ်အတွင်းလျှောက်သွားစနစ် ဖွင့်မည်လား။

en: _Enable
my: _ဖွင့်

en: Pressing F7 turns the caret navigation on or off. This feature places a moveable cursor in text pages, allowing you to move around and select text with your keyboard. Do you want to enable the caret navigation?
my: F7 ကို နှိပ်ခြင်းဖြင့် ကီးဘုတ်သုံး၍အက်ပ်အတွင်းလျှောက်သွားခြင်း ကို ဖွင့် သို့ ပိတ် နိုင်ပါသည်။ ဤလုပ်ဆောင်ချက်သည် စာသားစာမျက်နှာများတွင် ရွေ့လျားနိုင်သော cursor ကို နေရာချပေးကာ သင့်ကီးဘုတ်ဖြင့် စာသားကို ရွေးချယ်နိုင်သည်။ ယင်းကို သင်ဖွင့်လိုပါသလား။

en: Don’t show this message again
my: ဤစာ ထပ်မပြပါနှင့်။

en: Security alert: this document has been prevented from opening the file “%s”
my: လုံခြုံရေးသတိပေးချက် - ဤစာရွက်စာတမ်းအား “%s” ဖိုင်ကို ဖွင့်ခြင်းမှ တားမြစ်ထားသည်

en: Unable to open external link
my: ပြင်ပလင့်ခ်ကို မဖွင့်နိုင်ပါ

en: Couldn’t find appropriate format to save image
my: ပုံသိမ်းဆည်းရန်အတွက် သင့်လျော်သောပုံစံကို ရှာမတွေ့ပါ

en: The image could not be saved.
my: ပုံရိပ်ကို မသိမ်းနိုင်ပါ။

en: Save Image
my: ပုံရိပ်သိမ်းရန်

en: Unable to open attachment
my: တွဲထားချက်ကို မဖွင့်နိုင်ပါ

en: Save Attachment
my: တွဲထားချက်သိမ်းရန်

en: Recent Documents
my: လတ်တလောမှတ်တမ်းစာအုပ်များ

en: Password Required
my: စကားဝှက်လိုအပ်သည်

en: 50%
my: ၅၀%

en: 70%
my: ၇၀%

en: 85%
my: ၈၅%

en: 100%
my: ၁၀၀%

en: 125%
my: ၁၂၅%

en: 150%
my: ၁၅၀%

en: 175%
my: ၁၇၅%

en: 200%
my: ၂၀၀%

en: 300%
my: ၃၀၀%

en: 400%
my: ၄၀၀%

en: 800%
my: ၈၀၀%

en: 1600%
my: ၁၆၀၀%

en: 3200%
my: ၃၂၀၀%

en: 6400%
my: ၆၄၀၀%

[ctx: shortcut window]
en: Opening, closing, saving and printing
my: ဖွင့်ခြင်း၊ ပိတ်ခြင်း၊ သိမ်းဆည်းခြင်း နှင့် ပုံနှိပ်ခြင်း

[ctx: shortcut window]
en: Open a document
my: မှတ်တမ်းစာအုပ်ဖွင့်မည်

[ctx: shortcut window]
en: Open a copy of the current document
my: လက်ရှိမှတ်တမ်းစာအုပ်၏ မိတ္တူကို ဖွင့်မည်

[ctx: shortcut window]
en: Save a copy of the current document
my: လက်ရှိမှတ်တမ်းစာအုပ်၏ မိတ္တူတစ်စုံကို သိမ်းဆည်းမည်

[ctx: shortcut window]
en: Print the current document
my: ယခုမှတ်တမ်းစာအုပ်ကို ပရင့်ထုတ်ရန်

[ctx: shortcut window]
en: Close the current document window
my: လက်ရှိမှတ်တမ်းစာအုပ်ဝင်းဒိုးကို ပိတ်မည်

[ctx: shortcut window]
en: Reload the document
my: မှတ်တမ်းစာအုပ်ကို ပြန်တွင်းတင်မည်

[ctx: shortcut window]
en: Window
my: ဝင်းဒိုး

[ctx: shortcut window]
en: Toggle fullscreen
my: ဖန်သားပြင်အပြည့် ပိတ်၊ဖွင့်

[ctx: shortcut window]
en: Enter presentation mode
my: တင်ပြမှတ်တမ်းပုံနှိပ်မှုစနစ်သို့ ဝင်မည်

[ctx: shortcut window]
en: Toggle sidebar
my: ဘေးတန်း ပိတ်၊ဖွင့်

[ctx: shortcut window]
en: Toggle caret navigation
my: ကီးဘုတ်သုံး၍သွားခြင်း ပိတ်၊ဖွင့်

[ctx: shortcut window]
en: Selecting and copying text
my: စာသားရွေးချယ်၍ကူးယူနေသည်

[ctx: shortcut window]
en: Copy highlighted text
my: အလင်းတင်ထားသောစာသားများ ကူးယူမည်

[ctx: shortcut window]
en: Select all the text in a document
my: မှတ်တမ်းစာအုပ်အတွင်းစာသားအားလုံးရွေးချယ်မည်

[ctx: shortcut window]
en: Rotating and zooming
my: လှည့်ခြင်းနှင့် မြင်ကွင်းချုံ့၊ချဲ့ခြင်း

[ctx: shortcut window]
en: Rotate the page 90 degrees counter-clockwise
my: နာရီလက်တံနှင့်ဆန့်ကျင့်ဘက်အတိုင်း စာမျက်နှာကို ၉၀ဒီဂရီ လှည့်မည်

[ctx: shortcut window]
en: Rotate the page 90 degrees clockwise
my: နာရီလက်တံအတိုင်း စာမျက်နှာကို ၉၀ဒီဂရီ လှည့်မည်

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
my: မြင်ကွင်းချဲ့မည်

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
my: မြင်ကွင်းချုံ့မည်

[ctx: shortcut window]
en: Zoom 1∶1
my: မြင်ကွင်း ၁ : ၁

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in (alternative)
my: မြင်ကွင်းချဲ့မည် (နောက်တစ်နည်း)

[ctx: shortcut window]
en: Fit page
my: စာမျက်နှာအံကိုက်

[ctx: shortcut window]
en: Fit width
my: အနံ အံကိုက်

[ctx: shortcut window]
en: Automatic zoom
my: အလိုအလျောက်ဇွန်း

[ctx: shortcut window]
en: Moving around the document
my: မှတ်တမ်းစာအုပ်အတွင်း ရွေ့ကြည့်မည်

[ctx: shortcut window]
en: Move around a page
my: စာမျက်နှာကို ရွေ့ကြည့်မည်

[ctx: shortcut window]
en: Move up/down a page several lines at a time
my: စာမျက်နှာကို တစ်ခါတည်း စာကြောင်းရေအတော်များများ အပေါ်/အောက် ရွေ့မည်

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page
my: ယခင်စာမျက်နှာသို့

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page
my: နောက်စာမျက်နှာသို့

[ctx: shortcut window]
en: Go to page number
my: စာမျက်နှာနံပါတ်သို့သွားမည်

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page (fast)
my: ယခင်စာမျက်နှာသို့သွားမည် (မြန်)

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page (fast)
my: နောက်စာမျက်နှာသို့သွားမည် (မြန်)

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page visited
my: သွားထားပြီးသား ရှေ့စာမျက်နှာသို့သွားမည်

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page visited
my: သွားထားပြီးသားနောက်စာမျက်နှာသို့သွားမည်

[ctx: shortcut window]
en: Go to the beginning/end of a page
my: စာမျက်နှာ၏အစ/အဆုံး သို့သွားမည်

[ctx: shortcut window]
en: Go to the beginning of the document
my: မှတ်တမ်းစာအုပ်၏ အစသို့သွားမည်

[ctx: shortcut window]
en: Go to the end of the document
my: မှတ်တမ်းစာအုပ်၏ အဆုံးသို့သွားမည်

[ctx: shortcut window]
en: Document view and handling
my: မှတ်တမ်းစာအုပ်ကြည့်ရှုမှုနှင့်ကိုင်တယ်မှု

[ctx: shortcut window]
en: Add bookmark
my: စာမျက်နှာမှတ်သားမည်

[ctx: shortcut window]
en: Remove bookmark
my: စာမျက်နှာမှတ်သားချက် ဖယ်ရှားမည်

[ctx: shortcut window]
en: Toggle night mode
my: ညဘက် စာကြည့်စနစ် ပိတ်၊ဖွင့်

[ctx: shortcut window]
en: Toggle continuous scrolling
my: ဆက်တိုက်လှိမ့်ခြင်း ပိတ်၊ဖွင့်

[ctx: shortcut window]
en: Toggle dual page
my: စာမျက်နှာနှစ်ခုတွဲ ပိတ်၊ဖွင့်

[ctx: shortcut window]
en: Toggle odd pages left
my: ဘယ်ဘက်တွင် မနံပါတ်စာမျက်နှာများကို ပြောင်းပါ။

[ctx: shortcut window]
en: Document properties
my: မှတ်တမ်းစာအုပ်၏အချက်အလက်များ

[ctx: shortcut window]
en: Add a post-it like note
my: မှတ်စုထည့်မည်

[ctx: shortcut window]
en: Highlight text
my: စာသား အလင်းတင်ပြမည်

[ctx: shortcut window]
en: Finding text
my: စာသားရှာဖွေမှုဆိုင်ရာ

[ctx: shortcut window]
en: Show the search bar
my: ရှာဖွေတန်း ပြမည်

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next search result
my: နောက်ရှာဖွေမှုရလဒ်သို့ သွားမည်

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous search result
my: ယခင်ရှာဖွေမှုရလဒ်သို့ သွားမည်

[ctx: shortcut window]
en: General
my: အထွေအထွေဆိုင်ရာ

[ctx: shortcut window]
en: Show help
my: အကူအညီပြရန်

[ctx: shortcut window]
en: Toggle primary menu
my: ပင်မမီနူး ပိတ်၊ဖွင့်

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
my: ကီးဘုတ်ဖြတ်လမ်းခလုတ်များ

[ctx: shortcut window]
en: Close window
my: ဝင်းဒိုးပိတ်ရန်

[ctx: shortcut window]
en: Presentation mode
my: တင်ပြမှုပုံစံ

[ctx: shortcut window]
en: Toggle black screen
my: အမဲမှန်ပြင် ပိတ်၊ဖွင့်

[ctx: shortcut window]
en: Toggle white screen
my: အဖြူမှန်ပြင် ပိတ်၊ဖွင့်

[ctx: shortcut window]
en: Touchpad gestures
my: ပွတ်ပြားလက်ဟန်များ

en: GNOME Document Viewer
my: GNOMEမှတ်တမ်းစာအုပ်ကြည့်ရှုကိရိယာ

en: Open a new window.
my: ဝင်းဒိုးအသစ်ဖွင့်မည်။

en: The page label of the document to display.
my: ပြသရန် ဖိုင်၏ စာမျက်နှာ အညွှန်းများ

en: PAGE
my: စာမျက်နှာ

en: The page number of the document to display.
my: ပြသရန် ဖိုင်၏စာမျက်နှာနံပါတ်များ

en: NUMBER
my: နံပါတ်

en: Named destination to display.
my: ပြသမည့်နေရာကို အမည်ပေးထားသည်။

en: Run evince in fullscreen mode
my: အီးဗင့်စ်ကို မှန်ပြင်အပြည့်ဖွင့်မည်

en: Run evince in presentation mode
my: အီးဗင့်စ်ကို တင်ပြချက်ပုံစံ ဖွင့်မည်

en: Run evince as a previewer
my: အီးဗင့်စ်ကို ကြိုတင်ကြည့်ကိရိယာအဖြစ်သုံးမည်

en: The word or phrase to find in the document
my: ဖိုင်အတွင်း ရှာဖွေရန် စကားလုံး သို့မဟုတ် စကားစု

en: STRING
my: စာလုံးတွဲ

en: [FILE…]
my: [ဖိုင်…]
