evolution - en to fa translation catalogue (5757 entries)

en: Enable address formatting
fa: به کار انداختن قالب‌بندی نشانی

en: Whether addresses should be formatted according to standard in their destination country
fa: نشانی‌ها باید با توجّه به استاندارد در کشور مقصد قالب‌بندی شوند یا نه

en: Autocomplete length
fa: طول کامل کردن خودکار

en: The number of characters that must be typed before Evolution will attempt to autocomplete.
fa: تعداد نویسه‌هایی که باید تایپ شود تا اوولوشن سعی در کامل سازی خودکار آن کند.

en: Show autocompleted name with an address
fa: نمایش نام کامل‌شدهٔ خودکار با یک نشانی

en: Whether force showing the mail address with the name of the autocompleted contact in the entry.
fa: داشتن اجبار برای نمایش نشانی‌های رایانامه با نام آشنای کامل‌شدهٔ خودکار در وردی یا نه.

en: URI for the folder last used in the select names dialog
fa: نشانی شاخه‌ای که آخرین بار در محاورهٔ انتخاب نام به کار رفته است

en: URI for the folder last used in the select names dialog.
fa: نشانی شاخه‌ای که آخرین بار در گفت‌وگوی گزینش نام‌ها به کار رفته.

en: Contact layout style
fa: سبک چینش آشنا

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the contact list. “0” (Classic View) places the preview pane below the contact list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the contact list.
fa: سبک چینش مشخص می‌کند که مکان قاب پیش‌نمایش به نسبت لیست مخاطب‌ها در کجا قرار گیرد. “۰” (نمای کلاسیک) پنل پیش‌نمایش را زیر لیست مخاطب‌ها می‌گذارد. “۰” (نمای عمودی) پنل پیش‌نمایش را کنار لیست مخاطب‌ها می‌گذارد.

en: Contact preview pane position (horizontal)
fa: موقعیت قاب پیش‌نمایش آشنا (افقی)

en: Position of the contact preview pane when oriented horizontally.
fa: موقعیت قاب پیش‌نمایش مخاطب در نمای افقی.

en: Contact preview pane position (vertical)
fa: موقعیت قاب پیش‌نمایش آشنا (عمودی)

en: Position of the contact preview pane when oriented vertically.
fa: موقعیت قاب پیش‌نمایش مخاطب در نمای عمودی.

en: Show maps
fa: نمایش نقشه‌ها

en: Whether to show maps in preview pane
fa: این که نقشه‌ها در قاب پیش‌نمایش دیده شوند یا خیر

en: Primary address book
fa: دفترچه نشانی اصلی

en: The UID of the selected (or “primary”) address book in the sidebar of the “Contacts” view
fa: شناسهٔ کاربر از دفترچهٔ نشانی انتخاب شده (یا "اصلی") در نوار کناری از نمای آشنایان

en: Show preview pane
fa: نمایش قاب پیش‌نمایش

en: Whether to show the preview pane.
fa: این که قاب پیش‌نمایش نشان داده بشود یا نه.

en: Show phone numbers
fa: نمایش شماره تلفن‌ها

en: Whether to show phone numbers in the editor
fa: این که شماره‌های تلفن در ویرایشگر نشان داده شوند یا خیر

en: Show SIP addresses
fa: نمایش نشانی‌های سیپ

en: Whether to show SIP addresses in the editor
fa: این که نشانی‌های سیپ در ویرایشگر نشان داده شوند یا خیر

en: Show IM addresses
fa: نمایش نشانی‌های پیام فوری

en: Whether to show IM addresses in the editor
fa: این که نشانی‌های پیام‌رسان در ویرایشگر نشان داده شوند یا خیر

en: Show mailing Home addresses
fa: نمایش نشانی‌های پستی خانگی

en: Whether to show mailing Home addresses in the editor
fa: این که نشانی‌های پستی منزل در ویرایشگر نشان داده شوند یا خیر

en: Show mailing Work addresses
fa: نمایش نشانی‌های پستی کاری

en: Whether to show mailing addresses Work in the editor
fa: این که نشانی‌های پستی محل کار در ویرایشگر نشان داده شوند یا خیر

en: Show mailing Other addresses
fa: نمایش نشانی‌های پستی دیگر

en: Whether to show mailing addresses Other in the editor
fa: این که نشانی‌های پستی دیگر در ویرایشگر نشان داده شوند یا خیر

en: Show web addresses
fa: نمایش نشانی‌های وب

en: Whether to show Web Addresses in the editor
fa: این که نشانی‌های وب در ویرایشگر نشان داده شوند یا خیر

en: Show job information
fa: نمایش اطّلاعات شغل

en: Whether to show job information in the editor
fa: این که اطّلاعات شغل در ویرایشگر نشان داده شوند یا خیر

en: Show Miscellaneous information
fa: نمایش اطّلاعات متفرّقه

en: Whether to show Miscellaneous information in the editor
fa: این که اطّلاعات دیگر در ویرایشگر نشان داده شوند یا خیر

en: Show notes-tab
fa: نمایش زبانهٔ یادداشت‌ها

en: Whether to show notes in the editor
fa: این که یادداشت‌ها در ویرایشگر نشان داده شوند یا خیر

en: Show Certificates tab
fa: نمایش زبانهٔ گواهی‌ها

en: Whether to show Certificates tab in the editor
fa: این که زبانهٔ گواهینامه‌ها در ویرایشگر نشان داده شود یا خیر

en: Where to open contact locations
fa: مکان گشودن موقعیت‌های آشنا

en: Currently supported values are “openstreetmap” and “google”; if unknown set, uses “openstreetmap”
fa: در حال حاضر مقادیر  "گوگل" و "اوپن‌استریت‌مپ" پشتیبانی می‌شوند؛ در صورت خالی بودن از "اوپن‌استریت‌مپ" استفاده می‌شود

en: Preview Personal before Work information
fa: پیش‌نمایش اطّلاعات شخصی پیش از کاری

en: Show the Personal information before the Work information in the contact preview
fa: اطلاعات شخصی پیش از اطلاعات کاری در پیش‌نمایش آشناها نشان داده شود

en: Convert mail messages to Unicode
fa: تبدیل پیام‌های نامه به یونی‌کد

en: Convert message text to Unicode UTF-8 to unify spam/ham tokens coming from different character sets.
fa: تبدیل متن پیام به یونی‌کد UTF-8 برای یکی کردن ژتون‌های هرز/مضر که از مجموعه نویسه‌های مختلف می‌آید.

en: Full path command to run Bogofilter
fa: مسیر کامل جهت اجرای فرمان Bogofilter

en: Full path to a Bogofilter command. If not set, then a compile-time path is used, usually /usr/bin/bogofilter. The command should not contain any other arguments.
fa: مسیر کامل به فرمان Bogofilter. اکر تعیین نشود، یک آدرس حین کامپایل استفاده خواهد شد که معمولا /usr/bin/bogofilter. است. فرمان نباید شامل هیچ شناسه دیگری باشد.

en: Save directory for reminder audio
fa: شاخهٔ ذخیره برای صدای یادآور

en: Directory for saving reminder audio files
fa: شاخه برای ذخیرهٔ پرونده‌های صوتی یادآور

en: Birthday and anniversary reminder value
fa: مقدار یادآور تولد و سالگرد

en: Number of units for determining a birthday or anniversary reminder
fa: تعداد یکاهای قابل تعیین برای یک یادآور تولّد یا سالگرد

en: Birthday and anniversary reminder units
fa: یکاهای یادآور تولد و سالگرد

en: Units for a birthday or anniversary reminder, “minutes”, “hours” or “days”
fa: یکاهای یادآور تولد یا سالگرد، «دقیقه»، «ساعت» یا «روز»

en: Compress weekends in month view
fa: فشرده کردن آخرهفته‌ها در نمای ماه

en: Whether to compress weekends in the month view, which puts Saturday and Sunday in the space of one weekday
fa: این که آخر هفته‌ها در نمای ماه فشرده شوند یا خیر، که در این صورت پنجشنبه و جمعه به اندازهٔ یک روز فضا می‌گیرند

en: Ask for confirmation when deleting items
fa: تأیید گرفتن هنگام حذف موارد

en: Whether to ask for confirmation when deleting an appointment or task
fa: این که برای حذف قرارها یا تکلیف‌ها پرسیده شود یا خیر

en: Confirm expunge
fa: تأیید از بین بردن

en: Whether to ask for confirmation when expunging appointments and tasks
fa: این که آیا برای محو کردن قرارها و تکلیف‌ها تصدیق گرفته شود یا نه

en: Month view vertical pane position
fa: موقعیت قاب عمودی در نمای ماه

en: Position of the vertical pane, between the calendar lists and the date navigator calendar
fa: وضعیت قاب عمودی،‌ بین فهرست‌های تقویم و و تقویم ناوش تاریخ

en: Workday end hour
fa: ساعت پایان روز کاری

en: Hour the workday ends on, in twenty four hour format, 0 to 23
fa: ساعت پایان روز کاری، در قالب بیست و چهار ساعتی، از ۰ تا ۲۳

en: Workday end minute
fa: دقیقهٔ پایان روز کاری

en: Minute the workday ends on, 0 to 59.
fa: دقیقهٔ پایان روز کاری، ۰ تا ۵۹.

en: Workday start hour
fa: ساعت آغاز روز کاری

en: Hour the workday starts on, in twenty four hour format, 0 to 23.
fa: ساعت آغاز روز کاری، در قالب بیست و چهار ساعتی، از ۰ تا ۲۳.

en: Workday start minute
fa: دقیقهٔ آغاز روز کاری

en: Minute the workday starts on, 0 to 59.
fa: دقیقهٔ آغاز روز کاری، ۰ تا ۵۹.

en: Workday start time for Monday
fa: زمان آغاز روز کاری برای دوشنبه

en: Time the workday starts on, in twenty four hour format HHMM, 0000 to 2359, or -1 to use day-start-hour and day-start-minute
fa: زمان آغاز روز کاری، در قالب بیست و چهار ساعتی HHMM، از ۰۰۰۰ تا ۲۳۵۹، یا ‪-۱‬ برای استفاده از ساعت آغاز روز و دقیقهٔ آغاز روز

en: Workday end time for Monday
fa: زمان پایان روز کاری برای دوشنبه

en: Time the workday ends on, in twenty four hour format HHMM, 0000 to 2359, or -1 to use day-end-hour and day-end-minute
fa: ساعت پایان روز کاری، در قالب بیست و چهار ساعتی HHMM، از ۰۰۰۰ تا ۲۳۵۹ یا استفاده از ‪-۱‬ برای ساعت پایان روز و دقیقهٔ پایان روز

en: Workday start time for Tuesday
fa: زمان آغاز روز کاری برای سه‌شنبه

en: Time the workday ends on, in twenty four hour format HHMM, 0000 to 2359, or -1 to use day-start-hour and day-start-minute
fa: ساعت پایان روز کاری، در قالب بیست و چهار ساعتی HHMM، از ۰۰۰۰ تا ۲۳۵۹ یا استفاده از ‪-۱‬ برای ساعت آغاز روز و دقیقهٔ آغاز روز

en: Workday end time for Tuesday
fa: زمان پایان روز کاری برای سه‌شنبه

en: Workday start time for Wednesday
fa: زمان آغاز روز کاری برای چهارشنبه

en: Workday end time for Wednesday
fa: زمان پایان روز کاری برای چهارشنبه

en: Workday start time for Thursday
fa: زمان آغاز روز کاری برای پنچ‌شنبه

en: Workday end time for Thursday
fa: زمان پایان روز کاری برای پنج‌شنبه

en: Workday start time for Friday
fa: زمان آغاز روز کاری برای آدینه

en: Workday end time for Friday
fa: زمان پایان روز کاری برای آدینه

en: Workday start time for Saturday
fa: زمان آغاز روز کاری برای شنبه

en: Workday end time for Saturday
fa: زمان پایان روز کاری برای شنبه

en: Workday start time for Sunday
fa: زمان آغاز روز کاری برای یک‌شنبه

en: Workday end time for Sunday
fa: زمان پایان روز کاری برای یک‌شنبه

en: The second timezone for a Day View
fa: منطقهٔ زمانی دوم برای نمای روز

en: Shows the second time zone in a Day View, if set. Value is similar to one used in a “timezone” key
fa: اگر تنظیم شود، منطقه زمانی دوم در نمای روزانه نمایش می‌دهد. مقدارش مشابه همان مقادیر کلید “timezone” است

en: Recently used second time zones in a Day View
fa: منطقهٔ زمانی دوم به‌تازگی استفاده‌شده در نمای روز

en: List of recently used second time zones in a Day View
fa: فهرست منطقه‌های زمانی دوم به‌تازگی استفاده‌شده در نمای روز

en: Maximum number of recently used timezones to remember
fa: بیشترین تعداد از منطقه‌های زمانی به تازگی استفاده شده را که باید بخاطر داشت

en: Maximum number of recently used timezones to remember in a “day-second-zones” list
fa: بیشترین تعداد از منطقه‌های زمانی به تازگی استفاده شده را که در قالب یک لیست "روز-منطقه‌های-دوم" باید بخاطر داشت

en: Default reminder value
fa: مقدار یادآور پیش‌گزیده

en: Number of units for determining a default reminder
fa: تعداد یکاهای قابل تعیین برای یادآور پیش‌گزیده

en: Default reminder units
fa: واحد یادآور پیش‌گزیده

en: Units for a default reminder, “minutes”, “hours” or “days”
fa: یکاها برای یک یادآور پیش‌گزیده، «دقیقه»، «ساعت» یا «روز»

en: Show categories field in the event/meeting/task editor
fa: نمایش دسته‌ها در ویرایشگر رویداد/جلسه/تکلیف

en: Whether to show categories field in the event/meeting editor
fa: این که زمینهٔ دسته در ویرایشگر رویداد/جلسه نشان داده شود یا نه

en: Show Role field in the event/task/meeting editor
fa: نمایش زمینهٔ نقش در ویرایشگر رویداد/تکلیف/جلسه

en: Whether to show role field in the event/task/meeting editor
fa: این که زمینهٔ نقش در ویرایشگر رویداد/تکلیف/جلسه نشان داده شود یا نه

en: Show RSVP field in the event/task/meeting editor
fa: نمایش زمینهٔ لطفاً پاسخ دهید در ویرایشگر رویداد/تکلیف/جلسه

en: Whether to show RSVP field in the event/task/meeting editor
fa: این که زمینهٔ لطفاً پاسخ دهید در ویرایشگر رویداد/تکلیف/جلسه نشان داده شود یا نه

en: Show status field in the event/task/meeting editor
fa: نمایش زمینهٔ وضعیت در ویرایشگر رویداد/تکلیف/جلسه

en: Whether to show status field in the event/task/meeting editor
fa: این که زمینهٔ وضعیت در ویرایشگر رویداد/تکلیف/جلسه نشان داده شود یا نه

en: Show timezone field in the event/meeting editor
fa: نمایش زمینهٔ منطقهٔ زمانی در ویرایشگر رویداد/جلسه

en: Whether to show timezone field in the event/meeting editor
fa: این که زمینهٔ منطقهٔ زمانی در ویرایشگر رویداد/جلسه نشان داده شود یا نه

en: Show type field in the event/task/meeting editor
fa: نمایش زمینهٔ گونه در ویرایشگر رویداد/تکلیف/جلسه

en: Whether to show type field in the event/task/meeting editor
fa: این که زمینهٔ گونه در ویرایشگر رویداد/تکلیف/جلسه نشان داده شود یا نه

en: Show toolbar in the event/task/memo editor
fa: نمایش نوار ابزار در ویرایشگر رویداد/تکلیف/جلسه

en: Whether to show toolbar in the event/task/memo editor
fa: این که نوار ابزار در ویرایشگر رویداد/تکلیف/جلسه نشان داده شود یا نه

en: Hide completed tasks
fa: نهفتن تکلیف‌های انجام شده

en: Whether to hide completed tasks in the tasks view
fa: این که تکلیف‌های انجام شده در نمای تکلیف پنهان شوند یا خیر

en: Hide task units
fa: نهفتن یکاهای تکلیف

en: Units for determining when to hide tasks, “minutes”, “hours” or “days”
fa: یکاها برای تصمیم‌گیری در مورد زمان نهفتن تکلیف‌ها. «دقیقه»، «ساعت» یا «روز»

en: Hide task value
fa: نهفتن مقدار تکلیف

en: Number of units for determining when to hide tasks
fa: تعداد یکاها برای تعیین زمان نهفتن تکلیف‌ها

en: Hide cancelled events
fa: نهفتن رویدادهای لغو شده

en: Whether to hide cancelled events in the calendar view
fa: این که رویدادهای لغو شده در نمای تقویم پنهان شوند یا خیر

en: Hide cancelled tasks
fa: نهفتن تکلیف‌های لغو شده

en: Whether to hide cancelled tasks in the tasks view
fa: این که تکلیف‌های لغو شده در نمای تکلیف پنهان شوند یا خیر

en: Horizontal pane position
fa: موقعیت قاب افقی

en: Position of the horizontal pane, between the date navigator calendar and the task list when not in the month view, in pixels
fa: موقعیت قاب افقی، بین تقویم ناوش تاریخ و سیاههٔ تکلیف در نماهای غیر از ماه، به پیکسل

en: Last reminder time
fa: زمان آخرین یادآور

en: Time the last reminder ran, in time_t
fa: زمان آخرین اجرای یادآور، در time_t

en: Marcus Bains Line Color — Day View
fa: رنگ خط مارکوس بینز ‐ نمای روز

en: Color to draw the Marcus Bains line in the Day View
fa: رنگ رسم خط مارکوس بینز در نمای روز

en: Marcus Bains Line Color — Time bar
fa: رنگ خط مارکوس بینز ‐ نوار زمان

en: Color to draw the Marcus Bains Line in the Time bar (empty for default)
fa: رنگ رسم خط مارکوس بینز در نوار زمان (خالی یا پیش‌گزیده)

en: Marcus Bains Line
fa: خط مارکوس بِینز

en: Whether to draw the Marcus Bains Line (line at current time) in the calendar
fa: این که خط مارکوس بینز (خط در زمان کنونی) در تقویم رسم شود یا نه

en: Memo preview pane position (horizontal)
fa: موقعیت قاب پیش‌نمایش یادداشت (افقی)

en: Position of the task preview pane when oriented horizontally
fa: موقعیت قاب پیش‌نمایش تکلیف هنگام افقی بودن

en: Memo layout style
fa: _سبک چینش یادداشت

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the memo list. “0” (Classic View) places the preview pane below the memo list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the memo list
fa: سبک چینش مشخّص می‌کند قاب پیش‌نمایش کجای سیاههٔ یادداشت قرار گیرد. «۰» (نمای کلاسیک) قاب پیش‌نمایش را زیر سیاههٔ یادداشت می‌گذارد. “1” (نمای عمودی) قاب پیش‌نمایش را کنار سیاههٔ یادداشت می‌گذارد

en: Memo preview pane position (vertical)
fa: موقعیت قاب پیش‌نمایش یادداشت (عمودی)

en: Position of the memo preview pane when oriented vertically
fa: موقعیت قاب پیش‌نمایش یادداشت هنگام عمودی بودن

en: Month view horizontal pane position
fa: موقعیت قاب افقی در نمای ماه

en: Position of the horizontal pane, between the view and the date navigator calendar and task list in the month view, in pixels
fa: موقعیت قاب افقی، بین تقویم ناوشگر تاریخ و فهرست تکالیف در نمای ماه، به نقطه

en: Scroll Month View by a week, not by a month
fa: لغزش نمای ماه به میزان یک هفته نه یک ماه

en: Whether to scroll a Month View by a week, not by a month
fa: ایا نمای ماه بجای یک ماه به میزان یک هفته بلغزد

en: Let the Month View start with the current week
fa: نمای ماه با هفتهٔ فعلی شروع شود

en: Whether the month view should show weeks starting with the current week instead of the first week of the month.
fa: این که نمای ماهانه باید هفته‌ها را به جای تخستین هفتهٔ ماه با آغاز از هفتهٔ جاری نشان دهد یا نه.

en: Preferred New button item
fa: مورد دکمهٔ جدید ترجیحی

en: Name of the preferred New toolbar button item
fa: نام مورد دکمهٔ نوارابزار جدید ترجیحی

en: Primary calendar
fa: تقویم اصلی

en: The UID of the selected (or “primary”) calendar in the sidebar of the “Calendar” view
fa: شناسهٔ یکتای تقویم گزیده (یا «اصلی») در نوار کناری نمای «تقویم»

en: Primary memo list
fa: سیاههٔ یادداشت اصلی

en: The UID of the selected (or “primary”) memo list in the sidebar of the “Memos” view
fa: شناسهٔ یکتای سیاههٔ یادداشت گزیده (یا «اصلی») در نوار کناری نمای «یادداشت‌ها»

en: Primary task list
fa: سیاههٔ تکلیف اصلی

en: The UID of the selected (or “primary”) task list in the sidebar of the “Tasks” view
fa: شناسهٔ یکتای سیاههٔ تکلیف گزیده (یا «اصلی») در نوار کناری نمای «تکلیف‌ها»

en: Free/busy template URL
fa: نشانی اینترنتی قالب آزاد/مشغول

en: Recurrent Events in Italic
fa: تاریخ تکرار مورب

en: Show days with recurrent events in italic font in bottom left calendar
fa: نمایش رویدادهای تکرار شونده به صورت کج در پایین راست تقویم

en: Search range for time-based searching in years
fa: بازهٔ جست‌وجو برای جست‌وجوی مبتنی بر زمان در سال‌ها

en: How many years can the time-based search go forward or backward from currently selected day when searching for another occurrence; default is ten years
fa: جست‌وجوی مبتنی بر زمان تا چند سال می‌تواند به پیش یا پس از روز گزیده هنگام جست‌وجو برای رخدادی دیگر برود. پیش‌گزیده ده سال است

en: Show appointment end times in week and month views
fa: نمایش زمان پایان قرارها در نمای هفته و ماه

en: Whether to display the end time of events in the week and month views
fa: این که زمان پایان رویدادها در نمای هفته و ماه نشان داده شود یا نه

en: Show appointment icons in the month view
fa: نمایش نقشک قرارها در نمای ماه

en: Whether to show icons of events in the month view
fa: این که نقشک رویدادها در نمای ماه نشان داده شود یا نه

en: Show the memo preview pane
fa: نمایش قاب پیش‌نمایش یادداشت

en: If “true”, show the memo preview pane in the main window
fa: اگر «درست» باشد، قاب پیش‌نمایش یادداشت در پنجرهٔ اصلی نشان داده می‌شود

en: Show the task preview pane
fa: نمایش قاب پیش‌نمایش تکلیف

en: If “true”, show the task preview pane in the main window
fa: اگر «درست» باشد، قاب پیش‌نمایش تکلیف در پنجرهٔ اصلی نشان داده می‌شود

en: Show week numbers in Day View, Work Week View, Year view and Date Navigator
fa: نمایش شمارهٔ هفته در نمای روز، نمای هفته، نمای سال و ناوشگر تاریخ

en: Whether to show week numbers in various places in the Calendar
fa: این که شماره‌های هفته در مکان‌های مختلف تقویم نشان داده شود یا نه

en: Vertical position for the tag pane
fa: موقعیت عمودی قاب برچسب

en: Show Tasks and Memos pane in the Calendar view
fa: نمایش قاب یادداشت و تکلیف در نمای تقویم

en: Whether to show Tasks and Memos pane in the Calendar view
fa: این که قاب یادداشت و تکلیف در نمای تقویم نشان داده شود یا نه

en: Highlight tasks due today
fa: برجسته کردن تکلیف‌های با موعد امروز

en: Tasks due today color
fa: رنگ تکلیف‌هایی که موعدشان امروز سر می‌رسد

en: Background color of tasks that are due today, in “#rrggbb” format. Used together with task-due-today-highlight
fa: رنگ پس‌زمینهٔ تکلیف‌هایی که موعدشان امروز سر می‌رسد، در قالب ‪#rrggbb‬.‏ استفاده شده همراه با task-due-today-highlight

en: Task preview pane position (horizontal)
fa: موقعیت قاب پیش‌نمایش تکلیف (افقی)

en: Task layout style
fa: سبک چینش وظیفه

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the task list. “0” (Classic View) places the preview pane below the task list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the task list
fa: سبک چینش مشخص می‌کند که قاب پیش‌نمایش کجای سیاههٔ تکلیف‌ها قرار گیرد. “۰” (نمای کلاسیک) قاب پیش‌نمایش را زیر سیاههٔ تکلیف‌ها می‌گذارد. “۰” (نمای عمودی) قاب پیش‌نمایش را کنار سیاههٔ تکلیف‌ها می‌گذارد

en: Task preview pane position (vertical)
fa: موقعیت قاب پیش‌نمایش تکلیف (عمودی)

en: Position of the task preview pane when oriented vertically
fa: موقعیت قاب پیش‌نمایش تکلیف هنگام افقی بودن

en: Highlight overdue tasks
fa: برجسته کردن تکلیف‌های عقب‌ افتاده

en: Overdue tasks color
fa: رنگ تکلیف‌های عقب افتاده

en: Background color of tasks that are overdue, in “#rrggbb” format. Used together with task-overdue-highlight.
fa: رنگ پس‌زمینهٔ تکلیف‌های عقب افتاده، در قالب ‪#rrggbb‬. استفاده شده همراه با task-overdue-highlight.

en: Time divisions
fa: تقسیمات زمانی

en: Intervals shown in Day and Work Week views, in minutes
fa: فواصل نشان داده در نماهای روز و هفتهٔ کاری به دقیقه

en: Timezone
fa: منطقهٔ زمانی

en: The default timezone to use for dates and times in the calendar, as an untranslated Olson timezone database location like “America/New York”
fa: منطقهٔ زمانی پیش‌گزیده که برای تاریخ و زمان در تقویم استفاده شود، به صورت مکان استاندارد ترجمه نشده در پایگاه‌دادهٔ مناطق زمانی اولسن مثل America/New York.

en: Twenty four hour time format
fa: قالب زمانی بیست و چهار ساعته

en: Whether to show times in twenty four hour format instead of using am/pm
fa: این که وقت به جای استفاده از صبح/عصر در قالب بیست و چهار ساعته نشان داده شود یا نه

en: Birthday and anniversary reminder
fa: یادآور روزهای تولد و سالگردها

en: Whether to set a reminder for birthdays and anniversaries
fa: این که یادآوری برای تولّدها و سالگردها تنظیم شود یا نه

en: Default appointment reminder
fa: یادآور قرار پیش‌گزیده

en: Whether to set a default reminder for appointments
fa: این که یادآوری برای قرارها تنظیم شود یا نه

en: Use system timezone
fa: استفاده از منطقهٔ زمانی سامانه

en: First day of the week
fa: اولین روز هفته

en: Monday is a work day
fa: دوشنبه یک روز کاری است

en: Tuesday is a work day
fa: سه‌شنبه یک روز کاری است

en: Wednesday is a work day
fa: چهارشنبه یک روز کاری است

en: Thursday is a work day
fa: پنج‌شنبه یک روز کاری است

en: Friday is a work day
fa: آدینه یک روز کاری است

en: Saturday is a work day
fa: شنبه یک روز کاری است

en: Sunday is a work day
fa: یک‌شنبه یک روز کاری است

en: Create events, memos and tasks as Private by default
fa: ایجاد پیش‌گزیدهٔ رویدادها، یادداشت‌ها و تکلیف‌ها به صورت خصوصی

en: Whether to order days in the Week View from left to right, rather than from top to bottom.
fa: این که روزها در نمای هفته به حای بالا به پایین، راست به چپ چیده شوند.

en: User-defined reminder times, in minutes
fa: زمان‌های یادآور تعریف شده به دست کاربر به دقیقه

en: Whether to use markdown editor for the description in the component editor.
fa: این که در ویرایشگر مولّفه از ویرایشگر مارک‌دون استفاده شود یا نه.

en: Show week day names in the Year View
fa: نمایش نام‌های روز هفته در نمای سال

en: Show the preview pane in the Year View
fa: نمایش قاب پیش‌نمایش در نمای سال

en: If “true”, show the preview pane in the Year View
fa: اگر «درست» باشد، قاب پیش‌نمایش در نمای سال نشان داده می‌شود

en: Year view horizontal pane position
fa: موقعیت قاب افقی نمای سال

en: Position of the horizontal pane, between the year calendar and the list of events for the selected day in the year view, in pixels
fa: موقعیت قاب افقی، بین تقویم سالانه و سیاههٔ رویدادهای روز گزیده در نمای سال به پیکسل

en: Layout style for the Year View
fa: سبک چینش برای نمای سال

en: The layout style determines where to place the preview pane. “0” (Horizontal View) places the preview pane below the calendar. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the calendar.
fa: سبک چینش مشخص می‌کند که قاب پیش‌نمایش کجا قرار گیرد. “۰” (نمای افقی) قاب پیش‌نمایش را زیر تقویم می‌گذارد. “۰” (نمای عمودی) قاب پیش‌نمایش را کنار تقویم می‌گذارد.

en: Year view horizontal preview position
fa: موقعیت قاب افقی نمای سال

en: Position of the horizontal event preview for the year view, in pixels
fa: موقعیت پیش‌نمایش رویداد افقی نمای سال به پیکسل

en: Year view vertical preview position
fa: موقعیت پیش نمایش عمودی نمای سال

en: Position of the vertical event preview for the year view, in pixels
fa: موقعیت پیش‌نمایش رویداد عمودی نمای سال به پیکسل

en: Shorten event time by minutes
fa: زمان رویداد کوتاه شده به دقیقه

en: Whether to shorten event end time
fa: این که زمان پایان رویداد کوتاه شود یا نه

en: Background color for the 'today' day
fa: رنگ پس‌زمینهٔ روز «امروز»

en: Leave empty to use a yellow color derived from the current theme, otherwise use the color of form `#RRGGBB`
fa: خالی گذاشتن برای استفاده از رنگی زرد برگرفته از زمینهٔ کنونی. در غیر این صورت استفاده از رنگی به شکل «‪#RRGGBB‬»

en: (Deprecated) First day of the week, from Sunday (0) to Saturday (6)
fa: روز شروع هفته، از یکشنبه(۰) تا شنبه(۶)

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “week-start-day-name” instead.
fa: این کلید در نگارش ۳٫۱۰ منقضی شده و دیگر نباید استفاده شود. به جایش از «week-start-day-name» استفاده کنید.

en: (Deprecated) Work days
fa: روزهای کاری

en: Days on which the start and end of work hours should be indicated. (This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use the “work-day-monday”, “work-day-tuesday”, etc. keys instead.)
fa: روزهایی که در باید آغاز و پایان ساعت‌های کاری در آن‌ها نشان داده شود. (این کلید در نگارش ۳٫۱۰ منقضی شده و دیگر نباید استفاده شود. به جایش از کلیدهای «work-day-monday»، «work-day-tuesday» و غیره استفاده کنید.)

en: Previous Evolution version
fa: نگارش پیشین اوولوشن

en: List of disabled plugins
fa: فهرست افزایه‌های از کار افتاده

en: The list of disabled plugins in Evolution
fa: فهرست افزایه‌های از کار افتاده در اوولوشن

en: The window’s X coordinate
fa: مختصات X پنجره

en: The window’s Y coordinate
fa: مختصات Y پنجره

en: The window’s width in pixels
fa: پهنای پنجره به پیکسل

en: The window’s height in pixels
fa: بلندای پنجره به پیکسل

en: Whether the window is maximized
fa: این که پنجره بیشینه است یا خیر

en: GNOME Calendar’s calendar import done
fa: درون‌ریزی تقویم تقویم گنوم انجام شد

en: Whether calendar from GNOME Calendar has been imported or not
fa: این که تقویم از تقویم گنوم درون‌ریزی شده یا نه

en: GNOME Calendar’s tasks import done
fa: درون‌ریزی وظیفه‌های تقویم گنوم انجام شد

en: Whether tasks from GNOME Calendar have been imported or not
fa: این که وظیفه‌ها از تقویم گنوم درون‌ریزی شده یا نه

en: Check whether Evolution is the default mailer
fa: بررسی این که Evolution نامه‌رسان پیش‌گزیده هست یا نه

en: Every time Evolution starts, check whether or not it is the default mailer.
fa: هر بار که Evolution آغاز می‌شود، بررسی کند که نامه‌رسان پیش‌گزیده هست یا نه.

en: Default charset in which to compose messages
fa: مجموعه‌‌نویسهٔ پیش‌گزیده برای نگارش پیام‌ها

en: Default charset in which to compose messages. Uses UTF-8, if not set.
fa: مجموعه‌‌نویسهٔ پیش‌گزیده برای نگارش پیام‌ها. در صورت تنظیم نبودن از UTF-8 استفاده می‌شود.

en: Comma-separated names of the editor to prefer in the message composer
fa: نام‌های جداشده با کامای ویرایشگر ترجیحی در نگارندهٔ پیام

en: Path where picture gallery should search for its content
fa: مسیری کخه چنگ نگاره باید برای محتوایش جست‌وجو کند

en: Spell check inline
fa: غلط‌یابی املایی درخط

en: Draw spelling error indicators on words as you type.
fa: ترسیم شاخص‌های غلط‌های املایی روی کلمات هنگامی که تایپ می‌کنید.

en: Automatic link recognition
fa: شناسایی خودکار پیوند

en: Recognize links in text and replace them.
fa: شناسایی پیوند‌ها در متن و جایگزین کردن آنان.

en: Automatic emoticon recognition
fa: شناسایی خودکار شکلک

en: Recognize emoticons in text and replace them with images or Unicode characters.
fa: تشخیص شکلک‌ها در متن و جایگزینیشان با تصاویر یا نویسه‌های یونی‌کد.

en: Unicode emoticons
fa: شکلک‌های یونی‌کد

en: Use Unicode characters for emoticons.
fa: استفاده از نویسه‌های یونی‌کد برای شکلک‌ها.

en: Attribute message
fa: تخصیص پیام

en: Forward message
fa: هدایت پیام

en: Original message
fa: پیام اصلی

en: Group Reply replies to list
fa: پاسخ گروهی به فهرست پاسخ می‌دهد

en: Put the cursor at the bottom of replies
fa: گذاشتن نشانگر زیر پاسخ‌ها

en: Always request read receipt
fa: درخواست همیشگی رسید خواندن

en: What mode open the composer with
fa: ایجدککنده با چه حالتی باز شود

en: Spell checking languages
fa: زبان‌های بررسی املایی

en: List of dictionary language codes used for spell checking.
fa: فهرست کدهای زبانی واژه‌نامهٔ استفاده‌شده برای بررسی املایی.

en: List of recently used spell checking languages
fa: فهرست زبان‌های بررسی املایی به‌تازگی استفاده‌شده

en: List of dictionary language codes used for spell checking, which had been used recently.
fa: فهرست کدهای زبانی بررسی املایی که به‌تازگی استفاده شده‌اند.

en: How many recently used spell checking languages to remember
fa: تعداد زبان‌های بررسی املایی به‌تازگی استفاده‌شده برای به خاطر سپردن

en: Show “Bcc” field when sending a mail message
fa: نمایش زمینهٔ «رونوشت کور» هنگام فرستادن یک پیام نامه

en: Show the “Bcc” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
fa: نمایش زمینهٔ Bcc هنگام فرستادن پیام نامه‌ای. این گزینه هنگام گزینش حساب نامه از فهرست نما واپایش می‌شود.

en: Show “Cc” field when sending a mail message
fa: نمایش زمینهٔ «رونوشت» هنگام فرستادن یک پیام نامه

en: Show the “Cc” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
fa: نمایش زمینهٔ Cc هنگام فرستادن پیام نامه‌ای. این گزینه هنگام گزینش حساب نامه از فهرست نما واپایش می‌شود.

en: Show “From” override field when sending a mail message
fa: نمایش زمینهٔ پایمالی «فرستنده» هنگام فرستادن یک پیام نامه

en: Show the “From” override field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
fa: نمایش زمینهٔ «از» هنگام فرستادن پیام نامه‌ای. این گزینه هنگام گزینش حساب نامه از فهرست نما واپایش می‌شود.

en: Show “Reply To” field when sending a mail message
fa: نمایش زمینهٔ «پاسخ به» هنگام فرستادن یک پیام نامه

en: Show the “Reply To” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
fa: نمایش زمینهٔ «پاسخ به» هنگام فرستادن پیام نامه‌ای. این گزینه هنگام گزینش حساب نامه از فهرست نما واپایش می‌شود.

en: Show “From” field when posting to a newsgroup
fa: نمایش زمینهٔ «فرستنده» هنگام فرستادن به یک گروه خبری

en: Show the “From” field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
fa: نمایش زمینهٔ «از» هنگام فرستادن به گروه خبری. این گزینه هنگام گزینش حساب اخبار از فهرست نما واپایش می‌شود.

en: Show “Reply To” field when posting to a newsgroup
fa: نمایش زمینهٔ «پاسخ به» هنگام فرستادن به یک گروه خبری

en: Show the “Reply To” field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
fa: نمایش زمینهٔ «پاسخ به» هنگام فرستادن به گروه خبری. این گزینه هنگام گزینش حساب اخبار از فهرست نما واپایش می‌شود.

en: Digitally sign replies when the original message is signed
fa: امصای دیجیتالی پاسخ‌ها هنگام امضا شده بودن پیام اصلی

en: Encode filenames in an Outlook/GMail way
fa: کدبندی نام پرونده‌ها به روش جی‌میل و اوت‌لوک

en: Send messages through Outbox folder
fa: فرستادن پیام‌ها از طریق صندوق خروجی

en: How long to delay Outbox flush when sending messages through Outbox folder
fa: طول وقفهٔ تخلیهٔ صندوق خروجی هنگام فرستادن پیام‌ها از شاخهٔ صندوق خروجی

en: Include signature in new messages only
fa: گذاشتن امضا فقط در پیام‌های جدید

en: Put personalized signatures at the top of replies
fa: گذاشتن امضاهای شخصی شده در بالای پاسخ‌ها

en: Do not add signature delimiter
fa: نیفزودن جداگر امضا

en: Ignore list Reply-To:
fa: نادیده گرفتن لیست پاسخ-به:

en: Number of characters for wrapping
fa: تعداد نویسه‌ها برای پیچش متن

en: Whether to always show main toolbar
fa: این که نوار ابزار اصلی همواره نشان داده شوند یا نه

en: If set to “true”, the main toolbar will be visible.
fa: اگر روی «درست» تنظیم شود، نوار ابزار اصلی نمایان خواهد شد.

en: Whether to always show edit toolbar
fa: این که ویرایش نوار ابزار همواره نشان داده شوند یا نه

en: If set to “true”, the edit toolbar will be visible.
fa: اگر روی «درست» تنظیم شود، ویرایش نوار ابزار نمایان خواهد شد.

en: Whether to always show Sign and Encrypt buttons on the toolbar
fa: این که دکمه‌های امضا و رمزنگاری همیشه در نوار ابزار نشان داده شوند یا نه

en: Wrap quoted text in replies
fa: پیچش متن نقل‌شده در پاسخ‌ها

en: If set to “true” quoted text in replies will be wrapped.
fa: اگر روی «درست» تنظیم شود، متن نقل شده در پاسخ‌ها پیچیده خواهد شد.

en: Paste plain text as preformatted
fa: جایگذاری متن خام به شکل از پیش قالب‌بندی شده

en: Mark replied to messages as read
fa: علامت‌گذاری پیام‌های پاسخ داده شده به عنوان خوانده

en: Can be either “mbox” or “pdf”.
fa: می‌تواند mbox یا pdf باشد.

en: Show image animations
fa: نمایش پویانمایی‌های تصویر

en: Enable or disable type ahead search feature
fa: به یا کار انداختن ویژگی جست‌جوی فوری

en: Enable or disable magic space bar
fa: به یا از کار انداختن نوار فضای جادویی

en: Enable this to use Space bar key to scroll in message preview, message list and folders.
fa: برای استفاده از کلید فاصیه برای لغزش در پیش‌نمایش پیام، سیاههٔ پیام و شاخه‌ها، به کارش بیندازید.

en: Enable to use a similar message list view settings for all folders
fa: برای استفاده از تنظیمات نمای سیاههٔ پیام مشابهی برای همهٔ شاخه‌ها، به کارش بیندازید

en: Enable to use a similar message list view settings for all folders.
fa: برای استفاده از تنظیمات نمای سیاههٔ پیام مشابهی برای همهٔ شاخه‌ها، به کارش بیندازید.

en: Enable to use the same search settings for all folders
fa: برای استفاده از تنظیمات جست‌وجوی مشابهی برای همهٔ شاخه‌ها، به کارش بیندازید

en: Mark citations in the message “Preview”
fa: علامت‌گذاری نقل قول‌ها در «پیش‌نمایش» پیام

en: Mark citations in the message “Preview”.
fa: علامت‌گذاری نقل قول‌ها در پیام «پیش‌نمایش».

en: Citation highlight color
fa: رنگ پررنگ کردن نقل‌قول

en: Citation highlight color.
fa: رنگ پررنگ کردن نقل‌قول.

en: Enable/disable caret mode
fa: به‌کار انداخنم/از کار انداختن حالت مکان‌نمایی

en: Enable caret mode, so that you can see a cursor when reading mail.
fa: به کار انداختن حالت مکان‌نمایی، تا هنگامخواندن نامه‌ها مکان‌نما را ببینید.

en: Default charset in which to display messages
fa: مجموعه‌‌نویسهٔ پیش‌گزیده برای نمایش پیام‌ها

en: Default charset in which to display messages.
fa: مجموعه‌‌نویسهٔ پیش‌گزیده برای نمایش پیام‌ها.

en: Automatically load images for HTML messages over HTTP
fa: بار کردن خودکار تصاویر برای پیام‌های HTML روی http

en: Show notification about missing remote content
fa: نمایش آگاهی دربارهٔ محتوای دوردست ناموجود

en: Show Animations
fa: نمایش پویانمایی‌ها

en: Show animated images as animations.
fa: نمایش تصاویر پویانمایی شده به صورت پویانمایی.

en: Show all message headers
fa: نمایش تمامی سرایندهای پیام

en: Show all the headers when viewing a messages.
fa: نمایش تمامی سرایندها هنگام دیدن یک پیام.

en: List of headers to show when viewing a message.
fa: فهرست سرایند برای نمایش هنگام دیدن یک پیام.

en: Show photo of the sender
fa: نمایش عکس فرستنده

en: Show the photo of the sender in the message reading pane.
fa: نمایش عکس فرستنده در قاب خواندن پیام.

en: Search libravatar.org for photo of the sender
fa: جست‌وجو در libravatar.org برای عکس فرستنده

en: Allow searching also at libravatar.org for photo of the sender.
fa: اجازه به جست‌وجو در libravatar.org برای عکس فرستنده.

en: Mark as Seen after specified timeout
fa: علامت‌گذاری به عنوان دیده پس از انقضای مدت مشخص

en: Mark as Seen after specified timeout.
fa: علامت‌گذاری به عنوان دیده پس از انقضای مدت مشخص.

en: Mark as Seen always after specified timeout
fa: علامت‌گذاری به عنوان دیده همیشه پس از انقضای مدت مشخص

en: Timeout for marking messages as seen
fa: مدت لازم برای علامت‌گذاری پیام به دیده شده

en: Timeout in milliseconds for marking messages as seen.
fa: زمان لازم به میلی‌ثانیه برای علامت‌گذاری پیام به دیده شده.

en: Show Attachment Bar
fa: نمایش نوار پیوست

en: Show Attachment Bar below the message preview pane when the message has attachments.
fa: نمایش نوار پیوست در زیر قاب پیش‌نمایش پیام هنگامی که پیام، پیوست دارد.

en: Sender email-address column in the message list
fa: ستون نشانی رایانامهٔ فرستنده در فهرست پیام

en: Show the email-address of the sender in a separate column in the message list.
fa: نمایش نشانی رایانامهٔ فرستند در ستونی جدا در فهرست پیام.

en: Show deleted messages in the message-list
fa: نمایش پیام‌های حذف شده در فهرست پیام‌ها

en: Show deleted messages (with a strike-through) in the message-list.
fa: نمایش پیام‌های حذف شده (به صورت خط خورده) در فهرست پیام‌ها.

en: Show junk messages in the message-list
fa: نمایش پیام‌های هرز در فهرست پیام

en: Show junk messages (with a red strike-through) in the message-list.
fa: نمایش پیام‌های هرز (به صورت خط خورده) در فهرست پیام.

en: Enable Unmatched search folder
fa: به کار انداختن شاخهٔ جست‌وجوی نامطابق

en: Height of the message-list pane
fa: ارتفاع قاب فهرست پیام‌ها

en: Height of the message-list pane.
fa: ارتفاع قاب فهرست پیام‌ها.

en: Width of the message-list pane
fa: پهنای قاب فهرست پیام

en: Width of the message-list pane.
fa: پهنای قاب فهرست پیام.

en: Layout style
fa: سبک چینش

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the message list. “0” (Classic View) places the preview pane below the message list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the message list.
fa: سبک چینش مشخص می‌کند که قاب پیش‌نمایش کجای سیاههٔ پیام‌ها قرار گیرد. “۰” (نمای کلاسیک) قاب پیش‌نمایش را زیر سیاههٔ پیام‌ها می‌گذارد. “۰” (نمای عمودی) قاب پیش‌نمایش را کنار سیاههٔ پیام‌ها می‌گذارد.

en: Variable width font
fa: قلم با پهنا متغیر

en: The variable width font for mail display.
fa: قلم با پهنای متغیر برای نمایش نامه.

en: Terminal font
fa: قلم پایانه

en: The terminal font for mail display.
fa: قلم پایانه برای نمایش نامه.

en: Use custom fonts
fa: استفاده از قلم‌های سفارشی

en: Use custom fonts for displaying mail.
fa: استفاده از قلم‌های سفارشی برای نمایش نامه.

en: Show mails in headers part of the message preview when name is available
fa: نمایش نامه‌ها در بخش سرایندهای پیش‌نمایش پیام هنگام موجود بودن نام

en: Thread the message-list based on Subject
fa: رشته کردن فهرست پیام بر حسب موضوع

en: Default value for thread expand state
fa: مقدار پیش‌گزیدهٔ وضعیت گستردهٔ رشته

en: Whether to compress thread level
fa: این که سطح رشته فشرده شود یا نه

en: Log filter actions
fa: ثبت اعمال صافی

en: Log filter actions to the specified log file.
fa: ثبت اعمال صافی در یک پروندهٔ ثبت وقایع مشخص.

en: Logfile to log filter actions
fa: پرونده‌ای که اعمال صافی در آن ثبت می‌شوند

en: Default forward style
fa: سبک ارجاع پیش‌گزیده

en: Default reply style
fa: گونهٔ پاسخ پیش‌گزیده

en: Prompt on send when using key accelerator (Ctrl+Enter)
fa: اعلان فرستادن هنگام استفاده از کلید شتاب‌ده (مهار+ورود)

en: Prompt the user when he or she tries to send a message with a key accelerator.
fa: اعلان از کاربر هنگام تلاش برای فرستادن پیامی با یک کلید شتاب‌ده.

en: Prompt on empty subject
fa: کسب تکلیف دربارهٔ موضوع خالی

en: Prompt the user when he or she tries to send a message without a Subject.
fa: اعلان از کاربر هنگام تلاش برای فرستادن پیامی بدون موضوع.

en: Prompt when emptying the trash
fa: اعلان هنگام تخلیهٔ زباله‌دان

en: Prompt the user when he or she tries to empty the trash.
fa: اعلان از کاربر هنگام تلاش برای تخلیهٔ زباله‌دان.

en: Prompt when user expunges
fa: سئوال وقتی کاربر پاک‌سازی می‌کند

en: Prompt the user when he or she tries to expunge a folder.
fa: سؤال از کاربر زمانی که می‌خواهد شاخه‌ای را حذف کند.

en: Prompt when user calls Empty Junk
fa: اعلان هنگام تخلیهٔ بنجل

en: Prompt the user when he or she tries to Empty a Junk folder.
fa: اعلان از کاربر هنگام تلاش برای تخلیهٔ یک شاخهٔ هرز.

en: Prompt when user marks message as Junk
fa: اعلان هنگام نشانه گذاری به عنوان بنجل

en: Prompt the user when he or she tries to mark a message as Junk.
fa: اعلان به کاربر هنگام تلاش برای نشانه گذاری پیامی به عنوان بنجل.

en: Prompt before sending to recipients not entered as mail addresses
fa: فرستادن پیامی با گیرندگانی که به شکل نشانی نامه وارد نشده‌اند

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are trying to send a message to recipients not entered as mail addresses
fa: اعلان‌های تکراری برای هشدار فرستادن پیایم به گیرندگانی که به شکل نشانی‌های نامه وارد نشده‌اند را به یا از کار می‌اندازد

en: Prompt when user only fills Bcc
fa: کسب تکلیف هنگامی که کاربر فقط رونوشت محرمانه را پر می‌کند

en: Prompt when user tries to send a message with no To or Cc recipients.
fa: کسب تکلیف هنگامی که کاربر سعی می‌کند پیامی را بدون گیرنده یا رونوشت ارسال کند.

en: Prompt when user tries to send unwanted HTML
fa: کسب تکلیف هنگامی که کاربر سعی می‌کند HTML ناخواسته ارسال کند

en: Prompt when user tries to send HTML mail to recipients that may not want to receive HTML mail.
fa: کسب تکلیف هنگامی که کاربر سعی می‌کند یک نامهٔ HTML را برای کاربرانی ارسال کند که شاید نخواهند نامهٔ HTML دریافت کنند.

en: Prompt when user tries to open 10 or more messages at once
fa: اعلان هنگام تلاش کاربر برای گشودن هم‌زمان ۱۰ پیام یا بیش‌تر

en: If a user tries to open 10 or more messages at one time, ask the user if they really want to do it.
fa: اگر کاربری تلاش کرد ۱۰ پیام یا بیشتر را در آن واحد باز کند، از کاربر سؤال شود آیا واقعاً مایل به انجام این کار است.

en: Prompt while marking multiple messages
fa: اعلان هنگام نشانه‌گذاری چندین پیام

en: Enable or disable the prompt whilst marking multiple messages.
fa: به یا از کار انداختن اعلان نشانه‌گذاری چندین پیام.

en: Prompt when deleting messages in search folder
fa: اعلان هنگام حذف پیام‌ها در یک شاخهٔ جست‌وجو

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that deleting messages from a search folder permanently deletes the message, not simply removing it from the search results.
fa: اعلان‌های تکراری برای هشدار حذف شدن دائمی پیام‌هایی که از یک شاخهٔ جست‌وجو حذف می‌شوند را به یا از کار می‌اندازد.

en: Prompt when replying privately to list messages
fa: اعلان هنگام پاسخ خصوصی به پیام‌های فهرستی

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are sending a private reply to a message which arrived via a mailing list.
fa: اعلان‌های تکراری برای هشدار فرستادن پاسخی خصوصی به پیامی که از سیاهه‌های پستی رسیده را به یا از کار می‌اندازد.

en: Prompt when mailing list hijacks private replies
fa: اعلان هنگام ربودن پاسخ‌های خصوصی از سیاههٔ پستی

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are trying sending a private reply to a message which arrived via a mailing list, but the list sets a Reply-To: header which redirects your reply back to the list
fa: اعلان‌های تکراری در مورد این که دارید به پیامی که از یک سیاههٔ پستی رسیده، پاسخ خصوصی می‌دهید؛ ولی سیاهه یک سرایند پاسخ به: تنظیم کرده مه به پاسخ به سیاهه هدایتتان می‌کند را به یا از کار می‌اندازد

en: Prompt when replying to many recipients
fa: اعلان هنگام پاسخ دادن به چندین گیرنده

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are sending a reply to many people.
fa: اعلان‌های تکراری برای هشدار فرستادن پاسخی به افراد زیاد را به یا از کار می‌اندازد.

en: Prompt when switching composer format and the content needs to lose its formatting
fa: اعلان هنگام تغییر قالب اجراگر و نیاز محتوا به از دست دادن قالب

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are switching composer format and the content needs to lose its formatting.
fa: اعلان‌های تکراری برای هشدار تغییر قالب اجراگر و نیاز محتوا به از دست دادن قالب را به یا از کار می‌اندازد.

en: Prompt when sending to many To and CC recipients
fa: اعلان هنگام فرستادن به چندین گیرنده

en: Empty Trash folders on exit
fa: خالی کردن شاخه‌های زباله‌دان هنگام خروج

en: Empty all Trash folders when exiting Evolution.
fa: خالی کردن تمام شاخه‌های زباله‌دان هنگام خروج از اوولوشن.

en: Minimum days between emptying the trash on exit
fa: حداقل روزها مابین خالی کردن‌های زباله‌دان هنگام خروج

en: Minimum time between emptying the trash on exit, in days.
fa: حداقل زمان مابین خالی کردن‌های زباله‌دان هنگام خروج، به روز.

en: Last time Empty Trash was run
fa: آخرین باری که زباله‌دان خالی شد

en: The last time Empty Trash was run, in days since January 1st, 1970 (Epoch).
fa: آخرین باری که فرمان خالی کردن زباله‌دان اجرا شد، به روز از ۱ ژانویه ۱۹۷۰ (اپوک).

en: Level beyond which the message should be logged.
fa: سطحی که پیام پس از آن گزارش می‌شود.

en: Show original “Date” header value.
fa: نمایش اندازهٔ سرایند «زمان» اصلی.

en: List of Labels and their associated colors
fa: فهرست برچسب‌ها و رنگ‌های وابسته به آنان

en: List of labels known to the mail component of Evolution. The list contains strings containing name:color where color uses the HTML hex encoding.
fa: فهرست برچسب‌های مؤلفه‌های نامهٔ اوولوشن. این فهرست حاوی رشته‌هایی است که نام:رنگ هستند که رنگ با استفاده از کدگذاری شانزده‌شانزدهی HTML نوشته می‌شود.

en: Check incoming mail being junk
fa: بررسی بنجل بودن نامهٔ دریافتی

en: Run junk test on incoming mail.
fa: اجرای آزمون هرزی روی نامهٔ ورودی.

en: Empty Junk folders on exit
fa: تخلیهٔ شاخه‌های هرز هنگام خروج

en: Empty all Junk folders when exiting Evolution.
fa: تخلیهٔ تمامی شاخه‌های هرز هنگام خروج از اوولوشن.

en: Minimum days between emptying the junk on exit
fa: کمینهٔ روزها بین تخلیهٔ بنجل هنگام خروج

en: Minimum time between emptying the junk on exit, in days.
fa: کمینهٔ زمان بین تخلیهٔ بنجل هنگام خروج، به روز.

en: Last time Empty Junk was run
fa: آخرین اجرای تخلیهٔ بنجل

en: The last time Empty Junk was run, in days since January 1st, 1970 (Epoch).
fa: آخرین باری که فرمان تخلیهٔ بنجل اجرا شد، به روز از ۱ ژانویه ۱۹۷۰ (اپوک).

en: Determines whether to lookup in address book for sender email
fa: تصمیم به گشتن در دفترچه نشانی برای رایانامهٔ فرستنده

en: Determines whether to look up addresses for junk filtering in local address book only
fa: تصمیم به گشتن نشانی‌های برای پالایش زباله فقط در دفترچه نشانی محلی

en: Determines whether to use custom headers to check for junk
fa: تصمیم به استفاده از سرایندهای شخصی برای بررسی زباله

en: Custom headers to use while checking for junk.
fa: سرایندهای شخصی استفاده شده هنگام بررسی برای زباله.

en: UID string of the default account.
fa: رشتهٔ شناسهٔ کاربر حساب پیش‌گزیده.

en: Save directory
fa: شاخهٔ ذخیره

en: Directory for saving mail component files.
fa: شاخه برای ذخیرهٔ پرونده‌های مولّفهٔ نامه.

en: Composer load/attach directory
fa: شاخهٔ بار و پیوست نویسنده

en: Directory for loading/attaching files to composer.
fa: شاخه برای پیوست و بار کردن پرونده‌ها در نویسنده.

en: Check for new messages on start
fa: بررسی برای پیام‌های جدید هنگام شروع

en: Check for new messages in all active accounts
fa: بررسی برای پیام‌های جدید در همهٔ حساب‌های فعّال

en: Server synchronization interval
fa: دورهٔ همگام‌سازی کارساز

en: Allow expunge in virtual folders
fa: اجازهٔ پاک‌سازی در شاخه‌های مجازی

en: Inherit theme colors in HTML format
fa: ارث‌بری رنگ‌های زمینه در قالب HTML

en: An Archive folder for On This Computer folders.
fa: شاخهٔ بایگانی‌ای برای شاخه‌های روی این رایانه.

en: An Archive folder to use for Messages|Archive... feature when in an On This Computer folder.
fa: شاخهٔ بایگانی‌ای برای استفادهٔ ویژگی پیام|بایگانی… هنگام بودن در شاخه‌ای روی این رایانه.

en: Whether the To Do bar is visible in the main window
fa: این که نوار برای انجام در پنجرهٔ اصلی نمایان باشد یا نه

en: Stores whether the To Do bar is visible in the main window.
fa: این که نوار برای انجام در پنجرهٔ اصلی نمایان باشد یا نه را نگه می‌دارد.

en: Width of the To Do bar in the main window
fa: پهنای نوار برای انجام در پنجرهٔ اصلی

en: Holds the width of the To Do bar for the main window.
fa: پهنای نوار برای انجام در پنجرهٔ اصلی را نگه می‌دارد.

en: Whether the To Do bar is visible in a sub-window
fa: این که نوار برای انجام در زیرپنجره‌ای نمایان باشد یا نه

en: Stores whether the To Do bar is visible in a sub-window.
fa: این که نوار برای انجام در زیرپنجره‌ای نمایان باشد یا نه را نگه می‌دارد.

en: Width of the To Do bar in a sub-window
fa: پهنای نوار برای انجام در یک زیرپنجره

en: Holds the width of the To Do bar for a sub-window.
fa: پهنای نوار برای انجام در یک زیرپنجره را نگه می‌دارد.

en: Whether the To Do bar should show also completed tasks
fa: این که نوار برای انجام باید وظایف کامل شده را نیز نمایش دهد یا نه

en: Stores whether the To Do bar should show also completed tasks.
fa: این که نوار برای انجام باید وظایف کامل شده را نیز نمایش دهد یا نه را نگه می‌دارد.

en: Whether the To Do bar should show also tasks without Due date
fa: این که نوار برای انجام باید وظایف بدون سررسید را نیز نمایش دهد یا نه

en: Stores whether the To Do bar should show also tasks without Due date.
fa: این که نوار برای انجام باید وظایف بدون سررسید را نیز نمایش دهد یا نه را نگه می‌دارد.

en: Show start up wizard
fa: نمایش جادوگر برپا سازی

en: Whether show start up wizard when there is no mail account configured.
fa: این که نمایش جادوگر آغاز به کار هنگامی که هیچ حساب نامه‌ای پیکربندی نشده نشان داده شود یا نه.

en: Whether go to the previous message after message deletion
fa: این که پس از حذف پیام به پیام پیشین برود یا نه

en: Visually wrap long lines in composer
fa: پیچش دیداری خط‌های طولانی در ایجادگر

en: Alternative reply style
fa: گونهٔ پاسخ جایگزین

en: Composer mode to use.
fa: حالت ایجادگر برای استفاده.

en: Put the cursor at the bottom of alternative replies
fa: گذاشتن نشانگر در پایین پاسخ‌های جایگزین

en: Put the signature at the top of the message
fa: گذاشتن امضا در بالای پیام

en: Where to lookup recipient S/MIME certificates or PGP keys when encrypting messages.
fa: این که هنگام رمزگذاری پیام‌ها، دنبال گواهی‌های S/MIME گیرنده برای کلیدهای PGP گشته شود یا نه.

en: Whether Send/Receive should also download of messages for offline.
fa: این که فرستادن/گرفتن باید پیام‌ها را برای برون‌خط نیز بارگیری کند یا نه.

en: Whether display delivery notification parts inline.
fa: این که بخش‌های آگاهی رساندن در خط نمایش داده شود یا نه.

en: Whether unset colors provided in HTML mails.
fa: این که رنگ‌های فراهم شده در نامه‌های HTML ناتنظیم شوند یا نه.

en: Whether to print attachments.
fa: این که پیوست‌هاچاپ شوند یا نه.

en: Size limit for text attachments to show
fa: کران اندازه برای نمایش پیوست‌های متنی

en: Show Preview Toolbar
fa: نمایش نوارابزار پیش‌نمایش

en: Show toolbar above preview panel in the Mail view.
fa: نمایش نوارابزار بالای تابلوی پیش‌نمایش در نمای نامه.

en: (Deprecated) Default forward style
fa: (منقضی) سبک ارجاع پیش‌گزیده

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “forward-style-name” instead.
fa: این کلید در نگارش ۳٫۱۰ منقضی شده و دیگر نباید استفاده شود. به جایش از «forward-style-name» استفاده کنید.

en: (Deprecated) Default reply style
fa: (منقضی) گونهٔ پاسخ دادن پیش‌گزیده

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “reply-style-name” instead.
fa: این کلید در نگارش ۳٫۱۰ منقضی شده و دیگر نباید استفاده شود. به جایش از «reply-style-name» استفاده کنید.

en: (Deprecated) List of custom headers and whether they are enabled.
fa: (منقضی) سیاههٔ سرایندهای سفارشی و این که به کار افتاده‌اند یا نه.

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “show-headers” instead.
fa: این کلید در نگارش ۳٫۱۰ منقضی شده و دیگر نباید استفاده شود. به جایش از «show-headers» استفاده کنید.

en: (Deprecated) Load images for HTML messages over HTTP
fa: (منقضی) بار کردن تصاویر برای پیام‌های HTML از http

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “image-loading-policy” instead.
fa: این کلید در نگارش ۳٫۱۰ منقضی شده و دیگر نباید استفاده شود. به جایش از «image-loading-policy» استفاده کنید.

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “browser-close-on-reply-policy” instead.
fa: این کلید در نگارش ۳٫۱۰ منقضی شده و دیگر نباید استفاده شود. به جایش از «browser-close-on-reply-policy» استفاده کنید.

en: Address book source
fa: منبع دفترچه نشانی

en: Address book to use for storing automatically synced contacts.
fa: دفترچه نشانی مورد استفاده برای نگه‌داری آشنایان خودکار همگام شده.

en: Auto sync Pidgin contacts
fa: همگام سازی خودکار آشنایان پیجن

en: Enable autocontacts
fa: به کار انداختن آشنایان خودکار

en: Set File under as “First Last”, instead of “Last, First”.
fa: تنظیم پروندهٔ زیر به شکل «نام نام خانوادگی» به جای «نام خانوادگی، نام».

en: Pidgin address book source
fa: منبع دفترچه نشانی پیجن

en: Address book to use for storing automatically synced contacts from Pidgin.
fa: دفترچه نشانی مورد استفاده برای نگه‌داری آشنایان خودکار همگام شده از پیجن.

en: Pidgin check interval
fa: متناوب بررسی پیجن

en: Pidgin last sync MD5
fa: آخرین MD5 مربوط به همگام‌سازی پیجن

en: Pidgin last sync MD5.
fa: آخرین MD5 مربوط به همگام‌سازی پیجن.

en: Pidgin last sync time
fa: آخرین زمان همگام‌سازی پیجن

en: Pidgin last sync time.
fa: آخرین زمان همگام‌سازی پیجن.

en: List of Custom Headers
fa: سیاههٔ سرایندهای سفارشی

en: Default External Editor
fa: ویرایشگر خارجی پیش‌گزیده

en: Automatically launch when a new mail is edited
fa: اجرای خودکار هنکام ویرایش نامه‌ای جدید

en: Automatically launch editor when key is pressed in the mail composer.
fa: اجرای خودمار ویرایشگر هنگام فشردن کلید در ایجادگر نامه.

en: Insert Face picture by default
fa: وارد کردن تصویر صورت به طور پیش‌فرض

en: Delete processed
fa: حذف انجام شد

en: Whether to delete processed iTip objects
fa: این که اشیای iTip پردازش‌شده حذف شوند یا نه

en: Preserve existing reminder by default
fa: نگه داشتن یادآور موجود به شکل پیش‌گزیده

en: Whether to preset option to preserve existing reminder by default
fa: این که گزینهٔ نگه داشتن یادآور موجود به شکل پیش‌گزیده از پیش تنظیم شود یا نه

en: Show invitation description provided by the sender
fa: نمایش شرح دعوت فراهم شده به دست فرستنده

en: Set to true to show invitation description as provided by the sender, if such is available
fa: برای نمایش شرح دعوت فراهم شده به دست فرستنده در صورت موجود بودن، روی درست تنظیم شود

en: Notify new messages for Inbox only.
fa: آگاهی پیام‌های جدید فقط برای صندوق ورودی.

en: Whether to notify new messages in Inbox folder only.
fa: این که پیام‌های جدید فقط برای صندوق ورودی آگاهی داشته باشند یا نه.

en: Enable D-Bus messages.
fa: به کار انداختن پیام‌های دی‌باس.

en: Generates a D-Bus message when new mail messages arrive.
fa: هنگامی که پیام جدیدی می‌رسد یک پیام D-BUS ایجاد می‌کند.

en: Enable icon in notification area.
fa: به کارانداختن نقشک در ناحیهٔ آگاهی.

en: Show new mail icon in notification area when new messages arrive.
fa: نمایش نقشک نامهٔ جدید هنگام رسیدن پیامی جدید.

en: Whether show message over the icon when new messages arrive.
fa: این که هنگام رسیدن پیامی جدید، پیام روی نقشک نشان داده شود یا نه.

en: Enable audible notifications when new messages arrive.
fa: به کار انداختن آگاهی‌های صوتی هنام رسیدن پیامی جدید.

en: Whether to emit a beep.
fa: این که بوق زده شود یا نه.

en: Whether to emit a beep when new messages arrive.
fa: این که هنگام رسیدن پیامی جدید، بوقی زده شود یا نه.

en: Sound filename to be played.
fa: نام پرونده‌ٔ صدا برای پخش.

en: Sound file to be played when new messages arrive, if “notify-sound-play-file” is “true”.
fa: پروندهٔ صدا برای پخش هنگام رسیدن پیام جدید، در صورت درست بودن notify-sound-play-file.

en: Whether to play a sound file.
fa: این که پرونده‌ای صوتی پخش شود یا نه.

en: Use sound theme
fa: استفاده از زمینهٔ صوتی

en: Play themed sound when new messages arrive, if not in beep mode.
fa: اگر در حالت بوق نباشد، هنگام رسیدن پیامی جدید، صدای زمینه‌ای پخش شود.

en: Do not notify for these accounts
fa: آگاه نکردن برای این حساب‌ها

en: Contains UIDs of accounts for which the notifications should be avoided.
fa: شامل شناسه‌های کاربری حساب‌هایی که نباید آگاهی‌ها داشته باشند.

en: Mode to use when displaying mails
fa: حالت استفاده شده برای نمایش نامه‌ها

en: Whether to show suppressed HTML output
fa: این که خروجی HTML سرکوب شده نشان داده شود یا نه

en: List of Destinations for publishing
fa: سیاههٔ مقصدها برای انتشار

en: Skip development warning dialog
fa: پرش از محاورهٔ اخطار نسخهٔ در حال ساخت

en: Whether the warning dialog in development versions of Evolution is skipped.
fa: این که محاورهٔ اخطار در نسخه‌های در حال ساخت اوولوشن نشان داده نشود.

en: Initial attachment view
fa: نمای پیوست نخستین

en: Initial file chooser folder
fa: شاخهٔ گزینش پروندهٔ نخستین

en: Compression format used by autoar
fa: قالب فشرده‌سازی استفاده شده توسط پاکسازی خودکار

en: Compression filter used by autoar
fa: آخرین صافی فشرده‌سازی استفاده شده توسط پاکسازی خودکار

en: Start in offline mode
fa: شروع با حالت برون‌خط

en: Whether Evolution will start up in offline mode instead of online mode.
fa: این که اوولوشن به جای حالت برخط با حالت برون‌خط راه‌اندازی شود یا نه.

en: Offline folder paths
fa: مسیرهای شاخهٔ برون‌خط

en: List of paths for the folders to be synchronized to disk for offline usage.
fa: سیاههٔ مسیرهای شاخه‌هایی که برای استفادهٔ برون‌خط همگام‌سازی شوند.

en: Enable express mode
fa: به کار انداختن حالت سریع

en: List of button names to hide in the window switcher
fa: سیاههٔ نام‌های دکمه برای نهفتن در تعویضگر پنجره

en: Window buttons are visible
fa: دکمه‌های پنجره مرئی‌اند

en: Whether the window buttons should be visible.
fa: این که دکمه‌های پنجره نمایان باشد یا نه.

en: Window button style
fa: سبک دکمهٔ پنجره

en: The style of the window buttons. Can be “text”, “icons”, “both”, “toolbar”. If “toolbar” is set, the style of the buttons is determined by the GNOME toolbar setting.
fa: سبک دکمه‌های پنجره. می‌تواند text، icons، both یا toolbar باشد. اگر toolbar تنظیم شود، سبک دکمه‌ها از تنظیمات نوار ابزار گنوم تعیین می‌شود.

en: Menubar is visible
fa: نوار فهرست نمایان است

en: Whether the menubar should be visible.
fa: این که نوار فهرست نمایان باشد یا نه.

en: Toolbar is visible
fa: نوار ابزار نمایان است

en: Whether the toolbar should be visible.
fa: این که نوار ابزار نمایان باشد یا نه.

en: Sidebar is visible
fa: نوار کناری نمایان است

en: Whether the sidebar should be visible.
fa: این که نوار کناری نمایان باشد یا نه.

en: Statusbar is visible
fa: نوار وضعیت نمایان است

en: Whether the status bar should be visible.
fa: این که نوار وضعیت نمایان باشد یا نه.

en: ID or alias of the component to be shown by default at start-up.
fa: شناسه یا اسم مستعار مؤلفه‌هایی که به طور پیش‌گزیده هنگام راه‌اندازی نشان داده شوند.

en: Default sidebar width
fa: عرض پیش‌گزیده نوار کناری

en: The default width for the sidebar, in pixels.
fa: عرض پیش‌گزیده نوار کناری،‌ به نقطه.

en: Prefix of the URI to use to search the web with selected text.
fa: پیشوند نشانی استفاده شده برای جست‌وجوی وب با متن گزیده.

en: Override toolbar icon size
fa: پایمالی اندازهٔ نقشک نوارابزار

en: Whether to use header bar in the application
fa: این که در برنامه از نوار سرایند استفاده شود یا نه

en: Whether the markdown editor show have live preview
fa: این که نمایش ویرایشگر مارک‌دون پیش‌نمایش زنده دارد یا نه

en: Use only local spam tests.
fa: فقط استفاده از آزمون‌های بنجل محلی.

en: Use only the local spam tests (no DNS).
fa: فقط استفاده از آزمون‌های بنجل محلی (بدون DNS).

en: Full path command to run spamassassin
fa: مسیر کامل فرمان اجرای spamassassin

en: Full path to a spamassassin command. If not set, then a compile-time path is used, usually /usr/bin/spamassassin. The command should not contain any other arguments.
fa: مسیر کامل به فرمان spamassassin. اگر تنظیم نشود، یک مسیر زمان ترجمه استفاده خواهد شد که معمولاً‪ /usr/bin/spamassassin‬است. فرمان نباید شامل هیچ آرگومان دیگری باشد.

en: Full path command to run sa-learn
fa: مسیر کامل فرمان اجرای sa-learn

en: Full path to a sa-learn command. If not set, then a compile-time path is used, usually /usr/bin/sa-learn. The command should not contain any other arguments.
fa: مسیر کامل به فرمان  sa-learn. اگر تنظیم نشود، یک مسیر زمان ترجمه استفاده خواهد شد که معمولاً ‪/usr/bin/ sa-learn‬ است. فرمان نباید شامل هیچ آرگومان دیگری باشد.

en: Whether the text-highlight module is enabled
fa: این که پیمانهٔ برجسته سازی متن به کار افتاده یا نه

en: Evolution
fa: اوولوشن

en: Manage your email, contacts and schedule
fa: رایانامه، آشنایان و برنامه‌ریزی‌تان را مدیریت کنید

en: Evolution is a personal information management application that provides integrated mail, calendaring and address book functionality.
fa: اوولوشن یک برنامهٔ مدیریت اطّلعات شخصی است که امکانات نامهٔ یکپارچه، تقویم و دفترچه نشانی را فراهم می‌کند.

en: Evolution supports a wide range of industry standard data formats and network protocols for information exchange, with an emphasis on standards compliance and security. Evolution can also integrate smoothly with Microsoft Exchange by way of the “Exchange Web Services” (EWS) extension.
fa: اوللوشن بازهٔ گسترده‌ای از قالب‌های دادهٔ استاندارد صنعتی و قراردادهای شبکه برای تبادل اطّلاعات را با تأکید بر پیروی از استانداردها و امنیت، پشتیبانی می‌کند. هم‌چنین اوولوشن می‌تواند از رطیق افزونهٔ خدمات وب اکسچنج (EWS) به راحتی با اکسچنج مایکروسافت یکپارچه شود.

en: Mail – Classic View
fa: نامه – نمای کلاسیک

en: Mail – Vertical View
fa: نامه – نمای عمودی

en: Mail Composer
fa: ایجادکنندهٔ نامه

en: Calendar
fa: تقویم

en: Contacts
fa: آشنا‌ها

en: The Evolution Team
fa: گروه اوولوشن

en: Groupware Suite
fa: مجموعهٔ Groupware

en: Evolution Mail and Calendar
fa: نامه و تقویم اوولوشن

en: email;calendar;contact;addressbook;task;
fa: email;calendar;contact;addressbook;task;ای‌میل;میل;رایانامه;تقویم;آشنایان;مخاطبان;آشنا;مخاطب;دفترچه;وظیفه;تکلیف;

en: New Window
fa: پنجرهٔ جدید

en: Compose a Message
fa: نگارش یک پیام

en: Mail
fa: نامه

en: Memos
fa: یادداشت‌ها

en: Tasks
fa: تکلیف‌ها

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
fa: میان‌برهای صفحه‌کلید

[ctx: shortcut window]
en: General
fa: عمومی

[ctx: shortcut window]
en: Select Mail component
fa: گزینش مولّفه‌های نامه

[ctx: shortcut window]
en: Select Contacts component
fa: گزینش مولّفه‌های آشنایان

[ctx: shortcut window]
en: Select Calendar component
fa: گزینش مولّفه‌های تقویم

[ctx: shortcut window]
en: Select Tasks component
fa: گزینش مولّفه‌های وظیفه

[ctx: shortcut window]
en: Select Memos component
fa: گزینش مولّفه‌های یادداشت‌ها

[ctx: shortcut window]
en: Create a new item in current component
fa: ایجاد یک مورد جدید در جزء کنونی

[ctx: shortcut window]
en: Cycle focus between panes
fa: چرخش تمرکز بین قاب‌ها

[ctx: shortcut window]
en: Open the Evolution user guide
fa: گشودن دفترچهٔ راهنمای کاربری اوولوشن

[ctx: shortcut window]
en: Clear search bar
fa: پاک کردن نوار جست‌وجو

[ctx: shortcut window]
en: Move mails or contacts to folder
fa: جابه‌جایی نامه‌ها یا آشنایان به شاخه

[ctx: shortcut window]
en: Copy mails or contacts to folder
fa: رونوشت از نامه‌ها یا آشنا‌یان به شاخه

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
fa: ترجیحات

[ctx: shortcut window]
en: Open new window
fa: گشودن پنجرهٔ جدید

[ctx: shortcut window]
en: Close window
fa: بستن پنجره

[ctx: shortcut window]
en: Quit Evolution
fa: خروج از اوولوشن

[ctx: shortcut window]
en: Mail
fa: نامه

[ctx: shortcut window]
en: Create a new message
fa: ایجاد یک پیام جدید

[ctx: shortcut window]
en: Send and receive messages
fa: ارسال و دریافت پیام‌ها

[ctx: shortcut window]
en: Apply filters to selection
fa: اِعمال پالایه‌ها به گزیده

[ctx: shortcut window]
en: Open selection in new window
fa: گشودن گزیده در پنجرهٔ جدید

[ctx: shortcut window]
en: Go to folder
fa: رفتن به شاخه

[ctx: shortcut window]
en: Mark selected messages as read
fa: علامت‌گذاری پیام‌های گزیده به عنوان خوانده

[ctx: shortcut window]
en: Mark selected messages as unread
fa: علامت‌گذاری پیام‌های گزیده به عنوان نخوانده

[ctx: shortcut window]
en: Jump to the next unread message
fa: پریدن به پیام نخواندهٔ بعدی

[ctx: shortcut window]
en: Jump to the previous unread message
fa: پریدن به پیام نخواندهٔ قبلی

[ctx: shortcut window]
en: Forward selected messages
fa: هدایت پیام‌های گزیده

[ctx: shortcut window]
en: Reply to sender
fa: پاسخ به فرستنده

[ctx: shortcut window]
en: Reply to list
fa: پاسخ به سیاهه

[ctx: shortcut window]
en: Reply to all recipients
fa: پاسخ به تمامی گیرندگان

[ctx: shortcut window]
en: Scroll up
fa: لغزش به بالا

[ctx: shortcut window]
en: Scroll down
fa: لغزش به پایین

[ctx: shortcut window]
en: Calendar
fa: تقویم

[ctx: shortcut window]
en: Create a new appointment
fa: ایجاد یک قرار جدید

[ctx: shortcut window]
en: Create a new meeting
fa: ایجاد یک جلسهٔ جدید

[ctx: shortcut window]
en: Create a new task
fa: ایجاد یک وظیفهٔ جدید

[ctx: shortcut window]
en: Create a new memo
fa: ایجاد یک یادداشت جدید

[ctx: shortcut window]
en: Go to today
fa: رفتن به امروز

[ctx: shortcut window]
en: Go to date
fa: رفتن به تاریخ

[ctx: shortcut window]
en: Day View
fa: نمای روز

[ctx: shortcut window]
en: Work Week View
fa: نمای هفتهٔ کاری

[ctx: shortcut window]
en: Week View
fa: نمای هفته

[ctx: shortcut window]
en: Month View
fa: نمای ماه

[ctx: shortcut window]
en: List View
fa: نمای سیاهه

[ctx: shortcut window]
en: Contacts
fa: آشنایان

[ctx: shortcut window]
en: Create a new contact
fa: ایجاد یک آشنای جدید

[ctx: shortcut window]
en: Create a new contact list
fa: ایجاد یک سیاههٔ آشنای جدید

en: _Address Cards
fa: کارت‌های _نشانی

en: _List View
fa: نمای _فهرست

en: By _Company
fa: با _شرکت

en: _Day View
fa: نمای _روز

en: _Work Week View
fa: نمای هفتهٔ _کاری

en: W_eek View
fa: نمای _هفته

en: _Month View
fa: نمای _ماه

en: _Year View
fa: نمای _سال

en: _Messages
fa: _پیام‌ها

en: As _Sent Folder
fa: به عنوان شاخهٔ ار_سالی

en: By Su_bject
fa: با _موضوع

en: By Se_nder
fa: با _فرستنده

en: By S_tatus
fa: با و_ضعیت

en: By _Follow Up Flag
fa: با _پرچم پی‌گیری

en: For _Wide View
fa: برای نمای _پهن

en: As Sent Folder for Wi_de View
fa: به عنوان شاخهٔ ارسال شده برای نمای _پهن

en: _Memos
fa: _یادداشت‌ها

en: _Tasks
fa: ت_کلیف‌ها

en: With _Due Date
fa: با زمان _سررسید

en: With _Status
fa: با _وضعیت

en: This address book could not be opened.
fa: این دفترچه نشانی نمی‌تواند باز شود.

en: Failed to communicate with LDAP server.
fa: شکست در ارتباط باکارساز LDAP.

en: This address book server does not have any suggested search bases.
fa: این کارساز دفترچه نشانی هیچ‌کدام از پایه‌های جست‌وجوی پیشنهادی را ندارد.

en: This server does not support LDAPv3 schema information.
fa: این کارساز از اطلاعات شمای LDAPv3 پشتیبانی نمی‌کند.

en: Could not get schema information for LDAP server.
fa: دسترسی به اطلاعات شما برای کارساز LDAP ممکن نیست.

en: LDAP server did not respond with valid schema information.
fa: کارساز LDAP با اطلاعات شمای معتبری پاسخ نداد.

en: Could not remove address book.
fa: برداشتن دفترچه نشانی ممکن نیست.

en: Are you sure you want to delete address book “{0}”?
fa: مطمئنید که می‌خواهید دفترچه نشانی «{0}» را حذف کنید؟

en: This address book will be removed permanently.
fa: این دفترچه نشانی برای همیشه حذف خواهد شد.

en: Do _Not Delete
fa: حذف نکن

en: Delete remote address book “{0}”?
fa: حذف دفترچه نشانی دوردست «{0}»؟

en: This will permanently remove the address book “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
fa: این کار، دفترچه نشانی {0} را برای همیشه از کارساز برمی‌دارد. مطمئنید که می‌خواهید ادامه دهید؟

en: _Delete From Server
fa: _حذف از کارساز

en: Category editor not available.
fa: ویرایشگر مقوله موجود نیست.

en: Unable to open address book “{0}”
fa: ناتوان در گشودن دفترچه نشانی «{0}»

en: Unable to perform search.
fa: انجام جست‌وجو ممکن نیست.

en: Failed to refresh address book “{0}”
fa: ناتوان در نوسازی دفترچه نشانی «{0}»

en: Would you like to save your changes?
fa: آیا می‌خواهید تغییراتتان را ذخیره کنید؟

en: You have made modifications to this contact. Do you want to save these changes?
fa: شما در این آشنا تغییراتی داده‌اید. آیا می‌خواهید آنان را ذخیره کنید؟

en: _Discard
fa: _دور انداختن

en: Cannot move contact.
fa: نمی‌توان آشنا را جابه‌جا کرد.

en: You are attempting to move a contact from one address book to another but it cannot be removed from the source. Do you want to save a copy instead?
fa: شما سعی می‌کنید آشنایی را از یک دفترچه نشانی به دفترچهٔ دیگری جابه‌جا کنید که نمی‌تواند از مبدأ حذف شود. آیا می‌خواهید در عوض یک نسخه از آن را ذخیره کنید؟

en: The image you have selected is large. Do you want to resize and store it?
fa: تصویری که انتخاب کرده‌اید بزرگ است. آیا مایلید اندازهٔ آن را تغییر داده و ذخیره کنید؟

en: An expected image size is up to 96 x 96 pixels.
fa: اندازهٔ تصویری مورد انتظار تا ۹۶×۹۶ پیکسل است.

en: _Resize
fa: تغییر اندازه

en: _Use as it is
fa: همان‌گونه که هست استفاده شود

en: _Do not save
fa: ذخیره نکن

en: Unable to save {0}.
fa: ذخیرهٔ {0} ممکن نیست.

en: Error saving {0} to {1}: {2}
fa: خطا در ذخیرهٔ {0} در {1}: {2}‏

en: Address “{0}” already exists.
fa: دفترچه نشانی «{0}» از پیش وجود دارد.

en: A contact already exists with this address. Would you like to add a new card with the same address anyway?
fa: آشنایی با همین نشانی از قبل وجود دارد. آیا می‌خواهید با این وجود یک کارت جدید با همان نشانی اضافه کنید؟

en: _Add
fa: ا_ضافه شود

en: Some addresses already exist in this contact list.
fa: برخی نشانی‌ها از‌پیش در این سیاههٔ آشنایان وجود دارند.

en: You are trying to add addresses that are part of this list already. Would you like to add them anyway?
fa: شما دارید تلاش می‌کنید نشانی‌هایی که ازپیش جزو این فهرست هستند را اضافه کنید. آیا می‌خواهید به‌هرحال آن‌ها را اضافه کنید؟

en: Skip duplicates
fa: پرش از دوگانگی‌ها

en: Add with duplicates
fa: افزودن با دوگانگی‌ها

en: List “{0}” is already in this contact list.
fa: سیاههٔ ‏{0} از پیش در این سیاههٔ آشنایان وجود دارد.

en: A contact list named “{0}” is already in this contact list. Would you like to add it anyway?
fa: سیاههٔ آشنایانی با نام {0} از پیش در این سیاههٔ آشنایان وجود دارد. می‌خواهید به‌هرحال بیفزاییدش؟

en: Failed to delete contact
fa: ناتوان در حذف آشنا

en: You do not have permission to delete contacts in this address book.
fa: شما اجازهٔ حذف آشنایان را در این دفترچه نشانی ندارید.

en: Cannot add new contact
fa: نمی‌توان آشنای جدیدی افزود

note: For Translators: {0} is the name of the address book source
en: “{0}” is a read-only address book and cannot be modified. Please select a different address book from the side bar in the Contacts view.
fa: {0} یک دفترچه نشانی فقط خواندنی است و نمی‌تواند تغییر یابد. لطفاً دفترچه نشانی دیگری را از نوار کناری در نمای آشنایان انتخاب کنید.

en: Cannot save a contact, address book is still opening
fa: نمی‌توان آشنایی را ذخیره کرد. دفترچه نشانی هنوز در حال گشایش است

note: For Translators: {0} is the name of the address book source
en: Cannot save a contact to the address book “{0}”, because it is still opening. Either wait till it’s opened, or select a different address book.
fa: نمی‌توان آشنایی را در دفترچه نشانی {0} ذخیره کرد،‌چرا که هنوز در حال گشایش است. تا گشوده شدنش شکیبایی کرده یا دفترچه نشانی دیگری را برگزینید.

en: Something has gone wrong when displaying the contact
fa: چیزی هنگام نمایش آشنا اشتباه پیش رفت

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the contact. You can try again by moving to another contact and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
fa: هنگام نمایش آشنا، یک WebKitWebProcess فروپاشید. می‌توانید با رفتن به آشنایی دیگر و بازگشت، دوباره تلاش کنید. اگر مشکل پابرجا بود، لطفاً در گیت‌لب گنوم، گزارش خطایی پر کنید.

en: Failed to refresh list of account address books
fa: شکست در تازه سازی سیاههٔ دفترجه نشانی‌های حساب

en: Do you want to unset contact image?
fa: می‌خواهید تصویر آشنا را ناتنظیم کنید؟

en: Do _Not Unset
fa: نا_تنظیم نکن

en: _Unset
fa: _ناتنظیم

en: Contact already exists in the address book.
fa: آشنا از پیش در دفترچه نشانی وجود دارد.

en: Contact “{0}” already exists in the address book “{1}”. Do you want to add a copy of it instead?
fa: آشنا «{0}» از پیش در دفترچه نشانی «{1}» هست. می‌خواهید به جایش رونوشتی را بیفزایید؟

note: This is only shown if the EActivity has a GCancellable. no flags
en: _Cancel
fa: _لغو

en: _Add Copy
fa: _افزودن رونوشت

en: Show Telephone
fa: نمایش تلفن

en: Show SIP Address
fa: نمایش نشانی سیپ

en: Show Instant Messaging
fa: نمایش پیام‌رسانی فوری

en: Show Web Addresses
fa: نمایش نشانی‌های وب

en: Show Job section
fa: نمایش بخش شغل

en: Show Miscellaneous
fa: نمایش متفرّقه

en: Show Home Mailing Address
fa: نمایش نشانی‌های پستی خانگی

en: Show Work Mailing Address
fa: نمایش نشانی‌های پستی کاری

en: Show Other Mailing Address
fa: نمایش نشانی‌های پستی دیگر

en: Show Notes
fa: نمایش یادداشت‌ها

en: Show Certificates
fa: نمایش گواهی‌ها

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: _Save
fa: ذخیره

en: Image
fa: تصویر

en: Nic_kname:
fa: نام مستعار:

en: _File under:
fa: پرونده به نام:

en: _Where:
fa: در:

en: Ca_tegories...
fa: _دسته‌بندی‌ها…

en: Full _Name...
fa: _نام کامل…

en: Email
fa: رایانامه

en: _Wants to receive HTML mail
fa: می‌خواهد نامهٔ HTML دریافت کند

en: Telephone
fa: تلفن

en: SIP Address
fa: نشانی سیپ

en: Instant Messaging
fa: پیام‌رسانی فوری

en: Contact
fa: آشنا

en: _Home Page:
fa: صفحهٔ آغازه:

en: _Calendar:
fa: تقویم:

en: _Free/Busy:
fa: _آزاد/مشغول:

en: _Video Chat:
fa: گپ تصویری:

en: Home Page:
fa: صفحهٔ خانگی:

en: Calendar:
fa: تقویم:

en: Free/Busy:
fa: آزاد/مشغول:

en: Video Chat:
fa: گپ تصویری:

en: _Blog:
fa: بلاگ:

note: Translators: an accessibility name
en: Blog:
fa: بلاگ:

en: Web Addresses
fa: نشانی‌های وب

en: _Profession:
fa: حرفه:

[ctx: Job]
en: _Title:
fa: _عنوان:

en: _Company:
fa: شرکت:

en: _Department:
fa: بخش:

en: _Office:
fa: دفتر:

en: _Manager:
fa: مدیر:

en: _Assistant:
fa: دستیار:

en: Job
fa: شغل

en: _Spouse:
fa: همسر:

en: _Birthday:
fa: روز تولّد:

en: _Anniversary:
fa: سالگرد:

en: Anniversary
fa: سالگرد

en: Birthday
fa: روز تولد

note: Other options
en: Miscellaneous
fa: متفرقه

en: Personal Information
fa: اطلاعات شخصی

en: _City:
fa: شهر:

en: _Zip/Postal Code:
fa: کد پستی:

en: _State/Province:
fa: استان/ایالت:

en: _Country:
fa: کشور:

en: _PO Box:
fa: صندوق پستی:

en: _Address:
fa: نشانی:

en: Home
fa: منزل

en: Work
fa: کاری

en: Other
fa: دیگر

en: Mailing Address
fa: نشانی پستی

en: Notes
fa: یادداشت‌ها

en: Add _PGP
fa: افزودن _PGP

en: Add _X.509
fa: افزودن _X.509

en: _Remove
fa: _حذف

en: Load P_GP
fa: بار کردن P_GP

en: _Load X.509
fa: _بار کردن X.509

en: Certificates
fa: گواهی‌ها

en: _Undo
fa: _برگردان

en: Undo
fa: برگردان

en: _Redo
fa: _انجام دوباره

en: Redo
fa: انجام دوباره

en: Error adding contact
fa: خطا در افزودن آشنا

en: Error modifying contact
fa: خطا در تغییر دادن آشنا

en: Error removing contact
fa: خطا در حذف آشنا

en: Contact Editor
fa: ویرایشگر آشنا

en: Contact Editor — %s
fa: ویرایشگر آشنا — %s

en: X.509 certificates
fa: گواهی‌های X.509

en: PGP keys
fa: کلیدهای PGP

en: All files
fa: تمام پرونده‌ها

en: Open PGP key
fa: گشودن کلید PGP

en: Open X.509 certificate
fa: گشودن گواهی X.509

en: _Open
fa: _گشودن

en: Chosen file is not a local file.
fa: پروندهٔ گزیده،‌محلی نیست.

en: Failed to load certificate: %s
fa: شکست در بار کردن گواهی: %s

en: Save PGP key
fa: ذخیرهٔ کلید PGP

en: Save X.509 certificate
fa: ذخیرهٔ گواهی X.509

en: Failed to save certificate: %s
fa: شکست در ذخیرهٔ کردن گواهی: %s

en: Please select an image for this contact
fa: لطفاً تصویری برای این آشنا انتخاب کنید

en: _No image
fa: بدون تصویر

en: The contact data is invalid:
fa: داده‌های آشنا نامعتبر است:

en: “%s” has an invalid format
fa: «%s» قالبی نامعتبر دارد

en: “%s” cannot be a future date
fa: «%s» نمی‌تواند تاریخی در آینده باشد

en: %s“%s” has an invalid format
fa: %s«%s» قالبی نامعتبر دارد

en: %s“%s” is empty
fa: %s«%s» خالی است

en: Invalid contact.
fa: آشنای نامعتبر.

en: _Help
fa: راهنما

en: _OK
fa: _تأیید

en: Contact Quick-Add
fa: افزودن سریع آشنا

en: _Edit Full
fa: ویرایش کامل

en: _Full name
fa: نام کامل

en: E_mail
fa: رایانامه

en: _Select Address Book
fa: انتخاب دفترچه نشانی

en: Mr.
fa: آقای

en: Mrs.
fa: خانم

en: Ms.
fa: دوشیزه

en: Miss
fa: خانم

en: Dr.
fa: دکتر

en: Sr.
fa: پدر

en: Jr.
fa: پسر

en: I
fa: نخست

en: II
fa: دوم

en: III
fa: سوم

en: Full Name
fa: نام کامل

en: _First:
fa: کوچک:

[ctx: FullName]
en: _Title:
fa: _عنوان:

en: _Middle:
fa: میانی:

en: _Last:
fa: خانوادگی:

en: _Suffix:
fa: پسوند:

en: Contact List Editor
fa: ویرایشگر فهرست آشنا

en: _List name:
fa: نام فهرست:

en: Members
fa: اعضا

en: _Type an email address or drag a contact into the list below:
fa: یک نشانی رایانامه تایپ کنید یا یک آشنا را توی فهرست زیر بکشید:

en: _Hide addresses when sending mail to this list
fa: نهفتن نشانی‌ها هنگام ارسال نامه به این فهرست

en: Add an email to the List
fa: افزودن یک رایانامه به فهرست

en: Remove an email address from the List
fa: حذف یک نشانی رایانامه از فهرست

en: _Select...
fa: _گزینش…

en: Insert email addresses from Address Book
fa: درج نشانی‌های رایانامه از دفترچه نشانی

en: _Top
fa: _بالا

en: _Up
fa: _بالا

en: _Down
fa: _پایین

en: _Bottom
fa: _انتها

en: Contact List Members
fa: اعضای فهرست آشنا

en: _Members
fa: اعضا

en: Error adding list
fa: خطا در افزودن فهرست

en: Error modifying list
fa: خطا در تغییر دادن فهرست

en: Error removing list
fa: خطا در حذف فهرست

en: Name contains
fa: نام شامل

en: Email begins with
fa: رایانامه آغاز می‌شود با

en: Any field contains
fa: همهٔ فیلدهای حاوی

en: evolution address book
fa: دفترچه نشانی اوولوشن

en: Copy _Email Address
fa: رونوشت از نشانی _رایانامه

en: Copy the email address to the clipboard
fa: رونوشت از نشانی‌های رایانامه در تخته‌گیره

en: _Send New Message To…
fa: _فرستادن پیام جدید به…

en: Send a mail message to this address
fa: ارسال یک پیعام نامه به این نشانی

en: Click to mail %s
fa: برای فرستادن نامه به %s کلیک کنید

en: Click to open map for %s
fa: برای گشودن نقشه برای %s کلیک کنید

en: Open map
fa: گشودن نقشه

en: SIP
fa: سیپ

en: List Members:
fa: اعضای فهرست:

en: Fax
fa: فکس

en: Phone
fa: تلفن

en: Nickname
fa: لقب

en: Categories
fa: مقولات

en: Yahoo
fa: یاهو

en: Skype
fa: اسکایپ

en: Twitter
fa: توییتر

en: Matrix
fa: ماتریکس

en: Company
fa: شرکت

en: Department
fa: بخش

en: Office
fa: دفتر

en: Profession
fa: حرفه

en: Position
fa: جایگاه

en: Manager
fa: مدیر

en: Assistant
fa: دستیار

en: Video Chat
fa: گپ تصویری

en: Free/Busy
fa: آزاد/مشغول

en: Address
fa: نشانی

en: Home Page
fa: صفحهٔ آغازه

en: Web Log
fa: گزارش وب

en: Spouse
fa: همسر

en: Personal
fa: شخصی

en: Note
fa: یادداشت

en: List Members
fa: اعضای فهرست

en: Job Title
fa: عنوان شغل

en: Home page
fa: صفحهٔ آغازه

en: Blog
fa: بلاگ

en: Unnamed
fa: بی‌نام

en: Cancelled
fa: صرف نظر شده

en: Merge Contact
fa: ادغام آشنا

en: _Merge
fa: ادغام

en: Duplicate Contact Detected
fa: آشنای تکراری شناسایی شد

en: The name or email address of this contact already exists
    in this folder. Would you like to save the changes anyway?
fa: نام یا رایانامهٔ این آشنا از پیش در این شاخه وجود دارد.
    به هر حال می‌خواهید تغییرات را ذخیره کنید؟

en: The name or email address of this contact already exists
    in this folder. Would you like to add it anyway?
fa: نام یا رایانامهٔ این آشنا از پیش در این شاخه وجود دارد.
    به هر حال می‌خواهید بیفزاییدش؟

en: Changed Contact:
fa: آشنای تغییر یافته:

en: New Contact:
fa: آشنای جدید:

en: Conflicting Contact:
fa: آشنای متعارض:

en: Old Contact:
fa: آشنا‌یان قدیمی:

en: This address book cannot be opened. This either means this book is not marked for offline usage or not yet downloaded for offline usage. Please load the address book once in online mode to download its contents.
fa: این دفترچه نشانی نمی‌تواند باز شود. این یعنی این دفترچه برای استفادهٔ برون خطّی یا علامت‌گذاری نشده، یا هنوز بارگیری نشده است. لطفاً یک‌بار دفترچه نشانی را در حالت برخط بار کنید تا محتویاتش بارگیری شوند.

en: This address book cannot be opened.  Please check that the path %s exists and that permissions are set to access it.
fa: گشودن این دفترچه نشانی امکان پذیر نبود. لطفاً بررسی کنید که مسیر ‎%s وجود دارد و شما اجازهٔ دسترسی به آن را دارید.

en: This version of Evolution does not have LDAP support compiled in to it.  To use LDAP in Evolution an LDAP-enabled Evolution package must be installed.
fa: این نسخه از اوولوشن پشتیبانی LDAP را به صورت کامپایل‌شده ندارد. برای استفاده از LDAP در اوولوشن، باید یک بستهٔ اوولوشن دارای LDAP فعّال‌شده را نصب کنید.

en: This address book cannot be opened.  This either means that an incorrect URI was entered, or the server is unreachable.
fa: این دفترچه نشانی نمی‌تواند باز شود. این یعنی یا یک URI نادرست وارد شده، یا کارساز خارج از دست‌رس است.

en: Detailed error message:
fa: پیام خطای با جزئیات:

en: More cards matched this query than either the server is 
    configured to return or Evolution is configured to display.
    Please make your search more specific or raise the result limit in
    the directory server preferences for this address book.
fa: تعداد کارت‌هایی که با این پرس و جو مطابقت می‌کنند از تعدادی که کارساز
     برای برگرداندن یا اوولوشن برای نمایش آن پیکربندی شده بیشتر است.
    لطفاً جست‌وجویتان را مشخص‌تر کنید یا محدودیت نتایج را برای این 
    دفترچه نشانی در ترجیحات کارساز شاخه افزایش دهید.

en: The time to execute this query exceeded the server limit or the limit
    configured for this address book.  Please make your search
    more specific or raise the time limit in the directory server
    preferences for this address book.
fa: زمان اجرای این پرس‌وجو از محدودیت کارساز یا محدودیت پیکربندی شده
    برای این دفترچه نشانی تجاوز کرد. لطفاً جست‌وجویتان رامشخّص‌تر
    کنید یا محدودیت زمانی را برای این دفترچهٔ آدرس در ترجیحات 
    کارساز شاخه افزایش دهید.

note: Translators: %s is replaced with a detailed error message, or an empty string, if not provided
en: The backend for this address book was unable to parse this query. %s
fa: پسانهٔ این دفترچه نشانی در تجزیهٔ این پرس‌وجو ناتوان بود. %s

note: Translators: %s is replaced with a detailed error message, or an empty string, if not provided
en: The backend for this address book refused to perform this query. %s
fa: پسانهٔ این دفترچه نشانی از اجرای این پرس‌وجو سر باز زد. %s

note: Translators: %s is replaced with a detailed error message, or an empty string, if not provided
en: This query did not complete successfully. %s
fa: این پرس‌وجو با موفقیت تکمیل نشد.%s

en: Select Address Book
fa: انتخاب دفترچه نشانی

en: list
fa: فهرست

en: Move contact to
fa: جابه‌جایی آشنا به

en: Copy contact to
fa: رونوشت از آشنا در

en: Move contacts to
fa: جابه‌جایی آشنا‌ها به

en: Copy contacts to
fa: رونوشت از آشنا‌ها در

en: No contacts
fa: بدون آشنا

en: %d contact | %d contacts
fa[0]: %d آشنا
fa[1]: %d آشنا

en: Error getting book view
fa: خطا در گرفتن نمای کتابی

en: Search Interrupted
fa: جست‌وجو با وقفه مواجه شد

en: Error modifying card
fa: خطا در تغییر کارت

en: Cut selected contacts to the clipboard
fa: بریدن آشنای گزیده و انتقال آن به تخته‌گیره

en: Copy selected contacts to the clipboard
fa: رونوشت از آشنای گزیده در تخته‌گیره

en: Paste contacts from the clipboard
fa: چسباندن آشنایان از تخته‌گیره

en: Delete selected contacts
fa: حذف آشنا‌های گزیده

en: Select all visible contacts
fa: انتخاب همهٔ آشنا‌های نمایان

en: Searching for the Contacts…
fa: جست‌وجوی آشنایان…

en: Are you sure you want to delete these contact lists?
fa: آیا مطمئنید که می‌خواهید این فهرست‌های آشنا را حذف کنید؟

en: Are you sure you want to delete this contact list?
fa: آیا مطمئنید که می‌خواهید این فهرست‌ آشنا را حذف کنید؟

en: Are you sure you want to delete this contact list (%s)?
fa: آیا مطمئنید که می‌خواهید این فهرست آشنا (%s)‌ را حذف کنید؟

en: Are you sure you want to delete these contacts?
fa: آیا مطمئنید که می‌خواهید این آشنا‌یان را حذف کنید؟

en: Are you sure you want to delete this contact?
fa: آیا مطمئنید که می‌خواهید این آشنا را حذف کنید؟

en: Are you sure you want to delete this contact (%s)?
fa: آیا مطمئنید که می‌خواهید این آشنا (%s) را حذف کنید؟

en: _Delete
fa: _حذف شود

note: Translators: This is shown for > 5 contacts.
en: Opening %d contacts will open %d new windows as well.
    Do you really want to display all of these contacts? | Opening %d contacts will open %d new windows as well.
    Do you really want to display all of these contacts?
fa[0]: گشودن %Id آشنا منجر به بازکردن %Id پنجرهٔ جدید خواهد شد.
    آیا واقعاً می‌خواهید همهٔ این آشنایان را نمایش دهید؟
fa[1]: گشودن %Id آشنا منجر به بازکردن %Id پنجرهٔ جدید خواهد شد.
    آیا واقعاً می‌خواهید همهٔ این آشنایان را نمایش دهید؟

en: _Don’t Display
fa: نمایش _ندادن

en: Display _All Contacts
fa: همهٔ آشنایان را نشان بده

en: File As
fa: پرونده‌سازی به عنوان

en: Given Name
fa: نام کوچک

en: Family Name
fa: نام خانوادگی

en: Email 2
fa: رایانامه ۲

en: Email 3
fa: رایانامه ۳

en: Assistant Phone
fa: تلفن دستیار

en: Business Phone
fa: تلفن کاری

en: Business Phone 2
fa: تلفن کاری ۲

en: Business Fax
fa: فکس کاری

en: Callback Phone
fa: تلفن پاسخ

en: Car Phone
fa: تلفن اتوموبیل

en: Company Phone
fa: تلفن شرکت

en: Home Phone
fa: تلفن خانه

en: Home Phone 2
fa: تلفن خانه ۲

en: Home Fax
fa: فکس خانه

en: ISDN Phone
fa: تلفن ISDN

en: Mobile Phone
fa: تلفن همراه

en: Other Phone
fa: تلفن دیگر

en: Other Fax
fa: فکس دیگر

en: Pager
fa: پی‌جو

en: Primary Phone
fa: تلفن اصلی

en: Radio
fa: رادیو

en: Telex
fa: تلکس

en: Unit
fa: واحد

en: Title
fa: عنوان

en: Role
fa: نقش

en: Web Site
fa: وبگاه

en: Journal
fa: یادداشت روزانه

en: Open
fa: گشودن

en: Contact List:
fa: سیاههٔ آشنایان:

en: Contact:
fa: آشنا‌ها:

en: evolution minicard
fa: کارت کوچک اوولوشن

en: New Contact
fa: آشنای جدید

en: New Contact List
fa: فهرست آشنای جدید

en: current address book folder %s has %d card | current address book folder %s has %d cards
fa[0]: شاخهٔ دفترچه نشانی فعلی %s %d کارت دارد
fa[1]: شاخهٔ دفترچه نشانی فعلی %s %d کارت دارد

en: Contacts Map
fa: نقشهٔ آشنایان

note: Zoom-in button
en: Zoom _In
fa: _بزرگ‌نمایی

note: Zoom-out button
en: Zoom _Out
fa: زوم به _خارج

note: Search button
en: _Find
fa: _یافتن

en: 
    
    Searching for the Contacts…
fa: 
    
    جست‌وجوی آشنایان…

en: 
    
    Search for the Contact
    
    or double-click here to create a new Contact.
fa: 
    
    به دنبال آشنا جست‌وجو کنید
    
    یا برای ایجاد یک آشنای جدید اینجا دوبار کلیک کنید.

en: 
    
    There are no items to show in this view.
    
    Double-click here to create a new Contact.
fa: 
    
    موردی برای نمایش در این نما وجود ندارد.
    
    برای ایجاد یک آشنای جدید اینجا دوبار کلیک کنید.

en: 
    
    Search for the Contact.
fa: 
    
    به دنبال آشنا جست‌وجو  کنید.

en: 
    
    There are no items to show in this view.
fa: 
    
    موردی برای نمایش در این نما وجود ندارد.

en: Importing…
fa: درون‌ریزی…

en: Can’t open .csv file
fa: نمی‌توان پروندهٔ ‪.csv‬ را گشود

en: Outlook Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
fa: ‏CSV یا Tab آوت‌لوک (.csv و .tab)

en: Outlook Contacts CSV and Tab Importer
fa: واردکنندهٔ پرونده‌های CSV و Tab آوت‌لوک

en: Mozilla Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
fa: ‏CSV یا Tab موزیلا (.csv و .tab)

en: Mozilla Contacts CSV and Tab Importer
fa: واردکنندهٔ پرونده‌های CSV و Tab موزیلا

en: Evolution Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
fa: ‏CSV یا Tab اوولوشن (.csv و .tab)

en: Evolution Contacts CSV and Tab Importer
fa: واردکنندهٔ CSV و Tab اوولوشن

en: Can’t open .ldif file
fa: نمی‌توان پروندهٔ ‪.ldif‬ را گشود

en: LDAP Data Interchange Format (.ldif)
fa: قالب تبادل دادهٔ LDAP ‏(‎.ldif)

en: Evolution LDIF importer
fa: واردکنندهٔ LDIF به اوولوشن

en: vCard (.vcf, .gcrd)
fa: کارت مجازی (.vcf، .gcrd)

en: Evolution vCard Importer
fa: واردکنندهٔ کارت مجازی اوولوشن

note: Uncomment next if it is successful to get total number if pages in list view * g_object_get (operation, "n-pages", &n_pages, NULL)
en: Page %d
fa: صفحهٔ %d

[ctx: addressbook-label]
en: Work Email
fa: رایانامهٔ کاری

[ctx: addressbook-label]
en: Home Email
fa: رایانامهٔ خانگی

[ctx: addressbook-label]
en: Other Email
fa: رایانامهٔ دیگر

[ctx: addressbook-label]
en: Work SIP
fa: سیپ کاری

[ctx: addressbook-label]
en: Home SIP
fa: سیب خانگی

[ctx: addressbook-label]
en: Other SIP
fa: سیپ دیگر

[ctx: addressbook-label]
en: Jabber
fa: جبر

[ctx: addressbook-label]
en: Yahoo
fa: یاهو

[ctx: addressbook-label]
en: Gadu-Gadu
fa: گادو-گادو

[ctx: addressbook-label]
en: ICQ
fa: آی‌سیک‌یو

[ctx: addressbook-label]
en: GroupWise
fa: گروپ‌وایز

[ctx: addressbook-label]
en: Skype
fa: اسکایپ

[ctx: addressbook-label]
en: Twitter
fa: توییتر

[ctx: addressbook-label]
en: Google Talk
fa: گوگل‌تاک

[ctx: addressbook-label]
en: Matrix
fa: ماتریکس

[ctx: addressbook-label]
note: To Translators: * if an email address type is not one of the predefined types, * this generic label is used instead of one of the predefined labels.
en: Email
fa: رایانامه

[ctx: addressbook-label]
note: To Translators: * if a SIP address type is not one of the predefined types, * this generic label is used instead of one of the predefined labels. * SIP=Session Initiation Protocol, used for voice over IP
en: SIP
fa: سیپ

[ctx: addressbook-label]
note: To Translators: * if an IM address type is not one of the predefined types, * this generic label is used instead of one of the predefined labels. * IM=Instant Messaging
en: IM
fa: پیام‌فوری

[ctx: addressbook-label]
note: To Translators: * if a phone number type is not one of the predefined types, * this generic label is used instead of one of the predefined labels.
en: Phone
fa: تلفن

en: Would you like to send all the participants a cancellation notice?
fa: می‌خواهید برای همهٔ شرکت‌کنندگان اعلان لغو بفرستید؟

en: If you do not send a cancellation notice, the other participants may not know the meeting is canceled.
fa: اگر اعلان لغوی نفرستید، ممکن است شرکت‌کنندگان دیگر نفهمند که جلسه لغو شده است.

en: Do _not Send
fa: فرستاده _نشود

en: _Send Notice
fa: _ارسال اعلان

en: Are you sure you want to delete this meeting?
fa: آیا مطمئنید که می‌خواهید این جلسه را حذف کنید؟

en: All information on this meeting will be deleted and can not be restored.
fa: همهٔ اطلاعات این جلسه حذف خواهد ‌شد و دیگر قابل برگشت نخواهد بود.

en: If you do not send a cancellation notice, the other participants may not know the task has been deleted.
fa: اگر اعلان لغوی نفرستید، شاید شرکت‌کنندگان دیگر نفهمند که تکلیف حذف شده است.

en: Are you sure you want to delete this task?
fa: آیا مطمئنید که می‌خواهید این تکلیف را حذف کنید؟

en: All information on this task will be deleted and can not be restored.
fa: همهٔ اطلاعات این تکلیف حذف خواهد شد و دیگر قابل برگشت نخواهد بود.

en: Would you like to send a cancellation notice for this memo?
fa: آیا می‌خواهید یک اعلان لغو برای این یادداشت بفرستید؟

en: If you do not send a cancellation notice, the other participants may not know the memo has been deleted.
fa: اگر یک اعلان لغو نفرستید، شاید شرکت‌کنندگان دیگر نفهمند که یادداشت حذف شده است.

en: Are you sure you want to delete this memo?
fa: آیا مطمئنید که می‌خواهید این یادداشت را حذف کنید؟

en: All information on this memo will be deleted and can not be restored.
fa: همهٔ اطلاعات این یادداشت حذف خواهند ‌شد و قابل بازیابی نخواهد بود.

en: Are you sure you want to delete the meeting titled “{0}”?
fa: مطمئنید که می‌خواهید جلسه با عنوان «{0}» را حذف کنید؟

en: Are you sure you want to delete the appointment titled “{0}”?
fa: مطمئنید که می‌خواهید قرار با عنوان «{0}» را حذف کنید؟

en: All information on this appointment will be deleted and can not be restored.
fa: همهٔ اطلاعات این قرار حذف خواهد شد و قابل بازیابی نخواهند بود.

en: Are you sure you want to delete this appointment?
fa: آیا مطمئنید که می‌خواهید این قرار را حذف کنید؟

en: Are you sure you want to delete the “{0}” task?
fa: مطمئنید که می‌خواهید تکلیف «{0}» را حذف کنید؟

en: Are you sure you want to delete the memo “{0}”?
fa: مطمئنید که می‌خواهید یادداشت «{0}» را حذف کنید؟

en: All information in this memo will be deleted and can not be restored.
fa: همهٔ اطلاعات این یادداشت حذف خواهند شد و قابل بازیابی نخواهند بود.

en: Are you sure you want to delete these {0} appointments?
fa: آیا مطمئنید که می‌خواهید این {0} قرار را حذف کنید؟

en: All information on these appointments will be deleted and can not be restored.
fa: همهٔ اطلاعات این قرارها حذف خواهد شد و دیگر قابل برگشت نخواهد بود.

en: Are you sure you want to delete these {0} tasks?
fa: آیا مطمئنید که می‌خواهید این {0} تکلیف را حذف کنید؟

en: All information on these tasks will be deleted and can not be restored.
fa: همهٔ اطلاعات این تکلیف‌ها حذف خواهد شد و دیگر قابل برگشت نخواهد بود.

en: Are you sure you want to delete these {0} memos?
fa: آیا مطمئنید که می‌خواهید این {0} یادداشت را حذف کنید؟

en: All information in these memos will be deleted and can not be restored.
fa: همهٔ اطلاعات این یادداشت‌ها حذف خواهند شد و قابل بازیابی نخواهند بود.

en: Would you like to save your changes to this meeting?
fa: آیا می‌خواهید تغییراتتان را در این قرار ذخیره کنید؟

en: You have changed this meeting, but not yet saved it.
fa: شما این قرار را تغییر داده‌اید، ولی هنوز آن را ذخیره نکرده‌اید.

en: _Save Changes
fa: _ذخیرهٔ تغییرات

en: _Discard Changes
fa: _دور انداختن تغییرات

en: Would you like to save your changes to this appointment?
fa: آیا می‌خواهید تغییراتتان را در این قرار ذخیره کنید؟

en: You have changed this appointment, but not yet saved it.
fa: شما این قرار را تغییر داده‌اید، ولی هنوز آن را ذخیره نکرده‌اید.

en: Would you like to save your changes to this task?
fa: آیا می‌خواهید تغییراتتان در این تکلیف را ذخیره کنید؟

en: You have changed this task, but not yet saved it.
fa: شما این تکلیف را تغییر داده‌اید، ولی هنوز آن را ذخیره نکرده‌اید.

en: Would you like to save your changes to this memo?
fa: آیا می‌خواهید تغییراتتان در این یادداشت را ذخیره کنید؟

en: You have made changes to this memo, but not yet saved them.
fa: شما در این یادداشت تغییراتی داده‌اید، ولی آنان را ذخیره نکرده‌اید.

en: Would you like to send meeting invitations to participants?
fa: آیا می‌خواهید برای شرکت‌کنندگان در جلسه دعوت‌نامه بفرستید؟

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to reply.
fa: دعوت‌نامه با رایانامه برای همهٔ شرکت‌کنندگان ارسال خواهد شد و امکان پاسخ را به آنان خواهد داد.

en: _Send
fa: _ارسال

en: Would you like to send updated meeting information to participants?
fa: آیا می‌خواهید اطلاعات به‌هنگام شدهٔ جلسه را برای شرکت‌کنندگان ارسال کنید؟

en: Sending updated information allows other participants to keep their calendars up to date.
fa: ارسال اطلاعات به‌هنگام شده به شرکت‌کنندگان به آنان کمک می‌کند تا تقویمشان را به‌هنگام نگه دارند.

en: Would you like to send this task to participants?
fa: آیا می‌خواهید این تکلیف را برای شرکت‌کنندگان ارسال کنید؟

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to accept this task.
fa: دعوت‌نامه با رایانامه برای همهٔ شرکت‌کنندگان ارسال خواهد شد و امکان پذیرش این تکلیف را به آنان خواهد داد.

en: Download in progress. Do you want to save the task?
fa: بارگیری در حال اجرا است. آیا می‌خواهید این تکلیف را ذخیره کنید؟

en: Some attachments are being downloaded. Saving the task would result in the loss of these attachments.
fa: برخی پیوست‌ها رد حال بارگیری هستند. ذخیرهٔ تکلیف در کمبود این پیوست‌ها نتیجه خواهد داشت.

en: Download in progress. Do you want to save the appointment?
fa: بارگیری در حال اجرا است. آیا مطمئنید که می‌خواهید این قرار را ذخیره کنید؟

en: Some attachments are being downloaded. Saving the appointment would result in the loss of these attachments.
fa: برخی پیوست‌ها رد حال بارگیری هستند. ذخیرهٔ قرار در کمبود این پیوست‌ها نتیجه خواهد داشت.

en: Would you like to send updated task information to participants?
fa: آیا می‌خواهید اطلاعات به‌هنگام‌ شدهٔ تکلیف را برای شرکت‌کنندگان ارسال کنید؟

en: Sending updated information allows other participants to keep their task lists up to date.
fa: ارسال اطلاعات به‌هنگام شده به شرکت‌کنندگان به آنان کمک می‌کند تا تقویمشان را به‌هنگام نگه دارند.

en: Would you like to send this memo to participants?
fa: می‌خواهید این یادداشت را برای شرکت‌کنندگان ارسال کنید؟

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to accept this memo.
fa: دعوت‌نامه با رایانامه برای همهٔ شرکت‌کنندگان ارسال خواهد شد و امکان پذیرش این یادداشت را به آنان خواهد داد.

en: Would you like to send updated memo information to participants?
fa: آیا می‌خواهید اطلاعات به‌روز یادداشت را برای شرکت‌کنندگان ارسال کنید؟

en: Sending updated information allows other participants to keep their memo lists up to date.
fa: فرستادن اطلاعات به‌روز می‌گذارد دیگر شرکت‌کنندگان سیاههٔ یادداشت‌هایشان را به‌روز نگه دارند.

en: Editor could not be loaded.
fa: بار کردن ویرایشگر ممکن نیست.

en: Are you sure you want to delete calendar “{0}”?
fa: مطمئنید که می‌خواهید تقویم «{0}» را حذف کنید؟

en: This calendar will be removed permanently.
fa: این تقویم برای همیشه حذف خواهد شد.

en: Are you sure you want to delete task list “{0}”?
fa: مطمئنید که می‌خواهید سیاههٔ تکلیف «{0}» را حذف کنید؟

en: This task list will be removed permanently.
fa: این سیاههٔ تکلیف برای همیشه حذف خواهد شد.

en: Are you sure you want to delete memo list “{0}”?
fa: مطمئنید که می‌خواهید سیاههٔ یادداشت «{0}» را حذف کنید؟

en: This memo list will be removed permanently.
fa: این سیاههٔ یادداشت برای همیشه حذف خواهد شد.

en: Are you sure you want to delete remote calendar “{0}”?
fa: مطمئنید که می‌خواهید تقویم دوردست «{0}» را حذف کنید؟

en: This will permanently remove the calendar “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
fa: این کار، تقویم {0} را برای همیشه از کارساز برمی‌دارد. مطمئنید که می‌خواهید ادامه دهید؟

en: Are you sure you want to delete remote task list “{0}”?
fa: مطمئنید که می‌خواهید سیاههٔ تکلیف دوردست «{0}» را حذف کنید؟

en: This will permanently remove the task list “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
fa: این کار، سیاههٔ تکلیف {0} را برای همیشه از کارساز برمی‌دارد. مطمئنید که می‌خواهید ادامه دهید؟

en: Are you sure you want to delete remote memo list “{0}”?
fa: مطمئنید که می‌خواهید سیاههٔ یادداشت دوردست «{0}» را حذف کنید؟

en: This will permanently remove the memo list “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
fa: این کار، سیاههٔ یادداشت {0} را برای همیشه از کارساز برمی‌دارد. مطمئنید که می‌خواهید ادامه دهید؟

en: Are you sure you want to save the appointment without a summary?
fa: آیا مطمئنید که می‌خواهید قرار را بدون خلاصه ذخیره کنید؟

en: Adding a meaningful summary to your appointment will give you an idea of what your appointment is about.
fa: افزودن یک خلاصه بامعنی به قرار، تصوری از این که قرار در چه مورد است می‌دهد.

en: Are you sure you want to save the task without a summary?
fa: آیا مطمئنید که می‌خواهید تکلیف را بدون خلاصه ذخیره کنید؟

en: Adding a meaningful summary to your task will give you an idea of what your task is about.
fa: افزودن یک خلاصه بامعنی به تکلیف، تصوری از این که تکلیف در چه مورد است می‌دهد.

en: Are you sure you want to save the memo without a summary?
fa: آیا مطمئنید که می‌خواهید تکلیفی بدون خلاصه بفرستید؟

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Error loading calendar “{0}”
fa: خطا در بار کردن تقویم «{0}»

en: The calendar is not marked for offline usage.
fa: تقویم برای استفادهٔ برون‌خط علامت نخورده است.

en: Cannot save event
fa: نمی‌توان رویداد را ذخیره کرد

note: Translators: {0} is the name of the calendar source
en: “{0}” is a read-only calendar and cannot be modified. Please select a different calendar that can accept appointments.
fa: «{0}» تقویمی فقط خواندنی است و نمی‌تواند تغییر یابد. لطفاً تقویمی دیگر که بتواند قرارها را بپذیرد برگزینید.

en: Cannot save task
fa: نمی‌توان تکلیف را ذخیره کرد

note: Translators: {0} is the name of the calendar source
en: “{0}” does not support assigned tasks, please select a different task list.
fa: «{0}» از تکالیف اختصاص داده شده پشتیبانی نمی‌کند، لطفاً فهرست تکالیف دیگری را برگزینید.

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Error loading task list “{0}”
fa: خطا در بار کردن سیاههٔ تکلیف «{0}»

en: The task list is not marked for offline usage.
fa: سیاههٔ تکلیف برای استفادهٔ برون‌خط علامت نخورده است.

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Error loading memo list “{0}”
fa: خطا در بار کردن سیاههٔ یادداشت «{0}»

en: The memo list is not marked for offline usage.
fa: سیاههٔ یادداشت برای استفادهٔ برون‌خط علامت نخورده است.

note: Translators: {0} is the name of the calendar/memo list/task list.
en: Failed to add timezone to “{0}”
fa: شکست در افزودن ناحیهٔ زمانی به {0}

note: The {0} is a calendar/memo list/task list name, which is useless here
en: Failed to save attachments
fa: شکست در ذخیرهٔ پیوست‌ها

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to open calendar “{0}”
fa: شکست در گشودن تقویم «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to open memo list “{0}”
fa: شکست در گشودن سیاههٔ یادداشت «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to open task list “{0}”
fa: شکست در گشودت سیاههٔ تکلیف «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to create an event in the calendar “{0}”
fa: شکست در ایجاد رویدادی در تقویم «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to create a memo in the memo list “{0}”
fa: شکست در ایجاد یادداشتی در سیاههٔ یادداشت «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to create a task in the task list “{0}”
fa: شکست در ایجاد تکلیفی در سیاههٔ تکلیف {0}

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to modify an event in the calendar “{0}”
fa: شکست در تغییر رویدادی در تقویم «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to modify a memo in the memo list “{0}”
fa: شکست در تغییر یادداشتی در سیاههٔ یادداشت «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to modify a task in the task list “{0}”
fa: شکست در تغییر تکلیفی در سیاههٔ تکلیف «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to delete an event in the calendar “{0}”
fa: شکست در حذف رویدادی در تقویم «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to delete a memo in the memo list “{0}”
fa: شکست در حذف یادداشتی در سیاههٔ یادداشت «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to delete a task in the task list “{0}”
fa: شکست در حذف تکلیفی در سیاههٔ تکلیف «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to update an event in the calendar “{0}”
fa: شکست در به‌روز رسانی رویدادی در تقویم «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to update a memo in the memo list “{0}”
fa: شکست در به‌روز رسانی یادداشتی در سیاههٔ یادداشت «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to update a task in the task list “{0}”
fa: شکست در به‌روز رسانی تکلیفی در سیاههٔ تکلیف «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to send an event to the calendar “{0}”
fa: شکست در فرستادن رویدادی به تقویم {0}

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to send a memo to the memo list “{0}”
fa: شکست در فرستادن یادداشتی به سیاههٔ یادداشت «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to send a task to the task list “{0}”
fa: شکست در فرستادن تکلیفی به سیاههٔ تکلیف «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Error creating view for the calendar “{0}”
fa: خطا در ایجاد کردن نما برای تقویم «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Error creating view for the task list “{0}”
fa: خطا در ایجاد کردن نما برای سیاههٔ تکلیف «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Error creating view for the memo list “{0}”
fa: خطا در ایجاد کردن نما برای سیاههٔ یادداشت «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to copy an event into the calendar “{0}”
fa: شکست در رونوشت رویدادی در تقویم {0}

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to copy a task into the task list “{0}”
fa: شکست در رونوشت تکلیفی در سیاههٔ تکلیف {0}

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to copy a memo into the memo list “{0}”
fa: شکست در رونوشت یادداشتی در سیاههٔ یادداشت {0}

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to move an event into the calendar “{0}”
fa: شکست در جابه‌جایی رویدادی به تقویم «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to move a task into the task list “{0}”
fa: شکست در جابه‌جایی تکلیفی به سیاههٔ تکلیف {0}

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to move a memo into the memo list “{0}”
fa: شکست در جابه‌جایی یادداشتی به سیاههٔ یادداشت «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to get an event from the calendar “{0}”
fa: شکست در گرفتن رویدادی از تقویم {0}

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to get a task from the task list “{0}”
fa: شکست در گرفتن تکلیفی از سیاههٔ تکلیف {0}

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to get a memo from the memo list “{0}”
fa: شکست در گرفتن یادداشتی از سیاههٔ یادداشت «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Copying an event into the calendar “{0}”
fa: رونوشت کردن رویدادی در تقویم {0}

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Copying a task into the task list “{0}”
fa: رونوشت کردن تکلیفی در سیاههٔ تکلیف {0}

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Copying a memo into the memo list “{0}”
fa: رونوشت کردن یادداشتی در سیاههٔ یادداشت {0}

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Moving an event into the calendar “{0}”
fa: جابه‌جا کردن رویدادی به تقویم {0}

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Moving a task into the task list “{0}”
fa: جابه‌جا کردن تکلیفی به سیاههٔ تکلیف {0}

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Moving a memo into the memo list “{0}”
fa: جابه‌جا کردن یادداشتی به سیاههٔ یادداشت {0}

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to refresh calendar “{0}”
fa: شکست در تازه‌سازی تقویم «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to refresh task list “{0}”
fa: شکست در تازه‌سازی سیاههٔ تکلیف «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to refresh memo list “{0}”
fa: شکست در تازه‌سازی سیاههٔ یادداشت «{0}»

en: Failed to make an occurrence movable
fa: شمست در قابل جابه‌جایی کردن یک رخداد

en: Something has gone wrong when displaying the event
fa: چیزی هنگام نمایش رویداد اشتباه پیش رفت

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the event. You can try again by moving to another event and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
fa: هنگام نمایش رویداد، یک WebKitWebProcess فروپاشید. می‌توانید با رفتن به رویدادی دیگر و بازگشت، دوباره تلاش کنید. اگر مشکل پابرجا بود، لطفاً در گیت‌لب گنوم، گزارش خطایی پر کنید.

en: Something has gone wrong when displaying the memo
fa: چیزی هنگام نمایش یادداشت اشتباه پیش رفت

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the memo. You can try again by moving to another memo and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
fa: هنگام نمایش یادداشت، یک WebKitWebProcess فروپاشید. می‌توانید با رفتن به یادداشتی دیگر و بازگشت، دوباره تلاش کنید. اگر مشکل پابرجا بود، لطفاً در گیت‌لب گنوم، گزارش خطایی پر کنید.

en: Something has gone wrong when displaying the task
fa: چیزی هنگام نمایش تکلیف اشتباه پیش رفت

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the task. You can try again by moving to another task and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
fa: هنگام نمایش تکلیف، یک WebKitWebProcess فروپاشید. می‌توانید با رفتن به تکلیفی دیگر و بازگشت، دوباره تلاش کنید. اگر مشکل پابرجا بود، لطفاً در گیت‌لب گنوم، گزارش خطایی پر کنید.

en: Do you want to detach event from the series?
fa: می‌خواهید رویداد را از مجموعه جدا کنید؟

en: The event “{0}” will be detached from its series and saved as a new standalone event.
fa: رویداد «{0}» از مجموعه‌اش جدا و به عنوان رویدادی مستقل ذخیره شد.

en: _Detach and Create Copy
fa: _جدا کردن و ایجاد رونوشت

en: Summary
fa: خلاصه

en: contains
fa: شامل

en: does not contain
fa: عاری از

en: Description
fa: شرح

en: Any Field
fa: هر زمینه‌ای

en: Classification
fa: طبقه‌بندی

en: is
fa: برابر است با

en: is not
fa: برابر نیست با

en: Public
fa: عمومی

en: Private
fa: خصوصی

en: Confidential
fa: محرمانه

en: Organizer
fa: سازمان‌دهنده

en: Attendee
fa: شرکت‌کنندگان

en: Location
fa: مکان

en: Category
fa: دسته

en: Attachments
fa: پیوست‌ها

en: Exist
fa: وجود دارد

en: Do Not Exist
fa: وجود ندارد

en: Recurrence
fa: تکرار

en: Occurs
fa: رخ دهی

en: Less Than
fa: کم‌تر از

en: Exactly
fa: دقیقاً

en: More Than
fa: بیش‌تر از

en: Expression
fa: اصطلاح

en: Summary Contains
fa: خلاصه حاوی

en: Description Contains
fa: شرح‌ها حاوی

en: with one guest | with %d guests
fa[0]: با یک مهمان
fa[1]: با %Id مهمان

en: Comments: %s
fa: یادداشت‌ها: %s

[ctx: iCalendarStatus]
en: None
fa: هیچ‌کدام

[ctx: iCalendarStatus]
en: Tentative
fa: احتمالی

[ctx: iCalendarStatus]
en: Confirmed
fa: تأییدشده

[ctx: iCalendarStatus]
en: Draft
fa: پیش‌نویس

[ctx: iCalendarStatus]
en: Final
fa: نهایی

[ctx: iCalendarStatus]
en: Not Started
fa: آغازنشده

[ctx: iCalendarStatus]
en: Needs Action
fa: نیازمند کنش

[ctx: iCalendarStatus]
en: In Progress
fa: در حال پیشرفت

[ctx: iCalendarStatus]
en: Completed
fa: کامل‌شده

[ctx: iCalendarStatus]
en: Cancelled
fa: لغوشده

en: Accepted
fa: پذیرفته شد

en: Declined
fa: رد شد

en: Tentative
fa: احتمالی

en: Delegated
fa: واگذار شد

en: Needs action
fa: نیاز به عمل دارد

note: Translators: 'Status' here means the state of the attendees, the resulting string will be in a form: * Status: Accepted: X   Declined: Y   ...
en: Status
fa: وضعیت

note: String to use in 12-hour time format for times in the morning.
en: am
fa: صبح

note: String to use in 12-hour time format for times in the afternoon.
en: pm
fa: ب.ظ

en: No Summary
fa: بدون خلاصه

note: Translators: It will display "Organizer: NameOfTheUser <email@ofuser.com>"
en: Organizer: %s <%s>
fa: سازمان‌دهنده: %s <%s>

note: Translators: It will display "Organizer: NameOfTheUser"
en: Organizer: %s
fa: سازمان‌دهنده: %s

note: Translators: It will display "Location: PlaceOfTheMeeting" Translators: It will display "Location: LocationOfTheAppointment"
en: Location: %s
fa: مکان: %s

note: Translators: It will display "Start: ActualStartDateAndTime (DurationOfTheMeeting)"
en: Start: %s (%s)
fa: آغاز: %s (%s)

note: Translators: It will display "Start: ActualStartDateAndTime" Translators: It will display "Start: StartDateAndTime"
en: Start: %s
fa: شروع: %s

note: Translators: It's for a task due date, it will display "Due: DateAndTime" Translators: It will display "Due: DueDateAndTime"
en: Due: %s
fa: سررسید: %s

note: Translators: It's for a task completed date, it will display "Completed: DateAndTime" Translators: It will display "Completed: DateAndTimeWhenCompleted"
en: Completed: %s
fa: تکمیل: %s

en: New Appointment
fa: قرار جدید

en: New All Day Event
fa: رویداد تمام‌روز جدید

en: New Meeting
fa: جلسهٔ جدید

en: Go to Today
fa: رفتن به امروز

en: Go to Date
fa: رفتن به تاریخ

en: It has reminders.
fa: یادآوری دارد.

en: It has recurrences.
fa: تکرار دارد.

en: It is a meeting.
fa: این یک جلسه است.

en: Calendar Event: Summary is %s.
fa: رویداد تقویم: خلاصه‌اش %s است.

en: Calendar Event: It has no summary.
fa: رویداد تقویم: خلاصه ندارد.

en: calendar view event
fa: رویداد نمای تقویم

en: Grab Focus
fa: گرفتن تمرکز

note: To translators: Here, "It" is either like "Work Week View: July 10th - July 14th, 2006." or "Day View: Thursday July 13th, 2006."
en: It has %d event. | It has %d events.
fa[0]: ‏%d رویداد دارد.
fa[1]: ‏%d رویداد دارد.

note: To translators: Here, "It" is either like "Work Week View: July 10th - July 14th, 2006." or "Day View: Thursday July 13th, 2006."
en: It has no events.
fa: رویدادی ندارد.

note: To translators: First %s is the week, for example "July 10th - July 14th, 2006". Second %s is the number of events in this work week, for example "It has %d event/events." or  "It has no events."
en: Work Week View: %s. %s
fa: نمای هفتهٔ کاری: %s. %s

note: To translators: First %s is the day, for example "Thursday July 13th, 2006". Second %s is the number of events on this day, for example "It has %d event/events." or  "It has no events."
en: Day View: %s. %s
fa: نمای روز: %s. %s

en: calendar view for a work week
fa: نمای تقویم برای یک هفتهٔ کاری

en: calendar view for one or more days
fa: نمای تقویم برای یک یا چند روز

en: a table to view and select the current time range
fa: جدولی برای نمایش و انتخاب محدودهٔ زمانی فعلی

en: Jump button
fa: دکمهٔ پرش

en: Click here, you can find more events.
fa: اینجا کلیک کنید، می‌توانید رویدادهای بیشتری پیدا کنید.

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Play a sound ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: Play a sound
fa: پخش یک صدا

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: Pop up an alert
fa: وا شدن یک هشدار

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Send an email ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: Send an email
fa: ارسال یک رایانامه

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Run a program ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: Run a program
fa: اجرای یک برنامه

[ctx: cal-reminders]
en: Unknown action to be performed
fa: انجام عملی ناشناخته

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s before the start
fa: %s %s پیش از آغاز

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s after the start
fa: %s %s پس از آغاز

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound"
en: %s at the start
fa: %s هنگام شروع

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s before the end
fa: %s %s پیش از پایان

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s after the end
fa: %s %s پس از پایان

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound"
en: %s at the end
fa: %s هنگام پایان

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s is an absolute time, e.g. "10:00AM"
en: %s at %s
fa: %s در %s

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound". "Trigger types" are absolute or relative dates
en: %s for an unknown trigger type
fa: %s برای یک گونهٔ تحریک ناشناخته

en: Month View: %s. %s
fa: نمای ماه: %s. %s

en: Week View: %s. %s
fa: نمای هفته: %s. %s

en: calendar view for a month
fa: نمای تقویم برای یک ماه

en: calendar view for one or more weeks
fa: نمای تقویم برای یک یا چند هفته

en: Untitled
fa: بی‌عنوان

en: Categories:
fa: دسته‌ها:

en: Location:
fa: مکان:

en: Start Date:
fa: تاریخ آغاز:

en: End Date:
fa: تاریخ پایان:

en: Recurs:
fa: تکرار:

en: Due Date:
fa: تاریخ سررسید:

en: Estimated duration:
fa: طول تخمینی:

en: Status:
fa: وضعیت:

en: High
fa: بالا

en: Normal
fa: عادی

en: Low
fa: پایین

en: Priority:
fa: اولویت:

en: Classification:
fa: طبقه‌بندی:

en: Organizer:
fa: سازمان‌دهنده:

en: Attendees:
fa: شرکت‌کنندگان:

en: Web Page:
fa: صفحهٔ وب:

en: Creating view for calendar “%s”
fa: ایجاد نما برای تقویم «%s»

en: Creating view for task list “%s”
fa: ایجاد نما برای سیاههٔ وظیفهٔ «%s»

en: Creating view for memo list “%s”
fa: ایجاد نما برای سیاههٔ یادداشت «%s»

en: Destination is read only
fa: مقصد فقط خواندنی است

en: Copying events to the calendar “%s”
fa: رونوشت از رویدادها به تقویم «%s»

en: Copying memos to the memo list “%s”
fa: رونوشت کردن یادداشت در سیاههٔ یادداشت %s

en: Copying tasks to the task list “%s”
fa: رونوشت کردن تکلیف در سیاههٔ تکلیف %s

en: _Delete this item from all other recipient’s mailboxes?
fa: _حذف این مورد از تمام صندوق نامه‌های گیرنده‌های دیگر؟

en: _Retract comment
fa: نظر تجمعی

en: Select Date
fa: انتخاب تاریخ

en: Select _Today
fa: انتخاب ا_مروز

en: January
fa: ژانویه

en: February
fa: فوریه

en: March
fa: مارس

en: April
fa: آوریل

en: May
fa: می

en: June
fa: ژوئن

en: July
fa: جولای

en: August
fa: اوت

en: September
fa: سپتامبر

en: October
fa: اکتبر

en: November
fa: نوامبر

en: December
fa: دسامبر

en: You are modifying a recurring event. What would you like to modify?
fa: شما در حال تغییر یک رویداد مکرر هستید، می‌خواهید کدام را تغییر دهید؟

en: You are delegating a recurring event. What would you like to delegate?
fa: شما در حال واگذاری یک رویداد مکرر هستید، می‌خواهید کدام را واگذار کنید؟

en: You are modifying a recurring task. What would you like to modify?
fa: شما در حال تغییر یک تکلیف مکرر هستید، می‌خواهید کدام را تغییر دهید؟

en: You are modifying a recurring memo. What would you like to modify?
fa: شما در حال تغییر یک یادداشت مکرر هستید، می‌خواهید کدام را تغییر دهید؟

en: This Instance Only
fa: فقط این مورد

en: This and Prior Instances
fa: این مورد و موارد قبلی

en: This and Future Instances
fa: این مورد و موارد بعدی

en: All Instances
fa: همهٔ موارد

en: Send my reminders with this event
fa: یادآوری‌هایم را با این رویداد برایم بفرست

en: Notify new attendees _only
fa: فقط شرکت‌کنندگان جدید را باخبر کن

en: Cut selected events to the clipboard
fa: بریدن رویدادهای گزیده و انتقال آن به تخته‌گیره

en: Copy selected events to the clipboard
fa: رونوشت از رویدادهای گزیده در تخته‌گیره

en: Paste events from the clipboard
fa: چسباندن رویدادها از تخته‌گیره

en: Delete selected events
fa: حذف رویدادهای گزیده

en: Pasted text doesn’t contain valid iCalendar data
fa: متن چسبانده شامل داده‌های معتبر iCalendar نیست

en: Default calendar not found
fa: تقویم پیش‌گزیده یافت نشد

en: Default memo list not found
fa: سیاههٔ یادداشت پیش‌گزیده یافت نشد

en: Default task list not found
fa: سیاههٔ وظیفهٔ پیش‌گزیده یافت نشد

en: No suitable component found
fa: هیچ مولّفهٔ مناسبی پیدا نشد

en: Pasting iCalendar data
fa: تجزیهٔ داده‌های iCalendar

en: %d %b %Y
fa: %Od %B %Oy

note: strftime format %d = day of month, %b = abbreviated month name. * Don't use any other specifiers. strftime format %d = day of month, %b = abbreviated * month name. You can change the order but don't * change the specifiers or add anything.
en: %d %b
fa: %Od %B

en: %A %d %b %Y
fa: %A %Od %B %Oy

note: strftime format %a = abbreviated weekday name, %d = day of month, * %b = abbreviated month name. Don't use any other specifiers. strftime format %a = abbreviated weekday name, * %d = day of month, %b = abbreviated month name. * You can change the order but don't change the * specifiers or add anythi
en: %a %d %b
fa: %A %Od %B

en: %a %d %b %Y
fa: %A %Od %B %Oy

[ctx: BirthdaySummary]
note: Translators: the '%s' stands for a component summary, the '%d' for the years. The string is used for Birthday & Anniversary events where the first year is know, constructing a summary which also shows how many years the birthday or anniversary is for. Example: "Birthday: John Doe (13)"
en: %s (%d)
fa: %s (%Id)

en: %d appointment | %d appointments
fa[0]: %Id قرار
fa[1]: %Id قرار

en: %d selected
fa: %Idتا گزیده

en: Start Date
fa: تاریخ آغاز

en: End Date
fa: تاریخ پایان

en: Created
fa: ایجاد شد

en: Last modified
fa: آخرین تغییر

en: Source
fa: منبع

en: Type
fa: نوع

en: Unknown
fa: نامعلوم

en: Source with UID “%s” not found
fa: منبعی با شناسهٔ «%s» پیدا نشد

en: Creating an event
fa: ایجاد یک رویداد

en: Creating a memo
fa: ایجاد یک یادداشت

en: Creating a task
fa: ایجاد یک وظیفه

en: Recurring
fa: مکرر

en: Assigned
fa: تخصیص داده شده

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Free
fa: آزاد

en: Busy
fa: مشغول

en: The geographical position must be entered in the format: 
    
    45.436845,125.862501
fa: موقعیت جغرافیایی باید در این قالب وارد شود: 
    
    45.436845,125.862501

en: In Progress
fa: در حال اجرا

en: Modifying an event
fa: تغییر یک رویداد

en: Modifying a memo
fa: تغییر یک یادداشت

en: Modifying a task
fa: تغییر یک وظیفه

en: Removing an event
fa: برداشتن یه رویداد

en: Removing a memo
fa: برداشتن یک یادداشت

en: Removing a task
fa: برداشتن یک وظیفه

en: Deleting an event | Deleting %d events
fa[0]: حذف یک رویداد
fa[1]: حذف %Id رویداد

en: Deleting a memo | Deleting %d memos
fa[0]: حذف یک یادداشت
fa[1]: حذف %Id رویداد

en: Deleting a task | Deleting %d tasks
fa[0]: حذف یک وظیفه
fa[1]: حذف %Id وظیفه

en: Pasting an event | Pasting %d events
fa[0]: جای‌گذاری یک رویداد
fa[1]: جای‌گذاری %Id رویداد

en: Pasting a memo | Pasting %d memos
fa[0]: جای‌گذاری یک یادداشت
fa[1]: جای‌گذاری %Id یادداشت

en: Pasting a task | Pasting %d tasks
fa[0]: جای‌گذاری یک وظیفه
fa[1]: جای‌گذاری %Id وظیفه

en: Updating an event
fa: به‌روز رسانی یک رویداد

en: Updating a memo
fa: به‌روز رسانی یک یادداشت

en: Updating a task
fa: به‌روز رسانی یک وظیفه

en: Getting events to purge in the calendar “%s”
fa: گرفتن رویدادها برای زدودن در تقویم «%s»

en: Getting memos to purge in the memo list “%s”
fa: گرفتن یادداشت‌ها برای زدودن در سیاههٔ یادداشت «%s»

en: Getting tasks to purge in the task list “%s”
fa: گرفتن تکلیف‌ها برای زدودن در سیاههٔ تکلیف «%s»

en: Purging events in the calendar “%s”
fa: زدودن رویدادها از تقویم «%s»

en: Purging memos in the memo list “%s”
fa: زدودن یادداشت‌ها در سیاههٔ یادداشت «%s»

en: Purging tasks in the task list “%s”
fa: زدودن تکلیف‌ها در سیاههٔ تکلیف «%s»

en: Purging events
fa: پاک‌سازی رویدادها

en: Purging memos
fa: پاک‌سازی یادداشت‌ها

en: Purging tasks
fa: پاک‌سازی وظایف

en: Expunging completed tasks
fa: نابودی تکلیف‌های انجام شده

en: Moving an event | Moving %d events
fa[0]: جابه‌جایی یک رویداد
fa[1]: جابه‌جایی %Id رویداد

en: Copying an event | Copying %d events
fa[0]: رونوشت از یک رویداد
fa[1]: رونوشت از %Id رویداد

en: Moving a memo | Moving %d memos
fa[0]: جابه‌جایی یک یادداشت
fa[1]: جابه‌جایی %Id یادداشت

en: Copying a memo | Copying %d memos
fa[0]: رونوشت از یک یادداشت
fa[1]: رونوشت از %Id یادداشت

en: Moving a task | Moving %d tasks
fa[0]: جابه‌جایی یک وظیفه
fa[1]: جابه‌جایی %Id وظیفه

en: Copying a task | Copying %d tasks
fa[0]: رونوشت از یک وظیفه
fa[1]: رونوشت از %Id وظیفه

note: strftime format of a weekday, a date and a time, 24-hour.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M:%S
fa: %a %Om/%Od/%Y %OH:%OM:%OS

note: strftime format of a weekday, a date and a time, 12-hour.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
fa: %A %Oy/%Om/%Od %OH:%OM:%OS

en: The date must be entered in the format: 
    %s
fa: تاریخ باید در این قالب وارد شود: 
    %s

en: Event’s time is in the past
fa: زمان رویداد در گذشته است

en: Event cannot be edited, because the selected calendar could not be opened
fa: رویداد نتوانست ویرایش شود، زیرا تقویم گزیده نتوانست گشوده شود

en: Event cannot be edited, because the selected calendar is read only
fa: رویداد نمی‌تواند ویرایش شود، زیرا تقویم انتخابی فقط خواندنی است

en: Changes made to the event will not be sent to the attendees, because you are not the organizer
fa: تغییرات انجام شده روی رویداد به شرکت‌کنندگان فرستاده نخواهد شد،. چرا که گرداننده نیستید

en: Start date is not a valid date
fa: تاریخ آغاز نامعتبر است

en: Start time is not a valid time
fa: زمان آغاز نامعتبر است

en: Unknown error
fa: خطای ناشناخته

en: End date is not a valid date
fa: تاریخ پایان نامعتبر است

en: End time is not a valid time
fa: زمان پایان نامعتبر است

en: _Categories
fa: دسته‌ها

en: Toggles whether to display categories
fa: این که دسته‌ها نشان داده شوند یا نه

en: Time _Zone
fa: منطقهٔ زمانی

en: Toggles whether the time zone is displayed
fa: ضامن این که منطقهٔ زمانی نشان داده شود را می‌زند

en: All _Day Event
fa: رویداد تمام‌ روز

en: Toggles whether to have All Day Event
fa: ضامن این که فیلد رویداد تمام‌روز نشان داده شود را می‌زند

en: Show Time as _Busy
fa: نمایش زمان به شکل مشغول

en: Toggles whether to show time as busy
fa: ضامن این که زمان به شکل مشغول نشان داده شود را می‌زند

en: Pu_blic
fa: عمومی

en: Classify as public
fa: طبقه‌بندی به عنوان عمومی

en: _Private
fa: خصوصی

en: Classify as private
fa: طبقه‌بندی به عنوان خصوصی

en: _Confidential
fa: محرمانه

en: Classify as confidential
fa: طبقه‌بندی به عنوان محرمانه

[ctx: ECompEditor]
en: _Start time:
fa: زمان _آغاز:

[ctx: ECompEditor]
en: _End time:
fa: زمان _پایان:

[ctx: ECompEditor]
en: All da_y event
fa: رویداد _تمام‌‌روز

[ctx: ECompEditorPage]
en: General
fa: عمومی

[ctx: ECompEditorPage]
en: Reminders
fa: یادآوری‌ها

[ctx: ECompEditorPage]
en: Recurrence
fa: تکرار

[ctx: ECompEditorPage]
en: Attachments
fa: پیوست‌ها

[ctx: ECompEditorPage]
en: Schedule
fa: زمان‌بندی

en: Meeting — %s
fa: جلسه — %s

en: Appointment — %s
fa: قرار — %s

en: New note
fa: یادداشت جدید

en: Memo cannot be edited, because the selected memo list could not be opened
fa: یادداشت نمی‌تواند ویرایش شود، زیرا سیاههٔ یادداشت انتخابی نتوانست گشوده شود

en: Memo cannot be edited, because the selected memo list is read only
fa: یادداشت نمی‌تواند ویرایش شود، زیرا سیاههٔ یادداشت انتخابی فقط خواندنی است

en: Changes made to the memo will not be sent to the attendees, because you are not the organizer
fa: تغییرات انجام شده روی یادداشت به شرکت‌کنندگان فرستاده نخواهد شد،. چرا که گرداننده نیستید

en: _List:
fa: فهرست:

[ctx: ECompEditor]
en: Sta_rt date:
fa: تاریخ _آغاز:

en: Assigned Memo — %s
fa: یادداشت تخصیص داده شده — %s

en: Memo — %s
fa: یادداشت — %s

en: Attachment | Attachments
fa[0]: پیوست
fa[1]: پیوست‌ها

en: Could not load “%s”
fa: نتوانست «%s» را بار کند

en: Could not load the attachment
fa: نتوانست پیوست را بار کند

en: Some attachments are still being downloaded. Please wait until the download is finished.
fa: برخی پیوست‌ها هنوز دارند بارگیری می‌شوند. لطفاً تا پایان بارگیری شکیبا باشید.

en: Attachment “%s” cannot be found, remove it from the list, please
fa: پیوست «%s» نتوانست پیدا شود. لطفاً از سیاهه برش دارید

en: Attachment “%s” doesn’t have valid URI, remove it from the list, please
fa: پیوست «%s» نشانی معتبری ندارد. لطفاً از سیاهه برش دارید

en: _Attachment…
fa: _پیوست…

en: Attach a file
fa: پیوست کردن یک پرونده

en: _Attachments
fa: _پیوست‌ها

en: Show attachments
fa: نمایش پیوست‌ها

en: Icon View
fa: نمای نقشک

en: List View
fa: نمای سیاهه

en: Cannot find attendee “%s” in the list of attendees
fa: شرکت‌کننده «%s» در سیاههٔ شرکت‌کنندگان پیدا نشد

en: Not enough rights to delete attendee “%s”
fa: حق‌ها برای حذف شرکت‌کننده «%s» کافی نیست

en: Failed to delete selected attendee | Failed to delete selected attendees
fa[0]: شکست در حذف شرکت‌کنندهٔ گزیده
fa[1]: شکست در حذف شرکت‌کنندگان گزیده

en: Organizer address is not a valid user mail address
fa: نشانی برگزارکننده، یک نشانی نامهٔ کاربری معتبر نیست

en: A_ttendees
fa: شر_کت‌کنندگان

en: Toggles whether the Attendees are displayed
fa: تغییر وضعیت نمایش شرکت‌کنندگان

en: R_ole Field
fa: فیلد _نقش

en: Toggles whether the Role field is displayed
fa: ضامن این که فیلد نقش نشان داده شود را می‌زند

en: _RSVP
fa: _لطفاً پاسخ دهید

en: Toggles whether the RSVP field is displayed
fa: ضامن این که فیلد لطفاً پاسخ دهید نشان داده شود را می‌زند

en: _Status Field
fa: فیلد _وضعیت

en: Toggles whether the Status field is displayed
fa: ضامن این که فیلد وضعیت نشان داده شود را می‌زند

en: _Type Field
fa: فیلد _نوع

en: Toggles whether the Attendee Type is displayed
fa: این که فیلد نوع شرکت‌کننده نشان داده شود یا نه

en: An organizer is required.
fa: سازمان‌دهنده‌ای لازم است.

en: At least one attendee is required.
fa: دست کم یک شرکت‌کننده الزامی است.

en: Or_ganizer:
fa: _سازمان‌دهنده:

en: Override color of the event. If not set, then color of the calendar is used.
fa: پایمالی رنگ رویداد. اگر تنظیم نشده باشد، رنگ تقویم استفاده می‌شود.

en: Override color of the memo. If not set, then color of the memo list is used.
fa: پایمالی رنگ یادداشت. اگر تنظیم نشده باشد، رنگ سیاههٔ یادداشت استفاده می‌شود.

note: E_SOURCE_EXTENSION_TASK_LIST
en: Override color of the task. If not set, then color of the task list is used.
fa: پایمالی رنگ تکلیف. اگر تنظیم نشده باشد، رنگ سیاههٔ تکلیف استفاده می‌شود.

[ctx: ECompEditor]
en: Atte_ndees…
fa: _شرکت‌کنندگان…

en: _Edit
fa: ویرایش

en: Add exception
fa: افزودن استثنا

en: Modify exception
fa: استثنای تغییر

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] week(s) on [Wednesday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after the 'on', name of a week day always follows.
en: on
fa: در

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [first] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'first', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: first
fa: اول

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: here, "second" is the ordinal number (like "third"), not the time division (like "minute") * Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [second] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'second', e
en: second
fa: دوم

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [third] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'third', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: third
fa: سوم

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [fourth] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'fourth', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: fourth
fa: چهارم

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [fifth] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'fifth', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: fifth
fa: پنجم

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [last] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'last', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: last
fa: آخر

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [Other date] [11th to 20th] [17th] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]).
en: Other Date
fa: تاریخ دیگر

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [1st to 10th] [7th] [forever]' (dropd
en: 1st to 10th
fa: نخست تا دهم

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [11th to 20th] [17th] [forever]' (dro
en: 11th to 20th
fa: یازدهم تا بیستم

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [21th to 31th] [27th] [forever]' (dro
en: 21st to 31st
fa: بیست‌ویکم تا سی‌ویکم

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: For Translator : 'day' is part of the sentence of the form 'appointment recurs/Every [x] month(s) on the [first] [day] [forever]' * (dropdown menu options are in[square brackets]). This means that after 'first', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always f
en: day
fa: روز

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Monday
fa: دوشنبه

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Tuesday
fa: سه‌شنبه

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Wednesday
fa: چهارشنبه

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Thursday
fa: پنجشنبه

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Friday
fa: آدینه

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Saturday
fa: شنبه

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Sunday
fa: یکشنبه

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: 'This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [second] [Tuesday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets])."
en: on the
fa: در روز

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: occurrences
fa: رخدادها

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: This appointment rec_urs
fa: این قرار _تکرار می‌شود

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This task recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: This task rec_urs
fa: این تکلیف _تکرار می‌شود

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This memo recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: This memo rec_urs
fa: این یادداشت _تکرار می‌شود

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This component recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: This component rec_urs
fa: این جزء _تکرار می‌شود

en: Recurrence exception date is invalid
fa: تاریخ استثنای تکرار نامعتبر است

en: End time of the recurrence is before the start
fa: زمان پایان تکرار پیش از شروع رویداد است

en: R_ecurrence
fa: _تکرار

en: Set or unset recurrence
fa: تنظیم یا ناتنظیم تکرار

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: Every
fa: هر

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: day(s)
fa: روز

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: week(s)
fa: هفته

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: month(s)
fa: ماه

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: year(s)
fa: سال

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: for
fa: برای

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: until
fa: تا

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: forever
fa: برای همیشه

en: This appointment contains recurrences that Evolution cannot edit.
fa: این قرار تکرارهایی دارد که اوولوشن نمی‌تواند آنان را ویرایش کند.

en: Exceptions
fa: استثناها

en: A_dd
fa: افزودن

en: Re_move
fa: بر_داشتن

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Send To
fa: ارسال به

en: _Reminders
fa: یادآوری‌ها

en: Set or unset reminders
fa: تنظیم یا ناتنظیم یادآور

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: "None" for "No reminder set"
en: None
fa: هیچ‌کدام

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: This constructs predefined reminder's description, for example "15 minutes before", "1 hour before", "1 day before", but, if user has set, also more complicated strings like "2 days 13 hours 1 minute before".
en: %s before
fa: %s پیش

[ctx: cal-reminders]
en: at the start
fa: هنشگام شروع

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: "Custom" for "Custom reminder set"
en: Custom
fa: سفارشی

en: Add predefined time…
fa: افزودن زمان از‌پیش تعریف‌شده…

en: Remove predefined times
fa: برداشتن زمان‌های از‌پیش تعریف‌شده

en: Set a custom predefined time to
fa: تنظیم یک زمان از‌پیش تعریف‌شدهٔ سفارشی به

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: this is part of: "Set a custom predefined time to [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: da_ys
fa: روز

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: this is part of: "Set a custom predefined time to [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _hours
fa: _ساعت

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: this is part of: "Set a custom predefined time to [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _minutes
fa: _دقیقه

en: _Add time
fa: ا_فزودن زمان

en: Reminders
fa: یادآوری‌ها

en: _Reminder
fa: یادآوری

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: minute(s)
fa: دقیقه

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ hour(s) ] [ before ] [ start ]
en: hour(s)
fa: ساعت

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ day(s) ] [ before ] [ start ]
en: day(s)
fa: روز

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: before
fa: پیش از

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ after ] [ start ]
en: after
fa: پس از

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: start
fa: آغاز

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ end ]
en: end
fa: پایان

note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ minutes ]
en: Re_peat the reminder
fa: تکرار _یادآوری

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ minutes ]
en: extra times every
fa: زمان اضافی هر

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ minutes ]
en: minutes
fa: دقیقه

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ hours ]
en: hours
fa: ساعت

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ days ]
en: days
fa: روز

[ctx: cal-reminders]
note: page_reminders->priv->custom_email_entry is initialized on demand
en: Custom _message
fa: پیام سفارشی

[ctx: cal-reminders]
en: Custom reminder _sound
fa: _صدای یادآور سفارشی

en: Select a sound file
fa: پرونده‌ای صوتی برگزینید

en: _Program:
fa: برنامه:

en: _Arguments:
fa: _آرگومان‌ها:

en: _Send To:
fa: ارسال _به:

en: _Schedule
fa: _زمان‌بندی

en: Query free / busy information for the attendees
fa: پرس و جوی اطلاعات آزاد/مشغول برای این شرکت‌کنندگان

[ctx: ECompEditor]
en: _Summary:
fa: _خلاصه:

[ctx: ECompEditor]
en: _Location:
fa: _موقعیت:

[ctx: ECompEditor]
en: _Categories…
fa: _دسته‌ها…

en: Edit as text
fa: ویرایش به شکل متن

en: View as text
fa: دیدن به شکل متن

en: View as HTML
fa: دیدن به شکل HTML

[ctx: ECompEditor]
en: _Description:
fa: _توضیح:

[ctx: ECompEditor]
en: _Web page:
fa: صفحهٔ _وب:

[ctx: ECompEditor]
en: D_ue date:
fa: تاریخ _سررسید:

[ctx: ECompEditor]
en: Date _completed:
fa: تاریخ تکمیل:

[ctx: ECompEditor]
en: Public
fa: عمومی

[ctx: ECompEditor]
en: Private
fa: خصوصی

[ctx: ECompEditor]
en: Confidential
fa: محرمانه

[ctx: ECompEditor]
en: C_lassification:
fa: _طبقه‌بندی:

[ctx: ECompEditor]
en: _Status:
fa: _وضعیت:

[ctx: ECompEditor]
en: Undefined
fa: تعریف‌نشده

[ctx: ECompEditor]
en: High
fa: بالا

[ctx: ECompEditor]
en: Normal
fa: عادی

[ctx: ECompEditor]
en: Low
fa: پایین

[ctx: ECompEditor]
en: Priorit_y:
fa: او_لویت:

[ctx: ECompEditor]
en: Percent complete:
fa: درصد تکمیل:

[ctx: ECompEditor]
en: Time _zone:
fa: منطقهٔ _زمانی:

[ctx: ECompEditor]
en: Show time as _busy
fa: نمایش زمان به شکل مشغول

[ctx: ECompEditor]
note: Translators: This 'None' is meant for 'Color' in calendar component editor, like 'None color'
en: None
fa: هیچ‌کدام

en: Esti_mated duration:
fa: طول _تخمینی:

en: Task’s start date is in the past
fa: تاریخ آغاز تکلیف در گذشته است

en: Task’s due date is in the past
fa: تاریخ سررسید تکلیف در گذشته است

en: Task cannot be edited, because the selected task list could not be opened
fa: تکلیف نمی‌تواند ویرایش شود، زیرا سیاههٔ تکلیف انتخابی نتوانست گشوده شود

en: Task cannot be edited, because the selected task list is read only
fa: تکلیف نمی‌تواند ویرایش شود، زیرا سیاههٔ تکلیف انتخابی فقط خواندنی است

en: Changes made to the task will not be sent to the attendees, because you are not the organizer
fa: تغییرات انجام شده روی تکلیف به شرکت‌کنندگان فرستاده نخواهد شد،. چرا که گرداننده نیستید

en: Due date is not a valid date
fa: تاریخ سررسید نامعتبر است

en: Completed date is not a valid date
fa: تاریخ تکمیل نامعتبر است

en: Completed date cannot be in the future
fa: تاریخ تکمیل نمی‌تواند در آینده باشد

en: Due date cannot be the same as the Start date
fa: تاریخ سررسید نمی‌تواند همان تاریخ آغاز باشد

en: Start date is required for recurring tasks
fa: تکلیف‌های باتکرار نیاز به زمان آغاز دارند

en: All _Day Task
fa: رویداد _تمام‌ روز

en: Toggles whether to have All Day Task
fa: تغییر وضعیت داشت تکلیف تمام روز

en: Assigned Task — %s
fa: تکلیف تخصیص داده شده — %s

en: Task — %s
fa: تکلیف — %s

en: attachment
fa: پیوست

en: Sending notifications to attendees…
fa: فرستادن آگاهی‌ها به شرکت‌کنندگان…

en: Saving changes…
fa: ذخیرهٔ تغییرات…

en: Save and Close
fa: ذخیره و بستن

note: == Button box ==
en: _Close
fa: بستن

en: Close the current window
fa: بستن پنجرهٔ جاری

note: copy menu item
en: _Copy
fa: _رونوشت

en: Copy the selection
fa: رونوشت از گزیده‌ها

note: cut menu item
en: Cu_t
fa: _بریدن

en: Cut the selection
fa: بریدن گزیده‌ها

en: Delete the selection
fa: حذف گزیده‌ها

en: View help
fa: نمایش راهنما

note: paste menu item
en: _Paste
fa: _جای‌گذاری

en: Paste the clipboard
fa: چسباندن تخته‌گیره

en: _Print…
fa: _چاپ…

en: Pre_view…
fa: _پیش‌نمایش…

en: Select _All
fa: انتخاب _همه

en: Select all text
fa: انتخاب همهٔ متن

en: _Classification
fa: طبقه‌بندی

en: _File
fa: پرونده

en: _Insert
fa: درج

en: _Options
fa: گزینه‌ها

en: _View
fa: نما

en: Save current changes
fa: ذخیرهٔ تفییرات جاری

en: Save current changes and close editor
fa: ذخیرهٔ تفییرات جاری و بستن ویرایشگر

en: Show _toolbar
fa: نمایش _نوار ابزار

note: strftime format %A = full weekday name, %d = day of month, * %B = full month name. Don't use any other specifiers. strftime format %A = full weekday name, %d = day of * month, %B = full month name. You can change the * order but don't change the specifiers or add * anything.
en: %A %d %B
fa: %A %Od %B

note: To Translators: the %d stands for a week number, it's value between 1 and 52/53
en: Week %d
fa: هفتهٔ %d

note: Translators: %02i is the number of minutes; * this is a context menu entry to change the * length of the time division in the calendar * day view, e.g. a day is displayed in * 24 "60 minute divisions" or * 48 "30 minute divisions".
en: %02i minute divisions
fa: تقسیمات %02i دقیقه‌ای

en: Show the second time zone
fa: نمایش منطقهٔ زمانی دوم

[ctx: cal-second-zone]
note: Translators: "None" indicates no second time zone set for a day view
en: None
fa: هیچ‌کدام

en: Select…
fa: _گزینش…

[ctx: estimated-duration]
en: None
fa: هیچ‌کدام

en: Set an estimated duration for
fa: تنظیم مدّت تخمینی برای

[ctx: estimated-duration]
note: Translators: this is part of: "Set an estimated duration for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _days
fa: _روز

[ctx: estimated-duration]
note: Translators: this is part of: "Set an estimated duration for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _hours
fa: _ساعت

[ctx: estimated-duration]
note: Translators: this is part of: "Set an estimated duration for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _minutes
fa: _دقیقه

en: _Set
fa: _تنظیم

en: Chan_ge…
fa: _تغییر…

en: Required Participants
fa: شرکت‌کنندگان الزامی

en: Optional Participants
fa: شرکت‌کنندگان اختیاری

en: Resources
fa: منابع

en: Chair Persons
fa: رؤسا

en: Attendees
fa: شرکت‌کنندگان

en: Individual
fa: شخص

en: Group
fa: گروه

en: Resource
fa: منبع

en: Room
fa: اتاق

en: Chair
fa: صندلی

en: Required Participant
fa: شرکت کنندگان الزامی

en: Optional Participant
fa: شرکت کنندگان اختیاری

en: Non-Participant
fa: شرکت نمی‌کنند

en: Needs Action
fa: نیاز به عمل دارد

note: To translators: RSVP means "please reply"
en: RSVP
fa: لطفاً پاسخ دهید

en: Completed
fa: انجام شد

en: In Process
fa: در حال اجرا

en: Enter password to access free/busy information on server %s as user %s
fa: برای دست‌رسی به اطلاعات آزاد/مشغول روی کارساز %s به عنوان کاربر %s گذرواژه را وارد کنید

en: Failure reason: %s
fa: دلیل خطا: %s

en: Enter password
fa: گذرواژه را وارد کنید

en: Out of Office
fa: خارج از دفتر

en: No Information
fa: بدون اطلاعات

en: Atte_ndees…
fa: شر_کت‌کنندگان…

en: O_ptions
fa: _گزینه‌ها

en: Show _only working hours
fa: نمایش _فقط ساعت‌های کاری

en: Show _zoomed out
fa: نمایش _زوم به خارج

en: _Update free/busy
fa: _به‌هنگام‌سازی آزاد/مشغول

en: _Autopick
fa: _انتخاب خودکار

en: _All people and resources
fa: _همهٔ آدم‌ها و منابع

en: All _people and one resource
fa: همهٔ آ_دم‌ها و یک منبع

en: _Required people
fa: آدم‌های _مورد نیاز

en: Required people and _one resource
fa: آدم‌های مورد نیاز و _یک منبع

en: _Start time:
fa: زمان آغاز_:

en: _End time:
fa: زمان _پایان:

en: Summary: %s
    Location: %s
fa: خلاصه: %s
    مکان: %s

en: Summary: %s
fa: خلاصه: %s

en: Click here to add an attendee
fa: برای افزودن یک شرکت‌کننده اینجا کلیک کنید

en: Member
fa: عضو

en: Delegated To
fa: واگذاری به

en: Delegated From
fa: به نمایندگی از

en: Common Name
fa: نام مصطلح

en: Language
fa: زبان

en: Cut selected memos to the clipboard
fa: بریدن یادداشت‌های گزیده و انتقال آن‌ها به تخته‌گیره

en: Copy selected memos to the clipboard
fa: رونوشت از یادداشت‌های گزیده در تخته‌گیره

en: Paste memos from the clipboard
fa: چسباندن یادداشت‌ها از تخته‌گیره

en: Delete selected memos
fa: حذف یادداشت‌های گزیده

en: Select all visible memos
fa: انتخاب همهٔ یادداشت‌های قابل مشاهده

en: Click to add a memo
fa: برای افزودن یادداشت کلیک کنید

en: Undefined
fa: تعریف نشده

en: Cut selected tasks to the clipboard
fa: بریدن تکلیف‌های گزیده و انتقال آن‌ها به تخته‌گیره

en: Copy selected tasks to the clipboard
fa: رونوشت از تکلیف‌های گزیده در تخته‌گیره

en: Paste tasks from the clipboard
fa: چسباندن تکلیف‌ها از تخته‌گیره

en: Delete selected tasks
fa: حذف تکلیف‌های گزیده

en: Select all visible tasks
fa: انتخاب همهٔ تکلیف‌های قابل مشاهده

en: Click to add a task
fa: برای افزودن یک تکلیف کلیک کنید

en: Start date
fa: تاریخ آغاز

en: Completion date
fa: تاریخ انجام

en: Complete
fa: انجام شد

en: Due date
fa: تاریخ سررسید

en: % Complete
fa: ٪ انجام شد

en: Priority
fa: اولویت

en: Estimated duration
fa: طول تخمینی

[ctx: timezone]
note: Translators: 'None' for a time zone, like 'No time zone being set'
en: None
fa: هیچ‌کدام

en: Select Timezone
fa: منطقهٔ زمانی را انتخاب کنید

note: Translators: It will display "Time: StartDateAndTime (Duration)"
en: Time: %s %s
fa: مدت: %s. %s

note: strftime format of a weekday and a date.
en: Today
fa: امروز

note: strftime format of a weekday and a date.
en: Tomorrow
fa: فردا

en: Tasks without Due date
fa: تکلیف‌های بدون تاریخ سررسید

en: New _Appointment…
fa: _قرار جدید…

en: New _Meeting…
fa: _جلسهٔ جدید…

en: New _Task…
fa: _وظیفهٔ جدید…

en: _New Assigned Task…
fa: _تکلیف تخصیصی جدید…

en: _Open…
fa: _گشودن…

en: _Delete This Instance…
fa: _حذف این دفعه…

en: Delete This and F_uture Occurrences…
fa: حذف این دفعه و رخدادهای _آینده…

en: D_elete All Instances…
fa: حذف _تمامی تکرارها…

en: _Delete…
fa: _حذف…

en: _Show Tasks without Due date
fa: _نمایش تکلیف‌ها بدون تاریخ سررسید

en: To Do
fa: رسیدگی شود

note: strftime format %d = day of month, %B = full * month name. You can change the order but don't * change the specifiers or add anything.
en: %d %B
fa: %Od %B

en: %u event | %u events
fa[0]: %Iu رویداد
fa[1]: %Iu رویداد

en: An organizer must be set.
fa: باید سازمان‌دهنده‌ای تنظیم شود.

en: At least one attendee is necessary
fa: دست‌کم یک شرکت‌کننده لازم است

en: Event information
fa: اطلاعات رویداد

en: Task information
fa: اطلاعات تکلیف

en: Memo information
fa: اطلاعات یادداشت

en: Free/Busy information
fa: اطلاعات آزاد/مشغول

en: Calendar information
fa: اطلاعات تقویم

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Accepted: Meeting Name".
en: Accepted
fa: پذیرفته شده

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Tentatively Accepted: Meeting Name".
en: Tentatively Accepted
fa: به طور احتمالی پذیرفته شده

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Declined: Meeting Name". Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Declined: Meeting Name".
en: Declined
fa: رد شده

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Delegated: Meeting Name".
en: Delegated
fa: واگذار شده

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Updated: Meeting Name".
en: Updated
fa: به‌روز شده

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Cancel: Meeting Name".
en: Cancel
fa: انصراف

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Refresh: Meeting Name".
en: Refresh
fa: نوسازی

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Counter-proposal: Meeting Name".
en: Counter-proposal
fa: پیشنهاد متقابل

en: Free/Busy information (%s to %s)
fa: اطلاعات آزاد/مشغول (%s به %s)

en: iCalendar information
fa: اطلاعات iCalendar

en: Unable to book a resource, the new event collides with some other.
fa: گشودن دفترچه نشانی ممکن نیست، رویداد جدید با یکی دیگر برخورد دارد.

en: Unable to book a resource, error:
fa: ناتوان در رزرو یک منبع. خطا:

en: You must be an attendee of the event.
fa: شما باید یکی از شرکت‌کنندگان در رویداد باشید.

en: Sending an event
fa: فرستادن یک رویداد

en: Sending a memo
fa: فرستادن یک یادداشت

en: Sending a task
fa: فرستادن یک تکلیف

[ctx: Location]
note: Translator: This is used as a placeholder when an event doesn't have set a location
en: Unspecified
fa: نامشخّص

en: %d day | %d days
fa[0]: %d روز
fa[1]: %d روز

en: %d hour | %d hours
fa[0]: %d ساعت
fa[1]: %d ساعت

en: %d minute | %d minutes
fa[0]: %d دقیقه
fa[1]: %d دقیقه

note: TRANSLATORS: here, "second" is the time division (like "minute"), not the ordinal number (like "third")
en: %d second | %d seconds
fa[0]: %d ثانیه
fa[1]: %d ثانیه

note: G_DATE_BAD_WEEKDAY Translators: These are workday abbreviations, * e.g. Su=Sunday and Th=thursday G_DATE_MONDAY
en: Mo
fa: دوشنبه

note: G_DATE_TUESDAY
en: Tu
fa: سه‌شنبه

note: G_DATE_WEDNESDAY
en: We
fa: چهارشنبه

note: G_DATE_THURSDAY
en: Th
fa: پنج‌شنبه

note: G_DATE_FRIDAY
en: Fr
fa: جمعه

note: G_DATE_SATURDAY
en: Sa
fa: شنبه

note: G_DATE_SUNDAY
en: Su
fa: یک‌شنبه

note: Translators: This is part of "START to END" text, * where START and END are date/times.
en:  to
fa:  تا

note: Translators: This is part of "START to END * (Completed COMPLETED)", where COMPLETED is a * completed date/time.
en:  (Completed
fa:  (تکمیل

note: Translators: This is part of "Completed COMPLETED", * where COMPLETED is a completed date/time.
en: Completed
fa: تکمیل

note: Translators: This is part of "START (Due DUE)", * where START and DUE are dates/times.
en:  (Due
fa:  (سررسید

note: Translators: This is part of "Due DUE", * where DUE is a date/time due the event * should be finished.
en: Due
fa: سرسید

en: Appointment
fa: قرار

en: Task
fa: تکلیف

en: Memo
fa: یادداشت

en: Attendees:
fa: شرکت‌کنندگان:

en: Estimated duration: %s
fa: طول تخمینی: %s

en: Status: %s
fa: وضعیت: %s

en: Priority: %s
fa: اولویت: %s

en: Percent Complete: %i
fa: درصد تکمیل: ‏%Ii‎

en: URL: %s
fa: نشانی اینترنتی: %s

en: Categories: %s
fa: مقولات: %s

en: Contacts:
fa: آشنا‌یان:

en: Not Started
fa: آغاز نشده

en: In progress
fa: در حال اجرا

en: % Completed
fa: ٪ کامل شد

en: is greater than
fa: بیشتر است از

en: is less than
fa: کمتر است از

en: Current State
fa: وضعیت کنونی

en: is Overdue
fa: سررسیده

en: is Scheduled
fa: زمان‌بندی شده

en: is not Scheduled
fa: زمان‌بندی نشده

en: Due In
fa: سرسید در

en: Next Days
fa: روزهای بعدی

en: Previous Days
fa: روزهای قبلی

en: Appointments and Meetings
fa: قرارها و جلسه‌ها

en: New Calendar
fa: تقویم جدید

en: New Task List
fa: سیاههٔ وظیفهٔ جدید

en: Cre_ate new calendar
fa: ایجاد _تقویمی جدید

en: Cre_ate new task list
fa: ایجاد _سیاههٔ تکلیفی جدید

en: Opening calendar
fa: در حال گشودن تقویم

en: iCalendar files (.ics)
fa: پرونده‌های iCalendar (.ics)

en: Evolution iCalendar importer
fa: واردکنندهٔ iCalendar اوولوشن

en: Reminder!
fa: یادآور!

en: vCalendar files (.vcs)
fa: پرونده‌های تقویم مجازی (.vcf)

en: Evolution vCalendar importer
fa: واردکنندهٔ تقویم مجازی اوولوشن

en: Calendar Events
fa: رویدادهای تقویم

en: GNOME Calendar
fa: تقویم گنوم

en: Evolution Calendar intelligent importer
fa: واردکنندهٔ تقویم هوشمند اوولوشن

[ctx: iCalImp]
en: Meeting
fa: جلسه

[ctx: iCalImp]
en: Event
fa: رویداد

[ctx: iCalImp]
en: Task
fa: تکلیف

[ctx: iCalImp]
en: Memo
fa: یادداشت

[ctx: iCalImp]
en: is an instance
fa: به عنوان نمونه

[ctx: iCalImp]
note: have ? NULL :
en: has recurrences
fa: تکرار دارد

[ctx: iCalImp]
en: has reminders
fa: یادآوری دارد

[ctx: iCalImp]
en: has attachments
fa: پیوست دارد

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification
en: Public
fa: عمومی

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification
en: Private
fa: خصوصی

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification
en: Confidential
fa: محرمانه

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification section name
en: Classification
fa: طبقه‌بندی

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's summary Translators: Column header for a component summary
en: Summary
fa: خلاصه

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's location
en: Location
fa: مکان

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's start time Translators: Column header for a component start date/time
en: Start
fa: شروع

[ctx: iCalImp]
note: Translators: 'Due' like the time due a task should be finished
en: Due
fa: سررسید

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's end time
en: End
fa: پایان

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's categories
en: Categories
fa: دسته‌ها

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's complete value (either percentage, or a date/time of a completion)
en: Completed
fa: انجام شده

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's URL
en: URL
fa: نشانی اینترنتی

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's organizer
en: Organizer
fa: سازمان‌دهنده

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's attendees
en: Attendees
fa: شرکت‌کنندگان

[ctx: iCalImp]
en: Description
fa: شرح

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Column header for a component type; it can be Event, Task or Memo
en: Type
fa: نوع

note: * * This program is free software; you can redistribute it and/or modify it * under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by * the Free Software Foundation. * This program is distributed in the hope that it will be useful, but * WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implie
en: Africa/Abidjan
fa: افریقا/آبیجان

en: Africa/Accra
fa: افریقا/آگرا

en: Africa/Addis_Ababa
fa: افریقا/آدیس‌آبابا

en: Africa/Algiers
fa: افریقا/الجزیره

en: Africa/Asmera
fa: افریقا/اسمرا

en: Africa/Bamako
fa: افریقا/باماکو

en: Africa/Bangui
fa: افریقا/باتگوئی

en: Africa/Banjul
fa: افریقا/بانجول

en: Africa/Bissau
fa: افریقا/بیسائو

en: Africa/Blantyre
fa: افریقا/بلنتایر

en: Africa/Brazzaville
fa: افریقا/برازاویل

en: Africa/Bujumbura
fa: افریقا/بوجومبورا

en: Africa/Cairo
fa: افریقا/قاهره

en: Africa/Casablanca
fa: افریقا/دارالبیضاء

en: Africa/Ceuta
fa: افریقا/سئوتا

en: Africa/Conakry
fa: افریقا/کوناکری

en: Africa/Dakar
fa: افریقا/داکار

en: Africa/Dar_es_Salaam
fa: افریقا/دارالسلام

en: Africa/Djibouti
fa: افریقا/جیبوتی

en: Africa/Douala
fa: افریقا/دوالا

en: Africa/El_Aaiun
fa: افریقا/العیون

en: Africa/Freetown
fa: افریقا/فری‌تاون

en: Africa/Gaborone
fa: افریقا/گابورونی

en: Africa/Harare
fa: افریقا/هراره

en: Africa/Johannesburg
fa: افریقا/یوهانسبورگ

en: Africa/Kampala
fa: افریقا/کامپالا

en: Africa/Khartoum
fa: افریقا/خارطوم

en: Africa/Kigali
fa: افریقا/کیگالی

en: Africa/Kinshasa
fa: افریقا/کینشاسا

en: Africa/Lagos
fa: افریقا/لاگوس

en: Africa/Libreville
fa: افریقا/لیبرویل

en: Africa/Lome
fa: افریقا/لومه

en: Africa/Luanda
fa: افریقا/لواندا

en: Africa/Lubumbashi
fa: افریقا/لوبومباشی

en: Africa/Lusaka
fa: افریقا/لوزاکا

en: Africa/Malabo
fa: افریقا/مالابو

en: Africa/Maputo
fa: افریقا/ماپوتو

en: Africa/Maseru
fa: افریقا/مزرو

en: Africa/Mbabane
fa: افریقا/مبابان

en: Africa/Mogadishu
fa: افریقا/موگادیشو

en: Africa/Monrovia
fa: افریقا/مونروویا

en: Africa/Nairobi
fa: افریقا/نایروبی

en: Africa/Ndjamena
fa: افریقا/نجامنا

en: Africa/Niamey
fa: افریقا/نیامه

en: Africa/Nouakchott
fa: افریقا/نواکشوت

en: Africa/Ouagadougou
fa: افریقا/واگادوگو

en: Africa/Porto-Novo
fa: افریقا/پورتونوو

en: Africa/Sao_Tome
fa: افریقا/سائو تومه

en: Africa/Timbuktu
fa: افریقا/تیمبوکتو

en: Africa/Tripoli
fa: افریقا/طرابلس

en: Africa/Tunis
fa: افریقا/تونس

en: Africa/Windhoek
fa: افریقا/ویندهوک

en: America/Adak
fa: امریکا/ایدک

en: America/Anchorage
fa: امریکا/انکریج

en: America/Anguilla
fa: امریکا/انگویلا

en: America/Antigua
fa: امریکا/انتیگا

en: America/Araguaina
fa: امریکا/آراگواینا

en: America/Aruba
fa: امریکا/آروبا

en: America/Asuncion
fa: امریکا/آسونسیون

en: America/Barbados
fa: امریکا/باربادوس

en: America/Belem
fa: امریکا/بلئین

en: America/Belize
fa: امریکا/بلیز

en: America/Boa_Vista
fa: امریکا/بوئاویشتا

en: America/Bogota
fa: امریکا/بوگوتا

en: America/Boise
fa: امریکا/بویسی

en: America/Buenos_Aires
fa: امریکا/بوئنوس‌آیرس

en: America/Cambridge_Bay
fa: امریکا/خلیج کمبریج

en: America/Cancun
fa: امریکا/کانکون

en: America/Caracas
fa: امریکا/کاراکاس

en: America/Catamarca
fa: امریکا/کاتامارکا

en: America/Cayenne
fa: امریکا/کاین

en: America/Cayman
fa: امریکا/کیمن

en: America/Chicago
fa: امریکا/شیکاگو

en: America/Chihuahua
fa: امریکا/چیئوائوا

en: America/Cordoba
fa: امریکا/کوردووا

en: America/Costa_Rica
fa: امریکا/کاستاریکا

en: America/Cuiaba
fa: امریکا/کویاوا

en: America/Curacao
fa: امریکا/کوراسائو

en: America/Danmarkshavn
fa: امریکا/دانمارک‌شان

en: America/Dawson
fa: امریکا/داوسن

en: America/Dawson_Creek
fa: امریکا/داوسن کریک

en: America/Denver
fa: امریکا/دنور

en: America/Detroit
fa: امریکا/دترویت

en: America/Dominica
fa: امریکا/دومینیکا

en: America/Edmonton
fa: امریکا/ادمونتون

en: America/Eirunepe
fa: امریکا/ایرونپه

en: America/El_Salvador
fa: امریکا/السالوادور

en: America/Fortaleza
fa: امریکا/فورتالزا

en: America/Glace_Bay
fa: امریکا/گلیس بی

en: America/Godthab
fa: امریکا/گودهوب

en: America/Goose_Bay
fa: امریکا/خلیج گوس

en: America/Grand_Turk
fa: امریکا/گراند تورک

en: America/Grenada
fa: امریکا/گرنیدا

en: America/Guadeloupe
fa: امریکا/گوادلوپ

en: America/Guatemala
fa: امریکا/گواتمالا

en: America/Guayaquil
fa: امریکا/گوایاکیل

en: America/Guyana
fa: امریکا/گویانا

en: America/Halifax
fa: امریکا/هلیفکس

en: America/Havana
fa: امریکا/هاوانا

en: America/Hermosillo
fa: امریکا/ارموسیو

en: America/Indiana/Indianapolis
fa: امریکا/ایندیانا/ایندیاناپولیس

en: America/Indiana/Knox
fa: امریکا/ایندیانا/ناکس

en: America/Indiana/Marengo
fa: امریکا/ایندیانا/مارنگو

en: America/Indiana/Vevay
fa: امریکا/ایندیانا/ویوی

en: America/Indianapolis
fa: امریکا/ایندیاناپولیس

en: America/Inuvik
fa: امریکا/اینوویک

en: America/Iqaluit
fa: امریکا/ایکلوئت

en: America/Jamaica
fa: امریکا/جامائیکا

en: America/Jujuy
fa: امریکا/خوخوئی

en: America/Juneau
fa: امریکا/جونو

en: America/Kentucky/Louisville
fa: امریکا/کنتاکی/لوئیزویل

en: America/Kentucky/Monticello
fa: امریکا/کنتاکی/مانتیسلو

en: America/La_Paz
fa: امریکا/لاپاس

en: America/Lima
fa: امریکا/لیما

en: America/Los_Angeles
fa: امریکا/لوس‌آنجلس

en: America/Louisville
fa: امریکا/لوئیزویل

en: America/Maceio
fa: امریکا/ماسیو

en: America/Managua
fa: امریکا/ماناگوئا

en: America/Manaus
fa: امریکا/ماناوس

en: America/Martinique
fa: امریکا/مارتینیک

en: America/Mazatlan
fa: امریکا/ماساتلان

en: America/Mendoza
fa: امریکا/مندوسا

en: America/Menominee
fa: امریکا/منامینی

en: America/Merida
fa: امریکا/مریدا

en: America/Mexico_City
fa: امریکا/مکزیکوسیتی

en: America/Miquelon
fa: امریکا/میکلون

en: America/Monterrey
fa: امریکا/مونترئی

en: America/Montevideo
fa: امریکا/مونته‌ویدئو

en: America/Montreal
fa: امریکا/مانتریال

en: America/Montserrat
fa: امریکا/مانتسرت

en: America/Nassau
fa: امریکا/ناسائو

en: America/New_York
fa: امریکا/نیویورک

en: America/Nipigon
fa: امریکا/نیپیگان

en: America/Nome
fa: امریکا/نوم

en: America/Noronha
fa: امریکا/نورونیا

en: America/North_Dakota/Center
fa: امریکا/داکوتای‌شمالی/مرکز

en: America/Panama
fa: امریکا/پاناما

en: America/Pangnirtung
fa: امریکا/پانگنیرتونگ

en: America/Paramaribo
fa: امریکا/پاراماریبو

en: America/Phoenix
fa: امریکا/فینیکس

en: America/Port-au-Prince
fa: امریکا/پورتوپرنس

en: America/Port_of_Spain
fa: امریکا/پورت آو اسپین

en: America/Porto_Velho
fa: امریکا/پورترولیو

en: America/Puerto_Rico
fa: امریکا/پورتوریکو

en: America/Rainy_River
fa: امریکا/رینی‌ریور

en: America/Rankin_Inlet
fa: امریکا/خلیجک رنکین

en: America/Recife
fa: امریکا/رسیفی

en: America/Regina
fa: امریکا/رجاینا

en: America/Rio_Branco
fa: امریکا/ریوبرانکو

en: America/Rosario
fa: امریکا/روساریو

en: America/Santiago
fa: امریکا/سانتیاگو

en: America/Santo_Domingo
fa: امریکا/سانتودومینگو

en: America/Sao_Paulo
fa: امریکا/سائوپائولو

en: America/Scoresbysund
fa: امریکا/اسکورسبیسون

en: America/Shiprock
fa: امریکا/شیپ‌راک

en: America/St_Johns
fa: امریکا/سنت جانز

en: America/St_Kitts
fa: امریکا/سنت کیتس

en: America/St_Lucia
fa: امریکا/سنت لوشا

en: America/St_Thomas
fa: امریکا/سنت تامس

en: America/St_Vincent
fa: امریکا/سنت وینسنت

en: America/Swift_Current
fa: امریکا/سویفت کرنت

en: America/Tegucigalpa
fa: امریکا/تگوسیگالپا

en: America/Thule
fa: امریکا/توله

en: America/Thunder_Bay
fa: امریکا/تاندر بی

en: America/Tijuana
fa: امریکا/تیخوانا

en: America/Tortola
fa: امریکا/تورتولا

en: America/Vancouver
fa: امریکا/ونکوور

en: America/Whitehorse
fa: امریکا/وایت‌هورس

en: America/Winnipeg
fa: امریکا/وینیپگ

en: America/Yakutat
fa: امریکا/یاکوتات

en: America/Yellowknife
fa: امزیکا/یلونایف

en: Antarctica/Casey
fa: جنوبگان/کیسی

en: Antarctica/Davis
fa: جنوبگان/دیویس

en: Antarctica/DumontDUrville
fa: جنوبگان/دومون دورویل

en: Antarctica/Mawson
fa: جنوبگان/موسن

en: Antarctica/McMurdo
fa: جنوبگان/مک‌مردو

en: Antarctica/Palmer
fa: جنوبگان/پالمر

en: Antarctica/South_Pole
fa: جنوبگان/قطب جنوب

en: Antarctica/Syowa
fa: جنوبگان/سیووا

en: Antarctica/Vostok
fa: جنوبگان/واستوک

en: Arctic/Longyearbyen
fa: شمالگان/لانگ‌ییر‌باین

en: Asia/Aden
fa: آسیا/عدن

en: Asia/Almaty
fa: آسیا/آلماتی

en: Asia/Amman
fa: آسیا/امان

en: Asia/Anadyr
fa: آسیا/انادیر

en: Asia/Aqtau
fa: آسیا/آق‌تاو

en: Asia/Aqtobe
fa: آسیا/آق‌توبه

en: Asia/Ashgabat
fa: آسیا/عشق‌آباد

en: Asia/Baghdad
fa: آسیا/بغداد

en: Asia/Bahrain
fa: آسیا/بحرین

en: Asia/Baku
fa: آسیا/باکو

en: Asia/Bangkok
fa: آسیا/بانکوک

en: Asia/Beirut
fa: آسیا/بیروت

en: Asia/Bishkek
fa: آسیا/بیشکک

en: Asia/Brunei
fa: آسیا/برونئی

en: Asia/Calcutta
fa: آسیا/کلکته

en: Asia/Choibalsan
fa: آسیا/چویبالسان

en: Asia/Chongqing
fa: آسیا/چونگ‌کینگ

en: Asia/Colombo
fa: آسیا/کلمبو

en: Asia/Damascus
fa: آسیا/دمشق

en: Asia/Dhaka
fa: آسیا/داکا

en: Asia/Dili
fa: آسیا/دیلی

en: Asia/Dubai
fa: آسیا/دوبی

en: Asia/Dushanbe
fa: آسیا/دوشنبه

en: Asia/Gaza
fa: آسیا/غزه

en: Asia/Harbin
fa: آسیا/هاربن

en: Asia/Hong_Kong
fa: آسیا/هنگ‌کنگ

en: Asia/Hovd
fa: آسیا/هوود

en: Asia/Irkutsk
fa: آسیا/ایرکوتسک

en: Asia/Istanbul
fa: آسیا/استانبول

en: Asia/Jakarta
fa: آسیا/جاکارتا

en: Asia/Jayapura
fa: آسیا/جایاپورا

en: Asia/Jerusalem
fa: آسیا/دارالسلام

en: Asia/Kabul
fa: آسیا/کابل

en: Asia/Kamchatka
fa: آسیا/کامچاتکا

en: Asia/Karachi
fa: آسیا/کراچی

en: Asia/Kashgar
fa: آسیا/کاشغر

en: Asia/Kathmandu
fa: آسیا/کاتماندو

en: Asia/Krasnoyarsk
fa: آسیا/کرسنایارسک

en: Asia/Kuala_Lumpur
fa: آسیا/کوالالامپور

en: Asia/Kuching
fa: آسیا/کوچینگ

en: Asia/Kuwait
fa: آسیا/کویت

en: Asia/Macao
fa: آسیا/ماکائو

en: Asia/Macau
fa: آسیا/ماکائو

en: Asia/Magadan
fa: آسیا/مگادان

en: Asia/Makassar
fa: آسیا/ماکاسار

en: Asia/Manila
fa: آسیا/مانیل

en: Asia/Muscat
fa: آسیا/مسقط

en: Asia/Nicosia
fa: آسیا/نیکوزیا

en: Asia/Novosibirsk
fa: آسیا/نووسیبریسک

en: Asia/Omsk
fa: آسیا/اومسک

en: Asia/Oral
fa: آسیا/اورال

en: Asia/Phnom_Penh
fa: آسیا/پنوم‌پن

en: Asia/Pontianak
fa: آسیا/پونتیاناک

en: Asia/Pyongyang
fa: آسیا/پیونگ‌یانگ

en: Asia/Qatar
fa: آسیا/قطر

en: Asia/Qyzylorda
fa: آسیا/قزل‌اوردا

en: Asia/Rangoon
fa: آسیا/رانگون

en: Asia/Riyadh
fa: آسیا/ریاض

en: Asia/Saigon
fa: آسیا/سایگون

en: Asia/Sakhalin
fa: آسیا/ساخالین

en: Asia/Samarkand
fa: آسیا/سمرقند

en: Asia/Seoul
fa: آسیا/سئول

en: Asia/Shanghai
fa: آسیا/شانگهای

en: Asia/Singapore
fa: آسیا/سنگاپور

en: Asia/Taipei
fa: آسیا/تایپه

en: Asia/Tashkent
fa: آسیا/تاشکند

en: Asia/Tbilisi
fa: آسیا/تفلیس

en: Asia/Tehran
fa: آسیا/تهران

en: Asia/Thimphu
fa: آسیا/تیمپو

en: Asia/Tokyo
fa: آسیا/توکیو

en: Asia/Ujung_Pandang
fa: آسیا/اوجونگ پاندانگ

en: Asia/Ulaanbaatar
fa: آسیا/اولان‌باتور

en: Asia/Urumqi
fa: آسیا/اورومچی

en: Asia/Vientiane
fa: آسیا/وینتیان

en: Asia/Vladivostok
fa: آسیا/ولادیواستوک

en: Asia/Yakutsk
fa: آسیا/یاکوتسک

en: Asia/Yekaterinburg
fa: آسیا/یکاترینبورگ

en: Asia/Yerevan
fa: آسیا/ایروان

en: Atlantic/Azores
fa: اقیانوس اطلس/آسور

en: Atlantic/Bermuda
fa: اقیانوس اطلس/برمودا

en: Atlantic/Canary
fa: اقیانوس اطلس/قناری

en: Atlantic/Cape_Verde
fa: اقیانوس اطلس/کیپ ورد

en: Atlantic/Faeroe
fa: اقیانوس اطلس/فارو

en: Atlantic/Jan_Mayen
fa: اقیانوس اطلس/یان ماین

en: Atlantic/Madeira
fa: اقیانوس اطلس/مادئیرا

en: Atlantic/Reykjavik
fa: اقیانوس اطلس/ریکیاویک

en: Atlantic/South_Georgia
fa: اقیانوس اطلس/جورجیای جنوبی

en: Atlantic/St_Helena
fa: اقیانوس اطلس/سنت هللنا

en: Atlantic/Stanley
fa: اقیانوس اطلس/استنلی

en: Australia/Adelaide
fa: استرالیا/آدلاید

en: Australia/Brisbane
fa: استرالیا/بریزبن

en: Australia/Broken_Hill
fa: استرالیا/بروکن هیل

en: Australia/Darwin
fa: استرالیا/داروین

en: Australia/Hobart
fa: استرالیا/هوبارت

en: Australia/Lindeman
fa: استرالیا/لیندمن

en: Australia/Lord_Howe
fa: استرالیا/لرد هاو

en: Australia/Melbourne
fa: استرالیا/ملبورن

en: Australia/Perth
fa: استرالیا/پرت

en: Australia/Sydney
fa: استرالیا/سیدنی

en: Europe/Amsterdam
fa: اروپا/آمستردام

en: Europe/Andorra
fa: اروپا/آندورا

en: Europe/Athens
fa: اروپا/آتن

en: Europe/Belfast
fa: ااروپا/بلفاست

en: Europe/Belgrade
fa: اروپا/بلگراد

en: Europe/Berlin
fa: اروپا/برلین

en: Europe/Bratislava
fa: اروپا/براتیسلاوا

en: Europe/Brussels
fa: اروپا/بروکسل

en: Europe/Bucharest
fa: اروپا/بخارست

en: Europe/Budapest
fa: اروپا/بوداپست

en: Europe/Chisinau
fa: اروپا/کیشینئو

en: Europe/Copenhagen
fa: اروپا/کپنهاگ

en: Europe/Dublin
fa: اروپا/دوبلین

en: Europe/Gibraltar
fa: اروپا/خیورالتار

en: Europe/Helsinki
fa: اروپا/هلسینکی

en: Europe/Istanbul
fa: اروپا/استانبول

en: Europe/Kaliningrad
fa: اروپا/کالینینگراد

en: Europe/Kiev
fa: اروپا/کیف

en: Europe/Lisbon
fa: اروپا/لیسبون

en: Europe/Ljubljana
fa: اروپا/لیوبلیانا

en: Europe/London
fa: اروپا/لندن

en: Europe/Luxembourg
fa: اروپا/لوکزامبورگ

en: Europe/Madrid
fa: اروپا/مادرید

en: Europe/Malta
fa: اروپا/مالت

en: Europe/Minsk
fa: اروپا/مینسک

en: Europe/Monaco
fa: اروپا/موناکو

en: Europe/Moscow
fa: اروپا/مسکو

en: Europe/Nicosia
fa: اروپا/نیکوزیا

en: Europe/Oslo
fa: اروپا/اسلو

en: Europe/Paris
fa: اروپا/پاریس

en: Europe/Prague
fa: اروپا/پراگ

en: Europe/Riga
fa: اروپا/ریگا

en: Europe/Rome
fa: اروپا/رم

en: Europe/Samara
fa: اروپا/سامارا

en: Europe/San_Marino
fa: اروپا/سان مارینو

en: Europe/Sarajevo
fa: اروپا/سارایوو

en: Europe/Simferopol
fa: اروپا/سیمفروپل

en: Europe/Skopje
fa: اروپا/اسکوپیه

en: Europe/Sofia
fa: اروپا/صوفیه

en: Europe/Stockholm
fa: اروپا/استکهلم

en: Europe/Tallinn
fa: اروپا/تالین

en: Europe/Tirane
fa: اروپا/تیرانا

en: Europe/Uzhgorod
fa: اروپا/اوژگرت

en: Europe/Vaduz
fa: اروپا/فادوتس

en: Europe/Vatican
fa: اروپا/واتیکان

en: Europe/Vienna
fa: اروپا/وین

en: Europe/Vilnius
fa: اروپا/ویلنیوس

en: Europe/Warsaw
fa: اروپا/ورشو

en: Europe/Zagreb
fa: اروپا/زاگرب

en: Europe/Zaporozhye
fa: اروپا/زاپاروژیه

en: Europe/Zurich
fa: اروپا/زوریخ

en: Indian/Antananarivo
fa: اقیانوس هند/آنتاناناریوو

en: Indian/Chagos
fa: اقیانوس هند/چاگوس

en: Indian/Christmas
fa: اقیانوس هند/کریسمس

en: Indian/Cocos
fa: اقیانوس هند/کوکوس

en: Indian/Comoro
fa: اقیانوس هند/کومور

en: Indian/Kerguelen
fa: اقیانوس هند/کرگلن

en: Indian/Mahe
fa: اقیانوس هند/مائه

en: Indian/Maldives
fa: اقیانوس هند/مالدیو

en: Indian/Mauritius
fa: اقیانوس هند/موریس

en: Indian/Mayotte
fa: اقیانوس هند//مایوت

en: Indian/Reunion
fa: اقیانوس هند/رئونیون

en: Pacific/Apia
fa: اقیانوس آرام/آپیا

en: Pacific/Auckland
fa: اقیانوس آرام/اوکلند

en: Pacific/Chatham
fa: اقیانوس آرام/چتم

en: Pacific/Easter
fa: اقیانوس آرام/ایستر

en: Pacific/Efate
fa: اقیانوس آرام/افاته

en: Pacific/Enderbury
fa: اقیانوس آرام/اندربری

en: Pacific/Fakaofo
fa: اقیانوس آرام/فاکائوفو

en: Pacific/Fiji
fa: اقیانوس آرام/فیجی

en: Pacific/Funafuti
fa: اقیانوس آرام/فونافوتی

en: Pacific/Galapagos
fa: اقیانوس آرام/گالاپاگوس

en: Pacific/Gambier
fa: اقیانوس آرام/'گامبیه

en: Pacific/Guadalcanal
fa: اقیانوس آرام/گوادالکانال

en: Pacific/Guam
fa: اقیانوس آرام/گوام

en: Pacific/Honolulu
fa: اقیانوس آرام/هونولولو

en: Pacific/Johnston
fa: اقیانوس آرام/جانستون

en: Pacific/Kiritimati
fa: اقیانوس آرام/کریسمس

en: Pacific/Kosrae
fa: اقیانوس آرام/کوسرای

en: Pacific/Kwajalein
fa: اقیانوس آرام/کواجالین

en: Pacific/Majuro
fa: اقیانوس آرام/مجورو

en: Pacific/Marquesas
fa: اقیانوس آرام/مارکیزاس

en: Pacific/Midway
fa: اقیانوس آرام/میدوی

en: Pacific/Nauru
fa: اقیانوس آرام/نائورو

en: Pacific/Niue
fa: اقیانوس آرام/نیوئه

en: Pacific/Norfolk
fa: اقیانوس آرام/نورفولک

en: Pacific/Noumea
fa: اقیانوس آرام/نومئا

en: Pacific/Pago_Pago
fa: اقیانوس آرام/پاگو پاگو

en: Pacific/Palau
fa: اقیانوس آرام/پالاو

en: Pacific/Pitcairn
fa: اقیانوس آرام/پیتکرن

en: Pacific/Ponape
fa: اقیانوس آرام/پوناپی

en: Pacific/Port_Moresby
fa: اقیانوس آرام/پورت مورزبی

en: Pacific/Rarotonga
fa: اقیانوس آرام/راروتونگا

en: Pacific/Saipan
fa: اقیانوس آرام/سایپان

en: Pacific/Tahiti
fa: اقیانوس آرام/تاهیتی

en: Pacific/Tarawa
fa: اقیانوس آرام/تاراوا

en: Pacific/Tongatapu
fa: اقیانوس آرام/تونگاتاپو

en: Pacific/Truk
fa: اقیانوس آرام/تروک

en: Pacific/Wake
fa: اقیانوس آرام/ویک

en: Pacific/Wallis
fa: اقیانوس آرام/والیس

en: Pacific/Yap
fa: اقیانوس آرام/یپ

en: Save as…
fa: ذخیره به عنوان…

en: Close the current file
fa: بستن پروندهٔ جاری

en: New _Message
fa: پیام جدید

en: Open New Message window
fa: گشودن پنجرهٔ پیام جدید

en: _Preferences
fa: تر_جیحات

en: Configure Evolution
fa: پیکربندی اوولوشن

en: Save the current file
fa: ذخیرهٔ پروندهٔ فعلی

en: Save _As…
fa: ذخیره به _عنوان…

en: Save the current file with a different name
fa: ذخیرهٔ پروندهٔ فعلی با نامی متفاوت

en: Character _Encoding
fa: کدگذاری نویسه‌ها

en: Print Pre_view
fa: پیش‌نمای چاپ

en: Save as _Draft
fa: ذخیره به عنوان پیش‌نویس

en: Save as draft
fa: ذخیره به عنوان پیش‌نویس

en: S_end
fa: ارسال

en: Send this message
fa: ارسال این پیام

en: _Main toolbar
fa: نوار ابزار _اصلی

en: Main toolbar
fa: نوار ابزار اصلی

en: Edit _toolbar
fa: ویرایش _نوار ابزار

en: Edit toolbar
fa: ویرایش نوار ابزار

en: PGP _Encrypt
fa: رمزنگاری PGP

en: Encrypt this message with PGP
fa: رمزکردن این پیام با PGP

en: PGP _Sign
fa: امضا با PGP

en: Sign this message with your PGP key
fa: امضای این پیام با کلید PGPتان

en: _Picture Gallery
fa: گالری تصاویر

en: Show a collection of pictures that you can drag to your message
fa: نمایش مجموعه‌ای از تصاویری که می‌توانید به پیامتان بیندازید

en: _Prioritize Message
fa: اولویت‌بندی پیام

en: Set the message priority to high
fa: اولویت پیام بالا تنظیم شود

en: Re_quest Read Receipt
fa: درخواست رسید خواندن

en: Get delivery notification when your message is read
fa: گرفتن اطلاع تحویل وقتی که پیام‌تان خوانده می‌شود

en: S/MIME En_crypt
fa: رمزنگاری S/MIME

en: Encrypt this message with S/MIME
fa: رمزکردن این پیام با S/MIME

en: S/MIME Sig_n
fa: امضای S/MIME

en: Sign this message with your S/MIME Signature Certificate
fa: امضای این پیام با گواهی امضای S/MIME شما

en: _Bcc Field
fa: فیلد رونوشت م_حرمانه

en: Toggles whether the BCC field is displayed
fa: ضامن این که فیلد رونوشت محرمانه نشان داده شود را می‌زند

en: _Cc Field
fa: فیلد _رونوشت

en: Toggles whether the CC field is displayed
fa: ضامن این که فیلد رونوشت نشان داده شود را می‌زند

en: _From Override Field
fa: _از زمینهٔ پایمالی

en: Toggles whether the From override field to change name or email address is displayed
fa: تغییر وضعیت نمایش پایمالی زمینهٔ فرم برای تغییر نام یا نشانی رایانامه

en: _Reply-To Field
fa: فیلد نشانی _برگشت

en: Toggles whether the Reply-To field is displayed
fa: ضامن این که فیلد پاسخ به نشان داده شود را می‌زند

en: Visually _Wrap Long Lines
fa: _پیچش دیداری خط‌های طولانی

en: Attach
fa: پیوست کردن

en: Save Draft
fa: ذخیرهٔ پیش‌نویس

en: _Name:
fa: _نام:

en: Enter the recipients of the message
fa: گیرنده‌های پیام را وارد کنید

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message
fa: نشانی‌هایی که یک رونوشت از پیام را دریافت خواهند کرد وارد کنید

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message without appearing in the recipient list of the message
fa: نشانی‌هایی که بدون نمایان شدن در فهرست گیرنده‌های پیام، یک رونوشت از آن را دریافت خواهند کرد وارد کنید

en: Fr_om:
fa: فرستنده:

en: _Reply-To:
fa: نشانی برگشت:

en: _To:
fa: گیرنده:

en: _Cc:
fa: رونوشت:

en: _Bcc:
fa: رونوشت محرمانه:

en: _Post To:
fa: پست به:

en: S_ubject:
fa: موضوع:

en: Si_gnature:
fa: امضا:

en: Click here for the address book
fa: برای دفترچه نشانی اینجا کلیک کنید

en: Click here to select folders to post to
fa: برای انتخاب شاخه‌ها برای پست کردن به آن‌ها اینجا کلیک کنید

en: Send
fa: فرستادن

en: Cannot sign outgoing message: No signing certificate set for this account
fa: امضای پیام صادره ممکن نیست: هیچ گواهی امضایی برای این حساب تنظیم نشده است

en: Cannot encrypt outgoing message: No encryption certificate set for this account
fa: رمزنگاری پیام صادره ممکن نیست: هیچ گواهی رمزنگاری‌ای برای این حساب تنظیم نشده ا ست

en: Compose Message
fa: نگارش پیام

en: Reading text content…
fa: خواندن بافتار متن…

en: Review attachment before sending. | Review attachments before sending.
fa[0]: بازبینی پیوست پیش از فرستادن.
fa[1]: بازبینی پیوست‌ها پیش از فرستادن.

en: There had been added %d attachment. Make sure it does not contain any sensitive information before sending the message. | There had been added %d attachments. Make sure they do not contain any sensitive information before sending the message.
fa[0]: پیوستی افزوده شده. پیش از فرستادن پیام مطمئن شوید شامل هیچ اطّلاعات حسّاسی نیست.
fa[1]: تعداد %Id پیوست افزوده شده. پیش از فرستادن پیام مطمئن شوید شامل هیچ اطّلاعات حسّاسی نیست.

en: The composer contains a non-text message body, which cannot be edited.
fa: نگارشگر حاوی بدنهٔ پیام غیر متنی است، که قابل ویرایش نیست.

en: You cannot attach the file “{0}” to this message.
fa: نمی‌توانید پروندهٔ «{0}» را به این پیام پیوست کنید.

en: The file “{0}” is not a regular file and cannot be sent in a message.
fa: پروندهٔ «{0}» عادی نیست و نمی‌تواند در پیامی فرستاده شود.

en: Could not retrieve messages to attach from {0}.
fa: بازیابی پیام‌ها برای پیوست کردن از {0} ممکن نیست.

en: Because “{1}”.
fa: به خاطر «{1}».

en: Do you want to recover unfinished messages?
fa: آیا می‌خواهید پیام ناتمام را بازیابی کنید؟

en: Evolution quit unexpectedly while you were composing a new message. Recovering the message will allow you to continue where you left off.
fa: در حالی که شما مشغول نگارش یک پیام جدید بودید، اوولوشن به شکل غیرمنتظره‌ای خارج شد. با استفاده از بازیابی پیام می‌توانید کار را از همان جا که قطع شده بود، ادامه دهید.

en: _Do not Recover
fa: بازیابی نشود

en: _Recover
fa: بازیابی

en: Do you want to recover last saved version of the message?
fa: می‌خواهید آخرین نگارش ذخیره‌شدهٔ پیام را بازیابی کنید؟

en: Recovering the message will allow you to continue where it had been saved the last time.
fa: بازیابی پیام می‌گذارد ازجایی که دفعهٔ پیش ذخیره شده ادامه دهید.

en: Could not save to autosave file “{0}”.
fa: نتوانست در پروندهٔ ذخیرهٔ خودکار «{0}» ذخیره کند.

en: Error saving to autosave because “{1}”.
fa: خطا در ذخیرهٔ خودکار به خاطر «{1}».

en: Are you sure you want to discard the message, titled “{0}”, you are composing?
fa: مطمئنید می‌خواهید پیام با عنوان «{0}» را که در حال ایجادش هستید دور بیندازید؟

en: Closing this composer window will discard the message permanently, unless you choose to save the message in your Drafts folder. This will allow you to continue the message at a later date.
fa: بستن این پنجرهٔ نگارش پیام را برای همیشه دور خواهد انداخت، مگر این که تصمیم بگیرید پیام را در شاخهٔ پیش‌نویس‌های خود ذخیره کنید. در این صورت خواهید توانست بعدها پیام را ادامه دهید.

note: Response codes were chosen somewhat arbitrarily.
en: _Continue Editing
fa: ادامهٔ ویرایش

en: _Save Draft
fa: ذخیرهٔ پیش‌نویس

en: Are you sure you want to discard the message you are composing?
fa: مطمئنید می‌خواهید پیامی که در حال ایجادش هستید را دور بیندازید؟

en: Could not create message.
fa: ایجاد پیام ممکن نیست.

en: You may need to select different mail options.
    
    Detailed error: {0}
fa: شاید لازم باید گزینه‌های نامهٔ متفاواتی را برگزینید.
    
    خطای با جزییات: {0}

en: Could not read signature file “{0}”.
fa: نتوانست پروندهٔ امضای «{0}» را بخواند.

en: All accounts have been removed.
fa: همهٔ حساب‌ها حذف شدند.

en: You need to configure an account before you can compose mail.
fa: پبش از آن که بتوانید نامه‌ای بنویسید لازم است یک حساب پیکربندی کنید.

en: An error occurred while saving to your Outbox folder.
fa: هنگام ذخیره به شاخهٔ صندوق خروجی‌تان خطایی رخ داد.

en: The reported error was “{0}”. The message has not been sent.
fa: خطای گزارش شده «{0}» بود. پیام فرستاده نشد.

en: An error occurred while saving to your Drafts folder.
fa: هنگام ذخیره به شاخهٔ پیش‌نویس‌هایتان خطایی رخ داد.

en: The reported error was “{0}”. The message has most likely not been saved.
fa: خطای گزارش شده «{0}» بود. پیام به احتمال زیاد فرستاده نشد.

en: An error occurred while sending. How do you want to proceed?
fa: در هنگام ارسال خطایی رخ داد. می‌خواهید چگونه ادامه دهید؟

en: The reported error was “{0}”.
fa: خطای گزارش شده «{0}» بود.

en: _Save to Outbox
fa: ذخیره در صندوق خروجی

en: _Try Again
fa: تلاش مجدّد

en: Your message was sent, but an error occurred during post-processing.
fa: پیام شما فرستاده شد، ولی درطول پردازش نهایی خطایی رخ داد.

en: Saving message to Outbox.
fa: در حال ذخیرهٔ پیام‌ها در صندوق خروجی.

en: The message will be saved to your local Outbox folder, because the destination service is currently unavailable. You can send the message by clicking the Send/Receive button in Evolution’s toolbar.
fa: از آن‌جا که خدمت مقصد در حال حاضر موجود نیست، پیام در شاخهٔ صندوق خروجی محلی‌تان ذخیره خواهد شد. می‌توانید با کلیک روی دکمهٔ ارسال/دریافت در نوارابزار اوولوشن پیام را ارسال کنید.

en: Are you sure you want to send the message?
fa: مطمئنید می‌خواهید پیام را بفرستید؟

en: A keyboard accelerator to send the message has been pressed. Either cancel sending the message, if it was done by an accident, or send the message.
fa: شتاب‌دهندهٔ صفحه‌کلیدی برای فرستادن پیام زده شد. پیام را فرتاده یا اگر به اشتباه زده شده، فرستادن پیام را لغو کنید.

en: Are you sure you want to change the composer format?
fa: مطمئنید می‌خواهید قالب ایجادگر را تغییر دهید؟

en: Switching to Plain Text format will cause the text to lose all the HTML formatting. Do you want to continue?
fa: تغییر به قالب متنی خام موجب از دست دادن تمامی قالب‌بندی‌های HTML خواهد شد. می‌خواهید ادامه دهید؟

en: _Don’t lose formatting
fa: از دست ندادن _قالب‌بندی

en: Lose _formatting
fa: _قالب بندی آزاد

en: An error occurred while saving to your Templates folder.
fa: هنگام ذخیره به شاخهٔ قالب‌هایتان خطایی رخ داد.

en: Are you sure you want to convert the message into a meeting?
fa: مطمئنید که می‌خواهید پیام را به جلسه‌ای تبدیل کنید؟

en: By converting the message into the meeting the composed message will be closed and the changes being done discarded.
fa: با تبدیل پیام به قرار ملاقات، پیام نوشته شده بسته شده و تغییرات از بین خواهند رفت.

en: Convert to _Meeting
fa: تبدیل به _جلسه

en: Are you sure you want to convert the event into a message?
fa: مطمئنید که می‌خواهید رویداد را به پیامی تبدیل کنید؟

en: By converting the event into the message the editing window will be closed and the changes being done discarded.
fa: با تبدیل رویداد به پیام، پنجرهٔ ویرایش بسته شده و تغییرات از بین خواهند رفت.

en: Convert to _Message
fa: تبدیل به _پیام

en: Are you sure you want to convert the memo into a message?
fa: مطمئنید که می‌خواهید یادداشت را به پیامی تبدیل کنید؟

en: By converting the memo into the message the editing window will be closed and the changes being done discarded.
fa: با تبدیل یادداشت به پیام، پنجرهٔ ویرایش بسته شده و تغییرات از بین خواهند رفت.

en: Are you sure you want to convert the task into a message?
fa: مطمئنید که می‌خواهید تکلیف را به پیامی تبدیل کنید؟

en: By converting the task into the message the editing window will be closed and the changes being done discarded.
fa: با تبدیل تکلیف به پیام، پنجرهٔ ویرایش بسته شده و تغییرات از بین خواهند رفت.

en: Something has gone wrong when editing the message
fa: چیزی هنگام ویرایش پیام اشتباه پیش رفت

en: A WebKitWebProcess crashed when editing the message. You can try again by closing the composer window and opening a new one. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
fa: هنگام نمایش پیام، یک WebKitWebProcess فروپاشید. می‌توانید با رفتن به یادداشتی دیگر و بازگشت، دوباره تلاش کنید. اگر مشکل پابرجا بود، لطفاً در گیت‌لب گنوم، گزارش خطایی پر کنید.

en: An error occurred while creating message composer.
fa: هنگام ساخت ایجادگر پیام خطایی رخ داد.

en: Message Redirection
fa: مکان پیام‌تغییرمسیر پسام

en: This message is a redirection, which allows you to change the recipients, subject and other message attributes, but not the contents of the message.
fa: این پیام یک تغییر مسیر است که می‌گذارد گیرندگان، موضوع و دیگر مشخّصه‌های پیام را را تغییر دهید؛ ولی نه محتوای پیام را.

en: Toggle View Inline
fa: تغییر وضعیت نمایش تورفتگی

en: Open in default application
fa: گشودن در برنامهٔ پیش‌گزیده

en: Display as attachment
fa: %نمایش به شکل پیوست

en: Audio Player
fa: پخش‌کنندهٔ صدا

en: Play the attachment in embedded audio player
fa: پخش پیوست در پخش‌کنندهٔ صدای تعبیه‌شده

en: From
fa: فرستنده

en: (no subject)
fa: (بدون موضوع)

en: Remote content download had been blocked for this message.
fa: بارگیری محتوای دوردست برای این پیام مسدود شد.

note: Translators: This message suggests to the recipients * that the sender of the mail is different from the one * listed in From field.
en: This message was sent by %s on behalf of %s
fa: این پیام به دست %s از طرف %s فرستاده شد

en: Regular Image
fa: تصویر معمولی

en: Display part as an image
fa: نمایش بخش به شکل یک تصویر

en: RFC822 message
fa: پیام RFC822

en: Format part as an RFC822 message
fa: قالب‌بندی بخش به شکل یک پیام RFC822

en: Name
fa: نام

en: Size
fa: اندازه

en: Subject
fa: موضوع

note: pseudo-header
en: Mailer
fa: نامه‌رسان

en: Richtext
fa: متن غنی

en: Display part as enriched text
fa: نمایش بخش به شکل متن غنی

en: Format part as HTML
fa: قالب‌بندی بخش به شکل HTML

en: Plain Text
fa: متن ساده

en: Format part as plain text
fa: قالب‌بندی بخش به شکل متن خام

en: Unsigned
fa: امضا نشده

en: This message is not signed. There is no guarantee that this message is authentic.
fa: این پیام امضا نشده است. تضمینی وجود ندارد که پیام اصل باشد.

en: Valid signature
fa: امضای معتبر

en: Valid signature, but sender address and signer address do not match
fa: امضای معتبر، ولی نشانی فرستنده و نشانی امضاکننده مطابق نیست

en: This message is signed and is valid meaning that it is very likely that this message is authentic.
fa: این پیام امضا شده و معتبر است یعنی به احتمال خیلی زیاد پیام اصل است.

en: Invalid signature
fa: امضای نامعتبر

en: The signature of this message cannot be verified, it may have been altered in transit.
fa: نمی‌توان امضای این پیام را تأیید کرد، ممکن است در حین گذار تغییر کرده باشد.

en: Valid signature, but cannot verify sender
fa: امضا معتبر است؛ ولی نتوانست هویت فرستنده را تأیید کند

en: This message is signed with a valid signature, but the sender of the message cannot be verified.
fa: پیام به امضای معتبری امضا شده است، اما تأیید فرستندهٔ پیام ممکن نیست.

en: This message is signed, but the public key is not in your keyring
fa: پیام امضا شده؛ ولی کلید عمومی در دسته‌کلیدتان نیست

en: This message was digitally signed, but the corresponding public key is not present in your keyring. If you want to be able to verify the authenticity of messages from this person, you should obtain the public key through a trusted method and add it to your keyring. Until then, there is no guarantee that this message truly came from that person and that it arrived unaltered.
fa: این پیام به صورت دیجیتالی امضا شده، ولی کلید عمومی مرتبط در دسته‌کلیدتان وجود ندارد. اگر می‌خواهید بتوانید هویت پیام‌ها را از این شخص تأیید کنید، باید کلید عمومی را از روشی مطمئن به دست آورده و به دسته‌کلیدتان بیفزایید. تا آن زمان، تضمینی بر آمدن حقیقی این پیام از آن فرد و دستکاری نشدنش وجود ندارد.

en: Unencrypted
fa: رمزنگاری نشده

en: This message is not encrypted. Its content may be viewed in transit across the Internet.
fa: این پیام رمزنگاری شده نیست. محتویات آن هنگام مخابره روی اینترنت قابل دیدن خواهد بود.

en: Encrypted, weak
fa: رمزنگاری شده، ضعیف

en: This message is encrypted, but with a weak encryption algorithm. It would be difficult, but not impossible for an outsider to view the content of this message in a practical amount of time.
fa: این پیام رمزنگاری شده است، ولی با یک الگوریتم ضعیف. برای یک بیگانه مشکل، ولی نه غیرممکن خواهد بود که بتواند، با صرف زمانی معقول، محتویات پیام را ببیند.

en: Encrypted
fa: رمزنگاری شده

en: This message is encrypted.  It would be difficult for an outsider to view the content of this message.
fa: این پیام رمزنگاری شده است. برای یک بیگانه مشکل خواهد بود که محتویات پیام را ببیند.

en: Encrypted, strong
fa: رمزنگاری شده، قوی

en: This message is encrypted, with a strong encryption algorithm. It would be very difficult for an outsider to view the content of this message in a practical amount of time.
fa: این پیام با یک الگوریتم قوی رمزنگاری شده است. برای یک بیگانه خیلی مشکل خواهد بود که با صرف زمانی معقول محتویات این پیام را ببیند.

en: View Certificate
fa: نمایش گواهی

en: Import Certificate
fa: درون‌ریزی گواهی

en: Details
fa: جزئیات

en: Digital Signature
fa: امضای دیجیتال

en: Signer: | Signers:
fa[0]: امضا کننده:
fa[1]: امضا کنندگان:

en: Encryption
fa: رمزنگاری

en: Encrypted by:
fa: رمزنگاری شده توسط:

en: Display source of a MIME part
fa: نمایش منبع بخش MIME

en: Markdown Text
fa: متن مارک‌داون

en: Format part as markdown text
fa: قالب‌بندی بخش به شکل متن مارک‌دون

en: To
fa: گیرنده

en: Cc
fa: رونوشت

en: Bcc
fa: رونوشت محرمانه

en: GPG signed
fa: امضاشده با GPG

en: partially GPG signed
fa: امضا شدهٔ جزیی با GPG

en: GPG encrypted
fa: رمزشده با GPG

en: partially GPG encrypted
fa: رمز شدهٔ جزیی با GPG

en: S/MIME signed
fa: امضاشده با S/MIME

en: partially S/MIME signed
fa: امضا شدهٔ جزیی با S/MIME

en: S/MIME encrypted
fa: رمزشده با S/MIME

en: partially S/MIME encrypted
fa: رمز شدهٔ جزیی با S/MIME

en: Security
fa: امنیت

en: Error parsing MBOX part: %s
fa: خطا در تجزیهٔ بخش MBOX: %s

en: Could not parse S/MIME message: %s
fa: نتوانست پیام S/MIME را تجزیه کند: %s

en: Could not parse PGP message: %s
fa: نتوانست پیام PGP را تجزیه کند: %s

en: Error verifying signature: %s
fa: خطا در تأیید امضا: %s

en: Malformed external-body part
fa: بخش بدنهٔ خارجی بدریخت

en: Pointer to FTP site (%s)
fa: اشاره‌گر به سایت FTP (%s)

en: Pointer to local file (%s) valid at site “%s”
fa: اشاره‌گر به پروندهٔ محلی (%s) معتبر در پایگاه «%s»

en: Pointer to local file (%s)
fa: اشاره‌گر به پروندهٔ محلی (%s)

en: Pointer to remote data (%s)
fa: اشاره‌گر به دادهٔ دوردست (%s)

en: Pointer to unknown external data (“%s” type)
fa: اشاره‌گر به دادهٔ خارجی نامعلوم (نوع «%s»)

en: Could not parse MIME message. Displaying as source.
fa: تجزیهٔ پیام MIME امکان‌پذیر نیست. به شکل منبع نمایش داده می‌شود.

en: Unsupported encryption type for multipart/encrypted
fa: رمزنگاری پشتیبانی نشده برای multipart/encrypted

en: Could not parse PGP/MIME message: %s
fa: نتوانست پیام PGP/MIME را تجزیه کند: %s

en: Unsupported signature format
fa: قالب امضای پشتیبانی نشده

en: Reply-To
fa: نشانی برگشت

en: Date
fa: تاریخ

en: Newsgroups
fa: گروه‌های خبری

en: Face
fa: صورت

en: Failed to import certificate: %s
fa: شکست در دورن‌ریزی گواهی: %s

en: %s attachment
fa: %s پیوست

en: %d %B %Y
fa: %Od %B %Oy

en: Calendar: from %s to %s
fa: تقویم: از %s تا %s

en: evolution calendar item
fa: مورد تقویم اوولوشن

en: Mail Accounts
fa: حساب‌های نامه‌ای

en: Address Books
fa: دفترچه نشانی

en: Calendars
fa: تقویم‌ها

en: Memo Lists
fa: سیاههٔ یادداشت‌ها

en: Task Lists
fa: سیاههٔ تکلیف

en: Enabled
fa: به کار افتاده

en: Account Name
fa: نام حساب

en: Collection _Account
fa: _حساب مجموعه

en: _Mail Account
fa: حساب _نامه

en: Address _Book
fa: _دفترچه نشانی

en: _Calendar
fa: _تقویم

en: M_emo List
fa: فهرست _یادداشت‌ها

en: _Task List
fa: فهرست _تکلیف

en: Evolution Accounts
fa: حساب‌های اوولوشن

note: widget = gtk_button_new_with_mnemonic (_("_Permissions")); gtk_box_pack_start (GTK_BOX (container), widget, FALSE, FALSE, 0); webdav_browser->priv->permissions_button = widget;
en: _Refresh
fa: _نوسازی

en: Initiates refresh of account sources
fa: شروع به تازه‌سازی منبع‌های حساب

note: Translators: This is a cancelled activity.
en: %s (cancelled)
fa: %s (لغو شده)

note: Translators: This is a completed activity.
en: %s (completed)
fa: %s (کامل شده)

note: Translators: This is an activity waiting to run.
en: %s (waiting)
fa: %s (منتظر)

note: Translators: This is a running activity which *              the user has requested to cancel.
en: %s (cancelling)
fa: %s (در حال لغو)

note: Translators: This is a running activity whose *              percent complete is known. Translators: This is a running activity whose percent complete is known.
en: %s (%d%% complete)
fa: ‏%s (‏٪%Id انجام شد)

en: Cancel
fa: انصراف

note: Translators: Escape is a keyboard binding.
en: Close this message (Escape)
fa: بستن این پیام (گریز)

en: _Dismiss
fa: رها کردن

en: Failed to create a thread:
fa: شکست در ایجاد یک رشته:

note: To Translators: This text is set as a description of an attached * message when, for example, attaching it to a composer. When the * message to be attached has also filled Subject, then this text is * of form "Attached message - Subject", otherwise it's left as is.
en: Attached message
fa: پیام پیوسته

en: Operation was cancelled
fa: عملیات لغو شده بود

note: Translators: Default attachment filename.
en: attachment.dat
fa: پیوست.dat

en: A load operation is already in progress
fa: یک عملیات بار کردن از پیش در جریان است

en: A save operation is already in progress
fa: یک عملیات ذخیره از پیش در جریان است

en: Could not open “%s”
fa: امکان گشودن «%s» وجود ندارد

en: Could not open the attachment
fa: امکان گشودن پیوست وجود ندارد

en: Attachment contents not loaded
fa: محتوای پیوست بار نشد

en: Could not save “%s”
fa: نتوانست «%s» را ذخیره کند

en: Could not save the attachment
fa: نتوانست پیوست را ذخیره کند

en: Attachment Properties
fa: ویژگی‌های پیوست

en: F_ilename:
fa: _نام پرونده:

en: _Description:
fa: شرح:

en: MIME Type:
fa: نوع MIME:

en: _Suggest automatic display of attachment
fa: _پیشنهاد نمایش خودکار پیوست

en: Could not set as background
fa: نتوانست به عنوان پس زمینه تنظیم کند

en: Set as _Background
fa: تنظیم به عنوان پس زمینه

en: Loading
fa: بار کردن

en: Saving
fa: درحال ذخیره

en: Hide Attachment _Bar
fa: _نوار پیوست مخفی شود

en: Show Attachment _Bar
fa: _نوار پیوست نمایش داده شود

en: Add Attachment
fa: افزودن پیوست

en: A_ttach
fa: _پیوست کردن

en: Archive selected directories using this format:
fa: بایگانی شاخه‌های گزیده با استفاده از این قالب:

en: Save Attachment | Save Attachments
fa[0]: ذخیرهٔ پیوست
fa[1]: ذخیرهٔ پیوست‌ها

en: Do _not extract files from the attachment
fa: استخراج _نکردن پرونده‌ها از پیوست

en: Save extracted files _only
fa: _فقط ذخیرهٔ پرونده‌های استخراج‌شده

en: Save extracted files and the original _archive
fa: ذخیرهٔ پرونده‌های استخراج‌شده و _بایگانی اصلی

en: Open With Other Application…
fa: گشودن با برنامه‌ای دیگر…

en: S_ave All
fa: ذ_خیرهٔ همه

en: Sa_ve As
fa: ذخیره به _عنوان

en: Save _As
fa: ذخیره _به عنوان

en: A_dd Attachment…
fa: _افزودن پیوست…

en: _Properties
fa: _ویژگی‌ها

en: Open With “%s”
fa: گشودن با «%s»

en: Open this attachment in %s
fa: گشودن این پیوست در %s

en: Open With Default Application
fa: گشودن با برنامهٔ پیش‌گزیده

en: Open this attachment in default application
fa: گشودن این پیوست در برنامهٔ پیش‌گزیده

en: Mark as default address book
fa: علامت زدن به عنوان دفترچه نشانی پیش‌گزیده

en: Autocomplete with this address book
fa: تکمیل خودکار با این دفترچه نشانی

en: Copy book content locally for offline operation
fa: رونوشت محلی از محتویات دفترچه برای عملیات برون‌خط

en: Previous month
fa: ماه پیش

en: Next month
fa: ماه بعد

en: Previous year
fa: پارسال

en: Next year
fa: _رشتهٔ بعدیسال بعد

en: Month Calendar
fa: تقویم ماه

[ctx: CalItem]
note: This is a strftime() format. %B = Month name.
en: %B
fa: %OB

[ctx: CalItem]
note: This is a strftime() format. %Y = Year.
en: %Y
fa: %OY

[ctx: CalItem]
note: This is a strftime() format. %B = Month name, %Y = Year.
en: %B %Y
fa: %B %OY

en: Mark as default calendar
fa: علامت زدن به عنوان تقویم پیش‌گزیده

en: Mark as default task list
fa: علامت زدن به عنوان سیاههٔ تکلیف پیش‌گزیده

en: Mark as default memo list
fa: علامت زدن به عنوان سیاههٔ یادداشت پیش‌گزیده

en: Color:
fa: رنگ:

en: Copy calendar contents locally for offline operation
fa: رونوشت محلی از محتویات تقویم برای عملیات برون‌خط

en: Copy task list contents locally for offline operation
fa: رونوشت محلی از محتویات سیاههٔ تکلیف برای عملیات برون‌خط

en: Copy memo list contents locally for offline operation
fa: رونوشت محلی از محتویات سیاههٔ یادداشت برای عملیات برون‌خط

en: Currently _used categories:
fa: دسته‌بندی‌های _به‌تازگی استفاده‌شده:

en: _Available Categories:
fa: دسته‌بندی‌های _موجود:

[ctx: category]
en: _New
fa: _جدید

[ctx: category]
en: _Edit
fa: _ویرایش

[ctx: category]
en: _Delete
fa: _حذف

en: Icon
fa: نقشک

en: Create category “%s”
fa: ایجاد دستهٔ «%s»

en: Category Icon
fa: تقشک دسته

en: _No Image
fa: _بدون تصویر

en: Category _Name
fa: _نام دسته

en: Category _Icon
fa: ن_قشک دسته

en: _Unset icon
fa: _ناتنظیم نقشک

en: Category Properties
fa: ویژگی‌های دسته

en: There is already a category “%s” in the configuration. Please use another name
fa: هم‌اکنون دسته‌ای با نام «%s» در پیکربندی موجود است. لطفاً نامی دیگر برگزینید

en: popup list
fa: فهرست واشو

en: ?
fa: ؟

en: Now
fa: اکنون

[ctx: table-date]
note: Translators: "None" as a label of a button to unset date in a * date table cell.
en: None
fa: هیچ‌کدام

en: OK
fa: تأیید

en: The time must be in the format: %s
fa: زمان باید در این قالب باشد: %s

en: The percent value must be between 0 and 100, inclusive
fa: مقدار درصد باید بین ۰ و ۱۰۰ باشد

en: Arabic
fa: عربی

en: Baltic
fa: بالتی

en: Central European
fa: اروپای مرکزی

en: Chinese
fa: چینی

en: Cyrillic
fa: سیریلی

en: Greek
fa: یونانی

en: Hebrew
fa: عبری

en: Japanese
fa: ژاپنی

en: Korean
fa: کره‌ای

en: Thai
fa: تایلندی

en: Turkish
fa: ترکی

en: Unicode
fa: یونی‌کد

en: Western European
fa: اروپای غربی

en: Western European, New
fa: اروپای غربی، جدید

note: Translators: Character set "Chinese, Traditional"
en: Traditional
fa: سنتی

note: Translators: Character set "Chinese, Simplified"
en: Simplified
fa: ساده‌شده

note: Translators: Character set "Cyrillic, Ukrainian"
en: Ukrainian
fa: اوکراینی

note: Translators: Character set "Hebrew, Visual"
en: Visual
fa: تصویری

en: Character Encoding
fa: کدگذاری نویسه‌ها

en: Enter the character set to use
fa: وارد کردن مجموعه‌نویسهٔ مورد استفاده

en: Other…
fa: دیگر…

en: Cannot create a client object from extension name “%s”
fa: نمی‌توان از نام افزونهٔ «%s» شی کارخواهی ایجاد کرد

[ctx: Status]
en: Offline
fa: برون‌خط

[ctx: Status]
en: Online
fa: برخط

[ctx: Status]
en: Unreachable
fa: خارج از دسترس

[ctx: Status]
en: Failed to connect
fa: شکست در اتّصال

en: _Finish
fa: _پایان

en: _Look Up
fa: _گشتن

en: _Next
fa: _بعدی

en: New Collection Account
fa: حساب مجموعهٔ جدید

en: _Previous
fa: _پیشین

en: Looking up details, please wait…
fa: در حال گشتن به دنبال جزییات. لطفاً شکیبایی کنید…

note: Translators: The %s is replaced with a clickable text "Enter password", thus it'll be "Requires password to continue. Enter password." at the end.
en: Requires password to continue. %s.
fa: برای ادامه نیاز به گذرواژه است. %s.

en: View certificate
fa: دیدن گواهینامه

en: Found no candidates. It can also mean that the server doesn’t provide any information about its configuration using the selected lookup methods. Enter the account manually instead or change above settings.
fa: نامزدی پیدا نشد. این امر می‌تواند به معنای فراهم نشدن هیچ اطّلاعاتی دربارهٔ پیکربندی کارساز از طریق روش‌های جست‌وجوی گزیده باشد.به جایش حساب را به صورت دستی وارد کرده یا تنظیمات بالا را تغییر دهید.

en: Found one candidate | Found %d candidates
fa[0]: نامزدی پیدا شد
fa[1]: %Id نامزد پیدا شد

en: User name contains letters, which can prevent log in. Make sure the server accepts such written user name.
fa: نام کاربری شامل حرف‌هاییست که می‌توانند مانع ورود شوند. مطمين شوید کارساز چنین نام‌های کاربری‌ای را می‌پذیرد.

en: _Username:
fa: نام _کاربر:

en: _Password:
fa: کلمهٔ _عبور:

en: _Remember password
fa: به _خاطر سپردن گذرواژه

en: Collection
fa: مجموعه

en: Mail Receive
fa: گرفتن نامه

en: Mail Send
fa: فرستان نامه

en: Address Book
fa: دفترچه نشانی

en: Memo List
fa: سیاههٔ یادداشت

en: Task List
fa: سیاههٔ تکلیف

en: Looking up LDAP server’s search base…
fa: گشتن به دنبال پایهٔ جست‌وجوی کارساز LDAP…

en: Failed to store password:
fa: شکست در ذخیرهٔ گذرواژه:

en: Failed to create sources:
fa: شکست در ایجاد منابع:

en: Saving account settings, please wait…
fa: ذخیره کردن تنظیمات حساب. لطفاً شکیبا باشید…

en: User details
fa: جزئیات کاربر

en: _Email Address or User name:
fa: _نشانی رایانامه یا نام کاربری:

en: _Advanced Options
fa: گزینه‌های _پبش‌رفته

en: _Server:
fa: _کارساز:

en: Semicolon (“;”) separated list of servers to look up information for, in addition to the domain of the e-mail address.
fa: سیاهه‌ای جداشده با نقطه‌ویرگول («;») از کارسازها برای جست‌وجو، به اضافهٔ دامنهٔ نشانی رایانامه.

en: Select which parts should be configured:
fa: گزینش بخش‌هایی که باید پیکربندی شوند:

en: Account Information
fa: اطّلاعات حساب

en: Choose custom color
fa: گزینش رنگ سفارشی

en: Default
fa: پیش‌گزیده

en: black
fa: سیاه

en: light brown
fa: قهوه‌ای روشن

en: brown gold
fa: طلایی قهوه‌ای

en: dark green #2
fa: سبز تیرهٔ ۲

en: navy
fa: دریایی

en: dark blue
fa: آبی تیره

en: purple #2
fa: بنفش ۲

en: very dark gray
fa: خاکستری خیلی تیره

en: dark red
fa: قرمز تیره

en: red-orange
fa: قرمز-نارنجی

en: gold
fa: طلایی

en: dark green
fa: سبز تیره

en: dull blue
fa: آبی کدر

en: blue
fa: آبی

en: dull purple
fa: بنفش کدر

en: dark grey
fa: خاکستری تیره

en: red
fa: قرمز

en: orange
fa: نارنجی

en: lime
fa: لیمویی

en: dull green
fa: سبز کدر

en: dull blue #2
fa: آبی تیرهٔ ۲

en: sky blue #2
fa: آبی آسمانی ۲

en: purple
fa: بنفش

en: gray
fa: خاکستری

en: magenta
fa: سرخ

en: bright orange
fa: نارنجی روشن

en: yellow
fa: زرد

en: green
fa: سبز

en: cyan
fa: فیروزه‌ای

en: bright blue
fa: آبی روشن

en: red purple
fa: بنفش قرمز

en: light grey
fa: خاکستری روشن

en: pink
fa: صورتی

en: light orange
fa: نارنجی روشن

en: light yellow
fa: زرد روشن

en: light green
fa: سبز روشن

en: light cyan
fa: فیروزه‌ای روشن

en: light blue
fa: آبی روشن

en: light purple
fa: بنفش روشن

en: white
fa: سفید

en: Running…
fa: در حال اجرا…

en: Date and Time
fa: تاریخ و زمان

en: Text entry to input date
fa: مدخل متنی برای وارد کردن تاریخ

en: Click this button to show a calendar
fa: برای نمایش تقویم روی این دکمه کلیک کنید

en: Drop-down combination box to select time
fa: جعبهٔ ترکیبی پایین‌افتادنی برای گزینش زمان

en: Time
fa: مدت

en: No_w
fa: _اکنون

en: _Today
fa: _امروز

note: Note that we don't show this here, since by default a 'None' date * is not permitted.
en: _None
fa: _هیچ‌کدام

[ctx: date]
note: Translators: "None" for date field of a date edit, shown when * there is no date set.
en: None
fa: هیچ‌کدام

en: Invalid Date Value
fa: مقدار تاریخ نامعتبر

en: Invalid Time Value
fa: مقدار زمان نامعتبر

en: Yesterday
fa: دیروز

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Mon
fa: دوشنبهٔ بعد

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Tue
fa: _سه‌شنبهٔ بعد

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Wed
fa: _چهارشنبهٔ بعد

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Thu
fa: _پنج‌شنبهٔ بعد

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Fri
fa: آدینهٔ بعد

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Sat
fa: شنبهٔ بعد

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Sun
fa: یک‌شنبهٔ بعد

en: Use locale default
fa: استفاده از پیش‌گزیدهٔ محل

en: Format:
fa: قالب:

[ctx: time-unit]
note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ days ]"
en: days
fa: روز

[ctx: time-unit]
note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ weeks ]"
en: weeks
fa: هفته

[ctx: time-unit]
note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ months ]"
en: months
fa: ماه

[ctx: time-unit]
note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ years ]"
en: years
fa: سال

note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ days ]"
en: Do not synchronize locally mails older than
fa: هم‌گام نکردن محلی نامه‌های قدیمی‌تر از

note: Translators: The %s is replaced with a spin button; always keep it in the string at the right position
en: Mark messages as read after %s seconds
fa: علامت‌گذاری پیام‌ها به عنوان خوانده پس از %s ثانیه

note: Translators: :-)
en: _Smile
fa: _لبخند

note: Translators: :-(
en: S_ad
fa: _ناراحتی

note: Translators: ;-)
en: _Wink
fa: _چشمک

note: Translators: :-P
en: Ton_gue
fa: _زبان‌درازی

note: Translators: :-))
en: Laug_h
fa: _خنده

note: Translators: :-|
en: _Plain
fa: _صاف

note: Translators: :-!
en: Smi_rk
fa: _پوزخند

note: Translators: :"-)
en: _Embarrassed
fa: _دست‌پاچه

note: Translators: :-D
en: _Big Smile
fa: لبخند _بزرگ

note: Translators: :-/
en: Uncer_tain
fa: نا_مطمئن

note: Translators: :-O
en: S_urprise
fa: _شگفت‌زده

note: Translators: :-S
en: W_orried
fa: نگ_ران

note: Translators: :-*
en: _Kiss
fa: _بوس

note: Translators: X-(
en: A_ngry
fa: _عصبانی

note: Translators: B-)
en: _Cool
fa: با_حال

note: Translators: O:-)
en: Ange_l
fa: _فرشته

note: Translators: :'(
en: Cr_ying
fa: _گریان

note: Translators: :-Q
en: S_ick
fa: ب_یمار

note: Translators: |-)
en: Tire_d
fa: خ_سته

note: Translators: >:-)
en: De_vilish
fa: شی_طانی

note: Translators: :-(|)
en: _Monkey
fa: _میمون

en: (Unknown Filename)
fa: (نام پروندهٔ نامعلوم)

note: Translators: The string value is the basename of a file.
en: Writing “%s”
fa: نوشتن «%s»

note: Translators: The first string value is the basename of a * remote file, the second string value is the hostname.
en: Writing “%s” to %s
fa: نوشتن «%s» روی %s

note: Don't delete this code, since it is needed so that xgettext can extract the translations. * Please, keep these strings in sync with the strings in the timespans array
en: 1 second ago | %d seconds ago
fa[0]: %d ثانیه قبل
fa[1]: %d ثانیه قبل

en: 1 second in the future | %d seconds in the future
fa[0]: %d ثانیه دیگر
fa[1]: %d ثانیه دیگر

en: 1 minute ago | %d minutes ago
fa[0]: %d دقیقه قبل
fa[1]: %d دقیقه قبل

en: 1 minute in the future | %d minutes in the future
fa[0]: %d دقیقه دیگر
fa[1]: %d دقیقه دیگر

en: 1 hour ago | %d hours ago
fa[0]: %d ساعت پیش
fa[1]: %d ساعت پیش

en: 1 hour in the future | %d hours in the future
fa[0]: %d ساعت دیگر
fa[1]: %d ساعت دیگر

en: 1 day ago | %d days ago
fa[0]: %d روز پیش
fa[1]: %d روز پیش

en: 1 day in the future | %d days in the future
fa[0]: %d روز دیگر
fa[1]: %d روز دیگر

en: 1 week ago | %d weeks ago
fa[0]: %d هفته پیش
fa[1]: %d هفته پیش

en: 1 week in the future | %d weeks in the future
fa[0]: %d هفته دیگر
fa[1]: %d هفته دیگر

en: 1 month ago | %d months ago
fa[0]: %d ماه پیش
fa[1]: %d ماه پیش

en: 1 month in the future | %d months in the future
fa[0]: %d ماه دیگر
fa[1]: %d ماه دیگر

en: 1 year ago | %d years ago
fa[0]: %d سال پیش
fa[1]: %d سال پیش

en: 1 year in the future | %d years in the future
fa[0]: %d سال دیگر
fa[1]: %d سال دیگر

en: <click here to select a date>
fa: <برای انتخاب تاریخ اینجا کلیک کنید>

en: now
fa: حالا

note: strftime for date filter display, only needs to show a day date (i.e. no time)
en: %d-%b-%Y
fa: %Oy/%B/%Od

en: Select a time to compare against
fa: زمانی برای مقایسه انتخاب کنید

en: Choose a File
fa: گزینش یک پرونده

en: R_ule name:
fa: نام _قاعده:

en: all the following conditions
fa: تمامی شرایط زیر

en: any of the following conditions
fa: هریک از شرایط زیر

en: _Find items which match:
fa: _یافتن موارد مطابق:

en: Find items that meet the following conditions
fa: یافتن موارد مطابق با شرایط زیر

note: Translators: "None" for not including threads; * part of "Include threads: None" protocol: name:
en: None
fa: هیچ‌کدام

en: All related
fa: همهٔ مربوط‌ها

en: Replies
fa: پاسخ‌ها

en: Replies and parents
fa: پاسخ‌ها و والدها

en: No reply or parent
fa: بدون پاسخ یا والد

en: I_nclude threads:
fa: _شامل رشته‌ها:

en: A_dd Condition
fa: _افزودن شرط

en: Incoming
fa: وارده

en: Outgoing
fa: صادره

[ctx: EmojiChooser]
en: Recent
fa: اخیر

[ctx: EmojiChooser]
en: Smileys & People
fa: شکلک‌ها و افراد

[ctx: EmojiChooser]
en: Body & Clothing
fa: بدن و لباس‌ها

[ctx: EmojiChooser]
en: Animals & Nature
fa: حیوانات و طبعیت

[ctx: EmojiChooser]
en: Food & Drink
fa: غذا و نوشیدنی

[ctx: EmojiChooser]
en: Travel & Places
fa: سفر و مکان‌ها

[ctx: EmojiChooser]
en: Activities
fa: فعّالیت‌ها

[ctx: EmojiChooser]
en: Objects
fa: اشیا

[ctx: EmojiChooser]
en: Symbols
fa: نمادها

[ctx: EmojiChooser]
en: Flags
fa: پرچم‌ها

[ctx: EmojiChooser]
en: No Results Found
fa: نتیجه‌ای پیدا نشد

[ctx: EmojiChooser]
en: Try a different search
fa: یک جست‌وجوی دیگر را امتحان کنید

en: Failed to insert HTML file.
fa: شکست در درج پروندهٔ HTML.

en: Failed to insert text file.
fa: شکست در درج پروندهٔ متنی.

en: Insert HTML File
fa: درج پروندهٔ HTML

en: HTML file
fa: پروندهٔ HTML

[ctx: dialog-title]
en: Insert Image
fa: درج تصویر

en: Image files
fa: پرونده‌های تصویری

en: Insert text file
fa: درج پروندهٔ متنی

en: Text file
fa: پروندهٔ متنی

en: Copy selected text to the clipboard
fa: رونوشت متن گزیده در تخته‌گیره

en: Cut selected text to the clipboard
fa: برش متن گزیده در تخته‌گیره

en: Paste text from the clipboard
fa: جای‌گذاری متن از تخته‌گیره

en: Redo the last undone action
fa: بازانجام آخرین عمل برگردانده شده

en: Undo the last action
fa: برگردان آخرین عمل

en: For_mat
fa: _قالب

en: _Paragraph Style
fa: _سبک پاراگراف

en: _Alignment
fa: _قرارگیری

en: Current _Languages
fa: زبان‌های کنونی

en: _Increase Indent
fa: _افزایش تورفتگی

en: Increase Indent
fa: افزایش تورفتگی

en: E_moji
fa: ا_موجی

en: Insert Emoji
fa: درج اموجی

en: Insert E_moji
fa: درج _اموجی

en: _HTML File…
fa: پروندهٔ _HTML…

en: Te_xt File…
fa: پروندهٔ _متنی…

en: Paste _Quotation
fa: چسباندن _نقل‌قول

en: _Find…
fa: _یافتن…

en: Search for text
fa: جست‌وجو برای متن

en: Find A_gain
fa: یافتن _دوباره

en: Re_place…
fa: _جایگذاری…

en: Search for and replace text
fa: جست‌وجو و جای‌گذاری متن

en: Check _Spelling…
fa: بررسی نو_شتاری…

en: _Decrease Indent
fa: _کاهش تورفتگی

en: Decrease Indent
fa: کاهش تورفتگی

en: _Wrap Lines
fa: _پیچیدن خط‌ها

note: Center
en: _Center
fa: _مرکز

en: Center Alignment
fa: وسط‌چین

note: Justified
en: _Justified
fa: _تراز شده

en: Align Justified
fa: جهت تراز

note: Left
en: _Left
fa: _چپ

en: Left Alignment
fa: چپ‌چین

note: Right
en: _Right
fa: _راست

en: Right Alignment
fa: راست‌چین

en: HTML editing mode
fa: حالت ویرایش HTML

en: Plain _Text
fa: متن _خام

en: Plain text editing mode
fa: حالت ویرایش متن خام

en: _Markdown
fa: _مارک‌دون

en: Markdown editing mode
fa: حالت ویرایش مارک‌داون

en: Ma_rkdown as Plain Text
fa: مارک‌دون به شکل _متن خام

en: Markdown editing mode, exported as Plain Text
fa: حالت ویرایش مارک‌دون. برون‌ریخته به شکل متن خام

en: Mar_kdown as HTML
fa: مارک‌دون به شکل _HTML

en: Markdown editing mode, exported as HTML
fa: حالت ویرایش مارک‌دون. برون‌ریخته به شکل HTML

en: _Normal
fa: _عادی

en: Heading _1
fa: سرایند _۱

en: Heading _2
fa: سرایند _۲

en: Heading _3
fa: سرایند _۳

en: Heading _4
fa: سرایند _۴

en: Heading _5
fa: سرایند _۵

en: Heading _6
fa: سرایند _۶

en: _Preformatted
fa: _پیش‌قالب‌بسته

en: A_ddress
fa: _نشانی

en: _Bulleted List
fa: فهرست _گلوله‌ای

en: _Roman Numeral List
fa: فهرست عددی _رومی

en: Numbered _List
fa: فهرست _عددی

en: _Alphabetical List
fa: فهرست _الفبایی

en: _Image…
fa: _تصویر…

note: Translators: This is an action tooltip
en: Insert Image
fa: درج تصویر

en: _Link…
fa: _پیوند…

en: Insert Link
fa: درج پیوند

note: Translators: 'Rule' here means a horizontal line in an HTML text
en: _Rule…
fa: _نقش…

note: Translators: 'Rule' here means a horizontal line in an HTML text
en: Insert Rule
fa: درج قاعده

en: _Table…
fa: _جدول…

en: Insert Table
fa: درج جدول

en: _Cell…
fa: _سلول…

en: Pa_ge…
fa: _صفحه…

en: Font _Size
fa: اندازهٔ _قلم

en: _Font Style
fa: سبک _قلم

en: Paste As _Text
fa: جایگذاری به شکل _متن

en: _Bold
fa: _سیاه

en: Bold
fa: سیاه

en: _Italic
fa: _کج

en: Italic
fa: کج

en: _Strikethrough
fa: خط _خورده

en: Strikethrough
fa: خط‌خورده

en: Subs_cript
fa: _زیرنوشته

en: Subscript
fa: زیرنویسه

en: Su_perscript
fa: _بالانوشته

en: Superscript
fa: بالانویسه

en: _Underline
fa: _زیرخط

en: Underline
fa: زیرخط

note: Translators: This is a font size level. It is shown on a tool bar. Please keep it as short as possible.
en: -2
fa: -۲

note: Translators: This is a font size level. It is shown on a tool bar. Please keep it as short as possible.
en: -1
fa: -۱

note: Translators: This is a font size level. It is shown on a tool bar. Please keep it as short as possible.
en: +0
fa: +۰

note: Translators: This is a font size level. It is shown on a tool bar. Please keep it as short as possible.
en: +1
fa: +۱

note: Translators: This is a font size level. It is shown on a tool bar. Please keep it as short as possible.
en: +2
fa: +۲

note: Translators: This is a font size level. It is shown on a tool bar. Please keep it as short as possible.
en: +3
fa: +۳

note: Translators: This is a font size level. It is shown on a tool bar. Please keep it as short as possible.
en: +4
fa: +۴

en: Copy _Link Location
fa: رونوشت از مکان _پیوند

en: Copy the link to the clipboard
fa: رونوشت پیوند در تخته‌گیره

en: _Open Link in Browser
fa: _گشودن پیوند در مرورگر

en: Open the link in a web browser
fa: گشودن پیوند در یک مرورگر وب

en: Cell Contents
fa: محتوای سلّول

en: Column
fa: ستون

en: Row
fa: ردیف

en: Table
fa: جدول

note: Translators: Popup menu item caption, containing all the Delete options for a table
en: Table Delete
fa: حذف جدولی

note: Translators: Popup menu item caption, containing all the Insert options for a table
en: Table Insert
fa: درج جدولی

en: Properties
fa: ترجیحات

en: Delete Rule
fa: حذف قانون

en: Delete Image
fa: حذف تصویر

en: Column After
fa: ستون بعد

en: Column Before
fa: ستون پیشین

en: Insert _Link
fa: درج _پیوند

en: Row Above
fa: ردیف بالا

en: Row Below
fa: ردیف پایین

en: Cell…
fa: سلول…

en: Image…
fa: تصویر…

en: Link…
fa: پیوند…

en: Page…
fa: صفحه…

en: Paragraph…
fa: پاراگراف…

note: Translators: 'Rule' here means a horizontal line in an HTML text
en: Rule…
fa: قاعده…

en: Table…
fa: جدول…

en: Text…
fa: متن…

en: Remove Link
fa: برداشتن پیوند

en: Add Word to Dictionary
fa: افزودن واژه به واژه‌نامه

en: Ignore Misspelled Word
fa: نادیده گرفتن واژگان اشتباه

en: Add Word To
fa: افزودن واژه به

en: More Suggestions
fa: پیشنهادهای بیش‌تر

note: Translators: %s will be replaced with the actual dictionary * name, where a user can add a word to. This is part of an * "Add Word To" submenu.
en: %s Dictionary
fa: واژه‌نامهٔ %s

en: _Emoticon
fa: _شکلک

en: Insert Emoticon
fa: درج شکلک

en: Re_place
fa: جای‌_گزینی

en: _Image
fa: _تصویر

en: _Link
fa: _پیوند

note: Translators: 'Rule' here means a horizontal line in an HTML text
en: _Rule
fa: _قاعده

en: _Table
fa: _جدول

en: Editing Mode
fa: حالت ویرایش

en: Paragraph Style
fa: سبک پاراگراف

en: Font Color
fa: رنگ قلم

en: Background Color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Font Size
fa: اندازهٔ قلم

en: Font Name
fa: نام قلم

en: Failed to obtain content of editor
fa: شکست در دریافت محتوای ویرایشگر

en: <b>Scope</b>
fa: <b>حوزه</b>

en: C_ell
fa: _سلول

en: _Row
fa: _ردیف

en: Col_umn
fa: س_تون

en: <b>Alignment &amp; Behavior</b>
fa: <b> قرارگیری و رفتار</b>

en: Left
fa: چپ

en: Center
fa: مرکز

en: Right
fa: راست

en: _Horizontal:
fa: _افقی:

en: Top
fa: بالا

en: Middle
fa: وسط

en: Bottom
fa: پایین

en: _Vertical:
fa: _عمودی:

note: Wrap Text
en: _Wrap Text
fa: _پیچش متن

note: Header Style
en: _Header Style
fa: سبک سرایند

en: <b>Layout</b>
fa: <b>چینش</b>

note: Width
en: _Width
fa: _پهنا

en: Row S_pan:
fa: فاصلهٔ _ردیف:

en: Co_lumn Span:
fa: فاصلهٔ _ستون:

en: <b>Background</b>
fa: <b>پس‌زمینه</b>

en: Transparent
fa: شفّاف

en: C_olor:
fa: _رنگ:

en: Images
fa: تصویرها

en: Choose Background Image
fa: گزینش تصویر پس‌زمینه

en: _Image:
fa: _تصویر:

en: _Remove image
fa: _برداشتن تصویر

en: Cell Properties
fa: ویژگی‌های سلّول

en: No match found
fa: هیچ مطابقتی پیدا نشد

en: Search _backwards
fa: جست‌وجو به _عقب

en: Case _Sensitive
fa: حسّاس به بزرگی و کوچکی

en: _Wrap Search
fa: _پیچش جست‌وجو

en: Find
fa: یافتن

en: <b>Size</b>
fa: <b>اندازه</b>

note: Width
en: _Width:
fa: _پهنا:

en: _Size:
fa: _اندازه:

en: <b>Style</b>
fa: <b>سبک</b>

en: _Alignment:
fa: _قرارگیری:

note: Shaded
en: S_haded
fa: _سایه‌دار

en: Rule properties
fa: ویژگی‌های قاعده

en: <b>General</b>
fa: <b>عمومی</b>

en: _Source:
fa: _منبع:

en: _Height:
fa: _بلندا:

en: Preserve aspect ratio
fa: حفظ نسبت ابعاد

en: _X-Padding:
fa: فاصله‌دهی _افقی:

en: _Y-Padding:
fa: فاصله‌دهی _عمودی:

en: _Border:
fa: _حاشیه:

en: <b>Link</b>
fa: <b>پیوند</b>

en: _URL:
fa: _نشانی اینترنتی:

en: _Test URL…
fa: _آزمون نشانی…

en: Image Properties
fa: ویژگی‌های تصویر

en: _Remove Link
fa: _برداشتن پیوند

en: Link Properties
fa: ویژگی‌های پیوند

en: Perforated Paper
fa: کاغذ سوراخ‌دار

en: Blue Ink
fa: جوهر آبی

en: Paper
fa: کاغذ

en: Ribbon
fa: روبان

en: Midnight
fa: نیمه‌شب

en: Draft
fa: پیش‌نویس

en: Graph Paper
fa: کاغذ رسم

note: == Colors ==
en: Colors
fa: رنگ‌ها

en: _Text:
fa: _متن:

en: _Link:
fa: _پیوند:

en: _Visited Link:
fa: پیوندهای _دیده‌شده:

en: _Background:
fa: _پس‌زمینه:

note: == Text ==
en: Text
fa: متن

en: _Font Name:
fa: _نام پوشه:

note: == Background Image ==
en: Background Image
fa: تصویر پس‌زمینه

en: _Template:
fa: _الگو:

en: Select a file
fa: یک پرونده انتخاب کنید

en: _Custom:
fa: _سفارشی:

en: Page Properties
fa: ویژگی‌های صفحه

en: _Style:
fa: _سبک:

en: <b>Alignment</b>
fa: <b>قرارگیری</b>

en: Paragraph Properties
fa: ویژگی‌های پاراگراف

en: %d occurrence replaced | %d occurrences replaced
fa[0]: %Id رخداد جایگزین شد
fa[1]: %Id رخداد جایگزین شدند

en: R_eplace:
fa: _جایگذاری:

en: _With:
fa: _با:

en: _Case sensitive
fa: _حسّاس به بزرگی و کوچکی

en: Wra_p search
fa: _پیچش جست‌وجو

en: _Skip
fa: _پرش

en: _Replace
fa: _جایگزینی

en: Replace _All
fa: جایگزینی _همه

[ctx: dialog-title]
en: Replace
fa: جایگزینی

en: <b>Suggestions for “%s”</b>
fa: <b>پیشنهادها برای %s</b>

en: <b>Suggestions</b>
fa: <b>پیشنهادها</b>

note: Replace
en: Replace
fa: جایگزینی

note: Replace All
en: Replace All
fa: جایگزینی همه

note: Ignore
en: Ignore
fa: نادیده گرفتن

note: Skip
en: Skip
fa: پرش

note: Back
en: Back
fa: بازگشت

en: <b>Dictionary</b>
fa: <b>واژه‌نامه</b>

note: Add Word button
en: Add word
fa: افزودن واژه

en: Spell Checking
fa: غلط‌یاب املایی

en: _Rows:
fa: _ردیف‌ها:

en: C_olumns:
fa: _ستون‌ها:

en: _Spacing:
fa: _فاصله‌گذاری:

en: _Padding:
fa: _فاصله‌دهی:

en: _Color:
fa: _رنگ:

en: Image:
fa: تصویر:

en: Table Properties
fa: ویژگی‌های جدول

en: Si_ze:
fa: _اندازه:

en: Text Properties
fa: ویژگی‌های متن

en: Choose the file that you want to import into Evolution, and select what type of file it is from the list.
fa: پرونده‌ای که می‌خواد در اوولوشن درون‌ریزی کنید را گزیده و گونهٔ پرونده‌اش را از سیاهه برگزینید.

en: File _type:
fa: _گونهٔ پرونده:

en: Pre_view:
fa: _پیش‌نمایش:

en: Choose the destination for this import
fa: گزینش مقصد برای این درون‌ریزی

en: Choose the type of importer to run:
fa: نوع واردکنندهٔ اجرا شونده را انتخاب کنید:

en: Import data and settings from _older programs
fa: وارد کردن داده و تنظیمات از برنامه‌های _قدیمی‌تر

en: Import a _single file
fa: وارد کردن یک _تک پرونده

en: Please select the information that you would like to import:
fa: لطفاً اطلاعاتی را که می‌خواهید وارد شود انتخاب کنید:

en: Evolution checked for settings to import from the following applications: Pine, Netscape, Elm, iCalendar, KMail. No importable settings found. If you would like to try again, please click the “Back” button.
fa: اوولوشن برای درون‌ریزی تنظیمات از برنامه‌های زیر بررسی کرد: پاین، نت‌اسمیپ، اِلم، آی‌کلندر، کی‌میل. تنظمیات قابل درون‌ریزی‌ای پیدا نشد. اگر می‌خواهید دوباره تلاش کنید، لطفاً دکمهٔ «بازگشت» را بزنید.

en: From %s:
fa: از %s:

note: Install a custom "Cancel Import" button.
en: _Cancel Import
fa: _لغو درون‌ریزی

en: Preview data to be imported
fa: پیش‌نمایش داده‌ها برای درون‌ریزی

en: Import Data
fa: درون‌ریزی داده

en: Select what type of file you want to import from the list.
fa: گونهٔ پرونده‌ای را که می‌خواهید از فهرست درون‌ریزی کنید را برگزینید.

en: Evolution Import Assistant
fa: دستیار ورود اوولوشن

en: Import Location
fa: وارد کردن مکان

en: Welcome to the Evolution Import Assistant.
    With this assistant you will be guided through the process of importing external files into Evolution.
fa: به دستیار درون‌ریزی اوولوشن خوش آمدید.
    این دستیار در فرایند درون‌ریزی پرونده‌های خارجی به اوولوشن کمکتان می‌کند.

en: Importer Type
fa: گونهٔ درون‌ریز

en: Select Information to Import
fa: گزینش اطّلاعات برای درون‌ریزی

en: Select a File
fa: گزینش یک پرونده

en: Click “Apply” to begin importing the file into Evolution.
fa: کلیک روی «اعمال» برتی آغاز درون‌ریزی پرونده در اوولوشن.

note: Translators: This is part of
en: minutes
fa: دقیقه

en: hours
fa: ساعت

note: Translators: This is the last part of the sentence: * "Purge events older than <<spin-button>> days"
en: days
fa: روز

en: Autogenerated
fa: تولید خودکار

en: Close
fa: بستن

en: _Save and Close
fa: _ذخیره و بستن

en: Edit Signature
fa: ویرایش امضا

en: Save
fa: ذخیره

en: _Signature Name:
fa: نام _امضا:

en: Add _Script
fa: افزودن _کدنوشته

en: Add Signature Script
fa: افزودن کدنوشتهٔ امضا

en: Edit Signature Script
fa: ویرایش کدنوشتهٔ امضا

en: The output of this script will be used as your
    signature. The name you specify will be used
    for display purposes only.
fa: خروجی این کدنوشته به عنوان امضایتان استفاده
    واهد شد. نامی که مشخّص می‌کنید تنها مصارف
    نمایشی خواهد داشت.

en: S_cript:
fa: _کدنوشته:

en: Script file must be executable.
fa: پروندهٔ کدنوشته باید اجرایی باشد.

en: World Map
fa: تقشهٔ جهان

en: Mouse-based interactive map widget for selecting timezone. Keyboard users should instead select the timezone from the drop-down combination box below.
fa: ابزارک نقشهٔ تعاملی مبتنی بر موشی برای گزینش ناحیهٔ زمانی. کاربران صفحه‌کلید دارند باید به جایش ناحیهٔ زمانی را از جعبهٔ ترکیبی پایین‌افتادنی زیر برگزینند.

en: _Write
fa: _نوشتن

en: _Preview
fa: _پیش‌نمایش

en: Add bold text
fa: افزودن متن کلفت

en: Add italic text
fa: افزودن متن کج

en: Insert a quote
fa: درج نقل قول

en: Insert code
fa: درج کد

en: Add a link
fa: افزودن یک پیوند

en: Add a bullet list
fa: افزودن یک سیاههٔ گلوله‌ای

en: Add a numbered list
fa: افزودن یک سیاههٔ عددی

en: Add a header
fa: افزودن یک سرصفحه

en: Open online common mark documentation
fa: گشودن سند کامن‌مارک برخط

en: Show preview beside text
fa: نمایش پیش‌نمایش کنار متن

en: Could not open the link.
fa: نتوانست پیوند را بگشاید.

en: Could not display help for Evolution.
fa: نمی‌توان راهنما را برای اوولوشن نشان داد.

en: Opening calendar “%s”
fa: گشودن تقویم «%s»

en: Opening memo list “%s”
fa: گشودن سیاههٔ یادداشت‌های «%s»

en: Opening task list “%s”
fa: گشودن سیاههٔ تکلیف «%s»

en: Opening address book “%s”
fa: گشودن دفترچه نشانی «%s»

en: _Do not show this message again
fa: _دیگر این پیام نشان داده نشود

en: This address book server might be unreachable or the server name may be misspelled or your network connection could be down.
fa: ممکن است این کارساز دفترچه نشانی غیر قابل دسترسی باشد یا نام کارساز اشتباه نوشته شده باشد یا اتّصال شبکهٔ شما قطع باشد.

en: Failed to set protocol version to LDAPv3 (%d): %s
fa: شکست در تنظیم نگارش شیوه‌نامه به LDAPv3 (%Id): %s

en: Failed to set connection timeout option (%d): %s
fa: شکست در تنظیم گزینهٔ زمان پایان (%Id): %s

en: Failed to use STARTTLS (%d): %s
fa: شکست در استفاده از STARTTLS (%Id): %s

en: Failed to authenticate with LDAP server (%d): %s
fa: شکست در تأیید هویت با کارساز LDAP (%Id): %s

en: This LDAP server may use an older version of LDAP, which does not support this functionality or it may be misconfigured. Ask your administrator for supported search bases.
    
    Detailed error (%d): %s
fa: ممکن است این کارساز LDAP از نگارشی قدیمی‌تر از LDAP استفاده کند که از این ویژگی پشتیبانی نمی‌کند یا شاید اشتیاه پیکربندی شده باشد. پایه‌های جیت‌وجوی پشتیبانی شده را از مدیرتان بپرسیدو
    
    خطای با جزییات (%Id): %s

en: This LDAP server may use an older version of LDAP, which does not support this functionality or it may be misconfigured. Ask your administrator for supported search bases.
fa: ممکن است این کارساز، نگارش قدیمی‌تری از LDAP را به کار برده که از این امکانات پشتیبانی نمی‌کند یا شاید غلط پیکربندی شده باشد. پایه‌های جست‌وجوی پشتیبانی شده را از مدیرتان بپرسید.

en: Evolution had not been compiled with LDAP support
fa: اوولوشن با پشتیبانی LDAP ترجمه نشده

[ctx: language]
note: Translators: %s is the language ISO code.
en: Unknown (%s)
fa: ناشناخته (%s)

en: Click to call %s
fa: کلیک برای تماس با %s

en: Click to hide/unhide addresses
fa: کلیک برای نهفتن/آشکارسازی نشانی‌ها

en: Go to the section %s of the message
fa: رفتن به بخش %s پیام

en: Go to the beginning of the message
fa: رفتن به ابتدای پیام

en: Click to open %s
fa: برای گشودن %s کلیک کنید

en: Show Contacts
fa: نمایش آشناها

en: Address B_ook:
fa: دفترچه نشانی:

en: Cat_egory:
fa: _دسته‌بندی:

en: _Search:
fa: _جست‌وجو:

en: Any Category
fa: هر مقوله‌ای

en: Co_ntacts
fa: _آشنا‌یان

en: Search
fa: جست‌وجو

en: Select Contacts from Address Book
fa: گزینش آشناها از دفترچه نشانی

note: To Translators: This would be similiar to "Expand MyList Inline" where MyList is a Contact List
en: E_xpand %s Inline
fa: _گسترش درخط %s

note: Copy Contact Item
en: Cop_y %s
fa: _رونوشت از %s

note: Cut Contact Item
en: C_ut %s
fa: _برش %s

note: Edit Contact item
en: _Edit %s
fa: _ویرایش %s

en: _Delete %s
fa: _حذف %s

en: Evolution is currently online.  Click this button to work offline.
fa: اوولوشن در حال حاضر برخط است.  برای برون‌خط کار کردن روی این دکمه کلیک کنید.

en: Evolution is currently offline.  Click this button to work online.
fa: اوولوشن در حال حاضر برون‌خط است.  برای برخط کار کردن روی این دکمه کلیک کنید.

en: Evolution is currently offline because the network is unavailable.
fa: اوولوشن در حال حاضر برون‌خط است؛ چرا که شبکه موجود نیست.

en: Keyring key is unusable: no user or host name
fa: کلید دسته‌کلید غیر قابل استفاده است: کاربر یا نام میزبان وجود ندارد

en: You have the Caps Lock key on.
fa: قفل تبدیلتان روشن است.

en: _Remember this passphrase
fa: _به یاد سپردن این عبارت عبور

en: _Remember this passphrase for the remainder of this session
fa: _به یاد سپردن این عبارت عبور برای بقیهٔ این نشست

en: _Remember this password
fa: به _خاطر سپردن این گذرواژه

en: _Remember this password for the remainder of this session
fa: به _خاطر سپردن این گذرواژه برای بقیهٔ این نشست

en: Help
fa: راهنما

en: Evolution Preferences
fa: ترجیحات اوولوشن

en: An error occurred while printing
fa: هنگام چاپ خطایی رخ داد

en: The printing system reported the following details about the error:
fa: سامانهٔ چاپ، جزییات زیر را دربارهٔ خطا گزارش داد:

en: The printing system did not report any additional details about the error.
fa: سامانهٔ چاپ هیچ جزییات اضافی‌ای دربارهٔ خطا گزارش نداد.

en: _Method:
fa: _روش:

en: Defer to Desktop Settings
fa: احترام به تنظیمات میزکار

en: _Open Desktop Settings
fa: _گشودن تنظیمات میزکار

en: Manual
fa: دستی

en: _HTTP Proxy:
fa: پیشکار _HTTP:

en: H_TTPS Proxy:
fa: پیشکار H_TTPS:

en: _Socks Proxy:
fa: پیشکار _Socks:

en: _Ignore Hosts:
fa: _نادیده گرفتن میزبان‌ها:

en: Automatic
fa: خودکار

en: Configuration _URL:
fa: _نشانی پیکربندی:

en: No proxy
fa: بدون پیشکار

en: Use a direct connection, no proxying required.
fa: استفاده از یک اتّصال مستقیم، بدون نیاز به پیشکار.

en: Switch to Basic Proxy Preferences
fa: تعویض به ترجیحات پیشکار پایه

en: Switch to Advanced Proxy Preferences
fa: تعویض به ترجیحات پیشکار پیش‌رفته

en: Apply custom proxy settings to these accounts:
fa: اعمال تنظیمات پیشکار سفارشی به این حساب‌ها:

en: <b>Advanced Proxy Preferences</b> lets you define alternate network proxies and apply them to specific accounts
fa: <b>ترجیحات پیش‌رفتهٔ پیشکار</b> می‌گذارد پیشکارهای شبکهٔ جایگزین تعریف کرده و به حساب‌های خاصی اعمالشان کنید

en: Custom Proxy
fa: پیشکار سفارشی

en: Create a new proxy profile
fa: ایجاد یک نمایهٔ پیشکار جدید

en: Delete the selected proxy profile
fa: حذف نمایهٔ پیشکار گزیده

en: Add Rule
fa: افزودن قاعده

en: Edit Rule
fa: ویرایش قاعده

en: Matches: %u
fa: تطابق‌ها: %Iu

en: Close the find bar
fa: بستن نوار یافتن

en: Fin_d:
fa: _یافتن:

en: Clear the search
fa: پاک‌سازی جست‌وجو

en: Find the previous occurrence of the phrase
fa: یافتن رخداد پیشین عبارت

en: Find the next occurrence of the phrase
fa: یافتن رخداد بعدی عبارت

en: Mat_ch case
fa: _تطابق کوچک و بزرگی حروف

en: Reached bottom of page, continued from top
fa: رسیدن به پایین صفحه، ادامه از بالا

en: Reached top of page, continued from bottom
fa: رسیدن به بالای صفحه، ادامه از پایین

en: When de_leted:
fa: تاریخ _حذف شدن:

en: Standard
fa: استاندارد

en: Proprietary
fa: انحصاری

en: Secret
fa: سری

en: Top Secret
fa: فوق سری

en: For Your Eyes Only
fa: فقط برای چشمانتان

[ctx: send-options]
note: Translators: Used in send options dialog
en: None
fa: هیچ‌کدام

en: Mail Receipt
fa: رسید نامه

en: Send Options
fa: گزینه‌ها ارسال

en: R_eply requested
fa: _پاسخ درخواست شده است

[ctx: ESendOptionsWithin]
note: Translators: This is part of
en: Wi_thin
fa: در _عرض

[ctx: ESendOptionsWithin]
note: Translators: This is part of
en: days
fa: روز

en: _When convenient
fa: _هر وقت راحت بود

note: To translators: This means Delay the message delivery for some time
en: _Delay message delivery
fa: _به تأخیر انداختن تحویل پیام

[ctx: ESendOptionsAfter]
note: Translators: This is part of
en: _After
fa: _پس از

[ctx: ESendOptionsAfter]
note: Translators: This is part of
en: days
fa: روز

en: _Set expiration date
fa: _تنظیم تاریخ انقضا

[ctx: ESendOptions]
note: Translators: This is part of
en: _Until
fa: _تا

en: Delivery Options
fa: گزینه‌های تحویل

en: _Priority:
fa: اولویت:

en: _Classification:
fa: _طبقه‌بندی:

en: Gene_ral Options
fa: گزینه‌های _عمومی

en: Creat_e a sent item to track information
fa: ای_جاد یک مورد ارسالی برای ردیابی اطلاعات

en: _Delivered
fa: _تحویل شده

en: Deli_vered and opened
fa: ت_حویل و باز شد

en: _All information
fa: _همهٔ اطلاعات

en: A_uto-delete sent item
fa: حذف خودکار مورد ارسال شده

en: Status Tracking
fa: ردیابی وضعیت

en: _When opened:
fa: _وقتی باز شد:

en: When decli_ned:
fa: وقتی _رد شد:

en: When co_mpleted:
fa: وقتی ت_کمیل شد:

en: When acce_pted:
fa: وقتی _قبول شد:

en: Return Notification
fa: آگاهی برگشت

en: Sta_tus Tracking
fa: ردیابی وض_عیت

en: Type:
fa: نوع:

en: Name:
fa: نام:

en: Name cannot be empty
fa: نام نمی‌تواند خالی باشد

note: Translators: This is the first of a sequence of widgets: * "Refresh every [NUMERIC_ENTRY] [TIME_UNITS_COMBO]"
en: Refresh every
fa: نوسازی هر

en: Use a secure connection
fa: استفاده از یک اتّصال امن

en: Unset _trust for SSL/TLS certificate
fa: ناتنظیم _اعتماد برای گواهی SSL/TLS

en: User:
fa: کاربر:

en: Show
fa: نمایش

en: Group name
fa: نام گروه

en: _Hide
fa: _نهفتن

en: _Show
fa: _نمایش

en: Manage Groups
fa: مدیریت گروه‌ها

en: Available Groups:
fa: گروه‌های موجود:

en: Select destination
fa: گزینش مقصد

note: no suggestions. Put something in the menu anyway...
en: (no suggestions)
fa: (پیشنهادی نیست)

en: More…
fa: بیش‌تر…

note: + Add to Dictionary
en: Add “%s” to Dictionary
fa: افزودن «%s» به واژه‌نامه

note: - Ignore All
en: Ignore All
fa: نادیده گرفتن همه

en: Spelling Suggestions
fa: پیشنهادهای نوشتاری

en: A file named “{0}” already exists. Do you want to replace it?
fa: پرونده‌ای با نام «{0}» از پیش موجود است. می‌خواهید جایگزینش کنید؟

en: The file already exists in “{0}”. Replacing it will overwrite its contents.
fa: پرونده از پیش در «{0}» وجود دارد. جایگزینیش، محتویاتش را پایمال خواهد کرد.

en: Cannot save file “{0}”.
fa: نمی‌توان پروندهٔ «{0}» را ذخیره کرد.

en: Cannot open file “{0}”.
fa: نمی‌توان پروندهٔ «{0}» را گشود.

en: Failed to remove data source “{0}”.
fa: شکست در برداشتن منبع دادهٔ «{0}».

en: The reported error was “{1}”.
fa: خطای اعلامی «{1}» بود.

en: Failed to update data source “{0}”.
fa: شکست در به‌روز رسانی منبع دادهٔ «{0}».

en: Failed to delete resource “{0}”.
fa: شکست در حذف منبع «{0}».

en: The address book backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
fa: خدمت‌دهی پسانهٔ دفترچه نشانی «{0}» به طور غیرمنتظره‌ای پایان یافت.

en: Some of your contacts may not be available until Evolution is restarted.
fa: ممکن است برخی آشنایانتان تا آغاز دوبارهٔ اوولوشن در دسترس نباشند.

en: The calendar backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
fa: خدمت‌دهی پسانهٔ تقویم «{0}» به طور غیرمنتظره‌ای پایان یافت.

en: Some of your appointments may not be available until Evolution is restarted.
fa: ممکن است برخی قرارهایتان تا آغاز دوبارهٔ اوولوشن در دسترس نباشند.

en: The memo list backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
fa: خدمت‌دهی پسانهٔ سیاههٔ یادداشت «{0}» به طور غیرمنتظره‌ای پایان یافت.

en: Some of your memos may not be available until Evolution is restarted.
fa: ممکن است برخی یادداشت‌هایتان تا آغاز دوبارهٔ اوولوشن در دسترس نباشند.

en: The task list backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
fa: خدمت‌دهی پسانهٔ سیاههٔ تکلیف «{0}» به طور غیرمنتظره‌ای پایان یافت.

en: Some of your tasks may not be available until Evolution is restarted.
fa: ممکن است برخی وظیفه‌هایتان تا آغاز دوبارهٔ اوولوشن در دسترس نباشند.

en: The address book backend servicing “{0}” encountered an error.
fa: خدمت‌دهی پسانهٔ دفترچه نشانی «{0}» به خطایی خورد.

en: The calendar backend servicing “{0}” encountered an error.
fa: خدمت‌دهی پسانهٔ تقویم «{0}» به خطایی خورد.

en: The memo list backend servicing “{0}” encountered an error.
fa: خدمت‌دهی پسانهٔ سیاههٔ یادداشت «{0}» به خطایی خورد.

en: The task list backend servicing “{0}” encountered an error.
fa: خدمت‌دهی پسانهٔ سیاههٔ تکلیف «{0}» به خطایی خورد.

en: Something has gone wrong
fa: چیزی اشتباه پیش رفت

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the content. You can try again by reopening the window. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
fa: هنگام نمایش محتوا، یک WebKitWebProcess فروپاشید. می‌توانید با گشودن دوبارهٔ پنجره دوباره تلاش کنید. اگر مشکل پابرجا بود، لطفاً در گیت‌لب گنوم، گزارش خطایی پر کنید.

en: Are you sure you want to delete remote collection “{0}”?
fa: مطمئنید می‌خواهید مجموعهٔ دوردست «{0}» را حذف کنید؟

en: This will permanently remove the collection “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
fa: این کار مجموعهٔ «{0}» را برای همیشه از کارساز بر خواهد داشت. مطمئنید که می‌خواهید ادامه دهید؟

en: Failed to refresh list of account sources
fa: شکست در تازه‌سازی سیاههٔ منبع‌های حساب

en: click to add
fa: کلیک برای افزودن

en: Move selected column names to top
fa: جابه‌جایی نام ستون‌های گزیده به بالا

en: Move selected column names up one row
fa: جابه‌جایی نام ستون‌های گزیده یک ردیف به بالا

en: Move selected column names down one row
fa: جابه‌جایی نام ستون‌های گزیده یک ردیف به پایین

en: Move selected column names to bottom
fa: جابه‌جایی نام ستون‌های گزیده به پایین

en: Select all column names
fa: گزینش تمامی نام ستون‌های

en: (Ascending)
fa: (صعودی)

en: (Descending)
fa: (نزولی)

en: Not sorted
fa: مرتب نشده

en: No grouping
fa: گروه نشده

en: Show Fields
fa: نمایش فیلدها

en: Choose the order of information to appear in the message list.
fa: گزینش ترتیب اطّلاعات برای ظاهر شدن در سیاههٔ پیام.

en: Clear _All
fa: پاک‌سازی _همه

en: _Show field in View
fa: _نمایش زمینه در نما

en: Ascending
fa: صعودی

en: Descending
fa: نزولی

en: Group Items By
fa: گروه کردن موارد از روی

en: Show _field in View
fa: نمایش _زمینه در نما

en: Then By
fa: بعد از روی

en: Show field i_n View
fa: نمایش زمینه _در نما

en: Show field in _View
fa: نمای_ش زمینه در نما

en: Sort
fa: مرتب‌سازی

en: Clear All
fa: پاک کردن همه

en: Sort Items By
fa: مرتب‌سازی از روی

en: _Apply
fa: _اِعمال

en: _Sort...
fa: _مرتب‌سازی...

en: _Group By...
fa: _گروه کردن از روی...

en: _Fields Shown...
fa: _ فیلدهای نمایش داده شده...

en: To add a column to your table, drag it into
    the location in which you want it to appear.
fa: برای افزودن ستونی به جدولتان، آن را به
    مکانی که می‌خواهید ظاهر شود بکشید.

en: Add a Column
fa: افزودن یک ستون

note: Translators: This text is used as a special row when an ETable * has turned on grouping on a column, which has set a title. * The first %s is replaced with a column title. * The second %s is replaced with an actual  group value. * Finally the %d is replaced with count of items in this group. * Examp
en: %s: %s (%d item) | %s: %s (%d items)
fa[0]: %s : %s (%Id مورد)
fa[1]: %s : %s (%Id مورد)

note: Translators: This text is used as a special row when an ETable * has turned on grouping on a column, which doesn't have set a title. * The %s is replaced with an actual group value. * The %d is replaced with count of items in this group. * Example: "Smith (13 items)"
en: %s (%d item) | %s (%d items)
fa[0]: %s (%Id مورد)
fa[1]: %s (%Id مورد)

en: Customize Current View
fa: سفارشی‌سازی نمای فعلی

en: Sort _Ascending
fa: چینش صعودی

en: Sort _Descending
fa: چینش نزولی

en: _Reset sort
fa: _بازنشانی چینش

en: Group By This _Field
fa: گروه‌بندی برا اساس این _زمینه

en: Group By _Box
fa: گروه‌بندی بر اساس _جعبه

en: Remove This _Column
fa: برداشتن این _ستون

en: Add a C_olumn…
fa: افزودن یک _ستون…

en: A_lignment
fa: _قرارگیری

en: B_est Fit
fa: بهترین _برازش

en: Format Column_s…
fa: _قالب‌بندی ستون‌ها…

en: Custo_mize Current View…
fa: سفارشی‌سازی _نمای فعلی…

en: _Sort By
fa: _چینش با

note: Custom
en: _Custom
fa: _سفارشی

en: Select All
fa: انتخاب همه

en: Input Methods
fa: روش‌های ورود

note: Put the "UTC" entry at the top of the combo's list.
en: UTC
fa: ساعت گرینویچ

en: Select a Time Zone
fa: یک منطقهٔ زمانی انتخاب کنید

en: Use the left mouse button to zoom in on an area of the map and select a time zone.
    Use the right mouse button to zoom out.
fa: با دکمهٔ چپ موشی روی یک منطقه از نقشه زوم کرده و یک منطقهٔ زمانی انتخاب کنید.
    با دکمهٔ راست موشی به خارج زوم کنید.

en: Time Zones
fa: منطقه‌های زمانی

en: _Selection
fa: _گزینش

en: Timezone drop-down combination box
fa: جعبهٔ ترکیبی پایین‌افتادنی ناحیهٔ زمانی

en: Click here to open the URL
fa: کلیک برای گشودن نشانی اینترنتی

en: Enter a URL here
fa: این‌جا نشانی‌ای وارد کنید

en: Evolution Source Viewer
fa: نمایشگر منبع اوولوشن

note: Translators: The name that is displayed in the user interface
en: Display Name
fa: نام نمایشی

en: Flags
fa: پرچم‌ها

en: Identity
fa: هویّت

en: Address book
fa: دفترچه نشانی

en: Events
fa: رویدادها

en: Loading…
fa: در حال بار کردن…

en: Searching collection children…
fa: جست‌وجو برای فرزندان مجموعه…

en: Failed to search for collection children
fa: شکست در جست‌وجو برای فرزندان مجموعه

en: Searching for user home, please wait…
fa: جست‌وجو کردن برای شاخهٔ کاربر. لطفاً شکیبا باشید…

en: Failed to search for user home
fa: شکست در جست‌وجو برای خانهٔ کاربر

en: At least one component type should be set
fa: باید کمینه یک مولّفه تنظیم شده باشد

en: Failed to get selected collection HREF
fa: شکست در گرفتن HREF مجموعهٔ گزیده

en: Failed to save changes
fa: شکست در ذخیرهٔ تغییرات

en: Creating new book…
fa: در حال ایجاد یک دفترچهٔ جدید…

en: Failed to create new book
fa: شکست در ایجاد دفترچهٔ جدید

en: Creating new calendar…
fa: در حال ایجاد یک تقویم جدید…

en: Failed to create new calendar
fa: شکست در ایجاد تقویم جدید

en: Creating new collection…
fa: در حال ایجاد یک مجموعهٔ جدید…

en: Failed to create new collection
fa: شکست در ایجاد مجموعهٔ چدید

en: It is not allowed to create book under another book or calendar
fa: اجازهٔ ایجاد دفترچه زیر تقویم یا دفترچهٔ دیگری وجود ندارد

note: if (button == webdav_browser->priv->create_calendar_button)
en: It is not allowed to create calendar under another book or calendar
fa: اجازهٔ ایجاد تقویم زیر تقویم یا دفترچهٔ دیگری وجود ندارد

en: Deleting book…
fa: در حال حذف دفترچه…

en: Failed to delete book
fa: شکست در حذف دفترچه

en: Deleting calendar…
fa: در حال حذف تقویم…

en: Failed to delete calendar
fa: شکست در حذف تقویم

en: Deleting collection…
fa: در حال حذف مجموعه…

en: Failed to delete collection
fa: شکست در حذف محموعه

note: Translators: It's 'order' as 'sorting order'
en: _Order:
fa: _ترتیب:

en: Use -1 to not set the sort order
fa: برای تنظیم نکردن ترتیب چینش از ‪-۱‬ استفاده کنید

en: For Components:
fa: برای اجزا:

en: _Events
fa: _رویدادها

en: WebDAV server:
fa: کارساز LDAP:

en: Create _Book
fa: ایجاد _دفترچه

en: Create _Calendar
fa: ایجاد _تقویم

en: Create Collectio_n
fa: ایجاد _مجموعه

en: _Copy Link Location
fa: _رونوشت از مکان پیوند

en: _Copy Email Address
fa: _رونوشت از نشانی رایانامه

en: Copy _Raw Email Address
fa: رونوشت از نشانی رایانامهٔ _خام

en: Copy the raw email address to the clipboard
fa: رونوشت از نشانی رایانامهٔ خام در تخته‌گیره

en: _Copy Image
fa: _رونوشت از تصویر

en: Copy the image to the clipboard
fa: رونوشت تصویر در تخته‌گیره

en: Save _Image…
fa: _ذخیرهٔ _تصویر…

en: Save the image to a file
fa: ذخیرهٔ تصویر در یک پرونده

en: Search _Web…
fa: جست‌وجوی _وب…

en: Search the Web with the selected text
fa: جست‌وجوی وب با متن گزیده

en: Select all text and images
fa: گزینش تمامی متن و تصویرها

en: Copying image to clipboard
fa: رونوشت برداشتن از تصویر در تخته‌گیره

en: Save Image
fa: ذخیره تصویر

en: Saving image to “%s”
fa: ذخیره کردن تصویر در «%s»

en: Cannot get URI “%s”, do not know how to download it.
fa: نتوانست نشانی «%s» را بگیرد. روش بارگیرش مشخّص نبود.

en: Undo “Insert text”
fa: بازگردانی «درج متن»

en: Redo “Insert text”
fa: انجام دوبارهٔ «درج متن»

en: Undo “Delete text”
fa: بازگردانی «حذف متن»

en: Redo “Delete text”
fa: انجام دوبارهٔ «حذف متن»

en: Missing date.
fa: تاریخ ناقص.

en: You must choose a date.
fa: باید تاریجی برگزینید.

en: Missing filename.
fa: نام پروندهٔ ناموجود.

en: You must specify a filename.
fa: باید نام پرونده‌ای مشخصّ کنید.

en: File “{0}” does not exist or is not a regular file.
fa: پروندهٔ «{0}» وجود ندارد یا پرونده‌ای متعارف نیست.

en: Bad regular expression “{0}”.
fa: عبارت باقاعدهٔ نادرست «{0}».

en: Could not compile regular expression “{1}”.
fa: ترجمهٔ عبارت باقاعدهٔ «{1}» ممکن نیست.

en: Missing name.
fa: نام ناقص.

en: You must name this filter.
fa: باید نامی بر روی این صافی بگذارید.

en: Name “{0}” already used.
fa: نام «{0}» از پیش استفاده شده.

en: Please choose another name.
fa: لطفاً نام دیگری انتخاب کنید.

en: Missing condition.
fa: شرط ناموجود.

en: Filter should have at least one condition.
fa: پالایه باید لااقل یک شرط داشته باشد.

en: Missing value.
fa: مقدار ناموجود.

en: One or more values cannot be empty.
fa: یکی از مقدارها یا بیش‌تر نمی‌توانند خالی باشند.

en: Are you sure you want to remove rule “{0}”?
fa: مطمئنید می‌خواهید مقدار دوردست «{0}» را حذف کنید؟

en: _Keep
fa: _نگه‌داشتن

en: the current time
fa: وقت فعلی

en: the time you specify
fa: وقتی که شما مشخص می‌کنید

en: a time relative to the current time
fa: زمانی به نسبت زمان فعلی

en: seconds
fa: ثانیه

en: weeks
fa: هفته

en: months
fa: ماه

en: years
fa: سال

en: ago
fa: قبل

en: in the future
fa: در آینده

en: Compare against
fa: مقایسه شود با

en: The message’s date will be compared against
    the current time when filtering occurs.
fa: تاریخ پیام هنگام پالایش، با تاریخ
    کنونی مقایسه خواهد شد.

en: The message’s date will be compared against
    the beginning of the specified day.
fa: تاریخ پیام هنگام پالایش، با ابتدای روز
    مشخّص شده مقایسه خواهد شد.

en: The message’s date will be compared against
    a time relative to when filtering occurs.
fa: تاریخ پیام هنگام پالایش، با زمان
    نسبی مقایسه خواهد شد.

en: Show filters for mail:
fa: نمایش صافی‌های نامه:

en: _Filter Rules
fa: _قواعد صافی

en: Rule Name
fa: نام قاعده

en: Table Cell
fa: خانهٔ جدول

note: Translators: description of a "popup" action
en: popup a child
fa: وا کردن یک فرزند

note: Translators: description of an "edit" action
en: begin editing this cell
fa: شروع ویرایش این خانه

note: Translators: description of a "toggle" action
en: toggle the cell
fa: زدن ضامن خانه

note: Translators: description of an "expand" action
en: expands the row in the ETree containing this cell
fa: سطر داخل ETree حاوی این خانه را باز می‌کند

note: Translators: description of a "collapse" action
en: collapses the row in the ETree containing this cell
fa: سطر داخل ای‌تری حاوی این خانه را جمع می‌کند

en: click
fa: کلیک

en: sort
fa: مرتب‌سازی

en: Save Current View
fa: ذخیرهٔ نمای فعلی

en: _Create new view
fa: _ایجاد یک نمای جدید

en: _Replace existing view
fa: _جای‌گزینی نمای موجود

en: Do you wish to save your changes?
fa: آیا می‌خواهید تغییراتتان را ذخیره کنید؟

en: This signature has been changed, but has not been saved.
fa: این امضا تغغیر کرده ولی ذخیره نشده است.

en: _Discard changes
fa: دور ریختن تغییرات

en: Blank Signature
fa: امضای خالی

en: Please provide a unique name to identify this signature.
fa: لطفاً نامی یکتا برای شناسایی این امضا وارد کنید.

en: Unable to copy image to clipboard.
fa: ناتوان در رونوشت تصویر به تخته‌گیره.

en: Unable to save image.
fa: ناتوان در ذخیرهٔ تصویر.

en: Could not load signature.
fa: نتوانست امضا را بار کند.

en: Could not save signature.
fa: نتوانست امضا را ذخیره کند.

en: Could not get selected text.
fa: نتوانست متن گزیده را بگیرد.

en: Saving message to folder “%s”
fa: ذخیره کردن پیام در شاخهٔ «%s»

en: Forwarded messages
fa: پیام ارجاعی

en: Retrieving %d message | Retrieving %d messages
fa[0]: در حال بازیابی %d پیام
fa[1]: در حال بازیابی %d پیام

en: Scanning messages for duplicates
fa: پوییدن پیام‌ها برای تکراری‌ها

en: Removing folder “%s”
fa: برداشتن شاخهٔ %s

en: File “%s” has been removed.
fa: پروندهٔ «%s» برداشته شده.

en: File has been removed.
fa: پرونده برداشته شده.

en: Removing attachments
fa: برداشتن پیوست‌ها

en: Saving %d message | Saving %d messages
fa[0]: در حال ذخیرهٔ %d پیام
fa[1]: در حال ذخیرهٔ %d پیام

en: Invalid folder URI “%s”
fa: نشانی شاخهٔ نامعتبر «%s»

note: Some local folders
en: Inbox
fa: دریافتی

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_INBOX
en: Drafts
fa: پیش‌نویس‌ها

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_DRAFTS
en: Outbox
fa: ارسالی

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_OUTBOX
en: Sent
fa: ارسال شده

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_SENT
en: Templates
fa: قالب‌ها

en: User cancelled operation
fa: کاربر عملیات را لغو کرد

en: No destination address provided, forwarding of the message has been cancelled.
fa: هیچ نشانی مقصدی فراهم نشده. هدایت پیام لغو شد.

en: No identity found to use, forwarding of the message has been cancelled.
fa: هویتی برای استفاده پیدا نشد. هدایت پیام لغو شد.

en: Corresponding source for service with UID “%s” not found
fa: منبع مربوط به خدمت با شناسهٔ یکتای «%s» پیدا نشد

en: Looking up recipient S/MIME certificates in address books…
fa: گشتن به دنبال گواهی‌های S/MIME مخاطب در دفترچه‌های نشانی…

en: Looking up recipient PGP keys in address books…
fa: گشتن به دنبال کلیدهای PGP مخاطب در دفترچه‌های نشانی…

en: Waiting for “%s”
fa: منتظر «%s»

en: No mail transport service available
fa: هیچ خدمت حمل نامه‌ای موجود نیست

en: Posting message to “%s”
fa: فرستادن پیام‌ها به %s

en: Failed to apply outgoing filters: %s
fa: اعمال صافی‌های صادره شکست خورد: %s

en: Storing sent message to “%s”
fa: ذخیره کردن پیام‌های فرستاده شده به %s

en: Failed to append to %s: %s
    Appending to local “Sent” folder instead.
fa: شکست در الحاق به %s: %s
    الحاق کردن به شاخهٔ «فرستاده شده» محلی به جایش.

en: Failed to append to local “Sent” folder: %s
fa: شکست در الحاق به شاخهٔ «فرستاده شده» محلی: %s

en: Sending message
fa: فرستادن پیام

en: Disconnecting from “%s”
fa: قطع شدن از %s

en: Reconnecting to “%s”
fa: وصل شدن دوباره به %s

en: Preparing account “%s” for offline
fa: در حال آماده‌سازی حساب %s برای برون‌خط

en: Filtering Selected Messages
fa: پالودن پیام‌های گزیده

en: Failed to filter selected messages. One reason can be that folder location set in one or more filters is invalid. Please check your filters in Edit→Message Filters.
    Original error was: %s
fa: شکست در پالایش پیام‌های گزیده. یک دلیل می‌تواند نامعتبر بودن مکان شاخهٔ تنظیم شده در یک یا چند پالایه باشد. لطفاً پالایه‌هایتان را در ویرایش > پالایه‌های پیام بررسی کنید.
    
    خطای اصلی این بود: %s

en: Fetching mail from “%s”
fa: گرفتن نامه از «%s»

en: Failed to apply outgoing filters. One reason can be that folder location set in one or more filters is invalid. Please check your filters in Edit→Message Filters.
    Original error was: %s
fa: شکست در اعمال پالایه‌های خروجی. یک دلیل می‌تواند نامعتبر بودن مکان شاخهٔ تنظیم شده در یک یا چند پالایه باشد. لطفاً پالایه‌هایتان را در ویرایش > پالایه‌های پیام بررسی کنید.
    
    خطای اصلی این بود: %s

en: Sending message %d of %d
fa: در حال ارسال %Id پیام از %Idتا

note: Translators: The string is distinguished by total * count of messages to be sent.  Failed messages is * always more than zero.
en: Failed to send a message | Failed to send %d of %d messages
fa[0]: شکست در فرستادن یک پیام
fa[1]: شکست در فرستادن %Idتا از %Id پیام

en: Cancelled.
fa: لغو شد.

en: Complete.
fa: انجام شد.

en: Moving messages to “%s”
fa: جابه‌جا کردن پیام‌ها به «%s»

en: Copying messages to “%s”
fa: رونوشت کردن پیام‌ها به «%s»

en: Storing folder “%s”
fa: چیدن شاخهٔ «%s»

en: Expunging and storing account “%s”
fa: نابودی و ذخیرهٔ حساب «%s»

en: Storing account “%s”
fa: ذخیره کردن حساب «%s»

en: Emptying trash in “%s”
fa: خالی کردن زباله در «%s»

en: Processing folder changes in “%s”
fa: پردازش تغییرات شاخه در «%s»

en: Could not create spool directory “%s”: %s
fa: نتوانست شاخهٔ موقّتی «%s» را ایجاد کند: %s

en: Trying to movemail a non-mbox source “%s”
fa: تلاش برای movemail یک منبع غیر mboxای «%s»

note: Translators: This is a subject attribution for forwarded messages, used when there could not be used any subject. It results in "[Fwd: No Subject]" being used as a subject of the forwarded message.
en: No Subject
fa: بدون موضوع

en: Forwarded message — %s
fa: پیام هدایت شده — %s

en: Forwarded message
fa: پیام ارجاعی

en: Setting up Search Folder: %s
fa: در حال برپاسازی شاخهٔ جست‌وجو: %s

en: Updating Search Folders for “%s : %s”
fa: به روز کردن شاخه‌های جست‌وجو برای «%s»: %s

note: Translators: The first %s is name of the affected * search folder(s), the second %s is the URI of the * removed folder. For more than one search folder is * each of them on a separate line, with four spaces * in front of its name, without quotes.
en: The Search Folder “%s” has been modified to account for the deleted folder
    “%s”. | The following Search Folders
    %s have been modified to account for the deleted folder
    “%s”.
fa[0]: شاخهٔ جست‌وجوی «%s» برای حساب به عنوان شاخهٔ حذف‌شده تغییر یافت
    
    «%s».
fa[1]: شاخه‌های جست‌وجوی زیر
     «%s» برای حساب به عنوان شاخهٔ حذف‌شده تغییر یافتند
    «%s».

en: Open _Online Accounts
fa: گشودن حساب‌های _برخط

en: This account was created through the Online Accounts service.
fa: این حساب از طریق خدمت حساب‌های برخط ایجاد شده.

en: _Reset Order
fa: _بازنشانی ترتیب

en: You can drag and drop account names to reorder them.
fa: می‌توانید برای تغییر ترتیب نام‌های حساب، بکشید و رهایشان کنید.

en: De_fault
fa: _پیش‌گزیده

en: Invalid URI: “%s”
fa: نشانی نامعتبر: «%s»

en: Host: %s:%d
fa: میزبان: %s:%d

en: User: %s
fa: کاربر: %s

en: Security method: %s
fa: روش امنیتی: %s

en: Authentication mechanism: %s
fa: ساز و کار تأیید هویت: %s

en: No email address provided
fa: هیچ نشانی رایانامه‌ای فراهم نشده

en: Missing domain in email address
fa: دامنهٔ ناموجود در نشانی رایانامه

en: IMAP server
fa: ‏کارساز IMAP

en: POP3 server
fa: ‏کارساز POP3

en: SMTP server
fa: کارساز SMTP

en: Close this window
fa: بستن این پنجره

en: (No Subject)
fa: (بدون موضوع)

en: Forward
fa: ارجاع

note: Translators: "Group Reply" will reply either to a mailing list * (if possible and if that configuration option is enabled), or else * it will reply to all. The word "Group" was chosen because it covers * either of those, without too strongly implying one or the other.
en: Group Reply
fa: پاسخ گروهی

en: Reply
fa: پاسخ

note: GtkAssistant's back button label.
en: _Back
fa: _بازگشت

note: GtkAssistant sinks the floating button reference.
en: _Skip Lookup
fa: _پرش از گشتن

en: Evolution Account Assistant
fa: دستیار حساب اوولوشن

en: _Revise Details
fa: _اصلاح جزییات

en: Querying authentication types…
fa: پرسش و جو کردن از روش‌های تأیید هویت…

en: Check for Supported Types
fa: بررسی گونه‌های پشتیبانی شده

[ctx: ReplyForward]
en: Use global setting
fa: استفاده از تنظیمات عمومی

[ctx: ReplyForward]
en: Attachment
fa: پیوست

[ctx: ReplyForward]
en: Inline (Outlook style)
fa: درون‌خط (سبک اوت‌لوک)

[ctx: ReplyForward]
en: Quoted
fa: نقل‌شده

[ctx: ReplyForward]
en: Do Not Quote
fa: نقل نشود

en: Use global setting
fa: استفاده از تنظیمات عمومی

en: Composing Messages
fa: نوشتن پیام

en: Alway_s carbon-copy (cc) to:
fa: ارسال همیشگی رونوشت به:

en: Always _blind carbon-copy (bcc) to:
fa: ارسال همیشگی رونوشت محرمانه به:

en: Re_ply style:
fa: _گونهٔ پاسخ:

en: Lang_uage:
fa: _زبان:

en: Language for Reply and Forward attribution text
fa: زبان متن نسبت پاسخ و هدایت

en: Start _typing at the bottom
fa: آغاز به _نوشتن در پایین

en: _Keep signature above the original message
fa: _نگه داشتن امضا بالای پیام اصلی

en: Message Receipts
fa: رسیدهای پیام

en: S_end message receipts:
fa: _فرستادن رسید‌های پیام:

en: Never
fa: هرگز

en: Always
fa: همیشه

en: Ask for each message
fa: برای هر پیام سؤال شود

en: Congratulations, your mail configuration is complete.
    
    You are now ready to send and receive email using Evolution.
    
    Click “Apply” to save your settings.
fa: تبریک… پیکربندی نامه‌تان کامل شده.
    
    اکنون آمادهٔ فرستادن و گرفتن نامه با اوولوشن هستید.
    
    برای ذخیرهٔ تنظیماتتان روی «اِعمال» کلیک کنید.

en: Done
fa: انجام شد

en: Checking server settings…
fa: بررسی کردن تنظیمات کارساز…

en: Special Folders
fa: شاخه‌های ویژه

en: Draft Messages _Folder:
fa: _شاخهٔ پیام‌های پیش‌نویس:

en: Choose a folder for saving draft messages.
fa: گزینش شاخه‌ای برای ذخیرهٔ پیام‌های پیش‌نویس.

en: Sent _Messages Folder:
fa: شاخهٔ پیام‌های ارسالی:

en: Choose a folder for saving sent messages.
fa: گزینش شاخه‌ای برای ذخیرهٔ پیام‌های فرستاده.

en: S_ave replies in the folder of the message being replied to
fa: ذخیرهٔ پاسخ‌ها در شاخهٔ پیامی که به آن پاسخ داده می‌شود

en: Archi_ve Folder:
fa: شاخهٔ _بایگانی:

en: Choose a folder to archive messages to.
fa: گزینش شاخه‌ای برای بایگانی پیام‌ها در آن.

en: _Templates Folder:
fa: شاخهٔ قالب‌ها:

en: Choose a folder to use for template messages.
fa: گزینش شاخه‌ای برای پیام‌های قالب.

en: _Restore Defaults
fa: _بازگردانی پیش‌گزیده

en: _Lookup Folders
fa: _شاخه‌ها برای گشتن

en: Use a Real Folder for _Trash:
fa: استفاده از شاخه‌ای واقعی برای _زباله:

en: Choose a folder for deleted messages.
fa: گزینش شاخه‌هایی برای پیام‌های حذف شده.

en: Use a Real Folder for _Junk:
fa: استفاده از شاخه‌ای واقعی برای _بنجل:

en: Choose a folder for junk messages.
fa: گزینش شاخه‌هایی برای پیام‌های هرز.

en: Defaults
fa: پیش‌گزیده‌ها

en: Please enter your name and email address below. The “optional” fields below do not need to be filled in, unless you wish to include this information in email you send.
fa: لطفاً نام و نشانی رایانامه‌تان را در زیر وارد کنید. پر کردن گزینه‌های «اختیاری» الزامی نیست، مگر بخواهید این اطّلاعات در رایانامه‌ای که می‌فرستید بیاید.

en: The above name will be used to identify this account.
    Use for example, “Work” or “Personal”.
fa: نام بالا برای شناسایی این حساب استفاده خواهد شد.
    برای مثال: «شخصی» یا «کاری».

en: Required Information
fa: اطّلاعات لازم

en: Full Nam_e:
fa: نام _کامل:

en: Email _Address:
fa: _نشانی رایانامه:

en: Optional Information
fa: اطّلاعات اختیاری

en: Re_ply-To:
fa: نشانی _برگشت:

en: Or_ganization:
fa: _سازمان:

en: Add Ne_w Signature…
fa: افزودن _امضای جدید…

en: A_liases:
fa: نام‌های _مستعار:

en: Edi_t
fa: _ویرایش

en: _Look up mail server details based on the entered e-mail address
fa: _گشتن به دنبال جزییات کارساز نامه بر پایهٔ نشانی رایانامهٔ وارده

note: This is only a warning, not a blocker complete = complete && correct;
en: Full Name should not be empty
fa: نام کامل نباید خالی باشد

en: Email Address cannot be empty
fa: نشانی رایانامه نمی‌تواند خالی باشد

en: Email Address is not a valid email
fa: نشانی رایانامه یک رایانامهٔ معتبر نیست

en: Reply To is not a valid email
fa: پاسخ به، یک رایانامهٔ معتبر نیست

en: Account Name cannot be empty
fa: نام حساب نمی‌تواند خالی باشد

en: Looking up account details…
fa: گشتن به دنبال جزییات حساب…

en: Advanced Options
fa: گزینه‌های پبش‌رفته

en: Checking for New Mail
fa: بررسی به دنبال نامهٔ جدید

en: Check for _new messages every
fa: بررسی برای پیام‌های _جدید هر

en: Receiving Options
fa: گزینه‌های دریافت

en: Receiving Email
fa: گرفتن رایانامه

en: Use sender e-mail address
fa: استفاده از نشانی رایانامهٔ فرستنده

en: General
fa: عمومی

en: _Do not sign meeting requests (for Outlook compatibility)
fa: درخواست‌های جلسه امضا _نشود (برای سازگاری با آوت‌لوک)

en: Pretty Good Privacy (OpenPGP)
fa: محرمانگی خیلی خوب (OpenPGP)

en: OpenPGP _Key ID:
fa: شناسهٔ _کلید OpenPGP:

en: Si_gning algorithm:
fa: الگوریتم _امضا:

en: Al_ways sign outgoing messages when using this account
fa: امضای _همیشگی پیام‌های صادره هنگام استفاده از این حساب

en: Always enc_rypt outgoing messages when using this account
fa: رمزنگاری _همیشگی پیام‌های خروجی هنگام استفاده از این حساب

en: Always encrypt to _myself when sending encrypted messages
fa: رمزنگاری همیشگی برای _خود هنگام فرستادن پیام‌های رمز شده

en: Always _trust keys in my keyring when encrypting
fa: ا_عتماد همیشگی به کلیدهای موجود در دسته‌کلید هنگام رمزنگاری

en: Prefer _inline sign/encrypt for plain text messages
fa: ترجیح امضا و رمزنگاری _درون‌خط برای پیام‌های متنی خام

en: _Lookup keys for encryption in Web Key Directory (WKD)
fa: _گشتن به دنبال کلیدهای رمزنگاری در شاخهٔ کلید وب (WKD)

en: Secure MIME (S/MIME)
fa: MIME امن (S/MIME)

en: Sig_ning certificate:
fa: گواهی ام_ضا:

en: Select
fa: گزینش

en: _Clear
fa: _پاک کردن

en: Signing _algorithm:
fa: _الگوریتم امضا:

en: Always sign outgoing messages when using this account
fa: امضای همیشگی پیام‌های خروجی هنگام استفاده از این حساب

en: Encryption certificate:
fa: گواهی رمزنگاری:

en: Always encrypt outgoing messages when using this account
fa: رمزنگاری همیشگی پیام‌های خروجی هنگام استفاده از این حساب

en: Always encrypt to myself when sending encrypted messages
fa: رمزنگاری همیشگی برای خود هنگام فرستادن پیام‌های رمز شده

en: Sending Email
fa: ارسال نامه

en: Server _Type:
fa: _گونهٔ کارساز:

en: Description:
fa: شرح:

en: This is a summary of the settings which will be used to access your mail.
fa: خلاصه‌ایست از تظنیمتی که برای دسترسی به نامه‌تان استفاده خواهد شد.

en: Personal Details
fa: جزییات شخصی

en: Full Name:
fa: نام کامل:

en: Email Address:
fa: نشانی رایانامه:

en: Receiving
fa: درحال دریافت

en: Sending
fa: درحال ارسال

en: Server Type:
fa: گونهٔ کارساز:

en: Server:
fa: کارساز:

en: Username:
fa: نام کاربری:

en: Security:
fa: امنیت:

en: Cannot have both receiving and sending parts set to None
fa: نمی‌توان هر دو بخش دریافت و فرستادن را به هیچ تنظیم کرد

en: Account Summary
fa: خلاصهٔ حساب

en: Welcome to the Evolution Mail Configuration Assistant.
    
    Click “Next” to begin.
fa: به دستیار پیکربندی نامهٔ اوولوشن خوش آمدید.
    
    برای شروع «بعدی» را بزنید.

en: Welcome
fa: خوش‌آمد

en: Account Editor
fa: ویرایشگر حساب

en: _Add to Address Book…
fa: _افزودن به دفترچه نشانی…

en: _To This Address
fa: _به این نشانی

en: _From This Address
fa: _از این نشانی

en: Send _Reply To…
fa: ارسال _پاسخ به…

en: Send a reply message to this address
fa: فرستادن پیام پاسخ به این نشانی

en: Create Search _Folder
fa: ایجاد _شاخهٔ جست‌وجو

en: Hid_e All
fa: _نهفتن همه

en: _View Inline
fa: نمایش تورفتگی

en: Vie_w All Inline
fa: نمایش تمام _تورفتگی‌ها

en: _Zoom to 100%
fa: _بزرگ‌نمایی تا ۱۰۰٪

en: Zoom the image to its natural size
fa: بزرگ‌نمایی تصویر به اندازهٔ اصلی‌اش

en: _Zoom to window
fa: _بزرگ‌نمایی به پنجره

en: Zoom large images to not be wider than the window width
fa: موچک‌نمایی تصویرهای بزرگ برای پهن‌تر نشدن از پهنای پنجره

en: Create Folder
fa: ایجاد شاخه

en: Specify where to create the folder:
fa: مشخص کنید شاخه کجا ایجاد شود:

en: C_reate
fa: _ایجاد

en: Folder _name:
fa: _نام شاخه:

en: Folder Sort Order
fa: ترتیب چینش شاخه

en: Reset current level
fa: بازنشانی سطح کنونی

en: Reset sort order in the current level to the defaults
fa: بازنشانی ترتیب در سطح کنونی به پیش‌گزیده

en: Reset all levels
fa: بازنشانی تمامی سطح‌ها

en: Reset sort order in all levels to their defaults
fa: بازنشانی ترتیب در تمامی سطح‌ها به پیش‌گزیده

[ctx: ffe]
note: Translators: This is a name of a flag, the same as all strings in the 'ffe' context. The translated value should not contain spaces.
en: Answered
fa: پاسخ‌گرفته

[ctx: ffe]
en: Deleted
fa: حذف‌شده

[ctx: ffe]
en: Draft
fa: پیش‌نویس

[ctx: ffe]
en: Flagged
fa: پرچم‌دار

[ctx: ffe]
en: Seen
fa: دیده

[ctx: ffe]
en: Attachment
fa: پیوست

[ctx: ffe]
en: no
fa: خیر

[ctx: ffe]
en: not
fa: منفی

[ctx: ffe]
en: false
fa: نادرست

en: Junk filtering software:
fa: برنامهٔ پالایش بنجل:

en: _Label name:
fa: نام _برچسب:

en: I_mportant
fa: _مهم

note: red
en: _Work
fa: _کاری

note: orange
en: _Personal
fa: _شخصی

note: green
en: _To Do
fa: _رسیدگی شود

note: blue
en: _Later
fa: _بعداً

en: Add Label
fa: افزودن برچسب

en: Edit Label
fa: ویرایش برچسب

en: Note: Underscore in the label name is used
    as mnemonic identifier in menu.
fa: نکته: زیرخط در نام برچسب به عنوان شناسهٔ
    حفظی در فهرست استفاده می‌شود.

en: Color
fa: رنگ

en: Message Note
fa: یادداشت پیام

en: Cannot find message in its folder summary
fa: نتوانست پیام را در خلاثهٔ شاخه‌اش بیابد

en: Failed to convert text to message
fa: شکست در تبدیل متن به پیام

en: Storing changes…
fa: در حال ذخیرهٔ تغییرات…

en: Edit Message Note
fa: ویرایش یادداشت پیام

en: Retrieving message…
fa: در حال گرفتن پیام‌ها…

en: Move selected headers to top
fa: جابه‌جایی سرایندهای گزیده به بالا

en: Move selected headers up one row
fa: جابه‌جایی سرایندهای گزیده یک ردیف به بالا

en: Move selected headers down one row
fa: جابه‌جایی سرایندهای گزیده یک ردیف به پایین

en: Move selected headers to bottom
fa: جابه‌جایی سرایندهای گزیده به پایین

en: Select all headers
fa: گزینش تمامی سرایندها

en: Header Name
fa: نام سرایند

en: Header Value
fa: مقدار سرایند

en: Headers
fa: سرنامه‌ها

en: Page %d of %d
fa: صفحهٔ %Id از %Id

en: Move to Folder
fa: جابه‌جایی به شاخه

en: Copy to Folder
fa: رونوشت در شاخه

en: _Move
fa: _جابه‌جایی

en: C_opy
fa: رونوشت

en: Deleting message note…
fa: حذف کردن یادداشت پیام…

en: Are you sure you want to mark %d message as Junk? | Are you sure you want to mark %d messages as Junk?
fa[0]: مطمئنید می‌خواهید %Id پیام را به عنوان بنجل نشانه بگذارید؟
fa[1]: مطمئنید می‌خواهید %Id پیام را به عنوان بنجل نشانه بگذارید؟

en: The message will be shown in the Junk folder. | The messages will be shown in the Junk folder.
fa[0]: این پیام در شاخهٔ بنجل نشان داده خواهد شد.
fa[1]: این پیام‌ه در شاخهٔ بنجل نشان داده خواهند شد.

en: _Do not ask me again.
fa: _دیگر پرسیده نشود.

en: _Always ignore Reply-To: for mailing lists.
fa: _چشم‌پوشی همیشگی از پاسخ به: برای سیاه‌های پستی.

en: Failed to retrieve message:
fa: شکست در بازیابی پیام:

en: Retrieving message “%s”
fa: بازیابی کردن پیام %s

en: A_dd Sender to Address Book
fa: ا_ضافه کردن فرستنده به دفترچه نشانی

en: Add sender to address book
fa: افزودن فرستنده به دفترچه نشانی

en: _Archive…
fa: _بایگانی…

en: Move selected messages to the Archive folder for the account
fa: جابه‌جایی پیام‌های گزیده به شاخهٔ بایگانی حساب

en: Check for _Junk
fa: بررسی به دنبال آ_شغال

en: Filter the selected messages for junk status
fa: صافی پیام‌های گزیده برای وضعیت بنجل

en: Assign C_olor…
fa: تخصیص _رنگ…

en: Assign color for the selected messages
fa: تخصیص رنگ به پیام‌های گزیده

en: Unse_t Color
fa: نا_تنظیم رنگ

en: Unset color for the selected messages
fa: برداشتن رنگ پیام‌های گزیده

en: _Copy to Folder…
fa: _رونوشت در شاخه…

en: Copy selected messages to another folder
fa: رونوشت از پیام‌های گزیده در یک شاخهٔ دیگر

en: _Delete Message
fa: _حذف پیام

en: Mark the selected messages for deletion
fa: علامت‌گذاری پیام‌های گزیده برای حذف

en: _Add note…
fa: _افزودن یادداشت…

en: Add a note for the selected message
fa: افزودن یادداشتی برای پیام گزیده

en: Delete no_te
fa: حذف _یادداشت

en: Delete the note for the selected message
fa: حذف یادداشت برای پیام گزیده

en: _Edit note…
fa: _ویرایش یادداشت…

en: Edit a note for the selected message
fa: ویرایش یادداشتی برای پیام گزیده

en: Create a Filter Rule for Mailing _List…
fa: ایجاد قانون پالایش برای _سیاههٔ پستی…

en: Create a rule to filter messages to this mailing list
fa: ایجاد قاعده برای صافی کردن پیام‌های این فهرست پستی

en: Create a Filter Rule for _Recipients…
fa: ایجاد قانون پالایش برای _گیرندگان…

en: Create a rule to filter messages to these recipients
fa: ایجاد قاعده برای صافی پیام‌های این گیرندگان

en: Create a Filter Rule for Se_nder…
fa: ایجاد قانون پالایش برای _فرستنده…

en: Create a rule to filter messages from this sender
fa: ایجاد قاعده برای صافی کردن پیام‌های این فرستنده

en: Create a Filter Rule for _Subject…
fa: ایجاد قانون پالایش برای _موضوع…

en: Create a rule to filter messages with this subject
fa: ایجاد قاعده برای صافی کردن پیام‌های این موضوع

en: A_pply Filters
fa: اِ_عمال صافی‌ها

en: Apply filter rules to the selected messages
fa: اعمال قاعده‌های صافی به پیام‌های گزیده

en: _Find in Message…
fa: _یافتن در پیام…

en: Search for text in the body of the displayed message
fa: جست‌وجو به دنبال متن در بدنهٔ پیام نمایش داده شده

en: _Clear Flag
fa: _پاک کردن پرچم‌

en: Remove the follow-up flag from the selected messages
fa: برداشتن پرچم پیگیری از پیام‌های گزیده

en: _Flag Completed
fa: _پرچم گذاشتن برای انجام شده‌ها

en: Set the follow-up flag to completed on the selected messages
fa: تنظیم پرچم پیگیری به کامل شده برای پیام‌های گزیده

en: Follow _Up…
fa: _پی‌گیری…

en: Flag the selected messages for follow-up
fa: پرچم گذاری پیام‌های گزیده برای پی‌گیری

en: _Forward
fa: _ارجاع

en: Forward the selected message to someone
fa: ارجاع پیام گزیده به کسی

en: _Attached
fa: _پیوست شده

en: Forward the selected message to someone as an attachment
fa: ارجاع پیام گزیده به کسی با یک پیوست

en: Forward As _Attached
fa: هدایت به شکل _پیوست

en: _Inline
fa: _درخط

en: Forward the selected message in the body of a new message
fa: ارجاع پیام گزیده در بدنهٔ یک پیام جدید

en: Forward As _Inline
fa: هدایت به شکل _درخط

en: _Quoted
fa: ن_قل قول شده

en: Forward the selected message quoted like a reply
fa: ارجاع پیام گزیده به صورت نقل قول شده مثل پاسخ

en: Forward As _Quoted
fa: هدایت به شکل _نقل‌قول

en: _New Label
fa: برچسب _جدید

note: Translators: "None" is used in the message label context menu. *              It removes all labels from the selected messages.
en: N_one
fa: _هیچ‌کدام

en: _Load Images
fa: _بار کردن تصاویر

en: Force images in HTML mail to be loaded
fa: اجبار به بار کردن تصاویر در نامه‌های HTML

en: _Ignore Subthread
fa: _نادیده گرفتن زیررشته

en: Mark new mails in a subthread as read automatically
fa: علامت زدن خودکار نامه‌های جدید در زیررشته به خوانده شده

en: _Ignore Thread
fa: _چشم‌پوشی از رشته

en: Mark new mails in this thread as read automatically
fa: علامت زدن خودکار نامه‌های جدید در این رشته به خوانده شده

en: _Important
fa: _مهم

en: Mark the selected messages as important
fa: علامت‌گذاری پیام‌های گزیده به عنوان مهم

en: _Junk
fa: آ_شغال

en: Mark the selected messages as junk
fa: علامت‌گذاری پیام‌های گزیده به این عنوان که بنجل هستند

en: _Not Junk
fa: بنجل _نیست

en: Mark the selected messages as not being junk
fa: علامت‌گذاری پیام‌های گزیده به این عنوان که بنجل نیستند

en: _Read
fa: _خواندن

en: Mark the selected messages as having been read
fa: ‌علامت‌گذاری پیام‌های گزیده به این عنوان که خوانده شده‌اند

en: Do not _Ignore Subthread
fa: −چشم‌پوشی نکردن از زیررشته

en: Do not mark new mails in a subthread as read automatically
fa: علامت نزدن خودکار نامه‌های جدید در یک زیررشته به خوانده شده

en: Do not _Ignore Thread
fa: نادیده _نگرفتن رشته

en: Do not mark new mails in this thread as read automatically
fa: علامت نزدن خودکار نامه‌های جدید در این رشته به خوانده شده

en: Uni_mportant
fa: _نامهم

en: Mark the selected messages as unimportant
fa: علامت‌گذاری پیام‌های گزیده به عنوان بی‌اهمیت

en: _Unread
fa: _نخوانده

en: Mark the selected messages as not having been read
fa: علامت‌گذاری پیام‌های گزیده به عنوان خوانده‌نشده

en: _Edit as New Message…
fa: _ویرایش به عنوان پیام جدید…

en: Open the selected messages in the composer for editing
fa: گشودن پیام‌های گزیده در نگارشگر برای ویرایش

en: Compose _New Message
fa: نگارش پیام _جدید

en: Open a window for composing a mail message
fa: گشودن پنجره برای نگارش یک پیام نامه‌ای

en: _Open in New Window
fa: _گشودن در پنجرهٔ جدید

en: Open the selected messages in a new window
fa: گشودن پیام‌های گزیده در پنجرهٔ جدید

en: _Move to Folder…
fa: _جابه‌جایی به شاخه…

en: Move selected messages to another folder
fa: جابه‌جایی پیام‌های گزیده به یک شاخهٔ دیگر

en: _Next Message
fa: پیام _بعدی

en: Display the next message
fa: نمایش پیام بعدی

en: Next _Important Message
fa: پیام م_هم بعدی

en: Display the next important message
fa: نمایش پیام مهم بعدی

en: Next _Thread
fa: _رشتهٔ بعدی

en: Display the next thread
fa: نمایش رشتهٔ بعدی

en: Next _Unread Message
fa: پیام _نخواندهٔ بعدی

en: Display the next unread message
fa: نمایش پیام نخواندهٔ بعدی

en: _Previous Message
fa: پیام _قبلی

en: Display the previous message
fa: نمایش پیام قبلی

en: Pr_evious Important Message
fa: پیام مهم _قبلی

en: Display the previous important message
fa: نمایش پیام مهم قبلی

en: Previous T_hread
fa: _رشتهٔ پیشین

en: Display the previous thread
fa: نماش رشتهٔ پیشین

en: P_revious Unread Message
fa: پیام نخواندهٔ _قبلی

en: Display the previous unread message
fa: نمایش پیام نخواندهٔ قبلی

en: Print this message
fa: چاپ این پیام

en: Preview the message to be printed
fa: پیش‌نمایش پیامی که باید چاپ شود

en: Re_direct
fa: ارسال به نشانی _جدید

en: Redirect (bounce) the selected message to someone
fa: ارسال پیام گزیده به کسی دیگر (برگشت زدن)

en: Remo_ve Attachments
fa: _برداشتن پیوست‌ها

en: Remove attachments
fa: برداشتن پیوست‌ها

en: Remove Du_plicate Messages
fa: برداشتن پیام‌های تکراری

en: Checks selected messages for duplicates
fa: پیام‌های گزیده را برای موارد تکراری بررسی می‌کند

en: Reply to _All
fa: پاسخ به _همه

en: Compose a reply to all the recipients of the selected message
fa: نوشتن پاسخی به تمامی گیرندگان پیام گزیده

en: Al_ternative Reply…
fa: پاسخ _جایگزین…

en: Choose reply options for the selected message
fa: گزینش گزینه‌های پاسخ برای پیام گزیده

en: Reply to the mailing list, or to all recipients
fa: پاسخ به سیاههٔ پستی یا به تمام گیرندگان

en: Reply to _List
fa: پاسخ به _فهرست

en: Compose a reply to the mailing list of the selected message
fa: نگارش پاسخ برای فهرست پستی پیام گزیده

en: _Reply to Sender
fa: پاسخ به _فرستنده

en: Compose a reply to the sender of the selected message
fa: نگارش پاسخ برای فرستندهٔ پیام گزیده

en: Repl_y with Template
fa: _پاسخ با قالب

en: _Save as mbox…
fa: _ذخیره به شکل mbox…

en: Save selected messages as an mbox file
fa: ذخیرهٔ پیام‌های گزیده به شکل پروندهٔ mbox

en: _Message Source
fa: منبع _پیام

en: Show the raw email source of the message
fa: نمایش مبدأ رایانامهٔ خام پیام

en: _Undelete Message
fa: _احیای پیام

en: Undelete the selected messages
fa: احیای پیام‌های گزیده

en: _Normal Size
fa: اندازهٔ _عادی

en: Reset the text to its original size
fa: برگرداندن متن به اندازهٔ اصلی‌اش

en: _Zoom In
fa: زوم به _داخل

en: Increase the text size
fa: افزایش اندازهٔ متن

en: Decrease the text size
fa: کاهش اندازهٔ متن

en: Cre_ate
fa: _ایجاد

en: Ch_aracter Encoding
fa: کد_گذاری نویسه‌ها

en: F_orward As
fa: _هدایت به شکل

en: _Label
fa: _برچسب

en: _Group Reply
fa: _پاسخ _گروهی

en: _Go To
fa: _رفتن به

en: Mar_k As
fa: _علامت‌گذاری به عنوان

en: _Message
fa: _پیام

en: _Zoom
fa: _بزرگ‌نمایی

en: Create a Search Folder from Mailing _List…
fa: ایجاد یک شاخهٔ جست‌وجو از _سیاههٔ پستی…

en: Create a search folder for this mailing list
fa: ایجاد یک شاخهٔ جست‌وجو برای این سیاههٔ پستی

en: Create a Search Folder from Recipien_ts…
fa: ایجاد یک شاخهٔ جست‌وجو از _گیرندگان…

en: Create a search folder for these recipients
fa: ایجاد یک شاخهٔ جست‌وجو برای این گیرندگان

en: Create a Search Folder from Sen_der…
fa: ایجاد یک شاخهٔ جست‌وجو از _فرستنده…

en: Create a search folder for this sender
fa: ایجاد یک شاخهٔ جست‌وجو برای این فرستنده

en: Create a Search Folder from S_ubject…
fa: ایجاد یک شاخهٔ جست‌وجو از _موضوع…

en: Create a search folder for this subject
fa: ایجاد یک شاخهٔ جست‌وجو برای این موضوع

en: Mark for Follo_w Up…
fa: علامت برای _پی‌گیری…

en: Mark as _Important
fa: علامت‌گذاری به عنوان _مهم

en: Mark as _Junk
fa: علامت‌گذاری به عنوان آ_شغال

en: Mark as _Not Junk
fa: علامت‌گذاری به عنوان _غیر بنجل

en: Mar_k as Read
fa: علامت‌گذاری به عنوان _خوانده

en: Mark as Uni_mportant
fa: علامت به _بی‌اهمیت

en: Mark as _Unread
fa: علامت‌گذاری به عنوان _نخوانده

en: _Caret Mode
fa: حالت _مکان‌نما

en: Show a blinking cursor in the body of displayed messages
fa: نمایش مکان‌نمای چشمک زن در بدنهٔ پیام نمایش داده شده

en: All Message _Headers
fa: همهٔ _سرنامه‌های پیام

en: Show messages with all email headers
fa: نمایش پیام‌ها با همهٔ سرنامه‌ها

en: Retrieving message
fa: بازیابی کردن پیام

en: Delete
fa: حذف

en: Next
fa: بعدی

en: Previous
fa: قبلی

en: Do not warn me again
fa: دیگر هشدار داده نشود

en: Deleting messages in Junk folder “%s”…
fa: حذف کردن پیام‌ها در شاخهٔ هرز «%s…

en: Refreshing folder “%s”
fa: تازه کردن شاخهٔ «%s»

en: Marking thread to be ignored
fa: علامت رشته به چشم‌پوشیده

en: Unmarking thread from being ignored
fa: علامت نزدن رشته به چشم‌پوشیده

en: Marking subthread to be ignored
fa: نشانه گذاری زیررشته‌ها به چشم‌پوشی شده

en: Unmarking subthread from being ignored
fa: نشانه گذاری زیررشته‌ها به چشم‌پوشی نشده

en: Printing
fa: در حال چاپ

note: Translators: %s is replaced with a folder * name %u with count of duplicate messages.
en: Folder “%s” contains %u duplicate message. Are you sure you want to delete it? | Folder “%s” contains %u duplicate messages. Are you sure you want to delete them?
fa[0]: شاخهٔ «%s» دارای %Iu پیام تکراریست. می‌خواهید حذفش کنید؟
fa[1]: شاخهٔ «%s» دارای %Iu پیام تکراریست. می‌خواهید حذفشان کنید؟

en: Save Message | Save Messages
fa[0]: _ذخیرهٔ پیام
fa[1]: _ذخیرهٔ پیام‌ها

note: Translators: This is part of a suggested file name * used when saving a message or multiple messages to * mbox format, when the first message doesn't have a * subject.  The extension ".mbox" is appended to the * string; for example "Message.mbox".
en: Message | Messages
fa[0]: پیام
fa[1]: پیام‌ها

en: Parsing message
fa: تجزیهٔ پیام

en: Allow remote content for anyone from %s
fa: اجازه به محتوای دوردست برای هرکسی از %s

en: Allow remote content for %s
fa: اجازه به محتوای دوردست برای %s

en: Allow remote content from %s
fa: اجازه به محتوای دوردست از %s

en: Do not show this message again
fa: دیگر این پیام نشان داده نشود

en: Load remote content
fa: بار کردن محتوای بیش‌تر

en: You can download remote content manually, or set to remember to download remote content for this sender or used sites.
fa: می‌توانید محتوای دوردست را به صورت دستی بارگیری کرده یا برای به خاطر سپردن بارگیری محتوای دوردست برای برای این فرستنده یا پایگاه‌های استفاده شده تنظیم کنید.

en: The message has no text content.
fa: این پیام هیچ محتوای متنی‌ای ندارد.

en: Flag to Follow Up
fa: پرچم برای پی‌گیری

en: Cl_ear
fa: _پاک‌سازی

en: No Title
fa: بدون عنوان

en: Book '%s' not found
fa: دفترچهٔ «%s» پیدا نشد

en: No data source found for UID “%s”
fa: منبع داده‌ای برای شناسهٔ یکتای «%s» پیدا نشد.

en: %s authentication failed
fa: تأیید هویت %s شکست خورد

note: Translators: The %d is replaced with the actual count of recipients, which is always more than one.
en: Are you sure you want to send a message with %d To and CC recipients? | Are you sure you want to send a message with %d To and CC recipients?
fa[0]: مطمئنید می‌خواهید پیامی با %Id گیرندهٔ مستقیم و رونوشت بفرستید؟
fa[1]: مطمئنید می‌خواهید پیامی با %Id گیرندهٔ مستقیم و رونوشت بفرستید؟

note: Translators: The %d is replaced with the actual count of recipients, which is always more than one.
en: You are trying to send a message to %d recipients in To and CC fields. This would result in all recipients seeing the email addresses of each other. In some cases this behaviour is undesired, especially if they do not know each other or if privacy is a concern. Consider adding recipients to the BCC field instead. | You are trying to send a message to %d recipients in To and CC fields. This would result in all recipients seeing the email addresses of each other. In some cases this behaviour is undesired, especially if they do not know each other or if privacy is a concern. Consider adding recipients to the BCC field instead.
fa[0]: دارید برای فرستادن پیام به ۱ گیرنده در زمینه‌های به و رونوشت تلاش می‌کنید. این کار موجب دیده شده همهٔ نشانی‌های رایانامه برای تمامی گیرندگان خواهد شد. این رفتار در برخی موارد ناخوشایند است؛ مخصوصاً اگر یک‌دیگر را نشاسند یا محرمانگی دغدغه باشد. افزودن گیرندگان در زمینهٔ رونوشت کور را در نظر داشته باشید.
fa[1]: دارید برای فرستادن پیام به %Id گیرنده در زمینه‌های به و رونوشت تلاش می‌کنید. این کار موجب دیده شده همهٔ نشانی‌های رایانامه برای تمامی گیرندگان خواهد شد. این رفتار در برخی موارد ناخوشایند است؛ مخصوصاً اگر یک‌دیگر را نشاسند یا محرمانگی دغدغه باشد. افزودن گیرندگان در زمینهٔ رونوشت کور را در نظر داشته باشید.

note: This message is never removed from the camel operation, otherwise the GtkInfoBar hides itself and the user sees no feedback.
en: Waiting for attachments to load…
fa: منتظر بار شدن پیوست‌ها…

note: Note to translators: this is the attribution string used * when quoting messages.  Each ${Variable} gets replaced * with a value.  To see a full list of available variables, * see mail/em-composer-utils.c:attribvars array.
en: On ${AbbrevWeekdayName}, ${Year}-${Month}-${Day} at ${24Hour}:${Minute} ${TimeZone}, ${Sender} wrote:
fa: روز ${AbbrevWeekdayName}، ${Year}-${Month}-${Day} ساعت ${24Hour}:${Minute} ${TimeZone}، ${Sender} نوشت:

en: -------- Forwarded Message --------
fa: -------- پیام ارجاع داده شده --------

en: -----Original Message-----
fa: -----پیام اصلی-----

[ctx: reply-attribution]
note: Translators: This is a reply attribution in the message reply subject. The %s is replaced with the subject of the original message. Both 'Re'-s in the 'reply-attribution' translation context should translate into the same string, the same as the ':' separator.
en: Re: %s
fa: پاسخ: %s

en: an unknown sender
fa: فرستدهٔ نامعلوم

en: Alternative Reply
fa: پاسخ جایگزین

en: _Reply
fa: _پاسخ

en: Recipients:
fa: گیرندگان:

en: Reply to _Sender
fa: پاسخ به _فرستنده

en: Reply style:
fa: گونهٔ پاسخ:

note: Translators: This is for "Toolbar Icon Size: Default"
en: _Default
fa: _پیش‌گزیده

en: Attach_ment
fa: پیو_ست

en: Inline (_Outlook style)
fa: درون‌خط (سبک اوت‌_لوک)

en: _Quote
fa: _نقل‌قول

en: Do _Not Quote
fa: نقل نشود

note: Translators: The text is followed by the format combo with values like 'Plain Text', 'HTML' and so on
en: _Format message in
fa: _قالب‌بندی پیام به

en: Apply t_emplate
fa: اِ_عمال الگو

en: Preserve original message S_ubject
fa: نگه داشتن _موضوع اصلی پیام

en: one recipient | %d recipients
fa[0]: یک گیرنده
fa[1]: %Id گیرنده

note: FIXME GTK_WINDOW (composer)
en: Posting destination
fa: مقصد پست

en: Choose folders to post the message to.
fa: شاخه‌هایی را که پیام باید به آنان پست شود انتخاب کنید.

en: Description of Filters
fa: شرح پالایه‌ها

note: Translators: The first '%s' is replaced with the rule name; the second '%s' with 'enabled' or 'disabled' word; the third '%s' is replaced with the account name
en: %s (%s, for account %s)
fa: %s (%s، برای حساب %s)

en: enabled
fa: به کار افتاده

en: disabled
fa: از کار افتاده

note: Translators: The first '%s' is replaced with the rule name; the second '%s' with 'enabled' or 'disabled' word
en: %s (%s, for any account)
fa: %s (%s برای هر حسابی)

en: If all the following conditions are met
fa: اگر تمامی شرایط زیر برقرار بود

en: If any of the following conditions are met
fa: اگر هر یک از شرایط زیر برقرار بود

note: and now for the action area
en: Then
fa: سپس

en: De_scribe Filters…
fa: _شرح پالایه‌ها…

en: Select Folder
fa: انتخاب شاخه

en: Default Account
fa: حساب پیش‌گزیده

[ctx: mail-filter-rule]
note: Translators: This is in a Mail filter rule editor, part of "For account: [ Any   ]" section
en: Any
fa: هر

en: Rul_e type:
fa: گونهٔ _قاعده:

en: _For Account:
fa: _برای حساب:

en: Add Ac_tion
fa: افزودن _کنش

en: Select Custom Icon
fa: گزینش نقشک شخصی

en: _Use custom icon
fa: _استفاده از نقشک شخصی

en: Use te_xt color
fa: استفاده از _رنگ متن

en: Path:
fa: مسیر:

en: Unread messages: | Unread messages:
fa[0]: پیام‌های خوانده نشده:
fa[1]: پیام‌های خوانده نشده:

en: Total messages: | Total messages:
fa[0]: مجموع پیام‌ها:
fa[1]: مجموع پیام‌ها:

en: Quota usage (%s):
fa: استفاده از سهمیه (%s):

en: Quota usage
fa: استفاده از سهمیه

note: Translators: Label of a combo with a list of configured accounts where a user can choose which account to use as the sender when composing a message in this folder
en: _Send Account Override:
fa: _فرستادن پایمالی حساب:

en: Archive this folder using these settings:
fa: بایگانی این شاخه با این تنظیمات:

[ctx: autoarchive]
note: Translators: This text is part of "Auto-cleanup messages older than [X] [days/weeks/months]"
en: Auto-_cleanup messages older than
fa: _ پاک‌سازی خودکار پیام‌های قدیمی‌تر از

[ctx: autoarchive]
note: Translators: This text is part of "Auto-cleanup messages older than [X] [days/weeks/months]"
en: days
fa: روز

[ctx: autoarchive]
note: Translators: This text is part of "Auto-cleanup messages older than [X] [days/weeks/months]"
en: weeks
fa: هفته

[ctx: autoarchive]
note: Translators: This text is part of "Auto-cleanup messages older than [X] [days/weeks/months]"
en: months
fa: ماه

en: Move messages to the default archive _folder
fa: جابه‌جایی پیام‌ها به شاخهٔ پیش‌گزیدهٔ _بایگانی

en: _Move messages to:
fa: _جابه‌جایی پیام‌ها به:

en: Archive folder
fa: شاخهٔ بایگانی

en: Select folder to use for Archive
fa: گزینش شاخه برای استفاده به عنوان بایگانی

en: _Delete messages
fa: _حذف پیام‌ها

en: Server Tag
fa: برچسب کارساز

en: Label
fa: برچسب

en: Appearance
fa: ظاهر

note: Translators: "Archive" is a noun (This is a tab heading in the mail folder properties)
en: Archive
fa: بایگانی

en: Labels
fa: برچسب‌ها

en: Folder Properties
fa: ویژگی‌های شاخه

en: Gathering folder properties
fa: جمع‌آوری مشخّصات شاخه

en: <click here to select a folder>
fa: <برای انتخاب شاخه اینجا کلیک کنید<

en: Create a new folder
fa: ایجاد شاخه‌ای جدید

en: Folder names cannot contain “/”
fa: نام شاخه نمی‌تواند «/» داشته باشد

[ctx: folder-display]
note: Translators: This is the string used for displaying the * folder names in folder trees. The first "%s" will be * replaced by the folder's name and "%u" will be replaced * with the number of unread messages in the folder. The * second %s will be replaced with a "+" letter for collapsed * folders with
en: %s (%u%s)
fa: %s (%Iu%s)

en: Mail Folder Tree
fa: ‌درخت شاخهٔ نامه

en: Moving folder %s
fa: در حال جابه‌جایی شاخهٔ %s

en: Copying folder %s
fa: در حال رونوشت از شاخهٔ %s

en: Moving messages into folder %s
fa: در حال جابه‌جایی پیام‌ها به شاخهٔ %s

en: Copying messages into folder %s
fa: ‌در حال رونوشت از پیام‌ها در شاخهٔ %s

en: Cannot drop message(s) into toplevel store
fa: نمی‌توان پیام(ها) در بالاترین مخزن رها کرد

note: UNMATCHED is always last.
en: UNMATCHED
fa: تطبیق نیافته

en: Trash
fa: زباله‌دان

en: Junk
fa: بنجل

en: Moving folder “%s”
fa: جابه‌جا کردن شاخهٔ %s

en: Copying folder “%s”
fa: رونوشت کردن شاخهٔ %s

en: Moving folder “%s” (%d/%d)
fa: جابه‌جا کردن شاخهٔ %s (%Id/%Id)

en: Copying folder “%s” (%d/%d)
fa: رونوشت کردن شاخهٔ %s (%Id/%Id)

en: Move Folder To
fa: جابه‌جایی شاخه به

en: Copy Folder To
fa: رونوشت شاخه در

en: _Subscribe
fa: ا_شتراک

en: Su_bscribe To Shown
fa: اشتراک _نمایان‌ها

en: Subscribe To _All
fa: اشتراک _همه

en: _Unsubscribe
fa: _قطع اشتراک

en: Unsu_bscribe From Hidden
fa: قطع اشتراک _نهفته‌ها

en: Unsubscribe From _All
fa: قطع اشتراک _همه

en: %d unread,  | %d unread,
fa[0]: %Id خوانده نشده،
fa[1]: %Id خوانده نشده،

en: %d total | %d total
fa[0]: در مجموع %d
fa[1]: در مجموع %d

en: Folder Subscriptions
fa: آبونمان‌های شاخه‌ای

en: _Account:
fa: _حساب:

en: Clear Search
fa: پاک‌سازی جست‌وجو

en: Sho_w items that contain:
fa: _نمایش موارد شامل:

en: Subscribe to the selected folder
fa: اشتراک شاخهٔ گزیده

en: Su_bscribe
fa: _اشتراک

en: Unsubscribe from the selected folder
fa: قطع اشتراک شاخهٔ گزیده

en: Collapse all folders
fa: جمع کردن تمامی شاخه‌ها

en: C_ollapse All
fa: جمع کردن همه

en: Expand all folders
fa: گستردن تمامی شاخه‌ها

en: E_xpand All
fa: _گستردن همه

en: Refresh the folder list
fa: نوسازی سیاههٔ شاخه

en: Stop the current operation
fa: توقّف عمل کنونی

en: _Stop
fa: _توقف

note: Translators: This message is shown only for ten or more * messages to be opened.  The %d is replaced with the actual * count of messages. If you need a '%' in your text, then * write it doubled, like '%%'.
en: Are you sure you want to open %d message at once? | Are you sure you want to open %d messages at once?
fa[0]: مطمئنید می‌خواهید %Id پیام را هم‌زمان بگشایید؟
fa[1]: مطمئنید می‌خواهید %Id پیام را هم‌زمان بگشایید؟

en: Message Filters
fa: صافی‌های پیام

en: Messages from %s
fa: پیام‌های دریافتی از %s

[ctx: reply-attribution]
note: Translators: This is a reply attribution in the message reply subject. Both 'Re'-s in the 'reply-attribution' translation context should translate into the same string.
en: Re
fa: پاسخ

en: Deleting old messages
fa: حذف کردن پیام‌های قدیمی

en: Search _Folders
fa: شاخه‌های _جست‌وجو

en: Add Folder
fa: افزودن شاخه

en: Search Folder Sources
fa: منبع‌های شاخهٔ جست‌وجو

en: Automatically update on any _source folder change
fa: به‌روز رسانی خودکار برای هر تغییر شاخهٔ _مبدأ

en: All local folders
fa: تمامی شاخه‌های محلی

en: All active remote folders
fa: تمامی شاخه‌های دوردست فعّال

en: All local and active remote folders
fa: تمامی شاخه‌های دوردست فعّال و محلی

en: Specific folders
fa: شاخه‌های خاص

en: include subfolders
fa: شامل زیرشاخه‌ها

en: Sender
fa: فرستنده

en: starts with
fa: شروع می‌شود با

en: does not start with
fa: شروع نمی‌شود با

en: ends with
fa: پایان می‌یابد با

en: does not end with
fa: پایان  نمی‌یابد با

en: sounds like
fa: شبیه به

en: does not sound like
fa: نامشابه به

en: Recipients
fa: گیرندگان

en: CC
fa: رونوشت

en: BCC
fa: رونوشت محرمانه

en: Sender or Recipients
fa: فرستنده یا گیرندگان

en: has words
fa: دارای واژهٔ

en: does not have words
fa: بدون واژگان

en: Specific header
fa: سرایند خاص

en: exists
fa: وجود دارد

en: does not exist
fa: وجود ندارد

en: Message Body
fa: بدنهٔ پیام

en: Free Form Expression
fa: عبارت آزادانه

en: Date sent
fa: تاریخ ارسال

en: is before
fa: قرار دارد قبل از

en: is after
fa: قرار دارد بعد از

en: Date received
fa: تاریخ دریافت

en: Score
fa: امتیاز

en: Size (kB)
fa: اندازه (kB)

en: is greater than or equal to
fa: بزرگ‌تر یا مساوی

en: is less than or equal to
fa: کوچک‌تر یا مساوی

en: Replied to
fa: پاسخ داده شده به

en: Important
fa: مهم

note: Past tense, as in "has been read".
en: Read
fa: خوانده

en: Follow Up
fa: پی‌گیری

en: is Flagged
fa: پرچم‌دار شده با

en: is not Flagged
fa: پرچم‌دار شده با

en: is Completed
fa: کامل شده

en: is not Completed
fa: کامل نشده

en: Mailing list
fa: فهرست پستی

en: Regex Match
fa: تطابق عبارت باقاعده

en: Message Header
fa: سرنامهٔ پیام

en: Source Account
fa: حساب مبدأ

en: Pipe to Program
fa: لوله‌کشی به برنامه

en: returns
fa: باز می‌گرداند

en: does not return
fa: بدون بازگشت

en: returns greater than
fa: باز می‌گرداند بیشتر از

en: returns less than
fa: باز می‌گرداند کمتر از

en: Junk Test
fa: آزمایش بنجل

en: Message is Junk
fa: پیام‌ بنجل است

en: Message is not Junk
fa: پیام‌ بنجل نیست

en: Message Location
fa: مکان پیام‌

en: contains Sender
fa: شامل فرستنده

en: does not contain Sender
fa: عاری از فرستنده

en: Match All
fa: تطبیق با همه

en: Stop Processing
fa: توقف پردازش

en: Set Label
fa: تنظیم برچسب

en: Assign Color
fa: تخصیص رنگ

en: Unset Color
fa: ناتنظیم رنگ

en: Assign Score
fa: تخصیص امتیاز

en: Adjust Score
fa: تنظیم امتیاز

en: Set Status
fa: تنظیم وضعیت

en: Deleted
fa: حذف شده

en: Unset Status
fa: وضعیت تنظیم نشده

en: Learn as Junk
fa: یادگیری به عنوان بنجل

en: Beep
fa: بوق

en: Play Sound
fa: پخش صدا

en: Run Program
fa: اجرای برنامه

en: Forward to
fa: هدایت به

en: with
fa: با

en: Importing Elm data
fa: در حال وارد کردن داده‌های Elm

en: Evolution Elm importer
fa: واردکنندهٔ اِلم به اوولوشن

en: Import mail from Elm.
fa: وارد کردن نامه از Elm.

en: _Destination folder:
fa: شاخهٔ _مقصد:

en: Select folder
fa: انتخاب شاخه

en: Select folder to import into
fa: انتخاب شاخه برای وارد کردن به

[ctx: mboxImp]
note: Translators: Column header for a message subject
en: Subject
fa: موضوع

[ctx: mboxImp]
note: Translators: Column header for a message From address
en: From
fa: از

en: Showing only first few messages, more will be imported
fa: در حال تنایش فقط چند پیام نخست. بقیه درو»‌ریزی خواهند شد

en: Berkeley Mailbox (mbox)
fa: صندوق نامهٔ برکلی (mbox)

en: Importer Berkeley Mailbox format folders
fa: وارد کنندهٔ شاخه‌های با قالب صندوق نامهٔ برکلی (mbox)

en: %d Address | %d Addresses
fa[0]: %Id نشانی
fa[1]: %Id نشانی

en: Evolution KMail importer
fa: درون‌ریز کی‌میل به اوولوشن

en: Import mail and contacts from KMail.
fa: درون‌ریزی نامه و آشنایان از کی‌میل.

en: Importing mailbox
fa: در حال وارد کردن صندوق نامه

en: Importing mail and contacts from KMail
fa: درون ریختن نامه و آشنایان از کی‌میل

note: Destination folder, was set in our widget
en: Importing “%s”
fa: درون ریختن %s

en: Scanning %s
fa: در حال پویش %s

en: Importing Pine data
fa: در حال وارد کردن دادهٔ پاین

en: Evolution Pine importer
fa: واردکنندهٔ پاین به اوولوشن

en: Import mail from Pine.
fa: وارد کردن نامه از پاین.

en: Mail to %s
fa: گیرندهٔ نامه %s

en: Mail from %s
fa: فرستندهٔ نامه %s

en: Subject is %s
fa: موضوع %s باشد

en: %s mailing list
fa: فهرست پستی %s

en: Add Filter Rule
fa: افزودن قاعدهٔ صافی

note: Translators: The first %s is name of the affected * filter rule(s), the second %s is URI of the removed * folder. For more than one filter rule is each of * them on a separate line, with four spaces in front * of its name, without quotes.
en: The filter rule “%s” has been modified to account for the deleted folder
    “%s”. | The following filter rules
    %s have been modified to account for the deleted folder
    “%s”.
fa[0]: قاعدهٔ پالایش «%s» برای حساب به عنوان شاخهٔ حذف شده تغییر یافت
    «%s».
fa[1]: قاعده‌های پالایش زیر
     «%s» برای حساب به عنوان شاخهٔ حذف شده تغییر یافتند
    «%s».

en: Open Message Filters
fa: گشودن پالایه‌های پیام

en: Set custom junk header
fa: تنظیم سرایند بنجل سفارشی

en: All new emails with header that matches given content will be automatically filtered as junk
fa: تمامی رایانامه‌های جدید با سرایندی که مطابق محتوای داده باشند به صورت خودکار به بنجل پالوده می‌شوند

en: Header name
fa: نام سرایند

en: Header content
fa: محتوای سرایند

en: Default Behavior
fa: رفتار پیش‌گزیده

note: Translators: The text is followed by the format combo with values like
en: For_mat messages in
fa: _قالب‌بندی پیام‌ها به

en: Automatically insert _emoticons
fa: درج خودکار _صورتک‌ها

en: Use Un_icode characters for emoticons
fa: استفاده از نویسه‌های _یونی‌کد برای شکلک‌ها

en: Always request rea_d receipt
fa: درخواست همیشگی _رسید خواندن

en: Encode filenames in an _Outlook/GMail way
fa: کدبندی نام پرونده‌ها به روش _جی‌میل و اوت‌لوک

en: Send messages through Outbo_x folder
fa: فرستادن پیام‌ها از طریق شاخهٔ _خروجی

en: Number of characters for word w_rapping:
fa: تعداد نویسه‌ها برای _پیچش واژه:

en: Ch_aracter encoding:
fa: _کدبندی نویسه‌ها:

en: Replies and Forwards
fa: پاسخ‌ها و هدایت‌ها

en: _Reply style:
fa: _گونهٔ پاسخ:

en: _Forward style:
fa: سبک _ارجاع:

en: _Language:
fa: _زبان:

en: Include si_gnature in new messages only
fa: گذاشتن ام_ضا فقط در پیام‌های جدید

en: Ig_nore Reply-To: for mailing lists
fa: −چشم‌پوشی از پاسخ به: برای سیاهه‌های پستی

en: Gro_up Reply goes only to mailing list, if possible
fa: پاسخ _گروهی در صورت امکان، فقط به سیاههٔ پستی می‌رود

en: Digitally _sign messages when original message signed (PGP or S/MIME)
fa: امضای _دیجیتالی پیام‌های هنگامی که پیام اصلی امضا شده (PGP یا S/MIME)

en: _Wrap quoted text in replies
fa: _پیچش متن نقل‌شده در پاسخ‌ها

[ctx: ReplyForward]
en: Inline
fa: درون‌خط

en: Sig_natures
fa: _امضاها

en: Signatures
fa: امضاها

en: _Languages
fa: _زبان

en: Languages Table
fa: جدول زبان‌‌ها

en: The list of languages here reflects only the languages for which you have a dictionary installed.
fa: فهرست زبان‌هایی که اینجا آمده‌اند تنها شامل زبان‌هایی است که شما برایشان لغت‌نامه نصب کرده‌اید.

en: Check spelling while I _type
fa: غلط‌یابی املایی در حین _تایپ کردن

en: To help avoid email accidents and embarrassments, ask for confirmation before taking the following checkmarked actions:
fa: برای کمک به جلوگیری از تصادف‌های رایانامه‌ای، پیش از انجام کنش‌های تیک خوردهٔ زیر، تأیید بگیرید:

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with an _empty subject line
fa: فرستادن پیامی با خط موضوع _خالی

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with only _Bcc recipients defined
fa: فرستادن پیامی با فقط گزیدنگان رونوشت _کور

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message to many _To and CC recipients
fa: فرستادن پیامی به چندین گیرندهٔ اصلی و رونوشت

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a _private reply to a mailing list message
fa: فرستادن پاسخی _خصوصی به یک پیام سیاههٔ پستی

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a reply to a large _number of recipients
fa: فرستادن پاسخی به _تعداد زیادی گیرنده

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Allowing a _mailing list to redirect a private reply to the list
fa: اجازه به _سیاهه‌ای پستی برای هدایت پاسخی خصوصی به سیاهه

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with _recipients not entered as mail addresses
fa: فرستادن پیامی با _گیرندگانی که به شکل نشانی نامه وارد نشده‌اند

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message using _key accelerator (Ctrl+Enter)
fa: فرستادن پیامی با استفاده از کلید _شتاب‌ده (مهار+ورود)

note: Translators:
en: Before composer _format changes from HTML to Plain Text
fa: پیش از تغییر _قالب ایجادگر از HTML به متن خام

en: Confirmations
fa: تآییدیه‌ها

note: Translators: Label of a frame with a list of folders for which to use selected account in Send account overrides
en: Use for Folders
fa: استفاده برای شاخه‌ها

note: Translators: Label of a frame with a list of recipients for whom to use selected account in Send account overrides
en: Use for Recipients
fa: استفاده برای گیرندگان

note: Translators: Label of a frame with a list of configured accounts in Send account overrides
en: Account
fa: حساب

en: Send account overrides
fa: فرستادن پایمالی‌های حساب

en: Assign which account should be used as a send account for respective folders or recipients, an override for usual send account detection. List of recipients can contain partial addresses or names. The name and the address parts are compared separately.
fa: تخصیص حسابی که باید به عنوان حساب فرستادن برای گیرندگان یا شاخه‌ها مربوطه استفاده شود. پایمالی‌ای برای تشخیص حساب فرستادن معمول. سیاههٔ گیرندگان می‌تواند شامل نام‌ها یا نشانی‌های جزیی باشد. بخش‌های نشانی و نام جداگانه مقایسه می‌شوند.

en: _Folder override has precedence over Recipient override
fa: پایمالی _شاخه بر پایمالی گیرنده ارجح است

en: Send Account
fa: حساب فرستادن

en: a
fa: ص

en: b
fa: ب

en: Start up
fa: آغاز

en: Check for new _messages on start
fa: بررسی _پیام‌های جدید هنگام آغاز

en: Check for new messa_ges in all active accounts
fa: بررسی برای پیام‌های جدید در همهٔ حساب‌های فعّال

en: Message Display
fa: نمایش پیام

en: _Use the same fonts as other applications
fa: _استفاده از قلم‌های مشابه برنامه‌های دیگر

en: S_tandard Font:
fa: قلم ا_ستاندارد:

en: Select HTML fixed width font
fa: انتخاب قلم با پهنا ثابت HTML

en: Select HTML variable width font
fa: انتخاب قلم با پهنا متغیر  HTML

en: Fix_ed Width Font:
fa: قلم _تک‌عرض:

en: Minimum Font _Size:
fa: اندازهٔ _کمینهٔ قلم:

note: Translators: This is part of
en: (in pixels)
fa: (به نقط)

en: _Mark messages as read after
fa: _علامت‌گذاری پیام‌ها به عنوان خوانده پس از

en: Highlight _quotations with
fa: پررنگ کردن نقل _قول‌ها با

en: Pick a color
fa: یک رنگ انتخاب کنید

en: color
fa: رنگ

en: Default character e_ncoding:
fa: _کدگذاری پیش‌گزیدهٔ نویسه‌ها:

en: Apply the same _view settings to all folders
fa: اعمال همین تنظیمات _نمابه تمامی شاخه‌ها

en: F_all back to threading messages by subject
fa: _بازگشت به رشته کردن پیام‌ها از روی موضوع

en: Delete Mail
fa: _حذف نامه

en: Empty _trash folders
fa: خالی کردن شاخه‌های _زباله‌دان

en: Confirm _when expunging a folder
fa: تأیید گرفتن _هنگام پاک‌سازی یک شاخه

en: Confirm when emptying a _Junk folder
fa: تأیید گرفتن هنگام خالی کردن یک شاخهٔ _بنجل

en: Go to the previ_ous message after message deletion
fa: رفتن به پیام پیشین پس از حذف پیام

en: Archive Mail
fa: بایگانی نامه

en: Archive folder to use for On This Computer messages
fa: شاخهٔ بایگانی برای استفاده روی پیام‌های این رایانه

en: On This Computer A_rchive folder:
fa: شاخهٔ _بایگانی در این رایانه:

note: If enabled, show animation; if disabled, only display a static image without any animation
en: _Show animated images
fa: _نمایش تصاویر متحرک‌

en: Unset colors provided in HTML mails in message previe_w
fa: ناتنظیم رنگ‌های فراهم شده در نامه‌های HTML در _پیش‌نمایش پیام

en: _Prompt on sending HTML mail to contacts that do not want them
fa: _اعلان هنگام فرستادن نامهٔ HTML به آشنایانی که نمی‌خواهندش

en: Loading Remote Content
fa: بار کردن محتوای دوردست

en: _Never load remote content from the Internet
fa: محتوای دوردست _هرگز از اینترنت بار نشوند

en: _Load remote content only in messages from contacts
fa: _بار کردن محتوای دوردست فقط در پیام‌ها از آشنایان

en: _Always load remote content from the Internet
fa: بار کردن _همیشگی محتوای دوردست از اینترنت

en: Notify about _missing remote content in the message preview
fa: آگاه‌سازی از محتوای دوردست _ناموجود در پیش‌نمایش پیام

en: Add
fa: افزودن

en: Remove
fa: حذف

en: Allow for sites:
fa: اجازه برای پایگاه‌ها:

en: Allow for senders:
fa: اجازه برای فرستندگان:

en: HTML Messages
fa: پیام‌های HTML

en: Sender Photograph
fa: عکس فرستنده

en: _Show the photograph of sender in the message preview
fa: _نمایش عکس فرستنده در پیش‌نمایش پیام

en: Search libra_vatar.org for the photograph of sender
fa: جست‌وجوی libra_vatar.org برای عکس فرستنده

en: Displayed Message Headers
fa: سرایندهای پیام نمایشی

en: Show _full mail addresses in message preview
fa: نمایش نشانی‌های نامهٔ _کامل در پیش‌نمایش پیام

en: Mail Headers Table
fa: ‌جدول سرنامه‌ها

en: Re_set
fa: _بازنشانی

en: Message List User Headers
fa: سرایندهای کاربری سیاههٔ پیام

en: Message List User Headers Table
fa: ‌جدول سرایندهای کاربری سیاههٔ پیام

en: Date/Time Format
fa: قالب تاریخ و زمان

en: Check incoming _messages for junk
fa: بررسی _پیام‌های وارده برای بنجل

en: _Delete junk messages
fa: _حذف پیام‌های هرز

en: _Prompt before marking message as junk
fa: _اعلان پیش از نشانه گذاری به عنوان بنجل

en: Junk Test Options
fa: گزینه‌های آزمون بنجل

en: Do not mar_k messages as junk if sender is in my address book
fa: _علامت نزدن پیام‌ها از آشنایان به عنوان بنجل

en: _Lookup in local address book only
fa: _گشتن فقط در دفترچه نشانی محلی

en: Check cu_stom headers for junk
fa: بررسی سرایندهای _شخصی برای بنجل

en: No encryption
fa: بدون رمزنگاری

en: TLS encryption
fa: رمزنگاری TLS

en: SSL encryption
fa: رمزنگاری SSL

en: Call
fa: تماس

en: Do Not Forward
fa: ارجاع نشود

en: Follow-Up
fa: پی‌گیری

en: For Your Information
fa: برای اطلاع شما

en: No Response Necessary
fa: پاسخی لازم نیست

en: Reply to All
fa: پاسخ به همه

en: Review
fa: مرور

en: The messages you have selected for follow up are listed below.
    Please select a follow up action from the “Flag” menu.
fa: پیام‌هایی که برای پی‌گیری گزیده‌اید در زیر سیاهه شده‌اند.
    لطفاً از فهرست «پرچم» کنشی برای پی‌گیری برگزینید.

en: _Flag:
fa: پرچم_:

en: _Due By:
fa: _سررسید در:

note: Translators: Flag Completed
en: Co_mpleted
fa: _انجام شده

en: License Agreement
fa: توافق پروانه

en: _No
fa: _خیر

en: _Accept License
fa: _قبول مجوز

en: _Tick this to accept the license agreement
fa: برای پذیرفتن توافق‌نامهٔ مجوز اینجا را _تیک بزنید

en: Invalid authentication
fa: تأیید هویت نامعتبر

en: This server does not support this type of authentication and may not support authentication at all.
fa: این کارساز از این نوع تأیید هویت پشتیبانی نمی‌کند و شاید اصلاً از تأیید هویت پشتیبانی نکند.

en: Your login to your server “{0}” as “{0}” failed.
fa: ورودتان به کارساز «{0}» به عنوان «{0}» شکست خورد.

en: Check to make sure your password is spelled correctly. Remember that many passwords are case sensitive; your caps lock might be on.
fa: لطفاً اطمینان حاصل کنید که گذرواژه‌تان درست هجی شده باشد. به خاطر داشته باشید که بسیاری از کلمه‌های عبور به کوچکی و بزرگی حروف حساس هستند؛ ممکن است کلید قفل تبدیل روشن باشد.

en: Are you sure you want to send a message in HTML format?
fa: آیا مطمئنید که می‌خواهید پیامی در قالب HTML بفرستید؟

en: Please make sure the following recipients are willing and able to receive HTML email:
    {0}
fa: مطمئن شوید که گیرندگان زیر مایل و قادر به گرفتن رایانامهٔ HTML هستند:
    {0}

en: Are you sure you want to send a message without a subject?
fa: آیا مطمئنید که می‌خواهید پیامی بدون موضوع بفرستید؟

en: Adding a meaningful Subject line to your messages will give your recipients an idea of what your mail is about.
fa: افزودن یک خط موضوع بامعنی به پیام، تصوری از این که نامهٔ شما دربارهٔ چیست به مخاطبانتان می‌دهد.

en: Are you sure you want to send a message with only BCC recipients?
fa: آیا مطمئنید که می‌خواهید پیامی تنها با گیرندگان رونوشت محرمانه ارسال کنید؟

en: The contact list you are sending to is configured to hide list recipients.
    
    Many email systems add an Apparently-To header to messages that only have BCC recipients. This header, if added, will list all of your recipients in your message. To avoid this, you should add at least one To: or CC: recipient.
fa: سیاههٔ آشنایانی که دارید به آن می‌فرستید پیکربندی شده تا گیرندگان سیاهه را پنهان کند.
    
    بسیاری از سامانه‌های رایانامه، سرایند ظاهراً به‌ای به پیام‌هایی که فقط گیرندگان رونوشت کور دارد می‌افزایند. اگر این سرایند افزوده شود، تمامی گیرندگان در پیامتان را سیاهه خواهد کرد. برای جلوگیری از این امر، باید کمینه یک گیرندهٔ به: یا رونوشت: بیفزایید.

en: Many email systems add an Apparently-To header to messages that only have BCC recipients. This header, if added, will list all of your recipients to your message anyway. To avoid this, you should add at least one To: or CC: recipient.
fa: بسیاری از سامانه‌های رایانامه، سرایند ظاهراً به‌ای به پیام‌هایی که فقط گیرندگان رونوشت کور دارد می‌افزایند. اگر این سرایند افزوده شود، تمامی گیرندگان در پیامتان را سیاهه خواهد کرد. برای جلوگیری از این امر، باید کمینه یک گیرندهٔ به: یا رونوشت: بیفزایید.

en: Are you sure you want to send a message with invalid address?
fa: آیا مطمئنید که می‌خواهید پیامی با نشانی نامعتبر بفرستید؟

en: The following recipient was not recognized as a valid mail address:
    {0}
fa: گیرندهٔ زیر به عنوان یک نشانی نامهٔ معتبر شناخته نشد:
    {0}

en: Are you sure you want to send a message with invalid addresses?
fa: آیا مطمئنید که می‌خواهید پیام‌هایی با نشانی نامعتبر بفرستید؟

en: The following recipients were not recognized as valid mail addresses:
    {0}
fa: گیرندگان زیر به عنوان نشانی‌های نامهٔ معتبر شناخته نشدند:
    {0}

en: Send private reply?
fa: فرستادن پاسخ خصوصی؟

en: You are replying privately to a message which arrived via a mailing list, but the list is trying to redirect your reply to go back to the list. Are you sure you want to proceed?
fa: دارید به پیامی که از یک سیاههٔ پستی رسیده، پاسخ خصوصی می‌دهید؛ ولی سیاهه در تلاش برای هدایت پاسختان به سیاهه است. مطمئنید که می‌خواهید ادامه دهید؟

en: Reply _Privately
fa: پاسخ _خصوصی

en: You are replying to a message which arrived via a mailing list, but you are replying privately to the sender; not to the list. Are you sure you want to proceed?
fa: دارید به پیامی که از یک سیاههٔ پستی رسیده، پاسخ می‌دهید؛ ولی دارید به طور خصوصی به فرستنده پاسخ می‌دهید. مطمئنید که می‌خواهید ادامه دهید؟

en: Send reply to all recipients?
fa: فرستادن پاسخ به تمامی گیرندگان؟

en: You are replying to a message which was sent to many recipients. Are you sure you want to reply to ALL of them?
fa: دارید به پیامی‌که به گیرندگان بسیاری فرستاده شده پاسخ می‌دهید. مطمئنید که می‌خواهید به تمامیشان پاسخ دهید؟

en: This message cannot be sent because you have not specified any recipients
fa: این پیام را نمی‌توان ارسال کرد چون شما گیرنده‌ای مشخص نکرده‌اید

en: Please enter a valid email address in the To: field. You can search for email addresses by clicking on the To: button next to the entry box.
fa: لطفاً یک نشانی معتبر رایانامه در فیلد گیرنده: وارد کنید. می‌توانید با کلیک کردن رویدکمهٔ گیرنده: کنار جعبهٔ ورودی دنبال نشانی‌های رایانامه جست‌وجو کنید.

en: Use default drafts folder?
fa: از شاخهٔ پیش‌نویس پیش‌گزیده استفاده شود؟

en: Unable to open the drafts folder for this account. Use the system drafts folder instead?
    
    The reported error was “{0}”.
fa: ناتوان در گشودن شاخهٔ پیش‌نویس‌های این حساب. به جایش از شاخهٔ پیش‌نویس‌های سامانه استفاده شود؟
    
    خطای گزارش شده این بود: {0}.

en: Use _Default
fa: استفاده از _پیش‌گزیده

en: Are you sure you want to permanently remove all the deleted messages in folder “{0}”?
fa: آیا مطمئنید که می‌خواهید برای همیشه همهٔ پیام‌های حذف شده در شاخهٔ «{0}» را پاک کنید؟

en: If you continue, you will not be able to recover these messages.
fa: اگر ادامه دهید، دیگر قادر نخواهید بود این پیام‌ها را بازیابی کنید.

en: _Expunge
fa: _پاکسازی

en: Are you sure you want to permanently remove all the deleted messages in all folders?
fa: آیا مطمئنید که می‌خواهید برای همیشه همهٔ پیام‌های حذف شده در همهٔ شاخه‌ها را پاک کنید؟

en: _Empty Trash
fa: خالی کردن زباله‌دان

en: Opening too many messages at once may take a long time.
fa: گشودن تعداد زیادی پیام در آن واحد ممکن است کمی طول بکشد.

en: _Open Messages
fa: _گشودن پیام‌ها

en: You have unsent messages, do you wish to quit anyway?
fa: پیام‌های ارسال نشده دارید، آیا مطمئنید که به هر حال می‌خواهید برنامه را ترک کنید؟

en: If you quit, these messages will not be sent until Evolution is started again.
fa: اگر برنامه را ترک کنید، این پیام‌ها تا بار دیگری که اوولوشن آغاز شود فرستاده نخواهند شد.

note: Translators: the {0} is replaced with an operation name, which failed. It can be basically anything run asynchronously, like "Fetching Mail", "Sending message" and others, mostly from mail-ops.c file.
en: Error while {0}.
fa: خطا هنگام «{0}».

en: Error while performing operation.
fa: خطا هنگام اجرای عملیات.

en: Enter password.
fa: گذرواژه را وارد کنید.

en: Error loading filter definitions.
fa: خطای بار کردن تعاریف پالایه.

en: Cannot save to directory “{0}”.
fa: ذخیره در شاخهٔ «{0}» ممکن نیست.

en: Cannot save to file “{0}”.
fa: ذخیره در پروندهٔ «{0}» ممکن نیست.

en: Cannot create the save directory, because “{1}”
fa: نمی‌توان شاخهٔ ذخیره‌سازی را ایجاد کرد، چون «{1}»

en: Cannot create temporary save directory.
fa: نمی‌توان شاخهٔ ذخیره‌سازی موقت را ایجاد کرد.

en: File exists but cannot overwrite it.
fa: پرونده وجود دارد ولی رونویسی روی آن ممکن نیست.

en: File exists but is not a regular file.
fa: پرونده وجود دارد ولی یک پروندهٔ متعارف نیست.

en: Cannot delete folder “{0}”.
fa: نمی‌توان شاخهٔ «{0}» حذف کرد.

en: Cannot delete system folder “{0}”.
fa: نمی‌توان شاخهٔ سامانه‌ای «{0}» حذف کرد.

en: System folders are required for Evolution to function correctly and cannot be renamed, moved, or deleted.
fa: شاخه‌های سامانه‌ای برای درست کار کردن اوولوشن ضروریند و نمی‌توان نامشان را تغییر داد یا آنان را جابه‌جا و یا حذف کرد.

en: Failed to expunge folder “{0}”.
fa: شکست در از بین بردن شاخهٔ «{0}».

en: Failed to refresh folder “{0}”.
fa: شکست در تازه‌سازی شاخهٔ «{0}».

en: Cannot rename or move system folder “{0}”.
fa: نتوانست نام شاخهٔ سامانه‌ای «{0}» را تغییر داد یا جابه‌جایش کرد.

en: Really delete folder “{0}” and all of its subfolders?
fa: واقعاً شاخهٔ «{0}» و همهٔ زیرشاخه‌هایش حذف شود؟

en: If you delete the folder, all of its contents and its subfolders’ contents will be deleted permanently.
fa: اگر شاخه را حذف کنید، تمامی محتویات خودش و زیر‌شاخه‌هایش برای همیشه حذف خواهند شد.

en: Really unsubscribe folder “{0}”?
fa: واقعاً اشتراک شاخهٔ «{0}» قطع شود؟

en: If you unsubscribe the folder, it might not be visible in the Evolution, while still being available on the server. You can re-subscribe in Folder→Subscriptions... menu.
fa: اگر اشتراک شاخه را لغو کنید، ممکن است با این که روی کارساز هست، در اوولوشن نمایان نباشد. می‌توانید در فهرست شاخه←اشتراک‌ها… دوباره مشترک شوید.

en: Do _Not Unsubscribe
fa: اشتراک قطع _نشود

en: Really delete folder “{0}”?
fa: واقعاً شاخهٔ «{0}» حذف شود؟

en: If you delete the folder, all of its contents will be deleted permanently.
fa: اگر شاخه را حذف کنید، تمامی محتویاتش برای همیشه حذف خواهند شد.

en: These messages are not copies.
fa: این پیام‌ها رونوشت نیستند.

en: Messages shown in Search Folders are not copies. Deleting them from a Search Folder will delete the actual messages from the folder or folders in which they physically reside. Do you really want to delete these messages?
fa: پیام‌های نمایان در شاخه‌های جست‌وجو رونوشت نیستند. حذفشان از یک شاخهٔ جست‌وجو، پیام‌های اصلی را از شاخه یا شاخه‌هایی که در آن هستند حذف می‌کند. واقعاً می‌خواهید این پیام‌ها را حذف کنید؟

en: Cannot rename “{0}” to “{1}”.
fa: نمی‌توان نام «{0}» را به «{1}» تغییر داد.

en: A folder named “{1}” already exists. Please use a different name.
fa: شاخه‌ای به نام «{1}» از پیش موجود است. لطفاً نام دیگری به کار ببرید.

en: Cannot move folder “{0}” to “{1}”.
fa: نمی‌توان شاخهٔ «{0}» را به «{1}» جابه‌جا کرد.

en: Cannot open source folder. Error: {2}
fa: نمی‌توان شاخهٔ مبدأ را گشود. خطا: {2}

en: Cannot open target folder. Error: {2}
fa: نمی‌توان شاخهٔ هدف را گشود. خطا: {2}

en: Cannot copy folder “{0}” to “{1}”.
fa: نمی‌توان شاخهٔ «{0}» را در «{1}» رونوشت کرد.

en: Cannot create folder “{0}”.
fa: نمی‌توان شاخهٔ «{0}» را ایجاد کرد.

en: Cannot open folder. Error: {1}
fa: نمی‌توان شاخه را گشود. خطا: {1}

en: Cannot save changes to account.
fa: نمی‌توان تغییرات در حساب را ذخیره کرد.

en: You have not filled in all of the required information.
fa: همهٔ اطلاعات لازم را وارد نکرده‌اید.

en: You may not create two accounts with the same name.
fa: نمی‌توانید دو حساب با یک نام ایجاد کنید.

en: Are you sure you want to delete account “{0}”?
fa: مطمئنید می‌خواهید حساب {0} را حذف کنید؟

en: If you proceed, the account information will be deleted permanently.
fa: اگر ادامه دهید، اطلاعات حساب برای همیشه حذف خواهند شد.

en: Are you sure you want to delete this account and all its proxies?
fa: آیا مطمئنید که می‌خواهید این حساب و همهٔ پیشکارهای آن را حذف کنید؟

en: If you proceed, the account information and
    all proxy information will be deleted permanently.
fa: اگر ادامه دهید، اطلاعات حساب و همهٔ
     اطلاعات پیشکار برای همیشه حذف خواهند شد.

en: Are you sure you want to disable this account and delete all its proxies?
fa: آیا مطمئنید که می‌خواهید این حساب را از کار انداخته و همهٔ پیشکارهای آن را حذف کنید؟

en: If you proceed, all proxy accounts will be deleted permanently.
fa: اگر ادامه دهید، همهٔ حساب‌های پیشکار برای همیشه حذف خواهند شد.

en: Do _Not Disable
fa: از کار انداخته _نشود

en: _Disable
fa: _از کار انداختن

en: Cannot edit Search Folder “{0}” as it does not exist.
fa: نمی‌توان شاخهٔ جست‌وجوی «{0}» را ویراست؛ چرا که وجود ندارد.

en: This folder may have been added implicitly,
    go to the Search Folder editor to add it explicitly, if required.
fa: ممکن است این شاخه به صورت ضمنی افزوده شده باشد.
    در صورت نیاز برای افزودن صریحش به ویرایشگر شاخهٔ جست‌وجو بروید.

en: Cannot add Search Folder “{0}”.
fa: نمی‌توان شاخهٔ جست‌وجوی «{0}» را افزود.

en: A folder named “{0}” already exists. Please use a different name.
fa: شاخه‌ای به نام «{0}» از پیش موجود است. لطفاً نام دیگری به کار ببرید.

en: Search Folders automatically updated.
fa: شاخه‌های جست‌وجو به طور خودکار به‌هنگام‌سازی شدند.

en: Mail filters automatically updated.
fa: صافی‌های نامه به طور خودکار به‌هنگام‌سازی شدند.

en: Missing folder.
fa: شاخهٔ مفقود.

en: You must specify a folder.
fa: باید یک شاخه مشخص کنید.

en: You must name this Search Folder.
fa: باید نامی بر روی این شاخهٔ جست‌وجو بگذارید.

en: No folder selected.
fa: هیچ شاخه‌ای گزیده نشده.

en: You must specify at least one folder as a source.
    Either by selecting the folders individually, and/or by selecting all local folders, all remote folders, or both.
fa: باید حداقل یک شاخه به عنوان منبع مشخص کنید.
    این کار را می‌توانید با انتخاب تک تک شاخه‌ها و/یا با انتخاب همهٔ شاخه‌های محلی، همهٔ شاخه‌های دوردست و یا هردو انجام دهید.

en: Problem migrating old mail folder “{0}”.
fa: مشکل در کوچ دادن شاخهٔ نامهٔ قدیمی «{0}».

en: A non-empty folder at “{1}” already exists.
    
    You can choose to ignore this folder, overwrite or append its contents, or quit.
fa: شاخه‌ای ناخالی از پیش روی «{1}» وجود دارد.
    
    می‌توانید چشم‌پوشی از این شاخه، رونویسی،‌افزودن محتوا یا خروج را برگزینید.

en: _Overwrite
fa: رونویسی

en: _Append
fa: ال_حاق

en: Evolution’s local mail format has changed.
fa: قالب نامهٔ محلی اوولوشن تغییر کرد.

en: Evolution’s local mail format has changed from mbox to Maildir. Your local mail must be migrated to the new format before Evolution can proceed. Do you want to migrate now?
    
    An mbox account will be created to preserve the old mbox folders. You can delete the account after ensuring the data is safely migrated. Please make sure there is enough disk space if you choose to migrate now.
fa: قالب نامهٔ محلی اوولوشن از mbox به Maildir تغییر کرد. نامهٔ محلیتان باید پیش از این که اوولوشن بتواند ادامه دهد، مهاجرت داده شود. می‌خواهید اکنون مهاجرت کنید؟
    
    برای نگه‌داری شاخه‌های mbox قدیمی یک حساب mbox ساخته خواهد شد. می‌توانید پس از اطمینان از مهاجرت امن داده‌ها،‌حساب را حذف کنید. اگر می‌گزینید که مهاجرت اکنون انجام شود، لطفاً مطمئن شوید که فضای دیسک کافی وجود دارد.

en: _Exit Evolution
fa: _خروج از اوولوشن

en: _Migrate Now
fa: اکنون _مهاجرت شود

en: Unable to read license file.
fa: خواندن پروندهٔ مجوز ممکن نیست.

en: Cannot read the license file “{0}”, due to an installation problem. You will not be able to use this provider until you can accept its license.
fa: به خاطر مشکلات نصب نتوانست پروانهٔ پروندهٔ «{0}» را بخواند. تا نتوانید این پروانه را بپذیرید، نخواهید توانست از این فراهم‌کننده استفاده کنید.

en: Please wait.
fa: لطفاً صبر کنید.

en: Querying server for a list of supported authentication mechanisms.
fa: در حال جست‌وجوی کارساز برای فهرست سازوکارهای تأیید هویت پشتیبانی شده.

en: Failed to query server for a list of supported authentication mechanisms.
fa: شکست در پرس‌وجوی کارساز برای سیاهه‌ای از سازوکارهای تأیید هویت پشتیبانی شده.

en: Failed to get server setup.
fa: شکست در گرفتن برپایی کارساز.

en: Synchronize folders locally for offline usage?
fa: همگام‌سازی محلی شاخه‌ها برای استفادهٔ برون‌خط؟

en: Do you want to locally synchronize the folders that are marked for offline usage?
fa: می‌خواهید شاخه‌هایی که برای استفادهٔ برون‌حط علامت خورده‌اند را به صورت محلی همگام کنید؟

en: Do _Not Synchronize
fa: همگام‌سازی_نشود

en: _Synchronize
fa: _همگام‌سازی

en: Do you want to mark all messages as read?
fa: آیا می‌خواهید همهٔ پیام‌های را به عنوان خوانده علامت‌گذاری کنید؟

en: This will mark all messages as read in the selected folder.
fa: این کار تمامی پیام‌های شاخهٔ گزیده را به خوانده علامت خواهد زد.

en: Also mark messages in subfolders?
fa: هم‌چنین علامت زدن پیام‌ها در زیرشاخه‌ها؟

en: Do you want to mark messages as read in the current folder only, or in the current folder as well as all subfolders?
fa: می‌خواهید تمامی پیام‌ها را فقط در شاخهٔ کنونی به خوانده علامت بزنید یا در زیرشاخه‌ها هم علامت بخورد؟

en: In Current Folder and _Subfolders
fa: در شاخهٔ کنونی و _زیرشاخه‌ها

en: In Current _Folder Only
fa: فقط در شاخهٔ کنونی

en: _Always In Current Folder Only
fa: _همواره فقط در شاخهٔ کنونی

en: Should Evolution close this window when replying or forwarding?
fa: آیا اوولوشن باید هنگام پاسخ یا هدایت این پنجره را ببندد؟

en: _Yes, Always
fa: _بله، همیشه

en: _No, Never
fa: _نه، هرگز

en: Copy folder in folder tree.
fa: رونوشت شاخه در درخت شاخه.

en: Are you sure you want to copy folder “{0}” to folder “{1}”?
fa: مطمئنید که می‌خواهید شاخهٔ {0} را در شاخهٔ {1} رونویسی کنید؟

en: Do _not copy
fa: رونوشت _نشود

en: _Always copy
fa: همواره _رونوشت شود

en: N_ever copy
fa: _هرگز رونوشت نشود

en: Move folder in folder tree.
fa: جابه‌جایی شاخه به درخت شاخه.

en: Are you sure you want to to move folder “{0}” to folder “{1}”?
fa: مطمئنید که می‌خواهید شاخهٔ {0} را به شاخهٔ {1} جابه‌جا کنید؟

en: Do _not move
fa: جابه‌جا _نشود

en: _Always move
fa: همواره _جابه‌جا شود

en: N_ever move
fa: _هرگز جابه‌جا نشود

en: This message cannot be sent because the account you chose to send with is not enabled
fa: این پیام را نمی‌توان ارسال کرد چون حسابی که می‌خواهید با آن ارسال کنید از کار انداخته شده است

en: Please enable the account or send using another account.
fa: لطفاً حساب‌تان را به کار بیندازید یا با استفاده از حساب دیگری ارسال کنید.

en: This message cannot be sent because there is no mail account configured
fa: این پیام نمی‌تواند ارسال شود؛ چرا که حساب نامه‌ای پیکربندی نشده

en: There had not been found any active mail account to send the message. Create or enable one first, please.
fa: هیج حساب نامهٔ فعّالی برای فرستادن پیام پیدا نشد. لطفاً نخست یکی ساخته یا به کار بیندازید.

en: Mail Deletion Failed
fa: حذف نامه شکست خورد

en: You do not have sufficient permissions to delete this mail.
fa: اجازه‌های کافی برای حذف این پیام را ندارید.

en: “Check Junk” Failed
fa: «بررسی بنجل» شکست خورد

en: “Report Junk” Failed
fa: «گزارش بنجل» شکست خورد

en: “Report Not Junk” Failed
fa: «گزارش غیربنجل» شکست خورد

en: Remove duplicate messages?
fa: برداشتن پیام‌های تکراری؟

en: No duplicate messages found.
fa: پیام تکراری پیدا نشد.

note: Translators: {0} is replaced with a folder name
en: Folder “{0}” doesn’t contain any duplicate message.
fa: شاخهٔ {0} هیچ پیام تکراری‌ای ندارد.

en: Failed to connect account “{0}”.
fa: شکست در وصل شدن به حساب {0}.

en: Failed to disconnect account “{0}”.
fa: شکست در قطع شدن از حساب {0}.

en: Failed to unsubscribe from folder “{0}”.
fa: شکست در قطع اشتراک شاخهٔ «{0}».

en: Unable to retrieve message.
fa: ناتوان در بازیابی پیام.

en: Message is not available in offline mode.
fa: پیام در حالت برون‌خط موجود نیست.

en: This can be due to the message not being downloaded yet. The folder, or the account, can be marked for offline synchronization. Then, once the account is online again, use File→Download Messages for Offline Usage, when this folder is selected, to make sure that all the messages in the folder will be available in offline mode.
fa: این امر می‌تواند به دلیل هنوز بارگیری نشدن پیام‌ها باشد. شاخه یا حساب می‌توانند برای همگام‌سازی برون‌خط علامت خورده باشند. پس به محض دوباره برخط شدن حساب، هنگام گزیده بودن این شاخه، از پرونده←بارگیری پیام‌ها برا استفادهٔ برون‌خط استفاده کنید تا مطمئن شوید که تمامی پیام‌ها در این شاخه در حالت برون‌خط در دسترسند.

en: Failed to open folder.
fa: شکست در گشودن شاخه.

en: Failed to find duplicate messages.
fa: شکست در یافتن پیام‌های تکراری.

en: Failed to retrieve messages.
fa: شکست در بازیابی پیام‌ها.

en: Failed to mark messages as read.
fa: شکست در علامت زدن پیام‌ها به خوانده.

en: Failed to remove attachments from messages.
fa: شکست در برداشتن پیوست‌ها از پیام‌ها.

en: Failed to download messages for offline viewing for account “{0}”.
fa: شکست در بارگیری پیام‌ها برای مشاهدهٔ برون خط برای حساب «{0}».

en: Failed to save messages to disk.
fa: شکست در ذخیرهٔ پیام‌ها به دیسک.

en: Hidden file is attached.
fa: پروندهٔ مخفی ضمیمه است.

en: The attachment named {0} is a hidden file and may contain sensitive data. Please review it before sending.
fa: پیوست با نام {0} پرونده‌ای مخفیست و ممکن است دارای داده‌هایی حسّاس باشد. لطفاً پیش از فرستادن، بازبینیش کنید.

en: Printing failed.
fa: چاپ شکست خورد.

en: The printer replied “{0}”.
fa: چاپگر پاسخ داد: {0}.

en: Could not perform this operation on {0}.
fa: نتوانست این عملیات را روی {0} انجام دهد.

en: You must be working online to complete this operation.
fa: شما باید برای تکمیل این عمل برخط کار کنید.

en: Message from “{0}” account:
fa: پیام از حساب «{0}»:

en: Failed to mark thread to be ignored in folder “{0}”
fa: شکست در علامت گذاری رشته برای چشم‌پوشی شدن در شاخهٔ «{0}»

en: Failed to unmark thread from being ignored in folder “{0}”
fa: شکست در علامت گذاری رشته برای چشم‌پوشی نشدن در شاخهٔ «{0}»

en: Failed to mark subthread to be ignored in folder “{0}”
fa: شکست در علامت گذاری زیررشته برای چشم‌پوشی شدن در شاخهٔ «{0}»

en: Failed to unmark subthread from being ignored in folder “{0}”
fa: شکست در علامت گذاری زیررشته برای چشم‌پوشی نشدن در شاخهٔ «{0}»

note: Translators: This constructs a string like "Follow-up, Completed on Tuesday, January 13, 2009"
en: {0}, Completed on {1}
fa: {0}، کامل شده در {1}

note: Translators: This constructs a string like "Follow-up by Tuesday, January 13, 2009"
en: {0} by {1}
fa: {0} در {1}

note: Translators: This constructs a string like "Overdue: Follow-up by Tuesday, January 13, 2009"
en: Overdue: {0} by {1}
fa: سررسیده: {0} در {1}

en: This message note has been changed, but has not been saved.
fa: این یادداشت پیام تغییر کرده، ولی ذخیره نشده.

note: Translators: {0} is the name of the folder where the delete of the message note failed.
en: Failed to delete message note in folder “{0}”
fa: شکست در حذف یادداشت پیام در شاخهٔ «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the folder where the store of the message note failed.
en: Failed to store message note in folder “{0}”
fa: شکست در ذخیرهٔ یادداشت پیام در شاخهٔ «{0}»

en: Something has gone wrong when displaying the message
fa: چیزی هنگام نمایش پیام اشتباه پیش رفت

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the message. You can try again by moving to another message and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
fa: هنگام نمایش پیام، یک WebKitWebProcess فروپاشید. می‌توانید با رفتن به یادداشتی دیگر و بازگشت، دوباره تلاش کنید. اگر مشکل پابرجا بود، لطفاً در گیت‌لب گنوم، گزارش خطایی پر کنید.

en: Something has gone wrong when displaying the signature
fa: چیزی هنگام نمایش امضا اشتباه پیش رفت

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the signature. You can try again by moving to another signature and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
fa: هنگام نمایش امضا، یک WebKitWebProcess فروپاشید. می‌توانید با رفتن به امضایی دیگر و بازگشت، دوباره تلاش کنید. اگر مشکل پابرجا بود، لطفاً در گیت‌لب گنوم، گزارش خطایی پر کنید.

en: Are you sure you want to delete all the messages in the Junk folder?
fa: مطمئنید می‌خواهید تمامی پیام‌ها در شاخهٔ بنجل را حذف کنید؟

en: These messages will be shown in the Trash folder, where they can be permanently deleted later.
fa: این پیام‌ها در شاخهٔ زباله نشان داده خواهند شد که بعدها می‌توانند برای همیشه حذف شوند.

en: _Empty Junk
fa: _تخلیهٔ بنجل

en: Failed to empty Junk folder “{0}”
fa: شکست در تخلیهٔ شاخهٔ هرز «{0}»

en: Cannot archive messages
fa: نمی‌توان پیام‌ها را بایگانی کرد

en: No Archive folder is configured. Please configure one for the account in order to be able to archive messages.
fa: هیچ شاخهٔ بایگانی‌ای پیکربندی نشده. لطفاً برای قادر به بایگانی پیام‌ها بودن، یکی در حساب پیکربندی کنید.

en: Failed to generate message list
fa: شکست در ایجاد سیاههٔ پیام

en: _Mark as Junk
fa: _نشانه گذاری به عنوان بنجل

note: Translators: {0} is the name of the folder where the delete of the message note failed.
en: Label named “{0}” already exists
fa: برچسب با نام «{0}» از پیش وجود دارد.

en: Choose a different name, please.
fa: لطفاً نامی دیگر برگزینید.

en: Canceling…
fa: در حال لغو…

en: Edit Message
fa: ویرایش پیام

en: Open Outbox Folder
fa: گشودن شاخهٔ خروجی

en: Send & Receive Mail
fa: ارسال و دریافت نامه

en: Cancel _All
fa: انصراف از همه

en: Updating…
fa: در حال به‌روز رسانی…

en: Waiting…
fa: منتظر…

en: Checking for new mail at “%s”
fa: بررسی کردن برای نامهٔ جدید در «%s»

en: Deleting junk and expunging trash at “%s”
fa: حذف بنجل و نابودی زباله در «%s»

en: Deleting junk at “%s”
fa: حذف کردن بنجل در «%s»

en: Expunging trash at “%s”
fa: نابود کردن زباله‌دان در «%s»

en: Search Folders
fa: شاخه‌های جست‌وجو

en: Edit Search Folder
fa: ‌ویرایش شاخهٔ جست‌وجو

en: New Search Folder
fa: شاخهٔ جست‌وجوی جدید

en: Unseen
fa: ندیده

en: Seen
fa: دیده

en: Answered
fa: جواب داده شده

note: and unread
en: Forwarded
fa: هدایت‌شده

en: Lowest
fa: کمترین

en: Lower
fa: کمتر

en: Higher
fa: بیشتر

en: Highest
fa: بیشترین

en: Generating message list
fa: در حال تولید فهرست پیام‌ها

note: strftime format of a time, * in 12-hour format, without seconds.
en: Today %l:%M %p
fa: امروز %OH:%OM

en: Yesterday %l:%M %p
fa: دیروز %OH:%OM

en: %a %l:%M %p
fa: %A %OH:%OM

en: %b %d %l:%M %p
fa: %Od %B %OH:%OM

en: %b %d %Y
fa: %Od %B %Oy

en: User Header 1
fa: استفاده از سرایند ۱

en: User Header 2
fa: استفاده از سرایند ۲

en: User Header 3
fa: استفاده از سرایند ۳

en: Select all visible messages
fa: انتخاب همهٔ پیام‌های مرئی

en: Messages
fa: پیام‌ها

note: default follow-up flag name to use when clicked in the message list column
en: Follow-up
fa: پی‌گیری

en: Generating message list…
fa: در حال تولید فهرست پیام…

en: No message satisfies your search criteria. Change search criteria by selecting a new Show message filter from the drop down list above or by running a new search either by clearing it with Search→Clear menu item or by changing the query above.
fa: هیچ پیامی با معیارهای جست‌وجویتان پیدا نشد. با گزینش یک پالایهٔ نمایش پیام جدید از سیاههٔ افتادنی بالا یا با اجرا کردن جست‌وجویی جدید با پاک کردنش یا مورد فهرست جست‌وجو←پاک‌سازی یا با تغییر پرس‌وجوی فوق، معیارهای جست‌وجو را تغییر دهید.

en: There are no messages in this folder.
fa: هیچ پیامی در این شاخه نیست.

en: Flagged
fa: پرچم‌دار

en: Received
fa: دریافت شد

en: Flag Status
fa: وضعیت پرچم

en: Follow Up Flag
fa: پرچم پی‌گیری

en: Due By
fa: سررسید در

en: Messages To
fa: پیام‌ها به

en: Subject — Trimmed
fa: موضوع - تنک شده

en: UID
fa: شناسهٔ کاربر

en: Sender Mail
fa: نامهٔ فرستند

en: Recipients Mail
fa: نامهٔ گیرندگان

en: Any header
fa: هر سرایندی

en: Subject or Addresses contains
fa: موضوع یا نشانی‌ها شامل

en: Recipients contain
fa: گیرنده‌ حاوی

en: Message contains
fa: پیام‌ حاوی

en: Subject contains
fa: موضوع حاوی

en: Sender contains
fa: فرستنده حاوی

en: Body contains
fa: بدنه حاوی

en: Free form expression
fa: عبارت آزادانه

en: Edit Collection
fa: ویرایش مجموعه

en: Use for
fa: استفاده برای

en: _Mail
fa: نا_مه

en: C_alendar
fa: _تقویم

en: New Address Book
fa: دفترچه نشانی جدید

en: New Memo List
fa: سیاههٔ یادداشت جدید

en: Address Book Properties
fa: ویژگی‌های دفترچه نشانی

en: Calendar Properties
fa: ویژگی‌های تقویم

en: Memo List Properties
fa: ویژگی‌های سیاههٔ یادداشت

en: Task List Properties
fa: ویژگی‌های سیاههٔ تکلیف

en: _Browse
fa: _مرور

en: Browse a WebDAV (CalDAV or CardDAV) server and create, edit or delete address books, calendars, memo lists or task lists there
fa: مرور یک کارساز WebDAV (CalDAV یا CardDAV) و ایجاد، ویرایش یا حذف دفترچه‌های نشانی، تقویم‌ها، سیاهه‌های یادداشت یا سیاهه‌های تکلیف آن‌جا

en: Title Bar Mode
fa: حالت توار عنوان

note: Translators: This is the GNOME project name; you probably do not want to translate it, apart of changing the mnemonic
en: _GNOME
fa: _گنوم

note: Translators: This belongs under "Title Bar Mode" setting, thus similar to "Title Bar Mode: Standard"
en: _Standard
fa: _استاندارد

en: Toolbar Icon Size
fa: اندازهٔ نقشک نوارابزار

note: Translators: This is for "Toolbar Icon Size: Small"
en: Sm_all
fa: _ریز

note: Translators: This is for "Toolbar Icon Size: Large"
en: _Large
fa: _درشت

en: Layout
fa: چینش

en: Show M_enu Bar
fa: نمایش نوار _فهرست

en: Show _Tool Bar
fa: نمایش نوار _ابزار

en: Show Side _Bar
fa: نمایش نوار _کناری

en: Show Stat_us Bar
fa: نمایش نوار _وضعیت

en: Note: Some changes will not take effect until restart
fa: توجه: بعضی از تغییرات تا زمان راه‌اندازی مجدد مؤثر نخواهند بود

note: To Translators: 'Table column' is a label for configurable date/time format for table columns showing a date in message list
en: _Table column:
fa: ستون _جدول:

en: _Format address according to standard of its destination country
fa: _قالب‌بندی نشانی بر اساس استاندارد کشور مقصدش

en: _Preview Personal information before Work information
fa: _پیش‌نمایش اطّلاعات شخصی پیش از اطّلاعات کاری

[ctx: OpenMap]
note: Translators: This is part of a sentence "Open maps with OpenStreetMap" and "Open maps with Google"
en: Open _maps with
fa: گشودن _نقشه‌ها با

[ctx: OpenMap]
note: Translators: This is part of "Open maps with OpenStreetMap"
en: OpenStreetMap
fa: اوپن‌استریت‌مپ

[ctx: OpenMap]
note: Translators: This is part of "Open maps with Google"
en: Google
fa: گوگل

en: Autocompletion
fa: کامل کردن خودکار

en: Always _show address of the autocompleted contact
fa: _نمایش همیشگی نشانی آشنای کامل شده به صورت خودکار

en: Multiple vCards
fa: کارت‌های مجازی چندگانه

en: vCard for %s
fa: کارت مجازی برای %s

en: Contact information
fa: اطلاعات آشنا

en: Contact information for %s
fa: اطلاعات آشنا برای %s

[ctx: New]
en: _Contact
fa: _آشنا

en: Create a new contact
fa: ایجاد یک آشنای جدید

[ctx: New]
en: Contact _List
fa: _فهرست آشنا

en: Create a new contact list
fa: ایجاد یک فهرست آشنای جدید

[ctx: New]
en: Address _Book
fa: _دفترچه نشانی

en: Create a new address book
fa: ایجاد یک دفترچه نشانی جدید

note: Translators: This is a save dialog title
en: Save as vCard
fa: ذخیره به صورت کارت مجازی

en: Co_py All Contacts To…
fa: _رونوشت از تمامی آشنایان به…

en: Copy the contacts of the selected address book to another
fa: رونوشت از آشنایان دفترچه نشانی گزیده در دفترچه‌ای دیگر

en: D_elete Address Book
fa: ح_ذف دفترچه نشانی

en: Delete the selected address book
fa: حذف دفترچه نشانی گزیده

en: _Manage Address Book groups…
fa: _مدیریت گروه‌های دفترچه نشانی…

en: Manage task list groups order and visibility
fa: مدیریت ترتیب و نمایانی گروه‌های سیاههٔ تکلیف

en: Mo_ve All Contacts To…
fa: _جابه‌جایی تمامی آشنایان به…

en: Move the contacts of the selected address book to another
fa: جابه‌جایی آشنایان دفترچه نشانی گزیده به دفترچه‌ای دیگر

en: _New Address Book
fa: دفترچه نشانی _جدید

en: Address _Book Properties
fa: ویژگی‌های _دفترچه نشانی

en: Show properties of the selected address book
fa: نمایش ویژگی‌های دفترچه نشانی گزیده

en: Re_fresh
fa: _نوسازی

en: Refresh the selected address book
fa: نوسازی دفترچه نشانی گزیده

en: Re_fresh list of account address books
fa: _نوسازی سیاههٔ حساب‌های دفترچه نشانی پیش‌گزیده

en: Address Book _Map
fa: _نقشهٔ دفترچه نشانی

en: Show map with all contacts from selected address book
fa: نمایش نقشه با تمامی آشنایان از دفترچه نشانی گزیده

en: _Rename…
fa: _تغییر نام…

en: Rename the selected address book
fa: تغییر نام دفترچه نشانی گزیده

en: Stop loading
fa: توقّف بار کردن

en: _Copy Contact To…
fa: _رونوشت از آشنا به…

en: Copy selected contacts to another address book
fa: رونوشت از آشنایان گزیده به دفترچه نشانی‌ای دیگر

en: _Delete Contact
fa: _حذف آشنا

en: _Find in Contact…
fa: _یافتن در آشنا…

en: Search for text in the displayed contact
fa: جست‌وجو به دنبال متن در آشنای نمایان

en: _Forward Contact…
fa: __هدایت آشنا…

en: Send selected contacts to another person
fa: فرستادن آشنا‌یان گزیده به فردی دیگر

en: _Move Contact To…
fa: _جابه‌جایی آشنا به…

en: Move selected contacts to another address book
fa: فرستادن آشنا‌یان گزیده به فردی دیگر

en: _New Contact…
fa: _آشنای جدید…

en: New Contact _List…
fa: _فهرست آشنای جدید…

en: _Open Contact
fa: _گشودن آشنا

en: View the current contact
fa: نمایش آشنای فعلی

en: _Send Message to Contact…
fa: فرستادن _پیام به آشنا…

en: Send a message to the selected contacts
fa: ارسال پیامی به آشنا‌یان گزیده

en: _Actions
fa: اعمال

en: _Manage groups…
fa: _مدیریت گروه‌ها…

en: Address Book Map
fa: نقشهٔ دفترچه نشانی

en: Contact _Preview
fa: _پیش‌نمایش آشنا

en: Show contact preview window
fa: نمایش پنجرهٔ پیش‌نمایش آشنا

en: Show _Maps
fa: _نمایش نقشه‌ها

en: Show maps in contact preview window
fa: نمایش نقشه در پنجرهٔ پیش‌نمایش آشنا

en: _Classic View
fa: _نمای _کلاسیک

en: Show contact preview below the contact list
fa: نمایش پیش‌نمایش آشنا زیر سیاههٔ آشنایان

en: _Vertical View
fa: نمای _عمودی

en: Show contact preview alongside the contact list
fa: نمایش پیش‌نمایش آشنا کنار سیاههٔ آشنایان

en: Unmatched
fa: تطبیق نیافته

en: Advanced Search
fa: جست‌وجوی پیشرفته

en: Print all shown contacts
fa: چاپ تمامی آشنا‌یان نمایان

en: Preview the contacts to be printed
fa: پیش‌نمایش آشنایانی که قرار است چاپ شوند

en: Print selected contacts
fa: چاپ آشنا‌های گزیده

en: S_ave Address Book as vCard
fa: _ذخیرهٔ دفترچه نشانی به شکل کارت مجازی

en: Save the contacts of the selected address book as a vCard
fa: ذخیرهٔ آشنایان دفترچه نشانی گزیده به شکل کارت مجازی

note: Translators: This is an action label
en: _Save as vCard…
fa: _ذخیره به شکل کارت مجازی…

en: Save selected contacts as a vCard
fa: ذخیرهٔ آشنایان گزیده به شکل کارت مجازی

en: _Forward Contacts
fa: _ارجاع آشنایان

en: _Forward Contact
fa: _ارجاع آشنا

en: _Send Message to Contacts
fa: _فرستادن پیام به آشنایان

en: _Send Message to List
fa: _فرستادن پیام به سیاهه

en: _Send Message to Contact
fa: _فرستادن پیام به آشنا

en: Failed to launch command “%s”:
fa: شکست در اجرای فرمان «%s»:

en: You can restore Evolution from a backup file.
    
    This will restore all your personal data, settings mail filters, etc.
fa: می‌توانید اوولوشن را از یک پروندهٔ پشتیبان برگردانید.
    
    این کار تمامی داده‌ها، تنظیمات، پالایه‌های نامه و… شخصیتان را باز خواهد گرداند.

en: _Restore from a backup file:
fa: _بارگردانی از یک پروندهٔ پشتیبان:

en: Choose a backup file to restore
fa: گزینش یک پروندهٔ پشتیبانی برای بازگردانی

note: Keep the title identical to EMailConfigRestorePage * so it's only shown once in the assistant sidebar.
en: Restore from Backup
fa: بازگردانی از یک پشتیبان

en: Select name of the Evolution backup file
fa: گزینش نام پروندهٔ پشتیبان اوولوشن

en: _Restart Evolution after backup
fa: _راه‌اندازی مجدد اوولوشن بعد از پشتیبان‌سازی

en: Re_start Evolution after restore
fa: آغاز _دوبارهٔ اوولوشن پس از بازیابی

en: Select name of the Evolution backup file to restore
fa: گزینش نام پروندهٔ پشتیبان اوولوشن برای بازیابی

en: Checking content of backup file “%s”, please wait…
fa: بررسی کردن محتوای پروندهٔ پشتیبان «%s». لطفاً شکیبا باشید…

en: _Back up Evolution Data…
fa: _پشتیبان‌گیری از داده‌های اوولوشن…

en: Back up Evolution data and settings to an archive file
fa: پشتیبان گیری از داده‌ها و تنظیمات اوولوشن در یک پروندهٔ بایگانی

en: R_estore Evolution Data…
fa: _بازگردانی داده‌های اوولوشن…

en: Restore Evolution data and settings from an archive file
fa: بازیابی داده‌ها و تنظیمات اوولوشن از یک پروندهٔ بایگانی

en: Back up Evolution directory
fa: پشتیبان گیری از شاخهٔ اوولوشن

en: Restore Evolution directory
fa: بازیابی شاخهٔ اوولوشن

en: Check Evolution Back up
fa: بررسی پشتیبان اوولوشن

en: Restart Evolution
fa: راه‌اندازی مجدد اوولوشن

en: With Graphical User Interface
fa: با رابط کاربری گرافیکی

note: FIXME Will the versioned setting always work?
en: Shutting down Evolution
fa: در حال خاموش کردن اوولوشن

en: Backing Evolution accounts and settings
fa: پشتیبان گیری از تنظیمات و حساب‌های اوولوشن

en: Backing Evolution data (Mails, Contacts, Calendar, Tasks, Memos)
fa: پشتیبان گرفتن از داده‌های اوولوشن (نامه‌ها، آشنایان، تقویم، تکلیف‌ها، یادداشت‌ها)

en: Checking validity of the archive
fa: بررسی کردن اعتبار بایگانی

en: Back up complete
fa: پشتیبان کامل شد

en: Restarting Evolution
fa: آغاز کردن دوبارهٔ اوولوشن

en: Back up current Evolution data
fa: پشتیبان گیری از داده‌های کنونی اوولوشن

en: Extracting files from back up
fa: خارج کردن پرونده‌ها از پشتیبان

en: Loading Evolution settings
fa: بار کردن تنظیمات اوولوشن

en: Removing temporary back up files
fa: برداشن پرونده‌های پشتیبان موقتی

en: Reloading registry service
fa: بار کردن دوبارهٔ خدمت ثبت

en: Failed to verify the backup file “%s”, the archive is broken.
fa: شکست در تأیید پروندهٔ پشتیبان «%s». بایگانی خراب است.

en: Evolution Back Up
fa: پشتیبان اوولوشن

en: Backing up to the file %s
fa: پشتیبان گرفتن در پروندهٔ %s

en: Evolution Restore
fa: بازگردانی اوولوشن

en: Restoring from the file %s
fa: بازگردانی از پروندهٔ %s

en: Backing up Evolution Data
fa: پشتیبان گرفتن از داده‌های اولولشن

en: Please wait while Evolution is backing up your data.
fa: لطفاً تا هنگام پشتیبان‌گیری از داده‌هایتان، شکیبا باشید.

en: Restoring Evolution Data
fa: بازگردانی داده‌های اوولوشن

en: Please wait while Evolution is restoring your data.
fa: لطفاً تا زمانی که اوولوشن داده‌هایتان را بازمی‌گرداند شکیبا باشید.

en: This may take a while depending on the amount of data in your account.
fa: بسته به مقدار داده‌ها در حسابتان،‌ممکن است این کار کمی طول بکشد.

en: Invalid Evolution backup file
fa: پروندهٔ پشتیبان اوولوشن نامعتبر

en: File “{0}” is not a valid Evolution backup file.
fa: پروندهٔ {0} یک پروندهٔ پشتیبان معتبر اوولوشن نیست.

en: Are you sure you want to close Evolution?
fa: مطمئنید که می‌خواهید اوولوشن را ببندید؟

en: To back up your data and settings, you must first close Evolution. Please make sure that you save any unsaved data before proceeding.
fa: برای پشتیبان‌گیری از داده‌ها و تنظیماتتان، نخست باید اوولوشن را ببندید. لطفاً پیش از ادامه، مطمئن شوید که هر دادهٔ ذخیره نشده‌ای را ذخیره کرده‌اید.

en: Close and _Back up Evolution
fa: بستن و _پشتیبان‌گیری از اوولوشن

en: Are you sure you want to restore Evolution from the selected backup file?
fa: مطمئنید که می‌خواهید اوولوشن را از پروندهٔ پشتیبان گزیده بازگردانید؟

en: To restore your data and settings, you must first close Evolution. Please make sure that you save any unsaved data before proceeding. This will delete all your current Evolution data and settings and restore them from your backup.
fa: برای بازگردانی داده‌ها و تنظیماتتان، نخست باید اوولوشن را ببندید. لطفاً پیش از ادامه، مطمئن شوید که هر دادهٔ ذخیره نشده‌ای را ذخیره کرده‌اید. این کار تمامی تنظمیات و داده‌های کنونی اوولوشنتان را حذف کرده و آن‌ها را از پشتیبانتان بازخواهدگرداند.

en: Close and _Restore Evolution
fa: _بستن و بازیابی دوبارهٔ اوولوشن

en: Insufficient Permissions
fa: اجازه‌های ناکافی

en: The selected folder is not writable.
fa: شاخهٔ گزیده قابل نوشتن نیست.

en: Failed to spawn Bogofilter (%s):
fa: شکست در ایجاد Bogofilter (%s):

en: Failed to stream mail message content to Bogofilter:
fa: شکست در جریان محتوای پیام نامه به Bogofilter:

en: Bogofilter either crashed or failed to process a mail message
fa: فروپاشی Bogofilter یا شکست در پردازش یک پیام نامه

en: Bogofilter Options
fa: گزینه‌های Bogofilter

en: Convert message text to _Unicode
fa: تبدیل متن پیام به _یونی‌کد

en: Junk filter using Bogofilter
fa: پالایش بنجل با استفاده از Bogofilter

en: Choose an Address Book
fa: 'گزینش یک دفترچه نشانی

en: URL:
fa: نشانی اینترنتی:

en: Find Address Books
fa: یافتن دفترچه‌های نشانی

en: Avoid IfMatch (needed on Apache < 2.2.8)
fa: دوری از IfMatch (خواسته روی آپاچی < ۲٫۲٫۸)

en: URL is not a valid http:// nor https:// URL
fa: نشانی یک نشانی معتبر ‪http://‬ یا ‪https://‬ نیست

en: Default User Address Book
fa: دفترچه نشانی کاربر پیش‌گزیده

en: Address Book:
fa: دفترچه نشانی:

en: User name cannot be empty
fa: نام کاربری نمی‌تواند خالی باشد

en: Looking up server search bases, please wait…
fa: گشتن به دنبال پایه‌های جست‌وجوی کارساز. لطفاً شکیبا باشید…

en: Standard LDAP Port
fa: درگاه استاندارد LDAP

en: LDAP over SSL/TLS (deprecated)
fa: اِل‌دَپ روی SSL/TLS (منقضی)

en: Microsoft Global Catalog
fa: کاتالوگ جهانی مایکروسافت

en: Microsoft Global Catalog over SSL/TLS
fa: کاتالوگ جهانی مایکروسافت روی SSL/TLS

note: Page 1
en: Connecting to LDAP
fa: در حال اتصال به LDAP

en: Server Information
fa: اطلاعات کارساز

en: Port:
fa: درگاه:

en: Port number is not valid
fa: شمارهٔ درگاه معتبر نیست

en: StartTLS (recommended)
fa: StartTLS (توصیه شده)

en: Encryption:
fa: رمزنگاری:

en: Authentication
fa: تأیید هویت

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: Username can be left empty
fa: نام کاربری نمی‌تواند خالی رها شود

en: Using email address
fa: استفاده از نشانی رایانامه

en: requires anonymous access to your LDAP server
fa: نیازمند دسترسی ناشناس به کارساز اِل‌دَپتان

en: Using distinguished name (DN)
fa: استفاده از نام متمایز (DN)

en: for example: uid=user,dc=example,dc=com
fa: برای مثال: uid=user,dc=example,dc=com

en: Method:
fa: روش:

en: This is the method Evolution will use to authenticate you.
fa: این روشی است که اوولوشن برای تأیید هویتتان استفاده خواهد کرد.

note: Page 2
en: Using LDAP
fa: استفاده از LDAP

en: Searching
fa: در حال جست‌وجو

en: Search Base:
fa: پایهٔ جست‌وجو:

en: Find Possible Search Bases
fa: یافتن پایه‌های جست‌وجوی ممکن

en: One Level
fa: یک سطح

en: Subtree
fa: زیردرخت

en: Search Scope:
fa: حوزهٔ جست‌وجو:

en: The search scope defines how deep you would like the search to extend down the directory tree.  A search scope of “Subtree” will include all entries below your search base.  A search scope of “One Level” will only include the entries one level beneath your search base.
fa: محدودهٔ جست‌وجو معین می‌کند که می‌خواهید جست‌وجویتان تا چه عمقی در شاخه‌های درخت پایین برود.  حوزهٔ جست‌وجوی «زیرشاخه» همهٔ ورودی‌های زیر پایهٔ جست‌وجوی شما را در بر خواهد گرفت.  حوزهٔ جست‌وجوی «یک» تنها ورودی‌های یکی پایین‌تر از پایهٔ جست‌وجویتان را در بر خواهد گرفت.

en: Search Filter:
fa: پالایهٔ جست‌وجو:

en: Downloading
fa: در حال بارگیری

en: Limit:
fa: کران:

en: contacts
fa: آشنایان

en: Browse until limit is reached
fa: مرور تا زمان رسیدن به کران

en: Server address cannot be empty
fa: نشانی کارساز نمی‌تواند خالی باشد

en: Choose a Calendar
fa: گزینش یک تقویم

en: Choose a Memo List
fa: گزینش یک سیاههٔ یادداشت

en: Choose a Task List
fa: گزینش یک سیاههٔ تکلیف

en: Find Calendars
fa: یافتن تقویم‌ها

en: Find Memo Lists
fa: یاقتن فهرست‌های یادداشت‌ها

en: Find Task Lists
fa: یافتن فهرست‌های تکلیف

en: Email:
fa: رایانامه:

en: Server handles meeting invitations
fa: کارساز دعوت‌های جلسه را مدیریت می‌کند

en: Choose which address books to use.
fa: گزینش دفترچه نشانی برای استفاده.

en: Use in Birthdays & Anniversaries calendar
fa: استفاده در تقویم روزهای تولد و سالگردها

en: Enable Calendars to synchronize
fa: به کار انداختن تقویم‌ها برای همگام‌سازی

en: Default User Calendar
fa: تقویم کاربر پیش‌گزیده

en: Use an existing iCalendar (ics) file
fa: استفادهٔ از یک پروندهٔ آی‌کلندر (ics) موجود

en: iCalendar File
fa: پروندهٔ iCalendar

en: Choose an iCalendar file
fa: گزینش یک پروندهٔ iCalendar

en: File:
fa: پرونده:

en: Allow Evolution to update the file
fa: اجازه به اوولوشن برای به‌روز رسانی پرونده

note: Recurse, adding the ADM1 name to the country name Translators: this is the name of a location followed by a region, for example: * 'London, United Kingdom' * You shouldn't need to translate this string unless the language has a different comma. <location> with no parent <city>
en: %s, %s
fa: %2s، %1s

note: Translators: This is the temperature in degrees * Fahrenheit. (\302\260 is U+00B0 DEGREE SIGN)
en: Fahrenheit (°F)
fa: فارنهایت (‪°F‬)

note: Translators: This is the temperature in degrees * Celsius. (\302\260 is U+00B0 DEGREE SIGN)
en: Centigrade (°C)
fa: سانتی‌گراد (‪°C‬)

note: Translators: This is the temperature in kelvin.
en: Kelvin (K)
fa: کلوین (K)

en: Units:
fa: یکاها:

en: Location cannot be empty
fa: موقعیت نمی‌تواند خالی باشد

en: Choose Notes
fa: گزینش یادداشت‌ها

en: Find Notes
fa: یافتن یادداشت‌ها

en: File extension for new notes:
fa: افزونهٔ پرونده برای یادداشت‌های جدید:

en: I_mport
fa: _درون‌ریزی

en: Importing an event
fa: در حال درون‌ریزی یک رویداد

en: Importing a memo
fa: درون‌ریزی یک یادداشت

en: Importing a task
fa: در حال درون‌ریزی یک تکلیف

en: Select a Calendar
fa: گزینش یک تقویم

en: Select a Memo List
fa: گزینش یک سیاههٔ یادداشت

en: Select a Task List
fa: گزینش یک سیاههٔ تکلیف

en: I_mport to Calendar
fa: _درون‌ریزی در تقویم

en: I_mport to Memo List
fa: _درون‌ریزی در سیاههٔ یادداشت

en: I_mport to Task List
fa: _درون‌ریزی در سیاههٔ تکلیف

en: Copying an event into the calendar “%s”
fa: رونوشت کردن رویدادی در تقویم «%s»

en: Moving an event into the calendar “%s”
fa: جابه‌جا کردن رویدادی به تقویم «%s»

en: Copying a memo into the memo list “%s”
fa: رونوشت کردن یادداشتی در سیاههٔ یادداشت %s

en: Moving a memo into the memo list “%s”
fa: جابه‌جا کردن یادداشتی به سیاههٔ یادداشت «%s»

en: Copying a task into the task list “%s”
fa: رونوشت کردن تکلیفی در سیاههٔ تکلیف %s

en: Moving a task into the task list “%s”
fa: جابه‌جا کردن تکلیفی به سیاههٔ تکلیف «%s»

en: Calendar Selector
fa: گزینشگر تقویم

en: Memo List Selector
fa: گزینشگر سیاههٔ یادداشت

en: Task List Selector
fa: گزینشگر سیاههٔ تکلیف

note: Translators: The '%s' is replaced with the time zone name, like "America/New York" or "UTC"
en: Use s_ystem time zone (%s)
fa: استفاده از ناحیهٔ _زمانی سامانه (%s)

en: Selected Calendars for Notifications of Reminders
fa: تقویم‌های گزیده برای آگاهی‌های یادآورها

en: Selected Task Lists for Notifications of Reminders
fa: سیاهه‌های تکلیف گزیده برای آگاهی‌های یادآورها

en: Meeting Invitations
fa: دعوت‌های جلسه

en: _Delete message after acting
fa: _حذف پیام بعد از کنش

en: _Preserve existing reminder by default
fa: _نگه داشتن یادآور موجود به شکل پیش‌گزیده

en: _Show invitation description provided by the sender
fa: _نمایش شرح دعوت فراهم شده به دست فرستنده

en: Conflict Search
fa: جست‌وجوی تداخل

note: Source selector
en: Select the calendars to search for meeting conflicts
fa: انتخاب تقویم‌ها برای جست‌وجو به دنبال تداخل جسله‌ها

en: Ti_me and date:
fa: _زمان و تاریخ:

en: _Date only:
fa: فقط _تاریخ:

en: Minutes
fa: دقیقه

en: Hours
fa: ساعت

en: Days
fa: روز

en: 60 minutes
fa: ۶۰ دقیقه

en: 30 minutes
fa: ۳۰ دقیقه

en: 15 minutes
fa: ۱۵ دقیقه

en: 10 minutes
fa: ۱۰ دقیقه

en: 05 minutes
fa: ۰۵ دقیقه

en: Se_cond zone:
fa: ناحیهٔ‌_ثانیه:

en: (Shown in a Day View)
fa: (نمایش داده در یک نمای روز)

en: Time _zone:
fa: منطقهٔ زمانی:

en: Time format:
fa: قالب زمانی:

en: _12 hour (AM/PM)
fa: _۱۲ ساعتی

en: _24 hour
fa: _۲۴ ساعتی

note: Translators: This is part of
en: Sh_orten event time by
fa: کوتاه‌کردن زمان رویداد با

en: End events earlier
fa: پایان دادن زودتر به رویدادها

en: Start events later
fa: آغاز دیرتر رویدادها

en: Work Week
fa: هفتهٔ کاری

note: A weekday like "Monday" follows
en: Wee_k starts on:
fa: شروع _هفته:

en: Work days:
fa: روزهای کاری:

en: _Day begins:
fa: _شروع روز:

note: Monday
en: _Mon
fa: _د

en: Monday
fa: دوشنبه

note: Tuesday
en: _Tue
fa: _س

en: Tuesday
fa: سه‌شنبه

note: Wednesday
en: _Wed
fa: _چ

en: Wednesday
fa: چهارشنبه

note: Thursday
en: T_hu
fa: _پ

en: Thursday
fa: پنج‌شنبه

note: Friday
en: _Fri
fa: _آ

en: Friday
fa: آدینه

note: Saturday
en: _Sat
fa: _ش

en: Saturday
fa: شنبه

note: Sunday
en: S_un
fa: _ی

en: Sunday
fa: یک‌شنبه

en: Day _ends:
fa: _پایان روزها:

en: Create events, memos and tasks as _Private by default
fa: ایجاد پیش‌گزیدهٔ رویدادها، یادداشت‌ها و تکلیف‌ها به صورت _خصوصی

en: Use ma_rkdown for Description in the component editor
fa: استفاده از _مارک‌دون برای شرح در ویرایشگر مولّفه

en: View Options
fa: گزینه‌های نما

en: _Time divisions:
fa: _تقسیمات زمانی:

en: _Show appointment end times in week and month view
fa: _نمایش زمان پایان قرارها در نمای هفته و ماه

en: Show appointment _icons in the month view
fa: نمایش _نقشک قرارها در نمای ماه

en: _Compress weekends in month view
fa: _فشرده کردن آخرهفته‌ها در نمای ماه

en: Show week _numbers
fa: نمایش _شمارهٔ هفته

en: Show r_ecurring events in italic in bottom left calendar
fa: نمایش رویدادهای _تکرار شونده به صورت کج در پایین راست تقویم

en: Sc_roll Month View by a week
fa: _لغزش نمای ماه بر حسب هفته

en: Start Month View with the c_urrent week
fa: آغاز نمای ماه با هفتهٔ _کنونی

en: Order days in Week View from _left to right
fa: چینش روزها در هفته از _راست به چپ

en: Allo_w direct edit of event Summary
fa: اجازه به ویرایش مستقیم _چکیدهٔ رویداد

en: Hi_de cancelled events
fa: _نهفتن رویدادهای لغو شده

en: Alerts
fa: هشدارها

en: _Ask for confirmation when deleting items
fa: _تأیید گرفتن هنگام حذف موارد

en: Display
fa: نمایش

en: Highlight t_asks due today
fa: نشانه‌گذاری _تکلیف‌های امروز

en: Highlight _overdue tasks
fa: برجسته کردن تکلیف‌های _عقب‌ افتاده

en: _Hide completed tasks after
fa: _نهفتن تکلیف‌های انجام شده پس از

en: Hid_e cancelled tasks
fa: نهفتن تکلیف‌های _لغو شده

en: To Do bar
fa: نوار برای انجام

en: Show Tasks without _Due date
fa: نمایش تکلیف‌ها بدون تاریخ _سررسید

[ctx: to-do-bar-n-days]
note: Translators: This constructs: Show [spinner] days
en: Show
fa: نمایش

[ctx: to-do-bar-n-days]
note: Translators: This constructs: Show [spinner] days
en: da_ys
fa: رو_ز

en: Display Reminders window with _notifications
fa: نمایش پنجرهٔ یادآور با _آگاهی‌ها

en: Keep reminder notification _window always on top
fa: همواره بالا نگه داشتن _پنجرهٔ آگاهی یادآور

en: Enable de_sktop notifications
fa: به کار انداختن آگاهی‌‌های _میزکار

en: Enable _audio notifications
fa: به کار انداختن آگاهی‌‌های _صوتی

en: Display reminders for completed _tasks
fa: نمایش یادآور برای _تکلیف‌های انجام شده

en: Display reminders for _past events
fa: نمایش یادآور برای رویدادهای _گذشته

note: This is the first half of a user preference. "Set default reminder [time-period] before every new appointment"
en: Set _default reminder
fa: تنظیم یادآور _پیش‌گزیده

note: This is the last half of a user preference. "Set default reminder [time-period] before every new appointment"
en: before every new appointment
fa: پیش از هر قرار جدید

note: This is the first half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every anniversary/birthday"
en: Show a _reminder
fa: نمایش یک _یادآور

note: This is the last half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every anniversary/birthday"
en: before every anniversary/birthday
fa: پیش از هر سالگرد/تولّد

en: Select the sources for reminder notification:
fa: گزینش منبع‌ها برای آگاهی یادآوری:

en: Default Free/Busy Server
fa: کارساز آزاد/مشغول پیش‌گزیده

en: %u and %d will be replaced by user and domain from the email address.
fa: %Iu و %Id با کاربر و دامنهٔ نشانی رایانامه جایگزین خواهند شد.

en: Specify login user name as part of the URL in case the server requires authentication, like: https://USER@example.com/
fa: در صورتی که کارساز نیاز به تأیید هویت داشت، نام‌های کاربری به عنوان بخشی از نشانی اینترنتی مشخّص شوند. مثال: ‪https://USER@example.com/

en: Publishing Information
fa: اطَلاعات انتشار

[ctx: New]
en: _Appointment
fa: _قرار ملاقات

en: Create a new appointment
fa: ایجاد یک قرار جدید

[ctx: New]
en: All Day A_ppointment
fa: قرار تمام‌_روز

en: Create a new all-day appointment
fa: ایجاد یک قرار تمام روز جدید

[ctx: New]
en: M_eeting
fa: _جلسه

en: Create a new meeting request
fa: ایجاد یک درخواست جلسهٔ جدید

[ctx: New]
en: Cale_ndar
fa: _تقویم

en: Create a new calendar
fa: ایجاد یک تقویم جدید

en: Calendar and Tasks
fa: تقویم و تکلیف‌ها

en: Print
fa: چاپ

en: This operation will permanently erase all events older than the selected amount of time. If you continue, you will not be able to recover these events.
fa: این عملیات همهٔ رویدادهای قدیمی‌تر از زمان گزیده را برای همیشه پاک خواهد کرد. اگر ادامه دهید، نخواهید توانست این رویدادها را بازیابی کنید.

note: Translators: This is the first part of the sentence: * "Purge events older than <<spin-button>> days"
en: Purge events older than
fa: محو رویدادهای قدیمی‌تر از

en: Making an occurrence movable
fa: قابل جابه‌جایی کردن یک تکرار

note: Translators: Default filename part saving an event to a file when * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it.
en: event
fa: رویداد

en: Save as iCalendar
fa: ذخیره به شکل iCalendar

en: _Copy…
fa: _رونوشت…

en: D_elete Calendar
fa: _حذف تقویم

en: Delete the selected calendar
fa: حذف تقویم گزیده

en: Go Back
fa: عقب رفتن

en: Go Forward
fa: پیش‌روی

en: Select today
fa: انتخاب امروز

en: Select _Date
fa: انتخاب تاریخ

en: Select a specific date
fa: انتخاب یک تاریخ به‌خصوص

en: _Manage Calendar groups…
fa: _مدیریت گروه‌های تقویم…

en: Manage Calendar groups order and visibility
fa: مدیریت ترتیب و نمایانی گروه‌های تقویم

en: _New Calendar
fa: تقویم _جدید

en: Purg_e
fa: پا_ک‌سازی

en: Purge old appointments and meetings
fa: پاک‌سازی جلسات و قرارهای قدیمی

en: Refresh the selected calendar
fa: نوسازی تقویم گزیده

en: Re_fresh list of account calendars
fa: _نوسازی سیاههٔ حساب‌های تقویم

en: Rename the selected calendar
fa: تغییر نام تقویم گزیده

en: Find _Next
fa: یافتن _بعدی

en: Find next occurrence of the current search string
fa: یافتن رخداد بعدی رشتهٔ جست‌وجوی کنونی

en: Find _Previous
fa: یافتن _پیشین

en: Find previous occurrence of the current search string
fa: یافتن رخداد پیشین رشتهٔ جست‌وجوی کنونی

en: Stop _Running Search
fa: توقّف جست‌وجوی در حال اجرا

en: Stop currently running search
fa: توقّف جست‌وجوی در حال اجرای کنونی

en: Sho_w All Calendars
fa: _نمایش تمامی تقویم‌ها

en: Show _Only This Calendar
fa: نمایش _فقط این تقویم

en: Cop_y to Calendar…
fa: _رونوشت به تقویم…

en: _Delegate Meeting…
fa: _واگذاری جلسه…

en: _Delete Appointment
fa: _واگذاری قرار

en: Delete selected appointments
fa: حذف قرارهای گزیده

en: Delete This _Occurrence
fa: حذف این _رخداد

en: Delete this occurrence
fa: حذف این مورد

en: Delete This and F_uture Occurrences
fa: حذف این رخداد و رخدادهای _آینده

en: Delete this and any future occurrences
fa: حذف این رخداد و تمامی رخدادهای آینده

en: Delete All Occ_urrences
fa: حذف _تمامی رخدادها

en: Delete all occurrences
fa: حذف همهٔ دفعات

en: Edit as Ne_w…
fa: ویرایش به عنوان _جدید…

en: Edit the current appointment as new
fa: ویرایش قرار کنونی به عنوان جدید

en: New All Day _Event…
fa: _رویداد تمام‌روز جدید…

en: Create a new all day event
fa: ایجاد یک رخداد تمام روز جدید

en: _Forward as iCalendar…
fa: _هدایت به شکل iCalendar…

en: Create a new meeting
fa: ایجاد یک جلسهٔ جدید

en: Send _RSVP
fa: فرستادن _لطفاً پاسخ دهید

en: Send a meeting response
fa: فرستادن یک پاسخ جلسه

en: _Accept
fa: _پذیرش

en: Accept meeting request
fa: پذیرش درخواست جلسه

en: A_ccept this instance
fa: _پذیرش این نمونه

en: Accept meeting request for selected instance only
fa: پذیرش درخواست جلسه فقط برای نمونهٔ گزیده

en: _Decline
fa: _رد

en: Decline meeting request
fa: رد درخواست جلسه

en: D_ecline this instance
fa: _رد این نمونه

en: Decline meeting request for selected instance only
fa: رد درخواست جلسه فقط برای نمونهٔ گزیده

en: _Tentatively accept
fa: پذیرش _احتمالی

en: Tentatively accept meeting request
fa: پذیرش احتمالی درخواست جلسه

en: Te_ntatively accept this instance
fa: پذیرش احتمالی این _نمونه

en: Tentatively accept meeting request for selected instance only
fa: پذیرش احتمالی درخواست جلسه فقط برای نمونهٔ گزیده

en: Mo_ve to Calendar…
fa: _جابه‌جایی به تقویم…

en: Make this Occurrence _Movable
fa: قابل جابه‌جایی کردن این دفعه

en: _Open Appointment
fa: _گشودن قرار

en: View the current appointment
fa: نمایش قرار فعلی

en: _Schedule Meeting…
fa: _زمان‌بندی جلسه…

en: Converts an appointment to a meeting
fa: تبدیل قرار به جلسه

en: Conv_ert to Appointment…
fa: _تبدیل به قرار ملاقات…

en: Converts a meeting to an appointment
fa: تبدیل جلسه به قرار

en: Quit
fa: _خروج

en: Show Event _Preview
fa: نمایش _پیش‌نمایش رویداد

en: Show event preview pane
fa: نمایش قاب پیش‌نمایش رویداد

en: Show T_asks and Memos pane
fa: نمایش قاب _تکلیف‌ها و یادداشت ‌ها

en: Show Tasks and Memos pane
fa: نمایش قاب تکلیف‌ها و یادداشت ‌ها

en: Day
fa: روز

en: Show one day
fa: نمایش یک روز

en: List
fa: فهرست

en: Show as list
fa: نمایش به صورت فهرست

en: Month
fa: ماه

en: Show one month
fa: نمایش یک ماه

en: Week
fa: هفته

en: Show one week
fa: نمایش یک هفته

en: Show one work week
fa: نمایش یک هفتهٔ کاری

en: Year
fa: سال

en: Show as year
fa: نمایش به شکل سال

en: _Horizontal View
fa: نمای _افقی

en: Show event preview below the calendar
fa: نمایش پیش‌نمایش رویداد زیر تقویم

en: Show event preview alongside the calendar
fa: نمایش پیش‌نمایش رویداد کنار تقویم

en: Active Appointments
fa: قرارهای فعّال

en: Next 7 Days’ Appointments
fa: قرارهای ۷ روز آینده

en: Occurs Less Than 5 Times
fa: کم‌تر از ۵ بار رخ می‌دهد

en: Description contains
fa: شرح‌های حاوی

en: Summary contains
fa: خلاصه‌های حاوی

en: Print…
fa: چاپ…

en: Print this calendar
fa: چاپ این تقویم

en: Preview the calendar to be printed
fa: پیش‌نمایش تقویمی که قرار است چاپ شود

en: _Save as iCalendar…
fa: _ذخیره به شکل iCalendar…

en: Go To
fa: رفتن به

note: Translators: Default filename part saving a memo to a file when * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it.
en: memo
fa: یادداشت

en: New _Memo
fa: _یادداشت جدید

en: Create a new memo
fa: ایجاد یک یادداشت جدید

en: _Open Memo
fa: _گشودن یادداشت

en: View the selected memo
fa: نمایش یادداشت‌های گزیده

en: Open _Web Page
fa: گشودن صفحهٔ وب

en: Print the selected memo
fa: چاپ یادداشت گزیده

en: Searching next matching event
fa: جست‌وجو کردن رویداد مطابق بعدی

en: Searching previous matching event
fa: جست‌وجو کردن رویداد مطابق پیشین

en: Cannot find matching event in the next %d year | Cannot find matching event in the next %d years
fa[0]: نمی‌توان تا سال آینده رویداد مطابقی یافت
fa[1]: نمی‌توان تا %Id سال آینده رویداد مطابقی یافت

en: Cannot find matching event in the previous %d year | Cannot find matching event in the previous %d years
fa[0]: نمی‌توان تا پارسال رویداد مطابقی یافت
fa[1]: نمی‌توان تا %Id سال پیش رویداد مطابقی یافت

en: Cannot search with no active calendar
fa: نمی‌توان بدون هیچ تقویم فعّالی جست‌وجو کرد

note: Translators: Default filename part saving a task to a file when * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it. * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it
en: task
fa: تکلیف

en: _Assign Task
fa: _تخصیص تکلیف

en: _Mark as Complete
fa: علامت گذاری به عنوان انجام شده

en: Mark selected tasks as complete
fa: علامت‌گذاری تکلیف‌های گزیده به عنوان انجام شده

en: _Mark as Incomplete
fa: _علامت به ناقص

en: Mark selected tasks as incomplete
fa: علامت‌گذاری تکلیف‌های گزیده به عنوان ناقص

en: New _Task
fa: _تکلیف جدید

en: Create a new task
fa: ایجاد یک تکلیف جدید

en: _Open Task
fa: _گشودن تکلیف

en: View the selected task
fa: نمایش تکلیف‌های گزیده

en: Print the selected task
fa: چاپ تکلیف گزیده

[ctx: New]
en: Mem_o
fa: _یادداشت

[ctx: New]
en: _Shared Memo
fa: _یادداشت هم‌رسانده

en: Create a new shared memo
fa: ایجاد یک یادداشت اشتراکی جدید

[ctx: New]
en: Memo Li_st
fa: فهر_ست یادداشت‌ها

en: Create a new memo list
fa: ایجاد یک سیاههٔ یادداشت جدید

en: Print Memos
fa: چاپ یادداشت‌ها

en: _Delete Memo
fa: _حذف یادداشت

en: _Find in Memo…
fa: _یافتن در یادداشت…

en: Search for text in the displayed memo
fa: جست‌وجو به دنبال متن در یادداشت نمایان

en: D_elete Memo List
fa: _حذف سیاههٔ یادداشت

en: Delete the selected memo list
fa: حذف سیاههٔ یادداشت گزیده

en: _Manage Memo List groups…
fa: _مدیریت گروه‌های سیاههٔ یادداشت…

en: Manage Memo List groups order and visibility
fa: مدیریت ترتیب و نمایانی گروه‌های سیاههٔ یادداشت

en: _New Memo List
fa: سیاههٔ یادداشت _جدید

en: Refresh the selected memo list
fa: نوسازی سیاههٔ یادداشت‌ گزیده

en: Re_fresh list of account memo lists
fa: _نوسازی سیاهه‌های یادداشت حساب

en: Rename the selected memo list
fa: تغییر نام سیاههٔ یادداشت گزیده

en: Show _Only This Memo List
fa: نمایش _فقط این سیاههٔ یادداشت

en: Sho_w All Memo Lists
fa: _نمایش تمامی سیاهه‌های یادداشت

en: Memo _Preview
fa: _پیش‌نمایش یادداشت

en: Show memo preview pane
fa: نمایش قاب پیش‌نمایش یادداشت

en: Show memo preview below the memo list
fa: نمایش پیش‌نمایش یادداشت زیر سیاههٔ یادداشت

en: Show memo preview alongside the memo list
fa: نمایش پیش‌نمایش یادداشت کنار سیاههٔ یادداشت

en: Print the list of memos
fa: چاپ سیاههٔ یادداشت‌ها

en: Preview the list of memos to be printed
fa: پیش‌نمایش سیاههٔ یادداشت‌هایی که قرار است چاپ شود

en: Delete Memos
fa: حذف یادداشت‌ها

en: Delete Memo
fa: حذف یادداشت

en: %d memo | %d memos
fa[0]: ‫%d یادداشت
fa[1]: ‫%d یادداشت

[ctx: New]
en: _Task
fa: _تکلیف

[ctx: New]
en: Assigne_d Task
fa: تکلیف‌های _محولّه

en: Create a new assigned task
fa: ایجاد تکلیف تخصیص داده‌ شدهٔ جدید

[ctx: New]
en: Tas_k List
fa: سیاههٔ تکلیف‌_ها

en: Create a new task list
fa: ایجاد یک سیاههٔ تکلیف جدید

en: Print Tasks
fa: چاپ تکلیف‌ها

en: This operation will permanently erase all tasks marked as completed. If you continue, you will not be able to recover these tasks.
    
    Really erase these tasks?
fa: این عملیات تمامی تکلیف‌های علامت خورده به کامل شده را برای همیشه پاک خواهد کرد. اگر ادامه دهید، فادر به بازیابی این تکلیف‌ها نیستید.
    
    واقعاً این تکلیف‌ها پاک شوند؟

en: Do not ask me again
fa: دیگر نپرس

en: _Delete Task
fa: _حذف تکلیف

en: _Find in Task…
fa: _یافتن در تکلیف…

en: Search for text in the displayed task
fa: جست‌وجو به دنبال متن در تکلیف نمایان

en: D_elete Task List
fa: _حذف سیاههٔ تکلیف

en: Delete the selected task list
fa: حذف سیاههٔ تکلیف گزیده

en: _Manage Task List groups…
fa: _مدیریت گروه‌های سیاههٔ تکلیف…

en: _New Task List
fa: سیاههٔ تکلیف _جدید

en: Refresh the selected task list
fa: نوسازی سیاههٔ تکلیف گزیده

en: Re_fresh list of account task lists
fa: _نوسازی سیاهه‌های تکلیف حساب

en: Rename the selected task list
fa: تغییر نام سیاههٔ تکلیف گزیده

en: Sho_w All Task Lists
fa: _نمایش تمامی سیاهه‌های تکلیف

en: Show _Only This Task List
fa: نمایش _فقط این سیاههٔ تکلیف

en: Mar_k as Incomplete
fa: _علامت‌گذاری به ناقص

en: Delete completed tasks
fa: حذف تکلیف‌های انجام شده

en: Task _Preview
fa: _پیش‌نمایش تکلیف

en: Show task preview pane
fa: نمایش قاب پیش‌نمایش تکلیف

en: Show task preview below the task list
fa: نمایش پیش‌نمایش تکلیف زیر سیاههٔ تکلیف‌ها

en: Show task preview alongside the task list
fa: نمایش پیش‌نمایش تکلیف کنار سیاههٔ تکلیف‌ها

en: Active Tasks
fa: تکلیف‌های فعّال

en: Cancelled Tasks
fa: تکلیف‌های لغو شده

en: Completed Tasks
fa: تکلیف‌های کامل‌شده

en: Uncompleted Tasks
fa: تکلیف‌های کامل نشده

en: Scheduled Tasks
fa: تکلیف‌های زمان‌بسته

en: Show scheduled tasks, aka those with a Due date
fa: نمایش تکلیف‌های زمان‌بسته،‌ یعنی با تاریخ سررسید

en: Next 7 Days’ Tasks
fa: تکلیف‌های ۷ روز آینده

en: Overdue Tasks
fa: تکلیف‌های عقب افتاده

en: Tasks with Attachments
fa: تکلیف‌های با پیوست

en: Started Tasks
fa: تکلیف‌های ستاره‌دار

en: Filters for tasks that either do not have a start date or the start date is earlier than the time the filter is selected at
fa: پالایش تکلیف‌هایی که تاریخ آغاز ندارند یا تاریخ آغازشان زودتر از تاریخی است که پالایه رویش تنظیم شده

en: Print the list of tasks
fa: چاپ سیاههٔ تکلیف‌ها

en: Preview the list of tasks to be printed
fa: پیش‌نمایش سیاههٔ تکلیف‌هایی که باید چاپ شوند

en: Delete Tasks
fa: حذف تکلیف‌ها

en: Delete Task
fa: حذف تکلیف

en: %d task | %d tasks
fa[0]: ‫%d تکلیف
fa[1]: ‫%d تکلیف

en: Convert to M_eeting
fa: تبدیل به _جلسه

en: Convert the message to a meeting request
fa: تبدیل پیام به یک درخواست جلسه

en: Convert to M_essage
fa: تبدیل به _پیام

en: Convert to the mail message
fa: تبدیل به پیام نامه

en: Look up configuration with e-mail domain
fa: گشتن برای دامنهٔ رایانامهٔ پیکربندی

en: Looking up IMAP server…
fa: در حال گشتن برای کارساز IMAP…

en: Looking up POP3 server…
fa: در حال گشتن برای کارساز POP3…

en: Looking up SMTP server…
fa: در حال گشتن برای کارساز SMTP…

en: CalDAV server
fa: کارساز CalDAV

en: Looking up CalDAV server…
fa: در حال گشتن برای کارساز CalDAV…

en: CardDAV server
fa: کارساز CardDAV

en: Looking up CardDAV server…
fa: در حال گشتن برای کارساز CardDAV…

en: LDAP server
fa: کارساز LDAP

en: Looking up LDAP server…
fa: در حال گشتن به دنبال کارساز LDAP…

en: Look up in SRV records
fa: گشتن در رکوردهای SRV

en: CalDAV and CardDAV server
fa: کارساز CalDAV و CardDAV

en: Requires password to continue.
fa: برای ادامه نیاز به گذرواژه است.

en: Look up for a CalDAV/CardDAV server
fa: گشتن برای کارساز CalDAV و CardDAV

en: Display part as an invitation
fa: نمایش بخش به عنوان یک دعوت

note: strftime format of a time, * in 24-hour format, without seconds.
en: Today %H:%M
fa: امروز %OH:%OM

note: strftime format of a time, * in 24-hour format.
en: Today %H:%M:%S
fa: امروز %OH:%OM:%OS

note: strftime format of a time, * in 12-hour format.
en: Today %l:%M:%S %p
fa: امروز %OH:%OM:%OS

note: strftime format of a time, * in 24-hour format, without seconds.
en: Tomorrow %H:%M
fa: فردا %OH:%OM

note: strftime format of a time, * in 24-hour format.
en: Tomorrow %H:%M:%S
fa: فردا %OH:%OM:%OS

note: strftime format of a time, * in 12-hour format, without seconds.
en: Tomorrow %l:%M %p
fa: فردا %OH:%OM

note: strftime format of a time, * in 12-hour format.
en: Tomorrow %l:%M:%S %p
fa: فردا %OH:%OM:%OS

note: strftime format of a weekday and a * time, in 24-hour format, without seconds.
en: %A %H:%M
fa: %A %OH:%OM

note: strftime format of a weekday and a * time, in 24-hour format.
en: %A %H:%M:%S
fa: %A %OH:%OM:%OS

note: strftime format of a weekday and a * time, in 12-hour format, without seconds.
en: %A %l:%M %p
fa: %A %OH:%OM

note: strftime format of a weekday and a * time, in 12-hour format.
en: %A %l:%M:%S %p
fa: %A %OH:%OM:%OS

note: strftime format of a weekday and a date * without a year.
en: %A, %B %e
fa: %A، %Oe %B

note: strftime format of a weekday, a date * without a year and a time, * in 24-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e %H:%M
fa: %A، %Oe %B، %OH:%OM

note: strftime format of a weekday, a date without a year * and a time, in 24-hour format.
en: %A, %B %e %H:%M:%S
fa: %A، %Oe %B، %OH:%OM:%OS

note: strftime format of a weekday, a date without a year * and a time, in 12-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e %l:%M %p
fa: %A، %Oe %B، %OH:%OM

note: strftime format of a weekday, a date without a year * and a time, in 12-hour format.
en: %A, %B %e %l:%M:%S %p
fa: %A، %Oe %B، %OH:%OM:%OS

note: strftime format of a weekday and a date.
en: %A, %B %e, %Y
fa: %A، %Oe %B %Oy

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e, %Y %H:%M
fa: %A، %Oe %B %Oy، %OH:%OM

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format.
en: %A, %B %e, %Y %H:%M:%S
fa: %A، %Oe %B %Oy، %OH:%OM:%OS

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e, %Y %l:%M %p
fa: %A، %Oe %B %Oy، %OH:%OM

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format.
en: %A, %B %e, %Y %l:%M:%S %p
fa: %A، %Oe %B %Oy، %OH:%OM:%OS

en: An unknown person
fa: یک شخص نامعلوم

en: Please respond on behalf of %s
fa: لطفاً از جانب %s پاسخ دهید

en: Received on behalf of %s
fa: به نیابت از %s درسافت شد

en: %s through %s has published the following meeting information:
fa: %s از طریق %s اطّلاعات جلسهٔ زیر را منتشر کرده:

en: %s has published the following meeting information:
fa: %s اطّلاعات جلسهٔ زیر را منتشر کرده:

en: The following meeting information has been published:
fa: اطّلاعات جلسهٔ زیر منتشر شده است:

en: %s has delegated the following meeting to you:
fa: %s جلسهٔ زیر را به شما واگذار کرده:

en: %s through %s requests your presence at the following meeting:
fa: %s از طریق %s خواستار حضور شما در جلسهٔ زیر است:

en: %s requests your presence at the following meeting:
fa: %s خواستار حضور شما در جلسهٔ زیر است:

en: %s through %s wishes to add to an existing meeting:
fa: %s از طریق %s می‌خواهد به جلسهٔ موجود افزوده شود:

en: %s wishes to add to an existing meeting:
fa: %s می‌خواهد به جلسهٔ موجود افزوده شود:

en: %s through %s wishes to receive the latest information for the following meeting:
fa: %s از طریق %s مایل است آخرین اطلاعات جلسهٔ زیر را دریافت کند:

en: %s wishes to receive the latest information for the following meeting:
fa: %s مایل است آخرین اطلاعات جلسهٔ زیر را دریافت کند:

en: %s through %s has sent back the following meeting response:
fa: %s از طریق %s پاسخ جلسهٔ زیر را پس فرستاده:

en: %s has sent back the following meeting response:
fa: %s پاسخ جلسهٔ زیر را پس فرستاده:

en: %s through %s has cancelled the following meeting:
fa: %s از طریق %s جلسهٔ زیر را لغو کرده:

en: %s has cancelled the following meeting:
fa: %s جلسهٔ زیر را لغو کرده:

en: %s through %s has proposed the following meeting changes.
fa: %s از طریق %s تغییرات جلسهٔ زیر را پیشنهاد داده.

en: %s has proposed the following meeting changes:
fa: %s تغییرات جلسهٔ زیر را پیشنهاد داده:

en: %s through %s has declined the following meeting changes:
fa: %s از طریق %s تغییرات جلسهٔ زیر را رد کرده:

en: %s has declined the following meeting changes:
fa: %s تغییرات جلسهٔ زیر را رد کرده:

en: %s through %s has published the following task:
fa: %s از طریق %s تکلیف زیر را منتشر کرده:

en: %s has published the following task:
fa: %s تکلیف زیر را منتشر کرده:

en: The following task has been published:
fa: وظیفهٔ زیر منتشر شده‌ است:

en: %s requests the assignment of %s to the following task:
fa: %s خواستار تخصیص %s به تکلیف زیر شده:

en: %s through %s has assigned you a task:
fa: %s از طریق %s تکلیفی را به شما تخصیص داد:

en: %s has assigned you a task:
fa: %s تکلیفی را به شما تخصیص داد:

en: %s through %s wishes to add to an existing task:
fa: %s از طریق %s می‌خواهد به تکلیف موجودی اضافه شود:

en: %s wishes to add to an existing task:
fa: %s می‌خواهد به تکلیف موجودی اضافه شود:

en: %s through %s wishes to receive the latest information for the following assigned task:
fa: %s از طریق %s مایل است آخرین اطلاعات تکلیف تخصیص داده شدهٔ زیر را دریافت کند:

en: %s wishes to receive the latest information for the following assigned task:
fa: %s مایل است آخرین اطلاعات تکلیف تخصیص داده شدهٔ زیر را دریافت کند:

en: %s through %s has sent back the following assigned task response:
fa: %s از طریق %s پاسخ تکلیف تخصیصی زیر را پس فرستاده:

en: %s has sent back the following assigned task response:
fa: %s پاسخ تکلیف تخصیصی زیر را پس فرستاده:

en: %s through %s has cancelled the following assigned task:
fa: %s از طریق %s تکلیف تخصیص داده شدهٔ زیر را لغو کرده است:

en: %s has cancelled the following assigned task:
fa: %s تکلیف تخصیص داده شدهٔ زیر را لغو کرده است:

en: %s through %s has proposed the following task assignment changes:
fa: %s از طریق %s تغییرات تکلیف تخصیصی زیر را پیشنهاد داده:

en: %s has proposed the following task assignment changes:
fa: %s تغییرات تکلیف تخصیصی زیر را پیشنهاد داده:

en: %s through %s has declined the following assigned task:
fa: %s از طریق %s تکلیف تخصیصی زیر را رد کرده:

en: %s has declined the following assigned task:
fa: %s تکلیف تخصیصی زیر را رد کرده:

en: %s through %s has published the following memo:
fa: %s از طریق %s یادداشت زیر را منتشر کرده است:

en: %s has published the following memo:
fa: %s یادداشت زیر را منتشر کرده است:

en: The following memo has been published:
fa: یادداشت زیر منتشر شده است:

en: %s through %s wishes to add to an existing memo:
fa: %s از طریق %s می‌خواهد یادداشت جدید بیفزاید:

en: %s wishes to add to an existing memo:
fa: %s می‌خواهد یادداشت جدید بیفزاید:

en: %s through %s has cancelled the following shared memo:
fa: %s از طریق %s یادداشت هم‌رساندهٔ زیر را لغو کرده:

en: %s has cancelled the following shared memo:
fa: %s یادداشت هم‌رساندهٔ زیر را لغو کرده:

en: All day:
fa: تمام روز:

en: Start day:
fa: روز آغاز:

en: Start time:
fa: زمان آغاز:

en: End day:
fa: %روز پایان:

en: End time:
fa: زمان پایان:

en: Ope_n Calendar
fa: _گشودن تقویم

en: _Decline all
fa: _رد همه

en: _Tentative all
fa: همه _احتمالی

en: _Tentative
fa: _احتمالی

en: Acce_pt all
fa: پذیرش همه

en: Acce_pt
fa: پذیرش

en: Send _Information
fa: فرستادن _اطّلاعات

en: _Update Attendee Status
fa: _به‌هنگام‌سازی وضعیت شرکت‌کنندگان

en: _Update
fa: _به‌هنگام سازی

en: Im_port
fa: _درون‌ریزی

en: Due date:
fa: تاریخ سررسید:

en: Comment:
fa: توضیح:

en: Show description provided by the sender
fa: نمایش شرح فراهم شده به دست فرستنده

en: Hide description provided by the sender
fa: نهفتن شرح فراهم شده به دست فرستنده

note: RSVP area
en: Send reply to sender
fa: فرستادن پاسخ به فرستنده

note: Updates
en: Send _updates to attendees
fa: فرستادن _به‌روز رسانی‌ها به شرکت‌کنندگان

note: The recurrence check button
en: _Apply to all instances
fa: اِعمال به _تمامی نمونه‌ها

en: Show time as _free
fa: نمایش زمان به شکل _آزاد

en: _Preserve my reminder
fa: _نگه داشتن یادآورم

en: _Inherit reminder
fa: ار_ث‌بری یادآور

en: _Tasks:
fa: _تکلیف‌ها:

en: _Memos:
fa: _یادداشت‌ها:

en: Sa_ve
fa: _ذخیره

en: Attendee status updated
fa: وضعیت شرکت‌کنندگان به‌هنگام‌سازی شد

en: An appointment “%s” in the calendar “%s” conflicts with this meeting
fa: قرار «%s» در تقویم «%s» با این جلسه تداخل دارد

en: A task “%s” in the task list “%s” conflicts with this task
fa: تکلیف «%s» در سیاههٔ تکلیف «%s» با این تکلیف تداخل دارد

en: A memo “%s” in the memo list “%s” conflicts with this memo
fa: یادداشت «%s» در سیاههٔ یادداشت «%s» با این یادداشت تداخل دارد

en: The calendar “%s” contains an appointment which conflicts with this meeting | The calendar “%s” contains %d appointments which conflict with this meeting
fa[0]: تقویم «%s» قراری دارد که با این جلسه تداخل دارد
fa[1]: تقویم «%s» %Id قرار دارد که با این جلسه تداخل دارد

en: The task list “%s” contains a task which conflicts with this task | The task list “%s” contains %d tasks which conflict with this task
fa[0]: سیاههٔ تکلیف «%s» دارای تکلیفیست که با این تکلیف تداخل دارد
fa[1]: سیاههٔ تکلیف «%s» دارای %Id تکلیف است که با این تکلیف تداخل دارند

en: The memo list “%s” contains a memo which conflicts with this memo | The memo list “%s” contains %d memos which conflict with this memo
fa[0]: سیاههٔ یادداشت «%s» دارای یادداشتیست که با این یادداشت تداخل دارد
fa[1]: سیاههٔ یادداشت «%s» دارای %Id یادداشت است که با این یادداشت تداخل دارد

en: Found the appointment in the calendar “%s”
fa: قرار در تقویم «%s» پیدا شد

en: Found the task in the task list “%s”
fa: تکلیف در سیاههٔ تکلیف «%s» پیدا نشد

en: Found the memo in the memo list “%s”
fa: یادداشت در سیاههٔ یادداشت «%s» پیدا شد

en: This meeting invitation is obsolete. It had been updated.
fa: این دعوت جلسه منقضی شده. به‌روز شد.

en: Unable to find any calendars
fa: هیچ تقویمی پیدا نشد

en: Unable to find this meeting in any calendar
fa: این جلسه در هیچ تقویمی پیدا نشد

en: Unable to find this task in any task list
fa: این تکلیف در هیچ سیاههٔ تکلیفی پیدا نشد

en: Unable to find this memo in any memo list
fa: ناتوان در یافتن این یادداشت در هیچ سیاههٔ یادداشتی

en: Searching for an existing version of this appointment
fa: در حال جست‌وجو برای نگارشی موجود از این قرار

en: Searching for an existing version of this task
fa: جست‌وجو کردن برای نگارش موجودی از این تکلیف

en: Searching for an existing version of this memo
fa: جست‌وجو کردن برای نگارش موجودی از این یادداشت

en: Opening the calendar. Please wait…
fa: گشودن تقویم. لطفاً شکیبا باشید…

en: Unable to send item to calendar “%s”. %s
fa: ناتوان در فرستادن مورد به تقویم «%s». %s

en: Unable to send item to task list “%s”. %s
fa: ناتوان در فرستادن مورد به سیاههٔ تکلیف «%s». %s

en: Unable to send item to memo list “%s”. %s
fa: ناتوان در فرستادن مورد به سیاههٔ تکلیف «%s». %s

en: Sent to calendar “%s” as accepted
fa: فرستاده به تقویم «%s» به عنوان پذیرفته

en: Sent to task list “%s” as accepted
fa: فرستاده به سیاههٔ تکلیف «%s» به عنوان پذیرفته

en: Sent to memo list “%s” as accepted
fa: فرستاده به سیاههٔ یادداشت «%s» به عنوان پذیرفته

en: Sent to calendar “%s” as tentative
fa: فرستاده به تقویم «%s» به عنوان احتمالی

en: Sent to task list “%s” as tentative
fa: فرستاده به سیاههٔ تکلیف «%s» به عنوان احتمالی

en: Sent to memo list “%s” as tentative
fa: فرستاده به سیاههٔ یادداشت «%s» به عنوان احتمالی

en: Sent to calendar “%s” as declined
fa: فرستاده به تقویم «%s» به عنوان رد شده

en: Sent to task list “%s” as declined
fa: فرستاده به سیاههٔ تکلیف «%s» به عنوان رد شده

en: Sent to memo list “%s” as declined
fa: فرستاده به سیاههٔ یادداشت «%s» به عنوان رد شده

en: Sent to calendar “%s” as cancelled
fa: فرستاده به تقویم «%s» به عنوان لغو شده

en: Sent to task list “%s” as cancelled
fa: فرستاده به سیاههٔ تکلیف «%s» به عنوان لغو شده

en: Sent to memo list “%s” as cancelled
fa: فرستاده به سیاههٔ یادداشت «%s» به عنوان لغو شده

en: Imported to calendar “%s”
fa: درون‌ریزی به تقویم «%s»

en: Imported to task list “%s”
fa: درون‌ریزی به سیاههٔ تکلیف «%s»

en: Imported to memo list “%s”
fa: درون‌ریزی به سیاههٔ یادداشت‌های «%s»

en: Saving changes to the calendar. Please wait…
fa: ذخیره کردن تغییرات در تقویم. لطفاً شکیبا باشید…

en: Saving changes to the task list. Please wait…
fa: ذخیره کردن تغییرات در سیاههٔ تکلیف. لطفاً شکیبا باشید…

en: Saving changes to the memo list. Please wait…
fa: ذخیره کردن تغییرات در سیاههٔ یادداشت. لطفاً شکیبا باشید…

en: Unable to parse item
fa: تجزیهٔ مورد ممکن نیست

en: Organizer has removed the delegate %s
fa: سازمان‌دهنده نمایندهٔ %s را حذف کرد

en: Sent a cancellation notice to the delegate
fa: آگهی لغو به نماینده فرستاده شد

en: Could not send the cancellation notice to the delegate
fa: نتوانست آگهی لغو را به نماینده بفرستد

en: Unable to update attendee. %s
fa: به‌هنگام‌سازی شرکت‌کنندگان ممکن نیست. %s

en: The meeting is invalid and cannot be updated
fa: جلسه نامعتبر است و نمی‌تواند به‌روز رسانی شود

en: Attendee status could not be updated because the status is invalid
fa: به‌هنگام‌سازی وضعیت شرکت‌کنندگان ممکن نیست چون وضعیت نامعتبر است

en: Attendee status can not be updated because the item no longer exists
fa: به‌هنگام‌سازی وضعیت شرکت‌کننده ممکن نیست چون مورد دیگر وجود ندارد

en: Meeting information sent
fa: اطّلاعات جلسه فرستاده شده

en: Task information sent
fa: اطّلاعات تکلیف فرستاده شده

en: Memo information sent
fa: اطّلاعات یادداشت فرستاده شده

en: Unable to send meeting information, the meeting does not exist
fa: ناتوان در فرستادن اطّلاعات جلسه. جلسه وجود ندارد

en: Unable to send task information, the task does not exist
fa: ناتوان در فرستادن اطّلاعات تکلیف. تکلیف وجود ندارد

en: Unable to send memo information, the memo does not exist
fa: ناتوان در فرستادن اطّلاعات یادداشت. یادداشت وجود ندارد

note: Translators: This is a default filename for a calendar.
en: calendar.ics
fa: تقویم.ics

en: Save Calendar
fa: ذخیرهٔ تقویم

en: The calendar attached is not valid
fa: تقویم پیوست شده معتبر نیست

en: The message claims to contain a calendar, but the calendar is not a valid iCalendar.
fa: پیام ادعا می‌کند حاوی یک تقویم است، اما تقویم یک آی‌کلندر استاندارد نیست.

en: The item in the calendar is not valid
fa: مورد داخل تقویم معتبر نیست

en: The message does contain a calendar, but the calendar contains no events, tasks or free/busy information
fa: پیام شامل یک تقویم است اما تقویم شامل هیچ اتفاق، تکلیف، یا اطلاعات آزاد/مشغول نیست

en: The calendar attached contains multiple items
fa: تقویم پیوست شده حاوی موارد متعددی است

en: To process all of these items, the file should be saved and the calendar imported
fa: برای پردازش همهٔ این موارد،‌ پرونده باید ذخیره شود و تقویم وارد شود

[ctx: cal-itip]
en: None
fa: هیچ‌کدام

en: Tentatively Accepted
fa: به طور احتمالی پذیرفته شد

en: This response is not from a current attendee. Add the sender as an attendee?
fa: این پاسخ از یکی از شرکت‌کنندگان فعلی نیست. فرستنده به عنوان شرکت‌کننده اضافه شود؟

en: This meeting has been delegated
fa: این جلسه واگذار شده است

en: “{0}” has delegated the meeting. Do you want to add the delegate “{1}”?
fa: «{0}» جلسه را واگذار کرده. مایلید نمایندهٔ «{1}» را اضافه کنید؟

en: Google Features
fa: ویژگی‌های گوگل

en: Add Ca_lendar to this account
fa: افزودن _تقویم به این حساب

en: Add Con_tacts to this account
fa: افزودن _آشنایان به این حساب

[ctx: GoggleSummary]
note: Translators: This is part of a sentence "You may need to enable IMAP access and Calendars to synchronize", where the 'IMAP access' and 'Calendars to synchronize' are clickable.
en: IMAP access
fa: دسترسی IMAP

[ctx: GoggleSummary]
note: Translators: This is part of a sentence "You may need to enable IMAP access and Calendars to synchronize", where the 'IMAP access' and 'Calendars to synchronize' are clickable.
en: Calendars to synchronize
fa: تقویم‌ها برای همگام‌سازی

[ctx: GoggleSummary]
note: Translators: This is part of a sentence "You may need to enable IMAP access and Calendars to synchronize", where the 'IMAP access' and 'Calendars to synchronize' are clickable.
en: You may need to enable %s and %s
fa: شاید لازم باشد %s و %s را به کار بیندازید

en: Mail _Directory:
fa: _شاخهٔ نامه:

en: Choose a MH mail directory
fa: گزینش یک شاخهٔ نامهٔ MH

en: MH mail directory cannot be empty
fa: شاخهٔ نامهٔ MH نمی‌تواند خالی باشد

en: Local Delivery _File:
fa: _پروندهٔ تحویل محلی:

en: Choose a local delivery file
fa: گزینش یک پروندهٔ رساندن محلی

en: Local delivery file cannot be empty
fa: پروندهٔ رساندن محلی نمی‌تواند خالی باشد

en: Choose a Maildir mail directory
fa: گزینش یک شاخهٔ نامهٔ Maildir

en: Maildir mail directory cannot be empty
fa: شاخهٔ نامهٔ Maildir نمی‌تواند خالی باشد

en: Spool _File:
fa: _پروندهٔ سرکشی:

en: Choose a mbox spool file
fa: گزینش یک پروندهٔ سرکشی mbox

en: Mbox spool file cannot be empty
fa: پروندهٔ سرکشی mbox نمی‌تواند خالی باشد

en: Spool _Directory:
fa: _شاخهٔ سرکشی:

en: Choose a mbox spool directory
fa: گزینش یک شاخهٔ سرکشی mbox

en: Mbox spool directory cannot be empty
fa: شاخهٔ سرکشی Mbox نمی‌تواند خالی باشد

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: _Port:
fa: _درگاه:

note: do not reference
en: User_name:
fa: نام کاربر:

en: _Forget password
fa: _فراموش کردن گذرواژه

en: Encryption _method:
fa: _روش رمزنگاری:

en: STARTTLS after connecting
fa: ‫STARTTLS پس از اتصال

en: TLS on a dedicated port
fa: TLS روی درگاه اختصاصی

en: _Use custom binary, instead of “sendmail”
fa: استفاده از _دودویی سفارشی به جای sendmail

en: _Custom binary:
fa: دودویی _سفارشی:

en: U_se custom arguments
fa: استفاده از _آرگومان‌های سفارشی

en: Cus_tom arguments:
fa: آر_گومان‌های سفارشی:

en: Default arguments are “-i -f %F -- %R”, where
       %F — stands for the From address
       %R — stands for the recipient addresses
fa: آرگومان‌های پیش‌گزیده عبارتند از «‪-i -f %F -- %R‬» که
       %F — نشانگر نشانی از است
       %R — نشانگر نشانی‌های گیرندگان است

en: Send mail also when in offline _mode
fa: فرستادن نامه حتا هنگام _برون‌خط بودن

en: Custom binary cannot be empty
fa: دودویی سفارشی نمی‌تواند خالی باشد

note: do not reference
en: Ser_ver requires authentication
fa: کارساز به تأیید هویت نیاز دارد

en: T_ype:
fa: _گونه:

en: Yahoo! Features
fa: ویژگی‌های یاهو

en: Add Ca_lendar and Tasks to this account
fa: افزودن ت_قویم و تکلیف‌ها به این حساب

en: %d attached message | %d attached messages
fa[0]: %Id پیام پیوست شده
fa[1]: %Id پیام پیوست شده

[ctx: New]
en: _Mail Message
fa: پیام _نامه‌ای

en: Compose a new mail message
fa: نگارش یک پیام نامه‌ای جدید

[ctx: New]
en: Mail Acco_unt
fa: _حساب‌های نامه

en: Create a new mail account
fa: ایجاد یک حساب نامهٔ جدید

[ctx: New]
en: Mail _Folder
fa: _‌شاخهٔ نامه

en: Create a new mail folder
fa: ایجاد یک شاخهٔ نامهٔ جدید

[ctx: NetworkMonitor]
note: Translators: One of the known implementation names of the GNetworkMonitor. Either translate it to some user-friendly form, or keep it as is.
en: base
fa: پایه

[ctx: NetworkMonitor]
note: Translators: One of the known implementation names of the GNetworkMonitor. Either translate it to some user-friendly form, or keep it as is.
en: netlink
fa: پیوند شبکه

[ctx: NetworkMonitor]
note: Translators: One of the known implementation names of the GNetworkMonitor. Either translate it to some user-friendly form, or keep it as is.
en: networkmanager
fa: مدیر شبکه

[ctx: NetworkMonitor]
en: Method to detect _online state:
fa: روش تشخیص وضعیت _برخطی:

[ctx: NetworkMonitor]
note: Translators: The '%s' is replaced with the actual name of the GNetworkMonitor implementation
en: Default (%s)
fa: پیش‌گزیده (%s)

[ctx: NetworkMonitor]
note: Always as the first
en: Default
fa: پیش‌گزیده

[ctx: NetworkMonitor]
note: Always as the last
en: Always Online
fa: همیشه برخط

en: _Limit operations in Power Saver mode
fa: عملیات _کاسته در حالت ذخیرهٔ نیرو

en: Mail Preferences
fa: ترجیحات نامه

en: Composer Preferences
fa: ترجیحات نگارشگر

en: Network Preferences
fa: ترجیحات شبکه

[ctx: label]
note: Translators: The first item in the list, to be * able to set rule: [Label] [is/is-not] [None]
en: None
fa: هیچ‌کدام

[ctx: addrbook]
note: Translators: Meaning "any configured addressbook included in autocompletion" in the filter dialog
en: Included in Autocompletion
fa: در تکمیل خودکار قرار دارد

[ctx: addrbook]
note: Translators: Meaning "any configured addressbook" in the filter dialog
en: Any
fa: هر

en: Marking messages as read…
fa: در حال علامت‌گذاری پیام‌ها به عنوان خوانده‌شده…

en: Go to Folder
fa: رفتن به شاخه

en: _Select
fa: _گزینش

en: _Disable Account
fa: از _کار انداختن حساب

en: Disable this account
fa: از کار انداختن این حساب

en: Permanently remove all the deleted messages from all folders
fa: برداشتن همیشگی تمامی پیام‌های حذف شده از تمامی شاخه‌ها

en: Empty _Junk
fa: تخلیهٔ _بنجل

en: Delete all Junk messages from all folders
fa: حذف تمامی پیام‌ها از تمامی شاخه‌ها

en: Edit properties of this account
fa: ویرایش ویژگی‌های این حساب

en: Refresh list of folders of this account
fa: نوسازی سیاههٔ شاخه‌های این حساب

en: _Download Messages for Offline Usage
fa: _بارگیری پیام‌ها برای استفادهٔ برون‌خط

en: Download messages of accounts and folders marked for offline usage
fa: بارگیری پیام‌های حساب‌ها و شاخه‌های علامت خورده برای استفادهٔ برون‌خط

en: Fl_ush Outbox
fa: _تخلیهٔ صندوق خروجی

en: _Copy Folder To…
fa: _رونوشت از شاخه در…

en: Copy the selected folder into another folder
fa: رونوشت از شاخهٔ گزیده در یک شاخهٔ دیگر

en: Permanently remove this folder
fa: حذف همیشگی این شاخه

en: Edit Sort _Order…
fa: ویرایش _ترتیب چینش…

en: Change sort order of the folders in the folder tree
fa: تغییر ترتیب چینش شاخه‌ها در درخت شاخه

en: E_xpunge
fa: _پاک‌سازی

en: Permanently remove all deleted messages from this folder
fa: حذف همیشگی تمام پیام‌های حذف شده از این شاخه

en: Mar_k All Messages as Read
fa: _علامت‌گذاری همهٔ پیام‌ها به عنوان خوانده

en: Mark all messages in the folder as read
fa: علامت‌گذاری تمامی پیام‌ها در این شاخه به خوانده

en: _Move Folder To…
fa: _جابه‌جایی شاخه به…

en: Move the selected folder into another folder
fa: جابه‌جایی شاخه‌های گزیده به یک شاخهٔ دیگر

note: Translators: An action caption to create a new mail folder
en: _New…
fa: _جدید…

en: Create a new folder for storing mail
fa: ایجاد یک شاخهٔ جدید برای ذخیرهٔ نامه

en: Change the properties of this folder
fa: تغییر ویژگی‌های این شاخه

en: Refresh the folder
fa: نوسازی شاخه

en: Change the name of this folder
fa: تغییر نام این شاخه

en: Select Message _Thread
fa: انتخاب _رشتهٔ پیام

en: Select all messages in the same thread as the selected message
fa: انتخاب همهٔ پیام‌های هم‌رشتهٔ پیام گزیده

en: Select Message S_ubthread
fa: گزینش _زیررشتهٔ پیام

en: Select all replies to the currently selected message
fa: گزینش تمامی پاسخ‌خا به پیام گزیدهٔ کنونی

en: Empty _Trash
fa: خالی کردن _زباله‌دان

en: Permanently remove all the deleted messages from all accounts
fa: برداشتن همیشگی تمامی پیام‌های حذف شده از تمامی حساب‌ها

en: Go to _Folder
fa: رفتن به _شاخه

en: Opens a dialog to select a folder to go to
fa: گشودن گفت‌وگویی برای گزینش شاخه‌ای برای رفتن

en: _Manage Subscriptions
fa: _مدیریت اشتراک‌ها

en: Subscribe or unsubscribe to folders on remote servers
fa: مشترک شدن یا لغو اشتراک شاخه‌هایی در کارسازهای دوردست

en: Send / _Receive
fa: ارسال / _دریافت

en: Send queued items and retrieve new items
fa: ارسال موارد در نوبت و بازیابی موارد جدید

en: R_eceive All
fa: _گرفتن همه

en: Receive new items from all accounts
fa: دریافت موارد جدید از تمامی حساب‌ها

en: _Send All
fa: _فرستادن همه

en: Send queued items in all accounts
fa: فرستادن موارد صف شده در تمامی حساب‌ها

en: Cancel the current mail operation
fa: انصراف از عملیات نامه‌ای فعلی

en: Collapse All _Threads
fa: جمع کردن همهٔ _رشته‌ها

en: Collapse all message threads
fa: جمع کردن همهٔ رشته‌های پیام‌ها

en: E_xpand All Threads
fa: _گشودن همهٔ رشته‌ها

en: Expand all message threads
fa: گشودن همهٔ رشته‌های پیام‌ها

en: _Message Filters
fa: صافی‌های _پیام

en: Create or edit rules for filtering new mail
fa: ایجاد یا ویرایش قواعد صافی کردن نامه‌های جدید

en: _Subscriptions…
fa: _اشتراک‌ها…

en: F_older
fa: _شاخه

en: C_reate Search Folder From Search…
fa: ایجاد _شاخهٔ جست‌وجو از جست‌وجو…

en: Search F_olders
fa: شاخه‌های _جست‌وجو

en: Create or edit search folder definitions
fa: ایجاد یا ویرایش تعاریف شاخهٔ جست‌وجو

en: _New Folder…
fa: شاخهٔ _جدید…

en: Show Message _Preview
fa: نمایش _پیش‌نمایش پیام

en: Show message preview pane
fa: نمایش قاب پیش‌نمایش پیام

en: Show _Attachment Bar
fa: نوار _پیوست نمایش داده شود

en: Show Attachment Bar below the message preview pane when the message has attachments
fa: نمایش نوار پیوست زیر قاب پیش‌نمایش پیام هنگامی که پیام پیوست دارد

en: Show _Deleted Messages
fa: نمایش پیام‌های _حذف شده

en: Show deleted messages with a line through them
fa: نمایش پیام‌های حذف شده به صورت خط خورده

en: Show _Junk Messages
fa: نمایش پیام‌های _هرز

en: Show junk messages with a red line through them
fa: نمایش پیام‌های هرز به صورت خط قرمز خورده

en: Show _Preview Tool Bar
fa: نمایش نوار ابزار _پیش‌نمایش

en: Show tool bar above the preview panel
fa: نمایش نوار ابزار بالای تابلوی پیش‌نمایش

en: _Group By Threads
fa: _گروه کردن از روی رشته

en: Threaded message list
fa: سیاههٔ پیام‌های رشته شده

en: Show To _Do Bar
fa: نمایش نوار _برای انجام

en: Show To Do bar with appointments and tasks
fa: نمایش نوار برای انجام با قرارها و تکلیف‌ها

en: _Unmatched Folder Enabled
fa: شاخهٔ _نامطابق به کار افتاد

en: Toggles whether Unmatched search folder is enabled
fa: تغییر حالت این که شاخهٔ جست‌وجوی نامطابق به کار افتاده یا نه

en: Show message preview below the message list
fa: نمایش پیش‌نمایش پیام زیر سیاههٔ پیام‌ها

en: Show message preview alongside the message list
fa: نمایش پیش‌نمایش پیام کنار سیاههٔ پیام‌ها

en: All Messages
fa: تمامی پیام‌ها

en: Important Messages
fa: پیام‌های مهم

en: Last 5 Days’ Messages
fa: پیام‌های ۵ روز پیش

en: Messages Not Junk
fa: پیام‌‌های غیر هرز

en: Messages with Attachments
fa: پیام‌های با پیوست

en: Messages with Notes
fa: پیام‌های با یادداشت

en: No Label
fa: بدون برچسب

en: Read Messages
fa: پیام‌های خوانده‌شده

en: Unread Messages
fa: پیام‌های خوانده‌نشده

en: Message Thread
fa: رشتهٔ پیام

en: Subject or Addresses contain
fa: موضوع یا نشانی‌ها شامل

en: All Accounts
fa: تمامی حساب‌ها

en: Current Account
fa: حساب کنونی

en: Current Folder
fa: شاخهٔ کنونی

en: Current Folder and Subfolders
fa: شاخهٔ کنونی و زیرشاخه‌ها

en: Current Folder and Subfolders Search
fa: جست‌وجوی شاخهٔ کنونی و زیرشاخه‌ها

en: All Account Search
fa: جست‌وجوی تمامی حساب

en: Account Search
fa: جست‌وجوی حساب

en: %d selected,  | %d selected,
fa[0]: %Id گزیده،
fa[1]: %d گزیده،

en: %d deleted | %d deleted
fa[0]: ‫%d حذف شد
fa[1]: ‫%d حذف شد

en: %d junk | %d junk
fa[0]: ‫%d جفنگ
fa[1]: ‫%d جفنگ

en: %d draft | %d drafts
fa[0]: ‫%d پیش‌نویس
fa[1]: ‫%d پیش‌نویس

en: %d unsent | %d unsent
fa[0]: ‫%d ارسال نشده
fa[1]: ‫%d ارسال نشده

en: %d sent | %d sent
fa[0]: ‫%d ارسال شده
fa[1]: ‫%d ارسال شده

en: %d unread | %d unread
fa[0]: ۱ نخوانده
fa[1]: %Id نخوانده

en: Send / Receive
fa: ارسال / دریافت

en: Select Folder to Add
fa: گزینش شاخه برای افزودن

en: Folder
fa: شاخه

en: Recipient
fa: گیرنده

en: Keep in Outbox
fa: نگه داری در صندوق خروجی

en: Send immediately
fa: فرستادن بی‌درنگ

en: Send after 5 minutes
fa: فرستادن پس از ۵ دقیقه

en: Language(s)
fa: زبان‌ها

en: Same as user interface
fa: مشابه رابط کاربری

en: On exit, every time
fa: هر بار هنگام خروج

en: Once per day
fa: روزی یک بار

en: Once per week
fa: هفته‌ای یک بار

en: Once per month
fa: ماهی یک بار

en: Immediately, on folder leave
fa: بی‌درنگ هنگام خروج از شاخه

en: Header
fa: سرصفحه

en: Contains Value
fa: شامل مقدار

[ctx: UserHeaders]
note: Translators: This is a column caption, in which a mail header name is shown. Example: Header: "X-GitLab-Project" Title: "GitLab Project"
en: Header
fa: سرایند

[ctx: UserHeaders]
note: Translators: This is a column caption, in which a mail header title is shown; it's the text the header is presented in the GUI, aka a user friendly name of the header. Example: Header: "X-GitLab-Project" Title: "GitLab Project"
en: Title
fa: عنوان

note: To Translators: 'Date header' is a label for configurable date/time format for 'Date' header in mail message window/preview
en: _Date header:
fa: سرایند _تاریخ:

en: Show _original header value
fa: نمایش مقدار سرایند _اصلی

en: Do _not change settings
fa: تفییر _ندادن تنظیمات

en: _Set as default email client
fa: _تنظیم به عنوان کارخواه پیش‌گزیدهٔ رایانامه

en: Do you want to make Evolution your default email client?
fa: می‌خواهید اوولوشن را کارخواه رایانامهٔ پیش‌گزیده‌تان کنید؟

note: Translators: First %s is an email address, second %s * is the subject of the email, third %s is the date.
en: Your message to %s about “%s” on %s has been displayed. This is no guarantee that the message has been read or understood.
fa: پیامتان به %s دربارهٔ «%s» روی %s نمایش داده شد. تضمینی برای خوانده یا فهمیده شدنش وجود ندارد.

note: Translators: %s is the subject of the email message This text is used as a subject of a delivery notification email (basically a notification, that the user did read (or better displayed) the message).
en: Read: %s
fa: خوانده شد: %s

en: Send a read receipt to “%s”
fa: فرستادن رو رسید خواندن به «%s»

note: name doesn't matter
en: _Notify Sender
fa: _آگاهی فرستنده

en: Sender wants to be notified when you have read this message.
fa: فرستنده می‌خواهد هنگامی که این پیام را خواندید، آگاه شود.

en: Sender has been notified that you have read this message.
fa: فرستنده آگاه شد که این پیام را خواندید.

en: Evolution is currently offline.
fa: اوولوشن در حال حاضر برون‌خط است.

en: Click “Work Online” to return to online mode.
fa: برای بازگشت به حالت برخط روی «کار برخط» بزنید.

en: Evolution is currently offline due to a network outage.
fa: اوولوشن در حال حاضر به خاطر یک قطعی شبکه برون‌خط است.

en: Evolution will return to online mode once a network connection is established.
fa: به محض برقراری یک ارتباط شبکه‌ای، اوولوشن به حالت برخط باز خواهد گشت.

en: Author(s)
fa: مؤلف(ها)

en: Overview
fa: نمای کلّی

en: Plugin
fa: متصل شونده

en: Plugins
fa: افزایه‌ها

en: Display plain text version
fa: نمایش نگارش متن خام

en: Display plain text version of multipart/alternative message
fa: نمایش نگارش متن خام پیام چندبخشی یا جایگزین

en: Display HTML version
fa: نمایش نگارش HTML

en: Display HTML version of multipart/alternative message
fa: نمایش نگارش HTML پیام چندبخشی یا جایگزین

en: Show HTML if present
fa: نمایش HTML در صورت وجود

en: Let Evolution choose the best part to show.
fa: اجازه به اوولوشن برای گزینش بهترین بخش جهت نمایش.

en: Show plain text if present
fa: نمایش متن خام در صورت وجود

en: Show plain text part, if present, otherwise let Evolution choose the best part to show.
fa: نمایش بخش متنی خام در صورت وجود. در غیر این صورت اجازه به اوولوشن برای گزینش بهترین بخش جهت نمایش.

en: Show plain text if present, or HTML source
fa: نمایش متن خام در صورت وجود یا منبع HTML

en: Show plain text part, if present, otherwise the HTML part source.
fa: نمایش بخش متنی خام در صورت وجود. در غیر این صورت نمایش مبدأ بخش HTML.

en: Only ever show plain text
fa: نمایش فقط و فقط متن خام

en: Always show plain text part and make attachments from other parts, if requested.
fa: نمایش همیشگی بخش متنی خام و در صورت درخواست، ایجاد پیوست‌هایی از دیگر بخش‌ها.

en: Show s_uppressed HTML parts as attachments
fa: نمایش بخش‌های HTML _سرکوب شده به شکل پیوست

en: HTML _Mode
fa: _حالت HTML

en: Prefer Plain Text
fa: ترجیح متن خام

note: but then we also need to create our own section frame
en: Plain Text Mode
fa: حالت متن ساده

en: View mail messages as plain text, even if they contain HTML content.
fa: دیدن پیام‌های نامهٔ جدید به شکل متن خام، حتا اگر دارای محتوای HTML باشند.

en: Cannot add message into News and Blogs folder
fa: نمی‌توان پیام‌ها را به شاخهٔ اخبار و وبلاگ‌ها افزود

en: Message is not available
fa: پیام موجود نیست

en: Invalid Feed URL “%s”.
fa: شاخهٔ خوراک نامعتبر «%s».

en: Failed to download feeds, error code %d (%s)
fa: شکست در بارگیری خوراک‌ها. کد خطای %Id (%s)

en: Invalid Feed URL.
fa: شاخهٔ خوراک نامعتبر.

en: Apply message _filters to this folder
fa: اعمال _پالایه‌های پیام به این شاخه

en: _Download complete articles
fa: _بارگیری مقاله‌های کامل

en: Download feed _enclosures
fa: بارگیری _ضمیمه‌های خوراک

en: Enclosures:
fa: ضمیمه‌ها:

en: News and Blogs
fa: اخبار و وبلاگ‌ها

en: This is a provider for reading RSS news and blogs.
fa: فراهم‌کننده‌ای برای خواندن وبلاگ‌ها و اخبار RSS است.

en: Folder '%s' not found
fa: شاخهٔ «%s» پیدا نشد

en: Cannot create a folder in a News and Blogs store.
fa: نمی‌توان شاخه‌ای در ذخیرهٔ احبار و وبلاگ‌ها ایجاد کرد.

en: Unknown author
fa: نگارندهٔ ناشناخته

en: Markdown
fa: مارک‌دون

en: Failed to fetch feed icon: %s
fa: شکست در واکشی نقشک خوراک: %s

en: Fetching feed icon…
fa: واکشیدن نقشک خوراک…

en: Failed to read feed information.
fa: شکست در خواندن اطّلاعات خوراک.

en: Failed to fetch feed information: %s
fa: شکست در واکشی اطَلاعات خوراک: %s

en: Fetching feed information…
fa: واکشیدن اطّلاعات خوراک…

en: Invalid Feed URL
fa: نشانی خوراک نامعتبر

en: Choose Feed Image
fa: گزینش تصویر خوراک

en: Feed _URL:
fa: _نشانی خوراک:

en: _Fetch
fa: _واکشی

en: C_ontent:
fa: _محتوا:

en: Import RSS Feeds
fa: درون‌ریزی خوراک‌های RSS

en: Export RSS Feeds
fa: برون‌ریزی خوراک‌های RSS

en: _Import
fa: _درون‌ریزی

en: Export
fa: برون‌ریزی

en: OPML files
fa: پرونده‌های OPML

note: Translators: This is a default file name for exported RSS feeds. Keep the extension (".opml") as is, translate only the "feeds" word, if needed.
en: feeds.opml
fa: خوراک‌ها.opml

en: Failed to export RSS feeds:
fa: شکست در برون‌ریزی خوراک‌های RSS:

en: Failed to read file content:
fa: شکست در خواندن محتوای پرونده:

en: Failed to add feed:
fa: شکست در افزودن خوراک:

en: No RSS feeds found
fa: هیچ خوراک RSSای پیدا نشد

en: No new RSS feeds imported
fa: هیچ خوراک RSS جدیدی درو»‌ریزی نشد

en: Imported %d feed | Imported %d feeds
fa[0]: %Id خوراک درون‌ریزی شد
fa[1]: %Id خوراک درون‌ریزی شدند

en: Failed to import data, the file does not contain valid OPML data.
fa: شکست در درون‌ریزی داده‌ها. پرونده دارای دادهٔ OPML معتبر نیست.

en: Failed to parse file content. Expected is an OPML file.
fa: شکست در تجزیهٔ محتوای پرونده. انتظار یک پروندهٔ OPML می‌رفت.

en: Download _feed enclosures
fa: بارگیری ضمیمه‌های _خوراک

note: Translators: This is part of "Do not download enclosures larger than [ nnn ] KB"
en: Do not download e_nclosures larger than
fa: بار نگرفتن _ضمیمه‌های بزرگ‌تر از

note: Translators: This is part of "Do not download enclosures larger than [ nnn ] KB"
en: KB
fa: ک‌ب

en: Feeds
fa: خوراک‌ها

en: Content
fa: محتوا

en: E_xport
fa: _برون‌ریزی

en: Re_load feed articles
fa: _بار کردن دوبارهٔ مقاله‌های خوراک

en: Reload all feed articles from the server, updating existing and adding any missing
fa: بار کردن دوبارهٔ تمامی مقاله‌های خوراک از کارساز، به‌روز رسانی مقاله‌های موجود و افزودن غایب‌ها

en: Failed to spawn SpamAssassin (%s):
fa: شکست در راه‌اندازی SpamAssassin (%s):

en: Failed to stream mail message content to SpamAssassin:
fa: شکست در جریان محتوای پیام نامه به SpamAssassin:

en: Failed to write “%s” to SpamAssassin:
fa: شکست در نوشتن «%s» روی SpamAssassin:

en: Failed to read output from SpamAssassin:
fa: شکست در خواندن خروجی از SpamAssassin:

en: SpamAssassin either crashed or failed to process a mail message
fa: فروپاشی SpamAssassin یا شکست در پردازش یک پیام نامه

en: SpamAssassin Options
fa: گزینه‌های ‏اسپم‌اسسین

en: I_nclude remote tests
fa: _شامل آزمایش‌های دوردست

en: This will make SpamAssassin more reliable, but slower.
fa: این کار اسپم‌اسسین را قابل اتکّاتر، ولی کندتر خواهد کرد.

en: SpamAssassin
fa: اسپم‌اسسین

en: Junk filter using SpamAssassin
fa: پالایش بنجل با استفاده از SpamAssassin

note: Keep the title identical to EMailConfigImportPage * so it's only shown once in the assistant sidebar.
en: Importing Files
fa: در حال وارد کردن پرونده‌ها

en: Import cancelled.
fa: درون‌ریزی لغو شد.

en: Import complete.
fa: درون‌ریزی کامل‌شد.

en: Welcome to Evolution.
    
    The next few screens will allow Evolution to connect to your email accounts, and to import files from other applications.
fa: به اوولوشن خوش آمدید.
    چند صفحهٔ پیش رو می‌گذار اوولوشن به حساب‌های رایانامه‌تان وصل شده و پرونده‌ها را از دیگر برنامه‌های درون‌ریزی کند.

en: Do not _show this wizard again
fa: دیگر این گفت‌وگو نشان داده نشود

[ctx: wizard-ca-note]
note: Translators: This is part of "Alternatively, you can %s (email, contacts and calendaring) instead." sentence from the same translation context.
en: create a collection account
fa: ایجاد یک حساب مجموعه

[ctx: wizard-ca-note]
note: Translators: The '%s' is replaced with "create a collection account" from the same translation context.
en: Alternatively, you can %s (email, contacts and calendaring) instead.
fa: به جایش می‌توانید %s (رایانامه، آشنایان و تقویم)

en: Loading accounts…
fa: در حال بار کردن حساب‌ها…

en: _Format as…
fa: _قالب‌بندی به شکل…

en: _Other languages
fa: _دیگر زبان‌ها

en: Text Highlight
fa: برجسته سازی متن

en: Syntax highlighting of mail parts
fa: برجسته سازی نحوی بخش‌های نامه

en: _Plain text
fa: متن _خام

en: _Assembler
fa: _اسمبلر

en: _Bash
fa: _بش

en: _C/C++
fa: _سی/سی++

en: _C#
fa: سی‌_شارپ

en: _Cascade Style Sheet
fa: _CSS

en: _Java
fa: _جاوا

en: _JavaScript
fa: _جاوااسکریپت

en: _Patch/diff
fa: _وصله/تغییر

en: _Perl
fa: _پرل

en: _PHP
fa: _پی‌اچ‌پی

en: _Python
fa: _پایتون

en: _Ruby
fa: _روبی

en: _Tcl/Tk
fa: _تی‌سی‌ال/تی‌کی

en: _TeX/LaTeX
fa: _تک/لتک

en: _Vala
fa: _والا

en: _Visual Basic
fa: _یژوال‌بیسیک

en: _XML
fa: _اکس‌ام‌ال

en: _ActionScript
fa: _اکشن‌اسکریپت

en: _ADA95
fa: _آدا۹۵

en: _ALGOL 68
fa: _الگول ۶۹

en: (_G)AWK
fa: (_گ)اوک

en: _COBOL
fa: _کوبول

en: _DOS Batch
fa: _دستهٔ داس

en: _D
fa: _دی

en: _Erlang
fa: _ارلنگ

en: _FORTRAN 77
fa: _فورترن ۷۷

en: _FORTRAN 90
fa: _فورترن ۹۰

en: _F#
fa: _اف‌شارپ

en: _Go
fa: _گو

en: _Haskell
fa: _هسکل

en: _JSP
fa: _جی‌اس‌پی

en: _Lisp
fa: _لیسپ

en: _Lotus
fa: _لوتوس

en: _Lua
fa: _لوا

en: _Maple
fa: _میپل

en: _Matlab
fa: _متلب

en: _Maya
fa: _مایا

en: _Oberon
fa: _اوبرون

en: _Objective C
fa: _آبجکتیو سی

en: _OCaml
fa: _اوکمل

en: _Octave
fa: _اکتاو

en: _Object Script
fa: _آبجکت‌اسکریپت

en: _Pascal
fa: _پاسکال

en: _POV-Ray
fa: _پاو-ری

en: _Prolog
fa: _پرولوگ

en: _R
fa: _آر

en: _RPM Spec
fa: _مشخصّات آرپی‌ام

en: _Scala
fa: _اسکالا

en: _Smalltalk
fa: _اسمال‌تاک

en: _TCSH
fa: _تی‌اس‌سی‌اچ

en: _VHDL
fa: _وی‌اچ‌دی‌ال

en: Show F_ull vCard
fa: نمایش کارت مجازی _کامل

en: Show Com_pact vCard
fa: نمایش کارت مجازی _فشرده

en: Save _To Addressbook
fa: ذخیره در _دفترچه نشانی

en: There is one other contact.
fa: آشنای دیگری وجود ندارد.

note: Translators: This will always be two or more.
en: There is %d other contact. | There are %d other contacts.
fa[0]: %Id آشنای دیگر هست.
fa[1]: %Id آشنای دیگر هستند.

en: Addressbook Contact
fa: آشنای دفترچه نشانی

en: Display the part as an addressbook contact
fa: نمایش بخش به شکل یک آشنای دفترچه نشانی

note: Translators: The "%s" is replaced with a link, constructing a text like: "Ctrl-click to open a link “http://www.example.com”"
en: Ctrl-click to open a link “%s”
fa: برای گشودن یک پیوند «%s» مهار را گرفته و کلیک کنید

en: _Do not show this message again.
fa: _دیگر این پیام نشان داده نشود.

en: Keywords
fa: کلیدواژگان

en: Message has no attachments
fa: پیام هیچ پیوستی ندارد

en: Evolution has found some keywords that suggest that this message should contain an attachment, but cannot find one.
fa: اوولوشن کلیدواژگانی یافت که نشان می‌دهد این پیام باید دارای پیوست باشد؛ ولی چیزی پیدا نکرد.

en: _Add Attachment...
fa: _افزودن پیوست…

en: _Edit Message
fa: _ویرایش پیام

en: Attachment Reminder
fa: یادآور پیوست

en: Reminds you when you forgot to add an attachment to a mail message.
fa: یادآوری هنگام فراموشی افزودن پیوست‌ها به پیام نامه‌ای.

en: Automatic Contacts
fa: آشنا‌های خودکار

note: Enable BBDB checkbox
en: Create _address book entries when sending mails
fa: ایجاد ورودی‌های _دفترچه نشانی هنگام فرستادن نامه‌ها

note: File Under setting
en: Set File _under as “First Last”, instead of “Last, First”
fa: تنظیم پروندهٔ _زیر به شکل «نام نام خانوادگی» به جای «نام خانوادگی، نام»

en: Select Address book for Automatic Contacts
fa: گزینش دفترچه نشانی برای آشناهای خودکار

en: Instant Messaging Contacts
fa: آشنایان پیام فوری

note: Enable Gaim Checkbox
en: _Synchronize contact info and images from Pidgin buddy list
fa: همگام‌سازی اطّلاعات و تصاویر آشنایان از سیاههٔ رفقای پیجن

en: Select Address book for Pidgin buddy list
fa: گزینش دفترچه نشانی برای سیاههٔ رفقای پیجن

note: Synchronize now button.
en: Synchronize with _buddy list now
fa: همگام‌سازی با فهرست ر_فقا در لحظهٔ حاضر

en: Takes the gruntwork out of managing your address book.
    
    Automatically fills your address book with names and email addresses as you reply to messages.  Also fills in IM contact information from your buddy lists.
fa: حذف کار گِل از مدیریت دفترچه نشانیتان
    
    هر گاه به پیامی پاسخ دهید، نام و نشانی رایانامهٔ گیرنده را به طور خودکار در دفترچه نشانیتان پر می‌کند.  همچنین اطّلاعات تماس را از سیاههٔ رفقایتان پر می‌کند.

en: Importing Outlook Express data
fa: درون ریزی کردن داده‌های اکسپرس اوت‌لوک

en: Outlook DBX import
fa: درون‌ریزی DBX اوت‌لوک

en: Outlook Express 5/6 personal folders (.dbx)
fa: شاخه‌های شخصی اکسپرس اوت‌لوک ۵/۶ (‪.dbx‬)

en: Import Outlook Express messages from DBX file
fa: درون‌ریزی پیام‌های اوت‌لوک از پروندهٔ DBX

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Security:
fa: امنیت:

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Personal
fa: شخصی

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Unclassified
fa: طبقه‌بندی نشده

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Protected
fa: محافظت‌شده

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Confidential
fa: محرمانه

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Secret
fa: سری

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Top secret
fa: فوق سری

[ctx: email-custom-header]
note: Translators: "None" as an email custom header option in a dialog invoked by Insert->Custom Header from Composer, * indicating the header will not be added to a mail message
en: None
fa: هیچ‌کدام

en: _Custom Header
fa: سرایند _سفارشی

note: To translators: This string is used while adding a new message header to configuration, to specifying the format of the key values
en: The format for specifying a Custom Header key value is:
    Name of the Custom Header key values separated by “;”.
fa: قالب تعریف یک کلیدمقدار سرایند سفارشی:
    نام کلیدمقدارهای سرایند سفارشی، جدا شده با «;».

en: Key
fa: کلید

en: Values
fa: مقدارها

en: Custom Header
fa: سرایند سفارشی

note: For Translators: 'custom header' string is used while adding a new message header to outgoing message, to specify what value for the message header would be added
en: Add custom headers to outgoing mail messages.
fa: افزودن سرایندهای سفارشی به پیام‌های نامه‌ای خروجی.

en: Email Custom Header
fa: سرایند سفارشی رایانامه

en: Command to be executed to launch the editor:
fa: فرمان برای اجرای ویرایشگر:

en: For XEmacs use “xemacs”
    For Vim use “gvim -f”
fa: برای ای‌مکس از «xemacs» استفاده کنید
    برای ویم از «‪gvim -f‬» استفاده کنید

en: _Automatically launch when a new mail is edited
fa: اجرای _خودکار هنگام ویرایش شدن نامه‌ای جدید

en: Compose in External Editor
fa: ایجاد در ویرایشگر خارجی

en: External Editor
fa: ویرایشگر خارجی

en: Use an external editor to compose plain-text mail messages.
fa: استفاده از ویرایشگری خارجی برای ایجاد پیام‌های نامهٔ متنی خام.

en: Editor not launchable
fa: ویرایشگر قابل اجرا نیست

en: The external editor set in your plugin preferences cannot be launched. Try setting a different editor.
fa: ویرایشگر خارجی تظنیم شده در ترجیحات افزایه‌تان نمی‌تواند اجرا شود. تنظیم ویرایشگری دیگر را بیازمایید.

en: Cannot create Temporary File
fa: نمی‌توان پروندهٔ موقّتی ساخت

en: Evolution is unable to create a temporary file to save your mail. Retry later.
fa: اوولوشن ناتوان در ایجاد پروندهٔ موقّتی برای ذخیرهٔ نامه‌تان است. بعداً دوباره تلاش کنید.

en: External editor still running
fa: ویرایشگر خارجی هنوز در حال اجراست

en: The external editor is still running. The mail composer window cannot be closed as long as the editor is active.
fa: ویرایشگر خارجی هنوز در حال اجراست. ایجادکنندهٔ نامه نمی‌تواند تا وقتی ویرایشگر فعّال است بسته شود.

en: Select a Face Picture
fa: گزینش یک عکس صورت

en: _Insert Face picture by default
fa: _درج پیش‌گزیدهٔ عکس صورت

en: Load new _Face picture
fa: بار کردن تصویر _صورت جدید

en: Change Face Image
fa: تغییر تصویر صورت

en: Include _Face
fa: شامل _صورت

en: Attach a small picture of your face to outgoing messages.
fa: پیوست عکسی کوچک از صورتتان به پیام‌های خروجی.

en: Failed Read
fa: خواندن شکست خورد

en: The file cannot be read
fa: پرونده نمی‌تواند خوانده شود

en: Invalid Image Size
fa: اندازهٔ تصویر نامعتبر

en: Please select a PNG image of size 48 × 48 pixels, whose file size doesn’t exceed 723 bytes.
fa: لطفاً تصویری PNG در اندازهٔ ۴۸×۴۸ پیکسل برگزینید که اندازه‌اش از ۷۲۳ بایت فراتر نرود.

en: Incorrect Face Image Byte Size
fa: اندازهٔ بایتی تصویر صورت نادرست

en: The Face image size is {0} bytes, while it should not be more than 723 bytes. Please select a PNG image of size 48 × 48 pixels, whose file size doesn’t exceed 723 bytes.
fa: اندازهٔ تصویر صورت {0} بایت است؛ حال آن که نباید بیش از ۷۳۲ بایت باشد. لطفاً تصویری PNG در اندازهٔ ۴۸×۴۸ پیکسل برگزینید که اندازه‌اش از ۷۲۳ بایت فراتر نرود.

en: Not an image
fa: یک تصویر نیست

en: The file you selected does not look like a valid PNG image. Error: {0}
fa: پرونده‌ای که گزیده‌اید شبیه یک تصویر PNG معتبر نیست. خطا: {0}

en: Get List _Archive
fa: گرفتن _بایگانی فهرست

en: Get an archive of the list this message belongs to
fa: گرفتن یک بایگانی از سیاهه‌ای که این پیام متعلّق به آن است

en: Copy _Message Archive URL
fa: رونوشت از نشانی بایگانی _پیام

en: Copy direct URL for the selected message in its archive
fa: رونوشت از نشانی مستقیم پیام گزیده در بایگانیش

en: Get List _Usage Information
fa: گرفتن اطّلاعات استفادهٔ _سیاهه

en: Get information about the usage of the list this message belongs to
fa: گرفتن اطّلاعات دربارهٔ استفادهٔ سیاهه‌ای که این پیام متعلّق به آن است

en: Contact List _Owner
fa: _مالک سیاههٔ آشنا

en: Contact the owner of the mailing list this message belongs to
fa: تماس با صاحب فهرست پستی‌ای که این پیام به آن تعلق دارد

en: _Post Message to List
fa: _ارسال پیام به سیاهه

en: Post a message to the mailing list this message belongs to
fa: پست پیام برای فهرست پستی‌ای که این پیام به آن تعلق دارد

en: _Subscribe to List
fa: ا_شتراک به فهرست

en: Subscribe to the mailing list this message belongs to
fa: مشترک شدن فهرست پستی‌ای که این پیام به آن تعلق دارد

en: _Unsubscribe from List
fa: _قطع اشتراک از سیاهه

en: Unsubscribe from the mailing list this message belongs to
fa: قطع اشتراک سیاههٔ پستی‌ای که این پیام به آن تعلق دارد

en: Mailing _List
fa: _فهرست پستی

en: Mailing List Actions
fa: کنش‌های فهرست پستی

en: Perform common mailing list actions (subscribe, unsubscribe, etc.).
fa: انجام کنش‌های معمول سیاههٔ پستی (اشتراک، لغو اشتراک و…)

en: Action not available
fa: کنش موجود نیست

en: This message does not contain the header information required for this action.
fa: این پیام دارای اطّلاعات سرایند لازم برای این کنش نیست.

en: Posting not allowed
fa: پست کردن مجاز نیست

en: Posting to this mailing list is not allowed. Possibly, this is a read-only mailing list. Contact the list owner for details.
fa: پست کردن به این فهرست پستی ممکن نیست. احتمالاً این یک فهرست فقط خواندنی است.برای جزییات با مالک فهرست تماس بگیرید.

en: Send e-mail message to mailing list?
fa: رایانامه به فهرست پستی ارسال شود؟

en: An e-mail message will be sent to the URL “{0}”. You can either send the message automatically, or see and change it first.
    
    You should receive an answer from the mailing list shortly after the message has been sent.
fa: رایانامه‌ای به نشانی «{0}» فرستاده خواهد شد. می‌توانید پیام را به طور خودکار فرستاده یا نخست، تغییرش دهید.
    
    باید چندی کوتاه پس از فرستاده شدن پیام، پاسخی از سیاههٔ پستی بگیرید.

en: _Send message
fa: _ارسال پیام

en: _Edit message
fa: _ویرایش پیام

en: Malformed header
fa: سرنامهٔ معیوب

en: The {0} header of this message is malformed and could not be processed.
    
    Header: {1}
fa: سرایند {0} این پیام بدریخت است و نتوانست پردازش شود.
    
    سرایند: {1}

en: No e-mail action
fa: کنش رایانامه‌ای موجود نیست

en: The action could not be performed. The header for this action did not contain any action that could be processed.
    
    Header: {0}
fa: کنش نتوانست انجام شود. سرایند برای این کنش دارای هیج کنش قابل پردازشی نیست.
    
    سرایند: {0}

note: Translators: '%d' is the count of mails received.
en: You have received %d new message. | You have received %d new messages.
fa[0]: %Id پیام جدید دریافت کرده‌اید.
fa[1]: %Id پیام جدید دریافت کرده‌اید.

note: Translators: "From:" is preceding a new mail * sender address, like "From: user@example.com"
en: From: %s
fa: از: %s

note: Translators: "Subject:" is preceding a new mail * subject, like "Subject: It happened again"
en: Subject: %s
fa: موضوع: %s

note: Translators: The '%s' is replaced by the folder name, where a new * mail message arrived. Example: "Folder: On This Computer : Inbox"
en: Folder: %s
fa: شاخه: %s

note: Translators: %d is the count of mails received in addition * to the one displayed in this notification.
en: (and %d more) | (and %d more)
fa[0]: (و %Id بیش‌تر)
fa[1]: (و %Id بیش‌تر)

en: New email in Evolution
fa: رایانامهٔ جدید در اوولوشن

note: Translators: The '%s' is a mail * folder name.  (e.g. "Show Inbox")
en: Show %s
fa: نمایش %s

en: _Play sound when a new message arrives
fa: _پخش صدا هنگام رسیدن پیام جدید

en: _Beep
fa: _بوق

en: Use sound _theme
fa: استفاده _زمینهٔ صوتی

en: Play _file:
fa: پخش _پرونده:

en: Select sound file
fa: یک پرونده صوتی انتخاب کنید

en: Select _accounts for which enable notifications:
fa: گزینش حساب‌هایی که برایشان آگاهی‌ها به کار بیفتند:

en: Mail Notification
fa: آگاهی نامه

en: Notify new messages for _Inbox only
fa: آگاهی فقط برای پیام‌های جدید در صندوق _ورودی

en: Show _notification when a new message arrives
fa: نمایش آگاهی هنگام رسیدن نامهٔ جدید

en: Accounts
fa: حساب

en: Notifies you when new mail messages arrive.
fa: آگاه کردنتان هنگام رسیدن پیام‌های نامهٔ جدید.

note: To Translators: The full sentence looks like: "Created from a mail by John Doe <john.doe@myco.example>"
en: Created from a mail by %s
fa: ایجاد شده از نامه‌ای به دست %s

[ctx: mail-to-task]
note: Translators: Dialog button to Cancel edit of an existing event/memo/task
en: _Cancel
fa: _لغو

[ctx: mail-to-task]
note: Translators: Dialog button to Edit an existing event/memo/task
en: _Edit
fa: _ویرایش

[ctx: mail-to-task]
note: Translators: Dialog button to create a New event/memo/task
en: _New
fa: _جدید

en: Selected calendar contains event “%s” already. Would you like to edit the old event?
fa: تقویم گزیده از پیش رویداد «%s» را دارد. می‌خواهید رویداد قدیمی را ویرایش کنید؟

en: Selected task list contains task “%s” already. Would you like to edit the old task?
fa: سیاههٔ تکلیف گزیده از پیش تکلیف «%s» را دارد. می‌خواهید تکلیف قدیمی را ویرایش کنید؟

en: Selected memo list contains memo “%s” already. Would you like to edit the old memo?
fa: سیاههٔ یادداشت گزیده از پیش یادداشت «%s» را دارد. می‌خواهید یادداشت قدیمی را ویرایش کنید؟

note: Translators: Note there are always more than 10 mails selected
en: You have selected %d mails to be converted to events. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to events. Do you really want to add them all?
fa[0]: ۱ نامه را برای تبدیل به رویداد گزیده‌اید. واقعاً می‌خواهید بیفزاییدش؟
fa[1]: تعداد %Id نامه را برای تبدیل به رویداد گزیده‌اید. واقعاً می‌خواهید بیفزاییدشان؟

note: Translators: Note there are always more than 10 mails selected
en: You have selected %d mails to be converted to tasks. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to tasks. Do you really want to add them all?
fa[0]: ۱ نامه را برای تبدیل به تکلیف گزیده‌اید. واقعاً می‌خواهید بیفزاییدش؟
fa[1]: تعداد %Id نامه را برای تبدیل به تکلیف گزیده‌اید. واقعاً می‌خواهید بیفزاییدشان؟

note: Translators: Note there are always more than 10 mails selected
en: You have selected %d mails to be converted to memos. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to memos. Do you really want to add them all?
fa[0]: ۱ نامه را برای تبدیل به یادداشت گزیده‌اید. واقعاً می‌خواهید بیفزاییدش؟
fa[1]: تعداد %Id نامه را برای تبدیل به یادداشت گزیده‌اید. واقعاً می‌خواهید بیفزاییدشان؟

en: Do you wish to continue converting remaining mails?
fa: می‌خواهید تبدیل نامه‌های مانده را ادامه دهید؟

en: [No Summary]
fa: [بدون خلاصه]

en: Invalid object returned from a server
fa: شی‌ای نامعتبر از کارسازی برگشت

en: An error occurred during processing: %s
fa: هنگام پردازش، خطایی رخ داد: %s

en: Cannot open calendar. %s
fa: نمی‌توان تقویم را گشود. %s

en: Selected calendar is read only, thus cannot create event there. Select other calendar, please.
fa: تقویم گزیده فقط خواندنیست، پس نمی‌توان در آن رویدادی ایجاد کرد. لطفاً تقویمی دیگر را برگزینید.

en: Selected task list is read only, thus cannot create task there. Select other task list, please.
fa: سیاههٔ تکلیف گزیده فقط خواندنیست، پس نمی‌توان در آن تکلیفی ایجاد کرد. لطفاً سیاههٔ تکلیفی دیگر را برگزینید.

en: Selected memo list is read only, thus cannot create memo there. Select other memo list, please.
fa: سیاههٔ یادداشت گزیده فقط خواندنیست، پس نمی‌توان در آن یادداشتی ایجاد کرد. لطفاً سیاههٔ یادداشتی دیگر را برگزینید.

en: Cannot create component: %s
fa: نمی‌توان مولّفه را ایجاد کرد: %s

en: Create an _Appointment
fa: ایجاد یک -قرار

en: Create a new event from the selected message
fa: ایجاد رویدادی جدید از پیام گزیده

en: Create a Mem_o
fa: ایجاد یک _یادداشت

en: Create a new memo from the selected message
fa: ایجاد یادداشتی جدید از پیام گزیده

en: Create a _Task
fa: ایجاد یک _تکلیف

en: Create a new task from the selected message
fa: ایجاد تکلیفی جدید از پیام گزیده

en: Create a _Meeting
fa: ایجاد یک _جلسه

en: Create a new meeting from the selected message
fa: ایجاد جلسه‌ای جدید از پیام گزیده

en: Mail-to-Task
fa: نامه به تکلیف

en: Convert a mail message to a task.
fa: تبدیل یک نامه به یک تکلیف.

en: Outlook PST import
fa: درون‌ریزی PST اوت‌لوک

en: Import Outlook messages from PST file
fa: درون‌ریزی پیام‌های اوت‌لوک از پروندهٔ PST

en: Outlook personal folders (.pst)
fa: شاخه‌های شخصی اوت‌لوک (‪.pst‬)

en: Destination folder:
fa: شاخهٔ مقصد:

en: _Address Book
fa: _دفترچه نشانی

en: A_ppointments
fa: _قرارها

en: _Journal entries
fa: ورودی‌های _دفتر

en: Importing Outlook data
fa: درون ریزی کردن داده‌های اوت‌لوک

en: Calendar Publishing
fa: انتشار تقویم

en: Locations
fa: مکان‌ها

en: Publish calendars to the web.
fa: انتشار تقویم‌ها به وب.

en: Could not open %s:
fa: نتوانست %s را بگشاید:

en: There was an error while publishing to %s:
fa: هنگام انتشار به %s خطایی رخ داد:

en: Publishing to %s finished successfully
fa: انشتار به %s با موفّقیت پایان یافت

en: Mount of %s failed:
fa: سوار کردن %s شکست خورد:

en: Are you sure you want to remove this location?
fa: مطمئنید می‌خواهید این مکان را بردارید؟

note: To Translators: This is shown to a user when creation of a new thread, * where the publishing should be done, fails. Basically, this shouldn't * ever happen, and if so, then something is really wrong.
en: Could not create publish thread.
fa: نتوانست رشتهٔ انتشار را ایجاد کند.

en: _Publish Calendar Information
fa: _انتشار اطلاعات تقویم

en: Free/Busy with Details
fa: آزاد/مشغول با جزییات

en: Daily
fa: روزانه

en: Weekly
fa: هفتگی

en: Manual (via Actions menu)
fa: دستی (از طریق فهرست کنش‌ها)

en: Secure FTP (SFTP)
fa: FTP امن (SFTP)

en: Public FTP
fa: FTP عمومی

en: FTP (with login)
fa: FTP (با ورود)

en: Windows share
fa: هم‌رسانی ویندوز

en: Secure WebDAV (HTTPS)
fa: WebDAV امن (HTTPS)

en: Custom Location
fa: مکان‌های سفارشی

en: _Publish as:
fa: _انتشار به نام:

en: Publishing _Frequency:
fa: _بسامد انتشار:

en: Time _duration:
fa: طول _زمان:

en: Sources
fa: منبع‌ها

en: Service _type:
fa: نوع سرویس_:

en: _File:
fa: _پرونده:

en: P_ort:
fa: _درگاه:

en: Publishing Location
fa: مکان انتشار

en: Invalid source UID “%s”
fa: شناسهٔ یکتای منبع نامعتبر «%s»

en: New Location
fa: موقعیت جدید

en: Edit Location
fa: ویرایش موقعیت

en: Description List
fa: فهرست شرح‌ها

en: Categories List
fa: فهرست مقولات

en: Comment List
fa: فهرست توضیحات

en: Contact List
fa: فهرست آشنا

en: Start
fa: شروع

en: End
fa: پایان

en: Due
fa: سررسید

en: percent Done
fa: درصد انجام شده

en: URL
fa: نشانی اینترنتی

en: Attendees List
fa: فهرست شرکت‌کنندگان

en: Modified
fa: تغییر داده شد

en: A_dvanced options for the CSV format
fa: گزینه‌های _پیشرفته برای قالب CVS

en: Prepend a _header
fa: آماده‌سازی یک _سرایند

en: _Value delimiter:
fa: جداساز _مقدار:

en: _Record delimiter:
fa: جداساز _رکورد:

en: _Encapsulate values with:
fa: _کپسوله کردن مقدارها با:

en: Comma separated values (.csv)
fa: مقدارهای جدا شده با کاما (.csv)

en: iCalendar (.ics)
fa: تقویم‌هاiCalendar (.ics)

en: Save Selected
fa: ذخیرهٔ گزیده‌ها

en: Save a calendar or task list to disk.
fa: ذخیرهٔ یک تقویم یا سیاههٔ تکلیف روی دیسک.

note: * Translator: the %FT%T is the thirth argument for a strftime function. * It lets you define the formatting of the date in the rdf-file. * Also check out http://www.w3.org/2002/12/cal/tzd *
en: %FT%T
fa: %FT%OT

en: RDF (.rdf)
fa: RDF ‏(.rdf)

en: _Format:
fa: _قالب‌بندی:

en: Select destination file
fa: انتخاب  پروندهٔ مقصد

en: _Save As
fa: _ذخیره با نام

en: Save the selected calendar to disk
fa: ذخیرهٔ تقویم گزیده روی دیسک

en: Save the selected memo list to disk
fa: ذخیرهٔ سیاههٔ یادداشت گزیده روی دیسک

en: Save the selected task list to disk
fa: ذخیرهٔ سیاههٔ تکلیف گزیده روی دیسک

en: Sender Validation
fa: اعتبارسنجی فرستنده

en: Validates sender before sending an e-mail against a list of recipients and for them assigned expected send account.
fa: تأیید اعتبار فرستنده پیش از فرستادن رایانامه به سیاهه‌ای از گیرندگان و تخصیص حساب ارسال مورد انتظار برایشان.

en: Confirm sender address
fa: تأیید نشانی فرستنده

en: The message contains recipient “{0}” for which it is set to use sender account “{1}”, but the account “{2}” is used instead.
fa: پیام دارای گیرندهٔ «{0}» است که برای استفاده از حساب «{1}» برپا شده؛ ولی به جایش از حساب «{2}» استفاده شده.

en: _Send Anyway
fa: _فرستادن به هر حال

en: Confirm recipient address
fa: تأیید نشانی گیرنده

en: The message contains recipient “{0}”, which does not match recipient pattern “{1}” for the account “{2}”.
fa: پیام دارای گیرندهٔ «{0}» است که با الگوی گیرندهٔ «{1}» برای حساب «{2}» مطابق نیست.

en: Set which account should be used for certain recipient patterns.
    For example, setting recipient as “@company.org” for account “me@company.org” will warn when a recipient containing “@company.org” is not used with the “me@company.org” account.
fa: تنظیم این که کدام حساب باید برای الگوهای گیرندهٔ خاص استفاده شود.
    برای نمونه تنظیم گیرنده به «‪@company.org‬» برای حساب «‪me@company.org‬» هنگامی که گیرنده‌ای شامل «‪@company.org‬» با حساب «‪me@company.org‬» در حال استفاده نباشد، هشدار می‌دهد.

en: Recipient Contains
fa: گیرنده‌ شامل

en: Account to Use
fa: حساب برای استفاده

en: Set which recipient patterns can be used for certain account.
    For example, setting account “me@company.org” for recipients “@company.org” will warn when any of the recipients does not contain “@company.org” when sending with the “me@company.org” account.
fa: تنظیم این که کدام الگوهای گیرنده می‌توانند برای حساب خاص استفاده شود.
    برای نمونه تنظیم حساب «‪me@company.org‬» برای گیرندگان «‪@company.org‬» هنگام فرستادن با حساب «‪me@company.org‬» وقتی هرکدام از گیرندگان شامل «‪@company.org‬» نباشند، هشدار می‌دهد.

en: Allow Recipients Which Contain
fa: اجازهٔ به گیرنده‌ٔ حاوی

en: Drafts based template plugin. You can use variables like $ORIG[subject], $ORIG[from], $ORIG[to], $ORIG[body], $ORIG[quoted-body] or $ORIG[reply-credits], which will be replaced by values from an email you are replying to.
fa: افزایهٔ پیش‌نویس‌های مبتنی بر قالب. می‌توانید از متغیّرهایی چون ‪$ORIG[subject], $ORIG[from], $ORIG[to], $ORIG[body], $ORIG[quoted-body]‬ یا ‪$ORIG[reply-credits]‬ استفاده کنیدکه با مقدارهایی از رایانامه‌ای که به آن پاسخ می‌دهید جایگزین خواهد شد.

en: Saving message template
fa: ذخیره کردن قالب پیام

en: Save as _Template
fa: ذخیره به شکل _قالب

en: Save as Template
fa: ذخیره به شکل قالب

en: Preparing to go offline…
fa: آمادگی برای برون‌خط شدن…

en: Preparing to go online…
fa: آمادگی برای برون‌خط شدن…

en: Preparing to quit
fa: آماده‌سازی برای خروج

en: Preparing to quit…
fa: در حال آماده‌سازی برای خروج…

en: Open _Settings
fa: گشودن _تنظیمات

en: Credentials are required to connect to the destination host.
fa: برای وصل شدن به میزبان مقصد نیاز به گواهی‌نامه است.

en: Searches
fa: جست‌وجوها

en: Save Search
fa: ذخیرهٔ جست‌وجو

[ctx: toolbar-button]
note: Translators: a 'New' toolbar button caption which is context sensitive and runs one of the actions under File->New menu
en: New
fa: جدید

note: Translators: The "Show:" label precedes a combo box that * allows the user to filter the current view.  Examples of * items that appear in the combo box are "Unread Messages", * "Important Messages", or "Active Appointments".
en: Sho_w:
fa: _نمایش:

note: Translators: This is part of the quick search interface. * example: Search: [_______________] in [ Current Folder ]
en: Sear_ch:
fa: _جست‌وجو:

note: Translators: This is part of the quick search interface. * example: Search: [_______________] in [ Current Folder ]
en: i_n
fa: _در

en: vCard (.vcf)
fa: کارت مجازی (‪.‬vcf)

en: All Files (*)
fa: همهٔ پرونده‌ها (*)

en: Website
fa: پایگاه وب

en: Saving user interface state
fa: ذخیره کردن وضعیت رابط کاربری

en: Categories Editor
fa: فهرست دسته‌ها

en: Bug Buddy is not installed.
fa: Bug buddy نصب نشده.

en: Bug Buddy could not be run.
fa: Bug Buddy نتوانست اجرا شود.

en: Collect_ion Account
fa: حساب _مجموعه

en: Create a new collection account
fa: ایجاد یک حساب مجموعهٔ جدید

en: _About
fa: _درباره

en: Show information about Evolution
fa: نمایش اطلاعاتی دربارهٔ اوولوشن

en: _Accounts
fa: _حساب‌ها

en: Configure Evolution Accounts
fa: پیکربندی حساب‌های اوولوشن

en: _Close Window
fa: _بستن پنجره

en: _Contents
fa: _محتویات

en: Open the Evolution User Guide
fa: گشودن راهنمای کاربری اوولوشن

en: I_mport…
fa: _درون‌ریزی…

en: Import data from other programs
fa: وارد کردن داده‌ها از برنامه‌های دیگر

en: New _Window
fa: _پنجرهٔ جدید

en: Create a new window displaying this view
fa: ایجاد پنجرهٔ جدیدی که این نما را نمایش می‌دهد

en: Available Cate_gories
fa: _دسته‌های موجود

en: Manage available categories
fa: مدیریت دسته‌های موجود

en: _Quit
fa: _خروج

en: Exit the program
fa: خروج از برنامه

en: _Saved Searches
fa: جست‌وجوهای _ذخیره شده

en: _Advanced Search…
fa: جست‌وجوی _پیش‌رفته…

en: Construct a more advanced search
fa: شکل دادن جست‌وجویی پیش‌رفته‌تر

en: Clear the current search parameters
fa: پاک‌سازی پارامترهای جست‌وجوی کنونی

en: _Edit Saved Searches…
fa: _ویرایش جست‌وجوهای ذخیره شده…

en: Manage your saved searches
fa: مدیریت جست‌وجوهای ذخیره‌شده‌تان

en: Click here to change the search type
fa: کلیک در این‌جا برای تغییر گونهٔ جست‌وجو

en: _Find Now
fa: _پیدا کردن فوری

en: Execute the current search parameters
fa: اجرای پارامترهای جست‌وجوی کنونی

en: _Save Search…
fa: _ذخیرهٔ جست‌وجو…

en: Save the current search parameters
fa: ذخیرهٔ پارامترهای جست‌وجوی کنونی

en: _Keyboard Shortcuts
fa: _میان‌برهای صفحه‌کلید

en: Show keyboard shortcuts
fa: نمایش میان‌برهای صفحه‌کلید

en: Show _WebKit GPU information
fa: نمایش اطّلاعات گرافیکی _وب‌کیت

en: Show WebKit GPU information page in the preview panel
fa: نمایش صفحهٔ اطّلاعات پردازش گرافیکی وب‌کیت در تابلوی پیش‌نمایش

en: Submit _Bug Report…
fa: ثبت گزارش _اشکال…

en: Submit a bug report using Bug Buddy
fa: ارسال گزارش اشکال با استفاده از Bug Buddy‏

en: _Work Offline
fa: _کار برون‌خط

en: Put Evolution into offline mode
fa: گذااشتن اوولوشن در حالت برون‌خط

en: _Work Online
fa: _کار برخط

en: Put Evolution into online mode
fa: گذااشتن اوولوشن در حالت برخط

en: Lay_out
fa: _چینش

note: Translators: This is a New menu item caption, under File->New
en: _New
fa: _جدید

en: _Search
fa: _جست‌وجو

en: _Switcher Appearance
fa: _ظاهر تعویض کننده

en: _Window
fa: _پنجره

en: Show _Menu Bar
fa: نمایش نوار _فهرست

en: Show the menu bar
fa: نمایش نوار فهرست

en: Show the side bar
fa: نمایش نوار کناری

en: Show _Buttons
fa: نمایش _دکمه‌ها

en: Show the switcher buttons
fa: نمایش دکمه‌های تعویضگر

en: Show _Status Bar
fa: نمایش نوار _وضعیت

en: Show the status bar
fa: نمایش نوار وضعیت

en: Show the tool bar
fa: نمایش نوار ابزار

en: _Icons Only
fa: فقط _نقشک‌ها

en: Display window buttons with icons only
fa: نمایش دکمه‌های پنجره فقط با شمایل

en: _Text Only
fa: فقط _متن

en: Display window buttons with text only
fa: نمایش دکمه‌های پنجره فقط با متن

en: Icons _and Text
fa: نقشک _و متن

en: Display window buttons with icons and text
fa: نمایش دکمه‌های پنجره با شمایل و متن

en: Tool_bar Style
fa: سبک _نوار ابزار

en: Display window buttons using the desktop toolbar setting
fa: نمایش دکمه‌های پنجره با استفاده از تنظیمات نوار ابزار رومیزی

en: Delete Current View
fa: حذف نمای کنونی

en: Save Custom View…
fa: ذخیرهٔ نمای سفارشی…

en: Save current custom view
fa: ذخیرهٔ نمای سفارشی کنونی

en: C_urrent View
fa: نمای _فعلی

en: Custom View
fa: نمای سفارشی

en: Current view is a customized view
fa: نمای جاری،‌ نمایی شخصی شده است

en: Page Set_up…
fa: _برپاسازی صفحه…

en: Change the page settings for your current printer
fa: تغییر تنظیمات صفحه برای چاپگر فعلیتان

en: Switch to %s
fa: تعویض به %s

en: Select view: %s
fa: گزینش نما: %s

en: Delete view: %s
fa: حذف نما: %s

en: Execute these search parameters
fa: اجرای این پارامترهای جست‌وجو

note: Translators: This is used for the main window title.
en: %s — Evolution
fa: اوولوشن — %s

note: Preview/Alpha/Beta version warning message
en: Hi.  Thanks for taking the time to download this preview release
    of the Evolution groupware suite.
    
    This version of Evolution is not yet complete. It is getting close,
    but some features are either unfinished or do not work properly.
    
    If you want a stable version of Evolution, we urge you to uninstall
    this version, and install version %s instead.
    
    If you find bugs, please report them at
    https://gitlab.gnome.org/GNOME/evolution/issues/.
    This product comes with no warranty and is not intended for
    individuals prone to violent fits of anger.
    
    We hope that you enjoy the results of our hard work, and we
    eagerly await your contributions!
fa: سلام. ممنون از وقتی که برای بارگیری این ارائه پیش‌نمایش
    از مجموعهٔ کار گروهی اوولوشن گذاشتید.
    
    این نگارش از اوولوشن هنوز کامل نیست. دارد کامل می‌شود؛
    ولی برخی ویژگی‌ها ناقص یا خرابند.
    
    اگر اشکالی یافتید لطفاً در این‌جا گزارشش کنید:
    https://gitlab.gnome.org/GNOME/evolution/issues
    این محصول بدون هیچ ضمانتی آمده و مناسب
    افرادی که مستعد حملات خشمگینند نیست.
    
    امیدواریم از نتایج مار سختمام لذّت برده و
    مشتاقانه منتظر مشارکت‌هایتان هستیم!

en: Thanks
    The Evolution Team
fa: با تشکر
    تیم اوولوشن

en: Do not tell me again
fa: دیگر گفته نشود

note: Translators: Do NOT translate the five component * names, they MUST remain in English!
en: Start Evolution showing the specified component. Available options are “mail”, “calendar”, “contacts”, “tasks”, and “memos”
fa: آغاز اوولوشن با نمایش مولّفه‌های مشخّص شده. گزینه‌های موجود عبارتند از «mail»، «calendar»، «contacts»، «tasks» و «memos»

en: Apply the given geometry to the main window
fa: اعمال اندازهٔ داده شده به پنجرهٔ اصلی

en: Start in online mode
fa: آغاز در حالت برخط

en: Ignore network availability
fa: چشم‌پوشی از موجودیت شبکه

en: Forcibly shut down Evolution
fa: خاموش کردن اجباری اوولوشن

en: Disable loading of any plugins.
fa: از کار انداختن بار کردن متصل شونده‌ها.

en: Disable preview pane of Mail, Contacts and Tasks.
fa: از کارانداختن قاب پیش‌نمایش نامه، آشنایان و تکلیف‌ها.

en: Import URIs or filenames given as rest of arguments.
fa: درون‌ریزی نشانی‌های نام‌های پرونده‌‌های داده شده به عنوان باقی آرکومان‌ها.

en: Request a running Evolution process to quit
fa: درخواست از یک فرایند اوولوشن در حال اجرا برای خروج

en: Cannot start Evolution.  Another Evolution instance may be unresponsive. System error: %s
fa: نتوانست اوولوشن را آغاز کند.  شاید نمونهٔ دیگری از اوولوشن ناپاسخگو باشد. خطای سامانه: %s

en: — The Evolution PIM and Email Client
fa: — کارخواه رایانامه و PIM و اوولوشن

en: %s: --online and --offline cannot be used together.
      Run “%s --help” for more information.
fa: %s: ‫نمی‌توان ‪--online‬ و ‪--offline‬ را با هم استفاده کرد.
      ‫برای اطّلاعات بیش‌تر «‪%s --help‬» را اجرا کنید.

en: %s: --force-online and --offline cannot be used together.
      Run “%s --help” for more information.
fa: %s: ‫نمی‌توان ‪--force-online‬ و ‪--force-offline‬ را با هم استفاده کرد.
      ‫برای اطّلاعات بیش‌تر «‪%s --help‬» را اجرا کنید.

en: Importing...
fa: در حال وارد کردن…

en: Upgrade from previous version failed:
fa: ارتقا از نگارش پیشین شکست خورد:

en: {0}
    
    If you choose to continue, you may not have access to some of your old data.
fa: {0}
    
    اگر بخواهید ادامه دهید، ممکن است به برخی داده‌های قدیمیتان دسترسی نداشته باشید.

en: Continue Anyway
fa: به هر حال ادامه داده شود

en: Quit Now
fa: اکنون خارج شود

en: Cannot upgrade directly from version {0}
fa: نمی‌توان مستقیماً‌ از نگارش {0} ارتقا داد

en: Evolution no longer supports upgrading directly from version {0}. However as a workaround you might try first upgrading to Evolution 2, and then upgrading to Evolution 3.
fa: اوولوشن دیگر از ارتقای مستقیم از نگارش {0} پشتیبانی نمی‌کند. با این حال به عنوان یک راه دررو می‌توانید نخست به اوولوشن ۲ ارتقا داده و سپس به اوولوشن ۳ ارتقا دهید.

en: Close Evolution with pending background operations?
fa: بستن اوولوشن با عملیات پس‌زمینهٔ منتظر؟

en: Evolution is taking a long time to shut down, possibly due to network connectivity issues. Would you like to cancel all pending operations and close immediately, or keep waiting?
fa: احتمالاً به خاطر مشکلات اتّصال شبکه، زمان زیادی برای خاموش شدن اوولوشن سپری شده. می‌خواهید تمامی عملیات منتظر را لغو کرده و سریعاً بسته شود یا منتظر می‌مانید؟

en: _Close Immediately
fa: _بستن فوری

en: Keep _Waiting
fa: _منتظر ماندن

en: Failed to get values from “{0}”
fa: شکست در گرفتن مقدارها از {0}

en: Failed to invoke authenticate for “{0}”
fa: شکست در استناد به تأیید هویت برای «{0}»

en: Failed to connect “{0}”
fa: شکست در وصل شدن به {0}

en: _Reconnect
fa: اتّصال _دوباره

en: Failed to connect address book “{0}”
fa: شکست در اتّصال دفترچه نشانی {0}.

en: Failed to connect calendar “{0}”
fa: شکست در اتّصال تقویم {0}.

en: Failed to connect mail account “{0}”
fa: شکست در اتّصال حساب نامهٔ {0}.

en: Failed to connect memo list “{0}”
fa: شکست در اتّصال سیاههٔ یادداشت «{0}»

en: Failed to connect task list “{0}”
fa: شکست در اتّصال سیاههٔ تکلیف «{0}»

en: Failed to prompt for credentials for “{0}”
fa: شکست در اعلان گواهی‌نامه برای {0}

en: Failed to finish trust prompt for “{0}”
fa: شکست در اعلان اطمینان برای {0}

en: SSL certificate for “{0}” is not trusted.
fa: گواهی‌نامهٔ اس‌اس‌ال {0} مورد اطمینان نیست.

en: Reason: {1}
fa: دلیل: {1}

en: _View Certificate
fa: _نمایش گواهی

en: SSL certificate for address book “{0}” is not trusted.
fa: گواهی‌نامهٔ اس‌اس‌ال دفترچه نشانی {0} مورد اطمینان نیست.

en: SSL certificate for calendar “{0}” is not trusted.
fa: گواهی‌نامهٔ اس‌اس‌ال تقویم {0} مورد اطمینان نیست.

en: SSL certificate for mail account “{0}” is not trusted.
fa: گواهی‌نامهٔ اس‌اس‌ال حساب نامهٔ {0} مورد اطمینان نیست.

en: SSL certificate for memo list “{0}” is not trusted.
fa: گواهی‌نامهٔ اس‌اس‌ال سیاههٔ یادداشت {0} مورد اطمینان نیست.

en: SSL certificate for task list “{0}” is not trusted.
fa: گواهی‌نامهٔ اس‌اس‌ال سیاههٔ تکلیف {0} مورد اطمینان نیست.

en: Menu Bar is hidden
fa: نوار فهرست پنهان است

en: Press the “Alt” key to access the Menu Bar again.
fa: برای دسترسی دوباره به نوار فهرست، کلید «دگرساز» را بزنید.

en: _Show Menu Bar
fa: نمایش نوار _فهرست

en: Certificate “%s” is a CA certificate.
    
    Edit trust settings:
fa: گواهی «%s» یک گواهی مرجع‌دار است.
    
    ویرایش تنظیمات اعتماد:

en: Certificate Name
fa: نام گواهی

en: Issued To Organization
fa: صادر شده به سازمان

en: Issued To Organizational Unit
fa: صادر شده به واحد سازمانی

en: Serial Number
fa: شمارهٔ سریال

en: Purposes
fa: مقاصد

en: Issued By
fa: صادر شده به دست

en: Issued By Organization
fa: صادر شده از سازمان

en: Issued By Organizational Unit
fa: صادر شده از واحد سازمانی

en: Issued
fa: صادر شده

en: Expires
fa: زمان انقضا

en: SHA256 Fingerprint
fa: اثر انگشت SHA256

en: SHA1 Fingerprint
fa: اثر انگشت SHA1

en: MD5 Fingerprint
fa: اثر انگشت MD5

en: Email Address
fa: نشانی رایانامه

en: Select a file to backup your key and certificate…
fa: برای پشیبان گیری از گواهی‌نامه‌ و کلیدتان، پرونده‌ای برگزینید…

note: To Translators: * %s-backup.p12 is the default file name suggested by the file selection dialog, * when a user wants to backup one of her/his private keys/certificates. * For example: gnomedev-backup.p12
en: %s-backup.p12
fa: پشتیبان-%s.p12

en: Backup Certificate
fa: گواهی پشتیبان

note: filename selection
en: _File name:
fa: _نام پرونده:

note: FIXME when gtk_file_chooser_button allows GTK_FILE_CHOOSER_ACTION_SAVE use it
en: Please select a file…
fa: لطفاً پرونده‌ای برگزینید…

en: _Include certificate chain in the backup
fa: _شامل شدن زنجیرهٔ گواهی‌نامه در پشتیبان

note: To Translators: this text was copied from Firefox
en: The certificate backup password you set here protects the backup file that you are about to create.
    You must set this password to proceed with the backup.
fa: گذرواژهٔ پشتیبان گواهی‌نامه‌ای که این‌جا تنظیم می‌کنید، از پروندهٔ پشتیبانی که دارید ایجاد می‌کنید محافظت می‌کند.
    برای ادامهٔ پشتیبان‌گیری باید این گذرواژه را تنظیم کنید.

en: _Repeat Password:
fa: _تکرار گذرواژه:

en: Passwords do not match
fa: گذرواژه‌ها مطابق نیستند

note: To Translators: this text was copied from Firefox
en: Important:
    If you forget your certificate backup password, you will not be able to restore this backup later.
    Please record it in a safe location.
fa: مهم:
    اگر گذرواژهٔ پشتیبان گواهی‌نامه‌تان را فراموش کنید، قادر به بازگردانیش نخواهید بود.
    لطفاً آن را در جای امنی نگه دارید.

en: No file name provided
fa: هیچ نام پرونده‌ای داده نشده

en: Failed to backup key and certificate
fa: شکست در پشتیبان‌گیری از کلید و گواهی

en: Select a certificate to import…
fa: گزینش گواهی برای درون‌ریزی…

en: Failed to import certificate
fa: شکست در دورن‌ریزی گواهی

[ctx: CamelTrust]
en: Ask when used
fa: پرسش هنگام استفاده

[ctx: CamelTrust]
en: Never
fa: هرگز‌

[ctx: CamelTrust]
en: Marginally
fa: حدوداً

[ctx: CamelTrust]
en: Fully
fa: کاملاً

[ctx: CamelTrust]
en: Ultimately
fa: شدیداً

[ctx: CamelTrust]
en: Temporarily
fa: موقّتاً

en: Change certificate trust
fa: تغییر اعتماد گواهی

en: Change trust for the host “%s”:
fa: تغییر اطمینان برای میزبان «%s»:

[ctx: CamelTrust]
en: _Ask when used
fa: _پرسش هنگام استفاده

[ctx: CamelTrust]
en: _Never trust this certificate
fa: _هرگز به این گواهینامه اطمینان نشود

[ctx: CamelTrust]
en: _Temporarily trusted (this session only)
fa: _موقّتاً مورد اطمینان (فقط این نشست)

[ctx: CamelTrust]
en: _Marginally trusted
fa: _تقریباً مورد اطمینان

[ctx: CamelTrust]
en: _Fully trusted
fa: _کاملاً مورد اطمینان

[ctx: CamelTrust]
en: _Ultimately trusted
fa: _شدیداً مورد اطمینان

en: Before trusting this site, you should examine its certificate and its policy and procedures (if available).
fa: پیش از اعتماد به این پایگاه باید گواهی، سیاست و رویه‌هایش را (در صورت وجود) بیازمایید.

en: _Display certificate
fa: _نمایش گواهی

en: You have certificates on file that identify these mail servers:
fa: گواهی‌هایی در پرونده دارید که این کاسازهای نامه را می‌شناسند:

en: Host name
fa: نام میزبان

en: Issuer
fa: صادرکننده

en: Fingerprint
fa: اثر انگشت

en: Trust
fa: اطمینان

en: _Edit Trust
fa: _ویرایش اعتماد

en: All PKCS12 files
fa: تمامی پرونده‌های PKCS12

en: All email certificate files
fa: تمامی پرونده‌های گواهی رایانامه

en: All CA certificate files
fa: تمامی پرونده‌های گواهی CA

en: Because you trust the certificate authority that issued this certificate, then you trust the authenticity of this certificate unless otherwise indicated here
fa: چون شما به مرجعی که این گواهی را صادر کرده اعتماد دارید، پس صحت این گواهی را هم می‌پذیرید مگر آن که اینجا خلاف آن را بیان کنید

en: Because you do not trust the certificate authority that issued this certificate, then you do not trust the authenticity of this certificate unless otherwise indicated here
fa: چون شما به مرجعی که این گواهی را صادر کرده اعتماد ندارید، صحت این گواهی را هم قبول ندارید مگر آن که اینجا خلاف آن را بیان کنید

en: Enter the password for “%s”, token “%s”
fa: ورود گذرواژه برای «%s» با ژتون «%s»

en: Enter the password for “%s”
fa: ورود گذرواژه برای «%s»

note: we're setting the password initially
en: Enter new password for certificate database
fa: گذرواژهٔ جدید برای پایگاه‌دادهٔ گواهی را وارد کنید

en: Enter new password
fa: گذرواژهٔ جدید را وارد کنید

en: Select certificate
fa: انتخاب گواهی

en: You have certificates from these organizations that identify you:
fa: شما گواهی‌هایی از این سازمان‌ها دارید که هویت شما را تأیید می‌کنند:

en: Certificates Table
fa: جدول گواهی‌ها

note: This is a verb, as in "make a backup".
en: _Backup
fa: _پشتیبان‌گیری

en: Backup _All
fa: پشتیبان‌گیری از _همه

en: Your Certificates
fa: گواهی‌های شما

en: You have certificates on file that identify these people:
fa: شما گواهی‌هایی در پرونده دارید که هویت این افراد را تأیید می‌کنند:

en: Contact Certificates
fa: گواهینامه‌های آشنا

en: You have certificates on file that identify these certificate authorities:
fa: شما گواهی‌هایی در پرونده دارید که این مراجع صدور گواهی را تأیید می‌کنند:

en: Authorities
fa: مراجع صدور

en: Certificate Authority Trust
fa: اعتماد به مرجع صدور گواهی

en: Trust this CA to identify _websites.
fa: اعتماد به این CA برای شناسایی _پایگاه‌های وب.

en: Trust this CA to identify _email users.
fa: اعتماد به این CA برای شناسایی _کاربران رایانامه.

en: Trust this CA to identify _software developers.
fa: اعتماد به این CA برای شناسایی _توسعه‌دهندگان نرم‌افزار.

en: Before trusting this CA for any purpose, you should examine its certificate and its policy and procedures (if available).
fa: پیش از اعتماد به این مرجع صدور گواهی به هر منظوری، باید گواهی، سیاست و رویه‌های آن (در صورت وجود) را  بررسی کنید.

en: Email Certificate Trust Settings
fa: تظنیمات اطمینان گواهینامهٔ رایانامه

en: _Edit CA Trust
fa: _ویرایش مراجع صدور مورد اعتماد

en: Trust the authenticity of this certificate
fa: اعتماد به صحت این گواهی

en: Do not trust the authenticity of this certificate
fa: اطمینان نکردن به تأیید هویت این گواهی‌نامه

en: C_ertificate:
fa: _گواهی‌نامه:

note: x509 certificate usage types
en: Sign
fa: امضا

en: Encrypt
fa: رمزنگاری

en: Certificate already exists
fa: گواهی از قبل وجود دارد

en: PKCS12 File Password
fa: 'گذرواژهٔ پروندهٔ PKCS12

en: Enter password for PKCS12 file:
fa: وارد کردن گذرواژه برای پروندهٔ PKCS12:

en: Unable to create export context, err_code: %i
fa: ناتوان در ایجاد محتوای برون‌ریزی. رمز خطا: %i

en: Unable to setup password integrity, err_code: %i
fa: ناتوان در برپایی تمامیت گذرواژه. رمز خطا: %i

en: Unable to create safe bag, err_code: %i
fa: ناتوان در ایجاد کیف امن. رمز خطا: %i

en: Unable to add key/cert to the store, err_code: %i
fa: ناتوان در افزودن کلید یا گواهی به ذخیره. رمز خطا: %i

en: Unable to write store to disk, err_code: %i
fa: ناتوان در نوشتن ذخیره روی دیسک. رمز خطا: %i

en: Imported Certificate
fa: گواهی وارد شده
