evolution-data-server 4.0 - en to nb translation catalogue (1343 entries)

en: Given URL “%s” doesn’t reference CardDAV address book
nb: Oppgitt URL «%s» refererer ikke til en CardDAV-adressebok

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: Server didn’t return object’s href
nb: Tjener returnerte ikke en objektets href

en: Server didn’t return object’s ETag
nb: Tjener returnerte ikke objektets ETag

en: Received object is not a valid vCard
nb: Mottatt objekt er ikke et gyldig vCard

en: Missing information about vCard URL, local cache is possibly incomplete or broken. Remove it, please.
nb: Mangler informasjon om vCard URL. Lokal buffer er muligvis ikke komplett eller ødelagt. Vennligst fjern den.

en: Object to save is not a valid vCard
nb: Objektet som skal lagres er ikke et gyldig vCard

en: Failed to remove file “%s”: %s
nb: Klarte ikke å fjerne fil «%s»: %s

en: Failed to make directory %s: %s
nb: Klarte ikke å opprette katalog %s: %s

en: Failed to create hardlink for resource “%s”: %s
nb: Klarte ikke å opprette hard lenke for ressurs «%s»: %s

en: No UID in the contact
nb: Ingen UID i kontakten

en: Conflicting UIDs found in added contacts
nb: UID'er som er i konflikt ble funnet i tillagte kontakter

en: Loading...
nb: Laster …

en: Searching...
nb: Søker …

en: Tried to modify contact “%s” with out of sync revision
nb: Prøvde å endre kontakt «%s» med revisjon som ikke er synkronisert

en: Contact “%s” not found
nb: Kontakt «%s» ble ikke funnet

en: Query “%s” not supported
nb: Spørring «%s» er ikke støttet

en: Invalid Query “%s”
nb: Ugyldig spørring «%s»

en: Requested to delete an unrelated cursor
nb: Forespørsel om å slette en ikke-relatert markør

en: Failed to rename old database from “%s” to “%s”: %s
nb: Kunne ikke endre navn på gammel database fra «%s» til «%s»: %s

en: Failed to create contact from returned server data
nb: Klarte ikke å lage kontakt fra returnerte tjenerdata

en: Server returned contact without UID
nb: Tjener returnerte kontakt uten UID

note: System Group: My Contacts
en: Personal
nb: Personlig

note: System Group: Friends
en: Friends
nb: Venner

note: System Group: Family
en: Family
nb: Familie

note: System Group: Coworkers
en: Coworkers
nb: Kolleger

note: Translators: An error message shown to a user when trying to do an * operation on the LDAP address book which is not connected to the server
en: Not connected
nb: Ikke tilkoblet

en: Failed to bind using either v3 or v2 binds
nb: Klarte ikke å koble til med hverken v3 eller v2 binding

en: Reconnecting to LDAP server...
nb: Kobler til LDAP-tjener på nytt …

en: Invalid DN syntax
nb: Ugyldig DN-syntaks

en: LDAP error 0x%x (%s)
nb: LDAP-feil 0x%x (%s)

en: %s: NULL returned from ldap_first_entry
nb: %s: NULL returnert fra ldap_first_entry

en: %s: Unhandled result type %d returned
nb: %s: Uhåndtert resultat type %d returnert

en: %s: Unhandled search result type %d returned
nb: %s: Ikke håndtert søkeresultat av type %d ble returnert

en: LDAP contact lists cannot be empty.
nb: LDAP-kontaktlister kan ikke være tomme.

en: Contact lists in LDAP address books require each member to be from the same LDAP address book, but one member could not be recognized. | Contact lists in LDAP address books require each member to be from the same LDAP address book, but %d members could not be recognized.
nb[0]: Kontaktlister i en LDAP-adressebok krever at alle medlemmer er fra samme LDAP-adressebok, men ett medlem ble ikke gjenkjent.
nb[1]: Kontaktlister i LDAP-adressebøker krever at alle medlemmer er fra samme LDAP-adressebok, men %d medlemmer ble ikke gjenkjent.

en: Receiving LDAP search results...
nb: Mottar søkeresultater fra LDAP-tjener …

en: Error performing search
nb: Feil ved utføring av søk

en: Downloading contacts (%d)...
nb: Laster ned kontakter (%d) …

en: Refreshing…
nb: Oppdaterer …

en: The backend does not support bulk additions
nb: Motor støtter ikke å legge til flere oppføringer samtidig

en: Adding contact to LDAP server...
nb: Legger til kontakt på LDAP-tjener …

en: The backend does not support bulk modifications
nb: Motor støtter ikke å legge til flere oppføringer samtidig

en: Modifying contact from LDAP server...
nb: Endrer kontakt fra LDAP-tjener …

en: Removing contact from LDAP server...
nb: Fjerner kontakt fra LDAP-tjener …

en: Failed to get the DN for user “%s”
nb: Klarte ikke å hente DN for bruker «%s»

en: No such book
nb: Boken eksisterer ikke

en: Contact not found
nb: Kontakten ble ikke funnet

en: Contact ID already exists
nb: Kontakt-ID eksisterer allerede

en: No such source
nb: Kilden eksisterer ikke

en: No space
nb: Ingen plass

note: Dummy row as EContactField starts from 1
en: Unique ID
nb: Unik ID

note: FILE_AS is not really a structured field - we use a getter/setter * so we can generate its value if necessary in the getter Translators: This is an EContact field description, in this case it's a * preferred user's description (or display name) of the contact. Note 'File' is a verb here.
en: File Under
nb: Arkiver under

note: URI of the book to which the contact belongs to
en: Book UID
nb: UID for bok

note: Name fields FN isn't really a structured field - we use a getter/setter * so we can set the N property (since evo 1.4 works fine with * vcards that don't even have a N attribute.  *sigh*)
en: Full Name
nb: Fullt navn

en: Given Name
nb: Gitt navn

en: Family Name
nb: Etternavn

en: Nickname
nb: Kallenavn

note: Email fields
en: Email 1
nb: E-post 1

en: Email 2
nb: E-post 2

en: Email 3
nb: E-post 3

en: Email 4
nb: E-post 4

en: Mailer
nb: Postprogram

note: Address Labels
en: Home Address Label
nb: Etikett for hjemmeadresse

en: Work Address Label
nb: Etikett for jobbadresse

en: Other Address Label
nb: Etikett for annen adresse

note: Phone fields
en: Assistant Phone
nb: Assistents telefon

en: Business Phone
nb: Arbeidstelefon

en: Business Phone 2
nb: Arbeidstelefon 2

en: Business Fax
nb: Faks på arbeid

en: Callback Phone
nb: Telefon for tilbakeringing

en: Car Phone
nb: Biltelefon

en: Company Phone
nb: Firmatelefon

en: Home Phone
nb: Hjemmetelefon

en: Home Phone 2
nb: Hjemmetelefon 2

en: Home Fax
nb: Faks hjemme

en: Mobile Phone
nb: Mobiltelefon

en: Other Phone
nb: Annen telefon

en: Other Fax
nb: Annen faks

en: Pager
nb: Personsøker

en: Primary Phone
nb: Primær telefon

en: Telex
nb: Teleks

note: Organizational fields
en: Organization
nb: Organisasjon

en: Organizational Unit
nb: Organisasjonsenhet

en: Office
nb: Kontor

en: Title
nb: Tittel

en: Role
nb: Rolle

en: Manager
nb: Leder

en: Assistant
nb: Assistent

note: Web fields
en: Homepage URL
nb: URL til hjemmeside

en: Weblog URL
nb: URL til weblog

note: Contact categories
en: Categories
nb: Kategorier

note: Collaboration fields
en: Calendar URI
nb: Kalender URI

en: Free/Busy URL
nb: Ledig/opptatt URL

en: ICS Calendar
nb: ICS-kalender

en: Video Conferencing URL
nb: Videokonferanse-URL

note: Misc fields
en: Spouse’s Name
nb: Ektefelles navn

en: Note
nb: Kommentar

note: Instant messaging fields
en: AIM Home Screen Name 1
nb: AIM-skjermnavn 1 hjemme

en: AIM Home Screen Name 2
nb: AIM-skjermnavn 2 hjemme

en: AIM Home Screen Name 3
nb: AIM-skjermnavn 3 hjemme

en: AIM Work Screen Name 1
nb: AIM-skjermnavn 1 arbeid

en: AIM Work Screen Name 2
nb: AIM-skjermnavn 2 arbeid

en: AIM Work Screen Name 3
nb: AIM-skjermnavn 3 arbeid

en: GroupWise Home Screen Name 1
nb: GroupWise skjermnavn 1 hjemme

en: GroupWise Home Screen Name 2
nb: GroupWise skjermnavn 2 hjemme

en: GroupWise Home Screen Name 3
nb: GroupWise skjermnavn 3 hjemme

en: GroupWise Work Screen Name 1
nb: GroupWise-skjermnavn 1 arbeid

en: GroupWise Work Screen Name 2
nb: GroupWise-skjermnavn 2 arbeid

en: GroupWise Work Screen Name 3
nb: GroupWise-skjermnavn 3 arbeid

en: Jabber Home ID 1
nb: Jabber-ID 1 hjemme

en: Jabber Home ID 2
nb: Jabber-ID 2 hjemme

en: Jabber Home ID 3
nb: Jabber-ID 3 hjemme

en: Jabber Work ID 1
nb: Jabber-ID 1 arbeid

en: Jabber Work ID 2
nb: Jabber-ID 2 arbeid

en: Jabber Work ID 3
nb: Jabber-ID 3 arbeid

en: Yahoo! Home Screen Name 1
nb: Skjermnavn 1 for Yahoo!, hjemme

en: Yahoo! Home Screen Name 2
nb: Skjermnavn 2 for Yahoo!, hjemme

en: Yahoo! Home Screen Name 3
nb: Skjermnavn 3 for Yahoo!, hjemme

en: Yahoo! Work Screen Name 1
nb: Skjermnavn 1 for Yahoo!, arbeid

en: Yahoo! Work Screen Name 2
nb: Skjermnavn 2 for Yahoo!, arbeid

en: Yahoo! Work Screen Name 3
nb: Skjermnavn 3 for Yahoo!, arbeid

en: MSN Home Screen Name 1
nb: Skjermnavn 1 for MSN, hjemme

en: MSN Home Screen Name 2
nb: Skjermnavn 2 for MSN, hjemme

en: MSN Home Screen Name 3
nb: Skjermnavn 3 for MSN, hjemme

en: MSN Work Screen Name 1
nb: Skjermnavn 1 for MSN, arbeid

en: MSN Work Screen Name 2
nb: Skjermnavn 2 for MSN, arbeid

en: MSN Work Screen Name 3
nb: Skjermnavn 3 for MSN, arbeid

en: ICQ Home ID 1
nb: ICQ-ID 1 hjemme

en: ICQ Home ID 2
nb: ICQ-ID 2 hjemme

en: ICQ Home ID 3
nb: ICQ-ID 3 hjemme

en: ICQ Work ID 1
nb: ICQ-ID 1 arbeid

en: ICQ Work ID 2
nb: ICQ-ID 2 arbeid

en: ICQ Work ID 3
nb: ICQ-ID 3 arbeid

note: Last modified time
en: Last Revision
nb: Siste versjon

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a * virtual field, which returns either name of the contact or the organization * name, recognized by multiple other fields, where the first filled is used.
en: Name or Org
nb: Navn eller organisasjon

note: Address fields
en: Address List
nb: Adresseliste

en: Home Address
nb: Hjemmeadresse

en: Work Address
nb: Jobbadresse

en: Other Address
nb: Annen adresse

note: Contact categories
en: Category List
nb: Kategoriliste

note: Photo/Logo
en: Photo
nb: Fotografi

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a name * of the contact, as specified in http://tools.ietf.org/html/rfc6350#section-6.2.2
en: Name
nb: Navn

en: Email List
nb: E-postliste

note: Instant messaging fields
en: AIM Screen Name List
nb: Liste over skjermnavn for AIM

en: GroupWise ID List
nb: GroupWise ID-liste

en: Jabber ID List
nb: Liste med Jabber-IDer

en: Yahoo! Screen Name List
nb: Liste med skjermnavn for Yahoo!

en: MSN Screen Name List
nb: Liste med skjermnavn for MSN

en: ICQ ID List
nb: Liste med ICQ-IDer

en: Wants HTML Mail
nb: Vil ha meldinger som HTML

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a * field describing whether it's a Contact list (list of email addresses) or a * regular contact for one person/organization/...
en: List
nb: Liste

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a flag * used to determine whether when sending to Contact lists the addresses should be * shown or not to other recipients - basically whether to use BCC field or CC * message header when sending messages to this Contact list.
en: List Shows Addresses
nb: Listen viser adresser

en: Birth Date
nb: Fødselsdato

en: Anniversary
nb: Jubileum

note: Security fields
en: X.509 Certificate
nb: X.509-sertifikat

en: PGP Certificate
nb: PGP-sertifikat

en: Gadu-Gadu Home ID 1
nb: Gadu-Gadu-ID 1 hjemme

en: Gadu-Gadu Home ID 2
nb: Gadu-Gadu-ID 2 hjemme

en: Gadu-Gadu Home ID 3
nb: Gadu-Gadu-ID 3 hjemme

en: Gadu-Gadu Work ID 1
nb: Gadu-Gadu-ID 1 arbeid

en: Gadu-Gadu Work ID 2
nb: Gadu-Gadu-ID 2 arbeid

en: Gadu-Gadu Work ID 3
nb: Gadu-Gadu-ID 3 arbeid

en: Gadu-Gadu ID List
nb: Gadu-Gadu ID-liste

note: Geo information
en: Geographic Information
nb: Geografisk informasjon

en: Telephone
nb: Telefon

en: Skype Home Name 1
nb: Skype-navn hjemme 1

en: Skype Home Name 2
nb: Skype-navn hjemme 2

en: Skype Home Name 3
nb: Skype-navn hjemme 3

en: Skype Work Name 1
nb: Skype-navn arbeid 1

en: Skype Work Name 2
nb: Skype-navn arbeid 2

en: Skype Work Name 3
nb: Skype-navn arbeid 3

en: Skype Name List
nb: Liste med Skype-navn

en: SIP address
nb: SIP-adresse

en: Google Talk Home Name 1
nb: Google Talk hjemme 1

en: Google Talk Home Name 2
nb: Google Talk hjemme 2

en: Google Talk Home Name 3
nb: Google Talk hjemme 3

en: Google Talk Work Name 1
nb: Google Talk arbeid 1

en: Google Talk Work Name 2
nb: Google Talk arbeid 2

en: Google Talk Work Name 3
nb: Google Talk arbeid 3

en: Google Talk Name List
nb: Liste med Google Talk navn

en: Twitter Name List
nb: Liste med Twitter-navn

en: Unnamed List
nb: Liste uten navn

en: The library was built without phone number support.
nb: Biblioteket ble bygget uten støtte for telefonnumre.

en: The phone number parser reported a yet unknown error code.
nb: Telefonnummertolkeren rapporterte en feilkode som ikke er kjent ennå.

en: Not a phone number
nb: Ikke et telefonnummer

en: Invalid country calling code
nb: Ugyldig landskode

en: Remaining text after the country calling code is too short for a phone number
nb: Gjenværende tekst etter landskode er for kort til å være et telefonnummer

en: Text is too short for a phone number
nb: Teksten er for kort til å være et telefonnummer

en: Text is too long for a phone number
nb: Teksten er for lang til å være et telefonnummer

en: Unknown book property “%s”
nb: Ukjent egenskap «%s» for bok

en: Cannot change value of book property “%s”
nb: Kan ikke endre verdi for bokegenskap «%s»

en: Unable to connect to “%s”:
nb: Kunne ikke koble til «%s»:

en: Client disappeared
nb: Klienten forsvant

en: Addressbook backend does not support cursors
nb: Adressebokmotor støtter ikke markører

en: Error introspecting unknown summary field “%s”
nb: Feil ved inspeksjon av ukjent sammendragsfelt «%s»

en: Error parsing regular expression
nb: Feil ved tolking av regulært uttrykk

en: Insufficient memory
nb: Ikke nok minne

en: Invalid contact field “%d” specified in summary
nb: Ugyldig kontaktfelt «%d» oppgitt i sammendraget

en: Contact field “%s” of type “%s” specified in summary, but only boolean, string and string list field types are supported
nb: Kontaktfelt «%s» av type «%s» oppgitt i sammendrag, men støtter kun felttypene bolsk streng og strengliste

en: Full search_contacts are not stored in cache. vcards cannot be returned.
nb: Hele search_contacts lagres ikke i buffer. vcard kan ikke returneres.

en: Query contained unsupported elements
nb: Spørringen innehold elementer som ikke støttes

en: Invalid Query
nb: Ugyldig spørring

en: Full search_contacts are not stored in cache. Hence only summary query is supported.
nb: Hele search_contacts er ikke lagret i buffer. Støtter kun spørring på sammendrag.

en: Invalid query
nb: Ugyldig spørring

en: Full vcards are not stored in cache. Hence only summary query is supported.
nb: Hele vcard lagres ikke i buffer. Støtter kun spørring på sammendrag.

en: Unable to remove the db file: errno %d
nb: Klarte ikke å fjerne databasefil: errno %d

en: Only summary queries are supported by EbSdbCursor
nb: EbSdbCursor støtter kun spørringer på sammendrag

en: At least one sort field must be specified to use an EbSdbCursor
nb: Minst ett sorteringsfelt må spesifiseres for å bruke en EbSdbCursor

en: Cannot sort by a field that is not in the summary
nb: Kan ikke sortere på et felt som ikke er i sammendraget

en: Cannot sort by a field which may have multiple values
nb: Kan ikke sortere på et felt som kan ha flere verdier

en: Tried to step a cursor in reverse, but cursor is already at the beginning of the contact list
nb: Prøvde å flytte en markør bakover, men markøren var allerede ved starten av kontaktlisten

en: Tried to step a cursor forwards, but cursor is already at the end of the contact list
nb: Prøvde å flytte en markør fremover, men markøren er allerede ved slutten av kontaktlisten

en: Unsupported contact field “%d” specified in summary
nb: Ikke støttet kontaktfelt «%d» oppgitt i sammendraget

en: Invalid query: %s
nb: Ugyldig spørring: %s

en: Invalid query for a book cursor
nb: Ugyldig spørring for bokmarkør

en: Can’t open database %s: %s
nb: Kan ikke åpne database %s: %s

en: Object “%s” not found
nb: Objekt «%s» ble ikke funnet

en: Object with extra “%s” not found
nb: Objekt med ekstra «%s» ble ikke funnet

en: At least one sort field must be specified to use a cursor
nb: Minst ett sorteringsfelt må spesifiseres for å bruke en markør

en: Cannot sort by a field that is not a string type
nb: Kan ikke sortere på et felt som ikke er av type streng

en: Preloaded object for UID “%s” is invalid
nb: Forhåndslastet objekt for UID «%s» er ugyldig

en: Received object for UID “%s” is invalid
nb: Mottatt objekt for UID «%s» er ugyldig

en: Failed to create cache “%s”:
nb: Kunne ikke opprette underprosess «%s»:

en: Cannot upgrade contacts database from a legacy database with more than one addressbook. Delete one of the entries in the “folders” table first.
nb: Kan ikke oppgradere kontaktdatabasen fra en gammel database med mer enn en adressebok. Slett en av oppføringene i «folders» tabellen først.

en: Invalid query for EbSqlCursor
nb: Ugyldig spørring for EbSqlCursor

en: At least one sort field must be specified to use an EbSqlCursor
nb: Minst ett sorteringsfelt må oppgis for å bruke en EbSqlCursor

en: Invalid query:
nb: Ugyldig spørring:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot open book:
nb: Kan ikke åpne bok:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot refresh address book:
nb: Kan ikke oppdatere adressebok:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot get contact:
nb: Kan ikke hente kontakt:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot get contact list:
nb: Kan ikke hente kontaktliste:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot get contact list uids:
nb: Kan ikke hente UIDer for kontaktliste:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot add contact:
nb: Kan ikke legge til kontakt:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot modify contacts:
nb: Kan ikke endre kontakter:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot remove contacts:
nb: Kan ikke fjerne kontakter:

en: Cursor does not support setting the search expression
nb: Markør støtter ikke å sette søkeuttrykket

en: Cursor does not support step
nb: Markør støtter ikke steg

en: Cursor does not support alphabetic indexes
nb: Markør støtter ikke alfabetiske indekser

en: Unrecognized cursor origin
nb: Ukjent opprinnelse for markør

en: Out of sync revision while moving cursor
nb: Revisjon ute av synk ved flytting av markør

en: Alphabetic index was set for incorrect locale
nb: Alfabetisk indeks ble satt for ugyldig locale

en: Given URL “%s” doesn’t reference CalDAV calendar
nb: Oppgitt URL «%s» har ingen referanse til en CalDAV-kalender

en: Missing information about component URL, local cache is possibly incomplete or broken. Remove it, please.
nb: Magneler informasjon om komponent-URL, lokal buffer er kanskje ikke komplett, eller ødelagt. Vennligst fjern den.

en: Failed to parse response data
nb: Klarte ikke å tolke svardata

en: Birthday
nb: Fødselsdag

en: Birthday: %s
nb: Fødselsdag: %s

en: Anniversary: %s
nb: Jubileum: %s

en: Cannot get URI
nb: Kan ikke hente URI

en: Cannot save calendar data: Malformed URI.
nb: Kan ikke lagre kalenderdata: Feil i URI.

en: Cannot save calendar data
nb: Kan ikke lagre kalenderdata

en: Cannot parse ISC file “%s”
nb: Kan ikke lese ISC-fil «%s»

en: File “%s” is not a VCALENDAR component
nb: Fil «%s» er ikke en VCALENDAR-komponent

note: FIXME This should be doable once all the recurid stuff is done
en: Unsupported method
nb: Ikke støttet metode

en: URI not set
nb: URI er ikke satt

en: Malformed URI “%s”: %s
nb: Feilutformet URI «%s»: %s

en: Bad file format.
nb: Ugyldig filformat.

en: Not a calendar.
nb: Ikke en kalender.

en: Could not retrieve weather data
nb: Kunne ikke hente værdata

en: Weather: Fog
nb: Vær: Tåke

en: Weather: Cloudy Night
nb: Vær: Overskyet natt

en: Weather: Cloudy
nb: Vær: Overskyet

en: Weather: Overcast
nb: Vær: Overskyet

en: Weather: Showers
nb: Vær: Regnbyger

en: Weather: Snow
nb: Vær: Snø

en: Weather: Clear Night
nb: Vær: Klar natt

en: Weather: Sunny
nb: Vær: Solskinn

en: Weather: Thunderstorms
nb: Vær: Tordenvær

en: Forecast
nb: Værmelding

en: Could not create cache file
nb: Kunne ikke opprette bufferfil

en: Could not create cache file:
nb: Kunne ikke opprette bufferfil:

en: New note
nb: Nytt notat

en: No such calendar
nb: Ingen slik kalender

en: Object not found
nb: Objektet ble ikke funnet

en: Invalid object
nb: Ugyldig objekt

en: Unknown user
nb: Ukjent bruker

en: Object ID already exists
nb: Objekt-ID eksisterer allerede

en: Invalid range
nb: Ugyldig område

en: Unknown calendar property “%s”
nb: Ukjent kalenderegenskap «%s»

en: Cannot change value of calendar property “%s”
nb: Kan ikke lage endre verdi for kalenderegenskap «%s»

en: Untitled appointment
nb: Avtale uten navn

en: 1st
nb: 1

en: 2nd
nb: 2

en: 3rd
nb: 3

en: 4th
nb: 4

en: 5th
nb: 5

en: 6th
nb: 6

en: 7th
nb: 7

en: 8th
nb: 8

en: 9th
nb: 9

en: 10th
nb: 10

en: 11th
nb: 11

en: 12th
nb: 12

en: 13th
nb: 13

en: 14th
nb: 14

en: 15th
nb: 15

en: 16th
nb: 16

en: 17th
nb: 17

en: 18th
nb: 18

en: 19th
nb: 19

en: 20th
nb: 20

en: 21st
nb: 21

en: 22nd
nb: 22

en: 23rd
nb: 23

en: 24th
nb: 24

en: 25th
nb: 25

en: 26th
nb: 26

en: 27th
nb: 27

en: 28th
nb: 28

en: 29th
nb: 29

en: 30th
nb: 30

en: 31st
nb: 31

en: every day forever | every %d days forever
nb[0]: hver dag for alltid
nb[1]: hver %d dager for alltid

en: Every day forever | Every %d days forever
nb[0]: Hver dag for alltid
nb[1]: Hver %d dager for alltid

en: every day | every %d days
nb[0]: hver dag
nb[1]: hver %d dager

en: Every day | Every %d days
nb[0]: Hver dag
nb[1]: Hver %d dager

en: every week | every %d weeks
nb[0]: hver uke
nb[1]: hver %d uker

en: Every week | Every %d weeks
nb[0]: Hver uke
nb[1]: Hver %d uker

[ctx: recur-description]
en: on Sunday
nb: på søndag

[ctx: recur-description]
en: , Sunday
nb: , søndag

[ctx: recur-description]
en:  and Sunday
nb:  og søndag

[ctx: recur-description]
en: on Monday
nb: på mandag

[ctx: recur-description]
en: , Monday
nb: , mandag

[ctx: recur-description]
en:  and Monday
nb:  og mandag

[ctx: recur-description]
en: on Tuesday
nb: på tirsdag

[ctx: recur-description]
en: , Tuesday
nb: , tirsdag

[ctx: recur-description]
en:  and Tuesday
nb:  og tirsdag

[ctx: recur-description]
en: on Wednesday
nb: på onsdag

[ctx: recur-description]
en: , Wednesday
nb: , onsdag

[ctx: recur-description]
en:  and Wednesday
nb:  og onsdag

[ctx: recur-description]
en: on Thursday
nb: på torsdag

[ctx: recur-description]
en: , Thursday
nb: , torsdag

[ctx: recur-description]
en:  and Thursday
nb: og torsdag

[ctx: recur-description]
en: on Friday
nb: på fredag

[ctx: recur-description]
en: , Friday
nb: , fredag

[ctx: recur-description]
en:  and Friday
nb:  og fredag

[ctx: recur-description]
en: on Saturday
nb: på lørdag

[ctx: recur-description]
en: , Saturday
nb: , lørdag

[ctx: recur-description]
en:  and Saturday
nb:  og lørdag

en: every month | every %d months
nb[0]: hver måned
nb[1]: hver %d måneder

en: Every month | Every %d months
nb[0]: Hver måned
nb[1]: Hver %d måneder

[ctx: recur-description]
en: on the last Sunday
nb: på siste søndag

[ctx: recur-description]
en: on the last Monday
nb: på siste mandag

[ctx: recur-description]
en: on the last Tuesday
nb: på siste tirsdag

[ctx: recur-description]
en: on the last Wednesday
nb: på siste onsdag

[ctx: recur-description]
en: on the last Thursday
nb: på siste torsdag

[ctx: recur-description]
en: on the last Friday
nb: på siste fredag

[ctx: recur-description]
en: on the last Saturday
nb: på siste lørdag

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 1st day
nb: på første dag

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 2nd day
nb: på andre dag

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 3rd day
nb: på tredje dag

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 4th day
nb: på fjerde dag

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 5th day
nb: på femte dag

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 6th day
nb: på sjette dag

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 7th day
nb: på sjuende dag

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 8th day
nb: på åttende dag

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 9th day
nb: på niende dag

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 10th day
nb: på tiende dag

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 11th day
nb: på ellevte dag

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 12th day
nb: på tolvte dag

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 13th day
nb: på trettende dag

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 14th day
nb: på fjortende dag

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 15th day
nb: på femtende dag

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 16th day
nb: på sekstende dag

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 17th day
nb: på søttende dag

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 18th day
nb: på attende dag

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 19th day
nb: på nittende dag

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 20th day
nb: på tjuende dag

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 21st day
nb: på tjueførste dag

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 22nd day
nb: på tjueandre dag

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 23rd day
nb: på tjuetredje dag

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 24th day
nb: på tjuefjerde dag

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 25th day
nb: på tjuefemte dag

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 26th day
nb: på tjuesjette dag

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 27th day
nb: på tjuesjuende dag

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 28th day
nb: på tjueåttende dag

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 29th day
nb: på tjueniende dag

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 30th day
nb: på trettiende dag

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 31st day
nb: på trettiførste dag

[ctx: recur-description]
en: on the first Monday
nb: på første mandag

[ctx: recur-description]
en: on the second Monday
nb: på andre mandag

[ctx: recur-description]
en: on the third Monday
nb: på tredje mandag

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Monday
nb: på fjerde mandag

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Monday
nb: på femte mandag

[ctx: recur-description]
en: on the first Tuesday
nb: på første tirsdag

[ctx: recur-description]
en: on the second Tuesday
nb: på andre tirsdag

[ctx: recur-description]
en: on the third Tuesday
nb: på tredje tirsdag

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Tuesday
nb: på fjerde tirsdag

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Tuesday
nb: på femte tirsdag

[ctx: recur-description]
en: on the first Wednesday
nb: på første onsdag

[ctx: recur-description]
en: on the second Wednesday
nb: på andre onsdag

[ctx: recur-description]
en: on the third Wednesday
nb: på tredje onsdag

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Wednesday
nb: på fjerde onsdag

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Wednesday
nb: på femte onsdag

[ctx: recur-description]
en: on the first Thursday
nb: på første torsdag

[ctx: recur-description]
en: on the second Thursday
nb: på andre torsdag

[ctx: recur-description]
en: on the third Thursday
nb: på tredje torsdag

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Thursday
nb: på fjerde torsdag

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Thursday
nb: på femte torsdag

[ctx: recur-description]
en: on the first Friday
nb: på første fredag

[ctx: recur-description]
en: on the second Friday
nb: på andre fredag

[ctx: recur-description]
en: on the third Friday
nb: på tredje fredag

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Friday
nb: på fjerde fredag

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Friday
nb: på femte fredag

[ctx: recur-description]
en: on the first Saturday
nb: på første lørdag

[ctx: recur-description]
en: on the second Saturday
nb: på andre lørdag

[ctx: recur-description]
en: on the third Saturday
nb: på tredje lørdag

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Saturday
nb: på fjerde lørdag

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Saturday
nb: på femte lørdag

[ctx: recur-description]
en: on the first Sunday
nb: på første søndag

[ctx: recur-description]
en: on the second Sunday
nb: på andre søndag

[ctx: recur-description]
en: on the third Sunday
nb: på tredje søndag

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Sunday
nb: på fjerde søndag

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Sunday
nb: på femte søndag

en: every year forever | every %d years forever
nb[0]: hvert år for alltid
nb[1]: hvert %d år for alltid

en: Every year forever | Every %d years forever
nb[0]: Hvert år for alltid
nb[1]: Hvert %d år for alltid

en: every year | every %d years
nb[0]: hvert år
nb[1]: hvert %d år

en: Every year | Every %d years
nb[0]: Hvert år
nb[1]: Hvert %d år

note: Translators: This is one of the last possible parts of a recurrence description. The text is appended at the end of the complete recurrence description, making it for example: "Every 3 days for 10 occurrences"
en: for one occurrence | for %d occurrences
nb[0]: for en gjentakelse
nb[1]: for %d gjentakelser

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is one of the last possible parts of a recurrence description. The '%s' is replaced with actual date, thus it can create something like "until Mon 15.1.2018". The text is appended at the end of the complete recurrence description, making it for example: "Every 3 days until Mon 15.1
en: until %s
nb: inntil %s

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is one of the last possible parts of a recurrence description. The text is appended at the end of the complete recurrence description, making it for example: "Every 2 months on Tuesday, Thursday and Friday forever"
en: forever
nb: for alltid

note: Translators: This text is appended at the end of complete recur description using "%s%s" in context "recur-description"
en: , with one exception | , with %d exceptions
nb[0]: , med ett unntak
nb[1]: , med %d unntak

[ctx: recur-description]
en: The meeting recurs
nb: Møtet gjentas

[ctx: recur-description]
en: The appointment recurs
nb: Avtalen gjentas

[ctx: recur-description]
en: The task recurs
nb: Oppgaven gjentas

[ctx: recur-description]
note: if (i_cal_component_isa (comp) == I_CAL_VJOURNAL_COMPONENT)
en: The memo recurs
nb: Notatet gjentas

[ctx: Priority]
en: High
nb: Høy

[ctx: Priority]
en: Low
nb: Lav

[ctx: Priority]
note: An empty string is the same as 'None'.
en: Undefined
nb: Udefinert

en: %d week | %d weeks
nb[0]: %d uke
nb[1]: %d uker

en: %d day | %d days
nb[0]: %d dag
nb[1]: %d dager

en: %d hour | %d hours
nb[0]: %d time
nb[1]: %d timer

en: %d minute | %d minutes
nb[0]: %d minutt
nb[1]: %d minutter

note: Translators: here, "second" is the time division (like "minute"), not the ordinal number (like "third")
en: %d second | %d seconds
nb[0]: %d sekund
nb[1]: %d sekunder

en: No Summary
nb: Ingen sammendrag

en: “%s” expects one argument
nb: «%s» forventer ett argument

en: “%s” expects the first argument to be a string
nb: «%s» forventer at første argument er en streng

en: “%s” expects two or three arguments
nb: «%s» forventer to eller tre argumenter

en: “%s” expects the first argument to be a time_t
nb: «%s» forventer at første argument er av type time_t

en: “%s” expects the second argument to be a time_t
nb: «%s» forventer at andre argument er av type time_t

en: “%s” expects the third argument to be a string
nb: «%s» forventer at tredje argument er en streng

en: “%s” expects none or two arguments
nb: «%s» forventer ingen eller to argumenter

en: “%s” expects two arguments
nb: «%s» forventer to argumenter

en: “%s” expects no arguments
nb: «%s» forventer ingen argumenter

en: “%s” expects the second argument to be a string
nb: «%s» forventer at andre argument er en streng

en: “%s” expects the first argument to be either “any”, “summary”, or “description”, or “location”, or “attendee”, or “organizer”, or “classification”
nb: «%s» forventer at første argument er en av «any», «summary», «description», «location», «attendee», «organizer» eller «classification»

en: “%s” expects at least one argument
nb: «%s» forventer minst ett argument

en: “%s” expects all arguments to be strings or one and only one argument to be a boolean false (#f)
nb: «%s» forventer at alle argumenter er strenger eller ett, og kun ett, argument er den bolske verdien falsk (#f)

en: “%s” expects the first argument to be an ISO 8601 date/time string
nb: «%s» forventer at første argument er en dato/tid-streng i ISO 8601 format

en: “%s” expects the second argument to be an integer
nb: «%s» forventer at andre argument er et heltall

en: Failed to create SQLite function, error code “%d”: %s
nb: Klarte ikke å lage SQLite-funksjon. Feilkode «%d»: %s

en: Object “%s”, “%s” not found
nb: Objekt «%s», «%s» ble ikke funnet

en: Cannot add timezone without tzid
nb: Kan ikke legge til tidssone uten tzid

en: Cannot add timezone without component
nb: Kan ikke legge til tidssone uten komponent

en: Cannot add timezone with invalid component
nb: Kan ikke legge til tidssone med ugyldig komponent

en: Received object for UID “%s” doesn’t contain any expected component
nb: Mottatt objekt for UID «%s» inneholder ikke forventet komponent

en: attachment.dat
nb: vedlegg.dat

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot open calendar:
nb: Kan ikke åpne kalender:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot refresh calendar:
nb: Kan ikke oppdatere kalender:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot retrieve calendar object path:
nb: Kan ikke hente objektsti for kalender:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot retrieve calendar object list:
nb: Kan ikke hente objektliste for kalender:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot retrieve calendar free/busy list:
nb: Kan ikke ledig/opptattliste for kalender:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot create calendar object:
nb: Kan ikke lage kalenderobjekt:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot modify calendar object:
nb: Kan ikke endre kalenderobjekt:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot remove calendar object:
nb: Kan ikke fjerne kalenderobjekt:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot receive calendar objects:
nb: Kan ikke motta kalenderobjekter:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot send calendar objects:
nb: Kan ikke sende kalenderobjekter:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not retrieve attachment uris:
nb: Kunne ikke hente vedleggslenker:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not discard reminder:
nb: Kan ikke forkaste påminnelse:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not retrieve calendar time zone:
nb: Kunne ikke hente tidssone for kalender:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not add calendar time zone:
nb: Kunne ikke legge til tidssone for kalender:

en: Signing is not supported by this cipher
nb: Signering er ikke støttet av dette cipheret

en: Verifying is not supported by this cipher
nb: Verifisering er ikke støttet av dette cipheret

en: Encryption is not supported by this cipher
nb: Kryptering er ikke støttet av dette cipheret

en: Decryption is not supported by this cipher
nb: Dekryptering er ikke støttet av dette cipheret

en: Signing message
nb: Signerer melding

en: Encrypting message
nb: Krypterer melding

en: Decrypting message
nb: Dekrypterer melding

en: Unable to create cache path
nb: Kunne ikke opprette sti til buffer

en: Empty cache file
nb: Tom bufferfil

en: Could not remove cache entry: %s: %s
nb: Kunne ikke fjerne cache-oppføring: %s: %s

en: Could not rename “%s” to %s: %s
nb: Kunne ikke endre navn på «%s» til %s: %s

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Transferring filtered messages in “%s : %s”
nb: Overfører filtrerte meldinger i «%s : %s»

en: Failed to create child process “%s”: %s
nb: Kunne ikke opprette underprosess «%s»: %s

en: Invalid message stream received from %s: %s
nb: Ugyldig meldingsstrøm mottatt fra %s: %s

en: Syncing folders
nb: Synkroniserer mapper

en: Error parsing filter: %s: %s
nb: Feil under lesing av filter: %s: %s

en: Error executing filter: %s: %s
nb: Feil under kjøring av filter: %s: %s

en: Unable to open spool folder
nb: Kunne ikke åpne spool-mappen

en: Unable to process spool folder
nb: Kan ikke prosessere spool-mappen

en: Getting message %d (%d%%)
nb: Henter melding %d (%d%%)

en: Failed on message %d
nb: Feilet på melding %d

en: Failed to transfer messages: %s
nb: Klarte ikke å overføre meldinger: %s

en: Syncing folder
nb: Synkroniserer mappe

en: Complete
nb: Fullført

en: Getting message %d of %d
nb: Henter melding %d av %d

en: Failed at message %d of %d
nb: Feilet på melding %d av %d

en: Execution of filter “%s” failed:
nb: Kjøring av filter: «%s» feilet:

en: Error parsing filter “%s”: %s: %s
nb: Feil ved tolking av filter: «%s»: %s: %s

en: Error executing filter “%s”: %s: %s
nb: Feil ved kjøring av filter «%s»: %s: %s

en: Failed to retrieve message
nb: Feil under henting av melding

en: Invalid arguments to (system-flag)
nb: Ugyldige argumenter til (system-flag)

en: Invalid arguments to (user-tag)
nb: Ugyldige argumenter til (user-tag)

en: Invalid arguments to (message-location)
nb: Ugyldige argumenter til (melding-lokasjon)

en: Error executing filter search: %s: %s
nb: Feil under lagring av filtersøk: %s: %s

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Storing changes in folder “%s : %s”
nb: Lagrer endringer i mappe «%s : %s»

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Learning new spam message in “%s : %s” | Learning new spam messages in “%s : %s”
nb[0]: Lærer ny uønsket melding i «%s : %s»
nb[1]: Lærer nye uønskede meldinger i «%s : %s»

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Learning new ham message in “%s : %s” | Learning new ham messages in “%s : %s”
nb[0]: Lærer ny ønsket melding i «%s : %s»
nb[1]: Lærer nye ønskede meldinger i «%s : %s»

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Filtering new message in “%s : %s” | Filtering new messages in “%s : %s”
nb[0]: Filtrerer ny melding i «%s : %s»
nb[1]: Filtrerer nye meldinger i «%s : %s»

en: Moving messages
nb: Flytter meldinger

en: Copying messages
nb: Kopierer meldinger

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Quota information not supported for folder “%s : %s”
nb: Kvoteinformasjon er ikke støttet for mappe «%s : %s»

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Filtering folder “%s : %s”
nb: Filtrerer mappe «%s : %s»

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Expunging folder “%s : %s”
nb: Tømmer mappe «%s : %s»

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Retrieving message “%s” in “%s : %s”
nb: Henter melding «%s» i «%s : %s»

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Retrieving quota information for “%s : %s”
nb: Henter kvoteinformasjon for «%s : %s»

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Refreshing folder “%s : %s”
nb: Oppdaterer mappe «%s : %s»

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) requires a single bool result
nb: (%s) krever et enkelt bolsk resultat

note: Translators: Each '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) not allowed inside %s
nb: (%s) tillates ikke inne i %s

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) requires a match type string
nb: (%s) krever en streng for trefftype

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) expects an array result
nb: (%s) forventer resultat på tabellform

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) requires the folder set
nb: (%s) krever et mappesett

en: Cannot parse search expression: %s:
    %s
nb: Kan ikke tolke uttrykket: %s:
    %s

en: Error executing search expression: %s:
    %s
nb: Feil under kjøring av søkeuttrykket %s:
    %s

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Release unused memory for folder “%s : %s”
nb: Slipp fri ubrukt minne for mappe «%s : %s»

note: Translators: The '%s' is replaced with the actual path and filename of the used gpg, like '/usr/bin/gpg2'
en: Output from %s:
nb: Utdata fra %s:

en: Failed to execute gpg: %s
nb: Feil ved kjøring av gpg: %s

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Unexpected GnuPG status message encountered:
    
    %s
nb: Uventet GnuPG statusmelding mottatt:
    
    %s

en: Failed to parse gpg userid hint.
nb: Feil under tolking av hint for gpg brukerid.

en: Failed to parse gpg passphrase request.
nb: Kunne ikke tolke forespørsel på gpg-passordfrase.

en: You need a PIN to unlock the key for your
    SmartCard: “%s”
nb: Du trenger en PIN for å låse opp nøkkelen for
    ditt SmartCard: «%s»

en: You need a passphrase to unlock the key for
    user: “%s”
nb: Du trenger et passord for å låse opp nøkkelen for
    bruker «%s»

en: Unexpected request from GnuPG for “%s”
nb: Uventet forespørsel fra GnuPG for «%s»

en: Note the encrypted content doesn’t contain information about a recipient, thus there will be a password prompt for each of stored private key.
nb: Merk at kryptert innhold ikke inneholder informasjon om en mottaker. Du vil bli spurt om passord for hver enkelt lagret privat nøkkel.

en: Cancelled
nb: Avbrutt

en: Failed to unlock secret key: 3 bad passphrases given.
nb: Feil ved åpning av hemmelig nøkkel: 3 ugyldige passord oppgitt.

en: Unexpected response from GnuPG: %s
nb: Uventet svar fra GnuPG: %s

en: Failed to encrypt: No valid recipients specified.
nb: Kan ikke kryptere: Ingen gyldige mottakere spesifisert.

note: Translators: The first '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'; the second '%s' is replaced with the actual path and filename of the used gpg, like '/usr/bin/gpg2'
en: Failed to encrypt: Invalid recipient %s specified. A common issue is that the %s doesn’t have imported public key for this recipient.
nb: Klarte ikke å kryptere: Ugyldig mottaker %s oppgitt. En vanlig problemstilling er at %s ikke har importert offentlig nøkkel for denne mottakeren.

en: Could not generate signing data:
nb: Kan ikke generere signeringsdata:

en: Failed to execute gpg.
nb: Feil ved kjøring av gpg.

en: Cannot verify message signature: Incorrect message format
nb: Kunne ikke verifisere meldingens signatur: Ugyldig meldingsformat

en: Cannot verify message signature:
nb: Kunne ikke verifisere meldingens signatur:

en: Could not generate encrypting data:
nb: Kunne ikke generere krypteringsdata:

en: This is a digitally encrypted message part
nb: Dette er en digitalt kryptert meldingsdel

en: Cannot decrypt message: Incorrect message format
nb: Kan ikke dekryptere e-post: Ikke korrekt e-postformat

en: Failed to decrypt MIME part: protocol error
nb: Feil under dekryptering av MIME-del: protokollfeil

en: Failed to decrypt MIME part: Secret key not found
nb: Feil under dekryptering av MIME-del: Hemmelig nøkkel ikke funnet

en: GPG blob contains unencrypted text: %s
nb: GPG-blokk inneholder ukryptert tekst: %s

en: Encrypted content
nb: Kryptert innhold

en: Synchronizing junk database
nb: Synkroniserer database for søppelpost

en: Could not create lock file for %s: %s
nb: Kunne ikke opprette låsfil for %s: %s

en: Timed out trying to get lock file on %s.  Try again later.
nb: Tidsavbrudd under venting på låsfil for %s. Prøv igjen senere.

en: Failed to get lock using fcntl(2): %s
nb: Feil under låsing ved bruk av fcntl(2): %s

en: Failed to get lock using flock(2): %s
nb: Feil under låsing ved bruk av flock(2): %s

en: Cannot build locking helper pipe: %s
nb: Kunne ikke rør for låshjelper: %s

en: Cannot fork locking helper: %s
nb: Kan ikke kjøre fork for låshjelper: %s

en: Could not lock “%s”: protocol error with lock-helper
nb: Kunne ikke låse «%s»: protokollfeil med låshjelper

en: Could not lock “%s”
nb: Kunne ikke låse «%s»

en: Could not open mail file %s: %s
nb: Kunne ikke åpne postfil %s: %s

en: Could not check mail file %s: %s
nb: Kunne ikke sjekke e-post fil %s: %s

en: Could not open temporary mail file %s: %s
nb: Kunne ikke åpne midlertidig postfil %s: %s

en: Failed to store mail in temp file %s: %s
nb: Kunne ikke lagre post i midlertidig fil %s: %s

en: Could not create pipe: %s
nb: Kunne ikke opprette rør: %s

en: Could not fork: %s
nb: Kunne ikke kjøre fork: %s

en: Movemail program failed: %s
nb: Movemail-programmet feilet: %s

en: (Unknown error)
nb: (Ukjent feil)

en: Error reading mail file: %s
nb: Feil under lesing av postfil: %s

en: Error writing mail temp file: %s
nb: Feil under skriving av midlertidig fil: %s

en: Error copying mail temp file: %s
nb: Feil under kopiering midlertidig meldingsfil: %s

en: No content available
nb: Ikke noe innhold tilgjengelig

en: No signature available
nb: Ingen signatur tilgjengelig

en: parse error
nb: lesefeil

en: Resolving: %s
nb: Finner: «%s»

en: Host lookup failed
nb: Vertsoppslag feilet

en: Host lookup “%s” failed. Check your host name for spelling errors.
nb: Navneoppslag «%s» feilet. Sjekk vertsnavnet for stavefeil.

en: Host lookup “%s” failed: %s
nb: Navneoppslag «%s» feilet: %s

en: Checking reachability of account “%s”
nb: Sjekker om konto «%s» kan nås

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Downloading new messages for offline mode in “%s : %s”
nb: Laster ned nye meldinger for frakoblet modus i «%s : %s»

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Checking download of new messages for offline in “%s : %s”
nb: Sjekker nedlasting av nye meldinger for frakoblet modus i «%s : %s»

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Syncing messages in folder “%s : %s” to disk
nb: Synkroniserer meldinger i mappe «%s : %s» til disk

note: Translators: The first “%d” is the sequence number of the message, the second “%d” is the total number of messages to synchronize. The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is m
en: Syncing message %d of %d in folder “%s : %s” to disk
nb: Synkroniserer melding %d av %d i mappe «%s : %s» til disk

en: Copy folder content locally for _offline operation
nb: Kopier mappeinnhold lokalt for å jobbe frak_oblet

en: Syncing messages in account “%s” to disk
nb: Synkroniserer meldinger i konto «%s» til disk

en: Virtual folder email provider
nb: E-post-tilbyder for virtuelle mapper

en: For reading mail as a query of another set of folders
nb: For lesing av e-post som en spørring på et annet sett med mapper

en: Could not load %s: Module loading not supported on this system.
nb: Kunne ikke laste %s: Modullasting er ikke støttet på dette systemet.

en: Could not load %s: %s
nb: Kunne ikke laste %s: %s

en: Could not load %s: No initialization code in module.
nb: Kunne ikke laste %s: Ingen initieringskode i modulen.

en: No provider available for protocol “%s”
nb: Ingen tilbyder tilgjengelig for protokoll «%s»

en: Anonymous
nb: Anonym

en: This option will connect to the server using an anonymous login.
nb: Dette valget vil koble til tjeneren med anonym pålogging.

en: Authentication failed.
nb: Autentisering feilet.

note: Translators: the 'trace information' term comes from https://tools.ietf.org/html/rfc4505 In this case the user set to use an email address as the trace information, but the provided value is not a valid email address.
en: Invalid email address trace information:
    %s
nb: Ugyldig informasjon i sporing av e-postadresse:
    %s

note: Translators: the 'trace information' term comes from https://tools.ietf.org/html/rfc4505 In this case the user set to use an opaque trace information, but the provided value looks like an email address.
en: Invalid opaque trace information:
    %s
nb: Ugyldig ugjennomsiktig sporingsinformasjon:
    %s

en: Invalid argument
nb: Ugyldig argument

en: This option will connect to the server using a secure CRAM-MD5 password, if the server supports it.
nb: Dette alternativet kobler til tjeneren med bruk av CRAM-MD5-passord, hvis tjeneren støtter det.

en: This option will connect to the server using a secure DIGEST-MD5 password, if the server supports it.
nb: Dette alternativet kobler til tjeneren med bruk av DIGEST-MD5-passord, hvis tjeneren støtter det.

en: Server challenge too long (>2048 octets)
nb: Spørring fra tjener for lang (>2048 oktetter)

en: Server challenge invalid
nb: Ugyldig spørring fra tjener

en: Server challenge contained invalid “Quality of Protection” token
nb: Spørring fra tjener inneholdt ugyldig «Quality of Protection»-tegn

en: Server response did not contain authorization data
nb: Svar fra tjener inneholdt ikke godkjenningsdata

en: Server response contained incomplete authorization data
nb: Svar fra tjener inneholdt ufullstendige godkjenningsdata

en: Server response does not match
nb: Svar fra tjener er ikke likt

en: This option will connect to the server using Kerberos 5 authentication.
nb: Dette alternativet kobler til tjeneren med bruk av Kerberos 5-autentisering.

en: (Unknown GSSAPI mechanism code: %x)
nb: (Ukjent kode for GSSAPI-mekanisme: %x)

en: The specified mechanism is not supported by the provided credential, or is unrecognized by the implementation.
nb: Spesifisert mekanisme er ikke støttet av oppgitte akkreditiver, eller gjenkjennes ikke av implementasjonen.

en: The provided target_name parameter was ill-formed.
nb: Oppgitt parameter for target_name var ikke korrekt utformet.

en: The provided target_name parameter contained an invalid or unsupported type of name.
nb: Oppgitt parameter for target_name inneholdt et navn som var ugyldig eller av en ikke støttet type.

en: The input_token contains different channel bindings to those specified via the input_chan_bindings parameter.
nb: input_token inneholder andre bindinger til kanaler enn det som er oppgitt via parameteren input_chan_bindings.

en: The input_token contains an invalid signature, or a signature that could not be verified.
nb: input_token inneholder en ugyldig signatur eller en signatur som ikke kunne verifiseres.

en: The supplied credentials were not valid for context initiation, or the credential handle did not reference any credentials.
nb: Enten var ikke oppgitte akkreditiver gyldige for initiering av kontekst, eller så pekte ikke håndtaket til noen akkreditiver.

en: The supplied context handle did not refer to a valid context.
nb: Oppgitt konteksthåndtak refererte ikke til et gyldig kontekst.

en: The consistency checks performed on the input_token failed.
nb: Konsistenssjekk utført på input_token feilet.

en: The consistency checks performed on the credential failed.
nb: Konsistenssjekk utført på akkreditivene feilet.

en: The referenced credentials have expired.
nb: Refererte akkreditiver har utløpt.

en: Bad authentication response from server.
nb: Ugyldig svar på autentisering fra tjener.

en: Could not get session bus:
nb: Kan ikke hente buss for økt:

en: Unsupported security layer.
nb: Ustøttet sikkerhetslag.

en: This option will connect to the server using a simple password.
nb: Dette valget vil koble til tjeneren ved bruk av et passord.

en: Unknown authentication state.
nb: Ukjent autentiseringstilstand.

en: This option will connect to a Windows-based server using NTLM / Secure Password Authentication.
nb: Dette alternativet kobler til tjeneren ved bruk av NTLM / Secure Password Authentication.

en: POP before SMTP
nb: POP før SMTP

en: This option will authorise a POP connection before attempting SMTP
nb: Dette alternativet vil autorisere en POP-forbindelse før forsøk på SMTP

en: POP Source UID
nb: Kilde-UID for POP

en: POP Before SMTP authentication using an unknown transport
nb: POP før SMTP autentisering via en ukjent transport

en: POP Before SMTP authentication attempted with a %s service
nb: POP før SMTP autentisering forsøkt med en %s-tjeneste

en: Regular expression compilation failed: %s: %s
nb: Kompilering av regulært uttrykk feilet: %s: %s

en: Invalid GType registered for protocol “%s”
nb: Ugyldig GType registrert for protokoll «%s»

en: No support for %s authentication
nb: Ingen støtte for autentiseringstype %s

en: %s authentication failed
nb: Autentisering med %s feilet

en: Forwarding messages is not supported
nb: Videresending av meldinger er ikke støttet

en: Cannot find certificate for “%s”
nb: Finner ikke sertifikat for «%s»

en: Cannot create CMS message
nb: Kan ikke opprette CMS-melding

en: Cannot create CMS signed data
nb: Kan ikke opprette CMS-signerte data

en: Cannot attach CMS signed data
nb: Kan ikke legge ved CMS-signerte data

en: Cannot attach CMS data
nb: Kan ikke legge ved CMS-data

en: Cannot create CMS Signer information
nb: Kan ikke opprette informasjon om CMS-signerer

en: Cannot find certificate chain
nb: Kan ikke finne sertifikatkjede

en: Cannot add CMS Signing time
nb: Kan ikke legge til tid for CMS-signering

en: Encryption certificate for “%s” does not exist
nb: Krypteringssertifikat for «%s» eksisterer ikke

en: Cannot add SMIMEEncKeyPrefs attribute
nb: Kan ikke legge til SMIMEEncKeyPrefs-attributt

en: Cannot add MS SMIMEEncKeyPrefs attribute
nb: Kan ikke legge til MS SMIMEEncKeyPrefs-attributt

en: Cannot add encryption certificate
nb: Kan ikke legge til sertifikat for kryptering

en: Cannot add CMS Signer information
nb: Kan ikke legge til informasjon om CMS-signerer

note: Translators: A fallback message when couldn't verify an SMIME signature
en: Unverified
nb: Uverifisert

en: Good signature
nb: Gyldig signatur

en: Bad signature
nb: Ugyldig signatur

en: Content tampered with or altered in transit
nb: Innholdet er endret under overføring

en: Signing certificate not found
nb: Sertifikat for signering ble ikke funnet

en: Signing certificate not trusted
nb: Stoler ikke på sertifikat for signering

en: Signature algorithm unknown
nb: Ukjent signeringsalgoritme

en: Signature algorithm unsupported
nb: Signaturalgoritmen er ikke støttet

en: Malformed signature
nb: Feilutformet signatur

en: Processing error
nb: Lesefeil

en: No signed data in signature
nb: Ingen signerte data i signatur

en: Digests missing from enveloped data
nb: Sammendrag av innpakkede data mangler

en: Cannot calculate digests
nb: Kan ikke beregne sammendrag

en: Cannot set message digests
nb: Kan ikke sette sammendrag for melding

en: Certificate import failed
nb: Import av sertifikat feilet

en: Certificate is the only message, cannot verify certificates
nb: Sertifikatet er den eneste meldingen. Kan ikke verifisere sertifikatene

en: Certificate is the only message, certificates imported and verified
nb: Sertifikatet er den eneste meldingen. Sertifikater importert og verifisert

en: Cannot find signature digests
nb: Kan ikke finne signatursammendrag

en: Signer: %s <%s>: %s
nb: Signeringspart: %s <%s>: %s

en: Cannot create encoder context
nb: Kan ikke opprette kontekst for koding

en: Failed to add data to CMS encoder
nb: Kunne ikke legge til data i CMS-koder

en: Failed to encode data
nb: Kunne ikke kode data

en: Decoder failed
nb: Dekoder feilet

en: No valid or appropriate certificate for “%s” was found
nb: Fant ikke gyldig eller passende sertifikat for «%s»

en: Cannot find common bulk encryption algorithm
nb: Kan ikke finne felles krypteringsalgoritme

en: Cannot allocate slot for encryption bulk key
nb: Kan ikke allokere plass for krypteringsnøkkel

en: Cannot create CMS Message
nb: Kan ikke opprette CMS-melding

en: Cannot create CMS Enveloped data
nb: Kan ikke opprette CMS-innpakkede data

en: Cannot attach CMS Enveloped data
nb: Kan ikke legge ved CMS-innpakkede data

en: Cannot attach CMS data object
nb: Kan ikke legge ved dataobjekt for CMS

en: Cannot create CMS Recipient information
nb: Kan ikke opprette mottakerinformasjon for CMS

en: Cannot add CMS Recipient information
nb: Kan ikke legge til mottakerinformasjon for CMS

en: Failed to add data to encoder
nb: Klarte ikke å legge til data for koder

en: S/MIME Decrypt: No encrypted content found
nb: S/MIME dekryptering: Fant ikke kryptert innhold

en: Opening folder “%s”
nb: Åpner mappe «%s»

en: Scanning folders in “%s”
nb: Søker gjennom mapper i «%s»

en: Trash
nb: Papirkurv

en: Junk
nb: Søppel

en: Cannot create folder: %s: folder exists
nb: Kan ikke opprette mappe: «%s»: mappen eksisterer

en: Creating folder “%s”
nb: Lager mappe «%s»

en: Cannot delete folder: %s: Invalid operation
nb: Kan ikke slette mappe: %s: Ugyldig operasjon

en: Cannot rename folder: %s: Invalid operation
nb: Kan ikke endre navn på mappe: %s: Ugyldig operasjon

en: Cannot write with no base stream
nb: Kan ikke skrive uten en grunnleggende strøm

en: Stream type “%s” is not seekable
nb: Strøm av type «%s» er ikke søkbar

en: Only reset to beginning is supported with CamelStreamFilter
nb: Kun nullstilling til starten er støttet med CamelStreamFilter

en: Only reset to beginning is supported with CamelHttpStream
nb: Kun nullstilling til begynnelsen er støttet med CamelHttpStream

en: Connection cancelled
nb: Tilkobling avbrutt

en: Could not connect with command “%s”: %s
nb: Kunne ikke koble til med kommando «%s»: %s

en: Subscribing to folder “%s”
nb: Abonnerer på mappe «%s»

en: Unsubscribing from folder “%s”
nb: Fjerner abonnement på mappe «%s»

en: Could not parse URL “%s”
nb: Kunne ikke tolke URL «%s»

en: Updating folder “%s”
nb: Oppdaterer mappe «%s»

en: Cannot copy or move messages into a Virtual Folder
nb: Kan ikke kopiere eller flytte meldinger inn i en virtuell mappe

note: Translators: The first “%s” is replaced with a message UID, the second “%s” is replaced with an account name and the third “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: No such message %s in “%s : %s”
nb: Ingen slik melding %s i «%s : %s»

en: Error storing “%s”:
nb: Feil ved lagring av «%s»:

en: Updating search folder “%s”
nb: Oppdaterer søkemappe «%s»

en: Automatically _update on change in source folders
nb: _Oppdater automatisk ved endring i kildemapper

note: Translators: 'Unmatched' is a folder name under Search folders where are shown * all messages not belonging into any other configured search folder
en: Unmatched
nb: Ingen treff

en: Cannot delete folder: %s: No such folder
nb: Kan ikke slette mappe: %s: Ingen slik mappe

en: Cannot rename folder: %s: No such folder
nb: Kan ikke endre navn på mappe: %s: Ingen slik mappe

en: Enable _Unmatched folder
nb: Slå på _mappe uten treff

en: Updating Unmatched search folder
nb: Oppdaterer søkemappe uten treff

en: Cannot copy messages to the Trash folder
nb: Kan ikke kopiere meldinger til papirkurvmappen

en: Cannot copy messages to the Junk folder
nb: Kan ikke kopiere meldinger til søppelmappen

en: You must be working online to complete this operation (%s)
nb: Du må arbeide tilkoblet for å fullføre denne operasjonen (%s)

en: You must be working online to complete this operation
nb: Du må arbeide tilknyttet for å fullføre denne operasjonen

en: No destination folder specified
nb: Ingen målmappe oppgitt

en: Unable to move junk messages
nb: Kan ikke flytte uønskede meldinger

en: Unable to move deleted messages
nb: Kan ikke flytte slettede meldinger

en: Unable to move messages to Inbox
nb: Kan ikke flytte meldinger til innboks

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: No quota information available for folder “%s : %s”
nb: Kvoteinformasjon er ikke tilgjengelig for mappe «%s : %s»

note: transfer ownership to 'rcf' Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Removing stale cache files in folder “%s : %s”
nb: Fjerner utdaterte bufferfiler i mappe «%s : %s»

en: Apply message _filters to this folder
nb: Bruk mappe_filter på denne mappen

en: Always check for _new mail in this folder
nb: Alltid se etter _nye meldinger i denne mappen

en: Could not create folder summary for %s
nb: Kunne ikke lage sammendrag for mappe %s

en: Could not create cache for %s:
nb: Kunne ikke lage mellomlager for %s:

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: No IMAP mailbox available for folder “%s : %s”
nb: Ingen IMAP-postboks tilgjengelig for mappe «%s : %s»

en: Source stream returned no data
nb: Kildestrøm returnerte ingen data

en: Checking for New Mail
nb: Ser etter nye meldinger

en: C_heck for new messages in all folders
nb: _Se etter nye meldinger i alle mapper

en: Ch_eck for new messages in subscribed folders
nb: S_e etter nye meldinger i abonnerte mapper

en: Use _Quick Resync if the server supports it
nb: Bruk _rask omsynkronisering hvis tjeneren støtter det

en: _Listen for server change notifications
nb: _Lytt etter endringsvarsling fra tjener

en: Connection to Server
nb: Tilkobling til server

en: Numbe_r of concurrent connections to use
nb: Antall samtidige tilkoblinge_r som skal brukes

en: Enable full folder update on _metered network
nb: Slå på full mappeoppdatering på nettverk _med kostnad

en: Folders
nb: Mapper

en: _Show only subscribed folders
nb: Vi_s kun abonnerte mapper

en: O_verride server-supplied folder namespace
nb: O_verstyr tjeners navneområde for mapper

en: Namespace:
nb: Navneområde:

en: Options
nb: Alternativer

en: Apply _filters to new messages in all folders
nb: Bruk filtre for nye meldinger i alle mapper

en: _Apply filters to new messages in Inbox on this server
nb: _Bruk filtre for nye meldinger i Innboks på denne tjeneren

en: Check new messages for _Junk contents
nb: Se etter søppelinn_hold i nye meldinger

en: Only check for Junk messages in the In_box folder
nb: Se kun etter søppelinnhold i nye meldinger i inn_boksmappen

en: Synchroni_ze remote mail locally in all folders
nb: S_ynkroniser eksterne meldinger med lokale meldinger i alle mapper

en: Default IMAP port
nb: Forvalgt port for IMAP

en: For reading and storing mail on IMAP servers.
nb: For lesing og lagring av e-post på IMAP-tjenere.

en: Error writing to cache stream
nb: Feil ved skriving til mellomlagerstrøm

en: Failed to get capabilities
nb: Klarte ikke å hente evner

en: Failed to connect to IMAP server %s in secure mode: %s
nb: Kunne ikke koble til IMAP-tjener %s i sikker modus: %s

en: STARTTLS not supported
nb: STARTTLS er ikke støttet

en: Failed to issue STARTTLS
nb: Klarte ikke å sende STARTTLS

en: Failed to connect to IMAP server %s in secure mode:
nb: Klarte ikke å koble til IMAP-tjener %s i sikker modus:

en: IMAP server %s does not support %s authentication
nb: IMAP-tjener %s støtter ikke autentiseringstype %s

en: Cannot authenticate without a username
nb: Kan ikke autentisere uten brukernavn

en: Authentication password not available
nb: Passord for autentisering er ikke tilgjengelig

en: Failed to authenticate
nb: Klarte ikke å autentisere

en: Failed to issue ENABLE UTF8=ACCEPT
nb: Klarte ikke å sende ENABLE UTF8=ACCEPT

en: Failed to issue NAMESPACE
nb: Klarte ikke å sende NAMESPACE

en: Failed to enable QResync
nb: Klarte ikke å slå på QResync

en: Failed to issue NOTIFY
nb: Klarte ikke å sende NOTIFY

en: Failed to select mailbox
nb: Klarte ikke å velge postboks

en: Cannot issue command, no stream available
nb: Kan ikke sende kommando, ingen strøm tilgjengelig

en: Cannot get message with message ID %s: %s
nb: Kan ikke hente melding med meldings-ID %s: %s

en: No such message available.
nb: Ingen slik melding tilgjengelig.

en: Error fetching message
nb: Feil ved henting av melding

en: Error performing NOOP
nb: Feil ved utføring av NOOP

en: Failed to close the tmp stream
nb: Klarte ikke å lukke midlertidig strøm

en: Failed to copy the tmp file
nb: Klarte ikke å kopiere midlertidig fil

en: Error moving messages
nb: Feil ved flytting av meldinger

en: Error copying messages
nb: Feil ved kopiering av meldinger

en: Cannot create spool file:
nb: Kan ikke spool-fil:

en: Error appending message
nb: Feil ved forsøk på å legge til en melding

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Scanning for changed messages in “%s : %s”
nb: Søker etter endrede meldinger i «%s : %s»

en: Error scanning changes
nb: Feil ved søk i endringer

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Fetching summary information for new messages in “%s : %s”
nb: Henter sammendragsinformasjon for nye meldinger i «%s : %s»

en: Error fetching message info
nb: Feil ved henting av meldingsinformasjon

en: Error running STATUS
nb: Feil ved kjøring av STATUS

en: Error syncing changes
nb: Feil ved synkronisering av endringer

en: Error expunging message
nb: Feil ved tømming av melding

en: Error fetching folders
nb: Feil ved henting av mapper

en: Error fetching subscribed folders
nb: Feil ved henting av abonnerte mapper

en: Error creating folder
nb: Feil ved oppretting av mappe

en: Error deleting folder
nb: Feil ved sletting av mappe

en: Error renaming folder
nb: Feil ved endring av navn på mappe

en: Error subscribing to folder
nb: Feil ved abonnering på mappe

en: Error unsubscribing from folder
nb: Feil ved fjerning av abonnement på mappe

en: IMAP server does not support quotas
nb: IMAP-tjener støtter ikke kvoter

en: Error retrieving quota information
nb: Feil ved henting av kvoteinformasjon

en: Search failed
nb: Søk feilet

note: Blocks, until the DONE is issued or on inactivity timeout, error, ...
en: Error running IDLE
nb: Feil ved utføring av IDLE

note: create a dummy "." parent inbox, use to scan, then put back at the top level
en: Inbox
nb: Innboks

en: IMAP server %s
nb: IMAP-tjener %s

en: IMAP service for %s on %s
nb: IMAP-tjeneste for %s på %s

en: No IMAPx connection object provided
nb: Ingen tilkoblingsobjekt for IMAPx oppgitt

en: Password
nb: Passord

en: This option will connect to the IMAP server using a plaintext password.
nb: Dette valget vil la deg koble til en IMAP-tjener ved å bruke et klartekst-passord.

en: No such folder %s
nb: Mappen %s eksisterer ikke

en: No IMAP namespace for folder path “%s”
nb: Ingen IMAP-navneområde for mapppesti «%s»

en: Retrieving folder list for “%s”
nb: Henter mappeliste for «%s»

en: The folder name “%s” is invalid because it contains the character “%c”
nb: Mappenavn «%s» er ugyldig fordi det inneholder tegnet «%c»

[ctx: IMAPDefaults]
note: Translators: The strings in "IMAPDefaults" context are folder names as can be presented by the server; There's checked for the localized version of it and for the non-localized version as well. It's always the folder name (eventually path) as provided by the server, when returned in given localizati
en: [Gmail]/Drafts
nb: [Gmail]/Skisser

[ctx: IMAPDefaults]
en: Drafts
nb: Skisser

[ctx: IMAPDefaults]
en: Draft
nb: Skisse

[ctx: IMAPDefaults]
en: Templates
nb: Maler

[ctx: IMAPDefaults]
en: Archive
nb: Arkiv

[ctx: IMAPDefaults]
en: [Gmail]/Sent Mail
nb: [Gmail]/Sendt e-post

[ctx: IMAPDefaults]
en: Sent
nb: Sendt

[ctx: IMAPDefaults]
en: Sent Items
nb: Sendte elementer

[ctx: IMAPDefaults]
en: Sent Messages
nb: Sendte meldinger

[ctx: IMAPDefaults]
en: [Gmail]/Spam
nb: [Gmail/Spam]

[ctx: IMAPDefaults]
en: Junk
nb: Søppel

[ctx: IMAPDefaults]
en: Junk E-mail
nb: Uønsket e-post

[ctx: IMAPDefaults]
en: Junk Email
nb: Uønsket e-post

[ctx: IMAPDefaults]
en: Bulk Mail
nb: Masseutsendelser

[ctx: IMAPDefaults]
en: [Gmail]/Trash
nb: [Gmail/Papirkurv]

[ctx: IMAPDefaults]
en: Trash
nb: Papirkurv

[ctx: IMAPDefaults]
en: Deleted Items
nb: Slettede elementer

[ctx: IMAPDefaults]
en: Deleted Messages
nb: Slettede meldinger

note: Translators: This is used for a folder description, for * folders being under /var/spool/mail.  The first %s is * replaced with a relative path under /var/spool/mail, * the second %s is replaced with a protocol name, like * mbox/maldir/... * folders being under /var/mail.  The first %s is replaced *
en: mailbox: %s (%s)
nb: postboks: %s (%s)

en: _Index message body data
nb: _Indekser data i meldingskropp

note: Translators: The first %s is replaced with a message ID, * the second %s is replaced with the folder path, * the third %s is replaced with a detailed error string
en: Cannot get message %s from folder %s
    %s
nb: Kan ikke hente melding %s fra mappe %s
    %s

en: _Use the “.folders” folder summary file (exmh)
nb: Br_uk «.folders» fil for mappesammendrag (exmh)

en: MH-format mail directories
nb: E-postkataloger i MH-format

en: For storing local mail in MH-like mail directories.
nb: For lagring av lokal e-post i MH-lignende meldingskataloger.

en: Apply _filters to new messages
nb: Bruk _filtre på nye meldinger

en: Local delivery
nb: Lokal levering

en: For retrieving (moving) local mail from standard mbox-formatted spools into folders managed by Evolution.
nb: For henting (flytting) av lokal e-post fra standard meldingslager i mbox-format til mapper som håndteres av Evolution.

en: _Apply filters to new messages in Inbox
nb: _Bruk filtre for nye meldinger i Innboks

en: Maildir-format mail directories
nb: E-postkataloger i maildir-format

en: For storing local mail in maildir directories.
nb: For lagring av lokal e-post i maildir-kataloger.

en: _Store status headers in Elm/Pine/Mutt format
nb: _Lagre statushoder i Elm/Mutt/Pine-format

en: Standard Unix mbox spool file
nb: Standard Unix mbox «spool»-fil

en: For reading and storing local mail in external standard mbox spool files.
    May also be used to read a tree of Elm, Pine, or Mutt style folders.
nb: For lesing og lagring av lokal e-post i standard eksterne mbox-filer.
    Kan også  brukes til å lagre et tre av mapper i Elm, Pine eller Mutt-stil.

en: Standard Unix mbox spool directory
nb: Standard Unix mbox «spool»-katalog

en: Could not rename folder %s to %s: %s
nb: Kunne ikke endre navn på mappe %s til %s: %s

en: Local mail file %s
nb: Lokal e-post-fil %s

en: Store root %s is not an absolute path
nb: Lagerrot %s er ikke en absolutt sti

en: Store root %s is not a regular directory
nb: Lagerrot %s er ikke en vanlig katalog

en: Cannot get folder: %s: %s
nb: Finner ikke mappe: %s: %s

en: Local stores do not have an inbox
nb: Lokalt lager har ikke en innboks

en: Could not delete folder index file “%s”: %s
nb: Kunne ikke slette indeksfil for mappe «%s»: %s

en: Could not delete folder meta file “%s”: %s
nb: Kunne ikke slette metadatafil for mappe «%s»: %s

en: Could not rename “%s”: %s
nb: Kunne ikke endre navn på «%s»: %s

en: No such message
nb: Ingen slik melding

en: Cannot append message to maildir folder: %s:
nb: Kan ikke legge til melding i maildir mappe: %s:

en: Cannot get message %s from folder %s:
nb: Kan ikke hente melding %s fra mappe %s:

en: Cannot transfer message to destination folder: %s
nb: Kan ikke overføre melding til målmappe: %s

en: Cannot create folder containing “%s”
nb: Kan ikke lage mappe som inneholder «%s»

en: Folder %s already exists
nb: Mappen %s eksisterer allerede

en: Cannot create folder “%s”: %s
nb: Kan ikke opprette mappe: «%s»: %s

en: Cannot get folder “%s”: %s
nb: Finner ikke mappe: «%s»: %s

en: Cannot get folder “%s”: folder does not exist.
nb: Finner ikke mappe «%s»: mappen eksisterer ikke.

en: Cannot get folder “%s”: not a maildir directory.
nb: Kan ikke hente mappe «%s»: ikke en maildir-katalog.

en: Could not delete folder “%s”: %s
nb: Kunne ikke slette mappe «%s»: %s

en: not a maildir directory
nb: ikke en maildir katalog

en: Could not scan folder “%s”: %s
nb: Kunne ikke søke i mappe «%s»: %s

en: Cannot open maildir directory path: %s: %s
nb: Kan ikke åpne maildir katalogsti: %s: %s

en: Checking folder consistency
nb: Sjekker om mappen er konsistent

en: Checking for new messages
nb: Ser etter nye meldinger

en: Storing folder
nb: Lagrer mappe

en: Cannot open mailbox: %s:
nb: Kan ikke åpne postboks: %s:

en: Cannot append message to mbox file: %s:
nb: Kan ikke legge til melding i mbox-fil: %s:

en: The folder appears to be irrecoverably corrupted.
nb: Mappen ser ut til å ha blitt korrupt og kan ikke repareres.

en: Cannot create folder lock on %s: %s
nb: Kan ikke opprette mappelås på: %s: %s

en: Cannot create a folder by this name.
nb: Kan ikke opprette en mappe med dette navnet.

en: Cannot get folder “%s”: not a regular file.
nb: Kan ikke hente mappe «%s»: ikke en vanlig fil.

en: Cannot create directory “%s”: %s.
nb: Kan ikke opprette katalog «%s»: %s.

en: Cannot create folder: %s: %s
nb: Kan ikke opprette mappe: %s: %s

en: Folder already exists
nb: Mappen eksisterer allerede

en: Could not delete folder “%s”:
    %s
nb: Kunne ikke slette mappen «%s»
    %s

en: “%s” is not a regular file.
nb: «%s» er ikke en vanlig fil.

en: Folder “%s” is not empty. Not deleted.
nb: Mappen «%s» er ikke tom. Ikke slettet.

en: Could not delete folder summary file “%s”: %s
nb: Kunne ikke slette sammendragsfil for mappe «%s»: %s

en: The new folder name is illegal.
nb: Det nye mappenavnet er ugyldig.

en: Could not rename “%s”: “%s”: %s
nb: Kunne ikke endre navn på «%s»: «%s»: %s

en: Could not open folder: %s: %s
nb: Kunne ikke åpne mappe %s: %s

en: Cannot check folder: %s: %s
nb: Kan ikke sjekke mappe: %s: %s

en: Could not open file: %s: %s
nb: Kunne ikke åpne fil %s: %s

en: Cannot open temporary mailbox: %s
nb: Kan ikke åpne midlertidig postboks: %s

en: Could not close source folder %s: %s
nb: Kunne ikke lukke kildemappe %s: %s

en: Could not close temporary folder: %s
nb: Kunne ikke lukke midlertidig mappe: %s

en: Could not rename folder: %s
nb: Kunne ikke endre navn på mappe: %s

en: Could not store folder: %s
nb: Kunne ikke lagre mappe: %s

en: MBOX file is corrupted, please fix it. (Expected a From line, but didn’t get it.)
nb: MBOX-filen er korrupt. Vennligst korriger den. (Forventet en From: linje, men fant den ikke.)

en: Summary and folder mismatch, even after a sync
nb: Sammendrag og mappe stemmer ikke overens selv etter synkronisering

en: Unknown error: %s
nb: Ukjent feil: %s

en: Writing to temporary mailbox failed: %s
nb: Skriving til midlertidig postboks feilet: %s

en: Writing to temporary mailbox failed: %s: %s
nb: Skriving til midlertidig postboks feilet: %s: %s

en: Cannot append message to mh folder: %s:
nb: Kan ikke legge til melding i mh-mappe: %s:

en: Could not create folder “%s”: %s
nb: Kunne ikke opprette mappe «%s»: %s

en: Cannot get folder “%s”: not a directory.
nb: Kan ikke hente mappe «%s»: ikke en katalog.

en: Cannot open MH directory path: %s: %s
nb: Kan ikke åpne MH-katalogsti: %s: %s

en: Spool “%s” cannot be opened: %s
nb: Spool «%s» kan ikke åpnes: %s

en: Spool “%s” is not a regular file or directory
nb: Spool «%s» er ikke en vanlig fil eller katalog

en: Spool mail file %s
nb: Spool e-post-fil %s

en: Spool folder tree %s
nb: Tre av spool-mapper %s

en: Invalid spool
nb: Ugyldig kø

en: Folder “%s/%s” does not exist.
nb: Mappen «%s/%s» eksisterer ikke.

en: Could not open folder “%s”:
    %s
nb: Kan ikke åpne mappe «%s»:
    %s

en: Folder “%s” does not exist.
nb: Mappen «%s» eksisterer ikke.

en: Could not create folder “%s”:
    %s
nb: Kunne ikke opprette mappe «%s»:
    %s

en: “%s” is not a mailbox file.
nb: «%s» er ikke en postboks-fil.

en: Store does not support an INBOX
nb: Lager støtter ikke en INNBOKS

en: Spool folders cannot be deleted
nb: Spoolmapper kan ikke være slettes

en: Spool folders cannot be renamed
nb: Spool-mapper kan ikke være gis nytt navn

en: Could not synchronize temporary folder %s: %s
nb: Kunne ikke synkronisere midlertidig mappe %s: %s

en: Could not synchronize spool folder %s: %s
nb: Kunne ikke synkronisere spool-mappe %s: %s

en: Could not synchronize spool folder %s: %s
    Folder may be corrupt, copy saved in “%s”
nb: Kunne ikke synkronisere spool-mappe %s: %s
    Mappen kan være korrupt, kopi lagret i «%s»

en: Internal error: UID in invalid format: %s
nb: Intern feil: UID har ugyldig format: %s

en: Cannot get message %s: %s
nb: Kan ikke hente melding %s: %s

en: Cannot get message %s:
nb: Kan ikke hente melding %s:

en: Posting failed: %s
nb: Posting feilet: %s

en: Posting failed:
nb: Posting feilet:

en: This message is not currently available
nb: Denne meldingen er ikke tilgjengelig

en: You cannot copy messages from a NNTP folder
nb: Du kan ikke kopiere meldinger fra en NNTP-mappe

en: _Show folders in short notation (e.g. c.o.linux rather than comp.os.linux)
nb: Vi_s mapper med kort navn (f.eks. c.o.linux i stedet for comp.os.linux)

en: In the subscription _dialog, show relative folder names
nb: Vis relative mappenavn i abonnementsdialogen

note: Translators: The '%s' is replaced with a spin button with the actual value to use
en: Download only up to %s latest messages
nb: Last ned kun opp til %s siste meldinger

en: Default NNTP port
nb: Forvalgt port for NNTP

en: This is a provider for reading from and posting to USENET newsgroups.
nb: Dette er en tilbyder for lesing og posting av innlegg til USENET nyhetsgrupper.

en: This option will connect to the NNTP server anonymously, without authentication.
nb: Dette alternativet kobler til NNTP-tjener anonymt, uten autentisering.

en: This option will authenticate with the NNTP server using a plaintext password.
nb: Dette alternativet vil autentisere mot NNTP-tjeneren ved bruk av klartekst passord.

en: Could not read greeting from %s:
nb: Kan ikke lese hilsen fra %s:

en: NNTP server %s returned error code %d: %s
nb: NNTP-tjener %s returnerte feilkode %d: %s

en: Failed to issue STARTTLS for NNTP server %s:
nb: Klarte ikke å sende STARTTLS for NNTP-tjener %s:

en: NNTP server %s doesn’t support STARTTLS: %s
nb: NNTP-tjener %s støtter ikke STARTTLS: %s

en: Failed to connect to NNTP server %s in secure mode:
nb: Klarte ikke å koble til NNTP-tjener %s i sikker modus:

en: Error retrieving newsgroups:
    
    %s
nb: Feil under henting av nyhetsgrupper:
    
    %s

en: You cannot create a folder in a News store: subscribe instead.
nb: Du kan ikke opprette mapper i et News-lager: abonner i stedet.

en: You cannot rename a folder in a News store.
nb: Du kan ikke endre navn på en mappe på en nyhetstjener.

en: You cannot remove a folder in a News store: unsubscribe instead.
nb: Du kan ikke fjerne en mappe i et News-lager: slett abonnement i stedet.

en: You cannot subscribe to this newsgroup:
    
    No such newsgroup. The selected item is a probably a parent folder.
nb: Du kan ikke abonnere på denne nyhetsgruppen:
    
    Nyhetsgruppen finnes ikke. Valgt oppføring er sannsynligvis en opphavsmappe.

en: You cannot unsubscribe to this newsgroup:
    
    newsgroup does not exist!
nb: Du kan ikke fjerne abonnement for denne nyhetsgruppen:
    
    nyhetsgruppen eksisterer ikke!

en: NNTP Command failed:
nb: NNTP-kommando feilet:

en: Not connected.
nb: Ingen tilkoblet.

en: No such folder: %s
nb: Ingen slik mappe: %s

en: %s: Scanning new messages
nb: %s: Søker etter nye meldinger

en: Unexpected server response from xover: %s
nb: Uventet svar fra xover: %s

en: Unexpected server response from head: %s
nb: Uventet svar fra head: %s

en: Operation failed: %s
nb: Operasjonen feilet: %s

en: %s: Scanning existing messages
nb: %s: Søker i eksisterende meldinger

en: Unexpected server response from listgroup: %s
nb: Uventet tjenersvar fra listgroup: %s

en: No message with UID %s
nb: Ingen melding med UID %s

en: Retrieving POP message %d
nb: Henter POP-melding %d

en: Unknown reason
nb: Ukjent årsak

en: Retrieving POP summary
nb: Henter POP-sammendrag

en: Cannot get POP summary:
nb: Kan ikke hente POP-sammendrag:

en: Expunging old messages
nb: Fjerner gamle meldinger

en: Expunging deleted messages
nb: Fjerner slettede meldinger

en: Message Storage
nb: Meldingslager

en: _Leave messages on server
nb: _Behold meldinger på tjeneren

note: Translators: '%s' is replaced with a widget, where user can * select how many days can be message left on the server.
en: _Delete after %s day(s)
nb: _Slett etter %s dag(er)

en: Hint: Use 0 days to keep messages on the server indefinitely.
nb: Hint: Bruk 0 dager for å beholde meldinger på tjeneren for alltid.

en: Delete _expunged from local Inbox
nb: Slett m_eldinger merket for sletting i lokal innboks

en: Disable _support for all POP3 extensions
nb: Slå av _støtte for alle POP3-utvidelser

en: Enable _UTF-8 extension, when the server supports it
nb: Bruk _UTF-8-utvidelser hvis tjeneren støtter det

en: Default POP3 port
nb: Forvalgt port for POP3

en: For connecting to and downloading mail from POP servers.
nb: For tilkobling til og nedhenting av e-post på POP-tjenere.

en: This option will connect to the POP server using a plaintext password. This is the only option supported by many POP servers.
nb: Dette alternativet lar deg koble til POP-tjeneren ved bruk av passord i klartekst. Dette er det eneste alternativet som er støttet av mange POP-tjenere.

en: This option will connect to the POP server using an encrypted password via the APOP protocol. This may not work for all users even on servers that claim to support it.
nb: Dette alternativet lar deg koble til POP-tjenere ved bruk av krypterte passord via APOP-protokollen. Dette vil kanskje ikke virke for alle brukere selv på tjenere som hevder å støtte det.

en: Failed to read a valid greeting from POP server %s
nb: Klarte ikke å lese en gyldig hilsen fra POP-tjener %s

en: Failed to connect to POP server %s in secure mode: %s
nb: Klarte ikke å koble til POP-tjener %s i sikker modus: %s

en: STLS not supported by server
nb: STLS er ikke støttet av tjeneren

note: Translators: Last %s is an optional * explanation beginning with ": " separator.
en: Failed to connect to POP server %s in secure mode%s
nb: Klarte ikke å koble til POP-tjener %s i sikker modus%s

en: Failed to connect to POP server %s in secure mode:
nb: Klarte ikke å koble til POP-tjener %s i sikker modus:

en: Cannot login to POP server %s: SASL Protocol error
nb: Kan ikke logge inn til POP-tjener %s: SASL-protokollfeil

en: Failed to authenticate on POP server %s:
nb: Klarte ikke å autentisere mot POP-tjener %s:

en: POP3 server %s
nb: POP3-tjener %s

en: POP3 server for %s on %s
nb: POP3-tjener for %s på %s

en: Unable to connect to POP server %s.
    Error enabling UTF-8 mode:
nb: Kunne ikke koble til POP-tjener %s.
    Feil ved aktivering av UTF-8-modus:

en: Unable to connect to POP server %s.
    Error sending password:
nb: Kunne ikke koble til POP-tjener %s.
    Feil ved oversending av passord:

note: Translators: Do not translate APOP.
en: Unable to connect to POP server %s:	Invalid APOP ID received. Impersonation attack suspected. Please contact your admin.
nb: Kan ikke koble til POP-tjener %s:\tUgyldig APOP-ID mottatt. Mulig identitetstyveri. Kontakt din administrator.

note: Translators: Last %s is an optional explanation * beginning with ": " separator.
en: Unable to connect to POP server %s.
    Error sending username%s
nb: Kunne ikke koble til POP-tjener %s.
    Feil ved oversending av brukernavn%s

en: No such folder “%s”.
nb: Mappen %s eksisterer ikke.

en: POP3 stores have no folder hierarchy
nb: POP3-lagre har ingen mappehierarki

en: For delivering mail by passing it to the “sendmail” program on the local system.
nb: For levering av e-post ved å videresende den til «sendmail»-programmet på det lokale systemet.

en: Mail delivery via the sendmail program
nb: Levering av e-post via sendmail programmet

en: Failed to read From address
nb: Klarte ikke å lese Fra-adresse

en: Message send in offline mode is disabled
nb: Sending av meldinger er slått av i frakoblet modus

en: Could not parse recipient list
nb: Kunne ikke tolke mottakerliste

en: Could not parse arguments
nb: Kunne ikke tolke argumenter

en: Could not create pipe to “%s”: %s: mail not sent
nb: Kunne ikke opprette rør til «%s»: %s: melding ikke sendt

en: Could not fork “%s”: %s: mail not sent
nb: Kunne ikke kjøre fork på «%s»: %s: melding ikke sendt

en: Could not send message:
nb: Kunne ikke sende meldingen:

en: “%s” exited with signal %s: mail not sent.
nb: «%s» avsluttet med signal %s: melding ikke sendt.

en: Could not execute “%s”: mail not sent.
nb: Kunne ikke kjøre «%s»: melding ikke sendt.

en: “%s” exited with status %d: mail not sent.
nb: «%s» avsluttet med status %d: melding ikke sendt.

en: Default SMTP port
nb: Forvalgt port for SMTP

en: Message submission port
nb: Port for sending av melding

en: For delivering mail by connecting to a remote mailhub using SMTP.
nb: For levering av e-post via en ekstern e-posttjener med SMTP.

en: Welcome response error:
nb: Feil i velkommen-svar:

en: Failed to connect to SMTP server %s in secure mode: %s
nb: Klarte ikke å koble til SMTP-tjener %s i sikker modus: %s

en: STARTTLS command failed:
nb: STARTTLS-kommando feilet:

en: Failed to connect to SMTP server %s in secure mode:
nb: Klarte ikke å koble til SMTP-tjener %s i sikker modus:

en: SMTP server %s
nb: SMTP-tjener %s

en: SMTP mail delivery via %s
nb: SMTP e-postlevering via %s

en: SMTP server %s does not support %s authentication
nb: SMTP-tjener %s støtter ikke autentiseringstype %s

en: No SASL mechanism was specified
nb: Ingen SASL-mekanisme oppgitt

en: AUTH command failed: Not connected.
nb: AUTH-kommando feilet: Ikke koblet til.

en: AUTH command failed:
nb: AUTH-kommando feilet:

en: Cannot send message: service not connected.
nb: Kan ikke sende melding: tjenesten er ikke tilkoblet.

en: Cannot send message: sender address not valid.
nb: Kan ikke sende melding: senderadresse ikke gyldig.

en: Sending message
nb: Sender melding

en: Cannot send message: no recipients defined.
nb: Kan ikke sende melding: ingen mottakere definert.

en: Cannot send message: one or more invalid recipients
nb: Kan ikke sende melding: en eller flere ugyldige mottakere

en: Syntax error, command unrecognized
nb: Syntaksfeil, kommando ikke gjenkjent

en: Syntax error in parameters or arguments
nb: Syntaksfeil i parametere eller argumenter

en: Command not implemented
nb: Kommando ikke implementert

en: Command parameter not implemented
nb: Kommandoparameter ikke implementert

en: System status, or system help reply
nb: Systemstatus, eller svar på systemhjelp

en: Help message
nb: Hjelp-melding

en: Service ready
nb: Tjeneste klar

en: Service closing transmission channel
nb: Tjenesten lukker sendekanalen

en: Service not available, closing transmission channel
nb: Tjenesten er ikke tilgjengelig, lukker sendekanalen

en: Requested mail action okay, completed
nb: Forespurt e-post handling er ok, fullført

en: User not local; will forward to <forward-path>
nb: Ikke lokal bruker; videresender til <forward-path>

en: Requested mail action not taken: mailbox unavailable
nb: Forespurt e-post handling er ikke utført: postboks ikke tilgjengelig

en: Requested action not taken: mailbox unavailable
nb: Forespurt handling ikke utført: postboks ikke tilgjengelig

en: Requested action aborted: error in processing
nb: Forespurt handling avbrutt: feil i prosessering

en: User not local; please try <forward-path>
nb: Ikke lokal bruker; vennligst prøv <forward-path>

en: Requested action not taken: insufficient system storage
nb: Forespurt handling ikke utført: utilstrekkelig lagringsplass

en: Requested mail action aborted: exceeded storage allocation
nb: Forespurt e-post handling avbrutt: lagringsallokering oversteget

en: Requested action not taken: mailbox name not allowed
nb: Forespurt handling ikke utført: postboksnavn ikke tillatt

en: Start mail input; end with <CRLF>.<CRLF>
nb: Start e-post input; slutt med <CRLF>.<CRLF>

en: Transaction failed
nb: Transaksjonen feilet

en: A password transition is needed
nb: Passordoverføring kreves

en: Authentication mechanism is too weak
nb: Autentiseringsmekanismen er for svak

en: Encryption required for requested authentication mechanism
nb: Kryptering kreves for forespurt autentiseringsmekanisme.

en: Temporary authentication failure
nb: Midlertidig autentiseringsfeil

en: Authentication required
nb: Autentisering kreves

en: SMTP Greeting
nb: SMTP-velkomst

en: HELO command failed:
nb: HELO-kommando feilet:

en: MAIL FROM command failed:
nb: MAIL FROM-kommando feilet:

en: RCPT TO command failed:
nb: RCPT TO-kommando feilet:

en: RCPT TO <%s> failed:
nb: RCPT TO <%s> feilet:

en: DATA command failed:
nb: DATA-kommando feilet:

en: RSET command failed:
nb: RSET-kommando feilet:

en: QUIT command failed:
nb: QUIT-kommando feilet:

en: Contact UID of a user
nb: Kontakt-UID for en bruker

en: Birthday and anniversary reminder
nb: Påminnelse om fødselsdag og jubileum

en: Whether to set a reminder for birthdays and anniversaries
nb: Hvorvidt påminnelse skal settes for bursdager og jubileum

en: Birthday and anniversary reminder value
nb: Verdi for påminnelser for bursdager og jubileum

en: Number of units for determining a birthday or anniversary reminder
nb: Antall enheter for å bestemme en påminnelse om bursdag eller jubileum

en: Birthday and anniversary reminder units
nb: Enheter for påminnelse om bursdager og jubileum

en: Units for a birthday or anniversary reminder, “minutes”, “hours” or “days”
nb: Enheter for påminnelser om bursdager eller jubileum. «minutes», «hours» eller «days»

en: Past reminders for EReminderWatcher
nb: Tidligere påminnelser for EReminderWatcher

en: Reminder programs
nb: Påminnelsesprogrammer

en: Whether the migration of old setting was already done
nb: Hvorvidt migrering av den gamle innstillingen allerede er utført

en: An absolute path where the gpg (or gpg2) binary is
nb: En absolutt sti hvor gpg eller gpg2 binærfilen befinner seg

en: (Deprecated) Proxy type to use
nb: (Utfaset) Type proxy som skal brukes

en: (Deprecated) Whether to use http-proxy
nb: (Utfaset) Hvorvidt http-proxy skal brukes

en: (Deprecated) Whether proxy server requires authentication
nb: (Utfaset) Hvorvidt proxy-tjener krever autentisering

en: (Deprecated) Host name for HTTP requests
nb: (Utfaset) Vertsnavn for HTTP-forespørsler

en: (Deprecated) Port number for HTTP requests
nb: (Utfaset) Portnummer for HTTP-forespørsler

en: (Deprecated) Proxy authentication user name
nb: (Utfaset) Brukernavn for autentisering mot proxy

en: (Deprecated) Proxy authentication password
nb: (Utfaset) Passord for autentisering mot proxy

en: (Deprecated) List of hosts to connect to without proxy
nb: (Utfaset) Liste med verter som skal kobles til uten proxy

en: (Deprecated) Host name for HTTPS requests
nb: (Utfaset) Vertsnavn for HTTPS-forespørsler

en: (Deprecated) Port number for HTTPS requests
nb: (Utfaset) Portnummer for HTTPS-forespørsler

en: (Deprecated) Host name for SOCKS requests
nb: (Utfaset) Vertsnavn for SOCKS-forespørsler

en: (Deprecated) Port number for SOCKS requests
nb: (Utfaset) Portnummer for SOCKS-forespørsler

en: (Deprecated) Automatic proxy configuration URL
nb: (Utfaset) URL for automatisk konfigurasjon av proxy

en: Evolution Alarm Notify
nb: Evolution alarmvarsel

en: Calendar event notifications
nb: Varsling for kalenderhendelse

en: Out of memory
nb: Ikke mer minne

en: Can not make parent directory: %s
nb: Kan ikke lage opphavskatalog: %s

en: %s does not support creating remote resources
nb: %s støtter ikke å lage eksterne ressurser

en: %s does not support deleting remote resources
nb: %s støtter ikke sletting av eksterne ressurser

en: No such source for UID “%s”
nb: Kilden eksisterer ikke for UID «%s»

en: Backend factory for source “%s” and extension “%s” cannot be found.
nb: Motorfabrikk for kilde «%s» og utvidelse «%s» ble ikke funnet.

en: Data source is missing a [%s] group
nb: Datakilden mangler en [%s]-gruppe

en: Failed to lookup credentials:
nb: Klarte ikke å slå opp påloggingsinformasjon:

en: Data source “%s” does not support creating remote resources
nb: Datakilde «%s» støtter ikke å lage eksterne ressurser

en: Data source “%s” has no collection backend to create the remote resource
nb: Datakilde «%s» har ingen samlingsmotor for å lage ekstern ressurs

en: Data source “%s” does not support deleting remote resources
nb: Datakilde «%s» støtter ikke sletting av eksterne ressurser

en: Data source “%s” has no collection backend to delete the remote resource
nb: Datakilde «%s» har ingen samlingsmotor for å slette ekstern ressurs

en: Data source “%s” does not support OAuth 2.0 authentication
nb: Datakilde «%s» støtter ikke OAuth 2.0 autentisering

en: File must have a “.source” extension
nb: Filen må ha en «.source»-filtype

en: UID “%s” is already in use
nb: UID «%s» er allerede i bruk

en: Cannot find corresponding collection backend for source “%s”
nb: Finner ikke sammenfallende samlingsmotor for kilde «%s»

en: Source “%s” is not a collection source
nb: Kilde «%s» er ikke en samlingskilde

en: Cannot find source “%s”
nb: Finner ikke kilde «%s»

en: Module “%s” for source UID “%s” cannot be loaded
nb: Modul «%s» for kilde-UID «%s» kan ikke lastes

en: Failed to create backend of type “%s” for source UID “%s”
nb: Klarte ikke å opprette motor av type «%s» for kilde-UID «%s»

en: Extension dialog “%s” not found.
nb: Utvidelsesdialog «%s» ble ikke funnet.

[ctx: CategoryName]
en: Anniversary
nb: Jubileum

[ctx: CategoryName]
en: Birthday
nb: Fødselsdag

[ctx: CategoryName]
en: Business
nb: Arbeid

[ctx: CategoryName]
en: Competition
nb: Konkurranse

[ctx: CategoryName]
en: Favorites
nb: Favoritter

[ctx: CategoryName]
en: Gifts
nb: Gaver

[ctx: CategoryName]
en: Goals/Objectives
nb: Mål

[ctx: CategoryName]
en: Holiday
nb: Ferie

[ctx: CategoryName]
en: Holiday Cards
nb: Postkort

[ctx: CategoryName]
note: important people (e.g. new business partners)
en: Hot Contacts
nb: Viktige kontakter

[ctx: CategoryName]
en: Ideas
nb: Idéer

[ctx: CategoryName]
en: International
nb: Internasjonal

[ctx: CategoryName]
en: Key Customer
nb: Nøkkelkunde

[ctx: CategoryName]
en: Miscellaneous
nb: Forskjellig

[ctx: CategoryName]
en: Personal
nb: Personlig

[ctx: CategoryName]
en: Phone Calls
nb: Telefonsamtaler

[ctx: CategoryName]
en: Strategies
nb: Strategier

[ctx: CategoryName]
en: Suppliers
nb: Leverandører

[ctx: CategoryName]
en: Time & Expenses
nb: Tid og utgifter

[ctx: CategoryName]
en: Waiting
nb: Venter

en: Backend is busy
nb: Motoren er opptatt

en: Source not loaded
nb: Kilde ble ikke lastet

en: Source already loaded
nb: Kilden er allerede lastet

en: Authentication failed
nb: Autentisering feilet

en: Repository offline
nb: Lageret er frakoblet

note: Translators: This means that the EClient does not * support offline mode, or it's not set to by a user, * thus it is unavailable while user is not connected.
en: Offline unavailable
nb: Frakoblet modus er ikke tilgjengelig

en: Permission denied
nb: Tilgang nektet

en: Could not cancel
nb: Kunne ikke avbryte

en: Not supported
nb: Ikke støttet

en: Unsupported authentication method
nb: Ikke støttet autentiseringsmetode

en: TLS not available
nb: TLS er ikke tilgjengelig

en: Search size limit exceeded
nb: Søkets størrelsesgrense oversteget

en: Search time limit exceeded
nb: Tidsbegrensning for søk oversteget

en: Query refused
nb: Spørring nektet

en: D-Bus error
nb: D-Bus-feil

en: Other error
nb: Annen feil

en: Backend is not opened yet
nb: Motoren er ikke åpnet ennå

en: Object is out of sync
nb: Objektet er ute av synk

en: Timeout was reached
nb: Tidsavbrudd

en: Malformed, no message body set
nb: Feilutformet, ingen meldingskropp satt

note: Translators: The first %s is a display name of the source, the second is its UID and the third is the name of the OAuth service.
en: Source “%s” (%s) is not valid for “%s” OAuth2 service
nb: Kilde «%s» (%s) er ikke gyldig for «%s» Oauth2-tjeneste

en: OAuth2 secret not found
nb: OAuth2-hemmelighet ble ikke funnet

en: Received incorrect response from server “%s”.
nb: Mottok ugyldig svar fra tjener «%s».

en: Failed to refresh access token. Sign to the server again, please.
nb: Klarte ikke å oppdatere adgangstegn. Vennligst logg inn på tjener igjen.

note: Translators: The first %s is a display name of the source, the second is its UID.
en: Source “%s” (%s) is not a valid OAuth2 source
nb: Kilde «%s» (%s) er ikke en gyldig OAuth2-kilde

en: Operation was cancelled
nb: Operasjonen ble avbrutt

en: Failed with HTTP error %d: %s
nb: Feilet med HTTP-feil %d: %s

en: Source file is missing a [%s] group
nb: Kildefilen mangler en [%s]-gruppe

en: Data source “%s” is not removable
nb: Datakilde «%s» kan ikke fjernes

en: Data source “%s” is not writable
nb: Datakilde «%s» er ikke skrivbar

en: Unnamed
nb: Uten navn

en: Credentials lookup is not supported
nb: Oppslag av påloggingsinformasjon er ikke støttet

en: Credentials store is not supported
nb: Lagring av påloggingsinformasjon er ikke støttet

en: Credentials delete is not supported
nb: Sletting av påloggingsinformasjon er ikke støttet

en: Password not found
nb: Passordet ble ikke funnet

en: Signature script must be a local file
nb: Signaturskriptet må være en lokal fil

en: Source “%s” does not support proxy lookups
nb: Kilde «%s» støtter ikke oppslag via proxy

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 12-hour format. strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
nb: %a %d.%m.%Y %H.%M.%S

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 24-hour format. strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M:%S
nb: %a %d.%m.%Y %H.%M.%S

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 12-hour format, without seconds. strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format, without seconds.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M %p
nb: %a %d.%m.%Y %H.%M

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 24-hour format, without seconds. strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format, without seconds.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M
nb: %a %d.%m.%Y %H.%M

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 12-hour format, without minutes or seconds.
en: %a %m/%d/%Y %I %p
nb: %a %d.%m.%Y %H

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 24-hour format, without minutes or seconds.
en: %a %m/%d/%Y %H
nb: %a %d.%m.%Y %H

note: strptime format of a weekday and a date. strftime format of a weekday and a date.
en: %a %m/%d/%Y
nb: %a %d.%m.%Y

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format.
en: %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
nb: %d.%m.%Y %H.%M.%S

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format.
en: %m/%d/%Y %H:%M:%S
nb: %d.%m.%Y %H.%M.%S

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format, * without seconds.
en: %m/%d/%Y %I:%M %p
nb: %d.%m.%Y %H.%S

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format, * without seconds.
en: %m/%d/%Y %H:%M
nb: %d.%m.%Y %H.%M

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format, * without minutes or seconds.
en: %m/%d/%Y %I %p
nb: %d.%m.%Y %H

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format, * without minutes or seconds.
en: %m/%d/%Y %H
nb: %d.%m.%Y %H

note: strptime format of a weekday and a date. This is the preferred date format for the locale.
en: %m/%d/%Y
nb: %d.%m.%Y

note: strptime format for a time of day, in 12-hour format. strftime format of a time in 12-hour format.
en: %I:%M:%S %p
nb: %H.%M.%s

note: strptime format for a time of day, in 24-hour format. strftime format of a time in 24-hour format.
en: %H:%M:%S
nb: %H.%M.%s

note: strptime format for time of day, without seconds, * in 12-hour format. strftime format of a time in 12-hour format, * without seconds.
en: %I:%M %p
nb: %H.%M

note: strptime format for time of day, without seconds 24-hour format. strftime format of a time in 24-hour format, * without seconds.
en: %H:%M
nb: %H.%M

note: strptime format for time of day, without seconds 24-hour format, * and no colon.
en: %H%M
nb: %H.%M

note: strptime format for hour and AM/PM, 12-hour format.
en: %I %p
nb: %H

en: Notes
nb: Notater

en: Cannot determine destination URL without WebDAV extension
nb: Kan ikke bestemme mål-URL uten WebDAV-utvidelsen

note: Translators: The first '%s' is replaced with error prefix, as provided by the caller, which can be in a form: "Failed with something". The '%d' is replaced with actual HTTP status code. The second '%s' is replaced with a reason phrase of the error (user readable text). The last '%s' is replaced with
en: %s: HTTP error code %d (%s): %s
nb: %s: HTTP-feilkode %d (%s): %s

note: Translators: The '%d' is replaced with actual HTTP status code. The '%s' is replaced with a reason phrase of the error (user readable text). The last '%s' is replaced with detailed error text, as returned by the server.
en: Failed with HTTP error code %d (%s): %s
nb: Feilet med HTTP-feilkode %d (%s): %s

note: Translators: The first '%s' is replaced with error prefix, as provided by the caller, which can be in a form: "Failed with something". The '%d' is replaced with actual HTTP status code. The second '%s' is replaced with a reason phrase of the error (user readable text).
en: %s: HTTP error code %d (%s)
nb: %s: HTTP-feilkode %d (%s)

note: Translators: The '%d' is replaced with actual HTTP status code. The '%s' is replaced with a reason phrase of the error (user readable text).
en: Failed with HTTP error code %d (%s)
nb: Feilet med HTTP-feilkode %d (%s)

en: Failed to post data
nb: Klarte ikke å poste data

en: Failed to get input XML content
nb: Klarte ikke å finne inndata XML-innhold

en: Failed to get properties
nb: Klarte ikke å hente egenskaper

en: Failed to update properties
nb: Klarte ikke å oppdatere egenskaper

en: Failed to issue REPORT
nb: Klarte ikke å sende REPORT

en: Failed to create collection
nb: Klarte ikke å lage samling

en: Failed to get XML request content
nb: Klarte ikke å finne XML-svarinnhold

en: Failed to create address book
nb: Klarte ikke å lage adressebok

en: Failed to create calendar
nb: Klarte ikke å lage kalender

en: Failed to read resource
nb: Klarte ikke å lese ressurs

en: Cannot rewind input stream: Not supported
nb: Kan ikke spole tilbake inndatastrøm: Ikke støttet

en: Failed to put data
nb: Klarte ikke å legge inn data

en: Failed to put data to server, error code %d (%s)
nb: Klarte ikke å legge til data på tjener. Feilkode %d (%s)

en: Failed to delete resource
nb: Klarte ikke å slette ressurs

en: Failed to copy resource
nb: Klarte ikke å kopiere ressurs

en: Failed to move resource
nb: Klarte ikke å flytte ressurs

en: Failed to lock resource
nb: Klarte ikke å låse ressurs

en: Failed to parse XML data
nb: Klarte ikke å lese XML-data

en: Failed to refresh lock
nb: Klarte ikke å oppdatere lås

en: Failed to unlock
nb: Klarte ikke å låse opp

en: Expected multistatus response, but %d returned (%s)
nb: Uventet flerstatuskode, men %d returnerte (%s)

en: Failed to get access control list
nb: Klarte ikke å hente liste for aksesskontroll

en: Cannot store protected nor inherited Access Control Entry.
nb: Kan ikke lagre beskyttet eller arvet aksesskontrolloppføring.

en: Could not open the link.
nb: Kunne ikke åpne lenken.

note: To Translators: The text is concatenated to a form: "Ctrl-click to open a link http://www.example.com"
en: Ctrl-click to open a link
nb: Ctrl-klikk for å åpne en lenke

en: Copy _Link Location
nb: Kopier _lenkeadresse

en: O_pen Link in Browser
nb: Å_pne lenke i nettleser

en: Credentials prompt was cancelled
nb: Spørsmål om påloggingsinformasjon ble avbrutt

en: Source “%s” doesn’t support prompt for credentials
nb: Kilde «%s» støtter ikke oppslag av påloggingsinformasjon

en: Failed to obtain access token from address “%s”: %s
nb: Klarte ikke å hente et adgangstegn fra adresse «%s»: %s

en: Requesting access token, please wait...
nb: Ber om adgangstegn, vennligst vent …

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Address Book authentication request".
en: %s Address Book authentication request
nb: Autentiseringsforespørsel for %s adressebok

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Calendar authentication request".
en: %s Calendar authentication request
nb: Autentiseringsforespørsel for %s kalender

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Memo List authentication request".
en: %s Memo List authentication request
nb: Autentiseringsforespørsel for %s notatliste

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Task List authentication request".
en: %s Task List authentication request
nb: Autentiseringsforespørsel for %s oppgaveliste

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Mail authentication request".
en: %s Mail authentication request
nb: Autentiseringsforespørsel for %s e-post

note: generic account prompt Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google account authentication request".
en: %s account authentication request
nb: Autentiseringsforespørsel for %s konto

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your address book “%s”.
nb: Logg inn til din %s konto og godta betingelsene for å aksessere din adressebok «%s».

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your calendar “%s”.
nb: Logg inn til din %s konto og godta betingelsene for å aksessere din kalender «%s».

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your mail account “%s”.
nb: Logg inn til din %s konto og godta betingelsene for å aksessere din e-postkonto «%s».

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your mail transport “%s”.
nb: Logg inn til din %s konto og godta betingelsene for å aksessere din e-posttransport «%s».

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your memo list “%s”.
nb: Logg inn til din %s konto og godta betingelsene for å aksessere din notatliste «%s».

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your task list “%s”.
nb: Logg inn til din %s konto og godta betingelsene for å aksessere din oppgaveliste «%s».

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your account “%s”.
nb: Logg inn til din %s konto og godta betingelsene for å aksessere din konto «%s».

en: _Cancel
nb: A_vbryt

en: Address book authentication request
nb: Autentiseringsforespørsel for adressebok

en: Calendar authentication request
nb: Autentiseringsforespørsel for kalender

en: Mail authentication request
nb: Autentiseringsforespørsel for e-post

note: generic account prompt
en: Authentication request
nb: Autentiseringsforespørsel

en: Please enter the password for address book “%s”.
nb: Vennligst oppgi passordet for adressebok «%s».

en: Please enter the password for calendar “%s”.
nb: Vennligst oppgi passordet for kalender «%s».

en: Please enter the password for mail account “%s”.
nb: Vennligst oppgi passordet for e-postkonto «%s».

en: Please enter the password for mail transport “%s”.
nb: Vennligst oppgi passordet for e-posttransport «%s».

en: Please enter the password for memo list “%s”.
nb: Vennligst oppgi passordet for notatliste «%s».

en: Please enter the password for task list “%s”.
nb: Vennligst oppgi passordet for oppgaveliste «%s».

en: Please enter the password for account “%s”.
nb: Vennligst oppgi passordet for konto «%s».

note: Translators: This is part of a credential prompt, constructing for example: "Please enter the password for account “%s”.\n(host: hostname)"
en: 
    (host: %s)
nb: 
    (vert: %s)

en: _User Name:
nb: Br_ukernavn:

en: _Password:
nb: _Passord:

note: Remember password check
en: _Add this password to your keyring
nb: Legg til dette p_assordet i nøkkelringen

note: Translators: meaning as "Snooze, until event start time"
en: until start time
nb: frem til starttid

en: Add custom time…
nb: Legg til egendefinert tid …

en: Clear custom times
nb: Tøm egendefinerte tider

[ctx: overdue]
en: now
nb: nå

en: %d year | %d years
nb[0]: %d år
nb[1]: %d år

[ctx: overdue]
en: overdue
nb: utløper

en: Failed to launch URI “%s”:
nb: Kunne ikke laste URI «%s»:

en: No reminder is selected.
nb: Ingen påminnelse valgt

en: No details are available.
nb: Ingen detaljer tilgjengelig.

en: Multiple reminders are selected.
nb: Flere påminnelser er valgt.

en: Failed to dismiss reminder:
nb: Kan ikke forkaste påminnelse:

en: Failed to dismiss all:
nb: Klarte ikke å forkaste alle:

en: Set a custom snooze time for
nb: Sett egendefinert pausetid for

[ctx: reminders-snooze]
note: Translators: this is part of: "Set a custom snooze time for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: da_ys
nb: da_ger

[ctx: reminders-snooze]
note: Translators: this is part of: "Set a custom snooze time for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _hours
nb: _timer

[ctx: reminders-snooze]
note: Translators: this is part of: "Set a custom snooze time for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _minutes
nb: _minutter

en: _Add Snooze time
nb: _Legg til pausetid

en: _Dismiss
nb: _Forkast

en: Dismiss _All
nb: Forkast _alle

en: _Snooze
nb: _Pause

en: Certificate trust...
nb: Tillit til sertifikat …

en: _Reject
nb: A_vvis

en: Accept _Temporarily
nb: Godta midler_tidig

en: _Accept Permanently
nb: Godt_a permanent

en: SSL/TLS certificate for “%s” is not trusted. Do you wish to accept it?
nb: Stoler ikke på SSL/TLS-sertifikat for «%s». Vil du akseptere det?

en: Reason:
nb: Årsak:

en: Detailed error:
nb: Detaljert feil:

en: The signing certificate authority is not known.
nb: Signerende sertifikatautoritet er ikke kjent.

en: The certificate does not match the expected identity of the site that it was retrieved from.
nb: Sertifikatet er ikke likt forventet identitet for nettstedet det ble hentet fra.

en: The certificate’s activation time is still in the future.
nb: Sertifikatets aktiveringstidspunkt er fremdeles i fremtiden.

en: The certificate has expired.
nb: Sertifikatet har utløpt.

en: The certificate has been revoked according to the connection’s certificate revocation list.
nb: Sertifikatet er tilbaketrukket i følge tilkoblingens tilbaketrekkingsliste for sertifikater.

en: The certificate’s algorithm is considered insecure.
nb: Sertifikatets algoritme anses som usikker.

en: Supports
nb: Støtter

en: _User mail:
nb: Br_ukers e-post:

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Contacts
nb: Kontakter

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Events
nb: Hendelser

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Memos
nb: Notater

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Tasks
nb: Oppgaver

en: Invalid URL
nb: Ugyldig URL

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Searching server sources...
nb: Søker etter kilder på tjener …

en: Cannot find a corresponding account in the org.gnome.OnlineAccounts service from which to obtain a password for “%s”
nb: Kan ikke finne samsvarende konto for å hente passord for «%s» i org.gnome.OnlineAccounts-tjenesten

en: Failed to get password from GOA:
nb: Klarte ikke å hente passord fra GOA:

note: TODO: more specific
en: Code: %u — Unexpected response from server
nb: Kode: %u – Uventet svar fra tjener

note: TODO: more specific
en: Failed to parse autodiscover response XML
nb: Klarte ikke å tolke svar-XML fra automatisk gjenkjenning

note: TODO: more specific
en: Failed to find Autodiscover element
nb: Klarte ikke å finne element for automatisk gjenkjenning

note: TODO: more specific
en: Failed to find Response element
nb: Klarte ikke å finne svarelement

note: TODO: more specific
en: Failed to find Account element
nb: Klarte ikke å finne kontoelement

note: TODO: more specific
en: Failed to find ASUrl and OABUrl in autodiscover response
nb: Klarte ikke å finne ASUrl og OABUrl i svar fra automatisk gjenkjenning

en: Cannot find a corresponding account in the org.gnome.OnlineAccounts service from which to obtain an access token for “%s”
nb: Kan ikke finne samsvarende konto å finne adgangstegn for «%s» i org.gnome.OnlineAccounts-tjenesten

en: Failed to obtain an access token for “%s”:
nb: Klarte ikke å hente et adgangstegn for «%s»:

en: Contacts
nb: Kontakter

en: Keep running after the last client is closed
nb: Fortsett å kjøre etter at klienten er lukket

en: Wait running until at least one client is connected
nb: Utsett kjøring til minst en klient er tilkoblet

en: Reminders
nb: Påminnelser

en: Warning
nb: Advarsel

en: _No
nb: _Nei

en: _Yes
nb: _Ja

en: A calendar reminder is about to trigger. This reminder is configured to run the following program:
    
            %s
    
    Are you sure you want to run this program?
nb: En kalenderpåminnelse er i ferd med å utløses. Denne påminnelsen er konfigurert til å kjøre følgende program:
            %s
    
    Er du sikker på at du vil kjøre dette programmet?

en: Do not ask me about this program again
nb: Ikke spør meg om dette programmet igjen

en: Display Reminders window with _notifications
nb: Vis påminnelsesvindu med _varslinger

en: Reminders Options:
nb: Alternativer for påminnelser

en: You have %d reminder | You have %d reminders
nb[0]: Du har %d påminnelse
nb[1]: Du har %d påminnelser

en: Birthdays & Anniversaries
nb: Fødselsdager og jubileer

en: On LDAP Servers
nb: På LDAP-tjenere

en: On This Computer
nb: På denne datamaskinen

en: Default Proxy Settings
nb: Forvalgte innstillinger for mellomtjener

en: Search Folders
nb: Søkemapper

en: Weather
nb: Vær

en: On The Web
nb: På nettet

en: WebDAV Notes
nb: WebDAV notater

en: Don’t migrate user data from previous versions of Evolution
nb: Ikke migrer brukerdata fra tidligere versjoner av Evolution

en: Can not open file
nb: Kan ikke åpne fil

en: Failed to open client “%s”: %s
nb: Klarte ikke å åpne klient «%s»: %s

en: Unhandled error
nb: Uhåndtert feil

en: Specify the output file instead of standard output
nb: Oppgi utdatafil i stedet for standard utdata

en: OUTPUTFILE
nb: UTDATAFIL

en: List local address book folders
nb: Vis lokale adressebokmapper

en: Show cards as vcard or csv file
nb: Vis kort som vcard eller csv-fil

en: Command line arguments error, please use --help option to see the usage.
nb: Feil i kommandolinjeargumenter. Bruk alternativet --help for å se bruksinformasjon.

en: Only support csv or vcard format.
nb: Støtt bare csv- eller vcard-format.

en: Show only enabled sources
nb: Vis kun aktive kilder

en: Show source’s UID
nb: Vis kildens UID

en: Show source’s authentication information
nb: Vis autentiseringsinformasjon for kilde

en: Write in machine readable format (one source per line, without localized property names and tab as separator)
nb: Skriv i maskinlesbart format (en kilde per linje uten oversatte navn på egenskaper, og med tabulator som skilletegn)

en: Limit only to sources with given extension name
nb: Begrens kun til kilder med gitt utvidelsesnavn

en: yes
nb: ja

en: no
nb: nei

en: Collection
nb: Samling

en: Collection/GNOME Online Accounts
nb: Samling/GNOME nettkontoer

en: Collection/Ubuntu Online Accounts
nb: Samling/Ubuntu nettkontoer

en: Address Book
nb: Adressebok

en: Calendar
nb: Kalender

en: Memo List
nb: Notatliste

en: Task List
nb: Oppgaveliste

en: Mail Account
nb: E-postkonto

en: Mail Transport
nb: E-posttransport

en: Mail Identity
nb: E-postidentitet

en: Mail Submission
nb: E-postlevering

en: Mail Signature
nb: E-postsignatur

en: Proxy
nb: Mellomtjener

en: Parent UID: %s
nb: Opphavs-UID: %s

en: Enabled: %s
nb: Slått på: %s

en: Backend: %s
nb: Motoren: %s

en: Calendar enabled: %s
nb: Kalender slått på: %s

en: Contacts enabled: %s
nb: Kontakter slått på: %s

en: Mail enabled: %s
nb: E-post slått på: %s

en: MIME Type: %s
nb: MIME-type: %s

en: Auth Host: %s:%d
nb: Autentiseringsvert: %s:%d

en: Auth Host: %s
nb: Autentiseringsvert: %s

en: Auth User: %s
nb: Autentiseringsbruker: %s

en: Auth Method: %s
nb: Autentiseringsmetode: %s

en: Auth Proxy UID: %s
nb: UID for autentisering på mellomtjener: %s

en: Failed to parse arguments: Unknown error
nb: Klarte ikke å tolke argumenter: Ukjent feil

en: Failed to connect to source registry: %s
nb: Klarte ikke å koble til kilderegister: %s

en: No sources had been found
nb: Ingen kilder ble funnet
