evince master - en to sl_SI translation catalogue (445 entries)

en: File is corrupted
sl_SI: Datoteka je okvarjena

en: Archive is encrypted
sl_SI: Arhiv je šifriran

en: No supported images in archive
sl_SI: V arhivu ni podprtih datotek

en: No files in archive
sl_SI: V arhivu ni datotek

en: Not a comic book MIME type: %s
sl_SI: Vrsta ni ustrezna vrsta MIME stripa: %s

en: libarchive lacks support for this comic book’s compression, please contact your distributor
sl_SI: Knjižnica libarchive ne vključuje podpore za to vrsto stiskanja vsebine stripa. Stopite v stik s ponudnikom.

en: Can not get local path for archive
sl_SI: Ni mogoče pridobiti krajevne poti arhiva

en: Comic Books
sl_SI: Stripi

en: Adds support for reading comic books
sl_SI: Doda podporo za branje datotek stripov

en: DjVu document has incorrect format
sl_SI: Dokument DVI ni pravilno zapisan

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
sl_SI: Dokument je sestavljen iz več datotek. Do ene ali več teh datotek ni mogoč dostop.

en: DjVu Documents
sl_SI: Dokumenti Djvu

en: Adds support for reading DjVu documents
sl_SI: Doda podporo za branje datotek DjVu

en: DVI document has incorrect format
sl_SI: Dokument DVI nima prave oblike zapisa

en: DVI Documents
sl_SI: Dokumenti DVI

en: Adds support for reading DVI documents
sl_SI: Doda podporo za branje datotek DVI

en: PDF Documents
sl_SI: Dokumenti PDF

en: Adds support for reading PDF Documents
sl_SI: Doda podporo za branje datotek PDF

note: translators: this is the document security state
en: Yes
sl_SI: Da

note: translators: this is the document security state
en: No
sl_SI: Ne

en: Type 1
sl_SI: Vrsta 1

en: Type 1C
sl_SI: Vrsta 1C

en: Type 3
sl_SI: Vrsta 3

en: Type 1 (CID)
sl_SI: Vrsta 1 (CID)

en: Type 1C (CID)
sl_SI: Vrsta 1C (CID)

en: Unknown font type
sl_SI: Neznana vrsta pisave

en: This document contains non-embedded fonts that are not from the PDF Standard 14 fonts. If the substitute fonts selected by fontconfig are not the same as the fonts used to create the PDF, the rendering may not be correct.
sl_SI: Dokument vsebuje sklice na pisave, ki niso izbrane med 14 standardnimi pisavami in tudi niso vstavljene. Ko so izbrane nadomestne pisave, ki niso enake pisavam v dokumentu PDF, izris običajno ni pravilen.

en: All fonts are either standard or embedded.
sl_SI: Vse pisave so ali standardne ali pa vstavljene.

en: No name
sl_SI: Brez imena

note: translators: When a font type does not have encoding information or it is unknown.  Example: Encoding: None translators: Value for 'Page Scaling:' to not scale the document pages on printing translators: This is used when a document property does not have a value.  Examples: Author: None Keywords: N
en: None
sl_SI: Ni določeno

en: Embedded subset
sl_SI: Vgrajena podmnožica

en: Embedded
sl_SI: Vgrajeno

en: Not embedded
sl_SI: Ni vgrajeno

note: Translators: string starting with a space * because it is directly appended to the font * type. Example: * "Type 1 (One of the Standard 14 Fonts)"
en:  (One of the Standard 14 Fonts)
sl_SI:  (Določena med standardnimi 14 pisavami)

note: Translators: string starting with a space * because it is directly appended to the font * type. Example: * "TrueType (Not one of the Standard 14 Fonts)"
en:  (Not one of the Standard 14 Fonts)
sl_SI:  (Ni določena med standardnimi 14 pisavami.)

note: Translators: string is a concatenation of previous * translated strings to indicate the fonts properties * in a PDF document. * * Example: * Type 1 (One of the standard 14 Fonts) * Not embedded * Substituting with TeXGyreTermes-Regular * (/usr/share/textmf/.../texgyretermes-regular.otf)
en: %s%s
    Encoding: %s
    %s
    Substituting with <b>%s</b>
    (%s)
sl_SI: %s%s
    Kodiranje: %s
    %s
    Zamenjava <b>%s</b>
    (%s)

note: Translators: string is a concatenation of previous * translated strings to indicate the fonts properties * in a PDF document. * * Example: * TrueType (CID) * Encoding: Custom * Embedded subset
en: %s%s
    Encoding: %s
    %s
sl_SI: %s%s
    Kodiranje: %s
    %s

en: PostScript Documents
sl_SI: Dokumenti PostScript

en: Adds support for reading PostScript documents
sl_SI: Doda podporo za branje datotek PostScript

en: Failed to load document “%s”
sl_SI: Nalaganje dokumenta »%s« je spodletelo

en: Failed to save document “%s”
sl_SI: Napaka med shranjevanjem dokumenta “%s”

en: TIFF Documents
sl_SI: Dokumenti TIFF

en: Adds support for reading TIFF documents
sl_SI: Doda podporo za branje datotek TIFF

en: Invalid document
sl_SI: Neveljaven dokument

en: XPS Documents
sl_SI: Dokumenti XPS

en: Adds support for reading XPS documents
sl_SI: Doda podporo za branje datotek XPS

note: Manually set name and icon
en: Document Viewer
sl_SI: Pregledovalnik dokumentov

en: View multi-page documents
sl_SI: Poglejte večstranske dokumente

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: pdf;ps;postscript;dvi;xps;djvu;tiff;document;presentation;viewer;evince;
sl_SI: pdf;ps;postscript;dvi;xps;djvu;tiff;dokument;predstavitev;pregledovalnik;evince;

en: New Window
sl_SI: Novo okno

en: Override document restrictions
sl_SI: Prezri omejitve dokumenta

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
sl_SI: Prezri omejitve dokumenta, kot sta omejitev kopiranja ali tiskanja.

en: Automatically reload the document
sl_SI: Samodejno ponovno naloži dokument

en: The document is automatically reloaded on file change.
sl_SI: Dokument se samodejno ponovno naloži ob spremembi datoteke.

en: The URI of the directory last used to open or save a document
sl_SI: Naslov URI mape, ki je bila nazadnje uporabljena za odpiranje ali shranjevanje dokumenta.

en: The URI of the directory last used to save a picture
sl_SI: Naslov URI mape, ki je bila nazadnje uporabljena za shranjevanje slike.

en: Page cache size in MiB
sl_SI: Velikost predpomnilnika strani (v MiB)

en: The maximum size that will be used to cache rendered pages, limits maximum zoom level.
sl_SI: Največja dovoljena velikost, uporabljena za predpomnjene izrisane strani, z omejitvijo ravni probližanja

en: Show a dialog to confirm that the user wants to activate the caret navigation.
sl_SI: Pokaži pogovorno okno za potrditev omogočanja uporabe smernih tipk.

en: Allow links to change the zoom level.
sl_SI: Dovoli povezave za spreminjanje ravni približanja

en: Check spelling when writing annotation notes or filling text forms.
sl_SI: Pri pisanju opomb ali izpolnjevanju besedilnih obrazcev preveri pravopis.

en: Show a side bar next to the document to help navigate the document.
sl_SI: Prikaži stransko vrstico ob dokumentu za lažjo krmarjenje po dokumentu.

en: Set the default zoom level to display a document.
sl_SI: Nastavi privzeto stopnjo približanja prikaza dokumenta.

en: Display the document as a continuous stream of pages instead of page at a time.
sl_SI: Dokument prikaži kot neprekinjeno besedilo in ne po straneh.

en: Show two pages side by side.
sl_SI: Pokaži dve strani drugo ob drugi

en: Show the first page (odd page) on the left (when displaying two pages side by side)
sl_SI: Pokaži prvo stran (liha stran) na levi (pri prikazu dveh strani drugo ob drugi).

en: Document viewer for popular document formats
sl_SI: Pregledovalnik različnih zapisov dokumentov

en: A document viewer for the GNOME desktop. You can view, search or annotate documents in many different formats.
sl_SI: Pregledovalnik dokumentov za namizje GNOME. Program omogoča ogledovanje dokumenta, iskanje po vsebini, dodajanje opomb in drugo.

en: Evince supports documents in: PDF, PS, EPS, XPS, DjVu, TIFF, DVI (with SyncTeX), and Comic Books archives (CBR, CBT, CBZ, CB7).
sl_SI: Program podpira zapise: PDF, PS, EPS, XPS, DjVu, TIFF, DVI (s podporo SyncTeX) in arhive stripov (CBR, CBT, CBZ, CB7).

en: A clear, simple UI
sl_SI: Pregleden, enostaven vmesnik

en: Advanced highlighting and annotation
sl_SI: Napredno poudarjanje in dodajanje opomb

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
sl_SI: Projekt GNOME

en: Print Preview
sl_SI: Predogled tiskanja

en: Preview before printing
sl_SI: Predogled vsebine pred tiskanjem

en: Couldn’t save attachment “%s”: %s
sl_SI: Ni mogoče shraniti priloge »%s«: %s

en: Couldn’t open attachment “%s”: %s
sl_SI: Ni mogoče odpreti priloge »%s«: %s

en: Couldn’t open attachment “%s”
sl_SI: Ni mogoče odpreti priloge »%s«

en: File type %s (%s) is not supported
sl_SI: Vrsta datoteke %s (%s) ni podprta

en: Unknown MIME Type
sl_SI: Neznana MIME vrsta

en: All Documents
sl_SI: Vsi dokumenti

en: All Files
sl_SI: Vse datoteke

en: Failed to create a temporary file: %s
sl_SI: Ni mogoče ustvariti začasne datoteke: %s

en: Failed to create a temporary directory: %s
sl_SI: Ni mogoče ustvariti začasne mape: %s

en: This work is in the Public Domain
sl_SI: Projekt je v javni domeni

en: (%d of %d)
sl_SI: (%d od %d)

en: of %d
sl_SI: od %d

en: Page %s
sl_SI: Stran %s

en: Not found, click to change search options
sl_SI: Ni zadetkov. Kliknite tu za spreminjanje možnosti iskanja.

en: Search options
sl_SI: Možnosti iskanja

en: _Whole Words Only
sl_SI: Le _cele besede

en: C_ase Sensitive
sl_SI: _Razlikovanje velikosti črk

en: Find previous occurrence of the search string
sl_SI: Najdi predhodno ponovitev iskanega niza

en: Find next occurrence of the search string
sl_SI: Najdi naslednjo ponovitev iskanega niza

en: Failed to render page %d: %s
sl_SI: Izrisovanje strani %d je spodletelo: %s

en: Failed to render page %d
sl_SI: Izrisovanje strani %d je spodletelo

en: Failed to create thumbnail for page %d
sl_SI: Ustvarjanje sličice za stran %d je spodletelo

en: Failed to print page %d: %s
sl_SI: Napaka med tiskanjem strani %d: %s

note: Initial state
en: Preparing preview…
sl_SI: Pripravljanje predogleda …

en: Finishing…
sl_SI: Zaključevanje …

en: Generating preview: page %d of %d
sl_SI: Ustvarjanje predogleda: strani %d od %d

note: Initial state
en: Preparing to print…
sl_SI: Priprava na tiskanje …

en: Printing page %d of %d…
sl_SI: Tiskanje strani %d od %d …

en: Your print range selection does not include any pages
sl_SI: Območje tiskanja ne vključuje nobene strani

note: translators: Title of the print dialog
en: Print
sl_SI: Natisni

en: Requested format is not supported by this printer.
sl_SI: Tiskalnik je podpira zahtevanega zapisa.

en: Invalid page selection
sl_SI: Neveljaven izbor strani

en: Warning
sl_SI: Opozorilo

en: Page Scaling:
sl_SI: Prilagajanje velikosti strani:

en: Shrink to Printable Area
sl_SI: Skrči na območje tiskanja

en: Fit to Printable Area
sl_SI: Prilagodi velikosti tiskanja

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • “None”: No page scaling is performed.
    
    • “Shrink to Printable Area”: Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • “Fit to Printable Area”: Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
sl_SI: Prilagajanje velikosti dokumenta tiskalniku. Izbrati je mogoče naslednje vrednosti:
    
    • »Brez«: strani ne bodo prilagojene tiskanju.
    
    • »Skrči na območje tiskanja«: strani dokumenta, ki so večje od območja tiskanja bodo pomanjšane na zahtevano velikost.
    
    • »Prilagodi velikosti tiskanja«: strani dokumenta so povečane ali pomanjšane glede na območje tiskanja.

en: Auto Rotate and Center
sl_SI: Samodejno zavrti in sredini

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
sl_SI: Zavrti postavitev vsake natisnjene strani tako, da se sklada z stranjo dokumenta. Strani bodo postavljene na sredino natisnjene strani.

en: Select page size using document page size
sl_SI: Izbor velikosti strani z uporabo podatka velikosti dokumenta

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča, da bo stran natisnjena na enako velikost papirja, kot je velika stran dokumenta.

en: Draw border around pages
sl_SI: Nariši obrobo okoli strani

en: When enabled, a border will be drawn around each page.
sl_SI: Izbrana možnost določa, da bo okoli vsake strani izrisana obroba.

en: Page Handling
sl_SI: Upravljanje strani

en: Scroll Up
sl_SI: Pomakni gor

en: Scroll Down
sl_SI: Pomakni dol

en: Scroll View Up
sl_SI: Pomakni pogled gor

en: Scroll View Down
sl_SI: Pomakni pogled dol

en: Document View
sl_SI: Dokumentni pogled

en: Go to first page
sl_SI: Pojdi na prvo stran

en: Go to previous page
sl_SI: Pojdi na prejšnjo stran

en: Go to next page
sl_SI: Pojdi na naslednjo stran

en: Go to last page
sl_SI: Pojdi na zadnjo stran

en: Go to page
sl_SI: Pojdi na stran

en: Find
sl_SI: Poišči

en: Go to page %s
sl_SI: Pojdi na stran %s

en: Go to %s on file “%s”
sl_SI: Pojdi na %s v datoteki »%s«

en: Go to file “%s”
sl_SI: Skoči na datoteko »%s«

en: Launch %s
sl_SI: Zaženi %s

en: Reset form
sl_SI: Ponastavi obrazec

en: Jump to page:
sl_SI: Pojdi na stran:

en: End of presentation. Press Esc or click to exit.
sl_SI: Konec predstavitve. Kliknite za končanje.

en: Delete the temporary file
sl_SI: Izbriši začasno datoteko

en: File specifying print settings
sl_SI: Datoteka s podatki nastavitev tiskana

en: FILE
sl_SI: DATOTEKA

en: File descriptor of input file
sl_SI: Opisnik vhodne datoteke.

en: MIME type of input file
sl_SI: Vrsta mime vhodne datoteke

en: TYPE
sl_SI: VRSTA

en: File descriptor of print settings file
sl_SI: Opisnik datoteke s podatki nastavitev tiskana

en: GNOME Document Previewer
sl_SI: Pregledovalnik dokumentov za GNOME

en: Select page or search in the outline
sl_SI: Iskanje po strani oziroma po orisu

en: Select page
sl_SI: Izberi stran

en: Failed to print document
sl_SI: Tiskanje dokumenta ni uspelo

en: Evince Document Viewer
sl_SI: Pregledovalnik dokumentov Evince

en: The selected printer “%s” could not be found
sl_SI: Izbranega tiskalnika »%s« ni mogoče najti

en: _Print
sl_SI: _Natisni

en: Print this document
sl_SI: Natisni dokument

en: Previous Page
sl_SI: Predhodna stran

en: Next Page
sl_SI: Naslednja stran

en: Enlarge the document
sl_SI: Povečaj dokument

en: Shrink the document
sl_SI: Skrči dokument

en: Reset zoom and make the page fit in the window
sl_SI: Ponastavi približanje in prilagodi stran velikosti okna

en: Document
sl_SI: Dokument

en: Title:
sl_SI: Naslov:

en: Location:
sl_SI: Mesto:

en: Subject:
sl_SI: Zadeva:

en: Author:
sl_SI: Avtor:

en: Keywords:
sl_SI: Ključne besede:

en: Producer:
sl_SI: Programnik:

en: Creator:
sl_SI: Uporabljen program:

en: Created:
sl_SI: Ustvarjeno:

en: Modified:
sl_SI: Spremenjeno:

en: Number of Pages:
sl_SI: Število strani:

en: Optimized:
sl_SI: Prilagojeno:

en: Format:
sl_SI: Zapis:

en: Security:
sl_SI: Varnost:

en: Contains Javascript:
sl_SI: Vsebuje JavaScript:

en: Paper Size:
sl_SI: Velikost papirja:

en: Size:
sl_SI: Velikost datoteke:

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4), second placeholder is the paper size (eg. 297x210 mm)
en: %s, Portrait (%s)
sl_SI: %s, pokončno (%s)

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4), second placeholder is the paper size (eg. 297x210 mm)
en: %s, Landscape (%s)
sl_SI: %s, ležeče (%s)

en: Unknown
sl_SI: Neznano

en: Icon:
sl_SI: Ikona:

en: Note
sl_SI: Opomba

en: Comment
sl_SI: Razlaga

en: Key
sl_SI: Ključ

en: Help
sl_SI: Pomoč

en: New Paragraph
sl_SI: Nov odstavek

en: Paragraph
sl_SI: Odstavek

en: Insert
sl_SI: Vstavi

en: Cross
sl_SI: Križ

en: Circle
sl_SI: Krog

en: Markup type:
sl_SI: Vrsta _označevanja:

en: Highlight
sl_SI: Poudari

en: Strike out
sl_SI: Prečrtano

en: Underline
sl_SI: Podčrtano

en: Squiggly
sl_SI: Čačka

en: Annotation Properties
sl_SI: Lastnosti pripombe

en: _Close
sl_SI: _Zapri

en: _Apply
sl_SI: _Uveljavi

en: Color:
sl_SI: Barva:

en: Opacity:
sl_SI: Prosojnost:

en: Initial window state:
sl_SI: Začetno stanje okna:

en: Open
sl_SI: Odpri

en: Close
sl_SI: Zapri

note: Translators: an annotation that looks like a "sticky note"
en: Note text
sl_SI: Besedilo opombe

en: Add text annotation
sl_SI: Dodaj pripombo k besedilu

en: Highlight text
sl_SI: Poudari besedilo

en: Add highlight annotation
sl_SI: Dodaj opombo s poudarkom

en: _Open Link
sl_SI: _Odpri povezavo

en: _Copy Link Address
sl_SI: _Kopiraj naslov povezave

en: _Go To
sl_SI: Sk_oči na

en: Open in New _Window
sl_SI: Odpri v _novem oknu

en: _Previous Page
sl_SI: P_redhodna stran

en: _Next Page
sl_SI: _Naslednja stran

en: _Reload
sl_SI: Pono_vno naloži

en: Auto_scroll
sl_SI: Samodejno _drsenje

en: _Copy
sl_SI: _Kopiraj

en: Select _All
sl_SI: Izberi _vse

en: _Save Image As…
sl_SI: S_hrani sliko kot …

en: Copy _Image
sl_SI: Kopiraj _sliko

en: _Open Attachment
sl_SI: _Odpri prilogo

en: _Save Attachment As…
sl_SI: Shrani prilogo _kot …

en: Annotation _Properties
sl_SI: _Lastnosti pripomb

en: R_emove Annotation
sl_SI: _Odstrani pripombo

en: _Highlight Selected Text
sl_SI: _Poudari izbrano besedilo

en: Open Containing _Folder
sl_SI: Odpri _mapo z datoteko

en: Navigation
sl_SI: Krmiljenje

en: First Page
sl_SI: Prva stran

en: Last Page
sl_SI: Zadnja stran

en: History
sl_SI: Zgodovina

en: Back
sl_SI: Nazaj

en: Forward
sl_SI: Posreduj

en: Remove Annotation
sl_SI: Odstrani pripombe

en: _Open Bookmark
sl_SI: _Odpri zaznamek

en: _Rename Bookmark
sl_SI: _Preimenuj zaznamek

en: _Delete Bookmark
sl_SI: _Izbriši zaznamek

en: Search in the outline…
sl_SI: Poišči v orisu …

en: Print this section…
sl_SI: Natisni odsek …

en: Collapse all tree
sl_SI: Zloži celotno drevo

en: Expand all tree
sl_SI: Razširi celotno drevo

en: Expand all under this element
sl_SI: Razširi vse pod tem predmetom

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
sl_SI: Dokument je zaklenjen, preberete ga lahko edino tako, da vpišete pravilno geslo.

en: _Unlock Document
sl_SI: _Odkleni dokument

en: Font
sl_SI: Pisava

en: Add bookmark
sl_SI: Dodaj zaznamek

en: Remove bookmark
sl_SI: Odstrani zaznamek

en: Open…
sl_SI: Odpri …

en: Open an existing document
sl_SI: Odpri obstoječi dokument

en: Side pane
sl_SI: Stranski pladenj

en: Annotate the document
sl_SI: Opomba s poudarkom

en: Annotate document
sl_SI: Dodaj opombo

en: File options
sl_SI: Možnosti datotek

en: Set zoom level
sl_SI: Nastavi raven približanja

en: Print…
sl_SI: Natisni …

en: Fullscreen
sl_SI: Celozaslonski način

en: Send To…
sl_SI: Pošlji za …

en: New _Window
sl_SI: Novo okno

en: Open a C_opy
sl_SI: Odpri kopijo

en: _Save As…
sl_SI: S_hrani kot …

en: Present as _Slideshow
sl_SI: Prikaži kot diapredstavitev

en: _Continuous
sl_SI: N_eprekinjeno premikanje

en: _Dual
sl_SI: _Dvojni pogled strani

en: _Odd Pages Left
sl_SI: _Preostale lihe strani

en: Right to Left Document
sl_SI: Dokument z zapisom z desne proti levi

en: Ro_tate ⤵
sl_SI: Zavrti _levo ⤵

en: Ni_ght Mode
sl_SI: _Nočni način prikaza

en: Prop_erties
sl_SI: L_astnosti

en: _Keyboard Shortcuts
sl_SI: _Tipkovne bližnjice‫

en: _Help
sl_SI: Pomo_č

en: _About Document Viewer
sl_SI: _O programu

en: Select or set the zoom level of the document
sl_SI: Izbor in nastavitev ravni približanja dokumenta

en: Fit Pa_ge
sl_SI: Prilagodi st_ani

en: Fit _Width
sl_SI: Prilagodi _širini

en: _Automatic
sl_SI: _Samodejno

en: Password for document %s
sl_SI: Geslo za dokument %s

en: Loading…
sl_SI: Poteka nalaganje …

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
sl_SI: Dokument »%s« je zaklenjen in zahteva geslo preden je lahko odprt.

en: Password required
sl_SI: Zahtevano geslo

en: _Cancel
sl_SI: _Prekliči

en: _Unlock
sl_SI: _Odkleni

en: _Password:
sl_SI: _Geslo:

en: Forget password _immediately
sl_SI: _Takoj pozabi geslo

en: Remember password until you _log out
sl_SI: Zapomni si geslo do _odjave

en: Remember _forever
sl_SI: _Zapomni si

en: Properties
sl_SI: Lastnosti

en: General
sl_SI: Splošno

en: Fonts
sl_SI: Pisave

en: Document License
sl_SI: Dovoljenja dokumenta

en: Gathering font information… %3d%%
sl_SI: Zbiranje podrobnosti o pisavah ... %3d %%

en: Usage terms
sl_SI: Pogoji uporabe

en: Text License
sl_SI: Besedilo dovoljenja

en: Further Information
sl_SI: Več podrobnosti

en: Document contains no annotations
sl_SI: Dokument ne vsebuje pripomb

en: Page %d
sl_SI: Stran %d

en: No Comment
sl_SI: Ni opomb

en: Annotations
sl_SI: Pripombe

en: A file named “%s” already exists. Do you want to replace it?
sl_SI: Datoteka z imenom »%s« že obstaja. Ali jo želite zamenjati?

en: The file “%s” already exists. Replacing it will overwrite its contents.
sl_SI: Datoteka »%s« že obstaja. Z zamenjavo bo njena vsebina izgubljena.

en: _Replace
sl_SI: _Zamenjaj

en: Attachments
sl_SI: Priloge

en: Bookmarks
sl_SI: Zaznamki

en: Layers
sl_SI: Plasti

note: Translators: This is the title for the sidebar pane that * shows the Outline or Table of Contents of the document.
en: Outline
sl_SI: Obris

en: Thumbnails
sl_SI: Sličice

en: Find a word or phrase in the document
sl_SI: Najdi besedo ali reklo v dokumentu

en: Search not available for this document
sl_SI: Za to vrsto dokumenta iskanje ni na voljo

en: Supported Image Files
sl_SI: Podprte slikovne datoteke

en: The document contains no pages
sl_SI: Dokument ne vsebuje nobene strani

en: The document contains only empty pages
sl_SI: Dokument vsebuje le prazne strani

en: Unable to open document “%s”.
sl_SI: Ni mogoče odpreti dokumenta »%s«.

en: Loading document from “%s”
sl_SI: Nalaganje dokumenta iz »%s«

en: C_ancel
sl_SI: P_rekliči

en: Downloading document (%d%%)
sl_SI: Prejemanje dokumenta (%d %%)

en: Failed to load remote file.
sl_SI: Napaka med nalaganjem oddaljenega dokumenta.

en: Reloading document from %s
sl_SI: Ponovno nalaganje dokumenta iz %s

en: Failed to reload document.
sl_SI: Ponovno nalaganje dokumenta ni uspelo.

en: Open Document
sl_SI: Odpri dokument

en: _Open
sl_SI: _Odpri

en: Saving document to %s
sl_SI: Shranjevanje dokumenta v %s

en: Saving attachment to %s
sl_SI: Shranjevanje prilog v %s

en: Saving image to %s
sl_SI: Shranjevanje slike v %s

en: The file could not be saved as “%s”.
sl_SI: Ni mogoče shraniti datoteke kot »%s«.

en: Uploading document (%d%%)
sl_SI: Pošiljanje dokumenta (%d %%)

en: Uploading attachment (%d%%)
sl_SI: Pošiljanje priloge (%d %%)

en: Uploading image (%d%%)
sl_SI: Pošiljanje slike (%d %%)

en: Save As…
sl_SI: Shrani kot …

en: _Save
sl_SI: _Shrani

en: Could not send current document
sl_SI: Ni mogoče poslati trenutnega dokumenta

en: %d pending job in queue | %d pending jobs in queue
sl_SI[0]: %d poslov v vrsti
sl_SI[1]: %d posel v vrsti
sl_SI[2]: %d posla v vrsti
sl_SI[3]: %d posli v vrsti

en: Printing job “%s”
sl_SI: Tiskanje »%s«

en: Document contains form fields that have been filled out.
sl_SI: Dokument vsebuje že izpolnjena polja obrazca.

en: Document contains new or modified annotations.
sl_SI: Dokument vsebuje nove ali spremenjene pripombe.

en: Reload document “%s”?
sl_SI: Ali želite ponovno naložiti dokument »%s«?

en: If you reload the document, changes will be permanently lost.
sl_SI: Če dokument ponovno naložite, bodo vse spremembe trajno izgubljene.

en: _No
sl_SI: _Ne

en: Save a copy of document “%s” before closing?
sl_SI: Ali želite shraniti spremembe dokumentu »%s« pred zapiranjem?

en: If you don’t save a copy, changes will be permanently lost.
sl_SI: V primeru, da kopije ne shranite, bodo spremembe trajno izgubljene.

en: Close _without Saving
sl_SI: Zapri _brez shranjevanja

en: Save a _Copy
sl_SI: Shrani _kopijo

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
sl_SI: Ali želite počakati, da se dokument »%s« natisne, preden zaključite?

note: TRANS: the singular form is not really used as n_print_jobs > 1 but some languages distinguish between different plurals forms, so the ngettext is needed.
en: There is %d print job active. Wait until print finishes before closing? | There are %d print jobs active. Wait until print finishes before closing?
sl_SI[0]: V vrsti je %d pripravljenih dokumentov za tiskanje. Ali želite počakati, da se natisnejo?
sl_SI[1]: V vrsti je %d pripravljen dokument za tiskanje. Ali želite počakati, da se natisne?
sl_SI[2]: V vrsti sta %d pripravljena dokumenta za tiskanje. Ali želite počakati, da se natisneta?
sl_SI[3]: V vrsti so %d pripravljeni dokumenti za tiskanje. Ali želite počakati, da se natisnejo?

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
sl_SI: V primeru, da zaprete okno, pripravljeni dokumenti ne bodo natisnjeni.

en: Cancel _print and Close
sl_SI: Prekliči _tiskanje in zapri okno

en: Close _after Printing
sl_SI: Zapri _po tiskanju

en: © 1996–2023 The Evince document viewer authors
sl_SI: © 1996–2023 Avtorji pregledovalnika Evince

en: Evince is a simple document viewer for GNOME
sl_SI: Pregledovalnik dokumentov za namizje GNOME.

en: Running in presentation mode
sl_SI: Zagon v predstavitvenem načinu

en: The attachment could not be saved.
sl_SI: Ni mogoče shraniti priloge.

en: Enable caret navigation?
sl_SI: Ali naj bodo omogočene smerne tipke?

en: _Enable
sl_SI: _Omogoči

en: Pressing F7 turns the caret navigation on or off. This feature places a moveable cursor in text pages, allowing you to move around and select text with your keyboard. Do you want to enable the caret navigation?
sl_SI: S pritiskom na F7 se preklopi uporaba smernih tipk. Možnost postavi kazalko na strani besedila in omogoča pomikanje med besedilom s tipkovnico. Ali želite omogočiti smerne tipke?

en: Don’t show this message again
sl_SI: Sporočila ne pokaži več

en: Security alert: this document has been prevented from opening the file “%s”
sl_SI: Varnostno opozorilo: dokumentu je bilo onemogočeno odpiranje datoteke »%s«.

en: Unable to open external link
sl_SI: Ni mogoče odpreti zunanje povezave

en: Couldn’t find appropriate format to save image
sl_SI: Ni mogoče najti ustreznega zapisa za shranjevanje slike

en: The image could not be saved.
sl_SI: Slike ni mogoče shraniti.

en: Save Image
sl_SI: Shrani sliko

en: Unable to open attachment
sl_SI: Ni mogoče odpreti priloge

en: Save Attachment
sl_SI: Shrani prilogo

en: Recent Documents
sl_SI: Nedavni dokumenti

en: Password Required
sl_SI: Zahtevano geslo

en: 50%
sl_SI: 50 %

en: 70%
sl_SI: 70 %

en: 85%
sl_SI: 85 %

en: 100%
sl_SI: 100 %

en: 125%
sl_SI: 125 %

en: 150%
sl_SI: 150 %

en: 175%
sl_SI: 175 %

en: 200%
sl_SI: 200 %

en: 300%
sl_SI: 300 %

en: 400%
sl_SI: 400 %

en: 800%
sl_SI: 800 %

en: 1600%
sl_SI: 1600 %

en: 3200%
sl_SI: 3200 %

en: 6400%
sl_SI: 6400 %

[ctx: shortcut window]
en: Opening, closing, saving and printing
sl_SI: Odpiranje, zapiranje, shranjevanje in tiskanje

[ctx: shortcut window]
en: Open a document
sl_SI: Odpre dokument

[ctx: shortcut window]
en: Open a copy of the current document
sl_SI: Odpre kopijo trenutnega dokumenta

[ctx: shortcut window]
en: Save a copy of the current document
sl_SI: Shrani kopijo trenutnega dokumenta

[ctx: shortcut window]
en: Print the current document
sl_SI: Natisne trenutni dokument

[ctx: shortcut window]
en: Close the current document window
sl_SI: Zapre trenutno okno dokumenta

[ctx: shortcut window]
en: Reload the document
sl_SI: Ponovno naloži dokument

[ctx: shortcut window]
en: Window
sl_SI: Okno

[ctx: shortcut window]
en: Toggle fullscreen
sl_SI: Preklopi celozaslonski način

[ctx: shortcut window]
en: Enter presentation mode
sl_SI: Zagon v predstavitvenem načinu

[ctx: shortcut window]
en: Toggle sidebar
sl_SI: Preklopi vidnost stranskega okna

[ctx: shortcut window]
en: Toggle caret navigation
sl_SI: Preklopi krmarjenje s kazalko

[ctx: shortcut window]
en: Selecting and copying text
sl_SI: Izbira in kopiranje besedila

[ctx: shortcut window]
en: Copy highlighted text
sl_SI: Kopira poudarjeno besedilo

[ctx: shortcut window]
en: Select all the text in a document
sl_SI: Izbere celotno besedilo dokumenta

[ctx: shortcut window]
en: Rotating and zooming
sl_SI: Vrtenje in približanje

[ctx: shortcut window]
en: Rotate the page 90 degrees counter-clockwise
sl_SI: Zavrti stran za 90 stopinj v nasprotni smeri urinega kazalca

[ctx: shortcut window]
en: Rotate the page 90 degrees clockwise
sl_SI: Zavrti stran za 90 stopinj v smeri urinega kazalca

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
sl_SI: Približa

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
sl_SI: Oddalji

[ctx: shortcut window]
en: Zoom 1∶1
sl_SI: Približa 1:1

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in (alternative)
sl_SI: Približa (drug način)

[ctx: shortcut window]
en: Fit page
sl_SI: Prilagodi strani

[ctx: shortcut window]
en: Fit width
sl_SI: Prilagodi širini

[ctx: shortcut window]
en: Automatic zoom
sl_SI: Samodejno približa

[ctx: shortcut window]
en: Moving around the document
sl_SI: Premikanje po dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Move around a page
sl_SI: Premakni po strani

[ctx: shortcut window]
en: Move up/down a page several lines at a time
sl_SI: Premakne stran gor/dol po več vrstic hkrati

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page
sl_SI: Skoči na predhodno stran

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page
sl_SI: Skoči na naslednjo stran

[ctx: shortcut window]
en: Go to page number
sl_SI: Skoči na številko strani

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page (fast)
sl_SI: Skoči na prejšnjo stran (hitro)

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page (fast)
sl_SI: Skoči na naslednjo stran (hitro)

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page visited
sl_SI: Skoči na predhodno obiskano stran

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page visited
sl_SI: Skoči na naslednjo obiskano stran

[ctx: shortcut window]
en: Go to the beginning/end of a page
sl_SI: Skoči na začetek/konec strani

[ctx: shortcut window]
en: Go to the beginning of the document
sl_SI: Skoči na začetek dokumenta

[ctx: shortcut window]
en: Go to the end of the document
sl_SI: Skoči na konec dokumenta

[ctx: shortcut window]
en: Document view and handling
sl_SI: Pogled dokumenta in urejanja

[ctx: shortcut window]
en: Add bookmark
sl_SI: Doda zaznamek

[ctx: shortcut window]
en: Remove bookmark
sl_SI: Odstrani zaznamek

[ctx: shortcut window]
en: Toggle night mode
sl_SI: Preklopi nočni način

[ctx: shortcut window]
en: Toggle continuous scrolling
sl_SI: Preklopi neskončno drsenje

[ctx: shortcut window]
en: Toggle dual page
sl_SI: Preklopi dvostrani pogled

[ctx: shortcut window]
en: Toggle odd pages left
sl_SI: Preklopi lihe strani na levo

[ctx: shortcut window]
en: Document properties
sl_SI: Lastnosti dokumenta

[ctx: shortcut window]
en: Add a post-it like note
sl_SI: Doda sporočilce post-it

[ctx: shortcut window]
en: Highlight text
sl_SI: Poudari besedilo

[ctx: shortcut window]
en: Finding text
sl_SI: Omogoči iskanje besedila

[ctx: shortcut window]
en: Show the search bar
sl_SI: Pokaže iskalno vrstico

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next search result
sl_SI: Skoči na naslednji rezultat iskanja

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous search result
sl_SI: Skoči na predhodni rezultat iskanja

[ctx: shortcut window]
en: General
sl_SI: Splošno

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sl_SI: Pokaže pomoč

[ctx: shortcut window]
en: Toggle primary menu
sl_SI: Preklopi osnovni meni

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
sl_SI: Tipkovne bližnjice‫

[ctx: shortcut window]
en: Close window
sl_SI: Zapre okno

[ctx: shortcut window]
en: Presentation mode
sl_SI: Predstavitveni način

[ctx: shortcut window]
en: Toggle black screen
sl_SI: Preklopi črni zaslon

[ctx: shortcut window]
en: Toggle white screen
sl_SI: Preklopi beli zaslon

[ctx: shortcut window]
en: Touchpad gestures
sl_SI: Poteze na sledilni ploščici

en: GNOME Document Viewer
sl_SI: Pregledovalnik dokumentov za GNOME

en: Open a new window.
sl_SI: Odpre novo okno.

en: The page label of the document to display.
sl_SI: Naziv strani dokumenta za prikaz.

en: PAGE
sl_SI: STRAN

en: The page number of the document to display.
sl_SI: Številka strani dokumenta, ki naj se pokaže.

en: NUMBER
sl_SI: ŠTEVILKA

en: Named destination to display.
sl_SI: Poimenovan cilj za prikaz.

en: DEST
sl_SI: CILJ

en: Run evince in fullscreen mode
sl_SI: Zaženi program v celozaslonskem načinu

en: Run evince in presentation mode
sl_SI: Zaženi program v predstavitvenem načinu

en: Run evince as a previewer
sl_SI: Zaženi program v predoglednem načinu

en: The word or phrase to find in the document
sl_SI: Poišči besedo ali reklo v dokumentu

en: STRING
sl_SI: NIZ

en: [FILE…]
sl_SI: [DATOTEKA ...]
