Evince 2.14 - en to br translation catalogue (184 entries)

en: Unknown MIME Type
br: Rizh MIME dianav

en: File corrupted
br: Restr kontron

en: No images found in archive %s
br: Skeudenn ebet kavet e-barzh an teul %s

en: Error %s
br: Fazi %s

en: Comic Books
br: Bannoù-treset

en: Djvu Documents
br: Teulioù Djvu

en: DVI Documents
br: Teulieù DVI

note: translators: this is the document security state
en: Yes
br: Ya

note: translators: this is the document security state
en: No
br: Nann

en: Type 1
br: Rizh 1

en: Type 1C
br: Rizh 1C

en: Type 3
br: Rizh 3

en: Type 1 (CID)
br: Rizh 1 (CID)

en: Type 1C (CID)
br: Rizh 1C (CID)

en: Unknown font type
br: Dianav eo rizh an nodrezh

en: No name
br: Anv ebet

en: Embedded
br: Enkorfet

en: Not embedded
br: N'eo ket enkorfet

en: PDF Documents
br: Teulioù PDF

en: Invalid document
br: Didalvoudek eo an teul

en: No error
br: Fazi ebet

en: Invalid zip file
br: Didalvoudek eo ar restr zip

en: Cannot open the file
br: N'haller ket digeriñ ar restr

en: Unknown error
br: Fazi dianav

en: PostScript Documents
br: Teulioù PostScript

en: File type %s (%s) is not supported
br: Anskoret eo rizh restr %s (%s)

en: All Documents
br: An holl teulioù

en: All Files
br: An holl restroù

en: File is not a valid .desktop file
br: N'eo ket ur restr mod .desktop talvoudek

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
br: Handelv '%s' restr ar burev n'eo ket bet anavezet

en: Starting %s
br: O kregiñ gant %s

en: Application does not accept documents on command line
br: An arload ne zedegemer ket an teulioù dre arroudennoù arc'had

en: Unrecognized launch option: %d
br: Dibarzh lañsañ dianavezet : %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
br: N'haller lakaat URIoù an teul da dremen d'un enankad war ar burev evel 'Type=Link'

en: Not a launchable item
br: N'eo ket un dra a c'haller lañsañ

en: Disable connection to session manager
br: Lazhañ kennask ouzh ardoer an estez

en: Specify file containing saved configuration
br: Erspizit ar restr gant ar c'hefluniadur enrollet enni

en: FILE
br: RESTR

en: Specify session management ID
br: Dibab ID ardoadur an estez

en: ID
br: Hennader (ID)

en: Session management options:
br: Dibarzhioù ardeiñ an estez :

en: Show session management options
br: Diskouez dibarzhioù ardeiñ an estez

note: Translaters: This string is for a toggle to display a toolbar. * The name of the toolbar is automatically computed from the widgets * on the toolbar, and is placed at the %s. Note the _ before the %s * which is used to add mnemonics. We know that this is likely to * produce duplicates, but don't wor
en: Show “_%s”
br: Diskouez “_%s”

en: Separator
br: Disranner

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Best Fit
br: Ment peurvat

en: Fit Page Width
br: Aozañ hervez ledander ar bajenn

note: Manually set name and icon
en: Document Viewer
br: Lenner teulioù

en: View multipage documents
br: Gwelout teulioù gant meur a bajenn

en: Print settings file
br: Restr an arventennoù moullañ

note: Go menu
en: _Previous Page
br: _Pajenn a-raok

en: Go to the previous page
br: Mont da pajenn a-raok

en: _Next Page
br: _Pajenn war lerc'h

en: Go to the next page
br: Mont da pajenn war lerc'h

en: Enlarge the document
br: Brasaat an teul

en: Shrink the document
br: Bihanaat an teul

en: Print
br: Moullañ

en: Print this document
br: Moullañ an teul-mañ

en: _Best Fit
br: _Ment peurvat

en: Page
br: Pajenn

en: Select Page
br: Diuz pajenn

en: Document
br: Teul

en: Title:
br: Titl :

en: Location:
br: Lec'hiadur :

en: Subject:
br: Ergorenn :

en: Author:
br: Aozer :

en: Creator:
br: Krouer :

en: Created:
br: Krouet :

en: Modified:
br: Kemmet :

en: Number of Pages:
br: Niver a bajennoù :

en: Optimized:
br: Gwellekaet :

en: Format:
br: Mentrezh :

en: Security:
br: Diogelroez :

en: Paper Size:
br: Ment ar baperenn :

en: None
br: Tra ebet

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4), second placeholder is the paper size (eg. 297x210 mm)
en: %s, Portrait (%s)
br: %s, Poltred (%s)

note: Note to translators: first placeholder is the paper name (eg. * A4), second placeholder is the paper size (eg. 297x210 mm)
en: %s, Landscape (%s)
br: %s, Gweledva (%s)

en: (%d of %d)
br: (%d eus %d)

en: of %d
br: eus %d

en: Scroll Up
br: Dibunadur sevel

en: Scroll Down
br: Dibunadur diskenn

en: Find
br: Kavout

en: Go to page %s
br: Mont da bajenn %s

en: Launch %s
br: Lañsañ %s

en: Loading...
br: O kargañ...

en: Search string
br: Klask an testenn

en: Case sensitive
br: Doujañs d'ar pennlizherenn

en: Current color
br: Liv bremanel

en: Find:
br: Kavout :

en: Find Pre_vious
br: Klask an hini _kent

en: Find Ne_xt
br: Klask war lerc'h

en: C_ase Sensitive
br: Doujañs d'ar p_ennlizherenn

en: _Don't Recover
br: _N'atoriñ ket

en: _Recover
br: Ato_riñ

en: Crash Recovery
br: Sac'het gant an atoradur

en: Password for document %s
br: Ger-tremen evit an teul %s

en: _Unlock Document
br: _Dibrennañ an teul

en: Enter password
br: Roit ar ger-tremen

en: Password required
br: Ger-tremen rekis

en: _Password:
br: _Ger-tremen :

en: Forget password _immediately
br: Disoñjal ar ger-tremen d_iouzhtu

en: Remember password until you _logout
br: Derc'hel soñj er _ger-tremen betek ma tikennaskot

en: Remember _forever
br: De_rc'hel soñj da viken

note: Initial state
en: Preparing to print ...
br: Prientiñ ar moullañ...

en: Finishing...
br: Oc'h echuiñ...

en: Invalid page selection
br: Didalvoudek eo diuzad ar bajenn

en: Warning
br: Diwall

en: Properties
br: Perzhioù

en: General
br: Hollek

en: Fonts
br: Nodrezhoù

en: Font
br: Nodrezh

en: Layers
br: Treuzfollennoù

en: Print...
br: O moullañ...

en: Thumbnails
br: Skeudennigoù

en: Page %s - %s
br: Pajenn %s-%s

en: Page %s
br: Pajenn %s

en: Unable to open document
br: Dic'houest da zigeriñ an teul

en: Open Document
br: Digeriñ un teul

en: The file could not be saved as “%s”.
br: Ar restr n'hall ket bezañ enrollet evel “%s”.

en: Uploading document (%d%%)
br: O pellgas an teul (%d%%)

en: Uploading image  (%d%%)
br: O pellgas ar skeudenn (%d%%)

en: Save a Copy
br: Enrollañ an eilad

en: Toolbar Editor
br: Embanner ar varrenn ostilhoù

en: There was an error displaying help
br: Bez e oa ur fazi en ur ziskouez ar skoazell

en: Evince is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
br: Ur meziant digor eo Evince ; dasparzhet pe/ha daskemmet e vez dindan termenoù al Lañvaz Foran Hollek GNU evel ma'z eo bet embannet gant Diazezadenn ar Meziantoù Digor ; da lâret eo handelv 2 eus al lañvaz pe (evel ma plij deoc'h) ne vern pe handelv nevesoc'h.

en: Evince is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
br: Dasparzhet eo Evince gant ar spi e vo talvoudus met GANT GWARANT EBET ; hep ar gwarant enpleg a-fet TALVOUDEGEZH KENWERZHEL pe VARREGEZH EVIT UR PAL PERSONEL. Taolit ur sell war Lañvaz Foran Hollek GNU evit gouzout hiroc'h.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Evince; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA
br: Moarvat hoc'h eus bet un eilad eus al Lañvaz Foran Hollek GNU gant Evince ; ma n'hoc'h eus ket bet,skrivit da : Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA

en: © 1996–2009 The Evince authors
br: © 1996–2009 Aozerion Evince

note: TRANS: Sometimes this could be better translated as "%d hit(s) on this page".  Therefore this string contains plural cases.
en: %d found on this page | %d found on this page
br[0]: %d kavet ouzh ar bajenn-mañ
br[1]: %d kavet ouzh ar bajenn-mañ

en: _File
br: _Restr

en: _Edit
br: _Kemmañ

en: _View
br: _Gwelout

en: _Go
br: _Mont

en: _Help
br: _Skoazell

note: File menu
en: _Open...
br: _Digeriñ...

en: Open an existing document
br: Digeriñ un teul o vezañ anezhañ

en: Op_en a Copy
br: Dig_eriñ an eilad

en: _Save a Copy...
br: En_rollañ an eilad...

en: Page Set_up...
br: Arventenniñ ar bajennad...

en: _Print...
br: _Moullañ

en: P_roperties
br: Perzhioù

en: Select _All
br: Diuz pep tra

en: _Find...
br: _Kavout...

en: Find a word or phrase in the document
br: Klask ur gêr pe ur gomzenn en teul-mañ

en: T_oolbar
br: Barenn ostilhoù

en: _Reload
br: _Adkargañ

en: Reload the document
br: Adkargañ an teul

en: Auto_scroll
br: em_zibunañ

en: _First Page
br: _Pajenn gentañ

en: Go to the first page
br: Mont da pajenn gentañ

en: _Last Page
br: Pajennad diwe_zhañ

en: Go to the last page
br: Mont d'ar bajenn diwezhañ

note: Help menu
en: _Contents
br: _Endalc'hadoù

en: _About
br: _A-zivout

note: View Menu
en: _Toolbar
br: _Barrenn ostilhoù

en: Show or hide the toolbar
br: Diskouez pe kuzhat ar barrenn ostilhoù

en: Side _Pane
br: Barrenn gostez

en: Show or hide the side pane
br: Diskouez pe kuzhat ar barrenn gostez

en: _Continuous
br: _Kenderc'hel

en: Show the entire document
br: Diskouez an teul a-bezh

en: _Fullscreen
br: _Skrammad a-bezh

en: Pre_sentation
br: Kinni_gadenn

note: Links
en: _Open Link
br: _Digeriñ an ere

en: _Go To
br: _Mont da

en: Open in New _Window
br: Digeriñ er pr_enestr nevez

en: _Copy Link Address
br: _Eilañ lec'hiadur an ere

en: _Save Image As...
br: _Enrollañ ar skeudenn dindan...

en: Copy _Image
br: Eilañ ar skeudenn

en: Zoom
br: Zoum

en: Adjust the zoom level
br: Kempenn live ar zoumañ

en: Navigation
br: Merdeiñ

en: Back
br: Kein

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Previous
br: A-raok

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Next
br: War lerc'h

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Zoom In
br: Zoum brasaat

note: translators: this is the label for toolbar button
en: Zoom Out
br: Zoum bihanaat

en: Save Image
br: Enrollañ ar skeudenn

en: %s - Password Required
br: %s - Ger-tremen·rekis

en: By extension
br: Dre an askouezhadenn

en: GNOME Document Viewer
br: Alberzer teulioù GNOME

en: PAGE
br: PAJENN

en: Run evince in fullscreen mode
br: Loc'h Evince e mod skrammad a-bezh

en: Run evince in presentation mode
br: Loc'h Evince e mod kinngadenn

en: STRING
br: HEDAD

en: [FILE...]
br: [RESTR...]
