evolution 4.4 - en to nb translation catalogue (5427 entries)

en: Enable address formatting
nb: Slå på formattering av adresser

en: Whether addresses should be formatted according to standard in their destination country
nb: Om Adresser skal formatteres i henhold til standard for landet meldingen sendes til

en: Autocomplete length
nb: Lengde for autofullføring

en: The number of characters that must be typed before Evolution will attempt to autocomplete.
nb: Antall tegn som må skrives før Evolution forsøker automatisk fullføring.

en: Show autocompleted name with an address
nb: Vis automatisk fullført navn med adresse

en: Whether force showing the mail address with the name of the autocompleted contact in the entry.
nb: Om tvungen visning av e-postadresse sammen med navn for automatisk fullført kontakt skal brukes i oppføringen.

en: URI for the folder last used in the select names dialog
nb: URI for sist brukt mappe i dialogen for å velge navn

en: URI for the folder last used in the select names dialog.
nb: URI for sist brukt mappe i dialogen for å velge navn.

en: Contact layout style
nb: Stil for utforming av kontakt

en: Contact preview pane position (horizontal)
nb: Plassering av horisontalt felt for forhåndsvisning av kontakter

en: Position of the contact preview pane when oriented horizontally.
nb: Posisjon for forhåndsvisningsområdet for kontakter med horisontal orientering.

en: Contact preview pane position (vertical)
nb: Plassering av vertikalt felt for forhåndsvisning av kontakter

en: Position of the contact preview pane when oriented vertically.
nb: Posisjon for forhåndsvisningsområdet for kontakter med vertikal orientering.

en: Show maps
nb: Vis kart

en: Whether to show maps in preview pane
nb: Om kart skal vises i forhåndsvisningsområdet

en: Primary address book
nb: Hovedadressebok

en: The UID of the selected (or “primary”) address book in the sidebar of the “Contacts” view
nb: UID for valgt (eller «primær») adressebok i sidelinjen av «Kontakter»-visningen.

en: Show preview pane
nb: Vis forhåndsvisningsområdet

en: Whether to show the preview pane.
nb: Om forhåndsvisningsområdet skal vises.

en: Show phone numbers
nb: Vis telefonnummer

en: Whether to show phone numbers in the editor
nb: Hvorvidt telefonnummer skal vises ved redigering

en: Show SIP addresses
nb: Vis SIP-adresser

en: Whether to show SIP addresses in the editor
nb: Hvorvidt SIP-adresser skal vises ved redigering

en: Show IM addresses
nb: Vis lynmeldingsadresser

en: Whether to show IM addresses in the editor
nb: Hvorvidt lynmeldingsadresser skal vises ved redigering

en: Show mailing Home addresses
nb: Vis postadresse hjemme

en: Whether to show mailing Home addresses in the editor
nb: Hvorvidt postadresse hjemme skal vises ved redigering

en: Show mailing Work addresses
nb: Vis postadresse på jobb

en: Whether to show mailing addresses Work in the editor
nb: Hvorvidt postadresse på jobb skal vises ved redigering

en: Show mailing Other addresses
nb: Vis andre postadresser

en: Whether to show mailing addresses Other in the editor
nb: Hvorvidt andre postadresser skal vises ved redigering

en: Show web addresses
nb: Vis nettadresser

en: Whether to show Web Addresses in the editor
nb: Hvorvidt nettadresser skal vises ved redigering

en: Show job information
nb: Vis jobbinformasjon

en: Whether to show job information in the editor
nb: Hvorvidt jobbinformasjon skal vises ved redigering

en: Show Miscellaneous information
nb: Vis forskjellig informasjon

en: Whether to show Miscellaneous information in the editor
nb: Hvorvidt forskjellig informasjon skal vises ved redigering

en: Show notes-tab
nb: Vis fane for notater

en: Whether to show notes in the editor
nb: Hvorvidt notater skal vises ved redigering

en: Show Certificates tab
nb: Vis fane for sertifikater

en: Whether to show Certificates tab in the editor
nb: Hvorvidt sertifikatfanen skal vises ved redigering

en: Where to open contact locations
nb: Hvor kontaktlokasjoner skal åpnes

en: Convert mail messages to Unicode
nb: Konverter meldinger til Unicode

en: Convert message text to Unicode UTF-8 to unify spam/ham tokens coming from different character sets.
nb: Konverter meldingstekst til Unicode UTF-8 for å gjøre innsamling av egenskaper for uønskede meldinger mer enhetlig.

en: Full path command to run Bogofilter
nb: Full sti til kommando for å kjøre Bogofilter

en: Save directory for reminder audio
nb: Lagre katalog for påminnelseslyd

en: Directory for saving reminder audio files
nb: Katalog for lagring av lydfiler for påminnelser

en: Birthday and anniversary reminder value
nb: Verdi for påminnelse om fødselsdager og jubileum

en: Number of units for determining a birthday or anniversary reminder
nb: Antall enheter for å bestemme en påminnelse om fødselsdag eller bryllupsdag

en: Birthday and anniversary reminder units
nb: Enhet for påminnelse om fødselsdager og jubileum

en: Units for a birthday or anniversary reminder, “minutes”, “hours” or “days”
nb: Enhet for en påminnelse for fødselsdag eller bryllupsdag i «minutes», «hours», eller «days»

en: Compress weekends in month view
nb: Komprimer helger i månedsvisning

en: Whether to compress weekends in the month view, which puts Saturday and Sunday in the space of one weekday
nb: Komprimere helger i månedsvisningen slik at lørdag og søndag bruker plassen til en ukedag

en: Ask for confirmation when deleting items
nb: Spør etter bekreftelse ved sletting av oppføringer

en: Whether to ask for confirmation when deleting an appointment or task
nb: Om det skal spørres etter bekreftelse ved sletting av en avtale eller oppgave

en: Confirm expunge
nb: Bekreft tømming av mappe

en: Whether to ask for confirmation when expunging appointments and tasks
nb: Om det skal spørres etter bekreftelse ved tømming av avtaler eller oppgaver

en: Month view vertical pane position
nb: Plassering av vertikalt felt for månedsvisning

en: Position of the vertical pane, between the calendar lists and the date navigator calendar
nb: Plassering av vertikalt felt mellom kalenderlisten og minikalenderen

en: Workday end hour
nb: Hvilken time arbeidsdagen slutter

en: Hour the workday ends on, in twenty four hour format, 0 to 23
nb: Klokkeslett arbeidsdagen slutter på i 24-timers format, 0 til 23

en: Workday end minute
nb: Hvilket minutt arbeidsdagen slutter

en: Minute the workday ends on, 0 to 59.
nb: Minutt arbeidsdagen slutter på fra 0 til 59.

en: Workday start hour
nb: Hvilken time arbeidsdagen starter

en: Hour the workday starts on, in twenty four hour format, 0 to 23.
nb: Klokkeslett arbeidsdagen starter i 24-timers format, 0 til 23.

en: Workday start minute
nb: Hvilket minutt arbeidsdagen starter

en: Minute the workday starts on, 0 to 59.
nb: Minutt arbeidsdagen starter på fra 0 til 59.

en: Workday start time for Monday
nb: Hvilken tid arbeidsdagen starter på mandag

en: Time the workday starts on, in twenty four hour format HHMM, 0000 to 2359, or -1 to use day-start-hour and day-start-minute
nb: Klokkeslett arbeidsdagen starter i 24-timers format: TTMM, 0000 til 2359, eller -1 for å bruke day-start-hour og day-start-minute

en: Workday end time for Monday
nb: Tid for arbeidsdagens slutt på mandag

en: Time the workday ends on, in twenty four hour format HHMM, 0000 to 2359, or -1 to use day-end-hour and day-end-minute
nb: Tidspunkt arbeidsdagen slutter på i 24-timers format HHMM, 0000 til 2359, eller -1 for å bruke day-end-hour og day-end-minute

en: Workday start time for Tuesday
nb: Tid for arbeidsdagens start på tirsdag

en: Time the workday ends on, in twenty four hour format HHMM, 0000 to 2359, or -1 to use day-start-hour and day-start-minute
nb: Tidspunkt arbeidsdagen starter på i 24-timers format HHMM, 0000 til 2359, eller -1 for å bruke day-start-hour og day-start-minute

en: Workday end time for Tuesday
nb: Tid for arbeidsdagens slutt på tirsdag

en: Workday start time for Wednesday
nb: Tid for arbeidsdagens start på onsdag

en: Workday end time for Wednesday
nb: Tid for arbeidsdagens slutt på onsdag

en: Workday start time for Thursday
nb: Tid for arbeidsdagens start på torsdag

en: Workday end time for Thursday
nb: Tid for arbeidsdagens slutt på torsdag

en: Workday start time for Friday
nb: Tid for arbeidsdagens start på fredag

en: Workday end time for Friday
nb: Tid for arbeidsdagens slutt på fredag

en: Workday start time for Saturday
nb: Tid for arbeidsdagens start på lørdag

en: Workday end time for Saturday
nb: Tid for arbeidsdagens slutt på lørdag

en: Workday start time for Sunday
nb: Tid for arbeidsdagens start på søndag

en: Workday end time for Sunday
nb: Tid for arbeidsdagens slutt på søndag

en: The second timezone for a Day View
nb: Sekundær tidssone for dagvisning

en: Shows the second time zone in a Day View, if set. Value is similar to one used in a “timezone” key
nb: Viser sekundærtidssone i en dagvisning hvis den er satt. Verdien er lik den som brukes i nøkkelen «timezone»

en: Recently used second time zones in a Day View
nb: Sist brukte sekundærtidssoner i en dagvisning

en: List of recently used second time zones in a Day View
nb: Liste med nylig brukte sekundærtidssoner i en dagvisning

en: Maximum number of recently used timezones to remember
nb: Maksimalt antall nylig brukte tidssoner som skal huskes

en: Maximum number of recently used timezones to remember in a “day-second-zones” list
nb: Maksimalt antall nylig brukte tidssoner som skal huskes i en liste med «day-second-zones»

en: Default reminder value
nb: Forvalgt verdi for påminnelse

en: Number of units for determining a default reminder
nb: Antall enheter for å bestemme en forvalgt påminnelse

en: Default reminder units
nb: Forvalgt enhet for påminnelser

en: Units for a default reminder, “minutes”, “hours” or “days”
nb: Enhet for forvalgt påminnelse. «minutes», «hours», eller «days»

en: Show categories field in the event/meeting/task editor
nb: Vis kategorifelt ved redigering av hendelse/møte/oppgave

en: Whether to show categories field in the event/meeting editor
nb: Om kategorifeltet skal vises i redigering av hendelse/møte

en: Show Role field in the event/task/meeting editor
nb: Vis rollefelt i redigering av hendelse/oppgave/møte

en: Whether to show role field in the event/task/meeting editor
nb: Om rollefeltet skal vises i redigering av hendelse/oppgave/møte

en: Show RSVP field in the event/task/meeting editor
nb: Vis RSVP-feltet i redigering av hendelser/oppgaver/møter

en: Whether to show RSVP field in the event/task/meeting editor
nb: Om RSVP-feltet skal vises redigering av hendelse/oppgave/møte

en: Show status field in the event/task/meeting editor
nb: Vis statusfelt ved redigering av hendelse/oppgave/møte

en: Whether to show status field in the event/task/meeting editor
nb: Om statusfeltet skal vises i redigering av hendelse/oppgave/møte

en: Show timezone field in the event/meeting editor
nb: Vis tidssonefelt ved redigering av hendelse/møte

en: Whether to show timezone field in the event/meeting editor
nb: Om felt for tidssone skal vises i redigering av hendelse/møte

en: Show type field in the event/task/meeting editor
nb: Vis typefelt ved redigering av hendelse/oppgave/møte

en: Whether to show type field in the event/task/meeting editor
nb: Om typefelt skal vises i redigering av hendelse/oppgave/møte

en: Hide completed tasks
nb: Skjul fullførte oppgaver

en: Whether to hide completed tasks in the tasks view
nb: Om fullførte oppgaver skal skjules i oppgavevisningen

en: Hide task units
nb: Skjul enheter for oppgaver

en: Units for determining when to hide tasks, “minutes”, “hours” or “days”
nb: Enheter for å bestemme når oppgaver skal skjules. «minutes», «hours» eller «days»

en: Hide task value
nb: Skjul oppgaveverdi

en: Number of units for determining when to hide tasks
nb: Antall enheter for å bestemme når oppgaver skal skjules

en: Hide cancelled events
nb: Ikke vis hendelser som er avbrutt

en: Whether to hide cancelled events in the calendar view
nb: Hvorvidt avbrutte hendelser skal skjules i kalendervisningen

en: Hide cancelled tasks
nb: Ikke vis oppgaver som er avbrutt

en: Horizontal pane position
nb: Plassering på horisontalt felt

en: Position of the horizontal pane, between the date navigator calendar and the task list when not in the month view, in pixels
nb: Posisjonen til det horisontale feltet mellom minikalenderen og oppgavelisten utenom månedsvisning, i piksler

en: Last reminder time
nb: Siste påminnelsestid

en: Time the last reminder ran, in time_t
nb: Tid for forrige påminnelse, som time_t

en: Marcus Bains Line Color — Day View
nb: Farge på Marcus Bains-linje - Dagsvisning

en: Color to draw the Marcus Bains line in the Day View
nb: Farge på Marcus Bains-linjen i dagsvisningen

en: Marcus Bains Line Color — Time bar
nb: Farge på Marcus Bains-linje - tidslinje

en: Color to draw the Marcus Bains Line in the Time bar (empty for default)
nb: Farge på Marcus Bains-linjen i tidslinjen (tom for forvalg).

en: Marcus Bains Line
nb: Marcus Bains-linje

en: Whether to draw the Marcus Bains Line (line at current time) in the calendar
nb: Om Marcus Bains-linjen (linjen på nåværende tid) skal vises i kalenderen

en: Memo preview pane position (horizontal)
nb: Posisjon for forhåndsvisningsområde for notater (horisontal)

en: Position of the task preview pane when oriented horizontally
nb: Posisjon for forhåndsvisningsområdet for oppgaver med horisontal orientering

en: Memo layout style
nb: Stil for utforming av notat

en: Memo preview pane position (vertical)
nb: Plassering av vertikalt felt for forhåndsvisning

en: Position of the memo preview pane when oriented vertically
nb: Posisjon for forhåndsvisningsområdet for notater med vertikal orientering

en: Month view horizontal pane position
nb: Plassering på horisontal månedsvisningsfelt

en: Position of the horizontal pane, between the view and the date navigator calendar and task list in the month view, in pixels
nb: Posisjonen til det horisontale feltet mellom visning, minikalender og oppgavelisten i månedsvisning, i piksler

en: Scroll Month View by a week, not by a month
nb: Om månedsvisning skal rulles per uke, og ikke per måned

en: Whether to scroll a Month View by a week, not by a month
nb: Om månedsvisning skal rulles per uke, og ikke per måned

en: Preferred New button item
nb: Foretrukket knappeoppførning for Ny

en: Primary calendar
nb: Primær kalender

en: The UID of the selected (or “primary”) calendar in the sidebar of the “Calendar” view
nb: UID for valgt (eller «primær») kalender i sidelinjen av «Kalender»-visningen

en: Primary memo list
nb: Primær notatliste

en: The UID of the selected (or “primary”) memo list in the sidebar of the “Memos” view
nb: UID for valgt (eller «primær») notatliste i sidelinjen av «Notater»-visningen

en: Primary task list
nb: Primær oppgaveliste

en: The UID of the selected (or “primary”) task list in the sidebar of the “Tasks” view
nb: UID for valgt (eller «primær») oppgaveliste i sidelinjen av «Oppgaver»-visningen

en: Free/busy template URL
nb: Ledig/opptatt mal-URL

en: The URL template to use as a free/busy data fallback, %u is replaced by the user part of the mail address and %d is replaced by the domain
nb: URL-mal som brukes som reserveløsning for ledig/opptatt, %u erstattes med brukerdelen av e-postadressen og %d erstattes med domenet

en: Recurrent Events in Italic
nb: Repeterende hendelser i kursiv

en: Show days with recurrent events in italic font in bottom left calendar
nb: Vis dager med repeterende hendelser i kursiv skrift i kalenderen nederst til venstre

en: Search range for time-based searching in years
nb: Søkeområde for tidsbaserte søk i år

en: Show appointment end times in week and month views
nb: Vis tid for avtalers slutt i ukes- og månedsvisning

en: Whether to display the end time of events in the week and month views
nb: Om tidspunktet en hendelse slutter på skal vises i uke- og månedsvisninger

en: Show appointment icons in the month view
nb: Vis ikoner for avtaler i månedsvisning

en: Whether to show icons of events in the month view
nb: Hvorvidt ikoner for hendelser skal vises i månedsvisning

en: Show the memo preview pane
nb: Vis forhåndsvisningsvinduet for notat

en: If “true”, show the memo preview pane in the main window
nb: Vis forhåndsvisningsområdet for notater i hovedvinduet hvis «true»

en: Show the task preview pane
nb: Vis forhåndsvisningsområdet for oppgave

en: If “true”, show the task preview pane in the main window
nb: Vis forhåndsvisningsområdet for oppgaver i hovedvinduet hvis «true»

en: Whether to show week numbers in various places in the Calendar
nb: Om ukenummer skal vises på relevante steder i kalenderen

en: Vertical position for the tag pane
nb: Vertikal posisjon for merkefelt

en: Highlight tasks due today
nb: Uthev oppgaver som går ut i dag

en: Tasks due today color
nb: Farge for oppgaver som går ut i dag

en: Background color of tasks that are due today, in “#rrggbb” format. Used together with task-due-today-highlight
nb: Bakgrunnsfarge for oppgaver som går ut i dag i «#rrggbb»-format. Brukes sammen med task-due-today-highlight

en: Task preview pane position (horizontal)
nb: Posisjon for forhåndsvisning av oppgaver (horisontal)

en: Task layout style
nb: Stil for utforming av oppgaver

en: Task preview pane position (vertical)
nb: Posisjon for forhåndsvisning av oppgaver (vertikal)

en: Position of the task preview pane when oriented vertically
nb: Posisjon for forhåndsvisningsområdet for oppgaver med vertikal orientering

en: Highlight overdue tasks
nb: Uthev utgåtte oppgaver

en: Overdue tasks color
nb: Farge for utgåtte oppgaver

en: Background color of tasks that are overdue, in “#rrggbb” format. Used together with task-overdue-highlight.
nb: Bakgrunnsfarge for oppgaver som har gått ut i «#rrggbb»-format. Brukes sammen med task-overdue-highlight.

en: Time divisions
nb: Oppdeling av tid

en: Intervals shown in Day and Work Week views, in minutes
nb: Intervaller i minutter som vises i dag- og arbeidsukevisningene.

en: Timezone
nb: Tidssone

en: The default timezone to use for dates and times in the calendar, as an untranslated Olson timezone database location like “America/New York”
nb: Forvalgt tidssone som brukes for datoer og tidspunkt i kalenderen som en uoversatt Olson tidssonedatabaseplassering som «America/New York»

en: Twenty four hour time format
nb: 24-timers tidsformat

en: Whether to show times in twenty four hour format instead of using am/pm
nb: Om tider skal vises i 24-timers format i stedet for å bruke am/pm

en: Birthday and anniversary reminder
nb: Påminnelse om fødselsdager og jubileum

en: Whether to set a reminder for birthdays and anniversaries
nb: Om en forvalgt påminnelse skal bli satt for fødselsdager og bryllupsdager

en: Default appointment reminder
nb: Forvalgt påminnelse for avtale

en: Whether to set a default reminder for appointments
nb: Om en forvalgt påminnelse skal bli satt for avtaler

en: Use system timezone
nb: Bruk systemets tidssone

en: Use the system timezone instead of the timezone selected in Evolution
nb: Bruk systemets tidssone i stedet for tidssonen som er valgt i Evolution

en: First day of the week
nb: Første dagen i uken

en: Monday is a work day
nb: Mandag er en arbeidsdag

en: Tuesday is a work day
nb: Tirsdag er en arbeidsdag

en: Wednesday is a work day
nb: Onsdag er en arbeidsdag

en: Thursday is a work day
nb: Torsdag er en arbeidsdag

en: Friday is a work day
nb: Fredag er en arbeidsdag

en: Saturday is a work day
nb: Lørdag er en arbeidsdag

en: Sunday is a work day
nb: Søndag er en arbeidsdag

en: Create events, memos and tasks as Private by default
nb: Lag hendelser, notater og oppgaver som private som forvalg

en: Draw events as flat, not shaded.
nb: Tegn hendelser flate, ikke skyggelagt.

en: User-defined reminder times, in minutes
nb: Brukerdefinerte påminnelsestider i minutter

en: (Deprecated) First day of the week, from Sunday (0) to Saturday (6)
nb: (Utfaset) Ukedag uken starter på. Fra søndag (0) til lørdag (6)

en: (Deprecated) Work days
nb: (Utfaset) Arbeidsdager

en: Previous Evolution version
nb: Forrige versjon av Evolution

en: List of disabled plugins
nb: Liste med tillegg som er slått av

en: The list of disabled plugins in Evolution
nb: Liste med tillegg som er slått av i Evolution

en: The window’s X coordinate
nb: X-koordinat for vinduet

en: The window’s Y coordinate
nb: Y-koordinat for vinduet

en: The window’s width in pixels
nb: Vinduets bredde i piksler

en: The window’s height in pixels
nb: Vinduets høyde i piksler

en: Whether the window is maximized
nb: Om vinduet er maksimert

en: GNOME Calendar’s calendar import done
nb: Kalenderimport til GNOME kalender fullført

en: Whether calendar from GNOME Calendar has been imported or not
nb: Hvorvidt kalender fra GNOME kalender er importert eller ikke

en: GNOME Calendar’s tasks import done
nb: Oppgaveimport til GNOME kalender fullført

en: Whether tasks from GNOME Calendar have been imported or not
nb: Hvorvidt oppgave fra GNOME kalender er importert eller ikke

en: Check whether Evolution is the default mailer
nb: Undersøk om Evolution er den forvalgte e-postklienten

en: Every time Evolution starts, check whether or not it is the default mailer.
nb: Undersøk om Evolution er den forvalgte e-postklienten ved hver oppstart.

en: Default charset in which to compose messages
nb: Forvalgt tegnsett for nye meldinger

en: Default charset in which to compose messages. Uses UTF-8, if not set.
nb: Forvalgt tegnsett for nye meldinger. Bruker UTF-8 som forvalg.

en: Path where picture gallery should search for its content
nb: Sti for søk etter innhold til bildegalleri

en: Spell check inline
nb: Stavekontroll i meldingen

en: Draw spelling error indicators on words as you type.
nb: Vis indikatorer for stavefeil mens du skriver.

en: Automatic link recognition
nb: Automatisk gjenkjenning av lenker

en: Recognize links in text and replace them.
nb: Gjenkjenn lenker i tekst og erstatt dem.

en: Automatic emoticon recognition
nb: Automatisk gjenkjenning av smilefjes

en: Recognize emoticons in text and replace them with images or Unicode characters.
nb: Gjenkjenn smilefjes i tekst og erstatt dem med bilder eller Unicode-tegn.

en: Unicode emoticons
nb: Unicode smilefjes

en: Use Unicode characters for emoticons.
nb: Bruk Unicode-tegn for smilefjes.

en: Attribute message
nb: Attributtmelding

en: Forward message
nb: Videresend melding

en: Original message
nb: Opprinnelig melding

en: Group Reply replies to list
nb: Gruppesvar svarer til listen

en: Put the cursor at the bottom of replies
nb: Plasser markør ved bunnen av svar

en: Always request read receipt
nb: Alltid be om lesekvittering

en: Whether a read receipt request gets added to every message by default.
nb: Om en forespørsel om lesekvittering skal legges til alle meldinger som forvalg.

en: Spell checking languages
nb: Språk for stavekontroll

en: List of dictionary language codes used for spell checking.
nb: Liste med språkkoder for ordliste som skal brukes for stavekontroll.

en: List of recently used spell checking languages
nb: Liste med nylig brukte språk for stavekontroll

en: List of dictionary language codes used for spell checking, which had been used recently.
nb: Liste med språkkoder for stavekontrollordliste som har vært brukt nylig.

en: Show “Bcc” field when sending a mail message
nb: Vis «Bcc» feltet når meldinger sendes

en: Show the “Bcc” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
nb: Vis «Bcc»-feltet når en melding sendes. Dette kontrolleres fra «Vis»-menyen når en e-postkonto velges.

en: Show “Cc” field when sending a mail message
nb: Vis «Cc» feltet når meldinger sendes

en: Show the “Cc” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
nb: Vis «Cc»-feltet når en melding sendes. Dette kontrolleres fra «Vis»-menyen når en e-postkonto velges.

en: Show “From” override field when sending a mail message
nb: Vis overstyringsfelt for «Fra» når meldinger sendes

en: Show the “From” override field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
nb: Vis overstyringsfelt for «Fra» når en melding sendes. Dette kontrolleres fra «Vis»-menyen når en e-postkonto velges.

en: Show “Reply To” field when sending a mail message
nb: Vis «Svar-til» feltet når meldinger sendes

en: Show the “Reply To” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
nb: Vis «Svar-til»-feltet når en melding sendes. Dette kontrolleres fra «Vis»-menyen når en e-postkonto velges.

en: Show “From” field when posting to a newsgroup
nb: Vis «Fra» feltet når du poster til en nyhetsgruppe

en: Show the “From” field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
nb: Vis «Fra»-feltet når en melding sendes til en nyhetsgruppe. Dette kontrolleres fra «Vis»-menyen når en e-postkonto velges.

en: Show “Reply To” field when posting to a newsgroup
nb: Vis «Svar-til» feltet når du poster til en nyhetsgruppe

en: Show the “Reply To” field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
nb: Vis «Svar-til»-feltet når en melding sendes til en nyhetsgruppe. Dette kontrolleres fra «Vis»-menyen når en e-postkonto velges.

en: Digitally sign replies when the original message is signed
nb: Signer svar digitalt når opprinnelig melding er signert

en: Automatically enable PGP or S/MIME signatures when replying to a message which is also PGP or S/MIME signed.
nb: Slå på PGP- eller S/MIME-signaturer automatisk ved svar på en melding som også er signert med PGP eller S/MIME.

en: Encode filenames in an Outlook/GMail way
nb: Bruk samme koding for filnavn som Outlook/GMail

en: Send messages through Outbox folder
nb: Send meldinger gjennom Utboks-mappen

en: Put personalized signatures at the top of replies
nb: Plasser personlige signaturer på toppen av svar

en: Do not add signature delimiter
nb: Ikke legg til skillelinje for signatur

en: Ignore list Reply-To:
nb: Ignorer Reply-To: for lister

en: List of localized “Re”
nb: Liste med oversettelser av «Re»

en: Comma-separated list of localized “Re” abbreviations to skip in a subject text when replying to a message, as an addition to the standard “Re” prefix. An example is “SV,AV”.
nb: SV

en: List of localized “Re” separators
nb: Liste med separatorer for oversettelser av «Re»

en: A list of localized “Re” separators, used to skip in a subject text when replying to a message, as an addition to the standard “:” and the Unicode “︰” separators.
nb: SV

en: Number of characters for wrapping
nb: Antall tegn for linjebryting

en: Will autowrap lines after given number of characters.
nb: Bryter linjer automatisk etter et gitt antall tegn.

en: Whether to always show Sign and Encrypt buttons on the toolbar
nb: Hvorvidt Signer- og Krypter-knappene skal vises på verktøylinjen

en: Wrap quoted text in replies
nb: Bryt sitert tekst i svar

en: Mark replied to messages as read
nb: Merk besvarte meldinger som lest

en: Save file format for drag-and-drop operation
nb: Filformat for lagring ved dra-og-slipp operasjon

en: Can be either “mbox” or “pdf”.
nb: Kan være enten «mbox» eller «pdf».

en: Show image animations
nb: Vis bildeanimasjoner

en: Enable animated images in HTML mail. Many users find animated images annoying and prefer to see a static image instead.
nb: Slå på animerte bilder i HTML-meldinger. Mange brukere synes at animerte bilder er plagsomme og foretrekker å se et statisk bilde i stedet.

en: Enable or disable type ahead search feature
nb: Aktiver eller deaktiver funksjon for å søke mens du skriver

en: Enable the side bar search feature to allow interactive searching of folder names.
nb: Slår på søkefunksjonen for sidelinjen for å muliggjøre interaktive søk etter mappenavn.

en: Enable or disable magic space bar
nb: Aktiver eller deaktiver magisk mellomrom

en: Enable this to use Space bar key to scroll in message preview, message list and folders.
nb: Aktiver dette for å bruke mellomrom-tasten til å gå forover i meldingsvisning, meldingsliste og mapper.

en: Enable to use a similar message list view settings for all folders
nb: Slå på for å bruke like innstillinger for meldingslistevisning i alle mapper

en: Enable to use a similar message list view settings for all folders.
nb: Slå på for å bruke en lignende meldingslistevisning for alle mapper.

en: Mark citations in the message “Preview”
nb: Merk sitat in «Forhåndsvisning» av melding

en: Mark citations in the message “Preview”.
nb: Merk sitat in «Forhåndsvisning» av melding.

en: Citation highlight color
nb: Farge for utheving av sitattekst

en: Citation highlight color.
nb: Farge for utheving av sitattekst.

en: Enable/disable caret mode
nb: Aktiver/deaktiver markørmodus

en: Enable caret mode, so that you can see a cursor when reading mail.
nb: Slå på skrivemerkemodus slik at insettingspunktet vises når du leser e-post.

en: Default charset in which to display messages
nb: Forvalgt tegnsett for visning av meldinger

en: Default charset in which to display messages.
nb: Forvalgt tegnsett for visning av meldinger.

en: Automatically load images for HTML messages over HTTP
nb: Last bilder automatisk for HTML-meldinger over HTTP

en: Show Animations
nb: Vis animasjoner

en: Show animated images as animations.
nb: Vis animerte bilder som animasjoner.

en: Show all message headers
nb: Vis alle meldingshoder

en: Show all the headers when viewing a messages.
nb: Vis alle meldingshoder når en melding vises.

en: List of headers to show when viewing a message.
nb: Liste med meldingshoder som skal vises når en melding vises.

en: Show photo of the sender
nb: Vis bilde av avsender

en: Show the photo of the sender in the message reading pane.
nb: Vis bilde av avsender i meldingsområdet.

en: Search libravatar.org for photo of the sender
nb: Søk etter bilde av avsender på libgravatar.org

en: Allow searching also at libravatar.org for photo of the sender.
nb: Tillat søk etter bilde av avsender på libgravatar.org

en: Mark as Seen after specified timeout
nb: Merk som «lest» etter spesifisert tidsgrense

en: Mark as Seen after specified timeout.
nb: Merk som «sett» etter spesifisert tidsgrense.

en: Mark as Seen always after specified timeout
nb: Alltid merk som lest etter spesifisert tidsgrense

en: Timeout for marking messages as seen
nb: Tidsgrense for å merke e-post som sett.

en: Timeout in milliseconds for marking messages as seen.
nb: Tidsavbrudd i millisekunder for å merke e-poster som sett.

en: Show Attachment Bar
nb: Vis vedleggsfelt

en: Show Attachment Bar below the message preview pane when the message has attachments.
nb: Vis vedleggsfelt under under område for forhåndsvisning av meldinger når meldingen har vedlegg.

en: Sender email-address column in the message list
nb: Kolonne for avsenders e-postadresse i meldingslisten

en: Show the email-address of the sender in a separate column in the message list.
nb: Vis avsenders e-postadresse i en egen kolonne i meldingslisten.

en: Show deleted messages in the message-list
nb: Vis slettede meldinger i meldingslisten

en: Show deleted messages (with a strike-through) in the message-list.
nb: Vis slettede meldinger i meldingslisten (gjennomstreket).

en: Show junk messages in the message-list
nb: Vis uønskede meldinger i meldingslisten

en: Show junk messages (with a red strike-through) in the message-list.
nb: Vis uønskede meldinger i meldingslisten (med rød gjennomstreking).

en: Enable Unmatched search folder
nb: Aktiver søkemapper uten treff

en: Hides the per-folder preview and removes the selection
nb: Skjuler per-mappe forhåndsvisning og fjerner utvalget

en: This key is read only once and reset to “false” after read. This unselects the mail in the list and removes the preview for that folder.
nb: Denne nøkkelen leses kun en gang og settes til «false» etter at den er lest. Dette fjerner markering fra e-posten i listen og fjerner forhåndsvisning for den mappen.

en: Height of the message-list pane
nb: Høyde på e-postlistefeltet

en: Height of the message-list pane.
nb: Høyde på e-postlistefeltet.

en: Width of the message-list pane
nb: Bredde på e-postlistefeltet

en: Width of the message-list pane.
nb: Bredde på e-postlistefeltet.

en: Layout style
nb: Stil for utforming

en: Variable width font
nb: Skrift for variabel bredde

en: The variable width font for mail display.
nb: Skrift med variabel bredde for meldingsvisning.

en: Terminal font
nb: Terminalskrift

en: The terminal font for mail display.
nb: Terminalskrift for meldingsvisning.

en: Use custom fonts
nb: Bruk egendefinerte skrifter

en: Use custom fonts for displaying mail.
nb: Bruk tilpassede skrifttyper for e-postvisning.

en: Compress display of addresses in TO/CC/BCC
nb: Komprimer visning av adresser i Til/Cc/Bcc

en: Compress display of addresses in TO/CC/BCC to the number specified in address_count.
nb: Komprimer visning av adresser i Til/Cc/Bcc til antall oppgitt i address_count.

en: Number of addresses to display in TO/CC/BCC
nb: Antall adresser som skal vises i Til/Cc/Bcc

en: This sets the number of addresses to show in default message list view, beyond which a “...” is shown.
nb: Setter antall adresser som skal vises i forvalgt listevisning for meldinger. Etter dette vises «…».

en: Thread the message-list based on Subject
nb: Lag tråder av e-postlisten basert på emne

en: Whether or not to fall back on threading by subjects when the messages do not contain In-Reply-To or References headers.
nb: Om e-poster skal sorteres etter emner når de ikke inneholder «In-Reply-To» eller referansetopptekster.

en: Default value for thread expand state
nb: Forvalgt verdi for trådutvidelsestilstand

en: This setting specifies whether the threads should be in expanded or collapsed state by default. Evolution requires a restart.
nb: Denne innstillingen spesifiserer om tråder skal være i utvidet eller sammenslått tilstand som forvalg. Evolution må startes på nytt hvis denne endres.

en: Whether sort threads based on latest message in that thread
nb: Om tråder sorteres basert på siste melding i den tråden

en: This setting specifies whether the threads should be sorted based on latest message in each thread, rather than by message’s date. Evolution requires a restart.
nb: Denne innstillingen spesifiserer om tråder skal sorteres basert på siste melding i hver tråd i stedet for meldingens dato. Evolution må startes på nytt.

en: This setting specifies whether the thread children should be sorted always ascending, rather than using the same sort order as in the thread root level.
nb: Denne innstillingen spesifiserer om tråder skal sorteres basert på siste melding i hver tråd i stedet for meldingens dato. Evolution må startes på nytt.

en: Sort accounts alphabetically in a folder tree
nb: Sorter kontoer alfabetisk i et mappetre

en: Log filter actions
nb: Loggfør filterhandlinger

en: Log filter actions to the specified log file.
nb: Logg filterhandlinger til oppgitt loggfil.

en: Logfile to log filter actions
nb: Loggfil med filterhandlinger

en: Flush Outbox after filtering
nb: Tøm utboks etter filtrering

en: Default forward style
nb: Forvalgt videresendingsstil

en: Default reply style
nb: Forvalgt svarstil

en: Prompt on send when using key accelerator (Ctrl+Enter)
nb: Spør ved sending ved bruk av _tastatursnarvei (Ctrl+linjeskift)

en: Prompt the user when he or she tries to send a message with a key accelerator.
nb: Spør bruker når en en e-post blir sendt med tastatursnarvei.

en: Prompt on empty subject
nb: Stopp og spør ved tomt emne

en: Prompt the user when he or she tries to send a message without a Subject.
nb: Stopp og spør når en en e-post uten emne skal bli sendt.

en: Prompt when emptying the trash
nb: Spør ved tømming av papirkurven

en: Prompt the user when he or she tries to empty the trash.
nb: Spør bruker ved forsøk på å tømme papirkurven.

en: Prompt when user expunges
nb: Stopp og spør før tømming

en: Prompt the user when he or she tries to expunge a folder.
nb: Stopp og spør før en mappe blir tømt.

en: Prompt when user calls Empty Junk
nb: Spør når bruker ber om tømming av søppelpost

en: Prompt the user when he or she tries to Empty a Junk folder.
nb: Spør bruker når han eller hun prøver å tømme en søppelpostmappe.

en: Prompt before sending to recipients not entered as mail addresses
nb: Spør før utsending til mottakere som ikke er oppgitt som e-postadresser

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are trying to send a message to recipients not entered as mail addresses
nb: Aktiverer/deaktiverer funksjonen som varsler om at du prøver å sende en melding til mottakere som ikke er oppgitt som e-postadresser

en: Prompt when user only fills Bcc
nb: Stopp og spør når bare «Bcc» er utfylt

en: Prompt when user tries to send a message with no To or Cc recipients.
nb: Spør når bruker prøver å sende en melding uten Til- eller Cc-mottakere.

en: Prompt when user tries to send unwanted HTML
nb: Spør når bruker prøver å sende uønsket HTML

en: Prompt when user tries to send HTML mail to recipients that may not want to receive HTML mail.
nb: Spør når bruker prøver å sende HTML-meldinger til mottakere som ikke ønsker å motta HTML-meldinger.

en: Prompt when user tries to open 10 or more messages at once
nb: Spør når bruker prøver å åpne 10 eller flere meldinger samtidig

en: If a user tries to open 10 or more messages at one time, ask the user if they really want to do it.
nb: Spør brukeren om han virkelig vil gjøre det hvis han prøver å åpne 10 eller flere e-poster på en gang.

en: Prompt while marking multiple messages
nb: Spør ved merking av flere meldinger

en: Enable or disable the prompt whilst marking multiple messages.
nb: Slå av/på spørring ved merking av flere meldinger.

en: Prompt when deleting messages in search folder
nb: Spør ved sletting av meldinger fra søkemappe

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that deleting messages from a search folder permanently deletes the message, not simply removing it from the search results.
nb: Aktiverer/deaktiverer funksjonen som varsler om at sletting av meldinger fra en søkemappe sletter meldingene permanent, og ikke bare fjerner dem fra søkeresultatene.

en: Asks whether to copy a folder by drag &amp; drop in the folder tree
nb: Spør om kopiering av en mappe med dra-og-slipp i mappetreet

en: Asks whether to move a folder by drag &amp; drop in the folder tree
nb: Spør om flytting av mappe med dra-og-slipp i mappetreet

en: Prompt when replying privately to list messages
nb: Spør ved privat svar til meldinger fra e-postlister

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are sending a private reply to a message which arrived via a mailing list.
nb: Aktiverer/deaktiverer funksjonen som varsler om at du sender et privat svar på en melding som har kommet via en e-postliste.

en: Prompt when mailing list hijacks private replies
nb: Spør når e-postlister stikker av med private svar

en: Prompt when replying to many recipients
nb: Spør ved svar til mange mottakere

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are sending a reply to many people.
nb: Slår av/på varsel om at du sender et svar til mange personer.

en: Prompt when switching composer format and the content needs to lose its formatting
nb: Spør når redigeringsformat byttes og innholdet må miste sin formattering

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are switching composer format and the content needs to lose its formatting.
nb: Aktiverer/deaktiverer gjentatte spørsmål om at du bytter redigeringsformat og at innholdet må miste sin formattering.

en: Prompt when sending to many To and CC recipients
nb: Spør ved sending til mange Til og CC mottakere

en: Empty Trash folders on exit
nb: Tøm papirkurven når programmet avsluttes

en: Empty all Trash folders when exiting Evolution.
nb: Tøm alle papirkurver når programmet avsluttes.

en: Minimum days between emptying the trash on exit
nb: Minimum antall dager mellom tømming av papirkurven ved avslutting

en: Minimum time between emptying the trash on exit, in days.
nb: Minste tidsperiode mellom tømming av papirkurven ved avslutting, i dager.

en: Last time Empty Trash was run
nb: Siste gang papirkurven ble tømt

en: The last time Empty Trash was run, in days since January 1st, 1970 (Epoch).
nb: Sist gang papirkurven ble tømt, i dager siden 1 januar, 1970 (Epoch).

en: Amount of time in seconds the error should be shown on the status bar.
nb: Antall sekunder feilen skal vises i statuslinjen.

en: Level beyond which the message should be logged.
nb: Over dette nivået skal meldingen logges.

en: This can have three possible values. “0” for errors. “1” for warnings. “2” for debug messages.
nb: Denne har tre mulige verdier. «0» for feil. «1» for advarsler. «2» for feilsøkingsmeldinger.

en: Show original “Date” header value.
nb: Vis opprinnelig verdi for «Date»-meldingshode.

en: List of Labels and their associated colors
nb: Liste over etiketter og deres assosierte farger

en: List of labels known to the mail component of Evolution. The list contains strings containing name:color where color uses the HTML hex encoding.
nb: Liste over etiketter som e-postkomponenten til Evolution kjenner til. Listen inneholder strenger som inneholder «name:color» hvor «color» bruker HTML hex koding.

en: Check incoming mail being junk
nb: Sjekk om innkommende meldinger er uønsket e-post

en: Run junk test on incoming mail.
nb: Sjekk om innkommende e-post er uønsket.

en: Empty Junk folders on exit
nb: Tøm mappe for uønsket e-post når programmet avsluttes

en: Empty all Junk folders when exiting Evolution.
nb: Tøm alle mapper for uønsket e-post når programmet avsluttes.

en: Minimum days between emptying the junk on exit
nb: Minimum antall dager mellom tømming av mapper for uønsket e-post ved avslutting

en: Minimum time between emptying the junk on exit, in days.
nb: Minste tidsperiode mellom tømming av mapper for uønsket e-post ved avslutting, i dager.

en: Last time Empty Junk was run
nb: Siste gang mapper for uønsket e-post ble tømt

en: The last time Empty Junk was run, in days since January 1st, 1970 (Epoch).
nb: Sist gang mapper for uønsket e-post ble tømt i dager siden 1 januar 1970 (epoch).

en: The default plugin for Junk hook
nb: Forvalgt tillegg for uønsket e-post

en: This is the default junk plugin, even though there are multiple plugins enabled. If the default listed plugin is disabled, then it won’t fall back to the other available plugins.
nb: Dette er forvalgt tillegg for håndtering av uønsket e-post selv om flere tillegg er aktivert. Hvis forvalgt tillegg deaktiveres vil ikke de andre brukes.

en: Determines whether to lookup in address book for sender email
nb: Bestemmer om avsenders e-post skal slås opp i adresseboken

en: Determines whether to lookup the sender email in address book. If found, it shouldn’t be a spam. It looks up in the books marked for autocompletion. It can be slow, if remote address books (like LDAP) are marked for autocompletion.
nb: Bestemmer om avsender skal slås opp i adresseboken. Hvis kontakten finnes vil meldingen ikke merkes som uønsket. Oppslag blir gjort mot adressebøker som er merket for automatisk fullføring. Operasjonen kan være treg hvils eksterne adressebøker som LDAP er merket for automatisk fullføring.

en: Determines whether to look up addresses for junk filtering in local address book only
nb: Bestemmer om oppslag for filtrering av uønsket e-post kun skal slås opp i lokale adressebøker

en: Determines whether to use custom headers to check for junk
nb: Bestemmer om egendefinerte meldingshoder skal brukes for å se etter uønsket e-post

en: Determines whether to use custom headers to check for junk. If this option is enabled and the headers are mentioned, it will be improve the junk checking speed.
nb: Bestemmer om egendefinerte meldingshoder skal brukes for å finne uønsket e-post. Hvis dette alternativet er aktivert og meldingshodene finnes vil  dette forbedre hastigheten for denne sjekken.

en: Custom headers to use while checking for junk.
nb: Egendefinert meldingshode som skal sjekkes for uønsket e-post.

en: Custom headers to use while checking for junk. The list elements are string in the format “headername=value”.
nb: Egendefinerte meldingshoder som brukes ved sjekk etter uønsket e-post. Formatet for listeelementene er «headername=value».

en: UID string of the default account.
nb: UID-streng for forvalgt konto.

en: Save directory
nb: Lagre katalog

en: Directory for saving mail component files.
nb: Katalog for å lagre komponentfiler for e-post.

en: Composer load/attach directory
nb: Katalog for vedlegg i redigering

en: Directory for loading/attaching files to composer.
nb: Katalog for å laste/legge ved filer i redigering.

en: Check for new messages on start
nb: Se etter nye meldinger ved oppstart

en: Check for new messages in all active accounts
nb: Se etter nye meldinger i alle aktive kontoer

en: Server synchronization interval
nb: Intervall for serversynkronisering

en: Controls how frequently local changes are synchronized with the remote mail server. The interval must be at least 30 seconds.
nb: Kontrollerer hvor ofte lokale endringer synkroniseres med ekstern e-posttjener. Intervallet må være minst 30 sekunder.

en: Allow expunge in virtual folders
nb: Tillat tømming av virtuelle mapper

en: Inherit theme colors in HTML format
nb: Arv farger fra tema i HTML-modus

en: An Archive folder for On This Computer folders.
nb: En arkivmappe for mapper under «På denne datamaskinen».

en: Show start up wizard
nb: Vis oppstartsveiviseren

en: Alternative reply style
nb: Alternativ svarstil

en: (Deprecated) Default forward style
nb: Forvalgt videresendingsstil (utgått)

en: (Deprecated) Default reply style
nb: (Utfaset) Forvalgt svarstil

en: (Deprecated) List of custom headers and whether they are enabled.
nb: (Utfaset) Liste over tillpassede topptekster og om de er slått på.

en: (Deprecated) Load images for HTML messages over HTTP
nb: Last bilder for HTML-meldinger over HTTP (utgått)

note: Translators: This is a list of words for the attach reminder plugin to look for in a message body. Please use any number of words here in your language that might indicate that an attachment should have been attached to the message.
en: ['attachment','attaching','attached','enclosed']
nb: ['vedlegg','legger ved','vedlagt','lagt ved']

en: List of clues for the attachment reminder plugin to look for in a message body
nb: Liste med hint om ting å se etter i meldingskroppen for tillegg for vedleggspåminnelse

en: List of clues for the attachment reminder plugin to look for in a message body.
nb: Liste med hint om ting å se etter i meldingskroppen for tillegg for vedleggspåminnelse.

en: Address book source
nb: Kilde for adressebok

en: Address book to use for storing automatically synced contacts.
nb: Adressebok som skal brukes til å lagre automatisk synkroniserte kontakter.

en: Auto sync Pidgin contacts
nb: Automatisk synkronisering av kontakter fra Pidgin

en: Whether Pidgin contacts should be automatically synced.
nb: Om kontakter fra Pidgin skal synkroniseres automatisk.

en: Enable autocontacts
nb: Slå på automatiske kontakter

en: Whether contacts should be automatically added to the user’s address book.
nb: Hvorvidt kontakter skal legges til automatisk i brukers adressebok.

en: Pidgin address book source
nb: Kilde for Pidgin-adressebok

en: Address book to use for storing automatically synced contacts from Pidgin.
nb: Adressebok som skal brukes til å lagre automatisk synkroniserte kontakter fra Pidgin.

en: Pidgin check interval
nb: Intervall for sjekk mot Pidgin

en: Check interval for Pidgin syncing of contacts.
nb: Intervall for sjekk før synkronisering av kontakter fra Pidgin.

en: Pidgin last sync MD5
nb: MD5-sum for siste synkronisering fra Pidgin

en: Pidgin last sync MD5.
nb: MD5-sum for siste synkronisering fra Pidgin.

en: Pidgin last sync time
nb: Tid for siste synkronisering fra Pidgin

en: Pidgin last sync time.
nb: Tid for siste synkronisering fra Pidgin.

en: List of Custom Headers
nb: Liste med egendefinerte meldingshoder

en: The key specifies the list of custom headers that you can add to an outgoing message. The format for specifying a Header and Header value is: Name of the custom header followed by “=” and the values separated by “;”
nb: Nøkkelen spesifiserer en liste med egendefinerte meldingshoder som du kan legge til i en utgående melding. Format for spesifisering av et meldingshode og verdi er: Navn på egendefinert meldingshode fulgt av «=» og verdiene adskilt med «;»

en: Default External Editor
nb: Forvalgt eksternt redigeringsprogram

en: The default command that must be used as the editor.
nb: Forvalgt kommando som må brukes som redigeringsprogram.

en: Automatically launch when a new mail is edited
nb: Start automatisk når en ny e-post redigeres

en: Automatically launch editor when key is pressed in the mail composer.
nb: Start redigeringsprogram automatisk når tasten trykkes i e-postredigering

en: Insert Face picture by default
nb: Sett inn ansiktsbilde som forvalg

en: Delete processed
nb: Slett prosesserte

en: Whether to delete processed iTip objects
nb: Om prosesserte iTip-objekter skal slettes

en: Preserve existing reminder by default
nb: Bevar eksisterende påminnelse som forvalg

en: Notify new messages for Inbox only.
nb: Varslingsmelding kun for innboks.

en: Whether to notify new messages in Inbox folder only.
nb: Im nye meldinger kun skal varsles i innboksen.

en: Enable D-Bus messages.
nb: Slå på D-Bus-meldinger.

en: Generates a D-Bus message when new mail messages arrive.
nb: Genererer en D-Bus-melding når det kommer nye meldinger.

en: Enable icon in notification area.
nb: Aktiver ikon i varslingsområdet.

en: Show new mail icon in notification area when new messages arrive.
nb: Vis ikon for ny melding i varslingsområdet når nye meldinger ankommer.

en: Popup message together with the icon.
nb: Vis melding sammen med ikonet.

en: Whether show message over the icon when new messages arrive.
nb: Om meldingen skal vises over ikonet når nye meldinger ankommer.

en: Enable audible notifications when new messages arrive.
nb: Slå på varsling med lyd når nye meldinger ankommer.

en: Whether to emit a beep.
nb: Hvorvidt pip skal brukes.

en: Whether to emit a beep when new messages arrive.
nb: Hvorvidt et pip skal spilles av når nye meldinger ankommer.

en: Sound filename to be played.
nb: Navn på lydfil som skal spilles av.

en: Sound file to be played when new messages arrive, if “notify-sound-play-file” is “true”.
nb: Lydfil som skal spilles av når nye meldinger ankommer hvis «notify-sound-play-file» er «true».

en: Whether to play a sound file.
nb: Hvorvidt en lydfil skal spilles av.

en: Use sound theme
nb: Bruk lydtema

en: Play themed sound when new messages arrive, if not in beep mode.
nb: Spill av lyd fra lydtema når nye meldinger ankommer hvis ikke pip-modus er aktivert.

en: Do not notify for these accounts
nb: Ikke varsle for disse kontoene

en: Mode to use when displaying mails
nb: Modus for e-postvisning

en: List of Destinations for publishing
nb: Liste med destinasjoner for publisering

en: List of keyword/value pairs for the Templates plugin to substitute in a message body.
nb: Liste med nøkkelord-/verdi-par for mal-tillegg for å sette inn i en meldingskropp.

en: Skip development warning dialog
nb: Hopp over varseldialogen om utviklingsversjonen

en: Whether the warning dialog in development versions of Evolution is skipped.
nb: Om advarselsdialogen i utviklingsversjoner av Evolution blir hoppet over.

en: Initial attachment view
nb: Forvalgt vedleggsvisning

en: Initial view for attachment bar widgets. “0” is Icon View, “1” is List View.
nb: Startvisning for vedleggslinjekomponenter. «0» er ikonvisning, «1» er listevisning.

en: Initial file chooser folder
nb: Forhåndsvalgt mappe for filvelger

en: Initial folder for GtkFileChooser dialogs.
nb: Startmappe for GtkFileChooser dialoger.

en: Compression format used by autoar
nb: Komprimeringsformat som brukes av autoar

en: Compression filter used by autoar
nb: Komprimeringsfilter som brukes av autoar

en: Start in offline mode
nb: Start i frakoblet modus

en: Whether Evolution will start up in offline mode instead of online mode.
nb: Om Evolution skal startes i frakoblet modus i stedet for tilkoblet modus.

en: Offline folder paths
nb: Sti til frakoblede mapper

en: List of paths for the folders to be synchronized to disk for offline usage.
nb: Liste med stier for mapper som skal bli synkronisert til disk for frakoblet bruk.

en: Enable express mode
nb: Slå på ekspressmodus

en: Flag that enables a much simplified user interface.
nb: Flagg som slår på et forenklet brukergrensesnitt.

en: List of button names to hide in the window switcher
nb: Liste med navn på knapper som skal skjules i vindubytteren

en: Window buttons are visible
nb: Vindusknapper er synlige

en: Whether the window buttons should be visible.
nb: Om vinduknappene skal være synlige.

en: Window button style
nb: Knappestil for vindu

en: The style of the window buttons. Can be “text”, “icons”, “both”, “toolbar”. If “toolbar” is set, the style of the buttons is determined by the GNOME toolbar setting.
nb: Stilen på vinduknappene. Kan være «text», «icons», «both» eller «toolbar». Hvis «toolbar» er satt vil stilen på knappene bli bestemt av GNOME «toolbar»-instillingene.

en: Menubar is visible
nb: Menylinjen er synlig

en: Whether the menubar should be visible.
nb: Hvorvidt sidelinjen skal være synlig.

en: Toolbar is visible
nb: Verktøylinjen er synlig

en: Whether the toolbar should be visible.
nb: Om verktøylinjen skal være synlig.

en: Sidebar is visible
nb: Sidelinjen er synlig

en: Whether the sidebar should be visible.
nb: Om sidelinjen skal være synlig.

en: Statusbar is visible
nb: Statuslinjen er synlig

en: Whether the status bar should be visible.
nb: Om statuslinjen skal være synlig.

en: ID or alias of the component to be shown by default at start-up.
nb: ID eller alias for komponenten som skal være forvalgt ved oppstart.

en: Default sidebar width
nb: Forvalgt bredde på sidelinje

en: The default width for the sidebar, in pixels.
nb: Forvalgt bredde på sidelinjen i piksler.

en: Enable special WebKit developer features
nb: Slå på spesielle funksjoner i WebKit for utviklere

en: Any change of this option requires restart of Evolution.
nb: Hvis du endrer på dette valget må Evolution startes på nytt.

en: Use only local spam tests.
nb: Bruk bare lokale tester for uønsket e-post.

en: Use only the local spam tests (no DNS).
nb: Bruk bare lokale tester for uønsket e-post (ingen DNS).

en: Full path command to run spamassassin
nb: Full sti til kommando som kjører spamassassin

en: Full path command to run sa-learn
nb: Full sti for å kjøre sa-learn

en: Manage your email, contacts and schedule
nb: Håndter e-post, kontakter og kalender

en: Evolution is a personal information management application that provides integrated mail, calendaring and address book functionality.
nb: Evolution er et program for håndtering av personlig informasjon som gir deg integrert e-post, kalender og adressebokfunksjonalitet.

en: Evolution supports a wide range of industry standard data formats and network protocols for information exchange, with an emphasis on standards compliance and security. Evolution can also integrate smoothly with Microsoft Exchange by way of the “Exchange Web Services” (EWS) extension.
nb: Evolution støtter en rekke forskjellige industristandarder for dataformater og nettverksprotokoller for utveksling av informasjon med fokus på standarder og sikkerhet. Evolution kan også integreres med Microsoft Exchange via «Exchange Web Services» (EWS) utvidelsen.

en: The Evolution Team
nb: Evolution utviklerene

en: Groupware Suite
nb: Gruppevareløsning

en: Evolution Mail and Calendar
nb: Evolution e-post og kalender

en: email;calendar;contact;addressbook;task;
nb: e-post;kalender;kontakt;adressebok;oppgave;

en: New Window
nb: Nytt vindu

en: Compose a Message
nb: Skriv en melding

en: Contacts
nb: Kontakter

en: Calendar
nb: Kalender

en: Mail
nb: E-post

en: Memos
nb: Notater

en: Tasks
nb: Oppgaver

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
nb: Tastatursnarveier

[ctx: shortcut window]
en: General
nb: Generelt

[ctx: shortcut window]
en: Select Mail component
nb: Velg e-postkomponent

[ctx: shortcut window]
en: Select Contacts component
nb: Velg kontaktkomponent

[ctx: shortcut window]
en: Select Calendar component
nb: Velg kalenderkomponent

[ctx: shortcut window]
en: Select Tasks component
nb: Velg oppgavekomponent

[ctx: shortcut window]
en: Select Memos component
nb: Velg notatkomponent

[ctx: shortcut window]
en: Create a new item in current component
nb: Lag en ny oppføring i aktiv komponent

[ctx: shortcut window]
en: Cycle focus between panes
nb: Bytt fokus mellom komponenter

[ctx: shortcut window]
en: Open the Evolution user guide
nb: Åpne Evolutions brukermanual

[ctx: shortcut window]
en: Clear search bar
nb: Tøm søkefeltet

[ctx: shortcut window]
en: Move mails or contacts to folder
nb: Flytt e-post eller kontakter til mappe

[ctx: shortcut window]
en: Copy mails or contacts to folder
nb: Kopier e-post eller kontakter til mappe

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
nb: Brukervalg

[ctx: shortcut window]
en: Open new window
nb: Åpne nytt vindu

[ctx: shortcut window]
en: Close window
nb: Lukk vindu

[ctx: shortcut window]
en: Quit Evolution
nb: Avslutt Evolution

[ctx: shortcut window]
en: Mail
nb: E-post

[ctx: shortcut window]
en: Create a new message
nb: Lag en nytt melding

[ctx: shortcut window]
en: Send and receive messages
nb: Send og motta meldinger

[ctx: shortcut window]
en: Apply filters to selection
nb: Påfør filtre på utvalget

[ctx: shortcut window]
en: Open selection in new window
nb: Åpne utvalg i et nytt vindu

[ctx: shortcut window]
en: Go to folder
nb: Gå til mappe

[ctx: shortcut window]
en: Mark selected messages as read
nb: Merk valgte meldinger som lest

[ctx: shortcut window]
en: Mark selected messages as unread
nb: Merk valgte meldinger som ulest

[ctx: shortcut window]
en: Jump to the next unread message
nb: Gå til neste uleste melding

[ctx: shortcut window]
en: Jump to the previous unread message
nb: Gå til forrige uleste melding

[ctx: shortcut window]
en: Forward selected messages
nb: Videresend valgt melding

[ctx: shortcut window]
en: Reply to sender
nb: Svar til avsender

[ctx: shortcut window]
en: Reply to list
nb: Svar til liste

[ctx: shortcut window]
en: Reply to all recipients
nb: Svar til alle mottakere

[ctx: shortcut window]
en: Scroll up
nb: Rull opp

[ctx: shortcut window]
en: Scroll down
nb: Rull ned

[ctx: shortcut window]
en: Calendar
nb: Kalender

[ctx: shortcut window]
en: Create a new appointment
nb: Lag en ny avtale

[ctx: shortcut window]
en: Create a new meeting
nb: Lag et nytt møte

[ctx: shortcut window]
en: Create a new task
nb: Lag en ny oppgave

[ctx: shortcut window]
en: Create a new memo
nb: Lag et nytt notat

[ctx: shortcut window]
en: Go to today
nb: Gå til i dag

[ctx: shortcut window]
en: Go to date
nb: Gå til dato

[ctx: shortcut window]
en: Day View
nb: Dagvisning

[ctx: shortcut window]
en: Work Week View
nb: Arbeidsukevisning

[ctx: shortcut window]
en: Week View
nb: Ukevisning

[ctx: shortcut window]
en: Month View
nb: Månedsvisning

[ctx: shortcut window]
en: List View
nb: Listevisning

[ctx: shortcut window]
en: Contacts
nb: Kontakter

[ctx: shortcut window]
en: Create a new contact
nb: Lag en ny kontakt

[ctx: shortcut window]
en: Create a new contact list
nb: Lag en ny kontaktliste

en: _Address Cards
nb: _Adressekort

en: _List View
nb: _Listevisning

en: By _Company
nb: Etter _firma

en: _Day View
nb: _Dagvisning

en: _Work Week View
nb: Ar_beidsukevisning

en: W_eek View
nb: Uk_evisning

en: _Month View
nb: _Månedsvisning

en: _Year View
nb: _Årsvisning

en: _Messages
nb: _Meldinger

en: As _Sent Folder
nb: Som _Sendt-mappe

en: By Su_bject
nb: Etter _emne

en: By Se_nder
nb: Etter avse_nder

en: By S_tatus
nb: Etter s_tatus

en: By _Follow Up Flag
nb: Etter opp_følgingsflagg

en: For _Wide View
nb: For _vertikal visning

en: As Sent Folder for Wi_de View
nb: Som sendt-mappe for _vertikal visning

en: _Memos
nb: _Notater

en: _Tasks
nb: _Oppgaver

en: With _Due Date
nb: Med fer_dig-dato

en: With _Status
nb: Med _status

en: This address book could not be opened.
nb: Denne adresseboken kunne ikke åpnes.

en: Failed to communicate with LDAP server.
nb: Klarte ikke å kommunisere med LDAP-tjener.

en: This address book server does not have any suggested search bases.
nb: Denne adresseboktjeneren har ingen foreslått søkebase.

en: This server does not support LDAPv3 schema information.
nb: Denne tjeneren støtter ikke LDAPv3 schema-informasjon.

en: Could not get schema information for LDAP server.
nb: Kunne ikke hente schema-informasjon fra LDAP-tjener.

en: LDAP server did not respond with valid schema information.
nb: LDAP-tjener svarte ikke med gyldig schema-informasjon.

en: Could not remove address book.
nb: Kunne ikke fjerne adressebok.

en: Are you sure you want to delete address book “{0}”?
nb: Er du sikker på at du vil slette adressebok «{0}»?

en: This address book will be removed permanently.
nb: Denne adresseboken vil bli slettet for godt.

en: Do _Not Delete
nb: Ikke s_lett

en: Delete remote address book “{0}”?
nb: Slett ekstern adressebok «{0}»?

en: This will permanently remove the address book “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
nb: Dette vil fjerne adressebok «{0}» fra tjeneren. Er du sikker på at du vil fortsette?

en: _Delete From Server
nb: _Slett fra tjener

en: Category editor not available.
nb: Kategori editor ikke tilgjengelig.

en: Unable to open address book “{0}”
nb: Kan ikke åpne adressebok «{0}»

en: Unable to perform search.
nb: Kan ikke utføre søk.

en: Failed to refresh address book “{0}”
nb: Klarte ikke å oppdatere adressebok «{0}»

en: Would you like to save your changes?
nb: Vil du lagre dine endringer?

en: You have made modifications to this contact. Do you want to save these changes?
nb: Du har gjort endringer for denne kontakten. Vil du lagre disse endringene?

en: _Discard
nb: _Forkast

en: Cannot move contact.
nb: Kan ikke flytte kontakt.

en: You are attempting to move a contact from one address book to another but it cannot be removed from the source. Do you want to save a copy instead?
nb: Du prøver å flytte en kontakt fra en adressebok til en annen men den kan ikke bli fjernet fra kilden. Vil du lagre en kopi i stedet?

en: The image you have selected is large. Do you want to resize and store it?
nb: Bildet du valgte er stort. Endre størrelse og lagre?

en: An expected image size is up to 96 x 96 pixels.
nb: En forventet bildestørrelse er opp til 96 x 96 piksler.

en: _Resize
nb: End_re størrelse

en: _Use as it is
nb: Br_uk som den er

en: _Do not save
nb: _Ikke lagre

en: Unable to save {0}.
nb: Kan ikke lagre {0}.

en: Error saving {0} to {1}: {2}
nb: Feil under lagring av {0} til {1}: {2}

en: Address “{0}” already exists.
nb: Adressen «{0}» eksisterer allerede.

en: A contact already exists with this address. Would you like to add a new card with the same address anyway?
nb: En kontakt med denne adressen eksisterer allerede. Vil du legge til en ny kontakt med samme adresse likevel?

en: _Add
nb: _Legg til

en: Some addresses already exist in this contact list.
nb: Noen adresser eksisterer allerede i denne kontaktlisten.

en: You are trying to add addresses that are part of this list already. Would you like to add them anyway?
nb: Du prøver å legge til adresser som allerede er en del av denne listen. Vil du legge dem til likevel?

en: Skip duplicates
nb: Hopp over duplikater

en: Add with duplicates
nb: Legg til med duplikater

en: List “{0}” is already in this contact list.
nb: Liste «{0}» er allerede i kontaktlisten.

en: A contact list named “{0}” is already in this contact list. Would you like to add it anyway?
nb: En kontaktliste med navn «{0}» eksisterer allerede i denne kontaktlisten. Vil du legge den til likevel?

en: Failed to delete contact
nb: Klarte ikke å slette kontakt

en: You do not have permission to delete contacts in this address book.
nb: Du har ikke rettigheter til å slette kontakter i denne adresseboken.

en: Cannot add new contact
nb: Kan ikke legge til ny kontakt

note: For Translators: {0} is the name of the address book source
en: “{0}” is a read-only address book and cannot be modified. Please select a different address book from the side bar in the Contacts view.
nb: «{0}» er en skrivebeskyttet adressebok og kan ikke endres. Velg en annen adressebok fra sidelinjen i kontaktvisning.

en: Cannot save a contact, address book is still opening
nb: Kan ikke lagre en kontakt. Adresseboken holder fortsatt på å åpne

note: For Translators: {0} is the name of the address book source
en: Cannot save a contact to the address book “{0}”, because it is still opening. Either wait till it’s opened, or select a different address book.
nb: Kan ikke lagre en kontakt til adressebok «{0} fordi den fortsatt holder på å åpnes. Vent til den er åpnet eller velg en annen adressebok.

en: Something has gone wrong when displaying the contact
nb: Noe har gått galt ved visning av kontakten

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the contact. You can try again by moving to another contact and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
nb: En WebKitWebProcess krasjet ved visning av kontakten. Du kan prøve igjen ved å gå til en annen kontakt og tilbake igjen. Vennligst rapporter en feil i GNOME Gitlab hvis problemet vedvarer.

en: Failed to refresh list of account address books
nb: Klarte ikke å oppdatere liste med adressebøker for kontoen

en: Do you want to unset contact image?
nb: Vil du ta bort bildet for kontakten?

en: Do _Not Unset
nb: _Ikke ta bort

en: _Unset
nb: _Ta bort

en: Contact already exists in the address book.
nb: Kontakten eksisterer allerede i en annen adressebok.

en: Contact “{0}” already exists in the address book “{1}”. Do you want to add a copy of it instead?
nb: Kontakt «{0}» eksisterer allerede i adressebok «{1}». Vil du legge til en kopi av den i stedet?

note: This is only shown if the EActivity has a GCancellable. no flags
en: _Cancel
nb: A_vbryt

en: _Add Copy
nb: _Legg til kopi

en: Show Telephone
nb: Vis telefon

en: Show SIP Address
nb: Vi_s SIP-adresse

en: Show Instant Messaging
nb: Vis lynmeldinger

en: Show Web Addresses
nb: Vis nettadresser

en: Show Job section
nb: Vis jobbdel

en: Show Miscellaneous
nb: Vis forskjellig

en: Show Home Mailing Address
nb: Vis postadresse hjemme

en: Show Work Mailing Address
nb: Vis postadresse for jobb

en: Show Other Mailing Address
nb: Vis andre postadresser

en: Show Notes
nb: Vis notater

en: Show Certificates
nb: Vis sertifikater

en: Options
nb: Alternativer

en: _Save
nb: _Lagre

en: Image
nb: Bilde

en: Nic_kname:
nb: _Kallenavn:

en: _File under:
nb: _Lagre under:

en: _Where:
nb: _Hvor:

en: Ca_tegories...
nb: Kate_gorier …

en: Full _Name...
nb: Fullt _navn …

en: Email
nb: E-post

en: _Wants to receive HTML mail
nb: _Ønsker å motta HTML-formatert e-post

en: Telephone
nb: Telefon

en: SIP Address
nb: SIP-adresse

en: Instant Messaging
nb: Øyeblikksmeldinger

en: Contact
nb: Kontakt

en: _Home Page:
nb: _Hjemmeside:

en: _Calendar:
nb: _Kalender:

en: _Free/Busy:
nb: _Ledig/opptatt:

en: _Video Chat:
nb: _Videoprat:

en: Home Page:
nb: Hjemmeside:

en: Calendar:
nb: Kalender:

en: Free/Busy:
nb: Ledig/opptatt:

en: Video Chat:
nb: Videoprat:

en: _Blog:
nb: _Blogg:

note: Translators: an accessibility name
en: Blog:
nb: Blogg:

en: Web Addresses
nb: Nettadresser

en: _Profession:
nb: _Yrke:

[ctx: Job]
en: _Title:
nb: _Tittel:

en: _Company:
nb: F_irma:

en: _Department:
nb: Av_deling:

en: _Office:
nb: K_ontor:

en: _Manager:
nb: _Leder:

en: _Assistant:
nb: _Assistent:

en: Job
nb: Jobb

en: _Spouse:
nb: _Ektefelle:

en: _Birthday:
nb: _Fødselsdag:

en: _Anniversary:
nb: _Bryllupsdag:

en: Anniversary
nb: Bryllupsdag

en: Birthday
nb: Fødselsdag

note: Other options
en: Miscellaneous
nb: Forskjellig

en: Personal Information
nb: Personlig informasjon

en: _City:
nb: _By:

en: _Zip/Postal Code:
nb: _Zip/postnummer:

en: _State/Province:
nb: _Stat/Provins:

en: _Country:
nb: _Land:

en: _PO Box:
nb: _Postboks:

en: _Address:
nb: _Adresse:

en: Home
nb: Hjemme

en: Work
nb: Arbeid

en: Other
nb: Andre

en: Mailing Address
nb: Postadresse

en: Notes
nb: Notater

en: Add _PGP
nb: Legg til _PGP

en: Add _X.509
nb: Legg til _X.509

en: _Remove
nb: Fje_rn

en: Load P_GP
nb: Last P_GP

en: _Load X.509
nb: _Last X.509

en: Certificates
nb: Sertifikater

en: _Undo
nb: A_ngre

en: Undo
nb: Angre

en: _Redo
nb: G_jenta

en: Redo
nb: Gjenta

en: Error adding contact
nb: Feil under oppretting av kontakt

en: Error modifying contact
nb: Feil under endring av kontakt

en: Error removing contact
nb: Feil under fjerning av kontakt

en: Contact Editor
nb: Kontaktredigering

en: Contact Editor — %s
nb: Kontaktredigering – %s

en: X.509 certificates
nb: X.509-sertifikater

en: PGP keys
nb: PGP-nøkler

en: All files
nb: Alle filer

en: Open PGP key
nb: Åpne PGP-nøkkel

en: Open X.509 certificate
nb: Åpne X.509-sertifikat

en: _Open
nb: _Åpne

en: Chosen file is not a local file.
nb: Valgt fil er ikke en lokal fil.

en: Failed to load certificate: %s
nb: Klarte ikke å laste sertifikat: %s

en: Save PGP key
nb: Lagre PGP-nøkkel

en: Save X.509 certificate
nb: Lagre X.509-sertifikat

en: Failed to save certificate: %s
nb: Klarte ikke å lagre sertifikat: %s

en: Please select an image for this contact
nb: Vennligst velg et bilde for denne kontakten

en: _No image
nb: _Uten bilde

en: The contact data is invalid:
nb: Kontaktdata er ugyldig:

en: “%s” has an invalid format
nb: «%s» har ugyldig format

en: “%s” cannot be a future date
nb: «%s» kan ikke være en dato i fremtiden

en: %s“%s” has an invalid format
nb: %s«%s» har ugyldig format

en: %s“%s” is empty
nb: %s«%s» er tom

en: Invalid contact.
nb: Ugyldig kontakt.

en: _Help
nb: _Hjelp

en: Contact Quick-Add
nb: Hurtigkontakt

en: _Edit Full
nb: R_ediger alt

en: _Full name
nb: _Fullt navn

en: E_mail
nb: E-_post

en: _Select Address Book
nb: _Velg adressebok

en: Mr.
nb: Hr.

en: Mrs.
nb: Fru

en: Ms.
nb: Frk

en: Miss
nb: Frk

en: Sr.
nb: Hr.

en: Full Name
nb: Fullt navn

en: _First:
nb: _Fornavn:

[ctx: FullName]
en: _Title:
nb: _Tittel:

en: _Middle:
nb: _Mellomnavn:

en: _Last:
nb: _Etternavn:

en: _Suffix:
nb: _Suffiks:

en: Contact List Editor
nb: Kontaktlisteredigering

en: _List name:
nb: _Listenavn:

en: Members
nb: Medlemmer

en: _Type an email address or drag a contact into the list below:
nb: _Skriv en e-post adresse eller dra en kontakt inn i feltet under:

en: _Hide addresses when sending mail to this list
nb: _Skjul adresser når du sender e-post til listen

en: Add an email to the List
nb: Legg til en e-postadresse i listen

en: Remove an email address from the List
nb: Fjern en e-postadresse fra listen

en: _Select...
nb: _Velg …

en: Insert email addresses from Address Book
nb: Sett inn e-postadresser fra adresseboken

en: _Top
nb: _Topp

en: _Up
nb: _Opp_

en: _Down
nb: Ne_d

en: _Bottom
nb: _Bunn

en: Contact List Members
nb: Kontaktlistemedlemmer

en: _Members
nb: _Medlemmer

en: Error adding list
nb: Feil under oppretting av liste

en: Error modifying list
nb: Feil ved endring av liste

en: Error removing list
nb: Feil under fjerning av liste

en: Name contains
nb: Navn inneholder

en: Email begins with
nb: E-post begynner med

en: Any field contains
nb: Et felt inneholder

en: evolution address book
nb: evolution adressebok

en: Copy _Email Address
nb: Kopier _e-postadresse

en: Copy the email address to the clipboard
nb: Kopier e-postadresser til utklippstavlen

en: _Send New Message To…
nb: _Send ny melding til …

en: Send a mail message to this address
nb: Send en e-postmelding til denne adressen

en: Click to mail %s
nb: Klikk for å sende melding til %s

en: Click to open map for %s
nb: Klikk for å åpne kart for %s

en: Open map
nb: Åpne kart

en: List Members:
nb: Listemedlemmer:

en: Fax
nb: Faks

en: Phone
nb: Telefon

en: Nickname
nb: Kallenavn

en: Categories
nb: Kategorier

en: Company
nb: Firma

en: Department
nb: Avdeling

en: Office
nb: Kontor

en: Profession
nb: Yrke

en: Position
nb: Stilling

en: Manager
nb: Leder

en: Assistant
nb: Assistent

en: Video Chat
nb: Videosamtale

en: Free/Busy
nb: Ledig/opptatt

en: Address
nb: Adresse

en: Home Page
nb: Hjemmeside

en: Web Log
nb: Nettdagbok

en: Spouse
nb: Ektefelle

en: Personal
nb: Personlig

en: Note
nb: Kommentar

en: List Members
nb: Listemedlemmer

en: Job Title
nb: Jobbtittel

en: Home page
nb: Hjemmeside

en: Blog
nb: Weblogg

en: Unnamed
nb: Uten navn

en: Cancelled
nb: Avbrutt

en: Merge Contact
nb: Flett kontakt

en: _Merge
nb: _Flett

en: Duplicate Contact Detected
nb: Duplisert kontakt funnet

en: The name or email address of this contact already exists
    in this folder. Would you like to save the changes anyway?
nb: Navnet eller e-postadressen for denne kontakten eksisterer
    allerede i denne mappen. Vil du lagre endringene likevel?

en: The name or email address of this contact already exists
    in this folder. Would you like to add it anyway?
nb: Navnet eller e-post adressen for denne kontakten eksisterer
    allerede i denne mappen. Vil du legge den til likevel?

en: Changed Contact:
nb: Endret kontakt:

en: New Contact:
nb: Ny kontakt:

en: Conflicting Contact:
nb: Kontakt i konflikt:

en: Old Contact:
nb: Gammel kontakt:

en: This address book cannot be opened. This either means this book is not marked for offline usage or not yet downloaded for offline usage. Please load the address book once in online mode to download its contents.
nb: Kunne ikke åpne adresseboken. Dette betyr at adresseboken ikke er satt opp for frakoblet bruk eller at den ikke er lastet ned enda. Last adresseboken i tilkoblet tilstand for å laste ned innholdet

en: This address book cannot be opened.  Please check that the path %s exists and that permissions are set to access it.
nb: Kunne ikke åpne denne adresseboken. Vennligst sjekk at stien %s eksisterer og at du har rettigheter til å aksessere den.

en: This version of Evolution does not have LDAP support compiled in to it.  To use LDAP in Evolution an LDAP-enabled Evolution package must be installed.
nb: Denne versjonen av Evolution har ikke LDAP-støtte kompilert inn. Hvis du ønsker å bruke LDAP i Evolution må du installere en pakke som har denne støtten.

en: This address book cannot be opened.  This either means that an incorrect URI was entered, or the server is unreachable.
nb: Kunne ikke åpne denne adresseboken. Dette betyr enten at du har skrevet inn en ugyldig URI, eller at tjeneren ikke kan nås.

en: Detailed error message:
nb: Detaljert feilmelding:

en: More cards matched this query than either the server is 
    configured to return or Evolution is configured to display.
    Please make your search more specific or raise the result limit in
    the directory server preferences for this address book.
nb: Det ble flere treff på kort som enten tjeneren er
    konfigurert til å returnere eller Evolution er konfigurert til å vise.
    Gjør søket ditt mer nøyaktig eller hev grensen på resultater i
    brukervalgene til mappetjeneren for denne adresseboken.

en: The time to execute this query exceeded the server limit or the limit
    configured for this address book.  Please make your search
    more specific or raise the time limit in the directory server
    preferences for this address book.
nb: Tiden for å utføre dette søket overskred tjenergrensen eller grensen
    du har konfigurert for denne adresseboken. Gjør søket ditt mer
    nøyaktig eller hev tidsgrensen i brukervalgene til katalogtjeneren
    for denne adresseboken.

note: Translators: %s is replaced with a detailed error message, or an empty string, if not provided
en: The backend for this address book was unable to parse this query. %s
nb: Motoren for denne adresseboken forsto ikke denne spørringen. %s

note: Translators: %s is replaced with a detailed error message, or an empty string, if not provided
en: The backend for this address book refused to perform this query. %s
nb: Motoren for denne adresseboken nektet å utføre denne spørringen. %s

note: Translators: %s is replaced with a detailed error message, or an empty string, if not provided
en: This query did not complete successfully. %s
nb: Denne spørringen ble ikke fullført. %s

note: This is a filename. Translators take note.
en: card.vcf
nb: kort.vcf

en: Select Address Book
nb: Velg adressebok

en: list
nb: liste

en: Move contact to
nb: Flytt kontakt til

en: Copy contact to
nb: Kopier kontakt til

en: Move contacts to
nb: Flytt kontakter til

en: Copy contacts to
nb: Kopier kontakter til

en: No contacts
nb: Ingen kontakter

en: %d contact | %d contacts
nb[0]: %d kontakt
nb[1]: %d kontakter

en: Error getting book view
nb: Feil under henting av bokvisning

en: Search Interrupted
nb: Søk avbrutt

en: Error modifying card
nb: Feil ved endring av kort

en: Cut selected contacts to the clipboard
nb: Klipp ut valgte kontakter til utklippstavlen

en: Copy selected contacts to the clipboard
nb: Kopier valgte kontakter til utklippstavlen

en: Paste contacts from the clipboard
nb: Lim inn kontakter fra utklippstavlen

en: Delete selected contacts
nb: Slett valgte kontakter

en: Select all visible contacts
nb: Velg alle synlige kontakter

en: Searching for the Contacts…
nb: Søker etter kontaktene …

en: Are you sure you want to delete these contact lists?
nb: Er du sikker på at du vil slette disse kontaktlistene?

en: Are you sure you want to delete this contact list?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne kontaktlisten?

en: Are you sure you want to delete this contact list (%s)?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne kontaktlisten (%s)?

en: Are you sure you want to delete these contacts?
nb: Er du sikker på at du vil slette disse kontaktene?

en: Are you sure you want to delete this contact?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne kontakten?

en: Are you sure you want to delete this contact (%s)?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne kontakten (%s)?

en: _Delete
nb: _Slett

note: Translators: This is shown for > 5 contacts.
en: Opening %d contacts will open %d new windows as well.
    Do you really want to display all of these contacts? | Opening %d contacts will open %d new windows as well.
    Do you really want to display all of these contacts?
nb[0]: Hvis du åpner %d kontakter vil dette åpne %d nye vinduer også.
    Vil du virkelig vise alle disse kontaktene?
nb[1]: Hvis du åpner %d kontakter vil dette åpne %d vinduer også.
    Vil du virkelig vise alle disse kontaktene?

en: _Don’t Display
nb: Ikke _vis

en: Display _All Contacts
nb: Vis _alle kontakter

en: File As
nb: Lagre som

en: Given Name
nb: Gitt navn

en: Family Name
nb: Etternavn

en: Email 2
nb: E-post 2

en: Email 3
nb: E-post 3

en: Assistant Phone
nb: Assistents telefon

en: Business Phone
nb: Arbeidstelefon

en: Business Phone 2
nb: Arbeidstelefon 2

en: Business Fax
nb: Faks på arbeid

en: Callback Phone
nb: Telefon for tilbakeringing

en: Car Phone
nb: Biltelefon

en: Company Phone
nb: Firmatelefon

en: Home Phone
nb: Hjemmetelefon

en: Home Phone 2
nb: Hjemmetelefon 2

en: Home Fax
nb: Faks hjemme

en: ISDN Phone
nb: ISDN-telefon

en: Mobile Phone
nb: Mobiltelefon

en: Other Phone
nb: Annen telefon

en: Other Fax
nb: Annen faks

en: Pager
nb: Personsøker

en: Primary Phone
nb: Primær telefon

en: Telex
nb: Teleks

en: Unit
nb: Enhet

en: Title
nb: Tittel

en: Role
nb: Rolle

en: Web Site
nb: Nettside

en: Open
nb: Åpne

en: Contact List:
nb: Kontaktliste:

en: Contact:
nb: Kontakt:

en: evolution minicard
nb: evolution minikort

en: New Contact
nb: Ny kontakt

en: New Contact List
nb: Ny kontaktliste

en: current address book folder %s has %d card | current address book folder %s has %d cards
nb[0]: aktiv adressebokmappe %s har %d kontakt
nb[1]: aktiv adressebokmappe %s har %d kontakter

en: Contacts Map
nb: Kontaktkart

note: Zoom-in button
en: Zoom _In
nb: Zoom _inn

note: Zoom-out button
en: Zoom _Out
nb: Zoom _ut

note: Search button
en: _Find
nb: _Finn

en: 
    
    Searching for the Contacts…
nb: 
    
    Søker etter kontaktene …

en: 
    
    Search for the Contact
    
    or double-click here to create a new Contact.
nb: 
    
    Søk etter kontakten
    
    eller dobbelklikk her for å opprette en ny kontakt.

en: 
    
    There are no items to show in this view.
    
    Double-click here to create a new Contact.
nb: 
    
    Ingen oppføringer i denne visningen
    
    Dobbelklikk her for å opprette en ny kontakt.

en: 
    
    Search for the Contact.
nb: 
    
    Søk etter kontakten.

en: 
    
    There are no items to show in this view.
nb: 
    
    Ingen oppføringer i denne visningen.

en: Importing…
nb: Importerer …

en: Can’t open .csv file
nb: Kan ikke åpne .csv-fil

en: Outlook Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
nb: Outlook kontakter CSV eller Tab (.csv, .tab)

en: Outlook Contacts CSV and Tab Importer
nb: Outlook kontakter CSV og Tab-import

en: Mozilla Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
nb: Mozilla kontakter CSV eller Tab (.csv, .tab)

en: Mozilla Contacts CSV and Tab Importer
nb: Mozilla kontakter CSV og Tab-import

en: Evolution Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
nb: Evolution kontakter CSV eller Tab (.csv, .tab)

en: Evolution Contacts CSV and Tab Importer
nb: Evolution kontakter CSV og Tab-import

en: Can’t open .ldif file
nb: Kan ikke åpne .ldif-fil

en: Evolution LDIF importer
nb: LDIF-import for Evolution

en: Evolution vCard Importer
nb: Evolution vCard-import

note: Uncomment next if it is successful to get total number if pages in list view * g_object_get (operation, "n-pages", &n_pages, NULL)
en: Page %d
nb: Side %d

[ctx: addressbook-label]
en: Work Email
nb: E-post på arbeid

[ctx: addressbook-label]
en: Home Email
nb: E-post hjemme

[ctx: addressbook-label]
en: Other Email
nb: Annen e-post

[ctx: addressbook-label]
en: Work SIP
nb: SIP på jobb

[ctx: addressbook-label]
en: Home SIP
nb: SIP hjemme

[ctx: addressbook-label]
en: Other SIP
nb: Annen SIP

[ctx: addressbook-label]
note: To Translators: * if an email address type is not one of the predefined types, * this generic label is used instead of one of the predefined labels.
en: Email
nb: E-post

[ctx: addressbook-label]
note: To Translators: * if a phone number type is not one of the predefined types, * this generic label is used instead of one of the predefined labels.
en: Phone
nb: Telefon

en: Would you like to send all the participants a cancellation notice?
nb: Vil du sende en avlysningsmelding til alle deltakere?

en: If you do not send a cancellation notice, the other participants may not know the meeting is canceled.
nb: Hvis du ikke sender en avlysningsmelding vil ikke deltakerene vite at møtet er avlyst.

en: Do _not Send
nb: Ikke se_nd

en: _Send Notice
nb: _Send melding

en: Are you sure you want to delete this meeting?
nb: Er du sikker på at du vil slette dette møtet?

en: All information on this meeting will be deleted and can not be restored.
nb: All informasjon om dette møtet vil bli slettet og kan ikke gjenopprettes.

en: If you do not send a cancellation notice, the other participants may not know the task has been deleted.
nb: Hvis du ikke sender en avlysningsmelding vil ikke de andre deltakerene vite at oppgaven er slettet.

en: Are you sure you want to delete this task?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne oppgaven?

en: All information on this task will be deleted and can not be restored.
nb: All informasjon om denne oppgaven vil bli slettet og kan ikke gjenopprettes.

en: Would you like to send a cancellation notice for this memo?
nb: Vil du sende en avlysingsmelding for dette notatet?

en: If you do not send a cancellation notice, the other participants may not know the memo has been deleted.
nb: Hvis du ikke sender en avlysningsmelding vil ikke de andre deltakerene vite at notatet er slettet.

en: Are you sure you want to delete this memo?
nb: Er du sikker på at du vil slette dette notatet?

en: All information on this memo will be deleted and can not be restored.
nb: All informasjon om dette notatet vil bli slettet og kan ikke gjenopprettes.

en: Are you sure you want to delete the meeting titled “{0}”?
nb: Er du sikker på at du vil slette møtet med navn «{0}»?

en: Are you sure you want to delete the appointment titled “{0}”?
nb: Er du sikker på at du vil slette avtalen med navn «{0}»?

en: All information on this appointment will be deleted and can not be restored.
nb: All informasjon i denne avtalen vil bli slettet og kan ikke gjenopprettes.

en: Are you sure you want to delete this appointment?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne avtalen?

en: Are you sure you want to delete the “{0}” task?
nb: Er du sikker på at du vil slette oppgaven «{0}»?

en: Are you sure you want to delete the memo “{0}”?
nb: Er du sikker på at du vil slette notatet «{0}»?

en: All information in this memo will be deleted and can not be restored.
nb: All informasjon i dette notatet vil bli slettet og kan ikke gjenopprettes.

en: Are you sure you want to delete these {0} appointments?
nb: Er du sikker på at du vil slette disse {0} avtalene?

en: All information on these appointments will be deleted and can not be restored.
nb: All informasjon i disse avtalene vil bli slettet og kan ikke gjenopprettes.

en: Are you sure you want to delete these {0} tasks?
nb: Er du sikker på at du vil slette disse {0} oppgavene?

en: All information on these tasks will be deleted and can not be restored.
nb: All informasjon om disse oppgavene vil bli slettet og kan ikke gjenopprettes.

en: Are you sure you want to delete these {0} memos?
nb: Er du sikker på at du vil slette disse {0} notatene?

en: All information in these memos will be deleted and can not be restored.
nb: All informasjon i disse notatene vil bli slettet og kan ikke gjenopprettes.

en: Would you like to save your changes to this meeting?
nb: Vil du lagre dine endringer i dette møtet?

en: You have changed this meeting, but not yet saved it.
nb: Du har endret dette møtet, men ikke lagret det.

en: _Save Changes
nb: _Lagre endringer

en: _Discard Changes
nb: _Forkast endringer

en: Would you like to save your changes to this appointment?
nb: Vil du lagre dine endringer i denne avtalen?

en: You have changed this appointment, but not yet saved it.
nb: Du har endret denne avtalen, men ikke lagret den.

en: Would you like to save your changes to this task?
nb: Vil du lagre dine endringer i denne oppgaven?

en: You have changed this task, but not yet saved it.
nb: Du har endret denne oppgaven, men ikke lagret den.

en: Would you like to save your changes to this memo?
nb: Vil du lagre dine endringer i dette notatet?

en: You have made changes to this memo, but not yet saved them.
nb: Du har endret dette notatet, men ikke lagret den.

en: Would you like to send meeting invitations to participants?
nb: Vil du sende møteinvitasjoner til deltakerene?

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to reply.
nb: Invitasjoner vil sendes til alle deltakere via e-post slik at de kan gi svar.

en: Would you like to send updated meeting information to participants?
nb: Vil du sende oppdatert møteinformasjon til alle deltakere?

en: Sending updated information allows other participants to keep their calendars up to date.
nb: Sending av oppdatert informasjon lar andre deltakere holde sine kalendere oppdatert.

en: Would you like to send this task to participants?
nb: Vil du sende denne oppgaven til deltakere?

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to accept this task.
nb: Invitasjoner vil sendes til alle deltakere via e-post slik at de kan godta denne oppgaven.

en: Download in progress. Do you want to save the task?
nb: Nedlasting pågår. Vil du lagre oppgaven?

en: Some attachments are being downloaded. Saving the task would result in the loss of these attachments.
nb: Noen vedlegg blir lastet ned. Oppgaven vil bli lagret uten disse vedleggene hvis den blir lagret nå.

en: Download in progress. Do you want to save the appointment?
nb: Nedlasting pågår. Vil du lagre avtalen?

en: Some attachments are being downloaded. Saving the appointment would result in the loss of these attachments.
nb: Noen vedlegg blir lastet ned. Avtalen vil bli lagret uten disse vedleggene hvis den blir lagret nå.

en: Would you like to send updated task information to participants?
nb: Vil du sende oppdatert oppgaveinformasjon til deltakere?

en: Sending updated information allows other participants to keep their task lists up to date.
nb: Sending av oppdatert informasjon lar andre deltakere holde sine oppgavelister oppdatert.

en: Would you like to send this memo to participants?
nb: Vil du sende dette notatet til deltakere?

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to accept this memo.
nb: Invitasjoner vil sendes til alle deltakere via e-post slik at de kan godta dette notatet.

en: Would you like to send updated memo information to participants?
nb: Vil du sende oppdatert notatinformasjon til alle deltakere?

en: Sending updated information allows other participants to keep their memo lists up to date.
nb: Sending av oppdatert informasjon lar andre deltakere holde sine notatlister oppdatert.

en: Editor could not be loaded.
nb: Redigeringskomponenten kunne ikke lastes.

en: Are you sure you want to delete calendar “{0}”?
nb: Er du sikker på at du vil slette kalender «{0}»?

en: This calendar will be removed permanently.
nb: Denne kalenderen vil bli fjernet permanent.

en: Are you sure you want to delete task list “{0}”?
nb: Er du sikker på at du vil slette oppgaveliste «{0}»?

en: This task list will be removed permanently.
nb: Denne oppgavelisten vil bli fjernet permanent.

en: Are you sure you want to delete memo list “{0}”?
nb: Er du sikker på at du vil slette notatliste «{0}»?

en: This memo list will be removed permanently.
nb: Denne notatlisten vil bli fjernet permanent.

en: Are you sure you want to delete remote calendar “{0}”?
nb: Er du sikker på at du vil slette ekstern kalender «{0}»?

en: This will permanently remove the calendar “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
nb: Dette vil fjerne kalender «{0}» fra tjener permanent. Er du sikker på at du vil fortsette?

en: Are you sure you want to delete remote task list “{0}”?
nb: Er du sikker på at du vil slette ekstern oppgaveliste «{0}»?

en: This will permanently remove the task list “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
nb: Dette vil fjerne oppgavelisten «{0}» fra tjeneren permanent. Er du sikker på at du vil fortsette?

en: Are you sure you want to delete remote memo list “{0}”?
nb: Er du sikker på at du vil slette ekstern notatliste «{0}»?

en: This will permanently remove the memo list “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
nb: Dette vil fjerne notatlisten «{0}» fra tjeneren permanent. Er du sikker på at du vil fortsette?

en: Are you sure you want to save the appointment without a summary?
nb: Er du sikker på at du vil lagre avtalen uten et sammendrag?

en: Adding a meaningful summary to your appointment will give you an idea of what your appointment is about.
nb: Hvis du gir dine avtaler et meningsfylt sammendrag vil gjøre det lettere forstå hva avtalen gjelder.

en: Are you sure you want to save the task without a summary?
nb: Er du sikker på at du vil lagre oppgaven uten et sammendrag?

en: Adding a meaningful summary to your task will give you an idea of what your task is about.
nb: Hvis du gir oppgaver et meningsfylt sammendrag vil det gjøre det lettere å forstå hva oppgaven gjelder.

en: Are you sure you want to save the memo without a summary?
nb: Er du sikker på at du vil lagre notatet uten sammendrag?

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Error loading calendar “{0}”
nb: Feil ved lasting av kalender «{0}»

en: The calendar is not marked for offline usage.
nb: Kalenderen er ikke merket for frakoblet bruk.

en: Cannot save event
nb: Kan ikke lagre hendelse

note: Translators: {0} is the name of the calendar source
en: “{0}” is a read-only calendar and cannot be modified. Please select a different calendar that can accept appointments.
nb: «{0}» er en skrivebeskyttet kalender og kan ikke endres. Velg en annen kalender som kan motta avtaler.

en: Cannot save task
nb: Kan ikke lagre oppgave

note: Translators: {0} is the name of the calendar source
en: “{0}” does not support assigned tasks, please select a different task list.
nb: «{0}» støtter ikke tildelte oppgaver. Vennligst velg en annen oppgaveliste.

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Error loading task list “{0}”
nb: Feil ved lasting av oppgaveliste «{0}»

en: The task list is not marked for offline usage.
nb: Oppgavelisten er ikke merket for frakoblet bruk.

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Error loading memo list “{0}”
nb: Feil ved lasting av notatliste «{0}»

en: The memo list is not marked for offline usage.
nb: Notatlisten er ikke merket for frakoblet bruk.

note: Translators: {0} is the name of the calendar/memo list/task list.
en: Failed to add timezone to “{0}”
nb: Klarte ikke å legge til tidssone i «{0}»

note: The {0} is a calendar/memo list/task list name, which is useless here
en: Failed to save attachments
nb: Klarte ikke å lagre vedlegg

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to open calendar “{0}”
nb: Klarte ikke å åpne kalender «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to open memo list “{0}”
nb: Klarte ikke å åpne notatliste «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to open task list “{0}”
nb: Klarte ikke å åpne oppgaveliste «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to create an event in the calendar “{0}”
nb: Klarte ikke å lage en hendelse i kalender «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to create a memo in the memo list “{0}”
nb: Klarte ikke å lage et notat inn i notatliste «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to create a task in the task list “{0}”
nb: Klarte ikke å lage en oppgave i oppgaveliste «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to modify an event in the calendar “{0}”
nb: Klarte ikke å endre en hendelse i kalender «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to modify a memo in the memo list “{0}”
nb: Klarte ikke å endre et notat i notatliste «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to modify a task in the task list “{0}”
nb: Klarte ikke å endre en oppgave i oppgaveliste «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to delete an event in the calendar “{0}”
nb: Klarte ikke å slette en avtale i kalender «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to delete a memo in the memo list “{0}”
nb: Klarte ikke å slette et notat i notatliste «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to delete a task in the task list “{0}”
nb: Klarte ikke å slette en oppgave i oppgaveliste «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to update an event in the calendar “{0}”
nb: Klarte ikke å oppdatere en hendelse i kalender «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to update a memo in the memo list “{0}”
nb: Klarte ikke å oppdatere et notat i notatliste «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to update a task in the task list “{0}”
nb: Klarte ikke å oppdatere en oppgave i oppgaveliste «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to send an event to the calendar “{0}”
nb: Klarte ikke å sende en hendelse til kalender «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to send a memo to the memo list “{0}”
nb: Klarte ikke å sende et notat til notatliste «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to send a task to the task list “{0}”
nb: Klarte ikke å sende en oppgave til oppgaveliste «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Error creating view for the calendar “{0}”
nb: Feil ved oppretting av visning for kalender «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Error creating view for the task list “{0}”
nb: Feil ved opretting av visning for oppgaveliste «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Error creating view for the memo list “{0}”
nb: Feil ved oppretting av visning for notatliste «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to copy an event into the calendar “{0}”
nb: Klarte ikke å kopiere en hendelse inn i kalender «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to copy a task into the task list “{0}”
nb: Klarte ikke å kopiere en oppgave inn i oppgaveliste «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to copy a memo into the memo list “{0}”
nb: Klarte ikke å kopiere et notat inn i notatliste «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to move an event into the calendar “{0}”
nb: Klarte ikke å flytte en avtale inn i kalender «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to move a task into the task list “{0}”
nb: Klarte ikke å flytte en oppgave inn i oppgaveliste «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to move a memo into the memo list “{0}”
nb: Klarte ikke å flytte et notat inn i  notatliste «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to get an event from the calendar “{0}”
nb: Klarte ikke å hente en hendelse fra kalender «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to get a task from the task list “{0}”
nb: Klarte ikke å hente en oppgave fra oppgaveliste «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to get a memo from the memo list “{0}”
nb: Klarte ikke å hente et notat fra notatliste «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Copying an event into the calendar “{0}”
nb: Kopierer en hendelse inn i kalender «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Copying a task into the task list “{0}”
nb: Kopierer en oppgave inn i oppgaveliste «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Copying a memo into the memo list “{0}”
nb: Kopierer et notat inn i notatliste «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Moving an event into the calendar “{0}”
nb: Flytter en hendelse inn i kalender «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Moving a task into the task list “{0}”
nb: Flytter en oppgave inn i oppgaveliste «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Moving a memo into the memo list “{0}”
nb: Flytter et notat inn i notatliste «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to refresh calendar “{0}”
nb: Klarte ikke å oppdatere kalender «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to refresh task list “{0}”
nb: Klarte ikke å oppdatere oppgaveliste «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to refresh memo list “{0}”
nb: Klarte ikke å oppdatere notatliste «{0}»

en: Failed to make an occurrence movable
nb: Klarte ikke å gjør en hendelse flyttbar

en: Something has gone wrong when displaying the event
nb: Noe har gått galt ved visning av hendelsen

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the event. You can try again by moving to another event and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
nb: En WebKitWebProcess krasjet ved visning av hendelsen. Du kan prøve igjen ved å gå til en annen hendelse og tilbake igjen. Vennligst rapporter en feil i GNOME GitLab hvis problemet vedvarer.

en: Something has gone wrong when displaying the memo
nb: Noe har gått galt ved visning av notatet

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the memo. You can try again by moving to another memo and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
nb: En WebKitWebProcess krasjet ved visning av notatet. Du kan prøve igjen ved å gå til et annet notat og tilbake igjen. Vennligst rapporter en feil i GNOME GitLab hvis problemet vedvarer.

en: Something has gone wrong when displaying the task
nb: Noe har gått galt ved visning av oppgaven

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the task. You can try again by moving to another task and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
nb: En WebKitWebProcess krasjet ved visning av oppgaven. Du kan prøve igjen ved å gå til en annen oppgave og tilbake igjen. Vennligst rapporter en feil i GNOME GitLab hvis problemet vedvarer.

en: Do you want to detach event from the series?
nb: Vil du koble fra hendelsen fra serien?

en: The event “{0}” will be detached from its series and saved as a new standalone event.
nb: Hendelse «{0}» vil kobles fra serien og blir lagret som en ny frittstående hendelse.

en: _Detach and Create Copy
nb: _Koble fra og lag kopi

en: Summary
nb: Sammendrag

en: contains
nb: inneholder

en: does not contain
nb: inneholder ikke

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Any Field
nb: Ethvert felt

en: Classification
nb: Klassifisering

en: is
nb: er

en: is not
nb: er ikke

en: Public
nb: Offentlig

en: Private
nb: Privat

en: Confidential
nb: Konfidensiell

en: Organizer
nb: Organisator

en: Attendee
nb: Deltaker

en: Location
nb: Lokasjon

en: Category
nb: Kategori

en: Attachments
nb: Vedlegg

en: Exist
nb: Eksisterer

en: Do Not Exist
nb: Eksisterer ikke

en: Recurrence
nb: Gjeninntreffelse

en: Occurs
nb: Hender

en: Less Than
nb: Mindre enn

en: Exactly
nb: Eksakt

en: More Than
nb: Mer enn

en: Expression
nb: Uttrykk

en: Summary Contains
nb: Sammendrag inneholder

en: Description Contains
nb: Beskrivelse inneholder

en: with one guest | with %d guests
nb[0]: med en gjest
nb[1]: med %d gjester

en: Comments: %s
nb: Kommentarer: %s

[ctx: iCalendarStatus]
en: None
nb: Ingen

[ctx: iCalendarStatus]
en: Tentative
nb: Tentativ

[ctx: iCalendarStatus]
en: Confirmed
nb: Bekreftet

[ctx: iCalendarStatus]
en: Draft
nb: Skisse

[ctx: iCalendarStatus]
en: Final
nb: Endelig

[ctx: iCalendarStatus]
en: Not Started
nb: Ikke startet

[ctx: iCalendarStatus]
en: Needs Action
nb: Trenger handling

[ctx: iCalendarStatus]
en: In Progress
nb: Under arbeid

[ctx: iCalendarStatus]
en: Completed
nb: Fullført

[ctx: iCalendarStatus]
en: Cancelled
nb: Avbrutt

en: Accepted
nb: Godtatt

en: Declined
nb: Avslått

en: Tentative
nb: Tentativ

en: Delegated
nb: Delegert

en: Needs action
nb: Krever handling

en: No Summary
nb: Ingen sammendrag

note: Translators: It will display "Organizer: NameOfTheUser <email@ofuser.com>"
en: Organizer: %s <%s>
nb: Organisator: %s <%s>

note: Translators: It will display "Organizer: NameOfTheUser"
en: Organizer: %s
nb: Organisator: %s

note: Translators: It will display "Location: PlaceOfTheMeeting" Translators: It will display "Location: LocationOfTheAppointment"
en: Location: %s
nb: Sted: %s

note: Translators: It's for a task due date, it will display "Due: DateAndTime" Translators: It will display "Due: DueDateAndTime"
en: Due: %s
nb: Frist: %s

note: Translators: It's for a task completed date, it will display "Completed: DateAndTime" Translators: It will display "Completed: DateAndTimeWhenCompleted"
en: Completed: %s
nb: Fullført: %s

en: New Appointment
nb: Ny avtale

en: New All Day Event
nb: Ny avtale som varer hele dagen

en: New Meeting
nb: Nytt møte

en: Go to Today
nb: Gå til i dag

en: Go to Date
nb: Gå til dato

en: It has reminders.
nb: Har påminnelser.

en: It has recurrences.
nb: Har gjeninntreffelse

en: It is a meeting.
nb: Er et møte.

en: Calendar Event: Summary is %s.
nb: Kalenderhendelse: Sammendraget er %s.

en: Calendar Event: It has no summary.
nb: Kalenderhendlelse: Har ikke sammendrag.

en: calendar view event
nb: vis kalenderhendelse

en: Grab Focus
nb: Ta fokus

note: To translators: Here, "It" is either like "Work Week View: July 10th - July 14th, 2006." or "Day View: Thursday July 13th, 2006."
en: It has %d event. | It has %d events.
nb[0]: Har %d hendelse.
nb[1]: Har %d hendelser.

note: To translators: Here, "It" is either like "Work Week View: July 10th - July 14th, 2006." or "Day View: Thursday July 13th, 2006."
en: It has no events.
nb: Har ingen hendelser.

note: To translators: First %s is the week, for example "July 10th - July 14th, 2006". Second %s is the number of events in this work week, for example "It has %d event/events." or  "It has no events."
en: Work Week View: %s. %s
nb: Arbeidsukevisning: %s. %s

note: To translators: First %s is the day, for example "Thursday July 13th, 2006". Second %s is the number of events on this day, for example "It has %d event/events." or  "It has no events."
en: Day View: %s. %s
nb: Dagvisning: %s. %s

en: calendar view for a work week
nb: kalendervisning for en arbeidsuke

en: calendar view for one or more days
nb: kalendervisning for en eller flere dager

en: a table to view and select the current time range
nb: en tabell som viser og velger aktivt tidsområde

en: Jump button
nb: Hoppeknapp

en: Click here, you can find more events.
nb: Klikk her for å finne flere hendelser.

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Play a sound ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: Play a sound
nb: Spill en lyd

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: Pop up an alert
nb: Vis varsling

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Send an email ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: Send an email
nb: Send en e-post

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Run a program ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: Run a program
nb: Kjør et program

[ctx: cal-reminders]
en: Unknown action to be performed
nb: Ukjent handling som skal utføres

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s before the start
nb: %s %s før avtalen starter

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s after the start
nb: %s %s etter avtalen har startet

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound"
en: %s at the start
nb: %s på begynnelsen

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s before the end
nb: %s %s før avtalen slutter

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s after the end
nb: %s %s etter avtalens slutt

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound"
en: %s at the end
nb: %s ved slutten

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s is an absolute time, e.g. "10:00AM"
en: %s at %s
nb: %s kl. %s

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound". "Trigger types" are absolute or relative dates
en: %s for an unknown trigger type
nb: %s for en ukjent type utløser

en: Month View: %s. %s
nb: Månedsvisning: %s. %s

en: Week View: %s. %s
nb: Ukevisning: %s. %s

en: calendar view for a month
nb: kalendervisning for en måned

en: calendar view for one or more weeks
nb: kalendervisning for en eller flere uker

en: Untitled
nb: Uten navn

en: Categories:
nb: Kategorier:

en: Location:
nb: Sted:

en: Start Date:
nb: Startdato:

en: End Date:
nb: Sluttdato:

en: Recurs:
nb: Gjeninntreffer:

en: Due Date:
nb: Ferdig-dato:

en: Estimated duration:
nb: Estimert varighet:

en: High
nb: Høy

en: Low
nb: Lav

en: Priority:
nb: Prioritet:

en: Classification:
nb: Klassifisering:

en: Organizer:
nb: Organisator:

en: Attendees:
nb: Deltakere:

en: Web Page:
nb: Nettside:

en: Creating view for calendar “%s”
nb: Lager visning for kalender «%s»

en: Creating view for task list “%s”
nb: Lager visning for oppgaveliste «%s»

en: Creating view for memo list “%s”
nb: Lager visning for notatliste «%s»

en: Destination is read only
nb: Destinasjonen er skrivebeskyttet

en: Copying events to the calendar “%s”
nb: Kopierer hendelser til kalender «%s»

en: Copying memos to the memo list “%s”
nb: Kopierer notater til notatliste «%s»

en: Copying tasks to the task list “%s”
nb: Kopierer oppgaver til oppgaveliste «%s»

en: _Delete this item from all other recipient’s mailboxes?
nb: _Slett denne oppføringen fra andre mottakere's postbokser?

en: _Retract comment
nb: T_rekk tilbake kommentar

en: Select Date
nb: Velg dato

en: Select _Today
nb: Velg i _dag

en: January
nb: Januar

en: February
nb: Februar

en: March
nb: Mars

en: May
nb: Mai

en: June
nb: Juni

en: July
nb: Juli

en: October
nb: Oktober

en: December
nb: Desember

en: You are modifying a recurring event. What would you like to modify?
nb: Du endrer en repeterende hendelse. Hva ønsker du å endre?

en: You are delegating a recurring event. What would you like to delegate?
nb: Du delegerer en repeterende hendelse. Hva ønsker du å delegere?

en: You are modifying a recurring task. What would you like to modify?
nb: Du endrer en repeterende oppgave. Hva ønsker du å endre?

en: You are modifying a recurring memo. What would you like to modify?
nb: Du endrer et repeterende notat. Hva ønsker du å endre?

en: This Instance Only
nb: Kun denne instansen

en: This and Prior Instances
nb: Denne og tidligere instanser

en: This and Future Instances
nb: Denne og fremtidige instanser

en: All Instances
nb: Alle instanser

en: Send my reminders with this event
nb: Send mine påminnelser med denne hendelsen

en: Notify new attendees _only
nb: Varsle _kun nye deltakere

en: Cut selected events to the clipboard
nb: Klipp ut valgte hendelser til utklippstavlen

en: Copy selected events to the clipboard
nb: Kopier valgte hendelser til utklippstavlen

en: Paste events from the clipboard
nb: Lim inn hendelser fra utklippstavlen

en: Delete selected events
nb: Slett valgte hendelser

en: Pasted text doesn’t contain valid iCalendar data
nb: Innlimt tekst inneholder ikke gyldige iCalendar-data

en: Default calendar not found
nb: Forvalgt kalender ble ikke funnet

en: Default memo list not found
nb: Forvalgt notatliste ble ikke funnet

en: Default task list not found
nb: Forvalgt oppgaveliste ble ikke funnet

en: No suitable component found
nb: Ingen passende komponent ble funnet

en: Pasting iCalendar data
nb: Limer inn iCalendar-data

en: %d appointment | %d appointments
nb[0]: %d avtale
nb[1]: %d avtaler

en: %d selected
nb: %d valgt

en: Start Date
nb: Startdato

en: End Date
nb: Sluttdato

en: Created
nb: Opprettet

en: Last modified
nb: Sist endret

en: Source
nb: Kilde

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Source with UID “%s” not found
nb: Kilde med UID «%s» ble ikke funnet

en: Creating an event
nb: Lager en hendelse

en: Creating a memo
nb: Lager et notat

en: Creating a task
nb: Lager en oppgave

en: Recurring
nb: Gjeninntreffer

en: Assigned
nb: Tildelt

en: Yes
nb: Ja

en: No
nb: Nei

en: Free
nb: Ledig

en: Busy
nb: Opptatt

en: The geographical position must be entered in the format: 
    
    45.436845,125.862501
nb: Den geografiske posisjonen må skrives inn på formatet: 
    
    45.436845,125.862501

en: In Progress
nb: Under arbeid

en: Modifying an event
nb: Endrer en hendelse

en: Modifying a memo
nb: Endrer et notat

en: Modifying a task
nb: Endrer en oppgave

en: Removing an event
nb: Fjerner en hendelse

en: Removing a memo
nb: Fjerner et notat

en: Removing a task
nb: Fjerner en oppgave

en: Deleting an event | Deleting %d events
nb[0]: Sletter en hendelse
nb[1]: Sletter %d hendelser

en: Deleting a memo | Deleting %d memos
nb[0]: Sletter et notat
nb[1]: Sletter %d notater

en: Deleting a task | Deleting %d tasks
nb[0]: Sletter en oppgave
nb[1]: Sletter %d oppgaver

en: Pasting an event | Pasting %d events
nb[0]: Limer inn en hendelse
nb[1]: Limer inn %d hendelser

en: Pasting a memo | Pasting %d memos
nb[0]: Limer inn et notat
nb[1]: Limer inn %d notater

en: Pasting a task | Pasting %d tasks
nb[0]: Skriver ut en oppgave
nb[1]: Skriver ut %d oppgaver

en: Updating an event
nb: Oppdaterer en hendelse

en: Updating a memo
nb: Oppdaterer et notat

en: Updating a task
nb: Oppdaterer en oppgave

en: Getting events to purge in the calendar “%s”
nb: Henter hendelser som skal fjernes fra kalender «%s»

en: Getting memos to purge in the memo list “%s”
nb: Henter notater som skal fjernes fra notatliste «%s»

en: Getting tasks to purge in the task list “%s”
nb: Henter oppgaver som skal fjernes fra oppgaveliste «%s»

en: Purging events in the calendar “%s”
nb: Fjerner hendelser fra kalender «%s»

en: Purging memos in the memo list “%s”
nb: Fjerner notater fra notatliste «%s»

en: Purging tasks in the task list “%s”
nb: Fjerner oppgaver fra oppgaveliste «%s»

en: Purging events
nb: Fjerner hendelser

en: Purging memos
nb: Fjerner notater

en: Purging tasks
nb: Fjerner oppgaver

en: Expunging completed tasks
nb: Tømmer fullførte oppgaver

en: Moving an event | Moving %d events
nb[0]: Flytter en hendelse
nb[1]: Flytter %d hendelser

en: Copying an event | Copying %d events
nb[0]: Kopierer en hendelse
nb[1]: Kopierer %d hendelser

en: Moving a memo | Moving %d memos
nb[0]: Flytter et notat
nb[1]: Flytter %d notater

en: Copying a memo | Copying %d memos
nb[0]: Kopierer et notat
nb[1]: Kopierer %d notater

en: Moving a task | Moving %d tasks
nb[0]: Flytter en oppgave
nb[1]: Flytter %d oppgaver

en: Copying a task | Copying %d tasks
nb[0]: Kopierer en oppgave
nb[1]: Kopierer %d oppgaver

note: strftime format of a weekday, a date and a time, 24-hour.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M:%S
nb: %a %d.%m.%Y %H.%M.%S

note: strftime format of a weekday, a date and a time, 12-hour.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
nb: %a %d.%m.%Y %H.%M.%S

en: The date must be entered in the format: 
    %s
nb: Datoen må skrives inn på formatet: 
    %s

en: Event’s time is in the past
nb: Tid for hendelsen er i fortiden

en: Event cannot be edited, because the selected calendar could not be opened
nb: Hendelsen kan ikke redigeres fordi valgt kalender ikke kan åpnes

en: Event cannot be edited, because the selected calendar is read only
nb: Hendelsen kan ikke redigeres fordi kalenderen er skrivebeskyttet

en: Changes made to the event will not be sent to the attendees, because you are not the organizer
nb: Endringer i hendelsen vil ikke bli sendt til deltakerene fordi du ikke er organisator

en: Start date is not a valid date
nb: Startdato er ikke en gyldig dato

en: Start time is not a valid time
nb: Starttid er ikke en gyldig tid

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: End date is not a valid date
nb: Sluttdato er ikke en gyldig dato

en: End time is not a valid time
nb: Slutttid er ikke en gyldig tid

en: _Categories
nb: _Kategorier

en: Toggles whether to display categories
nb: Slår av/på visning av kategorier

en: Time _Zone
nb: Tids_sone

en: Toggles whether the time zone is displayed
nb: Slår av/på visning av tidssone

en: All _Day Event
nb: Avtale som varer hele _dagen

en: Toggles whether to have All Day Event
nb: Slår av/på hendelser som varer hele dagen

en: Show Time as _Busy
nb: Vis tiden som _opptatt

en: Toggles whether to show time as busy
nb: Slår av/på visning av tid som opptatt

en: Pu_blic
nb: O_ffentlig

en: Classify as public
nb: Klassifiser som offentlig

en: _Private
nb: _Privat

en: Classify as private
nb: Klassifiser som privat

en: _Confidential
nb: _Konfidensiell

en: Classify as confidential
nb: Klassifiser som konfidensiell

[ctx: ECompEditor]
en: _Start time:
nb: _Starttid:

[ctx: ECompEditor]
en: _End time:
nb: S_lutt-tid:

[ctx: ECompEditor]
en: All da_y event
nb: Avtale som varer hele _dagen

[ctx: ECompEditorPage]
en: General
nb: Generelt

[ctx: ECompEditorPage]
en: Reminders
nb: Påminnelser

[ctx: ECompEditorPage]
en: Recurrence
nb: Gjeninntreffelse

[ctx: ECompEditorPage]
en: Attachments
nb: Vedlegg

[ctx: ECompEditorPage]
en: Schedule
nb: Planlegg

en: Meeting — %s
nb: Møte — %s

en: Appointment — %s
nb: Avtale — %s

en: New note
nb: Nytt notat

en: Memo cannot be edited, because the selected memo list could not be opened
nb: Notatet kan ikke redigeres fordi valgt notatliste ikke kunne åpnes

en: Memo cannot be edited, because the selected memo list is read only
nb: Notatet kan ikke redigeres fordi valgt notatliste er skrivebeskyttet

en: Changes made to the memo will not be sent to the attendees, because you are not the organizer
nb: Endringer i notatet vil ikke bli sendt til deltakerene fordi du ikke er organisator

en: _List:
nb: _Liste:

[ctx: ECompEditor]
en: Sta_rt date:
nb: Sta_rtdato:

en: Assigned Memo — %s
nb: Tildelt notat – %s

en: Memo — %s
nb: Notat – %s

en: Attachment | Attachments
nb[0]: Vedlegg
nb[1]: Vedlegg

en: Could not load “%s”
nb: Kunne ikke laste «%s»

en: Could not load the attachment
nb: Kunne ikke laste vedlegget

en: Some attachments are still being downloaded. Please wait until the download is finished.
nb: Vedlegg blir lastet ned. Vennligst vent til nedlastingen er fullført.

en: Attachment “%s” cannot be found, remove it from the list, please
nb: Vedlegg «%s» ble ikke funnet. Vennligst fjern det fra listen

en: Attachment “%s” doesn’t have valid URI, remove it from the list, please
nb: Vedlegg «%s» har ikke en gyldig URI. Vennligst fjern det fra listen

en: _Attachment…
nb: _Vedlegg …

en: Attach a file
nb: Legg ved en fil

en: _Attachments
nb: _Vedlegg

en: Show attachments
nb: Vis vedlegg

en: Icon View
nb: Ikonvisning

en: List View
nb: Listevisning

en: Cannot find attendee “%s” in the list of attendees
nb: Kan ikke finne deltaker «%s» i listen med deltakere

en: Not enough rights to delete attendee “%s”
nb: Ikke nok rettigheter til å slette deltaker «%s»

en: Failed to delete selected attendee | Failed to delete selected attendees
nb[0]: Klarte ikke å slette valgt deltaker
nb[1]: Klarte ikke å slette valgte deltakere

en: Organizer address is not a valid user mail address
nb: Adressen til organisator er ikke en gyldig e-postadresse

en: A_ttendees
nb: Del_takere

en: Toggles whether the Attendees are displayed
nb: Slår av/på visning av deltakere

en: R_ole Field
nb: R_olle-felt

en: Toggles whether the Role field is displayed
nb: Slår av/på visning av rolle-feltet

en: Toggles whether the RSVP field is displayed
nb: Slår av/på visning av RSVP-feltet

en: _Status Field
nb: _Status-felt

en: Toggles whether the Status field is displayed
nb: Slår av/på visning av status-feltet

en: _Type Field
nb: _Type felt

en: Toggles whether the Attendee Type is displayed
nb: Slår av/på visning av deltakertype-feltet

en: An organizer is required.
nb: En organisator kreves.

en: At least one attendee is required.
nb: Minst en deltaker kreves.

en: Or_ganizer:
nb: Or_ganisator:

en: Override color of the event. If not set, then color of the calendar is used.
nb: Overstyr fargen på hendelsen. Hvis den ikke settes vil kalenderens farge bli brukt.

en: Override color of the memo. If not set, then color of the memo list is used.
nb: Overstyr farge på notatet. Hvis den ikke settes vil notatlistens farge brukes.

note: E_SOURCE_EXTENSION_TASK_LIST
en: Override color of the task. If not set, then color of the task list is used.
nb: Overstyr farge på oppgaven. Hvis den ikke settes vil oppgavelistens farge brukes.

[ctx: ECompEditor]
en: Atte_ndees…
nb: _Deltakere …

en: _Edit
nb: R_ediger

en: Add exception
nb: Legg til unntak

en: Modify exception
nb: Endre unntak

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] week(s) on [Wednesday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after the 'on', name of a week day always follows.
en: on
nb: på

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [first] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'first', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: first
nb: første

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: here, "second" is the ordinal number (like "third"), not the time division (like "minute") * Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [second] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'second', e
en: second
nb: andre

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [third] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'third', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: third
nb: tredje

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [fourth] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'fourth', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: fourth
nb: fjerde

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [fifth] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'fifth', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: fifth
nb: femte

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [last] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'last', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: last
nb: siste

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [Other date] [11th to 20th] [17th] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]).
en: Other Date
nb: Annen dato

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [1st to 10th] [7th] [forever]' (dropd
en: 1st to 10th
nb: Første til tiende

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [11th to 20th] [17th] [forever]' (dro
en: 11th to 20th
nb: ellevte til tjuende

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [21th to 31th] [27th] [forever]' (dro
en: 21st to 31st
nb: tjueførste til trettiførste

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: For Translator : 'day' is part of the sentence of the form 'appointment recurs/Every [x] month(s) on the [first] [day] [forever]' * (dropdown menu options are in[square brackets]). This means that after 'first', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always f
en: day
nb: dag

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Monday
nb: Mandag

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Tuesday
nb: Tirsdag

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Wednesday
nb: Onsdag

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Thursday
nb: Torsdag

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Friday
nb: Fredag

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Saturday
nb: Lørdag

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Sunday
nb: Søndag

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: 'This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [second] [Tuesday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets])."
en: on the
nb: den

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: occurrences
nb: gjentakelser

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: This appointment rec_urs
nb: Denne avtalen _gjeninntreffer

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This task recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: This task rec_urs
nb: Denne oppgaven _gjeninntreffer

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This memo recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: This memo rec_urs
nb: Dette notatet _gjeninntreffer

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This component recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: This component rec_urs
nb: Denne komponenten _gjeninntreffer

en: Recurrence exception date is invalid
nb: Dato for gjeninntreffelse er ugyldig

en: End time of the recurrence is before the start
nb: Slutt for gjentakelse er før hendelsens start

en: R_ecurrence
nb: Gj_eninntreffelse

en: Set or unset recurrence
nb: Sett eller fjern gjeninntreffelse

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: Every
nb: Hver

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: day(s)
nb: dag(er)

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: week(s)
nb: uke(r)

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: month(s)
nb: måned(er)

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: year(s)
nb: år

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: for
nb: i

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: until
nb: til

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: forever
nb: alltid

en: This appointment contains recurrences that Evolution cannot edit.
nb: Denne avtalen har gjeninntreffelser som ikke kan redigeres av Evolution.

en: Exceptions
nb: Unntak

en: A_dd
nb: L_egg til

en: Re_move
nb: Fjer_n

en: Preview
nb: Forhåndsvis

en: Send To
nb: Send til

en: _Reminders
nb: _Påminnelser

en: Set or unset reminders
nb: Sett eller fjern påminnelser

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: "None" for "No reminder set"
en: None
nb: Ingen

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: This constructs predefined reminder's description, for example "15 minutes before", "1 hour before", "1 day before", but, if user has set, also more complicated strings like "2 days 13 hours 1 minute before".
en: %s before
nb: %s før

[ctx: cal-reminders]
en: at the start
nb: ved start

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: "Custom" for "Custom reminder set"
en: Custom
nb: Egendefinert

en: Add predefined time…
nb: Legg til predefinert tid …

en: Remove predefined times
nb: Fjern predefinerte tider

en: Set a custom predefined time to
nb: Sett en tilpasset forhåndsdefinert tid for

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: this is part of: "Set a custom predefined time to [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: da_ys
nb: da_ger

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: this is part of: "Set a custom predefined time to [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _hours
nb: _timer

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: this is part of: "Set a custom predefined time to [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _minutes
nb: _minutter

en: _Add time
nb: _Legg til tid

en: Reminders
nb: Påminnelser

en: _Reminder
nb: _Påminnelse

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: minute(s)
nb: minutt(er)

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ hour(s) ] [ before ] [ start ]
en: hour(s)
nb: time(r)

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ day(s) ] [ before ] [ start ]
en: day(s)
nb: dag(er)

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: before
nb: før

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ after ] [ start ]
en: after
nb: etter

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: start
nb: Start

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ end ]
en: end
nb: slutt

note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ minutes ]
en: Re_peat the reminder
nb: Gjenta _påminnelse

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ minutes ]
en: extra times every
nb: ekstra ganger hver

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ minutes ]
en: minutes
nb: minutter

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ hours ]
en: hours
nb: timer

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ days ]
en: days
nb: dager

[ctx: cal-reminders]
note: page_reminders->priv->custom_email_entry is initialized on demand
en: Custom _message
nb: Egendefinert _beskjed

[ctx: cal-reminders]
en: Custom reminder _sound
nb: Egendefinert lyd for påminnelse

en: Select a sound file
nb: Velg en lydfil

en: _Arguments:
nb: _Argumenter:

en: _Send To:
nb: _Send til:

en: _Schedule
nb: _Planlegg

en: Query free / busy information for the attendees
nb: Slå opp ledig/opptatt informasjon for deltakerene

[ctx: ECompEditor]
en: _Summary:
nb: _Sammendrag:

[ctx: ECompEditor]
en: _Location:
nb: _Sted:

[ctx: ECompEditor]
en: _Categories…
nb: _Kategorier …

en: Edit as text
nb: Rediger som tekst

en: View as text
nb: Vis som tekst

en: View as HTML
nb: Vis som HTML

[ctx: ECompEditor]
en: _Description:
nb: _Beskrivelse:

[ctx: ECompEditor]
en: _Web page:
nb: _Nettside:

[ctx: ECompEditor]
en: D_ue date:
nb: Fer_dig-dato:

[ctx: ECompEditor]
en: Date _completed:
nb: Fullført _dato:

[ctx: ECompEditor]
en: Public
nb: Offentlig

[ctx: ECompEditor]
en: Private
nb: Privat

[ctx: ECompEditor]
en: Confidential
nb: Konfidensiell

[ctx: ECompEditor]
en: C_lassification:
nb: K_lassifisering:

[ctx: ECompEditor]
en: Undefined
nb: Udefinert

[ctx: ECompEditor]
en: High
nb: Høy

[ctx: ECompEditor]
en: Low
nb: Lav

[ctx: ECompEditor]
en: Priorit_y:
nb: Pr_ioritet:

[ctx: ECompEditor]
en: Percent complete:
nb: Prosent fullført:

[ctx: ECompEditor]
en: Time _zone:
nb: Tids_sone:

[ctx: ECompEditor]
en: Show time as _busy
nb: Vis tiden som _opptatt

[ctx: ECompEditor]
note: Translators: This 'None' is meant for 'Color' in calendar component editor, like 'None color'
en: None
nb: Ingen

en: Esti_mated duration:
nb: Esti_mert varighet:

en: Task’s start date is in the past
nb: Startdato for oppgaven er passert

en: Task’s due date is in the past
nb: Ferdigdato for oppgaven er passert

en: Task cannot be edited, because the selected task list could not be opened
nb: Oppgaven kan ikke redigeres fordi valgt oppgaveliste ikke kunne åpnes

en: Task cannot be edited, because the selected task list is read only
nb: Oppgaven kan ikke redigeres fordi valgt oppgaveliste er skrivebeskyttet

en: Changes made to the task will not be sent to the attendees, because you are not the organizer
nb: Endringer i oppgaven vil ikke bli sendt til deltakerene fordi du ikke er organisator

en: Due date is not a valid date
nb: Ferdigdato er ikke en gyldig dato

en: Completed date is not a valid date
nb: Dato for ferdigstilling er ugyldig

en: Completed date cannot be in the future
nb: Fullført dato kan ikke være i fremtiden

en: Due date cannot be the same as the Start date
nb: Dato for ferdigstilling kan ikke være den samme som startdato

en: Start date is required for recurring tasks
nb: Startdato kreves for repeterende oppgaver

en: All _Day Task
nb: Oppgave som varer hele _dagen

en: Toggles whether to have All Day Task
nb: Slår av/på oppgaver som varer hele dagen

en: Assigned Task — %s
nb: Tildelt oppgave – %s

en: Task — %s
nb: Oppgave – %s

en: attachment
nb: vedlegg

en: Sending notifications to attendees…
nb: Sender varslinger til deltakere …

en: Saving changes…
nb: Lagrer endringer …

en: Save and Close
nb: Lagre og lukk

note: == Button box ==
en: _Close
nb: L_ukk

en: Close the current window
nb: Lukk aktiv vindu

note: copy menu item
en: _Copy
nb: _Kopier

en: Copy the selection
nb: Kopier utvalget

note: cut menu item
en: Cu_t
nb: Klipp u_t

en: Cut the selection
nb: Klipp ut utvalget

en: Delete the selection
nb: Slett utvalget

en: View help
nb: Vis hjelp

note: paste menu item
en: _Paste
nb: _Lim inn

en: Paste the clipboard
nb: Lim inn fra utklippstavlen

en: _Print…
nb: _Skriv ut …

en: Pre_view…
nb: Forhånds_vis …

en: Select _All
nb: Velg _alle

en: Select all text
nb: Velg all tekst

en: _Classification
nb: K_lassifisering

en: _File
nb: _Fil

en: _Insert
nb: Sett _inn

en: _Options
nb: _Alternativer

en: _View
nb: _Vis

en: Save current changes
nb: Lagre endringer

en: Save current changes and close editor
nb: Lagre endringer og lukk redigering

en: Show _toolbar
nb: Vis verk_tøylinje

note: To Translators: the %d stands for a week number, it's value between 1 and 52/53
en: Week %d
nb: Uke %d

note: Translators: %02i is the number of minutes; * this is a context menu entry to change the * length of the time division in the calendar * day view, e.g. a day is displayed in * 24 "60 minute divisions" or * 48 "30 minute divisions".
en: %02i minute divisions
nb: %02i minutters oppdeling

en: Show the second time zone
nb: Vis den andre tidssonen

[ctx: cal-second-zone]
note: Translators: "None" indicates no second time zone set for a day view
en: None
nb: Ingen

en: Select…
nb: Velg …

[ctx: estimated-duration]
en: None
nb: Ingen

en: Set an estimated duration for
nb: Sett en estimert varighet for

[ctx: estimated-duration]
note: Translators: this is part of: "Set an estimated duration for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _days
nb: _dager

[ctx: estimated-duration]
note: Translators: this is part of: "Set an estimated duration for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _hours
nb: _timer

[ctx: estimated-duration]
note: Translators: this is part of: "Set an estimated duration for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _minutes
nb: _minutter

en: _Set
nb: _Sett

en: Chan_ge…
nb: En_dre …

en: Required Participants
nb: Obligatoriske deltakere

en: Optional Participants
nb: Valgfrie deltakere

en: Resources
nb: Ressurser

en: Chair Persons
nb: Styremedlemmer

en: Attendees
nb: Deltakere

en: Individual
nb: Individuell

en: Group
nb: Gruppe

en: Resource
nb: Ressurs

en: Room
nb: Rom

en: Chair
nb: Styremedlem

en: Required Participant
nb: Obligatorisk deltaker

en: Optional Participant
nb: Valgfri deltaker

en: Non-Participant
nb: Ikke-deltaker

en: Needs Action
nb: Trenger handling

en: Completed
nb: Fullført

en: In Process
nb: Under arbeid

en: Enter password to access free/busy information on server %s as user %s
nb: Oppgi passord for å se på ledig-/opptatt-informasjon på tjener %s som bruker %s

en: Failure reason: %s
nb: Feilårsak: %s

en: Enter password
nb: Oppgi passord

en: Out of Office
nb: Borte fra kontoret

en: No Information
nb: Ingen informasjon

en: Atte_ndees…
nb: _Deltakere …

en: O_ptions
nb: Al_ternativer

en: Show _only working hours
nb: K_un vis arbeidstid

en: Show _zoomed out
nb: Vis _zoomet ut

en: _Update free/busy
nb: _Oppdater ledig/opptatt

en: _Autopick
nb: _Autovelg

en: _All people and resources
nb: _Alle personer og ressurser

en: All _people and one resource
nb: Alle _personer og en ressurs

en: _Required people
nb: _Obligatoriske personer

en: Required people and _one resource
nb: Obligatoriske personer _og en ressurs

en: _Start time:
nb: _Start-tid:

en: _End time:
nb: S_lutt-tid:

en: Summary: %s
    Location: %s
nb: Sammendrag: %s
    Sted: %s

en: Summary: %s
nb: Sammendrag: %s

en: Click here to add an attendee
nb: Klikk her for å legge til en deltaker

en: Member
nb: Medlem

en: Delegated To
nb: Delegert til

en: Delegated From
nb: Delegert fra

en: Common Name
nb: Vanlig navn

en: Language
nb: Språk

en: Cut selected memos to the clipboard
nb: Klipp ut valgte notater til utklippstavlen

en: Copy selected memos to the clipboard
nb: Kopier valgte notater til utklippstavlen

en: Paste memos from the clipboard
nb: Lim inn notater fra utklippstavlen

en: Delete selected memos
nb: Slett valgt notat

en: Select all visible memos
nb: Velg alle synlige notater

en: Click to add a memo
nb: Klikk for å legge til et notat

en: Undefined
nb: Udefinert

en: Cut selected tasks to the clipboard
nb: Klipp ut valgte oppgaver til utklippstavlen

en: Copy selected tasks to the clipboard
nb: Kopier valgte oppgaver til utklippstavlen

en: Paste tasks from the clipboard
nb: Lim inn oppgaver fra utklippstavlen

en: Delete selected tasks
nb: Slett valgte oppgaver

en: Select all visible tasks
nb: Velg alle synlige oppgaver

en: Click to add a task
nb: Klikk for å legge til en oppgave

en: Start date
nb: Startdato

en: Completion date
nb: Ferdigstillingsdato

en: Complete
nb: Fullført

en: Due date
nb: Ferdigdato

en: % Complete
nb: % ferdig

en: Priority
nb: Prioritet

en: Estimated duration
nb: Estimert varighet

[ctx: timezone]
note: Translators: 'None' for a time zone, like 'No time zone being set'
en: None
nb: Ingen

en: Select Timezone
nb: Velg tidssone

note: Translators: It will display "Time: StartDateAndTime (Duration)"
en: Time: %s %s
nb: Tidspunkt: %s %s

note: strftime format of a weekday and a date.
en: Today
nb: I dag

note: strftime format of a weekday and a date.
en: Tomorrow
nb: I morgen

en: Tasks without Due date
nb: Oppgaver uten ferdig-dato

en: New _Appointment…
nb: Ny _avtale …

en: New _Meeting…
nb: Nytt møte …

en: New _Task…
nb: Ny _oppgave …

en: _New Assigned Task…
nb: _Ny tildelt oppgave …

en: _Open…
nb: _Åpne …

en: _Delete This Instance…
nb: Slett denne _instansen …

en: Delete This and F_uture Occurrences…
nb: Slett denne og fremtidige _hendelser …

en: D_elete All Instances…
nb: Sl_ett alle instanser …

en: _Delete…
nb: _Slett …

en: _Show Tasks without Due date
nb: Vi_s oppgaver uten ferdig-dato

en: To Do
nb: Oppgaver

en: %u event | %u events
nb[0]: %u hendelse
nb[1]: %u hendelser

en: An organizer must be set.
nb: En organisator må oppgis.

en: At least one attendee is necessary
nb: Minst en deltaker kreves

en: Event information
nb: Hendelsesinformasjon

en: Task information
nb: Oppgaveinformasjon

en: Memo information
nb: Informasjon om notat

en: Free/Busy information
nb: Ledig/opptatt-informasjon

en: Calendar information
nb: Kalenderinformasjon

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Accepted: Meeting Name".
en: Accepted
nb: Godtatt

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Tentatively Accepted: Meeting Name".
en: Tentatively Accepted
nb: Akseptert tentativt

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Declined: Meeting Name". Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Declined: Meeting Name".
en: Declined
nb: Avslått

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Delegated: Meeting Name".
en: Delegated
nb: Delegert

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Updated: Meeting Name".
en: Updated
nb: Oppdatert

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Cancel: Meeting Name".
en: Cancel
nb: Avbryt

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Refresh: Meeting Name".
en: Refresh
nb: Oppdater

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Counter-proposal: Meeting Name".
en: Counter-proposal
nb: Motforslag

en: Free/Busy information (%s to %s)
nb: Ledig/opptatt-informasjon (%s til %s)

en: iCalendar information
nb: iCalendar-informasjon

en: Unable to book a resource, the new event collides with some other.
nb: Klarer ikke å bestille en ressurs. Den nye hendelsen er i konflikt med en annen.

en: Unable to book a resource, error:
nb: Kan ikke bestille en ressurs. Feil:

en: You must be an attendee of the event.
nb: Du må være en deltager i hendelsen.

en: Sending an event
nb: Sender en hendelse

en: Sending a memo
nb: Sender et notat

en: Sending a task
nb: Sender en oppgave

[ctx: Location]
note: Translator: This is used as a placeholder when an event doesn't have set a location
en: Unspecified
nb: Uklassifisert

en: %d day | %d days
nb[0]: %d dag
nb[1]: %d dager

en: %d hour | %d hours
nb[0]: %d time
nb[1]: %d timer

en: %d minute | %d minutes
nb[0]: %d minutt
nb[1]: %d minutter

note: TRANSLATORS: here, "second" is the time division (like "minute"), not the ordinal number (like "third")
en: %d second | %d seconds
nb[0]: %d sekund
nb[1]: %d sekunder

note: G_DATE_BAD_WEEKDAY Translators: These are workday abbreviations, * e.g. Su=Sunday and Th=thursday G_DATE_MONDAY
en: Mo
nb: Ma.

note: G_DATE_TUESDAY
en: Tu
nb: Ti.

note: G_DATE_WEDNESDAY
en: We
nb: On.

note: G_DATE_THURSDAY
en: Th
nb: To.

note: G_DATE_FRIDAY
en: Fr
nb: Fr.

note: G_DATE_SATURDAY
en: Sa
nb: Lø.

note: G_DATE_SUNDAY
en: Su
nb: Sø.

note: Translators: This is part of "START to END" text, * where START and END are date/times.
en:  to
nb:  til

note: Translators: This is part of "START to END * (Completed COMPLETED)", where COMPLETED is a * completed date/time.
en:  (Completed
nb:  (Fullført

note: Translators: This is part of "Completed COMPLETED", * where COMPLETED is a completed date/time.
en: Completed
nb: Fullført

note: Translators: This is part of "START (Due DUE)", * where START and DUE are dates/times.
en:  (Due
nb:  (Ferdig

note: Translators: This is part of "Due DUE", * where DUE is a date/time due the event * should be finished.
en: Due
nb: Ferdig

en: Appointment
nb: Avtale

en: Task
nb: Oppgave

en: Memo
nb: Notat

en: Attendees:
nb: Deltakere:

en: Estimated duration: %s
nb: Estimert varighet: %s

en: Priority: %s
nb: Prioritet: %s

en: Percent Complete: %i
nb: Prosent fullført: %i

en: Categories: %s
nb: Kategorier: %s

en: Contacts:
nb: Kontakter:

en: Not Started
nb: Ikke startet

en: In progress
nb: Under arbeid

en: % Completed
nb: % ferdig

en: is greater than
nb: er større enn

en: is less than
nb: er mindre enn

en: Current State
nb: Nåværende tilstand

en: is Overdue
nb: er utgått

en: is Scheduled
nb: er planlagt

en: is not Scheduled
nb: er ikke planlagt

en: Due In
nb: Skal være ferdig om

en: Next Days
nb: De neste dagene

en: Previous Days
nb: De siste dagene

en: Appointments and Meetings
nb: Avtaler og møter

en: New Calendar
nb: Ny kalender

en: New Task List
nb: Ny oppgaveliste

en: Cre_ate new calendar
nb: L_ag en ny kalender

en: Cre_ate new task list
nb: L_ag en ny oppgaveliste

en: Opening calendar
nb: Åpner kalender

en: iCalendar files (.ics)
nb: iCalendar-filer (.ics)

en: Evolution iCalendar importer
nb: Evolution iCalendar-import

en: Reminder!
nb: Påminnelse!

en: vCalendar files (.vcs)
nb: vCalendar-filer (.vcs)

en: Evolution vCalendar importer
nb: Evolution vCalendar-import

en: Calendar Events
nb: Hendlelser i kalenderen

en: GNOME Calendar
nb: GNOME kalender

en: Evolution Calendar intelligent importer
nb: Intelligent import for Evolution kalender

[ctx: iCalImp]
en: Meeting
nb: Møte

[ctx: iCalImp]
en: Event
nb: Hendelse

[ctx: iCalImp]
en: Task
nb: Oppgave

[ctx: iCalImp]
en: Memo
nb: Notat

[ctx: iCalImp]
en: is an instance
nb: er en instans

[ctx: iCalImp]
note: have ? NULL :
en: has recurrences
nb: har gjeninntreffelse

[ctx: iCalImp]
en: has reminders
nb: har påminnelser

[ctx: iCalImp]
en: has attachments
nb: har vedlegg

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification
en: Public
nb: Offentlig

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification
en: Private
nb: Privat

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification
en: Confidential
nb: Konfidensiell

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification section name
en: Classification
nb: Klassifisering

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's summary Translators: Column header for a component summary
en: Summary
nb: Sammendrag

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's location
en: Location
nb: Plassering

[ctx: iCalImp]
note: Translators: 'Due' like the time due a task should be finished
en: Due
nb: Ferdig

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's end time
en: End
nb: Slutt

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's categories
en: Categories
nb: Kategorier

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's complete value (either percentage, or a date/time of a completion)
en: Completed
nb: Fullført

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's organizer
en: Organizer
nb: Organisator

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's attendees
en: Attendees
nb: Deltakere

[ctx: iCalImp]
en: Description
nb: Beskrivelse

note: * * This program is free software; you can redistribute it and/or modify it * under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by * the Free Software Foundation. * This program is distributed in the hope that it will be useful, but * WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implie
en: Africa/Abidjan
nb: Afrika/Abidjan

en: Africa/Accra
nb: Afrika/Akkra

en: Africa/Addis_Ababa
nb: Afrika/Addis_Abeba

en: Africa/Algiers
nb: Afrika/Algier

en: Africa/Asmera
nb: Afrika/Asmera

en: Africa/Bamako
nb: Afrika/Bamako

en: Africa/Bangui
nb: Afrika/Bangui

en: Africa/Banjul
nb: Afrika/Banjul

en: Africa/Bissau
nb: Afrika/Bissau

en: Africa/Blantyre
nb: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
nb: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
nb: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
nb: Afrika/Kairo

en: Africa/Casablanca
nb: Afrika/Casablanca

en: Africa/Ceuta
nb: Afrika/Ceuta

en: Africa/Conakry
nb: Afrika/Conakry

en: Africa/Dakar
nb: Afrika/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
nb: Afrika/Dar_es_salaam

en: Africa/Djibouti
nb: Afrika/Djibouti

en: Africa/Douala
nb: Afrika/Douala

en: Africa/El_Aaiun
nb: Afrika/El_Aaiun

en: Africa/Freetown
nb: Afrika/Freetown

en: Africa/Gaborone
nb: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
nb: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
nb: Afrika/Johannesburg

en: Africa/Kampala
nb: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
nb: Afrika/Khartoum

en: Africa/Kigali
nb: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
nb: Afrika/Kinshasa

en: Africa/Lagos
nb: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
nb: Afrika/Libreville

en: Africa/Lome
nb: Afrika/Lome

en: Africa/Luanda
nb: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
nb: Afrika/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
nb: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
nb: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
nb: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
nb: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
nb: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
nb: Afrika/Mogadishu

en: Africa/Monrovia
nb: Afrika/Monrovia

en: Africa/Nairobi
nb: Afrika/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
nb: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
nb: Afrika/Niamey

en: Africa/Nouakchott
nb: Afrika/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
nb: Afrika/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
nb: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
nb: Afrika/Sao_Tome

en: Africa/Timbuktu
nb: Afrika/Timbuktu

en: Africa/Tripoli
nb: Afrika/Tripoli

en: Africa/Tunis
nb: Afrika/Tunis

en: Africa/Windhoek
nb: Afrika/Windhoek

en: America/Adak
nb: Amerika/Adak

en: America/Anchorage
nb: Amerika/Anchorage

en: America/Anguilla
nb: Amerika/Anguilla

en: America/Antigua
nb: Amerika/Antigua

en: America/Araguaina
nb: Amerika/Araguaina

en: America/Aruba
nb: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
nb: Amerika/Asuncion

en: America/Barbados
nb: Amerika/Barbados

en: America/Belem
nb: Amerika/Belem

en: America/Belize
nb: Amerika/Belize

en: America/Boa_Vista
nb: Amerika/Boa_Vista

en: America/Bogota
nb: Amerika/Bogota

en: America/Boise
nb: Amerika/Boise

en: America/Buenos_Aires
nb: Amerika/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
nb: Amerika/Cambridge_Bay

en: America/Cancun
nb: Amerika/Cancun

en: America/Caracas
nb: Amerika/Caracas

en: America/Catamarca
nb: Amerika/Catamarca

en: America/Cayenne
nb: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
nb: Amerika/Cayman

en: America/Chicago
nb: Amerika/Chicago

en: America/Chihuahua
nb: Amerika/Chihuahua

en: America/Cordoba
nb: Amerika/Cordoba

en: America/Costa_Rica
nb: Amerika/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
nb: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
nb: Amerika/Curacao

en: America/Danmarkshavn
nb: Amerika/Danmarkshavn

en: America/Dawson
nb: Amerika/Dawson

en: America/Dawson_Creek
nb: Amerika/Dawson_Creek

en: America/Denver
nb: Amerika/Denver

en: America/Detroit
nb: Amerika/Detroit

en: America/Dominica
nb: Amerika/Dominika

en: America/Edmonton
nb: Amerika/Edmonton

en: America/Eirunepe
nb: Amerika/Eirunepe

en: America/El_Salvador
nb: Amerika/El_Salvador

en: America/Fortaleza
nb: Amerika/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
nb: Amerika/Glace_Bay

en: America/Godthab
nb: Amerika/Kapp_det_gode_håp

en: America/Goose_Bay
nb: Amerika/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
nb: Amerika/Grand_Turk

en: America/Grenada
nb: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
nb: Amerika/Guadeloupe

en: America/Guatemala
nb: Amerika/Guatemala

en: America/Guayaquil
nb: Amerika/Guayaquil

en: America/Guyana
nb: Amerika/Guyana

en: America/Halifax
nb: Amerika/Halifax

en: America/Havana
nb: Amerika/Havana

en: America/Hermosillo
nb: Amerika/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
nb: Amerika/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
nb: Amerika/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
nb: Amerika/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
nb: Amerika/Indiana/Vevay

en: America/Indianapolis
nb: Amerika/Indianapolis

en: America/Inuvik
nb: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
nb: Amerika/Iqaluit

en: America/Jamaica
nb: Amerika/Jamaica

en: America/Jujuy
nb: Amerika/Jujuy

en: America/Juneau
nb: Amerika/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
nb: Amerika/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
nb: Amerika/Kentucky/Monticello

en: America/La_Paz
nb: Amerika/La_Paz

en: America/Lima
nb: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
nb: Amerika/Los_Angeles

en: America/Louisville
nb: Amerika/Louisville

en: America/Maceio
nb: Amerika/Maceio

en: America/Managua
nb: Amerika/Managua

en: America/Manaus
nb: Amerika/Manaus

en: America/Martinique
nb: Amerika/Martinique

en: America/Mazatlan
nb: Amerika/Mazatlan

en: America/Mendoza
nb: Amerika/Mendoza

en: America/Menominee
nb: Amerika/Menominee

en: America/Merida
nb: Amerika/Merida

en: America/Mexico_City
nb: Amerika/Mexico_City

en: America/Monterrey
nb: Amerika/Menterrey

en: America/Montevideo
nb: Amerika/Montevideo

en: America/Montreal
nb: Amerika/Montreal

en: America/Montserrat
nb: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
nb: Amerika/Nassau

en: America/New_York
nb: Amerika/New_York

en: America/Nipigon
nb: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
nb: Amerika/Nome

en: America/Noronha
nb: Amerika/Noronha

en: America/North_Dakota/Center
nb: Amerika/North_Dakota/Center

en: America/Panama
nb: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
nb: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
nb: Amerika/Paramaribo

en: America/Phoenix
nb: Amerika/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
nb: Amerika/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
nb: Amerika/Port_of_Spain

en: America/Porto_Velho
nb: Amerika/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
nb: Amerika/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
nb: Amerika/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
nb: Amerika/Rankin_Inlet

en: America/Recife
nb: Amerika/Recife

en: America/Regina
nb: Amerika/Regina

en: America/Rio_Branco
nb: Amerika/Rio_Branco

en: America/Rosario
nb: Amerika/Rosario

en: America/Santiago
nb: Amerika/Santiago

en: America/Santo_Domingo
nb: Amerika/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
nb: Amerika/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
nb: Amerika/Scoresbysund

en: America/Shiprock
nb: Amerika/Shiprock

en: America/St_Johns
nb: Amerika/St_Johns

en: America/St_Kitts
nb: Amerika/St_Kitts

en: America/St_Lucia
nb: Amerika/St_Lucia

en: America/St_Thomas
nb: Amerika/St_Thomas

en: America/St_Vincent
nb: Amerika/St_Vincent

en: America/Swift_Current
nb: Amerika/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
nb: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
nb: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
nb: Amerika/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
nb: Amerika/Tijuana

en: America/Tortola
nb: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
nb: Amerika/Vancouver

en: America/Whitehorse
nb: Amerika/Whitehorse

en: America/Winnipeg
nb: Amerika/Winnipeg

en: America/Yakutat
nb: Amerika/Yakutat

en: America/Yellowknife
nb: Amerika/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
nb: Antarktis/Casey

en: Antarctica/Davis
nb: Antarktis/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
nb: Antarktis/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
nb: Antarktis/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
nb: Antarktis/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
nb: Antarktis/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
nb: Antarktis/Sydpolen

en: Antarctica/Syowa
nb: Antarktis/Syowa

en: Antarctica/Vostok
nb: Antarktis/Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
nb: Arktis/Longyearbyen

en: Asia/Baghdad
nb: Asia/Bagdad

en: Asia/Baku
nb: Asia/Bakuc

en: Asia/Chongqing
nb: Asia Chongqing

en: Asia/Damascus
nb: Asia/Damaskus

en: Asia/Kathmandu
nb: Asia/Katmandu

en: Asia/Macau
nb: Asia/Mucau

en: Asia/Tehran
nb: Asia/Teheran

en: Atlantic/Azores
nb: Atlanteren/Azorene

en: Atlantic/Bermuda
nb: Atlantisk/Bermuda

en: Atlantic/Canary
nb: Atlanteren/Kanariøyene

en: Atlantic/Cape_Verde
nb: Atlantisk/Kapp_Verde

en: Atlantic/Faeroe
nb: Atlanteren/Færøyene

en: Atlantic/Jan_Mayen
nb: Atlanteren/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
nb: Atlanteren/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
nb: Atlanteren/Reykjavik

en: Atlantic/South_Georgia
nb: Atlanteren/Syd-Georgia

en: Atlantic/St_Helena
nb: Atlanteren/St_Helena

en: Atlantic/Stanley
nb: Atlanteren/Stanley

en: Europe/Amsterdam
nb: Europa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
nb: Europa/Andorra

en: Europe/Athens
nb: Europa/Aten

en: Europe/Belfast
nb: Europa/Belfast

en: Europe/Belgrade
nb: Europa/Beograd

en: Europe/Berlin
nb: Europa/Berlin

en: Europe/Bratislava
nb: Europa/Bratislava

en: Europe/Brussels
nb: Europa/Brussel

en: Europe/Bucharest
nb: Europa/Bukuresti

en: Europe/Budapest
nb: Europa/Budapest

en: Europe/Chisinau
nb: Europa/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
nb: Europa/København

en: Europe/Dublin
nb: Europa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
nb: Europa/Gibraltar

en: Europe/Helsinki
nb: Europa/Helsinki

en: Europe/Istanbul
nb: Europa/Istanbul

en: Europe/Kaliningrad
nb: Europa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
nb: Europa/Kiev

en: Europe/Lisbon
nb: Europa/Lisboa

en: Europe/Ljubljana
nb: Europa/Ljubljana

en: Europe/London
nb: Europa/London

en: Europe/Luxembourg
nb: Europa/Luxembourg

en: Europe/Madrid
nb: Europa/Madrid

en: Europe/Malta
nb: Europa/Malta

en: Europe/Minsk
nb: Europa/Minsk

en: Europe/Monaco
nb: Europa/Monaco

en: Europe/Moscow
nb: Europa/Moskva

en: Europe/Nicosia
nb: Europa/Nicosia

en: Europe/Oslo
nb: Europa/Oslo

en: Europe/Paris
nb: Europa/Paris

en: Europe/Prague
nb: Europa/Praha

en: Europe/Riga
nb: Europa/Riga

en: Europe/Rome
nb: Europa/Roma

en: Europe/Samara
nb: Europa/Samara

en: Europe/San_Marino
nb: Europa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
nb: Europa/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
nb: Europa/Simferopol

en: Europe/Skopje
nb: Europa/Skopje

en: Europe/Sofia
nb: Europa/Sofia

en: Europe/Stockholm
nb: Europa/Stockholm

en: Europe/Tallinn
nb: Europa/Tallinn

en: Europe/Tirane
nb: Europa/Tirane

en: Europe/Uzhgorod
nb: Europa/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
nb: Europa/Vaduz

en: Europe/Vatican
nb: Europa/Vatikanet

en: Europe/Vienna
nb: Europa/Wien

en: Europe/Vilnius
nb: Europa/Vilnius

en: Europe/Warsaw
nb: Europa/Warshava

en: Europe/Zagreb
nb: Europa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
nb: Europa/Zaporozhye

en: Europe/Zurich
nb: Europa/Zürich

en: Indian/Antananarivo
nb: Indiske hav/Antananarivo

en: Indian/Chagos
nb: Indiske hav/Chagos

en: Indian/Christmas
nb: Indiske hav/Juleøya

en: Indian/Cocos
nb: Indiske hav/Cocos

en: Indian/Comoro
nb: Indiske hav/Komorene

en: Indian/Kerguelen
nb: Indiske hav/Kerguelen

en: Indian/Mahe
nb: Indiske hav/Mahe

en: Indian/Maldives
nb: Indiske hav/Maldivene

en: Indian/Mauritius
nb: Indiske hav/Mauritius

en: Indian/Mayotte
nb: Indiske hav/Mayotte

en: Indian/Reunion
nb: Indiske hav/Reunion

en: Pacific/Apia
nb: Stillehavet/Apia

en: Pacific/Auckland
nb: Stillehavet/Auckland

en: Pacific/Chatham
nb: Stillehavet/Chatham

en: Pacific/Easter
nb: Stillehavet/Påskeøya

en: Pacific/Efate
nb: Stillehavet/Efate

en: Pacific/Enderbury
nb: Stillehavet/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
nb: Stillehavet/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
nb: Stillehavet/Fijiøyene

en: Pacific/Funafuti
nb: Stillehavet/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
nb: Stillehavet/Galapagos

en: Pacific/Gambier
nb: Stillehavet/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
nb: Stillehavet/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
nb: Stillehavet/Guam

en: Pacific/Honolulu
nb: Stillehavet/Honolulu

en: Pacific/Johnston
nb: Stillehavet/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
nb: Stillehavet/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
nb: Stillehavet/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
nb: Stillehavet/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
nb: Stillehavet/Majuro

en: Pacific/Marquesas
nb: Stillehavet/Marquesas

en: Pacific/Midway
nb: Stillehavet/Midway

en: Pacific/Nauru
nb: Stillehavet/Nauru

en: Pacific/Niue
nb: Stillehavet/Niue

en: Pacific/Norfolk
nb: Stillehavet/Norfolk

en: Pacific/Noumea
nb: Stillehavet/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
nb: Stillehavet/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
nb: Stillehavet/Palau

en: Pacific/Pitcairn
nb: Stillehavet/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
nb: Stillehavet/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
nb: Stillehavet/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
nb: Stillehavet/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
nb: Stillehavet/Saipan

en: Pacific/Tahiti
nb: Stillehavet/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
nb: Stillehavet/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
nb: Stillehavet/Tongatapu

en: Pacific/Truk
nb: Stillehavet/Truk

en: Pacific/Wake
nb: Stillehavet/Wake

en: Pacific/Wallis
nb: Stillehavet/Wallis

en: Pacific/Yap
nb: Stillahavet/Yap

en: Save as…
nb: Lagre som …

en: Close the current file
nb: Lukk aktiv fil

en: New _Message
nb: Ny _melding

en: Open New Message window
nb: Åpne nytt meldingsvindu

en: _Preferences
nb: _Brukervalg

en: Configure Evolution
nb: Konfigurer Evolution

en: Save the current file
nb: Lagre aktiv fil

en: Save _As…
nb: L_agre som …

en: Save the current file with a different name
nb: Lagre aktiv fil med et nytt navn

en: Character _Encoding
nb: T_egnkoding

en: Print Pre_view
nb: Forhåndsvisning av utskrift

en: Save as _Draft
nb: Lagre som ut_kast

en: Save as draft
nb: Lagre som utkast

en: Send this message
nb: Send denne meldingen

en: _Main toolbar
nb: _Hovedverktøylinje

en: Main toolbar
nb: Hovedverktøylinje

en: Edit _toolbar
nb: Rediger _verktøylinje

en: Edit toolbar
nb: Rediger verktøylinje

en: PGP _Encrypt
nb: Krypt_er med PGP

en: Encrypt this message with PGP
nb: Krypter denne meldingen med PGP

en: PGP _Sign
nb: _Signer med PGP

en: Sign this message with your PGP key
nb: Signer denne meldingen med din PGP-nøkkel

en: _Picture Gallery
nb: _Bildegalleri

en: Show a collection of pictures that you can drag to your message
nb: Vis en samling av bilder som du kan dra til din melding

en: _Prioritize Message
nb: _Prioriter melding

en: Set the message priority to high
nb: Sett meldingsprioritet til høy

en: Re_quest Read Receipt
nb: S_pør om lesekvittering

en: Get delivery notification when your message is read
nb: Motta leveringsmelding når meldingen blir lest

en: S/MIME En_crypt
nb: _Krypter med S/MIME

en: Encrypt this message with S/MIME
nb: Krypter denne meldingen med S/MIME

en: S/MIME Sig_n
nb: Sig_ner med S/MIME

en: Sign this message with your S/MIME Signature Certificate
nb: Signer denne meldingen med ditt S/MIME signatursertifikat

en: _Bcc Field
nb: _Bcc-felt

en: Toggles whether the BCC field is displayed
nb: Slå av/på visning av BCC-feltet

en: _Cc Field
nb: _Cc-felt

en: Toggles whether the CC field is displayed
nb: Slå av/på visning av CC-feltet

en: _From Override Field
nb: Felt for overstyring av _Fra

en: Toggles whether the From override field to change name or email address is displayed
nb: Slår av/på visning av feltet for overstyring av Fra for å bytte navn eller e-post

en: _Reply-To Field
nb: Svar-til felt

en: Toggles whether the Reply-To field is displayed
nb: Slå av/på visning av Svar-til feltet

en: Visually _Wrap Long Lines
nb: _Bryt linjer lange linjer i visningen

en: Attach
nb: Legg ved

en: Save Draft
nb: Lagre utkast

en: _Name:
nb: _Navn:

en: Enter the recipients of the message
nb: Skriv inn mottakerene for meldingen

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message
nb: Skriv inn adressene som skal motta en kopi av meldingen

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message without appearing in the recipient list of the message
nb: Skriv inn adressene som skal motta en kopi av meldingen uten å vises i mottakerlisten for meldingen.

en: Fr_om:
nb: Fr_a:

en: _Reply-To:
nb: Sva_r-til:

en: _To:
nb: _Til:

en: _Post To:
nb: _Post til:

en: S_ubject:
nb: Em_ne:

en: Si_gnature:
nb: Si_gnatur:

en: Click here for the address book
nb: Klikk her for å få opp adresseboken

en: Click here to select folders to post to
nb: Klikk her for å velge mapper å poste til

en: Cannot sign outgoing message: No signing certificate set for this account
nb: Kan ikke signere utgående melding: Ingen sertifikat for signering satt for denne kontoen

en: Cannot encrypt outgoing message: No encryption certificate set for this account
nb: Kan ikke kryptere utgående melding: Sertifikat for kryptering ikke satt for denne kontoen

en: Compose Message
nb: Skriv melding

en: Reading text content…
nb: Laster tekstinnhold …

en: Review attachment before sending. | Review attachments before sending.
nb[0]: Fjern vedlegg før e-post sendes.
nb[1]: Fjern vedlegg før e-post sendes.

en: There had been added %d attachment. Make sure it does not contain any sensitive information before sending the message. | There had been added %d attachments. Make sure they do not contain any sensitive information before sending the message.
nb[0]: %d vedlegg er lagt til. Forsikre deg om at det ikke inneholder sensitiv informasjon før du sender meldingen.
nb[1]: %d vedlegg er lagt til. Forsikre deg om at de ikke inneholder sensitiv informasjon før du sender meldingen.

en: The composer contains a non-text message body, which cannot be edited.
nb: Redigering inneholder en meldingskropp som ikke er tekst, og som ikke kan redigeres.

en: You cannot attach the file “{0}” to this message.
nb: Du kan ikke legge ved filen «{0}» i denne meldingen.

en: The file “{0}” is not a regular file and cannot be sent in a message.
nb: Filen «{0}» er ikke en vanlig fil og kan ikke sendes i en melding.

en: Could not retrieve messages to attach from {0}.
nb: Kunne ikke hente meldinger som skal legges ved fra {0}.

en: Because “{1}”.
nb: Fordi «{1}».

en: Do you want to recover unfinished messages?
nb: Vil du gjenopprette uferdige meldinger?

en: Evolution quit unexpectedly while you were composing a new message. Recovering the message will allow you to continue where you left off.
nb: Evolution avsluttet uventet mens du skrev en ny melding. Gjenoppretting av meldingen vil la deg fortsette der du slapp.

en: _Do not Recover
nb: Ikke _gjenopprett

en: _Recover
nb: Gjenopp_rett

en: Do you want to recover last saved version of the message?
nb: Vil du gjenopprette siste lagdrede versjon av meldingen?

en: Recovering the message will allow you to continue where it had been saved the last time.
nb: Hvis du gjenoppretter meldingen vil du kunne fortsette der den ble lagret sist.

en: Could not save to autosave file “{0}”.
nb: Kunne ikke lagre til fil for automatisk lagring: «{0}».

en: Error saving to autosave because “{1}”.
nb: Feil under automatisk lagring pga «{1}».

en: Are you sure you want to discard the message, titled “{0}”, you are composing?
nb: Er du sikker på at du vil forkaste meldingen du skriver med tittel «{0}?

en: Closing this composer window will discard the message permanently, unless you choose to save the message in your Drafts folder. This will allow you to continue the message at a later date.
nb: Hvis du lukker skrivevinduet vil meldingen forkastes permanent med mindre du velger å lagre meldingen i mappen Skisser. Dette vil la deg fortsette å skrive på meldingen på et senere tidspunkt.

note: Response codes were chosen somewhat arbitrarily.
en: _Continue Editing
nb: _Fortsett redigering

en: _Save Draft
nb: L_agre skisse

en: Are you sure you want to discard the message you are composing?
nb: Er du sikker på at du vil forkaste meldingen du holder på å skrive?

en: Could not create message.
nb: Kunne ikke opprette melding.

en: You may need to select different mail options.
    
    Detailed error: {0}
nb: Du må kanskje velge andre alternativer for e-post.
    
    Detaljert feilmelding: «{0}».

en: Could not read signature file “{0}”.
nb: Kunne ikke lese signaturfil «{0}».

en: All accounts have been removed.
nb: Alle kontoer er fjernet.

en: You need to configure an account before you can compose mail.
nb: Du må konfigurere en konto før du kan skrive meldinger.

en: An error occurred while saving to your Outbox folder.
nb: En feil oppsto under lagring til mappen Utboks.

en: The reported error was “{0}”. The message has not been sent.
nb: Rapportert feil var «{0}». Meldingen ble ikke sendt.

en: An error occurred while saving to your Drafts folder.
nb: En feil oppsto under lagring til mappen Skisser.

en: The reported error was “{0}”. The message has most likely not been saved.
nb: Rapportert feil var «{0}». Meldingen har sannsynligvis ikke blitt lagret.

en: An error occurred while sending. How do you want to proceed?
nb: En feil oppsto under sending. Hvordan vil du fortsette?

en: The reported error was “{0}”.
nb: Feilen som ble rapportert var «{0}».

en: _Save to Outbox
nb: _Lagre til Utboks

en: _Try Again
nb: _Prøv igjen

en: Your message was sent, but an error occurred during post-processing.
nb: Meldingen ble sendt, men det oppsto en feil under etterbehandling.

en: Saving message to Outbox.
nb: Lagrer melding til Utboks.

en: The message will be saved to your local Outbox folder, because the destination service is currently unavailable. You can send the message by clicking the Send/Receive button in Evolution’s toolbar.
nb: Meldingen vil bli lagret til din lokale utboks fordi måltjenesten ikke er tilgjengelig. Du kan sende meldingen ved å klikke på Send/Motta-knappen på verktøylinjen i Evolution.

en: Are you sure you want to send the message?
nb: Er du sikker på at du vil sende meldingen?

en: A keyboard accelerator to send the message has been pressed. Either cancel sending the message, if it was done by an accident, or send the message.
nb: En tastatursnarvei for å sende meldingen ble aktivert. Avbryt sendingen hvis det var et uhell, eller send meldingen.

en: Are you sure you want to change the composer format?
nb: Er du sikker på at du vil endre modus for skriving?

en: Switching to Plain Text format will cause the text to lose all the HTML formatting. Do you want to continue?
nb: Hvis du slår av HTML-modus vil teksten miste all formatering. Vil du fortsette?

en: _Don’t lose formatting
nb: _Ta vare på formatering

en: Lose _formatting
nb: Ikke ta vare på _formatering

en: An error occurred while saving to your Templates folder.
nb: En feil oppsto under lagring til mappen Skisser.

en: Are you sure you want to convert the message into a meeting?
nb: Er du sikker på at du vil konvertere meldingen til et møte?

en: By converting the message into the meeting the composed message will be closed and the changes being done discarded.
nb: Hvis du konverterer meldingen til et møte vil meldingen bli lukket og endringene  som er gjort forkastet.

en: Convert to _Meeting
nb: Konverter til et _møte

en: Are you sure you want to convert the event into a message?
nb: Er du sikker på at du vil konvertere hendelsen til en melding?

en: By converting the event into the message the editing window will be closed and the changes being done discarded.
nb: Hvis hendelsen konverteres til en melding vil redigeringsvinduet lukkes og endringene som er gjort forkastes.

en: Convert to _Message
nb: Konverter til _melding

en: Are you sure you want to convert the memo into a message?
nb: Er du sikker på at du vil konvertere notatet til en melding?

en: By converting the memo into the message the editing window will be closed and the changes being done discarded.
nb: Hvis du konverterer notatet til en melding vil redigeringsvinduet lukkes og endringene som er gjort forkastes.

en: Are you sure you want to convert the task into a message?
nb: Er du sikker på at du vil konvertere oppgaven til en melding?

en: By converting the task into the message the editing window will be closed and the changes being done discarded.
nb: Hvis du konverterer oppgaven til en melding vil redigeringsvinduet lukkes og endringene som er gjort forkastes.

en: Something has gone wrong when editing the message
nb: Noe gikk galt under redigering av meldingen

en: A WebKitWebProcess crashed when editing the message. You can try again by closing the composer window and opening a new one. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
nb: En WebKitWebProcess krasjet ved redigering av meldingen. Du kan prøve igjen ved å lukke redigeringsvinduet og åpne et nytt. Vennligst rapporter en feil i GNOME GitLab hvis problemet vedvarer.

en: An error occurred while creating message composer.
nb: En feil oppsto under åpning av meldingsredigering.

en: Toggle View Inline
nb: Slå av/på visning i meldingsteksten

en: Open in default application
nb: Åpne med forvalgt program

en: Display as attachment
nb: Vis som vedlegg

en: Audio Player
nb: Lydavspiller

en: Play the attachment in embedded audio player
nb: Spill av vedlegg i innebygget lydavspiller

en: From
nb: Fra

en: (no subject)
nb: (uten emne)

en: Remote content download had been blocked for this message.
nb: Nedlasting av eksternt innhold ble blokkert for denne meldingen.

note: Translators: This message suggests to the recipients * that the sender of the mail is different from the one * listed in From field.
en: This message was sent by %s on behalf of %s
nb: Denne meldingen ble sendt av %s på vegne av %s

en: Regular Image
nb: Vanlig bilde

en: Display part as an image
nb: Vis del som et bilde

en: RFC822 message
nb: RFC822-melding

en: Format part as an RFC822 message
nb: Formater del som en RFC822-melding

en: Name
nb: Navn

en: Size
nb: Størrelse

en: Subject
nb: Emne

note: pseudo-header
en: Mailer
nb: E-postprogram

en: Richtext
nb: Rik tekst

en: Display part as enriched text
nb: Vis del som rik tekst

en: Format part as HTML
nb: Formater del som HTML

en: Plain Text
nb: Ren tekst

en: Format part as plain text
nb: Formater del som ren tekst

en: Unsigned
nb: Usignert

en: This message is not signed. There is no guarantee that this message is authentic.
nb: Denne meldingen er ikke signert. Du har ingen garanti for at meldingen er autentisk.

en: Valid signature
nb: Gyldig signatur

en: Valid signature, but sender address and signer address do not match
nb: Gyldig signatur, men avsenderadressen er ikke lik signeringsadressen

en: This message is signed and is valid meaning that it is very likely that this message is authentic.
nb: Denne meldingen er signert og gyldig hvilket betyr denne meldingen høyst sannsynlig er autentisk.

en: Invalid signature
nb: Ugyldig signatur

en: The signature of this message cannot be verified, it may have been altered in transit.
nb: Signaturen for denne meldingen kan ikke verifiseres. Den kan være endret under overføring.

en: Valid signature, but cannot verify sender
nb: Gyldig signatur, men kan ikke verifisere avsender

en: This message is signed with a valid signature, but the sender of the message cannot be verified.
nb: Denne meldingen er signert med en gyldig signatur, men avsender av meldingen kan ikke verifiseres.

en: This message is signed, but the public key is not in your keyring
nb: Denne meldingen er signert, men den offentlig nøkkelen finnes ikke i nøkkelringen din.

en: This message was digitally signed, but the corresponding public key is not present in your keyring. If you want to be able to verify the authenticity of messages from this person, you should obtain the public key through a trusted method and add it to your keyring. Until then, there is no guarantee that this message truly came from that person and that it arrived unaltered.
nb: Denne meldingen har en digital signatur, men tilhørende offentlig nøkkel finnes ikke i din nøkkelring. Hvis du ønsker å kunne verifisere at meldinger fra denne personen er autentiske bør du hente den offentlige nøkkelen via en metode du stoler på og så legge den til i nøkkelringen. Inntil videre er det ingen garanti for at denne meldingen virkelig kom fra denne personen og at den ble mottatt uendret.

en: Unencrypted
nb: Ukryptert

en: This message is not encrypted. Its content may be viewed in transit across the Internet.
nb: Denne meldingen er ikke kryptert. Innholdet kan vises under overføring over Internett.

en: Encrypted, weak
nb: Kryptert, svak

en: This message is encrypted, but with a weak encryption algorithm. It would be difficult, but not impossible for an outsider to view the content of this message in a practical amount of time.
nb: Denne meldingen er kryptert, men med en svak krypteringsalgoritme. Det er vanskelig, men ikke umulig for en utenforstående å se innholdet i denne meldingen på noenlunde kort tid.

en: Encrypted
nb: Kryptert

en: This message is encrypted.  It would be difficult for an outsider to view the content of this message.
nb: Denne meldingen er kryptert. Det vil være vanskelig for en utenforstående å se innholdet i denne meldingen.

en: Encrypted, strong
nb: Kryptert, sterk

en: This message is encrypted, with a strong encryption algorithm. It would be very difficult for an outsider to view the content of this message in a practical amount of time.
nb: Denne meldingen er kryptert med en sterk algoritme. Det vil være meget vanskelig for en utenforstående å se innholdet i denne meldingen på kort tid.

en: View Certificate
nb: Vis sertifikat

en: Import Certificate
nb: Importer sertifikat

en: Details
nb: Detaljer

en: Digital Signature
nb: Digital signatur

en: Signer: | Signers:
nb[0]: Signert av:
nb[1]: Signert av:

en: Encryption
nb: Kryptering

en: Encrypted by:
nb: Kryptert av:

en: Display source of a MIME part
nb: Vis kilde av en MIME-del

en: Markdown Text
nb: Ren tekst

en: Format part as markdown text
nb: Formater del som ren tekst

en: To
nb: Til

en: GPG signed
nb: GPG-signert

en: partially GPG signed
nb: delvis GPG-signert

en: GPG encrypted
nb: Kryptert med GPG

en: partially GPG encrypted
nb: delvis kryptert med GPG

en: S/MIME signed
nb: Signert med S/MIME

en: partially S/MIME signed
nb: delvis signert med S/MIME

en: S/MIME encrypted
nb: Kryptert med S/MIME

en: partially S/MIME encrypted
nb: delvis kryptert med S/MIME

en: Security
nb: Sikkerhet

en: Error parsing MBOX part: %s
nb: Feil ved lesing av MBOX-del: %s

en: Could not parse S/MIME message: %s
nb: Kunne ikke lese S/MIME-melding: %s

en: Could not parse PGP message: %s
nb: Kunne ikke lese PGP-melding: %s

en: Error verifying signature: %s
nb: Feil under verifisering av signatur: %s

en: Malformed external-body part
nb: Feilutformet del for ekstern kropp

en: Pointer to FTP site (%s)
nb: Peker til FTP-tjener (%s)

en: Pointer to local file (%s) valid at site “%s”
nb: Peker til lokal fil (%s) gyldig på nettsted «%s»

en: Pointer to local file (%s)
nb: Peker til lokal fil (%s)

en: Pointer to remote data (%s)
nb: Peker til eksterne data (%s)

en: Pointer to unknown external data (“%s” type)
nb: Peker til ukjente eksterne data («%s»-type)

en: Could not parse MIME message. Displaying as source.
nb: Kunne ikke lese MIME-melding. Viser ren meldingstekst.

en: Unsupported encryption type for multipart/encrypted
nb: Krypteringstype for multipart/encrypted som ikke er støttet

en: Could not parse PGP/MIME message: %s
nb: Kunne ikke lese PGP/MIME-melding: %s

en: Unsupported signature format
nb: Ustøttet signaturformat

en: Reply-To
nb: Svar-til

en: Date
nb: Dato

en: Newsgroups
nb: Nyhetsgrupper

en: Face
nb: Ansikt

en: Failed to import certificate: %s
nb: Klarte ikke å importere sertifikat: %s

en: %s attachment
nb: %s-vedlegg

en: Calendar: from %s to %s
nb: Kalender (fra %s til %s)

en: evolution calendar item
nb: Evolution kalenderoppføring

en: Mail Accounts
nb: E-post-konti

en: Address Books
nb: Adressebøker

en: Calendars
nb: Kalendere

en: Memo Lists
nb: Notatlister

en: Task Lists
nb: Oppgavelister

en: Enabled
nb: Aktivert

en: Account Name
nb: Kontonavn

en: Collection _Account
nb: Konto for s_amlinger

en: _Mail Account
nb: E-_postkonto

en: Address _Book
nb: Adresse_bok

en: _Calendar
nb: _Kalender

en: M_emo List
nb: Notatlist_e

en: _Task List
nb: Oppgavelis_te

en: Evolution Accounts
nb: Evolution kontoer

note: widget = gtk_button_new_with_mnemonic (_("_Permissions")); gtk_box_pack_start (GTK_BOX (container), widget, FALSE, FALSE, 0); webdav_browser->priv->permissions_button = widget;
en: _Refresh
nb: Oppdate_r

en: Initiates refresh of account sources
nb: Starter oppdatering av kontokilder

note: Translators: This is a cancelled activity.
en: %s (cancelled)
nb: %s (avbrutt)

note: Translators: This is a completed activity.
en: %s (completed)
nb: %s (fullført)

note: Translators: This is an activity waiting to run.
en: %s (waiting)
nb: %s (venter)

note: Translators: This is a running activity which *              the user has requested to cancel.
en: %s (cancelling)
nb: %s (avbryter)

note: Translators: This is a running activity whose *              percent complete is known. Translators: This is a running activity whose percent complete is known.
en: %s (%d%% complete)
nb: %s (%d%% fullført)

en: Cancel
nb: Avbryt

note: Translators: Escape is a keyboard binding.
en: Close this message (Escape)
nb: Lukk denne meldingen (Escape)

en: _Dismiss
nb: _Lukk

en: Failed to create a thread:
nb: Klarte ikke å lage en tråd:

note: To Translators: This text is set as a description of an attached * message when, for example, attaching it to a composer. When the * message to be attached has also filled Subject, then this text is * of form "Attached message - Subject", otherwise it's left as is.
en: Attached message
nb: Vedlagt melding

en: Operation was cancelled
nb: Operasjonen ble avbrutt

note: Translators: Default attachment filename.
en: attachment.dat
nb: vedlegg.dat

en: A load operation is already in progress
nb: En lasteoperasjon er allerede i gang

en: A save operation is already in progress
nb: En lagreoperasjon er allerede i gang

en: Could not open “%s”
nb: Kunne ikke åpne «%s»

en: Could not open the attachment
nb: Kunne ikke åpne vedlegget

en: Attachment contents not loaded
nb: Vedleggets innhold ble ikke lastet

en: Could not save “%s”
nb: Kunne ikke lagre «%s»

en: Could not save the attachment
nb: Kunne ikke lagre vedlegget

en: Attachment Properties
nb: Egenskaper for vedlegg

en: F_ilename:
nb: F_ilnavn:

en: _Description:
nb: _Beskrivelse:

en: MIME Type:
nb: MIME-type:

en: _Suggest automatic display of attachment
nb: Fore_slå automatisk visning av vedlegg

en: Could not set as background
nb: Kunne ikke sette som bakgrunn

en: Set as _Background
nb: Sett som _bakgrunn

en: Loading
nb: Laster

en: Saving
nb: Lagrer

en: Hide Attachment _Bar
nb: Skjul ve_dleggsfelt

en: Show Attachment _Bar
nb: Vis ve_dleggsfelt

en: Add Attachment
nb: Legg til vedlegg

en: A_ttach
nb: Le_gg ved

en: Archive selected directories using this format:
nb: Arkiver valgte kataloger med dette formatet:

en: Save Attachment | Save Attachments
nb[0]: Lagre vedlegg
nb[1]: Lagre vedlegg

en: Do _not extract files from the attachment
nb: Ikke _hent ut filer fra vedlegget

en: Save extracted files _only
nb: Lagre k_un uthentede filer

en: Save extracted files and the original _archive
nb: Lagre uthentede filer og originalt _arkiv

en: Open With Other Application…
nb: Åpne med et annet program …

en: S_ave All
nb: L_agre alle

en: Sa_ve As
nb: L_agre som

en: Save _As
nb: L_agre som

en: A_dd Attachment…
nb: _Legg til vedlegg …

en: _Properties
nb: Egenska_per …

en: Open With “%s”
nb: Åpne med «%s»

en: Open this attachment in %s
nb: Åpne dette vedlegget i %s

en: Open With Default Application
nb: Åpne med forvalgt program

en: Open this attachment in default application
nb: Åpne dette vedlegget i forvalgt program

en: Mark as default address book
nb: Merk som forvalgt adressebok

en: Autocomplete with this address book
nb: Bruk automatisk fullføring med denne adresseboken

en: Copy book content locally for offline operation
nb: Kopier innhold i boken lokalt for frakoblet operasjon

en: Previous month
nb: Forrige måned

en: Next month
nb: Neste måned

en: Previous year
nb: Forrige år

en: Next year
nb: Neste år

en: Month Calendar
nb: Månedskalender

en: Mark as default calendar
nb: Merk som forvalgt kalender

en: Mark as default task list
nb: Merk som forvalgt oppgaveliste

en: Mark as default memo list
nb: Merk som forvalgt notatliste

en: Color:
nb: Farge:

en: Copy calendar contents locally for offline operation
nb: Kopier kalenderinnhold lokalt for frakoblet operasjon

en: Copy task list contents locally for offline operation
nb: Kopier innhold i oppgavelisten lokalt for frakoblet operasjon

en: Copy memo list contents locally for offline operation
nb: Kopier innhold i notatliste lokalt for frakoblet operasjon

en: Currently _used categories:
nb: Nylig br_ukte kategorier:

en: _Available Categories:
nb: Tilgjengelige kate_gorier:

[ctx: category]
en: _New
nb: _Ny

[ctx: category]
en: _Edit
nb: R_ediger

[ctx: category]
en: _Delete
nb: _Slett

en: Icon
nb: Ikon

en: Create category “%s”
nb: Lag kategori «%s»

en: Category Icon
nb: Ikon for kategori

en: _No Image
nb: _Uten bilde

en: Category _Name
nb: _Navn på kategori

en: Category _Icon
nb: _Ikon for kategori

en: _Unset icon
nb: _Ta bort ikon

en: Category Properties
nb: Egenskaper for kategori

en: There is already a category “%s” in the configuration. Please use another name
nb: Det finnes allerede en kategori «%s» i konfigurasjonen. Vennligst bruk et annet navn

en: popup list
nb: oppsprettliste

en: Now
nb: Nå

[ctx: table-date]
note: Translators: "None" as a label of a button to unset date in a * date table cell.
en: None
nb: Ingen

en: The time must be in the format: %s
nb: Datoen må skrives inn på formatet: %s

en: The percent value must be between 0 and 100, inclusive
nb: Prosentverdien må være mellom 0 og 100, inklusive

en: Arabic
nb: Arabisk

en: Baltic
nb: Baltisk

en: Central European
nb: Sentral-europeisk

en: Chinese
nb: Kinesisk

en: Cyrillic
nb: Kyrillisk

en: Greek
nb: Gresk

en: Hebrew
nb: Hebraisk

en: Japanese
nb: Japansk

en: Korean
nb: Koreansk

en: Turkish
nb: Tyrkisk

en: Western European
nb: Vest-europeisk

en: Western European, New
nb: Vest-europeisk, ny

note: Translators: Character set "Chinese, Traditional"
en: Traditional
nb: Tradisjonell

note: Translators: Character set "Chinese, Simplified"
en: Simplified
nb: Forenklet

note: Translators: Character set "Cyrillic, Ukrainian"
en: Ukrainian
nb: Ukrainsk

note: Translators: Character set "Hebrew, Visual"
en: Visual
nb: Synlig

en: Character Encoding
nb: Tegnkoding

en: Enter the character set to use
nb: Skriv inn tegnsett som skal brukes

en: Other…
nb: Andre …

en: Cannot create a client object from extension name “%s”
nb: Kan ikke lage et klientobjekt fra utvidelsesnavn «%s»

[ctx: Status]
en: Offline
nb: Frakoblet

[ctx: Status]
en: Online
nb: Tilkoblet

[ctx: Status]
en: Unreachable
nb: Kan ikke nås

[ctx: Status]
en: Failed to connect
nb: Klarte ikke å koble til

en: _Finish
nb: _Fullfør

en: _Look Up
nb: _Slå opp

en: _Next
nb: _Neste

en: New Collection Account
nb: Ny konto for samlinger

en: _Previous
nb: _Forrige

en: Looking up details, please wait…
nb: Slår opp detaljer. Vennligst vent …

note: Translators: The %s is replaced with a clickable text "Enter password", thus it'll be "Requires password to continue. Enter password." at the end.
en: Requires password to continue. %s.
nb: Krever passord for å fortsette. %s.

en: View certificate
nb: Vis sertifikat

en: Found no candidates. It can also mean that the server doesn’t provide any information about its configuration using the selected lookup methods. Enter the account manually instead or change above settings.
nb: Fant ingen kandidater. Dette kan også bety at tjeneren ikke tilbyr informasjon om konfigurasjonen med valgt oppslagsmetode. Skriv inn kontoinformasjonen manuelt i stedet eller endre innstillingene over.

en: Found one candidate | Found %d candidates
nb[0]: Fant en kandidat
nb[1]: Fant %d kandidater

en: User name contains letters, which can prevent log in. Make sure the server accepts such written user name.
nb: Brukernavnet inneholder bokstaver som kan hindre pålogging. Sjekk om tjeneren godtar slike brukernavn.

en: _Username:
nb: Br_ukernavn:

en: _Password:
nb: _Passord:

en: _Remember password
nb: Hu_sk passord

en: Collection
nb: Samling

en: Mail Receive
nb: E-postmottak

en: Mail Send
nb: E-postsending

en: Address Book
nb: Adressebok

en: Memo List
nb: Notatliste

en: Task List
nb: Oppgaveliste

en: Looking up LDAP server’s search base…
nb: Slår opp LDAP-tjeners søkebase …

en: Failed to store password:
nb: Klarte ikke å lagre passord:

en: Failed to create sources:
nb: Klarte ikke å lage kilder:

en: Saving account settings, please wait…
nb: Lagrer kontoinnstillinger. Vennligst vent …

en: User details
nb: Brukerdetaljer

en: _Email Address or User name:
nb: _E-postadresse eller brukernavn:

en: _Advanced Options
nb: _Avanserte alternativer

en: _Server:
nb: Tj_ener:

en: Semicolon (“;”) separated list of servers to look up information for, in addition to the domain of the e-mail address.
nb: Semikolonseparert liste med tjenere som skal brukes til å slå opp informasjon ut over domenet for e-postadressen.

en: Select which parts should be configured:
nb: Velg hvilke deler som skal konfigureres:

en: Account Information
nb: Kontoinformasjon

en: Choose custom color
nb: Velg egendefinert farge

en: Default
nb: Forvalgt

en: black
nb: sort

en: light brown
nb: lys brun

en: brown gold
nb: brungull

en: dark green #2
nb: mørk grønn #2

en: navy
nb: marine

en: dark blue
nb: mørk blå

en: purple #2
nb: lilla #2

en: very dark gray
nb: meget mørk grå

en: dark red
nb: mørk rød

en: red-orange
nb: rødoransje

en: gold
nb: gull

en: dark green
nb: mørk grønn

en: dull blue
nb: uskarp blå

en: blue
nb: blå

en: dull purple
nb: uskarp lilla

en: dark grey
nb: mørk grå

en: red
nb: rød

en: orange
nb: oransje

en: dull green
nb: uskarp grønn

en: dull blue #2
nb: uskarp blå #2

en: sky blue #2
nb: himmeblå #2

en: purple
nb: lilla

en: gray
nb: grå

en: bright orange
nb: lys oransje

en: yellow
nb: gul

en: green
nb: grønn

en: bright blue
nb: lys blå

en: red purple
nb: rødlilla

en: light grey
nb: lys grå

en: pink
nb: rosa

en: light orange
nb: lys oransje

en: light yellow
nb: lys gul

en: light green
nb: lys grønn

en: light cyan
nb: lys cyan

en: light blue
nb: lys blå

en: light purple
nb: lys lilla

en: white
nb: hvit

en: Running…
nb: Kjører …

en: Date and Time
nb: Dato og klokkeslett

en: Text entry to input date
nb: Tekstfelt for å oppgi dato

en: Click this button to show a calendar
nb: Klikk på denne knappen for å vise en kalender

en: Drop-down combination box to select time
nb: Kombinasjonsboks med nedtrekksmeny for å velge tid

en: Time
nb: Tid

en: No_w
nb: N_å

en: _Today
nb: I _dag

note: Note that we don't show this here, since by default a 'None' date * is not permitted.
en: _None
nb: I_ngen

[ctx: date]
note: Translators: "None" for date field of a date edit, shown when * there is no date set.
en: None
nb: Ingen

en: Invalid Date Value
nb: Ugyldig datoverdi

en: Invalid Time Value
nb: Ugyldig verdi for tid

en: Yesterday
nb: I går

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Mon
nb: Neste %a

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Tue
nb: Neste %a

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Wed
nb: Neste %a

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Thu
nb: Neste %a

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Fri
nb: Neste %a

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Sat
nb: Neste %a

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Sun
nb: Neste %a

en: Use locale default
nb: Bruk forvalg for locale

[ctx: time-unit]
note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ days ]"
en: days
nb: dager

[ctx: time-unit]
note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ weeks ]"
en: weeks
nb: uker

[ctx: time-unit]
note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ months ]"
en: months
nb: måneder

[ctx: time-unit]
note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ years ]"
en: years
nb: år

note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ days ]"
en: Do not synchronize locally mails older than
nb: Ikke synkroniser lokalt meldinger eldre enn

note: Translators: The %s is replaced with a spin button; always keep it in the string at the right position
en: Mark messages as read after %s seconds
nb: Merk melding som lest etter %s sekunder

note: Translators: :-)
en: _Smile
nb: _Smil

note: Translators: :-(
en: S_ad
nb: T_rist

note: Translators: ;-)
en: _Wink
nb: _Blunk

note: Translators: :-P
en: Ton_gue
nb: Tun_ge

note: Translators: :-))
en: Laug_h
nb: L_e

note: Translators: :-|
en: _Plain
nb: _Vanlig

note: Translators: :-!
en: Smi_rk
nb: Gli_s

note: Translators: :"-)
en: _Embarrassed
nb: _Flau

note: Translators: :-D
en: _Big Smile
nb: _Stort smil

note: Translators: :-/
en: Uncer_tain
nb: Usik_ker

note: Translators: :-O
en: S_urprise
nb: _Overrasket

note: Translators: :-S
en: W_orried
nb: Bek_ymret

note: Translators: :-*
en: _Kiss
nb: _Kyss

note: Translators: X-(
en: A_ngry
nb: Si_nt

note: Translators: B-)
en: _Cool
nb: _Kul

note: Translators: O:-)
en: Ange_l
nb: Enge_l

note: Translators: :'(
en: Cr_ying
nb: Gr_åter

note: Translators: :-Q
en: S_ick
nb: _Syk

note: Translators: |-)
en: Tire_d
nb: Tr_øtt

note: Translators: >:-)
en: De_vilish
nb: Dje_velsk

note: Translators: :-(|)
en: _Monkey
nb: _Apekatt

en: (Unknown Filename)
nb: (Ukjent filnavn)

note: Translators: The string value is the basename of a file.
en: Writing “%s”
nb: Skriver «%s»

note: Translators: The first string value is the basename of a * remote file, the second string value is the hostname.
en: Writing “%s” to %s
nb: Skriver «%s» til %s

note: Don't delete this code, since it is needed so that xgettext can extract the translations. * Please, keep these strings in sync with the strings in the timespans array
en: 1 second ago | %d seconds ago
nb[0]: 1 sekund siden
nb[1]: %d sekunder siden

en: 1 second in the future | %d seconds in the future
nb[0]: 1 sekund i fremtiden
nb[1]: %d sekunder i fremtiden

en: 1 minute ago | %d minutes ago
nb[0]: 1 minutt siden
nb[1]: %d minutter siden

en: 1 minute in the future | %d minutes in the future
nb[0]: om 1 minutt
nb[1]: om %d minutter

en: 1 hour ago | %d hours ago
nb[0]: 1 time siden
nb[1]: %d timer siden

en: 1 hour in the future | %d hours in the future
nb[0]: om 1 time
nb[1]: om %d timer

en: 1 day ago | %d days ago
nb[0]: 1 dag siden
nb[1]: %d dager siden

en: 1 day in the future | %d days in the future
nb[0]: om 1 dag
nb[1]: om %d dager

en: 1 week ago | %d weeks ago
nb[0]: 1 uke siden
nb[1]: %d uker siden

en: 1 week in the future | %d weeks in the future
nb[0]: 1 uke i fremtiden
nb[1]: %d uker i fremtiden

en: 1 month ago | %d months ago
nb[0]: 1 måned siden
nb[1]: %d måneder siden

en: 1 month in the future | %d months in the future
nb[0]: om 1 måned
nb[1]: om %d måneder

en: 1 year ago | %d years ago
nb[0]: 1 år siden
nb[1]: %d år siden

en: 1 year in the future | %d years in the future
nb[0]: Om 1 år
nb[1]: Om %d år

en: <click here to select a date>
nb: <klikk her for å velge en dato>

en: now
nb: nå

note: strftime for date filter display, only needs to show a day date (i.e. no time)
en: %d-%b-%Y
nb: %d.%b.%Y

en: Select a time to compare against
nb: Velg en tid å sammenligne mot

en: Choose a File
nb: Velg en fil

en: R_ule name:
nb: Regel_navn:

en: all the following conditions
nb: alle følgende betingelser

en: any of the following conditions
nb: noen av følgende betingelser

en: _Find items which match:
nb: _Finn oppføringer som er lik:

en: Find items that meet the following conditions
nb: Finn oppføringer som møter følgende kriterier

note: Translators: "None" for not including threads; * part of "Include threads: None" protocol: name:
en: None
nb: Ingen

en: All related
nb: Alle relaterte

en: Replies
nb: Svar

en: Replies and parents
nb: Svar med opphav

en: No reply or parent
nb: Ingen svar eller opphav

en: I_nclude threads:
nb: Ta _med tråder:

en: A_dd Condition
nb: Legg til _kriterie

en: Incoming
nb: Innkommende

en: Outgoing
nb: Utgående

[ctx: EmojiChooser]
en: Recent
nb: Nylig

[ctx: EmojiChooser]
en: Smileys & People
nb: Smilefjes og folk

[ctx: EmojiChooser]
en: Body & Clothing
nb: Kropp og klær

[ctx: EmojiChooser]
en: Animals & Nature
nb: Dyr og natur

[ctx: EmojiChooser]
en: Food & Drink
nb: Mat og drikke

[ctx: EmojiChooser]
en: Travel & Places
nb: Reise og steder

[ctx: EmojiChooser]
en: Activities
nb: Aktiviteter

[ctx: EmojiChooser]
en: Objects
nb: Objekter

[ctx: EmojiChooser]
en: Symbols
nb: Symboler

[ctx: EmojiChooser]
en: Flags
nb: Flagg

[ctx: EmojiChooser]
en: No Results Found
nb: Ingen resultater funnet

[ctx: EmojiChooser]
en: Try a different search
nb: Prøv et annet søk

en: Failed to insert HTML file.
nb: Klarte ikke å sette inn HTML-fil.

en: Failed to insert text file.
nb: Klarte ikke å sette inn tekstfil.

en: Insert HTML File
nb: Sett inn HTML-fil

en: HTML file
nb: HTML-fil

[ctx: dialog-title]
en: Insert Image
nb: Sett inn bilde

en: Image files
nb: Bildefiler

en: Insert text file
nb: Sett inn tekstfil

en: Text file
nb: Tekstfil

en: Copy selected text to the clipboard
nb: Kopier valgt tekst til utklippstavlen

en: Cut selected text to the clipboard
nb: Klipp ut valgt tekst til utklippstavlen

en: Paste text from the clipboard
nb: Lim inn tekst fra utklippstavlen

en: Redo the last undone action
nb: Gjenopprett siste angrede handling

en: Undo the last action
nb: Angre siste handling

en: _Paragraph Style
nb: Stil for a_vsnitt

en: _Alignment
nb: _Justering

en: Current _Languages
nb: Aktive _språk

en: _Increase Indent
nb: _Øk innrykk

en: Increase Indent
nb: Øk innrykk

en: Insert Emoji
nb: Sett inn emoji

en: Insert E_moji
nb: Sett inn emoji

en: _HTML File…
nb: _HTML-fil …

en: Te_xt File…
nb: Te_kstfil …

en: Paste _Quotation
nb: Lim inn _sitat

en: _Find…
nb: _Finn …

en: Search for text
nb: Søk etter tekst

en: Find A_gain
nb: Finn i_gjen

en: Re_place…
nb: E_rstatt …

en: Search for and replace text
nb: Søk etter og erstatt tekst

en: Check _Spelling…
nb: Sjekk _staving …

en: _Decrease Indent
nb: _Mindre innrykk

en: Decrease Indent
nb: Mindre innrykk

en: _Wrap Lines
nb: _Bryt linjer

note: Center
en: _Center
nb: _Sentrer

en: Center Alignment
nb: Sentrert

note: Justified
en: _Justified
nb: _Justert

en: Align Justified
nb: Plasser justert

note: Left
en: _Left
nb: _Venstre

en: Left Alignment
nb: Venstrejustert

note: Right
en: _Right
nb: Høy_re

en: Right Alignment
nb: Høyrejustert

en: HTML editing mode
nb: HTML-redigering

en: Plain _Text
nb: Vanlig _tekst

en: Plain text editing mode
nb: Tekstredigering

en: Markdown editing mode
nb: Markdown-redigering

en: Ma_rkdown as Plain Text
nb: Markdown som ren tekst

en: Markdown editing mode, exported as Plain Text
nb: Markdown-redigeringsmodus, eksporter som ren tekst

en: Mar_kdown as HTML
nb: Mar_kdown som HTML

en: Markdown editing mode, exported as HTML
nb: Markdown-redigeringsmodus, eksportert som HTML

en: Heading _1
nb: Topptekst _1

en: Heading _2
nb: Topptekst _2

en: Heading _3
nb: Topptekst _3

en: Heading _4
nb: Topptekst _4

en: Heading _5
nb: Topptekst _5

en: Heading _6
nb: Topptekst _6

en: _Preformatted
nb: _Forhåndsformatert

en: A_ddress
nb: A_dresse

en: _Bulleted List
nb: _Kulepunktliste

en: _Roman Numeral List
nb: Liste med _romerske tall

en: Numbered _List
nb: Nummerert _liste

en: _Alphabetical List
nb: _Alfabetisk liste

en: _Image…
nb: B_ilde …

note: Translators: This is an action tooltip
en: Insert Image
nb: Sett inn bilde

en: _Link…
nb: _Lenke …

en: Insert Link
nb: Sett inn lenke

note: Translators: 'Rule' here means a horizontal line in an HTML text
en: _Rule…
nb: _Regel …

note: Translators: 'Rule' here means a horizontal line in an HTML text
en: Insert Rule
nb: Sett inn regel

en: _Table…
nb: _Tabell …

en: Insert Table
nb: Sett inn tabell

en: _Cell…
nb: _Celle …

en: Pa_ge…
nb: Si_de …

en: Font _Size
nb: Skrift_størrelse

en: _Font Style
nb: Skri_ftstil

en: Paste As _Text
nb: Lim inn som _tekst

en: _Bold
nb: _Fet

en: Bold
nb: Fet

en: _Italic
nb: _Kursiv

en: Italic
nb: Kursiv

en: _Strikethrough
nb: Gjennom_streket

en: Strikethrough
nb: Gjennomstrek

en: Subs_cript
nb: Unders_kript

en: Subscript
nb: Subskript

en: Su_perscript
nb: Su_perskript

en: Superscript
nb: Superskript

en: _Underline
nb: _Understrek

en: Underline
nb: Understrek

en: Copy _Link Location
nb: Kopier adressen til _lenken

en: Copy the link to the clipboard
nb: Kopier lenken til utklippstavlen

en: _Open Link in Browser
nb: _Åpne lenke i nettleser

en: Open the link in a web browser
nb: Åpne lenken i en nettleser

en: Cell Contents
nb: Celleinnhold

en: Column
nb: Kolonne

en: Row
nb: Rad

en: Table
nb: Tabell

note: Translators: Popup menu item caption, containing all the Delete options for a table
en: Table Delete
nb: Slett tabell

note: Translators: Popup menu item caption, containing all the Insert options for a table
en: Table Insert
nb: Sett inn tabell

en: Properties
nb: Egenskaper

en: Delete Rule
nb: Slett regel

en: Delete Image
nb: Slett bilde

en: Column After
nb: Kolonne etter

en: Column Before
nb: Kolonne før

en: Insert _Link
nb: Sett inn _lenke

en: Row Above
nb: Rad over

en: Row Below
nb: Rad under

en: Cell…
nb: Celle …

en: Image…
nb: Bilde …

en: Link…
nb: Lenke …

en: Page…
nb: Side …

en: Paragraph…
nb: Avsnitt …

note: Translators: 'Rule' here means a horizontal line in an HTML text
en: Rule…
nb: Regel …

en: Table…
nb: Tabell …

en: Text…
nb: Tekst …

en: Remove Link
nb: Fjern lenke

en: Add Word to Dictionary
nb: Legg til ord i ordbok

en: Ignore Misspelled Word
nb: Overse feilstavet ord

en: Add Word To
nb: Legg til ord i

en: More Suggestions
nb: Flere forslag

note: Translators: %s will be replaced with the actual dictionary * name, where a user can add a word to. This is part of an * "Add Word To" submenu.
en: %s Dictionary
nb: %s ordbok

en: _Emoticon
nb: _Emotikon

en: Insert Emoticon
nb: Sett inn emotikon

en: Re_place
nb: E_rstatt

en: _Image
nb: B_ilde

en: _Link
nb: _Lenke

note: Translators: 'Rule' here means a horizontal line in an HTML text
en: _Rule
nb: _Regel

en: _Table
nb: _Tabell

en: Editing Mode
nb: Redigeringsmodus

en: Paragraph Style
nb: Avsnittstil

en: Font Color
nb: Skriftfarge

en: Background Color
nb: Bakgrunnsfarge

en: Font Size
nb: Skriftstørrelse

en: Font Name
nb: Skriftnavn

en: Failed to obtain content of editor
nb: Klarte ikke å hente innholdet i redigering

en: <b>Scope</b>
nb: <b>Omfang</b>

en: C_ell
nb: C_elle

en: _Row
nb: _Rad

en: Col_umn
nb: Kol_onne

en: <b>Alignment &amp; Behavior</b>
nb: <b>Justering &amp; oppførsel</b>

en: Left
nb: Venstre

en: Center
nb: Senter

en: Right
nb: Høyre

en: _Horizontal:
nb: _Horisontal:

en: Top
nb: Topp

en: Middle
nb: Midt på

en: Bottom
nb: Bunn

en: _Vertical:
nb: _Vertikal:

note: Wrap Text
en: _Wrap Text
nb: _Bryt tekst

note: Header Style
en: _Header Style
nb: Stil _for topptekst

en: <b>Layout</b>
nb: <b>Utforming</b>

note: Width
en: _Width
nb: _Bredde

en: Row S_pan:
nb: Rad_lengde:

en: Co_lumn Span:
nb: Kolon_nelengde:

en: <b>Background</b>
nb: <b>Bakgrunn</b>

en: Transparent
nb: Gjennomsiktig

en: C_olor:
nb: F_arge:

en: Images
nb: Bilder

en: Choose Background Image
nb: Velg bakgrunnsfarge

en: _Image:
nb: B_ilde:

en: _Remove image
nb: Fje_rn bilde

en: Cell Properties
nb: Egenskaper for celle

en: No match found
nb: Ingen treff funnet

en: Search _backwards
nb: Søk _bakover

en: Case _Sensitive
nb: Skill mellom små/store bokstaver

en: _Wrap Search
nb: _Søk på nytt når slutten er nådd

en: Find
nb: Finn

en: <b>Size</b>
nb: <b>Størrelse</b>

note: Width
en: _Width:
nb: _Bredde:

en: _Size:
nb: _Størrelse:

en: <b>Style</b>
nb: <b>Stil</b>

en: _Alignment:
nb: _Justering:

note: Shaded
en: S_haded
nb: S_kyggelagt

en: Rule properties
nb: Egenskaper for regel

en: <b>General</b>
nb: <b>Generelt</b>

en: _Source:
nb: _Kilde:

en: _Height:
nb: _Høyde:

en: Preserve aspect ratio
nb: Behold bredde-/høydeforhold

en: _X-Padding:
nb: _Horisontalt fyll:

en: _Y-Padding:
nb: _Vertikalt fyll:

en: _Border:
nb: _Kant:

en: <b>Link</b>
nb: <b>Lenke</b>

en: _Test URL…
nb: _Test URL …

en: Image Properties
nb: Egenskaper for bilde

en: _Remove Link
nb: Fje_rn lenke

en: Link Properties
nb: Egenskaper for lenke

en: Perforated Paper
nb: Perforert papir

en: Blue Ink
nb: Blått blekk

en: Paper
nb: Papir

en: Ribbon
nb: Bånd

en: Midnight
nb: Midnatt

en: Draft
nb: Skisse

en: Graph Paper
nb: Millimeterpapir

note: == Colors ==
en: Colors
nb: Farger

en: _Text:
nb: _Tekst:

en: _Link:
nb: _Lenke:

en: _Visited Link:
nb: _Besøkt lenke:

en: _Background:
nb: _Bakgrunn:

note: == Text ==
en: Text
nb: Tekst

en: _Font Name:
nb: Skri_ftnavn:

note: == Background Image ==
en: Background Image
nb: Bakgrunnsbilde

en: _Template:
nb: _Mal:

en: Select a file
nb: Velg en fil

en: _Custom:
nb: E_gendefinert:

en: Page Properties
nb: Egenskaper for papir

en: _Style:
nb: _Stil:

en: <b>Alignment</b>
nb: <b>Justering</b>

en: Paragraph Properties
nb: Egenskaper for avsnitt

en: %d occurrence replaced | %d occurrences replaced
nb[0]: %d forekomst erstattet
nb[1]: %d forekomster erstattet

en: R_eplace:
nb: _Erstatt:

en: _With:
nb: _Bredde:

en: _Case sensitive
nb: S_kill mellom små/store bokstaver

en: Wra_p search
nb: _Søk på nytt når slutten nås

en: _Skip
nb: _Hopp over

en: _Replace
nb: E_rstatt

en: Replace _All
nb: Erstatt _alle

[ctx: dialog-title]
en: Replace
nb: Erstatt

en: <b>Suggestions for “%s”</b>
nb: <b>Forslag for «%s»</b>

en: <b>Suggestions</b>
nb: <b>Forslag</b>

note: Replace
en: Replace
nb: Erstatt

note: Replace All
en: Replace All
nb: Erstatt alle

note: Ignore
en: Ignore
nb: Ignorer

note: Skip
en: Skip
nb: Hopp over

note: Back
en: Back
nb: Tilbake

en: <b>Dictionary</b>
nb: <b>Ordbok</b>

note: Add Word button
en: Add word
nb: Legg til ord

en: Spell Checking
nb: Stavekontroll

en: _Rows:
nb: _Rader:

en: C_olumns:
nb: K_olonner:

en: _Spacing:
nb: _Mellomrom:

en: _Padding:
nb: _Fyll:

en: _Color:
nb: _Farge:

en: Image:
nb: Bilde:

en: Table Properties
nb: Egenskaper for tabell

en: Si_ze:
nb: St_ørrelse:

en: Text Properties
nb: Egenskaper for tekst

en: Choose the file that you want to import into Evolution, and select what type of file it is from the list.
nb: Velg filen du ønsker å importere til Evolution og velg hvilken type fil det er fra listen.

en: File _type:
nb: Fil_type:

en: Pre_view:
nb: Forhånds_vis:

en: Choose the destination for this import
nb: Velg mål det skal importeres til

en: Choose the type of importer to run:
nb: Velg type importerer som skal kjøres:

en: Import data and settings from _older programs
nb: Importer data og innstillinger fra _eldre programmer

en: Import a _single file
nb: Importer en en_kelt fil

en: Please select the information that you would like to import:
nb: Vennligst velg informasjon du ønsker å importere:

en: Evolution checked for settings to import from the following applications: Pine, Netscape, Elm, iCalendar, KMail. No importable settings found. If you would like to try again, please click the “Back” button.
nb: Evolution så etter innstillinger å importere fra følgende programmer: Pine, Netscape, Elm, iCalendar og KMail. Fant ingen innstillinger som kunne importeres. Hvis du vil prøve igjen kan du klikke på «Tilbake»-knappen.

en: From %s:
nb: Fra %s:

note: Install a custom "Cancel Import" button.
en: _Cancel Import
nb: A_vbryt import

en: Preview data to be imported
nb: Forhåndsvis data som skal importeres

en: Import Data
nb: Importer data

en: Select what type of file you want to import from the list.
nb: Velg hvilken type fil du vil importere fra listen.

en: Evolution Import Assistant
nb: Importeringsassistent for Evolution

en: Import Location
nb: Importer adresse

en: Welcome to the Evolution Import Assistant.
    With this assistant you will be guided through the process of importing external files into Evolution.
nb: Velkommen til Evolutions importeringsassistent.
    Gjennom denne veiviseren vil du ledes gjennom import av eksterne filer til Evolution.

en: Importer Type
nb: Type import

en: Select Information to Import
nb: Velg informasjon som skal importeres

en: Select a File
nb: Velg en fil

en: Click “Apply” to begin importing the file into Evolution.
nb: Klikk på «Bruk» for å starte import av filen til Evolution.

note: Translators: This is part of
en: minutes
nb: minutter

en: hours
nb: timer

note: Translators: This is the last part of the sentence: * "Purge events older than <<spin-button>> days"
en: days
nb: dager

en: Autogenerated
nb: Generert automatisk

en: Close
nb: Lukk

en: _Save and Close
nb: L_agre og lukk

en: Edit Signature
nb: Rediger signatur

en: Save
nb: Lagre

en: _Signature Name:
nb: Navn på _signatur:

en: Add _Script
nb: Legg til _skript

en: Add Signature Script
nb: Legg til signaturskript

en: Edit Signature Script
nb: Rediger signaturskript

en: The output of this script will be used as your
    signature. The name you specify will be used
    for display purposes only.
nb: Utdata fra dette skriptet vil brukes som din
    signatur. Navnet du oppgir vil kun brukes for
    visning på skjermen.

en: S_cript:
nb: S_kript:

en: Script file must be executable.
nb: Skriptfilen må være kjørbar.

en: World Map
nb: Verdenskart

en: Mouse-based interactive map widget for selecting timezone. Keyboard users should instead select the timezone from the drop-down combination box below.
nb: Mus-basert interaktivt kartfelt for å velge tidssone. Tastaturbrukere må velge tiddsone fra kombinasjonsboksen nedenfor.

en: _Write
nb: _Skriv

en: _Preview
nb: _Forhåndsvis

en: Add bold text
nb: Legg til uthevet tekst

en: Add italic text
nb: Legg til kursiv tekst

en: Insert a quote
nb: Sett inn sitattegn

en: Insert code
nb: Sett inn kode

en: Add a link
nb: Legg til en lenke

en: Add a bullet list
nb: Legg til punktliste

en: Add a numbered list
nb: Legg til nummerert liste

en: Add a header
nb: Legg til topptekst

en: Open online common mark documentation
nb: Åpne Markdown-dokumentasjon på nettet

en: Show preview beside text
nb: Vis forhåndsvisning ved siden av tekst

en: Could not open the link.
nb: Kunne ikke åpne lenken.

en: Could not display help for Evolution.
nb: Kunne ikke vise hjelp for Evolution.

en: Opening calendar “%s”
nb: Åpner kalender «%s»

en: Opening memo list “%s”
nb: Åpner notatliste «%s»

en: Opening task list “%s”
nb: Åpner oppgaveliste «%s»

en: Opening address book “%s”
nb: Åpner adressebok «%s»

en: _Do not show this message again
nb: Ikke vis _denne meldingen igjen

en: This address book server might be unreachable or the server name may be misspelled or your network connection could be down.
nb: Adresseboktjeneren din er ikke tilgjengelig eller tjenernavnet er kanskje stavet feil. Eller så kan nettverkstilkoblingen din være slått av.

en: Failed to set protocol version to LDAPv3 (%d): %s
nb: Klarte ikke å sette protokollversjon til LDAPv3 (%d): %s

en: Failed to set connection timeout option (%d): %s
nb: Klarte ikke å sette alternativ for tidsavbrudd for tilkobling (%d): %s

en: Failed to use STARTTLS (%d): %s
nb: Klarte ikke bruke STARTTLS (%d): %s

en: Failed to authenticate with LDAP server (%d): %s
nb: Klarte ikke å autentisere mot LDAP-tjener (%d): %s

en: This LDAP server may use an older version of LDAP, which does not support this functionality or it may be misconfigured. Ask your administrator for supported search bases.
    
    Detailed error (%d): %s
nb: Denne LDAP-tjeneren bruker kanskje en gammel versjon av LDAP som ikke støtter denne funksjonaliteten eller så er den satt opp feil. Spør din administrator for støttede søkebaser.
    
    Detaljert feil (%d): %s

en: This LDAP server may use an older version of LDAP, which does not support this functionality or it may be misconfigured. Ask your administrator for supported search bases.
nb: Denne LDAP-tjeneren bruker kanskje en gammel versjon av LDAP som ikke støtter denne funksjonaliteten eller så er den satt opp feil. Spør din administrator for støttede søkebaser.

en: Evolution had not been compiled with LDAP support
nb: Evolution er kompilert uten støtte for LDAP

[ctx: language]
note: Translators: %s is the language ISO code.
en: Unknown (%s)
nb: Ukjent (%s)

en: Click to call %s
nb: Klikk for å ringe %s

en: Click to hide/unhide addresses
nb: Klikk for å skjule/vise adresser

en: Go to the section %s of the message
nb: Gå til %s-del av meldingen

en: Go to the beginning of the message
nb: Gå til begynnelsen av meldingen

en: Click to open %s
nb: Klikk for å åpne %s

en: Show Contacts
nb: Vis kontakter

en: Address B_ook:
nb: Adresse_bok:

en: Cat_egory:
nb: Kat_egori:

en: _Search:
nb: _Søk:

en: Any Category
nb: Enhver kategori

en: Co_ntacts
nb: Ko_ntakter

en: Search
nb: Søk

en: Select Contacts from Address Book
nb: Velg kontakter fra adresseboken

note: To Translators: This would be similiar to "Expand MyList Inline" where MyList is a Contact List
en: E_xpand %s Inline
nb: Ut_vid %s i meldingen

note: Copy Contact Item
en: Cop_y %s
nb: Kop_ier %s

note: Cut Contact Item
en: C_ut %s
nb: Klipp _ut %s

note: Edit Contact item
en: _Edit %s
nb: R_ediger %s

en: _Delete %s
nb: _Slett %s

en: Evolution is currently online.  Click this button to work offline.
nb: Evolution er koblet til. Klikk på denne knappen for å arbeide frakoblet.

en: Evolution is currently offline.  Click this button to work online.
nb: Evolution er frakoblet. Klikk på denne knappen for å arbeide tilkoblet.

en: Evolution is currently offline because the network is unavailable.
nb: Evolution er frakoblet fordi nettverket ikke er tilgjengelig.

en: Keyring key is unusable: no user or host name
nb: Nøkkelringen kan ikke brukes: ingen bruker eller vertsnavn

en: You have the Caps Lock key on.
nb: Du har Caps Lock tasten på.

en: _Remember this passphrase
nb: Hu_sk dette passordet

en: _Remember this passphrase for the remainder of this session
nb: Husk dette passo_rdet for resten av denne økten

en: _Remember this password
nb: Husk dette passo_rdet

en: _Remember this password for the remainder of this session
nb: Husk dette passo_rdet for resten av denne økten

en: Help
nb: Hjelp

en: Evolution Preferences
nb: Evolution brukervalg

en: An error occurred while printing
nb: En feil oppsto under utskrift

en: The printing system reported the following details about the error:
nb: Utskriftssystemet rapporterte følgende detaljer om feilen:

en: The printing system did not report any additional details about the error.
nb: Utskriftssystemet rapporterte ingen detaljer om feilen.

en: _Method:
nb: _Metode:

en: Defer to Desktop Settings
nb: Overlat til skrivebordsinnstillinger

en: _Open Desktop Settings
nb: _Åpne skrivebordsinnstillinger

en: Manual
nb: Håndbok

en: _HTTP Proxy:
nb: _HTTP-proxy:

en: H_TTPS Proxy:
nb: H_TTPS-proxy:

en: _Socks Proxy:
nb: _Socks-proxy:

en: _Ignore Hosts:
nb: _Ignorer verter:

en: Automatic
nb: Automatisk

en: Configuration _URL:
nb: Konfigurasjons-_URL:

en: No proxy
nb: Ingen proxy

en: Use a direct connection, no proxying required.
nb: Bruk en direkte tilkobling. Ingen proxy kreves.

en: Switch to Basic Proxy Preferences
nb: Bytt til grunnleggende brukervalg for proxy

en: Switch to Advanced Proxy Preferences
nb: Bytt til avanserte brukervalg for proxy

en: Apply custom proxy settings to these accounts:
nb: Bruk egendefinerte innstillinger for proxy for disse kontoene:

en: <b>Advanced Proxy Preferences</b> lets you define alternate network proxies and apply them to specific accounts
nb: <b>Avanserte brukervalg for proxy</b> lar deg definere alternative nettverksproxyer og bruke dem på spesifikke kontoer

en: Custom Proxy
nb: Egendefinert proxy

en: Create a new proxy profile
nb: Lag en ny proxyprofil

en: Delete the selected proxy profile
nb: Slett valgt proxyprofil

en: Add Rule
nb: Legg til regel

en: Edit Rule
nb: Rediger regel

en: Matches: %u
nb: Treff: %u

en: Close the find bar
nb: Lukk søkelinjen

en: Fin_d:
nb: Fin_n:

en: Clear the search
nb: Tøm søket

en: Find the previous occurrence of the phrase
nb: Finn forrige oppføring av teksten

en: Find the next occurrence of the phrase
nb: Finn neste oppføring av teksten

en: Mat_ch case
nb: Tre_ff på små/store bokstaver

en: Reached bottom of page, continued from top
nb: Nådde bunnen av siden og fortsatte fra toppen

en: Reached top of page, continued from bottom
nb: Nådde toppen av siden og fortsatte fra bunnen

en: When de_leted:
nb: Når s_lettet:

en: Proprietary
nb: Proprietær

en: Secret
nb: Hemmelig

en: Top Secret
nb: Topphemmelig

en: For Your Eyes Only
nb: Kun for dine øyne

[ctx: send-options]
note: Translators: Used in send options dialog
en: None
nb: Ingen

en: Mail Receipt
nb: E-postkvittering

en: Send Options
nb: Alternativer for sending

en: R_eply requested
nb: Svar for_espurt

[ctx: ESendOptionsWithin]
note: Translators: This is part of
en: Wi_thin
nb: I_nnen

[ctx: ESendOptionsWithin]
note: Translators: This is part of
en: days
nb: dager

en: _When convenient
nb: _Når det passer

note: To translators: This means Delay the message delivery for some time
en: _Delay message delivery
nb: _Utsett meldingslevering

[ctx: ESendOptionsAfter]
note: Translators: This is part of
en: _After
nb: _Etter

[ctx: ESendOptionsAfter]
note: Translators: This is part of
en: days
nb: dager

en: _Set expiration date
nb: _Sett utløpsdato

[ctx: ESendOptions]
note: Translators: This is part of
en: _Until
nb: _Inntil

en: Delivery Options
nb: Alternativer for levering

en: _Priority:
nb: _Prioritet:

en: _Classification:
nb: _Klassifisering:

en: Gene_ral Options
nb: Gene_relle alternativer

en: Creat_e a sent item to track information
nb: Oppr_ett en sendt-oppføring for å spore informasjonen

en: _Delivered
nb: _Levert

en: Deli_vered and opened
nb: Le_vert og åpnet

en: _All information
nb: _All informasjon

en: A_uto-delete sent item
nb: Slett sendt-oppføring a_utomatisk

en: Status Tracking
nb: Statusoppfølging

en: _When opened:
nb: _Ved åpning:

en: When decli_ned:
nb: Ved _avslag:

en: When co_mpleted:
nb: Ved full_føring:

en: When acce_pted:
nb: Ved go_dkjenning:

en: Return Notification
nb: Returvarsling

en: Sta_tus Tracking
nb: Sta_tusoppfølging

en: Name:
nb: Navn:

en: Name cannot be empty
nb: Navnet kan ikke være tomt

note: Translators: This is the first of a sequence of widgets: * "Refresh every [NUMERIC_ENTRY] [TIME_UNITS_COMBO]"
en: Refresh every
nb: Oppdater hver

en: Use a secure connection
nb: Bruk sikker forbindelse

en: Unset _trust for SSL/TLS certificate
nb: Fjern _tillit til SSL/TLS-sertifikat

en: User:
nb: Bruker:

en: Show
nb: Vis

en: Group name
nb: Gruppenavn

en: _Hide
nb: _Skjul

en: _Show
nb: Vi_s

en: Manage Groups
nb: Håndter grupper

en: Available Groups:
nb: Tilgjengelige grupper:

en: Select destination
nb: Velg mål

note: no suggestions. Put something in the menu anyway...
en: (no suggestions)
nb: (ingen forslag)

en: More…
nb: Mer …

note: + Add to Dictionary
en: Add “%s” to Dictionary
nb: Legg til «%s» i ordbok

note: - Ignore All
en: Ignore All
nb: Ignorer alle

en: Spelling Suggestions
nb: Forslag til staving

en: A file named “{0}” already exists. Do you want to replace it?
nb: En mappe med navn «{0}» eksisterer allerede. Vil du erstatte den?

en: The file already exists in “{0}”. Replacing it will overwrite its contents.
nb: Filen eksisterer allerede i «{0}». Hvis den erstattes vil innholdet bli overskrevet.

en: Cannot save file “{0}”.
nb: Kan ikke lagre fil «{0}».

en: Cannot open file “{0}”.
nb: Kan ikke åpne fil «{0}».

en: Failed to remove data source “{0}”.
nb: Klarte ikke å fjerne datakilde «{0}».

en: The reported error was “{1}”.
nb: Feilen som ble rapportert var «{1}».

en: Failed to update data source “{0}”.
nb: Klarte ikke å oppdatere datakilde «{0}».

en: Failed to delete resource “{0}”.
nb: Klarte ikke å slette ressurs «{0}».

en: The address book backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
nb: Adressebokmotor for «{0}» avsluttet uventet.

en: Some of your contacts may not be available until Evolution is restarted.
nb: Noen av dine kontakter vil ikke være tilgjengelige før Evolution startes på nytt.

en: The calendar backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
nb: Kalendermotor for «{0}» har avsluttet uventet.

en: Some of your appointments may not be available until Evolution is restarted.
nb: Noen av avtalene dine vil ikke være tilgjengelige før Evolution startes på nytt.

en: The memo list backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
nb: Notatlistemotor for «{0}» har avsluttet uventet.

en: Some of your memos may not be available until Evolution is restarted.
nb: Noen av notatene dine vil ikke være tilgjengelige før Evolution startes på nytt.

en: The task list backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
nb: Oppgavelistemotor for «{0}» har avsluttet uventet.

en: Some of your tasks may not be available until Evolution is restarted.
nb: Noen av oppgavene dine vil ikke være tilgjengelige før Evolution startes på nytt.

en: The address book backend servicing “{0}” encountered an error.
nb: Feil i adressebokmotor for «{0}».

en: The calendar backend servicing “{0}” encountered an error.
nb: Feil i kalendermotor for «{0}».

en: The memo list backend servicing “{0}” encountered an error.
nb: Feil i notatlistemotor for «{0}».

en: The task list backend servicing “{0}” encountered an error.
nb: Feil i oppgavelistemotor for «{0}».

en: Something has gone wrong
nb: Noe har gått galt

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the content. You can try again by reopening the window. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
nb: En WebKitWebProcess krasjet ved visning av innholdet. Du kan prøve igjen ved å åpne et nytt vindu. Vennligst rapporter en feil i GNOME GitLab hvis problemet vedvarer.

en: Are you sure you want to delete remote collection “{0}”?
nb: Er du sikker på at du vil slette ekstern samling «{0}»?

en: This will permanently remove the collection “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
nb: Dette vil fjerne kalender «{0}» fra samlingen permanent. Er du sikker på at du vil fortsette?

en: Failed to refresh list of account sources
nb: Klarte ikke å oppdatere listen med kontokilder.

en: click to add
nb: klikk for å legge til

en: Move selected column names to top
nb: Flytt valgte kolonnenavn til toppen

en: Move selected column names up one row
nb: Flytt valgte kolonnenavn opp en rad

en: Move selected column names down one row
nb: Flytt valgte kolonnenavn ned en rad

en: Move selected column names to bottom
nb: Flytt valgte kolonnenavn til bunnen

en: Select all column names
nb: Velg alle kolonnenavn

en: (Ascending)
nb: (Stigende)

en: (Descending)
nb: (Synkende)

en: Not sorted
nb: Ikke sortert

en: No grouping
nb: Ingen gruppering

en: Show Fields
nb: Vis felter

en: Choose the order of information to appear in the message list.
nb: Velg rekkefølge for visning av informasjon i meldingslisten.

en: Clear _All
nb: Fjern _alt

en: _Show field in View
nb: Vi_s felt i visning

en: Ascending
nb: Stigende

en: Descending
nb: Synkende

en: Group Items By
nb: Grupper elementer etter

en: Show _field in View
nb: Vis _felt i visning

en: Then By
nb: Så etter

en: Show field i_n View
nb: Vis felt i vis_ning

en: Show field in _View
nb: Vis felt i _visning

en: Sort
nb: Sorter

en: Clear All
nb: Fjern alt

en: Sort Items By
nb: Sorter elementer etter

en: _Apply
nb: _Bruk

en: _Sort...
nb: _Sorter …

en: _Group By...
nb: _Grupper etter …

en: _Fields Shown...
nb: _Viste felt …

en: To add a column to your table, drag it into
    the location in which you want it to appear.
nb: For å legge til en kolonne i din tabell kan
    du dra den dit du vil ha den.

en: Add a Column
nb: Legg til en kolonne

note: Translators: This text is used as a special row when an ETable * has turned on grouping on a column, which has set a title. * The first %s is replaced with a column title. * The second %s is replaced with an actual  group value. * Finally the %d is replaced with count of items in this group. * Examp
en: %s: %s (%d item) | %s: %s (%d items)
nb[0]: %s: %s (%d oppføring)
nb[1]: %s: %s (%d oppføringer)

note: Translators: This text is used as a special row when an ETable * has turned on grouping on a column, which doesn't have set a title. * The %s is replaced with an actual group value. * The %d is replaced with count of items in this group. * Example: "Smith (13 items)"
en: %s (%d item) | %s (%d items)
nb[0]: %s (%d oppføring)
nb[1]: %s (%d oppføringer)

en: Customize Current View
nb: Tilpass aktiv visning

en: Sort _Ascending
nb: Sorter s_tigende

en: Sort _Descending
nb: Sorter s_ynkende

en: _Reset sort
nb: Nullstill so_rtering

en: Group By This _Field
nb: Grupper etter dette _feltet

en: Group By _Box
nb: Grupper etter _boks

en: Remove This _Column
nb: Fjern denne _kolonnen

en: Add a C_olumn…
nb: Legg til en k_olonne …

en: A_lignment
nb: _Justering

en: B_est Fit
nb: B_este tilpasning

en: Format Column_s…
nb: For_mater kolonner …

en: Custo_mize Current View…
nb: Til_pass aktiv visning …

en: _Sort By
nb: _Sorter etter

note: Custom
en: _Custom
nb: E_gendefinert

en: Select All
nb: Velg alle

en: Input Methods
nb: Inndatametoder

en: Select a Time Zone
nb: Velg en tidssone

en: Use the left mouse button to zoom in on an area of the map and select a time zone.
    Use the right mouse button to zoom out.
nb: Bruk venstre musknapp til å zoome inn på et område av kartet og velg en tidssone.
    Bru høyre musknapp til å zoome ut.

en: Time Zones
nb: Tidssoner

en: _Selection
nb: _Utvalg

en: Timezone drop-down combination box
nb: Kombinasjonsboks med nedtrekksvalg for tidssone

en: Click here to open the URL
nb: Klikk her for å åpne URLen

en: Enter a URL here
nb: Oppgi en URL her

en: Evolution Source Viewer
nb: Visning av kilde for Evolution

note: Translators: The name that is displayed in the user interface
en: Display Name
nb: Visningsnavn

en: Flags
nb: Flagg

en: Identity
nb: Identitet

en: Address book
nb: Adressebok

en: Events
nb: Hendelser

en: Loading…
nb: Laster …

en: Searching collection children…
nb: Søker barn av samling …

en: Failed to search for collection children
nb: Klarte ikke å søke etter barn av samling

en: Searching for user home, please wait…
nb: Søker etter hjem for bruker. Vennligst vent …

en: Failed to search for user home
nb: Klarte ikke å søke etter hjem for bruker

en: At least one component type should be set
nb: Minst en komponenttype skal være satt

en: Failed to get selected collection HREF
nb: Klarte ikke å finne HREF for valgt samling

en: Failed to save changes
nb: Klarte ikke å lagre endringer

en: Creating new book…
nb: Lager ny bok …

en: Failed to create new book
nb: Klarte ikke å lage ny bok

en: Creating new calendar…
nb: Lager ny kalender …

en: Failed to create new calendar
nb: Klarte ikke å lage ny kalender

en: Creating new collection…
nb: Lager ny samling …

en: Failed to create new collection
nb: Klarte ikke å lage ny samling

en: It is not allowed to create book under another book or calendar
nb: Det er ikke tillatt å lage en bok under en annen bok eller kalender

note: if (button == webdav_browser->priv->create_calendar_button)
en: It is not allowed to create calendar under another book or calendar
nb: Det er ikke tillatt å lage en kalender under en annen bok eller kalender

en: Deleting book…
nb: Sletter bok …

en: Failed to delete book
nb: Klarte ikke å slette bok

en: Deleting calendar…
nb: Sletter kalender …

en: Failed to delete calendar
nb: Klarte ikke å slette kalender

en: Deleting collection…
nb: Slett samling …

en: Failed to delete collection
nb: Klarte ikke å slette samling

note: Translators: It's 'order' as 'sorting order'
en: _Order:
nb: _Rekkefølge:

en: Use -1 to not set the sort order
nb: Bruk -1 for ikke å sette sorteringsrekkefølge

en: For Components:
nb: For komponenter:

en: _Events
nb: H_endelser

en: WebDAV server:
nb: WebDAV-tjener:

en: Create _Book
nb: Lag _bok

en: Create _Calendar
nb: Lag _kalender

en: Create Collectio_n
nb: Lag samli_ng

en: _Copy Link Location
nb: _Kopier adressen til lenke

en: _Copy Email Address
nb: _Kopier e-postadresse

en: Copy _Raw Email Address
nb: Kopier _rå e-postadresse

en: Copy the raw email address to the clipboard
nb: Kopier rå e-postadresse til utklippstavlen

en: _Copy Image
nb: _Kopier bilde

en: Copy the image to the clipboard
nb: Kopier bildet til utklippstavlen

en: Save _Image…
nb: Lagre b_ilde …

en: Save the image to a file
nb: Lagre bildet til en fil

en: Search _Web…
nb: Søk på _nettet …

en: Search the Web with the selected text
nb: Søk på nettet med valgt tekst

en: Select all text and images
nb: Velg all tekst og alle bilder

en: Copying image to clipboard
nb: Kopierer bilde til utklippstavlen

en: Save Image
nb: Lagre bilde

en: Saving image to “%s”
nb: Lagrer bilde til «%s»

en: Cannot get URI “%s”, do not know how to download it.
nb: Kan ikke hente URI «%s». Vet ikke hvordan den skal lastes ned.

en: Undo “Insert text”
nb: Angre «Sett inn tekst»

en: Redo “Insert text”
nb: Gjenta «Sett inn tekst»

en: Undo “Delete text”
nb: Angre «Slett tekst»

en: Redo “Delete text”
nb: Gjenta «Slett tekst»

en: Missing date.
nb: Mangler dato.

en: You must choose a date.
nb: Du må velge en dato.

en: Missing filename.
nb: Mangler filnavn.

en: You must specify a filename.
nb: Du må oppgi et filnavn.

en: File “{0}” does not exist or is not a regular file.
nb: Filen «{0}» eksisterer ikke eller er ikke en vanlig fil.

en: Bad regular expression “{0}”.
nb: Ugyldig regulært uttrykk «{0}».

en: Could not compile regular expression “{1}”.
nb: Kunne ikke sette sammen regulært uttrykk «{1}».

en: Missing name.
nb: Mangler navn.

en: You must name this filter.
nb: Du må gi navn til dette filteret.

en: Name “{0}” already used.
nb: Navnet «{0}» er allerede i bruk.

en: Please choose another name.
nb: Vennligst velg et annet navn.

en: Missing condition.
nb: Mangler betingelse.

en: Filter should have at least one condition.
nb: Filteret må ha minst en betingelse.

en: Missing value.
nb: Mangler verdi.

en: One or more values cannot be empty.
nb: En eller flere verdier kan ikke være tomme.

en: Are you sure you want to remove rule “{0}”?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne regel «{0}»?

en: _Keep
nb: _Behold

en: the current time
nb: tiden nå

en: the time you specify
nb: tiden du oppgir

en: a time relative to the current time
nb: et klokkeslett relativt til klokkeslettet nå

en: seconds
nb: sekunder

en: weeks
nb: uker

en: months
nb: måneder

en: years
nb: år

en: ago
nb: siden

en: in the future
nb: i fremtiden

en: Compare against
nb: Sammenligne med

en: The message’s date will be compared against
    the current time when filtering occurs.
nb: Meldingens dato vil bli sammenlignet med
    tiden da filtreringen skjer.

en: The message’s date will be compared against
    the beginning of the specified day.
nb: Meldingens dato vil bli sammenlignet med
    start på spesifiserert dato.

en: The message’s date will be compared against
    a time relative to when filtering occurs.
nb: Meldingens dato vil bli sammenlignet med
    en tid relativ til tiden da filtreringen skjer.

en: Show filters for mail:
nb: Vis filtre for e-post:

en: _Filter Rules
nb: _Filterregler

en: Rule Name
nb: Regelnavn

en: Table Cell
nb: Celle i tabell

note: Translators: description of a "popup" action
en: popup a child
nb: vis et avkom

note: Translators: description of an "edit" action
en: begin editing this cell
nb: start redigering av denne cellen

note: Translators: description of a "toggle" action
en: toggle the cell
nb: vend cellen

note: Translators: description of an "expand" action
en: expands the row in the ETree containing this cell
nb: utvider raden i ETree som inneholder denne cellen

note: Translators: description of a "collapse" action
en: collapses the row in the ETree containing this cell
nb: slår sammen raden i ETree som inneholder denne cellen

en: click
nb: klikk

en: sort
nb: sortere

en: Save Current View
nb: Lagre aktiv visning

en: _Create new view
nb: _Opprett en ny visning

en: _Replace existing view
nb: E_rstatt eksisterende visning

en: Do you wish to save your changes?
nb: Vil du lagre dine endringer?

en: This signature has been changed, but has not been saved.
nb: Denne signaturen er endret, men er ikke lagret.

en: _Discard changes
nb: _Forkast endringene

en: Blank Signature
nb: Tom signatur

en: Please provide a unique name to identify this signature.
nb: Vennligst oppgi et unikt navn for å identifisere denne signaturen.

en: Unable to copy image to clipboard.
nb: Kan ikke kopiere bildet til utklippstavlen.

en: Unable to save image.
nb: Kan ikke lagre bilde.

en: Could not load signature.
nb: Kunne ikke laste signatur.

en: Could not save signature.
nb: Kunne ikke lagre signatur.

en: Could not get selected text.
nb: Kunne ikke hente valgt tekst.

en: Saving message to folder “%s”
nb: Lagrer melding til mappe «%s»

en: Forwarded messages
nb: Videresendte meldinger

en: Retrieving %d message | Retrieving %d messages
nb[0]: Henter %d melding
nb[1]: Henter %d melding(er)

en: Scanning messages for duplicates
nb: Sjekker meldinger for duplikater

en: Removing folder “%s”
nb: Fjerner mappe «%s»

en: File “%s” has been removed.
nb: Filen «%s» ble fjernet.

en: File has been removed.
nb: Filen er fjernet.

en: Removing attachments
nb: Fjerner vedlegg

en: Saving %d message | Saving %d messages
nb[0]: Lagrer %d melding
nb[1]: Lagrer %d meldinger

en: Invalid folder URI “%s”
nb: Ugyldig URI for mappe «%s»

note: Some local folders
en: Inbox
nb: Innboks

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_INBOX
en: Drafts
nb: Skisser

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_DRAFTS
en: Outbox
nb: Utboks

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_OUTBOX
en: Sent
nb: Sendt

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_SENT
en: Templates
nb: Maler

en: User cancelled operation
nb: Operasjon avbrutt av bruker

en: No destination address provided, forwarding of the message has been cancelled.
nb: Ingen måladresse oppgitt. Videresending av meldingen ble avbrutt.

en: No identity found to use, forwarding of the message has been cancelled.
nb: Fant ingen identitet å bruke. Videresending av meldingen ble avbrutt.

en: Corresponding source for service with UID “%s” not found
nb: Korresponderende kilde for tjeneste med UID «%s» ble ikke funnet

en: Looking up recipient S/MIME certificates in address books…
nb: Slår opp S/MIME-sertifikater for mottaker i adressebøker …

en: Looking up recipient PGP keys in address books…
nb: Slår opp PGP-nøkler for mottaker i adressebøker …

en: Waiting for “%s”
nb: Venter på «%s»

en: No mail transport service available
nb: Tjeneste for transport av e-post er ikke tilgjengelig

en: Posting message to “%s”
nb: Poster melding til «%s»

en: Failed to apply outgoing filters: %s
nb: Feil under påføring av utgående filtre: %s

en: Storing sent message to “%s”
nb: Lagrer sendt melding til «%s»

en: Failed to append to %s: %s
    Appending to local “Sent” folder instead.
nb: Kunne ikke legge til i %s: %s
    Legger til i lokal «Sendt»-mappe i stedet.

en: Failed to append to local “Sent” folder: %s
nb: Kunne ikke legge til i lokal Sendt-mappe: %s

en: Sending message
nb: Sender melding

en: Disconnecting from “%s”
nb: Kobler fra «%s»

en: Reconnecting to “%s”
nb: Kobler til «%s» på nytt

en: Preparing account “%s” for offline
nb: Forbereder konto «%s» for frakoblet bruk

en: Filtering Selected Messages
nb: Filtrerer valgte meldinger

en: Failed to filter selected messages. One reason can be that folder location set in one or more filters is invalid. Please check your filters in Edit→Message Filters.
    Original error was: %s
nb: Klarte ikke å filtrere valgte meldinger. En årsak kan være at mappelokasjonen som er satt i ett eller flere filtre er ugyldig. Vennligst sjekk dine filtre i «Rediger→Meldingsfiltre».
    Opprinnelig feil var: %s

en: Fetching mail from “%s”
nb: Henter e-post fra «%s»

en: Failed to apply outgoing filters. One reason can be that folder location set in one or more filters is invalid. Please check your filters in Edit→Message Filters.
    Original error was: %s
nb: Klarte ikke å bruke utgående filtre. En årsak kan være at mappelokasjonen som er satt i ett eller flere filtre er ugyldig. Vennligst sjekk dine filtre i «Rediger→Meldingsfiltre».
    Opprinnelig feil var: %s

en: Sending message %d of %d
nb: Sender melding %d av %d

note: Translators: The string is distinguished by total * count of messages to be sent.  Failed messages is * always more than zero.
en: Failed to send a message | Failed to send %d of %d messages
nb[0]: Klarte ikke å sende en melding
nb[1]: Klarte ikke å sende %d av %d meldinger

en: Cancelled.
nb: Avbrutt.

en: Complete.
nb: Fullført.

en: Moving messages to “%s”
nb: Flytter meldinger til «%s»

en: Copying messages to “%s”
nb: Kopierer meldinger til «%s»

en: Storing folder “%s”
nb: Lagrer mappe «%s»

en: Expunging and storing account “%s”
nb: Tømmer og lagrer konto «%s»

en: Storing account “%s”
nb: Lagrer konto «%s»

en: Emptying trash in “%s”
nb: Tømmer søppel i «%s»

en: Processing folder changes in “%s”
nb: Prosesserer endringer i mappe «%s»

en: Could not create spool directory “%s”: %s
nb: Kan ikke opprette spool-katalog «%s»: %s

en: Trying to movemail a non-mbox source “%s”
nb: Prøver å bruke movemail på en kilde, «%s», som ikke er i mbox-format

note: Translators: This is a subject attribution for forwarded messages, used when there could not be used any subject. It results in "[Fwd: No Subject]" being used as a subject of the forwarded message.
en: No Subject
nb: Uten emne

en: Forwarded message — %s
nb: Videresendt melding – %s

en: Forwarded message
nb: Videresendt melding

en: Setting up Search Folder: %s
nb: Setter opp søkemappe: %s

en: Updating Search Folders for “%s : %s”
nb: Oppdaterer søkemapper for «%s : %s»

note: Translators: The first %s is name of the affected * search folder(s), the second %s is the URI of the * removed folder. For more than one search folder is * each of them on a separate line, with four spaces * in front of its name, without quotes.
en: The Search Folder “%s” has been modified to account for the deleted folder
    “%s”. | The following Search Folders
    %s have been modified to account for the deleted folder
    “%s”.
nb[0]: Søkemappe «%s» ble oppdatert for å ta høyde for slettet mappe
    «%s».
nb[1]: Følgende søkemapper
    %s ble oppdatert fordi de brukte en mappe som ble slettet
    «%s».

en: Open _Online Accounts
nb: Åpne k_ontoer på nettet

en: This account was created through the Online Accounts service.
nb: Denne kontoen ble oprettet via GNOME nettkontotjenesten.

en: _Reset Order
nb: Nullstill _rekkefølge

en: You can drag and drop account names to reorder them.
nb: Du kan dra og slippe kontonavn for å endre rekkefølge.

en: De_fault
nb: _Forvalgt

en: Invalid URI: “%s”
nb: Ugyldig URI: «%s»

en: Host: %s:%d
nb: Vert: %s:%d

en: User: %s
nb: Bruker: %s

en: Security method: %s
nb: Sikkerhetsmetode: %s

en: Authentication mechanism: %s
nb: Autentiseringsmekanisme: %s

en: No email address provided
nb: Ingen e-postadresse ble oppgitt

en: Missing domain in email address
nb: Mangler domene i e-postadresse

en: IMAP server
nb: IMAP-tjener

en: POP3 server
nb: POP3-tjener

en: SMTP server
nb: SMTP-tjener

en: Close this window
nb: Lukk dette vinduet

en: (No Subject)
nb: (Uten emne)

en: Forward
nb: Videresend

note: Translators: "Group Reply" will reply either to a mailing list * (if possible and if that configuration option is enabled), or else * it will reply to all. The word "Group" was chosen because it covers * either of those, without too strongly implying one or the other.
en: Group Reply
nb: Gruppesvar

en: Reply
nb: Svar

note: GtkAssistant's back button label.
en: _Back
nb: Til_bake

note: GtkAssistant sinks the floating button reference.
en: _Skip Lookup
nb: _Hopp over oppslag

en: Evolution Account Assistant
nb: Evolution kontoassistent

en: _Revise Details
nb: Gå gjennom detalje_r

en: Querying authentication types…
nb: Spør etter autentiseringstyper …

en: Check for Supported Types
nb: Sjekk støttede typer

[ctx: ReplyForward]
en: Use global setting
nb: Bruk global innstilling

[ctx: ReplyForward]
en: Attachment
nb: Vedlegg

[ctx: ReplyForward]
en: Inline (Outlook style)
nb: I meldingen (som i Outlook)

[ctx: ReplyForward]
en: Quoted
nb: Sitert

[ctx: ReplyForward]
en: Do Not Quote
nb: Ikke siter

en: Use global setting
nb: Bruk global innstilling

en: Composing Messages
nb: Skriver meldinger

en: Alway_s carbon-copy (cc) to:
nb: All_tid _kopi (cc) til:

en: Always _blind carbon-copy (bcc) to:
nb: Alltid _blindkopi (bcc) til:

en: Re_ply style:
nb: S_varstil:

en: Lang_uage:
nb: S_pråk:

en: Language for Reply and Forward attribution text
nb: Språk for emnetekst ved svar og videresending

en: Start _typing at the bottom
nb: S_tart skriving under meldingen

en: _Keep signature above the original message
nb: _Plasser signaturen over opprinnelig melding

en: Message Receipts
nb: Meldingsmottakere

en: S_end message receipts:
nb: S_end kvittering for meldinger:

en: Never
nb: Aldri

en: Always
nb: Alltid

en: Ask for each message
nb: Spør for hver melding

en: Congratulations, your mail configuration is complete.
    
    You are now ready to send and receive email using Evolution.
    
    Click “Apply” to save your settings.
nb: Gratulerer, din e-post-konfigurasjon er nå fullført.
    
    Du kan nå sende og motta e-post med Evolution.
    
    Klikk «Bruk» for å lagre dine innstillinger.

en: Done
nb: Ferdig

en: Checking server settings…
nb: Ser etter innstillinger for tjener …

en: Special Folders
nb: Spesielle mapper

en: Draft Messages _Folder:
nb: Mappe _for skisser:

en: Choose a folder for saving draft messages.
nb: Velg en mappe for lagring av skisser.

en: Sent _Messages Folder:
nb: Mappe for sendte _meldinger:

en: Choose a folder for saving sent messages.
nb: Velg en mappe for lagring av sendte meldinger.

en: S_ave replies in the folder of the message being replied to
nb: L_agre svar i samme mappe som meldingen som blir besvart

en: Archi_ve Folder:
nb: Arki_vmappe:

en: Choose a folder to archive messages to.
nb: Velg en mappe å arkivere meldinger til.

en: _Templates Folder:
nb: _Mappe for maler:

en: Choose a folder to use for template messages.
nb: Velg en mappe som skal brukes for maler for meldinger.

en: _Restore Defaults
nb: Gjenopp_rett forvalg

en: _Lookup Folders
nb: S_lå opp mapper

en: Use a Real Folder for _Trash:
nb: Bruk en virkelig mappe som _papirkurv:

en: Choose a folder for deleted messages.
nb: Velg en mappe for slettede meldinger.

en: Use a Real Folder for _Junk:
nb: Bruk en virkelig mappe for uønskede _meldinger:

en: Choose a folder for junk messages.
nb: Velg en mappe for uønskede meldinger.

en: Defaults
nb: Forvalg

en: Please enter your name and email address below. The “optional” fields below do not need to be filled in, unless you wish to include this information in email you send.
nb: Vennligst skriv inn navn og e-post adresse under. De «valgfrie» feltene under må ikke nødvendigvis fylles ut hvis du ikke ønsker å inkludere denne informasjonen i meldingene du sender.

en: The above name will be used to identify this account.
    Use for example, “Work” or “Personal”.
nb: Navnet over vil brukes til å identifisere denne kontoen.
    For eksempel «Arbeid» eller «Personlig».

en: Required Information
nb: Nødvendig informasjon

en: Full Nam_e:
nb: _Fullt navn:

en: Email _Address:
nb: E-post_adresse:

en: Optional Information
nb: Valgfri informasjon

en: Re_ply-To:
nb: S_var-til:

en: Or_ganization:
nb: Or_ganisasjon:

en: Add Ne_w Signature…
nb: Legg til n_y signatur …

en: A_liases:
nb: A_lias:

en: Edi_t
nb: R_ediger

en: _Look up mail server details based on the entered e-mail address
nb: S_lå opp detaljer om e-posttjener basert på oppgitt e-postadresse

note: This is only a warning, not a blocker complete = complete && correct;
en: Full Name should not be empty
nb: Fullt navn bør ikke være tomt

en: Email Address cannot be empty
nb: E-postadressen kan ikke være tomt

en: Email Address is not a valid email
nb: E-postadressen er ikke en gyldig e-postadresse

en: Reply To is not a valid email
nb: Svar til er ikke en e-postadresse

en: Account Name cannot be empty
nb: Navn på konto kan ikke være tomt

en: Looking up account details…
nb: Slår opp detaljer om konto …

en: Advanced Options
nb: Avanserte alternativer

en: Checking for New Mail
nb: Ser etter nye meldinger

en: Check for _new messages every
nb: Se etter _nye meldinger hver(t)

en: Receiving Options
nb: Alternativer for mottak

en: Receiving Email
nb: Innkommende e-post

en: General
nb: Generelt

en: _Do not sign meeting requests (for Outlook compatibility)
nb: Ikke signer _møteforespørsler (for kompatibilitet med Outlook)

en: OpenPGP _Key ID:
nb: OpenPGP-nø_kkel ID:

en: Si_gning algorithm:
nb: Si_gneringsalgoritme:

en: Al_ways sign outgoing messages when using this account
nb: All_tid signer utgående meldinger når denne kontoen brukes

en: Always enc_rypt outgoing messages when using this account
nb: Alltid k_rypter utgående meldinger når denne kontoen brukes

en: Always encrypt to _myself when sending encrypted messages
nb: Alltid krypter til _meg selv ved sending av krypterte meldinger

en: Always _trust keys in my keyring when encrypting
nb: Alltid s_tol på nøkler i min nøkkelring ved kryptering

en: Prefer _inline sign/encrypt for plain text messages
nb: Foretrekk signering/kryptering i meldingen for rene tekstmeldinger

en: _Lookup keys for encryption in Web Key Directory (WKD)
nb: S_lå opp nøkler for kryptering i Web Key Directory (WKD)

en: Secure MIME (S/MIME)
nb: Sikker MIME (S/MIME)

en: Sig_ning certificate:
nb: Sertifikat for sig_nering:

en: Select
nb: Velg

en: _Clear
nb: _Tøm

en: Signing _algorithm:
nb: Signerings_algoritme:

en: Always sign outgoing messages when using this account
nb: Alltid signer utgående meldinger når denne kontoen brukes

en: Encryption certificate:
nb: Sertifikat for kryptering:

en: Always encrypt outgoing messages when using this account
nb: Alltid krypter utgående meldinger når denne kontoen brukes

en: Always encrypt to myself when sending encrypted messages
nb: Alltid krypter til meg selv ved sending av krypterte meldinger

en: Sending Email
nb: Utgående e-post

en: Server _Type:
nb: Tjener_type:

en: Description:
nb: Beskrivelse:

en: This is a summary of the settings which will be used to access your mail.
nb: Dette er et sammendrag av innstillingene som brukes for å aksessere dine meldinger.

en: Personal Details
nb: Personlige detaljer

en: Full Name:
nb: Fullt navn:

en: Email Address:
nb: E-postadresse:

en: Receiving
nb: Mottar

en: Sending
nb: Sender

en: Server Type:
nb: Tjenertype:

en: Server:
nb: Tjener:

en: Username:
nb: Brukernavn:

en: Security:
nb: Sikkerhet:

en: Cannot have both receiving and sending parts set to None
nb: Mottaks- og sendingsdelene kan ikke være tomme

en: Account Summary
nb: Kontosammendrag

en: Welcome to the Evolution Mail Configuration Assistant.
    
    Click “Next” to begin.
nb: Velkommen til assistenten for konfigurasjon av e-post i Evolution.
    
    Klikk «Neste» for å begynne.

en: Welcome
nb: Velkommen

en: Account Editor
nb: Kontoredigering

en: _Add to Address Book…
nb: Legg til i _adressebok …

en: _To This Address
nb: _Til denne adressen

en: _From This Address
nb: _Fra denne adressen

en: Send _Reply To…
nb: Send sva_r til …

en: Send a reply message to this address
nb: Send svarmelding til denne adressen

en: Create Search _Folder
nb: Opprett _søkemappe

en: Hid_e All
nb: Skj_ul alle

en: _View Inline
nb: _Vis i meldingsteksten

en: Vie_w All Inline
nb: _Vis alle i meldingsteksten

en: _Zoom to 100%
nb: _Zoom til 100%

en: Zoom the image to its natural size
nb: Zoom bildet til sin opprinnelige størrelse

en: _Zoom to window
nb: _Zoom tilpasset vinduet

en: Zoom large images to not be wider than the window width
nb: Zoom store bilder slik at de ikke er bredere enn vinduet

en: Create Folder
nb: Opprett mappe

en: Specify where to create the folder:
nb: Spesifiser hvor mappen skal opprettes:

en: C_reate
nb: Opp_rett

en: Folder _name:
nb: Mappe_navn:

en: Folder Sort Order
nb: Søkerekkefølge for mappe

en: Reset current level
nb: Nullstill dette nivået

en: Reset sort order in the current level to the defaults
nb: Nullstill sorteringsrekkefølge for dette nivået til forvalg

en: Reset all levels
nb: Nullstill alle nivåer

en: Reset sort order in all levels to their defaults
nb: Nullstill sorteringsrekkefølge på alle nivåer til forvalg

[ctx: ffe]
note: Translators: This is a name of a flag, the same as all strings in the 'ffe' context. The translated value should not contain spaces.
en: Answered
nb: Besvart

[ctx: ffe]
en: Deleted
nb: Slettet

[ctx: ffe]
en: Draft
nb: Skisse

[ctx: ffe]
en: Flagged
nb: Merket

[ctx: ffe]
en: Seen
nb: Sett

[ctx: ffe]
en: Attachment
nb: Vedlegg

[ctx: ffe]
en: no
nb: nei

[ctx: ffe]
en: not
nb: ikke

[ctx: ffe]
en: false
nb: usann

en: Junk filtering software:
nb: Programvare for filtrering av uønsket e-post:

en: _Label name:
nb: Etikett_navn:

en: I_mportant
nb: V_iktig

note: red
en: _Work
nb: Ar_beid

note: orange
en: _Personal
nb: _Personlig

note: green
en: _To Do
nb: _Oppgaver

note: blue
en: _Later
nb: _Senere

en: Add Label
nb: Legg til etikett

en: Edit Label
nb: Rediger etikett

en: Note: Underscore in the label name is used
    as mnemonic identifier in menu.
nb: Merk: Understrek i etikettnavnet brukes som
    hurtigtastidentifikator i menyen.

en: Color
nb: Farge

en: Message Note
nb: Meldingsnotat

en: Cannot find message in its folder summary
nb: Kan ikke finne melding i mappesammendrag

en: Failed to convert text to message
nb: Klarte ikke å konvertere tekst til melding

en: Storing changes…
nb: Lagrer endringer …

en: Edit Message Note
nb: Rediger meldingsnotat

en: Retrieving message…
nb: Henter melding …

en: Move selected headers to top
nb: Flytt valgte meldingshoder til toppen

en: Move selected headers up one row
nb: Flytt valgte meldingshoder opp en rad

en: Move selected headers down one row
nb: Flytt valgte meldingshoder ned en rad

en: Move selected headers to bottom
nb: Flytt valgte meldingshoder til bunnen

en: Select all headers
nb: Velg all meldingshoder

en: Header Name
nb: Navn på meldingshode

en: Header Value
nb: Verdi for meldingshode

en: Headers
nb: Meldingshoder

en: Page %d of %d
nb: Side %d av %d

en: Move to Folder
nb: Flytt til mappe

en: Copy to Folder
nb: Kopier til mappe

en: _Move
nb: _Flytt

en: C_opy
nb: K_opier

en: Deleting message note…
nb: Sletter meldingsnotat …

en: Are you sure you want to mark %d message as Junk? | Are you sure you want to mark %d messages as Junk?
nb[0]: Er du sikker på at du vil merke %d melding som søppelpost?
nb[1]: Er du sikker på at du vil merke %d meldinger som søppelpost?

en: The message will be shown in the Junk folder. | The messages will be shown in the Junk folder.
nb[0]: Meldingen vil vises i søppelpostmappen.
nb[1]: Meldingene vil vises i søppelpost mappen.

en: _Do not ask me again.
nb: _Ikke spør meg igjen.

en: _Always ignore Reply-To: for mailing lists.
nb: _Alltid ignorer Reply-To: for e-postlister.

en: Failed to retrieve message:
nb: Klarte ikke å hente melding:

en: Retrieving message “%s”
nb: Henter melding «%s»

en: A_dd Sender to Address Book
nb: L_egg til avsender i adressebok

en: Add sender to address book
nb: Legg til avsender i adressebok

en: _Archive…
nb: _Arkiver …

en: Move selected messages to the Archive folder for the account
nb: Flytt valgte meldinger til arkivmappen for kontoen

en: Check for _Junk
nb: Sjekk etter _uønsket e-post

en: Filter the selected messages for junk status
nb: Filtrer valgte meldinger etter uønsket e-poststatus

en: Assign C_olor…
nb: Tilegn _farge …

en: Assign color for the selected messages
nb: Tildel en farge for valgte meldinger

en: Unse_t Color
nb: _Ta bort farge

en: Unset color for the selected messages
nb: Ta bort farge for valgte meldinger

en: _Copy to Folder…
nb: _Kopier til mappe …

en: Copy selected messages to another folder
nb: Kopier valgte meldinger til en annen mappe

en: _Delete Message
nb: _Slett melding

en: Mark the selected messages for deletion
nb: Merk valgte meldinger for sletting

en: _Add note…
nb: L_egg til notat …

en: Add a note for the selected message
nb: Legg til et notat fra valgt melding

en: Delete no_te
nb: Slett no_tat

en: Delete the note for the selected message
nb:  Slett notat for valgt melding

en: _Edit note…
nb: R_ediger notat …

en: Edit a note for the selected message
nb: Rediger et notat for valgt melding

en: Create a Filter Rule for Mailing _List…
nb: Lag filterregel for e-post_liste …

en: Create a rule to filter messages to this mailing list
nb: Lag en regel for å filtrere meldinger til denne meldingslisten

en: Create a Filter Rule for _Recipients…
nb: Lag en filterregel for mottake_re …

en: Create a rule to filter messages to these recipients
nb: Lag en regel for å filtrere meldinger til disse mottakerene

en: Create a Filter Rule for Se_nder…
nb: Lag en filterregel for avse_nder …

en: Create a rule to filter messages from this sender
nb: Lag en regel for å filtrere meldinger fra denne avsenderen

en: Create a Filter Rule for _Subject…
nb: Lag en filterregel for e_mne …

en: Create a rule to filter messages with this subject
nb: Lag en regel for filtrering av meldinger med dette emnet

en: A_pply Filters
nb: _Påfør filtre

en: Apply filter rules to the selected messages
nb: Aktiver filterregler på de valgte meldingene

en: _Find in Message…
nb: _Finn i melding …

en: Search for text in the body of the displayed message
nb: Søk etter tekst i kroppen av vist melding

en: _Clear Flag
nb: F_jern flagg

en: Remove the follow-up flag from the selected messages
nb: Fjern flagg for oppfølging fra valgte meldinger

en: _Flag Completed
nb: Merk som _fullført

en: Set the follow-up flag to completed on the selected messages
nb: Sett flagg for oppfølging til fullført på valgte meldinger

en: Follow _Up…
nb: Følg _opp …

en: Flag the selected messages for follow-up
nb: Merk valgte meldinger for oppfølging

en: _Forward
nb: _Videresend

en: Forward the selected message to someone
nb: Videresend den valgte meldingen til noen

en: _Attached
nb: L_agt ved

en: Forward the selected message to someone as an attachment
nb: Videresend den valgte meldingen til noen som et vedlegg

en: Forward As _Attached
nb: Videresend s_om vedlegg

en: _Inline
nb: _I meldingen

en: Forward the selected message in the body of a new message
nb: Videresend den valgte meldingen i kroppen av en ny melding

en: Forward As _Inline
nb: V_ideresend som vedlegg

en: _Quoted
nb: _Sitert

en: Forward the selected message quoted like a reply
nb: Videresend den valgte meldingen sitert som et svar

en: Forward As _Quoted
nb: Videresend s_om sitat

en: _New Label
nb: _Ny etikett

note: Translators: "None" is used in the message label context menu. *              It removes all labels from the selected messages.
en: N_one
nb: _Ingen

en: _Load Images
nb: _Last bilder

en: Force images in HTML mail to be loaded
nb: Tvungen lasting av bilder i HTML e-post

en: _Ignore Subthread
nb: _Ignorer undertråd

en: Mark new mails in a subthread as read automatically
nb: Merk nye meldinger i en undertråd som lest automatisk

en: _Ignore Thread
nb: Overse _tråd

en: Mark new mails in this thread as read automatically
nb: Merk nye meldinger i denne tråden som lest automatisk

en: _Important
nb: V_iktig

en: Mark the selected messages as important
nb: Merk valgte meldinger som viktige

en: _Junk
nb: _Uønsket e-post

en: Mark the selected messages as junk
nb: Merk valgte meldinger som uønsket e-post

en: _Not Junk
nb: _Ikke uønsket e-post

en: Mark the selected messages as not being junk
nb: Merk valgte meldinger som ønsket e-post

en: _Read
nb: _Lest

en: Mark the selected messages as having been read
nb: Merk valgte meldinger som lest

en: Do not _Ignore Subthread
nb: Ikke _ignorer undertråd

en: Do not mark new mails in a subthread as read automatically
nb: Ikke merk nye meldinger i en undertråd som lest automatisk

en: Do not _Ignore Thread
nb: _Ikke ignorter tråd

en: Do not mark new mails in this thread as read automatically
nb: Ikke merk nye meldinger i denne tråden som lest automatisk

en: Uni_mportant
nb: _Ikke viktig

en: Mark the selected messages as unimportant
nb: Merk valgte meldinger som uviktige

en: _Unread
nb: _Ulest

en: Mark the selected messages as not having been read
nb: Merk valgte meldinger som ulest

en: _Edit as New Message…
nb: R_ediger som ny melding …

en: Open the selected messages in the composer for editing
nb: Åpne valgte meldinger i redigeringskomponenten

en: Compose _New Message
nb: Skriv _ny melding

en: Open a window for composing a mail message
nb: Åpne et vindu for å skrive en e-post melding

en: _Open in New Window
nb: _Åpne i _nytt vindu

en: Open the selected messages in a new window
nb: Åpne valgte meldinger i et nytt vindu

en: _Move to Folder…
nb: Flytt til _mappe …

en: Move selected messages to another folder
nb: Flytt valgte meldinger til en annen mappe

en: _Next Message
nb: _Neste melding

en: Display the next message
nb: Vis neste melding

en: Next _Important Message
nb: Neste v_iktige melding

en: Display the next important message
nb: Vis neste viktige melding

en: Next _Thread
nb: Neste _tråd

en: Display the next thread
nb: Vis neste tråd

en: Next _Unread Message
nb: Neste _uleste melding

en: Display the next unread message
nb: Vis neste uleste melding

en: _Previous Message
nb: _Forrige melding

en: Display the previous message
nb: Vis forrige melding

en: Pr_evious Important Message
nb: Forrig_e viktige melding

en: Display the previous important message
nb: Vis forrige viktige melding

en: Previous T_hread
nb: Forrige trå_d

en: Display the previous thread
nb: Vis forrige tråd

en: P_revious Unread Message
nb: Fo_rrige uleste melding

en: Display the previous unread message
nb: Vis forrige uleste melding

en: Print this message
nb: Skriv ut denne meldingen

en: Preview the message to be printed
nb: Forhåndsvis meldingen som skal skrives ut

en: Re_direct
nb: Om_diriger

en: Redirect (bounce) the selected message to someone
nb: Omdiriger (bounce) den valgte meldingen til noen

en: Remo_ve Attachments
nb: Fjern _vedlegg

en: Remove attachments
nb: Fjern vedlegg

en: Remove Du_plicate Messages
nb: Fjern du_plikatmeldinger

en: Checks selected messages for duplicates
nb: Sjekk valgte meldinger for duplikater

en: Reply to _All
nb: Svar til _alle

en: Compose a reply to all the recipients of the selected message
nb: Skriv et svar til alle mottakere av den valgte meldingen

en: Al_ternative Reply…
nb: Al_ternativt svar …

en: Choose reply options for the selected message
nb: Velg svaralternativer for den valgte meldingen

en: Reply to the mailing list, or to all recipients
nb: Svar til e-postlisten eller til alle mottakere

en: Reply to _List
nb: Svar til _listen

en: Compose a reply to the mailing list of the selected message
nb: Skriv et svar til e-postlisten for den valgte meldingen

en: _Reply to Sender
nb: Sva_r til avsender

en: Compose a reply to the sender of the selected message
nb: Skriv et svar til avsender av den valgte meldingen

en: Repl_y with Template
nb: Svar med _mal

en: _Save as mbox…
nb: Lagre _som mbox …

en: Save selected messages as an mbox file
nb: Lagre valgte meldinger som en mbox-fil

en: _Message Source
nb: _Meldingskilde

en: Show the raw email source of the message
nb: Vis e-post meldingen i sin råe form

en: _Undelete Message
nb: _Angre sletting av melding

en: Undelete the selected messages
nb: Angre sletting av valgte meldinger

en: _Normal Size
nb: _Normal størrelse

en: Reset the text to its original size
nb: Ta teksten tilbake til sin opprinnelige størrelse

en: _Zoom In
nb: _Zoom inn

en: Increase the text size
nb: Større tekst

en: Decrease the text size
nb: Mindre skrift

en: Cre_ate
nb: L_ag

en: Ch_aracter Encoding
nb: Tegn_koding

en: F_orward As
nb: Videresend s_om

en: _Label
nb: _Etikett

en: _Group Reply
nb: _Gruppesvar

en: _Go To
nb: _Gå til

en: Mar_k As
nb: Mer_k som

en: _Message
nb: _Melding

en: Create a Search Folder from Mailing _List…
nb: Lag en søkemappe fra e-post_liste …

en: Create a search folder for this mailing list
nb: Lag en søkemappe for denne e-postlisten

en: Create a Search Folder from Recipien_ts…
nb: Lag en søkemappe fra mo_ttakere …

en: Create a search folder for these recipients
nb: Lag en søkemappe for disse mottakerene

en: Create a Search Folder from Sen_der…
nb: Lag en søkemappe fra avsen_der …

en: Create a search folder for this sender
nb: Lag en søkemappe for denne avsenderen

en: Create a Search Folder from S_ubject…
nb: Lag en søkemappe fra _emne …

en: Create a search folder for this subject
nb: Lag en søkemappe for dette emnet

en: Mark for Follo_w Up…
nb: Merk for oppføl_ging …

en: Mark as _Important
nb: Merk som v_iktig

en: Mark as _Junk
nb: Merk som _uønsket e-post

en: Mark as _Not Junk
nb: Merk som _gyldig melding

en: Mar_k as Read
nb: Mer_k som lest

en: Mark as Uni_mportant
nb: _Merk som uviktig

en: Mark as _Unread
nb: Merk som _ulest

en: _Caret Mode
nb: Markør_modus

en: Show a blinking cursor in the body of displayed messages
nb: Vis en blinkende markør i kroppen av meldinger som vises

en: All Message _Headers
nb: Alle meldings_hoder

en: Show messages with all email headers
nb: Vis meldinger med alle meldingshoder

en: Retrieving message
nb: Henter melding

en: Delete
nb: Slett

en: Next
nb: Neste

en: Previous
nb: Forrige

en: Do not warn me again
nb: Ikke varsle meg igjen

en: Deleting messages in Junk folder “%s”…
nb: Sletter meldinger i søppelpostmappe «%s» …

en: Refreshing folder “%s”
nb: Oppdaterer mappe «%s»

en: Marking thread to be ignored
nb: Merker tråd som ignorert

en: Unmarking thread from being ignored
nb: Fjerner merking av tråd som ignorert

en: Marking subthread to be ignored
nb: Merker undertråd som ignorert

en: Unmarking subthread from being ignored
nb: Fjerner merking av undertråd som ignorert

en: Printing
nb: Skriver ut

note: Translators: %s is replaced with a folder * name %u with count of duplicate messages.
en: Folder “%s” contains %u duplicate message. Are you sure you want to delete it? | Folder “%s” contains %u duplicate messages. Are you sure you want to delete them?
nb[0]: Mappen «%s» inneholder %u duplikatmelding. Er du sikker på at du vil slette den?
nb[1]: Mappen «%s» inneholder %u duplikatmeldinger. Er du sikker på at du vil slette dem?

en: Save Message | Save Messages
nb[0]: Lagre melding
nb[1]: Lagre meldinger

note: Translators: This is part of a suggested file name * used when saving a message or multiple messages to * mbox format, when the first message doesn't have a * subject.  The extension ".mbox" is appended to the * string; for example "Message.mbox".
en: Message | Messages
nb[0]: Melding
nb[1]: Meldinger

en: Parsing message
nb: Leser melding

en: Allow remote content for anyone from %s
nb: Tillat eksternt innhold for alle fra %s

en: Allow remote content for %s
nb: Tillat eksternt innhold for %s

en: Allow remote content from %s
nb: Tillat eksternt innhold fra %s

en: Do not show this message again
nb: Ikke vis denne meldingen igjen

en: Load remote content
nb: Last eksternt innhold

en: You can download remote content manually, or set to remember to download remote content for this sender or used sites.
nb: Du kan laste ned eksternt innhold manuelt, eller huske å laste ned eksternt innhold for denne avsenderen eller brukte nettsteder.

en: The message has no text content.
nb: Meldingen har ikke tekstinnhold.

en: Flag to Follow Up
nb: Merk for oppfølging

en: Cl_ear
nb: Tø_m

en: No Title
nb: Ingen tittel

en: Book '%s' not found
nb: Fant ikke bok «%s»

en: No data source found for UID “%s”
nb: Fant ingen datakilde for UID «%s»

en: %s authentication failed
nb: %s autentisering feilet

note: Translators: The %d is replaced with the actual count of recipients, which is always more than one.
en: Are you sure you want to send a message with %d To and CC recipients? | Are you sure you want to send a message with %d To and CC recipients?
nb[0]: Er du sikker på at du vil sende en melding med %d Til- og CC-mottaker?
nb[1]: Er du sikker på at du vil sende en melding med %d Til- og CC-mottakere?

note: Translators: The %d is replaced with the actual count of recipients, which is always more than one.
en: You are trying to send a message to %d recipients in To and CC fields. This would result in all recipients seeing the email addresses of each other. In some cases this behaviour is undesired, especially if they do not know each other or if privacy is a concern. Consider adding recipients to the BCC field instead. | You are trying to send a message to %d recipients in To and CC fields. This would result in all recipients seeing the email addresses of each other. In some cases this behaviour is undesired, especially if they do not know each other or if privacy is a concern. Consider adding recipients to the BCC field instead.
nb[0]: Du prøver å sende en melding til %d mottaker i Til og CC feltene. Dette betyr at alle mottakere vil se hverandres e-postadresser. I noen tilfeller er ikke dette ønsket oppførsel, spesielt hvis de ikke kjenner hverandre eller hvis personvern er bekymring. Vurder å legge til mottakere i BCC-feltet i stedet.
nb[1]: Du prøver å sende en melding til %d mottakere i Til og CC feltene. Dette betyr at alle mottakere vil se hverandres e-postadresser. I noen tilfeller er ikke dette ønsket oppførsel, spesielt hvis de ikke kjenner hverandre eller hvis personvern er bekymring. Vurder å legge til mottakere i BCC-feltet i stedet.

note: This message is never removed from the camel operation, otherwise the GtkInfoBar hides itself and the user sees no feedback.
en: Waiting for attachments to load…
nb: Venter på at vedlegg lastes …

note: Note to translators: this is the attribution string used * when quoting messages.  Each ${Variable} gets replaced * with a value.  To see a full list of available variables, * see mail/em-composer-utils.c:attribvars array.
en: On ${AbbrevWeekdayName}, ${Year}-${Month}-${Day} at ${24Hour}:${Minute} ${TimeZone}, ${Sender} wrote:
nb: ${AbbrevWeekdayName}, ${Day}.${Month}.${Year} kl. ${24Hour}.${Minute} ${TimeZone}, skrev ${Sender}:

en: -------- Forwarded Message --------
nb: ---------Videresendt melding-------

en: -----Original Message-----
nb: -----Opprinnelig melding-----

en: an unknown sender
nb: en ukjent avsender

en: Alternative Reply
nb: Alternativt svar

en: _Reply
nb: Sva_r

en: Recipients:
nb: Mottakere:

en: Reply to _Sender
nb: Svar til av_sender

en: Reply style:
nb: Svarstil:

note: Translators: This is for "Toolbar Icon Size: Default"
en: _Default
nb: _Forvalgt

en: Attach_ment
nb: Ved_legg

en: Inline (_Outlook style)
nb: I meldingen (som i _Outlook)

en: _Quote
nb: _Sitert

en: Do _Not Quote
nb: I_kke siter

note: Translators: The text is followed by the format combo with values like 'Plain Text', 'HTML' and so on
en: _Format message in
nb: _Formater melding som

en: Apply t_emplate
nb: Bruk _mal

en: Preserve original message S_ubject
nb: Behold _emne fra opprinnelig melding

en: one recipient | %d recipients
nb[0]: en mottaker
nb[1]: %d mottakere

note: FIXME GTK_WINDOW (composer)
en: Posting destination
nb: Destinasjon for post

en: Choose folders to post the message to.
nb: Velg mapper meldingen skal postes til.

en: Description of Filters
nb: Beskrivelse av filtre

note: Translators: The first '%s' is replaced with the rule name; the second '%s' with 'enabled' or 'disabled' word; the third '%s' is replaced with the account name
en: %s (%s, for account %s)
nb: %s (%s, for konto %s)

en: enabled
nb: aktivert

en: disabled
nb: deaktivert

note: Translators: The first '%s' is replaced with the rule name; the second '%s' with 'enabled' or 'disabled' word
en: %s (%s, for any account)
nb: %s (%s, for enhver konto)

en: If all the following conditions are met
nb: Hvis alle følgende betingelser er møtt

en: If any of the following conditions are met
nb: Hvis noen av følgende betingelser er møtt

note: and now for the action area
en: Then
nb: Så etter

en: De_scribe Filters…
nb: Be_skriv filtre …

en: Select Folder
nb: Velg mappe

en: Default Account
nb: Forvalgt konto

[ctx: mail-filter-rule]
note: Translators: This is in a Mail filter rule editor, part of "For account: [ Any   ]" section
en: Any
nb: Enhver

en: Rul_e type:
nb: Regel_type:

en: _For Account:
nb: _For konto:

en: Add Ac_tion
nb: Legg til hand_ling

en: Select Custom Icon
nb: Velg tilpasset ikon

en: _Use custom icon
nb: Br_uk tilpasset ikon

en: Use te_xt color
nb: Bruk te_kstfarge

en: Path:
nb: Sti:

en: Unread messages: | Unread messages:
nb[0]: Ulest melding:
nb[1]: Uleste meldinger:

en: Total messages: | Total messages:
nb[0]: Totalt antall melding:
nb[1]: Totalt antall meldinger:

en: Quota usage (%s):
nb: Bruk av kvote (%s):

en: Quota usage
nb: Bruk av kvote

note: Translators: Label of a combo with a list of configured accounts where a user can choose which account to use as the sender when composing a message in this folder
en: _Send Account Override:
nb: Overstyring av av_senderkonto:

en: Archive this folder using these settings:
nb: Arkiver denne mappen med disse innstillingene:

[ctx: autoarchive]
note: Translators: This text is part of "Auto-cleanup messages older than [X] [days/weeks/months]"
en: Auto-_cleanup messages older than
nb: _Rydd opp automatisk meldinger som er eldre enn

[ctx: autoarchive]
note: Translators: This text is part of "Auto-cleanup messages older than [X] [days/weeks/months]"
en: days
nb: dager

[ctx: autoarchive]
note: Translators: This text is part of "Auto-cleanup messages older than [X] [days/weeks/months]"
en: weeks
nb: uker

[ctx: autoarchive]
note: Translators: This text is part of "Auto-cleanup messages older than [X] [days/weeks/months]"
en: months
nb: måneder

en: Move messages to the default archive _folder
nb: Flytt meldinger til forvalgt arkiv_mappe

en: _Move messages to:
nb: Flytt _meldinger til:

en: Archive folder
nb: Arkivmappe

en: Select folder to use for Archive
nb: Velg mappe som skal brukes for arkivering

en: _Delete messages
nb: _Slett meldinger

en: Server Tag
nb: Tjeneretikett

en: Label
nb: Etikett

en: Appearance
nb: Utseende

note: Translators: "Archive" is a noun (This is a tab heading in the mail folder properties)
en: Archive
nb: Arkiver

en: Labels
nb: Etiketter

en: Folder Properties
nb: Egenskaper for mappe

en: Gathering folder properties
nb: Henter egenskaper for mappe

en: <click here to select a folder>
nb: <klikk her for å velge en mappe>

en: Create a new folder
nb: Lag en ny mappe

en: Folder names cannot contain “/”
nb: Mappenavn kan ikke inneholde tegnet «/»

en: Mail Folder Tree
nb: Tre for e-postmapper

en: Moving folder %s
nb: Flytter mappe %s

en: Copying folder %s
nb: Kopierer mappe %s

en: Moving messages into folder %s
nb: Flytter meldinger til mappe %s

en: Copying messages into folder %s
nb: Kopierer meldinger til mappe %s

en: Cannot drop message(s) into toplevel store
nb: Kan ikke slippe melding(er) toppnivå for lageret

note: UNMATCHED is always last.
en: UNMATCHED
nb: UTEN TREFF

en: Trash
nb: Papirkurv

en: Junk
nb: Uønsket e-post

en: Moving folder “%s”
nb: Flytter mappe «%s»

en: Copying folder “%s”
nb: Kopierer mappe «%s»

en: Moving folder “%s” (%d/%d)
nb: Flytter mappe «%s» (%d/%d)

en: Copying folder “%s” (%d/%d)
nb: Kopierer mappe «%s» (%d/%d)

en: Move Folder To
nb: Flytt mappe til

en: Copy Folder To
nb: Kopier mappe til

en: _Subscribe
nb: A_bonner

en: Su_bscribe To Shown
nb: Abonner på innhold som vises

en: Subscribe To _All
nb: Abonner på _alle

en: _Unsubscribe
nb: _Fjern abonnement

en: Unsu_bscribe From Hidden
nb: _Fjern abonnement på skjulte

en: Unsubscribe From _All
nb: Fjern abonnement på _alle

en: %d unread,  | %d unread,
nb[0]: %d ulest,
nb[1]: %d uleste,

en: %d total | %d total
nb[0]: %d totalt
nb[1]: %d totalt

en: Folder Subscriptions
nb: Abonnement på mapper

en: _Account:
nb: K_onto:

en: Clear Search
nb: Tøm søk

en: Sho_w items that contain:
nb: _Vis oppføringer som inneholder:

en: Subscribe to the selected folder
nb: Abonner på valgt mappe

en: Su_bscribe
nb: A_bonner

en: Unsubscribe from the selected folder
nb: Fjern abonnement på valgt mappe

en: Collapse all folders
nb: Slå sammen alle mapper

en: C_ollapse All
nb: Slå sammen _alle

en: Expand all folders
nb: Utvid alle mapper

en: E_xpand All
nb: Ut_vid alle

en: Refresh the folder list
nb: Oppdater mappelisten

en: Stop the current operation
nb: Stopp aktiv operasjon

en: _Stop
nb: _Stopp

note: Translators: This message is shown only for ten or more * messages to be opened.  The %d is replaced with the actual * count of messages. If you need a '%' in your text, then * write it doubled, like '%%'.
en: Are you sure you want to open %d message at once? | Are you sure you want to open %d messages at once?
nb[0]: Er du sikker på at du vil åpne %d melding samtidig?
nb[1]: Er du sikker på at du vil åpne %d meldinger samtidig?

en: Message Filters
nb: Meldingsfiltre

en: Messages from %s
nb: Meldinger fra %s

en: Deleting old messages
nb: Sletter gamle meldinger

en: Search _Folders
nb: Søke_mapper

en: Add Folder
nb: Legg til mappe

en: Search Folder Sources
nb: Kilder for søkemapper

en: Automatically update on any _source folder change
nb: Oppdater automati_sk ved endring i en hvilken som helst kildemappe

en: All local folders
nb: Alle lokale mapper

en: All active remote folders
nb: Alle aktive eksterne mapper

en: All local and active remote folders
nb: Alle lokale og aktive eksterne mapper

en: Specific folders
nb: Spesifikke mapper

en: include subfolders
nb: ta med undermapper

en: Sender
nb: Avsender

en: starts with
nb: starter med

en: does not start with
nb: starter ikke med

en: ends with
nb: slutter med

en: does not end with
nb: slutter ikke med

en: sounds like
nb: lyder som

en: does not sound like
nb: ligner ikke

en: Recipients
nb: Mottakere

en: CC
nb: Cc

en: BCC
nb: Bcc

en: Sender or Recipients
nb: Sender eller mottakere

en: has words
nb: har ord

en: does not have words
nb: har ingen ord

en: Specific header
nb: Spesifikk header

en: exists
nb: eksisterer

en: does not exist
nb: eksisterer ikke

en: Message Body
nb: Meldingskropp

en: Free Form Expression
nb: Fritt uttrykk

en: Date sent
nb: Dato sendt

en: is before
nb: er før

en: is after
nb: er etter

en: Date received
nb: Dato mottatt

en: Score
nb: Gi poeng

en: Size (kB)
nb: Størrelse (kB)

en: is greater than or equal to
nb: er større enn eller lik

en: is less than or equal to
nb: er mindre enn eller lik

en: Replied to
nb: Svart til

en: Important
nb: Viktig

note: Past tense, as in "has been read".
en: Read
nb: Les

en: Follow Up
nb: Følg opp

en: is Flagged
nb: er merket

en: is not Flagged
nb: er ikke merket

en: is Completed
nb: er ferdig

en: is not Completed
nb: er ikk ferdig

en: Mailing list
nb: E-postliste

en: Regex Match
nb: Treff på vanlig uttrykk

en: Message Header
nb: Meldingshode

en: Source Account
nb: Kildekonto

en: Pipe to Program
nb: Send til program

en: returns
nb: returnerer

en: does not return
nb: returnerer ikke

en: returns greater than
nb: returnerer større enn

en: returns less than
nb: returnerer mindre enn

en: Junk Test
nb: Uønsket e-posttest

en: Message is Junk
nb: Uønsket e-post

en: Message is not Junk
nb: Ikke uønsket e-post

en: Message Location
nb: Meldingsadresse

en: contains Sender
nb: inneholder avsender

en: does not contain Sender
nb: inneholder ikke avsender

en: Match All
nb: Treff på alle

en: Stop Processing
nb: Stopp behandling

en: Set Label
nb: Sett etikett

en: Assign Color
nb: Tilegn farge

en: Unset Color
nb: Fjern farge

en: Assign Score
nb: Gi poeng

en: Adjust Score
nb: Juster poeng

en: Set Status
nb: Sett status

en: Deleted
nb: Slettet

en: Unset Status
nb: Nullstill status

en: Learn as Junk
nb: Lær som søppelpost

en: Beep
nb: Pip

en: Play Sound
nb: Spill lyd

en: Run Program
nb: Kjør program

en: Forward to
nb: Videresend til

en: with
nb: med

en: Importing Elm data
nb: Importerer data fra Elm

en: Evolution Elm importer
nb: Import fra Elm for Evolution

en: Import mail from Elm.
nb: Importer e-post fra Elm.

en: _Destination folder:
nb: _Målmappe:

en: Select folder
nb: Velg mappe

en: Select folder to import into
nb: Velg mappe å importere til

[ctx: mboxImp]
note: Translators: Column header for a message subject
en: Subject
nb: Emne

[ctx: mboxImp]
note: Translators: Column header for a message From address
en: From
nb: Fra

en: Showing only first few messages, more will be imported
nb: Viser kun de første meldingene. Flere vil bli importert

en: Importer Berkeley Mailbox format folders
nb: Importer mapper i Berkeley Mailbox format

en: %d Address | %d Addresses
nb[0]: %d adresser
nb[1]: %d adresse

en: Evolution KMail importer
nb: Import fra KMail for Evolution

en: Import mail and contacts from KMail.
nb: Importer e-post og kontakter fra KMail.

en: Importing mailbox
nb: Importerer postboks

en: Importing mail and contacts from KMail
nb: Importerer e-post og kontakter fra KMail

note: Destination folder, was set in our widget
en: Importing “%s”
nb: Importerer «%s»

en: Scanning %s
nb: Søker i %s

en: Importing Pine data
nb: Importerer data fra Pine

en: Evolution Pine importer
nb: Import fra Pine for Evolutions

en: Import mail from Pine.
nb: Importer e-post fra Pine.

en: Mail to %s
nb: Send til %s

en: Mail from %s
nb: E-post fra %s

en: Subject is %s
nb: Emne er %s

en: %s mailing list
nb: %s e-postliste

en: Add Filter Rule
nb: Legg til filterregel

note: Translators: The first %s is name of the affected * filter rule(s), the second %s is URI of the removed * folder. For more than one filter rule is each of * them on a separate line, with four spaces in front * of its name, without quotes.
en: The filter rule “%s” has been modified to account for the deleted folder
    “%s”. | The following filter rules
    %s have been modified to account for the deleted folder
    “%s”.
nb[0]: Filterregel «%s» ble oppdatert for å ta høyde for slettet mappe
    «%s».
nb[1]: Følgende filterregler
    %s ble oppdatert fordi de brukte en mappe som ble slettet
    «%s».

en: Open Message Filters
nb: Åpne meldingsfiltre

en: Set custom junk header
nb: Sett egendefinert meldingshode for uønsket e-post

en: All new emails with header that matches given content will be automatically filtered as junk
nb: Alle nye meldinger med meldingshode som er lik gitt innhold vil automatisk bli filtrert som uønsket

en: Header name
nb: Navn på meldingshode

en: Header content
nb: Innhold i meldingshode

en: Default Behavior
nb: Forvalgt oppførsel

note: Translators: The text is followed by the format combo with values like
en: For_mat messages in
nb: For_mater meldinger som

en: Automatically insert _emoticons
nb: S_ett inn smilefjes automatisk

en: Use Un_icode characters for emoticons
nb: Bruk Unicode-tegn for smilefjes.

en: Always request rea_d receipt
nb: Allti_d be om lesekvittering

en: Encode filenames in an _Outlook/GMail way
nb: Bruk samme koding for filnavn som _Outlook/GMail

en: Send messages through Outbo_x folder
nb: Send meldinger via Utbo_ks-mappen

en: Number of characters for word w_rapping:
nb: Antall tegn før linjen b_rytes:

en: Ch_aracter encoding:
nb: Tegn_koding:

en: Replies and Forwards
nb: Svar og videresending

en: _Reply style:
nb: Sva_rstil:

en: _Forward style:
nb: _Videresendingsstil:

en: _Language:
nb: _Språk:

en: Include si_gnature in new messages only
nb: Ta kun med si_gnatur i nye meldinger

en: Ig_nore Reply-To: for mailing lists
nb: Ig_norer Reply-To: for e-postlister

en: Gro_up Reply goes only to mailing list, if possible
nb: Gr_uppesvar går kun til e-postliste hvis mulig

en: Digitally _sign messages when original message signed (PGP or S/MIME)
nb: _Signer meldinger digitalt når opprinnelig melding er signert (PGP eller S/MIME)

en: _Wrap quoted text in replies
nb: _Bryt sitert tekst i svar

[ctx: ReplyForward]
en: Inline
nb: I meldingen

en: Sig_natures
nb: Sig_naturer

en: Signatures
nb: Signaturer

en: _Languages
nb: _Språk

en: Languages Table
nb: Språktabell

en: The list of languages here reflects only the languages for which you have a dictionary installed.
nb: Språklisten som vises her reflekterer kun de språkene du har installert en ordbok for.

en: Check spelling while I _type
nb: Sjekk s_taving mens jeg skriver

en: To help avoid email accidents and embarrassments, ask for confirmation before taking the following checkmarked actions:
nb: Spør om bekreftelse før utføring av følgende avkryssede handlinger for å hjelpe med å unngå uhell og flauser med e-post:

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with an _empty subject line
nb: Ved sending av en melding med tomt _emnefelt

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with only _Bcc recipients defined
nb: Ved sending av en melding med kun _Bcc-mottakere definert

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message to many _To and CC recipients
nb: Ved sending av en melding til mange _Til- og CC-mottakere

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a _private reply to a mailing list message
nb: Ved sending av _privat svar til meldinger fra e-postlister

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a reply to a large _number of recipients
nb: Ved sending av svar til et stort a_ntall mottakere

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Allowing a _mailing list to redirect a private reply to the list
nb: En e-postliste tillates å o_mdirigere private svar til listen

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with _recipients not entered as mail addresses
nb: Sender en melding med mottakere oppgitt uten e-postadresser

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message using _key accelerator (Ctrl+Enter)
nb: Sender en melding med _tastatursnarvei (Ctrl+linjeskift)

note: Translators:
en: Before composer _format changes from HTML to Plain Text
nb: Før redigerings_formatet byttes fra HTML til vanlig tekst

en: Confirmations
nb: Bekreftelser

note: Translators: Label of a frame with a list of folders for which to use selected account in Send account overrides
en: Use for Folders
nb: Bruk for mapper

note: Translators: Label of a frame with a list of recipients for whom to use selected account in Send account overrides
en: Use for Recipients
nb:  Bruk for mottakere

note: Translators: Label of a frame with a list of configured accounts in Send account overrides
en: Account
nb: Konto

en: Send account overrides
nb: Overstyring av avsenderkonto

en: Assign which account should be used as a send account for respective folders or recipients, an override for usual send account detection. List of recipients can contain partial addresses or names. The name and the address parts are compared separately.
nb: Bestem hvilken konto som skal brukes som avsenderkonto for respektive mapper eller mottakere som en overstyring for vanlig gjenkjent avsenderkonto. Lister med mottakere kan inneholde deler av adresser eller navn. Navn og adressedelene sammenlignes hver for seg.

en: _Folder override has precedence over Recipient override
nb: _Mappeoverstyring har rang foran overstyring av mottaker

en: Send Account
nb: Avsenderkonto

en: Start up
nb: Oppstart

en: Check for new _messages on start
nb: Se etter nye _meldinger ved oppstart

en: Check for new messa_ges in all active accounts
nb: Se etter nye meldin_ger i alle aktive kontoer

en: Message Display
nb: Meldingsvisning

en: _Use the same fonts as other applications
nb: Br_uk samme skrifter som andre programmer

en: S_tandard Font:
nb: Forvalg_t skrift:

en: Select HTML fixed width font
nb: Velg skrift med fast bredde for HTML

en: Select HTML variable width font
nb: Velg skrift med variabel bredde for HTML

en: Fix_ed Width Font:
nb: Skrift med fast br_edde:

en: Minimum Font _Size:
nb: Minste skrift_størrelse:

note: Translators: This is part of
en: (in pixels)
nb: (i piksler)

en: _Mark messages as read after
nb: _Merk meldinger som lest etter

en: Highlight _quotations with
nb: _Merk sitering med

en: Pick a color
nb: Velg en farge

en: color
nb: farge

en: Default character e_ncoding:
nb: Forvalgt teg_nkoding:

en: Apply the same _view settings to all folders
nb: Bruk samme _visningsinnstillinger for alle mapper

en: F_all back to threading messages by subject
nb: F_all tilbake til tråding av meldinger etter emne

en: Delete Mail
nb: Slett e-post

en: Empty _trash folders
nb: _Tøm papirkurvmapper

en: Confirm _when expunging a folder
nb: _Bekreft ved tømming av en mappe

en: Confirm when emptying a _Junk folder
nb: _Bekreft ved tømming av en søppelpostmappe

en: Go to the previ_ous message after message deletion
nb: Gå til f_orrige melding etter sletting av en melding

en: Archive Mail
nb: Arkiver e-post

en: Archive folder to use for On This Computer messages
nb: Arkivmappe som skal brukes for meldinger på denne datamaskinen

en: On This Computer A_rchive folder:
nb: A_rkivmappe på denne datamaskinen:

note: If enabled, show animation; if disabled, only display a static image without any animation
en: _Show animated images
nb: Vi_s animerte bilder

en: Unset colors provided in HTML mails in message previe_w
nb: Fjern farger fra HTML-meldinger i meldingsforhånds_visning

en: _Prompt on sending HTML mail to contacts that do not want them
nb: S_pør ved sending av HTML-meldinger til kontakter som ikke ønsker dem

en: Loading Remote Content
nb: Laster eksternt innhold

en: _Never load remote content from the Internet
nb: Aldri last _ned eksternt innhold fra internett

en: _Load remote content only in messages from contacts
nb: _Last kun ned eksternt innhold i meldinger fra kontakter

en: _Always load remote content from the Internet
nb: _Alltid last ned eksternt innhold fra internett

en: Notify about _missing remote content in the message preview
nb: Varsle om _manglende eksternt innhold ved forhåndsvisning av melding

en: Add
nb: Legg til

en: Remove
nb: Fjern

en: Allow for sites:
nb: Tillat for nettsteder:

en: Allow for senders:
nb: Tillat for avsendere:

en: HTML Messages
nb: HTML-meldinger

en: Sender Photograph
nb: Bilde av avsender

en: _Show the photograph of sender in the message preview
nb: Vi_s bilde av avsender i forhåndsvisning av meldingen

en: Search libra_vatar.org for the photograph of sender
nb: Søk i libgra_vatar.com for bilde av avsender

en: Displayed Message Headers
nb: Viste meldingshoder

en: Show _full mail addresses in message preview
nb: Vis _full e-postadresse i forhåndsvisning

en: Mail Headers Table
nb: Tabell med meldingshoder

en: Re_set
nb: Null_still

en: Message List User Headers
nb: Brukerdefinerte meldingshoder for meldingsliste

en: Message List User Headers Table
nb: Tabell med brukerdefinerte meldingshoder for meldingsliste

en: Date/Time Format
nb: Fromat for dato ogklokkeslett

en: Check incoming _messages for junk
nb: Sjekk om innkommende _meldinger er uønsket

en: _Delete junk messages
nb: _Slett uønskede meldinger

en: _Prompt before marking message as junk
nb: S_pør før en melding merkes som søppelpost

en: Junk Test Options
nb: Alternativer for test av søppelpost

en: Do not mar_k messages as junk if sender is in my address book
nb: Ikke mer_k meldinger som uønsket hvis avsender finnes i adresseboken

en: _Lookup in local address book only
nb: S_lå kun opp i lokale adressebokmapper

en: Check cu_stom headers for junk
nb: _Sjekk egendefinerte meldingshoder for uønsket e-post

en: No encryption
nb: Ingen kryptering

en: TLS encryption
nb: TLS-kryptering

en: SSL encryption
nb: SSL-kryptering

en: Call
nb: Ring

en: Do Not Forward
nb: Ikke videresend

en: Follow-Up
nb: Følg opp

en: For Your Information
nb: Til din informasjon

en: No Response Necessary
nb: Ingen respons nødvendig

en: Reply to All
nb: Svar til alle

en: Review
nb: Gjennomgå

en: The messages you have selected for follow up are listed below.
    Please select a follow up action from the “Flag” menu.
nb: Meldingene du har valgt for oppfølging er listet under.
    Vennligst velg en handling for oppfølging fra menyen «Flagg».

en: _Flag:
nb: _Flagg:

en: _Due By:
nb: _Ferdig til:

note: Translators: Flag Completed
en: Co_mpleted
nb: Fu_llført

en: License Agreement
nb: Lisensavtale

en: _No
nb: _Nei

en: _Accept License
nb: Godt_a lisensen

en: _Tick this to accept the license agreement
nb: _Kryss av her for å godta lisensen

en: Invalid authentication
nb: Ugyldig autentisering

en: This server does not support this type of authentication and may not support authentication at all.
nb: Tjener støtter ikke denne typen autentisering. Det kan hende den ikke støtter autentisering i det hele tatt.

en: Your login to your server “{0}” as “{0}” failed.
nb: Din pålogging på tjener «{0}» som «{0}» feilet.

en: Check to make sure your password is spelled correctly. Remember that many passwords are case sensitive; your caps lock might be on.
nb: Sjekk at passordet ditt er skrevet korrekt. Husk at mange passord skiller mellom store og små bokstaver. Caps lock kan være på.

en: Are you sure you want to send a message in HTML format?
nb: Er du sikker på at du vil sende en melding i HTML-format?

en: Please make sure the following recipients are willing and able to receive HTML email:
    {0}
nb: Sjekk at følgende mottakere kan og ønsker å motta e-post som HTML:
    {0}

en: Are you sure you want to send a message without a subject?
nb: Er du sikker på at du vil sende en melding uten emne?

en: Adding a meaningful Subject line to your messages will give your recipients an idea of what your mail is about.
nb: Hvis du gir dine meldinger en meningsfylt emnelinje vil mottakerene lettere forstå hva meldingen din handler om.

en: Are you sure you want to send a message with only BCC recipients?
nb: Er du sikker på at du ønsker å sende en melding med kun BCB-mottakere?

en: The contact list you are sending to is configured to hide list recipients.
    
    Many email systems add an Apparently-To header to messages that only have BCC recipients. This header, if added, will list all of your recipients in your message. To avoid this, you should add at least one To: or CC: recipient.
nb: Kontaktlisten du sender til er satt opp til å skjule listemottakere.
    
    Mange e-postsystemer legger til et Apparently-To-meldingshode i meldinger som kun har BCC-mottakere. Dette meldingshodet vil liste alle mottakere av meldingen likevel. For å unngå dette bør du legge inn minst en mottaker i Til: eller Cc:.

en: Many email systems add an Apparently-To header to messages that only have BCC recipients. This header, if added, will list all of your recipients to your message anyway. To avoid this, you should add at least one To: or CC: recipient.
nb: Mange e-postsystemer legger til et Apparently-To-meldingshode i meldinger som kun har BCC-mottakere. Dette meldingshodet vil liste alle mottakere av meldingen likevel. For å unngå dette bør du legge inn minst en mottaker i Til: eller Cc:.

en: Are you sure you want to send a message with invalid address?
nb: Er du sikker på at du vil sende en melding med ugyldig adresse?

en: The following recipient was not recognized as a valid mail address:
    {0}
nb: Følgende mottaker ble ikke gjenkjent som en gyldig e-postadresse:
    {0}

en: Are you sure you want to send a message with invalid addresses?
nb: Er du sikker på at du vil sende en melding med ugyldige adresser?

en: The following recipients were not recognized as valid mail addresses:
    {0}
nb: Følgende mottakere ble ikke gjenkjent som gyldige e-postadresser:
    {0}

en: Send private reply?
nb: Send privat svar?

en: You are replying privately to a message which arrived via a mailing list, but the list is trying to redirect your reply to go back to the list. Are you sure you want to proceed?
nb: Du svarer privat på en melding som kom via en e-postliste, men listen prøver å omdirigere ditt svar tilbake til listen. Er du sikker på at du vil fortsette?

en: Reply _Privately
nb: Svar _privat

en: You are replying to a message which arrived via a mailing list, but you are replying privately to the sender; not to the list. Are you sure you want to proceed?
nb: Du svarer på en melding som kom via en e-postliste, men du svarer privat til avsender og ikke til listen. Er du sikker på at du vil fortsette?

en: Send reply to all recipients?
nb: Send svar til alle mottakere?

en: You are replying to a message which was sent to many recipients. Are you sure you want to reply to ALL of them?
nb: Du svarer på en melding som ble sendt til mange mottakere. Er du sikker på at du vil svare til ALLE mottakerene?

en: This message cannot be sent because you have not specified any recipients
nb: Denne meldingen kan ikke sendes fordi du ikke har oppgitt noen mottakere

en: Please enter a valid email address in the To: field. You can search for email addresses by clicking on the To: button next to the entry box.
nb: Vennligst oppgi en gyldig e-postadresse i Til:-feltet. Du kan søke etter e-postadresser ved å klikke på Til:-knappen ved siden av inntastingsfeltet.

en: Use default drafts folder?
nb: Bruk forvalgt mappe for skisser?

en: Unable to open the drafts folder for this account. Use the system drafts folder instead?
    
    The reported error was “{0}”.
nb: Kan ikke åpne skisse-mappen for denne kontoen. Vil du bruke forvalgt mappe for skisser i stedet?
    
    Rapportert feil var «{0}».

en: Use _Default
nb: Bruk _forvalg

en: Are you sure you want to permanently remove all the deleted messages in folder “{0}”?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne alle slettede meldinger fra mappe «{0}» permanent?

en: If you continue, you will not be able to recover these messages.
nb: Hvis du fortsetter vil du ikke kunne gjenopprette disse meldingene.

en: _Expunge
nb: T_øm

en: Are you sure you want to permanently remove all the deleted messages in all folders?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne alle slettede meldinger fra alle mapper permanent?

en: _Empty Trash
nb: _Tøm papirkurven

en: Opening too many messages at once may take a long time.
nb: Hvis du åpner for mange meldinger på en gang kan dette ta lang tid.

en: _Open Messages
nb: _Åpne meldinger

en: You have unsent messages, do you wish to quit anyway?
nb: Du har usendte meldinger. Vil du avslutte likevel?

en: If you quit, these messages will not be sent until Evolution is started again.
nb: Hvis du avslutter vil ikke disse meldingene sendes før Evolution startes igjen.

note: Translators: the {0} is replaced with an operation name, which failed. It can be basically anything run asynchronously, like "Fetching Mail", "Sending message" and others, mostly from mail-ops.c file.
en: Error while {0}.
nb: Feil under {0}.

en: Error while performing operation.
nb: Feil under utføring av operasjon.

en: Enter password.
nb: Oppgi passord.

en: Error loading filter definitions.
nb: Feil under lasting av filterdefinisjoner.

en: Cannot save to directory “{0}”.
nb: Kan ikke lagre til katalog «{0}».

en: Cannot save to file “{0}”.
nb: Kan ikke lagre til fil «{0}».

en: Cannot create the save directory, because “{1}”
nb: Kan ikke opprette katalog for lagring fordi «{1}»

en: Cannot create temporary save directory.
nb: Kan ikke opprette midlertidig katalog.

en: File exists but cannot overwrite it.
nb: Filen eksisterer men kan ikke overskrives.

en: File exists but is not a regular file.
nb: Filen eksisterer, men den er ikke en vanlig fil.

en: Cannot delete folder “{0}”.
nb: Kunne ikke slette mappe «{0}».

en: Cannot delete system folder “{0}”.
nb: Kan ikke slette systemmappe «{0}».

en: System folders are required for Evolution to function correctly and cannot be renamed, moved, or deleted.
nb: Systemmapper kreves for at Evolution skal fungere korrekt og du kan ikke endre navn på, flytte eller slette disse.

en: Failed to expunge folder “{0}”.
nb: Klarte ikke å tømme mappe «{0}».

en: Failed to refresh folder “{0}”.
nb: Klarte ikke å oppdatere mappe «{0}».

en: Cannot rename or move system folder “{0}”.
nb: Kan ikke endre navn på eller flytte systemmappe «{0}».

en: Really delete folder “{0}” and all of its subfolders?
nb: Vil du virkelig slette mappen «{0}» og alle undermapper?

en: If you delete the folder, all of its contents and its subfolders’ contents will be deleted permanently.
nb: Hvis du sletter mappen vil alt innhold i denne og undermapper slettes permanent.

en: Really unsubscribe folder “{0}”?
nb: Vil du virkelig slutte å abonnere på mappen «{0}»?

en: If you unsubscribe the folder, it might not be visible in the Evolution, while still being available on the server. You can re-subscribe in Folder→Subscriptions... menu.
nb: Hvis du slutter å abonnere på mappen vil den kanskje ikke vises i Evolution, men den vil fortsatt være tilgjengelig på tjeneren. Du kan abonnere på nytt i menyen Mappe->Abonnement.

en: Do _Not Unsubscribe
nb: _Ikke fjern abonnement

en: Really delete folder “{0}”?
nb: Vil du virkelig slette mappen «{0}»?

en: If you delete the folder, all of its contents will be deleted permanently.
nb: Hvis du sletter mappen vil alt innhold i denne bli slettet permanent.

en: These messages are not copies.
nb: Disse meldingene er ikke kopier.

en: Messages shown in Search Folders are not copies. Deleting them from a Search Folder will delete the actual messages from the folder or folders in which they physically reside. Do you really want to delete these messages?
nb: Meldinger som vises i søkemapper er ikke kopier. Hvis du sletter dem fra en søkemappe sletter du de faktiske meldingene fra dine lokale eller eksterne mapper. Vil du virkelig slette disse meldingene?

en: Cannot rename “{0}” to “{1}”.
nb: Kan ikke endre navn på «{0}» til «{1}».

en: A folder named “{1}” already exists. Please use a different name.
nb: En mappe med navn «{1}» eksisterer allerede. Vennligst bruk et annet navn.

en: Cannot move folder “{0}” to “{1}”.
nb: Kunne ikke flytte mappe «{0}» til «{1}».

en: Cannot open source folder. Error: {2}
nb: Kan ikke åpne kildemappe. Feil: {2}

en: Cannot open target folder. Error: {2}
nb: Kan ikke åpne målmappe. Feil: {2}

en: Cannot copy folder “{0}” to “{1}”.
nb: Kan ikke kopiere mappe «{0}» til «{1}».

en: Cannot create folder “{0}”.
nb: Kan ikke opprette mappe «{0}».

en: Cannot open folder. Error: {1}
nb: Kunne ikke åpne mappe. Feil: {1}

en: Cannot save changes to account.
nb: Kan ikke lagre endringer for kontoen.

en: You have not filled in all of the required information.
nb: Du har ikke fylt ut all nødvendig informasjon.

en: You may not create two accounts with the same name.
nb: Du kan ikke opprette to kontoer med samme navn.

en: Are you sure you want to delete account “{0}”?
nb: Er du sikker på at du vil slette konto «{0}»?

en: If you proceed, the account information will be deleted permanently.
nb: Hvis du fortsetter vil kontoinformasjonen bli slettet permanent.

en: Are you sure you want to delete this account and all its proxies?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne kontoen med alle stedfortredere?

en: If you proceed, the account information and
    all proxy information will be deleted permanently.
nb: Hvis du fortsetter vil all kontoinformasjon og
    mellomtjenerinformasjon bli slettet permanent.

en: Are you sure you want to disable this account and delete all its proxies?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne kontoen med alle stedfortredere?

en: If you proceed, all proxy accounts will be deleted permanently.
nb: Hvis du fortsetter vil stedfortrederkontoer bli slettet permanent.

en: Do _Not Disable
nb: I_kke slå av

en: _Disable
nb: _Deaktiver

en: Cannot edit Search Folder “{0}” as it does not exist.
nb: Kan ikke redigere søkemappe «{0}» da den ikke eksisterer.

en: This folder may have been added implicitly,
    go to the Search Folder editor to add it explicitly, if required.
nb: Denne mappen er lagt til implisitt. Gå til redigering av søkemapper og legg den inn eksplisitt hvis det er nødvendig.

en: Cannot add Search Folder “{0}”.
nb: Kan ikke legge til søkemappe «{0}».

en: A folder named “{0}” already exists. Please use a different name.
nb: En mappe med navn «{0}» eksisterer allerede. Vennligst bruk et annet navn.

en: Search Folders automatically updated.
nb: Søkemapper oppdatert automatisk.

en: Mail filters automatically updated.
nb: E-postfiltre oppdatert automatisk.

en: Missing folder.
nb: Mangler mappe.

en: You must specify a folder.
nb: Du må oppgi en mappe.

en: You must name this Search Folder.
nb: Du må gi navn til denne søkemappen.

en: No folder selected.
nb: Ingen mappe valgt.

en: You must specify at least one folder as a source.
    Either by selecting the folders individually, and/or by selecting all local folders, all remote folders, or both.
nb: Du må velge minst en mappe som kilde.
    Enten ved å velge mappene individuelt og/eller å velge alle lokale mapper, alle eksterne mapper eller begge deler.

en: Problem migrating old mail folder “{0}”.
nb: Det oppsto et problem under migrering av gammel meldingsmappe «{0}».

en: A non-empty folder at “{1}” already exists.
    
    You can choose to ignore this folder, overwrite or append its contents, or quit.
nb: En mappe med innhold eksisterer allerede i «{1}».
    
    Du kan velge å ignorere denne mappen, overskrive eller legge til innhold der, eller avslutte.

en: _Overwrite
nb: _Overskriv

en: _Append
nb: _Legg til

en: Evolution’s local mail format has changed.
nb: Evolutions lokale e-postformat er endret.

en: Evolution’s local mail format has changed from mbox to Maildir. Your local mail must be migrated to the new format before Evolution can proceed. Do you want to migrate now?
    
    An mbox account will be created to preserve the old mbox folders. You can delete the account after ensuring the data is safely migrated. Please make sure there is enough disk space if you choose to migrate now.
nb: Evolutions lokale e-postformat er endret fra mbox- til Maildir. Din lokale e-post må migreres til det nye formatet før Evolution kan fortsette. Vil du migrere nå?
    
    En mbox-konto vil bli opprettet for å bevare de gamle mbox-mappene. Du kan slette denne etter å ha sjekket at data ble migrert uten problemer. Vennligst sjekk at det er nok plass hvis du velger å migrere.

en: _Exit Evolution
nb: Avslutt _Evolution

en: _Migrate Now
nb: _Migrer nå

en: Unable to read license file.
nb: Kan ikke lese lisensfilen.

en: Cannot read the license file “{0}”, due to an installation problem. You will not be able to use this provider until you can accept its license.
nb: Kan ikke lese lisensfil «{0}» pga et installasjonsproblem. Du vil ikke kunne bruke denne tilbyderen før du har mulighet til å godta lisensen.

en: Please wait.
nb: Vennligst vent.

en: Querying server for a list of supported authentication mechanisms.
nb: Spør tjener etter en liste med støttede autentiseringsmekanismer.

en: Failed to query server for a list of supported authentication mechanisms.
nb: Klarte ikke å spørre tjener etter en liste med støttede autentiseringsmekanismer.

en: Failed to get server setup.
nb: Klarte ikke å hente oppsett for tjener.

en: Synchronize folders locally for offline usage?
nb: Synkroniser mapper lokalt for frakoblet bruk?

en: Do you want to locally synchronize the folders that are marked for offline usage?
nb: Vil du synkronisere mapper som er merket for frakoblet bruk lokalt?

en: Do _Not Synchronize
nb: Ikke sy_nkroniser

en: _Synchronize
nb: _Synkroniser

en: Do you want to mark all messages as read?
nb: Vil du merke alle meldinger som lest?

en: This will mark all messages as read in the selected folder.
nb: Dette vil merke alle meldinger i valgt mappe som lest.

en: Also mark messages in subfolders?
nb: Merk meldinger i undermapper også?

en: Do you want to mark messages as read in the current folder only, or in the current folder as well as all subfolders?
nb: Vil du merke meldinger som lest kun i denne mappen, eller i valgt mappe og undermapper i tillegg?

en: In Current Folder and _Subfolders
nb: I denne mappen og _undermapper

en: In Current _Folder Only
nb: Kun i _denne mappen

en: _Always In Current Folder Only
nb: _Alltid kun i denne mappen

en: Should Evolution close this window when replying or forwarding?
nb: Skal Evolution lukke dette vinduet ved svar eller videresending?

en: _Yes, Always
nb: _Ja, alltid

en: _No, Never
nb: _Nei, aldri

en: Copy folder in folder tree.
nb: Kopierer mappe i mappetre.

en: Are you sure you want to copy folder “{0}” to folder “{1}”?
nb: Er du sikker på at du vil kopiere mappe «{0} til mappe «{1}»?

en: Do _not copy
nb: Ikke k_opier

en: _Always copy
nb: _Alltid kopier

en: N_ever copy
nb: A_ldri kopier

en: Move folder in folder tree.
nb: Flytt mappe i mappetre.

en: Are you sure you want to to move folder “{0}” to folder “{1}”?
nb: Er du sikker på at du vil flytte mappe «{0}» til mappe «{1}»?

en: Do _not move
nb: Ikke _flytt

en: _Always move
nb: _Alltid flytt

en: N_ever move
nb: A_ldri flytt

en: This message cannot be sent because the account you chose to send with is not enabled
nb: Denne meldingen kan ikke sendes fordi kontoen du sender med ikke er aktiv

en: Please enable the account or send using another account.
nb: Vennligst sjekk kontoen eller send fra en annen konto.

en: This message cannot be sent because there is no mail account configured
nb: Denne meldingen kan ikke sendes fordi du ikke har konfigurert en e-postkonto

en: There had not been found any active mail account to send the message. Create or enable one first, please.
nb: Fant ingen aktive e-postkontoer å sende meldingen med. Lag eller aktiver en konto først er du snill.

en: Mail Deletion Failed
nb: Sletting av e-post feilet

en: You do not have sufficient permissions to delete this mail.
nb: Du har ikke tilstrekkelige rettigheter til å slette denne meldingen.

en: “Check Junk” Failed
nb: Sjekk etter uønsket e-post feilet

en: “Report Junk” Failed
nb: Feil under rapportering av uønsket e-post

en: “Report Not Junk” Failed
nb: Feil under rapportering av e-post som ønsket

en: Remove duplicate messages?
nb: Fjern duplikatmeldinger?

en: No duplicate messages found.
nb: Ingen duplikatmeldinger funnet.

note: Translators: {0} is replaced with a folder name
en: Folder “{0}” doesn’t contain any duplicate message.
nb: Mappe «{0}» inneholder ingen duplikatmeldinger.

en: Failed to connect account “{0}”.
nb: Klarte ikke å koble til e-postkonto «{0}»

en: Failed to disconnect account “{0}”.
nb: Klarte ikke å koble fra konto «{0}».

en: Failed to unsubscribe from folder “{0}”.
nb: Klarte ikke å fjerne abonnement på mappe «{0}».

en: Unable to retrieve message.
nb: Kunne ikke hente melding.

en: Message is not available in offline mode.
nb: Meldingen er ikke tilgjengelig i frakoblet modus.

en: This can be due to the message not being downloaded yet. The folder, or the account, can be marked for offline synchronization. Then, once the account is online again, use File→Download Messages for Offline Usage, when this folder is selected, to make sure that all the messages in the folder will be available in offline mode.
nb: Dette kan være fordi meldingen ikke er lastet ned ennå. Mappen, eller kontoen kan være merket for frakoblet synkronisering. Når kontoen er på nett igjen kan du gå til Fil->Last ned meldinger for frakoblet bruk mens denne mappen er valgt for å sikre at meldingene er tilgjengelig i frakoblet modus.

en: Failed to open folder.
nb: Klarte ikke å åpne mappe.

en: Failed to find duplicate messages.
nb: Klarte ikke å finne duplikatmeldinger.

en: Failed to retrieve messages.
nb: Klarte ikke å hente meldinger.

en: Failed to mark messages as read.
nb: Klarte ikke å markere meldinger som lest.

en: Failed to remove attachments from messages.
nb: Klarte ikke å fjerne vedlegg fra meldinger.

en: Failed to download messages for offline viewing for account “{0}”.
nb: Klarte ikke å laste ned meldinger for frakoblet visning for konto «{0}».

en: Failed to save messages to disk.
nb: Klarte ikke å lagre meldinger til disk.

en: Hidden file is attached.
nb: Skjult fil er vedlagt.

en: The attachment named {0} is a hidden file and may contain sensitive data. Please review it before sending.
nb: Vedleg med navn {0} er en skjult fil og kan inneholde sensitive data. Vennlist se gjennom den før du sender meldingen.

en: Printing failed.
nb: Utskrift feilet.

en: The printer replied “{0}”.
nb: Skriveren svarte «{0}».

en: Could not perform this operation on {0}.
nb: Kunne ikke utføre denne operasjonen på {0}.

en: You must be working online to complete this operation.
nb: Du må arbeide frakoblet for å fullføre denne operasjonen.

en: Message from “{0}” account:
nb: Melding fra konto «{0}»:

en: Failed to mark thread to be ignored in folder “{0}”
nb: Klarte ikke å merke tråd som ignorert i mappe «{0}»

en: Failed to unmark thread from being ignored in folder “{0}”
nb: Klarte ikke å fjerne merking av tråd som ignorert i mappe «{0}»

en: Failed to mark subthread to be ignored in folder “{0}”
nb: Klarte ikke å merke undertråd som ignorert i mappe «{0}»

en: Failed to unmark subthread from being ignored in folder “{0}”
nb: Klarte ikke å fjerne merking av undertråd som ignorert i mappe «{0}»

note: Translators: This constructs a string like "Follow-up, Completed on Tuesday, January 13, 2009"
en: {0}, Completed on {1}
nb: {0}, fullført {1}

note: Translators: This constructs a string like "Follow-up by Tuesday, January 13, 2009"
en: {0} by {1}
nb: {0} innen {1}

note: Translators: This constructs a string like "Overdue: Follow-up by Tuesday, January 13, 2009"
en: Overdue: {0} by {1}
nb: Utgått: {0} innen {1}

en: This message note has been changed, but has not been saved.
nb: Meldingsnotatet er endret, men er ikke lagret.

note: Translators: {0} is the name of the folder where the delete of the message note failed.
en: Failed to delete message note in folder “{0}”
nb: Klarte ikke å slette meldingsnotat i mappe «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the folder where the store of the message note failed.
en: Failed to store message note in folder “{0}”
nb: Klarte ikke å lagre meldingsnotat i mappe «{0}»

en: Something has gone wrong when displaying the message
nb: Noe har gått galt ved visning av meldingen

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the message. You can try again by moving to another message and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
nb: En WebKitWebProcess krasjet ved visning av meldingen. Du kan prøve igjen ved å gå til en annen melding og tilbake. Vennligst rapporter en feil i GNOME GitLab hvis problemet vedvarer.

en: Something has gone wrong when displaying the signature
nb: Noe har gått galt ved visning av signaturen

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the signature. You can try again by moving to another signature and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
nb: En WebKitWebProcess krasjet ved visning av signaturen. Du kan prøve igjen ved å gå til en annen signatur og tilbake. Vennligst rapporter en feil i GNOME GitLab hvis problemet vedvarer.

en: Are you sure you want to delete all the messages in the Junk folder?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne alle meldinger i søppelpostmappen?

en: These messages will be shown in the Trash folder, where they can be permanently deleted later.
nb: Disse meldingene vil vises i papirkurven, hvor de kan slettes permanent senere.

en: _Empty Junk
nb: _Tøm søppelpost

en: Failed to empty Junk folder “{0}”
nb: Klarte ikke å tømme søppelpostmappe «{0}»

en: Cannot archive messages
nb: Kan ikke arkivere meldinger

en: No Archive folder is configured. Please configure one for the account in order to be able to archive messages.
nb: Ingen arkivmappe er konfigurert. Vennligst konfigurer dette for kontoen slik at du kan arkivere meldinger.

en: Failed to generate message list
nb: Klarte ikke å lage meldingsliste

en: _Mark as Junk
nb: _Merk som søppelpost

en: Canceling…
nb: Avbryter …

en: Edit Message
nb: Rediger melding

en: Open Outbox Folder
nb: Åpne utboksmappe

en: Send & Receive Mail
nb: Send & motta e-post

en: Cancel _All
nb: Avbryt _alle

en: Updating…
nb: Oppdaterer …

en: Waiting…
nb: Venter …

en: Checking for new mail at “%s”
nb: Ser etter nye meldinger på «%s»

en: Deleting junk and expunging trash at “%s”
nb: Sletter søppel og tømmer papirkurv ved «%s»

en: Deleting junk at “%s”
nb: Sletter søppelpost ved «%s»

en: Expunging trash at “%s”
nb: Tømmer papirkurv i «%s»

en: Search Folders
nb: Søkemapper

en: Edit Search Folder
nb: Rediger søkemappe

en: New Search Folder
nb: Ny søkemappe

en: Unseen
nb: Ulest

en: Seen
nb: Lest

en: Answered
nb: Besvart

note: and unread
en: Forwarded
nb: Videresendt

en: Lowest
nb: Lavest

en: Lower
nb: Lavere

en: Higher
nb: Høyere

en: Highest
nb: Høyest

en: Generating message list
nb: Genererer meldingsliste

note: strftime format of a time, * in 12-hour format, without seconds.
en: Today %l:%M %p
nb: I dag %l:%M %p

en: Yesterday %l:%M %p
nb: I går %l:%M %p

en: %a %l:%M %p
nb: %a %H.%M

en: %b %d %l:%M %p
nb: %d %b %H.%M

en: %b %d %Y
nb: %d %b %Y

en: User Header 1
nb: Brukerdefinert meldingshode 1

en: User Header 2
nb: Brukerdefinert meldingshode 2

en: User Header 3
nb: Brukerdefinert meldingshode 3

en: Select all visible messages
nb: Velg alle synlige meldinger

en: Messages
nb: Meldinger

note: default follow-up flag name to use when clicked in the message list column
en: Follow-up
nb: Følg opp

en: Generating message list…
nb: Genererer meldingsliste …

en: No message satisfies your search criteria. Change search criteria by selecting a new Show message filter from the drop down list above or by running a new search either by clearing it with Search→Clear menu item or by changing the query above.
nb: Ingen melding passer dine søkekriterier. Endre søkekriterier ved å velge et nytt filter for visning av meldinger fra nedtrekkslisten over eller ved å starte et nytt søk enten ved å tømme det med Søk->Tøm menyoppføringen eller ved å endre spørringen over.

en: There are no messages in this folder.
nb: Det er ingen meldinger i denne mappen.

en: Flagged
nb: Merket

en: Received
nb: Mottatt

en: Flag Status
nb: Status for merking

en: Follow Up Flag
nb: Følg opp-flagg

en: Due By
nb: Ferdig til

en: Messages To
nb: Meldinger til

en: Subject — Trimmed
nb: Emne – Forkortet

en: Sender Mail
nb: Avsenders e-post

en: Recipients Mail
nb: Mottakers e-post

en: Any header
nb: Ethvert meldingshode

en: Subject or Addresses contains
nb: Emne eller adresser inneholder

en: Recipients contain
nb: Mottakere inneholder

en: Message contains
nb: Melding inneholder

en: Subject contains
nb: Emne inneholder

en: Sender contains
nb: Avsender inneholder

en: Body contains
nb: Kropp inneholder

en: Free form expression
nb: Fritt uttrykk

en: Edit Collection
nb: Rediger samling

en: Use for
nb: Bruk for

en: _Mail
nb: _E-post

en: C_alendar
nb: K_alender

en: New Address Book
nb: Ny adressebok

en: New Memo List
nb: Ny notatliste

en: Address Book Properties
nb: Egenskaper for adressebok

en: Calendar Properties
nb: Kalenderegenskaper

en: Memo List Properties
nb: Egenskaper for notatliste

en: Task List Properties
nb: Egenskaper for oppgaveliste

en: _Browse
nb: _Bla gjennom

en: Browse a WebDAV (CalDAV or CardDAV) server and create, edit or delete address books, calendars, memo lists or task lists there
nb: Bla gjennom WebDAV (CalDAV eller CardDAV) tjenere og lag, rediger eller slett adressebøker, kalendere, notatlister eller oppgavelister der

en: Title Bar Mode
nb: Modus for tittellinje

en: Toolbar Icon Size
nb: Ikonstørrelse for verktøylinje

note: Translators: This is for "Toolbar Icon Size: Small"
en: Sm_all
nb: L_iten

note: Translators: This is for "Toolbar Icon Size: Large"
en: _Large
nb: _Stor

en: Layout
nb: Utforming

en: Show M_enu Bar
nb: Vis m_enylinje

en: Show _Tool Bar
nb: Vis verk_tøylinjen

en: Show Side _Bar
nb: Vis si_delinje

en: Show Stat_us Bar
nb: Vis stat_uslinje

en: Note: Some changes will not take effect until restart
nb: Merk: Noen endringer vil ikke tre i kraft før programmet startes på nytt

note: To Translators: 'Table column' is a label for configurable date/time format for table columns showing a date in message list
en: _Table column:
nb: Kolonne i _tabell:

en: _Format address according to standard of its destination country
nb: _Formatter adresser i henhold til standard for opphavslandet

en: _Preview Personal information before Work information
nb: _Forhåndsvis personlig informasjon før jobbinformasjon

[ctx: OpenMap]
note: Translators: This is part of a sentence "Open maps with OpenStreetMap" and "Open maps with Google"
en: Open _maps with
nb: Åpne kart _med

en: Autocompletion
nb: Autofullføring

en: Always _show address of the autocompleted contact
nb: Alltid vi_s adresse for automatisk fullført kontakt

en: Multiple vCards
nb: Flere vCard

en: Contact information
nb: Kontaktinformasjon

en: Contact information for %s
nb: Kontaktinformasjon for %s

[ctx: New]
en: _Contact
nb: _Kontakt

en: Create a new contact
nb: Opprett en ny kontakt

[ctx: New]
en: Contact _List
nb: Kontakt_liste

en: Create a new contact list
nb: Opprett en ny kontaktliste

[ctx: New]
en: Address _Book
nb: Adresse_bok

en: Create a new address book
nb: Opprett en ny adressebok

note: Translators: This is a save dialog title
en: Save as vCard
nb: Lagre som vCard

en: Co_py All Contacts To…
nb: Ko_pier alle kontakter til …

en: Copy the contacts of the selected address book to another
nb: Kopier kontakter fra valgt adressebok til en annen

en: D_elete Address Book
nb: Sl_ett adressebok

en: Delete the selected address book
nb: Slett valgt adressebok

en: _Manage Address Book groups…
nb: _Håndter grupper i adressebok …

en: Manage task list groups order and visibility
nb: Håndter rekkefølge og synlighet for oppgavelistegrupper

en: Mo_ve All Contacts To…
nb: Fl_ytt alle kontakter til …

en: Move the contacts of the selected address book to another
nb: Flytt kontakter fra valgt adressebok til en annen

en: _New Address Book
nb: _Ny adressebok

en: Address _Book Properties
nb: Egenskaper for adresse_bok

en: Show properties of the selected address book
nb: Vis egenskaper for valgt adressebok

en: Re_fresh
nb: O_ppdater

en: Refresh the selected address book
nb: Oppdater valgt adressebok

en: Re_fresh list of account address books
nb: Opp_dater liste med adressebøker for konto

en: Address Book _Map
nb: Adressebok_kart

en: Show map with all contacts from selected address book
nb: Vis kart med alle kontakter fra valgt adressebok

en: _Rename…
nb: End_re navn …

en: Rename the selected address book
nb: Endre navn på valgt adressebok

en: Stop loading
nb: Stopp lasting

en: _Copy Contact To…
nb: _Kopier kontakt til …

en: Copy selected contacts to another address book
nb: Kopier valgte kontakter til en annen adressebok

en: _Delete Contact
nb: _Slett kontakt

en: _Find in Contact…
nb: _Finn i kontakt …

en: Search for text in the displayed contact
nb: Søk etter tekst i innholdet av vist kontakt

en: _Forward Contact…
nb: _Videresend kontakt …

en: Send selected contacts to another person
nb: Send valgte kontakter til en annen person

en: _Move Contact To…
nb: _Flytt kontakt til …

en: Move selected contacts to another address book
nb: Flytt valgte kontakter til en annen adressebok

en: _New Contact…
nb: _Ny kontakt …

en: New Contact _List…
nb: Ny kontakt_liste …

en: _Open Contact
nb: _Åpne kontakt

en: View the current contact
nb: Vis aktiv kontakt

en: _Send Message to Contact…
nb: _Send melding til kontakt …

en: Send a message to the selected contacts
nb: Send en melding til valgte kontakter

en: _Actions
nb: H_andlinger

en: _Manage groups…
nb: _Håndter grupper …

en: Address Book Map
nb: Adressebokkart

en: Contact _Preview
nb: _Forhåndsvisning av kontakt

en: Show contact preview window
nb: Vis vindu for forhåndsvisning av kontakter

en: Show _Maps
nb: Vis _kart

en: Show maps in contact preview window
nb: Vis kart i forhåndsvisning av kontakter

en: _Classic View
nb: _Klassisk visning

en: Show contact preview below the contact list
nb: Vis forhåndsvisning av kontakt under kontaktlisten

en: _Vertical View
nb: _Vertikal visning

en: Show contact preview alongside the contact list
nb: Vis forhåndsvisning av kontakt ved siden av kontaktlisten

en: Unmatched
nb: Ingen treff

en: Advanced Search
nb: Avansert søk

en: Print all shown contacts
nb: Skriv ut alle viste kontakter

en: Preview the contacts to be printed
nb: Forhåndsvis kontaktene som skal skrives ut

en: Print selected contacts
nb: Skriv ut valgte kontakter

en: S_ave Address Book as vCard
nb: L_agre adressebok som vCard

en: Save the contacts of the selected address book as a vCard
nb: Lagre kontakter i valgt adressebok som vCard

note: Translators: This is an action label
en: _Save as vCard…
nb: _Lagre som vCard …

en: Save selected contacts as a vCard
nb: Lagre valgte kontakter som et vCard

en: _Forward Contacts
nb: _Videresend kontakter

en: _Forward Contact
nb: _Videresend kontakt

en: _Send Message to Contacts
nb: _Send melding til kontakter

en: _Send Message to List
nb: _Send melding til liste

en: _Send Message to Contact
nb: _Send melding til kontakt

en: Failed to launch command “%s”:
nb: Klarte ikke å starte kommando «%s»:

en: You can restore Evolution from a backup file.
    
    This will restore all your personal data, settings mail filters, etc.
nb: Du kan gjenopprette Evolution fra din sikkerhetskopi.
    Dette vil gjenopprette alle dine personlige data, innstillinger, e-postfiltre osv..

en: _Restore from a backup file:
nb: Gjenopp_rett fra sikkerhetskopi:

en: Choose a backup file to restore
nb: Velg en fil som skal gjenopprettes

note: Keep the title identical to EMailConfigRestorePage * so it's only shown once in the assistant sidebar.
en: Restore from Backup
nb: Gjenopprett fra sikkerhetskopi

en: Select name of the Evolution backup file
nb: Velg navn på sikkerhetskopifilen for Evolution

en: _Restart Evolution after backup
nb: Sta_rt Evolution på nytt etter sikkerhetskopiering

en: Re_start Evolution after restore
nb: _Start Evolution på nytt etter gjenoppretting

en: Select name of the Evolution backup file to restore
nb: Velg navn på sikkerhetskopifil for Evolution som skal gjenopprettes

en: Checking content of backup file “%s”, please wait…
nb: Sjekker innholdet i sikkerhetskopifilen «%s», vennligst vent …

en: _Back up Evolution Data…
nb: Ta si_kkerhetskopi av data for Evolution …

en: Back up Evolution data and settings to an archive file
nb: Sikkerhetskopier data og innstillinger for Evolution til en arkivfil

en: R_estore Evolution Data…
nb: Gjenopp_rett data for Evolution …

en: Restore Evolution data and settings from an archive file
nb: Gjenopprett data og innstillinger fra en arkivfil

en: Back up Evolution directory
nb: Ta sikkerhetskopi av Evolution-mappe

en: Restore Evolution directory
nb: Gjenopprett Evolution-mapper

en: Check Evolution Back up
nb: Sjekk sikkerhetskopi for Evolution

en: Restart Evolution
nb: Start Evolution på nytt

en: With Graphical User Interface
nb: Med grafisk brukergrensesnitt

note: FIXME Will the versioned setting always work?
en: Shutting down Evolution
nb: Avslutter Evolution

en: Backing Evolution accounts and settings
nb: Sikkerhetskopiering av kontoer og innstillinger for Evolution

en: Backing Evolution data (Mails, Contacts, Calendar, Tasks, Memos)
nb: Sikkerhetskopiering av data (e-post, kontakter, kalendere, oppgaver, notater)

en: Checking validity of the archive
nb: Sjekker arkivets gyldighet

en: Back up complete
nb: Sikkerhetskopiering fullført

en: Restarting Evolution
nb: Starter Evolution på nytt

en: Back up current Evolution data
nb: Ta sikkerhetskopi av data for Evolution

en: Extracting files from back up
nb: Henter ut filer fra sikkerhetskopien

en: Loading Evolution settings
nb: Laster innstillinger for Evolution

en: Removing temporary back up files
nb: Fjerner midlertidige sikkerhetskopifiler

en: Reloading registry service
nb: Laster registertjenesten på nytt

en: Failed to verify the backup file “%s”, the archive is broken.
nb: Klarte ikke å verifisere sikkerhetskopifil «%s». Arkivet er ødelagt.

en: Evolution Back Up
nb: Evolution sikkerhetskopiering

en: Backing up to the file %s
nb: Sikkerhetskopierer til fil %s

en: Evolution Restore
nb: Evolution gjenoppretting

en: Restoring from the file %s
nb: Gjenoppretter fra fil %s

en: Backing up Evolution Data
nb: Ta sikkerhetskopi av data for Evolution

en: Please wait while Evolution is backing up your data.
nb: Vennligst vent mens Evolution tar sikkerhetskopi av dine data.

en: Restoring Evolution Data
nb: Gjenoppretter data for Evolution

en: Please wait while Evolution is restoring your data.
nb: Vennligst vent mens Evolution gjenoppretter dine data.

en: This may take a while depending on the amount of data in your account.
nb: Dette kan ta en stund avhengig av hvor mye data du har i din konto.

en: Invalid Evolution backup file
nb: Ugyldig sikkerhetskopifil for Evolution

en: File “{0}” is not a valid Evolution backup file.
nb: Fil «{0}» er ikke en gyldig sikkerhetskopifil for Evolution.

en: Are you sure you want to close Evolution?
nb: Er du sikker på at du vil avslutte Evolution?

en: To back up your data and settings, you must first close Evolution. Please make sure that you save any unsaved data before proceeding.
nb: Du må lukke Evolution før du sikkerhetskopierer dine data og innstillinger. Vennligst sjekk at du lagrer alle data som ikke er lagret før du fortsetter.

en: Close and _Back up Evolution
nb: Lukk og ta sikker_hetskopi av Evolution

en: Are you sure you want to restore Evolution from the selected backup file?
nb: Er du sikker på at du vil gjenopprette Evolution fra valgt sikkerhetskopifil?

en: To restore your data and settings, you must first close Evolution. Please make sure that you save any unsaved data before proceeding. This will delete all your current Evolution data and settings and restore them from your backup.
nb: Du må lukke Evolution før du gjenoppretter dine data og innstillinger. Vennligst sjekk at du lagrer data som ikke er lagret før du fortsetter. Dette vil slette alle dine data og innstillinger i Evolution og gjenopprette dem fra din sikkerhetskopi.

en: Close and _Restore Evolution
nb: Lukk og gjenopp_rett Evolution

en: Insufficient Permissions
nb: Ikke tilstrekkelige rettigheter

en: The selected folder is not writable.
nb: Valgt mappe er ikke skrivbar.

en: Failed to spawn Bogofilter (%s):
nb: Klarte ikke å starte Bogofilter (%s):

en: Failed to stream mail message content to Bogofilter:
nb: Klarte ikke å sende innhold i e-postmelding til Bogofilter:

en: Bogofilter either crashed or failed to process a mail message
nb: Bogofilter krasjet eller klarte ikke å prosessere en e-postmelding

en: Bogofilter Options
nb: Alternativer for Bogofilter

en: Convert message text to _Unicode
nb: Konverter tekst i meldinger til _Unicode

en: Junk filter using Bogofilter
nb: Søppelfilter bruker Bogofilter

en: Choose an Address Book
nb: Velg en adressebok

en: Find Address Books
nb: Finn adressebok

en: Avoid IfMatch (needed on Apache < 2.2.8)
nb: Unngå IfMatch (kreves med Apache < 2.2.8)

en: URL is not a valid http:// nor https:// URL
nb: URL er ikke en gyldig http:// eller https:// URL

en: Default User Address Book
nb: Forvalgt adressebok for bruker

en: Address Book:
nb: Adressebok:

en: User name cannot be empty
nb: Brukernavn kan ikke være tomt

en: Looking up server search bases, please wait…
nb: Slår opp søkebaser på tjener. Vennligst vent …

en: Standard LDAP Port
nb: Standard LDAP-port

en: LDAP over SSL/TLS (deprecated)
nb: LDAP over SSL/TLS (utfaset)

note: Page 1
en: Connecting to LDAP
nb: Kobler til LDAP

en: Server Information
nb: Tjenerinformasjon

en: Port number is not valid
nb: Portnummeret er ikke en gyldig

en: StartTLS (recommended)
nb: StartTLS (anbefalt)

en: Encryption:
nb: Kryptering:

en: Authentication
nb: Autentisering

en: Anonymous
nb: Anonym

en: Username can be left empty
nb: Brukernavn kan være tomt

en: Using email address
nb: Bruker e-postadresse

en: requires anonymous access to your LDAP server
nb: krever anonym tilgang til din LDAP-tjener

en: Using distinguished name (DN)
nb: Bruk distinguished name (DN)

en: for example: uid=user,dc=example,dc=com
nb: for eksempel: uid=bruker,dc=eksempel,dc=no

en: Method:
nb: Metode:

en: This is the method Evolution will use to authenticate you.
nb: Dette er metoden Evolution vil bruke for å autentisere deg.

note: Page 2
en: Using LDAP
nb: Bruker LDAP

en: Searching
nb: Søker

en: Search Base:
nb: Startnivå:

en: Find Possible Search Bases
nb: Finn mulige startnivå

en: One Level
nb: Ett nivå

en: Subtree
nb: Undertre

en: Search Scope:
nb: Søkeområde:

en: The search scope defines how deep you would like the search to extend down the directory tree.  A search scope of “Subtree” will include all entries below your search base.  A search scope of “One Level” will only include the entries one level beneath your search base.
nb: Søkeområdet definerer hvor dypt du ønsker at søket skal gå ned i katalogtreet. Et søkeområde som «Undertre» vil ta med alle oppføringer under din søkebase. Et søkeområde som «Ett nivå» vil kun ta med oppføringer ett nivå under startnivået.

en: Search Filter:
nb: Søkefilter:

en: Downloading
nb: Laster ned

en: Limit:
nb: Grense:

en: contacts
nb: kontakter

en: Browse until limit is reached
nb: Bla gjennom til grensen nås

en: Server address cannot be empty
nb: Tjeneradresse kan ikke være tom

en: Choose a Calendar
nb: Velg en kalender

en: Choose a Memo List
nb: Velg en notatliste

en: Choose a Task List
nb: Velg en oppgaveliste

en: Find Calendars
nb: Finn kalendere

en: Find Memo Lists
nb: Finn notatlister

en: Find Task Lists
nb: Finn oppgavelister

en: Email:
nb: E-post:

en: Server handles meeting invitations
nb: Tjener håndterer møteinvitasjoner

en: Choose which address books to use.
nb: Velg hvilke adressebøker som skal brukes.

en: Use in Birthdays & Anniversaries calendar
nb: Bruk i kalender for fødselsdager og jubileum

en: Enable Calendars to synchronize
nb: Slå på synkronisering av kalendere

en: Default User Calendar
nb: Forvalgt kalender for bruker

en: Use an existing iCalendar (ics) file
nb: Bruk en eksisterende iCalendar-fil (ics)

en: iCalendar File
nb: iCalendar-fil

en: Choose an iCalendar file
nb: Velg en iCalendar-fil

en: File:
nb: Fil:

en: Allow Evolution to update the file
nb: La Evolution oppdatere filen

note: Translators: This is the temperature in degrees * Celsius. (\302\260 is U+00B0 DEGREE SIGN)
en: Centigrade (°C)
nb: Celsius (°C)

en: Units:
nb: Enheter:

en: Location cannot be empty
nb: Lokasjon kan ikke være tom

en: Choose Notes
nb: Velg notater

en: Find Notes
nb: Finn notater

en: File extension for new notes:
nb: Filutvidelse for nye notater:

en: I_mport
nb: I_mporter

en: Importing an event
nb: Importerer en hendelse

en: Importing a memo
nb: Importerer et notat

en: Importing a task
nb: Importerer en oppgave

en: Select a Calendar
nb: Velg en kalender

en: Select a Memo List
nb: Velg en notatliste

en: Select a Task List
nb: Velg en oppgaveliste

en: I_mport to Calendar
nb: I_mporter til kalenderen

en: I_mport to Memo List
nb: I_mporter til notatliste

en: I_mport to Task List
nb: I_mporter til oppgaveliste

en: Copying an event into the calendar “%s”
nb: Kopierer en hendelse inn i kalender «%s»

en: Moving an event into the calendar “%s”
nb: Flytter en hendelse inn i kalender «%s»

en: Copying a memo into the memo list “%s”
nb: Kopierer et notat inn i notatliste «%s»

en: Moving a memo into the memo list “%s”
nb: Flytter et notat inn i notatliste «%s»

en: Copying a task into the task list “%s”
nb: Kopierer en oppgave inn i oppgaveliste «%s»

en: Moving a task into the task list “%s”
nb: Flytter en oppgave inn i oppgaveliste «%s»

en: Calendar Selector
nb: Kalendervelger

en: Memo List Selector
nb: Valgt av notatliste

en: Task List Selector
nb: Valg av oppgaveliste

en: Selected Calendars for Notifications of Reminders
nb: Valgte kalendere for varsling av påminnelser

en: Selected Task Lists for Notifications of Reminders
nb: Valgte oppgavelister for varsling av påminnelser

en: Meeting Invitations
nb: Møteinvitasjoner

en: _Delete message after acting
nb: _Slett melding etter utført handling

en: _Preserve existing reminder by default
nb: _Bevar eksisterende påminnelse som forvalg

en: _Show invitation description provided by the sender
nb: Vi_s beskrivelse av invitasjon gitt av avsender

en: Conflict Search
nb: Søk etter konflikter

note: Source selector
en: Select the calendars to search for meeting conflicts
nb: Velg kalendere som skal gjennomsøkes for å finne møtekonflikter

en: Ti_me and date:
nb: T_id og dato:

en: _Date only:
nb: Kun _dato:

en: Minutes
nb: Minutter

en: Hours
nb: Timer

en: Days
nb: Dager

en: 60 minutes
nb: 60 minutter

en: 30 minutes
nb: 30 minutter

en: 15 minutes
nb: 15 minutter

en: 10 minutes
nb: 10 minutter

en: 05 minutes
nb: 05 minutter

en: Se_cond zone:
nb: Se_kundær sone:

en: (Shown in a Day View)
nb: (Vises i dagvisning)

en: Time _zone:
nb: Tids_sone:

en: Use s_ystem time zone
nb: Bruk s_ystemets tidssone

en: Time format:
nb: Tidformat:

en: _12 hour (AM/PM)
nb: _12 timer (AM/PM)

en: _24 hour
nb: _24 timer

note: Translators: This is part of
en: Sh_orten event time by
nb: K_ort ned tid for hendelser med

en: End events earlier
nb: Avslutt hendelser tidligere

en: Start events later
nb: Start hendelser tidligere

en: Work Week
nb: Arbeidsuke

note: A weekday like "Monday" follows
en: Wee_k starts on:
nb: Uk_en starter på:

en: Work days:
nb: Arbeidsdager:

en: _Day begins:
nb: _Dagen begynner:

note: Monday
en: _Mon
nb: _Ma.

en: Monday
nb: Mandag

note: Tuesday
en: _Tue
nb: _Ti.

en: Tuesday
nb: Tirsdag

note: Wednesday
en: _Wed
nb: _On.

en: Wednesday
nb: Onsdag

note: Thursday
en: T_hu
nb: T_o.

en: Thursday
nb: Torsdag

note: Friday
en: _Fri
nb: _Fr.

en: Friday
nb: Fredag

note: Saturday
en: _Sat
nb: L_ø.

en: Saturday
nb: Lørdag

note: Sunday
en: S_un
nb: S_ø.

en: Sunday
nb: Søndag

en: Day _ends:
nb: Dag_en slutter:

en: Create events, memos and tasks as _Private by default
nb: Lag hendelser, notater og oppgaver som _private som forvalg

en: Use ma_rkdown for Description in the component editor
nb: ruk ma_rkdown for beskrivelse i komponentredigering

en: View Options
nb: Alternativer for visning

en: _Time divisions:
nb: Oppdeling av _tid:

en: _Show appointment end times in week and month view
nb: Vi_s tid for avtalers slutt i ukes- og månedsvisning

en: Show appointment _icons in the month view
nb: Vis _ikoner for avtaler i månedsvisning

en: _Compress weekends in month view
nb: _Komprimer helger i månedsvisning

en: Show week _numbers
nb: Vis uke_nummer

en: Show r_ecurring events in italic in bottom left calendar
nb: Vis r_epeterende hendelser i kursiv i kalender nede til venstre

en: Sc_roll Month View by a week
nb: _Rull månedsvisning en uke om gangen

en: Start Month View with the c_urrent week
nb: Start månedsvisning med _denne uken

en: Order days in Week View from _left to right
nb: Arranger dagene i ukevisning fra _venstre til høyre

en: Allo_w direct edit of event Summary
nb: Tillat _direkte redigering av sammendrag for hendelse

en: Hi_de cancelled events
nb: Ikke vis hen_delser som er avbrutt

en: Alerts
nb: Varsel

en: _Ask for confirmation when deleting items
nb: Spør etter bekreftelse ved sletting _av oppføringer

en: Display
nb: Vis

en: Highlight t_asks due today
nb: Uthev oppg_aver som går ut i dag

en: Highlight _overdue tasks
nb: Uthev utgåtte _oppgaver

en: _Hide completed tasks after
nb: Sk_jul utførte oppgaver etter

en: Hid_e cancelled tasks
nb: Ikke vis oppgav_er som er avbrutt

en: To Do bar
nb: Oppgavelinje

en: Show Tasks without _Due date
nb: Vis oppgaver uten fer_dig-dato

[ctx: to-do-bar-n-days]
note: Translators: This constructs: Show [spinner] days
en: Show
nb: Vis

[ctx: to-do-bar-n-days]
note: Translators: This constructs: Show [spinner] days
en: da_ys
nb: da_ger

en: Display Reminders window with _notifications
nb: Vis vindu for påminnelser sammen med _varslinger

en: Keep reminder notification _window always on top
nb: Alltid vis _vindu for varsling av påminnelser øverst

en: Enable de_sktop notifications
nb: Slå på _skrivebordsvarslinger

en: Enable _audio notifications
nb: Slå på varsling med lyd

en: Display reminders for completed _tasks
nb: Vis påminnelser for f_ullførte oppgaver

en: Display reminders for _past events
nb: Vis påminnelser for _tidligere hendelser

note: This is the first half of a user preference. "Set default reminder [time-period] before every new appointment"
en: Set _default reminder
nb: Sett _forvalgt verdi for påminnelse

note: This is the last half of a user preference. "Set default reminder [time-period] before every new appointment"
en: before every new appointment
nb: før hver nye avtale

note: This is the first half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every anniversary/birthday"
en: Show a _reminder
nb: Vis en _påminnelse

note: This is the last half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every anniversary/birthday"
en: before every anniversary/birthday
nb: før hvert jubileum/bursdag

en: Select the sources for reminder notification:
nb: Velg kilder for varsling av påminnelser:

en: Default Free/Busy Server
nb: Forvalgt ledig/opptatt-tjener

en: %u and %d will be replaced by user and domain from the email address.
nb: %u og %d vil bli erstattet av brukernavn og domene fra e-postadressen.

en: Specify login user name as part of the URL in case the server requires authentication, like: https://USER@example.com/
nb: Oppgi brukernavn for pålogging som del av URLen i tilfelle tjener krever autentisering. F.eks: https://BRUKER@eksempel.no/

en: Publishing Information
nb: Publiserer informasjon

[ctx: New]
en: _Appointment
nb: _Avtale

en: Create a new appointment
nb: Opprett en ny avtale

[ctx: New]
en: All Day A_ppointment
nb: Avtale for hele _dagen

en: Create a new all-day appointment
nb: Opprett en ny avtale for hele dagen

[ctx: New]
en: M_eeting
nb: Møt_e

en: Create a new meeting request
nb: Opprett en ny møteforespørsel

[ctx: New]
en: Cale_ndar
nb: Kale_nder

en: Create a new calendar
nb: Opprett en ny kalender

en: Calendar and Tasks
nb: Kalender og oppgaver

en: Print
nb: Skriv ut

en: This operation will permanently erase all events older than the selected amount of time. If you continue, you will not be able to recover these events.
nb: Denne operasjonen vil fjerne alle hendelser innen valgt tidsrom permanent. Hvis du fortsetter vil du ikke kunne gjenopprette disse hendelsene.

note: Translators: This is the first part of the sentence: * "Purge events older than <<spin-button>> days"
en: Purge events older than
nb: Slett hendelser eldre enn

en: Making an occurrence movable
nb: Gjør denne hendelsen flyttbar

note: Translators: Default filename part saving an event to a file when * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it.
en: event
nb: hendelse

en: Save as iCalendar
nb: Lagre som iCalendar

en: _Copy…
nb: _Kopier …

en: D_elete Calendar
nb: Sl_ett kalender

en: Delete the selected calendar
nb: Slett valgt kalender

en: Go Back
nb: Gå tilbake

en: Go Forward
nb: Gå fremover

en: Select today
nb: Velg i dag

en: Select _Date
nb: Velg _dato

en: Select a specific date
nb: Velg en spesifikk dato

en: _Manage Calendar groups…
nb: _Håndter kalendergrupper …

en: Manage Calendar groups order and visibility
nb: Håndter rekkefølge og synlighet for kalendergrupper

en: _New Calendar
nb: _Ny kalender

en: Purg_e
nb: Fj_ern

en: Purge old appointments and meetings
nb: Fjern gamle avtaler og møter

en: Refresh the selected calendar
nb: Oppdater valgt kalender

en: Re_fresh list of account calendars
nb: Oppdater liste med _kalendere for konto

en: Rename the selected calendar
nb: Endre navn på valgt kalender

en: Find _Next
nb: Finn _neste

en: Find next occurrence of the current search string
nb: Finn neste oppføring av aktiv søkestreng

en: Find _Previous
nb: Finn _forrige

en: Find previous occurrence of the current search string
nb: Finn forrige oppføring av søkestrengen

en: Stop _Running Search
nb: Stopp _aktivt søk

en: Stop currently running search
nb: Stopp søk som kjører nå

en: Sho_w All Calendars
nb: _Vis alle kalendere

en: Show _Only This Calendar
nb: Vis k_un denne kalenderen

en: Cop_y to Calendar…
nb: Kop_ier til kalender …

en: _Delegate Meeting…
nb: _Deleger møte …

en: _Delete Appointment
nb: _Slett avtale

en: Delete selected appointments
nb: Slett valgte avtaler

en: Delete This _Occurrence
nb: Slett denne _hendelsen

en: Delete this occurrence
nb: Slett denne oppføringen

en: Delete This and F_uture Occurrences
nb: Slett denne og _fremtidige oppføringer

en: Delete this and any future occurrences
nb: Slett denne og alle fremtidige oppføringer

en: Delete All Occ_urrences
nb: Slett alle oppf_øringer

en: Delete all occurrences
nb: Slett alle oppføringer

en: Edit as Ne_w…
nb: Rediger som n_y …

en: Edit the current appointment as new
nb: Rediger denne avtalen som en ny avtale

en: New All Day _Event…
nb: Ny h_endelse som varer hele dagen …

en: Create a new all day event
nb: Opprett en ny avtale for hele dagen

en: _Forward as iCalendar…
nb: _Videresend som iCalendar …

en: Create a new meeting
nb: Lag et nytt møte

en: Send a meeting response
nb: Send svar på møte

en: _Accept
nb: _Godta

en: Accept meeting request
nb: Godta møteforespørsel

en: A_ccept this instance
nb: Go_dta denne instansen

en: Accept meeting request for selected instance only
nb: Godta møteforespørsel kun for valgt instans

en: _Decline
nb: A_vslå

en: Decline meeting request
nb: Avslå møteforespørsel

en: D_ecline this instance
nb: _Avslå denne instansen

en: Decline meeting request for selected instance only
nb: Avslå møteforespørsel kun for valgt instans

en: _Tentatively accept
nb: Akseptert _tentativt

en: Tentatively accept meeting request
nb: Godta møteforespørsel tentativt

en: Te_ntatively accept this instance
nb: Godta denne i_nstansen tentativt

en: Tentatively accept meeting request for selected instance only
nb: Godta møteforespørsel tentativt kun for valgt instans

en: Mo_ve to Calendar…
nb: Fl_ytt til kalender …

en: Make this Occurrence _Movable
nb: Gjør denne hendelsen _flyttbar

en: _Open Appointment
nb: _Åpne avtale

en: View the current appointment
nb: Vis denne avtalen

en: _Schedule Meeting…
nb: _Sett opp møte …

en: Converts an appointment to a meeting
nb: Konverter en avtale til et møte

en: Conv_ert to Appointment…
nb: Konv_erter til avtale …

en: Converts a meeting to an appointment
nb: Konverterer et møte til en avtale

en: Quit
nb: Avslutt

en: Show Event _Preview
nb: Vis _forhåndsvisning av hendelse

en: Show event preview pane
nb: Vis forhåndsvisningsområdet for hendelse

en: Show T_asks and Memos pane
nb: Vis oppg_ave- og notatområde

en: Show Tasks and Memos pane
nb: Vis område for oppgaver og notater

en: Day
nb: Dag

en: Show one day
nb: Vis en dag

en: List
nb: Liste

en: Show as list
nb: Vis som liste

en: Month
nb: Måned

en: Show one month
nb: Vis en måned

en: Week
nb: Uke

en: Show one week
nb: Vis en uke

en: Show one work week
nb: Vis en arbeidsuke

en: Year
nb: År

en: Show as year
nb: Vis som år

en: _Horizontal View
nb: _Horisontal visning

en: Show event preview below the calendar
nb: Vis forhåndsvisning av hendelse under kalenderen

en: Show event preview alongside the calendar
nb: Vis forhåndsvisning av hendelse ved siden av kalenderen

en: Active Appointments
nb: Aktive avtaler

en: Next 7 Days’ Appointments
nb: Avtaler for de neste syv dagene

en: Occurs Less Than 5 Times
nb: Hender færre enn fem ganger

en: Description contains
nb: Beskrivelse inneholder

en: Summary contains
nb: Sammendrag inneholder

en: Print…
nb: Skriv ut …

en: Print this calendar
nb: Skriv ut denne kalenderen

en: Preview the calendar to be printed
nb: Forhåndsvis kalenderen som skal skrives ut

en: _Save as iCalendar…
nb: _Lagre som iCalendar …

en: Go To
nb: Gå til

note: Translators: Default filename part saving a memo to a file when * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it.
en: memo
nb: notat

en: New _Memo
nb: Nytt _notat

en: Create a new memo
nb: Lag et nytt notat

en: _Open Memo
nb: _Åpne notat

en: View the selected memo
nb: Vis valgt notat

en: Open _Web Page
nb: _Åpne nettside

en: Print the selected memo
nb: Skriv ut valgt notat

en: Searching next matching event
nb: Søker etter neste hendelsen som passer

en: Searching previous matching event
nb: Søker etter forrige hendelse som passer

en: Cannot find matching event in the next %d year | Cannot find matching event in the next %d years
nb[0]: Kan ikke finne treff på hendelse neste %d år
nb[1]: Kan ikke finne treff på hendelse de neste %d år

en: Cannot find matching event in the previous %d year | Cannot find matching event in the previous %d years
nb[0]: Kan ikke finne treff på hendelse forrige %d år
nb[1]: Kan ikke finne treff på hendelse forrige %d år

en: Cannot search with no active calendar
nb: Kan ikke søke uten en aktiv kalender

note: Translators: Default filename part saving a task to a file when * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it. * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it
en: task
nb: oppgave

en: _Assign Task
nb: Tildel oppg_ave

en: _Mark as Complete
nb: _Merk som fullført

en: Mark selected tasks as complete
nb: Merk valgte oppgaver som fullført

en: _Mark as Incomplete
nb: _Merk som ikke fullført

en: Mark selected tasks as incomplete
nb: Merk valgte oppgaver som ikke fullført

en: New _Task
nb: Ny _oppgave

en: Create a new task
nb: Opprett en ny oppgave

en: _Open Task
nb: _Åpne oppgave

en: View the selected task
nb: Vis valgt oppgave

en: Print the selected task
nb: Skriv ut valgt oppgave

[ctx: New]
en: Mem_o
nb: N_otat

[ctx: New]
en: _Shared Memo
nb: _Delt notat

en: Create a new shared memo
nb: Lag et nytt delt notat

[ctx: New]
en: Memo Li_st
nb: Notatli_ste

en: Create a new memo list
nb: Lag en ny notatliste

en: Print Memos
nb: Skriv ut notater

en: _Delete Memo
nb: _Slett notat

en: _Find in Memo…
nb: _Finn i notat …

en: Search for text in the displayed memo
nb: Søk etter tekst i kroppen av vist notat

en: D_elete Memo List
nb: Sl_ett notatliste

en: Delete the selected memo list
nb: Slett valgt notatliste

en: _Manage Memo List groups…
nb: _Håndter notatlistegrupper …

en: Manage Memo List groups order and visibility
nb: Håndter rekkefølge og synlighet for notatlistegrupper

en: _New Memo List
nb: _Ny notatliste

en: Refresh the selected memo list
nb: Oppdater valgt notatliste

en: Re_fresh list of account memo lists
nb: Oppdater liste med _notatlister for konto

en: Rename the selected memo list
nb: Endre navn på valgt notatliste

en: Show _Only This Memo List
nb: Vis k_un denne notatlisten

en: Sho_w All Memo Lists
nb: _Vis alle notatlister

en: Memo _Preview
nb: _Forhåndsvisning av notat

en: Show memo preview pane
nb: Vis forhåndsvisningsområde for notat

en: Show memo preview below the memo list
nb: Vis forhåndsvisning av notat under notatlisten

en: Show memo preview alongside the memo list
nb: Vis forhåndsvisning av notat ved siden av notatlisten

en: Print the list of memos
nb: Skriv ut denne listen med notater

en: Preview the list of memos to be printed
nb: Forhåndsvis listen med notater som skal skrives ut

en: Delete Memos
nb: Slett notater

en: Delete Memo
nb: Slett notat

en: %d memo | %d memos
nb[0]: %d notat
nb[1]: %d notater

[ctx: New]
en: _Task
nb: _Oppgave

[ctx: New]
en: Assigne_d Task
nb: Til_delt oppgave

en: Create a new assigned task
nb: Opprett en ny tildelt oppgave

[ctx: New]
en: Tas_k List
nb: _Oppgaveliste

en: Create a new task list
nb: Opprett en ny oppgaveliste

en: Print Tasks
nb: Skriv ut oppgaver

en: This operation will permanently erase all tasks marked as completed. If you continue, you will not be able to recover these tasks.
    
    Really erase these tasks?
nb: Denne operasjonen vil fjerne alle oppgaver merket som slettet permanent. Hvis du fortsetter vil du ikke kunne gjenopprette disse oppgavene. 
    
    Vil du virkelig slette disse oppgavene?

en: Do not ask me again
nb: Ikke spør meg igjen

en: _Delete Task
nb: _Slett oppgave

en: _Find in Task…
nb: _Finn i oppgave …

en: Search for text in the displayed task
nb: Søk etter tekst i vist oppgave

en: D_elete Task List
nb: Sl_ett oppgaveliste

en: Delete the selected task list
nb: Slett valgt oppgaveliste

en: _Manage Task List groups…
nb: _Håndter oppgavelistegrupper …

en: _New Task List
nb: _Ny oppgaveliste

en: Refresh the selected task list
nb: Oppdater valgt oppgaveliste

en: Re_fresh list of account task lists
nb: Oppdater liste med _oppgavelister for konto

en: Rename the selected task list
nb: Endre navn på valgt oppgaveliste

en: Sho_w All Task Lists
nb: _Vis alle oppgavelister

en: Show _Only This Task List
nb: Vis k_un denne oppgavelisten

en: Mar_k as Incomplete
nb: Merk som _ikke fullført

en: Delete completed tasks
nb: Slett fullførte oppgaver

en: Task _Preview
nb: Forhåndsvisning av _oppgave

en: Show task preview pane
nb: Vis forhåndsvisningsområde for oppgaver

en: Show task preview below the task list
nb: Vis forhåndsvisning av oppgave under oppgavelisten

en: Show task preview alongside the task list
nb: Vis forhåndsvisning av oppgave ved siden av oppgavelisten

en: Active Tasks
nb: Aktive oppgaver

en: Cancelled Tasks
nb: Avbrutte oppgaver

en: Completed Tasks
nb: Fullførte oppgaver

en: Uncompleted Tasks
nb: Ufullførte oppgaver

en: Scheduled Tasks
nb: Planlagte oppgaver

en: Show scheduled tasks, aka those with a Due date
nb: Vis planlagte oppgaver, dvs de som har ferdigdato

en: Next 7 Days’ Tasks
nb: Oppgaver for de neste syv dagene

en: Overdue Tasks
nb: Utgåtte oppgaver

en: Tasks with Attachments
nb: Oppgaver med vedlegg

en: Started Tasks
nb: Påbegynte oppgaver

en: Filters for tasks that either do not have a start date or the start date is earlier than the time the filter is selected at
nb: Filtre for oppgaver som enten ikke har startdato eller hvor startdato er tidligere enn tiden filteret er satt for

en: Print the list of tasks
nb: Skriv ut denne listen over oppgaver

en: Preview the list of tasks to be printed
nb: Forhåndsvis listen over oppgaver som skal skrives ut

en: Delete Tasks
nb: Slett oppgaver

en: Delete Task
nb: Slett oppgave

en: %d task | %d tasks
nb[0]: %d oppgave
nb[1]: %d oppgaver

en: Convert to M_eeting
nb: Konverter til _møte

en: Convert the message to a meeting request
nb: Konverter meldinigen til en møteforespørsel

en: Convert to M_essage
nb: Konverter til m_elding

en: Convert to the mail message
nb: Konverter til en e-postmelding

en: Look up configuration with e-mail domain
nb: Slå opp konfigurasjon i e-postdomenet

en: Looking up IMAP server…
nb: Slår opp IMAP-tjener …

en: Looking up POP3 server…
nb: Slår opp POP3-tjener …

en: Looking up SMTP server…
nb: Slår opp SMTP-tjener …

en: CalDAV server
nb: CalDAV-tjener

en: Looking up CalDAV server…
nb: Slår opp CalDAV-tjener …

en: CardDAV server
nb: CardDAV-tjener

en: Looking up CardDAV server…
nb: Slår opp CardDAV-tjener …

en: LDAP server
nb: LDAP-tjener

en: Looking up LDAP server…
nb: Slår opp LDAP-tjener …

en: Look up in SRV records
nb: Slå opp i SRV-oppføringer

en: CalDAV and CardDAV server
nb: CalDAV og CardDAV-tjener

en: Requires password to continue.
nb: Krever passord for å fortsette.

en: Look up for a CalDAV/CardDAV server
nb: Slå opp en CalDAV/CardDAV-tjener

en: Display part as an invitation
nb: Vis del som en invitasjon

note: strftime format of a time, * in 24-hour format, without seconds.
en: Today %H:%M
nb: I dag %H:%M

note: strftime format of a time, * in 24-hour format.
en: Today %H:%M:%S
nb: I dag %H:%M:%S

note: strftime format of a time, * in 12-hour format.
en: Today %l:%M:%S %p
nb: I dag %l:%M:%S %p

note: strftime format of a time, * in 24-hour format, without seconds.
en: Tomorrow %H:%M
nb: I morgen %H.%M

note: strftime format of a time, * in 24-hour format.
en: Tomorrow %H:%M:%S
nb: I morgen %H.%M.%S

note: strftime format of a time, * in 12-hour format, without seconds.
en: Tomorrow %l:%M %p
nb: I morgen %l.%M %p

note: strftime format of a time, * in 12-hour format.
en: Tomorrow %l:%M:%S %p
nb: I morgen %l.%M.%S %p

note: strftime format of a weekday and a * time, in 24-hour format, without seconds.
en: %A %H:%M
nb: %A %H.%M

note: strftime format of a weekday and a * time, in 24-hour format.
en: %A %H:%M:%S
nb: %A %H.%M.%S

note: strftime format of a weekday and a * time, in 12-hour format, without seconds.
en: %A %l:%M %p
nb: %A %l.%M %p

note: strftime format of a weekday and a * time, in 12-hour format.
en: %A %l:%M:%S %p
nb: %A %l.%M.%S %p

note: strftime format of a weekday and a date * without a year.
en: %A, %B %e
nb: %A, %e %B

note: strftime format of a weekday, a date * without a year and a time, * in 24-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e %H:%M
nb: %A, %e %B %H:%M

note: strftime format of a weekday, a date without a year * and a time, in 24-hour format.
en: %A, %B %e %H:%M:%S
nb: %A, %e %B %H.%M.%S

note: strftime format of a weekday, a date without a year * and a time, in 12-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e %l:%M %p
nb: %A, %e %B %l.%M %p

note: strftime format of a weekday, a date without a year * and a time, in 12-hour format.
en: %A, %B %e %l:%M:%S %p
nb: %A, %e %B %l.%M.%S %p

note: strftime format of a weekday and a date.
en: %A, %B %e, %Y
nb: %A, %e %B, %Y

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e, %Y %H:%M
nb: %A, %e %B, %Y %H.%M

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format.
en: %A, %B %e, %Y %H:%M:%S
nb: %A, %e %B %Y %H.%M.%S

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e, %Y %l:%M %p
nb: %A, %e %B, %Y %l.%M %p

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format.
en: %A, %B %e, %Y %l:%M:%S %p
nb: %A, %e %B, %Y %l.%M.%S %p

en: An unknown person
nb: En ukjent person

en: Please respond on behalf of %s
nb: Vennligst svar på vegne av %s

en: Received on behalf of %s
nb: Mottatt på vegne av %s

en: %s through %s has published the following meeting information:
nb: %s har publisert følgende møteinformasjon gjennom %s:

en: %s has published the following meeting information:
nb: %s har publisert følgende møteinformasjon:

en: The following meeting information has been published:
nb: Følgende møteinformasjon er publisert:

en: %s has delegated the following meeting to you:
nb: %s har delegert følgende møte til deg:

en: %s through %s requests your presence at the following meeting:
nb: %s ber om din tilstedeværelse i et møte gjennom %s:

en: %s requests your presence at the following meeting:
nb: %s ber om din tilstedeværelse i følgende møte:

en: %s through %s wishes to add to an existing meeting:
nb: %s ønsker å legge til informasjon i et eksisterende møte gjennom %s:

en: %s wishes to add to an existing meeting:
nb: %s ønsker å legge til informasjon i et eksisterende møte:

en: %s through %s wishes to receive the latest information for the following meeting:
nb: %s ønsker å motta den seneste informasjon for følgende møte gjennom %s:

en: %s wishes to receive the latest information for the following meeting:
nb: %s ønsker å motta den seneste informasjon for følgende møte:

en: %s through %s has sent back the following meeting response:
nb: %s har sendt tilbake følgende svar på møteinnkalling gjennom %s:

en: %s has sent back the following meeting response:
nb: %s har sendt tilbake følgende svar på møteinnkalling:

en: %s through %s has cancelled the following meeting:
nb: %s har avlyst følgende møte gjennom %s:

en: %s has cancelled the following meeting:
nb: %s har avlyst følgende møte:

en: %s through %s has proposed the following meeting changes.
nb: %s har foreslått følgende endringer i møte gjennom %s.

en: %s has proposed the following meeting changes:
nb: %s har foreslått følgende endringer i møte:

en: %s through %s has declined the following meeting changes:
nb: %s har avslått følgende endringer for møte gjennom %s:

en: %s has declined the following meeting changes:
nb: %s har avslått følgende endringer for møte:

en: %s through %s has published the following task:
nb: %s har publisert følgende oppgave gjennom %s:

en: %s has published the following task:
nb: %s har publisert følgende oppgave:

en: %s requests the assignment of %s to the following task:
nb: %s ber om at %s tildeles følgende oppgave:

en: %s through %s has assigned you a task:
nb: %s har tildelt deg en oppgave gjennom %s:

en: %s has assigned you a task:
nb: %s har tildelt deg en oppgave:

en: %s through %s wishes to add to an existing task:
nb: %s forespør å legge til informasjon i eksisterende oppgave gjennom %s:

en: %s wishes to add to an existing task:
nb: %s ønsker å legge til informasjon i en eksisterende oppgave:

en: %s through %s wishes to receive the latest information for the following assigned task:
nb: %s ønsker å motta den seneste informasjon for følgende tildelt oppgave gjennom %s:

en: %s wishes to receive the latest information for the following assigned task:
nb: %s ønsker å motta den seneste informasjon for følgende tildelt oppgave:

en: %s through %s has sent back the following assigned task response:
nb: %s har sendt tilbake følgende svar på tildelt oppgave gjennom %s:

en: %s has sent back the following assigned task response:
nb: %s har sendt tilbake følgende svar på tildelt oppgave:

en: %s through %s has cancelled the following assigned task:
nb: %s har avlyst følgende tildelt oppgave gjennom %s:

en: %s has cancelled the following assigned task:
nb: %s har avlyst følgende tildelt oppgave:

en: %s through %s has proposed the following task assignment changes:
nb: %s har foreslått følgende endringer i oppgavetildeling gjennom %s:

en: %s has proposed the following task assignment changes:
nb: %s har foreslått følgende endringer i oppgavetildeling:

en: %s through %s has declined the following assigned task:
nb: %s har avslått følgende tildelt oppgave gjennom %s:

en: %s has declined the following assigned task:
nb: %s har avslått følgende tildelt oppgave:

en: %s through %s has published the following memo:
nb: %s har publisert følgende notat gjennom %s:

en: %s has published the following memo:
nb: %s har publisert følgende notat:

en: %s through %s wishes to add to an existing memo:
nb: %s ønsker å legge til informasjon i et eksisterende notat gjennom %s:

en: %s wishes to add to an existing memo:
nb: %s ønsker å legge til informasjon i et eksisterende notat:

en: %s through %s has cancelled the following shared memo:
nb: %s har avlyst følgende delt notat gjennom %s:

en: %s has cancelled the following shared memo:
nb: %s har avlyst følgende delt notat:

en: All day:
nb: Hele dagen:

en: Start day:
nb: Startdag:

en: Start time:
nb: Start-tid:

en: End day:
nb: Sluttdag:

en: End time:
nb: Slutt-tid:

en: Ope_n Calendar
nb: Åp_ne kalender

en: _Decline all
nb: A_vslå alle

en: _Tentative all
nb: Gjør alle _tentative

en: _Tentative
nb: _Tentativ

en: Acce_pt all
nb: _Godta alle

en: Acce_pt
nb: _Godta

en: Send _Information
nb: Send _informasjon

en: _Update Attendee Status
nb: _Oppdater status for deltaker

en: _Update
nb: _Oppdater

en: Im_port
nb: Im_porter

en: Due date:
nb: Ferdigdato:

en: Comment:
nb: Kommentar:

en: Show description provided by the sender
nb: Vis beskrivelse gitt av avsender

en: Hide description provided by the sender
nb: Skjul beskrivelse gitt av avsender

note: RSVP area
en: Send reply to sender
nb: Send svar til avsender

note: Updates
en: Send _updates to attendees
nb: Send _oppdateringer til deltakere

note: The recurrence check button
en: _Apply to all instances
nb: Bruk på _alle instanser

en: Show time as _free
nb: Vis tid som _ledig

en: _Preserve my reminder
nb: _Bevar min påminnelse

en: _Inherit reminder
nb: Arv påm_innelse

en: _Tasks:
nb: _Oppgaver:

en: _Memos:
nb: _Notater:

en: Sa_ve
nb: L_agre

en: Attendee status updated
nb: Deltakerstatus oppdatert

en: An appointment “%s” in the calendar “%s” conflicts with this meeting
nb: En avtale «%s» i kalender «%s» er i konflikt med dette møtet

en: A task “%s” in the task list “%s” conflicts with this task
nb: En oppgave «%s» i oppgavelisten «%s» er i konflikt med denne oppgaven

en: A memo “%s” in the memo list “%s” conflicts with this memo
nb: Et notat «%s» i notatlisten «%s» er i konflikt med dette notatet

en: The calendar “%s” contains an appointment which conflicts with this meeting | The calendar “%s” contains %d appointments which conflict with this meeting
nb[0]: Kalender «%s» inneholder en avtale som er i konflikt med dette møtet
nb[1]: Kalender «%s» inneholder %d avtaler som er i konflikt med dette møtet

en: The task list “%s” contains a task which conflicts with this task | The task list “%s” contains %d tasks which conflict with this task
nb[0]: Oppgaveliste «%s» inneholder en oppgave som er i konflikt med denne oppgaven
nb[1]: Oppgaveliste «%s» inneholder %d oppgaver som er i konflikt med denne oppgaven

en: The memo list “%s” contains a memo which conflicts with this memo | The memo list “%s” contains %d memos which conflict with this memo
nb[0]: Notatliste «%s» inneholder et notat som er i konflikt med dette notatet
nb[1]: Notatliste «%s» inneholder %d notater som er i konflikt med dette notatet

en: Found the appointment in the calendar “%s”
nb: Fant avtalen i kalender «%s»

en: Found the task in the task list “%s”
nb: Fant oppgaven inn i oppgaveliste «%s»

en: Found the memo in the memo list “%s”
nb: Fant notatet i notatliste «%s»

en: This meeting invitation is obsolete. It had been updated.
nb: Denne møteinvitasjonen er utgått. Den har blitt oppdatert.

en: Unable to find any calendars
nb: Kan ikke finne noen kalendere

en: Unable to find this meeting in any calendar
nb: Kan ikke finne dette møtet i noen kalender

en: Unable to find this task in any task list
nb: Kan ikke finne denne oppgaven i noen oppgaveliste

en: Unable to find this memo in any memo list
nb: Kan ikke finne dette notatet i noen notatliste

en: Searching for an existing version of this appointment
nb: Søker etter en eksisterende versjon av denne avtalen

en: Searching for an existing version of this task
nb: Søker etter en eksisterende versjon av denne oppgaven

en: Searching for an existing version of this memo
nb: Søker etter en eksisterende versjon av dette notatet

en: Opening the calendar. Please wait…
nb: Åpner kalender. Vennligst vent …

en: Unable to send item to calendar “%s”. %s
nb: Kunne ikke sende oppføring til kalender «%s». %s

en: Unable to send item to task list “%s”. %s
nb: Kunne ikke sende oppføring til oppgaveliste «%s». %s

en: Unable to send item to memo list “%s”. %s
nb: Kunne ikke sende oppføring til notatliste «%s». %s

en: Sent to calendar “%s” as accepted
nb: Sendt til kalender «%s» som godtatt

en: Sent to task list “%s” as accepted
nb: Sendt til oppgaveliste «%s» som godtatt

en: Sent to memo list “%s” as accepted
nb: Sendt til notatliste «%s» som godtatt

en: Sent to calendar “%s” as tentative
nb: Sendt til kalender «%s» som tentativ

en: Sent to task list “%s” as tentative
nb: Sendt til oppgaveliste «%s» som tentativ

en: Sent to memo list “%s” as tentative
nb: Sendt til notatliste «%s» som tentativ

en: Sent to calendar “%s” as declined
nb: Sendt til kalender «%s» som avslått

en: Sent to task list “%s” as declined
nb: Sendt til oppgaveliste «%s» som avslått

en: Sent to memo list “%s” as declined
nb: Sendt til notatliste «%s» som avslått

en: Sent to calendar “%s” as cancelled
nb: Sendt til kalender «%s» som avlyst

en: Sent to task list “%s” as cancelled
nb: Sendt til oppgaveliste «%s» som avlyst

en: Sent to memo list “%s” as cancelled
nb: Sendt til notatliste «%s» som avlyst

en: Imported to calendar “%s”
nb: Importert til kalender «%s»

en: Imported to task list “%s”
nb: Importert til oppgaveliste «%s»

en: Imported to memo list “%s”
nb: Importert til notatliste «%s»

en: Saving changes to the calendar. Please wait…
nb: Lagrer endringer i kalender. Vennligst vent …

en: Saving changes to the task list. Please wait…
nb: Lagrer endringer i oppgaveliste. Vennligst vent …

en: Saving changes to the memo list. Please wait…
nb: Lagrer endringer i notatliste. Vennligst vent …

en: Unable to parse item
nb: Kunne ikke lese oppføring

en: Organizer has removed the delegate %s
nb: Organisator har fjernet delegat %s

en: Sent a cancellation notice to the delegate
nb: Send avlysningsvarsel til delegat

en: Could not send the cancellation notice to the delegate
nb: Kunne ikke sende avlysningsmelding til delegaten

en: Unable to update attendee. %s
nb: Kan ikke oppdatere deltaker. %s

en: The meeting is invalid and cannot be updated
nb: Møtet er ugyldig og kan ikke oppdateres

en: Attendee status could not be updated because the status is invalid
nb: Deltakerstatus kunne ikke oppdateres pga ugyldig status

en: Attendee status can not be updated because the item no longer exists
nb: Deltakerstatus kan ikke oppdateres fordi oppføringen ikke eksisterer lenger

en: Meeting information sent
nb: Informasjon om møte sendt

en: Task information sent
nb: Informasjon om oppgave sendt

en: Memo information sent
nb: Informasjon om notat sendt

en: Unable to send meeting information, the meeting does not exist
nb: Kan ikke sende møteinformasjon. Møtet eksisterer ikke

en: Unable to send task information, the task does not exist
nb: Kan ikke sende informasjon om oppgave. Oppgaven eksisterer ikke

en: Unable to send memo information, the memo does not exist
nb: Kan ikke sende informasjon om notat. Notatet eksisterer ikke

note: Translators: This is a default filename for a calendar.
en: calendar.ics
nb: kalender.ics

en: Save Calendar
nb: Lagre kalender

en: The calendar attached is not valid
nb: Vedlagt kalender er ugyldig

en: The message claims to contain a calendar, but the calendar is not a valid iCalendar.
nb: Meldingen påstår at den inneholder en kalender, men kalenderen er ikke en gyldig iCalendar.

en: The item in the calendar is not valid
nb: Oppføringen i kalenderen er ikke gyldig

en: The message does contain a calendar, but the calendar contains no events, tasks or free/busy information
nb: Meldingen inneholder en kalender, men kalenderen inneholder ingen hendelser, oppgaver eller ledig/opptatt-informasjon

en: The calendar attached contains multiple items
nb: Vedlagt kalender inneholder flere oppføringer

en: To process all of these items, the file should be saved and the calendar imported
nb: Du må lagre filen og importere kalenderen for å prosessere alle disse oppføringene

[ctx: cal-itip]
en: None
nb: Ingen

en: Tentatively Accepted
nb: Akseptert tentativt

en: This response is not from a current attendee. Add the sender as an attendee?
nb: Dette svaret er ikke fra en nåværende deltaker. Legg til sender som deltaker?

en: This meeting has been delegated
nb: Dette møtet er delegert

en: “{0}” has delegated the meeting. Do you want to add the delegate “{1}”?
nb: '{0}' har delegert møtet. Vil du legge til delegat '{1}'?

en: Google Features
nb: Google funksjoner

en: Add Ca_lendar to this account
nb: Legg til ka_lender for denne kontoen

en: Add Con_tacts to this account
nb: Legg til kon_takter i denne kontoen

[ctx: GoggleSummary]
note: Translators: This is part of a sentence "You may need to enable IMAP access and Calendars to synchronize", where the 'IMAP access' and 'Calendars to synchronize' are clickable.
en: IMAP access
nb: IMAP-tilgang

[ctx: GoggleSummary]
note: Translators: This is part of a sentence "You may need to enable IMAP access and Calendars to synchronize", where the 'IMAP access' and 'Calendars to synchronize' are clickable.
en: Calendars to synchronize
nb: Kalendere som skal synkroniseres

[ctx: GoggleSummary]
note: Translators: This is part of a sentence "You may need to enable IMAP access and Calendars to synchronize", where the 'IMAP access' and 'Calendars to synchronize' are clickable.
en: You may need to enable %s and %s
nb: Du må kanskje slå på %s og %s

en: Mail _Directory:
nb: E-_postkatalog:

en: Choose a MH mail directory
nb: Velg en katalog for MH-e-post

en: MH mail directory cannot be empty
nb: MH e-postkatalog kan ikke være tom

en: Local Delivery _File:
nb: _Fil for lokal levering:

en: Choose a local delivery file
nb: Velg en lokal fil for levering

en: Local delivery file cannot be empty
nb: Lokal leveringsfil kan ikke være tom

en: Choose a Maildir mail directory
nb: Velg en katalog for maildir-e-post

en: Maildir mail directory cannot be empty
nb: Maildir e-postkatalog kan ikke være tom

en: Spool _File:
nb: Kø_fil:

en: Choose a mbox spool file
nb: Velg en køfil for mbox

en: Mbox spool file cannot be empty
nb: Mbox e-postfil kan ikke være tom

en: Spool _Directory:
nb: _Køkatalog:

en: Choose a mbox spool directory
nb: Velg en køkatalog for mbox

en: Mbox spool directory cannot be empty
nb: Mbox e-postkatalog kan ikke være tom

en: Configuration
nb: Konfigurasjon

note: do not reference
en: User_name:
nb: Bruker_navn:

en: _Forget password
nb: _Glem passord

en: Encryption _method:
nb: Krypterings_metode:

en: STARTTLS after connecting
nb: STARTTLS etter tilkobling

en: TLS on a dedicated port
nb: TLS på en dedikert port

en: _Use custom binary, instead of “sendmail”
nb: Br_uk egendefinert binærfil i stedet for «sendmail»

en: _Custom binary:
nb: E_gendefinert binærfil:

en: U_se custom arguments
nb: Bruk tilpa_ssede argumenter

en: Cus_tom arguments:
nb: _Tilpassede argumenter:

en: Default arguments are “-i -f %F -- %R”, where
       %F — stands for the From address
       %R — stands for the recipient addresses
nb: Forvalgte argumenter er «-i -f -%F -- %R», hvor
       %F – står for Fra-adresse
       %R – står for mottakeradresse

en: Send mail also when in offline _mode
nb: Send e-post også i frakoblet _modus

en: Custom binary cannot be empty
nb: Egendefinert kjørbar fil kan ikke være tom

note: do not reference
en: Ser_ver requires authentication
nb: Tjener kre_ver autentisering

en: Yahoo! Features
nb: Yahoo!-funksjoner

en: Add Ca_lendar and Tasks to this account
nb: Legg til ka_lender og oppgaver for denne kontoen

en: %d attached message | %d attached messages
nb[0]: %d vedlagt melding
nb[1]: %d vedlagte meldinger

[ctx: New]
en: _Mail Message
nb: E-post_melding

en: Compose a new mail message
nb: Skriv en ny e-postmelding

[ctx: New]
en: Mail Acco_unt
nb: E-post-k_onto

en: Create a new mail account
nb: Lag en ny e-postkonto

[ctx: New]
en: Mail _Folder
nb: E-post_mappe

en: Create a new mail folder
nb: Opprett en ny e-postmappe

[ctx: NetworkMonitor]
note: Translators: One of the known implementation names of the GNetworkMonitor. Either translate it to some user-friendly form, or keep it as is.
en: base
nb: grunnleggende

[ctx: NetworkMonitor]
en: Method to detect _online state:
nb: Metode for å avdekke tilk_oblingsstatus:

[ctx: NetworkMonitor]
note: Translators: The '%s' is replaced with the actual name of the GNetworkMonitor implementation
en: Default (%s)
nb: Forvalg (%s)

[ctx: NetworkMonitor]
note: Always as the first
en: Default
nb: Forvalgt

[ctx: NetworkMonitor]
note: Always as the last
en: Always Online
nb: Alltid tilkoblet

en: _Limit operations in Power Saver mode
nb: _Begrens operasjoner i strømsparingsmodus

en: Mail Preferences
nb: Brukervalg for e-post

en: Composer Preferences
nb: Brukervalg for redigering

en: Network Preferences
nb: Brukervalg for nettverk

[ctx: label]
note: Translators: The first item in the list, to be * able to set rule: [Label] [is/is-not] [None]
en: None
nb: Ingen

[ctx: addrbook]
note: Translators: Meaning "any configured addressbook included in autocompletion" in the filter dialog
en: Included in Autocompletion
nb: Inkludert i autofullføring

[ctx: addrbook]
note: Translators: Meaning "any configured addressbook" in the filter dialog
en: Any
nb: Alle

en: Marking messages as read…
nb: Merker meldinger _som lest …

en: Go to Folder
nb: Gå til mappe

en: _Select
nb: _Velg

en: _Disable Account
nb: _Deaktiver konto

en: Disable this account
nb: Deaktiver denne kontoen

en: Permanently remove all the deleted messages from all folders
nb: Fjern alle slettede meldinger fra alle mapper permanent

en: Empty _Junk
nb: Tøm søppel_post

en: Delete all Junk messages from all folders
nb: Fjern alle søppelpostmeldinger fra alle mapper

en: Edit properties of this account
nb: Rediger egenskaper for denne kontoen

en: Refresh list of folders of this account
nb: Oppdater mappelisten for denne kontoen

en: _Download Messages for Offline Usage
nb: Last ne_d meldinger for frakoblet bruk

en: Download messages of accounts and folders marked for offline usage
nb: Last ned meldinger fra kontoer og mapper som er merket for frakoblet bruk

en: Fl_ush Outbox
nb: T_øm utboks

en: _Copy Folder To…
nb: _Kopier mappe til …

en: Copy the selected folder into another folder
nb: Kopier valgt mappe til en annen mappe

en: Permanently remove this folder
nb: Fjern denne mappen permanent

en: Edit Sort _Order…
nb: Rediger søke_rekkefølge …

en: Change sort order of the folders in the folder tree
nb: Endre sorteringsrekkefølge for mapper i mappetreet

en: E_xpunge
nb: T_øm

en: Permanently remove all deleted messages from this folder
nb: Fjern alle slettede meldinger fra denne mappen permanent

en: Mar_k All Messages as Read
nb: Mer_k alle meldinger som lest

en: Mark all messages in the folder as read
nb: Merk alle meldinger i en mappe som lest

en: _Move Folder To…
nb: _Flytt mappe til …

en: Move the selected folder into another folder
nb: Flytt valgt mappe til en annen mappe

note: Translators: An action caption to create a new mail folder
en: _New…
nb: _Ny …

en: Create a new folder for storing mail
nb: Lag en ny mappe for lagring av meldinger

en: Change the properties of this folder
nb: Endre egenskaper for denne mappen

en: Refresh the folder
nb: Oppdater mappen

en: Change the name of this folder
nb: Endre navn på denne mappen

en: Select Message _Thread
nb: Velg meldings_tråd

en: Select all messages in the same thread as the selected message
nb: Velg alle meldinger i samme tråd som den valgte meldingen

en: Select Message S_ubthread
nb: Velg _undertråd for melding

en: Select all replies to the currently selected message
nb: Velg alle svar til den valgt melding

en: Empty _Trash
nb: Tøm _papirkurven

en: Permanently remove all the deleted messages from all accounts
nb: Fjern alle slettede meldinger fra alle kontoer permanent

en: Go to _Folder
nb: Gå til _mappe

en: Opens a dialog to select a folder to go to
nb: Åpner en dialog for å velge en mappe å gå til

en: _Manage Subscriptions
nb: _Håndter abonnement

en: Subscribe or unsubscribe to folders on remote servers
nb: Abonner eller fjern abonnement på mapper på eksterne tjenere

en: Send / _Receive
nb: Send / _motta

en: Send queued items and retrieve new items
nb: Send kølagte oppføringer og hent nye oppføringer

en: R_eceive All
nb: Motta all_e

en: Receive new items from all accounts
nb: Motta nye oppføringer fra alle kontoer

en: _Send All
nb: _Send alle

en: Send queued items in all accounts
nb: Send kølagte oppføringer i alle kontoer

en: Cancel the current mail operation
nb: Avbryt aktiv e-postoperasjon

en: Collapse All _Threads
nb: Slå sammen alle _tråder

en: Collapse all message threads
nb: Slå sammen alle meldingstråder

en: E_xpand All Threads
nb: Ut_vid alle tråder

en: Expand all message threads
nb: Utvid alle meldingstråder

en: _Message Filters
nb: _Meldingsfiltre

en: Create or edit rules for filtering new mail
nb: Opprett eller rediger regler for filtrering av ny e-post

en: _Subscriptions…
nb: _Abonnement …

en: F_older
nb: M_appe

en: C_reate Search Folder From Search…
nb: Opp_rett søkemappe fra søk …

en: Search F_olders
nb: Søk i _mapper

en: Create or edit search folder definitions
nb: Opprett eller rediger søkemappedefinisjoner

en: _New Folder…
nb: _Ny mappe …

en: Show Message _Preview
nb: Vis _forhåndsvisning av melding

en: Show message preview pane
nb: Vis område for forhåndsvisning av melding

en: Show _Attachment Bar
nb: Vis ve_dleggsfelt

en: Show Attachment Bar below the message preview pane when the message has attachments
nb: Vis vedleggsfelt under under område for forhåndsvisning av meldinger når meldingen har vedlegg

en: Show _Deleted Messages
nb: Vis slette_de meldinger

en: Show deleted messages with a line through them
nb: Vis slettede meldinger som gjennomstreket i meldingslisten.

en: Show _Junk Messages
nb: Vis _uønskede meldinger

en: Show junk messages with a red line through them
nb: Vis uønskeded meldinger som gjennomstreket i rødt

en: Show _Preview Tool Bar
nb: Vis verktøylinje for forhånds_visning

en: Show tool bar above the preview panel
nb: Vis verktøylinje over forhåndsvisningspanelet

en: _Group By Threads
nb: _Grupper etter tråder

en: Threaded message list
nb: Meldingsliste med tråder

en: Show To _Do Bar
nb: Vis opp_gavelinjen

en: Show To Do bar with appointments and tasks
nb: Vis oppgavelinjen med avtaler og oppgaver

en: _Unmatched Folder Enabled
nb: Mapper _uten treff er aktivert

en: Toggles whether Unmatched search folder is enabled
nb: Slår av/på søkemapper for oppføringer uten treff

en: Show message preview below the message list
nb: Vis meldingen under meldingslisten

en: Show message preview alongside the message list
nb: Vis meldingen ved siden av meldingslisten

en: All Messages
nb: Alle meldinger

en: Important Messages
nb: Viktige meldinger

en: Last 5 Days’ Messages
nb: Meldinger fra de siste 5 dagene

en: Messages Not Junk
nb: Meldinger som ikke er uønsket e-post

en: Messages with Attachments
nb: Meldinger med vedlegg

en: Messages with Notes
nb: Meldinger med notater

en: No Label
nb: Ingen etikett

en: Read Messages
nb: Leste meldinger

en: Unread Messages
nb: Uleste meldinger

en: Message Thread
nb: Meldingstråd

en: Subject or Addresses contain
nb: Emne eller adresser inneholder

en: All Accounts
nb: Alle konti

en: Current Account
nb: Denne kontoen

en: Current Folder
nb: Denne mappen

en: Current Folder and Subfolders
nb: Denne mappen og undermapper

en: Current Folder and Subfolders Search
nb: Denne mappen og søk i undermapper

en: All Account Search
nb: Søk i alle konti

en: Account Search
nb: Søk i konto

en: %d selected,  | %d selected,
nb[0]: %d valgt,
nb[1]: %d valgt,

en: %d deleted | %d deleted
nb[0]: %d slettet
nb[1]: %d slettet

en: %d junk | %d junk
nb[0]: %d uønsket e-post
nb[1]: %d uønsket e-poster

en: %d draft | %d drafts
nb[0]: %d skisse
nb[1]: %d skisser

en: %d unsent | %d unsent
nb[0]: %d usendt
nb[1]: %d usendte

en: %d sent | %d sent
nb[0]: %d sendt
nb[1]: %d sendt

en: %d unread | %d unread
nb[0]: %d ulest
nb[1]: %d uleste

en: Send / Receive
nb: Send / motta

en: Select Folder to Add
nb: Velg mappe som skal legges til

en: Folder
nb: Mappe

en: Recipient
nb: Mottaker

en: Keep in Outbox
nb: Behold i Utboks

en: Send immediately
nb: Send med det samme

en: Send after 5 minutes
nb: Send etter 5 minutter

en: Language(s)
nb: Språk

en: Same as user interface
nb: Samme som brukergrensesnitt

en: On exit, every time
nb: Ved slutt. Hver gang

en: Once per day
nb: En gang om dagen

en: Once per week
nb: En gang i uken

en: Once per month
nb: En gang i måneden

en: Immediately, on folder leave
nb: Med det samme. Når mappen forlates

en: Header
nb: Topptekst

en: Contains Value
nb: Inneholder verdi

note: To Translators: 'Date header' is a label for configurable date/time format for 'Date' header in mail message window/preview
en: _Date header:
nb: _Datohode:

en: Show _original header value
nb: Vis _opprinnelig verdi for hode

en: Do _not change settings
nb: Ikke e_ndre innstillingene

en: _Set as default email client
nb: Merk _som forvalgt e-postprogram

en: Do you want to make Evolution your default email client?
nb: Vil du sette Evolution som forvalgt e-postprogram?

note: Translators: First %s is an email address, second %s * is the subject of the email, third %s is the date.
en: Your message to %s about “%s” on %s has been displayed. This is no guarantee that the message has been read or understood.
nb: Din melding til %s om «%s» den %s er har blitt vist. Dette er ingen garanti for at meldingen faktisk er lest eller forstått.

note: Translators: %s is the subject of the email message This text is used as a subject of a delivery notification email (basically a notification, that the user did read (or better displayed) the message).
en: Read: %s
nb: Lest: %s

en: Send a read receipt to “%s”
nb: Send en lesekvittering til «%s»

note: name doesn't matter
en: _Notify Sender
nb: Varsle avse_nder

en: Sender wants to be notified when you have read this message.
nb: Sender ønsker å bli varslet når du har lest denne meldingen.

en: Sender has been notified that you have read this message.
nb: Sender har blitt varslet om at du har lest denne meldingen.

en: Evolution is currently offline.
nb: Evolution er frakoblet.

en: Click “Work Online” to return to online mode.
nb: Klikk «Arbeid tilkoblet» for å gå tilbake i tilkoblet modus.

en: Evolution is currently offline due to a network outage.
nb: Evolution er frakoblet fordi nettverket ikke er tilgjengelig.

en: Evolution will return to online mode once a network connection is established.
nb: Evolution vil gå tilbake i tilkoblet modus når en nettverkstilkobling er tilgjengelig.

en: Author(s)
nb: Fofatter(e)

en: Overview
nb: Oversikt

en: Plugin
nb: Tillegg

en: Plugins
nb: Tillegg

en: Display plain text version
nb: Vis versjon i ren tekst

en: Display plain text version of multipart/alternative message
nb: Vis ren tekst versjonen av en multipart/alternative melding

en: Display HTML version
nb: Vis HTML-versjon

en: Display HTML version of multipart/alternative message
nb: Vis HTML-versjonen av en multipart/alternative melding

en: Show HTML if present
nb: Vis HTML hvis det finnes

en: Let Evolution choose the best part to show.
nb: La Evolution velge den beste delen å vise.

en: Show plain text if present
nb: Vis ren tekst hvis det finnes

en: Show plain text part, if present, otherwise let Evolution choose the best part to show.
nb: Vis tekstdelen hvis den finnes. La Evolution velge hvilken del som skal vises ellers.

en: Show plain text if present, or HTML source
nb: Vis ren tekst hvis det finnes, eller HTML-kildekode

en: Show plain text part, if present, otherwise the HTML part source.
nb: Vis tekstdelen hvis den finnes, ellers kildekoden for HTML-delen.

en: Only ever show plain text
nb: Vis kun ren tekst

en: Always show plain text part and make attachments from other parts, if requested.
nb: Alltid vis ren tekst delen og vis de andre delene som vedlegg hvis forespurt.

en: Show s_uppressed HTML parts as attachments
nb: Vis _undertrykte HTML-deler som vedlegg

en: HTML _Mode
nb: HTML-_modus

en: Prefer Plain Text
nb: Foretrekk vanlig tekst

note: but then we also need to create our own section frame
en: Plain Text Mode
nb: Tekstmodus

en: View mail messages as plain text, even if they contain HTML content.
nb: Vis e-postmeldinger som vanlig tekst, selv om de inneholder HTML-innhold.

en: Cannot add message into News and Blogs folder
nb: Kan ikke legge til melding i mappen for nyheter og blogger

en: Message is not available
nb: Meldingen er ikke tilgjengelig

en: Invalid Feed URL “%s”.
nb: Ugyldig URL til feed «%s».

en: Invalid Feed URL.
nb: Ugyldig URL for feed.

en: Apply message _filters to this folder
nb: Bruk meldings_filtre på denne mappen

en: _Download complete articles
nb: _Last ned fullstendige artikler

en: News and Blogs
nb: Nyheter og blogger

en: This is a provider for reading RSS news and blogs.
nb: Dette er en tilbyder for å lese RSS-nyheter og blogger.

en: Folder '%s' not found
nb: Fant ikke mappe «%s»

en: Cannot create a folder in a News and Blogs store.
nb: Kan ikke lage en mappe i lageret for nyheter og blogger.

en: Unknown author
nb: Ukjent forfatter

en: Failed to fetch feed icon: %s
nb: Klarte ikke å hente ikon for feed: %s

en: Fetching feed icon…
nb: Henter ikon for feed …

en: Failed to read feed information.
nb: Klarte ikke å lese informasjon om feed.

en: Failed to fetch feed information: %s
nb: Klarte ikke å hente informasjon om feed: %s

en: Fetching feed information…
nb: Henter informasjon om feed …

en: Invalid Feed URL
nb: Ugyldig URL for feed

en: Choose Feed Image
nb: Velg bilde for feed

en: _Fetch
nb: _Hent

en: C_ontent:
nb: Innh_old:

en: Import RSS Feeds
nb: Importerer RSS-feeder

en: Export RSS Feeds
nb: Eksporter RSS-feeder

en: _Import
nb: _Importer

en: Export
nb: Eksporter

en: OPML files
nb: OPML-filer

note: Translators: This is a default file name for exported RSS feeds. Keep the extension (".opml") as is, translate only the "feeds" word, if needed.
en: feeds.opml
nb: feeder.opml

en: Failed to export RSS feeds:
nb: Klarte ikke å eksportere RSS-feeder:

en: Failed to read file content:
nb: Klarte ikke å lese filinnhold:

en: Failed to add feed:
nb: Klarte ikke å legge til feed:

en: No RSS feeds found
nb: Fant ingen RSS-feeder

en: No new RSS feeds imported
nb: Ingen ny RSS-feeder ble importert

en: Imported %d feed | Imported %d feeds
nb[0]: Importerte %d feed
nb[1]: Importerte %d feeder

en: Feeds
nb: Feeder

en: Content
nb: Innhold

en: E_xport
nb: E_ksporter

en: Failed to spawn SpamAssassin (%s):
nb: Klarte ikke å starte SpamAssassin (%s):

en: Failed to stream mail message content to SpamAssassin:
nb: Klarte ikke å sende innhold i e-postmelding til SpamAssassin:

en: Failed to write “%s” to SpamAssassin:
nb: Klarte ikke å skrive «%s» til SpamAssassin:

en: Failed to read output from SpamAssassin:
nb: Klarte ikke å lese utdata fra SpamAssassin:

en: SpamAssassin either crashed or failed to process a mail message
nb: SpamAssassin krasjet eller klarte ikke å prosessere en e-postmelding

en: SpamAssassin Options
nb: Alternativer for SpamAssassin

en: I_nclude remote tests
nb: Inkluder eksterne tester

en: This will make SpamAssassin more reliable, but slower.
nb: Dette vil gjøre SpamAssassin mer pålitelig, men tregere.

en: Junk filter using SpamAssassin
nb: Søppelfilter bruker SpamAssassin

note: Keep the title identical to EMailConfigImportPage * so it's only shown once in the assistant sidebar.
en: Importing Files
nb: Importerer filer

en: Import cancelled.
nb: Import avbrutt.

en: Import complete.
nb: Import fullført.

en: Welcome to Evolution.
    
    The next few screens will allow Evolution to connect to your email accounts, and to import files from other applications.
nb: Velkommen til Evolution.
    
    De neste skjermene lar deg konfigurere Evolution til å koble til dine e-post kontoer, og importere filer fra andre programmer.

en: Do not _show this wizard again
nb: Ikke vi_s denne veiviseren igjen

[ctx: wizard-ca-note]
note: Translators: This is part of "Alternatively, you can %s (email, contacts and calendaring) instead." sentence from the same translation context.
en: create a collection account
nb: lag en konto for samlinger

[ctx: wizard-ca-note]
note: Translators: The '%s' is replaced with "create a collection account" from the same translation context.
en: Alternatively, you can %s (email, contacts and calendaring) instead.
nb: Alternativt kan du %s (e-post, kontakter og kalender) i stedet.

en: Loading accounts…
nb: Laster kontoer …

en: _Format as…
nb: _Formater som …

en: _Other languages
nb: _Andre språk

en: Text Highlight
nb: Tekstutheving

en: Syntax highlighting of mail parts
nb: Syntaksutheving for e-postdeler

en: _Plain text
nb: _Ren tekst

en: _Vala
nb: _V_ala

en: _RPM Spec
nb: _RPM-spesifikasjon

en: Show F_ull vCard
nb: Vis f_ullstendig vCard

en: Show Com_pact vCard
nb: Vis kom_pakt vCard

en: Save _To Addressbook
nb: Lagre _til adressebok

en: There is one other contact.
nb: Det finnes en annen kontakt.

note: Translators: This will always be two or more.
en: There is %d other contact. | There are %d other contacts.
nb[0]: Det finnes %d annen kontakt.
nb[1]: Det finnes %d andre kontakter.

en: Addressbook Contact
nb: Kontakt i adressebok

en: Display the part as an addressbook contact
nb: Vis del som en adressebokkontakt

note: Translators: The "%s" is replaced with a link, constructing a text like: "Ctrl-click to open a link “http://www.example.com”"
en: Ctrl-click to open a link “%s”
nb: Ctrl-klikk for å åpne en lenke «%s»

en: _Do not show this message again.
nb: Ikke vis _denne meldingen igjen.

en: Keywords
nb: Nøkkelord

en: Message has no attachments
nb: Melding har ingen vedlegg

en: Evolution has found some keywords that suggest that this message should contain an attachment, but cannot find one.
nb: Evolution har funnet noen nøkkelord som antyder at denne meldingen burde inneholde et vedlegg, men kan ikke finne et.

en: _Add Attachment...
nb: L_egg til vedlegg …

en: _Edit Message
nb: R_ediger melding

en: Attachment Reminder
nb: Påminnelse om vedlegg

en: Reminds you when you forgot to add an attachment to a mail message.
nb: Viser påminnelse hvis du glemmer å legge ved et vedlegg i en melding.

en: Automatic Contacts
nb: Automatiske kontakter

note: Enable BBDB checkbox
en: Create _address book entries when sending mails
nb: Opprett oppføringer i adresseboken _automatisk når du sender e-post

note: File Under setting
en: Set File _under as “First Last”, instead of “Last, First”
nb: Sett filen _under som «Fornavn Etternavn» i stedet for «Etternavn, Fornavn»

en: Select Address book for Automatic Contacts
nb: Velg adressebok for automatiske kontakter

en: Instant Messaging Contacts
nb: Kontakter for lynmeldinger

note: Enable Gaim Checkbox
en: _Synchronize contact info and images from Pidgin buddy list
nb: _Synkroniser kontaktinformasjon og bilder fra vennelisten i Pidgin

en: Select Address book for Pidgin buddy list
nb: Velg adressebok for venneliste fra Pidgin

note: Synchronize now button.
en: Synchronize with _buddy list now
nb: Synkroniser med _vennelisten nå

en: Takes the gruntwork out of managing your address book.
    
    Automatically fills your address book with names and email addresses as you reply to messages.  Also fills in IM contact information from your buddy lists.
nb: Forenkler jobben med å vedlikeholde din adressebok.
    
    Fyller dine adressebøker med navn og e-postadresser automatisk etter hvert som du svarer på meldinger. Fyller også ut IM-kontaktinformasjon fra dine vennelister.

en: Importing Outlook Express data
nb: Importerer data fra Outlook Express

en: Outlook DBX import
nb: Outlook DBX-import

en: Outlook Express 5/6 personal folders (.dbx)
nb: Outlook Express 5/6 personlige mapper (.dbx)

en: Import Outlook Express messages from DBX file
nb: Importer Outlook Express-meldinger fra DBX-fil

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Security:
nb: Sikkerhet:

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Personal
nb: Personlig

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Unclassified
nb: Uklassifisert

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Protected
nb: Beskyttet

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Confidential
nb: Konfidensiell

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Secret
nb: Hemmelig

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Top secret
nb: Topphemmelig

[ctx: email-custom-header]
note: Translators: "None" as an email custom header option in a dialog invoked by Insert->Custom Header from Composer, * indicating the header will not be added to a mail message
en: None
nb: Ingen

en: _Custom Header
nb: E_gendefinert meldingshode

note: To translators: This string is used while adding a new message header to configuration, to specifying the format of the key values
en: The format for specifying a Custom Header key value is:
    Name of the Custom Header key values separated by “;”.
nb: Format for spesifisering av nøkkelvedi for egendefinert meldingshode er:
    Navn på nøkkelverdi for egendefinert meldingshode delt med «;».

en: Key
nb: Nøkkel

en: Values
nb: Verdier

en: Custom Header
nb: Egendefinert meldingshode

note: For Translators: 'custom header' string is used while adding a new message header to outgoing message, to specify what value for the message header would be added
en: Add custom headers to outgoing mail messages.
nb: Legger til egendefinerte meldingshoder i utgående meldinger.

en: Email Custom Header
nb: Egendefinert meldingshode i e-post

en: Command to be executed to launch the editor:
nb: Kommando som skal kjøres for å starte redigering:

en: For XEmacs use “xemacs”
    For Vim use “gvim -f”
nb: Bruk «xemacs» for XEmacs
    Bruk «gvim -f» for Vim

en: _Automatically launch when a new mail is edited
nb: Start _automatisk når en ny e-post redigeres

en: Compose in External Editor
nb: Skriv i eksternt redigeringsprogram

en: External Editor
nb: Eksternt redigeringsprogram

en: Use an external editor to compose plain-text mail messages.
nb: Bruk et eksternt redigeringsprogram til å skrive vanlige tekst e-postmeldinger.

en: Editor not launchable
nb: Redigering kunne ikke starte

en: The external editor set in your plugin preferences cannot be launched. Try setting a different editor.
nb: Eksternt redigeringsprogram som er satt i dine brukervalg for tillegg kan ikke startes. Prøv å bruke et annet redigeringsprogram.

en: Cannot create Temporary File
nb: Kan ikke opprette midlertidig fil

en: Evolution is unable to create a temporary file to save your mail. Retry later.
nb: Evolution kan ikke opprette en midlertidig fil for å lagre meldingen. Prøv igjen senere.

en: External editor still running
nb: Eksternt redigeringsprogram kjører fremdeles

en: The external editor is still running. The mail composer window cannot be closed as long as the editor is active.
nb: Eksternt redigeringsprogram kjører fremdeles. Vindu for ny e-post kan ikke lukkes så lenge redigeringsprogrammet er aktivt.

en: Select a Face Picture
nb: Velg en et ansiktsbilde

en: _Insert Face picture by default
nb: Sett _inn ansiktsbilde som forvalg

en: Load new _Face picture
nb: Last nytt ansikts_bilde

en: Change Face Image
nb: Bytt ansiktsbilde

en: Include _Face
nb: Ta _med ansikt

en: Attach a small picture of your face to outgoing messages.
nb: Legg ved et lite bilde av ditt ansikt til utgående meldinger.

en: Failed Read
nb: Lesing feilet

en: The file cannot be read
nb: Filen kunne ikke leses

en: Invalid Image Size
nb: Ugyldig bildestørrelse

en: Please select a PNG image of size 48 × 48 pixels, whose file size doesn’t exceed 723 bytes.
nb: Vennligst velg et PNG-bilde med størrelse 48 * 48 piksler med filstørrelse som ikke overstiger 723 bytes.

en: Incorrect Face Image Byte Size
nb: Feil størrelse på ansiktsbilde

en: The Face image size is {0} bytes, while it should not be more than 723 bytes. Please select a PNG image of size 48 × 48 pixels, whose file size doesn’t exceed 723 bytes.
nb: Størrelse på ansiktsbilde er {0} bytes, men skal ikke være mer enn 723 bytes. Vennligst velg et PNG bilde med størrelse 48 * 48 piksler, med størrelse som ikke overstiger 723 bytes.

en: Not an image
nb: Ikke et bilde

en: The file you selected does not look like a valid PNG image. Error: {0}
nb: Filen du valgte ser ikke ut som et gyldig PNG-bilde. Feil: {0}

en: Get List _Archive
nb: Hent liste_arkiv

en: Get an archive of the list this message belongs to
nb: Få et arkiv av listen denne e-posten hører til

en: Copy _Message Archive URL
nb: Kopier URL til _meldingsarkiv

en: Copy direct URL for the selected message in its archive
nb: Kopier direkte URL for valgt melding i dens arkiv

en: Get List _Usage Information
nb: Hent informasjon om br_uk av liste

en: Get information about the usage of the list this message belongs to
nb: Få informasjon om bruken av e-postlisten som denne e-posten hører til

en: Contact List _Owner
nb: Eier av k_ontaktliste

en: Contact the owner of the mailing list this message belongs to
nb: Kontakt eieren til e-postlisten som denne e-posten hører til

en: _Post Message to List
nb: _Skriv e-post til liste

en: Post a message to the mailing list this message belongs to
nb: Skriv en e-post til e-postlisten som denne e-posten hører til

en: _Subscribe to List
nb: _Abonner på listen

en: Subscribe to the mailing list this message belongs to
nb: Abonner på e-postlisten som denne e-posten hører til

en: _Unsubscribe from List
nb: _Fjern abonnement på listen

en: Unsubscribe from the mailing list this message belongs to
nb: Avslutt abonnementet på e-postlisten som denne meldingen tilhører

en: Mailing _List
nb: E-post_liste

en: Mailing List Actions
nb: Handlinger for e-postliste

en: Perform common mailing list actions (subscribe, unsubscribe, etc.).
nb: Utfør vanlige kommandoer for e-postlister (abbonner, fjern abonnement, …).

en: Action not available
nb: Handlingen er ikke tilgjengelig

en: This message does not contain the header information required for this action.
nb: Denne meldingen inneholder ikke nok «header»-informasjon som er nødvendig for denne handlingen.

en: Posting not allowed
nb: Posting er ikke tillatt

en: Posting to this mailing list is not allowed. Possibly, this is a read-only mailing list. Contact the list owner for details.
nb: Det er ikke tillat å sende e-post til denne e-postlisten. Det er muligens en skrivebeskyttet liste. Kontakt eieren for detaljer.

en: Send e-mail message to mailing list?
nb: Send melding til e-postliste?

en: An e-mail message will be sent to the URL “{0}”. You can either send the message automatically, or see and change it first.
    
    You should receive an answer from the mailing list shortly after the message has been sent.
nb: En e-postmelding vil bli sendt til URL «{0}». Du kan enten sende meldingen automatisk eller se på og endre den først.
    
    Du skal motta et svar fra e-postlisten snarlig etter at meldingen er sendt.

en: _Send message
nb: _Send melding

en: _Edit message
nb: R_ediger melding

en: Malformed header
nb: Feilutformet hode

en: The {0} header of this message is malformed and could not be processed.
    
    Header: {1}
nb: Hode {0} i denne meldingen er ugyldig og kunne ikke prosesseres.
    
    Hode: {1}

en: No e-mail action
nb: Ingen handling for e-post

en: The action could not be performed. The header for this action did not contain any action that could be processed.
    
    Header: {0}
nb: Handlingen kunne ikke utføres. Meldingshodet for denne handlingen ikke inneholdt en handling som kunne prosesseres.
    
    Hode: {0}

note: Translators: '%d' is the count of mails received.
en: You have received %d new message. | You have received %d new messages.
nb[0]: Du har mottatt %d ny melding.
nb[1]: Du har mottatt %d nye meldinger.

note: Translators: "From:" is preceding a new mail * sender address, like "From: user@example.com"
en: From: %s
nb: Fra: %s

note: Translators: "Subject:" is preceding a new mail * subject, like "Subject: It happened again"
en: Subject: %s
nb: Emne: %s

note: Translators: The '%s' is replaced by the folder name, where a new * mail message arrived. Example: "Folder: On This Computer : Inbox"
en: Folder: %s
nb: Mappe: %s

note: Translators: %d is the count of mails received in addition * to the one displayed in this notification.
en: (and %d more) | (and %d more)
nb[0]: (og %d til)
nb[1]: (og %d til)

en: New email in Evolution
nb: Ny e-post i Evolution

note: Translators: The '%s' is a mail * folder name.  (e.g. "Show Inbox")
en: Show %s
nb: Vis %s

en: _Play sound when a new message arrives
nb: S_pill en lyd når nye meldinger ankommer

en: _Beep
nb: _Pip

en: Use sound _theme
nb: Bruk lyd_tema

en: Play _file:
nb: Spill av lyd_fil:

en: Select sound file
nb: Velg en lydfil

en: Select _accounts for which enable notifications:
nb: Velg _kontoer som skal ha påminnelser slått på:

en: Mail Notification
nb: Varsling om ny e-post

en: Notify new messages for _Inbox only
nb: Varslingsmelding kun for _innboks

en: Show _notification when a new message arrives
nb: Vis varsli_ng når en ny melding ankommer

en: Accounts
nb: Kontoer

en: Notifies you when new mail messages arrive.
nb: Varsler når nye meldinger ankommer.

note: To Translators: The full sentence looks like: "Created from a mail by John Doe <john.doe@myco.example>"
en: Created from a mail by %s
nb: Opprettet av en e-post fra %s

[ctx: mail-to-task]
note: Translators: Dialog button to Cancel edit of an existing event/memo/task
en: _Cancel
nb: A_vbryt

[ctx: mail-to-task]
note: Translators: Dialog button to Edit an existing event/memo/task
en: _Edit
nb: R_ediger

[ctx: mail-to-task]
note: Translators: Dialog button to create a New event/memo/task
en: _New
nb: _Ny

en: Selected calendar contains event “%s” already. Would you like to edit the old event?
nb: Valgt kalender inneholder hendelsen «%s» allerede. Vil du redigere den gamle hendelsen?

en: Selected task list contains task “%s” already. Would you like to edit the old task?
nb: Valgt oppgaveliste inneholder oppgave «%s» allerede. Vil du redigere den gamle oppgaven?

en: Selected memo list contains memo “%s” already. Would you like to edit the old memo?
nb: Valgt notatliste inneholder notatet «%s» allerede. Vil du redigere det gamle notatet?

note: Translators: Note there are always more than 10 mails selected
en: You have selected %d mails to be converted to events. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to events. Do you really want to add them all?
nb[0]: Du har valgt %d melding som skal konverteres til hendelse. Vil du virkelig legge den til?
nb[1]: Du har valgt %d meldinger som skal konverteres til hendelser. Vil du virkelig legge dem til?

note: Translators: Note there are always more than 10 mails selected
en: You have selected %d mails to be converted to tasks. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to tasks. Do you really want to add them all?
nb[0]: Du har valgt %d melding som skal konverteres til oppgave. Vil du virkelig legge den til?
nb[1]: Du har valgt %d meldinger som skal konverteres til oppgaver. Vil du virkelig legge dem til?

note: Translators: Note there are always more than 10 mails selected
en: You have selected %d mails to be converted to memos. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to memos. Do you really want to add them all?
nb[0]: Du har valgt %d melding som skal konverteres til notat. Vil du virkelig legge den til?
nb[1]: Du har valgt %d meldinger som skal konverteres til notater. Vil du virkelig legge dem til?

en: Do you wish to continue converting remaining mails?
nb: Vil du fortsette med konvertering av gjenstående meldinger?

en: [No Summary]
nb: [Ingen sammendrag]

en: Invalid object returned from a server
nb: Ugyldig objekt returnert fra en tjener

en: An error occurred during processing: %s
nb: En feil oppsto under prosessering: %s

en: Cannot open calendar. %s
nb: Kan ikke åpne kalender. %s

en: Selected calendar is read only, thus cannot create event there. Select other calendar, please.
nb: Valgt kalender er skrivebeskyttet og hendelser kan ikke opprettes der. Velg en annen kalender.

en: Selected task list is read only, thus cannot create task there. Select other task list, please.
nb: Valgt oppgaveliste er skrivebeskyttet og oppgaver kan ikke opprettes der. Velg en annen oppgaveliste.

en: Selected memo list is read only, thus cannot create memo there. Select other memo list, please.
nb: Valgt notantliste er skrivebeskyttet og notater kan ikke opprettes der. Velg en annen notatliste.

en: Cannot create component: %s
nb: Kan ikke opprette komponent: %s

en: Create an _Appointment
nb: Lag en _avtale

en: Create a new event from the selected message
nb:  Lag en ny hendelse fra den valgte meldingen

en: Create a Mem_o
nb: Lag et n_otat

en: Create a new memo from the selected message
nb: Lag et nytt notat fra den valgte meldingen

en: Create a _Task
nb: Lag en o_ppgave

en: Create a new task from the selected message
nb: Lag en ny oppgave fra den valgte meldingen

en: Create a _Meeting
nb: Lag et _møte

en: Create a new meeting from the selected message
nb: Lag et nytt møte fra den valgte meldingen

en: Mail-to-Task
nb: E-post-til-oppgave

en: Convert a mail message to a task.
nb: Konverter en e-postmelding til en oppgave.

en: Outlook PST import
nb: Outlook PST-import

en: Import Outlook messages from PST file
nb: Importer Outlook-meldinger fra PST-fil

en: Outlook personal folders (.pst)
nb: Outlook personlige mapper (.pst)

en: Destination folder:
nb: Målmappe:

en: _Address Book
nb: _Adressebok

en: A_ppointments
nb: A_vtaler

en: _Journal entries
nb: _Journaloppføringer

en: Importing Outlook data
nb: Importerer data fra Outlook

en: Calendar Publishing
nb: Publisering av kalendere

en: Locations
nb: Plasseringer

en: Publish calendars to the web.
nb: Publiser kalendere på nettet.

en: Could not open %s:
nb: Kunne ikke åpne %s:

en: There was an error while publishing to %s:
nb: Det oppsto en feil under publisering til %s:

en: Publishing to %s finished successfully
nb: Publisering til %s fullført

en: Mount of %s failed:
nb: Montering av %s feilet:

en: Are you sure you want to remove this location?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne denne plasseringen?

note: To Translators: This is shown to a user when creation of a new thread, * where the publishing should be done, fails. Basically, this shouldn't * ever happen, and if so, then something is really wrong.
en: Could not create publish thread.
nb: Kunne ikke opprette tråd for publisering.

en: _Publish Calendar Information
nb: _Publiser kalenderinformasjon

en: Free/Busy with Details
nb: Ledig/opptatt med detaljer

en: Daily
nb: Daglig

en: Weekly
nb: Ukentlig

en: Manual (via Actions menu)
nb: Manuell (via menyen Handlinger)

en: Secure FTP (SFTP)
nb: Sikker FTP (SFTP)

en: Public FTP
nb: Offentlig FTP

en: FTP (with login)
nb: FTP (med pålogging)

en: Windows share
nb: Delt Windows-ressurs

en: Secure WebDAV (HTTPS)
nb: Sikker WebDAV (HTTPS)

en: Custom Location
nb: Egendefinert plassering

en: _Publish as:
nb: _Publiser som:

en: Publishing _Frequency:
nb: Publiserings_frekvens<

en: Time _duration:
nb: Varig_het i tid:

en: Sources
nb: Kilder

en: Service _type:
nb: Type tjeneste:

en: _File:
nb: _Fil:

en: Publishing Location
nb: Plassering for publisering

en: Invalid source UID “%s”
nb: Ugyldig UID for kilde «%s»

en: New Location
nb: Ny adresse

en: Edit Location
nb: Rediger adresse

en: Description List
nb: Beskrivelsesliste

en: Categories List
nb: Liste med kategorier

en: Comment List
nb: Liste med kommentarer

en: Contact List
nb: Kontaktliste

en: End
nb: Slutt

en: Due
nb: Ferdig

en: percent Done
nb: Prosent fullført

en: Attendees List
nb: Deltakerliste

en: Modified
nb: Endret

en: A_dvanced options for the CSV format
nb: A_vanserte alternativer for CVS-format

en: Prepend a _header
nb: Legg til et _hode i starten

en: _Value delimiter:
nb: Skilletegn for _verdier:

en: _Record delimiter:
nb: Skilletegn for poste_r:

en: _Encapsulate values with:
nb: Pakk inn v_erdier med:

en: Comma separated values (.csv)
nb: Kommaseparert verdiformat (.csv)

en: Save Selected
nb: Lagre valgte

en: Save a calendar or task list to disk.
nb: Lagre en kalender eller oppgaveliste til disk.

en: RDF (.rdf)
nb: RDF-format (.rdf)

en: Select destination file
nb: Velg målfil

en: _Save As
nb: Lagre _som

en: Save the selected calendar to disk
nb: Lagre valgt kalender til disk

en: Save the selected memo list to disk
nb: Lagre valgt notatliste til disk

en: Save the selected task list to disk
nb: Lagre valgt oppgaveliste til disk

en: Sender Validation
nb: Validering av avsender

en: Validates sender before sending an e-mail against a list of recipients and for them assigned expected send account.
nb: Validerer avsender mot en liste med motttakere og tildeler forventet konto for sending før en e-post sendes.

en: Confirm sender address
nb: Bekreft avsenderadresse

en: The message contains recipient “{0}” for which it is set to use sender account “{1}”, but the account “{2}” is used instead.
nb: Meldingen inneholder mottaker «{0}» som er satt opp til å bruke avsenderkonto «{1}», men konto «{2}» brukes i stedet.

en: _Send Anyway
nb: _Send likevel

en: Confirm recipient address
nb: Bekreft mottakeradresse

en: The message contains recipient “{0}”, which does not match recipient pattern “{1}” for the account “{2}”.
nb: Meldingen inneholder mottaker «{0}» som ikke stemmer overens med mottakermønster «{1}» for konto «{2}».

en: Recipient Contains
nb: Mottaker inneholder

en: Account to Use
nb: Konto som skal brukes

en: Allow Recipients Which Contain
nb: Tillat mottaker som inneholder

en: Drafts based template plugin. You can use variables like $ORIG[subject], $ORIG[from], $ORIG[to], $ORIG[body], $ORIG[quoted-body] or $ORIG[reply-credits], which will be replaced by values from an email you are replying to.
nb: Tillegg for maler basert på skisser. Du kan bruke variabler som $ORIG[subject], $ORIG[from], $ORIG[to], $ORIG[body, $ORIG[quoted-body] eller $ORIG[reply-credits], der disse vil bli erstattet av verdier fra en e-post du svarer på.

en: Saving message template
nb: Lagrer melding som mal

en: Save as _Template
nb: Lagre som _mal

en: Save as Template
nb: Lagre som mal

en: Preparing to go offline…
nb: Forbereder frakoblet bruk …

en: Preparing to go online…
nb: Forbereder tilkoblet bruk …

en: Preparing to quit
nb: Forbereder å avslutte

en: Preparing to quit…
nb: Forbereder å avslutte …

en: Open _Settings
nb: Åpne inn_stillinger

en: Credentials are required to connect to the destination host.
nb: Påloggingsinformasjon kreves for å koble til målverten.

en: Searches
nb: Søk

en: Save Search
nb: Lagre søk

[ctx: toolbar-button]
note: Translators: a 'New' toolbar button caption which is context sensitive and runs one of the actions under File->New menu
en: New
nb: Ny

note: Translators: The "Show:" label precedes a combo box that * allows the user to filter the current view.  Examples of * items that appear in the combo box are "Unread Messages", * "Important Messages", or "Active Appointments".
en: Sho_w:
nb: _Vis:

note: Translators: This is part of the quick search interface. * example: Search: [_______________] in [ Current Folder ]
en: Sear_ch:
nb: Sø_k:

note: Translators: This is part of the quick search interface. * example: Search: [_______________] in [ Current Folder ]
en: i_n
nb:  _i

en: All Files (*)
nb: Alle filer (*)

en: Website
nb: Nettsted

en: Saving user interface state
nb: Lagrer tilstand for brukergrensesnitt

en: Categories Editor
nb: Redigering av kategorier

en: Bug Buddy is not installed.
nb: Bug Buddy er ikke installert.

en: Bug Buddy could not be run.
nb: Bug Buddy kunne ikke kjøres.

en: Collect_ion Account
nb: Konto for s_amlinger

en: Create a new collection account
nb: Lag en ny konto for samlinger

en: _About
nb: _Om

en: Show information about Evolution
nb: Vis informasjon om Evolution

en: _Accounts
nb: K_ontoer:

en: Configure Evolution Accounts
nb: Konfigurer Evolution-kontoer

en: _Close Window
nb: _Lukk vindu

en: _Contents
nb: _Innhold

en: Open the Evolution User Guide
nb: Åpne Evolutions brukermanual

en: I_mport…
nb: I_mporter …

en: Import data from other programs
nb: Importer data fra andre programmer

en: New _Window
nb: Nytt _vindu

en: Create a new window displaying this view
nb: Opprett et nytt vindu med denne visningen

en: Available Cate_gories
nb: Tilgjengelige kate_gorier

en: Manage available categories
nb: Håndter tilgjengelige kategorier

en: _Quit
nb: A_vslutt

en: Exit the program
nb: Avslutt programmet

en: _Saved Searches
nb: Lagrede _søk

en: _Advanced Search…
nb: _Avansert søk …

en: Construct a more advanced search
nb: Sett sammen et mer avansert søk

en: Clear the current search parameters
nb: Tøm aktive søkeparametere

en: _Edit Saved Searches…
nb: R_ediger lagrede søk …

en: Manage your saved searches
nb: Håndter dine lagrede søk

en: Click here to change the search type
nb: Klikk her for å endre søketype

en: _Find Now
nb: _Finn nå

en: Execute the current search parameters
nb: Kjør aktive søkeparametere

en: _Save Search…
nb: _Lagre søk …

en: Save the current search parameters
nb: Lagre aktive søkeparametere

en: _Keyboard Shortcuts
nb: _Tastatursnarveier

en: Show keyboard shortcuts
nb: Vis tastatursnarveier

en: Show _WebKit GPU information
nb: Vis GPU-informasjon for _WebKit

en: Show WebKit GPU information page in the preview panel
nb: Vis GPU-informasjon for WebKit i forhåndsvisningspanelet

en: Submit _Bug Report…
nb: Sen_d inn feilrapport …

en: Submit a bug report using Bug Buddy
nb: Send inn en feilrapport med Bug Buddy

en: _Work Offline
nb: Ar_beid frakoblet

en: Put Evolution into offline mode
nb: Sett Evolution i frakoblet modus

en: _Work Online
nb: Ar_beid tilkoblet

en: Put Evolution into online mode
nb: Sett Evolution i tilkoblet modus

en: Lay_out
nb: Utf_orming

note: Translators: This is a New menu item caption, under File->New
en: _New
nb: _Ny

en: _Search
nb: _Søk

en: _Switcher Appearance
nb: Ut_seende for bytter

en: _Window
nb: _Vindu

en: Show _Menu Bar
nb: Vis _menylinje

en: Show the menu bar
nb: Vis menylinjen

en: Show the side bar
nb: Vis sidelinjen

en: Show _Buttons
nb: Vis _knapper

en: Show the switcher buttons
nb: Vis knapper for bytter

en: Show _Status Bar
nb: Vis _statuslinje

en: Show the status bar
nb: Vis statuslinjen

en: Show the tool bar
nb: Vis verktøylinjen

en: _Icons Only
nb: Kun _ikoner

en: Display window buttons with icons only
nb: Vis bare ikoner på vinduknapper

en: _Text Only
nb: Kun _tekst

en: Display window buttons with text only
nb: Vis bare tekst på vinduknapper

en: Icons _and Text
nb: Ikoner _og tekst

en: Display window buttons with icons and text
nb: Vis tekst og ikoner på vinduknapper

en: Tool_bar Style
nb: S_til for verktøylinje

en: Display window buttons using the desktop toolbar setting
nb: Vis vinduknapper ved å bruke instillinger for verktøylinjen på skrivebordet

en: Delete Current View
nb: Slett aktiv visning

en: Save Custom View…
nb: Lagre egendefinert visning …

en: Save current custom view
nb: Lagre aktiv egendefinert visning

en: C_urrent View
nb: A_ktiv visning

en: Custom View
nb: Egendefinert visning

en: Current view is a customized view
nb: Aktiv visning er en egendefinert visning

en: Page Set_up…
nb: Side_oppsett …

en: Change the page settings for your current printer
nb: Endre sideinnstillingene for din skriver

en: Switch to %s
nb: Bytt til %s

en: Select view: %s
nb: Velg visning: %s

en: Delete view: %s
nb: Slett visning: %s

en: Execute these search parameters
nb: Kjør disse søkeparameterene

note: Translators: This is used for the main window title.
en: %s — Evolution
nb: %s – Evolution

note: Preview/Alpha/Beta version warning message
en: Hi.  Thanks for taking the time to download this preview release
    of the Evolution groupware suite.
    
    This version of Evolution is not yet complete. It is getting close,
    but some features are either unfinished or do not work properly.
    
    If you want a stable version of Evolution, we urge you to uninstall
    this version, and install version %s instead.
    
    If you find bugs, please report them at
    https://gitlab.gnome.org/GNOME/evolution/issues/.
    This product comes with no warranty and is not intended for
    individuals prone to violent fits of anger.
    
    We hope that you enjoy the results of our hard work, and we
    eagerly await your contributions!
nb: Hei. Takk for at du har tatt deg tid til å laste ned denne prøveversjonen
    av Evolution gruppevarepakken.
    
    Denne versjonen av Evolution er ikke ferdig. Det nærmer seg,
    men deler av funksjonaliteten mangler eller er ikke fullført.
    
    Hvis du ønsker en stabil versjon av Evolution ber vi deg avinstallere
    denne versjonen, og installere versjon %s i stedet.
    
    Hvis du finner feil ber vi deg rapportere dem på https://gitlab.gnome.org/GNOME/evolution/issues/.
    Det gis ingen garanti med dette produktet og det er ikke ment for
    individer som har lett for voldsomme sinneutbrudd.
    
    Vi håper at du nyter resultatene av vårt harde arbeid, og vi venter i
    spenning på at du tilbyr din hjelp!

en: Thanks
    The Evolution Team
nb: Takk
    Evolution utviklerene

en: Do not tell me again
nb: Ikke gi beskjed igjen

note: Translators: Do NOT translate the five component * names, they MUST remain in English!
en: Start Evolution showing the specified component. Available options are “mail”, “calendar”, “contacts”, “tasks”, and “memos”
nb: Start Evolution med oppgitt komponent. Tilgjengelige valg er «mail», «calendar», «contacts», «tasks» og «memos»

en: Apply the given geometry to the main window
nb: Bruk oppgitt geometri på hovedvinduet

en: Start in online mode
nb: Start i tilkoblet modus

en: Ignore network availability
nb: Ignorer nettverkstilgjengelighet

en: Forcibly shut down Evolution
nb: Tvungen nedstenging av Evolution

en: Disable loading of any plugins.
nb: Slå av lasting av tillegg.

en: Disable preview pane of Mail, Contacts and Tasks.
nb: Deaktiver forhåndsvisningsområdet for e-post, kontakter og oppgaver.

en: Import URIs or filenames given as rest of arguments.
nb: Importer URIer eller filnavn gitt som argumenter.

en: Request a running Evolution process to quit
nb: Be en kjørende Evolution-prosess om å stenge ned

en: Cannot start Evolution.  Another Evolution instance may be unresponsive. System error: %s
nb: Kan ikke starte Evolution. En annen instans kjører sannsynligvis og svarer ikke. Systemfeil: %s

en: — The Evolution PIM and Email Client
nb: – Evolution personlig informasjonshåndterer og e-postklient

en: %s: --online and --offline cannot be used together.
      Run “%s --help” for more information.
nb: %s: --online og --offline kan ikke brukes samtidig.
      Bruk «%s --help» for mer informasjon.

en: %s: --force-online and --offline cannot be used together.
      Run “%s --help” for more information.
nb: %s: --force-online og --offline kan ikke brukes samtidig.
      Bruk «%s --help» for mer informasjon.

en: Importing...
nb: Importerer …

en: Upgrade from previous version failed:
nb: Oppgradering fra forrige versjon feilet:

en: {0}
    
    If you choose to continue, you may not have access to some of your old data.
nb: {0}
    
    Hvis du velger å fortsette vil du kanskje ikke få tilgang til alle dine gamle data.

en: Continue Anyway
nb: Fortsett likevel

en: Quit Now
nb: Avslutt nå

en: Cannot upgrade directly from version {0}
nb: Kan ikke oppgradere direkte fra versjon {0}?

en: Evolution no longer supports upgrading directly from version {0}. However as a workaround you might try first upgrading to Evolution 2, and then upgrading to Evolution 3.
nb: Evolution støtter ikke lenger å oppgradere direkte fra versjon {0}. Du kan prøve å oppgradere til Evolution 2 for så å oppgradere til Evolution 3.

en: Close Evolution with pending background operations?
nb: Vil du lukke Evolution med utestående bakgrunnsoperasjoner?

en: Evolution is taking a long time to shut down, possibly due to network connectivity issues. Would you like to cancel all pending operations and close immediately, or keep waiting?
nb: Evolution bruker lang tid på  å stenge ned - kanskje pga. nettverksproblemer. Vil du avbryte alle utestående operasjoner og lukke programmet med det samme eller fortsette å vente?

en: _Close Immediately
nb: _Lukk nå

en: Keep _Waiting
nb: Fortsett å _vente

en: Failed to get values from “{0}”
nb: Klarte ikke å hente verdier fra «{0}»

en: Failed to invoke authenticate for “{0}”
nb: Klarte ikke å kalle autentisering for «{0}»

en: Failed to connect “{0}”
nb: Klarte ikke å koble til «{0}»

en: _Reconnect
nb: Koble til på _nytt

en: Failed to connect address book “{0}”
nb: Klarte ikke å koble til adressebok «{0}»

en: Failed to connect calendar “{0}”
nb: Klarte ikke å koble til kalender «{0}»

en: Failed to connect mail account “{0}”
nb: Klarte ikke å koble til e-postkonto «{0}»

en: Failed to connect memo list “{0}”
nb: Klarte ikke å koble til notatliste «{0}»

en: Failed to connect task list “{0}”
nb: Klarte ikke å koble til oppgaveliste «{0}»

en: Failed to prompt for credentials for “{0}”
nb: Klarte ikke å spørre etter påloggingsinformasjon for «{0}»

en: Failed to finish trust prompt for “{0}”
nb: Klarte ikke å fullføre spørsmål om tillit for «{0}»

en: SSL certificate for “{0}” is not trusted.
nb: Stoler ikke på SSL-sertifikat for «{0}».

en: Reason: {1}
nb: Årsak: {1}

en: _View Certificate
nb: _Vis sertifikat

en: SSL certificate for address book “{0}” is not trusted.
nb: Stoler ikke på SSL-sertifikat for adressebok «{0}».

en: SSL certificate for calendar “{0}” is not trusted.
nb: Stoler ikke på SSL-sertifikat for kalender «{0}».

en: SSL certificate for mail account “{0}” is not trusted.
nb: Stoler ikke på SSL-sertifikat for e-postkonto «{0}».

en: SSL certificate for memo list “{0}” is not trusted.
nb: Stoler ikke på SSL-sertifikat for notatliste «{0}».

en: SSL certificate for task list “{0}” is not trusted.
nb: Stoler ikke på SSL-sertifikat for oppgaveliste «{0}».

en: Menu Bar is hidden
nb: Menylinjen er skjult

en: Press the “Alt” key to access the Menu Bar again.
nb: Trykk på «Alt»-tasten for å aksessere menylinjen igjen.

en: _Show Menu Bar
nb: Vis _menylinje

en: Certificate “%s” is a CA certificate.
    
    Edit trust settings:
nb: Sertifikat «%s» er et CA-sertifikat.
    
    Rediger innstillinger for tillit:

en: Certificate Name
nb: Navn på sertifikat

en: Issued To Organization
nb: Utstedt til organisasjon

en: Issued To Organizational Unit
nb: Utstedt til organisasjonsenhet

en: Serial Number
nb: Serienummer

en: Purposes
nb: Hensikter

en: Issued By
nb: Utstedt av

en: Issued By Organization
nb: Utstedt av organisasjon:

en: Issued By Organizational Unit
nb: Utstedt av organisasjonsenhet

en: Issued
nb: Utstedt

en: Expires
nb: Utgår

en: SHA256 Fingerprint
nb: SHA256-fingeravtrykk

en: SHA1 Fingerprint
nb: SHA1-fingeravtrykk

en: MD5 Fingerprint
nb: MD5-fingeravtrykk

en: Email Address
nb: E-post_adresse

en: Select a file to backup your key and certificate…
nb: Velg en fil for sikkerhetskopiering av nøkkel og sertifikat …

note: To Translators: * %s-backup.p12 is the default file name suggested by the file selection dialog, * when a user wants to backup one of her/his private keys/certificates. * For example: gnomedev-backup.p12
en: %s-backup.p12
nb: %s-sikkerhetskopi.p12

en: Backup Certificate
nb: Sikkerhetskopi av sertifikat

note: filename selection
en: _File name:
nb: _Filnavn:

note: FIXME when gtk_file_chooser_button allows GTK_FILE_CHOOSER_ACTION_SAVE use it
en: Please select a file…
nb: Velg en fil …

en: _Include certificate chain in the backup
nb: _Inkluder sertifikatkjeden i sikkerhetskopien

note: To Translators: this text was copied from Firefox
en: The certificate backup password you set here protects the backup file that you are about to create.
    You must set this password to proceed with the backup.
nb: Passordet du har satt for sikkerhetskopiering av sertifikat beskytter sikkerhetskopifilen du holder på å lage.
    Du må sette dette passordet for å fortsette med sikkerhetskopieringen.

en: _Repeat Password:
nb: _Gjenta passord:

en: Passwords do not match
nb: Passordene er ikke like

note: To Translators: this text was copied from Firefox
en: Important:
    If you forget your certificate backup password, you will not be able to restore this backup later.
    Please record it in a safe location.
nb: Viktig:
    Hvis du glemmer passordet for sikkerhetskopien av sertifikatet vil du ikke kunne gjenopprette denne sikkerhetskopien senere.
    Vennligst lagre det på en trygg plass.

en: No file name provided
nb: Filnavn ble ikke oppgitt

en: Failed to backup key and certificate
nb: Klarte ikke å sikkerhetskopiere nøkkel og sertifikat

en: Select a certificate to import…
nb: Velg et sertifikat som skal importeres …

en: Failed to import certificate
nb: Klarte ikke å importere sertifikat

[ctx: CamelTrust]
en: Ask when used
nb: Spør når det blir brukt

[ctx: CamelTrust]
en: Never
nb: Aldri

[ctx: CamelTrust]
en: Marginally
nb: Marginalt

[ctx: CamelTrust]
en: Fully
nb: Fullstendig

[ctx: CamelTrust]
en: Ultimately
nb: Ultimat

[ctx: CamelTrust]
en: Temporarily
nb: Midlertidig

en: Change certificate trust
nb: Endre klarering for sertifikat

en: Change trust for the host “%s”:
nb: Endre klarering for vert «%s»:

[ctx: CamelTrust]
en: _Ask when used
nb: Spør når det _blir brukt

[ctx: CamelTrust]
en: _Never trust this certificate
nb: _Aldri stol på dette sertifikatet

[ctx: CamelTrust]
en: _Temporarily trusted (this session only)
nb: Midler_tidig klarering (kun denne økten)

[ctx: CamelTrust]
en: _Marginally trusted
nb: _Marginal klarering

[ctx: CamelTrust]
en: _Fully trusted
nb: _Full klarering

[ctx: CamelTrust]
en: _Ultimately trusted
nb: _Ultimat klarering

en: Before trusting this site, you should examine its certificate and its policy and procedures (if available).
nb: Før du stoler på dette nettstedet bør du undersøke sertifikatet og dets regelsett og prosedyrer (hvis tilgjengelig).

en: _Display certificate
nb: _Vis sertifikat

en: You have certificates on file that identify these mail servers:
nb: Du har sertifikater som identifiserer disse e-posttjenerene på lager:

en: Host name
nb: Vertsnavn

en: Issuer
nb: Utsteder

en: Fingerprint
nb: Fingeravtrykk

en: Trust
nb: Tillit

en: _Edit Trust
nb: R_ediger tillit

en: All PKCS12 files
nb: Alle PKCS12-filer

en: All email certificate files
nb: Alle sertifikatfiler for e-post

en: All CA certificate files
nb: Alle CA-sertifikatfiler

en: Because you trust the certificate authority that issued this certificate, then you trust the authenticity of this certificate unless otherwise indicated here
nb: Fordi du stoler på sertifikatmyndigheten som utstedte dette sertifikatet stoler du også på at dette sertifikatet er autentisk med mindre annet indikeres her

en: Because you do not trust the certificate authority that issued this certificate, then you do not trust the authenticity of this certificate unless otherwise indicated here
nb: Fordi du ikke stoler på sertifikatmyndigheten som utstedte dette sertifikatet stoler du heller ikke på at dette sertifikatet er autentisk med mindre annet indikeres her

en: Enter the password for “%s”, token “%s”
nb: Oppgi passord for «%s», tegn «%s»

en: Enter the password for “%s”
nb: Oppgi passord for «%s»

note: we're setting the password initially
en: Enter new password for certificate database
nb: Oppgi passordet for «%s»

en: Enter new password
nb: Oppgi nytt passord

en: Select certificate
nb: Velg sertifikat

en: You have certificates from these organizations that identify you:
nb: Du har sertifikater som identifiserer deg fra disse organisasjonene:

en: Certificates Table
nb: Tabell med sertifikater

note: This is a verb, as in "make a backup".
en: _Backup
nb: _Sikkerhetskopier

en: Backup _All
nb: Ta sikkerhetskopi av _alle

en: Your Certificates
nb: Dine sertifikater

en: You have certificates on file that identify these people:
nb: Du har sertifikater som identifiserer disse menneskene på lager:

en: Contact Certificates
nb: Kontaktsertifikater

en: You have certificates on file that identify these certificate authorities:
nb: Du har sertifikater på lager som identifiserer disse sertifikatmyndighetene:

en: Authorities
nb: Autoriteter

en: Certificate Authority Trust
nb: Tillit til sertifikatmyndighet

en: Trust this CA to identify _websites.
nb: Stol på denne sertifikatautoriteten for identifisering av _nettsteder.

en: Trust this CA to identify _email users.
nb: Stol på denne sertifikatautoriteten for å identifisere _e-postbrukere.

en: Trust this CA to identify _software developers.
nb: Stol på denne sertifikatautoriteten for å identifisere _programvareutviklere.

en: Before trusting this CA for any purpose, you should examine its certificate and its policy and procedures (if available).
nb: Før du stoler på denne CAen for noe formål bør du undersøke sertifikatet og dets regelsett og prosedyrer (hvis tilgjengelig).

en: Email Certificate Trust Settings
nb: Innstillinger for tillit til e-postsertifikater

en: _Edit CA Trust
nb: R_ediger tillit til CA

en: Trust the authenticity of this certificate
nb: Stol på at dette sertifikatet er autentisk

en: Do not trust the authenticity of this certificate
nb: Ikke stol på at dette sertifikatet er autentisk

en: C_ertificate:
nb: S_ertifikat:

note: x509 certificate usage types
en: Sign
nb: Signer

en: Encrypt
nb: Krypter

en: Certificate already exists
nb: Sertifikatet eksisterer allerede

en: PKCS12 File Password
nb: Passord for PKCS12-fil

en: Enter password for PKCS12 file:
nb: Oppgi passord for PKCS12-fil:

en: Unable to create export context, err_code: %i
nb: Kan ikke lage kontekst for eksport. Feilkode: %i

en: Unable to setup password integrity, err_code: %i
nb: Kan ikke sette opp passordintegritet. Feilkode: %i

en: Unable to create safe bag, err_code: %i
nb: Kan ikke lage trygg oppbevaring. Feilkode: %i

en: Unable to add key/cert to the store, err_code: %i
nb: Kan ikke legge til nøkkel/sertifikat i lager. Feilkode: %i

en: Unable to write store to disk, err_code: %i
nb: Kan ikke skrive lager til disk. Feilkode: %i

en: Imported Certificate
nb: Importert sertifikat
