evolution - en to ast translation catalogue (4265 entries)

note: For Translators: {0} is the name of the address book source
en: '{0}' is a read-only address book and cannot be modified. Please select a different address book from the side bar in the Contacts view.
ast: «{0}» ye una llibreta de direiciones de namái llectura y nun pue modificase. Seleiciona una llibreta de direiciones diferente de la barra llateral na vista de contautos.

en: A contact already exists with this address. Would you like to add a new card with the same address anyway?
ast: Yá hai un contautu con esa direición. ¿Quies amestar una tarxeta nueva cola mesma direición de toes formes?

en: A contact list named '{0}' is already in this contact list. Would you like to add it anyway?
ast: Una llista de contautos de nome «{0}» yá ta nesta llista de contautos. ¿Quies amestala de toles maneres?

en: Add with duplicates
ast: Amestar con duplicaos

en: Address '{0}' already exists.
ast: La direición «{0}» yá esiste.

en: Cannot add new contact
ast: Nun se pue amestar un contautu nuevu

en: Cannot move contact.
ast: El contautu nun se pue mover.

en: Category editor not available.
ast: Nun hai un editor de categoríes disponible

en: Check to make sure your password is spelled correctly and that you are using a supported login method. Remember that many passwords are case sensitive; your caps lock might be on.
ast: Tea xuru de que la so contraseña tea escrita correchamente y que ta usando un métodu d'entamu de sesión sofitáu. Remembre que munches contraseñes distinguen ente mayúscules y minúscules. La so tecla de bloquéu de mayúscules pue tar activada.

en: Could not get schema information for LDAP server.
ast: Nun ye dable obtener l'esquema d'información del sirvidor LDAP.

en: Could not remove address book.
ast: Nun pudo desaniciase la llibreta de direiciones.

en: Currently you can only access the GroupWise System Address Book from Evolution. Please use some other GroupWise mail client once to get your GroupWise Frequent Contacts and Groupwise Personal Contacts folders.
ast: Anguaño sólo puedes entrar na axenda del sistema de GroupWise dende Evolution. Usa dalgún veceru de corréu de GroupWise una sola vegada pa obtener los tos Contactos frecuentes de GroupWise y les carpetes personales de contautos de GroupWise.

en: Delete address book '{0}'?
ast: ¿Quier desaniciar la llibreta de direiciones «{0}»?

en: Do _Not Delete
ast: _Nun desaniciar

en: Error saving {0} to {1}: {2}
ast: Fallu guardando {0} a {1}: {2}

en: Failed to authenticate with LDAP server.
ast: Fallu al autentificase col sirvidor LDAP.

en: Failed to delete contact
ast: Fallu al desaniciar el contautu

en: GroupWise Address book creation:
ast: Creación de llibreta de direiciones GroupWise:

en: LDAP server did not respond with valid schema information.
ast: El sirvidor LDAP nun retrucó con una información del esquema válida.

en: List '{0}' is already in this contact list.
ast: La llista «{0}» yá ta nesta llista de contautos.

en: Skip duplicates
ast: Saltar duplicaos

en: Some addresses already exist in this contact list.
ast: Delles direiciones yá esisten nesta llista de contautos.

en: Some features may not work properly with your current server
ast: Delles carauterístiques seique nun furrulen afayadizamente col to sirvidor actual

en: The Evolution address book has quit unexpectedly.
ast: La llibreta de direiciones d'Evolution zarróse de mou inesperáu.

en: The image you have selected is large. Do you want to resize and store it?
ast: La imaxe que seleicionó ye grande. ¿Quier redimensionala y atroxala?

en: This LDAP server may use an older version of LDAP, which does not support this functionality or it may be misconfigured. Ask your administrator for supported search bases.
ast: Esti sirvidor LDAP seique use una versión de LDAP más antigua, que nun sofita esta funcionalidá o seique tea mal configuráu. Pidi al to alministrador de sistema les bases de gueta sofitaes.

en: This address book could not be opened.
ast: Nun pudo abrise la llibreta de direiciones.

en: This address book server does not have any suggested search bases.
ast: Esti sirvidor de llibretes de direiciones nun tien denguna base suxerida de guetes.

en: This address book server might be unreachable or the server name may be misspelled or your network connection could be down.
ast: Pue qu'esti sirvidor de llibretes de direiciones tea inalgamable, que'l nome del sirvidor tea mal escritu o que la conexón de rede tea cayía.

en: This address book will be removed permanently.
ast: Esta llibreta de direiciones desaniciaráse pa siempres.

en: This server does not support LDAPv3 schema information.
ast: Esti sirvidor nun sofita l'esquema d'información LDAPv3.

en: Unable to open address book
ast: Incapaz d'abrir la llibreta de direiciones

en: Unable to perform search.
ast: Nun ye dable facer la gueta.

en: Unable to save {0}.
ast: Nun se pue guardar {0}.

en: Would you like to save your changes?
ast: ¿Deseya guardar los cambeos?

en: You are attempting to move a contact from one address book to another but it cannot be removed from the source. Do you want to save a copy instead?
ast: Tas intentando mover un contautu d'una llibreta de direiciones a otra, pero nun se pue desaniciar de la llibreta d'orixe. ¿Quies facer una copia n'arróu de movelu?

en: You are connecting to an unsupported GroupWise server and may encounter problems using Evolution. For best results the server should be upgraded to a supported version
ast: Tas coneutando con un sirvidor GroupWise nun sofitáu y podría alcontrar problemes usando Evolution. Pa los meyores resultaos el sirvidor tendría d'actualizase a una versión sofitada

en: You are trying to add addresses that are part of this list already. Would you like to add them anyway?
ast: Tas tentando amestar direiciones que yá son parte d'esta llista. ¿Quies amestales de toles maneres?

en: You do not have permission to delete contacts in this address book.
ast: Nun tien permisos pa desaniciar esti contautu nesta llibreta de direiciones.

en: You have made modifications to this contact. Do you want to save these changes?
ast: Fizo camudamientos nesti contautu. ¿Deseya atroxar estos cambeos?

note: Translators: {0} is replaced with an address book name which will not be available
en: Your contacts for {0} will not be available until Evolution is restarted.
ast: Los contautos pa {0} nun tara disponibles hasta qu'Evolution se reanicie.

en: _Add
ast: _Amestar

en: _Discard
ast: _Descartar

en: _Do not save
ast: _Non guardar

en: _Resize
ast: _Axustar Tamañu

en: _Use as it is
ast: _Usar talo como ye

en: Anniversary
ast: Aniversariu

note: XXX Allow the category icons to be referenced as named *     icons, since GtkAction does not support GdkPixbufs. Get the icon file for some default category.  Doesn't matter * which, so long as it has an icon.  We're just interested in * the directory components.
en: Birthday
ast: Cumpleaños

en: Ca_tegories...
ast: Ca_tegoríes…

en: Calendar:
ast: Calendariu:

en: Contact
ast: Contautu

en: Contact Editor
ast: Remanador de contautos

en: Email
ast: Corréu-e

en: Free/Busy:
ast: Llibre/ocupáu:

en: Full _Name...
ast: _Nome completu…

en: Home
ast: Domiciliu

en: Home Page:
ast: Páxina personal:

en: Image
ast: Imaxe

en: Instant Messaging
ast: Mensaxería nel Intre

en: Job
ast: Trabayu

en: Mailing Address
ast: Direición de corréu

en: Miscellaneous
ast: D'otra miente

en: Nic_kname:
ast: Noma_tu:

en: Other
ast: Otru

en: Personal Information
ast: Información personal

en: Telephone
ast: Teléfonu

en: Video Chat:
ast: Chara por videu:

en: Web Addresses
ast: Páxinas web

en: Web addresses
ast: Direiciones web

en: Work
ast: Trabayu

en: _Address:
ast: _Direición:

en: _Anniversary:
ast: _Aniversariu:

en: _Assistant:
ast: _Secretaría:

en: _Birthday:
ast: _Cumpleaños:

en: _Calendar:
ast: _Calendariu:

en: _City:
ast: _Ciudá:

en: _Company:
ast: _Empresa:

en: _Country:
ast: _País:

en: _Department:
ast: _Departamentu:

en: _File under:
ast: A_rchivar como:

en: _Free/Busy:
ast: _Disponibilidá:

en: _Home Page:
ast: _Páxina personal:

en: _Manager:
ast: _Xefe:

en: _Office:
ast: _Oficina:

en: _PO Box:
ast: _Aptáu. de correos:

en: _Profession:
ast: _Profesión:

en: _Spouse:
ast: _Cónxugue:

en: _State/Province:
ast: E_stáu/Provincia:

en: _Title:
ast: _Títulu:

en: _Video Chat:
ast: _Charra per vídeu:

en: _Wants to receive HTML mail
ast: _Quier recibir el corréu como HTML

en: _Where:
ast: _Au:

en: _Zip/Postal Code:
ast: _Códigu postal:

en: Error adding contact
ast: Fallu al amestar el contautu

en: Error modifying contact
ast: Fallu al modificar el contautu

en: Error removing contact
ast: Fallu al desaniciar el contautu

en: Contact Editor - %s
ast: Remanador de contautos: %s

en: Please select an image for this contact
ast: Seleiciona una imaxe pa esti contautu

en: _No image
ast: _Ensin imaxe

en: The contact data is invalid:
ast: Los datos del contautu nun son válidos:

en: '%s' has an invalid format
ast: «%s» tien un formatu inválidu

en: %s'%s' has an invalid format
ast: %s«%s» tien un formatu inválidu

en: %s'%s' is empty
ast: %s«%s» ta ermu

en: Invalid contact.
ast: Contautu inválidu.

en: Contact Quick-Add
ast: Amestar contautu rápidu

en: _Edit Full
ast: _Editar too

en: _Full name
ast: Nome _completu

en: E_mail
ast: _Corréu-e

en: _Select Address Book
ast: _Seleiciona la llibreta de direiciones

en: Full Name
ast: Nome Completu

en: Jr.
ast: Fíu

en: Miss
ast: Srta.

en: Mr.
ast: Sr.

en: Mrs.
ast: Sra.

en: Ms.
ast: Sta.

en: _First:
ast: _Nome:

en: _Last:
ast: _Apellíos:

en: _Middle:
ast: _2º Nome:

en: _Suffix:
ast: _Sufixu:

en: Contact List Editor
ast: Remanador de llistes de contautos

en: Members
ast: Miembros

en: _Hide addresses when sending mail to this list
ast: _Anubrir direiciones al unviar corréu-e a esta llista

en: _List name:
ast: _Nome de la llista:

en: _Select...
ast: _Seleicionar…

en: _Type an email address or drag a contact into the list below:
ast: _Teclee una direición de corréu o arrastre un contautu a la llista inferior:

en: Contact List Members
ast: Miembros de la llista de contautos

en: _Members
ast: _Miembros

en: Error adding list
ast: Fallu al amestar la llista

en: Error modifying list
ast: Fallu al modificar la llista

en: Error removing list
ast: Fallu al desaniciar la llista

en: Changed Contact:
ast: Contautu modificáu:

note: Translators: Heading of the contact which has same name or email address in this folder already.
en: Conflicting Contact:
ast: Contautu en conflictu:

en: Duplicate Contact Detected
ast: Deteutóse un contautu duplicáu

en: The name or email of this contact already exists in this folder. Would you like to save the changes anyway?
ast: El nome o la direición de corréu d'esti contautu yá esisten nesta carpeta. ¿Quies guardar los cambios de toles maneres?

en: New Contact:
ast: Contautu nuevu:

en: Original Contact:
ast: Contautu orixinal:

en: The name or email address of this contact already exists
    in this folder.  Would you like to add it anyway?
ast: El nome o la direición de corréu-e d'esti contautu yá
    esiste nesta carpeta. ¿Quier amestalu de toes formes?

en: _Merge
ast: _Mecer

en: Merge Contact
ast: Combinar contautu

en: Any field contains
ast: Cualesquier campo contién

en: Email begins with
ast: El corréu-e entama por

en: Name contains
ast: El nome contién

en: No contacts
ast: Ensin contautos

en: %d contact | %d contacts
ast[0]: %d contautu
ast[1]: %d contautos

en: Error getting book view
ast: Fallu al obtener la vista de llibru

en: Search Interrupted
ast: Gueta encaboxada

en: Error modifying card
ast: Fallu al modificar la tarxeta

en: Cut selected contacts to the clipboard
ast: Cortar los contautos esbillaos al cartafueyu

en: Copy selected contacts to the clipboard
ast: Copiar los contautos esbillaos al cartafueyu

en: Paste contacts from the clipboard
ast: Apegar los contautos esbillaos al cartafueyu

en: Delete selected contacts
ast: Desanicia los contautos seleicionaos

en: Select all visible contacts
ast: Seleicionar tolos contautos visibles

en: Are you sure you want to delete these contact lists?
ast: ¿Daveres quies desaniciar estes llistes de contautos?

en: Are you sure you want to delete this contact list?
ast: ¿Daveres que quies desaniciar esta llista de contautos?

en: Are you sure you want to delete this contact list (%s)?
ast: ¿Daveres que quies desaniciar esta llista de contautos (%s)?

en: Are you sure you want to delete these contacts?
ast: ¿Daveres que quies desaniciar estos contautos?

en: Are you sure you want to delete this contact?
ast: ¿Daveres que quies desaniciar esti contautu?

en: Are you sure you want to delete this contact (%s)?
ast: ¿Daveres que quies desaniciar esti contautu (%s)?

note: Translators: This is shown for > 5 contacts.
en: Opening %d contacts will open %d new windows as well.
    Do you really want to display all of these contacts? | Opening %d contacts will open %d new windows as well.
    Do you really want to display all of these contacts?
ast[0]: Abrir %d contautos abrirá tamién %d ventanes nueves.
    ¿Daveres que quies amosar toos estos contautos?
ast[1]: Abrir %d contautos abrirá tamién %d ventanes nueves.
    ¿Daveres quies amosar toos estos contautos?

en: _Don't Display
ast: _Non amosar

en: Display _All Contacts
ast: Amosar t_olos contautos

en: Assistant
ast: Asistente

en: Assistant Phone
ast: Teléfonu del secretariu

en: Business Fax
ast: Fax del trabayu

en: Business Phone
ast: Teléfonu del trabayu

en: Business Phone 2
ast: Teléfonu del trabayu 2

en: Callback Phone
ast: Teléfonu de devolución de llamaes

en: Car Phone
ast: Teléfonu del coche

en: Categories
ast: Categoríes

en: Company
ast: Compañía

en: Company Phone
ast: Teléfonu d'empresa

en: Email 2
ast: Corréu-e 2

en: Email 3
ast: Corréu-e 3

en: Family Name
ast: Apellíos

en: File As
ast: Archivar como

en: Given Name
ast: Nome dau

en: Home Fax
ast: Fax de casa

en: Home Phone
ast: Teléfonu de casa

en: Home Phone 2
ast: Teléfonu de casa 2

en: ISDN Phone
ast: Teléfonu RDSI

en: Journal
ast: Diariu

en: Manager
ast: Xefe

en: Mobile Phone
ast: Teléfonu móvil

en: Nickname
ast: Nomatu

en: Note
ast: Nota

en: Office
ast: Oficina

en: Other Fax
ast: Otru fax

en: Other Phone
ast: Otru teléfonu

en: Pager
ast: Buscapersones

en: Primary Phone
ast: Teléfonu principal

en: Role
ast: Rol

en: Spouse
ast: Cónxugue

note: Translators: This is a vcard standard and stands for the type of phone used by the hearing impaired. TTY stands for "teletype" (familiar from Unix device names), and TDD is "Telecommunications Device for Deaf". However, you probably want to leave this abbreviation unchanged unless you know that ther
en: TTYTDD
ast: TTY/TDD

en: Telex
ast: Télex

en: Title
ast: Títulu

en: Unit
ast: Unidá

en: Web Site
ast: Sitiu web

en: 
    
    Searching for the Contacts...
ast: 
    
    Guetando contautos...

en: 
    
    Search for the Contact
    
    or double-click here to create a new Contact.
ast: 
    
    Guetar el contautu.
    
    o calca equí dos vegaes pa crear un contautu nuevu.

en: 
    
    There are no items to show in this view.
    
    Double-click here to create a new Contact.
ast: 
    
    Nun hai elementos p'amosar nesta vista.
    
    Calca equí dos vegaes pa crear un contautu nuevu.

en: 
    
    Search for the Contact.
ast: 
    
    Guetar contautu.

en: 
    
    There are no items to show in this view.
ast: 
    
    Nun hai elementos p'amosar nesta vista.

en: Work Email
ast: Corréu-e de trabayu

en: Home Email
ast: Corréu-e de casa

en: Other Email
ast: Otru corréu-e

en: evolution address book
ast: llibreta de direiciones d'evolution

en: New Contact
ast: Contautu nuevu

en: New Contact List
ast: Nueva llista de contautos

en: current address book folder %s has %d card | current address book folder %s has %d cards
ast[0]: la carpeta de la llibreta de direiciones autual %s tien %d tarxeta
ast[1]: la carpeta de la llibreta de direiciones autual %s tien %d tarxetes

en: Open
ast: Abrir

en: Contact List:
ast: Llista de contautos:

en: Contact:
ast: Contautu:

en: evolution minicard
ast: minitarxeta d'Evolution

en: Copy _Email Address
ast: Copiar direición de _corréu-e

en: Copy the email address to the clipboard
ast: Copiar la direición de corréu-e al cartafueyu

en: _Send New Message To...
ast: _Unviar un mensax nuevu a…

en: Send a mail message to this address
ast: Unviar un corréu a esta direición

en: Open map
ast: Abrir mapa

en: List Members:
ast: Miembros de la llista:

en: Department
ast: Departamentu

en: Profession
ast: Profesión

en: Position
ast: Posición

en: Video Chat
ast: Vídeu chat

en: Calendar
ast: Calendariu

en: Free/Busy
ast: Disponibilidá

en: Phone
ast: Teléfonu

en: Address
ast: Direición

en: Home Page
ast: Páxina personal

en: Web Log
ast: Diariu web

en: List Members
ast: Llistar miembros

en: Job Title
ast: Títulu del Trabayu

en: Home page
ast: Páxina inicial

en: Click to mail %s
ast: Calca pa unviar un corréu a %s

en: This address book cannot be opened. This either means this book is not marked for offline usage or not yet downloaded for offline usage. Please load the address book once in online mode to download its contents.
ast: Nun puede abrise esta llibreta de señes. Esto significa qu'esta llibreta nun ta marcada pa usu ensin conexón o que ta ensin descargar pa usu ensin conexón. Carga la llibreta de señes cuando te coneutes pa descargar el so conteníu

en: This address book cannot be opened.  Please check that the path %s exists and that permissions are set to access it.
ast: Nun puede abrise esta llibreta de señes. Comprueba que'l camín %s esiste y que tienes permisos p'acceder a ella.

en: This version of Evolution does not have LDAP support compiled in to it.  To use LDAP in Evolution an LDAP-enabled Evolution package must be installed.
ast: Esta versión d'Evolution ta compilada ensin sofitu LDAP. Pa usar LDAP n'Evolution has de tener instaláu un paquete Evolution con LDAP activáu.

en: This address book cannot be opened.  This either means that an incorrect URI was entered, or the server is unreachable.
ast: Nun puede abrise esta llibreta de señes. Esto significa qu'escribiste un URI incorreutu o que'l sirvidor LDAP nun ye accesible.

en: Detailed error message:
ast: Mensaxe d'error detalláu:

en: More cards matched this query than either the server is 
    configured to return or Evolution is configured to display.
    Please make your search more specific or raise the result limit in
    the directory server preferences for this address book.
ast: Hai más tarxetes qu'encaxen con esta consulta de les qu'el sirvidor 
    ta configuráu pa devolver o de les qu'Evolution ta configuráu
    p'amosar. Por favor, faiga una busca más específica o aumente
    el llímite de resultaos nes preferencies del sirvidor de direutoriu pa
    esta llibreta de señes.

en: The time to execute this query exceeded the server limit or the limit
    configured for this address book.  Please make your search
    more specific or raise the time limit in the directory server
    preferences for this address book.
ast: El tiempu pa executar esta consulta escedió el llímite del servidor
    o el llímite configuráu pa esta llibreta de señes. Fai la gueta
    más específica o aumenta el llímite de tiempu nes preferencies
    del sirvidor de direutoriu pa esta llibreta de señes.

note: Translators: %s is replaced with a detailed error message, or an empty string, if not provided
en: The backend for this address book was unable to parse this query. %s
ast: El backend d'esta axenda nun fue a analizar esta consulta. %s

note: Translators: %s is replaced with a detailed error message, or an empty string, if not provided
en: The backend for this address book refused to perform this query. %s
ast: El backend pa esta axenda negóse a facer esta consulta. %s

note: Translators: %s is replaced with a detailed error message, or an empty string, if not provided
en: This query did not complete successfully. %s
ast: Esta consulta nun se completó con éxitu. %s

note: This is a filename. Translators take note.
en: card.vcf
ast: tarxeta.vcf

en: Select Address Book
ast: Seleiciona la llibreta de direiciones

en: list
ast: llista

en: Move contact to
ast: Mover contautu a

en: Copy contact to
ast: Copiar contautu a

en: Move contacts to
ast: Mover contautos a

en: Copy contacts to
ast: Copiar contautos a

en: Card View
ast: Vista de la tarxeta

en: Importing...
ast: Importando…

en: Outlook CSV or Tab (.csv, .tab)
ast: VSC o Tab de Outlook (.csv, .tab)

en: Outlook CSV and Tab Importer
ast: Importador de VSC y Tab

en: Mozilla CSV or Tab (.csv, .tab)
ast: VSC o Tab de Mozilla (.csv, .tab)

en: Mozilla CSV and Tab Importer
ast: Importador de VSC y Tab de Mozilla

en: Evolution CSV or Tab (.csv, .tab)
ast: VSC o Tab d'Evolution (.csv, .tab)

en: Evolution CSV and Tab Importer
ast: Importador de VSC y Tab d'Evolution

en: LDAP Data Interchange Format (.ldif)
ast: Formatu d'intercambéu de datos LDAP (.ldif)

en: Evolution LDIF importer
ast: Importador de LDIF d'Evolution

en: Evolution vCard Importer
ast: Importador de vCard d'Evolution

note: Uncomment next if it is successful to get total number if pages in list view * g_object_get (operation, "n-pages", &n_pages, NULL)
en: Page %d
ast: Páxina %d

en: Can not open file
ast: Nun ye dable abrir l'archivu

en: Couldn't get list of address books: %s
ast: Nun se pudo algamar la llista de llibretes de direiciones: %s

en: Unknown error
ast: Fallu desconocíu

en: Failed to open client '%s': %s
ast: Fallu al abrir el cliente «%s»: %s

en: Specify the output file instead of standard output
ast: Especifique'l ficheru de salida n'arróu de la salida estándar

en: OUTPUTFILE
ast: FICHERU-DE-SALIDA

en: List local address book folders
ast: Llista de carpetes llocales de la llibreta de señes

en: Show cards as vcard or csv file
ast: Amosar tarxetes como un ficheru vcard o csv

en: Export in asynchronous mode
ast: Exportar en mou asíncronu

en: The number of cards in one output file in asynchronous mode, default size 100.
ast: El númberu de tarxetes nun ficheru de salida en mou asíncronu, tamañu predetermináu 100.

en: NUMBER
ast: NÚMBERU

en: Command line arguments error, please use --help option to see the usage.
ast: Fallu nos argumentos de la llinia de comandos, use la opción --help p'adicar l'usu.

en: Only support csv or vcard format.
ast: Namái tan sofitaos los formatos csv o vcard.

en: In async mode, output must be file.
ast: En mou asíncronu, la salida tien de ser un ficheru.

en: In normal mode, there is no need for the size option.
ast: En mou normal, nun fai falta la opción de tamañu.

en: Unhandled error
ast: Fallu non tratáu

note: For Translators: {0} is the name of the calendar source
en: '{0}' does not support assigned tasks, please select a different task list.
ast: «{0}» nun sofita asignación de xeres, seleiciona una llista de xeres tareas diferentes

note: For Translators: {0} is the name of the calendar source
en: '{0}' is a read-only calendar and cannot be modified. Please select a different calendar from the side bar in the Calendar view.
ast: «{0}» ye un calendariu de namái llectura y nun pue camudase. Seleiciona un calendariu diferente de la barra llateral na vista del calendariu.

note: For Translators: {0} is the name of the calendar source
en: '{0}' is a read-only calendar and cannot be modified. Please select a different calendar that can accept appointments.
ast: «{0}» ye un calendariu de namái llectura y nun pue camudase. Seleiciona un calendariu diferente que pueda aceutar cites.

en: Adding a meaningful summary to your appointment will give you an idea of what your appointment is about.
ast: Amestar un resume con xeitu a la to cita dará a los sos destinatarios una idea de qué trata la cita.

en: Adding a meaningful summary to your task will give you an idea of what your task is about.
ast: Amestar un resume con xeitu a la to xera dará a los sos destinatarios una idea de qué trata la xera.

en: All information in these memos will be deleted and can not be restored.
ast: Tola información d'estes notes desaniciaráse y nun podrá recuperase.

en: All information in this memo will be deleted and can not be restored.
ast: Tola información nesta nota desaniciaráse y nun se podrá recuperar.

en: All information on these appointments will be deleted and can not be restored.
ast: Tola información d'estes cites desaniciaráse y nun podrá recuperase.

en: All information on these tasks will be deleted and can not be restored.
ast: Tola información d'estes xeres desaniciaráse y nun podrá recuperase.

en: All information on this appointment will be deleted and can not be restored.
ast: Tola información d'esta cita desaniciaráse y nun podrá recuperase.

en: All information on this meeting will be deleted and can not be restored.
ast: Tola información tocante a esta reunión desaniciaráse y nun podrá recuperase.

en: All information on this memo will be deleted and can not be restored.
ast: Tola información tocante a esta nota desaniciaráse y nun podrá recuperase.

en: All information on this task will be deleted and can not be restored.
ast: Tola información tocante a esta xera desaniciaráse y nun podrá recuperase.

en: Are you sure you want to delete the '{0}' task?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar la xera «{0}»?

en: Are you sure you want to delete the appointment titled '{0}'?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar la cita titulada «{0}»?

en: Are you sure you want to delete the meeting titled '{0}'?
ast: ¿Seguro que quier desaniciar la reunión titulada '{0}'?

en: Are you sure you want to delete the memo '{0}'?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar la nota «{0}»?

en: Are you sure you want to delete these {0} appointments?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar estes {0} cites?

en: Are you sure you want to delete these {0} memos?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar estes {0} notes?

en: Are you sure you want to delete these {0} tasks?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar estes {0} xeres?

en: Are you sure you want to delete this appointment?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar esta cita?

en: Are you sure you want to delete this meeting?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar esti conceyu?

en: Are you sure you want to delete this memo?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar esta nota?

en: Are you sure you want to delete this task?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar esta xera?

en: Are you sure you want to save the appointment without a summary?
ast: ¿Tas seguru de que quies guardar la cita ensin resume?

en: Are you sure you want to save the memo without a summary?
ast: ¿De xuru quier guardar la nota ensin un resume?

en: Are you sure you want to save the task without a summary?
ast: ¿Seguru que quies guardar la xera ensin resume?

en: Cannot create a new event
ast: Nun ye dable crear un eventu nuevu

en: Cannot save event
ast: Nun pue guardase l'asocedimientu

en: Cannot save task
ast: Nun pue guardase la xera

en: Delete calendar '{0}'?
ast: ¿Quies desaniciar el calendariu «{0}»?

en: Delete memo list '{0}'?
ast: ¿Deseya borrar la llista de notes «{0}»?

en: Delete task list '{0}'?
ast: ¿Quies desaniciar la llista de xeres «{0}»?

en: Do _not Send
ast: _Nun unviar

en: Download in progress. Do you want to save the appointment?
ast: Descarga en progresu. ¿Deseya guardar la cita?

en: Download in progress. Do you want to save the task?
ast: Descarga en progresu. ¿Deseya guardar la xera?

en: Editor could not be loaded.
ast: Nun ye dable cargar l'editor.

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to accept this task.
ast: Unviaránse invitaciones per corréu-e a tolos participantes y permitiráse-yos aceutar esta xera.

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to reply.
ast: Unviaránse invitaciones per corréu-e a tolos participantes y permitiráse-yos responder.

en: Error loading calendar
ast: Fallu al cargar el calendariu

en: Error loading memo list
ast: Fallu al cargar la llista de notes

en: Error loading task list
ast: Fallu al cargar la llista de xeres

note: Translators: {0} is replaced with a group name, like CalDAV, Google, or such; {1} is replaced with a calendar/task/memo list name, where the error happened
en: Error on {0}: {1}
ast: Fellu en {0}: {1}

en: If you do not send a cancelation notice, the other participants may not know the meeting is canceled.
ast: Si nun unvia una notificación de cancelación, los otros participantes seique nun sepan que la reunión albortóse.

en: If you do not send a cancelation notice, the other participants may not know the memo has been deleted.
ast: Si nun unvia una notificación de cancelación, los otros participantes seique nun sepan que la nota desanicióse.

en: If you do not send a cancelation notice, the other participants may not know the task has been deleted.
ast: Si nun unvia una notificación de cancelación, los otros participantes seique nun sepan que la xera desanicióse.

en: Sending updated information allows other participants to keep their calendars up to date.
ast: Al unviar información actualizada permite qu'otros participantes caltengan los sos calendarios al día.

en: Sending updated information allows other participants to keep their task lists up to date.
ast: L'unviu d'información actualizada permite qu'otros participantes caltengan la so llista de xeres al día.

en: Some attachments are being downloaded. Saving the appointment would result in the loss of these attachments.
ast: Hai dalgunos axuntos descargándose. Guardar la cita podría resultar na perda d'esos axuntos.

en: Some attachments are being downloaded. Saving the task would result in the loss of these attachments.
ast: Hai dalgunos axuntos descargándose. Guardar la xera podría resultar na perda d'esos axuntos.

en: Some features may not work properly with your current server.
ast: Seique dalgunes carauterístiques nun furrulen correchamente col so sirvidor actual.

en: The Evolution calendar has quit unexpectedly.
ast: El calendariu d'Evolution finó de miente inesperada

en: The Evolution calendars have quit unexpectedly.
ast: Los calendarios d'Evolution terminaron inesperadamente.

en: The Evolution memo has quit unexpectedly.
ast: Les notes d'Evolution finaron inesperadamente.

en: The Evolution tasks have quit unexpectedly.
ast: Les xeres d'Evolution finaron inesperadamente.

en: The calendar is not marked for offline usage.
ast: El calendariu nun ta conseñáu pa usase ensin conexón

en: The memo list is not marked for offline usage.
ast: La llista de notes nun ta conseñada pa usase ensin conexón.

en: The task list is not marked for offline usage.
ast: La llista de xeres nun ta conseñada pa usase ensin conexón

en: This calendar will be removed permanently.
ast: Esti calendariu desaniciaráse permanentemente.

en: This memo list will be removed permanently.
ast: Esta llista de notes desaniciaráse permanentemente.

en: This task list will be removed permanently.
ast: Esta llista de xeres desaniciaráse permanentemente.

en: Would you like to save your changes to this appointment?
ast: ¿Deseya guardar los cambeos d'esta cita?

en: Would you like to save your changes to this meeting?
ast: ¿Quies atroxar los cambeos d'esta reunión?

en: Would you like to save your changes to this memo?
ast: ¿Deseya guardar los cambeos d'esta nota?

en: Would you like to save your changes to this task?
ast: ¿Deseya guardar los cambeos d'esta xera?

en: Would you like to send a cancelation notice for this memo?
ast: ¿Quier unviar una notificación de cancelación pa esta nota?

en: Would you like to send all the participants a cancelation notice?
ast: ¿Quier unviar a tolos participantes una notificación de cancelación?

en: Would you like to send meeting invitations to participants?
ast: ¿Quier unviar invitaciones a la reunión a los participantes?

en: Would you like to send this task to participants?
ast: ¿Quier unviar esta xera a los participantes?

en: Would you like to send updated meeting information to participants?
ast: ¿Quier unviar información de la reunión actualizada a los participantes?

en: Would you like to send updated task information to participants?
ast: ¿Quier unviar información actualizada de les xeres a los participantes?

en: You are connecting to an unsupported GroupWise server and may encounter problems using Evolution. For best results, the server should be upgraded to a supported version.
ast: Ta coneutando con un sirvidor GroupWise non sofitáu y podría alcontrar problemes usando Evolution. Pa los meyores resultaos el sirvidor tendría d'actualizarse a una versión sofitada.

en: You have changed this appointment, but not yet saved it.
ast: Camudó la cita, pero entá nun se guardó.

en: You have changed this meeting, but not yet saved it.
ast: Camudasti esta reunión, pero entá nun la guardasti.

en: You have changed this task, but not yet saved it.
ast: Fexo cambeos a esta xera, pero entá nun se guardó.

en: You have made changes to this memo, but not yet saved them.
ast: Fexo cambeos a esta nota, pero entá nun se guardaron

en: Your calendars will not be available until Evolution is restarted.
ast: Los calendarios nun van tar disponibles hasta que reanicies Evolution.

en: Your memos will not be available until Evolution is restarted.
ast: Les notes nun van tar disponibles hasta que reanicies Evolution.

en: Your tasks will not be available until Evolution is restarted.
ast: Les xeres nun van tar disponibles hasta que reanicies Evolution.

en: _Discard Changes
ast: _Descartar cambeos

en: _Save
ast: _Guardar

en: _Save Changes
ast: _Guardar cambeos

en: _Send
ast: _Unviar

en: _Send Notice
ast: _Unviar notificación

en: minute | minutes
ast[0]: minutu
ast[1]: minutos

en: hour | hours
ast[0]: hora
ast[1]: hores

note: For Translator : 'day' is part of the sentence of the form 'appointment recurs/Every [x] month(s) on the [first] [day] [forever]' * (dropdown menu options are in[square brackets]). This means that after 'first', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always f
en: day | days
ast[0]: día
ast[1]: díes

en: Start time
ast: Hora d'entamu

en: Appointments
ast: Cites

en: Dismiss _All
ast: Desc_artalo too

note: Location
en: Location:
ast: Llugar:

en: Snooze _time:
ast: _Posponer durante:

en: _Dismiss
ast: _Descartar

en: _Snooze
ast: _Posponer

note: Translators: This is the last part of the sentence: * "Purge events older than <<spin-button>> days"
en: days
ast: díes

en: hours
ast: hores

en: location of appointment
ast: llugar de la cita

note: Translators: This is part of 'Timeout: 1 [slider] 5 minutes' option
en: minutes
ast: minutos

en: No summary available.
ast: Nun hai resume disponible.

en: No description available.
ast: Nun hai descripción disponible.

en: No location information available.
ast: Nun hai información del llugar disponible.

en: You have %d reminder | You have %d reminders
ast[0]: Tienes %d recordatoriu
ast[1]: Tienes %d recordatorios

en: Warning
ast: Avisu

en: Evolution does not support calendar reminders with
    email notifications yet, but this reminder was
    configured to send an email.  Evolution will display
    a normal reminder dialog box instead.
ast: Evolution ainda nun implementa recordatorios de calendariu
    con notificación por corréu-e, pero esti recordatoriu foi
    configuráu pa unviar un mensax de corréu-e.  En so llugar
    Evolution amosará un diálogu de recordatoriu normal.

en: An Evolution Calendar reminder is about to trigger. This reminder is configured to run the following program:
    
            %s
    
    Are you sure you want to run this program?
ast: Va a saltar un recordatoriu de calendariu d'Evolution. Esti recordatoriu ta configuráu pa executar el siguiente programa:
    
            %s
    
    ¿Daveres quier executar esti programa?

en: Do not ask me about this program again.
ast: Nun entrugar más sobro esti programa.

en: invalid time
ast: hora non válida

note: Translator: Entire string is like "Pop up an alert %d hours before start of appointment"
en: %d hour | %d hours
ast[0]: %d hora
ast[1]: %d hores

note: Translator: Entire string is like "Pop up an alert %d minutes before start of appointment"
en: %d minute | %d minutes
ast[0]: %d minutu
ast[1]: %d minutos

note: TRANSLATORS: here, "second" is the time division (like "minute"), not the ordinal number (like "third") Translator: Entire string is like "Pop up an alert %d seconds before start of appointment"
en: %d second | %d seconds
ast[0]: %d segundu
ast[1]: %d segundos

en: Day View
ast: Vista diaria

en: Work Week View
ast: Vista de la selmana llaboral

en: Week View
ast: Vista selmanal

en: Month View
ast: Vista mensual

en: Any Field
ast: Cualesquier campu

en: Attachments
ast: Axuntos

en: Attendee
ast: Participante

en: Category
ast: Categoría

en: Classification
ast: Clasificación

en: Confidential
ast: Confidencial

en: Description
ast: Descripción

en: Description Contains
ast: La descripción contién

en: Do Not Exist
ast: Nun esisten

en: Exactly
ast: Exautamente

en: Exist
ast: Esisten

en: Less Than
ast: ye menor que

en: Location
ast: Llocalización

en: More Than
ast: Más que

en: Occurs
ast: Asocede

en: Organizer
ast: Organizador

en: Private
ast: Priváu

en: Public
ast: Públicu

en: Recurrence
ast: Repetición

en: Summary
ast: Resume

en: Summary Contains
ast: El resume contién

en: contains
ast: contién

en: does not contain
ast: nun contién

en: is
ast: ye

en: is not
ast: nun ye

en: Edit Reminder
ast: Editar recordatoriu

en: Pop up an alert
ast: Amosar una alarma emerxente

en: Play a sound
ast: Reproducir un soníu

en: Run a program
ast: Executar un programa

en: Send an email
ast: Unviar un corréu-e

en: Add Reminder
ast: Amestar recordatoriu

en: Custom _message
ast: _Mensax personalizáu

en: Custom reminder sound
ast: Soníu de recordatoriu personalizáu

en: Mes_sage:
ast: _Mensax:

en: Options
ast: Opciones

en: Reminder
ast: Recordatoriu

en: Repeat
ast: Repetir

en: Select A File
ast: Escueya un Ficheru

en: Send To:
ast: Unviar a:

en: _Arguments:
ast: _Argumentos:

en: _Program:
ast: _Programa:

en: _Repeat the reminder
ast: _Repetir el recordatoriu

en: _Sound:
ast: _Soníu:

en: after
ast: dempués

en: before
ast: enantes

en: day(s)
ast: día(es)

en: end of appointment
ast: fin de la cita

note: This is part of the sentence: 'Repeat the reminder %d extra times every %d minutes'. Where %d are numbers.
en: extra times every
ast: vegaes adicionales cada

en: hour(s)
ast: hora(es)

en: minute(s)
ast: minutu(os)

en: start of appointment
ast: entamu de cita

en: Action/Trigger
ast: Aición/Disparador

en: A_dd
ast: Ames_tar

en: Reminders
ast: Recordatorios

en: Type:
ast: Tipu:

en: _Type:
ast: _Tipu:

en: _Name:
ast: _Nome:

en: Cop_y calendar contents locally for offline operation
ast: _Copiar el conteníu del calendariu llocalmente pa operación desconeutada

en: Cop_y task list contents locally for offline operation
ast: Co_piar el conteníu del la llista de xeres llocalmente pa operación desconeutada

en: Cop_y memo list contents locally for offline operation
ast: Copia_r el conteníu de la llista de notes llocalmente pa operación desconeutada

en: Sh_ow reminder notifications
ast: Am_osar avisos de recordatorios

en: General
ast: Xeneral

en: Task List
ast: Llista de xeres

en: Memo List
ast: Llista de notes

en: Calendar Properties
ast: Propiedaes del calendariu

en: New Calendar
ast: Calendariu nuevu

en: Task List Properties
ast: Propiedaes de llista de xeres

en: New Task List
ast: Llista de xeres nueva

en: Memo List Properties
ast: Propiedaes de llista de notes

en: New Memo List
ast: Llista de notes nueva

en: This event has been deleted.
ast: Esti acontecimientu esanicióse.

en: This task has been deleted.
ast: Esanicióse esta xera

en: This memo has been deleted.
ast: Esanicióse esta nota

en: %s  You have made changes. Forget those changes and close the editor?
ast: %s  Fexo cambeos. ¿Escaecer cambeos y pesllar l'editor?

en: %s  You have made no changes, close the editor?
ast: %s  Nun fexo cambeos, ¿pesllar l'editor?

en: This event has been changed.
ast: Esti acontecimientu camudó

en: This task has been changed.
ast: Esta xera camudó

en: This memo has been changed.
ast: Esta nota camudó

en: %s  You have made changes. Forget those changes and update the editor?
ast: %s Fexo cambeos. ¿Escaecer estos cambeos y actualizar l'editor?

en: %s  You have made no changes, update the editor?
ast: %s Nun fixiste cambeos, ¿anovar l'editor?

en: Validation error: %s
ast: Fallu de validación: %s

en: Could not save attachments
ast: Nun se pudieron guardar los axuntos

en: Could not update object
ast: Nun ye dable actualizar l'oxetu

en: Edit Appointment
ast: Editar cita

en: Meeting - %s
ast: Reunión - %s

en: Appointment - %s
ast: Cita - %s

en: Assigned Task - %s
ast: Xera asignada - %s

en: Task - %s
ast: Xera - %s

en: Memo - %s
ast: Nota - %s

en: No Summary
ast: Ensin resume

en: Keep original item?
ast: ¿Dexar l'elementu orixinal?

en: Close the current window
ast: Zarrar esta ventana

en: Copy the selection
ast: Copiar la seleición

en: Cut the selection
ast: Corta la seleición

en: Delete the selection
ast: Desaniciar la seleición

en: View help
ast: Ver ayuda

en: Paste the clipboard
ast: Pegar el conteníu del cartafueyu

en: Save current changes
ast: Guardar los cambios actuales

en: Select all text
ast: Seleiciona tol testu

en: _Classification
ast: _Clasificación

en: _Edit
ast: E_ditar

en: _File
ast: _Ficheru

en: _Help
ast: Ay_uda

en: _Insert
ast: _Inxertar

en: _Options
ast: _Opciones

en: _View
ast: _Ver

en: _Attachment...
ast: _Axuntos...

en: Attach a file
ast: Axuntar un ficheru

en: _Categories
ast: _Categoríes

en: Toggles whether to display categories
ast: Conmuta s'amuesen les categoríes

en: Time _Zone
ast: _Estaya horaria

en: Toggles whether the time zone is displayed
ast: Conmuta s'amuesa'l campu la «Estaya horaria»

en: Pu_blic
ast: Pú_blicu

en: Classify as public
ast: Clasificar como públicu

en: _Private
ast: _Priváu

en: Classify as private
ast: Clasificar como priváu

en: _Confidential
ast: _Confidencial

en: Classify as confidential
ast: Clasificar como confidencial

en: R_ole Field
ast: Campu «_Rol»

en: Toggles whether the Role field is displayed
ast: Conmuta s'amuesa'l campu «Rol»

en: _RSVP
ast: _Confirmar

en: Toggles whether the RSVP field is displayed
ast: Conmuta cuando s'amuesa'l campu «Confirmar»

en: _Status Field
ast: Campu d'_estáu

en: Toggles whether the Status field is displayed
ast: Conmuta cuando s'amuesa'l campu «Estáu»

en: _Type Field
ast: Campu de _tipu

en: Toggles whether the Attendee Type is displayed
ast: Conmuta conseñando si s'amuesa'l campu «Tipu de participante»

en: Recent _Documents
ast: _Documentos recientes

en: Attach
ast: Axuntar

en: Changes made to this item may be discarded if an update arrives
ast: Los cambeos efeutuaos a esti elementi puen descartase si aporta una actualización per corréu

en: attachment
ast: axuntu

en: Unable to use current version!
ast: Nun ye dable obtener versión autual.

en: Could not open destination
ast: Nun se pue abrir el destín

en: Destination is read only
ast: El destín ye de namái llectura

en: Cannot create object
ast: Nun se pue crear l'oxetu

en: Could not open source
ast: Nun se pue abrir l'orixe

en: _Delete this item from all other recipient's mailboxes?
ast: ¿_Desaniciar esti elementu de tolos otros buzones del destinatariu?

en: _Retract comment
ast: Co_ntrayer comentariu

note: Translators: The '%s' is replaced with a detailed error message
en: The event could not be deleted due to a dbus error: %s
ast: Nun se pudo desaniciar l'acontecimientu por un fallu de dbus: %s

note: Translators: The '%s' is replaced with a detailed error message
en: The task could not be deleted due to a dbus error: %s
ast: Nun se pudo desaniciar la xera por un fallu de dbus: %s

note: Translators: The '%s' is replaced with a detailed error message
en: The memo could not be deleted due to a dbus error: %s
ast: Nun se pudo desaniciar la nota por un fallu de dbus: %s

note: Translators: The '%s' is replaced with a detailed error message
en: The item could not be deleted due to a dbus error: %s
ast: Nun se pudo desaniciar l'elementu por un fallu de dbus: %s

en: The event could not be deleted because permission was denied
ast: Nun pudo esaniciase l'acontecimientu darréu d'un fallu de CORBA

en: The task could not be deleted because permission was denied
ast: La xera nun pudo esaniciase porque refugóse'l permisu

en: The memo could not be deleted because permission was denied
ast: La nota nun pudo esaniciase porque refugóse'l permisu

en: The item could not be deleted because permission was denied
ast: L'elementu nun pudo esaniciase porque refugóse'l permisu

note: Translators: The '%s' is replaced with a detailed error message
en: The event could not be deleted due to an error: %s
ast: Nun se pudo desaniciar l'acontecimientu por un fallu: %s

note: Translators: The '%s' is replaced with a detailed error message
en: The task could not be deleted due to an error: %s
ast: Nun se pudo desaniciar la xera por un fallu: %s

note: Translators: The '%s' is replaced with a detailed error message
en: The memo could not be deleted due to an error: %s
ast: Nun se pudo desaniciar la nota por un fallu: %s

note: Translators: The '%s' is replaced with a detailed error message
en: The item could not be deleted due to an error: %s
ast: Nun se pudo desaniciar l'elementu por un fallu: %s

en: Contacts...
ast: Contautos…

en: Delegate To:
ast: Delegar en:

en: Enter Delegate
ast: Introducir un delegáu

en: _Reminders
ast: _Recordatorios

en: Set or unset reminders for this event
ast: Activar o desactivar recordatorios pa esta actividá

en: Show Time as _Busy
ast: Amosar hora como _ocupada

en: Toggles whether to show time as busy
ast: Actívase cuando hai d'amosar la hora como ocupada

en: _Recurrence
ast: _Repetición

en: Make this a recurring event
ast: Convertir en asocedimientu repetitivu

en: Send Options
ast: Opciones d'Unvíu

en: Insert advanced send options
ast: Opciones d'unvíu avanzaes

en: All _Day Event
ast: Eventos pa tol _día

en: Toggles whether to have All Day Event
ast: Actívase cuando se tien un «Eventos pa tol día»

en: _Free/Busy
ast: _Disponibilidá

en: Query free / busy information for the attendees
ast: Consultar información de disponibilidá pa los participantes

en: Appointment
ast: Cita

en: Attendees
ast: Participantes

en: Print this event
ast: Imprenta esti acontecimientu

en: Event's start time is in the past
ast: La hora d'entamu del acontecimientu ta nel pasáu

en: Event cannot be edited, because the selected calendar is read only
ast: L'acontecimientu nun se puede editar porque ye de sólo llectura

en: Event cannot be fully edited, because you are not the organizer
ast: L'acontecimientu nun se puede edita dafechu porque nun yes l'organizador

en: This event has reminders
ast: Esta actividá tien recordatorios

en: Or_ganizer:
ast: Or_ganizador:

en: Event with no start date
ast: Acontecimientu ensin data d'entamu

en: Event with no end date
ast: Acontecimientu ensin data de términu

en: Start date is wrong
ast: La data d'entamu ta enquivocada

en: End date is wrong
ast: La data de términu ta enquivocada

en: Start time is wrong
ast: La hora d'entamu ta enquivocada

en: End time is wrong
ast: La hora de términu ta enquivocada

en: An organizer is required.
ast: Requierse un organizador.

en: At least one attendee is required.
ast: Ye necesario a lo menos un asistente.

en: _Delegatees
ast: _Delegaos

en: Atte_ndees
ast: _Participantes

en: Unable to open the calendar '%s': %s
ast: Nun se pue abrir el calendariu «%s»: %s

note: Translators: This string is used when we are creating an Event * (meeting or appointment)  on behalf of some other user Translators: This string is used when we are creating a Memo * on behalf of some other user Translators: This string is used when we are creating a Task
en: You are acting on behalf of %s
ast: Ta autuando en nome de <b>%s</b>

en: %d day before appointment | %d days before appointment
ast[0]: %d día enantes de la cita
ast[1]: %d díes enantes de la cita

en: %d hour before appointment | %d hours before appointment
ast[0]: %d hora enantes de la cita
ast[1]: %d hores enantes de la cita

en: %d minute before appointment | %d minutes before appointment
ast[0]: %d minutu enantes de la cita
ast[1]: %d minutos enantes de la cita

en: Customize
ast: Personalizar

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: "None" for "No reminder set"
en: None
ast: Dengún

en: Atte_ndees...
ast: _Participantes…

en: Custom Reminder:
ast: Recordatoriu personalizáu:

en: Event Description
ast: Descripción del acontecimientu

en: Time _zone:
ast: _Estaya horaria:

en: _Description:
ast: _Descripción:

en: _Location:
ast: _Llugar:

en: _Reminder
ast: _Recordatoriu

en: _Summary:
ast: _Resume:

en: _Time:
ast: _Hora:

[ctx: eventpage]
note: TRANSLATORS: Predefined reminder's description
en: 1 day before appointment
ast: 1 día enantes de la cita

[ctx: eventpage]
note: TRANSLATORS: Predefined reminder's description
en: 1 hour before appointment
ast: 1 hora enantes de la cita

[ctx: eventpage]
note: TRANSLATORS: Predefined reminder's description
en: 15 minutes before appointment
ast: 15 minutos enantes de la cita

[ctx: eventpage]
note: TRANSLATORS: 'for' in a sense of 'duration'; example string: Time: [date] [time] for [ H ] hours [ M ] minutes
en: for
ast: pa

[ctx: eventpage]
note: TRANSLATORS: 'until' in a sense of 'duration'; example string: Time: [date] [time] until [ date ] [ time ]
en: until
ast: hasta

en: April
ast: Abril

en: August
ast: Agostu

en: December
ast: Avientu

en: February
ast: Febreru

en: January
ast: Xineru

en: July
ast: Xunetu

en: June
ast: Xunu

en: March
ast: Marzu

en: May
ast: Mayu

en: November
ast: Payares

en: October
ast: Ochobre

en: Select Date
ast: Data selecionada

en: Select _Today
ast: Seleicionar _güei

en: September
ast: Setiembre

en: Memo
ast: Nota

en: Print this memo
ast: Imprentar esta nota

en: Memo's start date is in the past
ast: La hora d'entamu de la nota tá nel pasáu

en: Memo cannot be edited, because the selected memo list is read only
ast: La nota nun se puede editar porque y ye de sólo llectura

en: Memo cannot be fully edited, because you are not the organizer
ast: La nota nun se puede editar ensembre porque nun ye l'organizador

en: Unable to open memos in '%s': %s
ast: Imposible abrir notes en «%s»: %s

en: To
ast: Pa

en: Sta_rt date:
ast: Data d'enta_mu:

en: Su_mmary:
ast: Resu_me:

en: T_o:
ast: _Pa:

en: _List:
ast: _Llista:

en: You are modifying a recurring event. What would you like to modify?
ast: Ta modificando un acontecimientu que se repite. ¿Qué quier modificar?

en: You are delegating a recurring event. What would you like to delegate?
ast: Ta delegando un acontecimientu que se repite. ¿Qué quier delegar?

en: You are modifying a recurring task. What would you like to modify?
ast: Ta modificando una xera que se repite. ¿Qué quier modificar?

en: You are modifying a recurring memo. What would you like to modify?
ast: Ta modificando una nota que se repite. ¿Qué quier modificar?

en: This Instance Only
ast: Esta instancia namái

en: This and Prior Instances
ast: Esta instancia y les anteriores

en: This and Future Instances
ast: Esta instancia y les futures

en: All Instances
ast: Toles instancies

en: This appointment contains recurrences that Evolution cannot edit.
ast: Esta cita tien repeticiones que nun pue ser iguaes por Evolution.

en: Recurrence date is invalid
ast: La data de repetición ye inválida

en: End time of the recurrence was before event's start
ast: El tiempu final de la repetición ye anterior al entamu del acontecimientu

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] week(s) on [Wednesday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after the 'on', name of a week day always follows.
en: on
ast: en

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [first] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'first', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: first
ast: primer

note: TRANSLATORS: here, "second" is the ordinal number (like "third"), not the time division (like "minute") * Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [second] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'second', e
en: second
ast: segundu

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [third] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'third', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: third
ast: tercer

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [fourth] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'fourth', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: fourth
ast: cuartu

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [fifth] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'fifth', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: fifth
ast: quintu

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [last] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'last', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: last
ast: caberu

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [Other date] [11th to 20th] [17th] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]).
en: Other Date
ast: Otra data

note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [1st to 10th] [7th] [forever]' (dropd
en: 1st to 10th
ast: del 1 al 10

note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [11th to 20th] [17th] [forever]' (dro
en: 11th to 20th
ast: del 11 al 20

note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [21th to 31th] [27th] [forever]' (dro
en: 21st to 31st
ast: del 21 al 31

en: Monday
ast: Llunes

en: Tuesday
ast: Martes

en: Wednesday
ast: Miércoles

en: Thursday
ast: Xueves

en: Friday
ast: Vienres

en: Saturday
ast: Sábadu

en: Sunday
ast: Domingu

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: 'This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [second] [Tuesday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets])."
en: on the
ast: nel

en: occurrences
ast: repeticiones

en: Add exception
ast: Amestar esceición

en: Could not get a selection to modify.
ast: Nun ye dable obtener una seleición que modificar.

en: Modify exception
ast: Modificar esceición

en: Could not get a selection to delete.
ast: Nun ye dable obtener una seleición qu'esaniciar.

en: Date/Time
ast: Data/Hora

en: Every
ast: Cada

en: Exceptions
ast: Esceiciones

en: Preview
ast: Entever

en: This appointment rec_urs
ast: Esta cita _repítese

[ctx: recurrpage]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: day(s)
ast: día(es)

[ctx: recurrpage]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: for
ast: pa

[ctx: recurrpage]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: forever
ast: permanente

[ctx: recurrpage]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: month(s)
ast: mes(es)

[ctx: recurrpage]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: until
ast: hasta

[ctx: recurrpage]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: week(s)
ast: selmana(es)

[ctx: recurrpage]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: year(s)
ast: añu(os)

en: Send my reminders with this event
ast: Unviar los mios recordatoriu con esti eventu

en: Notify new attendees _only
ast: Notificar sól_o a los participantes

en: Completed date is wrong
ast: La data de terminación ye errónea

en: Web Page
ast: Páxina web

note: To Translators: This is task status
en: Canceled
ast: Encaboxáu

note: To Translators: This is task status
en: Completed
ast: Completáu

note: To Translators: This is task priority
en: High
ast: Altu/a

note: To Translators: This is task status
en: In Progress
ast: En procesu

note: To Translators: This is task priority
en: Low
ast: Baxu/a

note: To Translators: This is task status
en: Not Started
ast: Ensin entamar

en: P_ercent complete:
ast: _Porcentax completáu:

en: Stat_us:
ast: _Estáu:

note: To Translators: 'Status' here means the state of the attendees, the resulting string will be in a form: * Status: Accepted: X   Declined: Y   ...
en: Status
ast: Estáu

note: To Translators: This is task priority
en: Undefined
ast: Ensin definir

en: _Date completed:
ast: _Data de terminación:

en: _Priority:
ast: _Prioridá:

en: _Web Page:
ast: Páxina _web:

en: _Status Details
ast: Detáis d'_estáu

en: Click to change or view the status details of the task
ast: Calca pa camudar o ver los detalles del estáu de la xera

en: _Send Options
ast: Opciones d'_unvíu

en: Task
ast: Xera

en: Task Details
ast: Detáis

en: Print this task
ast: Imprentar esta xera

en: Task's start date is in the past
ast: La hora d'entamu de la xera tá nel pasáu

en: Task's due date is in the past
ast: La data de vencimientu de la xera ta nel pasáu

en: Task cannot be edited, because the selected task list is read only
ast: La xera nun se puede editar porque ye de sólo llectura

en: Task cannot be fully edited, because you are not the organizer
ast: La xera nun se puede editar dafechu porque nun ye l'organizador

en: Task cannot be edited, because the selected task list does not support assigned tasks
ast: La xera nun pue editase porque la llista de xeres seleicionada nun sofita l'asignación de xeres

en: Organi_zer:
ast: Organi_zador:

en: Due date is wrong
ast: La data de vencimientu ye errónea

en: Unable to open tasks in '%s': %s
ast: Imposible abrir xeres en «%s»: %s

en: Categor_ies...
ast: _Categoríes…

en: D_ue date:
ast: Data de _vencimientu:

en: Time zone:
ast: Estaya horaria:

note: Translator: Entire string is like "Pop up an alert %d days before start of appointment"
en: %d day | %d days
ast[0]: %d día
ast[1]: %d díes

note: Translator: Entire string is like "Pop up an alert %d weeks before start of appointment"
en: %d week | %d weeks
ast[0]: %d selmana
ast[1]: %d selmanes

en: Unknown action to be performed
ast: Aición a facer desconocía

note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s before the start of the appointment
ast: %s %s enantes d'entamar la cita

note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s after the start of the appointment
ast: %s %s tres del entamu de la cita

note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound"
en: %s at the start of the appointment
ast: %s al entamu de la cita

note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s before the end of the appointment
ast: %s %s enantes de la fin de la cita

note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s after the end of the appointment
ast: %s %s tres finar la cita

note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound"
en: %s at the end of the appointment
ast: %s al finar la cita

note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s is an absolute time, e.g. "10:00AM"
en: %s at %s
ast: %s a %s

note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound". "Trigger types" are absolute or relative dates
en: %s for an unknown trigger type
ast: %s pa un tipu de disparador desconocíu

en: Untitled
ast: Ensin títulu

en: Categories:
ast: Categoríes:

en: Summary:
ast: Resume:

en: Start Date:
ast: Data d'entamu:

en: Due Date:
ast: Data de vencimientu:

note: Status
en: Status:
ast: Estáu:

en: Priority:
ast: Prioridá:

en: Description:
ast: Descripción:

en: Web Page:
ast: Páxina web:

en: Created
ast: Criáu

en: End Date
ast: Data de terminación

en: Last modified
ast: Camudáu per cabera vegada

en: Start Date
ast: Data d'entamu

en: Free
ast: Llibre

en: Busy
ast: Ocupada

en: The geographical position must be entered in the format: 
    
    45.436845,125.862501
ast: La posición xeográfica tien d'introducirse col formatu: 
    
    45.436845,125.862501

[ctx: cal-task-status]
note: Translators: "None" for task's status
en: None
ast: Denguna

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Recurring
ast: Recurrente

en: Assigned
ast: Asignáu

en: Opening %s
ast: Abriendo %s

en: Accepted
ast: Aceutáu

en: Declined
ast: Declináu/ada

en: Tentative
ast: Provisional

en: Delegated
ast: Delegáu

en: Needs action
ast: Necesita una aición

en: % Complete
ast: % Termináu

en: Click to add a task
ast: Calca p'amestar una xera

en: Complete
ast: Completáu

en: Completion date
ast: Data de terminación

en: Due date
ast: Data de vencimientu

en: Priority
ast: Prioridá

en: Start date
ast: Data d'entamu

en: Type
ast: Tipu

en: Cut selected events to the clipboard
ast: Cortar les actividaes esbillaes al cartafueyu

en: Copy selected events to the clipboard
ast: Copiar les actividaes esbillaes al cartafueyu

en: Paste events from the clipboard
ast: Apegar les actividaes esbillaes al cartafueyu

en: Delete selected events
ast: Desaniciar les actividaes esbillaes

en: Deleting selected objects
ast: Esaniciando los oxetos seleicionaos

en: Updating objects
ast: Autualizando oxetos

note: To Translators: It will display "Organiser: NameOfTheUser <email@ofuser.com>" To Translators: It will display * "Organizer: NameOfTheUser <email@ofuser.com>"
en: Organizer: %s <%s>
ast: Organizador: %s <%s>

note: With SunOne accouts, there may be no ':' in organiser.value With SunOne accounts, there may be no ':' in * organizer.value.
en: Organizer: %s
ast: Organizador: %s

note: To Translators: It will display "Location: PlaceOfTheMeeting"
en: Location: %s
ast: Llugar: %s

note: To Translators: It will display "Time: ActualStartDateAndTime (DurationOfTheMeeting)"
en: Time: %s %s
ast: Hora: %s %s

note: strftime format of a weekday, a date and a time, 24-hour.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M:%S
ast: %a %e/%m/%Y %H:%M:%S

note: strftime format of a weekday, a date and a time, 12-hour.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
ast: %a %e/%m/%Y %I:%M:%S %p

en: The date must be entered in the format: 
    %s
ast: La data tien d'introducise col formatu: 
    %s

note: TO TRANSLATORS: %02i is the number of minutes; this is a context menu entry * to change the length of the time division in the calendar day view, e.g. * a day is displayed in 24 "60 minute divisions" or 48 "30 minute divisions"
en: %02i minute divisions
ast: divisiones de %02i minutos

en: Show the second time zone
ast: Amuesa la segunda zona horaria

[ctx: cal-second-zone]
note: Translators: "None" indicates no second time zone set for a day view
en: None
ast: Denguna

en: Select...
ast: Seleicionar…

note: strftime format %A = full weekday name, %d = day of month, * %B = full month name. Don't use any other specifiers. strftime format %A = full weekday name, %d = day of * month, %B = full month name. You can change the * order but don't change the specifiers or add * anything.
en: %A %d %B
ast: %A %e de %B

note: To Translators: the %d stands for a week number, it's value between 1 and 52/53
en: Week %d
ast: Selmana %d

en: Chair Persons
ast: Presidencia

en: Required Participants
ast: Participantes requeríos

en: Optional Participants
ast: Participantes opcionales

en: Resources
ast: Recursos

en: Group
ast: Grupu

en: Resource
ast: Recursu

en: Room
ast: Sala

en: Chair
ast: Silla

en: Required Participant
ast: Participante requeríu

en: Optional Participant
ast: Participante opcional

en: Non-Participant
ast: Nun participen

en: Needs Action
ast: Necesítase aición

note: The extra space is just a hack to occupy more space for Attendee
en: Attendee
ast: Participante

note: To translators: RSVP means "please reply"
en: RSVP
ast: Confirmar

en: In Process
ast: En procesu

en: Enter password to access free/busy information on server %s as user %s
ast: Escribi la contraseña pa tener accesu a la información de llibre/ocupáu nel sirvidor %s como usuariu %s

en: Failure reason: %s
ast: Razón del fallu: %s

en: Enter password
ast: Introduz la contraseña

note: This is a strftime() format string %A = full weekday name, * %B = full month name, %d = month day, %Y = full year.
en: %A, %B %d, %Y
ast: %A, %d de %B, %Y

note: This is a strftime() format string %a = abbreviated weekday * name, %m = month number, %d = month day, %Y = full year. This is a strftime() format string %a = abbreviated weekday name, * %m = month number, %d = month day, %Y = full year.
en: %a %m/%d/%Y
ast: %a %d/%m/%Y

note: This is a strftime() format string %m = month number, * %d = month day, %Y = full year.
en: %m/%d/%Y
ast: %d/%m/%Y

en: Out of Office
ast: Fuera de la oficina

en: No Information
ast: Ensin información

en: O_ptions
ast: O_pciones

en: Show _only working hours
ast: Amosar _namái les hores de trabayu

en: Show _zoomed out
ast: Amosar quitando _ampliación

en: _Update free/busy
ast: _Anovar disponibilidá

en: _Autopick
ast: _Auto-seleicionar

en: _All people and resources
ast: _Toles persones y los recursos

en: All _people and one resource
ast: Toles _persones y un recursu

en: _Required people
ast: Persones _requeríes

en: Required people and _one resource
ast: Persones requeríes y _un recursu

en: _Start time:
ast: Hora d'_entamu:

en: _End time:
ast: Hora de _fin:

en: Click here to add an attendee
ast: Calca equí p'amestar un participante

en: Common Name
ast: Nome común

en: Delegated From
ast: Delegáu por

en: Delegated To
ast: Delegáu a

en: Language
ast: Llingua

en: Member
ast: Miembru

en: Memos
ast: Notes

en: * No Summary *
ast: * Ensin resume *

note: Translators: This is followed by an event's start date/time
en: Start:
ast: Entama:

note: Translators: This is followed by an event's due date/time
en: Due:
ast: Fina:

en: Cut selected memos to the clipboard
ast: Cortar los recordatorios esbillaos al cartafueyu

en: Copy selected memos to the clipboard
ast: Copiar los recordatorios esbillaos al cartafueyu

en: Paste memos from the clipboard
ast: Apegar los recordatorios esbillaos al cartafueyu

en: Delete selected memos
ast: Desanicia les notes escoyíes

en: Select all visible memos
ast: Seleicionar tolos recordatorios visibles

en: Click to add a memo
ast: Calca equí p'amestar una nota

en: Tasks
ast: Xeres

en: Cut selected tasks to the clipboard
ast: Cortar les xeres esbillaes al cartafueyu

en: Copy selected tasks to the clipboard
ast: Copiar les xeres esbillaes al cartafueyu

en: Paste tasks from the clipboard
ast: Pega les xeres del cartafueyu

en: Delete selected tasks
ast: Desanicia les xeres seleicionaes

en: Select all visible tasks
ast: Seleicionar toles xeres visibles

en: Select Timezone
ast: Seleiciona la estaya horaria

note: strftime format %d = day of month, %B = full * month name. You can change the order but don't * change the specifiers or add anything.
en: %d %B
ast: %e de %B

en: It has reminders.
ast: Tien recordatorios.

en: It has recurrences.
ast: Tien repeticiones.

en: It is a meeting.
ast: Ye una reunión.

en: Calendar Event: Summary is %s.
ast: Socesu de calendariu: El resume ye %s.

en: Calendar Event: It has no summary.
ast: Socesu de calendariu: Ensin resume.

en: calendar view event
ast: vista d'asocedimientos del calendariu

en: Grab Focus
ast: Obtener el focu

en: New Appointment
ast: Cita nueva

en: New All Day Event
ast: Asocedimientu nuevu pa tol día

en: New Meeting
ast: Nueva reunión

en: Go to Today
ast: Dir a güei

en: Go to Date
ast: Dir a una data

en: a table to view and select the current time range
ast: una tabla p'adicar y seleicionar el rangu de tiempu actual

en: It has %d event. | It has %d events.
ast[0]: Tien %d asocedimientu.
ast[1]: Tien %d asocedimientos.

note: To translators: Here, "It" is either like "Work Week View: July 10th - July 14th, 2006." or "Day View: Thursday July 13th, 2006."
en: It has no events.
ast: Nun tien asocedíos.

note: To translators: First %s is the week, for example "July 10th - July 14th, 2006". Second %s is the number of events in this work week, for example "It has %d event/events." or  "It has no events."
en: Work Week View: %s. %s
ast: Vista de la selmana llaboral: %s. %s

note: To translators: First %s is the day, for example "Thursday July 13th, 2006". Second %s is the number of events on this day, for example "It has %d event/events." or  "It has no events."
en: Day View: %s. %s
ast: Vista diaria: %s. %s

en: calendar view for a work week
ast: vista de calendariu pa una selmana llaboral

en: calendar view for one or more days
ast: vista de calendariu pa ún o más díes

en: Gnome Calendar
ast: Calendariu de GNOME

en: Jump button
ast: Botón de saltu

en: Click here, you can find more events.
ast: Calca equí pa guetar más asocedimientos.

en: Month View: %s. %s
ast: Vista mensual: %s. %s

en: Week View: %s. %s
ast: Vista selmanal: %s. %s

en: calendar view for a month
ast: vista de calendariu pa un mes

en: calendar view for one or more weeks
ast: vista de calendariu pa una o más selmanes

en: Purging
ast: Compautando

en: An organizer must be set.
ast: Tien d'especificar un organizador.

en: At least one attendee is necessary
ast: Faise necesario polo menos un participante

en: Event information
ast: Información del asocedimientu

en: Task information
ast: Información de la xera

en: Memo information
ast: Información de la nota

en: Free/Busy information
ast: Información de disponibilidá

en: Calendar information
ast: Información de calendariu

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Accepted: Meeting Name".
en: Accepted
ast: Aceutáu

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Tentatively Accepted: Meeting Name".
en: Tentatively Accepted
ast: Aceutáu provisionalmente

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Declined: Meeting Name". Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Declined: Meeting Name".
en: Declined
ast: Declináu/ada

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Delegated: Meeting Name".
en: Delegated
ast: Delegáu

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Updated: Meeting Name".
en: Updated
ast: Autualizáu

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Cancel: Meeting Name".
en: Cancel
ast: Encaboxar

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Refresh: Meeting Name".
en: Refresh
ast: Refrescar

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Counter-proposal: Meeting Name".
en: Counter-proposal
ast: Escontra-propuesta

en: Free/Busy information (%s to %s)
ast: Información de disponibilidá (de %s a %s)

en: iCalendar information
ast: Información de iCalendar

en: Unable to book a resource, the new event collides with some other.
ast: Nun se pue acutar un recursu, l'actividá nueva choca con dalguna otra.

en: Unable to book a resource, error:
ast: Nun se pue reservar un recursu, error:

en: You must be an attendee of the event.
ast: Tien de ser un participante nel asocedimientu.

en: 1st
ast: 1º

en: 2nd
ast: 2º

en: 3rd
ast: 3

en: 4th
ast: 4º

en: 5th
ast: 5º

en: 6th
ast: 6º

en: 7th
ast: 7º

en: 8th
ast: 8º

en: 9th
ast: 9º

en: 10th
ast: 10º

en: 11th
ast: 11º

en: 12th
ast: 12º

en: 13th
ast: 13º

en: 14th
ast: 14º

en: 15th
ast: 15º

en: 16th
ast: 16º

en: 17th
ast: 17º

en: 18th
ast: 18º

en: 19th
ast: 19º

en: 20th
ast: 20º

en: 21st
ast: 21º

en: 22nd
ast: 22º

en: 23rd
ast: 23º

en: 24th
ast: 24º

en: 25th
ast: 25º

en: 26th
ast: 26º

en: 27th
ast: 27º

en: 28th
ast: 28º

en: 29th
ast: 29º

en: 30th
ast: 30º

en: 31st
ast: 31º

note: Translators: These are workday abbreviations, e.g. Su=Sunday and Th=thursday
en: Su
ast: Do

en: Mo
ast: Ll

en: Tu
ast: Ma

en: We
ast: Mi

en: Th
ast: Xu

en: Fr
ast: Vi

note: Translators: This is part of "START to END" text, * where START and END are date/times.
en:  to
ast:  a

note: Translators: This is part of "START to END * (Completed COMPLETED)", where COMPLETED is a * completed date/time.
en:  (Completed
ast:  (Completáu

note: Translators: This is part of "Completed COMPLETED", * where COMPLETED is a completed date/time.
en: Completed
ast: Completáu

note: Translators: This is part of "START (Due DUE)", * where START and DUE are dates/times.
en:  (Due
ast:  (Vence

note: Translators: This is part of "Due DUE", * where DUE is a date/time due the event * should be finished.
en: Due
ast: Vence

en: Summary: %s
ast: Resume: %s

en: Attendees:
ast: Participantes:

en: Status: %s
ast: Estáu: %s

en: Priority: %s
ast: Prioridá: %s

en: Percent Complete: %i
ast: Porcentax completáu: %i

en: Categories: %s
ast: Categoríes: %s

en: Contacts:
ast: Contautos:

en: % Completed
ast: % completáu

en: Cancelled
ast: Encaboxáu

en: In progress
ast: En cursu

en: is greater than
ast: ye mayor que

en: is less than
ast: ye menor que

en: Appointments and Meetings
ast: Reuniones y cites

en: Opening calendar
ast: Apertura del calendariu

en: iCalendar files (.ics)
ast: Archivos iCalendar (.ics)

en: Evolution iCalendar importer
ast: Importador de iCalendar de Evolution

en: Reminder!
ast: ¡Remembre!

en: vCalendar files (.vcs)
ast: Ficheros vCalendar (.vcs)

en: Evolution vCalendar importer
ast: Importador de vCalendar d'Evolution

en: Calendar Events
ast: Asocedimientos de calendariu

en: Evolution Calendar intelligent importer
ast: Importador intelixente del calendariu d'Evolution

[ctx: iCalImp]
en: Meeting
ast: Aconceyamientu

[ctx: iCalImp]
en: Event
ast: Eventu

[ctx: iCalImp]
en: Task
ast: Xera

[ctx: iCalImp]
en: Memo
ast: Nota

[ctx: iCalImp]
en: has recurrences
ast: tien repeticiones

[ctx: iCalImp]
en: is an instance
ast: ye una instancia

[ctx: iCalImp]
en: has reminders
ast: tien recordatorios

[ctx: iCalImp]
en: has attachments
ast: tienes axuntos

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification
en: Public
ast: Públicu

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification
en: Private
ast: Priváu

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification
en: Confidential
ast: Confidencial

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification section name
en: Classification
ast: Clasificación

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's summary Translators: Column header for a component summary
en: Summary
ast: Resume

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's location
en: Location
ast: Allugamientu

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's start time Translators: Column header for a component start date/time
en: Start
ast: Arranque

[ctx: iCalImp]
note: Translators: 'Due' like the time due a task should be finished
en: Due
ast: Debe

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's end time
en: End
ast: Fin

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's categories
en: Categories
ast: Estayes

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's complete value (either percentage, or a date/time of a completion)
en: Completed
ast: Completáu

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's organizer
en: Organizer
ast: Organizador

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's attendees
en: Attendees
ast: Asistentes

[ctx: iCalImp]
en: Description
ast: Descripción

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Column header for a component type; it can be Event, Task or Memo
en: Type
ast: Triba

note: * * This program is free software; you can redistribute it and/or * modify it under the terms of the GNU Lesser General Public * License as published by the Free Software Foundation; either * version 2 of the License, or (at your option) version 3. * This program is distributed in the hope that it w
en: Africa/Abidjan
ast: África/Abidjan

en: Africa/Accra
ast: África/Accra

en: Africa/Addis_Ababa
ast: África/Addis Abeba

en: Africa/Algiers
ast: África/Arxel

en: Africa/Asmera
ast: África/Asmera

en: Africa/Bamako
ast: África/Bamako

en: Africa/Bangui
ast: África/Bangui

en: Africa/Banjul
ast: África/Banjul

en: Africa/Bissau
ast: África/Bissau

en: Africa/Blantyre
ast: África/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
ast: África/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
ast: África/Bujumbura

en: Africa/Cairo
ast: África/Cairo

en: Africa/Casablanca
ast: África/Casablanca

en: Africa/Ceuta
ast: África/Ceuta

en: Africa/Conakry
ast: África/Conakry

en: Africa/Dakar
ast: África/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
ast: África/Dar-es-Salaam

en: Africa/Djibouti
ast: África/Djibouti

en: Africa/Douala
ast: África/Douala

en: Africa/El_Aaiun
ast: África/El Aaiun

en: Africa/Freetown
ast: África/Freetown

en: Africa/Gaborone
ast: África/Gaborone

en: Africa/Harare
ast: África/Harare

en: Africa/Johannesburg
ast: África/Johannesburgo

en: Africa/Kampala
ast: África/Kampala

en: Africa/Khartoum
ast: África/Khartoum

en: Africa/Kigali
ast: África/Kigali

en: Africa/Kinshasa
ast: África/Kinshasa

en: Africa/Lagos
ast: África/Lagos

en: Africa/Libreville
ast: África/Libreville

en: Africa/Lome
ast: África/Lome

en: Africa/Luanda
ast: África/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
ast: África/Lumbasa

en: Africa/Lusaka
ast: África/Lusaka

en: Africa/Malabo
ast: África/Malabo

en: Africa/Maputo
ast: África/Maputo

en: Africa/Maseru
ast: África/Maseru

en: Africa/Mbabane
ast: África/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
ast: África/Mogadiscio

en: Africa/Monrovia
ast: África/Monrovia

en: Africa/Nairobi
ast: África/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
ast: África/Ndjamena

en: Africa/Niamey
ast: África/Niamey

en: Africa/Nouakchott
ast: África/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
ast: África/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
ast: África/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
ast: África/Sao Tomé

en: Africa/Timbuktu
ast: África/Timbuktu

en: Africa/Tripoli
ast: África/Trípoli

en: Africa/Tunis
ast: África/Túnez

en: Africa/Windhoek
ast: África/Windhoek

en: America/Adak
ast: América/Adak

en: America/Anchorage
ast: América/Anchorage

en: America/Anguilla
ast: América/Anguilla

en: America/Antigua
ast: América/Antigua

en: America/Araguaina
ast: América/Araguaina

en: America/Aruba
ast: América/Aruba

en: America/Asuncion
ast: América/Asunción

en: America/Barbados
ast: América/Barbados

en: America/Belem
ast: América/Belem

en: America/Belize
ast: América/Belice

en: America/Boa_Vista
ast: América/Boa Vista

en: America/Bogota
ast: América/Bogotá

en: America/Boise
ast: América/Boise

en: America/Buenos_Aires
ast: América/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
ast: América/Cambridge_Bay

en: America/Cancun
ast: América/Cancún

en: America/Caracas
ast: América/Caracas

en: America/Catamarca
ast: América/Catamarca

en: America/Cayenne
ast: América/Cayenne

en: America/Cayman
ast: América/Caimán

en: America/Chicago
ast: América/Chicago

en: America/Chihuahua
ast: América/Chihuahua

en: America/Cordoba
ast: América/Córdoba

en: America/Costa_Rica
ast: América/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
ast: América/Cuiaba

en: America/Curacao
ast: América/Curaçao

en: America/Danmarkshavn
ast: América/Danmarkshavn

en: America/Dawson
ast: América/Dawson

en: America/Dawson_Creek
ast: América/Dawson Creek

en: America/Denver
ast: América/Denver

en: America/Detroit
ast: América/Detroit

en: America/Dominica
ast: América/Dominica

en: America/Edmonton
ast: América/Edmonton

en: America/Eirunepe
ast: América/Eirunepe

en: America/El_Salvador
ast: América/El_Salvador

en: America/Fortaleza
ast: América/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
ast: América/Glace_Bay

en: America/Godthab
ast: América/Godthab

en: America/Goose_Bay
ast: América/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
ast: América/Grand_Turk

en: America/Grenada
ast: América/Granada

en: America/Guadeloupe
ast: América/Guadalupe

en: America/Guatemala
ast: América/Guatemala

en: America/Guayaquil
ast: América/Guayaquil

en: America/Guyana
ast: América/Guyana

en: America/Halifax
ast: América/Halifax

en: America/Havana
ast: América/La Habana

en: America/Hermosillo
ast: América/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
ast: América/Indiana/Indianápolis

en: America/Indiana/Knox
ast: América/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
ast: América/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
ast: América/Indiana/Vevay

en: America/Indianapolis
ast: América/Indianápolis

en: America/Inuvik
ast: América/Inuvik

en: America/Iqaluit
ast: América/Iqaluit

en: America/Jamaica
ast: América/Xamaica

en: America/Jujuy
ast: América/Jujuy

en: America/Juneau
ast: América/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
ast: América/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
ast: América/Kentucky/Monticello

en: America/La_Paz
ast: América/La_Paz

en: America/Lima
ast: América/Lima

en: America/Los_Angeles
ast: América/Los_Anxeles

en: America/Louisville
ast: América/Louisville

en: America/Maceio
ast: América/Maceio

en: America/Managua
ast: América/Managua

en: America/Manaus
ast: América/Manaus

en: America/Martinique
ast: América/Martinica

en: America/Mazatlan
ast: América/Mazatlán

en: America/Mendoza
ast: América/Mendoza

en: America/Menominee
ast: América/Menominee

en: America/Merida
ast: América/Mérida

en: America/Mexico_City
ast: América/Ciudad_de_México

en: America/Miquelon
ast: América/Miquelon

en: America/Monterrey
ast: América/Monterrey

en: America/Montevideo
ast: América/Montevideo

en: America/Montreal
ast: América/Montreal

en: America/Montserrat
ast: América/Montserrat

en: America/Nassau
ast: América/Nassau

en: America/New_York
ast: América/Nueva_York

en: America/Nipigon
ast: América/Nipigon

en: America/Nome
ast: América/Nome

en: America/Noronha
ast: América/Noronha

en: America/North_Dakota/Center
ast: América/Dakota del Norte/Centru

en: America/Panama
ast: América/Panamá

en: America/Pangnirtung
ast: América/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
ast: América/Paramaribo

en: America/Phoenix
ast: América/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
ast: América/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
ast: América/Puerto_España

en: America/Porto_Velho
ast: América/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
ast: América/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
ast: América/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
ast: América/Rankin_Inlet

en: America/Recife
ast: América/Recife

en: America/Regina
ast: América/Regina

en: America/Rio_Branco
ast: América/Rio_Branco

en: America/Rosario
ast: América/Rosario

en: America/Santiago
ast: América/Santiago

en: America/Santo_Domingo
ast: América/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
ast: América/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
ast: América/Scoresbysund

en: America/Shiprock
ast: América/Shiprock

en: America/St_Johns
ast: América/St_Johns

en: America/St_Kitts
ast: América/St_Kitts

en: America/St_Lucia
ast: América/St_Lucia

en: America/St_Thomas
ast: América/St_Thomas

en: America/St_Vincent
ast: América/St_Vincent

en: America/Swift_Current
ast: América/Swift Current

en: America/Tegucigalpa
ast: América/Tegucigalpa

en: America/Thule
ast: América/Thule

en: America/Thunder_Bay
ast: América/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
ast: América/Tijuana

en: America/Tortola
ast: América/Tórtola

en: America/Vancouver
ast: América/Vancouver

en: America/Whitehorse
ast: América/Whitehorse

en: America/Winnipeg
ast: América/Winnipeg

en: America/Yakutat
ast: América/Yakutat

en: America/Yellowknife
ast: América/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
ast: Antártida/Casey

en: Antarctica/Davis
ast: Antártida/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
ast: Antártida/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
ast: Antártida/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
ast: Antártida/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
ast: Antártida/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
ast: Antártida/Polu_Sur

en: Antarctica/Syowa
ast: Antártida/Syowa

en: Antarctica/Vostok
ast: Antártida/Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
ast: Árticu/Longyearbyen

en: Asia/Amman
ast: Asia/Ammán

en: Asia/Bahrain
ast: Asia/Bahrein

en: Asia/Calcutta
ast: Asia/Calcuta

en: Asia/Damascus
ast: Asia/Damasco

en: Asia/Istanbul
ast: Asia/Estambúl

en: Asia/Jerusalem
ast: Asia/Xerusalén

en: Asia/Katmandu
ast: Asia/Katmandú

en: Asia/Kuala_Lumpur
ast: Asia/Kuala Lumpur

en: Asia/Rangoon
ast: Asia/Rangún

en: Asia/Saigon
ast: Asia/Saigón

en: Asia/Samarkand
ast: Asia/Samarkanda

en: Asia/Singapore
ast: Asia/Singapur

en: Asia/Tehran
ast: Asia/Teherán

en: Asia/Tokyo
ast: Asia/Tokio

en: Atlantic/Azores
ast: Atlánticu/Azores

en: Atlantic/Bermuda
ast: Atlánticu/Bermudes

en: Atlantic/Canary
ast: Atlánticu/Islles_Canaries

en: Atlantic/Cape_Verde
ast: Atlánticu/Cabu_Verde

en: Atlantic/Faeroe
ast: Atlánticu/Feroe

en: Atlantic/Jan_Mayen
ast: Atlánticu/Jan Mayen

en: Atlantic/Madeira
ast: Atlánticu/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
ast: Atlánticu/Reykjavik

en: Atlantic/South_Georgia
ast: Atlánticu/Xorxa_Sur

en: Atlantic/St_Helena
ast: Atlánticu/St_Helena

en: Atlantic/Stanley
ast: Atlánticu/Stanley

en: Australia/Adelaide
ast: Australia/Adelaida

en: Europe/Amsterdam
ast: Europa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
ast: Europa/Andorra

en: Europe/Athens
ast: Europa/Atenes

en: Europe/Belfast
ast: Europa/Belfast

en: Europe/Belgrade
ast: Europa/Belgráu

en: Europe/Berlin
ast: Europa/Berlín

en: Europe/Bratislava
ast: Europa/Bratislava

en: Europe/Brussels
ast: Europa/Bruxeles

en: Europe/Bucharest
ast: Europa/Bucarest

en: Europe/Budapest
ast: Europa/Budapest

en: Europe/Chisinau
ast: Europa/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
ast: Europa/Copenhague

en: Europe/Dublin
ast: Europa/Dublín

en: Europe/Gibraltar
ast: Europa/Xibraltar

en: Europe/Helsinki
ast: Europa/Helsinki

en: Europe/Istanbul
ast: Europa/Estanbul

en: Europe/Kaliningrad
ast: Europa/Kaliningráu

en: Europe/Kiev
ast: Europa/Kiev

en: Europe/Lisbon
ast: Europa/Lisboa

en: Europe/Ljubljana
ast: Europa/Ljubljana

en: Europe/London
ast: Europa/Londres

en: Europe/Luxembourg
ast: Europa/Luxemburgu

en: Europe/Madrid
ast: Europa/Madrid

en: Europe/Malta
ast: Europa/Malta

en: Europe/Minsk
ast: Europa/Minsk

en: Europe/Monaco
ast: Europa/Mónacu

en: Europe/Moscow
ast: Europa/Moscú

en: Europe/Nicosia
ast: Europa/Nicosia

en: Europe/Oslo
ast: Europa/Oslo

en: Europe/Paris
ast: Europa/París

en: Europe/Prague
ast: Europa/Praga

en: Europe/Riga
ast: Europa/Riga

en: Europe/Rome
ast: Europa/Roma

en: Europe/Samara
ast: Europa/Samara

en: Europe/San_Marino
ast: Europa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
ast: Europa/Sarayevo

en: Europe/Simferopol
ast: Europa/Simferopol

en: Europe/Skopje
ast: Europa/Skopje

en: Europe/Sofia
ast: Europa/Sofía

en: Europe/Stockholm
ast: Europa/Estocolmu

en: Europe/Tallinn
ast: Europa/Tallinn

en: Europe/Tirane
ast: Europa/Tirana

en: Europe/Uzhgorod
ast: Europa/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
ast: Europa/Vaduz

en: Europe/Vatican
ast: Europa/Vaticanu

en: Europe/Vienna
ast: Europa/Viena

en: Europe/Vilnius
ast: Europa/Vilnius

en: Europe/Warsaw
ast: Europa/Varsovia

en: Europe/Zagreb
ast: Europa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
ast: Europa/Zaporozhye

en: Europe/Zurich
ast: Europa/Zúrich

en: Indian/Antananarivo
ast: Índicu/Antananarivo

en: Indian/Chagos
ast: Índicu/Chagos

en: Indian/Christmas
ast: Índicu/Christmas

en: Indian/Cocos
ast: Índicu/Cocos

en: Indian/Comoro
ast: Índicu/Comores

en: Indian/Kerguelen
ast: Índicu/Kerguelen

en: Indian/Mahe
ast: Índicu/Mahe

en: Indian/Maldives
ast: Índicu/Maldives

en: Indian/Mauritius
ast: Índicu/Mauricio

en: Indian/Mayotte
ast: Índicu/Mayotte

en: Indian/Reunion
ast: Índicu/Reunión

en: Pacific/Apia
ast: Pacíficu/Apia

en: Pacific/Auckland
ast: Pacíficu/Auckland

en: Pacific/Chatham
ast: Pacíficu/Chatham

en: Pacific/Easter
ast: Pacíficu/Islla_de_Pascua

en: Pacific/Efate
ast: Pacíficu/Efate

en: Pacific/Enderbury
ast: Pacíficu/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
ast: Pacíficu/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
ast: Pacíficu/Fiyi

en: Pacific/Funafuti
ast: Pacíficu/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
ast: Pacíficu/Galápagos

en: Pacific/Gambier
ast: Pacíficu/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
ast: Pacíficu/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
ast: Pacíficu/Guam

en: Pacific/Honolulu
ast: Pacíficu/Honolulú

en: Pacific/Johnston
ast: Pacíficu/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
ast: Pacíficu/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
ast: Pacíficu/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
ast: Pacíficu/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
ast: Pacíficu/Majuro

en: Pacific/Marquesas
ast: Pacíficu/Marqueseas

en: Pacific/Midway
ast: Pacíficu/Midway

en: Pacific/Nauru
ast: Pacíficu/Nauru

en: Pacific/Niue
ast: Pacíficu/Niue

en: Pacific/Norfolk
ast: Pacíficu/Norfolk

en: Pacific/Noumea
ast: Pacíficu/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
ast: Pacíficu/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
ast: Pacíficu/Palau

en: Pacific/Pitcairn
ast: Pacíficu/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
ast: Pacíficu/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
ast: Pacíficu/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
ast: Pacíficu/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
ast: Pacíficu/Saipán

en: Pacific/Tahiti
ast: Pacíficu/Tahití

en: Pacific/Tarawa
ast: Pacíficu/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
ast: Pacíficu/Tongatapu

en: Pacific/Truk
ast: Pacíficu/Truk

en: Pacific/Wake
ast: Pacíficu/Wake

en: Pacific/Wallis
ast: Pacíficu/Wallis

en: Pacific/Yap
ast: Pacíficu/Yap

en: Save as...
ast: Guardar como…

en: _Close
ast: _Zarrar

en: Close the current file
ast: Zarrar esti ficheru

en: New _Message
ast: _Mensaxe nuevu

en: Open New Message window
ast: Abrir la ventana del mensaxe nuevu

en: Configure Evolution
ast: Configurar Evolution

en: Save the current file
ast: Guardar esti ficheru

en: Save _As...
ast: Guard_ar Como...

en: Save the current file with a different name
ast: Guardar esti ficheru con un nome distintu

en: Character _Encoding
ast: _Codificación de carauteres

en: _Print...
ast: Im_prentar...

en: Print Pre_view
ast: Ente_ver Imprentación

en: Save as _Draft
ast: Atroxar como _borrador

en: Save as draft
ast: Guardar como borrador

en: S_end
ast: _Unviar

en: Send this message
ast: Unviar esti mensax

en: PGP _Encrypt
ast: Cif_rar con PGP

en: Encrypt this message with PGP
ast: Cifrar esti mensax con PGP

en: PGP _Sign
ast: _Roblar con PGP

en: Sign this message with your PGP key
ast: Roblar esti mensax cola so clave GPG

en: _Picture Gallery
ast: _Galería d'imáxenes

en: Show a collection of pictures that you can drag to your message
ast: Amosar una coleición d'imáxenes que puedes arrastrar hasta'l to mensaxe

en: _Prioritize Message
ast: _Priorizar mensax

en: Set the message priority to high
ast: Afitar la prioridá del mensax a alta

en: Re_quest Read Receipt
ast: _Solicitar confirmación de llectura

en: Get delivery notification when your message is read
ast: Obtener notificación d'entrega cuando'l so mensax se llea

en: S/MIME En_crypt
ast: C_ifrar con S/MIME

en: Encrypt this message with your S/MIME Encryption Certificate
ast: Cifrar esti mensax col so certificáu de cifráu S/MIME

en: S/MIME Sig_n
ast: Ro_blar con S/MIME

en: Sign this message with your S/MIME Signature Certificate
ast: Roblar esti mensax col so certificáu de robla S/MIME

en: _Bcc Field
ast: Campu «Cc_t»

en: Toggles whether the BCC field is displayed
ast: Conmutador qu'indica si s'amuesa'l campu «Cct»

en: _Cc Field
ast: Campu «_Cc»

en: Toggles whether the CC field is displayed
ast: Conmutador qu'indica si s'amuesa'l campu «Cc»

en: _Reply-To Field
ast: Campu «_Retrucar-a»

en: Toggles whether the Reply-To field is displayed
ast: Conmutador qu'indica si s'amuesa'l campu «Retrucar-a»

en: Save Draft
ast: Atroxar borrador

en: Enter the recipients of the message
ast: Escribi los destinatarios del mensax

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message
ast: Escribi les direiciones que recibirán una copia del mensax

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message without appearing in the recipient list of the message
ast: Escribi les señes que recibirán una copia del mensax ensin apaecer na llista de destinatarios del mensax

en: Fr_om:
ast: _De:

en: _Reply-To:
ast: _Retrucar a:

en: _To:
ast: _Pa:

en: _Bcc:
ast: Cc_t:

en: _Post To:
ast: _Publicar en:

en: S_ubject:
ast: A_suntu:

en: Si_gnature:
ast: _Robla:

en: Click here for the address book
ast: Calca equí pa la llibreta de direiciones

en: Click here to select folders to post to
ast: Calca equí pa seleicionar carpetes nes que publicar

en: Undo the last action
ast: Desfacer la cabera aición

en: Redo the last undone action
ast: Refacer la cabera aición desfecha

en: Search for text
ast: Guetar testu

en: Search for and replace text
ast: Guetar y trocar testu

en: Save draft
ast: Guardar borrador

en: Cannot sign outgoing message: No signing certificate set for this account
ast: Nun ye dable roblar el mensax saliente: Nun hai afitáu un certificáu de robla pa esta cuenta

en: Cannot encrypt outgoing message: No encryption certificate set for this account
ast: Nun ye dable cifrar el mensax saliente: Nun hai afitáu un certificáu de cifráu pa esta cuenta

en: Compose Message
ast: Escribir Mensax

en: The composer contains a non-text message body, which cannot be edited.
ast: L'editor contién un cuerpu del mensaxe que nun ye testu, y que nun se pue editar.

en: Untitled Message
ast: Mensax ensin títulu

en:  There are few attachments getting downloaded. Sending the mail will cause the mail to be sent without those pending attachments
ast:  Hai dalgunos axuntos descargándose. Unviar el corréu fadrá que s'unvíe ensin esos axuntos pendientes

en: All accounts have been removed.
ast: Esaniciáronse toles cuentes.

en: An error occurred while saving to your Drafts folder.
ast: Hebo un fallu al guardar na to carpeta de Borradores.

en: An error occurred while saving to your Outbox folder.
ast: Hebo un fallu al guardar na to carpeta de Bandexa de salida

en: An error occurred while sending. How do you want to proceed?
ast: Hebo un fallu al unviar. ¿Cómo quies siguir?

en: Are you sure you want to discard the message, titled '{0}', you are composing?
ast: ¿De xuru que quies descartar el mensax tituláu «{0}» que tas redautando?

en: Because &quot;{0}&quot;, you may need to select different mail options.
ast: Debíu a «{0}», seique necesite seleicionar diferentes opciones de corréu.

en: Because &quot;{1}&quot;.
ast: Porque «{1}».

en: Because you are working offline, the message will be saved to your local Outbox folder. When you are back online you can send the message by clicking the Send/Receive button in Evolution's toolbar.
ast: Como tas trabayando ensin conexón, se guardará'l mensaxe na carpeta «Bandexa de salida» llocal. Cuando vuelvas a tar coneutáu, podrás unviar el mensaxe calcando nel botón Unviar/Recibir de la barra de ferramientes d'Evolution.

en: Closing this composer window will discard the message permanently, unless you choose to save the message in your Drafts folder. This will allow you to continue the message at a later date.
ast: Al zarrar esta ventana de redaición, descartaráse'l mensax permanentemente, a nun ser qu'escueyas guardar el mensaxe na carpeta «Borradores». Esto permitiráte continuar el mensaxe más sero.

en: Could not create message.
ast: Nun ye dable crear un mensax.

en: Could not read signature file &quot;{0}&quot;.
ast: Nun ye dable lleer el ficheru de robla «{0}».

en: Could not retrieve messages to attach from {0}.
ast: Nun pudo obtenese un mensax al qu'axuntar dende {0}.

en: Could not save to autosave file &quot;{0}&quot;.
ast: Nun pue autoguardase'l ficheru «{0}».

en: Do you want to recover unfinished messages?
ast: ¿Quies recuperar los mensaxes non finaos?

en: Download in progress. Do you want to send the mail?
ast: Descarga en progresu. ¿Quier unviar el corréu?

en: Error saving to autosave because &quot;{1}&quot;.
ast: Error al autoguardar por aciu de «{1}».

en: Evolution quit unexpectedly while you were composing a new message. Recovering the message will allow you to continue where you left off.
ast: Evolution finó de sópitu mentantu tabes redactando un mensaxe nuevu. La recuperación del mensax permitiráte continuar au lo dexasti.

en: Saving message to Outbox.
ast: Guardando'l mensaxe na Bandexa de salida.

en: The file '{0}' is not a regular file and cannot be sent in a message.
ast: El ficheru '{0}' nun ye un ficheru regular y nun pue unviase nun mensaxe.

en: The reported error was &quot;{0}&quot;.
ast: L'error devueltu ye «{0}».

en: The reported error was &quot;{0}&quot;. The message has most likely not been saved.
ast: L'error devueltu ye «{0}». Ye probable que nun se guardara'l mensaxe.

en: The reported error was &quot;{0}&quot;. The message has not been sent.
ast: L'error devueltu ye «{0}». El mensaxe nun s'unvió.

en: You cannot attach the file &quot;{0}&quot; to this message.
ast: Nun pues axuntar el ficheru &quot;{0}&quot; a esti mensaxe.

en: You need to configure an account before you can compose mail.
ast: Necesita configurar una cuenta enantes de poder escribir corréu.

en: Your message was sent, but an error occurred during post-processing.
ast: El to mensaxje s'unvió, pero hebo un fallu nel post-procesáu.

note: Response codes were chosen somewhat arbitrarily.
en: _Continue Editing
ast: _Siguir editando

en: _Do not Recover
ast: _Non recuperar

en: _Recover
ast: _Recuperar

en: _Save Draft
ast: Guardar _borrador

en: _Save to Outbox
ast: _Guardar como Outbox...

en: _Try Again
ast: _Tentalo otra vuelta

note: TRANSLATORS: don't translate the terms in brackets
en: ID of the socket to embed in
ast: ID del socket nel que s'inxerta

en: Please enter your full name.
ast: Escribe'l to nome completu

en: Please enter your email address.
ast: Escribe les tos señes de corréu electrónicu.

en: The email address you have entered is invalid.
ast: Les señes de corréu qu'escribiste nun son válides.

en: Please enter your password.
ast: Escribe la to contraseña.

en: Personal details:
ast: Información personal:

en: Name:
ast: Nome:

en: Email address:
ast: Corréu electrónicu:

en: Details:
ast: Detalles:

en: Receiving
ast: Recibiendo

en: Server type:
ast: Triba de sirvidor:

en: Server address:
ast: Direición del sirvidor:

en: Username:
ast: Nome d'usuariu:

en: Use encryption:
ast: Usar criptografía:

en: never
ast: nunca

en: Sending
ast: Unviando

en: To use the email application you'll need to setup an account. Put your email address and password in below and we'll try and work out all the settings. If we can't do it automatically you'll need your server details as well.
ast: Pa usar l'aplicación de corréu electrónicu necesites configurar una cuenta. Escribi debaxo les señes de corréu y la clave y intentaremos albidrar tolos axustes. Si nun podemos facelo automáticamente, necesitarás tamién los detalles del sirvidor.

en: Sorry, we can't work out the settings to get your mail automatically. Please enter them below. We've tried to make a start with the details you just entered but you may need to change them.
ast: Nun podemos albidrar los axustes pa baxar el corréu automáticamente. Por favor, escribilos debaxo. Tenemos feches unes suxerencies colos detalles que nos acabes de dar; pero necesitarás camudalos, seique.

en: You can specify more options to configure the account.
ast: Pues conseñar más opciones pa configurar la cuenta.

en: Now we need your settings for sending mail. We've tried to make some guesses but you should check them over to make sure.
ast: Agora necesitamos les preferencies pa unviar corréu. Tenemos albidrao delles; pero tendríes de comprobales p'asegurate.

en: You can specify your default settings for your account.
ast: Pues conseñar les preferencies predeterminaes de la to cuenta.

en: Time to check things over before we try and connect to the server and fetch your mail.
ast: Ye'l momentu de revisar les coses enantes de que tentemos coneutar col sirvidor y baxar el corréu.

en: Identity
ast: Identidá

en: Next - Receiving mail
ast: Siguiente - Recibir corréu

en: Receiving mail
ast: Recibir corréu

en: Next - Sending mail
ast: Siguiente - Unviar corréu

en: Back - Identity
ast: Anterior - Identidá

en: Next - Receiving options
ast: Siguiente - Opciones de receición

en: Receiving options
ast: Opciones de receición

en: Back - Receiving mail
ast: Anterior - Receición de corréu

en: Sending mail
ast: Unviar corréu

en: Next - Review account
ast: Siguiente - Revisar la cuenta

en: Next - Defaults
ast: Siguiente - Predeterminao

en: Back - Receiving options
ast: Anterior - Opciones de receición

en: Defaults
ast: Predeterminaos

en: Back - Sending mail
ast: Anterior - Unviar corréu

en: Review account
ast: Revisar la cuenta

en: Finish
ast: Terminar

en: Back - Sending
ast: Anterior - Unviar

en: Setup Google contacts with Evolution
ast: Configurar los contautos de Google con Evolution

en: Setup Google calendar with Evolution
ast: Configurar Google calendar con Evolution

en: You may need to enable IMAP access.
ast: Necesitarás activar l'accesu IMAP

en: Google account settings:
ast: Configuración de la cuenta de Google:

en: Setup Yahoo calendar with Evolution
ast: Configurar Yahoo calendar con Evolution

en: Yahoo calendars are named as firstname_lastname. We have tried to form the calendar name. So please confirm and re-enter the calendar name if it is not correct.
ast: Los calendarios de Yahoo se formen como nome_apellíu. Tenemos formao el nome d'un calendariu. Poro, fai el favor de confirmalu o vuelve a escribir el nome si esti nun ye correutu.

en: Yahoo account settings:
ast: Configuración de la cuenta de Yahoo:

en: Yahoo Calendar name:
ast: Nome del calendariu Yahoo

en: Password:
ast: Contraseña:

en: Close Tab
ast: Zarrar llingüeta

en: Account Wizard
ast: Asistente de cuenta

en: Evolution account assistant
ast: Asistente de cuenta d'Evolution

note: create the local source group
en: On This Computer
ast: Nesti equipu

en: Modify %s...
ast: Modificar %s…

en: Add a new account
ast: Amestar cuenta nueva

en: Account management
ast: Xestión de cuentes

en: Settings
ast: Preferencies

en: Calendar event notifications
ast: Notificaciones d'actividá del calendariu

en: Evolution Alarm Notify
ast: Notificación d'alarma d'Evolution

en: Evolution Mail and Calendar
ast: Corréu y calendariu d'Evolution

en: Groupware Suite
ast: Suite de trabayu en grupu

en: Manage your email, contacts and schedule
ast: Xestiona'l corréu-e, contautos y calendariu

en: Configure email accounts
ast: Configurar cuentes de corréu

en: Email Settings
ast: Preferencies de corréu

note: Translators: This is a cancelled activity.
en: %s (cancelled)
ast: %s (encaboxada)

note: Translators: This is a completed activity.
en: %s (completed)
ast: %s (completada)

note: Translators: This is an activity waiting to run.
en: %s (waiting)
ast: %s (esperando)

note: Translators: This is a running activity which *              the user has requested to cancel.
en: %s (cancelling)
ast: %s (encaboxando)

en: %s (%d%% complete)
ast: %s (%d%% completáu)

en: Arabic
ast: Árabe

en: Baltic
ast: Bálticu

en: Central European
ast: Centroeuropéu

en: Chinese
ast: Chinu

en: Cyrillic
ast: Cirílicu

en: Greek
ast: Griegu

en: Hebrew
ast: Hebréu

en: Japanese
ast: Xaponés

en: Korean
ast: Coreanu

en: Thai
ast: Tailandés (thai)

en: Turkish
ast: Turcu

en: Western European
ast: Européu occidental

en: Western European, New
ast: Européu occidental, nuevu

note: Translators: Character set "Chinese, Traditional"
en: Traditional
ast: Tradicional

note: Translators: Character set "Chinese, Simplified"
en: Simplified
ast: Simplificáu

note: Translators: Character set "Cyrillic, Ukrainian"
en: Ukrainian
ast: Ucranianu

note: strftime format of a weekday and a date.
en: Today
ast: Güei

note: strftime format of a weekday and a date.
en: Tomorrow
ast: Mañana

en: Yesterday
ast: Ayeri

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Mon
ast: Siguiente lun

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Tue
ast: Siguiente mar

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Wed
ast: Siguiente mie

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Thu
ast: Siguiente xue

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Fri
ast: Siguiente vie

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Sat
ast: Siguiente sáb

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Sun
ast: Siguiente dom

en: Use locale default
ast: Usar los valores predeterminaos del sistema

en: Format:
ast: Formatu:

en: (Unknown Filename)
ast: (Ficheru desconocíu)

note: Translators: The string value is the basename of a file.
en: Writing "%s"
ast: Escribiendo «%s»

note: Translators: The first string value is the basename of a * remote file, the second string value is the hostname.
en: Writing "%s" to %s
ast: Escribiendo «%s» a %s

en: weeks
ast: selmanes

en: An error occurred while printing
ast: Hebo un fallu al imprentar

en: The printing system reported the following details about the error:
ast: El sistema d'imprentación informó de los siguientes detalles sobro l'error:

en: The printing system did not report any additional details about the error.
ast: El sistema d'imprentación nun proporcionó dengún detalle adicional tocante al fallu.

en: Autogenerated
ast: Autoxenerada

en: Because "{1}".
ast: Porque «{1}».

en: Cannot open file "{0}".
ast: Nun pue abrise'l ficheru «{0}».

en: Cannot save file "{0}".
ast: Nun pue guardase'l ficheru «{0}».

en: Do you wish to overwrite it?
ast: ¿Quier sobroscribilu?

en: File exists "{0}".
ast: El ficheru esiste «{0}».

en: _Overwrite
ast: _Sobroscribir

en: Could not open the link.
ast: Nun pudo abrise l'enllaz.

en: Could not display help for Evolution.
ast: Nun pudo amosase l'ayuda d'Evolution.

en: GConf error: %s
ast: Fallu de GConf: %s

en: All further errors shown only on terminal.
ast: N'adelantre tolos fallos namái s'amosarán nel terminal.

en: From
ast: De

en: Reply-To
ast: Retrucar a

en: Bcc
ast: Cct

en: Subject
ast: Asuntu

note: pseudo-header
en: Mailer
ast: Mensaxería

en: -------- Forwarded Message --------
ast: --------- Mensax reunviáu --------

en: Date
ast: Data

en: Newsgroups
ast: Grupos de noticies

en: Face
ast: Cara

en: %s attachment
ast: %s ficheros axuntos

en: Could not parse S/MIME message: Unknown error
ast: Nun ye dable interpretar el mensax S/MIME: Fallu desconocíu

en: Could not parse MIME message. Displaying as source.
ast: Nun ye dable analizar el mensax MIME. Amosando la fonte.

en: Unsupported encryption type for multipart/encrypted
ast: Tipu de cifráu non sofitáu pa multipart/encrypted

en: Could not parse PGP/MIME message
ast: Nun pudo interpretase'l mensax PGP/MIME

en: Could not parse PGP/MIME message: Unknown error
ast: Nun pudo interpretase'l mensax PGP/MIME: Fallu desconocíu

en: Unsupported signature format
ast: Formatu de robla non sofitáu

en: Error verifying signature
ast: Fallu al verificar la robla

en: Unknown error verifying signature
ast: Fallu desconocíu al verificar la robla

en: Could not parse PGP message:
ast: Nun se pudo analizar el mensaxe PGP:

note: Don't delete this code, since it is needed so that xgettext can extract the translations. * Please, keep these strings in sync with the strings in the timespans array
en: 1 second ago | %d seconds ago
ast[0]: fai %d segundu
ast[1]: fai %d segundos

en: 1 second in the future | %d seconds in the future
ast[0]: dientro de %d segundu
ast[1]: dientro de %d segundos

en: 1 minute ago | %d minutes ago
ast[0]: fai %d minutu
ast[1]: fai %d minutos

en: 1 minute in the future | %d minutes in the future
ast[0]: dientro de %d minutu
ast[1]: dientro de %d minutos

en: 1 hour ago | %d hours ago
ast[0]: fai 1 hora
ast[1]: fai %d hores

en: 1 hour in the future | %d hours in the future
ast[0]: dientro de 1 hora
ast[1]: ientro de %d hores

en: 1 day ago | %d days ago
ast[0]: fai %d día
ast[1]: fai %d díes

en: 1 day in the future | %d days in the future
ast[0]: dientro de %d día
ast[1]: dientro de %d díes

en: 1 week ago | %d weeks ago
ast[0]: fai %d selmana
ast[1]: fai %d selmanes

en: 1 week in the future | %d weeks in the future
ast[0]: dientro de %d selmana
ast[1]: dientro de %d selmanes

en: 1 month ago | %d months ago
ast[0]: fai %d mes
ast[1]: fai %d meses

en: 1 month in the future | %d months in the future
ast[0]: dientro de %d mes
ast[1]: dientro de %d meses

en: 1 year ago | %d years ago
ast[0]: fai %d añu
ast[1]: fai %d años

en: 1 year in the future | %d years in the future
ast[0]: dientro de %d añu
ast[1]: dientro de %d años

en: <click here to select a date>
ast: <Calca equí pa seleicionar una data>

en: now
ast: agora

en: Select a time to compare against
ast: Seleiciona una data cola que comparar

en: Choose a File
ast: Escoyer un ficheru

en: R_ule name:
ast: Nome de la _regla:

en: Find items that meet the following conditions
ast: Guetar elementos que cumplen con estos criterios

en: If all conditions are met
ast: Si se cumplen tolos criterios

en: If any conditions are met
ast: Si se cumple dalgún criteriu

en: _Find items:
ast: _Guetar elementos:

note: Translators: "None" for not including threads; * part of "Include threads: None"
en: None
ast: Denguna

en: All related
ast: Toles rellacionaes

en: Replies
ast: Rempuestes

en: Replies and parents
ast: Rempuestes y antecesores

en: No reply or parent
ast: Ensin rempuesta o antecesor

en: I_nclude threads:
ast: I_ncluyir filos:

en: A_dd Condition
ast: Amestar a_ición

en: Incoming
ast: Entrante

en: Outgoing
ast: Saliente

en: Add Rule
ast: Amestar regla

en: Edit Rule
ast: Editar regla

en: Bad regular expression &quot;{0}&quot;.
ast: Fallu na expresión regular «{0}».

en: Could not compile regular expression &quot;{1}&quot;.
ast: Nun ye dable compilar la expresión regular «{1}».

en: File &quot;{0}&quot; does not exist or is not a regular file.
ast: El ficheru «{0}» nun esiste o nun ye un ficheru regular.

en: Missing date.
ast: Falta la data.

en: Missing file name.
ast: Falta'l nome d'archivu.

en: Missing name.
ast: Falta'l nome.

en: Name &quot;{0}&quot; already used.
ast: El nome «{0}» yá ta usándose.

en: Please choose another name.
ast: Escueya otru nome.

en: You must choose a date.
ast: Tien d'escoyer una data.

en: You must name this filter.
ast: Tien de dar un nome a esti filtru

en: You must specify a file name.
ast: Tien d'especificar un nome d'archivu.

en: Compare against
ast: Comparar con

en: Show filters for mail:
ast: Amosar filtros pal corréu:

en: The message's date will be compared against
    12:00am of the date specified.
ast: La data del mensax compararáse coles
    12:00am de la data equí especificada.

en: The message's date will be compared against
    a time relative to when filtering occurs.
ast: La data del mensax compararáse con una
    data rellativa al momentu del filtráu.

en: The message's date will be compared against
    the current time when filtering occurs.
ast: La data del mensax compararáse cola
    data actual del momentu del filtráu.

en: _Filter Rules
ast: Regles de _filtráu

en: a time relative to the current time
ast: una data rellativa al intre autual

en: ago
ast: atrás

en: in the future
ast: nel futuru

en: months
ast: meses

en: seconds
ast: segundos

en: the current time
ast: la data autual

en: the time you specify
ast: la data qu'especifique

en: years
ast: años

[ctx: mail-signature]
note: Translators: "None" as an option for a default signature of an account, part of "Signature: None"
en: None
ast: Denguna

en: Never
ast: Enxamás

en: Always
ast: Siempres

en: Ask for each message
ast: Entrugar por cada mensax

[ctx: mail-receiving]
note: Translators: "None" for receiving account type, beside of IMAP, POP3, ...
en: None
ast: Denguna

en: Fil_e:
ast: Fich_eru:

en: _Path:
ast: C_amín:

en: Mail Configuration
ast: Configuración del corréu

en: Welcome to the Evolution Mail Configuration Assistant.
    
    Click "Continue" to begin.
ast: Bienllegáu/ada al asistente de configuración de corréu Evolution.
    
    Calca «Siguir» pa entamar.

en: Please enter your name and email address below. The "optional" fields below do not need to be filled in, unless you wish to include this information in email you send.
ast: Por favor escribi debaxo'l to nome y direición de corréu-e. Los campos «opcionales» nun fai falta rellenalos, sacantes que quieras incluyir esta información nel corréu-e que s'unvie.

en: Receiving Email
ast: Recepción de corréu

en: Please configure the following account settings.
ast: Configura les siguientes opciones de la cuenta.

en: Sending Email
ast: Unvíu de corréu

en: Please enter information about the way you will send mail. If you are not sure, ask your system administrator or Internet Service Provider.
ast: Por favor escribi debaxo la información tocante a cómo mandarás el to corréu. Si nun tas seguru, entrúga-y al to alministrador de sistemes o al to Fornidor de Servicios d'Internet.

en: Account Information
ast: Información de Cuenta

en: Please enter a descriptive name for this account below.
    This name will be used for display purposes only.
ast: Pon un nome descriptivu pa esta cuenta nel espaciu d'abaxo.
    Esti nome va usase sólo p'amosalu.

en: Done
ast: Fecho

en: Congratulations, your mail configuration is complete.
    
    You are now ready to send and receive email using Evolution.
    
    Click "Apply" to save your settings.
ast: Norabona, la configuración del corréu ta completa.
    
    Agora tas preparáu pa unviar y recibir corréu usando Evolution.
    
    Calca «Aplicar» pa guardar les preferencies.

en: Check for _new messages every
ast: Comprobar si hai corréu _nuevu cada

en: minu_tes
ast: minu_tos

en: Security
ast: Seguridá

note: Most sections for this is auto-generated from the camel config Most sections for this is auto-generated fromt the camel config
en: Receiving Options
ast: Opciones de recepción

en: Checking for New Messages
ast: Comprebando si hai mensaxes nuevos

en: Attachment | Attachments
ast[0]: Axuntu
ast[1]: Axuntos

en: Icon View
ast: Vista d'iconu

en: List View
ast: Amosar llista

en: Close this window
ast: Zarrar esta ventana

en: (No Subject)
ast: (Ensin asuntu)

en: _Add to Address Book...
ast: _Amestar a llibreta de direiciones...

en: _To This Address
ast: _Pa esta direición

en: _From This Address
ast: _Dende esta direición

en: Send _Reply To...
ast: Unviar retruque a...

en: Send a reply message to this address
ast: Unviar un mensaxe de retruque a esta direición

en: Create Search _Folder
ast: Crear carpeta de _gueta

en: Saving message to folder '%s'
ast: Guardando mensaxe na carpeta «%s»

en: Forwarded messages
ast: Mensaxes reunviaos

en: Scanning messages for duplicates
ast: Buscando mensaxes duplicaos

en: Retrieving %d message | Retrieving %d messages
ast[0]: Descargando %d mensaxe
ast[1]: Descargando %d mensaxes

en: Removing folder '%s'
ast: Desaniciando carpeta «%s»

en: File "%s" has been removed.
ast: Desanicióse'l ficheru "%s".

en: File has been removed.
ast: Desanicióse'l ficheru.

en: Removing attachments
ast: Desaniciando axuntos

en: Saving %d message | Saving %d messages
ast[0]: Grabando %d mensaxe
ast[1]: Grabando %d mensaxes

en: Invalid folder URI '%s'
ast: URI de carpeta inválidu «%s»

note: Label + combo box has a 12px left margin so it's * aligned with the junk mail options above it.
en: Junk filtering software:
ast: Software de peñerar corréu puxarra:

en: _Label name:
ast: Nome d'e_tiqueta

en: I_mportant
ast: _Importante

note: red
en: _Work
ast: _Trabayu

note: green
en: _To Do
ast: _Xeres pendientes

note: blue
en: _Later
ast: _Más sero

en: Add Label
ast: Amestar etiqueta

en: Edit Label
ast: Editar etiqueta

en: Note: Underscore in the label name is used
    as mnemonic identifier in menu.
ast: Nota: El solliñau nel nome d'etiqueta úsase
    como identificador mnemónicu nel menú.

en: Name
ast: Nome

en: Inbox
ast: Bandexa d'entrada

en: Drafts
ast: Borradores

en: Outbox
ast: Bandexa de salida

en: Sent
ast: Unvíos Fechos

en: Templates
ast: Plantíes

en: Migrating...
ast: Migrando…

en: Migration
ast: Migración

en: Migrating '%s':
ast: Migrando «%s»:

en: Migrating Folders
ast: Migrando carpetes

en: The summary format of the Evolution mailbox folders has been moved to SQLite since Evolution 2.24.
    
    Please be patient while Evolution migrates your folders...
ast: El formatu de resúmenes de les carpetes del buzón d'Evolution movióse a sqlite dende Evolution 2.24.
    
    Ten paciencia mientres Evolution migra les tos carpetes…

en: Unable to create local mail folders at '%s': %s
ast: Nun se pueden crear les carpetes pal corréu llocal en «%s»: %s

en: Please select a folder
ast: Escoyer una carpeta

en: Copy to Folder
ast: Copiar a la carpeta

en: C_opy
ast: C_opiar

en: Move to Folder
ast: Mover a la carpeta

en: _Move
ast: _Mover

en: _Do not ask me again.
ast: _Nun entrugar otra vuelta.

en: _Always ignore Reply-To: for mailing lists.
ast: Inor_ar siempres Retrucar-a: pa les llistes de corréu.

en: A_dd Sender to Address Book
ast: _Amestar remitente a la llibreta

en: Add sender to address book
ast: Amestar el remitente a la llibreta de direiciones

en: Check for _Junk
ast: Deteutar _SPAM

en: Filter the selected messages for junk status
ast: Filtra los mensaxes seleicionaos pol estáu de SPAM

en: _Copy to Folder...
ast: _Copiar a la carpeta…

en: Copy selected messages to another folder
ast: Copia mensaxes seleicionaos a otra carpeta

en: _Delete Message
ast: _Desaniciar el mensax

en: Mark the selected messages for deletion
ast: Conseña los mensaxes seleicionaos pa desaniciar

en: Filter on Mailing _List...
ast: Filtru según la _llista de corréu…

en: Create a rule to filter messages to this mailing list
ast: Crea una regla pa peñerar los mensaxes d'esta llista de corréu

en: Filter on _Recipients...
ast: Filtru según los _destinatarios…

en: Create a rule to filter messages to these recipients
ast: Crea una regla pa peñerar los mensaxes d'estos destinatarios

en: Filter on Se_nder...
ast: Filtru según el _remitente…

en: Create a rule to filter messages from this sender
ast: Crea una regla pa peñerar los mensaxes d'esti remitente

en: Filter on _Subject...
ast: Filtru según l'_asuntu…

en: Create a rule to filter messages with this subject
ast: Crea una regla pa peñerar los mensaxes con esi asuntu

en: A_pply Filters
ast: Aplicar _filtros

en: Apply filter rules to the selected messages
ast: Aplica filtros a los mensaxes seleicionaos

en: _Find in Message...
ast: G_uetar nel mensax…

en: Search for text in the body of the displayed message
ast: Gueta un testu nel cuerpu del mensax amosáu

en: _Clear Flag
ast: _Quitar conseña

en: Remove the follow-up flag from the selected messages
ast: Quitar la marca de siguimientu de los mensaxes esbillaos

en: _Flag Completed
ast: Con_señar como fináu

en: Set the follow-up flag to completed on the selected messages
ast: Poner la marca de siguimientu como completu nos mensaxes esbillaos

en: Follow _Up...
ast: Se_guimientu…

en: Flag the selected messages for follow-up
ast: Marcar los mensaxes esbillaos pa siguimientu

en: _Attached
ast: _Axuntáu

en: Forward the selected message to someone as an attachment
ast: Reunvia'l mensaxe a daquién como un axuntu

en: Forward As _Attached
ast: Reunviar como _Axuntu

en: _Inline
ast: _Incluyíu na llinia

en: Forward the selected message in the body of a new message
ast: Reunvia'l mensax seleicionáu nel cuerpu d'un mensax nuevu

en: Forward As _Inline
ast: Reunviar como En _llinia

en: _Quoted
ast: _Citáu

en: Forward the selected message quoted like a reply
ast: Reunvia'l mensax seleicionáu citáu como una rempuesta

en: Forward As _Quoted
ast: Reunviar como _Citáu

en: _Load Images
ast: Cargar _imáxenes

en: Force images in HTML mail to be loaded
ast: Fuercia la carga d'imáxenes nel corréu HTML

en: _Important
ast: _Importante

en: Mark the selected messages as important
ast: Conseñar los mensaxes seleicionaos como importantes

en: _Junk
ast: _Spam

en: Mark the selected messages as junk
ast: Conseña los mensaxes seleicionaos como SPAM

en: _Not Junk
ast: _Non spam

en: Mark the selected messages as not being junk
ast: Conseña los mensaxes seleicionaos como non SPAM

en: _Read
ast: _Llectura

en: Mark the selected messages as having been read
ast: Conseña los mensaxes seleicionaos como lleíos

en: Uni_mportant
ast: _Non importante

en: Mark the selected messages as unimportant
ast: Conseñar los mensaxes seleicionaos como non importantes

en: _Unread
ast: _Non lleíu

en: Mark the selected messages as not having been read
ast: Conseña los mensaxes seleicionaos como non lleíos

en: _Edit as New Message...
ast: _Editar como un mensaxe nuevu…

en: Open the selected messages in the composer for editing
ast: Abre los mensaxes seleicionaos nel editor pa editalos

en: Compose _New Message
ast: Redactar un mensax _nuevu

en: Open a window for composing a mail message
ast: Abre una ventana pa escribir un mensax de corréu

en: _Open in New Window
ast: _Abrir nuna ventana nueva

en: Open the selected messages in a new window
ast: Abre los mensaxes seleicionaos nuna ventana nueva

en: _Move to Folder...
ast: _Mover a la carpeta…

en: Move selected messages to another folder
ast: Mueve los mensaxes seleicionaos a otra carpeta

en: _Switch to Folder
ast: _Camudar a la carpeta

en: Display the parent folder
ast: Amosar la carpeta padre

en: Switch to _next tab
ast: Saltar a la llingüeta siguie_nte

en: Switch to the next tab
ast: Saltar a la llingüeta siguiente

en: Switch to _previous tab
ast: Saltar a la llingüeta _previa

en: Switch to the previous tab
ast: Saltar a la llingüeta previa

en: Cl_ose current tab
ast: _Zarrar la llingüeta actual

en: Close current tab
ast: Zarrar la llingüeta actual

en: _Next Message
ast: Mensax _siguiente

en: Display the next message
ast: Amuesa'l mensax siguiente

en: Next _Important Message
ast: Siguiente _Mensax Importante

en: Display the next important message
ast: Amosar el siguiente mensax importante

en: Next _Thread
ast: _Conversación siguiente

en: Display the next thread
ast: Amuesa la siguiente conversación

en: Next _Unread Message
ast: Mensax siguiente _non lleíu

en: Display the next unread message
ast: Amuesa'l siguiente mensax non lleíu

en: _Previous Message
ast: Mensax _Previu

en: Display the previous message
ast: Amuesa'l mensax anterior

en: Pr_evious Important Message
ast: Anterior Mensa_x Importante

en: Display the previous important message
ast: Amosar l'anterior mensax importante

en: Previous T_hread
ast: Filu _Previu

en: Display the previous thread
ast: Amuesa'l filu anterior

en: P_revious Unread Message
ast: Mensax ante_rior non lleíu

en: Display the previous unread message
ast: Amuesa l'anterior mensax non lleíu

en: Print this message
ast: Imprenta esti mensax

en: Preview the message to be printed
ast: Vista previa del mensax que va a imprentase

en: Re_direct
ast: Re_dirixir

en: Redirect (bounce) the selected message to someone
ast: Redirixe (rebota) el mensax seleicionáu a daquién

en: Remo_ve Attachments
ast: Desaniciar a_xuntos

en: Remove attachments
ast: Desaniciar axuntos

en: Remove Du_plicate Messages
ast: Desaniciar mensaxes d_uplicaos

en: Checks selected messages for duplicates
ast: Comprobar los mensaxes escoyíos pa buscar duplicaos

en: Reply to _All
ast: Retrucar a _toos

en: Compose a reply to all the recipients of the selected message
ast: Componer una rempuesta a tolos destinatarios del mensaxe seleicionáu

en: Reply to _List
ast: Retrucar a la _llista

en: Compose a reply to the mailing list of the selected message
ast: Respuende a la llista de corréu remitente del mensax seleicionáu

en: _Reply to Sender
ast: Re_trucar al Remitente

en: Compose a reply to the sender of the selected message
ast: Respuende al remitente del mensax seleicionáu

en: _Save as mbox...
ast: _Guardar como mbox...

en: Save selected messages as an mbox file
ast: Guarda los mensaxes como un ficheru mbox

en: _Message Source
ast: Mensax en _bruto

en: Show the raw email source of the message
ast: Amuesa mensax de corréu-e en bruto

en: _Undelete Message
ast: _Recuperar mensax

en: Undelete the selected messages
ast: Recupera los mensaxes seleicionaos

en: _Normal Size
ast: Tamañu _Normal

en: Reset the text to its original size
ast: Reafitar el testu al so tamañu orixinal

en: _Zoom In
ast: _Ampliar zoom

en: Increase the text size
ast: Aumentar el tamañu del testu

en: Zoom _Out
ast: A_menorgar

en: Decrease the text size
ast: Amenorgar el tamañu del testu

en: Create R_ule
ast: Crear _regla

en: Ch_aracter Encoding
ast: C_odificación de carauteres

en: F_orward As
ast: Reunviar _como

en: _Group Reply
ast: Retrucar al _grupu

en: _Go To
ast: _Dir a

en: Mar_k As
ast: Mar_car como

en: _Message
ast: _Mensax

en: Search Folder from Mailing _List...
ast: Carpeta de gueta según la _llista de corréu...

en: Create a search folder for this mailing list
ast: Crear una carpeta de gueta pa esta llista de corréu

en: Search Folder from Recipien_ts...
ast: Carpeta de gueta según los destina_tarios…

en: Create a search folder for these recipients
ast: Crear una carpeta de gueta pa estos destinatarios

en: Search Folder from Sen_der...
ast: Carpeta de gueta según el remite_nte…

en: Create a search folder for this sender
ast: Crear una carpeta de gueta pa esti remitente

en: Search Folder from S_ubject...
ast: Carpeta de gueta según l'a_suntu…

en: Create a search folder for this subject
ast: Crear una carpeta de gueta pa esti asuntu

en: Mark for Follo_w Up...
ast: Conseñar pa se_guimientu…

en: Mark as _Important
ast: Conseñar como _Importante

en: Mark as _Junk
ast: Conseñar como _Corréu puxarra

en: Mark as _Not Junk
ast: Conseñar como _non Corréu puxarra

en: Mar_k as Read
ast: Cons_eñar como lleíu

en: Mark as Uni_mportant
ast: Marcar como non imp_ortante

en: Mark as _Unread
ast: Conseñar como _non lleíu

en: _Caret Mode
ast: Activar _cursor

en: Show a blinking cursor in the body of displayed messages
ast: Amuesa un cursor parpagueante nel cuerpu de los mensaxes amosaos

en: All Message _Headers
ast: _Toles testeres del mensax

en: Show messages with all email headers
ast: Amuesa los mensaxes con toles testeres de corréu-e

en: Retrieving message '%s'
ast: Obteniendo mensaxe «%s»

note: we changed user, thus reset the chosen calendar combo too, because * other user means other calendars subscribed
en: Default
ast: Predetermináu

en: _Forward
ast: _Reunviar

en: Forward the selected message to someone
ast: Reunvia a daquién el mensaxe seleicionáu

en: Group Reply
ast: Retrucar al grupu

en: Reply to the mailing list, or to all recipients
ast: Retrucar a la llista de corréu o a tolos destinatarios

en: Delete
ast: Esaniciar

en: Next
ast: Siguiente

en: Previous
ast: Previu

en: Reply
ast: Retrucar

en: Folder '%s'
ast: Carpeta «%s»

en: Do not warn me again
ast: Nun volver a avisame

note: Translators: %s is replaced with a folder * name %u with count of duplicate messages.
en: Folder '%s' contains %u duplicate message. Are you sure you want to delete it? | Folder '%s' contains %u duplicate messages. Are you sure you want to delete them?
ast[0]: La carpeta «%s» contién %u mensaxe duplicáu. ¿Dexuro que quies desanicialu?
ast[1]: La carpeta «%s» contién %u mensaxes duplicaos. ¿Dexuro que quies desanicialos?

en: Save Message | Save Messages
ast[0]: Guardar mensaxe
ast[1]: Guardar mensaxes

note: Translators: This is part of a suggested file name * used when saving a message or multiple messages to * mbox format, when the first message doesn't have a * subject.  The extension ".mbox" is appended to the * string; for example "Message.mbox".
en: Message | Messages
ast[0]: Mensaxe
ast[1]: Mensaxes

en: Enter Passphrase for %s
ast: Introduz la contraseña pa %s

en: Enter Passphrase
ast: Introduz la contraseña

en: Enter Password for %s
ast: Introduz la contraseña pa %s

en: Enter Password
ast: Introduz la contraseña

en: User canceled operation.
ast: L'usuariu encaboxó la operación.

en: No destination address provided, forward of the message has been cancelled.
ast: Non se proporcionó nenguna direición de destín, encaboxóse'l reenvíu del mensax.

en: No account found to use, forward of the message has been cancelled.
ast: Nun s'atopó nenguna cuenta qu'usar, encaboxóse'l reenvíu del mensax.

en: %s authentication failed
ast: Falló n'autentificación %s

en: No password was provided
ast: Nun se facilitó denguna contraseña

en: Cannot get transport for account '%s'
ast: Nun se puede consiguir tresporte pa la cuenta «%s»

en: Failed to apply outgoing filters: %s
ast: Nun pudieron aplicase los filtros al corréu saliente: %s

en: Failed to append to %s: %s
    Appending to local 'Sent' folder instead.
ast: Nun se pudo amestar a %s: %s
    Amestándolo a la carpeta «Unvíos fechos» llocal.

en: Failed to append to local 'Sent' folder: %s
ast: Nun se pudo amestar a la carpeta «Unviaos» llocal: %s

en: Sending message
ast: Unviando mensax

en: Unsubscribing from folder '%s'
ast: Borrándose de la carpeta «%s»

en: Disconnecting from '%s'
ast: Desconeutando de «%s»

en: Reconnecting to '%s'
ast: Reconeutándose con «%s»

en: Preparing account '%s' for offline
ast: Tresnando la cuenta «%s» pa desconexón

en: Flag to Follow Up
ast: Conseñar pa siguimientu

note: Note to translators: this is the attribution string used * when quoting messages.  Each ${Variable} gets replaced * with a value.  To see a full list of available variables, * see mail/em-composer-utils.c:attribvars array.
en: On ${AbbrevWeekdayName}, ${Year}-${Month}-${Day} at ${24Hour}:${Minute} ${TimeZone}, ${Sender} wrote:
ast: El ${WeekdayName}, ${Day}-${MonthName}-${Year} a les ${24Hour}:${Minute} ${TimeZone}, ${Sender} escribió:

en: -----Original Message-----
ast: -----Mensax orixinal-----

note: Translators: First %s is an email address, second %s * is the subject of the email, third %s is the date.
en: Your message to %s about "%s" on %s has been read.
ast: El to mensaxe a %s sobro «%s» del %s ta lleíu.

en: Delivery Notification for: "%s"
ast: Notificación d'entrega de: «%s»

en: an unknown sender
ast: un remitente desconocíu

en: Posting destination
ast: Destín de publicación

en: Choose folders to post the message to.
ast: Escueya les carpetes nes que publicar el mensax.

en: Select Folder
ast: Seleicionar Carpeta

note: Automatically generated. Do not edit.
en: Adjust Score
ast: Axustar puntuación

en: Assign Color
ast: Asignar color

en: Assign Score
ast: Asignar puntuación

en: BCC
ast: Cct

en: Beep
ast: Bip

en: CC
ast: Cc

en: Completed On
ast: Completáu en

en: Date received
ast: Data de recepción

en: Date sent
ast: Data d'unvíu

en: Deleted
ast: Esaniciáu

en: does not end with
ast: nun acaba en

en: does not exist
ast: nun esiste

en: does not return
ast: nun devuelve

en: does not sound like
ast: nun suena como

en: does not start with
ast: nun entama por

en: Draft
ast: Borrador

en: ends with
ast: fina con

en: exists
ast: existe

en: Expression
ast: Expresión

en: Follow Up
ast: Siguimientu

en: Forward to
ast: Reunviar a

en: Important
ast: Importante

en: is after
ast: ye postreru a

en: is before
ast: ye anterior a

en: is Flagged
ast: ta conseñáu

en: is not Flagged
ast: nun ta conseñáu

en: is not set
ast: nun ta afitada

en: is set
ast: ta afitada

en: Junk
ast: Corréu puxarra

en: Junk Test
ast: Deteición de Corréu puxarra

en: Label
ast: Etiqueta

en: Mailing list
ast: Llista de corréu

en: Match All
ast: Concasar con too

en: Message Body
ast: Cuerpu del mensax

en: Message Header
ast: Testera del mensax

en: Message is Junk
ast: El mensax ye Corréu puxarra

en: Message is not Junk
ast: El mensax nun ye Corréu puxarra

en: Message Location
ast: Allugamientu del mensaxe

en: Pipe to Program
ast: Encauzar al programa

en: Play Sound
ast: Reproducir un soníu

note: Past tense, as in "has been read".
en: Read
ast: Lleíu

en: Recipients
ast: Destinatariu

en: Regex Match
ast: Concasa cola expresión regular

en: Replied to
ast: Retrucó a

en: returns
ast: devuelve

en: returns greater than
ast: devuelve mayor que

en: returns less than
ast: devuelve menor que

en: Run Program
ast: Executar programa

en: Score
ast: Puntuación

en: Sender
ast: Remitente

en: Sender or Recipients
ast: Remitente o destinatarios

en: Set Label
ast: Afitar etiqueta

en: Set Status
ast: Poner estáu

en: Size (kB)
ast: Tamañu (Kb)

en: sounds like
ast: suena como

en: Source Account
ast: Cuenta d'orixe

en: Specific header
ast: Testera específica

en: starts with
ast: entama con

en: Stop Processing
ast: Parar de procesar

en: Unset Status
ast: Quitar estáu

note: and now for the action area
en: Then
ast: Llueu

en: Add Ac_tion
ast: Amestar a_ición

en: Unread messages: | Unread messages:
ast[0]: Mensaxes ensin lleer:
ast[1]: Mensaxes ensin lleer:

en: Total messages: | Total messages:
ast[0]: Mensaxes en total:
ast[1]: Mensaxes en total:

en: Quota usage (%s):
ast: Usu de la cuota (%s):

en: Quota usage
ast: Usu de cuota

en: Folder Properties
ast: Propiedaes de la carpeta

en: <click here to select a folder>
ast: <calca equí pa seleicionar una carpeta>

en: C_reate
ast: C_rear

en: Folder _name:
ast: _Nome de la carpeta:

en: Folder names cannot contain '/'
ast: Los nomes de carpetes nun puen tener el caráuter «/»

en: Mail Folder Tree
ast: Árbol de carpetes de corréu

en: Moving folder %s
ast: Moviendo la carpeta %s

en: Copying folder %s
ast: Copiando la carpeta %s

en: Moving messages into folder %s
ast: Moviendo los mensaxes a la carpeta %s

en: Copying messages into folder %s
ast: Copiando los mensaxes a la carpeta %s

en: Cannot drop message(s) into toplevel store
ast: Nun ye dable dexar el(los) mensaxe(s) nel atroxu de nivel superior

en: Search Folders
ast: Carpetes de gueta

note: UNMATCHED is always last.
en: UNMATCHED
ast: NON COINCIDENTE

en: Loading...
ast: Cargando...

en: Move Folder To
ast: Mover carpeta a

en: Copy Folder To
ast: Copiar carpeta a

en: Create Folder
ast: Crear Carpeta

en: Specify where to create the folder:
ast: Especifica aú crear la carpeta:

en: Formatting message
ast: Formateando el mensax

en: Formatting Message...
ast: Formateando el mensax…

en: Retrieving '%s'
ast: Baxando «%s»

en: Unsigned
ast: Non robláu

en: Valid signature
ast: Robla válida

en: Invalid signature
ast: Robla non válida

en: Valid signature, but cannot verify sender
ast: Robla válida, pero nun se pue verificar el remitente

en: Signature exists, but need public key
ast: La robla esiste pero necesítase la clave pública

en: Unencrypted
ast: Descifráu

en: Encrypted, weak
ast: Cifráu, feble

en: Encrypted
ast: Cifráu

en: Encrypted, strong
ast: Cifráu, fuerte

en: Unknown external-body part.
ast: Parte externa al cuerpu del mensax desconocía.

en: Malformed external-body part.
ast: Parte externa al cuerpu del mensax mal escrita.

en: Pointer to FTP site (%s)
ast: Punteru a sitiu FTP (%s)

en: Pointer to local file (%s) valid at site "%s"
ast: Punteru a ficheru llocal (%s) válidu nel sitiu «%s»

en: Pointer to local file (%s)
ast: Punteru a ficheru llocal (%s)

en: Pointer to remote data (%s)
ast: Punteru a datos remotos (%s)

en: Pointer to unknown external data ("%s" type)
ast: Punteru a datos externos desconocíos (tipu «%s»)

note: Translators: "From:" is preceding a new mail * sender address, like "From: user@example.com"
en: From: %s
ast: De: %s

en: (no subject)
ast: (ensin asuntu)

en: This message was sent by %s on behalf of %s
ast: Esti mensaxe unvió-lu %s nel nome de %s

en: This message is not signed. There is no guarantee that this message is authentic.
ast: Esti mensax nun tien robla. Nun hai garantía de que'l mensax seya auténticu.

en: This message is signed and is valid meaning that it is very likely that this message is authentic.
ast: Esti mensax ta robláu y ye válidu, lo que significa que ye enforma dable que'l mensax seya auténticu.

en: The signature of this message cannot be verified, it may have been altered in transit.
ast: La robla d'esti mensax nun pue verificase, ye dable que s'altere nel tránsitu

en: This message is signed with a valid signature, but the sender of the message cannot be verified.
ast: Esti mensax ta robláu con una robla válida, pero'l remitente del mensax nun se pudo verificar.

en: This message is signed with a signature, but there is no corresponding public key.
ast: Esti mensax ta robláu con una robla pero nun esiste una clave pública correspondiente.

en: This message is not encrypted. Its content may be viewed in transit across the Internet.
ast: Esti mensax nun ta encriptáu. El so conteníu pue adicase en tránsitu a traviés d'Internet.

en: This message is encrypted, but with a weak encryption algorithm. It would be difficult, but not impossible for an outsider to view the content of this message in a practical amount of time.
ast: Esti mensax ta encriptáu, pero con un algoritmu d'encriptáu feble. Tendría de ser abegoso, pero dable pa un espía, leer el conteníu d'esti mensax emplegando daqué de tiempu.

en: This message is encrypted.  It would be difficult for an outsider to view the content of this message.
ast: Esti mensax ta encriptáu. Tendría de ser abegoso pa un espía ver el conteníu d'esti mensax.

en: This message is encrypted, with a strong encryption algorithm. It would be very difficult for an outsider to view the content of this message in a practical amount of time.
ast: Esti mensax ta encriptáu, pero con un algoritmu d'encriptáu fuerte. Tendría de ser bien abegoso pa un espía, leer el conteníu d'esti mensax emplegando daqué de tiempu.

en: _View Certificate
ast: _Ver certificáu

en: This certificate is not viewable
ast: Esti Certificáu nun ye visible

en: Evolution cannot render this email as it is too large to process. You can view it unformatted or with an external text editor.
ast: Evolution nun pue amosar esti corréu darréu de que ye enforma grande pa procesalu. Pue velu ensin formatu o con un editor de testu esternu.

en: Save Image
ast: Guardar Imaxe

en: Save _Image...
ast: Guardar _imaxe...

en: Save the image to a file
ast: Guardar la imaxe nún ficheru

en: Completed on
ast: Completáu en

en: Overdue:
ast: Atrasáu:

en: by
ast: por

en: View _Unformatted
ast: Ver _ensin formatu

en: Hide _Unformatted
ast: Anubrir e_nsin formatu

en: O_pen With
ast: Abrir _con

en: Page %d of %d
ast: Páxina %d de %d

en: No HTML stream available
ast: Nun hai un fluxu HTML disponible

en: _Subscribe
ast: So_scribir

en: Su_bscribe to shown
ast: _Soscribise a los amosaos

en: Subscribe to _all
ast: Soscribise _a too

en: _Unsubscribe
ast: Des_oscribir

en: Unsu_bscribe from hidden
ast: _Desoscribise de los anubríos

en: Unsubscribe from _all
ast: _Desoscribise de too

en: Folder Subscriptions
ast: Soscripciones de carpetes

en: _Account:
ast: _Cuenta:

en: Clear Search
ast: Llimpiar la gueta

en: Sho_w items that contain:
ast: A_mosar elementos que contengan:

en: Subscribe to the selected folder
ast: Soscribise a la carpeta esbillada

en: Su_bscribe
ast: So_scribir

en: Unsubscribe from the selected folder
ast: Desoscribise de la carpeta esbillada

en: Collapse all folders
ast: Contrayer toles carpetes

en: C_ollapse All
ast: Contrayer t_oes

en: Expand all folders
ast: Espander toles carpetes

en: E_xpand All
ast: E_spander toes

en: Refresh the folder list
ast: Refrescar la llista de carpetes

en: Stop the current operation
ast: Encaboxar la operación actual

note: Translators: This message is shown only for ten or more * messages to be opened.  The %d is replaced with the actual * count of messages. If you need a '%' in your text, then * write it doubled, like '%%'.
en: Are you sure you want to open %d message at once? | Are you sure you want to open %d messages at once?
ast[0]: ¿Seguro que quies abrir %d mensax al mesmu tiempu?
ast[1]: ¿Seguro que quies abrir %d mensaxes al mesmu tiempu?

en: _Do not show this message again
ast: _Nun amosar esti mensax otra vegada

en: Message Filters
ast: Filtros de mensaxes

en: Messages from %s
ast: Correos de %s

en: Search _Folders
ast: _Carpetes de gueta

en: Add Folder
ast: Amestar carpeta

en: "Filter Editor" window height
ast: Altor de la ventana «Editor de peñeres»

en: "Filter Editor" window maximize state
ast: Estáu maximizáu de la ventana «Editor de peñeres»

en: "Filter Editor" window width
ast: Anchor de la ventana «Editor de peñeres»

en: "Folder Subscriptions" window height
ast: Altor de la ventana «Suscripciones de carpetes»

en: "Folder Subscriptions" window maximize state
ast: Estáu maximizáu de la ventana «Suscripciones de carpetes»

en: "Folder Subscriptions" window width
ast: Anchor de la ventana «Suscripciones de carpetes»

en: "Search Folder Editor" window height
ast: Altor de la ventana «Editor de carpetes de gueta»

en: "Search Folder Editor" window maximize state
ast: Estáu maximizáu de la ventana «Editor de peñeres»

en: "Search Folder Editor" window width
ast: Anchor de la ventana «Editor de carpetes de gueta»

en: "Send and Receive Mail" window height
ast: Altor de la ventana «Unviar y recibir corréu»

en: "Send and Receive Mail" window maximize state
ast: Estáu maximizáu de la ventana «Unviar y recibir corréu»

en: "Send and Receive Mail" window width
ast: Anchor de la ventana «Unviar y recibir corréu»

en: Always request read receipt
ast: Solicitar siempre confirmación de llectura

en: Amount of time in seconds the error should be shown on the status bar.
ast: Tiempu en segundos que tendrá d'amosase el fallu na barra d'estáu.

en: Asks whether to close the message window when the user forwards or replies to the message shown in the window
ast: Entrugar si se quier pesllar el ventanu del mensaxe cuando l'usuariu reunvía o respuende al mensaxe qu'apaez nel ventanu

en: Attribute message.
ast: Atribuyir mensaxe.

en: Automatic emoticon recognition
ast: Reconocimientu automáticu d'emoticonos

en: Automatic link recognition
ast: Reconocimientu automáticu d'enllaces

en: Check for new messages in all active accounts
ast: Comprobar si hai mensaxes nuevos en toles cuentes actives

en: Check for new messages on start
ast: Comprobar si hai mensaxes nuevos nel arranque

en: Check incoming mail being junk
ast: Comprobar si'l corréu entrante ye C. Puxarra

en: Citation highlight color
ast: Color de resaltáu de cites

en: Citation highlight color.
ast: Color de resaltáu de cites

en: Composer Window default height
ast: Altor predetermináu de la ventana de redacción de mensaxes

en: Composer Window default width
ast: Anchor predetermináu de la ventana de redacción de mensaxes

en: Compress display of addresses in TO/CC/BCC
ast: Comprimir la visualización de direiciones en A/CC/CCT

en: Compress display of addresses in TO/CC/BCC to the number specified in address_count.
ast: Comprime la visualización de direiciones en A/CC/CCT al númberu especificáu en address_count.

en: Controls how frequently local changes are synchronized with the remote mail server. The interval must be at least 30 seconds.
ast: Remana la frecuencia cola que los cambeos llocales se sincronicen col sirvidor de corréu-e remotu. L'intervalu tien de ser a lo menos 30 segundos.

en: Custom headers to use while checking for junk.
ast: Testeres personalizaes qu'usar al comprobar si ye SPAM.

en: Custom headers to use while checking for junk. The list elements are string in the format "headername=value".
ast: Testeres personalizaes qu'usar al comprobar si ye SPAM. La llista d'elementos son cadenes col formatu "headername=valor".

en: Default charset in which to compose messages
ast: Conxuntu de carauteres predetermináu pa redactar mensaxes

en: Default charset in which to compose messages.
ast: Conxuntu de carauteres predetermináu pa redactar mensaxes.

en: Default charset in which to display messages
ast: Conxuntu de carauteres predetermináu p'amosar mensaxes.

en: Default charset in which to display messages.
ast: Conxuntu de carauteres predetermináu p'amosar mensaxes.

en: Default forward style
ast: Estilu de reunvíu predetermináu

en: Default height of the Composer Window.
ast: Altor predetermináu de la ventana del editor de mensaxes.

en: Default height of the mail browser window.
ast: Altor predetermináu de la ventana del desaminador de corréu.

en: Default maximized state of the mail browser window.
ast: Anchor predetermináu n'estáu maximizáu de la ventana del desaminador de corréu.

en: Default reply style
ast: Estilu de rempuesta predetermináu

en: Default value for thread expand state
ast: Valor predetermináu pa l'estáu d'expansión de la conversación

en: Default width of the Composer Window.
ast: Anchor predetermináu de la ventana del editor de mensaxes.

en: Default width of the mail browser window.
ast: Anchor predetermináu de la ventana del desaminador de corréu.

en: Describes whether message headers in paned view should be collapsed or expanded by default. "0" = expanded "1" = collapsed
ast: Describe si les testeres del mensaxe na vista panel tendríen de tapecese o espandise de forma predeterminada. «0» = expandida «1» = tapecida

en: Determines whether to look up addresses for junk filtering in local address book only
ast: Determina si hai de guetar direiciones pal filtráu de corréu puxarra namái nes llibretes de señes llocales.

en: Determines whether to lookup in address book for sender email
ast: Determina si hai de guetar el remitente del corréu electrónicu na llibreta de señes

en: Determines whether to lookup the sender email in address book. If found, it shouldn't be a spam. It looks up in the books marked for autocompletion. It can be slow, if remote address books (like LDAP) are marked for autocompletion.
ast: Determina si hai de guetar el remitente del corréu electrónicu na llibreta de señes. Si l'alcuentra, ye que nun debe ser corréu puxarra. Gueta nes llibretes conseñaes con autocompletar. Pue resultar sele si les llibretes de señes remotes (como LDAP) tán conseñaes con autocompletar.

en: Determines whether to use custom headers to check for junk
ast: Determina si hai d'usar testeres personalizaes pa comprobar si ye SPAM

en: Determines whether to use custom headers to check for junk. If this option is enabled and the headers are mentioned, it will be improve the junk checking speed.
ast: Determina si hai d'usar testeres personalizaes pa comprobar si ye SPAM. Si esta opción ta activada y les testeres se mencionen, meyoraráse la velocidá de comprobáu de corréu puxarra.

en: Determines whether to use the same fonts for both "From" and "Subject" lines in the "Messages" column in vertical view.
ast: Determina si tienen d'usase les mesmes fontes pa les llinies «De» y «Asuntu» na columna «Mensaxes» de la vista vertical.

en: Directory for saving mail component files.
ast: Direutoriu p'atroxar ficheros unviaos per corréu

en: Disable or enable ellipsizing of folder names in side bar
ast: Desactivar o activar la elipsis de los nomes de les carpetes na barra llateral

en: Display only message texts not exceeding certain size
ast: Amosar sólo los mensaxes de testu que nun pasen de ciertu tamañu

en: Do not add signature delimiter
ast: Nun amestar un dellimitador de robla

en: Draw spelling error indicators on words as you type.
ast: Dibuxar indicadores d'errores tipográficos nes pallabres mentantu s'escribe.

en: Empty Junk folders on exit
ast: Vaciar les carpetes Corréu puxarra al colar

en: Empty Trash folders on exit
ast: Vaciar papelera al colar

en: Empty all Junk folders when exiting Evolution.
ast: Vaciar toles carpetes Corréu puxarra al colar d'Evolution.

en: Empty all Trash folders when exiting Evolution.
ast: Vaciar toles papeleres al colar d'Evolution.

en: Enable animated images in HTML mail. Many users find animated images annoying and prefer to see a static image instead.
ast: Activar imáxenes animaes en correos HTML. Abondos usuarios consideren cafiantes les imáxenes animaes y prefieren ver una imaxe estática.

en: Enable caret mode, so that you can see a cursor when reading mail.
ast: Habilitar mou cursor, pa que pueda ver un cursor cuando llee corréu.

en: Enable local folders
ast: Activar carpetes llocales

en: Enable or disable magic space bar
ast: Activa o desactiva la barra espaciadora máxica

en: Enable or disable the prompt whilst marking multiple messages.
ast: Activar o desactivar la entruga cuando se marquen dellos mensaxes.

en: Enable or disable type ahead search feature
ast: Activa o desactiva la carauterística de gueta al teclear

en: Enable search folders
ast: Activar les carpetes de gueta

en: Enable search folders on startup.
ast: Activar les carpetes de gueta al entamu.

en: Enable the side bar search feature to allow interactive searching of folder names.
ast: Activar la carauterística barra de gueta llateral pa permitir guetes interactives de nomes de carpetes.

en: Enable this to use Space bar key to scroll in message preview, message list and folders.
ast: Activar esto pa usar la barra espaciadora pa desplazase na vista previa del mensax, llista de mensaxes y carpetes.

en: Enable to display only message texts not exceeding size defined in 'message_text_part_limit' key.
ast: Activar amosar namái los mensaxes de testu que nun pasen del tamañu conseñáu na clave «message_text_part_limit».

en: Enable to use a similar message list view settings for all folders
ast: Activar l'usu pa toles carpetes d'unes preferencies asemeyaes de vista de la llista de mensaxes

en: Enable to use a similar message list view settings for all folders.
ast: Activar l'usu pa toles carpetes d'unes preferencies asemeyaes de vista de la llista de mensaxes.

en: Enable/disable caret mode
ast: Activar/desactivar mou cursor

en: Encode file names in an Outlook/GMail way
ast: Codificar nomes de ficheru de la forma Outlook/GMail

en: Encode file names in the mail headers same as Outlook or GMail do, to let them display correctly file names with UTF-8 letters sent by Evolution, because they do not follow the RFC 2231, but use the incorrect RFC 2047 standard.
ast: Codificar los nomes de ficheru nes testeres del corréu de la mesma forma que Outlook y GMail, pa face-yos atalantar los nomes de ficheru llocalizaos unviaos por Evolution, darréu que nun siguen el RFC 2231, pero usen l'estándar incorreutu RFC 2047.

en: Flush Outbox after filtering
ast: Llimpiar la bandexa de salida dempués de peñerar

en: Forward message.
ast: Reunviar mensaxe.

en: Group Reply replies to list
ast: Retrucar al grupu respuende a la llista

en: Height of the message-list pane
ast: Altor del panel de llista de mensaxes

en: Height of the message-list pane.
ast: Altor del panel de llista de mensaxes

en: Hides the per-folder preview and removes the selection
ast: Sovera la vista previa por carpeta y esanicia la seleición

en: If a user tries to open 10 or more messages at one time, ask the user if they really want to do it.
ast: Si l'usuariu intenta abrir diez o más mensaxes al empar, entrugar al usuariu si daveres quier facelo.

en: If there isn't a builtin viewer for a particular MIME type inside Evolution, any MIME types appearing in this list which map to a Bonobo component viewer in GNOME's MIME type database may be used for displaying content.
ast: Si non hai un visor integráu pa una triba mime particular dientro d'Evolution, cualisquier triba mime qu'apareza n'esta llista que se mapee a un visor de componentes bonobo na base de datos de GNOME puede usase p'amosar el conteníu.

en: Ignore list Reply-To:
ast: Inorar el «Retrucar-a:» de la llista

en: Initial height of the "Filter Editor" window. The value updates as the user resizes the window vertically.
ast: Altor inicial de la ventana «Editor de peñeres». El valor anóvase según l'usuariu redimensiona verticalmente la ventana.

en: Initial height of the "Folder Subscriptions" window. The value updates as the user resizes the window vertically.
ast: Altor d'entamu de la ventana «Suscripciones de carpetes». El valor anóvase según l'usuariu redimensiona verticalmente la ventana.

en: Initial height of the "Search Folder Editor" window. The value updates as the user resizes the window vertically.
ast: Altor inicial de la ventana «Editor de carpetes de gueta». El valor anóvase según l'usuariu redimensiona verticalmente la ventana.

en: Initial height of the "Send and Receive Mail" window. The value updates as the user resizes the window vertically.
ast: Altor anicial de la ventana «Unviar y recibir corréu». El valor anovaráse según l'usuariu redimensiona verticalmente la ventana.

en: Initial maximize state of the "Filter Editor" window. The value updates when the user maximizes or unmaximizes the window. Note, this particular value is not used by Evolution since the "Filter Editor" window cannot be maximized. This key exists only as an implementation detail.
ast: Estáu inicial maximizáu de la ventana «Editor de peñeres». El valor anóvase cuando l'usuariu maximiza o amenorga la ventana. Nota: Evolution nun usa esti valor en particular porque la ventana «Editor de peñeres» nun se puede maximizar. Esta clave esiste namái como un detalle d'implementación.

en: Initial maximize state of the "Folder Subscriptions" window. The value updates when the user maximizes or unmaximizes the window. Note, this particular value is not used by Evolution since the "Folder Subscriptions" window cannot be maximized. This key exists only as an implementation detail.
ast: Estáu inicial maximizáu de la ventana «Socripciones de carpetes». El valor anóvase cuando l'usuariu maximiza o amenorga la ventana. Nota: Evolution nun usa esti valor en particular yá que la ventana «Soscripciones de carpetes» nun pue maximizase. Esta clave namái esiste como un detalle d'implementación.

en: Initial maximize state of the "Search Folder Editor" window. The value updates when the user maximizes or unmaximizes the window. Note, this particular value is not used by Evolution since the "Search Folder Editor" window cannot be maximized. This key exists only as an implementation detail.
ast: Estáu inicial maximizáu de la ventana «Editor de carpetes de gueta». El valor anóvase cuando l'usuariu maximiza o amenorga la ventana. Nota: Evolution nun usa esti valor en particular porque la ventana «Editor de carpetes de gueta» nun se puede maximizar. Esta clave esiste namái como un detalle d'implementación.

en: Initial maximize state of the "Send and Receive Mail" window. The value updates when the user maximizes or unmaximizes the window. Note, this particular value is not used by Evolution since the "Send and Receive Mail" window cannot be maximized. This key exists only as an implementation detail.
ast: Altor anicial de la ventana «Unviar y recibir corréu». El valor anovaráse cuando l'usuariu maximiza o amenorga la ventana. Nota: Evolution nun usa esti valor en particular yá que la ventana «Unviar y recibir corréu» nun pue maximizase. Esta clave esiste namái como un detalle d'implementación.

en: Initial width of the "Filter Editor" window. The value updates as the user resizes the window horizontally.
ast: Anchor inicial de la ventana «Editor de peñeres». El valor anóvase según l'usuariu redimensiona horizontalmente la ventana.

en: Initial width of the "Folder Subscriptions" window. The value updates as the user resizes the window horizontally.
ast: Anchor inicial de la ventana «Soscripciones de carpetes». El valor anóvase según l'usuariu redimensiona horizontalmente la ventana.

en: Initial width of the "Search Folder Editor" window. The value updates as the user resizes the window horizontally.
ast: Anchor inicial de la ventana «Editor de carpetes de gueta». El valor anóvase según l'usuariu redimensiona horizontalmente la ventana.

en: Initial width of the "Send and Receive Mail" window. The value updates as the user resizes the window horizontally.
ast: Anchor anicial de la ventana «Unviar y recibir corréu». El valor actualízase según l'usuario redimensiona horizontalmente la ventana.

en: Instead of the normal "Reply to All" behaviour, this option will make the 'Group Reply' toolbar button try to reply only to the mailing list through which you happened to receive the copy of the message to which you're replying.
ast: En llugar del comportamientu normal de «Retrucar a toos», esta opción fadrá que'l botón «Retrucar al grupu» de la barra de ferramientes intente retrucar namái a la llista de corréu a traviés de la que recibe copies de los correos a los que ta retrucando.

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that deleting messages from a search folder permanently deletes the message, not simply removing it from the search results.
ast: Desactiva/activa los mensaxes repetitivos d'alvertencia de que desaniciar mensaxes d'una carpeta de gueta desanicia dafechu'l mensax, non namái los desanicia de los resultaos de la busca.

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are sending a private reply to a message which arrived via a mailing list.
ast: Desactiva o activa los mensaxes repetitivos d'alvertencia p'avisate de que ta unviando una rempuesta privada a un corréu qu'aportó a traviés d'una llista de corréu.

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are sending a reply to many people.
ast: Desactiva o activa los mensaxes repetitivos d'alvertencia p'avisate de que ta unviando una rempuesta a muncha xente.

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are trying sending a private reply to a message which arrived via a mailing list, but the list sets a Reply-To: header which redirects your reply back to the list
ast: Desactiva o activa los mensaxes repetitivos d'alvertencia p'avisate de que tas intentando unviar una rempuesta privada a un corréu qu'aportó a traviés d'una llista de corréu, pero la llista afita una testera «Retrucar a:» que redireiciona la rempuesta de nuevu a la llista.

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are trying to send a message to recipients not entered as mail addresses
ast: Desactiva o activa los mensaxes repetitivos d'avisu p'avisate de que tas unviando un mensaxe a destinatarios non introducíos como una direición de corréu

en: Last time Empty Junk was run
ast: Cabera vegada que se vació'l SPAM

en: Last time Empty Trash was run
ast: Cabera vegada que se vació la papelera

en: Layout style
ast: Estilu de la distribución

en: Level beyond which the message should be logged.
ast: Nivel más alló, del que'l mensax tien de rexistrase

en: List of Labels and their associated colors
ast: Llista d'etiquetes y los sos colores apareyaos

en: List of MIME types to check for Bonobo component viewers
ast: Llista de tipos MIME de comprobación de visores de componentes Bonobo

en: List of accepted licenses
ast: Llista de llicencies aceutaes

en: List of accounts
ast: Llista de cuentes

en: List of accounts known to the mail component of Evolution. The list contains strings naming subdirectories relative to /apps/evolution/mail/accounts.
ast: Llista de cuentes conocíes pal componente de corréu d'Evolution. La llista contién cadenes denomando subdireutorios rellativos a /apps/evolution/mail/accounts.

en: List of custom headers and whether they are enabled.
ast: Llista de testeres personalizaes y si tán activaes.

en: List of dictionary language codes used for spell checking.
ast: Llista de los códigos de diccionariu usaos pa la correición ortográfica.

en: List of labels known to the mail component of Evolution. The list contains strings containing name:color where color uses the HTML hex encoding.
ast: Llista d'etiquetes conocíes pal componente de corréu d'Evolution. La llista contién cadenes col nome:color au color usa la codificación hex HTML.

en: List of protocol names whose license has been accepted.
ast: Llista de nomes de protocolos que la so llicencia foi aceutada.

en: Load images for HTML messages over HTTP
ast: Cargar imáxenes pa mensaxes HTML sobro HTTP

en: Load images for HTML messages over HTTP(S). Possible values are: "0" - Never load images off the net. "1" - Load images in messages from contacts. "2" - Always load images off the net.
ast: Cargar imáxenes de los mensaxes HTML sobro http(s). Los valores posibles son: «0»: Nunca cargar imáxenes dende la rede; «1»: Cargar imáxenes si'l remitente ta na llibreta de direiciones; «2»: Siempre cargar imáxenes dende la rede.

en: Log filter actions
ast: Rexistrar aicciones de filtráu

en: Log filter actions to the specified log file.
ast: Rexistrar aiciones de filtráu nel ficheru de rexistru especificáu.

en: Logfile to log filter actions
ast: Ficheru de rexistru pa rexistrar les aiciones de filtráu

en: Logfile to log filter actions.
ast: Ficheru de rexistru pa rexistrar les aiciones de filtráu.

en: Mail browser height
ast: Altor del desaminador de corréu

en: Mail browser maximized
ast: Desaminador de corréu maximizáu

en: Mail browser width
ast: Anchor del desaminador de corréu

en: Mark as Seen after specified timeout
ast: Conseñar como vistu dempués del tiempu especificáu

en: Mark as Seen after specified timeout.
ast: Conseñar como vistu dempués del tiempu especificáu

en: Mark citations in the message "Preview"
ast: Conseñar cites testuales na «vista previa» del mensax

en: Mark citations in the message "Preview".
ast: Conseñar cites testuales na «vista previa» del mensax

en: Message text limit for display
ast: Llímite del testo del mensaxe p'amosalu

en: Message-display style ("normal", "full headers", "source")
ast: Estilu de visualización del mensax ("normal", "full headers" (testeres completes), "source" (fonte))

en: Minimum days between emptying the junk on exit
ast: Díes mínimos ente'l vaciáu del SPAM a la salida

en: Minimum days between emptying the trash on exit
ast: Díes mínimos ente'l vaciáu de la papelera a la salida

en: Minimum time between emptying the junk on exit, in days.
ast: Tiempu mínimu ente'l vaciáu del SPAM a la salida, en díes.

en: Minimum time between emptying the trash on exit, in days.
ast: Tiempu mínimu ente'l vaciáu de la papelera a la salida, en díes.

en: Number of addresses to display in TO/CC/BCC
ast: Númberu de direiciones a amosar en PA/CC/CCT

en: Original message.
ast: Mensaxe orixinal.

en: Path where picture gallery should search for its content
ast: Camín au tendría de buscar el conteníu la galería d'imáxenes

en: Possible values are: never - to never close browser window always - to always close browser window ask - (or any other value) will ask user
ast: Los valores dables son: «never» (enxamás) pa nun zarrar enxamás la ventana del desaminador; «always» (siempre) pa zarrar siempre la ventana del desaminador; «ask» (entrugar) o cualquier otru valor, entrugarán al usuariu

en: Prompt before sending to recipients not entered as mail addresses
ast: Entrugar enantes d'unviar a los destinatarios non introducíos como direiciones de corréu

en: Prompt on empty subject
ast: Entrugar cuando l'asuntu tea en blancu

en: Prompt the user when he or she tries to expunge a folder.
ast: Entrugar al usuariu cuando tente compautar una carpeta.

en: Prompt the user when he or she tries to send a message without a Subject.
ast: Entrugar al usuariu cuando tente unviar un mensax ensin asuntu.

en: Prompt when deleting messages in search folder
ast: Entrugar al desaniciar mensaxes en carpetes de gueta

en: Prompt when mailing list hijacks private replies
ast: Entrugar cuando la llista de corréu secuestre les rempuestes privaes

en: Prompt when replying privately to list messages
ast: Entrugar al retrucar de forma privada a correos d'una llista

en: Prompt when replying to many recipients
ast: Entrugar al retrucar a munchos desinatarios

en: Prompt when user expunges
ast: Entrugar cuando l'usuariu compaute

en: Prompt when user only fills Bcc
ast: Entrugar cuando l'usuariu namái enllene'l campu Cct

en: Prompt when user tries to open 10 or more messages at once
ast: Entrugar cuando l'usuariu tente abrir diez o más mensaxes al empar

en: Prompt when user tries to send HTML mail to recipients that may not want to receive HTML mail.
ast: Entrugar al unviar mensaxes en HTML a contautos que seique nun quieran recibir HTML

en: Prompt when user tries to send a message with no To or Cc recipients.
ast: Entrugar cuando l'usuariu tente unviar un mensaxe ensin destinatarios Pa o Cc.

en: Prompt when user tries to send unwanted HTML
ast: Entrugar cuando l'usuariu tente unviar HTML non deseáu

en: Prompt while marking multiple messages
ast: Entrugar cuando se conseñen dellos mensaxes

en: Put personalized signatures at the top of replies
ast: Poner robles personalizaes na parte superior de les rempuestes

en: Put the cursor at the bottom of replies
ast: Entamar a escribir na parte final al retrucar

en: Recognize emoticons in text and replace them with images.
ast: Reconocer emoticonos nel testu y reemplazalos con imáxenes.

en: Recognize links in text and replace them.
ast: Reconocer enllaces nel testu y reemplazalos.

en: Run junk test on incoming mail.
ast: Executar la preba de SPAM nel corréu entrante.

en: Save directory
ast: Direutoriu au guardar

en: Search for the sender photo in local address books
ast: Guetar la fotografía del remitente nes axendes llocales

en: Send HTML mail by default
ast: Unviar corréu en HTML por omisión

en: Send HTML mail by default.
ast: Unviar corréu HTML por defeutu

en: Sender email-address column in the message list
ast: Columna del corréu-e del remitente na llista de mensaxes

en: Server synchronization interval
ast: Intervalu de sincronización col sirvidor

en: Set to TRUE in case you do not want to add signature delimiter before your signature when composing a mail.
ast: Afítalo como verdadero si nun quies amestar un llendador de firma enantes de la to firma al editar un corréu.

en: Show "Bcc" field when sending a mail message
ast: Amosar el campu "Cco" al mandar un mensaxe de corréu

en: Show "Cc" field when sending a mail message
ast: Amosar el campu "Cc" al mandar un mensaxe de corréu

en: Show "From" field when posting to a newsgroup
ast: Amosar el campu «De» al espublizar nun grupu de noticies

en: Show "Reply To" field when posting to a newsgroup
ast: Amosar el campu «Retrucar a» al espublizar nun grupu de noticies

en: Show "Reply To" field when sending a mail message
ast: Amosar el campu "Retrucar a" al mandar un mensaxe de corréu

en: Show Animations
ast: Amosar animaciones

en: Show all message headers
ast: Amosar toles testeres del mensaxe.

en: Show all the headers when viewing a messages.
ast: Amosar toles testeres al ver el mensaxe.

en: Show animated images as animations.
ast: Amuesa les imáxenes animaes como animaciones.

en: Show deleted messages (with a strike-through) in the message-list.
ast: Amuesa los mensaxes desaniciaos (tachaos) na llista de mensaxes.

en: Show deleted messages in the message-list
ast: Amuesa los mensaxes desaniciaos na llista de mensaxes

en: Show image animations
ast: Amosar imáxenes animaes

en: Show original "Date" header value.
ast: Amosar el valor orixinal de la testera «Data».

en: Show photo of the sender
ast: Amosar la semeya del remitente

en: Show the "Bcc" field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
ast: Amosar el campu "Cco" al mandar un mensaxe de corréu. Esto contrólase dende'l menú "Ver" cuando s'escueye una cuenta de corréu.

en: Show the "Cc" field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
ast: Amosar el campu "Cc" al mandar un mensaxe de corréu. Esto contrólase dende'l menú "Ver" cuando s'escueye una cuenta de corréu.

en: Show the "From" field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
ast: Amosar el campu "De" al mandar un mensaxe de corréu. Esto contrólase dende'l menú "Ver" cuando s'escueye una cuenta de corréu.

en: Show the "Reply To" field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
ast: Amosar el campu «Retrucar a» al espublizar nun grupu de noticies. Esto remánase dende'l menú Ver cuando s'escueye una cuenta de corréu.

en: Show the "Reply To" field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
ast: Amosar el campu "Responder a" al mandar un mensaxe de corréu. Esto contrólase dende'l menú "Ver" cuando s'escueye una cuenta de corréu.

en: Show the email-address of the sender in a separate column in the message list.
ast: Amuesa'l corréu-e del remitente nuna columna separtada na llista de mensaxes.

en: Show the original "Date" header (with a local time only if the time zone differs). Otherwise always show "Date" header value in a user preferred format and local time zone.
ast: Amosar la testera «Data» orixinal (cola hora llocal namái si les estayes horaries son diferentes). D'otra manera, amosar siempres el valor de la testera «Data» col formatu y estaya d'hora llocal preferíos del usuariu.

en: Show the photo of the sender in the message reading pane.
ast: Amuesa la semeya del remitente nel panel de llectura de mensaxes.

en: Some mailing lists set a Reply-To: header to trick users into sending replies to the list, even when they ask Evolution to make a private reply. Setting this option to TRUE will attempt to ignore such Reply-To: headers, so that Evolution will do as you ask it. If you use the private reply action, it will reply privately, while if you use the 'Reply to List' action it will do that. It works by comparing the Reply-To: header with a List-Post: header, if there is one.
ast: Dalgunes llistas de corréu afiten una testera «Retrucar a:» pa forciar a los usuarios a retrucar a la llista, inclusu cuando los usuarios piden qu'Evolution unvie una rempuesta privada. Afitar esta opción a cierta intentará inorar tales testeres «Retrucar a:», de tala forma qu'Evolution faiga lo que se-y pide. Si uses l'aición de rempuesta privada, retrucarás de forma privada, mientres que si uses l'aición «Retrucar a la llista» fadrá eso mesmo. Funciona comparando la testera «Retrucar a:» con una testera «List-Post:», si esiste.

en: Sort accounts alphabetically in a folder tree
ast: Ordenar cuentes alfabéticamente nun árbol de carpetes

en: Spell check inline
ast: Comprobación ortográfica en llinia

en: Spell checking color
ast: Color de la correición ortográfica

en: Spell checking languages
ast: Comprobación ortográfica de llingües

en: State of message headers in paned view
ast: Estáu de les testeres de mensaxe en vista panelizada

en: Tells how to sort accounts in a folder tree used in a Mail view. When set to true accounts are sorted alphabetically, with an exception of On This Computer and Search folders, otherwise accounts are sorted based on an order given by a user.
ast: Indica cómo ordenar cuentes nun árbol de carpetes usáu nuna vista de Corréu. Cuando ta afitáu a ciertu, les cuentes ordénense alfabéticamente, cola esceición de Nesti equipu y Carpetes de gueta, de lo contrario, les carpetes ordénense pel orde dau pol usuariu.

en: Terminal font
ast: Fonte del terminal

en: The default plugin for Junk hook
ast: El complementu predetermináu pa SPAM

en: The last time Empty Junk was run, in days since January 1st, 1970 (Epoch).
ast: La cabera vegada se vació'l SPAM, en díes dende'l 1 de xineru de 1970 (época).

en: The last time Empty Trash was run, in days since January 1st, 1970 (Epoch).
ast: La cabera vegada que se vació la papelera, en díes dende'l 1 de xineru de 1970 (época).

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the message list. "0" (Classic View) places the preview pane below the message list. "1" (Vertical View) places the preview pane next to the message list.
ast: L'estilu de distribución determina ónde poner el panel de vista previa en rellación cola llista de mensaxes. «0» (Vista clásica) pon el panel de vista previa debaxo de la llista de mensaxes. «1» (Vista vertical) pon el panel de vista previa xunto a la llista de mensaxes.

en: The terminal font for mail display.
ast: La fonte de terminal p'amosar el corréu.

en: The text that is inserted when forwarding a message, saying that the forwarded message follows.
ast: El testu inxertáu al reunviar un mensaxe, diciendo que a continuación ta'l mensaxe reunviáu.

en: The text that is inserted when replying to a message (top posting), saying that the original message follows.
ast: El testu inxertáu al retrucar a un mensaxe (espublizando per encima), atribuyendo'l mensaxe al so autor orixinal.

en: The text that is inserted when replying to a message, attributing the message to the original author.
ast: El testu inxertáu al retrucar a un mensaxe, atribuyendo'l mensaxe al so autor orixinal.

en: The variable width font for mail display.
ast: La fonte d'anchor variable p'amosar el corréu.

en: This can have three possible values. "0" for errors. "1" for warnings. "2" for debug messages.
ast: Esto pue tener trés valores dables. «0» pa errores. «1» p'avisos. «2» pa mensaxes de depuración.

en: This decides the max size of the message text that will be displayed under Evolution, specified in terms of KB. The default is 4096 (4MB). This value is used only when 'force_message_limit' key is activated.
ast: Esto decide'l tamañu máximu de la parte de testu que se pue formatear baxo Evolution, especificáu en términos de KB. Lo predeterminao son 4096 (4MiB). Esti valor namái s'usa cuando la clave 'force_message_limit' ta activada.

en: This is the default junk plugin, even though there are multiple plugins enabled. If the default listed plugin is disabled, then it won't fall back to the other available plugins.
ast: Ésta ye la papelera por defeutu del complementu, inclusu cuando hubiere munchos complementos permitíos. Si'l complementu llistáu por defeutu ta desactiváu, entós dirá de nuevu a los otros complementos disponibles.

en: This key is read only once and reset to "false" after read. This unselects the mail in the list and removes the preview for that folder.
ast: Esta clave ye d'una sola llectura y dempués de lleela afítase a «false». Esto deseleiciona el corréu na llista y desanicia la vista previa pa esa carpeta.

en: This key should contain a list of XML structures specifying custom headers, and whether they are to be displayed. The format of the XML structure is &lt;header enabled&gt; - set enabled if the header is to be displayed in the mail view.
ast: Esta clave tendría de tener una llista de cadarmes XML especificando testeres personalizaes, ya conseñando si tienen d'amosase. El formatu de la cadarma XML ye &lt;header enabled&gt;: poner a activáu si la testera tien d'amosase na vista de corréu.

en: This option is related to the key lookup_addressbook and is used to determine whether to look up addresses in local address book only to exclude mail sent by known contacts from junk filtering.
ast: Esta opción ta rellacionada cola clave lookup_addressbook y usase pa determinar si namái hai de guetar direiciones na llibreta de señes llocal pa escluyir corréu unviáu por contautos conocíos dende'l filtráu de corréu puxarra.

en: This option would help in improving the speed of fetching.
ast: Esta opción ayudará a meyorar la velocidá d'obtención.

en: This sets the number of addresses to show in default message list view, beyond which a '...' is shown.
ast: Esto afita'l númberu de direiciones a amosar na vista de llista de mensaxes predeterminada, más alló de les que s'amuesa un «…».

en: This setting specifies whether the threads should be in expanded or collapsed state by default. Requires a restart to apply.
ast: Esti axuste especifica si les conversaciones, de mou predetermináu, tendríen de tar n'estáu espandíu o contrayíu. Evolution necesita reaniciase p'aplicalo.

en: This setting specifies whether the threads should be sorted based on latest message in each thread, rather than by message's date. Evolution requires a restart.
ast: Esti axuste especifica si les conversaciones tendríen d'ordenase según el caberu mensax de cada conversación, n'arróu de pela data del mensax. Evolution necesita de reaniciase.

en: This value can be an empty string, which means it'll use the system Picture folder, usually set to ~/Pictures. This folder will be also used when the set path is not pointing to the existent folder.
ast: Esti valor pue ser una cadena balera, lo que significa qu'usará la carpeta Imáxenes del sistema, habitualmente ~/Imáxenes. Tamién s'usará esta carpeta cuando la ruta configurada nun apunte a la carpeta esistente.

en: Thread the message-list based on Subject
ast: Agrupar la llista de mensaxes en conversaciones basaes nel asuntu

en: Timeout for marking message as seen
ast: Tiempu pa conseñar un mensax como vistu

en: Timeout for marking message as seen.
ast: Tiempu pa conseñar un mensax como vistu

en: UID string of the default account.
ast: Cadena UID pa la cuenta predeterminada.

en: Underline color for misspelled words when using inline spelling.
ast: Color de solliñáu pa les pallabres mal escrites cuando s'use igua en llinia.

en: Use custom fonts
ast: Usar fontes personalizaes

en: Use custom fonts for displaying mail.
ast: Usar fontes personalizaes p'amosar el corréu

en: Users get all up in arms over where the cursor should go when replying to a message. This determines whether the cursor is placed at the top of the message or the bottom.
ast: Los usuarios indígnense tocante aú tien de dir allugáu el cursor al retrucar a un mensax. Esto determina si'l cursor ha allugase na estaya superior del mensaxe o na inferior.

en: Users get all up in arms over where their signature should go when replying to a message. This determines whether the signature is placed at the top of the message or the bottom.
ast: Los usuarios indígnense tocante aú tien de dir la robla al retrucar a un mensax. Esto determina si la robla ha allugase na estaya superior del mensaxe o na inferior.

en: Variable width font
ast: Fonte d'anchor variable

en: Whether a read receipt request gets added to every message by default.
ast: Conseña si hai d'amestar una solicitú de llectura de manera predeterminada a cada mensax.

en: Whether check for new messages in all active accounts regardless of the account "Check for new messages every X minutes" option when Evolution is started. This option is used only together with 'send_recv_on_start' option.
ast: Indica si hai de comprobar por mensaxes nuevos en toles cuentes actives independientemente del contéu na opción «Comprobar si hai mensaxes nuevos cada X minutos» al aniciar Evolution. Esta opción namái s'usa xunto cola opción «send_recv_on_start».

en: Whether check for new messages when Evolution is started. This includes also sending messages from Outbox.
ast: Indica si hai de comprobar mensaxes nuevos al aniciar Evolution. Inclúi tamién l'unvíu de mensaxes na bandexa de salida.

en: Whether disable ellipsizing feature of folder names in side bar.
ast: Indica si debe desactivase la carauterística d'elipsis de los nomes de les carpetes na barra llateral.

en: Whether or not to fall back on threading by subjects when the messages do not contain In-Reply-To or References headers.
ast: Conseña si hai o non de tornar al agrupáu de conversaciones por asuntos cuando los mensaxes nun contienen testeres «In-Reply-To» o «References».

en: Whether sort threads based on latest message in that thread
ast: Conseña si hai d'ordenar les conversaciones basándose nel caberu mensax d'esa conversación

en: Whether to flush Outbox after filtering is done. Outbox flush will happen only when there was used any 'Forward to' filter action and approximately one minute after the last action invocation.
ast: Indica si hai de llimpiar la bandexa de salida dempués de finar la peñera. La llimpieza de la bandexa de salida namái asocede cuando s'usó dalguna peñera d'aición «Reunviar a» y, aproximadamente, un minutu dempués de la cabera invocación a una aición.

en: Whether to show local folders (On This Computer) in a folder tree.
ast: Indica si hai d'amosar les carpetes llocales (Nesti equipu) nun árbol de carpetes.

en: Width of the message-list pane
ast: Anchor del panel de llista de mensaxes

en: Width of the message-list pane.
ast: Anchor del panel de llista de mensaxes

en: Importing Elm data
ast: Importando datos d'Elm

en: Mail
ast: Corréu

en: Evolution Elm importer
ast: Importador d'Elm d'Evolution

en: Import mail from Elm.
ast: Importar corréu d'Elm.

en: _Destination folder:
ast: Carpeta _destín:

en: Select folder
ast: Seleicionar carpeta

en: Select folder to import into
ast: Seleiciona la carpeta na qu'importar

[ctx: mboxImp]
en: Subject
ast: Asuntu

[ctx: mboxImp]
en: From
ast: De

en: Berkeley Mailbox (mbox)
ast: Buzón Berkeley (mbox)

en: Importer Berkeley Mailbox format folders
ast: Importador de carpetes en formatu buzón de Berkeley

en: Importing mailbox
ast: Importando buzón de corréu

note: Destination folder, was set in our widget
en: Importing '%s'
ast: Importando «%s»

en: Scanning %s
ast: Analizando %s

en: Importing Pine data
ast: Importando datos de Pine

en: Address Book
ast: Llibreta de direiciones

en: Evolution Pine importer
ast: Importador de Pine d'Evolution

en: Import mail from Pine.
ast: Importar corréu de Pine.

en: Mail to %s
ast: Corréu pa %s

en: Mail from %s
ast: Corréu de %s

en: Subject is %s
ast: L'asuntu ye %s

en: %s mailing list
ast: Llista de corréu %s

en: Add Filter Rule
ast: Amestar regla de filtráu

note: Translators: The first %s is name of the affected * filter rule(s), the second %s is URI of the removed * folder. For more than one filter rule is each of * them on a separate line, with four spaces in front * of its name, without quotes.
en: The filter rule "%s" has been modified to account for the deleted folder
    "%s". | The following filter rules
    %s have been modified to account for the deleted folder
    "%s".
ast[0]: La regla de peñera «%s» modificóse darréu de la carpeta desaniciada
    «%s».
ast[1]: Modificáronse les siguientes regles de peñera
    «%s» darréu de la carpeta desaniciada
    «%s».

en: Add Ne_w Signature...
ast: Amestar robla _nueva…

en: Al_ways sign outgoing messages when using this account
ast: _Roblar siempres los mensaxes salientes cuando s'use esta cuenta

en: All new emails with header that matches given content will be automatically filtered as junk
ast: Tolos correos-e nuevos con testeres que concasen col conteníu dau, van filtrase automáticamente como SPAM

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Allowing a _mailing list to redirect a private reply to the list
ast: Permitir a una lli_sta de corréu redireicionar una rempuesta privada a la llista

en: Also encrypt to sel_f when sending encrypted messages
ast: Tamién cifrar a _mí mesmu cuando unvíe corréu cifráu

en: Alway_s carbon-copy (cc) to:
ast: Siempres unviar _copia de carbón (Cc) a:

en: Always _blind carbon-copy (bcc) to:
ast: Siempres unviar con c_opia tapecida (Cct) a:

en: Always _trust keys in my keyring when encrypting
ast: Siempres tener _enfotu nes claves del mio atroxu al cifrar

en: Always encrypt to _myself when sending encrypted messages
ast: Siempres cifrar a _mí mesmu cuando unvíe corréu cifráu

en: Always request rea_d receipt
ast: _Solicitar siempre confirmación de llectura

en: Apply the same _view settings to all folders
ast: Aplicar los mesmos axustes de _vista a toles carpetes

en: Authentication
ast: Autenticación

en: Automatically insert _emoticon images
ast: Enxertar imáxenes d'_emoticonos automáticamente

en: C_haracter set:
ast: Conxuntu de carau_teres:

en: Ch_eck for Supported Types
ast: _Comprobar tribes sofitaes

en: Check cu_stom headers for junk
ast: Compro_bar les testeres personalizaes escontra SPAM

en: Check for new _messages on start
ast: Comprobar si hai mensaxes _nuevos al aniciar

en: Check for new messa_ges in all active accounts
ast: Comprobar si hai _mensajes nuevos en toles cuentes actives

en: Check incoming _messages for junk
ast: Comprobar si los _mensaxes entrantes son basoria

en: Check spelling while I _type
ast: Comprobar orto_grafía mentantu s'escribe

en: Cle_ar
ast: _Vaciar

en: Clea_r
ast: Vacia_r

en: Color for _misspelled words:
ast: Color pa les pallabres _mal escrites:

en: Composing Messages
ast: Componer mensaxes

en: Configuration
ast: Configuración

en: Confirm _when expunging a folder
ast: _Confirmar enantes de compautar una carpeta

en: Confirmations
ast: Confirmaciones

en: Date/Time Format
ast: Formatu de la data y hora

en: Default Behavior
ast: Comportamientu predetermináu

en: Default character e_ncoding:
ast: _Codificación de carauteres predeterminada:

en: Delete Mail
ast: Desaniciar corréu-e

en: Delete junk messages on e_xit
ast: Desaniciar los correos SPAM al _salir

en: Digitally sign o_utgoing messages (by default)
ast: Roblar dixitalmente los mensaxes s_alientes (por omisión)

en: Displayed Message Headers
ast: Testeres amosaes del mensaxe

en: Do not mar_k messages as junk if sender is in my address book
ast: Nun conseñar mensaxes como puxarra si'l remitente ta na mio llibreta de direiciones

en: Do not quote
ast: Non entecominar

en: Drafts _Folder:
ast: _Carpeta Borradores:

en: Email _Address:
ast: Dir_eición de corréu-e:

en: Empty trash folders on e_xit
ast: Vaciar _papelera al salir

en: Encry_ption certificate:
ast: Certificáu de ci_fráu:

en: Encrypt out_going messages (by default)
ast: Cifrar mensaxes _salientes (por omisión)

en: F_all back to threading messages by subject
ast: Agrupar los mensaxes por _asuntu

en: Fix_ed Width Font:
ast: Tipografía d'anchor _fixu:

en: Format messages in _HTML
ast: Dar formatu _HTML a los mensaxes

en: Full Nam_e:
ast: Nome _completu:

en: Group Reply goes only to mailing list, if possible
ast: Retrucar al Grupu namái unvia a la llista de corréu, si ye posible

en: HTML Messages
ast: Mensaxes HTML

en: H_TTP Proxy:
ast: Proxy H_TTP:

en: Header content
ast: Conteníu de testera

en: Header name
ast: Nome de testera

en: Headers
ast: Testeres

en: Highlight _quotations with
ast: Rescamplar testu _citáu con esti color:

en: Ignore Reply-To: for mailing lists
ast: Inorar «Retrucar a:» pa llistes de corréu

en: Inline
ast: Incluyíu en llinia

en: Inline (Outlook style)
ast: En llinia (estilu Outlook)

en: Labels
ast: Etiquetes

en: Languages Table
ast: Tabla de llingües

en: Loading Images
ast: Cargando imáxenes

en: Mail Headers Table
ast: Tabla de testeres de corréu

en: Mailbox location
ast: Direición del buzón

en: Message Display
ast: Amosáu de mensaxes

en: Message Receipts
ast: Confirmaciones de mensaxes

en: No _Proxy for:
ast: Ensin _proxy pa:

en: No encryption
ast: Ensin cifráu

en: Option is ignored if a match for custom junk headers is found.
ast: Esta opción omitiráse si s'alcuentra dalguna coincidencia pa una testera de SPAM personalizada.

en: Optional Information
ast: Información opcional

en: Or_ganization:
ast: Organi_zación:

en: PGP/GPG _Key ID:
ast: ID de c_lave GPG/PGP:

en: Pass_word:
ast: _Contraseña:

en: Pick a color
ast: Escueya un color

en: Port:
ast: Puertu:

en: Proxy Settings
ast: Preferencies de proxy

en: Quoted
ast: Citáu

en: Re_member password
ast: _Remembrar contraseña

en: Re_ply-To:
ast: Re_trucar a:

en: Remember _password
ast: Remembrar _contraseña

en: Replies and Forwards
ast: Rempuestes y reunvíos

en: Required Information
ast: Información requerida

en: SOC_KS Proxy:
ast: Proxy SOC_KS:

en: SSL encryption
ast: Encriptación SSL

en: SSL is not supported in this build of Evolution
ast: Esta compilación de Evolution nun permite SSL

en: S_earch for sender photograph only in local address books
ast: Gu_etar la semeya del remitente namái en llibretes de direiciones llocales

en: S_elect...
ast: S_eleicionar…

en: S_end message receipts:
ast: _Unviar confirmaciones de mensaxes:

en: S_tandard Font:
ast: Fonte _estándar:

en: Select HTML fixed width font
ast: Seleiciona lletra d'anchor fixu pa HTML

en: Select HTML variable width font
ast: Seleiciona lletra d'anchor cimbrable en HTML

en: Sender Photograph
ast: Semeya del remitente

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a _private reply to a mailing list message
ast: Unviando una rempuesta priva_da a una llista de corréu

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with _recipients not entered as mail addresses
ast: Unviando un mensaxe con destinata_rios non introducíos como direiciones de corréu

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with an _empty subject line
ast: Unviando un coréu con una llinia d'asuntu _balera

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with only _Bcc recipients defined
ast: Unviando la rempuesta solo a los destinatarios definíos en _Cct

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a reply to a large _number of recipients
ast: Unviando la rempuesta a un gran _númberu de destinatarios

en: Sent _Messages Folder:
ast: Carpeta de _Mensaxes Unviaos:

en: Ser_ver requires authentication
ast: El ser_vidor requier autenticación

en: Server Configuration
ast: Configuración del sirvidor

en: Server _Type:
ast: _Triba de sirvidor:

en: Set custom junk header
ast: Afitar testera de SPAM personalizada

en: Si_gning algorithm:
ast: Algoritmu de _robla:

en: Sig_natures
ast: Ro_bles

en: Sig_ning certificate:
ast: Certificáu de _robla:

en: Signat_ure:
ast: R_obla:

en: Signatures
ast: Robles

en: Signing _algorithm:
ast: _Algoritmu de robla:

en: Special Folders
ast: Carpetes especiales

en: Spell Checking
ast: Correición ortográfica

en: Start _typing at the bottom on replying
ast: Entamar a _escribir na parte final al retrucar

en: Start up
ast: Aniciu

en: TLS encryption
ast: Encriptación TLS

en: T_ype:
ast: Tr_iba:

en: The list of languages here reflects only the languages for which you have a dictionary installed.
ast: La llista de llingües d'equí espeya namái les llingües pa les qu'hai instaláu un diccionariu.

en: The output of this script will be used as your
    signature. The name you specify will be used
    for display purposes only.
ast: La salida d'esti script usaráse como la so
    robla. El nome qu'especifique usaráse
    namái p'amosalu por pantalla.

en: To help avoid email accidents and embarrassments, ask for confirmation before taking the following checkmarked actions:
ast: Pa evitar accidentes y situaciones embarazoses col corréu-e, pidir confirmación enantes de facer les siguientes aiciones conseñaes:

en: Type the name by which you would like to refer to this account.
    For example: "Work" or "Personal"
ast: Teclea'l nome pol que quies identificar esta cuenta.
    Por exemplu: «Trabayu» o «Personal»

en: Us_ername:
ast: _Usuariu:

en: Use Authe_ntication
ast: Usar aute_ntificación

en: User _Name:
ast: _Nome d'usuariu:

en: _Add Signature
ast: _Amestar robla

en: _Always load images from the Internet
ast: _Cargar siempre les imáxenes dende Internet

en: _Authentication Type
ast: Tipu d'_autenticación

en: _Direct connection to the Internet
ast: Conexón _direuta a Internet

en: _Do not sign meeting requests (for Outlook compatibility)
ast: Nun _roblar les solicitúes de reunión (pa compatibilidá con Outlook)

en: _Forward style:
ast: _Estilu de reunvíu:

en: _Junk Folder:
ast: Carpeta de _SPAM:

en: _Keep signature above the original message on replying
ast: _Caltener la robla penriba del mensaxe orixinal al retrucar

en: _Languages
ast: _Llingües

en: _Load images only in messages from contacts
ast: Cargar i_máxenes nos mensaxes de los mios contautos

en: _Lookup in local address book only
ast: Gu_etar namái n'axenda llocal

en: _Make this my default account
ast: _Facer qu'esta seya la mio cuenta predeterminada

en: _Manual proxy configuration:
ast: Configuración _manual del proxy:

en: _Never load images from the Internet
ast: _Enxamás cargar imáxenes dende Internet

en: _Port:
ast: _Puertu:

en: _Prompt on sending HTML mail to contacts that do not want them
ast: _Entrugar al unviar mensaxes en HTML a contautos que nun los quieren

en: _Reply style:
ast: Estilu de _rempuesta:

en: _Secure HTTP Proxy:
ast: Proxy HTTP _seguru:

en: _Server:
ast: _Sirvidor:

note: If enabled, show animation; if disabled, only display a static image without any animation
en: _Show animated images
ast: A_mosar imáxenes animaes

en: _Show the photograph of sender in the message preview
ast: _Amosar la semeya del remitente na vista previa del corréu-e

en: _Trash Folder:
ast: Carpeta de p_apelera:

en: _Use secure connection:
ast: Usar _conexón segura:

en: _Use system defaults
ast: _Usar los valores predeterminaos del sistema

en: _Use the same fonts as other applications
ast: _Usar les mesmes fontes que n'otres aplicaciones

en: color
ast: Testu y fondu

en: description
ast: descripción

en: All active remote folders
ast: Toles carpetes remotes actives

en: All local and active remote folders
ast: Toles carpetes llocales y remotes actives

en: All local folders
ast: Toles carpetes llocales

en: Call
ast: Llamar

note: Translators: Flag Completed
en: Co_mpleted
ast: _Completáu

en: Digital Signature
ast: Robla dixital

en: Do Not Forward
ast: Non reunviar

en: Encryption
ast: Cifráu

en: Follow-Up
ast: Siguimientu

en: For Your Information
ast: Pa la so información

en: Forward
ast: Reunviar

en: License Agreement
ast: Llicencia d'Alcuerdu

en: No Response Necessary
ast: Nun ye necesaria una rempuesta

en: Reply to All
ast: Retrucar a toos

en: Review
ast: Revisar

en: Search Folder Sources
ast: Oríxenes de las carpetes de gueta

en: Security Information
ast: Información de seguridá

en: Specific folders
ast: Carpetes específiques

en: The messages you have selected for follow up are listed below.
    Please select a follow up action from the "Flag" menu.
ast: Los mensaxes qu'escoyiste pa siguir llístense abaxo.
    Por favor, escueyi una aición de siguimientu dende'l menú «Conseñar».

en: _Accept License
ast: _Aceutar llicencia

en: _Due By:
ast: _Vence'l:

en: _Flag:
ast: _Conseñar:

en: _Tick this to accept the license agreement
ast: _Conseñe esto p'aceutar l'alcuerdu de llicencia

en: Pinging %s
ast: Faciendo ping a %s

en: Filtering Selected Messages
ast: Filtráu de mensaxes seleicionaos

en: Fetching Mail
ast: Obteniendo mensaxes

en: Sending message %d of %d
ast: Unviando mensax %d de %d

en: Failed to send %d of %d messages
ast: Fallu unviando %d de %d mensaxes

en: Canceled.
ast: Encaboxáu

en: Complete.
ast: Completáu

en: Moving messages to '%s'
ast: Moviendo mensaxes a «%s»

en: Copying messages to '%s'
ast: Copiando mensaxes a «%s»

en: Storing folder '%s'
ast: Guardando carpeta «%s»

en: Expunging and storing account '%s'
ast: Compautando y atroxando cuenta «%s»

en: Storing account '%s'
ast: Atroxando cuenta «%s»

en: Refreshing folder '%s'
ast: Anovando carpeta «%s»

en: Expunging folder '%s'
ast: Compautando carpeta «%s»

en: Emptying trash in '%s'
ast: Vaciando papelera en «%s»

en: Disconnecting %s
ast: Desconeutando «%s»

en: Canceling...
ast: Encaboxando…

en: Send & Receive Mail
ast: Unviar y Recibir Corréu

en: Cancel _All
ast: Encaboxar _too

en: Updating...
ast: Autualizando...

en: Waiting...
ast: Aguardando...

en: Checking for new mail
ast: Comprobando corréu nuevu

en: Could not create spool directory '%s': %s
ast: Nun pudo crease'l direutoriu de cola «%s»: %s

en: Trying to movemail a non-mbox source '%s'
ast: Intentando mover el corréu al orixe «%s», que nun ye de triba mbox.

en: Forwarded message - %s
ast: Mensax reunviáu: %s

en: Forwarded message
ast: Mensax reunviáu

en: Setting up Search Folder: %s
ast: Configurando carpeta de gueta: %s

en: Updating Search Folders for '%s' : %s
ast: Anovar carpetes de gueta pa «%s» : %s

note: Translators: The first %s is name of the affected * search folder(s), the second %s is the URI of the * removed folder. For more than one search folder is * each of them on a separate line, with four spaces * in front of its name, without quotes.
en: The Search Folder "%s" has been modified to account for the deleted folder
    "%s". | The following Search Folders
    %s have been modified to account for the deleted folder
    "%s".
ast[0]: La carpeta de gueta «%s» modificóse se ha modificado debío a la carpeta desaniciada
    «%s».
ast[1]: Lss siguientes carpetes de gueta
    «%s» modificáronse pa dar cuenta de la carpeta desaniciada
    «%s».

en: Edit Search Folder
ast: Editar carpeta de gueta

en: New Search Folder
ast: Carpeta de gueta nueva

en: "Check Junk" Failed
ast: Falló la comprobación de SPAM

en: "Report Junk" Failed
ast: Falló al informar de que ye SPAM

en: "Report Not Junk" Failed
ast: Falló al informar de que nun ye SPAM

en: A folder named "{0}" already exists. Please use a different name.
ast: Yá esiste una carpeta denomada «{0}». Usa un nome distintu.

en: A folder named "{1}" already exists. Please use a different name.
ast: Yá esiste una carpeta denomada «{1}». Usa un nome distintu.

en: A non-empty folder at "{1}" already exists.
    
    You can choose to ignore this folder, overwrite or append its contents, or quit.
ast: Yá existe una carpeta con daqué en «{1}».
    
    Puedes escoyer ignorar esta carpeta, sobrescribila o amestar el so conteníu, o colar.

en: A read receipt notification has been requested for "{1}". Send the receipt notification to {0}?
ast: Pidióse un avisu de confirmación de llectura pa "{1}". ¿Unviar l'avisu de confirmación a {0}?

en: A signature already exists with the name "{0}". Please specify a different name.
ast: Yá esiste una firma col nome "{0}". Por favor, especifique un nome diferente.

en: Adding a meaningful Subject line to your messages will give your recipients an idea of what your mail is about.
ast: Amestar una llinia d'Asuntu con significáu al mensax dará a los sos destinatarios una idega de qué trata'l so corréu.

en: Are you sure you want to delete this account and all its proxies?
ast: ¿Daveres quier esaniciar esta cuenta y tolos sos proxies?

en: Are you sure you want to delete this account?
ast: ¿De xuru que quier esaniciar esta cuenta?

en: Are you sure you want to disable this account and delete all its proxies?
ast: ¿Daveres quies desactivar esta cuenta y desaniciar tolos sos proxies?

en: Are you sure you want to permanently remove all the deleted messages in all folders?
ast: ¿De xuru que quies desaniciar tolos mensaxes desaniciaos en toles carpetes?

en: Are you sure you want to permanently remove all the deleted messages in folder "{0}"?
ast: ¿Daveres quier desaniciar permanentemente tolos mensaxes esborraos de la carpeta "{0}"?

en: Are you sure you want to send a message in HTML format?
ast: ¿De xuru quies unviar un mensax en formatu HTML?

en: Are you sure you want to send a message with invalid address?
ast: ¿Tas seguru de que quies mandar un mensaxe con unes señes males?

en: Are you sure you want to send a message with invalid addresses?
ast: ¿Tas seguru de que quies mandar un mensaxe con delles señes males?

en: Are you sure you want to send a message with only BCC recipients?
ast: ¿Daveres quier unviar un mensax con namái destinatarios Cct?

en: Are you sure you want to send a message without a subject?
ast: ¿Daveres quier unviar un mensax ensin asuntu?

en: Blank Signature
ast: Robla en blancu

en: Cannot add Search Folder "{0}".
ast: Nun pue amestase Carpeta de Gueta "{0}".

en: Cannot copy folder "{0}" to "{1}".
ast: Nun pue copiase la carpeta "{0}" a "{1}".

en: Cannot create folder "{0}".
ast: Nun pue crease la carpeta "{0}".

en: Cannot create temporary save directory.
ast: Nun ye dable crear el direutoriu de guardáu temporal.

en: Cannot create the save directory, because "{1}"
ast: Nun pue crease'l direutoriu de guarda, porque "{1}"

en: Cannot delete folder "{0}".
ast: Nun pue desaniciase la carpeta "{0}".

en: Cannot delete system folder "{0}".
ast: Nun pue desaniciase la carpeta del sistema "{0}".

en: Cannot edit Search Folder "{0}" as it does not exist.
ast: Nun pue editase la Carpeta de Gueta "{0}" porque nun esiste.

en: Cannot move folder "{0}" to "{1}".
ast: Nun pue movese la carpeta "{0}" a "{1}".

en: Cannot open source "{1}".
ast: Nun pue abrise l'orixe «{1}».

en: Cannot open source "{2}".
ast: Nun pue abrise la fonte "{2}".

en: Cannot open target "{2}".
ast: Nun pue abrise'l destín "{2}".

en: Cannot read the license file "{0}", due to an installation problem. You will not be able to use this provider until you can accept its license.
ast: Nun pue lleese'l ficheru de llicencia "{0}", por un problema na instalación. Nun va poder usase esti proveedor hasta que pueda aceptase la so llicencia.

en: Cannot rename "{0}" to "{1}".
ast: Nun pue renomase "{0}" como "{1}".

en: Cannot rename or move system folder "{0}".
ast: Nun pue renomase o movese la carpeta del sistema "{0}".

en: Cannot save changes to account.
ast: Nun ye dable guardar los cambeos na cuenta.

en: Cannot save to directory "{0}".
ast: Nun pue guardase nel direutoriu "{0}".

en: Cannot save to file "{0}".
ast: Nun pue guardase nel ficheru "{0}".

en: Cannot set signature script "{0}".
ast: Nun pue afitase'l script de firma "{0}".

en: Check to make sure your password is spelled correctly. Remember that many passwords are case sensitive; your caps lock might be on.
ast: Verifica que la to contraseña tea escrita correchamente. Remembra que munches contraseñes estremen ente mayúscules y minúscules, la to tecla de bloquéu de mayúscules puede tar activada.

en: Close message window.
ast: Zarrar ventana de mensaxe.

en: Could not save signature file.
ast: Nun ye dable guardar el ficheru de robla.

en: Do _Not Disable
ast: _Nun desactivar

en: Do _Not Send
ast: _Nun mandar

en: Do _Not Synchronize
ast: _Nun sincronizar

en: Do you want to locally synchronize the folders that are marked for offline usage?
ast: ¿Quies sincronizar llocalmente les carpetes conseñaes pa usu en desconexón?

en: Do you want to mark all messages as read?
ast: ¿Quies conseñar tolos mensaxes como lleíos?

en: Do you wish to save your changes?
ast: ¿Deseya guardar los cambeos?

en: Enter password.
ast: Introduz la contraseña.

en: Error loading filter definitions.
ast: Fallu al cargar les definiciones de filtros.

en: Error while performing operation.
ast: Fallu al facer la operación.

note: Translators: the {0} is replaced with an operation name, which failed. It can be basically anything run asynchronously, like "Fetching Mail", "Sending message" and others, mostly from mail-ops.c file.
en: Error while {0}.
ast: Fallu mentantu «{0}».

en: Evolution's local mail format has changed from mbox to Maildir. Your local mail must be migrated to the new format before Evolution can proceed. Do you want to migrate now?
    
    An mbox account will be created to preserve the old mbox folders. You can delete the account after ensuring the data is safely migrated. Please make sure there is enough disk space if you choose to migrate now.
ast: El formatu de corréu llocal d'Evolution camudó de mbox a maildir. Hai de migrar el corréu llocal al formatu nuevu enantes de qu'Evolution pueda proceder ¿Quies migrar agora?
    
    Va crease una cuenta mbox pa preservar les antigües carpetes mbox. Pues desaniciala dempués d'asegurate de que los tos datos migráronse correcho. Asegúrate de qu'hai espaciu bastante si escueyes migrar.

en: Evolution's local mail format has changed.
ast: El formatu de corréu llocal d'Evolution cambió

en: Failed to download messages for offline viewing.
ast: Falló al descargar los mensaxes pa trabayar ensin conexón

en: Failed to find duplicate messages.
ast: Falló al guetar mensaxes duplicaos.

en: Failed to open folder.
ast: Fallu al abrir la carpeta.

en: Failed to query server for a list of supported authentication mechanisms.
ast: Falló al consultar al sirvidor pa la llista de mecanismos d'autenticación sofitaos.

en: Failed to remove attachments from messages.
ast: Fallu al desaniciar axuntos de mensaxes.

en: Failed to retrieve messages.
ast: Falló al obtener los mensaxes.

en: Failed to save messages to disk.
ast: Falló al guardar los mensaxes al discu.

en: Failed to unsubscribe from folder.
ast: Falló al desoscribise de la carpeta.

en: File exists but cannot overwrite it.
ast: El ficheru esiste pero nun pue sobroscribise.

en: File exists but is not a regular file.
ast: El ficheru esiste pero nun ye un ficheru regular.

note: Translators: {0} is replaced with a folder name
en: Folder '{0}' doesn't contain any duplicate message.
ast: La carpeta '{0}' nun contién dengún mensaxe duplicáu.

en: Hidden file is attached.
ast: Hai un ficheru axuntu anubríu.

en: If you continue, you will not be able to recover these messages.
ast: Si sigue, nun podrá recuperar estos mensaxes.

en: If you delete the folder, all of its contents and its subfolders' contents will be deleted permanently.
ast: Si desanicies la carpeta, va desaniciase permanentemente tol conteníu y el de les sos subcarpetes.

en: If you delete the folder, all of its contents will be deleted permanently.
ast: Si desanicies la carpeta, va desaniciase'l so conteníu pa siempres.

en: If you proceed, all proxy accounts will be deleted permanently.
ast: Si sigue, les cuentes proxy desaniciaránse dafechu.

en: If you proceed, the account information and
    all proxy information will be deleted permanently.
ast: Si sigues, la información de la cuenta y tola
    información del proxy desaniciaráse dafechu.

en: If you proceed, the account information will be deleted permanently.
ast: Si sigue, la información de la cuenta desaniciaráse dafechu.

en: If you quit, these messages will not be sent until Evolution is started again.
ast: Si coles, estos mensaxes nun s'unviarán hasta qu'Evolution s'anicie otra vuelta.

en: Ignore
ast: Inorar

en: Invalid authentication
ast: Autenticación inválida

en: Mail Deletion Failed
ast: Falló'l esaniciu del corréu

en: Mail filters automatically updated.
ast: Filtros de corréu anovaos automáticamente.

en: Many email systems add an Apparently-To header to messages that only have BCC recipients. This header, if added, will list all of your recipients to your message anyway. To avoid this, you should add at least one To: or CC: recipient.
ast: Munchos sistemes de corréu-e amiesten una testera «Apparentely-To» a los mensaxes que namái tienen destinatarios Cct. Esta testera, si s'amiesta, llistará tolos destinatarios del so mensax de toes formes. Pa evitar esto tendría d'amestar a lo menos un destinatariu «Pa:» o «CC:».

en: Messages shown in Search Folders are not copies. Deleting them from a Search Folder will delete the actual messages from the folder or folders in which they physically reside. Do you really want to delete these messages?
ast: Los mensaxes amosaos nes carpetes de gueta nun son copies. Si los desanicies de la carpeta de gueta, van desaniciase físicamente de la carpeta o carpetes nes que tán físicamente. ¿Daveres que quies desaniciar estos mensaxes?

en: Missing folder.
ast: Falta la carpeta.

en: N_ever
ast: En_xamás

en: No duplicate messages found.
ast: Nun s'alcontraron mensaxes duplicaos.

en: No sources selected.
ast: Nun se seleicionó dengún orixe.

en: Opening too many messages at once may take a long time.
ast: Abrir abondos mensaxes al empar pue llevar munchu tiempu.

en: Please check your account settings and try again.
ast: Comprebe la so configuración de la cuenta ya téntelo otra vegada.

en: Please enable the account or send using another account.
ast: Active la cuenta o unvíe usando otra cuenta.

en: Please enter a valid email address in the To: field. You can search for email addresses by clicking on the To: button next to the entry box.
ast: Por favor, pon una direición de corréu válida nel campu «Pa:» Puedes restolar per direiciones de corréu calcando nel botón «Pa:» al delláu de la caxa d'entrada.

en: Please make sure the following recipients are willing and able to receive HTML email:
    {0}
ast: Asegúrate de que los siguientes destinatarios quieren y son quien a recibir corréu-e en HTML:
    {0}

en: Please provide an unique name to identify this signature.
ast: Introduz un nome únicu pa identificar esta robla.

en: Please wait.
ast: Por favor aguarde.

en: Problem migrating old mail folder "{0}".
ast: Problema al migrar la carpeta antigua de corréu «{0}».

en: Querying server for a list of supported authentication mechanisms.
ast: Ta consultándose al sirvidor por una llista de mecanismos d'autenticación sofitaos.

en: Read receipt requested.
ast: Solicitóse una notificación de llectura.

en: Really delete folder "{0}" and all of its subfolders?
ast: ¿Tas seguru de que quies desaniciar la carpeta «{0}» y toles sos subcarpetes?

en: Really delete folder "{0}"?
ast: ¿Daveres quies desaniciar la carpeta «{0}»?

en: Remove duplicate messages?
ast: Desaniciar mensaxes duplicaos?

en: Reply _Privately
ast: Retrucar pri_vadamente

en: Search Folders automatically updated.
ast: Carpetes de gueta autoautualizaes.

en: Send private reply?
ast: ¿Unviar una rempuesta privada?

en: Send reply to all recipients?
ast: ¿Unviar rempuesta a tolos destinatarios?

en: Signature Already Exists
ast: La robla yá esiste

en: Synchronize folders locally for offline usage?
ast: ¿Sincronizar les carpetes llocalmente pa usase ensin conexón?

en: System folders are required for Evolution to function correctly and cannot be renamed, moved, or deleted.
ast: Evolution requier les carpetes de sistema pa furrular correchamente y nun pueden renomase, movese o desaniciase.

en: The attachment named {0} is a hidden file and may contain sensitive data. Please review it before sending.
ast: El ficheru axuntu de nome {0} ye un ficheru anubríu y pue contener datos sensibles. Revísalu enantes d'unvialu.

en: The contact list you are sending to is configured to hide list recipients.
    
    Many email systems add an Apparently-To header to messages that only have BCC recipients. This header, if added, will list all of your recipients in your message. To avoid this, you should add at least one To: or CC: recipient.
ast: La llista de contautos que tas unviando ta configurada p'anubrir los destinatarios de la llista.
    Munchos sistemes de corréu amiesten una testera Apparentely-To a los mensaxes que namái tienen destinatarios Cct. Esta testera llistará tolos destinatarios nel mensax. Pa evitar esto, tendríes d'amestar a lo menos un destinatariu a Pa: o Cc:

en: The following recipient was not recognized as a valid mail address:
    {0}
ast: Nun se reconoció el siguiente destinatariu como señes de corréu válides:
    {0}

en: The following recipients were not recognized as valid mail addresses:
    {0}
ast: Nun se reconocieron los siguientes destinatarios como señes de corréu válides:
    {0}

en: The script file must exist and be executable.
ast: El ficheru de script tien d'esistir y ser executable.

en: These messages are not copies.
ast: Estos mensaxes nun son copies.

en: This folder may have been added implicitly,
    go to the Search Folder editor to add it explicitly, if required.
ast: Esta carpeta pue ser que s'heba amestao implícitamente. Empobine
    al editor de carpetes de gueta p'amestala explícitamente, si ye necesario.

en: This message cannot be sent because the account you chose to send with is not enabled
ast: El mensax nun pue unviase porque la cuenta cola qu'escoyiste unviar nun ta activa

en: This message cannot be sent because you have not specified any recipients
ast: Esti mensax nun puede unviase porque nun especifiqueste dengún destinatariu

en: This server does not support this type of authentication and may not support authentication at all.
ast: Esti sirvidor nun tien por esta triba d'autenticación requerída y seique nun sofite denguna triba d'autentificación.

en: This signature has been changed, but has not been saved.
ast: Esta robla camudó, pero nun foi guardada.

en: This will mark all messages as read in the selected folder and its subfolders.
ast: Esto conseñará tolos mensaxes como lleíos na carpeta escoyida y les sos subcarpetes.

en: This will mark all messages as read in the selected folder.
ast: Esto marcará como lleíos tolos mensaxes na carpeta esbillada.

en: Unable to connect to the GroupWise server.
ast: Nun ye dable coneutase col servidor GroupWise.

en: Unable to open the drafts folder for this account. Use the system drafts folder instead?
ast: Nun ye dable abrir la carpeta de borradores pa esta cuenta. ¿Quies usar la carpeta de borradores del sistema?

en: Unable to read license file.
ast: Nun ye dable lleer l'archivu de llicencia.

en: Unable to retrieve message.
ast: Nun pudo obtenese'l mensaxe.

en: Use _Default
ast: Usar _predeterminada

en: Use default drafts folder?
ast: ¿Deseya usar la carpeta de bocexos predeterminada?

en: Would you like to close the message window?
ast: ¿Quies zarrar la ventana del mensaxe?

en: You are replying privately to a message which arrived via a mailing list, but the list is trying to redirect your reply to go back to the list. Are you sure you want to proceed?
ast: Tas retrucando de forma privada a un corréu-e qu'aportó a traviés d'una llista de corréu, pero la llista ta intentando redireicionar la to rempuesta de nuevu a la llista. ¿Tas seguru de que quies facer eso?

en: You are replying to a message which arrived via a mailing list, but you are replying privately to the sender; not to the list. Are you sure you want to proceed?
ast: Tas retrucando a un corréu-e qu'aportó a traviés d'una llista de corréu, per tas retrucando de forma privada al remitente, non a la llista. ¿Tas seguru de que quies facer eso?

en: You are replying to a message which was sent to many recipients. Are you sure you want to reply to ALL of them?
ast: Tas retrucando a un corréu-e que s'unvió a munchos destinatarios. ¿Tas seguru de que quies retrucar a TOOS ellos?

en: You do not have sufficient permissions to delete this mail.
ast: Nun tienes permisos abondos pa desaniciar esti corréu

en: You have not filled in all of the required information.
ast: Nun rellenó tola información requerida.

en: You have unsent messages, do you wish to quit anyway?
ast: Tien mensaxes ensin unviar, ¿quier colar de toes formes?

en: You may not create two accounts with the same name.
ast: Nun pues crear dos cuentes col mesmu nome.

en: You must name this Search Folder.
ast: Tien de da-y un nome a esta carpeta de gueta.

en: You must specify a folder.
ast: Tien d'especificar una carpeta.

en: You must specify at least one folder as a source.
    Either by selecting the folders individually, and/or by selecting all local folders, all remote folders, or both.
ast: Tienes d'especificar polo menos una carpeta como orixe.Failo escoyendo les carpetes individualmente, y/o escoyendo toles carpetes llocales, toles carpetes remotes, o dambes.

en: Your login to your server "{0}" as "{0}" failed.
ast: El to entamu de sesión nel to sirvidor «{0}» como «{0}» falló.

en: _Always
ast: Sie_mpre

en: _Append
ast: _Agregar

en: _Disable
ast: _Desactivar

en: _Discard changes
ast: _Descartar los cambeos

en: _Empty Trash
ast: _Vaciar Papelera

en: _Exit Evolution
ast: Colar d'E_volution

en: _Expunge
ast: C_ompautar

en: _Migrate Now
ast: Migrar ago_ra

en: _No
ast: N_on

en: _Open Messages
ast: _Abrir mensaxes

en: _Send Receipt
ast: _Unviar confirmación

en: _Synchronize
ast: _Sincronizar

en: _Yes
ast: _Sí

en: Unseen
ast: Ensin lleer

en: Seen
ast: Vistu

en: Answered
ast: Contestáu

en: Forwarded
ast: Reunviáu

en: Multiple Unseen Messages
ast: Múltiples mensaxes ensin lleer

en: Multiple Messages
ast: Múltiples mensaxes

en: Lowest
ast: La más baxa

en: Lower
ast: Más baxa

en: Higher
ast: Más alta

en: Highest
ast: La más alta

note: strftime format of a time, * in 12-hour format, without seconds.
en: Today %l:%M %p
ast: Güei %l:%M %p

en: Yesterday %l:%M %p
ast: Ayeri %l:%M %p

en: %b %d %l:%M %p
ast: %b %e %l:%M %p

en: %b %d %Y
ast: %e %b %Y

en: Select all visible messages
ast: Seleiciona tolos mensaxes visibles

en: Messages
ast: Mensaxes

note: default follow-up flag name to use when clicked in the message list column
en: Follow-up
ast: Seguimientu

note: there is some info why the message list is empty, let it be something useful
en: Generating message list
ast: Xenerando la llista de mensaxes

en: No message satisfies your search criteria. Either clear search with Search->Clear menu item or change it.
ast: Dengún mensaxe cumple col to criteriu de gueta. Llimpia'l criteriu d'escoyeta col elementu del menú Guetar-> o camúdalu.

en: There are no messages in this folder.
ast: Nun hai mensaxes nesta carpeta

en: Due By
ast: Fina en

en: Flag Status
ast: Conseña d'estáu

en: Flagged
ast: Conseñáu

en: Follow Up Flag
ast: Conseña de siguimientu

en: Received
ast: Recibíu

en: Sent Messages
ast: Mensaxes Unviaos

en: Size
ast: Tamañu

en: Subject - Trimmed
ast: Asuntu recortáu

en: Body contains
ast: El cuerpu contién

en: Message contains
ast: El Mensax contién

en: Recipients contain
ast: Destinatariu/os contién

en: Sender contains
ast: El Remitente contién

en: Subject contains
ast: L'Asuntu contién

en: Subject or Addresses contains
ast: L'asuntu o les direiciones contienen

en: Selecting this option means that Evolution will only connect to your LDAP server if your LDAP server supports SSL.
ast: Escoyer esta opción significa qu'Evolution namái coneutará col to sirvidor LDAP si'l to sirvidor LDAP sofita SSL.

en: Selecting this option means that Evolution will only connect to your LDAP server if your LDAP server supports TLS.
ast: Escoyer esta opción significa qu'Evolution namái coneutará col to sirvidor LDAP si'l to sirvidor LDAP sofita TLS.

en: Selecting this option means that your server does not support either SSL or TLS. This means that your connection will be insecure, and that you will be vulnerable to security exploits.
ast: Escoyer esta opción significa que'l to sirvidor nun soporta nin SSL nin TLS. Esto significa que la to conexón sedrá insegura, y que sedrás vulnerable a fallos de seguridá.

en: U_se in Birthday & Anniversaries calendar
ast: U_sar nel calendariu Cumpleaños y aniversarios

en: Copy _book content locally for offline operation
ast: Copiar la lli_breta llocalmente pa trabayar desconeutáu

en: This is the port on the LDAP server that Evolution will try to connect to. A list of standard ports has been provided. Ask your system administrator what port you should specify.
ast: Esti ye'l puertu del sirvidor LDAP al qu'Evolution intentará de coneutase. Tiense apurrío una llista de puertos estándar. Entruga al to alministrador del sistema qué puertu tendríes d'especificar.

en: This is the method Evolution will use to authenticate you.  Note that setting this to "Email Address" requires anonymous access to your LDAP server.
ast: Esti ye'l métodu que usará Evolution p'autenticate.  Decátate que conseñar equí "Señes de corréu" requier accesu anónimu al to sirvidor LDAP.

en: The search scope defines how deep you would like the search to extend down the directory tree. A search scope of "sub" will include all entries below your search base. A search scope of "one" will only include the entries one level beneath your base.
ast: L'ámbitu de busca define hasta qué profundidá deseya que la busca s'estienda a lo llargo d'un árbol de direutorios. Un ámbitu de busca de «sub» incluyirá toles entraes per debaxo de la so base de busca. Un ámbitu de «uno» namái incluyirá les entraes un nivel baxo la so base.

en: Server Information
ast: Información Sirvidor

en: Details
ast: Detáis

en: Searching
ast: Gueta

en: Downloading
ast: Descargando

en: Address Book Properties
ast: Propiedaes de la llibreta de direiciones

en: New Address Book
ast: Llibreta de direiciones nueva

en: Autocomplete length
ast: Llonxitú del autocompletáu

en: Contact layout style
ast: Estilu de distribución de los contautos

en: Contact preview pane position (horizontal)
ast: Posición del panel de vista previa de contautos (horizontal)

en: Contact preview pane position (vertical)
ast: Posición del panel de vista previa de contautos (vertical)

en: EFolderList XML for the list of completion URIs
ast: XML EFolderList pa la llista de URIs de completáu

en: EFolderList XML for the list of completion URIs.
ast: XML EFolderList pa la llista de URIs de completáu.

en: Enable address formatting
ast: Activar formateáu de direiciones

en: Position of the contact preview pane when oriented horizontally.
ast: Posición del panel de vista previa de contautos cuando ta orientáu horizontalmente.

en: Position of the contact preview pane when oriented vertically.
ast: Posición del panel de vista previa de contautos cuando ta orientáu verticalmente.

en: Primary address book
ast: Llibreta de direiciones primaria

en: Show autocompleted name with an address
ast: Amosar nome autocompletáu coles señes

en: Show maps
ast: Amosar mapes

en: Show preview pane
ast: Amosar el panel de vista previa

en: The UID of the selected (or "primary") address book in the sidebar of the "Contacts" view.
ast: El UID de la llibreta de direiciones seleicionada (o «primaria») na barra llateral de la vista de «Contautos».

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the contact list. "0" (Classic View) places the preview pane below the contact list. "1" (Vertical View) places the preview pane next to the contact list.
ast: L'estilu de distribución determina ónde poner el panel de vista previa en rellación cola llista de contautos. «0» (Vista clásica) pon el panel de vista previa debaxo de la llista de contautos. «1» (Vista vertical) pon el panel de vista previa xunto a la llista de contautos.

en: The number of characters that must be typed before Evolution will attempt to autocomplete.
ast: El númberu de carauteres que tienen de teclease enantes de qu'Evolution tente auto-completar.

en: URI for the folder last used in the select names dialog
ast: URI pa la carpeta usada per cabera vegada nel diálogu de seleición de nomes

en: URI for the folder last used in the select names dialog.
ast: URI pa la carpeta usada per cabera vegada nel diálogu de seleición de nomes

en: Whether addresses should be formatted according to standard in their destination country.
ast: Indica si se hai de formatiar les direiciones según l'estándar del país de destín.

en: Whether force showing the mail address with the name of the autocompleted contact in the entry.
ast: Indica si se fuerza amosar les señes de corréu col nome del contautu autocompletáu na entrada.

en: Whether to show maps in preview pane.
ast: Indica si s'amuesen los mapes nel panel de vista previa.

en: Whether to show the preview pane.
ast: Conseña si s'amuesa el panel de vista previa.

note: To Translators: 'Table column' is a label for configurable date/time format for table columns showing a date in message list
en: _Table column:
ast: Columna de _tabla:

en: Address formatting
ast: Formatiáu de direiciones

en: _Format address according to standard of its destination country
ast: _Formatiar direiciones según l'estándar del país de destín

en: Autocompletion
ast: Autocompletáu

en: Always _show address of the autocompleted contact
ast: Amosar _siempre les señes del contautu autocompletáu

note: Create the LDAP source group
en: On LDAP Servers
ast: En sirvidores LDAP

[ctx: New]
en: _Contact
ast: _Contautu

en: Create a new contact
ast: Crea un contautu nuevu

[ctx: New]
en: Contact _List
ast: _Llista de contautos

en: Create a new contact list
ast: Crea una llista de contautos nueva

[ctx: New]
en: Address _Book
ast: Llibreta de _direiciones

en: Create a new address book
ast: Crea una llibreta de direiciones nueva

note: Create the contacts group
en: Contacts
ast: Contautos

en: Certificates
ast: Certificaos

note: Translators: This is a save dialog title
en: Save as vCard
ast: Guardar como vCard

en: Co_py All Contacts To...
ast: Co_piar tolos contautos a…

en: Copy the contacts of the selected address book to another
ast: Copiar el conteníu de la llibreta de direiciones seleicionada a otra

en: D_elete Address Book
ast: _Desaniciar la llibreta de direiciones

en: Delete the selected address book
ast: Desaniciar la llibreta de direiciones seleicionada

en: Mo_ve All Contacts To...
ast: Mo_ver tolos contautos a…

en: Move the contacts of the selected address book to another
ast: Mover los contautos de la llibreta de direiciones seleicionada a otra

en: _New Address Book
ast: Llibreta de direiciones _nueva

en: Address _Book Properties
ast: Propiedaes de la _llibreta de direiciones

en: Show properties of the selected address book
ast: Amosar les propiedaes de la llibreta de direiciones seleicionada

en: Address Book _Map
ast: _Mapa de la llibreta de direiciones

en: Show map with all contacts from selected address book
ast: Amosar el mapa con tolos contautos de la llibreta de direiciones seleicionada

en: _Rename...
ast: _Renomar...

en: Rename the selected address book
ast: Renomar la llibreta de direiciones seleicionada

en: Stop loading
ast: Parar la carga

en: _Copy Contact To...
ast: _Copiar contautu a…

en: Copy selected contacts to another address book
ast: Copiar los contautos seleicionaos a otra llibreta de direiciones

en: _Delete Contact
ast: _Desaniciar contautu

en: _Find in Contact...
ast: _Guetar nel contautu...

en: Search for text in the displayed contact
ast: Guetar el testu nel contautu amosáu

en: _Forward Contact...
ast: _Reunviar contautu…

en: Send selected contacts to another person
ast: Unviar los contautos seleccionaos a otra persona

en: _Move Contact To...
ast: _Mover contautu a…

en: Move selected contacts to another address book
ast: Mover los contautos seleicionaos a otra llibreta de direiciones

en: _New Contact...
ast: Contautu _nuevu…

en: New Contact _List...
ast: _Llista de contautos nueva…

en: _Open Contact
ast: _Abrir contautu

en: View the current contact
ast: Ver el contautu autual

en: _Send Message to Contact...
ast: _Unviar Mensax al Contautu

en: Send a message to the selected contacts
ast: Unviar un mensaxe a los contautos seleicionaos

en: _Actions
ast: A_iciones

en: _Preview
ast: Vista _previa

en: _Delete
ast: _Desaniciar

en: _Properties
ast: _Propiedaes

en: Address Book Map
ast: Mapa de la llibreta de direiciones

en: Contact _Preview
ast: Vista _previa de contautos

en: Show contact preview window
ast: Amuesa una ventana de vista previa de contautos

en: Show _Maps
ast: Amosar _mapes

en: Show maps in contact preview window
ast: Amosar mapes na ventana de vista previa de contautos

en: _Classic View
ast: Vista _clásica

en: Show contact preview below the contact list
ast: Amosar la vista previa del contautu baxo la llista de mensaxes

en: _Vertical View
ast: Vista _vertical

en: Show contact preview alongside the contact list
ast: Amosar la vista previa del contautu xunto a la llista de contautos

en: Any Category
ast: Cualesquier categoría

en: Unmatched
ast: Non coincidente

en: Advanced Search
ast: Gueta Avanzada...

en: Print all shown contacts
ast: Imprentar tolos contautos amosaos

en: Preview the contacts to be printed
ast: Previsualizar los contautos qu'imprentar

en: Print selected contacts
ast: Imprenta los contautos seleicionaos

en: S_ave Address Book as vCard
ast: G_uardar la llibreta de direiciones como VCard

en: Save the contacts of the selected address book as a vCard
ast: Guardar los contautos de la llibreta de direiciones seleicionada como VCard

note: Translators: This is an action label
en: _Save as vCard...
ast: G_uardar como vCard…

en: Save selected contacts as a vCard
ast: Guardar los contautos seleicionaos como VCard

en: _Forward Contacts
ast: _Reunviar contautos

en: _Forward Contact
ast: _Reunviar contautu

en: _Send Message to Contacts
ast: _Unviar un corréu a los contautos

en: _Send Message to List
ast: _Unviar un corréu a la llista

en: _Send Message to Contact
ast: _Unviar un corréu al contautu

en: Multiple vCards
ast: vCards múltiples

en: vCard for %s
ast: vCard pa %s

en: Contact information
ast: Información de contautu

en: Contact information for %s
ast: Información de contautu de %s

en: Anonymously
ast: Anónimamente

note: To translators: If enabled, addressbook will only fetch contacts from the server until either set time limit or amount of contacts limit reached
en: B_rowse this book until limit reached
ast: _Agüeyar esta llibreta hasta aportar al final

en: Lo_gin:
ast: _Entamu de sesión:

note: To Translators: This string is part of the search scope configuration, search for text with 'sub' in this file for more detailed explanation.
en: One
ast: Uno

en: Search Filter
ast: Fieltru de busca

en: Search _base:
ast: _Bas de busca:

en: Search _filter:
ast: _Filtru de busca:

en: Search filter is the type of object to be searched for. If this is not modified, the default search will be performed on the type "person".
ast: La peñera de gueta ye la triba d'oxetos pa guetar. Si nun se camuda, la gueta predeterminada faise sobre la triba d'oxetos de la triba "person"

en: Supported Search Bases
ast: Bases de busca sofitaes

en: Using distinguished name (DN)
ast: Usando «Nome Distintivu» (ND)

en: Using email address
ast: Usando direición de corréu-e

en: _Download limit:
ast: Llímite de _descarga:

en: _Find Possible Search Bases
ast: _Guetar bases de busca dables

en: _Login method:
ast: Métodu d'_entamu de sesión:

en: _Search scope:
ast: Á_mbitu de busca:

en: _Timeout:
ast: _Tiempu d'espera:

en: cards
ast: tarxetes

en: Failed to spawn Bogofilter (%s):
ast: Falló al aniciar Bogofilter (%s):

en: Failed to stream mail message content to Bogofilter:
ast: Falló al unviar el fluxu del conteníu de los correos a Bogofilter:

en: Bogofilter either crashed or failed to process a mail message
ast: Bogofilter colingóse o falló al procesar un mensaxe de corréu

en: Bogofilter Options
ast: Opciones de Bogofilter

en: Convert message text to _Unicode
ast: Convertir el testu del corréu a _Unicode

en: Convert mail messages to Unicode
ast: Convertir el testu de los correos a Unicode

en: Convert message text to Unicode UTF-8 to unify spam/ham tokens coming from different character sets.
ast: Convertir el mensax de testu a Unicode UTF-8 pa xunificar los tokens SPAM/corréu normal provinientes de estremaos xuegos de carauteres.

en: %u and %d will be replaced by user and domain from the email address.
ast: %u y %d van camudase pol usuariu y dominiu de les señes de corréu electrónicu.

en: (Shown in a Day View)
ast: (Amosar na Vista diaria)

en: 05 minutes
ast: 05 minutos

en: 10 minutes
ast: 10 minutos

en: 15 minutes
ast: 15 minutos

en: 30 minutes
ast: 30 minutos

en: 60 minutes
ast: 60 minutos

en: Alerts
ast: Alertes

en: Day _ends:
ast: La xornada _fina a les:

en: Days
ast: Díes

en: Default Free/Busy Server
ast: Sirvidor de Llibre/Ocupáu predetermináu

en: Display
ast: Amosar

en: Display reminders in _notification area only
ast: Amosar recordatorios namái na estaya de _notificación

en: Hours
ast: Hores

en: Minutes
ast: Minutos

en: Publishing Information
ast: Información d'espublización

note: Sunday
en: S_un
ast: _Dom

en: Sc_roll Month View by a week
ast: Desplazar la vista mens_ual una semana

en: Se_cond zone:
ast: Zona se_cundaria:

en: Select the calendars for reminder notification
ast: Seleiciona los calendarios pa los recordatorios de notificación

note: This is the first half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every appointment"
en: Sh_ow a reminder
ast: A_mosar un recordatoriu

note: This is the first half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every anniversary/birthday"
en: Show a _reminder
ast: Amosar un _recordatoriu

en: Show r_ecurring events in italic in bottom left calendar
ast: Amosar acontecimientos repetí_os en cursiva nel calendariu inferior izquierdu

en: Show week _numbers
ast: Amosar _númberos de selmana

en: T_asks due today:
ast: Xe_res que vencen güei:

note: Thursday
en: T_hu
ast: _Xue

en: Template:
ast: Plantía:

en: Time
ast: Tiempu

en: Time format:
ast: Formatu d'hora:

en: Use s_ystem time zone
ast: Usar la zona horaria del s_istema

note: A weekday like "Monday" follows
en: Wee_k starts on:
ast: La _selmana entama en:

en: Work Week
ast: Selmana llaboral

en: Work days:
ast: Díes llaborables:

en: _12 hour (AM/PM)
ast: _12 hores (AM/PM)

en: _24 hour
ast: _24 hores

en: _Ask for confirmation when deleting items
ast: Pidir confirm_ación al desaniciar elementos

en: _Compress weekends in month view
ast: _Comprimir fines de selmana na vista mensual

en: _Day begins:
ast: La xornada llaboral _entama a les:

note: Friday
en: _Fri
ast: _Vie

en: _Hide completed tasks after
ast: _Anubrir xeres finaes tres

note: Monday
en: _Mon
ast: _Llu

en: _Overdue tasks:
ast: Xeres fuera de pla_zu:

note: Saturday
en: _Sat
ast: _Sáb

en: _Show appointment end times in week and month view
ast: _Amosar la hora del final de les cites nes vistes selmanales y mensuales

en: _Time divisions:
ast: Divisiones d'_hora:

note: Tuesday
en: _Tue
ast: _Mar

note: Wednesday
en: _Wed
ast: M_ié

note: This is the last half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every anniversary/birthday"
en: before every anniversary/birthday
ast: enantes de cada aniversariu/cumpleaños

note: This is the last half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every appointment"
en: before every appointment
ast: enantes de cada cita

en: Ask for confirmation when deleting items
ast: Pedir confirmación al desaniciar elementos

en: Background color of tasks that are due today, in "#rrggbb" format.
ast: Color de fondu pa les xeres que vencen güei, en formatu «#rrggbb».

en: Background color of tasks that are overdue, in "#rrggbb" format.
ast: Color de fondu pa les xeres que tán retrasaes, en formatu «#rrggbb».

en: Birthday and anniversary reminder
ast: Recordatoriu de Cumpleaños y aniversarios

en: Birthday and anniversary reminder units
ast: Unidaes del recordatoriu de cumpleaños y aniversarios

en: Birthday and anniversary reminder value
ast: Valor del recordatoriu de cumpleaños y aniversarios

en: Calendars to run reminders for
ast: Calendarios pa los qu'executar recordatorios

en: Color to draw the Marcus Bains Line in the Time bar (empty for default).
ast: Color pa dibuxar la llinia de Marcus Bains na barra de Tiempu (erma por omisión).

en: Color to draw the Marcus Bains line in the Day View.
ast: Color pa dibuxar la llinia de Marcus Bains na vista diaria.

en: Compress weekends in month view
ast: Comprimir fines de selmana na vista mensual

en: Confirm expunge
ast: Confirmar compautación

en: Days on which the start and end of work hours should be indicated.
ast: Díes nos que tien de conseñase l'entamu y fin de les hores de trabayu.

en: Default appointment reminder
ast: Recordatoriu predetermináu de cites

en: Default reminder units
ast: Unidaes predeterminaes del recordatoriu

en: Default reminder value
ast: Valor predetermináu del recordatoriu

en: Directory for saving reminder audio files
ast: Carpeta pa guardar los ficheros de soníos de recordatorios

en: Free/busy server URLs
ast: URL del sirvidor de disponibilidá

en: Free/busy template URL
ast: URL de la plantía de disponibilidá

en: Hide completed tasks
ast: Anubrir les xeres finaes

en: Hide task units
ast: Anubrir Llista de xeres nueva

en: Hide task value
ast: Anubrir el valor de la xera

en: Horizontal pane position
ast: Posición horizontal del panel

en: Hour the workday ends on, in twenty four hour format, 0 to 23.
ast: Hora na que fina la xornada llaboral, en formatu de veinticuatru hores, de 0 a 23.

en: Hour the workday starts on, in twenty four hour format, 0 to 23.
ast: Hora na qu'entama la xornada llaboral, en formatu de veinticuatru hores, de 0 a 23.

en: If "true", show the memo preview pane in the main window.
ast: Si «verdadero», amosar el panel de vista previa de recordatoriu na ventana principal.

en: If "true", show the task preview pane in the main window.
ast: Si «verdadero», amosar el panel de vista previa de xera na ventana principal.

en: Intervals shown in Day and Work Week views, in minutes.
ast: Los intervalos de tiempu amosaos nes vistes diaries y selmanales, en minutos.

en: Last reminder time
ast: Hora del caberu recordatoriu

en: List of recently used second time zones in a Day View.
ast: Llista de les segundes zones horaries usaes recientemente na Vista diaria.

en: List of server URLs for free/busy publishing.
ast: Llista d'URLs del sirvidor p'asoleyamientu de disponibilidá.

en: Marcus Bains Line
ast: Llinia de Marcus Bains

en: Marcus Bains Line Color - Day View
ast: Color de la llinia de Marcus Bains - Vista de día

en: Marcus Bains Line Color - Time bar
ast: Color de la llinia de Marcus Bains de la barra de tiempu

en: Maximum number of recently used timezones to remember in a 'day_second_zones' list.
ast: Máximu númberu de zones horaries usaes recientemente a recordar na llista «day_second_zones».

en: Maximum number of recently used timezones to remember.
ast: Máximu númberu de zones horaries usaes recientemente a recordar.

en: Memo layout style
ast: Estilu de la distribución de notes

en: Memo preview pane position (horizontal)
ast: Vista previa del panel de posición de les notes (horizontal)

en: Memo preview pane position (vertical)
ast: Vista previa del panel de posición de les notes (vertical)

en: Minute the workday ends on, 0 to 59.
ast: Minutu nel que fina la xornada llaboral, de 0 a 59.

en: Minute the workday starts on, 0 to 59.
ast: Minutu nel qu'entama la xornada llaboral, de 0 a 59.

en: Month view horizontal pane position
ast: Posición del panel horizontal de la vista mensual

en: Month view vertical pane position
ast: Posición del panel vertical na vista mensual

en: Number of units for determining a birthday or anniversary reminder.
ast: Númberu d'unidaes pa determinar un recordatoriu d'un cumpleaños o aniversariu.

en: Number of units for determining a default reminder.
ast: Númberu d'unidaes pa determinar un recordatoriu predetermináu.

en: Number of units for determining when to hide tasks.
ast: Númberu d'unidaes pa determinar cuándo anubrir xeres.

en: Overdue tasks color
ast: Color pa les xeres fuera de plazu

en: Position of the horizontal pane, between the date navigator calendar and the task list when not in the month view, in pixels.
ast: Posición del panel horizontal, ente la vista y la data del restolador del calendariu y llista de xeres cuando nun ta na vista mensual, en píxeles.

en: Position of the horizontal pane, between the view and the date navigator calendar and task list in the month view, in pixels.
ast: Posición del panel horizontal, ente la vista y el restolador de dates del calendariu y la llista de xeres na vista mensual, en píxeles

en: Position of the memo preview pane when oriented vertically.
ast: Posición del panel de vista previa de notes cuando ta orientáu verticalmente.

en: Position of the task preview pane when oriented horizontally.
ast: Posición del panel de vista previa de notes cuando ta orientáu horizontalmente.

en: Position of the task preview pane when oriented vertically.
ast: Posición del panel de vista previa de xera cuando s'orienta en vertical.

en: Position of the vertical pane, between the calendar lists and the date navigator calendar.
ast: Posición del panel vertical, ente les llistes del calendariu y el restolador de dates del calendariu.

en: Position of the vertical pane, between the view and the date navigator calendar and task list in the month view, in pixels.
ast: Posición del panel vertical, ente la vista y el restolador del calendariu y la llista de xeres na vista mensual, en píxeles.

en: Position of the vertical pane, between the view and the date navigator calendar and task list when not in the month view, in pixels.
ast: Posición del panel vertical, ente la vista y el ñavegador de dates del calendariu y la llista de xeres cuando nun ta na vista mensual, en píxeles.

en: Primary calendar
ast: Calendariu primariu

en: Primary memo list
ast: Llista de notes primaria

en: Primary task list
ast: Llista de xeres primaria

en: Programs that are allowed to be run by reminders.
ast: Programes que se permite qu'executen polos recordatorios.

en: Recently used second time zones in a Day View
ast: Segundes zones horaries usaes recientemente nuna Vista diaria

en: Recurrent Events in Italic
ast: Los acontecimientos que se repiten en cursiva

en: Reminder programs
ast: Notes de recordatorios

en: Save directory for reminder audio
ast: Carpeta au guardar los soníos de los recordatorios

en: Scroll Month View by a week
ast: Desplazar la vista mensual una semana

en: Show RSVP field in the event/task/meeting editor
ast: Amosar el campu «Confirmar» nel editor d'acontecimientos/xeres/reuniones

en: Show Role field in the event/task/meeting editor
ast: Amosar el campu «Rol» nel editor d'acontecimientos/xeres/reuniones

en: Show appointment end times in week and month views
ast: Amosar les hores de finalización de les cites nes vistes selmanales y mensuales

en: Show categories field in the event/meeting/task editor
ast: Amosar el campu de categoríes nel editor d'acontecimientos/reuniones/xeres

en: Show days with recurrent events in italic font in bottom left calendar.
ast: Amosar los díes con acontecimientos que se repiten con una fonte cursiva na estaya inferior izquierda del calendariu.

en: Show display reminders in notification tray
ast: Amosar el visor del recordatoriu na bandexa de notificación

en: Show status field in the event/task/meeting editor
ast: Amosar el campu d'estáu nel editor d'acontecimientos/xeres/reuniones

en: Show the memo preview pane
ast: Amosar el panel de vista previa de recordatoriu

en: Show the task preview pane
ast: Amosar el panel de vista previa de xera

en: Show timezone field in the event/meeting editor
ast: Amosar el campu d'estaya horaria nel editor d'acontecimientos/reuniones

en: Show type field in the event/task/meeting editor
ast: Amosar el campu de tipu nel editor d'acontecimientos/xeres/reuniones

en: Show week numbers in Day View, Work Week View, and Date Navigator
ast: Amosar los númberos de selmana na vista diaria, vista de selmana llaboral y navegador de dates

en: Shows the second time zone in a Day View, if set. Value is similar to one used in a 'timezone' key.
ast: Amuesa la segunda zona horaria na Vista diaria, si ta afitada. El valor ye asemeyáu al que s'usa na clave «timezone».

en: Task layout style
ast: Estilu de distribución de les xeres

en: Task preview pane position (horizontal)
ast: Posición del panel de vista previa de xera (horizontal)

en: Task preview pane position (vertical)
ast: Posición del panel de vista previa de xera (vertical)

en: Tasks due today color
ast: Color pa les xeres que vencen güei

en: The UID of the selected (or "primary") calendar in the sidebar of the "Calendar" view.
ast: El UID del calendariu seleicionáu (o «primariu») na barra llateral de la vista de «Calendariu».

en: The UID of the selected (or "primary") memo list in the sidebar of the "Memos" view.
ast: El UID de la nota seleicionada (o «primaria») na barra llateral de la vista de «Notes».

en: The UID of the selected (or "primary") task list in the sidebar of the "Tasks" view.
ast: El UID de la xera seleicionada (o «primaria») na barra llateral de la vista de «Xeres».

en: The URL template to use as a free/busy data fallback, %u is replaced by the user part of the mail address and %d is replaced by the domain.
ast: La plantía URL pa usar como datos de resguardu de disponibilidá, %u reemplázase pela parte del usuariu de la direición de corréu y %d reemplázase pel dominiu.

en: The default timezone to use for dates and times in the calendar, as an untranslated Olsen timezone database location like "America/New York".
ast: La estaya horaria predeterminada que s'usará nes dates y hores nel calendariu, como una llocalización ensin tresllación de la base de datos de franxes horaries Olsen, como en "América/New York".

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the memo list. "0" (Classic View) places the preview pane below the memo list. "1" (Vertical View) places the preview pane next to the memo list.
ast: L'estilu de la distribución determina ónde allugar el panel de vista previa en relación cola llista de notes. «0» (vista clásica) alluga'l panel de vista previa debaxo de la llista de notes. «1» (vista vertical) alluga'l panel de vista previa al par de la llista de notes.

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the task list. "0" (Classic View) places the preview pane below the task list. "1" (Vertical View) places the preview pane next to the task list.
ast: L'estilu de la distribución determina ónde allugar el panel de vista previa en relación cola llista de xeres. «0» (vista clásica) alluga'l panel de vista previa debaxo de la llista de notes. «1» (vista vertical) alluga'l panel de vista previa al par de la llista de xeres.

en: The second timezone for a Day View
ast: La segunda zona horaria pa una Vista diaria

en: This can have three possible values. 0 for errors. 1 for warnings. 2 for debug messages.
ast: Esto puede tener tres valores posibles. «0» pa errores. «1» pa avisos. «2» pa mensaxes de depuración.

en: Time divisions
ast: Divisiones d'hora

en: Time the last reminder ran, in time_t.
ast: La hora na que sonó'l caberu recordatoriu, en time_t.

en: Timezone
ast: Estaya horaria

en: Twenty four hour time format
ast: Formatu d'hora de veinticuatru hores

en: Units for a birthday or anniversary reminder, "minutes", "hours" or "days".
ast: Unidaes pal recordatoriu de cumpleaños o aniversarios, «minutes», «hours» o «days».

en: Units for a default reminder, "minutes", "hours" or "days".
ast: Unidaes pal recordatoriu predetermináu, "minutes", "hours" o "days".

en: Units for determining when to hide tasks, "minutes", "hours" or "days".
ast: Unidaes pa determinar cuándo anubrir xeres, "minutes", "hours" o "days".

en: Use system timezone
ast: Usar la hora del sistema

en: Use the system timezone instead of the timezone selected in Evolution.
ast: Usar la zona horaria del sistema en vez de la zona horaria escoyida n'Evolution.

en: Vertical pane position
ast: Posición del panel vertical

en: Week start
ast: Entamu de la selmana

en: Weekday the week starts on, from Sunday (0) to Saturday (6).
ast: El día nel qu'entama la selmana, dende'l domingu (0) hasta'l sábadu (6).

en: Whether or not to use the notification tray for display reminders.
ast: Indica si hai d'usar o non la bandexa de notificación p'amosar recordatorios.

en: Whether to ask for confirmation when deleting an appointment or task.
ast: Conseña si hai de pidir confirmación al desaniciar una cita o xera.

en: Whether to ask for confirmation when expunging appointments and tasks.
ast: Conseña si hai de pidir confirmación al compautar cites y xeres.

en: Whether to compress weekends in the month view, which puts Saturday and Sunday in the space of one weekday.
ast: Conseña si hai de comprimir los fines de selmana, colo que se pon al sábadu y al domingu nel mesmu espaciu qu'un día llaborable.

en: Whether to display the end time of events in the week and month views.
ast: Conseña si hai d'amosar la de finalización de los acontecimientos nes vistes selmanales y mensuales.

en: Whether to draw the Marcus Bains Line (line at current time) in the calendar.
ast: Conseña si hai de dibuxar la llinia Marcus Bains (llinia a la hora autual) nel calendariu.

en: Whether to hide completed tasks in the tasks view.
ast: Conseña si hai d'anubrir les xeres terminaes na vista de xeres.

en: Whether to scroll a Month View by a week, not by a month.
ast: Indica si hai que desplazar la vista mensual una selmana, non un mes.

en: Whether to set a default reminder for appointments.
ast: Conseña si hai d'afitar un recordatoriu predetermináu pa les cites.

en: Whether to set a reminder for birthdays and anniversaries.
ast: Indica si hai d'afitar un recordatoriu pa cumpleaños y aniversarios.

en: Whether to show RSVP field in the event/task/meeting editor
ast: Conseña si hai d'amosar el campu «Confirmar» nel editor d'acontecimientos/xeres/reuniones

en: Whether to show categories field in the event/meeting editor
ast: Conseña si hai d'amosar el campu «Categoríes» nel editor d'acontecimientos/xeres

en: Whether to show role field in the event/task/meeting editor
ast: Conseña si hai d'amosar el campu «Rol» nel editor d'acontecimientos/xeres/reuniones

en: Whether to show status field in the event/task/meeting editor
ast: Conseña si hai d'amosar el campu «Estáu» nel editor d'acontecimientos/xeres/reuniones

en: Whether to show times in twenty four hour format instead of using am/pm.
ast: Conseña si hai d'amosar les hores en formtu de veinticuatru hores n'arróu d'usar am/pm.

en: Whether to show timezone field in the event/meeting editor
ast: Conseña si hai d'amosar el campu «Estaya horaria» nel editor d'acontecimientos/reuniones

en: Whether to show type field in the event/task/meeting editor
ast: Conseña si hai d'amosar el campu «Tipu» nel editor d'acontecimientos/xeres/reuniones

en: Whether to show week numbers in various places in the Calendar.
ast: Si s'amuesen los númberos de selmana en dellos llugares del Calendariu.

en: Work days
ast: Díes llaborables

en: Workday end hour
ast: Hora de finalización de la xornada llaboral

en: Workday end minute
ast: Minutu de finalización de la xornada llaboral

en: Workday start hour
ast: Hora d'entamu de la xornada llaboral

en: Workday start minute
ast: Minutu d'entamu de la xornada llaboral

en: I_mport
ast: I_mportar

en: Select a Calendar
ast: Escueyi un calendariu

en: Select a Task List
ast: Escueyi una llista de xeres

en: I_mport to Calendar
ast: I_mportar al calendariu

en: I_mport to Tasks
ast: I_mportar a les xeres

en: Selected Calendars for Reminders
ast: Calendarios seleicionaos pa recordatorios

en: Ti_me and date:
ast: Data y _hora:

en: _Date only:
ast: Sólo _data:

note: Create the Webcal source group
en: On The Web
ast: Na web

en: Weather
ast: Meteoroloxía

en: Birthdays & Anniversaries
ast: Cumpleaños y aniversarios

[ctx: New]
en: _Appointment
ast: _Cita

en: Create a new appointment
ast: Crea una cita nueva

[ctx: New]
en: All Day A_ppointment
ast: _Cita pa tol día

en: Create a new all-day appointment
ast: Crea una cita nueva pa tol día

[ctx: New]
en: M_eeting
ast: _Reunión

en: Create a new meeting request
ast: Crea una solicitú de reunión nueva

[ctx: New]
en: Cale_ndar
ast: Cale_ndariu

en: Create a new calendar
ast: Crea un calendariu nuevu

en: Calendar and Tasks
ast: Calendariu y xeres

en: Loading calendars
ast: Cargando caendarios

en: _New Calendar...
ast: Calendariu _nuevu…

en: Calendar Selector
ast: Selector de calendariu

note: Translators: The string field is a URI.
en: Opening calendar at %s
ast: Abriendo'l calendariu en «%s»

en: Print
ast: Imprentar

en: This operation will permanently erase all events older than the selected amount of time. If you continue, you will not be able to recover these events.
ast: Esta operación desaniciará permanentemente tolos acontecimientos conseñaos más antiguos que'l tiempu seleicionáu. Si continúa, nun podrá recuperar esos acontecimientos.

note: Translators: This is the first part of the sentence: * "Purge events older than <<spin-button>> days"
en: Purge events older than
ast: Purgar acontecimientos anteriores a

en: Copying Items
ast: Copiando elementos

en: Moving Items
ast: Moviendo elementos

note: Translators: Default filename part saving an event to a file when * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it.
en: event
ast: eventu

en: Save as iCalendar
ast: Guardar como iCalendar

en: _Copy...
ast: _Copiar…

en: D_elete Calendar
ast: _Desaniciar calendariu

en: Delete the selected calendar
ast: Desaniciar el calendariu seleicionáu

en: Go Back
ast: Atrás

en: Go Forward
ast: Alantre

en: Select today
ast: Seleiciona güei

en: Select _Date
ast: Seleicionar _data

en: Select a specific date
ast: Seleiciona una data específica

en: _New Calendar
ast: Calendariu _nuevu

en: Purg_e
ast: Purg_ar

en: Purge old appointments and meetings
ast: Purgar reuniones y asocedimientos antiguos

en: Re_fresh
ast: R_efrescar

en: Refresh the selected calendar
ast: Anovar el calendariu seleicionáu

en: Rename the selected calendar
ast: Renomar el calendariu seleicionáu

en: Show _Only This Calendar
ast: Amosar _sólo esti calendariu

en: Cop_y to Calendar...
ast: Cop_iar al calendariu…

en: _Delegate Meeting...
ast: _Delegar reunión…

en: _Delete Appointment
ast: _Desaniciar cita

en: Delete selected appointments
ast: Desaniciar les cites esbillaes

en: Delete This _Occurrence
ast: Desaniciar esta _repetición

en: Delete this occurrence
ast: Desaniciar esta repetición

en: Delete All Occ_urrences
ast: Desaniciar tol_es repeticiones

en: Delete all occurrences
ast: Desanicia toles repeticiones

en: New All Day _Event...
ast: Acont_ecimientu nuevu pa tol día

en: Create a new all day event
ast: Crear un acontecimientu nuevu pa tol día

en: _Forward as iCalendar...
ast: Reunviar como i_Calendar…

en: New _Meeting...
ast: _Reunión nueva…

en: Create a new meeting
ast: Crear una reunión nueva

en: Mo_ve to Calendar...
ast: Mo_ver al calendariu…

en: New _Appointment...
ast: _Cita nueva…

en: Make this Occurrence _Movable
ast: Facer esta repetición _movible

en: _Open Appointment
ast: _Abrir cita

en: View the current appointment
ast: Ver la cita autual

en: _Reply
ast: _Retrucar

en: _Schedule Meeting...
ast: Concertar una _reunión...

en: Converts an appointment to a meeting
ast: Convierte una cita nuna reunión

en: Conv_ert to Appointment...
ast: Con_vertir nuna cita…

en: Converts a meeting to an appointment
ast: Convierte una reunión nuna cita

en: Quit
ast: Colar

en: Day
ast: Día

en: Show one day
ast: Amuesa un día

en: List
ast: Llista

en: Show as list
ast: Amuesa como una llista

en: Month
ast: Mes

en: Show one month
ast: Amuesa un mes

en: Week
ast: Selmana

en: Show one week
ast: Amuesa una selmana

en: Show one work week
ast: Amosar una selmana de trabayu

en: Active Appointments
ast: Cites actives

en: Next 7 Days' Appointments
ast: Cites nos vinientes 7 díes

en: Occurs Less Than 5 Times
ast: Asocede menos de 5 vegaes

en: Description contains
ast: La descripción contién

en: Summary contains
ast: El resume contién

en: Print this calendar
ast: Imprenta esti calendariu

en: Preview the calendar to be printed
ast: Previsualizar el calendariu a imprentar

en: _Save as iCalendar...
ast: G_uardar como iCalendar…

en: Go To
ast: Dir a

note: Translators: Default filename part saving a memo to a file when * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it.
en: memo
ast: recordatoriu

en: New _Memo
ast: _Recordatoriu nuevu

en: Create a new memo
ast: Crea una nota nueva

en: _Open Memo
ast: _Abrir nota

en: View the selected memo
ast: Ver la nota seleicionada

en: Open _Web Page
ast: Abrir páxina _web

en: Print the selected memo
ast: Imprentar el recordatoriu seleicionáu

note: Translators: Default filename part saving a task to a file when * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it. * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it
en: task
ast: xera

en: _Assign Task
ast: _Asignar xera

en: _Mark as Complete
ast: _Conseñar como termináu

en: Mark selected tasks as complete
ast: Conseñar xeres seleicionaes como terminaes

en: _Mark as Incomplete
ast: _Conseñar como incompletu

en: Mark selected tasks as incomplete
ast: Marcar les xeres esbillaes como incompletes

en: New _Task
ast: _Xera nueva

en: Create a new task
ast: Crea una xera nueva

en: _Open Task
ast: _Abrir xera

en: View the selected task
ast: Ver la xeraseleicionada

en: Print the selected task
ast: Imprentar la xera esbillada

[ctx: New]
en: Mem_o
ast: _Nota

[ctx: New]
en: _Shared Memo
ast: Nota _compartida

en: Create a new shared memo
ast: Crea una nota compartida nueva

[ctx: New]
en: Memo Li_st
ast: Lli_sta de recordatorios

en: Create a new memo list
ast: Crea una llista de notes nueva

en: Loading memos
ast: Cargando notes

en: Memo List Selector
ast: Seleutor de llista de notes

note: Translators: The string field is a URI.
en: Opening memos at %s
ast: Abriendo notes en %s

en: Print Memos
ast: Imprentar notes

en: _Delete Memo
ast: _Desaniciar nota

en: _Find in Memo...
ast: _Guetar na nota…

en: Search for text in the displayed memo
ast: Guetar el testu en la nota amosada

en: D_elete Memo List
ast: Des_aniciar la llista de notes

en: Delete the selected memo list
ast: Desaniciar la llista de notes esbillada

en: _New Memo List
ast: Llista de notes _nueva

en: Refresh the selected memo list
ast: Anovar la llista de notes esbillada

en: Rename the selected memo list
ast: Renomar la llista de notes esbillada

en: Show _Only This Memo List
ast: Amosar _sólo esta llista de notes

en: Memo _Preview
ast: Vista pre_via de notes

en: Show memo preview pane
ast: Amosar el panel de vista previa de notes

en: Show memo preview below the memo list
ast: Amosar la vista previa de la nota baxo la llista de notes

en: Show memo preview alongside the memo list
ast: Amosar la vista previa de la nota xunto a la llista de notes

en: Print the list of memos
ast: Imprenta la llista de notes

en: Preview the list of memos to be printed
ast: Vista previa de la llista de notes pa imprentar

en: Delete Memos
ast: Desaniciar notes

en: Delete Memo
ast: Desaniciar nota

en: %d memo | %d memos
ast[0]: %d nota
ast[1]: %d notes

en: %d selected
ast: %d seleicionada

[ctx: New]
en: _Task
ast: _Xera

[ctx: New]
en: Assigne_d Task
ast: Xera _asignada

en: Create a new assigned task
ast: Crea una xera nueva asignada

[ctx: New]
en: Tas_k List
ast: Llista de _xeres

en: Create a new task list
ast: Crea una llista de xeres nueva

en: Loading tasks
ast: Cargando xeres

en: Task List Selector
ast: Seleutor de llistes de xeres

note: Translators: The string field is a URI.
en: Opening tasks at %s
ast: Abriendo xeres en %s

en: Print Tasks
ast: Imprentar xeres

en: This operation will permanently erase all tasks marked as completed. If you continue, you will not be able to recover these tasks.
    
    Really erase these tasks?
ast: Esta operación desaniciará permanentemente toles xeres conseñaes como terminaes. Si sigui, nun podrá recuperales.
    
    ¿Daveres quier desaniciar eses xeres?

en: Do not ask me again
ast: Nun volver a entrugame

en: _Delete Task
ast: _Desaniciar xera

en: _Find in Task...
ast: _Guetar na xera…

en: Search for text in the displayed task
ast: Guetar el testu na xera amosada

en: Copy...
ast: Copiar...

en: D_elete Task List
ast: _Desaniciar llista de xeres

en: Delete the selected task list
ast: Desaniciar la llista de xeres esbillada

en: _New Task List
ast: _Llista de xeres nueva

en: Refresh the selected task list
ast: Anovar la llista de xeres esbillada

en: Rename the selected task list
ast: Renomar la llista de xeres esbillada

en: Show _Only This Task List
ast: Amosar _sólo esta llista de xeres

en: Mar_k as Incomplete
ast: _Marcar como incompleto

en: Delete completed tasks
ast: Desanicia les xeres completaes

en: Task _Preview
ast: _Vista previa de xera

en: Show task preview pane
ast: Amosar el panel de vista previa

en: Show task preview below the task list
ast: Amosar la vista previa de xeres baxo la llista de xeres

en: Show task preview alongside the task list
ast: Amosar la vista previa de xeres a la par que la llista de xeres

en: Active Tasks
ast: Xeres actives

en: Completed Tasks
ast: Xeres completaes

en: Next 7 Days' Tasks
ast: Xeres nos vinientes 7 díes

en: Overdue Tasks
ast: Xeres fuera de plazu

en: Tasks with Attachments
ast: Xeres con axuntos

en: Print the list of tasks
ast: Imprenta la llista de xeres

en: Preview the list of tasks to be printed
ast: Vista previa de la llista de xeres pa imprentar

en: Delete Tasks
ast: Desaniciar xeres

en: Delete Task
ast: Desaniciar xera

en: Expunging
ast: Compautando

en: %d task | %d tasks
ast[0]: %d xera
ast[1]: %d xeres

en: Evolution Account Assistant
ast: Asistente de cuentes d'Evolution

en: Account Editor
ast: Editor de cuentes

note: Translators: This is only for multiple messages.
en: %d attached messages
ast: %d mensaxes axuntos

[ctx: New]
en: _Mail Message
ast: _Mensax de corréu

en: Compose a new mail message
ast: Redacta un mensax de corréu nuevu

[ctx: New]
en: Mail _Folder
ast: _Carpeta de corréu

en: Create a new mail folder
ast: Crea una carpeta de corréu nueva

en: Mail Accounts
ast: Cuentes de corréu

en: Mail Preferences
ast: Opciones de corréu

en: Composer Preferences
ast: Preferencies del editor

en: Network Preferences
ast: Preferencies de rede

en: _Disable Account
ast: _Desactivar cuenta

en: Disable this account
ast: Desactivar esta cuenta

en: Permanently remove all the deleted messages from all folders
ast: Desaniciar dafechu tolos mensaxes borraos de toles carpetes

en: _Download Messages for Offline Usage
ast: _Descargar Mensaxes pa Usar ensin Conexón

en: Download messages of accounts and folders marked for offline usage
ast: Descargar mensaxes de les cuentes y carpetes marcaos pa usar ensin conexón

en: Fl_ush Outbox
ast: Unviar correos pe_ndientes

en: _Copy Folder To...
ast: _Copiar carpeta a…

en: Copy the selected folder into another folder
ast: Copia la carpeta seleicionada n'otra carpeta

en: Permanently remove this folder
ast: Desanicia dafechu esta carpeta

en: E_xpunge
ast: C_ompautar

en: Permanently remove all deleted messages from this folder
ast: Desanicia dafechu tolos mensaxes desaniciaos d'esta carpeta

en: Mar_k All Messages as Read
ast: Conseñar Tolos Mensa_xes como Lleíos

en: Mark all messages in the folder as read
ast: Conseñar tolos mensaxes na carpeta como lleíos

en: _Move Folder To...
ast: _Mover carpeta a…

en: Move the selected folder into another folder
ast: Mueve la carpeta seleicionada a otra carpeta

en: _New...
ast: _Nueva…

en: Create a new folder for storing mail
ast: Crea una carpeta nueva p'atroxar corréu

en: Change the properties of this folder
ast: Camuda les propiedaes d'esta carpeta

en: Refresh the folder
ast: Anovar la carpeta

en: Change the name of this folder
ast: Camuda'l nome d'esta carpeta

en: Select Message _Thread
ast: Seleicionar con_versación del mensax

en: Select all messages in the same thread as the selected message
ast: Escueyi tolos mensaxes na mesma conversación que'l mensax escoyíu

en: Select Message S_ubthread
ast: Seleicionar s_ubconversación del mensax

en: Select all replies to the currently selected message
ast: Seleicionar toles rempuestes al mensax autualmente seleicionáu

en: Empty _Trash
ast: Vaciar _Papelera

en: Permanently remove all the deleted messages from all accounts
ast: Desaniciar dafechu tolos mensaxes borraos de toles cuentes

en: _New Label
ast: Etiqueta _nueva

en: N_one
ast: D_engún

en: _Manage Subscriptions
ast: _Remanar soscripciones

en: Subscribe or unsubscribe to folders on remote servers
ast: Soscribise o borrase de carpetes abellugaes en servidores remotos

en: Send / _Receive
ast: Unviar / _Recibir

en: Send queued items and retrieve new items
ast: Unvia'l corréu en cola y obtién el nuevu

en: R_eceive All
ast: R_ecibir too

en: Receive new items from all accounts
ast: Recibir corréu nuevu pa toles cuentes

en: _Send All
ast: _Unviar too

en: Send queued items in all accounts
ast: Unviar tolos elementos na cola de toles cuentes

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Cancel the current mail operation
ast: Encaboxa la operación de corréu actual

en: Collapse All _Threads
ast: Contrayer toles _conversaciones

en: Collapse all message threads
ast: Contrái toles conversaciones

en: E_xpand All Threads
ast: E_spandir toles conversaciones

en: Expand all message threads
ast: Espandir toles conversaciones

en: _Message Filters
ast: Filtros de _Mensax

en: Create or edit rules for filtering new mail
ast: Crea o edita regles pal peñeráu de mensaxes nuevos

en: _Subscriptions...
ast: _Soscripciones…

en: F_older
ast: _Carpeta

en: _Label
ast: _Etiqueta

en: C_reate Search Folder From Search...
ast: C_rear una carpeta de gueta dende la busca…

en: Search F_olders
ast: _Carpetes de gueta

en: Create or edit search folder definitions
ast: Crear o editar definiciones pa carpetes de gueta

en: _New Folder...
ast: Carpeta _nueva…

en: Show Message _Preview
ast: Amosar vista _previa del mensax

en: Show message preview pane
ast: Amosar el corréu nel panel de vista previa

en: Show _Deleted Messages
ast: Amosar los mensaxes _desaniciaos

en: Show deleted messages with a line through them
ast: Amosar los mensaxes desaniciaos tachándolos

en: _Group By Threads
ast: A_grupar por conversaciones

en: Threaded message list
ast: Llista de correos por conversaciones

en: Show message preview below the message list
ast: Amuesa la vista previa del mensax baxo la llista de mensaxes

en: Show message preview alongside the message list
ast: Amosar la vista previa del mensaxe xunto a la llista de mensaxes

en: All Messages
ast: Tolos Mensaxes

en: Important Messages
ast: Mensaxes Importantes

en: Last 5 Days' Messages
ast: Mensaxes nos caberos 5 díes

en: Messages Not Junk
ast: Mensaxes que nun son Corréu puxarra

en: Messages with Attachments
ast: Mensaxes con Axuntos

en: No Label
ast: Ensin etiqueta

en: Read Messages
ast: Mensaxes lleíos

en: Recent Messages
ast: Mensaxes recientes

en: Unread Messages
ast: Mensaxes ensin lleer

en: Subject or Addresses contain
ast: L'asuntu o les direiciones contienen

en: All Accounts
ast: Toles Cuentes

en: Current Account
ast: Cuenta actual

en: Current Folder
ast: Carpeta actual

en: All Account Search
ast: Gueta en toles cuentes

en: Account Search
ast: Gueta na cuenta

en: Proxy _Logout
ast: _Zarrar sesión proxy

en: %d selected,  | %d selected,
ast[0]: %d escoyíu,
ast[1]: %d escoyíos,

en: %d deleted | %d deleted
ast[0]: %d desaniciáu
ast[1]: %d desaniciaos

en: %d junk | %d junk
ast[0]: %d corréu puxarra
ast[1]: %d correos puxarra

en: %d draft | %d drafts
ast[0]: %d borrador
ast[1]: %d borradores

en: %d unsent | %d unsent
ast[0]: %d ensin unviar
ast[1]: %d ensin unviar

en: %d sent | %d sent
ast[0]: %d unviáu
ast[1]: %d unviaos

en: %d unread,  | %d unread,
ast[0]: %d ensin lleer,
ast[1]: %d ensin lleer,

en: %d total | %d total
ast[0]: %d en total
ast[1]: %d en total

en: Trash
ast: Basoria

en: Send / Receive
ast: Unviar / Recibir

en: Enabled
ast: Habilitáu

en: Language(s)
ast: Llingua(es)

en: Every time
ast: Cada vegada

en: Once per day
ast: Una vegada per día

en: Once per week
ast: Una vegada per selmana

en: Once per month
ast: Una vegada per mes

en: Header
ast: Encabezáu

en: Contains Value
ast: Contién el valor

note: To Translators: 'Date header' is a label for configurable date/time format for 'Date' header in mail message window/preview
en: _Date header:
ast: Testera de _data:

en: Show _original header value
ast: Amosar el valor _orixinal de la testera

en: Check whether Evolution is the default mailer
ast: Comprobar si Evolution ye l'aplicación de corréu predeterminada

en: Every time Evolution starts, check whether or not it is the default mailer.
ast: Cada vegada qu'Evolution arranque, comprobar si ye o non el veceru de corréu predetermináu.

en: Do you want to make Evolution your default email client?
ast: ¿Quies qu'Evolution seya'l to veceru de corréu predetermináu?

en: Click 'Work Online' to return to online mode.
ast: Calcar «Trabayar coneutáu» pa volver al mou coneutáu.

en: Evolution is currently offline due to a network outage.
ast: Evolution agora ta desconectáu porque la rede nun ta disponible.

en: Evolution is currently offline.
ast: Evolution ta en mou desconeutáu

en: Evolution will return to online mode once a network connection is established.
ast: Evolution volverá al mou coneutáu una vegada que s'afite la conexón de rede.

en: Cannot find a corresponding account in the org.gnome.OnlineAccounts service from which to obtain an authentication token.
ast: Nun pue alcontrase la correspondiente cuenta nel serviciu org.gnome.OnlineAccounts de la qu'obtener un «token» d'autenticación.

en: This option will connect to the server by way of the GNOME Online Accounts service
ast: Esta opción coneutará col sirvidor a traviés del serviciu de Cuentes en llinia de GNOME («OAuth»)

en: Author(s)
ast: Autor(es)

en: Plugin Manager
ast: Alministrador de plugins

en: Note: Some changes will not take effect until restart
ast: Nota: Dalgunos cambeos nun fadrán efeutu hasta que reanicies

en: Overview
ast: Vista xeneral

en: Enable and disable plugins
ast: Activar y desactivar plugins

en: Python Test Plugin
ast: Complementu de prueba Python

en: Test Plugin for Python EPlugin loader.
ast: Probar el complementu pal cargador Python EPlugin.

en: Hello Python
ast: Hola Python

en: Python Plugin Loader tests
ast: Pruebes de carga de los complementos Python

en: Failed to spawn SpamAssassin (%s):
ast: Falló al aniciar SpamAssasin (%s):

en: Failed to stream mail message content to SpamAssassin:
ast: Falló al unviar el fluxu del conteníu de los correos a SpamAssassin:

en: Failed to write '%s' to SpamAssassin:
ast: Falló al escribir «%s» a SpamAssassin:

en: Failed to read output from SpamAssassin:
ast: Falló al lleer la salida de SpamAssassin:

en: SpamAssassin either crashed or failed to process a mail message
ast: SpamAssassin colingóse o falló al procesar un mensaxe de corréu

en: SpamAssassin Options
ast: Opciones de SpamAssasin

en: I_nclude remote tests
ast: I_ncluyir tests remotos

en: This will make SpamAssassin more reliable, but slower.
ast: Esto va facer que SpamAssasin seya más exautu, pero vaya más sele.

en: Use SpamAssassin daemon and client
ast: Usar el demoniu y veceru de SpamAssassin

en: Use SpamAssassin daemon and client (spamc/spamd).
ast: Usar el demoniu y veceru de SpamAssassin (spamc/spamd).

en: Use only local spam tests.
ast: Usar namái los tests de SPAM llocales.

en: Use only the local spam tests (no DNS).
ast: Usar namái los tests de SPAM llocales (ensin DNS).

en: Please select the information that you would like to import:
ast: Seleiciona la información que quieras importar:

en: From %s:
ast: Dende %s:

en: Importing Files
ast: Importando ficheros

en: Import cancelled. Click "Forward" to continue.
ast: Encaboxóse la importación. Calca «Alantre» pa siguir.

en: Import complete. Click "Forward" to continue.
ast: Finó la importación. Calca «Alantre» pa siguir.

en: Evolution Setup Assistant
ast: Asistente de configuración d'Evolution

en: Welcome
ast: Bienllegáu

en: Welcome to Evolution. The next few screens will allow Evolution to connect to your email accounts, and to import files from other applications. 
    
    Please click the "Forward" button to continue.
ast: Bienllegáu a Evolution. Les siguientes pantalles permitirán a Evolution coneutase a les tos cuentes de corréu, ya importar ficheros dende otres aplicaciones. 
    
    Por favor calca nel botón «Alantre» pa siguir.

en: Loading accounts...
ast: Cargando cuentes…

en: Add local address books to Evolution.
ast: Amestar axendes llocales a Evolution.

en: Local Address Books
ast: Llibretes llocal de direiciones

en: List of clues for the attachment reminder plugin to look for in a message body
ast: Llista de pistes pa que'l plugin de recuerdu d'axuntos restole nel cuerpu d'un mensax.

en: _Do not show this message again.
ast: _Nun amosar otra vegada esti mensax.

en: Keywords
ast: Pallabres clave

en: Evolution has found some keywords that suggest that this message should contain an attachment, but cannot find one.
ast: Evolution alcontró delles pallabres clave que suxeren qu'esti mensax tendría de contener un axuntu pero nun puede alcontralu.

en: Message has no attachments
ast: El mensax nun tien axuntos

en: _Add Attachment...
ast: _Amestar axuntu…

en: _Edit Message
ast: _Editar mensax

en: Attachment Reminder
ast: Remembru d'axuntos

en: Reminds you when you forgot to add an attachment to a mail message.
ast: Avísate de cuando escaecer amestar un axuntu a un mensax de corréu.

en: Inline Audio
ast: Soníu en llinia

en: Play audio attachments directly in mail messages.
ast: Reproducir los axuntos de soníu direutamente nos mensaxes de corréu.

en: Select name of the Evolution backup file
ast: Seleiciona'l nome d'archivu de respaldu Evolution

en: _Restart Evolution after backup
ast: _Reaniciar Evolution dempués del respaldu

en: Select name of the Evolution backup file to restore
ast: Seleiciona'l nome del ficheru de respaldu d'Evolution pa restaurar

en: _Restart Evolution after restore
ast: _Reaniciar Evolution dempués de la restauración

en: You can restore Evolution from your backup. It can restore all the Mails, Calendars, Tasks, Memos, Contacts. It also restores all your personal settings, mail filters etc.
ast: Pues restaurar Evolution dende'l to ficheru de respaldu. Pues restaurar tolos correos, calendarios, xeres, notes, llibreta de direiciones. Tamién restaura la to configuración personal, filtros de corréu, etc.

en: _Restore Evolution from the backup file
ast: _Restaurar Evolution dende'l ficheru de respaldu

en: Please select an Evolution Archive to restore:
ast: Esbilla un archivador d'Evolution pa restaurar:

en: Choose a file to restore
ast: Escueya un archivador pa restaurar

en: Restore from backup
ast: Restaurar dende un respaldu

en: _Back up Evolution Data...
ast: _Respaldar datos d'Evolution...

en: Back up Evolution data and settings to an archive file
ast: Copiar los datos y los axustes d'Evolution a un ficheru

en: R_estore Evolution Data...
ast: R_estaurar datos d'Evolution...

en: Restore Evolution data and settings from an archive file
ast: Restaurar los datos y la configuración d'Evolution dende un ficheru

en: Back up Evolution directory
ast: Respaldar el direutoriu d'Evolution

en: Restore Evolution directory
ast: Respaldar el direutoriu d'Evolution

en: Check Evolution Back up
ast: Comprobar respaldu d'Evolution

en: Restart Evolution
ast: Reaniciar Evolution

en: With Graphical User Interface
ast: Con interface gráfica d'usuariu

note: FIXME Will the versioned setting always work?
en: Shutting down Evolution
ast: Zarrando Evolution

en: Backing Evolution accounts and settings
ast: Respaldar les cuentes y la configuración d'Evolution

en: Backing Evolution data (Mails, Contacts, Calendar, Tasks, Memos)
ast: Respaldar los datos d'Evolution (correos, contautos, calendariu, xeres, notes)

en: Back up complete
ast: Respaldu completáu

en: Restarting Evolution
ast: Reaniciando Evolution

en: Back up current Evolution data
ast: Respaldar los datos actuales d'Evolution

en: Extracting files from back up
ast: Estrayendo ficheros del respaldu

en: Loading Evolution settings
ast: Carga la configuración d'Evolution

en: Removing temporary back up files
ast: Desaniciando los ficheros temporales de respaldu

en: Ensuring local sources
ast: Asegurando fontes llocales

en: Evolution Back Up
ast: Respaldu d'Evolution

en: Backing up to the folder %s
ast: Respaldando a la carpeta %s

en: Evolution Restore
ast: Restaurador d'Evolution

en: Restoring from the folder %s
ast: Restaurando dende la carpeta %s

en: Backing up Evolution Data
ast: Respaldando los datos d'Evolution

en: Please wait while Evolution is backing up your data.
ast: Espera mentanto Evolution respalda los tos datos.

en: Restoring Evolution Data
ast: Restaurando los datos de Evolution

en: Please wait while Evolution is restoring your data.
ast: Espera mentanto Evolution restaura los tos datos..

en: This may take a while depending on the amount of data in your account.
ast: Esto puede llevar un tiempu dependiendo de la cantidá de datos de la to cuenta.

note: the path to the shared library
en: Back up and Restore
ast: Respaldar y restaurar

en: Back up and restore your Evolution data and settings.
ast: Respaldar y restaurar los datos y la configuración d'Evolution

en: Are you sure you want to close Evolution?
ast: ¿Daveres quier zarrar Evolution?

en: Are you sure you want to restore Evolution from the selected backup file?
ast: ¿Daveres quies restaurar Evolution dende'l ficheru de respaldu escoyíu?

en: Close and Back up Evolution
ast: Zarrar y respaldar Evolution

en: Close and Restore Evolution
ast: Zarrar y restaurar Evolution

en: Insufficient Permissions
ast: Permisos insuficientes

en: Invalid Evolution backup file
ast: Ficheru de respaldu d'Evolution non válidu

en: Please select a valid backup file to restore.
ast: Seleiciona un ficheru de respaldu válidu pa restaurar.

en: The selected folder is not writable.
ast: Nun se pue escribir na carpeta seleicionada.

en: To back up your data and settings, you must first close Evolution. Please make sure that you save any unsaved data before proceeding.
ast: Pa respaldar los datos y axustes, primero tienes de zarrar Evolution. Asegúrate de que guardes tolos datos enantes de siguir.

en: To restore your data and settings, you must first close Evolution. Please make sure that you save any unsaved data before proceeding. This will delete all your current Evolution data and settings and restore them from your backup.
ast: Pa respaldar los datos y axustes, primero tienes de zarrar Evolution. Asegúrate de que guardes tolos datos enantes de siguir. Esto va desaniciar tolos datos y configuración actual d'Evolution y va restauralos dende'l to respaldu.

en: Automatic Contacts
ast: Contautos automáticos

note: Enable BBDB checkbox
en: Create _address book entries when sending mails
ast: Crear entraes _automáticamente na llibreta de direiciones al unviar correos

en: Select Address book for Automatic Contacts
ast: Seleiciona la llibreta pa contautos automáticos

en: Instant Messaging Contacts
ast: Contautos de mensaxería instantáneo

note: Enable Gaim Checkbox
en: _Synchronize contact info and images from Pidgin buddy list
ast: _Sincronizar información ya imáxenes de contautos dende la llista de contautos de Pidgin

en: Select Address book for Pidgin buddy list
ast: Escueyi l'axenda pa la llista de contautos de Pidgin

note: Synchronize now button.
en: Synchronize with _buddy list now
ast: Sincronizar cola llista de _collacios agora

en: Takes the gruntwork out of managing your address book.
    
    Automatically fills your address book with names and email addresses as you reply to messages.  Also fills in IM contact information from your buddy lists.
ast: Encárgase del trabayu de xestionar la so llibreta de direiciones.
    
    Enllena automáticamente la so llibreta de contautos colos nomes y direiciones de corréu-e cuando retruca a los correos. También rellena la información de contautu de MI de la so llista de collacios.

en: Authentication failed. Server requires correct login.
ast: Falló l'autentificación. El sirvidor requier un arranque de sesión correutu.

en: Given URL cannot be found.
ast: Nun se pue alcontrar la URL apurrida.

en: Server returned unexpected data.
    %d - %s
ast: El sirvidor devolvió datos inesperaos.
    %d - %s

en: Failed to parse server response.
ast: Falló l'analís de la rempuesta del sirvidor.

en: Events
ast: Actividaes

en: User's calendars
ast: Calendarios del usuariu

en: Failed to get server URL.
ast: Falló al obtener la URL del sirvidor.

en: Searching for user's calendars...
ast: Guetando calendarios del usuariu…

en: Could not find any user calendar.
ast: Nun se puede alcontrar dengún calendariu del usuariu.

en: Previous attempt failed: %s
ast: Falló l'intentu anterior: %s

en: Previous attempt failed with code %d
ast: L'intentu anterior falló col códigu %d

en: Enter password for user %s on server %s
ast: Introduz la contraseña pal usuariu %s nel sirvidor %s

en: Cannot create soup message for URL '%s'
ast: Nun se pue crear e mensaxe soup pa la URL «%s»

note: fetch content
en: Searching folder content...
ast: Guetando nel conteníu de la carpeta…

en: Server _handles meeting invitations
ast: El sirvidor xesti_ona les invitaciones a reuniones

en: List of available calendars:
ast: Llista de calendarios disponibles:

en: Supports
ast: Sofitos

en: User e_mail:
ast: Corréu-_e del usuariu:

en: Failed to create thread: %s
ast: Falló al crear la conversación: %s

en: Server URL '%s' is not a valid URL
ast: El URL del servidor «%s» nun ye un URL válidu

en: Browse for a CalDAV calendar
ast: Restolar per un calendariu CalDAV

en: Use _secure connection
ast: Usar _conexón segura

en: User_name:
ast: _Nome d'usuariu:

en: Brows_e server for a calendar
ast: R_estolar nel sirvidor por un calendariu

en: Re_fresh:
ast: A_novar:

en: Add CalDAV support to Evolution.
ast: Amestar sofitu CalDAV a Evolution.

en: CalDAV Support
ast: Sofiut CalDAV

en: _Customize options
ast: Opciones de personali_zación

en: File _name:
ast: _Nome del ficheru:

en: Choose calendar file
ast: Escoyer un ficheru de calendariu

en: On open
ast: Al abrir

en: On file change
ast: Al camudar un ficheru

en: Periodically
ast: Periodicamente

en: Force read _only
ast: Forzar _sólo llectura

en: Add local calendars to Evolution.
ast: Amestar calendarios llocales a Evolution.

en: Local Calendars
ast: Calendarios llocales

en: Userna_me:
ast: Nome d'_usuariu:

en: Add web calendars to Evolution.
ast: Amestar calendarios web a Evolution.

en: Web Calendars
ast: Calendarios web

en: Weather: Fog
ast: Meteoroloxía: Borrina

en: Weather: Cloudy
ast: Meteoroloxía: Ñuboso

en: Weather: Cloudy Night
ast: Meteoroloxía: Nueche nubosa

en: Weather: Overcast
ast: Meteoroloxía: Cubierto

en: Weather: Showers
ast: Meteoroloxía: Chubascos

en: Weather: Snow
ast: Meteoroloxía: Ñeve

en: Weather: Sunny
ast: Meteoroloxía: Soleyero

en: Weather: Clear Night
ast: Meteoroloxía: Nueche despexada

en: Weather: Thunderstorms
ast: Meteoroloxía: Torbonada

en: Select a location
ast: Seleiciona un llugar

[ctx: weather-cal-location]
note: Translators: "None" location for a weather calendar
en: None
ast: Denguna

en: _Units:
ast: _Unidaes:

en: Metric (Celsius, cm, etc)
ast: Métrica (Celsius, cm, etc)

en: Imperial (Fahrenheit, inches, etc)
ast: Imperial (Fahrenheit, pulgaes, etc)

en: Add weather calendars to Evolution.
ast: Amestar calendarios meteorolóxicos a Evolution.

en: Weather Calendars
ast: Calendariu meteorolóxicu

en: Importing Outlook Express data
ast: Importando datos d'Outlook Express

en: Import Outlook Express messages from DBX file
ast: Importar mensaxes d'Outlook Express dende un ficheru DBX

en: Outlook DBX import
ast: Importador DBX d'Outlook

en: Outlook Express 5/6 personal folders (.dbx)
ast: Carpetes personales d'Outlook Express 5/6 (.dbx)

en: Mark as _default address book
ast: Conseñar como axenda pre_determinada

en: A_utocomplete with this address book
ast: A_utocompletar con esta llibreta de direiciones

en: Mark as _default calendar
ast: Conseñar como calendariu pre_determináu

en: Mark as _default task list
ast: Conseñar como llista de xeres pre_determinada

en: Mark as _default memo list
ast: Conseñar como llista de notes pre_determinada

en: Default Sources
ast: Fontes predeterminaes

en: Mark your preferred address book and calendar as default.
ast: Marca como predeterminaos la to llibreta de direiciones y calendariu preferíos.

en: List of Custom Headers
ast: Llista de testeres personalizaes

en: The key specifies the list of custom headers that you can add to an outgoing message. The format for specifying a Header and Header value is: Name of the custom header followed by "=" and the values separated by ";"
ast: La clave especifica la llista de testeres personalizaes que puedes amestar a un mensax saliente. El formatu pa especificar una testera y el valor de la testera ye: el nome de la testera personalizada síguíu d'un «=» y los valores separtaos por «;».

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Security:
ast: Seguridá:

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Unclassified
ast: Ensin clasificar

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Protected
ast: Protexíu

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Confidential
ast: Confidencial

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Secret
ast: Secretu

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Top secret
ast: Altu secretu

[ctx: email-custom-header]
en: None
ast: Denguna

en: _Custom Header
ast: _Testeres personalizaes

note: To translators: This string is used while adding a new message header to configuration, to specifying the format of the key values
en: The format for specifying a Custom Header key value is:
    Name of the Custom Header key values separated by ";".
ast: El formatu pa especificar el valor d'una clave de testera personalizada ye:
    Valores clave del nome de la testera personalizada separtaos por ";".

en: Key
ast: Clave

en: Values
ast: Valores

note: For Translators: 'custom header' string is used while adding a new message header to outgoing message, to specify what value for the message header would be added
en: Add custom headers to outgoing mail messages.
ast: Amestar una testera personalizada a los mensaxes salientes.

en: Custom Header
ast: Testera personalizada

en: Email Custom Header
ast: Testeres personalizaes del corréu-e

en: Automatically launch editor when key is pressed in the mail composer
ast: Llanzar l'editor automáticamente al calcar una tecla nel editor de correos

en: Automatically launch when a new mail is edited
ast: Llanzar automáticamente al editar un corréu nuevu

en: Default External Editor
ast: Editor esternu predetermináu

en: The default command that must be used as the editor.
ast: El comandu predetermináu qu'hai qu'usar como editor.

en: Command to be executed to launch the editor:
ast: Comandu qu'hai qu'executar pa llanzar l'editor:

en: For Emacs use "xemacs"
    For VI use "gvim -f"
ast: Pa Emacs usa «xemacs»
    Pa VI usa «gvim -f»

en: Compose in External Editor
ast: Redactar nun editor esternu

en: External Editor
ast: Editor externu

en: Use an external editor to compose plain-text mail messages.
ast: Usar un editor esternu pa editar mensaxes de corréu en testu planu.

en: Cannot create Temporary File
ast: Nun se puede crar el direutoriu de grabáu temporal

en: Editor not launchable
ast: Nun se puede llanzar l'editor

en: Evolution is unable to create a temporary file to save your mail. Retry later.
ast: Evolution nun puede crear un ficheru temporal pa grabar el to correo. Inténtalo más tarde.

en: External editor still running
ast: L'editor esternu ta executándose entá

en: The external editor is still running. The mail composer window cannot be closed as long as the editor is active.
ast: L'editor esternu ta executándose entá. La ventana del editor de correos nun se puede zarrar mentanto l'editor tea activu.

en: The external editor set in your plugin preferences cannot be launched. Try setting a different editor.
ast: Imposible llanzar l'editor esternu que ta nos parámetros del complementu. Inténtalo configurando un editor diferente.

en: Insert Face picture by default
ast: Inxertar semeya Face de mou predetermináu

en: Whether insert Face picture to outgoing messages by default. The picture should be set before checking this, otherwise nothing happens.
ast: Si s'inxerta semeya Face nos mensaxes unviaos de mou predetermináu. La semeya tien de conseñase enantes de marcar esto, d'otra miente nun ocurre nada.

en: Select a Face Picture
ast: Seleicionar una imaxe facial

en: Image files
ast: Ficheros d'imaxe

en: _Insert Face picture by default
ast: _Inxertar semeya Face de mou predetermináu

en: Load new _Face picture
ast: Cargar nueva semeya _Face

en: Include _Face
ast: Incluir _Face

en: Attach a small picture of your face to outgoing messages.
ast: Amestar una pequeña semeya de la cara a los mensaxes unviaos.

en: Failed Read
ast: Falló la llectura

en: Invalid Image Size
ast: Tamañu d'imaxe non válidu

en: Not an image
ast: Nun ye una imaxe

en: Please select an image of size 48 * 48
ast: Por favor, seleiciona una imaxe de tamañu 48*48

en: The file cannot be read
ast: El ficheru nun pue lleese

en: The file you selected does not look like a valid .png image. Error: {0}
ast: El ficheru que seleicionasti nun paez una imaxe .png válida. Error: {0}

en: Server
ast: Sirvidor

en: Enter password for user %s to access list of subscribed calendars.
ast: Pon la contraseña pa que l'usuariu %s acceda a la llista de calendarios soscritos.

en: Cannot read data from Google server.
    %s
ast: Nun se pueden lleer los datos del sirvidor de Google.
    %s

en: Unknown error.
ast: Error desconocíu.

en: Cal_endar:
ast: Cal_endariu:

en: Retrieve _List
ast: Obtener Llis_ta

en: Add Google Calendars to Evolution.
ast: Amestar un calendariu de Google a Evolution.

en: Google Calendars
ast: Calendarios de Google

en: Inline Image
ast: Imaxen en llinia

en: View image attachments directly in mail messages.
ast: Ver les imaxenes axuntes direutamente nos mensaxes de corréu.

en: Custom Headers
ast: Testeres personalizaes

en: IMAP Headers
ast: Testeres IMAP

en: Basic and _Mailing List Headers (Default)
ast: Testeres básiques y de _llistes de corréu predeterminaes

en: Give the extra headers that you need to fetch in addition to the above standard headers. 
    You can ignore this if you choose "All Headers".
ast: Apurri les testeres estra que necesites obtener arriendes de les testeres estándar anteriores.
    Puedes ignorar esto si escueyes «Toles testeres»

en: Select your IMAP Header Preferences. 
    The more headers you have the more time it will take to download.
ast: Escueyi les tos preferencies pa les testeres IMAP. 
    Cuantes más testeres tengas, más tiempu tardarás en descargar.

en: _Basic Headers (Fastest) 
    Use this if you do not have filters based on mailing lists
ast: Testeres _básiques - (rápido) 
    Usa esto si nun tienes peñeres basaes en llistes de corréu

en: _Fetch All Headers
ast: Obtener _toles testeres

en: Fine-tune your IMAP accounts.
ast: Configurar les sos cuentes IMAP.

en: IMAP Features
ast: Carauterístiques IMAP

note: Translators: The first '%s' is replaced with a calendar name, * the second '%s' with an error message
en: Failed to load the calendar '%s' (%s)
ast: Falló al cargar el calendariu «%s» (%s)

en: An appointment in the calendar '%s' conflicts with this meeting
ast: Una cita nel calendariu «%s» entra en conflictu con esta reunión

en: Found the appointment in the calendar '%s'
ast: Alncontróse la cita nel calendariu «%s»

en: Unable to find any calendars
ast: Nun pue alcontrase dengún calendariu

en: Unable to find this meeting in any calendar
ast: Nun pue alcontrase esta reunión en dengún calendariu

en: Unable to find this task in any task list
ast: Nun pue alcontrase esta xera en denguna llista de xeres

en: Unable to find this memo in any memo list
ast: Nun pue alcontrase esta nota en denguna llista de notes

en: Opening the calendar. Please wait...
ast: Abriendo'l calendariu. Espera…

en: Searching for an existing version of this appointment
ast: Restolando por una versión existente d'esta cita

en: Unable to parse item
ast: Nun ye dable interpretar l'elementu

en: Unable to send item to calendar '%s'.  %s
ast: Nun ye dable unviar l'elementu al calendariu «%s»: %s

en: Sent to calendar '%s' as accepted
ast: Unviáu al calendariu «%s» como aceutáu

en: Sent to calendar '%s' as tentative
ast: Unviáu al calendariu «%s» como tentativa

en: Sent to calendar '%s' as declined
ast: Unviáu al calendariu «%s» como refugáu

en: Sent to calendar '%s' as canceled
ast: Unviáu al calendariu «%s» como encaboxáu

en: Organizer has removed the delegate %s
ast: L'organizador quitó al delegáu %s

en: Sent a cancelation notice to the delegate
ast: Unviar una notificación d'encaboxamientu al delegáu

en: Could not send the cancelation notice to the delegate
ast: Nun ye dable unviar una notificación d'encaboxamientu al delegáu

en: Attendee status could not be updated because the status is invalid
ast: L'estáu d'asistencia nun pudo anovase porque l'estáu ye inválidu

en: Unable to update attendee. %s
ast: Nun ye dable anovar l'asistencia. %s

en: Attendee status updated
ast: Estáu d'asistencia autualizáu

en: Attendee status can not be updated because the item no longer exists
ast: L'estáu del participante nun pudo actualizase porque yá nun esiste l'elementu

en: Meeting information sent
ast: Información de reunión unviada

en: Task information sent
ast: Información de la xera unviada

en: Memo information sent
ast: Información de la nota unviada

en: Unable to send meeting information, the meeting does not exist
ast: Nun pue unviase la información de la reunión, la reunión nun esiste

en: Unable to send task information, the task does not exist
ast: Nun pue unviase la información de la xera, la xera nun esiste

en: Unable to send memo information, the memo does not exist
ast: Nun pue unviase la información de la nota, la nota nun esiste

note: Translators: This is a default filename for a calendar.
en: calendar.ics
ast: calendariu.ics

en: Save Calendar
ast: Guardar calendariu

en: The calendar attached is not valid
ast: El calendariu axuntu nun ye válidu

en: The message claims to contain a calendar, but the calendar is not a valid iCalendar.
ast: El mensax diz contener un calendariu, pero'l calendariu nun ye un iCalendar válidu.

en: The item in the calendar is not valid
ast: L'elementu nel calendariu nun ye válidu

en: The message does contain a calendar, but the calendar contains no events, tasks or free/busy information
ast: El mensax contién un calendariu, pero'l calendariu nun contién dengún acontecimientu, xera o información de disponibilidá

en: The calendar attached contains multiple items
ast: El calendariu axuntu contién elementos múltiples

en: To process all of these items, the file should be saved and the calendar imported
ast: Pa procesar toos estos elementos, el ficheeru tendría de grabase y el calendariu importase

[ctx: cal-itip]
en: None
ast: Dengún

en: Tentatively Accepted
ast: Aceutáu provisionalmente

en: This meeting recurs
ast: Esta reunión repítese

en: This task recurs
ast: Esta xera repítese

en: This memo recurs
ast: Esta nota repítese

en: Meeting Invitations
ast: Invitaciones a reuniones

note: Delete message after acting FIXME Need a schema for this
en: _Delete message after acting
ast: _Desaniciar el mensax dempués d'autuar

en: Conflict Search
ast: Busca de conflictos

note: Source selector
en: Select the calendars to search for meeting conflicts
ast: Escueyi los calendarios nos que restolar conflictos ente conceyos

note: strftime format of a time, * in 24-hour format, without seconds.
en: Today %H:%M
ast: Güei a les %H:%M

note: strftime format of a time, * in 24-hour format.
en: Today %H:%M:%S
ast: Güei a les %H:%M:%S

note: strftime format of a time, * in 12-hour format.
en: Today %l:%M:%S %p
ast: Güei a les %l:%M:%S %p

note: strftime format of a time, * in 24-hour format, without seconds.
en: Tomorrow %H:%M
ast: Mañana a les %H:%M

note: strftime format of a time, * in 24-hour format.
en: Tomorrow %H:%M:%S
ast: Mañana a les %H:%M:%S

note: strftime format of a time, * in 12-hour format, without seconds.
en: Tomorrow %l:%M %p
ast: Mañana a les %l:%M %p

note: strftime format of a time, * in 12-hour format.
en: Tomorrow %l:%M:%S %p
ast: Mañana a les %l:%M:%S %p

note: strftime format of a weekday and a * time, in 24-hour format.
en: %A %H:%M:%S
ast: %A, %H:%M:%S

note: strftime format of a weekday and a date * without a year.
en: %A, %B %e
ast: %A, %e de %B

note: strftime format of a weekday, a date * without a year and a time, * in 24-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e %H:%M
ast: %A, %e de %B %H:%M

note: strftime format of a weekday, a date without a year * and a time, in 24-hour format.
en: %A, %B %e %H:%M:%S
ast: %A, %e de %B %H:%M:%S

note: strftime format of a weekday, a date without a year * and a time, in 12-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e %l:%M %p
ast: %A, %e de %B %l:%M %p

note: strftime format of a weekday, a date without a year * and a time, in 12-hour format.
en: %A, %B %e %l:%M:%S %p
ast: %A, %e de %B %l:%M:%S %p

note: strftime format of a weekday and a date.
en: %A, %B %e, %Y
ast: %A, %e de %B de %Y

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e, %Y %H:%M
ast: %A, %e de %B de %Y a les %H:%M

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format.
en: %A, %B %e, %Y %H:%M:%S
ast: %A, %e de %B de %Y, %H:%M:%S

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e, %Y %l:%M %p
ast: %A, %e de %B de %Y, %l:%M %p

en: An unknown person
ast: Una persona desconocía

en: Please respond on behalf of %s
ast: Por favor, retruca en nome de %s

en: Received on behalf of %s
ast: Recibío en nome de %s

en: %s through %s has published the following meeting information:
ast: %s espublizó información de reunión a traviés de %s:

en: %s has published the following meeting information:
ast: %s espublizó la siguiente información de reunión:

en: %s has delegated the following meeting to you:
ast: %s delegó la siguiente reunión en ti:

en: %s through %s requests your presence at the following meeting:
ast: %s solicita la to presencia na siguiente reunión a traviés de %s:

en: %s requests your presence at the following meeting:
ast: %s solicita la to presencia na siguiente reunión:

en: %s through %s wishes to add to an existing meeting:
ast: %s quier apuntase a una reunión esistente a traviés de %s:

en: %s wishes to add to an existing meeting:
ast: %s quier apuntase a una reunión esistente:

en: %s through %s wishes to receive the latest information for the following meeting:
ast: %s quier recibir la cabera información de la siguiente reunión a traviés de %s:

en: %s wishes to receive the latest information for the following meeting:
ast: %s quier recibir la cabera información pa la siguiente reunión:

en: %s through %s has sent back the following meeting response:
ast: %s devolvió la siguiente rempuesta a la reunión a traviés de %s:

en: %s has sent back the following meeting response:
ast: %s devolvió la siguiente rempuesta a la reunión:

en: %s through %s has canceled the following meeting:
ast: %s encaboxó la siguiente reunión a traviés de %s:

en: %s has canceled the following meeting:
ast: %s encaboxó la siguiente reunión:

en: %s through %s has proposed the following meeting changes.
ast: %s propunxo los siguientes cambeos pa la reunión a traviés de %s.

en: %s has proposed the following meeting changes:
ast: %s propunxo los siguientes cambeos pa la reunión:

en: %s through %s has declined the following meeting changes:
ast: %s refugó los siguientes cambeos pa la reunión a traviés de %s:

en: %s has declined the following meeting changes:
ast: %s refugó los siguientes cambeos pa la reunión:

en: %s through %s has published the following task:
ast: %s espublizó la siguiente xera a traviés de %s:

en: %s has published the following task:
ast: %s espublizó la siguiente xera:

en: %s requests the assignment of %s to the following task:
ast: %s solicita l'asignación de %s pa la siguiente xera:

en: %s through %s has assigned you a task:
ast: %s asignóte una xera a traviés de %s:

en: %s has assigned you a task:
ast: %s asignóte una xera:

en: %s through %s wishes to add to an existing task:
ast: %s quier añadese a una xera esistente a traviés de %s:

en: %s wishes to add to an existing task:
ast: %s quier añadese a una xera esistente:

en: %s through %s wishes to receive the latest information for the following assigned task:
ast: %s quier recibir la cabera información pa la siguiente xera asignada a traviés de %s:

en: %s wishes to receive the latest information for the following assigned task:
ast: %s quier recibir la cabera información pa la siguiente xera asignada:

en: %s through %s has sent back the following assigned task response:
ast: %s devolvió la siguiente rempuesta a la xera asignada a traviés de %s:

en: %s has sent back the following assigned task response:
ast: %s devolvió la siguiente rempuesta a la xera:

en: %s through %s has canceled the following assigned task:
ast: %s encaboxó la siguiente asignación de xera a traviés de %s:

en: %s has canceled the following assigned task:
ast: %s encaboxó la siguiente xera asignada:

en: %s through %s has proposed the following task assignment changes:
ast: %s propunxo los siguientes cambeos na asignación de xeres a través de %s:

en: %s has proposed the following task assignment changes:
ast: %s propunxo los siguientes cambeos na asignación de xeres:

en: %s through %s has declined the following assigned task:
ast: %s refugó la siguiente xera asignada a traviés de %s:

en: %s has declined the following assigned task:
ast: %s refugó la siguiente xera asignada:

en: %s through %s has published the following memo:
ast: %s espublizó la siguiente nota a traviés de %s:

en: %s has published the following memo:
ast: %s espublizó la siguiente nota:

en: %s through %s wishes to add to an existing memo:
ast: %s quier amestar daqué a una nota esistente a traviés de %s:

en: %s wishes to add to an existing memo:
ast: %s quier amestar daqué a una nota esistente:

en: %s through %s has canceled the following shared memo:
ast: %s encaboxó la siguiente nota compartida a traviés de %s:

en: %s has canceled the following shared memo:
ast: %s encaboxó la siguiente nota compartida:

en: All day:
ast: Tol día:

en: Start day:
ast: Día d'aniciu:

note: Start time
en: Start time:
ast: Hora d'entamu:

en: End day:
ast: Día de fin:

note: End time
en: End time:
ast: Hora de fin:

note: Everything gets the open button
en: _Open Calendar
ast: _Abrir calendariu

en: _Decline
ast: _Refugar

en: A_ccept
ast: A_ceutar

en: _Decline all
ast: _Refugar too

en: _Tentative all
ast: _Provisional too

en: _Tentative
ast: _Provisional

en: A_ccept all
ast: A_ceutar too

note: FIXME Is this really the right button?
en: _Send Information
ast: _Unviar información

note: FIXME Is this really the right button?
en: _Update Attendee Status
ast: _Actualizar l'estáu del participante

en: _Update
ast: _Actualizar

note: Comment
en: Comment:
ast: Comentariu:

en: Send _reply to sender
ast: _Retrucar al remitente

en: Send _updates to attendees
ast: Mandar _autualizaciones a los participantes

en: _Apply to all instances
ast: _Aplicar a toles instancies

en: Show time as _free
ast: Amosar hora como _llibre

en: _Preserve my reminder
ast: Conser_var el mio recordatoriu

note: To Translators: This is a check box to inherit a reminder.
en: _Inherit reminder
ast: _Heredar recordatoriu

en: _Tasks:
ast: _Xeres:

en: _Memos:
ast: _Notes:

en: Display "text/calendar" MIME parts in mail messages.
ast: Amosar les partes MIME de testu/calendariu nos mensaxes.

en: Itip Formatter
ast: Formateador iTip

en: '{0}' has delegated the meeting. Do you want to add the delegate '{1}'?
ast: «{0}» delegó la reunión. ¿Quies amestar al delegáu «{1}»?

en: This meeting has been delegated
ast: Esta reunión delegóse

en: This response is not from a current attendee. Add the sender as an attendee?
ast: Esta rempuesta nun ye d'un asistente. ¿Quies amestalu como asistente?

en: Beep or play sound file.
ast: Pitar o reproducir un ficheru de soníu.

en: Enable icon in notification area.
ast: Activar l'icon na estaya de notificación.

en: If "true", then beep, otherwise will play sound file when new messages arrive.
ast: Si ta activáu, pita, d'otra manera, reproducirá un ficheru de soníu cuando lleguen mensaxes nuevos.

en: Notify new messages for Inbox only.
ast: Notificar nuevos mensaxes namái pa la bandexa d'entrada.

en: Play sound when new messages arrive.
ast: Reproducir un soníu cuando aporte corréu nuevu.

en: Play themed sound when new messages arrive, if not in beep mode.
ast: Reproducir el soníu del tema cuando lleguen correos nuevos, si nun tas nel mou pitíu.

en: Show new mail icon in notification area when new messages arrive.
ast: Amosar l'iconu de corréu nuevu nel área de notificación cuando aporten nuevos mensaxes.

en: Sound file name to be played.
ast: Nome del ficheru de soníu que reproducir.

en: Sound file to be played when new messages arrive, if not in beep mode.
ast: Ficheru a reproducir cuando aporta un mensax nuevu, si nun hai de reproducir un pitíu.

en: Use sound theme
ast: Usar un tema de soníu

en: Whether play sound or beep when new messages arrive.
ast: Conseña si hai de reproducir un soníu o pitar cuando aporta un mensax nuevu.

en: Whether to notify new messages in Inbox folder only.
ast: Conseña si hai de notificar namaí los mensaxes na carpeta bandexa d'entrada.

en: You have received %d new message
    in %s. | You have received %d new messages
    in %s.
ast[0]: Recibisti %d mensaxe nuevu
    en %s
ast[1]: Recibisti %d mensaxes nuevos
    en %s

note: Translators: "Subject:" is preceding a new mail * subject, like "Subject: It happened again"
en: Subject: %s
ast: Asuntu: %s

en: You have received %d new message. | You have received %d new messages.
ast[0]: Recibisti %d mensaxe nuevu
ast[1]: Recibisti %d mensaxes nuevos

en: New email
ast: Nuevu corréu-e

note: Translators: The '%s' is a mail * folder name.  (e.g. "Show Inbox")
en: Show %s
ast: Amosar %s

en: _Play sound when a new message arrives
ast: _Reproducir un soníu cuando aporte corréu nuevu

en: _Beep
ast: _Pitar

en: Use sound _theme
ast: Usar un _tema de soníu

en: Play _file:
ast: _Reproducir un ficheru:

en: Select sound file
ast: Seleiciona un ficheru de soníu

en: Notify new messages for _Inbox only
ast: Notificar nuevos mensaxes namái pa la _bandexa d'entrada

en: Show _notification when a new message arrives
ast: Amosar _notificaciones cuando aporte corréu nuevu

en: Mail Notification
ast: Notificación de corréu

en: Notifies you when new mail messages arrive.
ast: Notifíca-y cuando aporta un mensax de corréu nuevu.

note: To Translators: The full sentence looks like: "Created from a mail by John Doe <john.doe@myco.example>"
en: Created from a mail by %s
ast: Creao dende un corréu de %s

en: Selected calendar contains event '%s' already. Would you like to edit the old event?
ast: El calendariu esbilláu yá contién l'acontecimientu «%s». ¿Quier editar l'acontecimientu antiguu?

en: Selected task list contains task '%s' already. Would you like to edit the old task?
ast: La llista de xeres esbillada yá contién la xera «%s». ¿Quier editar la xera antigua?

en: Selected memo list contains memo '%s' already. Would you like to edit the old memo?
ast: La llista de notes esbillada yá contién la nota «%s». ¿Quier editar la nota antigua?

en: You have selected %d mails to be converted to events. Do you really want to add them all?
ast: Seleicionaste %d correos pa convertilos n'eventos. ¿Daveres quies amestalos toos?

en: You have selected %d mails to be converted to tasks. Do you really want to add them all?
ast: Seleicionaste %d correos pa convertilos en xeres. ¿Daveres que quies amestalos toos?

en: You have selected %d mails to be converted to memos. Do you really want to add them all?
ast: Seleicionaste %d correos pa convertilos en notes. ¿Daveres que quies amestalos toos?

en: Do you wish to continue converting remaining mails?
ast: ¿Quies siguir convirtiendo los correos restantes?

en: [No Summary]
ast: [Ensin resume]

en: Invalid object returned from a server
ast: Un sirvidor devolvió un oxetu non válidu

en: An error occurred during processing: %s
ast: Hebo un fallu al procesar: %s

en: Cannot open calendar. %s
ast: Nun pue abrise'l calendariu. %s

en: Selected source is read only, thus cannot create event there. Select other source, please.
ast: L'orixe esbilláu ye de namái-llectura, poro, nun puede crease un acontecimientu  nél. Esbille otru orixe.

en: Selected source is read only, thus cannot create task there. Select other source, please.
ast: L'orixe escoyíu ye namái de llectura, poro, nun pue crease una xera n'él. Escueyi otru orixe.

en: Selected source is read only, thus cannot create memo there. Select other source, please.
ast: L'orixe esbilláu ye de namái-llectura, poro, nun puede crease una nota nél. Esbille otra imaxe.

en: Cannot get source list. %s
ast: Nun se pudo obtener la llista d'orixe. %s

en: No writable calendar is available.
ast: Nun hai dengún calendariu escribible disponible.

en: Create an _Event
ast: Crear un _acontecimientu

en: Create a new event from the selected message
ast: Crear un acontecimientu nuevu del mensaxe esbilláu

en: Create a Mem_o
ast: Crear una _nota

en: Create a new memo from the selected message
ast: Crear una nota nueva del mensax esbilláu

en: Create a _Task
ast: Crear una _xera

en: Create a new task from the selected message
ast: Crear una xera nueva del mensax esbilláu

en: Create a _Meeting
ast: Crear una _reunión

en: Create a new meeting from the selected message
ast: Crear una reunión nueva del mensax esbilláu

en: Convert a mail message to a task.
ast: Convertir el mensaxe de corréu nuna xera.

en: Get List _Archive
ast: Obtener _archivador de la llista

en: Get an archive of the list this message belongs to
ast: Obtener un archivador de la llista a la que pertenez esti mensax

en: Get List _Usage Information
ast: Obtener información d'_usu de la llista

en: Get information about the usage of the list this message belongs to
ast: Obtién información sobro l'usu de la llista a la que pertenez esti mensax

en: Contact List _Owner
ast: _Responsable de la llista de contautos

en: Contact the owner of the mailing list this message belongs to
ast: Contautar col responsable de la llista de corréu a la que pertenez esti mensax

en: _Post Message to List
ast: _Espublizar un mensax a la llista

en: Post a message to the mailing list this message belongs to
ast: Espublizar un mensax na llista de corréu a la que pertenez esti mensax

en: _Subscribe to List
ast: _Soscribise a la llista

en: Subscribe to the mailing list this message belongs to
ast: Soscribise a la lista de corréu a la que pertenez esti mensax

en: _Unsubscribe from List
ast: _Desoscribise de la llista

en: Unsubscribe from the mailing list this message belongs to
ast: Borrase de la llista de corréu a la que pertenez esti corréu

en: Mailing _List
ast: _Llista de corréu

en: Mailing List Actions
ast: Aiciones de les llistes de corréu

en: Perform common mailing list actions (subscribe, unsubscribe, etc.).
ast: Facer aiciones típiques de llistes de corréu (soscribise, desoscribise…).

en: Action not available
ast: Aición non disponible

en: An e-mail message will be sent to the URL "{0}". You can either send the message automatically, or see and change it first.
    
    You should receive an answer from the mailing list shortly after the message has been sent.
ast: Unviaráse un mensax de corréu-e a la URL «{0}». Puedes unviar el mensax automáticamente , o velu y camudalu primero.
    
    Tendrías de recibir una rempuesta dende la llista de corréu darréu qu'esti mensax s'unvíe.

en: Malformed header
ast: Testera mal formada

en: No e-mail action
ast: Ensin aición de corréu-e

en: Posting not allowed
ast: Publicación non permitía

en: Posting to this mailing list is not allowed. Possibly, this is a read-only mailing list. Contact the list owner for details.
ast: Nun se puede espublizar nesta llista de corréu. Dablemente ésta ye una llista de corréu de namái llectura. Contauta col responsable de la llista pa más detáis.

en: Send e-mail message to mailing list?
ast: ¿Deseya unviar un mensax a la llista de corréu?

en: The action could not be performed. The header for this action did not contain any action that could be processed.
    
    Header: {0}
ast: L'aición nun pudo facese. La testera pa esta aición nun caltenía nenguna aición que pudiere procesase.
    
    Testera: {0}

en: The {0} header of this message is malformed and could not be processed.
    
    Header: {1}
ast: La testera {0} d'esti mensax ta mal mal formada y nun pudo procesase.
    
    Testera: {1}

en: This message does not contain the header information required for this action.
ast: Esti mensax nun contién la información de testera que se necesita pa esta aición.

en: _Edit message
ast: _Editar mensax

en: _Send message
ast: _Unviar mensax

en: Also mark messages in subfolders?
ast: ¿Marcar tamién los mensaxes nes subcarpetes?

en: Do you want to mark messages as read in the current folder only, or in the current folder as well as all subfolders?
ast: ¿Quies marcar los mensaxes como lleíos sólo na carpeta actual o nella y en toles sos subcarpetes?

en: In Current Folder and _Subfolders
ast: Na carpeta actual y _subcarpetes

en: In Current _Folder Only
ast: Namái na ca_rpeta actual

en: Mark Me_ssages as Read
ast: Conseñar los mensaxes como _lleíos

en: Mark All Read
ast: Conseña too como lleío

en: Mark all messages in a folder as read.
ast: Marcar tolos los mensaxes nuna carpeta como lleíos.

note: but then we also need to create our own section frame
en: Plain Text Mode
ast: Mou de testu ensin formatu

en: Prefer Plain Text
ast: Preferir testu planu

en: View mail messages as plain text, even if they contain HTML content.
ast: Ver los mensaxes de corréu en testu planu, inclusu si contienen HTML.

en: Show HTML if present
ast: Amosar HTML si ta presente

en: Let Evolution choose the best part to show.
ast: Dexar a Evolution escoyer la meyor parte p'amosar.

en: Show plain text if present
ast: Amosar testu puru si ta presente

en: Show plain text part, if present, otherwise let Evolution choose the best part to show.
ast: Amosar la parte en testu puru si ta presente, otra miente dexar a Evolution escoyer la meyor parte p'amosar.

en: Only ever show plain text
ast: Amosar siempres sólo testu puru

en: Always show plain text part and make attachments from other parts, if requested.
ast: Amosar siempre la parte en testu puru y crear axuntos d'otres partes, si se pide.

en: Show s_uppressed HTML parts as attachments
ast: Amosar les partes HTML desaniciaes como a_xuntos

en: HTML _Mode
ast: _Mou HTML

en: Import Outlook messages from PST file
ast: Importar mensaxes d'Outlook dende un ficheru PST

en: Outlook PST import
ast: Importador PST d'Outlook

en: Outlook personal folders (.pst)
ast: Carpetes personales d'Outlook (.pst)

en: _Mail
ast: _Corréu

en: Destination folder:
ast: Carpeta de destín:

en: _Address Book
ast: Llibreta de _direiciones

en: A_ppointments
ast: Ci_tes

en: _Tasks
ast: _Xeres

en: _Journal entries
ast: Entraes del dia_riu

en: Importing Outlook data
ast: _Importando datos d'Outlook

en: Calendar Publishing
ast: Espublización de calendarios

en: Locations
ast: Llugares

en: Publish calendars to the web.
ast: Asoleyar calendarios na web

en: Could not open %s:
ast: Nun se pudo abrir «%s»:

en: Could not open %s: Unknown error
ast: Nun se pudo abrir «%s»: Fallu desconocíu

en: There was an error while publishing to %s:
ast: Hebo un fallu al asoleyar en %s:

en: Publishing to %s finished successfully
ast: L'espublizamientu en %s finó bien

en: Mount of %s failed:
ast: Falló al montar %s:

en: E_nable
ast: _Activar

en: Are you sure you want to remove this location?
ast: ¿De xuro que quies desaniciar esti llugar?

note: To Translators: This is shown to a user when creation of a new thread, * where the publishing should be done, fails. Basically, this shouldn't * ever happen, and if so, then something is really wrong.
en: Could not create publish thread.
ast: Nun se pudo asoleyar el filu d'asoleyamientu.

en: _Publish Calendar Information
ast: _Espublizar información del calendariu

en: Custom Location
ast: Llugar Personalizáu

en: Daily
ast: Diariamente

en: FTP (with login)
ast: FTP (con rexistru)

en: Manual (via Actions menu)
ast: Manual (pel menú Aiciones)

en: P_ort:
ast: _Puertu:

en: Public FTP
ast: FTP Públicu

en: Publishing Location
ast: Llugar d'espublización

en: Publishing _Frequency:
ast: _Frecuencia d'espublización:

en: Secure FTP (SFTP)
ast: FTP Seguru (SFTP)

en: Secure WebDAV (HTTPS)
ast: WebDAV Seguru (HTTPS)

en: Service _type:
ast: _Tipu de serviciu:

en: Sources
ast: Fontes

en: Time _duration:
ast: _Duración:

en: Weekly
ast: Selmanal

en: Windows share
ast: Compartición Windows

en: _File:
ast: _Ficheru:

en: _Password:
ast: _Contraseña:

en: _Publish as:
ast: _Espublizar como:

en: _Remember password
ast: _Remembrar contraseña

en: _Username:
ast: _Usuariu:

en: Could not publish calendar: Calendar backend no longer exists
ast: Nun se pudo asoleyar el calendariu: El «backend» del calendariu yá nun existe.

en: New Location
ast: Ubicación nueva

en: Edit Location
ast: Editar ubicación

en: Description List
ast: Llista de descripción

en: Categories List
ast: Llista de categoríes

en: Comment List
ast: Llista de comentarios

en: Contact List
ast: Llista de contautos

en: Start
ast: Entamu

en: End
ast: Fin

en: Due
ast: Vence

en: percent Done
ast: porcentax fináu

en: Attendees List
ast: Llista de participantes

en: Modified
ast: Modificáu

en: A_dvanced options for the CSV format
ast: Opciones avan_zaes pal formatu CSV

en: Prepend a _header
ast: Enteponer una ca_becera

en: _Value delimiter:
ast: Dellimitador de _valor:

en: _Record delimiter:
ast: Dellimitador de _rexistru:

en: _Encapsulate values with:
ast: _Encapsular valores con:

en: Comma separated values (.csv)
ast: Valores separtaos por comes (.csv)

en: Save Selected
ast: Guardar seleicionaos

en: Save a calendar or task list to disk.
ast: Guardar un calendariu o una llista de xeres al discu.

en: _Format:
ast: _Formatu:

en: Select destination file
ast: Seleiciona'l ficheru de destín

en: Save the selected calendar to disk
ast: Guardar el calendariu escoyíu nel discu

en: Save the selected memo list to disk
ast: Guardar la llista de notes escoyida nel discu

en: Save the selected task list to disk
ast: Guardar la llista de xeres escoyida nel discu

en: List of keyword/value pairs for the Templates plugin to substitute in a message body.
ast: Llista de pares de pallabres claves y valores pa que'l complementeu de plantíes troque nel cuerpu del mensaxe.

en: Drafts based template plugin. You can use variables like $ORIG[subject], $ORIG[from], $ORIG[to] or $ORIG[body], which will be replaced by values from an email you are replying to.
ast: Borradores basaos nun complementu de plantía. Pues usar variables como $ORIG[subject], $ORIG[from], $ORIG[to] or $ORIG[body], que van trocase con valores del corréu-e al que tas retrucando.

en: No Title
ast: Ensin Títulu

en: Save as _Template
ast: Grabar como plan_tía

en: Save as Template
ast: Grabar como plantía

en: Decode TNEF (winmail.dat) attachments from Microsoft Outlook.
ast: Decodificar axuntos TNEF (.dat de corréu de Windows) de Microsoft Outlook.

en: TNEF Decoder
ast: Decodificador TNEF

en: Inline vCards
ast: vCards en llinia

en: Show vCards directly in mail messages.
ast: Amosar vCards direutamente nos mensaxes de corréu.

en: Show Full vCard
ast: Amosar vCard ensembre

en: Show Compact vCard
ast: Amosar vCard compauta

en: There is one other contact.
ast: Hai otru contautu más.

en: There is %d other contact. | There are %d other contacts.
ast[0]: Hai %d contautu más.
ast[1]: Hai otros %d contautos.

en: Save in Address Book
ast: Guardar na llibreta de direiciones

en: Add WebDAV contacts to Evolution.
ast: Amestar contautos WebDAV a Evolution.

en: WebDAV contacts
ast: Contautos WebDAV

en: _Avoid IfMatch (needed on Apache < 2.2.8)
ast: _Evitar IfMatch (necesario n'Apache < 2.2.8)

en: Authenticate proxy server connections
ast: Autentificar conexones col servidor proxy

en: Automatic proxy configuration URL
ast: URL de configuración automática del proxy

en: Configuration version
ast: Versión de la configuración

en: Default sidebar width
ast: Anchor predetermináu de la barra llateral

en: Default window X coordinate
ast: Coordenada X predeterminada de la ventana

en: Default window Y coordinate
ast: Coordenada Y predeterminada de la ventana

en: Default window height
ast: Altor predetermináu  de la ventana

en: Default window state
ast: Estáu predetermináu de la ventana

en: Default window width
ast: Anchor predetermináu de la ventana

en: Enable express mode
ast: Activar mou exprés

en: Enables the proxy settings when accessing HTTP/Secure HTTP over the Internet.
ast: Activa los axustes del proxy al acceder a HTTP/Secure HTTP n'Internet.

en: Flag that enables a much simplified user interface.
ast: Opción qu'activa una interface muncho más simple.

en: HTTP proxy host name
ast: Nome del host del proxy HTTP

en: HTTP proxy password
ast: Contraseña del proxy HTTP

en: HTTP proxy port
ast: Puertu del proxy HTTP

en: HTTP proxy username
ast: Usuariu del proxy HTTP

en: ID or alias of the component to be shown by default at start-up.
ast: Id o nomatu del componente que s'amosará al entamar.

en: If true, then connections to the proxy server require authentication. The username is retrieved from the "/apps/evolution/shell/network_config/authentication_user" GConf key, and the password is retrieved from either gnome-keyring or the ~/.gnome2_private/Evolution password file.
ast: Si ye «true» entós les conexones col proxy requerirán autenticación. L'usuariu obtiénse de la clave de GConf "/apps/evolution/shell/network_config/authentication_user" y la contraseña de gnome-keyring o bien del ficheru de contraseñes ~/.gnome2_private/Evolution.

en: Initial attachment view
ast: Vista d'entamu d'axuntu

en: Initial view for attachment bar widgets. "0" is Icon View, "1" is List View.
ast: Vista d'entamu pa los widgets de la barra d'axuntos. «0» ye pa Vista d'iconu, «1» ye pa Vista de llista.

en: Last upgraded configuration version
ast: Cabera versión de la configuración autualizada

en: List of paths for the folders to be synchronized to disk for offline usage
ast: Llista de caminos a les carpetes que se sincronizarán al discu pa usar desconeutáu

en: Non-proxy hosts
ast: Hosts ensin proxy

en: Password to pass as authentication when doing HTTP proxying.
ast: Contraseña pa usar como autenticación al coneutar col proxy HTTP.

en: Proxy configuration mode
ast: Mou de configuración del proxy

en: SOCKS proxy host name
ast: Nome del host del proxy SOCKS

en: SOCKS proxy port
ast: Puertu del proxy SOCKS

en: Secure HTTP proxy host name
ast: Nome del host del proxy HTTP seguru

en: Secure HTTP proxy port
ast: Puertu del proxy HTTP seguru

en: Select the proxy configuration mode. Supported values are 0, 1, 2, and 3 representing "use system settings", "no proxy", "use manual proxy configuration" and "use proxy configuration provided in the autoconfig url" respectively.
ast: Escueyi'l mou de configuración del proxy. Los valores soportaos son 0, 1, 2 y 3 y representen "usar los axustes del sistema", "ensin proxy", "usar configuración manual del proxy" y "usar la configuración apurrida na URL d'autoconfiguración del proxy" respeutivamente.

en: Sidebar is visible
ast: La barra llateral ye visible

en: Skip development warning dialog
ast: Saltar el diálogu d'alvertencia de desendolcu

en: Start in offline mode
ast: Aniciar en mou desconeutáu

en: Statusbar is visible
ast: La barra d'estáu ye visible

en: The configuration version of Evolution, with major/minor/configuration level (for example "2.6.0").
ast: La versión de configuración d'Evolution, con nivel de configuración mayor/menor (por exemplu "2.6.0").

en: The default X coordinate for the main window.
ast: La coordenada X predeterminada pa la ventana principal.

en: The default Y coordinate for the main window.
ast: La coordenada Y predeterminada pa la ventana principal.

en: The default height for the main window, in pixels.
ast: Altor predetermináu de la ventana principal, en píxeles.

en: The default width for the main window, in pixels.
ast: Anchor predetermináu de la ventana principal, en píxeles.

en: The default width for the sidebar, in pixels.
ast: Anchor predetermináu pa la barra llateral, en píxeles.

en: The last upgraded configuration version of Evolution, with major/minor/configuration level (for example "2.6.0").
ast: La cabera versión de configuración d'Evolution autualizada, con nivel de configuración mayor/menor (por exemplu "2.6.0").

en: The machine name to proxy HTTP through.
ast: El nome de la máquina pola que se fai proxy HTTP.

en: The machine name to proxy secure HTTP through.
ast: El nome de la máquina pola que se fai proxy HTTP seguru.

en: The machine name to proxy socks through.
ast: El nome de la máquina pola que se fai proxy socks.

en: The port on the machine defined by "/apps/evolution/shell/network_config/http_host" that you proxy through.
ast: El puertu de la máquina definida por "/apps/evolution/shell/network_config/http_host" que fai de proxy.

en: The port on the machine defined by "/apps/evolution/shell/network_config/secure_host" that you proxy through.
ast: El puertu de la máquina definida por "/apps/evolution/shell/network_config/secure_host" que fai de proxy.

en: The port on the machine defined by "/apps/evolution/shell/network_config/socks_host" that you proxy through.
ast: El puertu de la máquina definida por "/apps/evolution/shell/network_config/socks_host" que fai de proxy.

en: The style of the window buttons. Can be "text", "icons", "both", "toolbar". If "toolbar" is set, the style of the buttons is determined by the GNOME toolbar setting.
ast: L'estilu de los botones de la ventana. Puede ser "text", "icons", "both", "toolbar". Si s'escueye "toolbar", l'estilu de los botones determínase pola configuración de la barra de ferramientes de GNOME.

en: This key contains a list of hosts which are connected to directly, rather than via the proxy (if it is active). The values can be hostnames, domains (using an initial wildcard like *.foo.com), IP host addresses (both IPv4 and IPv6) and network addresses with a netmask (something like 192.168.0.0/24).
ast: Esta clave contién una llista de hosts colos que tas coneutáu direutamente, en vez de per aciu del proxy (si ta activu). Los valores pueden ser nomes d'anfitrión, dominios (usando un comodín auxiliar como *.foo.com), direiciones IP de hosts (tanto IPv4 como IPv6) y direiciones de rede con una máscara (daqué como 192.168.0.0/24).

en: Toolbar is visible
ast: La barra de ferramientes ye visible

en: URL that provides proxy configuration values.
ast: URL qu'apurre valores de configuración de proxy.

en: Use HTTP proxy
ast: Usar proxy HTTP

en: Username to pass as authentication when doing HTTP proxying.
ast: Nome d'usuariu que pasar como autenticación al usar el proxy HTTP.

en: Whether Evolution will start up in offline mode instead of online mode.
ast: Indica si Evolution s'entamará en mou desconeutáu en vez d'en mou coneutáu.

en: Whether or not the window should be maximized.
ast: Indica si la ventana tien o non de maximizase.

en: Whether the sidebar should be visible.
ast: Indica si la barra llateral tien de ser visible.

en: Whether the status bar should be visible.
ast: Indica si la barra d'estáu tien de ser visible.

en: Whether the toolbar should be visible.
ast: Indica si la barra de ferramientes tien de ser visible.

en: Whether the warning dialog in development versions of Evolution is skipped.
ast: Indica si s'omite'l diálogu d'alvertencia nes versiones de desendolcu d'Evolution.

en: Whether the window buttons should be visible.
ast: Indica si los botones de la ventana tienen de ser visibles.

en: Window button style
ast: Estilu de los botones de ventana

en: Window buttons are visible
ast: Los botones de la ventana son visibles

en: Searches
ast: Guetes

en: Save Search
ast: Guardar gueta

note: Translators: The "Show:" label precedes a combo box that * allows the user to filter the current view.  Examples of * items that appear in the combo box are "Unread Messages", * "Important Messages", or "Active Appointments".
en: Sho_w:
ast: Amosa_r:

note: Translators: This is part of the quick search interface. * example: Search: [_______________] in [ Current Folder ]
en: Sear_ch:
ast: Gue_tar:

note: Translators: This is part of the quick search interface. * example: Search: [_______________] in [ Current Folder ]
en: i_n
ast: e_n

en: All Files (*)
ast: Tolos ficheros (*)

en: Saving user interface state
ast: Guardando l'estáu de la interfaz d'usuariu

en: Evolution Website
ast: Páxina web d'Evolution

en: Categories Editor
ast: Editor de categoríes

en: Bug Buddy is not installed.
ast: Bug Buddy nun ta instaláu.

en: Bug Buddy could not be run.
ast: Nun puede executase Bug Buddy.

en: Show information about Evolution
ast: Amuesa información tocante a Evolution

en: _Close Window
ast: _Zarrar ventana

en: _Contents
ast: _Conteníu

en: Open the Evolution User Guide
ast: Abrir la Guía d'usuariu d'Evolution

en: _Forget Passwords
ast: _Escaecer Contraseñes

en: Forget all remembered passwords
ast: Escaecer toles contraseñes guardaes

en: I_mport...
ast: I_mportar...

en: Import data from other programs
ast: Importa datos d'otros programes

en: New _Window
ast: _Ventana nueva

en: Create a new window displaying this view
ast: Crear una ventana nueva amosando esta vista

en: Available Cate_gories
ast: Categoríes _disponibles:

en: Manage available categories
ast: Xestionar les categoríes disponibles

en: _Quick Reference
ast: _Referencia rápida

en: Show Evolution's shortcut keys
ast: Amosar los atayos de tecláu d'Evolution

en: Exit the program
ast: Sal del programa

en: _Advanced Search...
ast: _Gueta Avanzada...

en: Construct a more advanced search
ast: Construyir una gueta más avanzada

en: Clear the current search parameters
ast: Llimpiar los parámetros de gueta actuales

en: _Edit Saved Searches...
ast: _Editar guetes guardaes…

en: Manage your saved searches
ast: Xestionar les guetes guardaes

en: Click here to change the search type
ast: Calca equí pa camudar el tipu de gueta

en: _Find Now
ast: G_uetar agora

note: Block the default Ctrl+F.
en: Execute the current search parameters
ast: Executar los parámetros de gueta actuales

en: _Save Search...
ast: _Guardar gueta…

en: Save the current search parameters
ast: Guardar los parámetros de gueta actuales

en: Submit _Bug Report...
ast: Unviar informe de _fallu…

en: Submit a bug report using Bug Buddy
ast: Unvía un informe de fallos usando Bug Buddy

en: _Work Offline
ast: _Trabayar ensin conexón

en: Put Evolution into offline mode
ast: Poner Evolution en mou desconeutáu

en: _Work Online
ast: _Trabayar coneutáu

en: Put Evolution into online mode
ast: Poner Evolution en mou coneutáu

en: Lay_out
ast: _Distribución

en: _New
ast: _Nuevu

en: _Search
ast: _Guetar

en: _Switcher Appearance
ast: Aspeutu del _seleutor

en: _Window
ast: _Ventana

en: Show Side _Bar
ast: Amoar barra _llateral

en: Show the side bar
ast: Amosar el panel llateral

en: Show _Buttons
ast: Amosar _botones

en: Show the switcher buttons
ast: Amosar los botones del seleutor

en: Show _Status Bar
ast: Amosar barra d'_estáu

en: Show the status bar
ast: Amosar la barra d'estáu

en: Show _Tool Bar
ast: Amosar la barra de ferramien_tes

en: Show the tool bar
ast: Amosar la barra de ferramientes

en: _Icons Only
ast: Namái _iconos

en: Display window buttons with icons only
ast: Amosar los botones de la ventana namái con iconos

en: _Text Only
ast: Namái _testu

en: Display window buttons with text only
ast: Amosar los botones de la ventana namái con testu

en: Icons _and Text
ast: Iconos _y testu

en: Display window buttons with icons and text
ast: Amosar los botones de la ventana con iconos y testu

en: Tool_bar Style
ast: Estilu de la _barra de ferramientes

en: Display window buttons using the desktop toolbar setting
ast: Amosar los botones de la ventana usando la configuración de la barra de ferramientes del escritoriu

en: Define Views...
ast: Definir vistes…

en: Create or edit views
ast: Crear o editar vistes

en: Save Custom View...
ast: Guardar vista personalizada…

en: Save current custom view
ast: Guardar la vista autual personalizada

en: C_urrent View
ast: Vista _actual

en: Custom View
ast: Vista personalizada

en: Current view is a customized view
ast: La vista autual ye una vista personalizada

en: Change the page settings for your current printer
ast: Cambiar la configuración de páxina pa la imprentadora actual

en: Switch to %s
ast: Camudar a %s

en: Select view: %s
ast: Seleicionar vista: %s

en: Execute these search parameters
ast: Executar estos parámetros de gueta

en: New
ast: Nuevu

en: Preparing to go offline...
ast: Preparándose pa desconeutase…

en: Preparing to go online...
ast: Preparándose pa coneutase…

en: Preparing to quit...
ast: Preparándose pa colar…

note: Preview/Alpha/Beta version warning message
en: Hi.  Thanks for taking the time to download this preview release
    of the Evolution groupware suite.
    
    This version of Evolution is not yet complete. It is getting close,
    but some features are either unfinished or do not work properly.
    
    If you want a stable version of Evolution, we urge you to uninstall
    this version, and install version %s instead.
    
    If you find bugs, please report them to us at bugzilla.gnome.org.
    This product comes with no warranty and is not intended for
    individuals prone to violent fits of anger.
    
    We hope that you enjoy the results of our hard work, and we
    eagerly await your contributions!
ast: Hola.  Gracies por tomase'l tiempu en descargar esta versión 
    prelliminar de llanzamientu de la suite pa trabayu en grupu Evolution.
    
    Esta versión d'Evolution entá nun ta terminada. Ta cerca de
    finase pero dalgunes carauterístiques tan incompletes o nun
    furrulen como tendríen.
    
    Si quier una versión estable d'Evolution, ye meyor que desinstale
    esta versión ya instale la versión %s en so llugar.
    
    Si alcuentra fallos, por favor infórmenos d'ellos en bugzilla.gnome.org.
    Esti productu vien ensin garantía dalguna y nun ta dirixíu a persones 
    propenses a violentos accesos de noxu.
    
    Esperamos qu'esfrute del resultáu del nuesu duru trabayu y 
    aguardamos pola so contribución.

en: Thanks
    The Evolution Team
ast: Gracies
    L'equipu d'Evolution

en: Do not tell me again
ast: Nun entrugame más vegaes

note: Translators: Do NOT translate the five component * names, they MUST remain in English!
en: Start Evolution showing the specified component. Available options are 'mail', 'calendar', 'contacts', 'tasks', and 'memos'
ast: Aniciar Evolution amosando'l componente especificáu. Les opciones disponibles son «mail», «calendar», «contacts», «tasks» y «memos».

en: Apply the given geometry to the main window
ast: Aplicar la xeometría proporcionada a la ventana principal

en: Start in online mode
ast: Aniciar en mou coneutáu

en: Ignore network availability
ast: Inorar disponibilidá de la rede

en: Start in "express" mode
ast: Aniciar en mou «exprés»

en: Forcibly shut down Evolution
ast: Forciar el zarru d'Evolution

en: Send the debugging output of all components to a file.
ast: Unvía la salida de depuración de tolos componentes a un ficheru.

en: Disable loading of any plugins.
ast: Desactivar la carga de cualesquier plugin.

en: Disable preview pane of Mail, Contacts and Tasks.
ast: Desactivar la vista previa del corréu, contautos y xeres.

en: Import URIs or file names given as rest of arguments.
ast: Importar URI o nomes de ficheros proporcionaos como argumentos.

en: Request a running Evolution process to quit
ast: Pidir que fine un procesu d'execución d'Evolution

en: - The Evolution PIM and Email Client
ast: El veceru de corréu-e y GIP Evolution

en: %s: --online and --offline cannot be used together.
      Run '%s --help' for more information.
ast: %s: --online y --offline nun pueden usase al empar.
     Usa '%s --help' pa más información.

en: %s: --force-online and --offline cannot be used together.
      Run '%s --help' for more information.
ast: %s: --force-online y --offline nun pueden usase al empar.
     Usa '%s --help' pa más información.

en: Are you sure you want to forget all remembered passwords?
ast: ¿Daveres que quier escaecer toles contraseñes atroxaes?

en: Cannot upgrade directly from version {0}
ast: Nun pue anovase direutamente dende la versión {0}

en: Continue Anyway
ast: Siguir de toes formes

en: Evolution no longer supports upgrading directly from version {0}. However as a workaround you might try first upgrading to Evolution 2, and then upgrading to Evolution 3.
ast: Evolution yá nun sofita anovamientu direutu dende la versión {0}. Sicasí, como solución pues intentar anovar primero a Evolution 2 y dempués a Evolution 3.

en: Forgetting your passwords will clear all remembered passwords. You will be reprompted next time they are needed.
ast: Escaecer les sos contraseñes desaniciará toles contraseñes remembraes. Tornará a entrugáse-y por elles la próxima vegada que se necesiten.

en: Quit Now
ast: Colar agora

en: Upgrade from previous version failed:
ast: Falló l'anovamientu d'una versión anterior:

en: _Forget
ast: _Escaecer

en: {0}
    
    If you choose to continue, you may not have access to some of your old data.
ast: {0}
    
    Si escueyes siguir, seique nun tengas accesu a dellos datos antiguos.

[ctx: New]
en: _Test Item
ast: _Probar elementu

en: Create a new test item
ast: Crea un elementu de prueba nuevu

[ctx: New]
en: Test _Source
ast: Probar _recursu

en: Create a new test source
ast: Crea un recursu de prueba nuevu

en: File is not a valid .desktop file
ast: El ficheru nun ye un ficheru .desktop válidu

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ast: Versión «%s» del ficheru d'escritoriu nun reconocida

en: Starting %s
ast: Aniciando %s

en: Application does not accept documents on command line
ast: L'aplicación nun aceuta documentos na llinia de comandos

en: Unrecognized launch option: %d
ast: Opción de llanzamientu nun reconocida: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ast: Nun se puen pasar URIs de documentos a entraes d'escritoriu «Type=Link»

en: Not a launchable item
ast: Nun ye un elementu llanzable

en: Disable connection to session manager
ast: Desactivar la conexón al xestor de sesiones

en: Specify file containing saved configuration
ast: Especificar el ficheru que contién la configuración guardada

en: FILE
ast: FICHERU

en: Specify session management ID
ast: Especificar la ID del remanamientu de sesión

en: Session management options:
ast: Opciones de xestión de sesión:

en: Show session management options
ast: Amosar les opciones de xestión de sesión

en: Certificate '%s' is a CA certificate.
    
    Edit trust settings:
ast: El certificáu «%s» ye un certificáu de AC.
    
    Edita la configuración de confianza:

en: Because you trust the certificate authority that issued this certificate, then you trust the authenticity of this certificate unless otherwise indicated here
ast: Como confíes n'autoridá de certificación qu'emitió esti certificáu, entós confíes na autenticidá del mesmu, a non ser qu'indiques otra cosa equí.

en: Because you do not trust the certificate authority that issued this certificate, then you do not trust the authenticity of this certificate unless otherwise indicated here
ast: Como nun confíes n'autoridá de certificación qu'emitió esti certificáu, entós tampocu confíes na autenticidá del mesmu, a non ser qu'indiques otra cosa equí.

en: Certificate Name
ast: Nome del certificáu

en: Issued To Organization
ast: Expedíu a la organización:

en: Issued To Organizational Unit
ast: Expedíu a la unidá organizativa (OU)

en: Serial Number
ast: Númberu de serie

en: Purposes
ast: Envís

en: Issued By
ast: Asoleyáu por

en: Issued By Organization
ast: Expedíu pola organización

en: Issued By Organizational Unit
ast: Expedíu pola unidá organizativa (OU)

en: Issued
ast: Emitíu

en: Expires
ast: Caduca

en: SHA1 Fingerprint
ast: Buelga SHA1

en: MD5 Fingerprint
ast: Buelga MD5

en: Email Address
ast: Direición de corréu-e

en: Select a certificate to import...
ast: Seleiciona un certificáu pa importar…

en: All files
ast: Tolos ficheros

en: Failed to import certificate
ast: Falló al importar el certificáu

en: All PKCS12 files
ast: Tolos fichero PKCS12

en: All email certificate files
ast: Tolos ficheros de certificáu de correos-e

en: All CA certificate files
ast: Tolos ficheros de certificaos AC

en: Certificate Viewer: %s
ast: Visor de certificaos: %s

en: Enter the password for '%s'
ast: Escribe la contraseña de «%s»

note: we're setting the password initially
en: Enter new password for certificate database
ast: Introduz una contraseña nueva pa la base de datos de certificaos

en: Enter new password
ast: Introduz la contraseña nueva

note: FIXME: add serial no, validity date, uses
en: Issued to:
      Subject: %s
ast: Emitíu a:
      Asuntu: %s

en: Issued by:
      Subject: %s
ast: Emitíu por:
      Asuntu: %s

en: Select certificate
ast: Seleiciona'l certificáu

en: <Not Part of Certificate>
ast: <Nun ye parte del certificáu>

en: Authorities
ast: Autoridaes

en: Backup _All
ast: Respaldar _too

en: Before trusting this CA for any purpose, you should examine its certificate and its policy and procedures (if available).
ast: Enantes de confiar nesta AC pa cualesquier envís, tendríes de desaminar el to certificáu y la to directiva y procedimientos (si tán disponibles).

en: Certificate
ast: Certificáu

en: Certificate Authority Trust
ast: Confianza na autoridá certificadora

en: Certificate Fields
ast: Campos del certificáu

en: Certificate Hierarchy
ast: Xerarquía del certificáu

en: Certificate details
ast: Detáis del certificáu

en: Certificates Table
ast: Tabla de certificaos

en: Common Name (CN)
ast: Nome común (CN)

en: Contact Certificates
ast: Certificaos de contautos

en: Do not trust the authenticity of this certificate
ast: Nun tener enfotu na autenticidá d'esti certificáu

en: Email Certificate Trust Settings
ast: Axustes de confianza de certificaos de corréu-e

en: Email Recipient Certificate
ast: Certificáu del destinatariu del corréu-e

en: Email Signer Certificate
ast: Certificáu del roblante del corréu-e

en: Expires On
ast: Caduca el

en: Field Value
ast: Valor del campu

en: Fingerprints
ast: Buelgues

en: Issued On
ast: Emitíu el

en: Issued To
ast: Asoleyáu pa

en: Organization (O)
ast: Organización (O)

en: Organizational Unit (OU)
ast: Unidá organizativa (OU)

en: SSL Client Certificate
ast: Certificáu de veceru SSL

en: SSL Server Certificate
ast: Certificáu de servidor SSL

en: This certificate has been verified for the following uses:
ast: Esti certificáu ta comprobáu pa los usos darréu:

en: Trust the authenticity of this certificate
ast: Confiar na autenticidá d'esti certificáu

en: Trust this CA to identify _email users.
ast: Tener enfotu nesta AC pa identificar a _usuarios de corréu-e.

en: Trust this CA to identify _software developers.
ast: Tener enfotu nesta AC pa identificar a _desendolcadores de software.

en: Trust this CA to identify _websites.
ast: Confiar nesta AC pa identificar _sitios web.

en: Validity
ast: Validez

en: You have certificates from these organizations that identify you:
ast: Tien certificados d'estes organizaciones que-y identifiquen:

en: You have certificates on file that identify these certificate authorities:
ast: Tienes archivaos los certificaos qu'identifiquen a estes autoridaes de certificación:

en: You have certificates on file that identify these people:
ast: Tien archivaos los certificaos qu'identifiquen a estes persones:

en: Your Certificates
ast: Los sos certificaos

note: This is a verb, as in "make a backup".
en: _Backup
ast: _Respaldu

en: _Edit CA Trust
ast: _Editar enfotu na AC

en: Certificate already exists
ast: El certificáu yá esiste

en: %d/%m/%Y
ast: %e/%m/%Y

note: x509 certificate usage types
en: Sign
ast: Robla

en: Encrypt
ast: Cifráu

en: Version
ast: Versión

en: Version 1
ast: Versión 1

en: Version 2
ast: Versión 2

en: Version 3
ast: Versión 3

en: PKCS #1 MD2 With RSA Encryption
ast: PKCS #1 MD2 con cifráu RSA

en: PKCS #1 MD5 With RSA Encryption
ast: PKCS #1 MD5 con cifráu RSA

en: PKCS #1 SHA-1 With RSA Encryption
ast: PKCS #1 SHA-1 con cifráu RSA

en: PKCS #1 SHA-256 With RSA Encryption
ast: PKCS #1 SHA-256 con cifráu RSA

en: PKCS #1 SHA-384 With RSA Encryption
ast: PKCS #1 SHA-384 con cifráu RSA

en: PKCS #1 SHA-512 With RSA Encryption
ast: PKCS #1 SHA-512 con cifráu RSA

en: PKCS #1 RSA Encryption
ast: PKCS #1 cifráu RSA

en: Certificate Key Usage
ast: Usu de la clave del certificáu

en: Netscape Certificate Type
ast: Tipu de certificáu Netscape

en: Certificate Authority Key Identifier
ast: Identificador de la clave de l'autoridá del certificáu

en: Object Identifier (%s)
ast: Identificador del oxetu (%s)

en: Algorithm Identifier
ast: Identificador del algoritmu

en: Algorithm Parameters
ast: Parámetros del algoritmu

en: Subject Public Key Info
ast: Información del asuntu de la clave pública

en: Subject Public Key Algorithm
ast: Asuntu del algoritmu de clave pública

en: Subject's Public Key
ast: Clave pública del asuntu

en: Error: Unable to process extension
ast: Fallu: Nun ye dable procesar la extensión

en: Object Signer
ast: Roblante del oxetu

en: SSL Certificate Authority
ast: Autoridá certificadora SSL

en: Email Certificate Authority
ast: Autoridá certificadora de corréu

en: Signing
ast: Roblando

en: Non-repudiation
ast: Non repudiu

en: Key Encipherment
ast: Cifráu de la clave

en: Data Encipherment
ast: Cifráu de datos

en: Key Agreement
ast: Alcuerdu de claves

en: Certificate Signer
ast: Roblante del certificáu

en: CRL Signer
ast: Roblante de la LRC

en: Critical
ast: Críticu

en: Not Critical
ast: Non críticu

en: Extensions
ast: Estensiones

en: Certificate Signature Algorithm
ast: Algoritmu de robla del certificáu

en: Issuer
ast: Emisor

en: Issuer Unique ID
ast: ID únicu del emisor

en: Subject Unique ID
ast: ID único del asuntu

en: Certificate Signature Value
ast: Valor de la robla del certificáu

en: PKCS12 File Password
ast: Contraseña del ficheru PKCS12

en: Enter password for PKCS12 file:
ast: Introduz la contraseña pal ficheru PKCS12:

en: Imported Certificate
ast: Certificáu importáu

en: By _Company
ast: Por _compañía

en: _Address Cards
ast: _Tarxetes de visita

en: _List View
ast: Vista de _llista

en: W_eek View
ast: Vista _selmanal

en: _Day View
ast: Vista _diaria

en: _Month View
ast: Vista _mensual

en: _Work Week View
ast: Vista de la selmana _llaboral

en: As Sent Folder for Wi_de View
ast: Como carpeta d'unviaos pa la vista _ancha

en: As _Sent Folder
ast: Como carpeta d'_unviaos

en: By S_tatus
ast: Por es_táu

en: By Se_nder
ast: Por re_mitente

en: By Su_bject
ast: Por _asuntu

en: By _Follow Up Flag
ast: Por marca de _siguimientu

en: For _Wide View
ast: Pa la vista _enancha

en: _Messages
ast: _Mensaxes

en: _Memos
ast: _Notes

en: With _Due Date
ast: Con data de _vencimientu

en: With _Status
ast: Con _estáu

en: Select a Time Zone
ast: Seleiciona una estaya horaria

en: Time Zones
ast: Estayes horaries

en: Timezone drop-down combination box
ast: Cada de combinación desplegable de la zona horaria

en: Use the left mouse button to zoom in on an area of the map and select a time zone.
    Use the right mouse button to zoom out.
ast: Usa'l botón izquierdu del mur pa enanchar una estaya del mapa y escoyer una faza horaria.
    Usa'l botón drechu del mur p'amenorgar el mapa al tamañu anterior.

en: _Selection
ast: _Seleición

en: Define Views for %s
ast: Definir vistes pa %s

en: Define Views
ast: Definir vistes

en: Define Views for "%s"
ast: Definir vistes pa «%s»

en: Table
ast: Tabla

en: Save Current View
ast: Guardar vista autual

en: _Create new view
ast: _Crear vista nueva

en: _Replace existing view
ast: _Reemplazar vista esistente

en: Define New View
ast: Definir vistes nueves

en: Name of new view:
ast: Nome de la vista nueva:

en: Type of View
ast: Tipu de vista

en: Type of view:
ast: Triba de vista:

en: Use default Evolution _sort order for accounts
ast: Usar _orde predetermináu d'Evolution pa les cuentes

en: De_fault
ast: _Predeterminada

en: Account Name
ast: Nome de la cuenta

en: Protocol
ast: Protocolu

en: Attachment Properties
ast: Propiedaes d'axuntos

en: _Filename:
ast: _Nome de ficheru:

en: MIME Type:
ast: Triba de MIME:

en: _Suggest automatic display of attachment
ast: _Suxerir amosar automáticamente l'axuntu

en: Could not set as background
ast: Nun se pudo afitar como fondu

en: Set as _Background
ast: Afitar como _fondu

en: Could not send attachment | Could not send attachments
ast[0]: Nun se pudo mandar l'axuntu
ast[1]: Nun se pudieron mandar los axuntos

en: _Send To...
ast: Man_dar a...

en: Send the selected attachments somewhere
ast: Mandar los axuntos escoyíos dayuri

en: Loading
ast: Cargando

en: Saving
ast: Abriendo

en: Hide Attachment _Bar
ast: Anubrir _barra d'axuntos

en: Show Attachment _Bar
ast: Amosar _barra d'axuntos

en: Add Attachment
ast: Amestar axuntu

en: A_ttach
ast: _Axuntar

en: Save Attachment | Save Attachments
ast[0]: Guardar l'axuntu
ast[1]: Guardar los axuntos

en: Open With Other Application...
ast: Abrir con otra aplicación…

en: S_ave All
ast: Guardar _too

en: A_dd Attachment...
ast: _Amestar axuntu…

en: _Hide
ast: _Anubrir

en: Hid_e All
ast: _Anubrir too

en: _View Inline
ast: _Ver incluyíu

en: Vie_w All Inline
ast: _Ver too en llinia

en: Open With "%s"
ast: Abrir con «%s»

en: Open this attachment in %s
ast: Abrir esti axuntu en %s

note: To Translators: This text is set as a description of an attached * message when, for example, attaching it to a composer. When the * message to be attached has also filled Subject, then this text is * of form "Attached message - Subject", otherwise it's left as is.
en: Attached message
ast: Mensax axuntu

en: A load operation is already in progress
ast: Existe una operación de carga en progresu

en: A save operation is already in progress
ast: Existe una operación de guardáu en progresu

en: Could not load '%s'
ast: Nun se pudo cargar «%s»

en: Could not load the attachment
ast: Nun se pudo cargar l'axuntu

en: Could not open '%s'
ast: Nun puede abrise '%s'

en: Could not open the attachment
ast: Nun se pudo abrir l'axuntu

en: Attachment contents not loaded
ast: Nun se cargó'l conteníu del axuntu

en: Could not save '%s'
ast: Nun se pudo guardar «%s»

en: Could not save the attachment
ast: Nun se pudo guardar l'axuntu

note: To Translators: The text is concatenated to a form: "Ctrl-click to open a link http://www.example.com"
en: Ctrl-click to open a link
ast: Ctrl-calcar p'abrir un enllaz

en: Month Calendar
ast: Calendariu mensual

en: Character Encoding
ast: Codificación de carauteres

en: Enter the character set to use
ast: Introduz el conxuntu de carauteres a usar

en: Other...
ast: Otru ...

en: Contacts Map
ast: Mapa de los contautos

en: Date and Time
ast: Data y hora

en: Text entry to input date
ast: Entrada de testu pa introducir la data

en: Click this button to show a calendar
ast: Calca esti botón p'amosar un calendariu

en: Drop-down combination box to select time
ast: Caxa combo desplegable pa escoyer la hora

en: No_w
ast: _Agora

en: _Today
ast: Güe_i

note: Note that we don't show this here, since by default a 'None' date * is not permitted.
en: _None
ast: _Dengún

[ctx: date]
note: Translators: "None" for date field of a date edit, shown when * there is no date set.
en: None
ast: Denguna

en: Invalid Date Value
ast: Valor de data inválidu

en: Invalid Time Value
ast: Valor de data inválidu

en: Choose the file that you want to import into Evolution, and select what type of file it is from the list.
ast: Escueyi'l ficheru que quier importar n'Evolution y escueyi de la llista la triba de ficheru que ye.

en: F_ilename:
ast: Nome del _ficheru:

en: Select a file
ast: Seleiciona un ficheru

en: File _type:
ast: _Tipu de ficheru:

en: Choose the destination for this import
ast: Escueya'l destín d'esta importación

en: Choose the type of importer to run:
ast: Escueya'l tipu d'importador a executar:

en: Import data and settings from _older programs
ast: Importar datos y configuración de programes _antiguos

en: Import a _single file
ast: Importar un _únicu ficheru

en: Evolution checked for settings to import from the following applications: Pine, Netscape, Elm, iCalendar. No importable settings found. If you would like to try again, please click the "Back" button.
ast: Evolution comprobó la configuración pa importar dende les siguientes aplicaciones: Pine, Netscape, Elm, iCalendar. Nun s'alcontró denguna configuración que se pueda importar. Si quies volver a intentalo, calca nel botón «Atrás».

note: Install a custom "Cancel Import" button.
en: _Cancel Import
ast: _Encaboxar la importación

en: Preview data to be imported
ast: Vista previa de los datos pa importar

en: Import Data
ast: Importar datos

en: Select what type of file you want to import from the list.
ast: Seleiciona la triba de ficheru que quies importar de la llista.

en: Evolution Import Assistant
ast: Asistente d'importación d'Evolution

en: Import Location
ast: Llugar d'importación

en: Welcome to the Evolution Import Assistant.
    With this assistant you will be guided through the process of importing external files into Evolution.
ast: Bienllegáu al asistente d'importación d'Evolution.
    Esti asistente va guiate a traviés del procesu d'importación de ficheros esternos dientro d'Evolution.

en: Importer Type
ast: Tipu d'importador

en: Select Information to Import
ast: Seleiciona la imformación pa importar

en: Select a File
ast: Seleiciona un ficheru

en: Click "Apply" to begin importing the file into Evolution.
ast: Calca «Aplicar» p'aniciar a importar el ficheru n'Evolution.

en: World Map
ast: Mapa mundial

en: Mouse-based interactive map widget for selecting timezone. Keyboard users should instead select the timezone from the drop-down combination box below.
ast: Widget con mapa interactivu sofitáu en mur pa escoyer la zona horaria. Los usuarios que sólo dispongan de tecláu pueden escoyer la zona horaria dende la caxa combinada desplegable inferior.

en: Evolution is currently online.  Click this button to work offline.
ast: Agora Evolution ta conectáu. Calca nesti botón pa trabayar desconectáu.

en: Evolution is currently offline.  Click this button to work online.
ast: Agora Evolution ta desconectáu. Calca nesti botón pa trabayar conectáu.

en: Evolution is currently offline because the network is unavailable.
ast: Evolution agora ta desconectáu porque la rede nun ta disponible.

en: Evolution Preferences
ast: Preferencies d'Evolution

en: Matches: %d
ast: Concasa con: %d

en: Close the find bar
ast: Zarrar la barra de gueta

en: Fin_d:
ast: _Guetar:

en: Clear the search
ast: Llimpiar la gueta

en: _Previous
ast: _Anterior

en: Find the previous occurrence of the phrase
ast: Guetar la coincidencia anterior de la frase

en: _Next
ast: _Siguiente

en: Find the next occurrence of the phrase
ast: Guetar la siguiente coincidencia de la frase

en: Mat_ch case
ast: _Concasar Mayúscules/minúscules

en: Reached bottom of page, continued from top
ast: Llegóse al final de la páxina, siguiendo dende l'entamu

en: Reached top of page, continued from bottom
ast: Llegóse al entamu de la páxina, siguiendo dende'l final

en: When de_leted:
ast: Al _desaniciar:

en: A_uto-delete sent item
ast: _Autoesaniciar l'elementu unviáu

en: Creat_e a sent item to track information
ast: _Crear un elementu unviáu pa siguimientu de la información

en: Deli_vered and opened
ast: _Entregáu y abiertu

en: Delivery Options
ast: Opciones d'entrega

[ctx: ESendOptions]
en: _Until
ast: _Hasta

[ctx: ESendOptionsAfter]
en: _After
ast: _Dempués

[ctx: ESendOptionsAfter]
en: days
ast: díes

[ctx: ESendOptionsWithin]
en: Wi_thin
ast: _Dientro

[ctx: ESendOptionsWithin]
en: days
ast: díes

en: For Your Eyes Only
ast: Namái pa los tos güeyos

en: Gene_ral Options
ast: Opciones xene_rales

en: Mail Receipt
ast: Destinatariu del corréu

en: Proprietary
ast: Privativu

en: R_eply requested
ast: _Rempuesta solicitada

en: Return Notification
ast: Devolver notificación

en: Secret
ast: Secretu

en: Sta_tus Tracking
ast: Siguimientu d'es_táu

en: Standard
ast: Estándar

en: Status Tracking
ast: Siguimientu d'estáu

en: Top Secret
ast: Altu secretu

en: When acce_pted:
ast: Al ace_utar:

en: When co_mpleted:
ast: Al _finar:

en: When decli_ned:
ast: Al _refugar:

en: _All information
ast: _Tola información

en: _Classification:
ast: _Clasificación:

en: _Delay message delivery
ast: _Retrasar la entrega del mensax

en: _Delivered
ast: _Entregáu

en: _Set expiration date
ast: _Afitar data de caducidá

en: _When convenient
ast: _Cuandu convenga

en: _When opened:
ast: _Al abrir:

[ctx: send-options]
note: Translators: Used in send options dialog
en: None
ast: Denguna

en: Unnamed
ast: Ensin nome

en: _Save and Close
ast: _Grabar y Zarrar

en: Edit Signature
ast: Editar Robla

en: _Signature Name:
ast: Nome de la _Robla:

en: Add Signature Script
ast: Amestar un script de robla

en: Edit Signature Script
ast: Editar script de robla

en: Add _Script
ast: Amestar _script

en: The output of this script will be used as your
    signature. The name you specify will be used
    for display purposes only.
ast: La salida d'esti script  va usase como robla personal.
    El nome que conseñes usaráse namái col envís
    d'amosalu na pantalla.

en: Script file must be executable.
ast: El script tien de ser executable.

en: Click here to go to URL
ast: Calca equí pa dir a la URL

en: _Copy Link Location
ast: _Copiar direición del enllaz

en: Copy the link to the clipboard
ast: Copiar l'enllaz al cartafueyu

en: _Open Link in Browser
ast: _Abrir enllaz nel restolador web

en: Open the link in a web browser
ast: Abrir l'enllaz nun restolador web

en: _Copy Email Address
ast: _Copiar direición de corréu-e

en: _Copy Image
ast: _Copiar imaxe

en: Copy the image to the clipboard
ast: Copiar la imaxe al cartafueyu

en: Select all text and images
ast: Escoyer tol testu ya imaxenes

en: Click to call %s
ast: Calca pa llamar a %s

en: Click to hide/unhide addresses
ast: Calca pa anubrir/amosar les direiciones

en: Click to open %s
ast: Calca p'abrir %s

en: Calendar: from %s to %s
ast: Calendariu: dende %s a %s

en: evolution calendar item
ast: elementu de calendariu d'Evolution

en: popup list
ast: llista emerxente

en: Now
ast: Agora

[ctx: table-date]
note: Translators: "None" as a label of a button to unset date in a date table cell
en: None
ast: Denguna

en: OK
ast: Aceutar

en: The time must be in the format: %s
ast: La data tien de tar nel formatu: %s

en: The percent value must be between 0 and 100, inclusive
ast: El valor del porcentax tien de tar ente 0 y 100, inclusive

en: click to add
ast: calca p'amestar

en: (Ascending)
ast: (Ascendente)

en: (Descending)
ast: (Descendente)

en: Not sorted
ast: Ensin ordenar

en: No grouping
ast: Ensin agrupar

en: Show Fields
ast: Amosar campos

en: Available Fields
ast: Campos disponibles

en: A_vailable Fields:
ast: Campos _disponibles:

en: Ascending
ast: Ascendente

en: Clear All
ast: Llimpiar too

en: Clear _All
ast: Llimpiar _too

en: Descending
ast: Descendente

en: Group Items By
ast: Agrupar elementos por

en: Move _Down
ast: _Mover Abaxo

en: Move _Up
ast: M_over Arriba

en: Show _field in View
ast: Amosar ca_mpu na vista

en: Show field i_n View
ast: Amosar campu _na vista

en: Show field in _View
ast: Amosar campu na _Vista

en: Sort
ast: Ordenar

en: Sort Items By
ast: Ordenar elementos por

en: Then By
ast: Llueu por

en: _Fields Shown...
ast: _Campos amosaos…

en: _Group By...
ast: _Agrupar por…

en: _Remove
ast: _Desaniciar

en: _Show field in View
ast: _Amoar campu na vista

en: _Show these fields in order:
ast: _Amosar estos campos n'orde:

en: _Sort...
ast: _Ordenar…

en: Add a Column
ast: Amestar una columna

en: To add a column to your table, drag it into
    the location in which you want it to appear.
ast: P'amestar una columna a la so tabla, arrástrela
    na ubicación na que quier qu'apaeza.

note: Translators: This text is used as a special row when an ETable * has turned on grouping on a column, which has set a title. * The first %s is replaced with a column title. * The second %s is replaced with an actual  group value. * Finally the %d is replaced with count of items in this group. * Examp
en: %s: %s (%d item) | %s: %s (%d items)
ast[0]: %s: %s (%d elementu)
ast[1]: %s: %s (%d elementos)

note: Translators: This text is used as a special row when an ETable * has turned on grouping on a column, which doesn't have set a title. * The %s is replaced with an actual group value. * The %d is replaced with count of items in this group. * Example: "Smith (13 items)"
en: %s (%d item) | %s (%d items)
ast[0]: %s (%d elementu/os)
ast[1]: %s (%d elementos)

en: Customize Current View
ast: Personalizar vista autual

en: Sort _Ascending
ast: Ordenar _ascendentemente

en: Sort _Descending
ast: Ordenar _descendentemente

en: _Unsort
ast: _Desordenar

en: Group By This _Field
ast: Agrupar por _esti campu

en: Group By _Box
ast: Agrupar por _caxa

en: Remove This _Column
ast: Quitar esta c_olumna

en: Add a C_olumn...
ast: Amestar una c_olumna…

en: A_lignment
ast: A_lliniación

en: B_est Fit
ast: Axust_e automáticu

en: Format Column_s...
ast: Formatear columne_s…

en: Custo_mize Current View...
ast: Perso_nalizar vista autual…

en: _Sort By
ast: _Ordenar por

note: Custom
en: _Custom
ast: _Personalizáu

note: Translators: description of a "popup" action
en: popup a child
ast: emerxer un descendiente

note: Translators: description of a "toggle" action
en: toggle the cell
ast: camudar la casulla

note: Translators: description of an "expand" action
en: expands the row in the ETree containing this cell
ast: estenderexa la filera nel ETree que contién esta casulla

note: Translators: description of a "collapse" action
en: collapses the row in the ETree containing this cell
ast: contrái la filera nel ETree que contién esta casulla

en: Table Cell
ast: Casulla de la tabla

en: click
ast: Picar

en: sort
ast: ordenar

en: Select All
ast: Seleicionar too

en: Input Methods
ast: Métodos d'entrada
