evince - en to hr translation catalogue (425 entries)

en: File is corrupted
hr: Datoteka je oštećena

en: Archive is encrypted
hr: Arhiva je šifrirana

en: No supported images in archive
hr: Nema podržanih slika u arhivi

en: No files in archive
hr: Nema datoteka arhivi

en: Not a comic book MIME type: %s
hr: Nije MIME vrsta stripa: %s

en: libarchive lacks support for this comic book’s compression, please contact your distributor
hr: libarchive nedostaje podrška za sažete stripove, kontaktirajte svojeg distributera

en: Can not get local path for archive
hr: Nemoguće dobivanje lokalne putanje do arhive

en: Comic Books
hr: Stripovi

en: Adds support for reading comic books
hr: Dodaje podršku za čitanje stripova

en: DjVu document has incorrect format
hr: DjVu dokument je netočnog formata

en: The document is composed of several files. One or more of these files cannot be accessed.
hr: Ovaj dokument je sastavljen od više datoteka. Jednoj ili više od tih datoteka nije moguće pristupiti.

en: DjVu Documents
hr: DjVu dokumenti

en: Adds support for reading DjVu documents
hr: Dodaje podršku za čitanje DjVu dokumenata

en: DVI document has incorrect format
hr: DVI dokument je neispravnog formata

en: DVI Documents
hr: DVI dokumenti

en: Adds support for reading DVI documents
hr: Dodaje podršku za čitanje DVI dokumenata

en: PDF Documents
hr: PDF dokumenti

en: Adds support for reading PDF Documents
hr: Dodaje podršku za čitanje PDF dokumenata

note: translators: this is the document security state
en: Yes
hr: Da

note: translators: this is the document security state
en: No
hr: Ne

en: Type 1
hr: Tip 1

en: Type 1C
hr: Tip 1C

en: Type 3
hr: Tip 3

en: Type 1 (CID)
hr: Tip 1 (CID)

en: Type 1C (CID)
hr: Tip 1C (CID)

en: Unknown font type
hr: Nepoznata vrsta slova

en: This document contains non-embedded fonts that are not from the PDF Standard 14 fonts. If the substitute fonts selected by fontconfig are not the same as the fonts used to create the PDF, the rendering may not be correct.
hr: Ovaj dokument sadrži neugrađena slova koja nisu jedno od 14 PDF standardnih slova. Ako su zamjenska slova odabrana fontconfigom nisu ista kao slova s kojima je stvoren PDF, prikaz možda neće biti ispravan.

en: All fonts are either standard or embedded.
hr: Sva slova su ili standardna ili ugrađena.

en: No name
hr: Bez naziva

note: translators: When a font type does not have encoding information or it is unknown.  Example: Encoding: None translators: Value for 'Page Scaling:' to not scale the document pages on printing translators: This is used when a document property does not have a value.  Examples: Author: None Keywords: N
en: None
hr: Nepoznato

en: Embedded subset
hr: Ugrađen podskup

en: Embedded
hr: Ugrađen

en: Not embedded
hr: Nije ugrađen

note: Translators: string starting with a space * because it is directly appended to the font * type. Example: * "Type 1 (One of the Standard 14 Fonts)"
en:  (One of the Standard 14 Fonts)
hr:  (Jedno od 14 standardnih slova)

note: Translators: string starting with a space * because it is directly appended to the font * type. Example: * "TrueType (Not one of the Standard 14 Fonts)"
en:  (Not one of the Standard 14 Fonts)
hr:  (Nije jedno od 14 standardnih slova)

note: Translators: string is a concatenation of previous * translated strings to indicate the fonts properties * in a PDF document. * * Example: * Type 1 (One of the standard 14 Fonts) * Not embedded * Substituting with TeXGyreTermes-Regular * (/usr/share/textmf/.../texgyretermes-regular.otf)
en: %s%s
    Encoding: %s
    %s
    Substituting with <b>%s</b>
    (%s)
hr: %s%s
    Kôdiranje: %s
    %s
    Zamijena s<b>%s</b>
    (%s)

note: Translators: string is a concatenation of previous * translated strings to indicate the fonts properties * in a PDF document. * * Example: * TrueType (CID) * Encoding: Custom * Embedded subset
en: %s%s
    Encoding: %s
    %s
hr: %s%s
    Kôdiranje: %s
    %s

en: PostScript Documents
hr: PostScript dokumenti

en: Adds support for reading PostScript documents
hr: Dodaje podršku za čitanje PostScript dokumenata

en: Failed to load document “%s”
hr: Neuspješno učitavanje dokumenta "%s"

en: Failed to save document “%s”
hr: Neuspješno spremanje dokumenta "%s"

en: TIFF Documents
hr: TIFF dokumenti

en: Adds support for reading TIFF documents
hr: Dodaje podršku za čitanje TIFF dokumenata

en: Invalid document
hr: Neispravan dokument

en: XPS Documents
hr: XPS dokumenti

en: Adds support for reading XPS documents
hr: Dodaje podršku za čitanje XPS dokumenata

note: Manually set name and icon
en: Document Viewer
hr: Preglednik dokumenata

en: View multi-page documents
hr: Pregled višestraničnih dokumenata

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: pdf;ps;postscript;dvi;xps;djvu;tiff;document;presentation;viewer;evince;
hr: pdf;ps;postskripta;dvi;xps;djvu;tiff;dokument;prezentacija;preglednik;evince;

en: New Window
hr: Novi prozor

en: Override document restrictions
hr: Zaobiđi ograničenja dokumenta

en: Override document restrictions, like restriction to copy or to print.
hr: Zaobiđi ograničenja dokumenta, kao što je ograničenje kopiranja ili ispisa.

en: Automatically reload the document
hr: Automatski ponovno učitaj dokument

en: The document is automatically reloaded on file change.
hr: Dokument se automatski ponovno učitava pri promjeni datoteke.

en: The URI of the directory last used to open or save a document
hr: URI posljednje korištenog direktorija za otvaranje ili spremanje dokumenta

en: The URI of the directory last used to save a picture
hr: URI posljednje korištenog direktorija za spremanje slike

en: Page cache size in MiB
hr: Predmemorija stranice u MiB

en: The maximum size that will be used to cache rendered pages, limits maximum zoom level.
hr: Najveća veličina koja će se koristiti za predmemoriju prikaza stranica.

en: Show a dialog to confirm that the user wants to activate the caret navigation.
hr: Prikaži dijalog potvrde korisnikove želje za aktivacijom navigacije pokazivačem teksta.

en: Allow links to change the zoom level.
hr: Dopusti poveznicama promjenu razine uvećanja.

en: Print Preview
hr: Pregled ispisa

en: Preview before printing
hr: Pregled prije ispisa

en: Couldn’t save attachment “%s”: %s
hr: Nemoguće spremanje privitka "%s": %s

en: Couldn’t open attachment “%s”: %s
hr: Nemoguće otvaranje privitka "%s": %s

en: Couldn’t open attachment “%s”
hr: Nemoguće otvaranje privitka "%s"

en: File type %s (%s) is not supported
hr: Vrsta datoteke %s (%s) nije podržana

en: Unknown MIME Type
hr: Nepoznata MIME vrsta

en: All Documents
hr: Svi dokumenti

en: All Files
hr: Sve datoteke

en: Failed to create a temporary file: %s
hr: Greška pri stvaranju privremene datoteke: %s

en: Failed to create a temporary directory: %s
hr: Greška pri stvaranju privremenog direktorija: %s

en: This work is in the Public Domain
hr: Ovaj rad je javno vlasništvo

en: (%d of %d)
hr: (%d od %d)

en: of %d
hr: od %d

en: Page %s
hr: Stranica %s

en: Not found, click to change search options
hr: Nije pronađeno, kliknite za promjenu mogućnosti pretrage

en: Search options
hr: Mogućnosti pretrage

en: _Whole Words Only
hr: _Samo cijele riječi

en: C_ase Sensitive
hr: R_azlikuj velika i mala slova

en: Find previous occurrence of the search string
hr: Pretraži prijašnje pojavljivanje traženog pojma

en: Find next occurrence of the search string
hr: Pretraži sljedeće pojavljivanje traženog pojma

en: Failed to render page %d: %s
hr: Neuspjeli prikaz stranice %d: %s

en: Failed to render page %d
hr: Neuspjeli prikaz stranice %d

en: Failed to create thumbnail for page %d
hr: Neuspjelo stvaranje minijature za stranicu %d

en: Failed to print page %d: %s
hr: Neuspjeli ispis stranice %d: %s

note: Initial state
en: Preparing preview…
hr: Pripremanje pregleda…

en: Finishing…
hr: Završavanje…

en: Generating preview: page %d of %d
hr: Stvaranje pregleda: stranica %d od %d

note: Initial state
en: Preparing to print…
hr: Pripremanje za ispis…

en: Printing page %d of %d…
hr: Ispisivanje stranice %d od %d…

en: Your print range selection does not include any pages
hr: Odabrani raspon stranica za ispis ne uključuje niti jednu stranicu

note: translators: Title of the print dialog
en: Print
hr: Ispiši

en: Requested format is not supported by this printer.
hr: Zatraženi format nije podržan ovim pisačem.

en: Invalid page selection
hr: Nevažeći odabir stranica

en: Warning
hr: Upozorenje

en: Page Scaling:
hr: Promjena veličine stranice:

en: Shrink to Printable Area
hr: Smanji na područje za ispis

en: Fit to Printable Area
hr: Prilagodi veličinu prema području za ispis

en: Scale document pages to fit the selected printer page. Select from one of the following:
    
    • “None”: No page scaling is performed.
    
    • “Shrink to Printable Area”: Document pages larger than the printable area are reduced to fit the printable area of the printer page.
    
    • “Fit to Printable Area”: Document pages are enlarged or reduced as required to fit the printable area of the printer page.
hr: Promijeni veličinu stranica dokumenta kako bi odgovarale odabranoj stranici pisača. Odaberite jedno od sljedećeg:
    
    • "Ništa": neće biti promjene veličine stranica.
    
    • "Smanji na područje za ispis": stranice dokumenta veće od područja ispisa bit će smanjene na područje ispisa stranice pisača.
    
    • "Prilagodi području ispisa": stranice dokumenta bit će uvećane, ili po potrebi smanjene, kako bi odgovarale području ispisa stranice pisača.

en: Auto Rotate and Center
hr: Automatski zakreni i centriraj

en: Rotate printer page orientation of each page to match orientation of each document page. Document pages will be centered within the printer page.
hr: Zakreni orijentaciju svake stranice za ispis kako bi se uskladila orijentacija svake stranice dokumenta. Stranice dokumenta će biti centrirane unutar stranice pisača.

en: Select page size using document page size
hr: Odaberi veličinu stranice prema veličini stranice dokumenta

en: When enabled, each page will be printed on the same size paper as the document page.
hr: Kada je omogućeno, svaka stranica će se ispisati na papir jednake veličine kao i stranica dokumenta.

en: Draw border around pages
hr: Iscrtaj rub oko stranice

en: When enabled, a border will be drawn around each page.
hr: Ako je omogućeno, iscrtat će se rub oko svake stranice.

en: Page Handling
hr: Upravljanje stranicama

en: Scroll Up
hr: Pomakni gore

en: Scroll Down
hr: Pomakni dolje

en: Scroll View Up
hr: Pomakni pregled gore

en: Scroll View Down
hr: Pomakni pregled dolje

en: Document View
hr: Pregled dokumenta

en: Go to first page
hr: Idi na prvu stranicu

en: Go to previous page
hr: Idi na prijašnju stranicu

en: Go to next page
hr: Idi na sljedeću stranicu

en: Go to last page
hr: Idi na posljednju stranicu

en: Go to page
hr: Idi na stranicu

en: Find
hr: Pretraži

en: Go to page %s
hr: Idi na stranicu %s

en: Go to %s on file “%s”
hr: Idi na %s u datoteci "%s"

en: Go to file “%s”
hr: Idi na datoteku "%s"

en: Launch %s
hr: Pokreni %s

en: Reset form
hr: Poništi obrazac

en: Jump to page:
hr: Idi na stranicu:

en: End of presentation. Press Esc or click to exit.
hr: Kraj prezentacije. Pritisnite Esc ili kliknite za izlaz.

en: Document viewer for popular document formats
hr: Preglednik dokumenata za popularne formate dokumenata

en: A document viewer for the GNOME desktop. You can view, search or annotate documents in many different formats.
hr: Preglednik dokumenata za GNOME radno okruženje. Možete pregledavati, pretraživati ili zabilježiti dokumente u raznim formatima.

en: Evince supports documents in: PDF, PS, EPS, XPS, DjVu, TIFF, DVI (with SyncTeX), and Comic Books archives (CBR, CBT, CBZ, CB7).
hr: Evince podržava sljedeće formate dokumenata: PDF, PS, EPS, XPS, DjVu, TIFF, DVI (sa SyncTeX) i arhive stripova (CBR, CBT, CBZ, CB7).

en: A clear, simple UI
hr: Pregledno, jednostavno grafičko sučelje

en: Advanced highlighting and annotation
hr: Napredno naglašavanje i bilježenje

en: Delete the temporary file
hr: Obriši privremenu datoteku

en: File specifying print settings
hr: Postavke ispisa određene datotekom

en: FILE
hr: DATOTEKA

en: File descriptor of input file
hr: Opisnik datoteke ulazne datoteke

en: MIME type of input file
hr: MIME vrsta ulazne datoteke

en: TYPE
hr: VRSTA

en: File descriptor of print settings file
hr: Opisnik datoteke od datoteke postavke ispisa

en: GNOME Document Previewer
hr: GNOME preglednik dokumenata

en: Select page or search in the index
hr: Odaberi stranicu ili pretraži sadržaj

en: Select page
hr: Odaberi stranicu

en: Failed to print document
hr: Neuspješno ispisivanje dokumenta

en: Evince Document Viewer
hr: Evince preglednik dokumenata

en: The selected printer “%s” could not be found
hr: Odabrani pisač '%s' nije pronađen

en: _Print
hr: _Ispis

en: Print this document
hr: Ispiši ovaj dokument

en: Previous Page
hr: Prijašnja stranica

en: Next Page
hr: Sljedeća stranica

en: Enlarge the document
hr: Povećaj dokument

en: Shrink the document
hr: Smanji dokument

en: Reset zoom and make the page fit in the window
hr: Poništi uvećanje i prilagodi stranicu veličini prozora

en: Document
hr: Dokument

en: Title:
hr: Naslov:

en: Location:
hr: Lokacija:

en: Subject:
hr: Predmet:

en: Author:
hr: Autor:

en: Keywords:
hr: Ključne riječi:

en: Producer:
hr: Redatelj:

en: Creator:
hr: Stvaratelj:

en: Created:
hr: Stvoreno:

en: Modified:
hr: Promijenjeno:

en: Number of Pages:
hr: Broj stranica:

en: Optimized:
hr: Optimizirano:

en: Security:
hr: Sigurnost:

en: Contains Javascript:
hr: Sadrži Javascript:

en: Paper Size:
hr: Veličina papira:

en: Size:
hr: Veličina:

note: Translate to the default units to use for presenting * lengths to the user. Translate to default:inch if you * want inches, otherwise translate to default:mm. * Do *not* translate it to "predefinito:mm", if it * it isn't default:mm or default:inch it will not work
en: default:mm
hr: uobičajeno:mm

en: %.2f × %.2f inch
hr: %.2f × %.2f inča

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4), second placeholder is the paper size (eg. 297x210 mm)
en: %s, Portrait (%s)
hr: %s. Uspravno (%s)

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4), second placeholder is the paper size (eg. 297x210 mm)
en: %s, Landscape (%s)
hr: %s, Položeno (%s)

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Icon:
hr: Ikona:

en: Note
hr: Napomena

en: Comment
hr: Komentar

en: Key
hr: Ključ

en: Help
hr: Pomoć

en: New Paragraph
hr: Novi odlomak

en: Paragraph
hr: Odlomak

en: Insert
hr: Umetni

en: Cross
hr: Križ

en: Circle
hr: Krug

en: Markup type:
hr: Vrsta oznake:

en: Highlight
hr: Naglasi

en: Strike out
hr: Prekriženo

en: Underline
hr: Podcrtano

en: Squiggly
hr: Črčkarija

en: Annotation Properties
hr: Svojstva napomene

en: _Close
hr: _Zatvori

en: _Apply
hr: _Primijeni

en: Color:
hr: Boja:

en: Opacity:
hr: Prozirnost:

en: Initial window state:
hr: Neispravno stanje prozora:

en: Open
hr: Otvori

en: Close
hr: Zatvori

note: Translators: an annotation that looks like a "sticky note"
en: Note text
hr: Tekst napomene

en: Add text annotation
hr: Dodaj napomenu teksta

en: Highlight text
hr: Naglašeni tekst

en: Add highlight annotation
hr: Dodaj naglašenu napomenu

en: Print…
hr: Ispis…

en: Fullscreen
hr: Cjelozaslonski prikaz

en: Send To…
hr: Pošalji u…

en: New _Window
hr: Novi _prozor

en: Open a C_opy
hr: Otvori k_opiju

en: Open Containing _Folder
hr: Otvori sadržajnu _mapu

en: _Save As…
hr: _Spremi kao…

en: Present as _Slideshow
hr: Prikaži kao _prezentaciju

en: _Continuous
hr: _Neprekidan

en: _Dual
hr: _Dvostran

en: _Odd Pages Left
hr: _Neparne stranice lijevo

en: Right to Left Document
hr: S desna u lijevo dokument

en: Ro_tate ⤵
hr: Za_kreni ⤵

en: Ni_ght Mode
hr: No_ćni način rada

en: Prop_erties
hr: Svoj_stva

en: Save Current Settings as Defa_ult
hr: Spremi trenutne postavke kao zad_ane

en: _Keyboard Shortcuts
hr: _Prečaci tipkovnice

en: _Help
hr: _Priručnik

en: _About Document Viewer
hr: _Pregledniku dokumenata

en: Fit Pa_ge
hr: Prilagodi st_ranicu

en: Fit _Width
hr: Prilagodi _širinu

en: _Automatic
hr: _Automatski

en: _Open Link
hr: _Otvori poveznicu

en: _Copy Link Address
hr: _Kopiraj adresu poveznice

en: _Go To
hr: _Idi na

en: Open in New _Window
hr: Otvori u novom _prozoru

en: _Previous Page
hr: _Prijašnja stranica

en: _Next Page
hr: _Sljedeća stranica

en: _Reload
hr: _Učitaj ponovno

en: Auto_scroll
hr: Automatsko _pomicanje

en: _Copy
hr: _Kopiraj

en: Select _All
hr: Odaberi _sve

en: _Save Image As…
hr: _Spremi sliku kao…

en: Copy _Image
hr: _Kopiraj sliku

en: _Open Attachment
hr: _Otvori privitak

en: _Save Attachment As…
hr: _Spremi privitak kao…

en: Annotation _Properties…
hr: Svojstva _napomene…

en: R_emove Annotation
hr: U_kloni napomenu

en: _Highlight Selected Text
hr: _Naglasi odabrani tekst

en: Navigation
hr: Navigacija

en: First Page
hr: Prva stranica

en: Last Page
hr: Posljednja stranica

en: History
hr: Povijest

en: Back
hr: Natrag

en: Forward
hr: Naprijed

en: Annotation Properties…
hr: Svojstva napomene…

en: Remove Annotation
hr: Ukloni napomenu

en: _Open Bookmark
hr: _Otvori zabilješku

en: _Rename Bookmark
hr: _Preimenuj zabilješku

en: _Delete Bookmark
hr: _Obriši zabilješku

en: This document is locked and can only be read by entering the correct password.
hr: Dokument je zaključan i njegovo otvaranje moguće je samo upisom točne lozinke.

en: _Unlock Document
hr: _Otključaj dokument

en: Font
hr: Slova

en: Add bookmark
hr: Dodaj zabilješku

en: Remove bookmark
hr: Ukloni zabilješku

en: Select or set the zoom level of the document
hr: Odaberi ili postavi razinu uvećanja dokumenta

en: Password for document %s
hr: Lozinka za dokument %s

note: Create tree view
en: Loading…
hr: Učitavanje…

en: The document “%s” is locked and requires a password before it can be opened.
hr: Dokument "%s" je zaključan i zahtijeva upis lozinke prije nego što ga je moguće otvoriti.

en: Password required
hr: Potrebna je lozinka

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Unlock
hr: _Otključaj

en: _Password:
hr: _Lozinka:

en: Forget password _immediately
hr: Zaboravi lozinku _odmah

en: Remember password until you _log out
hr: Zapamti _lozinku do odjave

en: Remember _forever
hr: Zapamti _zauvijek

en: Properties
hr: Svojstva

en: General
hr: Općenito

en: Fonts
hr: Slova

en: Document License
hr: Licenca dokumenta

en: Gathering font information… %3d%%
hr: Prikupljanje informacija o slovima... %3d%%

en: Usage terms
hr: Uvjeti korištenja

en: Text License
hr: Licenca teksta

en: Further Information
hr: Daljnje informacije

en: Document contains no annotations
hr: Dokument ne sadrži napomene

en: Page %d
hr: Stranica %d

en: Annotations
hr: Napomene

en: A file named “%s” already exists. Do you want to replace it?
hr: Datoteka naziva “%s” već postoji. Želite li ju zamijeniti?

en: The file “%s” already exists. Replacing it will overwrite its contents.
hr: Datoteka “%s” već postoji. Zamjena će prebrisati njen sadržaj.

en: _Replace
hr: _Zamijeni

en: Attachments
hr: Privici

en: Bookmarks
hr: Zabilješke

en: Layers
hr: Slojevi

en: Collapse all tree
hr: Skupi cijelo stablo

en: Expand all tree
hr: Raširi cijelo stablo

en: Expand all under this element
hr: Raširi sve pod ovim elementom

note: Translators: This is the title for the sidebar pane that * shows the Outline or Table of Contents of the document.
en: Outline
hr: Sadržaj

en: Thumbnails
hr: Minijature

en: Find a word or phrase in the document
hr: Pretraži riječ ili izraz u dokumentu

en: Search not available for this document
hr: Pretraga nije dostupna za ovaj dokument

en: Open…
hr: Otvori…

en: Open an existing document
hr: Otvori postojeći dokument

en: Side pane
hr: Bočni panel

en: Annotate the document
hr: Zabilježi dokument

en: Annotate document
hr: Zabilježi dokument

en: File options
hr: Mogućnosti datoteke

en: Set zoom level
hr: Odaberi razinu uvećanja

en: Supported Image Files
hr: Podržane datoteke slika

en: The document contains no pages
hr: Dokument ne sadrži stranice

en: The document contains only empty pages
hr: Dokument sadrži samo prazne stranice

en: Unable to open document “%s”.
hr: Nemoguće otvaranje dokumenta “%s”.

en: Loading document from “%s”
hr: Učitavanje dokumenta iz "%s"

en: C_ancel
hr: O_dustani

en: Downloading document (%d%%)
hr: Preuzimanje dokumenta (%d%%)

en: Failed to load remote file.
hr: Neuspješno učitavanje udaljene datoteke.

en: Reloading document from %s
hr: Ponovno učitavanje dokumenta iz %s

en: Failed to reload document.
hr: Neuspješno ponovno učitavanje dokumenta.

en: Open Document
hr: Otvori dokument

en: _Open
hr: _Otvori

en: Saving document to %s
hr: Spremanje dokumenta u %s

en: Saving attachment to %s
hr: Spremanje privitka u %s

en: Saving image to %s
hr: Spremanje slike u %s

en: The file could not be saved as “%s”.
hr: Datoteka ne može biti spremljena kao "%s".

en: Uploading document (%d%%)
hr: Slanje dokumenta (%d%%)

en: Uploading attachment (%d%%)
hr: Slanje privitka (%d%%)

en: Uploading image (%d%%)
hr: Slanje slike (%d%%)

en: Save As…
hr: Spremi kao…

en: _Save
hr: _Spremi

en: Could not send current document
hr: Slanje trenutnog dokumenta nije uspjelo

en: %d pending job in queue | %d pending jobs in queue
hr[0]: %d zadatak je na čekanju
hr[1]: %d zadatka su na čekanju
hr[2]: %d zadataka je na čekanju

en: Printing job “%s”
hr: Ispis zadatka “%s”

en: Document contains form fields that have been filled out.
hr: Dokument sadrži polja obrasca koja nisu ispunjena.

en: Document contains new or modified annotations.
hr: Dokument sadrži nove ili promijenjene napomene.

en: Reload document “%s”?
hr: Ponovno učitaj dokument "%s"?

en: If you reload the document, changes will be permanently lost.
hr: Ako ponovno učitate dokument, promjene će biti trajno izgubljene.

en: _No
hr: _Ne

en: Save a copy of document “%s” before closing?
hr: Želite li spremiti kopiju dokumenta “%s” prije zatvaranja?

en: If you don’t save a copy, changes will be permanently lost.
hr: Ako ne spremite kopiju, promjene će biti trajno izgubljene.

en: Close _without Saving
hr: Zatvori _bez spremanja

en: Save a _Copy
hr: Spremi _kopiju

en: Wait until print job “%s” finishes before closing?
hr: Želite li pričekati sa zatvaranjem dok ne završi ispisivanje dokumenta “%s”?

note: TRANS: the singular form is not really used as n_print_jobs > 1 but some languages distinguish between different plurals forms, so the ngettext is needed.
en: There is %d print job active. Wait until print finishes before closing? | There are %d print jobs active. Wait until print finishes before closing?
hr[0]: Postoji %d aktivan zadatak ispisa. Želite li pričekati sa zatvaranjem dok ispis ne završi?
hr[1]: Postoje %d aktivna zadatka ispisa. Želite li pričekati sa zatvaranjem dok ispis ne završi?
hr[2]: Postoje %d aktivnih zadataka ispisa. Želite li pričekati sa zatvaranjem dok ispis ne završi?

en: If you close the window, pending print jobs will not be printed.
hr: Ako zatvorite prozor, zadaci ispisa na čekanju neće biti završeni.

en: Cancel _print and Close
hr: Prekini is_pis i zatvori

en: Close _after Printing
hr: Zatvori _nakon ispisa

en: © 1996–2022 The Evince document viewer authors
hr: © 1996–2022 autori Evince preglednika dokumenata

en: Evince is a simple document viewer for GNOME
hr: Evince je jednostavan preglednik dokumenata za GNOME

en: Running in presentation mode
hr: Pokrenuto u prezentacijskom načinu

en: The attachment could not be saved.
hr: Privitak ne može biti spremljen.

en: Enable caret navigation?
hr: Omogući navigaciju pokazivačem teksta?

en: _Enable
hr: _Omogući

en: Pressing F7 turns the caret navigation on or off. This feature places a moveable cursor in text pages, allowing you to move around and select text with your keyboard. Do you want to enable the caret navigation?
hr: Pritisak na F7 uključuje ili isključuje navigaciju pokazivačem teksta. Ova značajka smješta pokazivač na tekstovnu stranicu, dopuštajući vam pomicanje unaokolo i odabir teksta tipkovnicom. Želite li omogućiti navigaciju pokazivačem teksta?

en: Don’t show this message again
hr: Ne prikazuj više ovu poruku

en: Security alert: this document has been prevented from opening the file “%s”
hr: Sigurnosno upozorenje: ovom dokumentu je spriječeno otvaranje datoteke “%s”

en: Unable to open external link
hr: Nemoguće otvaranje vanjske poveznice

en: Couldn’t find appropriate format to save image
hr: Nemoguć pronalazak odgovarajućeg formata za spremanje slike

en: The image could not be saved.
hr: Slika ne može biti spremljena.

en: Save Image
hr: Spremi sliku

en: Unable to open attachment
hr: Nemoguće otvaranje privitka

en: Save Attachment
hr: Spremi privitak

en: Recent Documents
hr: Nedavni dokumenti

en: Password Required
hr: Potrebna je lozinka

[ctx: shortcut window]
en: Opening, closing, saving and printing
hr: Otvaranje, zatvaranje, spremanje i ispisivanje

[ctx: shortcut window]
en: Open a document
hr: Otvori dokument

[ctx: shortcut window]
en: Open a copy of the current document
hr: Otvori kopiju trenutnog dokumenta

[ctx: shortcut window]
en: Save a copy of the current document
hr: Spremi kopiju trenutnog dokumenta

[ctx: shortcut window]
en: Print the current document
hr: Ispiši trenutni dokument

[ctx: shortcut window]
en: Close the current document window
hr: Zatvori prozor trenutnog dokumenta

[ctx: shortcut window]
en: Reload the document
hr: Ponovno učitaj dokument

[ctx: shortcut window]
en: Window
hr: Prozor

[ctx: shortcut window]
en: Toggle fullscreen
hr: Uklj/Isklj cjelozaslonski prikaz

[ctx: shortcut window]
en: Enter presentation mode
hr: Pokreni prezentacijski način

[ctx: shortcut window]
en: Toggle sidebar
hr: Uklj/Isklj bočnu traku

[ctx: shortcut window]
en: Toggle caret navigation
hr: Uklj/Isklj navigaciju pokazivačem teksta

[ctx: shortcut window]
en: Selecting and copying text
hr: Odabir i kopiranje teksta

[ctx: shortcut window]
en: Copy highlighted text
hr: Kopiraj naglašeni tekst

[ctx: shortcut window]
en: Select all the text in a document
hr: Odaberi sav dokument u tekstu

[ctx: shortcut window]
en: Rotating and zooming
hr: Zakretanje i uvećanje

[ctx: shortcut window]
en: Rotate the page 90 degrees counter-clockwise
hr: Zakreni stranicu 90 stupnjeva ulijevo

[ctx: shortcut window]
en: Rotate the page 90 degrees clockwise
hr: Zakreni stranicu 90 stupnjeva udesno

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
hr: Uvećaj

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
hr: Umanji

[ctx: shortcut window]
en: Zoom 1∶1
hr: Uvećanje 1:1

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in (alternative)
hr: Uvećaj (alternativno)

[ctx: shortcut window]
en: Fit page
hr: Prilagodi stranicu

[ctx: shortcut window]
en: Fit width
hr: Prilagodi širinu

[ctx: shortcut window]
en: Automatic zoom
hr: Automatsko uvećanje

[ctx: shortcut window]
en: Moving around the document
hr: Pomicanje po dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Move around a page
hr: Pomicanje po stranici

[ctx: shortcut window]
en: Move up/down a page several lines at a time
hr: Pomakni gore/dolje nekoliko redaka istovremeno na stranici

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page
hr: Idi na prijašnju stranicu

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page
hr: Idi na sljedeću stranicu

[ctx: shortcut window]
en: Go to page number
hr: Idi na broj stranice

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page (fast)
hr: Idi na prijašnju stranicu (brzo)

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page (fast)
hr: Idi na sljedeću stranicu (brzo)

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous page visited
hr: Idi na prijašnju posjećenu stranicu

[ctx: shortcut window]
en: Go to next page visited
hr: Idi na sljedeću posjećenu stranicu

[ctx: shortcut window]
en: Go to the beginning/end of a page
hr: Idi na početak/kraj stranice

[ctx: shortcut window]
en: Go to the beginning of the document
hr: Idi na početak dokumenta

[ctx: shortcut window]
en: Go to the end of the document
hr: Idi na kraj dokumenta

[ctx: shortcut window]
en: Document view and handling
hr: Pregled i rukovanje dokumentom

[ctx: shortcut window]
en: Add bookmark
hr: Dodaj zabilješku

[ctx: shortcut window]
en: Remove bookmark
hr: Ukloni zabilješku

[ctx: shortcut window]
en: Toggle night mode
hr: Uklj/Isklj nočni način

[ctx: shortcut window]
en: Toggle continuous scrolling
hr: Uklj/Isklj neprekidno pomicanje

[ctx: shortcut window]
en: Toggle dual page
hr: Uklj/Isklj dvostranu stranicu

[ctx: shortcut window]
en: Toggle odd pages left
hr: Uklj/Isklj neparne stranice lijevo

[ctx: shortcut window]
en: Document properties
hr: Svojstva dokumenta

[ctx: shortcut window]
en: Add a post-it like note
hr: Dodaj ljepljivu bilješku

[ctx: shortcut window]
en: Highlight text
hr: Naglašeni tekst

[ctx: shortcut window]
en: Finding text
hr: Potraži tekst

[ctx: shortcut window]
en: Show the search bar
hr: Prikaži traku pretrage

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next search result
hr: Idi na sljedeći rezultat pretrage

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous search result
hr: Idi na prijašnji rezultat pretrage

[ctx: shortcut window]
en: General
hr: Općenito

[ctx: shortcut window]
en: Show help
hr: Prikaži pomoć

[ctx: shortcut window]
en: Toggle primary menu
hr: Uklj/Isklj glavni izbornik

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
hr: Prečaci tipkovnice

[ctx: shortcut window]
en: Close window
hr: Zatvori prozor

[ctx: shortcut window]
en: Save current settings as default
hr: Spremi trenutne postavke kao zadane

[ctx: shortcut window]
en: Presentation mode
hr: Prezentacijski način

[ctx: shortcut window]
en: Toggle black screen
hr: Uklj/Isklj crni zaslon

[ctx: shortcut window]
en: Toggle white screen
hr: Uklj/Isklj bijeli zaslon

[ctx: shortcut window]
en: Touchpad gestures
hr: Touchpad geste

en: GNOME Document Viewer
hr: GNOME preglednik dokumenata

en: Open a new window.
hr: Otvori u novom prozoru.

en: The page label of the document to display.
hr: Naslov stranice dokumenta koji će biti prikazan.

en: PAGE
hr: STRANICA

en: The page number of the document to display.
hr: Broj stranice dokumenta koji će biti prikazan.

en: NUMBER
hr: BROJ

en: Named destination to display.
hr: Imenovano odredište koje će se prikazati.

en: DEST
hr: ODRED

en: Run evince in fullscreen mode
hr: Pokreni Evince preko cijelog zaslona

en: Run evince in presentation mode
hr: Pokreni Evince u prezentacijskom načinu

en: Run evince as a previewer
hr: Pokreni Evince kao preglednik

en: The word or phrase to find in the document
hr: Riječ ili fraza koju treba pronaći u dokumentu

en: STRING
hr: ZNAKOVNI NIZ

en: [FILE…]
hr: [DATOTEKA...]
