evolution-ews master - en to eu translation catalogue (345 entries)

en: Exchange Web Services
eu: Exchange web-zerbitzuak

en: For accessing Exchange servers using Web Services
eu: Exchange zerbitzarietara atzitzea, web-zerbitzuak erabiliz

en: Fetching contact photos…
eu: Kontaktuen argazkiak eskuratzen…

en: Failed to update GAL:
eu: Huts egin du GAL eguneratzeak:

en: Cannot save contact list, it’s only supported on EWS Server 2010 or later
eu: Ezin da kontaktuen zerrenda gorde; EWS Server 2010 bertsioa edo berriagoa behar da horretarako

en: Failed to set contact photo:
eu: Huts egin du kontaktuko argazkia ezartzeak:

[ctx: FreeBusyType]
en: Free
eu: Librea

[ctx: FreeBusyType]
en: Busy
eu: Lanpetuta

[ctx: FreeBusyType]
en: Out of Office
eu: Bulegotik kanpo

[ctx: FreeBusyType]
en: Tentative
eu: Behin-behinekoa

en: Cannot determine EWS ItemId
eu: Ezin da EWS ItemId-a zehaztu

en: Cannot create meetings organized by other users in an Exchange Web Services calendar.
eu: Ezin dira sortu beste erabiltzaile batzuek antolatutako bilerak Exchange Web Services egutegi batean.

en: Online meeting can be created only in the main user Calendar.
eu: Lineako bilerak erabiltzaileren egutegi nagusian soilik sortu daitezke.

en: Cannot find user “%s” between attendees
eu: Ez da “%s” aurkitu partaideen zerrendan

en: Cannot connect to the server, repeat the action once you login to the server.
eu: Ezin da zerbitzariarekin konektatu, errepikatu ekintza zerbitzarian saioa hasi ondoren.

note: Translators: The '%s' is replaced with a UID of the collection source
en: Cannot find Microsoft365 helper source for calendar “%s”
eu: Ez da aurkitu Microsoft365 laguntzaren iturburua “%s” egutegirako

en: Invalid occurrence ID
eu: Agerraldiaren ID baliogabea

en: Unable to open mimecontent temporary file!
eu: Ezin da MIME edukia duen aldi baterako fitxategia ireki

en: Unable to generate parser from mimecontent!
eu: Ezin da analizatzailea sortu MIME edukitik

en: Unable to parse meeting request mimecontent!
eu: Ezin da bilera-eskaeraren MIME edukia analizatu

en: Unable to create cache file
eu: Ezin da cacheko fitxategia sortu

en: Unable to create cache path “%s”: %s
eu: Ezin izan da “%s” cache-bidea sortu: %s

note: Translators: The first %s consists of the source file name, the second %s of the destination file name and the third %s of the error message.
en: Failed to move message cache file from “%s” to “%s”: %s
eu: Huts egin du mezuen cache-fitxategia “%s” kokalekutik “%s” kokalekura lekuz aldatzeak: %s

en: Could not load summary for %s
eu: Ezin izan da %s(r)en laburpena kargatu

en: Refreshing folder “%s”
eu: ”%s” karpeta freskatzen

en: Cannot perform actions on the folder while in offline mode
eu: Ezin da karpetan ekintzarik landu lineaz kanpo moduan

en: Apply message _filters to this folder
eu: Aplikatu mezuen _iragazkiak karpeta honi

en: Always check for _new mail in this folder
eu: Begiratu beti mezu _berriak dauden karpeta honetan

en: Checking for new mail
eu: Mezu berririk badagoen begiratzen

en: C_heck for new messages in all folders
eu: _Begiratu karpeta guztietan mezu berririk dagoen

en: _Listen for server change notifications
eu: _Entzun zerbitzariaren aldaketen jakinarazpenak

en: Options
eu: Aukerak

en: _Apply filters to new messages in Inbox on this server
eu: _Aplikatu iragazkiak zerbitzari honetako 'Sarrera'ko ontziko mezu berriei

en: Check new messages for _Junk contents
eu: Begiratu mezu berrietan eduki _Baztergarriak dituzten

en: Only check for Junk messages in the IN_BOX folder
eu: _SARRERAKO ONTZIAn bakarrik begiratu mezu baztergarririk dagoen

en: Synchroni_ze remote mail locally in all folders
eu: _Sinkronizatu automatikoki urruneko mezuak lokalki karpeta guztietan

en: Show _Public Folders beside user folders
eu: Erakutsi karpeta _publikoak erabiltzaile-karpeten ondoan

en: Connection
eu: Konexioa

note: Translators: '%s' is preplaced with a widget, where " * user can select how long the timeout should be.
en: Connection _timeout (in seconds) %s
eu: Konexioaren _iraungitze-denbora (segundotan) %s

en: Numbe_r of concurrent connections to use
eu: Erabiliko den aldibereko konexio _kopurua

en: Override _User-Agent header value
eu: Gainidatzi '_User-Agent' goiburuaren balioa

en: Al_ways connect with HTTP/1
eu: _Beti konektatu HTTP/1-ekin

en: This option will connect to the Exchange server using a plaintext password with NTLM authentication.
eu: Aukera honekin, Exchange zerbitzarira konektatuko zara testu arrunteko pasahitz baten eta NTLM autentifikazioaren bidez.

en: Basic
eu: Oinarrizkoa

en: This option will connect to the Exchange server using a plaintext password with Basic authentication.
eu: Aukera honekin, Exchange zerbitzarira konektatuko zara testu arrunteko pasahitz baten eta oinarrizko autentifikazioaren bidez.

en: This option will connect to the Exchange server using a Kerberos/GSSAPI authentication.
eu: Aukera honekin, Exchange zerbitzarira konektatuko zara Kerberos/GSSAPI autentifikazioa erabiliz.

en: Session has no storage path
eu: Saioak ez du biltegiratze-biderik

en: Checking “Out of Office” settings
eu: “Bulegotik kanpo” egoeraren ezarpenak begiratzen

en: Look up Exchange server categories
eu: Kontsultatu Exchange zerbitzariaren kategoriak

note: Translators: The "%s" is a service URL, provided by the server
en: Password will expire in %d day. Open “%s” to change it. | Password will expire in %d days. Open “%s” to change it.
eu[0]: Pasahitza egun %dean iraungiko da. Ireki “%s” hori aldatzeko.
eu[1]: Pasahitza %d egunetan iraungiko da. Ireki “%s” hori aldatzeko.

en: Password will expire in one day. | Password will expire in %d days.
eu[0]: Psahitza egun batean iraungiko da.
eu[1]: Pasahitza %d egunetan iraungiko da.

en: Updating foreign folder structure
eu: Kanpoko karpeten egitura eguneratzen

en: Updating foreign folders
eu: Kanpoko karpetak eguneratzen

en: No such folder: %s
eu: Karpeta ez dago: %s

en: Cannot list EWS public folders in offline mode
eu: Lineaz kanpo ezin dira EWS-ko karpeta publikoak zerrendatu

en: Cannot find any EWS public folders
eu: Ezin da EWS-ko karpeta publikorik aurkitu

en: Cannot create folder “%s”, folder already exists
eu: Ezin da “%s” karpeta sortu, badago lehendik

en: Parent folder %s does not exist
eu: Ez dago %s karpeta gurasorik

en: Cannot create folder under “%s”, it is used for folders of other users only
eu: Ezin da karpetarik  sortu “%s” kokalekuan, beste erabiltzaile batzuen karpetentzat soilik erabiltzen da

en: Cannot create folder under “%s”, it is used for public folders only
eu: Ezin da karpetarik  sortu “%s” kokalekuan, karpeta publikoentzat soilik erabiltzen da

en: Folder does not exist
eu: Karpeta ez da existitzen

en: Cannot remove folder “%s”, it is used for folders of other users only
eu: Ezin da “%s” karpeta kendu, beste erabiltzaile batzuen karpetentzat soilik erabiltzen da

en: Cannot remove folder “%s”, it is used for public folders only
eu: Ezin da “%s” karpeta kendu, karpeta publikoentzat soilik erabiltzen da

en: Folder %s does not exist
eu: %s karpeta ez da existitzen

en: No change key record for folder %s
eu: Ez dago %s karpetaren gako-aldaketaren erregistrorik

en: Cannot both rename and move a folder at the same time
eu: Ezin da aldi berean karpeta baten izena aldatu eta karpeta lekuz aldatu

en: Cannot find folder ID for parent folder %s
eu: Ezin da %s karpeta gurasoaren karpetaren IDa aurkitu

note: convert well-known names to their non-localized form
en: Inbox
eu: Sarrerako ontzia

en: Exchange server %s
eu: %s Exchange zerbitzaria

en: Exchange service for %s on %s
eu: Exchange zerbitzua %s(e)rako %s(e)n

en: Could not locate Trash folder
eu: Ezin izan da Zakarrontzia karpeta aurkitu

en: Could not locate Junk folder
eu: Ezin izan da Baztergarria karpeta aurkitu

en: Cannot subscribe EWS folders in offline mode
eu: Ezin dira EWS-ko karpetak harpidetu lineaz kanpo

en: Cannot subscribe folder “%s”, no public folder available
eu: Ezin da “%s” karpetara harpidetu, ez dago karpeta publikorik erabilgarri

en: Cannot subscribe folder “%s”, folder not found
eu: Ezin da “%s” karpetara harpidetu, karpeta ez da aurkitu

en: Cannot subscribe folder “%s”, folder ID not found
eu: Ezin da “%s” karpetara harpidetu, karpetaren IDa ez da aurkitu

en: Cannot subscribe folder “%s”, public folder root not found
eu: Ezin da “%s” karpetara harpidetu, karpeta publikoaren erroa ez da aurkitu

en: Cannot unsubscribe EWS folders in offline mode
eu: Ezin da EWS karpeten harpidetza eten lineaz kanpo

en: You must be working online to complete this operation
eu: Linean jardun behar duzu lanean eragiketa hau bukatzeko

en: Unsetting the “Out of Office” status
eu: “Bulegotik kanpo” egoeraren ezarpena kentzen

en: Foreign Folders
eu: Kanpoko karpetak

en: Public Folders
eu: Karpeta publikoak

en: Invalid folder URI “%s”
eu: Karpetaren URI baliogabea: “%s”

en: Exchange mail delivery via %s
eu: Exchange mezuen banaketa %s bidez

en: Cannot send message with no From address
eu: Ezin da mezua bidali bidaltzailearen helbiderik gabe

en: Exchange server cannot send message with multiple From addresses
eu: Exchange zerbitzariak ezin du mezua bidali bidaltzaile-helbide bat baino gehiagorekin

en: Failed to read From address
eu: Huts egin du 'Nork' helbidea irakurtzean

en: Service not connected
eu: Zerbitzua ez dago konektatuta

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the Office365.com server
eu: Aukera honek OAuth 2.0 atzipen-token bat erabiliko du GoogleOffice365.com zerbitzariarekin konektatzeko

en: Cannot store this recurrence. Change it to simple single daily, weekly, monthly or yearly recurrence without exceptions and with start date.
eu: Ezin da agerraldi hau biltegiratu. Aldatu eguneko, asteko, hileko edo urteko agerraldi bakun sinplera, salbuespenik gabekoa eta hasiera-data duena.

en: CreateItem call failed to return ID for new message
eu: CreateItem deiak huts egin du mezu berriaren IDa itzultzean

en: No response: %s
eu: Erantzunik ez: %s

en: Exchange server is busy, waiting to retry (%d:%02d minute) | Exchange server is busy, waiting to retry (%d:%02d minutes)
eu[0]: Exchange zerbitzaria lanpetuta dago, berriro saiatzeko esperoan (minutu %d:%02d)
eu[1]: Exchange zerbitzaria lanpetuta dago, berriro saiatzeko esperoan (%d:%02d minutu)

en: Exchange server is busy, waiting to retry (%d second) | Exchange server is busy, waiting to retry (%d seconds)
eu[0]: Exchange zerbitzaria lanpetuta dago, berriro saiatzeko esperoan (segundo %d)
eu[1]: Exchange zerbitzaria lanpetuta dago, berriro saiatzeko esperoan (%d segundo)

en: Authentication failed
eu: Autentifikazioak huts egin du

en: Failed to parse autodiscover response XML
eu: Huts egin du autodiscover (automatikoki ezagutu) XML erantzuna analizatzean

en: Failed to find <Autodiscover> element
eu: Huts egin du <Autodiscover> (detekzio automatikoa) elementua bilatzean

en: Failed to find <Response> element
eu: Huts egin du <Response> (erantzuna) elementua bilatzean

en: Failed to find <Account> element
eu: Huts egin du <Account> (kontua) elementua bilatzean

en: Failed to find <ASUrl> in autodiscover response
eu: Huts egin du <ASUrl> detekzio automatikoaren erantzunean bilatzeak

en: URL cannot be NULL
eu: URLa ezin da NULL izan

en: Email address is missing a domain part
eu: Helbide elektronikoari domeinuaren zatia falta zaio

en: Failed to parse oab XML
eu: Huts egin du OAB XML analizatzean

en: Failed to find <OAB> element
eu: Huts egin du <OAB> elementua bilatzean

en: Requires at least Microsoft Exchange 2010 SP1 server
eu: Gutxienez Microsoft Exchange 2010 SP1 zerbitzaria behar du

en: Requires at least Microsoft Exchange 2013 server
eu: Gutxienez Microsoft Exchange 2013 zerbitzaria behar du

en: Requires at least Microsoft Exchange 2010 server
eu: Gutxienez Microsoft Exchange 2010 zerbitzaria behar du

en: Requires at least Microsoft Exchange 2007 SP1 server
eu: Gutxienez Microsoft Exchange 2007 SP1 zerbitzaria behar du

en: Password expired. Change password at “%s”.
eu: Pasahitza iraungi da. Aldatu pasahitza hemen: “%s”.

en: Password expired.
eu: Pasahitza iraungi da.

en: Cannot add folder, unsupported folder type
eu: Ezin da karpeta gehitu, karpeta mota hori ez da onartzen

en: Cannot add folder, master source not found
eu: Ezin da karpeta gehitu, iturburu nagusia ez da aurkitu

en: Cannot add folder, folder already exists as “%s”
eu: Ezin da karpeta gehitu, karpeta hori badago lehendik “%s” gisa

en: Use only _primary contact email address
eu: Erabili kontaktu helbide elektroniko _nagusia soilik

en: When checked, the contacts looked up in the online Global Address List will contain only the primary email address
eu: Markatuta badago, helbideen lineako zerrenda globalean kontsultatutako kontaktuek helbide elektroniko nagusia soilik izango dute

en: _Fetch contact photos
eu: _Lortu kontaktuen argazkia

en: Tries to look up for user photo
eu: Erabiltzaile-argazkia bilatzen saiatzen da

en: Online Meeting
eu: Lineako bilera

en: Create the meeting as an online meeting in the main user calendar
eu: Sortu bilera lineako bilera modura erabiltzaileren egutegi nagusian.

en: Exchange Web Services autodiscovery
eu: Exchange Web Services zerbitzuen aurkitze automatikoa

en: User: %s
eu: Erabiltzailea: %s

en: Host URL: %s
eu: Ostalariaren URLa: %s

en: OAB URL: %s
eu: OAB URLa: %s

en: Requires password to continue.
eu: Pasahitza behar du jarraitzeko.

en: Folder
eu: Karpeta

en: Size
eu: Tamaina

en: Unable to retrieve folder size information
eu: Ezin da karpetaren tamainari buruzko informaziorik eskuratu

en: Folder Sizes
eu: Karpeten tamainak

en: _Close
eu: It_xi

en: Fetching folder list…
eu: Karpeta-zerrenda eskuratzen…

en: Subscribe to folder of other EWS user…
eu: Harpidetu beste EWS erabiltzaile baten karpetara…

en: Cannot edit permissions of folder “%s”, choose other folder.
eu: Ezin dira “%s” karpetaren baimenak editatu, aukeratu beste karpeta bat.

en: Folder Sizes…
eu: Karpeten tamainak…

en: Subscribe to folder of other user…
eu: Harpidetu beste erabiltzaile baten karpetara…

en: Permissions…
eu: Baimenak…

en: Edit EWS folder permissions
eu: Editatu EWS-ren karpeta-baimenak

en: Edit EWS calendar permissions
eu: Editatu EWS-ren egutegi-baimenak

en: Edit EWS tasks permissions
eu: Editatu EWS-ren zeregin-baimenak

en: Edit EWS memos permissions
eu: Editatu EWS-ren zirkular-baimenak

en: Edit EWS contacts permissions
eu: Editatu EWS-ren kontaktu-baimenak

[ctx: PermissionsLevel]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: PermissionsLevel]
en: Owner
eu: Jabea

[ctx: PermissionsLevel]
en: Publishing Editor
eu: Argitalpenaren editorea

[ctx: PermissionsLevel]
en: Editor
eu: Editorea

[ctx: PermissionsLevel]
en: Publishing Author
eu: Argitalpenaren egilea

[ctx: PermissionsLevel]
en: Author
eu: Egilea

[ctx: PermissionsLevel]
en: Nonediting Author
eu: Egile ez-editorea

[ctx: PermissionsLevel]
en: Reviewer
eu: Gainbegiratzailea

[ctx: PermissionsLevel]
en: Contributor
eu: Laguntzailea

[ctx: PermissionsLevel]
en: Free/Busy time
eu: Libre/Lanpetuta

[ctx: PermissionsLevel]
en: Free/Busy time, subject, location
eu: Libre/Lanpetuta, gaia, lekua

[ctx: PermissionsLevel]
en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Writing folder permissions, please wait…
eu: Karpetaren baimenak idazten, itxaron…

[ctx: User]
en: Anonymous
eu: Anonimoa

[ctx: User]
en: Default
eu: Lehenetsia

[ctx: User]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Name
eu: Izena

en: Permission level
eu: Baimen-maila

en: Edit EWS folder permissions…
eu: Editatu EWS karpeten baimenak…

en: Account:
eu: Kontua:

en: Folder name:
eu: Karpeta-izena:

en: Folder ID:
eu: Karpetaren IDa:

en: Permissions
eu: Baimenak

en: Permi_ssion level:
eu: _Baimen-maila:

[ctx: Permissions]
en: Read
eu: Irakurri

[ctx: Permissions]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: Permissions]
en: Free/Busy time
eu: Libre/Lanpetuta

[ctx: Permissions]
en: Free/Busy time, subject, location
eu: Libre/Lanpetuta, gaia, lekua

[ctx: Permissions]
en: Full Details
eu: Xehetasun guztiak

[ctx: Permissions]
en: Write
eu: Idatzi

[ctx: Permissions]
en: Create items
eu: Sortu elementuak

[ctx: Permissions]
en: Create subfolders
eu: Sortu azpikarpetak

[ctx: Permissions]
en: Edit own
eu: Editatu norberarena

[ctx: Permissions]
en: Edit all
eu: Editatu denak

[ctx: Permissions]
en: Delete items
eu: Ezabatu elementuak

[ctx: Permissions]
en: Own
eu: Norberarenak

[ctx: Permissions]
en: All
eu: Denak

[ctx: Permissions]
en: Other
eu: Bestelakoa

[ctx: Permissions]
en: Folder owner
eu: Karpetaren jabea

[ctx: Permissions]
en: Folder contact
eu: Karpetaren kontaktua

[ctx: Permissions]
en: Folder visible
eu: Karpeta ikusgai

en: Reading folder permissions, please wait…
eu: Karpeta-baimenak irakurtzen, itxaron…

en: Unset on Server
eu: Kendu zerbitzaritik

en: Unset the “Out of Office” status
eu: Kendu ezarpena “Bulegotik kanpo” egoerari

en: No users found, only one contact | No users found, only %d contacts
eu[0]: Ez da erabiltzailerik aurkitu, kontaktu bat soilik
eu[1]: Ez da erabiltzailerik aurkitu, %d kontaktu soilik

en: No users found
eu: Ez da erabiltzailerik aurkitu

en: Found one user | Found %d users
eu[0]: Erabiltzaile bat aurkitu da
eu[1]: %d erabiltzaile aurkitu dira

en: Found more than 100 users, but showing only first %d | Found more than 100 users, but showing only first %d
eu[0]: 100 erabiltzaile baino gehiago aurkitu dira, baina soilik lehenengo %d erakutsi da
eu[1]: 100 erabiltzaile baino gehiago aurkitu dira, baina soilik lehenengo %d erakutsi da

en: Search for a user
eu: Bilatu erabiltzailea

en: Searching…
eu: Bilatzen…

en: E-mail
eu: Helb. elek.

en: Choose EWS user…
eu: Hautatu EWS erabiltzailea…

en: _Search:
eu: _Bilatu:

[ctx: ForeignFolder]
note: Translators: The '%s' is replaced with user name, to whom the foreign mailbox belongs. * Example result: "Mailbox — John Smith"
en: Mailbox — %s
eu: Postontzia — %s

en: Cannot test foreign folder availability when the account is offline
eu: Ezin da kanpoko karpeten erabilgarritasuna probatu kontua lineaz kanpo badago

note: Translators: This is used as a calendar name; it constructs "User Name - Availability" string shown in UI
en: Availability
eu: Erabilgarritasuna

en: Folder “%s” not found. Either it does not exist or you do not have permission to access it.
eu: Ez da “%s” karpeta aurkitu. Edo ez da existitzen edo ez duzu hura atzitzeko baimenik.

en: Cannot add folder, cannot determine folder’s type
eu: Ezin da karpeta gehitu, ezin da zehaztu karpetaren mota

en: Contacts
eu: Kontaktuak

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Free/Busy as Calendar
eu: Libre/lanpetuta egutegi gisa

en: Memos
eu: Zirkularrak

en: Tasks
eu: Zereginak

en: Testing availability of folder “%s” of user “%s”, please wait…
eu: “%s” karpeta (“%s” erabiltzailearena) erabilgarri dagoen probatzen, itxaron…

en: Cannot search for user when the account is offline
eu: Ezin da erabiltzailea bilatu kontua lineaz kanpo dagoenean

en: User
eu: Erabiltzailea

en: _User:
eu: _Erabiltzailea:

en: C_hoose…
eu: _Aukeratu…

en: _Folder name:
eu: _Karpeta-izena:

en: Include _subfolders
eu: A_zpikarpetak barne

en: User name “%s” is ambiguous, specify it more precisely, please
eu: “%s” erabiltzaile-izena anbiguoa da, zehaztu

en: Querying Autodiscover service
eu: Detekzio automatikoko zerbitzua kontsultatzen

en: Fetch _URL
eu: Eskuratu _URLa

en: Configuration
eu: Konfigurazioa

en: User_name:
eu: _Erabiltzaile-izena:

en: _Host URL:
eu: _Ostalariaren URLa:

en: OAB U_RL:
eu: OAB _URLa:

en: Open _Mailbox of other user
eu: Ireki beste erabiltzaile baten _postontzia

en: S_earch…
eu: _Bilatu…

en: Authentication
eu: Autentifikazioa

en: _Override Office365 OAuth2 settings
eu: Gain_idatzi Office365 OAuth2 ezarpenak

en: Help…
eu: Laguntza…

en: Application I_D:
eu: Aplikazioaren I_Da:

en: There is not set any default application ID
eu: Ez dago ezarrita aplikazioaren ID lehenetsirik

en: Default application ID is “%s”
eu: Aplikazioaren ID lehenetsia “%s” da

note: Translators: 'Tenant ID' here means a term used by Microsoft to identify a company or organization in an Office 365 world. You probably do not want to translate it. More for example here: https://powerbi.microsoft.com/en-us/blog/what-is-a-tenant/ Translators: 'Tenant ID' here means a term used by Mi
en: _Tenant ID:
eu: _Maizterraren IDa:

note: Translators: 'Tenant' here means a term used by Microsoft to identify a company or organization in an Office 365 world. Same for 'common', it's a default URL path. You probably do not want to translate it. More for example here: https://powerbi.microsoft.com/en-us/blog/what-is-a-tenant/
en: Default tenant ID is “common“
eu: Maizterraren ID lehenetsia “common“ da

note: Translators: 'Tenant' here means a term used by Microsoft to identify a company or organization in an Office 365 world. You probably do not want to translate it. More for example here: https://powerbi.microsoft.com/en-us/blog/what-is-a-tenant/
en: Default tenant ID is “%s”
eu: Maizterraren ID lehenetsia “%s” da

en: _Advanced Settings
eu: Ezarpen a_urreratuak

en: _Endpoint host:
eu: _Amaierako puntuaren ostalaria:

en: Default endpoint host is “%s”
eu: Amaierako puntuaren ostalari lehenetsia “%s” da

en: Red_irect URI:
eu: Berb_ideraketa URIa:

en: Default redirect URI is “%s”
eu: Berbideraketa URI lehenetsia “%s” da

en: Re_source URI:
eu: Ba_liabideen URIa:

en: Default resource URI is derived from the Host URL, or it can eventually fall back to “%s”.
eu: Baliabideen URI lehenetsia ostalariaren URLtik eratortzen da edo, bestela, “%s” izan daiteke.

en: Use _protocol version 2.0 (for school and organization accounts)
eu: Erabili _protokoloaren 2.0 bertsioa (eskoletako eta erakundeetako kontuetan)

en: Host URL is not valid
eu: Ostalariaren URLa ez da baliozkoa

en: Host URL cannot be empty
eu: Ostalariaren URLa ezin da hutsa izan

en: OAB URL is not valid
eu: OAB URLa ez da baliozkoa

en: User name cannot be empty
eu: Erabiltzaile-izena ezin da hutsa izan

en: Application ID cannot be empty
eu: Aplikazioaren IDak ezin du hutsik egon

[ctx: PermissionsLevel]
en: Reviewer (can read items)
eu: Gainbegiratzailea (elementuak irakur ditzake)

[ctx: PermissionsLevel]
en: Author (can read and create items)
eu: Egilea (elementuak irakurri eta sor ditzake)

[ctx: PermissionsLevel]
en: Editor (can read, create and modify items)
eu: Editorea (elementuak irakurri, sortu eta alda ditzake)

en: Delegate permissions
eu: Ordezkari-baimenak

en: C_alendar
eu: _Egutegia

en: _Delegate receives copies of meeting-related messages sent to me
eu: _Ordezkariari bidaltzen zaizkio niri bidalitako bilerei buruzko mezuen kopiak

en: _Tasks
eu: _Zereginak

en: _Inbox
eu: _Sarrerako ontzia

en: C_ontacts
eu: K_ontaktuak

en: _Notes
eu: _Oharrak

en: _Journal
eu: _Egunkaria

en: Delegate “%s” has the following permissions
eu: “%s” ordezkariak honako baimenak ditu

en: Delegate can see my _private items
eu: Ordezkariak nire elementu _pribatuak ikus ditzake

en: Retrieving current user permissions, please wait…
eu: Erabiltzailearen uneko baimenak berreskuratzen, itxaron…

en: Delegates
eu: Ordezkariak

en: Delegates can send items on your behalf, including creating and responding to meeting requests. If you want to grant folder permissions without giving send-on-behalf-of permissions, close this dialog box, right-click the folder, click Permissions and change the options there.
eu: Ordezkariek elementuak bidal ditzake zure izenean, bilerak sortzea eta bilera-eskaerei erantzutea barne. Zure izenean bidaltzeko baimena ez beste baimen batzuk eman nahi badituzu, itxi elkarrizketa-koadro hau, egin klik eskuineko botoiarekin karpetan, egin klik Baimenak aukeran, eta aldatu aukerak.

en: Deliver meeting requests addressed to me and responses to meeting requests where I am the organizer to:
eu: Bidali honako hauei niri zuzendutako bilera-eskaerak eta nik antolatutako bileren eskaerei emandako erantzunak:

note: new-line break, because GtkRadioButton doesn't allow wrapping of the inner label
en: My delegates only, but _send a copy of meeting requests
    and responses to me (recommended)
eu: Nire ordezkariei soilik, baina _bidali niri bilera-eskaeren
    eta erantzunen kopia bat (gomendatua)

en: My d_elegates only
eu: Nire _ordezkariei soilik

en: My delegates a_nd me
eu: Nire ordezkariei eta _niri

en: Retrieving “Delegates” settings
eu: “Ordezkariak” ezarpenak atzitzen

en: EWS Settings
eu: EWS ezarpenak

en: Folder _Sizes
eu: Karpeten _tamainak

en: View the size of all Exchange folders
eu: Ikusi Exchange karpeta guztien tamaina

en: _Reset Synchronization Tags
eu: Be_rrezarri sinkronizazio-etiketak

en: Folders can sometimes get out of synchronization, for example after a long time not being connected to the server. By resetting the synchronization tags the folders are updated completely. This does not cause download of any already locally stored messages. The change will take effect the next time the folders are refreshed.
eu: Karpetek sinkronizazioa galdu dezakete zenbaitetan, adibidez zerbitzariarekin luzaro konektatu gabe egon ondoren. Sinkronizazio-etiketak berrezartzen badira, karpetak osorik eguneratzen dira. Horrek ez ditu deskargatzen lehenago lokalean dauden mezuak. Aldaketa karpetak freskatzen diren hurrengoan sartuko dira indarrean.

en: Locating offline address books
eu: Lineaz kanpoko helbide-liburuak bilatzea

en: Global Address List
eu: Helbide-zerrenda orokorra

en: Cache o_ffline address book
eu: Gorde cachean l_ineaz kanpoko helbide-liburua

en: Select ad_dress list:
eu: Hautatu _helbide-zerrenda:

en: Fetch List
eu: Eskuratu zerrenda

en: Out of Office
eu: Bulegotik kanpo

en: The messages specified below will be automatically sent to each internal and external person who sends a mail to you.
eu: Behean adierazitako mezuak automatikoki bidaliko zaizkie mezu bat bidaltzen dizuten barruko eta kanpoko pertsona guztiei.

en: Do _not send Out of Office replies
eu: _Ez bidali 'Bulegotik kanpo' erantzunik

en: _Send Out of Office replies
eu: _Bidali 'Bulegotik kanpo' erantzunak

en: Send Out of Office replies only _during this time period:
eu: Bidali 'Bulegotik kanpo' erantzunak _soilik denbora-tarte honetan:

en: _From:
eu: H_emendik:

en: _To:
eu: Nor_i:

en: I_nternal:
eu: B_arrukoa:

en: Message to be sent within the organization
eu: Mezua erakunde barruan bidaliko da

en: E_xternal:
eu: _Kanpokoa:

en: Message to be sent outside the organization
eu: Mezua erakundetik kanpo bidaliko da

en: Do not reply to senders outside the organization
eu: Ez erantzun erakundetik kanpoko bidaltzaileei

en: Reply only to known senders outside the organization
eu: Erantzun erakundetik kanpoko bidaltzaile ezagunei soilik

en: Reply to any sender outside the organization
eu: Erantzun erakundetik kanpoko edozein bidaltzaileri

en: Retrieving “Out of Office” settings
eu: “Bulegotik kanpo” egoeraren ezarpenak atzitzen

note: Translators: the first %s is replaced with a user name, the second %s is replaced with an email address of that user
en: %s (%s) has invited you to view his or her Microsoft Exchange calendar.
eu: %s (%s) erabiltzaileak bere Microsoft Exchange egutegia ikusteko gonbidapena bidali dizu.

note: Translators: the first %s is replaced with a user name, the second %s is replaced with an email address of that user
en: %s (%s) has invited you to view his or her Microsoft Exchange folder.
eu: %s (%s) erabiltzaileak bere Microsoft Exchange karpeta ikusteko gonbidapena bidali dizu.

en: Click the Subscribe button to add it to Evolution.
eu: Egin klik 'Harpidetu' botoian hura Evolution aplikazioari gehitzeko.

en: Subscribe
eu: Harpidetu

en: Failed to extract sharing information from provided data.
eu: Huts egin du hornitutako datuetatik partekatze-informazioa erauzteak.

en: EWS Sharing Metadata
eu: EWS partekatze-metadatuak

en: Display part as EWS sharing metadata
eu: Bistaratu zatia EWS partekatze-metadatu gisa

en: Subscribing EWS folder…
eu: EWS karpetara harpidetzen…

en: Autodiscovery query failed.
eu: Huts egin du detekzio automatikoaren kontsultak.

en: The reported error was “{0}”.
eu: Jakinarazitako errorea: “{0}“.

en: Failed to locate offline address books.
eu: Huts egin du lineaz kanpoko helbide-liburuak bilatzean.

en: Failed to retrieve “Out of Office” settings.
eu: Huts egin du “Bulegotik kanpo” egoeraren ezarpenak atzitzeak

en: Failed to retrieve “Delegates” settings.
eu: Huts egin du “Ordezkariak” ezarpenak atzitzeak

en: Your Exchange account “{0}” has the status set as “Out of Office”.
eu: Zure “{0}” Exchange kontua “Bulegotik kanpo” egoeran dago.

en: Failed to subscribe user folder.
eu: Huts egin du erabiltzaile-karpetara harpidetzeak.

en: Folder had been subscribed.
eu: Karpetaren harpidetza egin da.

en: Folder of user “{0}” had been subscribed successfully.
eu: “{0}” erabiltzailearen karpetaren harpidetza ongi egin da.

en: Could not determine a suitable folder class for a new folder named “%s”
eu: Ezin izan da karpeta klase egokirik zehaztu “%s” izeneko karpeta berri batentzat

en: Data source “%s” does not represent an Exchange Web Services folder
eu: “%s” datu-iturburuak ez du Exchange Web Services karpeta bat ordezkatzen

en: Folder ID is not set
eu: Karpetaren IDa ez dago ezarrita

en: Cannot save contact list into a Microsoft 365 address book
eu: Ezin izan da kontaktuen zerrenda Microsoft 365 helbide-liburu batean gorde

en: Can store only simple events into Microsoft 365 calendar
eu: Microsoft 365 egutegian gertaera sinpleak soilik biltegiratu daitezke

en: Can store only simple tasks into Microsoft 365 task folder
eu: Microsoft 365 zereginen karpetan zeregin sinpleak soilik biltegiratu daitezke

en: Microsoft 365 calendar cannot store more than one recurrence
eu: Microsoft 365 egutegiak ezin du errepikapen bat baino gehiago biltegiratu

en: Microsoft 365 calendar cannot store component with RDATE, EXDATE or RRULE properties
eu: Microsoft 365 egutegiak ezin du RDATE, EXDATE edo RRULE propietateak dituen osagaia biltegiratu

en: Unknown recurrence frequency (%d)
eu: Errepikapen-maiztasun ezezaguna (%d)

en: Microsoft 365 calendar cannot store more that one event reminder
eu: Microsoft 365 egutegiak ezin du gertaera-oroigarri bat baino gehiago biltegiratu

en: Microsoft 365 event can have only a reminder before event start
eu: Microsoft 365 gertaerak oroigarri bakar bat eduki dezake gertaeraren hasiera baino lehen

en: Microsoft 365 task can have only a reminder with absolute time
eu: Microsoft 365 zereginak ordu absolutua duen oroigarri bakar bat eduki dezake

en: Microsoft 365 task cannot have attachments.
eu: Microsoft 365 zereginak ezin ditu eranskinak eduki.

en: Cannot store attachment with URI “%s”
eu: Ezin da gorde “%s” URIa duen eranskina

en: Failed to read attachment URI
eu: Huts egin du eranskinaren URIa irakurtzeak

en: Failed to get inline attachment data
eu: Huts egin du barneko eranskin-datuak eskuratzeak

en: Invalid folder state (missing parent store)
eu: Karpeta-egoera baliogabea (biltegi gurasoa falta da)

en: Folder “%s” doesn't correspond to any known folder
eu: “%s” karpeta ez da karpeta ezaguna

en: Could not load summary for “%s”
eu: Ezin izan da “%s”(r)en laburpena kargatu

en: For accessing Microsoft 365 server
eu: Microsoft 365 zerbitzaria atzitzeko

en: Microsoft 365 server
eu: Microsoft 365 zerbitzaria

en: Mail receive via Microsoft 365
eu: Microsoft 365 bidez posta jasotzea

en: Malformed URI: “%s”
eu: Formatu okerreko URIa: “%s”

en: Look up Microsoft 365 categories
eu: Kontsultatu Microsoft 365 kategoriak

en: Failed to create connection
eu: Huts egin du konexioa sortzeak

en: Parent folder “%s” does not exist
eu: Ez dago “%s” karpeta gurasorik

en: Cannot find “Deleted Items” folder
eu: Ezin da “Ezabatutako elementuak” karpeta aurkitu

en: Folder “%s” does not exist
eu: Ez dago “%s” karpetarik

en: Mail delivery via Microsoft 365
eu: Microsoft 365 bidez posta bidaltzea

en: Microsoft 365 server cannot send message with multiple From addresses
eu: Microsoft 365 zerbitzariak ezin du mezua bidali bidaltzaile-helbide bat baino gehiagorekin

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the Microsoft 365 server
eu: Aukera honek OAuth 2.0 atzipen-token bat erabiliko du Microsoft 365 zerbitzariarekin konektatzeko

en: Microsoft 365 server is busy, waiting to retry (%d:%02d minute) | Microsoft 365 server is busy, waiting to retry (%d:%02d minutes)
eu[0]: Microsoft 365 zerbitzaria lanpetuta dago, berriro saiatzeko esperoan (%d:%02d minutu)
eu[1]: Microsoft 365 zerbitzaria lanpetuta dago, berriro saiatzeko esperoan (%d:%02d minutu)

en: Microsoft 365 server is busy, waiting to retry (%d second) | Microsoft 365 server is busy, waiting to retry (%d seconds)
eu[0]: Microsoft 365 zerbitzaria lanpetuta dago, berriro saiatzeko esperoan (%d segundo)
eu[1]: Microsoft 365 zerbitzaria lanpetuta dago, berriro saiatzeko esperoan (%d segundo)

en: Invalid data
eu: Datu baliogabeak

en: Operation was cancelled
eu: Eragiketa bertan behera utzi da

en: Failed to parse own Json data
eu: Huts egin du JSON datu propioak analizatzeak

en: _Override Microsoft 365 OAuth2 settings
eu: Gain_idatzi Microsoft 365 OAuth2 ezarpenak

note: Translators: 'Tenant' here means a term used by Microsoft to identify a company or organization in a Microsoft 365 world. Same for 'common', it's a default URL path. You probably do not want to translate it. More for example here: https://powerbi.microsoft.com/en-us/blog/what-is-a-tenant/
en: Default tenant is “common“
eu: Tenant lehenetsia “common” da

note: Translators: 'Tenant' here means a term used by Microsoft to identify a company or organization in a Microsoft 365 world. You probably do not want to translate it. More for example here: https://powerbi.microsoft.com/en-us/blog/what-is-a-tenant/
en: Default tenant is “%s”
eu: Tenant lehenetsia “%s” da.

en: _Redirect URI:
eu: _Berbideraketa URIa:

en: Data source “%s” does not represent a Microsoft 365 folder
eu: “%s” datu-iturburuak ez du Microsoft 365 karpeta bat ordezkatzen
