evince - en to mn translation catalogue (320 entries)

en: Error launching the command “%s” in order to decompress the comic book: %s
mn: Зурагт ном задлах “%s” командыг гүйцэтгэхэд алдаа гарлаа: %s

en: The command “%s” failed at decompressing the comic book.
mn: Зурагт ном задлах “%s” командыг биелүүлэх амжилтгүй боллоо.

en: The command “%s” did not end normally.
mn: “%s” команд хэвийн байдлаар дууссангүй.

en: Not a comic book MIME type: %s
mn:  MIME төрлийн зурагт ном биш байна: %s

en: Can't find an appropriate command to decompress this type of comic book
mn: Энэ төрлийн зурагт номыг задлах тохиромжтой команд олсонгүй

en: Unknown MIME Type
mn: Танигдахгүй MIME төрөл

en: File corrupted
mn: Файл гэмтсэн байна

en: No files in archive
mn: Архивд файл байхгүй байна

en: No images found in archive %s
mn: %s архиваас зураг олдсонгүй

en: There was an error deleting “%s”.
mn:  "%s"-ийг устгахад алдаа гарсан байна.

en: Error %s
mn:  %s алдаа

en: Comic Books
mn: Зурагт ном

en: DjVu document has incorrect format
mn: DjVu баримт бичиг нь буруу форматтай байна

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
mn: Уг баримт бичиг нь хэд хэдэн файлаас бүрдсэн байна. Нэг буюу түүнээс дээш иймэрхүү файлд хандах боломжгүй.

en: DjVu Documents
mn: DjVu баримт бичиг

en: DVI document has incorrect format
mn: DVI баримт бичиг буруу форматтай байна.

en: DVI Documents
mn: DVI Баримт бичиг

en: This work is in the Public Domain
mn: Энэ бүтээл нийтийн домэйнд байна

note: translators: this is the document security state
en: Yes
mn: Тийм

note: translators: this is the document security state
en: No
mn: Үгүй

en: Type 1
mn: Төрөл 1

en: Type 1C
mn: Төрөл 1C

en: Type 3
mn: Төрөл 3

en: TrueType
mn: ТрүүТайп

en: Type 1 (CID)
mn: Төрөл 1(CID)

en: Type 1C (CID)
mn: Төрөл 1C CID)

en: TrueType (CID)
mn: ТрүүТайп (CID)

en: Unknown font type
mn: Фонтны танигдахгүй төрөл

en: No name
mn: Нэр өгөөгүй байна

en: Embedded subset
mn: Оруулсан зүйлс

en: Embedded
mn: Оруулсан

en: Not embedded
mn: Оруулаагүй

en: PDF Documents
mn: PDF Баримт бичиг

en: Invalid document
mn: Буруу баримт бичиг

note: * vim: sw=2 ts=8 cindent noai bs=2
en: Impress Slides
mn: Слайд оруулах

en: No error
mn: Алдаа гараагүй

en: Not enough memory
mn: Санах ой хүрэхгүй байна

en: Cannot find ZIP signature
mn: ZIP нууц кодыг олох боломжгүй

en: Invalid ZIP file
mn: Хүчингүй ZIP файл

en: Multi file ZIPs are not supported
mn: Олон файлын ZIP-ийг дэмжихгүй

en: Cannot open the file
mn: Уг файлыг нээх боломжгүй

en: Cannot read data from file
mn: Файлаас өгөгдөл унших боломжгүй

en: Cannot find file in the ZIP archive
mn: ZIP-ийн архиваас файл олох боломжгүй

en: Unknown error
mn: Тодорхойгүй алдаа

en: Failed to load document “%s”
mn:  “%s” баримтыг ачаалах амжилтгүй боллоо

en: Failed to save document “%s”
mn:  “%s” баримтыг хадгалах амжилтгүй боллоо

en: PostScript Documents
mn: ПостСкрипт баримтууд

en: Couldn't save attachment “%s”: %s
mn: “%s” хавсралтыг хадгалж чадсангүй: %s

en: Couldn't open attachment “%s”: %s
mn: “%s” хавсралтыг нээж чадсангүй: %s

en: Couldn't open attachment “%s”
mn: “%s” хавсралтыг нээж чадсангүй

en: File type %s (%s) is not supported
mn: %s (%s) файлын төрлийг дэмжихгүй

en: All Documents
mn: Бүх баримт бичиг

en: All Files
mn: Бүх файл

en: Failed to create a temporary file: %s
mn: Түр зуурын хавтас нээх амжилтгүй боллоо: %s

en: Failed to create a temporary directory: %s
mn: Түр зуурын хавтас нээх амжилтгүй боллоо: %s

en: File is not a valid .desktop file
mn: Файл нь зөв .desktop файл биш байна

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
mn: Дэсктоп файлын танигдахгүй Хувилбар '%s'

en: Starting %s
mn: %s-ийг эхлүүлж байна

en: Application does not accept documents on command line
mn: Командын мөрний баримт бичгийг програм хүлээн авахгүй байна

en: Unrecognized launch option: %d
mn: Танигдахгүй эхлүүлэх сонголт: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
mn: URIs баримт бичгийг 'Type=Link' дэсктопын оролт руу оруулах боломжгүй байна

en: Not a launchable item
mn: Нээж болох зүйл биш байна

en: Disable connection to session manager
mn: Сэшн менежерт холбогдох боломжгүй болгох

en: Specify file containing saved configuration
mn: Тохиргоо сануулсан файлыг ялган харуулах

en: FILE
mn: ФАЙЛ

en: Specify session management ID
mn: Сэшн менежментийн ID-г ялган харуулах

en: Session management options:
mn: Сэшн менежментийн сонголтууд:

en: Show session management options
mn: Сэшн менежментийн сонголтуудыг харуулах

note: Translaters: This string is for a toggle to display a toolbar. * The name of the toolbar is automatically computed from the widgets * on the toolbar, and is placed at the %s. Note the _ before the %s * which is used to add mnemonics. We know that this is likely to * produce duplicates, but don't wor
en: Show “_%s”
mn: “_%s”-ийг харуулах

en: _Move on Toolbar
mn: _Хэрэгслийн мөрөнд шилжих

en: Move the selected item on the toolbar
mn: Хэрэгслийн мөрний сонгогдсон зүйл рүү шилжих

en: _Remove from Toolbar
mn: _Хэрэгслийн мөрнөөс устгах

en: Remove the selected item from the toolbar
mn: Сонгогдсон зүйлийг хэрэгслийн мөрнөөс устгах

en: _Delete Toolbar
mn: _Хэрэгслийн мөрийг устгах

en: Remove the selected toolbar
mn: Сонгогдсон хэрэгслийн мөрийг устгах

en: Separator
mn: Тусгаарлагч

en: Running in presentation mode
mn: Үзүүлэнгийн горим дээр ажиллаж байна

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Best Fit
mn: Нарийн тааруулах

en: Fit Page Width
mn: Хуудасны өргөнтэй тааруулах

note: Manually set name and icon
en: Document Viewer
mn: Баримт бичиг үзүүлэгч

en: View multi-page documents
mn: Олон хуудаст баримт бичиг үзэх

en: Override document restrictions
mn: Баримт бичгийн хязгаарлалтыг үл хайхрах

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
mn: Хуулах, хэвлэхийг хориглох гэх мэт баримт бичгийн хязгаарлалтыг үл хайхрана.

en: Delete the temporary file
mn: Түр зуурын файлыг устгах

en: Print settings file
mn: Тохиргооны файлыг хэвлэх

en: GNOME Document Previewer
mn: ГНОУМ баримт бичиг урьдчилан үзүүлэгч

en: Failed to print document
mn: Баримт бичиг хэвлэх амжилтгүй боллоо

en: The selected printer '%s' could not be found
mn: Сонгосон '%s' хэвлэгч олдсонгүй

note: Go menu
en: _Previous Page
mn: _Өмнөх хуудас

en: Go to the previous page
mn: Өмнөх хуудсанд очих

en: _Next Page
mn: _Дараах хуудас

en: Go to the next page
mn: Дараах хуудсанд очих

en: Enlarge the document
mn: Баримт бичиг томсгох

en: Shrink the document
mn: Баримт бичиг жижигсгэх

en: Print
mn: Хэвлэх

en: Print this document
mn: Уг баримт бичгийг хэвлэх

en: _Best Fit
mn: _Нарийн тааруулах

en: Make the current document fill the window
mn: Нээлттэй байгаа баримт бичгээ цонх дүүргэж байршуулах

en: Fit Page _Width
mn: Хуудасны өргөнтэй тааруулах

en: Make the current document fill the window width
mn: Нээлттэй байгаа баримт бичгээ цонхны өргөнийг дүүргэж байршуулах

en: Page
mn: Хуудас

en: Select Page
mn: Хуудсаа сонгох

en: Document
mn: Баримт бичиг

en: Title:
mn: Гарчиг:

en: Location:
mn: Байршил:

en: Subject:
mn: Сэдэв:

en: Author:
mn: Зохиогч:

en: Keywords:
mn: Түлхүүр үг:

en: Producer:
mn: Гүйцэтгэгч:

en: Creator:
mn: Бүтээгч:

en: Created:
mn: Бүтээсэн:

en: Modified:
mn: Өөрчилсөн:

en: Number of Pages:
mn: Хуудасны дугаар:

en: Optimized:
mn: Оновчтой болгосон:

en: Format:
mn: Формат:

en: Security:
mn: Аюулгүй байдал:

en: Paper Size:
mn: Хуудасны хэмжээ:

en: None
mn: Хоосон

en: %.0f × %.0f mm
mn: %.0f x %.0f мм

en: %.2f × %.2f inch
mn: %.2f x %.2f инч

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4), second placeholder is the paper size (eg. 297x210 mm)
en: %s, Portrait (%s)
mn: %s, Босоо (%s)

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4), second placeholder is the paper size (eg. 297x210 mm)
en: %s, Landscape (%s)
mn: %s, Хэвтээ (%s)

en: (%d of %d)
mn: (%d -ийн %d)

en: of %d
mn:  %d-ийн

note: Initial state
en: Preparing to print…
mn: Хэвлэхээр бэлтгэж байна...

en: Finishing…
mn: Дуусч байна...

en: Printing page %d of %d…
mn: %d-ийн %d хуудсыг хэвлэж байна...

en: Printing is not supported on this printer.
mn: Уг хэвлэгч дээр хэвлэх боломжгүй байна.

en: Invalid page selection
mn: Болохгүй хуудас сонгосон байна

en: Warning
mn: Анхааруулга

en: Your print range selection does not include any pages
mn: Хэвлэгчийн тань хэвлэх хуудасны сонголт хийгдээгүй байна

en: Page Scaling:
mn: Хуудасны хэмжээс:

en: Shrink to Printable Area
mn: Хэвлэх хэсэгт жижигрүүлэх

en: Fit to Printable Area
mn: Хэвлэх хэсэгт тааруулах

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • "None": No page scaling is performed.
    
    • "Shrink to Printable Area": Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • "Fit to Printable Area": Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
mn: Баримт бичгийн хуудсаа сонгож авсан хэвлэгчийн хуудсанд тааруулан хэмжээг нь тохируулна. Үүний тулд дараах сонголтоос хийнэ үү:
    
    • "Хийхгүй": Хуудасны хэмжээг тохируулахгүй. 
    
    • "Хэвлэх хэсэгт жижигрүүлэх": Хэвлэх хэсгээс том хуудсыг хэвлэгчийн хуудасны хэвлэх хэсэгт тааруулан багасгадаг.
    
    • "Хэвлэх хэсэгт тааруулах": Хэвлэгчийн хуудасны хэвлэгчийн хэсэгт тааруулахын тулд хуудсыг томосгох буюу багасгадаг.

en: Auto Rotate and Center
mn: Автоматаар эргүүлэх буюу голлуулах

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
mn: Баримт бичгийн хуудас бүрийн чигийг тааруулахын тулд хуудас бүрийн хэвлэгчийн хуудасны чигийг эргүүлнэ. Баримт бичгийн хуудас хэвлэгчийн хуудсан дотор голлоно.

en: Select page size using document page size
mn: Баримт бичгийн хуудасны хэмжээг ашиглан хуудасны хэмжээг сонгох

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
mn: Тохируулсан бол хуудас бүр баримт бичгийн хуудастай ижил хэмжээгээрхэвлэгдэнэ.

en: Page Handling
mn: Хуудас боловсруулалт

en: Failed to print page %d: %s
mn: %d хуудсыг хэвлэх амжилтгүй боллоо: %s

en: Scroll Up
mn: Дээш нь гүйлгэх

en: Scroll Down
mn: Доош нь гүйлгэх

en: Scroll View Up
mn: Харагдцыг дээш нь гүйлгэх

en: Scroll View Down
mn: Харагдцыг доош нь гүйлгэх

en: Document View
mn: Баримт бичгийн харагдац

en: Jump to page:
mn: Хуудас руу очих:

en: End of presentation. Click to exit.
mn: Үзүүлэн дууслаа. Хулганаараа товшин гарна уу.

en: Go to first page
mn: Эхний хуудсанд очих

en: Go to previous page
mn: Өмнөх хуудсанд очих

en: Go to next page
mn: Дараах хуудсанд очих

en: Go to last page
mn: Сүүлийн хуудсанд очих

en: Go to page
mn: Хуудсанд очих

en: Find
mn: Хайж олох

en: Go to page %s
mn: %s хуудсанд очих

en: Go to %s on file “%s”
mn: “%s” файл дээрх %s -д очих

en: Go to file “%s”
mn: “%s”файлд очих

en: Launch %s
mn: %s-ийг нээх

en: Loading…
mn: Ачаалж байна...

en: Find:
mn: Хайж олох:

en: Find Pre_vious
mn: Өмнөхийг хайж олох

en: Find previous occurrence of the search string
mn: Хайлтын үгний өмнөх тохиолдлыг хайж олох

en: Find Ne_xt
mn: Дараагийнхыг хайж олох

en: Find next occurrence of the search string
mn: Хайлтын үгний дараагийн тохиолдлыг хайж олох

en: C_ase Sensitive
mn: Үсгийн хэмжээг ялгана

en: Toggle case sensitive search
mn: Хайлтыг үсгийн хэмжээ таниж хийх

en: Password for document %s
mn: %s баримт бичгийн нууц үг

en: Converting %s
mn:  %s-ийг хувиргаж байна

en: %d of %d documents converted
mn: %d -ийн %d баримт бичгийг хувиргалаа

en: Converting metadata
mn: Мета-өгөгдлийг хувиргах

en: The metadata format used by Evince has changed, and hence it needs to be migrated. If the migration is cancelled the metadata storage will not work.
mn: Эвинсийг хэрэглэдэг мета-өгөгдлийн формат нь өөрчлөгдсөн тул үүнийг шилжүүлэх хэрэгтэй. Шилжүүлэлт цуцлагдвал мета-өгөгдлийн санах ой ажиллахгүй.

en: Open a recently used document
mn: Сүүлд хэрэглэсэн баримт бичгийг нээх

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
mn: Уг баримт бичиг түгжигдсэн бөгөөд та зөв нууц үгийг нь оруулснаар үүнд нэвтрэн зөвхөн унших боломжтой болно.

en: _Unlock Document
mn: _Баримт бичгийн түгжээг тайлах

en: Enter password
mn: Нууц үгээ оруулах

en: Password required
mn: Нууц үг оруулах хэрэгтэй

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
mn: “%s” баримт бичиг түгжигдсэн бөгөөд нээхийн тулд нууц үг оруулах хэрэгтэй.

en: _Password:
mn: _ Нууц үг:

en: Forget password _immediately
mn: Нэн даруй нууц үгийг мартах

en: Remember password until you _log out
mn: Гарах хүртлээ нууц үгээ санах

en: Remember _forever
mn: Байнга санах

en: Properties
mn: Шинж чанар

en: General
mn: Ерөнхий

en: Fonts
mn: Фонт

en: Document License
mn: Баримт бичгийн лиценз

en: Font
mn: Фонт

en: Gathering font information… %3d%%
mn: Фонтны мэдээлэл цуглуулж байна... %3d%%

en: Usage terms
mn: Хэрэглээний нөхцөл

en: Text License
mn: Бичвэрийн Лиценз

en: Further Information
mn: Дэлгэрэнгүй мэдээлэл

en: Attachments
mn: Хавсралт

en: Layers
mn: Давхарга

en: Print…
mn: Хэвлэх...

en: Index
mn: Үзүүлэлт

en: Thumbnails
mn: Ерөнхийлөн харуулах

en: Page %s — %s
mn: %s - %s хуудас

en: Page %s
mn: %s Хуудас

en: The document contains no pages
mn: Уг баримт бичиг хуудасгүй байна

en: The document contains only empty pages
mn: Уг баримт бичиг зөвхөн хоосон хуудастай байна

en: Unable to open document
mn: Баримт бичиг нээх боломжгүй

en: Loading document from “%s”
mn: “%s”-ээс баримт бичиг ачаалж байна

en: Downloading document (%d%%)
mn: (%d%%) баримт бичгийг татаж байна

en: Failed to load remote file.
mn: Алсын файл ачаалах амжилтгүй боллоо.

en: Reloading document from %s
mn: %s-ээс баримт бичиг ахин ачаалж байна

en: Failed to reload document.
mn: Баримт бичиг ахин ачаалах амжилтгүй боллоо.

en: Open Document
mn: Баримт бичиг нээх

en: Saving document to %s
mn: Баримт бичгийг %s -д хадгалж байна

en: Saving attachment to %s
mn: Хавсралтыг %s -д хадгалж байна

en: Saving image to %s
mn: Зургийг %s-д хадгалж байна

en: The file could not be saved as “%s”.
mn: Уг файлыг “%s” болгон хадгалж чадсангүй.

en: Uploading document (%d%%)
mn: (%d%%) баримт бичгийг оруулж байна

en: Uploading attachment (%d%%)
mn: (%d%%) хавсралтыг оруулж байна

en: Uploading image (%d%%)
mn: (%d%%) зургийг оруулж байна

en: Save a Copy
mn: Хуулбарыг хадгалах

en: %d pending job in queue | %d pending jobs in queue
mn[0]: %d ажил хүлээлгэнд байна
mn[1]: %d ажил хүлээлгэнд байна

en: Printing job “%s”
mn: “%s” ажлыг хэвлэж байна

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
mn: Хаахаасаа өмнө “%s” хэвлэгдэж буй ажлыг дуустал хүлээх үү?

en: There are %d print jobs active. Wait until print finishes before closing?
mn: Идэвхтэй %d хэвлэх ажил байна. Хэвлэгдэж дуусахыг хүлээх үү?

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
mn: Цонхоо хаавал хэвлэгдэхээр хүлээлгэнд байгаа ажлууд хэвлэгдэхгүй.

en: Cancel _print and Close
mn: Хэвлэхийг цуцлаад хаах

en: Close _after Printing
mn: Хэвлэсний дараа хаах

en: Toolbar Editor
mn: Хэрэгслийн мөрийн засварлагч

en: There was an error displaying help
mn: Тусламж хүссэн алдаа гарсан байна

en: Document Viewer
    Using %s (%s)
mn: Баримт бичиг үзүүлэгч
    %s-ийг хэрэглэж байна (%s)

en: Evince is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
mn: Эвинс нь чөлөөт програм хангамж тул Чөлөөт програм хангамжийн сангаас гаргадаг Олон нийтийн ерөнхий лицензийн 2-р хувилбар болон сүүлийн үеийн хүссэн хувилбарынхаа нөхцөлд нийцүүлэн өөрчлөн ахин түгээх боломжтой.

en: Evince is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
mn: Бид Эвинсийг хэрэгцээтэй гэж үзсний үндсэн дээр түгээж байгаа ч ямар нэг баталгаа, худалдааны буюу тодорхой зорилгод нийцсэн баталгаагүйгээр түгээдэг. Дэлгэрэнгүй мэдээлэл авахыг хүсвэл ГНУ Олон нийтийн ерөнхий лицензтэй танилцана уу.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Evince; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA
mn: Та Эвинсээс гадна Олон нийтийн ерөнхий лицензийн хуулбарыг авсан байх шаардлагатай ба, хэрэв аваагүй бол Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA гэсэн хаягаар шуудан илгээнэ үү

en: Evince
mn: Эвинс

en: © 1996–2009 The Evince authors
mn: © 1996–2009 Эвинсийн зохиогчид

note: TRANS: Sometimes this could be better translated as "%d hit(s) on this page".  Therefore this string contains plural cases.
en: %d found on this page | %d found on this page
mn[0]: Энэ хуудсанд %d олдлоо
mn[1]: Энэ хуудсанд %d олдлоо

en: %3d%% remaining to search
mn: Хайлт хийхэд %3d%% үлдсэн байна

en: _File
mn: _Файл

en: _Edit
mn: _Засварлах

en: _View
mn: _Үзэх

en: _Go
mn: _Орох

en: _Help
mn: _Тусламж

note: File menu
en: _Open…
mn: _Нээх...

en: Open an existing document
mn: Байгаа баримт бичгийг нээх

en: Op_en a Copy
mn: Хуулбарыг нээх

en: Open a copy of the current document in a new window
mn: Нээлттэй байгаа баримт бичгийн хуулбарыг шинэ цонхонд нээх

en: _Save a Copy…
mn: _Хуулбарыг хадгалах...

en: Save a copy of the current document
mn: Нээлттэй байгаа баримт бичгийн хуулбарыг хадгалах

en: Page Set_up…
mn: Хуудасны тохиргоо...

en: Set up the page settings for printing
mn: Хуудасны тохиргоог хэвлэхэд тохируулан хийх

en: _Print…
mn: _Хэвлэх...

en: P_roperties
mn: Шинж чанар

en: Select _All
mn: Бүгдийг_сонгох

en: _Find…
mn: _Хайх...

en: Find a word or phrase in the document
mn: Баримт бичгээс үг болон холбоо үг хайх

en: T_oolbar
mn: Хэрэгслийн мөр

en: Rotate _Left
mn: Зүүн тал руу эргүүлэх

en: Rotate _Right
mn: Баруун тал руу эргүүлэх

en: _Reload
mn: _Ахин ачаалах

en: Reload the document
mn: Баримт бичгийг дахин ачаалах

en: Auto_scroll
mn: Автоматаар гүйлгэх

en: _First Page
mn: _Эхний хуудас

en: Go to the first page
mn: Эхний хуудсанд  очих

en: _Last Page
mn: _ Сүүлийн хуудас

en: Go to the last page
mn: Сүүлийн хуудсанд очих

note: Help menu
en: _Contents
mn: _Агуулагдхуун

en: _About
mn: _Тухай

note: Toolbar-only
en: Leave Fullscreen
mn: Дэлгэц дүүрэн үлдээх

en: Leave fullscreen mode
mn: Дэлгэц дүүрэн горимоор үлдээх

en: Start Presentation
mn: Үзүүлэн эхлүүлэх

en: Start a presentation
mn: Үзүүлэн эхлүүлэх

note: View Menu
en: _Toolbar
mn: _Хэрэгслийн мөр

en: Show or hide the toolbar
mn: Хэрэгслийн мөрийг харуулах буюу нуух

en: Side _Pane
mn: Хажуугийн_шугам

en: Show or hide the side pane
mn: Хажуугийн шугамыг харуулах буюу нуух

en: _Continuous
mn: _Үргэлжлэх

en: Show the entire document
mn: Баримт бичгийг бүхлээр нь үзүүлэх

en: _Dual
mn: _Зэрэг

en: Show two pages at once
mn: Хоёр хуудсыг нэгэн зэрэг харуулах

en: _Fullscreen
mn: _Дэлгэц дүүрэн

en: Expand the window to fill the screen
mn: Цонхыг өргөсгөж дэлгэцийг дүүргэх

en: Pre_sentation
mn: Үзүүлэн

en: Run document as a presentation
mn: Баримт бичгийг үзүүлэн байдлаар ажиллуулах

en: _Inverted Colors
mn: _Хувиргасан өнгө

en: Show page contents with the colors inverted
mn: Хувиргасан өнгөтэй хуудасны агуулагдхууныг харуулах

note: Links
en: _Open Link
mn: _Холбоосыг нээх

en: _Go To
mn: _Орох

en: Open in New _Window
mn: Шинэ цонхонд нээх

en: _Copy Link Address
mn: _Холбоосын хаягийг хуулах

en: _Save Image As…
mn: _Зургийг өөр форматаар хадгалах...

en: Copy _Image
mn: Зургийг хуулах

en: _Open Attachment
mn: _Хавсралтыг нээх

en: _Save Attachment As…
mn: _Хавсралтыг өөр форматаар хадгалах...

en: Zoom
mn: Зургийн хэмжээг өөрчлөх

en: Adjust the zoom level
mn: Зургийн хэмжээг өөрчлөх түвшнийг тохируулах

en: Navigation
mn: Залуур

en: Back
mn: Буцах

note: translators: this is the history action
en: Move across visited pages
mn: Үзсэн хуудсууд руу шилжих

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Previous
mn: Өмнөх

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Next
mn: Дараах

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Zoom In
mn: Зургийг томруулах

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Zoom Out
mn: Зургийг жижигрүүлэх

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Fit Width
mn: Өргөнийг тохируулах

en: Unable to launch external application.
mn: Нэмэлт програм ажиллуулах боломжгүй.

en: Unable to open external link
mn: Нэмэлт холбоос нээх боломжгүй

en: Couldn't find appropriate format to save image
mn: Зургийг хадгалах тохиромжтой формат олдсонгүй

en: The image could not be saved.
mn: Зураг хадгалагдсангүй.

en: Save Image
mn: Зураг хадгалах

en: Unable to open attachment
mn: Хавсралт нээх боломжгүй байна

en: The attachment could not be saved.
mn: Хавсралт хадгалагдсангүй.

en: Save Attachment
mn: Хавсралтыг хадгалах

en: %s — Password Required
mn: %s - Нууц үгээ оруулах хэрэгтэй

en: By extension
mn: Өргөтгөлөөр

en: GNOME Document Viewer
mn: ГНОУМ баримт бичиг үзүүлэгч

en: The page of the document to display.
mn: Нээх баримт бичгийн хуудас

en: PAGE
mn: ХУУДАС

en: Run evince in fullscreen mode
mn: Эвинсийг дэлгэц дүүрэн горимоор ажиллуулах

en: Run evince in presentation mode
mn: Эвинсийг үзүүлэнгийн горимоор ажиллуулах

en: Run evince as a previewer
mn: Эвинсийг урьдчилан үзүүлэгч болгон ажиллуулах

en: The word or phrase to find in the document
mn: Баримт бичгээс хайх үг болон холбоо үг

en: STRING
mn: БИЧВЭР

en: [FILE…]
mn: [ФАЙЛ...]

en: Boolean options available: true enables thumbnailing and false disables the creation of new thumbnails
mn: Бүүлин сонголтууд бий: үнэн гэдэг нь ерөнхийлөн харуулах боломжтой болгох ба худал гэдэг нь шинэ ерөнхийлөн харуулагч үүсгэх боломжгүй болгоно

en: Enable thumbnailing of PDF Documents
mn: PDF баримт бичгийг ерөнхийлөн харуулах боломжтой болгох

en: Thumbnail command for PDF Documents
mn: PDF баримт бичгийн ерөнхийлөн харуулах команд

en: Valid command plus arguments for the PDF Document thumbnailer. See Nautilus thumbnailer documentation for more information.
mn: Зөв команд нь PDF баримт бичгийн ерөнхийлөн харуулагчид параметр оруулдаг. Дэлгэрэнгүй мэдээлэл авахыг хүсвэл ерөнхийлөн харуулагчийн баримтжуулалт Наутилистай танилцана уу.
