evolution-data-server - en to ug translation catalogue (1117 entries)

en: Failed to remove file '%s': %s
ug: ھۆججەت ‹%s› نى چىقىرىۋېتىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to make directory %s: %s
ug: مۇندەرىجە %s نى قۇرۇش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to create hardlink for resource '%s': %s
ug: مەنبە ‹%s› غا قاتتىق ئۇلىنىش ياساش مەغلۇپ بولدى: %s

en: No UID in the contact
ug: ئالاقەداشتا UID يوق

en: Conflicting UIDs found in added contacts
ug: بۇ CA غا ئىشىنىشتىن ئىلگىرى، ئۇنىڭ گۇۋاھنامە، تاكتىكا ۋە باشقا رەسمىيەتلىرى(ئەگەر بولسا)نى تەكشۈرۈشىڭىز لازىم.

en: Contact '%s' not found
ug: ئالاقەداش ‹%s› تېپىلمىدى

en: Query '%s' not supported
ug: سۈرۈشتۈرۈش ‹%s› نى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Invalid Query '%s'
ug:  سۈرۈشتۈرۈش ‹%s› ئىناۋەتسىز

en: Loading...
ug: ئوقۇۋاتىدۇ…

en: Searching...
ug: ئىزدەۋاتىدۇ…

en: Failed to rename old database from '%s' to '%s': %s
ug: كونا سانداننىڭ ئاتىنى ‹%s› دىن ‹%s› غا ئۆزگەرتىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Unknown error
ug: نامەلۇم خاتالىق

note: Query for new contacts asynchronously
en: Querying for updated contacts…
ug: يېڭىلانغان ئالاقەداشلارنى سۈرۈشتۈرۈۋاتىدۇ…

note: Run the query asynchronously
en: Querying for updated groups…
ug: يېڭىلانغان گۇرۇپپىلارنى سۈرۈشتۈرۈۋاتىدۇ…

en: The backend does not support bulk additions
ug: ئارقا ئۇچ توپ قوشۇشنى قوللىمايدۇ

note: Insert the entry on the server asynchronously
en: Creating new contact…
ug: يېڭى ئالاقەداش قۇرۇۋاتىدۇ…

en: The backend does not support bulk removals
ug: ئارقا ئۇچ توپ ئۆچۈرۈشنى قوللىمايدۇ

en: Deleting contact…
ug: ئالاقەداشنى ئۆچۈرۈۋاتىدۇ…

en: The backend does not support bulk modifications
ug: ئارقا ئۇچ توپ ئۆزگەرتىشنى قوللىمايدۇ

note: Update the contact on the server asynchronously
en: Modifying contact…
ug: ئالاقەداشنى تۈزىتىۋاتىدۇ…

en: Loading…
ug: ئوقۇۋاتىدۇ…

note: System Group: My Contacts
en: Personal
ug: شەخسىي

note: System Group: Friends
en: Friends
ug: دوستلار

note: System Group: Family
en: Family
ug: جەمەتىم

note: System Group: Coworkers
en: Coworkers
ug: خىزمەتداشلار

note: Translators: An error message shown to a user when trying to do an * operation on the LDAP address book which is not connected to the server
en: Not connected
ug: باغلانمىغان

en: Failed to bind using either v3 or v2 binds
ug: v2 ياكى v3 بېغىنى ئىشلىتىپ باغلاش مەغلۇپ بولدى

en: Reconnecting to LDAP server...
ug: LADP مۇلازىمېتىرى بىلەن ئالاقە يېڭىدىن ھازىرلىنىۋاتىدۇ...

en: Invalid DN syntax
ug: DN گرامماتىكىسى ئىناۋەتسىز

en: LDAP error 0x%x (%s)
ug: LDAP خاتالىقى 0x%x (%s)

en: Adding contact to LDAP server...
ug: ئالاقەداشلارنى LDAP مۇلازىمېتىرىغا قوشۇۋاتىدۇ...

en: Removing contact from LDAP server...
ug: LDAP مۇلازىمېتىرىدىن ئالاقەداشلارنى ئۆچۈرۈۋاتىدۇ...

en: %s: NULL returned from ldap_first_entry
ug: %s : ldap_first_entry نىڭدىن NULL قايتىپ كەلدى

en: %s: Unhandled result type %d returned
ug: %s: نەتىجە تىپى %d نى بىر تەرەپ قىلغىلى بولمايدۇ

en: Modifying contact from LDAP server...
ug: LDAP مۇلازىمېتىرىدىن ئالاقەداشلارنى ئۆزگەرتىۋاتىدۇ…

en: %s: Unhandled search result type %d returned
ug: %s: ئىزدەش نەتىجىسىنىڭ تىپى %d نى بىر تەرەپ قىلغىلى بولمايدۇ

en: Receiving LDAP search results...
ug: LADP - ئىزدەش نەتىجىسى قوبۇل قىلىنىۋاتىدۇ...

en: Error performing search
ug: ئىزدەشتە خاتالىق كۆرۈلدى

en: Downloading contacts (%d)...
ug: ئالاقەداشلارنى چۈشۈرۈۋاتىدۇ(%d)...

en: Failed to get the DN for user '%s'
ug: ئىشلەتكۈچى ‹%s› نىڭ DN نى ئېلىش مەغلۇپ بولدى

en: Create resource '%s' failed with HTTP status %d (%s)
ug: مەنبە «%s» نى قۇرۇش مەغلۇپ بولدى. بۇ چاغدىكى HTTP ھالىتى %d (%s)

en: DELETE failed with HTTP status %d
ug: DELETE مەغلۇپ بولدى. HTTP ھالىتى: %d

en: Contact on server changed -> not modifying
ug: مۇلازىمېتىردىكى ئالاقەداش ->ئۆزگەرتىلمىدى غا ئۆزگەرتىلدى

en: Modify contact failed with HTTP status %d (%s)
ug: ئالاقەداشنى ئۆزگەرتىش مەغلۇپ بولدى. HTTP ھالىتى %d (%s)

en: Loading Addressbook summary...
ug: ئادرېس دەپتىرىنىڭ ئاساسىي مەزمۇنىنى ئوقۇۋاتىدۇ…

en: PROPFIND on webdav failed with HTTP status %d (%s)
ug: webdav دىكى PROPFIND مەغلۇپ بولدى. HTTP ھالىتى: %d (%s)

en: No response body in webdav PROPFIND result
ug: webdav دىكى PROPFIND قايتۇرغان نەتىجىدە جاۋاب گەۋدىسى(response body) يوق

en: Loading Contacts (%d%%)
ug: ئالاقەداشلارنى ئوقۇۋاتىدۇ (%d%%)

en: Cannot transform SoupURI to string
ug: SoupURI نى تېكىست(string) كە ئايلاندۇرغىلى بولمىدى

en: No such book
ug: بۇنداق كىتاب يوق

en: Contact not found
ug: ئالاقەداش تېپىلمىدى

en: Contact ID already exists
ug: ئالاقەداش كىملىكى مەۋجۇت

en: No such source
ug: بۇنداق مەنبە يوق

en: No space
ug: بوشلۇق يوق

note: Dummy row as EContactField starts from 1
en: Unique ID
ug: بىردىنبىر كىملىك

note: FILE_AS is not really a structured field - we use a getter/setter * so we can generate its value if necessary in the getter Translators: This is an EContact field description, in this case it's a * preferred user's description (or display name) of the contact. Note 'File' is a verb here.
en: File Under
ug: FILE UNDER

note: URI of the book to which the contact belongs to
en: Book UID
ug: كىتابنىڭ UID سى

note: Name fields FN isn't really a structured field - we use a getter/setter * so we can set the N property (since evo 1.4 works fine with * vcards that don't even have a N attribute.  *sigh*)
en: Full Name
ug: تولۇق ئاتى

en: Given Name
ug: بېرىلگەن ئاتى

en: Family Name
ug: تەگات

en: Nickname
ug: تەخەللۇس

note: Email fields
en: Email 1
ug: ئېلخەت 1

en: Email 2
ug: ئېلخەت 2

en: Email 3
ug: ئېلخەت 3

en: Email 4
ug: ئېلخەت 4

en: Mailer
ug: خەتچى

note: Address Labels
en: Home Address Label
ug: ئوي ئادرېسى ئەنى

en: Work Address Label
ug: خىزمەت ئادرېسى ئەنى

en: Other Address Label
ug: باشقا ئادرېس ئەنى

note: Phone fields
en: Assistant Phone
ug: ياردەمچىنىڭ تېلېفونى

en: Business Phone
ug: شىركەت تېلېفون

en: Business Phone 2
ug: خىزمەت تېلېفونى 2

en: Business Fax
ug: خىزمەت فاكىس

en: Callback Phone
ug: قايتۇرۇپ چاقىرغان تېلېفون

en: Car Phone
ug: ماشىنا تېلېفونى

en: Company Phone
ug: شىركەت تېلېفونى

en: Home Phone
ug: ئۆي تېلېفون

en: Home Phone 2
ug: ئوي تېلېفونى 2

en: Home Fax
ug: ئوي فاكىسى

en: Mobile Phone
ug: يانفون

en: Other Phone
ug: باشقا تېلېفون

en: Other Fax
ug: باشقا فاكىس

en: Pager
ug: چاقىرغۇ

en: Primary Phone
ug: تېلېفون

en: Radio
ug: رادىئو

en: Telex
ug: تېلېگرامما

note: Organizational fields
en: Organization
ug: ئورگان

en: Organizational Unit
ug: ئىدارىسى

en: Office
ug: ئىشخانا

en: Title
ug: ماۋزۇ

en: Role
ug: رول

en: Manager
ug: باشقۇرغۇ

en: Assistant
ug: ياردەمچى

note: Web fields
en: Homepage URL
ug: باش بەتنىڭ URL

en: Weblog URL
ug: بلوگ تور ئادرېسى(URL)

note: Contact categories
en: Categories
ug: كاتېگورىيە

note: Collaboration fields
en: Calendar URI
ug: يىلنامىنىڭ URI ئى

en: Free/Busy URL
ug: بىكار/ئالدىراش URL

en: ICS Calendar
ug: ICS يىلنامىسى

en: Video Conferencing URL
ug: سىن يىغىنىنىڭ URL

note: Misc fields
en: Spouse's Name
ug: ھەمراھىنىڭ ئاتى

en: Note
ug: ئىزاھات

note: Instant messaging fields
en: AIM Home Screen Name 1
ug: AIM ئۆي ئېكران ئاتى 1

en: AIM Home Screen Name 2
ug: AIM ئۆي ئېكران ئاتى 2

en: AIM Home Screen Name 3
ug: AIM ئۆي ئېكران ئاتى 3

en: AIM Work Screen Name 1
ug: AIM خىزمەت ئېكران ئاتى 1

en: AIM Work Screen Name 2
ug: AIM خىزمەت ئېكران ئاتى 2

en: AIM Work Screen Name 3
ug: AIM خىزمەت ئېكران ئاتى 3

en: GroupWise Home Screen Name 1
ug: GroupWise ئۆي ئېكرانىنىڭ ئاتى 1

en: GroupWise Home Screen Name 2
ug: GroupWise ئۆي ئېكرانىنىڭ ئاتى 2

en: GroupWise Home Screen Name 3
ug: GroupWise ئۆي ئېكرانىنىڭ ئاتى 3

en: GroupWise Work Screen Name 1
ug: GroupWise خىزمەت ئېكرانىنىڭ ئاتى 1

en: GroupWise Work Screen Name 2
ug: GroupWise خىزمەت ئېكرانىنىڭ ئاتى 2

en: GroupWise Work Screen Name 3
ug: GroupWise خىزمەت ئېكرانىنىڭ ئاتى 3

en: Jabber Home ID 1
ug: Jabber ئۆي كىملىكى 1

en: Jabber Home ID 2
ug: Jabber ئۆي كىملىكى 2

en: Jabber Home ID 3
ug: Jabber ئۆي كىملىكى 3

en: Jabber Work ID 1
ug: Jabber خىزمەت كىملىكى 1

en: Jabber Work ID 2
ug: Jabber خىزمەت كىملىكى 2

en: Jabber Work ID 3
ug: Jabber خىزمەت كىملىكى 3

en: Yahoo! Home Screen Name 1
ug: Yahoo! ئۆي ئېكران ئاتى 1

en: Yahoo! Home Screen Name 2
ug: Yahoo! ئۆي ئېكران ئاتى 2

en: Yahoo! Home Screen Name 3
ug: Yahoo! ئۆي ئېكران ئاتى 3

en: Yahoo! Work Screen Name 1
ug: Yahoo! خىزمەت ئېكران ئاتى 1

en: Yahoo! Work Screen Name 2
ug: Yahoo! خىزمەت ئېكران ئاتى 2

en: Yahoo! Work Screen Name 3
ug: Yahoo! خىزمەت ئېكران ئاتى 3

en: MSN Home Screen Name 1
ug: MSN ئۆي ئېكران ئاتى 1

en: MSN Home Screen Name 2
ug: MSN ئۆي ئېكران ئاتى 2

en: MSN Home Screen Name 3
ug: MSN ئۆي ئېكران ئاتى 3

en: MSN Work Screen Name 1
ug: MSN خىزمەت ئېكران ئاتى 1

en: MSN Work Screen Name 2
ug: MSN خىزمەت ئېكران ئاتى 2

en: MSN Work Screen Name 3
ug: MSN خىزمەت ئېكران ئاتى 3

en: ICQ Home ID 1
ug: ICQ ئۆي كىملىكى 1

en: ICQ Home ID 2
ug: ICQ ئۆي كىملىكى 2

en: ICQ Home ID 3
ug: ICQ ئۆي كىملىكى 3

en: ICQ Work ID 1
ug: ICQ خىزمەت كىملىكى 1

en: ICQ Work ID 2
ug: ICQ خىزمەت كىملىكى 2

en: ICQ Work ID 3
ug: ICQ خىزمەت كىملىكى 3

note: Last modified time
en: Last Revision
ug: ئەڭ ئاخىرقى تۈزىتىلمە

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a * virtual field, which returns either name of the contact or the organization * name, recognized by multiple other fields, where the first filled is used.
en: Name or Org
ug: ئاتى ياكى تەشكىلى

note: Address fields
en: Address List
ug: ئادرېسلار

en: Home Address
ug: ئۆي ئادرېس

en: Work Address
ug: خىزمەت ئادرېس

en: Other Address
ug: باشقا ئادرېس

note: Contact categories
en: Category List
ug: كاتېگورىيە تىزىمى

note: Photo/Logo
en: Photo
ug: سۈرەت

en: Logo
ug: تۇغ

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a name * of the contact, as specified in http://tools.ietf.org/html/rfc6350#section-6.2.2
en: Name
ug: ئاتى

en: Email List
ug: ئېلخەت تىزىمى

note: Instant messaging fields
en: AIM Screen Name List
ug: AIM ئېكران ئاتى تىزىمى

en: GroupWise ID List
ug: GroupWise ID تىزىمى

en: Jabber ID List
ug: Jabber ID لىرى

en: Yahoo! Screen Name List
ug: Yahoo! ئېكران ئاتى تىزىمى

en: MSN Screen Name List
ug: MSN ئېكران ئاتى تىزىمى

en: ICQ ID List
ug: ICQ ID تىزىمى

en: Wants HTML Mail
ug: HTML خېتىنى ئارزۇ قىلىدۇ

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a * field describing whether it's a Contact list (list of email addresses) or a * regular contact for one person/organization/...
en: List
ug: تىزىم

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a flag * used to determine whether when sending to Contact lists the addresses should be * shown or not to other recipients - basically whether to use BCC field or CC * message header when sending messages to this Contact list.
en: List Shows Addresses
ug: ئادرېسلارنى كۆرسىتىدىغان تىزىم

en: Birth Date
ug: تۇغۇلغان كۈن

en: Anniversary
ug: خاتىرە كۈن

note: Security fields
en: X.509 Certificate
ug: X.509 ئىسپاتلاش

en: Gadu-Gadu Home ID 1
ug: Gadu-Gadu ئۆي  ID 1

en: Gadu-Gadu Home ID 2
ug: Gadu-Gadu ئۆي  ID 2

en: Gadu-Gadu Home ID 3
ug: Gadu-Gadu ئۆي  ID 3

en: Gadu-Gadu Work ID 1
ug: Gadu-Gadu خىزمەت  ID 1

en: Gadu-Gadu Work ID 2
ug: گادۇ-گادۇ خىزمەت  ID 2

en: Gadu-Gadu Work ID 3
ug: Gadu-Gadu خىزمەت  ID 3

en: Gadu-Gadu ID List
ug: Gadu-Gadu ID تىزىمى

note: Geo information
en: Geographic Information
ug: جۇغراپىيىلىك ئۇچۇر

en: Telephone
ug: تېلېفون

en: Skype Home Name 1
ug: Skype ئۆي ئاتى 1

en: Skype Home Name 2
ug: Skype ئۆي ئاتى 2

en: Skype Home Name 3
ug: Skype ئۆي ئاتى 3

en: Skype Work Name 1
ug: Skype خىزمەت ئاتى 1

en: Skype Work Name 2
ug: Skype خىزمەت ئاتى 2

en: Skype Work Name 3
ug: Skype خىزمەت ئاتى 3

en: Skype Name List
ug: Skype ئات تىزىمى

en: SIP address
ug: SIP ئادرېسى

en: Google Talk Home Name 1
ug: Google Talk ئۆي ئاتى 1

en: Google Talk Home Name 2
ug: Google Talk ئۆي ئاتى 2

en: Google Talk Home Name 3
ug: Google Talk ئۆي ئاتى 3

en: Google Talk Work Name 1
ug: Google Talk خىزمەت ئاتى 1

en: Google Talk Work Name 2
ug: Google Talk خىزمەت ئاتى 2

en: Google Talk Work Name 3
ug: Google Talk خىزمەت ئاتى 3

en: Google Talk Name List
ug: Google Talk ئات تىزىمى

en: Twitter Name List
ug: Twitter ئات تىزىمى

en: Unnamed List
ug: نامسىز تىزىم

en: The library was built without phone number support.
ug: مەزكۇر ئامبار تېلېفون نومۇرىنى قوللىمايدىغان قىلىپ ھاسىللىنىپتۇ.

en: The phone number parser reported an yet unkown error code.
ug: تېلېفون نومۇرى تەھلىل قىلغۇچ تېخى ئېنىق بولمىغان خاتالىق كودىنى مەلۇم قىلدى.

en: Not a phone number
ug: تېلېفون نومۇرى ئەمەس

en: Invalid country calling code
ug: چاقىرغان دۆلەت نومۇرى خاتا

en: Remaining text after the country calling code is too short for a phone number
ug: دۆلەت نومۇرىنىڭ ئارقىسىدىكى رەقەم، تېلېفون نومۇرى قىلىپ ئىشلىتىشكە قىسقىلىق قىلىدۇ

en: Text is too short for a phone number
ug: تېكىست قىسقا بولغاچقا تېلېفون نومۇرى قىلىشقا بولمايدۇ

en: Text is too long for a phone number
ug: تېكىست ئۇزۇن بولغاچقا تېلېفون نومۇرى قىلىشقا بولمايدۇ

en: Unknown book property '%s'
ug: نامەلۇم كىتاب خاسلىقى «%s»

en: Cannot change value of book property '%s'
ug: كىتاب خاسلىقى «%s» نىڭ قىممىتىنى ئۆزگەرتكىلى بولمىدى

en: Unable to connect to '%s':
ug: ‹%s› غا باغلانغىلى بولمىدى

en: Error introspecting unknown summary field '%s'
ug: نامەلۇم قىسقىچە مەزمۇن سۆز بۆلىكى ‹%s› نى ئۆزى تەكشۈرۈشتە خاتالىق كۆرۈلدى

en: Insufficient memory
ug: ئەسلەك يەتمىدى

en: Invalid contact field '%d' specified in summary
ug: قىسقىچە مەزمۇن ئىچىدىكى كۆرسىتىلگەن سوز بۆلىكى ‹%d› ئىناۋەتسىز

en: Contact field '%s' of type '%s' specified in summary, but only boolean, string and string list field types are supported
ug: قىسقىچە مەزمۇن ئىچىدىكى تىپ ‹%2$s› نىڭ سوز بۆلىكى ‹%1$s› غا، پەقەت boolean، string ۋە string تىزىمىنىلا ئىشلىتىشكە بولىدۇ

en: Full search_contacts are not stored in cache. vcards cannot be returned.
ug: تولۇق search_contacts غەملەككە ساقلانماپتۇ. vcards نى قايتۇرمايدۇ.

en: Query contained unsupported elements
ug: سۈرۈشتۈرۈشنىڭ ئىچىدە قوللىمايدىغان ئېلېمېنتلار بار

en: Invalid Query
ug: ئىناۋەتسىز سۈرۈشتۈرۈش

en: Full search_contacts are not stored in cache. Hence only summary query is supported.
ug: تولۇق search_contacts غەملەككە ساقلانماپتۇ. شۇڭا قىسقىچە مەزمۇن سۈرۈشتۈرۈشنىلا ئىشلىتىشكە بولىدۇ.

en: Invalid query
ug: ئىناۋەتسىز سۈرۈشتۈرۈش

en: Full vcards are not stored in cache. Hence only summary query is supported.
ug: ھەممە vcards غەملەككە ساقلانماپتۇ. شۇڭا قىسقىچە مەزمۇن سۈرۈشتۈرۈشنىلا ئىشلىتىشكە بولىدۇ.

en: Unable to remove the db file: errno %d
ug: ساندان(db) ھۆججىتى يۆتكىۋەتكىلى بولمىدى: خاتالىق نومۇرى %d

en: Clients cannot set backend properties
ug: خېرىدارلار ئارقا ئۇچ خاسلىقلىرىنى بەلگىلىيەلمەيدۇ

note: Translators: This is prefix to a detailed error message Translators: This is a prefix to a detailed error message *
en: Invalid query:
ug: ئىناۋەتسىز سۈرۈشتۈرۈش:

en: Success
ug: مۇۋەپپەقىيەتلىك بولدى

en: Backend is busy
ug: ئارقا ئۇچ ئالدىراش

en: Repository offline
ug: خەزىنە تورسىز ھالەتتە

en: Permission denied
ug: ھوقۇقىڭىز يەتمىدى

en: Authentication Failed
ug: كىملىك دەلىللەش مەغلۇپ بولدى

en: Authentication Required
ug: كىملىك دەلىللەش زۆرۈر

en: Unsupported field
ug: قوللىمايدىغان سوز بۆلىكى

en: Unsupported authentication method
ug: قوللىمايدىغان كىملىك دەلىللەش ئۇسۇلى

en: TLS not available
ug: TLS يوق

en: Address book does not exist
ug: ئادرېس دەپتىرى مەۋجۇت ئەمەس

en: Book removed
ug: كىتاب چىقىرىۋېتىلگەن

en: Not available in offline mode
ug: توردا يوق ھالەتتە ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Search size limit exceeded
ug: ئىزدەش چوڭلۇقى چەكتىن ئېشىپ كەتتى

en: Search time limit exceeded
ug: ئىزدەش ۋاقتى چەكتىن ئېشىپ كەتتى

en: Query refused
ug: سۈرۈشتۈرۈش رەت قىلىندى

en: Could not cancel
ug: ۋاز كەچكىلى بولمىدى

note: { E_DATA_BOOK_STATUS_OTHER_ERROR,			N_("Other error") }, { OtherError,			N_("Other error") },
en: Invalid server version
ug: مۇلازىمېتىر نەشرى ئىناۋەتسىز

en: Invalid argument
ug: ئىناۋەتسىز ئارگۇمېنت

note: Translators: The string for NOT_SUPPORTED error
en: Not supported
ug: قوللىمايدۇ

en: Backend is not opened yet
ug: ئارقا ئۇچى تېخى ئېچىلمىغان

en: Object is out of sync
ug: نەڭ قەدەمداشلانمىغان

en: Other error
ug: باشقا خاتالىق

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot open book:
ug: كىتابنى ئاچقىلى بولمىدى:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot refresh address book:
ug: ئادرېس دەپتىرىنى يېڭىلىغىلى بولمىدى:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot get contact:
ug: ئالاقەداشقا ئېرىشەلمىدى:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot get contact list:
ug: ئالاقەداشلار تىزىمىغا ئېرىشكىلى بولمىدى:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot get contact list uids:
ug: ئالاقەداشلار تىزىمىنىڭ uids نى ئالغىلى بولمىدى:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot add contact:
ug: ئالاقەداش قوشقىلى بولمىدى:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot modify contacts:
ug: ئالاقەداشلارنى تۈزەتكىلى بولمىدى:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot remove contacts:
ug: ئالاقەداشلارنى چىقىۋەتكىلى بولمىدى:

en: No backend name in source '%s'
ug: مەنبە ‹%s› نىڭدا ئارقا ئۇچ ئاتى يوق

en: Missing source UID
ug: مەنبەنىڭ كىملىكى(UID) يوق تۇرىدۇ

en: No such source for UID '%s'
ug: كىملىكى(UID) ‹%s› بولغان مەنبە يوق

en: Server is unreachable (%s)
ug: مۇلازىمېتىرغا بارغىلى بولمايدۇ(%s)

en: Failed to connect to a server using SSL: %s
ug: مۇلازىمېتىرغا SSL نى ئىشلىتىپ باغلىنىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Unexpected HTTP status code %d returned (%s)
ug: ئويلاپمۇ باقمىغان %d دېگەن HTTP ھالەت كودى قايتۇرۇلدى(%s)

en: CalDAV backend is not loaded yet
ug: ئارقا ئۇچ CalDAV تېخى ئوقۇلمىدى

en: Invalid Redirect URL
ug: بېشىنى بۇراش URL ى خاتا

en: Server is unreachable, calendar is opened in read-only mode.
    Error message: %s
ug: مۇلازىمېتىرغا بارغىلى بولمايدۇ، يىلنامە ئوقۇشقىلا بولىدىغان ھالەتتە ئېچىلدى.
    خاتالىق ئۇچۇر: %s

en: Cannot create local cache folder '%s'
ug: قىسقۇچ ‹%s› ئۈچۈن يەرلىك غەملەك قۇرغىلى بولمىدى

en: CalDAV does not support bulk additions
ug: توپلاپ قوشۇشنى CalDAV دا تېخى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: CalDAV does not support bulk modifications
ug: توپلاپ ئۆزگەرتىشنى CalDAV دا تېخى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: CalDAV does not support bulk removals
ug: توپلاپ ئۆچۈرۈشنى CalDAV دا تېخى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Calendar doesn't support Free/Busy
ug: يىلنامە بىكار/ئالدىراشنى قوللىمايدۇ

en: Unexpected result in schedule-response
ug: schedule-response نىڭ ئىچىدە ئويلاپ باقمىغان نەتىجە بار

en: Birthday
ug: تۇغۇلغان كۈن

en: Birthday: %s
ug: تۇغۇلغان كۈن: %s

en: Anniversary: %s
ug: خاتىرە كۈن: %s

en: Cannot save calendar data: Malformed URI.
ug: يىلنامە سانلىق-مەلۇماتلىرىنى ساقلىغىلى بولمىدى: URI توغرا ئەمەس

en: Cannot save calendar data
ug: يىلنامە سانلىق-مەلۇماتلىرىنى ساقلىغىلى بولمىدى

en: Malformed URI: %s
ug: بولمىغۇر URI: %s

en: Redirected to Invalid URI
ug: ئىناۋەتسىز URI غا بېشى بۇرالدى

en: Bad file format.
ug: ھۆججەت فورماتى خاتا.

en: Not a calendar.
ug: يىلنامە ئەمەس.

en: Could not create cache file
ug: غەملەك ھۆججىتى قۇرالمىدى

en: Could not retrieve weather data
ug: ھاۋارايى سانلىق-مەلۇماتلىرىنى ئوقۇيالمىدى

en: Weather: Fog
ug: ھاۋارايى: تۇمان

en: Weather: Cloudy Night
ug: ھاۋارايى: بۇلۇتلۇق كېچە

en: Weather: Cloudy
ug: ھاۋارايى: بۇلۇتلۇق

en: Weather: Overcast
ug: ھاۋارايى: بۇلۇتلۇق

en: Weather: Showers
ug: ھاۋارايى: ئۆتكۈنچى(قار، يامغۇر)

en: Weather: Snow
ug: ھاۋارايى: قار

en: Weather: Clear Night
ug: ھاۋارايى: بۇلۇتسىز كېچە

en: Weather: Sunny
ug: ھاۋارايى: ھاۋا ئوچۇق

en: Weather: Thunderstorms
ug: ھاۋارايى: گۈلدۈرمامىلىق يامغۇر

en: Forecast
ug: ئالدىن مەلۇمات

en: Repository is offline
ug: خەزىنە توردا يوق

en: No such calendar
ug: بۇنداق يىلنامە يوق

en: Object not found
ug: نەڭ تېپىلمىدى

en: Invalid object
ug: ئىناۋەتسىز نەڭ

en: URI not loaded
ug: URI ئوقۇلمىغان

en: URI already loaded
ug: URI ئوقۇلغان

en: Unknown User
ug: نامەلۇم ئىشلەتكۈچى

en: Object ID already exists
ug: نەڭ كىملىكى مەۋجۇت

en: Protocol not supported
ug: كېلىشىمنامىنى قوللىمايدۇ

en: Operation has been canceled
ug: مەشغۇلات ئەمەلدىن قالدۇرۇلدى

en: Could not cancel operation
ug: مەشغۇلاتتىن ۋاز كەچكىلى بولمىدى

en: Authentication failed
ug: كىملىك دەلىللەش مەغلۇپ بولدى

en: Authentication required
ug: كىملىك دەلىللەش زۆرۈر

en: A D-Bus exception has occurred
ug: بىر D-Bus مۇستەسنا كۆرۈلدى

en: No error
ug: خاتالىق يوق

en: Unknown user
ug: نامەلۇم ئىشلەتكۈچى

en: Invalid range
ug: ئىناۋەتسىز دائىرە

en: Unknown calendar property '%s'
ug: نامەلۇم يىلنامە خاسلىقى «%s»

en: Cannot change value of calendar property '%s'
ug: يىلنامە خاسلىقى «%s» نىڭ قىممىتىنى ئۆزگەرتكىلى بولمىدى

en: Untitled appointment
ug: ماۋزۇسىز دېيىشمە

en: 1st
ug: 1-چېسلا

en: 2nd
ug: 2-چېسلا

en: 3rd
ug: 3-چېسلا

en: 4th
ug: 4-چېسلا

en: 5th
ug: 5-چېسلا

en: 6th
ug: 6-چېسلا

en: 7th
ug: 7-چېسلا

en: 8th
ug: 8-چېسلا

en: 9th
ug: 9-چېسلا

en: 10th
ug: 10-چېسلا

en: 11th
ug: 11-چېسلا

en: 12th
ug: 12-چېسلا

en: 13th
ug: 13-چېسلا

en: 14th
ug: 14-چېسلا

en: 15th
ug: 15-چېسلا

en: 16th
ug: 16-چېسلا

en: 17th
ug: 17-چېسلا

en: 18th
ug: 18-چېسلا

en: 19th
ug: 19-چېسلا

en: 20th
ug: 20-چېسلا

en: 21st
ug: 21-چېسلا

en: 22nd
ug: 22-چېسلا

en: 23rd
ug: 23-چېسلا

en: 24th
ug: 24-چېسلا

en: 25th
ug: 25-چېسلا

en: 26th
ug: 26-چېسلا

en: 27th
ug: 27-چېسلا

en: 28th
ug: 28-چېسلا

en: 29th
ug: 29-چېسلا

en: 30th
ug: 30-چېسلا

en: 31st
ug: 31-چېسلا

[ctx: Priority]
en: High
ug: يۇقىرى

[ctx: Priority]
en: Normal
ug: نورمال

[ctx: Priority]
en: Low
ug: تۆۋەن

[ctx: Priority]
note: An empty string is the same as 'None'.
en: Undefined
ug: ئېنىقلىمىسىز

en: "%s" expects one argument
ug: «%s» بىر ئارگۇمېنت تەلەپ قىلىدۇ

en: "%s" expects the first argument to be a string
ug: «%s» بىرىنچى ئارگۇمېنتنىڭ تېكىست بولۇشىنى تەلەپ قىلىدۇ

en: "%s" expects two or three arguments
ug: «%s» ئىككى ياكى ئۈچ ئارگۇمېنت بولۇشىنى تەلەپ قىلىدۇ

en: "%s" expects the first argument to be a time_t
ug: «%s» بىرىنچى ئارگۇمېنتنىڭ time_t بولۇشىنى تەلەپ قىلىدۇ

en: "%s" expects the second argument to be a time_t
ug: «%s» ئىككىنچى ئارگۇمېنتنىڭ time_t بولۇشىنى تەلەپ قىلىدۇ

en: "%s" expects the third argument to be a string
ug: «%s» ئۈچىنچى ئارگۇمېنتنىڭ تېكىست بولۇشىنى تەلەپ قىلىدۇ

en: "%s" expects none or two arguments
ug: «%s» ئارگۇمېنتنىڭ يوق بولۇشىنى ياكى ئىككى ئارگۇمېنتنىڭ بولۇشىنى تەلەپ قىلىدۇ

en: "%s" expects two arguments
ug: %s" ئىككى ئارگۇمېنت بولۇشىنى تەلەپ قىلىدۇ

en: "%s" expects no arguments
ug: «%s» ئارگۇمېنت تەلەپ قىلمايدۇ

en: "%s" expects the second argument to be a string
ug: «%s» ئىككىنچى ئارگۇمېنتنىڭ تېكىست بولۇشىنى تەلەپ قىلىدۇ

en: "%s" expects the first argument to be either "any", "summary", or "description", or "location", or "attendee", or "organizer", or "classification"
ug: «%s» بىرىنچى ئارگۇمېنتنىڭ "any"، "summary"، ياكى "description"، ياكى "location"، ياكى "attendee"،  ياكى "organizer"، ياكى "classification" بولۇشىنى تەلەپ قىلىدۇ

en: "%s" expects at least one argument
ug: «%s» ئاز دېگەندىمۇ بىر ئارگۇمېنت تەلەپ قىلىدۇ

en: "%s" expects all arguments to be strings or one and only one argument to be a boolean false (#f)
ug: «%s» بارلىق پارامېتىرنىڭ تېكىست بولۇشىنى تەلەپ قىلىدۇ ياكى بىر ۋە پەقەت بىرلا پارامېتىرنىڭ boolean بولۇشى ۋە قىممىتىنىڭ false (#f) بولۇشىنى تەلەپ قىلىدۇ

en: "%s" expects the first argument to be an ISO 8601 date/time string
ug: «%s» بىرىنچى ئارگۇمېنتنىڭ چېسلا/ۋاقىت تېكىستى بولۇشىنى تەلەپ قىلىدۇ

en: "%s" expects the second argument to be an integer
ug: «%s» ئىككىنچى ئارگۇمېنتنىڭ پۈتۈن سان بولۇشىنى تەلەپ قىلىدۇ

en: Unsupported method
ug: قوللىمايدىغان ئۇسۇل

en: Calendar does not exist
ug: يىلنامە مەۋجۇت ئەمەس

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot open calendar:
ug: يىلنامىنى ئاچقىلى بولمىدى:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot refresh calendar:
ug: يىلنامىنى يېڭىلىغىلى بولمىدى:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot retrieve backend property:
ug: ئارقا ئۇچ خاسلىقىنى ئوقۇغىلى بولمىدى:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot retrieve calendar object path:
ug: يىلنامە نەڭىنىڭ يولىنى ئوقۇغىلى بولمىدى:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot retrieve calendar object list:
ug: يىلنامە نەڭىنىڭ تىزىمىنى ئوقۇغىلى بولمىدى:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot retrieve calendar free/busy list:
ug: يىلنامىنىڭ بىكار/ئالدىراش تىزىمىنى ئوقۇغىلى بولمىدى:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot create calendar object:
ug: يىلنامە نەڭىنى قۇرغىلى بولمىدى:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot modify calendar object:
ug: يىلنامە نەڭىنى تۈزەتكىلى بولمىدى:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot remove calendar object:
ug: يىلنامە نەڭىنى چىقىرىۋەتكىلى بولمىدى:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot receive calendar objects:
ug: يىلنامە نەڭىنى قوبۇل قىلغىلى بولمىدى:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot send calendar objects:
ug: يىلنامە نەڭىنى ئەۋەتكىلى بولمىدى:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not retrieve attachment uris:
ug: قوشۇلمىنىڭ uris نى ئوقۇغىلى بولمىدى:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not discard reminder:
ug: ئەسكەرتكۈچنى تاشلىۋېتەلمىدى:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not get calendar view path:
ug: يىلنامە كۆرۈنمە يولىنى ئالغىلى بولمىدى:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not retrieve calendar time zone:
ug: يىلنامە ۋاقىت رايونىنى ئوقۇغىلى بولمىدى:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not add calendar time zone:
ug: يىلنامە ۋاقىت رايونىنى قوشقىلى بولمىدى:

en: Signing is not supported by this cipher
ug: بۇ شىفىرلىغۇچتا ئىمزانى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Verifying is not supported by this cipher
ug: بۇ شىفىرلىغۇچتا تەكشۈرۈشنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Encryption is not supported by this cipher
ug: بۇ شىفىرلىغۇچنى ئىشلىتىپ شىفىرلىغىلى بولمايدۇ

en: Decryption is not supported by this cipher
ug: ئۇ شىفىرلىغۇچ ئارقىلىق شىفىرسىزلىغىلى بولمايدۇ

en: You may not import keys with this cipher
ug: بۇ شىفىرلىغۇچتا ئاچقۇچنى ئىمپورت قىلغىلى بولمايدۇ

en: You may not export keys with this cipher
ug: بۇ شىفىرلىغۇچتا ئاچقۇچنى ئېكسپورت قىلغىلى بولمايدۇ

en: Signing message
ug: ئۇچۇرغا ئىمزا قويۇۋاتىدۇ

en: Encrypting message
ug: ئۇچۇر شىفىرلاۋاتىدۇ

en: Decrypting message
ug: ئۇچۇرنى شىفىرسىزلاۋاتىدۇ

en: Unable to create cache path
ug: غەملەك يولىنى قۇرغىلى بولمىدى

en: Empty cache file
ug: غەملەك ھۆججىتى قۇرۇق

en: Could not remove cache entry: %s: %s
ug: غەملەكتىكى كىرگۈنى چىقىرىۋەتكىلى بولمىدى: %s: %s

en: Could not write log entry: %s
    Further operations on this server will not be replayed when you
    reconnect to the network.
ug: خاتىرە كىرگۈسىنى يازغىلى بولمىدى: %s
    ئەگەر قايتا باغلانمىسىڭىز بۇنىڭدىن كېيىنكى مەشغۇلاتلار
    جاۋابسىز قالىدۇ

en: Could not open '%s':
    %s
    Changes made to this folder will not be resynchronized.
ug: «%s» نى ئاچقىلى بولمىدى:
    %s
    بۇ قىسقۇچقا بولغان ئۆزگەرتىشلەر قايتا قەدەمداشلانمايدۇ.

en: Resynchronizing with server
ug: مۇلازىمېتىر بىلەن قايتا قەدەمداشلاش

en: Downloading new messages for offline mode
ug: تورسىز ھالەتتە ئىشلىتىش ئۈچۈن يېڭى ئۇچۇرلارنى چۈشۈرۈۋاتىدۇ

en: Preparing folder '%s' for offline
ug: تورسىز ھالەتتە ئىشلىتىش ئۈچۈن «%s» نى تەييارلاۋاتىدۇ

en: Copy folder content locally for _offline operation
ug: تورسىز مەشغۇلات ئۈچۈن قىسقۇچ مەزمۇنىنى يەرلىكتە كۆچۈرسۇن(_O)

en: You must be working online to complete this operation
ug: تورغا ئۇلانمىسا بۇ مەشغۇلاتنى قىلغىلى بولمايدۇ

en: Canceled
ug: قالدۇرۇۋېتىلدى

en: Failed to create child process '%s': %s
ug: ‹%s› تارماق ئىجرا قۇرالمىدى: %s

en: Invalid message stream received from %s: %s
ug: %s نىڭدىن ئىناۋەتسىز ئۇچۇر ئېقىمى تاپشۇرۇۋالدى: %s

en: Syncing folders
ug: قىسقۇچلارنى قەدەمداشلاۋاتىدۇ

en: Error parsing filter: %s: %s
ug: سۈزگۈچنى تەھلىل قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s: %s

en: Error executing filter: %s: %s
ug: سۈزگۈچنى ئىجرا قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s: %s

en: Unable to open spool folder
ug: ئوراملىق قىسقۇچنى ئاچالمىدى

en: Unable to process spool folder
ug: ئوراملىق قىسقۇچنى بىر تەرەپ قىلالمىدى

en: Getting message %d (%d%%)
ug: ئۇچۇر %d نى ئوقۇۋاتىدۇ (%d%%)

en: Failed on message %d
ug: ئۇچۇر %d دا مەغلۇپ بولدى

en: Syncing folder
ug: قىسقۇچنى قەدەمداشلاۋاتىدۇ

en: Complete
ug: تولۇق

en: Getting message %d of %d
ug: ئۇچۇر %d / %d ئوقۇۋاتىدۇ

en: Failed at message %d of %d
ug: ئۇچۇر %d / %d دا مەغلۇپ بولدى

en: Execution of filter '%s' failed:
ug: سۈزگۈچ ‹%s› ئىجرا قىلىش مەغلۇپ بولدى:

en: Error parsing filter '%s': %s: %s
ug: سۈزگۈچ ‹%s› نى تەھلىل قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s: %s

en: Error executing filter '%s': %s: %s
ug: سۈزگۈچ ‹%s› نى ئىجرا قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s: %s

en: Failed to retrieve message
ug: ئۇچۇرنى ئوقۇش مەغلۇپ بولدى

en: Invalid arguments to (system-flag)
ug: (system-flag) گە بېرىلگەن پارامېتىر ئىناۋەتسىز

en: Invalid arguments to (user-tag)
ug: (user-tag)گە بېرىلگەن پارامېتىر ئىناۋەتسىز

en: Error executing filter search: %s: %s
ug: سۈزگۈچلۈك ئىزدەشتە خاتالىق كۆرۈلدى: %s: %s

en: Learning new spam message in '%s' | Learning new spam messages in '%s'
ug[0]: «%s» نىڭدىكى يېڭى spam ئۇچۇرلىرىنى ئۆگىنىۋاتىدۇ

en: Learning new ham message in '%s' | Learning new ham messages in '%s'
ug[0]: «%s» نىڭدىكى يېڭى ham ئۇچۇرلىرىنى ئۆگىنىۋاتىدۇ

en: Filtering new message in '%s' | Filtering new messages in '%s'
ug[0]: ‹%s› دىكى يېڭى ئۇچۇرنى سۈزۈۋاتىدۇ

en: Moving messages
ug: ئۇچۇرلار يۆتكىلىۋاتىدۇ.

en: Copying messages
ug: ئۇچۇرلار كۆچۈرۈلۈۋاتىدۇ

en: Quota information not supported for folder '%s'
ug: قىسقۇچ «%s» دا نورما ئۇچۇرىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Expunging folder '%s'
ug: قىسقۇچ «%s» نى ئۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Retrieving message '%s' in %s
ug: ئۇچۇر «%s» نى %s دىن ئوقۇۋاتىدۇ

en: Retrieving quota information for '%s'
ug: «%s»  نورما ئۇچۇرىنى ئوقۇۋاتىدۇ

en: Refreshing folder '%s'
ug: قىسقۇچ «%s» نى يېڭىلاۋاتىدۇ

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) requires a single bool result
ug: (%s) غا لوگىكىلىق نەتىجە كېرەك

note: Translators: Each '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) not allowed inside %s
ug: (%s) نى %s نىڭ ئىچىدە ئىشلىتىشكە بولمايدۇ

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) requires a match type string
ug: (%s) غا ئىزدەش تىپىنى كۆرسىتىپ بېرىدىغان تېكىست كېرەك

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) expects an array result
ug: (%s) تىزىق قايتۇرۇشنى ئارزۇ قىلىدۇ

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) requires the folder set
ug: (%s) غا قىسقۇچ توپلىمى كېرەك

en: Cannot parse search expression: %s:
    %s
ug: ئىزدەش ئىپادىسىنى تەھلىل قىلالمىدى: %s:
    %s

en: Error executing search expression: %s:
    %s
ug: ئىزدەش ئىپادىسىنى ئىجرا قىلىشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %s:
    %s

en: Failed to execute gpg: %s
ug: gpg نى ئىجرا قىلىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: Unexpected GnuPG status message encountered:
    
    %s
ug: GnuPG نىڭ تەركىبىدە ئويلاپمۇ باقمىغان ھالەت ئۇچۇرى بار:
    
    %s

en: Failed to parse gpg userid hint.
ug: gpg ئىشلەتكۈچى كىملىكىنىڭ كۆرسەتمىسىنى تەھلىل قىلىش مەغلۇپ بولدى.

en: Failed to parse gpg passphrase request.
ug: gpg نىڭ ئىم تەلىپىنى تەھلىل قىلىشتا مەغلۇپ بۆلىدى.

en: You need a PIN to unlock the key for your
    SmartCard: "%s"
ug: ئىشلىتىۋاتقان SmartCard نى قۇلۇپسىزلاش ئۈچۈن
    PIN كودى زۆرۈر: «%s»

en: You need a passphrase to unlock the key for
    user: "%s"
ug: ئىشلەتكۈچىنى قۇلۇپسىزلاش ئۈچۈن
    ئىم زۆرۈر: «%s»

en: Unexpected request from GnuPG for '%s'
ug: «%s» غا نىسبەتەن GnuPG نىڭدىن ئويلاپمۇ باقمىغان تەلەپ تاپشۇرۇۋالدى

en: Cancelled
ug: ئەمەلدىن قالدۇرۇلدى

en: Failed to unlock secret key: 3 bad passphrases given.
ug: مەخپىي ئاچقۇچنى قۇلۇپسىزلاش مەغلۇپ بولدى: 3 دانە ئىم ھەممىسى خاتا.

en: Unexpected response from GnuPG: %s
ug: GnuPG نىڭدىن ئويلاپمۇ باقمىغان جاۋاب تاپشۇرۇۋالدى: %s

en: Failed to encrypt: No valid recipients specified.
ug: شىفىرلاش مەغلۇپ بولدى: توغرا بولغان تاپشۇرۇۋالغۇچىلار بېكىتىلمىگەن.

en: Could not generate signing data:
ug: ئىمزالىق سانلىق-مەلۇماتنى ھاسىل قىلغىلى بولمىدى:

en: Failed to execute gpg.
ug: gpg نى ئىجرا قىلىش مەغلۇپ بولدى.

en: Cannot verify message signature: Incorrect message format
ug: ئۇچۇرنىڭ ئىمزاسىنى تەكشۈرگىلى بولمىدى: ئۇچۇر فورماتى توغرا ئەمەس

en: Cannot verify message signature:
ug: ئۇچۇرنىڭ ئىمزاسىنى تەكشۈرگىلى بولمىدى:

en: Could not generate encrypting data:
ug: شىفىرلانغان سانلىق-مەلۇماتلارنى ھاسىل قىلالمىدى.

en: This is a digitally encrypted message part
ug: بۇ رەقەملىك شىفىرلانغان ئۇچۇر پارچىسى

en: Cannot decrypt message: Incorrect message format
ug: ئۇچۇرنىڭ يەشكىلى بولمىدى: ئۇچۇر فورماتى توغرا ئەمەس

en: Failed to decrypt MIME part: protocol error
ug: MIME پارچىسىنى شىفىرسىزلاش مەغلۇپ بولدى: كېلىشىم خاتا

en: Encrypted content
ug: شىفىرلانغان مەزمۇن

en: No quota information available for folder '%s'
ug: قىسقۇچ ‹%s› نىڭ نورما ئۇچۇرى يوق

en: No destination folder specified
ug: نىشان قىسقۇچ كۆرسىتىلمىگەن

en: Unable to move junk messages
ug: ئەخلەت ئۇچۇرلارنى يۆتكىگىلى بولمىدى

en: Unable to move deleted messages
ug: ئۆچۈرۈلگەن ئۇچۇرلارنى يۆتكىگىلى بولمىدى

en: Apply message _filters to this folder
ug: ئۇچۇر سۈزگۈچلىرىنى مەزكۇر قىسقۇچقا قوللانسۇن(_F)

en: Could not create folder summary for %s
ug: قىسقۇچ %s ھەققىدە قىسقىچە مەزمۇن قۇرغىلى بولمىدى

en: Could not create cache for %s:
ug: %s غەملىكىنى قۇرغىلى بولمىدى:

en: Server disconnected
ug: مۇلازىمېتىر ئۈزۈلدى

en: Error writing to cache stream
ug: غەملەك ئېقىمىغا يېزىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Not authenticated
ug: سالاھىيىتى دەلىللەنمىگەن

en: Error performing IDLE
ug: IDLE مەشغۇلاتىدا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Failed to connect to IMAP server %s in secure mode: %s
ug: IMAP مۇلازىمېتىرى %s غا بىخەتەر ھالەتتە باغلىنىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: STARTTLS not supported
ug: STARTTLS نى قوللىمايدۇ

en: Failed to connect to IMAP server %s in secure mode:
ug: IMAP مۇلازىمېتىرى %s غا بىخەتەر ھالەتتە باغلىنىش مەغلۇپ بولدى:

en: IMAP server %s does not support %s authentication
ug: IMAP مۇلازىمېتىرى %s كىملىك دەلىللەش %s نى قوللىمايدۇ

en: No support for %s authentication
ug: %s نىڭ كىملىك دەلىللىشىنى قوللىمايدۇ

en: Cannot authenticate without a username
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى بولمىسا كىملىك دەلىللىگىلى بولمايدۇ

en: Authentication password not available
ug: كىملىك دەلىللەش ئىمى يوق

en: Error fetching message
ug: ئۇچۇرلارنى ئېلىشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Failed to copy the tmp file
ug: ھۆججەت tmp نى كۆچۈرۈش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to close the tmp stream
ug: ئېقىم tmp نى يېپىش مەغلۇپ بولدى

en: Error copying messages
ug: ئۇچۇرلارنى كۆچۈرۈشتە خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error appending message
ug: ئۇچۇرلارنى قېتىشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error fetching message headers
ug: ئۇچۇرنىڭ قاشلىرىنى(headers) كۆچۈرۈشتە خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error retrieving message
ug: ئۇچۇرنى چاقىرىشتا خاتالىق يۈز بەردى

en: Fetching summary information for new messages in '%s'
ug: ‹%s› نىڭ دىكى يېڭى ئۇچۇرنىڭ قىسقىچە مەزمۇنىنى ئېلىۋاتىدۇ

en: Scanning for changed messages in '%s'
ug: ‹%s› نىڭدىكى ئۇچۇرلارنىڭ ئۆزگىرىشىنى تەكشۈرۈۋاتىدۇ

en: Error fetching new messages
ug: يېڭى ئۇچۇرلارنى ئېلىشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error while fetching messages
ug: يېڭى ئۇچۇرلارنى ئېلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Fetching summary information for %d message in '%s' | Fetching summary information for %d messages in '%s'
ug[0]: %d ئۇچۇرنىڭ قىسقىچە مەزمۇنىنى ئېلىۋاتىدۇ(‹%s› نىڭدىكى )

en: Error refreshing folder
ug: قىسقۇچنى يېڭىلاشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error expunging message
ug: ئۇچۇرلارنى ئۆچۈرۈشتە خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error fetching folders
ug: قىسقۇچلارنى ئېلىشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error subscribing to folder
ug: قىسقۇچقا مۇشتەرى بولۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error creating folder
ug: قىسقۇچ قۇرۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error deleting folder
ug: قىسقۇچ ئۆچۈرۈشتە خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error renaming folder
ug: قىسقۇچنىڭ ئاتىنى ئۆزگەرتىشتە خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error retrieving quota information
ug: نورما ئۇچۇرىنى ئېلىشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Search failed
ug: ئىزدەش مەغلۇپ بولدى

en: Error performing NOOP
ug: NOOP مەشغۇلاتىدا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error syncing changes
ug: ئۆزگەرتىشلەرنى قەدەمداشلاشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Cannot get message with message ID %s: %s
ug: كىملىكى %s بولغان ئۇچۇرغا ئېرىشەلمىدى: %s

en: No such message available.
ug: بۇنداق ئۇچۇر يوق.

en: Cannot create spool file:
ug: spool ھۆججىتى قۇرغىلى بولمىدى:

en: IMAP server does not support quotas
ug: IMAP مۇلازىمېتىرىدا نورمىلارنى ئىشلىتىشكە بولمايدۇ

en: IMAP server %s
ug: IMAP مۇلازىمېتىرى %s

en: IMAP service for %s on %s
ug: %s نىڭ %s دىكى IMAP مۇلازىمېتىرى

en: Password
ug: ئىم

en: This option will connect to the IMAP server using a plaintext password.
ug: بۇ تاللانما ئىشلىتىلسە مۇلازىمېتىرغا ئادەتتىكى تېكىست ئىمىنى ئىشلىتىپ باغلىنىدۇ.

en: No such folder %s
ug: ھۆججەت قىسقۇچ »%s« مەۋجۇت ئەمەس

note: create a dummy "." parent inbox, use to scan, then put back at the top level
en: Inbox
ug: قوبۇللاش ساندۇقى

en: Retrieving folder list for %s
ug: قىسقۇچ تىزىمى %s نى ئىزدەۋاتىدۇ

en: The folder name "%s" is invalid because it contains the character "%c"
ug: قىسقۇچ ئاتى «%s» ئىناۋەتسىز، چۈنكى ئۇنىڭ تەركىبىدە «%c» دېگەن ھەرپ بار

en: Unknown parent folder: %s
ug: ئاتا قىسقۇچ نامەلۇم: %s

en: The parent folder is not allowed to contain subfolders
ug: ئاتا قىسقۇچ بالا قىسقۇچنىڭ بولۇشىغا يول قويمايدۇ

en: Source stream returned no data
ug: مەنبە ئېقىمىدىن سانلىق-مەلۇمات قايتمىدى

en: Source stream unavailable
ug: مەنبە ئېقىمى يوق

en: Could not create lock file for %s: %s
ug: %s نىڭ قۇلۇپ ھۆججىتىنى قۇرالمىدى: %s

en: Timed out trying to get lock file on %s.  Try again later.
ug: %s نىڭ قۇلۇپ ھۆججىتىگە ئېرىشىشتە ۋاقىت مۆھلەتتىن ئېشىپ كەتتى. كېيىن قايتا سىناڭ.

en: Failed to get lock using fcntl(2): %s
ug: fcntl(2) نى ئىشلىتىپ قۇلۇپلاش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to get lock using flock(2): %s
ug: flock(2) نى ئىشلىتىپ قۇلۇپلاش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Cannot build locking helper pipe: %s
ug: locking helper نىڭ pipe نى ياسىغىلى بولمىدى: %s

en: Cannot fork locking helper: %s
ug: locking helper نى ئاچىلىغىلى بولمىدى: %s

en: Could not lock '%s': protocol error with lock-helper
ug: «%s» نى قۇلۇپلىغىلى بولمىدى: lock-helper كېلىشىمى خاتا

en: Could not lock '%s'
ug: «%s» قۇلۇپلىيالمىدى

en: Could not check mail file %s: %s
ug: خەت ھۆججىتى  %s نى تەكشۈرگىلى بولمىدى:  %s

en: Could not open mail file %s: %s
ug: خەت ھۆججىتى %s نى ئاچالمىدى: %s

en: Could not open temporary mail file %s: %s
ug: ۋاقىتلىق خەت ھۆججىتى %s نى ئاچالمىدى: %s

en: Failed to store mail in temp file %s: %s
ug: خەتنى ۋاقىتلىق ھۆججەت %s غا ساقلاش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Could not create pipe: %s
ug: pipe نى قۇرغىلى بولمىدى: %s

en: Could not fork: %s
ug: ئاچىلىغىلى بولمىدى: %s

en: Movemail program failed: %s
ug: Movemail پروگراممىسى مەغلۇپ بولدى: %s

en: (Unknown error)
ug: (ناتونۇش خاتالىق)

en: Error reading mail file: %s
ug: ئېلخەت ھۆججىتىنى ئوقۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error writing mail temp file: %s
ug: خەت ۋاقىتلىق ھۆججىتىنى يېزىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error copying mail temp file: %s
ug: خەت ۋاقىتلىق ھۆججىتىنى كۆچۈرۈشتە خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: No content available
ug: مەزمۇن يوق

en: No signature available
ug: ئىمزا يوق

en: parse error
ug: تەھلىل قىلىشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Resolving: %s
ug: ھەل قىلىۋاتىدۇ: %s

en: Host lookup failed
ug: باش ئاپپاراتنى تېپىش مەغلۇپ بولدى

en: Host lookup '%s' failed. Check your host name for spelling errors.
ug: باش ئاپپاراتنى تېپىش ‹%s› مەغلۇپ بولدى. باش ئاپپارات ئاتىنى تەكشۈرۈپ كۆرۈڭ.

en: Host lookup '%s' failed: %s
ug: باش ئاپپاراتنى تېپىش ‹%s› مەغلۇپ بولدى: %s

en: Resolving address
ug: ئادرېسنى ھەل قىلىۋاتىدۇ

en: Name lookup failed
ug: ئاتىنى تېپىش مەغلۇپ بولدى

en: Name lookup failed. Check your host name for spelling errors.
ug: ئاتىنى تېپىش مەغلۇپ بولدى. كومپيۇتېرنىڭ ئاتىنى تەكشۈرۈپ كۆرۈڭ.

en: Name lookup failed: %s
ug: ئاتىنى تېپىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Could not connect to '%s:%s':
ug: ‹%s:%s› غا باغلانغىلى بولمىدى:

en: Syncing messages in folder '%s' to disk
ug: قىسقۇچ «%s» دىكى ئۇچۇرلار قەدەمداشلاپ دىسكىغا ساقلاۋاتىدۇ

en: Cannot write offline journal for folder '%s': %s
ug: قىسقۇچ «%s» نىڭ تورسىز ھالەتتىكى ژۇرنىلىنى يازغىلى بولمىدى: %s

en: Virtual folder email provider
ug: مەۋھۇم قىسقۇچ ئېلخەت تەمىنلىگۈچى

en: For reading mail as a query of another set of folders
ug: باشقا قىسقۇچلار توپىنىڭ سۈرۈشتۈرمىسى سۈپىتىدە خەت ئوقۇش

en: Could not load %s: Module loading not supported on this system.
ug: %s نى ئوقۇغىلى بولمىدى: بۆلەك يۈكلەشنى بۇ سىستېمىدا ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

en: Could not load %s: %s
ug: %s نى ئوقۇيالمىدى: %s

en: Could not load %s: No initialization code in module.
ug: %s نى ئوقۇغىلى بولمىدى: بۆلەكتە دەسلەپلەشتۈرۈش فۇنكسىيىسى يوق.

en: No provider available for protocol '%s'
ug: كېلىشىم «%s» نىڭ تەمىنلىگۈچىسى يوق

en: Anonymous
ug: ئاتسىز

en: This option will connect to the server using an anonymous login.
ug: بۇ تاللانما ئىشلىتىلسە مۇلازىمېتىرغا ئاتسىز باغلىنىدۇ.

en: Authentication failed.
ug: دەلىللەش مەغلۇپ بولدى.

en: Invalid email address trace information:
    %s
ug: ئېلخەت ئادرېسىنى ئىزلاش ئۇچۇرى ئىناۋەتسىز:
    %s

en: Invalid opaque trace information:
    %s
ug: ئىناۋەتسىز، غەلىتە ئىزلاش ئۇچۇرى:
    %s

en: Invalid trace information:
    %s
ug: ئىزلاش ئۇچۇرى ئىناۋەتسىز:
    %s

en: This option will connect to the server using a secure CRAM-MD5 password, if the server supports it.
ug: بۇ تاللانما ئىشلىتىلسە، مۇلازىمېتىرغا CRAM-MD5 نى قوللىسا، مۇلازىمېتىرغا بىخەتەر CRAM-MD5 ئىمىنى ئىشلىتىپ باغلىنىدۇ.

en: This option will connect to the server using a secure DIGEST-MD5 password, if the server supports it.
ug: بۇ تاللانما ئىشلىتىلسە، مۇلازىمېتىرغا DIGEST-MD5 نى قوللىسا، مۇلازىمېتىرغا بىخەتەر DIGEST-MD5 ئىمىنى ئىشلىتىپ باغلىنىدۇ.

en: Server challenge too long (>2048 octets)
ug: مۇلازىمېتىرنىڭ تەلىپى بەك كوپ(>2048 octets دىن كوپ)

en: Server challenge invalid
ug: مۇلازىمېتىرنىڭ تەلىپى ئىناۋەتسىز

en: Server challenge contained invalid "Quality of Protection" token
ug: مۇلازىمېتىرنىڭ تەلىپىدە ئىناۋەتسىز «سۈپەتكە كاپالەتلىك قىلىش»(QOP: Quality of Protection) بۆلەكچىسى(token) بار

en: Server response did not contain authorization data
ug: مۇلازىمېتىرنىڭ ئىنكاسىدا كىملىك دەلىللەش سانلىق-مەلۇماتى يوق

en: Server response contained incomplete authorization data
ug: مۇلازىمېتىرنىڭ ئىنكاسىدىكى كىملىك دەلىللەش سانلىق-مەلۇماتى چالا

en: Server response does not match
ug: مۇلازىمېتىرنىڭ ئىنكاسى ماس كەلمىدى

en: This option will connect to the server using Kerberos 5 authentication.
ug: بۇ تاللانما ئىشلىتىلسە، مۇلازىمېتىرغا Kerberos 5 كىملىك دەلىللەشنى ئىشلىتىپ باغلىنىدۇ.

en: The specified mechanism is not supported by the provided credential, or is unrecognized by the implementation.
ug: بەلگىلەنگەن مېخانىزمنى، تەمىنلەنگەن ئىسپاتنامىدە ئىشلەتكىلى بولمايدۇ ياكى ئۇنىڭ ياسىلىشىدا ئۇنى تونۇمايدۇ.

en: The provided target_name parameter was ill-formed.
ug: تەمىنلىگەن target_name پارامېتىرىنىڭ قۇرۇلمىسى توغرا ئەمەس ئىكەن.

en: The provided target_name parameter contained an invalid or unsupported type of name.
ug: تەمىنلىگەن target_name پارامېتىرىنىڭ ئىچىدە ئىناۋەتسىز ياكى ئىشلەتكىلى بولمايدىغان تىپتىكى ئات بار

en: The input_token contains different channel bindings to those specified via the input_chan_bindings parameter.
ug: input_token ئۆز ئىچىگە ئالغان قانال باغلىنىشى ۋە input_chan_bindings پارامېتىرى بەلگىلىگەن قانال ئوخشىمايدۇ.

en: The input_token contains an invalid signature, or a signature that could not be verified.
ug: input_token نىڭ ئىچىدە ئىناۋەتسىز ئىمزا ياكى تەكشۈرگىلى بولمايدىغان ئىمزا بار

en: The supplied credentials were not valid for context initiation, or the credential handle did not reference any credentials.
ug: تەمىنلەنگەن ئىسپاتنامە تۇتقۇسىدا كونتېكىست دەسلەپلەشتۈرۈشكە بولمىدى ياكى ئىسپاتنامە تۇتقۇسى باشقا ھېچقانداق بىر ئىسپاتنامىنى كۆرسەتمىگەن.

en: The supplied context handle did not refer to a valid context.
ug: تەمىنلەنگەن ئىسپاتنامە تۇتقۇسى ھېچقانداق بىر ئىناۋەتلىك كونتېكىستنى كۆرسەتمىگەن.

en: The consistency checks performed on the input_token failed.
ug: input_token نىڭ بىردەكلىكىنى تەكشۈرۈش مەغلۇپ بولدى.

en: The consistency checks performed on the credential failed.
ug: ئىسپاتنامىنىڭ نىڭ بىردەكلىكىنى تەكشۈرۈش مەغلۇپ بولدى.

en: The referenced credentials have expired.
ug: پايدىلانغان ئىسپاتنامىنىڭ ۋاقتى ئۆتۈپتۇ.

en: Bad authentication response from server.
ug: مۇلازىمېتىردىن كەلگەن كىملىك دەلىللەش جاۋابى خاتا.

en: Unsupported security layer.
ug: قوللىمايدىغان(ئىشلەتكىلى بولمايدىغان) بىخەتەرلىك قەۋىتى.

en: Login
ug: كىرىش

en: This option will connect to the server using a simple password.
ug: بۇ تاللانما ئىشلىتىلسە، مۇلازىمېتىرغا ئاددىي ئىم ئىشلىتىپ باغلىنىدۇ.

en: Unknown authentication state.
ug: كىملىك دەلىللەش ھالىتى نامەلۇم.

en: This option will connect to a Windows-based server using NTLM / Secure Password Authentication.
ug: بۇ تاللانما ئىشلىتىلسە، Windows ئاساسىدىكى مۇلازىمېتىرغا NTLM/ بىخەتەر ئىم ئارقىلىق كىملىك دەلىللەش ئىشلىتىپ باغلىنىدۇ.

en: POP before SMTP
ug: SMTP دىن بۇرۇن POP

en: This option will authorise a POP connection before attempting SMTP
ug: بۇ تاللانما ئىشلىتىلسە POP تا كىملىك دەلىللەش ئېلىپ بارغاندىن كېيىن ئاندىن SMTP نى ئىشلىتىدۇ.

en: POP Source UID
ug: POP مەنبە UID

en: POP Before SMTP authentication using an unknown transport
ug: نامەلۇم يوللاش ئۇسۇلى ئارقىلىق «SMTP دىن بۇرۇن POP» كىملىك دەلىللىشىنى ئىشلەت

en: POP Before SMTP authentication attempted with a %s service
ug: بىر %s مۇلازىمىتى بىلەن «SMTP دىن بۇرۇن POP» كىملىك دەلىللەشكە ئۇرۇنۇش

en: Regular expression compilation failed: %s: %s
ug: مۇنتىزىم ئىپادىنى تەھرىرلەش مەغلۇپ بولدى: %s: %s

en: Invalid GType registered for protocol '%s'
ug: كېلىشىم «%s» ئۈچۈن خەتلىتىلگەن GType ئىناۋەتسىز

en: %s authentication failed
ug: %s نىڭ كىملىكىنى دەلىللەش مەغلۇپ بولدى.

en: Forwarding messages is not supported
ug: ئۇچۇرلارنى يوللاپ بېرىشنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

note: Translators: The first argument is the account type * (e.g. "IMAP"), the second is the user name, and the * third is the host name.
en: Please enter the %s password for %s on host %s.
ug: %s%s@%s نىڭ ئىمىنى كىرگۈزۈڭ.

en: Cannot find certificate for '%s'
ug: «%s» نىڭ گۇۋاھنامىسىنى تاپقىلى بولمىدى

en: Cannot create CMS message
ug: CMS ئۇچۇرىنى قۇرغىلى بولمىدى

en: Cannot create CMS signed data
ug: CMS ئىمزالىق سانلىق-مەلۇمات قۇرغىلى بولمىدى

en: Cannot attach CMS signed data
ug: CMS ئىمزالىق سانلىق-مەلۇماتنى قوشقىلى بولمىدى

en: Cannot attach CMS data
ug: CMS سانلىق-مەلۇماتنى قوشقىلى بولمىدى

en: Cannot create CMS Signer information
ug: CMS ئىمزا قويغۇچىنىڭ ئۇچۇرىنى قۇرغىلى بولمىدى

en: Cannot find certificate chain
ug: گۇۋاھنامە زەنجىرىنى تاپقىلى بولمىدى

en: Cannot add CMS Signing time
ug: CMS ئىمزا ۋاقتىنى قوشقىلى بولمىدى

en: Encryption certificate for '%s' does not exist
ug: ‹%s› نىڭ شىفىرلاش گۇۋاھنامىسى مەۋجۇت ئەمەس

en: Cannot add SMIMEEncKeyPrefs attribute
ug: SMIMEEncKeyPrefs خاسلىقىنى قوشقىلى بولمىدى

en: Cannot add MS SMIMEEncKeyPrefs attribute
ug: MS SMIMEEncKeyPrefs خاسلىقىنى قوشقىلى بولمىدى

en: Cannot add encryption certificate
ug: شىفىرلاش گۇۋاھنامىسىنى قوشقىلى بولمىدى

en: Cannot add CMS Signer information
ug: CMS ئىمزا قويغۇچى ئۇچۇرىنى قوشقىلى بولمىدى

note: Translators: A fallback message when couldn't verify an SMIME signature
en: Unverified
ug: تەكشۈرۈلمىگەن

en: Good signature
ug: ياخشى ئىمزا

en: Bad signature
ug: ئىمزا خاتا

en: Content tampered with or altered in transit
ug: مەزمۇن يوللىنىش جەريانىدا ئۆزگەرتىلگەن

en: Signing certificate not found
ug: ئىمزالىق گۇۋاھنامە تېپىلمىدى

en: Signing certificate not trusted
ug: ئىمزالىق گۇۋاھنامە ئىشەنچسىز

en: Signature algorithm unknown
ug: ئىمزا ئالگورىزىمى نامەلۇم

en: Signature algorithm unsupported
ug: ئىمزا ئالگورىزىمىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Malformed signature
ug: قۇرۇلمىسى خاتا ئىما

en: Processing error
ug: بىرتەرەپ قىلىش خاتالىقى

en: No signed data in signature
ug: ئىمزادا ئىمزالىق سانلىق-مەلۇمات يوق

en: Digests missing from enveloped data
ug: لېپاپلىق سانلىق-مەلۇماتتىكى Digests يوقالغان

en: Cannot calculate digests
ug: digests نى ھېسابلىغىلى بولمىدى

en: Cannot set message digests
ug: ئۇچۇر digests نى بەلگىلىگىلى بولمىدى

en: Certificate import failed
ug: گۇۋاھنامىنى ئىمپورت قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: Certificate is the only message, cannot verify certificates
ug: ئۇچۇرلارنىلا ئىسپاتلايدۇ، گۇۋاھنامىلەرنى تەكشۈرمەيدۇ

en: Certificate is the only message, certificates imported and verified
ug: ئۇچۇرلار، ئىمپورت قىلىنغان ۋە تەكشۈرۈلگەن گۇۋاھنامىلەرنى ئىسپاتلايدۇ

en: Cannot find signature digests
ug: ئىمزانىڭ digests نى تاپقىلى بولمىدى

en: Signer: %s <%s>: %s
ug: ئىمزا قويغۇچى: %s <%s>: %s

en: Cannot create encoder context
ug: كودلىغۇچ مەزمۇنىنى قۇرغىلى بولمىدى

en: Failed to add data to CMS encoder
ug: CMS كودلىغۇچقا سانلىق-مەلۇمات قوشۇش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to encode data
ug: سانلىق-مەلۇماتلارنى كودلاش مەغلۇپ بولدى

en: Decoder failed
ug: كودسىزلىغۇچ مەغلۇپ بولدى

en: Cannot find common bulk encryption algorithm
ug: ئورتاق ئىشلىتىدىغان توپ شىفىرلاش ئالگورىزىمىنى تاپقىلى بولمىدى

en: Cannot allocate slot for encryption bulk key
ug: شىفىرلاش توپ ئاچقۇچىغا slot تەقسىملىگىلى بولمىدى

en: Cannot create CMS Message
ug: CMS ئۇچۇرىنى قۇرغىلى بولمىدى

en: Cannot create CMS Enveloped data
ug: CMS لېپاپلانغان سانلىق-مەلۇماتىنى قۇرغىلى بولمىدى

en: Cannot attach CMS Enveloped data
ug: CMS لېپاپلانغان سانلىق-مەلۇماتىنى قوشقىلى بولمىدى

en: Cannot attach CMS data object
ug: CMS سانلىق-مەلۇمات نەڭىنى قۇرغىلى بولمىدى

en: Cannot create CMS Recipient information
ug: CMS تاپشۇرۇۋالغۇچى ئۇچۇرىنى قۇرغىلى بولمىدى

en: Cannot add CMS Recipient information
ug: CMS تاپشۇرۇۋالغۇچى ئۇچۇرىنى قوشقىلى بولمىدى

en: Failed to add data to encoder
ug: كودلىغۇچقا سانلىق-مەلۇمات قوشۇش مەغلۇپ بولدى

en: S/MIME Decrypt: No encrypted content found
ug: S/MIME شىفىرسىزلاش: شىفىرلانغان مەزمۇن تېپىلمىدى

en: Cannot create folder '%s': folder exists
ug: قىسقۇچ «%s» نى قۇرغىلى بولمىدى: قىسقۇچ مەۋجۇت

en: Opening folder '%s'
ug: قىسقۇچ ‹%s› نى ئېچىۋاتىدۇ

en: Scanning folders in '%s'
ug: «%s» دا قىسقۇچلارنى تەكشۈرۈۋاتىدۇ

en: Trash
ug: ئەخلەتخانا

en: Junk
ug: ئەخلەت

en: Cannot create folder: %s: folder exists
ug: قىسقۇچ قۇرغىلى بولمىدى: %s:قىسقۇچ مەۋجۇت

en: Creating folder '%s'
ug: قىسقۇچ «%s» نى قۇرۇۋاتىدۇ

en: Cannot delete folder: %s: Invalid operation
ug: قىسقۇچنى ئۆچۈرگىلى بولمىدى: %s: ئىناۋەتسىز مەشغۇلات

en: Cannot rename folder: %s: Invalid operation
ug: قىسقۇچ ئاتىنى ئۆزگەرتكىلى بولمىدى: %s: ئىناۋەتسىز مەشغۇلات

en: Only reset to beginning is supported with CamelStreamFilter
ug: CamelStreamFilter لا دەسلەپكى قىممەتكە ئەسلىگە قايتۇرۇشنى قوللايدۇ

en: Only reset to beginning is supported with CamelHttpStream
ug: CamelHttpStream لا دەسلەپكى قىممەتكە ئەسلىگە قايتۇرۇشنى قوللايدۇ

en: Connection cancelled
ug: باغلىنىش ئەمەلدىن قالدۇرۇلدى

en: Could not connect with command "%s": %s
ug: «%s» بۇيرۇقىنى ئىشلىتىپ باغلانغىلى بولمىدى: %s

en: Subscribing to folder '%s'
ug: قىسقۇچ ‹%s› غا مۇشتەرى بولۇۋاتىدۇ

en: Unsubscribing from folder '%s'
ug: ‹%s› قىسقۇچقا مۇشتەرى بولۇشتىن چېكىنىۋاتىدۇ

en: NSPR error code %d
ug: NSPR خاتالىق كودى %d

en: The proxy host does not support SOCKS4
ug: ۋاكالەتچى ماشىنا SOCKS4 نى قوللىمايدۇ

en: The proxy host denied our request: code %d
ug: ۋاكالەتچى ماشىنا ئىلتىماسىمىزنى رەت قىلدى: كودى %d

en: The proxy host does not support SOCKS5
ug: ۋاكالەتچى ماشىنا SOCKS5 نى قوللىمايدۇ

en: Could not find a suitable authentication type: code 0x%x
ug: مۇۋاپىق كىملىك دەلىللەش تىپىنى تاپقىلى بولمىدى: كودى 0x%x

en: General SOCKS server failure
ug: ئادەتتىكى SOCKS مۇلازىمېتىر خاتالىقى

en: SOCKS server's rules do not allow connection
ug: SOCKS مۇلازىمېتىرىنىڭ تۈزۈمى تۈپەيلى باغلىنىشقا رۇخسەت قىلىنمىدى

en: Network is unreachable from SOCKS server
ug: SOCKS مۇلازىمېتىرىدىن تور كۆرۈنمىدى

en: Host is unreachable from SOCKS server
ug: SOCKS مۇلازىمېتىرىدىن باش ئاپپاراتنى كۆرگىلى بولمايدۇ

en: Connection refused
ug: ئۇلىنىش رەت قىلىندى

en: Time-to-live expired
ug: Time-to-live نىڭ ۋاقتى ئوتكەن

en: Command not supported by SOCKS server
ug: SOCKS مۇلازىمېتىرى بۇيرۇقنى قوللىمايدۇ

en: Address type not supported by SOCKS server
ug: SOCKS مۇلازىمېتىرى ئادرېس تىپىنى قوللىمايدۇ

en: Unknown error from SOCKS server
ug: SOCKS مۇلازىمېتىرىدىن نامەلۇم خاتالىق كەلدى

en: Got unknown address type from SOCKS server
ug: SOCKS مۇلازىمېتىرىدىن نامەلۇم ئادرېس تىپىنى تاپشۇرۇۋالدى

en: Incomplete reply from SOCKS server
ug: SOCKS مۇلازىمېتىرىدىن كەلگەن چالا جاۋاب

en: Hostname is too long (maximum is 255 characters)
ug: باش ئاپپارات ئاتى بەك ئۇزۇن(ئەڭ چوڭ بولغاندا 255 ھەرپ بولىدۇ)

note: SOCKS5 reserved - must be 0
en: Invalid reply from proxy server
ug: ۋاكالەتچى مۇلازىمېتىردىن كەلگەن ئىناۋەتسىز جاۋاب

en: Could not parse URL '%s'
ug: URL «%s» نى تەھلىل قىلالمىدى

en: Updating folder '%s'
ug: يېڭىلاۋاتقىنى قىسقۇچ ‹%s›

en: Cannot copy or move messages into a Virtual Folder
ug: ئۇچۇرلارنى مەۋھۇم قىسقۇچقا كۆچۈرگىلى ياكى يۆتكىگىلى بولمىدى

en: No such message %s in %s
ug: %2$s نىڭدا  %1$s ئۇچۇر يوق

en: Error storing '%s':
ug: ‹%s› نى ساقلاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Automatically _update on change in source folders
ug: ئەسلى قىسقۇچلاردىكىلەر ئۆزگەرگەندە ئاپتوماتىك يېڭىلىسۇن(_A)

note: Translators: 'Unmatched' is a folder name under Search folders where are shown * all messages not belonging into any other configured search folder
en: Unmatched
ug: ماسلاشمىغان

en: Cannot delete folder: %s: No such folder
ug: قىسقۇچنى ئۆچۈرگىلى بولمىدى: %s: بۇنداق قىسقۇچ يوق

en: Cannot rename folder: %s: No such folder
ug: قىسقۇچ ئاتىنى ئۆزگەرتكىلى بولمىدى: %s: بۇنداق قىسقۇچ يوق

en: Enable _Unmatched folder
ug: ماسلاشمىغان‏ قىسقۇچنى ئىناۋەتلىك قىلسۇن(_U)

en: Cannot copy messages to the Trash folder
ug: ئۇچۇرلارنى ئەخلەت قىسقۇچىغا كۆچۈرگىلى بولمىدى

en: Cannot copy messages to the Junk folder
ug: ئۇچۇرلارنى كېرەكسىز قىسقۇچىغا كۆچۈرگىلى بولمىدى

en: Checking for New Mail
ug: يېڭى ئېلخەت تەكشۈرۈۋاتىدۇ

en: C_heck for new messages in all folders
ug: ھەممە قىسقۇچتىن يېڭى ئۇچۇرلارنى تەكشۈر(_H)

en: Ch_eck for new messages in subscribed folders
ug: خەتلەنگەن قىسقۇچلارنىڭ ئۇچىدىكى يېڭى ئۇچۇرلارنى تەكشۈر(_E)

en: Use _Quick Resync if the server supports it
ug: ئەگەر مۇلازىمېتىر قوللىسا _Quick Resync نى ئىشلەت

en: _Listen for server change notifications
ug: مۇلازىمېتىرنىڭ ئۆزگىرىش ئۇقتۇرۇشىنى تىڭشىسۇن(_L)

en: Folders
ug: قىسقۇچلار

en: _Show only subscribed folders
ug: خەتلەنگەن قىسقۇچلارنى كۆرسەت(_S)

en: O_verride server-supplied folder namespace
ug: مۇلازىمېتىر تەمىنلىگەن قىسقۇچ ئات بوشلۇقىنى قاپلا(_V)

en: Namespace:
ug: ئات بوشلۇقى

en: Options
ug: تاللانما

en: Apply _filters to new messages in all folders
ug: سۈزگۈچنى بارلىق قىسقۇچتىكى يېڭى ئۇچۇرلارغا قوللانسۇن(_F)

en: _Apply filters to new messages in Inbox on this server
ug: بۇ مۇلازىمېتىردىكى قوبۇللاش ساندۇقىدا يېڭى ئۇچۇرلارغا سۈزگۈچ قوللان(_A)

en: Check new messages for _Junk contents
ug: يېڭى ئۇچۇرلاردىن ئەخلەت مەزمۇنلارنى تەكشۈر(_J)

en: Only check for Junk messages in the IN_BOX folder
ug: پەقەت INBOX قىسقۇچىدىكى ئۇچۇرلار كېرەكسىزمۇ ئەمەسمۇ تەكشۈر(_B)

en: Automatically synchroni_ze remote mail locally
ug: يىراقتىكى خەتلەرنى يەرلىككە ئاپتوماتىك قەدەمداشلا(_Z)

en: Default IMAP port
ug: كۆڭۈلدىكى IMAP ئېغىزى

en: IMAP over SSL
ug: SSL ئۇستىدىكى IMAP

en: For reading and storing mail on IMAP servers.
ug: IMAP مۇلازىمېتىرىدا خەتلەرنى ئوقۇش ۋە ساقلاش ئۈچۈن.

en: mailbox: %s (%s)
ug: خەتدان: %s (%s)

en: _Index message body data
ug: ئۇچۇر گەۋدىسى سانلىق-مەلۇماتلىرىنى ئىندېكسلا(_I)

en: Cannot get message %s from folder %s
    %s
ug: ئۇچۇر %s نى قىسقۇچ %s دىن ئالغىلى بولمىدى
    %s

en: _Use the '.folders' folder summary file (exmh)
ug: '.folders' دېگەن قىسقۇچ قىسقىچە مەزمۇن ھۆججىتى(exmh)نى ئىشلەت(_U)

en: MH-format mail directories
ug: MH-format خەت مۇندەرىجىلىرى

en: For storing local mail in MH-like mail directories.
ug: يەرلىك خەتلەرنى MH-like خەت مۇندەرىجىلىرىدە ساقلاش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدۇ.

en: Local delivery
ug: يەرلىكتە يەتكۈز

en: For retrieving (moving) local mail from standard mbox-formatted spools into folders managed by Evolution.
ug: يەرلىك خەتنى ئادەتتىكى mbox پىچىمىدىكى تورسىز قىسقۇچتىن ئېرىشىپ Evolution باشقۇرىدىغان قىسقۇچقا يۆتكەيدۇ.

en: _Apply filters to new messages in Inbox
ug: سۈزگۈچنى Inbox دىكى بارلىق خەتلەرگە قوللانسۇن(_A)

en: Maildir-format mail directories
ug: Maildir فورماتىدىكى خەت مۇندەرىجىلىرى

en: For storing local mail in maildir directories.
ug: يەرلىك خەتلەرنى maildir مۇندەرىجىسىدە ساقلاش ئۈچۈن.

en: _Store status headers in Elm/Pine/Mutt format
ug: ھالەت قېشىنى Elm/Pine/Mutt فورماتىدا ساقلا(_S)

en: Standard Unix mbox spool file
ug: ئۆلچەملىك Unix mbox spool ھۆججىتى

en: For reading and storing local mail in external standard mbox spool files.
    May also be used to read a tree of Elm, Pine, or Mutt style folders.
ug: سىرتقى ئادەتتىكى mbox تورسىز ھۆججەتتىكى يەرلىك خەتنى ئوقۇش ۋە ساقلاش ئوخشاشلا Elm، Pine ياكى Mutt ئۇسلۇبىدىكى مۇندەرىجە شاخنى ئوقۇشقىمۇ ئىشلەتكىلى بولىدۇ

en: Standard Unix mbox spool directory
ug: ئۆلچەملىك Unix mbox spool مۇندەرىجىسى

en: Could not rename folder %s to %s: %s
ug: قىسقۇچ %s نىڭ ئاتىنى %s غا ئۆزگەرتەلمىدى: %s

en: Local mail file %s
ug: يەرلىك خەت ھۆججىتى %s

en: Store root %s is not an absolute path
ug: ساقلايدىغان root %s مۇتلەق يول ئەمەس

en: Store root %s is not a regular directory
ug: ساقلايدىغان root %s مۇنتىزىم مۇندەرىجە ئەمەس

en: Cannot get folder: %s: %s
ug: قىسقۇچنى ئالغىلى بولمىدى: %s: %s

en: Local stores do not have an inbox
ug: يەرلىك ساقلىغۇچتا inbox يوق

en: Could not delete folder index file '%s': %s
ug: قىسقۇچ ئىندېكس ھۆججىتى «%s» نى ئۆچۈرەلمىدى:%s

en: Could not delete folder meta file '%s': %s
ug: قىسقۇچ مېتا ھۆججىتى «%s» نى ئۆچۈرەلمىدى:%s

en: Could not rename '%s': %s
ug: «%s» نىڭ ئاتىنى %s غا ئۆزگەرتەلمىدى

en: Unable to add message to summary: unknown reason
ug: ئۇچۇرنى قىسقىچە مەزمۇنغا قوشقىلى بولمىدى: سەۋەبى نامەلۇم

en: No such message
ug: ئۇچۇر مەۋجۇت ئەمەس

en: Cannot append message to maildir folder: %s:
ug: maildir قىسقۇچىغا ئۇچۇر قوشقىلى بولمىدى: %s:

en: Cannot get message %s from folder %s:
ug: ئۇچۇر %s نى قىسقۇچ %s دىن ئالغىلى بولمىدى:

en: Cannot transfer message to destination folder: %s
ug: ئۇچۇرنى نىشان قىسقۇچقا يەتكۈزگىلى بولمىدى: %s

en: Folder %s already exists
ug: قىسقۇچ %s ئاللىقاچان مەۋجۇت

en: Cannot create folder '%s': %s
ug: ‹%s› قىسقۇچ قۇرالمىدى: %s

en: Cannot get folder '%s': %s
ug: قىسقۇچ «%s» نى ئالغىلى بولمىدى: %s

en: Cannot get folder '%s': folder does not exist.
ug: قىسقۇچ «%s» نى ئالغىلى بولمىدى: قىسقۇچ مەۋجۇت ئەمەس.

en: Cannot get folder '%s': not a maildir directory.
ug: قىسقۇچ «%s» نى ئالغىلى بولمىدى: maildir مۇندەرىجىسى ئەمەس.

en: Cannot create folder '%s': folder exists.
ug: قىسقۇچ «%s» نى قۇرغىلى بولمىدى: قىسقۇچ مەۋجۇت

en: Could not delete folder '%s': %s
ug: قىسقۇچ «%s» نى ئۆچۈرەلمىدى: %s

en: not a maildir directory
ug: maildir مۇندەرىجىسى ئەمەس

en: Could not scan folder '%s': %s
ug: قىسقۇچ «%s» نى تەكشۈرەلمىدى: %s

en: Cannot open maildir directory path: %s: %s
ug: maildir مۇندەرىجىسىنىڭ يولىنى ئاچقىلى بولمىدى: %s: %s

en: Checking folder consistency
ug: قىسقۇچنىڭ بىردەكلىكىنى تەكشۈرۈۋاتىدۇ

en: Checking for new messages
ug: يېڭى ئۇچۇرنى تەكشۈرۈۋاتىدۇ

en: Storing folder
ug: قىسقۇچقا ساقلاۋاتىدۇ

en: Cannot open mailbox: %s:
ug: mailbox نى ئاچقىلى بولمىدى: %s:

en: Cannot append message to mbox file: %s:
ug: mbox ھۆججىتىگە ئۇچۇر قوشقىلى بولمىدى: %s:

en: The folder appears to be irrecoverably corrupted.
ug: قىسقۇچ ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولمىغۇدەك دەرىجىدە بۇزۇلۇپتۇ.

en: Cannot create folder lock on %s: %s
ug: %s دېگەن قىسقۇچنىڭ قۇلۇپىنى قۇرغىلى بولمىدى: %s

en: Cannot create a folder by this name.
ug: بۇ ئاتنى ئىشلىتىپ قىسقۇچ قۇرغىلى بولمىدى.

en: Cannot get folder '%s': not a regular file.
ug: قىسقۇچ «%s» نى ئالغىلى بولمىدى: ئۆلچەملىك ھۆججەت ئەمەس.

en: Cannot create directory '%s': %s.
ug: قىسقۇچ «%s» نى قۇرغىلى بولمىدى: %s.

en: Cannot create folder: %s: %s
ug: قىسقۇچ قۇرغىلى بولمىدى: %s: %s

en: Folder already exists
ug: قىسقۇچ ئاللىقاچان مەۋجۇت

en: Could not delete folder '%s':
    %s
ug: قىسقۇچ «%s» نى ئۆچۈرەلمىدى:
    %s

en: '%s' is not a regular file.
ug: ‹%s› مۇنتىزىم ھۆججەت ئەمەس.

en: Folder '%s' is not empty. Not deleted.
ug: قىسقۇچ ‹%s› قۇرۇق ئەمەس. ئۆچۈرۈلمىدى.

en: Could not delete folder summary file '%s': %s
ug: قىسقۇچنىڭ قىسقىچە مەزمۇن ھۆججىتى «%s» نى ئۆچۈرگىلى بولمىدى: %s

en: The new folder name is illegal.
ug: يېڭى قىسقۇچ ئاتى توغرا ئەمەس.

en: Could not rename '%s': '%s': %s
ug: «%s» نىڭ ئاتىنى «%s» غا ئۆزگەرتەلمىدى: %s

en: Could not rename '%s' to %s: %s
ug: «%s» نىڭ ئاتىنى %s غا ئۆزگەرتەلمىدى: %s

en: Could not open folder: %s: %s
ug: قىسقۇچنى ئاچالمىدى: %s: %s

en: Fatal mail parser error near position %s in folder %s
ug: قىسقۇچ %2$s نىڭ %1$s ئەتراپىدا ئېغىر تەھلىل قىلىش خاتالىقى يۈز بەردى.

en: Cannot check folder: %s: %s
ug: قىسقۇچنى تەكشۈرگىلى بولمىدى: %s: %s

en: Could not open file: %s: %s
ug: ھۆججەتنى ئاچالمىدى: %s: %s

en: Cannot open temporary mailbox: %s
ug: ۋاقىتلىق mailbox نى ئاچقىلى بولمىدى: %s

en: Could not close source folder %s: %s
ug: مەنبە قىسقۇچى %s نى ياپقىلى بولمىدى: %s

en: Could not close temporary folder: %s
ug: ۋاقىتلىق قىسقۇچ نى ياپقىلى بولمىدى: %s

en: Could not rename folder: %s
ug: قىسقۇچ ئاتىنى ئۆزگەرتەلمىدى: %s

en: Could not store folder: %s
ug: قىسقۇچنى ساقلىغىلى بولمىدى: %s

en: MBOX file is corrupted, please fix it. (Expected a From line, but didn't get it.)
ug: MBOX ھۆججىتى بۇزۇلۇپتۇ، تۈزىتىڭ.(From دېگەن قۇر بولۇشى كېرەك ئىدى، بىراق يوق ئىكەن.)

en: Summary and folder mismatch, even after a sync
ug: قەدەمداشلىغان بولسىمۇ، قىسقىچە مەزمۇن بىلەن مۇندەرىجە ماسلاشمىدى.

en: Unknown error: %s
ug: نامەلۇم خاتالىق: %s

en: Writing to temporary mailbox failed: %s
ug: ۋاقىتلىق mailbox قا يېزىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Writing to temporary mailbox failed: %s: %s
ug: ۋاقىتلىق mailbox قا يېزىش مەغلۇپ بولدى: %s: %s

en: Cannot append message to mh folder: %s:
ug: mh قىسقۇچىغا ئۇچۇر قوشقىلى بولمىدى: %s:

en: Could not create folder '%s': %s
ug: قىسقۇچ «%s» نى قۇرالمىدى:%s

en: Cannot get folder '%s': not a directory.
ug: قىسقۇچ «%s» نى ئالغىلى بولمىدى: مۇندەرىجە ئەمەس.

en: Cannot open MH directory path: %s: %s
ug: MH مۇندەرىجىسىنىڭ يولىنى ئاچقىلى بولمىدى: %s: %s

en: Spool '%s' cannot be opened: %s
ug: Spool ‹%s› نى ئاچقىنى بولمىدى: %s

en: Spool '%s' is not a regular file or directory
ug: Spool ‹%s› ئۆلچەملىك ھۆججەت ياكى مۇندەرىجە ئەمەس

en: Spool mail file %s
ug: Spool خېتى ھۆججىتى %s

en: Spool folder tree %s
ug: Spool قىسقۇچى دەرىخى %s

en: Invalid spool
ug: ئىناۋەتسىز spool

en: Folder '%s/%s' does not exist.
ug: قىسقۇچ '%s/%s' مەۋجۇت ئەمەس.

en: Could not open folder '%s':
    %s
ug: قىسقۇچ «%s» نى ئاچالمىدى:
    %s

en: Folder '%s' does not exist.
ug: قىسقۇچ ‹%s› مەۋجۇت ئەمەس.

en: Could not create folder '%s':
    %s
ug: قىسقۇچ «%s» نى قۇرالمىدى:
    %s

en: '%s' is not a mailbox file.
ug: ‹%s› خەت ساندۇقى(mailbox) ھۆججىتى ئەمەس.

en: Store does not support an INBOX
ug: INBOX قا ساقلاشنى قوللىمايدۇ

en: Spool folders cannot be deleted
ug: Spool قىسقۇچىنى ئۆچۈرگىلى بولمىدى

en: Spool folders cannot be renamed
ug: Spool قىسقۇچىنىڭ ئاتىنى ئۆزگەرتكىلى بولمىدى

en: Could not synchronize temporary folder %s: %s
ug: ۋاقىتلىق قىسقۇچ %s نى قەدەمداشلىغىلى بولمىدى: %s

en: Could not synchronize spool folder %s: %s
ug: spool قىسقۇچى %s نى قەدەمداشلىغىلى بولمىدى: %s

en: Could not synchronize spool folder %s: %s
    Folder may be corrupt, copy saved in '%s'
ug: spool قىسقۇچى %s نى قەدەمداشلىغىلى بولمىدى: %s
    قىسقۇچ بۇزۇلغاندەك قىلىدۇ، ئۇ «%s» غا ساقلاندى

en: Internal error: UID in invalid format: %s
ug: ئىچكى خاتالىق: UID نىڭ فورماتى ئىناۋەتسىز: %s

en: Cannot get message %s: %s
ug: ئۇچۇرغا ئېرىشەلمىدى %s: %s

en: Cannot get message %s:
ug: ئۇچۇر %s نى ئالغىلى بولمىدى:

en: This message is not currently available
ug: بۇ ئۇچۇر ھازىر يوق

en: Posting failed: %s
ug: يوللاش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Posting failed:
ug: يوللاش مەغلۇپ بولدى:

en: You cannot post NNTP messages while working offline!
ug: تورسىز ھالەتتە NNTP ئۇچۇرىنى ئەۋەتكىلى بولمايدۇ

en: You cannot copy messages from a NNTP folder!
ug: NNTP قىسقۇچىدىن ئۇچۇرلارنى كۆچۈرگىلى بولمايدۇ

en: _Show folders in short notation (e.g. c.o.linux rather than comp.os.linux)
ug: قىسقۇچلارنى قىسقارتىپ كۆرسەت(_S)(comp.os.linux نى c.o.linux شەكلىدە )

en: In the subscription _dialog, show relative folder names
ug: مۇشتەرى سۆزلەشكۈسىدە مۇناسىۋەتلىك قىسقۇچ ئاتلىرىنى كۆرسەت

en: Default NNTP port
ug: كۆڭۈلدىكى NNTP ئېغىزى

en: NNTP over SSL
ug: SSL ئۇستىدىكى NNTP

en: USENET news
ug: USENET خەۋەرلىرى

en: This is a provider for reading from and posting to USENET newsgroups.
ug: بۇ USENET خەۋەر گۇرۇپپىسىدىن ئوقۇش ۋە ئۇنىڭ ئەۋەتىش ئىقتىدارىنى تەمىنلەيدۇ.

en: This option will connect to the NNTP server anonymously, without authentication.
ug: بۇ تاللانما ئارقىلىق NNTP مۇلازىمېتىرىغا كىملىك دەلىللىمەيلا نامسىز باغلىنىشقا بولىدۇ

en: This option will authenticate with the NNTP server using a plaintext password.
ug: بۇ تاللانما ئىشلىتىلسە NNTP مۇلازىمېتىرى بىلەن ئادەتتىكى تېكىست ئىمى ئىشلىتىپ كىملىك دەلىللەيدۇ.

en: Could not read greeting from %s:
ug: %s دىن كەلگەن سالامنى ئوقۇغىلى بولمىدى:

en: NNTP server %s returned error code %d: %s
ug: NNTP مۇلازىمېتىرى %s دىن خاتالىق كودى %d قايتىپ كەلدى: %s

en: USENET News via %s
ug: %s ئارقىلىق كەلگەن USENET خەۋەرلىرى

en: Error retrieving newsgroups:
    
    %s
ug: خەۋەر گۇرۇپپىسىنى ئوقۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى:
    
    %s

en: You cannot create a folder in a News store: subscribe instead.
ug: News store نىڭ ئىچىگە يېڭى قىسقۇچ قۇرالمايسىز: مۇشتەرى بولۇڭ.

en: You cannot rename a folder in a News store.
ug: News store نىڭ ئىچىدىكى قىسقۇچ ئاتىنى ئۆزگەرتەلمەيسىز.

en: You cannot remove a folder in a News store: unsubscribe instead.
ug: News store نىڭ ئىچىدىكى قىسقۇچنى چىقىرىۋېتەلمەيسىز. مۇشتەرى بولمىسىڭىزلا بولىدۇ.

en: You cannot subscribe to this newsgroup:
    
    No such newsgroup. The selected item is a probably a parent folder.
ug: بۇ خەۋەر گۇرۇپپىسىغا مۇشتەرى بولغىلى بولمايدۇ:
    
    بۇنداق خەۋەر گۇرۇپپىسى يوق. تاللانغىنى بەلكىم ئاتا قىسقۇچ بولۇشى مۇمكىن.

en: You cannot unsubscribe to this newsgroup:
    
    newsgroup does not exist!
ug: بۇ خەۋەر گۇرۇپپىسىغا مۇشتەرى بولغىلى بولمايدۇ:
    
    بۇنداق خەۋەر گۇرۇپپىسى مەۋجۇت ئەمەس!

en: NNTP Command failed:
ug: NNTP بۇيرۇقى مەغلۇپ بولدى:

en: Not connected.
ug: باغلانمىغان.

en: No such folder: %s
ug: بۇنداق قىسقۇچ يوق: %s

en: %s: Scanning new messages
ug: %s: يېڭى ئۇچۇرنى تەكشۈرۈۋاتىدۇ

en: Unexpected server response from xover: %s
ug: xover دىن  ئويلاپمۇ باقمىغان مۇلازىمېتىرى جاۋابى كەلدى: %s

en: Unexpected server response from head: %s
ug: head دىن  ئويلاپمۇ باقمىغان مۇلازىمېتىرى جاۋابى كەلدى: %s

en: Operation failed: %s
ug: مەشغۇلات مەغلۇپ بولدى: %s

en: No message with UID %s
ug: كىملىكى %s بولغان ئۇچۇر يوق

en: Retrieving POP message %d
ug: POP ئۇچۇرى %d نى ئوقۇۋاتىدۇ

en: Unknown reason
ug: نامەلۇم سەۋەب

en: Retrieving POP summary
ug: POP نىڭ قىسقىچە مەزمۇنىنى ئوقۇۋاتىدۇ

en: Cannot get POP summary:
ug: POP نىڭ ئۈزۈندىسىگە ئېرىشەلمىدى:

en: Expunging old messages
ug: كونا ئۇچۇرلارنى ئۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Expunging deleted messages
ug: ئۆچۈرۈلگەن ئۇچۇرلارنى ئۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Message Storage
ug: ئۇچۇر ساقلىغۇچ

en: _Leave messages on server
ug: مۇلازىمېتىردا ئۇچۇرنى قالدۇرۇپ قوي(_L)

note: Translators: '%s' is replaced with a widget, where user can * select how many days can be message left on the server.
en: _Delete after %s day(s)
ug: %s كۈندىن كېيىن ئۆچۈر(_D)

en: Delete _expunged from local Inbox
ug: يەرلىك قوبۇللاش ساندۇقىدىن يىراقتىكى مۇلازىمېتىردا تازىلىغان خەتنى ئۆچۈر(_E)

en: Disable _support for all POP3 extensions
ug: بارلىق POP3 كېڭەيتىلمىلىرىنى قوللاشنى چەكلە(_S)

en: Default POP3 port
ug: كۆڭۈلدىكى POP3 ئېغىزى

en: POP3 over SSL
ug: SSL ئۇستىدىكى POP3

en: For connecting to and downloading mail from POP servers.
ug: باغلىنىپ خەتلەرنى POP مۇلازىمېتىرىدىن چۈشۈرۈش ئۈچۈن.

en: This option will connect to the POP server using a plaintext password. This is the only option supported by many POP servers.
ug: بۇ تاللانما ئىشلىتىلسە POP مۇلازىمېتىرغا ئادەتتىكى تېكىست ئىمىنى ئىشلىتىپ باغلىنىدۇ. بۇ نۇرغۇنلىغان POP مۇلازىمېتىرلىرىدا تەمىنلەنگەن بىردىن بىر تاللانما.

en: This option will connect to the POP server using an encrypted password via the APOP protocol. This may not work for all users even on servers that claim to support it.
ug: بۇ تاللانما ئىشلىتىلسە POP مۇلازىمېتىرغا شىفىرلانغان ئىم بىلەن  APOP كېلىشىمىنى ئىشلىتىپ باغلىنىدۇ. بۇنى قوللىمايدىغان مۇلازىمېتىرلاردىكى ئىشلەتكۈچىلەر ئىشلىتەلمەسلىكى مۇمكىن.

en: Failed to read a valid greeting from POP server %s
ug: POP مۇلازىمېتىرى %s دىن ئىناۋەتلىك سالامنى ئوقۇش مەغلۇپ بولدى.

en: Failed to connect to POP server %s in secure mode: %s
ug: POP مۇلازىمېتىرى %s غا بىخەتەر ھالەتتە باغلىنىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: STLS not supported by server
ug: مۇلازىمېتىر STLS نى قوللىمايدۇ

note: Translators: Last %s is an optional * explanation beginning with ": " separator.
en: Failed to connect to POP server %s in secure mode%s
ug: POP مۇلازىمېتىرى %s غا بىخەتەر ھالەت (mode%s) تە باغلىنىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to connect to POP server %s in secure mode:
ug: POP مۇلازىمېتىرى %s غا بىخەتەر ھالەتتە باغلىنىش مەغلۇپ بولدى:

en: Cannot login to POP server %s: SASL Protocol error
ug: POP مۇلازىمېتىرىغا كىرگىلى بولمىدى%s: SASL كېلىشىمى خاتا

en: Failed to authenticate on POP server %s:
ug: POP مۇلازىمېتىرى %s دا كىملىك دەلىللەش مەغلۇپ بولدى:

en: POP3 server %s
ug: POP3 مۇلازىمېتىرى %s

en: POP3 server for %s on %s
ug: %s نىڭ %s دىكى POP3 مۇلازىمېتىرى

en: Unable to connect to POP server %s:	Invalid APOP ID received. Impersonation attack suspected. Please contact your admin.
ug: POP مۇلازىمېتىرى %s غا باغلانغىلى بولمىدى. ئىناۋەتسىز APOP كىملىكىنى تاپشۇرۇۋالدى. نىقابلانغان ھۇجۇم دەپ قاراشقا بولىدۇ. باشقۇرغۇچى بىلەن ئالاقە قىلىڭ.

en: Unable to connect to POP server %s.
    Error sending password:
ug: POP مۇلازىمېتىرى %s غا باغلانغىلى بولمىدى.
    ئىم ئەۋەتىشتە خاتالىق كۆرۈلدى

note: Translators: Last %s is an optional explanation * beginning with ": " separator.
en: Unable to connect to POP server %s.
    Error sending username%s
ug: POP مۇلازىمېتىرى %s غا باغلانغىلى بولمىدى.
    ئىشلەتكۈچى ئاتى %s ئەۋەتىشتە خاتالىق كۆرۈلدى

en: No such folder '%s'.
ug: `%s' بۇنداق قىسقۇچ يوق

en: POP3 stores have no folder hierarchy
ug: POP3 ساقلىغۇچىدا قىسقۇچ قۇرۇلمىسى يوق

en: For delivering mail by passing it to the "sendmail" program on the local system.
ug: خەتلەرنى «sendmail» پروگراممىسىغا يەتكۈزۈش ئارىلىق، يەرلىك سىستېمىدا خەتلەرنى يەتكۈزۈش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدۇ.

en: Mail delivery via the sendmail program
ug: sendmail پروگراممىسى ئارقىلىق خەت يەتكۈزۈش

en: Could not parse recipient list
ug: قوبۇل قىلغۇچىلارنى تەھلىل قىلالمىدى

en: Could not parse arguments
ug: پارامېتىرنى پارچىلىيالمىدى

en: Could not create pipe to '%s': %s: mail not sent
ug: ‹%s› غا نەيچە(pipe) قۇرالمىدى: %s: خەت ئەۋەتىلمىدى

en: Could not fork '%s': %s: mail not sent
ug: ‹%s› نى ئاچىلىيالمىدى: %s: خەت ئەۋەتىلمىدى

en: Could not send message:
ug: ئۇچۇرنى يوللىيالمىدى:

en: '%s' exited with signal %s: mail not sent.
ug: ‹%s› پروگراممىسى %s دېگەن سىگنال بىلەن ئاخىرلىشىپ كەتتى: خەت ئەۋەتىلمىدى.

en: Could not execute '%s': mail not sent.
ug: ‹%s› نى ئىجرا قىلالمىدى: خەت ئەۋەتىلمىدى.

en: '%s' exited with status %d: mail not sent.
ug: ‹%s› ھازىر %d ھالەت بىلەن ئاخىرلىشىپ كەتتى: خەت ئەۋەتىلمىدى.

en: Default SMTP port
ug: كۆڭۈلدىكى SMTP ئېغىزى

en: SMTP over SSL
ug: SSL ئۇستىدىكى SMTP

en: Message submission port
ug: ئۇچۇر يوللاش ئېغىزى

en: For delivering mail by connecting to a remote mailhub using SMTP.
ug: SMTP نى ئىشلىتىپ، يىراقتىكى mailhub غا باغلىنىپ، خەتلەرنى يەتكۈزۈش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدۇ.

en: Welcome response error:
ug: مەرھابا دېگەن جاۋاب خاتا:

en: Failed to connect to SMTP server %s in secure mode: %s
ug: SMTP مۇلازىمېتىرى %s غا بىخەتەر ھالەتتە باغلىنىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: STARTTLS command failed:
ug: STARTTLS بۇيرۇقى مەغلۇپ بولدى:

en: Failed to connect to SMTP server %s in secure mode:
ug: SMTP مۇلازىمېتىرى %s غا بىخەتەر ھالەتتە باغلىنىش مەغلۇپ بولدى:

en: SMTP server %s
ug: SMTP مۇلازىمېتىرى %s

en: SMTP mail delivery via %s
ug: SMTP خەتلىرىنى %s ئارىلىق يەتكۈزىدۇ

en: SMTP server %s does not support %s authentication
ug: SMTP مۇلازىمېتىرى %s كىملىك دەلىللەش %s نى قوللىمايدۇ

en: No SASL mechanism was specified
ug: SASL مېخانىزمى كۆرسىتىلمىگەن

en: AUTH command failed:
ug: AUTH بۇيرۇقى مەغلۇپ بولدى:

en: Cannot send message: service not connected.
ug: ئۇچۇرنى يوللىغىلى بولمىدى: مۇلازىمەتكە باغلانغىلى بولمىدى

en: Cannot send message: sender address not valid.
ug: ئۇچۇرنى يوللىغىلى بولمىدى: ئەۋەتكۈچىنىڭ ئادرېسى ئىناۋەتسىز.

en: Sending message
ug: ئۇچۇر يوللاۋاتىدۇ

en: Cannot send message: no recipients defined.
ug: ئۇچۇرنى يوللىغىلى بولمىدى: تاپشۇرۇپ ئالغۇچى يوق.

en: Cannot send message: one or more invalid recipients
ug: ئۇچۇرنى يوللىغىلى بولمىدى: كەم دېگەندە بىر تاپشۇرۇۋالغۇچى ئىناۋەتسىز

en: Syntax error, command unrecognized
ug: گرامماتىكىلىق خاتالىق، بۇيرۇق ناتونۇش

en: Syntax error in parameters or arguments
ug: پارامېتىردا ياكى تاللانمىدا گرامماتىكا خاتالىقى بار

en: Command not implemented
ug: بۇيرۇقنى تېخى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

en: Command parameter not implemented
ug: بۇيرۇق پارامېتىرىنى تېخى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: System status, or system help reply
ug: سىستېما ھالىتى ياكى سىستېما ياردىمىنىڭ جاۋابى

en: Help message
ug: ياردەم ئۇچۇرى

en: Service ready
ug: مۇلازىمەت تەييار بولدى

en: Service closing transmission channel
ug: مۇلازىمەت يوللاش قانىلىنى يېپىۋاتىدۇ

en: Service not available, closing transmission channel
ug: مۇلازىمەتنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ، يەتكۈزۈش قانىلىنى يېپىۋاتىدۇ

en: Requested mail action okay, completed
ug: تەلەپ قىلىنغان خەت مەشغۇلاتى نورمال تاماملاندى

en: User not local; will forward to <forward-path>
ug: ئىشلەتكۈچى يەرلىك ئەمەس: <forward-path> غا يوللىنىدۇ

en: Requested mail action not taken: mailbox unavailable
ug: تەلەپ قىلىنغان خەت مەشغۇلاتى تاماملانمىدى: خەت ساندۇقىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Requested action not taken: mailbox unavailable
ug: تەلەپ قىلىنغان مەشغۇلات تاماملانمىدى: خەت ساندۇقىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Requested action aborted: error in processing
ug: تەلەپ قىلىنغان مەشغۇلات توختىتىلدى: بىرتەرەپ قىلىش جەريانىدا خاتالىق كۆرۈلدى

en: User not local; please try <forward-path>
ug: ئىشلەتكۈچى يەرلىك ئەمەس؛ <forward-path> نى سىناپ كۆرۈڭ

en: Requested action not taken: insufficient system storage
ug: تەلەپ قىلىنغان مەشغۇلات تاماملانمىدى: سىستېما ساقلىغۇچىسى يېتىشمىدى

en: Requested mail action aborted: exceeded storage allocation
ug: تەلەپ قىلىنغان مەشغۇلات توختىتىلدى: تەقسىملەنگەن ساقلاش دائىرىسىدىن ئېشىپ كەتتى

en: Requested action not taken: mailbox name not allowed
ug: تەلەپ قىلىنغان مەشغۇلات تاماملانمىدى: خەت ساندۇقى ئاتىغا رۇخسەت قىلىنمايدۇ

en: Start mail input; end with <CRLF>.<CRLF>
ug: خەت كىرگۈزۈشنى باشلاڭ. ئاخىرلاشتۇرۇش ئۈچۈن <CRLF>.<CRLF> نى كىرگۈزۈڭ

en: Transaction failed
ug: بىرتەرەپ قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: A password transition is needed
ug: ئىم ئۆزگەرتىش زۆرۈر

en: Authentication mechanism is too weak
ug: كىملىك دەلىللەش مېخانىزمى بەك ئاجىز

en: Encryption required for requested authentication mechanism
ug: تەلەپ قىلىنغان كىملىك دەلىللەش مېخانىزمى ئۈچۈن شىفىرلاش زۆرۈر

en: Temporary authentication failure
ug: ۋاقىتلىق كىملىك دەلىللەش خاتالىقى

en: SMTP Greeting
ug: SMTP سالىمى

en: HELO command failed:
ug: HELO بۇيرۇقى مەغلۇپ بولدى:

en: MAIL FROM command failed:
ug: MAIL FROM بۇيرۇقى مەغلۇپ بولدى

en: RCPT TO command failed:
ug: RCPT TO بۇيرۇقى مەغلۇپ بولدى:

en: RCPT TO <%s> failed:
ug: RCPT TO <%s> مەغلۇپ بولدى:

en: DATA command failed:
ug: DATA بۇيرۇقى مەغلۇپ بولدى:

en: RSET command failed:
ug: RSET بۇيرۇقى مەغلۇپ بولدى:

en: QUIT command failed:
ug: QUIT بۇيرۇقى مەغلۇپ بولدى

en: Contact UID of a user
ug: ئىشلەتكۈچىنىڭ ئالاقىلىشىش كىملىك(UID)

en: Birthday and anniversary reminder
ug: تۇغۇلغان كۈن ۋە خاتىرە كۈن ئەسكەرتكۈچ

en: Whether to set a reminder for birthdays and anniversaries
ug: تۇغۇلغان كۈن ۋە ئۇچرىشىشقا كۆڭۈلدىكى ئەسكەرتكۈچنى تەڭشەمدۇ يوق

en: Birthday and anniversary reminder value
ug: تۇغۇلغان كۈن ۋە خاتىرە كۈن ئەسكەرتكۈچ قىممىتى

en: Number of units for determining a birthday or anniversary reminder
ug: تۇغۇلغان كۈن ياكى خاتىرە كۈننى ئەسكەرتىدىغان بىرلىك سانى

en: Birthday and anniversary reminder units
ug: تۇغۇلغان كۈن ۋە خاتىرە كۈن ئەسكەرتكۈچ بىرلىكى

en: Units for a birthday or anniversary reminder, "minutes", "hours" or "days"
ug: تۇغۇلغان كۈن ياكى خاتىرە كۈننى ئەسكەرتىدىغان بىرلىكى "minutes"، "hours" ياكى "days" بولىدۇ

en: Bus name vanished (client terminated?)
ug: باش لىنىيە ئاتى غايىب بولدى(خېرىدار توختاپ قالدىمۇ؟)

en: No response from client
ug: خېرىداردىن ئىنكاس يوق

en: Client cancelled the operation
ug: خېرىدار مەشغۇلاتنى ئەمەلدىن قالدۇردى

en: Client reports password was rejected
ug: خېرىدار ئىمنىڭ رەت قىلىنغانلىقىنى ئۇقتۇردى

en: Add this password to your keyring
ug: مەزكۇر ئىمنى ئاچقۇچ ھالقىسىغا ئۆتكۈزۈۋال

en: Password was incorrect
ug: ئىن توغرا ئەمەس

en: %s does not support authentication
ug: كىملىك دەلىللەشنى %s قوللىمايدۇ

en: %s does not support creating remote resources
ug: يىراقتا مەنبەلەرنى قۇرۇشنى %s قوللىمايدۇ

en: %s does not support deleting remote resources
ug: يىراقتىكى مەنبەلەرنى ئۆچۈرۈشنى %s قوللىمايدۇ

en: No backend factory for hash key '%s'
ug: hash ئاچقۇچ ‹%s› نى ئارقا ئۇچ زاۋۇتى يوق

en: Data source is missing a [%s] group
ug: سانلىق-مەلۇمات مەنبەسىدە بىر  [%s] گۇرۇپپا يوق

en: Data source '%s' does not support creating remote resources
ug: يىراقتا مەنبەلەرنى قۇرۇشنى سانلىق-مەلۇمات مەنبەسى ‹%s› قوللىمايدۇ

en: Data source '%s' has no collection backend to create the remote resource
ug: سانلىق-مەلۇمات مەنبەسى ‹%s› نىڭدا يىراقتىكى بايلىقلار(resource) نى قۇرىدىغان توپلام(collection) ئارقا ئۇچى يوق

en: Data source '%s' does not support deleting remote resources
ug: يىراقتىكى مەنبەلەرنى ئۆچۈرۈشنى سانلىق-مەلۇمات مەنبەسى ‹%s› قوللىمايدۇ

en: Data source '%s' has no collection backend to delete the remote resource
ug: سانلىق-مەلۇمات مەنبەسى ‹%s› نىڭدا يىراقتىكى بايلىقلار(resource) نى ئۆچۈرىدىغان توپلام(collection) ئارقا ئۇچى يوق

en: Data source '%s' does not support OAuth 2.0 authentication
ug: سانلىق-مەلۇمات مەنبەسى ‹%s› نىڭدا OAuth 2.0 كىملىك دەلىللىشىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: File must have a '.source' extension
ug: ھۆججەتنىڭ كېڭەيتمە ئاتى چوقۇم ‹.source› بولۇشى كېرەك.

en: The user declined to authenticate
ug: ئىشلەتكۈچى كىملىك دەلىللەشنى رەت قىلدى

en: UID '%s' is already in use
ug: كىملىك(UID) ‹%s› مەۋجۇت

en: Extension dialog '%s' not found.
ug: كېڭەيتىلمە سۆزلەشكۈ ‹%s› تېپىلمىدى.

[ctx: CategoryName]
en: Anniversary
ug: خاتىرە كۈن

[ctx: CategoryName]
en: Birthday
ug: تۇغۇلغان كۈن

[ctx: CategoryName]
en: Business
ug: كارخانا

[ctx: CategoryName]
en: Competition
ug: رىقابەت

[ctx: CategoryName]
en: Favorites
ug: يىغقۇچ

[ctx: CategoryName]
en: Gifts
ug: سوۋغات

[ctx: CategoryName]
en: Goals/Objectives
ug: نىشان/مەقسەت

[ctx: CategoryName]
en: Holiday
ug: دەم ئېلىش كۈنى

[ctx: CategoryName]
en: Holiday Cards
ug: دەم ئېلىش كارتىلىرى

[ctx: CategoryName]
note: important people (e.g. new business partners)
en: Hot Contacts
ug: يېقىن ئالاقەداشلار

[ctx: CategoryName]
en: Ideas
ug: ئىدىيە

[ctx: CategoryName]
en: International
ug: خەلقئارا

[ctx: CategoryName]
en: Key Customer
ug: مۇھىم خېرىدار

[ctx: CategoryName]
en: Miscellaneous
ug: باشقىلار

[ctx: CategoryName]
en: Personal
ug: شەخسىي

[ctx: CategoryName]
en: Phone Calls
ug: تېلېفون قىلىش

[ctx: CategoryName]
note: Translators: "Status" is a category name; it can mean anything user wants to
en: Status
ug: ھالىتى

[ctx: CategoryName]
en: Strategies
ug: تەدبىر‏

[ctx: CategoryName]
en: Suppliers
ug: تەمىنلىگۈچى

[ctx: CategoryName]
en: Time & Expenses
ug: ۋاقىت ۋە خىراجەت

[ctx: CategoryName]
en: VIP
ug: مۇھىم شەخس

[ctx: CategoryName]
en: Waiting
ug: كۈتۈۋاتىدۇ

en: Source not loaded
ug: مەنبە ئوقۇلمىغان

en: Source already loaded
ug: مەنبە ئوقۇلغان

note: Translators: This means that the EClient does not * support offline mode, or it's not set to by a user, * thus it is unavailable while user is not connected.
en: Offline unavailable
ug: توردا يوقنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: D-Bus error
ug: D-Bus خاتالىقى

en: Address book authentication request
ug: ئادرېس دەپتىرىنى دەلىللەش ئىلتىماسى

en: Calendar authentication request
ug: يىلنامە دەلىللەش ئىلتىماسى

en: Mail authentication request
ug: ئېلخەت دەلىللەش ئىلتىماسى

note: generic account prompt
en: Authentication request
ug: دەلىللەش ئىلتىماسى

en: Please enter the password for address book "%s".
ug: ئادرېس دەپتىرى «%s» ئۈچۈن ئىم كىرگۈزۈڭ.

en: Please enter the password for calendar "%s".
ug: يىلنامە «%s» ئۈچۈن ئىم كىرگۈزۈڭ.

en: Please enter the password for mail account "%s".
ug: ئېلخەت ھېساباتى «%s» ئۈچۈن ئىم كىرگۈزۈڭ.

en: Please enter the password for mail transport "%s".
ug: ئېلخەت يەتكۈزۈش «%s» ئۈچۈن ئىم كىرگۈزۈڭ.

en: Please enter the password for memo list "%s".
ug: ئەسلەتمە تىزىمى «%s» ئۈچۈن ئىم كىرگۈزۈڭ.

en: Please enter the password for task list "%s".
ug: ۋەزىپە تىزىمى «%s» ئۈچۈن ئىم كىرگۈزۈڭ.

en: Please enter the password for account "%s".
ug: ھېسابات «%s» ئۈچۈن ئىم كىرگۈزۈڭ.

en: Source file is missing a [%s] group
ug: مەنبە ھۆججىتىدە بىر [%s] گۇرۇپپا يوق

en: Data source '%s' is not removable
ug: سانلىق-مەلۇمات مەنبەسى ‹%s› نى ئۆچۈرگىلى بولمايدۇ

en: Data source '%s' is not writable
ug: سانلىق-مەلۇمات مەنبەسى ‹%s› نىڭغا يازغىلى بولمايدۇ

en: Unnamed
ug: ئاتسىز

en: Signature script must be a local file
ug: ئىمزا قوليازمىسى چوقۇم يەرلىك ھۆججەت بولسۇن

en: SSL certificate for host '%s', used by address book '%s', is not trusted. Do you wish to accept it?
ug: ئادرېس دەپتىرى ‹%2$s› ئىشلەتكەن كومپيۇتېر ‹%1$s› نىڭ SSL گۇۋاھنامىسى ئىشەنچلىك ئەمەس. شۇنداقتىمۇ قوبۇل قىلامسىز؟

en: SSL certificate for host '%s', used by calendar '%s', is not trusted. Do you wish to accept it?
ug: يىلنامە ‹%2$s› ئىشلەتكەن كومپيۇتېر ‹%1$s› نىڭ SSL گۇۋاھنامىسى ئىشەنچلىك ئەمەس. شۇنداقتىمۇ قوبۇل قىلامسىز؟

en: SSL certificate for host '%s', used by memo list '%s', is not trusted. Do you wish to accept it?
ug: ئەسلەتمە تىزىمى ‹%2$s› ئىشلەتكەن كومپيۇتېر ‹%1$s› نىڭ SSL گۇۋاھنامىسى ئىشەنچلىك ئەمەس. شۇنداقتىمۇ قوبۇل قىلامسىز؟

en: SSL certificate for host '%s', used by task list '%s', is not trusted. Do you wish to accept it?
ug: ۋەزىپە تىزىمى ‹%2$s› ئىشلەتكەن كومپيۇتېر ‹%1$s› نىڭ SSL گۇۋاھنامىسى ئىشەنچلىك ئەمەس. شۇنداقتىمۇ قوبۇل قىلامسىز؟

note: strptime format for a time of day, in 12-hour format. strftime format of a time in 12-hour format.
en: %I:%M:%S %p
ug: %-I:%M:%S %p

en: Proxy type to use
ug: ئىشلىتىدىغان ۋاكالەتچىنىڭ تىپى

en: What proxy type to use. "0" means system, "1" means no proxy, "2" means manual proxy.
ug: قايسى تىپتىكى ۋاكالەتچىنى ئىشلىتىدۇ. «0» سىستېما، «1»، ۋاكالەتچى يوق،«2» قولدا تەڭشەلگەن ۋاكالەتچى.

en: Whether to use http-proxy
ug: بۇ http-proxy نى ئىشلەتسۇنمۇ

en: Whether to use proxy for HTTP requests.
ug: تور بەت كۆرۈشتە(HTTP) دا ۋاكالەتچى ئىشلىتەمدۇ يوق.

en: Whether proxy server requires authentication
ug: ۋاكالەتچى مۇلازىمېتىردا كىملىك دەلىللەش كېرەكمۇ

en: Whether authentication is required to access proxy server.
ug: ۋاكالەتچى مۇلازىمېتىردا كىملىك دەلىللەش كېرەكمۇ ئەمەسمۇ.

en: Host name for HTTP requests
ug: تور بەت كۆرۈشتە(HTTP) ئىشلىتىدىغان كومپيۇتېر ئاتى ئىشلەتسۇنمۇ

en: Host name to use for HTTP requests.
ug: تور بەت كۆرۈشتە(HTTP) ئىشلىتىدىغان كومپيۇتېر ئاتى

en: Port number for HTTP requests
ug: تور بەت كۆرۈشتە(HTTP) ئىشلىتىدىغان ئېغىزنىڭ نومۇرى

en: Port number to use for HTTP requests.
ug: تور بەت كۆرۈشتە(HTTP) ئىشلىتىدىغان ئېغىزنىڭ نومۇرى.

en: Proxy authentication user name
ug: ۋاكالەتچىڭ كىملىك دەلىللەشتە ئىشلىتىدىغان ئىشلەتكۈچى ئاتى

en: User name to use to authenticate against proxy server.
ug: ۋاكالەتچى مۇلازىمېتىردا كىملىك دەلىللەشتە ئىشلىتىدىغان ئىشلەتكۈچى ئاتى.

en: Proxy authentication password
ug: ۋاكالەتچىڭ كىملىك دەلىللەشتە ئىشلىتىدىغان ئىمى

en: Password to use to authenticate against proxy server.
ug: ۋاكالەتچى مۇلازىمېتىردا كىملىك دەلىللەشتە ئىشلىتىدىغان ئىم.

en: List of hosts to connect to without proxy
ug: ۋاكالەتچىنى ئىشلەتمەي باغلىنىدىغان كومپيۇتېرلارنىڭ تىزىمى

en: List of hosts for which do not use proxy.
ug: ۋاكالەتچىنى ئىشلەتمەي باغلىنىدىغان كومپيۇتېرلارنىڭ تىزىمى

en: Host name for HTTPS requests
ug: بۇ HTTPS ئىلتىماسىدا ئىشلىتىدىغان كومپيۇتېر ئاتى

en: Host name to use for HTTPS requests.
ug: بۇ HTTPS ئىلتىماسىدا ئىشلىتىدىغان كومپيۇتېر ئاتى

en: Port number for HTTPS requests
ug: بۇ HTTPS ئىلتىماسىدا ئىشلىتىدىغان ئېغىز نومۇرى

en: Port number to use for HTTPS requests.
ug: بۇ HTTPS ئىلتىماسىدا ئىشلىتىدىغان ئېغىز نومۇرى.

en: Host name for SOCKS requests
ug: بۇ SOCKS ئىلتىماسىدا ئىشلىتىدىغان كومپيۇتېر ئاتى

en: Host name to use for SOCKS requests.
ug: بۇ SOCKS ئىلتىماسىدا ئىشلىتىدىغان كومپيۇتېر ئاتى.

en: Port number for SOCKS requests
ug: بۇ SOCKS ئىلتىماسىدا ئىشلىتىدىغان ئېغىز نومۇرى

en: Port number to use for SOCKS requests.
ug: بۇ SOCKS ئىلتىماسىدا ئىشلىتىدىغان ئېغىز نومۇرى.

en: Automatic proxy configuration URL
ug: ئاپتوماتىك ۋاكالەتچى مۇلازىمېتىر سەپلىمىسىنىڭ URL ئى

en: Where to read automatic proxy configuration from.
ug: ئاپتوماتىك ۋاكالەتچى سەپلىمىسىنى ئوقۇيدىغان يەرنىڭ ئادرېسى.

en: No such data source for UID '%s'
ug: كىملىكى(UID) ‹%s› بولغان سانلىق-مەلۇمات مەنبەسى يوق

en: Invalid password for '%s'
ug: ‹%s› نىڭ ئىمى خاتا

note: TODO: more specific
en: Code: %u - Unexpected response from server
ug: كودى: %u مۇلازىمېتىردىن ئويلاشمىغان ئىنكاس كەلدى

note: TODO: more specific
en: Failed to parse autodiscover response XML
ug: autodiscover نىڭ جاۋاب XML نى تەھلىل قىلىش مەغلۇپ بولدى

note: TODO: more specific
en: Failed to find Autodiscover element
ug: Autodiscover ئېلېمېنتىنى تېپىش مەغلۇپ بولدى

note: TODO: more specific
en: Failed to find Response element
ug: Response ئېلېمېنتىنى تېپىش مەغلۇپ بولدى

note: TODO: more specific
en: Failed to find Account element
ug: Account ئېلېمېنتىنى تېپىش مەغلۇپ بولدى

note: TODO: more specific
en: Failed to find ASUrl and OABUrl in autodiscover response
ug: ئاپتوماتىك بايقاش(autodiscover) ئىنكاسىدىن ASUrl ۋە OABUrl نى تېپىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to obtain an access token for '%s':
ug: ‹%s› نىڭ زىيارەت مايىقى(token) غا ئېرىش مەغلۇپ بولدى:

en: Calendar
ug: يىلنامە

en: Contacts
ug: ئالاقەداشلار

en: Not part of certificate
ug: گۇۋاھنامە پارچىسى ئەمەس

en: This certificate has been verified for the following uses:
ug: بۇ گۇۋاھنامە دەلىللەنگەن، تۆۋەندىكى ئەھۋالدا ئىشلىتىشكە ماس كېلىدۇ:

en: SSL Client Certificate
ug: SSL خېرىدار گۇۋاھنامىسى

en: SSL Server Certificate
ug: SSL مۇلازىمېتىر گۇۋاھنامىسى

en: Email Signer Certificate
ug: ئېلخەت ئىمزالىق گۇۋاھنامىسى

en: Email Recipient Certificate
ug: ئېلخەت تاپشۇرۇۋالغۇچى گۇۋاھنامىسى

en: Issued To
ug: تارقىتىلغۇچى

en: Common Name (CN)
ug: ئاممىباب ئىسمى (CN)

en: Organization (O)
ug: تەشكىل (O)

en: Organizational Unit (OU)
ug: تەشكىلىي بىرلىك (OU)

en: Serial Number
ug: تەرتىپ نومۇرى

en: Issued By
ug: تارقاتقۇچى

en: Validity
ug: ئۈنۈملۈكلۈكى

en: Issued On
ug: تارقاتقان ۋاقىت

en: Expires On
ug: توشىدىغان ۋاقىت

en: Fingerprints
ug: بارماق ئىزلىرى

en: SHA1 Fingerprint
ug: SHA1 بارماق ئىزى

en: MD5 Fingerprint
ug: MD5 بارماق ئىزى

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Certificate Hierarchy
ug: گۇۋاھنامە قۇرۇلمىسى

en: Certificate Fields
ug: گۇۋاھنامە سۆز بۆلىكى

en: Field Value
ug: سۆز بۆلەك قىممىتى

en: Details
ug: تەپسىلاتلار

en: Version
ug: نەشرى

en: Version 1
ug: نەشرى 1

en: Version 2
ug: نەشرى 2

en: Version 3
ug: نەشرى 3

en: PKCS #1 MD2 With RSA Encryption
ug: PKCS #1 MD2 With RSA شىفىرلاش

en: PKCS #1 MD5 With RSA Encryption
ug: PKCS #1 MD5 With RSA شىفىرلاش

en: PKCS #1 SHA-1 With RSA Encryption
ug: PKCS #1 SHA-1 With RSA شىفىرلاش

en: PKCS #1 SHA-256 With RSA Encryption
ug: PKCS #1 SHA-256 With RSA شىفىرلاش

en: PKCS #1 SHA-384 With RSA Encryption
ug: PKCS #1 SHA-384 With RSA شىفىرلاش

en: PKCS #1 SHA-512 With RSA Encryption
ug: PKCS #1 SHA-512 With RSA شىفىرلاش

en: PKCS #1 RSA Encryption
ug: PKCS #1 RSA شىفىرلاش

en: Certificate Key Usage
ug: گۇۋاھنامە شىفىرلىق ئاچقۇچ ئىشلىتىش

en: Netscape Certificate Type
ug: Netscape گۇۋاھنامە تىپى

en: Certificate Authority Key Identifier
ug: گۇۋاھنامە ئىجازەت شىفىرلىق ئاچقۇچ بەلگىسى

en: Object Identifier (%s)
ug: نەڭ بەلگىسى(%s)

en: Algorithm Identifier
ug: ھېسابلاش ئۇسۇلى بەلگىسى

en: Algorithm Parameters
ug: ھېسابلاش ئۇسۇلى پارامېتىرى

en: Subject Public Key Info
ug: ئاساسىي ئاممىۋى ئاچقۇچ ھېسابلاش ئۇچۇرى

en: Subject Public Key Algorithm
ug: ئاساسىي ئاممىۋى ئاچقۇچ ھېسابلاش ئۇسۇلى

en: Subject's Public Key
ug: ئاساسىي ئاممىۋى ئاچقۇچ

en: Error: Unable to process extension
ug: خاتالىق: كېڭەيتىلمىنى بىر تەرەپ قىلغىلى بولمىدى

en: Email
ug: ئېلخەت

en: Object Signer
ug: ئوبيېكت ئىمزا قويغۇچىسى

en: SSL Certificate Authority
ug: SSL گۇۋاھنامە ئىجازىتى

en: Email Certificate Authority
ug: ئېلخەت گۇۋاھنامە ئىجازىتى

en: Signing
ug: ئىمزالاۋاتىدۇ

en: Non-repudiation
ug: تېنىۋالما

en: Key Encipherment
ug: شىفىرلىق ئاچقۇچ

en: Data Encipherment
ug: سانلىق-مەلۇمات شىفىرلاش

en: Key Agreement
ug: شىفىرلىق ئاچقۇچ كېلىشىمى

en: Certificate Signer
ug: گۇۋاھنامە ئىمزاسى

en: CRL Signer
ug: CRL ئىمزاسى

en: Critical
ug: ئاچقۇچلۇق

en: Not Critical
ug: ئاچقۇچلۇق ئەمەس

en: Extensions
ug: كېڭەيتمىلەر

en: Certificate
ug: گۇۋاھنامە

en: Certificate Signature Algorithm
ug: گۇۋاھنامە ئىمزاسى ھېسابلاش ئۇسۇلى

en: Issuer
ug: تارقاتقۇچى

en: Subject
ug: تېما

en: Issuer Unique ID
ug: تارقاتقۇچى بىردىنبىر ID

en: Subject Unique ID
ug: تېما بىردىنبىر ID

en: Certificate Signature Value
ug: گۇۋاھنامە ئىمزا قىممىتى

en: The signing certificate authority is not known.
ug: ئىمزالىق گۇۋاھنامە تارقاتقۇچى ئېنىق ئەمەس.

en: The certificate does not match the expected identity of the site that it was retrieved from.
ug: گۇۋاھنامە، ئۇنى قايتۇرۇپ ئالغان تورتۇرادىن كەلگىنى بىلەن بىردەك ئەمەس.

en: The certificate's activation time is still in the future.
ug: گۇۋاھنامىنىڭ ئاكتىپلاش ۋاقتى يەنىلا كەلگۈسى ھالەتتە.

en: The certificate has expired.
ug: گۇۋاھنامىنىڭ ۋاقتى ئوتكەن.

en: The certificate has been revoked according to the connection's certificate revocation list.
ug: باغلىنىشنىڭ گۇۋاھنامە تىزىمىغا ئاساسەن مەزكۇر گۇۋاھنامە ئىناۋەتسىز قىلىنغان.

en: The certificate's algorithm is considered insecure.
ug: گۇۋاھنامىنىڭ ھېسابلاش ئۇسۇلى(algorithm) بىخەتەر ئەمەستەك قىلىدۇ.

en: Certificate trust...
ug: گۇۋاھنامە ئىشەنچى…

en: _View Certificate
ug: گۇۋاھنامە كۆرسەت(_V)

en: _Reject
ug: رەت قىل(_R)

en: Accept _Temporarily
ug: ۋاقتىنچە قوبۇل قىل(_T)

en: _Accept Permanently
ug: مەڭگۈ قوبۇل قىل(_A)

en: SSL certificate for '%s' is not trusted. Do you wish to accept it?
ug: ‹%s› نىڭ SSL گۇۋاھنامىسى ئىشەنچلىك ئەمەس. قوبۇل قىلغۇڭىز بارمۇ؟

en: Detailed information about the certificate:
ug: گۇۋاھنامە ھەققىدىكى بەزى تەپسىلىي ئۇچۇرلار:

en: Issuer:
ug: تارقاتقۇچى:

en: Subject:
ug: تېما:

en: Fingerprint:
ug: بارماق ئىزى:

en: Reason:
ug: ئىزاھات:

en: Integrate your calendars
ug: بارلىق يىلنامىلىرىڭىزنى بىر يەرگە يىغىڭ

en: Integrate your contacts
ug: بارلىق ئالاقەداشلىرىڭىزنى بىر يەرگە يىغىڭ

en: Signon service did not return a secret
ug: Signon مۇلازىمىتى سىرنى قايتۇرمىدى

en: Google Calendar
ug: گۇگىل يىلنامىسى

en: Google Contacts
ug: Google ئالاقەداشلىرى

en: Mail
ug: خەت

en: Integrate your mailboxes
ug: بارلىق خەت ساندۇقلىرىڭىزنى بىر يەرگە يىغىڭ

en: Expected status 200 when requesting guid, instead got status %d (%s)
ug: ئەسلى guid نى ئىلتىماس قىلغاندا ھالەت 200 بولۇشى كېرەك ئىدى. بىراق %d (%s) دېگەن ھالەتنى تاپشۇرۇپ ئالدى.

en: Error parsing response as JSON:
ug: JSON دىن كەلگەن جاۋابنى تەھلىل قىلىشتا خاتالىق كۆرۈلدى:

en: Didn't find email member in JSON data
ug: JSON سانلىق-مەلۇماتىدىن email دېگەن ئەزانى تاپالمىدى

en: Tasks
ug: ۋەزىپىلەر

en: Keep running after the last client is closed
ug: ئەڭ ئاخىرقى خېرىدار يېپىلغاندىن كېيىنمۇ ئىجرا بولۇۋەرسۇن

en: Wait running until at least one client is connected
ug: ئاز دېگەندە بىر خېرىدار باغلانغۇچە ئىجرا قىلىشنى كۈتسۇن

en: Birthdays & Anniversaries
ug: تۇغۇلغان كۈن ۋە خاتىرە كۈنلەر

en: Google
ug: گۇگىل(Google)

en: On LDAP Servers
ug: LDAP مۇلازىمېتىرلىرىدا

en: On This Computer
ug: بۇ كومپيۇتېردا

en: Search Folders
ug: قىسقۇچ ئىزدە

en: Weather
ug: ھاۋا رايى

en: On The Web
ug: توردا

en: _Dismiss
ug: ئۆتكۈزۈۋەت(_D)
