evince master - en to eu translation catalogue (446 entries)

en: File is corrupted
eu: Fitxategia hondatuta dago

en: Archive is encrypted
eu: Artxiboa zifratuta dago

en: No supported images in archive
eu: Onartzen ez diren irudiak fitxategian

en: No files in archive
eu: Ez dago fitxategirik artxiboan

en: Not a comic book MIME type: %s
eu: Ez da komikien MIME mota: %s

en: libarchive lacks support for this comic book’s compression, please contact your distributor
eu: libarchive liburutegiak ez dauka komikiaren konpresioarentzako euskarririk. Jar zaitez banatzailearekin harremanetan.

en: Can not get local path for archive
eu: Ezin du artxiboaren bide-izen lokala eskuratu

en: Comic Books
eu: Komikiak

en: Adds support for reading comic books
eu: Komikiak irakurtzeko euskarria gehitzen du

en: DjVu document has incorrect format
eu: DjVu dokumentuak okerreko formatua du

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
eu: Dokumentua hainbat fitxategirekin osatua dago. Fitxategi bat edo gehiago ezin da atzitu.

en: DjVu Documents
eu: DjVu dokumentuak

en: Adds support for reading DjVu documents
eu: DjVu dokumentuak irakurtzeko euskarria gehitzen du

en: DVI document has incorrect format
eu: DVI dokumentuak okerreko formatua du

en: DVI Documents
eu: DVI dokumentuak

en: Adds support for reading DVI documents
eu: DVI dokumentuak irakurtzeko euskarria gehitzen du

en: PDF Documents
eu: PDF dokumentuak

en: Adds support for reading PDF Documents
eu: PDF dokumentuak irakurtzeko euskarria gehitzen du

note: translators: this is the document security state
en: Yes
eu: Bai

note: translators: this is the document security state
en: No
eu: Ez

en: Type 1
eu: 1 mota

en: Type 1C
eu: 1C mota

en: Type 3
eu: 3 mota

en: Type 1 (CID)
eu: 1 mota (CID)

en: Type 1C (CID)
eu: 1C mota (CID)

en: Unknown font type
eu: Letra-tipo mota ezezaguna

en: This document contains non-embedded fonts that are not from the PDF Standard 14 fonts. If the substitute fonts selected by fontconfig are not the same as the fonts used to create the PDF, the rendering may not be correct.
eu: Dokumentu honek kapsulatu gabeko letra-tipoak ditu (PDFren 14 letra-tipo estandarrekoak ez direnak). Letra-tipoen konfigurazioan hautatutako ordezko letra-tipoak PDFa sortzeko erabilitako letra-tipoen berdinak ez badira, baliteke errendaketa zuzena ez izatea.

en: All fonts are either standard or embedded.
eu: Letra-tipo guztiak estandarrak edo kapsulatutakoak dira.

en: No name
eu: Izenik gabe

note: translators: When a font type does not have encoding information or it is unknown.  Example: Encoding: None translators: Value for 'Page Scaling:' to not scale the document pages on printing translators: This is used when a document property does not have a value.  Examples: Author: None Keywords: N
en: None
eu: Bat ere ez

en: Embedded subset
eu: Kapsulatutako azpimultzoa

en: Embedded
eu: Kapsulatua

en: Not embedded
eu: Kapsulatu gabea

note: Translators: string starting with a space * because it is directly appended to the font * type. Example: * "Type 1 (One of the Standard 14 Fonts)"
en:  (One of the Standard 14 Fonts)
eu:  (14 letra-tipo estandarretariko bat)

note: Translators: string starting with a space * because it is directly appended to the font * type. Example: * "TrueType (Not one of the Standard 14 Fonts)"
en:  (Not one of the Standard 14 Fonts)
eu:  (14 letra-tipo estandarretarikoetatik  bat bera ere ez)

note: Translators: string is a concatenation of previous * translated strings to indicate the fonts properties * in a PDF document. * * Example: * Type 1 (One of the standard 14 Fonts) * Not embedded * Substituting with TeXGyreTermes-Regular * (/usr/share/textmf/.../texgyretermes-regular.otf)
en: %s%s
    Encoding: %s
    %s
    Substituting with <b>%s</b>
    (%s)
eu: %s%s
    Kodeketa: %s
    %s
    Ordezkatu honekin: <b>%s</b>
    (%s)

note: Translators: string is a concatenation of previous * translated strings to indicate the fonts properties * in a PDF document. * * Example: * TrueType (CID) * Encoding: Custom * Embedded subset
en: %s%s
    Encoding: %s
    %s
eu: %s%s
    Kodeketa: %s
    %s

en: PostScript Documents
eu: PostScript dokumentuak

en: Adds support for reading PostScript documents
eu: PostScript dokumentuak irakurtzeko euskarria gehitzen du

en: Failed to load document “%s”
eu: Huts egin du '%s' dokumentua kargatzean

en: Failed to save document “%s”
eu: Huts egin du '%s' dokumentua gordetzean

en: TIFF Documents
eu: TIFF dokumentuak

en: Adds support for reading TIFF documents
eu: TIFF dokumentuak irakurtzeko euskarria gehitzen du

en: Invalid document
eu: Dokumentu baliogabea

en: XPS Documents
eu: XPS dokumentuak

en: Adds support for reading XPS documents
eu: XPS dokumentuak irakurtzeko euskarria gehitzen du

note: Manually set name and icon
en: Document Viewer
eu: Dokumentu-ikustailea

en: View multi-page documents
eu: Ikusi orrialde anitzeko dokumentuak

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: pdf;ps;postscript;dvi;xps;djvu;tiff;document;presentation;viewer;evince;
eu: pdf;ps;postscript;dvi;xps;djvu;tiff;dokumentua;aurkezpena;ikustailea;evince;

en: New Window
eu: Leiho berria

en: Override document restrictions
eu: Jaramonik ez egin dokumentuaren murriztapenei

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
eu: Jaramonik ez egin dokumentuaren kopiatzeko edo inprimatzeko bezalako murriztapenei

en: Automatically reload the document
eu: Birkargatu dokumentua automatikoki

en: The document is automatically reloaded on file change.
eu: Dokumentua automatikoki birkargatuko da fitxategia aldatzean.

en: The URI of the directory last used to open or save a document
eu: Dokumentu bat ireki edo gordetzeko erabilitako azken direktorioaren URLa.

en: The URI of the directory last used to save a picture
eu: Irudi bat gordetzeko erabilitako azken direktorioaren URLa.

en: Page cache size in MiB
eu: Orrialdearen cachearen tamaina (MiBtan)

en: The maximum size that will be used to cache rendered pages, limits maximum zoom level.
eu: Gehieneko tamaina errendatutako orrialdeak cachean gordetzeko, honek zoomaren gehieneko maila mugatzen du.

en: Show a dialog to confirm that the user wants to activate the caret navigation.
eu: Erakutsi elkarrizketa-koadro bat erabiltzaileak kurtsorearen nabigazioa aktibatzea nahi duela berresteko.

en: Allow links to change the zoom level.
eu: Baimendu estekei zoom-aren maila aldatzea.

en: Check spelling when writing annotation notes or filling text forms.
eu: Ortografia-egiaztatzea oharrak idaztean edo testu-inprimakiak betetzean.

en: Show a side bar next to the document to help navigate the document.
eu: Erakutsi alboko barra bat dokumentuarenn alboan, nabigazioa errazteko.

en: Set the default zoom level to display a document.
eu: Ezarri dokumentuak bistaratzeko zoom-maila lehenetsia.

en: Display the document as a continuous stream of pages instead of page at a time.
eu: Bistaratu dokumentua orrialdeen korronte jarrai gisa, aldi bakoitzean orrialde bakarra erakutsi ordez.

en: Show two pages side by side.
eu: Erakutsi bi orrialde elkarren alboan.

en: Show the first page (odd page) on the left (when displaying two pages side by side)
eu: Erakutsi lehen orrialdea (bakoitia) ezkerrean (elkarren alboko bi orrialdBeste ekuazio guztietan ezkerraldeko digituak eskuinaldean ere agertzen dira.eren bistan)

en: Document viewer for popular document formats
eu: Dokumentuen formatu ospetsuen ikustailea

en: A document viewer for the GNOME desktop. You can view, search or annotate documents in many different formats.
eu: GNOME mahaigainerako dokumentu-ikustailea. Formatu mota askotako dokumentuak ikusi, haiek arakatu eta haietan oharrak idatzi ahal dituzu.

en: Evince supports documents in: PDF, PS, EPS, XPS, DjVu, TIFF, DVI (with SyncTeX), and Comic Books archives (CBR, CBT, CBZ, CB7).
eu: Honako dokumentu-formatuak onartzen ditu: PDF, PS, EPS, XPS, DjVu, TIFF, DVI (SyncTeX-ekin), eta komikien artxiboak (CBR, CBT, CBZ, CB7).

en: A clear, simple UI
eu: Interfaze argi eta sinplea

en: Advanced highlighting and annotation
eu: Nabarmentze eta oharren sortze aurreratua

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
eu: GNOME proiektua

en: Print Preview
eu: Inprimatzeko aurrebista

en: Preview before printing
eu: Aurreikusi inprimatu aurretik

en: Couldn’t save attachment “%s”: %s
eu: Ezin izan da “%s” eranskina gorde: %s

en: Couldn’t open attachment “%s”: %s
eu: Ezin izan da “%s” eranskina ireki: %s

en: Couldn’t open attachment “%s”
eu: Ezin izan da “%s” eranskina ireki

en: File type %s (%s) is not supported
eu: %s (%s) fitxategi mota ez dago onartuta

en: Unknown MIME Type
eu: MIME mota ezezaguna

en: All Documents
eu: Dokumentu guztiak

en: All Files
eu: Fitxategi guztiak

en: Failed to create a temporary file: %s
eu: Huts egin du aldi baterako fitxategiaren sorrerak: %s

en: Failed to create a temporary directory: %s
eu: Huts egin du aldi baterako direktorioaren sorrerak: %s

en: This work is in the Public Domain
eu: Lan hau Domeinu Publikoan dago

en: (%d of %d)
eu: (%d / %d)

en: of %d
eu: / %d

en: Page %s
eu: %s orrialdea

en: Not found, click to change search options
eu: Ez da aurkitu. Egin klik bilaketaren aukerak aldatzeko

en: Search options
eu: Bilaketaren aukerak

en: _Whole Words Only
eu: Hitz _osoak soilik

en: C_ase Sensitive
eu: M_aiuskulak/minuskulak

en: Find previous occurrence of the search string
eu: Hitzaren aurreko agerraldia bilatzen du

en: Find next occurrence of the search string
eu: Hitzaren hurrengo agerraldia bilatzen du

en: Failed to render page %d: %s
eu: Huts egin du %d orrialdearen errendatzeak: %s

en: Failed to render page %d
eu: Huts egin du %d orrialdearen errendatzeak

en: Failed to create thumbnail for page %d
eu: Huts egin du %d orrialdearen koadro txikiaren sorrerak

en: Failed to print page %d: %s
eu: Huts egin du %d orrialdearen inprimatzeak: %s

note: Initial state
en: Preparing preview…
eu: Aurrebista prestatzen…

en: Finishing…
eu: Amaitzen…

en: Generating preview: page %d of %d
eu: Aurrebista sortzen: %d / %d orrialdea

note: Initial state
en: Preparing to print…
eu: Inprimatzeko prestatzen…

en: Printing page %d of %d…
eu: Orrialdea inprimatzen: %d / %d …

en: Your print range selection does not include any pages
eu: Inprimatzeko hautatutako barrutiak ez du inolako orrialderik

note: translators: Title of the print dialog
en: Print
eu: Inprimatu

en: Requested format is not supported by this printer.
eu: Inprimagailu honek ez du eskatutako formatua onartzen.

en: Invalid page selection
eu: Baliogabeko orrialde hautapena

en: Warning
eu: Abisua

en: Page Scaling:
eu: Orrialdea eskalatzea:

en: Shrink to Printable Area
eu: Uzkurtu area inprimagarrira

en: Fit to Printable Area
eu: Doitu area inprimagarrira

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • “None”: No page scaling is performed.
    
    • “Shrink to Printable Area”: Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • “Fit to Printable Area”: Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
eu: Eskalatu dokumentuko orrialdeak hautatutako inprimagailuaren orrialdera doitzeko. Hautatu hauetariko bat:
    • “Bat ere ez“: ez da orrialdeen eskalatzerik landuko.
    
    • “Uzkurtu area inprimagarrira“: area inprimagarriak baino handiagoak diren dokumentuko orrialdeak txikitu egingo dira inprimagailuaren orrialdeko area inprimagarrira doitzeko.
    
    • “Doitu area inprimagarrira“: dokumentuko orrialdeak behar haina bezain handitu edo txikitu egingo dira inprimagailuaren orrialdeko areara doitzeko.

en: Auto Rotate and Center
eu: Biratu eta zentratu automatikoki

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
eu: Biratu inprimagailuaren orrialdearen orrialde bakoitza orientazioa dokumentuko orrialde bakoitzaren orientazioarekin bat etortzeko. Dokumentuko orrialdeak zentratu egingo dira inprimagailuaren orrialdean.

en: Select page size using document page size
eu: Hautatu orrialdearen tamaina dokumentuko orrialdearen tamaina erabiliz

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
eu: Gaitutakoan, dokumentuko orrialdearen paperaren tamaina berdinarekin inprimatuko da orrialde bakoitza.

en: Draw border around pages
eu: Marraztu ertza orrialdeen inguruan

en: When enabled, a border will be drawn around each page.
eu: Gaituta dagoenean, ertz bat marraztuko da orrialde bakoitzaren inguruan.

en: Page Handling
eu: Orrialdeen kudeaketa

en: Scroll Up
eu: Korritu gora

en: Scroll Down
eu: Korritu behera

en: Scroll View Up
eu: Korritu ikuspegia gora

en: Scroll View Down
eu: Korritu ikuspegia behera

en: Document View
eu: Dokumentuaren ikuspegia

en: Go to first page
eu: Joan lehen orrialdera

en: Go to previous page
eu: Joan aurreko orrira

en: Go to next page
eu: Joan hurrengo orrira

en: Go to last page
eu: Joan azken orrialdera

en: Go to page
eu: Joan orrira:

en: Find
eu: Bilatu

en: Go to page %s
eu: Joan %s orrira

en: Go to %s on file “%s”
eu: Joan hona: %s ('%s' fitxategian)

en: Go to file “%s”
eu: Joan '%s' fitxategira

en: Launch %s
eu: Abiarazi %s

en: Reset form
eu: Leheneratu inprimakia

en: Jump to page:
eu: Joan orrira:

en: End of presentation. Press Esc or click to exit.
eu: Aurkezpenaren amaiera. Sakatu Esc edo egin klik irteteko.

en: Delete the temporary file
eu: Ezabatu aldi baterako fitxategia

en: File specifying print settings
eu: Inprimatze-ezarpenak adierazten duen fitxategia

en: FILE
eu: FITXATEGIA

en: File descriptor of input file
eu: Sarrerako fitxategiaren deskriptorea

en: MIME type of input file
eu: Sarrerako fitxategiaren MIME mota

en: TYPE
eu: MOTA

en: File descriptor of print settings file
eu: Inprimatze-ezarpenen fitxategiaren deskriptorea

en: GNOME Document Previewer
eu: GNOMEko dokumentu aurre-ikustailea

en: Select page or search in the outline
eu: Hautatu orrialdea edo bilatu eskeman

en: Select page
eu: Hautatu orrialdea

en: Failed to print document
eu: Huts egin du dokumentua inprimatzean

en: Evince Document Viewer
eu: Evince dokumentu-ikustailea

en: The selected printer “%s” could not be found
eu: Ezin izan da hautatutako “%s” inprimagailua aurkitu

en: _Print
eu: I_nprimatu

en: Print this document
eu: Inprimatu dokumentu hau

en: Previous Page
eu: Aurreko orrialdea

en: Next Page
eu: Hurrengo orrialdea

en: Enlarge the document
eu: Handiagotu dokumentua

en: Shrink the document
eu: Uzkurtu dokumentua

en: Reset zoom and make the page fit in the window
eu: Berrezarri zooma eta egin orriak leihoa bete dezan

en: Document
eu: Dokumentua

en: Title:
eu: Titulua:

en: Location:
eu: Kokalekua:

en: Subject:
eu: Gaia:

en: Author:
eu: Egilea:

en: Keywords:
eu: Gako-hitzak:

en: Producer:
eu: Ekoizlea:

en: Creator:
eu: Sortzailea:

en: Created:
eu: Sortua:

en: Modified:
eu: Aldatze-data:

en: Number of Pages:
eu: Orri kopurua:

en: Optimized:
eu: Optimizatua:

en: Format:
eu: Formatua:

en: Security:
eu: Segurtasuna:

en: Contains Javascript:
eu: Javascript dauka:

en: Paper Size:
eu: Paper-tamaina:

en: Size:
eu: Tamaina:

en: %.2f × %.2f inch
eu: %.2f × %.2f hazbete

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4), second placeholder is the paper size (eg. 297x210 mm)
en: %s, Portrait (%s)
eu: %s, bertikala (%s)

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4), second placeholder is the paper size (eg. 297x210 mm)
en: %s, Landscape (%s)
eu: %s, horizontala (%s)

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Icon:
eu: Ikonoa:

en: Note
eu: Oharra

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Key
eu: Gakoa

en: Help
eu: Laguntza

en: New Paragraph
eu: Paragrafo berria

en: Paragraph
eu: Paragrafoa

en: Insert
eu: Txertatu

en: Cross
eu: Gurutzea

en: Circle
eu: Zirkulua

en: Markup type:
eu: Markaketa mota:

en: Highlight
eu: Nabarmendu

en: Strike out
eu: Marratu

en: Underline
eu: Azpimarratua

en: Squiggly
eu: Zirriborroa

en: Annotation Properties
eu: Oharpenaren propietateak

en: _Close
eu: It_xi

en: _Apply
eu: _Aplikatu

en: Color:
eu: Kolorea:

en: Opacity:
eu: Opakutasuna:

en: Initial window state:
eu: Hasierako leihoaren egoera:

en: Open
eu: Ireki

en: Close
eu: Itxi

note: Translators: an annotation that looks like a "sticky note"
en: Note text
eu: Ohar-testua

en: Add text annotation
eu: Gehitu testu-oharpena

en: Highlight text
eu: Nabarmendu testua

en: Add highlight annotation
eu: Gehitu ohar nabarmendua

en: _Open Link
eu: _Ireki esteka

en: _Copy Link Address
eu: _Kopiatu estekaren helbidea

en: _Go To
eu: _Joan hona

en: Open in New _Window
eu: Ireki _leiho berrian

en: _Previous Page
eu: _Aurreko orrialdea

en: _Next Page
eu: _Hurrengo orrialdea

en: _Reload
eu: Bir_kargatu

en: Auto_scroll
eu: Korritze automatikoa

en: _Copy
eu: _Kopiatu

en: Select _All
eu: Hautatu _dena

en: _Save Image As…
eu: Gorde _irudia honela…

en: Copy _Image
eu: Kopiatu _irudia

en: _Open Attachment
eu: _Ireki eranskina

en: _Save Attachment As…
eu: _Gorde eranskina honela…

en: Annotation _Properties
eu: O_harpenen propietateak

en: R_emove Annotation
eu: K_endu oharpena

en: _Highlight Selected Text
eu: Nabarmendu hautatutako _testua

en: Open Containing _Folder
eu: Ireki karpeta _edukitzailea

en: Navigation
eu: Nabigazioa

en: First Page
eu: Aurreneko orrialdea

en: Last Page
eu: Azken orrialdea

en: History
eu: Historia

en: Back
eu: Atzera

en: Forward
eu: Aurrera

en: Remove Annotation
eu: Kendu oharpena

en: _Open Bookmark
eu: _Ireki laster-marka

en: _Rename Bookmark
eu: _Aldatu laster-markaren izena

en: _Delete Bookmark
eu: _Ezabatu laster-marka

en: Search in the outline…
eu: Bilatu eskeman…

en: Print this section…
eu: Inprimatu sekzio hau…

en: Collapse all tree
eu: Tolestu zuhaitz osoa

en: Expand all tree
eu: Zabaldu zuhaitz osoa

en: Expand all under this element
eu: Zabaldu elementu honen azpiko guztia

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
eu: Dokumentu hau blokeatuta dago, pasahitz egokia sartuz irakur daiteke soilik.

en: _Unlock Document
eu: _Desblokeatu dokumentua

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: Add bookmark
eu: Gehitu laster-marka

en: Remove bookmark
eu: Kendu laster-marka

en: Open…
eu: Ireki…

en: Open an existing document
eu: Ireki existitzen den dokumentua

en: Side pane
eu: Alboko panela

en: Annotate the document
eu: Jarri oharra dokumentuan

en: Annotate document
eu: Jarri oharra dokumentuetan

en: File options
eu: Fitxategiaren aukerak

en: Set zoom level
eu: Ezarri zoomaren maila

en: Print…
eu: Inprimatu…

en: Fullscreen
eu: Pantaila osoa

en: Send To…
eu: Bidali hona…

en: New _Window
eu: Leiho _berria

en: Open a C_opy
eu: Ireki k_opia bat

en: _Save As…
eu: Gorde _honela…

en: Present as _Slideshow
eu: Au_rkeztu diapositiba gisa

en: _Continuous
eu: _Etengabea

en: _Dual
eu: _Duala

en: _Odd Pages Left
eu: Orrialde b_akoitiak ezkerrean

en: Right to Left Document
eu: Eskuinetik ezkerrerako dokumentua

en: Ro_tate ⤵
eu: Bira_tu ⤵

en: Ni_ght Mode
eu: Ga_ueko modua

en: Prop_erties
eu: Propi_etateak…

en: _Keyboard Shortcuts
eu: Las_ter-teklak

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _About Document Viewer
eu: Dokumentu-ikustaileari _buruz

en: Select or set the zoom level of the document
eu: Hautatu edo ezarri dokumentuaren zoomaren maila

en: Fit Pa_ge
eu: Doitu _orrialdea

en: Fit _Width
eu: Doitu _zabalera

en: _Automatic
eu: _Automatikoa

en: Password for document %s
eu: '%s' dokumentuaren pasahitza

en: Loading…
eu: Kargatzen…

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
eu: '%s' dokumentua blokeatuta dago, pasahitza behar da irekitzeko.

en: Password required
eu: Pasahitza behar da

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Unlock
eu: _Desblokeatu

en: _Password:
eu: _Pasahitza:

en: Forget password _immediately
eu: Ahaztu pasahitza _berehala

en: Remember password until you _log out
eu: Gogoratu pasahitza saio _amaitu arte

en: Remember _forever
eu: _Gogoratu beti

en: Properties
eu: Propietateak

en: General
eu: Orokorra

en: Fonts
eu: Letra-tipoak

en: Document License
eu: Dokumentuaren lizentzia

en: Gathering font information… %3d%%
eu: Letra-tipoaren informazioa biltzen… %%%3d

en: Usage terms
eu: Erabilpenaren baldintzak

en: Text License
eu: Testuaren lizentzia

en: Further Information
eu: Informazio gehiago

en: Document contains no annotations
eu: Dokumentuak ez du oharpenik

en: Page %d
eu: %d. orria

en: No Comment
eu: Iruzkinik ez

en: Annotations
eu: Oharpenak

en: A file named “%s” already exists. Do you want to replace it?
eu: “%s” izeneko fitxategia badago lehendik ere. Hura ordeztu nahi duzu?

en: The file “%s” already exists. Replacing it will overwrite its contents.
eu: “%s” fitxategia badago lehendik ere. Hura ordeztean bere edukia gainidazten da.

en: _Replace
eu: _Ordeztu

en: Attachments
eu: Eranskinak

en: Bookmarks
eu: Laster-markak

en: Layers
eu: Geruzak

note: Translators: This is the title for the sidebar pane that * shows the Outline or Table of Contents of the document.
en: Outline
eu: Eskema

en: Thumbnails
eu: Koadro txikiak

en: Find a word or phrase in the document
eu: Bilatu hitz bat edo esaldi bat dokumentuan

en: Search not available for this document
eu: Bilaketa ez dago erabilgarri dokumentu honetarako

en: Supported Image Files
eu: Onartutako irudi-fitxategiak

en: The document contains no pages
eu: Dokumentuak ez du orrialderik

en: The document contains only empty pages
eu: Dokumentuak orrialde hutsak soilik ditu

en: Unable to open document “%s”.
eu: Ezin da '%s' dokumentua ireki.

en: Loading document from “%s”
eu: %s(e)tik dokumentua kargatzen

en: C_ancel
eu: _Utzi

en: Downloading document (%d%%)
eu: Dokumentua deskargatzen (%% %d)

en: Failed to load remote file.
eu: Huts egin du urruneko fitxategia kargatzean.

en: Reloading document from %s
eu: %s(e)ndik dokumentua birkargatzen

en: Failed to reload document.
eu: Huts egin du dokumentua birkargatzean.

en: Open Document
eu: Ireki dokumentua

en: _Open
eu: _Ireki

en: Saving document to %s
eu: Dokumentua %s(e)n gordetzen

en: Saving attachment to %s
eu: Eranskina %s(e)n gordetzen

en: Saving image to %s
eu: Irudia %s(e)n gordetzen

en: The file could not be saved as “%s”.
eu: Fitxategia ezin izan da '%s' bezala gorde.

en: Uploading document (%d%%)
eu: Dokumentua igotzen (%% %d)

en: Uploading attachment (%d%%)
eu: Eranskina igotzen (%% %d)

en: Uploading image (%d%%)
eu: Irudia igotzen (%% %d)

en: Save As…
eu: Gorde honela…

en: _Save
eu: _Gorde

en: Could not send current document
eu: Ezin izan da uneko dokumentua bidali

en: %d pending job in queue | %d pending jobs in queue
eu[0]: Lan %d ilaran zain
eu[1]: %d lan ilaran zain

en: Printing job “%s”
eu: '%s' lana inprimatzen

en: Document contains form fields that have been filled out.
eu: Dokumentuak bete beharreko inprimaki-eremuak ditu.

en: Document contains new or modified annotations.
eu: Dokumentuak oharpen berriak edo aldatutakoak ditu.

en: Reload document “%s”?
eu: Kargatu “%s” dokumentua berriro?

en: If you reload the document, changes will be permanently lost.
eu: Dokumentua berriro kargatzen baduzu, aldaketak betirako galduko dira.

en: _No
eu: _Ez

en: Save a copy of document “%s” before closing?
eu: Gorde '%s' dokumentuaren kopia itxi aurretik?

en: If you don’t save a copy, changes will be permanently lost.
eu: Ez baduzu kopia bat gordetzen, aldaketak betirako galduko dira.

en: Close _without Saving
eu: Itxi gorde _gabe

en: Save a _Copy
eu: Gorde _kopia bat

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
eu: Itxi aurretik, zain egon '%s' lana inprimatu arte?

note: TRANS: the singular form is not really used as n_print_jobs > 1 but some languages distinguish between different plurals forms, so the ngettext is needed.
en: There is %d print job active. Wait until print finishes before closing? | There are %d print jobs active. Wait until print finishes before closing?
eu[0]: Inprimatzeko lan %d dago aktibo. Itxi aurretik, zain egon inprimatzea amaitu arte?
eu[1]: Inprimatzeko %d lan daude aktibo. Itxi aurretik, zain egon inprimatzea amaitu arte?

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
eu: Leihoa ixten baduzu, falta diren inprimatze-lanak ez dira inprimatuko.

en: Cancel _print and Close
eu: _Utzi inprimatzea eta irten

en: Close _after Printing
eu: Itxi inprimatu _ondoren

en: © 1996–2023 The Evince document viewer authors
eu: © 1996–2023 Evince dokumentu-ikustailearen egileak

en: Evince is a simple document viewer for GNOME
eu: Evince GNOMErako dokumentu-ikustaile sinplea da

en: Running in presentation mode
eu: Exekutatu aurkezpen moduan

en: The attachment could not be saved.
eu: Eranskina ezin izan da gorde.

en: Enable caret navigation?
eu: Gaitu kurtsorearen bidezko nabigazioa?

en: _Enable
eu: _Gaitu

en: Pressing F7 turns the caret navigation on or off. This feature places a moveable cursor in text pages, allowing you to move around and select text with your keyboard. Do you want to enable the caret navigation?
eu: F7 sakatzeak kurtsorearen bidezko nabigazioa aktibatzen eta desaktibatzen du. Eginbide honek kurtsore mugikor bat kokatzen du testu-orrialdeetan, haren inguruan mugitu eta teklatuarekin testua hautatzeko aukera eskainiz. Kurtsorearen bidezko nabigazioa aktibatu nahi duzu?

en: Don’t show this message again
eu: Ez erakutsi mezu hau berriro

en: Security alert: this document has been prevented from opening the file “%s”
eu: Segurtasun-alerta: dokumentu honek “%s” fitxategia ireki dezan eragotzi da

en: Unable to open external link
eu: Ezin da kanpoko esteka ireki

en: Couldn’t find appropriate format to save image
eu: Ezin izan da formatu egokirik aurkitu irudia gordetzeko

en: The image could not be saved.
eu: Irudia ezin izan da gorde.

en: Save Image
eu: Gorde irudia

en: Unable to open attachment
eu: Ezin da eranskina ireki

en: Save Attachment
eu: Gorde eranskina

en: Recent Documents
eu: Azken aldiko dokumentuak

en: Password Required
eu: Pasahitza behar da

en: 50%
eu: %50

en: 70%
eu: %70

en: 85%
eu: %85

en: 100%
eu: % 100

en: 125%
eu: %125

en: 150%
eu: %150

en: 175%
eu: %175

en: 200%
eu: %200

en: 300%
eu: %300

en: 400%
eu: %400

en: 800%
eu: %800

en: 1600%
eu: %1600

en: 3200%
eu: %3200

en: 6400%
eu: %6400

[ctx: shortcut window]
en: Opening, closing, saving and printing
eu: Irekitzea, ixtea, gordetzea eta inprimatzea

[ctx: shortcut window]
en: Open a document
eu: Ireki dokumentua

[ctx: shortcut window]
en: Open a copy of the current document
eu: Ireki uneko dokumentuaren kopia

[ctx: shortcut window]
en: Save a copy of the current document
eu: Gorde uneko dokumentuaren kopia

[ctx: shortcut window]
en: Print the current document
eu: Inprimatu uneko dokumentua

[ctx: shortcut window]
en: Close the current document window
eu: Itxi uneko dokumentuaren leihoa

[ctx: shortcut window]
en: Reload the document
eu: Birkargatu dokumentua

[ctx: shortcut window]
en: Window
eu: Leihoa

[ctx: shortcut window]
en: Toggle fullscreen
eu: Txandakatu pantaila osoa

[ctx: shortcut window]
en: Enter presentation mode
eu: Sartu aurkezpen moduan

[ctx: shortcut window]
en: Toggle sidebar
eu: Txandakatu alboko barra

[ctx: shortcut window]
en: Toggle caret navigation
eu: Txandakatu kurtsore-nabigazioa

[ctx: shortcut window]
en: Selecting and copying text
eu: Testua hautatzea eta kopiatzea

[ctx: shortcut window]
en: Copy highlighted text
eu: Kopiatu nabarmendutako testua

[ctx: shortcut window]
en: Select all the text in a document
eu: Hautatu dokumentuaren testu guztia

[ctx: shortcut window]
en: Rotating and zooming
eu: Biratzea eta zoom egitea

[ctx: shortcut window]
en: Rotate the page 90 degrees counter-clockwise
eu: Biratu 90 gradu erlojuaren noranzkoaren aurka

[ctx: shortcut window]
en: Rotate the page 90 degrees clockwise
eu: Biratu 90 gradu erlojuaren noranzkoan

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
eu: Handiagotu

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
eu: Txikiagotu

[ctx: shortcut window]
en: Zoom 1∶1
eu: Zooma 1:1

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in (alternative)
eu: Handiagotu (ordezkoa)

[ctx: shortcut window]
en: Fit page
eu: Doitu orrialdea

[ctx: shortcut window]
en: Fit width
eu: Doitu zabalera

[ctx: shortcut window]
en: Automatic zoom
eu: Zoom automatikoa

[ctx: shortcut window]
en: Moving around the document
eu: Dokumentuan zehar kokatzea

[ctx: shortcut window]
en: Move around a page
eu: Orri batean kokatzea

[ctx: shortcut window]
en: Move up/down a page several lines at a time
eu: Joan orrialde bat gora/behera hainbat lerro aldiko

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page
eu: Joan aurreko orrialdera

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page
eu: Joan hurrengo orrialdera

[ctx: shortcut window]
en: Go to page number
eu: Joan orrialdera:

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page (fast)
eu: Joan aurreko orrialdera (azkarra)

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page (fast)
eu: Joan hurrengo orrialdera (azkarra)

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page visited
eu: Joan bisitatutako aurreko orrialdera

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page visited
eu: Joan bisitatutako hurrengo orrialdera

[ctx: shortcut window]
en: Go to the beginning/end of a page
eu: Joan orrialdearen hasierara/amaierara

[ctx: shortcut window]
en: Go to the beginning of the document
eu: Joan dokumentuaren hasierara

[ctx: shortcut window]
en: Go to the end of the document
eu: Joan dokumentuaren amaierara

[ctx: shortcut window]
en: Document view and handling
eu: Dokumentua ikustea eta maneiatzea

[ctx: shortcut window]
en: Add bookmark
eu: Gehitu laster-marka

[ctx: shortcut window]
en: Remove bookmark
eu: Kendu laster-marka

[ctx: shortcut window]
en: Toggle night mode
eu: Txandakatu gaueko modua

[ctx: shortcut window]
en: Toggle continuous scrolling
eu: Txandakatu korritze jarraia

[ctx: shortcut window]
en: Toggle dual page
eu: Txandakatu orrialde duala

[ctx: shortcut window]
en: Toggle odd pages left
eu: Txandakatu orrialde bakoitiak ezkerrean

[ctx: shortcut window]
en: Document properties
eu: Dokumentuaren propietateak

[ctx: shortcut window]
en: Add a post-it like note
eu: Gehitu post-it motako oharra

[ctx: shortcut window]
en: Highlight text
eu: Nabarmendu testua

[ctx: shortcut window]
en: Finding text
eu: Testua bilatzea

[ctx: shortcut window]
en: Show the search bar
eu: Erakutsi bilaketa-barra

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next search result
eu: Joan bilaketaren hurrengo emaitzara

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous search result
eu: Joan bilaketaren aurreko emaitzara

[ctx: shortcut window]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: shortcut window]
en: Show help
eu: Erakutsi laguntza

[ctx: shortcut window]
en: Toggle primary menu
eu: Aktibatu/desaktibatu menu nagusia

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
eu: Laster-teklak

[ctx: shortcut window]
en: Close window
eu: Itxi leihoa

[ctx: shortcut window]
en: Presentation mode
eu: Aurkezpen modua

[ctx: shortcut window]
en: Toggle black screen
eu: Txandakatu pantaila beltza

[ctx: shortcut window]
en: Toggle white screen
eu: Txandakatu pantaila zuria

[ctx: shortcut window]
en: Touchpad gestures
eu: Ukipen-teklatuaren keinuak

en: GNOME Document Viewer
eu: GNOMEren dokumentu-ikustailea

en: Open a new window.
eu: Ireki leiho berria.

en: The page label of the document to display.
eu: Dokumentuaren orrialdearen etiketa bistaratzeko.

en: PAGE
eu: ORRIALDEA

en: The page number of the document to display.
eu: Dokumentuaren orrialdearen zenbakia bistaratzeko.

en: NUMBER
eu: ZENBAKIA

en: Named destination to display.
eu: Izendatutako helburua bistaratzeko.

en: DEST
eu: HELBURUA

en: Run evince in fullscreen mode
eu: Exekutatu evince pantaila osoko moduan

en: Run evince in presentation mode
eu: Exekutatu evince aurkezpen moduan

en: Run evince as a previewer
eu: Exekutatu evince aurrebista gisa

en: The word or phrase to find in the document
eu: Hitz edo esaldi bat bilatzen du dokumentuan

en: STRING
eu: KATEA

en: [FILE…]
eu: [FITXATEGIA…]
