evolution-ews master - en to hu translation catalogue (342 entries)

en: Exchange Web Services
hu: Exchange webszolgáltatások

en: For accessing Exchange servers using Web Services
hu: Exchange kiszolgálók eléréséhez webszolgáltatások használatával

en: Fetching contact photos…
hu: Kapcsolati fényképek lekérése…

en: Failed to update GAL:
hu: Nem sikerült a GAL frissítése:

en: Cannot save contact list, it’s only supported on EWS Server 2010 or later
hu: Nem menthető a névjegylista, csak az EWS Server 2010 vagy újabb támogatja

en: Failed to set contact photo:
hu: Nem sikerült a kapcsolati fénykép beállítása:

[ctx: FreeBusyType]
en: Free
hu: Szabad

[ctx: FreeBusyType]
en: Busy
hu: Elfoglalt

[ctx: FreeBusyType]
en: Out of Office
hu: Házon kívül

[ctx: FreeBusyType]
en: Tentative
hu: Feltételes

en: Cannot determine EWS ItemId
hu: Nem lehet meghatározni az EWS elemazonosítót

en: Cannot create meetings organized by other users in an Exchange Web Services calendar.
hu: Nem lehet létrehozni más felhasználók által szervezett találkozókat egy Exchange Web Services naptárban.

en: Online meeting can be created only in the main user Calendar.
hu: A hálózaton keresztüli találkozót csak a fő felhasználó naptárában lehet létrehozni.

en: Cannot find user “%s” between attendees
hu: Nem található a(z) „%s” felhasználó a jelenlévők között

en: Cannot connect to the server, repeat the action once you login to the server.
hu: Nem lehet kapcsolódni a kiszolgálóhoz. Ismételje meg a műveletet, miután bejelentkezett a kiszolgálóra.

note: Translators: The '%s' is replaced with a UID of the collection source
en: Cannot find Microsoft365 helper source for calendar “%s”
hu: Nem található Microsoft365 segítségforrás a(z) „%s” naptárhoz

en: Invalid occurrence ID
hu: Érvénytelen előfordulási azonosító

en: Unable to open mimecontent temporary file!
hu: Nem nyitható meg a MIME-tartalom átmeneti fájlja!

en: Unable to generate parser from mimecontent!
hu: Nem hozható létre a MIME-tartalom feldolgozója!

en: Unable to parse meeting request mimecontent!
hu: Nem dolgozható fel a találkozókérés MIME-tartalma!

en: Unable to create cache file
hu: Nem hozató létre gyorsítótárfájl

en: Unable to create cache path “%s”: %s
hu: Nem hozható létre a gyorsítótár „%s” útvonala: %s

note: Translators: The first %s consists of the source file name, the second %s of the destination file name and the third %s of the error message.
en: Failed to move message cache file from “%s” to “%s”: %s
hu: Sikertelen az üzenetgyorsítótár-fájl áthelyezés „%s” helyről „%s” helyre: %s

en: Could not load summary for %s
hu: „%s” összefoglalása nem tölthető be

en: Refreshing folder “%s”
hu: A(z) „%s” mappa frissítése

en: Cannot perform actions on the folder while in offline mode
hu: Kapcsolat nélküli módban nem lehet végrehajtani a műveleteket a mappán

en: Apply message _filters to this folder
hu: Üzenet_szűrők alkalmazása erre a mappára

en: Always check for _new mail in this folder
hu: Mindig _keressen új leveleket ebben a mappában

en: Checking for new mail
hu: Új levelek keresése

en: C_heck for new messages in all folders
hu: _Új levelek keresése minden mappában

en: _Listen for server change notifications
hu: _Kiszolgáló változásértesítéseinek figyelése

en: Options
hu: Beállítások

en: _Apply filters to new messages in Inbox on this server
hu: S_zűrők alkalmazása az új üzenetekre ezen kiszolgáló bejövő mappájában

en: Check new messages for _Junk contents
hu: _Levélszemét keresése az új levelek között

en: Only check for Junk messages in the IN_BOX folder
hu: Csak a BEÉ_RKEZETT ÜZENETEK mappában keressen levélszemetet

en: Synchroni_ze remote mail locally in all folders
hu: Távoli levelek helyi s_zinkronizációja minden mappában

en: Show _Public Folders beside user folders
hu: _Nyilvános mappák megjelenítése a felhasználó mappák mellett

en: Connection
hu: Kapcsolat

note: Translators: '%s' is preplaced with a widget, where " * user can select how long the timeout should be.
en: Connection _timeout (in seconds) %s
hu: K_apcsolat időtúllépése %s (másodperc)

en: Numbe_r of concurrent connections to use
hu: Használandó _egyidejű kapcsolatok száma

en: Override _User-Agent header value
hu: _User-Agent fejlécérték felülbírálása

en: Al_ways connect with HTTP/1
hu: Kapcsolódás _mindig HTTP/1 használatával

en: This option will connect to the Exchange server using a plaintext password with NTLM authentication.
hu: Ezzel az opcióval az Exchange kiszolgálóhoz sima szöveges jelszóval fog kapcsolódni NTLM hitelesítés használatával.

en: Basic
hu: Alap

en: This option will connect to the Exchange server using a plaintext password with Basic authentication.
hu: Ezzel az opcióval az Exchange kiszolgálóhoz sima szöveges jelszóval fog kapcsolódni alap hitelesítés használatával.

en: This option will connect to the Exchange server using a Kerberos/GSSAPI authentication.
hu: Ezen opció hatására Kerberos/GSSAPI-hitelesítéssel fog kapcsolódni az Exchange kiszolgálóhoz.

en: Session has no storage path
hu: A munkamenet nem rendelkezik tárolási útvonallal

en: Checking “Out of Office” settings
hu: „Házon kívül” állapot beállításainak ellenőrzése

en: Look up Exchange server categories
hu: Exchange kiszolgáló kategóriáinak keresése

note: Translators: The "%s" is a service URL, provided by the server
en: Password will expire in %d day. Open “%s” to change it. | Password will expire in %d days. Open “%s” to change it.
hu[0]: A jelszó %d napon belül le fog járni. Módosításához nyissa meg ezt: „%s”.
hu[1]: A jelszó %d napon belül le fog járni. Módosításához nyissa meg ezt: „%s”.

en: Password will expire in one day. | Password will expire in %d days.
hu[0]: A jelszó egy napon belül le fog járni.
hu[1]: A jelszó %d napon belül le fog járni.

en: Updating foreign folder structure
hu: Távoli mappaszerkezet frissítése

en: Updating foreign folders
hu: Távoli mappák frissítése

en: No such folder: %s
hu: Nincs %s nevű mappa

en: Cannot list EWS public folders in offline mode
hu: Nem lehet listázni a nyilvános EWS mappákat kapcsolat nélküli módban

en: Cannot find any EWS public folders
hu: Nem található egyetlen EWS nyilvános mappa sem

en: Cannot create folder “%s”, folder already exists
hu: A mappa („%s”) nem hozható létre, mert már létezik

en: Parent folder %s does not exist
hu: A szülő mappa (%s) nem létezik

en: Cannot create folder under “%s”, it is used for folders of other users only
hu: Nem hozható létre mappa a(z) „%s” alatt, mert az csak más felhasználók mappáihoz van használatban

en: Cannot create folder under “%s”, it is used for public folders only
hu: Nem hozható létre mappa a(z) „%s” alatt, mert az csak a nyilvános mappákhoz van használatban

en: Folder does not exist
hu: A mappa nem létezik

en: Cannot remove folder “%s”, it is used for folders of other users only
hu: Nem távolítható el a(z) „%s” mappa, mert az csak más felhasználók mappáihoz van használatban

en: Cannot remove folder “%s”, it is used for public folders only
hu: Nem távolítható el a(z) „%s” mappa, mert az csak a nyilvános mappákhoz van használatban

en: Folder %s does not exist
hu: A(z) %s mappa nem létezik

en: No change key record for folder %s
hu: Nem változott a(z) %s mappa fő rekordja

en: Cannot both rename and move a folder at the same time
hu: Nem lehet egyszerre átnevezni és mozgatni a mappát

en: Cannot find folder ID for parent folder %s
hu: Nem található a(z) %s szülőmappa mappaazonosítója

note: convert well-known names to their non-localized form
en: Inbox
hu: Beérkezett üzenetek

en: Exchange server %s
hu: %s Exchange kiszolgáló

en: Exchange service for %s on %s
hu: Exchange szolgáltatás %s számára ezen: %s

en: Could not locate Trash folder
hu: A Kuka mappa nem található

en: Could not locate Junk folder
hu: A Levélszemét mappa nem található

en: Cannot subscribe EWS folders in offline mode
hu: Nem lehet EWS mappákra feliratkozni kapcsolat nélküli módban

en: Cannot subscribe folder “%s”, no public folder available
hu: Nem lehet feliratkozni a(z) „%s” mappára, nem érhető el nyilvános mappa

en: Cannot subscribe folder “%s”, folder not found
hu: Nem lehet feliratkozni a(z) „%s” mappára, a mappa nem található

en: Cannot subscribe folder “%s”, folder ID not found
hu: Nem lehet feliratkozni a(z) „%s” mappára, a mappaazonosító nem található

en: Cannot subscribe folder “%s”, public folder root not found
hu: Nem lehet feliratkozni a(z) „%s” mappára, a nyilvános mappagyökér nem található

en: Cannot unsubscribe EWS folders in offline mode
hu: Nem lehet EWS mappákról leiratkozni kapcsolat nélküli módban

en: You must be working online to complete this operation
hu: A művelet befejezéséhez a hálózatra kapcsolódva kell dolgoznia

en: Unsetting the “Out of Office” status
hu: „Házon kívül” állapot törlése

en: Foreign Folders
hu: Távoli mappák

en: Public Folders
hu: Nyilvános mappák

en: Invalid folder URI “%s”
hu: Érvénytelen mappa URI: „%s”

en: Exchange mail delivery via %s
hu: Exchange levélkézbesítés %s segítségével

en: Cannot send message with no From address
hu: Nem küldhető el a levél a feladó címe nélkül

en: Exchange server cannot send message with multiple From addresses
hu: Az Exchange kiszolgáló nem tud több Feladó címmel rendelkező üzenetet küldeni

en: Failed to read From address
hu: Nem sikerült olvasni a feladó címét

en: Service not connected
hu: Nem kapcsolódott a szolgáltatáshoz

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the Office365.com server
hu: Ez a beállítás egy OAuth 2.0 hozzáférési tokent fog használni az Office365.com kiszolgálóhoz való kapcsolódáshoz

en: Cannot store this recurrence. Change it to simple single daily, weekly, monthly or yearly recurrence without exceptions and with start date.
hu: Nem tárolható ez az előfordulás. Módosítsa egy egyszerű naponta, hetente, havonta vagy évente ismétlődővé, kivételek nélkül és egy kezdődátummal.

en: CreateItem call failed to return ID for new message
hu: A CreateItem hívás nem adott vissza új üzenetazonosítót

en: No response: %s
hu: Nincs válasz: %s

en: Exchange server is busy, waiting to retry (%d:%02d minute) | Exchange server is busy, waiting to retry (%d:%02d minutes)
hu[0]: Az Exchange kiszolgáló elfoglalt, várakozás az újrapróbálkozásra (%d:%02d perc)
hu[1]: Az Exchange kiszolgáló elfoglalt, várakozás az újrapróbálkozásra (%d:%02d perc)

en: Exchange server is busy, waiting to retry (%d second) | Exchange server is busy, waiting to retry (%d seconds)
hu[0]: Az Exchange kiszolgáló elfoglalt, várakozás az újrapróbálkozásra (%d másodperc)
hu[1]: Az Exchange kiszolgáló elfoglalt, várakozás az újrapróbálkozásra (%d másodperc)

en: Authentication failed
hu: A hitelesítés sikertelen

en: Failed to parse autodiscover response XML
hu: Az automatikus felderítésre adott válasz XML feldolgozása sikertelen

en: Failed to find <Autodiscover> element
hu: Nem sikerült megtalálni az <Autodiscover> elemet

en: Failed to find <Response> element
hu: Nem sikerült megtalálni a <Response> elemet

en: Failed to find <Account> element
hu: Nem sikerült megtalálni az <Account> elemet

en: Failed to find <ASUrl> in autodiscover response
hu: Az <ASUrl> nem található az automatikus felderítésre adott válaszban

en: URL cannot be NULL
hu: Az URL nem lehet NULL

en: Email address is missing a domain part
hu: Az e-mail címből hiányzik a tartomány rész

en: Failed to parse oab XML
hu: Nem sikerült feldolgozni az oab XML-t

en: Failed to find <OAB> element
hu: Nem sikerült megtalálni az <OAB> elemet

en: Requires at least Microsoft Exchange 2010 SP1 server
hu: Legalább Microsoft Exchange 2010 SP1 kiszolgálót igényel

en: Requires at least Microsoft Exchange 2013 server
hu: Legalább Microsoft Exchange 2013 kiszolgálót igényel

en: Requires at least Microsoft Exchange 2010 server
hu: Legalább Microsoft Exchange 2010 kiszolgálót igényel

en: Requires at least Microsoft Exchange 2007 SP1 server
hu: Legalább Microsoft Exchange 2007 SP1 kiszolgálót igényel

en: Password expired. Change password at “%s”.
hu: A jelszó lejárt. Módosítsa itt: „%s”.

en: Password expired.
hu: A jelszó lejárt.

en: Cannot add folder, unsupported folder type
hu: Nem vehető fel a mappa, nem támogatott a mappa típusa

en: Cannot add folder, master source not found
hu: Nem vehető fel a mappa, nem található az elsődleges forrás

en: Cannot add folder, folder already exists as “%s”
hu: A mappa nem vehető fel, mert már létezik „%s” néven

en: Use only _primary contact email address
hu: Csak a kapcsolat _elsődleges e-mail címének használata

en: When checked, the contacts looked up in the online Global Address List will contain only the primary email address
hu: Ha be van jelölve, akkor a hálózaton lévő Globális címlistában kikeresett kapcsolatok csak az elsődleges e-mail-címet fogják tartalmazni

en: _Fetch contact photos
hu: Kapcsolati fényképek _lekérése

en: Tries to look up for user photo
hu: Megpróbálja kikeresni a felhasználó fényképét

en: Online Meeting
hu: Hálózaton keresztüli találkozó

en: Create the meeting as an online meeting in the main user calendar
hu: A találkozó létrehozása hálózaton keresztüli találkozóként a fő felhasználó naptárában

en: Exchange Web Services autodiscovery
hu: Exchange webszolgáltatások automatikus felfedezés

en: User: %s
hu: Felhasználó: %s

en: Host URL: %s
hu: Gép URL: %s

en: Requires password to continue.
hu: A folytatáshoz jelszó szükséges.

en: Folder
hu: Mappa

en: Size
hu: Méret

en: Unable to retrieve folder size information
hu: A mappaméret-információk nem kérhetők le

en: Folder Sizes
hu: Mappaméretek

en: _Close
hu: _Bezárás

en: Fetching folder list…
hu: Mappalista letöltése…

en: Subscribe to folder of other EWS user…
hu: Feliratkozás más EWS felhasználó mappájára…

en: Cannot edit permissions of folder “%s”, choose other folder.
hu: Nem szerkeszthetők a(z) „%s” mappa jogosultságai, válasszon másik mappát.

en: Folder Sizes…
hu: Mappaméretek…

en: Subscribe to folder of other user…
hu: Feliratkozás más felhasználó mappájára…

en: Permissions…
hu: Jogosultságok…

en: Edit EWS folder permissions
hu: EWS mappajogosultságok szerkesztése

en: Edit EWS calendar permissions
hu: EWS naptárjogosultságok szerkesztése

en: Edit EWS tasks permissions
hu: EWS feladatjogosultságok szerkesztése

en: Edit EWS memos permissions
hu: EWS feljegyzésjogosultságok szerkesztése

en: Edit EWS contacts permissions
hu: EWS névjegyjogosultságok szerkesztése

[ctx: PermissionsLevel]
en: None
hu: Nincs

[ctx: PermissionsLevel]
en: Owner
hu: Tulajdonos

[ctx: PermissionsLevel]
en: Publishing Editor
hu: Kiadványszerkesztő

[ctx: PermissionsLevel]
en: Editor
hu: Szerkesztő

[ctx: PermissionsLevel]
en: Publishing Author
hu: Kiadványszerző

[ctx: PermissionsLevel]
en: Author
hu: Szerző

[ctx: PermissionsLevel]
en: Nonediting Author
hu: Nem szerkesztő szerző

[ctx: PermissionsLevel]
en: Reviewer
hu: Véleményező

[ctx: PermissionsLevel]
en: Contributor
hu: Hozzájáruló

[ctx: PermissionsLevel]
en: Free/Busy time
hu: Időbeosztás

[ctx: PermissionsLevel]
en: Free/Busy time, subject, location
hu: Időbeosztás ideje, tárgya, helye

[ctx: PermissionsLevel]
en: Custom
hu: Egyéni

en: Writing folder permissions, please wait…
hu: Mappajogosultságok írása, kis türelmet…

[ctx: User]
en: Default
hu: Alapértelmezett

[ctx: User]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Name
hu: Név

en: Permission level
hu: Jogosultsági szint

en: Edit EWS folder permissions…
hu: EWS mappajogosultságok szerkesztése…

en: Account:
hu: Fiók:

en: Folder name:
hu: Mappa neve:

en: Folder ID:
hu: Mappaazonosító:

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: Permi_ssion level:
hu: J_ogosultsági szint:

[ctx: Permissions]
en: Read
hu: Olvasás

[ctx: Permissions]
en: None
hu: Nincs

[ctx: Permissions]
en: Free/Busy time
hu: Időbeosztás

[ctx: Permissions]
en: Free/Busy time, subject, location
hu: Időbeosztás ideje, tárgya, helye

[ctx: Permissions]
en: Full Details
hu: Minden részlet

[ctx: Permissions]
en: Write
hu: Írás

[ctx: Permissions]
en: Create items
hu: Elemek létrehozása

[ctx: Permissions]
en: Create subfolders
hu: Almappák létrehozása

[ctx: Permissions]
en: Edit own
hu: Saját szerkesztése

[ctx: Permissions]
en: Edit all
hu: Összes szerkesztése

[ctx: Permissions]
en: Delete items
hu: Elemek törlése

[ctx: Permissions]
en: Own
hu: Saját

[ctx: Permissions]
en: All
hu: Összes

[ctx: Permissions]
en: Other
hu: Egyéb

[ctx: Permissions]
en: Folder owner
hu: Mappa tulajdonosa

[ctx: Permissions]
en: Folder contact
hu: Mappakapcsolat

[ctx: Permissions]
en: Folder visible
hu: Látható mappa

en: Reading folder permissions, please wait…
hu: Mappajogosultságok olvasása, kis türelmet…

en: Unset on Server
hu: Törlés a kiszolgálón

en: Unset the “Out of Office” status
hu: „Házon kívül” állapot törlése

en: No users found, only one contact | No users found, only %d contacts
hu[0]: Nem találhatók felhasználók, csak egy névjegy
hu[1]: Nem találhatók felhasználók, csak %d névjegy

en: No users found
hu: Nem találhatók felhasználók

en: Found one user | Found %d users
hu[0]: Egy felhasználó található
hu[1]: %d felhasználó található

en: Found more than 100 users, but showing only first %d | Found more than 100 users, but showing only first %d
hu[0]: 100-nál több felhasználó található, de csak az első %d jelenik meg
hu[1]: 100-nál több felhasználó található, de csak az első %d jelenik meg

en: Search for a user
hu: Felhasználó keresése

en: Searching…
hu: Keresés…

en: Choose EWS user…
hu: Válasszon EWS felhasználót…

en: _Search:
hu: _Keresés:

[ctx: ForeignFolder]
note: Translators: The '%s' is replaced with user name, to whom the foreign mailbox belongs. * Example result: "Mailbox — John Smith"
en: Mailbox — %s
hu: %s postafiókja

en: Cannot test foreign folder availability when the account is offline
hu: Kapcsolat nélküli módban nem lehet tesztelni a távoli mappa elérhetőségét

note: Translators: This is used as a calendar name; it constructs "User Name - Availability" string shown in UI
en: Availability
hu: Elérhetőség

en: Folder “%s” not found. Either it does not exist or you do not have permission to access it.
hu: A(z) „%s” mappa nem található. Vagy nem létezik, vagy nincs jogosultsága elérni.

en: Cannot add folder, cannot determine folder’s type
hu: Nem vehető fel a mappa, nem határozható meg a mappa típusa

en: Contacts
hu: Névjegyek

en: Calendar
hu: Naptár

en: Free/Busy as Calendar
hu: Időbeosztás naptárként

en: Memos
hu: Feljegyzések

en: Tasks
hu: Feladatok

en: Testing availability of folder “%s” of user “%s”, please wait…
hu: „%2$s” felhasználó „%1$s” mappájának elérhetőségének tesztelése, kis türelmet…

en: Cannot search for user when the account is offline
hu: Kapcsolat nélküli módban nem lehet felhasználót keresni

en: User
hu: Felhasználó

en: _User:
hu: _Felhasználó:

en: C_hoose…
hu: _Válasszon…

en: _Folder name:
hu: _Mappa neve:

en: Include _subfolders
hu: _Almappákat beleértve

en: User name “%s” is ambiguous, specify it more precisely, please
hu: A(z) „%s” felhasználónév nem egyértelmű, adja meg pontosabban

[ctx: ForeignFolder]
note: Translators: This is used to name foreign folder. * The first '%s' is replaced with user name to whom the folder belongs, * the second '%s' is replaced with folder name. * Example result: "John Smith — Calendar"
en: %s — %s
hu: %s – %s

en: Querying Autodiscover service
hu: Automatikus feltérképezési szolgáltatás lekérdezése

en: Fetch _URL
hu: _URL lekérése

en: Configuration
hu: Beállítás

en: User_name:
hu: _Felhasználónév:

en: _Host URL:
hu: _Gép URL:

en: Open _Mailbox of other user
hu: _Más felhasználó postafiókjának megnyitása

en: S_earch…
hu: _Keresés…

en: Authentication
hu: Hitelesítés

en: _Override Office365 OAuth2 settings
hu: Office365 OAuth2 beállítások felülbírálása

en: Help…
hu: Súgó…

en: Application I_D:
hu: _Alkalmazásazonosító:

en: There is not set any default application ID
hu: Nincs beállítva alapértelmezett alkalmazásazonosító

en: Default application ID is “%s”
hu: Az alapértelmezett alkalmazásazonosító: „%s”

note: Translators: 'Tenant ID' here means a term used by Microsoft to identify a company or organization in an Office 365 world. You probably do not want to translate it. More for example here: https://powerbi.microsoft.com/en-us/blog/what-is-a-tenant/ Translators: 'Tenant ID' here means a term used by Mi
en: _Tenant ID:
hu: _Bérlőzonosító:

note: Translators: 'Tenant' here means a term used by Microsoft to identify a company or organization in an Office 365 world. Same for 'common', it's a default URL path. You probably do not want to translate it. More for example here: https://powerbi.microsoft.com/en-us/blog/what-is-a-tenant/
en: Default tenant ID is “common“
hu: Az alapértelmezett bérlőazonosító: „common”

note: Translators: 'Tenant' here means a term used by Microsoft to identify a company or organization in an Office 365 world. You probably do not want to translate it. More for example here: https://powerbi.microsoft.com/en-us/blog/what-is-a-tenant/
en: Default tenant ID is “%s”
hu: Az alapértelmezett bérlőazonosító: „%s”

en: _Advanced Settings
hu: _Speciális beállítások

en: _Endpoint host:
hu: _Végpontgép:

en: Default endpoint host is “%s”
hu: Az alapértelmezett végpontgép: „%s”

en: Red_irect URI:
hu: Át_irányítási URI:

en: Default redirect URI is “%s”
hu: Az alapértelmezett átirányítási URI: „%s”

en: Re_source URI:
hu: _Erőforrás URI:

en: Default resource URI is derived from the Host URL, or it can eventually fall back to “%s”.
hu: Az alapértelmezett erőforrás URI a gép URL-ből van származtatva, vagy végső soron visszaválthat „%s” értékre.

en: Use _protocol version 2.0 (for school and organization accounts)
hu: 2.0-s _protokollverzió használata (iskolai és szervezeti fiókoknál)

en: Host URL is not valid
hu: A gép URL nem érvényes

en: Host URL cannot be empty
hu: A gép URL nem lehet üres

en: OAB URL is not valid
hu: Az OAB URL nem érvényes

en: User name cannot be empty
hu: A felhasználónév nem lehet üres

en: Application ID cannot be empty
hu: Az alkalmazásazonosító nem lehet üres

[ctx: PermissionsLevel]
en: Reviewer (can read items)
hu: Véleményező (olvashat elemeket)

[ctx: PermissionsLevel]
en: Author (can read and create items)
hu: Szerző (olvashat és létrehozhat elemeket)

[ctx: PermissionsLevel]
en: Editor (can read, create and modify items)
hu: Szerkesztő (olvashat, létrehozhat és szerkeszthet elemeket)

en: Delegate permissions
hu: Meghatalmazott jogosultságai

en: C_alendar
hu: _Naptár

en: _Delegate receives copies of meeting-related messages sent to me
hu: _Meghatalmazott másolatokat kap a találkozóval kapcsolatban nekem küldött üzenetekről

en: _Tasks
hu: _Feladatok

en: _Inbox
hu: Beérkezett ü_zenetek

en: C_ontacts
hu: Névj_egyek

en: _Notes
hu: Fel_jegyzések

en: _Journal
hu: _Napló

en: Delegate “%s” has the following permissions
hu: „%s” megbízott jogosultságai

en: Delegate can see my _private items
hu: A megbízott láthatja s_zemélyes elemeimet

en: Retrieving current user permissions, please wait…
hu: Aktuális felhasználó jogosultságainak lekérése, kis türelmet…

en: Delegates
hu: Meghatalmazottak

en: Delegates can send items on your behalf, including creating and responding to meeting requests. If you want to grant folder permissions without giving send-on-behalf-of permissions, close this dialog box, right-click the folder, click Permissions and change the options there.
hu: A meghatalmazottak elemeket küldhetnek az Ön nevében, beleértve találkozókérések létrehozását és válaszolást azokra. Ha csak mappajogosultságokat szeretne adni a nevében való küldés joga nélkül, akkor zárja be ezt az ablakot, kattintson a jobb egérgombbal a mappán, válassza a Jogosultságok elemet, és módosítsa az ottani beállításokat.

en: Deliver meeting requests addressed to me and responses to meeting requests where I am the organizer to:
hu: Nekem címzett találkozókérések és az általam szervezett találkozók kéréseire adott válaszok kézbesítése:

note: new-line break, because GtkRadioButton doesn't allow wrapping of the inner label
en: My delegates only, but _send a copy of meeting requests
    and responses to me (recommended)
hu: Csak megbízottaimnak, de _küldjön másolatot a
    találkozókérésekről és válaszokról (javasolt)

en: My d_elegates only
hu: _Csak megbízottaimnak

en: My delegates a_nd me
hu: Megbízottaimnak és _nekem

en: Retrieving “Delegates” settings
hu: „Megbízottak” beállításainak lekérése

en: EWS Settings
hu: EWS-beállítások

en: Folder _Sizes
hu: _Mappaméretek

en: View the size of all Exchange folders
hu: Az összes Exchange mappa méretének megjelenítése

en: _Reset Synchronization Tags
hu: Szinkronizálási címkék _visszaállítása

en: Folders can sometimes get out of synchronization, for example after a long time not being connected to the server. By resetting the synchronization tags the folders are updated completely. This does not cause download of any already locally stored messages. The change will take effect the next time the folders are refreshed.
hu: Néha a mappák elveszíthetik a szinkronizációt, például ha hosszabb ideig nem csatlakozik a kiszolgálóhoz. A szinkronizálási címkék visszaállításával a mappák teljesen frissülnek. Ez nem okozza a már helyileg tárolt üzenetek letöltését. A változtatás a mappák következő frissítésekor lép hatályba.

en: Locating offline address books
hu: Kapcsolat nélküli címjegyzék keresése

en: Global Address List
hu: Globális címlista

en: Cache o_ffline address book
hu: _Kapcsolat nélküli címjegyzék gyorsítótárazása

en: Select ad_dress list:
hu: Válasszon _címlistát:

en: Fetch List
hu: Lista letöltése

en: Out of Office
hu: Házon kívül

en: The messages specified below will be automatically sent to each internal and external person who sends a mail to you.
hu: Az alább megadott üzenetek automatikusan elküldésre kerülnek minden belső és külső feladónak, aki Önnek levelet küld.

en: Do _not send Out of Office replies
hu: _Ne küldjön házon kívül válaszokat

en: _Send Out of Office replies
hu: _Házon kívül válaszok küldése

en: Send Out of Office replies only _during this time period:
hu: Házon _kívül válaszok küldése csak ebben az időszakban:

en: _From:
hu: _Feladó:

en: _To:
hu: _Címzett:

en: I_nternal:
hu: B_első:

en: Message to be sent within the organization
hu: A szervezeten belülre küldendő üzenet

en: E_xternal:
hu: _Külső:

en: Message to be sent outside the organization
hu: A szervezeten kívülre küldendő üzenet

en: Do not reply to senders outside the organization
hu: Ne válaszoljon a szervezeten kívüli feladóknak

en: Reply only to known senders outside the organization
hu: Válasz csak a szervezeten kívüli ismert feladóknak

en: Reply to any sender outside the organization
hu: Válasz a szervezeten kívüli összes feladónak

en: Retrieving “Out of Office” settings
hu: „Házon kívül” állapot beállításainak lekérése

note: Translators: the first %s is replaced with a user name, the second %s is replaced with an email address of that user
en: %s (%s) has invited you to view his or her Microsoft Exchange calendar.
hu: %s (%s) meghívta Önt, hogy megnézze az ő Microsoft Exchange naptárát.

note: Translators: the first %s is replaced with a user name, the second %s is replaced with an email address of that user
en: %s (%s) has invited you to view his or her Microsoft Exchange folder.
hu: %s (%s) meghívta Önt, hogy megnézze az ő Microsoft Exchange mappáját.

en: Click the Subscribe button to add it to Evolution.
hu: Kattintson a Feliratkozás gombra az Evolution alkalmazáshoz való hozzáadáshoz.

en: Subscribe
hu: Feliratkozás

en: Failed to extract sharing information from provided data.
hu: Nem sikerült kinyerni a megosztási információkat a megadott adatokból.

en: EWS Sharing Metadata
hu: EWS megosztási metaadatok

en: Display part as EWS sharing metadata
hu: Rész megjelenítése EWS megosztási metaadatokként

en: Subscribing EWS folder…
hu: Feliratkozás EWS mappára…

en: Autodiscovery query failed.
hu: Az automatikus felismerés lekérdezése sikertelen.

en: The reported error was “{0}”.
hu: A jelentett hiba: „{0}”.

en: Failed to locate offline address books.
hu: A kapcsolat nélküli címjegyzékek nem találhatók.

en: Failed to retrieve “Out of Office” settings.
hu: Nem sikerült lekérni a „Házon kívül” állapot beállításait.

en: Failed to retrieve “Delegates” settings.
hu: Nem sikerült lekérni a „Megbízottak” beállításait.

en: Your Exchange account “{0}” has the status set as “Out of Office”.
hu: „{0}” Exchange-fiókja „Házon kívül” állapotra van állítva.

en: Failed to subscribe user folder.
hu: Nem sikerült feliratkozni a felhasználói mappára.

en: Folder had been subscribed.
hu: A mappára fel lett iratkozva.

en: Folder of user “{0}” had been subscribed successfully.
hu: „{0}” felhasználó mappájára sikeresen fel lett iratkozva.

en: Could not determine a suitable folder class for a new folder named “%s”
hu: Nem határozható meg megfelelő mappaosztály a(z) „%s” nevű új mappához

en: Data source “%s” does not represent an Exchange Web Services folder
hu: A(z) „%s” adatforrás nem az Exchange webszolgáltatások egyik mappáját képviseli

en: Folder ID is not set
hu: A mappaazonosító nincs beállítva

en: Cannot save contact list into a Microsoft 365 address book
hu: Nem lehet elmenteni a partnerlistát egy Microsoft 365 címjegyzékbe

en: Can store only simple events into Microsoft 365 calendar
hu: Csak egyszerű eseményeket lehet eltárolni a Microsoft 365 naptárban

en: Can store only simple tasks into Microsoft 365 task folder
hu: Csak egyszerű feladatokat lehet eltárolni a Microsoft 365 feladatmappában

en: Microsoft 365 calendar cannot store more than one recurrence
hu: A Microsoft 365 naptár nem tud egy ismétlődésnél többet tárolni

en: Microsoft 365 calendar cannot store component with RDATE, EXDATE or RRULE properties
hu: A Microsoft 365 naptár nem tud RDATE, EXDATE vagy RRULE tulajdonsággal rendelkező összetevőt tárolni

en: Unknown recurrence frequency (%d)
hu: Ismeretlen ismétlődési gyakoriság (%d)

en: Microsoft 365 calendar cannot store more that one event reminder
hu: A Microsoft 365 naptár nem tud egy eseményemlékeztetőnél többet tárolni

en: Microsoft 365 event can have only a reminder before event start
hu: A Microsoft 365 eseménynek csak az esemény kezdete előtt lehet emlékeztetője

en: Microsoft 365 task can have only a reminder with absolute time
hu: A Microsoft 365 feladatnak csak abszolút idővel rendelkező emlékeztetője lehet

en: Microsoft 365 task cannot have attachments.
hu: A Microsoft 365 feladatnak nem lehetnek mellékleteik.

en: Cannot store attachment with URI “%s”
hu: Nem lehet a(z) „%s” URI-val rendelkező mellékletet eltárolni

en: Failed to read attachment URI
hu: Nem sikerült beolvasni melléklet URI-ját

en: Failed to get inline attachment data
hu: Nem sikerült lekérni a beágyazott melléklet adatait

en: Invalid folder state (missing parent store)
hu: Érvénytelen mappaállapot (hiányzó szülőtárolás)

en: Folder “%s” doesn't correspond to any known folder
hu: A(z) „%s” mappa nem felel meg egyetlen ismert mappának sem

en: Could not load summary for “%s”
hu: Nem sikerült betölteni a(z) „%s” összefoglalását

en: For accessing Microsoft 365 server
hu: A Microsoft 365 kiszolgálóhoz való hozzáféréshez

en: Microsoft 365 server
hu: Microsoft 365 kiszolgáló

en: Mail receive via Microsoft 365
hu: Levélfogadás Microsoft 365-ön keresztül

en: Malformed URI: “%s”
hu: Helytelenül formázott URI: „%s”

en: Look up Microsoft 365 categories
hu: Microsoft 365 kategóriák keresése

en: Failed to create connection
hu: Nem sikerült a kapcsolat létrehozása

en: Parent folder “%s” does not exist
hu: A(z) „%s” szülőmappa nem létezik

en: Cannot find “Deleted Items” folder
hu: Nem található a „Törölt elemek” mappa

en: Folder “%s” does not exist
hu: A(z) „%s” mappa nem létezik

en: Mail delivery via Microsoft 365
hu: Levélkézbesítés Microsoft 365-ön keresztül

en: Microsoft 365 server cannot send message with multiple From addresses
hu: A Microsoft 365 kiszolgáló nem tud több Feladó címmel rendelkező üzenetet küldeni

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the Microsoft 365 server
hu: Ez a beállítás egy OAuth 2.0 hozzáférési tokent fog használni a Microsoft 365 kiszolgálóhoz való kapcsolódáshoz

en: Microsoft 365 server is busy, waiting to retry (%d:%02d minute) | Microsoft 365 server is busy, waiting to retry (%d:%02d minutes)
hu[0]: A Microsoft 365 kiszolgáló elfoglalt, várakozás az újrapróbálkozásra (%d:%02d perc)
hu[1]: A Microsoft 365 kiszolgáló elfoglalt, várakozás az újrapróbálkozásra (%d:%02d perc)

en: Microsoft 365 server is busy, waiting to retry (%d second) | Microsoft 365 server is busy, waiting to retry (%d seconds)
hu[0]: A Microsoft 365 kiszolgáló elfoglalt, várakozás az újrapróbálkozásra (%d másodperc)
hu[1]: A Microsoft 365 kiszolgáló elfoglalt, várakozás az újrapróbálkozásra (%d másodperc)

en: Invalid data
hu: Érvénytelen adatok

en: Operation was cancelled
hu: A művelet meg lett szakítva

en: Failed to parse own Json data
hu: Nem sikerült feldolgozni a saját JSON adatokat

en: _Override Microsoft 365 OAuth2 settings
hu: Microsoft 365 OAuth2 beállítások _felülbírálása

note: Translators: 'Tenant' here means a term used by Microsoft to identify a company or organization in a Microsoft 365 world. Same for 'common', it's a default URL path. You probably do not want to translate it. More for example here: https://powerbi.microsoft.com/en-us/blog/what-is-a-tenant/
en: Default tenant is “common“
hu: Az alapértelmezett bérlő: „common”

note: Translators: 'Tenant' here means a term used by Microsoft to identify a company or organization in a Microsoft 365 world. You probably do not want to translate it. More for example here: https://powerbi.microsoft.com/en-us/blog/what-is-a-tenant/
en: Default tenant is “%s”
hu: Az alapértelmezett bérlő: „%s”

en: _Redirect URI:
hu: Átirányítási _URI:

en: Data source “%s” does not represent a Microsoft 365 folder
hu: A(z) „%s” adatforrás nem Microsoft 365 mappát képvisel
