evince - en to pl translation catalogue (428 entries)

en: File is corrupted
pl: Plik jest uszkodzony

en: Archive is encrypted
pl: Archiwum jest zaszyfrowane

en: No supported images in archive
pl: W archiwum nie ma obsługiwanych obrazów

en: No files in archive
pl: W archiwum nie ma plików

en: Not a comic book MIME type: %s
pl: To nie jest typ MIME komiksu: %s

en: libarchive lacks support for this comic book’s compression, please contact your distributor
pl: Biblioteka libarchive nie obsługuje kompresji tego komiksu. Proszę skontaktować się z dostawcą oprogramowania

en: Can not get local path for archive
pl: Nie można uzyskać lokalnej ścieżki dla archiwum

en: Comic Books
pl: Komiksy

en: Adds support for reading comic books
pl: Dodaje obsługę wyświetlania komiksów

en: DjVu document has incorrect format
pl: Dokument DjVu ma niepoprawny format

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
pl: Ten dokument jest złożony z kilku plików. Brak dostępu do jednego lub kilku z nich.

en: DjVu Documents
pl: Dokumenty DjVu

en: Adds support for reading DjVu documents
pl: Dodaje obsługę dokumentów w formacie DjVu

en: DVI document has incorrect format
pl: Dokument DVI ma niepoprawny format

en: DVI Documents
pl: Dokumenty DVI

en: Adds support for reading DVI documents
pl: Dodaje obsługę dokumentów w formacie DVI

en: PDF Documents
pl: Dokumenty PDF

en: Adds support for reading PDF Documents
pl: Dodaje obsługę dokumentów w formacie PDF

note: translators: this is the document security state
en: Yes
pl: Tak

note: translators: this is the document security state
en: No
pl: Nie

en: Unknown font type
pl: Nieznany typ czcionki

en: This document contains non-embedded fonts that are not from the PDF Standard 14 fonts. If the substitute fonts selected by fontconfig are not the same as the fonts used to create the PDF, the rendering may not be correct.
pl: Ten dokument zawiera nieosadzone czcionki, które nie pochodzą ze standardowych 14 czcionek formatu PDF. Jeśli czcionki zastępcze wybrane przez bibliotekę fontconfig nie są takie same, jak te użyte do utworzenia pliku PDF, to wyświetlanie może być niepoprawne.

en: All fonts are either standard or embedded.
pl: Wszystkie czcionki są standardowe lub osadzone.

en: No name
pl: Bez nazwy

note: translators: When a font type does not have encoding information or it is unknown.  Example: Encoding: None translators: Value for 'Page Scaling:' to not scale the document pages on printing translators: This is used when a document property does not have a value.  Examples: Author: None Keywords: N
en: None
pl: Brak

en: Embedded subset
pl: Osadzony podzestaw

en: Embedded
pl: Osadzone

en: Not embedded
pl: Nieosadzone

note: Translators: string starting with a space * because it is directly appended to the font * type. Example: * "Type 1 (One of the Standard 14 Fonts)"
en:  (One of the Standard 14 Fonts)
pl:  (jedna ze standardowych 14 czcionek)

note: Translators: string starting with a space * because it is directly appended to the font * type. Example: * "TrueType (Not one of the Standard 14 Fonts)"
en:  (Not one of the Standard 14 Fonts)
pl:  (nie jest jedną ze standardowych 14 czcionek)

note: Translators: string is a concatenation of previous * translated strings to indicate the fonts properties * in a PDF document. * * Example: * Type 1 (One of the standard 14 Fonts) * Not embedded * Substituting with TeXGyreTermes-Regular * (/usr/share/textmf/.../texgyretermes-regular.otf)
en: %s%s
    Encoding: %s
    %s
    Substituting with <b>%s</b>
    (%s)
pl: %s%s
    Kodowanie: %s
    %s
    Zastępowanie za pomocą <b>%s</b>
    (%s)

note: Translators: string is a concatenation of previous * translated strings to indicate the fonts properties * in a PDF document. * * Example: * TrueType (CID) * Encoding: Custom * Embedded subset
en: %s%s
    Encoding: %s
    %s
pl: %s%s
    Kodowanie: %s
    %s

en: PostScript Documents
pl: Dokumenty PostScript

en: Adds support for reading PostScript documents
pl: Dodaje obsługę dokumentów w formacie PostScript

en: Failed to load document “%s”
pl: Wczytanie dokumentu „%s” się nie powiodło

en: Failed to save document “%s”
pl: Zapisanie dokumentu „%s” się nie powiodło

en: TIFF Documents
pl: Dokumenty TIFF

en: Adds support for reading TIFF documents
pl: Dodaje obsługę dokumentów w formacie TIFF

en: Invalid document
pl: Nieprawidłowy dokument

en: XPS Documents
pl: Dokumenty XPS

en: Adds support for reading XPS documents
pl: Dodaje obsługę dokumentów w formacie XPS

note: Manually set name and icon
en: Document Viewer
pl: Przeglądarka dokumentów

en: View multi-page documents
pl: Wyświetlanie wielostronicowych dokumentów

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: pdf;ps;postscript;dvi;xps;djvu;tiff;document;presentation;viewer;evince;
pl: pdf;ps;postscript;dvi;xps;djvu;tiff;dokument;prezentacja;przeglądarka;evince;

en: New Window
pl: Nowe okno

en: Override document restrictions
pl: Bez uwzględniania ograniczeń dokumentu

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
pl: Bez uwzględniania ograniczeń dokumentu, takich jak ograniczenie kopiowania lub drukowania.

en: Automatically reload the document
pl: Automatyczne ponownie wczytywanie dokumentu

en: The document is automatically reloaded on file change.
pl: Dokument jest automatycznie ponownie wczytywany po zmianie pliku.

en: The URI of the directory last used to open or save a document
pl: Adres URI katalogu ostatnio używanego do otwarcia lub zapisania dokumentu

en: The URI of the directory last used to save a picture
pl: Adres URI katalogu ostatnio używanego do zapisania obrazu

en: Page cache size in MiB
pl: Rozmiar bufora strony w MiB

en: The maximum size that will be used to cache rendered pages, limits maximum zoom level.
pl: Maksymalny rozmiar, który będzie używany do buforowania wyświetlanych stron, ogranicza maksymalny poziom powiększenia.

en: Show a dialog to confirm that the user wants to activate the caret navigation.
pl: Wyświetlanie okna dialogowego potwierdzenia, że użytkownik chce aktywować przeglądanie za pomocą karetki.

en: Allow links to change the zoom level.
pl: Pozwala odnośnikom na zmianę powiększenia dokumentu.

en: Check spelling when writing annotation notes or filling text forms.
pl: Sprawdzanie pisowni podczas pisania przypisów lub wypełniania formularzy.

en: Show a side bar next to the document to help navigate the document.
pl: Wyświetlanie panelu bocznego obok dokumentu, aby pomóc się po nim poruszać.

en: Set the default zoom level to display a document.
pl: Ustawienie domyślnego poziomu powiększenia podczas wyświetlania dokumentu.

en: Display the document as a continuous stream of pages instead of page at a time.
pl: Wyświetlanie dokumentu jako ciągłego strumienia stron zamiast jednej strony naraz.

en: Show two pages side by side.
pl: Wyświetlanie dwóch stron obok siebie.

en: Show the first page (odd page) on the left (when displaying two pages side by side)
pl: Wyświetlanie pierwszej (nieparzystej) strony po lewej (podczas wyświetlania dwóch stron obok siebie)

en: Document viewer for popular document formats
pl: Przeglądarka dokumentów w popularnych formatach

en: A document viewer for the GNOME desktop. You can view, search or annotate documents in many different formats.
pl: Przeglądarka dokumentów dla środowiska GNOME. Umożliwia wyświetlanie, przeszukiwanie i dodawanie przypisów do dokumentów w wielu różnych formatach.

en: Evince supports documents in: PDF, PS, EPS, XPS, DjVu, TIFF, DVI (with SyncTeX), and Comic Books archives (CBR, CBT, CBZ, CB7).
pl: Evince obsługuje dokumenty w formatach: PDF, PS, EPS, XPS, DjVu, TIFF, DVI (z SyncTeX) oraz archiwa z komiksami (CBR, CBT, CBZ, CB7).

en: A clear, simple UI
pl: Prosty interfejs użytkownika

en: Advanced highlighting and annotation
pl: Zaawansowane zakreślanie i dodawanie przypisów

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
pl: Projekt GNOME

en: Print Preview
pl: Podgląd wydruku

en: Preview before printing
pl: Podgląd przed drukowaniem

en: Couldn’t save attachment “%s”: %s
pl: Nie można zapisać załącznika „%s”: %s

en: Couldn’t open attachment “%s”: %s
pl: Nie można otworzyć załącznika „%s”: %s

en: Couldn’t open attachment “%s”
pl: Nie można otworzyć załącznika „%s”

en: File type %s (%s) is not supported
pl: Plik typu „%s” (%s) nie jest obsługiwany

en: Unknown MIME Type
pl: Nieznany typ MIME

en: All Documents
pl: Wszystkie dokumenty

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: Failed to create a temporary file: %s
pl: Utworzenie pliku tymczasowego się nie powiodło: %s

en: Failed to create a temporary directory: %s
pl: Utworzenie katalogu tymczasowego się nie powiodło: %s

en: This work is in the Public Domain
pl: To dzieło znajduje się w domenie publicznej

en: (%d of %d)
pl: (%d z %d)

en: of %d
pl: z %d

en: Page %s
pl: %s. strona

en: Not found, click to change search options
pl: Nie odnaleziono, kliknięcie umożliwi zmianę opcji wyszukiwania

en: Search options
pl: Opcje wyszukiwania

en: _Whole Words Only
pl: Tylko _całe wyrazy

en: C_ase Sensitive
pl: _Rozróżnianie wielkości liter

en: Find previous occurrence of the search string
pl: Wyszukuje poprzednie wystąpienie szukanego tekstu

en: Find next occurrence of the search string
pl: Wyszukuje następne wystąpienie szukanego tekstu

en: Failed to render page %d: %s
pl: Wyświetlenie %d. strony się nie powiodło: %s

en: Failed to render page %d
pl: Wyświetlenie %d. strony się nie powiodło

en: Failed to create thumbnail for page %d
pl: Utworzenie miniatury dla %d. strony się nie powiodło

en: Failed to print page %d: %s
pl: Wydrukowanie %d. strony się nie powiodło: %s

note: Initial state
en: Preparing preview…
pl: Przygotowywanie podglądu…

en: Finishing…
pl: Kończenie…

en: Generating preview: page %d of %d
pl: Tworzenie podglądu: %d. strona z %d

note: Initial state
en: Preparing to print…
pl: Przygotowywanie do wydruku…

en: Printing page %d of %d…
pl: Drukowanie %d. strony z %d…

en: Your print range selection does not include any pages
pl: Wybór zakresu wydruku nie zawiera żadnej strony

note: translators: Title of the print dialog
en: Print
pl: Wydrukuj

en: Requested format is not supported by this printer.
pl: Żądany format nie jest obsługiwany przez tę drukarkę.

en: Invalid page selection
pl: Nieprawidłowy wybór strony

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Page Scaling:
pl: Skalowanie strony:

en: Shrink to Printable Area
pl: Zmniejszenie do drukowalnego obszaru

en: Fit to Printable Area
pl: Dopasowanie do drukowalnego obszaru

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • “None”: No page scaling is performed.
    
    • “Shrink to Printable Area”: Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • “Fit to Printable Area”: Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
pl: Skalowanie stron dokumentu, aby pasowały do wybranej strony drukarki. Proszę wybrać jedną opcję z poniższych:
    
    • „Brak”: żadne skalowanie strony nie będzie wykonywane.
    
    • „Zmniejszenie do drukowalnego obszaru”: strony dokumentu większe niż obszar drukowalny będą zmniejszane, aby pasować do drukowalnego obszaru stron drukarki.
    
    • „Dopasowanie do drukowalnego obszaru”: strony dokumentów będą powiększane lub zmniejszane, aby dopasować do obszaru drukowalnego stron drukarki.

en: Auto Rotate and Center
pl: Automatyczne obracanie i wyśrodkowanie

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
pl: Obraca układ strony drukarki każdej strony na pasujący do układu stron dokumentu. Strony dokumentu będą wyśrodkowane na stronie drukarki.

en: Select page size using document page size
pl: Wybór rozmiaru strony na podstawie rozmiaru stron dokumentu

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
pl: Kiedy jest włączone, każda strona będzie drukowana na tym samym rozmiarze papieru, który używają strony dokumentu.

en: Draw border around pages
pl: Ramka wokół stron

en: When enabled, a border will be drawn around each page.
pl: Kiedy jest włączone, wokół każdej strony będzie rysowana ramka.

en: Page Handling
pl: Obsługa stron

en: Scroll Up
pl: Przewinięcie w górę

en: Scroll Down
pl: Przewinięcie w dół

en: Scroll View Up
pl: Przewinięcie widoku w górę

en: Scroll View Down
pl: Przewinięcie widoku w dół

en: Document View
pl: Widok dokumentów

en: Go to first page
pl: Przejdź do pierwszej strony

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Go to last page
pl: Przejdź do ostatniej strony

en: Go to page
pl: Przejdź do strony

en: Find
pl: Znajdź

en: Go to page %s
pl: Przejdź do %s. strony

en: Go to %s on file “%s”
pl: Przejdź do %s z pliku „%s”

en: Go to file “%s”
pl: Przejdź do pliku „%s”

en: Launch %s
pl: Uruchom „%s”

en: Reset form
pl: Przywróć formularz

en: Jump to page:
pl: Przejście do strony:

en: End of presentation. Press Esc or click to exit.
pl: Koniec prezentacji. Naciśnięcie klawisza Esc lub kliknięcie zakończy.

en: Delete the temporary file
pl: Usuwa plik tymczasowy

en: File specifying print settings
pl: Plik określający ustawienia wydruku

en: FILE
pl: PLIK

en: File descriptor of input file
pl: Deskryptor pliku wejściowego

en: FD
pl: DP

en: MIME type of input file
pl: Typ MIME pliku wejściowego

en: TYPE
pl: TYP

en: File descriptor of print settings file
pl: Deskryptor pliku ustawień wydruku

en: GNOME Document Previewer
pl: Przeglądarka podglądu dokumentów środowiska GNOME

en: Select page or search in the outline
pl: Wybiera stronę lub wyszukuje w konspekcie

en: Select page
pl: Wybiera stronę

en: Failed to print document
pl: Wydrukowanie dokumentu się nie powiodło

en: Evince Document Viewer
pl: Przeglądarka dokumentów Evince

en: The selected printer “%s” could not be found
pl: Nie można odnaleźć wybranej drukarki „%s”

en: _Print
pl: Wy_drukuj

en: Print this document
pl: Drukuje bieżący dokument

en: Previous Page
pl: Poprzednia strona

en: Next Page
pl: Następna strona

en: Enlarge the document
pl: Powiększa widok dokumentu

en: Shrink the document
pl: Zmniejsza widok dokumentu

en: Reset zoom and make the page fit in the window
pl: Przywraca powiększenie i dopasowuje stronę do okna

en: Document
pl: Dokument

en: Title:
pl: Tytuł:

en: Location:
pl: Położenie:

en: Subject:
pl: Temat:

en: Author:
pl: Autor:

en: Keywords:
pl: Słowa kluczowe:

en: Producer:
pl: Producent:

en: Creator:
pl: Twórca:

en: Created:
pl: Utworzono:

en: Modified:
pl: Zmodyfikowano:

en: Number of Pages:
pl: Liczba stron:

en: Optimized:
pl: Optymalizacja:

en: Security:
pl: Zabezpieczenia:

en: Contains Javascript:
pl: Zawiera skrypty JavaScript:

en: Paper Size:
pl: Rozmiar papieru:

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: %.0f × %.0f mm
pl: %.0f×%.0f mm

en: %.2f × %.2f inch
pl: %.2f×%.2f cali

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4), second placeholder is the paper size (eg. 297x210 mm)
en: %s, Portrait (%s)
pl: %s, pionowo (%s)

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4), second placeholder is the paper size (eg. 297x210 mm)
en: %s, Landscape (%s)
pl: %s, poziomo (%s)

en: Unknown
pl: Nieznana

en: Icon:
pl: Ikona:

en: Note
pl: Notatka

en: Comment
pl: Komentarz

en: Key
pl: Klucz

en: Help
pl: Pomoc

en: New Paragraph
pl: Nowy akapit

en: Paragraph
pl: Akapit

en: Insert
pl: Wstawka

en: Cross
pl: Krzyżyk

en: Circle
pl: Kółko

en: Markup type:
pl: Rodzaj wyróżnienia:

en: Highlight
pl: Zakreślenie

en: Strike out
pl: Przekreślenie

en: Underline
pl: Podkreślenie

en: Squiggly
pl: Szlaczek

en: Annotation Properties
pl: Właściwości przypisu

en: _Close
pl: Za_mknij

en: _Apply
pl: Za_stosuj

en: Color:
pl: Kolor:

en: Opacity:
pl: Nieprzezroczystość:

en: Initial window state:
pl: Początkowy stan okna:

en: Open
pl: Otwarte

en: Close
pl: Zamknięte

note: Translators: an annotation that looks like a "sticky note"
en: Note text
pl: Dodaj notatkę

en: Add text annotation
pl: Dodaje przypis tekstowy

en: Highlight text
pl: Zakreśl tekst

en: Add highlight annotation
pl: Dodaje zakreślenie

en: _Open Link
pl: _Otwórz odnośnik

en: _Copy Link Address
pl: _Skopiuj adres odnośnika

en: _Go To
pl: _Przejdź do

en: Open in New _Window
pl: Ot_wórz w nowym oknie

en: _Previous Page
pl: Poprzednia _strona

en: _Next Page
pl: _Następna strona

en: _Reload
pl: Wczy_taj ponownie

en: Auto_scroll
pl: _Automatyczne przewijanie

en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: Select _All
pl: Z_aznacz wszystko

en: _Save Image As…
pl: _Zapisz obraz jako…

en: Copy _Image
pl: Skopiuj _obraz

en: _Open Attachment
pl: _Otwórz załącznik

en: _Save Attachment As…
pl: Zapi_sz załącznik jako…

en: Annotation _Properties
pl: _Właściwości przypisu

en: R_emove Annotation
pl: _Usuń przypis

en: _Highlight Selected Text
pl: _Zakreśl zaznaczony tekst

en: Open Containing _Folder
pl: Otwó_rz katalog zawierający

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: First Page
pl: Pierwsza strona

en: Last Page
pl: Ostatnia strona

en: History
pl: Historia

en: Back
pl: Wstecz

en: Forward
pl: Dalej

en: Remove Annotation
pl: Usuń przypis

en: _Open Bookmark
pl: _Otwórz zakładkę

en: _Rename Bookmark
pl: Z_mień nazwę zakładki

en: _Delete Bookmark
pl: _Usuń zakładkę

en: Search in the outline…
pl: Wyszukaj w konspekcie…

en: Print this section…
pl: Wydrukuj tę sekcję…

en: Collapse all tree
pl: Zwiń całe drzewo

en: Expand all tree
pl: Rozwiń całe drzewo

en: Expand all under this element
pl: Rozwiń wszystko pod tym elementem

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
pl: Ten dokument jest zablokowany, jego otwarcie wymaga wprowadzenia poprawnego hasła.

en: _Unlock Document
pl: Odblok_uj dokument

en: Font
pl: Czcionka

en: Add bookmark
pl: Dodaje zakładkę

en: Remove bookmark
pl: Usuwa zakładkę

en: Open…
pl: Otwórz…

en: Open an existing document
pl: Otwiera istniejący dokument

en: Side pane
pl: Panel boczny

en: Annotate the document
pl: Dodaje przypisy do dokumentu

en: Annotate document
pl: Dodaj przypisy do dokumentu

en: File options
pl: Opcje plików

en: Set zoom level
pl: Ustawia poziom powiększenia

en: Print…
pl: Wydrukuj…

en: Fullscreen
pl: Pełny ekran

en: Send To…
pl: Wyślij do…

en: New _Window
pl: _Nowe okno

en: Open a C_opy
pl: Otwórz _kopię

en: _Save As…
pl: _Zapisz jako…

en: Present as _Slideshow
pl: Wyświetl jako pokaz _slajdów

en: _Continuous
pl: _Ciągły

en: _Dual
pl: _Podwójny

en: _Odd Pages Left
pl: _Strony nieparzyste po lewej

en: Right to Left Document
pl: Dokument pisany od prawej do lewej

en: Ro_tate ⤵
pl: O_bróć ⤵

en: Ni_ght Mode
pl: _Tryb nocny

en: Prop_erties
pl: _Właściwości

en: _Keyboard Shortcuts
pl: _Skróty klawiszowe

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _About Document Viewer
pl: _O programie

en: Select or set the zoom level of the document
pl: Wybiera lub ustawia poziom powiększenia dokumentu

en: Fit Pa_ge
pl: Dopasowanie do _strony

en: Fit _Width
pl: Dopasowanie do s_zerokości

en: _Automatic
pl: _Automatyczne

en: Password for document %s
pl: Hasło dla dokumentu %s

en: Loading…
pl: Wczytywanie…

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
pl: Dokument „%s” jest zablokowany, jego otwarcie wymaga wprowadzenia hasła.

en: Password required
pl: Wymagane jest hasło

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Unlock
pl: Odblok_uj

en: _Password:
pl: _Hasło:

en: Forget password _immediately
pl: _Bez zapamiętania hasła

en: Remember password until you _log out
pl: _Zapamiętanie hasła do wylogowania

en: Remember _forever
pl: Z_apamiętanie na zawsze

en: Properties
pl: Właściwości

en: General
pl: Ogólne

en: Fonts
pl: Czcionki

en: Document License
pl: Licencja dokumentu

en: Gathering font information… %3d%%
pl: Zbieranie informacji o czcionce… %3d%%

en: Usage terms
pl: Warunki używania

en: Text License
pl: Tekst licencji

en: Further Information
pl: Więcej informacji

en: Document contains no annotations
pl: Brak przypisów

en: Page %d
pl: %d. strona

en: No Comment
pl: Brak komentarza

en: Annotations
pl: Przypisy

en: A file named “%s” already exists. Do you want to replace it?
pl: Plik o nazwie „%s” już istnieje. Zastąpić go?

en: The file “%s” already exists. Replacing it will overwrite its contents.
pl: Plik „%s” już istnieje. Zastąpienie go spowoduje nadpisanie jego zawartości.

en: _Replace
pl: _Zastąp

en: Attachments
pl: Załączniki

en: Bookmarks
pl: Zakładki

en: Layers
pl: Warstwy

note: Translators: This is the title for the sidebar pane that * shows the Outline or Table of Contents of the document.
en: Outline
pl: Konspekt

en: Thumbnails
pl: Miniatury

en: Find a word or phrase in the document
pl: Wyszukuje w dokumencie podane słowo lub wyrażenie

en: Search not available for this document
pl: W tym dokumencie nie można wyszukiwać

en: Supported Image Files
pl: Obsługiwane pliki obrazów

en: The document contains no pages
pl: Dokument nie zawiera stron

en: The document contains only empty pages
pl: Dokument zawiera tylko puste strony

en: Unable to open document “%s”.
pl: Nie można otworzyć dokumentu „%s”.

en: Loading document from “%s”
pl: Wczytywanie dokumentu z „%s”

en: C_ancel
pl: _Anuluj

en: Downloading document (%d%%)
pl: Pobieranie dokumentu (%d%%)

en: Failed to load remote file.
pl: Wczytanie zdalnego pliku się nie powiodło.

en: Reloading document from %s
pl: Ponowne wczytywanie dokumentu z %s

en: Failed to reload document.
pl: Ponowne wczytanie dokumentu się nie powiodło.

en: Open Document
pl: Otwarcie dokumentu

en: _Open
pl: _Otwórz

en: Saving document to %s
pl: Zapisywanie dokumentu do %s

en: Saving attachment to %s
pl: Zapisywanie załącznika do %s

en: Saving image to %s
pl: Zapisywanie obrazu do %s

en: The file could not be saved as “%s”.
pl: Nie można zapisać pliku jako „%s”.

en: Uploading document (%d%%)
pl: Wysyłanie dokumentu (%d%%)

en: Uploading attachment (%d%%)
pl: Wysyłanie załącznika (%d%%)

en: Uploading image (%d%%)
pl: Wysyłanie obrazu (%d%%)

en: Save As…
pl: Zapis jako…

en: _Save
pl: _Zapisz

en: Could not send current document
pl: Nie można wysłać bieżącego dokumentu

en: %d pending job in queue | %d pending jobs in queue
pl[0]: %d oczekujące zadanie w kolejce
pl[1]: %d oczekujące zadania w kolejce
pl[2]: %d oczekujących zadań w kolejce

en: Printing job “%s”
pl: Drukowanie zadania „%s”

en: Document contains form fields that have been filled out.
pl: Dokument zawiera wypełnione pola formularza.

en: Document contains new or modified annotations.
pl: Dokument zawiera nowe lub zmienione przypisy.

en: Reload document “%s”?
pl: Ponownie wczytać dokument „%s”?

en: If you reload the document, changes will be permanently lost.
pl: Ponowne wczytanie dokumentu spowoduje bezpowrotną utratę zmian.

en: _No
pl: _Nie

en: Save a copy of document “%s” before closing?
pl: Zapisać kopię dokumentu „%s” przed zamknięciem?

en: If you don’t save a copy, changes will be permanently lost.
pl: Jeśli kopia nie zostanie zapisana, to zmiany zostaną bezpowrotnie utracone.

en: Close _without Saving
pl: Zamknij _bez zapisywania

en: Save a _Copy
pl: Zapisz _kopię

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
pl: Poczekać na ukończenie zadania wydruku „%s” przed zamknięciem?

note: TRANS: the singular form is not really used as n_print_jobs > 1 but some languages distinguish between different plurals forms, so the ngettext is needed.
en: There is %d print job active. Wait until print finishes before closing? | There are %d print jobs active. Wait until print finishes before closing?
pl[0]: %d aktywne zadanie wydruku. Poczekać na ukończenie wydruku przed zamknięciem?
pl[1]: %d aktywne zadania wydruku. Poczekać na ukończenie wydruku przed zamknięciem?
pl[2]: %d aktywnych zadań wydruku. Poczekać na ukończenie wydruku przed zamknięciem?

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
pl: Zamknięcie okna spowoduje anulowanie wydruku oczekujących zadań.

en: Cancel _print and Close
pl: Anuluj _drukowanie i zamknij

en: Close _after Printing
pl: _Zamknij po wydrukowaniu

en: © 1996–2023 The Evince document viewer authors
pl: © 1996-2023 autorzy przeglądarki dokumentów Evince

en: Evince is a simple document viewer for GNOME
pl: Evince to prosta przeglądarka dokumentów dla środowiska GNOME

en: Running in presentation mode
pl: Praca w trybie prezentacji

en: The attachment could not be saved.
pl: Nie można zapisać załącznika.

en: Enable caret navigation?
pl: Włączyć tryb przeglądania za pomocą karetki?

en: _Enable
pl: _Włącz

en: Pressing F7 turns the caret navigation on or off. This feature places a moveable cursor in text pages, allowing you to move around and select text with your keyboard. Do you want to enable the caret navigation?
pl: Naciśnięcie klawisza F7 włącza przeglądanie za pomocą karetki. Ta funkcja umieszcza ruchomy kursor na stronach tekstowych, umożliwiając poruszanie się i zaznaczanie tekstu za pomocą klawiatury. Włączyć tę funkcję?

en: Don’t show this message again
pl: Bez wyświetlania ponownie

en: Security alert: this document has been prevented from opening the file “%s”
pl: Alarm bezpieczeństwa: temu dokumentowi uniemożliwiono otwarcie pliku „%s”

en: Unable to open external link
pl: Nie można otworzyć zewnętrznego odnośnika

en: Couldn’t find appropriate format to save image
pl: Nie można odnaleźć odpowiedniego formatu, aby zapisać obraz

en: The image could not be saved.
pl: Nie można zapisać obrazu.

en: Save Image
pl: Zapis obrazu

en: Unable to open attachment
pl: Nie można otworzyć załącznika

en: Save Attachment
pl: Zapis załącznika

en: Recent Documents
pl: Ostatnio używane dokumenty

en: Password Required
pl: Wymagane jest hasło

[ctx: shortcut window]
en: Opening, closing, saving and printing
pl: Otwieranie, zamykanie, zapisywania i drukowanie

[ctx: shortcut window]
en: Open a document
pl: Otwarcie dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Open a copy of the current document
pl: Otwarcie kopii bieżącego dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Save a copy of the current document
pl: Zapisanie kopii bieżącego dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Print the current document
pl: Wydrukowanie bieżącego dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Close the current document window
pl: Zamknięcie bieżącego okna dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Reload the document
pl: Ponowne wczytanie dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Window
pl: Okno

[ctx: shortcut window]
en: Toggle fullscreen
pl: Przełączenie pełnego ekranu

[ctx: shortcut window]
en: Enter presentation mode
pl: Przejście do trybu prezentacji

[ctx: shortcut window]
en: Toggle sidebar
pl: Przełączenie panelu bocznego

[ctx: shortcut window]
en: Toggle caret navigation
pl: Przełączenie przeglądania za pomocą karetki

[ctx: shortcut window]
en: Selecting and copying text
pl: Zaznaczanie i kopiowanie tekstu

[ctx: shortcut window]
en: Copy highlighted text
pl: Skopiowanie wyróżnionego tekstu

[ctx: shortcut window]
en: Select all the text in a document
pl: Zaznaczenie całego tekstu w dokumencie

[ctx: shortcut window]
en: Rotating and zooming
pl: Obracanie i powiększanie

[ctx: shortcut window]
en: Rotate the page 90 degrees counter-clockwise
pl: Obrócenie strony o 90 stopni w lewo

[ctx: shortcut window]
en: Rotate the page 90 degrees clockwise
pl: Obrócenie strony o 90 stopni w prawo

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
pl: Powiększenie

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
pl: Pomniejszenie

[ctx: shortcut window]
en: Zoom 1∶1
pl: Przywrócenie zwykłego rozmiaru

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in (alternative)
pl: Powiększenie (alternatywne)

[ctx: shortcut window]
en: Fit page
pl: Dopasowanie do strony

[ctx: shortcut window]
en: Fit width
pl: Dopasowanie do szerokości

[ctx: shortcut window]
en: Automatic zoom
pl: Automatyczne powiększenie

[ctx: shortcut window]
en: Moving around the document
pl: Przemieszczanie po dokumencie

[ctx: shortcut window]
en: Move around a page
pl: Przemieszczanie po stronie

[ctx: shortcut window]
en: Move up/down a page several lines at a time
pl: Przejście w górę/dół strony po kilka wierszy

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page
pl: Przejście do poprzedniej strony

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page
pl: Przejście do następnej strony

[ctx: shortcut window]
en: Go to page number
pl: Przejście do numeru strony

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page (fast)
pl: Przejście do poprzedniej strony (szybkie)

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page (fast)
pl: Przejście do następnej strony (szybkie)

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page visited
pl: Przejście do poprzednio odwiedzonej strony

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page visited
pl: Przejście do kolejno odwiedzonej strony

[ctx: shortcut window]
en: Go to the beginning/end of a page
pl: Przejście do początku/końca strony

[ctx: shortcut window]
en: Go to the beginning of the document
pl: Przejście na początek dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Go to the end of the document
pl: Przejście na koniec dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Document view and handling
pl: Wyświetlanie i obsługa dokumentów

[ctx: shortcut window]
en: Add bookmark
pl: Dodanie zakładki

[ctx: shortcut window]
en: Remove bookmark
pl: Usunięcie zakładki

[ctx: shortcut window]
en: Toggle night mode
pl: Przełączenie trybu nocnego

[ctx: shortcut window]
en: Toggle continuous scrolling
pl: Przełączenie ciągłego przewijania

[ctx: shortcut window]
en: Toggle dual page
pl: Przełączenie widoku dwóch stron

[ctx: shortcut window]
en: Toggle odd pages left
pl: Przełączenie stron nieparzystych po lewej

[ctx: shortcut window]
en: Document properties
pl: Właściwości dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Add a post-it like note
pl: Dodanie „karteczki”

[ctx: shortcut window]
en: Highlight text
pl: Zakreślenie tekstu

[ctx: shortcut window]
en: Finding text
pl: Wyszukiwanie tekstu

[ctx: shortcut window]
en: Show the search bar
pl: Wyświetlenie paska wyszukiwania

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next search result
pl: Przejście do następnego wyniku wyszukiwania

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous search result
pl: Przejście do poprzedniego wyniku wyszukiwania

[ctx: shortcut window]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: shortcut window]
en: Show help
pl: Wyświetlenie pomocy

[ctx: shortcut window]
en: Toggle primary menu
pl: Przełączenie głównego menu

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

[ctx: shortcut window]
en: Close window
pl: Zamknięcie okna

[ctx: shortcut window]
en: Presentation mode
pl: Tryb prezentacji

[ctx: shortcut window]
en: Toggle black screen
pl: Przełączenie czarnego ekranu

[ctx: shortcut window]
en: Toggle white screen
pl: Przełączenie białego ekranu

[ctx: shortcut window]
en: Touchpad gestures
pl: Gesty panelu dotykowego

en: GNOME Document Viewer
pl: Przeglądarka dokumentów dla środowiska GNOME

en: Open a new window.
pl: Otwiera nowe okno.

en: The page label of the document to display.
pl: Etykieta strony dokumentu do wyświetlenia.

en: PAGE
pl: STRONA

en: The page number of the document to display.
pl: Numer strony dokumentu do wyświetlenia.

en: NUMBER
pl: NUMER

en: Named destination to display.
pl: Nazwa celu do wyświetlenia.

en: DEST
pl: CEL

en: Run evince in fullscreen mode
pl: Uruchamia program Evince w trybie pełnoekranowym

en: Run evince in presentation mode
pl: Uruchamia program Evince w trybie prezentacji

en: Run evince as a previewer
pl: Uruchamia program Evince w trybie podglądu

en: The word or phrase to find in the document
pl: Słowo lub wyrażenie do wyszukania w dokumencie

en: STRING
pl: TEKST

en: [FILE…]
pl: [PLIK…]
