evolution-data-server - en to sr translation catalogue (1238 entries)

en: Failed to remove file “%s”: %s
sr: Nisam uspeo da uklonim datoteku „%s“: %s

en: Failed to make directory %s: %s
sr: Nisam uspeo da napravim direktorijum „%s“: %s

en: Failed to create hardlink for resource “%s”: %s
sr: Nisam uspeo da napravim čvrstu vezu za izvor „%s“: %s

en: No UID in the contact
sr: Nema UID-a u kontaktu

en: Conflicting UIDs found in added contacts
sr: Pronađeni su sukobljavajući UID-ovi u dodatim kontaktima

en: Loading...
sr: Učitavam...

en: Searching...
sr: Pretražujem...

en: Tried to modify contact “%s” with out of sync revision
sr: Pokušah da izmenim kontakt „%s“ sa pregledom koji nije usklađen

en: Contact “%s” not found
sr: Kontakt „%s“ nije pronađen

en: Query “%s” not supported
sr: Upit „%s“ nije podržan

en: Invalid Query “%s”
sr: Neispravan upit „%s“

en: Requested to delete an unrelated cursor
sr: Zatražili ste brisanje neodnosnog kurzora

en: Failed to rename old database from “%s” to “%s”: %s
sr: Nisam uspeo da preimenujem staru bazu podataka „%s“ u „%s“: %s

en: Unknown error
sr: Nepoznata greška

en: Object to save is not a valid vCard
sr: Objekat u koji treba sačuvati nije u ispravnom vCard formatu

en: Failed to create contact from returned server data
sr: Nisam uspeo da napravim kontakt od podataka vraćenih sa servera

en: Server returned contact without UID
sr: Server je vratio kontekt bez JIB-a

note: System Group: My Contacts
en: Personal
sr: Lično

note: System Group: Friends
en: Friends
sr: Prijatelji

note: System Group: Family
en: Family
sr: Porodica

note: System Group: Coworkers
en: Coworkers
sr: Saradnici

note: Translators: An error message shown to a user when trying to do an * operation on the LDAP address book which is not connected to the server
en: Not connected
sr: Nisam povezan

en: Failed to bind using either v3 or v2 binds
sr: Nisam uspeo da svežem koristeći ni v3 ni v2 vezice

en: Reconnecting to LDAP server...
sr: Ponovo se povezujem na LDAP server...

en: Invalid DN syntax
sr: Neispravna DN sintaksa

en: LDAP error 0x%x (%s)
sr: Greška LDAP-a 0x%x (%s)

en: %s: NULL returned from ldap_first_entry
sr: %s: „NULL“ je vraćeno sa prvog unosa ldapa

en: %s: Unhandled result type %d returned
sr: %s: Vraćena je nepoznata vrsta rezultata %d

en: %s: Unhandled search result type %d returned
sr: %s: Vraćena je nepoznata vrsta rezultata pretrage %d

en: Receiving LDAP search results...
sr: Primam rezultate pretrage sa LDAP servera...

en: Error performing search
sr: Greška tokom pretrage

en: Downloading contacts (%d)...
sr: Preuzimam kontakte (%d)...

en: The backend does not support bulk additions
sr: Pozadinac ne podržava grupno dodavanje

en: Adding contact to LDAP server...
sr: Dodajem kontakt na LDAP server...

en: The backend does not support bulk modifications
sr: Pozadinac ne podržava grupno uređivanje

en: Modifying contact from LDAP server...
sr: Menjam kontakt sa LDAP servera...

en: Removing contact from LDAP server...
sr: Uklanjam kontakt sa LDAP servera...

en: Failed to get the DN for user “%s”
sr: Nisam uspeo da dobavim naziv domena za korisnika „%s“

en: Given URL “%s” doesn’t reference WebDAV address book
sr: Uneta adresa „%s“ se ne odnosi na VebDAV imenik

en: Received object is not a valid vCard
sr: Primljeni objekat nije ispravni vCard

en: No such book
sr: Nema takvog imenika

en: Contact not found
sr: Nisam našao kontakt

en: Contact ID already exists
sr: IB kontakta već postoji

en: No such source
sr: Nema takvog izvora

en: No space
sr: Nema prostora

note: Dummy row as EContactField starts from 1
en: Unique ID
sr: Jedinstveni IB

note: FILE_AS is not really a structured field - we use a getter/setter * so we can generate its value if necessary in the getter Translators: This is an EContact field description, in this case it's a * preferred user's description (or display name) of the contact. Note 'File' is a verb here.
en: File Under
sr: Smesti pod

note: URI of the book to which the contact belongs to
en: Book UID
sr: Putanja do imenika

note: Name fields FN isn't really a structured field - we use a getter/setter * so we can set the N property (since evo 1.4 works fine with * vcards that don't even have a N attribute.  *sigh*)
en: Full Name
sr: Ime i prezime

en: Given Name
sr: Dato ime

en: Family Name
sr: Prezime

en: Nickname
sr: Nadimak

note: Email fields
en: Email 1
sr: 1. e-pošta

en: Email 2
sr: 2. e-pošta

en: Email 3
sr: 3. e-pošta

en: Email 4
sr: 4. e-pošta

en: Mailer
sr: Pošiljalac

note: Address Labels
en: Home Address Label
sr: Natpis kućne adrese

en: Work Address Label
sr: Natpis adrese na poslu

en: Other Address Label
sr: Natpis druge adrese

note: Phone fields
en: Assistant Phone
sr: Telefon pomoćnika

en: Business Phone
sr: Telefon na poslu

en: Business Phone 2
sr: 2. telefon na poslu

en: Business Fax
sr: Faks na poslu

en: Callback Phone
sr: Telefon za pozivanje

en: Car Phone
sr: Telefon u kolima

en: Company Phone
sr: Telefon preduzeća

en: Home Phone
sr: Kućni telefon

en: Home Phone 2
sr: 2. kućni telefon

en: Home Fax
sr: Kućni faks

en: Mobile Phone
sr: Mobilni telefon

en: Other Phone
sr: Drugi telefon

en: Other Fax
sr: Drugi faks

en: Pager
sr: Pejdžer

en: Primary Phone
sr: Glavni telefon

en: Telex
sr: Teleks

note: To translators: TTY is Teletypewriter
en: TTY
sr: Konzola

note: Organizational fields
en: Organization
sr: Organizacija

en: Organizational Unit
sr: Organizaciona jedinica

en: Office
sr: Kancelarija

en: Title
sr: Zvanje

en: Role
sr: Uloga

en: Manager
sr: Rukovodilac

en: Assistant
sr: Pomoćnik

note: Web fields
en: Homepage URL
sr: Početna stranica

en: Weblog URL
sr: Adresa veb dnevnika

note: Contact categories
en: Categories
sr: Kategorije

note: Collaboration fields
en: Calendar URI
sr: Putanja kalendara

en: Free/Busy URL
sr: Adresa za slobodno/zauzeto

en: ICS Calendar
sr: ICS kalendar

en: Video Conferencing URL
sr: Adresa video konferencije

note: Misc fields
en: Spouse’s Name
sr: Ime supružnika

en: Note
sr: Napomena

note: Instant messaging fields
en: AIM Home Screen Name 1
sr: 1° kućni AIM nadimak

en: AIM Home Screen Name 2
sr: 2° kućni AIM nadimak

en: AIM Home Screen Name 3
sr: 3° kućni AIM nadimak

en: AIM Work Screen Name 1
sr: 1° poslovni AIM nadimak

en: AIM Work Screen Name 2
sr: 2° poslovni AIM nadimak

en: AIM Work Screen Name 3
sr: 3° poslovni AIM nadimak

en: GroupWise Home Screen Name 1
sr: 1° kućni GroupVajz nadimak

en: GroupWise Home Screen Name 2
sr: 2° kućni GroupVajz nadimak

en: GroupWise Home Screen Name 3
sr: 3° kućni GroupVajz nadimak

en: GroupWise Work Screen Name 1
sr: 1° poslovni GroupVajz nadimak

en: GroupWise Work Screen Name 2
sr: 2° poslovni GroupVajz nadimak

en: GroupWise Work Screen Name 3
sr: 3° poslovni GroupVajz nadimak

en: Jabber Home ID 1
sr: 1° kućni Džaber IB

en: Jabber Home ID 2
sr: 2° kućni Džaber IB

en: Jabber Home ID 3
sr: 3° kućni Džaber IB

en: Jabber Work ID 1
sr: 1° poslovni Džaber IB

en: Jabber Work ID 2
sr: 2° poslovni Džaber IB

en: Jabber Work ID 3
sr: 3° poslovni Džaber IB

en: Yahoo! Home Screen Name 1
sr: 1° kućni Jahu! nadimak

en: Yahoo! Home Screen Name 2
sr: 2° kućni Jahu! nadimak

en: Yahoo! Home Screen Name 3
sr: 3° kućni Jahu! nadimak

en: Yahoo! Work Screen Name 1
sr: 1° poslovni Jahu! nadimak

en: Yahoo! Work Screen Name 2
sr: 2° poslovni Jahu! nadimak

en: Yahoo! Work Screen Name 3
sr: 3° poslovni Jahu! nadimak

en: MSN Home Screen Name 1
sr: 1° kućni MSN nadimak

en: MSN Home Screen Name 2
sr: 2° kućni MSN nadimak

en: MSN Home Screen Name 3
sr: 3° kućni MSN nadimak

en: MSN Work Screen Name 1
sr: 1° poslovni MSN nadimak

en: MSN Work Screen Name 2
sr: 2° poslovni MSN nadimak

en: MSN Work Screen Name 3
sr: 3° poslovni MSN nadimak

en: ICQ Home ID 1
sr: 1° kućni ICKu IB

en: ICQ Home ID 2
sr: 2° kućni ICKu IB

en: ICQ Home ID 3
sr: 3° kućni ICKu IB

en: ICQ Work ID 1
sr: 1° poslovni ICKu IB

en: ICQ Work ID 2
sr: 2° poslovni ICKu IB

en: ICQ Work ID 3
sr: 3° poslovni ICKu IB

note: Last modified time
en: Last Revision
sr: Poslednja revizija

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a * virtual field, which returns either name of the contact or the organization * name, recognized by multiple other fields, where the first filled is used.
en: Name or Org
sr: Ime ili org.

note: Address fields
en: Address List
sr: Razne adrese

en: Home Address
sr: Kućna adresa

en: Work Address
sr: Adresa na poslu

en: Other Address
sr: Druga adresa

note: Contact categories
en: Category List
sr: Spisak kategorija

note: Photo/Logo
en: Photo
sr: Slika

en: Logo
sr: Logotip

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a name * of the contact, as specified in http://tools.ietf.org/html/rfc6350#section-6.2.2
en: Name
sr: Ime

en: Email List
sr: Spisak e-adresa

note: Instant messaging fields
en: AIM Screen Name List
sr: Spisak AIM nadimaka

en: GroupWise ID List
sr: Spisak GroupVajz naloga

en: Jabber ID List
sr: Spisak Džaber naloga

en: Yahoo! Screen Name List
sr: Spisak Jahu! nadimaka

en: MSN Screen Name List
sr: Spisak MSN nadimaka

en: ICQ ID List
sr: Spisak ICKu naloga

en: Wants HTML Mail
sr: Želi HTML poštu

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a * field describing whether it's a Contact list (list of email addresses) or a * regular contact for one person/organization/...
en: List
sr: Spisak

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a flag * used to determine whether when sending to Contact lists the addresses should be * shown or not to other recipients - basically whether to use BCC field or CC * message header when sending messages to this Contact list.
en: List Shows Addresses
sr: Spisak prikazuje adrese

en: Birth Date
sr: Rođendan

en: Anniversary
sr: Godišnjica

note: Security fields
en: X.509 Certificate
sr: X.509 uverenje

en: PGP Certificate
sr: PGP uverenje

en: Gadu-Gadu Home ID 1
sr: 1° kućni Gadu-Gadu IB

en: Gadu-Gadu Home ID 2
sr: 2° kućni Gadu-Gadu IB

en: Gadu-Gadu Home ID 3
sr: 3° kućni Gadu-Gadu IB

en: Gadu-Gadu Work ID 1
sr: 1° poslovni Gadu-Gadu IB

en: Gadu-Gadu Work ID 2
sr: 2° poslovni Gadu-Gadu IB

en: Gadu-Gadu Work ID 3
sr: 3° poslovni Gadu-Gadu IB

en: Gadu-Gadu ID List
sr: Spisak Gadu-Gadu naloga

note: Geo information
en: Geographic Information
sr: Geografski podaci

en: Telephone
sr: Telefon

en: Skype Home Name 1
sr: 1° kućno Skajp ime

en: Skype Home Name 2
sr: 2° kućno Skajp ime

en: Skype Home Name 3
sr: 3° kućno Skajp ime

en: Skype Work Name 1
sr: 1° poslovno Skajp ime

en: Skype Work Name 2
sr: 2° poslovno Skajp ime

en: Skype Work Name 3
sr: 3° poslovno Skajp ime

en: Skype Name List
sr: Spisak Skajp imena

en: SIP address
sr: SIP adresa

en: Google Talk Home Name 1
sr: 1° kućno ime Gugl razgovora

en: Google Talk Home Name 2
sr: 2° kućno ime Gugl razgovora

en: Google Talk Home Name 3
sr: 3° kućno ime Gugl razgovora

en: Google Talk Work Name 1
sr: 1° poslovno ime Gugl razgovora

en: Google Talk Work Name 2
sr: 2° poslovno ime Gugl razgovora

en: Google Talk Work Name 3
sr: 3° poslovno ime Gugl razgovora

en: Google Talk Name List
sr: Spisak imena Gugl razgovora

en: Twitter Name List
sr: Spisak Tviter imena

en: Unnamed List
sr: Neimenovani spisak

en: The library was built without phone number support.
sr: Biblioteka je izgrađena bez podrške za telefonske brojeve.

en: The phone number parser reported a yet unknown error code.
sr: Obrađivač telefonskog broja je prijavio još uvek nepoznat kod greške.

en: Not a phone number
sr: Nije broj telefona

en: Invalid country calling code
sr: Neispravan pozivni kod države

en: Remaining text after the country calling code is too short for a phone number
sr: Preostali tekst nakon pozivnog koda države je prekratak za telefonski broj

en: Text is too short for a phone number
sr: Tekst je prekratak za broj telefona

en: Text is too long for a phone number
sr: Tekst je predug za broj telefona

en: Unknown book property “%s”
sr: Nepoznato svojstvo imenika „%s“

en: Cannot change value of book property “%s”
sr: Ne mogu da izmenim vrednost svojstva imenika „%s“

en: Unable to connect to “%s”:
sr: Ne mogu da se povežem na „%s“:

en: Client disappeared
sr: Klijent je nestao

en: Error introspecting unknown summary field “%s”
sr: Greška sagledavanja nepoznatog polja sažetka „%s“

en: Error parsing regular expression
sr: Greška obrade regularnog izraza

en: Insufficient memory
sr: Nedovoljno memorije

en: Invalid contact field “%d” specified in summary
sr: Neispravno polje kontakta „%d“ navedeno u sažetku

en: Contact field “%s” of type “%s” specified in summary, but only boolean, string and string list field types are supported
sr: Polje kontakta „%s“ „%s“ vrste je navedeno u sažetku, ali su podržane samo vrste polja logičke vrednosti, niske i spiska niske

en: Full search_contacts are not stored in cache. vcards cannot be returned.
sr: Čitavi kontakti_pretrage nisu uskladišteni u ostavi. v-kartice ne mogu dati odgovor.

en: Query contained unsupported elements
sr: Upit je sadržao nepodržane elemente

en: Invalid Query
sr: Neispravan upit

en: Full search_contacts are not stored in cache. Hence only summary query is supported.
sr: Čitavi kontakti_pretrage nisu uskladišteni u ostavi. Otuda je podržan samo upit sažetka.

en: Invalid query
sr: Neispravan upit

en: Full vcards are not stored in cache. Hence only summary query is supported.
sr: Čitave v-kartice nisu uskladištene u ostavi. Otuda je podržan samo upit sažetka.

en: Unable to remove the db file: errno %d
sr: Ne mogu da uklonim datoteku baze podataka: br. greške %d

en: Only summary queries are supported by EbSdbCursor
sr: EbSdbKurzor podržava samo upite sažetka

en: At least one sort field must be specified to use an EbSdbCursor
sr: Za korišćenje EbSdbKurzor-a mora biti navedeno barem jedno polje ređanja

en: Cannot sort by a field that is not in the summary
sr: Ne mogu da poređam prema polju koje nije u sažetku

en: Cannot sort by a field which may have multiple values
sr: Ne mogu da poređam prema polju koje može imati više vrednosti

en: Tried to step a cursor in reverse, but cursor is already at the beginning of the contact list
sr: Pokušah da pomerim kurzor unazad, ali je on već na početku spiska kontakta

en: Tried to step a cursor forwards, but cursor is already at the end of the contact list
sr: Pokušah da pomerim kurzor unapred, ali je on već na kraju spiska kontakta

en: Unsupported contact field “%d” specified in summary
sr: Nepodržano polje kontakta „%d“ je navedeno u sažetku

en: Invalid query: %s
sr: Neispravan upit: %s

en: Invalid query for a book cursor
sr: Neispravan upit za knjižni kursor

en: Can’t open database %s: %s
sr: Ne mogu da otvorim bazu %s: %s

en: Object “%s” not found
sr: Objekat „%s“ nije pronađen

en: Object with extra “%s” not found
sr: Objekat sa dodatnim „%s“ nije pronađen

en: At least one sort field must be specified to use a cursor
sr: Za korišćenje kursora mora biti navedeno barem jedno polje ređanja

en: Cannot sort by a field that is not a string type
sr: Ne mogu da poređam prema polju koje nije vrsta niske

en: Preloaded object for UID “%s” is invalid
sr: Već učitani objekat sa JIB-om „%s“ nije ispravan

en: Received object for UID “%s” is invalid
sr: Primljeni objekat sa JIB-om „%s“ nije ispravan

en: Failed to create cache “%s”:
sr: Nisam uspeo da stvorim keš „%s“:

en: Cannot upgrade contacts database from a legacy database with more than one addressbook. Delete one of the entries in the “folders” table first.
sr: Ne mogu da nadogradim bazu podataka kontakata iz stare baze podataka sa više od jednog imenika. Obrišite prvo jedan od unosa u tabeli „fascikli“.

en: Invalid query for EbSqlCursor
sr: Neispravan upit za EbSdbKurzor

en: At least one sort field must be specified to use an EbSqlCursor
sr: Za korišćenje EbSkulKurzor-a mora biti navedeno barem jedno polje ređanja

en: Success
sr: Uspešno

en: Backend is busy
sr: Pozadinac je zauzet

en: Repository offline
sr: Skladište nije na mreži

en: Permission denied
sr: Pristup je odbijen

en: Authentication Failed
sr: Potvrđivanje identiteta nije uspelo

en: Authentication Required
sr: Potrebno je potvrđivanje identiteta

en: Unsupported field
sr: Nepodržano polje

en: Unsupported authentication method
sr: Nepodržan način potvrđivanja identiteta

en: TLS not available
sr: TLS nije dostupan

en: Address book does not exist
sr: Imenika ne postoji

en: Book removed
sr: Imenik je uklonjen

en: Not available in offline mode
sr: Nije dostupno u režimu van mreže

en: Search size limit exceeded
sr: Premašena je veličina pretrage

en: Search time limit exceeded
sr: Isteklo je vreme za pretragu

en: Query refused
sr: Upit je odbijen

en: Could not cancel
sr: Ne mogu da otkažem

note: { E_DATA_BOOK_STATUS_OTHER_ERROR,			N_("Other error") }, { OtherError,			N_("Other error") },
en: Invalid server version
sr: Neispravno izdanje servera

en: Invalid argument
sr: Neispravan argument

note: Translators: The string for NOT_SUPPORTED error
en: Not supported
sr: Nije podržano

en: Backend is not opened yet
sr: Pozadinac nije otvoren još uvek

en: Object is out of sync
sr: Objekat nije usklađen

en: Other error
sr: Druga greška

en: Invalid query:
sr: Neispravan upit:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot open book:
sr: Ne mogu da otvorim imenik:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot refresh address book:
sr: Ne mogu da osvežim imenik:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot get contact:
sr: Ne mogu da dobavim kontakt:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot get contact list:
sr: Ne mogu da dobavim spisak kontakta:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot get contact list uids:
sr: Ne mogu da dobavim uid-ove spiska kontakata:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot add contact:
sr: Ne mogu da dodam kontakt:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot modify contacts:
sr: Ne mogu da izmenim kontakte:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot remove contacts:
sr: Ne mogu da uklonim kontakte:

en: Cursor does not support setting the search expression
sr: Kurzor ne podržava podešavanje izraza pretrage

en: Cursor does not support step
sr: Kurzor ne podržava korak

en: Cursor does not support alphabetic indexes
sr: Kurzor ne podržava azbučne indekse

en: Unrecognized cursor origin
sr: Nepoznato poreklo kurzora

en: Out of sync revision while moving cursor
sr: Van pregleda usaglašavanja prilikom premeštanja kurzora

en: Alphabetic index was set for incorrect locale
sr: Azbučni indeks je podešen za neispravan jezik

en: Given URL “%s” doesn’t reference CalDAV calendar
sr: Navedena adresa „%s“ se ne odnosi na KalDAV kalendar

en: Failed to parse response data
sr: Nisam uspeo da obradim podatke iz odgovora

en: Birthday
sr: Rođendan

en: Birthday: %s
sr: Rođendan: %s

en: Anniversary: %s
sr: Godišnjica: %s

en: Cannot save calendar data: Malformed URI.
sr: Ne mogu da sačuvam podatak iz kalendara: loša putanja.

en: Cannot save calendar data
sr: Ne mogu da sačuvam podatke kalendara

en: URI not set
sr: URI nije podešen

en: Malformed URI “%s”: %s
sr: Loš URI “%s”: %s

en: Bad file format.
sr: Loš oblik datoteke.

en: Not a calendar.
sr: Nije kalendar.

en: Could not retrieve weather data
sr: Ne mogu da dobijem podatke o vremenu

en: Weather: Fog
sr: Vreme: magla

en: Weather: Cloudy Night
sr: Vreme: oblačna noć

en: Weather: Cloudy
sr: Vreme: oblačno

en: Weather: Overcast
sr: Vreme: mestimično oblačno

en: Weather: Showers
sr: Vreme: pljusak

en: Weather: Snow
sr: Vreme: sneg

en: Weather: Clear Night
sr: Vreme: vedra noć

en: Weather: Sunny
sr: Vreme: sunčano

en: Weather: Thunderstorms
sr: Vreme: grmljavine

en: Forecast
sr: Prognoza

en: Could not create cache file
sr: Ne mogu da napravim datoteku za ostavu

en: Repository is offline
sr: Skladište je van mreže

en: No such calendar
sr: Nema takvog kalendara

en: Object not found
sr: Nisam našao objekat

en: Invalid object
sr: Neispravan objekat

en: URI not loaded
sr: Putanja nije učitana

en: URI already loaded
sr: Putanja je već učitana

en: Unknown User
sr: Nepoznat korisnik

en: Object ID already exists
sr: IB objekta već postoji

en: Protocol not supported
sr: Protokol nije podržan

en: Operation has been cancelled
sr: Radnja je otkazana

en: Could not cancel operation
sr: Ne mogu da otkažem radnju

en: Authentication failed
sr: Potvrđivanje identiteta nije uspelo

en: Authentication required
sr: Potrebno je potvrđivanje identiteta

en: A D-Bus exception has occurred
sr: Došlo je do izuzetka D-sabirnice

en: No error
sr: Nema greške

en: Unknown user
sr: Nepoznat korisnik

en: Invalid range
sr: Neispravan opseg

en: Unknown calendar property “%s”
sr: Nepoznato svojstvo kalendara „%s“

en: Cannot change value of calendar property “%s”
sr: Ne mogu da izmenim vrednost svojstva kalendara „%s“

en: Untitled appointment
sr: Neimenovani zakazani sastanak

en: 1st
sr: 1.

en: 2nd
sr: 2.

en: 3rd
sr: 3.

en: 4th
sr: 4.

en: 5th
sr: 5.

en: 6th
sr: 6.

en: 7th
sr: 7.

en: 8th
sr: 8.

en: 9th
sr: 9.

en: 10th
sr: 10.

en: 11th
sr: 11.

en: 12th
sr: 12.

en: 13th
sr: 13.

en: 14th
sr: 14.

en: 15th
sr: 15.

en: 16th
sr: 16.

en: 17th
sr: 17.

en: 18th
sr: 18.

en: 19th
sr: 19.

en: 20th
sr: 20.

en: 21st
sr: 21.

en: 22nd
sr: 22.

en: 23rd
sr: 23.

en: 24th
sr: 24.

en: 25th
sr: 25.

en: 26th
sr: 26.

en: 27th
sr: 27.

en: 28th
sr: 28.

en: 29th
sr: 29.

en: 30th
sr: 30.

en: 31st
sr: 31.

[ctx: Priority]
en: High
sr: Visoko

[ctx: Priority]
en: Normal
sr: Normalno

[ctx: Priority]
en: Low
sr: Nisko

[ctx: Priority]
note: An empty string is the same as 'None'.
en: Undefined
sr: Neodređeno

en: “%s” expects one argument
sr: „%s“ očekuje jedan argument

en: “%s” expects the first argument to be a string
sr: „%s“ očekuje da prvi argument bude niska

en: “%s” expects two or three arguments
sr: „%s“ očekuje dva ili tri argumenta

en: “%s” expects the first argument to be a time_t
sr: „%s“ očekuje da prvi argument bude „time_t“

en: “%s” expects the second argument to be a time_t
sr: „%s“ očekuje da drugi argument bude „time_t“

en: “%s” expects the third argument to be a string
sr: „%s“ očekuje da treći argument bude niska

en: “%s” expects none or two arguments
sr: „%s“ očekuje nijedan ili dva argumenta

en: “%s” expects two arguments
sr: „%s“ očekuje dva argumenta

en: “%s” expects no arguments
sr: „%s“ ne očekuje argumente

en: “%s” expects the second argument to be a string
sr: „%s“ očekuje da drugi argument bude niska

en: “%s” expects the first argument to be either “any”, “summary”, or “description”, or “location”, or “attendee”, or “organizer”, or “classification”
sr: „%s“ očekuje da prvi argument bude „any“, „summary“, „description“, „location“, „attendee“, „organizer“, ili „classification“

en: “%s” expects at least one argument
sr: „%s“ očekuje bar jedan argument

en: “%s” expects all arguments to be strings or one and only one argument to be a boolean false (#f)
sr: „%s“ očekuje da svi argumenti budu niske ili jedan i samo jedan argument da bude logički netačan (#f)

en: “%s” expects the first argument to be an ISO 8601 date/time string
sr: „%s“ očekuje da prvi argument bude niska ISO 8601 datuma/vremena

en: “%s” expects the second argument to be an integer
sr: „%s“ očekuje da drugi argument bude ceo broj

en: Failed to create SQLite function, error code “%d”: %s
sr: Nisam uspeo da napravim SQLite funkciju, kod greške “%d”: %s

en: Object “%s”, “%s” not found
sr: Objekat “%s”, “%s” nije nađen

en: Cannot add timezone without tzid
sr:  Ne mogu da dodam vremensku zonu bez IB-a

en: Cannot add timezone without component
sr: Ne mogu da dodam vremensku zonu bez dela

en: Cannot add timezone with invalid component
sr: Ne mogu da dodam vremensku zonu sa neispravnim delom

en: Received object for UID “%s” doesn’t contain any expected component
sr: Primljeni objekat sa JIB-om „%s“ ne sadrži očekivani deo

en: attachment.dat
sr: prilog.dat

en: Unsupported method
sr: Nepodržan metod

en: Calendar does not exist
sr: Kalendar ne postoji

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot open calendar:
sr: Ne mogu da otvorim kalendar:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot refresh calendar:
sr: Ne mogu da osvežim kalendar:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot retrieve calendar object path:
sr: Ne mogu da preuzmem putanju objekta kalendara:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot retrieve calendar object list:
sr: Ne mogu da preuzmem spisak objekta kalendara:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot retrieve calendar free/busy list:
sr: Ne mogu da preuzmem spisak slobodnog/zauzetog kalendara:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot create calendar object:
sr: Ne mogu da napravim objekat kalendara:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot modify calendar object:
sr: Ne mogu da izmenim objekat kalendara:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot remove calendar object:
sr: Ne mogu da uklonim objekat kalendara:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot receive calendar objects:
sr: Ne mogu da primim objekte kalendara:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot send calendar objects:
sr: Ne mogu da pošaljem objekte kalendara:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not retrieve attachment uris:
sr: Ne mogu da preuzmem adrese priloga:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not discard reminder:
sr: Ne mogu da odbacim podsetnik:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not retrieve calendar time zone:
sr: Ne mogu da preuzmem vremensku zonu kalendara:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not add calendar time zone:
sr: Ne mogu da dodam vremensku zonu kalendara:

en: Signing is not supported by this cipher
sr: Upotrebljeni algoritam ne podržava potpisivanje

en: Verifying is not supported by this cipher
sr: Upotrebljeni algoritam ne podržava proveru

en: Encryption is not supported by this cipher
sr: Upotrebljeni algoritam ne podržava šifrovanje

en: Decryption is not supported by this cipher
sr: Upotrebljeni algoritam ne podržava dešifrovanje

en: Signing message
sr: Potpisivanje poruke

en: Encrypting message
sr: Šifrovanje poruke

en: Decrypting message
sr: Dešifrovanje poruke

en: Unable to create cache path
sr: Ne mogu da napravim putanju privremenog čuvanja

en: Empty cache file
sr: Prazna datoteka ostave

en: Could not remove cache entry: %s: %s
sr: Ne mogu da uklonim unos iz ostave: %s: %s

en: Could not rename “%s” to %s: %s
sr: Ne mogu da preimenujem „%s“ u „%s“: %s

en: Failed to create child process “%s”: %s
sr: Nisam uspeo da napravim sadržani proces „%s“: %s

en: Invalid message stream received from %s: %s
sr: Neispravan tok poruka primljen od „%s“: %s

en: Syncing folders
sr: Usklađujem fascikle

en: Error parsing filter: %s: %s
sr: Greška obrade filtera: %s: %s

en: Error executing filter: %s: %s
sr: Greška primene filtera: %s: %s

en: Unable to open spool folder
sr: Ne mogu da otvorim fasciklu pripreme

en: Unable to process spool folder
sr: Ne mogu da obradim fasciklu pripreme

en: Getting message %d (%d%%)
sr: Dobavljam poruku %d (%d%%)

en: Failed on message %d
sr: Nisam uspeo na %d. poruci

en: Syncing folder
sr: Usklađujem fasciklu

en: Complete
sr: Završeno

en: Getting message %d of %d
sr: Dobavljam %d. poruku od %d

en: Failed at message %d of %d
sr: Greška kod %d. poruke od %d

en: Execution of filter “%s” failed:
sr: Nije uspelo izvršavanje propusnika „%s“:

en: Error parsing filter “%s”: %s: %s
sr: Greška obrade propusnika „%s“: %s: %s

en: Error executing filter “%s”: %s: %s
sr: Greška izvršavanja propusnika „%s“: %s: %s

en: Failed to retrieve message
sr: Nisam uspeo da dovučem poruku

en: Invalid arguments to (system-flag)
sr: Neispravni argumenti za (sistemsku-oznaku)

en: Invalid arguments to (user-tag)
sr: Neispravni argumenti za (korisničku-oznaku)

en: Invalid arguments to (message-location)
sr: Neispravni argumenti za (mesto-poruke)

en: Error executing filter search: %s: %s
sr: Greška u primeni filtera za pretragu: %s: %s

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Learning new spam message in “%s : %s” | Learning new spam messages in “%s : %s”
sr[0]: Učim novu spam poruku u „%s : %s“
sr[1]: Učim nove spam poruke u „%s : %s“
sr[2]: Učim nove spam poruke u „%s : %s“
sr[3]: Učim novu spam poruku u „%s : %s“

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Learning new ham message in “%s : %s” | Learning new ham messages in “%s : %s”
sr[0]: Učim novu ham poruku u „%s : %s“
sr[1]: Učim nove ham poruke u „%s : %s“
sr[2]: Učim nove ham poruke u „%s : %s“
sr[3]: Učim novu ham poruku u „%s : %s“

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Filtering new message in “%s : %s” | Filtering new messages in “%s : %s”
sr[0]: Izdvajam novu poruku u „%s : %s“
sr[1]: Izdvajam nove poruke u „%s : %s“
sr[2]: Izdvajam nove poruke u „%s : %s“
sr[3]: Izdvajam novu poruku u „%s : %s“

en: Moving messages
sr: Premeštam poruke

en: Copying messages
sr: Kopiram poruke

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Quota information not supported for folder “%s : %s”
sr: Obaveštenje o količini nije podržano za fasciklu „%s : %s“

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Filtering folder “%s : %s”
sr: Probiram fasciklu „%s : %s“

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Expunging folder “%s : %s”
sr: Praznim fasciklu „%s : %s“

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Retrieving message “%s” in “%s : %s”
sr: Dovlačim poruku „%s“ u „%s : %s“

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Retrieving quota information for “%s : %s”
sr: Dovlačim obaveštenje o količini za „%s : %s“

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Refreshing folder “%s : %s”
sr: Osvežavam fasciklu „%s : %s“

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) requires a single bool result
sr: (%s) zahteva samo jedan logički rezultat

note: Translators: Each '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) not allowed inside %s
sr: (%s) nije dozvoljeno unutar %s

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) requires a match type string
sr: (%s) zahteva nisku sa tipom poklapanja

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) expects an array result
sr: (%s) očekuje niz kao rezultat

note: Translators: The '%s' is an element type name, part of an expressing language
en: (%s) requires the folder set
sr: (%s) zahteva skup fascikli

en: Cannot parse search expression: %s:
    %s
sr: Ne mogu da analiziram izraz pretrage: %s:
    %s

en: Error executing search expression: %s:
    %s
sr: Greška prilikom izvršavanja izraza pretrage: %s:
    %s

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Release unused memory for folder “%s : %s”
sr: Otpuštam nekorišćenu memoriju za fasciklu „%s : %s“

note: Translators: The '%s' is replaced with the actual path and filename of the used gpg, like '/usr/bin/gpg2'
en: Output from %s:
sr: Izlaz iz „%s“:

en: Failed to execute gpg: %s
sr: Nisam uspeo da izvršim gčp: %s

en: Unknown
sr: Nepoznato

en: Unexpected GnuPG status message encountered:
    
    %s
sr: Došlo je do neočekivane poruke stanja GnuČP-a:
    
    %s

en: Failed to parse gpg userid hint.
sr: Nisam uspeo da analiziram podsetnik gčp ib-a korisnika.

en: Failed to parse gpg passphrase request.
sr: Nisam uspeo da analiziram zahtev za gčp lozinkom.

en: You need a PIN to unlock the key for your
    SmartCard: “%s”
sr: Potreban vam je PIN da otključate ključ
    Pametne kartice: „%s“

en: You need a passphrase to unlock the key for
    user: “%s”
sr: Potrebna vam je lozinka da otključate ključ
    korisnika: „%s“

en: Unexpected request from GnuPG for “%s”
sr: Neočekivan zahtev GnuČP-a za „%s“

en: Note the encrypted content doesn’t contain information about a recipient, thus there will be a password prompt for each of stored private key.
sr: Znajte da šifrovani sadržaj ne sadrži podatke o primaocu, tako da će biti postavljen upit za lozinku za svaki sačuvani lični ključ.

en: Cancelled
sr: Otkazano

en: Failed to unlock secret key: 3 bad passphrases given.
sr: Nisam uspeo da otključam tajni ključ: unete su 3 pogrešne lozinke.

en: Unexpected response from GnuPG: %s
sr: Neočekivan odgovor GnuČP-a: %s

en: Failed to encrypt: No valid recipients specified.
sr: Nisam uspeo da šifrujem: nisu označeni ispravni primaoci.

note: Translators: The first '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'; the second '%s' is replaced with the actual path and filename of the used gpg, like '/usr/bin/gpg2'
en: Failed to encrypt: Invalid recipient %s specified. A common issue is that the %s doesn’t have imported public key for this recipient.
sr: Nisam uspeo da šifrujem: Naveden je neispravan primalac „%s“. Uobičajeni problem je taj da „%s“ nije uvezao javni ključ za ovog primaoca.

en: Could not generate signing data:
sr: Ne mogu da napravim podatke za potpisivanje:

en: Failed to execute gpg.
sr: Nisam uspeo da izvršim gčp.

en: Cannot verify message signature: Incorrect message format
sr: Ne mogu da proverim potpis poruke: neispravan oblik poruke

en: Cannot verify message signature:
sr: Ne mogu da proverim potpis poruke:

en: Could not generate encrypting data:
sr: Ne mogu da napravim podatke za šifrovanje:

en: This is a digitally encrypted message part
sr: Ovo je digitalno šifrovan deo poruke

en: Cannot decrypt message: Incorrect message format
sr: Ne mogu da dešifrujem poruku: neispravan oblik poruke

en: Failed to decrypt MIME part: protocol error
sr: Nisam uspeo da dešifrujem MIME deo: greška u protokolu

en: Failed to decrypt MIME part: Secret key not found
sr: Ne mogu da dešifrujem MIME deo: Nije pronađen tajni ključ

en: Encrypted content
sr: Šifrovan sadržaj

en: Synchronizing junk database
sr: Usklađujem bazu podataka đubra

en: Could not create lock file for %s: %s
sr: Ne mogu da napravim zaključanu datoteku za „%s“: %s

en: Timed out trying to get lock file on %s.  Try again later.
sr: Isteklo je vreme dok sam pokušao da pribavim zaključanu datoteku na „%s“. Pokušajte kasnije.

en: Failed to get lock using fcntl(2): %s
sr: Nisam uspeo da zaključam koristeći „fcntl(2)“: %s

en: Failed to get lock using flock(2): %s
sr: Nisam uspeo da zaključam koristeći „flock(2)“: %s

en: Cannot build locking helper pipe: %s
sr: Ne mogu da napravim vezu ka pomoćniku zaključavanja: %s

en: Cannot fork locking helper: %s
sr: Ne mogu da podelim pomoćnika zaključavanja: %s

en: Could not lock “%s”: protocol error with lock-helper
sr: Ne mogu da zaključam „%s“: greška u protokolu sa pomoćnikom zaključavanja

en: Could not lock “%s”
sr: Ne mogu da zaključam „%s“

en: Could not open mail file %s: %s
sr: Ne mogu da otvorim datoteku pošte „%s“: %s

en: Could not check mail file %s: %s
sr: Ne mogu da proverim datoteku pošte „%s“: %s

en: Could not open temporary mail file %s: %s
sr: Ne mogu da otvorim privremenu datoteku pošte „%s“: %s

en: Failed to store mail in temp file %s: %s
sr: Nisam uspeo da smestim poštu u privremenu datoteku „%s“: %s

en: Could not create pipe: %s
sr: Ne mogu da napravim vezu: %s

en: Could not fork: %s
sr: Ne mogu da podelim: %s

en: Movemail program failed: %s
sr: Program za premeštanje pošte je otkazao: %s

en: (Unknown error)
sr: (Nepoznata greška)

en: Error reading mail file: %s
sr: Greška pri čitanju datoteke pošte: %s

en: Error writing mail temp file: %s
sr: Greška pri pisanju privremene datoteke pošte: %s

en: Error copying mail temp file: %s
sr: Greška pri kopiranju privremene datoteke: %s

en: No content available
sr: Nema dostupnog sadržaja

en: No signature available
sr: Nema dostupnog potpisa

en: parse error
sr: greška obrade

en: Resolving: %s
sr: Rešavam: %s

en: Host lookup failed
sr: Nije uspelo traženje domaćina

en: Host lookup “%s” failed. Check your host name for spelling errors.
sr: Nije uspelo traženje domaćina „%s“. Proverite naziv vašeg domaćina za greškama u pisanju.

en: Host lookup “%s” failed: %s
sr: Nije uspelo traženje domaćina „%s“: %s

en: Checking reach-ability of account “%s”
sr: Proveravam dostupnost naloga „%s“

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Downloading new messages for offline mode in “%s : %s”
sr: Preuzimam nove poruke za rad van mreže u „%s : %s“

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Storing changes in folder “%s : %s”
sr: Čuvam izmene u fasciklu „%s : %s“

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Checking download of new messages for offline in “%s : %s”
sr: Proveravam preuzimanje novih poruka za rad van mreže u „%s : %s“

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Syncing messages in folder “%s : %s” to disk
sr: Usklađujem poruke iz fascikle „%s : %s“ na disk

note: Translators: The first “%d” is the sequence number of the message, the second “%d” is the total number of messages to synchronize. The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is m
en: Syncing message %d of %d in folder “%s : %s” to disk
sr: Usklađujem %d. poruku od %d u fascikli „%s : %s“ na disk

en: Copy folder content locally for _offline operation
sr: Lokalno kopiraj sadržaj fascikle za rad _van mreže

en: Syncing messages in account “%s” to disk
sr: Usklađujem poruke u nalogu „%s“ na disk

en: Virtual folder email provider
sr: Dostavljač virtuelne fascikle e-pošte

en: For reading mail as a query of another set of folders
sr: Za čitanje pošte kao upita drugog skupa fascikli

en: Could not load %s: Module loading not supported on this system.
sr: Ne mogu da učitam „%s“: ovaj sistem ne podržava učitavanje modula.

en: Could not load %s: %s
sr: Ne mogu da učitam „%s“: %s

en: Could not load %s: No initialization code in module.
sr: Ne mogu da učitam „%s“: nema koda za pokretanje u modulu.

en: No provider available for protocol “%s”
sr: Nema dostupnog dostavljača za protokol „%s“

en: Anonymous
sr: Anonimno

en: This option will connect to the server using an anonymous login.
sr: Ova opcija će povezati na server korišćenjem anonimne prijave.

en: Authentication failed.
sr: Potvrđivanje identiteta nije uspelo.

en: Invalid email address trace information:
    %s
sr: Neispravan podatak o poreklu adrese e-pošte:
    %s

en: Invalid opaque trace information:
    %s
sr: Neispravan podatak o složenom poreklu:
    %s

en: Invalid trace information:
    %s
sr: Neispravan podatak o poreklu:
    %s

en: This option will connect to the server using a secure CRAM-MD5 password, if the server supports it.
sr: Ova opcija će povezati na server korišćenjem sigurnosne CRAM-MD5 lozinke, ako je server podržava.

en: This option will connect to the server using a secure DIGEST-MD5 password, if the server supports it.
sr: Ova opcija će povezati na server korišćenjem sigurnosne DIGEST-MD5 lozinke, ako je server podržava.

en: Server challenge too long (>2048 octets)
sr: Upit servera je suviše dug (>2048 okteta)

en: Server challenge invalid
sr: Upit servera je neispravan

en: Server challenge contained invalid “Quality of Protection” token
sr: Upit servera je sadržao neispravan unos „Kvalitet zaštite“

en: Server response did not contain authorization data
sr: Odgovor servera nije sadržao podatke o ovlašćenju

en: Server response contained incomplete authorization data
sr: Odgovor servera je sadržao nepotpune podatke o ovlašćenju

en: Server response does not match
sr: Odgovor servera se ne slaže

en: This option will connect to the server using Kerberos 5 authentication.
sr: Ova opcija će povezati na server korišćenjem Kerberos 5 potvrđivanja identiteta.

en: (Unknown GSSAPI mechanism code: %x)
sr: (Nepoznat kod GSSAPI mehanizma: %x)

en: The specified mechanism is not supported by the provided credential, or is unrecognized by the implementation.
sr: Izabrani mehanizam ponuđeni metod ne podržava, ili ga primenjen metod nije prepoznao.

en: The provided target_name parameter was ill-formed.
sr: Ponuđeni parametar ciljnog imena (target_name) nije pravilno oblikovan.

en: The provided target_name parameter contained an invalid or unsupported type of name.
sr: Ponuđeni parametar ciljnog imena (target_name) je sadržao neispravan ili nepodržan tip imena.

en: The input_token contains different channel bindings to those specified via the input_chan_bindings parameter.
sr: Upit unosa (input_token) sadrži različita vezivanja kanala od onih određenih preko parametra vezice lanca unosa (input_chan_bindings).

en: The input_token contains an invalid signature, or a signature that could not be verified.
sr: Upit unosa (input_token) sadrži neispravnu strukturu, ili potpis nije mogao biti proveren.

en: The supplied credentials were not valid for context initiation, or the credential handle did not reference any credentials.
sr: Pružena uveravanja nisu bila ispravna za otpočinjanje procesa, ili je nosač uverenja došao bez njih.

en: The supplied context handle did not refer to a valid context.
sr: Pružen nosač sadržaja nije upućivao na ispravan sadržaj.

en: The consistency checks performed on the input_token failed.
sr: Nisu uspele provere celovitosti na upitu unosa (input_token).

en: The consistency checks performed on the credential failed.
sr: Nisu uspele provere celovitosti na uverenjima.

en: The referenced credentials have expired.
sr: Važenje traženih uverenja je isteklo.

en: Bad authentication response from server.
sr: Loš odgovor potvrđivanja identiteta sa servera.

en: Unsupported security layer.
sr: Nepodržan sigurnosni sloj.

en: Login
sr: Prijava

en: This option will connect to the server using a simple password.
sr: Ova opcija će povezati na server korišćenjem obične lozinke.

en: Unknown authentication state.
sr: Nepoznato stanje potvrđivanja identiteta.

en: This option will connect to a Windows-based server using NTLM / Secure Password Authentication.
sr: Ova opcija će povezati na Vindouz server korišćenjem NTML / Sigurnosne provere lozinke.

en: PLAIN
sr: OBIČNO

en: POP before SMTP
sr: POP pre SMTP-a

en: This option will authorise a POP connection before attempting SMTP
sr: Ova opcija će odobriti POP vezu pre pokušaja SMTP-a

en: POP Source UID
sr: POP izvorni UID

en: POP Before SMTP authentication using an unknown transport
sr: POP pre SMTP provere korišćenjem nepoznatog transporta

en: POP Before SMTP authentication attempted with a %s service
sr: POP pre SMTP potvrđivanje identiteta je pokušano sa „%s“ uslugom

en: OAuth2
sr: OAut2

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the server
sr: Ova opcija će koristiti OAut 2.0 pristupni žeton za povezivanje na server

en: OAuth2 (Google)
sr: OAut2 (Gugl)

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the Google server
sr: Ova opcija će koristiti OAut 2.0 pristupni žeton za povezivanje na Guglov server

en: OAuth2 (Outlook)
sr: OAut2 (Autluk)

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the Outlook.com server
sr: Ova opcija će koristiti OAut 2.0 pristupni žeton za povezivanje na Outlook.com server

en: Regular expression compilation failed: %s: %s
sr: Nije uspelo prevođenje regularnog izraza: %s: %s

en: Invalid GType registered for protocol “%s”
sr: Neispravna Gvrsta registrovana za protokol „%s“

en: No support for %s authentication
sr: Nema podrške za „%s“ potvrđivanje identiteta

en: %s authentication failed
sr: Nije uspelo %s potvrđivanje identiteta

en: Forwarding messages is not supported
sr: Prosleđivanje poruka nije podržano

en: Cannot find certificate for “%s”
sr: Ne mogu da nađem uverenje za „%s“

en: Cannot create CMS message
sr: Ne mogu da napravim CMS poruku

en: Cannot create CMS signed data
sr: Ne mogu da napravim CMS potpisane podatke

en: Cannot attach CMS signed data
sr: Ne mogu da priložim CMS potpisane podatke

en: Cannot attach CMS data
sr: Ne mogu da priložim CMS podatke

en: Cannot create CMS Signer information
sr: Ne mogu da napravim podatak CMS potpisnika

en: Cannot find certificate chain
sr: Ne mogu da nađem lanac uverenja

en: Cannot add CMS Signing time
sr: Ne mogu da dodam vreme CMS potpisa

en: Encryption certificate for “%s” does not exist
sr: Uverenje šifrovanja „%s“ ne postoji

en: Cannot add SMIMEEncKeyPrefs attribute
sr: Ne mogu da dodam atribut SMIME postavki ključa šifrovanja

en: Cannot add MS SMIMEEncKeyPrefs attribute
sr: Ne mogu da dodam atribut MS SMIME postavki ključa šifrovanja

en: Cannot add encryption certificate
sr: Ne mogu da dodam uverenje šifrovanja

en: Cannot add CMS Signer information
sr: Ne mogu da dodam podatak CMS potpisnika

note: Translators: A fallback message when couldn't verify an SMIME signature
en: Unverified
sr: Neproveren

en: Good signature
sr: Dobar potpis

en: Bad signature
sr: Loš potpis

en: Content tampered with or altered in transit
sr: Sadržaj je izmenjen ili oštećen pri prenosu

en: Signing certificate not found
sr: Uverenje potpisa nije nađeno

en: Signing certificate not trusted
sr: Uverenje potpisa nije poverljivo

en: Signature algorithm unknown
sr: Algoritam potpisa je nepoznat

en: Signature algorithm unsupported
sr: Algoritam potpisa nije podržan

en: Malformed signature
sr: Neispravan potpis

en: Processing error
sr: Greška pri obradi

en: No signed data in signature
sr: Nema naznačenog podatka u potpisu

en: Digests missing from enveloped data
sr: Nedostaju zbirke iz okruženih podataka

en: Cannot calculate digests
sr: Ne mogu da izračunam zbirke

en: Cannot set message digests
sr: Ne mogu da postavim zbirke poruka

en: Certificate import failed
sr: Nije uspeo uvoz uverenja

en: Certificate is the only message, cannot verify certificates
sr: Uverenje je jedina poruka, ne mogu da proverim uverenje

en: Certificate is the only message, certificates imported and verified
sr: Uverenje je jedina poruka, uverenja su uvezena i proverena

en: Cannot find signature digests
sr: Ne mogu da nađem zbirke potpisa

en: Signer: %s <%s>: %s
sr: Potpisnik: %s <%s>: %s

en: Cannot create encoder context
sr: Ne mogu da napravim kontekst šifrovanja

en: Failed to add data to CMS encoder
sr: Nisam uspeo da dodam podatak u CMS šifrer

en: Failed to encode data
sr: Nisam uspeo da šifrujem podatke

en: Decoder failed
sr: Nisam uspeo da dešifrujem

en: Cannot find common bulk encryption algorithm
sr: Ne mogu da nađem opšti algoritam za šifrovanje grupe

en: Cannot allocate slot for encryption bulk key
sr: Ne mogu da dodelim mesto ključu za šifrovanje grupe

en: Cannot create CMS Message
sr: Ne mogu da napravim CMS poruku

en: Cannot create CMS Enveloped data
sr: Ne mogu da napravim CMS obavijene podatke

en: Cannot attach CMS Enveloped data
sr: Ne mogu da priložim CMS obavijene podatke

en: Cannot attach CMS data object
sr: Ne mogu da priložim objekat CMS podataka

en: Cannot create CMS Recipient information
sr: Ne mogu da napravim podatak CMS primaoca

en: Cannot add CMS Recipient information
sr: Ne mogu da dodam podatak CMS primaoca

en: Failed to add data to encoder
sr: Nisam uspeo da dodam podatke u šifrer

en: S/MIME Decrypt: No encrypted content found
sr: S/MIME dešifrovanje: nisu nađeni šifrovani podaci

en: Opening folder “%s”
sr: Otvaram fasciklu „%s“

en: Scanning folders in “%s”
sr: Pretražujem fascikle u „%s“

en: Trash
sr: Smeće

en: Junk
sr: Đubre

en: Cannot create folder: %s: folder exists
sr: Ne mogu da napravim fasciklu: %s: fascikla postoji

en: Creating folder “%s”
sr: Stvaram fasciklu „%s“

en: Cannot delete folder: %s: Invalid operation
sr: Ne mogu da obrišem fasciklu: %s: neispravna operacija

en: Cannot rename folder: %s: Invalid operation
sr: Ne mogu da preimenujem fasciklu: %s: neispravna radnja

en: Cannot write with no base stream
sr: Ne mogu da pišem bez toka osnove

en: Stream type “%s” is not seekable
sr: Vrsta toka „%s“ se ne može premotati

en: Only reset to beginning is supported with CamelStreamFilter
sr: Samo vraćanje na početak je podržano Kamelovim filterom toka

en: Only reset to beginning is supported with CamelHttpStream
sr: Samo vraćanje na početak je podržano Kamelovim Http tokom

en: Connection cancelled
sr: Povezivanje je otkazano

en: Could not connect with command “%s”: %s
sr: Ne mogu da se povežem sa naredbom „%s“: %s

en: Subscribing to folder “%s”
sr: Prijavljujem se na fasciklu „%s“

en: Unsubscribing from folder “%s”
sr: Odjavljujem se sa fascikle „%s“

en: Could not parse URL “%s”
sr: Ne mogu da analiziram adresu „%s“

en: Updating folder “%s”
sr: Ažuriram fasciklu „%s“

en: Cannot copy or move messages into a Virtual Folder
sr: Ne mogu da kopiram ili premestim poruke u virtuelnu fasciklu

note: Translators: The first “%s” is replaced with a message UID, the second “%s” is replaced with an account name and the third “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: No such message %s in “%s : %s”
sr: Nema takve poruke „%s“ u „%s : %s“

en: Error storing “%s”:
sr: Greška pri smeštanju „%s“:

en: Automatically _update on change in source folders
sr: Sam _ažuriraj ori izmeni u izvornim fasciklama

note: Translators: 'Unmatched' is a folder name under Search folders where are shown * all messages not belonging into any other configured search folder
en: Unmatched
sr: Nepoklopljeno

en: Cannot delete folder: %s: No such folder
sr: Ne mogu da obrišem fasciklu: %s: nema takve fascikle

en: Cannot rename folder: %s: No such folder
sr: Ne mogu da promenim naziv fascikle: %s: nema takve fascikle

en: Enable _Unmatched folder
sr: Uključi _nepoklopljene fascikle

en: Updating Unmatched search folder
sr: Osvežavam nepoklopljenu fasciklu pretrage

en: Cannot copy messages to the Trash folder
sr: Ne mogu da kopiram poruke u fasciklu za smeće

en: Cannot copy messages to the Junk folder
sr: Ne mogu da kopiram poruke u fasciklu za đubre

en: You must be working online to complete this operation (%s)
sr: Morate da budete na mreži da biste završili ovu radnju (%s)

en: You must be working online to complete this operation
sr: Morate da budete na mreži da biste završili ovu radnju

en: No destination folder specified
sr: Nije navedena fascikla odredišta

en: Unable to move junk messages
sr: Ne mogu da premestim nepoželjne poruke

en: Unable to move deleted messages
sr: Ne mogu da premestim obrisane poruke

en: Unable to move messages to Inbox
sr: Ne mogu da premestim poruke u dolazno sanduče

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: No quota information available for folder “%s : %s”
sr: Obaveštenje o količini nije dostupno za fasciklu „%s : %s“

en: Apply message _filters to this folder
sr: Primeni _filtere poruke nad ovom fasciklom

en: Always check for _new mail in this folder
sr: Uvek proveri ima li _nove pošte u ovoj fascikli

en: Could not create folder summary for %s
sr: Ne mogu da napravim sažetak fascikle za „%s“

en: Could not create cache for %s:
sr: Ne mogu da napravim ostavu za „%s“:

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: No IMAP mailbox available for folder “%s : %s”
sr: Nijedno IMAP sanduče nije dostupno za fasciklu „%s : %s“

en: Source stream returned no data
sr: Odgovor izvornog toka je bez podataka

en: Checking for New Mail
sr: Vršim proveru za novom poštom

en: C_heck for new messages in all folders
sr: _Potraži nove poruke u svim fasciklama

en: Ch_eck for new messages in subscribed folders
sr: Pro_veri za nove poruke u prijavljenim fasciklama

en: Use _Quick Resync if the server supports it
sr: Koristi _brzo ponovno usaglašavanje ako ga server podržava

en: _Listen for server change notifications
sr: _Osluškuj za obaveštenjima o izmenama servera

en: Connection to Server
sr: Veza sa serverom

en: Numbe_r of concurrent connections to use
sr: Broj _konkurentnih veza za korišćenje

en: Folders
sr: Fascikle

en: _Show only subscribed folders
sr: _Prikaži samo prijavljene fascikle

en: O_verride server-supplied folder namespace
sr: Premosti _oblik naziva fascikle koje daje server

en: Namespace:
sr: Oblik naziva:

en: Options
sr: Opcije

en: Apply _filters to new messages in all folders
sr: Primeni filtere na nove poruke u svim _fasciklama

en: _Apply filters to new messages in Inbox on this server
sr: _Primeni propusnike na nove poruke u sandučetu ovog servera

en: Check new messages for _Junk contents
sr: Proveri da nema _đubreta među novim porukama

en: Only check for Junk messages in the In_box folder
sr: Proveri da nema đubreta samo u fascikli San_duče

en: Synchroni_ze remote mail locally in all folders
sr: Uskladi ud_aljenu poštu mesno u svim fasciklama

en: Default IMAP port
sr: Osnovni priključnik za IMAP

en: IMAP over TLS
sr: IMAP preko TLS-a

en: For reading and storing mail on IMAP servers.
sr: Za čitanje i smeštanje pošte na IMAP servere.

en: Error writing to cache stream
sr: Greška prilikom upisa u tok ostave

en: Failed to get capabilities
sr: Ne mogu da dobije mogućnosti

en: Failed to connect to IMAP server %s in secure mode: %s
sr: Nisam uspeo da se povežem na IMAP server „%s“ u bezbednom režimu: %s

en: STARTTLS not supported
sr: STARTTLS nije podržan

en: Failed to issue STARTTLS
sr: Greška u izdavanju poruke STARTTLS

en: Failed to connect to IMAP server %s in secure mode:
sr: Nisam uspeo da se povežem na IMAP server „%s“ u bezbednom režimu:

en: IMAP server %s does not support %s authentication
sr: IMAP server „%s“ ne podržava „%s“ potvrđivanje identiteta

en: Cannot authenticate without a username
sr: Ne mogu da potvrdim identitet bez korisničkog imena

en: Authentication password not available
sr: Lozinka potvrđivanja identiteta nije dostupna

en: Failed to authenticate
sr: Nisam uspeo da potvrdim identitet

en: Failed to issue NAMESPACE
sr: Nisam uspeo da izdam poruku „NAMESPACE“

en: Failed to enable QResync
sr: Nisam uspeo da omogućim „QResync“

en: Failed to issue NOTIFY
sr: Nisam uspeo da izdam poruku „NOTIFY“

en: Failed to select mailbox
sr: Nisam uspeo da izaberem sanduče

en: Cannot issue command, no stream available
sr: Ne mogu da izdam naredbu, jer nije dostupan tok

en: Cannot get message with message ID %s: %s
sr: Ne mogu da nabavim poruku sa IB-om „%s“: %s

en: No such message available.
sr: Nema takve poruke.

en: Error fetching message
sr: Greška preuzimanja poruke

en: Error performing NOOP
sr: Greška u izvršenju poruke „NOOP“

en: Failed to close the tmp stream
sr: Nisam uspeo da zatvorim privremenu datoteku

en: Failed to copy the tmp file
sr: Nisam uspeo da kopiram privremenu datoteku

en: Error moving messages
sr: Greška premeštanja poruka

en: Error copying messages
sr: Greška pri kopiranju poruka

en: Cannot create spool file:
sr: Ne mogu da napravim datoteku pripreme:

en: Error appending message
sr: Greška prikačinjanja poruka

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Scanning for changed messages in “%s : %s”
sr: Pregledam izmenjene poruke u „%s : %s“

en: Error scanning changes
sr: Greška skeniranja izmena

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Fetching summary information for new messages in “%s : %s”
sr: Prikupljam pregled podataka novih poruka u „%s : %s“

en: Error fetching message info
sr: Greška preuzimanja podataka o poruci

en: Error running STATUS
sr: Greška u pokretanju poruke „STATUS“

en: Error syncing changes
sr: Greška usklađivanja izmena

en: Error expunging message
sr: Greška izbacivanja poruke

en: Error fetching folders
sr: Greška preuzimanja fascikle

en: Error fetching subscribed folders
sr: Greška preuzimanja prijavljenih fascikli

en: Error creating folder
sr: Greška stvaranja fascikle

en: Error deleting folder
sr: Greška brisanja fascikle

en: Error renaming folder
sr: Greška preimenovanja fascikle

en: Error subscribing to folder
sr: Greška prijavljivanja na fasciklu

en: Error unsubscribing from folder
sr: Greška odjavljivanja sa fascikle

en: IMAP server does not support quotas
sr: IMAP server ne podržava količine

en: Error retrieving quota information
sr: Greška dovlačenja obaveštenja o količini

en: Search failed
sr: Pretraga nije uspela

note: Blocks, until the DONE is issued or on inactivity timeout, error, ...
en: Error running IDLE
sr: Greška u pokretanju poruke „IDLE“

note: create a dummy "." parent inbox, use to scan, then put back at the top level
en: Inbox
sr: Sanduče

en: IMAP server %s
sr: IMAP server „%s“

en: IMAP service for %s on %s
sr: IMAP usluga za „%s“ na „%s

en: No IMAPx connection object provided
sr: Nije dostavljen IMAPx objekat za povezivanje

en: Password
sr: Lozinka

en: This option will connect to the IMAP server using a plaintext password.
sr: Ova opcija će povezati na IMAP server korišćenjem lozinke u običnom tekstu.

en: No such folder %s
sr: Nema takve fascikle „%s“

en: No IMAP namespace for folder path “%s”
sr: Nema IMAP prostora naziva za putanju fascikle „%s“

en: Retrieving folder list for “%s”
sr: Dovlačim spisak fascikle za „%s“

en: The folder name “%s” is invalid because it contains the character “%c”
sr: Naziv fascikle „%s“ nije ispravan jer sadrži znak „%c“

[ctx: IMAPDefaults]
note: Translators: The strings in "IMAPDefaults" context are folder names as can be presented by the server; There's checked for the localized version of it and for the non-localized version as well. It's always the folder name (eventually path) as provided by the server, when returned in given localizati
en: [Gmail]/Drafts
sr: [Gpošta]/Nacrti

[ctx: IMAPDefaults]
en: Drafts
sr: Nacrti

[ctx: IMAPDefaults]
en: Draft
sr: Nacrt

[ctx: IMAPDefaults]
en: Templates
sr: Šabloni

[ctx: IMAPDefaults]
en: Archive
sr: Arhiva

[ctx: IMAPDefaults]
en: [Gmail]/Sent Mail
sr: [Gpošta]/Poslata pošta

[ctx: IMAPDefaults]
en: Sent
sr: Poslata

[ctx: IMAPDefaults]
en: Sent Items
sr: Poslate stavke

[ctx: IMAPDefaults]
en: Sent Messages
sr: Poslate poruke

[ctx: IMAPDefaults]
en: [Gmail]/Spam
sr: [Gpošta]/Spam

[ctx: IMAPDefaults]
en: Junk
sr: Đubre

[ctx: IMAPDefaults]
en: Junk E-mail
sr: Nepoželjna e-pošta

[ctx: IMAPDefaults]
en: Junk Email
sr: Nepoželjna e-pošta

[ctx: IMAPDefaults]
en: Bulk Mail
sr: Grupna pošta

[ctx: IMAPDefaults]
en: [Gmail]/Trash
sr: [Gpošta]/Smeće

[ctx: IMAPDefaults]
en: Trash
sr: Smeće

[ctx: IMAPDefaults]
en: Deleted Items
sr: Obrisane stavke

[ctx: IMAPDefaults]
en: Deleted Messages
sr: Obrisane poruke

note: Translators: This is used for a folder description, for * folders being under /var/spool/mail.  The first %s is * replaced with a relative path under /var/spool/mail, * the second %s is replaced with a protocol name, like * mbox/maldir/... * folders being under /var/mail.  The first %s is replaced *
en: mailbox: %s (%s)
sr: sanduče: %s (%s)

en: _Index message body data
sr: _Popiši sadržaje poruka

note: Translators: The first %s is replaced with a message ID, * the second %s is replaced with the folder path, * the third %s is replaced with a detailed error string
en: Cannot get message %s from folder %s
    %s
sr: Ne mogu da dobavim poruku „%s“ iz fascikle „%s“
    %s

en: _Use the “.folders” folder summary file (exmh)
sr: _Koristi pregled fascikle „.folders“ (exmh)

en: MH-format mail directories
sr: MH-oblikovani direktorijumi pošte

en: For storing local mail in MH-like mail directories.
sr: Za smeštanje lokalne pošte u direktorijume pošte nalik MH-u.

en: Apply _filters to new messages
sr: _Primeni filtere na nove poruke

en: Local delivery
sr: Lokalna dostava

en: For retrieving (moving) local mail from standard mbox-formatted spools into folders managed by Evolution.
sr: Za dovlačenje (premeštanje) lokalne pošte iz standardne mboks formatirane pripreme u fascikle kojima upravlja Evolucija.

en: _Apply filters to new messages in Inbox
sr: _Primeni filtere na nove poruke u SANDUČETU

en: Maildir-format mail directories
sr: Direktorijumi pošte u Mejldir obliku

en: For storing local mail in maildir directories.
sr: Za smeštanje lokalne pošte u mejldir direktorijume.

en: _Store status headers in Elm/Pine/Mutt format
sr: _Smesti zaglavlja stanja u Elm/Pine/Mut formatu

en: Standard Unix mbox spool file
sr: Standardna Uniks mboks datoteka pripreme

en: For reading and storing local mail in external standard mbox spool files.
    May also be used to read a tree of Elm, Pine, or Mutt style folders.
sr: Za čitanje i smeštanje lokalne pošte u spoljne standardne mboks datoteke pripreme.
    Takođe se može koristiti za čitanje stabla fascikli u Elm, Pine ili Mut stilu.

en: Standard Unix mbox spool directory
sr: Standardni Uniks mboks direktorijum pripreme

en: Could not rename folder %s to %s: %s
sr: Ne mogu da preimenujem fasciklu „%s“ u „%s“: %s

en: Local mail file %s
sr: Lokalna datoteka pošte %s

en: Store root %s is not an absolute path
sr: Korena ostava „%s“ nije apsolutna putanja

en: Store root %s is not a regular directory
sr: Korena ostava „%s“ nije regularan direktorijum

en: Cannot get folder: %s: %s
sr: Ne mogu da dobavim fasciklu: %s: %s

en: Local stores do not have an inbox
sr: Lokalne ostave nemaju sanduče

en: Could not delete folder index file “%s”: %s
sr: Ne mogu da obrišem indeksnu datoteku fascikle „%s“: %s

en: Could not delete folder meta file “%s”: %s
sr: Ne mogu da obrišem meta datoteku fascikle „%s“: %s

en: Could not rename “%s”: %s
sr: Ne mogu da preimenujem „%s“: %s

en: No such message
sr: Nema takve poruke

en: Cannot append message to maildir folder: %s:
sr: Ne mogu da dodam poruku u fasciklu direktorijuma pošte: %s:

en: Cannot get message %s from folder %s:
sr: Ne mogu da dobavim poruku „%s“ iz fascikle „%s“:

en: Cannot transfer message to destination folder: %s
sr: Ne mogu da prebacim poruku u odredišnu fasciklu: %s

en: Cannot create folder containing “%s”
sr: Ne mogu da napravim fasciklu koja sadrži „%s“

en: Folder %s already exists
sr: Već postoji fascikla „%s“

en: Cannot create folder “%s”: %s
sr: Ne mogu da napravim fasciklu: %s: %s

en: Cannot get folder “%s”: %s
sr: Ne mogu da dobavim fasciklu: %s: %s

en: Cannot get folder “%s”: folder does not exist.
sr: Ne mogu da preuzmem fasciklu „%s“: fascikla ne postoji.

en: Cannot get folder “%s”: not a maildir directory.
sr: Ne mogu da preuzmem fasciklu „%s“: nije direktorijum pošte.

en: Could not delete folder “%s”: %s
sr: Ne mogu da obrišem fasciklu „%s“: %s

en: not a maildir directory
sr: nije direktorijum pošte

en: Could not scan folder “%s”: %s
sr: Ne mogu da pretražim fasciklu „%s“: %s

en: Cannot open maildir directory path: %s: %s
sr: Ne mogu da otvorim putanju direktorijuma pošte: %s: %s

en: Checking folder consistency
sr: Proveravam celovitost fascikle

en: Checking for new messages
sr: Vršim proveru za novim porukama

en: Storing folder
sr: Smeštam fasciklu

en: Cannot open mailbox: %s:
sr: Ne mogu da otvorim poštansko sanduče: %s:

en: Cannot append message to mbox file: %s:
sr: Ne mogu da dodam poruku u mboks datoteku: %s:

en: The folder appears to be irrecoverably corrupted.
sr: Fascikla izgleda da je nepopravljivo oštećena.

en: Cannot create folder lock on %s: %s
sr: Ne mogu da zaključam fasciklu „%s“: %s

en: Cannot create a folder by this name.
sr: Ne mogu da napravim fasciklu ovog naziva.

en: Cannot get folder “%s”: not a regular file.
sr: Ne mogu da dobavim fasciklu „%s“: nije obična datoteka.

en: Cannot create directory “%s”: %s.
sr: Ne mogu da napravim direktorijum „%s“: %s.

en: Cannot create folder: %s: %s
sr: Ne mogu da napravim fasciklu: %s: %s

en: Folder already exists
sr: Fascikla već postoji

en: Could not delete folder “%s”:
    %s
sr: Ne mogu da obrišem fasciklu „%s“:
    %s

en: “%s” is not a regular file.
sr: „%s“ nije obična datoteka.

en: Folder “%s” is not empty. Not deleted.
sr: Fascikla „%s“ nije prazna. Nije obrisana.

en: Could not delete folder summary file “%s”: %s
sr: Ne mogu da obrišem pregled fascikle „%s“: %s

en: The new folder name is illegal.
sr: Novi naziv fascikle je neispravan.

en: Could not rename “%s”: “%s”: %s
sr: Ne mogu da preimenujem „%s“: „%s“: %s

en: Could not open folder: %s: %s
sr: Ne mogu da otvorim fasciklu: %s: %s

en: Cannot check folder: %s: %s
sr: Ne mogu da proverim fasciklu: %s: %s

en: Could not open file: %s: %s
sr: Ne mogu da otvorim datoteku: %s: %s

en: Cannot open temporary mailbox: %s
sr: Ne mogu da otvorim privremeno poštansko sanduče: %s

en: Could not close source folder %s: %s
sr: Ne mogu da zatvorim izvornu fasciklu „%s“: %s

en: Could not close temporary folder: %s
sr: Ne mogu da zatvorim privremenu fasciklu: %s

en: Could not rename folder: %s
sr: Ne mogu da preimenujem fasciklu: %s

en: Could not store folder: %s
sr: Ne mogu da sačuvam fasciklu: %s

en: MBOX file is corrupted, please fix it. (Expected a From line, but didn’t get it.)
sr: MBOKS datoteka je oštećena, popravite je. (Očekivano je „Iz reda“, ali nisam dobio.)

en: Summary and folder mismatch, even after a sync
sr: Neslaganje pregleda i fascikle, čak i nakon usklađivanja

en: Unknown error: %s
sr: Nepoznata greška: %s

en: Writing to temporary mailbox failed: %s
sr: Nisam uspeo da zapišem u privremeno poštansko sanduče: %s

en: Writing to temporary mailbox failed: %s: %s
sr: Nisam uspeo da zapišem u privremeno poštansko sanduče: %s: %s

en: Cannot append message to mh folder: %s:
sr: Ne mogu da dodam poruku u mh fasciklu: %s:

en: Could not create folder “%s”: %s
sr: Ne mogu da napravim fasciklu „%s“: %s

en: Cannot get folder “%s”: not a directory.
sr: Ne mogu da dobavim fasciklu „%s“: nije direktorijum.

en: Cannot open MH directory path: %s: %s
sr: Ne mogu da otvorim putanju MH direktorijuma: %s: %s

en: Spool “%s” cannot be opened: %s
sr: Ne mogu da otvorim pripremu „%s“: %s

en: Spool “%s” is not a regular file or directory
sr: Priprema „%s“ nije regularna datoteka ili direktorijum

en: Spool mail file %s
sr: Pripremna datoteka pošte „%s“

en: Spool folder tree %s
sr: Stablo fascikle za pripremu „%s“

en: Invalid spool
sr: Neispravna priprema

en: Folder “%s/%s” does not exist.
sr: Fascikla „%s/%s“ ne postoji.

en: Could not open folder “%s”:
    %s
sr: Ne mogu da otvorim fasciklu „%s“:
    %s

en: Folder “%s” does not exist.
sr: Fascikla „%s“ ne postoji.

en: Could not create folder “%s”:
    %s
sr: Ne mogu da napravim fasciklu „%s“:
    %s

en: “%s” is not a mailbox file.
sr: „%s“ nije datoteka sandučeta.

en: Store does not support an INBOX
sr: Ostava ne podržava SANDUČE

en: Spool folders cannot be deleted
sr: Fascikle za pripremu ne mogu biti obrisane

en: Spool folders cannot be renamed
sr: Fascikle za pripremu ne mogu biti preimenovane

en: Could not synchronize temporary folder %s: %s
sr: Ne mogu da uskladim privremenu fasciklu „%s“: %s

en: Could not synchronize spool folder %s: %s
sr: Ne mogu da uskladim fasciklu za pripremu „%s“: %s

en: Could not synchronize spool folder %s: %s
    Folder may be corrupt, copy saved in “%s”
sr: Ne mogu da uskladim fasciklu za pripremu „%s“: %s
    Fascikla je možda oštećena, kopirajte sačuvano u „%s“

en: Internal error: UID in invalid format: %s
sr: Unutrašnja greška: UID u neispravnom obliku: %s

en: Cannot get message %s: %s
sr: Ne mogu da dobavim poruku „%s“: %s

en: Cannot get message %s:
sr: Ne mogu da dobavim poruku „%s“:

en: Posting failed: %s
sr: Objavljivanje nije uspelo: %s

en: Posting failed:
sr: Objavljivanje nije uspelo:

en: This message is not currently available
sr: Ova poruka nije trenutno dostupna

en: You cannot copy messages from a NNTP folder
sr: Ne možete da kopirate poruke iz NNTP fascikle

en: _Show folders in short notation (e.g. c.o.linux rather than comp.os.linux)
sr: _Prikaži fascikle u kratkom zapisu (npr. „c.o.linux“ umesto „comp.os.linux“)

en: In the subscription _dialog, show relative folder names
sr: U _prozorčetu za prijavu, prikaži relativne nazive fascikli

note: Translators: The '%s' is replaced with a spin button with the actual value to use
en: Download only up to %s latest messages
sr: Preuzmi najviše %s poslednjih poruka

en: Default NNTP port
sr: Osnovni priključnik NNTP-a

en: NNTP over TLS
sr: NNTP preko TLS-a

en: USENET news
sr: JUZNET vesti

en: This is a provider for reading from and posting to USENET newsgroups.
sr: Ovo je dostavljač za čitanje i slanje na JUZNET grupe vesti.

en: This option will connect to the NNTP server anonymously, without authentication.
sr: Ova opcija će bezimeno povezati na NNTP server, bez potvrđivanja identiteta.

en: This option will authenticate with the NNTP server using a plaintext password.
sr: Ova opcija će prijaviti na NNTP server korišćenjem lozinke u običnom tekstu.

en: Could not read greeting from %s:
sr: Ne mogu da pročitam pozdrav sa „%s“:

en: NNTP server %s returned error code %d: %s
sr: NNTP server „%s“ je vratio kod greške „%d“: %s

en: Failed to issue STARTTLS for NNTP server %s:
sr: Nisam uspeo da izdam STARTTLS za NNTP server „%s“:

en: NNTP server %s doesn’t support STARTTLS: %s
sr: NNTP server „%s“ ne podržava STARTTLS: %s

en: Failed to connect to NNTP server %s in secure mode:
sr: Ne mogu da se povežem na NNTP server „%s“ u bezbednom režimu:

en: USENET News via %s
sr: JUZNET vesti preko „%s“

en: Error retrieving newsgroups:
    
    %s
sr: Greška dovlačenja grupa vesti:
    
    %s

en: You cannot create a folder in a News store: subscribe instead.
sr: Ne možete da napravite fasciklu u ostavi vesti: prijavite se umesto toga.

en: You cannot rename a folder in a News store.
sr: Ne možete da preimenujete fasciklu u ostavi vesti.

en: You cannot remove a folder in a News store: unsubscribe instead.
sr: Ne možete da uklonite fasciklu u ostavi vesti: odjavite se umesto toga.

en: You cannot subscribe to this newsgroup:
    
    No such newsgroup. The selected item is a probably a parent folder.
sr: Ne možete da se prijavite na ovu grupu vesti:
    
    Nema takve grupe. Izabrana stavka je verovatno nadređena fascikla.

en: You cannot unsubscribe to this newsgroup:
    
    newsgroup does not exist!
sr: Ne možete da se odjavite sa ove grupe vesti:
    
    grupa ne postoji!

en: NNTP Command failed:
sr: NNTP naredba nije uspela:

en: Not connected.
sr: Nisam povezan.

en: No such folder: %s
sr: Nema takve fascikle: %s

en: %s: Scanning new messages
sr: %s: pretražujem nove poruke

en: Unexpected server response from xover: %s
sr: Neočekivan odgovor iksovera: %s

en: Unexpected server response from head: %s
sr: Neočekivan odgovor servera iz zaglavlja: %s

en: Operation failed: %s
sr: Radnja nije uspela: %s

en: %s: Scanning existing messages
sr: %s: pretražujem postojeće poruke

en: Unexpected server response from listgroup: %s
sr: Neočekivan odgovor servera sa spiska grupe: %s

en: No message with UID %s
sr: Nema poruke sa UID-om %s

en: Retrieving POP message %d
sr: Dovlačim POP poruku %d

en: Unknown reason
sr: Nepoznat razlog

en: Retrieving POP summary
sr: Preuzimam POP pregled

en: Cannot get POP summary:
sr: Ne mogu da dobavim POP pregled:

en: Expunging old messages
sr: Izbacujem stare poruke

en: Expunging deleted messages
sr: Izbacujem obrisane poruke

en: Message Storage
sr: Skladište poruka

en: _Leave messages on server
sr: _Ostavi poruke na serveru

note: Translators: '%s' is replaced with a widget, where user can * select how many days can be message left on the server.
en: _Delete after %s day(s)
sr: _Obriši nakon %s dana

en: Hint: Use 0 days to keep messages on the server indefinitely.
sr: Savet: Koristite 0 dana da zadržite poruke na serveru neograničeno.

en: Delete _expunged from local Inbox
sr: Obriši _izbačeno iz lokalne „Dolazno“

en: Disable _support for all POP3 extensions
sr: Isključi _podršku za sva POP3 proširenja

en: Default POP3 port
sr: Osnovni POP3 priključnik

en: POP3 over TLS
sr: POP3 preko TLS-a

en: For connecting to and downloading mail from POP servers.
sr: Za povezivanje i preuzimanje pošte sa POP servera.

en: This option will connect to the POP server using a plaintext password. This is the only option supported by many POP servers.
sr: Ova opcija će povezati na POP server korišćenjem lozinke u običnom tekstu. Ovo je jedina opcija koju podržavaju mnogi POP serveri.

en: This option will connect to the POP server using an encrypted password via the APOP protocol. This may not work for all users even on servers that claim to support it.
sr: Ova opcija će povezati na POP server korišćenjem lozinke preko APOP protokola. Ovo možda neće raditi svim korisnicima čak i na serverima koji tvrde da to podržavaju.

en: Failed to read a valid greeting from POP server %s
sr: Nisam uspeo da pročitam ispravni pozdrav POP servera „%s“

en: Failed to connect to POP server %s in secure mode: %s
sr: Nisam uspeo da se povežem na POP server „%s“ u bezbednom režimu: %s

en: STLS not supported by server
sr: Server ne podržava STLS

note: Translators: Last %s is an optional * explanation beginning with ": " separator.
en: Failed to connect to POP server %s in secure mode%s
sr: Nisam uspeo da se povežem na POP server „%s“ u bezbednom režimu%s

en: Failed to connect to POP server %s in secure mode:
sr: Nisam uspeo da se povežem na POP server „%s“ u bezbednom režimu:

en: Cannot login to POP server %s: SASL Protocol error
sr: Ne mogu da se prijavim na POP server „%s“: greška SASL protokola

en: Failed to authenticate on POP server %s:
sr: Nisam uspeo da potvrdim identitet na POP serveru „%s“:

en: POP3 server %s
sr: POP3 server „%s“

en: POP3 server for %s on %s
sr: POP3 server za „%s“ na „%s“

en: Unable to connect to POP server %s.
    Error sending password:
sr: Ne mogu da se povežem na POP server „%s“.
    Greška slanja lozinke:

note: Translators: Do not translate APOP.
en: Unable to connect to POP server %s:	Invalid APOP ID received. Impersonation attack suspected. Please contact your admin.
sr: Ne mogu da se povežem na POP server „%s“: Primih neispravan APOP IB. Moguć je napad zamenom identiteta. Obratite se adminu.

note: Translators: Last %s is an optional explanation * beginning with ": " separator.
en: Unable to connect to POP server %s.
    Error sending username%s
sr: Ne mogu da se povežem na POP server „%s“.
    Greška pri slanju korisničkog imena%s

en: No such folder “%s”.
sr: Nema takve fascikle „%s“.

en: POP3 stores have no folder hierarchy
sr: POP3 ostava nema hijerarhiju fascikli

en: Sendmail
sr: Sendmejl

en: For delivering mail by passing it to the “sendmail” program on the local system.
sr: Za dostavu pošte prosleđivanjem „sendmail“ programu na lokalnom sistemu.

en: sendmail
sr: sendmejl

en: Mail delivery via the sendmail program
sr: Dostava pošte preko programa sendmejl

en: Failed to read From address
sr: Nisam uspeo da pročitam adresu pošiljaoca

en: Message send in offline mode is disabled
sr: Slanje poruke u režimu van mreže je isključeno

en: Could not parse recipient list
sr: Ne mogu da obradim spisak primalaca

en: Could not parse arguments
sr: Ne mogu da obradim argumente

en: Could not create pipe to “%s”: %s: mail not sent
sr: Ne mogu da napravim spojku ka „%s“: %s: pošta nije poslata

en: Could not fork “%s”: %s: mail not sent
sr: Ne mogu da iscepim „%s“: %s: pošta nije poslata

en: Could not send message:
sr: Ne mogu da pošaljem poruku:

en: “%s” exited with signal %s: mail not sent.
sr: „%s“ je završio signalom „%s“: pošta nije poslata.

en: Could not execute “%s”: mail not sent.
sr: Ne mogu da izvršim „%s“: pošta nije poslata.

en: “%s” exited with status %d: mail not sent.
sr: „%s“ je završio stanjem „%d“: pošta nije poslata.

en: Default SMTP port
sr: Osnovni SMTP priključnik

en: SMTP over TLS
sr: SMTP preko TLS-a

en: Message submission port
sr: Priključnik podnošenja poruke

en: For delivering mail by connecting to a remote mailhub using SMTP.
sr: Za dostavu pošte povezivanjem na prosleđivač pošte u mreži korišćenjem SMTP.

en: Welcome response error:
sr: Greška odgovora dobrodošlice:

en: Failed to connect to SMTP server %s in secure mode: %s
sr: Ne mogu da se povežem na SMTP server „%s“ u bezbednom režimu: %s

en: STARTTLS command failed:
sr: STARTTLS naredba nije uspela:

en: Failed to connect to SMTP server %s in secure mode:
sr: Ne mogu da se povežem na SMTP server „%s“ u bezbednom režimu:

en: SMTP server %s
sr: SMTP server „%s“

en: SMTP mail delivery via %s
sr: SMTP dostava pošte preko „%s“

en: SMTP server %s does not support %s authentication
sr: SMTP server „%s“ ne podržava „%s“ potvrđivanje identiteta

en: No SASL mechanism was specified
sr: Nije naveden SASL mehanizam

en: AUTH command failed: Not connected.
sr: Nije uspela naredba potvrđivanja: Niste povezani.

en: AUTH command failed:
sr: Neuspela naredba potvrđivanja:

en: Cannot send message: service not connected.
sr: Ne mogu da pošaljem poruku: usluga nije povezana.

en: Cannot send message: sender address not valid.
sr: Ne mogu da pošaljem poruku: adresa pošiljaoca nije ispravna.

en: Sending message
sr: Slanje poruke

en: Cannot send message: no recipients defined.
sr: Ne mogu da pošaljem poruku: nisu određeni primaoci.

en: Cannot send message: one or more invalid recipients
sr: Ne mogu da pošaljem poruku: jedan ili više neispravnih primalaca

en: Syntax error, command unrecognized
sr: Greška u sintaksi, naredba nije prepoznata

en: Syntax error in parameters or arguments
sr: Greška u sintaksi u parametrima ili argumentima

en: Command not implemented
sr: Naredba nije podržana

en: Command parameter not implemented
sr: Parametar naredbe nije podržan

en: System status, or system help reply
sr: Stanje sistema, ili odgovor na pomoć

en: Help message
sr: Poruka o pomoći

en: Service ready
sr: Usluga je spremna

en: Service closing transmission channel
sr: Usluga zatvara kanal prenosa

en: Service not available, closing transmission channel
sr: Usluga nije dostupna, zatvaram kanal prenosa

en: Requested mail action okay, completed
sr: Tražena radnja za poštu je u redu, završeno

en: User not local; will forward to <forward-path>
sr: Korisnik nije lokalan; biće prosleđeno na <putanju-prosleđivanja>

en: Requested mail action not taken: mailbox unavailable
sr: Tražena radnja za poštu nije preduzeta: nedostupno poštansko sanduče

en: Requested action not taken: mailbox unavailable
sr: Tražena radnja nije preduzeta: poštansko sanduče je nedostupno

en: Requested action aborted: error in processing
sr: Tražena radnja nije preduzeta: greška pri obradi

en: User not local; please try <forward-path>
sr: Korisnik nije lokalan; pokušajte <putanja-prosleđivanja>

en: Requested action not taken: insufficient system storage
sr: Tražena radnja nije preduzeta: nedovoljno prostora na sistemu

en: Requested mail action aborted: exceeded storage allocation
sr: Prekinuta je tražena radnja za poštu: premašen je dodeljen prostor

en: Requested action not taken: mailbox name not allowed
sr: Tražena radnja nije preduzeta: ime poštanskog sandučeta nije dozvoljeno

en: Start mail input; end with <CRLF>.<CRLF>
sr: Počinje unos pošte; završava sa <CRLF>.<CRLF>

en: Transaction failed
sr: Prenos nije uspeo

en: A password transition is needed
sr: Potrebno je slanje lozinke

en: Authentication mechanism is too weak
sr: Mehanizam potvrđivanja identiteta je preslab

en: Encryption required for requested authentication mechanism
sr: Neophodno je šifrovanje za traženi mehanizam potvrđivanja identiteta

en: Temporary authentication failure
sr: Nije uspelo privremeno potvrđivanje identiteta

en: SMTP Greeting
sr: SMTP pozdrav

en: HELO command failed:
sr: Neuspela naredba „HELO“:

en: MAIL FROM command failed:
sr: Neuspela naredba „MAIL FROM“:

en: RCPT TO command failed:
sr: Neuspela naredba „RCPT TO“:

en: RCPT TO <%s> failed:
sr: „RCPT TO“ <%s> nije uspelo:

en: DATA command failed:
sr: Neuspela naredba „DATA“:

en: RSET command failed:
sr: Neuspela naredba „RSET“:

en: QUIT command failed:
sr: Neuspela naredba „QUIT“:

en: Contact UID of a user
sr: UID kontakta korisnika

en: Birthday and anniversary reminder
sr: Podsetnik na rođendane i godišnjice

en: Whether to set a reminder for birthdays and anniversaries
sr: Da li da postavi podsetnik na rođendane i godišnjice

en: Birthday and anniversary reminder value
sr: Vrednosti podsetnika na rođendane i godišnjice

en: Number of units for determining a birthday or anniversary reminder
sr: Broj jedinica za određivanje podsetnika na rođendane ili godišnjice

en: Birthday and anniversary reminder units
sr: Jedinice podsetnika na rođendane i godišnjice

en: Units for a birthday or anniversary reminder, “minutes”, “hours” or “days”
sr: Jedinice za podsetnik na rođendane ili godišnjice, „minuti“, „sati“ ili „dani“

en: Whether the migration of old setting was already done
sr: Da li je premeštanje starih podešavanja već obavljeno

en: An absolute path where the gpg (or gpg2) binary is
sr: Apsolutna putanja gčp (ili gčp2) izvršni je

en: An example is “/usr/bin/gpg”; when it is left empty, or an incorrect value is set, then it will be searched for. Change requires restart of the application.
sr: Jedan primer je „/usr/bin/gpg“; kada je ostavljeno praznim, ili ako je postavljena netačna vrednost, onda se traži. Promena zahteva ponovno pokretanje programa.

en: Whether to load photos of signers/encrypters
sr: Da li da učita fotografije potpisnika/šifrera

en: When set to “true”, tries to load also photo of the signers/encrypters, if available in the key/certificate.
sr: Kada je izabrano, pokušaće da učita fotografiju potpisnika/šifrera, ako je dostupna u ključu/uverenju.

en: GIO name of the GNetworkMonitor to use for an ENetworkMonitor instance
sr: GIO naziv Gpratioca mreže za korišćenje za primerak Epratioca mreže

en: When set to an unknown value, then the default GNetworkMonitor is used in the background. A special value “always-online” is used for no network monitoring.
sr: Kada je postavljeno na nepoznatu vrednost, tada se osnovni Gpratilac mreže koristi u pozadini. Posebna vrednost „always-online“ se koristi kada se ne želi praćenje mreže.

en: A full path to a directory where .source files with preconfigured options can be stored
sr: Puna putanja do direktorijuma u kome se mogu smestiti „.source“ datoteke sa pretpodešenim opcijama

en: This directory, if filled with an existing path, is checked additionally to XDG configure directories.
sr: Ovaj direktorijum, ako je popunjen postojećom putanjom, se dodatno proverava za direktorijumima IksDG podešavanja.

en: A list of variables which can be part of the autoconfig .source files
sr: Spisak promenljivih koje mogu biti deo „.source“ datoteka samopodešavanja

en: Each item of the array is expected to be of the form: name=value. These variables are checked before environment variables, but after the predefined USER, REALNAME and HOST variables.
sr: Očekuje se da svaka stavka niza bude u obliku: „naziv=vrednost“. Ove promenljive se proveravaju pre promenljivih okruženja, ali nakon unapred definisanih promenljivih KORISNIK, IME I PREZIME i DOMAĆIN.

en: A list of hints for OAuth2 services
sr: Lista saveta za OAut2 usluge

en: Users can extend the list of supported protocols and hostnames for defined OAuth2 services, in addition to those hard-coded. Each line can be of the form: servicename[-protocol]:hostname1,hostname2,... where 'servicename' is the actual service name; the '-protocol' is optional, and if written, then the service can be used only if both 'protocol' and 'hostnameX' match; the 'hostnameX' is the actual host name to compare with, case insensitively. Each line can contain multiple values, separated by comma. There can be provided multiple lines for one OAuth2 service. Note that the actual URL where the token is requested and refreshed cannot be changed here, the hostname is to allow other servers, where the OAuth2 service can be used. Examples: Company:mail.company.com - enables 'Company' OAuth2 authentication for 'mail.company.com' host Company-CalDAV:caldav.company.com - enables 'Company' OAuth2 authentication for any 'CalDAV' source, which reads data from 'caldav.company.com' host
sr: Korisnici mogu proširiti spisak podržanih protokola i naziva mašina, za definisane OAut2 usluge, uz one koji su tvrdo kodirani. Svaka linija može biti u obliku: imeusluge[-protokol]:imemašine1,imemašine2,… gde je „imeusluge“ pravi naziv usluge, „-protokol“ se navodi po izboru i nakon navođenja je obavezno moguće korišćenje ako se „protokol“ i „imemašine-Dž“ podudaraju, „imemašine-Dž“ je pravo ime mašine koje se upoređuje i ne gleda se veličina slova. Svaka linija može sadržati više vrednosti odvojenih zarezom. Tamo se mogu navesti više linije za jednu OAut2 uslugu. Znajte da stvarna adresa, gde se traži i osvežava žeton, ne može biti promenjena ovde. Ime mašine služi za odobravanje drugih servera, gde se koristi OAut2 usluga. Na primer: Preduzeće:posta.preduzece.rs - omogućava OAut2 „Preduzeće“ identifikaciju za domaćina 'posta.preduzece.rs'. Preduzeće-KalDAV:caldav.preduzece.rs - omogućava OAut2 „Preduzeće“ identifikaciju za bilo koji KalDAV izvor koji čita podatke sa domaćina 'posta.preduzece.rs'

en: (Deprecated) Proxy type to use
sr: (Zastarelo) Vrsta posrednika za korišćenje

en: This key was deprecated in version 3.12 and should no longer be used. Proxy settings are now integrated into Evolution-Data-Server’s account system. See the ESourceProxy API documentation for details.
sr: Ovaj ključ je zastareo u izdanju 3.12 i ne treba biti više korišćen. Podešavanja posrednika su sada objedinjena u sistem naloga servera podataka Evolucije. Vidite API dokumentaciju „ESourceProxy“ za pojedinosti.

en: (Deprecated) Whether to use http-proxy
sr: (Zastarelo) Da li da koristi http-posrednika

en: (Deprecated) Whether proxy server requires authentication
sr: (Zastarelo) Da li server posrednik zahteva potvrdu identiteta

en: (Deprecated) Host name for HTTP requests
sr: (Zastarelo) Naziv domaćina za HTTP zahteve

en: (Deprecated) Port number for HTTP requests
sr: (Zastarelo) Broj priključnika za HTTP zahteve

en: (Deprecated) Proxy authentication user name
sr: (Zastarelo) Korisničko ime potvrde identiteta posrednika

en: (Deprecated) Proxy authentication password
sr: (Zastarelo) Lozinka potvrde identiteta posrednika

en: (Deprecated) List of hosts to connect to without proxy
sr: (Zastarelo) Spisak domaćina za povezivanje bez posrednika

en: (Deprecated) Host name for HTTPS requests
sr: (Zastarelo) Naziv domaćina za HTTPS zahteve

en: (Deprecated) Port number for HTTPS requests
sr: (Zastarelo) Broj priključnika za HTTPS zahteve

en: (Deprecated) Host name for SOCKS requests
sr: (Zastarelo) Naziv domaćina za SOCKS zahteve

en: (Deprecated) Port number for SOCKS requests
sr: (Zastarelo) Broj priključnika za SOCKS zahteve

en: (Deprecated) Automatic proxy configuration URL
sr: (Zastarelo) Adresa za samopodešavanje posrednika

en: Out of memory
sr: Ponestalo je memorije

en: Can not make parent directory: %s
sr: Nisam uspeo da napravim roditeljsku fasciklu: %s

en: %s does not support creating remote resources
sr: „%s“ ne podržava stvaranje udaljenih izvorišta

en: %s does not support deleting remote resources
sr: „%s“ ne podržava brisanje udaljenih izvorišta

en: Backend factory for source “%s” and extension “%s” cannot be found.
sr: Ne mogu da nađem pozadinsku proizvodnju za izvor „%s“ i proširenje „%s“.

en: Data source is missing a [%s] group
sr: Izvoru podataka nedostaje [%s] grupa

en: Failed to lookup credentials:
sr: Nisam uspeo da nađem uverenja:

en: Data source “%s” does not support creating remote resources
sr: Izvor podataka „%s“ ne podržava stvaranje udaljenih izvorišta

en: Data source “%s” has no collection backend to create the remote resource
sr: Izvor podataka „%s“ nema pozadinca zbirke da bi napravio udaljeno izvorište

en: Data source “%s” does not support deleting remote resources
sr: Izvor podataka „%s“ ne podržava brisanje udaljenih izvorišta

en: Data source “%s” has no collection backend to delete the remote resource
sr: Izvor podataka „%s“ nema pozadinca zbirke da bi obrisao udaljeno izvorište

en: Data source “%s” does not support OAuth 2.0 authentication
sr: Izvor podataka „%s“ ne podržava OAut 2.0 potvrđivanje identiteta

en: File must have a “.source” extension
sr: Datoteka mora da ima nastavak „.source“

en: UID “%s” is already in use
sr: UID „%s“ je već u upotrebi

en: Module “%s” for source UID “%s” cannot be loaded
sr: Modul „%s“ za UID izvora „%s“ se ne može učitati

en: No such source for UID “%s”
sr: Nema takvog izvora za UID „%s“

en: Failed to create backend of type “%s” for source UID “%s”
sr: Nisam uspeo da napravim pozadinca vrste „%s“ za UID izvora „%s“

en: Extension dialog “%s” not found.
sr: Nisam pronašao prozorče proširenja „%s“.

[ctx: CategoryName]
en: Anniversary
sr: Godišnjica

[ctx: CategoryName]
en: Birthday
sr: Rođendan

[ctx: CategoryName]
en: Business
sr: Posao

[ctx: CategoryName]
en: Competition
sr: Nadmetanje

[ctx: CategoryName]
en: Favorites
sr: Omiljeno

[ctx: CategoryName]
en: Gifts
sr: Pokloni

[ctx: CategoryName]
en: Goals/Objectives
sr: Ciljevi/zadaci

[ctx: CategoryName]
en: Holiday
sr: Praznik

[ctx: CategoryName]
en: Holiday Cards
sr: Čestitke

[ctx: CategoryName]
note: important people (e.g. new business partners)
en: Hot Contacts
sr: Važni kontakti

[ctx: CategoryName]
en: Ideas
sr: Ideje

[ctx: CategoryName]
en: International
sr: Međunarodno

[ctx: CategoryName]
en: Key Customer
sr: Važna mušterija

[ctx: CategoryName]
en: Miscellaneous
sr: Razno

[ctx: CategoryName]
en: Personal
sr: Lično

[ctx: CategoryName]
en: Phone Calls
sr: Telefonski pozivi

[ctx: CategoryName]
note: Translators: "Status" is a category name; it can mean anything user wants to
en: Status
sr: Stanje

[ctx: CategoryName]
en: Strategies
sr: Strategije

[ctx: CategoryName]
en: Suppliers
sr: Dobavljači

[ctx: CategoryName]
en: Time & Expenses
sr: Vreme i izdaci

[ctx: CategoryName]
en: Waiting
sr: Čekanje

en: Source not loaded
sr: Izvor nije učitan

en: Source already loaded
sr: Izvor je već učitan

note: Translators: This means that the EClient does not * support offline mode, or it's not set to by a user, * thus it is unavailable while user is not connected.
en: Offline unavailable
sr: Rad van mreže nije dostupan

en: D-Bus error
sr: Greška u D-sabirnici

en: Timeout was reached
sr: Vremenski rok je dostignut

note: Translators: The first %s is a display name of the source, the second is its UID and the third is the name of the OAuth service.
en: Source “%s” (%s) is not valid for “%s” OAuth2 service
sr: Izvor „%s“ (%s) nije ispravan za „%s“ OAut2 uslugu

en: OAuth2 secret not found
sr: Nisam našao OAut2 tajnu

en: Received incorrect response from server “%s”.
sr: Dobio sam neispravan odgovor sa servera „%s“.

en: Failed to refresh access token. Sign to the server again, please.
sr: Nisam uspeo da osvežim pristupni žeton. Prijavite se ponovo na server.

note: Translators: The first %s is a display name of the source, the second is its UID.
en: Source “%s” (%s) is not a valid OAuth2 source
sr: Izvor „%s“ (%s) nije ispravan OAut2 izvor

en: The access token is expired and it failed to refresh it. Sign to the server again, please.
sr: Pristupni žeton je istekao i osvežavanje nije uspelo. Prijavite se ponovo na server.

[ctx: OAuth2Service]
note: Translators: This is a user-visible string, display name of an OAuth2 service.
en: Google
sr: Gugl

[ctx: OAuth2Service]
note: Translators: This is a user-visible string, display name of an OAuth2 service.
en: Outlook
sr: Autluk (Outlook)

en: Operation was cancelled
sr: Radnja je otkazana

en: Failed with HTTP error %d: %s
sr: Neuspeh sa HTTP greškom %d: %s

en: Source file is missing a [%s] group
sr: Izvornoj datoteci nedostaje [%s] grupa

en: Data source “%s” is not removable
sr: Izvor podataka „%s“ se ne može ukloniti

en: Data source “%s” is not writable
sr: Izvor podataka „%s“ nije upisiv

en: Unnamed
sr: Neimenovan

en: Credentials lookup is not supported
sr: Traženje uverenja nije podržano

en: Credentials store is not supported
sr: Smeštanje uverenja nije podržano

en: Credentials delete is not supported
sr: Brisanje uverenja nije podržano

en: Password not found
sr: Nisam pronašao lozinku

en: Signature script must be a local file
sr: Skripta potpisa mora da bude mesna datoteka

en: Source “%s” does not support proxy lookups
sr: Izvor „%s“ ne podržava traženja posrednika

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 12-hour format. strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
sr: %a %d. %m. %Y. %I:%M:%S %p

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 24-hour format. strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M:%S
sr: %a %d. %m. %Y. %H:%M:%S

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 12-hour format, without seconds. strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format, without seconds.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M %p
sr: %a %d. %m. %Y %I:%M %p

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 24-hour format, without seconds. strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format, without seconds.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M
sr: %a %d. %m. %Y. %H:%M

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 12-hour format, without minutes or seconds.
en: %a %m/%d/%Y %I %p
sr: %a %d. %m. %Y. %I %p

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 24-hour format, without minutes or seconds.
en: %a %m/%d/%Y %H
sr: %a %d. %m. %Y. %H

note: strptime format of a weekday and a date. strftime format of a weekday and a date.
en: %a %m/%d/%Y
sr: %a %d. %m. %Y.

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format.
en: %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
sr: %d. %m. %Y. %I:%M:%S %p

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format.
en: %m/%d/%Y %H:%M:%S
sr: %d. %m. %Y. %H:%M:%S

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format, * without seconds.
en: %m/%d/%Y %I:%M %p
sr: %d. %m. %Y. %I:%M %p

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format, * without seconds.
en: %m/%d/%Y %H:%M
sr: %d. %m. %Y. %H:%M

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format, * without minutes or seconds.
en: %m/%d/%Y %I %p
sr: %d. %m. %Y. %I %p

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format, * without minutes or seconds.
en: %m/%d/%Y %H
sr: %d. %m. %Y. %H

note: strptime format of a weekday and a date. This is the preferred date format for the locale.
en: %m/%d/%Y
sr: %d. %m. %Y.

note: strptime format for time of day, without seconds 24-hour format, * and no colon.
en: %H%M
sr: %H:%M

en: Cannot determine destination URL without WebDAV extension
sr: Ne mogu da utvrdim odredišni URL bez VebDAV proširenja

en: The server responded with an HTML page, which can mean there’s an error on the server or with the client request. The used URI was: %s
sr: Server je kao odgovor poslao HTML stranicu što može značiti da postoji greška u zahtevu klijenta ili da se dogodila greška na serveru. Korišćen je URI: %s

en: The server responded with an HTML page, which can mean there’s an error on the server or with the client request.
sr: Server je kao odgovor poslao HTML stranicu što može značiti da postoji greška u zahtevu klijenta ili da se dogodila greška na serveru.

note: Translators: The first '%s' is replaced with error prefix, as provided by the caller, which can be in a form: "Failed with something". The '%d' is replaced with actual HTTP status code. The second '%s' is replaced with a reason phrase of the error (user readable text). The last '%s' is replaced with
en: %s: HTTP error code %d (%s): %s
sr: %s: HTTP kod greške %d (%s): %s

note: Translators: The '%d' is replaced with actual HTTP status code. The '%s' is replaced with a reason phrase of the error (user readable text). The last '%s' is replaced with detailed error text, as returned by the server.
en: Failed with HTTP error code %d (%s): %s
sr: Neuspeh sa HTTP kodom greške %d (%s): %s

note: Translators: The first '%s' is replaced with error prefix, as provided by the caller, which can be in a form: "Failed with something". The '%d' is replaced with actual HTTP status code. The second '%s' is replaced with a reason phrase of the error (user readable text).
en: %s: HTTP error code %d (%s)
sr: %s: HTTP kod greške %d (%s)

note: Translators: The '%d' is replaced with actual HTTP status code. The '%s' is replaced with a reason phrase of the error (user readable text).
en: Failed with HTTP error code %d (%s)
sr: Neuspeh sa HTTP kodom greške %d (%s)

en: Failed to post data
sr: Nisam uspeo da pošaljem podatke

en: Failed to get input XML content
sr: Nisam uspeo da dobavim ulazni IksML sadržaj

en: Failed to get properties
sr: Nisam uspeo da dobavim svojstva

en: Failed to update properties
sr: Nisam uspeo da ažuriram svojstva

en: Failed to issue REPORT
sr: Nisam uspeo da izdam poruku „REPORT“

en: Failed to create collection
sr: Nisam uspeo da napravim zbirku

en: Failed to get XML request content
sr: Nisam uspeo da dobavim IksML sadržaj zahteva

en: Failed to create address book
sr: Nisam uspeo da napravim imenik

en: Failed to create calendar
sr: Nisam uspeo da napravim kalendar

en: Failed to read resource
sr: Nisam uspeo da pročitam resurs

en: Cannot rewind input stream: Not supported
sr: Ne mogu da premotam ulazni tok: nije podržano

en: Failed to put data
sr: Nisam uspeo da ubacim podatke

en: Failed to put data to server, error code %d (%s)
sr: Nisam uspeo da ubacim podatke na server, kod greške %d (%s)

en: Failed to delete resource
sr: Nisam uspeo da obrišem resurs

en: Failed to copy resource
sr: Nisam uspeo da iskopiram resurs

en: Failed to move resource
sr: Nisam uspeo da pomerim resurs

en: Failed to lock resource
sr: Nisam uspeo da zaključam resurs

en: Expected application/xml response, but none returned
sr: Očekivao sam odgovor vrste application/xml ali ništa nisam dobio

en: Expected application/xml response, but %s returned
sr: Očekivao sam odgovor vrste application/xml ali sam dobio %s

en: Failed to parse XML data
sr: Nisam uspeo da obradim IksML podatke

en: Failed to refresh lock
sr: Nisam uspeo da osvežim katanac

en: Failed to unlock
sr: Nisam uspeo da otključam

en: Expected multistatus response, but %d returned (%s)
sr: Očekivao sam odgovor sa više stanja, ali je %d vratio (%s)

en: Failed to get access control list
sr: Nisam uspeo da dobavim spisak kontrole pristupa

en: Cannot store protected nor inherited Access Control Entry.
sr: Ne mogu da uskladištim zaštićen ili nasleđen unos kontrole pristupa.

en: Provided invalid principal kind for Access Control Entry.
sr: Dostavljena je neispravna glavna vrsta za unos kontrole pristupa.

en: Cannot store property-based Access Control Entry.
sr: Ne mogu da uskladištim unos za kontrolu pristupa zasnovan na svojstvu.

en: Access Control Entry can be only to Grant or Deny, but not None.
sr: Unos kontrole pristupa može biti samo postavljen na odobreno ili zabranjeno ali ne i na ništa.

en: Access Control Entry can be only to Grant or Deny, but not both.
sr: Unos kontrole pristupa može biti postavljen samo na odobreno ili na zabranjeno ali ne i na obe vrednosti istovremeno.

en: Access Control Entry privilege cannot be NULL.
sr: Ovlašćenje unosa kontrole pristupa ne može biti ništa (NULL).

en: Credentials prompt was cancelled
sr: Upit uverenja je otkazan

en: Source “%s” doesn’t support prompt for credentials
sr: Izvor „%s“ ne podržava upit za uverenjima

en: Failed to obtain access token from address “%s”: %s
sr: Nisam uspeo da dobavim pristupni žeton sa adrese „%s“: %s

en: Requesting access token, please wait...
sr: Zahtevam čin pristupa, sačekajte...

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Address Book authentication request".
en: %s Address Book authentication request
sr: Zahtev za prijavu na imenik sa usluge „%s“

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Calendar authentication request".
en: %s Calendar authentication request
sr: Zahtev za prijavu na kalendar sa usluge „%s“

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Memo List authentication request".
en: %s Memo List authentication request
sr: Zahtev za prijavu na spisak beleški sa usluge „%s“

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Task List authentication request".
en: %s Task List authentication request
sr: Zahtev za prijavu na spisak zadataka sa usluge „%s“

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Mail authentication request".
en: %s Mail authentication request
sr: Zahtev za prijavu na poštu sa usluge „%s“

note: generic account prompt Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google account authentication request".
en: %s account authentication request
sr: Zahtev za prijavu na nalog sa usluge „%s“

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your address book “%s”.
sr: Prijavite se na vaš %s nalog i prihvatite uslove kako biste pristupili imeniku „%s“.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your calendar “%s”.
sr: Prijavite se na vaš %s nalog i prihvatite uslove kako biste pristupili kalendaru „%s“.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your mail account “%s”.
sr: Prijavite se na vaš %s nalog i prihvatite uslove kako biste pristupili nalogu za poštu „%s“.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your mail transport “%s”.
sr: Prijavite se na vaš %s nalog i prihvatite uslove kako biste pristupili prenosu pošte „%s“.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your memo list “%s”.
sr: Prijavite se na vaš %s nalog i prihvatite uslove kako biste pristupili spisku beleški „%s“.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your task list “%s”.
sr: Prijavite se na vaš %s nalog i prihvatite uslove kako biste pristupili spisku zadataka „%s“.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your account “%s”.
sr: Prijavite se na vaš %s nalog i prihvatite uslove kako biste pristupili nalogu „%s“.

en: _Cancel
sr: _Otkaži

en: Address book authentication request
sr: Zahtev za prijavu na imenik

en: Calendar authentication request
sr: Zahtev za prijavu na kalendar

en: Mail authentication request
sr: Zahtev za prijavu na poštu

note: generic account prompt
en: Authentication request
sr: Zahtev za prijavu

en: Please enter the password for address book “%s”.
sr: Unesite lozinku za imenik „%s“.

en: Please enter the password for calendar “%s”.
sr: Unesite lozinku za kalendar „%s“.

en: Please enter the password for mail account “%s”.
sr: Unesite lozinku za nalog pošte „%s“.

en: Please enter the password for mail transport “%s”.
sr: Unesite lozinku za prenos pošte „%s“.

en: Please enter the password for memo list “%s”.
sr: Unesite lozinku za spisak beleški „%s“.

en: Please enter the password for task list “%s”.
sr: Unesite lozinku za spisak zadataka „%s“.

en: Please enter the password for account “%s”.
sr: Unesite lozinku za nalog „%s“.

en: _OK
sr: _U redu

en: _User Name:
sr: _Korisnik:

en: _Password:
sr: _Lozinka:

note: Remember password check
en: _Add this password to your keyring
sr: _Dodajte ovu lozinku u vaš privezak

en: Certificate trust...
sr: Poverenje uverenja...

en: _Reject
sr: _Odbaci

en: Accept _Temporarily
sr: Prihvati _privremeno

en: _Accept Permanently
sr: Prihvati _trajno

en: SSL/TLS certificate for “%s” is not trusted. Do you wish to accept it?
sr: SSL/TLS uverenje za „%s“ nije od poverenja. Da li želite da ga prihvatite?

en: Reason:
sr: Razlog:

en: Detailed error:
sr: Opširna greška:

en: The signing certificate authority is not known.
sr: Izdavač potpisujućeg uverenja nije poznat.

en: The certificate does not match the expected identity of the site that it was retrieved from.
sr: Uverenje ne odgovara očekivanom identittetu sajta sa koga je preuzeto.

en: The certificate’s activation time is still in the future.
sr: Vreme pokretanja uverenja je još uvek u budućnosti.

en: The certificate has expired.
sr: Uverenje je isteklo.

en: The certificate has been revoked according to the connection’s certificate revocation list.
sr: Uverenje je povučeno u skladu sa spiskom povlačenja uverenja veze.

en: The certificate’s algorithm is considered insecure.
sr: Algoritam uverenja se smatra nesigurnim.

en: Supports
sr: Izdavači podrške

en: _User mail:
sr: _E-pošta korisnika:

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Contacts
sr: Kontakti

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Events
sr: Događaji

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Memos
sr: Beleške

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Tasks
sr: Zadaci

en: Invalid URL
sr: Neispravna adresa

en: User name not filled
sr: Niste upisali korisničko ime

en: Cancel
sr: Otkaži

en: Searching server sources...
sr: Pretražujem izvore na serveru...

en: Cannot find a corresponding account in the org.gnome.OnlineAccounts service from which to obtain a password for “%s”
sr: Ne mogu da pronađem odgovarajući nalog na usluzi „org.gnom.Nalozi na mreži“ sa koje bih dobio lozinku za „%s“

en: Failed to get password from GOA:
sr: Ne mogu da dobijem lozinku iz Naloga na mreži:

note: TODO: more specific
en: Code: %u — Unexpected response from server
sr: Šifra: %u — Neočekivani odgovor sa servera

note: TODO: more specific
en: Failed to parse autodiscover response XML
sr: Nisam uspeo da obradim samootkrivajući odgovor IksML-a

note: TODO: more specific
en: Failed to find Autodiscover element
sr: Nisam uspeo da pronađem element samootkrivanja

note: TODO: more specific
en: Failed to find Response element
sr: Nisam uspeo da pronađem element odgovora

note: TODO: more specific
en: Failed to find Account element
sr: Nisam uspeo da pronađem element naloga

note: TODO: more specific
en: Failed to find ASUrl and OABUrl in autodiscover response
sr: Nisam uspeo da pronađem ASadresu i OABadresu u odgovoru samootkrivanja

en: Cannot find a corresponding account in the org.gnome.OnlineAccounts service from which to obtain an access token for “%s”
sr: Ne mogu da pronađem odgovarajući nalog na usluzi „org.gnom.Nalozi na mreži“ sa koje bih dobio pristup za „%s“

en: Failed to obtain an access token for “%s”:
sr: Nisam uspeo da dobijem pristup za „%s“:

en: Contacts
sr: Kontakti

en: Calendar
sr: Kalendar

en: Integrate your calendars
sr: Objedinite vaše kalendare

en: Integrate your contacts
sr: Objedinite vaše kontakte

en: Signon service did not return a secret
sr: Usluga prijavljivanja nije vratila tajnu

en: Evolution Data Server
sr: Server Evolucijinih podataka

en: Required to have EDS appear in UOA
sr: Potrebno je da se SEP pojavi u UOA-u

en: Google Calendar
sr: Guglov kalendar

en: Google Contacts
sr: Guglovi kontakti

en: GMail
sr: G-pošta

en: Mail
sr: Pošta

en: Integrate your mailboxes
sr: Objedinite vaše sandučiće

en: Cannot find a corresponding account service in the accounts database from which to obtain an access token for “%s”
sr: Ne mogu da pronađem odgovarajuću uslugu naloga u bazi podataka naloga iz koje bih dobio pristup za „%s“

en: Expected status 200 when requesting your identity, instead got status %d (%s)
sr: Očekivah stanje 200 prilikom potraživanja vašeg identiteta, ali dobih stanje %d (%s)

en: Error parsing response as JSON:
sr: Greška obrade odgovora kao JSON:

en: Didn’t find “email” in JSON data
sr: Nisam našao „email“ u JSON podacima

en: Didn’t find “id” in JSON data
sr: Nisam našao „id“ u JSON podacima

en: Didn’t find “emails.account” in JSON data
sr: Nisam našao „emails.account“ u JSON podacima

en: Windows Live Mail
sr: Pošta Vindouza uživo

en: Yahoo! Calendar
sr: Jahu! kalendar

en: Yahoo! Mail
sr: Jahu! pošta

en: Keep running after the last client is closed
sr: Nastavlja da radi nakon zatvaranja poslednjeg klijenta

en: Wait running until at least one client is connected
sr: Čeka sa pokretanjem sve dok se barem jedan klijent ne poveže

en: Overrides compile-time backend per process option; use 1 to enable, 0 to disable, any other value is to use compile-time option
sr: Premošćava podešenu opciju prilikom kompajliranja o pozadincu po procesu te koristite 1 za omogućavanje, 0 za onemogućavanje i bilo koju drugu vrednost za korišćenje opcije podešene prilikom kompajliranja

en: Birthdays & Anniversaries
sr: Rođendani i godišnjice

en: CalDAV
sr: KolDAV

en: Google
sr: Gugl

en: On LDAP Servers
sr: Na LDAP serverima

en: On This Computer
sr: Na ovom računaru

en: Search Folders
sr: Fascikle pretrage

en: Weather
sr: Vreme

en: On The Web
sr: Na vebu

en: Don’t migrate user data from previous versions of Evolution
sr: Ne preseljavaj korisničke podatke iz prethodnih izdanja Evolucije

en: _Dismiss
sr: _Zanemari

en: Can not open file
sr: Ne mogu da otvorim datoteku

en: Failed to open client “%s”: %s
sr: Nisam uspeo da otvorim klijenta „%s“: %s

en: Unhandled error
sr: Nepoznata greška

en: Specify the output file instead of standard output
sr: Navodi datoteku izlaza umesto standardnog izlaza

en: OUTPUTFILE
sr: IZLAZNA DATOTEKA

en: List local address book folders
sr: Ispisuje fascikle imenika na računaru

en: Show cards as vcard or csv file
sr: Prikazuje kartice kao vkartu ili csv datoteku

en: Command line arguments error, please use --help option to see the usage.
sr: Greška argumenata linije naredbi, koristite opciju „--help“ da vidite upotrebu.

en: Only support csv or vcard format.
sr: Podržava samo csv ili format vkarte.

en: Show only enabled sources
sr: Prikaži samo omogućene izvore

en: Show source’s UID
sr: Prikaži JIB izvora

en: Show source’s authentication information
sr: Prikaži podatke identifikacije izvora

en: Write in machine readable format (one source per line, without localized property names and tab as separator)
sr: Ispiši u mašinski čitljivom formatu (jedan izvor po liniji, bez lokalizovanih imena svojstava i korišćenjem tabulatora za odvajanje)

en: Limit only to sources with given extension name
sr: Ograniči samo na izvore sa datim nazivom proširenja

en: yes
sr: da

en: no
sr: ne

en: Collection
sr: Zbirka

en: Collection/GNOME Online Accounts
sr: Zbirka/Gnomovi nalozi na mreži

en: Collection/Ubuntu Online Accounts
sr: Zbirka/Ubuntuovi nalozi na mreži

en: Address Book
sr: Imenik

en: Memo List
sr: Beleške

en: Task List
sr: Spisak zadataka

en: Mail Account
sr: Poštanski nalog

en: Mail Transport
sr: Prenos pošte

en: Mail Identity
sr: Poštanski identitet

en: Mail Submission
sr: Podnošenje poruka

en: Mail Signature
sr: Potpis poruke

en: Proxy
sr: Posrednik

en: UID: %s
sr: JIB: %s

en: Parent UID: %s
sr: JIB roditelja: %s

en: Enabled: %s
sr: Omogućeno: %s

en: Backend: %s
sr: Pozadinac: %s

en: Calendar enabled: %s
sr: Kalendar omogućen: %s

en: Contacts enabled: %s
sr: Kontakti omogućeni: %s

en: Mail enabled: %s
sr: Pošta omogućena: %s

en: MIME Type: %s
sr: MIME vrsta: %s

en: Auth Host: %s:%d
sr: Identifikacioni domaćin: %s:%d

en: Auth Host: %s
sr: Identifikacioni domaćin: %s

en: Auth User: %s
sr: Identifikacioni korisnik: %s

en: Auth Method: %s
sr: Način identifikacije: %s

en: Auth Proxy UID: %s
sr: JIB identifikacionog posrednika: %s

en: Failed to parse arguments: Unknown error
sr: Nisam uspeo da obradim argumente: nepoznata greška

en: Failed to connect to source registry: %s
sr: Nisam uspeo da se povežem na izvorni registrator: %s

en: No sources had been found
sr: Nema pronađenih izvora
