evolution-data-server 0 - en to hr translation catalogue (1477 entries)

en: Given URL “%s” doesn’t reference CardDAV address book
hr: Navedeni URL “%s” se ne odnosi CardDAV adresar

en: Server didn’t return object’s href
hr: Poslužitelj nije vratio href objekt

en: Server didn’t return object’s ETag
hr: Poslužitelj nije vratio ETag objekt

en: Received object is not a valid vCard
hr: Primljeni objekt nije valjani vCard

en: Missing information about vCard URL, local cache is possibly incomplete or broken. Remove it, please.
hr: Nedostaju informacije o vCard URL-a, lokalna predmemorija je nepotpuna ili slomljena. Uklonite ju.

en: Object to save is not a valid vCard
hr: Objekt spremanja nija valjani vCard

en: Failed to remove file “%s”: %s
hr: Neuspjelo uklanjanje datoteke “%s”: %s

en: Failed to make directory %s: %s
hr: Neuspjelo stvaranje direktorija %s: %s

en: Failed to create hardlink for resource “%s”: %s
hr: Neuspjelo stvaranje čvrste poveznice za resurs "%s": %s

en: No UID in the contact
hr: Nema UID-a za kontakt

en: Conflicting UIDs found in added contacts
hr: Sukobljeni UID-ovi su pronađeni u dodanim kontima

en: Loading...
hr: Učitavanje...

en: Searching...
hr: Pretraživanje...

en: Tried to modify contact “%s” with out of sync revision
hr: Pokušaj promjene kontakta “%s” koji nije usklađen s revizijom

en: Contact “%s” not found
hr: Kontakt “%s” nije pronađen

en: Query “%s” not supported
hr: Upit “%s” nije podržan

en: Invalid Query “%s”
hr: Neispravan upit “%s”

en: Requested to delete an unrelated cursor
hr: Zatraženo je brisanje nepovezanog pokazivača

en: Failed to rename old database from “%s” to “%s”: %s
hr: Neuspjelo preimenovanje stare baze podataka iz “%s” u “%s”: %s

en: Unknown error
hr: Nepoznata greška

note: Translators: An error message shown to a user when trying to do an * operation on the LDAP address book which is not connected to the server
en: Not connected
hr: Nije povezano

en: Failed to bind using either v3 or v2 binds
hr: Neuspjelo povezivanje ni sa v3 ni sa v2 povezivanjem

en: Reconnecting to LDAP server...
hr: Ponovno povezivanje s LDAP poslužiteljem...

en: Invalid DN syntax
hr: Neispravna DN sintaksa

en: LDAP error 0x%x (%s)
hr: LDAP greška 0x%x (%s)

en: %s: NULL returned from ldap_first_entry
hr: %s: NULL je vraćen iz ldap prvpg unosa

en: %s: Unhandled result type %d returned
hr: %s: Neobrađena vrsta rezultata %d je vraćena

en: %s: Unhandled search result type %d returned
hr: %s: Neobrađena vrsta pretrage rezultata %d je vraćena

en: LDAP contact lists cannot be empty.
hr: LDAP popis kontakata ne može biti prazan.

en: Contact lists in LDAP address books require each member to be from the same LDAP address book, but one member could not be recognized. | Contact lists in LDAP address books require each member to be from the same LDAP address book, but %d members could not be recognized.
hr[0]: Popis kontakta u LDAP adresaru zahtijeva da svaki član bude iz istog LDAP adresara, ali %d član nije moguće prepoznati.
hr[1]: Popis kontakta u LDAP adresaru zahtijeva da svaki član bude iz istog LDAP adresara, ali %d člana nije moguće prepoznati.
hr[2]: Popis kontakta u LDAP adresaru zahtijeva da svaki član bude iz istog LDAP adresara, ali %d članova nije moguće prepoznati.

en: Receiving LDAP search results...
hr: Primanje LDAP rezultata pretrage...

en: Error performing search
hr: Greška izvršavanja pretrage

en: Downloading contacts (%d)...
hr: Preuzimanje kontakata (%d)...

en: Refreshing…
hr: Osvježavanje…

en: The backend does not support bulk additions
hr: Pozadinski program ne podržava grupno dodavanje

en: Adding contact to LDAP server...
hr: Dodavanje kontakta na LDAP poslužitelj...

en: The backend does not support bulk modifications
hr: Pozadinski program ne podržava grupne promjene

en: Modifying contact from LDAP server...
hr: Promjena kontakata na LDAP poslužitelju...

en: Removing contact from LDAP server...
hr: Uklanjanje kontakta iz LDAP poslužitelja...

en: Failed to get the DN for user “%s”
hr: Neuspjelo dobivanje naziva domena za korisnika “%s”

en: No such book
hr: Takav adresar ne postoji

en: Contact not found
hr: Kontakt nije pronađen

en: Contact ID already exists
hr: ID kontakta već postoji

en: No such source
hr: Takav izvor ne postoji

en: No space
hr: Ponestalo prostora

note: Dummy row as EContactField starts from 1
en: Unique ID
hr: Jedinstveni ID

note: FILE_AS is not really a structured field - we use a getter/setter * so we can generate its value if necessary in the getter Translators: This is an EContact field description, in this case it's a * preferred user's description (or display name) of the contact. Note 'File' is a verb here.
en: File Under
hr: Smjesti ispod

note: URI of the book to which the contact belongs to
en: Book UID
hr: UID adresara

note: Name fields FN isn't really a structured field - we use a getter/setter * so we can set the N property (since evo 1.4 works fine with * vcards that don't even have a N attribute.  *sigh*)
en: Full Name
hr: Ime i prezime

en: Given Name
hr: Ime

en: Family Name
hr: Prezime

en: Nickname
hr: Nadimak

note: Email fields
en: Email 1
hr: 1. e-pošta

en: Email 2
hr: 2. e-pošta

en: Email 3
hr: 3. e-pošta

en: Email 4
hr: 4. e-pošta

en: Mailer
hr: Pošiljatelj

note: Address Labels
en: Home Address Label
hr: Kućna adresa

en: Work Address Label
hr: Poslovna adresa

en: Other Address Label
hr: Ostale adrese

note: Phone fields
en: Assistant Phone
hr: Telefon pomoćnika

en: Business Phone
hr: Poslovni telefon

en: Business Phone 2
hr: Poslovni telefon 2

en: Business Fax
hr: Poslovni faks

en: Callback Phone
hr: Telefon povratnog poziva

en: Car Phone
hr: Telefon u autu

en: Company Phone
hr: Telefon tvrtke

en: Home Phone
hr: Kućni telefon

en: Home Phone 2
hr: Kućni telefon 2

en: Home Fax
hr: Kućni faks

en: Mobile Phone
hr: Mobilni telefon

en: Other Phone
hr: Drugi telefon

en: Other Fax
hr: Drugi faks

en: Pager
hr: Dojavljivač

en: Primary Phone
hr: Glavni telefon

en: Telex
hr: Telefaks

note: Organizational fields
en: Organization
hr: Organizacija

en: Organizational Unit
hr: Organizacijska jedinica

en: Office
hr: Ured

en: Title
hr: Zvanje

en: Role
hr: Uloga

en: Manager
hr: Upravitelj

en: Assistant
hr: Pomoćnik

note: Web fields
en: Homepage URL
hr: Naslovna stranica

en: Weblog URL
hr: Adresa bloga

note: Contact categories
en: Categories
hr: Kategorije

note: Collaboration fields
en: Calendar URI
hr: Adresa kalendara

en: Free/Busy URL
hr: Adresa za slobodno/zauzeto

en: ICS Calendar
hr: ICS Kalendar

en: Video Conferencing URL
hr: Adresa video konferencije

note: Misc fields
en: Spouse’s Name
hr: Ime supružnika

en: Note
hr: Bilješka

note: Instant messaging fields
en: AIM Home Screen Name 1
hr: 1. AIM kućno ime

en: AIM Home Screen Name 2
hr: 2. AIM kućno ime

en: AIM Home Screen Name 3
hr: 3. AIM kućno ime

en: AIM Work Screen Name 1
hr: 1. AIM poslovno ime

en: AIM Work Screen Name 2
hr: 2. AIM poslovno ime

en: AIM Work Screen Name 3
hr: 3. AIM poslovno ime

en: GroupWise Home Screen Name 1
hr: 1. GroupWise kućno ime

en: GroupWise Home Screen Name 2
hr: 2. GroupWise kućno ime

en: GroupWise Home Screen Name 3
hr: 3. GroupWise kućno ime

en: GroupWise Work Screen Name 1
hr: 1. GroupWise poslovno ime

en: GroupWise Work Screen Name 2
hr: 2. GroupWise poslovno ime

en: GroupWise Work Screen Name 3
hr: 3. GroupWise poslovno ime

en: Jabber Home ID 1
hr: 1. Jabber kućni ID

en: Jabber Home ID 2
hr: 2. Jabber kućni ID

en: Jabber Home ID 3
hr: 3. Jabber kućni ID

en: Jabber Work ID 1
hr: 1. Jabber poslovni ID

en: Jabber Work ID 2
hr: 2. Jabber poslovni ID

en: Jabber Work ID 3
hr: 3. Jabber poslovni ID

en: Yahoo! Home Screen Name 1
hr: 1. Yahoo! kućno ime

en: Yahoo! Home Screen Name 2
hr: 2. Yahoo! kućno ime

en: Yahoo! Home Screen Name 3
hr: 3. Yahoo! kućno ime

en: Yahoo! Work Screen Name 1
hr: 1. Yahoo! poslovno ime

en: Yahoo! Work Screen Name 2
hr: 2. Yahoo! poslovno ime

en: Yahoo! Work Screen Name 3
hr: 3. Yahoo! poslovno ime

en: MSN Home Screen Name 1
hr: 1. MSN kućno ime

en: MSN Home Screen Name 2
hr: 2. MSN kućno ime

en: MSN Home Screen Name 3
hr: 3. MSN kućno ime

en: MSN Work Screen Name 1
hr: 1. MSN poslovno ime

en: MSN Work Screen Name 2
hr: 2. MSN poslovno ime

en: MSN Work Screen Name 3
hr: 3. MSN poslovno ime

en: ICQ Home ID 1
hr: 1. ICQ kućni ID

en: ICQ Home ID 2
hr: 2. ICQ kućni ID

en: ICQ Home ID 3
hr: 3. ICQ kućni ID

en: ICQ Work ID 1
hr: 1. ICQ poslovni ID

en: ICQ Work ID 2
hr: 2. ICQ poslovni ID

en: ICQ Work ID 3
hr: 3. ICQ poslovni ID

note: Last modified time
en: Last Revision
hr: Posljednja revizija

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a * virtual field, which returns either name of the contact or the organization * name, recognized by multiple other fields, where the first filled is used.
en: Name or Org
hr: Ime ili organizacija

note: Address fields
en: Address List
hr: Popis adresa

en: Home Address
hr: Kućna adresa

en: Work Address
hr: Poslovna adresa

en: Other Address
hr: Druga adresa

note: Contact categories
en: Category List
hr: Popis kategorija

note: Photo/Logo
en: Photo
hr: Fotografija

en: Logo
hr: Logotip

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a name * of the contact, as specified in http://tools.ietf.org/html/rfc6350#section-6.2.2
en: Name
hr: Ime

en: Email List
hr: Popis e-pošte

note: Instant messaging fields
en: AIM Screen Name List
hr: Popis AIM imena

en: GroupWise ID List
hr: Popis GroupWise ID-a

en: Jabber ID List
hr: Popis Jabber ID-a

en: Yahoo! Screen Name List
hr: Popis Yahoo! imena

en: MSN Screen Name List
hr: Popis MSN imena

en: ICQ ID List
hr: Popis ICQ ID-a

en: Wants HTML Mail
hr: Želi HTML poštu

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a * field describing whether it's a Contact list (list of email addresses) or a * regular contact for one person/organization/...
en: List
hr: Popis

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a flag * used to determine whether when sending to Contact lists the addresses should be * shown or not to other recipients - basically whether to use BCC field or CC * message header when sending messages to this Contact list.
en: List Shows Addresses
hr: Popis prikazuje adrese

en: Birth Date
hr: Datum rođenja

en: Anniversary
hr: Obljetnica

note: Security fields
en: X.509 Certificate
hr: X.509 vjerodajnica

en: PGP Certificate
hr: PGP vjerodajnica

en: Gadu-Gadu Home ID 1
hr: 1. Gadu-Gadu kućni ID

en: Gadu-Gadu Home ID 2
hr: 2. Gadu-Gadu kućni ID

en: Gadu-Gadu Home ID 3
hr: 3. Gadu-Gadu kućni ID

en: Gadu-Gadu Work ID 1
hr: 1. Gadu-Gadu poslovni ID

en: Gadu-Gadu Work ID 2
hr: 2. Gadu-Gadu poslovni ID

en: Gadu-Gadu Work ID 3
hr: 3. Gadu-Gadu poslovni ID

en: Gadu-Gadu ID List
hr: Gadu-Gadu ID popis

note: Geo information
en: Geographic Information
hr: Geografske informacije

en: Telephone
hr: Telefon

en: Skype Home Name 1
hr: 1. Skype kućno ime

en: Skype Home Name 2
hr: 2. Skype kućno ime

en: Skype Home Name 3
hr: 3. Skype kućno ime

en: Skype Work Name 1
hr: 1. Skype poslovno ime

en: Skype Work Name 2
hr: 2. Skype poslovno ime

en: Skype Work Name 3
hr: 3. Skype poslovno ime

en: Skype Name List
hr: Skype popis imena

en: SIP address
hr: SIP adresa

en: Google Talk Home Name 1
hr: 1. Google Talk kućno ime

en: Google Talk Home Name 2
hr: 2. Google Talk kućno ime

en: Google Talk Home Name 3
hr: 3. Google Talk kućno ime

en: Google Talk Work Name 1
hr: 1. Google Talk poslovno ime

en: Google Talk Work Name 2
hr: 2. Google Talk poslovno ime

en: Google Talk Work Name 3
hr: 3. Google Talk poslovno ime

en: Google Talk Name List
hr: Google Talk popis imena

en: Twitter Name List
hr: Twitter popis imena

en: Matrix Home ID 1
hr: 1. Matrix kućni ID

en: Matrix Home ID 2
hr: 2. Matrix kućni ID

en: Matrix Home ID 3
hr: 3. Matrix kućni ID

en: Matrix Work ID 1
hr: 1. Matrix poslovni ID

en: Matrix Work ID 2
hr: 2. Matrix poslovni ID

en: Matrix Work ID 3
hr: 3. Matrix poslovni ID

en: Matrix ID List
hr: Popis Matrix ID-a

en: Unnamed List
hr: Bezimeni popis

en: The library was built without phone number support.
hr: Biblioteka je izgrađena bez podrške za telefonske brojeve.

en: The phone number parser reported a yet unknown error code.
hr: Obrađivač telefonskog broja prijavio je još nepoznati kôd greške.

en: Not a phone number
hr: Nije telefonski broj

en: Invalid country calling code
hr: Neispravni pozivni broj zemlje

en: Remaining text after the country calling code is too short for a phone number
hr: Preostali tekst nakon pozivnog broja zemlje je prekratak za broj telefona

en: Text is too short for a phone number
hr: Tekst je prekratak za broj telefona

en: Text is too long for a phone number
hr: Tekst je predugačak za broj telefona

en: Unknown book property “%s”
hr: Nepoznato svojstvo adresara “%s”

en: Cannot change value of book property “%s”
hr: Nemoguća promjena vrijednosti svojstva adresara “%s”

en: Unable to connect to “%s”:
hr: Nemoguće povezivanje s “%s”:

en: Client disappeared
hr: Klijent je nestao

en: Addressbook backend does not support cursors
hr: Pozadinski program adresara ne podržava pokazivača

en: Error introspecting unknown summary field “%s”
hr: Greška preispitivanja nepoznatog polja sažetka “%s”

en: Error parsing regular expression
hr: Greška obrade običnog izraza

en: Insufficient memory
hr: Nedovoljno memorije

en: Invalid contact field “%d” specified in summary
hr: Neispravno polje kontakta “%d” određeno u sažetku

en: Contact field “%s” of type “%s” specified in summary, but only boolean, string and string list field types are supported
hr: Polje kontakta “%s” vrste “%s” određeno u sažetku, samo boolean, izrazi i popis izraza vrsta polja su podržani

en: Full search_contacts are not stored in cache. vcards cannot be returned.
hr: Potpuna pretraga kontakata nije spremljena u predmemoriji. vcards ne odgovara.

en: Query contained unsupported elements
hr: Upit sadržava nepodržane elemente

en: Invalid Query
hr: Neispravan upit

en: Full search_contacts are not stored in cache. Hence only summary query is supported.
hr: Potpuna pretraga kontakata nije spremljena u predmemoriji. Stoga je podržan samo upit sažetaka.

en: Invalid query
hr: Neispravan upit

en: Full vcards are not stored in cache. Hence only summary query is supported.
hr: Potpune vcards nisu spremljene u predmemoriji. Stoga je podržan samo upit sažetaka.

en: Unable to remove the db file: errno %d
hr: Nemoguće uklanjanje datoteke baze podataka: br. greške %d

en: Only summary queries are supported by EbSdbCursor
hr: EbSdbCursor podržava samo upite sažetka

en: At least one sort field must be specified to use an EbSdbCursor
hr: EbSdbCursor za korištenje mora sadržavati najmanje jedno polje poretka

en: Cannot sort by a field that is not in the summary
hr: Nemoguće razvrstavanje po polju koje nije u sažetku

en: Cannot sort by a field which may have multiple values
hr: Nemoguće razvrstavanje po polju koje ima više vrijednosti

en: Tried to step a cursor in reverse, but cursor is already at the beginning of the contact list
hr: Pokušaj pomicanja pokazivača obrnuto, ali pokazivač je već na početku popisa kontakta

en: Tried to step a cursor forwards, but cursor is already at the end of the contact list
hr: Pokušaj pomicanja pokazivača prema naprijed, ali pokazivač je već na kraju popisa kontakta

en: Unsupported contact field “%d” specified in summary
hr: Nepodržano polje kontakta “%d” određeno u sažetku

en: Invalid query: %s
hr: Neispravan upit: %s

en: Invalid query for a book cursor
hr: Neispravan upit za pokazivač adresara

en: Can’t open database %s: %s
hr: Nemoguće otvaranje baze podataka %s: %s

en: Object “%s” not found
hr: Objekt “%s” nije pronađen

en: Object with extra “%s” not found
hr: Objekt s dodatkom “%s” nije pronađen

en: Search by email not supported
hr: Pretraga po e-pošti nije podržana

en: No email address provided
hr: Nema navedene adresa e-pošte

en: At least one sort field must be specified to use a cursor
hr: Najmanje jedno polje poretka mora biti određeno da bi se mogao koristiti pokazivač

en: Cannot sort by a field that is not a string type
hr: Nemoguće razvrstavanje po polju koje nije izraz

en: Preloaded object for UID “%s” is invalid
hr: Predučitani objekt za UID “%s” je neispravan

en: Received object for UID “%s” is invalid
hr: Primljeni objekt za UID “%s” je neispravan

en: Refresh skipped due to enabled Power Saver mode. Disable Power Saver mode and repeat the action.
hr: Osvježavanje je preskočeno jer je mogućnost štednje energije omogućen. Onemogućite mogućnost štednje energije i pokušajte ponovno.

en: Failed to create cache “%s”:
hr: Neuspjelo stvaranje predmemorije “%s”:

en: Cannot upgrade contacts database from a legacy database with more than one addressbook. Delete one of the entries in the “folders” table first.
hr: Nemoguća nadogradanja baze podataka kontakata iz zastarjele baze podataka koja sadrži više od jednog adresara. Obrišite prvo jedan od unosa u tablici "mape".

en: Invalid query for EbSqlCursor
hr: Neispravan upit za EbSqlCursor

en: At least one sort field must be specified to use an EbSqlCursor
hr: EbSdbCursor za korištenje mora sadržavati najmanje jedno polje poretka

en: Invalid query:
hr: Neispravan upit:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot open book:
hr: Nemoguće otvaranje adresara:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot refresh address book:
hr: Nemoguće osvježavanje adresara:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot get contact:
hr: Nemoguće dobivanje kontakta:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot get contact list:
hr: Nemoguće dobivanje popisa kontakta:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot get contact list uids:
hr: Nemoguće dobivanje uid-a popisa kontakta:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot add contact:
hr: Nemoguće dodavanje kontakta:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot modify contacts:
hr: Nemoguća promjena kontakata:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot remove contacts:
hr: Nemoguće uklanjanje kontakata:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot find email address:
hr: Nemoguć pronalazak adrese e-pošte:

en: Cursor does not support setting the search expression
hr: Pokazivač ne podržava postavljanje izraza pretrage

en: Cursor does not support step
hr: Pokazivač ne podržava korak

en: Cursor does not support alphabetic indexes
hr: Pokazivač ne podržava abecedni sadržaj

en: Unrecognized cursor origin
hr: Neprepoznat izvor pokazivača

en: Out of sync revision while moving cursor
hr: Neusklađena revizija pri pomicanju pokazivača

en: Alphabetic index was set for incorrect locale
hr: Abecedni sadržaj je postavljen za pogrešan jezik

en: Given URL “%s” doesn’t reference CalDAV calendar
hr: Navedeni URL “%s” se ne odnosi na CalDAV kalendar

en: Missing information about component URL, local cache is possibly incomplete or broken. Remove it, please.
hr: Nedostaju informacije o URL komponenti, lokalna predmemorija je možda nepotpuna ili slomljena. Uklonite ju.

en: Failed to parse response data
hr: Neuspjela obrada podataka odgovora

en: Birthday
hr: Rođendan

en: Birthday: %s
hr: Rođendan: %s

en: Anniversary: %s
hr: Obljetnica: %s

en: Cannot get URI
hr: Nemoguće dobivanje URI-a

en: Cannot save calendar data: Malformed URI.
hr: Nemoguće spremanje podataka kalendara: Oštećeni URI.

en: Cannot save calendar data
hr: Nemoguće spremanje podataka kalendara

en: Cannot parse ISC file “%s”
hr: Nemoguća obrada ISC datoteke “%s”

en: File “%s” is not a VCALENDAR component
hr: Datoteka “%s” nije valjana VCALENDAR komponenta

note: FIXME This should be doable once all the recurid stuff is done
en: Unsupported method
hr: Nepodržan način

en: URI not set
hr: URI nije naveden

en: Malformed URI “%s”: %s
hr: Oštećeni URI “%s”: %s

en: Bad file format.
hr: Neispravan format datoteke.

en: Not a calendar.
hr: Nije kalendar.

en: Could not retrieve weather data
hr: Nemoguće dobivanje vremenskih podataka

en: Weather: Fog
hr: Vrijeme: magla

en: Weather: Cloudy Night
hr: Vrijeme: oblačna noć

en: Weather: Cloudy
hr: Vrijeme: oblačno

en: Weather: Overcast
hr: Vrijeme: naoblaka

en: Weather: Showers
hr: Vrijeme: pljuskovi

en: Weather: Snow
hr: Vrijeme: snijeg

en: Weather: Clear Night
hr: Vrijeme: vedra noć

en: Weather: Sunny
hr: Vrijeme: sunčano

en: Weather: Thunderstorms
hr: Vrijeme: grmljavina

en: Forecast
hr: Prognoza

en: Could not create cache file
hr: Nemoguće stvaranje datoteke predmemorije

en: Could not create cache file:
hr: Nemoguće stvaranje datoteke predmemorije:

en: New note
hr: Nova bilješka

en: No such calendar
hr: Ne postoji takav kalendar

en: Object not found
hr: Objekt nije pronađen

en: Invalid object
hr: Neispravni objekt

en: Unknown user
hr: Nepoznati korisnik

en: Object ID already exists
hr: ID objekta već postoji

en: Invalid range
hr: Neispravan raspon

en: Unknown calendar property “%s”
hr: Nepoznato svojstvo kalendara “%s”

en: Cannot change value of calendar property “%s”
hr: Nemoguća promjena vrijednosti svojstva kalendara “%s”

en: Untitled appointment
hr: Neimenovani ugovoreni sastanak

en: 1st
hr: 1.

en: 2nd
hr: 2.

en: 3rd
hr: 3.

en: 4th
hr: 4.

en: 5th
hr: 5.

en: 6th
hr: 6.

en: 7th
hr: 7.

en: 8th
hr: 8.

en: 9th
hr: 9.

en: 10th
hr: 10.

en: 11th
hr: 11.

en: 12th
hr: 12.

en: 13th
hr: 13.

en: 14th
hr: 14.

en: 15th
hr: 15.

en: 16th
hr: 16.

en: 17th
hr: 17.

en: 18th
hr: 18.

en: 19th
hr: 19.

en: 20th
hr: 20.

en: 21st
hr: 21.

en: 22nd
hr: 22.

en: 23rd
hr: 23.

en: 24th
hr: 24.

en: 25th
hr: 25.

en: 26th
hr: 26.

en: 27th
hr: 27.

en: 28th
hr: 28.

en: 29th
hr: 29.

en: 30th
hr: 30.

en: 31st
hr: 31.

en: every day forever | every %d days forever
hr[0]: svaki %d dan zauvijek
hr[1]: svaka %d dana zauvijek
hr[2]: svakih %d dana zauvijek

en: Every day forever | Every %d days forever
hr[0]: Svaki %d dan zauvijek
hr[1]: Svaka %d dana zauvijek
hr[2]: Svakih %d dana zauvijek

en: every day | every %d days
hr[0]: svaki %d dan
hr[1]: svaka %d dana
hr[2]: svakih %d dana

en: Every day | Every %d days
hr[0]: Svaki %d dan
hr[1]: Svaka %d dana
hr[2]: Svakih %d dana

en: every week | every %d weeks
hr[0]: svaki %d tjedan
hr[1]: svaka %d tjedna
hr[2]: svakih %d tjedana

en: Every week | Every %d weeks
hr[0]: Svaki %d tjedan
hr[1]: Svaka %d tjedna
hr[2]: Svakih %d tjedana

[ctx: recur-description]
en: on Sunday
hr: u Nedjelju

[ctx: recur-description]
en: , Sunday
hr: , Nedjelju

[ctx: recur-description]
en:  and Sunday
hr:  i Nedjelju

[ctx: recur-description]
en: on Monday
hr: u Ponedjeljak

[ctx: recur-description]
en: , Monday
hr: , Ponedjeljak

[ctx: recur-description]
en:  and Monday
hr:  i Ponedjeljak

[ctx: recur-description]
en: on Tuesday
hr: u Utorak

[ctx: recur-description]
en: , Tuesday
hr: , Utorak

[ctx: recur-description]
en:  and Tuesday
hr:  i Utorak

[ctx: recur-description]
en: on Wednesday
hr: u Srijedu

[ctx: recur-description]
en: , Wednesday
hr: , Srijedu

[ctx: recur-description]
en:  and Wednesday
hr:  i Srijedu

[ctx: recur-description]
en: on Thursday
hr: u Četvrtak

[ctx: recur-description]
en: , Thursday
hr: , Četvrtak

[ctx: recur-description]
en:  and Thursday
hr:  i Četvrtak

[ctx: recur-description]
en: on Friday
hr: u Petak

[ctx: recur-description]
en: , Friday
hr: , Petak

[ctx: recur-description]
en:  and Friday
hr:  i Petak

[ctx: recur-description]
en: on Saturday
hr: u Subotu

[ctx: recur-description]
en: , Saturday
hr: ,Subotu

[ctx: recur-description]
en:  and Saturday
hr:  i Subotu

en: every month | every %d months
hr[0]: svaki %d mjesec
hr[1]: svaka %d mjeseca
hr[2]: svakih %d mjeseca

en: Every month | Every %d months
hr[0]: Svaki %d mjesec
hr[1]: Svaka %d mjeseca
hr[2]: Svakih %d mjeseca

[ctx: recur-description]
en: on the last Sunday
hr: u posljednju Nedjelju

[ctx: recur-description]
en: on the last Monday
hr: u posljednji Ponedjeljak

[ctx: recur-description]
en: on the last Tuesday
hr: u posljednji Utorak

[ctx: recur-description]
en: on the last Wednesday
hr: u posljednju Srijedu

[ctx: recur-description]
en: on the last Thursday
hr: u posljednji Četvrtak

[ctx: recur-description]
en: on the last Friday
hr: u posljednji Petak

[ctx: recur-description]
en: on the last Saturday
hr: u posljednju Subotu

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 1st day
hr: prvog dana

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 2nd day
hr: drugog dana

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 3rd day
hr: trećeg dana

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 4th day
hr: četvrtog dana

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 5th day
hr: petog dana

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 6th day
hr: šestog dana

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 7th day
hr: sedmog dana

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 8th day
hr: osmog dana

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 9th day
hr: devetog dana

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 10th day
hr: desetog dana

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 11th day
hr: jedanaestog dana

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 12th day
hr: dvanaestog dana

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 13th day
hr: trinaestog dana

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 14th day
hr: četrnaestog dana

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 15th day
hr: petnaestog dana

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 16th day
hr: šesnaestog dana

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 17th day
hr: sedamnaestog dana

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 18th day
hr: osamnaestog dana

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 19th day
hr: devetnaestog dana

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 20th day
hr: dvadesetog dana

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 21st day
hr: dvadeset prvog dana

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 22nd day
hr: dvadeset drugog dana

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 23rd day
hr: dvadeset trećeg dana

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 24th day
hr: dvadeset četvrtog dana

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 25th day
hr: dvadeset petog dana

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 26th day
hr: dvadeset šestog dana

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 27th day
hr: dvadeset sedmog dana

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 28th day
hr: dvadeset osmog dana

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 29th day
hr: dvadeset devetog dana

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 30th day
hr: tridesetog dana

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 31st day
hr: trideset prvog dana

[ctx: recur-description]
en: on the first Monday
hr: u prvi Ponedjeljak

[ctx: recur-description]
en: on the second Monday
hr: u drugi Ponedjeljak

[ctx: recur-description]
en: on the third Monday
hr: u treći Ponedjeljak

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Monday
hr: u četvrti Ponedjeljak

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Monday
hr: u peti Ponedjeljak

[ctx: recur-description]
en: on the first Tuesday
hr: u prvi utorak

[ctx: recur-description]
en: on the second Tuesday
hr: u drugi Utorak

[ctx: recur-description]
en: on the third Tuesday
hr: u treći Utorak

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Tuesday
hr: u četvrti Utorak

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Tuesday
hr: u peti Utorak

[ctx: recur-description]
en: on the first Wednesday
hr: u prvu Srijedu

[ctx: recur-description]
en: on the second Wednesday
hr: u drugu Srijedu

[ctx: recur-description]
en: on the third Wednesday
hr: u treću Srijedu

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Wednesday
hr: u četvrtu Srijedu

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Wednesday
hr: u petu Srijedu

[ctx: recur-description]
en: on the first Thursday
hr: u prvi Četvrtak

[ctx: recur-description]
en: on the second Thursday
hr: u drugi Četvrtak

[ctx: recur-description]
en: on the third Thursday
hr: u treći Četvrtak

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Thursday
hr: u četvrti Četvrtak

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Thursday
hr: u peti Četvrtak

[ctx: recur-description]
en: on the first Friday
hr: u prvi Petak

[ctx: recur-description]
en: on the second Friday
hr: u drugi Petak

[ctx: recur-description]
en: on the third Friday
hr: u treći Petak

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Friday
hr: u četvrti Petak

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Friday
hr: u peti Petak

[ctx: recur-description]
en: on the first Saturday
hr: u prvu Subotu

[ctx: recur-description]
en: on the second Saturday
hr: u drugu Subotu

[ctx: recur-description]
en: on the third Saturday
hr: u treću Subotu

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Saturday
hr: u četvrtu Subotu

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Saturday
hr: u petu Subotu

[ctx: recur-description]
en: on the first Sunday
hr: u prvu Nedjelju

[ctx: recur-description]
en: on the second Sunday
hr: u drugu Nedjelju

[ctx: recur-description]
en: on the third Sunday
hr: u treću Nedjelju

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Sunday
hr: u četvrtu Nedjelju

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Sunday
hr: u petu Nedjelju

en: every year forever | every %d years forever
hr[0]: svake %d godine zauvijek
hr[1]: svake %d godine zauvijek
hr[2]: svakih %d godina zauvijek

en: Every year forever | Every %d years forever
hr[0]: Svake %d godine zauvijek
hr[1]: Svake %d godine zauvijek
hr[2]: Svakih %d godina zauvijek

en: every year | every %d years
hr[0]: svake %d godine
hr[1]: svake %d godine
hr[2]: svakih %d godine

en: Every year | Every %d years
hr[0]: Svake %d godine
hr[1]: Svake %d godine
hr[2]: Svakih %d godina

note: Translators: This is one of the last possible parts of a recurrence description. The text is appended at the end of the complete recurrence description, making it for example: "Every 3 days for 10 occurrences"
en: for one occurrence | for %d occurrences
hr[0]: za %d pojavljivanje
hr[1]: za %d pojavljivanja
hr[2]: za %d pojavljivanja

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is one of the last possible parts of a recurrence description. The '%s' is replaced with actual date, thus it can create something like "until Mon 15.1.2018". The text is appended at the end of the complete recurrence description, making it for example: "Every 3 days until Mon 15.1
en: until %s
hr: do %s

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is one of the last possible parts of a recurrence description. The text is appended at the end of the complete recurrence description, making it for example: "Every 2 months on Tuesday, Thursday and Friday forever"
en: forever
hr: zauvijek

note: Translators: This text is appended at the end of complete recur description using "%s%s" in context "recur-description"
en: , with one exception | , with %d exceptions
hr[0]: , s %d iznimkom
hr[1]: , s %d iznimke
hr[2]: , s %d iznimaka

[ctx: recur-description]
en: The meeting recurs
hr: Sastanak se ponavlja

[ctx: recur-description]
en: The appointment recurs
hr: Ugovoreni sastanak se ponavlja

[ctx: recur-description]
en: The task recurs
hr: Zadatak se ponavlja

[ctx: recur-description]
note: if (i_cal_component_isa (comp) == I_CAL_VJOURNAL_COMPONENT)
en: The memo recurs
hr: Dopis se ponavlja

[ctx: Priority]
en: High
hr: Visok

[ctx: Priority]
en: Normal
hr: Normalan

[ctx: Priority]
en: Low
hr: Nizak

[ctx: Priority]
note: An empty string is the same as 'None'.
en: Undefined
hr: Neodređeno

en: %d week | %d weeks
hr[0]: %d tjedan
hr[1]: %d tjedna
hr[2]: %d tjedana

en: %d day | %d days
hr[0]: %d dan
hr[1]: %d dana
hr[2]: %d dana

en: %d hour | %d hours
hr[0]: %d sat
hr[1]: %d sata
hr[2]: %d sati

en: %d minute | %d minutes
hr[0]: %d minuta
hr[1]: %d minute
hr[2]: %d minuta

note: Translators: here, "second" is the time division (like "minute"), not the ordinal number (like "third")
en: %d second | %d seconds
hr[0]: %d sekunda
hr[1]: %d sekunde
hr[2]: %d sekundi

en: No Summary
hr: Bez sažetka

en: “%s” expects one argument
hr: "%s" očekuje jedan argument

en: “%s” expects the first argument to be a string
hr: "%s" očekuje da prvi argument bude izraz

en: “%s” expects two or three arguments
hr: "%s" očekuje dva ili tri argumenta

en: “%s” expects the first argument to be a time_t
hr: "%s" očekuje da prvi argument bude time_t

en: “%s” expects the second argument to be a time_t
hr: "%s" očekuje da drugi argument bude time_t

en: “%s” expects the third argument to be a string
hr: "%s" očekuje da treći argument bude izraz

en: “%s” expects none or two arguments
hr: "%s" očekuje nijedan ili dva argumenta

en: “%s” expects two arguments
hr: "%s" očekuje dva argumenta

en: “%s” expects no arguments
hr: “%s” ne očekuje argumente

en: “%s” expects the second argument to be a string
hr: "%s" očekuje da drugi argument bude izraz

en: “%s” expects the first argument to be either “any”, “summary”, or “description”, or “location”, or “attendee”, or “organizer”, or “classification”
hr: “%s” očekuje da prvi argument bude “any”, “summary”, “description”, “location”, “attendee”, “organizer” ili “classification”

en: “%s” expects at least one argument
hr: "%s" očekuje najmanje jedan argiment

en: “%s” expects all arguments to be strings or one and only one argument to be a boolean false (#f)
hr: "%s" očekuje da svi argumenti budu izrazi, ili jedan i to samo jedan bude booleovo laž (#f)

en: “%s” expects the first argument to be an ISO 8601 date/time string
hr: "%s" očekuje da prvi argument bude ISO 8601 datum/vrijeme izraz

en: “%s” expects the second argument to be an integer
hr: "%s" očekuje da drugi argument bude cijeli broj

en: Failed to create SQLite function, error code “%d”: %s
hr: Neuspjelo stvaranje SQLite funkcije, kôd greške “%d”: %s

en: Object “%s”, “%s” not found
hr: Objekt “%s”, “%s” nije pronađen

en: Cannot add timezone without tzid
hr: Nemoguće dodavanje vremenske zone bez tzid-a

en: Cannot add timezone without component
hr: Nemoguće dodavanje vremenske zone bez komponente

en: Cannot add timezone with invalid component
hr: Nemoguće dodavanje vremenske zone s neispravnom komponentom

en: Received object for UID “%s” doesn’t contain any expected component
hr: Primljeni objekt za UID “%s” ne sadrži ni jednu očekivanu komponentu

en: attachment.dat
hr: privitak.dat

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot open calendar:
hr: Nemoguće otvaranje kalendara:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot refresh calendar:
hr: Nemoguće osvježavanje kalendara:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot retrieve calendar object path:
hr: Nemoguće primanje putanje objekta kalendara:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot retrieve calendar object list:
hr: Nemoguće primanje putanje objekta popisa kalendara:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot retrieve calendar free/busy list:
hr: Nemoguće primanje slobodan/zauzet popisa kalendara:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot create calendar object:
hr: Nemoguće stvaranja objekta kalendara:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot modify calendar object:
hr: Nemoguća promjena objekta kalendara:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot remove calendar object:
hr: Nemoguće uklanjanje objekta kalendara:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot receive calendar objects:
hr: Nemoguće primanje objekta kalendara:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot send calendar objects:
hr: Nemoguće slanje objekta kalendara:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not retrieve attachment uris:
hr: Nemoguće primanje uri-a privitka:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not discard reminder:
hr: Nemoguće odbacivanje podsjetnika:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not retrieve calendar time zone:
hr: Nemoguće primanje vremenske zone kalendara:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not add calendar time zone:
hr: Nemoguće dodavanje vremenske zone kalendara:

en: Signing is not supported by this cipher
hr: Potpisivanje nije podržano ovim šifratorom

en: Verifying is not supported by this cipher
hr: Provjera nije podržana ovim šifratorom

en: Encryption is not supported by this cipher
hr: Šifriranje nije podržano ovim šifratorom

en: Decryption is not supported by this cipher
hr: Dešifriranje nije podržano ovim šifratorom

en: Signing message
hr: Potpisivanje poruke

en: Encrypting message
hr: Šifriranje poruke

en: Decrypting message
hr: Dešifriranje poruke

en: Unable to create cache path
hr: Neuspjelo stvaranje putanje predmemorije

en: Empty cache file
hr: Isprazni datoteku predmemorije

en: Could not remove cache entry: %s: %s
hr: Nemoguće uklanjanje unosa predmemorije: %s: %s

en: Could not rename “%s” to %s: %s
hr: Nemoguće preimenovanje "%s" u "%s": %s

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Transferring filtered messages in “%s : %s”
hr: Prijenos filtriranih poruka u “%s : %s”

en: Failed to create child process “%s”: %s
hr: Neuspjelo stvaranje nasljednog procesa "%s": %s

en: Invalid message stream received from %s: %s
hr: Neispravano strujanje poruke primljene od %s: %s

en: Syncing folders
hr: Usklađivanje mapa

en: Error parsing filter: %s: %s
hr: Greška obrade filtra: %s: %s

en: Error executing filter: %s: %s
hr: Greška izvršavanja filtra: %s: %s

en: Unable to open spool folder
hr: Nemoguće otvaranje mape pripreme

en: Unable to process spool folder
hr: Nemoguća obrada mape pripreme

en: Getting message %d (%d%%)
hr: Dobivanje poruke %d (%d%%)

en: Failed on message %d
hr: Neuspjeh na poruci %d

en: Failed to transfer messages: %s
hr: Neuspjeli prijenos poruke: %s

en: Syncing folder
hr: Usklađivanje mape

en: Complete
hr: Završeno

en: Getting message %d of %d
hr: Dobivanje poruke %d od %d

en: Failed at message %d of %d
hr: Neuspjeh na poruci %d od %d

en: Execution of filter “%s” failed:
hr: Izvršavanje filtra “%s” neuspjelo:

en: Error parsing filter “%s”: %s: %s
hr: Greška obrade filtra “%s”: %s: %s

en: Error executing filter “%s”: %s: %s
hr: Greška izvršavanja filtra “%s”: %s: %s

en: Failed to retrieve message
hr: Neuspjelo primanje poruke

en: Invalid arguments to (system-flag)
hr: Neispravni argumenti za (sustavsku-oznaku)

en: Invalid arguments to (user-tag)
hr: Neispravni argumenti za (korisničku-oznak)

en: Invalid arguments to (message-location)
hr: Neispravni argumenti (porukine-lokacije)

en: Error executing filter search: %s: %s
hr: Greška izvršavanja filtra pretrage: %s: %s

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Storing changes in folder “%s : %s”
hr: Spremanje promjena u mapu “%s : %s”

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Learning new spam message in “%s : %s” | Learning new spam messages in “%s : %s”
hr[0]: Učenje nove poruke neželjene pošte u “%s : %s”
hr[1]: Učenje novih poruka neželjene pošte u “%s : %s”
hr[2]: Učenje novih poruka neželjene pošte u “%s : %s”

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Learning new ham message in “%s : %s” | Learning new ham messages in “%s : %s”
hr[0]: Učenje nove poruka koja nije neželjena pošta u “%s : %s”
hr[1]: Učenje novih poruka koje nisu neželjena pošta u “%s : %s”
hr[2]: Učenje novih poruka koje nisu neželjena pošta u “%s : %s”

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Filtering new message in “%s : %s” | Filtering new messages in “%s : %s”
hr[0]: Filtriranje nove poruke u “%s : %s”
hr[1]: Filtriranje novih poruka u “%s : %s”
hr[2]: Filtriranje novih poruka u “%s : %s”

en: Moving messages
hr: Premještanje poruka

en: Copying messages
hr: Kopiranje poruka

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Quota information not supported for folder “%s : %s”
hr: Informacija kvota nije podržana u mapi “%s : %s”

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Filtering folder “%s : %s”
hr: Filtriranje mape “%s : %s”

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Expunging folder “%s : %s”
hr: Uklanjanje mape “%s : %s”

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Retrieving message “%s” in “%s : %s”
hr: Primanje poruke “%s” u “%s : %s”

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Retrieving quota information for “%s : %s”
hr: Primanje informacija kvota za “%s : %s”

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Refreshing folder “%s : %s”
hr: Osvježavanje mape “%s : %s”

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) requires a single bool result
hr: (%s) zahtijeva jedan booleov rezultat

note: Translators: Each '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) not allowed inside %s
hr: (%s) nije dopušteno unutar %s

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) requires a match type string
hr: (%s) zahtijeva izraz podudarajuće vrste

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) expects an array result
hr: (%s) očekuje rezultat niza

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) requires the folder set
hr: (%s) zahtijeva skup mapa

en: Cannot parse search expression: %s:
    %s
hr: Nemoguća obrada izraza pretrage: %s:
    %s

en: Error executing search expression: %s:
    %s
hr: Greška izvršavanja izraza pretrage: %s:
    %s

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Release unused memory for folder “%s : %s”
hr: Oslobodi neiskorištenu memoriju za mapu “%s : %s”

note: Translators: The '%s' is replaced with the actual path and filename of the used gpg, like '/usr/bin/gpg2'
en: Output from %s:
hr: Izlaz iz %s:

en: Failed to execute gpg: %s
hr: Neuspjelo gpg izvršavanje: %s

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Unexpected GnuPG status message encountered:
    
    %s
hr: Neočekivana GnuPG poruka stanja je nastala:
    
    %s

en: Failed to parse gpg userid hint.
hr: Neuspjela obrada gpg savjeta id-a korisnika.

en: Failed to parse gpg passphrase request.
hr: Neuspjela obrada zahtjeva gpg lozinke.

en: You need a PIN to unlock the key for your
    SmartCard: “%s”
hr: Potrebna vam je PIN za otključavanje ključa vaše
    pametne kartice: "%s"

en: You need a passphrase to unlock the key for
    user: “%s”
hr: Potrebna vam je lozinka za otključavanje ključa
    korisnika: "%s"

en: Unexpected request from GnuPG for “%s”
hr: Neočekivan GnuPG zahtjev za “%s”

en: Note the encrypted content doesn’t contain information about a recipient, thus there will be a password prompt for each of stored private key.
hr: Imajte na umu da šifrirani sadržaj ne sadrži informacije o primatelju, stoga će postojati upit za lozinku za svaki spremljeni privatni ključ.

en: Cancelled
hr: Prekinuto

en: Failed to unlock secret key: 3 bad passphrases given.
hr: Nemoguće otključavanje tajnog ključa: 3 pogrešne lozinke su dane.

en: Unexpected response from GnuPG: %s
hr: Neočekivan GnuPG odgovor od: %s

en: Failed to encrypt: No valid recipients specified.
hr: Neuspjelo dešifriranje: Nema označenih valjanih primatelja.

note: Translators: The first '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'; the second '%s' is replaced with the actual path and filename of the used gpg, like '/usr/bin/gpg2'
en: Failed to encrypt: Invalid recipient %s specified. A common issue is that the %s doesn’t have imported public key for this recipient.
hr: Neuspjelo šifriranje: Nevaljani primatelj %s je naveden. Uobičajeni problem je da %s nema uvezeni javni ključ navedenog primatelja.

note: Translators: The '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'
en: Failed to encrypt: The public key for recipient %s was not found.
hr: Neuspjelo šifriranje: Javni ključ za primatelja %s nije pronađen.

note: Translators: The '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'
en: Failed to encrypt: The key for recipient %s is revoked.
hr: Neuspjelo šifriranje: Ključ za primatelja %s je opozvan.

note: Translators: The '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'
en: Failed to encrypt: The key for recipient %s is expired.
hr: Neuspjelo šifriranje: Ključ za primatelja %s je istekao.

note: Translators: The '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'
en: Failed to encrypt: The key for recipient %s is not trusted.
hr: Neuspjelo šifriranje: Ključ za primatelja %s nije pouzdan.

note: Translators: The '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'
en: Failed to encrypt: The key for recipient %s is disabled.
hr: Neuspjelo šifriranje: Ključ za primatelja %s je onemogućen.

note: Translators: The first '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'; the second '%s' is replaced with the actual path and filename of the used gpg, like '/usr/bin/gpg2'
en: Failed to encrypt: Invalid recipient %s specified (code %d). A common issue is that the %s doesn’t have imported public key for this recipient.
hr: Neuspjelo šifriranje: Nevaljani primatelj %s je naveden (kôd %d). Uobičajeni problem je da %s nema uvezeni javni ključ navedenog primatelja.

en: Could not generate signing data:
hr: Nemoguće stvaranje podataka potpisa:

en: Failed to execute gpg.
hr: Neuspjelo gpg izvršavanje.

en: Cannot verify message signature: Incorrect message format
hr: Nemoguća provjera potpisa poruke: Neispravan format poruke

en: Cannot verify message signature:
hr: Nemoguća provjera potpisa poruke:

en: Could not generate encrypting data:
hr: Nemoguće stvaranje podataka šifriranja:

en: This is a digitally encrypted message part
hr: Ovo je digitalno šifrirani dio poruke

en: Cannot decrypt message: Incorrect message format
hr: Nemoguće dešifriranje poruke: Neispravan format poruke

en: Failed to decrypt MIME part: protocol error
hr: Neuspjelo dešifriranje MIME dijela: greška protokola

en: Failed to decrypt MIME part: Secret key not found
hr: Neuspjelo dešifriranje MIME dijela: Tajni ključ nije pronađen

en: GPG blob contains unencrypted text: %s
hr: GPG blob sadrži neočekivani tekst: %s

en: Encrypted content
hr: Šifrirani sadržaj

en: Synchronizing junk database
hr: Usklađivanje baze podataka neželjene pošte

en: Could not create lock file for %s: %s
hr: Nemoguće stvaranje datoteke zaključavanja za %s: %s

en: Timed out trying to get lock file on %s.  Try again later.
hr: Istek vremena pokušaja zaključavanja datoteke na %s.  Pokušajte ponovno kasnije.

en: Failed to get lock using fcntl(2): %s
hr: Neuspjelo zaključavanje koristeći fcntl(2): %s

en: Failed to get lock using flock(2): %s
hr: Neuspjelo zaključavanje koristeći flock(2): %s

en: Cannot build locking helper pipe: %s
hr: Nemoguća izgradanja zaključavanja povezivanja pomoćnika: %s

en: Cannot fork locking helper: %s
hr: Nemoguće grananje pomoćnika zaključavanja: %s

en: Could not lock “%s”: protocol error with lock-helper
hr: Nemoguće je zaključati '%s': greška u protokolu s pomoćnikom zaključavanja

en: Could not lock “%s”
hr: Nemoguće je zaključati “%s”

en: Could not open mail file %s: %s
hr: Nemoguće otvaranje datoteke pošte %s: %s

en: Could not check mail file %s: %s
hr: Nemoguća provjera datoteke pošte %s: %s

en: Could not open temporary mail file %s: %s
hr: Nemoguće otvaranje privremene datoteke pošte %s: %s

en: Failed to store mail in temp file %s: %s
hr: Neuspjelo spremanje pošte u privremenu datoteku %s: %s

en: Could not create pipe: %s
hr: Neuspjelo stvaranje povezivanja: %s

en: Could not fork: %s
hr: Nemoguće grananje: %s

en: Movemail program failed: %s
hr: Program premiještanja pošte nije uspio: %s

en: (Unknown error)
hr: (Nepoznata greška)

en: Error reading mail file: %s
hr: Greška čitanja datoteke pošte: %s

en: Error writing mail temp file: %s
hr: Greška zapisivanja privremene datoteke pošte: %s

en: Error copying mail temp file: %s
hr: Greška kopiranja privremene datoteke pošte: %s

en: No content available
hr: Nema dostupnog sadržaja

en: No signature available
hr: Nema dostupnog potpisa

en: parse error
hr: greška obrade

en: Resolving: %s
hr: Razrješavam: %s

en: Host lookup failed
hr: Pretraga računala neuspjela

en: Host lookup “%s” failed. Check your host name for spelling errors.
hr: Pretraga računala “%s” neuspjela. Provjerite pravopis u nazivu vašeg računala.

en: Host lookup “%s” failed: %s
hr: Pretraga računala “%s” neuspjela: %s

en: Checking reachability of account “%s”
hr: Provjera dostupnosti računa “%s”

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Downloading new messages for offline mode in “%s : %s”
hr: Preuzimanje novih poruka za izvanmreženi način rada sa “%s : %s”

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Checking download of new messages for offline in “%s : %s”
hr: Provjera preuzimanja novih poruka za izvanmreženi način rada na “%s : %s”

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Syncing messages in folder “%s : %s” to disk
hr: Usklađivanje poruka u mapi “%s : %s” na disk

note: Translators: The first “%d” is the sequence number of the message, the second “%d” is the total number of messages to synchronize. The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is m
en: Syncing message %d of %d in folder “%s : %s” to disk
hr: Usklađivanje poruka %d od %d u mapi “%s : %s” na disk

en: Copy folder content locally for _offline operation
hr: Kopiraj sadržaj lokalno za _izvanmrežno korištenje

en: Syncing messages in account “%s” to disk
hr: Usklađivanje poruka u računu “%s” na disk

en: Virtual folder email provider
hr: Pružatelj usluge virtualne mape e-pošte

en: For reading mail as a query of another set of folders
hr: Za čitanje pošte kao upita drugog skupa mapa

en: Could not load %s: Module loading not supported on this system.
hr: Nemoguće je učitati %s: Učitavanje modula nije podržano na ovom sustavu.

en: Could not load %s: %s
hr: Nemoguće je učitati %s: %s

en: Could not load %s: No initialization code in module.
hr: Nemoguće je učitati %s: Nema kôda pokretanja u modulu.

en: No provider available for protocol “%s”
hr: Nema dostupnog pružatelja usluge za protokol “%s”

en: Anonymous
hr: Anonimno

en: This option will connect to the server using an anonymous login.
hr: Ova mogućnost će se povezati s poslužiteljem koristeći anonimnu prijavu.

en: Authentication failed.
hr: Neuspjela ovjera.

note: Translators: the 'trace information' term comes from https://tools.ietf.org/html/rfc4505 In this case the user set to use an email address as the trace information, but the provided value is not a valid email address.
en: Invalid email address trace information:
    %s
hr: Nevaljana informacija o porijeklu adrese e-pošte:
    %s

note: Translators: the 'trace information' term comes from https://tools.ietf.org/html/rfc4505 In this case the user set to use an opaque trace information, but the provided value looks like an email address.
en: Invalid opaque trace information:
    %s
hr: Nevaljana informacija o složenom porijeklu:
    %s

en: Invalid argument
hr: Nevaljani argument

en: This option will connect to the server using a secure CRAM-MD5 password, if the server supports it.
hr: Ova mogućnost će se povezati s poslužitelj korištenjem sigurne CRAM-MD5 lozinke, ako ga poslužitelj podržava.

en: This option will connect to the server using a secure DIGEST-MD5 password, if the server supports it.
hr: Ova mogućnost će se povezati s poslužitelj korištenjem sigurne DIGEST-MD5 lozinke, ako ga poslužitelj podržava.

en: Server challenge too long (>2048 octets)
hr: Upit poslužitelja je predug (>2048 okteta)

en: Server challenge invalid
hr: Upit poslužitelja je nevaljan

en: Server challenge contained invalid “Quality of Protection” token
hr: Upit poslužitelj sadrži nevaljani token „Kvalitete zaštite“

en: Server response did not contain authorization data
hr: Odgovor poslužitelja nije sadržavao podatke ovjere

en: Server response contained incomplete authorization data
hr: Odgovor poslužitelja je sadržavao nepotpune podatke ovjere

en: Server response does not match
hr: Odgovor poslužitelja se ne podudara

en: This option will connect to the server using Kerberos 5 authentication.
hr: Ova mogućnost će se povezati s poslužiteljem koristeći Kerberos 4 ovjeru.

en: (Unknown GSSAPI mechanism code: %x)
hr: (Nepoznat kôd GSSAPI mehanizma: %x)

en: The specified mechanism is not supported by the provided credential, or is unrecognized by the implementation.
hr: Određni mehanizam nije podržan od strane pruženih vjerodajnica ili ga implementacija ne prepoznaje.

en: The provided target_name parameter was ill-formed.
hr: Ponuđeni parametar target_name nije pravilno oblikovan.

en: The provided target_name parameter contained an invalid or unsupported type of name.
hr: Ponuđeni parametar target_name sadrži nevaljanu ili nepodržanu vrstu naziva.

en: The input_token contains different channel bindings to those specified via the input_chan_bindings parameter.
hr: input_token sadrži različita povezivanja kanala do onih određenih putem input_chan_bindings parametra.

en: The input_token contains an invalid signature, or a signature that could not be verified.
hr: input_token sadrži nevaljani potpis, ili potpis koji nije mogao biti provjeren.

en: The supplied credentials were not valid for context initiation, or the credential handle did not reference any credentials.
hr: Dostavljene vjerodajnice nisu bile valjane za pokretanje sadržaja, ili rukovatelj vjerodajnice nije naveo bilo kakve vjerodajnice.

en: The supplied context handle did not refer to a valid context.
hr: Pruženi rukovatelj sadržaja nije upućivao na valjani sadržaj.

en: The consistency checks performed on the input_token failed.
hr: Provjera cjelovitosti izvedena na input_token nije uspjela.

en: The consistency checks performed on the credential failed.
hr: Provjera cjelovitosti izvedena na vjerodajnici nije uspjela.

en: The referenced credentials have expired.
hr: Navedene vjerodajnice su istekle.

en: Bad authentication response from server.
hr: Loš odgovor ovjere od poslužitelja.

en: Could not get session bus:
hr: Nemoguće dobivanje bus-a sesije:

en: Cannot ask for Kerberos ticket. Obtain the ticket manually, like on command line with “kinit” or open “Online Accounts” in “Settings” and add the Kerberos account there. Reported error was: %s
hr: Nemoguće je zatražiti Kerberos karticu. Nabavite karticu ručno, u naredbenom retku s “kinit” ili otvorite “Mrežni računi” u “Postavkama” i dodajte Kerberos račun tamo. Prijavljena greška je: %s

en: Unsupported security layer.
hr: Nepodržani sigurnosni sloj.

en: Login
hr: Prijava

en: This option will connect to the server using a simple password.
hr: Ova mogućnost će se povezati s poslužiteljem koristeći obične lozinke.

en: Unknown authentication state.
hr: Nepoznati stanje ovjere.

en: This option will connect to a Windows-based server using NTLM / Secure Password Authentication.
hr: Ova mogućnost će se povezati sa Windows poslužitelj koriteći NTLM / SPA (Ovjerom sigurne lozinke).

en: PLAIN
hr: OBIČAN

en: POP before SMTP
hr: POP prije SMTP

en: This option will authorise a POP connection before attempting SMTP
hr: Ova mogućnost će odobriti POP povezivanje prije pokušaja SMTP povezivanja

en: POP Source UID
hr: UID POP izvora

en: POP Before SMTP authentication using an unknown transport
hr: POP prije SMTP ovjere koristeći nepoznat prijenos

en: POP Before SMTP authentication attempted with a %s service
hr: POP prije SMTP ovjere je pokušao sa %s uslugom

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the server
hr: Ova mogućnost će koristiti token pristupa OAuth 2.0 za povezivanje s poslužiteljem

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the Google server
hr: Ova mogućnost će koristiti token pristupa OAuth 2.0 za povezivanje s Google poslužiteljem

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the Outlook.com server
hr: Ova mogućnost će koristiti token pristupa OAuth 2.0 za povezivanje s Outlook.com poslužiteljem

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the Yahoo! server
hr: Ova mogućnost će koristiti token pristupa OAuth 2.0 za povezivanje s Yahoo! poslužiteljem

en: Regular expression compilation failed: %s: %s
hr: Neuspjela kompilacija običnog izraza: %s: %s

en: Invalid GType registered for protocol “%s”
hr: Nevaljani GType je registriran za protokol “%s”

en: No support for %s authentication
hr: Nem podrške za %s ovjeru

en: %s authentication failed
hr: %s ovjera neuspjela

en: Forwarding messages is not supported
hr: Prosljeđivanje poruka nije podržano

en: Cannot find certificate for “%s”
hr: Nemoguć pronalazak vjerodajnice za “%s”

en: Cannot create CMS message
hr: Nemoguće stvaranje CMS poruke

en: Cannot create CMS signed data
hr: Nemoguće stvaranje CMS potpisanog podatka

en: Cannot attach CMS signed data
hr: Nemoguće dodavanje CMS potpisanog podatka

en: Cannot attach CMS data
hr: Nemoguće dodavanje CMS podatka

en: Cannot create CMS Signer information
hr: Nemoguće stvaranje informacija CMS potpisnika

en: Cannot find certificate chain
hr: Nemoguće pronalazak lanaca vjerodajnice

en: Cannot add CMS Signing time
hr: Nemoguće dodavanje vremena CMS potpisa

en: Encryption certificate for “%s” does not exist
hr: Vjerodajnica šifriranja za "%s" ne postoji

en: Cannot add SMIMEEncKeyPrefs attribute
hr: Nemoguće dodavanje SMIMEEncKeyPrefs svojstva

en: Cannot add MS SMIMEEncKeyPrefs attribute
hr: Nemoguće dodavanje MS SMIMEEncKeyPrefs svojstva

en: Cannot add encryption certificate
hr: Nemoguće dodavanje vjerodajnice šifriranja

en: Cannot add CMS Signer information
hr: Nemoguće dodavanje informacija CMS potpisnika

note: Translators: A fallback message when couldn't verify an SMIME signature
en: Unverified
hr: Neprovjereno

en: Good signature
hr: Ispravan potpis

en: Bad signature
hr: Loš potpis

en: Content tampered with or altered in transit
hr: Sadržaj je ugrožen ili promijenjen tijekom prijenosa

en: Signing certificate not found
hr: Vjerodajnica potpisa nije pronađena

en: Signing certificate not trusted
hr: Vjerodajnica potpisa nije pouzdana

en: Signature algorithm unknown
hr: Algoritam potpisa nije poznat

en: Signature algorithm unsupported
hr: Algoritam potpisa nije podržan

en: Malformed signature
hr: Oštećeni potpis

en: Processing error
hr: Greška u obradi

en: No signed data in signature
hr: Nema potpisanih podataka u potpisu

en: Digests missing from enveloped data
hr: Nedostaju sažeci iz obuhvaćenih podataka

en: Cannot calculate digests
hr: Nemoguć izračun sažetaka

en: Cannot set message digests
hr: Nemoguće postavljanje sažetka poruke

en: Certificate import failed
hr: Neuspjeli uvoz vjerodajnice

en: Certificate is the only message, cannot verify certificates
hr: Vjerodajnica je jedina poruka, nemoguća provjera vjerodajnica

en: Certificate is the only message, certificates imported and verified
hr: Vjerodajnica je jedina poruka, vjerodajnice su uvezene i provjerene

en: Cannot find signature digests
hr: Nemoguć pronalazak sadržaja potpisa

en: Signer: %s <%s>: %s
hr: Potpisao: %s <%s>: %s

en: Cannot create encoder context
hr: Nemoguće stvaranje sadržaja enkôdera

en: Failed to add data to CMS encoder
hr: Nemoguće dodavanje podataka u CMS enkôder

en: Failed to encode data
hr: Neuspjelo enkôdiranje podataka

en: Decoder failed
hr: Neuspjeh dekôdera

en: No valid or appropriate certificate for “%s” was found
hr: Nema pronađenih valjanih ili prikladnih vjerodajnica za “%s”

en: Cannot find common bulk encryption algorithm
hr: Nemoguće pronalazak zajedničkog algoritma za grupno šifriranje

en: Cannot allocate slot for encryption bulk key
hr: Nemoguća dodjela prostora za ključ grupnog šifriranja

en: Cannot create CMS Message
hr: Nemoguće stvaranje CMS poruke

en: Cannot create CMS Enveloped data
hr: Nemoguće stvaranje CMS obuhvaćenih podataka

en: Cannot attach CMS Enveloped data
hr: Nemoguće je priložiti CMS obuhvaćene podatke

en: Cannot attach CMS data object
hr: Nemoguće je priložiti objekte CMS podatka

en: Cannot create CMS Recipient information
hr: Nemoguće stvaranje informacija CMS primatelja

en: Cannot add CMS Recipient information
hr: Nemoguće dodavanje informacija CMS primatelja

en: Failed to add data to encoder
hr: Nemoguće dodavanje podataka u enkôder

en: S/MIME Decrypt: No encrypted content found
hr: S/MIME dešifriranje: Nema pronađenog šifriranog sadržaja

en: Opening folder “%s”
hr: Otvaranje mape "%s"

en: Scanning folders in “%s”
hr: Pretraživanje mapa u “%s”

en: Trash
hr: Smeće

en: Junk
hr: Neželjena pošta

en: Cannot create folder: %s: folder exists
hr: Nemoguće stvaranje mape: %s: mapa postoji

en: Creating folder “%s”
hr: Stvaranje mape “%s”

en: Cannot delete folder: %s: Invalid operation
hr: Nemoguće brisanje mape: %s: Nevaljana radnja

en: Cannot rename folder: %s: Invalid operation
hr: Nemoguće preimenovanje mape: %s: Nevaljana radnja

en: Cannot write with no base stream
hr: Nemoguće zapisivanje bez osnovnog strujanja

en: Stream type “%s” is not seekable
hr: Vrsta strujanja "%s" nije pretraživa

en: Only reset to beginning is supported with CamelStreamFilter
hr: Samo vraćanje na početak je podržano s CamelStreamFilterom

en: Only reset to beginning is supported with CamelHttpStream
hr: Samo vraćanje na početak je podržano s CamelHttpStreamom

en: Connection cancelled
hr: Povezivanje prekinuto

en: Could not connect with command “%s”: %s
hr: Nemoguće povezivanje pomoću naredbe “%s”: %s

en: Subscribing to folder “%s”
hr: Pretplaćivanje na mapu “%s”

en: Unsubscribing from folder “%s”
hr: Prekidanje pretplate na mapu “%s”

en: Could not parse URL “%s”
hr: Nemoguća obrada URL-a: “%s”

en: Updating folder “%s”
hr: Nadopuna mape: “%s”

en: Cannot copy or move messages into a Virtual Folder
hr: Nemoguće kopiranje ili premještanje poruka u virtualnu mapu

note: Translators: The first “%s” is replaced with a message UID, the second “%s” is replaced with an account name and the third “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: No such message %s in “%s : %s”
hr: Nema takve poruke %s u “%s : %s”

en: Error storing “%s”:
hr: Greška spremanja “%s”:

en: Updating search folder “%s”
hr: Nadopuna mape pretrage “%s”

en: Automatically _update on change in source folders
hr: Automatski _nadopuni pri promjeni u izvorišnoj mapi

note: Translators: 'Unmatched' is a folder name under Search folders where are shown * all messages not belonging into any other configured search folder
en: Unmatched
hr: Nepodudarivo

en: Cannot delete folder: %s: No such folder
hr: Nemoguće brisanje mape: %s: Nema takve mape

en: Cannot rename folder: %s: No such folder
hr: Nemoguće preimenovanje mape: %s: Nema takve mape

en: Enable _Unmatched folder
hr: Omogući _nepodudarajuću mapu

en: Updating Unmatched search folder
hr: Nadopnavanje nepodudarajuće mape pretrage

en: Cannot copy messages to the Trash folder
hr: Nemoguće kopiranje poruke u mapu smeća

en: Cannot copy messages to the Junk folder
hr: Nemoguće kopiranje poruke u mapu neželjene pošte

en: You must be working online to complete this operation (%s)
hr: Morate biti u mrežnom načinu rada za završetak ove radnje (%s)

en: You must be working online to complete this operation
hr: Morate biti u mrežnom načinu rada za završetak ove radnje

en: No destination folder specified
hr: Nema određene odredišne mape

en: Unable to move junk messages
hr: Nemoguće premještanje poruka neželjene pošte

en: Unable to move deleted messages
hr: Nemoguće premještanje obrisanih poruka

en: Unable to move messages to Inbox
hr: Nemoguće premještanje poruka u pristiglu poštu

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: No quota information available for folder “%s : %s”
hr: Nema dostupnih informacija kvota za mapu “%s : %s”

note: transfer ownership to 'rcf' Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Removing stale cache files in folder “%s : %s”
hr: Uklanjanje starih datoteka predmemorije u mapi “%s : %s”

en: Apply message _filters to this folder
hr: Primijeni filtre _poruke na ovu mapu

en: Always check for _new mail in this folder
hr: Uvijek provjeri _novu poštu u ovoj mapi

en: Could not create folder summary for %s
hr: Nemoguće stvaranje mape sažetka za %s

en: Could not create cache for %s:
hr: Nemoguće stvaranje predmemorije za %s:

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: No IMAP mailbox available for folder “%s : %s”
hr: Nema IMAP pretinca dostupnog za mapu “%s : %s”

en: Source stream returned no data
hr: Strujanje izvora ne sadrži podatke

en: Checking for New Mail
hr: Provjera nove pošte

en: C_heck for new messages in all folders
hr: P_rovjeri nove poruke u svim mapama

en: Ch_eck for new messages in subscribed folders
hr: Pr_ovjeri nove poruke u pretplaćenim mapama

en: Use _Quick Resync if the server supports it
hr: Koristi _brzo usklađivanje ako ga poslužitelj podržava

en: _Listen for server change notifications
hr: _Osluškuj obavijesti promjene poslužitelja

en: Folders
hr: Mape

en: _Show only subscribed folders
hr: _Prikaži samo pretplaćene mape

en: Options
hr: Mogućnosti

en: Apply _filters to new messages in all folders
hr: Primjeni _filtre na nove poruke u svim mapama

en: _Apply filters to new messages in Inbox on this server
hr: _Primijeni filtre na nove poruke za pristiglu poštu sa ovog poslužitelja

en: Check new messages for _Junk contents
hr: Provjeri sadrže li nove poruke _neželjenu poštu

en: Only check for Junk messages in the In_box folder
hr: Samo provjeri poruke neželjene pošte u mapi _pristigle pošte

en: Synchroni_ze remote mail locally in all folders
hr: Uskla_di udaljenu poštu lokalno u svim mapama

en: Numbe_r of concurrent connections to use
hr: Bro_j istodobno korištenih povezivanja

en: Enable full folder update on _metered network
hr: Omogući potpunu nadopunu mape na _mreži ograničenoj podacima

en: Send client I_D to the server
hr: Pošalji I_D klijenta na poslužitelj

en: O_verride server-supplied folder namespace
hr: Z_aobiđi oblik naziva mape pružan od poslužitelja

en: Namespace:
hr: Oblik naziva:

en: Ignore other users namespace
hr: Zanemari oblike naziva ostalih korisnika

en: Ignore shared folders namespace
hr: Zanemari oblike naziva dijeljenih mapa

en: Use shell command for connecting to the server
hr: Koristi naredbu ljuske za povezivanje s poslužiteljem

en: Command:
hr: Naredba:

en: Download large messages in chunks
hr: Preuzmi velike poruke u dijelovima

note: Translators: This constructs either "Fetch new messages in ascending order" or "Fetch new messages in descending order"
en: Fetch new messages in
hr: Preuzmi nove poruke

note: Translators: This constructs "Fetch new messages in ascending order"
en: ascending order
hr: uzlaznim redoslijedom

note: Translators: This constructs "Fetch new messages in descending order"
en: descending order
hr: silaznim redoslijedom

note: Translators: The '%s' is replaced with a spin button with the actual value
en: Store folder changes after %s second(s)
hr: Spremi promjene mape nakon %s sekunde(a)

en: Default IMAP port
hr: Zadani IMAP ulaz

en: IMAP over TLS
hr: IMAP preko TLS

en: For reading and storing mail on IMAP servers.
hr: Za čitanje i spremanje pošte na IMAP poslužiteljima.

en: Error writing to cache stream
hr: Greška pri zapisivanju strujanja predmemorije

en: Failed to get capabilities
hr: Neuspjelo dobivanje mogućnosti

en: Failed to connect to IMAP server %s in secure mode: %s
hr: Neuspjelo povezivanje sa IMAP poslužiteljem %s u sigurnom načinu rada: %s

en: STARTTLS not supported
hr: STARTTLS nije podržan

en: Failed to issue STARTTLS
hr: Neuspjelo STARTTLS izdavanje

en: Failed to connect to IMAP server %s in secure mode:
hr: Neuspjelo povezivanje sa IMAP poslužiteljem %s u sigurnosnom načinu rada:

en: IMAP server %s does not support %s authentication
hr: IMAP poslužitelj %s ne podržava %s ovjeru

en: Plaintext authentication disallowed on insecure connections. Change encryption to STARTTLS or TLS for account “%s”.
hr: Ovjera običnim tekstom nije dopuštena na nesigurnim povezivanjima. Promijenite šifriranje u STARTTLS ili TLS za račun “%s”.

en: Cannot authenticate without a username
hr: Nemoguća ovjera bez korisničkog imena

en: Authentication password not available
hr: Lozinka ovjere nije dostupna

en: Failed to authenticate
hr: Neuspjela ovjera

en: Failed to issue ID
hr: Neuspjelo izdavanje ID-a

en: Failed to issue ENABLE UTF8=ACCEPT
hr: Neuspjelo izdavanje ENABLE UTF8=ACCEPT

en: Failed to issue NAMESPACE
hr: Neuspjelo izdavanje NAMESPACE

en: Failed to enable QResync
hr: Neuspjelo QResync omogućavanje

en: Failed to issue NOTIFY
hr: Neuspjelo izdavanje NOTIFY

en: Failed to select mailbox
hr: Neuspjeli odabir pretinca pošte

en: Cannot issue command, no stream available
hr: Nemoguća naredba izdavanja, strujanje nije dostupno

en: Cannot get message with message ID %s: %s
hr: Nemoguće dobivanje poruke sa ID-jem poruke %s: %s

en: No such message available.
hr: Nema dostupne takve poruke.

en: Error fetching message
hr: Greška preuzimanja poruke

en: Error performing NOOP
hr: Greška izvršavanja NOOP

en: Failed to close the tmp stream
hr: Neuspjelo zatvaranje privremenog strujanja

en: Failed to copy the tmp file
hr: Neuspjelo kopiranje privremene datoteke

en: Error moving messages
hr: Greška premještanja poruke

en: Error copying messages
hr: Greška kopiranja poruke

en: Cannot create spool file:
hr: Nemoguće stvaranje datoteke pripreme:

en: Error appending message
hr: Greška dodavanja poruke

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Scanning for changed messages in “%s : %s”
hr: Pretraživanje promijenjenih poruka u “%s : %s”

en: Error scanning changes
hr: Greška pretraživanja promjena

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Fetching summary information for new messages in “%s : %s”
hr: Preuzimanje sažetka informacija za nove poruke u “%s : %s”

en: Error fetching message info
hr: Greška preuzimanja informacija poruka

en: Error running STATUS
hr: Greška pokretanja STATUS

en: Error syncing changes
hr: Greška usklađivanja promjena

en: Error expunging message
hr: Greška uklanjanja poruka

en: Error fetching folders
hr: Greška preuzimanja mapa

en: Error fetching subscribed folders
hr: Greška preuzimanja pretplaćenih mapa

en: Error creating folder
hr: Greška stvaranja mape

en: Error deleting folder
hr: Greška brisanja mape

en: Error renaming folder
hr: Greška preimenovanja mape

en: Error subscribing to folder
hr: Greška pretplate na mapu

en: Error unsubscribing from folder
hr: Greška prekidanja pretplate na mapu

en: IMAP server does not support quotas
hr: IMAP poslužitelj ne podržava kvote

en: Error retrieving quota information
hr: Greška preuzimanja informacija o kvotama

en: Search failed
hr: Neuspjela pretraga

note: Blocks, until the DONE is issued or on inactivity timeout, error, ...
en: Error running IDLE
hr: Greška pokretanja IDLE

note: create a dummy "." parent inbox, use to scan, then put back at the top level
en: Inbox
hr: Pristigla pošta

en: IMAP server %s
hr: IMAP poslužitelj %s

en: IMAP service for %s on %s
hr: IMAP usluga za %s na %s

en: No IMAPx connection object provided
hr: Nema omogućenog objekta IMAPx povezivanja

en: Password
hr: Lozinka

en: This option will connect to the IMAP server using a plaintext password.
hr: Ova mogućnost će se povezati sa IMAP poslužiteljem koristeći lozinke u običnom tekstu.

en: No such folder %s
hr: Nema takve mape %s

en: No IMAP namespace for folder path “%s”
hr: Nema IMAP oblika naziva za putanju mape “%s”

en: Retrieving folder list for “%s”
hr: Preuzimanje popisa mapa za “%s”

en: The account does not support folder hierarchy. Create the folder on the account level instead.
hr: Račun ne podržava hijerarhiju mape. Umjesto stvorite mapu na razini računa.

en: The folder name “%s” is invalid because it contains the character “%c”
hr: Naziv mape "%s" nije valjan jer sadrži znak "%c"

[ctx: IMAPDefaults]
note: Translators: The strings in "IMAPDefaults" context are folder names as can be presented by the server; There's checked for the localized version of it and for the non-localized version as well. It's always the folder name (eventually path) as provided by the server, when returned in given localizati
en: [Gmail]/Drafts
hr: [Gmail]/Nedovršeno

[ctx: IMAPDefaults]
en: Drafts
hr: Nedovršeno

[ctx: IMAPDefaults]
en: Draft
hr: Nedovršena

[ctx: IMAPDefaults]
en: Templates
hr: Predlošci

[ctx: IMAPDefaults]
en: Archive
hr: Arhiva

[ctx: IMAPDefaults]
en: [Gmail]/Sent Mail
hr: [Gmail]/Slanje pošte

[ctx: IMAPDefaults]
en: Sent
hr: Slanje

[ctx: IMAPDefaults]
en: Sent Items
hr: Slanje stavki

[ctx: IMAPDefaults]
en: Sent Messages
hr: Slanje poruke

[ctx: IMAPDefaults]
en: [Gmail]/Spam
hr: [Gmail]/Neželjena pošta

[ctx: IMAPDefaults]
en: Junk
hr: Neželjena pošta

[ctx: IMAPDefaults]
en: Junk E-mail
hr: Neželjena e-pošta

[ctx: IMAPDefaults]
en: Junk Email
hr: Neželjena e-pošta

[ctx: IMAPDefaults]
en: Spam
hr: Neželjena pošta

[ctx: IMAPDefaults]
en: Bulk Mail
hr: Grupna pošta

[ctx: IMAPDefaults]
en: [Gmail]/Trash
hr: [Gmail]/Smeće

[ctx: IMAPDefaults]
en: Trash
hr: Smeće

[ctx: IMAPDefaults]
en: Deleted Items
hr: Obrisane stavke

[ctx: IMAPDefaults]
en: Deleted Messages
hr: Obrisane poruke

note: Translators: This is used for a folder description, for * folders being under /var/spool/mail.  The first %s is * replaced with a relative path under /var/spool/mail, * the second %s is replaced with a protocol name, like * mbox/maldir/... * folders being under /var/mail.  The first %s is replaced *
en: mailbox: %s (%s)
hr: pretinac: %s (%s)

en: _Index message body data
hr: _Popiši podatke tijela poruke

note: Translators: The first %s is replaced with a message ID, * the second %s is replaced with the folder path, * the third %s is replaced with a detailed error string
en: Cannot get message %s from folder %s
    %s
hr: Nemoguće dobivanje poruke %s iz mape %s
     %s

en: _Use the “.folders” folder summary file (exmh)
hr: _Koristi “.folders” datoteku sažetka mape (exmh)

en: MH-format mail directories
hr: MH-format direktorija pošte

en: For storing local mail in MH-like mail directories.
hr: Za spremanje lokalne pošte u direktorije nalik MH-u.

en: Apply _filters to new messages
hr: Primjeni _filtre na nove poruke

en: Local delivery
hr: Lokalna dostava

en: For retrieving (moving) local mail from standard mbox-formatted spools into folders managed by Evolution.
hr: Za preuzimanje (premještanje) lokalne pošte iz standardnog mbox formata pripreme u mape kojima upravlja Evolution.

en: _Apply filters to new messages in Inbox
hr: _Primjeni filtre na nove poruke u pristigloj pošti

en: Maildir-format mail directories
hr: Maildir-format direktorija pošte

en: For storing local mail in maildir directories.
hr: Za spremanje lokalne pošte u maildir direktorije.

en: _Listen for change notifications
hr: _Osluškuj promjenu obavijesti

en: _Store status headers in Elm/Pine/Mutt format
hr: _Spremi stanje zaglavlja u Elm/Pine/Mutt format

en: Standard Unix mbox spool file
hr: Standardna Unix mboks datoteka pripreme

en: For reading and storing local mail in external standard mbox spool files.
    May also be used to read a tree of Elm, Pine, or Mutt style folders.
hr: Za čitanje i smještanje lokalne pošte u vanjske standardne mbox datoteke pripreme.
    Može se koristiti i za čitanje stabla mapa u Elm, Pine, ili Mutt stilu.

en: Standard Unix mbox spool directory
hr: Standardni Unix mboks direktorij pripreme

en: Could not rename folder %s to %s: %s
hr: Nemoguće preimenovanje mape %s u %s: %s

en: Local mail file %s
hr: Lokalna datoteka pošte %s

en: Store root %s is not an absolute path
hr: Korijenski spremnik %s nije apsolutna putanja

en: Store root %s is not a regular directory
hr: Korijenski spremnik %s nije običan direktorij

en: Cannot get folder: %s: %s
hr: Nemoguće dobivanje mape: %s: %s

en: Local stores do not have an inbox
hr: Lokalna spremišta ne sadrže pristiglu poštu

en: Could not delete folder index file “%s”: %s
hr: Nemoguće brisanje datoteke sadržaja mape “%s”: %s

en: Could not delete folder meta file “%s”: %s
hr: Nemoguće brisanje meta datoteke mape “%s”: %s

en: Could not rename “%s”: %s
hr: Nemoguće preimenovanje “%s”: %s

en: No such message
hr: Nema takve poruke

en: Cannot append message to maildir folder: %s:
hr: Nemoguće dodavanje poruke u mapu pošte: %s:

en: Cannot get message %s from folder %s:
hr: Nemoguće dobivanje poruke %s iz mape %s:

en: Cannot transfer message to destination folder: %s
hr: Nemoguć prijenos poruke u odredišnu mapu: %s

en: Cannot create folder containing “%s”
hr: Nemoguće stvaranje mape koja sadrži “%s”

en: Folder %s already exists
hr: Mapa %s već postoji

en: Cannot create folder “%s”: %s
hr: Nemoguće stvaranje mape “%s”: %s

en: Cannot get folder “%s”: %s
hr: Nemoguće dobivanje mape “%s”: %s

en: Cannot get folder “%s”: folder does not exist.
hr: Nemoguće dobivanje mape “%s”: mapa ne postoji.

en: Cannot get folder “%s”: not a maildir directory.
hr: Nemoguće dobivanje mape “%s”: nije mapa pošte.

en: Could not delete folder “%s”: %s
hr: Nemoguće brisanje mape “%s”: %s

en: not a maildir directory
hr: nije mapa pošte

en: Could not scan folder “%s”: %s
hr: Nemoguće pretraga mape “%s”: %s

en: Cannot open maildir directory path: %s: %s
hr: Nemoguće otvaranje putanje mape pošte: %s: %s

en: Checking folder consistency
hr: Provjeravanje dosljednost mape

en: Checking for new messages
hr: Provjeravanje novih poruka

en: Storing folder
hr: Spremanje mape

en: Cannot open mailbox: %s:
hr: Nemoguće otvaranje pretinca: %s:

en: Cannot append message to mbox file: %s:
hr: Nemoguće dodavanje poruke u mbox datoteku: %s:

en: The folder appears to be irrecoverably corrupted.
hr: Čini se da je mapa nepopravljivo oštećena.

en: Cannot create folder lock on %s: %s
hr: Nemoguće zaključavanje mape na %s: %s

en: Cannot create a folder by this name.
hr: Nemoguće stvaranje mape sa ovim nazivom.

en: Cannot get folder “%s”: not a regular file.
hr: Nemoguće dobivanje mape “%s”: nije obična datoteka.

en: Cannot create directory “%s”: %s.
hr: Nemoguće stvaranje direktorija “%s”: %s.

en: Cannot create folder: %s: %s
hr: Nemoguće stvaranje mape: %s: %s

en: Folder already exists
hr: Mapa već postoji

en: Could not delete folder “%s”:
    %s
hr: Nemoguće brisanje mape “%s”:
    %s

en: “%s” is not a regular file.
hr: “%s” nije obična datoteka.

en: Folder “%s” is not empty. Not deleted.
hr: Mapa “%s” nije prazna. Nije obrisana.

en: Could not delete folder summary file “%s”: %s
hr: Nemoguće brisanje datoteke sažetka mape “%s”: %s

en: The new folder name is illegal.
hr: Naziv nove mape je neispravan.

en: Could not rename “%s”: “%s”: %s
hr: Nemoguće preimenovanje “%s”: “%s”: %s

en: Could not open folder: %s: %s
hr: Nemoguće otvaranje mape: %s: %s

en: Cannot check folder: %s: %s
hr: Nemoguća provjera mape: %s: %s

en: Could not open file: %s: %s
hr: Nemoguće otvaranje datoteke: %s: %s

en: Cannot open temporary mailbox: %s
hr: Nemoguće otvaranje privremenog pretinca: %s

en: Could not close source folder %s: %s
hr: Nemoguće zatvaranje izvorišne mape%s: %s

en: Could not close temporary folder: %s
hr: Nemoguće zatvaranje privremene mape: %s

en: Could not rename folder: %s
hr: Nemoguće preimenovanje mape: %s

en: Could not store folder: %s
hr: Nemoguće spremanje mape: %s

en: MBOX file is corrupted, please fix it. (Expected a From line, but didn’t get it.)
hr: MBOX datoteka je oštećena, popravite ju. (Očekivana je adresa pošiljatelja, ali nije navedena.)

en: Summary and folder mismatch, even after a sync
hr: Sažetak i mapa se ne podudaraju, čak i nakon usklađivanja

en: Unknown error: %s
hr: Nepoznata greška: %s

en: Writing to temporary mailbox failed: %s
hr: Zapisivanje u privremeni pretinac neuspjelo: %s

en: Writing to temporary mailbox failed: %s: %s
hr: Zapisivanje u privremeni pretinac neuspjelo: %s: %s

en: Cannot append message to mh folder: %s:
hr: Nemoguće dodavanje poruke u mh mapu: %s:

en: Could not create folder “%s”: %s
hr: Nemoguće stvaranje mape “%s”: %s

en: Cannot get folder “%s”: not a directory.
hr: Nemoguće dobivanje mape “%s”: nije direktorij.

en: Cannot open MH directory path: %s: %s
hr: Nemoguće otvaranje putanje MH direktorija: %s: %s

en: Spool “%s” cannot be opened: %s
hr: Priprema “%s” se ne može otvoriti: %s

en: Spool “%s” is not a regular file or directory
hr: Priprema “%s” nije obična datoteka ili direktorij

en: Spool mail file %s
hr: Priprema datoteke pošte %s

en: Spool folder tree %s
hr: Stablo mape pripreme %s

en: Invalid spool
hr: Neispravna priprema

en: Folder “%s/%s” does not exist.
hr: Mapa “%s/%s” ne postoji.

en: Could not open folder “%s”:
    %s
hr: Nemoguće otvaranje mape “%s”:
    %s

en: Folder “%s” does not exist.
hr: Mapa “%s” ne postoji.

en: Could not create folder “%s”:
    %s
hr: Nemoguće stvaranje mape “%s”:
    %s

en: “%s” is not a mailbox file.
hr: “%s” nije datoteka pretinca.

en: Store does not support an INBOX
hr: Spremnik ne podržava PRISTIGLU POŠTU

en: Spool folders cannot be deleted
hr: Mape pripreme se ne mogu obrisati

en: Spool folders cannot be renamed
hr: Mape pripreme se ne mogu preimenovati

en: Refreshing spool folder
hr: Osvježavanje mape pripreme

en: Could not synchronize temporary folder %s: %s
hr: Nemoguće usklađivanje privremene mape %s: %s

en: Could not synchronize spool folder %s: %s
hr: Nemoguće usklađivanje mape pripreme %s: %s

en: Could not synchronize spool folder %s: %s
    Folder may be corrupt, copy saved in “%s”
hr: Nemoguće usklađivanje mape pripreme%s: %s
    Mapa je možda oštećena, kopija je spremljena u “%s”

en: Internal error: UID in invalid format: %s
hr: Unutarnja greška: UID je u neispravnom formatu: %s

en: Cannot get message %s: %s
hr: Nemoguće dobivanje poruke %s: %s

en: Cannot get message %s:
hr: Nemoguće dobivanje poruke %s:

en: Posting failed: %s
hr: Neuspjelo objavljivanje: %s

en: Posting failed:
hr: Neuspjelo objavljivanje:

en: This message is not currently available
hr: Ova poruka je trenutno nedostupna

en: You cannot copy messages from a NNTP folder
hr: Ne možete kopirati poruke iz NNTP mape

en: _Show folders in short notation (e.g. c.o.linux rather than comp.os.linux)
hr: _Prikaži mape u kraćem zapisu (npr. c.o.linux radije nego comp.os.linux)

en: In the subscription _dialog, show relative folder names
hr: U dijalogu _pretplate, prikaži relativne nazive mapa

note: Translators: The '%s' is replaced with a spin button with the actual value to use
en: Download only up to %s latest messages
hr: Preuzmi samo do %s posljednjih poruka

en: Default NNTP port
hr: Zadani NNTP ulaz

en: NNTP over TLS
hr: IMAP preko TLS

en: USENET news
hr: USENET vijesti

en: This is a provider for reading from and posting to USENET newsgroups.
hr: Ovo je pružatelj usluga za čitanje USENET grupa i objavljivanje poruka na iste.

en: This option will connect to the NNTP server anonymously, without authentication.
hr: Oav mogućnost će se povezati s NNTP poslužiteljem anonimno, bez ovjere.

en: This option will authenticate with the NNTP server using a plaintext password.
hr: Ova mogućnost će se ovjeriti s NNTP poslužiteljem korištenjem lozinke u običnom tekstu.

en: Could not read greeting from %s:
hr: Nemoguće čitanje pozdrava od %s:

en: NNTP server %s returned error code %d: %s
hr: NNTP poslužitelj %s je vratio kôd greške %d: %s

en: Failed to issue STARTTLS for NNTP server %s:
hr: Neuspjelo izdavanje STARTTLS za NNTP poslužitelj %s:

en: NNTP server %s doesn’t support STARTTLS: %s
hr: NNTP poslužitelj %s ne podržava STARTTLS: %s

en: Failed to connect to NNTP server %s in secure mode:
hr: Nemoguće povezivanje s NNTP poslužiteljem %s u sigurnosnom načinu rada:

en: USENET News via %s
hr: USENET vijesti putem %s

en: Error retrieving newsgroups:
    
    %s
hr: Greška preuzimanja grupa vijesti:
    
     %s

en: You cannot create a folder in a News store: subscribe instead.
hr: Ne možete stvoriti mapu u spremištu vijesti: umjesto se pretplatite.

en: You cannot rename a folder in a News store.
hr: Ne možete preimenovati mapu u spremištu vijesti.

en: You cannot remove a folder in a News store: unsubscribe instead.
hr: Ne možete ukloniti mapu u spremištu vijesti: umjesto prekinite pretplatu.

en: You cannot subscribe to this newsgroup:
    
    No such newsgroup. The selected item is a probably a parent folder.
hr: Ne možete se pretplatiti na ovu grupu vijesti:
    
    Takva grupa vijesti ne postoji. Odabrana stavka je vjerojatno sadržajna mapa.

en: You cannot unsubscribe to this newsgroup:
    
    newsgroup does not exist!
hr: Ne možete prekinuti pretplatu sa ove grupe vijesti:
    
    grupa vijesti ne postoji!

en: NNTP Command failed:
hr: NNTP naredba neuspjela:

en: Not connected.
hr: Nisam povezan.

en: No such folder: %s
hr: Nema takve mape: %s

en: %s: Scanning new messages
hr: %s: Pretraživanje novih poruka

en: Unexpected server response from xover: %s
hr: Neočekivani odgovor poslužitelja s xovera: %s

en: Unexpected server response from head: %s
hr: Neočekivani odgovor poslužitelja iz zaglavlja: %s

en: Operation failed: %s
hr: Neuspjela radnja: %s

en: %s: Scanning existing messages
hr: %s: Pretraživanje postpjećih poruka

en: Unexpected server response from listgroup: %s
hr: Neočekivani odgovor poslužitelja s popisa grupe: %s

en: No message with UID %s
hr: Nema poruke sa UUID-om %s

en: Retrieving POP message %d
hr: Preuzimanje POP poruke (%d)

en: Unknown reason
hr: Nepoznat razlog

en: Retrieving POP summary
hr: Preuzimanje POP sažetka

en: Cannot get POP summary:
hr: Nemoguće dobivanje POP sažetka:

en: Expunging old messages
hr: Uklanjanje starih poruka

en: Expunging deleted messages
hr: Uklanjanje obrisanih poruka

en: Message Storage
hr: Spremnik poruka

en: _Leave messages on server
hr: _Ostavi poruke na poslužitelju

note: Translators: '%s' is replaced with a widget, where user can * select how many days can be message left on the server.
en: _Delete after %s day(s)
hr: _Obriši nakon %s dana

en: Hint: Use 0 days to keep messages on the server indefinitely.
hr: Savjet: Koristite 0 dana za zadržavanje poruka na poslužitelju neograničeno.

en: Delete _expunged from local Inbox
hr: Obriši _uklonjeno iz lokalne pristigle pošte

en: Disable _support for all POP3 extensions
hr: Onemogući _podršku za sva POP3 proširenja

en: Enable _UTF-8 extension, when the server supports it
hr: Omogući _UTF-8 proširenje, kada ga poslužitelj podržava

en: Default POP3 port
hr: Zadani POP3 ulaz

en: POP3 over TLS
hr: POP3 preko TLS

en: For connecting to and downloading mail from POP servers.
hr: Za povezivanje i preuzimanje pošte s POP poslužitelja.

en: This option will connect to the POP server using a plaintext password. This is the only option supported by many POP servers.
hr: Ova mogućnost će vas povezati s POP poslužiteljem koristeći lozinke u običnom tekstu. Ovo je jedina mogućnost koju podržavaju mnogi POP poslužitelji.

en: This option will connect to the POP server using an encrypted password via the APOP protocol. This may not work for all users even on servers that claim to support it.
hr: Ova mogućnost će vas povezati s POP poslužiteljem koristeći šifrirane lozinke putem APOP protokola. Ovo možda neće raditi svim korisnicima, čak i s poslužiteljima koji tvrde da to podržavaju.

en: Failed to read a valid greeting from POP server %s
hr: Neuspjelo čitanje ispravnog pozdrava POP poslužitelja %s

en: Failed to connect to POP server %s in secure mode: %s
hr: Neuspjelo povezivanje s POP poslužiteljem %s u sigurnom načinu rada: %s

en: STLS not supported by server
hr: STLS nije podržan od strane poslužitelja

note: Translators: Last %s is an optional * explanation beginning with ": " separator.
en: Failed to connect to POP server %s in secure mode%s
hr: Neuspjelo povezivanje s POP poslužiteljem %s u sigurnom načinu rada%s

en: Failed to connect to POP server %s in secure mode:
hr: Neuspjelo povezivanje s POP poslužiteljem %s u sigurnom načinu rada:

en: Cannot login to POP server %s: SASL Protocol error
hr: Neuspjela prijava na POP poslužitelja %s: greška SASL protokola

en: Failed to authenticate on POP server %s:
hr: Neuspjela ovjere na POP poslužitelju %s:

en: POP3 server %s
hr: POP3 poslužitelj %s

en: POP3 server for %s on %s
hr: POP3 poslužitelj za %s na %s

en: Unable to connect to POP server %s.
    Error enabling UTF-8 mode:
hr: Nemoguće povezivanje s POP poslužiteljem %s.
    Greška omogućavanja UTF-8 načina:

en: Unable to connect to POP server %s.
    Error sending password:
hr: Nemoguće povezivanje s POP poslužiteljem %s.
    Greška slanja lozinke:

note: Translators: Do not translate APOP.
en: Unable to connect to POP server %s:	Invalid APOP ID received. Impersonation attack suspected. Please contact your admin.
hr: Nemoguće povezivanje s POP poslužiteljem %s:	Nevaljani APOP ID primljen. Sumnja se na napad lažnim identitetom. Kontaktirajte svojeg administratora.

note: Translators: Last %s is an optional explanation * beginning with ": " separator.
en: Unable to connect to POP server %s.
    Error sending username%s
hr: Nemoguće povezivanje s POP poslužiteljem %s.
    Greška slanja korisničkog imena: %s

en: No such folder “%s”.
hr: Nema takve mape: “%s”.

en: POP3 stores have no folder hierarchy
hr: POP3 pohrana nema hijerarhiju mape

en: For delivering mail by passing it to the “sendmail” program on the local system.
hr: Za dostavu pošte prosljeđivanjem "sendmail" programu na lokalnom sustavu.

en: Mail delivery via the sendmail program
hr: Dostava pošte putem sendmail programa

en: Failed to read From address
hr: Neuspjelo čitanje adrese pošiljatelja

en: Message send in offline mode is disabled
hr: Slanje poruka u izvanmeržnom načinu radu je onemogućeno

en: Could not parse recipient list
hr: Nemoguća obrada popisa primatelja

en: Could not parse arguments
hr: Nemoguća obrada argumenata

en: Could not create pipe to “%s”: %s: mail not sent
hr: Nemoguće stvaranje povezivanja prema “%s”: %s: poruka nije poslana

en: Could not fork “%s”: %s: mail not sent
hr: Nemoguće grananje “%s”: %s: poruka nije poslana

en: Could not send message:
hr: Nemoguće slanje poruke:

en: “%s” exited with signal %s: mail not sent.
hr: “%s” je izašao sa signalom %s: poruka nije poslana.

en: Could not execute “%s”: mail not sent.
hr: Nemoguće je izvršiti “%s”: poruka nije poslana.

en: “%s” exited with status %d: mail not sent.
hr: “%s” je izašao sa signalom %d: poruka nije poslana.

en: Send Options
hr: Mogućnosti slanja

en: _Re-encode message before send
hr: _Ponovno kôdiraj poruku prije slanja

en: Default SMTP port
hr: Zadani SMTP ulaz

en: SMTP over TLS
hr: SMTP preko TLS

en: Message submission port
hr: Ulaz slanja poruka

en: For delivering mail by connecting to a remote mailhub using SMTP.
hr: Za dostavu pošte povezivanjem na udaljeni mailhub, koristeći SMTP.

en: Welcome response error:
hr: Greška odgovora dobrodošlice:

en: Failed to connect to SMTP server %s in secure mode: %s
hr: Neuspjelo povezivanje sa SMTP poslužiteljem %s u sigurnom načinu rada: %s

en: STARTTLS command failed:
hr: STARTTLS neuspjela naredba:

en: Failed to connect to SMTP server %s in secure mode:
hr: Neuspjelo povezivanje sa SMTP poslužiteljem %s u sigurnom načinu rada:

en: SMTP server %s
hr: SMTP poslužitelj %s

en: SMTP mail delivery via %s
hr: SMTP dostava pošte putem %s

en: SMTP server %s does not support %s authentication
hr: SMTP poslužitelj %s ne podržava %s ovjeru

en: No SASL mechanism was specified
hr: Nema određenog SASL mehanizma

en: AUTH command failed: Not connected.
hr: AUTH neuspjela naredba.

en: AUTH command failed:
hr: AUTH neuspjela naredba:

en: Cannot send message: service not connected.
hr: Nemoguće slanje poruke: usluga nije povezana.

en: Cannot send message: sender address not valid.
hr: Nemoguće slanje poruke: adresa pošiljatelja nije vanjana.

en: Sending message
hr: Slanje poruke

en: Cannot send message: no recipients defined.
hr: Nemoguće slanje poruke: nema navedenih primatelja.

en: Cannot send message: one or more invalid recipients
hr: Nemoguće slanje poruke: jedan ili više nevaljanih primatelja

en: Syntax error, command unrecognized
hr: Greška sintakse, neprepoznata naredba

en: Syntax error in parameters or arguments
hr: Greška sintakse u parametrima ili argumentima

en: Command not implemented
hr: Naredba nije implementirana

en: Command parameter not implemented
hr: Parametar naredbe nije implementiran

en: System status, or system help reply
hr: Stanje sustava, ili odgovor sustava na pomoć

en: Help message
hr: Poruka o pomoći

en: Service ready
hr: Usluga je spremna

en: Service closing transmission channel
hr: Usluga zatvara prijenosni kanal

en: Service not available, closing transmission channel
hr: Usluga nije dostupna, zatvaram prijenosni kanal

en: Requested mail action okay, completed
hr: Zatražena radnja za poštu je u redu, završeno

en: User not local; will forward to <forward-path>
hr: Korisnik nije lokalan; proslijedit ću na <putanja-prosljeđivanja>

en: Requested mail action not taken: mailbox unavailable
hr: Zatražena radnja za poštu nije obavljena: nedostupan pretinac

en: Requested action not taken: mailbox unavailable
hr: Zatražena radnja nije obavljena: nedostupan pretinac

en: Requested action aborted: error in processing
hr: Zatražena radnja nije obavljena: greška obrade

en: User not local; please try <forward-path>
hr: Korisnik nije lokalan; pokušajte <putanja-prosljeđivanja>

en: Requested action not taken: insufficient system storage
hr: Zatražena radnja nije obavljena: nedovoljno prostora na sustavu

en: Requested mail action aborted: exceeded storage allocation
hr: Zatražena radnja za poštu prekinuta: premašen dodijeljeni prostor

en: Requested action not taken: mailbox name not allowed
hr: Zatražena radnja nije obavljena: naziv pretinca nije dopušten

en: Start mail input; end with <CRLF>.<CRLF>
hr: Započni unos pošte; završava sa <CRLF>.<CRLF>

en: Transaction failed
hr: Prijenos neuspio

en: A password transition is needed
hr: Potrebno je slanje lozinke

en: Authentication mechanism is too weak
hr: Mehanizam ovjere je preslab

en: Encryption required for requested authentication mechanism
hr: Šifriranje je potrebno za traženi mehanizam ovjere

en: Temporary authentication failure
hr: Privremena ovjera je neuspjela

en: Authentication required
hr: Potrebna je ovjera

en: SMTP Greeting
hr: SMTP pozdrav

en: HELO command failed:
hr: HELO naredba je neuspjela:

en: MAIL FROM command failed:
hr: MAIL FROM naredba je neuspjela:

en: RCPT TO command failed:
hr: RCPT TO naredba je neuspjela:

en: RCPT TO <%s> failed:
hr: RCPT TO <%s> je neuspjelo:

en: DATA command failed:
hr: DATA naredba je neuspjela:

en: RSET command failed:
hr: RSET naredba je neuspjela:

en: QUIT command failed:
hr: QUIT naredba je neuspjela:

en: Contact UID of a user
hr: UID kontakta korisnika

en: Birthday and anniversary reminder
hr: Podsjetnik na rođendan i obljetnicu

en: Whether to set a reminder for birthdays and anniversaries
hr: Treba li postaviti podsjetnik za rođendane i obljetnice

en: Birthday and anniversary reminder value
hr: Vrijednost podsjetnika na rođendan i obljetnicu

en: Number of units for determining a birthday or anniversary reminder
hr: Broj jedinica za otkrivanje podsjetnika rođendana i obljetnice

en: Birthday and anniversary reminder units
hr: Jedinice za podsjetnik na rođendan i obljetnicu

en: Units for a birthday or anniversary reminder, “minutes”, “hours” or “days”
hr: Jedinice za rođendan ili obljetnicu, "minute", "sati" ili "dani"

en: Past reminders for EReminderWatcher
hr: Protekli događaji za EReminderWatcher

en: Snoozed reminders for EReminderWatcher
hr: Odgođeni podsjetnici za EReminderWatcher

en: How many days the reminders-past can hold back. Reminders older than these days are automatically removed from the list of the past reminders. Use '0' to not remove old reminders.
hr: Koliko dana protekli podsjetnici se mogu zadržati. Podsjetnici stariji od ovih dana automatski se uklanjaju s popisa proteklih podsjetnika. Koristite '0' za neuklanjanje starih podsjetnika.

en: Reminder programs
hr: Programi podsjetnika

en: Programs that are allowed to be run by reminders
hr: Programi kojima je dopušteno pokretanje od strane podsjetnika

en: Enable desktop notifications
hr: Omogući obavijesti radne površine

en: When set to true, the desktop/system notifications are shown
hr: Kada je postavljeno na istina, obavijesti radne površine/sustava se prikazuju

en: Enable audio notifications
hr: Omogući zvučne obavijesti

en: When set to true, the audio reminders will be played, otherwise audio reminders will be silently ignored
hr: Ako je postavljeno na istinu, zvučni podsjetnici će se reproducirati, u suprotnome biti će zanemareni

en: Show reminders in notification tray only
hr: Prikaži podsjetnike samo u obavijesnom području sustava

en: When set to true, the reminders are shown only in the notification tray, otherwise the reminders dialog is shown immediately
hr: Ako je postavljeno na istinu, podsjetnici se prikazuju samo u obavijesnom području sustava, u suprotnome dijalog podsjetnika je odmah prikazan

en: Show reminder notification dialog always on top
hr: Prikaži dijalog obavijesti podsjetnika uvijek na vrhu

en: Whether or not to show reminder notification dialog always on top. Note this works only as a hint for the window manager, which may or may not obey it.
hr: Treba li prikazati dijalog obavijesti uvijek na vrhu. Zapamtite da to radi samo kao kao napomena u upravitelja prozora, koja se može i ne mora prikazati.

en: X position of the reminder notification dialog
hr: X položaj dijaloga obavijesti podsjetnika

en: Y position of the reminder notification dialog
hr: Y položaj dijaloga obavijesti podsjetnika

en: Width of the reminder notification dialog
hr: Širina dijaloga obavijesti podsjetnika

en: Height of the reminder notification dialog
hr: Visina dijaloga obavijesti podsjetnika

en: Size in pixels of the event list in the reminder notification dialog
hr: Veličina u pikselima popisa događaja, u dijalogu obavijesti podsjetnika

en: Show reminder notification for completed tasks
hr: Prikaži obavijesti podsjetnika za završene zadatke

en: Show reminder notification for past events
hr: Prikaži obavijesti podsjetnika za protekle događaje

en: The last used snooze time, in minutes
hr: Posljednje korišteno vrijeme odgode, u minutama

en: User-defined snooze times, in minutes
hr: Korisnički određeno vrijeme odgode, u minutama

en: Whether the migration of old setting was already done
hr: Je li migracija starih postavki već završila

en: An absolute path where the gpg (or gpg2) binary is
hr: Apsolutna putanja do lokacije gpg (ili gpg2) binarne datoteke

en: An example is “/usr/bin/gpg”; when it is left empty, or an incorrect value is set, then it will be searched for. Change requires restart of the application.
hr: Primjer je “/usr/bin/gpg”; ako je ostalo prazno, ili je postavljena neispravna vrijednost, tada će se pretražiti. Promjena zahtijeva ponovno pokretanje aplikacije.

en: Whether to load photos of signers/encrypters
hr: Treba li učitati fotografije potpisatelja/šifriratelja

en: When set to “true”, tries to load also photo of the signers/encrypters, if available in the key/certificate.
hr: Kada je postavljeno na “istinu”, pokušavaju se učitati fotografija potpisnika/šifriratelja, ako je dostupna u ključu/vjerodajnici.

en: Override SMTP HELO/EHLO argument
hr: Zaobiđi SMTP HELO/EHLO argument

en: When not empty, it's used as the SMTP HELO/EHLO argument, instead of the local host name/IP.
hr: Kada nije prazno, koristi se kao SMTP HELO/EHLO argument, umjesto naziva lokalnog računala/IP-a.

en: Array of user header names
hr: Niz naziva zaglavlja korisnika

en: These headers can be stored in the folder summary, possibly being visible in the GUI. The value can contain a pipe character ('|'), which delimits the display name from the header name. Example: 'Spam Score|X-Spam-Score'
hr: Ta zaglavlja mogu biti spremljena u sadržaju mape, eventualno mogu biti vidljiva u grafičkom korisničkom sučelju. Vrijednost može sadržavati znak ('|'), koji odvaja naziv prikaza od naziva zaglavlja. Primjeri: 'Raspon rezultata|X-Raspon-Rezultata'

en: GIO name of the GNetworkMonitor to use for an ENetworkMonitor instance
hr: GIO naziv GNetworkMonitora koji se koristi za ENetworkMonitor primjerak

en: When set to an unknown value, then the default GNetworkMonitor is used in the background. A special value “always-online” is used for no network monitoring.
hr: Kada je postavljeno na nepoznatu vrijednost, tada se zadani GNetworkMonitor koristi u pozadini. Posebna vrijednost “always-online” se koristi za nadgledanje mreže.

en: A full path to a directory where .source files with preconfigured options can be stored
hr: Potpuna putanja do direktorija gdje se .source datoteka s predpodešenim mogućnostima može spremiti

en: This directory, if filled with an existing path, is checked additionally to XDG configure directories.
hr: Ovaj direktorij, ako je navedena postojeća putanja, se dodatno provjerava za podešavanje XDG direktorija.

en: A list of variables which can be part of the autoconfig .source files
hr: Popis varijabli koje mogu biti dio .source datoteke autopodešavanja

en: Each item of the array is expected to be of the form: name=value. These variables are checked before environment variables, but after the predefined USER, REALNAME and HOST variables.
hr: Očekuje se da svaka stavka niza bude u obliku: naziv=vrijednost. Te se varijable provjeravaju prije varijabli okruženja, ali nakon predefiniranih USER, REALNAME i HOST varijabli.

en: A list of hints for OAuth2 services
hr: Popis napomena za OAuth2 usluge

en: Users can extend the list of supported protocols and hostnames for defined OAuth2 services, in addition to those hard-coded. Each line can be of the form: servicename[-protocol]:hostname1,hostname2,... where “servicename” is the actual service name; the “-protocol” is optional, and if written, then the service can be used only if both “protocol” and “hostnameX” match; the “hostnameX” is the actual host name to compare with, case insensitively. Each line can contain multiple values, separated by comma. There can be provided multiple lines for one OAuth2 service. Note that the actual URL where the token is requested and refreshed cannot be changed here, the hostname is to allow other servers, where the OAuth2 service can be used. Examples: Company:mail.company.com — enables “Company” OAuth2 authentication for “mail.company.com” host Company-CalDAV:caldav.company.com — enables “Company” OAuth2 authentication for any “CalDAV” source, which reads data from “caldav.company.com” host
hr: Korisnici mogu proširiti popis podržanih protokola i naziva poslužitelja za određene OAuth2 usluge, kao dodatak uz one ugrađene u kôd. Svaki redak može biti u obliku: nazivusluge[-protokol]:poslužitelj1,poslužitelj2,... gdje je “nazivusluge” stvarni naziv usluge; “-protokol” nije obavezan, a ako je upisan, tada se usluga može koristiti samo ako se oboje “protokol” i “nazivposlužiteljaX” podudaraju; “nazivposlužiteljaX” je ustvari naziv poslužitelja s kojim se uspoređuje, i nije osjetljiv na velika i mala slova. Svaki redak može sadržavati više vrijednosti, odvojenih zarezom. Tamo se može navesti više redaka za jednu OAuth2 uslugu. Zapamtite da se stvarni URL gdje je token zahtjevan i osvježen ne može promijeniti ovdje, naziv poslužitelja dopušta korištenje ostalih poslužitelja koji koriste OAuth2 uslugu. Primjeri: Tvrtka:pošta.tvrtka.hr — omogućuje “Tvrtka” OAuth2 ovjeru za “pošta.tvrtka.hr” poslužitelja Tvrtka-CalDAV:caldav.tvrtka.hr — omogućuje “Tvrtka” OAuth2 ovjeru za svaki “CalDAV” izvor, koji čita podatke sa “caldav.tvrtka.hr” poslužitelja

en: An OAuth2 client ID to use to connect to Google servers, instead of the one provided during build time
hr: ID OAuth2 klijenta koji se koristi za povezivanje s Google poslužiteljima, umjesto onog omogućenog tijekom vremena izgradnje

en: User-specified OAuth2 client ID for Google servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
hr: Korisnički određen ID OAuth2 klijenta za Google poslužitelje, Prazni izraz znači da se koristi onaj omogućen tijekom vremena izgradnje. Promjena ovog izraza zahtijeva ponovno pokretanje.

en: An OAuth2 client secret to use to connect to Google servers, instead of the one provided during build time
hr: Tajna OAuth2 klijenta koja se koristi za povezivanje s Google poslužiteljima, umjesto one omogućene tijekom vremena izgradnje

en: User-specified OAuth2 client secret for Google servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
hr: Korisnički određena tajna OAuth2 klijenta za Google poslužitelje. Prazni izraz znači da se koristi ona omogućena tijekom vremena izgradnje. Promjena ovog izraza zahtijeva ponovno pokretanje.

en: An OAuth2 client ID to use to connect to Outlook servers, instead of the one provided during build time
hr: ID OAuth2 klijenta koji se koristi za povezivanje sa Outlook poslužiteljima, umjesto onog omogućenog tijekom vremena izgradnje

en: User-specified OAuth2 client ID for Outlook servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
hr: Korisnički određen ID OAuth2 klijenta za Outlook poslužitelje. Prazni izraz znači da se koristi onaj omogućen tijekom vremena izgradnje. Promjena ovog izraza zahtijeva ponovno pokretanje.

en: An OAuth2 client secret to use to connect to Outlook servers, instead of the one provided during build time
hr: Tajna OAuth2 klijenta koja se koristi za povezivanje s Outlook poslužiteljima, umjesto one omogućene tijekom vremena izgradnje

en: User-specified OAuth2 client secret for Outlook servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
hr: Korisnički određena tajna OAuth2 klijenta za Outlook poslužitelje. Prazni izraz znači da se koristi ona omogućena tijekom vremena izgradnje. Promjena ovog izraza zahtijeva ponovno pokretanje.

en: An OAuth2 client ID to use to connect to Yahoo! servers, instead of the one provided during build time
hr: ID OAuth2 klijenta koji se koristi za povezivanje s Yahoo! poslužiteljima, umjesto onog omogućenog tijekom vremena izgradnje

en: User-specified OAuth2 client ID for Yahoo! servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
hr: Korisnički određen ID OAuth2 klijenta za Yahoo! poslužitelje, Prazni izraz znači da se koristi onaj omogućen tijekom vremena izgradnje. Promjena ovog izraza zahtijeva ponovno pokretanje.

en: An OAuth2 client secret to use to connect to Yahoo! servers, instead of the one provided during build time
hr: Tajna OAuth2 klijenta koja se koristi za povezivanje s Yahoo! poslužiteljima, umjesto one omogućene tijekom vremena izgradnje

en: User-specified OAuth2 client secret for Yahoo! servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
hr: Korisnički određena tajna OAuth2 klijenta za Yahoo! poslužitelje. Prazni izraz znači da se koristi ona omogućena tijekom vremena izgradnje. Promjena ovog izraza zahtijeva ponovno pokretanje.

en: Whether to limit operations in Power Saver mode
hr: Treba li ograničiti radnje u načinu štednje energije

en: When set to “true”, possibly expensive operations required to refresh books/calendars/mail accounts/... are skipped when the machine is in the Power Saver mode.
hr: Kada je postavljeno na “istinu”, moguće zahtjevne radnje potrebne za osvježavanje adresara/kalendara/računa e-pošte/... su preskočene kada je sustav u načinu štednje energije.

en: (Deprecated) Proxy type to use
hr: (Zastarjelo) Proxy vrsta za korištenje

en: This key was deprecated in version 3.12 and should no longer be used. Proxy settings are now integrated into Evolution-Data-Server’s account system. See the ESourceProxy API documentation for details.
hr: Ovaj ključ je zastario u inačici 3.12 i ne bi se trebao više koristiti. Proxy postavke su sada objedinjene u sustav računa Evolutionovog podatkovnog poslužitelja. Pogledajte ESourceProxy API dokumentaciju za više pojedinosti.

en: (Deprecated) Whether to use http-proxy
hr: (Zastarjelo) Gdje koristiti http-proxy

en: (Deprecated) Whether proxy server requires authentication
hr: (Zastarjelo) Zahtijeva li proxy poslužitelj ovjeru

en: (Deprecated) Host name for HTTP requests
hr: (Zastarjelo) Naziv poslužitelja za HTTP zahtjeve

en: (Deprecated) Port number for HTTP requests
hr: (Zastarjelo) Broj ulaza za HTTP zahtjeve

en: (Deprecated) Proxy authentication user name
hr: (Zastarjelo) Korisničko ime proxy ovjere

en: (Deprecated) Proxy authentication password
hr: (Zastarjelo) Lozinka proxy ovjere

en: (Deprecated) List of hosts to connect to without proxy
hr: (Zastarjelo) Popis poslužitelja za povezivanje bez proxya

en: (Deprecated) Host name for HTTPS requests
hr: (Zastarjelo) Naziv poslužitelja za HTTPS zahtjeve

en: (Deprecated) Port number for HTTPS requests
hr: (Zastarjelo) Broj ulaza za HTTPS zahtjeve

en: (Deprecated) Host name for SOCKS requests
hr: (Zastarjelo) Naziv poslužitelja za SOCKS zahtjeve

en: (Deprecated) Port number for SOCKS requests
hr: (Zastarjelo) Broj ulaza za SOCKS zahtjeve

en: (Deprecated) Automatic proxy configuration URL
hr: (Zastarjelo) URL automatskog podešavanja proxya

en: Evolution Alarm Notify
hr: Evolution alarm obavijesti

en: Calendar event notifications
hr: Obavijest kalendarskog događaja

en: Out of memory
hr: Ponestalo memorije

en: Can not make parent directory: %s
hr: Nemoguće stvaranje sadržajnog direktorija: %s

en: %s does not support creating remote resources
hr: %s ne podržava stvaranje udaljenih resursa

en: %s does not support deleting remote resources
hr: %s ne podržava brisanje udaljenih resursa

en: No such source for UID “%s”
hr: Nema takvog izvora za UID “%s”

en: Backend factory for source “%s” and extension “%s” cannot be found.
hr: Pozadinska proizvodnja za izvor “%s” i proširenje “%s” se ne može pronaći.

en: Data source is missing a [%s] group
hr: Izvoru podataka nedostaje [%s] grupa

en: Failed to lookup credentials:
hr: Neuspjelo pretraživanje vjerodajnica:

en: Data source “%s” does not support creating remote resources
hr: Izvor podataka “%s” ne podržava stvaranje udaljenih resursa

en: Data source “%s” has no collection backend to create the remote resource
hr: Izvor podataka “%s” nema pozadinske kolekcije za stvaranje udaljenog resursa

en: Data source “%s” does not support deleting remote resources
hr: Izvor podataka “%s” ne podržava brisanje udaljenih resursa

en: Data source “%s” has no collection backend to delete the remote resource
hr: Izvor podataka “%s” nema pozadinske kolekcije za brisanje udaljenog resursa

en: Data source “%s” does not support OAuth 2.0 authentication
hr: Izvor podataka “%s” ne podržava OAuth 2.0 ovjeru

en: File must have a “.source” extension
hr: Datoteka mora sadržavati “.source” datotečni nastavak

en: UID “%s” is already in use
hr: UID “%s” se već koristi

en: Cannot find corresponding collection backend for source “%s”
hr: Nemoguć pronalazak odgovarajuće pozadinske kolekcije za izvor “%s”

en: Source “%s” is not a collection source
hr: Izvor “%s” nije izvor kolekcije

en: Cannot find source “%s”
hr: Nemoguć pronalazak izvora “%s”

en: Module “%s” for source UID “%s” cannot be loaded
hr: Modul “%s” za UID izvora “%s” se ne može učitati

en: Failed to create backend of type “%s” for source UID “%s”
hr: Neuspjelo stvaranje pozadinskog programa vrste “%s” za UID izvora “%s”

en: Extension dialog “%s” not found.
hr: Dijalog proširenja “%s” nije pronađen.

[ctx: CategoryName]
en: Anniversary
hr: Obljetnica

[ctx: CategoryName]
en: Birthday
hr: Rođendan

[ctx: CategoryName]
en: Business
hr: Posao

[ctx: CategoryName]
en: Competition
hr: Konkurencija

[ctx: CategoryName]
en: Favorites
hr: Omiljeno

[ctx: CategoryName]
en: Gifts
hr: Pokloni

[ctx: CategoryName]
en: Goals/Objectives
hr: Planovi/Ciljevi

[ctx: CategoryName]
en: Holiday
hr: Praznik

[ctx: CategoryName]
en: Holiday Cards
hr: Čestitke

[ctx: CategoryName]
note: important people (e.g. new business partners)
en: Hot Contacts
hr: Bitni kontakati

[ctx: CategoryName]
en: Ideas
hr: Ideje

[ctx: CategoryName]
en: International
hr: Međunarodno

[ctx: CategoryName]
en: Key Customer
hr: Ključni klijent

[ctx: CategoryName]
en: Miscellaneous
hr: Ostalo

[ctx: CategoryName]
en: Personal
hr: Osobno

[ctx: CategoryName]
en: Phone Calls
hr: Telefonski pozivi

[ctx: CategoryName]
note: Translators: "Status" is a category name; it can mean anything user wants to
en: Status
hr: Stanje

[ctx: CategoryName]
en: Strategies
hr: Strategije

[ctx: CategoryName]
en: Suppliers
hr: Dobavljači

[ctx: CategoryName]
en: Time & Expenses
hr: Vrijeme i izdaci

[ctx: CategoryName]
en: Waiting
hr: Čekanje

en: Backend is busy
hr: Pozadinska program je zauzet

en: Source not loaded
hr: Izvor nije učitan

en: Source already loaded
hr: Izvor je već učitan

en: Authentication failed
hr: Neuspjela ovjera

en: Repository offline
hr: Repozitorij nije dostupan

note: Translators: This means that the EClient does not * support offline mode, or it's not set to by a user, * thus it is unavailable while user is not connected.
en: Offline unavailable
hr: Izvanmrežni način rada je nedostupan

en: Permission denied
hr: Pristup odbijen

en: Could not cancel
hr: Nemoguće prekidanje

en: Not supported
hr: Nije podržano

en: Unsupported authentication method
hr: Nepodržani način ovjere

en: TLS not available
hr: TLS je nedostupan

en: Search size limit exceeded
hr: Ograničenje veličine pretrage je prekoračeno

en: Search time limit exceeded
hr: Ograničenje vremena pretrage je prekoračeno

en: Query refused
hr: Upit odbijen

en: D-Bus error
hr: D-Bus greška

en: Other error
hr: Druga greška

en: Backend is not opened yet
hr: Pozadinski program još nije otvoren

en: Object is out of sync
hr: Objekt nije usklađen

en: Timeout was reached
hr: Vrijeme isteka dostignuto

en: Google server is busy, waiting to retry (%d:%02d minute) | Google server is busy, waiting to retry (%d:%02d minutes)
hr[0]: Google poslužitelj je zauzet, čekanje ponovnog pokušaja (%d:%02d minuta)
hr[1]: Google poslužitelj je zauzet, čekanje ponovnog pokušaja (%d:%02d minute)
hr[2]: Google poslužitelj je zauzet, čekanje ponovnog pokušaja (%d:%02d minuta)

en: Google server is busy, waiting to retry (%d second) | Google server is busy, waiting to retry (%d seconds)
hr[0]: Google poslužitelj je zauzet, čekanje ponovnog pokušaja (%d sekunda)
hr[1]: Google poslužitelj je zauzet, čekanje ponovnog pokušaja (%d sekunde)
hr[2]: Google poslužitelj je zauzet, čekanje ponovnog pokušaja (%d sekundi)

en: No JSON object returned by the server
hr: Poslužitelj nije vratio JSON objekt

en: Failed to call %s:
hr: Neuspjelo pozivanje %s:

en: Malformed, no message body set
hr: Oštećeno, tijelo poruke nije postavljeno

note: Translators: The first %s is a display name of the source, the second is its UID and the third is the name of the OAuth service.
en: Source “%s” (%s) is not valid for “%s” OAuth2 service
hr: Izvor “%s” (%s) nije valjan za “%s” OAuth2 uslugu

en: OAuth2 secret not found
hr: OAuth2 tajna nije pronađena

en: Received incorrect response from server “%s”.
hr: Primljen je neispravan odgovor s poslužitelja “%s”.

en: Failed to refresh access token. Sign to the server again, please.
hr: Neuspjelo osvježavanje tokena pristupa. Prijavite se ponovno na poslužitelj.

note: Translators: The first %s is a display name of the source, the second is its UID.
en: Source “%s” (%s) is not a valid OAuth2 source
hr: Izvor “%s” (%s) nije valjana OAuth2 usluga

en: The access token is expired and it failed to refresh it. Sign to the server again, please.
hr: Token pristupa je istekao i nije se uspio osvježiti. Prijavite se ponovno na poslužitelj.

en: Failed with HTTP error %d: %s
hr: Neuspjelo s HTTP greškom %d: %s

en: Failed to setup authentication
hr: Neuspjelo postavljanje ovjere

en: Too many redirects
hr: Previše preusmjeravanja

en: Source file is missing a [%s] group
hr: Izvorišnoj datoteci nedostaje [%s] grupa

en: Data source “%s” is not removable
hr: Izvor podataka “%s” nije uklonjiv

en: Data source “%s” is not writable
hr: Izvor podataka “%s” nije zapisiv

en: Unnamed
hr: Bezimeno

en: Credentials lookup is not supported
hr: Pretraživanje vjerodajnica nije podržano

en: Credentials store is not supported
hr: Spremanje vjerodajnica nije podržano

en: Credentials delete is not supported
hr: Brisanje vjerodajnica nije podržano

en: Password not found
hr: Lozinka nije pronađena

en: Signature script must be a local file
hr: Skripta potpisa mora biti lokalna datoteka

en: Source “%s” does not support proxy lookups
hr: Izvor “%s” ne podržava pretragu proxya

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 24-hour format. strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M:%S
hr: %a %d/%m/%Y %H:%M:%S

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 12-hour format, without seconds. strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format, without seconds.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M %p
hr: %a %d/%m/%Y %I:%M %p

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 12-hour format, without minutes or seconds.
en: %a %m/%d/%Y %I %p
hr: %a %d/%m/%Y %I %p

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format, * without minutes or seconds.
en: %m/%d/%Y %I %p
hr: %d.%m.%Y %I %p

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format, * without minutes or seconds.
en: %m/%d/%Y %H
hr: %d.%m.%Y %H

note: strptime format of a weekday and a date. This is the preferred date format for the locale.
en: %m/%d/%Y
hr: %d.%m.%Y

en: Notes
hr: Bilješke

en: Cannot determine destination URL without WebDAV extension
hr: Nemoguće određivanje odredišnog URL-a bez WebDAV proširenja

en: The server responded with an HTML page, which can mean there’s an error on the server or with the client request. The used URI was: %s
hr: Poslužitelj je odgovorio s HTML stranicom, što znači da je došlo do greške na poslužitelju ili zahtjevu klijenta. Korišteni URI je: %s

en: The server responded with an HTML page, which can mean there’s an error on the server or with the client request.
hr: Poslužitelj je odgovorio s HTML stranicom, što znači da je došlo do greške na poslužitelju ili zahtjevu klijenta.

note: Translators: The first '%s' is replaced with error prefix, as provided by the caller, which can be in a form: "Failed with something". The '%d' is replaced with actual HTTP status code. The second '%s' is replaced with a reason phrase of the error (user readable text). The last '%s' is replaced with
en: %s: HTTP error code %d (%s): %s
hr: %s: HTTP kôd greške %d (%s): %s

note: Translators: The '%d' is replaced with actual HTTP status code. The '%s' is replaced with a reason phrase of the error (user readable text). The last '%s' is replaced with detailed error text, as returned by the server.
en: Failed with HTTP error code %d (%s): %s
hr: Neuspjelo s HTTP kôdom greške %d (%s): %s

note: Translators: The first '%s' is replaced with error prefix, as provided by the caller, which can be in a form: "Failed with something". The '%d' is replaced with actual HTTP status code. The second '%s' is replaced with a reason phrase of the error (user readable text).
en: %s: HTTP error code %d (%s)
hr: %s: HTTP kôd greške %d (%s)

note: Translators: The '%d' is replaced with actual HTTP status code. The '%s' is replaced with a reason phrase of the error (user readable text).
en: Failed with HTTP error code %d (%s)
hr: Neuspjelo s HTTP kôdom greške %d (%s)

en: Failed to post data
hr: Neuspjela objava podataka

en: Failed to get input XML content
hr: Neuspjelo dobivanje ulaznog XML sadržaja

en: Failed to get properties
hr: Neuspjelo dobivanje svojstva

en: Failed to update properties
hr: Neuspjelo nadopuna svojstva

en: Failed to issue REPORT
hr: Neuspjelo REPORT izdavanje

en: Failed to create collection
hr: Neuspjelo stvaranje kolekcije

en: Failed to get XML request content
hr: Neuspjelo dobivanje sadržaja XML zahtjeva

en: Failed to create address book
hr: Neuspjelo stvaranje adresara

en: Failed to create calendar
hr: Neuspjelo stvaranje kalendara

en: Failed to read resource
hr: Neuspjelo čitanje izvora

en: Failed to put data
hr: Neuspjelo stavljanje podataka

en: Failed to put data to server, error code %d (%s)
hr: Neuspjelo stavljanje podataka u poslužitelja, kôd greške %d (%s)

en: Failed to delete resource
hr: Neuspjelo brisanja resursa

en: Failed to copy resource
hr: Neuspjelo kopiranje izvora

en: Failed to move resource
hr: Neuspjelo premještanje izvora

en: Failed to lock resource
hr: Neuspjelo zaključavanje izvora

en: Expected application/xml response, but none returned
hr: Očekivan je odgovor aplikacije/xml-a, ali odgovora nema

en: Expected application/xml response, but %s returned
hr: Očekivan je odgovor aplikacije/xml-a, ali %s je vraćeno

en: Failed to parse XML data
hr: Neuspjela obrada XML podataka

en: Failed to refresh lock
hr: Neuspjelo osvježavanje zaključavanja

en: Failed to unlock
hr: Neuspjelo otključavanje

en: Expected multistatus response, but %d returned (%s)
hr: Očekivan je odgovor više stanja, ali %d je vratio (%s)

en: XML data does not have root node
hr: XML podaci ne sadrže root čvor

en: XML data doesn't have required structure (%s)
hr: XML podaci nemaju potrebnu strukturu (%s)

en: Failed to get access control list
hr: Neuspjelo dobivanje popisa upravljanja pristupom

en: Cannot store protected nor inherited Access Control Entry.
hr: Nemoguće spremanje zaštićenog niti naslijeđenog unosa upravljanja pristupom.

en: Provided invalid principal kind for Access Control Entry.
hr: Pružena je nevaljana glavna vrsta za unos upravljanja pristupom.

en: Cannot store property-based Access Control Entry.
hr: Nemoguće spremanje na svojstvu temeljenog unosa upravljanja pristupom.

en: Access Control Entry can be only to Grant or Deny, but not None.
hr: Unos upravljanja pristupa se može samo Dopustiti ili Odbaciti, ne može biti ništa.

en: Access Control Entry can be only to Grant or Deny, but not both.
hr: Unos upravljanja pristupa se može samo Dopustiti ili Odbaciti, ne može biti oboje.

en: Access Control Entry privilege cannot be NULL.
hr: Ovlasti unosa kontrole pristupa ne mogu biti NULL.

en: Could not open the link.
hr: Nemoguće otvaranje poveznice.

en: Copy _Link Location
hr: Kopiraj _lokaciju poveznice

en: O_pen Link in Browser
hr: O_tvori poveznicu u pregledniku

note: To Translators: The text is concatenated to a form: "Ctrl-click to open a link http://www.example.com"
en: Ctrl-click to open a link
hr: Ctrl-klik za otvaranje poveznice

note: x509 certificate usage types
en: Digital Signature
hr: Digitalni potpis

en: Key Encipherment
hr: Šifriranje ključa

en: Certificate
hr: Vjerodajnica

en: Identity
hr: Identitet

en: Issuer
hr: Izdavatelj

en: Expires on
hr: Istječe

en: Subject
hr: Predmet

en: Common Name
hr: Zajedničko ime

en: Email
hr: E-pošta

en: Organization Unit
hr: Organizacijska jedinica

en: Country
hr: Zemlja

en: State
hr: Stanje

en: Locality
hr: Mjesto

en: Domain Component Name
hr: Naziv komponente domene

en: Alternative Emails
hr: Alternativna e-pošta

en: Details
hr: Pojedinosti

en: Not Before
hr: Ne prije

en: Not After
hr: Ne poslije

en: Usage
hr: Korištenje

en: Version
hr: Inačica

en: Serial Number
hr: Serijski broj

en: Key ID
hr: ID ključa

en: Signature Algorithm
hr: Algoritam potpisa

en: SHA-256 Fingerprint
hr: SHA-256 otisak

en: Public Key
hr: Javni ključ

en: Algorithm
hr: Algoritam

en: Credentials prompt was cancelled
hr: Upit vjerodajnice je otkazan

en: Source “%s” doesn’t support prompt for credentials
hr: Izvor “%s” ne podržava upit vjerodajnica

en: Failed to obtain access token from address “%s”: %s
hr: Neuspjelo dobivanje pristupnog tokena iz adrese “%s”: %s

en: Requesting access token, please wait…
hr: Zahtijevanje pristupnog tokena, pričekajte…

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Address Book authentication request".
en: %s Address Book authentication request
hr: %s adresar zahtijeva ovjeru

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Calendar authentication request".
en: %s Calendar authentication request
hr: %s kalendar zahtijeva ovjeru

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Memo List authentication request".
en: %s Memo List authentication request
hr: %s popis dopisa zahtijeva ovjeru

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Task List authentication request".
en: %s Task List authentication request
hr: %s popis zadataka zahtijeva ovjeru

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Mail authentication request".
en: %s Mail authentication request
hr: %s pošta zahtijeva ovjeru

note: generic account prompt Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google account authentication request".
en: %s account authentication request
hr: %s račun zahtijeva ovjeru

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your address book “%s”.
hr: Prijavite se u svoj %s račun i prihvatite uvjete kako bi mogli pristupiti svojem adresaru “%s”.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your calendar “%s”.
hr: Prijavite se u svoj %s račun i prihvatite uvjete kako bi mogli pristupiti svojem kalendaru “%s”.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your mail account “%s”.
hr: Prijavite se u svoj %s račun i prihvatite uvjete kako bi mogli pristupiti svojem računu pošte “%s”.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your mail transport “%s”.
hr: Prijavite se u svoj %s račun i prihvatite uvjete kako bi mogli pristupiti svojem prijenosu pošte “%s”.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your memo list “%s”.
hr: Prijavite se u svoj %s račun i prihvatite uvjete kako bi mogli pristupiti svojem popisu dopisa “%s”.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your task list “%s”.
hr: Prijavite se u svoj %s račun i prihvatite uvjete kako bi mogli pristupiti svojem popisu zadatka “%s”.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your account “%s”.
hr: Prijavite se u svoj %s račun i prihvatite uvjete kako bi mogli pristupiti svojem računu “%s”.

en: Failed to open browser: %s
hr: Neuspjelo otvaranje preglednika: %s

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: Click here to open the URL
hr: Kliknite ovdje za otvaranje URL-a

en: Open the above URL in a browser and go through the OAuth2 wizard there. Copy the resulting authorization code below to continue the authentication process.
hr: Otvorite gornji URL u pregledniku i prođite kroz OAuth2 čarobnjak. Kopirajte dobiveni kôd ovjere dolje za nastavak procesa ovjere.

en: _Authorization code:
hr: _Kôd ovjere:

en: C_ontinue
hr: N_astavi

en: Address book authentication request
hr: Adresar zahtijeva ovjeru

en: Calendar authentication request
hr: Kalendar zahtijeva ovjeru

en: Mail authentication request
hr: Pošta zahtijeva ovjeru

note: generic account prompt
en: Authentication request
hr: Potrebna je ovjera

en: Please enter the password for address book “%s”.
hr: Upišite lozinku za adresar “%s”.

en: Please enter the password for calendar “%s”.
hr: Upišite lozinku za kalendar “%s”.

en: Please enter the password for mail account “%s”.
hr: Upišite lozinku za račun pošte “%s”.

en: Please enter the password for mail transport “%s”.
hr: Upišite lozinku za prijenos pošte “%s”.

en: Please enter the password for memo list “%s”.
hr: Upišite lozinku za popis dopisa “%s”.

en: Please enter the password for task list “%s”.
hr: Upišite lozinku za popis zadatka “%s”.

en: Please enter the password for account “%s”.
hr: Upišite lozinku za račun “%s”.

note: Translators: This is part of a credential prompt, constructing for example: "Please enter the password for account “%s”.\n(host: hostname)"
en: 
    (host: %s)
hr: 
    (poslužitelj: %s)

en: _OK
hr: _U redu

en: _User Name:
hr: _Korisničko ime:

en: _Password:
hr: _Lozinka:

note: Remember password check
en: _Add this password to your keyring
hr: _Dodaj ovu lozinku svojem skupu ključeva

note: Translators: meaning as "Snooze, until event start time"
en: until start time
hr: do vremena pokretanja

en: Add custom time…
hr: Dodaj prilagođeno vrijeme…

en: Clear custom times
hr: Ukloni prilagođena vremena

[ctx: overdue]
en: now
hr: odmah

en: %d year | %d years
hr[0]: %d godina
hr[1]: %d godine
hr[2]: %d godina

[ctx: overdue]
en: overdue
hr: zakašnjelo

en: Failed to launch URI “%s”:
hr: Neuspjelo pokretanje URI-a “%s”:

en: No reminder is selected.
hr: Nema odabranih podsjetnika.

en: No details are available.
hr: Nema dostupnih pojedinosti.

en: Multiple reminders are selected.
hr: Odabrano je više podsjetnika.

en: Failed to dismiss reminder:
hr: Neuspjelo odbacivanje podsjetnika:

en: Failed to dismiss all:
hr: Neuspjelo odbacivanje svega:

en: Set a custom snooze time for
hr: Postavi prilagođeno vrijeme odgode za

[ctx: reminders-snooze]
note: Translators: this is part of: "Set a custom snooze time for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: da_ys
hr: da_na

[ctx: reminders-snooze]
note: Translators: this is part of: "Set a custom snooze time for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _hours
hr: _sata

[ctx: reminders-snooze]
note: Translators: this is part of: "Set a custom snooze time for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _minutes
hr: _minuta

en: _Add Snooze time
hr: _Dodaj vrijeme odgode

en: _Dismiss
hr: _Odbaci

en: Dismiss _All
hr: Odbaci _sve

en: _Snooze
hr: _Odgodi

en: Certificate trust...
hr: Pouzdane vjerodajnice...

en: _Reject
hr: _Odbaci

en: Accept _Temporarily
hr: Prihvati _privremeno

en: _Accept Permanently
hr: _Prihvati trajno

en: SSL/TLS certificate for “%s” is not trusted. Do you wish to accept it?
hr: SSL/TLS vjerodajnica za “%s” nije pouzdana. Želite li ju prihvatiti?

en: Reason:
hr: Razlog:

en: Detailed error:
hr: Pojedinosti greške:

en: The signing certificate authority is not known.
hr: Izdavatelj vjerodajnice potpisa nije poznat.

en: The certificate does not match the expected identity of the site that it was retrieved from.
hr: Vjerodajnica se ne podudara s očekivanim identitetom stranice s kojeg je primljena.

en: The certificate’s activation time is still in the future.
hr: Vrijeme aktivacije vjerodajnice još nije počelo.

en: The certificate has expired.
hr: [ISTEKLA]

en: The certificate has been revoked according to the connection’s certificate revocation list.
hr: Vjerodajnica je opozvana prema popisu opoziva vjerodajnice povezivanja.

en: The certificate’s algorithm is considered insecure.
hr: Algoritam vjerodajnice se smatra nesigurnim.

en: Supports
hr: Podrška

en: _User mail:
hr: _E-pošta korisnika:

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Contacts
hr: Kontakti

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Events
hr: Događaj

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Memos
hr: Dopisi

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Tasks
hr: Zadaci

en: Invalid URL
hr: Neispravan URL

en: Cancel
hr: Odustani

en: Searching server sources...
hr: Pretraživanje izvora poslužitelja...

en: Cannot find a corresponding account in the org.gnome.OnlineAccounts service from which to obtain a password for “%s”
hr: Nemoguć pronalazak odgovarajućeg računa u org.gnome.OnlineAccounts usluzi iz koje se dobiva lozinka za “%s”

en: Failed to get password from GOA:
hr: Neuspjelo dobivanje lozinke iz GMR:

note: TODO: more specific
en: Code: %u — Unexpected response from server
hr: Kôd: %u — Neočekivan odgovor s poslužitelja

note: TODO: more specific
en: Failed to parse autodiscover response XML
hr: Nemoguća obrada automatskog otkrivanja odgovora XML-a

note: TODO: more specific
en: Failed to find Autodiscover element
hr: Nemoguće je pronaći element automatskog otkrivanja

note: TODO: more specific
en: Failed to find Response element
hr: Nemoguće je pronaći element odgovora

note: TODO: more specific
en: Failed to find Account element
hr: Nemoguće je pronaći element računa

note: TODO: more specific
en: Failed to find ASUrl and OABUrl in autodiscover response
hr: Nemoguć pronalazak ASUrl i OABUrl u odgovoru automatskog otkrivanja

en: Cannot find a corresponding account in the org.gnome.OnlineAccounts service from which to obtain an access token for “%s”
hr: Nemoguć pronalazak odgovarajućeg računa u org.gnome.OnlineAccounts usluzi iz koje se dobiva pristupni token za “%s”

en: Failed to obtain an access token for “%s”:
hr: Neuspjelo dobivanje pristupnog tokena za “%s”:

en: Keep running after the last client is closed
hr: Nastavi pokretanje nakon što je posljednji klijent zatvoren

en: Wait running until at least one client is connected
hr: Čekaj s pokretanjem sve dok se bar jedan klijent ne poveže

en: Overrides compile-time backend per process option; use 1 to enable, 0 to disable, any other value is to use compile-time option
hr: Zaobilazi mogućnost vremena sastavljanja pozadinskog programa po procesu; koristi 1 za omogućavanje, 0 za onemogućavanje, bilo koja druga vrijednost će se koristit kao mogućnost vremena sastavljanja

en: Reminders
hr: Podsjetnici

en: Warning
hr: Upozorenje

en: _No
hr: _Ne

en: _Yes
hr: _Da

en: A calendar reminder is about to trigger. This reminder is configured to run the following program:
    
            %s
    
    Are you sure you want to run this program?
hr: Kalendarski podsjetnik će se pokrenuti. Ovaj podsjetnik podešen je za pokretanje sljedećeg programa:
    
            %s
    
    Sigurno želite pokrenuti ovaj program?

en: Do not ask me about this program again
hr: Ne pitaj me ponovno o ovome programu

en: Display Reminders window with _notifications
hr: Prikaži prozor podsjetnika sa _obavijestima

en: Keep reminder notification window always on _top
hr: Zadrži prozor obavijesti podsjetnika uvijek na _vrhu

en: Enable _desktop notifications
hr: Omogući _obavijesti radne površine

en: Enable _audio notifications
hr: Omogući _zvučne obavijesti

en: Display reminders for _completed tasks
hr: Prikaži podsjetnike za _završene zadatke

en: Display reminders for _past events
hr: Prikaži podsjetnike za _protekle događaje

en: Reminders Options:
hr: Mogućnosti podsjetnika:

en: You have %d reminder | You have %d reminders
hr[0]: Imate %d podsjetnik
hr[1]: Imate %d podsjetnika
hr[2]: Imate %d podsjetnika

en: Don’t migrate user data from previous versions of Evolution
hr: Ne prenosi korisničke podatke iz prijašnje inačice Evolutiona

en: Can not open file
hr: Nemoguće otvaranje datoteke

en: Failed to open client “%s”: %s
hr: Nemoguće otvaranje klijenta “%s”: %s

en: Unhandled error
hr: Neobrađena greška

en: Specify the output file instead of standard output
hr: Odredi izlaznu datoteku umjesto standardnog izlaza

en: OUTPUTFILE
hr: IZLAZNA DATOTEKA

en: List local address book folders
hr: Prikaži mapu lokalnog adresara

en: Show cards as vcard or csv file
hr: Prikaži kartice kao vcard ili csv datoteku

en: Command line arguments error, please use --help option to see the usage.
hr: Greška argumenata naredbenog retka, koristite --help mogućnost za više pojedinosti.

en: Only support csv or vcard format.
hr: Samo podržava csv ili vcard format.

en: Show only enabled sources
hr: Prikaži samo oomogućene izvore

en: Show source’s UID
hr: Prikaži UID izvora

en: Show source’s authentication information
hr: Prikaži informacije ovjere izvora

en: Write in machine readable format (one source per line, without localized property names and tab as separator)
hr: Zapiši u strojno čitljivom formatu (jedan izvor po retku, bez lokaliziranih naziva svojstava i tabulatora kao razdjelnika)

en: Limit only to sources with given extension name
hr: Ograniči samo na izvor zadan nazivom proširenja

en: yes
hr: da

en: no
hr: ne

en: Collection
hr: Kolekcija

en: Collection/GNOME Online Accounts
hr: Kolekcija/Gnome mrežni računi

en: Collection/Ubuntu Online Accounts
hr: Kolekcija/Ubuntu mrežni računi

en: Address Book
hr: Adresar

en: Calendar
hr: Kalendar

en: Memo List
hr: Popis dopisa

en: Task List
hr: Popis zadataka

en: Mail Account
hr: Račun pošte

en: Mail Transport
hr: Prijenos pošte

en: Mail Identity
hr: Identitet pošte

en: Mail Submission
hr: Slanje pošte

en: Mail Signature
hr: Potpis pošte

en: Parent UID: %s
hr: Nadređeni UID: %s

en: Enabled: %s
hr: Omogućeno: %s

en: Backend: %s
hr: Pozadinski program: %s

en: Calendar enabled: %s
hr: Kalendar je omogućen: %s

en: Contacts enabled: %s
hr: Kontakti su omogućeni: %s

en: Mail enabled: %s
hr: Pošta je omogućena: %s

en: MIME Type: %s
hr: MIME vrsta: %s

en: Auth Host: %s:%d
hr: Poslužitelj ovjere: %s:%d

en: Auth Host: %s
hr: Poslužitelj ovjere: %s

en: Auth User: %s
hr: Korisnik ovjere: %s

en: Auth Method: %s
hr: Način ovjere: %s

en: Auth Proxy UID: %s
hr: Proxy ovjere: %s

en: Failed to parse arguments: Unknown error
hr: Neuspjela obrada argumenata: Nepoznata greška

en: Failed to connect to source registry: %s
hr: Neuspjelo povezivanje s izvornim registrom: %s

en: No sources had been found
hr: Nema pronađenih izvora

en: Birthdays & Anniversaries
hr: Rođendani i Obljetnice

en: Contacts
hr: Kontakti

en: On LDAP Servers
hr: Na LDAP poslužiteljima

en: On This Computer
hr: Na ovom računalu

en: Personal
hr: Osobno

en: Default Proxy Settings
hr: Izvorne proxy postavke

en: Search Folders
hr: Mape pretrage

en: Weather
hr: Vrijeme

en: On The Web
hr: Na webu

en: WebDAV Notes
hr: WebDAV bilješke
