evolution - en to pl translation catalogue (5891 entries)

en: Enable address formatting
pl: Włączenie formatowania adresów

en: Whether addresses should be formatted according to standard in their destination country
pl: Czy adresy mają być formatowane zgodnie ze standardem ich kraju docelowego

en: Autocomplete length
pl: Długość automatycznego uzupełniania

en: The number of characters that must be typed before Evolution will attempt to autocomplete.
pl: Liczba znaków, które należy wpisać, aby program Evolution podjął próbę automatycznego uzupełniania.

en: Show autocompleted name with an address
pl: Wyświetlanie automatycznie uzupełnionej nazwy wraz z adresem

en: Whether force showing the mail address with the name of the autocompleted contact in the entry.
pl: Czy wymuszać wyświetlanie adresu e-mail wraz z nazwą automatycznie uzupełnionego kontaktu.

en: URI for the folder last used in the select names dialog
pl: Adres URI katalogu ostatnio używanego w oknie wyboru nazw

en: URI for the folder last used in the select names dialog.
pl: Adres URI katalogu ostatnio używanego w oknie wyboru nazw.

en: Contact layout style
pl: Styl układu listy kontaktów

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the contact list. “0” (Classic View) places the preview pane below the contact list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the contact list.
pl: Styl układu określa miejsce panelu podglądu w stosunku do listy kontaktów. Wartość „0” (widok klasyczny) oznacza umieszczenie panelu podglądu poniżej listy kontaktów. Wartość „1” (widok pionowy) powoduje umieszczenie panelu podglądu obok listy kontaktów.

en: Contact preview pane position (horizontal)
pl: Położenie panelu podglądu kontaktów (poziome)

en: Position of the contact preview pane when oriented horizontally.
pl: Położenie panelu podglądu kontaktów ułożonego poziomo.

en: Contact preview pane position (vertical)
pl: Położenie panelu widoku kontaktu (pionowe)

en: Position of the contact preview pane when oriented vertically.
pl: Położenie panelu podglądu kontaktów ułożonego pionowo.

en: Show maps
pl: Wyświetlanie map

en: Whether to show maps in preview pane
pl: Czy wyświetlać mapy w panelu podglądu

en: Primary address book
pl: Główna książka adresowa

en: The UID of the selected (or “primary”) address book in the sidebar of the “Contacts” view
pl: UID wybranej (lub „primary”) książki adresowej na pasku bocznym widoku „Kontakty”

en: Show preview pane
pl: Wyświetlanie panelu podglądu

en: Whether to show the preview pane.
pl: Czy wyświetlać panel podglądu.

en: Show phone numbers
pl: Wyświetlanie numerów telefonów

en: Whether to show phone numbers in the editor
pl: Czy wyświetlać numery telefonów w edytorze

en: Show SIP addresses
pl: Wyświetlanie adresów SIP

en: Whether to show SIP addresses in the editor
pl: Czy wyświetlać adresy SIP w edytorze

en: Show IM addresses
pl: Wyświetlanie adresów komunikatorów

en: Whether to show IM addresses in the editor
pl: Czy wyświetlać adresy komunikatorów w edytorze

en: Show mailing Home addresses
pl: Wyświetlanie domowych adresów pocztowych

en: Whether to show mailing Home addresses in the editor
pl: Czy wyświetlać domowe adresy pocztowe w edytorze

en: Show mailing Work addresses
pl: Wyświetlanie służbowych adresów pocztowych

en: Whether to show mailing addresses Work in the editor
pl: Czy wyświetlać służbowe adresy pocztowe w edytorze

en: Show mailing Other addresses
pl: Wyświetlanie innych adresów pocztowych

en: Whether to show mailing addresses Other in the editor
pl: Czy wyświetlać inne adresy pocztowe w edytorze

en: Show web addresses
pl: Wyświetlanie adresów WWW

en: Whether to show Web Addresses in the editor
pl: Czy wyświetlać adresy WWW w edytorze

en: Show job information
pl: Wyświetlanie informacji o pracy

en: Whether to show job information in the editor
pl: Czy wyświetlać informacje o pracy w edytorze

en: Show Miscellaneous information
pl: Wyświetlanie różnych informacji

en: Whether to show Miscellaneous information in the editor
pl: Czy wyświetlać różne informacje w edytorze

en: Show notes-tab
pl: Wyświetlanie karty notatek

en: Whether to show notes in the editor
pl: Czy wyświetlać notatki w edytorze

en: Show Certificates tab
pl: Wyświetlanie karty certyfikatów

en: Whether to show Certificates tab in the editor
pl: Czy wyświetlać kartę certyfikatów w edytorze

en: Where to open contact locations
pl: Gdzie otwierać położenia kontaktów

en: Currently supported values are “openstreetmap” and “google”; if unknown set, uses “openstreetmap”
pl: Obecnie obsługiwane wartości: „openstreetmap” i „google”; jest ustawiono inną wartość, używana jest „openstreetmap”

en: Preview Personal before Work information
pl: Informacje osobiste przed służbowymi w podglądzie

en: Show the Personal information before the Work information in the contact preview
pl: Wyświetlanie informacji osobistych przed służbowymi w podglądzie kontaktu

en: Convert mail messages to Unicode
pl: Konwertuje tekst wiadomości do unikodu

en: Convert message text to Unicode UTF-8 to unify spam/ham tokens coming from different character sets.
pl: Konwertuje tekst wiadomości do unikodu UTF-8, aby nie pominąć żadnych znaków z innych kodowań.

en: Full path command to run Bogofilter
pl: Pełna ścieżka do polecenia uruchamiającego program Bogofilter

en: Full path to a Bogofilter command. If not set, then a compile-time path is used, usually /usr/bin/bogofilter. The command should not contain any other arguments.
pl: Pełna ścieżka do polecenia programu Bogofilter. Jeśli nie jest ustawiona, to użyta zostanie ścieżka podana podczas kompilacji (zwykle /usr/bin/bogofilter). Polecenie nie może zawierać żadnych dodatkowych parametrów.

en: Save directory for reminder audio
pl: Katalog do zapisu plików dźwiękowych przypomnień

en: Directory for saving reminder audio files
pl: Katalog do zapisywania plików dźwiękowych przypomnień

en: Birthday and anniversary reminder value
pl: Wartość przypomnień o urodzinach i rocznicach

en: Number of units for determining a birthday or anniversary reminder
pl: Liczba jednostek określających przypomnienie o urodzinach lub rocznicach

en: Birthday and anniversary reminder units
pl: Jednostki przypomnień o urodzinach i rocznicach

en: Units for a birthday or anniversary reminder, “minutes”, “hours” or “days”
pl: Jednostki dla przypomnienia o urodzinach lub rocznicach: „minutes” (minuty), „hours” (godziny) lub „days” (dni)

en: Compress weekends in month view
pl: Kompresowanie weekendów w widoku miesiąca

en: Whether to compress weekends in the month view, which puts Saturday and Sunday in the space of one weekday
pl: Czy kompresować weekendy w widoku miesiąca, co powoduje umieszczenie soboty i niedzieli w miejscu jednego dnia

en: Ask for confirmation when deleting items
pl: Pytanie o potwierdzanie przed usunięciem elementów

en: Whether to ask for confirmation when deleting an appointment or task
pl: Czy potwierdzać usuwanie spotkań i zadań

en: Confirm expunge
pl: Potwierdzanie oczyszczania

en: Whether to ask for confirmation when expunging appointments and tasks
pl: Czy potwierdzać oczyszczanie spotkań i zadań

en: Month view vertical pane position
pl: Położenie pionowe panelu widoku miesiąca

en: Position of the vertical pane, between the calendar lists and the date navigator calendar
pl: Położenie panelu pionowego pomiędzy listą kalendarzy a nawigatorem dat

en: Workday end hour
pl: Godzina końca dnia roboczego

en: Hour the workday ends on, in twenty four hour format, 0 to 23
pl: Godzina zakończenia dnia roboczego, w formacie 24-godzinnym — 0 do 23

en: Workday end minute
pl: Minuta końca dnia roboczego

en: Minute the workday ends on, 0 to 59.
pl: Minuta końca dnia roboczego — od 0 do 59.

en: Workday start hour
pl: Godzina początku dnia roboczego

en: Hour the workday starts on, in twenty four hour format, 0 to 23.
pl: Godzina rozpoczęcia dnia roboczego, w formacie 24-godzinnym — 0 do 23.

en: Workday start minute
pl: Minuta początku dnia roboczego

en: Minute the workday starts on, 0 to 59.
pl: Minuta początku dnia roboczego — od 0 do 59.

en: Workday start time for Monday
pl: Czas początku dnia roboczego w poniedziałek

en: Time the workday starts on, in twenty four hour format HHMM, 0000 to 2359, or -1 to use day-start-hour and day-start-minute
pl: Czas rozpoczęcia dnia roboczego, w formacie 24-godzinnym GGMM — 0000 do 2359, lub wartość -1, aby użyć kluczy „day-start-hour” i „day-start-minute”

en: Workday end time for Monday
pl: Czas końca dnia roboczego w poniedziałek

en: Time the workday ends on, in twenty four hour format HHMM, 0000 to 2359, or -1 to use day-end-hour and day-end-minute
pl: Czas końca dnia roboczego, w formacie 24-godzinnym GGMM — 0000 do 2359, lub wartość -1, aby użyć kluczy „day-end-hour” i „day-end-minute”

en: Workday start time for Tuesday
pl: Czas początku dnia roboczego we wtorek

en: Time the workday ends on, in twenty four hour format HHMM, 0000 to 2359, or -1 to use day-start-hour and day-start-minute
pl: Czas końca dnia roboczego, w formacie 24-godzinnym GGMM — 0000 do 2359, lub wartość -1, aby użyć kluczy „use day-start-hour” i „day-start-minute”

en: Workday end time for Tuesday
pl: Czas końca dnia roboczego we wtorek

en: Workday start time for Wednesday
pl: Czas początku dnia roboczego w środę

en: Workday end time for Wednesday
pl: Czas końca dnia roboczego w środę

en: Workday start time for Thursday
pl: Czas początku dnia roboczego w czwartek

en: Workday end time for Thursday
pl: Czas końca dnia roboczego w czwartek

en: Workday start time for Friday
pl: Czas początku dnia roboczego w piątek

en: Workday end time for Friday
pl: Czas końca dnia roboczego w piątek

en: Workday start time for Saturday
pl: Czas początku dnia roboczego w sobotę

en: Workday end time for Saturday
pl: Czas końca dnia roboczego w sobotę

en: Workday start time for Sunday
pl: Czas początku dnia roboczego w niedzielę

en: Workday end time for Sunday
pl: Czas końca dnia roboczego w niedzielę

en: The second timezone for a Day View
pl: Dodatkowa strefa czasowa dla widoku jednego dnia

en: Shows the second time zone in a Day View, if set. Value is similar to one used in a “timezone” key
pl: Wyświetlanie dodatkowej strefy czasowej w widoku dnia. Wartość jest podobna do wartości używanych w kluczu „timezone”

en: Recently used second time zones in a Day View
pl: Ostatnio używane dodatkowe strefy czasowe w widoku jednego dnia

en: List of recently used second time zones in a Day View
pl: Lista ostatnio używanych dodatkowych stref czasowych w widoku dnia

en: Maximum number of recently used timezones to remember
pl: Maksymalna liczba ostatnio używanych stref czasowych do zapamiętania

en: Maximum number of recently used timezones to remember in a “day-second-zones” list
pl: Maksymalna liczba ostatnio używanych stref czasowych, które mają być zapamiętane na liście „day-second-zones”

en: Default reminder value
pl: Domyślna wartość przypomnienia

en: Number of units for determining a default reminder
pl: Liczba jednostek określających domyślne przypomnienie

en: Default reminder units
pl: Domyślne jednostki przypomnienia

en: Units for a default reminder, “minutes”, “hours” or “days”
pl: Jednostki dla domyślnego przypomnienia: „minutes” (minuty), „hours” (godziny) lub „days” (dni)

en: Show categories field in the event/meeting/task editor
pl: Wyświetlanie pola kategorii w edytorze wydarzeń/zadań/zebrań

en: Whether to show categories field in the event/meeting editor
pl: Czy wyświetlać kategorie edytorze wydarzeń/zebrań

en: Show Role field in the event/task/meeting editor
pl: Wyświetlanie pola roli w edytorze wydarzeń/zadań/zebrań

en: Whether to show role field in the event/task/meeting editor
pl: Czy wyświetlać pole roli w edytorze wydarzeń/zadań/zebrań

en: Show RSVP field in the event/task/meeting editor
pl: Wyświetlanie pola RSVP w edytorze wydarzeń/zadań/zebrań

en: Whether to show RSVP field in the event/task/meeting editor
pl: Czy wyświetlać pole RSVP w edytorze wydarzeń/zadań/zebrań

en: Show status field in the event/task/meeting editor
pl: Wyświetlanie pola stanu w edytorze wydarzeń/zadań/zebrań

en: Whether to show status field in the event/task/meeting editor
pl: Czy wyświetlać pole stanu w edytorze wydarzeń/zadań/zebrań

en: Show timezone field in the event/meeting editor
pl: Wyświetlanie pola strefy czasowej w edytorze wydarzeń/zadań/zebrań

en: Whether to show timezone field in the event/meeting editor
pl: Czy wyświetlać pole strefy czasowej w edytorze wydarzeń/zadań/zebrań

en: Show type field in the event/task/meeting editor
pl: Wyświetlanie pola typu w edytorze wydarzeń/zadań/zebrań

en: Whether to show type field in the event/task/meeting editor
pl: Czy wyświetlać pole typu w edytorze wydarzeń/zadań/zebrań

en: Show toolbar in the event/task/memo editor
pl: Wyświetlanie paska narzędziowego w edytorze wydarzeń/zadań/notatek

en: Whether to show toolbar in the event/task/memo editor
pl: Czy wyświetlać pasek narzędziowy w edytorze wydarzeń/zadań/notatek

en: Hide completed tasks
pl: Ukrywanie ukończonych zadań

en: Whether to hide completed tasks in the tasks view
pl: Czy ukrywać ukończone zadania w widoku zadań

en: Hide task units
pl: Jednostki ukrywania zadań

en: Units for determining when to hide tasks, “minutes”, “hours” or “days”
pl: Jednostki określające, kiedy ukryć zadania: „minutes” (minuty), „hours” (godziny) lub „days” (dni)

en: Hide task value
pl: Wartość ukrywania zadania

en: Number of units for determining when to hide tasks
pl: Liczba jednostek określających, kiedy ukryć zadania

en: Hide cancelled events
pl: Ukrywanie anulowanych wydarzeń

en: Whether to hide cancelled events in the calendar view
pl: Czy ukrywać anulowane wydarzenia w widoku kalendarza

en: Hide cancelled tasks
pl: Ukrywanie anulowanych zadań

en: Whether to hide cancelled tasks in the tasks view
pl: Czy ukrywać anulowane zadania w widoku zadań

en: Horizontal pane position
pl: Poziome położenie panelu

en: Position of the horizontal pane, between the date navigator calendar and the task list when not in the month view, in pixels
pl: Położenie panelu poziomego pomiędzy nawigatorem dat kalendarza a listą zadań, gdy nie jest to widok miesiąca (w pikselach)

en: Last reminder time
pl: Czas ostatniego przypomnienia

en: Time the last reminder ran, in time_t
pl: Czas uruchomienia ostatniego przypomnienia w formacie „time_t”

en: Marcus Bains Line Color — Day View
pl: Kolor linii Marcusa Bainsa — widok jednego dnia

en: Color to draw the Marcus Bains line in the Day View
pl: Kolor linii Marcusa Bainsa w widoku jednego dnia

en: Marcus Bains Line Color — Time bar
pl: Kolor linii Marcusa Bainsa — pasek czasu

en: Color to draw the Marcus Bains Line in the Time bar (empty for default)
pl: Kolor linii Marcusa Bainsa na pasku czasu (puste oznacza kolor domyślny)

en: Marcus Bains Line
pl: Linia Marcusa Bainsa

en: Whether to draw the Marcus Bains Line (line at current time) in the calendar
pl: Czy rysować w kalendarzu wskazującą bieżący czas linię Marcusa Bainsa

en: Memo preview pane position (horizontal)
pl: Położenie panelu podglądu notatek (pozioma)

en: Position of the task preview pane when oriented horizontally
pl: Położenie panelu podglądu zadań ułożonego poziomo

en: Memo layout style
pl: Styl układu notatki

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the memo list. “0” (Classic View) places the preview pane below the memo list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the memo list
pl: Styl układu określa miejsce panelu podglądu w stosunku do listy notatek. Wartość „0” (widok klasyczny) oznacza umieszczenie panelu podglądu poniżej listy notatek. Wartość „1” (widok pionowy) powoduje umieszczenie panelu podglądu obok listy notatek

en: Memo preview pane position (vertical)
pl: Położenie panelu podglądu notatek (pionowe)

en: Position of the memo preview pane when oriented vertically
pl: Położenie panelu podglądu notatek ułożonego pionowo

en: Month view horizontal pane position
pl: Położenie poziome panelu widoku miesiąca

en: Position of the horizontal pane, between the view and the date navigator calendar and task list in the month view, in pixels
pl: Położenie panelu poziomego pomiędzy widokiem a nawigatorem dat kalendarza oraz listą zadań, w widoku miesiąca (w pikselach)

en: Scroll Month View by a week, not by a month
pl: Czy widok miesiąca ma być przewijany o tydzień, czy o miesiąc

en: Whether to scroll a Month View by a week, not by a month
pl: Czy widok miesiąca ma być przewijany o tydzień, czy o miesiąc

en: Let the Month View start with the current week
pl: Widok miesiąca zaczyna się od bieżącego tygodnia

en: Whether the month view should show weeks starting with the current week instead of the first week of the month.
pl: Czy widok miesiąca ma wyświetlać tygodnie zaczynając od bieżącego tygodnia zamiast pierwszego tygodnia miesiąca.

en: Preferred New button item
pl: Preferowany przycisk „Nowy”

en: Name of the preferred New toolbar button item
pl: Nazwa preferowanego przycisku „Nowy” paska narzędziowego

en: Primary calendar
pl: Główny kalendarz

en: The UID of the selected (or “primary”) calendar in the sidebar of the “Calendar” view
pl: UID wybranego (lub „primary”) kalendarza na pasku bocznym widoku „Kalendarz”

en: Primary memo list
pl: Główna lista notatek

en: The UID of the selected (or “primary”) memo list in the sidebar of the “Memos” view
pl: UID wybranej (lub „primary”) listy notatek na pasku bocznym widoku „Notatki”

en: Primary task list
pl: Główna lista zadań

en: The UID of the selected (or “primary”) task list in the sidebar of the “Tasks” view
pl: UID wybranej (lub „primary”) listy zadań na pasku bocznym widoku „Zadania”

en: Free/busy template URL
pl: Adres URL szablonu z informacją o zajętości

en: The URL template to use as a free/busy data fallback, %u is replaced by the user part of the mail address and %d is replaced by the domain
pl: Szablon adresu URL używany jako zastępczy dla informacji o zajętości; %u jest zastępowane przez użytkownika z adresu e-mail, natomiast %d przez domenę

en: Recurrent Events in Italic
pl: Powtarzające się wydarzenia czcionką pochyłą

en: Show days with recurrent events in italic font in bottom left calendar
pl: Wyświetlanie dni z powtarzającymi się wydarzeniami pochyłą czcionką w dolnym lewym kalendarzu

en: Search range for time-based searching in years
pl: Zakres wyszukiwania w latach dla wyszukiwań na podstawie czasu

en: How many years can the time-based search go forward or backward from currently selected day when searching for another occurrence; default is ten years
pl: Ile lat wstecz i naprzód od wybranego dnia przeszukiwać podczas wyszukiwania następnego wystąpienia; domyślnie dziesięć lat

en: Show appointment end times in week and month views
pl: Wyświetlanie czasów zakończenia spotkań w widoku tygodnia i miesiąca

en: Whether to display the end time of events in the week and month views
pl: Czy wyświetlać czasy zakończenia wydarzeń w widoku tygodnia i miesiąca

en: Show appointment icons in the month view
pl: Wyświetlanie ikon spotkań w widoku miesiąca

en: Whether to show icons of events in the month view
pl: Czy wyświetlać ikony wydarzeń w widoku miesiąca

en: Show the memo preview pane
pl: Wyświetlanie panelu podglądu notatek

en: If “true”, show the memo preview pane in the main window
pl: Jeśli ustawione na „true”, to w oknie głównym wyświetlany jest panel podglądu notatek

en: Show the task preview pane
pl: Wyświetlanie panelu podglądu zadań

en: If “true”, show the task preview pane in the main window
pl: Jeśli ustawione na „true”, to w oknie głównym wyświetlany jest panel podglądu zadań

en: Show week numbers in Day View, Work Week View, Year view and Date Navigator
pl: Wyświetlanie numerów tygodni w widoku dnia, tygodnia roboczego, roku i nawigatora dat

en: Whether to show week numbers in various places in the Calendar
pl: Czy wyświetlać numery tygodni w różnych miejscach kalendarza

en: Vertical position for the tag pane
pl: Pionowe położenie panelu etykiet

en: Show Tasks and Memos pane in the Calendar view
pl: Wyświetlanie panelu zadań i notatek w widoku kalendarza

en: Whether to show Tasks and Memos pane in the Calendar view
pl: Czy wyświetlać panel zadań i notatek w widoku kalendarza

en: Highlight tasks due today
pl: Wyróżnianie zadań na dzisiaj

en: Whether highlight tasks due today with a special color (task-due-today-color)
pl: Czy wyróżniać zadania na dzisiaj specjalnym kolorem („task-due-today-color”)

en: Tasks due today color
pl: Kolor zadań na dzisiaj

en: Background color of tasks that are due today, in “#rrggbb” format. Used together with task-due-today-highlight
pl: Kolor tła zadań na dzisiaj, w formacie „#rrggbb”. Używane razem z kluczem „task-due-today-highlight”

en: Task preview pane position (horizontal)
pl: Położenie panelu podglądu zadań (poziome)

en: Task layout style
pl: Styl układu zadań

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the task list. “0” (Classic View) places the preview pane below the task list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the task list
pl: Styl układu określa miejsce panelu podglądu w stosunku do listy zadań. Wartość „0” (widok klasyczny) oznacza umieszczenie panelu podglądu poniżej listy zadań. Wartość „1” (widok pionowy) powoduje umieszczenie panelu podglądu obok listy zadań

en: Task preview pane position (vertical)
pl: Położenie panelu podglądu zadań (pionowe)

en: Position of the task preview pane when oriented vertically
pl: Położenie panelu podglądu zadań ułożonego pionowo

en: Highlight overdue tasks
pl: Wyróżnianie zaległych zadań

en: Whether highlight overdue tasks with a special color (task-overdue-color)
pl: Czy wyróżniać zaległe zadania specjalnym kolorem („task-overdue-color”)

en: Overdue tasks color
pl: Kolor zaległych zadań

en: Background color of tasks that are overdue, in “#rrggbb” format. Used together with task-overdue-highlight.
pl: Kolor tła zadań zaległych, w formacie „#rrggbb”. Używane razem z kluczem „task-overdue-highlight”.

en: Time divisions
pl: Przedziały czasu

en: Intervals shown in Day and Work Week views, in minutes
pl: Przedziały czasu w widoku dnia oraz tygodnia roboczego (w minutach)

en: Timezone
pl: Strefa czasowa

en: The default timezone to use for dates and times in the calendar, as an untranslated Olson timezone database location like “America/New York”
pl: Domyślna strefa czasowa używana dla dat i czasu w kalendarzu, jako nieprzetłumaczona baza położeń stref czasowych Olsena np.: „America/New York”

en: Twenty four hour time format
pl: 24-godzinny format czasu

en: Whether to show times in twenty four hour format instead of using am/pm
pl: Czy wyświetlać czas w formacie 24-godzinnym, zamiast w 12-godzinnym

en: Birthday and anniversary reminder
pl: Przypomnienie o urodzinach i rocznicach

en: Whether to set a reminder for birthdays and anniversaries
pl: Czy ustawiać przypomnienia o urodzinach i rocznicach

en: Default appointment reminder
pl: Domyślne przypomnienie spotkania

en: Whether to set a default reminder for appointments
pl: Czy ustawiać domyślne przypomnienie dla spotkań

en: Use system timezone
pl: Użycie systemowej strefy czasowej

en: Use the system timezone instead of the timezone selected in Evolution
pl: Użycie systemowej strefy czasowej zamiast strefy określonej w programie Evolution

en: First day of the week
pl: Pierwszy dzień tygodnia

en: Monday is a work day
pl: Poniedziałek jest dniem roboczym

en: Tuesday is a work day
pl: Wtorek jest dniem roboczym

en: Wednesday is a work day
pl: Środa jest dniem roboczym

en: Thursday is a work day
pl: Czwartek jest dniem roboczym

en: Friday is a work day
pl: Piątek jest dniem roboczym

en: Saturday is a work day
pl: Sobota jest dniem roboczym

en: Sunday is a work day
pl: Niedziela jest dniem roboczym

en: Create events, memos and tasks as Private by default
pl: Domyślne tworzenie wydarzeń, notatek i zadań jako prywatne

en: Draw events as flat, not shaded.
pl: Wyświetlanie płaskich wydarzeń, niecieniowanych.

en: Whether to order days in the Week View from left to right, rather than from top to bottom.
pl: Czy porządkować dni w widoku tygodnia od lewej do prawej, zamiast od góry do dołu.

en: Allow direct edit of event Summary when clicking on it in the Day, Work Week, Week or Month view.
pl: Zezwolenie na bezpośrednie modyfikowanie podsumowania wydarzenia po kliknięciu go w widoku dnia, tygodnia roboczego, tygodnia lub miesiąca.

en: User-defined reminder times, in minutes
pl: Czasy przypomnień określone przez użytkownika, w minutach

en: Whether to use markdown editor for the description in the component editor.
pl: Czy używać edytora Markdown do pisania opisu w edytorze składnika.

en: Show week day names in the Year View
pl: Wyświetlanie nazw dni tygodnia w widoku roku

en: Show the preview pane in the Year View
pl: Wyświetlanie panelu podglądu w widoku roku

en: If “true”, show the preview pane in the Year View
pl: Jeśli ustawione na „true”, to w widoku roku wyświetlany jest panel podglądu

en: Year view horizontal pane position
pl: Położenie poziome panelu widoku roku

en: Position of the horizontal pane, between the year calendar and the list of events for the selected day in the year view, in pixels
pl: Położenie panelu poziomego pomiędzy kalendarzem roku a listą wydarzeń dla dnia zaznaczonego w widoku roku (w pikselach)

en: Layout style for the Year View
pl: Styl układu widoku roku

en: The layout style determines where to place the preview pane. “0” (Horizontal View) places the preview pane below the calendar. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the calendar.
pl: Styl układu określa miejsce panelu podglądu. Wartość „0” (widok poziomy) oznacza umieszczenie panelu podglądu poniżej kalendarza. Wartość „1” (widok pionowy) powoduje umieszczenie panelu podglądu obok kalendarza.

en: Year view horizontal preview position
pl: Położenie poziome podglądu w widoku roku

en: Position of the horizontal event preview for the year view, in pixels
pl: Położenie poziomego podglądu wydarzenia w widoku roku (w pikselach)

en: Year view vertical preview position
pl: Położenie pionowe podglądu w widoku roku

en: Position of the vertical event preview for the year view, in pixels
pl: Położenie pionowego podglądu wydarzenia w widoku roku (w pikselach)

en: Shorten event time by minutes
pl: Skracanie czasu wydarzeń o podane minuty

en: By how many minutes to shorted new event time. Whether event end or start is changed is determined by "shorten-time-end" setting
pl: O ile minut skracać nowy czas nowego wydarzenia. To, czy zmieniany jest koniec czy początek wydarzenia jest określane przez ustawienie „shorten-time-end”

en: Whether to shorten event end time
pl: Czy skracać czas końca wydarzenia

en: A pair option for "shorten-time" setting, to change the end time or the start time
pl: Para opcji dla ustawienia „shorten-time”, aby zmienić czas zakończenia lub czas rozpoczęcia

en: Background color for the 'today' day
pl: Kolor tła dla „dzisiaj”

en: Leave empty to use a yellow color derived from the current theme, otherwise use the color of form `#RRGGBB`
pl: Puste ustawienie spowoduje użycie żółtego koloru z obecnego motywu, w przeciwnym razie używa koloru w formie „#RRGGBB”

en: (Deprecated) First day of the week, from Sunday (0) to Saturday (6)
pl: (Przestarzałe) Początkowy dzień tygodnia, od niedzieli (0) do soboty (6)

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “week-start-day-name” instead.
pl: Ten klucz jest przestarzały od wersji 3.10 i nie powinien być już używany. Zamiast tego należy używać klucza „week-start-day-name”.

en: (Deprecated) Work days
pl: (Przestarzałe) Dni robocze

en: Days on which the start and end of work hours should be indicated. (This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use the “work-day-monday”, “work-day-tuesday”, etc. keys instead.)
pl: Dni, w których mają być oznaczane godziny rozpoczęcia i zakończenia pracy (ten klucz jest przestarzały od wersji 3.10 i nie powinien być już używany. Zamiast tego należy używać kluczy „work-day-monday”, „work-day-tuesday” itd.).

en: Previous Evolution version
pl: Poprzednia wersja programu Evolution

en: The most recently used version of Evolution, expressed as “major.minor.micro”. This is used for data and settings migration from older to newer versions.
pl: Ostatnio używana wersja programu Evolution, wyrażona jako „major.minor.micro”. Jest to używane do migracji danych i ustawień ze starszych wersji do nowszych.

en: List of disabled plugins
pl: Lista wyłączonych wtyczek

en: The list of disabled plugins in Evolution
pl: Lista wyłączonych wtyczek w programie Evolution

en: The window’s X coordinate
pl: Współrzędna X okna

en: The window’s Y coordinate
pl: Współrzędna Y okna

en: The window’s width in pixels
pl: Szerokość okna w pikselach

en: The window’s height in pixels
pl: Wysokość okna w pikselach

en: Whether the window is maximized
pl: Czy okno jest zmaksymalizowane

en: GNOME Calendar’s calendar import done
pl: Ukończono import kalendarza programu Kalendarz GNOME

en: Whether calendar from GNOME Calendar has been imported or not
pl: Czy zaimportowano kalendarz z programu Kalendarz GNOME

en: GNOME Calendar’s tasks import done
pl: Ukończono import zadań programu Kalendarz GNOME

en: Whether tasks from GNOME Calendar have been imported or not
pl: Czy zaimportowano zadania z programu Kalendarz GNOME

en: Check whether Evolution is the default mailer
pl: Sprawdzanie, czy programu Evolution jest domyślnym programem pocztowym

en: Every time Evolution starts, check whether or not it is the default mailer.
pl: Sprawdza podczas każdego uruchomienia, czy Evolution jest domyślnym programem pocztowym.

en: Default charset in which to compose messages
pl: Domyślny zestaw znaków tworzonych wiadomości

en: Default charset in which to compose messages. Uses UTF-8, if not set.
pl: Domyślny zestaw znaków tworzonych wiadomości. Używa UTF-8, jeśli nic nie ustawiono.

en: Comma-separated names of the editor to prefer in the message composer
pl: Nazwy preferowanych edytorów w oknie tworzenia wiadomości rozdzielone przecinkami.

en: If the name doesn’t correspond to any known editor, then the built-in WebKit editor is used. The mode is optional, in which case the editor is used for all the modes it supports. Modes are “plain”, “html”, "markdown-plain", "markdown-html" and "markdown". Example values: “webkit” (to use WebKit for plain and html), “plain:first-editor,html:second-editor” (to use “first-editor” for the “plain” and “second-editor” for “html”)
pl: Jeśli nazwa nie odpowiada żadnemu znanemu edytorowi, to używa wbudowanego edytora WebKit. Tryb jest opcjonalny, a w takim przypadku edytor jest używany do wszystkich obsługiwanych przez niego trybów. Tryby to „plain” (zwykły tekst), „html”, „markdown-plain”, „markdown-html” i „markdown”. Przykładowe wartości: „webkit” (aby używać edytora WebKit do zwykłego tekstu i HTML), „plain:pierwszy-edytor,html:drugi-edytor” (aby używać „pierwszego-edytora” do „plain” i „drugiego-edytora” do „html”).

en: Path where picture gallery should search for its content
pl: Ścieżka, gdzie galeria obrazów ma szukać swojej zawartości

en: This value can be an empty string, which means it’ll use the system Picture folder, usually set to ~/Pictures. This folder will be also used when the set path is not pointing to the existent folder
pl: Ta wartość może być pustym ciągiem, co oznacza, że będzie używany systemowy katalog zdjęć, zwykle ~/Obrazy. Ten katalog będzie też używany, kiedy ustawiona ścieżka nie wskazuje na istniejący katalog

en: Spell check inline
pl: Sprawdzanie pisowni

en: Draw spelling error indicators on words as you type.
pl: Podkreślanie błędnych wyrazów podczas pisania.

en: Automatic link recognition
pl: Automatyczne rozpoznawanie odnośników

en: Recognize links in text and replace them.
pl: Rozpoznawanie odnośników w tekście i zamienianie ich.

en: Automatic emoticon recognition
pl: Automatyczne rozpoznawanie emotikon

en: Recognize emoticons in text and replace them with images or Unicode characters.
pl: Rozpoznawanie emotikon w tekście i zamienianie ich na obrazy lub znaki unikodu.

en: Unicode emoticons
pl: Emotikony unikodu

en: Use Unicode characters for emoticons.
pl: Znaki unikodu jako emotikony.

en: Attribute message
pl: Przypisanie wiadomości

en: The text that is inserted when replying to a message, attributing the message to the original author
pl: Tekst umieszczany podczas odpowiadania na wiadomość, informujący o oryginalnym autorze wiadomości

en: Forward message
pl: Przekazanie wiadomości

en: The text that is inserted when forwarding a message, saying that the forwarded message follows
pl: Tekst umieszczany podczas przekazywania wiadomości, informujący, że poniżej znajduje się przekazywana wiadomość

en: Original message
pl: Wiadomość oryginalna

en: The text that is inserted when replying to a message (top posting), saying that the original message follows
pl: Tekst umieszczany podczas odpowiadania na wiadomość (odpowiedzi na górze), informujący, że poniżej znajduje się oryginalna wiadomość

en: Group Reply replies to list
pl: Odpowiedź grupowa odpowiada na listę

en: Instead of the normal “Reply to All” behaviour, this option will make the “Group Reply” toolbar button try to reply only to the mailing list through which you happened to receive the copy of the message to which you’re replying.
pl: Zamiast zwykłego zachowania „Odpowiedz wszystkim”, ta opcja spowoduje, że przycisk paska narzędziowego „Odpowiedz grupowa” spróbuje odpowiedzieć tylko do listy dyskusyjnej, przez którą otrzymano kopię wiadomości, na którą się odpowiada.

en: Put the cursor at the bottom of replies
pl: Umieszcza kursor u dołu odpowiedzi

en: Users get all up in arms over where the cursor should go when replying to a message. This determines whether the cursor is placed at the top of the message or the bottom.
pl: Decyzja, gdzie ma znajdować się kursor podczas odpowiadania na wiadomość, jest w rękach użytkownika. Ta opcja określa, czy kursor ma być umieszczony na górze, czy na dole wiadomości.

en: Always request read receipt
pl: Zawsze żądanie potwierdzenia przeczytania

en: Whether a read receipt request gets added to every message by default.
pl: Czy żądanie potwierdzenia przeczytania wiadomości ma być dodawane domyślnie do każdej wiadomości.

en: Always request Delivery Status Notification
pl: Zawsze żądanie powiadomienia o stanie dostarczenia

en: Whether a Delivery Status Notification request gets added to every message by default.
pl: Czy żądanie powiadomienia o stanie dostarczenia ma być dodawane domyślnie do każdej wiadomości.

en: What mode open the composer with
pl: W którym trybie otwierać okno tworzenia wiadomości

en: Spell checking languages
pl: Języki sprawdzania pisowni

en: List of dictionary language codes used for spell checking.
pl: Lista kodów języków używanych do sprawdzania pisowni.

en: List of recently used spell checking languages
pl: Lista ostatnio używanych języków sprawdzania pisowni

en: List of dictionary language codes used for spell checking, which had been used recently.
pl: Lista ostatnio używanych kodów języków do sprawdzania pisowni.

en: How many recently used spell checking languages to remember
pl: Ile ostatnio używanych języków sprawdzania pisowni pamiętać

en: Show “Bcc” field when sending a mail message
pl: Wyświetlanie pola „Ukryta kopia” podczas wysyłania wiadomości

en: Show the “Bcc” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
pl: Wyświetlanie pola „Ukryta kopia” podczas wysyłania wiadomości. Opcja kontrolowana z menu Widok, gdy wybrane jest konto poczty.

en: Show “Cc” field when sending a mail message
pl: Wyświetlanie pola „Kopia” podczas wysyłania wiadomości

en: Show the “Cc” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
pl: Wyświetlanie pola „Kopia” podczas wysyłania wiadomości. Opcja kontrolowana z menu Widok, gdy wybrane jest konto poczty.

en: Show “From” override field when sending a mail message
pl: Wyświetlanie zastąpienia pola „Od” podczas wysyłania wiadomości

en: Show the “From” override field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
pl: Wyświetlanie zastąpienia pola „Od” podczas wysyłania wiadomości. Opcja kontrolowana z menu Widok, gdy wybrane jest konto poczty.

en: Show “Reply To” field when sending a mail message
pl: Wyświetlanie pola „Odpowiedź do” podczas wysyłania wiadomości

en: Show the “Reply To” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
pl: Wyświetlanie pola „Odpowiedź do” podczas wysyłania wiadomości. Opcja kontrolowana z menu Widok, gdy wybrane jest konto poczty.

en: Show “From” field when posting to a newsgroup
pl: Wyświetlanie pola „Od” podczas wysyłania wiadomości do grupy dyskusyjnej

en: Show the “From” field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
pl: Wyświetlanie pola „Od” podczas wysyłania wiadomości do grupy dyskusyjnej. Opcja kontrolowana z menu Widok, gdy wybrane jest konto grup dyskusyjnych.

en: Show “Reply To” field when posting to a newsgroup
pl: Wyświetlanie pola „Odpowiedź do” podczas wysyłania wiadomości do grupy dyskusyjnej

en: Show the “Reply To” field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
pl: Wyświetlanie pola „Odpowiedź do” podczas wysyłania wiadomości do grupy dyskusyjnej. Opcja kontrolowana z menu Widok, gdy wybrane jest konto grup dyskusyjnych.

en: Digitally sign replies when the original message is signed
pl: Cyfrowe podpisywanie odpowiedzi, jeśli wiadomość oryginalna jest podpisana

en: Automatically enable PGP or S/MIME signatures when replying to a message which is also PGP or S/MIME signed.
pl: Automatycznie włącza podpisy PGP lub S/MIME podczas odpowiadania na wiadomość podpisaną za ich pomocą.

en: Encode filenames in an Outlook/GMail way
pl: Kodowanie nazw plików na sposób Outlook/Gmail

en: Encode filenames in the mail headers same as Outlook or GMail do, to let them display correctly filenames with UTF-8 letters sent by Evolution, because they do not follow the RFC 2231, but use the incorrect RFC 2047 standard.
pl: Koduje nazwy plików w nagłówkach poczty tak, jak robią to program Outlook i serwis Gmail, które korzystają z niepoprawnego standardu RFC 2047. Ma to na celu umożliwienie im odczytu zlokalizowanych nazw plików w kodowaniu UTF-8, wysłanych przez program Evolution za pomocą standardu RFC 2231.

en: Send messages through Outbox folder
pl: Wysyłanie wiadomości przez katalog Wychodzące

en: Always save messages to Outbox folder when sending, to let a user choose when the messages should be sent.
pl: Zapisywanie wysyłanych wiadomości w katalogu Wychodzące za każdym razem, aby użytkownik mógł wybrać czas wysyłania wiadomości.

en: How long to delay Outbox flush when sending messages through Outbox folder
pl: Jak długo opóźniać czyszczenie katalogu Wychodzące podczas wysyłania wiadomości przez katalog Wychodzące

en: A delay, in minutes, to wait for the Outbox folder flush. Less than 0 means never flush, 0 means immediately, the rest is the delay interval in minutes.
pl: Opóźnienie, w minutach, oczekiwania na czyszczenie katalogu Wychodzące. Mniej niż 0 oznacza brak czyszczenia, 0 oznacza czyszczenie natychmiast, a inne wartości to czas między opóźnieniami w minutach.

en: Include signature in new messages only
pl: Podpis tylko w nowych wiadomościach

en: Include selected signature only for new messages, but have no signature added for Replies or Forwards.
pl: Dodawanie wybranego podpisu tylko do nowych wiadomości, ale nie do odpowiedzi i przekazywanych wiadomości.

en: Put personalized signatures at the top of replies
pl: Umieszczanie spersonalizowanych podpisów u góry odpowiedzi

en: Users get all up in arms over where their signature should go when replying to a message. This determines whether the signature is placed at the top of the message or the bottom.
pl: Decyzja, gdzie ma znajdować się podpis podczas odpowiadania na wiadomość, jest w rękach użytkownika. Ta opcja określa, czy podpis ma być umieszczony na górze, czy na dole wiadomości.

en: Do not add signature delimiter
pl: Bez dodawania delimitera podpisu

en: Set to TRUE in case you do not want to add signature delimiter before your signature when composing a mail.
pl: Należy ustawić wartość „true”, gdy podczas tworzenia wiadomości separator podpisu nie ma być dodawany.

en: Keep original message signature in replies
pl: Zachowywanie podpisu oryginalnej wiadomości w odpowiedziach

en: When set to TRUE, keep original message signature in replies, otherwise strip the signature and everything below it when replying to the message.
pl: Ustawienie na wartość „true” powoduje zachowywanie podpisu oryginalnej wiadomości w odpowiedziach, w przeciwnym wypadku podczas odpowiadania na wiadomość podpis i wszystko pod nim będą usuwane.

en: Ignore list Reply-To:
pl: Ignorowanie nagłówka Reply-To:

en: Some mailing lists set a Reply-To: header to trick users into sending replies to the list, even when they ask Evolution to make a private reply. Setting this option to TRUE will attempt to ignore such Reply-To: headers, so that Evolution will do as you ask it. If you use the private reply action, it will reply privately, while if you use the “Reply to List” action it will do that. It works by comparing the Reply-To: header with a List-Post: header, if there is one.
pl: Niektóre listy dyskusyjne ustawiają nagłówek Reply-To:, aby użytkownicy wysyłali odpowiedzi na listę, nawet jeśli ustawiono program Evolution na odpowiadanie prywatnie. Ustawienie tej opcji na „true” spowoduje próby zignorowania takich nagłówków Reply-To:, aby program Evolution zachowywał się zgodnie ze swoimi ustawieniami. Jeśli zostanie wysłana odpowiedź prywatna, to zostanie ona prywatna, a użycie opcji „Odpowiedz na listę” spowoduje wysłanie właśnie na listę. Ta funkcja działa na podstawie porównania nagłówka Reply-To: z nagłówkiem List-Post:, jeśli taki istnieje.

en: List of localized “Re”
pl: Lista przetłumaczonych skrótów „Re”

en: Comma-separated list of localized “Re” abbreviations to skip in a subject text when replying to a message, as an addition to the standard “Re” prefix. An example is “SV,AV”.
pl: Lista przetłumaczonych skrótów „Re” oddzielonych przecinkami do pominięcia w temacie podczas odpowiadania na wiadomość, jako dodatek do standardowego przedrostka „Re”. Na przykład: „SV,AV”.

en: List of localized “Re” separators
pl: Lista przetłumaczonych separatorów „Re”

en: A list of localized “Re” separators, used to skip in a subject text when replying to a message, as an addition to the standard “:” and the Unicode “︰” separators.
pl: Lista przetłumaczonych separatorów „Re” do pominięcia w temacie podczas odpowiadania na wiadomość, jako dodatek do standardowego separatora „:” i separatora unikodu „︰”.

en: Use localized “Fwd”/“Re” in message Subject
pl: Używanie regionalnej wersji „Fwd”/„Re” w temacie wiadomości

en: When set to true, uses localized “Fwd”/“Re” in message Subject on reply and forward as provided by current locale translation, otherwise uses unlocalized version.
pl: Ustawienie na wartość „true” powoduje używanie regionalnej wersji „Fwd”/„Re” w temacie wiadomości podczas odpowiadania i przekazywania określonej przez tłumaczenie obecnej lokalizacji, w przeciwnym wypadku używa angielskiej wersji.

en: Number of characters for wrapping
pl: Liczba znaków do zawijania

en: Will autowrap lines after given number of characters.
pl: Znaki powyżej podanego numeru będą automatycznie zawijane.

en: Number of To and CC recipients to ask “prompt-on-many-to-cc-recips” from
pl: Liczba odbiorców i odbiorców kopii, dla której pytać o „prompt-on-many-to-cc-recips”

en: When to ask, when the number of To and CC recipients reaches this value.
pl: Kiedy pytać, jeśli liczba odbiorców i odbiorców kopii osiągnie tę wartość.

en: Whether to always show main toolbar
pl: Czy zawsze wyświetlać główny pasek narzędziowym

en: If set to “true”, the main toolbar will be visible.
pl: Jeśli jest ustawione na wartość „true”, to główny pasek narzędziowy będzie widoczny.

en: Whether to always show edit toolbar
pl: Czy zawsze wyświetlać pasek narzędziowy edycji

en: If set to “true”, the edit toolbar will be visible.
pl: Jeśli jest ustawione na wartość „true”, to pasek narzędziowy edycji będzie widoczny.

en: Whether to always show Sign and Encrypt buttons on the toolbar
pl: Czy zawsze wyświetlać przyciski Podpisywanie i Szyfrowanie na pasku narzędziowym

en: If set to “true”, the Sign and Encrypt buttons for either PGP or S/MIME are always shown in the composer’s toolbar. Otherwise they are shown only when being used.
pl: Jeśli jest ustawione na wartość „true”, to przyciski Podpisywanie i Szyfrowanie dla PGP lub S/MIME są zawsze wyświetlane na pasku narzędziowym okna tworzenia wiadomości. W przeciwnym przypadku są one wyświetlane tylko wtedy, kiedy są używane.

en: Wrap quoted text in replies
pl: Zawijanie cytowanego tekstu w odpowiedziach

en: If set to “true” quoted text in replies will be wrapped.
pl: Jeśli jest ustawione na wartość „true”, to cytowany tekst w odpowiedziach będzie zawijany.

en: Paste plain text as preformatted
pl: Wklejanie zwykłego tekstu jako uprzednio sformatowany

en: When set, paste a plain text into the composer body as Preformatted paragraph. When not set, paste it as Normal paragraph.
pl: Po ustawieniu wkleja zwykły tekst do treści okna tworzenia wiadomości jako akapit uprzednio sformatowany. Jeśli nie jest ustawione, wkleja go jako zwykły akapit.

en: Convert UTC time in reply credits to local time
pl: Konwertowanie czasu UTC w czołówce odpowiedzi na czas lokalny

en: Whether the time in reply credits should be converted to local time when it’s in UTC in the message.
pl: Czy czas w czołówce odpowiedzi ma być konwertowany do czasu lokalnego, kiedy w wiadomości jest jako UTC.

en: Use user date format in reply credits
pl: Używanie formatu daty użytkownika w czołówce odpowiedzi

en: Whether the date in reply credits should be shown in the user date format. If unset, shows the header value from the original message.
pl: Czy data w czołówce odpowiedzi ma być wyświetlana w formacie daty użytkownika. Jeśli nie zostanie ustawione, wyświetla wartość nagłówka z oryginalnej wiadomości.

en: Mark replied to messages as read
pl: Oznaczanie odpowiedzianych wiadomości jako przeczytane

en: When replying to a message and marking it as being replied to, then whether also mark it as read.
pl: Czy podczas odpowiadania na wiadomość i oznaczeniu jej jako odpowiedziana oznaczać ją także jako przeczytaną.

en: Whether start Plain Text composer with Preformatted paragraph mode
pl: Czy uruchamiać okno tworzenia wiadomości w zwykłym tekście w trybie akapitu uprzednio sformatowanego

en: When set to true, new Plain Text messages will have preselected Preformatted paragraph mode. The Normal paragraph mode will be used when set to false.
pl: Ustawienie na wartość „true” spowoduje, że nowe wiadomości w zwykły tekście mają już wybrany tryb akapitu uprzednio sformatowanego. Tryb zwykłego akapitu będzie używany po ustawieniu na wartość „false”.

en: Whether to obey Content-Disposition:inline message header hint
pl: Czy przestrzegać nagłówka wiadomości „Content-Disposition:inline”

en: Set to “false” to block automatic display of attachments with Content-Disposition: inline.
pl: Ustawienie na wartość „false” blokuje automatyczne wyświetlanie załączników z nagłówkiem „Content-Disposition: inline”.

en: Save file format for drag-and-drop operation
pl: Format zapisu plików dla efektów przeciągania

en: Can be either “mbox” or “pdf”.
pl: Może wynosić „mbox” lub „pdf”.

en: Show image animations
pl: Wyświetlanie animacji obrazów

en: Enable animated images in HTML mail. Many users find animated images annoying and prefer to see a static image instead.
pl: Włączenie animowanych obrazów w wiadomościach w formacie HTML. Wielu użytkowników uważa animowane obrazy za denerwujące i woli widzieć statyczny obraz.

en: Enable or disable type ahead search feature
pl: Włączenie lub wyłączenie funkcji „znajdź wprowadzając”

en: Enable the side bar search feature to allow interactive searching of folder names.
pl: Włączenie funkcji wyszukiwania w panelu bocznym, która umożliwia interaktywne wyszukiwanie nazw katalogów.

en: Enable or disable magic space bar
pl: Włączenie/wyłączenie funkcji „magiczna spacja”

en: Enable this to use Space bar key to scroll in message preview, message list and folders.
pl: Włączenie tej funkcji pozwala używać klawisza spacji do przewijania wiadomości, ich listy i katalogów.

en: Enable to use a similar message list view settings for all folders
pl: Włączenie powoduje używanie podobnych ustawień widoku listy wiadomości we wszystkich katalogach

en: Enable to use a similar message list view settings for all folders.
pl: Włączenie powoduje używanie podobnych ustawień widoku listy wiadomości we wszystkich katalogach.

en: Enable to use the same search settings for all folders
pl: Włączenie powoduje używanie tych samych ustawień wyszukiwania we wszystkich katalogach

en: This is considered only in combination with the 'global-view-setting'.
pl: To ustawienie jest używane tylko w połączeniu z ustawieniem „global-view-setting”.

en: Mark citations in the message “Preview”
pl: Zaznaczanie cytatów w „Podglądzie” wiadomości

en: Mark citations in the message “Preview”.
pl: Zaznaczanie cytatów w „Podglądzie” wiadomości.

en: Citation highlight color
pl: Kolor podświetlenia cytatów

en: Citation highlight color.
pl: Kolor podświetlenia cytatów.

en: Enable/disable caret mode
pl: Przełącza tryb karetki

en: Enable caret mode, so that you can see a cursor when reading mail.
pl: Włączenie trybu karetki, dzięki czemu widać kursor podczas czytania wiadomości.

en: Default charset in which to display messages
pl: Domyślny zestaw znaków, w jakim wyświetlane są wiadomości

en: Default charset in which to display messages.
pl: Domyślny zestaw znaków, w jakim wyświetlane są wiadomości.

en: Automatically load images for HTML messages over HTTP
pl: Automatyczne pobieranie obrazów dla wiadomości HTML przez protokół HTTP

en: Show notification about missing remote content
pl: Wyświetlanie powiadomienia o brakującej zdalnej treści

en: When the message preview shows a message which requires to download remote content, while the download is not allowed for the user or the site, then show a notification about it on top of the preview panel.
pl: Jeśli podgląd wyświetla wiadomość wymagającą pobrania zdalnej treści, a pobieranie nie jest dozwolone dla użytkownika lub strony, to wyświetla powiadomienie na górze panelu podglądu.

en: Show Animations
pl: Wyświetlanie animacji

en: Show animated images as animations.
pl: Wyświetlanie animowanych obrazów jako animacji.

en: Show all message headers
pl: Wyświetlanie wszystkich nagłówków wiadomości

en: Show all the headers when viewing a messages.
pl: Wyświetlanie wszystkich nagłówków podczas przeglądania wiadomości.

en: List of headers to show when viewing a message.
pl: Lista nagłówków wyświetlanych podczas przeglądania wiadomości.

en: Each header is represented as a pair: the header name, and a boolean indicating whether the header is enabled. Disabled headers are not shown when viewing a message, but are still listed in Preferences.
pl: Każdy nagłówek jest przedstawiany jako para: nazwa nagłówka i zmienna logiczna wskazująca, czy nagłówek jest włączony. Wyłączone nagłówki nie są wyświetlane podczas przeglądania wiadomości, ale są nadal wyświetlane w preferencjach.

en: Show photo of the sender
pl: Wyświetlanie zdjęcia nadawcy

en: Show the photo of the sender in the message reading pane.
pl: Wyświetlanie zdjęcia nadawcy w oknie podglądu wiadomości.

en: Search libravatar.org for photo of the sender
pl: Przeszukiwanie serwisu libravatar.org dla zdjęcia nadawcy

en: Allow searching also at libravatar.org for photo of the sender.
pl: Umożliwia przeszukiwanie także serwisu libravatar.org dla zdjęcia nadawcy.

en: Mark as Seen after specified timeout
pl: Oznaczenie jako przeczytane po określonym czasie

en: Mark as Seen after specified timeout.
pl: Oznaczenie jako przeczytane po określonym czasie.

en: Mark as Seen always after specified timeout
pl: Oznaczenie jako przeczytane zawsze po określonym czasie.

en: If set to true, the selected message will be set as unread after the timeout also after the folder change.
pl: Jeśli jest ustawione na „true”, to zaznaczona wiadomość będzie oznaczana jako nieprzeczytana po określonym czasie także po zmianie katalogu.

en: Timeout for marking messages as seen
pl: Czas, po jakim wiadomość zostanie oznaczona jako przeczytana

en: Timeout in milliseconds for marking messages as seen.
pl: Czas, po jakim wiadomość zostanie oznaczona jako przeczytana (w milisekundach).

en: Show Attachment Bar
pl: Wyświetlanie paska załączników

en: Show Attachment Bar below the message preview pane when the message has attachments.
pl: Wyświetlanie paska załączników pod panelem podglądu wiadomości, kiedy wiadomość ma załączniki.

en: Sender email-address column in the message list
pl: Wyświetlanie kolumny adresu nadawcy na liście wiadomości

en: Show the email-address of the sender in a separate column in the message list.
pl: Wyświetlanie adresu nadawcy w osobnej kolumnie w liście wiadomości.

en: Show deleted messages in the message-list
pl: Wyświetlanie usuniętych wiadomości na liście wiadomości

en: Show deleted messages (with a strike-through) in the message-list.
pl: Wyświetlanie usuniętych wiadomości (z przekreśleniem) na liście wiadomości.

en: Show junk messages in the message-list
pl: Wyświetlanie niechcianych wiadomości na liście wiadomości

en: Show junk messages (with a red strike-through) in the message-list.
pl: Wyświetlanie niechcianych wiadomości (z czerwonym przekreśleniem) na liście wiadomości.

en: Enable Unmatched search folder
pl: Włączenie katalogu wyszukiwania Niepasujące

en: Enable Unmatched search folder within Search Folders. It does nothing if Search Folders are disabled.
pl: Włączenie katalogu wyszukiwania Niepasujące wewnątrz katalogów wyszukiwania. Nie ma znaczenia, jeśli katalogi wyszukiwania są wyłączone.

en: Hides the per-folder preview and removes the selection
pl: Ukrywanie podglądu katalogów i usuwanie zaznaczenia

en: This key is read only once and reset to “false” after read. This unselects the mail in the list and removes the preview for that folder.
pl: Ten klucz odczytywany jest tylko raz, a następnie ustawiany jest jako „false”. Służy do usuwania zaznaczenia na liście wiadomości oraz wyłącza podgląd katalogu.

en: Height of the message-list pane
pl: Wysokość panelu listy wiadomości

en: Height of the message-list pane.
pl: Wysokość panelu listy wiadomości.

en: Whether message headers are collapsed in the user interface
pl: Czy nagłówki wiadomości są zwinięte w interfejsie użytkownika

en: Width of the message-list pane
pl: Szerokość panelu listy wiadomości

en: Width of the message-list pane.
pl: Szerokość panelu listy wiadomości.

en: Layout style
pl: Styl układu

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the message list. “0” (Classic View) places the preview pane below the message list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the message list.
pl: Styl układu określa miejsce panelu podglądu w stosunku do listy wiadomości. Wartość „0” (widok klasyczny) oznacza umieszczenie panelu podglądu poniżej listy wiadomości. Wartość „1” (widok pionowy) powoduje umieszczenie panelu podglądu obok listy wiadomości.

en: Variable width font
pl: Czcionka o zmiennej szerokości

en: The variable width font for mail display.
pl: Czcionka o zmiennej szerokości do wyświetlania wiadomości.

en: Terminal font
pl: Czcionka terminalowa

en: The terminal font for mail display.
pl: Czcionka terminalowa do wyświetlania wiadomości.

en: Use custom fonts
pl: Użycie własnych czcionek

en: Use custom fonts for displaying mail.
pl: Użycie własnych czcionek do wyświetlania wiadomości.

en: Compress display of addresses in TO/CC/BCC
pl: Kompresja wyświetlanych adresów w polach Do/Kopia/Ukryta kopia

en: Compress display of addresses in TO/CC/BCC to the number specified in address_count.
pl: Kompresja wyświetlanych adresów w polach Do/Kopia/Ukryta kopia do liczby określonej w address_count.

en: Number of addresses to display in TO/CC/BCC
pl: Liczba adresów wyświetlanych w polach Do/Kopia/Ukryta kopia

en: This sets the number of addresses to show in default message list view, beyond which a “...” is shown.
pl: Określa liczbę adresów wyświetlanych w domyślnym widoku wiadomości. Dla nadmiarowych wyświetlone będą „…”.

en: Show mails in headers part of the message preview when name is available
pl: Wyświetlanie adresów w części nagłówków podglądu wiadomości, kiedy nazwa jest dostępna

en: When set to false, the mail addresses which contain both the name and the email parts in headers like To/Cc/Bcc will be shown only with the name part, without the actual email, with the name made clickable.
pl: Kiedy jest ustawione na „false”, adresy e-mail zawierające zarówno nazwę, jak i e-mail w nagłówkach takich jak Do/Kopia/Ukryta kopia będą wyświetlane tylko nazwy, bez właściwego adresu e-mail, gdzie nazwę można kliknąć.

en: Thread the message-list based on Subject
pl: Grupowanie wiadomości w wątki według tematu

en: Whether or not to fall back on threading by subjects when the messages do not contain In-Reply-To or References headers.
pl: Czy powrócić do wątkowania według tematu, jeżeli wiadomość nie zawiera nagłówków In-Reply-To lub Reference.

en: Default value for thread expand state
pl: Domyślny stan rozwinięcia wątków

en: This setting specifies whether the threads should be in expanded or collapsed state by default. Evolution requires a restart.
pl: Ta opcja określa, czy wątki mają być domyślnie rozwinięte lub zwinięte. Do zastosowania wymagane jest ponowne uruchomienie programu Evolution.

en: Whether sort threads based on latest message in that thread
pl: Czy porządkować wątki na podstawie ostatniej wiadomości danym wątku

en: This setting specifies whether the threads should be sorted based on latest message in each thread, rather than by message’s date. Evolution requires a restart.
pl: Ta opcja określa, czy wątki mają być porządkowane na podstawie ostatniej wiadomości, czy na podstawie daty. Po zmianie wymagane jest ponowne uruchomienie programu Evolution.

en: Whether sort thread children always ascending
pl: Czy porządkować wątki potomne zawsze rosnąco

en: This setting specifies whether the thread children should be sorted always ascending, rather than using the same sort order as in the thread root level.
pl: Ta opcja określa, czy wątki potomne mają być porządkowane zawsze rosnąco, zamiast używać tej samej kolejności porządkowania, co główny poziom wątku.

en: Whether to compress thread level
pl: Czy kompresować poziom wątków

en: Set to true to compress thread levels for flat conversations, to make the level not so deep.
pl: Ustawienie na wartość „true” kompresuje poziomy wątków dla płaskich rozmów, aby poziomy nie były tak głębokie.

en: Whether to generate flat threads
pl: Czy tworzyć płaskie wątki

en: Set to true to generate flat threads. That is, the thread will have only one level, with no sublevels.
pl: Ustawienie na wartość „true” tworzy płaskie wątki, tzn. każdy wątek będzie miał tylko jeden poziom, bez poziomów podrzędnych.

en: Sort accounts alphabetically in a folder tree
pl: Alfabetyczne porządkowanie kont w drzewie katalogów

en: Tells how to sort accounts in a folder tree used in a Mail view. When set to true accounts are sorted alphabetically, with an exception of On This Computer and Search folders, otherwise accounts are sorted based on an order given by a user
pl: Określa, jak porządkować konta w drzewie katalogów używanym w widoku poczty. Jeśli jest ustawione na wartość „true”, to porządkuje je alfabetycznie, z wyjątkiem kont na tym komputerze i katalogów wyszukiwania. W przeciwnym wypadku konta są porządkowane według kolejności podanej przez użytkownika

en: Log filter actions
pl: Działania filtra dziennika

en: Log filter actions to the specified log file.
pl: Działania filtra dziennika na podanym pliku dziennika.

en: Logfile to log filter actions
pl: Plik dziennika do zapisu działań filtra

en: If not set, or being “stdout”, then the logging is done to stdout, instead to a file.
pl: Jeśli nie ustawiono lub ustawiono na „stdout”, to komunikaty dziennika są zapisywane do standardowego wyjścia zamiast do pliku.

en: Flush Outbox after filtering
pl: Czyszczenie Wychodzących po filtrowaniu

en: Whether to flush Outbox after filtering is done. Outbox flush will happen only when there was used any “Forward to” filter action and approximately one minute after the last action invocation.
pl: Czy czyścić Wychodzące po ukończeniu filtrowania. Nastąpi to tylko około minuty od ostatniego użycia czynności filtrowania „Przekazanie do”.

en: Default forward style
pl: Domyślny styl przekazywania

en: Default reply style
pl: Domyślny styl odpowiadania

en: Forward and reply attribution language tag, like en_US. Empty string means to use the same language as the user interface.
pl: Etykieta języka przekazywania i odpowiadania, taka jak en_US. Pusty ciąg oznacza użycie języka interfejsu użytkownika.

en: Prompt on send when using key accelerator (Ctrl+Enter)
pl: Pytanie o potwierdzenie wysłania podczas używania klawisza skrótu (Ctrl+Enter)

en: Prompt the user when he or she tries to send a message with a key accelerator.
pl: Potwierdzenie podczas próby wysłania wiadomości za pomocą klawisza skrótu.

en: Prompt on empty subject
pl: Potwierdzenie przy pustym temacie

en: Prompt the user when he or she tries to send a message without a Subject.
pl: Potwierdzenie podczas próby wysłania wiadomości bez tematu.

en: Prompt when emptying the trash
pl: Potwierdzanie podczas opróżniania kosza

en: Prompt the user when he or she tries to empty the trash.
pl: Potwierdzenie podczas opróżniania kosza.

en: Prompt when user expunges
pl: Potwierdzanie podczas oczyszczania katalogu przez użytkownika

en: Prompt the user when he or she tries to expunge a folder.
pl: Potwierdzenie podczas oczyszczania katalogu przez użytkownika.

en: Prompt when user calls Empty Junk
pl: Potwierdzanie podczas usuwania niechcianych wiadomości przez użytkownika

en: Prompt the user when he or she tries to Empty a Junk folder.
pl: Potwierdzenie podczas usuwania niechcianych wiadomości przez użytkownika.

en: Prompt when user marks message as Junk
pl: Potwierdzanie podczas oznaczania wiadomości jako niechciane przez użytkownika

en: Prompt the user when he or she tries to mark a message as Junk.
pl: Potwierdzenie podczas próby oznaczenia wiadomości jako niechciana.

en: Prompt before sending to recipients not entered as mail addresses
pl: Potwierdzenie przed wysłaniem do odbiorców niepodanych jako adresy e-mail

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are trying to send a message to recipients not entered as mail addresses
pl: Włączenie/wyłączenie powtarzanych ostrzeżeń o wysyłaniu wiadomości do odbiorców niepodanych jako adresy e-mail

en: Prompt when user only fills Bcc
pl: Potwierdzanie, jeżeli użytkownik wypełnił tylko pole ukrytego odbiorcy (Ukryta kopia)

en: Prompt when user tries to send a message with no To or Cc recipients.
pl: Potwierdzanie podczas wysyłania wiadomości bez odbiorców w polach „Do” lub „Kopia”.

en: Prompt when user tries to send unwanted HTML
pl: Potwierdzanie podczas próby wysłania niepożądanego formatu HTML

en: Prompt when user tries to send HTML mail to recipients that may not want to receive HTML mail.
pl: Potwierdzanie podczas wysyłania wiadomości w formacie HTML do osób, które tego nie chcą.

en: Prompt when user tries to open 10 or more messages at once
pl: Potwierdzanie podczas próby otwarcia 10 i więcej wiadomości za jednym razem

en: If a user tries to open 10 or more messages at one time, ask the user if they really want to do it.
pl: Pytanie w przypadku, gdy użytkownik chce otworzyć w tym samym czasie 10 i więcej wiadomości.

en: Prompt while marking multiple messages
pl: Potwierdzanie podczas zaznaczania wielu wiadomości

en: Enable or disable the prompt whilst marking multiple messages.
pl: Włączenie lub wyłączenie zapytania podczas zaznaczania wielu wiadomości.

en: Prompt when deleting messages in search folder
pl: Potwierdzanie podczas usuwania wiadomości z katalogu wyszukiwania

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that deleting messages from a search folder permanently deletes the message, not simply removing it from the search results.
pl: Włączenie/wyłączenie ostrzeżenia o usuwaniu oryginalnej wiadomości podczas usuwania jej z katalogu wyszukiwania.

en: Asks whether to copy a folder by drag &amp; drop in the folder tree
pl: Pytanie, czy kopiować katalogi przez ich przeciągnięcie w drzewie katalogów

en: Possible values are: “never” — do not allow copy with drag &amp; drop of folders in folder tree, “always” — allow copy with drag &amp; drop of folders in folder tree without asking, or “ask” — (or any other value) will ask user.
pl: Możliwe wartości: „never” — aby nie zezwalać na kopiowanie za pomocą przeciągania katalogów w drzewie katalogów, „always” — aby zezwolić na kopiowanie za pomocą przeciągania katalogów w drzewie katalogów bez pytania, „ask” — (lub dowolna inna wartość), aby pytać użytkownika.

en: Asks whether to move a folder by drag &amp; drop in the folder tree
pl: Pytanie, czy przenosić katalogi przez ich przeciągnięcie w drzewie katalogów

en: Possible values are: “never” — do not allow move with drag &amp; drop of folders in folder tree, “always” — allow move with drag &amp; drop of folders in folder tree without asking, or “ask” — (or any other value) will ask user.
pl: Możliwe wartości: „never” — aby nie zezwalać na przenoszenie za pomocą przeciągania katalogów w drzewie katalogów, „always” — aby zezwolić na przenoszenie za pomocą przeciągania katalogów w drzewie katalogów bez pytania, „ask” — (lub dowolna inna wartość), aby pytać użytkownika.

en: Prompt when replying privately to list messages
pl: Potwierdzanie podczas odpowiadania prywatnie do listy dyskusyjnej

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are sending a private reply to a message which arrived via a mailing list.
pl: Włączenie/wyłączenie powtarzanego ostrzeżenia o wysyłaniu prywatnej wiadomości na wiadomości odebranej z listy dyskusyjnej.

en: Prompt when mailing list hijacks private replies
pl: Potwierdzanie, kiedy lista dyskusyjna przechwytuje prywatne odpowiedzi

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are trying sending a private reply to a message which arrived via a mailing list, but the list sets a Reply-To: header which redirects your reply back to the list
pl: Włączenie/wyłączenie powtarzanego ostrzeżenia o próbie wysyłania prywatnej odpowiedzi na wiadomość odebraną przez listę dyskusyjną, ale lista ustawia nagłówek Reply-To:, który przekierowuje odpowiedz z powrotem na listę

en: Prompt when replying to many recipients
pl: Potwierdzanie podczas odpowiadania wielu odbiorcom

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are sending a reply to many people.
pl: Włączenie/wyłączenie powtarzanego ostrzeżenia o wysyłaniu odpowiedzi do wielu osób.

en: Prompt when switching composer format and the content needs to lose its formatting
pl: Potwierdzanie podczas przełączania formatu okna tworzenia wiadomości i utracie formatowania treści

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are switching composer format and the content needs to lose its formatting.
pl: Włączenie/wyłączenie powtarzanych ostrzeżeń o przełączeniu formatu okna tworzenia wiadomości i utracie formatowania treści.

en: Prompt when sending to many To and CC recipients
pl: Potwierdzanie podczas wysyłania wielu odbiorcom i odbiorcom kopii

en: Enable or disable the prompt when sending to many To and CC recipients. The “composer-many-to-cc-recips-num” defines the threshold.
pl: Włączenie/wyłączenie potwierdzenia podczas wysyłania do wielu odbiorców i odbiorców kopii. Klucz „composer-many-to-cc-recips-num” określa próg.

en: Policy for automatically closing the message browser window when forwarding or replying to the displayed message.
pl: Polityka automatycznego zamykania okna przeglądarki wiadomości podczas przekazywania lub odpowiadania na wyświetlaną wiadomość.

en: Empty Trash folders on exit
pl: Opróżnianie katalogów kosza podczas zakończenia

en: Empty all Trash folders when exiting Evolution.
pl: Opróżnianie wszystkich katalogów kosza podczas zakończenia programu Evolution.

en: Minimum days between emptying the trash on exit
pl: Minimalna liczba dni pomiędzy opróżnieniami kosza podczas wyjścia

en: Minimum time between emptying the trash on exit, in days.
pl: Minimalny czas w dniach pomiędzy opróżnieniami kosza podczas wyjścia.

en: Last time Empty Trash was run
pl: Ostanie opróżnianie kosza

en: The last time Empty Trash was run, in days since January 1st, 1970 (Epoch).
pl: Czas ostatniego opróżniania kosza, w dniach od 1 stycznia 1970 (epoki).

en: Amount of time in seconds the error should be shown on the status bar.
pl: Czas wyświetlania błędu na pasku statusu (w sekundach).

en: Level beyond which the message should be logged.
pl: Poziom, powyżej którego wiadomość ma zostać zapisana w dzienniku.

en: This can have three possible values. “0” for errors. “1” for warnings. “2” for debug messages.
pl: Możliwe wartości to: „0” dla błędów, „1” dla ostrzeżeń oraz „2” dla komunikatów debugowania.

en: Show original “Date” header value.
pl: Wyświetlanie pierwotnej wartości nagłówka „Date”.

en: Show the original “Date” header (with a local time only if the time zone differs). Otherwise always show “Date” header value in a user preferred format and local time zone.
pl: Wyświetlanie pierwotnej wartości nagłówka „Date” (z lokalnym czasem, jeśli jest różnica stref czasowych). W przeciwnym wypadku zawsze wyświetla nagłówek „Date” w preferowanym przez użytkownika formacie i w lokalnej strefie czasowej.

en: List of Labels and their associated colors
pl: Lista etykiet i przypisanych im kolorów

en: List of labels known to the mail component of Evolution. The list contains strings containing name:color where color uses the HTML hex encoding.
pl: Lista etykiet znanych składnikowi poczty programu Evolution. Lista zawiera ciągi zawierające „nazwa:kolor”, gdzie kolor używa kodowania szesnastkowego HTML.

en: Check incoming mail being junk
pl: Wyszukiwanie wiadomości niechcianych w nadchodzącej poczcie

en: Run junk test on incoming mail.
pl: Uruchamia test niechcianych dla przychodzących wiadomości.

en: Empty Junk folders on exit
pl: Opróżnianie katalogów niechcianych wiadomości podczas zakończenia

en: Empty all Junk folders when exiting Evolution.
pl: Opróżnianie wszystkich katalogów niechcianych wiadomości podczas zakończenia programu Evolution.

en: Minimum days between emptying the junk on exit
pl: Minimalna liczba dni pomiędzy usuwanie niechcianych wiadomości podczas wyjścia

en: Minimum time between emptying the junk on exit, in days.
pl: Minimalny czas w dniach pomiędzy usuwaniem niechcianych wiadomości podczas wyjścia.

en: Last time Empty Junk was run
pl: Ostanie usuwanie niechcianych wiadomości

en: The last time Empty Junk was run, in days since January 1st, 1970 (Epoch).
pl: Czas ostatniego usunięcia niechcianych wiadomości, w dniach od 1 stycznia 1970 (epoki).

en: The default plugin for Junk hook
pl: Domyślna wtyczka dla funkcji Junk hook

en: This is the default junk plugin, even though there are multiple plugins enabled. If the default listed plugin is disabled, then it won’t fall back to the other available plugins.
pl: To jest domyślna wtyczka niechcianych, włączona nawet gdy włączonych jest więcej wtyczek. Jeśli domyślna wtyczka jest wyłączona, to inne wtyczki nie zostaną włączone.

en: Determines whether to lookup in address book for sender email
pl: Czy szukać adresu nadawcy w książce adresowej

en: Determines whether to lookup the sender email in address book. If found, it shouldn’t be a spam. It looks up in the books marked for autocompletion. It can be slow, if remote address books (like LDAP) are marked for autocompletion.
pl: Czy szukać adresu nadawcy w książce adresowej. W razie odnalezienia nie zostanie on określony jako niechciany. Wyszukiwane wykonywane jest w książkach oznaczonych do automatycznego uzupełniania. W przypadku zdalnych książek adresowych (np. LDAP) może to być czasochłonne.

en: Determines whether to look up addresses for junk filtering in local address book only
pl: Czy szukać adresów dla filtrowania wiadomości niechcianych tylko w lokalnej książce adresowej

en: This option is related to the key lookup_addressbook and is used to determine whether to look up addresses in local address book only to exclude mail sent by known contacts from junk filtering.
pl: Opcja ta jest powiązana z kluczem „lookup_addressbook” i jest używana do określania, czy szukać adresów w lokalnej książce adresowej tylko w celu wyłączenia sprawdzania niechcianej poczty we wiadomościach od osób z kontaktów.

en: Determines whether to use custom headers to check for junk
pl: Czy korzystać z dodatkowych nagłówków do wykrywania niechcianych wiadomości

en: Determines whether to use custom headers to check for junk. If this option is enabled and the headers are mentioned, it will be improve the junk checking speed.
pl: Czy korzystać z dodatkowych nagłówków do wykrywania niechcianych wiadomości. Jeśli opcja ta jest włączona i wiadomości zawierają wspomniane nagłówki, prędkość sprawdzania może być zwiększona.

en: Custom headers to use while checking for junk.
pl: Określa nagłówek do sprawdzania niechcianej poczty.

en: Custom headers to use while checking for junk. The list elements are string in the format “headername=value”.
pl: Określa nagłówek do sprawdzania niechcianej poczty. Format: „nazwa-nagłówka=wartość”.

en: UID string of the default account.
pl: Ciąg określający UID domyślnego konta.

en: Save directory
pl: Katalog zapisu

en: Directory for saving mail component files.
pl: Katalog do zapisu plików składników poczty.

en: Save format
pl: Format zapisu

en: Last used format when saving messages to file.
pl: Ostatnio używany format podczas zapisywania wiadomości do pliku.

en: Composer load/attach directory
pl: Katalog załączników okna tworzenia wiadomości

en: Directory for loading/attaching files to composer.
pl: Katalog wczytywania/dołączania plików dla okna tworzenia wiadomości.

en: Check for new messages on start
pl: Sprawdzanie nowych wiadomości po uruchomieniu

en: Whether to check for new messages when Evolution is started. This includes also sending messages from Outbox.
pl: Czy sprawdzać nowe wiadomości po uruchomieniu programu Evolution. Zawiera się w tym także wysyłanie wiadomości z katalogu Wychodzące.

en: Check for new messages in all active accounts
pl: Sprawdzanie nowych wiadomości we wszystkich aktywnych kontach

en: Whether to check for new messages in all active accounts regardless of the account “Check for new messages every X minutes” option when Evolution is started. This option is used only together with “send_recv_on_start” option.
pl: Czy sprawdzać nowe wiadomości po uruchomieniu programu Evolution we wszystkich aktywnych kontach, niezależnie od opcji „Sprawdzanie nowych wiadomości co X minut” konta. Ta opcja jest używana tylko razem z kluczem „send_recv_on_start”.

en: Server synchronization interval
pl: Czas pomiędzy synchronizacjami z serwerem

en: Controls how frequently local changes are synchronized with the remote mail server. The interval must be at least 30 seconds.
pl: Określa, jak często lokalne zmiany są synchronizowane ze zdalnym serwerem pocztowym. Minimalny przedział czasu to 30 sekund.

en: Allow expunge in virtual folders
pl: Zezwolenie na oczyszczanie wirtualnych katalogów

en: Enables Expunge in virtual folders, which means that the Folder→Expunge will be callable in virtual folders, while the expunge itself will be done in all folders for all deleted messages within the virtual folder, not only for deleted messages belonging to the virtual folder.
pl: Włącza oczyszczanie w katalogach wirtualnych, co oznacza, że funkcja Katalog → Oczyść będzie dostępna w katalogach wirtualnych, ale samo oczyszczani będzie wykonywane we wszystkich katalogach dla wszystkich usuniętych wiadomości w ramach katalogu wirtualnego, a nie tylko dla usuniętych wiadomości należących do katalogu wirtualnego.

en: Inherit theme colors in HTML format
pl: Dziedziczenie kolorów motywu w formacie HTML

en: When enabled the theme colors for background, text and links are sent in resulting HTML formatted message.
pl: Jeśli jest włączone, to kolory motywu dla tła, tekstu i odnośników są wysyłane wiadomościach sformatowanych jako HTML.

en: An Archive folder for On This Computer folders.
pl: Katalog Archiwum dla katalogów „Na tym komputerze”.

en: An Archive folder to use for Messages|Archive... feature when in an On This Computer folder.
pl: Katalog Archiwum używany dla funkcji Wiadomości/Zarchiwizuj… w katalogu „Na tym komputerze”.

en: Whether the To Do bar is visible in the main window
pl: Czy wyświetlać pasek „Do zrobienia” w głównym oknie

en: Stores whether the To Do bar is visible in the main window.
pl: Czy wyświetlać pasek „Do zrobienia” w głównym oknie.

en: Width of the To Do bar in the main window
pl: Szerokość paska „Do zrobienia” w głównym oknie

en: Holds the width of the To Do bar for the main window.
pl: Przechowuje szerokość paska „Do zrobienia” w głównym oknie.

en: Whether the To Do bar is visible in a sub-window
pl: Czy wyświetlać pasek „Do zrobienia” w oknie podrzędnym

en: Stores whether the To Do bar is visible in a sub-window.
pl: Czy wyświetlać pasek „Do zrobienia” w oknie podrzędnym.

en: Width of the To Do bar in a sub-window
pl: Szerokość paska „Do zrobienia” w oknie podrzędnym

en: Holds the width of the To Do bar for a sub-window.
pl: Przechowuje szerokość paska „Do zrobienia” w oknie podrzędnym.

en: Whether the To Do bar should show also completed tasks
pl: Czy pasek „Do zrobienia” ma wyświetlać także ukończone zadania

en: Stores whether the To Do bar should show also completed tasks.
pl: Czy pasek „Do zrobienia” ma wyświetlać także ukończone zadania.

en: Whether the To Do bar should show also tasks without Due date
pl: Czy pasek „Do zrobienia” ma wyświetlać także zadania bez terminu ukończenia

en: Stores whether the To Do bar should show also tasks without Due date.
pl: Czy pasek „Do zrobienia” ma wyświetlać także zadania bez terminu ukończenia.

en: How many days to show in the To Do bar
pl: Ile dni wyświetlać na pasku „Do zrobienia”

en: Values out of range are clamped to the boundary.
pl: Wartości spoza zakresu są przycinane do granicy.

en: Show start up wizard
pl: Wyświetlanie asystenta uruchamiania

en: Whether show start up wizard when there is no mail account configured.
pl: Czy wyświetlać asystenta uruchamiania, kiedy nie skonfigurowano żadnego konta poczty.

en: Whether go to the previous message after message deletion
pl: Czy przechodzić do poprzedniej wiadomości po usunięciu

en: If set to true, goes to the previous message when the selected is deleted; or to the next message, when it’s set to false.
pl: Jeśli ustawiono na wartość „true”, to przechodzi do poprzedniej wiadomości po usunięciu wybranej. W przeciwnym wypadku przechodzi do następnej wiadomości.

en: Show Subject above Sender in Messages column
pl: Wyświetlanie tematu nad nadawcą w kolumnie wiadomości

en: Whether to show Subject above Sender (From/To) in the Messages column, usually shown in the Vertical/Wide view of the message list
pl: Czy wyświetlać temat nad nadawcą (Od/Do) w kolumnie wiadomości, zwykle wyświetlanej w pionowym/szerokim widoku listy wiadomości

en: Visually wrap long lines in composer
pl: Wizualne zawijanie długich wierszy w oknie tworzenia wiadomości

en: Whether to visually wrap long lines of text to avoid horizontal scrolling
pl: Czy wizualnie zawijać długie wiersze tekstu, aby uniknąć przewijania w poziomie

en: Alternative reply style
pl: Alternatywny styl odpowiadania

en: Composer mode to use.
pl: Używany tryb okna tworzenia wiadomości.

en: Put the cursor at the bottom of alternative replies
pl: Umieszczenie kursora u dołu alternatywnych odpowiedzi

en: This determines whether the cursor is placed at the top of the message or the bottom when using Alternative Reply.
pl: Określa, czy kursor jest umieszczany na górze czy dole wiadomości podczas używania alternatywnej odpowiedzi.

en: Put the signature at the top of the message
pl: Umieszczanie podpisu u góry wiadomości

en: This determines whether the signature is placed at the top of the message or the bottom when using Alternative Reply.
pl: Określa, czy podpis jest umieszczany na górze czy dole wiadomości podczas używania alternatywnej odpowiedzi.

en: Apply chosen template when using Alternative Reply
pl: Zastosowywanie wybranego szablonu podczas używania alternatywnej odpowiedzi

en: Last chosen template’s folder URI for Alternative Reply
pl: Adres URI katalogu ostatnio wybranego szablonu dla alternatywnej odpowiedzi

en: Last chosen template’s message UID for Alternative Reply
pl: UID wiadomości ostatnio wybranego szablonu dla alternatywnej odpowiedzi

en: Whether preserve original message subject when applying template for Alternative Reply
pl: Czy zachowywać temat oryginalnej wiadomości podczas zastosowywania szablonu dla alternatywnej odpowiedzi

en: Whether set “body” in mailto: URI as Preformatted paragraph style. If set to “false”, then Normal paragraph style will be used.
pl: Czy ustawiać „body” w adresach URI mailto: jako uprzednio sformatowany styl akapitu. Jeśli jest ustawione na „false”, to używany będzie zwykły styl akapitu.

en: Close the message browser window when the selected message is deleted or marked as Junk.
pl: Zamykanie okna przeglądarki wiadomości po usunięciu zaznaczonej wiadomości lub oznaczeniu jej jako niechciana.

en: Collapse archive folders in Move/Copy message to Folder and Go to Folder selectors.
pl: Zwijanie katalogów archiwum w oknach wyboru przeniesienia/skopiowania wiadomości do katalogu i przejścia do katalogu.

en: Where to lookup recipient S/MIME certificates or PGP keys when encrypting messages.
pl: Czy wyszukiwać certyfikaty S/MIME lub klucze PGP odbiorcy podczas szyfrowania wiadomości.

en: The “off” value completely disables certificate lookup; the “autocompleted” value provides certificates only for auto-completed contacts; the “books” value uses certificates from auto-completed contacts and searches in books marked for auto-completion.
pl: Wartość „off” całkowicie wyłącza wyszukiwanie certyfikatów, wartość „autocompleted” dostarcza certyfikaty tylko dla automatycznie uzupełnianych kontaktów, wartość „books” używa certyfikatów z automatycznie uzupełnianych kontaktów i wyszukuje w książkach oznaczonych do automatycznego uzupełniania.

en: Whether Send/Receive should also download of messages for offline.
pl: Czy Wyślij/odbierz ma także pobierać wiadomości do użytku w trybie offline.

en: If enabled, whenever Send/Receive is run it also runs synchronization of messages for offline use. The option is disabled by default.
pl: Włączenie powoduje, że kliknięcie Wyślij/odbierz wykonuje także synchronizację wiadomości do użytku w trybie offline. Domyślnie wyłączone.

en: Whether display delivery notification parts inline.
pl: Czy wyświetlać części powiadomień o dostarczeniu w wiadomościach.

en: If enabled, the message/delivery-status and message/disposition-notification parts are shown automatically inline.
pl: Włączenie powoduje, że części „message/delivery-status” i „message/disposition-notification” są automatycznie wyświetlane w wiadomości

en: Whether unset colors provided in HTML mails.
pl: Czy usuwać kolory podawane w wiadomościach HTML.

en: If enabled, unset colors in HTML messages, forcing use of desktop theme colors instead.
pl: Włączenie powoduje, że kolory w wiadomościach HTML są usuwane, wymuszając użycie kolorów z motywu środowiska.

en: Whether to preserve expand state of the folders when calling Copy/Move to Folder.
pl: Czy zachowywać stan rozwinięcia katalogów podczas wywoływania kopiowania/przeniesienia do katalogu.

en: If enabled, the Copy/Move to Folder dialog will preserve the expand state of the folders in the dialog, otherwise all the folders will be expanded.
pl: Jeśli jest włączone, okno kopiowania/przeniesienia do katalogu zachowa stan rozwinięcia katalogów w oknie, w przeciwnym razie wszystkie katalogi będą rozwijane.

en: Whether to print attachments.
pl: Czy wyświetlać załączniki.

en: If enabled, and possible, attachment content is printed with the message.
pl: Jeśli jest włączone, i możliwe, treść załącznika jest wyświetlana w wiadomości.

en: Size limit for text attachments to show
pl: Ograniczenie rozmiaru wyświetlanych załączników tekstowych

en: Defines the size in KB, the limit to show text attachments in the message preview. Anything above this limit will not be possible to show inline.
pl: Określa ograniczenie rozmiaru wyświetlania załączników tekstowych w podglądzie wiadomości w kilobajtach. Wszystko ponad tym ograniczeniem nie będzie wyświetlane w treści wiadomości.

en: Show Preview Toolbar
pl: Wyświetlanie paska narzędziowego podglądu

en: Show toolbar above preview panel in the Mail view.
pl: Wyświetlanie paska narzędziowego nad panelem podglądu w widoku poczty.

en: Whether the markdown composer should sanitize input text also for the 'Markdown as Plain text' mode
pl: Czy edytor Markdown ma oczyszczać wprowadzany tekst także w trybie „Markdown jako zwykły tekst”

en: Disabling the sanitization allows to use the Markdown editor as a very simple text editor without mangling the input text.
pl: Wyłączenie oczyszczania umożliwia używanie edytora Markdown jako bardzo prostego edytora tekstu bez zniekształcania wprowadzanego tekstu.

en: Show unread count in folder tree
pl: Wyświetlanie liczby nieprzeczytanych w drzewie katalogów

en: Show unread count beside the folder name in the folder tree.
pl: Wyświetlanie liczby nieprzeczytanych obok nazwy katalogu w drzewie katalogów.

en: Show insecure parts by default
pl: Domyślne wyświetlanie niezabezpieczonych części

en: Set whether not signed/encrypted parts beside signed/encrypted parts should be shown after mail open. The default is to hide these possibly insecure parts.
pl: Ustawienie, czy niepodpisane/niezaszyfrowane części obok części podpisanych/zaszyfrowanych mają być wyświetlane po otwarciu wiadomości. Domyślnie te możliwie niebezpieczne części są ukrywane.

en: (Deprecated) Default forward style
pl: (Przestarzałe) Domyślny styl przekazywania

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “forward-style-name” instead.
pl: Ten klucz jest przestarzały od wersji 3.10 i nie powinien być już używany. Należy zamiast tego używać klucza „forward-style-name”.

en: (Deprecated) Default reply style
pl: (Przestarzałe) Domyślny styl odpowiadania

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “reply-style-name” instead.
pl: Ten klucz jest przestarzały od wersji 3.10 i nie powinien być już używany. Należy zamiast tego używać klucza „reply-style-name”.

en: (Deprecated) List of custom headers and whether they are enabled.
pl: (Przestarzałe) Lista własnych nagłówków oraz czy są włączone.

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “show-headers” instead.
pl: Ten klucz jest przestarzały od wersji 3.10 i nie powinien być już używany. Należy zamiast tego używać klucza „show-headers”.

en: (Deprecated) Load images for HTML messages over HTTP
pl: (Przestarzałe) Pobieranie obrazów dla wiadomości HTML przez protokół HTTP

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “image-loading-policy” instead.
pl: Ten klucz jest przestarzały od wersji 3.10 i nie powinien być już używany. Należy zamiast tego używać klucza „image-loading-policy”.

en: (Deprecated) Asks whether to close the message window when the user forwards or replies to the message shown in the window
pl: (Przestarzałe) Pytanie, czy zamknąć okno wiadomości, kiedy użytkownika przekazuje lub odpowiada na wiadomość w wyświetlonym oknie

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “browser-close-on-reply-policy” instead.
pl: Ten klucz jest przestarzały od wersji 3.10 i nie powinien być już używany. Należy zamiast tego używać klucza „browser-close-on-reply-policy”.

en: Prompt before send when attachment changed on the disk
pl: Pytanie przed wysłaniem, kiedy załącznik został zmieniony na dysku

en: Ask whether can send a message with attachments which changed on the disk since they had been attached to the message.
pl: Pytanie, czy wysłać wiadomość z załącznikami, które zostały zmienione na dysku od ich dołączenia do wiadomości.

note: Translators: This is a list of words for the attach reminder plugin to look for in a message body. Please use any number of words here in your language that might indicate that an attachment should have been attached to the message.
en: ['attachment','attaching','attached','enclosed']
pl: ['attachment','attaching','attached','enclosed','załącznik','załączam','załączyłam','załączyłem','załączono','dołączyłam','dołączyłem','dołączono','zalacznik','zalaczam','zalaczylam','zalaczylem','zalaczono','dolaczylam','dolaczylem','dolaczono']

en: List of clues for the attachment reminder plugin to look for in a message body
pl: Lista słów kluczowych do wyszukiwania w wiadomości dla wtyczki przypominania o załączniku

en: List of clues for the attachment reminder plugin to look for in a message body.
pl: Lista słów-kluczy dla wtyczki przypominania o załączniku do wyszukiwania w treści wiadomości.

en: Address book source
pl: Źródło książki adresowej

en: Address book to use for storing automatically synced contacts.
pl: Książka adresowa używana do przechowywania automatycznie synchronizowanych kontaktów.

en: Auto sync Pidgin contacts
pl: Automatyczne synchronizowanie kontaktów programu Pidgin

en: Whether Pidgin contacts should be automatically synced.
pl: Czy kontakty programu Pidgin mają być automatycznie synchronizowane.

en: Enable autocontacts
pl: Włączenie automatycznych kontaktów

en: Whether contacts should be automatically added to the user’s address book.
pl: Czy kontakty mają być automatycznie dodawane do książki adresowej użytkownika.

en: Whether to set “File under” field as “First Last”
pl: Czy ustawiać pole „Widoczny jako” jako „Imię Nazwisko”

en: Set File under as “First Last”, instead of “Last, First”.
pl: Ustawianie widoczności jako „Imię Nazwisko” zamiast „Nazwisko, Imię”.

en: Pidgin address book source
pl: Źródło książki adresowej programu Pidgin

en: Address book to use for storing automatically synced contacts from Pidgin.
pl: Książka adresowa używana do przechowywania automatycznie zsynchronizowanych kontaktów programu Pidgin.

en: Pidgin check interval
pl: Odstęp między sprawdzaniami kontaktów programu Pidgin

en: Check interval for Pidgin syncing of contacts.
pl: Czas między sprawdzaniami synchronizowania kontaktów programu Pidgin.

en: Pidgin last sync MD5
pl: Suma MD5 ostatniego synchronizowania kontaktów programu Pidgin

en: Pidgin last sync MD5.
pl: Suma MD5 ostatniego synchronizowania kontaktów programu Pidgin.

en: Pidgin last sync time
pl: Czas ostatniego synchronizowania kontaktów programu Pidgin

en: Pidgin last sync time.
pl: Czas ostatniego synchronizowania kontaktów programu Pidgin.

en: List of Custom Headers
pl: Lista własnych nagłówków

en: The key specifies the list of custom headers that you can add to an outgoing message. The format for specifying a Header and Header value is: Name of the custom header followed by “=” and the values separated by “;”
pl: Ten klucz określa listę nagłówków użytkownika, które będą dodawane do wychodzących wiadomości. Format wartości to: nazwa nagłówka, znak „=” oraz wartości rozdzielone znakami „;”

en: Default External Editor
pl: Domyślny zewnętrzny edytor

en: The default command that must be used as the editor.
pl: Domyślne polecenie używane do uruchomienia edytora.

en: Automatically launch when a new mail is edited
pl: Automatyczne uruchamianie podczas edycji nowej wiadomości

en: Automatically launch editor when key is pressed in the mail composer.
pl: Automatyczne uruchamianie edytora po naciśnięciu klawisza w oknie tworzenia wiadomości.

en: Insert Face picture by default
pl: Domyślnie wstawia obraz twarzy

en: Whether insert Face picture to outgoing messages by default. The picture should be set before checking this, otherwise nothing happens.
pl: Czy domyślnie wstawiać do wychodzących wiadomości obraz twarzy. Obraz powinien być ustawiony przed zaznaczeniem tej opcji. W przeciwnym wypadku przestawianie opcji nie ma skutku.

en: Delete processed
pl: Usuwanie przetworzonych

en: Whether to delete processed iTip objects
pl: Czy usuwać przetworzone obiekty iTip

en: Preserve existing reminder by default
pl: Domyślne zachowywanie istniejącego przypomnienia

en: Whether to preset option to preserve existing reminder by default
pl: Czy wyświetlać opcję domyślnego zachowywania istniejącego przypomnienia

en: Show invitation description provided by the sender
pl: Wyświetlanie opisu zaproszenia podanego przez nadawcę

en: Set to true to show invitation description as provided by the sender, if such is available
pl: Ustawienie na wartość „true” powoduje wyświetlanie opisu zaproszenia tak, jak został podany przez nadawcę, jeśli jest dostępny

en: Whether to attach components in mail messages
pl: Czy dołączać składniki w wiadomościach

en: Attach components in mail messages like meeting invitations or responses, instead of saving them as a body alternative
pl: Dołączanie w wiadomościach składników, takich jak zaproszenia lub odpowiedzi na zebrania, zamiast zapisywać je jako alternatywę do treści

en: Notify new messages for Inbox only.
pl: Powiadamianie tylko dla katalogu Odebrane.

en: Whether to notify new messages in Inbox folder only.
pl: Czy powiadamiać o nowych wiadomościach tylko dla katalogu Odebrane.

en: Enable D-Bus messages.
pl: Włączenie komunikatów D-Bus.

en: Generates a D-Bus message when new mail messages arrive.
pl: Tworzy komunikat D-Bus po nadejściu nowych wiadomości.

en: Enable icon in notification area.
pl: Włączenie ikony w obszarze powiadamiania.

en: Show new mail icon in notification area when new messages arrive.
pl: Powiadamia o nowych wiadomościach za pomocą ikony w obszarze powiadamiania.

en: Popup message together with the icon.
pl: Komunikat wyskakujący razem z ikoną.

en: Whether show message over the icon when new messages arrive.
pl: Czy wyświetlić komunikat nad ikoną po nadejściu nowej wiadomości.

en: Enable audible notifications when new messages arrive.
pl: Włączenie dźwiękowego powiadamiania o nowych wiadomościach.

en: Whether to make a sound of any kind when new messages arrive. If “false”, the “notify-sound-beep”, “notify-sound-file”, “notify-sound-play-file” and “notify-sound-use-theme” keys are disregarded.
pl: Czy odtwarzać dźwięk po nadejściu nowej wiadomości. Jeśli wynosi „false”, to klucze „notify-sound-beep”, „notify-sound-file”, „notify-sound-play-file” i „notify-sound-use-theme” nie są używane.

en: Whether to emit a beep.
pl: Czy odtworzyć sygnał dźwiękowy.

en: Whether to emit a beep when new messages arrive.
pl: Czy po otrzymaniu nowej wiadomości odtworzyć sygnał dźwiękowy.

en: Sound filename to be played.
pl: Nazwa pliku dźwiękowego do odtworzenia.

en: Sound file to be played when new messages arrive, if “notify-sound-play-file” is “true”.
pl: Nazwa pliku dźwiękowego do odtworzenia po otrzymaniu nowej wiadomości, jeśli nie jest w trybie sygnału dźwiękowego.

en: Whether to play a sound file.
pl: Czy odtwarzać sygnał dźwiękowy.

en: Whether to play a sound file when new messages arrive. The name of the sound file is given by the “notify-sound-file” key.
pl: Czy odtwarzać plik dźwiękowy po nadejściu nowej wiadomości. Nazwa pliku jest podawana przez klucz „notify-sound-file”.

en: Use sound theme
pl: Używa motywu dźwiękowego

en: Play themed sound when new messages arrive, if not in beep mode.
pl: Odtwarza dźwięk z motywu po otrzymaniu nowej wiadomości, jeśli nie jest aktywny dzwonek systemowy.

en: Do not notify for these accounts
pl: Bez powiadamiania dla tych kont

en: Contains UIDs of accounts for which the notifications should be avoided.
pl: Zawiera UID kont, dla których unikać powiadomień.

en: Mode to use when displaying mails
pl: Tryb używany do wyświetlania wiadomości

en: The mode to use for displaying mails. “normal” makes Evolution choose the best part to show, “prefer_plain” makes it use the text part, if present, “prefer_source” makes it use the text part, if present, otherwise shows HTML source, and “only_plain” forces Evolution to only show plain text
pl: Tryb używany do wyświetlania poczty. Wartość „normal” powoduje automatyczny wybór najlepszej części do wyświetlenia, wartość „prefer_plain” powoduje użycie części tekstowej, jeśli jest obecna (w przeciwnym przypadku wyświetla kod źródłowy HTML), a wartość „only_plain” wymusza wyświetlanie zwykłego tekstu

en: Whether to show suppressed HTML output
pl: Czy wyświetlać ograniczone wyjście HTML

en: List of Destinations for publishing
pl: Lista miejsc docelowych publikowania

en: The key specifies the list of destinations to where publish calendars. Each values specifies an XML with setup for publishing to one destination.
pl: Klucz określający listę miejsc docelowych, w których publikować kalendarze. Każda wartość określa kod XML z ustawieniami do publikowania w jednym miejscu.

en: List of assignments for recipient and the address to be used with it
pl: Lista przydziałów dla odbiorcy i używany z nim adres

en: The list is of format 'recipient&lt;tab&gt;sender', where the recipient can be part of the address only and the sender is a full email address, which should match the From address precisely.
pl: Lista jest w formacie „odbiorca&lt;tab&gt;nadawca”, gdzie odbiorca może być tylko częścią adresu, a nadawca jest pełnym adresem e-mail, który powinien dokładnie pasować do adresu „Od”.

en: List of assignments for an account, which recipients it accepts
pl: Lista przydziałów dla konta, których odbiorców akceptuje

en: List of keyword/value pairs for the Templates plugin to substitute in a message body.
pl: Lista kluczy/wartości dla wtyczki szablonów do zamiany w wiadomości.

en: Skip development warning dialog
pl: Pominięcie ostrzegawczego okna o wersji rozwojowej

en: Whether the warning dialog in development versions of Evolution is skipped.
pl: Czy okno ostrzegające o rozwojowej wersji programu Evolution nie zostanie wyświetlane.

en: Initial attachment view
pl: Początkowy widok załącznika

en: Initial view for attachment bar widgets. “0” is Icon View, “1” is List View.
pl: Początkowy widok paska załączników. „0” — widok ikon, „1” — widok listy.

en: Initial file chooser folder
pl: Początkowy katalog okna wybierania plików

en: Initial folder for GtkFileChooser dialogs.
pl: Katalog początkowy dla okien dialogowych GtkFileChooser.

en: Compression format used by autoar
pl: Format kompresji używany przez bibliotekę autoar

en: Compression format used when compressing attached directories with autoar.
pl: Format kompresji używany podczas kompresowania załączonych katalogów za pomocą biblioteki autoar.

en: Compression filter used by autoar
pl: Filtr kompresji używany przez bibliotekę autoar

en: Compression filter used when compressing attached directories with autoar.
pl: Filtr kompresji używany podczas kompresowania załączonych katalogów za pomocą biblioteki autoar.

en: Start in offline mode
pl: Rozpoczyna w trybie offline

en: Whether Evolution will start up in offline mode instead of online mode.
pl: Czy program Evolution zostanie uruchomiony w trybie offline, zamiast w trybie online.

en: Offline folder paths
pl: Ścieżki do katalogów offline

en: List of paths for the folders to be synchronized to disk for offline usage.
pl: Lista ścieżek do katalogów synchronizowanych na dysk, do użytku w trybie offline.

en: Enable express mode
pl: Włączenie trybu ekspresowego

en: Flag that enables a much simplified user interface.
pl: Flaga włączająca mocno uproszczony interfejs użytkownika.

en: List of button names to hide in the window switcher
pl: Lista nazw przycisków ukrywanych w przełączniku okien

en: Valid values are “mail”, “addressbook”, “calendar”, “tasks” and “memos”. Change of this requires restart of the application.
pl: Prawidłowe wartości to „mail” (poczta), „addressbook” (książka adresowa), „calendar” (kalendarz), „tasks” (zadania) i „memos” (notatki). Zmiana wymaga ponownego uruchomienia programu.

en: Window buttons are visible
pl: Przyciski okna są widoczne

en: Whether the window buttons should be visible.
pl: Czy przyciski okna są widoczne.

en: Window button style
pl: Styl przycisków okna

en: The style of the window buttons. Can be “text”, “icons”, “both”, “toolbar”. If “toolbar” is set, the style of the buttons is determined by the GNOME toolbar setting.
pl: Styl przycisków okna. Może być „text” (tekst), „icons” (ikony), „both” (oba), „toolbar” (pasek narzędziowy). Jeżeli ustawione jest „toolbar”, styl przycisków jest określany przez ustawienia paska narzędziowego GNOME.

en: Menubar is visible
pl: Pasek menu jest widoczny

en: Whether the menubar should be visible.
pl: Czy pasek menu jest widoczny.

en: Toolbar is visible
pl: Widoczność paska narzędziowego

en: Whether the toolbar should be visible.
pl: Czy pasek narzędziowy jest widoczny.

en: Sidebar is visible
pl: Panel boczny jest widoczny

en: Whether the sidebar should be visible.
pl: Czy panel boczny jest widoczny.

en: Statusbar is visible
pl: Pasek stanu jest widoczny

en: Whether the status bar should be visible.
pl: Czy pasek stanu jest widoczny.

en: ID or alias of the component to be shown by default at start-up.
pl: Identyfikator lub alias składnika domyślnie wyświetlanego podczas uruchamiania.

en: Default sidebar width
pl: Domyślna szerokość paska bocznego

en: The default width for the sidebar, in pixels.
pl: Domyślna szerokość paska bocznego, w pikselach.

en: Enable special WebKit developer features
pl: Włączenie specjalnych funkcji biblioteki WebKit dla programistów

en: Any change of this option requires restart of Evolution.
pl: Każda zmiana tej opcji wymaga ponownego uruchomienia programu Evolution.

en: The last extension being used when backing up Evolution data.
pl: Ostatnie rozszerzenie używane podczas tworzenia kopii zapasowej danych programu Evolution.

en: It can be either “.gz” or “.xz” and it influences what extension will be preselected in the file chooser.
pl: Może wynosić „.gz” lub „.xz” i wpływa na automatycznie wybrane rozszerzenie w oknie wyboru pliku.

en: Prefix of the URI to use to search the web with selected text.
pl: Przedrostek adresu URI używanego do wyszukiwania zaznaczonego tekstu w Internecie.

en: The prefix of a URL to be used for searches on the web. The actual text selection is escaped and appended to this string. The URI should start with https://.
pl: Przedrostek adresu URL używanego do wyszukiwania w Internecie. Zaznaczony tekst jest normalizowany i dołączany do tego ciągu. Adres URI powinien zaczynać się od https://.

en: Minimum font size to be used by WebKitGTK
pl: Minimalny rozmiar czcionki używany przez bibliotekę WebKitGTK

en: The minimum font size in pixels used to display text in WebKitGTK. This setting controls the absolute smallest size. Values other than 0 can potentially break page layouts. Negative values are treated as 0.
pl: Minimalny rozmiar czcionki w pikselach używany do wyświetlania tekstu przez bibliotekę WebKitGTK. To ustawienie kontroluje bezwzględnie najmniejszy rozmiar. Wartości inne niż 0 mogą potencjalnie spowodować błędne wyświetlanie stron. Wartości ujemne są traktowane jako 0.

en: Set of additional illegal characters in the filename
pl: Zestaw dodatkowych niedozwolonych znaków w nazwach plików

en: When generating file names from custom strings some non-printable or reserved characters are replaced with an underscore. Here's a set of additional characters to be replaced.
pl: Podczas tworzenia nazw plików z niestandardowych ciągów niektóre niewyświetlane lub zastrzeżone znaki są zastępowane podkreślnikami. To zestaw dodatkowych znaków do zastąpienia.

en: Override toolbar icon size
pl: Zastąpienie rozmiaru ikon na pasku narzędziowym

en: Controls the toolbar icon size. The 'default' value lets the system/code decide what is the best icon size for the toolbar. Changing the option requires application restart.
pl: Steruje rozmiarem ikon na pasku narzędziowym. Wartość „default” powoduje ustawienie automatycznego rozmiaru ikon. Zmiana tej opcji wymaga ponownego uruchomienia programu.

en: Whether to use header bar in the application
pl: Czy używać paska nagłówka w programie

en: When enabled, adds buttons to the header bar. This applies to dialogs as well. Changing the option requires application restart.
pl: Po włączeniu dodaje przyciski do paska nagłówka. Jest stosowane także do okien dialogowych. Zmiana tej opcji wymaga ponownego uruchomienia programu.

en: Whether the markdown editor show have live preview
pl: Czy edytor Markdown ma wyświetlać podgląd na żywo

en: When enabled, the markdown editor shows a preview beside the editing text and updates it as the user types.
pl: Po włączeniu edytor Markdown wyświetla podgląd obok redagowanego tekstu i aktualizuje go w trakcie pisania.

en: Whether to prefer symbolic icons
pl: Czy preferować ikony symboliczne

en: Controls whether the application should prefer symbolic icons or not. The 'auto' value detects whether the icon theme is using symbolic icons. Note the symbolic icons cannot be used when the icon theme does not provide them. Similarly the color icons cannot be used, when they are not available.
pl: Steruje, czy program ma preferować ikony symboliczne. Wartość „auto” wykrywa, czy motyw ikon używa ikon symbolicznych. Proszę zauważyć, że ikony symboliczne nie mogą być używane, kiedy motyw ikon ich nie zapewnia. Podobnie kolorowe ikony nie mogą być używane, kiedy nie są dostępne.

en: Use only local spam tests.
pl: Użycie tylko lokalnych testów niechcianych wiadomości.

en: Use only the local spam tests (no DNS).
pl: Użycie tylko lokalnych testów niechcianych wiadomości (bez DNS).

en: Full path command to run spamassassin
pl: Pełna ścieżka do polecenia uruchamiającego program spamassassin

en: Full path to a spamassassin command. If not set, then a compile-time path is used, usually /usr/bin/spamassassin. The command should not contain any other arguments.
pl: Pełna ścieżka do polecenia programu spamassassin. Jeśli nie jest ustawiona, to użyta zostanie ścieżka podana podczas kompilacji (zwykle /usr/bin/spamassassin). Polecenie nie może zawierać żadnych dodatkowych parametrów.

en: Full path command to run sa-learn
pl: Pełna ścieżka do polecenia uruchamiającego program sa-learn

en: Full path to a sa-learn command. If not set, then a compile-time path is used, usually /usr/bin/sa-learn. The command should not contain any other arguments.
pl: Pełna ścieżka do polecenia programu sa-learn. Jeśli nie jest ustawiona, to użyta zostanie ścieżka podana podczas kompilacji (zwykle /usr/bin/sa-learn). Polecenie nie może zawierać żadnych dodatkowych parametrów.

en: Whether the text-highlight module is enabled
pl: Czy moduł wyróżniania tekstu jest włączony

en: Theme name to use, defaults to “bclear”
pl: Nazwa używanego motywu, domyślnie „bclear”

en: Use “highlight --list-scripts=themes” to get the list of installed themes and then the value to one of them. The change requires only re-format of the message part to take into effect, like using right-click→Format As→....
pl: Użycie „highlight --list-scripts=themes” wyświetli listę zainstalowanych motywów i wartość jednego z nich. Zmiana wymaga ponownego sformatowania tylko części wiadomości, tak jak użycie prawego kliknięcia → Formatowanie jako → ….

en: Manage your email, contacts and schedule
pl: Zarządzanie wiadomościami, kontaktami i terminarzem

en: Evolution is a personal information management application that provides integrated mail, calendaring and address book functionality.
pl: Program Evolution pomaga zarządzać informacjami osobistymi, oferując funkcje klienta poczty e-mail, kalendarza oraz książki adresowej.

en: Evolution supports a wide range of industry standard data formats and network protocols for information exchange, with an emphasis on standards compliance and security. Evolution can also integrate smoothly with Microsoft Exchange by way of the “Exchange Web Services” (EWS) extension.
pl: Program Evolution obsługuje szeroką gamę standardowych formatów zapisu danych i protokołów sieciowych do wymiany informacji. Szczególny nacisk położono na zgodność ze standardami i bezpieczeństwo. Program można także z łatwością zintegrować z systemem pocztowym Microsoft Exchange za pomocą rozszerzenia „Exchange Web Services” (EWS).

en: Mail – Classic View
pl: Poczta — widok klasyczny

en: Mail – Vertical View
pl: Poczta — widok pionowy

en: Mail Composer
pl: Okno tworzenia wiadomości

en: Calendar
pl: Kalendarz

en: Contacts
pl: Kontakty

en: The Evolution Team
pl: Zespół programu Evolution

en: Groupware Suite
pl: Pakiet do pracy grupowej

en: Evolution Mail and Calendar
pl: Poczta i kalendarz Evolution

en: email;calendar;contact;addressbook;task;
pl: email;mail;poczta;kalendarz;kontakt;książka adresowa;zadanie;

en: New Window
pl: Nowe okno

en: Compose a Message
pl: Utwórz wiadomość

en: Mail
pl: Poczta

en: Memos
pl: Notatki

en: Tasks
pl: Zadania

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

[ctx: shortcut window]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: shortcut window]
en: Select Mail component
pl: Wybór poczty

[ctx: shortcut window]
en: Select Contacts component
pl: Wybór kontaktów

[ctx: shortcut window]
en: Select Calendar component
pl: Wybór kalendarza

[ctx: shortcut window]
en: Select Tasks component
pl: Wybór zadań

[ctx: shortcut window]
en: Select Memos component
pl: Wybór notatek

[ctx: shortcut window]
en: Create a new item in current component
pl: Utworzenie nowego elementu w obecnym składniku

[ctx: shortcut window]
en: Cycle focus between panes
pl: Przełączenie między panelami

[ctx: shortcut window]
en: Open the Evolution user guide
pl: Otwarcie podręcznika użytkownika programu Evolution

[ctx: shortcut window]
en: Clear search bar
pl: Wyczyszczenie paska wyszukiwania

[ctx: shortcut window]
en: Move mails or contacts to folder
pl: Przeniesienie wiadomości lub kontaktów do katalogu

[ctx: shortcut window]
en: Copy mails or contacts to folder
pl: Skopiowanie wiadomości lub kontaktów do katalogu

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
pl: Preferencje

[ctx: shortcut window]
en: Open new window
pl: Otwarcie nowego okna

[ctx: shortcut window]
en: Close window
pl: Zamknięcie okna

[ctx: shortcut window]
en: Quit Evolution
pl: Zakończenie działania programu Evolution

[ctx: shortcut window]
en: Mail
pl: Poczta

[ctx: shortcut window]
en: Create a new message
pl: Utworzenie nowej wiadomości

[ctx: shortcut window]
en: Send and receive messages
pl: Wysłanie i pobranie wiadomości

[ctx: shortcut window]
en: Apply filters to selection
pl: Zastosowanie filtrów do zaznaczenia

[ctx: shortcut window]
en: Open selection in new window
pl: Otwarcie zaznaczenia w nowym oknie

[ctx: shortcut window]
en: Go to folder
pl: Przejście do katalogu

[ctx: shortcut window]
en: Mark selected messages as read
pl: Oznaczenie zaznaczonych wiadomości jako przeczytane

[ctx: shortcut window]
en: Mark selected messages as unread
pl: Oznaczenie zaznaczonych wiadomości jako nieprzeczytane

[ctx: shortcut window]
en: Jump to the next unread message
pl: Przejście do następnej nieprzeczytanej wiadomości

[ctx: shortcut window]
en: Jump to the previous unread message
pl: Przejście do poprzedniej nieprzeczytanej wiadomości

[ctx: shortcut window]
en: Forward selected messages
pl: Przekazanie zaznaczonej wiadomości

[ctx: shortcut window]
en: Reply to sender
pl: Odpowiedź do nadawcy

[ctx: shortcut window]
en: Reply to list
pl: Odpowiedź na listę

[ctx: shortcut window]
en: Reply to all recipients
pl: Odpowiedź do wszystkich odbiorców

[ctx: shortcut window]
en: Scroll up
pl: Przewinięcie do góry

[ctx: shortcut window]
en: Scroll down
pl: Przewinięcie w dół

[ctx: shortcut window]
en: Calendar
pl: Kalendarz

[ctx: shortcut window]
en: Create a new appointment
pl: Utworzenie nowego spotkania

[ctx: shortcut window]
en: Create a new meeting
pl: Utworzenie nowego zebrania

[ctx: shortcut window]
en: Create a new task
pl: Utworzenie nowego zadania

[ctx: shortcut window]
en: Create a new memo
pl: Utworzenie nowej notatki

[ctx: shortcut window]
en: Go to today
pl: Przejście do dzisiaj

[ctx: shortcut window]
en: Go to date
pl: Przejście do danej daty

[ctx: shortcut window]
en: Day View
pl: Widok dnia

[ctx: shortcut window]
en: Work Week View
pl: Widok tygodnia roboczego

[ctx: shortcut window]
en: Week View
pl: Widok tygodnia

[ctx: shortcut window]
en: Month View
pl: Widok miesiąca

[ctx: shortcut window]
en: List View
pl: Widok listy

[ctx: shortcut window]
en: Contacts
pl: Kontakty

[ctx: shortcut window]
en: Create a new contact
pl: Utworzenie nowego kontaktu

[ctx: shortcut window]
en: Create a new contact list
pl: Utworzenie nowej listy kontaktów

en: _Address Cards
pl: _Wizytówki

en: _List View
pl: Widok _listy

en: By _Company
pl: Według _firmy

en: _Day View
pl: Widok _dnia

en: _Work Week View
pl: Widok tygodnia _roboczego

en: W_eek View
pl: Widok _tygodnia

en: _Month View
pl: Widok _miesiąca

en: _Year View
pl: Widok r_oku

en: _Messages
pl: _Wiadomości

en: As _Sent Folder
pl: _Jako katalog wysłane

en: By Su_bject
pl: Według _tematu

en: By Se_nder
pl: Według _nadawcy

en: By S_tatus
pl: Według _stanu

en: By _Follow Up Flag
pl: We_dług znacznika kontynuacji

en: For _Wide View
pl: Dla _widoku szerokiego

en: As Sent Folder for Wi_de View
pl: _Jak katalog wysłane dla widoku szerokiego

en: _Memos
pl: _Notatki

en: _Tasks
pl: _Zadania

en: With _Due Date
pl: Z terminem _ukończenia

en: With _Status
pl: Ze _stanem

en: This address book could not be opened.
pl: Nie można otworzyć tej książki adresowej.

en: Failed to communicate with LDAP server.
pl: Komunikacja z serwerem LDAP się nie powiodła.

en: This address book server does not have any suggested search bases.
pl: Ten serwer książki adresowej nie ma żadnych bazy wyszukiwania elementów sugerowanych.

en: This server does not support LDAPv3 schema information.
pl: Ten serwer nie obsługuje informacji schematu LDAPv3.

en: Could not get schema information for LDAP server.
pl: Nie można pobrać informacji schematu serwera LDAP.

en: LDAP server did not respond with valid schema information.
pl: Serwer LDAP nie odpowiedział z prawidłową informacją schematu.

en: Could not remove address book.
pl: Nie można usunąć książki adresowej.

en: Are you sure you want to delete address book “{0}”?
pl: Na pewno usunąć książkę adresową „{0}”?

en: This address book will be removed permanently.
pl: Ta książka adresowa zostanie trwale usunięta.

en: Do _Not Delete
pl: _Nie usuwaj

en: Delete remote address book “{0}”?
pl: Usunąć zdalną książkę adresową „{0}”?

en: This will permanently remove the address book “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
pl: Spowoduje to trwałe usunięcie książki adresowej „{0}” z serwera. Na pewno kontynuować?

en: _Delete From Server
pl: _Usuń z serwera

en: Category editor not available.
pl: Edytor kategorii jest niedostępny.

en: Unable to open address book “{0}”
pl: Nie można otworzyć książki adresowej „{0}”

en: Unable to perform search.
pl: Nie można wykonać wyszukiwania.

en: Failed to refresh address book “{0}”
pl: Nie można odświeżyć książki adresowej „{0}”

en: Would you like to save your changes?
pl: Zapisać zmiany?

en: You have made modifications to this contact. Do you want to save these changes?
pl: Dokonano zmian w tym kontakcie. Zapisać te zmiany?

en: _Discard
pl: _Odrzuć

en: Cannot move contact.
pl: Nie można przenieść kontaktu.

en: You are attempting to move a contact from one address book to another but it cannot be removed from the source. Do you want to save a copy instead?
pl: Kontakt ma być przeniesiony z jednej do drugiej książki adresowej, ale nie można go usunąć ze źródła. Zapisać kopię zamiast przenoszenia?

en: The image you have selected is large. Do you want to resize and store it?
pl: Wybrany obraz jest duży. Zmniejszyć go i zapisać?

en: An expected image size is up to 96 x 96 pixels.
pl: Nieoczekiwane wymiary obrazu są do 96×96 pikseli.

en: _Resize
pl: _Zmień rozmiar

en: _Use as it is
pl: _Użyj takie jak jest

en: _Do not save
pl: _Nie zapisuj

en: Unable to save {0}.
pl: Nie można zapisać {0}.

en: Error saving {0} to {1}: {2}
pl: Błąd podczas zapisywania {0} do {1}: {2}

en: Address “{0}” already exists.
pl: Adres „{0}” już istnieje.

en: A contact already exists with this address. Would you like to add a new card with the same address anyway?
pl: Istnieje już kontakt z tym adresem. Dodać nową wizytówkę z takim samym adresem mimo to?

en: _Add
pl: _Dodaj

en: Some addresses already exist in this contact list.
pl: Niektóre adresy już istnieją na tej liście kontaktów.

en: You are trying to add addresses that are part of this list already. Would you like to add them anyway?
pl: Dodawane są adresy, które są już częścią tej listy. Dodać je mimo to?

en: Skip duplicates
pl: Pomiń duplikaty

en: Add with duplicates
pl: Dodaj z duplikatami

en: List “{0}” is already in this contact list.
pl: Lista „{0}” już znajduje się na tej liście kontaktów.

en: A contact list named “{0}” is already in this contact list. Would you like to add it anyway?
pl: Kontakt o nazwie „{0}” już znajduje się na tej liście kontaktów. Dodać go mimo to?

en: Failed to delete contact
pl: Usunięcie kontaktu się nie powiodło

en: You do not have permission to delete contacts in this address book.
pl: Brak uprawnień do usuwania kontaktów z tej książki adresowej.

en: Cannot add new contact
pl: Nie można dodać nowego kontaktu

note: For Translators: {0} is the name of the address book source
en: “{0}” is a read-only address book and cannot be modified. Please select a different address book from the side bar in the Contacts view.
pl: „{0}” jest książką adresową tylko do odczytu. Proszę zaznaczyć w widoku kontaktów książkę adresową, do której można wpisywać nowe kontakty.

en: Cannot save a contact, address book is still opening
pl: Nie można zapisać kontaktu, książka adresowa wciąż się otwiera

note: For Translators: {0} is the name of the address book source
en: Cannot save a contact to the address book “{0}”, because it is still opening. Either wait till it’s opened, or select a different address book.
pl: Nie można zapisać kontaktu do książki adresowej „{0}”, ponieważ wciąż się otwiera. Proszę poczekać, aż się otworzy lub wybrać inną książkę adresową.

en: Something has gone wrong when displaying the contact
pl: Coś się nie powiodło podczas wyświetlania kontaktu

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the contact. You can try again by moving to another contact and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
pl: Proces WebKitWebProcess uległ awarii podczas wyświetlania kontaktu. Można spróbować ponownie przechodząc do innego kontaktu i z powrotem. Jeśli problem się powtarza, prosimy zgłosić błąd w serwisie GitLab projektu GNOME.

en: Failed to refresh list of account address books
pl: Odświeżenie listy książek adresowych konta się nie powiodło

en: Do you want to unset contact image?
pl: Usunąć obraz kontaktu?

en: Do _Not Unset
pl: _Nie usuwaj

en: _Unset
pl: _Usuń

en: Contact already exists in the address book.
pl: Kontakt już istnieje w książce adresowej.

en: Contact “{0}” already exists in the address book “{1}”. Do you want to add a copy of it instead?
pl: Kontakt „{0}” już istnieje w książce adresowej „{1}”. Zamiast tego dodać jego kopię?

note: This is only shown if the EActivity has a GCancellable. no flags
en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Add Copy
pl: _Dodaj kopię

en: Show Telephone
pl: Wyświetlanie telefonu

en: Show SIP Address
pl: Wyświetlanie adresu SIP

en: Show Instant Messaging
pl: Wyświetlanie komunikatora

en: Show Web Addresses
pl: Wyświetlanie adresów WWW

en: Show Job section
pl: Wyświetlanie działu Praca

en: Show Miscellaneous
pl: Wyświetlanie różnych informacji

en: Show Home Mailing Address
pl: Wyświetlanie domowego adresu pocztowego

en: Show Work Mailing Address
pl: Wyświetlanie służbowego adresu pocztowego

en: Show Other Mailing Address
pl: Wyświetlanie innego adresu pocztowego

en: Show Notes
pl: Wyświetlanie notatek

en: Show Certificates
pl: Wyświetlanie certyfikatów

en: Options
pl: Opcje

en: _Save
pl: _Zapisz

en: Image
pl: Obraz

en: Nic_kname:
pl: Pseu_donim:

en: _File under:
pl: W_idoczny jako:

en: _Where:
pl: _Książka adresowa:

en: Ca_tegories...
pl: Ka_tegorie…

en: Full _Name...
pl: Imię i _nazwisko…

en: Email
pl: E-mail

en: _Wants to receive HTML mail
pl: Chce otrzymywać wiadomości w formacie _HTML

en: Telephone
pl: Telefon

en: SIP Address
pl: Adres SIP

en: Instant Messaging
pl: Komunikator

en: Contact
pl: Kontakt

en: _Home Page:
pl: Strona _domowa:

en: _Calendar:
pl: _Kalendarz:

en: _Free/Busy:
pl: _Sygnalizacja zajętości:

en: _Video Chat:
pl: _Rozmowa wideo:

en: Home Page:
pl: Strona domowa:

en: Calendar:
pl: Kalendarz:

en: Free/Busy:
pl: Sygnalizacja zajętości:

en: Video Chat:
pl: Rozmowa wideo:

en: Web Addresses
pl: Adresy WWW

en: _Profession:
pl: _Zawód:

[ctx: Job]
en: _Title:
pl: _Tytuł:

en: _Company:
pl: F_irma:

en: _Department:
pl: _Wydział:

en: _Office:
pl: _Biuro:

en: _Manager:
pl: _Menedżer:

en: _Assistant:
pl: _Asystent:

en: Job
pl: Praca

en: _Spouse:
pl: Małż_onek:

en: _Birthday:
pl: _Urodziny:

en: _Anniversary:
pl: Rocznic_a:

en: Anniversary
pl: Rocznica

en: Birthday
pl: Urodziny

note: Other options
en: Miscellaneous
pl: Różne

en: Personal Information
pl: Informacje osobiste

en: _City:
pl: _Miasto:

en: _Zip/Postal Code:
pl: _Kod pocztowy:

en: _State/Province:
pl: _Województwo/region:

en: _Country:
pl: _Kraj:

en: _PO Box:
pl: Sk_rytka pocztowa:

en: _Address:
pl: _Adres:

en: Home
pl: Dom

en: Work
pl: Praca

en: Other
pl: Inne

en: Mailing Address
pl: Adresy pocztowe

en: Notes
pl: Notatki

en: Add _PGP
pl: Dodaj klucz _PGP

en: Add _X.509
pl: Dodaj certyfikat _X.509

en: _Remove
pl: _Usuń

en: Load P_GP
pl: Wczytaj klucz _PGP

en: _Load X.509
pl: _Wczytaj certyfikat X.509

en: Certificates
pl: Certyfikaty

en: _Undo
pl: Cof_nij

en: Undo
pl: Cofnij

en: _Redo
pl: P_onów

en: Redo
pl: Ponów

en: Error adding contact
pl: Błąd podczas dodawania kontaktu

en: Error modifying contact
pl: Błąd podczas modyfikowania kontaktu

en: Error removing contact
pl: Błąd podczas usuwania kontaktu

en: Contact Editor
pl: Edytor kontaktów

en: Contact Editor — %s
pl: Edytor kontaktów — %s

en: X.509 certificates
pl: Certyfikaty X.509

en: PGP keys
pl: Klucze PGP

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: Open PGP key
pl: Klucz OpenPGP

en: Open X.509 certificate
pl: Otwarcie certyfikatu X.509

en: _Open
pl: _Otwórz

en: Chosen file is not a local file.
pl: Wybrany plik nie jest lokalny.

en: Failed to load certificate: %s
pl: Wczytanie certyfikatu się nie powiodło: %s

en: Save PGP key
pl: Zapis certyfikatu PGP

en: Save X.509 certificate
pl: Zapis certyfikatu X.509

en: Failed to save certificate: %s
pl: Zapisanie certyfikatu się nie powiodło: %s

en: Please select an image for this contact
pl: Proszę wybrać obraz dla tego kontaktu

en: _No image
pl: _Brak obrazu

en: The contact data is invalid:
pl: Dane kontaktu są nieprawidłowe:

en: “%s” has an invalid format
pl: Format „%s” jest nieprawidłowy

en: “%s” cannot be a future date
pl: „%s” nie może być datą w przyszłości

en: %s“%s” has an invalid format
pl: Format %s„%s” jest nieprawidłowy

en: %s“%s” is empty
pl: %s„%s” jest pusty

en: Invalid contact.
pl: Nieprawidłowy kontakt.

en: _Help
pl: Pomo_c

en: Failed to find contact
pl: Odnalezienie kontaktu się nie powiodło

en: Contact Quick-Add
pl: Szybkie dodanie kontaktu

en: _Edit Full
pl: _Pełna modyfikacja

en: _Full name
pl: I_mię i nazwisko

en: E_mail
pl: _E-mail

en: _Select Address Book
pl: _Wybierz książkę adresową

en: Failed to parse vCard data
pl: Przetworzenie danych vCard się nie powiodło

en: Mr.
pl: Pan

en: Mrs.
pl: Pani

en: Ms.
pl: Pani

en: Miss
pl: Pani

en: Dr.
pl: Dr

en: Full Name
pl: Imię i nazwisko

en: _First:
pl: _Imię:

[ctx: FullName]
en: _Title:
pl: _Tytuł:

en: _Middle:
pl: _Drugie imię:

en: _Last:
pl: _Nazwisko:

en: _Suffix:
pl: _Przyrostek:

en: Contact List Editor
pl: Edytor listy kontaktów

en: _List name:
pl: Nazwa _listy:

en: Members
pl: Członkowie

en: _Type an email address or drag a contact into the list below:
pl: _Proszę podać adres e-mail lub przeciągnąć kontakt do poniższej listy:

en: _Hide addresses when sending mail to this list
pl: _Ukrywanie adresów podczas wysyłania do tej listy

en: Add an email to the List
pl: Dodaje adres e-mail do listy

en: Remove an email address from the List
pl: Usuwa adres e-mail z listy

en: _Select...
pl: Wybi_erz…

en: Insert email addresses from Address Book
pl: Wstawia adresy e-mail z książki adresowej

en: _Top
pl: _Góra

en: _Up
pl: Do gó_ry

en: _Down
pl: _W dół

en: _Bottom
pl: _Dół

en: Contact List Members
pl: Członkowie listy kontaktów

en: _Members
pl: _Członkowie

en: Error adding list
pl: Błąd podczas dodawania listy

en: Error modifying list
pl: Błąd podczas modyfikowania listy

en: Error removing list
pl: Błąd podczas usuwania listy

en: Name
pl: Nazwa

en: contains
pl: zawiera

en: does not contain
pl: nie zawiera

en: is
pl: jest

en: is not
pl: nie jest

en: starts with
pl: rozpoczyna się od

en: ends with
pl: kończy się na

en: Phone
pl: Telefon

en: Category
pl: Kategoria

en: Expression
pl: Wyrażenie

en: Name contains
pl: Nazwa zawiera

en: Email begins with
pl: E-mail rozpoczyna się od

en: Email contains
pl: E-mail zawiera

en: Phone contains
pl: Telefon zawiera

en: Any field contains
pl: Dowolne pole zawiera

en: evolution address book
pl: książka adresowa programu Evolution

en: Copy _Email Address
pl: Skopiuj adres _e-mail

en: Copy the email address to the clipboard
pl: Kopiuje adres e-mail do schowka

en: _Send New Message To…
pl: _Wyślij nową wiadomość do…

en: Send a mail message to this address
pl: Wysyła wiadomość pod ten adres

en: Click to mail %s
pl: Kliknięcie wyśle %s

en: Click to open map for %s
pl: Kliknięcie otworzy mapę dla %s

en: Open map
pl: Otwórz mapę

en: List Members:
pl: Członkowie listy:

en: Fax
pl: Telefaks

en: Nickname
pl: Pseudonim

en: Categories
pl: Kategorie

en: Yahoo
pl: Yahoo!

en: Company
pl: Firma

en: Department
pl: Wydział

en: Office
pl: Biuro

en: Profession
pl: Zawód

en: Position
pl: Pozycja

en: Manager
pl: Menedżer

en: Assistant
pl: Asystent

en: Video Chat
pl: Rozmowa wideo

en: Free/Busy
pl: Sygnalizacja zajętości

en: Address
pl: Adres

en: Home Page
pl: Strona domowa

en: Web Log
pl: Blog

en: Spouse
pl: Małżonek

en: Personal
pl: Osobiste

en: Note
pl: Notatka

en: List Members
pl: Członkowie listy

en: Job Title
pl: Tytuł służbowy

en: Home page
pl: Strona domowa

en: Unnamed
pl: Bez nazwy

en: Cancelled
pl: Anulowano

en: Merge Contact
pl: Połącz kontakt

en: _Merge
pl: _Połącz

en: Duplicate Contact Detected
pl: Wykryto powtórzony kontakt

en: The name or email address of this contact already exists
    in this folder. Would you like to save the changes anyway?
pl: Ten katalog zawiera już kontakt o tej samej nazwie
    lub adresie e-mail. Zapisać zmiany mimo to?

en: The name or email address of this contact already exists
    in this folder. Would you like to add it anyway?
pl: Ten katalog zawiera już kontakt o tej samej nazwie
    lub adresie e-mail. Dodać go mimo to?

en: Changed Contact:
pl: Kontakt zmieniony:

en: New Contact:
pl: Nowy kontakt:

en: Conflicting Contact:
pl: Kontakt kolidujący:

en: Old Contact:
pl: Stary kontakt:

en: This address book cannot be opened. This either means this book is not marked for offline usage or not yet downloaded for offline usage. Please load the address book once in online mode to download its contents.
pl: Nie można otworzyć tej książki adresowej. Oznacza to, że albo nie została ona zaznaczona do użytku w trybie offline, albo jeszcze nie została pobrana do korzystania w tym trybie. Proszę wczytać ją raz w trybie online, aby pobrać jej zawartość.

en: This address book cannot be opened.  Please check that the path %s exists and that permissions are set to access it.
pl: Nie można otworzyć tej książki adresowej. Proszę sprawdzić, czy ścieżka %s istnieje, oraz czy ma ustawione odpowiednie uprawnienia dostępu.

en: This version of Evolution does not have LDAP support compiled in to it.  To use LDAP in Evolution an LDAP-enabled Evolution package must be installed.
pl: Ta wersja programu Evolution została skompilowana bez obsługi LDAP. Aby móc wykorzystać LDAP, należy zainstalować program Evolution z obsługą LDAP.

en: This address book cannot be opened.  This either means that an incorrect URI was entered, or the server is unreachable.
pl: Nie można otworzyć tej książki adresowej. Może to być spowodowane użyciem nieprawidłowego adresu URI lub niedostępnością serwera.

en: Detailed error message:
pl: Szczegółowy komunikat o błędzie:

en: More cards matched this query than either the server is 
    configured to return or Evolution is configured to display.
    Please make your search more specific or raise the result limit in
    the directory server preferences for this address book.
pl: Odpowiedź na to zapytanie zawiera więcej wizytówek, niż serwer może zwrócić, lub
    więcej, niż ich skonfigurowana liczba dla programu Evolution. Proszę
    doprecyzować zapytanie lub zwiększyć ograniczenie w ustawieniach serwera
    katalogowego, powiązanego z tą książką adresową.

en: The time to execute this query exceeded the server limit or the limit
    configured for this address book.  Please make your search
    more specific or raise the time limit in the directory server
    preferences for this address book.
pl: Czas wykonania tego zapytania przekroczył ograniczenie czasu serwera lub
    ograniczenie skonfigurowane dla tej książki adresowej. Proszę doprecyzować
    zapytanie lub zwiększyć ograniczenie czasowe w preferencjach serwera
    katalogowego obsługującego tę książkę adresową.

note: Translators: %s is replaced with a detailed error message, or an empty string, if not provided
en: The backend for this address book was unable to parse this query. %s
pl: Mechanizm tej książki adresowej nie mógł przetworzyć tego zapytania. %s

note: Translators: %s is replaced with a detailed error message, or an empty string, if not provided
en: The backend for this address book refused to perform this query. %s
pl: Mechanizm tej książki adresowej odrzucił wykonanie tego zapytania. %s

note: Translators: %s is replaced with a detailed error message, or an empty string, if not provided
en: This query did not complete successfully. %s
pl: To zapytanie nie zostało ukończone pomyślnie. %s

note: This is a filename. Translators take note.
en: card.vcf
pl: wizytówka.vcf

en: Select Address Book
pl: Wybór książki adresowej

en: list
pl: lista

en: Move contact to
pl: Przeniesienie kontaktu do

en: Copy contact to
pl: Skopiowanie kontaktu do

en: Move contacts to
pl: Przeniesienie kontaktów do

en: Copy contacts to
pl: Skopiowanie kontaktów do

en: Error getting book view
pl: Błąd podczas pobieraniu widoku książki adresowej

en: Search Interrupted
pl: Wyszukiwanie przerwane

en: Error modifying card
pl: Błąd podczas modyfikowania wizytówki

en: No contacts
pl: Brak kontaktów

en: %u contact | %u contacts
pl[0]: %u kontakt
pl[1]: %u kontakty
pl[2]: %u kontaktów

en: Cut selected contacts to the clipboard
pl: Wycina zaznaczone kontakty do schowka

en: Copy selected contacts to the clipboard
pl: Kopiuje zaznaczone kontakty do schowka

en: Paste contacts from the clipboard
pl: Wkleja kontakty ze schowka

en: Delete selected contacts
pl: Usuwa zaznaczone kontakty

en: Select all visible contacts
pl: Zaznacza wszystkie widoczne kontakty

en: Searching for the Contacts…
pl: Wyszukiwanie kontaktów…

en: Failed to get contacts with unknown error
pl: Pobranie kontaktów nie powiodło się z nieznanym błędem

en: Are you sure you want to delete these contact lists?
pl: Na pewno usunąć te listy kontaktów?

en: Are you sure you want to delete this contact list?
pl: Na pewno usunąć tę listę kontaktów?

en: Are you sure you want to delete this contact list (%s)?
pl: Na pewno usunąć tę listę kontaktów (%s)?

en: Are you sure you want to delete these contacts?
pl: Na pewno usunąć te kontakty?

en: Are you sure you want to delete this contact?
pl: Na pewno usunąć ten kontakt?

en: Are you sure you want to delete this contact (%s)?
pl: Na pewno usunąć ten kontakt (%s)?

en: _Delete
pl: _Usuń

note: Translators: This is shown for > 5 contacts.
en: Opening %d contacts will open %d new windows as well.
    Do you really want to display all of these contacts? | Opening %d contacts will open %d new windows as well.
    Do you really want to display all of these contacts?
pl[0]: Otwarcie %d kontaktu spowoduje jednoczesne otwarcie %d nowego okna.
    Na pewno wyświetlić ten kontakt?
pl[1]: Otwarcie %d kontaktów spowoduje jednoczesne otwarcie %d nowych okien.
    Na pewno wyświetlić te kontakty?
pl[2]: Otwarcie %d kontaktów spowoduje jednoczesne otwarcie %d nowych okien.
    Na pewno wyświetlić te kontakty?

en: _Don’t Display
pl: _Bez wyświetlania

en: Display _All Contacts
pl: _Wyświetlanie wszystkich kontaktów

en: File As
pl: Widoczny jako

en: Given Name
pl: Imię

en: Family Name
pl: Nazwisko

en: Email 2
pl: 2. e-mail

en: Email 3
pl: 3. e-mail

en: Assistant Phone
pl: Telefon asystenta

en: Business Phone
pl: Telefon służbowy

en: Business Phone 2
pl: 2. telefon służbowy

en: Business Fax
pl: Faks służbowy

en: Callback Phone
pl: Telefon zwrotny

en: Car Phone
pl: Telefon samochodowy

en: Company Phone
pl: Telefon firmowy

en: Home Phone
pl: Telefon domowy

en: Home Phone 2
pl: 2. telefon domowy

en: Home Fax
pl: Faks domowy

en: ISDN Phone
pl: Telefon ISDN

en: Mobile Phone
pl: Telefon komórkowy

en: Other Phone
pl: Inny telefon

en: Other Fax
pl: Inny faks

en: Primary Phone
pl: Telefon główny

en: Radio
pl: Radiotelefon

en: Telex
pl: Teleks

en: Unit
pl: Jednostka

en: Title
pl: Tytuł

en: Role
pl: Rola

en: Web Site
pl: Strona WWW

en: Journal
pl: Dziennik

en: Home Address Street
pl: Ulica adresu domowego

en: Home Address Extended
pl: Rozszerzony adres domowy

en: Home Address PO Box
pl: Skrytka pocztowa adresu domowego

en: Home Address City
pl: Miasto adresu domowego

en: Home Address Zip/Postal code
pl: Kod pocztowy adresu domowego

en: Home Address State/Province
pl: Województwo/region adresu domowego

en: Home Address Country
pl: Kraj adresu domowego

en: Work Address Street
pl: Ulica adresu służbowego

en: Work Address Extended
pl: Rozszerzony adres służbowy

en: Work Address PO Box
pl: Skrytka pocztowa adresu służbowego

en: Work Address City
pl: Miasto adresu służbowego

en: Work Address Zip/Postal code
pl: Kod pocztowy adresu służbowego

en: Work Address State/Province
pl: Województwo/region adresu służbowego

en: Work Address Country
pl: Kraj adresu służbowego

en: Other Address Street
pl: Ulica innego adresu

en: Other Address Extended
pl: Rozszerzony inny adres

en: Other Address PO Box
pl: Skrytka pocztowa innego adresu

en: Other Address City
pl: Miasto innego adresu

en: Other Address Zip/Postal code
pl: Kod pocztowy innego adresu

en: Other Address State/Province
pl: Województwo/region innego adresu

en: Other Address Country
pl: Kraj innego adresu

en: Search for the Contact
    
    or double-click here to create a new Contact.
pl: Wyszukanie kontaktu
    
    lub podwójne kliknięcie utworzy nowy kontakt.

en: There are no items to show in this view.
    
    Double-click here to create a new Contact.
pl: Brak elementów do wyświetlenia w tym widoku.
    
    Podwójne kliknięcie utworzy nowy kontakt.

en: Search for the Contact.
pl: Wyszukanie kontaktu.

en: There are no items to show in this view.
pl: Brak elementów do wyświetlenia w tym widoku.

en: Contacts Map
pl: Mapa kontaktów

note: Zoom-in button
en: Zoom _In
pl: Po_większ

note: Zoom-out button
en: Zoom _Out
pl: Po_mniejsz

note: Search button
en: _Find
pl: _Znajdź

en: Importing…
pl: Importowanie…

en: Can’t open .csv file
pl: Nie można otworzyć pliku .csv

en: Outlook Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
pl: Plik CSV lub Tab MS kontaktów programu Outlook (.csv, .tab)

en: Outlook Contacts CSV and Tab Importer
pl: Importer plików CSV i Tab kontaktów programu Outlook

en: Mozilla Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
pl: Plik CSV lub Tab kontaktów Mozilli (.csv, .tab)

en: Mozilla Contacts CSV and Tab Importer
pl: Importer plików CSV i Tab kontaktów Mozilli

en: Evolution Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
pl: Plik CSV lub Tab kontaktów programu Evolution (.csv, .tab)

en: Evolution Contacts CSV and Tab Importer
pl: Importer plików CSV i Tab kontaktów programu Evolution

en: Can’t open .ldif file
pl: Nie można otworzyć pliku .ldif

en: LDAP Data Interchange Format (.ldif)
pl: Format wymiany danych LDAP (.ldif)

en: Evolution LDIF importer
pl: Importer plików LDIF programu Evolution

en: Evolution vCard Importer
pl: Importer plików vCard programu Evolution

note: Uncomment next if it is successful to get total number if pages in list view * g_object_get (operation, "n-pages", &n_pages, NULL)
en: Page %d
pl: %d. strona

[ctx: addressbook-label]
en: Work Email
pl: E-mail służbowy

[ctx: addressbook-label]
en: Home Email
pl: E-mail domowy

[ctx: addressbook-label]
en: Other Email
pl: Inny e-mail

[ctx: addressbook-label]
en: Work SIP
pl: Służbowy adres SIP

[ctx: addressbook-label]
en: Home SIP
pl: Domowy adres SIP

[ctx: addressbook-label]
en: Other SIP
pl: Inny adres SIP

[ctx: addressbook-label]
en: Yahoo
pl: Yahoo!

[ctx: addressbook-label]
note: To Translators: * if an email address type is not one of the predefined types, * this generic label is used instead of one of the predefined labels.
en: Email
pl: E-mail

[ctx: addressbook-label]
note: To Translators: * if an IM address type is not one of the predefined types, * this generic label is used instead of one of the predefined labels. * IM=Instant Messaging
en: IM
pl: Komunikator

[ctx: addressbook-label]
note: To Translators: * if a phone number type is not one of the predefined types, * this generic label is used instead of one of the predefined labels.
en: Phone
pl: Telefon

en: Would you like to send all the participants a cancellation notice?
pl: Wysłać do wszystkich uczestników informację o odwołaniu?

en: If you do not send a cancellation notice, the other participants may not know the meeting is canceled.
pl: Jeżeli informacja o odwołaniu nie zostanie wysłana, inni uczestnicy mogą się nie dowiedzieć, że zebranie się nie odbędzie.

en: Do _not Send
pl: _Nie wysyłaj

en: _Send Notice
pl: _Wyślij informację

en: Would you like to send the organizer a deletion notice?
pl: Wysłać do organizatora informację o usunięciu?

en: If you do not send a deletion notice, the organizer may not know the meeting has been deleted.
pl: Jeżeli informacja o usunięciu nie zostanie wysłana, organizator może się nie dowiedzieć, że zebranie zostało usunięte.

en: Are you sure you want to delete this meeting?
pl: Na pewno usunąć to zebranie?

en: All information on this meeting will be deleted and can not be restored.
pl: Wszystkie informacje o tym zebraniu zostaną bezpowrotnie usunięte.

en: If you do not send a cancellation notice, the other participants may not know the task has been deleted.
pl: Jeżeli informacja o odwołaniu nie zostanie wysłana, inni uczestnicy mogą się nie dowiedzieć, że zadanie zostało usunięte.

en: If you do not send a deletion notice, the organizer may not know the task has been deleted.
pl: Jeżeli informacja o usunięciu nie zostanie wysłana, organizator może się nie dowiedzieć, że zadanie zostało usunięte.

en: Are you sure you want to delete this task?
pl: Na pewno usunąć to zadanie?

en: All information on this task will be deleted and can not be restored.
pl: Wszystkie informacje o tym zadaniu zostaną bezpowrotnie usunięte.

en: Would you like to send a cancellation notice for this memo?
pl: Wysłać informację o odwołaniu tej notatki?

en: If you do not send a cancellation notice, the other participants may not know the memo has been deleted.
pl: Jeżeli informacja o odwołaniu nie zostanie wysłana, inni uczestnicy mogą się nie dowiedzieć, że notatka została usunięta.

en: Would you like to send a deletion notice for this memo?
pl: Wysłać informację o usunięciu tej notatki?

en: If you do not send a deletion notice, the organizer may not know the memo has been deleted.
pl: Jeżeli informacja o usunięciu nie zostanie wysłana, organizator może się nie dowiedzieć, że notatka została usunięta.

en: Are you sure you want to delete this memo?
pl: Na pewno usunąć tę notatkę?

en: All information on this memo will be deleted and can not be restored.
pl: Wszystkie informacje zawarte w tej notatce zostaną bezpowrotnie usunięte.

en: Are you sure you want to delete the meeting titled “{0}”?
pl: Na pewno usunąć spotkanie o nazwie „{0}”?

en: Are you sure you want to delete the appointment titled “{0}”?
pl: Na pewno usunąć spotkanie „{0}”?

en: All information on this appointment will be deleted and can not be restored.
pl: Wszystkie informacje o tym spotkaniu zostaną bezpowrotnie usunięte.

en: Are you sure you want to delete this appointment?
pl: Na pewno usunąć to spotkanie?

en: Are you sure you want to delete the “{0}” task?
pl: Na pewno usunąć zadanie „{0}”?

en: Are you sure you want to delete the memo “{0}”?
pl: Na pewno usunąć notatkę „{0}”?

en: All information in this memo will be deleted and can not be restored.
pl: Wszystkie informacje zawarte w tej notatce zostaną bezpowrotnie usunięte.

en: Are you sure you want to delete these {0} appointments?
pl: Na pewno usunąć te spotkania ({0})?

en: All information on these appointments will be deleted and can not be restored.
pl: Wszystkie informacje o tych spotkaniach zostaną bezpowrotnie usunięte.

en: Are you sure you want to delete these {0} tasks?
pl: Na pewno usunąć te zadania ({0})?

en: All information on these tasks will be deleted and can not be restored.
pl: Wszystkie informacje o tych zadaniach zostaną bezpowrotnie usunięte.

en: Are you sure you want to delete these {0} memos?
pl: Na pewno usunąć te notatki ({0})?

en: All information in these memos will be deleted and can not be restored.
pl: Wszystkie informacje zawarte w tych notatkach zostaną bezpowrotnie usunięte.

en: Would you like to save your changes to this meeting?
pl: Zapisać zmiany w tym zebraniu?

en: You have changed this meeting, but not yet saved it.
pl: Wprowadzono zmiany w zebraniu, ale nie zostały one jeszcze zapisane.

en: _Save Changes
pl: _Zapisz zmiany

en: _Discard Changes
pl: _Odrzuć zmiany

en: Would you like to save your changes to this appointment?
pl: Zapisać zmiany w tym spotkaniu?

en: You have changed this appointment, but not yet saved it.
pl: Wprowadzono zmiany w spotkaniu, ale nie zostały one jeszcze zapisane.

en: Would you like to save your changes to this task?
pl: Zapisać zmiany w tym zadaniu?

en: You have changed this task, but not yet saved it.
pl: Wprowadzono zmiany w zadaniu, ale nie zostały one jeszcze zapisane.

en: Would you like to save your changes to this memo?
pl: Zapisać zmiany w tej notatce?

en: You have made changes to this memo, but not yet saved them.
pl: Wprowadzono zmiany w tej notatce, ale nie zostały one jeszcze zapisane.

en: Would you like to send meeting invitations to participants?
pl: Wysłać do uczestników zaproszenie na zebranie?

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to reply.
pl: Do wszystkich uczestników wysłane zostaną zaproszenia, na które będą mogli odpowiedzieć.

en: _Send
pl: _Wyślij

en: Would you like to send updated meeting information to participants?
pl: Wysłać aktualizację informacji o zebraniu do uczestników?

en: Sending updated information allows other participants to keep their calendars up to date.
pl: Wysyłanie aktualnych informacji pozwoli innym uczestnikom na aktualizację ich kalendarzy.

en: Would you like to send this task to participants?
pl: Wysłać to zadanie do uczestników?

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to accept this task.
pl: Do wszystkich uczestników zadania wysłane zostaną zaproszenia, które pozwolą im zaakceptować zadanie.

en: Download in progress. Do you want to save the task?
pl: Trwa pobieranie. Zapisać to zadanie?

en: Some attachments are being downloaded. Saving the task would result in the loss of these attachments.
pl: Trwa pobieranie załączników. Zapisanie zadania spowoduje utratę tych załączników.

en: Download in progress. Do you want to save the appointment?
pl: Trwa pobieranie. Zapisać to spotkanie?

en: Some attachments are being downloaded. Saving the appointment would result in the loss of these attachments.
pl: Trwa pobieranie załączników. Zapisanie spotkania spowoduje utratę tych załączników.

en: Would you like to send updated task information to participants?
pl: Wysłać aktualizację zadania do uczestników?

en: Sending updated information allows other participants to keep their task lists up to date.
pl: Wysyłanie aktualnych informacji pozwoli innym uczestnikom na aktualizację ich list zadań.

en: Would you like to send this memo to participants?
pl: Wysłać tę notatkę do uczestników?

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to accept this memo.
pl: Do wszystkich uczestników zadania wysłane zostaną zaproszenia, które pozwolą im zaakceptować notatkę.

en: Would you like to send updated memo information to participants?
pl: Wysłać aktualizację informacji o notatce do uczestników?

en: Sending updated information allows other participants to keep their memo lists up to date.
pl: Wysyłanie aktualnych informacji pozwoli innym uczestnikom na aktualizację ich list notatek.

en: Editor could not be loaded.
pl: Nie można wczytać edytora.

en: Are you sure you want to delete calendar “{0}”?
pl: Na pewno usunąć kalendarz „{0}”?

en: This calendar will be removed permanently.
pl: Ten kalendarz zostanie trwale usunięty.

en: Are you sure you want to delete task list “{0}”?
pl: Na pewno usunąć listę zadań „{0}”?

en: This task list will be removed permanently.
pl: Ta lista zadań zostanie trwale usunięta.

en: Are you sure you want to delete memo list “{0}”?
pl: Na pewno usunąć listę notatek „{0}”?

en: This memo list will be removed permanently.
pl: Ta lista notatek zostanie trwale usunięta.

en: Are you sure you want to delete remote calendar “{0}”?
pl: Na pewno usunąć zdalny kalendarz „{0}”?

en: This will permanently remove the calendar “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
pl: Spowoduje to trwałe usunięcie kalendarza „{0}” z serwera. Na pewno kontynuować?

en: Are you sure you want to delete remote task list “{0}”?
pl: Na pewno usunąć zdalną listę zadań „{0}”?

en: This will permanently remove the task list “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
pl: Spowoduje to trwałe usunięcie listy zadań „{0}” z serwera. Na pewno kontynuować?

en: Are you sure you want to delete remote memo list “{0}”?
pl: Na pewno usunąć zdalną listę notatek „{0}”?

en: This will permanently remove the memo list “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
pl: Spowoduje to trwałe usunięcie listy notatek „{0}” z serwera. Na pewno kontynuować?

en: Are you sure you want to save the appointment without a summary?
pl: Na pewno zapisać spotkanie bez podsumowania?

en: Adding a meaningful summary to your appointment will give you an idea of what your appointment is about.
pl: Podanie treściwego opisu spotkania ułatwi odbiorcom zrozumienie jego tematu.

en: Are you sure you want to save the task without a summary?
pl: Na pewno zapisać zadanie bez podsumowania?

en: Adding a meaningful summary to your task will give you an idea of what your task is about.
pl: Podanie treściwego opisu zadania ułatwi odbiorcom zrozumienie jego tematu.

en: Are you sure you want to save the memo without a summary?
pl: Na pewno zapisać notatkę bez podsumowania?

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Error loading calendar “{0}”
pl: Błąd podczas wczytywania kalendarza „{0}”

en: The calendar is not marked for offline usage.
pl: Ten kalendarz nie jest zaznaczony do użycia w trybie offline.

en: Cannot save event
pl: Nie można zapisać wydarzenia

note: Translators: {0} is the name of the calendar source
en: “{0}” is a read-only calendar and cannot be modified. Please select a different calendar that can accept appointments.
pl: „{0}” to kalendarz tylko do odczytu, który nie może być modyfikowany. Proszę wybrać inny kalendarz, do którego można wpisywać nowe spotkania.

en: Cannot save task
pl: Nie można zapisać zadania

note: Translators: {0} is the name of the calendar source
en: “{0}” does not support assigned tasks, please select a different task list.
pl: „{0}” nie obsługuje przypisywania zadań. Proszę wybrać inną listę zadań.

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Error loading task list “{0}”
pl: Błąd podczas wczytywania listy zadań „{0}”

en: The task list is not marked for offline usage.
pl: Ta lista zadań nie jest zaznaczona do użycia w trybie offline.

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Error loading memo list “{0}”
pl: Błąd podczas wczytywania listy notatek „{0}”

en: The memo list is not marked for offline usage.
pl: Ta lista notatek nie jest zaznaczona do użycia w trybie offline.

note: Translators: {0} is the name of the calendar/memo list/task list.
en: Failed to add timezone to “{0}”
pl: Dodanie strefy czasowej do „{0}” się nie powiodło

note: The {0} is a calendar/memo list/task list name, which is useless here
en: Failed to save attachments
pl: Zapisanie załączników się nie powiodło

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to open calendar “{0}”
pl: Otwarcie kalendarza „{0}” się nie powiodło

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to open memo list “{0}”
pl: Otwarcie listy notatek „{0}” się nie powiodło

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to open task list “{0}”
pl: Otwarcie listy zadań „{0}” się nie powiodło

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to create an event in the calendar “{0}”
pl: Utworzenie wydarzenia w kalendarzu „{0}” się nie powiodło

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to create a memo in the memo list “{0}”
pl: Utworzenie notatki na liście notatek „{0}” się nie powiodło

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to create a task in the task list “{0}”
pl: Utworzenie zadania na liście zadań „{0}” się nie powiodło

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to modify an event in the calendar “{0}”
pl: Zmodyfikowanie wydarzenia w kalendarzu „{0}” się nie powiodło

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to modify a memo in the memo list “{0}”
pl: Zmodyfikowanie notatki na liście notatek „{0}” się nie powiodło

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to modify a task in the task list “{0}”
pl: Zmodyfikowanie zadania na liście zadań „{0}” się nie powiodło

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to delete an event in the calendar “{0}”
pl: Usunięcie wydarzenia z kalendarza „{0}” się nie powiodło

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to delete a memo in the memo list “{0}”
pl: Usunięcie notatki z listy notatek „{0}” się nie powiodło

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to delete a task in the task list “{0}”
pl: Usunięcie zadania z listy zadań „{0}” się nie powiodło

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to update an event in the calendar “{0}”
pl: Zaktualizowanie wydarzenia w kalendarzu „{0}” się nie powiodło

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to update a memo in the memo list “{0}”
pl: Zaktualizowanie notatki na liście notatek „{0}” się nie powiodło

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to update a task in the task list “{0}”
pl: Zaktualizowanie zadania na liście zadań „{0}” się nie powiodło

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to send an event to the calendar “{0}”
pl: Wysłanie wydarzenia do kalendarza „{0}” się nie powiodło

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to send a memo to the memo list “{0}”
pl: Wysłanie notatki do listy notatek „{0}” się nie powiodło

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to send a task to the task list “{0}”
pl: Wysłanie zadania do listy zadań „{0}” się nie powiodło

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Error creating view for the calendar “{0}”
pl: Błąd podczas tworzenia widoku dla kalendarza „{0}”

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Error creating view for the task list “{0}”
pl: Błąd podczas tworzenia widoku dla listy zadań „{0}”

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Error creating view for the memo list “{0}”
pl: Błąd podczas tworzenia widoku dla listy notatek „{0}”

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to copy an event into the calendar “{0}”
pl: Skopiowanie wydarzenia do kalendarza „{0}” się nie powiodło

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to copy a task into the task list “{0}”
pl: Skopiowanie zadania do listy zadań „{0}” się nie powiodło

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to copy a memo into the memo list “{0}”
pl: Skopiowanie notatki do listy notatek „{0}” się nie powiodło

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to move an event into the calendar “{0}”
pl: Przeniesienie wydarzenia do kalendarza „{0}” się nie powiodło

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to move a task into the task list “{0}”
pl: Przeniesienie zadania do listy zadań „{0}” się nie powiodło

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to move a memo into the memo list “{0}”
pl: Przeniesienie notatki do listy notatek „{0}” się nie powiodło

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to get an event from the calendar “{0}”
pl: Pobranie wydarzenia z kalendarza „{0}” się nie powiodło

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to get a task from the task list “{0}”
pl: Pobranie zadania z listy zadań „{0}” się nie powiodło

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to get a memo from the memo list “{0}”
pl: Pobranie notatki z listy notatek „{0}” się nie powiodło

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Copying an event into the calendar “{0}”
pl: Kopiowanie wydarzenia do kalendarza „{0}”

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Copying a task into the task list “{0}”
pl: Kopiowanie zadania do listy zadań „{0}”

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Copying a memo into the memo list “{0}”
pl: Kopiowanie notatki do listy notatek „{0}”

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Moving an event into the calendar “{0}”
pl: Przenoszenie wydarzenia do kalendarza „{0}”

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Moving a task into the task list “{0}”
pl: Przenoszenie zadania do listy zadań „{0}”

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Moving a memo into the memo list “{0}”
pl: Przenoszenie notatki do listy notatek „{0}”

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to refresh calendar “{0}”
pl: Odświeżenie kalendarza „{0}” się nie powiodło

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to refresh task list “{0}”
pl: Odświeżenie listy zadań „{0}” się nie powiodło

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to refresh memo list “{0}”
pl: Odświeżenie listy notatek „{0}” się nie powiodło

en: Failed to make an occurrence movable
pl: Ustawienie wystąpienia jako przenośne się nie powiodło

en: Something has gone wrong when displaying the event
pl: Coś się nie powiodło podczas wyświetlania wydarzenia

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the event. You can try again by moving to another event and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
pl: Proces WebKitWebProcess uległ awarii podczas wyświetlania wydarzenia. Można spróbować ponownie przechodząc do innego wydarzenia i z powrotem. Jeśli problem się powtarza, prosimy zgłosić błąd w serwisie GitLab projektu GNOME.

en: Something has gone wrong when displaying the memo
pl: Coś się nie powiodło podczas wyświetlania notatki

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the memo. You can try again by moving to another memo and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
pl: Proces WebKitWebProcess uległ awarii podczas wyświetlania notatki. Można spróbować ponownie przechodząc do innej notatki i z powrotem. Jeśli problem się powtarza, prosimy zgłosić błąd w serwisie GitLab projektu GNOME.

en: Something has gone wrong when displaying the task
pl: Coś się nie powiodło podczas wyświetlania zadania

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the task. You can try again by moving to another task and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
pl: Proces WebKitWebProcess uległ awarii podczas wyświetlania zadania. Można spróbować ponownie przechodząc do innego zadania i z powrotem. Jeśli problem się powtarza, prosimy zgłosić błąd w serwisie GitLab projektu GNOME.

en: Do you want to detach event from the series?
pl: Odłączyć wydarzenie z serii?

en: The event “{0}” will be detached from its series and saved as a new standalone event.
pl: Wydarzenie „{0}” zostanie odłączone od swojej serii i zapisane jako nowe, samodzielne wydarzenie.

en: _Detach and Create Copy
pl: O_dłącz i utwórz kopię

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Description
pl: Opis

en: Any Field
pl: Dowolne pole

en: Classification
pl: Klasyfikacja

en: Public
pl: Publiczne

en: Private
pl: Prywatne

en: Confidential
pl: Poufne

en: Organizer
pl: Organizator

en: Attendee
pl: Uczestnik

en: Location
pl: Położenie

en: Attachments
pl: Załączniki

en: Exist
pl: Istnieje

en: Do Not Exist
pl: Nie istnieje

en: Recurrence
pl: Powtarzanie

en: Occurs
pl: Występuje

en: Less Than
pl: Mniej niż

en: Exactly
pl: Dokładnie

en: More Than
pl: Więcej niż

en: Summary Contains
pl: Podsumowanie zawiera

en: Description Contains
pl: Opis zawiera

en: with one guest | with %d guests
pl[0]: z jednym gościem
pl[1]: z %d gośćmi
pl[2]: z %d gośćmi

en: Comments: %s
pl: Komentarze: %s

[ctx: iCalendarStatus]
en: None
pl: Brak

[ctx: iCalendarStatus]
en: Tentative
pl: Wstępnie

[ctx: iCalendarStatus]
en: Confirmed
pl: Potwierdzone

[ctx: iCalendarStatus]
en: Draft
pl: Szkic

[ctx: iCalendarStatus]
en: Final
pl: Ostateczne

[ctx: iCalendarStatus]
en: Not Started
pl: Nierozpoczęte

[ctx: iCalendarStatus]
en: Needs Action
pl: Wymaga działania

[ctx: iCalendarStatus]
en: In Progress
pl: W trakcie

[ctx: iCalendarStatus]
en: Completed
pl: Ukończone

[ctx: iCalendarStatus]
en: Cancelled
pl: Anulowane

en: Accepted
pl: Zaakceptowano

en: Declined
pl: Odrzucono

en: Tentative
pl: Wstępnie

en: Delegated
pl: Oddelegowano

en: Needs action
pl: Wymaga działania

note: Translators: 'Status' here means the state of the attendees, the resulting string will be in a form: * Status: Accepted: X   Declined: Y   ...
en: Status
pl: Stan

note: String to use in 12-hour time format for times in the morning.
en: am
pl: AM

note: String to use in 12-hour time format for times in the afternoon.
en: pm
pl: PM

en: No Summary
pl: Bez podsumowania

note: Translators: It will display "Organizer: NameOfTheUser <email@ofuser.com>"
en: Organizer: %s <%s>
pl: Organizator: %s <%s>

note: Translators: It will display "Organizer: NameOfTheUser"
en: Organizer: %s
pl: Organizator: %s

note: Translators: It will display "Location: PlaceOfTheMeeting" Translators: It will display "Location: LocationOfTheAppointment"
en: Location: %s
pl: Miejsce: %s

note: Translators: It will display "Start: ActualStartDateAndTime (DurationOfTheMeeting)"
en: Start: %s (%s)
pl: Rozpoczęcie: %s (%s)

note: Translators: It will display "Start: ActualStartDateAndTime" Translators: It will display "Start: StartDateAndTime"
en: Start: %s
pl: Rozpoczęcie: %s

note: Translators: It's for a task due date, it will display "Due: DateAndTime" Translators: It will display "Due: DueDateAndTime"
en: Due: %s
pl: Termin: %s

note: Translators: It's for a task completed date, it will display "Completed: DateAndTime" Translators: It will display "Completed: DateAndTimeWhenCompleted"
en: Completed: %s
pl: Ukończono: %s

en: Untitled
pl: Bez nazwy

en: Location:
pl: Położenie:

en: Start Date:
pl: Data rozpoczęcia:

en: End Date:
pl: Data ukończenia:

en: Recurs:
pl: Powtarza się:

en: Due Date:
pl: Termin ukończenia:

en: Estimated duration:
pl: Szacowany czas trwania:

en: Status:
pl: Stan:

en: Categories:
pl: Kategorie:

en: High
pl: Wysoki

en: Normal
pl: Zwykły

en: Low
pl: Niski

en: Priority:
pl: Priorytet:

en: Classification:
pl: Klasyfikacja:

en: Organizer:
pl: Organizator:

en: Attendees:
pl: Uczestnicy:

en: Web Page:
pl: Strona WWW:

en: New Appointment
pl: Nowe spotkanie

en: New All Day Event
pl: Nowe wydarzenie całodniowe

en: New Meeting
pl: Nowe zebranie

en: Go to Today
pl: Dzisiaj

en: Go to Date
pl: Przejście do danej daty

en: It has reminders.
pl: Zawiera przypomnienia.

en: It has recurrences.
pl: Zawiera powtórzenia.

en: It is a meeting.
pl: To jest zebranie.

en: Calendar Event: Summary is %s.
pl: Wydarzenia kalendarza: podsumowanie: %s.

en: Calendar Event: It has no summary.
pl: Wydarzenia kalendarza: brak podsumowania.

en: calendar view event
pl: wydarzenie widoku kalendarza

en: Grab Focus
pl: Przejmij aktywność

note: To translators: Here, "It" is either like "Work Week View: July 10th - July 14th, 2006." or "Day View: Thursday July 13th, 2006."
en: It has %d event. | It has %d events.
pl[0]: Zawiera %d wydarzenie.
pl[1]: Zawiera %d wydarzenia.
pl[2]: Zawiera %d wydarzeń.

note: To translators: Here, "It" is either like "Work Week View: July 10th - July 14th, 2006." or "Day View: Thursday July 13th, 2006."
en: It has no events.
pl: Nie zawiera wydarzeń.

note: To translators: First %s is the week, for example "July 10th - July 14th, 2006". Second %s is the number of events in this work week, for example "It has %d event/events." or  "It has no events."
en: Work Week View: %s. %s
pl: Widok tygodnia roboczego: %s. %s

note: To translators: First %s is the day, for example "Thursday July 13th, 2006". Second %s is the number of events on this day, for example "It has %d event/events." or  "It has no events."
en: Day View: %s. %s
pl: Widok dnia: %s. %s

en: calendar view for a work week
pl: widok kalendarza dla tygodnia roboczego

en: calendar view for one or more days
pl: widok kalendarza dla jednego lub więcej dni

en: a table to view and select the current time range
pl: tabela z widokiem i wyborem bieżącego zakresu czasu

en: Jump button
pl: Przycisk skoku

en: Click here, you can find more events.
pl: Proszę kliknąć, aby odnaleźć więcej wydarzeń.

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Play a sound ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: Play a sound
pl: Odtworzenie dźwięku

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: Pop up an alert
pl: Przypomnienie

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Send an email ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: Send an email
pl: Wysłanie wiadomości

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Run a program ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: Run a program
pl: Uruchomienie programu

[ctx: cal-reminders]
en: Unknown action to be performed
pl: Wykonanie nieznanej czynności

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s before the start
pl: %s %s przed rozpoczęciem

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s after the start
pl: %s %s po rozpoczęciu

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound"
en: %s at the start
pl: %s na początku

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s before the end
pl: %s %s przed końcem

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s after the end
pl: %s %s po zakończeniu

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound"
en: %s at the end
pl: %s na końcu

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s is an absolute time, e.g. "10:00AM"
en: %s at %s
pl: %s o %s

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound". "Trigger types" are absolute or relative dates
en: %s for an unknown trigger type
pl: %s z nieznanym typem warunku

en: Month View: %s. %s
pl: Widok miesiąca: %s. %s

en: Week View: %s. %s
pl: Widok tygodnia: %s. %s

en: calendar view for a month
pl: widok kalendarza dla miesiąca

en: calendar view for one or more weeks
pl: widok kalendarza dla jednego lub więcej tygodni

en: Creating view for calendar “%s”
pl: Tworzenie widoku dla kalendarza „%s”

en: Creating view for task list “%s”
pl: Tworzenie widoku dla listy zadań „%s”

en: Creating view for memo list “%s”
pl: Tworzenie widoku dla listy notatek „%s”

en: Destination is read only
pl: Cel jest tylko do odczytu

en: Copying events to the calendar “%s”
pl: Kopiowanie wydarzeń do kalendarza „%s”

en: Copying memos to the memo list “%s”
pl: Kopiowanie notatek do listy notatek „%s”

en: Copying tasks to the task list “%s”
pl: Kopiowanie zadań do listy zadań „%s”

en: _Delete this item from all other recipient’s mailboxes?
pl: _Usunąć ten element ze wszystkich innych skrzynek odbiorcy?

en: _Retract comment
pl: Wycofaj _komentarz

en: Select Date
pl: Wybór daty

en: Select _Today
pl: _Dzisiaj

en: January
pl: styczeń

en: February
pl: luty

en: March
pl: marzec

en: April
pl: kwiecień

en: May
pl: maj

en: June
pl: czerwiec

en: July
pl: lipiec

en: August
pl: sierpień

en: September
pl: wrzesień

en: October
pl: październik

en: November
pl: listopad

en: December
pl: grudzień

en: You are modifying a recurring event. What would you like to modify?
pl: Modyfikowane jest wydarzenie okresowe. Co zmodyfikować?

en: You are delegating a recurring event. What would you like to delegate?
pl: Delegowane jest wydarzenie okresowe. Co delegować?

en: You are modifying a recurring task. What would you like to modify?
pl: Modyfikowane jest zadanie okresowe. Co zmodyfikować?

en: You are modifying a recurring memo. What would you like to modify?
pl: Modyfikowana jest notatka okresowa. Co zmodyfikować?

en: This Instance Only
pl: Tylko to wystąpienie

en: This and Prior Instances
pl: To i wcześniejsze wystąpienia

en: This and Future Instances
pl: To i przyszłe wystąpienia

en: All Instances
pl: Wszystkie wystąpienia

en: Send my reminders with this event
pl: Wysyłanie przypomnień wraz z tym wydarzeniem

en: Notify new attendees _only
pl: P_owiadamianie tylko nowych uczestników

en: Cut selected events to the clipboard
pl: Wycina zaznaczone wydarzenia do schowka

en: Copy selected events to the clipboard
pl: Kopiuje zaznaczone wydarzenia do schowka

en: Paste events from the clipboard
pl: Wkleja wydarzenia ze schowka

en: Delete selected events
pl: Usuwa zaznaczone wydarzenia

en: Pasted text doesn’t contain valid iCalendar data
pl: Wklejony tekst nie zawiera prawidłowych danych iCalendar

en: Default calendar not found
pl: Nie odnaleziono domyślnego kalendarza

en: Default memo list not found
pl: Nie odnaleziono domyślnej listy notatek

en: Default task list not found
pl: Nie odnaleziono domyślnej listy zadań

en: No suitable component found
pl: Nie odnaleziono odpowiedniego składnika

en: Pasting iCalendar data
pl: Wklejanie danych iCalendar

en: %d %b %Y
pl: %-d %b %Y

note: strftime format %d = day of month, %b = abbreviated month name. * Don't use any other specifiers. strftime format %d = day of month, %b = abbreviated * month name. You can change the order but don't * change the specifiers or add anything.
en: %d %b
pl: %-d %b

en: %A %d %b %Y
pl: %A, %-d %b %Y

note: strftime format %a = abbreviated weekday name, %d = day of month, * %b = abbreviated month name. Don't use any other specifiers. strftime format %a = abbreviated weekday name, * %d = day of month, %b = abbreviated month name. * You can change the order but don't change the * specifiers or add anythi
en: %a %d %b
pl: %a, %-d %b

en: %a %d %b %Y
pl: %a, %-d %b %Y

en: %d appointment | %d appointments
pl[0]: %d spotkanie
pl[1]: %d spotkania
pl[2]: %d spotkań

en: %d selected
pl: %d zaznaczono

en: Start Date
pl: Data rozpoczęcia

en: End Date
pl: Data ukończenia

en: Created
pl: Utworzono

en: Last modified
pl: Ostatnio zmodyfikowane

en: Source
pl: Źródło

en: Type
pl: Typ

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Source with UID “%s” not found
pl: Nie odnaleziono źródła o UID „%s”

en: Creating an event
pl: Tworzenie wydarzenia

en: Creating a memo
pl: Tworzenie notatki

en: Creating a task
pl: Tworzenie zadania

en: Recurring
pl: Powtarzanie

en: Assigned
pl: Przyporządkowano

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Free
pl: Wolny

en: Busy
pl: Zajęty

en: The geographical position must be entered in the format: 
    
    45.436845,125.862501
pl: Położenie geograficzne musi zostać podane w formacie: 
    
    52.250000,21.000000

en: In Progress
pl: W trakcie

en: Modifying an event
pl: Modyfikowanie wydarzenia

en: Modifying a memo
pl: Modyfikowanie notatki

en: Modifying a task
pl: Modyfikowanie zadania

en: Removing an event
pl: Usuwanie wydarzenia

en: Removing a memo
pl: Usuwanie notatki

en: Removing a task
pl: Usuwanie zadania

en: Deleting an event | Deleting %d events
pl[0]: Usuwanie wydarzenia
pl[1]: Usuwanie %d wydarzeń
pl[2]: Usuwanie %d wydarzeń

en: Deleting a memo | Deleting %d memos
pl[0]: Usuwanie notatki
pl[1]: Usuwanie %d notatki
pl[2]: Usuwanie %d notatek

en: Deleting a task | Deleting %d tasks
pl[0]: Usuwanie zadania
pl[1]: Usuwanie %d zadań
pl[2]: Usuwanie %d zadań

en: Pasting an event | Pasting %d events
pl[0]: Wklejanie wydarzenia
pl[1]: Wklejanie %d wydarzeń
pl[2]: Wklejanie %d wydarzeń

en: Pasting a memo | Pasting %d memos
pl[0]: Wklejanie notatki
pl[1]: Wklejanie %d notatek
pl[2]: Wklejanie %d notatek

en: Pasting a task | Pasting %d tasks
pl[0]: Wklejanie zadania
pl[1]: Wklejanie %d zadań
pl[2]: Wklejanie %d zadań

en: Updating an event
pl: Aktualizowanie wydarzenia

en: Updating a memo
pl: Aktualizowanie notatki

en: Updating a task
pl: Aktualizowanie zadania

en: Getting events to purge in the calendar “%s”
pl: Pobieranie wydarzeń do wyczyszczenia w kalendarzu „%s”

en: Getting memos to purge in the memo list “%s”
pl: Pobieranie notatek do wyczyszczenia na liście notatek „%s”

en: Getting tasks to purge in the task list “%s”
pl: Pobieranie zadań do wyczyszczenia na liście zadań „%s”

en: Purging events in the calendar “%s”
pl: Czyszczenie wydarzeń w kalendarzu „%s”

en: Purging memos in the memo list “%s”
pl: Czyszczenie notatek na liście notatek „%s”

en: Purging tasks in the task list “%s”
pl: Czyszczenie zadań na liście zadań „%s”

en: Purging events
pl: Czyszczenie wydarzeń

en: Purging memos
pl: Czyszczenie notatek

en: Purging tasks
pl: Czyszczenie zadań

en: Expunging completed tasks
pl: Czyszczenie ukończonych zadań

en: Moving an event | Moving %d events
pl[0]: Przenoszenie wydarzenia
pl[1]: Przenoszenie %d wydarzeń
pl[2]: Przenoszenie %d wydarzeń

en: Copying an event | Copying %d events
pl[0]: Kopiowanie wydarzenia
pl[1]: Kopiowanie %d wydarzeń
pl[2]: Kopiowanie %d wydarzeń

en: Moving a memo | Moving %d memos
pl[0]: Przenoszenie notatki
pl[1]: Przenoszenie %d notatek
pl[2]: Przenoszenie %d notatek

en: Copying a memo | Copying %d memos
pl[0]: Kopiowanie notatki
pl[1]: Kopiowanie %d notatek
pl[2]: Kopiowanie %d notatek

en: Moving a task | Moving %d tasks
pl[0]: Przenoszenie zadania
pl[1]: Przenoszenie %d zadań
pl[2]: Przenoszenie %d zadań

en: Copying a task | Copying %d tasks
pl[0]: Kopiowanie zadania
pl[1]: Kopiowanie %d zadań
pl[2]: Kopiowanie %d zadań

note: strftime format of a weekday, a date and a time, 24-hour.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M:%S
pl: %a, %d.%m.%Y, %H∶%M∶%S

note: strftime format of a weekday, a date and a time, 12-hour.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
pl: %a, %d.%m.%Y, %I∶%M∶%S %p

en: The date must be entered in the format: 
    %s
pl: Data musi zostać podana w formacie: 
    %s

en: Event’s time is in the past
pl: Czas wydarzenia jest w przeszłości

en: Event cannot be edited, because the selected calendar could not be opened
pl: Nie można zmodyfikować wydarzenia, ponieważ nie można otworzyć wybranego kalendarza

en: Event cannot be edited, because the selected calendar is read only
pl: Nie można zmodyfikować wydarzenia, ponieważ wybrany kalendarz jest tylko do odczytu

en: Changes made to the event will not be sent to the attendees, because you are not the organizer
pl: Zmiany wprowadzone do wydarzenia nie zostaną wysłane do uczestników, ponieważ użytkownik nie jest organizatorem

en: Start date is not a valid date
pl: Data rozpoczęcia jest nieprawidłową datą

en: Start time is not a valid time
pl: Czas rozpoczęcia jest nieprawidłowym czasem

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: End date is not a valid date
pl: Data końcowa jest nieprawidłową datą

en: End time is not a valid time
pl: Czas końcowy jest nieprawidłowym czasem

en: _Categories
pl: _Kategorie

en: Toggles whether to display categories
pl: Przełącza wyświetlanie kategorii

en: Time _Zone
pl: Strefa c_zasowa

en: Toggles whether the time zone is displayed
pl: Przełącza wyświetlanie pola strefy czasowej

en: All _Day Event
pl: Wydarzenie _całodniowe

en: Toggles whether to have All Day Event
pl: Przełącza dostępność pola „Wydarzenie całodniowe”

en: Show Time as _Busy
pl: _Zajęty w tym czasie

en: Toggles whether to show time as busy
pl: Przełącza wyświetlanie jako zajętego w tym czasie

en: Pu_blic
pl: Pu_bliczne

en: Classify as public
pl: Oznacz jako publiczne

en: _Private
pl: _Prywatne

en: Classify as private
pl: Oznacz jako prywatne

en: _Confidential
pl: P_oufne

en: Classify as confidential
pl: Oznacz jako poufne

[ctx: ECompEditor]
en: _Start time:
pl: Cza_s rozpoczęcia:

[ctx: ECompEditor]
en: _End time:
pl: _Czas zakończenia:

[ctx: ECompEditor]
en: All da_y event
pl: Wydarzenie _całodniowe

[ctx: ECompEditorPage]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: ECompEditorPage]
en: Reminders
pl: Przypomnienia

[ctx: ECompEditorPage]
en: Recurrence
pl: Powtarzanie

[ctx: ECompEditorPage]
en: Attachments
pl: Załączniki

[ctx: ECompEditorPage]
en: Schedule
pl: Terminarz

en: Meeting — %s
pl: Zebranie — %s

en: Appointment — %s
pl: Spotkanie — %s

en: New note
pl: Nowa notatka

en: Memo cannot be edited, because the selected memo list could not be opened
pl: Nie można zmodyfikować notatki, ponieważ nie można otworzyć wybranej listy notatek

en: Memo cannot be edited, because the selected memo list is read only
pl: Nie można zmodyfikować notatki, ponieważ wybrana lista notatek jest tylko do odczytu

en: Changes made to the memo will not be sent to the attendees, because you are not the organizer
pl: Zmiany wprowadzone do notatki nie zostaną wysłane do uczestników, ponieważ użytkownik nie jest organizatorem

en: _List:
pl: _Lista:

[ctx: ECompEditor]
en: Sta_rt date:
pl: Data _rozpoczęcia:

en: Assigned Memo — %s
pl: Przypisana notatka — %s

en: Memo — %s
pl: Notatka — %s

en: Attachment | Attachments
pl[0]: Załącznik
pl[1]: Załączniki
pl[2]: Załączników

en: Could not load “%s”
pl: Nie można wczytać „%s”

en: Could not load the attachment
pl: Nie można wczytać załącznika

en: Some attachments are still being downloaded. Please wait until the download is finished.
pl: Trwa pobieranie załączników. Proszę poczekać na ukończenie pobierania.

en: Attachment “%s” cannot be found, remove it from the list, please
pl: Nie można odnaleźć załącznika „%s”, proszę usunąć go z listy

en: Attachment “%s” doesn’t have valid URI, remove it from the list, please
pl: Załącznik „%s” nie ma prawidłowego adresu URI, proszę usunąć go z listy

en: _Attachment…
pl: _Załączniki…

en: Attach a file
pl: Załącza plik

en: _Attachments
pl: _Załączniki

en: Show attachments
pl: Wyświetla załączniki

en: Icon View
pl: Widok ikon

en: List View
pl: Widok listy

en: Cannot find attendee “%s” in the list of attendees
pl: Nie można odnaleźć uczestnika „%s” na liście uczestników

en: Not enough rights to delete attendee “%s”
pl: Brak uprawnień, aby usunąć uczestnika „%s”

en: Failed to delete selected attendee | Failed to delete selected attendees
pl[0]: Usunięcie zaznaczonego uczestnika się nie powiodło
pl[1]: Usunięcie zaznaczonych uczestników się nie powiodło
pl[2]: Usunięcie zaznaczonych uczestników się nie powiodło

en: Organizer address is not a valid user mail address
pl: Adres organizatora nie jest prawidłowym adresem użytkownika

en: A_ttendees
pl: _Uczestnicy

en: Toggles whether the Attendees are displayed
pl: Przełącza wyświetlanie uczestników

en: R_ole Field
pl: R_ola

en: Toggles whether the Role field is displayed
pl: Przełącza wyświetlanie pola roli

en: Toggles whether the RSVP field is displayed
pl: Przełącza wyświetlanie pola RSVP

en: _Status Field
pl: _Stan

en: Toggles whether the Status field is displayed
pl: Przełącza wyświetlanie pola statusu

en: _Type Field
pl: _Typ

en: Toggles whether the Attendee Type is displayed
pl: Przełącza wyświetlanie pola typy uczestnika

en: An organizer is required.
pl: Wymagany jest organizator.

en: At least one attendee is required.
pl: Wymagany jest co najmniej jeden uczestnik.

en: Or_ganizer:
pl: Organiza_tor:

en: Override color of the event. If not set, then color of the calendar is used.
pl: Zastępuje kolor wydarzenia. Jeśli nie jest ustawiony, to używany będzie kolor kalendarza.

en: Override color of the memo. If not set, then color of the memo list is used.
pl: Zastępuje kolor notatki. Jeśli nie jest ustawiony, to używany będzie kolor listy notatek.

note: E_SOURCE_EXTENSION_TASK_LIST
en: Override color of the task. If not set, then color of the task list is used.
pl: Zastępuje kolor zadania. Jeśli nie jest ustawiony, to używany będzie kolor listy zadań.

[ctx: ECompEditor]
en: Atte_ndees…
pl: _Uczestnicy…

en: _Edit
pl: _Edycja

en: Add exception
pl: Dodanie wyjątku

en: Modify exception
pl: Modyfikacja wyjątku

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] week(s) on [Wednesday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after the 'on', name of a week day always follows.
en: on
pl: w

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [first] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'first', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: first
pl: pierwszy

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: here, "second" is the ordinal number (like "third"), not the time division (like "minute") * Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [second] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'second', e
en: second
pl: drugi

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [third] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'third', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: third
pl: trzeci

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [fourth] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'fourth', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: fourth
pl: czwarty

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [fifth] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'fifth', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: fifth
pl: piąty

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [last] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'last', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: last
pl: ostatni

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [Other date] [11th to 20th] [17th] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]).
en: Other Date
pl: Inna data

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [1st to 10th] [7th] [forever]' (dropd
en: 1st to 10th
pl: 1. do 10.

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [11th to 20th] [17th] [forever]' (dro
en: 11th to 20th
pl: 11. do 20.

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [21th to 31th] [27th] [forever]' (dro
en: 21st to 31st
pl: 21. do 31.

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: For Translator : 'day' is part of the sentence of the form 'appointment recurs/Every [x] month(s) on the [first] [day] [forever]' * (dropdown menu options are in[square brackets]). This means that after 'first', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always f
en: day
pl: dzień

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Monday
pl: poniedziałek

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Tuesday
pl: wtorek

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Wednesday
pl: środa

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Thursday
pl: czwartek

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Friday
pl: piątek

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Saturday
pl: sobota

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Sunday
pl: niedziela

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: 'This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [second] [Tuesday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets])."
en: on the
pl: w

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: occurrences
pl: wystąpień

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: This appointment rec_urs
pl: Spotkanie powta_rzalne

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This task recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: This task rec_urs
pl: Zadanie powta_rzalne

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This memo recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: This memo rec_urs
pl: Notatka powta_rzalna

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This component recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: This component rec_urs
pl: Składnik powta_rzalny

en: Recurrence exception date is invalid
pl: Data wyjątku powtarzania jest nieprawidłowa

en: End time of the recurrence is before the start
pl: Czas zakończenia powtarzania jest wcześniejszy od czasu rozpoczęcia

en: R_ecurrence
pl: P_owtarzanie

en: Set or unset recurrence
pl: Ustawia powtarzanie

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: Every
pl: Co

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: day(s)
pl: dni

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: week(s)
pl: tyg.

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: month(s)
pl: mies.

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: year(s)
pl: lat(a)

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: for
pl: przez

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: until
pl: aż do

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: forever
pl: na zawsze

en: This appointment contains recurrences that Evolution cannot edit.
pl: Spotkanie zawiera powtórzenia, których nie można zmieniać za pomocą programu Evolution.

en: Exceptions
pl: Wyjątki

en: A_dd
pl: _Dodaj

en: Re_move
pl: _Usuń

en: Preview
pl: Podgląd

en: Send To
pl: Odbiorca

en: _Reminders
pl: _Przypomnienia

en: Set or unset reminders
pl: Ustawia przypomnienia

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: "None" for "No reminder set"
en: None
pl: Brak

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: This constructs predefined reminder's description, for example "15 minutes before", "1 hour before", "1 day before", but, if user has set, also more complicated strings like "2 days 13 hours 1 minute before".
en: %s before
pl: %s przed

[ctx: cal-reminders]
en: at the start
pl: na początku

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: "Custom" for "Custom reminder set"
en: Custom
pl: Inne

en: Add predefined time…
pl: Dodaj wcześniej określony czas…

en: Remove predefined times
pl: Usuń wcześniej określone czasy

en: Set a custom predefined time to
pl: Ustawienie innego wcześniej określonego czasu na

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: this is part of: "Set a custom predefined time to [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: da_ys
pl: _dni

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: this is part of: "Set a custom predefined time to [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _hours
pl: g_odz.

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: this is part of: "Set a custom predefined time to [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _minutes
pl: _min

en: _Add time
pl: _Dodaj czas

en: Reminders
pl: Przypomnienia

en: _Reminder
pl: _Przypomnienie

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: minute(s)
pl: min

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ hour(s) ] [ before ] [ start ]
en: hour(s)
pl: godz.

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ day(s) ] [ before ] [ start ]
en: day(s)
pl: dni

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: before
pl: przed

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ after ] [ start ]
en: after
pl: po

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: start
pl: rozpoczęciem

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ end ]
en: end
pl: zakończeniem

note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ minutes ]
en: Re_peat the reminder
pl: Powta_rzanie przypomnienia

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ minutes ]
en: extra times every
pl: razy dodatkowo co

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ minutes ]
en: minutes
pl: min

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ hours ]
en: hours
pl: godz.

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ days ]
en: days
pl: dni

[ctx: cal-reminders]
note: page_reminders->priv->custom_email_entry is initialized on demand
en: Custom _message
pl: Własna wiado_mość

[ctx: cal-reminders]
en: Custom reminder _sound
pl: Własny _dźwięk przypomnienia

en: Select a sound file
pl: Wybór pliku dźwiękowego

en: _Arguments:
pl: P_arametry:

en: _Send To:
pl: _Odbiorca:

en: _Schedule
pl: _Terminarz

en: Query free / busy information for the attendees
pl: Sprawdź stan wolny/zajęty dla uczestników

[ctx: ECompEditor]
en: _Summary:
pl: Pod_sumowanie:

en: Click here to open the URL
pl: Kliknięcie tutaj otworzy adres URL

en: Click here to open map
pl: Kliknięcie tutaj otworzy mapę

[ctx: ECompEditor]
en: _Location:
pl: _Położenie:

[ctx: ECompEditor]
en: _Categories…
pl: _Kategorie…

en: Edit as text
pl: Zredaguj jako tekst

en: View as text
pl: Wyświetl jako tekst

en: View as HTML
pl: Wyświetl jako HTML

[ctx: ECompEditor]
en: _Description:
pl: _Opis:

[ctx: ECompEditor]
en: _Web page:
pl: Strona _WWW:

[ctx: ECompEditor]
en: D_ue date:
pl: _Termin ukończenia:

[ctx: ECompEditor]
en: Date _completed:
pl: Data _ukończenia:

[ctx: ECompEditor]
en: Public
pl: Publiczne

[ctx: ECompEditor]
en: Private
pl: Prywatne

[ctx: ECompEditor]
en: Confidential
pl: Poufne

[ctx: ECompEditor]
en: C_lassification:
pl: K_lasyfikacja:

[ctx: ECompEditor]
en: _Status:
pl: _Stan:

[ctx: ECompEditor]
en: Undefined
pl: Nieokreślony

[ctx: ECompEditor]
en: High
pl: Wysoki

[ctx: ECompEditor]
en: Normal
pl: Zwykły

[ctx: ECompEditor]
en: Low
pl: Niski

[ctx: ECompEditor]
en: Priorit_y:
pl: P_riorytet:

[ctx: ECompEditor]
en: Percent complete:
pl: Procent ukończenia:

[ctx: ECompEditor]
en: Time _zone:
pl: _Strefa czasowa:

[ctx: ECompEditor]
en: Show time as _busy
pl: _Zajęty w tym czasie

[ctx: ECompEditor]
note: Translators: This 'None' is meant for 'Color' in calendar component editor, like 'None color'
en: None
pl: Brak

en: Esti_mated duration:
pl: _Szacowany czas trwania:

en: Task’s start date is in the past
pl: Czas rozpoczęcia zadania jest w przeszłości

en: Task’s due date is in the past
pl: Czas terminu ukończenia zadania jest w przeszłości

en: Task cannot be edited, because the selected task list could not be opened
pl: Nie można zmodyfikować zadania, ponieważ nie można otworzyć wybranej listy zadań

en: Task cannot be edited, because the selected task list is read only
pl: Nie można zmodyfikować zadania, ponieważ wybrana lista zadań jest tylko do odczytu

en: Changes made to the task will not be sent to the attendees, because you are not the organizer
pl: Zmiany wprowadzone do zadania nie zostaną wysłane do uczestników, ponieważ użytkownik nie jest organizatorem

en: Due date is not a valid date
pl: Termin ukończenia jest nieprawidłowy

en: Completed date is not a valid date
pl: Data ukończenia jest nieprawidłowa

en: Completed date cannot be in the future
pl: Data ukończenia nie może być w przyszłości

en: Due date cannot be the same as the Start date
pl: Data ukończenia nie może być taka sama jak data rozpoczęcia

en: Start date is required for recurring tasks
pl: Dla powtarzających się zadań wymagana jest data początkowa

en: All _Day Task
pl: Zadanie _całodniowe

en: Toggles whether to have All Day Task
pl: Przełącza dostępność pola „Zadanie całodniowe”

en: Assigned Task — %s
pl: Przypisane zadanie — %s

en: Task — %s
pl: Zadanie — %s

en: attachment
pl: załącznik

en: Sending notifications to attendees…
pl: Wysyłanie powiadomień do uczestników…

en: Saving changes…
pl: Zapisywanie zmian…

en: Save and Close
pl: Zapisz i zamknij

note: == Button box ==
en: _Close
pl: Za_mknij

en: Close the current window
pl: Zamyka bieżące okno

note: copy menu item
en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: Copy the selection
pl: Kopiuje zaznaczenie

note: cut menu item
en: Cu_t
pl: _Wytnij

en: Cut the selection
pl: Wycina zaznaczenie

en: Delete the selection
pl: Usuwa zaznaczenie

en: View help
pl: Wyświetla pomoc

note: paste menu item
en: _Paste
pl: Wk_lej

en: Paste the clipboard
pl: Wkleja zawartość schowka

en: _Print…
pl: Wy_drukuj…

en: Pre_view…
pl: _Podgląd…

en: Select _All
pl: Z_aznacz wszystko

en: Select all text
pl: Zaznacza cały tekst

en: _Classification
pl: _Klasyfikacja

en: _File
pl: _Plik

en: _Insert
pl: W_staw

en: _Options
pl: _Opcje

en: _View
pl: _Widok

en: Save current changes
pl: Zapisuje bieżące zmiany

en: Save current changes and close editor
pl: Zapisuje bieżące zmiany i zamyka edytor

en: Show _toolbar
pl: Pasek _narzędziowy

note: strftime format %A = full weekday name, %d = day of month, * %B = full month name. Don't use any other specifiers. strftime format %A = full weekday name, %d = day of * month, %B = full month name. You can change the * order but don't change the specifiers or add * anything.
en: %A %d %B
pl: %A, %-d %B

note: To Translators: the %d stands for a week number, it's value between 1 and 52/53
en: Week %d
pl: %d. tydzień

note: Translators: %02i is the number of minutes; * this is a context menu entry to change the * length of the time division in the calendar * day view, e.g. a day is displayed in * 24 "60 minute divisions" or * 48 "30 minute divisions".
en: %02i minute divisions
pl: %02i-minutowe przedziały czasu

en: Show the second time zone
pl: Wyświetlanie dodatkowej strefy czasowej

[ctx: cal-second-zone]
note: Translators: "None" indicates no second time zone set for a day view
en: None
pl: Brak

en: Select…
pl: Wybierz…

[ctx: estimated-duration]
en: None
pl: Brak

en: Set an estimated duration for
pl: Ustawienie szacowanego czasu trwania na

[ctx: estimated-duration]
note: Translators: this is part of: "Set an estimated duration for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _days
pl: _dni

[ctx: estimated-duration]
note: Translators: this is part of: "Set an estimated duration for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _hours
pl: g_odz.

[ctx: estimated-duration]
note: Translators: this is part of: "Set an estimated duration for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _minutes
pl: _min

en: _Set
pl: _Ustaw

en: Chan_ge…
pl: Z_mień…

en: Required Participants
pl: Uczestnicy wymagani

en: Optional Participants
pl: Uczestnicy opcjonalni

en: Resources
pl: Zasoby

en: Chair Persons
pl: Osoby przewodniczące

en: Attendees
pl: Uczestnicy

en: Individual
pl: Osoba

en: Group
pl: Grupa

en: Resource
pl: Zasób

en: Room
pl: Pokój

en: Chair
pl: Prowadzący

en: Required Participant
pl: Wymagany

en: Optional Participant
pl: Opcjonalny

en: Non-Participant
pl: Nieuczestniczący

en: Needs Action
pl: Wymaga działania

en: Completed
pl: Ukończono

en: In Process
pl: W trakcie

en: Enter password to access free/busy information on server %s as user %s
pl: Proszę wprowadzić hasło, aby uzyskać informacje o zajętości na serwerze %s jako użytkownik %s

en: Failure reason: %s
pl: Przyczyna niepowodzenia: %s

en: Enter password
pl: Proszę wprowadzić hasło

en: Out of Office
pl: Poza biurem

en: No Information
pl: Brak informacji

en: Atte_ndees…
pl: _Uczestnicy…

en: O_ptions
pl: _Opcje

en: Show _only working hours
pl: Wyświetlanie _tylko godzin roboczych

en: Show _zoomed out
pl: Wyświetlanie w pomniejs_zeniu

en: _Update free/busy
pl: Zakt_ualizuj informację o zajętości

en: _Autopick
pl: Wybór _automatyczny

en: _All people and resources
pl: _Wszystkie osoby i zasoby

en: All _people and one resource
pl: Wszystkie oso_by i jeden zasób

en: _Required people
pl: Wy_magane osoby

en: Required people and _one resource
pl: Wymagane osoby i j_eden zasób

en: _Start time:
pl: Cza_s rozpoczęcia:

en: _End time:
pl: _Czas zakończenia:

en: Summary: %s
    Location: %s
pl: Podsumowanie: %s
    Miejsce: %s

en: Summary: %s
pl: Podsumowanie: %s

en: Click here to add an attendee
pl: Kliknięcie dodaje uczestnika

en: Member
pl: Członek

en: Delegated To
pl: Oddelegowane do

en: Delegated From
pl: Oddelegowane od

en: Common Name
pl: Nazwa wspólna

en: Language
pl: Język

en: Cut selected memos to the clipboard
pl: Wycina zaznaczone notatki do schowka

en: Copy selected memos to the clipboard
pl: Kopiuje zaznaczone notatki do schowka

en: Paste memos from the clipboard
pl: Wkleja notatki ze schowka

en: Delete selected memos
pl: Usuwa zaznaczoną notatkę

en: Select all visible memos
pl: Zaznacza wszystkie widoczne notatki

en: Click to add a memo
pl: Kliknięcie doda notatkę

en: Undefined
pl: Nieokreślony

en: Cut selected tasks to the clipboard
pl: Wycina zaznaczone zadania do schowka

en: Copy selected tasks to the clipboard
pl: Kopiuje zaznaczone zadania do schowka

en: Paste tasks from the clipboard
pl: Wkleja zadania ze schowka

en: Delete selected tasks
pl: Usuwa zaznaczone zadanie

en: Select all visible tasks
pl: Zaznacza wszystkie widoczne zadania

en: Click to add a task
pl: Kliknięcie doda zadanie

en: Start date
pl: Data rozpoczęcia

en: Completion date
pl: Data ukończenia

en: Complete
pl: Ukończono

en: Due date
pl: Termin ukończenia

en: % Complete
pl: % ukończenia

en: Priority
pl: Priorytet

en: Estimated duration
pl: Szacowany czas trwania

[ctx: timezone]
note: Translators: 'None' for a time zone, like 'No time zone being set'
en: None
pl: Brak

en: Select Timezone
pl: Strefa czasowa

note: Translators: It will display "Time: StartDateAndTime (Duration)"
en: Time: %s %s
pl: Czas: %s %s

note: strftime format of a weekday and a date.
en: Today
pl: Dzisiaj

note: strftime format of a weekday and a date.
en: Tomorrow
pl: Jutro

en: Tasks without Due date
pl: Zadania bez terminu ukończenia

en: New _Appointment…
pl: Nowe _spotkanie…

en: New _Meeting…
pl: Nowe ze_branie…

en: New _Task…
pl: Nowe _zadanie…

en: _New Assigned Task…
pl: _Nowe przypisane zadanie…

en: _Open…
pl: _Otwórz…

en: _Delete This Instance…
pl: Usuń to _wystąpienie…

en: Delete This and F_uture Occurrences…
pl: Usuń to i pr_zyszłe wystąpienia…

en: D_elete All Instances…
pl: U_suń wszystkie wystąpienia…

en: _Delete…
pl: _Usuń…

en: _Show Tasks without Due date
pl: _Wyświetlanie zadań bez terminu ukończenia

en: To Do
pl: Do zrobienia

note: strftime format %d = day of month, %B = full * month name. You can change the order but don't * change the specifiers or add anything.
en: %d %B
pl: %-d %B

en: %u event | %u events
pl[0]: %u wydarzenie
pl[1]: %u wydarzenia
pl[2]: %u wydarzeń

en: An organizer must be set.
pl: Należy ustawić organizatora.

en: At least one attendee is necessary
pl: Wymagany jest co najmniej jeden uczestnik

en: Event information
pl: Informacja o spotkaniu

en: Task information
pl: Informacja o zadaniu

en: Memo information
pl: Informacja o notatce

en: Free/Busy information
pl: Informacja o zajętości

en: Calendar information
pl: Informacja kalendarza

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Accepted: Meeting Name".
en: Accepted
pl: Zaakceptowano

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Tentatively Accepted: Meeting Name".
en: Tentatively Accepted
pl: Wstępnie zaakceptowano

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Declined: Meeting Name". Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Declined: Meeting Name".
en: Declined
pl: Odrzucono

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Delegated: Meeting Name".
en: Delegated
pl: Oddelegowano

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Updated: Meeting Name".
en: Updated
pl: Zaktualizowano

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Cancel: Meeting Name".
en: Cancel
pl: Anulowano

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Refresh: Meeting Name".
en: Refresh
pl: Odświeżono

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Counter-proposal: Meeting Name".
en: Counter-proposal
pl: Kontrpropozycja

en: Free/Busy information (%s to %s)
pl: Informacja o zajętości (od %s do %s)

en: iCalendar information
pl: Informacja w formacie iCalendar

en: Unable to book a resource, the new event collides with some other.
pl: Nie można zarezerwować zasobu. Nowe wydarzenie koliduje z innym.

en: Unable to book a resource, error:
pl: Nie można zarezerwować zasobu. Błąd:

en: You must be an attendee of the event.
pl: Trzeba należeć do uczestników wydarzenia.

en: Sending an event
pl: Wysyłanie wydarzenia

en: Sending a memo
pl: Wysyłanie notatki

en: Sending a task
pl: Wysyłanie zadania

en: Original Appointment
pl: Oryginalne spotkanie

en: %d day | %d days
pl[0]: %d dzień
pl[1]: %d dni
pl[2]: %d dni

en: %d hour | %d hours
pl[0]: %d godzina
pl[1]: %d godziny
pl[2]: %d godzin

en: %d minute | %d minutes
pl[0]: %d minuta
pl[1]: %d minuty
pl[2]: %d minut

note: TRANSLATORS: here, "second" is the time division (like "minute"), not the ordinal number (like "third")
en: %d second | %d seconds
pl[0]: %d sekunda
pl[1]: %d sekundy
pl[2]: %d sekund

note: G_DATE_BAD_WEEKDAY Translators: These are workday abbreviations, * e.g. Su=Sunday and Th=thursday G_DATE_MONDAY
en: Mo
pl: po

note: G_DATE_TUESDAY
en: Tu
pl: wt

note: G_DATE_WEDNESDAY
en: We
pl: śr

note: G_DATE_THURSDAY
en: Th
pl: cz

note: G_DATE_FRIDAY
en: Fr
pl: pt

note: G_DATE_SATURDAY
en: Sa
pl: so

note: G_DATE_SUNDAY
en: Su
pl: ni

note: Translators: This is part of "START to END" text, * where START and END are date/times.
en:  to
pl:  do

note: Translators: This is part of "START to END * (Completed COMPLETED)", where COMPLETED is a * completed date/time.
en:  (Completed
pl:  (Ukończono

note: Translators: This is part of "Completed COMPLETED", * where COMPLETED is a completed date/time.
en: Completed
pl: Ukończono

note: Translators: This is part of "START (Due DUE)", * where START and DUE are dates/times.
en:  (Due
pl:  (Termin

note: Translators: This is part of "Due DUE", * where DUE is a date/time due the event * should be finished.
en: Due
pl: Termin

en: Appointment
pl: Spotkanie

en: Task
pl: Zadanie

en: Memo
pl: Notatka

en: Attendees:
pl: Uczestnicy:

en: Estimated duration: %s
pl: Szacowany czas trwania: %s

en: Status: %s
pl: Stan: %s

en: Priority: %s
pl: Priorytet: %s

en: Percent Complete: %i
pl: Procent ukończenia: %i

en: URL: %s
pl: Adres URL: %s

en: Categories: %s
pl: Kategorie: %s

en: Contacts:
pl: Kontakty:

en: Not Started
pl: Nierozpoczęte

en: In progress
pl: W trakcie

en: % Completed
pl: % ukończenia

en: is greater than
pl: jest większe niż

en: is less than
pl: jest mniejsze niż

en: Current State
pl: Bieżący stan

en: is Overdue
pl: jest zaległe

en: is Scheduled
pl: jest zaplanowane

en: is not Scheduled
pl: nie jest zaplanowane

en: Due In
pl: Termin za

en: Next Days
pl: Następne dni

en: Previous Days
pl: Poprzednie dni

en: Appointments and Meetings
pl: Spotkania i zebrania

en: New Calendar
pl: Nowy kalendarz

en: New Task List
pl: Nowa lista zadań

en: Cre_ate new calendar
pl: _Utwórz nowy kalendarz

en: Cre_ate new task list
pl: _Utwórz nową listę zadań

en: Opening calendar
pl: Otwieranie kalendarza

en: iCalendar files (.ics)
pl: Pliki iCalendar (.ics)

en: Evolution iCalendar importer
pl: Asystent importu plików iCalendar dla programu Evolution

en: vCalendar files (.vcs)
pl: Pliki vCalendar (.vcs)

en: Evolution vCalendar importer
pl: Asystent importu plików vCalendar dla programu Evolution

en: Calendar Events
pl: Wydarzenia kalendarza

en: GNOME Calendar
pl: Kalendarz GNOME

en: Evolution Calendar intelligent importer
pl: Inteligentny asystent importu kalendarza programu Evolution

[ctx: iCalImp]
en: Meeting
pl: Zebranie

[ctx: iCalImp]
en: Event
pl: Wydarzenie

[ctx: iCalImp]
en: Task
pl: Zadanie

[ctx: iCalImp]
en: Memo
pl: Notatka

[ctx: iCalImp]
en: is an instance
pl: jest wystąpieniem

[ctx: iCalImp]
note: have ? NULL :
en: has recurrences
pl: zawiera powtórzenia

[ctx: iCalImp]
en: has reminders
pl: zawiera przypomnienia

[ctx: iCalImp]
en: has attachments
pl: zawiera załączniki

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification
en: Public
pl: Publiczne

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification
en: Private
pl: Prywatne

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification
en: Confidential
pl: Poufne

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification section name
en: Classification
pl: Klasyfikacja

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's summary Translators: Column header for a component summary
en: Summary
pl: Podsumowanie

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's location
en: Location
pl: Położenie

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's start time Translators: Column header for a component start date/time
en: Start
pl: Rozpoczęcie

[ctx: iCalImp]
note: Translators: 'Due' like the time due a task should be finished
en: Due
pl: Termin

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's end time
en: End
pl: Zakończenie

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's categories
en: Categories
pl: Kategorie

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's complete value (either percentage, or a date/time of a completion)
en: Completed
pl: Ukończono

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's URL
en: URL
pl: Adres URL

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's organizer
en: Organizer
pl: Organizator

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's attendees
en: Attendees
pl: Uczestnicy

[ctx: iCalImp]
en: Description
pl: Opis

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Column header for a component type; it can be Event, Task or Memo
en: Type
pl: Typ

note: * * This program is free software; you can redistribute it and/or modify it * under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by * the Free Software Foundation. * This program is distributed in the hope that it will be useful, but * WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implie
en: Africa/Abidjan
pl: Afryka/Abidżan

en: Africa/Accra
pl: Afryka/Akra

en: Africa/Addis_Ababa
pl: Afryka/Addis_Abeba

en: Africa/Algiers
pl: Afryka/Algier

en: Africa/Asmera
pl: Afryka/Asmara

en: Africa/Bamako
pl: Afryka/Bamako

en: Africa/Bangui
pl: Afryka/Bangi

en: Africa/Banjul
pl: Afryka/Bandżul

en: Africa/Bissau
pl: Afryka/Bissau

en: Africa/Blantyre
pl: Afryka/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
pl: Afryka/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
pl: Afryka/Bużumbura

en: Africa/Cairo
pl: Afryka/Kair

en: Africa/Casablanca
pl: Afryka/Casablanca

en: Africa/Ceuta
pl: Afryka/Ceuta

en: Africa/Conakry
pl: Afryka/Konakry

en: Africa/Dakar
pl: Afryka/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
pl: Afryka/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
pl: Afryka/Dżibuti

en: Africa/Douala
pl: Afryka/Duala

en: Africa/El_Aaiun
pl: Afryka/Al_Ujun

en: Africa/Freetown
pl: Afryka/Freetown

en: Africa/Gaborone
pl: Afryka/Gaborone

en: Africa/Harare
pl: Afryka/Harare

en: Africa/Johannesburg
pl: Afryka/Johannesburg

en: Africa/Kampala
pl: Afryka/Kampala

en: Africa/Khartoum
pl: Afryka/Chartum

en: Africa/Kigali
pl: Afryka/Kigali

en: Africa/Kinshasa
pl: Afryka/Kinszasa

en: Africa/Lagos
pl: Afryka/Lagos

en: Africa/Libreville
pl: Afryka/Libreville

en: Africa/Lome
pl: Afryka/Lome

en: Africa/Luanda
pl: Afryka/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
pl: Afryka/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
pl: Afryka/Lusaka

en: Africa/Malabo
pl: Afryka/Malabo

en: Africa/Maputo
pl: Afryka/Maputo

en: Africa/Maseru
pl: Afryka/Maseru

en: Africa/Mbabane
pl: Afryka/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
pl: Afryka/Mogadiszu

en: Africa/Monrovia
pl: Afryka/Monrovia

en: Africa/Nairobi
pl: Afryka/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
pl: Afryka/Ndżamena

en: Africa/Niamey
pl: Afryka/Niamey

en: Africa/Nouakchott
pl: Afryka/Nawakszut

en: Africa/Ouagadougou
pl: Afryka/Wagadugu

en: Africa/Porto-Novo
pl: Afryka/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
pl: Afryka/Sao_Tome

en: Africa/Timbuktu
pl: Afryka/Timbuktu

en: Africa/Tripoli
pl: Afryka/Trypolis

en: Africa/Tunis
pl: Afryka/Tunis

en: Africa/Windhoek
pl: Afryka/Windhuk

en: America/Adak
pl: Ameryka/Adak

en: America/Anchorage
pl: Ameryka/Anchorage

en: America/Anguilla
pl: Ameryka/Anguilla

en: America/Antigua
pl: Ameryka/Antigua

en: America/Araguaina
pl: Ameryka/Araguaina

en: America/Aruba
pl: Ameryka/Aruba

en: America/Asuncion
pl: Ameryka/Asuncion

en: America/Barbados
pl: Ameryka/Barbados

en: America/Belem
pl: Ameryka/Belem

en: America/Belize
pl: Ameryka/Belize

en: America/Boa_Vista
pl: Ameryka/Boa_Vista

en: America/Bogota
pl: Ameryka/Bogota

en: America/Boise
pl: Ameryka/Boise

en: America/Buenos_Aires
pl: Ameryka/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
pl: Ameryka/Cambridge_Bay

en: America/Cancun
pl: Ameryka/Cancun

en: America/Caracas
pl: Ameryka/Caracas

en: America/Catamarca
pl: Ameryka/Catamarca

en: America/Cayenne
pl: Ameryka/Kajenna

en: America/Cayman
pl: Ameryka/Kajmany

en: America/Chicago
pl: Ameryka/Chicago

en: America/Chihuahua
pl: Ameryka/Chihuahua

en: America/Cordoba
pl: Ameryka/Cordoba

en: America/Costa_Rica
pl: Ameryka/Kostaryka

en: America/Cuiaba
pl: Ameryka/Cuiaba

en: America/Curacao
pl: Ameryka/Curacao

en: America/Danmarkshavn
pl: Ameryka/Danmarkshavn

en: America/Dawson
pl: Ameryka/Dawson

en: America/Dawson_Creek
pl: Ameryka/Dawson_Creek

en: America/Denver
pl: Ameryka/Denver

en: America/Detroit
pl: Ameryka/Detroit

en: America/Dominica
pl: Ameryka/Dominika

en: America/Edmonton
pl: Ameryka/Edmonton

en: America/Eirunepe
pl: Ameryka/Eirunepe

en: America/El_Salvador
pl: Ameryka/El_Salvador

en: America/Fortaleza
pl: Ameryka/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
pl: Ameryka/Glace_Bay

en: America/Godthab
pl: Arktyka/Nuuk

en: America/Goose_Bay
pl: Ameryka/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
pl: Ameryka/Grand_Turk

en: America/Grenada
pl: Ameryka/Grenada

en: America/Guadeloupe
pl: Ameryka/Gwadelupa

en: America/Guatemala
pl: Ameryka/Gwatemala

en: America/Guayaquil
pl: Ameryka/Santiago_de_Guayaquil

en: America/Guyana
pl: Ameryka/Gujana

en: America/Halifax
pl: Ameryka/Halifax

en: America/Havana
pl: Ameryka/Hawana

en: America/Hermosillo
pl: Ameryka/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
pl: Ameryka/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
pl: Ameryka/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
pl: Ameryka/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
pl: Ameryka/Indiana/Vevay

en: America/Indianapolis
pl: Ameryka/Indianapolis

en: America/Inuvik
pl: Ameryka/Inuvik

en: America/Iqaluit
pl: Ameryka/Iqaluit

en: America/Jamaica
pl: Ameryka/Jamajka

en: America/Jujuy
pl: Ameryka/San_Salvador_de_Jujuy

en: America/Juneau
pl: Ameryka/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
pl: Ameryka/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
pl: Ameryka/Kentucky/Monticello

en: America/La_Paz
pl: Ameryka/La_Paz

en: America/Lima
pl: Ameryka/Lima

en: America/Los_Angeles
pl: Ameryka/Los_Angeles

en: America/Louisville
pl: Ameryka/Louisville

en: America/Maceio
pl: Ameryka/Maceio

en: America/Managua
pl: Ameryka/Managua

en: America/Manaus
pl: Ameryka/Manaus

en: America/Martinique
pl: Ameryka/Martynika

en: America/Mazatlan
pl: Ameryka/Mazatlan

en: America/Mendoza
pl: Ameryka/Mendoza

en: America/Menominee
pl: Ameryka/Menominee

en: America/Merida
pl: Ameryka/Merida

en: America/Mexico_City
pl: Ameryka/Meksyk

en: America/Miquelon
pl: Ameryka/Miquelon

en: America/Monterrey
pl: Ameryka/Monterrey

en: America/Montevideo
pl: Ameryka/Montevideo

en: America/Montreal
pl: Ameryka/Montreal

en: America/Montserrat
pl: Ameryka/Montserrat

en: America/Nassau
pl: Ameryka/Nassau

en: America/New_York
pl: Ameryka/Nowy_Jork

en: America/Nipigon
pl: Ameryka/Nipigon

en: America/Nome
pl: Ameryka/Nome

en: America/Noronha
pl: Ameryka/Fernando_de_Noronha

en: America/North_Dakota/Center
pl: Ameryka/Dakota_Północna/Centrum

en: America/Panama
pl: Ameryka/Panama

en: America/Pangnirtung
pl: Ameryka/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
pl: Ameryka/Paramaribo

en: America/Phoenix
pl: Ameryka/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
pl: Ameryka/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
pl: Ameryka/Port-of-Spain

en: America/Porto_Velho
pl: Ameryka/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
pl: Ameryka/Portoryko

en: America/Rainy_River
pl: Ameryka/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
pl: Ameryka/Rankin_Inlet

en: America/Recife
pl: Ameryka/Recife

en: America/Regina
pl: Ameryka/Regina

en: America/Rio_Branco
pl: Ameryka/Rio_Branco

en: America/Rosario
pl: Ameryka/Rosario

en: America/Santiago
pl: Ameryka/Santiago

en: America/Santo_Domingo
pl: Ameryka/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
pl: Ameryka/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
pl: Ameryka/Ittoqqortoormiit

en: America/Shiprock
pl: Ameryka/Shiprock

en: America/St_Johns
pl: Ameryka/St_Johns

en: America/St_Kitts
pl: Ameryka/St_Christopher

en: America/St_Lucia
pl: Ameryka/St_Lucia

en: America/St_Thomas
pl: Ameryka/St_Thomas

en: America/St_Vincent
pl: Ameryka/St_Vincent

en: America/Swift_Current
pl: Ameryka/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
pl: Ameryka/Tegucigalpa

en: America/Thule
pl: Ameryka/Thule

en: America/Thunder_Bay
pl: Ameryka/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
pl: Ameryka/Tijuana

en: America/Tortola
pl: Ameryka/Tortola

en: America/Vancouver
pl: Ameryka/Vancouver

en: America/Whitehorse
pl: Ameryka/Whitehorse

en: America/Winnipeg
pl: Ameryka/Winnipeg

en: America/Yakutat
pl: Ameryka/Yakutat

en: America/Yellowknife
pl: Ameryka/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
pl: Antarktyka/Casey

en: Antarctica/Davis
pl: Antarktyka/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
pl: Antarktyka/Dumont-d’Urville

en: Antarctica/Mawson
pl: Antarktyka/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
pl: Antarktyka/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
pl: Antarktyka/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
pl: Antarktyka/Biegun_południowy

en: Antarctica/Syowa
pl: Antarktyka/Syowa

en: Antarctica/Vostok
pl: Antarktyka/Wostok

en: Arctic/Longyearbyen
pl: Arktyka/Longyearbyen

en: Asia/Aden
pl: Azja/Aden

en: Asia/Almaty
pl: Azja/Ałma_Ata

en: Asia/Amman
pl: Azja/Amman

en: Asia/Anadyr
pl: Azja/Anadyr

en: Asia/Aqtau
pl: Azja/Aktau

en: Asia/Aqtobe
pl: Azja/Aktobe

en: Asia/Ashgabat
pl: Azja/Aszchabad

en: Asia/Baghdad
pl: Azja/Bagdad

en: Asia/Bahrain
pl: Azja/Bahrajn

en: Asia/Baku
pl: Azja/Baku

en: Asia/Bangkok
pl: Azja/Bangkok

en: Asia/Beirut
pl: Azja/Bejrut

en: Asia/Bishkek
pl: Azja/Biszkek

en: Asia/Brunei
pl: Azja/Brunei

en: Asia/Calcutta
pl: Azja/Kalkuta

en: Asia/Choibalsan
pl: Azja/Czojbalsan

en: Asia/Chongqing
pl: Azja/Chongqing

en: Asia/Colombo
pl: Azja/Kolombo

en: Asia/Damascus
pl: Azja/Damaszek

en: Asia/Dhaka
pl: Azja/Dhaka

en: Asia/Dili
pl: Azja/Dili

en: Asia/Dubai
pl: Azja/Dubaj

en: Asia/Dushanbe
pl: Azja/Duszanbe

en: Asia/Gaza
pl: Azja/Gaza

en: Asia/Harbin
pl: Azja/Harbin

en: Asia/Hong_Kong
pl: Azja/Hongkong

en: Asia/Hovd
pl: Azja/Kobdo

en: Asia/Irkutsk
pl: Azja/Irkuck

en: Asia/Istanbul
pl: Azja/Stambuł

en: Asia/Jakarta
pl: Azja/Dżakarta

en: Asia/Jayapura
pl: Azja/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
pl: Azja/Jerozolima

en: Asia/Kabul
pl: Azja/Kabul

en: Asia/Kamchatka
pl: Azja/Kamczatka

en: Asia/Karachi
pl: Azja/Karaczi

en: Asia/Kashgar
pl: Azja/Kaszgar

en: Asia/Kathmandu
pl: Azja/Katmandu

en: Asia/Krasnoyarsk
pl: Azja/Krasnojarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
pl: Azja/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
pl: Azja/Kuching

en: Asia/Kuwait
pl: Azja/Kuwejt

en: Asia/Macao
pl: Azja/Makau

en: Asia/Macau
pl: Azja/Makau

en: Asia/Magadan
pl: Azja/Magadan

en: Asia/Makassar
pl: Azja/Makasar

en: Asia/Manila
pl: Azja/Manila

en: Asia/Muscat
pl: Azja/Maskat

en: Asia/Nicosia
pl: Azja/Nikozja

en: Asia/Novosibirsk
pl: Azja/Nowosybirsk

en: Asia/Omsk
pl: Azja/Omsk

en: Asia/Oral
pl: Azja/Orał

en: Asia/Phnom_Penh
pl: Azja/Phnom_Penh

en: Asia/Pontianak
pl: Azja/Pontianak

en: Asia/Pyongyang
pl: Azja/Pjongjang

en: Asia/Qatar
pl: Azja/Katar

en: Asia/Qyzylorda
pl: Azja/Kyzyłorda

en: Asia/Rangoon
pl: Azja/Rangun

en: Asia/Riyadh
pl: Azja/Rijad

en: Asia/Saigon
pl: Azja/Ho_Chi_Minh

en: Asia/Sakhalin
pl: Azja/Sachalin

en: Asia/Samarkand
pl: Azja/Samarkanda

en: Asia/Seoul
pl: Azja/Seul

en: Asia/Shanghai
pl: Azja/Szanghaj

en: Asia/Singapore
pl: Azja/Singapur

en: Asia/Taipei
pl: Azja/Tajpej

en: Asia/Tashkent
pl: Azja/Taszkient

en: Asia/Tbilisi
pl: Azja/Tbilisi

en: Asia/Tehran
pl: Azja/Teheran

en: Asia/Thimphu
pl: Azja/Thimphu

en: Asia/Tokyo
pl: Azja/Tokio

en: Asia/Ujung_Pandang
pl: Azja/Makasar

en: Asia/Ulaanbaatar
pl: Azja/Ułan_Bator

en: Asia/Urumqi
pl: Azja/Urumczi

en: Asia/Vientiane
pl: Azja/Wientian

en: Asia/Vladivostok
pl: Azja/Władywostok

en: Asia/Yakutsk
pl: Azja/Jakuck

en: Asia/Yekaterinburg
pl: Azja/Jekaterynburg

en: Asia/Yerevan
pl: Azja/Erywań

en: Atlantic/Azores
pl: Atlantyk/Azory

en: Atlantic/Bermuda
pl: Atlantyk/Bermudy

en: Atlantic/Canary
pl: Atlantyk/Wyspy_Kanaryjskie

en: Atlantic/Cape_Verde
pl: Atlantyk/Wyspy_Zielonego_Przylądka

en: Atlantic/Faeroe
pl: Atlantyk/Wyspy_Owcze

en: Atlantic/Jan_Mayen
pl: Atlantyk/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
pl: Atlantyk/Madera

en: Atlantic/Reykjavik
pl: Atlantyk/Reykjavik

en: Atlantic/South_Georgia
pl: Atlantyk/Georgia_Południowa

en: Atlantic/St_Helena
pl: Atlantyk/Święta_Helena

en: Atlantic/Stanley
pl: Atlantyk/Stanley

en: Australia/Adelaide
pl: Australia/Adelajda

en: Europe/Amsterdam
pl: Europa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
pl: Europa/Andora

en: Europe/Athens
pl: Europa/Ateny

en: Europe/Belfast
pl: Europa/Belfast

en: Europe/Belgrade
pl: Europa/Belgrad

en: Europe/Berlin
pl: Europa/Berlin

en: Europe/Bratislava
pl: Europa/Bratysława

en: Europe/Brussels
pl: Europa/Bruksela

en: Europe/Bucharest
pl: Europa/Bukareszt

en: Europe/Budapest
pl: Europa/Budapeszt

en: Europe/Chisinau
pl: Europa/Kiszyniów

en: Europe/Copenhagen
pl: Europa/Kopenhaga

en: Europe/Dublin
pl: Europa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
pl: Europa/Gibraltar

en: Europe/Helsinki
pl: Europa/Helsinki

en: Europe/Istanbul
pl: Europa/Stambuł

en: Europe/Kaliningrad
pl: Europa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
pl: Europa/Kijów

en: Europe/Lisbon
pl: Europa/Lizbona

en: Europe/Ljubljana
pl: Europa/Lublana

en: Europe/London
pl: Europa/Londyn

en: Europe/Luxembourg
pl: Europa/Luksemburg

en: Europe/Madrid
pl: Europa/Madryt

en: Europe/Malta
pl: Europa/Malta

en: Europe/Minsk
pl: Europa/Mińsk

en: Europe/Monaco
pl: Europa/Monako

en: Europe/Moscow
pl: Europa/Moskwa

en: Europe/Nicosia
pl: Europa/Nikozja

en: Europe/Oslo
pl: Europa/Oslo

en: Europe/Paris
pl: Europa/Paryż

en: Europe/Prague
pl: Europa/Praga

en: Europe/Riga
pl: Europa/Ryga

en: Europe/Rome
pl: Europa/Rzym

en: Europe/Samara
pl: Europa/Samara

en: Europe/San_Marino
pl: Europa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
pl: Europa/Sarajewo

en: Europe/Simferopol
pl: Europa/Symferopol

en: Europe/Skopje
pl: Europa/Skopje

en: Europe/Sofia
pl: Europa/Sofia

en: Europe/Stockholm
pl: Europa/Sztokholm

en: Europe/Tallinn
pl: Europa/Tallin

en: Europe/Tirane
pl: Europa/Tirana

en: Europe/Uzhgorod
pl: Europa/Użhorod

en: Europe/Vaduz
pl: Europa/Vaduz

en: Europe/Vatican
pl: Europa/Watykan

en: Europe/Vienna
pl: Europa/Wiedeń

en: Europe/Vilnius
pl: Europa/Wilno

en: Europe/Warsaw
pl: Europa/Warszawa

en: Europe/Zagreb
pl: Europa/Zagrzeb

en: Europe/Zaporozhye
pl: Europa/Zaporoże

en: Europe/Zurich
pl: Europa/Zurych

en: Indian/Antananarivo
pl: Ocean Indyjski/Antananarywa

en: Indian/Chagos
pl: Ocean Indyjski/Czagos

en: Indian/Christmas
pl: Ocean Indyjski/Wyspa_Bożego_Narodzenia

en: Indian/Cocos
pl: Ocean Indyjski/Wyspy_Kokosowe

en: Indian/Comoro
pl: Ocean Indyjski/Komory

en: Indian/Kerguelen
pl: Ocean Indyjski/Wyspy_Kerguelena

en: Indian/Mahe
pl: Ocean Indyjski/Mahe

en: Indian/Maldives
pl: Ocean Indyjski/Malediwy

en: Indian/Mauritius
pl: Ocean Indyjski/Mauritius

en: Indian/Mayotte
pl: Ocean Indyjski/Majotta

en: Indian/Reunion
pl: Ocean Indyjski/Reunion

en: Pacific/Apia
pl: Ocean Spokojny/Apia

en: Pacific/Auckland
pl: Ocean Spokojny/Auckland

en: Pacific/Chatham
pl: Ocean Spokojny/Wyspy_Chatham

en: Pacific/Easter
pl: Ocean Spokojny/Wyspa_Wielkanocna

en: Pacific/Efate
pl: Ocean Spokojny/Efate

en: Pacific/Enderbury
pl: Ocean Spokojny/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
pl: Ocean Spokojny/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
pl: Ocean Spokojny/Fidżi

en: Pacific/Funafuti
pl: Ocean Spokojny/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
pl: Ocean Spokojny/Galapagos

en: Pacific/Gambier
pl: Ocean Spokojny/Wyspy_Gambiera

en: Pacific/Guadalcanal
pl: Ocean Spokojny/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
pl: Ocean Spokojny/Guam

en: Pacific/Honolulu
pl: Ocean Spokojny/Honolulu

en: Pacific/Johnston
pl: Ocean Spokojny/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
pl: Ocean Spokojny/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
pl: Ocean Spokojny/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
pl: Ocean Spokojny/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
pl: Ocean Spokojny/Majuro

en: Pacific/Marquesas
pl: Ocean Spokojny/Markizy

en: Pacific/Midway
pl: Ocean Spokojny/Midway

en: Pacific/Nauru
pl: Ocean Spokojny/Nauru

en: Pacific/Niue
pl: Ocean Spokojny/Niue

en: Pacific/Norfolk
pl: Ocean Spokojny/Norfolk

en: Pacific/Noumea
pl: Ocean Spokojny/Numea

en: Pacific/Pago_Pago
pl: Ocean Spokojny/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
pl: Ocean Spokojny/Palau

en: Pacific/Pitcairn
pl: Ocean Spokojny/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
pl: Ocean Spokojny/Pohnpei

en: Pacific/Port_Moresby
pl: Ocean Spokojny/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
pl: Ocean Spokojny/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
pl: Ocean Spokojny/Saipan

en: Pacific/Tahiti
pl: Ocean Spokojny/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
pl: Ocean Spokojny/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
pl: Ocean Spokojny/Tongatapu

en: Pacific/Truk
pl: Ocean Spokojny/Chuuk

en: Pacific/Wake
pl: Ocean Spokojny/Wake

en: Pacific/Wallis
pl: Ocean Spokojny/Wallis

en: Pacific/Yap
pl: Ocean Spokojny/Yap

en: Save as…
pl: Zapis jako…

en: Close the current file
pl: Zamyka bieżący plik

en: New _Message
pl: Nowa _wiadomość

en: Open New Message window
pl: Otwórz okno nowej wiadomości

en: _Preferences
pl: _Preferencje

en: Configure Evolution
pl: Konfiguruje program Evolution

en: Save the current file
pl: Zapisuje bieżący plik

en: Save _As…
pl: Z_apisz jako…

en: Save the current file with a different name
pl: Zapisuje bieżący plik pod inną nazwą

en: Character _Encoding
pl: _Kodowanie znaków

en: Print Pre_view
pl: Podgląd wyd_ruku

en: Save as _Draft
pl: Zapisz jako s_zkic

en: Save as draft
pl: Zapisz jako szkic

en: S_end
pl: _Wyślij

en: Send this message
pl: Wysyła wiadomość

en: _Main toolbar
pl: _Główny pasek narzędziowy

en: Main toolbar
pl: Główny pasek narzędziowy

en: Edit _toolbar
pl: _Modyfikuj pasek narzędziowy

en: Edit toolbar
pl: Modyfikuje pasek narzędziowy

en: PGP _Encrypt
pl: _Szyfrowanie PGP

en: Encrypt this message with PGP
pl: Szyfruje wiadomość za pomocą PGP

en: PGP _Sign
pl: _Podpis PGP

en: Sign this message with your PGP key
pl: Podpisuje wiadomość za pomocą klucza PGP

en: _Picture Gallery
pl: _Galeria zdjęć

en: Show a collection of pictures that you can drag to your message
pl: Wyświetla kolekcję zdjęć, które można przeciągnąć do swojej wiadomości

en: _Prioritize Message
pl: _Określ priorytet

en: Set the message priority to high
pl: Ustawia priorytet wiadomości na wysoki

en: Re_quest Read Receipt
pl: _Zażądaj potwierdzenia przeczytania

en: Get delivery notification when your message is read
pl: Żądanie potwierdzenia przeczytania wiadomości

en: Request _Delivery Status Notification
pl: Zażądaj powiadomienia o stanie _dostarczenia

en: Get delivery status notification for the message
pl: Żądanie powiadomienia o stanie dostarczenia wiadomości

en: S/MIME En_crypt
pl: S_zyfrowanie S/MIME

en: Encrypt this message with S/MIME
pl: Szyfruje wiadomość za pomocą S/MIME

en: S/MIME Sig_n
pl: P_odpis S/MIME

en: Sign this message with your S/MIME Signature Certificate
pl: Podpisuje wiadomość za pomocą certyfikatu podpisującego S/MIME

en: _Bcc Field
pl: Pole _Ukryta kopia

en: Toggles whether the BCC field is displayed
pl: Przełącza wyświetlanie pola „Ukryta kopia”

en: _Cc Field
pl: Pole _Kopia

en: Toggles whether the CC field is displayed
pl: Przełącza wyświetlanie pola „Kopia”

en: _From Override Field
pl: Zastąpienie pola _Od

en: Toggles whether the From override field to change name or email address is displayed
pl: Przełącza wyświetlanie zastąpienia pola „Od” do zmiany nazwy lub adresu e-mail

en: _Reply-To Field
pl: Pole Odpowiedź _do

en: Toggles whether the Reply-To field is displayed
pl: Przełącza wyświetlanie pola „Odpowiedź do”

en: Visually _Wrap Long Lines
pl: _Wizualne zawijanie długich wierszy

en: Attach
pl: Załącz

en: Save Draft
pl: Zapisz szkic

en: _Name:
pl: _Nazwa:

en: Enter the recipients of the message
pl: Adres odbiorcy wiadomości

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message
pl: Adresy, pod które zostanie przesłana kopia wiadomości

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message without appearing in the recipient list of the message
pl: Adresy, które nie mają się pojawić w liście odbiorców, a pod które zostanie przesłana kopia wiadomości

en: Fr_om:
pl: _Od:

en: _Reply-To:
pl: Odpo_wiedź do:

en: _To:
pl: _Do:

en: _Cc:
pl: _Kopia:

en: _Bcc:
pl: _Ukryta kopia:

en: _Post To:
pl: _Wyślij do:

en: S_ubject:
pl: _Temat:

en: Si_gnature:
pl: Podp_is:

en: Click here for the address book
pl: Kliknięcie otworzy książkę adresową

en: Click here to select folders to post to
pl: Kliknięcie wybierze katalogi docelowe wysyłki

en: Send
pl: Wyślij

en: Cannot sign outgoing message: No signing certificate set for this account
pl: Nie można podpisać wiadomości wychodzącej: Nie ustawiono certyfikatu podpisującego dla tego konta

en: Cannot encrypt outgoing message: No encryption certificate set for this account
pl: Nie można zaszyfrować wiadomości wychodzącej: Nie ustawiono certyfikatu szyfrującego dla tego konta

en: Compose Message
pl: Tworzenie wiadomości

en: Reading text content…
pl: Odczytywanie treści tekstowej…

en: Send _without encryption
pl: Wyślij _bez szyfrowania

en: Review attachment before sending. | Review attachments before sending.
pl[0]: Proszę przejrzeć załącznik przez wysłaniem.
pl[1]: Proszę przejrzeć załączniki przez wysłaniem.
pl[2]: Proszę przejrzeć załączniki przez wysłaniem.

en: %d attachment was added by an external application. Make sure it does not contain any sensitive information before sending the message. | %d attachments were added by an external application. Make sure they do not contain any sensitive information before sending the message.
pl[0]: Zewnętrzny program dodał %d załącznik. Przed wysłaniem wiadomości proszę się upewnić, że nie zawiera on żadnych prywatnych informacji.
pl[1]: Zewnętrzny program dodał %d załączniki. Przed wysłaniem wiadomości proszę się upewnić, że nie zawierają one żadnych prywatnych informacji.
pl[2]: Zewnętrzny program dodał %d załączników. Przed wysłaniem wiadomości proszę się upewnić, że nie zawierają one żadnych prywatnych informacji.

en: The composer contains a non-text message body, which cannot be edited.
pl: Edytor wiadomości zawiera treść niebędącą tekstem, która nie może podlegać modyfikacjom.

en: You cannot attach the file “{0}” to this message.
pl: Nie można załączyć pliku „{0}” do tej wiadomości.

en: The file “{0}” is not a regular file and cannot be sent in a message.
pl: Plik „{0}” nie jest zwykłym plikiem i nie może być wysłany w wiadomości.

en: Could not retrieve messages to attach from {0}.
pl: Nie można pobrać wiadomości do załączenia z {0}.

en: Because “{1}”.
pl: Przyczyna: „{1}”.

en: Do you want to recover unfinished messages?
pl: Odtworzyć niedokończoną wiadomość?

en: Evolution quit unexpectedly while you were composing a new message. Recovering the message will allow you to continue where you left off.
pl: Program Evolution niespodziewanie zakończył działanie podczas tworzenia nowej wiadomości. Odtworzenie wiadomości pozwoli na kontynuację pracy w tym samym miejscu.

en: _Do not Recover
pl: _Nie odtwarzaj

en: _Recover
pl: _Odtwórz

en: Do you want to recover last saved version of the message?
pl: Odtworzyć ostatnią zapisaną wersję wiadomości?

en: Recovering the message will allow you to continue where it had been saved the last time.
pl: Odtworzenie wiadomości umożliwi kontynuowanie jej tworzenia w miejscu, w którym została ostatnio zapisana.

en: Could not save to autosave file “{0}”.
pl: Nie można zapisać do pliku automatycznego zapisu „{0}”.

en: Error saving to autosave because “{1}”.
pl: Błąd zapisu do pliku automatycznego zapisu z powodu „{1}”.

en: Are you sure you want to discard the message, titled “{0}”, you are composing?
pl: Na pewno odrzucić pisaną właśnie wiadomość o tytule „{0}”?

en: Closing this composer window will discard the message permanently, unless you choose to save the message in your Drafts folder. This will allow you to continue the message at a later date.
pl: Zamknięcie okna tworzenia wiadomości spowoduje bezpowrotne odrzucenie wiadomości, chyba że zostanie wybrany zapis wiadomości w katalogu szkiców. Pozwoli to na późniejsze kontynuowanie pisania wiadomości.

note: Response codes were chosen somewhat arbitrarily.
en: _Continue Editing
pl: _Kontynuuj redagowanie

en: _Save Draft
pl: _Zapisz szkic

en: Are you sure you want to discard the message you are composing?
pl: Na pewno odrzucić pisaną właśnie wiadomość?

en: Could not create message.
pl: Nie można utworzyć wiadomości.

en: You may need to select different mail options.
    
    Detailed error: {0}
pl: Może być konieczne użycie innych opcji poczty.
    
    Szczegóły komunikatu o błędzie: {0}

en: Could not read signature file “{0}”.
pl: Nie można odczytać pliku podpisu „{0}”.

en: All accounts have been removed.
pl: Wszystkie konta zostały usunięte.

en: You need to configure an account before you can compose mail.
pl: Przed utworzeniem wiadomości należy skonfigurować konto.

en: An error occurred while saving to your Outbox folder.
pl: Wystąpił błąd podczas zapisywania do katalogu Wychodzące.

en: The reported error was “{0}”. The message has not been sent.
pl: Zgłoszony błąd: „{0}”. Wiadomość nie została zapisana.

en: An error occurred while saving to your Drafts folder.
pl: Wystąpił błąd podczas zapisywania do katalogu Szkice.

en: The reported error was “{0}”. The message has most likely not been saved.
pl: Zgłoszony błąd: „{0}”. Wiadomość prawdopodobnie nie została zapisana.

en: An error occurred while sending. How do you want to proceed?
pl: Wystąpił błąd podczas wysyłania. Jak kontynuować?

en: The reported error was “{0}”.
pl: Zgłoszony błąd: „{0}”.

en: _Save to Outbox
pl: _Zapisz w Wychodzących

en: _Try Again
pl: _Spróbuj ponownie

en: Your message was sent, but an error occurred during post-processing.
pl: Wysłano wiadomość, ale wystąpił błąd podczas przetwarzania po wysłaniu.

en: Saving message to Outbox.
pl: Zapisywanie wiadomości w katalogu Wychodzące.

en: The message will be saved to your local Outbox folder, because the destination service is currently unavailable. You can send the message by clicking the Send/Receive button in Evolution’s toolbar.
pl: Ponieważ usługa docelowa jest obecnie niedostępna, wiadomość zostanie zapisana w lokalnym katalogu Wychodzące. Można wysłać wiadomość przez kliknięcie przycisku Wyślij/odbierz na pasku narzędziowym.

en: Are you sure you want to send the message?
pl: Na pewno wysłać wiadomość?

en: A keyboard accelerator to send the message has been pressed. Either cancel sending the message, if it was done by an accident, or send the message.
pl: Naciśnięto klawisz skrótu do wysłania wiadomości. Można anulować wysyłanie, jeśli naciśnięto go przypadkiem, lub kontynuować.

en: Are you sure you want to change the composer format?
pl: Na pewno zmienić format okna tworzenia wiadomości?

en: Switching to Plain Text format will cause the text to lose all the HTML formatting. Do you want to continue?
pl: Przełączenie do formatu zwykłego tekstu spowoduje usunięcie całego formatowania HTML. Kontynuować?

en: _Don’t lose formatting
pl: _Nie usuwaj formatowania

en: Lose _formatting
pl: _Usuń formatowanie

en: An error occurred while saving to your Templates folder.
pl: Wystąpił błąd podczas zapisywania do katalogu Szablony.

en: Are you sure you want to convert the message into a meeting?
pl: Na pewno konwertować wiadomość na zebranie?

en: By converting the message into the meeting the composed message will be closed and the changes being done discarded.
pl: Konwersja wiadomości na zebranie spowoduje zamknięcie pisanej wiadomości i odrzucenie wprowadzonych zmian.

en: Convert to _Meeting
pl: Konwertuj na ze_branie

en: Are you sure you want to convert the event into a message?
pl: Na pewno konwertować wydarzenie na wiadomość?

en: By converting the event into the message the editing window will be closed and the changes being done discarded.
pl: Konwersja wydarzenia na wiadomość spowoduje zamknięcie okna i odrzucenie wprowadzonych zmian.

en: Convert to _Message
pl: Konwertuj na _wiadomość

en: Are you sure you want to convert the memo into a message?
pl: Na pewno konwertować notatkę na wiadomość?

en: By converting the memo into the message the editing window will be closed and the changes being done discarded.
pl: Konwersja notatki na wiadomość spowoduje zamknięcie okna i odrzucenie wprowadzonych zmian.

en: Are you sure you want to convert the task into a message?
pl: Na pewno konwertować zadanie na wiadomość?

en: By converting the task into the message the editing window will be closed and the changes being done discarded.
pl: Konwersja zadania na wiadomość spowoduje zamknięcie okna i odrzucenie wprowadzonych zmian.

en: Something has gone wrong when editing the message
pl: Coś się nie powiodło podczas modyfikowania wiadomości

en: A WebKitWebProcess crashed when editing the message. You can try again by closing the composer window and opening a new one. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
pl: Proces WebKitWebProcess uległ awarii podczas modyfikowania wiadomości. Można spróbować ponownie zamykając okno tworzenia wiadomości i otwierając nowe. Jeśli problem się powtarza, prosimy zgłosić błąd w serwisie GitLab projektu GNOME.

en: An error occurred while creating message composer.
pl: Wystąpił błąd podczas tworzenia okna tworzenia wiadomości.

en: Message Redirection
pl: Przekierowanie wiadomości

en: This message is a redirection, which allows you to change the recipients, subject and other message attributes, but not the contents of the message.
pl: Ta wiadomość jest przekierowaniem, co umożliwia zmianę odbiorców, tematu i innych atrybutów wiadomości, ale nie jej treści.

en: Not adding OpenPGP public key into the mail.
pl: Do wiadomości nie zostanie dodany klucz publiczny OpenPGP.

en: The OpenPGP public key for “{0}” is too large for the transfer.
pl: Klucz publiczny OpenPGP dla „{0}” jest za duży do przesłania.

en: Toggle View Inline
pl: Przełącz wyświetlanie w treści wiadomości

en: Open in default application
pl: Otwórz w domyślnym programie

en: Display as attachment
pl: Wyświetlanie jako załącznik

en: Audio Player
pl: Odtwarzacz dźwięku

en: Play the attachment in embedded audio player
pl: Odtwarza załącznik w osadzonym odtwarzaczu dźwięku

en: From
pl: Od

en: (no subject)
pl: (brak tematu)

en: Remote content download had been blocked for this message.
pl: Pobieranie zdalnej treści zostało zablokowane dla tej wiadomości.

en: Import OpenPGP key provided in this message
pl: Zaimportuj klucz OpenPGP podany w tej wiadomości

note: Translators: This message suggests to the recipients * that the sender of the mail is different from the one * listed in From field.
en: This message was sent by %s on behalf of %s
pl: Ta wiadomość została wysłana przez %s w imieniu %s

en: Regular Image
pl: Zwykły obraz

en: Display part as an image
pl: Wyświetlanie części jako obraz

en: RFC822 message
pl: Wiadomość RFC822

en: Format part as an RFC822 message
pl: Formatowanie części jako wiadomość RFC822

en: Size
pl: Rozmiar

en: Subject
pl: Temat

note: pseudo-header
en: Mailer
pl: Program pocztowy

en: Richtext
pl: Wzbogacony tekst

en: Display part as enriched text
pl: Wyświetlanie części jako wzbogacony tekst

en: Format part as HTML
pl: Formatowanie części jako HTML

en: Plain Text
pl: Zwykły tekst

en: Format part as plain text
pl: Formatowanie części jako zwykły tekst

en: Unsigned
pl: Niepodpisana

en: This message is not signed. There is no guarantee that this message is authentic.
pl: Wiadomość nie jest podpisana. Nie ma gwarancji, że ta wiadomość jest autentyczna.

en: Valid signature
pl: Podpis prawidłowy

en: Valid signature, but sender address and signer address do not match
pl: Prawidłowy podpis, ale adres nadawcy i podpisującego się nie zgadzają

en: This message is signed and is valid meaning that it is very likely that this message is authentic.
pl: Wiadomość jest podpisana i prawidłowa; jest bardzo prawdopodobne, że jest ona autentyczna.

en: Invalid signature
pl: Nieprawidłowy podpis

en: The signature of this message cannot be verified, it may have been altered in transit.
pl: Nie można zweryfikować podpisu wiadomości; mogła być ona naruszona podczas przesyłania.

en: Valid signature, but cannot verify sender
pl: Podpis jest prawidłowy, ale nie można zweryfikować nadawcy

en: This message is signed with a valid signature, but the sender of the message cannot be verified.
pl: Ta wiadomość jest podpisana prawidłowym podpisem, ale nie można zweryfikować jej nadawcy.

en: This message is signed, but the public key is not in your keyring
pl: Ta wiadomość jest podpisana, ale brak klucza publicznego w bazie kluczy

en: This message was digitally signed, but the corresponding public key is not present in your keyring. If you want to be able to verify the authenticity of messages from this person, you should obtain the public key through a trusted method and add it to your keyring. Until then, there is no guarantee that this message truly came from that person and that it arrived unaltered.
pl: Ta wiadomość została cyfrowo podpisana, ale odpowiedni klucz publiczny nie jest obecny w bazie kluczy. Należy uzyskać klucz publiczny przez zaufaną metodę i dodać go do bazy kluczy, aby móc sprawdzać autentyczność wiadomości od tej osoby. Do tego czasu nie ma gwarancji, że ta wiadomość naprawdę pochodzi od tej osoby i dotarła niezmieniona.

en: Unencrypted
pl: Niezaszyfrowana

en: This message is not encrypted. Its content may be viewed in transit across the Internet.
pl: Ta wiadomość nie jest zaszyfrowana. Jej zawartość może być przechwycona podczas transmisji przez Internet.

en: Encrypted, weak
pl: Zaszyfrowana, słabo

en: This message is encrypted, but with a weak encryption algorithm. It would be difficult, but not impossible for an outsider to view the content of this message in a practical amount of time.
pl: Ta wiadomość jest zaszyfrowana słabym algorytmem szyfrującym. Możliwe będzie jej odszyfrowanie przez osoby trzecie w krótkim czasie.

en: Encrypted
pl: Zaszyfrowana

en: This message is encrypted.  It would be difficult for an outsider to view the content of this message.
pl: Ta wiadomość jest zaszyfrowana. Osobie obcej będzie trudno podejrzeć jej zawartość.

en: Encrypted, strong
pl: Zaszyfrowana, silnie

en: This message is encrypted, with a strong encryption algorithm. It would be very difficult for an outsider to view the content of this message in a practical amount of time.
pl: Ta wiadomość jest zaszyfrowana silnym algorytmem szyfrującym. Odszyfrowanie jej przez osoby trzecie w krótkim czasie jest bardzo trudne.

en: View Certificate
pl: Wyświetl certyfikat

en: Import Certificate
pl: Zaimportuj certyfikat

note: image
en: Details
pl: Szczegóły

en: Digital Signature
pl: Podpis cyfrowy

en: Signer: | Signers:
pl[0]: Podpisujący:
pl[1]: Podpisujący:
pl[2]: Podpisujący:

en: Encryption
pl: Szyfrowanie

en: Encrypted by:
pl: Zaszyfrowane przez:

en: Display source of a MIME part
pl: Wyświetlanie źródła części MIME

en: Markdown Text
pl: Tekst Markdown

en: Format part as markdown text
pl: Formatowanie części jako tekst Markdown

en: To
pl: Do

en: Cc
pl: Kopia

en: Bcc
pl: Ukryta kopia

en: Security
pl: Bezpieczeństwo

en: GPG signed
pl: podpisana kluczem GPG

en: partially GPG signed
pl: częściowo podpisana kluczem GPG

en: GPG encrypted
pl: zaszyfrowana kluczem GPG

en: partially GPG encrypted
pl: częściowo zaszyfrowana kluczem GPG

en: S/MIME signed
pl: podpisana kluczem S/MIME

en: partially S/MIME signed
pl: częściowo podpisana kluczem S/MIME

en: S/MIME encrypted
pl: zaszyfrowana kluczem S/MIME

en: partially S/MIME encrypted
pl: częściowo zaszyfrowana kluczem S/MIME

en: Show parts not being secured
pl: Wyświetl części niezabezpieczone

en: Hide parts not being secured
pl: Ukryj części niezabezpieczone

en: Error parsing MBOX part: %s
pl: Błąd podczas przetwarzania części MBOX: %s

en: Could not parse S/MIME message: %s
pl: Nie można przetworzyć wiadomości S/MIME: %s

en: Could not parse PGP message: %s
pl: Nie można przetworzyć wiadomości PGP: %s

en: Error verifying signature: %s
pl: Błąd podczas weryfikowania podpisu: %s

en: Malformed external-body part
pl: Błędna forma części „external-body”

en: Pointer to FTP site (%s)
pl: Wskaźnik do strony FTP (%s)

en: Pointer to local file (%s) valid at site “%s”
pl: Wskaźnik do lokalnego pliku (%s) prawidłowy na stronie „%s”

en: Pointer to local file (%s)
pl: Wskaźnik do lokalnego pliku (%s)

en: Pointer to remote data (%s)
pl: Wskaźnik do zdalnych danych (%s)

en: Pointer to unknown external data (“%s” type)
pl: Wskaźnik do nieznanych danych zewnętrznych (typu „%s”)

en: Could not parse MIME message. Displaying as source.
pl: Nie można przetworzyć wiadomości MIME. Wyświetlanie w postaci źródłowej.

en: Unsupported encryption type for multipart/encrypted
pl: Nieobsługiwany rodzaj szyfrowania dla wiadomości wieloczęściowych/szyfrowanych

en: Could not parse PGP/MIME message: %s
pl: Nie można przetworzyć wiadomości PGP/MIME: %s

en: Unsupported signature format
pl: Nieobsługiwany format podpisu

en: Reply-To
pl: Odpowiedź do

en: Date
pl: Data

en: Newsgroups
pl: Grupy dyskusyjne

en: Face
pl: Obraz

en: Failed to import certificate: %s
pl: Zaimportowanie certyfikatu się nie powiodło: %s

en: %s attachment
pl: Załącznik: %s

en: %d %B %Y
pl: %-d %B %Y

en: Calendar: from %s to %s
pl: Kalendarz: od %s do %s

en: evolution calendar item
pl: element kalendarza programu Evolution

en: Mail Accounts
pl: Konta poczty

en: Address Books
pl: Książki adresowe

en: Calendars
pl: Kalendarze

en: Memo Lists
pl: Listy notatek

en: Task Lists
pl: Listy zadań

en: Enabled
pl: Włączone

en: Account Name
pl: Nazwa konta

en: Collection _Account
pl: _Konto kolekcji

en: _Mail Account
pl: Konto po_czty

en: Address _Book
pl: Książka _adresowa

en: _Calendar
pl: _Kalendarz

en: M_emo List
pl: _Lista notatek

en: _Task List
pl: Lista _zadań

en: Evolution Accounts
pl: Konta programu Evolution

note: widget = gtk_button_new_with_mnemonic (_("_Permissions")); gtk_box_pack_start (GTK_BOX (container), widget, FALSE, FALSE, 0); webdav_browser->priv->permissions_button = widget;
en: _Refresh
pl: _Odśwież

en: Initiates refresh of account sources
pl: Inicjuje odświeżenie źródeł konta

note: Translators: This is a cancelled activity.
en: %s (cancelled)
pl: %s (anulowano)

note: Translators: This is a completed activity.
en: %s (completed)
pl: %s (ukończono)

note: Translators: This is an activity waiting to run.
en: %s (waiting)
pl: %s (oczekiwanie)

note: Translators: This is a running activity which *              the user has requested to cancel.
en: %s (cancelling)
pl: %s (anulowanie)

note: Translators: This is a running activity whose *              percent complete is known. Translators: This is a running activity whose percent complete is known.
en: %s (%d%% complete)
pl: %s (ukończono %d%%)

en: Cancel
pl: Anuluj

note: Translators: Escape is a keyboard binding.
en: Close this message (Escape)
pl: Zamyka tę wiadomość (Escape)

en: _Dismiss
pl: _Odrzuć

en: Failed to create a thread:
pl: Utworzenie wątku się nie powiodło:

note: To Translators: This text is set as a description of an attached * message when, for example, attaching it to a composer. When the * message to be attached has also filled Subject, then this text is * of form "Attached message - Subject", otherwise it's left as is.
en: Attached message
pl: Załączona wiadomość

en: Operation was cancelled
pl: Anulowano działanie

note: Translators: Default attachment filename.
en: attachment.dat
pl: załącznik.dat

en: A load operation is already in progress
pl: Działanie wczytywania jest już wykonywane

en: A save operation is already in progress
pl: Działanie zapisywania jest już wykonywane

en: Could not open “%s”
pl: Nie można otworzyć „%s”

en: Could not open the attachment
pl: Nie można otworzyć załącznika

en: Attachment contents not loaded
pl: Treść załącznika nie jest wczytana

en: Could not save “%s”
pl: Nie można zapisać „%s”

en: Could not save the attachment
pl: Nie można zapisać załącznika

en: Attachment Properties
pl: Właściwości załącznika

en: F_ilename:
pl: Nazwa pl_iku:

en: _Description:
pl: _Opis:

en: MIME Type:
pl: Typ MIME:

en: _Suggest automatic display of attachment
pl: _Sugerowanie automatycznego wyświetlenia załącznika

en: Could not set as background
pl: Nie można ustawić jako tło

en: Set as _Background
pl: Ustaw jako _tło

en: Loading
pl: Wczytywanie

en: Saving
pl: Zapisywanie

en: Hide Attachment _Bar
pl: _Ukrywanie paska załączników

en: Show Attachment _Bar
pl: _Wyświetlanie paska załączników

en: Add Attachment
pl: Dodanie załącznika

en: A_ttach
pl: Z_ałącz

en: Archive selected directories using this format:
pl: Archiwizowanie zaznaczonych katalogów za pomocą tego formatu:

en: Save Attachment | Save Attachments
pl[0]: Zapis załącznika
pl[1]: Zapis załączników
pl[2]: Zapis załączników

en: Do _not extract files from the attachment
pl: _Bez wypakowywania plików z załącznika

en: Save extracted files _only
pl: Zapisywanie _tylko wypakowanych plików

en: Save extracted files and the original _archive
pl: Z_apisywanie wypakowanych plików i pierwotnego archiwum

en: Open With Other Application…
pl: Otwórz za pomocą innego programu…

en: S_ave All
pl: Zapisz _wszystkie

en: Sa_ve As
pl: Zapi_sz jako

en: Save _As
pl: Z_apisz jako

en: A_dd Attachment…
pl: _Dodaj załącznik…

en: _Properties
pl: _Właściwości

en: Re_load
pl: W_czytaj ponownie

en: Reload attachment content
pl: Ponownie wczytuje treść załącznika

en: Open With “%s”
pl: Otwórz za pomocą „%s”

en: Open this attachment in %s
pl: Otwiera ten załącznik w „%s”

en: Open With Default Application
pl: Otwórz za pomocą domyślnego programu

en: Open this attachment in default application
pl: Otwiera ten załącznik w domyślnym programie

en: Mark as default address book
pl: Ustaw jako domyślną książkę adresową

en: Autocomplete with this address book
pl: Automatyczne uzupełnianie danych z tej książki adresowej

en: Copy book content locally for offline operation
pl: Lokalne kopiowanie zawartości książki dla działania w trybie offline

en: Previous month
pl: Poprzedni miesiąc

en: Next month
pl: Następny miesiąc

en: Previous year
pl: Poprzedni rok

en: Next year
pl: Następny rok

en: Month Calendar
pl: Kalendarz miesięczny

[ctx: CalItem]
note: This is a strftime() format. %B = Month name.
en: %B
pl: %OB

[ctx: CalItem]
note: This is a strftime() format. %B = Month name, %Y = Year.
en: %B %Y
pl: %OB %Y

en: Mark as default calendar
pl: Ustaw jako domyślny kalendarz

en: Mark as default task list
pl: Ustaw jako domyślną listę zadań

en: Mark as default memo list
pl: Ustaw jako domyślną listą notatek

en: Color:
pl: Kolor:

en: Copy calendar contents locally for offline operation
pl: Skopiuj zawartość kalendarza do działania w trybie offline

en: Copy task list contents locally for offline operation
pl: Skopiuj listę zadań do działania w trybie offline

en: Copy memo list contents locally for offline operation
pl: Skopiuj listę notatek do działania w trybie offline

en: Currently _used categories:
pl: Obecnie _używane kategorie:

en: _Available Categories:
pl: _Dostępne kategorie:

[ctx: category]
en: _New
pl: _Nowa

[ctx: category]
en: _Edit
pl: _Modyfikuj

[ctx: category]
en: _Delete
pl: _Usuń

en: Icon
pl: Ikona

en: Create category “%s”
pl: Utwórz kategorię „%s”

en: Category Icon
pl: Ikona kategorii

en: _No Image
pl: _Brak obrazu

en: Category _Name
pl: _Nazwa kategorii

en: Category _Icon
pl: _Ikona kategorii

en: _Unset icon
pl: _Usuń ikonę

en: Category Properties
pl: Właściwości kategorii

en: There is already a category “%s” in the configuration. Please use another name
pl: Istnieje już kategoria „%s” w konfiguracji. Proszę użyć innej nazwy

en: popup list
pl: lista podręczna

en: Now
pl: Teraz

[ctx: table-date]
note: Translators: "None" as a label of a button to unset date in a * date table cell.
en: None
pl: Brak

en: The time must be in the format: %s
pl: Czas musi być podany w formacie: %s

en: The percent value must be between 0 and 100, inclusive
pl: Wartość procentowa musi się zawierać w przedziale od 0 do 100 włącznie

en: Arabic
pl: arabskie

en: Baltic
pl: bałtyckie

en: Central European
pl: środkowoeuropejskie

en: Chinese
pl: chińskie

en: Cyrillic
pl: cyrylica

en: Greek
pl: greckie

en: Hebrew
pl: hebrajskie

en: Japanese
pl: japońskie

en: Korean
pl: koreańskie

en: Thai
pl: tajskie

en: Turkish
pl: tureckie

en: Unicode
pl: unikod

en: Western European
pl: zachodnioeuropejskie

en: Western European, New
pl: zachodnioeuropejskie, nowe

note: Translators: Character set "Chinese, Traditional"
en: Traditional
pl: tradycyjne

note: Translators: Character set "Chinese, Simplified"
en: Simplified
pl: uproszczone

note: Translators: Character set "Cyrillic, Ukrainian"
en: Ukrainian
pl: ukraińskie

note: Translators: Character set "Hebrew, Visual"
en: Visual
pl: wizualne

en: Character Encoding
pl: Kodowanie znaków

en: Enter the character set to use
pl: Proszę podać zestaw znaków do użycia

en: Other…
pl: Inny…

en: Cannot create a client object from extension name “%s”
pl: Nie można utworzyć obiektu klienta z nazwy rozszerzenia „%s”

[ctx: Status]
en: Unreachable
pl: Niedostępne

[ctx: Status]
en: Failed to connect
pl: Połączenie się nie powiodło

en: _Finish
pl: _Ukończ

en: _Look Up
pl: _Wyszukaj

en: _Next
pl: _Następny

en: New Collection Account
pl: Nowe konto kolekcji

en: _Previous
pl: _Poprzedni

en: Looking up details, please wait…
pl: Wyszukiwanie informacji, proszę czekać…

note: Translators: The %s is replaced with a clickable text "Enter password", thus it'll be "Requires password to continue. Enter password." at the end.
en: Requires password to continue. %s.
pl: Kontynuacja wymaga hasła. %s.

en: View certificate
pl: Wyświetl certyfikat

en: Found no candidates. It can also mean that the server doesn’t provide any information about its configuration using the selected lookup methods. Enter the account manually instead or change above settings.
pl: Nie odnaleziono żadnych kandydatów. Może to także oznaczać, że serwer nie dostarcza żadnych informacji o swojej konfiguracji za pomocą wybranych metod wyszukiwania. Proszę zamiast tego wprowadzić konto ręcznie lub zmienić powyższe ustawienia.

en: Found one candidate | Found %d candidates
pl[0]: Odnaleziono jednego kandydata
pl[1]: Odnaleziono %d kandydatów
pl[2]: Odnaleziono %d kandydatów

en: User name contains letters, which can prevent log in. Make sure the server accepts such written user name.
pl: Nazwa użytkownika zawiera litery, które mogą uniemożliwić zalogowanie się. Proszę się upewnić, że serwer przyjmuje tak zapisane nazwy użytkownika.

en: _Username:
pl: Nazwa _użytkownika:

en: _Password:
pl: _Hasło:

en: _Remember password
pl: _Zapamiętanie hasła

en: Collection
pl: Kolekcja

en: Mail Receive
pl: Odbiór poczty

en: Mail Send
pl: Wysłanie poczty

en: Address Book
pl: Książka adresowa

en: Memo List
pl: Lista notatek

en: Task List
pl: Lista zadań

en: Looking up LDAP server’s search base…
pl: Wyszukiwanie podstawy wyszukiwania serwera LDAP…

en: Failed to store password:
pl: Przechowanie hasła się nie powiodło:

en: Failed to create sources:
pl: Utworzenie źródeł się nie powiodło:

en: Saving account settings, please wait…
pl: Zapisywanie ustawień konta, proszę czekać…

en: User details
pl: Informacje o użytkowniku

en: _Email Address or User name:
pl: Adres _e-mail lub nazwa użytkownika:

en: _Advanced Options
pl: _Opcje zaawansowane

en: _Server:
pl: _Serwer:

en: Semicolon (“;”) separated list of servers to look up information for, in addition to the domain of the e-mail address.
pl: Lista serwerów oddzielonych średnikami („;”), dla których wyszukać informacje, dodatkowo poza domeną adresu e-mail.

en: Select which parts should be configured:
pl: Które części skonfigurować:

en: Account Information
pl: Informacje o koncie

en: Choose custom color
pl: Użycie własnego koloru

en: Default
pl: Domyślne

en: black
pl: czarny

en: light brown
pl: jasnobrązowy

en: brown gold
pl: brązowozłoty

en: dark green #2
pl: ciemnozielony #2

en: navy
pl: granatowy

en: dark blue
pl: ciemnoniebieski

en: purple #2
pl: fioletowy #2

en: very dark gray
pl: bardzo ciemnoszary

en: dark red
pl: ciemnoczerwony

en: red-orange
pl: czerwonopomarańczowy

en: gold
pl: złoty

en: dark green
pl: ciemnozielony

en: dull blue
pl: matowoniebieski

en: blue
pl: niebieski

en: dull purple
pl: matowofioletowy

en: dark grey
pl: ciemnoszary

en: red
pl: czerwony

en: orange
pl: pomarańczowy

en: lime
pl: limonkowy

en: dull green
pl: matowozielony

en: dull blue #2
pl: matowoniebieski #2

en: sky blue #2
pl: błękit #2

en: purple
pl: fioletowy

en: gray
pl: szary

en: bright orange
pl: jaskrawopomarańczowy

en: yellow
pl: żółty

en: green
pl: zielony

en: cyan
pl: cyjan

en: bright blue
pl: jaskrawoniebieski

en: red purple
pl: czerwonofioletowy

en: light grey
pl: jasnoszary

en: pink
pl: różowy

en: light orange
pl: jasnopomarańczowy

en: light yellow
pl: jasnożółty

en: light green
pl: jasnozielony

en: light cyan
pl: jasny cyjan

en: light blue
pl: jasnoniebieski

en: light purple
pl: jasnofioletowy

en: white
pl: biały

en: Running…
pl: Wykonywanie…

en: Date and Time
pl: Data i czas

en: Text entry to input date
pl: Pole tekstowe do wprowadzenia daty

en: Click this button to show a calendar
pl: Kliknięcie przycisku wyświetla kalendarz

en: Drop-down combination box to select time
pl: Pole rozwijane do wyboru czasu

en: Time
pl: Czas

en: No_w
pl: _Teraz

en: _Today
pl: _Dzisiaj

note: Note that we don't show this here, since by default a 'None' date * is not permitted.
en: _None
pl: _Brak

[ctx: date]
note: Translators: "None" for date field of a date edit, shown when * there is no date set.
en: None
pl: Brak

en: Invalid Date Value
pl: Nieprawidłowa data

en: Invalid Time Value
pl: Nieprawidłowy czas

en: Yesterday
pl: Wczoraj

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Mon
pl: Następny %a

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Tue
pl: Następny %a

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Wed
pl: Następna %a

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Thu
pl: Następny %a

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Fri
pl: Następny %a

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Sat
pl: Następna %a

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Sun
pl: Następna %a

en: Use locale default
pl: Użycie domyślnej lokalizacji

[ctx: time-unit]
note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ days ]"
en: days
pl: dni

[ctx: time-unit]
note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ weeks ]"
en: weeks
pl: tyg.

[ctx: time-unit]
note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ months ]"
en: months
pl: mies.

[ctx: time-unit]
note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ years ]"
en: years
pl: lat(a)

note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ days ]"
en: Do not synchronize locally mails older than
pl: Bez synchronizowania lokalnej poczty starszej niż

note: Translators: The %s is replaced with a spin button; always keep it in the string at the right position
en: Mark messages as read after %s seconds
pl: Oznaczanie wiadomości jako przeczytane po %s s

note: Translators: :-)
en: _Smile
pl: _Uśmiech

note: Translators: :-(
en: S_ad
pl: _Smutny

note: Translators: ;-)
en: _Wink
pl: _Mrugnięcie

note: Translators: :-P
en: Ton_gue
pl: _Język

note: Translators: :-))
en: Laug_h
pl: Śmie_ch

note: Translators: :-|
en: _Plain
pl: _Prosty

note: Translators: :-!
en: Smi_rk
pl: Uśmiesze_k

note: Translators: :"-)
en: _Embarrassed
pl: _Zawstydzony

note: Translators: :-D
en: _Big Smile
pl: _Wielki uśmiech

note: Translators: :-/
en: Uncer_tain
pl: _Niepewny

note: Translators: :-O
en: S_urprise
pl: Z_askoczony

note: Translators: :-S
en: W_orried
pl: Zma_rtwiony

note: Translators: :-*
en: _Kiss
pl: _Całus

note: Translators: X-(
en: A_ngry
pl: Z_denerwowany

note: Translators: B-)
en: _Cool
pl: _Fajny

note: Translators: O:-)
en: Ange_l
pl: _Aniołek

note: Translators: :'(
en: Cr_ying
pl: _Płacz

note: Translators: :-Q
en: S_ick
pl: C_hory

note: Translators: |-)
en: Tire_d
pl: Zmęcz_ony

note: Translators: >:-)
en: De_vilish
pl: _Diabelski

note: Translators: :-(|)
en: _Monkey
pl: _Małpka

en: (Unknown Filename)
pl: (Nieznana nazwa pliku)

note: Translators: The string value is the basename of a file.
en: Writing “%s”
pl: Zapisywanie „%s”

note: Translators: The first string value is the basename of a * remote file, the second string value is the hostname.
en: Writing “%s” to %s
pl: Zapisywanie „%s” do %s

note: Don't delete this code, since it is needed so that xgettext can extract the translations. * Please, keep these strings in sync with the strings in the timespans array
en: 1 second ago | %d seconds ago
pl[0]: sekundę temu
pl[1]: %d sekundy temu
pl[2]: %d sekund temu

en: 1 second in the future | %d seconds in the future
pl[0]: 1 sekunda w przyszłości
pl[1]: %d sekundy w przyszłości
pl[2]: %d sekund w przyszłości

en: 1 minute ago | %d minutes ago
pl[0]: minutę temu
pl[1]: %d minuty temu
pl[2]: %d minut temu

en: 1 minute in the future | %d minutes in the future
pl[0]: 1 minuta w przyszłości
pl[1]: %d minuty w przyszłości
pl[2]: %d minut w przyszłości

en: 1 hour ago | %d hours ago
pl[0]: godzinę temu
pl[1]: %d godziny temu
pl[2]: %d godzin temu

en: 1 hour in the future | %d hours in the future
pl[0]: 1 godzina w przyszłości
pl[1]: %d godziny w przyszłości
pl[2]: %d godzin w przyszłości

en: 1 day ago | %d days ago
pl[0]: wczoraj
pl[1]: %d dni temu
pl[2]: %d dni temu

en: 1 day in the future | %d days in the future
pl[0]: 1 dzień w przyszłości
pl[1]: %d dni w przyszłości
pl[2]: %d dni w przyszłości

en: 1 week ago | %d weeks ago
pl[0]: tydzień temu
pl[1]: %d tygodnie temu
pl[2]: %d tygodni temu

en: 1 week in the future | %d weeks in the future
pl[0]: 1 tydzień w przyszłości
pl[1]: %d tygodnie w przyszłości
pl[2]: %d tygodni w przyszłości

en: 1 month ago | %d months ago
pl[0]: miesiąc temu
pl[1]: %d miesiące temu
pl[2]: %d miesięcy temu

en: 1 month in the future | %d months in the future
pl[0]: 1 miesiąc w przyszłości
pl[1]: %d miesiące w przyszłości
pl[2]: %d miesięcy w przyszłości

en: 1 year ago | %d years ago
pl[0]: rok temu
pl[1]: %d lata temu
pl[2]: %d lat temu

en: 1 year in the future | %d years in the future
pl[0]: 1 rok w przyszłości
pl[1]: %d lata w przyszłości
pl[2]: %d lat w przyszłości

en: <click here to select a date>
pl: <proszę kliknąć, aby wybrać datę>

en: now
pl: teraz

note: strftime for date filter display, only needs to show a day date (i.e. no time)
en: %d-%b-%Y
pl: %-d %b %Y

en: Select a time to compare against
pl: Proszę wybrać czas do porównywania

en: Choose a File
pl: Wybór pliku

en: R_ule name:
pl: Nazwa _reguły:

en: all the following conditions
pl: wszystkich poniższych kryteriów

en: any of the following conditions
pl: dowolnych z poniższych kryteriów

en: _Find items which match:
pl: Wys_zukanie elementów pasujących do:

en: Find items that meet the following conditions
pl: Wyszukuje obiekty spełniające poniższe kryteria

note: Translators: "None" for not including threads; * part of "Include threads: None" protocol: name:
en: None
pl: Brak

en: All related
pl: Wszystkie powiązane

en: Replies
pl: Odpowiedzi

en: Replies and parents
pl: Odpowiedzi i nadrzędne

en: No reply or parent
pl: Bez odpowiedzi lub obiektu nadrzędnego

en: I_nclude threads:
pl: Dołączenie _wątków:

en: A_dd Condition
pl: _Dodaj kryterium

en: Incoming
pl: Przychodzące

en: Outgoing
pl: Wychodzące

[ctx: EmojiChooser]
en: Recent
pl: Ostatnio używane

[ctx: EmojiChooser]
en: Smileys & People
pl: Uśmieszki i osoby

[ctx: EmojiChooser]
en: Body & Clothing
pl: Ciało i ubrania

[ctx: EmojiChooser]
en: Animals & Nature
pl: Zwierzęta i przyroda

[ctx: EmojiChooser]
en: Food & Drink
pl: Jedzenie i napoje

[ctx: EmojiChooser]
en: Travel & Places
pl: Podróże i miejsca

[ctx: EmojiChooser]
en: Activities
pl: Święta i sport

[ctx: EmojiChooser]
en: Objects
pl: Rzeczy

[ctx: EmojiChooser]
en: Symbols
pl: Symbole

[ctx: EmojiChooser]
en: Flags
pl: Flagi

[ctx: EmojiChooser]
en: No Results Found
pl: Brak wyników

[ctx: EmojiChooser]
en: Try a different search
pl: Proszę spróbować innych słów

en: Failed to insert HTML file.
pl: Wstawienie pliku HTML się nie powiodło.

en: Failed to insert text file.
pl: Wstawienie pliku tekstowego się nie powiodło.

en: Insert HTML File
pl: Wstawienie pliku HTML

en: HTML file
pl: Plik HTML

[ctx: dialog-title]
en: Insert Image
pl: Wstawienie obrazu

en: Image files
pl: Pliki obrazów

en: Insert text file
pl: Wstawienie pliku tekstowego

en: Text file
pl: Plik tekstowy

en: Copy selected text to the clipboard
pl: Kopiuje zaznaczony tekst do schowka

en: Cut selected text to the clipboard
pl: Wycina zaznaczony tekst do schowka

en: Paste text from the clipboard
pl: Wkleja tekst ze schowka

en: Redo the last undone action
pl: Ponawia ostatnio cofnięte działanie

en: Undo the last action
pl: Cofa ostatnie działanie

en: _Paragraph Style
pl: Styl _akapitu

en: _Alignment
pl: Wyrów_nanie

en: Current _Languages
pl: _Bieżące języki

en: _Increase Indent
pl: Z_większ wcięcie

en: Increase Indent
pl: Zwiększa wcięcie

en: Insert Emoji
pl: Wstawia emoji

en: Insert E_moji
pl: Wstaw e_moji

en: _HTML File…
pl: Plik _HTML…

en: Te_xt File…
pl: _Plik tekstowy…

en: Paste _Quotation
pl: Wklej _cytat

en: _Find…
pl: _Znajdź…

en: Search for text
pl: Wyszukuje tekst

en: Find A_gain
pl: Z_najdź ponownie

en: Re_place…
pl: _Zastąp…

en: Search for and replace text
pl: Wyszukuje i zastępuje tekst

en: Check _Spelling…
pl: _Sprawdź pisownię…

en: _Decrease Indent
pl: Zmn_iejsz wcięcie

en: Decrease Indent
pl: Zmniejsza wcięcie

en: _Wrap Lines
pl: Zawijanie _wierszy

note: Center
en: _Center
pl: Wyśr_odkowanie

en: Center Alignment
pl: Wyrównanie środkowe

note: Justified
en: _Justified
pl: Wyj_ustowanie

en: Align Justified
pl: Wyrównanie do prawej i lewej

note: Left
en: _Left
pl: Do _lewej

en: Left Alignment
pl: Wyrównanie do lewej

note: Right
en: _Right
pl: Do p_rawej

en: Right Alignment
pl: Wyrównanie do prawej

en: HTML editing mode
pl: Tryb redagowania jako HTML

en: Plain _Text
pl: _Zwykły tekst

en: Plain text editing mode
pl: Tryb redagowania jako zwykły tekst

en: Markdown editing mode
pl: Tryb redagowania jako Markdown

en: Ma_rkdown as Plain Text
pl: Ma_rkdown jako zwykły tekst

en: Markdown editing mode, exported as Plain Text
pl: Tryb redagowania tekstu Markdown, eksportowanego jako zwykły tekst

en: Mar_kdown as HTML
pl: Mar_kdown jako HTML

en: Markdown editing mode, exported as HTML
pl: Tryb redagowania tekstu Markdown, eksportowanego jako HTML

en: _Normal
pl: _Zwykły

en: Heading _1
pl: Nagłówek _1. poziomu

en: Heading _2
pl: Nagłówek _2. poziomu

en: Heading _3
pl: Nagłówek _3. poziomu

en: Heading _4
pl: Nagłówek _4. poziomu

en: Heading _5
pl: Nagłówek _5. poziomu

en: Heading _6
pl: Nagłówek _6. poziomu

en: _Preformatted
pl: _Uprzednio sformatowane

en: A_ddress
pl: A_dres

en: _Bulleted List
pl: _Lista wypunktowana

en: _Roman Numeral List
pl: Lista _numerowana (liczby rzymskie)

en: Numbered _List
pl: _Lista numerowana

en: _Alphabetical List
pl: Lista _alfabetyczna

en: _Image…
pl: _Obraz…

note: Translators: This is an action tooltip
en: Insert Image
pl: Wstawia obraz

en: _Link…
pl: O_dnośnik…

en: Insert Link
pl: Wstawia odnośnik

note: Translators: 'Rule' here means a horizontal line in an HTML text
en: _Rule…
pl: _Linia pozioma…

note: Translators: 'Rule' here means a horizontal line in an HTML text
en: Insert Rule
pl: Wstawia poziomą linię

en: _Table…
pl: _Tabela…

en: Insert Table
pl: Wstawia tabelę

en: _Cell…
pl: _Komórka…

en: Pa_ge…
pl: _Strona…

en: Font _Size
pl: _Rozmiar czcionki

en: _Font Style
pl: Styl _czcionki

en: Paste As _Text
pl: Wklej jako _tekst

en: _Bold
pl: Pogru_bienie

en: Bold
pl: Pogrubia tekst

en: _Italic
pl: P_ochylenie

en: Italic
pl: Pochyla tekst

en: _Strikethrough
pl: _Przekreślenie

en: Strikethrough
pl: Przekreśla tekst

en: Subs_cript
pl: Indeks _dolny

en: Subscript
pl: Indeks dolny

en: Su_perscript
pl: _Indeks górny

en: Superscript
pl: Indeks górny

en: _Underline
pl: _Podkreślenie

en: Underline
pl: Podkreśla tekst

en: Copy _Link Location
pl: S_kopiuj adres odnośnika

en: Copy the link to the clipboard
pl: Kopiuje odnośnik do schowka

en: _Open Link in Browser
pl: Otwórz _odnośnik w przeglądarce

en: Open the link in a web browser
pl: Otwiera odnośnik w przeglądarce internetowej

en: Cell Contents
pl: Treści komórki

en: Column
pl: Kolumna

en: Row
pl: Rząd

en: Table
pl: Tabela

note: Translators: Popup menu item caption, containing all the Delete options for a table
en: Table Delete
pl: Usuwanie w tabeli

note: Translators: Popup menu item caption, containing all the Insert options for a table
en: Table Insert
pl: Wstawianie w tabeli

en: Properties
pl: Właściwości

en: Delete Rule
pl: Usuń poziomą linię

en: Delete Image
pl: Usuń obraz

en: Column After
pl: Kolumna po

en: Column Before
pl: Kolumna przed

en: Insert _Link
pl: Wstaw _odnośnik

en: Row Above
pl: Rząd nad

en: Row Below
pl: Rząd pod

en: Cell…
pl: Komórka…

en: Image…
pl: Obraz…

en: Link…
pl: Odnośnik…

en: Page…
pl: Strona…

en: Paragraph…
pl: Akapit…

note: Translators: 'Rule' here means a horizontal line in an HTML text
en: Rule…
pl: Linia pozioma

en: Table…
pl: Tabela…

en: Text…
pl: Tekst…

en: Remove Link
pl: Usuń odnośnik

en: Add Word to Dictionary
pl: Dodaj słowo do słownika

en: Ignore Misspelled Word
pl: Ignoruj błędnie napisane słowo

en: Add Word To
pl: Dodaj słowo do

en: More Suggestions
pl: Więcej podpowiedzi

note: Translators: %s will be replaced with the actual dictionary * name, where a user can add a word to. This is part of an * "Add Word To" submenu.
en: %s Dictionary
pl: Słownik „%s”

en: _Emoticon
pl: _Emotikona

en: Insert Emoticon
pl: Wstawia emotikonę

en: Re_place
pl: _Zastąp

en: _Image
pl: _Obraz

en: _Link
pl: O_dnośnik

note: Translators: 'Rule' here means a horizontal line in an HTML text
en: _Rule
pl: _Linia pozioma

en: _Table
pl: _Tabela

en: Editing Mode
pl: Tryb redagowania

en: Paragraph Style
pl: Styl akapitu

en: Font Color
pl: Kolor czcionki

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: Font Size
pl: Rozmiar czcionki

en: Font Name
pl: Nazwa czcionki

en: Failed to obtain content of editor
pl: Uzyskanie treści edytora się nie powiodło

en: <b>Scope</b>
pl: <b>Zakres</b>

en: C_ell
pl: K_omórka

en: _Row
pl: _Rząd

en: Col_umn
pl: _Kolumna

en: <b>Alignment &amp; Behavior</b>
pl: <b>Wyrównanie i zachowanie</b>

en: Left
pl: Do lewej

en: Center
pl: Wyśrodkowanie

en: Right
pl: Do prawej

en: _Horizontal:
pl: _Poziomo:

en: Top
pl: Góra

en: Middle
pl: Środek

en: Bottom
pl: Dół

en: _Vertical:
pl: Pi_onowo:

note: Wrap Text
en: _Wrap Text
pl: _Zawijanie tekstu

note: Header Style
en: _Header Style
pl: Styl _nagłówka

en: <b>Layout</b>
pl: <b>Układ</b>

note: Width
en: _Width
pl: _Szerokość

en: Row S_pan:
pl: R_ozpiętość rzędu:

en: Co_lumn Span:
pl: Rozpiętość ko_lumny:

en: <b>Background</b>
pl: <b>Tło</b>

en: Transparent
pl: Przezroczyste

en: C_olor:
pl: K_olor:

en: Images
pl: Obrazy

en: Choose Background Image
pl: Wybór obrazu tła

en: _Image:
pl: _Obraz:

en: _Remove image
pl: _Usuń obraz

en: Cell Properties
pl: Właściwości komórki

en: No match found
pl: Brak wyników

en: Search _backwards
pl: _Wyszukiwanie wstecz

en: Case _Sensitive
pl: _Rozróżnianie małych i wielkich liter

en: _Wrap Search
pl: _Automatyczny powrót do początku

en: Find
pl: Wyszukiwanie

en: <b>Size</b>
pl: <b>Rozmiar</b>

note: Width
en: _Width:
pl: _Szerokość:

en: _Size:
pl: _Rozmiar:

en: <b>Style</b>
pl: <b>Styl</b>

en: _Alignment:
pl: Wyrów_nanie:

note: Shaded
en: S_haded
pl: _Cieniowane

en: Rule properties
pl: Właściwości poziomej linii

en: <b>General</b>
pl: <b>Ogólne</b>

en: _Source:
pl: Ź_ródło:

en: _Height:
pl: _Wysokość:

en: Preserve aspect ratio
pl: Utrzymuje proporcje obrazu

en: _X-Padding:
pl: Wypełnienie na osi _X:

en: _Y-Padding:
pl: Wypełnienie na osi _Y:

en: _Border:
pl: O_bramowanie:

en: <b>Link</b>
pl: <b>Odnośnik</b>

en: _URL:
pl: Adres _URL:

en: _Test URL…
pl: _Testuj adres URL…

en: Image Properties
pl: Właściwości obrazu

en: _Remove Link
pl: _Usuń odnośnik

en: Link Properties
pl: Właściwości odnośnika

en: Perforated Paper
pl: Papier perforowany

en: Blue Ink
pl: Niebieski tusz

en: Paper
pl: Papier

en: Ribbon
pl: Wstążka

en: Midnight
pl: Północ

en: Draft
pl: Szkic

en: Graph Paper
pl: Papier milimetrowy

note: == Colors ==
en: Colors
pl: Kolory

en: _Text:
pl: T_ekst:

en: _Link:
pl: O_dnośnik:

en: _Visited Link:
pl: Od_wiedzony odnośnik:

en: _Background:
pl: _Tło:

note: == Text ==
en: Text
pl: Tekst

en: _Font Name:
pl: Nazwa _czcionki:

note: == Background Image ==
en: Background Image
pl: Obraz tła

en: _Template:
pl: _Szablon:

en: Select a file
pl: Wybór pliku

en: _Custom:
pl: _Własne:

en: Page Properties
pl: Właściwości strony

en: _Style:
pl: _Styl:

en: <b>Alignment</b>
pl: <b>Wyrównanie</b>

en: Paragraph Properties
pl: Właściwości akapitu

en: %d occurrence replaced | %d occurrences replaced
pl[0]: Zastąpiono %d wystąpienie
pl[1]: Zastąpiono %d wystąpienia
pl[2]: Zastąpiono %d wystąpień

en: R_eplace:
pl: _Tekst:

en: _With:
pl: Zmiana _na:

en: _Case sensitive
pl: _Rozróżnianie małych i wielkich liter

en: Wra_p search
pl: _Automatyczny powrót do początku

en: _Skip
pl: _Pomiń

en: _Replace
pl: _Zastąp

en: Replace _All
pl: Z_astąp wszystkie

[ctx: dialog-title]
en: Replace
pl: Zastępowanie

en: <b>Suggestions for “%s”</b>
pl: <b>Podpowiedzi dla „%s”</b>

en: <b>Suggestions</b>
pl: <b>Podpowiedzi</b>

note: Replace
en: Replace
pl: Zastąp

note: Replace All
en: Replace All
pl: Zastąp wszystkie

note: Ignore
en: Ignore
pl: Zignoruj

note: Skip
en: Skip
pl: Pomiń

note: Back
en: Back
pl: Wstecz

en: <b>Dictionary</b>
pl: <b>Słownik</b>

note: Add Word button
en: Add word
pl: Dodaj słowo

en: Spell Checking
pl: Sprawdzanie pisowni

en: _Rows:
pl: _Rzędy:

en: C_olumns:
pl: _Kolumny:

en: _Spacing:
pl: _Odstępy:

en: _Padding:
pl: _Wypełnienie:

en: _Color:
pl: _Kolor:

en: Image:
pl: Obraz:

en: Table Properties
pl: Właściwości tabeli

en: Si_ze:
pl: Ro_zmiar:

en: Text Properties
pl: Właściwości tekstu

en: Choose the file that you want to import into Evolution, and select what type of file it is from the list.
pl: Proszę wybrać typ i nazwę importowanego pliku do programu Evolution.

en: File _type:
pl: _Typ pliku:

en: Pre_view:
pl: _Podgląd:

en: Choose the destination for this import
pl: Proszę wybrać miejsce docelowe dla tego importu

en: Choose the type of importer to run:
pl: Typ importu:

en: Import data and settings from _older programs
pl: Import _danych i ustawień ze starszych programów

en: Import a _single file
pl: Imp_ort pojedynczego pliku

en: Please select the information that you would like to import:
pl: Proszę wybrać informacje do importowania:

en: Evolution checked for settings to import from the following applications: Pine, Netscape, Elm, iCalendar, KMail. No importable settings found. If you would like to try again, please click the “Back” button.
pl: Skontrolowano możliwości importu ustawień z następujących programów: Pine, Netscape, Elm, iCalendar, KMail. Nie odnaleziono jednak żadnych możliwych do zaimportowania ustawień. Aby spróbować jeszcze raz, proszę nacisnąć przycisk „Wstecz”.

en: From %s:
pl: Z „%s”:

note: Install a custom "Cancel Import" button.
en: _Cancel Import
pl: _Anuluj import

en: Preview data to be imported
pl: Podgląd danych do zaimportowania

en: Import Data
pl: Importowanie danych

en: Select what type of file you want to import from the list.
pl: Proszę wybrać typ pliku do zaimportowania z listy.

en: Evolution Import Assistant
pl: Asystent importu programu Evolution

en: Import Location
pl: Miejsce importu

en: Welcome to the Evolution Import Assistant.
    With this assistant you will be guided through the process of importing external files into Evolution.
pl: Witamy w asystencie importu programu Evolution.
    Asystent ten pomaga przeprowadzić import zewnętrznych plików do programu Evolution.

en: Importer Type
pl: Typ importera

en: Select Information to Import
pl: Wybór danych do zaimportowania

en: Select a File
pl: Wybór pliku

en: Click “Apply” to begin importing the file into Evolution.
pl: Aby rozpocząć import pliku do programu Evolution, należy nacisnąć przycisk „Zastosuj”.

note: Translators: This is part of
en: minutes
pl: min

en: hours
pl: godz.

note: Translators: This is the last part of the sentence: * "Purge events older than <<spin-button>> days"
en: days
pl: dni

en: Autogenerated
pl: Utworzono automatycznie

en: Close
pl: Zamknij

en: _Save and Close
pl: _Zapisz i zamknij

en: Edit Signature
pl: Modyfikacja podpisu

en: Save
pl: Zapisz

en: _Signature Name:
pl: _Nazwa podpisu:

en: Add _Script
pl: Dodaj _skrypt

en: Add Signature Script
pl: Dodanie skryptu podpisu

en: Edit Signature Script
pl: Modyfikacja skryptu podpisu

en: The output of this script will be used as your
    signature. The name you specify will be used
    for display purposes only.
pl: Wyjście podanego skryptu będzie używane jako
    podpis. Wpisana nazwa będzie używana tylko
    podczas wyświetlania.

en: S_cript:
pl: _Skrypt:

en: Script file must be executable.
pl: Plik skryptu musi być plikiem wykonywalnym.

en: World Map
pl: Mapa świata

en: Mouse-based interactive map widget for selecting timezone. Keyboard users should instead select the timezone from the drop-down combination box below.
pl: Obsługiwana myszą interaktywna kontrolka mapy świata do wyboru strefy czasowej. Użytkownicy klawiatury powinni wybrać strefę czasową z poniższej rozwijanej listy.

en: _Write
pl: _Pisanie

en: _Preview
pl: _Podgląd

en: Add bold text
pl: Dodaj pogrubiony tekst

en: Add italic text
pl: Dodaj pochylony tekst

en: Insert a quote
pl: Wstaw cytat

en: Insert code
pl: Wstaw kod

en: Add a link
pl: Dodaj odnośnik

en: Add a bullet list
pl: Dodaj listę wypunktowaną

en: Add a numbered list
pl: Dodaj listę numerowaną

en: Add a header
pl: Dodaj nagłówek

en: Open online common mark documentation
pl: Otwórz dokumentację formatu online

en: Show preview beside text
pl: Podgląd obok tekstu

en: Could not open the link.
pl: Nie można otworzyć tego odnośnika.

en: Could not display help for Evolution.
pl: Nie można wyświetlić pomocy programu Evolution.

en: Opening calendar “%s”
pl: Otwieranie kalendarza „%s”

en: Opening memo list “%s”
pl: Otwieranie listy notatek „%s”

en: Opening task list “%s”
pl: Otwieranie listy zadań „%s”

en: Opening address book “%s”
pl: Otwieranie książki adresowej „%s”

en: _Do not show this message again
pl: _Bez wyświetlania tego komunikatu ponownie

en: This address book server might be unreachable or the server name may be misspelled or your network connection could be down.
pl: Ten serwer książki adresowej może być niedostępny, nazwa serwera może być nieprawidłowa albo połączenie sieciowe nie jest aktywne.

en: Failed to set protocol version to LDAPv3 (%d): %s
pl: Ustawienie wersji protokołu na LDAPv3 (%d) się nie powiodło: %s

en: Failed to set connection timeout option (%d): %s
pl: Ustawienie opcji czasu oczekiwania na połączenie (%d) się nie powiodło: %s

en: Failed to use STARTTLS (%d): %s
pl: Użycie StartTLS się nie powiodło (%d): %s

en: Failed to authenticate with LDAP server (%d): %s
pl: Uwierzytelnienie na serwerze LDAP (%d) się nie powiodło: %s

en: This LDAP server may use an older version of LDAP, which does not support this functionality or it may be misconfigured. Ask your administrator for supported search bases.
    
    Detailed error (%d): %s
pl: Serwer LDAP może używać starszej wersji LDAP, która nie obsługuje tej funkcjonalności, lub może być błędnie skonfigurowany. Proszę zapytać administratora o obsługę baz wyszukiwania.
    
    Szczegółowy błąd (%d): %s

en: This LDAP server may use an older version of LDAP, which does not support this functionality or it may be misconfigured. Ask your administrator for supported search bases.
pl: Serwer LDAP może używać starszej wersji LDAP, która nie obsługuje tej funkcjonalności, lub może być błędnie skonfigurowany. Proszę zapytać administratora o obsługę baz wyszukiwania.

en: Evolution had not been compiled with LDAP support
pl: Program nie został skompilowany z obsługą protokołu LDAP

[ctx: language]
note: Translators: %s is the language ISO code.
en: Unknown (%s)
pl: Nieznany (%s)

en: Click to call %s
pl: Kliknięcie zadzwoni do „%s”

en: Click to hide/unhide addresses
pl: Kliknięcie wyświetli/ukryje adresy

en: Go to the section %s of the message
pl: Przechodzi do części „%s” wiadomości

en: Go to the beginning of the message
pl: Przechodzi do początku wiadomości

en: Click to open %s
pl: Kliknięcie otworzy „%s”

en: Show Contacts
pl: Wyświetlanie kontaktów

en: Address B_ook:
pl: _Książka adresowa:

en: Cat_egory:
pl: Kat_egoria:

en: _Search:
pl: Wy_szukiwanie:

en: Any Category
pl: Dowolna kategoria

en: Co_ntacts
pl: Ko_ntakty

en: Search
pl: Wyszukiwanie

en: Select Contacts from Address Book
pl: Wybór kontaktów z książki adresowej

note: To Translators: This would be similiar to "Expand MyList Inline" where MyList is a Contact List
en: E_xpand %s Inline
pl: _Rozwiń „%s” w treści wiadomości

note: Copy Contact Item
en: Cop_y %s
pl: S_kopiuj „%s”

note: Cut Contact Item
en: C_ut %s
pl: _Wytnij „%s”

note: Edit Contact item
en: _Edit %s
pl: _Modyfikuj „%s”

en: _Delete %s
pl: _Usuń „%s”

en: Evolution is currently online.  Click this button to work offline.
pl: Program Evolution jest w trybie online. Kliknięcie tego przycisku przełącza w tryb offline.

en: Evolution is currently offline.  Click this button to work online.
pl: Program Evolution jest w trybie offline. Kliknięcie tego przycisku przełącza w tryb online.

en: Evolution is currently offline because the network is unavailable.
pl: Program Evolution jest w trybie offline, ponieważ sieć jest niedostępna.

en: Keyring key is unusable: no user or host name
pl: Klucz bazy kluczy jest nieużywalny: brak nazwy użytkownika lub komputera

en: You have the Caps Lock key on.
pl: Klawisz Caps Lock jest wciśnięty.

en: _Remember this passphrase
pl: _Zapamiętanie tego hasła

en: _Remember this passphrase for the remainder of this session
pl: _Zapamiętanie tego hasła na czas tej sesji

en: _Remember this password
pl: _Zapamiętanie tego hasła

en: _Remember this password for the remainder of this session
pl: _Zapamiętanie tego hasła na czas tej sesji

en: Help
pl: Pomoc

en: Evolution Preferences
pl: Preferencje programu Evolution

en: An error occurred while printing
pl: Wystąpił błąd podczas drukowania

en: The printing system reported the following details about the error:
pl: System drukowania zgłosił następujące szczegóły o błędzie:

en: The printing system did not report any additional details about the error.
pl: System drukowania nie zgłosił żadnych szczegółów o błędzie.

en: _Method:
pl: _Metoda:

en: Defer to Desktop Settings
pl: Użycie ustawień środowiska

en: _Open Desktop Settings
pl: _Otwórz ustawienia środowiska

en: Manual
pl: Ręczne ustawienia

en: _HTTP Proxy:
pl: Pośrednik _HTTP:

en: H_TTPS Proxy:
pl: Pośrednik H_TTPS:

en: _Socks Proxy:
pl: Pośrednik _SOCKS:

en: _Ignore Hosts:
pl: _Ignorowane adresy:

en: Automatic
pl: Automatycznie

en: Configuration _URL:
pl: Adres _URL konfiguracji:

en: No proxy
pl: Brak pośrednika

en: Use a direct connection, no proxying required.
pl: Użycie bezpośredniego połączenia bez pośrednika.

en: Switch to Basic Proxy Preferences
pl: Podstawowe preferencje pośrednika

en: Switch to Advanced Proxy Preferences
pl: Zaawansowane preferencje pośrednika

en: Apply custom proxy settings to these accounts:
pl: Zastosowanie własnych ustawień pośrednika na tych kontach:

en: <b>Advanced Proxy Preferences</b> lets you define alternate network proxies and apply them to specific accounts
pl: <b>Zaawansowane preferencje pośrednika</b> umożliwiają określenie alternatywnych pośredników sieciowych i zastosowanie ich na konkretnych kontach

en: Custom Proxy
pl: Własny pośrednik

en: Create a new proxy profile
pl: Tworzy nowy profil pośrednika

en: Delete the selected proxy profile
pl: Usuwa zaznaczony profil pośrednika

en: Add Rule
pl: Dodanie reguły

en: Edit Rule
pl: Modyfikacja reguły

en: Matches: %u
pl: Pasujące: %u

en: Close the find bar
pl: Zamyka pasek wyszukiwania

en: Fin_d:
pl: Wyszu_kiwanie:

en: Clear the search
pl: Czyści wyszukiwanie

en: Find the previous occurrence of the phrase
pl: Znajduje poprzednie wystąpienie frazy

en: Find the next occurrence of the phrase
pl: Znajduje następne wystąpienie frazy

en: Mat_ch case
pl: Uwzględnianie _wielkości liter

en: Reached bottom of page, continued from top
pl: Osiągnięto dół strony, kontynuacja od góry

en: Reached top of page, continued from bottom
pl: Osiągnięto górę strony, kontynuacja od dołu

en: When de_leted:
pl: Po _usunięciu:

en: Standard
pl: Standardowe

en: Proprietary
pl: Własnościowy

en: Secret
pl: Tajne

en: Top Secret
pl: Ściśle tajne

en: For Your Eyes Only
pl: Tylko dla odbiorcy

[ctx: send-options]
note: Translators: Used in send options dialog
en: None
pl: Brak

en: Mail Receipt
pl: Potwierdzenie poczty

en: Send Options
pl: Opcje wysyłania

en: R_eply requested
pl: Żą_danie odpowiedzi

[ctx: ESendOptionsWithin]
note: Translators: This is part of
en: Wi_thin
pl: _W ciągu

[ctx: ESendOptionsWithin]
note: Translators: This is part of
en: days
pl: dni

en: _When convenient
pl: W dogodny_m czasie

note: To translators: This means Delay the message delivery for some time
en: _Delay message delivery
pl: _Opóźnienie dostarczenia wiadomości

[ctx: ESendOptionsAfter]
note: Translators: This is part of
en: _After
pl: _Po

[ctx: ESendOptionsAfter]
note: Translators: This is part of
en: days
pl: dni

en: _Set expiration date
pl: Data _ważności

[ctx: ESendOptions]
note: Translators: This is part of
en: _Until
pl: _Do

en: Delivery Options
pl: Opcje dostarczania

en: _Priority:
pl: P_riorytet:

en: _Classification:
pl: _Klasyfikacja:

en: Gene_ral Options
pl: Opcje głów_ne

en: Creat_e a sent item to track information
pl: Utworzeni_e wysłanego elementu do śledzenia informacji

en: _Delivered
pl: _Dostarczeniu

en: Deli_vered and opened
pl: _Dostarczone i otwarte

en: _All information
pl: _Wszystkie informacje

en: A_uto-delete sent item
pl: A_utomatyczne usuwanie wysłanego elementu

en: Status Tracking
pl: Śledzenie stanu

en: _When opened:
pl: Po ot_warciu:

en: When decli_ned:
pl: Po odrzuceni_u:

en: When co_mpleted:
pl: Po ukończen_iu:

en: When acce_pted:
pl: Po _zaakceptowaniu:

en: Return Notification
pl: Powiadomienie zwrotne

en: Sta_tus Tracking
pl: Śledzenie s_tanu

en: Type:
pl: Typ:

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Name cannot be empty
pl: Nazwa nie może być pusta

note: Translators: This is the first of a sequence of widgets: * "Refresh every [NUMERIC_ENTRY] [TIME_UNITS_COMBO]"
en: Refresh every
pl: Odświeżanie co

en: Refresh content on metered network
pl: Odświeżanie treści w sieci taryfowej

en: Use a secure connection
pl: Użycie bezpiecznego połączenia

en: Unset _trust for SSL/TLS certificate
pl: Usunięcie _zaufania certyfikatu SSL/TLS

en: User:
pl: Użytkownik:

en: Show
pl: Wyświetlanie

en: Group name
pl: Nazwa grupy

en: _Hide
pl: _Ukryj

en: _Show
pl: _Wyświetlanie

en: Manage Groups
pl: Zarządzaj grupami

en: Available Groups:
pl: Dostępne grupy:

en: Select destination
pl: Wybór celu

note: no suggestions. Put something in the menu anyway...
en: (no suggestions)
pl: (brak podpowiedzi)

en: More…
pl: Więcej…

note: + Add to Dictionary
en: Add “%s” to Dictionary
pl: Dodaj „%s” do słownika

note: - Ignore All
en: Ignore All
pl: Zignoruj wszystkie

en: Spelling Suggestions
pl: Podpowiedzi pisowni

en: A file named “{0}” already exists. Do you want to replace it?
pl: Katalog o nazwie „{0}” już istnieje. Zastąpić go?

en: The file already exists in “{0}”. Replacing it will overwrite its contents.
pl: Plik już istnieje w „{0}”. Zastąpienie do nadpisze jego zawartość.

en: Cannot save file “{0}”.
pl: Nie można zapisać pliku „{0}”.

en: Cannot open file “{0}”.
pl: Nie można otworzyć pliku „{0}”.

en: Failed to remove data source “{0}”.
pl: Usunięcie źródła danych „{0}” się nie powiodło.

en: The reported error was “{1}”.
pl: Zgłoszony błąd: „{1}”.

en: Failed to update data source “{0}”.
pl: Zaktualizowanie źródła danych „{0}” się nie powiodło.

en: Failed to delete resource “{0}”.
pl: Usunięcie zasobu „{0}” się nie powiodło.

en: The address book backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
pl: Mechanizm książki adresowej obsługujący „{0}” niespodziewanie zakończył działanie.

en: Some of your contacts may not be available until Evolution is restarted.
pl: Niektóre kontakty nie będą dostępne do czasu następnego uruchomienia programu Evolution.

en: The calendar backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
pl: Mechanizm kalendarza obsługujący „{0}” niespodziewanie zakończył działanie.

en: Some of your appointments may not be available until Evolution is restarted.
pl: Niektóre spotkania nie będą dostępne do czasu następnego uruchomienia programu Evolution.

en: The memo list backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
pl: Mechanizm listy notatek obsługujący „{0}” niespodziewanie zakończył działanie.

en: Some of your memos may not be available until Evolution is restarted.
pl: Niektóre notatki nie będą dostępne do czasu następnego uruchomienia programu Evolution.

en: The task list backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
pl: Mechanizm listy zadań obsługujący „{0}” niespodziewanie zakończył działanie.

en: Some of your tasks may not be available until Evolution is restarted.
pl: Niektóre zadania nie będą dostępne do czasu następnego uruchomienia programu Evolution.

en: The address book backend servicing “{0}” encountered an error.
pl: Wystąpił błąd w mechanizmie książki adresowej obsługującym „{0}”.

en: The calendar backend servicing “{0}” encountered an error.
pl: Wystąpił błąd w mechanizmie kalendarza obsługującym „{0}”.

en: The memo list backend servicing “{0}” encountered an error.
pl: Wystąpił błąd w mechanizmie listy notatek obsługującym „{0}”.

en: The task list backend servicing “{0}” encountered an error.
pl: Wystąpił błąd w mechanizmie listy zadań obsługującym „{0}”.

en: Something has gone wrong
pl: Coś się nie powiodło

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the content. You can try again by reopening the window. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
pl: Proces WebKitWebProcess uległ awarii podczas wyświetlania treści. Można spróbować ponownie otwierając okno. Jeśli problem się powtarza, prosimy zgłosić błąd w serwisie GitLab projektu GNOME.

en: Are you sure you want to delete remote collection “{0}”?
pl: Na pewno usunąć zdalną kolekcję „{0}”?

en: This will permanently remove the collection “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
pl: Spowoduje to trwałe usunięcie kolekcji „{0}” z serwera. Na pewno kontynuować?

en: Failed to refresh list of account sources
pl: Odświeżenie listy źródeł konta się nie powiodło

en: click to add
pl: kliknięcie dodaje

en: Move selected column names to top
pl: Przenosi zaznaczone nazwy kolumn na górę

en: Move selected column names up one row
pl: Przenosi zaznaczone nazwy kolumn w górę o jeden rząd

en: Move selected column names down one row
pl: Przenosi zaznaczone nazwy kolumn w dół o jeden rząd

en: Move selected column names to bottom
pl: Przenosi zaznaczone nazwy kolumn na dół

en: Select all column names
pl: Zaznacza wszystkie nazwy kolumn

en: (Ascending)
pl: (Rosnąco)

en: (Descending)
pl: (Malejąco)

en: Not sorted
pl: Bez porządkowania

en: No grouping
pl: Bez grupowania

en: Show Fields
pl: Wyświetlanie pól

en: Choose the order of information to appear in the message list.
pl: Kolejność informacji pojawiających się na liście wiadomości.

en: Clear _All
pl: _Wyczyść wszystko

en: _Show field in View
pl: Wyświetl_anie pola w widoku

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Descending
pl: Malejąco

en: Group Items By
pl: Grupuj według

en: Show _field in View
pl: _Wyświetlanie pola w widoku

en: Then By
pl: Następnie według

en: Show field i_n View
pl: Wyświetlanie p_ola w widoku

en: Show field in _View
pl: Wyświe_tlanie pola w widoku

en: Sort
pl: Porządkowanie

en: Clear All
pl: Wyczyść wszystko

en: Sort Items By
pl: Porządkowanie według

en: _Apply
pl: _Zastosuj

en: _Sort...
pl: _Porządkowanie…

en: _Group By...
pl: _Grupowanie według…

en: _Fields Shown...
pl: _Widoczne pola…

en: To add a column to your table, drag it into
    the location in which you want it to appear.
pl: Aby dodać kolumnę do tabeli, należy
    przeciągnąć ją na docelowe miejsce.

en: Add a Column
pl: Dodanie kolumny

note: Translators: This text is used as a special row when an ETable * has turned on grouping on a column, which has set a title. * The first %s is replaced with a column title. * The second %s is replaced with an actual  group value. * Finally the %d is replaced with count of items in this group. * Examp
en: %s: %s (%d item) | %s: %s (%d items)
pl[0]: %s: %s (%d element)
pl[1]: %s: %s (%d elementy)
pl[2]: %s: %s (%d elementów)

note: Translators: This text is used as a special row when an ETable * has turned on grouping on a column, which doesn't have set a title. * The %s is replaced with an actual group value. * The %d is replaced with count of items in this group. * Example: "Smith (13 items)"
en: %s (%d item) | %s (%d items)
pl[0]: %s (%d element)
pl[1]: %s (%d elementy)
pl[2]: %s (%d elementów)

en: Customize Current View
pl: Dopasowanie bieżącego widoku

en: Sort _Ascending
pl: Porządkowanie _rosnąco

en: Sort _Descending
pl: Porządkowanie _malejąco

en: _Reset sort
pl: P_rzywróć porządkowanie

en: Group By This _Field
pl: _Grupowanie według tego pola

en: Group By _Box
pl: Grupowanie według o_bramowania

en: Remove This _Column
pl: Usuń tę k_olumnę

en: Add a C_olumn…
pl: Dodaj _kolumnę…

en: A_lignment
pl: Wyrów_nanie

en: B_est Fit
pl: N_ajlepsze dopasowanie

en: Format Column_s…
pl: Formatuj kolum_ny…

en: Custo_mize Current View…
pl: Dopasuj bi_eżący widok…

en: _Sort By
pl: _Porządkowanie według

note: Custom
en: _Custom
pl: _Własne

en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

en: Input Methods
pl: Metody wprowadzania

en: Select a Time Zone
pl: Wybór strefy czasowej

en: Use the left mouse button to zoom in on an area of the map and select a time zone.
    Use the right mouse button to zoom out.
pl: Za pomocą lewego przycisku myszy można powiększyć fragment mapy i wybrać strefę czasową.
    Przyciśnięcie prawego przycisku przywraca zwykłe powiększenie.

en: Time Zones
pl: Strefy czasowe

en: _Selection
pl: _Zaznaczenie

en: Timezone drop-down combination box
pl: Lista rozwijana stref czasowych

en: Enter a URL here
pl: Proszę wpisać tutaj adres URL

en: Evolution Source Viewer
pl: Przeglądarka źródła programu Evolution

note: Translators: The name that is displayed in the user interface
en: Display Name
pl: Wyświetlana nazwa

en: Flags
pl: Znaczniki

en: Identity
pl: Tożsamość

en: Address book
pl: Książka adresowa

en: Events
pl: Wydarzenia

en: Loading…
pl: Wczytywanie…

en: Searching collection children…
pl: Wyszukiwanie kolekcji potomnych…

en: Failed to search for collection children
pl: Wyszukanie kolekcji potomnych się nie powiodło

en: Searching for user home, please wait…
pl: Wyszukiwanie katalogu domowego użytkownika, proszę czekać…

en: Failed to search for user home
pl: Wyszukanie katalogu domowego użytkownika się nie powiodło

en: At least one component type should be set
pl: Należy ustawić co najmniej jeden typ składnika

en: Failed to get selected collection HREF
pl: Uzyskanie HREF wybranej kolekcji się nie powiodło

en: Failed to save changes
pl: Zapisanie zmian się nie powiodło

en: Creating new book…
pl: Tworzenie nowej książki…

en: Failed to create new book
pl: Utworzenie nowej książki się nie powiodło

en: Creating new calendar…
pl: Tworzenie nowego kalendarza…

en: Failed to create new calendar
pl: Utworzenie nowego kalendarza się nie powiodło

en: Creating new collection…
pl: Tworzenie nowej kolekcji…

en: Failed to create new collection
pl: Utworzenie nowej kolekcji się nie powiodło

en: It is not allowed to create book under another book or calendar
pl: Nie można tworzyć książek pod inną książką lub kalendarzem

note: if (button == webdav_browser->priv->create_calendar_button)
en: It is not allowed to create calendar under another book or calendar
pl: Nie można tworzyć kalendarzy pod inną książką lub kalendarzem

en: Deleting book…
pl: Usuwanie książki…

en: Failed to delete book
pl: Usunięcie książki się nie powiodło

en: Deleting calendar…
pl: Usuwanie kalendarza…

en: Failed to delete calendar
pl: Usunięcie kalendarza się nie powiodło

en: Deleting collection…
pl: Usuwanie kolekcji…

en: Failed to delete collection
pl: Usunięcie kolekcji się nie powiodło

note: Translators: It's 'order' as 'sorting order'
en: _Order:
pl: _Kolejność:

en: Use -1 to not set the sort order
pl: Wartość -1 powoduje brak kolejności porządkowania

en: For Components:
pl: Dla składników:

en: _Events
pl: _Wydarzenia

en: WebDAV server:
pl: Serwer WebDAV:

en: Create _Book
pl: Utwórz _książkę

en: Create _Calendar
pl: _Utwórz kalendarz

en: Create Collectio_n
pl: Utwórz k_olekcję

en: _Copy Link Location
pl: S_kopiuj adres odnośnika

en: _Copy Email Address
pl: Skopiuj adres _e-mail

en: Copy _Raw Email Address
pl: Skopiuj _surowy adres e-mail

en: Copy the raw email address to the clipboard
pl: Kopiuje surowy adres e-mail do schowka

en: _Copy Image
pl: S_kopiuj obraz

en: Copy the image to the clipboard
pl: Kopiuje obraz do schowka

en: Save _Image…
pl: Zapisz _obraz…

en: Save the image to a file
pl: Zapisuje obraz do pliku

en: Search _Web…
pl: Wyszukaj w _Internecie…

en: Search the Web with the selected text
pl: Wyszukuje zaznaczony tekst w Internecie

en: Select all text and images
pl: Zaznacza cały tekst i wszystkie obrazy

en: Copying image to clipboard
pl: Kopiowanie obrazu do schowka

en: Save Image
pl: Zapis obrazu

en: Saving image to “%s”
pl: Zapisywanie obrazu do „%s”

en: Cannot get URI “%s”, do not know how to download it.
pl: Nie można pobrać adresu URI „%s”, ponieważ nie wiadomo, jak go pobrać.

en: Undo “Insert text”
pl: Cofnij „wstawianie tekstu”

en: Redo “Insert text”
pl: Ponów „wstawianie tekstu”

en: Undo “Delete text”
pl: Cofnij „usuwanie tekstu”

en: Redo “Delete text”
pl: Ponów „usuwanie tekstu”

en: Missing date.
pl: Brak daty.

en: You must choose a date.
pl: Należy podać datę.

en: Missing filename.
pl: Brak nazwy pliku.

en: You must specify a filename.
pl: Należy podać nazwę pliku.

en: File “{0}” does not exist or is not a regular file.
pl: Plik „{0}” nie istnieje lub nie jest zwykłym plikiem.

en: Bad regular expression “{0}”.
pl: Błędne wyrażenie regularne „{0}”.

en: Could not compile regular expression “{1}”.
pl: Nie można skompilować wyrażenia regularnego „{1}”.

en: Missing name.
pl: Brak nazwy.

en: You must name this filter.
pl: Należy nadać temu filtrowi nazwę.

en: Name “{0}” already used.
pl: Nazwa „{0}” została już użyta.

en: Please choose another name.
pl: Proszę wybrać inną nazwę.

en: Missing condition.
pl: Brak warunku.

en: Filter should have at least one condition.
pl: Filtr musi zawierać przynajmniej jeden warunek.

en: Missing value.
pl: Brak wartości.

en: One or more values cannot be empty.
pl: Jedna lub więcej wartości nie może być pustych.

en: Are you sure you want to remove rule “{0}”?
pl: Na pewno usunąć regułę „{0}”?

en: _Keep
pl: _Nie usuwaj

en: the current time
pl: czas bieżący

en: the time you specify
pl: podany czas

en: a time relative to the current time
pl: czas względem bieżącego

en: seconds
pl: s

en: weeks
pl: tyg.

en: months
pl: mies.

en: years
pl: lat(a)

en: ago
pl: temu

en: in the future
pl: w przyszłości

en: Compare against
pl: Porównanie z

en: The message’s date will be compared against
    the current time when filtering occurs.
pl: Data wiadomości będzie porównywana z czasem
    zastosowania filtra.

en: The message’s date will be compared against
    the beginning of the specified day.
pl: Data wiadomości będzie porównywana z godziną
    początku podanego dnia.

en: The message’s date will be compared against
    a time relative to when filtering occurs.
pl: Data wiadomości będzie porównywana z czasem
    podanym jako względny do czasu zastosowania filtra.

en: Show filters for mail:
pl: Filtry wiadomości:

en: _Filter Rules
pl: R_eguły filtrów

en: Rule Name
pl: Nazwa reguły

en: Table Cell
pl: Komórka tabeli

note: Translators: description of a "popup" action
en: popup a child
pl: okno potomne

note: Translators: description of an "edit" action
en: begin editing this cell
pl: rozpocznij redagowanie tej komórki

note: Translators: description of a "toggle" action
en: toggle the cell
pl: przełącz komórkę

note: Translators: description of an "expand" action
en: expands the row in the ETree containing this cell
pl: rozwija wiersz w ETree zawierającym tę komórkę

note: Translators: description of a "collapse" action
en: collapses the row in the ETree containing this cell
pl: zwija wiersz w ETree zawierającym tę komórkę

en: click
pl: kliknięcie

en: sort
pl: porządkowanie

en: Save Current View
pl: Zapis bieżącego widoku

en: _Create new view
pl: _Utwórz nowy widok

en: _Replace existing view
pl: _Zamień istniejący widok

en: Do you wish to save your changes?
pl: Zapisać zmiany?

en: This signature has been changed, but has not been saved.
pl: Podpis został zmieniony, lecz zmiany nie zostały zapisane.

en: _Discard changes
pl: _Odrzuć zmiany

en: Blank Signature
pl: Pusty podpis

en: Please provide a unique name to identify this signature.
pl: Proszę podać nazwę tego podpisu.

en: Unable to copy image to clipboard.
pl: Nie można skopiować obrazu do schowka.

en: Unable to save image.
pl: Nie można zapisać obrazu.

en: Could not load signature.
pl: Nie można wczytać podpisu.

en: Could not save signature.
pl: Nie można zapisać podpisu.

en: Could not get selected text.
pl: Nie można uzyskać zaznaczonego tekstu.

en: Saving message to folder “%s”
pl: Zapisywanie wiadomości w katalogu „%s”

en: Forwarded messages
pl: Przekazane wiadomości

en: Retrieving %d message | Retrieving %d messages
pl[0]: Pobieranie %d wiadomości
pl[1]: Pobieranie %d wiadomości
pl[2]: Pobieranie %d wiadomości

en: Scanning messages for duplicates
pl: Skanowanie wiadomości pod kątem duplikatów

en: Removing folder “%s”
pl: Usuwanie katalogu „%s”

en: File “%s” has been removed.
pl: Plik „%s” został usunięty.

en: File has been removed.
pl: Plik został usunięty.

en: Removing attachments
pl: Usuwanie załączników

en: Saving %d message | Saving %d messages
pl[0]: Zapisywanie %d wiadomości
pl[1]: Zapisywanie %d wiadomości
pl[2]: Zapisywanie %d wiadomości

en: Invalid folder URI “%s”
pl: Nieprawidłowy adres URI katalogu: „%s”

note: Some local folders
en: Inbox
pl: Odebrane

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_INBOX
en: Drafts
pl: Szkice

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_DRAFTS
en: Outbox
pl: Wychodzące

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_OUTBOX
en: Sent
pl: Wysłane

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_SENT
en: Templates
pl: Szablony

en: User cancelled operation
pl: Działanie anulowane przez użytkownika

en: No destination address provided, forwarding of the message has been cancelled.
pl: Nie podano adresu docelowego; przekazywanie tej wiadomości zostało anulowane.

en: No identity found to use, forwarding of the message has been cancelled.
pl: Nie odnaleziono tożsamości; przekazywanie tej wiadomości zostało anulowane.

en: Corresponding source for service with UID “%s” not found
pl: Nie odnaleziono odpowiadającego źródła dla usługi o UID „%s”

en: Looking up recipient S/MIME certificates in address books…
pl: Wyszukiwanie certyfikatów S/MIME odbiorcy w książkach adresowych…

en: Looking up recipient PGP keys in address books…
pl: Wyszukiwanie kluczy PGP odbiorcy w książkach adresowych…

en: Waiting for “%s”
pl: Oczekiwanie na „%s”

en: No mail transport service available
pl: Brak dostępnej usługi przesyłania wiadomości

en: Posting message to “%s”
pl: Publikowanie wiadomości w „%s”

en: Failed to apply outgoing filters: %s
pl: Zastosowanie filtrów wychodzących się nie powiodło: %s

en: Storing sent message to “%s”
pl: Przechowywanie wysłanej wiadomości w „%s”

en: Failed to append to %s: %s
    Appending to local “Sent” folder instead.
pl: Dodanie do %s się nie powiodło: %s
    Zamiast tego zostanie dodane do lokalnego katalogu „Wysłane”.

en: Failed to append to local “Sent” folder: %s
pl: Dodanie do lokalnego katalogu „Wysłane” się nie powiodło: %s

en: Sending message
pl: Wysyłanie wiadomości

en: Disconnecting from “%s”
pl: Rozłączanie z „%s”

en: Reconnecting to “%s”
pl: Ponowne łączenie z „%s”

en: Preparing account “%s” for offline
pl: Przygotowywanie konta „%s” do trybu offline

en: Filtering Selected Messages
pl: Filtrowanie zaznaczonych wiadomości

en: Failed to filter selected messages. One reason can be that folder location set in one or more filters is invalid. Please check your filters in Edit→Message Filters.
    Original error was: %s
pl: Filtrowanie zaznaczonych wiadomości się nie powiodło. Jednym z powodów może być nieprawidłowość położenia katalogów ustawionego w jednym lub więcej filtrów. Proszę sprawdzić filtry w Modyfikuj → Filtry wiadomości.
    Pierwotny błąd: %s

en: Fetching mail from “%s”
pl: Pobieranie wiadomości z „%s”

en: Failed to apply outgoing filters. One reason can be that folder location set in one or more filters is invalid. Please check your filters in Edit→Message Filters.
    Original error was: %s
pl: Zastosowanie filtrów wychodzących się nie powiodło. Jednym z powodów może być nieprawidłowość położenia katalogów ustawionego w jednym lub więcej filtrów. Proszę sprawdzić filtry w Modyfikuj → Filtry wiadomości.
    Pierwotny błąd: %s

en: Sending message %d of %d
pl: Wysyłanie %d. z %d wiadomości

note: Translators: The string is distinguished by total * count of messages to be sent.  Failed messages is * always more than zero.
en: Failed to send a message | Failed to send %d of %d messages
pl[0]: Wysyłanie wiadomości się nie powiodło
pl[1]: Wysyłanie %d z %d wiadomości się nie powiodło
pl[2]: Wysyłanie %d z %d wiadomości się nie powiodło

en: Cancelled.
pl: Anulowano.

en: Complete.
pl: Ukończono.

en: Moving messages to “%s”
pl: Przenoszenie wiadomości do „%s”

en: Copying messages to “%s”
pl: Kopiowanie wiadomości do „%s”

en: Storing folder “%s”
pl: Zapisywanie katalogu „%s”

en: Expunging and storing account “%s”
pl: Oczyszczanie i zapisywanie konta „%s”

en: Storing account “%s”
pl: Zapisywanie konta „%s”

en: Emptying trash in “%s”
pl: Opróżnianie kosza w „%s”

en: Processing folder changes in “%s”
pl: Przetwarzanie zmian katalogu w „%s”

en: Could not create spool directory “%s”: %s
pl: Nie można utworzyć katalogu kolejki „%s”: %s

en: Trying to movemail a non-mbox source “%s”
pl: Próba przeniesienia movemail do źródła niebędącego mbox „%s”

note: Translators: This is a subject attribution for forwarded messages, used when there could not be used any subject. It results in "[Fwd: No Subject]" being used as a subject of the forwarded message.
en: No Subject
pl: Brak tematu

en: Forwarded message — %s
pl: Przekazana wiadomość — %s

en: Forwarded message
pl: Przekazana wiadomość

en: Setting up Search Folder: %s
pl: Ustawianie katalogu wyszukiwania: %s

en: Updating Search Folders for “%s : %s”
pl: Aktualizowanie katalogów wyszukiwania dla „%s : %s”

note: Translators: The first %s is name of the affected * search folder(s), the second %s is the URI of the * removed folder. For more than one search folder is * each of them on a separate line, with four spaces * in front of its name, without quotes.
en: The Search Folder “%s” has been modified to account for the deleted folder
    “%s”. | The following Search Folders
    %s have been modified to account for the deleted folder
    “%s”.
pl[0]: Katalog wyszukiwania „%s” został zmodyfikowany na koncie z powodu usuniętego katalogu
    „%s”.
pl[1]: Następujące katalogi wyszukiwania
    %s zostały zmodyfikowane na koncie z powodu usuniętego katalogu
    „%s”.
pl[2]: Następujące katalogi wyszukiwania
    %s zostały zmodyfikowane na koncie z powodu usuniętego katalogu
    „%s”.

en: Open _Online Accounts
pl: _Otwórz konta online

en: This account was created through the Online Accounts service.
pl: To konto zostało utworzone przez usługę kont online.

en: _Reset Order
pl: P_rzywróć kolejność

en: You can drag and drop account names to reorder them.
pl: Można przeciągać i upuszczać nazwy kont, aby zmienić ich kolejność.

en: De_fault
pl: D_omyślne

en: Invalid URI: “%s”
pl: Nieprawidłowy adres URI: „%s”

en: Host: %s:%d
pl: Komputer: %s:%d

en: User: %s
pl: Użytkownik: %s

en: Security method: %s
pl: Metoda zabezpieczeń: %s

en: STARTTLS
pl: StartTLS

en: Authentication mechanism: %s
pl: Mechanizm uwierzytelniania: %s

en: No email address provided
pl: Nie podano adresu e-mail

en: Missing domain in email address
pl: Brak domeny w adresie e-mail

en: IMAP server
pl: Serwer IMAP

en: POP3 server
pl: Serwer POP3

en: SMTP server
pl: Serwer SMTP

en: Close this window
pl: Zamyka to okno

en: (No Subject)
pl: (Brak tematu)

en: Forward
pl: Przekaż

note: Translators: "Group Reply" will reply either to a mailing list * (if possible and if that configuration option is enabled), or else * it will reply to all. The word "Group" was chosen because it covers * either of those, without too strongly implying one or the other.
en: Group Reply
pl: Odpowiedź grupowa

en: Reply
pl: Odpowiedz

note: GtkAssistant's back button label.
en: _Back
pl: _Wstecz

note: GtkAssistant sinks the floating button reference.
en: _Skip Lookup
pl: _Pomiń wyszukiwanie

en: Evolution Account Assistant
pl: Asystent kont programu Evolution

en: _Revise Details
pl: Ko_rekta danych

en: Querying authentication types…
pl: Odpytywanie typów uwierzytelniania…

en: Check for Supported Types
pl: Sprawdzanie obsługiwanych typów

[ctx: ReplyForward]
en: Use global setting
pl: Użycie globalnego ustawienia

[ctx: ReplyForward]
en: Attachment
pl: Załącznik

[ctx: ReplyForward]
en: Inline (Outlook style)
pl: W treści (styl programu Outlook)

[ctx: ReplyForward]
en: Quoted
pl: Cytowane

[ctx: ReplyForward]
en: Do Not Quote
pl: Bez cytowania

en: Use global setting
pl: Użycie globalnego ustawienia

en: Composing Messages
pl: Tworzenie wiadomości

en: Alway_s carbon-copy (cc) to:
pl: Wy_syłanie kopii (CC) do:

en: Always _blind carbon-copy (bcc) to:
pl: Wysyłanie ukrytych kopii wiadomości (_BCC) do:

en: Re_ply style:
pl: Styl odpo_wiadania:

en: Lang_uage:
pl: _Język:

en: Language for Reply and Forward attribution text
pl: Język tekstu odpowiedzi i przekazywania

en: Start _typing at the bottom
pl: _Pisanie u dołu

en: _Keep signature above the original message
pl: _Podpis ponad wiadomością oryginalną

en: Message Receipts
pl: Potwierdzenia wiadomości

en: S_end message receipts:
pl: _Wysyłanie potwierdzeń:

en: Never
pl: Nigdy

en: Always
pl: Zawsze

en: Ask for each message
pl: Pytanie dla każdej wiadomości

en: Congratulations, your mail configuration is complete.
    
    You are now ready to send and receive email using Evolution.
    
    Click “Apply” to save your settings.
pl: Gratulacje, ukończono konfigurację poczty.
    
    Można teraz wysyłać i odbierać wiadomości
    za pomocą programu Evolution.
    
    Proszę nacisnąć przycisk „Zastosuj”, aby zapisać ustawienia.

en: Done
pl: Gotowe

en: Checking server settings…
pl: Sprawdzanie ustawień serwera…

en: Special Folders
pl: Katalogi specjalne

en: Draft Messages _Folder:
pl: Katalog _szkiców wiadomości:

en: Choose a folder for saving draft messages.
pl: Katalog do zapisywania szkiców wiadomości.

en: Sent _Messages Folder:
pl: Katalog _wysłanych wiadomości:

en: Choose a folder for saving sent messages.
pl: Katalog do zapisywania wysłanych wiadomości.

en: Save s_ent messages into the Sent folder
pl: Zapisywanie wy_słanych wiadomości w katalogu Wysłane

en: S_ave replies and forwards in the folder of the original message
pl: Z_apisywanie odpowiedzi i przekazywanych wiadomości w katalogu oryginalnej wiadomości

en: Archi_ve Folder:
pl: Katalog archi_wum:

en: Choose a folder to archive messages to.
pl: Katalog, do którego archiwizować wiadomości.

en: _Templates Folder:
pl: _Katalog szablonów:

en: Choose a folder to use for template messages.
pl: Katalog dla szablonów wiadomości.

en: _Restore Defaults
pl: _Przywróć domyślne

en: _Lookup Folders
pl: _Wyszukaj katalogi

en: Use a Real Folder for _Trash:
pl: Użycie prawdziwego katalogu dla _kosza:

en: Choose a folder for deleted messages.
pl: Katalog dla usuniętych wiadomości.

en: Use a Real Folder for _Junk:
pl: Użycie prawdziwego katalogu dla _niechcianych wiadomości:

en: Choose a folder for junk messages.
pl: Katalog dla niechcianych wiadomości.

en: Defaults
pl: Domyślne

en: Please enter your name and email address below. The “optional” fields below do not need to be filled in, unless you wish to include this information in email you send.
pl: Proszę podać poniżej swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail. Pola w rubryce „Informacje dodatkowe” nie muszą być wypełnione. Podane tam informacje zostaną zawarte w wysyłanych wiadomościach.

en: The above name will be used to identify this account.
    Use for example, “Work” or “Personal”.
pl: Powyższa nazwa będzie używana do identyfikacji tego konta.
    Na przykład „Służbowe” lub „Prywatne”.

en: Required Information
pl: Informacje wymagane

en: Full Nam_e:
pl: Imię i _nazwisko:

en: Email _Address:
pl: Adres _e-mail:

en: Optional Information
pl: Informacje opcjonalne

en: Re_ply-To:
pl: O_dpowiedź do:

en: Or_ganization:
pl: _Organizacja:

en: Add Ne_w Signature…
pl: Dodaj no_wy podpis…

en: A_liases:
pl: A_liasy:

en: Edi_t
pl: _Modyfikuj

en: _Look up mail server details based on the entered e-mail address
pl: _Wyszukanie informacji o serwerze poczty na podstawie podanego adresu e-mail

note: This is only a warning, not a blocker complete = complete && correct;
en: Full Name should not be empty
pl: Imię i nazwisko nie powinno być puste

en: Email Address cannot be empty
pl: Adres e-mail nie może być pusty

en: Email Address is not a valid email
pl: Adres e-mail jest nieprawidłowy

en: Reply To is not a valid email
pl: Adres odpowiedzi zwrotnej jest nieprawidłowy

en: Account Name cannot be empty
pl: Nazwa konta nie może być pusta

en: Looking up account details…
pl: Wyszukiwanie informacji o koncie…

en: Advanced Options
pl: Opcje zaawansowane

en: Checking for New Mail
pl: Sprawdzanie nowych wiadomości

en: Check for _new messages every
pl: Sprawdzanie _nowych wiadomości co

en: Receiving Options
pl: Opcje odbierania

en: Receiving Email
pl: Odbieranie poczty

en: Use sender e-mail address
pl: Adres e-mail nadawcy

en: General
pl: Ogólne

en: _Do not sign meeting requests (for Outlook compatibility)
pl: Bez podpisywania żądań _zebrań (dla zgodności z programem Outlook)

en: Pretty Good Privacy (OpenPGP)
pl: OpenPGP (Pretty Good Privacy)

en: OpenPGP _Key ID:
pl: Identyfikator _klucza OpenPGP:

en: Si_gning algorithm:
pl: Algorytm p_odpisujący:

en: Al_ways sign outgoing messages when using this account
pl: P_odpisywanie wszystkich wiadomości wychodzących podczas używania tego konta

en: Always enc_rypt outgoing messages when using this account
pl: _Szyfrowanie wszystkich wiadomości wychodzących podczas używania tego konta

en: Always encrypt to _myself when sending encrypted messages
pl: Szyfrowanie _wysyłanych do siebie wiadomości

en: Ad_vanced Options
pl: _Opcje zaawansowane

en: Always _trust keys in my keyring when encrypting
pl: Kluc_ze z własnej bazie zawsze zaufane podczas szyfrowania

en: Prefer _inline sign/encrypt for plain text messages
pl: Preferowanie podpisów/szyfrowania w _treści wiadomości tekstowych

en: _Lookup keys for encryption in Web Key Directory (WKD)
pl: _Wyszukiwanie kluczy do szyfrowania w internetowym katalogu kluczy (WKD)

en: Send own _public key in outgoing mails
pl: Wysyłanie własnego klucza p_ublicznego w wiadomościach wychodzących

en: Advertise encryption is pre_ferred
pl: _Ogłaszanie, że szyfrowanie jest preferowane

en: Secure MIME (S/MIME)
pl: Bezpieczne MIME (S/MIME)

en: Sig_ning certificate:
pl: Certyfikat po_dpisujący:

en: Select
pl: Wybierz

en: _Clear
pl: Wy_czyść

en: Signing _algorithm:
pl: _Algorytm podpisujący:

en: Always sign outgoing messages when using this account
pl: Podpisywanie wszystkich wiadomości wychodzących podczas używania tego konta

en: Encryption certificate:
pl: Certyfikat szyfrujący:

en: Always encrypt outgoing messages when using this account
pl: Szyfrowanie wszystkich wiadomości wychodzących podczas używania tego konta

en: Always encrypt to myself when sending encrypted messages
pl: Szyfrowanie wysyłanych do siebie wiadomości

en: Sending Email
pl: Wysyłanie wiadomości

en: Server _Type:
pl: _Typ serwera:

en: Description:
pl: Opis:

en: This is a summary of the settings which will be used to access your mail.
pl: To jest podsumowanie ustawień, jakie zostaną użyte do uzyskania dostępu do poczty.

en: Personal Details
pl: Informacje osobiste

en: Full Name:
pl: Imię i nazwisko:

en: Email Address:
pl: Adres e-mail:

en: Receiving
pl: Pobieranie

en: Sending
pl: Wysyłanie

en: Server Type:
pl: Typ serwera:

en: Server:
pl: Serwer:

en: Username:
pl: Nazwa użytkownika:

en: Security:
pl: Bezpieczeństwo:

en: Cannot have both receiving and sending parts set to None
pl: Nie można ustawić części odbierania i wysyłania na Brak

en: Account Summary
pl: Podsumowanie konta

en: Welcome to the Evolution Mail Configuration Assistant.
    
    Click “Next” to begin.
pl: Witamy w asystencie konfiguracji konta poczty programu Evolution.
    
    Aby rozpocząć, proszę nacisnąć przycisk „Dalej”.

en: Welcome
pl: Witamy

en: Account Editor
pl: Edytor kont

en: _Add to Address Book…
pl: Dodaj d_o książki adresowej…

en: _To This Address
pl: _Na ten adres

en: _From This Address
pl: _Z tego adresu

en: Send _Reply To…
pl: Wyślij o_dpowiedź do…

en: Send a reply message to this address
pl: Wysyła odpowiedź pod ten adres

en: Create Search _Folder
pl: Utwórz katalog _wyszukiwania

en: Hid_e All
pl: Ukryj w_szystko

en: _View Inline
pl: _Wyświetlenie w treści wiadomości

en: Vie_w All Inline
pl: _Wyświetlenie wszystkiego w treści

en: _Zoom to 100%
pl: _Bez przybliżenia

en: Zoom the image to its natural size
pl: Przywraca pierwotny rozmiar obrazu

en: _Zoom to window
pl: Dopasowanie do _okna

en: Zoom large images to not be wider than the window width
pl: Dopasowuje duże obrazy do szerokości okna

en: Create Folder
pl: Tworzenie katalogu

en: Specify where to create the folder:
pl: Miejsce utworzenia katalogu:

en: C_reate
pl: _Utwórz

en: Folder _name:
pl: _Nazwa katalogu:

en: Folder Sort Order
pl: Kolejność porządkowania w katalogu

en: Reset current level
pl: Przywróć obecny poziom

en: Reset sort order in the current level to the defaults
pl: Przywraca kolejność porządkowania na obecnym poziomie na domyślną

en: Reset all levels
pl: Przywróć wszystkie poziomy

en: Reset sort order in all levels to their defaults
pl: Przywraca kolejność porządkowania na wszystkich poziomach na ich domyślne

[ctx: ffe]
note: Translators: This is a name of a flag, the same as all strings in the 'ffe' context. The translated value should not contain spaces.
en: Answered
pl: Odpowiedziane

[ctx: ffe]
en: Deleted
pl: Usunięte

[ctx: ffe]
en: Draft
pl: Szkic

[ctx: ffe]
en: Flagged
pl: Oznaczone

[ctx: ffe]
en: Seen
pl: Widziane

[ctx: ffe]
en: Attachment
pl: Załącznik

[ctx: ffe]
en: no
pl: nie

[ctx: ffe]
en: not
pl: nie

[ctx: ffe]
en: false
pl: fałsz

en: Junk filtering software:
pl: Oprogramowanie do filtrowania niechcianych wiadomości:

en: _Label name:
pl: _Nazwa etykiety:

en: I_mportant
pl: _Ważne

note: red
en: _Work
pl: _Praca

note: orange
en: _Personal
pl: _Osobiste

note: green
en: _To Do
pl: _Do zrobienia

note: blue
en: _Later
pl: Póź_niej

en: Add Label
pl: Dodanie etykiety

en: Edit Label
pl: Modyfikacja etykiety

en: Note: Underscore in the label name is used
    as mnemonic identifier in menu.
pl: Uwaga: podkreślenie w nazwie używane jest
    jako identyfikator skrótu w menu.

en: Color
pl: Kolor

en: Message Note
pl: Notatka wiadomości

en: Cannot find message in its folder summary
pl: Nie można odnaleźć wiadomości w jej podsumowaniu katalogu

en: Failed to convert text to message
pl: Konwersja tekstu na wiadomość się nie powiodła

en: Storing changes…
pl: Zapisywanie zmian…

en: Edit Message Note
pl: Modyfikacja notatki wiadomości

en: Retrieving message…
pl: Pobieranie wiadomości…

en: Move selected headers to top
pl: Przenosi zaznaczone nagłówki na górę

en: Move selected headers up one row
pl: Przenosi zaznaczone nagłówki w górę o jeden rząd

en: Move selected headers down one row
pl: Przenosi zaznaczone nagłówki w dół o jeden rząd

en: Move selected headers to bottom
pl: Przenosi zaznaczone nagłówki na dół

en: Select all headers
pl: Zaznacza wszystkie nagłówki

en: Header Name
pl: Nazwa nagłówka

en: Header Value
pl: Wartość nagłówka

en: Headers
pl: Nagłówki

en: Page %d of %d
pl: %d. strona z %d

en: Move to Folder
pl: Przenosi do katalogu

en: Copy to Folder
pl: Kopiuje do katalogu

en: _Move
pl: _Przenieś

en: C_opy
pl: S_kopiuj

en: Deleting message note…
pl: Usuwanie notatki wiadomości…

en: Are you sure you want to mark %d message as Junk? | Are you sure you want to mark %d messages as Junk?
pl[0]: Na pewno oznaczyć %d wiadomość jako niechcianą?
pl[1]: Na pewno oznaczyć %d wiadomości jako niechciane?
pl[2]: Na pewno oznaczyć %d wiadomości jako niechciane?

en: The message will be shown in the Junk folder. | The messages will be shown in the Junk folder.
pl[0]: Wiadomość będzie wyświetlana w katalogu Niechciane.
pl[1]: Wiadomości będą wyświetlane w katalogu Niechciane.
pl[2]: Wiadomości będą wyświetlane w katalogu Niechciane.

en: _Do not ask me again.
pl: _Bez ponownego pytania.

en: _Always ignore Reply-To: for mailing lists.
pl: Z_awsze ignorowanie nagłówka Reply-To: dla list dyskusyjnych.

en: Failed to retrieve message:
pl: Pobranie wiadomości się nie powiodło:

en: Retrieving message “%s”
pl: Pobieranie wiadomości „%s”

en: A_dd Sender to Address Book
pl: Dodaj _nadawcę do książki adresowej

en: Add sender to address book
pl: Dodaje nadawcę do książki adresowej

en: _Archive
pl: Z_archiwizuj

en: Move selected messages to the Archive folder for the account
pl: Przenosi zaznaczone wiadomości do katalogu Archiwum konta

en: Check for _Junk
pl: Wy_szukaj niechciane

en: Filter the selected messages for junk status
pl: Filtruje zaznaczone wiadomości pod kątem niechcianych wiadomości

en: Assign C_olor…
pl: Przypisz k_olor…

en: Assign color for the selected messages
pl: Przypisuje kolor do zaznaczonych wiadomości

en: Unse_t Color
pl: Wy_czyść kolor

en: Unset color for the selected messages
pl: Usuwa kolor z zaznaczonych wiadomości

en: _Copy to Folder…
pl: S_kopiuj do katalogu…

en: Copy selected messages to another folder
pl: Kopiuje zaznaczone wiadomości do innego katalogu

en: _Delete Message
pl: _Usuń wiadomość

en: Mark the selected messages for deletion
pl: Oznacza zaznaczone wiadomości jako do usunięcia

en: _Add note…
pl: _Dodaj notatkę…

en: Add a note for the selected message
pl: Dodaje notatkę do zaznaczonej wiadomości

en: Delete no_te
pl: Usuń no_tatkę

en: Delete the note for the selected message
pl: Usuwa notatkę z zaznaczonej wiadomości

en: _Edit note…
pl: _Modyfikuj notatkę…

en: Edit a note for the selected message
pl: Modyfikuje notatkę zaznaczonej wiadomości

en: Create a Filter Rule for Mailing _List…
pl: Utwórz regułę filtru dla li_sty dyskusyjnej…

en: Create a rule to filter messages to this mailing list
pl: Tworzy regułę filtrującą wiadomości z tej listy dyskusyjnej

en: Create a Filter Rule for _Recipients…
pl: Utwórz regułę filtru dla o_dbiorców…

en: Create a rule to filter messages to these recipients
pl: Tworzy regułę filtrującą wiadomości do tych odbiorców

en: Create a Filter Rule for Se_nder…
pl: Utwórz regułę filtru dla n_adawcy…

en: Create a rule to filter messages from this sender
pl: Tworzy regułę filtrującą wiadomości od tego nadawcy

en: Create a Filter Rule for _Subject…
pl: Utwórz regułę filtru dla t_ematu…

en: Create a rule to filter messages with this subject
pl: Tworzy regułę filtrującą wiadomości o tym temacie

en: A_pply Filters
pl: _Zastosuj filtry

en: Apply filter rules to the selected messages
pl: Stosuje reguły filtru w odniesieniu do zaznaczonych wiadomości

en: _Find in Message…
pl: _Znajdź w wiadomości…

en: Search for text in the body of the displayed message
pl: Wyszukuje tekst w treści wyświetlanej wiadomości

en: _Clear Flag
pl: Wy_czyść znacznik

en: Remove the follow-up flag from the selected messages
pl: Usuwa znacznik kontynuacji z zaznaczonych wiadomości

en: _Flag Completed
pl: _Oznacz jako ukończone

en: Set the follow-up flag to completed on the selected messages
pl: Ustawia znacznik kontynuacji na ukończoną na zaznaczonych wiadomościach

en: Follow _Up…
pl: Kontyn_uuj…

en: Flag the selected messages for follow-up
pl: Oznacza wybrane wiadomości jako kontynuację

en: _Forward
pl: _Przekaż

en: Forward the selected message to someone
pl: Przesyła zaznaczoną wiadomość do innej osoby

en: _Attached
pl: _Załącznik

en: Forward the selected message to someone as an attachment
pl: Przesyła zaznaczoną wiadomość do innej osoby w postaci załącznika

en: Forward As _Attached
pl: Przekaż dalej jako _załącznik

en: _Inline
pl: _W treści wiadomości

en: Forward the selected message in the body of a new message
pl: Przesyła zaznaczoną wiadomość do innej osoby w treści nowej wiadomości

en: Forward As _Inline
pl: _Przekaż dalej w treści

en: _Quoted
pl: _Cytowane

en: Forward the selected message quoted like a reply
pl: Przesyła zaznaczoną wiadomość do innej osoby zacytowany jak przy odpowiedzi

en: Forward As _Quoted
pl: Przekaż dalej jako _cytat

en: _New Label
pl: _Nowa etykieta

note: Translators: "None" is used in the message label context menu. *              It removes all labels from the selected messages.
en: N_one
pl: B_rak

en: _Load Images
pl: Wczytaj _obrazy

en: Force images in HTML mail to be loaded
pl: Wymusza pobranie obrazów pojawiających się w HTML-u

en: _Ignore Subthread
pl: _Ignorowanie podwątku

en: Mark new mails in a subthread as read automatically
pl: Automatycznie oznacza nowe wiadomości w podwątku jako przeczytane

en: _Ignore Thread
pl: _Ignorowanie wątku

en: Mark new mails in this thread as read automatically
pl: Automatycznie oznacza nowe wiadomości w wątku jako przeczytane

en: _Important
pl: _Ważna

en: Mark the selected messages as important
pl: Oznacza zaznaczone wiadomości jako ważne

en: _Junk
pl: _Niechciana

en: Mark the selected messages as junk
pl: Oznacza zaznaczone wiadomości jako niechciane

en: _Not Junk
pl: _Pożądana

en: Mark the selected messages as not being junk
pl: Oznacza zaznaczone wiadomości jako pożądane

en: _Read
pl: _Przeczytana

en: Mark the selected messages as having been read
pl: Oznacza zaznaczone wiadomości jako przeczytane

en: Do not _Ignore Subthread
pl: _Bez ignorowania podwątku

en: Do not mark new mails in a subthread as read automatically
pl: Nie oznacza automatycznie nowych wiadomości w podwątku jako przeczytane

en: Do not _Ignore Thread
pl: _Bez ignorowania wątku

en: Do not mark new mails in this thread as read automatically
pl: Nie oznacza automatycznie nowych wiadomości w wątku jako przeczytane

en: Uni_mportant
pl: _Nieważna

en: Mark the selected messages as unimportant
pl: Oznacza zaznaczone wiadomości jako nieważne

en: _Unread
pl: _Nieprzeczytana

en: Mark the selected messages as not having been read
pl: Oznacza zaznaczone wiadomości jako nieprzeczytane

en: _Edit as New Message…
pl: Z_redaguj jako nową wiadomość…

en: Open the selected messages in the composer for editing
pl: Otwiera zaznaczone wiadomości w oknie redagowania

en: Compose _New Message
pl: Utwórz _nową

en: Open a window for composing a mail message
pl: Otwiera okno tworzenia nowej wiadomości

en: _Open in New Window
pl: _Otwórz w nowym oknie

en: Open the selected messages in a new window
pl: Otwiera zaznaczone wiadomości w nowym oknie

en: _Move to Folder…
pl: P_rzenieś do katalogu…

en: Move selected messages to another folder
pl: Przenosi zaznaczone wiadomości do innego katalogu

en: _Next Message
pl: _Następna wiadomość

en: Display the next message
pl: Wyświetla następną wiadomość

en: Next _Important Message
pl: Następna _ważna wiadomość

en: Display the next important message
pl: Wyświetla następną ważną wiadomość

en: Next _Thread
pl: Następny wą_tek

en: Display the next thread
pl: Wyświetla następny wątek

en: Next _Unread Message
pl: Następna _nieprzeczytana wiadomość

en: Display the next unread message
pl: Wyświetla następną nieprzeczytaną wiadomość

en: _Previous Message
pl: _Poprzednia wiadomość

en: Display the previous message
pl: Wyświetla poprzednią wiadomość

en: Pr_evious Important Message
pl: P_oprzednia ważna wiadomość

en: Display the previous important message
pl: Wyświetla poprzednią ważną wiadomość

en: Previous T_hread
pl: Pop_rzedni wątek

en: Display the previous thread
pl: Wyświetla poprzedni wątek

en: P_revious Unread Message
pl: Poprzednia ni_eprzeczytana wiadomość

en: Display the previous unread message
pl: Wyświetla poprzednią nieprzeczytaną wiadomość

en: Print this message
pl: Drukuje wiadomość

en: Preview the message to be printed
pl: Wyświetla podgląd wiadomości w postaci przygotowanej do druku

en: Re_direct
pl: Prze_kieruj

en: Redirect (bounce) the selected message to someone
pl: Przekierowuje (odbija) zaznaczoną wiadomość do innej osoby

en: Remo_ve Attachments
pl: _Usuń załączniki

en: Remove attachments
pl: Usuwa załączniki

en: Remove Du_plicate Messages
pl: Usuń d_uplikaty wiadomości

en: Checks selected messages for duplicates
pl: Oznacza zaznaczone wiadomości jako duplikaty

en: Reply to _All
pl: Odpowiedz wszystki_m

en: Compose a reply to all the recipients of the selected message
pl: Odpowiada wszystkim odbiorcom zaznaczonej wiadomości

en: Al_ternative Reply…
pl: _Alternatywna odpowiedź…

en: Choose reply options for the selected message
pl: Wybiera opcje odpowiedzi dla zaznaczonej wiadomości

en: Reply to the mailing list, or to all recipients
pl: Odpowiada na listę dyskusyjną lub do wszystkich odbiorców

en: Reply to _List
pl: Odpowiedz na _listę

en: Compose a reply to the mailing list of the selected message
pl: Odpowiada na listę dyskusyjną związaną z zaznaczoną wiadomością

en: _Reply to Sender
pl: Odpo_wiedz nadawcy

en: Compose a reply to the sender of the selected message
pl: Odpowiada nadawcy zaznaczonej wiadomości

en: Repl_y with Template
pl: Odpowiedz za pomocą _szablonu

en: _Save to File…
pl: _Zapisz do pliku…

en: Save selected messages as an mbox file
pl: Zapisuje zaznaczone wiadomości w pliku mbox

en: _Message Source
pl: Źró_dło wiadomości

en: Show the raw email source of the message
pl: Wyświetla wiadomość w surowej, źródłowej postaci

en: _Undelete Message
pl: _Cofnij usunięcie

en: Undelete the selected messages
pl: Cofa usunięcie zaznaczonych wiadomości

en: _Normal Size
pl: _Zwykły rozmiar

en: Reset the text to its original size
pl: Przywraca pierwotny rozmiar tekstu

en: _Zoom In
pl: Po_większ

en: Increase the text size
pl: Zwiększa rozmiar tekstu

en: Decrease the text size
pl: Zmniejsza rozmiar tekstu

en: Cre_ate
pl: _Utwórz

en: Ch_aracter Encoding
pl: _Kodowanie znaków

en: F_orward As
pl: Pr_zekaż dalej jako

en: _Label
pl: _Etykieta

en: _Group Reply
pl: O_dpowiedź grupowa

en: _Go To
pl: _Przejdź do

en: Mar_k As
pl: O_znacz jako

en: _Message
pl: Wia_domość

en: _Zoom
pl: Po_większenie

en: Create a Search Folder from Mailing _List…
pl: Utwórz katalog wyszukiwania dla _listy dyskusyjnej…

en: Create a search folder for this mailing list
pl: Tworzy katalog wyszukiwania dla tej listy pocztowej

en: Create a Search Folder from Recipien_ts…
pl: Utwórz katalog wyszukiwania dla _odbiorców…

en: Create a search folder for these recipients
pl: Tworzy katalog wyszukiwania dla tych odbiorców

en: Create a Search Folder from Sen_der…
pl: Utwórz katalog wyszukiwania dla _nadawcy…

en: Create a search folder for this sender
pl: Tworzy katalog wyszukiwania dla tego nadawcy

en: Create a Search Folder from S_ubject…
pl: Utwórz katalog wyszukiwania dla _tematu…

en: Create a search folder for this subject
pl: Tworzy katalog wyszukiwania dla tego tematu

en: Mark for Follo_w Up…
pl: Oznacz do ko_ntynuacji…

en: Mark as _Important
pl: Oznacz jako _ważne

en: Mark as _Junk
pl: Ozna_cz jako niechciane

en: Mark as _Not Junk
pl: Oznacz jako p_ożądane

en: Mar_k as Read
pl: O_znacz jako przeczytane

en: Mark as Uni_mportant
pl: Oz_nacz jako nieważne

en: Mark as _Unread
pl: Oznacz jako ni_eprzeczytane

en: _Caret Mode
pl: Tryb _karetki

en: Show a blinking cursor in the body of displayed messages
pl: Wyświetlanie mrugającego kursora w treści wyświetlanych wiadomości

en: All Message _Headers
pl: Wszystkie _nagłówki wiadomości

en: Show messages with all email headers
pl: Wyświetla wszystkie nagłówki wiadomości

en: Retrieving message
pl: Pobieranie wiadomości

en: Delete
pl: Usuń

en: Next
pl: Następny

en: Previous
pl: Poprzedni

en: Do not warn me again
pl: Bez ponownego ostrzegania

en: Deleting messages in Junk folder “%s”…
pl: Usuwanie niechcianych wiadomości w „%s”…

en: Refreshing folder “%s”
pl: Odświeżanie katalogu „%s”

en: Marking thread to be ignored
pl: Oznaczanie wątku jako ignorowanego

en: Unmarking thread from being ignored
pl: Odznaczanie wątku jako ignorowanego

en: Marking subthread to be ignored
pl: Oznaczanie podwątku jako ignorowanego

en: Unmarking subthread from being ignored
pl: Odznaczanie podwątku jako ignorowanego

en: Printing
pl: Drukowanie

note: Translators: %s is replaced with a folder * name %u with count of duplicate messages.
en: Folder “%s” contains %u duplicate message. Are you sure you want to delete it? | Folder “%s” contains %u duplicate messages. Are you sure you want to delete them?
pl[0]: Katalog „%s” zawiera %u duplikat wiadomości. Na pewno go usunąć?
pl[1]: Katalog „%s” zawiera %u duplikaty wiadomości. Na pewno je usunąć?
pl[2]: Katalog „%s” zawiera %u duplikatów wiadomości. Na pewno je usunąć?

en: Save Message | Save Messages
pl[0]: Zapisanie wiadomości
pl[1]: Zapisanie wiadomości
pl[2]: Zapisanie wiadomości

note: Translators: This is part of a suggested file name * used when saving a message or multiple messages to * mbox format, when the first message doesn't have a * subject.  The extension ".mbox" is appended to the * string; for example "Message.mbox".
en: Message | Messages
pl[0]: Wiadomość
pl[1]: Wiadomości
pl[2]: Wiadomości

en: Parsing message
pl: Przetwarzanie wiadomości

en: Allow remote content for anyone from %s
pl: Pozwolenie na zdalną treść od każdego z %s

en: Allow remote content for %s
pl: Pozwolenie na zdalną treść dla %s

en: Allow remote content from %s
pl: Pozwolenie na zdalną treść od %s

en: Do not show this message again
pl: Bez wyświetlania tego komunikatu ponownie

en: Load remote content
pl: Wczytaj zdalną treść

en: You can download remote content manually, or set to remember to download remote content for this sender or used sites.
pl: Można pobrać zdalną treść ręcznie lub ustawić automatyczne pobieranie zdalnej treści dla tego nadawcy lub używanych stron.

en: The message has no text content.
pl: Wiadomość nie zawiera tekstu.

en: Flag to Follow Up
pl: Oznaczanie do kontynuacji

en: Cl_ear
pl: Wy_czyść

en: No Title
pl: Bez tytułu

en: Book '%s' not found
pl: Nie odnaleziono książki „%s”

en: No data source found for UID “%s”
pl: Nie odnaleziono źródła danych dla UID „%s”

en: %s authentication failed
pl: Uwierzytelnienie %s się nie powiodło

note: Translators: The %d is replaced with the actual count of recipients, which is always more than one.
en: Are you sure you want to send a message with %d To and CC recipients? | Are you sure you want to send a message with %d To and CC recipients?
pl[0]: Na pewno wysłać wiadomość z %d odbiorcą i odbiorcą kopii?
pl[1]: Na pewno wysłać wiadomość z %d odbiorcami i odbiorcami kopii?
pl[2]: Na pewno wysłać wiadomość z %d odbiorcami i odbiorcami kopii?

note: Translators: The %d is replaced with the actual count of recipients, which is always more than one.
en: You are trying to send a message to %d recipients in To and CC fields. This would result in all recipients seeing the email addresses of each other. In some cases this behaviour is undesired, especially if they do not know each other or if privacy is a concern. Consider adding recipients to the BCC field instead. | You are trying to send a message to %d recipients in To and CC fields. This would result in all recipients seeing the email addresses of each other. In some cases this behaviour is undesired, especially if they do not know each other or if privacy is a concern. Consider adding recipients to the BCC field instead.
pl[0]: Wiadomość zostanie wysłana do %d odbiorcy i odbiorcy kopii (CC). Spowoduje to, że każdy odbiorca będzie widział adresy e-mail innych odbiorców. Często takie działanie jest niepożądane, zwłaszcza jeśli odbiorcy nie znają się nawzajem lub ważna jest ich prywatność. Proszę rozważyć dodanie odbiorców ukrytych kopii (BCC).
pl[1]: Wiadomość zostanie wysłana do %d odbiorców i odbiorców kopii (CC). Spowoduje to, że każdy odbiorca będzie widział adresy e-mail innych odbiorców. Często takie działanie jest niepożądane, zwłaszcza jeśli odbiorcy nie znają się nawzajem lub ważna jest ich prywatność. Proszę rozważyć dodanie odbiorców ukrytych kopii (BCC).
pl[2]: Wiadomość zostanie wysłana do %d odbiorców i odbiorców kopii (CC). Spowoduje to, że każdy odbiorca będzie widział adresy e-mail innych odbiorców. Często takie działanie jest niepożądane, zwłaszcza jeśli odbiorcy nie znają się nawzajem lub ważna jest ich prywatność. Proszę rozważyć dodanie odbiorców ukrytych kopii (BCC).

en: Attachment changed | %d attachments changed
pl[0]: Załącznik został zmieniony
pl[1]: %d załączniki zostały zmienione
pl[2]: %d załączników zostało zmienionych

en: Attachment “%s” changed after being added to the message. Do you want to send the message anyway?
pl: Załącznik „%s” został zmieniony po dodaniu do wiadomości. Wysłać wiadomość mimo to?

en: One attachment changed after being added to the message. Do you want to send the message anyway? | %d attachments changed after being added to the message. Do you want to send the message anyway?
pl[0]: Jeden załącznik został zmieniony po dodaniu do wiadomości. Wysłać wiadomość mimo to?
pl[1]: %d załączniki zostały zmienione po dodaniu do wiadomości. Wysłać wiadomość mimo to?
pl[2]: %d załączników zostało zmienionych po dodaniu do wiadomości. Wysłać wiadomość mimo to?

note: This message is never removed from the camel operation, otherwise the GtkInfoBar hides itself and the user sees no feedback.
en: Waiting for attachments to load…
pl: Oczekiwanie na wczytanie załączników…

note: Note to translators: this is the attribution string used * when quoting messages.  Each ${Variable} gets replaced * with a value.  To see a full list of available variables, * see mail/em-composer-utils.c:attribvars array.
en: On ${AbbrevWeekdayName}, ${Year}-${Month}-${Day} at ${24Hour}:${Minute} ${TimeZone}, ${Sender} wrote:
pl: W dniu ${AbbrevWeekdayName}, ${Day}.${Month}.${Year} o godzinie ${24Hour}∶${Minute} ${TimeZone}, użytkownik ${Sender} napisał:

en: -------- Forwarded Message --------
pl: -------- Wiadomość przekazywana ----------

en: -----Original Message-----
pl: -------- Wiadomość oryginalna ----------

en: an unknown sender
pl: nieznany nadawca

en: Alternative Reply
pl: Alternatywna odpowiedź

en: _Reply
pl: _Odpowiedz

en: Recipients:
pl: Odbiorcy:

en: Reply to _Sender
pl: Odpowiedz _nadawcy

en: Reply style:
pl: Styl odpowiadania:

note: Translators: This is for "Toolbar Icon Size: Default"
en: _Default
pl: _Domyślny

en: Attach_ment
pl: _Załącznik

en: Inline (_Outlook style)
pl: W treści (styl programu _Outlook)

en: _Quote
pl: _Cytat

en: Do _Not Quote
pl: _Bez cytowania

note: Translators: The text is followed by the format combo with values like 'Plain Text', 'HTML' and so on
en: _Format message in
pl: Tworzenie _wiadomości w formacie

en: Apply t_emplate
pl: Zastosowywanie _szablonu

en: Preserve original message S_ubject
pl: Zachowywanie _tematu oryginalnej wiadomości

en: one recipient | %d recipients
pl[0]: jeden odbiorca
pl[1]: %d odbiorców
pl[2]: %d odbiorców

note: FIXME GTK_WINDOW (composer)
en: Posting destination
pl: Przeznaczenie

en: Choose folders to post the message to.
pl: Katalogi, do których zostanie wysłana wiadomość.

en: Description of Filters
pl: Opis filtrów

note: Translators: The first '%s' is replaced with the rule name; the second '%s' with 'enabled' or 'disabled' word; the third '%s' is replaced with the account name
en: %s (%s, for account %s)
pl: %s (%s dla konta %s)

en: enabled
pl: włączone

en: disabled
pl: wyłączone

note: Translators: The first '%s' is replaced with the rule name; the second '%s' with 'enabled' or 'disabled' word
en: %s (%s, for any account)
pl: %s (%s dla wszystkich kont)

en: If all the following conditions are met
pl: Jeśli wszystkie poniższe kryteria są spełnione

en: If any of the following conditions are met
pl: Jeśli dowolne z poniższych kryteriów są spełnione

note: and now for the action area
en: Then
pl: Następnie według

en: De_scribe Filters…
pl: _Opisz filtry…

en: Select Folder
pl: Wybór katalogu

en: Default Account
pl: Domyślne konto

[ctx: mail-filter-rule]
note: Translators: This is in a Mail filter rule editor, part of "For account: [ Any   ]" section
en: Any
pl: Wszystkie

en: Rul_e type:
pl: _Typ reguły:

en: _For Account:
pl: _Dla konta:

en: Add Ac_tion
pl: Dodaj dzi_ałanie

en: Select Custom Icon
pl: Wybór własnej ikony

en: _Use custom icon
pl: _Użycie własnej ikony

en: Use te_xt color
pl: Użycie _koloru tekstu

en: Path:
pl: Ścieżka:

en: Unread messages: | Unread messages:
pl[0]: Nieprzeczytana wiadomość:
pl[1]: Nieprzeczytane wiadomości:
pl[2]: Nieprzeczytanych wiadomości:

en: Total messages: | Total messages:
pl[0]: Wszystkich wiadomości:
pl[1]: Wszystkich wiadomości:
pl[2]: Wszystkich wiadomości:

en: Quota usage (%s):
pl: Użycie przydziału (%s):

en: Quota usage
pl: Użycie przydziału

note: Translators: Label of a combo with a list of configured accounts where a user can choose which account to use as the sender when composing a message in this folder
en: _Send Account Override:
pl: _Nadawca wiadomości:

en: Archive this folder using these settings:
pl: Archiwizowanie tego katalogu za pomocą tych ustawień:

[ctx: autoarchive]
note: Translators: This text is part of "Auto-cleanup messages older than [X] [days/weeks/months]"
en: Auto-_cleanup messages older than
pl: Automatyczne usu_wanie wiadomości starszych niż

[ctx: autoarchive]
note: Translators: This text is part of "Auto-cleanup messages older than [X] [days/weeks/months]"
en: days
pl: dni

[ctx: autoarchive]
note: Translators: This text is part of "Auto-cleanup messages older than [X] [days/weeks/months]"
en: weeks
pl: tyg.

[ctx: autoarchive]
note: Translators: This text is part of "Auto-cleanup messages older than [X] [days/weeks/months]"
en: months
pl: mies.

en: Move messages to the default archive _folder
pl: P_rzenoszenie wiadomości do domyślnego katalogu archiwum

en: _Move messages to:
pl: Pr_zenoszenie wiadomości do:

en: Archive folder
pl: Katalog archiwum

en: Select folder to use for Archive
pl: Wybór katalogu używanego dla archiwum

en: _Delete messages
pl: _Usuwanie wiadomości

en: Server Tag
pl: Etykieta serwera

en: Label
pl: Etykieta

en: Appearance
pl: Wygląd

note: Translators: "Archive" is a noun (This is a tab heading in the mail folder properties)
en: Archive
pl: Archiwum

en: Labels
pl: Etykiety

en: Folder Properties
pl: Właściwości katalogu

en: Gathering folder properties
pl: Pobieranie właściwości katalogu

en: <click here to select a folder>
pl: <proszę kliknąć, aby wybrać katalog>

en: Create a new folder
pl: Tworzy nowy katalog

en: Folder names cannot contain “/”
pl: Nazwa katalogu nie może zawierać znaku „/”

en: Mail Folder Tree
pl: Drzewo katalogów poczty

en: Moving folder %s
pl: Przenoszenie katalogu %s

en: Copying folder %s
pl: Kopiowanie katalogu %s

en: Moving messages into folder %s
pl: Przenoszenie wiadomości do katalogu %s

en: Copying messages into folder %s
pl: Kopiowanie wiadomości do katalogu %s

en: Cannot drop message(s) into toplevel store
pl: Nie można upuścić wiadomości w katalogu głównym

note: UNMATCHED is always last.
en: UNMATCHED
pl: NIEPASUJĄCE

en: Trash
pl: Kosz

en: Junk
pl: Niechciana

en: Moving folder “%s”
pl: Przenoszenie katalogu „%s”

en: Copying folder “%s”
pl: Kopiowanie katalogu „%s”

en: Moving folder “%s” (%d/%d)
pl: Przenoszenie katalogu „%s” (%d/%d)

en: Copying folder “%s” (%d/%d)
pl: Kopiowanie katalogu „%s” (%d/%d)

en: Move Folder To
pl: Przenoszenie katalogu do

en: Copy Folder To
pl: Kopiowanie katalogu do

en: _Subscribe
pl: _Subskrybuj

en: Su_bscribe To Shown
pl: Su_bskrybuj wyświetlane

en: Subscribe To _All
pl: Subs_krybuj wszystkie

en: _Unsubscribe
pl: _Usuń subskrypcję

en: Unsu_bscribe From Hidden
pl: Usuń su_bskrypcję ukrytych

en: Unsubscribe From _All
pl: Usuń subs_krypcję wszystkich

en: %d unread,  | %d unread,
pl[0]: %d nieprzeczytana,
pl[1]: %d nieprzeczytane,
pl[2]: %d nieprzeczytanych,

en: %d total | %d total
pl[0]: %d wiadomość
pl[1]: %d wiadomości
pl[2]: %d wiadomości

en: Folder Subscriptions
pl: Subskrypcje katalogów

en: _Account:
pl: K_onto:

en: Clear Search
pl: Czyści wyszukiwanie

en: Sho_w items that contain:
pl: _Wyświetlanie elementów zawierających:

en: Subscribe to the selected folder
pl: Subskrybuje zaznaczony katalog

en: Su_bscribe
pl: _Subskrybuj

en: Unsubscribe from the selected folder
pl: Usuwa subskrypcję zaznaczonego katalogu

en: Collapse all folders
pl: Zwija wszystkie katalogi

en: C_ollapse All
pl: Zwiń wszystk_o

en: Expand all folders
pl: Rozwija wszystkie katalogi

en: E_xpand All
pl: _Rozwiń wszystko

en: Refresh the folder list
pl: Odświeża listę katalogów

en: Stop the current operation
pl: Zatrzymuje bieżące działanie

en: _Stop
pl: Za_trzymaj

note: Translators: This message is shown only for ten or more * messages to be opened.  The %d is replaced with the actual * count of messages. If you need a '%' in your text, then * write it doubled, like '%%'.
en: Are you sure you want to open %d message at once? | Are you sure you want to open %d messages at once?
pl[0]: Na pewno otworzyć %d wiadomość?
pl[1]: Na pewno otworzyć %d wiadomości jednocześnie?
pl[2]: Na pewno otworzyć %d wiadomości jednocześnie?

en: Message Filters
pl: Filtry wiadomości

en: Messages from %s
pl: Wiadomości od %s

en: Deleting old messages
pl: Usuwanie starych wiadomości

[ctx: trust]
en: _Unknown
pl: Ni_eznane

[ctx: trust]
en: _Never
pl: _Nigdy

[ctx: trust]
en: _Marginal
pl: _Marginalne

[ctx: trust]
en: _Full
pl: _Pełne

[ctx: trust]
en: _Ultimate
pl: _Całkowite

en: Key ID: %s
pl: Identyfikator klucza: %s

en: Fingerprint: %s
pl: Odcisk: %s

en: Created: %s
pl: Utworzono: %s

en: User ID: %s
pl: Identyfikator użytkownika: %s

en: Set trust level for the key:
pl: Ustawienie poziomu zaufania do klucza:

en: Search _Folders
pl: _Katalogi wyszukiwania

en: Add Folder
pl: Dodanie katalogu

en: Search Folder Sources
pl: Źródła katalogu wyszukiwania

en: Automatically update on any _source folder change
pl: Automatyczne aktualizowanie po każdej _zmianie katalogu źródłowego

en: All local folders
pl: Wszystkie lokalne katalogi

en: All active remote folders
pl: Wszystkie aktywne zdalne katalogi

en: All local and active remote folders
pl: Wszystkie lokalne i aktywne zdalne katalogi

en: Specific folders
pl: Określone katalogi

en: include subfolders
pl: uwzględnienie podkatalogów

en: Sender
pl: Nadawca

en: does not start with
pl: nie rozpoczyna się od

en: does not end with
pl: nie kończy się na

en: sounds like
pl: brzmi jak

en: does not sound like
pl: nie brzmi jak

en: Recipients
pl: Odbiorcy

en: CC
pl: Kopia

en: BCC
pl: Ukryta kopia

en: Sender or Recipients
pl: Nadawca lub odbiorcy

en: has words
pl: zawiera wyrazy

en: does not have words
pl: nie zawiera wyrazów

en: Specific header
pl: Określony nagłówek

en: exists
pl: istnieje

en: does not exist
pl: nie istnieje

en: Message Body
pl: Treść wiadomości

en: Free Form Expression
pl: Wyrażenie o dowolnej formie

en: Date sent
pl: Data wysłania

en: is before
pl: jest przed

en: is after
pl: jest po

en: Date received
pl: Data otrzymania

en: Score
pl: Punkty

en: Size (kB)
pl: Rozmiar (kB)

en: is greater than or equal to
pl: jest większe niż lub równe

en: is less than or equal to
pl: jest mniejsze niż lub równe

en: Replied to
pl: Odpowiedziana do

en: Important
pl: Ważne

note: Past tense, as in "has been read".
en: Read
pl: Przeczytane

en: Follow Up
pl: Kontynuuj

en: is Flagged
pl: jest oznaczony

en: is not Flagged
pl: nie jest oznaczony

en: is Completed
pl: jest ukończony

en: is not Completed
pl: nie jest ukończony

en: Follow Up Due By
pl: Termin kontynuacji

en: Contain iCalendar Data
pl: Zawiera dane iCalendar

en: Do Not Contain iCalendar Data
pl: Nie zawiera danych iCalendar

en: Mailing list
pl: Lista dyskusyjna

en: Regex Match
pl: Dopasowanie według wyrażenia regularnego

en: Message Header
pl: Nagłówek wiadomości

en: Source Account
pl: Konto źródłowe

en: Pipe to Program
pl: Prześlij do programu

en: returns
pl: zwraca

en: does not return
pl: nie zwraca

en: returns greater than
pl: zwraca więcej niż

en: returns less than
pl: zwraca mniej niż

en: Junk Test
pl: Test wiadomości niechcianych

en: Message is Junk
pl: Wiadomość jest niechciana

en: Message is not Junk
pl: Wiadomość jest pożądana

en: Message Location
pl: Położenie wiadomości

en: contains Sender
pl: zawiera nadawcę

en: does not contain Sender
pl: nie zawiera nadawcy

en: Match All
pl: Pasuje do wszystkich

en: Stop Processing
pl: Zatrzymaj przetwarzanie

en: Set Label
pl: Ustaw etykietę

en: Assign Color
pl: Przypisanie kolorów

en: Unset Color
pl: Wyczyść kolor

en: Assign Score
pl: Przypisanie punktów

en: Adjust Score
pl: Dopasowanie punktów

en: Set Status
pl: Ustaw stan

en: Deleted
pl: Usunięte

en: Unset Status
pl: Wyczyść stan

en: Learn as Junk
pl: Oznacz jako niechciane

en: Beep
pl: Brzęczyk

en: Play Sound
pl: Odtwórz dźwięk

en: Run Program
pl: Uruchom program

en: Forward to
pl: Przekaż

en: with
pl: za pomocą

en: Importing Elm data
pl: Importowanie danych Elm

en: Evolution Elm importer
pl: Importer Elm programu Evolution

en: Import mail from Elm.
pl: Importuj pocztę z Elm.

en: _Destination folder:
pl: Katalog _docelowy:

en: Select folder
pl: Wybór katalogu

en: Select folder to import into
pl: Katalog, do którego odbędzie się import

[ctx: mboxImp]
note: Translators: Column header for a message subject
en: Subject
pl: Temat

[ctx: mboxImp]
note: Translators: Column header for a message From address
en: From
pl: Od

en: Showing only first few messages, more will be imported
pl: Wyświetlane jest tylko kilka pierwszych wiadomości, więcej zostanie zaimportowanych

en: Importer Berkeley Mailbox format folders
pl: Import formatu Berkeley Mailbox

en: %d Address | %d Addresses
pl[0]: %d adres
pl[1]: %d adresy
pl[2]: %d adresów

en: Evolution KMail importer
pl: Importer KMail programu Evolution

en: Import mail and contacts from KMail.
pl: Importuj pocztę i kontakty z KMail.

en: Importing mailbox
pl: Importowanie skrzynki pocztowej

en: Importing mail and contacts from KMail
pl: Importowanie poczty i kontaktów z KMail

note: Destination folder, was set in our widget
en: Importing “%s”
pl: Importowanie „%s”

en: Scanning %s
pl: Analizowanie %s

en: Importing Pine data
pl: Importowanie danych Pine

en: Evolution Pine importer
pl: Asystent importu poczty Pine dla programu Evolution

en: Import mail from Pine.
pl: Importowanie poczty z Pine.

en: Mail to %s
pl: Wiadomość do %s

en: Mail from %s
pl: Wiadomość od %s

en: Subject is %s
pl: Tematem jest %s

en: %s mailing list
pl: Lista dyskusyjna %s

en: Add Filter Rule
pl: Dodanie reguły filtru

note: Translators: The first %s is name of the affected * filter rule(s), the second %s is URI of the removed * folder. For more than one filter rule is each of * them on a separate line, with four spaces in front * of its name, without quotes.
en: The filter rule “%s” has been modified to account for the deleted folder
    “%s”. | The following filter rules
    %s have been modified to account for the deleted folder
    “%s”.
pl[0]: Reguła filtru „%s” została zmodyfikowana na koncie z powodu usuniętego katalogu
    „%s”.
pl[1]: Następujące reguły filtru
    %s zostały zmodyfikowane na koncie z powodu usuniętego katalogu
    „%s”.
pl[2]: Następujące reguły filtru
    %s zostały zmodyfikowane na koncie z powodu usuniętego katalogu
    „%s”.

en: Open Message Filters
pl: Otwórz filtry wiadomości

en: Set custom junk header
pl: Ustaw własny nagłówek niechcianych wiadomości

en: All new emails with header that matches given content will be automatically filtered as junk
pl: Wszystkie nowe wiadomości z nagłówkiem pasującym do podanej treści będą automatycznie filtrowane jako niechciane

en: Header name
pl: Nazwa nagłówka

en: Header content
pl: Treść nagłówka

en: Default Behavior
pl: Domyślne zachowanie

note: Translators: The text is followed by the format combo with values like
en: For_mat messages in
pl: Tworzenie wiado_mości w formacie

en: Automatically insert _emoticons
pl: Automatyczne _wstawianie emotikon

en: Use Un_icode characters for emoticons
pl: Znaki un_ikodu jako emotikony

en: Always request rea_d receipt
pl: Wysyłanie zawsze z żą_daniem potwierdzenia przeczytania

en: Always request Deli_very Status Notification
pl: Wysyłanie zawsze z żądaniem powiadomienia o _stanie dostarczenia

en: Encode filenames in an _Outlook/GMail way
pl: Kodowanie nazw plików na sposób _Outlook/Gmail

en: Send messages through Outbo_x folder
pl: Wysyłanie wiadomości przez katalog _Wychodzące

en: Number of characters for word w_rapping:
pl: Liczba znaków, po których zawijać _słowa:

en: Ch_aracter encoding:
pl: Kodowanie zn_aków:

en: Replies and Forwards
pl: Odpowiedzi i przekazywanie

en: _Reply style:
pl: Styl odpo_wiadania:

en: _Forward style:
pl: Styl p_rzekazywania:

en: _Language:
pl: _Język:

en: Include si_gnature in new messages only
pl: _Podpis tylko w nowych wiadomościach

en: Ig_nore Reply-To: for mailing lists
pl: Ig_norowanie nagłówka Reply-To: dla list dyskusyjnych

en: Gro_up Reply goes only to mailing list, if possible
pl: Odpowiedź gr_upowa przeznaczona jest tylko dla listy dyskusyjnej, jeśli to możliwe

en: Digitally _sign messages when original message signed (PGP or S/MIME)
pl: _Cyfrowe podpisywanie wiadomości, kiedy oryginalna wiadomość jest podpisana (PGP lub S/MIME)

en: _Wrap quoted text in replies
pl: _Zawijanie cytowanego tekstu w odpowiedziach

[ctx: ReplyForward]
en: Inline
pl: W treści

en: Sig_natures
pl: P_odpisy

en: Signatures
pl: Podpisy

en: _Languages
pl: _Języki

en: Languages Table
pl: Tabela języków

en: The list of languages here reflects only the languages for which you have a dictionary installed.
pl: Lista dostępnych języków odnosi się tylko do języków, dla których zostały zainstalowane słowniki.

en: Check spelling while I _type
pl: Sp_rawdzanie pisowni podczas pisania

en: To help avoid email accidents and embarrassments, ask for confirmation before taking the following checkmarked actions:
pl: Pytanie o potwierdzenie przed wykonaniem poniższych czynności, aby uniknąć przypadkowego wysłania wiadomości e-mail:

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with an _empty subject line
pl: Wysyłanie wiadomości bez _tematu

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with only _Bcc recipients defined
pl: Wysyłanie wiadomości tylko z _ukrytymi odbiorcami

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message to many _To and CC recipients
pl: Wysyłanie wiadomości do wielu odbiorców i odbiorców _kopii

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a _private reply to a mailing list message
pl: Wysyłanie p_rywatnej odpowiedzi na wiadomości z list dyskusyjnych

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a reply to a large _number of recipients
pl: Wysyłanie odpowiedzi do dużej _liczby odbiorców

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Allowing a _mailing list to redirect a private reply to the list
pl: Zezwolenie liście _dyskusyjnej na przekierowanie prywatnej odpowiedzi na listę

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with _recipients not entered as mail addresses
pl: Wysyłanie wiadomości z _odbiorcami niewpisanymi jako adresy e-mail

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message using _key accelerator (Ctrl+Enter)
pl: Wysyłanie wiadomości za pomocą _klawisza skrótu (Ctrl+Enter)

note: Translators:
en: Before composer _format changes from HTML to Plain Text
pl: _Przed zmianą formatu okna tworzenia wiadomości z HTML-u na zwykły tekst

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with _attachments which changed since being attached
pl: Wysyłanie wiadomości z _załącznikami, które zostały zmienione od czasu załączenia

en: Confirmations
pl: Potwierdzenia

note: Translators: Label of a frame with a list of folders for which to use selected account in Send account overrides
en: Use for Folders
pl: Dla katalogów

note: Translators: Label of a frame with a list of recipients for whom to use selected account in Send account overrides
en: Use for Recipients
pl: Dla odbiorców

note: Translators: Label of a frame with a list of configured accounts in Send account overrides
en: Account
pl: Konto

en: Send account overrides
pl: Ustawienia nadawcy wiadomości

en: Assign which account should be used as a send account for respective folders or recipients, an override for usual send account detection. List of recipients can contain partial addresses or names. The name and the address parts are compared separately.
pl: Proszę przydzielić konto do używania dla danych katalogów lub odbiorców jako wymuszony nadawca wiadomości. Lista odbiorców nie może zawierać częściowych adresów ani nazw. Części nazw i adresów są porównywane osobno.

en: _Folder override has precedence over Recipient override
pl: _Pierwszeństwo nadawcy dla katalogu nad nadawcą dla odbiorcy

en: Send Account
pl: Nadawca wiadomości

en: Start up
pl: Rozpoczęcie

en: Check for new _messages on start
pl: Sprawdzanie nowych wiado_mości po uruchomieniu

en: Check for new messa_ges in all active accounts
pl: Sprawdzanie nowych wia_domości we wszystkich aktywnych kontach

en: Message Display
pl: Wyświetlanie wiadomości

en: _Use the same fonts as other applications
pl: _Używanie tych samych czcionek, co inne programy

en: S_tandard Font:
pl: _Zwykła czcionka:

en: Select HTML fixed width font
pl: Wybór czcionki o stałej szerokości używanej w HTML-u

en: Select HTML variable width font
pl: Wybór czcionki o zmiennej szerokości używanej w HTML-u

en: Fix_ed Width Font:
pl: Czcionka o _stałej szerokości:

en: Minimum Font _Size:
pl: _Minimalny rozmiar czcionki:

note: Translators: This is part of
en: (in pixels)
pl: (w pikselach)

en: _Mark messages as read after
pl: O_znaczanie wiadomości jako przeczytane po

en: Highlight _quotations with
pl: _Wyróżnianie cytatów za pomocą koloru

en: Pick a color
pl: Wybór koloru

en: color
pl: kolor

en: Default character e_ncoding:
pl: Domyślne kodowanie z_naków:

en: Apply the same _view settings to all folders
pl: Zastosowanie tych samych ustawień _widoku dla wszystkich katalogów

en: F_all back to threading messages by subject
pl: Powrót do grupowania listów w wątki według _tematu

en: Group messages to _flat threads
pl: _Grupowanie wiadomości w płaskich wątkach

en: Delete Mail
pl: Usuń wiadomość

en: Empty _trash folders
pl: _Opróżnianie katalogów kosza

en: Confirm _when expunging a folder
pl: P_otwierdzanie oczyszczenia katalogu

en: Confirm when emptying a _Junk folder
pl: Potwierdza_nie opróżniania katalogu niechcianych wiadomości

en: Go to the previ_ous message after message deletion
pl: P_rzechodzenie do poprzedniej wiadomości po usunięciu

en: Archive Mail
pl: Archiwizowanie poczty

en: Archive folder to use for On This Computer messages
pl: Katalog Archiwum używany dla wiadomości w „Na tym komputerze”

en: On This Computer A_rchive folder:
pl: Katalog A_rchiwum dla „Na tym komputerze”:

note: If enabled, show animation; if disabled, only display a static image without any animation
en: _Show animated images
pl: Wyświetlanie animowanych o_brazów

en: Unset colors provided in HTML mails in message previe_w
pl: _Usuwanie kolorów podawanych w wiadomościach HTML w podglądzie wiadomości

en: _Prompt on sending HTML mail to contacts that do not want them
pl: _Potwierdzanie wysyłania wiadomości HTML do osób, które ich nie chcą

en: Loading Remote Content
pl: Wczytywanie zdalnej treści

en: _Never load remote content from the Internet
pl: _Nigdy

en: _Load remote content only in messages from contacts
pl: _Tylko w wiadomościach od kontaktów

en: _Always load remote content from the Internet
pl: Z_awsze

en: Notify about _missing remote content in the message preview
pl: Powiadamianie o _brakującej zdalnej treści w podglądzie wiadomości

en: Add
pl: Dodaj

en: Remove
pl: Usuń

en: Allow for sites:
pl: Pozwalanie stronom:

en: Allow for senders:
pl: Pozwalanie nadawcom:

en: HTML Messages
pl: Wiadomości HTML

en: Sender Photograph
pl: Zdjęcie nadawcy

en: _Show the photograph of sender in the message preview
pl: Zdję_cie nadawcy w podglądzie wiadomości

en: Search libra_vatar.org for the photograph of sender
pl: Przeszukiwanie serwisu libra_vatar.org dla zdjęcia nadawcy

en: Displayed Message Headers
pl: Wyświetlane nagłówki wiadomości

en: Show _full mail addresses in message preview
pl: Wyświetlanie p_ełnych adresów e-mail w podglądzie wiadomości

en: Mail Headers Table
pl: Tabela nagłówków wiadomości

en: Re_set
pl: _Przywróć

en: Message List User Headers
pl: Nagłówki użytkownika listy wiadomości

en: Message List User Headers Table
pl: Tabela nagłówków użytkownika listy wiadomości

en: Date/Time Format
pl: Format daty i czasu

en: Check incoming _messages for junk
pl: _Wyszukiwanie niechcianych w nowych wiadomościach

en: _Delete junk messages
pl: _Usuwanie niechcianych wiadomości

en: _Prompt before marking message as junk
pl: _Pytanie przed oznaczeniem wiadomości jako niechciana

en: Junk Test Options
pl: Opcje testowania wiadomości niechcianych

en: Do not mar_k messages as junk if sender is in my address book
pl: Wiadomości od _nadawców z książki adresowej nigdy nie będą oznaczane jako niechciane

en: _Lookup in local address book only
pl: Wy_szukiwanie tylko w lokalnej książce adresowej

en: Check cu_stom headers for junk
pl: _Sprawdzanie własnych nagłówków niechcianych wiadomości

en: No encryption
pl: Bez szyfrowania

en: TLS encryption
pl: Szyfrowanie TLS

en: SSL encryption
pl: Szyfrowanie SSL

en: Call
pl: Wywołaj

en: Do Not Forward
pl: Bez przekazywania

en: Follow-Up
pl: Kontynuuj

en: For Your Information
pl: Do twojej informacji

en: No Response Necessary
pl: Odpowiedź niekonieczna

en: Reply to All
pl: Odpowiedź wszystkim

en: Review
pl: Przejrzyj

en: The messages you have selected for follow up are listed below.
    Please select a follow up action from the “Flag” menu.
pl: Wiadomości wybrane do kontynuacji są wyświetlone poniżej.
    Proszę wybrać Kontynuuj z menu „Znacznik”.

en: _Flag:
pl: _Znacznik:

en: _Due By:
pl: _Wykonanie do:

note: Translators: Flag Completed
en: Co_mpleted
pl: Ukończo_no

en: License Agreement
pl: Umowa licencyjna

en: _No
pl: _Nie

en: _Accept License
pl: Zaakcep_towanie licencji

en: _Tick this to accept the license agreement
pl: Należy zaznaczyć, aby zaakceptować umowę _licencyjną

en: Invalid authentication
pl: Nieprawidłowe uwierzytelnienie

en: This server does not support this type of authentication and may not support authentication at all.
pl: Ten serwer nie obsługuje tego rodzaju uwierzytelniania i może w ogóle nie obsługiwać uwierzytelniania.

en: Your login to your server “{0}” as “{0}” failed.
pl: Zalogowanie do serwera „{0}” jako „{0}” się nie powiodło.

en: Check to make sure your password is spelled correctly. Remember that many passwords are case sensitive; your caps lock might be on.
pl: Proszę sprawdzić, czy hasło zostało wpisane prawidłowo. Wiele haseł jest wrażliwych na wielkość liter; może być włączony klawisz Caps Lock.

en: Are you sure you want to send a message in HTML format?
pl: Na pewno wysłać wiadomość w formacie HTML?

en: Please make sure the following recipients are willing and able to receive HTML email:
    {0}
pl: Proszę upewnić się, że wymienieni niżej odbiorcy chcą otrzymywać i mają możliwość czytania wiadomości w postaci HTML:
    {0}

en: Are you sure you want to send a message without a subject?
pl: Na pewno wysłać wiadomość bez tematu?

en: Adding a meaningful Subject line to your messages will give your recipients an idea of what your mail is about.
pl: Podanie tytułu opisującego wiadomość umożliwi odbiorcom wyobrazić sobie jej treść.

en: Are you sure you want to send a message with only BCC recipients?
pl: Na pewno wysłać wiadomość tylko z ukrytymi odbiorcami (Ukryta kopia)?

en: The contact list you are sending to is configured to hide list recipients.
    
    Many email systems add an Apparently-To header to messages that only have BCC recipients. This header, if added, will list all of your recipients in your message. To avoid this, you should add at least one To: or CC: recipient.
pl: Wysyłana lista kontaktów ma skonfigurowane ukrywanie listy odbiorców.
    
    Wiele systemów pocztowych dodaje nagłówek Apparently-To (Najwyraźniej-Do) do listów, które mają tylko odbiorców BCC (ukryta kopia). Nagłówek może zawierać wszystkich odbiorców. Aby temu zapobiec, należy dodać przynajmniej jednego odbiorcę do pola Do: lub Kopia: (CC).

en: Many email systems add an Apparently-To header to messages that only have BCC recipients. This header, if added, will list all of your recipients to your message anyway. To avoid this, you should add at least one To: or CC: recipient.
pl: Wiele systemów pocztowych dodaje nagłówek Apparently-To (Najwyraźniej-Do) do listów, które mają tylko odbiorców BCC (ukryta kopia). Nagłówek może zawierać wszystkich odbiorców. Aby temu zapobiec, należy dodać przynajmniej jednego odbiorcę do pola Do: lub Kopia: (CC).

en: Are you sure you want to send a message with invalid address?
pl: Na pewno wysłać wiadomość z nieprawidłowym adresem?

en: The following recipient was not recognized as a valid mail address:
    {0}
pl: Następujący adres odbiorcy nie został rozpoznany jako prawidłowy:
    {0}

en: Are you sure you want to send a message with invalid addresses?
pl: Na pewno wysłać wiadomość z nieprawidłowymi adresami?

en: The following recipients were not recognized as valid mail addresses:
    {0}
pl: Następujące adresy odbiorców nie zostały rozpoznane jako prawidłowe:
    {0}

en: Send private reply?
pl: Wysłać prywatną odpowiedź?

en: You are replying privately to a message which arrived via a mailing list, but the list is trying to redirect your reply to go back to the list. Are you sure you want to proceed?
pl: Odpowiadane jest prywatnie na wiadomość otrzymaną przez listę dyskusyjną, ale lista próbuje przekierować odpowiedź z powrotem na listę. Na pewno kontynuować?

en: Reply _Privately
pl: Odpowiedz _prywatnie

en: You are replying to a message which arrived via a mailing list, but you are replying privately to the sender; not to the list. Are you sure you want to proceed?
pl: Odpowiadane jest prywatnie na wiadomość otrzymaną przez listę dyskusyjną, ale prywatnie do nadawcy, a nie na listę. Na pewno kontynuować?

en: Send reply to all recipients?
pl: Wysłać odpowiedź do wszystkich odbiorców?

en: You are replying to a message which was sent to many recipients. Are you sure you want to reply to ALL of them?
pl: Odpowiadane jest na wiadomość, która została wysłana do wielu odbiorców. Na pewno odpowiedzieć im WSZYSTKIM?

en: This message cannot be sent because you have not specified any recipients
pl: Wiadomość nie może zostać wysłana, ponieważ nie wpisano żadnego odbiorcy

en: Please enter a valid email address in the To: field. You can search for email addresses by clicking on the To: button next to the entry box.
pl: Proszę podać prawidłowy adres e-mail w polu Do. Można wyszukać adresy e-mail klikając przycisk Do: obok pola tekstowego.

en: Use default drafts folder?
pl: Użyć domyślnego katalogu szkiców?

en: Unable to open the drafts folder for this account. Use the system drafts folder instead?
    
    The reported error was “{0}”.
pl: Nie można otworzyć katalogu szkiców dla tego konta. Użyć systemowego katalogu szkiców?
    
    Zgłoszony błąd: „{0}”.

en: Use _Default
pl: _Domyślne

en: Are you sure you want to permanently remove all the deleted messages in folder “{0}”?
pl: Na pewno trwale usunąć wiadomości oznaczone do usunięcia z katalogu „{0}”?

en: If you continue, you will not be able to recover these messages.
pl: W przypadku kontynuacji nie będzie możliwości odtworzenia tej wiadomości.

en: _Expunge
pl: _Oczyść

en: Are you sure you want to permanently remove all the deleted messages in all folders?
pl: Na pewno trwale usunąć wiadomości oznaczone do usunięcia ze wszystkich katalogów?

en: _Empty Trash
pl: _Opróżnij kosz

en: Opening too many messages at once may take a long time.
pl: Otwarcie zbyt wielu wiadomości jednocześnie może zająć sporo czasu.

en: _Open Messages
pl: _Otwórz wiadomości

en: You have unsent messages, do you wish to quit anyway?
pl: Zostały niewysłane wiadomości. Zakończyć program mimo to?

en: If you quit, these messages will not be sent until Evolution is started again.
pl: W przypadku zakończenia te wiadomości nie będą wysłane do czasu następnego uruchomienia programu Evolution.

note: Translators: the {0} is replaced with an operation name, which failed. It can be basically anything run asynchronously, like "Fetching Mail", "Sending message" and others, mostly from mail-ops.c file.
en: Error while {0}.
pl: Błąd podczas „{0}”.

en: Error while performing operation.
pl: Błąd podczas wykonywania działania.

en: Enter password.
pl: Proszę wprowadzić hasło.

en: Error loading filter definitions.
pl: Błąd podczas wczytywania definicji filtrów.

en: Cannot save to directory “{0}”.
pl: Nie można zapisać do katalogu „{0}”.

en: Cannot save to file “{0}”.
pl: Nie można zapisać do pliku „{0}”.

en: Cannot create the save directory, because “{1}”
pl: Nie można utworzyć katalogu zapisu. Przyczyna: „{1}”

en: Cannot create temporary save directory.
pl: Nie można utworzyć tymczasowego katalogu zapisu.

en: File exists but cannot overwrite it.
pl: Plik istnieje, ale nie można go zastąpić.

en: File exists but is not a regular file.
pl: Plik istnieje, ale nie jest zwykłym plikiem.

en: Cannot delete folder “{0}”.
pl: Nie można usunąć katalogu „{0}”.

en: Cannot delete system folder “{0}”.
pl: Nie można usunąć katalogu systemowego „{0}”.

en: System folders are required for Evolution to function correctly and cannot be renamed, moved, or deleted.
pl: Katalogi systemowe są wymagane do poprawnego działania programu Evolution i nie mogą mieć zmienianych nazw, być usuwane bądź przenoszone.

en: Failed to expunge folder “{0}”.
pl: Oczyszczenie katalogu „{0}” się nie powiodło.

en: Failed to refresh folder “{0}”.
pl: Odświeżenie katalogu „{0}” się nie powiodło.

en: Cannot rename or move system folder “{0}”.
pl: Nie można zmienić nazwy lub przenieść katalogu systemowego „{0}”.

en: Really delete folder “{0}” and all of its subfolders?
pl: Na pewno usunąć katalog „{0}” i wszystkie jego podkatalogi?

en: If you delete the folder, all of its contents and its subfolders’ contents will be deleted permanently.
pl: Jeżeli katalog zostanie usunięty, cała jego zawartość łącznie z podkatalogami zostanie trwale usunięta.

en: Really unsubscribe folder “{0}”?
pl: Na pewno usunąć subskrypcję katalogu „{0}”?

en: If you unsubscribe the folder, it might not be visible in the Evolution, while still being available on the server. You can re-subscribe in Folder→Subscriptions... menu.
pl: Po usunięciu subskrypcji katalogu może on nie być widoczny w programie Evolution, ale być cały czas dostępny na serwerze. Można subskrybować ponownie w menu „Katalog → Subskrypcje…”.

en: Do _Not Unsubscribe
pl: _Nie usuwaj subskrypcji

en: Really delete folder “{0}”?
pl: Na pewno usunąć katalog „{0}”?

en: If you delete the folder, all of its contents will be deleted permanently.
pl: Jeżeli katalog zostanie usunięty, cała jego zawartość zostanie trwale usunięta.

en: These messages are not copies.
pl: Te wiadomości nie są kopiami.

en: Messages shown in Search Folders are not copies. Deleting them from a Search Folder will delete the actual messages from the folder or folders in which they physically reside. Do you really want to delete these messages?
pl: Wiadomości wyświetlane w katalogach wyszukiwania nie są kopiami. Usunięcie ich z katalogu wyszukiwania spowoduje także usunięcie właściwych wiadomości z ich fizycznego miejsca przechowywania. Na pewno usunąć te wiadomości?

en: Cannot rename “{0}” to “{1}”.
pl: Nie można zmienić nazwy „{0}” na „{1}”.

en: A folder named “{1}” already exists. Please use a different name.
pl: Katalog o nazwie „{1}” już istnieje. Proszę podać inną nazwę.

en: Cannot move folder “{0}” to “{1}”.
pl: Nie można przenieść katalogu „{0}” do „{1}”.

en: Cannot open source folder. Error: {2}
pl: Nie można otworzyć katalogu źródła. Błąd: {2}

en: Cannot open target folder. Error: {2}
pl: Nie można otworzyć katalogu docelowego. Błąd: {2}

en: Cannot copy folder “{0}” to “{1}”.
pl: Nie można skopiować katalogu „{0}” do „{1}”.

en: Cannot create folder “{0}”.
pl: Nie można utworzyć katalogu „{0}”.

en: Cannot open folder. Error: {1}
pl: Nie można otworzyć katalogu. Błąd: {1}

en: Cannot save changes to account.
pl: Nie można zapisać zmian do konta.

en: You have not filled in all of the required information.
pl: Nie zostały podane wszystkie wymagane informacje.

en: You may not create two accounts with the same name.
pl: Nie można utworzyć dwóch kont o tej samej nazwie.

en: Are you sure you want to delete account “{0}”?
pl: Na pewno usunąć konto „{0}”?

en: If you proceed, the account information will be deleted permanently.
pl: W przypadku kontynuacji informacje o koncie zostaną trwale usunięte.

en: Are you sure you want to delete this account and all its proxies?
pl: Na pewno usunąć to konto i wszystkich jego pełnomocników?

en: If you proceed, the account information and
    all proxy information will be deleted permanently.
pl: W przypadku kontynuacji informacje o koncie
    i pełnomocniku zostaną trwale usunięte.

en: Are you sure you want to disable this account and delete all its proxies?
pl: Na pewno wyłączyć to konto i usunąć wszystkie jego pełnomocników?

en: If you proceed, all proxy accounts will be deleted permanently.
pl: W przypadku kontynuacji wszystkie dane konta pełnomocnika zostaną usunięte.

en: Do _Not Disable
pl: _Nie wyłączaj

en: _Disable
pl: _Wyłącz

en: Cannot edit Search Folder “{0}” as it does not exist.
pl: Nie można zmodyfikować katalogu wyszukiwania „{0}”, ponieważ on nie istnieje.

en: This folder may have been added implicitly,
    go to the Search Folder editor to add it explicitly, if required.
pl: Ten katalog mógł być dodany niejawnie.
    Aby dodać go jawnie, należy skorzystać
    z edytora katalogów wyszukiwania.

en: Cannot add Search Folder “{0}”.
pl: Nie można dodać katalogu wyszukiwania „{0}”.

en: A folder named “{0}” already exists. Please use a different name.
pl: Katalog o nazwie „{0}” już istnieje. Proszę podać inną nazwę.

en: Search Folders automatically updated.
pl: Katalogi wyszukiwania zostały automatycznie zaktualizowane.

en: Mail filters automatically updated.
pl: Filtry poczty zostały automatycznie zaktualizowane.

en: Missing folder.
pl: Brak katalogu.

en: You must specify a folder.
pl: Należy określić katalog.

en: You must name this Search Folder.
pl: Należy nadać nazwę temu katalogowi wyszukiwania.

en: No folder selected.
pl: Nie wybrano katalogu.

en: You must specify at least one folder as a source.
    Either by selecting the folders individually, and/or by selecting all local folders, all remote folders, or both.
pl: Należy podać przynajmniej jeden katalog jako źródło.
    Albo przez indywidualny wybór katalogów, albo przez wybór
    wszystkich lokalnych katalogów, wszystkich zdalnych, albo obu możliwości.

en: Problem migrating old mail folder “{0}”.
pl: Problem podczas migracji starego katalogu wiadomości „{0}”.

en: A non-empty folder at “{1}” already exists.
    
    You can choose to ignore this folder, overwrite or append its contents, or quit.
pl: Istnieje już niepusty katalog w „{1}”.
    
    Można zignorować ten katalog, zastąpić go, dodać jego
    zawartość, albo zrezygnować.

en: _Overwrite
pl: _Zastąp

en: _Append
pl: _Dodaj

en: Evolution’s local mail format has changed.
pl: Format lokalnych wiadomości programu Evolution został zmieniony.

en: Evolution’s local mail format has changed from mbox to Maildir. Your local mail must be migrated to the new format before Evolution can proceed. Do you want to migrate now?
    
    An mbox account will be created to preserve the old mbox folders. You can delete the account after ensuring the data is safely migrated. Please make sure there is enough disk space if you choose to migrate now.
pl: Format lokalnych wiadomości programu Evolution został zmieniony z mbox na Maildir. Lokalna poczta musi zostać migrowana do nowego formatu przez kontynuowaniem działania programu Evolution. Migrować teraz?
    
    Zostanie utworzone nowe konto mbox, aby zachować poprzednie katalogi mbox. Można usunąć to konto po upewnieniu się, że bezpiecznie przeniesiono dane. Proszę się upewnić, że jest wystarczająca ilość wolnego miejsca na dysku.

en: _Exit Evolution
pl: Za_kończ program Evolution

en: _Migrate Now
pl: _Migruj teraz

en: Unable to read license file.
pl: Nie można odczytać pliku licencji.

en: Cannot read the license file “{0}”, due to an installation problem. You will not be able to use this provider until you can accept its license.
pl: Nie można odczytać pliku licencji „{0}” z powodu problemu instalacji. Nie będzie można skorzystać z tego dostawcy do czasu zaakceptowania jego licencji.

en: Please wait.
pl: Proszę czekać.

en: Querying server for a list of supported authentication mechanisms.
pl: Odpytywanie serwera o listę obsługiwanych mechanizmów uwierzytelniających.

en: Failed to query server for a list of supported authentication mechanisms.
pl: Odpytanie serwera o listę obsługiwanych mechanizmów uwierzytelniających się nie powiodło.

en: Failed to get server setup.
pl: Pobranie ustawień serwera się nie powiodło.

en: Synchronize folders locally for offline usage?
pl: Zsynchronizować katalogi lokalnie do użycia w trybie offline?

en: Do you want to locally synchronize the folders that are marked for offline usage?
pl: Zsynchronizować lokalnie katalogi zaznaczone do użycia w trybie offline?

en: Do _Not Synchronize
pl: _Nie synchronizuj

en: _Synchronize
pl: Z_synchronizuj

en: Do you want to mark all messages as read?
pl: Oznaczyć wszystkie wiadomości jako przeczytane?

en: This will mark all messages as read in the selected folder.
pl: Wszystkie wiadomości w wybranym katalogu zostaną oznaczone jako przeczytane.

en: Also mark messages in subfolders?
pl: Oznaczyć także wiadomości w podkatalogach?

en: Do you want to mark messages as read in the current folder only, or in the current folder as well as all subfolders?
pl: Oznaczyć jako przeczytane wiadomości tylko z bieżącego katalogu lub także z podkatalogów?

en: In Current Folder and _Subfolders
pl: _Bieżący katalog i podkatalogi

en: In Current _Folder Only
pl: _Tylko bieżący katalog

en: _Always In Current Folder Only
pl: _Zawsze tylko bieżący katalog

en: Should Evolution close this window when replying or forwarding?
pl: Czy program Evolution ma zamykać to okno podczas odpowiadania lub przekazywania?

en: _Yes, Always
pl: _Tak, zawsze

en: _No, Never
pl: _Nie, nigdy

en: Copy folder in folder tree.
pl: Kopiowanie katalogu w drzewie katalogów.

en: Are you sure you want to copy folder “{0}” to folder “{1}”?
pl: Na pewno skopiować katalog „{0}” do katalogu „{1}”?

en: Do _not copy
pl: _Nie kopiuj

en: _Always copy
pl: _Zawsze kopiuj

en: N_ever copy
pl: Nig_dy nie kopiuj

en: Move folder in folder tree.
pl: Przenoszenie katalogu w drzewie katalogów.

en: Are you sure you want to to move folder “{0}” to folder “{1}”?
pl: Na pewno przenieść katalog „{0}” do katalogu „{1}”?

en: Do _not move
pl: _Nie przenoś

en: _Always move
pl: _Zawsze przenoś

en: N_ever move
pl: Nig_dy nie przenoś

en: This message cannot be sent because the account you chose to send with is not enabled
pl: Wiadomość nie może zostać wysłana, ponieważ wybrane konto jest wyłączone

en: Please enable the account or send using another account.
pl: Proszę włączyć konto lub spróbować wysłać za pomocą innego konta.

en: This message cannot be sent because there is no mail account configured
pl: Wiadomość nie może zostać wysłana, ponieważ nie skonfigurowano żadnego konta poczty

en: There had not been found any active mail account to send the message. Create or enable one first, please.
pl: Nie odnaleziono żadnego aktywnego konta poczty, aby wysłać wiadomość. Proszę najpierw utworzyć lub włączyć konto.

en: Mail Deletion Failed
pl: Usunięcie wiadomości się nie powiodło

en: You do not have sufficient permissions to delete this mail.
pl: Brak uprawnień do usunięcia tej wiadomości.

en: “Check Junk” Failed
pl: Sprawdzenie wiadomości niechcianych się nie powiodło

en: “Report Junk” Failed
pl: Zgłoszenie wiadomości niechcianych się nie powiodło

en: “Report Not Junk” Failed
pl: Zgłoszenie pożądanej wiadomości się nie powiodło

en: Remove duplicate messages?
pl: Usunąć duplikaty wiadomości?

en: No duplicate messages found.
pl: Nie odnaleziono żadnych duplikatów wiadomości.

note: Translators: {0} is replaced with a folder name
en: Folder “{0}” doesn’t contain any duplicate message.
pl: Katalog „{0}” nie zawiera żadnych duplikatów wiadomości.

en: Failed to connect account “{0}”.
pl: Połączenie konta „{0}” się nie powiodło.

en: Failed to disconnect account “{0}”.
pl: Rozłączenie konta „{0}” się nie powiodło.

en: Failed to unsubscribe from folder “{0}”.
pl: Usunięcie subskrypcji katalogu „{0}” się nie powiodło.

en: Unable to retrieve message.
pl: Nie można pobrać wiadomości.

en: Message is not available in offline mode.
pl: Wiadomość nie jest dostępna w trybie offline.

en: This can be due to the message not being downloaded yet. The folder, or the account, can be marked for offline synchronization. Then, once the account is online again, use File→Download Messages for Offline Usage, when this folder is selected, to make sure that all the messages in the folder will be available in offline mode.
pl: Może to być spowodowane przez to, że wiadomości nie zostały jeszcze pobrane. Katalog lub konto mogą być oznaczone do synchronizacji w trybie offline. Po przejściu konta do trybu online należy zaznaczyć katalog i użyć polecenia Plik → Pobierz wiadomości do trybu offline, aby upewnić się, że wszystkie wiadomości w katalogu będą dostępne w trybie offline.

en: Failed to open folder.
pl: Otwarcie katalogu się nie powiodło.

en: Failed to find duplicate messages.
pl: Odnalezienie duplikatów wiadomości się nie powiodło.

en: Failed to retrieve messages.
pl: Pobranie wiadomości się nie powiodło.

en: Failed to mark messages as read.
pl: Oznaczenie wiadomości jako przeczytanej się nie powiodło.

en: Failed to remove attachments from messages.
pl: Usunięcie załączników z wiadomości się nie powiodło.

en: Failed to download messages for offline viewing for account “{0}”.
pl: Pobranie wiadomości do przeglądania w trybie offline dla konta „{0}” się nie powiodło.

en: Failed to save messages to disk.
pl: Zapisywanie wiadomości na dysk się nie powiodło.

en: Hidden file is attached.
pl: Załączono ukryty plik.

en: The attachment named {0} is a hidden file and may contain sensitive data. Please review it before sending.
pl: Załącznik o nazwie {0} jest ukrytym plikiem i może zawierać prywatne dane. Proszę go przejrzeć przed wysłaniem.

en: Printing failed.
pl: Drukowanie się nie powiodło.

en: The printer replied “{0}”.
pl: Odpowiedź drukarki: „{0}”.

en: Could not perform this operation on {0}.
pl: Nie można wykonać tego działania na {0}.

en: You must be working online to complete this operation.
pl: Działanie można ukończyć tylko w trybie online.

en: Message from “{0}” account:
pl: Wiadomość z konta „{0}”:

en: Failed to mark thread to be ignored in folder “{0}”
pl: Oznaczenie wątku jako ignorowany w katalogu „{0}” się nie powiodło

en: Failed to unmark thread from being ignored in folder “{0}”
pl: Odznaczenie wątku jako ignorowany w katalogu „{0}” się nie powiodło

en: Failed to mark subthread to be ignored in folder “{0}”
pl: Oznaczenie podwątku jako ignorowany w katalogu „{0}” się nie powiodło

en: Failed to unmark subthread from being ignored in folder “{0}”
pl: Odznaczenie podwątku jako ignorowany w katalogu „{0}” się nie powiodło

note: Translators: This constructs a string like "Follow-up, Completed on Tuesday, January 13, 2009"
en: {0}, Completed on {1}
pl: {0}, ukończono dnia {1}

note: Translators: This constructs a string like "Follow-up by Tuesday, January 13, 2009"
en: {0} by {1}
pl: {0} do dnia {1}

note: Translators: This constructs a string like "Overdue: Follow-up by Tuesday, January 13, 2009"
en: Overdue: {0} by {1}
pl: Zaległe: {0} do dnia {1}

en: This message note has been changed, but has not been saved.
pl: Notatka wiadomości została zmieniona, lecz zmiany nie zostały zapisane.

note: Translators: {0} is the name of the folder where the delete of the message note failed.
en: Failed to delete message note in folder “{0}”
pl: Usunięcie notatki wiadomości w katalogu „{0}” się nie powiodło

note: Translators: {0} is the name of the folder where the store of the message note failed.
en: Failed to store message note in folder “{0}”
pl: Przechowanie notatki wiadomości w katalogu „{0}” się nie powiodło

en: Something has gone wrong when displaying the message
pl: Coś się nie powiodło podczas wyświetlania wiadomości

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the message. You can try again by moving to another message and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
pl: Proces WebKitWebProcess uległ awarii podczas wyświetlania wiadomości. Można spróbować ponownie przechodząc do innej wiadomości i z powrotem. Jeśli problem się powtarza, prosimy zgłosić błąd w serwisie GitLab projektu GNOME.

en: Something has gone wrong when displaying the signature
pl: Coś się nie powiodło podczas wyświetlania podpisu

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the signature. You can try again by moving to another signature and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
pl: Proces WebKitWebProcess uległ awarii podczas wyświetlania podpisu. Można spróbować ponownie przechodząc do innego podpisu i z powrotem. Jeśli problem się powtarza, prosimy zgłosić błąd w serwisie GitLab projektu GNOME.

en: Are you sure you want to delete all the messages in the Junk folder?
pl: Na pewno usunąć wszystkie wiadomości z katalogu niechcianych?

en: These messages will be shown in the Trash folder, where they can be permanently deleted later.
pl: Te wiadomości będą w katalogu Kosz, skąd można je później trwale usunąć.

en: _Empty Junk
pl: _Usuń niechciane

en: Failed to empty Junk folder “{0}”
pl: Opróżnienie katalogu niechcianych wiadomości „{0}” się nie powiodło

en: Cannot archive messages
pl: Nie można zarchiwizować wiadomości

en: No Archive folder is configured. Please configure one for the account in order to be able to archive messages.
pl: Nie skonfigurowano żadnego katalogu Archiwum. Proszę skonfigurować taki katalog dla konta, aby móc archiwizować wiadomości.

en: Failed to generate message list
pl: Utworzenie listy wiadomości się nie powiodło

en: _Mark as Junk
pl: Ozna_cz jako niechciane

note: Translators: {0} is the name of the folder where the delete of the message note failed.
en: Label named “{0}” already exists
pl: Etykieta o nazwie „{0}” już istnieje

en: Choose a different name, please.
pl: Proszę wybrać inną nazwę.

en: Do you wish to import OpenPGP key?
pl: Zaimportować klucz OpenPGP?

en: _Import
pl: Zai_mportuj

en: Failed to import OpenPGP key
pl: Zaimportowanie klucza OpenPGP się nie powiodło

en: Canceling…
pl: Anulowanie…

en: Edit Message
pl: Modyfikuj wiadomość

en: Open Outbox Folder
pl: Otwórz katalog Wychodzące

en: Send & Receive Mail
pl: Wysyłanie i odbiór wiadomości

en: Cancel _All
pl: Anuluj _wszystko

en: Updating…
pl: Aktualizowanie…

en: Waiting…
pl: Oczekiwanie…

en: Checking for new mail at “%s”
pl: Sprawdzanie nowych wiadomości w „%s”

en: Deleting junk and expunging trash at “%s”
pl: Usuwanie niechcianych wiadomości i oczyszczanie kosza w „%s”

en: Deleting junk at “%s”
pl: Usuwanie niechcianych wiadomości w „%s”

en: Expunging trash at “%s”
pl: Oczyszczanie kosza w „%s”

en: Search Folders
pl: Katalogi wyszukiwania

en: Edit Search Folder
pl: Modyfikacja katalogu wyszukiwania

en: New Search Folder
pl: Nowy katalog wyszukiwania

en: Unseen
pl: Niewidziana

en: Seen
pl: Widziana

en: Answered
pl: Z odpowiedzią

note: and unread
en: Forwarded
pl: Przekazana

en: Lowest
pl: Najniższy

en: Lower
pl: Niższy

en: Higher
pl: Wyższy

en: Highest
pl: Najwyższy

en: Generating message list
pl: Tworzenie listy wiadomości

note: strftime format of a time, * in 12-hour format, without seconds.
en: Today %l:%M %p
pl: Dzisiaj o %-l∶%M %p

en: Yesterday %l:%M %p
pl: Wczoraj o %-l∶%M %p

en: %a %l:%M %p
pl: %a, %-l∶%M %p

en: %b %d %l:%M %p
pl: %-d %b, %-l∶%M %p

en: %b %d %Y
pl: %-d %b %Y

en: User Header 1
pl: 1. nagłówek użytkownika

en: User Header 2
pl: 2. nagłówek użytkownika

en: User Header 3
pl: 3. nagłówek użytkownika

en: Select all visible messages
pl: Zaznacza wszystkie widoczne wiadomości

en: Messages
pl: Wiadomości

note: default follow-up flag name to use when clicked in the message list column
en: Follow-up
pl: Kontynuuj

en: Generating message list…
pl: Tworzenie listy wiadomości…

en: No message satisfies your search criteria. Change search criteria by selecting a new Show message filter from the drop down list above or by running a new search either by clearing it with Search→Clear menu item or by changing the query above.
pl: Żadna wiadomość nie pasuje do kryteriów wyszukiwania. Proszę zmienić kryteria wybierając nowy filtr wyświetlania wiadomości z powyższej listy rozwijanej lub uruchamiając nowe wyszukiwanie przez wyczyszczenie obecnego za pomocą elementu menu Wyszukiwanie → Wyczyść lub przez zmienienie zapytania powyżej.

en: There are no messages in this folder.
pl: Brak wiadomości w tym katalogu.

en: Flagged
pl: Oznaczony

en: Received
pl: Odebrany

en: Flag Status
pl: Stan znacznika

en: Follow Up Flag
pl: Znacznik kontynuacji

en: Due By
pl: Wykonanie do

en: Messages To
pl: Wiadomości do

en: Subject — Trimmed
pl: Temat — obcięty

en: Sender Mail
pl: Wiadomość nadawcy

en: Recipients Mail
pl: Wiadomość odbiorców

en: Any header
pl: Dowolny nagłówek

en: Subject or Addresses contains
pl: Pola Temat lub Adresy zawierają

en: Recipients contain
pl: Lista odbiorców zawiera

en: Message contains
pl: Wiadomość zawiera

en: Subject contains
pl: Temat zawiera

en: Sender contains
pl: Nadawca zawiera

en: Body contains
pl: Treść zawiera

en: Free form expression
pl: Wyrażenie o dowolnej formie

en: Edit Collection
pl: Modyfikacja kolekcji

en: Use for
pl: Użycie dla

en: _Mail
pl: _Poczta

en: C_alendar
pl: _Kalendarz

en: New Address Book
pl: Nowa książka adresowa

en: New Memo List
pl: Nowa lista notatek

en: Address Book Properties
pl: Właściwości książki adresowej

en: Calendar Properties
pl: Właściwości kalendarza

en: Memo List Properties
pl: Właściwości listy notatek

en: Task List Properties
pl: Właściwości listy zadań

en: _Browse
pl: _Przeglądaj

en: Browse a WebDAV (CalDAV or CardDAV) server and create, edit or delete address books, calendars, memo lists or task lists there
pl: Przegląda serwer WebDAV (CalDAV lub CardDAV) i umożliwia tworzenie, modyfikację lub usuwanie książek adresowych, kalendarzy, list notatek lub zadań

en: Title Bar Mode
pl: Tryb paska tytułu

note: Translators: This belongs under "Title Bar Mode" setting, thus similar to "Title Bar Mode: Standard"
en: _Standard
pl: _Standardowy

en: Toolbar Icon Size
pl: Rozmiar ikon na pasku narzędziowym

note: Translators: this is in a sense of "Look & Feel of the icons"
en: Icons Look
pl: Wygląd ikon

note: Translators: This is for "Icons Look: Autodetect"
en: Aut_odetect
pl: _Wykrywany automatycznie

note: Translators: This is for "Toolbar Icon Size: Small"
en: Sm_all
pl: _Mały

note: Translators: This is for "Icons Look: Prefer symbolic"
en: _Prefer symbolic
pl: _Preferowanie symbolicznych

note: Translators: This is for "Toolbar Icon Size: Large"
en: _Large
pl: _Duży

note: Translators: This is for "Icons Look: Prefer regular"
en: Prefer _regular
pl: Preferowanie _zwykłych

en: Layout
pl: Układ

en: Show M_enu Bar
pl: Pasek _menu

en: Show _Tool Bar
pl: Pasek _narzędziowy

en: Show Side _Bar
pl: Panel _boczny

en: Show Stat_us Bar
pl: Pasek _stanu

en: Note: Some changes will not take effect until restart
pl: Uwaga: część zmian zostanie uwzględniona po ponownym uruchomieniu programu

note: To Translators: 'Table column' is a label for configurable date/time format for table columns showing a date in message list
en: _Table column:
pl: _Kolumna tabeli:

en: _Format address according to standard of its destination country
pl: _Formatowanie adresów zgodnie ze standardem kraju docelowego

en: _Preview Personal information before Work information
pl: _Informacje osobiste przed służbowymi w podglądzie

[ctx: OpenMap]
note: Translators: This is part of a sentence "Open maps with OpenStreetMap" and "Open maps with Google"
en: Open _maps with
pl: Otwieranie _map w

en: Autocompletion
pl: Automatyczne uzupełnianie

en: Always _show address of the autocompleted contact
pl: Zawsze _wyświetlanie adresu automatycznie uzupełnionego kontaktu

en: Multiple vCards
pl: Wiele wpisów vCard

en: vCard for %s
pl: vCard dla %s

en: Contact information
pl: Informacje kontaktowe

en: Contact information for %s
pl: Informacje kontaktowe dla %s

[ctx: New]
en: _Contact
pl: _Kontakt

en: Create a new contact
pl: Tworzy nowy kontakt

[ctx: New]
en: Contact _List
pl: _Lista kontaktów

en: Create a new contact list
pl: Tworzy nową listę kontaktów

[ctx: New]
en: Address _Book
pl: Książka _adresowa

en: Create a new address book
pl: Tworzy nową książkę adresową

note: Translators: This is a save dialog title
en: Save as vCard
pl: Zapis jako vCard

en: Retrieving selected contacts…
pl: Pobieranie zaznaczonych kontaktów…

en: Co_py All Contacts To…
pl: S_kopiuj wszystkie kontakty do…

en: Copy the contacts of the selected address book to another
pl: Kopiuje kontakty z wybranej książki adresowej do innej

en: D_elete Address Book
pl: _Usuń książkę adresową

en: Delete the selected address book
pl: Usuwa wybraną książkę adresową

en: _Manage Address Book groups…
pl: _Zarządzaj grupami książki adresowej…

en: Manage task list groups order and visibility
pl: Zarządza kolejnością i widocznością grup list zadań

en: Mo_ve All Contacts To…
pl: Pr_zenieś kontakty do…

en: Move the contacts of the selected address book to another
pl: Przenosi kontakty z wybranej książki adresowej do innej

en: _New Address Book
pl: _Nowa książka adresowa

en: Address _Book Properties
pl: Właściwości książki _adresowej

en: Show properties of the selected address book
pl: Wyświetla właściwości zaznaczonej książki adresowej

en: Re_fresh
pl: O_dśwież

en: Refresh the selected address book
pl: Odświeża wybraną książkę adresową

en: Re_fresh list of account address books
pl: _Odśwież listę książek adresowych konta

en: Address Book _Map
pl: _Mapa książki adresowej

en: Show map with all contacts from selected address book
pl: Wyświetla mapę ze wszystkimi kontaktami z wybranej książki adresowej

en: _Rename…
pl: Z_mień nazwę…

en: Rename the selected address book
pl: Zmienia nazwę wybranej książki adresowej

en: Stop loading
pl: Zatrzymuje wczytywanie

en: _Copy Contact To…
pl: _Skopiuj kontakt do…

en: Copy selected contacts to another address book
pl: Kopiuje wybrane kontakty do innej książki adresowej

en: _Delete Contact
pl: _Usuń kontakt

en: _Find in Contact…
pl: _Znajdź w kontakcie…

en: Search for text in the displayed contact
pl: Wyszukuje tekst w treści wyświetlanego kontaktu

en: _Forward Contact…
pl: _Prześlij kontakt…

en: Send selected contacts to another person
pl: Wysyła zaznaczone kontakty do innej osoby

en: _Move Contact To…
pl: _Przenieś kontakt do…

en: Move selected contacts to another address book
pl: Przenosi wybrane kontakty do innej książki adresowej

en: _New Contact…
pl: _Nowy kontakt…

en: New Contact _List…
pl: Nowa _lista kontaktów…

en: _Open Contact
pl: _Otwórz kontakt

en: View the current contact
pl: Wyświetla bieżący kontakt

en: _Send Message to Contact…
pl: _Wyślij wiadomość do kontaktu…

en: Send a message to the selected contacts
pl: Wysyła wiadomość do wybranych kontaktów

en: _Actions
pl: _Działania

en: _Sort Cards By
pl: _Porządkowanie wizytówek według

en: _Manage groups…
pl: _Zarządzaj grupami…

en: Address Book Map
pl: Mapa książki adresowej

en: Contact _Preview
pl: _Podgląd kontaktu

en: Show contact preview window
pl: Wyświetla okno podglądu kontaktu

en: Show _Maps
pl: Wyświetl _mapy

en: Show maps in contact preview window
pl: Wyświetla mapy w oknie podglądu kontaktu

en: _Classic View
pl: Widok _klasyczny

en: Show contact preview below the contact list
pl: Wyświetla podgląd kontaktu pod listą kontaktów

en: _Vertical View
pl: Widok pi_onowy

en: Show contact preview alongside the contact list
pl: Wyświetla podgląd kontaktu obok listy kontaktów

en: Unmatched
pl: Niepasujące

en: Advanced Search
pl: Wyszukiwanie zaawansowane

en: _File Under
pl: W_idoczny jako

en: _Given Name
pl: _Imię

en: Family _Name
pl: _Nazwisko

en: Print all shown contacts
pl: Drukuje wszystkie widoczne kontakty

en: Preview the contacts to be printed
pl: Wyświetla podgląd kontaktów w postaci przygotowanej do druku

en: Print selected contacts
pl: Drukuje zaznaczone kontakty

en: S_ave Address Book as vCard
pl: Z_apisz książkę adresową jako vCard

en: Save the contacts of the selected address book as a vCard
pl: Zapisuje kontakty z wybranej książki adresowej w formacie vCard

note: Translators: This is an action label
en: _Save as vCard…
pl: Z_apisz jako vCard…

en: Save selected contacts as a vCard
pl: Zapisuje zaznaczone kontakty w formacie vCard

en: _Forward Contacts
pl: _Prześlij kontakty

en: _Forward Contact
pl: _Prześlij kontakt

en: _Send Message to Contacts
pl: _Wyślij wiadomość do kontaktów

en: _Send Message to List
pl: _Wyślij wiadomość do listy

en: _Send Message to Contact
pl: _Wyślij wiadomość do kontaktu

en: Failed to launch command “%s”:
pl: Wykonanie polecenia „%s” się nie powiodło:

en: You can restore Evolution from a backup file.
    
    This will restore all your personal data, settings mail filters, etc.
pl: Można przywrócić dane programu Evolution z kopii zapasowej.
    
    Spowoduje to przywrócenie danych osobistych, ustawień filtrów poczty itp.

en: _Restore from a backup file:
pl: P_rzywrócenie z kopii zapasowej:

en: Choose a backup file to restore
pl: Wybór pliku kopii zapasowej do przywrócenia

en: Backup Files
pl: Pliki kopii zapasowej

en: All Files (*)
pl: Wszystkie pliki (*)

note: Keep the title identical to EMailConfigRestorePage * so it's only shown once in the assistant sidebar.
en: Restore from Backup
pl: Przywrócenie z kopii zapasowej

en: Select name of the Evolution backup file
pl: Nazwa pliku kopii zapasowej programu Evolution

en: _Restart Evolution after backup
pl: _Ponowne uruchomienie programu Evolution po wykonaniu kopii zapasowej

en: Re_start Evolution after restore
pl: _Ponowne uruchomienie programu Evolution po odtworzeniu kopii zapasowej

en: Select name of the Evolution backup file to restore
pl: Nazwa pliku kopii zapasowej programu Evolution do przywrócenia

en: Checking content of backup file “%s”, please wait…
pl: Sprawdzanie zawartości pliku kopii zapasowej „%s”, proszę czekać…

en: _Back up Evolution Data…
pl: Wykonaj _kopię zapasową danych programu Evolution…

en: Back up Evolution data and settings to an archive file
pl: Tworzy kopię danych i ustawień programu Evolution w pliku archiwum

en: R_estore Evolution Data…
pl: Przywróć k_opię zapasową danych programu Evolution…

en: Restore Evolution data and settings from an archive file
pl: Odtwarza kopię danych i ustawień programu Evolution z pliku archiwum

en: Back up Evolution directory
pl: Wykonanie kopii zapasowej katalogu programu Evolution

en: Restore Evolution directory
pl: Odtworzenie katalogu programu Evolution

en: Check Evolution Back up
pl: Sprawdzenie kopii zapasowej programu Evolution

en: Restart Evolution
pl: Ponowne uruchomienie programu Evolution

en: With Graphical User Interface
pl: Z interfejsem graficznym

note: FIXME Will the versioned setting always work?
en: Shutting down Evolution
pl: Wyłączanie programu Evolution

en: Backing Evolution accounts and settings
pl: Zapisywanie kont i ustawień programu Evolution

en: Backing Evolution data (Mails, Contacts, Calendar, Tasks, Memos)
pl: Zapisywanie danych programu Evolution (poczta, kontakty, kalendarz, zadania, notatki)

en: Checking validity of the archive
pl: Sprawdzanie poprawności archiwum

en: Back up complete
pl: Ukończono kopię zapasową

en: Restarting Evolution
pl: Ponowne uruchamianie programu Evolution

en: Back up current Evolution data
pl: Wykonanie kopii zapasowej bieżących danych programu Evolution

en: Extracting files from back up
pl: Wypakowywanie plików z kopii zapasowej

en: Loading Evolution settings
pl: Wczytywanie ustawień programu Evolution

en: Removing temporary back up files
pl: Usuwanie tymczasowych plików kopii

en: Reloading registry service
pl: Ponowne wczytywanie usługi rejestru

en: Failed to verify the backup file “%s”, the archive is broken.
pl: Sprawdzenie poprawności pliku kopii zapasowej „%s” się nie powiodło, archiwum jest uszkodzone.

en: Evolution Back Up
pl: Kopia zapasowa programu Evolution

en: Backing up to the file %s
pl: Zapisywanie do katalogu %s

en: Evolution Restore
pl: Przywracanie kopii programu Evolution

en: Restoring from the file %s
pl: Przywracanie z katalogu %s

en: Backing up Evolution Data
pl: Tworzenie kopii zapasowej danych programu Evolution

en: Please wait while Evolution is backing up your data.
pl: Trwa tworzenie kopii zapasowej danych. Proszę czekać.

en: Restoring Evolution Data
pl: Przywracanie kopii zapasowej danych programu Evolution

en: Please wait while Evolution is restoring your data.
pl: Trwa przywracanie danych z kopii zapasowej. Proszę czekać.

en: This may take a while depending on the amount of data in your account.
pl: Czas działania zależy od ilości danych na koncie.

en: Invalid Evolution backup file
pl: Nieprawidłowy plik kopii zapasowej programu Evolution

en: File “{0}” is not a valid Evolution backup file.
pl: Plik „{0}” nie jest prawidłowym plikiem kopii zapasowej programu Evolution.

en: Are you sure you want to close Evolution?
pl: Na pewno zamknąć program Evolution?

en: To back up your data and settings, you must first close Evolution. Please make sure that you save any unsaved data before proceeding.
pl: Aby wykonać kopię zapasową danych i ustawień, należy najpierw zamknąć program Evolution. Proszę się upewnić, że zapisano wszystkie dane przed kontynuowaniem.

en: Close and _Back up Evolution
pl: Zamknięcie i wykonanie _kopii zapasowej programu Evolution

en: Are you sure you want to restore Evolution from the selected backup file?
pl: Na pewno przywrócić dane programu Evolution z wybranego pliku kopii zapasowej?

en: To restore your data and settings, you must first close Evolution. Please make sure that you save any unsaved data before proceeding. This will delete all your current Evolution data and settings and restore them from your backup.
pl: Aby wykonać dane i ustawienia, należy najpierw zamknąć program Evolution. Proszę się upewnić, że zapisano wszystkie dane przed kontynuowaniem. Spowoduje to usunięcie wszystkich obecnych danych i ustawień programu Evolution i przywrócenie ich z kopii zapasowej.

en: Close and _Restore Evolution
pl: Zamknięcie i p_rzywrócenie programu Evolution

en: Insufficient Permissions
pl: Brak wystarczających uprawnień

en: The selected folder is not writable.
pl: Nie można zapisywać do zaznaczonego katalogu.

en: Failed to spawn Bogofilter (%s):
pl: Wywołanie programu Bogofilter się nie powiodło (%s):

en: Failed to stream mail message content to Bogofilter:
pl: Przesłanie treści wiadomości do programu Bogofilter się nie powiodło:

en: Bogofilter either crashed or failed to process a mail message
pl: Awaria programu Bogofilter lub nie mógł on przetworzyć wiadomości

en: Bogofilter Options
pl: Opcje programu Bogofilter

en: Convert message text to _Unicode
pl: Konwertowanie tekstu do _unikodu

en: Junk filter using Bogofilter
pl: Filtrowanie niechcianych wiadomości za pomocą Bogofilter

en: Choose an Address Book
pl: Wybór książki adresowej

en: URL:
pl: Adres URL:

en: Find Address Books
pl: Wyszukiwanie książek adresowych

en: Avoid IfMatch (needed on Apache < 2.2.8)
pl: Unikanie IfMatch (wymagane dla Apache < 2.2.8)

en: URL is not a valid http:// nor https:// URL
pl: Adres nie jest prawidłowym adresem URL „http://” lub „https://”

en: Default User Address Book
pl: Domyślna książka adresowa użytkownika

en: Address Book:
pl: Książka adresowa:

en: User name cannot be empty
pl: Nazwa użytkownika nie może być pusta

en: Looking up server search bases, please wait…
pl: Wyszukiwanie podstaw wyszukiwania serwera, proszę czekać…

en: Standard LDAP Port
pl: Standardowy port LDAP

en: LDAP over SSL/TLS (deprecated)
pl: LDAP przez SSL/TLS (przestarzałe)

en: Microsoft Global Catalog over SSL/TLS
pl: Microsoft Global Catalog przez SSL/TLS

note: Page 1
en: Connecting to LDAP
pl: Łączenie z LDAP

en: Server Information
pl: Informacje o serwerze

en: Port number is not valid
pl: Numer portu jest nieprawidłowy

en: StartTLS (recommended)
pl: StartTLS (zalecane)

en: Encryption:
pl: Szyfrowanie:

en: Authentication
pl: Uwierzytelnianie

en: Anonymous
pl: Anonimowo

en: Username can be left empty
pl: Nazwa użytkownika nie może być pusta

en: Using email address
pl: Za pomocą adresu e-mail

en: requires anonymous access to your LDAP server
pl: wymaga anonimowego dostępu do używanego serwera LDAP

en: Using distinguished name (DN)
pl: Za pomocą nazwy wyróżniającej (DN)

en: for example: uid=user,dc=example,dc=com
pl: na przykład: uid=użytkownik,dc=example,dc=com

en: Method:
pl: Metoda:

en: This is the method Evolution will use to authenticate you.
pl: To metoda używana przez program Evolution do uwierzytelnienia użytkownika.

note: Page 2
en: Using LDAP
pl: Użycie LDAP

en: Searching
pl: Wyszukiwanie

en: Search Base:
pl: Podstawa wyszukiwania:

en: Find Possible Search Bases
pl: Wyszukiwanie możliwych podstaw wyszukiwania

en: One Level
pl: Jeden poziom

en: Subtree
pl: Poddrzewo

en: Search Scope:
pl: Zakres wyszukiwania:

en: The search scope defines how deep you would like the search to extend down the directory tree.  A search scope of “Subtree” will include all entries below your search base.  A search scope of “One Level” will only include the entries one level beneath your search base.
pl: Zakres wyszukiwania określa głębokość wyszukiwania w głąb drzewa katalogów. Zakres wyszukiwania „Poddrzewo” dołączy wszystkie poniższe wpisy do podstawy wyszukiwania. Zakres wyszukiwania „Jeden poziom” dołączy tylko wpisy leżące jeden poziom ponad podstawą wyszukiwania.

en: Search Filter:
pl: Filtr wyszukiwania:

en: Downloading
pl: Pobieranie

en: Limit:
pl: Ograniczenie:

en: contacts
pl: kontakty

en: Browse until limit is reached
pl: Przeglądanie do upłynięcia ograniczenia czasu

en: Server address cannot be empty
pl: Nazwa serwera nie może być pusta

en: Choose a Calendar
pl: Wybór kalendarza

en: Choose a Memo List
pl: Wybór listy notatek

en: Choose a Task List
pl: Wybór listy zadań

en: Find Calendars
pl: Wyszukiwanie kalendarzy

en: Find Memo Lists
pl: Wyszukiwanie list notatek

en: Find Task Lists
pl: Wyszukiwanie list zadań

en: Email:
pl: E-mail:

en: Server handles meeting invitations
pl: Serwer obsługuje zaproszenia na spotkania

en: Choose which address books to use.
pl: Wybór używanej książki adresowej.

en: Use in Birthdays & Anniversaries calendar
pl: Użycie w kalendarzu urodzin i rocznic

en: Enable Calendars to synchronize
pl: Włączenie kalendarzy do synchronizacji

en: Default User Calendar
pl: Domyślny kalendarz użytkownika

en: Use an existing iCalendar (ics) file
pl: Użycie istniejącego pliku iCalendar (ics)

en: iCalendar File
pl: Plik iCalendar

en: Choose an iCalendar file
pl: Wybór pliku iCalendar

en: File:
pl: Plik:

en: Allow Evolution to update the file
pl: Zezwolenie programu Evolution na aktualizowanie pliku

note: Translators: This is the temperature in degrees * Fahrenheit. (\302\260 is U+00B0 DEGREE SIGN)
en: Fahrenheit (°F)
pl: Skala Fahrenheita (°F)

note: Translators: This is the temperature in degrees * Celsius. (\302\260 is U+00B0 DEGREE SIGN)
en: Centigrade (°C)
pl: Skala Celsjusza (°C)

note: Translators: This is the temperature in kelvin.
en: Kelvin (K)
pl: Skala Kelwina (K)

en: Units:
pl: Jednostki:

en: Location cannot be empty
pl: Położenie nie może być puste

en: Choose Notes
pl: Wybór notatek

en: Find Notes
pl: Znajdź notatki

en: File extension for new notes:
pl: Rozszerzenie pliku dla nowych notatek:

en: I_mport
pl: Z_aimportuj

en: Importing an event
pl: Importowanie wydarzenia

en: Importing a memo
pl: Importowanie notatki

en: Importing a task
pl: Importowanie zadania

en: Select a Calendar
pl: Wybór kalendarza

en: Select a Memo List
pl: Wybór listy notatek

en: Select a Task List
pl: Wybór listy zadań

en: I_mport to Calendar
pl: Zai_mportuj do kalendarza

en: I_mport to Memo List
pl: Zai_mportuj do listy notatek

en: I_mport to Task List
pl: Zai_mportuj do listy zadań

en: Copying an event into the calendar “%s”
pl: Kopiowanie wydarzenia do kalendarza „%s”

en: Moving an event into the calendar “%s”
pl: Przenoszenie wydarzenia do kalendarza „%s”

en: Copying a memo into the memo list “%s”
pl: Kopiowanie notatki do listy notatek „%s”

en: Moving a memo into the memo list “%s”
pl: Przenoszenie notatki do listy notatek „%s”

en: Copying a task into the task list “%s”
pl: Kopiowanie zadania do listy zadań „%s”

en: Moving a task into the task list “%s”
pl: Przenoszenie zadania do listy zadań „%s”

en: Calendar Selector
pl: Wybór kalendarza

en: Memo List Selector
pl: Wybór źródła notek

en: Task List Selector
pl: Wybór listy zadań

note: Translators: The '%s' is replaced with the time zone name, like "America/New York" or "UTC"
en: Use s_ystem time zone (%s)
pl: _Systemowa strefa czasowa (%s)

en: Selected Calendars for Notifications of Reminders
pl: Kalendarze wybrane dla powiadomień o przypomnieniach

en: Selected Task Lists for Notifications of Reminders
pl: Listy zadań wybrane dla powiadomień o przypomnieniach

en: Meeting Invitations
pl: Zaproszenia na zebrania

en: _Delete message after acting
pl: _Usuwanie wiadomości po wykonaniu

en: Delete _meeting from calendar on Decline
pl: Usuwanie _zebrań z kalendarza po odmówieniu

en: _Preserve existing reminder by default
pl: _Domyślne zachowywanie istniejącego przypomnienia

en: _Show invitation description provided by the sender
pl: _Wyświetlanie opisu zaproszenia podanego przez nadawcę

en: _Always attach components in mail messages
pl: Zawsze dołączanie _składników w wiadomościach

en: Conflict Search
pl: Wyszukiwanie konfliktów

note: Source selector
en: Select the calendars to search for meeting conflicts
pl: Proszę wybrać kalendarze w celu wyszukania kolidujących zebrań

en: Ti_me and date:
pl: Data i _czas:

en: _Date only:
pl: Tylko _data:

en: Minutes
pl: Minuty

en: Hours
pl: Godziny

en: Days
pl: Dni

en: 60 minutes
pl: 60 minut

en: 30 minutes
pl: 30 minut

en: 15 minutes
pl: 15 minut

en: 10 minutes
pl: 10 minut

en: 05 minutes
pl: 05 minut

en: Se_cond zone:
pl: Strefa _dodatkowa:

en: (Shown in a Day View)
pl: (Wyświetlone w widoku dnia)

en: Time _zone:
pl: _Strefa czasowa:

en: Time format:
pl: Format czasu:

en: _12 hour (AM/PM)
pl: _12-godzinny (AM/PM)

en: _24 hour
pl: _24-godzinny

note: Translators: This is part of
en: Sh_orten event time by
pl: _Skracanie czasu wydarzeń o

en: End events earlier
pl: Szybsze kończenie wydarzeń

en: Start events later
pl: Wcześniejsze rozpoczynanie wydarzeń

en: Work Week
pl: Tydzień roboczy

note: A weekday like "Monday" follows
en: Wee_k starts on:
pl: Początek _tygodnia:

en: Work days:
pl: Dni robocze:

en: _Day begins:
pl: Początek _dnia:

note: Monday
en: _Mon
pl: p_on

en: Monday
pl: poniedziałek

note: Tuesday
en: _Tue
pl: _wto

en: Tuesday
pl: wtorek

note: Wednesday
en: _Wed
pl: ś_ro

en: Wednesday
pl: środa

note: Thursday
en: T_hu
pl: _czw

en: Thursday
pl: czwartek

note: Friday
en: _Fri
pl: p_ią

en: Friday
pl: piątek

note: Saturday
en: _Sat
pl: _sob

en: Saturday
pl: sobota

note: Sunday
en: S_un
pl: _nie

en: Sunday
pl: niedziela

en: Day _ends:
pl: _Koniec dnia:

en: Create events, memos and tasks as _Private by default
pl: _Domyślne tworzenie wydarzeń, notatek i zadań jako prywatne

en: Use ma_rkdown for Description in the component editor
pl: Opis w formacie Ma_rkdown w edytorze składnika

en: View Options
pl: Opcje widoku

en: _Time divisions:
pl: _Przedziały czasu:

en: _Show appointment end times in week and month view
pl: Wyświetlanie _czasów zakończenia spotkań w widoku tygodnia i miesiąca

en: Show appointment _icons in the month view
pl: Wyświetlanie _ikon spotkań w widoku miesiąca

en: _Compress weekends in month view
pl: _Kompresowanie weekendów w widoku miesiąca

en: Show week _numbers
pl: Wyświetlanie _numerów tygodni

en: Show r_ecurring events in italic in bottom left calendar
pl: Wyświ_etlanie powtarzających się wydarzeń pochyłą czcionką w dolnym lewym kalendarzu

en: Sc_roll Month View by a week
pl: Prze_wijanie widoku miesiąca o tydzień

en: Start Month View with the c_urrent week
pl: Widok miesiąca zaczyna się od _bieżącego tygodnia

en: Order days in Week View from _left to right
pl: Porządkowanie dni w widoku tygodnia od _lewej do prawej

en: Allo_w direct edit of event Summary
pl: _Zezwolenie na bezpośrednie modyfikowanie podsumowania wydarzenia

en: Hi_de cancelled events
pl: _Ukrywanie anulowanych wydarzeń

en: Alerts
pl: Przypomnienia

en: _Ask for confirmation when deleting items
pl: Potw_ierdzanie przed usunięciem elementów

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Highlight t_asks due today
pl: Wyróżnianie zadań na _dzisiaj

en: Highlight _overdue tasks
pl: Wyróżnianie _zaległych zadań

en: _Hide completed tasks after
pl: _Ukrywanie ukończonych zadań po

en: Hid_e cancelled tasks
pl: Ukrywanie _anulowanych zadań

en: To Do bar
pl: Pasek „Do zrobienia”

en: Show Tasks without _Due date
pl: Wyświetlanie zadań bez terminu _ukończenia

[ctx: to-do-bar-n-days]
note: Translators: This constructs: Show [spinner] days
en: Show
pl: Wyświetlanie

[ctx: to-do-bar-n-days]
note: Translators: This constructs: Show [spinner] days
en: da_ys
pl: _dni

en: Display Reminders window with _notifications
pl: _Wyświetlanie okna przypomnień z powiadomieniami

en: Keep reminder notification _window always on top
pl: Wyświetlanie _okna przypomnień zawsze na wierzchu

en: Enable de_sktop notifications
pl: _Powiadomienia na pulpicie

en: Enable _audio notifications
pl: Powiadomienia _dźwiękowe

en: Display reminders for completed _tasks
pl: Wyświetlanie przypomnień dla _ukończonych zadań

en: Display reminders for _past events
pl: Wyświetlanie przypomnień dla p_rzeszłych wydarzeń

note: This is the first half of a user preference. "Set default reminder [time-period] before every new appointment"
en: Set _default reminder
pl: Ustawianie _domyślnego przypomnienia

note: This is the last half of a user preference. "Set default reminder [time-period] before every new appointment"
en: before every new appointment
pl: przed każdym nowym spotkaniem

note: This is the first half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every anniversary/birthday"
en: Show a _reminder
pl: Wyświe_tlanie przypomnienia

note: This is the last half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every anniversary/birthday"
en: before every anniversary/birthday
pl: przed każdą rocznicą/urodzinami

en: Select the sources for reminder notification:
pl: Wybór źródeł dla przypomnień:

en: Default Free/Busy Server
pl: Domyślny serwer zajętości

en: %u and %d will be replaced by user and domain from the email address.
pl: %u oraz %d zostaną zastąpione przez użytkownika i domenę z adresu e-mail.

en: Specify login user name as part of the URL in case the server requires authentication, like: https://USER@example.com/
pl: Nazwa użytkownika logowania jako część adresu URL w przypadku, gdy serwer wymaga uwierzytelnienia, np. https://UŻYTKOWNIK@example.com/

en: Publishing Information
pl: Publikowanie informacji

[ctx: New]
en: _Appointment
pl: _Spotkanie

en: Create a new appointment
pl: Tworzy nowe spotkanie

[ctx: New]
en: All Day A_ppointment
pl: Spotkanie _całodniowe

en: Create a new all-day appointment
pl: Tworzy nowe spotkanie całodniowe

[ctx: New]
en: M_eeting
pl: Ze_branie

en: Create a new meeting request
pl: Tworzy nową prośbę o zebranie

[ctx: New]
en: Cale_ndar
pl: Kal_endarz

en: Create a new calendar
pl: Tworzy nowy kalendarz

en: Calendar and Tasks
pl: Kalendarz i zadania

en: Print
pl: Wydrukuj

en: This operation will permanently erase all events older than the selected amount of time. If you continue, you will not be able to recover these events.
pl: Działanie to bezpowrotnie usunie wszystkie wydarzenia starsze niż zaznaczony czas. W przypadku kontynuowania późniejsze odzyskanie zadań nie będzie możliwe.

note: Translators: This is the first part of the sentence: * "Purge events older than <<spin-button>> days"
en: Purge events older than
pl: Usunięcie wydarzeń starszych niż

en: Making an occurrence movable
pl: Ustawianie wystąpienia jako przenośne

note: Translators: Default filename part saving an event to a file when * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it.
en: event
pl: wydarzenie

en: Save as iCalendar
pl: Zapisz jako iCalendar

en: _Copy…
pl: S_kopiuj…

en: D_elete Calendar
pl: U_suń kalendarz

en: Delete the selected calendar
pl: Usuwa wybrany kalendarz

en: Go Back
pl: Wstecz

en: Go Forward
pl: Dalej

en: Select today
pl: Dzisiaj

en: Select _Date
pl: Wybierz _datę

en: Select a specific date
pl: Wybiera określoną datę

en: _Manage Calendar groups…
pl: _Zarządzaj grupami kalendarza…

en: Manage Calendar groups order and visibility
pl: Zarządza kolejnością i widocznością grup kalendarza

en: _New Calendar
pl: _Nowy kalendarz

en: Purg_e
pl: Wy_czyść

en: Purge old appointments and meetings
pl: Usuwa stare spotkania i zebrania

en: Refresh the selected calendar
pl: Odświeża wybrany kalendarz

en: Re_fresh list of account calendars
pl: _Odśwież listę kalendarzy konta

en: Rename the selected calendar
pl: Zmienia nazwę wybranego kalendarza

en: Find _Next
pl: Znajdź _następne

en: Find next occurrence of the current search string
pl: Znajduje następne wystąpienie obecnie wyszukiwanego tekstu

en: Find _Previous
pl: Znajdź p_oprzednie

en: Find previous occurrence of the current search string
pl: Znajduje poprzednie wystąpienie obecnie wyszukiwanego tekstu

en: Stop _Running Search
pl: Zat_rzymaj uruchomione wyszukiwanie

en: Stop currently running search
pl: Zatrzymuje obecnie uruchomione wyszukiwanie

en: Sho_w All Calendars
pl: _Wyświetlanie wszystkich kalendarzy

en: Show _Only This Calendar
pl: Wyświetlanie tylk_o tego kalendarza

en: Cop_y to Calendar…
pl: S_kopiuj do kalendarza…

en: _Delegate Meeting…
pl: _Deleguj zebranie…

en: _Delete Appointment
pl: _Usuń spotkanie

en: Delete selected appointments
pl: Usuwa wybrane spotkanie

en: Delete This _Occurrence
pl: Usuń to _wystąpienie

en: Delete this occurrence
pl: Usuwa to wystąpienie

en: Delete This and F_uture Occurrences
pl: Usuń to i pr_zyszłe wystąpienia

en: Delete this and any future occurrences
pl: Usuwa to i przyszłe wystąpienia

en: Delete All Occ_urrences
pl: Usuń w_szystkie wystąpienia

en: Delete all occurrences
pl: Usuwa wszystkie wystąpienia

en: Edit as Ne_w…
pl: Zredaguj jako no_wą…

en: Edit the current appointment as new
pl: Modyfikuje bieżące spotkanie jako nowe

en: New All Day _Event…
pl: Nowe wydarzenie _całodniowe…

en: Create a new all day event
pl: Tworzy nowe wydarzenie całodniowe

en: _Forward as iCalendar…
pl: _Przekaż jako iCalendar…

en: Create a new meeting
pl: Tworzy nowe zebranie

en: Send _RSVP
pl: Wyślij _RSVP

en: Send a meeting response
pl: Wysyła odpowiedź odnośnie do zebrania

en: _Accept
pl: Z_aakceptuj

en: Accept meeting request
pl: Akceptuje prośbę o zebranie

en: A_ccept this instance
pl: Zaak_ceptuj to wystąpienie

en: Accept meeting request for selected instance only
pl: Akceptuje prośbę o zebranie tylko dla zaznaczonego wystąpienia

en: _Decline
pl: _Odmów

en: Decline meeting request
pl: Odmawia prośbę o zebranie

en: D_ecline this instance
pl: O_dmów to wystąpienie

en: Decline meeting request for selected instance only
pl: Odmawia prośbę o zebranie tylko dla zaznaczonego wystąpienia

en: _Tentatively accept
pl: _Wstępnie zaakceptuj

en: Tentatively accept meeting request
pl: Wstępnie akceptuje prośbę o zebranie

en: Te_ntatively accept this instance
pl: W_stępnie zaakceptuj to wystąpienie

en: Tentatively accept meeting request for selected instance only
pl: Wstępnie akceptuje prośbę o zebranie tylko dla zaznaczonego wystąpienia

en: Mo_ve to Calendar…
pl: P_rzenieś do kalendarza…

en: Make this Occurrence _Movable
pl: Uczyń to wystąpienie p_rzenośnym

en: _Open Appointment
pl: _Otwórz spotkanie

en: View the current appointment
pl: Wyświetla bieżące spotkanie

en: _Schedule Meeting…
pl: Zap_lanuj zebranie…

en: Converts an appointment to a meeting
pl: Przekształca spotkanie w zebranie

en: Conv_ert to Appointment…
pl: Prz_ekształć w zebranie…

en: Converts a meeting to an appointment
pl: Przekształca zebranie w spotkanie

en: Quit
pl: Zakończ

en: Show Event _Preview
pl: _Podgląd wydarzenia

en: Show event preview pane
pl: Wyświetla panel podglądu wydarzenia

en: Show T_asks and Memos pane
pl: Panel zadań i _notatek

en: Show Tasks and Memos pane
pl: Wyświetla panel zadań i notatek

en: Day
pl: Dzień

en: Show one day
pl: Wyświetla jeden dzień

en: List
pl: Lista

en: Show as list
pl: Wyświetla jako listę

en: Month
pl: Miesiąc

en: Show one month
pl: Wyświetla jeden miesiąc

en: Week
pl: Tydzień

en: Show one week
pl: Wyświetla jeden tydzień

en: Show one work week
pl: Wyświetla jeden tydzień roboczy

en: Year
pl: Rok

en: Show as year
pl: Wyświetla jako rok

en: _Horizontal View
pl: _Widok poziomy

en: Show event preview below the calendar
pl: Wyświetla podgląd wydarzenia pod kalendarzem

en: Show event preview alongside the calendar
pl: Wyświetla podgląd wydarzenia obok kalendarza

en: Active Appointments
pl: Aktywne spotkania

en: Next 7 Days’ Appointments
pl: Spotkania w następnych 7 dniach

en: Occurs Less Than 5 Times
pl: Występuje mniej niż 5 razy

en: Without Category
pl: Bez kategorii

en: Show events with no category set
pl: Wyświetla wydarzenia bez ustawionej kategorii

en: Description contains
pl: Opis zawiera

en: Summary contains
pl: Podsumowanie zawiera

en: Print…
pl: Wydrukuj…

en: Print this calendar
pl: Drukuje zawartość kalendarza

en: Preview the calendar to be printed
pl: Wyświetla podgląd kalendarza w postaci przygotowanej do druku

en: _Save as iCalendar…
pl: _Zapisz jako iCalendar…

en: Go To
pl: Przejdź do

note: Translators: Default filename part saving a memo to a file when * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it.
en: memo
pl: notatka

en: New _Memo
pl: _Nowa notatka

en: Create a new memo
pl: Tworzy nową notatkę

en: _Open Memo
pl: _Otwórz notatkę

en: View the selected memo
pl: Wyświetla zaznaczoną notatkę

en: Open _Web Page
pl: _Otwórz stronę WWW

en: Print the selected memo
pl: Drukuje wybraną notatkę

en: Searching next matching event
pl: Wyszukiwanie następnego pasującego wydarzenia

en: Searching previous matching event
pl: Wyszukiwanie poprzedniego pasującego wydarzenia

en: Cannot find matching event in the next %d year | Cannot find matching event in the next %d years
pl[0]: Nie można odnaleźć pasującego wydarzenia w następnym %d roku
pl[1]: Nie można odnaleźć pasującego wydarzenia w następnych %d latach
pl[2]: Nie można odnaleźć pasującego wydarzenia w następnych %d latach

en: Cannot find matching event in the previous %d year | Cannot find matching event in the previous %d years
pl[0]: Nie można odnaleźć pasującego wydarzenia w poprzednim %d roku
pl[1]: Nie można odnaleźć pasującego wydarzenia w poprzednich %d latach
pl[2]: Nie można odnaleźć pasującego wydarzenia w poprzednich %d latach

en: Cannot search with no active calendar
pl: Nie można wyszukiwać bez aktywnego kalendarza

note: Translators: Default filename part saving a task to a file when * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it. * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it
en: task
pl: zadanie

en: _Assign Task
pl: P_rzypisz zadanie

en: _Mark as Complete
pl: Oznacz jako ukończ_oną

en: Mark selected tasks as complete
pl: Oznacza wybrane zadania jako ukończone

en: _Mark as Incomplete
pl: Oznacz jako _nieukończone

en: Mark selected tasks as incomplete
pl: Oznacza wybrane zadania jako nieukończone

en: New _Task
pl: Nowe _zadanie

en: Create a new task
pl: Tworzy nowe zadanie

en: _Open Task
pl: _Otwórz zadanie

en: View the selected task
pl: Wyświetla zaznaczone zadania

en: Print the selected task
pl: Drukuje wybrane zadanie

[ctx: New]
en: Mem_o
pl: N_otatka

[ctx: New]
en: _Shared Memo
pl: Notatka _współdzielona

en: Create a new shared memo
pl: Tworzy nową notatkę współdzieloną

[ctx: New]
en: Memo Li_st
pl: Li_sta notatek

en: Create a new memo list
pl: Tworzy nową listę notatek

en: Print Memos
pl: Drukuj notatki

en: _Delete Memo
pl: _Usuń notatkę

en: _Find in Memo…
pl: _Znajdź w notatce…

en: Search for text in the displayed memo
pl: Wyszukuje tekst w treści wyświetlanej notatki

en: D_elete Memo List
pl: U_suń listę notatek

en: Delete the selected memo list
pl: Usuwa wybraną listę notatek

en: _Manage Memo List groups…
pl: _Zarządzaj grupami list notatek…

en: Manage Memo List groups order and visibility
pl: Zarządza kolejnością i widocznością grup list notatek

en: _New Memo List
pl: _Nowa lista notatek

en: Refresh the selected memo list
pl: Odświeża wybraną listę notatek

en: Re_fresh list of account memo lists
pl: _Odśwież listę list notatek konta

en: Rename the selected memo list
pl: Zmienia nazwę wybranej listy notatek

en: Show _Only This Memo List
pl: Wyświetlanie tylk_o tej listy notatek

en: Sho_w All Memo Lists
pl: _Wyświetlanie wszystkich list notatek

en: Memo _Preview
pl: _Podgląd notatki

en: Show memo preview pane
pl: Wyświetlanie panelu podglądu notatki

en: Show memo preview below the memo list
pl: Wyświetla podgląd notatki pod listą notatek

en: Show memo preview alongside the memo list
pl: Wyświetla podgląd notatki obok listy notatek

en: Show memos with no category set
pl: Wyświetla notatki bez ustawionej kategorii

en: Print the list of memos
pl: Drukuje listę notatek

en: Preview the list of memos to be printed
pl: Wyświetla podgląd wydruku listy notatek

en: Delete Memos
pl: Usuń notatki

en: Delete Memo
pl: Usuń notatkę

en: %d memo | %d memos
pl[0]: %d notatka
pl[1]: %d notatki
pl[2]: %d notatek

[ctx: New]
en: _Task
pl: _Zadanie

[ctx: New]
en: Assigne_d Task
pl: Przypisane za_danie

en: Create a new assigned task
pl: Tworzy nowe przypisane zadanie

[ctx: New]
en: Tas_k List
pl: Li_sta zadań

en: Create a new task list
pl: Tworzy nową listę zadań

en: Print Tasks
pl: Wydrukuj zadania

en: This operation will permanently erase all tasks marked as completed. If you continue, you will not be able to recover these tasks.
    
    Really erase these tasks?
pl: Wykonanie tego działania spowoduje trwałe usunięcie wszystkich zadań oznaczonych jako ukończone. W przypadku kontynuowania odzyskanie zadań nie będzie możliwe.
    
    Na pewno usunąć te zadania?

en: Do not ask me again
pl: Bez ponownego pytania

en: _Delete Task
pl: _Usuń zadanie

en: _Find in Task…
pl: _Znajdź w zadaniu…

en: Search for text in the displayed task
pl: Wyszukuje tekst w wyświetlanym zadaniu

en: D_elete Task List
pl: U_suń listę zadań

en: Delete the selected task list
pl: Usuwa wybraną listę zadań

en: _Manage Task List groups…
pl: _Zarządzaj grupami list zadań…

en: _New Task List
pl: _Nowa lista zadań

en: Refresh the selected task list
pl: Odświeża wybraną listę zadań

en: Re_fresh list of account task lists
pl: _Odśwież listę list zadań konta

en: Rename the selected task list
pl: Zmienia nazwę wybranej listy zadań

en: Sho_w All Task Lists
pl: _Wyświetlanie wszystkich list zadań

en: Show _Only This Task List
pl: Wyświetlanie tylk_o tej listy zadań

en: Mar_k as Incomplete
pl: Oznacz jako _nieukończone

en: Delete completed tasks
pl: Usuwa ukończone zadania

en: Task _Preview
pl: _Podgląd zadania

en: Show task preview pane
pl: Wyświetlanie panelu podglądu zadania

en: Show task preview below the task list
pl: Wyświetla podgląd zadania pod listą zadań

en: Show task preview alongside the task list
pl: Wyświetla podgląd zadania obok listy zadań

en: Active Tasks
pl: Aktywne zadania

en: Cancelled Tasks
pl: Anulowane zadania

en: Completed Tasks
pl: Ukończone zadania

en: Uncompleted Tasks
pl: Nieukończone zadania

en: Scheduled Tasks
pl: Zaplanowane zadania

en: Show scheduled tasks, aka those with a Due date
pl: Wyświetla zaplanowane zadania, czyli te z terminem ukończenia

en: Next 7 Days’ Tasks
pl: Zadania na następne 7 dni

en: Overdue Tasks
pl: Zaległe zadania

en: Tasks with Attachments
pl: Zadania z załącznikami

en: Show tasks with no category set
pl: Wyświetla zadania bez ustawionej kategorii

en: Started Tasks
pl: Rozpoczęte zadania

en: Filters for tasks that either do not have a start date or the start date is earlier than the time the filter is selected at
pl: Filtruje zadania, które nie mają daty rozpoczęcia lub ta data jest wcześniejsza niż czas, dla którego wybrano filtr

en: Print the list of tasks
pl: Drukuje listę zadań

en: Preview the list of tasks to be printed
pl: Wyświetla podgląd list zadań w postaci przygotowanej do druku

en: Delete Tasks
pl: Usuń zadania

en: Delete Task
pl: Usuń zadanie

en: %d task | %d tasks
pl[0]: %d zadanie
pl[1]: %d zadania
pl[2]: %d zadań

en: Convert to M_eeting
pl: Konwertuj na ze_branie

en: Convert the message to a meeting request
pl: Konwertuje wiadomość na prośbę o spotkanie

en: Convert to M_essage
pl: Konwertuj na _wiadomość

en: Convert to the mail message
pl: Konwertuje na wiadomość poczty

en: Look up configuration with e-mail domain
pl: Wyszukiwanie konfiguracji za pomocą domeny e-mail

en: Looking up IMAP server…
pl: Wyszukiwanie serwera IMAP…

en: Looking up POP3 server…
pl: Wyszukiwanie serwera POP3…

en: Looking up SMTP server…
pl: Wyszukiwanie serwera SMTP…

en: CalDAV server
pl: Serwer CalDAV

en: Looking up CalDAV server…
pl: Wyszukiwanie serwera CalDAV…

en: CardDAV server
pl: Serwer CardDAV

en: Looking up CardDAV server…
pl: Wyszukiwanie serwera CardDAV…

en: LDAP server
pl: Serwer LDAP

en: Looking up LDAP server…
pl: Wyszukiwanie serwera LDAP…

en: Look up in SRV records
pl: Wyszukiwanie we wpisach SRV

en: CalDAV and CardDAV server
pl: Serwer CalDAV i CardDAV

en: Requires password to continue.
pl: Kontynuacja wymaga hasła.

en: Look up for a CalDAV/CardDAV server
pl: Wyszukiwanie serwera CalDAV/CardDAV

en: Display part as an invitation
pl: Wyświetlanie części jako zaproszenie

note: strftime format of a time, * in 24-hour format, without seconds.
en: Today %H:%M
pl: Dzisiaj o %H∶%M

note: strftime format of a time, * in 24-hour format.
en: Today %H:%M:%S
pl: Dzisiaj o %H∶%M∶%S

note: strftime format of a time, * in 12-hour format.
en: Today %l:%M:%S %p
pl: Dzisiaj o %-l∶%M∶%S %p

note: strftime format of a time, * in 24-hour format, without seconds.
en: Tomorrow %H:%M
pl: Jutro o %H∶%M

note: strftime format of a time, * in 24-hour format.
en: Tomorrow %H:%M:%S
pl: Jutro o %H∶%M∶%S

note: strftime format of a time, * in 12-hour format, without seconds.
en: Tomorrow %l:%M %p
pl: Jutro o %-l∶%M %p

note: strftime format of a time, * in 12-hour format.
en: Tomorrow %l:%M:%S %p
pl: Jutro o %-l∶%M∶%S %p

note: strftime format of a weekday and a * time, in 24-hour format, without seconds.
en: %A %H:%M
pl: %A, %H∶%M

note: strftime format of a weekday and a * time, in 24-hour format.
en: %A %H:%M:%S
pl: %A, %H∶%M∶%S

note: strftime format of a weekday and a * time, in 12-hour format, without seconds.
en: %A %l:%M %p
pl: %A, %-l∶%M %p

note: strftime format of a weekday and a * time, in 12-hour format.
en: %A %l:%M:%S %p
pl: %A, %-l∶%M∶%S %p

note: strftime format of a weekday and a date * without a year.
en: %A, %B %e
pl: %A, %-d %B

note: strftime format of a weekday, a date * without a year and a time, * in 24-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e %H:%M
pl: %A %-d %B, %H∶%M

note: strftime format of a weekday, a date without a year * and a time, in 24-hour format.
en: %A, %B %e %H:%M:%S
pl: %A %-d %B, %H∶%M∶%S

note: strftime format of a weekday, a date without a year * and a time, in 12-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e %l:%M %p
pl: %A %-d %B, %-l∶%M %p

note: strftime format of a weekday, a date without a year * and a time, in 12-hour format.
en: %A, %B %e %l:%M:%S %p
pl: %A %-d %B, %-l∶%M∶%S %p

note: strftime format of a weekday and a date.
en: %A, %B %e, %Y
pl: %A, %-d %B %Y

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e, %Y %H:%M
pl: %A, %-d %B %Y, %H∶%M

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format.
en: %A, %B %e, %Y %H:%M:%S
pl: %A, %-d %B %Y, %H∶%M∶%S

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e, %Y %l:%M %p
pl: %A, %-d %B %Y, %-l∶%M %p

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format.
en: %A, %B %e, %Y %l:%M:%S %p
pl: %A, %-d %B %Y, %-l∶%M∶%S %p

en: An unknown person
pl: Nieznana osoba

en: Please respond on behalf of %s
pl: Proszę odpowiedzieć w imieniu %s

en: Received on behalf of %s
pl: Otrzymano w imieniu %s

en: %s through %s has published the following meeting information:
pl: %s przez %s opublikował następującą informację o zebraniu:

en: %s has published the following meeting information:
pl: %s opublikował następującą informację o zebraniu:

en: The following meeting information has been published:
pl: Opublikowane są następujące informacje o zebraniu:

en: %s has delegated the following meeting to you:
pl: %s delegował następujące zebranie:

en: %s through %s requests your presence at the following meeting:
pl: %s przez %s zwraca się o Twoją obecność na następującym zebraniu:

en: %s requests your presence at the following meeting:
pl: %s zwraca się o Twoją obecność na następującym zebraniu:

en: %s through %s wishes to add to an existing meeting:
pl: %s przez %s chce dodania do istniejącego zebrania:

en: %s wishes to add to an existing meeting:
pl: %s chce dodania do istniejącego zebrania:

en: %s through %s wishes to receive the latest information for the following meeting:
pl: %s przez %s chce otrzymać najświeższe informacje o następującym zebraniu:

en: %s wishes to receive the latest information for the following meeting:
pl: %s chce otrzymać najświeższe informacje o następującym zebraniu:

en: %s through %s has sent back the following meeting response:
pl: %s przez %s odesłał następującą odpowiedź odnośnie do zebrania:

en: %s has sent back the following meeting response:
pl: %s odesłał następującą odpowiedź odnośnie do zebrania:

en: %s through %s has cancelled the following meeting:
pl: %s przez %s anulował następujące zebranie:

en: %s has cancelled the following meeting:
pl: %s anulował następujące zebranie:

en: %s through %s has proposed the following meeting changes.
pl: %s przez %s zaproponował następujące zmiany zebrania.

en: %s has proposed the following meeting changes:
pl: %s zaproponował następujące zmiany zebrania:

en: %s through %s has declined the following meeting changes:
pl: %s przez %s odrzucił następujące zmiany zebrania:

en: %s has declined the following meeting changes:
pl: %s odrzucił następujące zmiany zebrania:

en: %s through %s has published the following task:
pl: %s przez %s opublikował następujące zadanie:

en: %s has published the following task:
pl: %s opublikował następujące zadanie:

en: The following task has been published:
pl: Opublikowane jest następujące zadanie:

en: %s requests the assignment of %s to the following task:
pl: %s zwraca się o przypisanie %s do następującego zadania:

en: %s through %s has assigned you a task:
pl: %s przez %s przypisał Ci zadanie:

en: %s has assigned you a task:
pl: %s przypisał Ci zadanie:

en: %s through %s wishes to add to an existing task:
pl: %s przez %s chce dodania do istniejącego zadania:

en: %s wishes to add to an existing task:
pl: %s chce dodania do istniejącego zadania:

en: %s through %s wishes to receive the latest information for the following assigned task:
pl: %s przez %s chce otrzymać najświeższe informacje o następującym przypisanym zadaniu:

en: %s wishes to receive the latest information for the following assigned task:
pl: %s chce otrzymać najświeższe informacje o przypisanym następującym zadaniu:

en: %s through %s has sent back the following assigned task response:
pl: %s przez %s odesłał odpowiedź przypisanego zadania:

en: %s has sent back the following assigned task response:
pl: %s odesłał odpowiedź przypisanego zadania:

en: %s through %s has cancelled the following assigned task:
pl: %s przez %s anulował następujące przypisane zadanie:

en: %s has cancelled the following assigned task:
pl: %s anulował następujące przypisane zadanie:

en: %s through %s has proposed the following task assignment changes:
pl: %s przez %s zaproponował następujące zmiany przypisania zadania:

en: %s has proposed the following task assignment changes:
pl: %s zaproponował następujące zmiany przypisania zadania:

en: %s through %s has declined the following assigned task:
pl: %s przez %s odrzucił następujące przypisane zadanie:

en: %s has declined the following assigned task:
pl: %s odrzucił następujące przypisane zadanie:

en: %s through %s has published the following memo:
pl: %s przez %s opublikował następującą notatkę:

en: %s has published the following memo:
pl: %s opublikował następującą notatkę:

en: The following memo has been published:
pl: Opublikowana jest następująca notatka:

en: %s through %s wishes to add to an existing memo:
pl: %s przez %s chce dodania do istniejącej notatki:

en: %s wishes to add to an existing memo:
pl: %s chce dodania do istniejącej notatki:

en: %s through %s has cancelled the following shared memo:
pl: %s przez %s anulował następującą notatkę współdzieloną:

en: %s has cancelled the following shared memo:
pl: %s anulował następującą notatkę współdzieloną:

en: All day:
pl: Cały dzień:

en: Start day:
pl: Dzień rozpoczęcia:

en: Start time:
pl: Czas rozpoczęcia:

en: End day:
pl: Dzień końca:

en: End time:
pl: Czas zakończenia:

en: Ope_n Calendar
pl: Otwó_rz kalendarz

en: _Decline all
pl: _Odmów wszystko

en: _Tentative all
pl: _Wstępnie wszystko

en: _Tentative
pl: _Wstępnie

en: Acce_pt all
pl: Zaak_ceptuj wszystko

en: Acce_pt
pl: Zaak_ceptuj

en: Send _Information
pl: _Wyślij informacje

en: _Update Attendee Status
pl: Z_aktualizuj stan uczestników

en: _Update
pl: Z_aktualizuj

en: Im_port
pl: Zai_mportuj

en: Due date:
pl: Termin ukończenia:

en: Comment:
pl: Komentarz:

en: Show description provided by the sender
pl: Wyświetlanie opisu podanego przez nadawcę

en: Hide description provided by the sender
pl: Ukrywanie opisu podanego przez nadawcę

note: RSVP area
en: Send reply to organizer
pl: Wysłanie odpowiedzi do organizatora

note: Updates
en: Send _updates to attendees
pl: Wyślij akt_ualizacje do uczestników

note: The recurrence check button
en: _Apply to all instances
pl: _Zastosuj do wszystkich wystąpień

en: Show time as _free
pl: _Wolny w tym czasie

en: _Preserve my reminder
pl: _Zachowanie własnych przypomnień

en: _Inherit reminder
pl: _Dziedziczenie przypomnienia

en: _Tasks:
pl: _Zadania:

en: _Memos:
pl: _Notatki:

en: Sa_ve
pl: _Zapisz

en: Attendee status updated
pl: Stan uczestnika został zaktualizowany

en: An appointment “%s” in the calendar “%s” conflicts with this meeting
pl: Spotkanie „%s” w kalendarzu „%s” koliduje z tym zebraniem

en: A task “%s” in the task list “%s” conflicts with this task
pl: Zadanie „%s” na liście zadań „%s” koliduje z tym zadaniem

en: A memo “%s” in the memo list “%s” conflicts with this memo
pl: Notatka „%s” na liście notatek „%s” koliduje z tą notatką

en: The calendar “%s” contains an appointment which conflicts with this meeting | The calendar “%s” contains %d appointments which conflict with this meeting
pl[0]: Kalendarz „%s” zawiera spotkanie kolidujące z tym zebraniem
pl[1]: Kalendarz „%s” zawiera %d spotkania kolidujące z tym zebraniem
pl[2]: Kalendarz „%s” zawiera %d spotkań kolidujących z tym zebraniem

en: The task list “%s” contains a task which conflicts with this task | The task list “%s” contains %d tasks which conflict with this task
pl[0]: Lista zadań „%s” zawiera zadanie kolidujące z tym zadaniem
pl[1]: Lista zadań „%s” zawiera %d zadania kolidujące z tym zadaniem
pl[2]: Lista zadań „%s” zawiera %d zadań kolidujących z tym zadaniem

en: The memo list “%s” contains a memo which conflicts with this memo | The memo list “%s” contains %d memos which conflict with this memo
pl[0]: Lista notatek „%s” zawiera notatkę kolidujące z tą notatką
pl[1]: Lista notatek „%s” zawiera %d notatki kolidujące z tą notatką
pl[2]: Lista notatek „%s” zawiera %d notatek kolidujących z tą notatką

en: Found the appointment in the calendar “%s”
pl: Odnaleziono spotkanie w kalendarzu „%s”

en: Found the task in the task list “%s”
pl: Odnaleziono zadanie na liście zadań „%s”

en: Found the memo in the memo list “%s”
pl: Odnaleziono notatkę na liście notatek „%s”

en: This meeting invitation is obsolete. It had been updated.
pl: To zaproszenie na zebranie jest przestarzałe. Zostało zaktualizowane.

en: Unable to find any calendars
pl: Nie można odnaleźć żadnego kalendarza

en: Unable to find this meeting in any calendar
pl: Nie można odnaleźć tego zebrania w żadnym kalendarzu

en: Unable to find this task in any task list
pl: Nie można odnaleźć tego zadania w żadnej liście

en: Unable to find this memo in any memo list
pl: Nie można odnaleźć tej notatki w żadnej liście

en: Searching for an existing version of this appointment
pl: Wyszukiwanie istniejącej wersji tego spotkania

en: Searching for an existing version of this task
pl: Wyszukiwanie istniejącej wersji tego zadania

en: Searching for an existing version of this memo
pl: Wyszukiwanie istniejącej wersji tej notatki

en: Opening the calendar. Please wait…
pl: Otwieranie kalendarza. Proszę czekać…

en: Unable to send item to calendar “%s”. %s
pl: Nie można wysłać elementu do kalendarza „%s”. %s

en: Unable to send item to task list “%s”. %s
pl: Nie można wysłać elementu do listy zadań „%s”. %s

en: Unable to send item to memo list “%s”. %s
pl: Nie można wysłać elementu do listy notatek „%s”. %s

en: Sent to calendar “%s” as accepted
pl: Wysłane do kalendarza „%s” jako zaakceptowane

en: Sent to task list “%s” as accepted
pl: Wysłane do listy zadań „%s” jako zaakceptowane

en: Sent to memo list “%s” as accepted
pl: Wysłane do listy notatek „%s” jako zaakceptowane

en: Sent to calendar “%s” as tentative
pl: Wysłane do kalendarza „%s” jako wstępne

en: Sent to task list “%s” as tentative
pl: Wysłane do listy zadań „%s” jako wstępne

en: Sent to memo list “%s” as tentative
pl: Wysłane do listy notatek „%s” jako wstępne

en: Sent to calendar “%s” as declined
pl: Wysłane do kalendarza „%s” jako odrzucone

en: Sent to task list “%s” as declined
pl: Wysłane do listy zadań „%s” jako odrzucone

en: Sent to memo list “%s” as declined
pl: Wysłane do listy notatek „%s” jako odrzucone

en: Sent to calendar “%s” as cancelled
pl: Wysłane do kalendarza „%s” jako odwołane

en: Sent to task list “%s” as cancelled
pl: Wysłane do listy zadań „%s” jako odwołane

en: Sent to memo list “%s” as cancelled
pl: Wysłane do listy notatek „%s” jako odwołane

en: Imported to calendar “%s”
pl: Zaimportowano do kalendarza „%s”

en: Imported to task list “%s”
pl: Zaimportowano do listy zadań „%s”

en: Imported to memo list “%s”
pl: Zaimportowano do listy notatek „%s”

en: Saving changes to the calendar. Please wait…
pl: Zapisywanie zmian w kalendarzu. Proszę czekać…

en: Saving changes to the task list. Please wait…
pl: Zapisywanie zmian na liście zadań. Proszę czekać…

en: Saving changes to the memo list. Please wait…
pl: Zapisywanie zmian na liście notatek. Proszę czekać…

en: Unable to parse item
pl: Nie można przetworzyć elementu

en: Organizer has removed the delegate %s
pl: Organizator usunął delegata %s

en: Sent a cancellation notice to the delegate
pl: Wysłano informację o odwołaniu do delegata

en: Could not send the cancellation notice to the delegate
pl: Nie można wysłać informacji o odwołaniu do delegata

en: Unable to update attendee. %s
pl: Nie można zaktualizować uczestnika. „%s”

en: The meeting is invalid and cannot be updated
pl: Zebranie jest nieprawidłowe i nie może zostać zaktualizowane

en: Attendee status could not be updated because the status is invalid
pl: Nie można uaktualnić stanu uczestnika, ponieważ jest on nieprawidłowy

en: Attendee status can not be updated because the item no longer exists
pl: Nie można zaktualizować stanu uczestnika, ponieważ ten element już nie istnieje

en: Meeting information sent
pl: Wysłano informacje o zebraniu

en: Task information sent
pl: Wysłano informacje o zadaniu

en: Memo information sent
pl: Wysłano informacje o notatce

en: Unable to send meeting information, the meeting does not exist
pl: Nie można wysłać informacji o zebraniu. Zebranie nie istnieje

en: Unable to send task information, the task does not exist
pl: Nie wysłać informacji o zadaniu. Zadanie nie istnieje

en: Unable to send memo information, the memo does not exist
pl: Nie można wysłać informacji o notatce. Notatka nie istnieje

note: Translators: This is a default filename for a calendar.
en: calendar.ics
pl: kalendarz.ics

en: Save Calendar
pl: Zapis kalendarza

en: The calendar attached is not valid
pl: Przypisany kalendarz jest nieprawidłowy

en: The message claims to contain a calendar, but the calendar is not a valid iCalendar.
pl: Wiadomość zawiera kalendarz, ale nie jest on formatu iCalendar.

en: The item in the calendar is not valid
pl: Element w kalendarzu nie jest prawidłowy

en: The message does contain a calendar, but the calendar contains no events, tasks or free/busy information
pl: Wiadomość zawiera kalendarz, ale nie zawiera on wydarzeń, zadań lub informacji o zajętości

en: The calendar attached contains multiple items
pl: Załączony kalendarz zawiera wiele elementów

en: To process all of these items, the file should be saved and the calendar imported
pl: Aby przetworzyć wszystkie elementy, należy zapisać plik, a następnie zaimportować kalendarz

[ctx: cal-itip]
en: None
pl: Brak

en: Tentatively Accepted
pl: Wstępnie zaakceptowane

en: This response is not from a current attendee. Add the sender as an attendee?
pl: Ta odpowiedź nie pochodzi od obecnego uczestnika. Dodać nadawcę jako uczestnika?

en: This meeting has been delegated
pl: To zebranie zostało oddelegowane

en: “{0}” has delegated the meeting. Do you want to add the delegate “{1}”?
pl: „{0}” wydelegował zebranie. Dodać delegata „{1}”?

en: Google Features
pl: Funkcje serwisu Google

en: Add Ca_lendar to this account
pl: Dodanie ka_lendarza do tego konta

en: Add Con_tacts to this account
pl: Dodanie kon_taktów do tego konta

[ctx: GoggleSummary]
note: Translators: This is part of a sentence "You may need to enable IMAP access and Calendars to synchronize", where the 'IMAP access' and 'Calendars to synchronize' are clickable.
en: IMAP access
pl: dostęp IMAP

[ctx: GoggleSummary]
note: Translators: This is part of a sentence "You may need to enable IMAP access and Calendars to synchronize", where the 'IMAP access' and 'Calendars to synchronize' are clickable.
en: Calendars to synchronize
pl: kalendarze do synchronizacji

[ctx: GoggleSummary]
note: Translators: This is part of a sentence "You may need to enable IMAP access and Calendars to synchronize", where the 'IMAP access' and 'Calendars to synchronize' are clickable.
en: You may need to enable %s and %s
pl: Należy włączyć %s i %s

en: Mail _Directory:
pl: _Katalog poczty:

en: Choose a MH mail directory
pl: Wybór katalogu poczty MH

en: MH mail directory cannot be empty
pl: Nazwa katalogu poczty MH nie może być pusta

en: Local Delivery _File:
pl: _Lokalny plik dostarczania:

en: Choose a local delivery file
pl: Wybór lokalnego pliku dostarczania

en: Local delivery file cannot be empty
pl: Lokalny plik dostarczania nie może być pusty

en: Choose a Maildir mail directory
pl: Wybór katalogu poczty Maildir

en: Maildir mail directory cannot be empty
pl: Katalog poczty Maildir nie może być pusty

en: Spool _File:
pl: _Plik kolejki:

en: Choose a mbox spool file
pl: Wybór pliku kolejki mbox

en: Mbox spool file cannot be empty
pl: Plik kolejki mbox nie może być pusty

en: Spool _Directory:
pl: _Katalog kolejki:

en: Choose a mbox spool directory
pl: Wybór katalogu kolejki mbox

en: Mbox spool directory cannot be empty
pl: Katalog kolejki mbox nie może być pusty

en: Configuration
pl: Konfiguracja

note: do not reference
en: User_name:
pl: Nazwa _użytkownika:

en: _Forget password
pl: _Zapomnij hasło

en: Encryption _method:
pl: _Metoda szyfrowania:

en: STARTTLS after connecting
pl: StartTLS po połączeniu

en: TLS on a dedicated port
pl: TLS przez dedykowany port

en: _Use custom binary, instead of “sendmail”
pl: _Użycie własnego pliku binarnego, zamiast „sendmail”

en: _Custom binary:
pl: Własny plik _binarny:

en: U_se custom arguments
pl: Uży_cie własnych parametrów

en: Cus_tom arguments:
pl: _Własne parametry:

en: Default arguments are “-i -f %F -- %R”, where
       %F — stands for the From address
       %R — stands for the recipient addresses
pl: Domyślne parametry to „-i -f %F -- %R”, gdzie
       %F — odpowiada adresowi Od
       %R — odpowiada adresom odbiorców

en: Send mail also when in offline _mode
pl: Wysyłanie poczty także w t_rybie offline

en: Custom binary cannot be empty
pl: Inny plik binarny nie może być pusty

note: do not reference
en: Ser_ver requires authentication
pl: Serwer wymaga _uwierzytelnienia

en: T_ype:
pl: _Typ:

en: Yahoo! Features
pl: Funkcje serwisu Yahoo!

en: Add Ca_lendar and Tasks to this account
pl: Dodanie ka_lendarza i zadań do tego konta

en: Import OpenP_GP key…
pl: Zaimportuj klucz OpenP_GP…

en: Import Pretty Good Privacy (OpenPGP) key
pl: Importuje klucz OpenPGP (Pretty Good Privacy)

en: %d attached message | %d attached messages
pl[0]: %d załączona wiadomość
pl[1]: %d załączone wiadomości
pl[2]: %d załączonych wiadomości

[ctx: New]
en: _Mail Message
pl: _Wiadomość

en: Compose a new mail message
pl: Tworzy nową wiadomość

[ctx: New]
en: Mail Acco_unt
pl: K_onto poczty

en: Create a new mail account
pl: Tworzy nowe konto poczty

[ctx: New]
en: Mail _Folder
pl: Katalog wiado_mości

en: Create a new mail folder
pl: Tworzy nowy katalog wiadomości

[ctx: NetworkMonitor]
note: Translators: One of the known implementation names of the GNetworkMonitor. Either translate it to some user-friendly form, or keep it as is.
en: base
pl: Podstawowa

[ctx: NetworkMonitor]
note: Translators: One of the known implementation names of the GNetworkMonitor. Either translate it to some user-friendly form, or keep it as is.
en: netlink
pl: Netlink

[ctx: NetworkMonitor]
note: Translators: One of the known implementation names of the GNetworkMonitor. Either translate it to some user-friendly form, or keep it as is.
en: networkmanager
pl: NetworkManager

[ctx: NetworkMonitor]
en: Method to detect _online state:
pl: Metoda wykrywania stanu _online:

[ctx: NetworkMonitor]
note: Translators: The '%s' is replaced with the actual name of the GNetworkMonitor implementation
en: Default (%s)
pl: Domyślna (%s)

[ctx: NetworkMonitor]
note: Always as the first
en: Default
pl: Domyślna

[ctx: NetworkMonitor]
note: Always as the last
en: Always Online
pl: Zawsze online

en: _Limit operations in Power Saver mode
pl: _Ograniczanie działań w trybie oszczędzania energii

en: Mail Preferences
pl: Preferencje poczty

en: Composer Preferences
pl: Preferencje edytora

en: Network Preferences
pl: Preferencje sieci

[ctx: label]
note: Translators: The first item in the list, to be * able to set rule: [Label] [is/is-not] [None]
en: None
pl: Brak

[ctx: addrbook]
note: Translators: Meaning "any configured addressbook included in autocompletion" in the filter dialog
en: Included in Autocompletion
pl: Zawarte w automatycznym uzupełnianiu

[ctx: addrbook]
note: Translators: Meaning "any configured addressbook" in the filter dialog
en: Any
pl: Wszystkie

en: Marking messages as read…
pl: Oznaczanie wiadomości jako przeczytane…

en: Go to Folder
pl: Przejście do katalogu

en: _Select
pl: Wy_bierz

en: _Disable Account
pl: _Wyłącz konto

en: Disable this account
pl: Wyłącza to konto

en: Permanently remove all the deleted messages from all folders
pl: Trwale usuwa wiadomości do usunięcia ze wszystkich katalogów

en: Empty _Junk
pl: Usuń _niechciane

en: Delete all Junk messages from all folders
pl: Usuwa wszystkie niechciane wiadomości ze wszystkich katalogów

en: Edit properties of this account
pl: Modyfikuje właściwości tego konta

en: Refresh list of folders of this account
pl: Odświeża listę katalogów tego konta

en: _Download Messages for Offline Usage
pl: _Pobierz wiadomości do trybu offline

en: Download messages of accounts and folders marked for offline usage
pl: Pobiera wiadomości z kont i katalogów zaznaczonych do trybu offline

en: Fl_ush Outbox
pl: Wyślij wy_chodzące

en: _Copy Folder To…
pl: S_kopiuj katalog do…

en: Copy the selected folder into another folder
pl: Kopiuje zaznaczony katalog do innego katalogu

en: Permanently remove this folder
pl: Trwale usuwa dany katalog

en: Edit Sort _Order…
pl: _Modyfikuj kolejność porządkowania…

en: Change sort order of the folders in the folder tree
pl: Zmienia kolejność porządkowania katalogów w drzewie katalogów

en: E_xpunge
pl: O_czyść

en: Permanently remove all deleted messages from this folder
pl: Trwale usuwa z bieżącego katalogu wiadomości oznaczone do usunięcia

en: Mar_k All Messages as Read
pl: _Oznacz wszystkie wiadomości jako przeczytane

en: Mark all messages in the folder as read
pl: Oznacza wszystkie wiadomości w katalogu jako przeczytane

en: _Move Folder To…
pl: P_rzenieś katalog do…

en: Move the selected folder into another folder
pl: Przenosi zaznaczony katalog do innego katalogu

note: Translators: An action caption to create a new mail folder
en: _New…
pl: _Nowy…

en: Create a new folder for storing mail
pl: Tworzy nowy katalog wiadomości

en: Change the properties of this folder
pl: Zmienia właściwości katalogu

en: Refresh the folder
pl: Odświeżanie katalogu

en: Change the name of this folder
pl: Zmienia nazwę katalogu

en: Select Message _Thread
pl: Zaznacz wąt_ek

en: Select all messages in the same thread as the selected message
pl: Zaznacza wszystkie wiadomości w bieżącym wątku

en: Select Message S_ubthread
pl: Zazna_cz podwątek

en: Select all replies to the currently selected message
pl: Zaznacza wszystkie odpowiedzi na zaznaczoną wiadomość

en: Empty _Trash
pl: _Opróżnij kosz

en: Permanently remove all the deleted messages from all accounts
pl: Trwale usuwa wiadomości do usunięcia ze wszystkich kont

en: Go to _Folder
pl: Przejdź do _katalogu

en: Opens a dialog to select a folder to go to
pl: Otwiera okno wyboru katalogu, do którego przejść

en: _Manage Subscriptions
pl: _Zarządzaj subskrypcjami

en: Subscribe or unsubscribe to folders on remote servers
pl: Pozwala na subskrybowanie lub usuwanie subskrypcji katalogów na zdalnych serwerach

en: Send / _Receive
pl: Wyślij/_odbierz

en: Send queued items and retrieve new items
pl: Wysyła wiadomości z kolejki i pobiera nowe

en: R_eceive All
pl: Odbi_erz wszystko

en: Receive new items from all accounts
pl: Odbiera nowe elementy ze wszystkich kont

en: _Send All
pl: _Wyślij wszystko

en: Send queued items in all accounts
pl: Wysyła wiadomości z kolejki we wszystkich kontach

en: Cancel the current mail operation
pl: Anuluje bieżące działanie na wiadomości

en: Collapse All _Threads
pl: _Zwiń wszystkie wątki

en: Collapse all message threads
pl: Zwija wszystkie wątki

en: E_xpand All Threads
pl: _Rozwiń wszystkie wątki

en: Expand all message threads
pl: Rozwija wszystkie wątki

en: _Message Filters
pl: _Filtry wiadomości

en: Create or edit rules for filtering new mail
pl: Pozwala na utworzenie lub modyfikację reguł filtrowania wiadomości

en: _Subscriptions…
pl: _Subskrypcje…

en: F_older
pl: _Katalog

en: C_reate Search Folder From Search…
pl: _Utwórz katalog z wyszukiwania…

en: Search F_olders
pl: Katalogi _wyszukiwania

en: Create or edit search folder definitions
pl: Tworzy lub modyfikuje definicje katalogów wyszukiwania

en: _New Folder…
pl: _Nowy katalog…

en: Show Message _Preview
pl: _Podgląd wiadomości

en: Show message preview pane
pl: Wyświetla panel podglądu wiadomości

en: Show _Attachment Bar
pl: _Wyświetlanie paska załączników

en: Show Attachment Bar below the message preview pane when the message has attachments
pl: Wyświetla pasek załączników pod panelem podglądu wiadomości, kiedy wiadomość ma załączniki

en: Show _Deleted Messages
pl: Wyświetlanie _usuniętych wiadomości

en: Show deleted messages with a line through them
pl: Wyświetla usunięte wiadomości z przekreśleniem

en: Show _Junk Messages
pl: Wyświetlanie _niechcianych wiadomości

en: Show junk messages with a red line through them
pl: Wyświetla niechcianych wiadomości z czerwonym przekreśleniem

en: Show _Preview Tool Bar
pl: Pasek _narzędziowy podglądu

en: Show tool bar above the preview panel
pl: Wyświetla pasek narzędziowy nad panelem podglądu

en: _Group By Threads
pl: _Grupuj według wątków

en: Threaded message list
pl: Wątkowana lista wiadomości

en: Show To _Do Bar
pl: Wyświetlanie paska „_Do zrobienia”

en: Show To Do bar with appointments and tasks
pl: Wyświetla pasek „Do zrobienia” ze spotkaniami i zadaniami

en: _Unmatched Folder Enabled
pl: _Włączenie katalogu Niepasujące

en: Toggles whether Unmatched search folder is enabled
pl: Przełącza, czy katalog wyszukiwania Niepasujące jest włączony

en: Show message preview below the message list
pl: Wyświetla podgląd wiadomości pod listą wiadomości

en: Show message preview alongside the message list
pl: Wyświetla podgląd wiadomości obok listy wiadomości

en: All Messages
pl: Wszystkie wiadomości

en: Important Messages
pl: Ważne wiadomości

en: Last 5 Days’ Messages
pl: Wiadomości z ostatnich 5 dni

en: Messages Not Junk
pl: Wiadomości pożądane

en: Messages with Attachments
pl: Wiadomości z załącznikami

en: Messages with Notes
pl: Wiadomości z notatkami

en: No Label
pl: Bez etykiety

en: Read Messages
pl: Przeczytane wiadomości

en: Unread Messages
pl: Nieprzeczytane wiadomości

en: Message Thread
pl: Wątek wiadomości

en: Subject or Addresses contain
pl: Pola Temat lub Adresy zawierają

en: All Accounts
pl: Wszystkich kontach

en: Current Account
pl: Bieżącym koncie

en: Current Folder
pl: Bieżącym katalogu

en: Current Folder and Subfolders
pl: Bieżący katalog i podkatalogi

en: Current Folder and Subfolders Search
pl: Wyszukiwanie w bieżącym katalogu i podkatalogach

en: All Account Search
pl: Wyszukiwanie we wszystkich kontach

en: Account Search
pl: Wyszukiwanie w koncie

en: %d selected,  | %d selected,
pl[0]: %d zaznaczona,
pl[1]: %d zaznaczone,
pl[2]: %d zaznaczonych,

en: %d deleted | %d deleted
pl[0]: %d usunięta
pl[1]: %d usunięte
pl[2]: %d usuniętych

en: %d junk | %d junk
pl[0]: %d niechciana
pl[1]: %d niechciane
pl[2]: %d niechcianych

en: %d draft | %d drafts
pl[0]: %d szkic
pl[1]: %d szkice
pl[2]: %d szkiców

en: %d unsent | %d unsent
pl[0]: %d niewysłana
pl[1]: %d niewysłane
pl[2]: %d niewysłanych

en: %d sent | %d sent
pl[0]: %d wysłana
pl[1]: %d wysłane
pl[2]: %d wysłanych

en: %d unread | %d unread
pl[0]: %d nieprzeczytana
pl[1]: %d nieprzeczytane
pl[2]: %d nieprzeczytanych

en: Send / Receive
pl: Wyślij/odbierz

en: Select Folder to Add
pl: Wybór katalogu do dodania

en: Folder
pl: Katalog

en: Recipient
pl: Odbiorca

en: Keep in Outbox
pl: Zapisanie w Wychodzących

en: Send immediately
pl: Wysłanie od razu

en: Send after 1 minute
pl: Wysłanie po 1 minucie

en: Send after 5 minutes
pl: Wysłanie po 5 minutach

en: Language(s)
pl: Języki

en: Same as user interface
pl: Język interfejsu użytkownika

en: On exit, every time
pl: Podczas zakończenia, za każdym razem

en: Once per day
pl: Raz dziennie

en: Once per week
pl: Raz na tydzień

en: Once per month
pl: Raz na miesiąc

en: Immediately, on folder leave
pl: Od razu, podczas opuszczania katalogu

en: Header
pl: Nagłówek

en: Contains Value
pl: Zawartość

[ctx: UserHeaders]
note: Translators: This is a column caption, in which a mail header name is shown. Example: Header: "X-GitLab-Project" Title: "GitLab Project"
en: Header
pl: Nagłówek

[ctx: UserHeaders]
note: Translators: This is a column caption, in which a mail header title is shown; it's the text the header is presented in the GUI, aka a user friendly name of the header. Example: Header: "X-GitLab-Project" Title: "GitLab Project"
en: Title
pl: Tytuł

note: To Translators: 'Date header' is a label for configurable date/time format for 'Date' header in mail message window/preview
en: _Date header:
pl: _Nagłówek daty:

en: Show _original header value
pl: Wyświetlanie pierw_otnej wartości nagłówka

en: Do _not change settings
pl: _Nie zmieniaj ustawień

en: _Set as default email client
pl: _Ustaw jako domyślny

en: Do you want to make Evolution your default email client?
pl: Ustawić program Evolution jako domyślny klient poczty?

note: Translators: First %s is an email address, second %s * is the subject of the email, third %s is the date.
en: Your message to %s about “%s” on %s has been displayed. This is no guarantee that the message has been read or understood.
pl: Wiadomość do %s na temat „%s” z dnia %s została wyświetlona. Nie ma gwarancji, że wiadomość została przeczytana lub zrozumiana.

note: Translators: %s is the subject of the email message This text is used as a subject of a delivery notification email (basically a notification, that the user did read (or better displayed) the message).
en: Read: %s
pl: Odczytano: %s

en: Send a read receipt to “%s”
pl: Wysyłanie potwierdzenia odczytania do „%s”

note: name doesn't matter
en: _Notify Sender
pl: _Powiadom nadawcę

en: Sender wants to be notified when you have read this message.
pl: Nadawca chce zostać powiadomiony o odczytaniu tej wiadomości.

en: Sender has been notified that you have read this message.
pl: Nadawca został powiadomiony o odczytaniu tej wiadomości.

en: Evolution is currently offline.
pl: Program Evolution jest w trybie offline.

en: Click “Work Online” to return to online mode.
pl: Naciśnięcie „Działanie w trybie online” powraca do trybu online.

en: Evolution is currently offline due to a network outage.
pl: Program Evolution jest w trybie offline, ponieważ sieć jest niedostępna.

en: Evolution will return to online mode once a network connection is established.
pl: Program Evolution powróci do trybu online, kiedy zostanie ustanowione połączenie sieciowe.

en: Author(s)
pl: Autorzy

en: Overview
pl: Informacje

en: Plugin
pl: Wtyczka

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Display plain text version
pl: Wyświetlanie wersji tekstowej

en: Display plain text version of multipart/alternative message
pl: Wyświetla tekstową wersję wiadomości wieloczęściowej/alternatywnej

en: Display HTML version
pl: Wyświetlanie wersji HTML

en: Display HTML version of multipart/alternative message
pl: Wyświetla wersję HTML wiadomości wieloczęściowej/alternatywnej

en: Show HTML if present
pl: Wyświetlanie HTML, jeżeli obecny

en: Let Evolution choose the best part to show.
pl: Automatyczny wybór części do wyświetlenia.

en: Show plain text if present
pl: Wyświetlanie zwykłego tekstu, jeśli jest obecny

en: Show plain text part, if present, otherwise let Evolution choose the best part to show.
pl: Powoduje wyświetlanie części tekstowej, jeśli jest obecna, a w przeciwnym wypadku dokonywany jest automatyczny wybór najlepszej części do wyświetlenia.

en: Show plain text if present, or HTML source
pl: Wyświetlanie zwykłego tekstu, jeśli jest obecny, lub kodu źródłowego HTML

en: Show plain text part, if present, otherwise the HTML part source.
pl: Powoduje wyświetlanie części tekstowej, jeśli jest obecna, a w przeciwnym wypadku wyświetla część kodu źródłowego HTML.

en: Only ever show plain text
pl: Wyświetlanie zawsze tylko tekstu

en: Always show plain text part and make attachments from other parts, if requested.
pl: Zawsze wyświetla część tekstową, a z pozostałych części na żądanie tworzy załączniki.

en: Show s_uppressed HTML parts as attachments
pl: Wyświetlanie _ukrytych części HTML jako załączniki

en: HTML _Mode
pl: _Tryb HTML

en: Prefer Plain Text
pl: Preferowany format tekstowy

note: but then we also need to create our own section frame
en: Plain Text Mode
pl: Tryb tekstowy

en: View mail messages as plain text, even if they contain HTML content.
pl: Wyświetla wiadomości jako tekst, nawet gdy zawierają one treść HTML.

en: Cannot add message into News and Blogs folder
pl: Nie można dodać wiadomości do katalogu „Aktualności i blogi”

en: Message is not available
pl: Wiadomość jest niedostępna

en: Invalid Feed URL “%s”.
pl: Nieprawidłowy adres URL kanału „%s”.

en: Failed to download feeds, error code %d (%s)
pl: Pobranie kanałów się nie powiodło, kod błędu %d (%s)

en: Invalid Feed URL.
pl: Nieprawidłowy adres URL kanału.

en: Apply message _filters to this folder
pl: _Zastosowywanie filtrów wiadomości do tego katalogu

en: _Download complete articles
pl: _Pobieranie pełnych artykułów

en: Download feed _enclosures
pl: Pobieranie _załączników kanałów

en: Enclosures:
pl: Załączniki:

en: News and Blogs
pl: Aktualności i blogi

en: This is a provider for reading RSS news and blogs.
pl: To dostawca aktualności i blogów RSS.

en: Folder '%s' not found
pl: Nie odnaleziono katalogu „%s”

en: Cannot create a folder in a News and Blogs store.
pl: Nie można utworzyć katalogu w katalogu głównym „Aktualności i blogi”.

en: Unknown author
pl: Nieznany autor

en: Failed to fetch feed icon: %s
pl: Pobranie ikony kanału się nie powiodło: %s

en: Fetching feed icon…
pl: Pobieranie ikony kanału…

en: Failed to read feed information.
pl: Odczytanie informacji o kanale się nie powiodło.

en: Failed to fetch feed information: %s
pl: Pobranie informacji o kanale się nie powiodło: %s

en: Fetching feed information…
pl: Pobieranie informacji o kanale…

en: Invalid Feed URL
pl: Nieprawidłowy adres URL kanału

en: Choose Feed Image
pl: Wybór obrazu kanału

en: Feed _URL:
pl: Adres _URL kanału:

en: _Fetch
pl: _Pobierz

en: C_ontent:
pl: _Treść:

en: Import RSS Feeds
pl: Import kanałów RSS

en: Export RSS Feeds
pl: Eksport kanałów RSS

en: Export
pl: Wyeksportuj

en: OPML files
pl: Pliki OPML

note: Translators: This is a default file name for exported RSS feeds. Keep the extension (".opml") as is, translate only the "feeds" word, if needed.
en: feeds.opml
pl: kanały.opml

en: Failed to export RSS feeds:
pl: Wyeksportowanie kanałów RSS się nie powiodło:

en: Failed to read file content:
pl: Odczytanie zawartości pliku nie powiodło:

en: Failed to add feed:
pl: Dodanie kanału się nie powiodło:

en: No RSS feeds found
pl: Nie odnaleziono kanałów RSS

en: No new RSS feeds imported
pl: Nie zaimportowano nowych kanałów RSS

en: Imported %d feed | Imported %d feeds
pl[0]: Zaimportowano %d kanał
pl[1]: Zaimportowano %d kanały
pl[2]: Zaimportowano %d kanałów

en: Failed to import data, the file does not contain valid OPML data.
pl: Zaimportowanie danych się nie powiodło, plik nie zawiera prawidłowych danych OPML.

en: Failed to parse file content. Expected is an OPML file.
pl: Przetworzenie zawartości pliku się nie powiodło. Oczekiwany jest plik OPML.

en: Download _feed enclosures
pl: _Pobieranie załączników kanałów

note: Translators: This is part of "Do not download enclosures larger than [ nnn ] KB"
en: Do not download e_nclosures larger than
pl: _Bez pobierania załączników większych niż

en: Feeds
pl: Kanały

en: Content
pl: Treść

en: E_xport
pl: Wy_eksportuj

en: Re_load feed articles
pl: Ponownie _wczytaj artykuły kanałów

en: Reload all feed articles from the server, updating existing and adding any missing
pl: Ponownie wczytuje wszystkie artykuły kanałów z serwera, aktualizuje istniejące i dodaje brakujące

en: Failed to spawn SpamAssassin (%s):
pl: Wywołanie programu SpamAssassin się nie powiodło (%s):

en: Failed to stream mail message content to SpamAssassin:
pl: Wysłanie treści wiadomości do programu SpamAssassin się nie powiodło:

en: Failed to write “%s” to SpamAssassin:
pl: Zapisanie „%s” do programu SpamAssassin się nie powiodło:

en: Failed to read output from SpamAssassin:
pl: Odczytanie wyjścia programu SpamAssassin się nie powiodło:

en: SpamAssassin either crashed or failed to process a mail message
pl: Awaria programu SpamAssassin lub nie mógł on przetworzyć wiadomości

en: SpamAssassin Options
pl: Opcje programu SpamAssassin

en: I_nclude remote tests
pl: _Dołączenie zewnętrznych testów

en: This will make SpamAssassin more reliable, but slower.
pl: Spowoduje to pewniejsze, ale również wolniejsze działanie programu SpamAssassin.

en: Junk filter using SpamAssassin
pl: Filtrowanie niechcianych wiadomości za pomocą SpamAssassin

note: Keep the title identical to EMailConfigImportPage * so it's only shown once in the assistant sidebar.
en: Importing Files
pl: Importowanie plików

en: Import cancelled.
pl: Anulowano import.

en: Import complete.
pl: Ukończono import.

en: Welcome to Evolution.
    
    The next few screens will allow Evolution to connect to your email accounts, and to import files from other applications.
pl: Witamy w programie Evolution.
    
    Na kolejnych kilku ekranach będzie można podać informacje, które pozwolą na łączenie się z kontami e-mail oraz na importowanie plików z innych programów.

en: Do not _show this wizard again
pl: _Bez wyświetlania tego asystenta ponownie

[ctx: wizard-ca-note]
note: Translators: This is part of "Alternatively, you can %s (email, contacts and calendaring) instead." sentence from the same translation context.
en: create a collection account
pl: utworzyć konto kolekcji

[ctx: wizard-ca-note]
note: Translators: The '%s' is replaced with "create a collection account" from the same translation context.
en: Alternatively, you can %s (email, contacts and calendaring) instead.
pl: Można także zamiast tego %s (poczta, kontakty i kalendarz).

en: Loading accounts…
pl: Wczytywanie kont…

en: _Format as…
pl: _Formatowanie jako…

en: _Other languages
pl: _Inne języki

en: Text Highlight
pl: Wyróżnianie elementów tekstu

en: Syntax highlighting of mail parts
pl: Wyróżnianie elementów składni części wiadomości

en: _Plain text
pl: _Zwykły tekst

en: _Assembler
pl: _Asembler

en: _Cascade Style Sheet
pl: _CSS

en: _Patch/diff
pl: _Łata/różnica

en: _DOS Batch
pl: Plik wsadowy _DOS

en: _RPM Spec
pl: Plik spec formatu _RPM

en: Show F_ull vCard
pl: Wyświetl p_ełną wizytówkę vCard

en: Show Com_pact vCard
pl: Wyświetl _skróconą wizytówkę vCard

en: Save _To Addressbook
pl: Zapisz _w książce adresowej

en: There is one other contact.
pl: Jest jeszcze jeden inny kontakt.

note: Translators: This will always be two or more.
en: There is %d other contact. | There are %d other contacts.
pl[0]: Jest jeszcze jeden inny kontakt.
pl[1]: Są jeszcze %d inne kontakty.
pl[2]: Jest jeszcze %d innych kontaktów.

en: Addressbook Contact
pl: Kontakt książki adresowej

en: Display the part as an addressbook contact
pl: Wyświetlanie części jako kontakt książki adresowej

note: Translators: The "%s" is replaced with a link, constructing a text like: "Ctrl-click to open a link “http://www.example.com”"
en: Ctrl-click to open a link “%s”
pl: Kliknięcie przy przytrzymanym klawiszu Ctrl otworzy odnośnik „%s”

en: _Do not show this message again.
pl: _Bez wyświetlania tego komunikatu w przyszłości.

en: Keywords
pl: Słowa kluczowe

en: Message has no attachments
pl: Wiadomość nie ma załączników

en: Evolution has found some keywords that suggest that this message should contain an attachment, but cannot find one.
pl: Nie odnaleziono żadnego załącznika, a wiadomość zawiera słowa sugerujące, że powinna mieć załącznik.

en: _Add Attachment...
pl: _Dodaj załącznik…

en: _Edit Message
pl: _Modyfikuj wiadomość

en: Attachment Reminder
pl: Przypomnienie o załącznikach

en: Reminds you when you forgot to add an attachment to a mail message.
pl: Przypomina, gdy zapomniano dołączyć plik do wiadomości.

en: Automatic Contacts
pl: Kontakty automatyczne

note: Enable BBDB checkbox
en: Create _address book entries when sending mails
pl: _Automatyczne tworzenie wpisów w książce adresowej podczas wysyłania wiadomości

note: File Under setting
en: Set File _under as “First Last”, instead of “Last, First”
pl: Ustawianie _widoczności jako „Imię Nazwisko” zamiast „Nazwisko, Imię”

en: Select Address book for Automatic Contacts
pl: Książka adresowa dla kontaktów automatycznych

en: Instant Messaging Contacts
pl: Kontakty komunikatora

note: Enable Gaim Checkbox
en: _Synchronize contact info and images from Pidgin buddy list
pl: _Synchronizacja informacji i obrazów kontaktów z listy znajomych komunikatora Pidgin

en: Select Address book for Pidgin buddy list
pl: Książka adresowa dla kontaktów z listy znajomych komunikatora Pidgin

note: Synchronize now button.
en: Synchronize with _buddy list now
pl: Zsynchronizuj z listą _znajomych

en: Takes the gruntwork out of managing your address book.
    
    Automatically fills your address book with names and email addresses as you reply to messages.  Also fills in IM contact information from your buddy lists.
pl: To przejmuje czarną robotę zarządzania książką adresową.
    
    Automatycznie wstawia nazwy i adresy e-mail do książki adresowej podczas odpowiadania na wiadomości. Dodatkowo wstawiane są dane z listy kontaktów komunikatora.

en: Importing Outlook Express data
pl: Importowanie danych programu Outlook Express

en: Outlook DBX import
pl: Import danych DBX programu Outlook

en: Outlook Express 5/6 personal folders (.dbx)
pl: Katalogi osobiste programu Outlook Express 5/6 (.dbx)

en: Import Outlook Express messages from DBX file
pl: Importowanie wiadomości z programu Outlook Express z pliku DBX

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Security:
pl: Bezpieczeństwo:

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Personal
pl: Osobiste

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Unclassified
pl: Nieklasyfikowane

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Protected
pl: Chronione

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Confidential
pl: Poufne

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Secret
pl: Tajne

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Top secret
pl: Ściśle tajne

[ctx: email-custom-header]
note: Translators: "None" as an email custom header option in a dialog invoked by Insert->Custom Header from Composer, * indicating the header will not be added to a mail message
en: None
pl: Brak

en: _Custom Header
pl: _Własny nagłówek

note: To translators: This string is used while adding a new message header to configuration, to specifying the format of the key values
en: The format for specifying a Custom Header key value is:
    Name of the Custom Header key values separated by “;”.
pl: Format opisu wartości klucza nagłówka użytkownika to:
    Nazwy kluczy nagłówka użytkownika rozdzielone przez „;”.

en: Key
pl: Klucz

en: Values
pl: Wartości

en: Custom Header
pl: Własny nagłówek

note: For Translators: 'custom header' string is used while adding a new message header to outgoing message, to specify what value for the message header would be added
en: Add custom headers to outgoing mail messages.
pl: Dodaje nagłówki użytkownika do wiadomości wychodzących.

en: Email Custom Header
pl: Własny nagłówek wiadomości

en: Command to be executed to launch the editor:
pl: Polecenie uruchamiające edytor:

en: For XEmacs use “xemacs”
    For Vim use “gvim -f”
pl: Dla edytora XEmacs jest to „xemacs”
    Dla edytora Vim jest to „gvim -f”

en: _Automatically launch when a new mail is edited
pl: _Automatyczne uruchamianie podczas edycji nowej wiadomości

en: Compose in External Editor
pl: Napisz w edytorze zewnętrznym

en: External Editor
pl: Zewnętrzny edytor

en: Use an external editor to compose plain-text mail messages.
pl: Umożliwia pisanie wiadomości tekstowych w zewnętrznym edytorze.

en: Editor not launchable
pl: Nie można uruchomić edytora

en: The external editor set in your plugin preferences cannot be launched. Try setting a different editor.
pl: Ustawiony w preferencjach wtyczki zewnętrzny edytor nie może być uruchomiony. Proszę ustawić inny edytor.

en: Cannot create Temporary File
pl: Nie można utworzyć pliku tymczasowego

en: Evolution is unable to create a temporary file to save your mail. Retry later.
pl: Nie można utworzyć tymczasowego pliku do zapisu wiadomości. Proszę spróbować później.

en: External editor still running
pl: Zewnętrzny edytor ciągle działa

en: The external editor is still running. The mail composer window cannot be closed as long as the editor is active.
pl: Zewnętrzny edytor wciąż działa. Do czasu jego zamknięcia nie można zamknąć okna tworzenia wiadomości.

en: Select a Face Picture
pl: Wybór obrazu twarzy

en: _Insert Face picture by default
pl: _Domyślne wstawianie obrazu twarzy

en: Load new _Face picture
pl: W_czytaj nowy obraz twarzy

en: Change Face Image
pl: Zmiana obrazu twarzy

en: Include _Face
pl: Dołącz _twarz

en: Attach a small picture of your face to outgoing messages.
pl: Dołącza do wychodzących wiadomości mały obraz twarzy nadawcy.

en: Failed Read
pl: Odczyt się nie powiódł

en: The file cannot be read
pl: Nie można odczytać pliku

en: Invalid Image Size
pl: Nieprawidłowe wymiary obrazu

en: Please select a PNG image of size 48 × 48 pixels, whose file size doesn’t exceed 723 bytes.
pl: Proszę wybrać obraz PNG o wymiarach 48×48 pikseli, którego rozmiar nie przekracza 723 bajty.

en: Incorrect Face Image Byte Size
pl: Niepoprawny rozmiar obrazu twarzy

en: The Face image size is {0} bytes, while it should not be more than 723 bytes. Please select a PNG image of size 48 × 48 pixels, whose file size doesn’t exceed 723 bytes.
pl: Rozmiar obrazu twarzy wynosi {0} B, kiedy nie może przekraczać 723 bajtów. Proszę wybrać obraz PNG o wymiarach 48×48 pikseli, którego rozmiar nie przekracza 723 bajty.

en: Not an image
pl: Nie jest to obraz

en: The file you selected does not look like a valid PNG image. Error: {0}
pl: Wybrany plik nie wygląda na prawidłowy obraz PNG. Błąd: {0}

en: Get List _Archive
pl: Pobierz _archiwum listy

en: Get an archive of the list this message belongs to
pl: Pobiera archiwum listy, z której pochodzi ta wiadomość

en: Copy _Message Archive URL
pl: Skopiuj adres URL _archiwum wiadomości

en: Copy direct URL for the selected message in its archive
pl: Kopiuje bezpośredni adres URL zaznaczonej wiadomości w jej archiwum

en: Get List _Usage Information
pl: _Pobierz informacje o liście

en: Get information about the usage of the list this message belongs to
pl: Pobiera informację o użyciu listy, z której pochodzi ta wiadomość

en: Contact List _Owner
pl: _Właściciel listy kontaktów

en: Contact the owner of the mailing list this message belongs to
pl: Kontaktuje się z właścicielem listy, z której pochodzi ta wiadomość

en: _Post Message to List
pl: _Wyślij wiadomość do listy

en: Post a message to the mailing list this message belongs to
pl: Wysyła wiadomość do listy, z której pochodzi zaznaczona wiadomość

en: _Subscribe to List
pl: _Subskrybuj listę

en: Subscribe to the mailing list this message belongs to
pl: Subskrybuje listę, z której pochodzi ta wiadomość

en: _Unsubscribe from List
pl: _Usuń subskrypcję listy

en: Unsubscribe from the mailing list this message belongs to
pl: Usuwa subskrypcję listy, z której pochodzi zaznaczona wiadomość

en: Mailing _List
pl: _Lista dyskusyjna

en: Mailing List Actions
pl: Listy dyskusyjne

en: Perform common mailing list actions (subscribe, unsubscribe, etc.).
pl: Działania dla typowych poleceń listy pocztowej (subskrypcja, usunięcie subskrypcji itp.).

en: Action not available
pl: Czynność nie jest dostępna

en: This message does not contain the header information required for this action.
pl: Wiadomość nie zawiera informacji nagłówka koniecznych dla tej czynności.

en: Posting not allowed
pl: Wysyłanie nie jest dozwolone

en: Posting to this mailing list is not allowed. Possibly, this is a read-only mailing list. Contact the list owner for details.
pl: Wysyłanie na tę listę dyskusyjną nie jest dozwolone. Prawdopodobnie, jest to lista tylko do odczytu. W celu uzyskania szczegółów należy skontaktować się z właścicielem listy.

en: Send e-mail message to mailing list?
pl: Wysłać wiadomość e-mail na listę dyskusyjną?

en: An e-mail message will be sent to the URL “{0}”. You can either send the message automatically, or see and change it first.
    
    You should receive an answer from the mailing list shortly after the message has been sent.
pl: Wiadomość e-mail zostanie wysłana na adres URL „{0}”. Można wysłać wiadomość automatycznie albo ją przejrzeć i zmienić.
    
    W krótkim czasie po wysłaniu wiadomości powinna nadejść odpowiedź z listy dyskusyjnej.

en: _Send message
pl: _Wyślij wiadomość

en: _Edit message
pl: _Modyfikuj wiadomość

en: Malformed header
pl: Uszkodzony nagłówek

en: The {0} header of this message is malformed and could not be processed.
    
    Header: {1}
pl: Nagłówek {0} wiadomości jest uszkodzony i nie może zostać przetworzony.
    
    Nagłówek: {1}

en: No e-mail action
pl: Brak czynności e-mail

en: The action could not be performed. The header for this action did not contain any action that could be processed.
    
    Header: {0}
pl: Nie można wykonać czynności. Nagłówek nie zawiera żadnej obsługiwanej czynności.
    
    Nagłówek: {0}

note: Translators: '%d' is the count of mails received.
en: You have received %d new message. | You have received %d new messages.
pl[0]: Nadeszła %d nowa wiadomość.
pl[1]: Nadeszły %d nowe wiadomości.
pl[2]: Nadeszło %d nowych wiadomości.

note: Translators: "From:" is preceding a new mail * sender address, like "From: user@example.com"
en: From: %s
pl: Od: %s

note: Translators: "Subject:" is preceding a new mail * subject, like "Subject: It happened again"
en: Subject: %s
pl: Temat: %s

note: Translators: The '%s' is replaced by the folder name, where a new * mail message arrived. Example: "Folder: On This Computer : Inbox"
en: Folder: %s
pl: Katalog: %s

note: Translators: %d is the count of mails received in addition * to the one displayed in this notification.
en: (and %d more) | (and %d more)
pl[0]: (i %d więcej)
pl[1]: (i %d więcej)
pl[2]: (i %d więcej)

en: New email in Evolution
pl: Nowa wiadomość w programie Evolution

note: Translators: The '%s' is a mail * folder name.  (e.g. "Show Inbox")
en: Show %s
pl: Wyświetlanie katalogu „%s”

en: _Play sound when a new message arrives
pl: _Odtwarzanie dźwięku po otrzymaniu nowej wiadomości

en: _Beep
pl: D_zwonek systemowy

en: Use sound _theme
pl: Użycie m_otywu dźwiękowego

en: Play _file:
pl: Odt_worzenie pliku dźwiękowego:

en: Select sound file
pl: Plik dźwiękowy

en: Select _accounts for which enable notifications:
pl: Wybór _kont, dla których włączyć powiadomienia:

en: Mail Notification
pl: Powiadamianie o nowych wiadomościach

en: Notify new messages for _Inbox only
pl: Powiadamianie tylko dla katalogu _Odebrane

en: Show _notification when a new message arrives
pl: Wyświetlanie powiadamiania o _nadejściu nowej wiadomości

en: Accounts
pl: Konta

en: Notifies you when new mail messages arrive.
pl: Powiadamianie o nadejściu nowych wiadomości.

note: To Translators: The full sentence looks like: "Created from a mail by John Doe <john.doe@myco.example>"
en: Created from a mail by %s
pl: Utworzone z wiadomości od %s

[ctx: mail-to-task]
note: Translators: Dialog button to Cancel edit of an existing event/memo/task
en: _Cancel
pl: _Anuluj

[ctx: mail-to-task]
note: Translators: Dialog button to Edit an existing event/memo/task
en: _Edit
pl: _Modyfikuj

[ctx: mail-to-task]
note: Translators: Dialog button to create a New event/memo/task
en: _New
pl: _Nowe

en: Selected calendar contains event “%s” already. Would you like to edit the old event?
pl: Wybrany kalendarz zawiera już wydarzenie „%s”. Zmodyfikować istniejące wydarzenie?

en: Selected task list contains task “%s” already. Would you like to edit the old task?
pl: Wybrana lista zadań zawiera już zadanie „%s”. Zmodyfikować istniejące zadanie?

en: Selected memo list contains memo “%s” already. Would you like to edit the old memo?
pl: Wybrana lista notatek zawiera już notatkę „%s”. Zmodyfikować istniejącą notatkę?

note: Translators: Note there are always more than 10 mails selected
en: You have selected %d mails to be converted to events. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to events. Do you really want to add them all?
pl[0]: Wybrano %d wiadomości do przekształcenia na wydarzenia. Na pewno dodać je wszystkie?
pl[1]: Wybrano %d wiadomości do przekształcenia na wydarzenia. Na pewno dodać je wszystkie?
pl[2]: Wybrano %d wiadomości do przekształcenia na wydarzenia. Na pewno dodać je wszystkie?

note: Translators: Note there are always more than 10 mails selected
en: You have selected %d mails to be converted to tasks. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to tasks. Do you really want to add them all?
pl[0]: Wybrano %d wiadomości do przekształcenia na zadania. Na pewno dodać je wszystkie?
pl[1]: Wybrano %d wiadomości do przekształcenia na zadania. Na pewno dodać je wszystkie?
pl[2]: Wybrano %d wiadomości do przekształcenia na zadania. Na pewno dodać je wszystkie?

note: Translators: Note there are always more than 10 mails selected
en: You have selected %d mails to be converted to memos. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to memos. Do you really want to add them all?
pl[0]: Wybrano %d wiadomości do przekształcenia na notatki. Na pewno dodać je wszystkie?
pl[1]: Wybrano %d wiadomości do przekształcenia na notatki. Na pewno dodać je wszystkie?
pl[2]: Wybrano %d wiadomości do przekształcenia na notatki. Na pewno dodać je wszystkie?

en: Do you wish to continue converting remaining mails?
pl: Kontynuować przekształcanie pozostałych wiadomości?

en: [No Summary]
pl: [Brak podsumowania]

en: Invalid object returned from a server
pl: Serwer zwrócił nieprawidłowy obiekt

en: An error occurred during processing: %s
pl: Wystąpił błąd podczas przetwarzania: %s

en: Cannot open calendar. %s
pl: Nie można otworzyć kalendarza. %s

en: Selected calendar is read only, thus cannot create event there. Select other calendar, please.
pl: Wybrany kalendarz jest tylko do odczytu, więc nie można utworzyć tutaj wydarzenia. Proszę wybrać inny kalendarz.

en: Selected task list is read only, thus cannot create task there. Select other task list, please.
pl: Wybrana lista zadań jest tylko do odczytu, więc nie można utworzyć tutaj zadania. Proszę wybrać inną listę zadań.

en: Selected memo list is read only, thus cannot create memo there. Select other memo list, please.
pl: Wybrana lista notatek jest tylko do odczytu, więc nie można utworzyć tutaj notatki. Proszę wybrać inną listę notatek.

en: Cannot create component: %s
pl: Nie można utworzyć składnika: %s

en: Create an _Appointment
pl: Utwórz _spotkanie

en: Create a new event from the selected message
pl: Tworzy nowe wydarzenie z zaznaczonej wiadomości

en: Create a Mem_o
pl: Utwórz n_otatkę

en: Create a new memo from the selected message
pl: Tworzy nową notatkę z zaznaczonej wiadomości

en: Create a _Task
pl: Utwórz _zadanie

en: Create a new task from the selected message
pl: Tworzy nowe zadanie z zaznaczonej wiadomości

en: Create a _Meeting
pl: Utwórz ze_branie

en: Create a new meeting from the selected message
pl: Tworzy nowe zebranie z zaznaczonej wiadomości

en: Mail-to-Task
pl: Wiadomość na zadanie

en: Convert a mail message to a task.
pl: Przekształca wiadomość w zadanie.

en: Outlook PST import
pl: Importer danych PST programu Outlook

en: Import Outlook messages from PST file
pl: Importowanie wiadomości z programu Outlook z pliku PST

en: Outlook personal folders (.pst)
pl: Katalogi osobiste programu Outlook (.pst)

en: Destination folder:
pl: Katalog docelowy:

en: _Address Book
pl: Książka _adresowa

en: A_ppointments
pl: _Spotkania

en: _Journal entries
pl: Wpisy _dziennika

en: Importing Outlook data
pl: Importowanie danych programu Outlook

en: Calendar Publishing
pl: Publikacja kalendarzy

en: Locations
pl: Położenia

en: Publish calendars to the web.
pl: Pozwala publikować kalendarze w sieci.

en: Could not open %s:
pl: Nie można otworzyć %s:

en: There was an error while publishing to %s:
pl: Wystąpił błąd podczas publikowania na %s:

en: Publishing to %s finished successfully
pl: Publikowanie na %s ukończono pomyślnie

en: Mount of %s failed:
pl: Zamontowanie %s się nie powiodło:

en: Are you sure you want to remove this location?
pl: Na pewno usunąć to położenie?

note: To Translators: This is shown to a user when creation of a new thread, * where the publishing should be done, fails. Basically, this shouldn't * ever happen, and if so, then something is really wrong.
en: Could not create publish thread.
pl: Nie można utworzyć wątku publikowania.

en: _Publish Calendar Information
pl: _Opublikuj informacje z kalendarza

en: Free/Busy with Details
pl: Szczegółowa informacja o zajętości

en: Daily
pl: Codziennie

en: Weekly
pl: Co tydzień

en: Manual (via Actions menu)
pl: Ręcznie (przez menu Działania)

en: Secure FTP (SFTP)
pl: Bezpieczne FTP (SFTP)

en: Public FTP
pl: Publiczne FTP

en: FTP (with login)
pl: FTP (z logowaniem)

en: Windows share
pl: Zasób systemu Windows

en: Secure WebDAV (HTTPS)
pl: Bezpieczne WebDAV (HTTPS)

en: Custom Location
pl: Własne położenie

en: _Publish as:
pl: _Publikowanie jako:

en: Publishing _Frequency:
pl: _Częstotliwość publikacji:

en: Time _duration:
pl: _Czas trwania:

en: Sources
pl: Źródła

en: Service _type:
pl: _Typ usługi:

en: _File:
pl: _Plik:

en: Publishing Location
pl: Publikowanie położenia

en: Invalid source UID “%s”
pl: Nieprawidłowy UID źródła „%s”

en: New Location
pl: Nowe położenie

en: Edit Location
pl: Modyfikacja położenia

en: Description List
pl: Lista opisów

en: Categories List
pl: Lista kategorii

en: Comment List
pl: Lista komentarzy

en: Contact List
pl: Lista kontaktów

en: Start
pl: Rozpoczęcie

en: End
pl: Zakończenie

en: Due
pl: Termin

en: percent Done
pl: procent ukończono

en: URL
pl: Adres URL

en: Attendees List
pl: Uczestnicy

en: Modified
pl: Zmodyfikowano

en: A_dvanced options for the CSV format
pl: Z_aawansowane opcje dla formatu CSV

en: Prepend a _header
pl: Dodanie _nagłówka

en: _Value delimiter:
pl: Separator _wartości:

en: _Record delimiter:
pl: Separator _rekordu:

en: _Encapsulate values with:
pl: Wartości _umieszczane w:

en: Comma separated values (.csv)
pl: Wartości oddzielone przecinkami (.csv)

en: Save Selected
pl: Zapisz wybrane

en: Save a calendar or task list to disk.
pl: Zapisuje kalendarz lub listę zadań na dysku.

en: Select destination file
pl: Wybór pliku docelowego

en: _Save As
pl: Z_apisz jako

en: Save the selected calendar to disk
pl: Zapisuje zaznaczony kalendarz na dysku

en: Save the selected memo list to disk
pl: Zapisuje zaznaczoną listę notatek na dysku

en: Save the selected task list to disk
pl: Zapisuje zaznaczone zadanie na dysku

en: Sender Validation
pl: Weryfikacja nadawcy

en: Validates sender before sending an e-mail against a list of recipients and for them assigned expected send account.
pl: Weryfikuje nadawcę przed wysłaniem wiadomości e-mail za pomocą listy odbiorców i przydzielone im oczekiwane konta nadawców.

en: Confirm sender address
pl: Potwierdzenie adresu nadawcy

en: The message contains recipient “{0}” for which it is set to use sender account “{1}”, but the account “{2}” is used instead.
pl: Wiadomość zawiera odbiorcę „{0}”, dla którego ustawiono użycie konta nadawcy „{1}”, ale zamiast tego używane jest konto „{2}”.

en: _Send Anyway
pl: _Wyślij mimo to

en: Confirm recipient address
pl: Potwierdzenie adresu odbiorcy

en: The message contains recipient “{0}”, which does not match recipient pattern “{1}” for the account “{2}”.
pl: Wiadomość zawiera odbiorcę „{0}”, który nie zgadza się z wzorem odbiorcy „{1}” dla konta „{2}”.

en: Set which account should be used for certain recipient patterns.
    For example, setting recipient as “@company.org” for account “me@company.org” will warn when a recipient containing “@company.org” is not used with the “me@company.org” account.
pl: Ustawienie, które konto ma być używane do konkretnych wzorów odbiorców.
    Na przykład ustawienie odbiorcy jako „@example.com” dla konta „ja@example.com” spowoduje ostrzeganie, kiedy odbiorca zawierający „@example.com” nie jest używany z kontem „ja@example.com”.

en: Recipient Contains
pl: Odbiorca zawiera

en: Account to Use
pl: Używane konto

en: Set which recipient patterns can be used for certain account.
    For example, setting account “me@company.org” for recipients “@company.org” will warn when any of the recipients does not contain “@company.org” when sending with the “me@company.org” account.
pl: Ustawienie, które wzory odbiorców mogą być używane dla konkretnego konta.
    Na przykład ustawienie konta „ja@example.com” dla odbiorców „@example.com” spowoduje ostrzeganie, kiedy żaden z odbiorców nie zawiera „@example.com” podczas wysyłania za pomocą konta „ja@example.com”.

en: Allow Recipients Which Contain
pl: Zezwolenie na odbiorców zawierających

en: Drafts based template plugin. You can use variables like $ORIG[subject], $ORIG[from], $ORIG[to], $ORIG[body], $ORIG[quoted-body] or $ORIG[reply-credits], which will be replaced by values from an email you are replying to.
pl: Wtyczka szkiców oparta na szablonach. Można użyć zmiennych $ORIG[temat], $ORIG[od], $ORIG[do], $ORIG[treść], $ORIG[cytowana-treść] lub $ORIG[autor-odpowiedzi], które zostaną zastąpione przez wartości z wiadomości e-mail, na którą przygotowywana jest odpowiedź.

en: Saving message template
pl: Zapisywanie szablonu wiadomości

en: Save _Template
pl: Zapisz _szablon

en: Replace opened Template message
pl: Zastępuje otwarty szablon

en: Save as _New Template
pl: Zapisz jako _nowy szablon

en: Save as Template
pl: Zapisuje jako szablon

en: Preparing to go offline…
pl: Przygotowywanie do przejścia w tryb offline…

en: Preparing to go online…
pl: Przygotowywanie do przejścia w tryb online…

en: Preparing to quit
pl: Przygotowywanie do zakończenia

en: Preparing to quit…
pl: Przygotowywanie do zakończenia…

en: Open _Settings
pl: Otwórz _ustawienia

en: Credentials are required to connect to the destination host.
pl: Wymagane są dane uwierzytelniające, aby połączyć się z docelowym komputerem.

en: Searches
pl: Wyszukiwania

en: Save Search
pl: Zapis wyszukiwania

[ctx: toolbar-button]
note: Translators: a 'New' toolbar button caption which is context sensitive and runs one of the actions under File->New menu
en: New
pl: Nowe

note: Translators: The "Show:" label precedes a combo box that * allows the user to filter the current view.  Examples of * items that appear in the combo box are "Unread Messages", * "Important Messages", or "Active Appointments".
en: Sho_w:
pl: _Wyświetlanie:

note: Translators: This is part of the quick search interface. * example: Search: [_______________] in [ Current Folder ]
en: Sear_ch:
pl: Wyszu_kiwanie:

note: Translators: This is part of the quick search interface. * example: Search: [_______________] in [ Current Folder ]
en: i_n
pl: _w

en: Mail Message (eml)
pl: Wiadomość e-mail (eml)

en: Website
pl: Witryna

en: Saving user interface state
pl: Zapisywanie stanu interfejsu użytkownika

en: Categories Editor
pl: Edytor kategorii

en: Bug Buddy is not installed.
pl: Nie zainstalowano programu Bug Buddy.

en: Bug Buddy could not be run.
pl: Nie można uruchomić programu Bug Buddy.

en: Collect_ion Account
pl: _Konto kolekcji

en: Create a new collection account
pl: Tworzy nowe konto kolekcji

en: _About
pl: _O programie

en: Show information about Evolution
pl: Wyświetla informacje o programie Evolution

en: _Accounts
pl: K_onta

en: Configure Evolution Accounts
pl: Konfiguruje konta programu Evolution

en: _Close Window
pl: _Zamknij okno

en: _Contents
pl: _Spis treści

en: Open the Evolution User Guide
pl: Otwiera podręcznik użytkownika programu Evolution

en: I_mport…
pl: Zai_mportuj…

en: Import data from other programs
pl: Importuje dane z innych programów

en: New _Window
pl: No_we okno

en: Create a new window displaying this view
pl: Tworzy nowe okno wyświetlające ten widok

en: Available Cate_gories
pl: Dostępne _kategorie

en: Manage available categories
pl: Zarządza dostępnymi kategoriami

en: _Quit
pl: Za_kończ

en: Exit the program
pl: Kończy działanie programu

en: _Saved Searches
pl: _Zapisane wyszukiwania

en: _Advanced Search…
pl: _Wyszukiwanie zaawansowane…

en: Construct a more advanced search
pl: Budowanie bardziej zaawansowanego wyszukiwania

en: Clear the current search parameters
pl: Czyści parametry bieżącego wyszukiwania

en: _Edit Saved Searches…
pl: _Modyfikuj zapisane wyszukiwania…

en: Manage your saved searches
pl: Zarządzanie zapisanymi wyszukiwaniami

en: Click here to change the search type
pl: Kliknięcie spowoduje zmianę typu wyszukiwania

en: _Find Now
pl: _Znajdź teraz

en: Execute the current search parameters
pl: Wykonuje wyszukiwanie z bieżącymi parametrami

en: _Save Search…
pl: _Zapisz wyszukiwanie…

en: Save the current search parameters
pl: Zapisuje bieżące parametry wyszukiwania

en: _Keyboard Shortcuts
pl: _Skróty klawiszowe

en: Show keyboard shortcuts
pl: Wyświetla skróty klawiszowe

en: Show _WebKit GPU information
pl: Informacje o procesorze graficznym biblioteki _WebKit

en: Show WebKit GPU information page in the preview panel
pl: Wyświetla stronę informacji o procesorze graficznym biblioteki WebKit w panelu podglądu

en: Submit _Bug Report…
pl: Wyślij zgłoszenie _błędu…

en: Submit a bug report using Bug Buddy
pl: Wysyła zgłoszenie błędu za pomocą Bug Buddy

en: _Work Offline
pl: Działanie w try_bie offline

en: Put Evolution into offline mode
pl: Rozpoczyna działanie w trybie offline

en: _Work Online
pl: D_ziałanie w trybie online

en: Put Evolution into online mode
pl: Rozpoczyna działanie w trybie online

en: Lay_out
pl: _Układ

note: Translators: This is a New menu item caption, under File->New
en: _New
pl: _Nowe

en: _Search
pl: Wy_szukiwanie

en: _Switcher Appearance
pl: Wygląd _przełącznika

en: _Window
pl: O_kno

en: Show _Menu Bar
pl: Pasek _menu

en: Show the menu bar
pl: Wyświetla pasek menu

en: Show the side bar
pl: Wyświetla panel boczny

en: Show _Buttons
pl: Przy_ciski

en: Show the switcher buttons
pl: Wyświetla przyciski przełącznika

en: Show _Status Bar
pl: P_asek stanu

en: Show the status bar
pl: Wyświetla pasek stanu

en: Show the tool bar
pl: Wyświetla pasek narzędziowy

en: _Icons Only
pl: Tylko i_kony

en: Display window buttons with icons only
pl: Wyświetla przyciski okna z samymi ikonami

en: _Text Only
pl: Tylko _tekst

en: Display window buttons with text only
pl: Wyświetla przyciski okna z samym tekstem

en: Icons _and Text
pl: Ikony i te_kst

en: Display window buttons with icons and text
pl: Wyświetla przyciski okna z ikonami i tekstem

en: Tool_bar Style
pl: Styl paska _narzędziowego

en: Display window buttons using the desktop toolbar setting
pl: Wyświetla przyciski okna za pomocą ustawień środowiska

en: Delete Current View
pl: Usunięcie bieżącego widoku

en: Save Custom View…
pl: Zapisz własny widok…

en: Save current custom view
pl: Zapisz bieżący własny widok

en: C_urrent View
pl: _Bieżący widok

en: Custom View
pl: Własny widok

en: Current view is a customized view
pl: Bieżący widok jest zmodyfikowany

en: Page Set_up…
pl: _Ustawienia strony…

en: Change the page settings for your current printer
pl: Zmienia ustawienia strony dla bieżącej drukarki

en: Switch to %s
pl: Przełącza na „%s”

en: Select view: %s
pl: Wybór widoku: %s

en: Delete view: %s
pl: Usunięcie widoku: %s

en: Execute these search parameters
pl: Wykonanie tych parametrów wyszukiwania

note: Preview/Alpha/Beta version warning message
en: Hi.  Thanks for taking the time to download this preview release
    of the Evolution groupware suite.
    
    This version of Evolution is not yet complete. It is getting close,
    but some features are either unfinished or do not work properly.
    
    If you want a stable version of Evolution, we urge you to uninstall
    this version, and install version %s instead.
    
    If you find bugs, please report them at
    https://gitlab.gnome.org/GNOME/evolution/issues/.
    This product comes with no warranty and is not intended for
    individuals prone to violent fits of anger.
    
    We hope that you enjoy the results of our hard work, and we
    eagerly await your contributions!
pl: Witamy. Dziękujemy za poświęcenie czasu na pobranie testowego wydania
    programu do pracy grupowej Evolution.
    
    Ta wersja programu Evolution nie jest jeszcze ukończona. Niedługo będzie,
    lecz niektóre funkcje są albo nieukończone, albo nie działają poprawnie.
    
    Jeśli potrzebna jest stabilna wersja programu Evolution, lepiej jest
    odinstalować tę wersję i zainstalować zamiast niej wersję %s.
    
    W przypadku znalezienia błędu należy go zgłosić pod adresem
    https://gitlab.gnome.org/GNOME/evolution/issues/ (w języku angielskim).
    Ten produkt jest dostarczany bez gwarancji i nie odpowiadamy za nerwy
    stracone w przypadku napotkania problemów.
    
    Mamy nadzieję, że spodobają się Państwu wyniki naszej ciężkiej pracy,
    my zaś będziemy oczekiwać z niecierpliwością na wsparcie!

en: Thanks
    The Evolution Team
pl: Dziękujemy
    Zespół programu Evolution

en: Do not tell me again
pl: Bez informowania ponownie

note: Translators: Do NOT translate the five component * names, they MUST remain in English!
en: Start Evolution showing the specified component. Available options are “mail”, “calendar”, “contacts”, “tasks”, and “memos”
pl: Uruchamia program Evolution wyświetlając podany składnik. Dostępne opcje to „mail” (poczta), „calendar” (kalendarz), „contacts” (kontakty), „tasks” (zadania) i „memos” (notatki)

en: Apply the given geometry to the main window
pl: Zastosowuje dane wymiary do okna głównego

en: Start in online mode
pl: Rozpoczyna w trybie online

en: Ignore network availability
pl: Ignoruje dostępność sieci

en: Forcibly shut down Evolution
pl: Wymusza zamknięcie programu Evolution

en: Disable loading of any plugins.
pl: Wyłącza wczytywanie wtyczek.

en: Disable preview pane of Mail, Contacts and Tasks.
pl: Wyłącza okno podglądu wiadomości, kontaktów i zadań.

en: Import URIs or filenames given as rest of arguments.
pl: Importuje adresy URI lub nazwy plików podanych jako pozostałe parametry.

en: Request a running Evolution process to quit
pl: Wymusza zakończenie działającego procesu programu Evolution

en: Cannot start Evolution.  Another Evolution instance may be unresponsive. System error: %s
pl: Nie można uruchomić programu Evolution. Inna kopia programu Evolution może nie odpowiadać. Błąd systemu: %s

en: — The Evolution PIM and Email Client
pl: — klient poczty i organizator informacji osobistych Evolution

en: %s: --online and --offline cannot be used together.
      Run “%s --help” for more information.
pl: %s: nie można jednocześnie użyć opcji --online i --offline.
      Polecenie „%s --help” wyświetli więcej informacji.

en: %s: --force-online and --offline cannot be used together.
      Run “%s --help” for more information.
pl: %s: nie można jednocześnie użyć opcji --force-online i --offline.
      Polecenie „%s --help” wyświetli więcej informacji.

en: Importing...
pl: Importowanie…

en: Upgrade from previous version failed:
pl: Aktualizacja z poprzedniej wersji się nie powiodła:

en: {0}
    
    If you choose to continue, you may not have access to some of your old data.
pl: {0}
    
    Jeżeli wybrana zostanie kontynuacja, część starych danych może nie być dostępna.

en: Continue Anyway
pl: Kontynuuj mimo to

en: Quit Now
pl: Zakończ teraz

en: Cannot upgrade directly from version {0}
pl: Nie można zaktualizować bezpośrednio z wersji {0}

en: Evolution no longer supports upgrading directly from version {0}. However as a workaround you might try first upgrading to Evolution 2, and then upgrading to Evolution 3.
pl: Program Evolution nie obsługuje już aktualizacji bezpośrednio z wersji {0}. Mimo to można obejść ten problem przez zaktualizowanie najpierw do wersji drugiej programu Evolution, a następnie do wersji trzeciej.

en: Close Evolution with pending background operations?
pl: Zamknąć program Evolution, kiedy trwają działania w tle?

en: Evolution is taking a long time to shut down, possibly due to network connectivity issues. Would you like to cancel all pending operations and close immediately, or keep waiting?
pl: Program Evolution wyłącza się przez długi czas, prawdopodobnie przez problemy z połączeniem sieciowym. Anulować wszystkie trwające działania i zamknąć program od razu, czy czekać dalej?

en: _Close Immediately
pl: _Zamknij od razu

en: Keep _Waiting
pl: _Czekaj dalej

en: Failed to get values from “{0}”
pl: Pobranie wartości z „{0}” się nie powiodło

en: Failed to invoke authenticate for “{0}”
pl: Wywołanie uwierzytelnienia dla „{0}” się nie powiodło

en: Failed to connect “{0}”
pl: Połączenie „{0}” się nie powiodło

en: _Reconnect
pl: _Połącz ponownie

en: Failed to connect address book “{0}”
pl: Połączenie książki adresowej „{0}” się nie powiodło

en: Failed to connect calendar “{0}”
pl: Połączenie kalendarza „{0}” się nie powiodło

en: Failed to connect mail account “{0}”
pl: Połączenie konta poczty „{0}” się nie powiodło

en: Failed to connect memo list “{0}”
pl: Połączenie listy notatek „{0}” się nie powiodło

en: Failed to connect task list “{0}”
pl: Połączenie listy zadań „{0}” się nie powiodło

en: Failed to prompt for credentials for “{0}”
pl: Zapytanie o dane uwierzytelniające dla „{0}” się nie powiodło

en: Failed to finish trust prompt for “{0}”
pl: Ukończenie zapytania o poziom zaufania dla „{0}” się nie powiodło

en: SSL certificate for “{0}” is not trusted.
pl: Certyfikat SSL dla „{0}” nie jest zaufany.

en: Reason: {1}
pl: Przyczyna: {1}

en: _View Certificate
pl: _Wyświetl certyfikat

en: SSL certificate for address book “{0}” is not trusted.
pl: Certyfikat SSL dla książki adresowej „{0}” nie jest zaufany.

en: SSL certificate for calendar “{0}” is not trusted.
pl: Certyfikat SSL dla kalendarza „{0}” nie jest zaufany.

en: SSL certificate for mail account “{0}” is not trusted.
pl: Certyfikat SSL dla konta poczty „{0}” nie jest zaufany.

en: SSL certificate for memo list “{0}” is not trusted.
pl: Certyfikat SSL dla listy notatek „{0}” nie jest zaufany.

en: SSL certificate for task list “{0}” is not trusted.
pl: Certyfikat SSL dla listy zadań „{0}” nie jest zaufany.

en: Menu Bar is hidden
pl: Pasek menu jest ukryty

en: Press the “Alt” key to access the Menu Bar again.
pl: Naciśnięcie klawisza Alt umożliwi dostęp do paska menu.

en: _Show Menu Bar
pl: _Wyświetl pasek menu

en: Certificate “%s” is a CA certificate.
    
    Edit trust settings:
pl: Certyfikat „%s” jest certyfikatem CA.
    
    Modyfikacja ustawień zaufania:

en: Certificate Name
pl: Nazwa certyfikatu

en: Issued To Organization
pl: Wydane organizacji

en: Issued To Organizational Unit
pl: Wydane jednostce organizacyjnej

en: Serial Number
pl: Numer seryjny

en: Purposes
pl: Zastosowania

en: Issued By
pl: Wydany przez

en: Issued By Organization
pl: Wydane przez organizację

en: Issued By Organizational Unit
pl: Wydane przez jednostkę organizacyjną

en: Issued
pl: Wydano

en: Expires
pl: Wygasa

en: SHA256 Fingerprint
pl: Odcisk SHA256

en: SHA1 Fingerprint
pl: Odcisk SHA1

en: MD5 Fingerprint
pl: Odcisk MD5

en: Email Address
pl: Adres e-mail

en: Select a file to backup your key and certificate…
pl: Wybór pliku do wykonania kopii zapasowej klucza i certyfikatu…

note: To Translators: * %s-backup.p12 is the default file name suggested by the file selection dialog, * when a user wants to backup one of her/his private keys/certificates. * For example: gnomedev-backup.p12
en: %s-backup.p12
pl: %s-kopia-zapasowa.p12

en: Backup Certificate
pl: Wykonanie kopii zapasowej certyfikatu

note: filename selection
en: _File name:
pl: _Nazwa pliku:

note: FIXME when gtk_file_chooser_button allows GTK_FILE_CHOOSER_ACTION_SAVE use it
en: Please select a file…
pl: Proszę wybrać plik…

en: _Include certificate chain in the backup
pl: _Dołączenie łańcucha certyfikatu w kopii zapasowej

note: To Translators: this text was copied from Firefox
en: The certificate backup password you set here protects the backup file that you are about to create.
    You must set this password to proceed with the backup.
pl: Ustawione tutaj hasło kopii zapasowej certyfikatu chroni tworzony plik kopii zapasowej.
    Należy ustawić to hasło, aby kontynuować wykonywanie kopii zapasowej.

en: _Repeat Password:
pl: _Powtórzenie hasła:

en: Passwords do not match
pl: Hasła się nie zgadzają

note: To Translators: this text was copied from Firefox
en: Important:
    If you forget your certificate backup password, you will not be able to restore this backup later.
    Please record it in a safe location.
pl: Ważne:
    W razie utracenia hasła kopii zapasowej certyfikatu nie będzie można jej przywrócić.
    Proszę zapisać hasło w bezpiecznym miejscu.

en: No file name provided
pl: Nie podano nazwy pliku

en: Failed to backup key and certificate
pl: Wykonanie kopii zapasowej klucza i certyfikatu się nie powiodło

en: Select a certificate to import…
pl: Wybór importowanego certyfikatu…

en: Failed to import certificate
pl: Zaimportowanie certyfikatu się nie powiodło

[ctx: CamelTrust]
en: Ask when used
pl: Pytanie podczas używania

[ctx: CamelTrust]
en: Never
pl: Nigdy

[ctx: CamelTrust]
en: Marginally
pl: Marginalne

[ctx: CamelTrust]
en: Fully
pl: Pełne

[ctx: CamelTrust]
en: Ultimately
pl: Całkowite

[ctx: CamelTrust]
en: Temporarily
pl: Tymczasowe

en: Change certificate trust
pl: Zmiana poziomu zaufania certyfikatu

en: Change trust for the host “%s”:
pl: Zmiana poziomu zaufania dla komputera „%s”:

[ctx: CamelTrust]
en: _Ask when used
pl: _Pytanie podczas używania

[ctx: CamelTrust]
en: _Never trust this certificate
pl: _Brak zaufania do tego certyfikatu

[ctx: CamelTrust]
en: _Temporarily trusted (this session only)
pl: _Tymczasowe zaufanie (tylko ta sesja)

[ctx: CamelTrust]
en: _Marginally trusted
pl: _Marginalne zaufanie

[ctx: CamelTrust]
en: _Fully trusted
pl: P_ełne zaufanie

[ctx: CamelTrust]
en: _Ultimately trusted
pl: _Całkowite zaufanie

en: Before trusting this site, you should examine its certificate and its policy and procedures (if available).
pl: Przed zaufaniem tej stronie, należy zapoznać się z jej certyfikatem oraz procedurami bezpieczeństwa (o ile są dostępne).

en: _Display certificate
pl: _Wyświetl certyfikat

en: You have certificates on file that identify these mail servers:
pl: W ewidencji dostępne są certyfikaty identyfikujące następujące serwery pocztowe:

en: Host name
pl: Nazwa komputera

en: Issuer
pl: Wystawca

en: Fingerprint
pl: Odcisk

en: Trust
pl: Poziom zaufania

en: _Edit Trust
pl: _Modyfikuj poziom zaufania

en: All PKCS12 files
pl: Wszystkie pliki PKCS12

en: All email certificate files
pl: Wszystkie pliki certyfikatów e-mail

en: All CA certificate files
pl: Wszystkie pliki certyfikatów CA

en: Because you trust the certificate authority that issued this certificate, then you trust the authenticity of this certificate unless otherwise indicated here
pl: Ponieważ zaufano ośrodkowi certyfikacji, który wystawił ten certyfikat, zaufano też autentyczności tego certyfikatu, o ile tutaj nie wskazano inaczej

en: Because you do not trust the certificate authority that issued this certificate, then you do not trust the authenticity of this certificate unless otherwise indicated here
pl: Ponieważ nie zaufano ośrodkowi certyfikacji, który wystawił ten certyfikat, nie zaufano też autentyczności tego certyfikatu, o ile tutaj nie wskazano inaczej

en: Enter the password for “%s”, token “%s”
pl: Hasło dla „%s”, token „%s”

en: Enter the password for “%s”
pl: Hasło dla „%s”

note: we're setting the password initially
en: Enter new password for certificate database
pl: Nowe hasło dla bazy certyfikatów

en: Enter new password
pl: Proszę wprowadzić nowe hasło

en: Select certificate
pl: Wybór certyfikatu

en: You have certificates from these organizations that identify you:
pl: Użytkownik ma certyfikaty identyfikujące z następujących instytucji:

en: Certificates Table
pl: Tabela certyfikatów

note: This is a verb, as in "make a backup".
en: _Backup
pl: Wykonaj _kopię zapasową

en: Backup _All
pl: Wykonaj k_opię zapasową wszystkich

en: Your Certificates
pl: Dostępne certyfikaty

en: You have certificates on file that identify these people:
pl: W ewidencji dostępne są certyfikaty identyfikujące następujące osoby:

en: Contact Certificates
pl: Certyfikaty kontaktów

en: You have certificates on file that identify these certificate authorities:
pl: W ewidencji dostępne są certyfikaty identyfikujące następujące ośrodki certyfikacji:

en: Authorities
pl: Ośrodki certyfikacji

en: Certificate Authority Trust
pl: Zaufanie ośrodka certyfikacji

en: Trust this CA to identify _websites.
pl: Zaufanie temu CA do identyfikowania stron _WWW.

en: Trust this CA to identify _email users.
pl: Zaufanie temu CA do identyfikowania użytkowników _e-mail.

en: Trust this CA to identify _software developers.
pl: Zaufanie temu CA do identyfikowania twórców _oprogramowania.

en: Before trusting this CA for any purpose, you should examine its certificate and its policy and procedures (if available).
pl: Przed zaufaniem ośrodka certyfikacji dla dowolnego przeznaczenia, należy zapoznać się z jego certyfikatem oraz procedurami bezpieczeństwa (o ile są dostępne).

en: Email Certificate Trust Settings
pl: Ustawienia zaufania certyfikatu e-mail

en: _Edit CA Trust
pl: _Modyfikuj zaufanie CA

en: Trust the authenticity of this certificate
pl: Zaufanie autentyczności tego certyfikatu

en: Do not trust the authenticity of this certificate
pl: Brak zaufania do autentyczności tego certyfikatu

en: C_ertificate:
pl: C_ertyfikat:

note: x509 certificate usage types
en: Sign
pl: Podpisywanie

en: Encrypt
pl: Szyfrowanie

en: Certificate already exists
pl: Certyfikat już istnieje

en: PKCS12 File Password
pl: Hasło pliku PKCS12

en: Enter password for PKCS12 file:
pl: Proszę wprowadzić hasło dla pliku PKCS12:

en: Unable to create export context, err_code: %i
pl: Nie można utworzyć kontekstu eksportu, err_code: %i

en: Unable to setup password integrity, err_code: %i
pl: Nie można ustawić integralności hasła, err_code: %i

en: Unable to create safe bag, err_code: %i
pl: Nie można utworzyć worka bezpieczeństwa, err_code: %i

en: Unable to add key/cert to the store, err_code: %i
pl: Nie można dodać klucza/certyfikatu do przechowalni, err_code: %i

en: Unable to write store to disk, err_code: %i
pl: Nie można zapisać przechowalni na dysku, err_code: %i

en: Imported Certificate
pl: Zaimportowany certyfikat
