evolution-data-server master - en to eu translation catalogue (1705 entries)

en: Anniversary
eu: Urteurrena

en: Given URL “%s” doesn’t reference CardDAV address book
eu: Emandako “%s” URLak ez dauka CardDAV helbide-liburuaren erreferentziarik

en: Server didn’t return object’s href
eu: Zerbitzariak ez du itzuli objektuaren href elementua.

en: Server didn’t return object’s ETag
eu: Zerbitzariak ez du itzuli objektuaren ETag elementua.

en: Received object is not a valid vCard
eu: Jasotako objektua ez da baliozko vCard bat

en: Missing information about component URL, local cache is possibly incomplete or broken. You can try to remove it and restart background evolution-data-server processes. Cache file: %s
eu: Osagaiaren URLari buruzko informazioa falta da, cache lokala osatu gabe edo hautsita dago agian. Saiatu hura kentzen eta atzeko planoko evolution-data-server prozesuak berrabiarazten. Cahe-fitxategia: %s

en: Object to save is not a valid vCard
eu: Gordeko den objektua ez da baliozko vCard bat

en: Failed to remove file “%s”: %s
eu: Huts egin du “%s” fitxategia kentzean: %s

en: Failed to make directory %s: %s
eu: Huts egin du '%s' direktorioa sortzean: %s

en: Failed to create hardlink for resource “%s”: %s
eu: Huts egin du “%s” baliabidearen esteka gogorra sortzean: %s

en: No UID in the contact
eu: Ez dago UIDrik kontaktuan

en: Conflicting UIDs found in added contacts
eu: Gatazkan dauden UIDak aurkitu dira gehitutako kontaktuetan

en: Loading...
eu: Kargatzen…

en: Searching...
eu: Bilatzen…

en: Tried to modify contact “%s” with out of sync revision
eu: “%s” kontaktua sinkronizatu gabeko gainbegiraketarekin aldatzen saiatu da

en: Contact “%s” not found
eu: Ez da “%s” kontaktua aurkitu

en: Query “%s” not supported
eu: “%s” kontsulta ez da onartzen

en: Invalid Query “%s”
eu: Baliogabeko “%s” kontsulta

en: Requested to delete an unrelated cursor
eu: Zerikusirik ez duen kurtsorea ezabatzea eskatu da

en: Failed to rename old database from “%s” to “%s”: %s
eu: Huts egin du “%s” datu-base zaharra “%s” gisa aldatzean: %s

en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

note: Translators: An error message shown to a user when trying to do an * operation on the LDAP address book which is not connected to the server
en: Not connected
eu: Ez dago konektatuta

en: Failed to bind using either v3 or v2 binds
eu: Huts egin du bai v3 bai v2 loturekin lotura ezartzean

en: Reconnecting to LDAP server...
eu: LDAP zerbitzariarekin berriro konektatzen…

en: Invalid DN syntax
eu: DN sintaxi baliogabea

en: LDAP error 0x%x (%s)
eu: LDAParen 0x%x errorea (%s)

en: %s: NULL returned from ldap_first_entry
eu: %s: ldap_first_entry-ek NULUA itzuli du

en: %s: Unhandled result type %d returned
eu: %s: kudeatu gabeko %d erantzun mota itzuli dira

en: %s: Unhandled search result type %d returned
eu: %s: kudeatu gabeko %d erantzun mota itzuli dira

en: LDAP contact lists cannot be empty.
eu: LDAP kontaktuen zerrendak ezin du hutsik egon.

en: Contact lists in LDAP address books require each member to be from the same LDAP address book, but one member could not be recognized. | Contact lists in LDAP address books require each member to be from the same LDAP address book, but %d members could not be recognized.
eu[0]: LDAP helbide-liburuetako kontaktu-zerrendek behar dute kide bakoitza LDAP helbide-liburu berekoa izatea, baina kide bat ez da ezaguna.
eu[1]: LDAP helbide-liburuetako kontaktu-zerrendek behar dute kide bakoitza LDAP helbide-liburu berekoa izatea, baina %d kide ez dira ezagunak.

en: Receiving LDAP search results...
eu: LDAP bilaketaren emaitzak jasotzen…

en: Error performing search
eu: Errorea bilaketa egitean

en: Downloading contacts (%d)...
eu: Kontaktuak deskargatzen (%d)…

en: Refreshing…
eu: Freskatzen…

en: The backend does not support bulk additions
eu: Motorrak ez du eransketarik onartzen

en: Adding contact to LDAP server...
eu: LDAP zerbitzarian kontaktua gehitzen…

en: The backend does not support bulk modifications
eu: Motorrak ez du aldaketarik onartzen

en: Modifying contact from LDAP server...
eu: LDAP zerbitzariko kontaktua aldatzen…

en: Removing contact from LDAP server...
eu: LDAP zerbitzaritik kontaktua kentzen…

en: Failed to get the DN for user “%s”
eu: Huts egin du “%s” erabiltzailearen DNa eskuratzean

en: No such book
eu: Ez dago halako libururik

en: Contact not found
eu: Ez da kontaktua aurkitu

en: Contact ID already exists
eu: Kontaktuaren IDa badago lehendik

en: No such source
eu: Ez dago halako iturbururik

en: No space
eu: Ez dago lekurik

note: Dummy row as EContactField starts from 1
en: Unique ID
eu: ID bakarra

note: FILE_AS is not really a structured field - we use a getter/setter * so we can generate its value if necessary in the getter Translators: This is an EContact field description, in this case it's a * preferred user's description (or display name) of the contact. Note 'File' is a verb here.
en: File Under
eu: Artxibatu honela

note: URI of the book to which the contact belongs to
en: Book UID
eu: Liburuaren UIDa

note: Name fields FN isn't really a structured field - we use a getter/setter * so we can set the N property (since evo 1.4 works fine with * vcards that don't even have a N attribute.  *sigh*)
en: Full Name
eu: Izen osoa

en: Given Name
eu: Izena

en: Family Name
eu: Deitura

en: Nickname
eu: Goitizena

note: Email fields
en: Email 1
eu: 1. helb. el.

en: Email 2
eu: 2. helb. el.

en: Email 3
eu: 3. helb. el.

en: Email 4
eu: 4. helb. el.

en: Mailer
eu: Bidalketa-funtzioa

note: Address Labels
en: Home Address Label
eu: Etxeko helbidearen etiketa

en: Work Address Label
eu: Laneko helbidearen etiketa

en: Other Address Label
eu: Beste helbide batzuen etiketa

note: Phone fields
en: Assistant Phone
eu: Laguntzailearen telefonoa

en: Business Phone
eu: Laneko telefonoa

en: Business Phone 2
eu: Laneko 2. telefonoa

en: Business Fax
eu: Laneko faxa

en: Callback Phone
eu: Atzera deitzeko telefonoa

en: Car Phone
eu: Autoko telefonoa

en: Company Phone
eu: Enpresako telefonoa

en: Home Phone
eu: Etxeko telefonoa

en: Home Phone 2
eu: Etxeko 2. telefonoa

en: Home Fax
eu: Etxeko faxa

en: Mobile Phone
eu: Telefono mugikorra

en: Other Phone
eu: Beste telefono bat

en: Other Fax
eu: Beste fax bat

en: Pager
eu: Bilagailua

en: Primary Phone
eu: Telefono nagusia

en: Radio
eu: Irrati-telefonoa

en: Telex
eu: Telex-a

note: To translators: TTY is Teletypewriter
en: TTY
eu: Teletipoa

note: Organizational fields
en: Organization
eu: Erakundea

en: Organizational Unit
eu: Erakundeko saila

en: Office
eu: Bulegoa

en: Title
eu: Titulua

en: Role
eu: Egitekoa

en: Manager
eu: Zuzendaria

en: Assistant
eu: Laguntzailea

note: Web fields
en: Homepage URL
eu: Etxeko orriaren URLa

en: Weblog URL
eu: Weblog-aren URLa

note: Contact categories
en: Categories
eu: Kategoriak

note: Collaboration fields
en: Calendar URI
eu: Egutegi-URIa

en: Free/Busy URL
eu: Libre/Lanpetuta URLa

en: ICS Calendar
eu: ICS egutegia

en: Video Conferencing URL
eu: Bideo-konferentziaren URLa

note: Misc fields
en: Spouse’s Name
eu: Ezkontidearen izena

en: Note
eu: Oharra

note: Instant messaging fields
en: AIM Home Screen Name 1
eu: AIMko etxeko 1. pantaila-izena

en: AIM Home Screen Name 2
eu: AIMko etxeko 2. pantaila-izena

en: AIM Home Screen Name 3
eu: AIMko etxeko 3. pantaila-izena

en: AIM Work Screen Name 1
eu: AIMko laneko 1. pantaila-izena

en: AIM Work Screen Name 2
eu: AIMko laneko 2. pantaila-izena

en: AIM Work Screen Name 3
eu: AIMko laneko 3. pantaila-izena

en: GroupWise Home Screen Name 1
eu: Groupwiseko etxeko 1. pantaila-izena

en: GroupWise Home Screen Name 2
eu: Groupwiseko etxeko 2. pantaila-izena

en: GroupWise Home Screen Name 3
eu: Groupwiseko etxeko 3. pantaila-izena

en: GroupWise Work Screen Name 1
eu: Groupwiseko laneko 1. pantaila-izena

en: GroupWise Work Screen Name 2
eu: Groupwiseko laneko 2. pantaila-izena

en: GroupWise Work Screen Name 3
eu: Groupwiseko laneko 3. pantaila-izena

en: Jabber Home ID 1
eu: Jabberreko etxeko 1. IDa

en: Jabber Home ID 2
eu: Jabberreko etxeko 2. IDa

en: Jabber Home ID 3
eu: Jabberreko etxeko 3. IDa

en: Jabber Work ID 1
eu: Jabberreko laneko 1. IDa

en: Jabber Work ID 2
eu: Jabberreko laneko 2. IDa

en: Jabber Work ID 3
eu: Jabberreko laneko 3. IDa

en: Yahoo! Home Screen Name 1
eu: Yahoo! Etxeko 1. pantaila-izena

en: Yahoo! Home Screen Name 2
eu: Yahoo! Etxeko 2. pantaila-izena

en: Yahoo! Home Screen Name 3
eu: Yahoo! Etxeko 3. pantaila-izena

en: Yahoo! Work Screen Name 1
eu: Yahoo! Laneko 1. pantaila-izena

en: Yahoo! Work Screen Name 2
eu: Yahoo! Laneko 2. pantaila-izena

en: Yahoo! Work Screen Name 3
eu: Yahoo! Laneko 3. pantaila-izena

en: MSN Home Screen Name 1
eu: MSNko etxeko 1. pantaila-izena

en: MSN Home Screen Name 2
eu: MSNko etxeko 2. pantaila-izena

en: MSN Home Screen Name 3
eu: MSNko etxeko 3. pantaila-izena

en: MSN Work Screen Name 1
eu: MSNko laneko 1. pantaila-izena

en: MSN Work Screen Name 2
eu: MSNko laneko 2. pantaila-izena

en: MSN Work Screen Name 3
eu: MSNko laneko 3. pantaila-izena

en: ICQ Home ID 1
eu: ICQko etxeko 1. IDa

en: ICQ Home ID 2
eu: ICQko etxeko 2. IDa

en: ICQ Home ID 3
eu: ICQko etxeko 3. IDa

en: ICQ Work ID 1
eu: ICQko laneko 1. IDa

en: ICQ Work ID 2
eu: ICQko laneko 2. IDa

en: ICQ Work ID 3
eu: ICQko laneko 3. IDa

note: Last modified time
en: Last Revision
eu: Azken berrikuspena

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a * virtual field, which returns either name of the contact or the organization * name, recognized by multiple other fields, where the first filled is used.
en: Name or Org
eu: Izena edo erakundea

note: Address fields
en: Address List
eu: Helbide-zerrenda

en: Home Address
eu: Etxeko helbidea

en: Work Address
eu: Laneko helbidea

en: Other Address
eu: Beste helbide bat

note: Contact categories
en: Category List
eu: Kategoria-zerrenda

note: Photo/Logo
en: Photo
eu: Argazkia

en: Logo
eu: Logotipoa

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a name * of the contact, as specified in http://tools.ietf.org/html/rfc6350#section-6.2.2
en: Name
eu: Izena

en: Email List
eu: Helbide elektronikoen zerrenda

note: Instant messaging fields
en: AIM Screen Name List
eu: AIMko pantaila-izenen zerrenda

en: GroupWise ID List
eu: Groupwiseko IDen zerrenda

en: Jabber ID List
eu: Jabberreko IDen zerrenda

en: Yahoo! Screen Name List
eu: Yahoo! Pantaila-izenen zerrenda

en: MSN Screen Name List
eu: MSNko pantaila-izenen zerrenda

en: ICQ ID List
eu: ICQko IDen zerrenda

en: Wants HTML Mail
eu: HTML mezuak nahi ditu

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a * field describing whether it's a Contact list (list of email addresses) or a * regular contact for one person/organization/...
en: List
eu: Zerrenda

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a flag * used to determine whether when sending to Contact lists the addresses should be * shown or not to other recipients - basically whether to use BCC field or CC * message header when sending messages to this Contact list.
en: List Shows Addresses
eu: Erakutsi helbideen zerrenda

en: Birth Date
eu: Jaioteguna

note: Security fields
en: X.509 Certificate
eu: X.509 ziurtagiria

en: PGP Certificate
eu: PGP ziurtagiria

en: Gadu-Gadu Home ID 1
eu: Gadu-Gadu etxeko 1. IDa

en: Gadu-Gadu Home ID 2
eu: Gadu-Gadu etxeko 2. IDa

en: Gadu-Gadu Home ID 3
eu: Gadu-Gadu etxeko 3. IDa

en: Gadu-Gadu Work ID 1
eu: Gadu-Gadu laneko 1. IDa

en: Gadu-Gadu Work ID 2
eu: Gadu-Gadu laneko 2. IDa

en: Gadu-Gadu Work ID 3
eu: Gadu-Gadu laneko 3. IDa

en: Gadu-Gadu ID List
eu: Gadu-Gadu IDen zerrenda

note: Geo information
en: Geographic Information
eu: Informazio geografikoa

en: Telephone
eu: Telefonoa

en: Skype Home Name 1
eu: Skypeko etxeko 1. pantaila-izena

en: Skype Home Name 2
eu: Skypeko etxeko 2. pantaila-izena

en: Skype Home Name 3
eu: Skypeko etxeko 3. pantaila-izena

en: Skype Work Name 1
eu: Skypeko laneko 1. pantaila-izena

en: Skype Work Name 2
eu: Skypeko laneko 2. pantaila-izena

en: Skype Work Name 3
eu: Skypeko laneko 3. pantaila-izena

en: Skype Name List
eu: Skypeko izenen zerrenda

en: SIP address
eu: SIP helbidea

en: Google Talk Home Name 1
eu: Google Talk etxeko 1. izena

en: Google Talk Home Name 2
eu: Google Talk etxeko 2. izena

en: Google Talk Home Name 3
eu: Google Talk etxeko 2. izena

en: Google Talk Work Name 1
eu: Google Talk laneko 1. izena

en: Google Talk Work Name 2
eu: Google Talk laneko 2. izena

en: Google Talk Work Name 3
eu: Google Talk laneko 3. izena

en: Google Talk Name List
eu: Google Talk izenen zerrenda

en: Twitter Name List
eu: Twitterreko izenen zerrenda

en: Matrix Home ID 1
eu: Matrixeko etxeko 1. IDa

en: Matrix Home ID 2
eu: Matrixeko etxeko 2. IDa

en: Matrix Home ID 3
eu: Matrixeko etxeko 3. IDa

en: Matrix Work ID 1
eu: Matrixeko laneko 1. IDa

en: Matrix Work ID 2
eu: Matrixeko laneko 2. IDa

en: Matrix Work ID 3
eu: Matrixeko laneko 3. IDa

en: Matrix ID List
eu: Matrixeko IDen zerrenda

en: Unnamed List
eu: Zerrenda izengabea

en: The library was built without phone number support.
eu: Liburutegia telefono-zenbakien euskarririk gabe eraiki zen.

en: The phone number parser reported a yet unknown error code.
eu: Telefono-zenbakien analizatzaileak errore-kode ezezaguna itzuli du.

en: Not a phone number
eu: Ez da telefono-zenbakia

en: Invalid country calling code
eu: Herrialde-deiaren kode baliogabea

en: Remaining text after the country calling code is too short for a phone number
eu: Herrialde-deiaren kodearen ondoren falta den testua laburregia da telefono-zenbaki bat izateko

en: Text is too short for a phone number
eu: Testua laburregia da telefono-zenbaki bat izateko

en: Text is too long for a phone number
eu: Testua luzeegia da telefono-zenbaki bat izateko

en: Unknown book property “%s”
eu: Liburuaren “%s” propietate ezezaguna

en: Cannot change value of book property “%s”
eu: Ezin izan da liburuaren “%s” propietatearen balioa aldatu

en: Unable to connect to “%s”:
eu: Ezin da “%s”(r)ekin konektatu:

en: Client disappeared
eu: Bezeroa desagertuta

en: Addressbook backend does not support cursors
eu: Helbide-liburuen motorrak ez ditu kurtsoreak onartzen

en: Error introspecting unknown summary field “%s”
eu: Errorea “%s” laburpenaren eremu ezezagunean sakontzean

en: Error parsing regular expression
eu: Errorea adierazpen erregularra analizatzea

en: Insufficient memory
eu: Ez dago nahikoa memoria

en: Invalid contact field “%d” specified in summary
eu: Baliogabeko “%d” kontaktu-eremua zehaztu da laburpenean

en: Contact field “%s” of type “%s” specified in summary, but only boolean, string and string list field types are supported
eu: “%s” kontaktu-eremua, “%s” motakoa, zehaztu da laburpenean, baina soilik boolear, kate eta kate zerrendaren eremu motak daude onartuta

en: Full search_contacts are not stored in cache. vcards cannot be returned.
eu: 'search_contacts' osoak ez daude cachean gordeta. Ezin dira vcard-ak itzuli.

en: Query contained unsupported elements
eu: Kontsultak onartu gabeko elementuak ditu

en: Invalid Query
eu: Kontsulta baliogabea

en: Full search_contacts are not stored in cache. Hence only summary query is supported.
eu: 'search_contacts' osoak ez daude cachean gordeta. Soilik laburpenaren kontsulta dago onartuta.

en: Invalid query
eu: Kontsulta baliogabea

en: Full vcards are not stored in cache. Hence only summary query is supported.
eu: vcard osoak ez daude cachean gordeta. Soilik laburpenaren kontsulta dago onartuta.

en: Unable to remove the db file: errno %d
eu: Ezin da db fitxategia kendu. Errore-zenbakia: %d

en: Only summary queries are supported by EbSdbCursor
eu: EbSdbCursor-ek soilik laburpenen kontsultak onartzen ditu

en: At least one sort field must be specified to use an EbSdbCursor
eu: Gutxienez ordenaren eremu bat zehaztu behar da EbSdbCursor bat erabiltzeko

en: Cannot sort by a field that is not in the summary
eu: Ezin da laburpena ez den eremu baten arabera ordenatu

en: Cannot sort by a field which may have multiple values
eu: Ezin da hainbat balio eduki ditzakeen eremu baten arabera ordenatu

en: Tried to step a cursor in reverse, but cursor is already at the beginning of the contact list
eu: Kurtsore bat atzera eramatea saiatu da, baina kurtsorea jadanik kontaktuen zerrendaren hasieran dago

en: Tried to step a cursor forwards, but cursor is already at the end of the contact list
eu: Kurtsore bat aurrera eramatea saiatu da, baina kurtsorea jadanik kontaktuen zerrendaren amaieran dago

en: Unsupported contact field “%d” specified in summary
eu: Onartu gabeko “%d” kontaktu-eremua zehaztu da laburpenean

en: Invalid query: %s
eu: Kontsulta baliogabea: %s

en: Invalid query for a book cursor
eu: Liburuaren kurtsorearen kontsulta baliogabea

en: Can’t open database %s: %s
eu: Ezin da “%s” datu-basea ireki: %s

en: Object “%s” not found
eu: Ez da “%s” objektua aurkitu

en: Object with extra “%s” not found
eu: Ez da “%s” gehigarria duen objekturik aurkitu

en: Search by email not supported
eu: Helbide elektronikoaren bidez bilatzea ez dago onartuta

en: No email address provided
eu: Ez da helbide elektronikorik eman

en: At least one sort field must be specified to use a cursor
eu: Gutxienez ordenaren eremu bat zehaztu behar da kurtsore bat erabiltzeko

en: Cannot sort by a field that is not a string type
eu: Ezin da katea motakoa ez den eremu baten arabera ordenatu

en: Contact field “%s” not in summary
eu: “%s” kontaktu-eremua ez dago laburpenean

en: Preloaded object for UID “%s” is invalid
eu: Aurre-kargatutako “%s” UIDaren objektua baliogabea da

en: Received object for UID “%s” is invalid
eu: Jasotako “%s” UIDaren objektua baliogabea da

en: Refresh skipped due to enabled Power Saver mode. Disable Power Saver mode and repeat the action.
eu: Freskatzea saltatu da energia aurrezteko modua gaituta dagoelako. Desgaitu energia aurrezteko modua eta errepikatu ekintza.

en: Refresh skipped due to being disabled on metered network.
eu: Freskatzea saltatu da, sare mugatuetan desgaituta baitago.

en: Failed to create cache “%s”:
eu: Huts egin du “%s” cachea sortzean:

en: Cannot upgrade contacts database from a legacy database with more than one addressbook. Delete one of the entries in the “folders” table first.
eu: Ezin da bost helbide-liburu baino gehiago dituen datu-base zahar batetik kontaktuen datu-basea eguneratu. Ezabatu aurrenik “folders” karpetako sarreratariko bat.

en: Invalid query for EbSqlCursor
eu: EbSqlCursor-ren kontsulta baliogabea

en: At least one sort field must be specified to use an EbSqlCursor
eu: Gutxienez ordenatzeko eremu bat zehaztu behar da EbSqlCursor bat erabiltzeko

en: Invalid query:
eu: Kontsulta baliogabea.

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot open book:
eu: Ezin da liburua ireki:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot refresh address book:
eu: Ezin da helbide-liburua freskatu:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot get contact:
eu: Ezin da kontaktua lortu:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot get contact list:
eu: Ezin da kontaktuen zerrenda lortu:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot get contact list uids:
eu: Ezin dira kontaktuen zerrenden UIDak lortu

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot add contact:
eu: Ezin da kontaktua gehitu:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot modify contacts:
eu: Ezin dira kontaktuak eraldatu:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot remove contacts:
eu: Ezin dira kontaktuak kendu:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot find email address:
eu: Ezin da helbide elektronikoa aurkitu:

en: Cursor does not support setting the search expression
eu: Kurtsoreak ez du bilaketaren adierazpena ezartzea onartzen

en: Cursor does not support step
eu: Kurtsoreak ez du mugitzea onartzen

en: Cursor does not support alphabetic indexes
eu: Kurtsoreak ez du indize alfabetikorik onartzen

en: Unrecognized cursor origin
eu: Kurtsorearen jatorria ezezaguna

en: Out of sync revision while moving cursor
eu: Gainbegiraketaren sinkronizazioaren galduta kurtsorea mugitzean

en: Alphabetic index was set for incorrect locale
eu: Indize alfabetikoa okerreko lokalarekin ezarrita

en: Given URL “%s” doesn’t reference CalDAV calendar
eu: Emandako “%s” URLak ez dauka CalDAV egutegiaren erreferentziarik

en: Failed to parse response data
eu: Huts egin du erantzunaren datuak aztertzean

en: Birthday
eu: Urtebetetzea

en: Birthday: %s
eu: Urtebetetzea: %s

en: Anniversary: %s
eu: Urteurrena: %s

en: Cannot get URI
eu: Ezin da URIa eskuratu

en: Cannot save calendar data: Malformed URI.
eu: Egutegiko datuak ezin dira gorde: gaizki osatutako URIa.

en: Cannot save calendar data
eu: Ezin dira egutegiko datuak gorde

en: Cannot parse ISC file “%s”
eu: Ezin izan da “%s” ISC fitxategia analizatu

en: File “%s” is not a VCALENDAR component
eu: “%s” fitxategia ez da VCALENDAR osagaia

note: FIXME This should be doable once all the recurid stuff is done
en: Unsupported method
eu: Onartzen ez den metodoa

en: URI not set
eu: URIa ez da ezarri

en: Malformed URI “%s”: %s
eu: Formatu okerreko “%s” URIa: %s

en: Bad file format.
eu: Okerreko fitxategi-formatua.

en: Not a calendar.
eu: Ez da egutegia.

en: Could not retrieve weather data
eu: Ezin izan da eguraldiaren daturik eskuratu

en: Weather: Fog
eu: Eguraldia: behe-lainoa

en: Weather: Cloudy Night
eu: Eguraldia: gau lainotsua

en: Weather: Cloudy
eu: Eguraldia: lainotsua

en: Weather: Overcast
eu: Eguraldia: zeru estalia

en: Weather: Showers
eu: Eguraldia: zaparradak

en: Weather: Snow
eu: Eguraldia: elurra

en: Weather: Clear Night
eu: Eguraldia: gau garbia

en: Weather: Sunny
eu: Eguraldia: eguzkitsua

en: Weather: Thunderstorms
eu: Eguraldia: trumoi-ekaitza

en: Forecast
eu: Iragarpena

en: Could not create cache file
eu: Cache-fitxategia ezin izan da sortu

en: Could not create cache file:
eu: Ezin izan da sortu cache-fitxategia:

en: New note
eu: Ohar berria

en: No such calendar
eu: Ez dago halako egutegirik

en: Object not found
eu: Objektua ez da aurkitu

en: Invalid object
eu: Objektu baliogabea

en: Unknown user
eu: Erabiltzaile ezezaguna

en: Object ID already exists
eu: Objektu-ID hori badago lehendik

en: Invalid range
eu: Barruti baliogabea

en: Unknown calendar property “%s”
eu: Egutegiaren “%s” propietate ezezaguna

en: Cannot change value of calendar property “%s”
eu: Ezin izan da egutegiaren “%s” propietatearen balioa aldatu

en: Untitled appointment
eu: Hitzordu izengabea

en: 1st
eu: 1.

en: 2nd
eu: 2.

en: 3rd
eu: 3.

en: 4th
eu: 4.

en: 5th
eu: 5.

en: 6th
eu: 6.

en: 7th
eu: 7.

en: 8th
eu: 8.

en: 9th
eu: 9.

en: 10th
eu: 10.

en: 11th
eu: 11.

en: 12th
eu: 12.

en: 13th
eu: 13.

en: 14th
eu: 14.

en: 15th
eu: 15.

en: 16th
eu: 16.

en: 17th
eu: 17.

en: 18th
eu: 18.

en: 19th
eu: 19.

en: 20th
eu: 20.

en: 21st
eu: 21.

en: 22nd
eu: 22.

en: 23rd
eu: 23.

en: 24th
eu: 24.

en: 25th
eu: 25.

en: 26th
eu: 26.

en: 27th
eu: 27.

en: 28th
eu: 28.

en: 29th
eu: 29.

en: 30th
eu: 30.

en: 31st
eu: 31.

en: every day forever | every %d days forever
eu[0]: egunero betiko
eu[1]: %d egunetik behin betiko

en: Every day forever | Every %d days forever
eu[0]: Egunero betiko
eu[1]: %d egunetik behin betiko

en: every day | every %d days
eu[0]: egunero
eu[1]: %d egunetik behin

en: Every day | Every %d days
eu[0]: Egunero
eu[1]: %d egunetik behin

en: every week | every %d weeks
eu[0]: astero
eu[1]: %d astetik behin

en: Every week | Every %d weeks
eu[0]: Astero
eu[1]: %d astetik behin

[ctx: recur-description]
en: on Sunday
eu: igandean

[ctx: recur-description]
en: , Sunday
eu: , igandea

[ctx: recur-description]
en:  and Sunday
eu:  eta igandea

[ctx: recur-description]
en: on Monday
eu: astelehenean

[ctx: recur-description]
en: , Monday
eu: , astelehena

[ctx: recur-description]
en:  and Monday
eu:  eta astelehena

[ctx: recur-description]
en: on Tuesday
eu: asteartean

[ctx: recur-description]
en: , Tuesday
eu: , asteartea

[ctx: recur-description]
en:  and Tuesday
eu:  eta asteartea

[ctx: recur-description]
en: on Wednesday
eu: asteazkenean

[ctx: recur-description]
en: , Wednesday
eu: , asteazkena

[ctx: recur-description]
en:  and Wednesday
eu:  eta asteazkena

[ctx: recur-description]
en: on Thursday
eu: ostegunean

[ctx: recur-description]
en: , Thursday
eu: , osteguna

[ctx: recur-description]
en:  and Thursday
eu:  eta ostegun

[ctx: recur-description]
en: on Friday
eu: ostiralean

[ctx: recur-description]
en: , Friday
eu: , ostirala

[ctx: recur-description]
en:  and Friday
eu:  eta ostirala

[ctx: recur-description]
en: on Saturday
eu: larunbatean

[ctx: recur-description]
en: , Saturday
eu: , larunbata

[ctx: recur-description]
en:  and Saturday
eu:  eta larunbata

en: every month | every %d months
eu[0]: hilero
eu[1]: %d hiletik behin

en: Every month | Every %d months
eu[0]: Hilero
eu[1]: %d hiletik behin

[ctx: recur-description]
en: on the last Sunday
eu: azken igandean

[ctx: recur-description]
en: on the last Monday
eu: azken astelehenean

[ctx: recur-description]
en: on the last Tuesday
eu: azken asteartean

[ctx: recur-description]
en: on the last Wednesday
eu: azken asteazkenean

[ctx: recur-description]
en: on the last Thursday
eu: azken ostegunean

[ctx: recur-description]
en: on the last Friday
eu: azken ostiralean

[ctx: recur-description]
en: on the last Saturday
eu: azken larunbatean

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 1st day
eu: 1. egunean

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 2nd day
eu: 2. egunean

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 3rd day
eu: 3. egunean

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 4th day
eu: 4. egunean

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 5th day
eu: 5. egunean

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 6th day
eu: 6. egunean

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 7th day
eu: 7. egunean

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 8th day
eu: 8. egunean

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 9th day
eu: 9. egunean

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 10th day
eu: 10. egunean

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 11th day
eu: 11. egunean

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 12th day
eu: 12. egunean

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 13th day
eu: 13. egunean

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 14th day
eu: 14. egunean

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 15th day
eu: 15. egunean

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 16th day
eu: 16. egunean

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 17th day
eu: 17. egunean

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 18th day
eu: 18. egunean

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 19th day
eu: 19. egunean

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 20th day
eu: 20. egunean

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 21st day
eu: 21. egunean

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 22nd day
eu: 22. egunean

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 23rd day
eu: 23. egunean

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 24th day
eu: 24. egunean

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 25th day
eu: 25. egunean

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 26th day
eu: 26. egunean

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 27th day
eu: 27. egunean

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 28th day
eu: 28. egunean

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 29th day
eu: 29. egunean

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 30th day
eu: 30. egunean

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 31st day
eu: 31. egunean

[ctx: recur-description]
en: on the first Monday
eu: 1. astelehenean

[ctx: recur-description]
en: on the second Monday
eu: 2. astelehenean

[ctx: recur-description]
en: on the third Monday
eu: 3. astelehenean

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Monday
eu: 4. astelehenean

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Monday
eu: 5. astelehenean

[ctx: recur-description]
en: on the first Tuesday
eu: 1. asteartean

[ctx: recur-description]
en: on the second Tuesday
eu: 2. asteartean

[ctx: recur-description]
en: on the third Tuesday
eu: 3. asteartean

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Tuesday
eu: 4. asteartean

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Tuesday
eu: 5. asteartean

[ctx: recur-description]
en: on the first Wednesday
eu: 1. asteazkenean

[ctx: recur-description]
en: on the second Wednesday
eu: 2. asteazkenean

[ctx: recur-description]
en: on the third Wednesday
eu: 3. asteazkenean

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Wednesday
eu: 4. asteazkenean

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Wednesday
eu: 5. asteazkenean

[ctx: recur-description]
en: on the first Thursday
eu: 1. ostegunean

[ctx: recur-description]
en: on the second Thursday
eu: 2. ostegunean

[ctx: recur-description]
en: on the third Thursday
eu: 3. ostegunean

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Thursday
eu: 4. ostegunean

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Thursday
eu: 5. ostegunean

[ctx: recur-description]
en: on the first Friday
eu: 1. ostiralean

[ctx: recur-description]
en: on the second Friday
eu: 2. ostiralean

[ctx: recur-description]
en: on the third Friday
eu: 3. ostiralean

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Friday
eu: 4. ostiralean

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Friday
eu: 5. ostiralean

[ctx: recur-description]
en: on the first Saturday
eu: 1. larunbatean

[ctx: recur-description]
en: on the second Saturday
eu: 2. larunbatean

[ctx: recur-description]
en: on the third Saturday
eu: 3. larunbatean

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Saturday
eu: 4. larunbatean

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Saturday
eu: 5. larunbatean

[ctx: recur-description]
en: on the first Sunday
eu: 1. igandean

[ctx: recur-description]
en: on the second Sunday
eu: 2. igandean

[ctx: recur-description]
en: on the third Sunday
eu: 3. igandean

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Sunday
eu: 4. igandean

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Sunday
eu: 5. igandean

en: every year forever | every %d years forever
eu[0]: urtero betiko
eu[1]: %d urtetik behin, betiko

en: Every year forever | Every %d years forever
eu[0]: Urtero betiko
eu[1]: %d urtetik behin, betiko

en: every year | every %d years
eu[0]: urtero
eu[1]: %d urtetik behin

en: Every year | Every %d years
eu[0]: Urtero
eu[1]: %d urtetik behin

note: Translators: This is one of the last possible parts of a recurrence description. The text is appended at the end of the complete recurrence description, making it for example: "Every 3 days for 10 occurrences"
en: for one occurrence | for %d occurrences
eu[0]: agerraldi baterako
eu[1]: %d agerralditarako

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is one of the last possible parts of a recurrence description. The '%s' is replaced with actual date, thus it can create something like "until Mon 15.1.2018". The text is appended at the end of the complete recurrence description, making it for example: "Every 3 days until Mon 15.1
en: until %s
eu: %s arte

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is one of the last possible parts of a recurrence description. The text is appended at the end of the complete recurrence description, making it for example: "Every 2 months on Tuesday, Thursday and Friday forever"
en: forever
eu: betiko

note: Translators: This text is appended at the end of complete recur description using "%s%s" in context "recur-description"
en: , with one exception | , with %d exceptions
eu[0]: , salbuespen batekin
eu[1]: , %d salbuespenekin

[ctx: recur-description]
en: The meeting recurs
eu: Bilera errepikatu egiten da

[ctx: recur-description]
en: The appointment recurs
eu: Hitzordua errepikatu egiten da

[ctx: recur-description]
en: The task recurs
eu: Zeregina errepikatu egiten da

[ctx: recur-description]
note: if (i_cal_component_isa (comp) == I_CAL_VJOURNAL_COMPONENT)
en: The memo recurs
eu: ZIrkularra errepikatu egiten da

[ctx: Priority]
en: High
eu: Altua

[ctx: Priority]
en: Normal
eu: Arrunta

[ctx: Priority]
en: Low
eu: Baxua

[ctx: Priority]
note: An empty string is the same as 'None'.
en: Undefined
eu: Definitu gabe

en: %d week | %d weeks
eu[0]: aste %d
eu[1]: %d aste

en: %d day | %d days
eu[0]: Egun %d
eu[1]: %d egun

en: %d hour | %d hours
eu[0]: ordu %d
eu[1]: %d ordu

en: %d minute | %d minutes
eu[0]: minutu %d
eu[1]: %d minutu

note: Translators: here, "second" is the time division (like "minute"), not the ordinal number (like "third")
en: %d second | %d seconds
eu[0]: segundo %d
eu[1]: %d segundo

en: No Summary
eu: Laburpenik ez

en: “%s” expects one argument
eu: “%s”(e)k argumentu bat espero du

en: “%s” expects the first argument to be a string
eu: “%s”(e)k lehen argumentua katea izatea espero du

en: “%s” expects two or three arguments
eu: “%s”(e)k bi edo hiru argumentu espero ditu

en: “%s” expects the first argument to be a time_t
eu: “%s”(e)k lehen argumentua time_t izatea espero du

en: “%s” expects the second argument to be a time_t
eu: “%s”(e)k bigarren argumentua time_t izatea espero du

en: “%s” expects the third argument to be a string
eu: “%s”(e)k hirugarren argumentua katea izatea espero du

en: “%s” expects none or two arguments
eu: “%s”(e)k bi argumentu edo bat ere ez espero ditu

en: “%s” expects two arguments
eu: “%s”(e)k bi argumentu espero ditu

en: “%s” expects no arguments
eu: “%s”(e)k ez du argumenturik espero

en: “%s” expects the second argument to be a string
eu: “%s”(e)k bigarren argumentua katea izatea espero du

en: “%s” expects the first argument to be either “any”, “summary”, or “description”, or “location”, or “attendee”, or “organizer”, or “classification”
eu: “%s”(e)k espero du lehen argumentua “any“, “summary“, “description“, “location“, “attendee“, “organizer“, edo bestela “classification” izatea

en: “%s” expects at least one argument
eu: “%s”(e)k gutxienez argumentu bat espero du

en: “%s” expects all arguments to be strings or one and only one argument to be a boolean false (#f)
eu: “%s”(e)k espero du argumentu guztiak kateak izatea, edo argumentu bakarra izatea boolear faltsua (#f)

en: “%s” expects the first argument to be an ISO 8601 date/time string
eu: “%s”(e)k lehen argumentua ISO 8601 data/ordu katea izatea espero du

en: “%s” expects the second argument to be an integer
eu: “%s”(e)k bigarren argumentua osoko zenbakia izatea espero du

en: Failed to create SQLite function, error code “%d”: %s
eu: Huts egin du SQLite funtzioa sortzean, "%d" errore kodea: %s

en: Object “%s”, “%s” not found
eu: Ez da “%s”, “%s” objektua aurkitu

en: Cannot add timezone without tzid
eu: Ezin da tzid-rik gabeko ordu-zona gehitu

en: Cannot add timezone without component
eu: Ezin da osagairik gabeko ordu-zona gehitu

en: Cannot add timezone with invalid component
eu: Ezin da osagai baliogabea duen ordu-zona gehitu

en: Received object for UID “%s” doesn’t contain any expected component
eu: Jasotako “%s” UIDaren objektuak ez dauzka espero ziren osagairik

en: Cannot modify all instances from a detached instance. Modify a series instance instead.
eu: Ezin dira instantzia aske baten instantzia guztiak aldatu. Horren ordez, aldatu serie-instantzia bat.

en: attachment.dat
eu: eranskina.dat

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot open calendar:
eu: Ezin da egutegia ireki:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot refresh calendar:
eu: Ezin da egutegia freskatu:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot retrieve calendar object path:
eu: Ezin da egutegiko objektuaren bide-izena eskuratu:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot retrieve calendar object list:
eu: Ezin da egutegiko objektuen zerrenda eskuratu:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot retrieve calendar free/busy list:
eu: Ezin dira egutegiko libre/lanpetuta zerrenda eskuratu:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot create calendar object:
eu: Ezin da egutegia objektua sortu:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot modify calendar object:
eu: Ezin da egutegia objektua eraldatu:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot remove calendar object:
eu: Ezin da egutegia objektua kendu:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot receive calendar objects:
eu: Ezin dira egutegia objektuak jaso:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot send calendar objects:
eu: Ezin dira egutegiko objektuak bidali:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not retrieve attachment uris:
eu: Ezin dira erantsitakoen URIak eskuratu:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not discard reminder:
eu: Ezin izan da oroigarria baztertu:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not retrieve calendar time zone:
eu: Ezin izan da egutegiaren ordu-zona eskuratu:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not add calendar time zone:
eu: Ezin izan da egutegiaren ordu-zona gehitu:

en: Signing is not supported by this cipher
eu: Zifraketa honek ez du sinatzerik onartzen

en: Verifying is not supported by this cipher
eu: Zifraketa honek ez du egiaztatzerik onartzen

en: Encryption is not supported by this cipher
eu: Zifraketa honek ez du zifratzerik onartzen

en: Decryption is not supported by this cipher
eu: Zifraketa honek ez du deszifratzerik onartzen

en: Signing message
eu: Mezua sinatzea

en: Encrypting message
eu: Mezua zifratzea

en: Decrypting message
eu: Mezua deszifratzea

en: Unable to create cache path
eu: Ezin da cache-bidea sortu

en: Empty cache file
eu: Hustu cachearen fitxategia

en: Could not remove cache entry: %s: %s
eu: Ezin izan da kendu cache-sarrera: %s: %s

en: Could not rename “%s” to %s: %s
eu: Ezin izan da “%s”(r)en izena %s(e)ra aldatu: %s

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Transferring filtered messages in “%s : %s”
eu: Iragazitako mezuak transferitzen “%s : %s”(e)n

en: Failed to create child process “%s”: %s
eu: Huts egin du “%s” prozesu haurra sortzean: %s

en: Invalid message stream received from %s: %s
eu: Ezin izan da %s(e)tik mezu-korrontea eskuratu: %s

en: Syncing folders
eu: Karpetak sinkronizatzen

en: Error parsing filter: %s: %s
eu: Errorea iragazkia analizatzean: %s: %s

en: Error executing filter: %s: %s
eu: Errorea iragazkia exekutatzean: %s: %s

en: Unable to open spool folder
eu: Ezin da ilara-karpeta ireki

en: Unable to process spool folder
eu: Ezin da ilara-karpeta prozesatu

en: Getting message %d (%d%%)
eu: %d (%%%d) mezua lortzen

en: Failed on message %d
eu: Huts egin du %d mezuan

en: Failed to transfer messages: %s
eu: Huts egin du mezuen transferentziak: %s

en: Syncing folder
eu: Karpeta sinkronizatzen

en: Complete
eu: Eginda

en: Getting message %d of %d
eu: %d/%d mezua hartzen

en: Failed at message %d of %d
eu: Huts egin du %d/%d mezuan

en: Execution of filter “%s” failed:
eu: Huts egin du “%s” iragazkia exekutatzean:

en: Error parsing filter “%s”: %s: %s
eu: Errorea “%s” iragazkia analizatzean: %s: %s

en: Error executing filter “%s”: %s: %s
eu: Errorea “%s” iragazkia exekutatzean: %s: %s

en: Failed to retrieve message
eu: Huts egin du mezua berreskuratzean

en: Invalid arguments to (system-flag)
eu: Argumentu baliogabeak (system-flag)

en: Invalid arguments to (user-tag)
eu: Argumentu baliogabeak (user-tag)

en: Invalid arguments to (message-location)
eu: Argumentu baliogabeak (message-location)

en: Error executing filter search: %s: %s
eu: Errorea iragazki-bilaketa exekutatzean: %s: %s

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Storing changes in folder “%s : %s”
eu: “%s : %s” karpetako aldaketak gordetzen

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Learning new spam message in “%s : %s” | Learning new spam messages in “%s : %s”
eu[0]: Mezu baztergarri berria ikasten “%s : %s”(e)n
eu[1]: Mezu baztergarri berriak ikasten “%s : %s”(e)n

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Learning new ham message in “%s : %s” | Learning new ham messages in “%s : %s”
eu[0]: Mezu onargarri berria ikasten “%s : %s”(e)n
eu[1]: Mezu onargarri berriak ikasten “%s : %s”(e)n

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Filtering new message in “%s : %s” | Filtering new messages in “%s : %s”
eu[0]: Mezu berria iragazten “%s : %s”(e)n
eu[1]: Mezu berriak iragazten “%s : %s”(e)n

en: Moving messages
eu: Mezuak lekuz aldatzen

en: Copying messages
eu: Mezuak kopiatzen

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Quota information not supported for folder “%s : %s”
eu: “%s : %s” karpetaren kuotaren informazioa ez dago onartuta

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Filtering folder “%s : %s”
eu: “%s : %s” karpeta iragazten

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Expunging folder “%s : %s”
eu: “%s : %s” karpeta betirako ezabatzen

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Retrieving message “%s” in “%s : %s”
eu: “%s : %s” mezua eskuratzen “%s”(e)n

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Retrieving quota information for “%s : %s”
eu: “%s : %s“(r)en kuotaren informazioa eskuratzen

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Refreshing folder “%s : %s”
eu: “%s : %s” karpeta freskatzen

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) requires a single bool result
eu: (%s) emaitza boolear bakarra behar du

note: Translators: Each '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) not allowed inside %s
eu: (%s) ez da %s(r)en barruan egotea baimentzen

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) requires a match type string
eu: (%s) konparatzeko katea behar du

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) expects an array result
eu: (%s) matrize-emaitza behar du

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) requires the folder set
eu: (%s) karpeta ezartzea behar du

en: Cannot parse search expression: %s:
    %s
eu: Ezin izan da bilaketa-adierazpena analizatu: %s:
    %s

en: Error executing search expression: %s:
    %s
eu: Errorea bilaketa-adierazpena exekutatzean: %s:
    %s

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Release unused memory for folder “%s : %s”
eu: Askatu “%s : %s” karpetaren erabili gabeko memoria

note: Translators: The '%s' is replaced with the actual path and filename of the used gpg, like '/usr/bin/gpg2'
en: Output from %s:
eu: “%s”(r)en irteera:

en: Failed to execute gpg: %s
eu: Huts egin du gpg exekutatzean: %s

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Unexpected GnuPG status message encountered:
    
    %s
eu: Ustekabeko GnuPG egoera-mezua aurkitu da:
    
    %s

en: Failed to parse gpg userid hint.
eu: Huts egin du gpg erabiltzaile-IDaren aholkua analizatzean.

en: Failed to parse gpg passphrase request.
eu: Errorea gpg pasaesaldi-eskaera analizatzean.

en: You need a PIN to unlock the key for your
    SmartCard: “%s”
eu: SmartCard: “%s”
    desblokeatzeko PIN behar duzu

en: You need a passphrase to unlock the key for
    user: “%s”
eu: Pasaesaldia behar da erabiltzaile honen gakoa 
    desblokeatzeko: “%s”

en: Unexpected request from GnuPG for “%s”
eu: “%s”(r)en ustekabeko erantzuna GnuPG-tik

en: Note the encrypted content doesn’t contain information about a recipient, thus there will be a password prompt for each of stored private key.
eu: Oharra: zifratutako edukiak ez daukanez hartzaileari buruzko inolako informaziorik, gordetako gako pribatu bakoitzeko pasahitz bat eskatuko da.

en: Cancelled
eu: Bertan behera utzita

en: Failed to unlock secret key: 3 bad passphrases given.
eu: Huts egin du gako sekretua desblokeatzean: 3 pasaesaldi oker eman dira.

en: Unexpected response from GnuPG: %s
eu: Ustekabeko erantzuna GnuPG-tik: %s

en: Failed to encrypt: No valid recipients specified.
eu: Ezin da mezua zifratu: ez da hartzailerik zehaztu.

note: Translators: The first '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'; the second '%s' is replaced with the actual path and filename of the used gpg, like '/usr/bin/gpg2'
en: Failed to encrypt: Invalid recipient %s specified. A common issue is that the %s doesn’t have imported public key for this recipient.
eu: Huts egin du zifratzeak: baliogabeko “%s” hartzailea zehaztu da. Arazo arrunta izan ohi da %s(e)k ez duela hartzaile honen gako publikorik inportatuta.

note: Translators: The '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'
en: Failed to encrypt: The public key for recipient %s was not found.
eu: Huts egin du zifratzeak: %s hartzailearen gako publikoa ez da aurkitu.

note: Translators: The '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'
en: Failed to encrypt: The key for recipient %s is revoked.
eu: Huts egin du zifratzeak: %s hartzailearen gakoa errebokatu egin da.

note: Translators: The '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'
en: Failed to encrypt: The key for recipient %s is expired.
eu: Huts egin du zifratzeak: %s hartzailearen gakoa iraungi da.

note: Translators: The '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'
en: Failed to encrypt: The key for recipient %s is not trusted.
eu: Huts egin du zifratzeak: %s hartzailearen gakoa ez da fidagarria.

note: Translators: The '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'
en: Failed to encrypt: The key for recipient %s is disabled.
eu: Huts egin du zifratzeak: %s hartzailearen gakoa desgaituta dago.

note: Translators: The first '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'; the second '%s' is replaced with the actual path and filename of the used gpg, like '/usr/bin/gpg2'
en: Failed to encrypt: Invalid recipient %s specified (code %d). A common issue is that the %s doesn’t have imported public key for this recipient.
eu: Huts egin du zifratzeak: baliogabeko %s hartzailea zehaztu da (%d kodea). Arazo arrunta izan ohi da %s(e)k ez duela hartzaile honen gako publikorik inportatuta.

en: Failed to pass command to GPG: %s
eu: Huts egin du komandoa GPGri bidaltzeak: %s

en: Could not generate signing data:
eu: Ezin izan da sinatutako daturik sortu:

en: Failed to execute gpg.
eu: Huts egin du gpg exekutatzean.

en: Cannot verify message signature: Incorrect message format
eu: Ezin da egiaztatu mezuaren sinadura: mezu-formatu baliogabea

en: Cannot verify message signature:
eu: Ezin da egiaztatu mezuaren sinadura:

en: Could not generate encrypting data:
eu: Ezin izan da zifratutako daturik sortu:

en: This is a digitally encrypted message part
eu: Hau digitalki sinatutako mezu-zatia da

en: Cannot decrypt message: Incorrect message format
eu: Ezin da mezua deszifratu: mezu-formatu baliogabea

en: Failed to decrypt MIME part: protocol error
eu: Huts egin du MIME zatia deszifratzeak: protokolo-errorea

en: Failed to decrypt MIME part: Secret key not found
eu: Huts egin du MIME zatia deszifratzeak: ez da ezkutuko gakoa aurkitu

en: Failed to decrypt MIME part: %s
eu: Huts egin du MIME zatia deszifratzeak: %s

en: Encrypted content
eu: Zifratutako edukia

en: Public key “%s” was not found
eu: Ez da “%s” gako publikoa aurkitu

en: No public key was found in the provided data
eu: Ez da gako publikorik aurkitu emandako datuetan

en: Key information was not found in the provided data
eu: Ez da gako-informaziorik aurkitu emandako datuetan

en: Synchronizing junk database
eu: Baztergarrien datu-base sinkronizatzen

en: Could not create lock file for %s: %s
eu: Ezin izan da %s(r)en blokeo-fitxategirik sortu: %s

en: Timed out trying to get lock file on %s.  Try again later.
eu: Denbora agortu da %s(e)n blokeo-fitxategia hartzen saiatzean.  Saiatu berriro geroago.

en: Failed to get lock using fcntl(2): %s
eu: Huts egin du fcntl(2) erabiliz blokeatzean: %s

en: Failed to get lock using flock(2): %s
eu: Huts egin du flock(2) erabiliz blokeatzean: %s

en: Cannot build locking helper pipe: %s
eu: Ezin da blokeo-laguntzailearen kanalizaziorik eraiki: %s

en: Cannot fork locking helper: %s
eu: Ezin da blokeo-laguntzailea sardetu: %s

en: Could not lock “%s”: protocol error with lock-helper
eu: Ezin izan da “%s” blokeatu: protokolo-errorea blokeo-laguntzailearekin

en: Could not lock “%s”
eu: Ezin izan da “%s” blokeatu

en: Could not open mail file %s: %s
eu: Ezin izan da %s posta-fitxategia ireki: %s

en: Could not check mail file %s: %s
eu: Ezin izan da %s posta-fitxategia egiaztatu: %s

en: Could not open temporary mail file %s: %s
eu: Ezin izan da aldi baterako %s posta-fitxategia ireki: %s

en: Failed to store mail in temp file %s: %s
eu: Huts egin du mezua aldi baterako %s fitxategian gordetzean: %s

en: Could not create pipe: %s
eu: Ezin izan da kanalizaziorik sortu: %s

en: Could not fork: %s
eu: Ezin izan da sardetu: %s

en: Movemail program failed: %s
eu: Movemail programak huts egin du: %s

en: (Unknown error)
eu: (Errore ezezaguna)

en: Error reading mail file: %s
eu: Errorea posta-fitxategia irakurtzean: %s

en: Error writing mail temp file: %s
eu: Errorea aldi baterako posta-fitxategia idaztean: %s

en: Error copying mail temp file: %s
eu: Errorea aldi baterako posta-fitxategia kopiatzean: %s

en: No content available
eu: Ez dago edukirik eskuragarri

en: No signature available
eu: Ez dago sinadurarik eskuragarri

en: parse error
eu: analisi-errorea

en: Resolving: %s
eu: Ebazten: %s

en: Host lookup failed
eu: Ostalari-bilaketak huts egin du

en: Host lookup “%s” failed. Check your host name for spelling errors.
eu: “%s” ostalariaren bilaketak huts egin du. Egiaztatu ostalari-izena ongi idatzita dagoela.

en: Host lookup “%s” failed: %s
eu: “%s” ostalari-bilaketak huts egin du: %s

en: Checking reachability of account “%s”
eu: “%s” kontuaren irisgarritasuna egiaztatzen

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Downloading new messages for offline mode in “%s : %s”
eu: Mezu berriak “%s : %s”(e)n deskargatzen lineaz kanpo modurako

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Checking download of new messages for offline in “%s : %s”
eu: Lineaz kanpoko “%s : %s”(e)ngo mezu berrien deskarga begiratzen

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Syncing messages in folder “%s : %s” to disk
eu: “%s : %s” karpetako mezuak diskoarekin sinkronizatzen

note: Translators: The first “%d” is the sequence number of the message, the second “%d” is the total number of messages to synchronize. The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is m
en: Syncing message %d of %d in folder “%s : %s” to disk
eu: %d / %d mezua diskoarekin sinkronizatzen “%s : %s” karpetan

en: Copy folder content locally for _offline operation
eu: Kopiatu karpetaren edukia lokalean _lineaz kanpo lan egiteko

en: Syncing messages in account “%s” to disk
eu: “%s” kontuko mezuak diskoarekin sinkronizatzen

en: Virtual folder email provider
eu: Karpeta birtualen posta-hornitzailea

en: For reading mail as a query of another set of folders
eu: Mezuak beste karpeta-multzo bateko kontsulta gisa irakurtzeko

en: Could not load %s: Module loading not supported on this system.
eu: Ezin izan da %s kargatu: moduluak kargatzea ez da onartzen sistema honetan.

en: Could not load %s: %s
eu: Ezin izan da %s kargatu: %s

en: Could not load %s: No initialization code in module.
eu: Ezin izan da %s kargatu: moduluak ez du hasieratze-koderik.

en: No provider available for protocol “%s”
eu: Ez dago hornitzailerik “%s” protokolorako

en: Anonymous
eu: Anonimoa

en: This option will connect to the server using an anonymous login.
eu: Aukera honek zerbitzariarekin konektatuko zaitu saio-hasiera anonimoaren bidez.

en: Authentication failed.
eu: Autentifikazioak huts egin du.

note: Translators: the 'trace information' term comes from https://tools.ietf.org/html/rfc4505 In this case the user set to use an email address as the trace information, but the provided value is not a valid email address.
en: Invalid email address trace information:
    %s
eu: Helbide elektronikoaren aztarna-informazio baliogabea:
    %s

note: Translators: the 'trace information' term comes from https://tools.ietf.org/html/rfc4505 In this case the user set to use an opaque trace information, but the provided value looks like an email address.
en: Invalid opaque trace information:
    %s
eu: Aztarna opakoaren informazio baliogabea:
    %s

en: Invalid argument
eu: Argumentu baliogabea

en: This option will connect to the server using a secure CRAM-MD5 password, if the server supports it.
eu: Aukera honek zerbitzariarekin konektatuko zaitu CRAM-MD5 pasahitz segurua erabiliz, zerbitzariak onartzen badu.

en: This option will connect to the server using a secure DIGEST-MD5 password, if the server supports it.
eu: Aukera honek zerbitzariarekin konektatuko zaitu DIGEST-MD5 pasahitz segurua erabiliz, zerbitzariak onartzen badu.

en: Server challenge too long (>2048 octets)
eu: Zerbitzari-erronka luzeegia (>2048 zortzikote)

en: Server challenge invalid
eu: Zerbitzari-erronka baliogabea

en: Server challenge contained invalid “Quality of Protection” token
eu: Zerbitzari-erronkak “Quality of Protection” token baliogabea du

en: Server response did not contain authorization data
eu: Zerbitzariaren erantzunak ez dauka baimen-daturik

en: Server response contained incomplete authorization data
eu: Zerbitzariaren erantzuneko baimen-datuak ez daude osorik

en: Server response does not match
eu: Zerbitzariaren erantzuna ez dator bat

en: This option will connect to the server using Kerberos 5 authentication.
eu: Aukera honek zerbitzariarekin konektatuko zaitu Kerberos 5 autentifikazioaren bidez.

en: (Unknown GSSAPI mechanism code: %x)
eu: (GSSAPI mekanismoaren kode ezezaguna: %x)

en: The specified mechanism is not supported by the provided credential, or is unrecognized by the implementation.
eu: Zehaztutako mekanismoa ez du onartzen emandako kredentzialak, edo ez du ezagutzen inplementazioak.

en: The provided target_name parameter was ill-formed.
eu: target_name parametroa ez dago ondo osatuta.

en: The provided target_name parameter contained an invalid or unsupported type of name.
eu: target_name parametroak baliogabeko edo onartzen ez den mota edo izen bat dauka.

en: The input_token contains different channel bindings to those specified via the input_chan_bindings parameter.
eu: input_token-ek dauzkan kanal-loturak eta input_chan_bindings parametroaren bidez zehaztutakoak ez datoz bat.

en: The input_token contains an invalid signature, or a signature that could not be verified.
eu: input_token -ek daukan sinadura bat ez da baliozkoa, edo ezin da egiaztatu.

en: The supplied credentials were not valid for context initiation, or the credential handle did not reference any credentials.
eu: Emandako kredentzialak ez dira baliozkoak testuingurua hasieratzeko, edo kredentzial-kudeatzaileak ez dauka kredentzial-erreferentziarik.

en: The supplied context handle did not refer to a valid context.
eu: Emandako testuinguru-kudeatzaileak ez dauka baliozko testuingururen baten erreferentziarik.

en: The consistency checks performed on the input_token failed.
eu: input_token-en egindako koherentzia-egiaztapenak huts egin du.

en: The consistency checks performed on the credential failed.
eu: Kredentzialean egindako koherentzia-egiaztapenak huts egin du.

en: The referenced credentials have expired.
eu: Erreferentziatutako kredentzialak iraungita daude.

en: Bad authentication response from server.
eu: Zerbitzariak autentifikazio-erantzun txarra eman du.

en: Could not get session bus:
eu: Ezin izan da saioaren bus-a eskuratu:

en: Cannot ask for Kerberos ticket. Obtain the ticket manually, like on command line with “kinit” or open “Online Accounts” in “Settings” and add the Kerberos account there. Reported error was: %s
eu: Ezin da Kerberos tiketa eskatu. Eskuratu tiketa eskuz, komando-lerroaren bidez “kinit” erabilita, edo ireki 'Ezarpenak' ataleko 'Lineako kontuak' aukera eta gehitu Kerberos kontua hor. Jakinarazitako errorea honakoa da: %s

en: Unsupported security layer.
eu: Onartzen ez den segurtasun maila

en: Login
eu: Saio-hasiera

en: This option will connect to the server using a simple password.
eu: Aukera honek zerbitzariarekin konektatuko zaitu pasahitz sinple baten bidez.

en: Unknown authentication state.
eu: Autentifikazio-egoera ezezaguna.

en: This option will connect to a Windows-based server using NTLM / Secure Password Authentication.
eu: Aukera honek Windows-ean oinarritutako NTLM / Pasahitz Seguruaren autentifikazioaren bidez.

en: PLAIN
eu: TESTU SOILA

en: POP before SMTP
eu: POP SMTPren aurretik

en: This option will authorise a POP connection before attempting SMTP
eu: Aukera honek POP konexioa baimenduko du SMTPrekin saiatu aurretik

en: POP Source UID
eu: POP iturburuaren UIDa

en: POP Before SMTP authentication using an unknown transport
eu: 'POP SMTPren aurretik' autentifikazioa garraio ezezaguna erabiliz

en: POP Before SMTP authentication attempted with a %s service
eu: 'POP SMTPren aurretik' autentifikazioa '%s' zerbitzuarekin saiatuta

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the server
eu: Aukera honek OAuth 2.0 atzipen-token bat erabiliko du zerbitzariarekin konektatzeko

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the Google server
eu: Aukera honek OAuth 2.0 atzipen-token bat erabiliko du Google zerbitzariarekin konektatzeko

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the Outlook.com server
eu: Aukera honek OAuth 2.0 atzipen-token bat erabiliko du Outlook.com zerbitzariarekin konektatzeko

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the Yahoo! server
eu: Aukera honek OAuth 2.0 atzipen-token bat erabiliko du Yahoo! zerbitzariarekin konektatzeko

en: Regular expression compilation failed: %s: %s
eu: Adierazpen erregularraren konpilazioak huts egin du: %s: %s

en: Invalid GType registered for protocol “%s”
eu: Baliogabeko GType erregistratuta “%s” protokoloarentzako

en: No support for %s authentication
eu: %s autentifikazioa ez da onartzen

en: %s authentication failed
eu: “%s” autentifikazioak huts egin du

en: Forwarding messages is not supported
eu: Mezuak birbidaltzea ez dago onartuta

en: An I/O error occurred during security authorization.
eu: S/I errore bat gertatu da segurtasun-baimenean.

en: security library failure.
eu: hutsegitean segurtasun-liburutegian.

en: security library: received bad data.
eu: segurtasun-liburutegia: datu okerrak jaso dira.

en: security library: output length error.
eu: segurtasun-liburutegia: errorea irteerako luzeran.

en: security library has experienced an input length error.
eu: segurtasun-liburutegiak errorea izan du sarrerako luzeran.

en: security library: invalid arguments.
eu: segurtasun-liburutegia: argumentu baliogabeak.

en: security library: invalid algorithm.
eu: segurtasun-liburutegia: algoritmo baliogabea.

en: security library: invalid AVA.
eu: segurtasun-liburutegia: AVA baliogabea.

en: Improperly formatted time string.
eu: Formatu okerra duen denbora-katea.

en: security library: improperly formatted DER-encoded message.
eu: segurtasun-liburutegia: formatu okerra duen DER kodetzedun mezua.

en: Peer's certificate has an invalid signature.
eu: Parekoaren ziurtagiriak sinadura baliogabea du.

en: Peer's Certificate has expired.
eu: Parekoaren ziurtagiria iraungi da.

en: Peer's Certificate has been revoked.
eu: Parekoaren ziurtagiria errebokatu da.

en: Peer's Certificate issuer is not recognized.
eu: Parekoaren ziurtagiriaren jaulkitzailea ez da ezaguna.

en: Peer's public key is invalid.
eu: Parekoaren gako publikoa baliogabea da.

en: The security password entered is incorrect.
eu: Sartutako segurtasun-pasahitza okerra da.

en: New password entered incorrectly.  Please try again.
eu: Pasahitz berria gaizki sartu da. Saiatu berriro.

en: security library: no nodelock.
eu: segurtasun-liburutegia: nodo-blokeorik ez.

en: security library: bad database.
eu: segurtasun-liburutegia: datu-base okerra.

en: security library: memory allocation failure.
eu: segurtasun-liburutegia: hutsegitea memoria esleitzean.

en: Peer's certificate issuer has been marked as not trusted by the user.
eu: Parekoaren ziurtagiri-jaulkitzailea ez da fidagarria erabiltzailearen ustez.

en: Peer's certificate has been marked as not trusted by the user.
eu: Parekoaren ziurtagiria e z da fidagarria erabiltzailearen ustez.

en: Certificate already exists in your database.
eu: Ziurtagiria badago lehendik zure datu-basean.

en: Downloaded certificate's name duplicates one already in your database.
eu: Deskargatutako ziurtagiriaren izenak lehendik zure datu-basean dagoen beste bat bikoizten du.

en: Error adding certificate to database.
eu: Errorea ziurtagiria datu-basean gehitzean.

en: Error refiling the key for this certificate.
eu: Errorea ziurtagiri honetarako gakoa berriro betetzean

en: The private key for this certificate cannot be found in key database
eu: Ziurtagiri honen gako pribatua ez dago gakoen datu-basean

en: This certificate is valid.
eu: Ziurtagiria baliozkoa da.

en: This certificate is not valid.
eu: Ziurtagiria ez da baliozkoa.

en: Cert Library: No Response
eu: Ziurtagiri-liburutegia: Erantzunik ez

en: The certificate issuer's certificate has expired.  Check your system date and time.
eu: Ziurtagiri-jaulkitzailearen ziurtagiria iraungi da. Egiaztatu zure sistemaren data eta ordua.

en: The CRL for the certificate's issuer has expired.  Update it or check your system date and time.
eu: Ziurtagiri-jaulkitzailearen CRLa iraungi da. Eguneratu edo egiaztatu zure sistemaren data eta ordua.

en: The CRL for the certificate's issuer has an invalid signature.
eu: Ziurtagiri-jaulkitzailearen CRLak sinadura baliogabea du.

en: New CRL has an invalid format.
eu: CRL berriak formatu baliogabea du.

en: Certificate extension value is invalid.
eu: Ziurtagiri-hedapenaren balioa baliogabea da.

en: Certificate extension not found.
eu: Ez da aurkitu ziurtagiri-hedapena.

en: Issuer certificate is invalid.
eu: Jaulkitzailearen ziurtagiria baliogabea da.

en: Certificate path length constraint is invalid.
eu: Ziurtagiriaren bide-izenaren luzera-muga baliogabea da.

en: Certificate usages field is invalid.
eu: Ziurtagiriaren erabileren eremua baliogabea da.

en: **Internal ONLY module**
eu: **Barnerako SOILIK den modulua**

en: The key does not support the requested operation.
eu: Gakoak ez du onartzen eskatutako eragiketa.

en: Certificate contains unknown critical extension.
eu: Ziurtagiriak hedapen kritiko ezezaguna du.

en: New CRL is not later than the current one.
eu: CRL berria ez da unekoa baino berriagoa.

en: Not encrypted or signed: you do not yet have an email certificate.
eu: Ez zifratua ez sinatua: ez duzu oraindik posta elekronikoko ziurtagiririk.

en: Not encrypted: you do not have certificates for each of the recipients.
eu: Ez zifratua: ez dituzu hartzaileetako bakoitzarentzako ziurtagiriak.

en: Cannot decrypt: you are not a recipient, or matching certificate and private key not found.
eu: Ezin da deszifratu: ez zara hartzailea, edo ez da aurkitu bat datozen ziurtagiria eta gako pribatua.

en: Cannot decrypt: key encryption algorithm does not match your certificate.
eu: Ezin da deszifratu: gako-zifratzerako algoritmoa ez dator bat zure ziurtagiriarekin.

en: Signature verification failed: no signer found, too many signers found, or improper or corrupted data.
eu: Sinadura egiaztatzeak huts egin du: ez da sinatzailerik aurkitu, sinatzaile gehiegi dago edo datuak desegokiak dira edo hondatuta daude.

en: Unsupported or unknown key algorithm.
eu: Onartzen ez den edo ezaguna ez den gako-algoritmoa.

en: Cannot decrypt: encrypted using a disallowed algorithm or key size.
eu: Ezin da deszifratu: baimenduta ez dagoen algoritmo edo gako-tamaina batekin zifratu da.

en: Fortezza card has not been properly initialized.  Please remove it and return it to your issuer.
eu: Fortezza txartela ez da ongi hasieratu. Kendu eta bidali bueltan zure jaulkitzaileari.

en: No Fortezza cards Found
eu: Ez da Fortezza txartelik aurkitu

en: No Fortezza card selected
eu: Ez da Fortezza txartelik hautatu

en: Please select a personality to get more info on
eu: Hautatu pertsonalitate bat hari buruzko informazio gehiago eskuratzeko

en: Personality not found
eu: Ez da pertsonalitatea aurkitu

en: No more information on that Personality
eu: Ez dago informazio gehiagorik pertsonalitate horren inguruan

en: Invalid Pin
eu: PIN baliogabea

en: Couldn't initialize Fortezza personalities.
eu: Ezin dira Fortezza pertsonalitateak hasieratu.

en: No KRL for this site's certificate has been found.
eu: Ez da aurkitu KRLrik gune honen ziurtagirirako.

en: The KRL for this site's certificate has expired.
eu: Gune honen ziurtagiriaren KRLa iraungi da.

en: The KRL for this site's certificate has an invalid signature.
eu: Gune honen ziurtagiriaren KRLak dinadura baliogabea du.

en: The key for this site's certificate has been revoked.
eu: Gune hone ziurtagiriaren gakoa errebokatu da.

en: New KRL has an invalid format.
eu: KRL berriak formatu baliogabea du.

en: security library: need random data.
eu: segurtasun-liburutegia: ausazko datuak behar ditu.

en: security library: no security module can perform the requested operation.
eu: segurtasun-liburutegia: ez dago eskatutako eragiketa egin dezakeen segurtasun-modulurik.

en: The security card or token does not exist, needs to be initialized, or has been removed.
eu: Segurtasun-txartela edo -tokena ez dago, hasieratu behar da edo kendu egin da.

en: security library: read-only database.
eu: segurtasun-liburutegia: irakurtzeko soilik den datu-basea.

en: No slot or token was selected.
eu: Ez da artekarik edo tokenik hautatu.

en: A certificate with the same nickname already exists.
eu: Badago lehendik ezizen bera duen ziurtagiri bat.

en: A key with the same nickname already exists.
eu: Badago lehendik ezizen bera duen gako bat.

en: error while creating safe object
eu: errorea objektu segurua sortzean

en: error while creating baggage object
eu: errorea maleta-objektua sortzean

en: Couldn't remove the principal
eu: Ezin da nagusia kendu

en: Couldn't delete the privilege
eu: Ezin da pribilegioa ezabatu

en: This principal doesn't have a certificate
eu: Nagusiak ez du ziurtagiririk

en: Required algorithm is not allowed.
eu: Beharrezko algoritmoa ez dago baimenduta.

en: Error attempting to export certificates.
eu: Errorea ziurtagiriak esportatzen saiatzean.

en: Error attempting to import certificates.
eu: Errorea ziurtagiriak inportatzen saiatzean.

en: Unable to import.  Decoding error.  File not valid.
eu: Ezin da inportatu. Deskodetze-errora. Fitxategia ez da baliozkoa.

en: Unable to import.  Invalid MAC.  Incorrect password or corrupt file.
eu: Ezin da inportatu. MAC baliogabea. Pasahitz okerra edo fitxategi hondatua.

en: Unable to import.  MAC algorithm not supported.
eu: Ezin da inportatu. MAC algoritmoa ez da onartzen.

en: Unable to import.  Only password integrity and privacy modes supported.
eu: Ezin da inportatu. Pasahitz-osotaxuna eta pribatutasun-moduak soilik onartzen dira.

en: Unable to import.  File structure is corrupt.
eu: Ezin da inportatu. Fitxategi-egitura hondatuta dago.

en: Unable to import.  Encryption algorithm not supported.
eu: Ezin da inportatu. Zifratze-algoritmoa ez da onartzen.

en: Unable to import.  File version not supported.
eu: Ezin da inportatu. Fitxategi-bertsioa ez da onartzen.

en: Unable to import.  Incorrect privacy password.
eu: Ezin da inportatu. Pribatutasun-pasahitz okerra.

en: Unable to import.  Same nickname already exists in database.
eu: Ezin da inportatu. Badago ezizen bera datu-basean lehendik.

en: The user pressed cancel.
eu: Erabiltzaileak uzteko botoia sakatu du.

en: Not imported, already in database.
eu: Ez da inportatu, badago lehendik datu-basean.

en: Message not sent.
eu: Mezua ez da bidali.

en: Certificate key usage inadequate for attempted operation.
eu: Ziurtagiri-gakoaren erabilera desegokia da abiarazi den eragiketarako.

en: Certificate type not approved for application.
eu: Ziurtagiri mota ez dago onartuta aplikaziorako.

en: Address in signing certificate does not match address in message headers.
eu: Sinadura-ziurtagirian dagoen helbidea ez dator bat mezu-goiburuan dagoen helbidearekin.

en: Unable to import.  Error attempting to import private key.
eu: Ezin da inportatu. Errorea gako pribatua inportatzen saiatzean.

en: Unable to import.  Error attempting to import certificate chain.
eu: Ezin da inportatu. Errorea ziurtagiri-katea inportatzen saiatzean.

en: Unable to export.  Unable to locate certificate or key by nickname.
eu: Ezin da esportatu. Ezin da aurkitu ziurtagiria edo gakoa ezizenaren bidez.

en: Unable to export.  Private Key could not be located and exported.
eu: Ezin da esportatu. Gako pribatua ez da aurkitu eta esportatu.

en: Unable to export.  Unable to write the export file.
eu: Ezin da esportatu. Ezin da esportazio-fitxategia idatzi.

en: Unable to import.  Unable to read the import file.
eu: Ezin da inportatu. Ezin da inportatutako fitxategia irakurri.

en: Unable to export.  Key database corrupt or deleted.
eu: Ezin da esportatu. Gakoen datu-basea hondatuta dago edo ezabatu da.

en: Unable to generate public/private key pair.
eu: Ezin da sortu gako publikoaren/pribatuaren parea.

en: Password entered is invalid.  Please pick a different one.
eu: Sartutako pasahitza baliogabea da. Aukeratu beste bat.

en: Old password entered incorrectly.  Please try again.
eu: Pasahitz zaharra gaizki sartu da. Saiatu berriro.

en: Certificate nickname already in use.
eu: Ziurtagiri-ezizena dagoeneko erabilia dago.

en: Peer FORTEZZA chain has a non-FORTEZZA Certificate.
eu: Pareko FORTEZZA kateak FORTEZZA ez den ziurtagiria du.

en: A sensitive key cannot be moved to the slot where it is needed.
eu: Gako sentikor bat ezin da eraman behar den artekara.

en: Invalid module name.
eu: Moduluaren izen baliogabea.

en: Invalid module path/filename
eu: Moduluaren bide-izen/fitxategi-izen baliogabea

en: Unable to add module
eu: Ezin da modulua gehitu

en: Unable to delete module
eu: Ezin da modulua ezabatu

en: New KRL is not later than the current one.
eu: KRL berria ez da unekoa baino berriagoa.

en: New CKL has different issuer than current CKL.  Delete current CKL.
eu: CKL berriak uneko CKLaren ez den beste jaulkitzaile bat du. Ezabatu uneko CKLa.

en: The Certifying Authority for this certificate is not permitted to issue a certificate with this name.
eu: Ziurtagiri honen ziurtagiri-autoritateak ez du ziurtagiri bat bere izenarekin jaulkitzeko baimenik.

en: The key revocation list for this certificate is not yet valid.
eu: Ziurtagiri honen gakoen errebokazio-zerrenda ez da baliozkoa oraindik.

en: The certificate revocation list for this certificate is not yet valid.
eu: Ziurtagiri honen errebokazio-zerrenda ez da baliozkoa oraindik.

en: The requested certificate could not be found.
eu: Eskatutako ziurtagiria ez da aurkitu.

en: The signer's certificate could not be found.
eu: Sinatzailearen ziurtagiria ez da aurkitu.

en: The location for the certificate status server has invalid format.
eu: Ziurtagiri-egoeraren zerbitzariaren kokalekuak baliogabeko formatua du.

en: The OCSP response cannot be fully decoded; it is of an unknown type.
eu: OCSP erantzuna ezin da osorik deskodetu; mota ezezagunekoa da.

en: The OCSP server returned unexpected/invalid HTTP data.
eu: OCSP zerbitzariak espero ez ziren edo baliogabeak diren HTTP datuak itzuli ditu.

en: The OCSP server found the request to be corrupted or improperly formed.
eu: OCSP zerbitzariak aurktu du erantzuna hondatuta edo gaizki eratuta dagoela.

en: The OCSP server experienced an internal error.
eu: OSCP zerbitzariak barneko errore bat izan du.

en: The OCSP server suggests trying again later.
eu: OCSP zerbitzariak geroago berriro saiatzeko iradoki du.

en: The OCSP server requires a signature on this request.
eu: OCSP zerbitzariak sinadura bat behar du eskari honetarako.

en: The OCSP server has refused this request as unauthorized.
eu: OCSP zerbitzariak eskari hau ukatu du baimenik ez duelako.

en: The OCSP server returned an unrecognizable status.
eu: OCSP zerbitzariak egoera ezezaguna itzuli du.

en: The OCSP server has no status for the certificate.
eu: OCSP zerbitzariak ez du egoerarik ziurtagirirako.

en: You must enable OCSP before performing this operation.
eu: OCSP gaitu behar duzu eragiketa hau gauzatu baino lehen.

en: You must set the OCSP default responder before performing this operation.
eu: OCSPren erantzun-emale lehenetsia ezarri behar duzu eragiketa hau gauzatu baino lehen.

en: The response from the OCSP server was corrupted or improperly formed.
eu: OCSP zerbitzariaren erantzuna hondatuta edo gaizki eratuta dago.

en: The signer of the OCSP response is not authorized to give status for this certificate.
eu: OCSP erantzunaren sinatzaileak ez du baimenik ziurtagiri honen egoera emateko.

en: The OCSP response is not yet valid (contains a date in the future).
eu: OCSP erantzuna ez da oraindik baliozkoa (etorkizuneko data bat du).

en: The OCSP response contains out-of-date information.
eu: OCSP erantzunak informazio zaharkitua du.

en: The CMS or PKCS #7 Digest was not found in signed message.
eu: CMS edo PKCS #7 laburpena ez da aurkitu sinatutako mezuan.

en: The CMS or PKCS #7 Message type is unsupported.
eu: CMS edo PKCS #7 mezu mota ez da onartzen.

en: PKCS #11 module could not be removed because it is still in use.
eu: PKCS #11 modulua ezin da kendu oraindik erabiltzen ari delako.

en: Could not decode ASN.1 data. Specified template was invalid.
eu: Ezin dira ASN.1 datuak deskodetu. Zehaztutako txantiloia baliogabea da.

en: No matching CRL was found.
eu: Ez da aurkitu bat datorren CRLrik.

en: You are attempting to import a cert with the same issuer/serial as an existing cert, but that is not the same cert.
eu: Lehendik dagoen ziurtagiri baten jaulkitzaile/serieko zenbaki bera duen ziurtagiri bat inportatzen saiatzen ari zara, baina ez da ziurtagiri bera.

en: NSS could not shutdown. Objects are still in use.
eu: NSS ezin da itxi. Objektuak erabiltzen ari dira oraindik.

en: DER-encoded message contained extra unused data.
eu: DER bidez kodetutako mezuak erabili gabeko datu gehigarriak ditu.

en: Unsupported elliptic curve.
eu: Onartzen ez den kurba eliptikoa.

en: Unsupported elliptic curve point form.
eu: Onartzen ez den kurba eliptikoaren puntu-forma.

en: Unrecognized Object Identifier.
eu: Objektu-identifikatzaile ezezeguna.

en: Invalid OCSP signing certificate in OCSP response.
eu: OCSP sinatze-ziurtagiri baliogabea OCSP erantzunean.

en: Certificate is revoked in issuer's certificate revocation list.
eu: Ziurtagiria errebokatuta dago jaulkitzailearen ziurtagirien errebokazio-zerrendan.

en: Issuer's OCSP responder reports certificate is revoked.
eu: Jaulkitzailearen OCSP erantzun-emaleak ziurtagiria errebokatuta dagoela jakinarazi du.

en: Issuer's Certificate Revocation List has an unknown version number.
eu: Jaulkitzailearen ziurtagirien errebokazio-zerrendak bertsio-zenbaki ezezaguna du.

en: Issuer's V1 Certificate Revocation List has a critical extension.
eu: Jaulkitzailearen V1 ziurtagirien errebokazio-zerrendak hedapen kritiko bat du.

en: Issuer's V2 Certificate Revocation List has an unknown critical extension.
eu: Jaulkitzailearen V2 ziurtagirien errebokazio-zerrendak hedapen kritiko ezezagun bat du.

en: Unknown object type specified.
eu: Objektu mota ezezaguna zehaztu da.

en: PKCS #11 driver violates the spec in an incompatible way.
eu: PKCS #11 kontrolatzaileak espezifikazioa hausten du bateragarria ez den moduan.

en: No new slot event is available at this time.
eu: Ez dago arteka-gertaerarik erabilgarri une honetan.

en: CRL already exists.
eu: CRLa badago lehendik.

en: NSS is not initialized.
eu: NSS ez da hasieratu.

en: The operation failed because the PKCS#11 token is not logged in.
eu: Eragiketak huts egin du PKCS#11 tokenak ez duelako saioa hasita.

en: Configured OCSP responder's certificate is invalid.
eu: Konfiguratutako OCSP erantzun-emalearen ziurtagiria baliogabea da.

en: OCSP response has an invalid signature.
eu: OCSP erantzunak sinadura baliogabea du.

en: Cert validation search is out of search limits
eu: Ziurtagiriak balioztatzeko bilaketa mugatik kanpo dago

en: Policy mapping contains anypolicy
eu: Politika-mapatzeak anypolicy du

en: Cert chain fails policy validation
eu: Ziurtagiri-kateak ez du politika-baliozkotzea betetzen

en: Unknown location type in cert AIA extension
eu: Kokaleku mota ezezaguna ziurtagiriaren AIA hedapenean

en: Server returned bad HTTP response
eu: Zerbitzariak HTTP okerraren erantzuna itzuli du

en: Server returned bad LDAP response
eu: Zerbitzariak LDAP okerraren erantzuna itzuli du

en: Failed to encode data with ASN1 encoder
eu: Huts egin du datuak ASN1 kodetzailearekin kodetzeak

en: Bad information access location in cert extension
eu: Informazio-atzipenaren kokaleku okerra ziurtagiri-hedapenean

en: Libpkix internal error occurred during cert validation.
eu: Libpkix barne-errorea gertatu da ziurtagiria balioztatzean

en: A PKCS #11 module returned CKR_GENERAL_ERROR, indicating that an unrecoverable error has occurred.
eu: PKCS #11 modulu batek CKR_GENERAL_ERROR itzuli du, horrek esan nahi du errore konponezina gertatu dela.

en: A PKCS #11 module returned CKR_FUNCTION_FAILED, indicating that the requested function could not be performed.  Trying the same operation again might succeed.
eu: PKCS #11 modulu batek CKR_FUNCTION_FAILED itzuli du, horrek esan nahi du eskatutako funtzioa ezin izan dela gauzatu. Eragiketa bera berriro saiatuz gero, agin ongi burutuko da.

en: A PKCS #11 module returned CKR_DEVICE_ERROR, indicating that a problem has occurred with the token or slot.
eu: PKCS #11 modulu batek CKR_DEVICE_ERROR itzuli du, horrek esan nahi du arazo bat gertatu dela tokenean edo artekan.

en: Expired password
eu: Iraungitako pasahitza

en: Locked password
eu: Blokeatutako pasahitza

en: Unknown PKCS11 error
eu: PKCS11 errore ezezaguna

en: Certificate signature algorithm disabled
eu: Ziurtagiriaren sinadura-algoritmoa desgaituta

en: Legacy database
eu: Datu-base zaharkitua

en: Signature algorithm disabled
eu: Sinadura-algoritmoa desgaituta

en: Algorithm mismatch
eu: Algoritmoa ez dator bat

en: Unknown error.
eu: Errore ezezaguna.

en: Cannot find certificate for “%s”
eu: Ezin da “%s”(r)en ziurtagiria aurkitu.

en: Cannot create CMS message
eu: Ezin da CMS mezua sortu

en: Cannot create CMS signed data
eu: Ezin da CMSren sinatutako datua sortu

en: Cannot attach CMS signed data
eu: Ezin da CMSren sinatutako daturik erantsi

en: Cannot attach CMS data
eu: Ezin da CMS daturik erantsi

en: Cannot create CMS Signer information
eu: Ezin da CMS sinatzailearen datuak sortu

en: Cannot find certificate chain
eu: Ezin da ziurtagiri-katea aurkitu

en: Cannot add CMS Signing time
eu: Ezin da CMS sinadura-ordua gehitu

en: Encryption certificate for “%s” does not exist
eu: Ez dago “%s”(r)en zifratze-ziurtagiririk

en: Cannot add SMIMEEncKeyPrefs attribute
eu: Ezin da SMIMEEncKeyPrefs atributua gehitu

en: Cannot add MS SMIMEEncKeyPrefs attribute
eu: Ezin da MS SMIMEEncKeyPrefs atributua gehitu

en: Cannot add encryption certificate
eu: Ezin da zifratze-ziurtagiria gehitu

en: Cannot add CMS Signer information
eu: Ezin da CMS sinatzailearen datua gehitu

note: Translators: A fallback message when couldn't verify an SMIME signature
en: Unverified
eu: Egiaztatu gabe

en: Good signature
eu: Sinadura ona

en: Bad signature
eu: Sinadura txarra

en: Content tampered with or altered in transit
eu: Edukia faltsutu edo aldatu egin da bidean

en: Signing certificate not found
eu: Sinadura-ziurtagiria ez da aurkitu.

en: Signing certificate not trusted
eu: Sinadura-ziurtagiria ez da fidagarria

en: Signature algorithm unknown
eu: Sinadura-algoritmoa ezezaguna

en: Signature algorithm unsupported
eu: Sinadura-algoritmoa onartu gabea

en: Malformed signature
eu: Formatu okerreko sinadura

en: Processing error
eu: Prozesatze-errorea

en: No signed data in signature
eu: Ez dago daturik sinaduran

en: Digests missing from enveloped data
eu: Laburpena falta da bildutako datuan

en: Cannot calculate digests
eu: Ezin da laburpena kalkulatu

en: Cannot set message digests
eu: Ezin da mezuaren laburpena ezarri

en: Certificate import failed
eu: Ziurtagiria inportatzeak huts egin du

en: Certificate is the only message, cannot verify certificates
eu: Mezuaren edukiak ziurtagiria bakarrik du, ezin dira ziurtagiriak egiaztatu

en: Certificate is the only message, certificates imported and verified
eu: Mezuaren edukiak ziurtagiria bakarrik du, inportatutako eta egiaztatutako ziurtagiriak

en: Cannot find signature digests
eu: Ezin da sinadura-laburpena aurkitu

en: Signer: %s <%s>: %s
eu: Sinatzailea: %s <%s>: %s

en: Cannot create encoder context
eu: Ezin da kodetze-testuingurua sortu

en: Failed to add data to CMS encoder
eu: Huts egin du CMS kodeketari datua gehitzean

en: Failed to encode data
eu: Huts egin du datua kodetzean

en: Decoder failed
eu: Deskodetzaileak huts egin du

en: No valid or appropriate certificate for “%s” was found
eu: Ez da aurkitu ziurtagiri baliozkoa edo egokia “%s”(e)rako

en: Cannot find common bulk encryption algorithm
eu: Ezin da bloke-zifratzearen algoritmo arrunta aurkitu

en: Cannot allocate slot for encryption bulk key
eu: Ezin da zifratzearen gako-blokea esleitu

en: Cannot create CMS Message
eu: Ezin da CMS mezua sortu

en: Cannot create CMS Enveloped data
eu: Ezin da bildutako CMS datua sortu

en: Cannot attach CMS Enveloped data
eu: Ezin da bildutako CMS datua erantsi

en: Cannot attach CMS data object
eu: Ezin da CMS datu-objektua erantsi

en: Cannot create CMS Recipient information
eu: Ezin da CMS edukiaren informazioa sortu

en: Cannot add CMS Recipient information
eu: Ezin da CMS edukiaren informazioa gehitu

en: Failed to add data to encoder
eu: Huts egin du datuak kodetzailean gehitzean

en: S/MIME Decrypt: No encrypted content found
eu: S/MIME deszifratzea: ez da zifratutako edukirik aurkitu

en: Opening folder “%s”
eu: “%s” karpeta irekitzen

en: Scanning folders in “%s”
eu: “%s”(e)ngo karpetak eskaneatzen

en: Trash
eu: Zakarrontzia

en: Junk
eu: Baztergarriak

en: Cannot create folder: %s: folder exists
eu: Ezin da karpeta sortu: %s: karpeta badago lehendik

en: Creating folder “%s”
eu: “%s” karpeta sortzen

en: Cannot delete folder: %s: Invalid operation
eu: Ezin da karpeta ezabatu: %s: eragiketa baliogabea

en: Cannot rename folder: %s: Invalid operation
eu: Ezin da karpetaren izena aldatu: %s: eragiketa baliogabea

en: Cannot write with no base stream
eu: Ezin da oinarrizko korronterik gabe idatzi

en: Stream type “%s” is not seekable
eu: “%s” motako korrontea ez da birkokatu

en: Only reset to beginning is supported with CamelStreamFilter
eu: Hasierara berrezartzea CamelStreamFilter-ekin soilik onartzen da

en: Only reset to beginning is supported with CamelHttpStream
eu: Hasierara berrezartzea CamelHttpStream-ekin soilik onartzen da

en: Connection cancelled
eu: Konexioa etenda

en: Could not connect with command “%s”: %s
eu: Ezin da “%s” komandoarekin konektatu: %s

en: Subscribing to folder “%s”
eu: Errorea “%s” karpetara harpidetzean

en: Unsubscribing from folder “%s”
eu: “%s” karpetatik harpidetza kentzen

en: Could not parse URL “%s”
eu: Ezin izan da “%s” URLa analizatu

en: Updating folder “%s”
eu: “%s” karpeta eguneratzen

en: Cannot copy or move messages into a Virtual Folder
eu: Ezin dira mezuak Karpeta Birtual batera kopiatu edo eraman

note: Translators: The first “%s” is replaced with a message UID, the second “%s” is replaced with an account name and the third “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: No such message %s in “%s : %s”
eu: Ez dago “%s” bezalako mezurik “%s : %s”(e)n

en: Error storing “%s”:
eu: Errorea “%s” gordetzean:

en: Updating search folder “%s”
eu: “%s” bilaketa-karpeta eguneratzen

en: Automatically _update on change in source folders
eu: Eguneratu _automatikoki iturburuko karpetak aldatzean

note: Translators: 'Unmatched' is a folder name under Search folders where are shown * all messages not belonging into any other configured search folder
en: Unmatched
eu: Sailkatu gabeak

en: Cannot delete folder: %s: No such folder
eu: Ezin da karpeta ezabatu: %s: ez dago horrelako karpetarik

en: Cannot rename folder: %s: No such folder
eu: Ezin zaio izena aldatu karpetari: %s: ez dago horrelako karpetarik

en: Enable _Unmatched folder
eu: Gaitu bat _ez datozen karpetak

en: Updating Unmatched search folder
eu: Bat ez datozen bilaketaren karpeta eguneratzen

en: Cannot copy messages to the Trash folder
eu: Ezin dira mezuak Zakarrontzia karpetan kopiatu

en: Cannot copy messages to the Junk folder
eu: Ezin dira mezuak Baztergarria karpetan kopiatu

en: You must be working online to complete this operation (%s)
eu: Linean jardun behar duzu lanean eragiketa hau bukatzeko (%s)

en: You must be working online to complete this operation
eu: Linean jardun behar duzu lanean eragiketa hau bukatzeko

en: No destination folder specified
eu: Ez da helburuko karpetarik zehaztu

en: Unable to move junk messages
eu: Ezin da mezu baztergarririk lekuz aldatu

en: Unable to move deleted messages
eu: Ezin dira ezabatutako mezuak lekuz aldatu

en: Unable to move Not-Junk messages
eu: Ezin dira baztergarriak ez diren mezuak lekuz aldatu

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: No quota information available for folder “%s : %s”
eu: Ez dago “%s : %s” karpetaren kuotari buruzko informaziorik erabilgarri

note: transfer ownership to 'rcf' Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Removing stale cache files in folder “%s : %s”
eu: Cache fitxategi zaharrak kentzen “%s : %s” karpetatik

en: Apply message _filters to this folder
eu: Aplikatu mezuen _iragazkiak karpeta honi

en: Always check for _new mail in this folder
eu: Begiratu beti mezu _berriak dauden karpeta honetan

en: Could not create folder summary for %s
eu: Ezin izan da %s(r)en laburpenaren karpeta sortu

en: Could not create cache for %s:
eu: Ezin izan da %s(r)en cachea sortu:

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: No IMAP mailbox available for folder “%s : %s”
eu: Ez dago “%s : %s” karpetaren IMAP postontzirik eskuragarri

en: Source stream returned no data
eu: Iturburuko korronteak ez du daturik itzuli

en: Checking for New Mail
eu: Mezu berriak ote dauden begiratzen

en: C_heck for new messages in all folders
eu: _Begiratu karpeta guztietan mezu berririk dagoen

en: Ch_eck for new messages in subscribed folders
eu: _Begiratu harpidetutako karpetetan mezu berririk dagoen

en: Use _Quick Resync if the server supports it
eu: Erabili _birsinkronizatze azkarra zerbitzariak onartzen badu

en: _Listen for server change notifications
eu: _Entzun zerbitzariaren aldaketen jakinarazpenak

en: Folders
eu: Karpetak

en: _Show only subscribed folders
eu: E_rakutsi harpidetutako karpetak soilik

en: Options
eu: Aukerak

en: Apply _filters to new messages in all folders
eu: _Aplikatu mezu berrien iragazkiak karpeta guztiei

en: _Apply filters to new messages in Inbox on this server
eu: _Aplikatu iragazkiak zerbitzari honetako 'Sarrera' ontziko mezu berriei

en: Check new messages for _Junk contents
eu: Begiratu mezu berrietan eduki _Baztergarriak dituzten

en: Only check for Junk messages in the In_box folder
eu: Begiratu _SARRERAKO ONTZIAn bakarrik mezu baztergarririk dagoen

en: Synchroni_ze remote mail locally in all folders
eu: _Sinkronizatu automatikoki urruneko mezuak lokalki karpeta guztietan

en: Numbe_r of concurrent connections to use
eu: Aldibereko konexio _kopurua

en: Enable full folder update on _metered network
eu: Gaitu karpeta osoaren eguneraketa _neurtutako sarean

en: Send client I_D to the server
eu: Bidali bezeroaren I_Da zerbitzarira

en: O_verride server-supplied folder namespace
eu: _Gainidatzi zerbitzariak emandako karpeta-izena

en: Namespace:
eu: Izen-espazioa:

en: Ignore other users namespace
eu: Ez ikusiarena egin beste erabiltzaileen izen-espazioari

en: Ignore shared folders namespace
eu: Ez ikusiarena egin partekatutako karpeten izen-espazioari

en: Use shell command for connecting to the server
eu: Erabili shell komandoa zerbitzariarekin konektatzeko

en: Command:
eu: Komandoa:

en: Download large messages in chunks
eu: Deskargatu mezu handiak pusketan

note: Translators: This constructs either "Fetch new messages in ascending order" or "Fetch new messages in descending order"
en: Fetch new messages in
eu: Atzitu mezu berriak honela:

note: Translators: This constructs "Fetch new messages in ascending order"
en: ascending order
eu: goranzko ordenan

note: Translators: This constructs "Fetch new messages in descending order"
en: descending order
eu: beheranzko ordenan

note: Translators: The '%s' is replaced with a spin button with the actual value
en: Store folder changes after %s second(s)
eu: Biltegiratu karpetaren aldaketak %s segundo ondoren

en: Single client mode
eu: Bezero bakarreko modua

en: Default IMAP port
eu: IMAPen ataka lehenetsia

en: IMAP over TLS
eu: IMAP TLSren gainean

en: For reading and storing mail on IMAP servers.
eu: IMAP zerbitzarietan posta irakurri eta gordetzeko.

en: Error writing to cache stream
eu: Errorea cachearen korrontean idaztean

en: Failed to get capabilities
eu: Huts egin du gaitasunak lortzean

en: Failed to connect to IMAP server %s in secure mode: %s
eu: Ezin da %s IMAP zerbitzariarekin konektatu modu seguruan: %s

en: STARTTLS not supported
eu: STARTTLS ez da onartzen

en: Failed to issue STARTTLS
eu: Huts egin du STARTTLS igortzean

en: Failed to connect to IMAP server %s in secure mode:
eu: Ezin da %s IMAP zerbitzariarekin konektatu modu seguruan:

en: IMAP server %s does not support %s authentication
eu: %s IMAP zerbitzariak ez du %s autentifikazioa onartzen

en: Plaintext authentication disallowed on insecure connections. Change encryption to STARTTLS or TLS for account “%s”.
eu: Testu soileko autentifikazioa ez da onartzen seguruak ez diren konexioetan. Aldatu zifratzea STARTTLS edo TLS izan dadin “%s” konturako.

en: Cannot authenticate without a username
eu: Ezin da erabiltzaile-izenik gabe autentifikatu

en: Authentication password not available
eu: Autentifikazioaren pasahitza ez dago erabilgarri

en: Failed to authenticate
eu: Autentifikazioak huts egin du

en: Failed to issue ID
eu: Huts egin du IDa jaulkitzeak

en: Failed to issue ENABLE UTF8=ACCEPT
eu: Huts egin du ENABLE UTF8=ACCEPT igortzeak

en: Failed to issue NAMESPACE
eu: Huts egin du NAMESPACE (izen-espazioa) igortzeak

en: Failed to enable QResync
eu: Huts egin du QResync gaitzeak

en: Failed to issue NOTIFY
eu: Huts egin du NOTIFY (jakinarazi) igortzeak

en: Failed to select mailbox
eu: Huts egin du postontzia hautatzean

en: Cannot issue command, no stream available
eu: Ezin da komandoa  igorri, ez dago korronterik erabilgarri

en: Cannot get message with message ID %s: %s
eu: Ezin da %s IDa duen mezua hartu: %s

en: No such message available.
eu: Ez dago horrelako mezurik erabilgarri.

en: Error fetching message
eu: Errorea mezua hartzean

en: Error performing NOOP
eu: Errorea NOOP komandoa lantzean

en: Failed to close the tmp stream
eu: Huts egin du aldi baterako korrontea ixtean

en: Failed to copy the tmp file
eu: Huts egin du aldi baterako fitxategia kopiatzean

en: Error moving messages
eu: Errorea mezuak lekuz aldatzean

en: Error copying messages
eu: Errorea mezuak kopiatzean

en: Cannot create spool file:
eu: Ezin da ilararen fitxategia sortu:

en: Error appending message
eu: Errorea mezua eranstean

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Scanning for changed messages in “%s : %s”
eu: Aldatutako mezuen bila eskaneatzen “%s : %s”(e)n

en: Error scanning changes
eu: Errorea aldaketak aztertzean

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Fetching summary information for new messages in “%s : %s”
eu: Mezu berrien laburpen-informazioa eskuratzen “%s : %s”(e)n

en: Error fetching message info
eu: Errorea mezuaren informazioa eskuratzean

en: Error running STATUS
eu: Errorea STATUS (egoera) exekutatzean

en: Error syncing changes
eu: Errorea aldaketak sinkronizatzean

en: Error expunging message
eu: Errorea mezua betirako borratzean

en: Error fetching folders
eu: Errorea karpetak hartzean

en: Error fetching subscribed folders
eu: Errorea harpidetutako karpetak eskuratzean

en: Error creating folder
eu: Errorea karpeta sortzean

en: Error deleting folder
eu: Errorea karpeta ezabatzean

en: Error renaming folder
eu: Errorea karpeta izenez aldatzean

en: Error subscribing to folder
eu: Errorea karpetara harpidetzean

en: Error unsubscribing from folder
eu: Errorea karpetatik harpidetza kentzean

en: IMAP server does not support quotas
eu: IMAP zerbitzariak ez du kuotarik onartzen

en: Error retrieving quota information
eu: Errorea kuotaren informazioa eskuratzean

en: Search failed
eu: Bilaketak huts egin du

note: Blocks, until the DONE is issued or on inactivity timeout, error, ...
en: Error running IDLE
eu: Errorea IDLE (inaktibo) exekutatzean

note: create a dummy "." parent inbox, use to scan, then put back at the top level
en: Inbox
eu: Sarrerako ontzia

en: IMAP server %s
eu: %s IMAP zerbitzaria

en: IMAP service for %s on %s
eu: IMAP zerbitzua %s(e)rako %s(e)n

en: No IMAPx connection object provided
eu: Ez da IMAPx konexioaren objekturik eman

en: Password
eu: Pasahitza

en: This option will connect to the IMAP server using a plaintext password.
eu: Aukera honek IMAP zerbitzariarekin konektatuko zaitu testu soileko pasahitzaren bidez.

en: No such folder %s
eu: %s karpeta ez dago

en: No IMAP namespace for folder path “%s”
eu: Ez dago “%s” karpetaren bidearen IMAP izen-espaziorik

en: Retrieving folder list for “%s”
eu: “%s”(r)en karpeten zerrenda eskuratzen

en: The account does not support folder hierarchy. Create the folder on the account level instead.
eu: Kontuak ez du onartzen karpeta-hierarkia. Sortu karpeta kontuaren mailan.

en: The folder name “%s” is invalid because it contains the character “%c”
eu: “%s” karpeta-izena ez da baliozkoa, “%c” karakterea duelako.

[ctx: IMAPDefaults]
note: Translators: The strings in "IMAPDefaults" context are folder names as can be presented by the server; There's checked for the localized version of it and for the non-localized version as well. It's always the folder name (eventually path) as provided by the server, when returned in given localizati
en: [Gmail]/Drafts
eu: [Gmail]/Zirriborroak

[ctx: IMAPDefaults]
en: Drafts
eu: Zirriborroa

[ctx: IMAPDefaults]
en: Draft
eu: Zirriborroa

[ctx: IMAPDefaults]
en: Templates
eu: Txantiloiak

[ctx: IMAPDefaults]
en: Archive
eu: Artxiboa

[ctx: IMAPDefaults]
en: [Gmail]/Sent Mail
eu: [Gmail]/Bidalitako mezua

[ctx: IMAPDefaults]
en: Sent
eu: Bidalitakoak

[ctx: IMAPDefaults]
en: Sent Items
eu: Bidalitako elementuak

[ctx: IMAPDefaults]
en: Sent Messages
eu: Bidalitako mezuak

[ctx: IMAPDefaults]
en: [Gmail]/Spam
eu: [Gmail]/Baztergarriak

[ctx: IMAPDefaults]
en: Junk
eu: Baztergarriak

[ctx: IMAPDefaults]
en: Junk E-mail
eu: Mezu baztergarria

[ctx: IMAPDefaults]
en: Junk Email
eu: Mezu baztergarria

[ctx: IMAPDefaults]
en: Spam
eu: Baztergarria

[ctx: IMAPDefaults]
en: Bulk Mail
eu: Mezu sorta

[ctx: IMAPDefaults]
en: [Gmail]/Trash
eu: [Gmail]/Zakarrontzia

[ctx: IMAPDefaults]
en: Trash
eu: Zakarrontzia

[ctx: IMAPDefaults]
en: Deleted Items
eu: Ezabatutako elementuak

[ctx: IMAPDefaults]
en: Deleted Messages
eu: Ezabatutako mezuak

note: Translators: This is used for a folder description, for * folders being under /var/spool/mail.  The first %s is * replaced with a relative path under /var/spool/mail, * the second %s is replaced with a protocol name, like * mbox/maldir/... * folders being under /var/mail.  The first %s is replaced *
en: mailbox: %s (%s)
eu: postontzia: %s (%s)

en: _Index message body data
eu: _Indexatu mezuaren gorputzaren datuak

note: Translators: The first %s is replaced with a message ID, * the second %s is replaced with the folder path, * the third %s is replaced with a detailed error string
en: Cannot get message %s from folder %s
    %s
eu: Ezin da '%s' mezua hartu '%s' karpetatik
    %s

en: _Use the “.folders” folder summary file (exmh)
eu: _Erabili “.folders” karpeten laburpen-fitxategia (exmh)

en: MH-format mail directories
eu: MH formatuko posta-direktorioak

en: For storing local mail in MH-like mail directories.
eu: Posta lokala MH gisako posta-direktorioetan gordetzeko.

en: Apply _filters to new messages
eu: _Aplikatu iragazkiak mezu berriei

en: Local delivery
eu: Banaketa lokala

en: For retrieving (moving) local mail from standard mbox-formatted spools into folders managed by Evolution.
eu: Posta lokala mbox formatuko ilara estandarretatik Evolutionek kudeatzen dituen karpetetan berreskuratzeko (lekuz aldatzeko).

en: _Apply filters to new messages in Inbox
eu: _Aplikatu iragazkiak Sarrerako ontziko mezu berriei

en: Maildir-format mail directories
eu: Maildir formatuko posta-direktorioak

en: For storing local mail in maildir directories.
eu: Posta lokala gordetzeko maildir direktorioetan.

en: _Listen for change notifications
eu: _Entzun aldaketen jakinarazpenak

en: _Store status headers in Elm/Pine/Mutt format
eu: _Biltegiratu egoera-goiburuak Elm/Pine/Mutt formatuan

en: Standard Unix mbox spool file
eu: Unix-eko mbox ilara-fitxategi estandarra

en: For reading and storing local mail in external standard mbox spool files.
    May also be used to read a tree of Elm, Pine, or Mutt style folders.
eu: Posta lokala irakurri eta gordetzeko kanpoko mbox ilara-fitxategi estandarretan.
    Elm, Pine edo Mutt estiloko karpetetako zuhaitzak irakurtzeko ere baliagarria.

en: Standard Unix mbox spool directory
eu: Unix-eko mbox ilara-direktorio estandarra

en: Could not rename folder %s to %s: %s
eu: Ezin izan zaio karpeta-izena aldatu %s --> %s: %s

en: Local mail file %s
eu: %s posta-fitxategi lokala

en: Store root %s is not an absolute path
eu: %s gordetze-erroa ez da bide-izen absolutua

en: Store root %s is not a regular directory
eu: %s gordetze-erroa ez da direktorio erregularra

en: Cannot get folder: %s: %s
eu: Ezin da karpeta hartu: %s: %s

en: Local stores do not have an inbox
eu: Biltegi lokalek ez dute sarrerako ontzirik

en: Could not delete folder index file “%s”: %s
eu: Ezin izan da karpetaren “%s” indize-fitxategia ezabatu: %s

en: Could not delete folder meta file “%s”: %s
eu: Ezin izan da karpetaren “%s” meta-fitxategia ezabatu: %s

en: Could not rename “%s”: %s
eu: Ezin izan da “%s” karpeta izenez aldatu: %s

en: No such message
eu: Ez dago horrelako mezurik

en: Cannot append message to maildir folder: %s:
eu: Ezin zaio mezua erantsi maildir karpetari: %s:

en: Cannot get message %s from folder %s:
eu: Ezin da '%s' mezua %s karpetatik hartu:

en: Cannot transfer message to destination folder: %s
eu: Ezin da mezua helburuko karpetara transferitu: %s

en: Cannot create folder containing “%s”
eu: Ezin da “%s” duen karpeta sortu

en: Folder %s already exists
eu: %s karpeta badago lehendik ere

en: Cannot create folder “%s”: %s
eu: Ezin da “%s” karpeta sortu: %s

en: Cannot get folder “%s”: %s
eu: Ezin da “%s” karpeta hartu: %s

en: Cannot get folder “%s”: folder does not exist.
eu: Ezin da “%s” karpeta atzitu: karpeta ez dago.

en: Cannot get folder “%s”: not a maildir directory.
eu: Ezin da “%s” karpeta atzitu: ez da maildir direktorioa.

en: Could not delete folder “%s”: %s
eu: Ezin izan da “%s” karpeta ezabatu: %s

en: not a maildir directory
eu: ez da maildir direktorioa

en: Could not scan folder “%s”: %s
eu: Ezin izan da “%s” karpeta eskaneatu: %s

en: Cannot open maildir directory path: %s: %s
eu: Ezin da maildir direktorioaren bide-izena ireki: %s: %s

en: Checking folder consistency
eu: Karpeta egiaztatzen

en: Checking for new messages
eu: Mezu berrien bila eskaneatzen

en: Storing folder
eu: Karpeta biltegiratzen

en: Cannot open mailbox: %s:
eu: Ezin da postontzia ireki: %s:

en: Cannot append message to mbox file: %s:
eu: Ezin zaio mezua erantsi mbox fitxategiari: %s:

en: The folder appears to be irrecoverably corrupted.
eu: Badirudi fitxategia hondatuta dagoela eta ezin dela berreskuratu.

en: Cannot create folder lock on %s: %s
eu: Ezin da karpeta-blokeoa sortu %s(e)n: %s

en: Cannot create a folder by this name.
eu: Ezin da izen horretako karpetarik sortu.

en: Cannot get folder “%s”: not a regular file.
eu: Ezin da “%s” karpeta atzitu: ez da fitxategi arrunta.

en: Cannot create directory “%s”: %s.
eu: Ezin da “%s” direktorioa sortu: %s

en: Cannot create folder: %s: %s
eu: Ezin da karpeta sortu: %s: %s

en: Folder already exists
eu: Karpeta badago lehendik

en: Could not delete folder “%s”:
    %s
eu: Ezin izan da “%s” karpeta ezabatu:
    %s

en: “%s” is not a regular file.
eu: '%s' ez da fitxategi arrunta.

en: Folder “%s” is not empty. Not deleted.
eu: “%s” karpeta ez dago hutsik. Ez da ezabatu.

en: Could not delete folder summary file “%s”: %s
eu: Ezin izan da karpetaren “%s” laburpen-fitxategia ezabatu: %s

en: The new folder name is illegal.
eu: Karpeta-izen berria ez da baliozkoa.

en: Could not rename “%s”: “%s”: %s
eu: Ezin izan zaio izena aldatu “%s”(r)i: “%s”: %s

en: Could not open folder: %s: %s
eu: Ezin izan da karpeta ireki: %s: %s

en: Cannot check folder: %s: %s
eu: Ezin da karpeta egiaztatu: %s: %s

en: Could not open file: %s: %s
eu: Ezin izan da fitxategia ireki: %s: %s

en: Cannot open temporary mailbox: %s
eu: Ezin da aldi baterako postontzia ireki: %s

en: Could not close source folder %s: %s
eu: Ezin izan da itxi %s iturburu-karpeta: %s

en: Could not close temporary folder: %s
eu: Ezin izan da aldi baterako karpeta itxi: %s

en: Could not rename folder: %s
eu: Ezin izan da karpetaren izena aldatu: %s

en: Could not store folder: %s
eu: Ezin izan da karpeta gorde: %s

en: MBOX file is corrupted, please fix it. (Expected a From line, but didn’t get it.)
eu: MBOX fitxategia hondatuta dago, konpondu ezazu. “From” lerroa espero zen, baina ez da hori lortu.

en: Summary and folder mismatch, even after a sync
eu: Laburpena eta karpeta falta dira, sinkronizatu ostean ere

en: Unknown error: %s
eu: Errore ezezaguna: %s

en: Writing to temporary mailbox failed: %s
eu: Huts egin du aldi baterako postontzian idaztean: %s

en: Writing to temporary mailbox failed: %s: %s
eu: Huts egin du aldi baterako postontzian idaztean: %s: %s

en: Cannot append message to mh folder: %s:
eu: Ezin zaio mezua erantsi mh karpetari: %s:

en: Could not create folder “%s”: %s
eu: Ezin izan da “%s” karpeta sortu: %s

en: Cannot get folder “%s”: not a directory.
eu: Ezin da “%s” karpeta atzitu: ez da direktorioa.

en: Cannot open MH directory path: %s: %s
eu: Ezin da MH direktorioaren bide-izena ireki: %s: %s

en: Spool “%s” cannot be opened: %s
eu: “%s” ilara ezin izan da ireki: %s

en: Spool “%s” is not a regular file or directory
eu: “%s” ilara ez da fitxategi edo direktorio arrunta

en: Spool mail file %s
eu: %s ilarako posta fitxategia

en: Spool folder tree %s
eu: %s ilara-karpetaren zuhaitza

en: Invalid spool
eu: Ilara baliogabea

en: Folder “%s/%s” does not exist.
eu: “%s/%s” karpetarik ez dago.

en: Could not open folder “%s”:
    %s
eu: Ezin izan da “%s” karpeta ireki:
    %s

en: Folder “%s” does not exist.
eu: “%s” karpeta ez dago.

en: Could not create folder “%s”:
    %s
eu: Ezin izan da “%s” karpeta sortu:
    %s

en: “%s” is not a mailbox file.
eu: “%s” ez da mailbox fitxategia.

en: Store does not support an INBOX
eu: Biltegiak ez du onartzen sarrera-ontzirik

en: Spool folders cannot be deleted
eu: Ilara-karpetak ezin dira ezabatu

en: Spool folders cannot be renamed
eu: Ilara-karpetei ezin zaie izena aldatu

en: Refreshing spool folder
eu: Ilara-karpeta freskatzen

en: Could not synchronize temporary folder %s: %s
eu: Ezin izan da %s aldi baterako karpeta sinkronizatu: %s

en: Could not synchronize spool folder %s: %s
eu: Ezin izan da %s ilara-karpeta sinkronizatu: %s

en: Could not synchronize spool folder %s: %s
    Folder may be corrupt, copy saved in “%s”
eu: Ezin izan da “%s” ilara-karpeta sinkronizatu: %s
    Karpeta hondatuta egon liteke, kopia “%s”(e)n gorde da

en: Internal error: UID in invalid format: %s
eu: Barneko errorea: UID formatu baliogabean: %s

en: Cannot get message %s: %s
eu: Ezin da %s mezua hartu: %s

en: Cannot get message %s:
eu: Ezin da %s mezua hartu:

en: Posting failed: %s
eu: Bidalketak huts egin du: %s

en: Posting failed:
eu: Bidalketak huts egin du:

en: This message is not currently available
eu: Mezu hau orain ez dago erabilgarri

en: You cannot copy messages from a NNTP folder
eu: Ezin duzu mezuak NNTP karpeta batetik kopiatu

en: _Show folders in short notation (e.g. c.o.linux rather than comp.os.linux)
eu: _Erakutsi karpetak idazkera laburrean (adib. c.o.linux comp.os.linux ordez)

en: In the subscription _dialog, show relative folder names
eu: Harpidetzaren _elkarrizketa-koadroan erakutsi karpeta erlatiboen izenak

note: Translators: The '%s' is replaced with a spin button with the actual value to use
en: Download only up to %s latest messages
eu: Deskargatu soilik azken %s mezu arte

en: Default NNTP port
eu: NNTP-ren ataka lehenetsia

en: NNTP over TLS
eu: NNTP TLSren gainean

en: USENET news
eu: USENET berriak

en: This is a provider for reading from and posting to USENET newsgroups.
eu: Hau USENET berri-taldeetako mezuak irakurri eta bidaltzeko hornitzailea da.

en: This option will connect to the NNTP server anonymously, without authentication.
eu: Aukera honek NNTP zerbitzariarekin konektatuko zaitu anonimoki, autentifikatu gabe.

en: This option will authenticate with the NNTP server using a plaintext password.
eu: Aukera honek NNTP zerbitzariarekin autentifikatuko du testu soileko pasahitzaren bidez.

en: Could not read greeting from %s:
eu: Ezin izan da %s(e)tik agurra irakurri:

en: NNTP server %s returned error code %d: %s
eu: %s NNTP zerbitzariak %d errore kodea bidali du: %s

en: Failed to issue STARTTLS for NNTP server %s:
eu: Huts egin du %s NTTP zerbitzariaren STARTTLS igortzean:

en: NNTP server %s doesn’t support STARTTLS: %s
eu: %s NNTP zerbitzariak ez du STARTTLS onartzen: %s

en: Failed to connect to NNTP server %s in secure mode:
eu: Huts egin du %s NNTP zerbitzariarekin modu seguruan konektatzean:

en: USENET News via %s
eu: USENET berriak %s bidez

en: Error retrieving newsgroups:
    
    %s
eu: Errorea berri-taldeak berreskuratzean:
    
     %s

en: You cannot create a folder in a News store: subscribe instead.
eu: Ezin duzu Berria biltegian karpeta sortu: harpidetu zaitez.

en: You cannot rename a folder in a News store.
eu: Ezin duzu Berria biltegiko karpeta baten izena aldatu.

en: You cannot remove a folder in a News store: unsubscribe instead.
eu: Ezin duzu Berria biltegiko karpeta bat lekuz aldatu: kendu harpidetza.

en: You cannot subscribe to this newsgroup:
    
    No such newsgroup. The selected item is a probably a parent folder.
eu: Ezin duzu berri-talde honetan harpidetu:
    
    Ez dago halako berri-talderik. Hautatutako elementua karpeta gurasoa izan daiteke.

en: You cannot unsubscribe to this newsgroup:
    
    newsgroup does not exist!
eu: Ezin duzu berri-talde honetan harpidetu:
    
    Berri-taldea ez dago

en: NNTP Command failed:
eu: NNTP komandoak huts egin du:

en: Not connected.
eu: Ez dago konektatuta

en: No such folder: %s
eu: Karpeta ez dago: %s

en: %s: Scanning new messages
eu: %s: Mezu berrien bila eskaneatzen

en: Unexpected server response from xover: %s
eu: Ustekabeko zerbitzari-erantzuna xover-etik: %s

en: Unexpected server response from head: %s
eu: Ustekabeko zerbitzari-erantzuna goiburutik: %s

en: Operation failed: %s
eu: Eragiketak huts egin du: %s

en: %s: Scanning existing messages
eu: %s: dauden mezuen bila eskaneatzen

en: Unexpected server response from listgroup: %s
eu: Ustekabeko zerbitzari-erantzuna talde-zerrenda batetik: %s

en: No message with UID %s
eu: Ez dago %s UIDa duen mezurik

en: Retrieving POP message %d
eu: %d POP mezua berreskuratzen

en: Unknown reason
eu: Arrazoi ezezaguna

en: Retrieving POP summary
eu: POP laburpena berreskuratzen

en: Cannot get POP summary:
eu: Ezin da POP laburpena lortu:

en: Expunging old messages
eu: Mezu zaharrak betiko borratzen

en: Expunging deleted messages
eu: Ezabatutako mezuak betiko borratzen

en: Message Storage
eu: Mezu-biltegiratzea

en: _Leave messages on server
eu: _Utzi mezuak zerbitzarian

note: Translators: '%s' is replaced with a widget, where user can * select how many days can be message left on the server.
en: _Delete after %s day(s)
eu: _Ezabatu %s egunen ondoren

en: Hint: Use 0 days to keep messages on the server indefinitely.
eu: Argibidea: erabili 0 egun mezuak zerbitzarian betirako gordetzeko.

en: Delete _expunged from local Inbox
eu: Ezabatu _garbitutakoa lokaleko Sarrerako ontzitik

en: Disable _support for all POP3 extensions
eu: Desgaitu POP3 hedapen guztien _euskarria

en: Enable _UTF-8 extension, when the server supports it
eu: Gaitu _UTF-8 hedapena zerbitzariak hura onartzen duenean

en: Default POP3 port
eu: POP3ren ataka lehenetsia

en: POP3 over TLS
eu: POP3 TLSren gainean

en: For connecting to and downloading mail from POP servers.
eu: POP zerbitzariekin konektatu eta bertako mezuak deskargatzeko.

en: This option will connect to the POP server using a plaintext password. This is the only option supported by many POP servers.
eu: Aukera honek POP zerbitzariarekin konektatuko zaitu testu soileko pasahitzaren bidez. Hau da POP zerbitzari askok onartzen duten aukera bakarra.

en: This option will connect to the POP server using an encrypted password via the APOP protocol. This may not work for all users even on servers that claim to support it.
eu: Aukera honek POP zerbitzariarekin konektatuko zaitu zifratutako pasahitza erabiliz APOP protokoloaren bidez. Beharbada honek ez du erabiltzaile guztiekin funtzionatuko zerbitzariak onartzen duela adierazten badu ere.

en: Failed to read a valid greeting from POP server %s
eu: Huts egin du %s POP zerbitzariko baliozko agurra irakurtzean

en: Failed to connect to POP server %s in secure mode: %s
eu: Ezin da %s POP zerbitzariarekin modu seguruan konektatu: %s

en: STLS not supported by server
eu: Zerbitzariak ez du STLS onartzen

note: Translators: Last %s is an optional * explanation beginning with ": " separator.
en: Failed to connect to POP server %s in secure mode%s
eu: Huts egin du %s POP zerbitzariarekin modu seguruan konektatu%s

en: Failed to connect to POP server %s in secure mode:
eu: Ezin da %s POP zerbitzariarekin modu seguruan konektatu:

en: Cannot login to POP server %s: SASL Protocol error
eu: Ezin da %s POP zerbitzarian saioa hasi: SASL protokolo-errorea

en: Failed to authenticate on POP server %s:
eu: Huts egin du %s POP zerbitzarian autentifikatzean:

en: POP3 server %s
eu: %s POP3 zerbitzaria

en: POP3 server for %s on %s
eu: POP3 zerbitzaria %s(e)rako %s(e)n

en: Unable to connect to POP server %s.
    Error enabling UTF-8 mode:
eu: Ezin izan da %s POP zerbitzariarekin konektatu.
    Errorea UTF-8 modua gaitzean:

en: Unable to connect to POP server %s.
    Error sending password:
eu: Ezin izan da %s POP zerbitzariarekin konektatu.
    Errorea pasahitza bidaltzean:

note: Translators: Do not translate APOP.
en: Unable to connect to POP server %s:	Invalid APOP ID received. Impersonation attack suspected. Please contact your admin.
eu: Ezin da %s POP zerbitzariarekin konektatu:	APOP ID baliogabea jaso da. Nortasuna bidegabe jabetzeko erasoa dirudi. Jar zaitez administratzailearekin harremanetan.

note: Translators: Last %s is an optional explanation * beginning with ": " separator.
en: Unable to connect to POP server %s.
    Error sending username%s
eu: Ezin izan da %s POP zerbitzariarekin konektatu.
    Errorea %s erabiltzaile-izena bidaltzean

en: No such folder “%s”.
eu: “%s” karpeta ez dago.

en: POP3 stores have no folder hierarchy
eu: POP3 biltegiek ez daukate karpeten hierarkiarik

en: For delivering mail by passing it to the “sendmail” program on the local system.
eu: Sistema lokalean “sendmail” programara pasatuz posta banatzeko.

en: Mail delivery via the sendmail program
eu: Posta-banaketa sendmail programaren bidez

en: Failed to read From address
eu: Huts egin du 'Nork' helbidearen irakurketak

en: Message send in offline mode is disabled
eu: Mezua lineaz kanpo bidaltzea desgaituta dago

en: Could not parse recipient list
eu: Ezin izan da hartzaileen zerrenda analizatu

en: Could not parse arguments
eu: Ezin izan dira argumentuak analizatu

en: Could not create pipe to “%s”: %s: mail not sent
eu: Ezin izan da “%s”(e)rako kanalizaziorik sortu: %s: posta ez da bidali

en: Could not fork “%s”: %s: mail not sent
eu: Ezin izan da “%s” sardetu: %s: posta ez da bidali

en: Could not send message:
eu: Ezin izan da mezua bidali:

en: “%s” exited with signal %s: mail not sent.
eu: “%s” %s seinalearekin irten da: posta ez da bidali.

en: Could not execute “%s”: mail not sent.
eu: Ezin izan da “%s” exekutatu: posta ez da bidali.

en: “%s” exited with status %d: mail not sent.
eu: “%s” %d egoerarekin irten da: posta ez da bidali.

en: Send Options
eu: Bidaltzeko aukerak

en: _Re-encode message before send
eu: _Birkodetu mezua bidali baino lehen

en: Default SMTP port
eu: SMTPren ataka lehenetsia

en: SMTP over TLS
eu: SMTP TLSren gainean

en: Message submission port
eu: Mezua bidaltzeko ataka

en: For delivering mail by connecting to a remote mailhub using SMTP.
eu: SMTP erabiliz urruneko mailhub batekin konektatuta posta banatzeko.

en: Welcome response error:
eu: Ongi etorriko erantzunaren errorea:

en: Failed to connect to SMTP server %s in secure mode: %s
eu: Huts egin du %s SMTP zerbitzariarekin modu seguruan konektatzean: %s

en: STARTTLS command failed:
eu: STARTTLS komandoak huts egin du:

en: Failed to connect to SMTP server %s in secure mode:
eu: Huts egin du %s SMTP zerbitzariarekin modu seguruan konektatzean:

en: SMTP server %s
eu: %s SMTP zerbitzaria

en: SMTP mail delivery via %s
eu: SMTP posta-banaketa %s bidez

en: SMTP server %s does not support %s authentication
eu: %s SMTP zerbitzariak ez du %s autentifikazioa onartzen

en: No SASL mechanism was specified
eu: Ez da SASL mekanismorik zehaztu

en: AUTH command failed: Not connected.
eu: AUTH komandoak huts egin du: ez dago konektatuta.

en: AUTH command failed:
eu: AUTH komandoak huts egin du:

en: Cannot send message: service not connected.
eu: Ezin da mezua bidali: ez da zerbitzurik konektatu.

en: Cannot send message: sender address not valid.
eu: Ezin da mezua bidali: bidaltzailearen helbidea ez da baliozkoa.

en: Sending message
eu: Mezua bidaltzen

en: Cannot send message: no recipients defined.
eu: Ezin da mezua bidali: ez da hartzailerik definitu.

en: Cannot send message: one or more invalid recipients
eu: Ezin da mezua bidali: erabiltzaile bat edo gehiago baliogabeak dira

en: Syntax error, command unrecognized
eu: Sintaxi-errorea; komandoa ezezaguna

en: Syntax error in parameters or arguments
eu: Sintaxi-errorea parametroetan edo argumentuetan

en: Command not implemented
eu: Komandoa inplementatu gabe

en: Command parameter not implemented
eu: Komando-parametroa inplementatu gabe

en: System status, or system help reply
eu: Sistema-egoera, edo sistema-laguntzaren erantzuna

en: Help message
eu: Laguntza-mezua

en: Service ready
eu: Zerbitzua prest

en: Service closing transmission channel
eu: Zerbitzua transmisio-kanala ixten

en: Service not available, closing transmission channel
eu: Zerbitzua ez dago erabilgarri; transmisio kanala ixten

en: Requested mail action okay, completed
eu: Eskatutako posta-ekintza ondo; eginda

en: User not local; will forward to <forward-path>
eu: Erabiltzailea ez da lokala;<forward-path>-era birbidaliko da

en: Requested mail action not taken: mailbox unavailable
eu: Ez da egin eskatutako posta-ekintza: postontzia ez dago erabilgarri

en: Requested action not taken: mailbox unavailable
eu: Ez da egin eskatutako ekintza: postontzia ez dago erabilgarri

en: Requested action aborted: error in processing
eu: Eskatutako ekintza abortatu egin da: errorea prozesatzean

en: User not local; please try <forward-path>
eu: Erabiltzailea ez da lokala; proba egin <forward-path>-ekin

en: Requested action not taken: insufficient system storage
eu: Ez da egin eskatutako ekintza: sistema-biltegia ez da nahikoa

en: Requested mail action aborted: exceeded storage allocation
eu: Eskatutako posta-ekintza abortatu egin da: biltegi-esleipena gaindituta

en: Requested action not taken: mailbox name not allowed
eu: Ez da egin eskatutako ekintza: postontzi-izena ez da onartu

en: Start mail input; end with <CRLF>.<CRLF>
eu: Hasi posta-sarrera; bukatu <CRLF>.<CRLF>-rekin

en: Transaction failed
eu: Transakzioak huts egin du

en: A password transition is needed
eu: Pasahitz-trantsizioa behar da

en: Authentication mechanism is too weak
eu: Autentifikazio-mekanismoa ahulegia da

en: Encryption required for requested authentication mechanism
eu: Eskatutako autentifikazio-mekanismoak beharrezkoa du zifratzea

en: Temporary authentication failure
eu: Aldi baterako autentifikazioak huts egin du

en: Authentication required
eu: Autentifikazioa behar da

en: SMTP Greeting
eu: SMTP Agurra

en: HELO command failed:
eu: HELO komandoak huts egin du:

en: MAIL FROM command failed:
eu: MAIL FROM komandoak huts egin du:

en: RCPT TO command failed:
eu: RCPT TO komandoak huts egin du:

en: RCPT TO <%s> failed:
eu: RCPT TO <%s> huts egin du:

en: DATA command failed:
eu: DATA komandoak huts egin du:

en: RSET command failed:
eu: RSET komandoak huts egin du:

en: QUIT command failed:
eu: QUIT komandoak huts egin du:

en: Contact UID of a user
eu: Erabiltzaile baten kontaktuaren UIDa

en: Birthday and anniversary reminder
eu: Urtebetetze eta urteurrenen oroigarria

en: Whether to set a reminder for birthdays and anniversaries
eu: Urtebetetze eta urteurrenen oroigarria ezarri edo ez

en: Birthday and anniversary reminder value
eu: Urtebetetze eta urteurrenen oroigarriaren balioa

en: Number of units for determining a birthday or anniversary reminder
eu: Jaiotegun eta urteurrenaren oroigarria zehazteko unitate kopurua

en: Birthday and anniversary reminder units
eu: Urtebetetze eta urteurrenen oroigarriaren unitateak

en: Units for a birthday or anniversary reminder, “minutes”, “hours” or “days”
eu: Urtebetetze edo urteurren baten oroigarriaren unitateak: “minutes” (minutu), “hours” (ordu) edo “days” (egun)

en: Default reminder for all events in chosen calendars
eu: Hautatutako egutegietako gertaera guztien oroigarri lehenetsia

en: Whether to show a specified reminder for all events in chosen calendars
eu: Hautatutako egutegietako gertaera guztietan oroigarri jakin bat erakutsiko den ala ez

en: Interval of the default reminder for all events in chosen calendars
eu: Hautatutako egutegietako gertaera guztiek oroigarri lehenetsiaren tartea

en: Number of units for determining the reminder
eu: Oroigarria zehazteko erabiliko den unitate kopurua

en: Units of the default reminder for all events in chosen calendars
eu: Hautatutako egutegietako gertaera guztiek oroigarri lehenetsiaren unitateak

en: Units for the default reminder for all events in chosen calendars, “minutes”, “hours” or “days”
eu: Hautatutako egutegietako gertaera guztien oroigarri lehenetsiaren unitateak: “minutes” (minutuak), “hours” (orduak) edo “days” (egunak)

en: Past reminders for EReminderWatcher
eu: Aurreko oroigarriak EReminderWatcher objekturako

en: Snoozed reminders for EReminderWatcher
eu: Errepikatutako oroigarriak EReminderWatcher objekturako

en: How many days the reminders-past can hold back. Reminders older than these days are automatically removed from the list of the past reminders. Use '0' to not remove old reminders.
eu: Zenbat egunez eutsiko zaizkien iraganeko oroigarriei. Egun hauek baino gehiago dituzten oroigarriak automatikoki kenduko dira iraganeko oroigarrien zerrenatik. Erabili '0' oroigarri zaharrak ez kentzeko.

en: Reminder programs
eu: Oroigarrien programak

en: Programs that are allowed to be run by reminders
eu: Oroigarriek exekutatu ditzaketen programak

en: Enable desktop notifications
eu: Gaitu mahaigaineko jakinarazpenak

en: When set to true, the desktop/system notifications are shown
eu: Egia ezartzen bada, mahaigaineko/sistemako jakinarazpenak erakutsiko dira

en: Enable audio notifications
eu: Gaitu audio bidezko jakinarazpenak

en: When set to true, the audio reminders will be played, otherwise audio reminders will be silently ignored
eu: Egia ezartzen bada, audio bidezko jakinarazpenak erreproduzituko dira, bestela ez ikusiarena egingo zaie.

en: Show reminders in notification tray only
eu: Erakutsi oroigarriak jakinarazpenen erretiluan soilik

en: When set to true, the reminders are shown only in the notification tray, otherwise the reminders dialog is shown immediately
eu: Egia denean, oroigarriak jakinarazpenen erretiluan soilik erakusten dira; bestela, oroigarrien elkarrizketa-koadroa berehala erakusten da

en: Show reminder notification dialog always on top
eu: Erakutsi oroigarrien jakinarazpen-leihoa beti gainean

en: Whether or not to show reminder notification dialog always on top. Note this works only as a hint for the window manager, which may or may not obey it.
eu: Oroigarrien jakinarazpen-leihoa beti gainean erakutsiko den ala ez. Kontuan izan horrek leiho-kudeatzailearentzako iradokizun gisa soilik funtzionatzen duela, eta hark onartu dezakeela edo ez.

en: X position of the reminder notification dialog
eu: Oroigarrien jakinarazpen-leihoen X posizioa

en: Y position of the reminder notification dialog
eu: Oroigarrien jakinarazpen-leihoen Y posizioa

en: Width of the reminder notification dialog
eu: Oroigarrien jakinarazpen-leihoen zabalera

en: Height of the reminder notification dialog
eu: Oroigarrien jakinarazpen-leihoen altuera

en: Size in pixels of the event list in the reminder notification dialog
eu: Gertaera-zerrendaren tamaina, pixeletan, oroigarrien jakinarazpen-leihoan

en: Show reminder notification for completed tasks
eu: Erakutsi oroigarrien jakinarazpena burututako zereginetarako

en: Show reminder notification for past events
eu: Erakutsi oroigarrien jakinarazpena igarotako gertaeretarako

en: The last used snooze time, in minutes
eu: Erabilitako azken errepikatze-denbora, minututan

en: User-defined snooze times, in minutes
eu: Erabiltzaileak definitutako errepikatze-denbora, minututan

en: Delete meeting from calendar on Decline
eu: Ezabatu bilera egutegitik hura ukatzen denean

en: Whether the migration of old setting was already done
eu: Ezarpen zaharren migrazioa egin den edo ez

en: An absolute path where the gpg (or gpg2) binary is
eu: gpg (edo gpg2) bitarraren kokapenaren bide-izen absolutua

en: An example is “/usr/bin/gpg”; when it is left empty, or an incorrect value is set, then it will be searched for. Change requires restart of the application.
eu: Adibidez, “/usr/bin/gpg“. Ez bada betetzen, edo ez bada existitzen, berak bilaketa landuko du. Aldaketak aplikazioa berrabiaraztea eskatzen du.

en: Whether to load photos of signers/encrypters
eu: Sinatzaileen/zifratzaileen argazkiak kargatuko diren ala ez

en: When set to “true”, tries to load also photo of the signers/encrypters, if available in the key/certificate.
eu: “true” (egia) gisa ezartzean, sinatzaileen/zifratzaileen argazkia ere kargatzen saiatzen da, gakoan/ziurtagirian eskuragarri egonez gero.

en: Override SMTP HELO/EHLO argument
eu: Gainjarri SMTP HELO/EHLO argumentuan

en: When not empty, it's used as the SMTP HELO/EHLO argument, instead of the local host name/IP.
eu: Hutsik ez badago, SMTP HELO/EHLO argumentu modura erabiliko da, ostalari lokalaren izenaren/IParen ordez.

en: Array of user header names
eu: Erabiltzaileen goiburu-izenen matrizea

en: These headers can be stored in the folder summary, possibly being visible in the GUI. The value can contain a pipe character ('|'), which delimits the display name from the header name. Example: 'Spam Score|X-Spam-Score'
eu: Goiburu horiek karpeta-laburpenean gorde daitzeke, eta erabiltzaile-interfazean ikusgai egon daitezke. Balioak hodi bat ('|') eduki dezake bistaratze-izena eta goiburu-izena banatzeko. Adibidea: 'Spam Score|X-Spam-Score'

en: GIO name of the GNetworkMonitor to use for an ENetworkMonitor instance
eu: GNetworkMonitor-en GIO izena ENetworkMonitor instantzia batean erabiltzeko

en: When set to an unknown value, then the default GNetworkMonitor is used in the background. A special value “always-online” is used for no network monitoring.
eu: Balio ezezagun bat ezartzean, GNetworkMonitor lehenetsia erabiliko da atzeko planoan. “always-online” balio berezia erabiliko da sarea ez monitorizatzeko.

en: A full path to a directory where .source files with preconfigured options can be stored
eu: Aurrekonfiguratutako aukerak dituzten “.source” fitxategiak gorde daitezkeen direktorioaren bide-izen osoa

en: This directory, if filled with an existing path, is checked additionally to XDG configure directories.
eu: Direktorio hau, existitzen den bide-izen batekin betez gero, XDG konfigurazioko direktorioez gain egiaztatuko da.

en: A list of variables which can be part of the autoconfig .source files
eu: Aldagaien zerrenda konfigurazio automatikoaren “.sources” fitxategien zati izan daitekeelarik

en: Each item of the array is expected to be of the form: name=value. These variables are checked before environment variables, but after the predefined USER, REALNAME and HOST variables.
eu: Matrizearen elementu bakoitza formatu honetakoa izatea espero da: izena=balioa. Aldagai hauek inguruko aldagaien baino lehenago egiaztatzen dira, baina aurredefinitutako USER, REALNAME eta HOST aldagaien ondoren.

en: A list of hints for OAuth2 services
eu: Argibideen zerrenda bat OAuth2 zerbitzuetarako

en: Users can extend the list of supported protocols and hostnames for defined OAuth2 services, in addition to those hard-coded. Each line can be of the form: servicename[-protocol]:hostname1,hostname2,... where “servicename” is the actual service name; the “-protocol” is optional, and if written, then the service can be used only if both “protocol” and “hostnameX” match; the “hostnameX” is the actual host name to compare with, case insensitively. Each line can contain multiple values, separated by comma. There can be provided multiple lines for one OAuth2 service. Note that the actual URL where the token is requested and refreshed cannot be changed here, the hostname is to allow other servers, where the OAuth2 service can be used. Examples: Company:mail.company.com — enables “Company” OAuth2 authentication for “mail.company.com” host Company-CalDAV:caldav.company.com — enables “Company” OAuth2 authentication for any “CalDAV” source, which reads data from “caldav.company.com” host
eu: Erabiltzaileek protokolo eta ostalari-zerbitzarien zerrenda hedatu dezakete definitutako OAuth2 zerbitzuetarako, behin betiko kodetutakoen zerrenda osatzeko. Lerro bakoitzak honako forma eduki dezake: zerbitzu-izena[-protokoloa]:ostalari-izena1,ostalari-izena2,... non “zerbitzu-izena” zerbitzuaren uneko izena den; “-protokoloa” aukerakoa den eta, idazten bada, zerbitzua erabiltzeako “protokoloa” eta “ostalari-izenaX” bat datozen; “ostalari-izenaX” uneko ostalari-izena da, konparazioak horrekin egingo dira, maiuskulak/minuskulak kontuan hartu gabe. Lerro bakoitzak balio bat baino gehiago eduki dezake, komaz bereiztuta. Lerro bat baino gehiago eman daiteke OAuth2 zerbitzu bakoitzerako. Kontuan izan tokena eskatu duen eta freskatuko duen uneko URLa ezin dela hemen aldatu, ostalari-izena OAuth2 zerbitzua erabili ditzaketen beste zerbitzariak onartzeko da. Adibideak: Konpainia:mail.konpainia.com — “Konpainia” OAuth2 autentifikazioa gaitzen du “mail.konpainia.com” ostalarirako; Konpainia-CalDAV:caldav.konpainia.com — “Konpainia” OAuth2 autentifikazioa gaitzen du datuak "caldav.konpainia.com"ostalaritik irakurtzen duen edozein “CalDAV” iturburutarako

en: An OAuth2 client ID to use to connect to Google servers, instead of the one provided during build time
eu: Google zerbitzariekin konektatzeko erabiliko den OAuth2 bezeroen ID bat, eraikuntza-denboran hornitu denaren ordez erabiltzeko

en: User-specified OAuth2 client ID for Google servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
eu: Google zerbitzariekin erabiltzeko OAuth2 bezeroen ID bat, erabiltzaileak zehaztutakoa. Kate hutsak esan nahi du eraikuntza-denboran hornitutakoa erabiliko dela. Hau aldatzeko, sistema berrabiarazi behar da.

en: An OAuth2 client secret to use to connect to Google servers, instead of the one provided during build time
eu: Google zerbitzariekin konektatzeko erabiliko den OAuth2 bezeroen sekretu bat, eraikuntza-denboran hornitu denaren ordez erabiltzeko

en: User-specified OAuth2 client secret for Google servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
eu: Google zerbitzariekin erabiltzeko OAuth2 bezeroen sekretu bat, erabiltzaileak zehaztutakoa. Kate hutsak esan nahi du eraikuntza-denboran hornitutakoa erabiliko dela. Hau aldatzeko, sistema berrabiarazi behar da.

en: An OAuth2 client ID to use to connect to Outlook servers, instead of the one provided during build time
eu: Outlook zerbitzariekin konektatzeko erabiliko den OAuth2 bezeroen ID bat, eraikuntza-denboran hornitu denaren ordez erabiltzeko

en: User-specified OAuth2 client ID for Outlook servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
eu: Outlook zerbitzariekin erabiltzeko OAuth2 bezeroen ID bat, erabiltzaileak zehaztutakoa. Kate hutsak esan nahi du eraikuntza-denboran hornitutakoa erabiliko dela. Hau aldatzeko, sistema berrabiarazi behar da.

en: An OAuth2 client secret to use to connect to Outlook servers, instead of the one provided during build time
eu: Outlook zerbitzariekin konektatzeko erabiliko den OAuth2 bezeroen sekretu bat, eraikuntza-denboran hornitu denaren ordez erabiltzeko

en: User-specified OAuth2 client secret for Outlook servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
eu: Outlook zerbitzariekin erabiltzeko OAuth2 bezeroen sekretu bat, erabiltzaileak zehaztutakoa. Kate hutsak esan nahi du eraikuntza-denboran hornitutakoa erabiliko dela. Hau aldatzeko, sistema berrabiarazi behar da.

en: An OAuth2 client ID to use to connect to Yahoo! servers, instead of the one provided during build time
eu: Yahoo! zerbitzariekin konektatzeko erabiliko den OAuth2 bezeroen ID bat, eraikuntza-denboran hornitu denaren ordez erabiltzeko

en: User-specified OAuth2 client ID for Yahoo! servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
eu: Yahoo! zerbitzariekin erabiltzeko OAuth2 bezeroen ID bat, erabiltzaileak zehaztutakoa. Kate hutsak esan nahi du eraikuntza-denboran hornitutakoa erabiliko dela. Hau aldatzeko, sistema berrabiarazi behar da.

en: An OAuth2 client secret to use to connect to Yahoo! servers, instead of the one provided during build time
eu: Yahoo! zerbitzariekin konektatzeko erabiliko den OAuth2 bezeroen sekretu bat, eraikuntza-denboran hornitu denaren ordez erabiltzeko

en: User-specified OAuth2 client secret for Yahoo! servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
eu: Yahoo! zerbitzariekin erabiltzeko OAuth2 bezeroen sekretu bat, erabiltzaileak zehaztutakoa. Kate hutsak esan nahi du eraikuntza-denboran hornitutakoa erabiliko dela. Hau aldatzeko, sistema berrabiarazi behar da.

en: Whether to limit operations in Power Saver mode
eu: Energia aurrezteko moduan eragiketak mugatuko diren ala ez

en: When set to “true”, possibly expensive operations required to refresh books/calendars/mail accounts/... are skipped when the machine is in the Power Saver mode.
eu: Egia ezartzen denean, energia-kontsumitzaile handiak izan daitezkeen eragiketak (liburuak/egutegiak/posta freskatzea eta abar) ez dira gauzatzen makina energia aurrezteko moduan badago.

en: (Deprecated) Proxy type to use
eu: (Zaharkituta) Proxy mota

en: This key was deprecated in version 3.12 and should no longer be used. Proxy settings are now integrated into Evolution-Data-Server’s account system. See the ESourceProxy API documentation for details.
eu: Gako hau 3.12 bertsioan zaharkitu zen, eta ez da gehiago erabiliko. Proxy-aren ezarpenak “Evolution-Data-Server“eko kontu-sisteman bateratuta dago. Ikus ESourceProxy APIaren dokumentazioa xehetasun gehiagorako.

en: (Deprecated) Whether to use http-proxy
eu: (Zaharkituta) http-proxy zerbitzaria erabili edo ez

en: (Deprecated) Whether proxy server requires authentication
eu: (Zaharkituta) Proxy zerbitzariak autentifikaziorik eskatzen duen edo ez

en: (Deprecated) Host name for HTTP requests
eu: (Zaharkituta) Ostalari-izena HTTP eskaerentzako

en: (Deprecated) Port number for HTTP requests
eu: (Zaharkituta) Ataka zenbakia HTTP eskaerentzako

en: (Deprecated) Proxy authentication user name
eu: (Zaharkituta) Proxy-an autentifikatzeko erabiltzaile-izena

en: (Deprecated) Proxy authentication password
eu: (Zaharkituta) Proxy-an autentifikatzeko pasahitza

en: (Deprecated) List of hosts to connect to without proxy
eu: (Zaharkituta) Proxy-rik gabe konektatuko diren ostalarien zerrenda.

en: (Deprecated) Host name for HTTPS requests
eu: (Zaharkituta) Ostalari-izena HTTPS eskaerentzako

en: (Deprecated) Port number for HTTPS requests
eu: (Zaharkituta) Ataka zenbakia HTTPS eskaerentzako

en: (Deprecated) Host name for SOCKS requests
eu: (Zaharkituta) Ostalari-izena SOCKS eskaerentzako

en: (Deprecated) Port number for SOCKS requests
eu: (Zaharkituta) Ataka zenbakia SOCKS eskaerentzako

en: (Deprecated) Automatic proxy configuration URL
eu: (Zaharkituta) URLa proxy-a automatikoki konfiguratzeko

en: Events and Tasks Reminders
eu: Gertaeren eta zereginen oroigarriak

en: Event and task notifications
eu: Gertaeren eta zereginen jakinarazpenak

en: Evolution Data Server OAuth2 Handler
eu: Evolution Datu-Zerbitzariaren OAuth2 maneiatzailea

en: Handles OAuth2 responses and passes them to the OAuth2 prompter implementation
eu: OAuth2 erantzunak maneiatzen ditu eta OAuth2 gonbit-inplementazioari pasatzen dizkio

en: Out of memory
eu: Memoriarik ez

en: Can not make parent directory: %s
eu: Ezin da direktorio gurasoa sortu: %s

en: %s does not support creating remote resources
eu: %s(e)k ez du urruneko baliabideak sortzerik onartzen

en: %s does not support deleting remote resources
eu: %s(e)k ez du urruneko baliabideak ezabatzerik onartzen

en: No such source for UID “%s”
eu: Ez dago halako iturbururik “%s” UIDarentzako

en: Backend factory for source “%s” and extension “%s” cannot be found.
eu: Ezin izan da “%s” iturburuaren eta “%s” hedapenaren motorraren sortzailerik aurkitu.

en: Data source is missing a [%s] group
eu: Datuen iturburuari [%s] talde bat falta zaio

en: Failed to lookup credentials:
eu: Huts egin du kredentzialak bilatzean:

en: Data source “%s” does not support creating remote resources
eu: “%s” datu iturburuak ez du urruneko baliabideak sortzerik onartzen

en: Data source “%s” has no collection backend to create the remote resource
eu: “%s” datu iturburuak ez dauka motor bildumarik urruneko baliabideak sortzeko

en: Data source “%s” does not support deleting remote resources
eu: “%s” datu iturburuak ez du urruneko baliabideak ezabatzerik onartzen

en: Data source “%s” has no collection backend to delete the remote resource
eu: “%s” datu iturburuak ez dauka motor bildumarik urruneko baliabideak ezabatzeko

en: Data source “%s” does not support OAuth 2.0 authentication
eu: “%s” datu iturburuak ez du OAuth 2.0 autentifikazioa onartzen

en: File must have a “.source” extension
eu: Fitxategiak “.source” luzapena eduki behar du

en: UID “%s” is already in use
eu: “%s” UIDa jadanik erabiltzen ari da

en: Cannot find corresponding collection backend for source “%s”
eu: Ezin da “%s” iturburuari dagokion bilduma-motorra aurkitu

en: Source “%s” is not a collection source
eu: “%s” iturburua ez da bilduma-iturburua

en: Cannot find source “%s”
eu: Ezin da “%s” iturburua aurkitu

en: Module “%s” for source UID “%s” cannot be loaded
eu: Ezin da “%2$s” UIDaren iturburuaren “%1$s” modulua kargatu

en: Failed to create backend of type “%s” for source UID “%s”
eu: Huts egin du “%2$s” UIDaren iturburuaren “%1$s” motako motorra sortzean

en: Extension dialog “%s” not found.
eu: Ez da “%s” hedapenaren elkarrizketa-koadroa aurkitu.

[ctx: CategoryName]
en: Anniversary
eu: Urteurrena

[ctx: CategoryName]
en: Birthday
eu: Urtebetetzea

[ctx: CategoryName]
en: Business
eu: Lanekoa

[ctx: CategoryName]
en: Competition
eu: Lehia

[ctx: CategoryName]
en: Favorites
eu: Gogokoak

[ctx: CategoryName]
en: Gifts
eu: Opariak

[ctx: CategoryName]
en: Goals/Objectives
eu: Xedeak/Helburuak

[ctx: CategoryName]
en: Holiday
eu: Oporrak

[ctx: CategoryName]
en: Holiday Cards
eu: Oporretako txartelak

[ctx: CategoryName]
note: important people (e.g. new business partners)
en: Hot Contacts
eu: Kontaktu garrantzitsuak

[ctx: CategoryName]
en: Ideas
eu: Burutazioak

[ctx: CategoryName]
en: International
eu: Nazioartekoa

[ctx: CategoryName]
en: Key Customer
eu: Gako pertsonalizatua

[ctx: CategoryName]
en: Miscellaneous
eu: Bestelakoak

[ctx: CategoryName]
en: Personal
eu: Pertsonala

[ctx: CategoryName]
en: Phone Calls
eu: Telefono deiak

[ctx: CategoryName]
note: Translators: "Status" is a category name; it can mean anything user wants to
en: Status
eu: Egoera

[ctx: CategoryName]
en: Strategies
eu: Estrategiak

[ctx: CategoryName]
en: Suppliers
eu: Hornitzaileak

[ctx: CategoryName]
en: Time & Expenses
eu: Denbora eta gastuak

[ctx: CategoryName]
en: Waiting
eu: Zain

en: Backend is busy
eu: Motorra lanpetuta dago

en: Source not loaded
eu: Iturburua ez da kargatu

en: Source already loaded
eu: Iturburua dagoeneko kargatuta

en: Authentication failed
eu: Autentifikazioak huts egin du

en: Repository offline
eu: Biltegia lineaz kanpo dago

note: Translators: This means that the EClient does not * support offline mode, or it's not set to by a user, * thus it is unavailable while user is not connected.
en: Offline unavailable
eu: Lineaz kanpo ez dago erabilgarri

en: Permission denied
eu: Baimena ukatuta

en: Could not cancel
eu: Ezin izan da bertan behera utzi

en: Not supported
eu: Ez dago onartuta

en: Unsupported authentication method
eu: Autentifikazio metodoa ez da onartzen

en: TLS not available
eu: TLS ez dago erabilgarri

en: Search size limit exceeded
eu: Bilaketaren tamainaren muga gainditua

en: Search time limit exceeded
eu: Bilaketaren denbora-muga gainditua

en: Query refused
eu: Kontsulta ukatua

en: D-Bus error
eu: D-Bus errorea

en: Other error
eu: Errore ezezaguna

en: Backend is not opened yet
eu: Motorra ez da oraindik ireki

en: Object is out of sync
eu: Objektua sinkronizaziotik kanpo dago

en: Timeout was reached
eu: Denbora-mugara iritsi da

en: Google server is busy, waiting to retry (%d:%02d minute) | Google server is busy, waiting to retry (%d:%02d minutes)
eu[0]: Google zerbitzaria lanpetuta dago, berriro saiatzeko esperoan (minutu %d:%02d)
eu[1]: Google zerbitzaria lanpetuta dago, berriro saiatzeko esperoan (%d minutu:%02d)

en: Google server is busy, waiting to retry (%d second) | Google server is busy, waiting to retry (%d seconds)
eu[0]: Google zerbitzaria lanpetuta dago, berriro saiatzeko esperoan (segundo %d)
eu[1]: Google zerbitzaria lanpetuta dago, berriro saiatzeko esperoan (%d segundo)

en: No JSON object returned by the server
eu: Zerbitzariak ez du JSON objekturik itzuli

en: Failed to call %s:
eu: Huts egin du %s(r)i deitzeak:

en: Failed to create broker proxy:
eu: Huts egin du agente-proxya sortzeak:

en: Failed to call getAccounts:
eu: Huts egin du getAccounts funtzioari deitzeak:

en: Failed to parse getAccounts response:
eu: Huts egin du getAccounts funtzioaren emaitza analizatzeak:

en: Failed to parse getAccounts response: root is not an object
eu: Huts egin du getAccounts funtzioaren erantzuna analizatzeak: erroa ez da objektu bat

en: Failed to acquire PRT SSO cookie:
eu: Huts egin du PRT SSO cookie-a eskuratzeak:

en: Failed to parse acquirePrtSsoCookie response:
eu: Huts egin du acquirePrtSsoCookie funtzioaren emaitza analizatzeak:

en: Failed to parse acquirePrtSsoCookie response: root is not an object
eu: Huts egin du acquirePrtSsoCookie funtzioaren erantzuna analizatzeak: erroa ez da objektu bat

en: Malformed, no message body set
eu: Gaizki osatua, ez da mezu-gorputzik ezarri

note: Translators: The first %s is a display name of the source, the second is its UID and the third is the name of the OAuth service.
en: Source “%s” (%s) is not valid for “%s” OAuth2 service
eu: “%s” iturburua (%s) ez da baliozkoa “%s” OAuth2 zerbitzurako

en: OAuth2 secret not found
eu: Ez da aurkitu OAuth2 sekretua

en: Received incorrect response from server “%s”.
eu: Erantzun okerra jaso da “%s” zerbitzaritik.

en: Failed to refresh access token. Sign to the server again, please.
    
    Detailed error: %s
eu: Huts egin du atzipen-tokena freskatzeak. Hasi saioa zerbitzarian berriro.
    
    Errorearen xehetasunak: %s

en: Failed to refresh access token. Sign to the server again, please.
eu: Huts egin du atzipen-tokenak freskatzeak. Hasi saioa zerbitzarian berriro.

note: Translators: The first %s is a display name of the source, the second is its UID.
en: Source “%s” (%s) is not a valid OAuth2 source
eu: “%s” iturburua (%s) ez da baliozko OAuth2 iturburua

en: The access token is expired and it failed to refresh it. Sign to the server again, please.
eu: Atzipen-tokena iraungi da eta huts egin du hura freskatzeak. Hasi saioa zerbitzarian berriro.

en: Failed with HTTP error %d: %s
eu: Huts egin du HTTPren %d errorearekin: %s

en: Failed to setup authentication
eu: Huts egin du autentifikazioa konfiguratzeak

en: Server is busy, waiting to retry (%d:%02d minute) | Server is busy, waiting to retry (%d:%02d minutes)
eu[0]: Zerbitzaria lanpetuta dago, berriro saiatzeko esperoan (%d:%02d minutu)
eu[1]: Zerbitzaria lanpetuta dago, berriro saiatzeko esperoan (%d:%02d minutu)

en: Server is busy, waiting to retry (%d second) | Server is busy, waiting to retry (%d seconds)
eu[0]: Zerbitzaria lanpetuta dago, berriro saiatzeko esperoan (segundo %d)
eu[1]: Zerbitzaria lanpetuta dago, berriro saiatzeko esperoan (%d segundo)

en: Too many redirects
eu: Berbideratze gehiegi

en: Source file is missing a [%s] group
eu: Iturburuaren fitxategiari [%s] talde bat falta zaio

en: Data source “%s” is not removable
eu: “%s” datuen iturburua ez da aldagarria

en: Data source “%s” is not writable
eu: “%s” datuen iturburua ezin da idazgarria

en: Unnamed
eu: Izengabea

en: Credentials lookup is not supported
eu: Ez da kredentzialen bilaketarik onartzen

en: Credentials store is not supported
eu: Ez da kredentzialak gordetzea onartzen

en: Credentials delete is not supported
eu: Ez da kredentzialak ezabatzea onartzen

en: Password not found
eu: Ez da pasahitzik aurkitu

en: Signature script must be a local file
eu: Sinaduraren script-a fitxategi lokal bat izan behar da

en: Source “%s” does not support proxy lookups
eu: “%s” iturburuak ez du proxy-ak bilatzerik onartzen

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 12-hour format. strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
eu: %a %Y/%m/%d %I:%M:%S %p

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 24-hour format. strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M:%S
eu: %a %Y/%m/%d %H:%M:%S

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 12-hour format, without seconds. strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format, without seconds.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M %p
eu: %a, %Y/%m/%d %I:%M %p

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 24-hour format, without seconds. strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format, without seconds.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M
eu: %a, %Y/%m/%d %H:%M

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 12-hour format, without minutes or seconds.
en: %a %m/%d/%Y %I %p
eu: %a, %Y/%m/%d %I %p

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 24-hour format, without minutes or seconds.
en: %a %m/%d/%Y %H
eu: %a, %Y/%m/%d %H

note: strptime format of a weekday and a date. strftime format of a weekday and a date.
en: %a %m/%d/%Y
eu: %a, %Y/%m/%d

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format.
en: %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
eu: %Y/%m/%d %I:%M:%S %p

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format.
en: %m/%d/%Y %H:%M:%S
eu: %Y/%m/%d %H:%M:%S

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format, * without seconds.
en: %m/%d/%Y %I:%M %p
eu: %Y/%m/%d %I:%M %p

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format, * without seconds.
en: %m/%d/%Y %H:%M
eu: %Y/%m/%d %H:%M

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format, * without minutes or seconds.
en: %m/%d/%Y %I %p
eu: %Y/%m/%d %I %p

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format, * without minutes or seconds.
en: %m/%d/%Y %H
eu: %Y/%m/%d %H

note: strptime format of a weekday and a date. This is the preferred date format for the locale.
en: %m/%d/%Y
eu: %Y/%m/%d

note: strptime format for time of day, without seconds 24-hour format, * and no colon.
en: %H%M
eu: %H:%M

en: Notes
eu: Oharrak

en: Cannot determine destination URL without WebDAV extension
eu: Ezin da helburuko URLa zehaztu WebDAV gehigarririk gabe

en: The server responded with an HTML page, which can mean there’s an error on the server or with the client request. The used URI was: %s
eu: Zerbitzariak HTML orriarekin erantzun du, zerbitzarian edo eskaera egin duen bezeroan errore bat dagoela adieraz dezake. Erabilitako URIa: %s

en: The server responded with an HTML page, which can mean there’s an error on the server or with the client request.
eu: Zerbitzariak HTML orriarekin erantzun du, zerbitzarian edo eskaera egin duen bezeroan errore bat dagoela adieraz dezake.

note: Translators: The first '%s' is replaced with error prefix, as provided by the caller, which can be in a form: "Failed with something". The '%d' is replaced with actual HTTP status code. The second '%s' is replaced with a reason phrase of the error (user readable text). The last '%s' is replaced with
en: %s: HTTP error code %d (%s): %s
eu: %s: HTTPren %d errore kodea (%s): %s

note: Translators: The '%d' is replaced with actual HTTP status code. The '%s' is replaced with a reason phrase of the error (user readable text). The last '%s' is replaced with detailed error text, as returned by the server.
en: Failed with HTTP error code %d (%s): %s
eu: Huts egin du HTTPren %d errore kodearekin (%s): %s

note: Translators: The first '%s' is replaced with error prefix, as provided by the caller, which can be in a form: "Failed with something". The '%d' is replaced with actual HTTP status code. The second '%s' is replaced with a reason phrase of the error (user readable text).
en: %s: HTTP error code %d (%s)
eu: %s: HTTPren %d errore kodea (%s)

note: Translators: The '%d' is replaced with actual HTTP status code. The '%s' is replaced with a reason phrase of the error (user readable text).
en: Failed with HTTP error code %d (%s)
eu: Huts egin du HTTPren %d errore kodearekin (%s)

en: Failed to post data
eu: Huts egin du datuak bidaltzean

en: Failed to get input XML content
eu: Huts egin du sarrerako XML edukia eskuratzean

en: Failed to get properties
eu: Huts egin du propietatek eskuratzean

en: Failed to update properties
eu: Huts egin du propietateak eguneratzean

en: Failed to issue REPORT
eu: Huts egin du REPORT (txostena) igortzean

en: Failed to create collection
eu: Huts egin du bilduma sortzean

en: Failed to get XML request content
eu: Huts egin du eskaeraren XML eskuratzean

en: Failed to create address book
eu: Huts egin du helbide-liburua sortzean

en: Failed to create calendar
eu: Huts egin du egutegia sortzean

en: Failed to read resource
eu: Huts egin du baliabidea irakurtzean

en: Failed to put data
eu: Huts egin du datuak jartzean

en: Failed to put data to server, error code %d (%s)
eu: Huts egin du datuak zerbitzarian jartzean: %d (%s) errore kodea

en: Failed to delete resource
eu: Huts egin du baliabidea ezabatzean

en: Failed to copy resource
eu: Huts egin du baliabidea kopiatzean

en: Failed to move resource
eu: Huts egin du baliabidea lekuz aldatzean

en: Failed to lock resource
eu: Huts egin du baliabidea blokeatzean

en: Expected application/xml response, but none returned
eu: "application/xml" erantzuna espero zen, baina ez da ezer itzuli

en: Expected application/xml response, but %s returned
eu: "application/xml" erantzuna espero zen, baina “%s” itzuli da

en: Failed to parse XML data
eu: Huts egin du XML datuak aztertzean

en: Failed to refresh lock
eu: Huts egin du blokeoa freskatzean

en: Failed to unlock
eu: Huts egin du desblokeatzean

en: Expected multistatus response, but %d returned (%s)
eu: Egoera anitzeko erantzuna espero zen, baina %d itzuli da (%s)

en: XML data does not have root node
eu: XML datuak ez dute erro modurik

en: XML data doesn't have required structure (%s)
eu: XML datuek ez dute behar den egitura (%s)

en: Failed to get access control list
eu: Huts egin du atzipen-kontrolaren zerrenda eskuratzean

en: Cannot store protected nor inherited Access Control Entry.
eu: Ezin da babestutako edo heredatutako atzipen-kontrolaren sarrera gorde.

en: Provided invalid principal kind for Access Control Entry.
eu: Emandako atzipen-kontrolaren sarreraren mota nagusia baliogabea

en: Cannot store property-based Access Control Entry.
eu: Ezin da propietatean oinarritutako atzipen-kontrolaren sarrera gorde.

en: Access Control Entry can be only to Grant or Deny, but not None.
eu: Atzipen-kontrolaren sarrera soilik "Grant" edo "Deny" izan daiteke, baina inola ere ez "None".

en: Access Control Entry can be only to Grant or Deny, but not both.
eu: Atzipen-kontrolaren sarrera soilik "Grant" edo "Deny" izan daiteke, baina ez biak batera.

en: Access Control Entry privilege cannot be NULL.
eu: Atzipen-kontrolaren sarreraren pribilegioa ezin da NULL (nulua) izan.

en: Could not open the link.
eu: Ezin da esteka ireki.

en: Copy _Link Location
eu: Kopiatu _estekaren kokalekua

en: O_pen Link in Browser
eu: I_reki esteka arakatzailean

note: To Translators: The text is concatenated to a form: "Ctrl-click to open a link http://www.example.com"
en: Ctrl-click to open a link
eu: Ctrl+klik egin esteka irekitzeko

note: x509 certificate usage types
en: Digital Signature
eu: Sinadura digitala

en: Key Encipherment
eu: Gako-zifraketa

en: Certificate
eu: Ziurtagiria

en: Identity
eu: Identitatea

en: Issuer
eu: Jaulkitzailea

en: Expires on
eu: Iraungitze-data:

en: Subject
eu: Gaia

en: Common Name
eu: Izen arrunta

en: Email
eu: Posta elektronikoa

en: Organization Unit
eu: Erakunde-unitatea

en: Country
eu: Herrialdea

en: State
eu: Egoera

en: Locality
eu: Herria

en: Domain Component Name
eu: Domeinuaren osagai-izena

en: Alternative Emails
eu: Ordezko postak

en: SHA-256 Fingerprint
eu: SHA-256 hatz-marka

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Not Before
eu: Ez honen aurretik:

en: Not After
eu: Ez honen ondoren:

en: Usage
eu: Erabilera

en: Version
eu: Bertsioa

en: Serial Number
eu: Serie-zenbakia

en: Key ID
eu: Gakoaren IDa

en: Signature Algorithm
eu: Sinaduraren algoritmoa

en: Public Key
eu: Gako publikoa

en: Algorithm
eu: Algoritmoa

en: Credentials prompt was cancelled
eu: Kredentzialen eskaera bertan behera utzi da

en: Source “%s” doesn’t support prompt for credentials
eu: “%s” iturburuak ez du kredentzialen eskaerarik onartzen

en: Failed to obtain access token from address “%s”: %s
eu: Huts egin du atzipen-tokena eskuratzeak “%s” helbidetik: %s

en: Checking returned code
eu: Itzulitako kodea egiaztatzen

en: Requesting access token, please wait…
eu: Atzipen-tokena eskatzen, itxaron…

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Address Book authentication request".
en: %s Address Book authentication request
eu: %s helbide-liburuaren autentifikazio-eskaera

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Calendar authentication request".
en: %s Calendar authentication request
eu: %s egutegiaren autentifikazio-eskaera

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Memo List authentication request".
en: %s Memo List authentication request
eu: %s zirkular-zerrendaren autentifikazio-eskaera

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Task List authentication request".
en: %s Task List authentication request
eu: %s zeregin-zerrendaren autentifikazio-eskaera

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Mail authentication request".
en: %s Mail authentication request
eu: %s postaren autentifikazio-eskaera

note: generic account prompt Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google account authentication request".
en: %s account authentication request
eu: %s kontuaren autentifikazio-eskaera

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your address book “%s”.
eu: Zure “%s” helbide-liburua atzitu ahal izateko, hasi saioa zure %s kontuan eta onartu baldintzak.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your calendar “%s”.
eu: Zure “%s” egutegia atzitu ahal izateko, hasi saioa zure %s kontuan eta onartu baldintzak.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your mail account “%s”.
eu: Zure “%s” posta-kontua atzitu ahal izateko, hasi saioa zure %s kontuan eta onartu baldintzak.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your mail transport “%s”.
eu: Zure “%s” posta-garraioa atzitu ahal izateko, hasi saioa zure %s kontuan eta onartu baldintzak.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your memo list “%s”.
eu: Zure “%s” zirkular-zerrenda atzitu ahal izateko, hasi saioa zure %s kontuan eta onartu baldintzak.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your task list “%s”.
eu: Zure “%s” zeregin-zerrenda atzitu ahal izateko, hasi saioa zure %s kontuan eta onartu baldintzak.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your account “%s”.
eu: Zure “%s” kontua atzitu ahal izateko, hasi saioa zure %s kontuan eta onartu baldintzak.

en: Failed to open browser: %s
eu: Huts egin du nabigatzailea irekitzeak: %s

en: _Copy URL
eu: _Kopiatu URLa

en: Open in _Browser
eu: Ireki _nabigatzailean

en: Open with “%s”
eu: Ireki honekin: “%s”

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: URL:
eu: URLa:

en: Open the above URL in a browser and go through the OAuth2 wizard there. Copy the resulting authorization code, or the URL the OAuth2 wizard finished with, below to continue the authentication process.
eu: Ireki goiko URLa nabigatzaile batean eta jarraitu hango OAuth2 morroiari. Kopiatu hemen azpian sortutako baimen-kodea, edo OAuth2 morroiak eman duen URLa, autentifikazio-prozesuarekin jarraitzeko.

en: _Authorization code:
eu: _Baimen-kodea:

en: C_ontinue
eu: _Jarraitu

en: Preparing request, please wait…
eu: Eskaria prestatzen, itxaron…

en: Address book authentication request
eu: Helbide-liburuaren autentifikazioa behar da

en: Calendar authentication request
eu: Egutegiaren autentifikazioa behar da

en: Mail authentication request
eu: Postaren autentifikazioa behar da

note: generic account prompt
en: Authentication request
eu: Autentifikazioa behar da

en: Please enter the password for address book “%s”.
eu: Idatzi “%s” helbide-liburuaren pasahitza.

en: Please enter the password for calendar “%s”.
eu: Idatzi “%s” egutegiaren pasahitza.

en: Please enter the password for mail account “%s”.
eu: Idatzi “%s” posta-kontuaren pasahitza.

en: Please enter the password for mail transport “%s”.
eu: Idatzi “%s” posta-garraioaren pasahitza.

en: Please enter the password for memo list “%s”.
eu: Idatzi “%s” zirkularren zerrendaren pasahitza.

en: Please enter the password for task list “%s”.
eu: Idatzi “%s” zereginen zerrendaren pasahitza.

en: Please enter the password for account “%s”.
eu: Idatzi “%s” kontuaren pasahitza.

note: Translators: This is part of a credential prompt, constructing for example: "Please enter the password for account “%s”.\n(host: hostname)"
en: 
    (host: %s)
eu: 
    (ostalaria: %s)

en: _OK
eu: _Ados

en: _User Name:
eu: Erabiltzaile-_izena:

en: _Password:
eu: _Pasahitza:

note: Remember password check
en: _Add this password to your keyring
eu: _Gehitu pasahitz hau zure gako sortari

note: Translators: meaning as "Snooze, until event start time"
en: until start time
eu: hasierako ordura arte

en: Add custom time…
eu: Gehitu ordu pertsonalizatua…

en: Clear custom times
eu: Garbitu ordu pertsonalizatuak

[ctx: overdue]
en: now
eu: orain

en: %d year | %d years
eu[0]: urte %d
eu[1]: %d urte

[ctx: overdue]
en: overdue
eu: atzeratua

en: Failed to launch URI “%s”:
eu: Huts egin du “%s” URIa abiarazteak:

en: No reminder is selected.
eu: Ez da oroigarririk hautatu.

en: No details are available.
eu: Ez dago xehetasunik eskuragarri.

en: Multiple reminders are selected.
eu: Oroigarri anitz hautatu da.

en: Failed to dismiss reminder:
eu: Huts egin du oroigarria baztertzeak:

en: Failed to dismiss all:
eu: Huts egin du dena baztertzeak:

en: Set a custom snooze time for
eu: Ezarri errepikapen-denbora pertsonalizatua honetarako:

[ctx: reminders-snooze]
note: Translators: this is part of: "Set a custom snooze time for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: da_ys
eu: egu_n

[ctx: reminders-snooze]
note: Translators: this is part of: "Set a custom snooze time for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _hours
eu: _ordu

[ctx: reminders-snooze]
note: Translators: this is part of: "Set a custom snooze time for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _minutes
eu: _minutu

en: _Add Snooze time
eu: _Gehitu errepikapen-denbora

en: _Dismiss
eu: _Baztertu

en: Dismiss _All
eu: Baztertu _dena

en: _Snooze
eu: _Errepikatu

en: Certificate trust...
eu: Ziurtagiriaren fidagarritasuna…

en: _Reject
eu: _Ukatu

en: Accept _Temporarily
eu: Onartu _aldi baterako

en: _Accept Permanently
eu: _Onartu betirako

en: Temporarily reject the certificate
eu: Baztertu ziurtagiria aldi baterako

en: Permanently reject the certificate
eu: Baztertu ziurtagiria behin-betiko

en: Temporarily accept the certificate
eu: Onartu ziurtagiria aldi baterako

en: Permanently accept the certificate
eu: Onartu ziurtagiria behin-betiko

en: SSL/TLS certificate for “%s” is not trusted. Do you wish to accept it?
eu: “%s”(r)en SSL/TLS  ziurtagiria ez da fidagarria. Onartu nahi duzu?

en: Reason:
eu: Zergatia:

en: Detailed error:
eu: Errorearen xehetasunak:

en: The signing certificate authority is not known.
eu: Sinaduraren ziurtagiri-emailea ezezaguna da.

en: The certificate does not match the expected identity of the site that it was retrieved from.
eu: Ziurtagiria ez dator bat eskuratu den guneko (eta espero zen) identitatearekin.

en: The certificate’s activation time is still in the future.
eu: Ziurtagiria aktibatzeko data oraindik etorkizunekoa da.

en: The certificate has expired.
eu: Ziurtagiria iraungi da.

en: The certificate has been revoked according to the connection’s certificate revocation list.
eu: Ziurtagiria errebokatu egin da konexioaren ziurtagiri-errebokatzeen zerrendaren arabera.

en: The certificate’s algorithm is considered insecure.
eu: Ziurtagiriaren algoritmoa ez da segurutzat jotzen.

en: Supports
eu: Euskarriak

en: _User mail:
eu: Erabiltzailearen _posta:

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Contacts
eu: Kontaktuak

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Events
eu: Gertaerak

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Memos
eu: Zirkularrak

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Tasks
eu: Zereginak

en: Invalid URL
eu: URL baliogabea

en: Cancel
eu: Utzi

en: Searching server sources...
eu: Zerbitzariaren baliabideak bilatzen…

en: Cannot find a corresponding account in the org.gnome.OnlineAccounts service from which to obtain a password for “%s”
eu: Ezin da org.gnome.OnlineAccounts zerbitzuko dagokion  kontua bilatu (hortik “%s”(r)en sarbideko tokena lortzeko)

en: Failed to get password from GOA:
eu: Huts egin du GOAtik pasahitza eskuratzean:

note: TODO: more specific
en: Code: %u — Unexpected response from server
eu: Kodea: %u - Zerbitzariaren ustekabeko erantzuna

note: TODO: more specific
en: Failed to parse autodiscover response XML
eu: Huts egin du autodiscover (automatikoki ezagutu) XML erantzuna analizatzean

note: TODO: more specific
en: Failed to find Autodiscover element
eu: Huts egin du detekzio automatikoaren elementua bilatzean

note: TODO: more specific
en: Failed to find Response element
eu: Huts egin du Erantzuna elementua bilatzean

note: TODO: more specific
en: Failed to find Account element
eu: Huts egin du Kontua elementua bilatzean

note: TODO: more specific
en: Failed to find ASUrl and OABUrl in autodiscover response
eu: Huts egin du ASUrl eta OABUrl bilatzean Autodiscover (automatikoki ezagutu) erantzunean

en: Cannot find a corresponding account in the org.gnome.OnlineAccounts service from which to obtain an access token for “%s”
eu: Ezin da org.gnome.OnlineAccounts zerbitzuko dagokion  kontua bilatu (hortik “%s”(r)en sarbideko tokena lortzeko)

en: Failed to obtain an access token for “%s”:
eu: Huts egin du “%s”(r)en sarbidearen tokena lortzean:

en: Keep running after the last client is closed
eu: Jarraitu exekutatzen azken bezeroa itxi ostean

en: Wait running until at least one client is connected
eu: Jarraitu exekutatzen gutxienez bezero bat konektatuta dagoen bitartean

en: Overrides compile-time backend per process option; use 1 to enable, 0 to disable, any other value is to use compile-time option
eu: Konpilazio-garaiko motorra gainidazten du prozesu-aukeraren arabera: erabili 1 gaitzeko, 0 desgaitzeko, beste edozein balio konpilazio-garaiko aukera erabiltzeko

en: Reminders
eu: Oroigarriak

en: Warning
eu: Abisua

en: _No
eu: _Ez

en: _Yes
eu: _Bai

en: A calendar reminder is about to trigger. This reminder is configured to run the following program:
    
            %s
    
    Are you sure you want to run this program?
eu: Egutegi-oroigarri bat abian jartzera doa. Oroigarri hori honako programa exekutatzeko konfiguratuta dago:
    
            %s
    
    Ziur zaude programa hau exekutatu nahi duzula?

en: Do not ask me about this program again
eu: Ez galdetu programa honi buruz berriro

en: Display Reminders window with _notifications
eu: Bistaratu oroigarrien leihoa _jakinarazpenekin

en: Keep reminder notification window always on _top
eu: Mantendu oroigarrien jakinarazpen-_leihoa beti gainean

en: Enable _desktop notifications
eu: Gaitu mahaigaineko _jakinarazpenak

en: Enable _audio notifications
eu: Gaitu _audio bidezko jakinarazpenak

en: Display reminders for _completed tasks
eu: Bistaratu _osatutako zereginen oroigarriak

en: Display reminders for _past events
eu: Bistaratu igarotako _gertaeren oroigarriak

en: Reminders Options:
eu: Oroigarrien aukerak:

en: You have %d reminder | You have %d reminders
eu[0]: Oroigarri %d duzu
eu[1]: %d oroigarri dituzu

en: Don’t migrate user data from previous versions of Evolution
eu: Ez migratu erabiltzailearen daturik Evolution-eko aurreko bertsiotik

en: Can not open file
eu: Ezin da fitxategia ireki

en: Failed to open client “%s”: %s
eu: Huts egin du “%s” bezeroa irekitzean: %s

en: Unhandled error
eu: Kudeatu gabeko errorea

en: Specify the output file instead of standard output
eu: Zehaztu irteerako fitxategia irteera estandarraren ordez

en: OUTPUTFILE
eu: IRTEERA-FITXATEGIA

en: List available address books
eu: Zerrendatu erabilgarri dauden helbide-liburuak

en: List available address books and show how many contacts they have
eu: Zerrendatu erabilgarri dauden helbide-liburuak eta erakutsi zenbat kontaktu dituzten

en: Show cards as vcard or csv file
eu: Erakutsi txartelak vcard edo csv fitxategi gisa

en: Cannot use --list and --list-with-count together.
eu: Ezin dira --list eta --list-with-count aldi berean erabili.

en: Command line arguments error, please use --help option to see the usage.
eu: Komando-lerroko argumentuen errorea, idatzi --help erabilera ikusteko.

en: Only supports csv or vcard format.
eu: CSV eta VCard formatuak soilik onartzen ditu.

en: Show only enabled sources
eu: Erakutsi soilik gaitutako iturburuak

en: Show source’s UID
eu: Erakutsi iturburuaren UIDa

en: Show source’s authentication information
eu: Erakutsi iturburuaren autentifikazioren informazioa

en: Write in machine readable format (one source per line, without localized property names and tab as separator)
eu: Idatzi ordenagailuak irakurtzeko formatuan (iturburu bat lerroko, itzuli gabeko propietateen izenekin eta tabulazioa bereizle gisa)

en: Limit only to sources with given extension name
eu: Mugatu soilik emandako luzapenaren izena duten iturburuak

en: yes
eu: bai

en: no
eu: ez

en: Collection
eu: Bilduma

en: Collection/GNOME Online Accounts
eu: Bilduma/GNOMEren lineako kontuak

en: Collection/Ubuntu Online Accounts
eu: Bilduma/Ubunturen lineako kontuak

en: Address Book
eu: Helbide-liburua

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Memo List
eu: Zirkularren zerrenda

en: Task List
eu: Zereginen zerrenda

en: Mail Account
eu: Posta-kontua

en: Mail Transport
eu: Postaren garraioa

en: Mail Identity
eu: Postaren identitatea

en: Mail Submission
eu: Postaren bidalketa

en: Mail Signature
eu: Postaren sinadura

en: Proxy
eu: Proxya

en: UID: %s
eu: UIDa: %s

en: Parent UID: %s
eu: Gurasoaren UIDa: %s

en: Enabled: %s
eu: Gaituta: %s

en: Backend: %s
eu: Motorra: %s

en: Calendar enabled: %s
eu: Egutegia gaituta: %s

en: Contacts enabled: %s
eu: Kontaktuak gaituta: %s

en: Mail enabled: %s
eu: Posta gaituta: %s

en: MIME Type: %s
eu: MIME mota: %s

en: Auth Host: %s:%d
eu: Autentifikatu ostalaria:  %s:%d

en: Auth Host: %s
eu: Autentifikatu ostalaria: %s

en: Auth User: %s
eu: Autentifikatu erabiltzailea: %s

en: Auth Method: %s
eu: Autentifikazio-metodoa: %s

en: Auth Proxy UID: %s
eu: Autentifikatu proxy-aren UIDa: %s

en: Failed to parse arguments: Unknown error
eu: Huts egin du argumentuak aztertzean: errore ezezaguna

en: Failed to connect to source registry: %s
eu: Huts egin du iturburuaren erregistroarekin konektatzean: %s

en: No sources had been found
eu: Ez da iturbururik aurkitu

en: Birthdays & Anniversaries
eu: Jaioteguna eta urteurrena

en: Contacts
eu: Kontaktuak

en: On LDAP Servers
eu: LDAP zerbitzarietan

en: On This Computer
eu: Ordenagailu honetan

en: Personal
eu: Pertsonala

en: Default Proxy Settings
eu: Proxyaren ezarpen lehenetsiak

en: Search Folders
eu: Bilatu karpeta

en: Weather
eu: Eguraldia

en: On The Web
eu: Webean

en: WebDAV Notes
eu: WebDAV oharrak
