evolution master - en to hu translation catalogue (6003 entries)

en: Enable address formatting
hu: Címformázás engedélyezése

en: Whether addresses should be formatted according to standard in their destination country
hu: A címeket a célországukban szabványos módon kell-e formázni

en: Autocomplete length
hu: Automatikus kiegészítés hossza

en: The number of characters that must be typed before Evolution will attempt to autocomplete.
hu: A kötelezően beírandó karakterek darabszáma, mielőtt az Evolution megpróbálja automatikusan kiegészíteni.

en: Show autocompleted name with an address
hu: Az automatikusan kiegészített név megjelenítése címmel

en: Whether force showing the mail address with the name of the autocompleted contact in the entry.
hu: A bejegyzésben mindenképp megjelenjen-e az automatikusan kiegészített partner nevével együtt az e-mail-cím.

en: URI for the folder last used in the select names dialog
hu: A névválasztó párbeszédablakban utoljára használt mappa URI címe

en: URI for the folder last used in the select names dialog.
hu: A névválasztó párbeszédablakban utoljára használt mappa URI címe.

en: Contact layout style
hu: Névjegy-elrendezési stílus

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the contact list. “0” (Classic View) places the preview pane below the contact list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the contact list.
hu: Az elrendezési stílus megadja az előnézet ablaktábla elhelyezését a névjegylistához képest. A „0” (klasszikus nézet) az előnézet ablaktáblát a névjegylista alá, az „1” (függőleges nézet) pedig a névjegylista mellé helyezi.

en: Contact preview pane position (horizontal)
hu: Névjegy-előnézet ablaktábla elhelyezkedése (vízszintes)

en: Position of the contact preview pane when oriented horizontally.
hu: A névjegy-előnézet ablaktábla elhelyezkedése vízszintes tájolás esetén.

en: Contact preview pane position (vertical)
hu: Névjegy-előnézet ablaktábla elhelyezkedése (függőleges)

en: Position of the contact preview pane when oriented vertically.
hu: A névjegy-előnézet ablaktábla elhelyezkedése függőleges tájolás esetén.

en: Show maps
hu: Térképek megjelenítése

en: Whether to show maps in preview pane
hu: Megjelenjenek-e térképek az előnézeti ablaktáblán

en: Primary address book
hu: Elsődleges címjegyzék

en: The UID of the selected (or “primary”) address book in the sidebar of the “Contacts” view
hu: A kijelölt (vagy „elsődleges”) címjegyzék UID-ja a „Partnerek” nézet oldalsávjában

en: Show preview pane
hu: Előnézet megjelenítése

en: Whether to show the preview pane.
hu: Megjelenjen-e az előnézeti ablaktábla.

en: Show phone numbers
hu: Telefonszámok megjelenítése

en: Whether to show phone numbers in the editor
hu: Megjelenjenek-e telefonszámok a szerkesztőben

en: Show SIP addresses
hu: SIP-címek megjelenítése

en: Whether to show SIP addresses in the editor
hu: Megjelenjenek-e SIP-címek a szerkesztőben

en: Show IM addresses
hu: Csevegőcímek megjelenítése

en: Whether to show IM addresses in the editor
hu: Megjelenjenek-e csevegőcímek a szerkesztőben

en: Show mailing Home addresses
hu: Otthoni levelezőcímek megjelenítése

en: Whether to show mailing Home addresses in the editor
hu: Megjelenjenek-e az otthoni levélcímek a szerkesztőben

en: Show mailing Work addresses
hu: Munkahelyi levelezőcímek megjelenítése

en: Whether to show mailing addresses Work in the editor
hu: Megjelenjenek-e a munkahelyi levélcímek a szerkesztőben

en: Show mailing Other addresses
hu: Egyéb levelezőcímek megjelenítése

en: Whether to show mailing addresses Other in the editor
hu: Megjelenjenek-e az egyéb levélcímek a szerkesztőben

en: Show web addresses
hu: Webcímek megjelenítése

en: Whether to show Web Addresses in the editor
hu: Megjelenjenek-e a webes címek a szerkesztőben

en: Show job information
hu: Munkainformációk megjelenítése

en: Whether to show job information in the editor
hu: Megjelenjenek-e a munkainformációk a szerkesztőben

en: Show Miscellaneous information
hu: Egyéb információk megjelenítése

en: Whether to show Miscellaneous information in the editor
hu: Megjelenjenek-e az egyéb információk a szerkesztőben

en: Show notes-tab
hu: Megjegyzések lap megjelenítése

en: Whether to show notes in the editor
hu: Megjelenjenek-e a megjegyzések a szerkesztőben

en: Show Certificates tab
hu: Tanúsítványok lap megjelenítése

en: Whether to show Certificates tab in the editor
hu: Megjelenjen-e a Tanúsítványok lap a szerkesztőben

en: Where to open contact locations
hu: Hol nyissa meg a partner földrajzi helyét

en: Currently supported values are “openstreetmap” and “google”; if unknown set, uses “openstreetmap”
hu: A jelenleg támogatott értékek az „openstreetmap” és a „google”; ha ismeretlen van beállítva, akkor az „openstreetmap” lesz használva

en: Whether to prefer local application over opening map in a browser
hu: Részesítse-e előnyben a helyi alkalmazást a térkép böngészőben történő megnyitásával szemben

en: Open a contact location in a local application handling 'map:' URI, if available, instead of using a web browser
hu: Névjegy helyének megnyitása egy olyan helyi alkalmazásban, amely a „map:” URI-t kezeli, ha elérhető, ahelyett hogy a webböngészőt használná.

en: Preview Personal before Work information
hu: Személyes információk előnézete a munkahelyi információk előtt

en: Show the Personal information before the Work information in the contact preview
hu: A személyes információk megjelenítése a munkahelyi információk előtt a névjegy előnézetében

en: Convert mail messages to Unicode
hu: Levélüzenetek Unicode-dá alakítása

en: Convert message text to Unicode UTF-8 to unify spam/ham tokens coming from different character sets.
hu: Az üzenet szövegének Unicode UTF-8 kódolásúvá alakítása a különböző karakterkészletű spam/ham karaktersorozatok egységesítése érdekében.

en: Full path command to run Bogofilter
hu: Teljes elérési utas parancs a Bogofilter futtatásához

en: Full path to a Bogofilter command. If not set, then a compile-time path is used, usually /usr/bin/bogofilter. The command should not contain any other arguments.
hu: Teljes elérési út a Bogofilter parancshoz. Ha nincs beállítva, akkor a fordítási idejű útvonal lesz használva, általában a /usr/bin/bogofilter. A parancs nem tartalmazhat semmilyen más argumentumot.

en: Save directory for reminder audio
hu: Emlékeztetőhangok mentési könyvtára

en: Directory for saving reminder audio files
hu: Könyvtár az emlékeztető hangfájlok mentéséhez

en: Birthday and anniversary reminder value
hu: Születésnap- és évforduló-emlékeztető értéke

en: Number of units for determining a birthday or anniversary reminder
hu: A születésnap- és évforduló-emlékeztető meghatározásához használt időegységek száma

en: Birthday and anniversary reminder units
hu: Születésnap- és évforduló-emlékeztető mértékegysége

en: Units for a birthday or anniversary reminder, “minutes”, “hours” or “days”
hu: A születésnap- vagy évforduló-emlékeztetőhöz használt időegység, lehetséges értékek: „minutes” (perc), „hours” (óra) vagy „days” (nap)

en: Compress weekends in month view
hu: A hétvégék összenyomása a hónap nézetben

en: Whether to compress weekends in the month view, which puts Saturday and Sunday in the space of one weekday
hu: Hétvégék tömörítése a hónap nézetben ki/be. Ez a szombatot és a vasárnapot egy hétköznap helyén jeleníti meg

en: Ask for confirmation when deleting items
hu: Megerősítés kérése elemek törlésekor

en: Whether to ask for confirmation when deleting an appointment or task
hu: Értekezletek vagy feladatok törlésekor megerősítés kérése ki/be

en: Confirm expunge
hu: Megerősítés mappa tisztításakor

en: Whether to ask for confirmation when expunging appointments and tasks
hu: Értekezletek és feladatok tisztításakor megerősítés kérése ki/be

en: Month view vertical pane position
hu: A függőleges ablaktábla pozíciója a hónap nézetben

en: Position of the vertical pane, between the calendar lists and the date navigator calendar
hu: A függőleges ablaktábla pozíciója a naptárlisták és a dátumnavigátor naptár között

en: Workday end hour
hu: A munkanap ebben az órában végződik

en: Hour the workday ends on, in twenty four hour format, 0 to 23
hu: A munkanap befejeződésének órája, 24 órás formátumban, 0-23-ig

en: Workday end minute
hu: A munkanap ebben a percben végződik

en: Minute the workday ends on, 0 to 59.
hu: A munkanap ebben a percben fejeződik be, 0 és 59 között.

en: Workday start hour
hu: A munkanap ebben az órában kezdődik

en: Hour the workday starts on, in twenty four hour format, 0 to 23.
hu: A munkanap kezdetének órája, 24 órás formátumban, 0 és 23 között.

en: Workday start minute
hu: A munkanap ebben a percben kezdődik

en: Minute the workday starts on, 0 to 59.
hu: A munkanap ebben a percben kezdődik, 0 és 59 között.

en: Workday start time for Monday
hu: A munkanap kezdőideje hétfőn

en: Time the workday starts on, in twenty four hour format HHMM, 0000 to 2359, or -1 to use day-start-hour and day-start-minute
hu: A munkanap kezdetének ideje, 24 órás ÓÓPP formátumban, 0000-2359-ig, vagy -1 a day-start-hour és day-start-minute használatához

en: Workday end time for Monday
hu: A munkanap befejeződési ideje hétfőn

en: Time the workday ends on, in twenty four hour format HHMM, 0000 to 2359, or -1 to use day-end-hour and day-end-minute
hu: A munkanap befejeződésének ideje, 24 órás ÓÓPP formátumban, 0000-2359-ig, vagy -1 a day-end-hour és day-end-minute használatához

en: Workday start time for Tuesday
hu: A munkanap kezdőideje kedden

en: Time the workday ends on, in twenty four hour format HHMM, 0000 to 2359, or -1 to use day-start-hour and day-start-minute
hu: A munkanap befejeződésének ideje, 24 órás ÓÓPP formátumban, 0000-2359-ig, vagy -1 a day-start-hour és day-start-minute használatához

en: Workday end time for Tuesday
hu: A munkanap befejeződési ideje kedden

en: Workday start time for Wednesday
hu: A munkanap kezdőideje szerdán

en: Workday end time for Wednesday
hu: A munkanap befejeződési ideje szerdán

en: Workday start time for Thursday
hu: A munkanap kezdőideje csütörtökön

en: Workday end time for Thursday
hu: A munkanap befejeződési ideje csütörtökön

en: Workday start time for Friday
hu: A munkanap kezdőideje pénteken

en: Workday end time for Friday
hu: A munkanap befejeződési ideje pénteken

en: Workday start time for Saturday
hu: A munkanap kezdőideje szombaton

en: Workday end time for Saturday
hu: A munkanap befejeződési ideje szombaton

en: Workday start time for Sunday
hu: A munkanap kezdőideje vasárnap

en: Workday end time for Sunday
hu: A munkanap befejeződési ideje vasárnap

en: The second timezone for a Day View
hu: A nap nézet második időzónája

en: Shows the second time zone in a Day View, if set. Value is similar to one used in a “timezone” key
hu: Megjeleníti a másodlagos időzónát a nap nézetben. Az érték hasonló a „timezone” kulcsban használthoz

en: Recently used second time zones in a Day View
hu: Nemrég használt másodlagos időzónák egy nap nézetben

en: List of recently used second time zones in a Day View
hu: A nap nézetben nemrég használt időzónák listája

en: Maximum number of recently used timezones to remember
hu: A megjegyzendő nemrég használt időzónák maximális száma

en: Maximum number of recently used timezones to remember in a “day-second-zones” list
hu: A megjegyzendő nemrég használt időzónák maximális száma a „day-second-zones” kulcsban lévő listában

en: Default reminder value
hu: Emlékeztető alapértelmezett értéke

en: Number of units for determining a default reminder
hu: Az alapértelmezett emlékeztető meghatározásához használt időegységek száma

en: Default reminder units
hu: Emlékeztető alapértelmezett egységei

en: Units for a default reminder, “minutes”, “hours” or “days”
hu: Az alapértelmezett emlékeztetőhöz használt időegység, lehetséges értékek: „minutes” (perc), „hours” (óra) vagy „days” (nap)

en: Show categories field in the event/meeting/task editor
hu: A kategóriák mező megjelenítése az esemény/feladat/találkozó-szerkesztőben

en: Whether to show categories field in the event/meeting editor
hu: Megjelenjen-e a kategóriák mező az esemény/feladat/találkozó-szerkesztőben

en: Show Role field in the event/task/meeting editor
hu: A szerep mező megjelenítése az esemény/feladat/találkozó-szerkesztőben

en: Whether to show role field in the event/task/meeting editor
hu: Megjelenjen-e a szerep mező az esemény/feladat/találkozó-szerkesztőben

en: Show RSVP field in the event/task/meeting editor
hu: Az RSVP mező megjelenítése az esemény/feladat/találkozó-szerkesztőben

en: Whether to show RSVP field in the event/task/meeting editor
hu: Megjelenjen-e az RSVP mező az esemény/feladat/találkozó-szerkesztőben

en: Show status field in the event/task/meeting editor
hu: Az állapot mező megjelenítése az esemény/feladat/találkozó-szerkesztőben

en: Whether to show status field in the event/task/meeting editor
hu: Megjelenjen-e az állapot mező az esemény/feladat/találkozó-szerkesztőben

en: Show timezone field in the event/meeting editor
hu: Az időzóna mező megjelenítése az esemény/feladat/találkozó-szerkesztőben

en: Whether to show timezone field in the event/meeting editor
hu: Megjelenjen-e az időzóna mező az esemény/feladat/találkozó-szerkesztőben

en: Show type field in the event/task/meeting editor
hu: A típus mező megjelenítése az esemény/feladat/találkozó-szerkesztőben

en: Whether to show type field in the event/task/meeting editor
hu: Megjelenjen-e a típus mező az esemény/feladat/találkozó-szerkesztőben

en: Show toolbar in the event/task/memo editor
hu: Eszköztár megjelenítése az esemény/feladat/feljegyzés-szerkesztőben

en: Whether to show toolbar in the event/task/memo editor
hu: Megjelenjen-e az eszköztár az esemény/feladat/feljegyzés-szerkesztőben

en: Hide completed tasks
hu: Befejezett feladatok elrejtése

en: Whether to hide completed tasks in the tasks view
hu: Befejezett feladatok elrejtése a feladatnézetben ki/be

en: Hide task units
hu: Feladat elrejtéséhez használt időegység

en: Units for determining when to hide tasks, “minutes”, “hours” or “days”
hu: A feladatok elrejtésének meghatározásához használt időegység, lehetséges értékek: „minutes” (perc), „hours” (óra) vagy „days” (nap)

en: Hide task value
hu: Feladat elrejtéséhez használt érték

en: Number of units for determining when to hide tasks
hu: A feladatok elrejtése ennyi időegység eltelte után

en: Hide cancelled events
hu: Megszakított események elrejtése

en: Whether to hide cancelled events in the calendar view
hu: A megszakított események elrejtésre kerüljenek-e a naptárnézetben

en: Hide cancelled tasks
hu: Megszakított feladatok elrejtése

en: Whether to hide cancelled tasks in the tasks view
hu: A megszakított feladatok elrejtésre kerüljenek-e a feladatnézetben

en: Horizontal pane position
hu: Vízszintes ablaktábla pozíciója

en: Position of the horizontal pane, between the date navigator calendar and the task list when not in the month view, in pixels
hu: A függőleges panel pozíciója a dátumnavigátor naptár és a feladatlista között, képpontokban, valamely nem-hónap nézet esetén

en: Last reminder time
hu: Utolsó emlékeztető időpontja

en: Time the last reminder ran, in time_t
hu: Az utolsó emlékeztető futásának ideje, time_t struktúraként

en: Marcus Bains Line Color — Day View
hu: A Marcus Bains vonal színe – nap nézet

en: Color to draw the Marcus Bains line in the Day View
hu: A Marcus Bains vonal megrajzolása ezzel a színnel a nap nézetben

en: Marcus Bains Line Color — Time bar
hu: A Marcus Bains vonal színe – Idő sáv

en: Color to draw the Marcus Bains Line in the Time bar (empty for default)
hu: A Marcus Bains vonal megrajzolása ezzel a színnel az Idő sávban (hagyja üresen az alapértelmezett színhez)

en: Marcus Bains Line
hu: Marcus Bains vonal

en: Whether to draw the Marcus Bains Line (line at current time) in the calendar
hu: Megrajzolja-e a Marcus Bains vonalat (a jelenlegi időnél meghúzott vonal) a naptárban

en: Memo preview pane position (horizontal)
hu: Feljegyzés-előnézet ablaktábla pozíciója (vízszintesen)

en: Position of the task preview pane when oriented horizontally
hu: Feladatelőnézet ablaktábla pozíciója vízszintes tájolás esetén

en: Memo layout style
hu: Feljegyzés elrendezési stílusa

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the memo list. “0” (Classic View) places the preview pane below the memo list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the memo list
hu: Az elrendezési stílus megadja az előnézet ablaktábla elhelyezését a feljegyzéslistához képest. A „0” (klasszikus nézet) az előnézet ablaktáblát a feljegyzéslista alá, az „1” (függőleges nézet) pedig a feljegyzéslista mellé helyezi

en: Memo preview pane position (vertical)
hu: Feljegyzés-előnézet ablaktábla pozíciója (függőlegesen)

en: Position of the memo preview pane when oriented vertically
hu: Feljegyzés-előnézet ablaktábla pozíciója vízszintes tájolás esetén

en: Month view horizontal pane position
hu: A hónap nézet vízszintes ablaktáblájának pozíciója

en: Position of the horizontal pane, between the view and the date navigator calendar and task list in the month view, in pixels
hu: A vízszintes panel pozíciója a dátumnavigátor naptár és a feladatlista között, képpontokban, hónap nézet esetén

en: Scroll Month View by a week, not by a month
hu: A hónap nézet egy héttel gördüljön, ne egy hónappal

en: Whether to scroll a Month View by a week, not by a month
hu: A hónap nézet egy héttel gördüljön-e egy hónap helyett

en: Let the Month View start with the current week
hu: A hónap nézet a jelenlegi héttel kezdődjön

en: Whether the month view should show weeks starting with the current week instead of the first week of the month.
hu: A hónap nézet a jelenlegi héttel kezdődő heteket jelenítsen-e meg a hónap első hete helyett.

en: Preferred New button item
hu: Az Új gomb előnyben részesített eleme

en: Name of the preferred New toolbar button item
hu: Az eszköztár Új gombjának előnyben részesített neve

en: Primary calendar
hu: Elsődleges naptár

en: The UID of the selected (or “primary”) calendar in the sidebar of the “Calendar” view
hu: A kijelölt (vagy „elsődleges”) naptár UID-ja a „Naptár” nézet oldalsávjában

en: Primary memo list
hu: Elsődleges feljegyzéslista

en: The UID of the selected (or “primary”) memo list in the sidebar of the “Memos” view
hu: A kijelölt (vagy „elsődleges”) feljegyzéslista UID-ja a „Feljegyzések” nézet oldalsávjában

en: Primary task list
hu: Elsődleges feladatlista

en: The UID of the selected (or “primary”) task list in the sidebar of the “Tasks” view
hu: A kijelölt (vagy „elsődleges”) feladatlista UID-ja a „Feladatok” nézet oldalsávjában

en: Free/busy template URL
hu: Időbeosztási sablon URL

en: The URL template to use as a free/busy data fallback, %u is replaced by the user part of the mail address and %d is replaced by the domain
hu: Az időbeosztási adatokhoz használt tartalék URL sablon, a %u az e-mail-cím felhasználónév részével, a %d pedig annak tartomány részével lesz helyettesítve

en: Recurrent Events in Italic
hu: Ismétlődő események dőlttel

en: Show days with recurrent events in italic font in bottom left calendar
hu: Az ismétlődő eseményeket tartalmazó napok megjelenítése dőlttel a bal alsó naptárban

en: Search range for time-based searching in years
hu: Keresési tartomány időalapú kereséshez években

en: How many years can the time-based search go forward or backward from currently selected day when searching for another occurrence; default is ten years
hu: Hány évig mehet előre vagy hátra az időalapú keresés az éppen kiválasztott dátumtól másik előfordulás keresésekor, az alapértelmezett tíz év

en: Show appointment end times in week and month views
hu: Értekezletek befejezési idejének megjelenítése a hét nézetben és a hónap nézetben

en: Whether to display the end time of events in the week and month views
hu: Események befejezési idejének megjelenítése a hét nézetben és a hónap nézetben

en: Show appointment icons in the month view
hu: Értekezlet ikonok megjelenítése a hónap nézetben

en: Whether to show icons of events in the month view
hu: Megjelenjenek-e az események ikonjai a hónap nézetben

en: Show the memo preview pane
hu: Feljegyzés-előnézet ablaktábla megjelenítése

en: If “true”, show the memo preview pane in the main window
hu: Ha igazra van állítva, akkor megjelenik a feljegyzés-előnézet ablaktábla a főablakban

en: Show the task preview pane
hu: Feladatelőnézet ablaktábla megjelenítése

en: If “true”, show the task preview pane in the main window
hu: Ha igazra van állítva, akkor megjelenik a feladatelőnézet ablaktábla a főablakban

en: Show week numbers in Day View, Work Week View, Year view and Date Navigator
hu: Hetek számának megjelenítése a nap nézetben, a munkahét nézetben és év nézetben, illetve a dátumnavigátorban

en: Whether to show week numbers in various places in the Calendar
hu: Megjelenjen-e a hét száma a naptár különböző helyein

en: Vertical position for the tag pane
hu: Címke ablaktábla pozíciója

en: Show Tasks and Memos pane in the Calendar view
hu: A feladatok és feljegyzések ablaktábla megjelenítése a naptárnézetben

en: Whether to show Tasks and Memos pane in the Calendar view
hu: Megjelenjen-e a feladatok és feljegyzések ablaktábla a naptárnézetben

en: Highlight tasks due today
hu: Mai határidejű feladatok kiemelése

en: Whether highlight tasks due today with a special color (task-due-today-color)
hu: A ma esedékes feladatok kiemelendők-e egy speciális színnel (task-due-today-color)

en: Tasks due today color
hu: Mai határidejű feladatok színe

en: Background color of tasks that are due today, in “#rrggbb” format. Used together with task-due-today-highlight
hu: A mai határidejű feladatok színe, „#rrggbb” formátumban. A task-due-today-highlight kulccsal együtt használatos.

en: Task preview pane position (horizontal)
hu: Feladatelőnézet ablaktábla pozíciója (vízszintesen)

en: Task layout style
hu: Feladat elrendezésének stílusa

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the task list. “0” (Classic View) places the preview pane below the task list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the task list
hu: Az elrendezési stílus megadja az előnézet ablaktábla elhelyezését a feladatlistához képest. A „0” (klasszikus nézet) az előnézet ablaktáblát a feladatlista alá, az „1” (függőleges nézet) pedig a feladatlista mellé helyezi

en: Task preview pane position (vertical)
hu: Feladatelőnézet ablaktábla pozíciója (függőlegesen)

en: Position of the task preview pane when oriented vertically
hu: Feladatelőnézet ablaktábla pozíciója függőleges tájolás esetén

en: Highlight overdue tasks
hu: Lejárt határidejű feladatok kiemelése

en: Whether highlight overdue tasks with a special color (task-overdue-color)
hu: A lejárt határidejű feladatok kiemelendők-e egy speciális színnel (task-overdue-color)

en: Overdue tasks color
hu: Lejárt határidejű feladatok színe

en: Background color of tasks that are overdue, in “#rrggbb” format. Used together with task-overdue-highlight.
hu: A lejárt határidejű feladatok színe, „#rrggbb” formátumban. A task-overdue-highlight kulccsal együtt használatos.

en: Time divisions
hu: Időosztások

en: Intervals shown in Day and Work Week views, in minutes
hu: A nap és munkahét nézetben megjelenítendő időközök, percekben

en: Timezone
hu: Időzóna

en: The default timezone to use for dates and times in the calendar, as an untranslated Olson timezone database location like “America/New York”
hu: A naptárban dátum és idő megjelenítéséhez használt alapértelmezett időzóna, lefordítatlan Olson időzóna-adatbázis helyként, például: „Europe/Budapest”.

en: Twenty four hour time format
hu: Huszonnégy órás időformátum

en: Whether to show times in twenty four hour format instead of using am/pm
hu: Időpontok megjelenítése 24 órás formátumban 12 órás helyett

en: Birthday and anniversary reminder
hu: Születésnap- és évforduló-emlékeztető

en: Whether to set a reminder for birthdays and anniversaries
hu: Emlékeztessen-e születésnapokra és évfordulókra

en: Default appointment reminder
hu: Alapértelmezett emlékeztető értekezletekre

en: Whether to set a default reminder for appointments
hu: Alapértelmezett emlékeztető beállítása az értekezletekhez ki/be

en: Use system timezone
hu: Rendszer időzónájának használata

en: Use the system timezone instead of the timezone selected in Evolution
hu: A rendszer időzónájának használata az Evolutionben kiválasztott helyett

en: First day of the week
hu: A hét első napja

en: Monday is a work day
hu: Hétfő munkanap

en: Tuesday is a work day
hu: Kedd munkanap

en: Wednesday is a work day
hu: Szerda munkanap

en: Thursday is a work day
hu: Csütörtök munkanap

en: Friday is a work day
hu: Péntek munkanap

en: Saturday is a work day
hu: Szombat munkanap

en: Sunday is a work day
hu: Vasárnap munkanap

en: Create events, memos and tasks as Private by default
hu: Események, feljegyzések és feladatok létrehozása alapértelmezetten magánjellegűként

en: Draw events as flat, not shaded.
hu: Események lapos kirajzolása, árnyalás nélkül.

en: Whether to order days in the Week View from left to right, rather than from top to bottom.
hu: A hét nézetben a napok balról jobbra rendezése, fentről lefelé helyett.

en: Allow direct edit of event Summary when clicking on it in the Day, Work Week, Week or Month view.
hu: Közvetlen szerkesztés engedélyezése az esemény összegzésénél, ha rákattint a nap, munkahét, hét vagy hónap nézetben.

en: User-defined reminder times, in minutes
hu: Felhasználó által meghatározott emlékeztető időpontok, percben

en: Whether to use markdown editor for the description in the component editor.
hu: Használjon-e markdown szerkesztőt a leírásnál az összetevő szerkesztőjében.

en: Show week day names in the Year View
hu: A napnevek megjelenítése az évnézetben

en: Show the preview pane in the Year View
hu: Az előnézeti ablaktábla megjelenítése az évnézetben

en: If “true”, show the preview pane in the Year View
hu: Ha „igaz”, akkor megjelenik az előnézeti ablaktábla az évnézetben

en: Year view horizontal pane position
hu: Az évnézet vízszintes ablaktáblájának pozíciója

en: Position of the horizontal pane, between the year calendar and the list of events for the selected day in the year view, in pixels
hu: A függőleges ablaktábla pozíciója az éves naptár és a kiválasztott nap eseménylistája között képpontokban, évnézet esetén

en: Layout style for the Year View
hu: Az évnézet elrendezési stílusa

en: The layout style determines where to place the preview pane. “0” (Horizontal View) places the preview pane below the calendar. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the calendar.
hu: Az elrendezési stílus megadja az előnézet ablaktábla elhelyezését. A „0” (vízszintes nézet) az előnézet ablaktáblát a naptár alá, az „1” (függőleges nézet) pedig a naptár mellé helyezi.

en: Year view horizontal preview position
hu: Az évnézet vízszintes előnézetének pozíciója

en: Position of the horizontal event preview for the year view, in pixels
hu: Az évnézet vízszintes eseményelőnézetének pozíciója képpontokban

en: Year view vertical preview position
hu: Az évnézet függőleges előnézetének pozíciója

en: Position of the vertical event preview for the year view, in pixels
hu: Az évnézet függőleges eseményelőnézetének pozíciója képpontokban

en: Shorten event time by minutes
hu: Eseményidő percekkel való rövidítése

en: By how many minutes to shorted new event time. Whether event end or start is changed is determined by "shorten-time-end" setting
hu: Hány perccel rövidíti az új esemény idejét. Azt, hogy az esemény vége vagy kezdete változik-e meg, a „shorten-time-end” beállítás határozza meg

en: Whether to shorten event end time
hu: Az esemény végének ideje rövidüljön-e

en: A pair option for "shorten-time" setting, to change the end time or the start time
hu: A „shorten-time” beállításhoz tartozó páros beállítás a befejezési idő vagy a kezdési idő megváltoztatásához

en: Background color for the 'today' day
hu: A „Ma” nap háttérszíne

en: Leave empty to use a yellow color derived from the current theme, otherwise use the color of form `#RRGGBB`
hu: Hagyja üresen, hogy a jelenlegi témából származtatott sárga színt használja, különben használja az „#RRGGBB” formátumot

en: Allow drag and drop of events in the Calendar.
hu: Az események fogd és vidd módon való áthelyezésének lehetővé tétele a naptárban.

en: This influences the Day view, the Work Week view, the Week view and the Month view.
hu: Ez befolyásolja a nap nézetet, a munkahét nézetet, a hét nézetet és a hónap nézetet.

en: Value to preselect when sending an event with attendees with reminders set.
hu: Előre kiválasztandó érték olyan esemény küldésekor, amelynek résztvevői vannak és emlékeztetővel rendelkezik.

en: This remembers the last value of "Send my reminders with this event" option and uses it the next time.
hu: Ez megjegyzi az „Emlékeztetők küldése ezzel az eseménnyel” beállítás utolsó értékét, és azt használja a következő alkalommal.

en: (Deprecated) First day of the week, from Sunday (0) to Saturday (6)
hu: (elavult) A hét kezdőnapja, Vasárnaptól (0) Szombatig (6)

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “week-start-day-name” instead.
hu: Ez a kulcs elavult a 3.10-ben és nem szabad használni. Helyette használja a „week-start-day-name” kulcsot.

en: (Deprecated) Work days
hu: (elavult) Munkanapok

en: Days on which the start and end of work hours should be indicated. (This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use the “work-day-monday”, “work-day-tuesday”, etc. keys instead.)
hu: Azok a napok, melyeken a munkanap kezdetét és végét jelezni kell. (Ez a kulcs elavult a 3.10 kiadásban és már nem szabad használni. Helyette használja a „work-day-monday”, „work-day-tuesday” stb. kulcsokat.)

en: Previous Evolution version
hu: Előző Evolution verzió

en: The most recently used version of Evolution, expressed as “major.minor.micro”. This is used for data and settings migration from older to newer versions.
hu: Az Evolution legutóbb használt verziója „nagy.kicsi.mikro” formában megadva. Ez az adatok és beállítások régebbi verziókról újabbakra való költöztetésekor használatos.

en: List of disabled plugins
hu: Letiltott bővítmények listája

en: The list of disabled plugins in Evolution
hu: Az Evolutionben letiltott bővítmények listája

en: The window’s X coordinate
hu: Az ablak X koordinátája

en: The window’s Y coordinate
hu: Az ablak Y koordinátája

en: The window’s width in pixels
hu: Az ablak szélessége képpontban

en: The window’s height in pixels
hu: Az ablak magassága képpontban

en: Whether the window is maximized
hu: Az ablak teljes méretű-e

en: GNOME Calendar’s calendar import done
hu: A GNOME Naptár naptárimportálása kész

en: Whether calendar from GNOME Calendar has been imported or not
hu: A naptár a GNOME Naptárból importálásra került-e

en: GNOME Calendar’s tasks import done
hu: A GNOME Naptár feladatok importálása kész

en: Whether tasks from GNOME Calendar have been imported or not
hu: A feladatok importálásra kerültek-e a GNOME Naptárból

en: Check whether Evolution is the default mailer
hu: Annak ellenőrzése, hogy az Evolution-e az alapértelmezett levelezőkliens

en: Every time Evolution starts, check whether or not it is the default mailer.
hu: Az Evolution minden indulásakor ellenőrizze, hogy az-e az alapértelmezett levelezőkliens.

en: Default charset in which to compose messages
hu: Az üzenetíráskor használt alapértelmezett karakterkészlet

en: Default charset in which to compose messages. Uses UTF-8, if not set.
hu: Az üzenetírás alapértelmezett karakterkészlete. UTF-8-at használ, ha nincs megadva.

en: Comma-separated names of the editor to prefer in the message composer
hu: Az üzenetszerkesztőben előnyben részesítendő szerkesztő vesszővel elválasztott nevei

en: If the name doesn’t correspond to any known editor, then the built-in WebKit editor is used. The mode is optional, in which case the editor is used for all the modes it supports. Modes are “plain”, “html”, "markdown-plain", "markdown-html" and "markdown". Example values: “webkit” (to use WebKit for plain and html), “plain:first-editor,html:second-editor” (to use “first-editor” for the “plain” and “second-editor” for “html”)
hu: Ha a név nem felel meg egyetlen ismert szerkesztőnek sem, akkor a beépített WebKit szerkesztő lesz használva. A mód elhagyható, ebben az esetben a szerkesztő az összes általa támogatott módot használja. A módok a következők: „plain”, „html”, „markdown-plain”, „markdown-html” és „markdown”. Példa az értékekre: „webkit” (a WebKit használta egyszerű és HTML módhoz), „plain:first-editor,html:second-editor” (a „first-editor” használata a „plain” módhoz és a „second-editor” használata a „html” módhoz).

en: Path where picture gallery should search for its content
hu: A képgaléria ezen az útvonalon keresi a tartalmát

en: This value can be an empty string, which means it’ll use the system Picture folder, usually set to ~/Pictures. This folder will be also used when the set path is not pointing to the existent folder
hu: Ez az érték lehet üres karakterlánc, ekkor a rendszer Képek mappáját használja, ez általában a ~/Képek. Ez a mappa kerül felhasználásra akkor is, ha ez a kulcs nem létező mappára mutat

en: Spell check inline
hu: Beágyazott helyesírás-ellenőrzés

en: Draw spelling error indicators on words as you type.
hu: Helyesírási hibák jelzése beírás közben.

en: Automatic link recognition
hu: Automatikus hivatkozás-felismerés

en: Recognize links in text and replace them.
hu: Hivatkozások felismerése és cseréje a szövegben.

en: Automatic emoticon recognition
hu: Automatikus hangulatjel-felismerés

en: Recognize emoticons in text and replace them with images or Unicode characters.
hu: Hangulatjelek felismerése a szövegben és helyettesítésük képekkel vagy Unicode karakterekkel.

en: Unicode emoticons
hu: Unicode hangulatjelek

en: Use Unicode characters for emoticons.
hu: Unicode karakterek használata a hangulatjelekhez.

en: Attribute message
hu: Üzenet feladójának jelzése

en: The text that is inserted when replying to a message, attributing the message to the original author
hu: Üzenetre válaszoláskor az üzenet fölé beszúrandó szöveg, amely az eredeti üzenet feladóját jelzi

en: Forward message
hu: Üzenet továbbítása

en: The text that is inserted when forwarding a message, saying that the forwarded message follows
hu: Üzenet továbbításakor beszúrandó szöveg, amely közli, hogy a továbbított üzenet következik

en: Original message
hu: Eredeti üzenet

en: The text that is inserted when replying to a message (top posting), saying that the original message follows
hu: Üzenetre válaszoláskor az üzenet fölé beszúrandó szöveg, amely közli, hogy az eredeti üzenet következik

en: Group Reply replies to list
hu: A Csoportos válasz a listának válaszol

en: Instead of the normal “Reply to All” behaviour, this option will make the “Group Reply” toolbar button try to reply only to the mailing list through which you happened to receive the copy of the message to which you’re replying.
hu: A normál „Válasz mindenkinek” viselkedés helyett ez a beállítás lehetővé teszi a „Csoportos válasz” eszköztárgombnak a válasz küldését csak a levelezőlistának, amelyen keresztül megkapta azon üzenet másolatát, amelyre válaszol.

en: Put the cursor at the bottom of replies
hu: A kurzor válaszok alá vitele

en: Users get all up in arms over where the cursor should go when replying to a message. This determines whether the cursor is placed at the top of the message or the bottom.
hu: A felhasználók megosztottak, hogy hová kerüljön a kurzor válasz írásakor. Ez határozza meg, hogy a kurzor az üzenet aljára vagy tetejére kerüljön-e.

en: Always request read receipt
hu: Mindig kérjen tértivevényt

en: Whether a read receipt request gets added to every message by default.
hu: Alapértelmezetten minden üzenethez hozzáadásra kerül-e tértivevény-kérés.

en: Always request Delivery Status Notification
hu: Mindig kérjen tértivevényt

en: Whether a Delivery Status Notification request gets added to every message by default.
hu: Alapértelmezetten minden üzenethez hozzáadásra kerül-e tértivevény-kérés.

en: What mode open the composer with
hu: Milyen móddal nyissa meg a szerkesztőt

en: Spell checking languages
hu: Helyesírás-ellenőrző nyelvei

en: List of dictionary language codes used for spell checking.
hu: A helyesírás-ellenőrzéshez használt szótári nyelvi kódok listája.

en: List of recently used spell checking languages
hu: Nemrég használt helyesírás-ellenőrző nyelvek listája

en: List of dictionary language codes used for spell checking, which had been used recently.
hu: A helyesírás-ellenőrzéshez használt szótári nyelvi kódok listája, amelyek nemrég lettek használva.

en: How many recently used spell checking languages to remember
hu: Hány nemrég használt helyesírás-ellenőrző nyelvre emlékezzen

en: Show “Bcc” field when sending a mail message
hu: A „Rejtett másolat” mező megjelenítése levél küldésekor

en: Show the “Bcc” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
hu: A „Rejtett másolat” mező megjelenítése levél küldésekor. Ez a Nézet menüből vezérelhető a levélfiók kiválasztásakor.

en: Show “Cc” field when sending a mail message
hu: A „Másolat” mező megjelenítése levél küldésekor

en: Show the “Cc” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
hu: A „Másolat” mező megjelenítése levél küldésekor. Ez a Nézet menüből vezérelhető a levélfiók kiválasztásakor.

en: Show “From” override field when sending a mail message
hu: A „Feladó” felülbíráló mező megjelenítése levél küldésekor

en: Show the “From” override field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
hu: A „Feladó” felülbíráló mező megjelenítése levél küldésekor. Ez a Nézet menüből vezérelhető a levélfiók kiválasztásakor.

en: Show “Reply To” field when sending a mail message
hu: A „Válaszcím” mező megjelenítése levél küldésekor

en: Show the “Reply To” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
hu: A „Válaszcím” mező megjelenítése levél küldésekor. Ez a Nézet menüből vezérelhető a levélfiók kiválasztásakor.

en: Show “Mail-Followup-To” field when sending a mail message
hu: A „Levél nyomon követési címzettje” mező megjelenítése levél küldésekor

en: Show the “Mail-Followup-To” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
hu: A „Levél nyomon követési címzettje” mező megjelenítése levél küldésekor. Ez a Nézet menüből vezérelhető a levélfiók kiválasztásakor.

en: Show “Mail-Reply-To” field when sending a mail message
hu: A „Levél válaszcíme” mező megjelenítése levél küldésekor

en: Show the “Mail-Reply-To” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
hu: A „Levél válaszcíme” mező megjelenítése levél küldésekor. Ez a Nézet menüből vezérelhető a levélfiók kiválasztásakor.

en: Show “From” field when posting to a newsgroup
hu: A „Feladó” mező megjelenítése egy hírcsoportba való küldéskor

en: Show the “From” field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
hu: A „Feladó” mező megjelenítése egy hírcsoportba való küldéskor. Ez a Nézet menüből vezérelhető a levélfiók kiválasztásakor.

en: Show “Reply To” field when posting to a newsgroup
hu: A „Válaszcím” mező megjelenítése egy hírcsoportba való küldéskor

en: Show the “Reply To” field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
hu: A „Válaszcím” mező megjelenítése egy hírcsoportba való küldéskor. Ez a Nézet menüből vezérelhető a levélfiók kiválasztásakor.

en: Show “Mail-Followup-To” field when posting to a newsgroup
hu: A „Levél nyomon követési címzettje” mező megjelenítése egy hírcsoportba való küldéskor

en: Show the “Mail-Followup-To” field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
hu: A „Levél nyomon követési címzettje” mező megjelenítése egy hírcsoportba való küldéskor. Ez a Nézet menüből vezérelhető a levélfiók kiválasztásakor.

en: Show “Mail-Reply-To” field when posting to a newsgroup
hu: A „Levél válaszcíme” mező megjelenítése egy hírcsoportba való küldéskor

en: Show the “Mail-Reply-To” field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
hu: A „Levél válaszcíme” mező megjelenítése egy hírcsoportba való küldéskor. Ez a Nézet menüből vezérelhető a levélfiók kiválasztásakor.

en: Digitally sign replies when the original message is signed
hu: Válaszok digitális aláírása, ha az eredeti üzenet is alá van írva

en: Automatically enable PGP or S/MIME signatures when replying to a message which is also PGP or S/MIME signed.
hu: PGP vagy S/MIME aláírások automatikus bekapcsolása szintén PGP vagy S/MIME aláírású üzenetre válaszoláskor.

en: Encode filenames in an Outlook/GMail way
hu: Fájlnevek kódolása Outlook/GMail-szerűen

en: Encode filenames in the mail headers same as Outlook or GMail do, to let them display correctly filenames with UTF-8 letters sent by Evolution, because they do not follow the RFC 2231, but use the incorrect RFC 2047 standard.
hu: A fájlnevek kódolása a levélfejlécben az Outlook és GMail által használt módon, hogy az Evolution által küldött fájlneveket ezek is megfelelően jelenítsék meg, mivel az RFC 2231 helyett a helytelen RFC 2047 szabványt követik.

en: Send messages through Outbox folder
hu: Üzenetek küldése az Elküldött mappán át

en: Always save messages to Outbox folder when sending, to let a user choose when the messages should be sent.
hu: Küldéskor mindig mentse az üzeneteket az Elküldött mappába, így a felhasználó kiválaszthatja, hogy mikor kerüljenek az üzenetek elküldésre.

en: How long to delay Outbox flush when sending messages through Outbox folder
hu: Mennyi ideig késleltesse az Elküldött mappa ürítését, ha üzeneteket küld az Elküldött mappán keresztül

en: A delay, in minutes, to wait for the Outbox folder flush. Less than 0 means never flush, 0 means immediately, the rest is the delay interval in minutes.
hu: Késleltetés percekben, amíg az Elküldött mappából elküldésre kerülnek a levelek. 0-nál kisebb azt jelenti, hogy soha, a 0 azt jelenti, hogy azonnal, a többi pedig a késleltetést jelenti percekben.

en: Include signature in new messages only
hu: Aláírás elhelyezése csak új üzenetekben

en: Include selected signature only for new messages, but have no signature added for Replies or Forwards.
hu: A kijelölt aláírás elhelyezése csak az új üzenetekben, és ne legyen aláírás válaszokban vagy továbbított üzenetekben.

en: Put personalized signatures at the top of replies
hu: Személyre szabott aláírások elhelyezése a válaszok tetejére

en: Users get all up in arms over where their signature should go when replying to a message. This determines whether the signature is placed at the top of the message or the bottom.
hu: A felhasználók megosztottak, hogy hová kerüljön az aláírás válasz írásakor. Ez meghatározza, hogy az aláírás az üzenet aljára vagy tetejére kerüljön-e.

en: Do not add signature delimiter
hu: Nem vehető fel az aláírás-elválasztó

en: Set to TRUE in case you do not want to add signature delimiter before your signature when composing a mail.
hu: Állítsa igazra, ha levél írásakor nem kíván aláírás-elválasztót tenni az aláírása elé.

en: Keep original message signature in replies
hu: Az eredeti üzenet aláírásának megtartása a válaszokban

en: When set to TRUE, keep original message signature in replies, otherwise strip the signature and everything below it when replying to the message.
hu: Ha igazra van állítva, akkor az eredeti üzenet aláírása megmarad a válaszokban, egyébként eltávolítja az üzenetből az aláírást és minden alatta szereplő dolgot.

en: Ignore list Reply-To:
hu: A lista válaszcímének mellőzése

en: Some mailing lists set a Reply-To: header to trick users into sending replies to the list, even when they ask Evolution to make a private reply. Setting this option to TRUE will attempt to ignore such Reply-To: headers, so that Evolution will do as you ask it. If you use the private reply action, it will reply privately, while if you use the “Reply to List” action it will do that. It works by comparing the Reply-To: header with a List-Post: header, if there is one.
hu: Egyes levelezőlisták beállítanak egy válaszcímet, emiatt a felhasználók akkor is a listának válaszolnak, ha az Evolutiont privát válasz küldésére utasítják. Ezen beállítás segítségével az ilyen válaszcím fejlécek figyelmen kívül maradnak, így az Evolution azt fogja tenni, amire kéri. Ha a privát válasz műveletet választja, privát választ fog küldeni, ha a „Válasz a listának” műveletet választja, akkor a listának fog válaszolni. Ez a Reply-To: fejléc és a List-Post: fejléc összehasonlításával működik, ha van ilyen.

en: List of localized “Re”
hu: Lokalizált „Re” lista

en: Comma-separated list of localized “Re” abbreviations to skip in a subject text when replying to a message, as an addition to the standard “Re” prefix. An example is “SV,AV”.
hu: Lokalizált „Re” rövidítések vesszőkkel elválasztott listája, amelyek válaszoláskor kihagyandók a tárgy szövegéből a szabványos „Re” előtagon kívül.

en: List of localized “Re” separators
hu: Lokalizált „Re” lista elválasztók listája

en: A list of localized “Re” separators, used to skip in a subject text when replying to a message, as an addition to the standard “:” and the Unicode “︰” separators.
hu: Lokalizált „Re” elválasztók listája, amelyek válaszoláskor kihagyandók a tárgy szövegéből a szabványos „Re” előtagon, a szabványos „:” és a Unicode „︰” elválasztókon kívül.

en: Use localized “Fwd”/“Re” in message Subject
hu: Lokalizált „Fwd”/„Re” használata a levél tárgyában

en: When set to true, uses localized “Fwd”/“Re” in message Subject on reply and forward as provided by current locale translation, otherwise uses unlocalized version.
hu: Ha igazra van állítva, akkor a jelenlegi területi beállításoknak megfelelő lokalizált „Fwd”/„Re” szövegek lesznek használva az üzenet tárgyában a megválaszolt és továbbított leveleknél, egyébként a nem lokalizált verzió lesz használva.

en: Number of characters for wrapping
hu: Karakterek száma sortöréshez

en: Will autowrap lines after given number of characters.
hu: A sorok ennyi karakter után automatikusan törésre kerülnek.

en: Number of To and CC recipients to ask “prompt-on-many-to-cc-recips” from
hu: Címzettek és másolatok száma, amely felett fel kell tenni a „prompt-on-many-to-cc-recips” kulcs kérdését

en: When to ask, when the number of To and CC recipients reaches this value.
hu: Ha a címzettek és másolatok száma eléri ezt az értéket, kérdezzen.

en: Whether to always show main toolbar
hu: Mindig megjelenjen-e a fő eszköztár

en: If set to “true”, the main toolbar will be visible.
hu: Ha „igaz” értékre van állítva, akkor az fő eszköztár látható lesz.

en: Whether to always show edit toolbar
hu: Mindig megjelenjen-e a szerkesztés eszköztár

en: If set to “true”, the edit toolbar will be visible.
hu: Ha „igaz” értékre van állítva, akkor a szerkesztés eszköztár látható lesz.

en: Whether to always show Sign and Encrypt buttons on the toolbar
hu: Mindig megjelenjen-e az Aláírás és a Titkosítás gomb az eszköztáron

en: If set to “true”, the Sign and Encrypt buttons for either PGP or S/MIME are always shown in the composer’s toolbar. Otherwise they are shown only when being used.
hu: Ha „igaz” értékre van állítva, akkor az Aláírás és Titkosítás gombok a PGP-hez és az S/MIME-hoz mindig megjelennek a szerkesztő eszköztárán. Ellenkező esetben csak akkor látszódnak, ha használva vannak.

en: Wrap quoted text in replies
hu: Az idézett szöveg tördelése a válaszokban

en: If set to “true” quoted text in replies will be wrapped.
hu: Ha „igaz” értékre van állítva, akkor az idézett szövegek a válaszokban tördelésre kerülnek.

en: Paste plain text as preformatted
hu: Egyszerű szöveg beillesztése előformázottként

en: When set, paste a plain text into the composer body as Preformatted paragraph. When not set, paste it as Normal paragraph.
hu: Ha be van állítva, akkor az egyszerű szöveg előformázott bekezdésként lesz beillesztve. Ha nincs beállítva, akkor normál bekezdésként.

en: Convert UTC time in reply credits to local time
hu: Az UTC idő átalakítása helyi időre a válaszadatokban

en: Whether the time in reply credits should be converted to local time when it’s in UTC in the message.
hu: A válaszadatokban lévő idő átalakításra kerüljön-e helyi időre, ha UTC-ként szerepel az üzenetben.

en: Convert time in reply credits to local time
hu: A válaszadatokban lévő idő átalakítása helyi időre

en: Whether the time in reply credits should be converted to local time. This converts any time, not only UTC times, for which “composer-reply-credits-utc-to-localtime” can be used.
hu: Át kell-e alakítani a válaszadatokban lévő időt helyi időre. Ez bármilyen időt átvált, nem csak azokat az UTC időket, amelyekre a „composer-reply-credits-utc-to-localtime” használható.

en: Use user date format in reply credits
hu: Felhasználói dátumformátum használata a válaszadatokban

en: Whether the date in reply credits should be shown in the user date format. If unset, shows the header value from the original message.
hu: A válaszadatokban lévő dátumot a felhasználó dátumformátumában kell-e megjeleníteni. Ha nincs bejelölve, akkor az eredeti üzenetből származó fejlécértéket jeleníti meg.

en: Mark replied to messages as read
hu: A megválaszolt üzenetek olvasottnak jelölése

en: When replying to a message and marking it as being replied to, then whether also mark it as read.
hu: Ha válaszol egy üzenetre és megjelöli megválaszoltra, akkor jelölje-e meg olvasottként is.

en: Whether start Plain Text composer with Preformatted paragraph mode
hu: Az egyszerű szöveges szerkesztőt Előformázott bekezdés móddal indítsa-e

en: When set to true, new Plain Text messages will have preselected Preformatted paragraph mode. The Normal paragraph mode will be used when set to false.
hu: Ha igazra van állítva, akkor az új egyszerű szöveges üzenetek előre kiválasztott Előformázott bekezdés móddal rendelkeznek. A Normál bekezdés mód akkor lesz használva, ha hamisra van állítva.

en: Whether to obey Content-Disposition:inline message header hint
hu: Engedelmeskedjen-e a Content-Disposition:inline üzenetfejrész utalásnak

en: Set to “false” to block automatic display of attachments with Content-Disposition: inline.
hu: Állítsa hamisra a Content-Disposition:inline értékkel rendelkező mellékletek automatikus megjelenítésének blokkolásához.

en: Save file format for drag-and-drop operation
hu: Mentési formátum fogd és vidd műveletekhez

en: Can be either “mbox” or “pdf”.
hu: Az „mbox” vagy „pdf” egyike lehet.

en: Show image animations
hu: Képanimációk megjelenítése

en: Enable animated images in HTML mail. Many users find animated images annoying and prefer to see a static image instead.
hu: Animált képek engedélyezése HTML levelekben. Sokan zavarónak találják az animált képeket és inkább a statikus képet választják.

en: Enable or disable type ahead search feature
hu: Gépelés közbeni keresés engedélyezése vagy tiltása

en: Enable the side bar search feature to allow interactive searching of folder names.
hu: Az oldalsáv keresőszolgáltatásának engedélyezése a mappanevek interaktív kereséséhez.

en: Enable or disable magic space bar
hu: Bűvös szóköz engedélyezése vagy tiltása

en: Enable this to use Space bar key to scroll in message preview, message list and folders.
hu: A szóköz billentyű használatának engedélyezése az üzenetek görgetéséhez az előnézetben, az üzenetlistában és a mappákban.

en: Enable to use a similar message list view settings for all folders
hu: Hasonló üzenetlista-nézet beállítások használata az összes mappához

en: Enable to use a similar message list view settings for all folders.
hu: Hasonló üzenetlista-nézet beállítások használata az összes mappához.

en: Enable to use the same search settings for all folders
hu: Hasonló keresési beállítások használatának engedélyezése az összes mappához

en: This is considered only in combination with the 'global-view-setting'.
hu: Ez csak a „global-view-setting” beállítással együtt lesz figyelembe véve.

en: Mark citations in the message “Preview”
hu: Idézetek jelölése az üzenet előnézetében

en: Mark citations in the message “Preview”.
hu: Idézetek jelölése az üzenet előnézetében.

en: Citation highlight color
hu: Idézet kiemelési színe

en: Citation highlight color.
hu: Idézet kiemelésének színe.

en: Enable/disable caret mode
hu: Kurzor mód ki- vagy bekapcsolása

en: Enable caret mode, so that you can see a cursor when reading mail.
hu: Kurzor bekapcsolása, levélolvasáskor egy kurzor jelenik meg.

en: Default charset in which to display messages
hu: Az üzenetmegjelenítés alapértelmezett karakterkészlete

en: Default charset in which to display messages.
hu: Az üzenetmegjelenítés alapértelmezett karakterkészlete.

en: Automatically load images for HTML messages over HTTP
hu: Képek automatikus betöltése HTML üzenetekhez HTTP-n keresztül

en: Show notification about missing remote content
hu: Értesítés megjelenítése a hiányzó távoli tartalomról

en: When the message preview shows a message which requires to download remote content, while the download is not allowed for the user or the site, then show a notification about it on top of the preview panel.
hu: Ha az üzenet előnézet megjelenít egy üzenetet, amelyhez távoli tartalom letöltése szükséges, de a letöltés nem engedélyezett a felhasználónak vagy az oldalról, akkor értesítést jelenít meg erről az előnézeti panel tetején.

en: Show Animations
hu: Animációk megjelenítése

en: Show animated images as animations.
hu: Animált képek megjelenítése animációként.

en: Show all message headers
hu: Az összes üzenetfejléc megjelenítése

en: Show all the headers when viewing a messages.
hu: Az összes üzenetfejléc megjelenítése levelek olvasásakor.

en: List of headers to show when viewing a message.
hu: Levelek olvasásakor megjelenítendő üzenetfejlécek listája.

en: Each header is represented as a pair: the header name, and a boolean indicating whether the header is enabled. Disabled headers are not shown when viewing a message, but are still listed in Preferences.
hu: Minden fejlécet egy értékpár képvisel: a fejléc neve, és egy logikai érték, amely jelzi, hogy a fejléc engedélyezett-e. A letiltott fejlécek nem jelennek meg üzenet megjelenítésekor, de a Beállítások közt fel lesznek sorolva.

en: Show photo of the sender
hu: A feladó fényképének keresése

en: Show the photo of the sender in the message reading pane.
hu: Feladó fényképének megjelenítése az üzenetolvasó ablaktáblán.

en: Search libravatar.org for photo of the sender
hu: A feladó fényképének keresése a libravatar.org-on

en: Allow searching also at libravatar.org for photo of the sender.
hu: A feladó fényképe kereshető a libravatar.org-on is.

en: Mark as Seen after specified timeout
hu: Adott idő letelte után olvasottnak jelölés

en: Mark as Seen after specified timeout.
hu: Adott idő letelte után olvasottnak jelölés.

en: Mark as Seen always after specified timeout
hu: Egy adott idő letelte után olvasottnak jelölés mindig

en: If set to true, the selected message will be set as unread after the timeout also after the folder change.
hu: Ha „igaz” értékre van állítva, akkor a kiválasztott üzenet olvasatlanként lesz megjelölve a megadott idő letelte vagy a mappa megváltozása után.

en: Timeout for marking messages as seen
hu: Üzenet olvasottnak jelölése ennyi idő után

en: Timeout in milliseconds for marking messages as seen.
hu: Üzenet olvasottnak jelölése ennyi ezredmásodperc után.

en: Show Attachment Bar
hu: Mellékletsáv megjelenítése

en: Show Attachment Bar below the message preview pane when the message has attachments.
hu: Mellékletsáv megjelenítése az üzenetelőnézeti ablaktábla alatt, ha az üzenetnek mellékletei vannak.

en: Sender email-address column in the message list
hu: Feladó e-mail-címe oszlop az üzenetlistában

en: Show the email-address of the sender in a separate column in the message list.
hu: Feladó e-mail-címének megjelenítése az üzenetlista egy külön összegzés oszlopában.

en: Show deleted messages in the message-list
hu: Törölt üzenetek megjelenítése az üzenetlistában

en: Show deleted messages (with a strike-through) in the message-list.
hu: Törölt üzenetek megjelenítése (áthúzva) az üzenetlistában.

en: Show junk messages in the message-list
hu: Levélszemét megjelenítése az üzenetlistában

en: Show junk messages (with a red strike-through) in the message-list.
hu: Levélszemét megjelenítése (pirosan áthúzva) az üzenetlistában.

en: Enable Unmatched search folder
hu: A „Ki nem válogatott” keresőmappa engedélyezése

en: Enable Unmatched search folder within Search Folders. It does nothing if Search Folders are disabled.
hu: A „Ki nem válogatott” keresőmappa engedélyezése a keresőmappákon belül. Ha a keresőmappák le vannak tiltva, nem csinál semmit.

en: Hides the per-folder preview and removes the selection
hu: Elrejti a mappánkénti előnézetet és eltávolítja a kijelölést

en: This key is read only once and reset to “false” after read. This unselects the mail in the list and removes the preview for that folder.
hu: Ez a kulcs csak egyszer kerül beolvasásra és ezután „false” értéket kap. Ez megszünteti a levél kiválasztását a listában és eltávolítja a mappa előnézetét.

en: Height of the message-list pane
hu: Az üzenetlista ablaktábla magassága

en: Height of the message-list pane.
hu: Az üzenetlista ablaktábla magassága.

en: Whether message headers are collapsed in the user interface
hu: Az üzenetfejlécek össze vannak-e csukva a felhasználói felületen

en: Width of the message-list pane
hu: Az üzenetlista ablaktábla szélessége

en: Width of the message-list pane.
hu: Az üzenetlista ablaktábla szélessége.

en: Layout style
hu: Elrendezés stílusa

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the message list. “0” (Classic View) places the preview pane below the message list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the message list.
hu: Az elrendezési stílus megadja az előnézet ablaktábla elhelyezését az üzenetlistához képest. A „0” (klasszikus nézet) az előnézet ablaktáblát az üzenetlista alá, az „1” (függőleges nézet) pedig az üzenetlista mellé helyezi.

en: Variable width font
hu: Változó szélességű betűkészlet

en: The variable width font for mail display.
hu: A levelek megjelenítéséhez használt változó szélességű betűkészlet.

en: Terminal font
hu: Terminál betűkészlete

en: The terminal font for mail display.
hu: A levelek megjelenítéséhez használt terminál-betűkészlet.

en: Use custom fonts
hu: Egyéni betűkészlet használata

en: Use custom fonts for displaying mail.
hu: Egyéni betűkészlet használata levelek megjelenítéséhez.

en: Compress display of addresses in TO/CC/BCC
hu: Címek megjelenítésének tömörítése a címzett/másolat/rejtett másolat mezőkben

en: Compress display of addresses in TO/CC/BCC to the number specified in address_count.
hu: Címek megjelenítésének tömörítése a címzett/másolat/rejtett másolat mezőkben, az address_count kulcsban megadott mértékig.

en: Number of addresses to display in TO/CC/BCC
hu: Megjelenítendő címek száma a címzett/másolat/rejtett másolat mezőkben

en: This sets the number of addresses to show in default message list view, beyond which a “...” is shown.
hu: Beállítja az alapértelmezett üzenetlista nézetben megjelenítendő címek számát, melyeket „…” követ.

en: Show mails in headers part of the message preview when name is available
hu: Levelek megjelenítése az üzenet-előnézet fejlécek részében, ha a név elérhető

en: When set to false, the mail addresses which contain both the name and the email parts in headers like To/Cc/Bcc will be shown only with the name part, without the actual email, with the name made clickable.
hu: Ha hamis, akkor azok a levél címek, melyek mind a név, mind az e-mail részeket tartalmazzák a címzett/másolat/rejtett másolat fejlécekben, csak a név részt fogják megjeleníteni, a tényleges e-mail-cím nélkül, és a név kattintható lesz.

en: Thread the message-list based on Subject
hu: Üzenetlista szálakra bontása Tárgy szerint

en: Whether or not to fall back on threading by subjects when the messages do not contain In-Reply-To or References headers.
hu: Tárgy szerinti szálakra bontás ki/be, ha az üzenet nem tartalmaz In-Reply-To vagy References fejléceket.

en: Default value for thread expand state
hu: A szál kibontott állapotának alapértelmezett értéke

en: This setting specifies whether the threads should be in expanded or collapsed state by default. Evolution requires a restart.
hu: Meghatározza, hogy a szálak alapértelmezésben kibontott vagy összecsukott állapotban legyenek-e. Az Evolutiont újra kell indítani.

en: Whether sort threads based on latest message in that thread
hu: Szálak sorba rendezése a szálban lévő legutóbbi üzenet alapján

en: This setting specifies whether the threads should be sorted based on latest message in each thread, rather than by message’s date. Evolution requires a restart.
hu: Meghatározza, hogy a szálak alapértelmezésben szálankénti utolsó üzenet alapján legyenek-e sorba rendezve az üzenetek dátuma helyett. Az Evolutiont újra kell indítani.

en: Whether sort thread children always ascending
hu: Szálak gyermekeinek rendezése mindig növekvő sorrendbe

en: This setting specifies whether the thread children should be sorted always ascending, rather than using the same sort order as in the thread root level.
hu: Meghatározza, hogy a szálak gyermekei mindig növekvő sorrendben jelenjenek meg, ahelyett hogy ugyanúgy legyenek rendezve, mint a gyökérelemek.

en: Whether to compress thread level
hu: Tömörítse-e a szál szintjét

en: Set to true to compress thread levels for flat conversations, to make the level not so deep.
hu: Állítsa igazra a szálak szintjének tömörítéséhez, hogy laposak legyenek a társalgások, és ne legyenek olyan mélyek.

en: Whether to generate flat threads
hu: Állítson-e elő lapos szálakat

en: Set to true to generate flat threads. That is, the thread will have only one level, with no sublevels.
hu: Állítsa igazra a lapos szálak előállításához. Ez azt jelenti, hogy a szálnak csak egy szintje lesz, alszintek nélkül.

en: Sort accounts alphabetically in a folder tree
hu: Fiókok ábécérendbe rendezése a mappafában

en: Tells how to sort accounts in a folder tree used in a Mail view. When set to true accounts are sorted alphabetically, with an exception of On This Computer and Search folders, otherwise accounts are sorted based on an order given by a user
hu: Megadja a mappák rendezési módját a Levelek nézet mappafájában. Igazra állítva a fiókok ábécérendbe lesznek rendezve az Ezen a számítógépen és a keresőmappák kivételével, ellenkező esetben a fiókok a felhasználó által megadott sorrendben jelennek meg.

en: Log filter actions
hu: Szűrőműveletek naplózása

en: Log filter actions to the specified log file.
hu: Szűrő műveletek naplózása a megadott naplófájlba.

en: Logfile to log filter actions
hu: A szűrőműveletek naplózásához használt fájl

en: If not set, or being “stdout”, then the logging is done to stdout, instead to a file.
hu: Ha nincs beállítva, vagy „stdout”, akkor a naplózás a szabványos kimenetre kerül egy fájl helyett.

en: Flush Outbox after filtering
hu: Az Elküldött mappa kiürítése a szűrés után

en: Whether to flush Outbox after filtering is done. Outbox flush will happen only when there was used any “Forward to” filter action and approximately one minute after the last action invocation.
hu: A Kimenő üzenetek ürítendő-e a szűrés befejeződésekor. A Kimenő üzenetek ürítése csak akkor történik meg, ha legalább egy „Továbbítás” szűrőművelet használva volt, valamint az utolsó művelethívás után körülbelül egy perccel.

en: Default forward style
hu: Alapértelmezett továbbítási stílus

en: Default reply style
hu: Alapértelmezett válasz stílusa

en: Forward and reply attribution language tag, like en_US. Empty string means to use the same language as the user interface.
hu: Továbbítás és válasz tulajdonság nyelvi címke, mint például en_US. Az üres karakterlánc azt jelenti, hogy ugyanazt a nyelvet használja, amit a felhasználói felület.

en: Prompt on send when using key accelerator (Ctrl+Enter)
hu: Kérdés küldés előtt a gyorsbillentyű (Ctrl+Enter) használatakor

en: Prompt the user when he or she tries to send a message with a key accelerator.
hu: Kérdés, ha a felhasználó gyorsbillentyű lenyomásával próbál üzenetet küldeni.

en: Prompt on empty subject
hu: Kérdés, ha üres a tárgy

en: Prompt the user when he or she tries to send a message without a Subject.
hu: Kérdés, ha tárgy nélküli üzenetet próbál küldeni.

en: Prompt when emptying the trash
hu: Kérdés a Kuka ürítésekor

en: Prompt the user when he or she tries to empty the trash.
hu: A felhasználó megkérdezése a Kuka kiürítésekor.

en: Prompt when user expunges
hu: Kérdés törléskor

en: Prompt the user when he or she tries to expunge a folder.
hu: Kérdés mappatörléskor.

en: Prompt when user calls Empty Junk
hu: Kérdés a kuka ürítése parancs választásakor

en: Prompt the user when he or she tries to Empty a Junk folder.
hu: Kérdés kuka mappák ürítésekor.

en: Prompt when user marks message as Junk
hu: Kérdés, ha a felhasználó levélszemétként jelöl meg egy üzenetet

en: Prompt the user when he or she tries to mark a message as Junk.
hu: Kérdés, ha a felhasználó levélszemétként próbál megjelölni egy üzenetet.

en: Prompt before sending to recipients not entered as mail addresses
hu: Kérdés a nem levélcímként megadott címzetteknek küldés előtt

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are trying to send a message to recipients not entered as mail addresses
hu: Engedélyezi/tiltja az ismétlődő kérdéseket, amelyek arra figyelmeztetnek, hogy nem levélcímként megadott címzetteknek próbál üzenetet küldeni.

en: Prompt when user only fills Bcc
hu: Kérdés, ha csak a Bcc van kitöltve

en: Prompt when user tries to send a message with no To or Cc recipients.
hu: Kérdés, ha Címzett vagy Másolat címzett nélküli üzenetet próbál küldeni.

en: Prompt when user tries to send unwanted HTML
hu: Kérdés, ha kéretlenül próbál HTML levelet küldeni

en: Prompt when user tries to send HTML mail to recipients that may not want to receive HTML mail.
hu: Kérdés, ha HTML levelet próbál küldeni olyan címre, aki nem akar ilyet kapni.

en: Prompt when user tries to open 10 or more messages at once
hu: Kérdés, ha a felhasználó 10 vagy több üzenetet próbál egyszerre megnyitni

en: If a user tries to open 10 or more messages at one time, ask the user if they really want to do it.
hu: Megerősítés kérése, ha a felhasználó 10 vagy több üzenetet próbál egyszerre megnyitni.

en: Prompt while marking multiple messages
hu: Kérdés több üzenet kijelölésekor

en: Enable or disable the prompt whilst marking multiple messages.
hu: Kérdés letiltása/engedélyezése több üzenet kijelölésekor.

en: Prompt when deleting messages in search folder
hu: Kérdés keresőmappában lévő üzenetek törlésekor

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that deleting messages from a search folder permanently deletes the message, not simply removing it from the search results.
hu: Engedélyezi/tiltja az ismétlődő kérdéseket, amelyek arra figyelmeztetnek, hogy az üzenetek törlése a keresőmappából véglegesen törli az üzeneteket, nem egyszerűen csak a keresőmappából távolítja el.

en: Asks whether to copy a folder by drag &amp; drop in the folder tree
hu: Kérdezzen rá a mappák másolására fogd és vidd műveletnél a mappafában

en: Possible values are: “never” — do not allow copy with drag &amp; drop of folders in folder tree, “always” — allow copy with drag &amp; drop of folders in folder tree without asking, or “ask” — (or any other value) will ask user.
hu: Lehetséges értékek: „never” – ne másoljon a mappák fogd és vidd műveleteinél a mappafában; „always” – kérdés nélkül mindig engedélyezze a másolást fogd és vidd műveleteknél; vagy „ask” (vagy bármely más érték) – kérdezze meg a felhasználót.

en: Asks whether to move a folder by drag &amp; drop in the folder tree
hu: Kérdezzen rá a mappák áthelyezésére fogd és vidd műveletnél a mappafában

en: Possible values are: “never” — do not allow move with drag &amp; drop of folders in folder tree, “always” — allow move with drag &amp; drop of folders in folder tree without asking, or “ask” — (or any other value) will ask user.
hu: Lehetséges értékek: „never” – ne helyezzen át a mappák fogd és vidd műveleteinél a mappafában; „always” - kérdés nélkül mindig engedélyezze az áthelyezést fogd és vidd műveleteknél; vagy „ask” (vagy bármely más érték) – kérdezze meg a felhasználót.

en: Prompt when replying privately to list messages
hu: Kérdés, ha listára küldött üzenetekre magánjellegű üzenetben válaszol

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are sending a private reply to a message which arrived via a mailing list.
hu: Engedélyezi/tiltja az ismétlődő kérdéseket, amelyek arra figyelmeztetnek, hogy levelezőlistán keresztül érkezett üzenetre magánlevélben próbál válaszolni.

en: Prompt when mailing list hijacks private replies
hu: Kérdés, ha a levelezőlista eltéríti a magánjellegű válaszokat

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are trying sending a private reply to a message which arrived via a mailing list, but the list sets a Reply-To: header which redirects your reply back to the list
hu: Engedélyezi/tiltja az ismétlődő kérdéseket, amelyek arra figyelmeztetnek, hogy levelezőlistán keresztül érkezett üzenetre magánlevélben próbál válaszolni, de a lista által beállított válaszcím a válaszát visszairányítja a listára.

en: Prompt when replying to many recipients
hu: Kérdés, ha sok címzettnek válaszol

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are sending a reply to many people.
hu: Engedélyezi/tiltja az ismétlődő kérdéseket, amelyek arra figyelmeztetnek, hogy sok embernek küld választ.

en: Prompt when switching composer format and the content needs to lose its formatting
hu: Kérdés, ha a szerkesztési formátum megváltozik, és a tartalom elveszíti a formázást

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are switching composer format and the content needs to lose its formatting.
hu: Engedélyezi/tiltja az ismétlődő kérdéseket, amelyek arra figyelmeztetnek, hogy a szerkesztési formátum megváltozik, és a tartalom elveszíti a formázást.

en: Prompt when sending to many To and CC recipients
hu: Kérdés sok címzett és másolat címre küldéskor

en: Enable or disable the prompt when sending to many To and CC recipients. The “composer-many-to-cc-recips-num” defines the threshold.
hu: Kérdés be- vagy kikapcsolása sok címzett és másolat címre küldéskor. A küszöbértéket a composer-many-to-cc-recips-num kulcs tartalmazza.

en: List of addresses, or even parts of addresses, which accept HTML
hu: HTML-t elfogadó címek vagy címrészek listája

en: It's a complementary option for “prompt-on-unwanted-html”, containing list of addresses, which accept HTML messages.
hu: Ez a „prompt-on-unwanted-html” kiegészítő beállítása, amely a HTML üzeneteket elfogadó címek listáját tartalmazza.

en: Policy for automatically closing the message browser window when forwarding or replying to the displayed message.
hu: Irányelv az üzenetböngésző automatikus bezárásához a megjelenített üzenet továbbításakor vagy megválaszolásakor.

en: Empty Trash folders on exit
hu: Kuka mappák ürítése kilépéskor

en: Empty all Trash folders when exiting Evolution.
hu: Minden Kuka mappa ürítése az Evolutionből történő kilépéskor.

en: Minimum days between emptying the trash on exit
hu: A Kuka két kilépéskori ürítése közötti napok minimális száma

en: Minimum time between emptying the trash on exit, in days.
hu: A kuka két kilépéskori ürítése közti idő napokban.

en: Last time Empty Trash was run
hu: Utolsó kukaürítés ideje

en: The last time Empty Trash was run, in days since January 1st, 1970 (Epoch).
hu: A kukaürítés utolsó időpontja napokban, 1970. január 1. óta.

en: Amount of time in seconds the error should be shown on the status bar.
hu: Hiba megjelenítési ideje az állapotsoron ennyi másodpercig.

en: Level beyond which the message should be logged.
hu: Az a szint, amely felett az üzeneteket naplózni kell.

en: This can have three possible values. “0” for errors. “1” for warnings. “2” for debug messages.
hu: Három lehetséges értéke van: „0” (hiba), „1” (figyelmeztetés), „2” (hibakeresési üzenetek).

en: Show original “Date” header value.
hu: Az eredeti „Dátum” fejléc értékének megjelenítése.

en: Show the original “Date” header (with a local time only if the time zone differs). Otherwise always show “Date” header value in a user preferred format and local time zone.
hu: Az eredeti „Dátum” fejléc értékének megjelenítése (helyi idővel akkor, ha az időzóna eltér). Ellenkező esetben a „Dátum” fejléc értéke mindig a felhasználó által előnyben részesített formátumban és helyi időzónában jelenik meg.

en: List of Labels and their associated colors
hu: Címkék és a hozzájuk rendelt színek listája

en: List of labels known to the mail component of Evolution. The list contains strings containing name:color where color uses the HTML hex encoding.
hu: Az Evolution levelezője által ismert címkék listája. A lista név:szín alakú párokat tartalmaz, ahol a szín a HTML hexa kódolást használva van felírva.

en: Check incoming mail being junk
hu: Érkező levél ellenőrzése, hogy szemét-e

en: Run junk test on incoming mail.
hu: Levélszemét keresése a bejövő levelek között.

en: Empty Junk folders on exit
hu: Levélszemétmappák ürítése kilépéskor

en: Empty all Junk folders when exiting Evolution.
hu: Minden levélszemétmappa ürítése az Evolutionből történő kilépéskor.

en: Minimum days between emptying the junk on exit
hu: A levélszemét két kilépéskori törlése közötti napok minimális száma

en: Minimum time between emptying the junk on exit, in days.
hu: A szemét két kilépéskori törlése közti minimális idő napokban.

en: Last time Empty Junk was run
hu: A levélszemét törlésének utolsó időpontja

en: The last time Empty Junk was run, in days since January 1st, 1970 (Epoch).
hu: A levélszemét ürítésének utolsó időpontja napokban, 1970. január 1. óta.

en: The default plugin for Junk hook
hu: Az alapértelmezett levélszemét-bővítmény

en: This is the default junk plugin, even though there are multiple plugins enabled. If the default listed plugin is disabled, then it won’t fall back to the other available plugins.
hu: Ez az alapértelmezett levélszemét-bővítmény, ha több bővítmény is engedélyezve van. Ha az alapértelmezettként jelölt bővítmény le van tiltva, akkor nem áll vissza a többi elérhető bővítményre.

en: Determines whether to lookup in address book for sender email
hu: Meghatározza, hogy a címjegyzékben megkeresendő-e a feladó e-mail-címe

en: Determines whether to lookup the sender email in address book. If found, it shouldn’t be a spam. It looks up in the books marked for autocompletion. It can be slow, if remote address books (like LDAP) are marked for autocompletion.
hu: Meghatározza, hogy a címjegyzékben megkeresendő-e a feladó e-mail-címe. Ha megtalálható, akkor ez nem levélszemét. Ez az automatikus kiegészítésre megjelölt címjegyzékekben keres. Ez lassú lehet, ha távoli címjegyzékek (például LDAP) is ki vannak jelölve az automatikus kiegészítéshez.

en: Determines whether to look up addresses for junk filtering in local address book only
hu: Meghatározza, hogy a levélszemét szűrésekor csak a helyi címjegyzékben keresendők-e a címek

en: This option is related to the key lookup_addressbook and is used to determine whether to look up addresses in local address book only to exclude mail sent by known contacts from junk filtering.
hu: Ez a beállítás a lookup_addressbook kulcshoz kapcsolódik és megadja, hogy a helyi címjegyzékből levélszemét keresésekor a címek kikeresendők-e, az ismert partnerek által küldött levelek kihagyásához.

en: Determines whether to use custom headers to check for junk
hu: Meghatározza, hogy egyéni fejlécek használandók-e a szemét vizsgálatához

en: Determines whether to use custom headers to check for junk. If this option is enabled and the headers are mentioned, it will be improve the junk checking speed.
hu: Meghatározza, hogy egyéni fejlécek használandók-e a szemét keresésekor. Ha engedélyezett és a fejlécek is meg lettek adva, akkor ez javítani fogja a szemétkeresés sebességét.

en: Custom headers to use while checking for junk.
hu: A szemét keresésekor használandó egyéni fejlécek.

en: Custom headers to use while checking for junk. The list elements are string in the format “headername=value”.
hu: A szemét kereséséhez használandó egyéni fejlécek. A listaelemek formátuma: „fejlécnév=érték”.

en: UID string of the default account.
hu: UID karakterlánc az alapértelmezett postafiókhoz.

en: Save directory
hu: Mentési könyvtár

en: Directory for saving mail component files.
hu: Levélösszetevő fájlok mentési könyvtára.

en: Save format
hu: Mentés formátuma

en: Last used format when saving messages to file.
hu: Az utoljára használt formátum az üzenetek fájlba mentésekor.

en: Composer load/attach directory
hu: A szerkesztő betöltési-/mellékletkönyvtára

en: Directory for loading/attaching files to composer.
hu: A szerkesztőben mellékletek betöltéséhez/csatolásához használandó könyvtár.

en: Check for new messages on start
hu: Új levelek keresése indításkor

en: Whether to check for new messages when Evolution is started. This includes also sending messages from Outbox.
hu: Keresendők-e új üzenetek az Evolution indításakor. Ez tartalmazza az üzenetek elküldését az Elküldött mappából.

en: Check for new messages in all active accounts
hu: Új levelek keresése minden aktív postafiókban

en: Whether to check for new messages in all active accounts regardless of the account “Check for new messages every X minutes” option when Evolution is started. This option is used only together with “send_recv_on_start” option.
hu: Keresendők-e új üzenetek minden aktív postafiókban, függetlenül az adott fiók „Az új levelek automatikus lekérdezése X percenként” beállításától az Evolution indításakor. Ez a beállítás csak a „send_recv_on_start” beállítással együtt kerül felhasználásra.

en: Server synchronization interval
hu: Kiszolgáló-szinkronizáció időköze

en: Controls how frequently local changes are synchronized with the remote mail server. The interval must be at least 30 seconds.
hu: Felügyeli, hogy a helyi módosítások milyen gyakran kerüljenek szinkronizálásra a távoli levélkiszolgálóval. Az időköznek legalább 30 másodpercnek kell lennie.

en: Allow expunge in virtual folders
hu: Virtuális mappák tisztításának engedélyezése

en: Enables Expunge in virtual folders, which means that the Folder→Expunge will be callable in virtual folders, while the expunge itself will be done in all folders for all deleted messages within the virtual folder, not only for deleted messages belonging to the virtual folder.
hu: Engedélyezi a virtuális mappák tisztítását, azaz a Mappa → Tisztítás parancs használható lesz virtuális mappákon is, míg a tisztítás maga a virtuális mappán belüli összes mappa törölt üzeneteire lesz alkalmazva, nem csak a virtuális mappához tartozó törölt üzenetekre.

en: Inherit theme colors in HTML format
hu: Téma színeinek öröklése HTML formátumban

en: When enabled the theme colors for background, text and links are sent in resulting HTML formatted message.
hu: A keletkező HTML formátumú üzenetnél a téma színeit használja-e a háttérhez, a szöveghez és a hivatkozásokhoz.

en: An Archive folder for On This Computer folders.
hu: Archívum mappa az Ezen a számítógépen mappákhoz.

en: An Archive folder to use for Messages|Archive... feature when in an On This Computer folder.
hu: Archívum mappa az Üzenetek -> Archiválás funkció használatához az Ezen a számítógépen mappában állva.

en: Whether the To Do bar is visible in the main window
hu: Megjelenjen-e a Teendők sáv a főablakban

en: Stores whether the To Do bar is visible in the main window.
hu: A Teendők sáv látható-e a főablakban.

en: Width of the To Do bar in the main window
hu: A Teendők sáv szélessége a főablakban

en: Holds the width of the To Do bar for the main window.
hu: A Teendők sáv szélessége a főablakban.

en: Whether the To Do bar is visible in a sub-window
hu: A Teendők sáv látható-e a részablakban

en: Stores whether the To Do bar is visible in a sub-window.
hu: A Teendők sáv látható-e a részablakban.

en: Width of the To Do bar in a sub-window
hu: A Teendők sáv szélessége a részablakban

en: Holds the width of the To Do bar for a sub-window.
hu: A Teendők sáv szélessége a részablakban.

en: Whether the To Do bar should show also completed tasks
hu: A Teendők sáv megjelenítse-e a befejezett feladatokat is

en: Stores whether the To Do bar should show also completed tasks.
hu: A Teendők sáv megjelenítse-e a befejezett feladatokat is.

en: Whether the To Do bar should show also tasks without Due date
hu: A Teendők sáv megjelenítse-e a határidő nélküli feladatokat is

en: Stores whether the To Do bar should show also tasks without Due date.
hu: A Teendők sáv megjelenítse-e a határidő nélküli feladatokat is.

en: How many days to show in the To Do bar
hu: Hány nap jelenjen meg a Teendők sávon

en: Values out of range are clamped to the boundary.
hu: Az értelmezési tartományon kívüli értékek a korlátra lesznek állítva.

en: Show start up wizard
hu: Az indulási varázsló megjelenítése

en: Whether show start up wizard when there is no mail account configured.
hu: Megjelenjen-e az indulási varázsló, ha nincs beállítva levélfiók.

en: Whether go to the previous message after message deletion
hu: Az előző üzenetre ugorjon-e üzenettörlés után

en: If set to true, goes to the previous message when the selected is deleted; or to the next message, when it’s set to false.
hu: Ha „igaz” értékre van állítva, akkor az előző üzenetre ugrik a kiválasztott törlésekor; vagy a következő üzenetre, ha hamisra van állítva.

en: Show Subject above Sender in Messages column
hu: Tárgy megjelenítése a feladó felett az Üzenetek oszlopban

en: Whether to show Subject above Sender (From/To) in the Messages column, usually shown in the Vertical/Wide view of the message list. Change of this option requires restart of the Evolution.
hu: A tárgy a feladó felett jelenjen-e meg az Üzenetek oszlopban, amely általában az üzenetlista függőleges/széles nézetében jelenik meg. Ennek a beállításnak a megváltoztatása az Evolution újraindítását igényli.

en: Visually wrap long lines in composer
hu: Hosszú sorok tördelt megjelenítése a szerkesztőben

en: Whether to visually wrap long lines of text to avoid horizontal scrolling
hu: A hosszú sorok tördelve jelenjenek-e meg a szerkesztőben, elkerülve a vízszintes görgetést

en: Alternative reply style
hu: Alternatív válasz stílusa

en: Composer mode to use.
hu: A használandó szerkesztőmód.

en: Put the cursor at the bottom of alternative replies
hu: A kurzor alternatív válaszok alá vitele

en: This determines whether the cursor is placed at the top of the message or the bottom when using Alternative Reply.
hu: Ez meghatározza, hogy a kurzor az üzenet tetejére vagy aljára lesz helyezve, ha az Alternatív választ használja.

en: Put the signature at the top of the message
hu: Aláírások elhelyezése a válaszok tetejére

en: This determines whether the signature is placed at the top of the message or the bottom when using Alternative Reply.
hu: Ez meghatározza, hogy az aláírás az üzenet tetejére vagy aljára lesz helyezve, ha az Alternatív választ használja.

en: Apply chosen template when using Alternative Reply
hu: A kiválasztott sablon alkalmazása, ha az Alternatív választ használja

en: Last chosen template’s folder URI for Alternative Reply
hu: A legutóbb kiválasztott sablon mappa URI-ja az Alternatív válaszhoz

en: Last chosen template’s message UID for Alternative Reply
hu: A legutóbb kiválasztott sablon üzenet UID-ja az Alternatív válaszhoz

en: Whether preserve original message subject when applying template for Alternative Reply
hu: Megőrizze-e az eredeti üzenet tárgyát, ha az Alternatív válasz sablonját alkalmazza

en: Whether set “body” in mailto: URI as Preformatted paragraph style. If set to “false”, then Normal paragraph style will be used.
hu: Beállítsa-e az üzenettörzs stílusát Előformázott bekezdésre a mailto: URI-ban. Ha „hamis” értékre van állítva, akkor a Normál bekezdésstílus lesz használva.

en: Close the message browser window when the selected message is deleted or marked as Junk.
hu: Az üzenetböngésző-ablak bezárása, ha a kiválasztott üzenet törlésre kerül, vagy megjelöli levélszemétként.

en: Collapse archive folders in Move/Copy message to Folder and Go to Folder selectors.
hu: Az archívum mappák összecsukása az Áthelyezés/Másolás mappába és Ugrás a mappába lehetőségeknél.

en: Where to lookup recipient S/MIME certificates or PGP keys when encrypting messages.
hu: Hol keresse a címzett S/MIME tanúsítványait vagy PGP-kulcsait az üzenetek titkosításakor.

en: The “off” value completely disables certificate lookup; the “autocompleted” value provides certificates only for auto-completed contacts; the “books” value uses certificates from auto-completed contacts and searches in books marked for auto-completion.
hu: Az „off” érték teljesen letiltja a tanúsítványok kikeresését; az „autocompleted” érték csak az automatikusan kiegészített névjegyek esetén biztosít tanúsítványokat; a „books” érték használja az automatikusan kiegészített névjegyek tanúsítványait, és automatikus kiegészítést végez a címjegyzékek alapján.

en: Whether Send/Receive should also download of messages for offline.
hu: A Küldés/fogadás töltse-e le az üzeneteket kapcsolat nélküli módhoz.

en: If enabled, whenever Send/Receive is run it also runs synchronization of messages for offline use. The option is disabled by default.
hu: Ha engedélyezve van, akkor a Küldés/fogadás futtatásakor szinkronizálja is az üzeneteket kapcsolat nélküli használathoz. A beállítás alapértelmezetten le van tiltva.

en: Whether display delivery notification parts inline.
hu: Beágyazva jelenjenek-e meg a kézbesítési értesítési részek.

en: If enabled, the message/delivery-status and message/disposition-notification parts are shown automatically inline.
hu: Ha engedélyezve van, akkor a message/delivery-status és a message/disposition-notification részek automatikusan beágyazva jelennek meg.

en: Whether unset colors provided in HTML mails.
hu: Távolítsa-e el a HTML levelekben megadott színeket.

en: If enabled, unset colors in HTML messages, forcing use of desktop theme colors instead.
hu: Ha engedélyezve van, akkor távolítsa el a színeket a HTML üzenetekből, és kényszerítse az asztali környezet témaszíneinek használatát.

en: Whether to preserve expand state of the folders when calling Copy/Move to Folder.
hu: Megőrizze-e a mappák kibontási állapotát a mappába másolás/áthelyezés meghívásakor.

en: If enabled, the Copy/Move to Folder dialog will preserve the expand state of the folders in the dialog, otherwise all the folders will be expanded.
hu: Ha engedélyezve van, akkor a mappa másolása/áthelyezése párbeszédablak megőrzi a párbeszédablakban lévő mappák kibontási állapotát, ellenkező esetben minden mappa ki lesz bontva.

en: Whether to print attachments.
hu: Nyomtassa-e ki a mellékleteket.

en: If enabled, and possible, attachment content is printed with the message.
hu: Ha engedélyezve van és lehetséges, akkor a melléklet tartalma az üzenettel együtt nyomtatásra kerül.

en: Size limit for text attachments to show
hu: A szöveges mellékletek megjelenítési méretkorlátja

en: Defines the size in KB, the limit to show text attachments in the message preview. Anything above this limit will not be possible to show inline.
hu: Meghatározza azt a méretet KB-ban, ameddig megjelennek a szöveges mellékletek az üzenet előnézetében. A korlát fölötti mellékleteket nem lehet soron belül megjeleníteni.

en: Show Preview Toolbar
hu: Előnézeti eszköztár megjelenítése

en: Show toolbar above preview panel in the Mail view.
hu: Eszköztár megjelenítése az előnézeti ablaktábla fölött a levélnézetben.

en: Whether the markdown composer should sanitize input text also for the 'Markdown as Plain text' mode
hu: Meg kell-e tisztítania a Markdown-szerkesztőnek a bemeneti szöveget a „Markdown egyszerű szövegként” módban is

en: Disabling the sanitization allows to use the Markdown editor as a very simple text editor without mangling the input text.
hu: A megtisztítás letiltása lehetővé teszi a Markdown-szerkesztő egy nagyon egyszerű szövegszerkesztőként való használatát a bemeneti szöveg elrontása nélkül.

en: Show unread count in folder tree
hu: Olvasatlanok számának megjelenítése a mappafában

en: Show unread count beside the folder name in the folder tree.
hu: Az olvasatlanok számának megjelenítése a mappa neve mellett a mappafában.

en: Show insecure parts by default
hu: Nem biztonságos részek megjelenítése alapértelmezetten

en: Set whether not signed/encrypted parts beside signed/encrypted parts should be shown after mail open. The default is to hide these possibly insecure parts.
hu: Annak beállítása, hogy az aláírt/titkosított részek mellett a nem aláírt/titkosított részek megjelenjenek-e a levél megnyitása után. Az alapértelmezett beállítás ezen esetlegesen nem biztonságos részek elrejtése.

en: How to convert links from HTML to plain text
hu: Hogyan alakítsa át a hivatkozásokat HTML-ből egyszerű szöveggé

en: Possible values: 'none' - do not store href in the plain text; 'inline' - show href beside the text link, like: "label &lt;href&gt;"; 'reference' - show href as reference to the end of the text, like: "label [1] ...... [1] label href"; 'reference-without-label' - show href as reference to the end of the text without label, like: "label [1] ...... [1] href"
hu: Lehetséges értékek: „none” – ne tárolja a hivatkozás célját az egyszerű szövegben; „inline” – hivatkozás céljának megjelenítése a szöveges hivatkozás mellett, például: „címke &lt;hivatkozás célja&gt;”; „reference” – hivatkozás céljának megjelenítése a szöveg végére mutató hivatkozásként, például: „címke [1] ...... [1] címke hivatkozás célja; „reference-without-label” – hivatkozás céljának megjelenítése a szöveg végére mutató hivatkozásként címke nélkül, például: „címke [1] ...... [1] hivatkozás célja”

en: Whether click on a header in the message list can change sort order by the clicked column.
hu: Az üzenetlistában egy fejlécre történő kattintás megváltoztathatja-e a rendezési sorrendet a kattintott oszlop szerint.

en: Attach multiple messages as separate files
hu: Több üzenet csatolása különálló fájlokként

en: When attaching multiple messages at once, attach them as separate files (when set to 'true'), instead of a single mbox file.
hu: Ha egyszerre több üzenetet csatol, akkor azokat különálló fájlokként csatolja (ha „true” értékre van állítva), egyetlen mbox-fájl helyett.

en: (Deprecated) Default forward style
hu: (elavult) Alapértelmezett továbbítási stílus

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “forward-style-name” instead.
hu: Ez a kulcs elavult a 3.10-ben és nem szabad használni. Helyette használja a „forward-style-name” kulcsot.

en: (Deprecated) Default reply style
hu: (elavult) Alapértelmezett válaszstílus

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “reply-style-name” instead.
hu: Ez a kulcs elavult a 3.10-ben és nem szabad használni. Helyette használja a „reply-style-name” kulcsot.

en: (Deprecated) List of custom headers and whether they are enabled.
hu: (elavult) Az egyéni fejlécek listája, és hogy ezek be vannak-e kapcsolva.

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “show-headers” instead.
hu: Ez a kulcs elavult a 3.10-ben és nem szabad használni. Helyette használja a „show-headers” kulcsot.

en: (Deprecated) Load images for HTML messages over HTTP
hu: (elavult) Képek betöltése HTML üzenetekhez HTTP-n keresztül

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “image-loading-policy” instead.
hu: Ez a kulcs elavult a 3.10-ben és nem szabad használni. Helyette használja a „image-loading-policy” kulcsot.

en: (Deprecated) Asks whether to close the message window when the user forwards or replies to the message shown in the window
hu: (elavult) Kérdezzen rá az üzenetablak bezárására, ha a felhasználó az ablakban látható üzenetet továbbítja vagy arra válaszol.

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “browser-close-on-reply-policy” instead.
hu: Ez a kulcs elavult a 3.10-ben és nem szabad használni. Helyette használja a „browser-close-on-reply-policy” kulcsot.

en: Prompt before send when attachment changed on the disk
hu: Kérdés a küldés előtt, ha a melléklet megváltozott a lemezen

en: Ask whether can send a message with attachments which changed on the disk since they had been attached to the message.
hu: Kérdezze meg, hogy elküldhet-e egy üzenetet olyan mellékletekkel, amelyek az üzenethez való csatolásuk óta megváltoztak a lemezen.

note: Translators: This is a list of words for the attach reminder plugin to look for in a message body. Please use any number of words here in your language that might indicate that an attachment should have been attached to the message.
en: ['attachment','attaching','attached','enclosed']
hu: ['melléklet','mellékelem','mellékelve','csatolom','csatolva','csatolás','csatolmány']

en: List of clues for the attachment reminder plugin to look for in a message body
hu: A mellékletemlékeztető bővítmény által az üzenettörzsben keresendő nyomok listája

en: List of clues for the attachment reminder plugin to look for in a message body.
hu: A mellékletemlékeztető bővítmény által az üzenettörzsben keresendő nyomok listája.

en: Address book source
hu: Címjegyzék forrása

en: Address book to use for storing automatically synced contacts.
hu: Automatikusan szinkronizált névjegyek tárolására használandó címjegyzék.

en: Auto sync Pidgin contacts
hu: Pidgin névjegyek automatikus szinkronizálása

en: Whether Pidgin contacts should be automatically synced.
hu: A Pidgin névjegyek automatikusan szinkronizálandók-e.

en: Enable autocontacts
hu: Automatikus névjegyek engedélyezése

en: Whether contacts should be automatically added to the user’s address book.
hu: A névjegyek automatikusan felvételre kerüljenek-e a felhasználó címjegyzékébe.

en: Whether to set “File under” field as “First Last”
hu: Beállítsa-e a „Mentés mint” mezőt „Utónév Vezetéknév” értékre

en: Set File under as “First Last”, instead of “Last, First”.
hu: A Mentés mint beállítása „Utónév Vezetéknév” alakra a „Vezetéknév, Utónév” helyett.

en: Pidgin address book source
hu: Pidgin címjegyzék forrása

en: Address book to use for storing automatically synced contacts from Pidgin.
hu: A Pidginből szinkronizált névjegyek tárolására használandó címjegyzék.

en: Pidgin check interval
hu: Pidgin ellenőrzés gyakorisága

en: Check interval for Pidgin syncing of contacts.
hu: Pidgin névjegyek szinkronizálásának gyakorisága.

en: Pidgin last sync MD5
hu: Utolsó Pidgin szinkronizálás MD5-je

en: Pidgin last sync MD5.
hu: Utolsó Pidgin szinkronizálás MD5-je.

en: Pidgin last sync time
hu: Utolsó Pidgin szinkronizálás ideje

en: Pidgin last sync time.
hu: Utolsó Pidgin szinkronizálás ideje.

en: List of Custom Headers
hu: Egyéni fejlécek listája

en: The key specifies the list of custom headers that you can add to an outgoing message. The format for specifying a Header and Header value is: Name of the custom header followed by “=” and the values separated by “;”
hu: A kulcs megadja a kimenő üzenethez adható egyéni fejlécek listáját. A fejléc és fejlécérték megadásának formátuma: egyéni fejléc neve=értékek ;-vel elválasztva

en: Default External Editor
hu: Alapértelmezett külső szerkesztő

en: The default command that must be used as the editor.
hu: A szerkesztőként használandó alapértelmezett parancs.

en: Automatically launch when a new mail is edited
hu: Automatikus indítás új levél szerkesztésekor

en: Automatically launch editor when key is pressed in the mail composer.
hu: A szerkesztő automatikus indítása a billentyű lenyomásakor a levélszerkesztőben

en: Insert Face picture by default
hu: Arckép beszúrása alapértelmezésben

en: Whether insert Face picture to outgoing messages by default. The picture should be set before checking this, otherwise nothing happens.
hu: Arckép beszúrása a kimenő üzenetekbe alapértelmezésben. Ezt a képet ezen szolgáltatás engedélyezése előtt kell beállítani, különben nem történik semmi.

en: Delete processed
hu: Törlés feldolgozva

en: Whether to delete processed iTip objects
hu: A törlés feldolgozott-e iTip objektumokat

en: Preserve existing reminder by default
hu: Meglévő emlékeztető megőrzése alapértelmezetten

en: Whether to preset option to preserve existing reminder by default
hu: Előre be legyen-e állítva, hogy alapértelmezetten megőrzésre kerüljenek a meglévő emlékeztetők

en: Show invitation description provided by the sender
hu: A küldő által biztosított meghívási leírás megjelenítése

en: Set to true to show invitation description as provided by the sender, if such is available
hu: Állítsa igazra a meghívási leírás oly módon való megjelenítéséhez, ahogy a küldő biztosította, ha elérhető ilyen

en: Whether to attach components in mail messages
hu: Csatoljon-e összetevőket a levélüzenetekben

en: Attach components in mail messages like meeting invitations or responses, instead of saving them as a body alternative
hu: Összetevők csatolása a levélüzenetekben, például találkozómeghívókhoz vagy válaszokhoz, ahelyett hogy törzs alternatívaként mentené azokat.

en: Notify new messages for Inbox only.
hu: Értesítés csak a Beérkezett üzenetek új üzenetei esetén.

en: Whether to notify new messages in Inbox folder only.
hu: Csak a Beérkezett üzenetek mappába érkezett üzenetekről értesítsen-e.

en: Enable D-Bus messages.
hu: D-Bus üzenetek engedélyezése.

en: Generates a D-Bus message when new mail messages arrive.
hu: D-BUS üzenetet hoz létre, ha új levél érkezik.

en: Enable icon in notification area.
hu: Értesítésiterület-ikon engedélyezése.

en: Show new mail icon in notification area when new messages arrive.
hu: Új üzenet érkezésekor az új üzenet ikon megjelenítése az értesítési területen.

en: Popup message together with the icon.
hu: Felugró üzenet megjelenítése az ikonnal együtt.

en: Whether show message over the icon when new messages arrive.
hu: Új üzenet érkezésekor az üzenet megjelenítése az ikon felett.

en: Enable audible notifications when new messages arrive.
hu: Hallható értesítések engedélyezése új üzenetek érkezésére.

en: Whether to make a sound of any kind when new messages arrive. If “false”, the “notify-sound-beep”, “notify-sound-file”, “notify-sound-play-file” and “notify-sound-use-theme” keys are disregarded.
hu: Adjon-e bármilyen hangot új üzenetek érkezésekor. Ha hamis, akkor a „notify-sound-beep”, „notify-sound-file”, „notify-sound-play-file” és „notify-sound-use-theme” kulcsok figyelmen kívül maradnak.

en: Whether to emit a beep.
hu: Kiadjon-e hangjelzést.

en: Whether to emit a beep when new messages arrive.
hu: Hangjelzés új üzenetek érkezésekor.

en: Sound filename to be played.
hu: Lejátszandó hangfájl neve.

en: Sound file to be played when new messages arrive, if “notify-sound-play-file” is “true”.
hu: Új üzenet beérkezésekor lejátszandó hangfájl, ha a „notify-sound-play-file” értéke „true”.

en: Whether to play a sound file.
hu: Lejátsszon-e egy hangfájlt.

en: Whether to play a sound file when new messages arrive. The name of the sound file is given by the “notify-sound-file” key.
hu: Lejátsszon-e egy hangfájlt új üzenetek érkezésekor. A hangfájl nevét a „notify-sound-file” kulcs adja meg.

en: Use sound theme
hu: Hangtéma használata

en: Play themed sound when new messages arrive, if not in beep mode.
hu: Új üzenet beérkezésekor hang lejátszása a témából, ha nem a hangjelzés mód van beállítva.

en: Do not notify for these accounts
hu: Ne értesítsen ezen fiókok esetén

en: Contains UIDs of accounts for which the notifications should be avoided.
hu: Azon fiókok UID-ját tartalmazza, melyeknél el kell kerülni az értesítéseket.

en: Mode to use when displaying mails
hu: Levelek megjelenítéséhez használandó mód

en: The mode to use for displaying mails. “normal” makes Evolution choose the best part to show, “prefer_plain” makes it use the text part, if present, “prefer_source” makes it use the text part, if present, otherwise shows HTML source, and “only_plain” forces Evolution to only show plain text
hu: Levelek megjelenítése ebben a módban. A „normal” hatására az Evolution a legjobb megjelenítési lehetőséget választja, a „prefer_plain” hatására a szöveges részt használja (ha van), a „prefer_source” hatására a szöveges részt használja ha van, egyébként a HTML forrást jeleníti meg, míg az „only_plain” hatására az Evolution csak az egyszerű szöveget jeleníti meg

en: Whether to show suppressed HTML output
hu: Megjelenjen-e az elnyomott HTML kimenet

en: List of Destinations for publishing
hu: Célok listája a közzétételhez

en: The key specifies the list of destinations to where publish calendars. Each values specifies an XML with setup for publishing to one destination.
hu: Naptárak közzétételéhez használt célok listája. Minden érték egy XML-t ad meg, amely egy adott közzétételi cél beállításait tartalmazza.

en: List of assignments for recipient and the address to be used with it
hu: A címzett és a hozzá használandó címek összerendelésének felsorolása

en: The list is of format 'recipient&lt;tab&gt;sender', where the recipient can be part of the address only and the sender is a full email address, which should match the From address precisely.
hu: A lista formátuma „címzett&lt;tab&gt;feladó”, ahol a címzett csak a cím része lehet, és a feladó egy teljes e-mail-cím, amelynek pontosan kell egyeznie a feladó címével.

en: List of assignments for an account, which recipients it accepts
hu: Egy fiókhoz tartozó hozzárendelések listája, hogy mely címzetteket fogadja el

en: List of keyword/value pairs for the Templates plugin to substitute in a message body.
hu: A Sablonok bővítmény által az üzenettörzsben helyettesítésre használandó kulcsszó/érték párok listája.

en: Skip development warning dialog
hu: A fejlesztői verzióra figyelmeztető párbeszédablak átugrása

en: Whether the warning dialog in development versions of Evolution is skipped.
hu: Ha be van állítva, az Evolution fejlesztői verzióiban nem jelenik meg a figyelmeztető ablak.

en: Initial attachment view
hu: Kiinduló mellékletnézet

en: Initial view for attachment bar widgets. “0” is Icon View, “1” is List View.
hu: Mellékletsáv felületi elemek kiinduló nézete. Lehetséges értékek: 0 - ikonnézet, 1 - listanézet.

en: Initial file chooser folder
hu: Kiinduló fájlválasztómappa

en: Initial folder for GtkFileChooser dialogs.
hu: A GTK fájlválasztó ablakok kiinduló mappája.

en: Compression format used by autoar
hu: Az autoar által használt tömörítési formátum

en: Compression format used when compressing attached directories with autoar.
hu: Az autoar által a csatolt könyvtárakhoz használt tömörítési formátum.

en: Compression filter used by autoar
hu: Az autoar által használt tömörítési szűrő

en: Compression filter used when compressing attached directories with autoar.
hu: Az autoar által a csatolt könyvtárakhoz használt tömörítési szűrő.

en: Start in offline mode
hu: Indítás kapcsolat nélküli módban

en: Whether Evolution will start up in offline mode instead of online mode.
hu: Ha be van állítva, az Evolution kapcsolat nélküli módban fog indulni, kapcsolódott mód helyett.

en: Offline folder paths
hu: Kapcsolat nélküli mappák útvonala

en: List of paths for the folders to be synchronized to disk for offline usage.
hu: A kapcsolat nélküli használatra szinkronizálandó mappák elérési útjainak listája.

en: Enable express mode
hu: Expressz mód engedélyezése

en: Flag that enables a much simplified user interface.
hu: Sokkal egyszerűbb felhasználói felület engedélyezése.

en: List of button names to hide in the window switcher
hu: Az elrejtendő gombok nevének listája az ablakváltóban

en: Valid values are “mail”, “addressbook”, “calendar”, “tasks” and “memos”. Change of this requires restart of the application.
hu: Az érvényes értékek: „mail” (levél), „calendar” (naptár), „tasks” (feladatok) és „memos” (feljegyzések). A megváltoztatása az alkalmazás újraindítását igényli.

en: Window buttons are visible
hu: Az ablak gombjai láthatóak

en: Whether the window buttons should be visible.
hu: Láthatóak legyenek-e az ablakgombok

en: Window button style
hu: Ablak gombjainak stílusa

en: The style of the window buttons. Can be “text”, “icons”, “both”, “toolbar”. If “toolbar” is set, the style of the buttons is determined by the GNOME toolbar setting.
hu: Az ablak gombjainak stílusa. Lehetséges értékek: „text” (szöveg), „icons” (ikonok), „both” (mindkettő), „toolbar” (eszköztár). Ha a „toolbar” van beállítva, a gombok stílusa a GNOME hasonló beállításához igazodik.

en: Menubar is visible
hu: A menüsáv látható

en: Whether the menubar should be visible.
hu: A menüsáv látható legyen-e.

en: Toolbar is visible
hu: Az eszköztár látható

en: Whether the toolbar should be visible.
hu: Az eszköztár látható legyen-e.

en: Sidebar is visible
hu: Az oldalsáv látható

en: Whether the sidebar should be visible.
hu: Az oldalsáv látható legyen-e.

en: Statusbar is visible
hu: Állapotsor látható

en: Whether the status bar should be visible.
hu: Látható legyen-e az állapotsor.

en: ID or alias of the component to be shown by default at start-up.
hu: Az indításkor alapértelmezésként megjelenő összetevő azonosítója vagy álneve.

en: Default sidebar width
hu: Alapértelmezett oldalsáv-szélesség

en: The default width for the sidebar, in pixels.
hu: Az oldalsáv alapértelmezett szélessége, képpontokban.

en: Enable special WebKit developer features
hu: Speciális WebKit fejlesztői funkciók engedélyezése

en: Any change of this option requires restart of Evolution.
hu: A beállítás módosítása az Evolution újraindítását igényli.

en: The last extension being used when backing up Evolution data.
hu: A legutóbb, az Evolution adatmentése során használt kiterjesztés.

en: It can be either “.gz” or “.xz” and it influences what extension will be preselected in the file chooser.
hu: Értéke „.gz” vagy „.xz” lehet, és azt befolyásolja, hogy melyik kiterjesztés lesz előre kiválasztva a fájlválasztóban.

en: Prefix of the URI to use to search the web with selected text.
hu: A kijelölt szöveg világhálón történő kereséséhez használandó URI előtagja.

en: The prefix of a URL to be used for searches on the web. The actual text selection is escaped and appended to this string. The URI should start with https://.
hu: Egy URL előtagja, amelyet a világhálón történő keresésnél használnak. Az aktuális szövegkijelölés elfedésre kerül és ehhez a karakterlánchoz lesz fűzve. Az URI-nak https://-rel kell kezdődnie.

en: Minimum font size to be used by WebKitGTK
hu: A WebKitGTK által használt legkisebb betűméret

en: The minimum font size in pixels used to display text in WebKitGTK. This setting controls the absolute smallest size. Values other than 0 can potentially break page layouts. Negative values are treated as 0.
hu: A WebKitGTK által a szöveg megjelenítéséhez használt legkisebb betűméret képpontokban. A beállítás az abszolút legkisebb méretet szabályozza. A 0-tól különböző értékek lehet, hogy elronthatják a lapelrendezéseket. A negatív értékek 0-ként kezeltek.

en: Set of additional illegal characters in the filename
hu: További, a fájlnévben nem használható karakterek

en: When generating file names from custom strings some non-printable or reserved characters are replaced with an underscore. Here's a set of additional characters to be replaced.
hu: A fájlnevek egyéni karakterláncokból történő előállításakor egyes nem nyomtatható vagy fenntartott karakterek aláhúzásra lesznek cserélve. Ezek a további karakterek, melyek le lesznek cserélve.

en: Override toolbar icon size
hu: Eszköztár ikonméretének felülbíráslása

en: Controls the toolbar icon size. The 'default' value lets the system/code decide what is the best icon size for the toolbar. Changing the option requires application restart.
hu: Az eszköztár ikonméretét szabályozza. Az „alapértelmezett” érték lehetővé teszi a rendszer vagy kód számára annak eldöntését, hogy mi a legjobb ikonméret az eszköztárhoz. A beállítás megváltoztatása az alkalmazás újraindítását igényli.

en: Whether to use header bar in the application
hu: Legyen-e használva fejlécsáv az alkalmazásban

en: When enabled, adds buttons to the header bar. This applies to dialogs as well. Changing the option requires application restart.
hu: Ha engedélyezve van, akkor gombokat ad a fejlécsávhoz. Ez a párbeszédablakokra is vonatkozik. A beállítás megváltoztatása az alkalmazás újraindítását igényli.

en: Whether to use icon-only buttons in the header bar
hu: Használjon-e csak ikont tartalmazó gombokat a fejlécsávban

en: When enabled, uses icon-only buttons in the header bar. Otherwise some buttons can show also text when there's enough space.
hu: Ha engedélyezve van, akkor a csak ikont tartalmazó gombokat használja a fejlécsávban. Különben egyes gombok szöveget is megjeleníthetnek, ha van elég hely.

en: Whether the markdown editor show have live preview
hu: Megjelenítse-e a markdown szerkesztő, hogy van előnézete

en: When enabled, the markdown editor shows a preview beside the editing text and updates it as the user types.
hu: Ha engedélyezve van, akkor a markdown szerkesztő előnézetet jelenít meg a szerkesztett szöveg mellett, és frissíti azt a felhasználó gépelése közben.

en: Whether to prefer symbolic icons
hu: Előnyben részesítendők-e a szimbolikus ikonok

en: Controls whether the application should prefer symbolic icons or not. The 'auto' value detects whether the icon theme is using symbolic icons. Note the symbolic icons cannot be used when the icon theme does not provide them. Similarly the color icons cannot be used, when they are not available.
hu: Azt szabályozza, hogy az alkalmazás előnyben részesítse-e a szimbolikus ikonokat vagy sem. Az „auto” érték felismeri, hogy az ikontéma használ-e szimbolikus ikonokat. Ne feledje, hogy a szimbolikus ikonok nem használhatók, ha az ikontéma nem biztosítja azokat. Hasonlóképpen a színes ikonok sem használhatók, ha nem érhetők el.

en: Custom command to convert markdown into HTML
hu: Egyéni parancs a Markdown HTML-be való átalakításához

en: When not empty, can contain a command, which will be used to convert markdown into HTML. It can contain also additional arguments, but not shell variables and the like. It's expected that the command reads the markdown from stdin and writes the HTML data into stdout. The command can be called very often, even as the user types, thus make sure it'll not be slow, because it can block the application.
hu: Ha nem üres, akkor tartalmazhat egy olyan parancsot, amely a Markdown HTML-be való átalakításához lesz használva. További argumentumokat is tartalmazhat, de nem tartalmazhat parancsértelmező változókat és hasonlókat. Elvárás, hogy a parancs a szabványos bemenetről olvassa a Markdown-adatot, és a HTML-adatokat a szabványos kimenetre írja. A parancsot meg lehet hívni nagyon gyakran, akár a felhasználó gépelése közben is, ezért győződjön meg arról, hogy nem lesz lassú, mert blokkolhatja az alkalmazást.

en: Additional argument to use with markdown-to-html-command when want to get source position in the output HTML
hu: A markdownból-html-paranccsal használandó további argumentum, ha a forrás pozícióját szeretné megkapni a kimeneti HTML-ben.

en: The markdown editor can ask to get also source position as additional `data-sourcepos` attributes, then this argument is added to the markdown-to-html-command command line to include them. It can be empty when not supported by that command.
hu: A Markdown-szerkesztő kérheti, hogy a forrás pozícióját is megkapja további „data-sourcepos” attribútumokként, majd ez az argumentum hozzáadásra kerül a markdownból-html-parancs parancssorához, hogy beépítse azokat. Üres is lehet, ha az adott parancs nem támogatja.

en: Use only local spam tests.
hu: Csak helyi levélszemét-tesztek elvégzése.

en: Use only the local spam tests (no DNS).
hu: Csak helyi levélszemét-tesztek elvégzése (DNS nélkül).

en: Full path command to run spamassassin
hu: Teljes elérési utas parancs a spamassassin futtatásához

en: Full path to a spamassassin command. If not set, then a compile-time path is used, usually /usr/bin/spamassassin. The command should not contain any other arguments.
hu: Teljes elérési út a spamassassin parancshoz. Ha nincs beállítva, akkor a fordítási idejű útvonal lesz használva, általában a /usr/bin/spamassassin. A parancs nem tartalmazhat semmilyen más argumentumot.

en: Full path command to run sa-learn
hu: Teljes elérési utas parancs a sa-learn futtatásához

en: Full path to a sa-learn command. If not set, then a compile-time path is used, usually /usr/bin/sa-learn. The command should not contain any other arguments.
hu: Teljes elérési út a sa-learn parancshoz. Ha nincs beállítva, akkor a fordítási idejű útvonal lesz használva, általában a /usr/bin/sa-learn. A parancs nem tartalmazhat semmilyen más argumentumot.

en: Whether the text-highlight module is enabled
hu: A szövegkiemelési modul be legyen-e kapcsolva

en: Theme name to use, defaults to “bclear”
hu: Használandó téma neve, alapértelmezésben „bclear”

en: Use “highlight --list-scripts=themes” to get the list of installed themes and then the value to one of them. The change requires only re-format of the message part to take into effect, like using right-click→Format As→....
hu: Használja a „highlight --list-scripts=themes” parancsot a telepített témák listájának lekéréséhez, majd adja meg az egyik értéket. A változtatás csak a szöveges rész újraformázását igényli az életbe lépéshez, például a jobb kattintás -> Formázás mint -> ... használatával.

en: Manage your email, contacts and schedule
hu: E-mailek, névjegyek és határidők kezelése

en: Evolution is a personal information management application that provides integrated mail, calendaring and address book functionality.
hu: Az Evolution egy személyes információkezelő alkalmazás, amely integrált levelező, naptárkezelő és címjegyzékfunkciókat biztosít.

en: Evolution supports a wide range of industry standard data formats and network protocols for information exchange, with an emphasis on standards compliance and security. Evolution can also integrate smoothly with Microsoft Exchange by way of the “Exchange Web Services” (EWS) extension.
hu: Az Evolution adatcserére használt ipari szabvány adatformátumok és hálózati protokollok széles körét támogatja, a szabványoknak megfelelés és biztonság hangsúlyozásával. Az Evolution képes simán integrálódni a Microsoft Exchange-dzsel, az „Exchange Web Services” (EWS) kiterjesztés révén.

en: Mail – Classic View
hu: Levél – Klasszikus nézet

en: Mail – Vertical View
hu: Levél – Függőleges nézet

en: Mail Composer
hu: Levélszerkesztő

en: Calendar
hu: Naptár

en: Contacts
hu: Névjegyek

en: The Evolution Team
hu: Az Evolution csapata

en: Groupware Suite
hu: Csoportmunka-szoftver

en: Evolution Mail and Calendar
hu: Evolution levelező és naptár

en: email;calendar;contact;addressbook;task;
hu: levél;naptár;névjegy;címjegyzék;feladat;

en: New Window
hu: Új ablak

en: Compose a Message
hu: Üzenet írása

en: Mail
hu: Levelek

en: Memos
hu: Feljegyzések

en: Tasks
hu: Feladatok

en: Go to _Previous Message
hu: Ugrás az _előző üzenethez

en: Go to _Next Message
hu: Ugrás a _következő üzenethez

en: _File
hu: _Fájl

en: _Open…
hu: _Megnyitás…

en: _Print
hu: _Nyomtatás

note: == Button box ==
en: _Close
hu: _Bezárás

en: _Edit
hu: S_zerkesztés

en: C_ut
hu: Ki_vágás

note: copy menu item
en: _Copy
hu: _Másolás

note: paste menu item
en: _Paste
hu: _Beillesztés

en: _Select All
hu: Összes _kijelölése

en: _Find in Message…
hu: Ke_resés üzenetben…

en: _View
hu: _Nézet

en: _Load Images
hu: _Képek betöltése

en: All Message _Headers
hu: Az összes üzenet_fejléc

en: Message _Source
hu: Üzenet _forrása

en: _Caret Mode
hu: K_urzor mód

en: _Zoom
hu: _Nagyítás

en: _Zoom In
hu: _Nagyítás

note: Zoom-out button
en: Zoom _Out
hu: Kicsin_yítés

en: _Normal Size
hu: No_rmál méret

en: Ch_aracter Encoding
hu: Karakterkó_dolás

note: Translators: This is for "Toolbar Icon Size: Default"
en: _Default
hu: _Alapértelmezett

en: _Message
hu: Üz_enet

en: _Import…
hu: _Importálás…

en: _Edit as New Message
hu: S_zerkesztés új üzenetként

en: A_dd Sender to Address Book
hu: Feladó hozzáadása a _címjegyzékhez

en: _Reply to Sender
hu: Válasz a _feladónak

en: Reply to _List
hu: Válasz a _listának

en: Reply to _All
hu: Vál_asz mindenkinek

en: Al_ternative Reply…
hu: Al_ternatív válasz…

en: _Forward
hu: T_ovábbítás

en: F_orward As
hu: _Továbbítás másként

en: _Attached
hu: _Mellékelve

en: _Inline
hu: Beág_yazva

en: _Quoted
hu: I_dézet

en: Re_direct
hu: Át_irányítás

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

[ctx: shortcut window]
en: General
hu: Általános

[ctx: shortcut window]
en: Select Mail component
hu: Levelek összetevő kiválasztása

[ctx: shortcut window]
en: Select Contacts component
hu: Névjegyek összetevő kiválasztása

[ctx: shortcut window]
en: Select Calendar component
hu: Naptár összetevő kiválasztása

[ctx: shortcut window]
en: Select Tasks component
hu: Feladatok összetevő kiválasztása

[ctx: shortcut window]
en: Select Memos component
hu: Feljegyzések összetevő kiválasztása

[ctx: shortcut window]
en: Create a new item in current component
hu: Új elem létrehozása a jelenlegi összetevőben

[ctx: shortcut window]
en: Cycle focus between panes
hu: Fókusz léptetése az ablaktáblák között

[ctx: shortcut window]
en: Open the Evolution user guide
hu: Az Evolution felhasználói kézikönyvének megnyitása

[ctx: shortcut window]
en: Focus search bar
hu: Fókuszálás a keresési sávra

[ctx: shortcut window]
en: Clear search bar
hu: Keresési sáv törlése

[ctx: shortcut window]
en: Move mails or contacts to folder
hu: Levelek vagy névjegyek áthelyezése mappába

[ctx: shortcut window]
en: Copy mails or contacts to folder
hu: Levelek vagy névjegyek másolása mappába

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
hu: Beállítások

[ctx: shortcut window]
en: Open new window
hu: Új ablak megnyitása

[ctx: shortcut window]
en: Close window
hu: Ablak bezárása

[ctx: shortcut window]
en: Quit Evolution
hu: Evolution bezárása

[ctx: shortcut window]
en: Mail
hu: Levelek

[ctx: shortcut window]
en: Create a new message
hu: Új üzenet létrehozása

[ctx: shortcut window]
en: Send and receive messages
hu: Üzenetek küldése és fogadása

[ctx: shortcut window]
en: Apply filters to selection
hu: Szűrők alkalmazása a kijelölésre

[ctx: shortcut window]
en: Open selection in new window
hu: Kijelölés megnyitása új ablakban

[ctx: shortcut window]
en: Go to folder
hu: Ugrás a mappába

[ctx: shortcut window]
en: Jump to the next unread message
hu: Ugrás a következő olvasatlan üzenethez

[ctx: shortcut window]
en: Jump to the previous unread message
hu: Ugrás az előző olvasatlan üzenethez

[ctx: shortcut window]
en: Scroll up
hu: Görgetés fel

[ctx: shortcut window]
en: Scroll down
hu: Görgetés le

[ctx: shortcut window]
en: Mail Message
hu: Üzenet küldése

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected messages to folder
hu: Kijelölt üzenetek másolása egy mappába

[ctx: shortcut window]
en: Move selected messages to folder
hu: Kijelölt üzenetek áthelyezése egy mappába

[ctx: shortcut window]
en: Archive selected messages
hu: Kijelölt üzenetek archiválása

[ctx: shortcut window]
en: Mark selected messages as read
hu: Kijelölt üzenetek megjelölése olvasottként

[ctx: shortcut window]
en: Mark selected messages as unread
hu: Kijelölt üzenetek megjelölése olvasatlanként

[ctx: shortcut window]
en: Mark selected messages as junk
hu: Kijelölt üzenetek megjelölése levélszemétként

[ctx: shortcut window]
en: Mark selected messages as not junk
hu: Kijelölt üzenetek megjelölése nem levélszemétként

[ctx: shortcut window]
en: Flag selected messages for follow-up
hu: Kijelölt üzenetek megjelölése nyomon követésre

[ctx: shortcut window]
en: Forward selected messages
hu: Kijelölt üzenetek továbbítása

[ctx: shortcut window]
en: Reply to sender
hu: Válasz a feladónak

[ctx: shortcut window]
en: Reply to list
hu: Válasz a listának

[ctx: shortcut window]
en: Reply to all recipients
hu: Válasz az összes címzettnek

[ctx: shortcut window]
en: Alternative reply
hu: Alternatív válasz

[ctx: shortcut window]
en: Delete mail
hu: Levél törlése

[ctx: shortcut window]
en: Undelete mail
hu: Levél törlésének visszavonása

[ctx: shortcut window]
en: Calendar
hu: Naptár

[ctx: shortcut window]
en: Create a new appointment
hu: Új értekezlet létrehozása

[ctx: shortcut window]
en: Create a new meeting
hu: Új találkozó létrehozása

[ctx: shortcut window]
en: Create a new task
hu: Új feladat létrehozása

[ctx: shortcut window]
en: Create a new memo
hu: Új feljegyzés létrehozása

[ctx: shortcut window]
en: Go to today
hu: Ugrás a mai napra

[ctx: shortcut window]
en: Go to date
hu: Ugrás dátumra

[ctx: shortcut window]
en: Day View
hu: Nap nézet

[ctx: shortcut window]
en: Work Week View
hu: Munkahét nézet

[ctx: shortcut window]
en: Week View
hu: Hét nézet

[ctx: shortcut window]
en: Month View
hu: Hónap nézet

[ctx: shortcut window]
en: List View
hu: Listanézet

[ctx: shortcut window]
en: Delete event
hu: Esemény törlése

[ctx: shortcut window]
en: Contacts
hu: Névjegyek

[ctx: shortcut window]
en: Create a new contact
hu: Új névjegy létrehozása

[ctx: shortcut window]
en: Create a new contact list
hu: Új címlista létrehozása

[ctx: shortcut window]
en: Delete contact
hu: Névjegy törlése

en: _Address Cards
hu: _Címkártyák

en: _List View
hu: _Listanézet

en: By _Company
hu: Cé_g szerint

en: _Day View
hu: _Nap nézet

en: _Work Week View
hu: _Munkahét nézet

en: W_eek View
hu: Hé_t nézet

en: _Month View
hu: _Hónap nézet

en: _Year View
hu: É_vnézet

en: _Messages
hu: Ü_zenetek

en: As _Sent Folder
hu: _Elküldött mappaként

en: By Su_bject
hu: _Tárgy szerint

en: By Se_nder
hu: Feladó szeri_nt

en: By S_tatus
hu: Álla_pot szerint

en: By _Follow Up Flag
hu: Nyomon követési _jelölő szerint

en: For _Wide View
hu: S_zéles nézethez

en: As Sent Folder for Wi_de View
hu: Elküldött mappaként a _széles nézethez

en: _Memos
hu: _Feljegyzések

en: _Tasks
hu: _Feladatok

en: With _Due Date
hu: _Határidővel

en: With _Status
hu: Á_llapottal

en: This address book could not be opened.
hu: Ez a címjegyzék nem nyitható meg.

en: Failed to communicate with LDAP server.
hu: Nem sikerült a kommunikáció az LDAP-kiszolgálóval.

en: This address book server does not have any suggested search bases.
hu: Ez a címjegyzék-kiszolgáló nem rendelkezik egyik javasolt keresési kiindulóponttal sem.

en: This server does not support LDAPv3 schema information.
hu: Ez a kiszolgáló nem támogatja az LDAPv3 mintájú információkat.

en: Could not get schema information for LDAP server.
hu: Nem lehet sémainformációhoz jutni az LDAP-kiszolgálóról.

en: LDAP server did not respond with valid schema information.
hu: Az LDAP-kiszolgáló nem válaszolt érvényes sémainformációval.

en: Could not remove address book.
hu: Nem törölhető a címjegyzék.

en: Are you sure you want to delete address book “{0}”?
hu: Valóban törölni akarja a(z) „{0}” címjegyzéket?

en: This address book will be removed permanently.
hu: Ez a címjegyzék véglegesen el lesz távolítva.

en: Do _Not Delete
hu: Ne _törölje

en: Delete remote address book “{0}”?
hu: Törli a(z) „{0}” távoli címjegyzéket?

en: This will permanently remove the address book “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
hu: Ez véglegesen eltávolítja a(z) „{0}” címjegyzéket a kiszolgálóról. Biztos, hogy folytatni szeretné?

en: _Delete From Server
hu: _Törlés a kiszolgálóról

en: Category editor not available.
hu: A kategóriaszerkesztő nem érhető el.

en: Unable to open address book “{0}”
hu: A címjegyzék („{0}”) nem nyitható meg

en: Unable to perform search.
hu: Nem végezhető el a keresés.

en: Failed to refresh address book “{0}”
hu: Nem sikerült frissíteni a(z) „{0}” címjegyzéket

en: Would you like to save your changes?
hu: Szeretné menteni a változtatásait?

en: You have made modifications to this contact. Do you want to save these changes?
hu: Változtatásokat hajtott végre ezen a névjegyen. Menteni akarja ezeket a változtatásokat?

en: _Discard
hu: El_dobás

en: Cannot move contact.
hu: Nem mozgatható a névjegy.

en: You are attempting to move a contact from one address book to another but it cannot be removed from the source. Do you want to save a copy instead?
hu: Megpróbált áthelyezni egy névjegyet az egyik címjegyzékből a másikba de az nem törölhető a forrásból. Szeretne inkább egy másolatot menteni ehelyett?

en: The image you have selected is large. Do you want to resize and store it?
hu: A kijelölt kép túl nagy. Szeretné átméretezni és tárolni?

en: An expected image size is up to 1024 x 1024 pixels.
hu: Egy elvárt képméret legfeljebb 1024×1024 képpont.

en: _Resize
hu: Át_méretezés

en: _Use as it is
hu: Használja _változatlanul

en: _Do not save
hu: Ne _mentse

en: Unable to save {0}.
hu: Nem menthető a(z) {0}.

en: Error saving {0} to {1}: {2}
hu: Hiba {0} mentésekor a következőbe: {1}: {2}

en: Address “{0}” already exists.
hu: A(z) „{0}” cím már létezik.

en: A contact already exists with this address. Would you like to add a new card with the same address anyway?
hu: Már létezik egy névjegy ezzel a címmel. Mindenképpen hozzá akar adni egy új névjegykártyát ugyanazzal a címmel?

en: _Add
hu: Hozzá_adás

en: Some addresses already exist in this contact list.
hu: Néhány cím már létezik a címjegyzékben.

en: You are trying to add addresses that are part of this list already. Would you like to add them anyway?
hu: Ilyen címek már vannak a listában. Mindenképpen hozzáadja?

en: Skip duplicates
hu: Kettőzöttek kihagyása

en: Add with duplicates
hu: Hozzáadás kettőzöttekkel

en: List “{0}” is already in this contact list.
hu: A(z) „{0}” lista már szerepel ebben a címjegyzékben.

en: A contact list named “{0}” is already in this contact list. Would you like to add it anyway?
hu: Már van „{0}” nevű címjegyzék ebben a címjegyzékben. Mindenképpen hozzáadja?

en: Failed to delete contact
hu: Nem sikerült törölni a névjegyet

en: You do not have permission to delete contacts in this address book.
hu: Nincs megfelelő jogosultsága a címjegyzékből címek törléséhez.

en: Cannot add new contact
hu: Nem hozható létre új névjegy

note: For Translators: {0} is the name of the address book source
en: “{0}” is a read-only address book and cannot be modified. Please select a different address book from the side bar in the Contacts view.
hu: „{0}” egy csak olvasható címjegyzék. Váltson a Névjegyek nézetre, és jelöljön ki az oldalsávban egy olyan címjegyzéket, amely elfogadhatja a névjegyeket.

en: Cannot save a contact, address book is still opening
hu: Nem menthető a névjegy, a címjegyzék megnyitása még folyamatban

note: For Translators: {0} is the name of the address book source
en: Cannot save a contact to the address book “{0}”, because it is still opening. Either wait till it’s opened, or select a different address book.
hu: Nem menthető a névjegy, mert a(z) „{0}” címjegyzék megnyitása még folyamatban van. Várjon amíg megnyílik, vagy válasszon másik címjegyzéket.

en: Something has gone wrong when displaying the contact
hu: Hiba történt a névjegy megjelenítésekor

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the contact. You can try again by moving to another contact and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
hu: Egy WebKitWebProcess összeomlott a névjegy megjelenítésekor. Megpróbálhat átlépni egy másik névjegyre és vissza. Ha a probléma továbbra is fennáll, küldjön hibajelentést a GNOME GitLabba.

en: Failed to refresh list of account address books
hu: Nem sikerült frissíteni a fiók címjegyzékeinek listáját

en: Do you want to unset contact image?
hu: Törölni szeretné a partner képét?

en: Do _Not Unset
hu: _Ne törölje

en: _Unset
hu: _Törlés

en: Contact already exists in the address book.
hu: A névjegy már szerepel a címjegyzékben.

en: Contact “{0}” already exists in the address book “{1}”. Do you want to add a copy of it instead?
hu: A(z) „{0}” névjegy már szerepel a(z) „{1}” címjegyzékben. Szeretné hozzáadni egy másolatát inkább?

note: This is only shown if the EActivity has a GCancellable. no flags
en: _Cancel
hu: Mé_gse

en: _Add Copy
hu: Másolat hozzá_adása

en: Show Telephone
hu: Telefon megjelenítése

en: Show SIP Address
hu: SIP cím megjelenítése

en: Show Instant Messaging
hu: Azonnali üzenetek megjelenítése

en: Show Web Addresses
hu: Webcímek megjelenítése

en: Show Job section
hu: Feladat szakasz megjelenítése

en: Show Miscellaneous
hu: Egyebek megjelenítése

en: Show Home Mailing Address
hu: Otthoni levelezőcím megjelenítése

en: Show Work Mailing Address
hu: Munkahelyi levelezőcím megjelenítése

en: Show Other Mailing Address
hu: Egyéb levelezőcím megjelenítése

en: Show Notes
hu: Megjegyzések megjelenítése

en: Show Certificates
hu: Tanúsítványok megjelenítése

en: Options
hu: Beállítások

en: _Save
hu: M_entés

en: Image
hu: Kép

en: Nic_kname:
hu: Be_cenév:

en: _File under:
hu: _Mentés mint:

en: _Where:
hu: _Hol:

en: Ca_tegories...
hu: Ka_tegóriák…

en: Full _Name...
hu: _Teljes név…

en: Email
hu: E-mail

en: _Wants to receive HTML mail
hu: A_kar HTML-levelet fogadni

en: Telephone
hu: Telefon

en: SIP Address
hu: SIP cím

en: Instant Messaging
hu: Azonnali üzenetek

en: Contact
hu: Névjegy

en: _Home Page:
hu: _Honlap:

en: _Calendar:
hu: _Naptár:

en: _Free/Busy:
hu: I_dőbeosztás:

en: _Video Chat:
hu: Vi_deokonferencia:

en: Home Page:
hu: Honlap:

en: Calendar:
hu: Naptár:

en: Free/Busy:
hu: Időbeosztás:

en: Video Chat:
hu: Videokonferencia:

note: tab title
en: Web Addresses
hu: Webcímek

en: _Profession:
hu: F_oglalkozás:

[ctx: Job]
en: _Title:
hu: _Megszólítás:

en: _Company:
hu: _Cég:

en: _Department:
hu: _Részleg:

en: _Office:
hu: _Hivatal:

en: _Manager:
hu: _Felelős:

en: _Assistant:
hu: _Asszisztens:

en: Job
hu: Munka

en: _Spouse:
hu: Házastá_rs:

en: _Birthday:
hu: S_zületésnap:

en: _Anniversary:
hu: É_vforduló:

en: Anniversary
hu: Évforduló

en: Birthday
hu: Születésnap

note: Other options
en: Miscellaneous
hu: Egyebek

en: Personal Information
hu: Személyes adatok

en: _City:
hu: _Város:

en: _Zip/Postal Code:
hu: _Irányítószám:

en: _State/Province:
hu: Á_llam/megye:

en: _Country:
hu: _Ország:

en: _PO Box:
hu: _Postafiók:

en: _Address:
hu: _Cím:

note: tab title
en: Home
hu: Otthoni

en: Work
hu: Munka

en: Other
hu: Egyéb

en: Mailing Address
hu: Levelezőcím

en: Notes
hu: Megjegyzések

en: Add _PGP
hu: _PGP hozzáadása

en: Add _X.509
hu: _X.509 hozzáadása

en: _Remove
hu: E_ltávolítás

en: Load P_GP
hu: P_GP betöltése

en: _Load X.509
hu: X.509 _betöltése

en: Certificates
hu: Tanúsítványok

en: _Undo
hu: _Visszavonás

en: Undo
hu: Visszavonás

en: _Redo
hu: Mé_gis

en: Redo
hu: Mégis

en: Error adding contact
hu: Hiba a névjegy hozzáadásakor

en: Error modifying contact
hu: Hiba a névjegy módosításakor

en: Error removing contact
hu: Hiba a névjegy törlésekor

en: Contact Editor
hu: Névjegyszerkesztő

en: Contact Editor — %s
hu: Névjegyszerkesztő – %s

en: X.509 certificates
hu: X.509 tanúsítványok

en: PGP keys
hu: PGP-kulcsok

en: All files
hu: Minden fájl

en: Open PGP key
hu: PGP-kulcs megnyitása

en: Open X.509 certificate
hu: X.509 tanúsítvány megnyitása

en: _Open
hu: _Megnyitás

en: Chosen file is not a local file.
hu: A kiválasztott fájl nem helyi fájl.

en: Failed to load certificate: %s
hu: Nem sikerült betölteni a tanúsítványt: %s

en: Save PGP key
hu: PGP-kulcs mentése

en: Save X.509 certificate
hu: X.509 tanúsítvány mentése

en: Failed to save certificate: %s
hu: Nem sikerült elmenteni a tanúsítványt: %s

en: Please select an image for this contact
hu: Válasszon egy képet a névjegyhez

en: _No image
hu: Nincs ké_p

en: The contact data is invalid:
hu: A névjegyadat érvénytelen:

en: “%s” has an invalid format
hu: A(z) „%s” formátuma ismeretlen

en: “%s” cannot be a future date
hu: „%s” nem lehet jövőbeli dátum

en: %s“%s” has an invalid format
hu: %s„%s” formátuma érvénytelen

en: %s“%s” is empty
hu: %s„%s” üres

en: Invalid contact.
hu: Érvénytelen névjegy.

en: _Help
hu: _Súgó

en: Failed to find contact
hu: Nem sikerült megtalálni a névjegyet

en: Contact Quick-Add
hu: Gyors névjegy hozzáadás

en: _Edit Full
hu: _Részletes szerkesztés

en: _Full name
hu: _Teljes név

en: E_mail
hu: E-_mail

en: _Select Address Book
hu: _Címjegyzék kiválasztása

en: Failed to parse vCard data
hu: Nem sikerült feldolgozni a vCard-adatokat

en: Sr.
hu: Id.

en: Jr.
hu: Ifj.

en: Esq.
hu: Özv.

en: Full Name
hu: Teljes név

en: _First:
hu: _Utónév:

[ctx: FullName]
en: _Title:
hu: _Megszólítás:

en: _Middle:
hu: _Középső név:

en: _Last:
hu: _Vezetéknév:

en: _Suffix:
hu: M_egkülönböztető név:

en: Contact List Editor
hu: Címlista-szerkesztő

en: _List name:
hu: _Listanév:

en: Members
hu: Tagok

en: _Type an email address or drag a contact into the list below:
hu: Í_rjon be egy e-mail-címet, vagy húzzon egy névjegyet az alábbi listába:

en: _Hide addresses when sending mail to this list
hu: _Címek elrejtése, amikor erre a listára küld levelet

en: Add an email to the List
hu: E-mail hozzáadása a listához

en: Remove an email address from the List
hu: Az e-mail-cím eltávolítása a listáról

en: _Select...
hu: Ki_jelölés…

en: Insert email addresses from Address Book
hu: E-mail-címek beszúrása a címjegyzékből

en: _Top
hu: _Tetejére

en: _Up
hu: _Fel

en: _Down
hu: _Le

en: _Bottom
hu: _Aljára

en: Contact List Members
hu: Címlistatagok

en: _Members
hu: _Tagok

en: Error adding list
hu: Hiba a lista hozzáadásakor

en: Error modifying list
hu: Hiba a lista módosításakor

en: Error removing list
hu: Hiba a lista törlésekor

en: Name
hu: Név

en: contains
hu: tartalmazza

en: does not contain
hu: nem tartalmazza

en: is
hu: =

en: is not
hu: nem

en: starts with
hu: kezdete

en: ends with
hu: végződik

en: Phone
hu: Telefon

en: Category
hu: Kategória

en: Expression
hu: Kifejezés

en: Name contains
hu: Név tartalmazza

en: Email begins with
hu: E-mail ezzel kezdődik

en: Email contains
hu: E-mail tartalmazza

en: Phone contains
hu: Telefon tartalmazza

en: Any field contains
hu: Bármely mező tartalmazza

en: evolution address book
hu: evolution címjegyzék

en: Copy _Email Address
hu: E-mail _cím másolása

en: Copy the email address to the clipboard
hu: Az e-mail-cím másolása a vágólapra

en: _Send New Message To…
hu: Új ü_zenet küldése…

en: Send a mail message to this address
hu: Levél küldése erre a címre

en: Click to mail %s
hu: Kattintson új levél küldéséhez a(z) %s címre

en: Click to open map for %s
hu: Kattintson a térkép megnyitásához, ehhez: %s

en: Open map
hu: Térkép megnyitása

en: List Members:
hu: Listatagok:

en: Nickname
hu: Becenév

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Company
hu: Cég

en: Department
hu: Részleg

en: Office
hu: Hivatal

en: Profession
hu: Foglalkozás

en: Position
hu: Helyzet

en: Manager
hu: Főnök

en: Assistant
hu: Asszisztens

en: Video Chat
hu: Videokonferencia

en: Free/Busy
hu: Időbeosztás

en: Address
hu: Cím

en: Home Page
hu: Honlap

en: Web Log
hu: Webnapló

en: Spouse
hu: Házastárs

en: Personal
hu: Személyes

en: Note
hu: Megjegyzés

en: List Members
hu: Listatagok

en: Job Title
hu: Beosztás

en: Home page
hu: Honlap

en: Unnamed
hu: Névtelen

en: Cancelled
hu: Megszakítva

en: Merge Contact
hu: Névjegy összefésülése

en: _Merge
hu: Össz_efésülés

en: Duplicate Contact Detected
hu: Kétszeres névjegyet észleltem

en: The name or email address of this contact already exists
    in this folder. Would you like to save the changes anyway?
hu: Ilyen név vagy e-mail-cím már van a címjegyzékben.
    Mindenképpen menti a változtatásokat?

en: The name or email address of this contact already exists
    in this folder. Would you like to add it anyway?
hu: Ilyen név vagy e-mail-cím már van a címjegyzékben.
    Mindenképpen hozzáadja?

en: Changed Contact:
hu: Megváltozott névjegy:

en: New Contact:
hu: Új névjegy:

en: Conflicting Contact:
hu: Ellentmondó névjegy:

en: Old Contact:
hu: Régi névjegy:

en: This address book cannot be opened. This either means this book is not marked for offline usage or not yet downloaded for offline usage. Please load the address book once in online mode to download its contents.
hu: Nem nyitható meg a címjegyzék. Ez azt jelenti, hogy a címjegyzék nincs megjelölve, vagy még nem lett letöltve kapcsolat nélküli használatra. A tartalom letöltéséhez nyissa meg a címjegyzéket, ha újra online módba lép.

en: This address book cannot be opened.  Please check that the path %s exists and that permissions are set to access it.
hu: Nem nyitható meg a címjegyzék. Ellenőrizze, hogy a(z) %s útvonal létezik-e, és van-e jogosultsága az eléréséhez.

en: This version of Evolution does not have LDAP support compiled in to it.  To use LDAP in Evolution an LDAP-enabled Evolution package must be installed.
hu: Ez az Evolution-változat nem támogatja az LDAP-t, mert nem fordították bele. Az LDAP használatához az Evolutionben telepítsen egy LDAP-támogatással fordított Evolution csomagot.

en: This address book cannot be opened.  This either means that an incorrect URI was entered, or the server is unreachable.
hu: Nem nyitható meg a címjegyzék. Ez azt jelenti, hogy helytelen URI címet adott meg, vagy a kiszolgáló elérhetetlen.

en: Detailed error message:
hu: Részletes hibaüzenet:

en: More cards matched this query than either the server is 
    configured to return or Evolution is configured to display.
    Please make your search more specific or raise the result limit in
    the directory server preferences for this address book.
hu: Ennek a keresésnek az eredménye több kártya, mint
    amennyi visszaadására ezt a kiszolgálót beállították vagy
    az Evolution megjeleníteni képes. Szűkítse jobban
    a keresési feltételeket, vagy emelje meg az eredmények maximális
    számát a címtárkiszolgáló beállításainál ehhez a címjegyzékhez.

en: The time to execute this query exceeded the server limit or the limit
    configured for this address book.  Please make your search
    more specific or raise the time limit in the directory server
    preferences for this address book.
hu: A lekérdezés az elvégzése meghaladja a kiszolgáló vagy
    a címjegyzék időkorlátját. Szűkítse jobban a keresési
    feltételeket, vagy emelje meg az időkorlátot
    a címtárkiszolgáló beállításainál ehhez a címjegyzékhez.

note: Translators: %s is replaced with a detailed error message, or an empty string, if not provided
en: The backend for this address book was unable to parse this query. %s
hu: A címjegyzék háttérprogramja nem volt képes a lekérdezés elemzésére. %s

note: Translators: %s is replaced with a detailed error message, or an empty string, if not provided
en: The backend for this address book refused to perform this query. %s
hu: A címjegyzék háttérprogramja elutasította a lekérdezés elvégzését. %s

note: Translators: %s is replaced with a detailed error message, or an empty string, if not provided
en: This query did not complete successfully. %s
hu: Ez a keresés fejeződött be sikeresen. %s

note: This is a filename. Translators take note.
en: card.vcf
hu: névjegykártya.vcf

en: Select Address Book
hu: Válasszon címjegyzéket

en: list
hu: lista

en: Move contact to
hu: Névjegy áthelyezése a következő helyre

en: Copy contact to
hu: Névjegy másolása a következő helyre

en: Move contacts to
hu: Névjegyek áthelyezése a következő helyre

en: Copy contacts to
hu: Névjegy másolása a következő helyre

en: Error getting book view
hu: Hiba a címjegyzék nézetének megnyitásakor

en: Search Interrupted
hu: Keresés megszakítva

en: Error modifying card
hu: Hiba a kártya módosításakor

en: No contacts
hu: Nincsenek névjegyek

en: %u contact | %u contacts
hu[0]: %u névjegy
hu[1]: %u névjegy

en: Cut selected contacts to the clipboard
hu: Kijelölt névjegyek kivágása a vágólapra

en: Copy selected contacts to the clipboard
hu: Kijelölt névjegyek másolása a vágólapra

en: Paste contacts from the clipboard
hu: Névjegyek beillesztése a vágólapról

en: Delete selected contacts
hu: A kijelölt névjegyek törlése

en: Select all visible contacts
hu: Az összes látható névjegy kijelölése

en: Searching for the Contacts…
hu: Névjegyek keresése…

en: Failed to get contacts with unknown error
hu: Nem sikerült lekérni a névjegyeket ismeretlen hibával

en: Are you sure you want to delete these contact lists?
hu: Biztos benne, hogy törli ezeket a névjegylistákat?

en: Are you sure you want to delete this contact list?
hu: Biztos benne, hogy törli ezt a névjegylistát?

en: Are you sure you want to delete this contact list (%s)?
hu: Biztos benne, hogy törli a névjegylistát (%s)?

en: Are you sure you want to delete these contacts?
hu: Biztos benne, hogy törli ezeket a névjegyeket?

en: Are you sure you want to delete this contact?
hu: Biztos benne, hogy törli ezt a névjegyet?

en: Are you sure you want to delete this contact (%s)?
hu: Biztos benne, hogy törli a névjegyet (%s)?

en: _Delete
hu: _Törlés

note: Translators: This is shown for > 5 contacts.
en: Opening %d contacts will open %d new windows as well.
    Do you really want to display all of these contacts? | Opening %d contacts will open %d new windows as well.
    Do you really want to display all of these contacts?
hu[0]: %d névjegy megnyitásával megnyitásra kerül %d új ablak is.
    Valóban meg szeretné jeleníteni a névjegyeket?
hu[1]: %d névjegy megnyitásával megnyitásra kerül %d új ablak is.
    Valóban meg szeretné jeleníteni a névjegyeket?

en: _Don’t Display
hu: Ne _jelenjen meg

en: Display _All Contacts
hu: Összes _névjegy megjelenítése

en: File As
hu: Tárolás mint

en: Given Name
hu: Utónév

en: Family Name
hu: Vezetéknév

en: Email 2
hu: 2. e-mail

en: Email 3
hu: 3. e-mail

en: Assistant Phone
hu: Asszisztens telefonja

en: Business Phone
hu: Munkahelyi telefon

en: Business Phone 2
hu: 2. munkahelyi telefon

en: Business Fax
hu: Üzleti fax

en: Callback Phone
hu: Visszahívó telefon

en: Car Phone
hu: Autótelefon

en: Company Phone
hu: Céges telefon

en: Home Phone
hu: Otthoni telefon

en: Home Phone 2
hu: 2. otthoni telefon

en: Home Fax
hu: Otthoni fax

en: ISDN Phone
hu: ISDN telefon

en: Mobile Phone
hu: Mobiltelefon

en: Other Phone
hu: Egyéb telefon

en: Other Fax
hu: Egyéb fax

en: Pager
hu: Személyhívó

en: Primary Phone
hu: Elsődleges telefon

en: Radio
hu: Rádió

en: Unit
hu: Egység

en: Title
hu: Beosztás

en: Role
hu: Szerep

en: Web Site
hu: Webhely

en: Journal
hu: Napló

en: Home Address Street
hu: Otthoni cím utcája

en: Home Address Extended
hu: Otthoni cím kiterjesztve

en: Home Address PO Box
hu: Otthoni cím postafiókja

en: Home Address City
hu: Otthoni cím települése

en: Home Address Zip/Postal code
hu: Otthoni cím irányítószáma

en: Home Address State/Province
hu: Otthoni cím állama/megyéje

en: Home Address Country
hu: Otthoni cím országa

en: Work Address Street
hu: Munkahelyi cím utcája

en: Work Address Extended
hu: Munkahelyi cím kiterjesztve

en: Work Address PO Box
hu: Munkahelyi cím postafiókja

en: Work Address City
hu: Munkahelyi cím települése

en: Work Address Zip/Postal code
hu: Munkahelyi cím irányítószáma

en: Work Address State/Province
hu: Munkahelyi cím állama/megyéje

en: Work Address Country
hu: Munkahelyi cím országa

en: Other Address Street
hu: Egyéb cím utcája

en: Other Address Extended
hu: Egyéb cím kiterjesztve

en: Other Address PO Box
hu: Egyéb cím postafiókja

en: Other Address City
hu: Egyéb cím települése

en: Other Address Zip/Postal code
hu: Egyéb cím irányítószáma

en: Other Address State/Province
hu: Egyéb cím állama/megyéje

en: Other Address Country
hu: Egyéb cím országa

en: Saving changes, please wait…
hu: Változtatások mentése, kis türelmet…

en: Failed to save changes
hu: A változtatások mentése meghiúsult

en: Co_untry:
hu: _Ország:

en: Modify a contact | Modify %u contacts
hu[0]: Egy névjegy módosítása
hu[1]: %u névjegy módosítása

en: Select values to be modified.
hu: Módosítandó értékek kiválasztása.

en: _Title:
hu: _Megszólítás:

en: Compa_ny:
hu: _Cég:

en: M_odify
hu: Mód_osítás

en: Ca_ncel
hu: _Mégse

en: Search for the Contact
    
    or double-click here to create a new Contact.
hu: Névjegy keresése
    
    vagy új névjegy készítéséhez kattintson duplán ide.

en: There are no items to show in this view.
    
    Double-click here to create a new Contact.
hu: Ebben a nézetben nincsenek megjeleníthető névjegyek.
    
    Új névjegy létrehozásához kattintson duplán ide.

en: Search for the Contact.
hu: Névjegy keresése.

en: There are no items to show in this view.
hu: Ebben a nézetben nincsenek megjeleníthető névjegyek.

en: Contacts Map
hu: Névjegytérkép

note: Zoom-in button
en: Zoom _In
hu: _Nagyítás

note: Search button
en: _Find
hu: _Keresés

en: Importing…
hu: Importálás folyamatban…

en: Can’t open .csv file
hu: A .csv fájl nem nyitható meg

en: Outlook Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
hu: Outlook névjegyek CSV vagy Tab (.csv, .tab)

en: Outlook Contacts CSV and Tab Importer
hu: Outlook névjegyek CSV és Tab importáló

en: Mozilla Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
hu: Mozilla névjegyek CSV vagy Tab (.csv, .tab)

en: Mozilla Contacts CSV and Tab Importer
hu: Mozilla névjegyek CSV és Tab importáló

en: Evolution Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
hu: Evolution névjegyek CSV vagy Tab (.csv, .tab)

en: Evolution Contacts CSV and Tab Importer
hu: Evolution névjegyek CSV és Tab importáló

en: Can’t open .ldif file
hu: Az .ldif fájl nem nyitható meg

en: LDAP Data Interchange Format (.ldif)
hu: LDAP adatcserélő formátum (.ldif)

en: Evolution LDIF importer
hu: Evolution LDIF importáló

en: Evolution vCard Importer
hu: Evolution VCard importáló

note: Uncomment next if it is successful to get total number if pages in list view * g_object_get (operation, "n-pages", &n_pages, NULL)
en: Page %d
hu: %d. oldal

[ctx: addressbook-label]
en: Work Email
hu: Munkahelyi e-mail

[ctx: addressbook-label]
en: Home Email
hu: Otthoni e-mail

[ctx: addressbook-label]
en: Other Email
hu: Egyéb e-mail

[ctx: addressbook-label]
en: Work SIP
hu: Munkahelyi SIP

[ctx: addressbook-label]
en: Home SIP
hu: Otthoni SIP

[ctx: addressbook-label]
en: Other SIP
hu: Egyéb SIP

[ctx: addressbook-label]
note: To Translators: * if an email address type is not one of the predefined types, * this generic label is used instead of one of the predefined labels.
en: Email
hu: E-mail

[ctx: addressbook-label]
note: To Translators: * if an IM address type is not one of the predefined types, * this generic label is used instead of one of the predefined labels. * IM=Instant Messaging
en: IM
hu: Csevegő

[ctx: addressbook-label]
note: To Translators: * if a phone number type is not one of the predefined types, * this generic label is used instead of one of the predefined labels.
en: Phone
hu: Telefon

en: Would you like to send all the participants a cancellation notice?
hu: Szeretne minden résztvevőnek lemondási értesítést küldeni?

en: If you do not send a cancellation notice, the other participants may not know the meeting is canceled.
hu: Ha nem küld lemondási értesítést, a többi résztvevő lehet, hogy nem fog tudni a találkozó lemondásáról.

en: Do _not Send
hu: Nem kül_di

en: _Send Notice
hu: Értesítés _küldése

en: Would you like to send the organizer a deletion notice?
hu: Szeretne törlési értesítést küldeni a szervezőnek?

en: If you do not send a deletion notice, the organizer may not know the meeting has been deleted.
hu: Ha nem küld törlési értesítést, a szervező lehet, hogy nem fog tudni a találkozó törléséről.

en: Are you sure you want to delete this meeting?
hu: Valóban törölni akarja ezt a találkozót?

en: All information on this meeting will be deleted and can not be restored.
hu: Erről a találkozóról minden információ visszavonhatatlanul törlésre kerül.

en: All information on this meeting will be deleted and can not be restored. If you do not send a cancellation notice, the other participants may not know the meeting is canceled.
hu: A találkozóra vonatkozó összes információ törlésre kerül, és nem állítható helyre. Ha nem küld lemondási értesítést, a többi résztvevő lehet, hogy nem fog tudni a találkozó lemondásáról.

en: _Delete and Send Notice
hu: _Törlés és értesítés küldése

en: Delete _without Notice
hu: Törlés értesítés _nélkül

en: All information on this meeting will be deleted and can not be restored. If you do not send a deletion notice, the organizer may not know the meeting has been deleted.
hu: A találkozóra vonatkozó összes információ törlésre kerül, és nem állítható helyre. Ha nem küld törlési értesítést, a szervező lehet, hogy nem fog tudni a találkozó törléséről.

en: Are you sure you want to delete the meeting titled “{0}”?
hu: Valóban törölni akarja a(z) „{0}” nevű találkozót?

en: If you do not send a cancellation notice, the other participants may not know the task has been deleted.
hu: Ha nem küld lemondási értesítést, a többi résztvevő lehet, hogy nem fog tudni a feladat törléséről.

en: If you do not send a deletion notice, the organizer may not know the task has been deleted.
hu: Ha nem küld törlési értesítést, a szervező lehet, hogy nem fog tudni a feladat törléséről.

en: Are you sure you want to delete this task?
hu: Valóban törölni akarja ezt a feladatot?

en: All information on this task will be deleted and can not be restored.
hu: Erről a feladatról minden információ visszavonhatatlanul törlésre kerül.

en: Would you like to send a cancellation notice for this memo?
hu: Szeretne lemondási értesítést küldeni ehhez a feljegyzéshez?

en: If you do not send a cancellation notice, the other participants may not know the memo has been deleted.
hu: Ha nem küld lemondási értesítést, a többi résztvevő lehet, hogy nem fog tudni a feljegyzés törléséről.

en: Would you like to send a deletion notice for this memo?
hu: Szeretne törlési értesítést küldeni ehhez a feljegyzéshez?

en: If you do not send a deletion notice, the organizer may not know the memo has been deleted.
hu: Ha nem küld törlési értesítést, a szervező lehet, hogy nem fog tudni a feljegyzés törléséről.

en: Are you sure you want to delete this memo?
hu: Valóban törölni akarja ezt a feljegyzést?

en: All information on this memo will be deleted and can not be restored.
hu: Erről a feljegyzésről minden információ visszavonhatatlanul törlésre kerül.

en: Are you sure you want to delete the appointment titled “{0}”?
hu: Valóban törölni akarja a(z) „{0}” nevű értekezletet?

en: All information on this appointment will be deleted and can not be restored.
hu: Erről az értekezletről minden információ visszavonhatatlanul törlésre kerül.

en: Are you sure you want to delete this appointment?
hu: Valóban törölni akarja ezt az értekezletet?

en: Are you sure you want to delete the “{0}” task?
hu: Valóban törölni akarja a(z) „{0}” nevű feladatot?

en: Are you sure you want to delete the memo “{0}”?
hu: Valóban törölni akarja a(z) „{0}” feljegyzést?

en: All information in this memo will be deleted and can not be restored.
hu: Ezen feljegyzés minden információja visszavonhatatlanul törlésre kerül.

en: Are you sure you want to delete these {0} appointments?
hu: Valóban törölni akarja ezt a(z) {0} értekezletet?

en: All information on these appointments will be deleted and can not be restored.
hu: Ezekről az értekezletekről minden információ visszavonhatatlanul törlésre kerül.

en: Are you sure you want to delete these {0} tasks?
hu: Valóban törölni akarja ezt a(z) {0} feladatot?

en: All information on these tasks will be deleted and can not be restored.
hu: Ezekről a feladatokról minden információ visszavonhatatlanul törlésre kerül.

en: Are you sure you want to delete these {0} memos?
hu: Valóban törölni akarja ezt a(z) {0} feljegyzést?

en: All information in these memos will be deleted and can not be restored.
hu: Ezen feljegyzések minden információja visszavonhatatlanul törlésre kerül.

en: Would you like to save your changes to this meeting?
hu: Menti ezen találkozó változtatásait?

en: You have changed this meeting, but not yet saved it.
hu: Változtatott ezen a találkozón, de még nem mentette.

en: _Save Changes
hu: _Változtatások mentése

en: _Discard Changes
hu: Változtatások _eldobása

en: Would you like to save your changes to this appointment?
hu: Menti ezen értekezlet változtatásait?

en: You have changed this appointment, but not yet saved it.
hu: Változtatott ezen az értekezleten, de még nem mentette.

en: Would you like to save your changes to this task?
hu: Menti ezen feladat változtatásait?

en: You have changed this task, but not yet saved it.
hu: Változtatott ezen a feladaton, de még nem mentette.

en: Would you like to save your changes to this memo?
hu: Menti ezen feljegyzés változtatásait?

en: You have made changes to this memo, but not yet saved them.
hu: Változtatott ezen a feljegyzésen, de még nem mentette.

en: Would you like to send meeting invitations to participants?
hu: Szeretne meghívást küldeni a találkozóra a résztvevőknek?

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to reply.
hu: Minden résztvevőnek meghívó e-mail kerül kiküldésre, így válaszolhatnak.

en: _Send
hu: _Küldés

en: Would you like to send updated meeting information to participants?
hu: Szeretné elküldeni a találkozó frissített információit a résztvevőknek?

en: Sending updated information allows other participants to keep their calendars up to date.
hu: A frissített információk elküldése lehetővé teszi a többi résztvevő számára naptáraik naprakészen tartását.

en: Would you like to send this task to participants?
hu: El szeretné küldeni ezt a feladatot a résztvevőknek?

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to accept this task.
hu: Minden résztvevőnek meghívó lesz küldve, így elfogadhatják ezt a feladatot.

en: Download in progress. Do you want to save the task?
hu: Letöltés folyamatban. Szeretné menteni a feladatot?

en: Some attachments are being downloaded. Saving the task would result in the loss of these attachments.
hu: Néhány melléklet még letöltés alatt áll. Ha menti a feladatot, az a mellékletek elveszését fogja okozni.

en: Download in progress. Do you want to save the appointment?
hu: Letöltés folyamatban. Szeretné menteni az értekezletet?

en: Some attachments are being downloaded. Saving the appointment would result in the loss of these attachments.
hu: Néhány melléklet még letöltés alatt áll. Ha menti az értekezletet, az a mellékletek elveszését fogja okozni.

en: Would you like to send updated task information to participants?
hu: Szeretné elküldeni a feladat frissített információit a résztvevőknek?

en: Sending updated information allows other participants to keep their task lists up to date.
hu: A frissített információk elküldése lehetővé teszi a többi résztvevő számára feladatlistáik naprakészen tartását.

en: Would you like to send this memo to participants?
hu: El szeretné küldeni ezt a feljegyzést a résztvevőknek?

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to accept this memo.
hu: Minden résztvevőnek meghívó lesz küldve, így elfogadhatják ezt a feljegyzést.

en: Would you like to send updated memo information to participants?
hu: Szeretné elküldeni a feljegyzés frissített információit a résztvevőknek?

en: Sending updated information allows other participants to keep their memo lists up to date.
hu: A frissített információk elküldése lehetővé teszi a többi résztvevő számára feljegyzéslistáik naprakészen tartását.

en: Editor could not be loaded.
hu: A szerkesztő nem tölthető be.

en: Are you sure you want to delete calendar “{0}”?
hu: Valóban törölni akarja a(z) „{0}” naptárat?

en: This calendar will be removed permanently.
hu: Ez a naptár véglegesen el lesz távolítva.

en: Are you sure you want to delete task list “{0}”?
hu: Valóban törölni akarja a(z) „{0}” feladatlistát?

en: This task list will be removed permanently.
hu: Ez a feladatlista véglegesen el lesz távolítva.

en: Are you sure you want to delete memo list “{0}”?
hu: Valóban törölni akarja a(z) „{0}” feljegyzéslistát?

en: This memo list will be removed permanently.
hu: Ez a feljegyzéslista véglegesen el lesz távolítva.

en: Are you sure you want to delete remote calendar “{0}”?
hu: Valóban törölni akarja a(z) „{0}” távoli naptárat?

en: This will permanently remove the calendar “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
hu: Ez véglegesen eltávolítja a(z) „{0}” naptárat a kiszolgálóról. Biztos, hogy folytatni akarja?

en: Are you sure you want to delete remote task list “{0}”?
hu: Valóban törölni akarja a(z) „{0}” távoli feladatlistát?

en: This will permanently remove the task list “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
hu: Ez véglegesen eltávolítja a(z) „{0}” távoli feladatlistát a kiszolgálóról. Biztos, hogy folytatni akarja?

en: Are you sure you want to delete remote memo list “{0}”?
hu: Valóban törölni akarja a(z) „{0}” távoli feljegyzéslistát?

en: This will permanently remove the memo list “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
hu: Ez véglegesen eltávolítja a(z) „{0}” feljegyzéslistát a kiszolgálóról. Biztos, hogy folytatni akarja?

en: Are you sure you want to save the appointment without a summary?
hu: Valóban összegzés nélkül akarja menteni az értekezletet?

en: Adding a meaningful summary to your appointment will give you an idea of what your appointment is about.
hu: Egy értelmes összefoglaló sor értekezlethez adása segít képet alkotni az értekezlete lényegéről.

en: Are you sure you want to save the task without a summary?
hu: Valóban összegzés nélkül akarja menteni a feladatot?

en: Adding a meaningful summary to your task will give you an idea of what your task is about.
hu: Egy értelmes összefoglaló sor feladathoz adása segít képet alkotni a feladat lényegéről.

en: Are you sure you want to save the memo without a summary?
hu: Valóban összegzés nélkül akarja menteni a feljegyzést?

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Error loading calendar “{0}”
hu: Hiba történt a(z) „{0}” naptár megnyitása közben

en: The calendar is not marked for offline usage.
hu: A naptár nincs megjelölve kapcsolat nélküli használatra.

en: Cannot save event
hu: Nem menthető az esemény

note: Translators: {0} is the name of the calendar source
en: “{0}” is a read-only calendar and cannot be modified. Please select a different calendar that can accept appointments.
hu: „{0}” egy csak olvasható naptár. Válasszon másik naptárat a Naptár nézet oldalsávjából, amely elfogadhatja az értekezleteket.

en: Cannot save task
hu: Nem menthető a feladat

note: Translators: {0} is the name of the calendar source
en: “{0}” does not support assigned tasks, please select a different task list.
hu: A(z) „{0}” nem támogatja a kiosztott feladatokat, válasszon másik feladatlistát.

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Error loading task list “{0}”
hu: Hiba a(z) „{0}” feladatlista betöltése közben

en: The task list is not marked for offline usage.
hu: A feladatlista nincs megjelölve kapcsolat nélküli használatra.

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Error loading memo list “{0}”
hu: Hiba a(z) „{0}” feljegyzéslista betöltése közben

en: The memo list is not marked for offline usage.
hu: A feljegyzéslista nincs megjelölve kapcsolat nélküli használatra.

note: Translators: {0} is the name of the calendar/memo list/task list.
en: Failed to add timezone to “{0}”
hu: Nem sikerült hozzáadni időzónát a következőhöz: „{0}”

note: The {0} is a calendar/memo list/task list name, which is useless here
en: Failed to save attachments
hu: Nem sikerült elmenteni a mellékleteket

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to open calendar “{0}”
hu: Nem sikerült a(z) „{0}” naptár megnyitása

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to open memo list “{0}”
hu: Nem sikerült a(z) „{0}” feljegyzéslista megnyitása

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to open task list “{0}”
hu: Nem sikerült a(z) „{0}” feladatlista megnyitása

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to create an event in the calendar “{0}”
hu: Nem sikerült egy esemény létrehozása a(z) „{0}” naptárba

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to create a memo in the memo list “{0}”
hu: Nem sikerült egy feljegyzés létrehozása a(z) „{0}” feljegyzéslistába

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to create a task in the task list “{0}”
hu: Nem sikerült egy feladat létrehozása a(z) „{0}” feladatlistába

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to modify an event in the calendar “{0}”
hu: Nem sikerült egy esemény módosítása a(z) „{0}” naptárban

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to modify a memo in the memo list “{0}”
hu: Nem sikerült egy feljegyzés módosítása a(z) „{0}” feljegyzéslistában

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to modify a task in the task list “{0}”
hu: Nem sikerült egy feladat módosítása a(z) „{0}” feladatlistában

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to delete an event in the calendar “{0}”
hu: Nem sikerült egy esemény törlése a(z) „{0}” naptárból

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to delete a memo in the memo list “{0}”
hu: Nem sikerült egy feljegyzés törlése a(z) „{0}” feljegyzéslistából

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to delete a task in the task list “{0}”
hu: Nem sikerült egy feladat törlése a(z) „{0}” feladatlistából

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to update an event in the calendar “{0}”
hu: Nem sikerült egy esemény frissítése a(z) „{0}” naptárban

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to update a memo in the memo list “{0}”
hu: Nem sikerült egy feljegyzés frissítése a(z) „{0}” feljegyzéslistában

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to update a task in the task list “{0}”
hu: Nem sikerült egy feladat frissítése a(z) „{0}” feladatlistában

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to send an event to the calendar “{0}”
hu: Nem sikerült egy esemény küldése a(z) „{0}” naptárba

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to send a memo to the memo list “{0}”
hu: Nem sikerült egy feljegyzés küldése a(z) „{0}” feljegyzéslistába

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to send a task to the task list “{0}”
hu: Nem sikerült egy feladat küldése a(z) „{0}” feladatlistába

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Error creating view for the calendar “{0}”
hu: Hiba a(z) „{0}” naptár nézetének létrehozásakor

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Error creating view for the task list “{0}”
hu: Hiba a(z) „{0}” feladatlista nézetének létrehozásakor

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Error creating view for the memo list “{0}”
hu: Hiba a(z) „{0}” feljegyzéslista nézetének létrehozásakor

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to copy an event into the calendar “{0}”
hu: Nem sikerült egy esemény másolása a(z) „{0}” naptárba

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to copy a task into the task list “{0}”
hu: Nem sikerült egy feladat másolása a(z) „{0}” feladatlistába

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to copy a memo into the memo list “{0}”
hu: Nem sikerült egy feljegyzés másolása a(z) „{0}” feljegyzéslistába

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to move an event into the calendar “{0}”
hu: Nem sikerült egy esemény áthelyezése a(z) „{0}” naptárba

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to move a task into the task list “{0}”
hu: Nem sikerült egy feladat áthelyezése a(z) „{0}” feladatlistába

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to move a memo into the memo list “{0}”
hu: Nem sikerült egy feljegyzés áthelyezése a(z) „{0}” feljegyzéslistába

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to get an event from the calendar “{0}”
hu: Nem sikerült egy esemény lekérése a(z) „{0}” naptárból

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to get a task from the task list “{0}”
hu: Nem sikerült egy feladat lekérése a(z) „{0}” feladatlistából

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to get a memo from the memo list “{0}”
hu: Nem sikerült egy feljegyzés lekérése a(z) „{0}” feljegyzéslistából

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Copying an event into the calendar “{0}”
hu: Egy esemény másolása a(z) „{0}” naptárba

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Copying a task into the task list “{0}”
hu: Egy feladat másolása a(z) „{0}” feladatlistába

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Copying a memo into the memo list “{0}”
hu: Egy feljegyzés másolása a(z) „{0}” feljegyzéslistába

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Moving an event into the calendar “{0}”
hu: Egy esemény áthelyezése a(z) „{0}” naptárba

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Moving a task into the task list “{0}”
hu: Egy feladat áthelyezése a(z) „{0}” feladatlistába

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Moving a memo into the memo list “{0}”
hu: Egy feljegyzés áthelyezése a(z) „{0}” feljegyzéslistába

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to refresh calendar “{0}”
hu: Nem sikerült a(z) „{0}” naptár frissítése

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to refresh task list “{0}”
hu: Nem sikerült a(z) „{0}” feladatlista frissítése

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to refresh memo list “{0}”
hu: Nem sikerült a(z) „{0}” feljegyzéslista frissítése

en: Failed to make an occurrence movable
hu: Nem sikerült egy előfordulás mozgathatóvá tétele

en: Something has gone wrong when displaying the event
hu: Hiba történt az esemény megjelenítésekor

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the event. You can try again by moving to another event and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
hu: Egy WebKitWebProcess összeomlott az esemény megjelenítésekor. Megpróbálhat átlépni egy másik eseményre és vissza. Ha a probléma továbbra is fennáll, küldjön hibajelentést a GNOME GitLabba.

en: Something has gone wrong when displaying the memo
hu: Hiba történt a feljegyzés megjelenítésekor

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the memo. You can try again by moving to another memo and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
hu: Egy WebKitWebProcess összeomlott a feljegyzés megjelenítésekor. Megpróbálhat átlépni egy másik feljegyzésre és vissza. Ha a probléma továbbra is fennáll, küldjön hibajelentést a GNOME GitLabba.

en: Something has gone wrong when displaying the task
hu: Hiba történt a feladat megjelenítésekor

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the task. You can try again by moving to another task and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
hu: Egy WebKitWebProcess összeomlott a feladat megjelenítésekor. Megpróbálhat átlépni egy másik feladatra és vissza. Ha a probléma továbbra is fennáll, küldjön hibajelentést a GNOME GitLabba.

en: Do you want to detach event from the series?
hu: Le szeretné választani az eseményt a sorozatról?

en: The event “{0}” will be detached from its series and saved as a new standalone event.
hu: A(z) „{0}” esemény leválasztásra kerül a sorozatáról, és új, különálló eseményként lesz mentve.

en: _Detach and Create Copy
hu: _Leválasztás és másolat létrehozása

en: Summary
hu: Összefoglaló

en: Description
hu: Leírás

en: Any Field
hu: Bármely mező

en: Classification
hu: Besorolás

en: Public
hu: Nyilvános

en: Private
hu: Magánjellegű

en: Confidential
hu: Bizalmas

en: Organizer
hu: Szervező

en: Attendee
hu: Résztvevő

en: Location
hu: Hely

en: Attachments
hu: Mellékletek

en: Exist
hu: Létezik

en: Do Not Exist
hu: Nem létezik

en: Recurrence
hu: Ismétlődés

en: Occurs
hu: Előfordul

en: Less Than
hu: Kevesebb, mint

en: Exactly
hu: Pontosan

en: More Than
hu: Több, mint

en: Summary Contains
hu: Összefoglaló tartalmazza

en: Description Contains
hu: Leírás tartalmazza

en: with one guest | with %d guests
hu[0]: egy vendéggel
hu[1]: %d vendéggel

en: Comments: %s
hu: Megjegyzések: %s

[ctx: iCalendarStatus]
en: None
hu: Nincs

[ctx: iCalendarStatus]
en: Tentative
hu: Feltételes

[ctx: iCalendarStatus]
en: Confirmed
hu: Megerősítve

[ctx: iCalendarStatus]
en: Draft
hu: Piszkozat

[ctx: iCalendarStatus]
en: Final
hu: Végleges

[ctx: iCalendarStatus]
en: Not Started
hu: Nincs elindítva

[ctx: iCalendarStatus]
en: Needs Action
hu: Beavatkozás szükséges

[ctx: iCalendarStatus]
en: In Progress
hu: Folyamatban

[ctx: iCalendarStatus]
en: Completed
hu: Befejezve

[ctx: iCalendarStatus]
en: Cancelled
hu: Megszakítva

en: Accepted
hu: Elfogadva

en: Declined
hu: Elutasítva

en: Tentative
hu: Feltételes

en: Delegated
hu: Átruházva

en: Needs action
hu: Beavatkozás szükséges

note: Translators: 'Status' here means the state of the attendees, the resulting string will be in a form: * Status: Accepted: X   Declined: Y   ...
en: Status
hu: Állapot

note: String to use in 12-hour time format for times in the morning.
en: am
hu: de

note: String to use in 12-hour time format for times in the afternoon.
en: pm
hu: du

en: No Summary
hu: Nincs összefoglaló

note: Translators: It will display "Organizer: NameOfTheUser <email@ofuser.com>"
en: Organizer: %s <%s>
hu: Szervező: %s <%s>

note: Translators: It will display "Organizer: NameOfTheUser"
en: Organizer: %s
hu: Szervező: %s

note: Translators: It will display "Location: PlaceOfTheMeeting" Translators: It will display "Location: LocationOfTheAppointment"
en: Location: %s
hu: Hely: %s

note: Translators: It will display "Start: ActualStartDateAndTime (DurationOfTheMeeting)"
en: Start: %s (%s)
hu: Kezdés: %s (%s)

note: Translators: It will display "Start: ActualStartDateAndTime" Translators: It will display "Start: StartDateAndTime"
en: Start: %s
hu: Kezdés: %s

note: Translators: It's for a task due date, it will display "Due: DateAndTime" Translators: It will display "Due: DueDateAndTime"
en: Due: %s
hu: Határidő: %s

note: Translators: It's for a task completed date, it will display "Completed: DateAndTime" Translators: It will display "Completed: DateAndTimeWhenCompleted"
en: Completed: %s
hu: Befejezve: %s

note: Translators: Default attachment filename.
en: attachment.dat
hu: melléklet.dat

en: Untitled
hu: Névtelen

en: Location:
hu: Hely:

en: GEO Location:
hu: Földrajzi hely:

en: Comment:
hu: Megjegyzés:

en: Start Date:
hu: Kezdés dátuma:

en: End Date:
hu: Befejezési dátum:

en: Recurs:
hu: Ismétlődő:

en: Due Date:
hu: Határidő:

en: Estimated duration:
hu: Becsült időtartam:

en: Status:
hu: Állapot:

en: Categories:
hu: Kategóriák:

en: High
hu: Magas

en: Normal
hu: Normál

en: Low
hu: Alacsony

en: Priority:
hu: Prioritás:

en: Classification:
hu: Besorolás:

en: Organizer:
hu: Szervező:

en: Attendees:
hu: Résztvevők:

en: Web Page:
hu: Weboldal:

en: New Appointment
hu: Új értekezlet

en: New All Day Event
hu: Új egész napos esemény

en: New Meeting
hu: Új találkozó

en: Go to Today
hu: Ugrás a mai napra

en: Go to Date
hu: Ugrás dátumra

en: It has reminders.
hu: Vannak emlékeztetői.

en: It has recurrences.
hu: Vannak ismétlődései.

en: It is a meeting.
hu: Ez egy találkozó.

en: Calendar Event: Summary is %s.
hu: Naptáresemény összefoglalója: %s.

en: Calendar Event: It has no summary.
hu: Naptáresemény: nincs összefoglalója.

en: calendar view event
hu: naptáresemény megjelenítése

en: Grab Focus
hu: Fókusz elkapása

note: To translators: Here, "It" is either like "Work Week View: July 10th - July 14th, 2006." or "Day View: Thursday July 13th, 2006."
en: It has %d event. | It has %d events.
hu[0]: %d esemény tartozik hozzá.
hu[1]: %d esemény tartozik hozzá.

note: To translators: Here, "It" is either like "Work Week View: July 10th - July 14th, 2006." or "Day View: Thursday July 13th, 2006."
en: It has no events.
hu: Nem tartozik hozzá esemény.

note: To translators: First %s is the week, for example "July 10th - July 14th, 2006". Second %s is the number of events in this work week, for example "It has %d event/events." or  "It has no events."
en: Work Week View: %s. %s
hu: Munkahét nézet: %s. %s

note: To translators: First %s is the day, for example "Thursday July 13th, 2006". Second %s is the number of events on this day, for example "It has %d event/events." or  "It has no events."
en: Day View: %s. %s
hu: Nap nézet: %s. %s

en: calendar view for a work week
hu: naptárnézet egy munkahéthez

en: calendar view for one or more days
hu: naptárnézet egy vagy több naphoz

en: a table to view and select the current time range
hu: a megjelenítendő tábla és válassza ki a jelenlegi időtartamot

en: Jump button
hu: Ugrás gomb

en: Click here, you can find more events.
hu: Kattintson ide további események kereséséhez.

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Play a sound ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: Play a sound
hu: Hang lejátszása

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: Pop up an alert
hu: Bukkanjon elő egy figyelmeztetés ennyivel:

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Send an email ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: Send an email
hu: E-mail küldése

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Run a program ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: Run a program
hu: Program futtatása ennyivel:

[ctx: cal-reminders]
en: Unknown action to be performed
hu: Ismeretlen műveletet készül végrehajtani

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s before the start
hu: %s %s a kezdés előtt

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s after the start
hu: %s %s a kezdés után

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound"
en: %s at the start
hu: %s a kezdéskor

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s before the end
hu: %s %s a befejezés előtt

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s after the end
hu: %s %s a befejezés után

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound"
en: %s at the end
hu: %s a befejezéskor

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s is an absolute time, e.g. "10:00AM"
en: %s at %s
hu: %s %s-kor

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound". "Trigger types" are absolute or relative dates
en: %s for an unknown trigger type
hu: %s ismeretlen kiváltó okra

en: Month View: %s. %s
hu: Hónap nézet: %s. %s

en: Week View: %s. %s
hu: Hét nézet: %s. %s

en: calendar view for a month
hu: naptárnézet egy hónaphoz

en: calendar view for one or more weeks
hu: naptárnézet egy vagy több héthez

en: Modify a task | Modify %u tasks
hu[0]: Feladat módosítása
hu[1]: %u feladat módosítása

en: _General
hu: Á_ltalános

[ctx: ECompEditor]
en: Sta_rt date:
hu: Ke_zdés dátuma:

en: _Categories
hu: _Kategóriák

en: Creating view for calendar “%s”
hu: A(z) „%s” naptár nézetének létrehozása

en: Creating view for task list “%s”
hu: A(z) „%s” feladatlista nézetének létrehozása

en: Creating view for memo list “%s”
hu: A(z) „%s” feljegyzéslista nézetének létrehozása

en: Deletion _reason:
hu: Törlés _oka:

en: Cancellation _reason:
hu: Lemondás _oka:

en: Destination is read only
hu: A célpont csak olvasható

en: Copying events to the calendar “%s”
hu: Események másolása a(z) „%s” naptárba

en: Copying memos to the memo list “%s”
hu: Feljegyzések másolása a(z) „%s” feljegyzéslistába

en: Copying tasks to the task list “%s”
hu: Feladatok másolása a(z) „%s” feladatlistába

en: _Delete this item from all other recipient’s mailboxes?
hu: _Törli ezt az elemet minden más címzett postafiókjából?

en: _Retract comment
hu: Megjegyzés _visszavonása

en: Select Date
hu: Válasszon dátumot

en: Select _Today
hu: _Mai nap kijelölése

en: January
hu: Január

en: February
hu: Február

en: March
hu: Március

en: April
hu: Április

en: May
hu: Május

en: June
hu: Június

en: July
hu: Július

en: August
hu: Augusztus

en: September
hu: Szeptember

en: October
hu: Október

en: You are modifying a recurring event. What would you like to modify?
hu: Egy ismétlődő eseményt módosít. Mit szeretne módosítani?

en: You are delegating a recurring event. What would you like to delegate?
hu: Egy ismétlődő eseményt ruház át. Mit szeretne átruházni?

en: You are modifying a recurring task. What would you like to modify?
hu: Egy ismétlődő feladatot módosít. Mit szeretne módosítani?

en: You are modifying a recurring memo. What would you like to modify?
hu: Egy ismétlődő feljegyzést módosít. Mit szeretne módosítani?

en: This Instance Only
hu: Csak ezt az előfordulást

en: This and Prior Instances
hu: Ezt és a korábbi előfordulásokat

en: This and Future Instances
hu: Ezt és a jövőbeli előfordulásokat

en: All Instances
hu: Minden előfordulást

en: Send my reminders with this event
hu: Emlékeztetők küldése ezzel az eseménnyel

en: Notify new attendees _only
hu: _Csak az új résztvevőket értesítse

en: Cut selected events to the clipboard
hu: Kijelölt események kivágása a vágólapra

en: Copy selected events to the clipboard
hu: Kijelölt események másolása a vágólapra

en: Paste events from the clipboard
hu: Események beillesztése a vágólapról

en: Delete selected events
hu: Kijelölt események törlése

en: Pasted text doesn’t contain valid iCalendar data
hu: A beillesztett szöveg nem tartalmaz érvényes iCalendar adatot

en: Default calendar not found
hu: Az alapértelmezett naptár nem található

en: Default memo list not found
hu: Az alapértelmezett feljegyzéslista nem található

en: Default task list not found
hu: Az alapértelmezett feladatlista nem található

en: No suitable component found
hu: Nem található megfelelő komponens

en: Pasting iCalendar data
hu: iCalendar adatok beillesztése

en: %d %b %Y
hu: %Y. %b. %-d.

note: strftime format %d = day of month, %b = abbreviated month name. * Don't use any other specifiers. strftime format %d = day of month, %b = abbreviated * month name. You can change the order but don't * change the specifiers or add anything.
en: %d %b
hu: %2$b. %1$d.

en: %A %d %b %Y
hu: %Y. %b. %-d. %A

note: strftime format %a = abbreviated weekday name, %d = day of month, * %b = abbreviated month name. Don't use any other specifiers. strftime format %a = abbreviated weekday name, * %d = day of month, %b = abbreviated month name. * You can change the order but don't change the * specifiers or add anythi
en: %a %d %b
hu: %3$b. %2$d. %1$a.

en: %a %d %b %Y
hu: %Y. %b. %-d. %a.

en: %d appointment | %d appointments
hu[0]: %d értekezlet
hu[1]: %d értekezlet

en: %d selected
hu: %d kiválasztva

en: Start Date
hu: Kezdés dátuma

en: End Date
hu: Befejezési dátum

en: Created
hu: Létrehozva

en: Last modified
hu: Utoljára módosítva

en: Source
hu: Forrás

en: Type
hu: Típus

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Source with UID “%s” not found
hu: Nem található „%s” UID-val rendelkező forrás

en: Creating an event
hu: Esemény létrehozása

en: Creating a memo
hu: Feljegyzés létrehozása

en: Creating a task
hu: Feladat létrehozása

en: Recurring
hu: Ismétlődő

en: Assigned
hu: Hozzárendelve

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Free
hu: Szabad

en: Busy
hu: Elfoglalt

en: The geographical position must be entered in the format: 
    
    45.436845,125.862501
hu: A földrajzi pozíció megadása a következő formátumban lehetséges: 
    
    45.436845,125.862501

en: In Progress
hu: Folyamatban

en: Modifying an event
hu: Esemény módosítása

en: Modifying a memo
hu: Feljegyzés módosítása

en: Modifying a task
hu: Feladat módosítása

en: Removing an event
hu: Esemény eltávolítása

en: Removing a memo
hu: Feljegyzés eltávolítása

en: Removing a task
hu: Feladat eltávolítása

en: Deleting an event | Deleting %d events
hu[0]: Egy esemény törlése
hu[1]: %d esemény törlése

en: Deleting a memo | Deleting %d memos
hu[0]: Egy feljegyzés törlése
hu[1]: %d feljegyzés törlése

en: Deleting a task | Deleting %d tasks
hu[0]: Egy feladat törlése
hu[1]: %d feladat törlése

en: Pasting an event | Pasting %d events
hu[0]: Egy esemény beillesztése
hu[1]: %d esemény beillesztése

en: Pasting a memo | Pasting %d memos
hu[0]: Egy feljegyzés beillesztése
hu[1]: %d feljegyzés beillesztése

en: Pasting a task | Pasting %d tasks
hu[0]: Egy feladat beillesztése
hu[1]: %d feladat beillesztése

en: Updating an event
hu: Esemény frissítése

en: Updating a memo
hu: Feljegyzés frissítése

en: Updating a task
hu: Feladat frissítése

en: Getting events to purge in the calendar “%s”
hu: Törlendő események lekérése a(z) „%s” naptárból

en: Getting memos to purge in the memo list “%s”
hu: Törlendő feljegyzések lekérése a(z) „%s” feljegyzéslistából

en: Getting tasks to purge in the task list “%s”
hu: Törlendő feladatok lekérése a(z) „%s” feladatlistából

en: Purging events in the calendar “%s”
hu: Események törlése a(z) „%s” naptárból

en: Purging memos in the memo list “%s”
hu: Feljegyzések törlése a(z) „%s” feljegyzéslistából

en: Purging tasks in the task list “%s”
hu: Feladatok törlése a(z) „%s” feladatlistából

en: Purging events
hu: Események törlése

en: Purging memos
hu: Feljegyzések törlése

en: Purging tasks
hu: Feladatok törlése

en: Expunging completed tasks
hu: Befejezett feladatok törlése

en: Moving an event | Moving %d events
hu[0]: Egy esemény áthelyezése
hu[1]: %d esemény áthelyezése

en: Copying an event | Copying %d events
hu[0]: Egy esemény másolása
hu[1]: %d esemény másolása

en: Moving a memo | Moving %d memos
hu[0]: Egy feljegyzés áthelyezése
hu[1]: %d feljegyzés áthelyezése

en: Copying a memo | Copying %d memos
hu[0]: Egy feljegyzés másolása
hu[1]: %d feljegyzés másolása

en: Moving a task | Moving %d tasks
hu[0]: Egy feladat áthelyezése
hu[1]: %d feladat áthelyezése

en: Copying a task | Copying %d tasks
hu[0]: Egy feladat másolása
hu[1]: %d feladat másolása

note: strftime format of a weekday, a date and a time, 24-hour.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M:%S
hu: %Y. %m. %d. %a. %H:%M:%S

note: strftime format of a weekday, a date and a time, 12-hour.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
hu: %Y. %m. %d. %a. %H:%M:%S

en: The date must be entered in the format: 
    %s
hu: A dátumot a következő formában tudja beírni: 
    %s

en: Event’s time is in the past
hu: Az esemény ideje a múltban van

en: Event cannot be edited, because the selected calendar could not be opened
hu: Az esemény nem szerkeszthető, mert a kiválasztott naptár nem nyitható meg

en: Event cannot be edited, because the selected calendar is read only
hu: Az esemény nem szerkeszthető, mert a kiválasztott naptár írásvédett

en: Changes made to the event will not be sent to the attendees, because you are not the organizer
hu: Az esemény változtatásai nem lesznek elküldve a résztvevőknek, mert nem Ön a szervező

en: Start date is not a valid date
hu: A kezdés dátuma érvénytelen

en: Start time is not a valid time
hu: A kezdés időpontja érvénytelen

en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

en: End date is not a valid date
hu: A lejárat dátuma érvénytelen

en: End time is not a valid time
hu: A befejezés időpontja érvénytelen

en: Toggles whether to display categories
hu: Be- és kikapcsolja a kategóriák megjelenítését

en: Time _Zone
hu: Idő_zóna

en: Toggles whether the time zone is displayed
hu: Be- és kikapcsolja az időzóna mező megjelenítését

en: All _Day Event
hu: _Egész napos esemény

en: Toggles whether to have All Day Event
hu: Be- és kikapcsolja az egész napos eseményt

en: Show Time as _Busy
hu: Megjelenítés el_foglaltként

en: Toggles whether to show time as busy
hu: Be- és kikapcsolja az idő megjelenítését elfoglaltként

en: Pu_blic
hu: N_yilvános

en: Classify as public
hu: Besorolás nyilvánosként

en: _Private
hu: _Magánjellegű

en: Classify as private
hu: Besorolás magánjellegűként

en: _Confidential
hu: Bi_zalmas

en: Classify as confidential
hu: Besorolás bizalmasként

[ctx: ECompEditor]
en: _Start time:
hu: _Kezdés időpontja:

[ctx: ECompEditor]
en: _End time:
hu: _Befejezés időpontja:

[ctx: ECompEditor]
en: All da_y event
hu: _Egész napos esemény

[ctx: ECompEditorPage]
en: General
hu: Általános

[ctx: ECompEditorPage]
en: Reminders
hu: Emlékeztetők

[ctx: ECompEditorPage]
en: Recurrence
hu: Ismétlődés

[ctx: ECompEditorPage]
en: Attachments
hu: Mellékletek

[ctx: ECompEditorPage]
en: Schedule
hu: Ütemezés

en: Meeting — %s
hu: Találkozó – %s

en: Appointment — %s
hu: Értekezlet – %s

en: New note
hu: Új jegyzet

en: Memo cannot be edited, because the selected memo list could not be opened
hu: A feljegyzés nem szerkeszthető, mert a kiválasztott feljegyzéslista nem nyitható meg

en: Memo cannot be edited, because the selected memo list is read only
hu: A feljegyzés nem szerkeszthető, mert a kiválasztott feljegyzéslista írásvédett

en: Changes made to the memo will not be sent to the attendees, because you are not the organizer
hu: A feljegyzés változtatásai nem lesznek elküldve a résztvevőknek, mert nem Ön a szervező

en: _List:
hu: _Lista:

en: Assigned Memo — %s
hu: Kiosztott feljegyzés – %s

en: Memo — %s
hu: Feljegyzés – %s

en: Attachment | Attachments
hu[0]: Melléklet
hu[1]: Mellékletek

en: Could not load “%s”
hu: „%s” nem tölthető be

en: Could not load the attachment
hu: Nem tölthető be a melléklet

en: Some attachments are still being downloaded. Please wait until the download is finished.
hu: Néhány melléklet még letöltés alatt áll. Várjon a letöltés befejezéséig.

en: Attachment “%s” cannot be found, remove it from the list, please
hu: A(z) „%s” melléklet nem található, távolítsa el a listából

en: Attachment “%s” doesn’t have valid URI, remove it from the list, please
hu: A(z) „%s” melléklet URI-ja érvénytelen, távolítsa el a listából

en: _Attachment…
hu: _Mellékletek…

en: Attach a file
hu: Fájl csatolása

en: _Attachments
hu: _Mellékletek

en: Show attachments
hu: Mellékletek megjelenítése

en: Icon View
hu: Ikonnézet

en: List View
hu: Listanézet

en: Cannot find attendee “%s” in the list of attendees
hu: Nem található „%s” résztvevő a résztvevők listáján

en: Not enough rights to delete attendee “%s”
hu: Nincs elég joga a(z) „%s” résztvevő törlésére

en: Failed to delete selected attendee | Failed to delete selected attendees
hu[0]: A kijelölt résztvevő törlése meghiúsult
hu[1]: A kijelölt résztvevők törlése meghiúsult

en: Organizer address is not a valid user mail address
hu: A szervező címe nem érvényes felhasználói e-mail-cím

en: A_ttendees
hu: _Résztvevők

en: Toggles whether the Attendees are displayed
hu: Be- és kikapcsolja a Résztvevők megjelenítését

en: R_ole Field
hu: _Szerep mező

en: Toggles whether the Role field is displayed
hu: Be- és kikapcsolja a Szerep mező megjelenítését

en: Toggles whether the RSVP field is displayed
hu: Be- és kikapcsolja az RSVP mező megjelenítését

en: _Status Field
hu: Áll_apot mező

en: Toggles whether the Status field is displayed
hu: Be- és kikapcsolja az Állapot mező megjelenítését

en: _Type Field
hu: _Típus mező

en: Toggles whether the Attendee Type is displayed
hu: Be- és kikapcsolja a Résztvevő típusának megjelenítését

en: An organizer is required.
hu: A szervezőt be kell állítani.

en: At least one attendee is required.
hu: Legalább egy résztvevő szükséges.

en: Or_ganizer:
hu: Sz_ervező:

en: Override color of the event. If not set, then color of the calendar is used.
hu: Az esemény színének felülírása. Ha nincs megadva, akkor a naptár színe lesz használva.

en: Override color of the memo. If not set, then color of the memo list is used.
hu: A feljegyzés színének felülírása. Ha nincs megadva, akkor a feljegyzéslista színe lesz használva.

note: E_SOURCE_EXTENSION_TASK_LIST
en: Override color of the task. If not set, then color of the task list is used.
hu: A feladat színének felülírása. Ha nincs megadva, akkor a feladatlista színe lesz használva.

[ctx: ECompEditor]
en: Atte_ndees…
hu: _Résztvevők…

en: Add exception
hu: Kivétel hozzáadása

en: Modify exception
hu: Kivétel módosítása

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] week(s) on [Wednesday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after the 'on', name of a week day always follows.
en: on
hu: ekkor:

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [first] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'first', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: first
hu: első

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: here, "second" is the ordinal number (like "third"), not the time division (like "minute") * Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [second] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'second', e
en: second
hu: második

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [third] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'third', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: third
hu: harmadik

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [fourth] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'fourth', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: fourth
hu: negyedik

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [fifth] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'fifth', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: fifth
hu: ötödik

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [last] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'last', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: last
hu: utolsó

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [Other date] [11th to 20th] [17th] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]).
en: Other Date
hu: Egyéb dátum

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [1st to 10th] [7th] [forever]' (dropd
en: 1st to 10th
hu: 1-10. között

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [11th to 20th] [17th] [forever]' (dro
en: 11th to 20th
hu: 11-20. között

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [21th to 31th] [27th] [forever]' (dro
en: 21st to 31st
hu: 21-31. között

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: For Translator : 'day' is part of the sentence of the form 'appointment recurs/Every [x] month(s) on the [first] [day] [forever]' * (dropdown menu options are in[square brackets]). This means that after 'first', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always f
en: day
hu: nap

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Monday
hu: Hétfő

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Tuesday
hu: Kedd

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Wednesday
hu: Szerda

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Thursday
hu: Csütörtök

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Friday
hu: Péntek

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Saturday
hu: Szombat

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Sunday
hu: Vasárnap

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: 'This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [second] [Tuesday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets])."
en: on the
hu: ezen:

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: occurrences
hu: alkalommal

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: This appointment rec_urs
hu: Ez az érte_kezlet ismétlődik

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This task recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: This task rec_urs
hu: Ez a fela_dat ismétlődik

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This memo recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: This memo rec_urs
hu: Ez a _feljegyzés ismétlődik

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This component recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: This component rec_urs
hu: Ez az összete_vő ismétlődik

en: Recurrence exception date is invalid
hu: Érvénytelen ismétlődéskivételi dátum

en: End time of the recurrence is before the start
hu: Az ismétlődés befejezési ideje a kezdés előtt volt

en: R_ecurrence
hu: _Ismétlődés

en: Set or unset recurrence
hu: Ismétlődés beállítása vagy törlése

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: Every
hu: Minden

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: day(s)
hu: nap

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: week(s)
hu: héten

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: month(s)
hu: hónapban

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: year(s)
hu: évben

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: for
hu: hossz:

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: until
hu: eddig:

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: forever
hu: örökké

en: This appointment contains recurrences that Evolution cannot edit.
hu: Ez az értekezlet olyan ismétlődéseket tartalmaz, amelyeket az Evolution nem tud szerkeszteni.

en: Exceptions
hu: Kivételek

en: A_dd
hu: Hozzá_adás

en: Re_move
hu: _Eltávolítás

en: Preview
hu: Előnézet

en: Send To
hu: Küldés

en: _Reminders
hu: E_mlékeztetők

en: Set or unset reminders
hu: Emlékeztetők beállítása vagy törlése

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: "None" for "No reminder set"
en: None
hu: Nincs

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: This constructs predefined reminder's description, for example "15 minutes before", "1 hour before", "1 day before", but, if user has set, also more complicated strings like "2 days 13 hours 1 minute before".
en: %s before
hu: %s előtte

[ctx: cal-reminders]
en: at the start
hu: a kezdéskor

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: "Custom" for "Custom reminder set"
en: Custom
hu: Egyéni

en: Add predefined time…
hu: Előre meghatározott idő hozzáadása…

en: Remove predefined times
hu: Előre meghatározott idő eltávolítása

en: Set a custom predefined time to
hu: Egyéni előre meghatározott idő beállítása ehhez

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: this is part of: "Set a custom predefined time to [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: da_ys
hu: _nap

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: this is part of: "Set a custom predefined time to [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _hours
hu: ó_ra

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: this is part of: "Set a custom predefined time to [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _minutes
hu: _perc

en: _Add time
hu: _Idő hozzáadása

en: Reminders
hu: Emlékeztetők

en: _Reminder
hu: E_mlékeztető

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: minute(s)
hu: perc

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ hour(s) ] [ before ] [ start ]
en: hour(s)
hu: óra

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ day(s) ] [ before ] [ start ]
en: day(s)
hu: nap

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: before
hu: ez előtt:

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ after ] [ start ]
en: after
hu: ez után:

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: start
hu: kezdés

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ end ]
en: end
hu: befejezés

note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ minutes ]
en: Re_peat the reminder
hu: _Emlékeztető megismétlése

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ minutes ]
en: extra times every
hu: alkalommal ennyi:

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ minutes ]
en: minutes
hu: perc

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ hours ]
en: hours
hu: óra

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ days ]
en: days
hu: nap

[ctx: cal-reminders]
note: page_reminders->priv->custom_email_entry is initialized on demand
en: Custom _message
hu: Egyé_ni üzenet

[ctx: cal-reminders]
en: Custom reminder _sound
hu: Egyéni e_mlékeztető hang

en: Select a sound file
hu: Válasszon hangfájlt

en: _Arguments:
hu: _Argumentumok:

en: _Send To:
hu: _Küldés:

en: _Schedule
hu: Ü_temezés

en: Query free / busy information for the attendees
hu: Résztvevők időbeosztásának lekérése

[ctx: ECompEditor]
en: _Summary:
hu: Ö_sszegzés:

en: Click here to open the URL
hu: Kattintson ide az URL megnyitásához

en: Click here to open map
hu: Kattintson ide a térkép megnyitásához

[ctx: ECompEditor]
en: _Location:
hu: He_ly:

[ctx: ECompEditor]
en: _Categories…
hu: _Kategóriák…

en: Edit as text
hu: Szerkesztés szövegként

en: View as text
hu: Megtekintés szövegként

en: View as HTML
hu: Megtekintés HTML-ként

[ctx: ECompEditor]
en: _Description:
hu: _Leírás:

[ctx: ECompEditor]
en: _Web page:
hu: _Weboldal:

[ctx: ECompEditor]
en: D_ue date:
hu: Határi_dő:

[ctx: ECompEditor]
en: Date _completed:
hu: Befejezés _dátuma:

[ctx: ECompEditor]
en: Public
hu: Nyilvános

[ctx: ECompEditor]
en: Private
hu: Magánjellegű

[ctx: ECompEditor]
en: Confidential
hu: Bizalmas

[ctx: ECompEditor]
en: C_lassification:
hu: _Besorolás:

[ctx: ECompEditor]
en: _Status:
hu: Áll_apot:

[ctx: ECompEditor]
en: Undefined
hu: Nincs megadva

[ctx: ECompEditor]
en: High
hu: Magas

[ctx: ECompEditor]
en: Normal
hu: Normál

[ctx: ECompEditor]
en: Low
hu: Alacsony

[ctx: ECompEditor]
en: Priorit_y:
hu: _Prioritás:

[ctx: ECompEditor]
en: Percent complete:
hu: Százalék kész:

[ctx: ECompEditor]
en: Time _zone:
hu: Idő_zóna:

[ctx: ECompEditor]
en: Show time as _busy
hu: Megjelenítés el_foglaltként

[ctx: ECompEditor]
note: Translators: This 'None' is meant for 'Color' in calendar component editor, like 'None color'
en: None
hu: Nincs

en: Esti_mated duration:
hu: _Becsült időtartam:

en: Task’s start date is in the past
hu: A feladat kezdési dátuma a múltban van

en: Task’s due date is in the past
hu: A feladat határideje a múltban van

en: Task cannot be edited, because the selected task list could not be opened
hu: A feladat nem szerkeszthető, mert a kiválasztott feladatlista nem nyitható meg

en: Task cannot be edited, because the selected task list is read only
hu: A feladat nem szerkeszthető, mert a kiválasztott feladatlista írásvédett

en: Changes made to the task will not be sent to the attendees, because you are not the organizer
hu: A feladat változtatásai nem lesznek elküldve a résztvevőknek, mert nem Ön a szervező

en: Due date is not a valid date
hu: A határidő nem érvényes dátum

en: Completed date is not a valid date
hu: Érvénytelen a befejezés dátuma

en: Completed date cannot be in the future
hu: A befejezés dátuma nem lehet a jövőben

en: Due date cannot be the same as the Start date
hu: A határidő nem egyezhet meg a kezdődátummal

en: Start date is required for recurring tasks
hu: Kezdődátum szükséges az ismétlődő feladatokhoz

en: All _Day Task
hu: _Egész napos feladat

en: Toggles whether to have All Day Task
hu: Be- és kikapcsolja az egész napos feladatot

en: Assigned Task — %s
hu: Kiosztott feladat – %s

en: Task — %s
hu: Feladat – %s

en: attachment
hu: melléklet

en: Sending notifications to attendees…
hu: Értesítések küldése a résztvevőknek…

en: Saving changes…
hu: Változtatások mentése…

en: Save and Close
hu: Mentés és bezárás

en: Close the current window
hu: A jelenlegi ablak bezárása

en: Copy the selection
hu: A kijelölés másolása

note: cut menu item
en: Cu_t
hu: _Kivágás

en: Cut the selection
hu: A kijelölés kivágása

en: Delete the selection
hu: A kijelölés törlése

en: View help
hu: Súgó megjelenítése

en: Paste the clipboard
hu: A vágólap tartalmának beillesztése

en: _Print…
hu: _Nyomtatás…

en: Pre_view…
hu: _Előnézet…

en: Select _All
hu: Ö_sszes kijelölése

en: Select all text
hu: A teljes szöveg kijelölése

en: _Classification
hu: _Besorolás

en: _Insert
hu: _Beszúrás

en: _Options
hu: _Beállítások

en: Save current changes
hu: Jelenlegi változtatások mentése

en: Save current changes and close editor
hu: Jelenlegi változtatások mentése és szerkesztő bezárása

en: Show _toolbar
hu: _Eszköztár megjelenítése

note: strftime format %A = full weekday name, %d = day of month, * %B = full month name. Don't use any other specifiers. strftime format %A = full weekday name, %d = day of * month, %B = full month name. You can change the * order but don't change the specifiers or add * anything.
en: %A %d %B
hu: %B %d %A

note: To Translators: the %d stands for a week number, it's value between 1 and 52/53
en: Week %d
hu: %d. hét

note: Translators: %02i is the number of minutes; * this is a context menu entry to change the * length of the time division in the calendar * day view, e.g. a day is displayed in * 24 "60 minute divisions" or * 48 "30 minute divisions".
en: %02i minute divisions
hu: %02i perces osztás

en: Show the second time zone
hu: Második időzóna megjelenítése

[ctx: cal-second-zone]
note: Translators: "None" indicates no second time zone set for a day view
en: None
hu: Nincs

en: Select…
hu: Válasszon…

[ctx: estimated-duration]
en: None
hu: Nincs

en: Set an estimated duration for
hu: Becsült időtartam beállítása ehhez:

[ctx: estimated-duration]
note: Translators: this is part of: "Set an estimated duration for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _days
hu: _nap

[ctx: estimated-duration]
note: Translators: this is part of: "Set an estimated duration for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _hours
hu: ó_ra

[ctx: estimated-duration]
note: Translators: this is part of: "Set an estimated duration for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _minutes
hu: _perc

en: _Set
hu: _Beállítás

en: Chan_ge…
hu: _Módosítás…

en: Required Participants
hu: Szükséges résztvevők

en: Optional Participants
hu: Esetleges résztvevők

en: Resources
hu: Erőforrások

en: Chair Persons
hu: Elnök

en: Attendees
hu: Résztvevők

en: Individual
hu: Egyén

en: Group
hu: Csoport

en: Resource
hu: Erőforrás

en: Room
hu: Szoba

en: Chair
hu: Levezető

en: Required Participant
hu: Szükséges résztvevők

en: Optional Participant
hu: Esetleges résztvevő

en: Non-Participant
hu: Nem vesz részt

en: Needs Action
hu: Beavatkozás szükséges

en: Completed
hu: Befejezve

en: In Process
hu: Folyamatban

en: Enter password to access free/busy information on server %s as user %s
hu: Adja meg a jelszavát az időbeosztás eléréséhez a(z) %s kiszolgálón %s felhasználóként.

en: Failure reason: %s
hu: A hiba oka: %s

en: Enter password
hu: Adja meg a jelszót

en: Out of Office
hu: Nincs bent

en: No Information
hu: Nincs információ

en: Atte_ndees…
hu: _Résztvevők…

en: O_ptions
hu: _Beállítások

en: Show _only working hours
hu: Csak a _munkaórák megjelenítése

en: Show _zoomed out
hu: _Megjelenítés nagyítva

en: _Update free/busy
hu: _Időbeosztás frissítése

en: _Autopick
hu: _Automatikus kiszedés

en: _All people and resources
hu: _Minden ember és erőforrás

en: All _people and one resource
hu: Minden _ember és egy erőforrás

en: _Required people
hu: _A kért emberek

en: Required people and _one resource
hu: A kért emberek és egy e_rőforrás

en: _Start time:
hu: _Kezdés időpontja:

en: _End time:
hu: _Befejezés időpontja:

en: Summary: %s
    Location: %s
hu: Összegzés: %s
    Hely: %s

en: Summary: %s
hu: Összefoglaló: %s

en: Click here to add an attendee
hu: Kattintson ide résztvevő hozzáadásához

en: Member
hu: Tag

en: Delegated To
hu: Átruházva erre

en: Delegated From
hu: Átruházva ettől

en: Common Name
hu: Közönséges név

en: Language
hu: Nyelv

en: Cut selected memos to the clipboard
hu: Kijelölt feljegyzések kivágása a vágólapra

en: Copy selected memos to the clipboard
hu: Kijelölt feljegyzések másolása a vágólapra

en: Paste memos from the clipboard
hu: Feljegyzések beillesztése a vágólapról

en: Delete selected memos
hu: Kijelölt feljegyzések törlése

en: Select all visible memos
hu: Az összes látható feljegyzés kijelölése

en: Click to add a memo
hu: Kattintson ide új feljegyzés hozzáadásához

en: Undefined
hu: Nincs meghatározva

en: Cut selected tasks to the clipboard
hu: Kijelölt feladatok kivágása a vágólapra

en: Copy selected tasks to the clipboard
hu: Kijelölt feladatok másolása a vágólapra

en: Paste tasks from the clipboard
hu: Feladatok beillesztése a vágólapról

en: Delete selected tasks
hu: Kijelölt feladatok törlése

en: Select all visible tasks
hu: Az összes látható feladat kijelölése

en: Click to add a task
hu: Kattintson ide új feladat hozzáadásához

en: Start date
hu: Kezdés dátuma

en: Completion date
hu: Befejezés dátuma

en: Complete
hu: Kész

en: Due date
hu: Határidő

en: % Complete
hu: % kész

en: Priority
hu: Prioritás

en: Estimated duration
hu: Becsült időtartam

[ctx: timezone]
note: Translators: 'None' for a time zone, like 'No time zone being set'
en: None
hu: Nincs

en: Select Timezone
hu: Időzóna kiválasztása

note: Translators: It will display "Time: StartDateAndTime (Duration)"
en: Time: %s %s
hu: Idő: %s %s

note: strftime format of a weekday and a date.
en: Today
hu: Ma

note: strftime format of a weekday and a date.
en: Tomorrow
hu: Holnap

en: Tasks without Due date
hu: Határidő nélküli feladatok

note: It doesn't matter which data-model is picked, because it's used only for thread creation and manipulation, not for its content.
en: Marking a task as complete
hu: Feladat megjelölése készként

en: New _Appointment…
hu: Új érte_kezlet…

en: New _Meeting…
hu: Új _találkozó…

en: New _Task…
hu: Új fela_dat…

en: _New Assigned Task…
hu: Új ki_osztott feladat…

en: Mark Task as _Complete
hu: Feladat megjelölés _készként

en: _Delete This Instance…
hu: _Előfordulás törlése…

en: Delete This and F_uture Occurrences…
hu: Ezen és a jövőbeli _előfordulások törlése…

en: D_elete All Instances…
hu: Mi_nden előfordulás törlése…

en: _Delete…
hu: _Törlés…

en: _Show Tasks without Due date
hu: Határidő nélküli feladatok _megjelenítése

en: To Do
hu: Teendő

note: strftime format %d = day of month, %B = full * month name. You can change the order but don't * change the specifiers or add anything.
en: %d %B
hu: %B %d

en: %u event | %u events
hu[0]: %u esemény
hu[1]: %u esemény

en: An organizer must be set.
hu: A szervezőt be kell állítani.

en: At least one attendee is necessary
hu: Legalább egy résztvevő szükséges

en: Event information
hu: Eseményinformációk

en: Task information
hu: Feladatinformációk

en: Memo information
hu: Feljegyzésinformációk

en: Free/Busy information
hu: Időbeosztás

en: Calendar information
hu: Naptár-információk

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Accepted: Meeting Name".
en: Accepted
hu: Elfogadva

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Tentatively Accepted: Meeting Name".
en: Tentatively Accepted
hu: Feltételesen elfogadva

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Declined: Meeting Name". Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Declined: Meeting Name".
en: Declined
hu: Elutasítva

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Delegated: Meeting Name".
en: Delegated
hu: Átruházva

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Updated: Meeting Name".
en: Updated
hu: Frissítve

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Cancel: Meeting Name".
en: Cancel
hu: Lemondva

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Refresh: Meeting Name".
en: Refresh
hu: Frissítés

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Counter-proposal: Meeting Name".
en: Counter-proposal
hu: Ellenjavaslat

en: Free/Busy information (%s to %s)
hu: Időbeosztások (%s – %s)

en: iCalendar information
hu: iCalendar információk

en: Unable to book a resource, the new event collides with some other.
hu: Nem foglalható le az erőforrás, az új esemény egy másikkal ütközik.

en: Unable to book a resource, error:
hu: Nem foglalható le erőforrás, hiba:

en: You must be an attendee of the event.
hu: Részt kell vennie az eseményen.

en: Sending an event
hu: Esemény küldése

en: Sending a memo
hu: Feljegyzés küldése

en: Sending a task
hu: Feladat küldése

en: Original Appointment
hu: Eredeti értekezlet

en: %d day | %d days
hu[0]: %d nap
hu[1]: %d nap

en: %d hour | %d hours
hu[0]: %d óra
hu[1]: %d óra

en: %d minute | %d minutes
hu[0]: %d perc
hu[1]: %d perc

note: TRANSLATORS: here, "second" is the time division (like "minute"), not the ordinal number (like "third")
en: %d second | %d seconds
hu[0]: %d másodperc
hu[1]: %d másodperc

note: G_DATE_BAD_WEEKDAY Translators: These are workday abbreviations, * e.g. Su=Sunday and Th=thursday G_DATE_MONDAY
en: Mo
hu: H

note: G_DATE_TUESDAY
en: Tu
hu: K

note: G_DATE_WEDNESDAY
en: We
hu: Sze

note: G_DATE_THURSDAY
en: Th
hu: Cs

note: G_DATE_FRIDAY
en: Fr
hu: P

note: G_DATE_SATURDAY
en: Sa
hu: Szo

note: G_DATE_SUNDAY
en: Su
hu: V

note: Translators: This is part of "START to END" text, * where START and END are date/times.
en:  to
hu:  -

note: Translators: This is part of "START to END * (Completed COMPLETED)", where COMPLETED is a * completed date/time.
en:  (Completed
hu:  (Befejezve:

note: Translators: This is part of "Completed COMPLETED", * where COMPLETED is a completed date/time.
en: Completed
hu: Befejezve:

note: Translators: This is part of "START (Due DUE)", * where START and DUE are dates/times.
en:  (Due
hu:  (Esedékes

note: Translators: This is part of "Due DUE", * where DUE is a date/time due the event * should be finished.
en: Due
hu: Esedékes

en: Appointment
hu: Értekezlet

en: Task
hu: Feladat

en: Memo
hu: Feljegyzés

en: Attendees:
hu: Résztvevők:

en: Estimated duration: %s
hu: Becsült időtartam: %s

en: Status: %s
hu: Állapot: %s

en: Priority: %s
hu: Prioritás: %s

en: Percent Complete: %i
hu: Százalékos készenlét: %i

en: Categories: %s
hu: Kategóriák: %s

en: Contacts:
hu: Névjegyek:

en: Not Started
hu: Nem indult még el

en: In progress
hu: Folyamatban

en: % Completed
hu: % kész

en: is greater than
hu: nagyobb mint

en: is less than
hu: kisebb mint

en: Current State
hu: Jelenlegi állapot

en: is Overdue
hu: lejárt

en: is Scheduled
hu: ütemezett

en: is not Scheduled
hu: nem ütemezett

en: Due In
hu: Esedékes

en: Next Days
hu: Következő napok

en: Previous Days
hu: Előző napok

en: Appointments and Meetings
hu: Értekezletek és találkozók

en: New Calendar
hu: Új naptár

en: New Task List
hu: Új feladatlista

en: Cre_ate new calendar
hu: Új _naptár létrehozása

en: Cre_ate new task list
hu: Új _feladatlista létrehozása

en: Opening calendar
hu: Naptár megnyitása

en: iCalendar files (.ics)
hu: iCalendar-fájlok (.ics)

en: Evolution iCalendar importer
hu: Evolution iCalendar importáló

en: vCalendar files (.vcs)
hu: vCalendar-fájlok (.vcs)

en: Evolution vCalendar importer
hu: Evolution vCalendar importáló

en: Calendar Events
hu: Naptáresemények

en: GNOME Calendar
hu: GNOME Naptár

en: Evolution Calendar intelligent importer
hu: Evolution Naptár intelligens importáló

[ctx: iCalImp]
en: Meeting
hu: Találkozó

[ctx: iCalImp]
en: Event
hu: Esemény

[ctx: iCalImp]
en: Task
hu: Feladat

[ctx: iCalImp]
en: Memo
hu: Feljegyzés

[ctx: iCalImp]
en: is an instance
hu: egy előfordulás

[ctx: iCalImp]
note: have ? NULL :
en: has recurrences
hu: vannak ismétlődései

[ctx: iCalImp]
en: has reminders
hu: vannak emlékeztetői

[ctx: iCalImp]
en: has attachments
hu: vannak mellékletei

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification
en: Public
hu: Nyilvános

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification
en: Private
hu: Magánjellegű

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification
en: Confidential
hu: Bizalmas

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification section name
en: Classification
hu: Besorolás

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's summary Translators: Column header for a component summary
en: Summary
hu: Összegzés

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's location
en: Location
hu: Hely

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's start time Translators: Column header for a component start date/time
en: Start
hu: Kezdés

[ctx: iCalImp]
note: Translators: 'Due' like the time due a task should be finished
en: Due
hu: Esedékes

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's end time
en: End
hu: Befejezés

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's categories
en: Categories
hu: Kategóriák

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's complete value (either percentage, or a date/time of a completion)
en: Completed
hu: Befejezve

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's organizer
en: Organizer
hu: Szervező

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's attendees
en: Attendees
hu: Résztvevők

[ctx: iCalImp]
en: Description
hu: Leírás

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Column header for a component type; it can be Event, Task or Memo
en: Type
hu: Típus

note: * * This program is free software; you can redistribute it and/or modify it * under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by * the Free Software Foundation. * This program is distributed in the hope that it will be useful, but * WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implie
en: Africa/Abidjan
hu: Afrika/Abidjan

en: Africa/Accra
hu: Afrika/Accra

en: Africa/Addis_Ababa
hu: Afrika/Addis_Ababa

en: Africa/Algiers
hu: Afrika/Algír

en: Africa/Asmera
hu: Afrika/Asmera

en: Africa/Bamako
hu: Afrika/Bamako

en: Africa/Bangui
hu: Afrika/Bangui

en: Africa/Banjul
hu: Afrika/Banjul

en: Africa/Bissau
hu: Afrika/Bissau

en: Africa/Blantyre
hu: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
hu: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
hu: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
hu: Afrika/Kairó

en: Africa/Casablanca
hu: Afrika/Casablanca

en: Africa/Ceuta
hu: Afrika/Ceuta

en: Africa/Conakry
hu: Afrika/Conakry

en: Africa/Dakar
hu: Afrika/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
hu: Afrika/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
hu: Afrika/Dzsibuti

en: Africa/Douala
hu: Afrika/Douala

en: Africa/El_Aaiun
hu: Afrika/El_Aaiun

en: Africa/Freetown
hu: Afrika/Freetown

en: Africa/Gaborone
hu: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
hu: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
hu: Afrika/Johannesburg

en: Africa/Kampala
hu: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
hu: Afrika/Khartoum

en: Africa/Kigali
hu: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
hu: Afrika/Kinshasa

en: Africa/Lagos
hu: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
hu: Afrika/Libreville

en: Africa/Lome
hu: Afrika/Lome

en: Africa/Luanda
hu: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
hu: Afrika/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
hu: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
hu: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
hu: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
hu: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
hu: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
hu: Afrika/Mogadishu

en: Africa/Monrovia
hu: Afrika/Monrovia

en: Africa/Nairobi
hu: Afrika/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
hu: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
hu: Afrika/Niamey

en: Africa/Nouakchott
hu: Afrika/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
hu: Afrika/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
hu: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
hu: Afrika/Sao_Tome

en: Africa/Timbuktu
hu: Afrika/Timbuktu

en: Africa/Tripoli
hu: Afrika/Tripoli

en: Africa/Tunis
hu: Afrika/Tunis

en: Africa/Windhoek
hu: Afrika/Windhoek

en: America/Adak
hu: Amerika/Adak

en: America/Anchorage
hu: Amerika/Anchorage

en: America/Anguilla
hu: Amerika/Anguilla

en: America/Antigua
hu: Amerika/Antigua

en: America/Araguaina
hu: Amerika/Araguaina

en: America/Aruba
hu: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
hu: Amerika/Asuncion

en: America/Barbados
hu: Amerika/Barbados

en: America/Belem
hu: Amerika/Belem

en: America/Belize
hu: Amerika/Belize

en: America/Boa_Vista
hu: Amerika/Boa_Vista

en: America/Bogota
hu: Amerika/Bogota

en: America/Boise
hu: Amerika/Boise

en: America/Buenos_Aires
hu: Amerika/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
hu: Amerika/Cambridge_Bay

en: America/Cancun
hu: Amerika/Cancun

en: America/Caracas
hu: Amerika/Caracas

en: America/Catamarca
hu: Amerika/Catamarca

en: America/Cayenne
hu: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
hu: Amerika/Cayman

en: America/Chicago
hu: Amerika/Chicago

en: America/Chihuahua
hu: Amerika/Chihuahua

en: America/Cordoba
hu: Amerika/Cordoba

en: America/Costa_Rica
hu: Amerika/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
hu: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
hu: Amerika/Curacao

en: America/Danmarkshavn
hu: Amerika/Danmarkshavn

en: America/Dawson
hu: Amerika/Dawson

en: America/Dawson_Creek
hu: Amerika/Dawson_Creek

en: America/Denver
hu: Amerika/Denver

en: America/Detroit
hu: Amerika/Detroit

en: America/Dominica
hu: Amerika/Dominika

en: America/Edmonton
hu: Amerika/Edmonton

en: America/Eirunepe
hu: Amerika/Eirunepe

en: America/El_Salvador
hu: Amerika/El_Salvador

en: America/Fortaleza
hu: Amerika/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
hu: Amerika/Glace_Bay

en: America/Godthab
hu: Amerika/Godthab

en: America/Goose_Bay
hu: Amerika/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
hu: Amerika/Grand_Turk

en: America/Grenada
hu: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
hu: Amerika/Guadeloupe

en: America/Guatemala
hu: Amerika/Guatemala

en: America/Guayaquil
hu: Amerika/Guayaquil

en: America/Guyana
hu: Amerika/Guyana

en: America/Halifax
hu: Amerika/Halifax

en: America/Havana
hu: Amerika/Havana

en: America/Hermosillo
hu: Amerika/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
hu: Amerika/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
hu: Amerika/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
hu: Amerika/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
hu: Amerika/Indiana/Vevay

en: America/Indianapolis
hu: Amerika/Indianapolis

en: America/Inuvik
hu: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
hu: Amerika/Iqaluit

en: America/Jamaica
hu: Amerika/Jamaica

en: America/Jujuy
hu: Amerika/Jujuy

en: America/Juneau
hu: Amerika/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
hu: Amerika/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
hu: Amerika/Kentucky/Monticello

en: America/La_Paz
hu: Amerika/La_Paz

en: America/Lima
hu: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
hu: Amerika/Los_Angeles

en: America/Louisville
hu: Amerika/Louisville

en: America/Maceio
hu: Amerika/Maceio

en: America/Managua
hu: Amerika/Managua

en: America/Manaus
hu: Amerika/Manaus

en: America/Martinique
hu: Amerika/Martinique

en: America/Mazatlan
hu: Amerika/Mazatlan

en: America/Mendoza
hu: Amerika/Mendoza

en: America/Menominee
hu: Amerika/Menominee

en: America/Merida
hu: Amerika/Merida

en: America/Mexico_City
hu: Amerika/Mexico_City

en: America/Miquelon
hu: Amerika/Miquelon

en: America/Monterrey
hu: Amerika/Monterrey

en: America/Montevideo
hu: Amerika/Montevideo

en: America/Montreal
hu: Amerika/Montreal

en: America/Montserrat
hu: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
hu: Amerika/Nassau

en: America/New_York
hu: Amerika/New_York

en: America/Nipigon
hu: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
hu: Amerika/Nome

en: America/Noronha
hu: Amerika/Noronha

en: America/North_Dakota/Center
hu: Amerika/North_Dakota/Center

en: America/Panama
hu: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
hu: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
hu: Amerika/Paramaribo

en: America/Phoenix
hu: Amerika/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
hu: Amerika/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
hu: Amerika/Port_of_Spain

en: America/Porto_Velho
hu: Amerika/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
hu: Amerika/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
hu: Amerika/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
hu: Amerika/Rankin_Inlet

en: America/Recife
hu: Amerika/Recife

en: America/Regina
hu: Amerika/Regina

en: America/Rio_Branco
hu: Amerika/Rio_Branco

en: America/Rosario
hu: Amerika/Rosario

en: America/Santiago
hu: Amerika/Santiago

en: America/Santo_Domingo
hu: Amerika/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
hu: Amerika/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
hu: Amerika/Scoresbysund

en: America/Shiprock
hu: Amerika/Shiprock

en: America/St_Johns
hu: Amerika/St_Johns

en: America/St_Kitts
hu: Amerika/St_Kitts

en: America/St_Lucia
hu: Amerika/St_Lucia

en: America/St_Thomas
hu: Amerika/St_Thomas

en: America/St_Vincent
hu: Amerika/St_Vincent

en: America/Swift_Current
hu: Amerika/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
hu: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
hu: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
hu: Amerika/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
hu: Amerika/Tijuana

en: America/Tortola
hu: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
hu: Amerika/Vancouver

en: America/Whitehorse
hu: Amerika/Whitehorse

en: America/Winnipeg
hu: Amerika/Winnipeg

en: America/Yakutat
hu: Amerika/Yakutat

en: America/Yellowknife
hu: Amerika/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
hu: Antarktisz/Casey

en: Antarctica/Davis
hu: Antarktisz/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
hu: Antarktisz/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
hu: Antarktisz/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
hu: Antarktisz/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
hu: Antarktisz/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
hu: Antarktisz/South_Pole

en: Antarctica/Syowa
hu: Antarktisz/Syowa

en: Antarctica/Vostok
hu: Antarktisz/Vosztok

en: Arctic/Longyearbyen
hu: Sarkvidék/Longyearbyen

en: Asia/Aden
hu: Ázsia/Aden

en: Asia/Almaty
hu: Ázsia/Almaty

en: Asia/Amman
hu: Ázsia/Amman

en: Asia/Anadyr
hu: Ázsia/Anadyr

en: Asia/Aqtau
hu: Ázsia/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
hu: Ázsia/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
hu: Ázsia/Ashgabat

en: Asia/Baghdad
hu: Ázsia/Bagdad

en: Asia/Bahrain
hu: Ázsia/Bahrain

en: Asia/Baku
hu: Ázsia/Baku

en: Asia/Bangkok
hu: Ázsia/Bangkok

en: Asia/Beirut
hu: Ázsia/Bejrút

en: Asia/Bishkek
hu: Ázsia/Bishkek

en: Asia/Brunei
hu: Ázsia/Brunei

en: Asia/Calcutta
hu: Ázsia/Calcutta

en: Asia/Choibalsan
hu: Ázsia/Choibalsan

en: Asia/Chongqing
hu: Ázsia/Chongqing

en: Asia/Colombo
hu: Ázsia/Colombo

en: Asia/Damascus
hu: Ázsia/Damaszkusz

en: Asia/Dhaka
hu: Ázsia/Dhaka

en: Asia/Dili
hu: Ázsia/Dili

en: Asia/Dubai
hu: Ázsia/Dubai

en: Asia/Dushanbe
hu: Ázsia/Dusanbe

en: Asia/Gaza
hu: Ázsia/Gáza

en: Asia/Harbin
hu: Ázsia/Harbin

en: Asia/Hong_Kong
hu: Ázsia/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
hu: Ázsia/Hovd

en: Asia/Irkutsk
hu: Ázsia/Irkutszk

en: Asia/Istanbul
hu: Ázsia/Isztambul

en: Asia/Jakarta
hu: Ázsia/Jakarta

en: Asia/Jayapura
hu: Ázsia/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
hu: Ázsia/Jeruzsálem

en: Asia/Kabul
hu: Ázsia/Kabul

en: Asia/Kamchatka
hu: Ázsia/Kamcsatka

en: Asia/Karachi
hu: Ázsia/Karachi

en: Asia/Kashgar
hu: Ázsia/Kashgar

en: Asia/Kathmandu
hu: Ázsia/Katmandu

en: Asia/Krasnoyarsk
hu: Ázsia/Krasznojarszk

en: Asia/Kuala_Lumpur
hu: Ázsia/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
hu: Ázsia/Kuching

en: Asia/Kuwait
hu: Ázsia/Kuvait

en: Asia/Macao
hu: Ázsia/Macao

en: Asia/Macau
hu: Ázsia/Macao

en: Asia/Magadan
hu: Ázsia/Magadan

en: Asia/Makassar
hu: Ázsia/Makassar

en: Asia/Manila
hu: Ázsia/Manila

en: Asia/Muscat
hu: Ázsia/Muscat

en: Asia/Nicosia
hu: Ázsia/Nicosia

en: Asia/Novosibirsk
hu: Ázsia/Novoszibirszk

en: Asia/Omsk
hu: Ázsia/Omszk

en: Asia/Oral
hu: Ázsia/Oral

en: Asia/Phnom_Penh
hu: Ázsia/Phnom_Penh

en: Asia/Pontianak
hu: Ázsia/Pontianak

en: Asia/Pyongyang
hu: Ázsia/Pyongyang

en: Asia/Qatar
hu: Ázsia/Katar

en: Asia/Qyzylorda
hu: Ázsia/Qyzylorda

en: Asia/Rangoon
hu: Ázsia/Rangoon

en: Asia/Riyadh
hu: Ázsia/Rijád

en: Asia/Saigon
hu: Ázsia/Saigon

en: Asia/Sakhalin
hu: Ázsia/Szahalin

en: Asia/Samarkand
hu: Ázsia/Szamarkand

en: Asia/Seoul
hu: Ázsia/Szöul

en: Asia/Shanghai
hu: Ázsia/Sanghaj

en: Asia/Singapore
hu: Ázsia/Szingapúr

en: Asia/Taipei
hu: Ázsia/Taipei

en: Asia/Tashkent
hu: Ázsia/Taskent

en: Asia/Tbilisi
hu: Ázsia/Tbiliszi

en: Asia/Tehran
hu: Ázsia/Teherán

en: Asia/Thimphu
hu: Ázsia/Thimphu

en: Asia/Tokyo
hu: Ázsia/Tokió

en: Asia/Ujung_Pandang
hu: Ázsia/Ujung_Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
hu: Ázsia/Ulánbátor

en: Asia/Urumqi
hu: Ázsia/Urumcsi

en: Asia/Vientiane
hu: Ázsia/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
hu: Ázsia/Vlagyivosztok

en: Asia/Yakutsk
hu: Ázsia/Jakutszk

en: Asia/Yekaterinburg
hu: Ázsia/Jekatyerinburg

en: Asia/Yerevan
hu: Ázsia/Jereván

en: Atlantic/Azores
hu: Atlanti-óceán/Azori-szigetek

en: Atlantic/Bermuda
hu: Atlanti-óceán/Bermuda-szigetek

en: Atlantic/Canary
hu: Atlanti-óceán/Kanári-szigetek

en: Atlantic/Cape_Verde
hu: Atlanti-óceán/Zöldfoki-_szigetek

en: Atlantic/Faeroe
hu: Atlanti-óceán/Faeroe

en: Atlantic/Jan_Mayen
hu: Atlanti-óceán/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
hu: Atlanti-óceán/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
hu: Atlanti-óceán/Reykjavik

en: Atlantic/South_Georgia
hu: Atlanti-óceán/South_Georgia

en: Atlantic/St_Helena
hu: Atlanti-óceán/Szent _Ilona

en: Atlantic/Stanley
hu: Atlanti-óceán/Stanley

en: Australia/Adelaide
hu: Ausztrália/Adelaide

en: Australia/Brisbane
hu: Ausztrália/Brisbane

en: Australia/Broken_Hill
hu: Ausztrália/Broken_Hill

en: Australia/Darwin
hu: Ausztrália/Darwin

en: Australia/Hobart
hu: Ausztrália/Hobart

en: Australia/Lindeman
hu: Ausztrália/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
hu: Ausztrália/Lord_Howe

en: Australia/Melbourne
hu: Ausztrália/Melbourne

en: Australia/Perth
hu: Ausztrália/Perth

en: Australia/Sydney
hu: Ausztrália/Sydney

en: Europe/Amsterdam
hu: Európa/Amszterdam

en: Europe/Andorra
hu: Európa/Andorra

en: Europe/Athens
hu: Európa/Athén

en: Europe/Belfast
hu: Európa/Belfast

en: Europe/Belgrade
hu: Európa/Belgrád

en: Europe/Berlin
hu: Európa/Berlin

en: Europe/Bratislava
hu: Európa/Pozsony

en: Europe/Brussels
hu: Európa/Brüsszel

en: Europe/Bucharest
hu: Európa/Bukarest

en: Europe/Budapest
hu: Európa/Budapest

en: Europe/Chisinau
hu: Európa/Kisinyov

en: Europe/Copenhagen
hu: Európa/Koppenhága

en: Europe/Dublin
hu: Europa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
hu: Európa/Gibraltár

en: Europe/Helsinki
hu: Európa/Helsinki

en: Europe/Istanbul
hu: Európa/Isztambul

en: Europe/Kaliningrad
hu: Európa/Kalinyingrád

en: Europe/Kiev
hu: Európa/Kijev

en: Europe/Lisbon
hu: Európa/Lisszabon

en: Europe/Ljubljana
hu: Európa/Ljubljana

en: Europe/London
hu: Európa/London

en: Europe/Luxembourg
hu: Európa/Luxemburg

en: Europe/Madrid
hu: Európa/Madrid

en: Europe/Malta
hu: Európa/Málta

en: Europe/Minsk
hu: Európa/Minszk

en: Europe/Monaco
hu: Európa/Monaco

en: Europe/Moscow
hu: Európa/Moszkva

en: Europe/Nicosia
hu: Európa/Nicosia

en: Europe/Oslo
hu: Európa/Oslo

en: Europe/Paris
hu: Európa/Párizs

en: Europe/Prague
hu: Európa/Prága

en: Europe/Riga
hu: Európa/Riga

en: Europe/Rome
hu: Európa/Róma

en: Europe/Samara
hu: Európa/Szamara

en: Europe/San_Marino
hu: Európa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
hu: Európa/Szarajevó

en: Europe/Simferopol
hu: Európa/Szimferopol

en: Europe/Skopje
hu: Európa/Szkopje

en: Europe/Sofia
hu: Európa/Szófia

en: Europe/Stockholm
hu: Európa/Stockholm

en: Europe/Tallinn
hu: Európa/Tallinn

en: Europe/Tirane
hu: Európa/Tirana

en: Europe/Uzhgorod
hu: Európa/Ungvár

en: Europe/Vaduz
hu: Európa/Vaduz

en: Europe/Vatican
hu: Európa/Vatikán

en: Europe/Vienna
hu: Európa/Bécs

en: Europe/Vilnius
hu: Európa/Vilnius

en: Europe/Warsaw
hu: Európa/Varsó

en: Europe/Zagreb
hu: Európa/Zágráb

en: Europe/Zaporozhye
hu: Európa/Zaporozsje

en: Europe/Zurich
hu: Európa/Zürich

en: Indian/Antananarivo
hu: Indiai-óceán/Antananarivo

en: Indian/Chagos
hu: Indiai-óceán/Chagos

en: Indian/Christmas
hu: Indiai-óceán/Karácsony-szigetek

en: Indian/Cocos
hu: Indiai-óceán/Cocos

en: Indian/Comoro
hu: Indiai-óceán/Comoro

en: Indian/Kerguelen
hu: Indiai-óceán/Kerguelen

en: Indian/Mahe
hu: Indiai-óceán/Mahe

en: Indian/Maldives
hu: Indiai-óceán/Maldív-szigetek

en: Indian/Mauritius
hu: Indiai-óceán/Mauritius

en: Indian/Mayotte
hu: Indiai-óceán/Mayotte

en: Indian/Reunion
hu: Indiai-óceán/Reunion

en: Pacific/Apia
hu: Csendes-óceán/Apia

en: Pacific/Auckland
hu: Csendes-óceán/Auckland

en: Pacific/Chatham
hu: Csendes-óceán/Chatham

en: Pacific/Easter
hu: Csendes-óceán/Húsvét-szigetek

en: Pacific/Efate
hu: Csendes-óceán/Efate

en: Pacific/Enderbury
hu: Csendes-óceán/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
hu: Csendes-óceán/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
hu: Csendes-óceán/Fidzsi-szigetek

en: Pacific/Funafuti
hu: Csendes-óceán/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
hu: Csendes-óceán/Galapagos-szigetek

en: Pacific/Gambier
hu: Csendes-óceán/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
hu: Csendes-óceán/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
hu: Csendes-óceán/Guam

en: Pacific/Honolulu
hu: Csendes-óceán/Honolulu

en: Pacific/Johnston
hu: Csendes-óceán/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
hu: Csendes-óceán/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
hu: Csendes-óceán/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
hu: Csendes-óceán/Kwajelein

en: Pacific/Majuro
hu: Csendes-óceán/Majuro

en: Pacific/Marquesas
hu: Csendes-óceán/Marquesas

en: Pacific/Midway
hu: Csendes-óceán/Midway

en: Pacific/Nauru
hu: Csendes-óceán/Nauru

en: Pacific/Niue
hu: Csendes-óceán/Niue

en: Pacific/Norfolk
hu: Csendes-óceán/Norfolk

en: Pacific/Noumea
hu: Csendes-óceán/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
hu: Csendes-óceán/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
hu: Csendes-óceán/Palau

en: Pacific/Pitcairn
hu: Csendes-óceán/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
hu: Csendes-óceán/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
hu: Csendes-óceán/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
hu: Csendes-óceán/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
hu: Csendes-óceán/Saipan

en: Pacific/Tahiti
hu: Csendes-óceán/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
hu: Csendes-óceán/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
hu: Csendes-óceán/Tongatapu

en: Pacific/Truk
hu: Csendes-óceán/Truk

en: Pacific/Wake
hu: Csendes-óceán/Wake

en: Pacific/Wallis
hu: Csendes-óceán/Wallis

en: Pacific/Yap
hu: Csendes-óceán/Yap

en: Save as…
hu: Mentés másként…

en: Close the current file
hu: A jelenlegi fájl bezárása

en: New _Message
hu: Új üz_enet

en: Open New Message window
hu: Az Új üzenet ablak megnyitása

en: _Preferences
hu: B_eállítások

en: Configure Evolution
hu: Az Evolution beállítása

en: Save the current file
hu: A jelenlegi fájl mentése

en: Save _As…
hu: Men_tés másként…

en: Save the current file with a different name
hu: A jelenlegi fájl mentése más néven

en: Character _Encoding
hu: _Karakterkódolás

en: Option_s
hu: _Beállítások

en: Print Pre_view
hu: Nyom_tatási kép

en: Save as _Draft
hu: Mentés _piszkozatként

en: Save as draft
hu: Mentés piszkozatként

en: S_end
hu: _Küldés

en: Send this message
hu: Az üzenet elküldése

en: _Main toolbar
hu: _Fő eszköztár

en: Main toolbar
hu: Fő eszköztár

en: Edit _toolbar
hu: Szerkesztés _eszköztár

en: Edit toolbar
hu: Szerkesztés eszköztár

en: PGP _Encrypt
hu: _PGP titkosítás

en: Encrypt this message with PGP
hu: Üzenet titkosítása PGP-vel

en: PGP _Sign
hu: P_GP-aláírás

en: Sign this message with your PGP key
hu: Az üzenet aláírása az Ön PGP-kulcsával

en: _Picture Gallery
hu: Képg_aléria

en: Show a collection of pictures that you can drag to your message
hu: Az üzenetébe húzható képek gyűjteményének megjelenítése

en: _Prioritize Message
hu: Az ü_zenet fontos

en: Set the message priority to high
hu: Üzenet fontosságának beállítása magasra

en: Re_quest Read Receipt
hu: _Tértivevény kérése

en: Get delivery notification when your message is read
hu: Tértivevény kérése az üzenet elolvasásakor

en: Request _Delivery Status Notification
hu: Tértivevény _kérése

en: Get delivery status notification for the message
hu: Tértivevény lekérése az üzenethez

en: S/MIME En_crypt
hu: _S/MIME-titkosítás

en: Encrypt this message with S/MIME
hu: Üzenet titkosítása S/MIME-mal

en: S/MIME Sig_n
hu: S/_MIME-aláírás

en: Sign this message with your S/MIME Signature Certificate
hu: Az üzenet aláírása az Ön S/MIME-aláírástanúsítványával

en: _Bcc Field
hu: _Rejtett másolat mező

en: Toggles whether the BCC field is displayed
hu: Be- és kikapcsolja a Rejtett másolat mező megjelenítését

en: _Cc Field
hu: Má_solat mező

en: Toggles whether the CC field is displayed
hu: Be- és kikapcsolja a Másolat mező megjelenítését

en: _From Override Field
hu: _Feladó felülbíráló mező

en: Toggles whether the From override field to change name or email address is displayed
hu: Be- és kikapcsolja a Feladó felülbíráló mező megjelenítését a név vagy e-mail-cím megváltoztatásához

en: Mail-Follow_up-To Field
hu: Levél _nyomon követési címzettje mező

en: Toggles whether the Mail-Followup-To field is displayed
hu: Be- és kikapcsolja a Levél nyomon követési címzettje mező megjelenítését

en: Mail-R_eply-To Field
hu: L_evél válaszcíme mező

en: Toggles whether the Mail-Reply-To field is displayed
hu: Be- és kikapcsolja a Levél válaszcíme mező megjelenítését

en: _Reply-To Field
hu: _Válaszcím mező

en: Toggles whether the Reply-To field is displayed
hu: Be- és kikapcsolja a Válaszcím mező megjelenítését

en: Visually _Wrap Long Lines
hu: Hosszú sorok tör_delt megjelenítése

en: Attach
hu: Csatolás

en: Save Draft
hu: Piszkozat mentése

en: _Name:
hu: _Név:

en: Enter the recipients of the message
hu: Adja meg az üzenet címzettjét

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message
hu: Adja meg, kik kapjanak másolatot az üzenetről

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message without appearing in the recipient list of the message
hu: Adja meg azokat a címeket, akik rejtett másolatot kapnak az üzenetről, azaz a címzettnél nem jelenik meg a címük

en: Fr_om:
hu: _Feladó:

en: _Reply-To:
hu: _Válaszcím:

en: Mail-Followu_p-To:
hu: Levél _nyomon követési címzettje:

en: Mail-Repl_y-To:
hu: Levél _válaszcíme:

en: _To:
hu: _Címzett:

en: _Cc:
hu: Más_olat:

en: _Bcc:
hu: Rejtett m_ásolat:

en: _Post To:
hu: Közlés _helye:

en: S_ubject:
hu: _Tárgy:

en: Si_gnature:
hu: _Aláírás:

en: Click here for the address book
hu: Címjegyzékben való kereséshez kattintson ide

en: Click here to select folders to post to
hu: Kattintson ide a közlés helyének kiválasztásához

en: Send
hu: Küldés

en: Cannot sign outgoing message: No signing certificate set for this account
hu: Nem írható alá a kimenő üzenet: Nincs beállítva tanúsítvány az aláíráshoz ehhez a postafiókhoz

en: Cannot encrypt outgoing message: No encryption certificate set for this account
hu: Nem titkosítható a kimenő üzenet: Nincs beállítva tanúsítvány a titkosításhoz ehhez a postafiókhoz

en: Failed to retrieve text/plain processed content
hu: Nem sikerült lekérni az egyszerű szöveg feldolgozott tartalmát

en: Failed to retrieve draft content
hu: Nem sikerült lekérni a piszkozat tartalmát

en: Failed to retrieve HTML processed content
hu: Nem sikerült lekérni a HTML feldolgozott tartalmát

en: Compose Message
hu: Üzenet írása

en: Reading text content…
hu: Szövegtartalom betöltése…

en: Send _without encryption
hu: Küldés titkosítás _nélkül

en: Review attachment before sending. | Review attachments before sending.
hu[0]: Melléklet felülvizsgálata küldés előtt.
hu[1]: Mellékletek felülvizsgálata küldés előtt.

en: %d attachment was added by an external application. Make sure it does not contain any sensitive information before sending the message. | %d attachments were added by an external application. Make sure they do not contain any sensitive information before sending the message.
hu[0]: %d mellékletet adott hozzá egy külső alkalmazás. Az üzenet elküldése előtt győződjön meg róla, hogy nem tartalmaz érzékeny információkat.
hu[1]: %d mellékletet adott hozzá egy külső alkalmazás. Az üzenet elküldése előtt győződjön meg róla, hogy nem tartalmaz érzékeny információkat.

en: The composer contains a non-text message body, which cannot be edited.
hu: A szerkesztő nem szöveg jellegű, nem szerkeszthető üzenettörzset tartalmaz.

en: You cannot attach the file “{0}” to this message.
hu: Nem csatolhatja a(z) „{0}” fájlt ehhez az üzenethez.

en: The file “{0}” is not a regular file and cannot be sent in a message.
hu: A(z) „{0}” fájl nem szabályos fájl, ezért nem küldhető el levélben.

en: Could not retrieve messages to attach from {0}.
hu: A csatolandó üzenetek nem tölthetők le innen: {0}.

en: Because “{1}”.
hu: Ok: „{1}”.

en: Do you want to recover unfinished messages?
hu: Vissza akarja állítani a befejezetlen üzeneteket?

en: Evolution quit unexpectedly while you were composing a new message. Recovering the message will allow you to continue where you left off.
hu: Az Evolution váratlanul kilépett egy új üzenet írása közben. Az üzenet visszaállítása lehetővé teszi, hogy ott folytassa az üzenetet, ahol az félbeszakadt.

en: _Do not Recover
hu: _Ne állítsa vissza

en: _Recover
hu: _Visszaállítás

en: Do you want to recover last saved version of the message?
hu: Vissza akarja állítani az üzenet legutóbb mentett verzióját?

en: Recovering the message will allow you to continue where it had been saved the last time.
hu: Az üzenet visszaállítása lehetővé teszi, hogy onnan folytassa, ahol legutóbb elmentette.

en: Could not save to autosave file “{0}”.
hu: Nem lehet menteni a(z) „{0}” automentés fájlba.

en: Error saving to autosave because “{1}”.
hu: Hiba az automatikus mentés közben, ok: „{1}”.

en: Are you sure you want to discard the message, titled “{0}”, you are composing?
hu: Valóban el akarja dobni a jelenleg szerkesztett, „{0}” című üzenetet?

en: Closing this composer window will discard the message permanently, unless you choose to save the message in your Drafts folder. This will allow you to continue the message at a later date.
hu: Ezen szerkesztőablak bezárása az üzenet végleges eldobását jelenti, hacsak nem menti a Piszkozatok mappába. Ez lehetővé teszi az üzenet folytatását egy későbbi időpontban.

note: Response codes were chosen somewhat arbitrarily.
en: _Continue Editing
hu: S_zerkesztés folytatása

en: _Save Draft
hu: _Piszkozat mentése

en: Are you sure you want to discard the message you are composing?
hu: Valóban el akarja dobni a jelenleg szerkesztett üzenetet?

en: Could not create message.
hu: Nem hozható létre az üzenet.

en: You may need to select different mail options.
    
    Detailed error: {0}
hu: Lehet, hogy más levelezési beállításokat kell kiválasztania.
    
    Részletes hiba: {0}

en: Could not read signature file “{0}”.
hu: Nem olvasható a(z) „{0}” aláírásfájl.

en: All accounts have been removed.
hu: Minden postafiók törlésre került.

en: You need to configure an account before you can compose mail.
hu: Be kell állítania egy postafiókot, mielőtt levelet küldhetne.

en: An error occurred while saving to your Outbox folder.
hu: Hiba történt az Elküldött mappába való mentéskor.

en: The reported error was “{0}”. The message has not been sent.
hu: A jelentett hiba: „{0}”. Az üzenet nem került elküldésre.

en: An error occurred while saving to your Drafts folder.
hu: Hiba történt a Piszkozatok mappába való mentéskor.

en: The reported error was “{0}”. The message has most likely not been saved.
hu: A jelentett hiba: „{0}”. Az üzenet valószínűleg nem került mentésre.

en: An error occurred while sending. How do you want to proceed?
hu: Hiba történt a küldés során. Mit szeretne tenni?

en: The reported error was “{0}”.
hu: A jelentett hiba: „{0}”.

en: _Save to Outbox
hu: _Elküldött mappába mentés

en: _Try Again
hu: P_róbálja újra

en: Your message was sent, but an error occurred during post-processing.
hu: Az üzenet elküldve, de hiba történt az utófeldolgozás során.

en: Saving message to Outbox.
hu: Üzenet mentése az Elküldött mappába.

en: The message will be saved to your local Outbox folder, because the destination service is currently unavailable. You can send the message by clicking the Send/Receive button in Evolution’s toolbar.
hu: Az üzenet a helyi Elküldött mappába kerül mentésre, mert a cél szolgáltatás jelenleg nem érhető el. Az üzenetet az Evolution eszköztárának Küldés/Fogadás gombjával küldheti el.

en: Are you sure you want to send the message?
hu: Valóban el akarja küldeni az üzenetet?

en: A keyboard accelerator to send the message has been pressed. Either cancel sending the message, if it was done by an accident, or send the message.
hu: Az üzenet elküldését kezdeményező gyorsbillentyű lenyomva. Ha ez véletlen volt, akkor szakítsa meg az üzenet küldését, vagy küldje el.

en: Are you sure you want to change the composer format?
hu: Valóban meg akarja változtatni a szerkesztési formátumot?

en: Switching to Plain Text format will cause the text to lose all the HTML formatting. Do you want to continue?
hu: Egyszerű szöveges formátumra váltáskor a szöveg minden HTML formázást elveszít. Folytatja?

en: _Don’t lose formatting
hu: _Maradjon meg a formázás

en: Lose _formatting
hu: _Tűnjön el a formázás

en: An error occurred while saving to your Templates folder.
hu: Hiba történt a Sablonok mappába való mentéskor.

en: Are you sure you want to convert the message into a meeting?
hu: Valóban találkozóvá akarja alakítani az üzenetet?

en: By converting the message into the meeting the composed message will be closed and the changes being done discarded.
hu: Az üzenet találkozóvá alakításával a szerkesztett üzenet bezárul, és a változtatások eldobásra kerülnek.

en: Convert to _Meeting
hu: Átalakítás _találkozóvá

en: Are you sure you want to convert the event into a message?
hu: Valóban üzenetté akarja alakítani az eseményt?

en: By converting the event into the message the editing window will be closed and the changes being done discarded.
hu: Az esemény üzenetté alakításával a szerkesztőablak bezárul, és a változtatások eldobásra kerülnek.

en: Convert to _Message
hu: Átalakítás ü_zenetté

en: Are you sure you want to convert the memo into a message?
hu: Valóban üzenetté akarja alakítani a feljegyzést?

en: By converting the memo into the message the editing window will be closed and the changes being done discarded.
hu: A feljegyzés üzenetté alakításával a szerkesztőablak bezárul, és a változtatások eldobásra kerülnek.

en: Are you sure you want to convert the task into a message?
hu: Valóban üzenetté akarja alakítani a feladatot?

en: By converting the task into the message the editing window will be closed and the changes being done discarded.
hu: A feladat üzenetté alakításával a szerkesztőablak bezárul, és a változtatások eldobásra kerülnek.

en: Something has gone wrong when editing the message
hu: Hiba történt az üzenet szerkesztésekor

en: A WebKitWebProcess crashed when editing the message. You can try again by closing the composer window and opening a new one. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
hu: Egy WebKitWebProcess összeomlott az üzenet szerkesztésekor. Megpróbálhatja bezárni a szerkesztőablakot, és újra megnyitni. Ha a probléma továbbra is fennáll, küldjön hibajelentést a GNOME GitLabba.

en: An error occurred while creating message composer.
hu: Hiba történt az üzenetkészítő létrehozásakor.

en: Message Redirection
hu: Üzenet átirányítása

en: This message is a redirection, which allows you to change the recipients, subject and other message attributes, but not the contents of the message.
hu: Ez az üzenet egy átirányítás, amely lehetővé teszi a címzettek, a tárgy és más üzenetattribútumok megváltoztatását, de az üzenet tartalmát nem.

en: Not adding OpenPGP public key into the mail.
hu: Nem lesz nyilvános OpenPGP-kulcs hozzáadása a levélhez.

en: The OpenPGP public key for “{0}” is too large for the transfer.
hu: A(z) „{0}” nyilvános OpenPGP-kulcs túl nagy az átvitelhez.

en: Toggle View Inline
hu: Megtekintés beágyazva be/ki

en: Open in default application
hu: Megnyitás az alapértelmezett alkalmazásban

en: Display as attachment
hu: Megjelenítés mellékletként

en: Audio Player
hu: Zenelejátszó

en: Play the attachment in embedded audio player
hu: A melléklet lejátszása a beágyazott zenelejátszóval

en: From
hu: Feladó

en: (no subject)
hu: (nincs tárgy)

en: Remote content download had been blocked for this message.
hu: A távoli tartalom letöltése blokkolva lett ennél az üzenetnél.

en: Import OpenPGP key provided in this message
hu: Az üzenetben megadott OpenPGP-kulcs importálása

note: Translators: This message suggests to the recipients * that the sender of the mail is different from the one * listed in From field.
en: This message was sent by %s on behalf of %s
hu: Ezt az üzenetet %s küldte %s nevében

en: Regular Image
hu: Normál kép

en: Display part as an image
hu: A rész megjelenítése képként

en: RFC822 message
hu: RFC822 üzenet

en: Format part as an RFC822 message
hu: Rész formázása RFC822 üzenetként

en: Size
hu: Méret

en: Subject
hu: Tárgy

note: pseudo-header
en: Mailer
hu: Levelező

en: Richtext
hu: Gazdag szöveg

en: Display part as enriched text
hu: A rész megjelenítése gazdag szövegként

en: Format part as HTML
hu: Rész formázása HTML üzenetként

en: Plain Text
hu: Egyszerű szöveg

en: Format part as plain text
hu: Rész formázása egyszerű szövegként

en: Unsigned
hu: Aláíratlan

en: This message is not signed. There is no guarantee that this message is authentic.
hu: Az üzenetet nem írták alá digitálisan, így nincs garancia arra, hogy hiteles.

en: Valid signature
hu: Érvényes aláírás

en: Valid signature, but sender address and signer address do not match
hu: Érvényes aláírás, de a feladó és az aláíró címe nem egyezik

en: This message is signed and is valid meaning that it is very likely that this message is authentic.
hu: Az üzenetet digitálisan aláírták és érvényes, ezért nagyon valószínű, hogy ez az üzenet hiteles.

en: Invalid signature
hu: Érvénytelen aláírás

en: The signature of this message cannot be verified, it may have been altered in transit.
hu: Az üzenet aláírása nem ellenőrizhető, lehetséges, hogy megváltozott az átvitel során.

en: Valid signature, but cannot verify sender
hu: Érvényes aláírás, de a feladó nem ellenőrizhető

en: This message is signed with a valid signature, but the sender of the message cannot be verified.
hu: Az üzenet aláírása érvényes, de a feladó nem ellenőrizhető.

en: This message is signed, but the public key is not in your keyring
hu: Az üzenet alá van írva, de a nyilvános kulcs nincs a kulcstartóján

en: This message was digitally signed, but the corresponding public key is not present in your keyring. If you want to be able to verify the authenticity of messages from this person, you should obtain the public key through a trusted method and add it to your keyring. Until then, there is no guarantee that this message truly came from that person and that it arrived unaltered.
hu: Ez az üzenet digitálisan alá van írva, de a megfelelő nyilvános kulcs nem található a kulcstartóján. Ha képes szeretne lenni az ettől a személytől érkező üzenetek hitelességét ellenőrizni, akkor megbízható módon be kell szereznie a nyilvános kulcsot, és hozzá kell adnia a kulcstartójához. Addig nincs garancia arra, hogy ez az üzenet valóban attól a személytől jött, és hogy változatlanul érkezett meg.

en: Unencrypted
hu: Titkosítatlan

en: This message is not encrypted. Its content may be viewed in transit across the Internet.
hu: Ez az üzenet nincs titkosítva. A tartalma megnézhető az interneten való átvitele közben.

en: Encrypted, weak
hu: Titkosított, gyengén

en: This message is encrypted, but with a weak encryption algorithm. It would be difficult, but not impossible for an outsider to view the content of this message in a practical amount of time.
hu: Ez az üzenet titkosítva van, de a titkosítási eljárás gyenge. Egy harmadik személy számára nehéz lenne, de nem lehetetlen az üzenet tartalmát elfogadható időn belül visszafejteni.

en: Encrypted
hu: Titkosított

en: This message is encrypted.  It would be difficult for an outsider to view the content of this message.
hu: Ez az üzenet titkosítva van. Egy harmadik személy számára nehéz lenne az üzenet tartalmát megjeleníteni.

en: Encrypted, strong
hu: Titkosított, erősen

en: This message is encrypted, with a strong encryption algorithm. It would be very difficult for an outsider to view the content of this message in a practical amount of time.
hu: Ez az üzenet egy erős titkosítási eljárással van titkosítva. Egy harmadik személy számára nagyon nehéz lenne az üzenet tartalmát elfogadható időn belül megjeleníteni.

en: View Certificate
hu: Tanúsítvány megtekintése

en: Import Certificate
hu: Tanúsítvány importálása

note: image
en: Details
hu: Részletek

en: Digital Signature
hu: Digitális aláírás

en: Signer: | Signers:
hu[0]: Aláíró:
hu[1]: Aláírók:

en: Encryption
hu: Titkosítás

en: Encrypted by:
hu: Titkosította:

en: Display source of a MIME part
hu: Forrás megjelenítése MIME részként

en: Markdown Text
hu: Markdown szöveg

en: Format part as markdown text
hu: Rész formázása Markdown szövegként

en: To
hu: Címzett

en: Cc
hu: Másolat

en: Bcc
hu: Rejtett másolat

en: Security
hu: Biztonság

en: GPG signed
hu: GPG aláírt

en: partially GPG signed
hu: részlegesen GPG aláírt

en: GPG encrypted
hu: GPG titkosított

en: partially GPG encrypted
hu: részlegesen GPG titkosított

en: S/MIME signed
hu: S/MIME aláírt

en: partially S/MIME signed
hu: részlegesen S/MIME aláírt

en: S/MIME encrypted
hu: S/MIME titkosított

en: partially S/MIME encrypted
hu: részlegesen S/MIME titkosított

en: Show parts not being secured
hu: Nem biztonságos részek megjelenítése

en: Hide parts not being secured
hu: Nem biztonságos részek elrejtése

en: Error parsing MBOX part: %s
hu: Hiba az MBOX rész feldolgozásakor: %s

en: Could not parse S/MIME message: %s
hu: Nem dolgozható fel az S/MIME-üzenet: %s

en: Could not parse PGP message: %s
hu: Nem dolgozható fel a PGP üzenet: %s

en: Error verifying signature: %s
hu: Hiba az aláírás ellenőrzésekor: %s

en: Malformed external-body part
hu: Hibás külső törzs rész

en: Pointer to FTP site (%s)
hu: Mutató FTP-helyre (%s)

en: Pointer to local file (%s) valid at site “%s”
hu: Mutató helyi fájlra (%s), amely „%s” helyen érvényes

en: Pointer to local file (%s)
hu: Mutató helyi fájlra (%s)

en: Pointer to remote data (%s)
hu: Mutató távoli adatra (%s)

en: Pointer to unknown external data (“%s” type)
hu: Mutató ismeretlen külső adatra („%s” típus)

en: Could not parse MIME message. Displaying as source.
hu: Nem értelmezhető a MIME-üzenet. Forrásként kerül megjelenítésre.

en: Unsupported encryption type for multipart/encrypted
hu: Nem támogatott titkosítási típus a levél titkosított részében

en: Could not parse PGP/MIME message: %s
hu: Nem dolgozható fel a PGP/MIME-üzenet: %s

en: Unsupported signature format
hu: Nem támogatott aláírási formátum

en: Reply-To
hu: Válaszcím

en: Date
hu: Dátum

en: Newsgroups
hu: Hírcsoportok

en: Face
hu: Arckép

en: Failed to import certificate: %s
hu: A tanúsítvány importálása meghiúsult: %s

en: %s attachment
hu: %s melléklet

en: %d %B %Y
hu: %Y. %B %-d.

en: Calendar: from %s to %s
hu: Naptár: ettől: %s eddig: %s

en: evolution calendar item
hu: evolution naptárelem

en: Mail Accounts
hu: Postafiókok

en: Address Books
hu: Címjegyzékek

en: Calendars
hu: Naptárak

en: Memo Lists
hu: Feljegyzéslisták

en: Task Lists
hu: Feladatlisták

en: Enabled
hu: Engedélyezve

en: Account Name
hu: Fiók neve

en: Collection _Account
hu: Gyűjtemény _fiók

en: _Mail Account
hu: _Postafiók

en: Address _Book
hu: _Címjegyzék

en: _Calendar
hu: _Naptár

en: M_emo List
hu: Fel_jegyzéslista

en: _Task List
hu: _Feladatlista

en: Evolution Accounts
hu: Evolution fiókok

note: widget = gtk_button_new_with_mnemonic (_("_Permissions")); gtk_box_pack_start (GTK_BOX (container), widget, FALSE, FALSE, 0); webdav_browser->priv->permissions_button = widget;
en: _Refresh
hu: _Frissítés

en: Initiates refresh of account sources
hu: A fiók források frissítését kezdeményezi

note: Translators: This is a cancelled activity.
en: %s (cancelled)
hu: %s (megszakítva)

note: Translators: This is a completed activity.
en: %s (completed)
hu: %s (kész)

note: Translators: This is an activity waiting to run.
en: %s (waiting)
hu: %s (vár)

note: Translators: This is a running activity which *              the user has requested to cancel.
en: %s (cancelling)
hu: %s (megszakítás)

note: Translators: This is a running activity whose *              percent complete is known. Translators: This is a running activity whose percent complete is known.
en: %s (%d%% complete)
hu: %s (%d%% kész)

en: Cancel
hu: Mégse

note: Translators: Escape is a keyboard binding.
en: Close this message (Escape)
hu: Üzenet bezárása (Escape)

note: Translators: there are always at least two messages to be closed
en: Close a message | Close all %u messages
hu[0]: Üzenet bezárása
hu[1]: %u üzenet bezárása

en: _Dismiss
hu: _Rendben

en: Failed to create a thread:
hu: A szál létrehozása meghiúsult:

note: To Translators: This text is set as a description of an attached * message when, for example, attaching it to a composer. When the * message to be attached has also filled Subject, then this text is * of form "Attached message - Subject", otherwise it's left as is.
en: Attached message
hu: Mellékelt üzenet

en: Operation was cancelled
hu: A művelet megszakítva

en: A load operation is already in progress
hu: Már folyamatban van betöltési művelet

en: A save operation is already in progress
hu: Már folyamatban van mentési művelet

en: Could not open “%s”
hu: „%s” nem nyitható meg

en: Could not open the attachment
hu: Nem nyitható meg a melléklet

en: Attachment contents not loaded
hu: A melléklet tartalma nincs betöltve

en: Could not save “%s”
hu: „%s” nem menthető

en: Could not save the attachment
hu: A melléklet nem menthető

en: Could not set as background
hu: Nem állítható be háttérként

en: Set as _Background
hu: Beállítás _háttérként

en: Loading
hu: Betöltés

en: Saving
hu: Mentés

en: Hide Attachment _Bar
hu: Mellékletsá_v elrejtése

en: Show Attachment _Bar
hu: _Mellékletsáv megjelenítése

en: Attachment Properties
hu: Melléklet tulajdonságai

en: _Filename:
hu: _Fájlnév:

en: _Description:
hu: _Leírás:

en: _MIME Type:
hu: _MIME-típus:

en: Suggest _automatic display of attachment
hu: Javasolja a melléklet _automatikus megjelenítését

en: Add Attachment
hu: Melléklet hozzáadása

en: A_ttach
hu: _Csatolás

en: _Suggest automatic display of attachment
hu: _Javasolja a melléklet automatikus megjelenítését

en: Archive selected directories using this format:
hu: A kijelölt könyvtárak archiválása ezen formátum használatával:

en: Save Attachment | Save Attachments
hu[0]: Melléklet mentése
hu[1]: Mellékletek mentése

en: Do _not extract files from the attachment
hu: _Ne bontsa ki a fájlokat a mellékletből

en: Save extracted files _only
hu: _Csak a kibontott fájlok mentése

en: Save extracted files and the original _archive
hu: A kibontott fájlok és az eredeti _archívum mentése

en: Open With Other Application…
hu: Megnyitás más alkalmazással…

en: S_ave All
hu: Összes _mentése

en: Sa_ve As
hu: Me_ntés másként

en: Save _As
hu: Men_tés másként

en: A_dd Attachment…
hu: _Melléklet hozzáadása…

en: Add _URI…
hu: _URI hozzáadása…

en: Attach a URI
hu: URI csatolása

en: _Properties
hu: T_ulajdonságok

en: Re_load
hu: Újratö_ltés

en: Reload attachment content
hu: Melléklet tartalmának újratöltése

en: Open With “%s”
hu: Megnyitás ezzel: „%s”

en: Open this attachment in %s
hu: Melléklet megnyitása ezzel: %s

en: Open With Default Application
hu: Megnyitás az alapértelmezett alkalmazással

en: Open this attachment in default application
hu: Melléklet megnyitása az alapértelmezett alkalmazásban

en: Mark as default address book
hu: Megjelölés alapértelmezett címjegyzékként

en: Autocomplete with this address book
hu: Automatikus kiegészítés ezen címjegyzék használatával

en: Copy book content locally for offline operation
hu: A címjegyzék tartalmáról helyi másolat készítése kapcsolat nélküli munkához

en: Previous month
hu: Előző hónap

en: Next month
hu: Következő hónap

en: Previous year
hu: Előző év

en: Next year
hu: Következő év

en: Month Calendar
hu: Hónap naptár

[ctx: CalItem]
note: This is a strftime() format. %B = Month name, %Y = Year.
en: %B %Y
hu: %Y. %B

en: Mark as default calendar
hu: Megjelölés alapértelmezett naptárként

en: Mark as default task list
hu: Megjelölés alapértelmezett feladatlistaként

en: Mark as default memo list
hu: Megjelölés alapértelmezett feljegyzéslistaként

en: Color:
hu: Szín:

en: Show reminder _before every event
hu: _Emlékeztető megjelenítése minden esemény előtt

en: Copy calendar contents locally for offline operation
hu: Helyi másolat készítése a mappa tartalmáról kapcsolat nélküli munkához

en: Copy task list contents locally for offline operation
hu: Helyi másolat készítése a feladatlista elemeiről kapcsolat nélküli munkához

en: Copy memo list contents locally for offline operation
hu: Helyi másolat készítése a feljegyzéslista elemeiről kapcsolat nélküli munkához

en: Currently _used categories:
hu: _Jelenleg használt kategóriák:

en: _Available Categories:
hu: _Rendelkezésre álló kategóriák:

[ctx: category]
en: _New
hu: Ú_j

[ctx: category]
en: _Edit
hu: S_zerkesztés

[ctx: category]
en: _Delete
hu: _Törlés

en: Icon
hu: Ikon

en: Create category “%s”
hu: „%s” kategória létrehozása

en: Category Icon
hu: Kategóriaikon

en: _No Image
hu: _Nincs kép

en: Category _Name
hu: Kategória _neve

en: Category _Icon
hu: Kategória i_konja

en: _Unset icon
hu: Ikon _törlése

en: Category Properties
hu: Kategória tulajdonságai

en: There is already a category “%s” in the configuration. Please use another name
hu: Már létezik „%s” nevű kategória. Válasszon másik nevet.

en: popup list
hu: felbukkanó lista

en: Now
hu: Most

[ctx: table-date]
note: Translators: "None" as a label of a button to unset date in a * date table cell.
en: None
hu: Nincs

en: The time must be in the format: %s
hu: A időt a következő formában kell beírni: %s

en: The percent value must be between 0 and 100, inclusive
hu: A százalékos értéknek 0 és 100 között kell lennie

en: Arabic
hu: Arab

en: Baltic
hu: Balti

en: Central European
hu: Közép-európai

en: Chinese
hu: Kínai

en: Cyrillic
hu: Cirill

en: Greek
hu: Görög

en: Hebrew
hu: Héber

en: Japanese
hu: Japán

en: Korean
hu: Koreai

en: Turkish
hu: Török

en: Western European
hu: Nyugat-európai

en: Western European, New
hu: Nyugat-európai, új

note: Translators: Character set "Chinese, Traditional"
en: Traditional
hu: Hagyományos

note: Translators: Character set "Chinese, Simplified"
en: Simplified
hu: Egyszerűsített

note: Translators: Character set "Cyrillic, Ukrainian"
en: Ukrainian
hu: Ukrán

note: Translators: Character set "Hebrew, Visual"
en: Visual
hu: Vizuális

en: Character Encoding
hu: Karakterkódolás

en: Enter the character set to use
hu: Adja meg a használandó karakterkészlet

en: Other…
hu: Egyéb…

en: Cannot create a client object from extension name “%s”
hu: Nem hozható létre kliensobjektum a(z) „%s” kiterjesztésnévből

[ctx: Status]
en: Offline
hu: Kapcsolat nélkül

[ctx: Status]
en: Online
hu: Kapcsolatban

[ctx: Status]
en: Unreachable
hu: Nem érhető el

[ctx: Status]
en: Failed to connect
hu: A kapcsolódás sikertelen

en: _Finish
hu: _Befejezés

en: _Look Up
hu: _Keresés

en: _Next
hu: _Következő

en: New Collection Account
hu: Új gyűjteményfiók

en: _Previous
hu: _Előző

en: Looking up details, please wait…
hu: Részletek keresése, kis türelmet…

note: Translators: The %s is replaced with a clickable text "Enter password", thus it'll be "Requires password to continue. Enter password." at the end.
en: Requires password to continue. %s.
hu: A folytatáshoz jelszó szükséges. %s.

en: View certificate
hu: Tanúsítvány megtekintése

en: Found no candidates. It can also mean that the server doesn’t provide any information about its configuration using the selected lookup methods. Enter the account manually instead or change above settings.
hu: Nincsenek jelöltek. Ez azt is jelentheti, hogy a kiszolgáló nem szolgáltat információkat a beállításairól a megadott keresési módszerek esetén. Adja meg kézzel a fiókot, vagy módosítsa a fenti beállításokat.

en: Found one candidate | Found %d candidates
hu[0]: Egy jelölt található
hu[1]: %d jelölt található

en: User name contains letters, which can prevent log in. Make sure the server accepts such written user name.
hu: A felhasználónév olyan betűket tartalmaz, ami megakadályozhatja a bejelentkezést. Győződjön meg arról, hogy a kiszolgáló elfogadja-e az ily módon írt felhasználónevet.

en: _Username:
hu: _Felhasználónév:

en: _Password:
hu: _Jelszó:

en: _Remember password
hu: Jelszó _megjegyzése

en: Collection
hu: Gyűjtemény

en: Mail Receive
hu: Levélfogadás

en: Mail Send
hu: Levélküldés

en: Address Book
hu: Címjegyzék

en: Memo List
hu: Feljegyzéslista

en: Task List
hu: Feladatlista

en: Looking up LDAP server’s search base…
hu: Az LDAP kiszolgáló keresési alapjának keresése…

en: Failed to store password:
hu: A jelszó tárolása sikertelen:

en: Failed to create sources:
hu: A források létrehozása sikertelen:

en: Saving account settings, please wait…
hu: Fiókbeállítások mentése, kis türelmet…

en: User details
hu: Felhasználó részletei

en: _Email Address or User name:
hu: _E-mail-cím vagy felhasználónév:

en: _Advanced Options
hu: _Speciális beállítások

en: _Server:
hu: _Kiszolgáló:

en: Semicolon (“;”) separated list of servers to look up information for, in addition to the domain of the e-mail address.
hu: Kiszolgálók pontosvesszővel („;”) elválasztott listája, amelyekről információk lesznek lekérdezve, a e-mail-cím tartománya mellett.

en: Select which parts should be configured:
hu: Válassza ki, mely részek legyenek beállítva:

en: Account Information
hu: Fiókinformációk

en: Choose custom color
hu: Egyéni szín kiválasztása

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Running…
hu: Fut…

en: Date and Time
hu: Dátum és idő

en: Text entry to input date
hu: Dátum bevitelére szolgáló szövegmező

en: Click this button to show a calendar
hu: Kattintson erre a gombra a naptár mutatásához

en: Drop-down combination box to select time
hu: Legördülődoboz az idő kiválasztásához

en: Time
hu: Idő

en: No_w
hu: M_ost

en: _Today
hu: _Ma

note: Note that we don't show this here, since by default a 'None' date * is not permitted.
en: _None
hu: _Nincs

[ctx: date]
note: Translators: "None" for date field of a date edit, shown when * there is no date set.
en: None
hu: Nincs

en: Invalid Date Value
hu: Érvénytelen dátumérték

en: Invalid Time Value
hu: Érvénytelen időérték

en: Yesterday
hu: Tegnap

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Mon
hu: Jövő h

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Tue
hu: Jövő k

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Wed
hu: Jövő sze

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Thu
hu: Jövő cs

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Fri
hu: Jövő p

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Sat
hu: Jövő szo

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Sun
hu: Jövő v

en: Use locale default
hu: Területi beállítás alapértelmezésének használata

en: Format:
hu: Formátum:

[ctx: time-unit]
note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ days ]"
en: days
hu: nap

[ctx: time-unit]
note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ weeks ]"
en: weeks
hu: hét

[ctx: time-unit]
note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ months ]"
en: months
hu: hónap

[ctx: time-unit]
note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ years ]"
en: years
hu: év

note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ days ]"
en: Do not synchronize locally mails older than
hu: Ne szinkronizálja helyben az ennél régebbi leveleket

note: Translators: The %s is replaced with a spin button; always keep it in the string at the right position
en: Mark messages as read after %s seconds
hu: Üzenetek megjelölése olvasottként %s másodperc után

note: Translators: :-)
en: _Smile
hu: _Hangulatjel

note: Translators: :-(
en: S_ad
hu: S_zomorú

note: Translators: ;-)
en: _Wink
hu: _Kacsintás

note: Translators: :-P
en: Ton_gue
hu: _Nyelvöltés

note: Translators: :-))
en: Laug_h
hu: Ne_vető

note: Translators: :-|
en: _Plain
hu: _Egyszerű

note: Translators: :-!
en: Smi_rk
hu: Ön_elégült vigyor

note: Translators: :"-)
en: _Embarrassed
hu: _Zavart

note: Translators: :-D
en: _Big Smile
hu: _Nagy mosoly

note: Translators: :-/
en: Uncer_tain
hu: Biz_onytalan

note: Translators: :-O
en: S_urprise
hu: Me_glepett

note: Translators: :-S
en: W_orried
hu: Aggó_dó

note: Translators: :-*
en: _Kiss
hu: _Csók

note: Translators: X-(
en: A_ngry
hu: Dü_hös

note: Translators: B-)
en: _Cool
hu: _Hűvös

note: Translators: O:-)
en: Ange_l
hu: _Angyal

note: Translators: :'(
en: Cr_ying
hu: _Sírás

note: Translators: :-Q
en: S_ick
hu: _Beteg

note: Translators: |-)
en: Tire_d
hu: _Fáradt

note: Translators: >:-)
en: De_vilish
hu: Ör_dögi

note: Translators: :-(|)
en: _Monkey
hu: Maj_om

en: (Unknown Filename)
hu: (Ismeretlen fájlnév)

note: Translators: The string value is the basename of a file.
en: Writing “%s”
hu: „%s” írása

note: Translators: The first string value is the basename of a * remote file, the second string value is the hostname.
en: Writing “%s” to %s
hu: „%s” írása ide: %s

note: Don't delete this code, since it is needed so that xgettext can extract the translations. * Please, keep these strings in sync with the strings in the timespans array
en: 1 second ago | %d seconds ago
hu[0]: 1 másodperce
hu[1]: %d másodperce

en: 1 second in the future | %d seconds in the future
hu[0]: 1 másodperc múlva
hu[1]: %d másodperc múlva

en: 1 minute ago | %d minutes ago
hu[0]: 1 perce
hu[1]: %d perce

en: 1 minute in the future | %d minutes in the future
hu[0]: 1 perc múlva
hu[1]: %d perc múlva

en: 1 hour ago | %d hours ago
hu[0]: 1 órája
hu[1]: %d órája

en: 1 hour in the future | %d hours in the future
hu[0]: 1 óra múlva
hu[1]: %d óra múlva

en: 1 day ago | %d days ago
hu[0]: 1 napja
hu[1]: %d napja

en: 1 day in the future | %d days in the future
hu[0]: 1 nap múlva
hu[1]: %d nap múlva

en: 1 week ago | %d weeks ago
hu[0]: 1 hete
hu[1]: %d hete

en: 1 week in the future | %d weeks in the future
hu[0]: 1 hét múlva
hu[1]: %d hét múlva

en: 1 month ago | %d months ago
hu[0]: 1 hónapja
hu[1]: %d hónapja

en: 1 month in the future | %d months in the future
hu[0]: 1 hónap múlva
hu[1]: %d hónap múlva

en: 1 year ago | %d years ago
hu[0]: 1 éve
hu[1]: %d éve

en: 1 year in the future | %d years in the future
hu[0]: 1 év múlva
hu[1]: %d év múlva

en: <click here to select a date>
hu: <kattintson ide a dátum kiválasztásához>

en: now
hu: most

note: strftime for date filter display, only needs to show a day date (i.e. no time)
en: %d-%b-%Y
hu: %Y. %b. %-d.

en: Select a time to compare against
hu: Idő megadása

en: Choose a File
hu: Válasszon fájlt

en: R_ule name:
hu: Szabály ne_ve:

en: all the following conditions
hu: minden alábbi feltételre

en: any of the following conditions
hu: bármely alábbi feltételre

en: _Find items which match:
hu: _Elemek keresése, amelyek illeszkednek:

en: Find items that meet the following conditions
hu: A következő feltételnek megfelelő elemek keresése

note: Translators: "None" for not including threads; * part of "Include threads: None" protocol: name:
en: None
hu: Nincs

en: All related
hu: Minden kapcsolódó

en: Replies
hu: Válaszok

en: Replies and parents
hu: Válaszok és szülők

en: No reply or parent
hu: Nincs válasz vagy szülő

en: I_nclude threads:
hu: S_zálakat is beleértve:

en: A_dd Condition
hu: _Feltétel hozzáadása

en: Incoming
hu: Bejövő

en: Outgoing
hu: Kimenő

[ctx: EmojiChooser]
en: Recent
hu: Legutóbbi

[ctx: EmojiChooser]
en: Smileys & People
hu: Mosolyok és emberek

[ctx: EmojiChooser]
en: Body & Clothing
hu: Test és öltözködés

[ctx: EmojiChooser]
en: Animals & Nature
hu: Állatok és természet

[ctx: EmojiChooser]
en: Food & Drink
hu: Étel és ital

[ctx: EmojiChooser]
en: Travel & Places
hu: Utazás és helyek

[ctx: EmojiChooser]
en: Activities
hu: Tevékenységek

[ctx: EmojiChooser]
en: Objects
hu: Tárgyak

[ctx: EmojiChooser]
en: Symbols
hu: Szimbólumok

[ctx: EmojiChooser]
en: Flags
hu: Zászlók

[ctx: EmojiChooser]
en: No Results Found
hu: Nincs találat

[ctx: EmojiChooser]
en: Try a different search
hu: Próbáljon másik keresést

en: Failed to insert HTML file.
hu: A HTML fájl beszúrása meghiúsult.

en: Failed to insert text file.
hu: A szövegfájl beszúrása meghiúsult.

en: Insert HTML File
hu: HTML fájl beszúrása

en: HTML file
hu: HTML fájl

[ctx: dialog-title]
en: Insert Image
hu: Kép beszúrása

en: Image files
hu: Képfájlok

en: Insert text file
hu: Szövegfájl beszúrása

en: Text file
hu: Szövegfájl

en: Copy selected text to the clipboard
hu: Kijelölt szöveg másolása a vágólapra

en: Cut selected text to the clipboard
hu: Kijelölt szöveg kivágása a vágólapra

en: Paste text from the clipboard
hu: Szöveg beillesztése a vágólapról

en: Redo the last undone action
hu: A visszavont művelet ismételt végrehajtása

en: Undo the last action
hu: Az utolsó művelet visszavonása

en: For_mat
hu: F_ormátum

en: _Paragraph Style
hu: _Bekezdés stílusa

en: _Alignment
hu: _Igazítás

en: Current _Languages
hu: Jelenlegi _nyelvek

en: _Increase Indent
hu: Behúzás _növelése

en: Increase Indent
hu: Behúzás növelése

en: E_moji
hu: E_modzsi

en: Insert Emoji
hu: Emodzsi beszúrása

en: Insert E_moji
hu: E_modzsi beszúrása

en: _HTML File…
hu: _HTML-fájl…

en: Te_xt File…
hu: _Szövegfájl…

en: Paste _Quotation
hu: _Idézet beillesztése

en: _Find…
hu: _Keresés…

en: Search for text
hu: Szöveg keresése

en: Find A_gain
hu: Keresés meg_ismétlése

en: Re_place…
hu: _Csere…

en: Search for and replace text
hu: Szöveg keresése és cseréje

en: Check _Spelling…
hu: Helyesírá_s-ellenőrzés…

en: _Decrease Indent
hu: Behúzás _csökkentése

en: Decrease Indent
hu: Behúzás csökkentése

en: _Wrap Lines
hu: Sorok tör_delése

note: Center
en: _Center
hu: _Középre

en: Center Alignment
hu: Középre igazítás

note: Justified
en: _Justified
hu: _Sorkizárt

en: Align Justified
hu: Sorkizárt

note: Left
en: _Left
hu: _Balra

en: Left Alignment
hu: Balra igazítás

note: Right
en: _Right
hu: _Jobbra

en: Right Alignment
hu: Jobbra igazítás

en: HTML editing mode
hu: HTML szerkesztési mód

en: Plain _Text
hu: _Egyszerű szöveg

en: Plain text editing mode
hu: Egyszerű szöveges szerkesztési mód

en: Markdown editing mode
hu: Markdown szerkesztési mód

en: Ma_rkdown as Plain Text
hu: Ma_rkdown egyszerű szövegként

en: Markdown editing mode, exported as Plain Text
hu: Markdown szerkesztési mód egyszerű szövegként exportálva

en: Mar_kdown as HTML
hu: Mar_kdown HTML-ként

en: Markdown editing mode, exported as HTML
hu: Markdown szerkesztési mód HTML-ként exportálva

en: _Normal
hu: _Normál

en: Heading _1
hu: Címsor _1

en: Heading _2
hu: Címsor _2

en: Heading _3
hu: Címsor _3

en: Heading _4
hu: Címsor _4

en: Heading _5
hu: Címsor _5

en: Heading _6
hu: Címsor _6

en: _Preformatted
hu: E_lőformázott

en: A_ddress
hu: _Cím

en: _Bulleted List
hu: _Felsorolás

en: _Roman Numeral List
hu: _Római számokkal számozott lista

en: Numbered _List
hu: Számozott _lista

en: _Alphabetical List
hu: _Betűkkel jelölt lista

en: _Image…
hu: _Kép…

note: Translators: This is an action tooltip
en: Insert Image
hu: Kép beszúrása

en: _Link…
hu: _Hivatkozás…

en: Insert Link
hu: Hivatkozás beszúrása

note: Translators: 'Rule' here means a horizontal line in an HTML text
en: _Rule…
hu: _Vonal…

note: Translators: 'Rule' here means a horizontal line in an HTML text
en: Insert Rule
hu: Vonal beszúrása

en: _Table…
hu: _Táblázat…

en: Insert Table
hu: Táblázat beszúrása

en: _Cell…
hu: _Cella…

en: Pa_ge…
hu: _Oldal…

en: Font _Size
hu: _Betűméret

en: _Font Style
hu: _Betűstílus

en: Paste As _Text
hu: Beillesztés _szövegként

en: _Bold
hu: _Félkövér

en: Bold
hu: Félkövér

en: _Italic
hu: _Dőlt

en: Italic
hu: Dőlt

en: _Strikethrough
hu: Á_thúzott

en: Strikethrough
hu: Áthúzott

en: Subs_cript
hu: _Alsó index

en: Subscript
hu: Alsó index

en: Su_perscript
hu: _Felső index

en: Superscript
hu: Felső index

en: _Underline
hu: _Aláhúzott

en: Underline
hu: Aláhúzott

en: Copy _Link Location
hu: Hivatkozás _címének másolása

en: Copy the link to the clipboard
hu: A hivatkozás másolása a vágólapra

en: _Open Link in Browser
hu: Hivatkozás _megnyitása böngészőben

en: Open the link in a web browser
hu: Hivatkozás megnyitása böngészőben

en: Cell Contents
hu: Cellatartalom

en: Column
hu: Oszlop

en: Row
hu: Sor

en: Table
hu: Táblázat

note: Translators: Popup menu item caption, containing all the Delete options for a table
en: Table Delete
hu: Táblázat törlése

note: Translators: Popup menu item caption, containing all the Insert options for a table
en: Table Insert
hu: Táblázat beszúrása

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Delete Rule
hu: Szabály törlése

en: Delete Image
hu: Kép törlése

en: Column After
hu: Oszlop mögé

en: Column Before
hu: Oszlop elé

en: Insert _Link
hu: Hi_vatkozás beszúrása

en: Row Above
hu: Sor fölé

en: Row Below
hu: Sor alá

en: Cell…
hu: Cella…

en: Image…
hu: Kép…

en: Link…
hu: Hivatkozás…

en: Page…
hu: Oldal…

en: Paragraph…
hu: Bekezdés…

note: Translators: 'Rule' here means a horizontal line in an HTML text
en: Rule…
hu: Vonal…

en: Table…
hu: Táblázat…

en: Text…
hu: Szöveg…

en: Remove Link
hu: Hivatkozás eltávolítása

en: Add Word to Dictionary
hu: Szó hozzáadása a szótárhoz

en: Ignore Misspelled Word
hu: Rosszul írt szó mellőzése

en: Add Word To
hu: Szó hozzáadása ehhez

en: More Suggestions
hu: További javaslatok

note: Translators: %s will be replaced with the actual dictionary * name, where a user can add a word to. This is part of an * "Add Word To" submenu.
en: %s Dictionary
hu: %s szótár

en: _Emoticon
hu: _Hangulatjel

en: Insert Emoticon
hu: Hangulatjel beszúrása

en: Re_place
hu: _Csere

en: _Image
hu: _Kép

en: _Link
hu: _Hivatkozás

note: Translators: 'Rule' here means a horizontal line in an HTML text
en: _Rule
hu: _Vonal

en: _Table
hu: _Táblázat

en: Editing Mode
hu: Szerkesztési mód

en: Paragraph Style
hu: Bekezdés stílusa

en: Font Color
hu: Betűszín

en: Background Color
hu: Háttérszín

en: Font Size
hu: Betűméret

en: Font Name
hu: Betűkészletnév

en: Failed to obtain content of editor
hu: A szerkesztő tartalmának megszerzése sikertelen

en: <b>Scope</b>
hu: <b>Hatáskör</b>

note: Scope: cell
en: C_ell
hu: _Cella

en: _Row
hu: _Sor

en: Col_umn
hu: _Oszlop

en: <b>Alignment &amp; Behavior</b>
hu: <b>Igazítás és viselkedés</b>

en: Left
hu: Balra

en: Center
hu: Középre

en: Right
hu: Jobbra

en: _Horizontal:
hu: _Vízszintes:

en: Top
hu: Fent

en: Middle
hu: Középre

en: Bottom
hu: Lent

en: _Vertical:
hu: _Függőleges:

note: Wrap Text
en: _Wrap Text
hu: _Szöveg tördelése

note: Header Style
en: _Header Style
hu: _Fejléc stílus

en: <b>Layout</b>
hu: <b>Elrendezés</b>

note: Width
en: _Width
hu: _Szélesség

en: Row S_pan:
hu: So_rkiterjedés:

en: Co_lumn Span:
hu: _Oszlopkiterjedés:

en: <b>Background</b>
hu: <b>Háttér</b>

en: Transparent
hu: Átlátszó

en: C_olor:
hu: _Szín:

en: Images
hu: Képek

en: Choose Background Image
hu: Háttérkép kiválasztása

en: _Image:
hu: _Kép:

en: _Remove image
hu: Kép _eltávolítása

en: Cell Properties
hu: Cellatulajdonságok

en: No match found
hu: Nincs találat

en: Search _backwards
hu: Keresés _visszafelé

en: Case _Sensitive
hu: Kis- és _nagybetű

en: _Wrap Search
hu: _Keresés körbe

en: Find
hu: Keresés

en: <b>Size</b>
hu: <b>Méret</b>

note: Width
en: _Width:
hu: _Szélesség:

en: _Size:
hu: _Méret:

en: <b>Style</b>
hu: <b>Stílus</b>

en: _Alignment:
hu: _Igazítás:

note: Shaded
en: S_haded
hu: Á_rnyékos

en: Rule properties
hu: Vonaltulajdonságok

en: <b>General</b>
hu: <b>Általános</b>

en: _Source:
hu: _Forrás:

en: _Height:
hu: _Magasság:

en: Preserve aspect ratio
hu: Képarány megtartása

en: _X-Padding:
hu: _X-helykihagyás:

en: _Y-Padding:
hu: _Y-helykihagyás:

en: _Border:
hu: _Szegély:

en: <b>Link</b>
hu: <b>Hivatkozás</b>

en: _Test URL…
hu: _Teszt URL…

en: Image Properties
hu: Képtulajdonságok

en: _Update
hu: _Frissítés

en: Link Properties
hu: Hivatkozás tulajdonságai

en: Perforated Paper
hu: Perforált papír

en: Blue Ink
hu: Kék tinta

en: Paper
hu: Papír

en: Ribbon
hu: Sáv

en: Midnight
hu: Éjfél

en: Draft
hu: Piszkozat

en: Graph Paper
hu: Milliméterpapír

note: == Colors ==
en: Colors
hu: Színek

en: _Text:
hu: _Szöveg:

en: _Link:
hu: Hi_vatkozás:

en: _Visited Link:
hu: _Látogatott hivatkozás:

en: _Background:
hu: _Háttér:

note: == Text ==
en: Text
hu: Szöveg

en: _Font Name:
hu: _Betűkészletnév:

note: == Background Image ==
en: Background Image
hu: Háttérkép

en: _Template:
hu: _Sablon:

en: Select a file
hu: Válasszon ki egy fájlt

en: _Custom:
hu: _Egyéni:

en: Page Properties
hu: Oldaltulajdonságok

en: _Style:
hu: _Stílus:

en: <b>Alignment</b>
hu: <b>Igazítás</b>

en: Paragraph Properties
hu: Bekezdéstulajdonságok

en: %d occurrence replaced | %d occurrences replaced
hu[0]: %d előfordulás cserélve
hu[1]: %d előfordulás cserélve

en: R_eplace:
hu: _Csere:

en: _With:
hu: _Ezzel:

en: _Case sensitive
hu: K_is- és nagybetűk megkülönböztetése

en: Wra_p search
hu: _Keresés körbe

en: _Skip
hu: _Kihagyás

en: _Replace
hu: _Csere

en: Replace _All
hu: Öss_zes cseréje

[ctx: dialog-title]
en: Replace
hu: Csere

en: <b>Suggestions for “%s”</b>
hu: <b>Javaslatok ehhez: „%s”</b>

en: <b>Suggestions</b>
hu: <b>Javaslatok</b>

note: Replace
en: Replace
hu: Csere

note: Replace All
en: Replace All
hu: Összes cseréje

note: Ignore
en: Ignore
hu: Kihagy

note: Skip
en: Skip
hu: Kihagyás

note: Back
en: Back
hu: Vissza

en: <b>Dictionary</b>
hu: <b>Szótár</b>

note: Add Word button
en: Add word
hu: Szó hozzáadása

en: Spell Checking
hu: Helyesírás-ellenőrzés

en: _Rows:
hu: _Sorok:

en: C_olumns:
hu: _Oszlopok:

en: _Spacing:
hu: _Távolság:

en: _Padding:
hu: _Helykihagyás:

en: _Color:
hu: S_zín:

en: Image:
hu: Kép:

en: Table Properties
hu: Táblázattulajdonságok

en: Si_ze:
hu: _Méret:

en: Text Properties
hu: Szövegtulajdonságok

en: Choose the file that you want to import into Evolution, and select what type of file it is from the list.
hu: Válassza ki az Evolutionbe importálandó fájlt, és jelölje ki a típusát a listából.

en: F_ilename:
hu: _Fájlnév:

en: File _type:
hu: Fájl_típus:

en: Pre_view:
hu: _Előnézet:

en: Choose the destination for this import
hu: Válassza ki ezen import célpontját

en: Choose the type of importer to run:
hu: Válassza ki a futtatandó importáló típusát:

en: Import data and settings from _older programs
hu: Adat_ok és beállítások importálása korábbi programokból

en: Import a _single file
hu: Egyetlen fájl importálá_sa

en: Please select the information that you would like to import:
hu: Válassza ki az információt, amelyet importálni szeretne:

en: Evolution checked for settings to import from the following applications: Pine, Netscape, Elm, iCalendar, KMail. No importable settings found. If you would like to try again, please click the “Back” button.
hu: Az Evolution a következő alkalmazásokat ellenőrizte, hogy lehet-e beállításokat importálni belőlük: Pine, Netscape, Elm, iCalendar, KMail. Nem található importálható beállítás. Ha még egyszer szeretné megpróbálni, kattintson a „Vissza” gombra.

en: From %s:
hu: Feladó %s:

note: Install a custom "Cancel Import" button.
en: _Cancel Import
hu: _Importálás megszakítása

en: Preview data to be imported
hu: Az importálandó adatok előnézete

en: Import Data
hu: Adatok importálása

en: Select what type of file you want to import from the list.
hu: Válassza ki az importálni kívánt fájl típusát a listából.

en: Evolution Import Assistant
hu: Evolution importáló varázsló

en: Import Location
hu: Hely importálása

en: Welcome to the Evolution Import Assistant.
    With this assistant you will be guided through the process of importing external files into Evolution.
hu: Üdvözli az Evolution importáló varázslója.
    Ez a varázsló végigvezeti a külső fájlok Evolutionbe importálásának folyamatán.

en: Importer Type
hu: Importáló típusa

en: Select Information to Import
hu: Válassza ki az importálandó információkat

en: Select a File
hu: Válasszon ki egy fájlt

en: Click “Apply” to begin importing the file into Evolution.
hu: A fájl importálásának megkezdéséhez kattintson az „Alkalmaz” gombra.

note: Translators: This is part of
en: minutes
hu: perc

en: hours
hu: óra

note: Translators: This is the last part of the sentence: * "Purge events older than <<spin-button>> days"
en: days
hu: nap

en: Autogenerated
hu: Automatikusan létrehozott

en: Close
hu: Bezárás

en: _Save and Close
hu: _Mentés és bezárás

en: Edit Signature
hu: Aláírás szerkesztése

en: Save
hu: Mentés

en: _Signature Name:
hu: _Aláírás neve:

en: Add _Script
hu: _Parancsfájl hozzáadása

en: Add Signature Script
hu: Aláírás-parancsfájl hozzáadása

en: Edit Signature Script
hu: Aláírás-parancsfájl szerkesztése

en: The output of this script will be used as your
    signature. The name you specify will be used
    for display purposes only.
hu: Ennek a parancsfájlnak a kimenete lesz az aláírása.
    Az itt megadott név csak megjelenítés célját szolgálja.

en: Sc_ript:
hu: _Parancsfájl:

en: Auto-detect
hu: Automatikus felismerés

en: Script file must be executable.
hu: A parancsfájlnak végrehajthatónak kell lennie.

en: World Map
hu: Világtérkép

en: Mouse-based interactive map widget for selecting timezone. Keyboard users should instead select the timezone from the drop-down combination box below.
hu: Egéralapú interaktív térképelem időzóna kiválasztásához. Billentyűzetet használók az alsó legördülődobozt használhatják helyette.

en: _Write
hu: Í_rás

en: _Preview
hu: _Előnézet

en: Add bold text
hu: Félkövér szöveg hozzáadása

en: Add italic text
hu: Dőlt szöveg hozzáadása

en: Insert a quote
hu: Idézet beszúrása

en: Insert code
hu: Kód beszúrása

en: Add a link
hu: Hivatkozás hozzáadása

en: Add a bullet list
hu: Felsorolás hozzáadása

en: Add a numbered list
hu: Számozott lista hozzáadása

en: Add a header
hu: Fejléc hozzáadása

en: Open online common mark documentation
hu: Az interneten lévő közös jelölés dokumentációjának megnyitása

en: Show preview beside text
hu: Előnézet megjelenítése a szöveg mellett

en: Command “%s” returned error: %s
hu: A(z) „%s” parancs hibát adott vissza: %s

en: Failed to read data from command “%s”: %s
hu: Nem sikerült adatokat olvasni a(z) „%s” parancsból: %s

en: Failed to run process from command line “%s”: %s
hu: Nem sikerült folyamatot futtatni a(z) „%s” parancssorból: %s

en: Failed to parse command line “%s”: %s
hu: Nem sikerült feldolgozni a(z) „%s” parancssort: %s

en: Could not open the link.
hu: Nem nyitható meg a hivatkozás.

en: Could not display help for Evolution.
hu: Nem jeleníthető meg az Evolution súgója.

en: Opening calendar “%s”
hu: „%s” naptár megnyitása

en: Opening memo list “%s”
hu: „%s” feljegyzéslista megnyitása

en: Opening task list “%s”
hu: „%s” feladatlista megnyitása

en: Opening address book “%s”
hu: „%s” címjegyzék megnyitása

en: _Do not show this message again
hu: _Ne mutassa ezt többé

en: This address book server might be unreachable or the server name may be misspelled or your network connection could be down.
hu: A címjegyzék-kiszolgáló nem érhető el, elgépelte a nevét vagy a hálózati kapcsolata nem működik.

en: Failed to set protocol version to LDAPv3 (%d): %s
hu: Nem sikerült a protokollverzió beállítása LDAPv3-ra (%d): %s

en: Failed to set connection timeout option (%d): %s
hu: Nem sikerült beállítani a kapcsolat időtúllépési beállítását (%d): %s

en: Failed to use STARTTLS (%d): %s
hu: Nem sikerült a STARTTLS (%d) használata: %s

en: Failed to authenticate with LDAP server (%d): %s
hu: Nem sikerült a hitelesítés az LDAP-kiszolgálónál (%d): %s

en: This LDAP server may use an older version of LDAP, which does not support this functionality or it may be misconfigured. Ask your administrator for supported search bases.
    
    Detailed error (%d): %s
hu: Ez az LDAP-kiszolgáló az LDAP egy régebbi verzióját használja, ami nem támogatja ezt a működést vagy rosszul van beállítva. Kérdezze meg a rendszergazdát, mely keresési kiindulópontok támogatottak.
    
    Részletes hiba (%d): %s

en: This LDAP server may use an older version of LDAP, which does not support this functionality or it may be misconfigured. Ask your administrator for supported search bases.
hu: Ez az LDAP-kiszolgáló az LDAP egy régebbi verzióját használja, ami nem támogatja ezt a működést vagy rosszul van beállítva. Kérdezze meg a rendszergazdát, mely keresési kiindulópontok támogatottak.

en: Evolution had not been compiled with LDAP support
hu: Az Evolution LDAP támogatás nélkül lett lefordítva

[ctx: language]
note: Translators: %s is the language ISO code.
en: Unknown (%s)
hu: Ismeretlen (%s)

en: Click to call %s
hu: Kattintson %s felhívásához

en: Click to hide/unhide addresses
hu: Kattintson ide a címek megjelenítéséhez/rejtéséhez

en: Go to the section %s of the message
hu: Ugrás az üzenet %s szakaszához

en: Go to the beginning of the message
hu: Ugrás az üzenet kezdetéhez

en: Click to open %s
hu: Kattintson a(z) %s megnyitásához

en: Show Contacts
hu: Névjegyek megjelenítése

en: Address B_ook:
hu: _Címjegyzék:

en: Cat_egory:
hu: _Kategória:

en: _Search:
hu: _Keresés:

en: Any Category
hu: Bármelyik kategória

en: Co_ntacts
hu: _Névjegyek

en: Search
hu: Keresés

en: Select Contacts from Address Book
hu: Névjegyek kijelölése a címjegyzékből

note: To Translators: This would be similiar to "Expand MyList Inline" where MyList is a Contact List
en: E_xpand %s Inline
hu: %s ki_bontása beágyazva

note: Copy Contact Item
en: Cop_y %s
hu: %s más_olása

note: Cut Contact Item
en: C_ut %s
hu: %s ki_vágása

note: Edit Contact item
en: _Edit %s
hu: %s s_zerkesztése

en: _Delete %s
hu: %s tö_rlése

en: Evolution is currently online.  Click this button to work offline.
hu: Az Evolution jelenleg a online. Kattintson erre a gombra a kapcsolat nélküli munkához.

en: Evolution is currently offline.  Click this button to work online.
hu: Az Evolution jelenleg kapcsolat nélküli módban van. Kattintson erre a gombra a hálózatra kapcsolódáshoz.

en: Evolution is currently offline because the network is unavailable.
hu: Az Evolution jelenleg kapcsolat nélküli módban van, mert a hálózat nem érhető el.

en: Keyring key is unusable: no user or host name
hu: A kulcstartó kulcsa használhatatlan: nincs felhasználó- vagy gépnév

en: You have the Caps Lock key on.
hu: A Caps Lock be van kapcsolva.

en: _Remember this passphrase
hu: _Emlékezzen erre a jelmondatra

en: _Remember this passphrase for the remainder of this session
hu: E_mlékezzen erre a jelmondatra a munkamenet hátralévő részében

en: _Remember this password
hu: _Emlékezzen erre a jelszóra

en: _Remember this password for the remainder of this session
hu: E_mlékezzen erre a jelszóra a munkamenet hátralévő részében

en: Help
hu: Súgó

en: Evolution Preferences
hu: Az Evolution beállításai

en: An error occurred while printing
hu: Hiba történt a nyomtatás során

en: The printing system reported the following details about the error:
hu: A nyomtatási rendszer a következő részleteket jelentette a hibával kapcsolatban:

en: The printing system did not report any additional details about the error.
hu: A nyomtatási rendszer nem jelentett további részleteket a hibával kapcsolatban.

en: _Method:
hu: _Módszer:

en: Defer to Desktop Settings
hu: Asztali környezet beállításai

en: _Open Desktop Settings
hu: _Asztali környezet beállításainak megnyitása

en: Manual
hu: Kézi

en: _HTTP Proxy:
hu: _HTTP proxy:

en: H_TTPS Proxy:
hu: H_TTPS proxy:

en: _Socks Proxy:
hu: S_ocks proxy:

en: _Ignore Hosts:
hu: Gépek _figyelmen kívül hagyása:

en: Automatic
hu: Automatikus

en: Configuration _URL:
hu: Konfigurációs _URL:

en: No proxy
hu: Nincs proxy

en: Use a direct connection, no proxying required.
hu: Közvetlen kapcsolat használata, nem szükséges proxy.

en: Switch to Basic Proxy Preferences
hu: Váltás alapvető proxybeállításokra

en: Switch to Advanced Proxy Preferences
hu: Váltás speciális proxybeállításokra

en: Apply custom proxy settings to these accounts:
hu: Egyéni proxybeállítások alkalmazása ezen fiókokra:

en: <b>Advanced Proxy Preferences</b> lets you define alternate network proxies and apply them to specific accounts
hu: A <b>Speciális proxybeállítások</b> lehetővé teszik alternatív hálózati proxyk beállítását, és a használatukat adott fiókokhoz

en: Custom Proxy
hu: Egyéni proxy

en: Create a new proxy profile
hu: Új proxyprofil létrehozása

en: Delete the selected proxy profile
hu: Kijelölt proxyprofil törlése

en: Add Rule
hu: Szabály hozzáadása

en: Edit Rule
hu: Szabály szerkesztése

note: Translators: the '%s' is replaced with a rule name, making it for example "Copy of Subject contains work"; the text itself is provided by the user.
en: Copy of %s
hu: %s másolata

en: Matches: %u
hu: Találatok: %u

en: Close the find bar
hu: A keresősáv bezárása

en: Fin_d:
hu: Kere_sés:

en: Clear the search
hu: Keresés törlése

en: Find the previous occurrence of the phrase
hu: A kifejezés előző előfordulásának keresése

en: Find the next occurrence of the phrase
hu: A kifejezés következő előfordulásának keresése

en: Mat_ch case
hu: Kis- és _nagybetűk

en: Reached bottom of page, continued from top
hu: Az oldal vége elérve, folytatás az elejétől

en: Reached top of page, continued from bottom
hu: Az oldal eleje elérve, folytatás a végétől

en: When de_leted:
hu: _Törléskor:

en: Standard
hu: Szabványos

en: Proprietary
hu: Zárt

en: Secret
hu: Titkos

en: Top Secret
hu: Szigorúan titkos

en: For Your Eyes Only
hu: Kizárólag Önnek

[ctx: send-options]
note: Translators: Used in send options dialog
en: None
hu: Nincs

en: Mail Receipt
hu: Tértivevény

en: Send Options
hu: Küldési beállítások

en: R_eply requested
hu: _Választ várok

[ctx: ESendOptionsWithin]
note: Translators: This is part of
en: Wi_thin
hu: _Hamarabb mint

[ctx: ESendOptionsWithin]
note: Translators: This is part of
en: days
hu: napon belül

en: _When convenient
hu: _Amikor megfelel

note: To translators: This means Delay the message delivery for some time
en: _Delay message delivery
hu: Üzenet kézbesítésének _késleltetése

[ctx: ESendOptionsAfter]
note: Translators: This is part of
en: _After
hu: _Lejár

[ctx: ESendOptionsAfter]
note: Translators: This is part of
en: days
hu: nap

en: _Set expiration date
hu: _Lejárati dátum beállítása

[ctx: ESendOptions]
note: Translators: This is part of
en: _Until
hu: E_ddig:

en: Delivery Options
hu: Kézbesítési beállítások

en: _Priority:
hu: _Prioritás:

en: _Classification:
hu: _Besorolás:

en: Gene_ral Options
hu: Általános _beállítások

en: Creat_e a sent item to track information
hu: _Elküldött elem létrehozása az információk követéséhez

en: _Delivered
hu: _Kézbesítve

en: Deli_vered and opened
hu: Ké_zbesítve és megnyitva

en: _All information
hu: Minden in_formáció

en: A_uto-delete sent item
hu: Elküldött elem a_utomatikus törlése

en: Status Tracking
hu: Állapotkövetés

en: _When opened:
hu: Meg_nyitáskor:

en: When decli_ned:
hu: Ha el_utasította:

en: When co_mpleted:
hu: Ha b_efejezte:

en: When acce_pted:
hu: Ha el_fogadta:

en: Return Notification
hu: Tértivevény

en: Sta_tus Tracking
hu: Álla_potkövetés

en: Type:
hu: Típus:

en: Name:
hu: Név:

en: Name cannot be empty
hu: A név nem lehet üres

note: Translators: This is the first of a sequence of widgets: * "Refresh every [NUMERIC_ENTRY] [TIME_UNITS_COMBO]"
en: Refresh every
hu: Frissítés minden

en: Refresh content on metered network
hu: Tartalom frissítése forgalomdíjas hálózaton

en: Use a secure connection
hu: Biztonságos kapcsolat használata

en: Unset _trust for SSL/TLS certificate
hu: Bizalom _megvonása az SSL/TLS tanúsítványtól

en: User:
hu: Felhasználó:

en: Connection timeout (in seconds)
hu: Kapcsolat időkorlátja (másodpercben)

en: Show
hu: Megjelenítés

en: Group name
hu: Csoportnév

en: _Hide
hu: _Elrejtés

en: _Show
hu: _Megjelenítés

en: Manage Groups
hu: Csoportok kezelése

en: Available Groups:
hu: Elérhető csoportok:

en: Select destination
hu: Válasszon célt

note: no suggestions. Put something in the menu anyway...
en: (no suggestions)
hu: (nincs javaslat)

en: More…
hu: Több…

note: + Add to Dictionary
en: Add “%s” to Dictionary
hu: „%s” felvétele a szótárba

note: - Ignore All
en: Ignore All
hu: Összes mellőzése

en: Spelling Suggestions
hu: Javaslatok

en: A file named “{0}” already exists. Do you want to replace it?
hu: Már létezik „{0}” nevű fájl. Le akarja cserélni?

en: The file already exists in “{0}”. Replacing it will overwrite its contents.
hu: A fájl már létezik a(z) „{0}” helyen. Lecserélésével a tartalma felül lesz írva.

en: Cannot save file “{0}”.
hu: Nem menthető a fájl („{0}”).

en: Cannot open file “{0}”.
hu: Nem nyitható meg a fájl („{0}”).

en: Failed to remove data source “{0}”.
hu: Nem távolítható el a(z) „{0}” adatforrás.

en: The reported error was “{1}”.
hu: A jelentett hiba: „{0}”.

en: Failed to update data source “{0}”.
hu: Nem frissíthető a(z) „{0}” adatforrás.

en: Failed to delete resource “{0}”.
hu: A(z) „{0}” erőforrás törlése meghiúsult.

en: The address book backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
hu: A(z) „{0}”-t kiszolgáló Evolution címjegyzék-háttérprogram váratlanul kilépett.

en: Some of your contacts may not be available until Evolution is restarted.
hu: A névjegyei egy része lehet, hogy nem lesz elérhető az Evolution újraindításáig.

en: The calendar backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
hu: A(z) „{0}”-t kiszolgáló Evolution naptár-háttérprogram váratlanul kilépett.

en: Some of your appointments may not be available until Evolution is restarted.
hu: A találkozói egy része lehet, hogy nem lesz elérhető az Evolution újraindításáig.

en: The memo list backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
hu: A(z) „{0}”-t kiszolgáló Evolution feljegyzéslista-háttérprogram váratlanul kilépett.

en: Some of your memos may not be available until Evolution is restarted.
hu: A feljegyzései egy része lehet, hogy nem lesz elérhető az Evolution újraindításáig.

en: The task list backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
hu: A(z) &quot;{0}&quot;-t kiszolgáló Evolution feladatlista-háttérprogram váratlanul kilépett.

en: Some of your tasks may not be available until Evolution is restarted.
hu: A feladatai egy része lehet, hogy nem lesz elérhető az Evolution újraindításáig.

en: The address book backend servicing “{0}” encountered an error.
hu: A(z) „{0}”-t kiszolgáló Evolution címjegyzék-háttérprogram hibát észlelt.

en: The calendar backend servicing “{0}” encountered an error.
hu: A(z„{0}”-t kiszolgáló Evolution naptár-háttérprogram hibát észlelt.

en: The memo list backend servicing “{0}” encountered an error.
hu: A(z) „{0}”-t kiszolgáló Evolution feljegyzéslista-háttérprogram hibát észlelt.

en: The task list backend servicing “{0}” encountered an error.
hu: A(z) „{0}”-t kiszolgáló Evolution feladatlista-háttérprogram hibát észlelt.

en: Something has gone wrong
hu: Hiba történt

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the content. You can try again by reopening the window. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
hu: Egy WebKitWebProcess összeomlott a tartalom megjelenítésekor. Megpróbálhatja újranyitni az ablakot. Ha a probléma továbbra is fennáll, küldjön hibajelentést a GNOME GitLabba.

en: Are you sure you want to delete remote collection “{0}”?
hu: Valóban törölni akarja a(z) „{0}” távoli gyűjteményt?

en: This will permanently remove the collection “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
hu: Ez véglegesen eltávolítja a(z) „{0}” gyűjteményt a kiszolgálóról. Biztos, hogy folytatni akarja?

en: Failed to refresh list of account sources
hu: A fiók források listájának frissítése meghiúsult

en: click to add
hu: kattintson a hozzáadáshoz

en: Move selected column names to top
hu: Kijelölt oszlopnevek mozgatása a tetejére

en: Move selected column names up one row
hu: Kijelölt oszlopnevek mozgatása egy sorral fel

en: Move selected column names down one row
hu: Kijelölt oszlopnevek mozgatása egy sorral le

en: Move selected column names to bottom
hu: Kijelölt oszlopnevek mozgatása az aljára

en: Select all column names
hu: Minden oszlopnév kijelölése

en: (Ascending)
hu: (Növekvő)

en: (Descending)
hu: (Csökkenő)

en: Not sorted
hu: Rendezetlen

en: No grouping
hu: Nincs csoportosítás

en: Show Fields
hu: Mezők megjelenítése

en: Choose the order of information to appear in the message list.
hu: Adja meg, hogy milyen sorrendben jelenjenek meg az adatok az üzenetlistában.

en: Clear _All
hu: _Minden mező törlése

en: _Show field in View
hu: Mező _megjelenítése a nézetben

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Group Items By
hu: Elemek csoportosítása

en: Show _field in View
hu: _Mező megjelenítése a nézetben

en: Then By
hu: Azután

en: Show field i_n View
hu: Mező megjelenítése a nézet_ben

en: Show field in _View
hu: Mező megjelenítése a _nézetben

en: Sort
hu: Rendezés

en: Clear All
hu: Minden mező törlése

en: Sort Items By
hu: Elemek rendezése

en: _Apply
hu: _Alkalmaz

en: _Sort...
hu: _Rendezés…

en: _Group By...
hu: _Csoportosítás…

en: _Fields Shown...
hu: _Megjelenített mezők…

en: To add a column to your table, drag it into
    the location in which you want it to appear.
hu: Ha egy oszlopot szeretne hozzáadni a táblázathoz,
    húzza arra a helyre, ahol szeretné, hogy megjelenjen.

en: Add a Column
hu: Oszlop hozzáadása

note: Translators: This text is used as a special row when an ETable * has turned on grouping on a column, which has set a title. * The first %s is replaced with a column title. * The second %s is replaced with an actual  group value. * Finally the %d is replaced with count of items in this group. * Examp
en: %s: %s (%d item) | %s: %s (%d items)
hu[0]: %s : %s (%d elem)
hu[1]: %s : %s (%d elem)

note: Translators: This text is used as a special row when an ETable * has turned on grouping on a column, which doesn't have set a title. * The %s is replaced with an actual group value. * The %d is replaced with count of items in this group. * Example: "Smith (13 items)"
en: %s (%d item) | %s (%d items)
hu[0]: %s (%d elem)
hu[1]: %s (%d elem)

en: Customize Current View
hu: Aktuális nézet személyre szabása

en: Sort _Ascending
hu: _Növekvő sorrend

en: Sort _Descending
hu: _Csökkenő sorrend

en: _Reset sort
hu: _Sorrend visszaállítása

en: Group By This _Field
hu: Cs_oportosítás mező szerint

en: Group By _Box
hu: Csoportosítás _dobozok szerint

en: Remove This _Column
hu: Oszlo_p eltávolítása

en: Add a C_olumn…
hu: _Oszlop hozzáadása…

en: A_lignment
hu: _Igazítás

en: B_est Fit
hu: _Legjobb illeszkedés

en: Format Column_s…
hu: Oszlopok _formázása…

en: Custo_mize Current View…
hu: Aktuális nézet _testreszabása…

en: _Sort By
hu: _Rendezés

note: Custom
en: _Custom
hu: _Egyéni

en: Select All
hu: Összes kijelölése

en: Input Methods
hu: Beviteli módok

en: Select a Time Zone
hu: Válasszon időzónát

en: Use the left mouse button to zoom in on an area of the map and select a time zone.
    Use the right mouse button to zoom out.
hu: A bal egérgombbal nagyítson ki egy területet a térképen, és válassza ki az időzónát.
    A kicsinyítéshez használja a jobb egérgombot.

en: Time Zones
hu: Időzónák

en: _Selection
hu: _Kijelölés

en: Timezone drop-down combination box
hu: Időzóna legördülődoboz

en: Enter a URL here
hu: Adja meg az URL címet

en: Evolution Source Viewer
hu: Evolution forrásmegjelenítő

note: Translators: The name that is displayed in the user interface
en: Display Name
hu: Megjelenítendő név

en: Flags
hu: Zászlók

en: Identity
hu: Személyazonosság

en: Address book
hu: Címjegyzék

en: Events
hu: Események

en: Scheduling Inbox
hu: Beérkezett üzenetek ütemezése

en: Scheduling Outbox
hu: Elküldött mappa ütemezése

en: Loading…
hu: Betöltés…

en: Searching collection children…
hu: Gyűjtemény gyermekeinek keresése…

en: Failed to search for collection children
hu: Nem sikerült a gyűjtemény gyermekeinek keresése

en: Searching for user home, please wait…
hu: Felhasználó saját könyvtárának keresése, kis türelmet…

en: Failed to search for user home
hu: Nem sikerült a felhasználó saját könyvtárának keresése

en: At least one component type should be set
hu: Legalább egy komponenstípust be kell állítani

en: Failed to get selected collection HREF
hu: A kijelölt gyűjtemény címének lekérése meghiúsult

en: Creating new book…
hu: Új címjegyzék létrehozása…

en: Failed to create new book
hu: Az új címjegyzék létrehozása meghiúsult

en: Creating new calendar…
hu: Új naptár létrehozása…

en: Failed to create new calendar
hu: Az új naptár létrehozása meghiúsult

en: Creating new collection…
hu: Új gyűjtemény létrehozása…

en: Failed to create new collection
hu: Az új gyűjtemény létrehozása meghiúsult

en: It is not allowed to create book under another book or calendar
hu: Nem lehet másik címjegyzék vagy naptár alatt létrehozni címjegyzéket

note: if (button == webdav_browser->priv->create_calendar_button)
en: It is not allowed to create calendar under another book or calendar
hu: Nem lehet másik címjegyzék vagy naptár alatt létrehozni naptárat

en: Deleting book…
hu: Címjegyzék törlése…

en: Failed to delete book
hu: A címjegyzék törlése meghiúsult

en: Deleting calendar…
hu: Naptár törlése…

en: Failed to delete calendar
hu: A naptár törlése meghiúsult

en: Deleting collection…
hu: Gyűjtemény törlése…

en: Failed to delete collection
hu: A gyűjtemény törlése meghiúsult

note: Translators: It's 'order' as 'sorting order'
en: _Order:
hu: _Sorrend:

en: Use -1 to not set the sort order
hu: Használjon -1 értéket, hogy ne állítsa be a rendezési sorrendet

en: For Components:
hu: Ezen összetevőkhöz:

en: _Events
hu: _Események

en: WebDAV server:
hu: WebDAV kiszolgáló:

en: Create _Book
hu: _Címjegyzék létrehozása

en: Create _Calendar
hu: _Naptár létrehozása

en: Create Collectio_n
hu: _Gyűjtemény létrehozása

en: _Copy Link Location
hu: Hivatkozás _címének másolása

en: _Copy Name and Email Address
hu: Név és e-mail-cím _másolása

en: Copy the email address with the name to the clipboard
hu: Az e-mail-cím másolása névvel a vágólapra

en: Copy Only Email Add_ress
hu: _Csak e-mail-cím másolása

en: Copy only the email address without the name to the clipboard
hu: Csak az e-mail-cím másolása név nélkül a vágólapra

en: _Copy Image
hu: Ké_p másolása

en: Copy the image to the clipboard
hu: A kép másolása a vágólapra

en: Save _Image…
hu: _Kép mentése…

en: Save the image to a file
hu: A kép mentése fájlba

en: Search _Web…
hu: Keresés a _világhálón…

en: Search the Web with the selected text
hu: A kijelölt szöveg keresése a világhálón

en: Select all text and images
hu: Az összes szöveg és kép kijelölése az üzenetben

en: Copying image to clipboard
hu: Kép másolása a vágólapra

en: Save Image
hu: Kép mentése

en: Saving image to “%s”
hu: Kép mentése ide: „%s”

en: Cannot get URI “%s”, do not know how to download it.
hu: Nem lehet lekérni a(z) „%s” URI-t, mert nem lehet tudni, hogy kell letölteni.

en: Undo “Insert text”
hu: Visszavonás: „Szöveg beszúrása”

en: Redo “Insert text”
hu: Mégis: „Szöveg beszúrása”

en: Undo “Delete text”
hu: Visszavonás: „Szöveg törlése”

en: Redo “Delete text”
hu: Mégis: „Szöveg törlése”

en: Missing date.
hu: Hiányzó dátum.

en: You must choose a date.
hu: Ki kell választania a dátumot.

en: Missing filename.
hu: Hiányzó fájlnév.

en: You must specify a filename.
hu: Meg kell adnia egy fájlnevet.

en: File “{0}” does not exist or is not a regular file.
hu: A(z) „{0}” fájl nem létezik, vagy nem közönséges fájl.

en: Bad regular expression “{0}”.
hu: Hibás reguláris kifejezés: „{0}”.

en: Could not compile regular expression “{1}”.
hu: A(z) „{1}” reguláris kifejezés nem értelmezhető.

en: Missing name.
hu: Hiányzó név.

en: You must name this filter.
hu: Meg kell adnia a szűrő nevét.

en: Name “{0}” already used.
hu: A(z) „{0}” név már használatban van.

en: Please choose another name.
hu: Kérem válasszon egy másik nevet.

en: Missing condition.
hu: Hiányzó feltétel.

en: Filter should have at least one condition.
hu: A szűrőnek legalább egy feltétele kell legyen.

en: Missing value.
hu: Hiányzó érték.

en: One or more values cannot be empty.
hu: Egy vagy több név nem lehet üres.

en: Are you sure you want to remove rule “{0}”?
hu: Valóban törölni akarja a(z) „{0}” szabályt?

en: _Keep
hu: _Megtartás

en: the current time
hu: a pontos idő most

en: the time you specify
hu: megadott idő

en: a time relative to the current time
hu: az idő mostantól számítva

en: seconds
hu: másodperc

en: weeks
hu: hét

en: months
hu: hónap

en: years
hu: év

en: ago
hu: óta

en: in the future
hu: a jövőben

en: Compare against
hu: Összehasonlítás

en: The message’s date will be compared against
    the current time when filtering occurs.
hu: Az üzenet dátuma a szűrő futtatásakor a jelenlegi
    dátummal lesz összehasonlítva.

en: The message’s date will be compared against
    the beginning of the specified day.
hu: Az üzenet dátuma az itt megadott nap
    kezdetével lesz összehasonlítva.

en: The message’s date will be compared against
    a time relative to when filtering occurs.
hu: Az üzenet dátuma a szűrő futtatásának dátumához
    viszonyított dátumhoz lesz hasonlítva.

en: Show filters for mail:
hu: Levélszűrők megjelenítése:

en: _Filter Rules
hu: _Szűrőszabályok

en: Rule Name
hu: Szabály neve

en: Du_plicate
hu: Meg_kettőzés

en: Table Cell
hu: Táblázat cella

note: Translators: description of a "popup" action
en: popup a child
hu: gyermek megjelenítése

note: Translators: description of an "edit" action
en: begin editing this cell
hu: ezen cella szerkesztésének megkezdése

note: Translators: description of a "toggle" action
en: toggle the cell
hu: a cella átváltása

note: Translators: description of an "expand" action
en: expands the row in the ETree containing this cell
hu: a cellát tartalmazó sor kiterjesztése az ETree-ben

note: Translators: description of a "collapse" action
en: collapses the row in the ETree containing this cell
hu: a cellát tartalmazó sor összecsukása az ETree-ben

en: click
hu: kattintson

en: sort
hu: rendezés

en: Save Current View
hu: Jelenlegi nézet mentése

en: _Create new view
hu: Új nézet _létrehozása

en: _Replace existing view
hu: Létező nézet _cseréje

en: Do you wish to save your changes?
hu: Szeretné menteni a változtatásait?

en: This signature has been changed, but has not been saved.
hu: Az aláírás megváltozott, de nem lett mentve.

en: _Discard changes
hu: Változtatások _eldobása

en: Blank Signature
hu: Üres aláírás

en: Please provide a unique name to identify this signature.
hu: Adjon meg egy egyedi nevet az aláírás azonosításához.

en: Unable to copy image to clipboard.
hu: A kép nem másolható a vágólapra.

en: Unable to save image.
hu: Nem menthető a kép.

en: Could not load signature.
hu: Nem tölthető be az aláírás.

en: Could not save signature.
hu: Nem menthető az aláírás.

en: Could not get selected text.
hu: Nem sikerült lekérni a kijelölt szöveget.

en: Saving message to folder “%s”
hu: Üzenet mentése a(z) „%s” mappába

en: Forwarded messages
hu: Továbbított üzenetek

en: Retrieving %d message | Retrieving %d messages
hu[0]: %d üzenet letöltése
hu[1]: %d üzenet letöltése

en: Scanning messages for duplicates
hu: Többszörös üzenetek keresése

en: Removing folder “%s”
hu: „%s” mappa eltávolítása

en: File “%s” has been removed.
hu: A fájl („%s”) törlésre került.

en: File has been removed.
hu: A fájl eltávolításra került.

en: Removing attachments
hu: Mellékletek eltávolítása

en: Saving %d message | Saving %d messages
hu[0]: %d üzenet mentése
hu[1]: %d üzenet mentése

en: Invalid folder URI “%s”
hu: Érvénytelen mappa URI („%s”)

note: Some local folders
en: Inbox
hu: Beérkezett üzenetek

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_INBOX
en: Drafts
hu: Piszkozatok

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_DRAFTS
en: Outbox
hu: Postázandó

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_OUTBOX
en: Sent
hu: Elküldött

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_SENT
en: Templates
hu: Sablonok

en: User cancelled operation
hu: A felhasználó megszakította a műveletet

en: No destination address provided, forwarding of the message has been cancelled.
hu: Nincs megadva a cél cím, az üzenet továbbítása megszakítva.

en: No identity found to use, forwarding of the message has been cancelled.
hu: Nem található használható személyazonosság, az üzenet továbbítása megszakítva.

en: Corresponding source for service with UID “%s” not found
hu: Nem található a(z) „%s” UID-val rendelkező szolgáltatáshoz megfelelő forrás

en: Looking up recipient S/MIME certificates in address books…
hu: A címzett S/MIME tanúsítványainak kikeresése a címjegyzékekből…

en: Looking up recipient PGP keys in address books…
hu: A címzett PGP kulcsainak kikeresése a címjegyzékekből…

en: Waiting for “%s”
hu: Várakozás a következőre: „%s”

en: No mail transport service available
hu: Nem áll rendelkezésre levéltovábbító szolgáltatás

en: Posting message to “%s”
hu: Üzenet küldése ide: „%s”

en: Failed to apply outgoing filters: %s
hu: Nem sikerült alkalmazni a kimenő szűrőket: %s

en: Storing sent message to “%s”
hu: Elküldött üzenet mentése ide: „%s”

en: Failed to append to %s: %s
    Appending to local “Sent” folder instead.
hu: Nem sikerült hozzáfűzni a következőhöz: %s: %s
    A helyi „Elküldött” mappához lesz hozzáfűzve.

en: Failed to append to local “Sent” folder: %s
hu: Nem sikerült hozzáfűzni a helyi „Elküldött” mappához: %s

en: Sending message
hu: Üzenet küldése

en: Disconnecting from “%s”
hu: Kapcsolat bontása ezzel: „%s”

en: Reconnecting to “%s”
hu: Újrakapcsolódás ehhez: „%s”

en: Preparing account “%s” for offline
hu: A(z) „%s” fiók előkészítése kapcsolat nélküli munkára

en: Filtering Selected Messages
hu: Kijelölt üzenetek szűrése

en: Failed to filter selected messages. One reason can be that folder location set in one or more filters is invalid. Please check your filters in Edit→Message Filters.
    Original error was: %s
hu: Nem sikerült a kijelölt üzenetek szűrése. Az egyik ok az lehet, hogy az egyik szűrőben megadott mappahely érvénytelen. Ellenőrizze a szűrőket a Szerkesztés→Üzenetszűrők alatt.
    Az eredeti hibaüzenet: %s

en: Fetching mail from “%s”
hu: Levelek fogadása innen: „%s”

en: Failed to apply outgoing filters. One reason can be that folder location set in one or more filters is invalid. Please check your filters in Edit→Message Filters.
    Original error was: %s
hu: Nem sikerült a kimenő szűrők alkalmazása. Az egyik ok az lehet, hogy az egyik szűrőben megadott mappahely érvénytelen. Ellenőrizze a szűrőket a Szerkesztés→Üzenetszűrők alatt.
    Az eredeti hibaüzenet: %s

en: Sending message %d of %d
hu: %d / %d üzenet küldése

note: Translators: The string is distinguished by total * count of messages to be sent.  Failed messages is * always more than zero.
en: Failed to send a message | Failed to send %d of %d messages
hu[0]: Egy üzenet elküldése sikertelen
hu[1]: %d / %d üzenet elküldése sikertelen

en: Cancelled.
hu: Megszakítva.

en: Complete.
hu: Kész.

en: Moving messages to “%s”
hu: Üzenetek áthelyezése ide: „%s”

en: Copying messages to “%s”
hu: Üzenetek másolása ide: „%s”

en: Storing folder “%s”
hu: „%s” mappa tárolása

en: Expunging and storing account “%s”
hu: „%s” postafiók eltávolítása és tárolása

en: Storing account “%s”
hu: „%s” postafiók tárolása

en: Emptying trash in “%s”
hu: „%s” Kuka ürítése

en: Processing folder changes in “%s”
hu: Mappaváltozások feldolgozása itt: „%s”

en: Could not create spool directory “%s”: %s
hu: Nem hozható létre a(z) „%s” várólistakönyvtár: %s

en: Trying to movemail a non-mbox source “%s”
hu: Movemail-t próbált futtatni „%s” nem mbox forráson

note: Translators: This is a subject attribution for forwarded messages. The %s is replaced with subject of the original message.
en: Fwd: %s
hu: Tov: %s

note: Translators: This is a subject attribution for forwarded messages, used when there could not be used any subject. It results in "[Fwd: No Subject]" being used as a subject of the forwarded message.
en: No Subject
hu: Nincs tárgy

en: Forwarded message — %s
hu: Továbbított üzenet – %s

en: Forwarded message
hu: Továbbított üzenet

en: Setting up Search Folder: %s
hu: Keresőmappa beállítása: %s

en: Updating Search Folders for “%s : %s”
hu: Keresőmappák frissítése erre: „%s : %s”

note: Translators: The first %s is name of the affected * search folder(s), the second %s is the URI of the * removed folder. For more than one search folder is * each of them on a separate line, with four spaces * in front of its name, without quotes.
en: The Search Folder “%s” has been modified to account for the deleted folder
    “%s”. | The following Search Folders
    %s have been modified to account for the deleted folder
    “%s”.
hu[0]: A(z) „%s” keresőmappa módosítva lett, hogy figyelembe vegye ezt a törölt mappát:
    „%s”.
hu[1]: A következő keresőmappák:
    „%s” módosítva lettek, hogy figyelembe vegyék ezt a törölt mappát:
    „%s”.

en: Open _Online Accounts
hu: _Online fiókok megnyitása

en: This account was created through the Online Accounts service.
hu: Ez a fiók az Online fiókok szolgáltatás használatával jött létre.

en: _Reset Order
hu: S_orrend visszaállítása

en: You can drag and drop account names to reorder them.
hu: A fiókneveket fogd és vidd módszerrel átrendezheti.

en: De_fault
hu: Ala_pértelmezett

en: Invalid URI: “%s”
hu: Érvénytelen URI: „%s”

en: Host: %s:%d
hu: Kiszolgáló: %s:%d

en: User: %s
hu: Felhasználó: %s

en: Security method: %s
hu: Biztonsági eljárás: %s

en: Authentication mechanism: %s
hu: Hitelesítési mechanizmus: %s

en: No email address provided
hu: Nincs e-mail-cím megadva

en: Missing domain in email address
hu: A tartomány hiányzik az e-mail-címből

en: IMAP server
hu: IMAP kiszolgáló

en: POP3 server
hu: POP3 kiszolgáló

en: SMTP server
hu: SMTP kiszolgáló

en: Close this window
hu: A jelenlegi ablak bezárása

en: (No Subject)
hu: (nincs tárgy)

en: Forward
hu: Továbbítás

note: Translators: "Group Reply" will reply either to a mailing list * (if possible and if that configuration option is enabled), or else * it will reply to all. The word "Group" was chosen because it covers * either of those, without too strongly implying one or the other.
en: Group Reply
hu: Csoportos válasz

en: Reply
hu: Válasz

note: GtkAssistant's back button label.
en: _Back
hu: _Vissza

note: GtkAssistant sinks the floating button reference.
en: _Skip Lookup
hu: _Keresés kihagyása

en: Evolution Account Assistant
hu: Evolution postafiók-varázsló

en: _Revise Details
hu: _Adatok módosítása

en: Querying authentication types…
hu: Hitelesítési típusok lekérdezése…

en: Check for Supported Types
hu: Támogatott típusok lekérdezése

[ctx: ReplyForward]
en: Use global setting
hu: Globális beállítás használata

[ctx: ReplyForward]
en: Attachment
hu: Melléklet

[ctx: ReplyForward]
en: Inline (Outlook style)
hu: Beágyazott (Outlook stílus)

[ctx: ReplyForward]
en: Quoted
hu: Idézett

[ctx: ReplyForward]
en: Do Not Quote
hu: Ne idézze

en: Use global setting
hu: Globális beállítás használata

en: Composing Messages
hu: Üzenetek írása

en: Alway_s carbon-copy (cc) to:
hu: Mindig küldjön má_solatot (Cc) ide:

en: Always _blind carbon-copy (bcc) to:
hu: Mindig küldjön _rejtett másolatot (Bcc) ide:

en: Re_ply style:
hu: _Válasz stílusa:

en: Lang_uage:
hu: _Nyelv:

en: Language for Reply and Forward attribution text
hu: A válasz és továbbítás tulajdonság szövegének nyelve

en: Start _typing at the bottom
hu: _Gépelés megkezdése alul

en: _Keep signature above the original message
hu: _Aláírás elhelyezése az eredeti üzenet felett

en: Message Receipts
hu: Tértivevények

en: S_end message receipts:
hu: _Tértivevények küldése:

en: Never
hu: Soha

en: Always
hu: Mindig

en: Ask for each message
hu: Kérdés minden üzenetnél

en: Congratulations, your mail configuration is complete.
    
    You are now ready to send and receive email using Evolution.
    
    Click “Apply” to save your settings.
hu: Gratulálunk, a levelezés beállítása sikerült.
    
    Most már készen áll arra, hogy leveleket küldjön és fogadjon az Evolutionnel.
    
    Kattintson az „Alkalmaz” gombra a beállítások mentéséhez.

en: Done
hu: Kész

en: Checking server settings…
hu: Kiszolgáló beállításainak ellenőrzése…

en: Special Folders
hu: Speciális mappák

en: Draft Messages _Folder:
hu: _Piszkozatüzenetek mappája:

en: Choose a folder for saving draft messages.
hu: Válassza ki a mappát a piszkozatok mentéséhez.

en: Sent _Messages Folder:
hu: El_küldött üzenetek mappája:

en: Choose a folder for saving sent messages.
hu: Válassza ki a mappát az elküldött üzenetek mentéséhez.

en: Save s_ent messages into the Sent folder
hu: _Elküldött üzenetek mentése az Elküldött mappába

en: S_ave replies and forwards in the folder of the original message
hu: Vál_aszok és továbbítások mentése az eredeti üzenet mappájában

en: Archi_ve Folder:
hu: _Archívummappa:

en: Choose a folder to archive messages to.
hu: Válasszon egy mappát az üzenetek archiválásához.

en: _Templates Folder:
hu: _Sablonok mappa:

en: Choose a folder to use for template messages.
hu: Válassza ki a mappát a sablonüzenetek használatához.

en: _Restore Defaults
hu: _Alapértelmezések visszaállítása

en: _Lookup Folders
hu: Mappák _kikeresése

en: Use a Real Folder for _Trash:
hu: Valódi mappa használata k_ukaként:

en: Choose a folder for deleted messages.
hu: Válassza ki a mappát a törölt üzenetek mentéséhez.

en: Use a Real Folder for _Junk:
hu: _Valódi mappa használata a levélszeméthez:

en: Choose a folder for junk messages.
hu: Válassza ki a mappát a levélszemét mentéséhez.

en: Restore _Not-Junk to Folder:
hu: _Nem szemét helyreállítása mappába:

en: Choose a folder to restore not-junk messages from the Junk folder to.
hu: Válasszon egy mappát, amelybe a nem szemét üzeneteket vissza szeretné állítani a levélszemét mappából.

en: Defaults
hu: Alapértékek

en: Please enter your name and email address below. The “optional” fields below do not need to be filled in, unless you wish to include this information in email you send.
hu: Adja meg a nevét és az e-mail-címét. Az „Elhagyható adatok” mezőket csak akkor kell kitöltenie, ha szeretné feltüntetni ezeket az adatokat a kimenő leveleiben.

en: The above name will be used to identify this account.
    Use for example, “Work” or “Personal”.
hu: A fenti név fogja azonosítani ezt a postafiókot.
    Például: „Munka” vagy „Személyes”.

en: Required Information
hu: Kötelező adatok

en: Full Nam_e:
hu: _Teljes név:

en: Email _Address:
hu: E-mail _cím:

en: Optional Information
hu: Elhagyható adatok

en: Re_ply-To:
hu: Vá_laszcím:

en: Or_ganization:
hu: S_zervezet:

en: Add Ne_w Signature…
hu: Ú_j aláírás hozzáadása…

en: A_liases:
hu: Á_lnevek:

en: Edi_t
hu: Sz_erkesztés

en: _Look up mail server details based on the entered e-mail address
hu: _Levelezőkiszolgáló részleteinek megkeresése a megadott e-mail-cím alapján

note: This is only a warning, not a blocker complete = complete && correct;
en: Full Name should not be empty
hu: A teljes név nem lehet üres

en: Email Address cannot be empty
hu: Az e-mail-cím nem lehet üres

en: Email Address is not a valid email
hu: Az e-mail-cím érvénytelen

en: Reply To is not a valid email
hu: A válaszcím érvénytelen

en: Account Name cannot be empty
hu: A fióknév nem lehet üres

en: Looking up account details…
hu: Fiók részleteinek kikeresése…

en: Advanced Options
hu: Speciális beállítások

en: Checking for New Mail
hu: Új levelek keresése

en: Check for _new messages every
hu: Új _levelek automatikus lekérdezése

en: Receiving Options
hu: Fogadás beállításai

en: Receiving Email
hu: Levelek fogadása

en: Use sender e-mail address
hu: Küldő e-mail-címének használata

en: General
hu: Általános

en: _Do not sign meeting requests (for Outlook compatibility)
hu: _Ne írja alá a találkozó-összehívási kérést (Outlook-kompatibilitás érdekében)

en: OpenPGP _Key ID:
hu: _OpenPGP-kulcs azonosítója:

en: Si_gning algorithm:
hu: _Aláírási algoritmus:

en: Al_ways sign outgoing messages when using this account
hu: M_indig írja alá az ebből a postafiókból kimenő üzeneteket

en: Always enc_rypt outgoing messages when using this account
hu: Mindig _titkosítsa az ebből a postafiókból kimenő üzeneteket

en: Always encrypt to _myself when sending encrypted messages
hu: _Mindig titkosít nekem is titkosított levelek küldésekor

en: Ad_vanced Options
hu: Spe_ciális beállítások

en: Always _trust keys in my keyring when encrypting
hu: Titkosításkor mindig megbízom a k_ulcstartómon található kulcsokban

en: Prefer _inline sign/encrypt for plain text messages
hu: Beágyazott _aláírás/titkosítás előnyben részesítése az egyszerű szöveges üzeneteknél

en: _Lookup keys for encryption in Web Key Directory (WKD)
hu: _Kulcsok keresése a titkosításhoz a webes kulcskönyvtárban (WKD)

en: Send own _public key in outgoing mails
hu: Saját _nyilvános kulcs elküldése a kimenő levelekben

en: Advertise encryption is pre_ferred
hu: A titkosítás hirdetése előnyben részesítve

en: A_sk before sending mails with own public key
hu: _Kérdezzen a saját nyilvános kulccsal történő levélküldés előtt

en: Secure MIME (S/MIME)
hu: Biztonságos MIME (S/MIME)

en: Sig_ning certificate:
hu: _Aláírási tanúsítvány:

en: Select
hu: Válasszon

en: _Clear
hu: _Törlés

en: Signing _algorithm:
hu: Aláírási alg_oritmus:

en: Always sign outgoing messages when using this account
hu: Mindig írja alá az ebből a postafiókból kimenő üzeneteket

en: Encryption certificate:
hu: Titkosítási tanúsítvány:

en: Always encrypt outgoing messages when using this account
hu: Mindig titkosítsa az ebből a postafiókból kimenő üzeneteket

en: Always encrypt to myself when sending encrypted messages
hu: Mindig titkosítson nekem is titkosított levelek küldésekor

en: Sending Email
hu: Levél küldése

en: Server _Type:
hu: Kiszolgáló tí_pusa:

en: Description:
hu: Leírás:

en: This is a summary of the settings which will be used to access your mail.
hu: Ez a levelei eléréshez használandó beállítások összefoglalása.

en: Personal Details
hu: Személyes adatok

en: Full Name:
hu: Teljes név:

en: Email Address:
hu: E-mail-cím:

en: Receiving
hu: Fogadás

en: Sending
hu: Küldés

en: Server Type:
hu: Kiszolgáló típusa:

en: Server:
hu: Kiszolgáló:

en: Username:
hu: Felhasználónév:

en: Security:
hu: Biztonság:

en: Cannot have both receiving and sending parts set to None
hu: Nem állítható a fogadó és küldő rész is Nincs értékre

en: Account Summary
hu: Fiók összefoglalása

en: Welcome to the Evolution Mail Configuration Assistant.
    
    Click “Next” to begin.
hu: Üdvözli az Evolution levelezésbeállító varázslója.
    
    A kezdéshez kattintson a „Következő” gombra.

en: Welcome
hu: Üdvözlet

en: Account Editor
hu: Postafiók-szerkesztő

en: _Add to Address Book…
hu: Hozzá_adás a címjegyzékhez…

en: _To This Address
hu: E_rre a címre

en: _From This Address
hu: Erről a _címről

en: Send _Reply To…
hu: _Válasz küldése…

en: Send a reply message to this address
hu: Válasz küldése erre a címre

en: Create Search _Folder
hu: _Keresőmappa létrehozása

en: Hid_e All
hu: Összes _mentése

en: _View Inline
hu: _Megtekintés beágyazva

en: Vie_w All Inline
hu: Összes m_egtekintése beágyazva

en: _Zoom to 100%
hu: _Nagyítás 100%-ra

en: Zoom the image to its natural size
hu: Visszaállítja a kép eredeti méretét

en: _Zoom to window
hu: _Nagyítás igazítása az ablakhoz

en: Zoom large images to not be wider than the window width
hu: A nagy képek átméretezése, hogy ne legyenek szélesebbek az ablaknál

en: Load this image
hu: A kép betöltése

en: Allow remote content from %s
hu: Távoli tartalom engedélyezése innen: %s

en: Load remote content from %s
hu: Távoli tartalom betöltése innen: %s

en: Create Folder
hu: Mappa létrehozása

en: Specify where to create the folder:
hu: Adja meg, hogy hol hozza létre a mappát:

en: C_reate
hu: Lét_rehozás

en: Folder _name:
hu: _Mappanév:

en: Folder Sort Order
hu: Mapparendezési sorrend

en: Reset current level
hu: Jelenlegi szint visszaállítása

en: Reset sort order in the current level to the defaults
hu: A rendezési sorrend visszaállítása a jelenlegi szinten az alapértelmezettre

en: Reset all levels
hu: Az összes szint visszaállítása

en: Reset sort order in all levels to their defaults
hu: A rendezési sorrend visszaállítása az összes szinten az alapértelmezettre

[ctx: ffe]
note: Translators: This is a name of a flag, the same as all strings in the 'ffe' context. The translated value should not contain spaces.
en: Answered
hu: Megválaszolt

[ctx: ffe]
en: Deleted
hu: Törölt

[ctx: ffe]
en: Draft
hu: Piszkozat

[ctx: ffe]
en: Flagged
hu: Megjelölt

[ctx: ffe]
en: Seen
hu: Olvasott

[ctx: ffe]
en: Attachment
hu: Melléklet

[ctx: ffe]
en: no
hu: nem

[ctx: ffe]
en: not
hu: nem

[ctx: ffe]
en: false
hu: hamis

en: Junk filtering software:
hu: Levélszemétszűrő szoftver:

en: _Label name:
hu: Címke_név:

en: I_mportant
hu: F_ontos

note: red
en: _Work
hu: M_unka

note: orange
en: _Personal
hu: S_zemélyes

note: green
en: _To Do
hu: _Teendő

note: blue
en: _Later
hu: _Később

en: Add Label
hu: Címke hozzáadása

en: Edit Label
hu: Címke szerkesztése

en: Note: Underscore in the label name is used
    as mnemonic identifier in menu.
hu: Megjegyzés: a címkenévben lévő aláhúzásjel
    hívóbetű-azonosítóként jelenik meg a menüben.

en: Color
hu: Színek

en: Message Note
hu: Üzenetfeljegyzés

en: Cannot find message in its folder summary
hu: Az üzenet nem található a mappája összesítésében

en: Failed to convert text to message
hu: A szöveg üzenetté alakítása sikertelen

en: Storing changes…
hu: Változtatások eltárolása…

en: Edit Message Note
hu: Üzenetfeljegyzés szerkesztése

en: Retrieving message…
hu: Üzenet letöltése…

en: Move selected headers to top
hu: A kijelölt fejlécek mozgatása a tetejére

en: Move selected headers up one row
hu: A kijelölt fejlécek mozgatása egy sorral fel

en: Move selected headers down one row
hu: A kijelölt fejlécek mozgatása egy sorral le

en: Move selected headers to bottom
hu: A kijelölt fejlécek mozgatása az aljára

en: Select all headers
hu: Minden fejléc kijelölése

en: Header Name
hu: Fejléc neve

en: Header Value
hu: Fejléc értéke

en: Headers
hu: Fejlécek

en: Page %d of %d
hu: %d/%d oldal

en: Move to Folder
hu: Áthelyezés mappába

en: Copy to Folder
hu: Másolás mappába

en: _Move
hu: Á_thelyezés

en: C_opy
hu: Má_solás

en: Deleting message note…
hu: Üzenetfeljegyzés törlése…

en: Are you sure you want to mark %d message as Junk? | Are you sure you want to mark %d messages as Junk?
hu[0]: Biztosan meg szeretne jelölni %d üzenetet levélszemétként?
hu[1]: Biztosan meg szeretne jelölni %d üzenetet levélszemétként?

en: The message will be shown in the Junk folder. | The messages will be shown in the Junk folder.
hu[0]: Az üzenet a Levélszemét mappában fog megjelenni.
hu[1]: Az üzenetek a Levélszemét mappában fognak megjelenni.

en: _Do not ask me again.
hu: _Ne kérdezze meg többé.

en: _Always ignore Reply-To: for mailing lists.
hu: A _válaszcím mellőzése levelezőlistákhoz mindig.

en: Failed to retrieve message:
hu: Az üzenet letöltése sikertelen:

en: Retrieving message “%s”
hu: „%s” üzenet letöltése

en: Add sender to address book
hu: Feladó hozzáadása a címjegyzékhez

en: _Archive
hu: _Archiválás

en: Move selected messages to the Archive folder for the account
hu: A kijelölt üzenetek áthelyezése a fiók Archívum mappájába

en: Check for _Junk
hu: Sze_mét keresése

en: Filter the selected messages for junk status
hu: A kijelölt üzenetek szűrése levélszemét állapotuk szerint

en: Assign C_olor…
hu: Szí_n hozzárendelése…

en: Assign color for the selected messages
hu: Szín rendelése a kiválasztott üzenetekhez

en: Unse_t Color
hu: Szín _törlése

en: Unset color for the selected messages
hu: A kijelölt üzenetek színének törlése

en: _Copy to Folder…
hu: _Másolás mappába…

en: Copy selected messages to another folder
hu: A kijelölt üzenetek másolása másik mappába

en: _Delete Message
hu: Üzenet tö_rlése

en: Mark the selected messages for deletion
hu: A kijelölt üzenetek megjelölése töröltként

en: _Add note…
hu: Feljegyzés hozzá_adása…

en: Add a note for the selected message
hu: Új feljegyzés létrehozása a kijelölt üzenethez

en: Delete no_te
hu: Feljegyzés _törlése

en: Delete the note for the selected message
hu: A kijelölt üzenethez tartozó feljegyzés törlése

en: _Edit note…
hu: Feljegyzés sz_erkesztése…

en: Edit a note for the selected message
hu: A kijelölt üzenethez tartozó feljegyzés szerkesztése

en: Create a Filter Rule for Mailing _List…
hu: Szűrőszabály készítése a _levelezőlistára…

en: Create a rule to filter messages to this mailing list
hu: Szabály készítése, amely szűri az erre a levelezőlistára érkező üzeneteket

en: Create a Filter Rule for _Recipients…
hu: Szűrőszabály készítése a cí_mzettekre…

en: Create a rule to filter messages to these recipients
hu: Szabály alkotása, amely szűri az ezeknek a címzetteknek szóló üzeneteket

en: Create a Filter Rule for Se_nder…
hu: Szűrőszabály készítése a _feladóra…

en: Create a rule to filter messages from this sender
hu: Szabály alkotása, amely szűri az ettől feladótól érkező üzeneteket

en: Create a Filter Rule for _Subject…
hu: Szűrőszabály készítése a _tárgyra…

en: Create a rule to filter messages with this subject
hu: Szabály alkotása, amely szűri az ilyen tárgyú üzeneteket

en: A_pply Filters
hu: _Szűrők alkalmazása

en: Apply filter rules to the selected messages
hu: Szűrőszabályok alkalmazása a kijelölt üzenetekre

en: Search for text in the body of the displayed message
hu: Szöveg keresése a megjelenített üzenet törzsében

en: _Clear Flag
hu: J_elölő törlése

en: Remove the follow-up flag from the selected messages
hu: A nyomon követés jelző eltávolítása a kijelölt üzenetről

en: _Flag Completed
hu: Meg_jelölés befejezettként

en: Set the follow-up flag to completed on the selected messages
hu: A nyomon követés jelző befejezettre állítása a kijelölt üzeneteken

en: Follow _Up…
hu: _Nyomon követés…

en: Flag the selected messages for follow-up
hu: A kijelölt üzenetek megjelölése nyomon követésre

en: Forward the selected message to someone
hu: A kijelölt üzenet továbbítása valakinek

en: Forward the selected message to someone as an attachment
hu: A kijelölt üzenet továbbítása valakinek mellékletként

en: Forward As _Attached
hu: _Továbbítás mellékletként

en: Forward the selected message in the body of a new message
hu: A kijelölt üzenet továbbítása az új üzenet törzsében

en: Forward As _Inline
hu: Továbbítás _beágyazva

en: Forward the selected message quoted like a reply
hu: Az üzenet továbbítása idézetként, ahogy a válaszban szokás

en: Forward As _Quoted
hu: Továbbítás i_dézetként

en: Change _More Labels…
hu: _Több címke megváltoztatása…

en: _New Label
hu: Ú_j címke

note: Translators: "None" is used in the message label context menu. *              It removes all labels from the selected messages.
en: N_one
hu: _Nincs

en: Force images in HTML mail to be loaded
hu: Képek betöltésének kényszerítése HTML levelekben

en: _Ignore Subthread
hu: _Alszál mellőzése

en: Mark new mails in a subthread as read automatically
hu: Egy alszál új leveleinek automatikus megjelölése olvasottként

en: _Ignore Thread
hu: Szál _mellőzése

en: Mark new mails in this thread as read automatically
hu: A szál új leveleinek automatikus megjelölése olvasottként

en: _Important
hu: _Fontos

en: Mark the selected messages as important
hu: A kijelölt üzenetek megjelölése fontosként

en: _Junk
hu: _Levélszemét

en: Mark the selected messages as junk
hu: A kijelölt üzenetek megjelölése levélszemétként

en: _Not Junk
hu: Ne_m levélszemét

en: Mark the selected messages as not being junk
hu: A kijelölt üzenetek megjelölése nem levélszemétként

en: _Read
hu: Ol_vasott

en: Mark the selected messages as having been read
hu: A kijelölt üzenetek megjelölése olvasottként

en: Do not _Ignore Subthread
hu: _Ne mellőzze az alszálat

en: Do not mark new mails in a subthread as read automatically
hu: Ne jelölje meg automatikusan az alszál új leveleit olvasottként

en: Do not _Ignore Thread
hu: _Ne mellőzze a szálat

en: Do not mark new mails in this thread as read automatically
hu: Ne jelölje meg automatikusan a szál új leveleit olvasottként

en: Uni_mportant
hu: Nem _fontos

en: Mark the selected messages as unimportant
hu: A kijelölt üzenetek megjelölése nem fontosként

en: _Unread
hu: _Olvasatlan

en: Mark the selected messages as not having been read
hu: A kijelölt üzenetek megjelölése olvasatlanként

en: _Edit as New Message…
hu: S_zerkesztés új üzenetként…

en: Open the selected messages in the composer for editing
hu: A kijelölt üzenetek megnyitása a szerkesztőben szerkesztésre

en: Compose _New Message
hu: Új ü_zenet írása

en: Open a window for composing a mail message
hu: Ablak megnyitása levélíráshoz

en: _Open in New Window
hu: Megnyitás ú_j ablakban

en: Open the selected messages in a new window
hu: A kijelölt üzenetek megnyitása új ablakban

en: _Move to Folder…
hu: Át_helyezés mappába…

en: Move selected messages to another folder
hu: A kijelölt üzenetek áthelyezése egy másik mappába

en: _Next Message
hu: _Következő üzenet

en: Display the next message
hu: A következő üzenet megjelenítése

en: Next _Important Message
hu: Következő _fontos üzenet

en: Display the next important message
hu: A következő fontos üzenet megjelenítése

en: Next _Thread
hu: Következő _szál

en: Display the next thread
hu: A következő szál megjelenítése

en: Next _Unread Message
hu: Következő _olvasatlan üzenet

en: Display the next unread message
hu: A következő olvasatlan üzenet megjelenítése

en: _Previous Message
hu: _Előző üzenet

en: Display the previous message
hu: Az előző üzenet megjelenítése

en: Pr_evious Important Message
hu: Előző fo_ntos üzenet

en: Display the previous important message
hu: Az előző fontos üzenet megjelenítése

en: Previous T_hread
hu: _Előző szál

en: Display the previous thread
hu: Az előző szál megjelenítése

en: P_revious Unread Message
hu: Előző ol_vasatlan üzenet

en: Display the previous unread message
hu: Az előző olvasatlan üzenet megjelenítése

en: Print this message
hu: Üzenet nyomtatása

en: Preview the message to be printed
hu: A nyomtatandó üzenet nyomtatási képe

en: Redirect (bounce) the selected message to someone
hu: A kijelölt üzenet átirányítása valakinek

en: Remo_ve Attachments
hu: Mellékletek _eltávolítása

en: Remove attachments
hu: Mellékletek eltávolítása

en: Remove Du_plicate Messages
hu: _Többszörös üzenetek eltávolítása

en: Checks selected messages for duplicates
hu: Többszörös üzenetek keresése a kijelöltek közt

en: Compose a reply to all the recipients of the selected message
hu: Válasz írása a kijelölt üzenet összes címzettjének

en: Choose reply options for the selected message
hu: Válasszon válaszlehetőségeket a kiválasztott üzenethez

en: Reply to the mailing list, or to all recipients
hu: Válasz írása a levelezőlistára, vagy minden címzettnek

en: Compose a reply to the mailing list of the selected message
hu: Válasz írása a kijelölt üzenethez tartozó levelezőlistára

en: Compose a reply to the sender of the selected message
hu: Válasz írása a kijelölt üzenet feladójának

en: Repl_y with Template
hu: Válasz _sablonnal

en: _Save to File…
hu: _Mentés fájlba…

en: Save selected messages as an mbox file
hu: A kijelölt üzenetek mentése mbox-fájlként

en: _Message Source
hu: Üzenet f_orrása

en: Show the raw email source of the message
hu: Üzenet nyers forrásának megjelenítése

en: _Undelete Message
hu: Üzenettörlés _visszavonása

en: Undelete the selected messages
hu: A kijelölt üzenetek törlésének visszavonása

en: Reset the text to its original size
hu: Visszaállítja a szöveg eredeti betűméretét

en: Increase the text size
hu: Szöveg betűméretének növelése

en: Decrease the text size
hu: Szöveg betűméretének csökkentése

en: Cre_ate
hu: _Létrehozás

en: _Label
hu: _Címke

en: _Group Reply
hu: _Csoportos válasz

en: _Go To
hu: _Ugrás

en: Mar_k As
hu: Me_gjelölés mint

en: Create a Search Folder from Mailing _List…
hu: Keresőmappa készítése a _levelezőlistából…

en: Create a search folder for this mailing list
hu: Keresőmappa létrehozása erre a levelezőlistára

en: Create a Search Folder from Recipien_ts…
hu: Keresőmappa készítése a _címzettekből…

en: Create a search folder for these recipients
hu: Keresőmappa létrehozása ezekre a címzettekre

en: Create a Search Folder from Sen_der…
hu: Keresőmappa készítése a _feladóból…

en: Create a search folder for this sender
hu: Keresőmappa létrehozása erre a feladóra

en: Create a Search Folder from S_ubject…
hu: Keresőmappa készítése a _tárgyból…

en: Create a search folder for this subject
hu: Keresőmappa létrehozása erre a tárgyra

en: Mark for Follo_w Up…
hu: Megjelölés nyomon _követéshez…

en: Mark as _Important
hu: Fo_ntos

en: Mark as _Junk
hu: _Levélszemét

en: Mark as _Not Junk
hu: Nem le_vélszemét

en: Mar_k as Read
hu: Ol_vasott

en: Mark as Uni_mportant
hu: Nem _fontos

en: Mark as _Unread
hu: _Olvasatlan

en: Show a blinking cursor in the body of displayed messages
hu: Villogó kurzor megjelenítése a megjelenített üzenet törzsében

en: Show messages with all email headers
hu: Üzenetek megjelenítése a teljes e-mail fejléccel

en: Retrieving message
hu: Üzenet letöltése

en: Modify labels for selected message | Modify labels for selected messages
hu[0]: A kijelölt üzenet címkéinek módosítása
hu[1]: A kijelölt üzenetek címkéinek módosítása

en: Set _Selected
hu: _Kijelöltek beállítása

en: Set _None
hu: Kijelölés _megszüntetése

en: Delete
hu: Törlés

en: Next
hu: Következő

en: Previous
hu: Előző

en: Do not warn me again
hu: Ne figyelmeztessen többé

en: Deleting messages in Junk folder “%s”…
hu: Üzenetek törlése a(z) „%s” Személt mappából…

en: Refreshing folder “%s”
hu: „%s” mappa frissítése

en: Marking thread to be ignored
hu: A szál megjelölése mellőzendőként

en: Unmarking thread from being ignored
hu: A szál megjelölése nem mellőzendőként

en: Marking subthread to be ignored
hu: Az alszál megjelölése mellőzendőként

en: Unmarking subthread from being ignored
hu: Az alszál megjelölése nem mellőzendőként

en: Printing
hu: Nyomtatás

note: Translators: %s is replaced with a folder * name %u with count of duplicate messages.
en: Folder “%s” contains %u duplicate message. Are you sure you want to delete it? | Folder “%s” contains %u duplicate messages. Are you sure you want to delete them?
hu[0]: A mappa („%s”) %u többszörös üzenetet tartalmaz. Biztos, hogy törölni szeretné ezt?
hu[1]: A mappa („%s”) %u többszörös üzenetet tartalmaz. Biztos, hogy törölni szeretné ezeket?

en: Save Message | Save Messages
hu[0]: Üzenet mentése
hu[1]: Üzenetek mentése

note: Translators: This is part of a suggested file name * used when saving a message or multiple messages to * mbox format, when the first message doesn't have a * subject.  The extension ".mbox" is appended to the * string; for example "Message.mbox".
en: Message | Messages
hu[0]: Üzenet
hu[1]: Üzenetek

en: Parsing message
hu: Üzenet feldolgozása

en: Allow remote content for anyone from %s
hu: Távoli tartalom engedélyezése bárkinek innen: %s

en: Allow remote content for %s
hu: Távoli tartalom engedélyezése ennek: %s

en: Do not show this message again
hu: Ne mutassa ezt többé

en: Load remote content
hu: Távol tartalom betöltése

en: You can download remote content manually, or set to remember to download remote content for this sender or used sites.
hu: A távoli tartalmat letöltheti kézileg, vagy megjegyeztetheti a távoli tartalom letöltését ehhez a feladóhoz vagy oldalhoz.

en: The message has no text content.
hu: Az üzenetnek nincs szöveges tartalma.

en: Flag to Follow Up
hu: Jelölő nyomon követéshez

en: Cl_ear
hu: _Törlés

en: No Title
hu: Nincs cím

en: Book '%s' not found
hu: A(z) „%s” könyv nem található

en: No data source found for UID “%s”
hu: Nem található adatforrás a(z) „%s” UID-hez

en: %s authentication failed
hu: A(z) %s hitelesítés sikertelen

en: Failed to open file “%s”: %s
hu: Nem sikerült megnyitni a(z) „%s” fájlt: %s

en: Failed to seek to offset in file
hu: Nem sikerült az eltolásra pozicionálni a fájlban

en: Import to Folder
hu: Importálás mappába

en: _Import
hu: _Importálás

en: Could not import any message
hu: Nem sikerült importálni egyetlen üzenetet sem

en: Imported one message. | Imported %u messages.
hu[0]: Egy üzenet importálva.
hu[1]: %u üzenet importálva.

en: Failed to import message
hu: Nem sikerült importálni az üzenetet

en: Failed to print message: %s
hu: Nem sikerült kinyomtatni az üzenetet: %s

en: Open Message File
hu: Üzenetfájl megnyitása

en: Mail Messages
hu: Levélüzenetek

en: All Files (*)
hu: Minden fájl (*)

note: Intentionally the "Mail Viewer" first, because it's more important than the message subject
en: Mail Viewer — %s
hu: Levélmegtekintő – %s

en: Failed to load message
hu: Nem sikerült betölteni az üzenetet

en: Import…
hu: Importálás…

[ctx: mboxImp]
note: Translators: Column header for a message subject
en: Subject
hu: Tárgy

[ctx: mboxImp]
note: Translators: Column header for a message From address
en: From
hu: Feladó

en: _Import All…
hu: Összes _importálása…

en: File “%s” does not contain MIME message
hu: A(z) „%s” fájl nem tartalmaz MIME-üzenetet

en: Reading file…
hu: Fájl olvasása…

en: Failed to read file content
hu: Nem sikerült beolvasni a fájl tartalmát

note: Translators: The %d is replaced with the actual count of recipients, which is always more than one.
en: Are you sure you want to send a message with %d To and CC recipients? | Are you sure you want to send a message with %d To and CC recipients?
hu[0]: Valóban a megadott %d címzett és másolat címre szeretne üzenetet küldeni?
hu[1]: Valóban a megadott %d címzett és másolat címre szeretne üzenetet küldeni?

note: Translators: The %d is replaced with the actual count of recipients, which is always more than one.
en: You are trying to send a message to %d recipients in To and CC fields. This would result in all recipients seeing the email addresses of each other. In some cases this behaviour is undesired, especially if they do not know each other or if privacy is a concern. Consider adding recipients to the BCC field instead. | You are trying to send a message to %d recipients in To and CC fields. This would result in all recipients seeing the email addresses of each other. In some cases this behaviour is undesired, especially if they do not know each other or if privacy is a concern. Consider adding recipients to the BCC field instead.
hu[0]: %d cím van címzettként és másolatként megadva, akiknek üzenetet próbál küldeni. Emiatt minden címzett látni fogja a többiek e-mail-címét. Néha ez a viselkedés nem kívánatos, különösen ha nem ismerik egymást, vagy az adatvédelem szempont. Fontolja meg inkább a Rejtett másolat mező használatát.
hu[1]: %d cím van címzettként és másolatként megadva, akiknek üzenetet próbál küldeni. Emiatt minden címzett látni fogja a többiek e-mail címét. Néha ez a viselkedés nem kívánatos, különösen ha nem ismerik egymást, vagy az adatvédelem szempont. Fontolja meg inkább a Rejtett másolat mező használatát.

en: Attachment changed | %d attachments changed
hu[0]: A melléklet megváltozott
hu[1]: %d melléklet megváltozott

en: Attachment “%s” changed after being added to the message. Do you want to send the message anyway?
hu: A(z) „%s” melléklet megváltozott az üzenethez történt hozzáadása után. Mindenképpen el szeretné küldeni az üzenetet?

en: One attachment changed after being added to the message. Do you want to send the message anyway? | %d attachments changed after being added to the message. Do you want to send the message anyway?
hu[0]: Egy melléklet megváltozott az üzenethez történt hozzáadása után. Mindenképpen el szeretné küldeni az üzenetet?
hu[1]: %d melléklet megváltozott az üzenethez történt hozzáadásuk után. Mindenképpen el szeretné küldeni az üzenetet?

note: This message is never removed from the camel operation, otherwise the GtkInfoBar hides itself and the user sees no feedback.
en: Waiting for attachments to load…
hu: Várakozás a mellékletek betöltésére…

note: Note to translators: this is the attribution string used * when quoting messages.  Each ${Variable} gets replaced * with a value.  To see a full list of available variables, * see mail/em-composer-utils.c:attribvars array.
en: On ${AbbrevWeekdayName}, ${Year}-${Month}-${Day} at ${24Hour}:${Minute} ${TimeZone}, ${Sender} wrote:
hu: ${Year}. ${Month}. ${ Day}, ${WeekdayName} keltezéssel ${24Hour}.${Minute}-kor ${Sender} ezt írta:

en: -------- Forwarded Message --------
hu: -------- Továbbított üzenet --------

en: -----Original Message-----
hu: -----Eredeti üzenet-----

en: an unknown sender
hu: ismeretlen feladó

en: Alternative Reply
hu: Alternatív válasz

en: _Reply
hu: _Válasz

en: Recipients:
hu: Címzettek:

en: Reply to _Sender
hu: Válasz a _feladónak

en: Reply style:
hu: Válasz stílusa:

en: Attach_ment
hu: _Melléklet

en: Inline (_Outlook style)
hu: Beágyazott (_Outlook stílus)

en: _Quote
hu: I_dézet

en: Do _Not Quote
hu: _Ne idézze

note: Translators: The text is followed by the format combo with values like 'Plain Text', 'HTML' and so on
en: _Format message in
hu: Üzenet _formázása ebben

en: Apply t_emplate
hu: _Sablon alkalmazása

en: Preserve original message S_ubject
hu: Eredeti üzenet tárgyának megőrzése

en: one recipient | %d recipients
hu[0]: egy címzett
hu[1]: %d címzett

note: FIXME GTK_WINDOW (composer)
en: Posting destination
hu: Címzett címe

en: Choose folders to post the message to.
hu: Válassza ki a mappákat, ahová az üzenetet küldi.

en: Description of Filters
hu: Szűrők leírása

note: Translators: The first '%s' is replaced with the rule name; the second '%s' with 'enabled' or 'disabled' word; the third '%s' is replaced with the account name
en: %s (%s, for account %s)
hu: %s (%s ennél a fióknál: %s)

en: enabled
hu: engedélyezve

en: disabled
hu: letiltva

note: Translators: The first '%s' is replaced with the rule name; the second '%s' with 'enabled' or 'disabled' word
en: %s (%s, for any account)
hu: %s (%s az összes fióknál)

en: If all the following conditions are met
hu: Ha a következő feltételek mindegyike teljesül

en: If any of the following conditions are met
hu: Ha a következő feltételek egyike teljesül

note: and now for the action area
en: Then
hu: Azután

en: De_scribe Filters…
hu: _Szűrők leírása…

en: Select Folder
hu: Válasszon mappát

en: Default Account
hu: Alapértelmezett fiók

[ctx: mail-filter-rule]
note: Translators: This is in a Mail filter rule editor, part of "For account: [ Any   ]" section
en: Any
hu: Bármely

en: Rul_e type:
hu: Szabály_típus:

en: _For Account:
hu: _Fiókhoz:

en: Add Ac_tion
hu: Mű_velet hozzáadása

en: Select Custom Icon
hu: Válasszon egyéni ikont

en: _Use custom icon
hu: Egyéni _ikon használata

en: Use te_xt color
hu: Szövegszín _használata

en: Path:
hu: Útvonal:

en: Unread messages: | Unread messages:
hu[0]: Olvasatlan üzenet:
hu[1]: Olvasatlan üzenet:

en: Total messages: | Total messages:
hu[0]: Üzenetek összesen:
hu[1]: Üzenetek összesen:

en: Quota usage (%s):
hu: Kvótahasználat (%s):

en: Quota usage
hu: Kvótahasználat

note: Translators: Label of a combo with a list of configured accounts where a user can choose which account to use as the sender when composing a message in this folder
en: _Send Account Override:
hu: _Küldési postafiók felülbírálása:

en: Archive this folder using these settings:
hu: Mappa archiválása ezen beállításokkal:

[ctx: autoarchive]
note: Translators: This text is part of "Auto-cleanup messages older than [X] [days/weeks/months]"
en: Auto-_cleanup messages older than
hu: Ennél _régebbi üzenetek automatikus törlése:

[ctx: autoarchive]
note: Translators: This text is part of "Auto-cleanup messages older than [X] [days/weeks/months]"
en: days
hu: nap

[ctx: autoarchive]
note: Translators: This text is part of "Auto-cleanup messages older than [X] [days/weeks/months]"
en: weeks
hu: hét

[ctx: autoarchive]
note: Translators: This text is part of "Auto-cleanup messages older than [X] [days/weeks/months]"
en: months
hu: hónap

en: Move messages to the default archive _folder
hu: A régi üzenetek áthelyezése az alapértelmezett archiválási _mappába

en: _Move messages to:
hu: Üzenetek át_helyezése ide:

en: Archive folder
hu: Archiválási mappa

en: Select folder to use for Archive
hu: Válasszon mappát az archiváláshoz

en: _Delete messages
hu: Üzenetek tö_rlése

en: Server Tag
hu: Kiszolgáló címkéje

en: Label
hu: Címke

en: Appearance
hu: Megjelenés

note: Translators: "Archive" is a noun (This is a tab heading in the mail folder properties)
en: Archive
hu: _Archiválás

en: Labels
hu: Címkék

en: Folder Properties
hu: Mappa tulajdonságai

en: Gathering folder properties
hu: Mappatulajdonságok összegyűjtése

en: <click here to select a folder>
hu: <kattintson ide a mappa kiválasztásához>

en: Search for folder…
hu: Mappa keresése…

en: Create a new folder
hu: Új mappa létrehozása

en: Folder names cannot contain “/”
hu: A mappanevek nem tartalmazhatják a „/” karaktert

en: Mail Folder Tree
hu: Levélmappa-fa

en: Moving folder %s
hu: %s mappa áthelyezése

en: Copying folder %s
hu: %s mappa másolása

en: Moving messages into folder %s
hu: Üzenetek áthelyezése a(z) %s mappába

en: Copying messages into folder %s
hu: Üzenetek másolása a(z) %s mappába

en: Cannot drop message(s) into toplevel store
hu: Nem lehet üzeneteket egy felsőszintű tárolóba helyezni

note: UNMATCHED is always last.
en: UNMATCHED
hu: KI NEM VÁLOGATOTT

en: Trash
hu: Kuka

en: Junk
hu: Levélszemét

en: Moving folder “%s”
hu: „%s” mappa áthelyezése

en: Copying folder “%s”
hu: „%s” mappa másolása

en: Moving folder “%s” (%d/%d)
hu: „%s” mappa áthelyezése (%d/%d)

en: Copying folder “%s” (%d/%d)
hu: „%s” mappa másolása (%d/%d)

en: Move Folder To
hu: Mappa áthelyezése

en: Copy Folder To
hu: Mappa másolása

en: _Subscribe
hu: _Feliratkozás

en: Su_bscribe To Shown
hu: Feliratkozás _megjelenítettre

en: Subscribe To _All
hu: Feliratkozás min_dre

en: _Unsubscribe
hu: _Leiratkozás

en: Unsu_bscribe From Hidden
hu: Leiratkozás _rejtettről

en: Unsubscribe From _All
hu: Leiratkozás _mindről

en: %d unread,  | %d unread,
hu[0]: %d olvasatlan,
hu[1]: %d olvasatlan,

en: %d total | %d total
hu[0]: összesen %d
hu[1]: összesen %d

en: Folder Subscriptions
hu: Feliratkozás mappákra

en: _Account:
hu: _Postafiók:

en: Clear Search
hu: Keresés törlése

en: Sho_w items that contain:
hu: A_z ezt tartalmazó elemek:

en: Subscribe to the selected folder
hu: Feliratkozás a kijelölt mappára

en: Su_bscribe
hu: _Feliratkozás

en: Unsubscribe from the selected folder
hu: Leiratkozás a kijelölt mappáról

en: Collapse all folders
hu: Összes mappa összecsukása

en: C_ollapse All
hu: Összes össze_csukása

en: Expand all folders
hu: Összes mappa kibontása

en: E_xpand All
hu: Öss_zes kibontása

en: Refresh the folder list
hu: A mappalista frissítése

en: Stop the current operation
hu: A jelenlegi művelet leállítása

en: _Stop
hu: _Leállítás

note: Translators: This message is shown only for ten or more * messages to be opened.  The %d is replaced with the actual * count of messages. If you need a '%' in your text, then * write it doubled, like '%%'.
en: Are you sure you want to open %d message at once? | Are you sure you want to open %d messages at once?
hu[0]: Valóban meg akar nyitni egyszerre %d üzenetet?
hu[1]: Valóban meg akar nyitni egyszerre %d üzenetet?

en: Message Filters
hu: Üzenetszűrők

en: Messages from %s
hu: A feladó %s

en: Deleting old messages
hu: Régi üzenetek törlése

[ctx: trust]
en: _Unknown
hu: _Ismeretlen

[ctx: trust]
en: _Never trust
hu: _Sose bízzon meg

[ctx: trust]
en: Trust _marginally
hu: Megbízás _kismértékben

[ctx: trust]
en: Trust _fully
hu: Megbízás _teljesen

[ctx: trust]
en: Trust _ultimately
hu: Megbízás tökél_etesen

en: Key ID: %s
hu: Kulcsazonosító: %s

en: Fingerprint: %s
hu: Ujjlenyomat: %s

en: Created: %s
hu: Létrehozva: %s

en: User ID: %s
hu: Felhasználó-azonosító: %s

en: Set trust level for the key:
hu: Megbízhatósági szint beállítása a kulcshoz:

en: Search _Folders
hu: Keresőma_ppák

en: Add Folder
hu: Mappa hozzáadása

en: Customize Appearance
hu: Megjelenés személyre szabása

en: Search Folder Sources
hu: Keresőmappa-források

en: Automatically update on any _source folder change
hu: A_utomatikus frissítés minden forrásmappa-változáskor

en: All local folders
hu: Az összes helyi mappa

en: All active remote folders
hu: Az összes aktív távoli mappa

en: All local and active remote folders
hu: Az összes helyi és aktív távoli mappa

en: Specific folders
hu: Megadott mappák

en: include subfolders
hu: almappák felvétele

en: Sender
hu: Küldő

en: does not start with
hu: nincs az elején

en: does not end with
hu: nem végződik

en: sounds like
hu: úgy hangzik, mint

en: does not sound like
hu: nem úgy hangzik, mint

en: Recipients
hu: Címzettek

en: Sender or Recipients
hu: Feladó vagy címzettek

en: has words
hu: szavakat tartalmaz

en: does not have words
hu: nem tartalmaz szavakat

en: Specific header
hu: Adott fejléc

en: exists
hu: létezik

en: does not exist
hu: nem létezik

en: Message Body
hu: Üzenettörzs

en: Free Form Expression
hu: Tetszőleges kifejezés

en: Date sent
hu: Küldés dátuma

en: is before
hu: előtte volt

en: is after
hu: után volt

en: Date received
hu: Fogadás dátuma

en: Score
hu: Pontszám

en: Size (kB)
hu: Méret (kB)

en: is greater than or equal to
hu: nagyobb vagy egyenlő mint

en: is less than or equal to
hu: kisebb vagy egyenlő mint

en: Replied to
hu: Megválaszolt

en: Important
hu: Fontos

note: Past tense, as in "has been read".
en: Read
hu: Olvasott

en: Follow Up
hu: Nyomon követés

en: is Flagged
hu: meg van jelölve

en: is not Flagged
hu: nincs megjelölve

en: is Completed
hu: befejezve

en: is not Completed
hu: nincs befejezve

en: Follow Up Due By
hu: Nyomon követés esedékessége

en: Contain iCalendar Data
hu: Tartalmaz iCalendar adatokat

en: Do Not Contain iCalendar Data
hu: Nem tartalmaz iCalendar adatokat

en: Mailing list
hu: Levelezőlista

en: Regex Match
hu: Regex illeszkedés

en: Message Header
hu: Üzenet fejléce

en: Source Account
hu: Forráspostafiók

en: Pipe to Program
hu: Átirányítás programhoz

en: returns
hu: visszatér

en: does not return
hu: nem tér vissza

en: returns greater than
hu: visszatér nagyobb mint

en: returns less than
hu: visszatér kisebb mint

en: Junk Test
hu: Levélszemét-teszt

en: Message is Junk
hu: Az üzenet levélszemét

en: Message is not Junk
hu: Az üzenet nem levélszemét

en: Inconclusive whether Message is Junk
hu: Nem egyértelmű, hogy az üzenet szemét-e

en: Message Location
hu: Üzenet helye

en: contains Sender
hu: tartalmazza a feladót

en: does not contain Sender
hu: nem tartalmazza a feladót

en: Match All
hu: Összes illesztése

en: Stop Processing
hu: Feldolgozás leállítása

en: Set Label
hu: Címke beállítása

en: Unset Label
hu: Címke beállításának törlése

en: Assign Color
hu: Szín hozzárendelése

en: Unset Color
hu: Szín törlése

en: Assign Score
hu: Pontszám hozzárendelése

en: Adjust Score
hu: Pontszám beállítása

en: Set Status
hu: Állapot beállítása

en: Deleted
hu: Törölt

en: Unset Status
hu: Állapot törlése

en: Learn as Junk
hu: Megtanulás levélszemétként

en: Beep
hu: Hangjelzés

en: Play Sound
hu: Hang lejátszása

en: Run Program
hu: Program futtatása

en: Forward to
hu: Továbbítás

en: with
hu: ezzel:

en: Importing Elm data
hu: Elm adatok importálása

en: Evolution Elm importer
hu: Evolution Elm importáló

en: Import mail from Elm.
hu: Levelek importálása az Elmből.

en: _Destination folder:
hu: _Célmappa:

en: Select folder
hu: Válasszon mappát

en: Select folder to import into
hu: Válassza ki az importálandó adatok célkönyvtárát

en: Showing only first few messages, more will be imported
hu: Csak az első néhány üzenet megjelenítése, a továbbiak importálva lesznek

en: Importer Berkeley Mailbox format folders
hu: Berkeley Mailbox formátumú mappák importálója

en: %d Address | %d Addresses
hu[0]: %d cím
hu[1]: %d cím

en: Evolution KMail importer
hu: Evolution KMail importáló

en: Import mail and contacts from KMail.
hu: Levelek és névjegyek importálása az KMailből.

en: Importing mailbox
hu: Postaláda importálása

en: Importing mail and contacts from KMail
hu: Levelek és névjegyek importálása az KMailből

note: Destination folder, was set in our widget
en: Importing “%s”
hu: „%s” importálása

en: Scanning %s
hu: %s pásztázása

en: Importing Pine data
hu: Pine adatok importálása

en: Evolution Pine importer
hu: Evolution Pine importáló

en: Import mail from Pine.
hu: Levelek importálása a Pine-ból.

en: Mail to %s
hu: A címzett %s

en: Mail from %s
hu: A feladó %s

en: Subject is %s
hu: A téma %s

en: %s mailing list
hu: %s levelezőlista

en: Add Filter Rule
hu: Szűrőszabály hozzáadása

note: Translators: The first %s is name of the affected * filter rule(s), the second %s is URI of the removed * folder. For more than one filter rule is each of * them on a separate line, with four spaces in front * of its name, without quotes.
en: The filter rule “%s” has been modified to account for the deleted folder
    “%s”. | The following filter rules
    %s have been modified to account for the deleted folder
    “%s”.
hu[0]: A(z) „%s” szűrőszabály módosítva lett, hogy figyelembe vegye ezt a törölt mappát:
    „%s”.
hu[1]: A következő szűrőszabályok:
    „%s” módosítva lettek, hogy figyelembe vegyék ezt a törölt mappát:
    „%s”.

en: Open Message Filters
hu: Üzenetszűrők megnyitása

en: Set custom junk header
hu: Egyéni levélszemétfejléc beállítása

en: All new emails with header that matches given content will be automatically filtered as junk
hu: Minden, az adott tartalomra illeszkedő fejlécű új e-mail automatikusan ki lesz szűrve szemétként

en: Header name
hu: Fejléc neve

en: Header content
hu: Fejléc tartalma

en: Default Behavior
hu: Alapértelmezett viselkedés

note: Translators: The text is followed by the format combo with values like
en: For_mat messages in
hu: Üzenetek for_mázása ebben

en: Automatically insert _emoticons
hu: Han_gulatjelek automatikus beillesztése

en: Use Un_icode characters for emoticons
hu: Un_icode karakterek használata a hangulatjelekhez

en: Always request rea_d receipt
hu: Tértivevény kérése min_dig

en: Always request Deli_very Status Notification
hu: Mindig kérjen térti_vevényt

en: Encode filenames in an _Outlook/GMail way
hu: Fájlnevek kódolása _Outlook/GMail-szerűen

en: Send messages through Outbo_x folder
hu: Üzenetek küldése az _Elküldött mappán át

en: Number of characters for word w_rapping:
hu: _Karakterek száma sortöréshez:

en: Ch_aracter encoding:
hu: Karakterkó_dolás:

en: Replies and Forwards
hu: Válaszok és továbbítások

en: _Reply style:
hu: _Válasz stílusa:

en: _Forward style:
hu: _Továbbítás stílusa:

en: _Language:
hu: _Nyelv:

en: Include si_gnature in new messages only
hu: _Aláírás elhelyezése csak új üzenetekben

en: Ig_nore Reply-To: for mailing lists
hu: _Válaszcím mellőzése levelezőlistákhoz

en: Gro_up Reply goes only to mailing list, if possible
hu: A _Csoportos válasz küldése csak a levelezőlistára, ha lehetséges

en: Digitally _sign messages when original message signed (PGP or S/MIME)
hu: Üzenetek _digitális aláírása, ha az eredeti üzenet is alá van írva (PGP vagy S/MIME)

en: _Wrap quoted text in replies
hu: Idézett szöveg _tördelése a válaszokban

en: _Attach multiple messages as separate files
hu: Több üzenet _csatolása különálló fájlokként

[ctx: ReplyForward]
en: Inline
hu: Beágyazott

en: Sig_natures
hu: _Aláírások

en: Signatures
hu: Aláírások

en: _Languages
hu: Nye_lvek

en: Languages Table
hu: Nyelvek táblázata

en: The list of languages here reflects only the languages for which you have a dictionary installed.
hu: Ezen az oldalon csak azok a nyelvek vannak felsorolva, amelyekhez van telepítve helyesírás-ellenőrző szótár.

en: Check spelling while I _type
hu: Helyesírás-ellenőrzés beírás _közben

en: To help avoid email accidents and embarrassments, ask for confirmation before taking the following checkmarked actions:
hu: E-mail balesetek és kellemetlenségek elkerülése érdekében kérjen megerősítést az alább kijelölt műveletek végrehajtása előtt:

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with an _empty subject line
hu: Ü_res tárgysorú üzenet küldése

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with only _Bcc recipients defined
hu: Csak rejtett _másolatot kapó címzettekkel rendelkező üzenet küldése

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message to many _To and CC recipients
hu: Üzenet küldése sok címzett vagy _másolat megadásakor

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a _private reply to a mailing list message
hu: _Magánjellegű válasz küldése levelezőlista-üzenetre

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a reply to a large _number of recipients
hu: Válasz _küldése sok címzettnek

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Allowing a _mailing list to redirect a private reply to the list
hu: M_agánjellegű válasz listára való átirányításának engedélyezése levelezőlistának

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with _recipients not entered as mail addresses
hu: Nem levélcímként megadott _címzetteknek való üzenetküldés

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message using _key accelerator (Ctrl+Enter)
hu: Üzenet _küldése gyorsbillentyűvel (Ctrl+Enter)

note: Translators:
en: Before composer _format changes from HTML to Plain Text
hu: Mielőtt a szerkesztő_formátum HTML-ről egyszerű szövegesre vált

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with _attachments which changed since being attached
hu: Üzenet küldése olyan _mellékletekkel, amelyek megváltoztak a csatolás óta

en: Sending an _HTML mail to contacts that do not want them
hu: _HTML üzenet küldése olyan címzetteknek, akik nem kérnek ilyet

en: Addresses or domains which accept HTML messages:
hu: Olyan címek vagy tartományok, amelyek elfogadják a HTML üzeneteket:

en: Confirmations
hu: Megerősítések

note: Translators: Label of a frame with a list of folders for which to use selected account in Send account overrides
en: Use for Folders
hu: Használat ezen mappákhoz

note: Translators: Label of a frame with a list of recipients for whom to use selected account in Send account overrides
en: Use for Recipients
hu: Használat ezen címzettekhez

note: Translators: Label of a frame with a list of configured accounts in Send account overrides
en: Account
hu: Postafiók

en: Send account overrides
hu: Küldési postafiók felülbírálásai

en: Assign which account should be used as a send account for respective folders or recipients, an override for usual send account detection. List of recipients can contain partial addresses or names. The name and the address parts are compared separately.
hu: Adja meg, mely postafiók legyen küldési postafiókként felhasználva az egyes mappákhoz vagy címzettekhez a küldési postafiókok normál felismerésének felülbírálásával. A címzettek listája tartalmazhat részleges címeket vagy neveket is. A név és cím részek külön-külön kerülnek összehasonlításra.

en: _Folder override has precedence over Recipient override
hu: A _mappa-felülbírálás előnyben van a címzett-felülbírálással szemben

en: Send Account
hu: Küldési postafiók

en: Start up
hu: Indítás

en: Check for new _messages on start
hu: Új _levelek keresése indításkor

en: Check for new messa_ges in all active accounts
hu: Új levelek keresése minden aktív p_ostafiókból

en: Message Display
hu: Üzenetmegjelenítés

en: _Use the same fonts as other applications
hu: Más _alkalmazások által használt betűkészlet használata

en: S_tandard Font:
hu: _Szabványos betűkészlet:

en: Select HTML fixed width font
hu: Válasszon rögzített szélességű betűkészletet a HTML-hez

en: Select HTML variable width font
hu: Válasszon változó szélességű betűkészletet a HTML-hez

en: Fix_ed Width Font:
hu: _Rögzített szélességű betűkészlet:

en: Minimum Font _Size:
hu: Legkisebb _betűméret:

note: Translators: This is part of
en: (in pixels)
hu: (képpontokban)

en: _Mark messages as read after
hu: _Várakozás az üzenet olvasottként megjelölése előtt

en: Highlight _quotations with
hu: _Idézetek kiemelése

en: Pick a color
hu: Válasszon színt

en: color
hu: színnel

en: Default character e_ncoding:
hu: Ala_pértelmezett karakterkódolás:

en: Apply the same _view settings to all folders
hu: _Ugyanazon nézetbeállítások használata minden mappára

en: F_all back to threading messages by subject
hu: Üzenetek szálakra bontása _tárgy szerint

en: Group messages to _flat threads
hu: Üzenetek csoportosítása _lapos szálakba

en: Delete Mail
hu: Levél törlése

en: Empty _trash folders
hu: _Kuka mappák ürítése

en: Confirm _when expunging a folder
hu: _Megerősítés mappa tisztításakor

en: Confirm when emptying a _Junk folder
hu: Megerősítés S_zemét mappák ürítésekor

en: Go to the previ_ous message after message deletion
hu: Ugrás az _előző üzenetre üzenettörlés után

en: Archive Mail
hu: Levél archiválása

en: Archive folder to use for On This Computer messages
hu: Az Ezen a számítógépen üzenetekhez használandó archívum mappa

en: On This Computer A_rchive folder:
hu: _Archívum mappa ezen a számítógépen:

note: If enabled, show animation; if disabled, only display a static image without any animation
en: _Show animated images
hu: _Animált képek megjelenítése

en: Unset colors provided in HTML mails in message previe_w
hu: A HTML levelekben megadott színek eltávolítása az üzenet elő_nézetében

en: Loading Remote Content
hu: Távoli tartalom betöltése

en: _Never load remote content from the Internet
hu: _Soha ne töltse le a távoli tartalmat a hálózatról

en: _Load remote content only in messages from contacts
hu: Távoli tartalom betöltése csak _ha a feladó szerepel a címjegyzékben

en: _Always load remote content from the Internet
hu: _Mindig töltse le a távoli tartalmat a hálózatról

en: Notify about _missing remote content in the message preview
hu: Értesítsen a hiányzó távoli tartalomról az üzenet előnézetben

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Allow for sites:
hu: Engedélyezés oldalaknak:

en: Allow for senders:
hu: Engedélyezés feladóknak:

en: HTML Messages
hu: HTML üzenetek

en: Sender Photograph
hu: Feladó fényképe

en: _Show the photograph of sender in the message preview
hu: Feladó fé_nyképének megjelenítése az e-mail előnézetben

en: Search libra_vatar.org for the photograph of sender
hu: A feladó fényképének keresése a libra_vatar.org-on

en: Displayed Message Headers
hu: Megjelenített üzenetfejlécek

en: Show _full mail addresses in message preview
hu: _Teljes e-mail-címek megjelenítése az üzenet előnézetében

en: Mail Headers Table
hu: Levélfejlécek táblázata

en: Re_set
hu: _Visszaállítás

en: Message List User Headers
hu: Levelezőlista felhasználói fejlécei

en: Message List User Headers Table
hu: Levelezőlista felhasználói fejléceinek táblázata

en: Date/Time Format
hu: Dátum/időformátum

en: Check incoming _messages for junk
hu: Levélszemét keresése b_eérkezett levelekben

en: _Delete junk messages
hu: _Levélszemét törlése

en: _Prompt before marking message as junk
hu: _Kérdezzen egy üzenet levélszemétként való megjelölése előtt

en: Junk Test Options
hu: Levélszemét teszt beállítások

en: Do not mar_k messages as junk if sender is in my address book
hu: Ne jelölje meg az üzeneteket s_zemétként, ha a feladó a címjegyzékemben van

en: _Lookup in local address book only
hu: Keresés csak a _helyi címjegyzékekben

en: Check cu_stom headers for junk
hu: Levél_szemét keresése egyéni fejlécekben

en: Ask for confirmation before taking the following checkmarked actions:
hu: Kérjen megerősítést az alább kijelölt műveletek végrehajtása előtt:

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Check whether Evolution is the _default mailer
hu: Annak ellenőrzése, hogy az Evolution-e az _alapértelmezett levelezőkliens

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Emptying the _Trash
hu: A _Kuka ürítése

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Tries to _open 10 or more messages at once
hu: _Megpróbál 10 vagy több üzenetet egyszerre megnyitni

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Marking _all messages as read
hu: Öss_zes üzenet megjelölése olvasottként

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Deleting messages in _search folder
hu: Üzenetek törlése a _keresőmappában

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Copy _folder by Drag & Drop in folder tree
hu: Mappa _másolása fogd és vidd módon a mappafában

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: _Move folder by Drag & Drop in folder tree
hu: Mappa át_helyezése fogd és vidd módon a mappafában

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sort message list on _header click
hu: Üzenetlista rendezése a _fejlécre kattintáskor

en: No encryption
hu: Nincs titkosítás

en: TLS encryption
hu: TLS titkosítás

en: SSL encryption
hu: SSL titkosítás

en: Call
hu: Hívás

en: Do Not Forward
hu: Ne küldd tovább

en: Follow-Up
hu: Nyomon követés

en: For Your Information
hu: Tájékoztatásul

en: No Response Necessary
hu: Nem szükséges válaszolni

en: Reply to All
hu: Válasz mindenkinek

en: Review
hu: Átnézés

en: The messages you have selected for follow up are listed below.
    Please select a follow up action from the “Flag” menu.
hu: Az alábbiakban felsorolt üzeneteket jelölte meg nyomon követésre.
    Válasszon egy nyomon követési tevékenységet a „Jelölő” menüből.

en: _Flag:
hu: _Jelölő:

en: _Due By:
hu: _Esedékes:

note: Translators: Flag Completed
en: Co_mpleted
hu: _Befejezve

en: License Agreement
hu: Licencegyezmény

en: _No
hu: _Nem

en: _Accept License
hu: _Licenc elfogadása

en: _Tick this to accept the license agreement
hu: _Jelölje be ezt a licenc szerződés elfogadásához

en: Invalid authentication
hu: Érvénytelen hitelesítés

en: This server does not support this type of authentication and may not support authentication at all.
hu: Ez a kiszolgáló nem támogatja ezt a hitelesítési típust és lehet, hogy egyáltalán nem támogatja a hitelesítést.

en: Your login to your server “{0}” as “{0}” failed.
hu: A belépése „{0}” kiszolgálóra „{0}” néven sikertelen.

en: Check to make sure your password is spelled correctly. Remember that many passwords are case sensitive; your caps lock might be on.
hu: Ellenőrizze, hogy nem gépelte-e el a jelszavát. Ne feledje, hogy sok jelszóban a kis- és nagybetűk különböznek, a caps lock lehet, hogy be van kapcsolva.

en: Are you sure you want to send a message in HTML format?
hu: Valóban HTML formátumban akarja küldeni az üzenetet?

en: Please make sure the following recipients are willing and able to receive HTML email:
    {0}
hu: Ellenőrizze, hogy a következő címzettek akarnak-e és tudnak-e HTML formátumú leveleket fogadni:
    {0}

en: Are you sure you want to send a message without a subject?
hu: Valóban tárgy nélkül akarja elküldeni az üzenetet?

en: Adding a meaningful Subject line to your messages will give your recipients an idea of what your mail is about.
hu: Egy értelmes Tárgy sor üzenethez adása segít a címzetteknek képet alkotni a levél tartalmáról.

en: Are you sure you want to send a message with only BCC recipients?
hu: Valóban csak rejtett címzetteknek küldi el az üzenetet?

en: The contact list you are sending to is configured to hide list recipients.
    
    Many email systems add an Apparently-To header to messages that only have BCC recipients. This header, if added, will list all of your recipients in your message. To avoid this, you should add at least one To: or CC: recipient.
hu: A címzettként megadott címlista a lista címzettjeinek rejtésére van beállítva.
    
    Sok e-mail rendszer az ilyen üzenetekhez hozzáad egy Apparently-to fejlécet. Ez a fejléc megjeleníti az összes címzettet az üzenetében. Ennek megelőzésére adjon meg legalább egy Címzett vagy Másolat címet.

en: Many email systems add an Apparently-To header to messages that only have BCC recipients. This header, if added, will list all of your recipients to your message anyway. To avoid this, you should add at least one To: or CC: recipient.
hu: Sok e-mail rendszer a csak rejtett címzetteknek küldött üzenetekhez hozzáad egy Apparently-to fejlécet. Ez a fejléc mindenképpen megjeleníti az összes címzettet az üzenetében. Ennek megelőzése érdekében adjon meg legalább egy Címzett vagy Másolat címet.

en: Are you sure you want to send a message with invalid address?
hu: Valóban csak rejtett címzetteknek küldi el az üzenetet?

en: The following recipient was not recognized as a valid mail address:
    {0}
hu: A következő címzett nem ismerhető fel érvényes e-mail-címként:
    {0}

en: Are you sure you want to send a message with invalid addresses?
hu: Valóban érvénytelen címekkel küldi el az üzenetet?

en: The following recipients were not recognized as valid mail addresses:
    {0}
hu: A következő címzettek nem ismerhetők fel érvényes e-mail-címként:
    {0}

en: Send private reply?
hu: Magánjellegű választ küld?

en: You are replying privately to a message which arrived via a mailing list, but the list is trying to redirect your reply to go back to the list. Are you sure you want to proceed?
hu: Magánjellegű levélként válaszol egy levelezőlistán érkezett levélre, de a lista megpróbálja visszairányítani a válaszát a listára. Biztos benne, hogy folytatja?

en: Reply _Privately
hu: _Magánjellegű válasz

en: You are replying to a message which arrived via a mailing list, but you are replying privately to the sender; not to the list. Are you sure you want to proceed?
hu: Egy levelezőlistán érkezett levélre válaszol, de a feladónak magánjellegű levélben próbál válaszolni, nem pedig a listára. Biztos benne, hogy folytatja?

en: Send reply to all recipients?
hu: Válaszol minden címzettnek?

en: You are replying to a message which was sent to many recipients. Are you sure you want to reply to ALL of them?
hu: Egy sok címzettnek küldött levélre válaszol. Biztos benne, hogy az ÖSSZES címzettnek válaszolni akar?

en: This message cannot be sent because you have not specified any recipients
hu: Ez az üzenet nem küldhető el, mivel nem adott meg egyetlen címzettet sem

en: Please enter a valid email address in the To: field. You can search for email addresses by clicking on the To: button next to the entry box.
hu: Adjon meg egy érvényes e-mail-címet a Címzett: mezőbe. A beviteli mező melletti Címzett gombra kattintva kereshet e-mail-címeket.

en: Use default drafts folder?
hu: Az alapértelmezett Piszkozatok mappát használja?

en: Unable to open the drafts folder for this account. Use the system drafts folder instead?
    
    The reported error was “{0}”.
hu: Nem nyitható meg az ehhez a postafiókhoz tartozó piszkozatok mappa. Szeretné inkább a rendszer piszkozatok mappáját használni?
    
    A jelentett hiba ez volt: „{0}”.

en: Use _Default
hu: _Alapértelmezett használata

en: Are you sure you want to permanently remove all the deleted messages in folder “{0}”?
hu: Valóban véglegesen el szeretné távolítani az összes törölt üzenetet a(z) „{0}” mappából?

en: If you continue, you will not be able to recover these messages.
hu: Ha folytatja, ezeket az üzeneteket később nem állíthatja majd vissza.

en: _Expunge
hu: T_isztítás

en: Are you sure you want to permanently remove all the deleted messages in all folders?
hu: Valóban véglegesen el szeretné távolítani az összes törölt üzenetet az összes mappából?

en: _Empty Trash
hu: K_uka ürítése

en: Opening too many messages at once may take a long time.
hu: Túl sok üzenet egyidejű megnyitása sokáig tarthat.

en: _Open Messages
hu: Üzenetek _megnyitása

en: You have unsent messages, do you wish to quit anyway?
hu: Vannak el nem küldött üzenetek. Valóban kilép?

en: If you quit, these messages will not be sent until Evolution is started again.
hu: Ha kilép, ezek az üzenetek nem kerülnek elküldésre az Evolution újraindításáig.

note: Translators: the {0} is replaced with an operation name, which failed. It can be basically anything run asynchronously, like "Fetching Mail", "Sending message" and others, mostly from mail-ops.c file.
en: Error while {0}.
hu: Hiba a következő során: {0}.

en: Error while performing operation.
hu: Hiba a művelet végrehajtása közben.

en: Enter password.
hu: Adja meg a jelszót.

en: Error loading filter definitions.
hu: Hiba a szűrődefiníciók betöltése közben.

en: Cannot save to directory “{0}”.
hu: Nem lehet menteni a(z) „{0}” könyvtárba.

en: Cannot save to file “{0}”.
hu: Nem lehet menteni a(z) „{0}” fájlba.

en: Cannot create the save directory, because “{1}”
hu: Nem hozható létre a mentési könyvtár, ok: „{1}”

en: Cannot create temporary save directory.
hu: Nem hozható létre az átmeneti mentési könyvtár.

en: File exists but cannot overwrite it.
hu: A fájl már létezik, de nem írható felül.

en: File exists but is not a regular file.
hu: A fájl már létezik, de nem közönséges fájl.

en: Cannot delete folder “{0}”.
hu: Nem törölhető a(z) „{0}” mappa.

en: Cannot delete system folder “{0}”.
hu: Nem törölhető a(z) „{0}” rendszermappa.

en: System folders are required for Evolution to function correctly and cannot be renamed, moved, or deleted.
hu: A rendszermappák az Evolution megfelelő működéséhez szükségesek és nem lehet őket átnevezni, mozgatni vagy törölni.

en: Failed to expunge folder “{0}”.
hu: Nem törölhető a(z) „{0}” mappa.

en: Failed to refresh folder “{0}”.
hu: Nem frissíthető a(z) „{0}” mappa.

en: Cannot rename or move system folder “{0}”.
hu: Nem nevezhető át vagy mozgatható a(z) „{0}” rendszermappa.

en: Really delete folder “{0}” and all of its subfolders?
hu: Valóban törli „{0}” mappát és minden almappáját?

en: If you delete the folder, all of its contents and its subfolders’ contents will be deleted permanently.
hu: Ha törli a mappát, a tartalma és alkönyvtárainak tartalma véglegesen törlődik.

en: Really unsubscribe folder “{0}”?
hu: Valóban leiratkozik a(z) „{0}” mappáról?

en: If you unsubscribe the folder, it might not be visible in the Evolution, while still being available on the server. You can re-subscribe in Folder→Subscriptions... menu.
hu: Ha leiratkozik a mappáról, akkor lehet, hogy nem lesz látható az Evolution programban, miközben továbbra is elérhető a kiszolgálón. Újra feliratkozhat a Mappa → Feliratkozások… menüben.

en: Do _Not Unsubscribe
hu: _Ne iratkozzon le

en: Really delete folder “{0}”?
hu: Valóban törli a(z) „{0}” mappát?

en: If you delete the folder, all of its contents will be deleted permanently.
hu: Ha törli a mappát, akkor a teljes tartalma véglegesen törlődik.

en: These messages are not copies.
hu: Ezek az üzenetek nem másolatok.

en: Messages shown in Search Folders are not copies. Deleting them from a Search Folder will delete the actual messages from the folder or folders in which they physically reside. Do you really want to delete these messages?
hu: A keresőmappákban megjelenő üzenetek nem másolatok. Ezek törlése a keresőmappából törölni fogja a tényleges üzeneteket a tárolásukra használt mappákból. Valóban törölni szeretné ezeket az üzeneteket?

en: Cannot rename “{0}” to “{1}”.
hu: Nem nevezhető át „{0}” erre: „{1}”.

en: A folder named “{1}” already exists. Please use a different name.
hu: Már létezik „{1}” nevű mappa. Használjon másik nevet.

en: Cannot move folder “{0}” to “{1}”.
hu: Nem mozgatható a(z) „{0}” mappa ide: „{1}” .

en: Cannot open source folder. Error: {2}
hu: Nem nyitható meg a forrásmappa. Hiba: {2}

en: Cannot open target folder. Error: {2}
hu: Nem nyitható meg a célmappa. Hiba: {2}

en: Cannot copy folder “{0}” to “{1}”.
hu: A(z) „{0}” mappa nem másolható ide: „{1}”.

en: Cannot create folder “{0}”.
hu: Nem hozható létre a(z) „{0}” mappa.

en: Cannot open folder. Error: {1}
hu: Nem nyitható meg a mappa. Hiba: {1}

en: Cannot save changes to account.
hu: Nem menthetők a postafiók beállításai.

en: You have not filled in all of the required information.
hu: Nem adta meg az összes szükséges információt.

en: You may not create two accounts with the same name.
hu: Nem hozhat létre két egyező nevű postafiókot.

en: Are you sure you want to delete account “{0}”?
hu: Valóban törölni akarja a(z) „{0}” fiókot?

en: If you proceed, the account information will be deleted permanently.
hu: Ha folytatja, a postafiók információi véglegesen törlésre kerülnek.

en: Are you sure you want to delete this account and all its proxies?
hu: Valóban törölni akarja ezt a postafiókot és az összes proxyját?

en: If you proceed, the account information and
    all proxy information will be deleted permanently.
hu: Ha folytatja, a postafiók információi és az
    összes proxy információ véglegesen törlésre kerül.

en: Are you sure you want to disable this account and delete all its proxies?
hu: Valóban le akarja tiltani ezt a postafiókot és az összes helyettesítőjét?

en: If you proceed, all proxy accounts will be deleted permanently.
hu: Ha folytatja, az összes helyettesítési felhasználói fiók véglegesen törlésre kerül.

en: Do _Not Disable
hu: _Ne tiltsa le

en: _Disable
hu: _Tiltás

en: Cannot edit Search Folder “{0}” as it does not exist.
hu: Nem szerkeszthető a(z) „{0}” keresőmappa, mivel nem létezik.

en: This folder may have been added implicitly,
    go to the Search Folder editor to add it explicitly, if required.
hu: Lehet, hogy ezt a mappát közvetett módon hozta létre, ha szükséges,
    nyissa meg a keresőmappa szerkesztőt és hozza létre közvetlenül.

en: Cannot add Search Folder “{0}”.
hu: Nem hozható létre a(z) „{0}” keresőmappa.

en: A folder named “{0}” already exists. Please use a different name.
hu: Már létezik „{0}” nevű mappa. Használjon másik nevet.

en: Search Folders automatically updated.
hu: A keresőmappák automatikusan frissítve lettek.

en: Mail filters automatically updated.
hu: Levélszűrők automatikusan frissítve.

en: Missing folder.
hu: Hiányzó mappa.

en: You must specify a folder.
hu: Meg kell adnia egy mappát.

en: You must name this Search Folder.
hu: Nevet kell adnia ennek a keresőmappának.

en: No folder selected.
hu: Nincs kiválasztva mappa.

en: You must specify at least one folder as a source.
    Either by selecting the folders individually, and/or by selecting all local folders, all remote folders, or both.
hu: Meg kell adnia legalább egy mappát forrásként.
    Kiválaszthatja a mappákat egyenként, és/vagy kiválaszthatja az összes helyi vagy távoli mappát, esetleg mindkettőt.

en: Problem migrating old mail folder “{0}”.
hu: Probléma a(z) „{0}” régi levélmappa átköltöztetése közben.

en: A non-empty folder at “{1}” already exists.
    
    You can choose to ignore this folder, overwrite or append its contents, or quit.
hu: Már létezik egy nem üres mappa itt: „{1}”.
    
    Választhat, hogy mellőzi ezt a mappát, felülírja vagy hozzáfűzi a tartalmát vagy kilép.

en: _Overwrite
hu: _Felülírás

en: _Append
hu: _Hozzáfűzés

en: Evolution’s local mail format has changed.
hu: Az Evolution helyi levélformátuma megváltozott.

en: Evolution’s local mail format has changed from mbox to Maildir. Your local mail must be migrated to the new format before Evolution can proceed. Do you want to migrate now?
    
    An mbox account will be created to preserve the old mbox folders. You can delete the account after ensuring the data is safely migrated. Please make sure there is enough disk space if you choose to migrate now.
hu: Az Evolution helyi levélformátuma megváltozott mbox-ról Maildir-re. A helyi leveleit át kell költöztetni az új formátumra az Evolution használatának folytatásához. Szeretné most elvégeztetni a költöztetést?
    
    A régi mbox mappák megőrzése érdekében létrejön egy mbox fiók. A fiókot törölheti, ha meggyőződött az adatai sikeres átköltöztetéséről. Ha a költöztetést választja, akkor győződjön meg róla, hogy van elegendő szabad lemezhely.

en: _Exit Evolution
hu: Evolution _bezárása

en: _Migrate Now
hu: Át_költöztetés most

en: Unable to read license file.
hu: Nem olvasható be a licencfájl.

en: Cannot read the license file “{0}”, due to an installation problem. You will not be able to use this provider until you can accept its license.
hu: Telepítési hiba miatt nem olvasható be a(z) „{0}” licencfájl. Nem használhatja ezt a szolgáltatót, míg nem fogadta el a licencét.

en: Please wait.
hu: Kis türelmet.

en: Querying server for a list of supported authentication mechanisms.
hu: A támogatott hitelesítési mechanizmusok listájának lekérdezése a kiszolgálótól.

en: Failed to query server for a list of supported authentication mechanisms.
hu: A támogatott hitelesítési mechanizmusok listájának lekérdezése a kiszolgálótól meghiúsult.

en: Failed to get server setup.
hu: A kiszolgáló beállításainak lekérése nem sikerült.

en: Synchronize folders locally for offline usage?
hu: Szinkronizálja helyileg a kapcsolat nélküli használatra megjelölt mappákat?

en: Do you want to locally synchronize the folders that are marked for offline usage?
hu: Kívánja helyileg szinkronizálni a kapcsolat nélküli használatra megjelölt mappákat?

en: Do _Not Synchronize
hu: _Ne szinkronizálja

en: _Synchronize
hu: _Szinkronizálás

en: Do you want to mark all messages as read?
hu: Az összes üzenetet olvasottnak jelöli meg?

en: This will mark all messages as read in the selected folder.
hu: Ez az összes üzenetet megjelöli olvasottként a kijelölt mappában.

en: Also mark messages in subfolders?
hu: Az üzeneteket az almappákban is megjelöli?

en: Do you want to mark messages as read in the current folder only, or in the current folder as well as all subfolders?
hu: Csak a jelenlegi mappában, vagy annak almappáiban is olvasottként kívánja jelölni az üzeneteket?

en: In Current Folder and _Subfolders
hu: A jelenlegi _mappában és almappáiban

en: In Current _Folder Only
hu: _Csak a jelenlegi mappában

en: _Always In Current Folder Only
hu: _Mindig csak a jelenlegi mappában

en: Should Evolution close this window when replying or forwarding?
hu: Az Evolution bezárja-e ezt az ablakot válaszoláskor vagy továbbításkor?

en: _Yes, Always
hu: _Mindig

en: _No, Never
hu: _Soha

en: Copy folder in folder tree.
hu: Mappa másolása a mappafában.

en: Are you sure you want to copy folder “{0}” to folder “{1}”?
hu: Biztosan át akarja másolni a(z) „{0}” mappát a(z) „{1}” mappába?

en: Do _not copy
hu: _Ne másolja

en: _Always copy
hu: _Mindig másolja

en: N_ever copy
hu: _Soha ne másolja

en: Move folder in folder tree.
hu: Mappa áthelyezése a mappafában.

en: Are you sure you want to to move folder “{0}” to folder “{1}”?
hu: Biztosan át akarja helyezni a(z) „{0}” mappát a(z) „{1}” mappába?

en: Do _not move
hu: _Ne helyezze át

en: _Always move
hu: _Mindig helyezze át

en: N_ever move
hu: _Soha ne helyezze át

en: This message cannot be sent because the account you chose to send with is not enabled
hu: Ez az üzenet nem küldhető el, mivel a küldéshez kijelölt postafiók nincs engedélyezve

en: Please enable the account or send using another account.
hu: Engedélyezze a postafiókot vagy küldje másik fiók használatával.

en: This message cannot be sent because there is no mail account configured
hu: Ez az üzenet nem küldhető el, mivel nincs beállítva postafiók

en: There had not been found any active mail account to send the message. Create or enable one first, please.
hu: Nem található egyetlen aktív postafiók sem az üzenet elküldéséhez. Előbb hozzon létre vagy engedélyezzen egyet.

en: Mail Deletion Failed
hu: Levél törlése meghiúsult

en: You do not have sufficient permissions to delete this mail.
hu: Nincs megfelelő jogosultsága a levél törléséhez.

en: “Check Junk” Failed
hu: A „Szemét keresése” meghiúsult

en: “Report Junk” Failed
hu: A „Szemét jelentése” meghiúsult

en: “Report Not Junk” Failed
hu: A „Nem levélszemét jelentése” meghiúsult

en: Remove duplicate messages?
hu: Eltávolítja a többszörös üzeneteket?

en: No duplicate messages found.
hu: Nem találhatók többszörös üzenetek.

note: Translators: {0} is replaced with a folder name
en: Folder “{0}” doesn’t contain any duplicate message.
hu: Az) „{0}” mappa nem tartalmaz többszörös üzeneteket.

en: Failed to connect account “{0}”.
hu: Nem sikerült kapcsolódni a(z) „{0}” fiókhoz.

en: Failed to disconnect account “{0}”.
hu: Nem sikerült leválasztani a(z) „{0}” fiókot.

en: Failed to unsubscribe from folder “{0}”.
hu: A leiratkozás a(z) „{0}” mappáról meghiúsult.

en: Unable to retrieve message.
hu: Nem lehet lekérni a levelet.

en: Message is not available in offline mode.
hu: Az üzenet nem érhető el kapcsolat nélküli módban.

en: This can be due to the message not being downloaded yet. The folder, or the account, can be marked for offline synchronization. Then, once the account is online again, use File→Download Messages for Offline Usage, when this folder is selected, to make sure that all the messages in the folder will be available in offline mode.
hu: Ezt az okozhatja, hogy az üzenet még nincs letöltve. A mappa vagy a fiók megjelölhető kapcsolat nélküli szinkronizálásra. Ezután ha a fiók újra elérhető lesz, használja a Fájl → Üzenetek letöltése kapcsolat nélküli módhoz menüpontot a mappa kijelölése után, így biztosítható, hogy a mappa üzenetei kapcsolat nélküli módban is elérhetők legyenek.

en: Failed to open folder.
hu: A mappa megnyitása meghiúsult.

en: Failed to find duplicate messages.
hu: A többszörös üzenetek megtalálása meghiúsult.

en: Failed to retrieve messages.
hu: Nem kérhetők le az üzenetek.

en: Failed to mark messages as read.
hu: Az üzenetek olvasottnak jelölése meghiúsult.

en: Failed to remove attachments from messages.
hu: A mellékletek eltávolítása meghiúsult a levelekből.

en: Failed to download messages for offline viewing for account “{0}”.
hu: Az üzenetek letöltése kapcsolat nélküli módhoz meghiúsult a következő fióknál: „{0}”.

en: Failed to save messages to disk.
hu: Az üzenetek lemezre mentése meghiúsult.

en: Hidden file is attached.
hu: Rejtett fájl van mellékelve.

en: The attachment named {0} is a hidden file and may contain sensitive data. Please review it before sending.
hu: A(z) {0} nevű melléklet rejtett fájl, és érzékeny adatokat tartalmazhat. Elküldés előtt nézze meg még egyszer.

en: Printing failed.
hu: A nyomtatás meghiúsult.

en: The printer replied “{0}”.
hu: A nyomtató válasza: „{0}”.

en: Could not perform this operation on {0}.
hu: A művelet nem hajtható végre ezen: {0}.

en: You must be working online to complete this operation.
hu: A művelet befejezéséhez hálózati kapcsolattal kell rendelkeznie.

en: Message from “{0}” account:
hu: Üzenet ezen postafióktól: „{0}”:

en: Failed to mark thread to be ignored in folder “{0}”
hu: Nem sikerült a szál megjelölése mellőzendőként a(z) „{0}” mappában

en: Failed to unmark thread from being ignored in folder “{0}”
hu: Nem sikerült a szál megjelölése nem mellőzendőként a(z) „{0}” mappában

en: Failed to mark subthread to be ignored in folder “{0}”
hu: Nem sikerült az alszál megjelölése mellőzendőként a(z) „{0}” mappában

en: Failed to unmark subthread from being ignored in folder “{0}”
hu: Nem sikerült az alszál megjelölése nem mellőzendőként a(z) „{0}” mappában

note: Translators: This constructs a string like "Follow-up, Completed on Tuesday, January 13, 2009"
en: {0}, Completed on {1}
hu: {0}, elkészült ekkor: {1}

note: Translators: This constructs a string like "Follow-up by Tuesday, January 13, 2009"
en: {0} by {1}
hu: {0} eddig: {1}

note: Translators: This constructs a string like "Overdue: Follow-up by Tuesday, January 13, 2009"
en: Overdue: {0} by {1}
hu: Késés: {0} edddig: {1}

en: This message note has been changed, but has not been saved.
hu: Az üzenetfeljegyzés megváltozott, de nem lett mentve.

note: Translators: {0} is the name of the folder where the delete of the message note failed.
en: Failed to delete message note in folder “{0}”
hu: Nem sikerült az üzenetfeljegyzés törlése a(z) „{0}” mappából

note: Translators: {0} is the name of the folder where the store of the message note failed.
en: Failed to store message note in folder “{0}”
hu: Nem sikerült az üzenetfeljegyzés tárolása a(z) „{0}” mappában

en: Something has gone wrong when displaying the message
hu: Hiba történt az üzenet megjelenítésekor

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the message. You can try again by moving to another message and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
hu: Egy WebKitWebProcess összeomlott az üzenet megjelenítésekor. Megpróbálhat átlépni egy másik üzenetre és vissza. Ha a probléma továbbra is fennáll, küldjön hibajelentést a GNOME GitLabba.

en: Something has gone wrong when displaying the signature
hu: Hiba történt az aláírás megjelenítésekor

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the signature. You can try again by moving to another signature and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
hu: Egy WebKitWebProcess összeomlott az aláírás megjelenítésekor. Megpróbálhat átlépni egy másik aláírásra és vissza. Ha a probléma továbbra is fennáll, küldjön hibajelentést a GNOME GitLabba.

en: Are you sure you want to delete all the messages in the Junk folder?
hu: Valóban törölni szeretné az összes üzenetet a Levélszemét mappából?

en: These messages will be shown in the Trash folder, where they can be permanently deleted later.
hu: Ezek az üzenetek megjelennek a Kuka mappában, ahonnan később véglegesen is törölhetők.

en: _Empty Junk
hu: _Levélszemét ürítése

en: Failed to empty Junk folder “{0}”
hu: Nem sikerült a(z) „{0}” Levélszemét mappa ürítése.

en: Cannot archive messages
hu: Az üzenetek nem archiválhatók

en: No Archive folder is configured. Please configure one for the account in order to be able to archive messages.
hu: Nincs Archívum mappa beállítva. Állítson be egyet a fiókhoz, hogy archiválhassa az üzeneteket.

en: Failed to generate message list
hu: Nem sikerült előállítani az üzenetlistát

en: _Mark as Junk
hu: _Megjelölés levélszemétként

note: Translators: {0} is the name of the folder where the delete of the message note failed.
en: Label named “{0}” already exists
hu: A(z) „{0}” nevű címke már létezik

en: Choose a different name, please.
hu: Válasszon egy másik nevet.

en: Do you wish to import OpenPGP key?
hu: Szeretné importálni az OpenPGP-kulcsot?

en: Failed to import OpenPGP key
hu: Nem sikerült importálni az OpenPGP-kulcsot

en: Change sort order of the message list?
hu: Megváltoztatja az üzenetlista rendezési sorrendjét?

en: Click in the list headers usually changes sort order. Choose what to do.
hu: A lista fejléceire való kattintás általában megváltoztatja a rendezési sorrendet. Válassza ki, hogy mit szeretne tenni.

en: _Sort
hu: _Rendezés

en: _Don’t Sort
hu: _Ne rendezzen

en: _Always Sort
hu: _Mindig rendezzen

en: N_ever Sort
hu: _Soha ne rendezzen

en: Send mail with Pretty Good Privacy (PGP) public key?
hu: Pretty Good Privacy (PGP) nyilvános kulccsal küldi a levelet?

en: The message contains your public PGP key, which the recipients can use to encrypt messages sent to you or to verify signatures made with this PGP key.
    
    This option is set for each mail account separately. You can find it in the Security tab of the mail account Properties.
hu: Az üzenet tartalmazza az Ön nyilvános PGP-kulcsát, amelyet a címzettek az Önnek küldött üzenetek titkosításához vagy az ezzel a PGP-kulccsal készített aláírások ellenőrzéséhez használhatnak.
    
    Ez a beállítás minden egyes postafiókhoz külön-külön kerül beállításra. A postafiók tulajdonságainak Biztonság lapján találhatja meg.

en: _Send with Key
hu: _Küldés kulccsal

en: Send _without Key
hu: Küldés kulcs _nélkül

en: _Always
hu: _Mindig

en: _Never
hu: _Soha

en: Canceling…
hu: Megszakítás…

en: Edit Message
hu: Üzenet szerkesztése

en: Open Outbox Folder
hu: Kimenő mappa megnyitása

en: Send & Receive Mail
hu: Levelek küldése és fogadása

en: Cancel _All
hu: _Mindent megszakít

en: Updating…
hu: Frissítés…

en: Waiting…
hu: Várakozás…

en: Checking for new mail at “%s”
hu: Új levelek keresése itt: „%s”

en: Deleting junk and expunging trash at “%s”
hu: Szemét törlése és kukaürítés itt: „%s”

en: Deleting junk at “%s”
hu: Szemét törlése itt: „%s”

en: Expunging trash at “%s”
hu: Kuka ürítése itt: „%s”

en: Search Folders
hu: Keresőmappák

en: Edit Search Folder
hu: Keresőmappa szerkesztése

en: New Search Folder
hu: Új keresőmappa

en: Unseen
hu: Olvasatlan

en: Seen
hu: Olvasott

en: Answered
hu: Megválaszolt

note: and unread
en: Forwarded
hu: Továbbítva

en: Lowest
hu: Legalacsonyabb

en: Lower
hu: Alacsonyabb

en: Higher
hu: Magasabb

en: Highest
hu: Legmagasabb

en: Generating message list
hu: Üzenetlista létrehozása

note: strftime format of a time, * in 12-hour format, without seconds.
en: Today %l:%M %p
hu: Ma %H:%M

en: Yesterday %l:%M %p
hu: Tegnap %H:%M

en: %a %l:%M %p
hu: %a. %H:%M

en: %b %d %l:%M %p
hu: %b. %-d. %H:%M

en: %b %d %Y
hu: %Y. %b. %-d.

en: User Header 1
hu: 1. felhasználói fejléc

en: User Header 2
hu: 2. felhasználói fejléc

en: User Header 3
hu: 3. felhasználói fejléc

en: Select all visible messages
hu: Az összes látható üzenet kijelölése

en: Messages
hu: Üzenetek

note: default follow-up flag name to use when clicked in the message list column
en: Follow-up
hu: Nyomon követés

en: Generating message list…
hu: Üzenetlista létrehozása…

en: No message satisfies your search criteria. Change search criteria by selecting a new Show message filter from the drop down list above or by running a new search either by clearing it with Search→Clear menu item or by changing the query above.
hu: Egyik üzenet sem teljesíti a keresési feltételeket. Módosítsa azokat egy úgy Üzenet megjelenítése szűrő kiválasztásával a fenti legördülő listából, vagy új keresés futtatásával a Keresés → Törlés menüpont kiválasztásával vagy a fenti lekérdezés módosításával.

en: There are no messages in this folder.
hu: Ebben a mappában nincsenek üzenetek.

en: Flagged
hu: Megjelölve

en: Received
hu: Érkezett

en: Flag Status
hu: Jelölő állapota

en: Follow Up Flag
hu: Nyomonkövetés-jelölő

en: Due By
hu: Esedékes

en: Messages To
hu: Üzenetek ide:

en: Subject — Trimmed
hu: Tárgy – Csonkítva

en: UID
hu: Felhasználói azonosító

en: Sender Mail
hu: Küldő e-mail-címe

en: Recipients Mail
hu: Címzettek e-mail-címei

en: Body Preview
hu: Törzs előnézete

en: Any header
hu: Bármely fejléc

en: Subject or Addresses contains
hu: Tárgy vagy a címek tartalmazza

en: Recipients contain
hu: Címzett tartalmazza

en: Message contains
hu: Üzenet tartalmazza

en: Subject contains
hu: Tárgy tartalmazza

en: Sender contains
hu: Feladó tartalmazza

en: Body contains
hu: Szövegtörzs tartalmazza

en: Free form expression
hu: Tetszőleges kifejezés

en: Edit Collection
hu: Gyűjtemény szerkesztése

en: Use for
hu: Használat ehhez:

en: _Mail
hu: _Levél

en: C_alendar
hu: _Naptár

en: New Address Book
hu: Új címjegyzék

en: New Memo List
hu: Új feljegyzéslista

en: Address Book Properties
hu: Címjegyzék tulajdonságai

en: Calendar Properties
hu: Naptár tulajdonságai

en: Memo List Properties
hu: Feladatlista tulajdonságai

en: Task List Properties
hu: Feladatlista tulajdonságai

en: _Browse
hu: _Tallózás

en: Browse a WebDAV (CalDAV or CardDAV) server and create, edit or delete address books, calendars, memo lists or task lists there
hu: WebDAV (CalDAV vagy CardDAV) kiszolgáló tallózása, és címjegyzékek, naptárak, feljegyzéslisták vagy feladatlisták létrehozása, szerkesztése vagy törlése rajta

en: Title Bar Mode
hu: Címsáv módja

en: Use buttons with _icons only
hu: Csak _ikonokat tartalmazó gombok használata

note: Translators: This belongs under "Title Bar Mode" setting, thus similar to "Title Bar Mode: Standard"
en: _Standard
hu: _Szabványos

en: Toolbar Icon Size
hu: Eszköztár ikonmérete

note: Translators: this is in a sense of "Look & Feel of the icons"
en: Icons Look
hu: Ikonok kinézete

note: Translators: This is for "Icons Look: Autodetect"
en: Aut_odetect
hu: Aut_omatikus felismerés

note: Translators: This is for "Toolbar Icon Size: Small"
en: Sm_all
hu: _Kicsi

note: Translators: This is for "Icons Look: Prefer symbolic"
en: _Prefer symbolic
hu: _Szimbolikus előnyben részesítése

note: Translators: This is for "Toolbar Icon Size: Large"
en: _Large
hu: _Nagy

note: Translators: This is for "Icons Look: Prefer regular"
en: Prefer _regular
hu: Sza_bályos előnyben részesítése

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Show M_enu Bar
hu: _Menüsáv megjelenítése

en: Show _Tool Bar
hu: Es_zköztár megjelenítése

en: Show Side _Bar
hu: Oldal_sáv megjelenítése

en: Show Stat_us Bar
hu: Álla_potsor megjelenítése

en: Note: Some changes will not take effect until restart
hu: Megjegyzés: néhány változtatás csak a program újraindítása után lép életbe

note: To Translators: 'Table column' is a label for configurable date/time format for table columns showing a date in message list
en: _Table column:
hu: _Táblázatoszlop:

en: _Format address according to standard of its destination country
hu: _Címek formázása a célországukban szabványos módon

en: _Preview Personal information before Work information
hu: _Személyes információk előnézete a munkahelyi információk előtt

[ctx: OpenMap]
note: Translators: This is part of a sentence "Open maps with OpenStreetMap" and "Open maps with Google"
en: Open _maps with
hu: Térkép megnyitása

[ctx: OpenMap]
note: Translators: This is part of "Open maps with OpenStreetMap"
en: OpenStreetMap
hu: az OpenStreetMappel

[ctx: OpenMap]
note: Translators: This is part of "Open maps with Google"
en: Google
hu: a Google-lel

en: Use system map _application, if available
hu: A rendszer térkép_alkalmazásának használata, ha elérhető

en: Autocompletion
hu: Automatikus kiegészítés

en: Always _show address of the autocompleted contact
hu: Mindig jelenjen meg az automatikusan kiegészített partner _címe

en: Multiple vCards
hu: Több VCard

en: vCard for %s
hu: %s VCard-ja

en: Contact information
hu: Névjegy-információk

en: Contact information for %s
hu: Névjegy-információk a következőhöz: %s

[ctx: New]
en: _Contact
hu: _Névjegy

en: Create a new contact
hu: Új névjegy létrehozása

[ctx: New]
en: Contact _List
hu: _Címlista

en: Create a new contact list
hu: Új címlista létrehozása

[ctx: New]
en: Address _Book
hu: _Címjegyzék

en: Create a new address book
hu: Új címjegyzék létrehozása

note: Translators: This is a save dialog title
en: Save as vCard
hu: Mentés vCardként

en: Retrieving selected contacts…
hu: Kijelölt névjegyek lekérése…

en: Co_py All Contacts To…
hu: Összes _névjegy másolása…

en: Copy the contacts of the selected address book to another
hu: A kijelölt címjegyzék névjegyeinek másolása egy másikba

en: D_elete Address Book
hu: Címjegyzék _törlése

en: Delete the selected address book
hu: A kijelölt címjegyzék törlése

en: _Manage Address Book groups…
hu: Címjegyzékcsoportok _kezelése…

en: Manage task list groups order and visibility
hu: Feladatlista-csoportok sorrendjének és láthatóságának kezelése

en: Mo_ve All Contacts To…
hu: Összes névjegy át_helyezése…

en: Move the contacts of the selected address book to another
hu: A kijelölt címjegyzék névjegyeinek áthelyezése egy másikba

en: _New Address Book
hu: Ú_j címjegyzék

en: Address _Book Properties
hu: _Címjegyzék tulajdonságai

en: Show properties of the selected address book
hu: A kijelölt címjegyzék tulajdonságainak megjelenítése

en: Re_fresh
hu: _Frissítés

en: Refresh the selected address book
hu: A kijelölt címjegyzék frissítése

en: Re_fresh list of account address books
hu: A címjegyzékek listájának _frissítése

en: Address Book _Map
hu: _Térkép a címjegyzékből

en: Show map with all contacts from selected address book
hu: Térkép megjelenítése a kijelölt címjegyzék összes névjegyével

en: _Rename…
hu: Á_tnevezés…

en: Rename the selected address book
hu: A kijelölt címjegyzék átnevezése

en: Stop loading
hu: Betöltés leállítása

en: _Bulk Edit…
hu: _Tömeges szerkesztés…

en: Edit selected contacts in a bulk
hu: Kijelölt névjegyek tömeges szerkesztése

en: _Copy Contact To…
hu: Né_vjegy másolása…

en: Copy selected contacts to another address book
hu: Kijelölt névjegyek másolása másik címjegyzékbe

en: _Delete Contact
hu: _Névjegy törlése

en: _Find in Contact…
hu: Ke_resés névjegyben…

en: Search for text in the displayed contact
hu: Szöveg keresése a megjelenített névjegyben

en: _Forward Contact…
hu: Né_vjegy továbbítása…

en: Send selected contacts to another person
hu: A kijelölt névjegyek elküldése valakinek

en: _Move Contact To…
hu: Névjegy át_helyezése…

en: Move selected contacts to another address book
hu: Kijelölt névjegyek áthelyezése másik címjegyzékbe

en: _New Contact…
hu: Új _névjegy…

en: New Contact _List…
hu: Új cím_lista…

en: _Open Contact
hu: _Névjegy megnyitása

en: View the current contact
hu: A jelenlegi névjegy megtekintése

en: _Send Message to Contact…
hu: Üzenet _küldése ennek a személynek…

en: Send a message to the selected contacts
hu: Üzenet küldése a kijelölt partnereknek

en: _Actions
hu: _Műveletek

en: _Sort Cards By
hu: Kártyák _rendezési szempontja

en: _Manage groups…
hu: Csoportok _kezelése…

en: Address Book Map
hu: Térkép a címjegyzékből

en: Contact _Preview
hu: Névjegy_előnézet

en: Show contact preview window
hu: Névjegyelőnézet ablak megjelenítése

en: Show _Maps
hu: _Térképek megjelenítése

en: Show maps in contact preview window
hu: Térképek megjelenítése a névjegyelőnézet ablakban

en: _Classic View
hu: _Klasszikus nézet

en: Show contact preview below the contact list
hu: Névjegy előnézetének megjelenítése a névjegylista alatt

en: _Vertical View
hu: _Függőleges nézet

en: Show contact preview alongside the contact list
hu: Névjegy előnézetének megjelenítése a névjegylista mellett

en: Unmatched
hu: Ki nem válogatott

en: Advanced Search
hu: Speciális keresés

en: _File Under
hu: _Mentés mint

en: _Given Name
hu: _Utónév

en: Family _Name
hu: _Vezetéknév

en: Print all shown contacts
hu: Az összes látható névjegy nyomtatása

en: Preview the contacts to be printed
hu: A nyomtatandó névjegyek nyomtatási képe

en: Print selected contacts
hu: Kijelölt névjegyek nyomtatása

en: S_ave Address Book as vCard
hu: _Címjegyzék mentése vCardként

en: Save the contacts of the selected address book as a vCard
hu: A kijelölt címjegyzék névjegyeinek mentése vCardként

note: Translators: This is an action label
en: _Save as vCard…
hu: _Mentés vCardként…

en: Save selected contacts as a vCard
hu: Kijelölt névjegyek mentése vCardként

en: _Forward Contacts
hu: Né_vjegyek továbbítása

en: _Forward Contact
hu: Né_vjegy továbbítása

en: _Send Message to Contacts
hu: Üzenet küldése _ezeknek a személyeknek

en: _Send Message to List
hu: Üzenet kül_dése a listának

en: _Send Message to Contact
hu: Üzenet _küldése ennek a személynek

en: Failed to launch command “%s”:
hu: Nem sikerült elindítani a(z) „%s” parancsot:

en: You can restore Evolution from a backup file.
    
    This will restore all your personal data, settings mail filters, etc.
hu: A mentésből visszaállíthatja az Evolutiont.
    
    Ezzel visszaállíthatja a személyes adatait, beállításait, levélszűrőit stb.

en: _Restore from a backup file:
hu: _Visszaállítás mentési fájlból:

en: Choose a backup file to restore
hu: Válassza ki a visszaállítandó mentési fájlt

en: Backup Files
hu: Biztonsági mentési fájlok

note: Keep the title identical to EMailConfigRestorePage * so it's only shown once in the assistant sidebar.
en: Restore from Backup
hu: Visszaállítás mentésből

en: Program '%s' not found
hu: A(z) „%s” program nem található

en: Select name of the Evolution backup file
hu: Válassza ki az Evolution mentési fájl nevét

en: _Restart Evolution after backup
hu: Az Evolution újraindítása a biztonsági mentés _után

en: Re_start Evolution after restore
hu: Az Evolution újrain_dítása a visszaállítás után

en: Select name of the Evolution backup file to restore
hu: Válassza ki a visszaállítandó Evolution mentési fájl nevét

en: Checking content of backup file “%s”, please wait…
hu: A(z) „%s” mentési fájl tartalmának ellenőrzése, kis türelmet…

en: _Back up Evolution Data…
hu: Az E_volution adatainak mentése…

en: Back up Evolution data and settings to an archive file
hu: Az Evolution adatainak és beállításainak biztonsági mentése

en: R_estore Evolution Data…
hu: Az _Evolution adatainak visszaállítása…

en: Restore Evolution data and settings from an archive file
hu: Az Evolution adatainak és beállításainak visszaállítása biztonsági mentésből

en: Back up Evolution directory
hu: Evolution könyvtár biztonsági mentése

en: Restore Evolution directory
hu: Evolution könyvtár visszaállítása

en: Check Evolution Back up
hu: Evolution mentés ellenőrzése

en: Restart Evolution
hu: Az Evolution újraindítása

en: With Graphical User Interface
hu: Grafikus felhasználói felülettel

note: FIXME Will the versioned setting always work?
en: Shutting down Evolution
hu: Az Evolution leállítása

en: Backing Evolution accounts and settings
hu: Az Evolution fiókok és beállítások mentése

en: Backing Evolution data (Mails, Contacts, Calendar, Tasks, Memos)
hu: Evolution adatok mentése (levelek, névjegyek, naptár, feladatok, feljegyzések)

en: Checking validity of the archive
hu: Az archívum érvényességének ellenőrzése

en: Back up complete
hu: A mentés befejeződött

en: Restarting Evolution
hu: Az Evolution újraindítása

en: Back up current Evolution data
hu: A jelenlegi Evolution adatok mentése

en: Extracting files from back up
hu: Fájlok kibontása a mentésből

en: Loading Evolution settings
hu: Az Evolution beállításainak betöltése

en: Removing temporary back up files
hu: Ideiglenes mentési fájlok eltávolítása

en: Reloading registry service
hu: Regisztrációs szolgáltatás újratöltése

en: Failed to verify the backup file “%s”, the archive is broken.
hu: A(z) „%s” biztonsági mentés fájl ellenőrzése sikertelen, az archívum sérült.

en: Evolution Back Up
hu: Evolution mentés

en: Backing up to the file %s
hu: Mentés a(z) %s fájlba

en: Evolution Restore
hu: Evolution visszaállítás

en: Restoring from the file %s
hu: Visszaállítás a(z) %s fájlból

en: Backing up Evolution Data
hu: Az Evolution adatainak mentése

en: Please wait while Evolution is backing up your data.
hu: Várjon, amíg az Evolution menti az adatokat.

en: Restoring Evolution Data
hu: Az Evolution adatok visszaállítása

en: Please wait while Evolution is restoring your data.
hu: Várjon, amíg az Evolution visszaállítja az adatokat.

en: This may take a while depending on the amount of data in your account.
hu: Ez eltarthat egy ideig, a postafiókjában lévő adatmennyiségtől függően.

en: Invalid Evolution backup file
hu: Érvénytelen Evolution mentési fájl

en: File “{0}” is not a valid Evolution backup file.
hu: A(z) „%s” érvénytelen Evolution mentési fájl.

en: Cannot restore from backup file
hu: Nem lehet helyreállítani a biztonsági mentési fájlból

en: Cannot create backup file
hu: Nem lehet létrehozni biztonsági mentési fájlt

en: Are you sure you want to close Evolution?
hu: Valóban be akarja zárni az Evolutiont?

en: To back up your data and settings, you must first close Evolution. Please make sure that you save any unsaved data before proceeding.
hu: Az adatok és beállítások biztonsági mentéséhez előbb be kell zárnia az Evolutiont. A folytatás előtt győződjön meg róla, hogy minden mentetlen adatot mentett.

en: Close and _Back up Evolution
hu: Az Evolution _bezárása és biztonsági mentése

en: Are you sure you want to restore Evolution from the selected backup file?
hu: Valóban vissza akarja állítani az Evolutiont a kijelölt mentési fájlból?

en: To restore your data and settings, you must first close Evolution. Please make sure that you save any unsaved data before proceeding. This will delete all your current Evolution data and settings and restore them from your backup.
hu: Az adatok és beállítások visszaállításához előbb be kell zárnia az Evolutiont. A folytatás előtt győződjön meg róla, hogy minden mentetlen adatot mentett. Ez minden meglévő Evolution adatot és beállítást töröl, majd visszaállítja azokat a biztonsági mentésből.

en: Close and _Restore Evolution
hu: Az Evolution bezárása és _visszaállítása

en: Insufficient Permissions
hu: Elégtelen jogosultságok

en: The selected folder is not writable.
hu: A kijelölt mappa nem írható.

en: Failed to spawn Bogofilter (%s):
hu: Nem sikerült elindítani a Bogofiltert (%s):

en: Failed to stream mail message content to Bogofilter:
hu: A levél üzenettartalmának továbbítása meghiúsult a Bogofilterhez:

en: Bogofilter either crashed or failed to process a mail message
hu: A Bogofilter összeomlott vagy nem tudta feldolgozni a levelet

en: Bogofilter Options
hu: Bogofilter beállításai

en: Convert message text to _Unicode
hu: Üzenet szövegének _Unicode-dá alakítása

en: Junk filter using Bogofilter
hu: Levélszemétszűrő szoftver Bogofilter használatával

en: Choose an Address Book
hu: Válasszon egy címjegyzéket

en: Find Address Books
hu: Címjegyzékek keresése

en: Avoid IfMatch (needed on Apache < 2.2.8)
hu: Az IfMatch elkerülése (az Apache < 2.2.8 esetén szükséges)

en: URL is not a valid http:// nor https:// URL
hu: Az URL nem érvényes http:// vagy https:// URL

en: Default User Address Book
hu: Alapértelmezett felhasználói címjegyzék

en: Address Book:
hu: Címjegyzék:

en: User name cannot be empty
hu: A felhasználónév nem lehet üres

en: Looking up server search bases, please wait…
hu: Kiszolgáló keresési kiindulópontjának felkeresése, kis türelmet…

en: Standard LDAP Port
hu: Szabványos LDAP port

en: LDAP over SSL/TLS (deprecated)
hu: LDAP SSL/TLS fölött (elavult)

en: Microsoft Global Catalog
hu: Microsoft globális katalógus

en: Microsoft Global Catalog over SSL/TLS
hu: Microsoft globális katalógus SSL/TLS fölött

note: Page 1
en: Connecting to LDAP
hu: Kapcsolódás LDAP-hoz

en: Server Information
hu: Kiszolgálóinformációk

en: Port number is not valid
hu: A portszám érvénytelen

en: StartTLS (recommended)
hu: StartTLS (javasolt)

en: Encryption:
hu: Titkosítás:

en: Authentication
hu: Hitelesítés

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Username can be left empty
hu: A felhasználónév üresen hagyható

en: Using email address
hu: E-mail-cím használatával

en: requires anonymous access to your LDAP server
hu: névtelen hozzáférést igényel az LDAP kiszolgálóhoz

en: Using distinguished name (DN)
hu: Megkülönböztető névvel (DN)

en: for example: uid=user,dc=example,dc=com
hu: például: uid=felhasznalo,dc=example,dc=com

en: Method:
hu: Metódus:

en: This is the method Evolution will use to authenticate you.
hu: Ez a metódus, amit az Evolution az Ön hitelesítésére fog használni.

note: Page 2
en: Using LDAP
hu: LDAP használata

en: Searching
hu: Keresés

en: Search Base:
hu: Keresés kiindulópontja:

en: Find Possible Search Bases
hu: Lehetséges keresési kiindulópontok keresése

en: One Level
hu: Egy szint

en: Subtree
hu: Részfa

en: Search Scope:
hu: Keresés hatóköre:

en: The search scope defines how deep you would like the search to extend down the directory tree.  A search scope of “Subtree” will include all entries below your search base.  A search scope of “One Level” will only include the entries one level beneath your search base.
hu: A keresés hatóköre meghatározza, hogy milyen mélységben szeretne keresni lefelé a könyvtárszerkezetben. A „Részfa” keresési hatókör tartalmazza az összes bejegyzést a keresési kiindulóponttól lefelé. Az „Egy szint” keresési hatókör csak egy szinttel fog a keresési kiindulópont alá menni.

en: Search Filter:
hu: Keresési szűrő:

en: Downloading
hu: Letöltés

en: Limit:
hu: Korlát:

en: contacts
hu: névjegyek

en: Browse until limit is reached
hu: Tallózás a korlát eléréséig

en: Server address cannot be empty
hu: A kiszolgálónév nem lehet üres

en: Choose a Calendar
hu: Válasszon naptárat

en: Choose a Memo List
hu: Válasszon feljegyzéslistát

en: Choose a Task List
hu: Válasszon feladatlistát

en: Find Calendars
hu: Naptárak keresése

en: Find Memo Lists
hu: Feljegyzéslisták keresése

en: Find Task Lists
hu: Feladatlisták keresése

en: Email:
hu: E-mail:

en: Server handles meeting invitations
hu: A kiszolgáló kezeli a találkozómeghívásokat

en: Choose which address books to use.
hu: Válassza ki a használandó címjegyzékeket.

en: Use in Birthdays & Anniversaries calendar
hu: Használat a Születésnapok és évfordulók naptárban

en: Enable Calendars to synchronize
hu: Szinkronizálandó naptárak engedélyezése

en: Default User Calendar
hu: Alapértelmezett felhasználói naptár

en: Use an existing iCalendar (ics) file
hu: Létező iCalendar (ics) fájl használata

en: iCalendar File
hu: iCalendar fájl

en: Choose an iCalendar file
hu: Válasszon iCalendar fájlt

en: File:
hu: Fájl:

en: Allow Evolution to update the file
hu: Az Evolution frissítheti a fájlt

note: Translators: This is the temperature in degrees * Celsius. (\302\260 is U+00B0 DEGREE SIGN)
en: Centigrade (°C)
hu: Celsius (°C)

en: Units:
hu: Mértékegységek:

en: Location cannot be empty
hu: A hely nem lehet üres

en: Choose Notes
hu: Válasszon jegyzeteket

en: Find Notes
hu: Jegyzetek keresése

en: File extension for new notes:
hu: Új jegyzetek fájlkiterjesztése:

en: I_mport
hu: I_mportálás

en: Importing an event
hu: Esemény importálása

en: Importing a memo
hu: Feljegyzés importálása

en: Importing a task
hu: Feladat importálása

en: Select a Calendar
hu: Válasszon naptárat

en: Select a Memo List
hu: Válasszon feljegyzéslistát

en: Select a Task List
hu: Válasszon feladatlistát

en: I_mport to Calendar
hu: I_mportálás naptárba

en: I_mport to Memo List
hu: I_mportálás feljegyzéslistába

en: I_mport to Task List
hu: I_mportálás feladatlistába

en: Copying an event into the calendar “%s”
hu: Egy esemény másolása a(z) „%s” naptárba

en: Moving an event into the calendar “%s”
hu: Egy esemény áthelyezése a(z) „%s” naptárba

en: Copying a memo into the memo list “%s”
hu: Egy feljegyzés másolása a(z) „%s” feljegyzéslistába

en: Moving a memo into the memo list “%s”
hu: Egy feljegyzés áthelyezése a(z) „%s” feljegyzéslistába

en: Copying a task into the task list “%s”
hu: Egy feladat másolása a(z) „%s” feladatlistába

en: Moving a task into the task list “%s”
hu: Egy feladat áthelyezése a(z) „%s” feladatlistába

en: Calendar Selector
hu: Naptárválasztó

en: Memo List Selector
hu: Feljegyzéslista-választó

en: Task List Selector
hu: Feladatlista-választó

note: Translators: The '%s' is replaced with the time zone name, like "America/New York" or "UTC"
en: Use s_ystem time zone (%s)
hu: _Rendszer időzónájának használata (%s)

en: Selected Calendars for Notifications of Reminders
hu: Kiválasztott naptárak az emlékeztető értesítésekhez

en: Selected Task Lists for Notifications of Reminders
hu: Kiválasztott feladatlisták az emlékeztető értesítésekhez

en: Meeting Invitations
hu: Találkozómeghívók

en: _Delete message after acting
hu: Üzenet tö_rlése reagálás után

en: Delete _meeting from calendar on Decline
hu: _Találkozó törlése a naptárból a visszautasításkor

en: _Preserve existing reminder by default
hu: _Meglévő emlékeztető megőrzése alapértelmezetten

en: _Show invitation description provided by the sender
hu: A _küldő által biztosított meghívási leírás megjelenítése

en: _Always attach components in mail messages
hu: _Mindig csatoljon összetevőket a levélüzenetekben

en: Conflict Search
hu: Ütközéskeresés

note: Source selector
en: Select the calendars to search for meeting conflicts
hu: Válassza ki a naptárt ütköző találkozók kereséséhez

en: Ti_me and date:
hu: _Dátum és idő:

en: _Date only:
hu: _Csak dátum:

en: Minutes
hu: perccel

en: Hours
hu: órával

en: Days
hu: nappal

en: 60 minutes
hu: 60 perc

en: 30 minutes
hu: 30 perc

en: 15 minutes
hu: 15 perc

en: 10 minutes
hu: 10 perc

en: 05 minutes
hu: 5 perc

en: Se_cond zone:
hu: Második _zóna:

en: (Shown in a Day View)
hu: (Megjelenítés a nap nézetben)

en: Time _zone:
hu: Idő_zóna:

en: Time format:
hu: Időformátum:

en: _12 hour (AM/PM)
hu: _12 órás (de/du)

en: _24 hour
hu: _24 órás

note: Translators: This is part of
en: Sh_orten event time by
hu: Eseményidő _rövidítése ennyivel

en: End events earlier
hu: Események befejezése korábban

en: Start events later
hu: Események kezdése később

en: Work Week
hu: Munkahét

note: A weekday like "Monday" follows
en: Wee_k starts on:
hu: Hét kez_dete:

en: Work days:
hu: Munkanapok:

en: _Day begins:
hu: _Nap kezdete:

note: Monday
en: _Mon
hu: _H

en: Monday
hu: hétfő

note: Tuesday
en: _Tue
hu: _K

en: Tuesday
hu: kedd

note: Wednesday
en: _Wed
hu: _Sze

en: Wednesday
hu: szerda

note: Thursday
en: T_hu
hu: _Cs

en: Thursday
hu: csütörtök

note: Friday
en: _Fri
hu: _P

en: Friday
hu: péntek

note: Saturday
en: _Sat
hu: S_zo

en: Saturday
hu: szombat

note: Sunday
en: S_un
hu: _V

en: Sunday
hu: vasárnap

en: Day _ends:
hu: N_ap vége:

en: Create events, memos and tasks as _Private by default
hu: Események, feljegyzések és feladatok létrehozása alapértelmezetten _magánjellegűként

en: Use ma_rkdown for Description in the component editor
hu: Ma_rkdown használata a leírásnál az összetevő szerkesztőjében

en: Allo_w direct edit of event Summary
hu: Az esemény Összegzésének közvetlen szerkesztésének _engedélyezése

en: Allow dra_g and drop of events
hu: Események _fogd és vidd módon való áthelyezésének engedélyezése

en: View Options
hu: Beállítások megtekintése

en: _Time divisions:
hu: Időo_sztások:

en: _Show appointment end times in week and month view
hu: Értekezletek _befejezési idejének megjelenítése a hét nézetben és a hónap nézetben

en: Show appointment _icons in the month view
hu: Értekezletek _ikonjának megjelenítése a hónap nézetben

en: _Compress weekends in month view
hu: A hétvégék össze_nyomása a hónap nézetben

en: Show week _numbers
hu: _Hét számának megjelenítése

en: Show r_ecurring events in italic in bottom left calendar
hu: _Ismétlődő események megjelenítése dőlt betűvel a bal alsó naptárban

en: Sc_roll Month View by a week
hu: _Hónap nézet gördítése egy héttel

en: Start Month View with the c_urrent week
hu: A hónap nézet kezdése a _jelenlegi héttel

en: Order days in Week View from _left to right
hu: A hét nézetben a napok _balról jobbra rendezése

en: Hi_de cancelled events
hu: Megs_zakított események elrejtése

en: Alerts
hu: Figyelmeztetések

en: _Ask for confirmation when deleting items
hu: _Megerősítés kérése elemek törlésekor

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Highlight t_asks due today
hu: M_ai határidejű feladatok kiemelése

en: Highlight _overdue tasks
hu: _Lejárt határidejű feladatok kiemelése

en: _Hide completed tasks after
hu: _Feladatok elrejtése befejezés után

en: Hid_e cancelled tasks
hu: Befejezett feladatok el_rejtése

en: To Do bar
hu: Teendő sáv

en: Show Tasks without _Due date
hu: _Határidő nélküli feladatok megjelenítése

[ctx: to-do-bar-n-days]
note: Translators: This constructs: Show [spinner] days
en: Show
hu: Megjelenítés

[ctx: to-do-bar-n-days]
note: Translators: This constructs: Show [spinner] days
en: da_ys
hu: _nap

en: Display Reminders window with _notifications
hu: Emlékeztetők ablak megjelenítése é_rtesítésekkel

en: Keep reminder notification _window always on top
hu: Az emlékeztető értesítési ablak legyen _mindig felül

en: Enable de_sktop notifications
hu: _Asztali értesítések engedélyezése

en: Enable _audio notifications
hu: Értesítési _hangok engedélyezése

en: Display reminders for completed _tasks
hu: E_mlékeztetők megjelenítése a befejezett feladatokról

en: Display reminders for _past events
hu: E_mlékeztetők megjelenítése a múltbeli eseményekről

note: This is the first half of a user preference. "Set default reminder [time-period] before every new appointment"
en: Set _default reminder
hu: _Alapértelmezett emlékeztető beállítása

note: This is the last half of a user preference. "Set default reminder [time-period] before every new appointment"
en: before every new appointment
hu: minden új értekezlet előtt

note: This is the first half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every anniversary/birthday"
en: Show a _reminder
hu: E_mlékeztető megjelenítése

note: This is the last half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every anniversary/birthday"
en: before every anniversary/birthday
hu: minden évforduló/születésnap előtt

note: This is the first half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every event in chosen calendars"
en: Show a r_eminder
hu: _Emlékeztető megjelenítése

note: This is the last half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every event in chosen calendars"
en: before every event in chosen calendars
hu: minden esemény előtt a kiválasztott naptárakban

en: Select the sources for reminder notification:
hu: Válassza ki az emlékeztető értesítések forrásait:

en: Default Free/Busy Server
hu: Időbeosztást tároló alapértelmezett kiszolgáló

en: %u and %d will be replaced by user and domain from the email address.
hu: %u és %d a felhasználónévvel és a tartománnyal lesznek helyettesítve az e-mail címből.

en: Specify login user name as part of the URL in case the server requires authentication, like: https://USER@example.com/
hu: Adja meg a bejelentkezési felhasználónevet az URL részeként, abban az esetben ha a kiszolgáló megköveteli a hitelesítést. Például: https://FELHASZNÁLÓ@example.com/

en: Publishing Information
hu: Közzétételi információk

[ctx: New]
en: _Appointment
hu: Érte_kezlet

en: Create a new appointment
hu: Új értekezlet létrehozása

[ctx: New]
en: All Day A_ppointment
hu: _Egész napos értekezlet

en: Create a new all-day appointment
hu: Új egész napos értekezlet létrehozása

[ctx: New]
en: M_eeting
hu: _Találkozó

en: Create a new meeting request
hu: Új találkozó-összehívási kérés létrehozása

[ctx: New]
en: Cale_ndar
hu: Na_ptár

en: Create a new calendar
hu: Új naptár létrehozása

en: Calendar and Tasks
hu: Naptár és feladatok

en: Print
hu: Nyomtatás

en: This operation will permanently erase all events older than the selected amount of time. If you continue, you will not be able to recover these events.
hu: Ez a művelet véglegesen eltávolítja a megadott időnél régebbi eseményeket. Ha folytatja, akkor ezek az események visszavonhatatlanul törlődnek.

note: Translators: This is the first part of the sentence: * "Purge events older than <<spin-button>> days"
en: Purge events older than
hu: Ennél régebbi események eltávolítása:

en: Making an occurrence movable
hu: Előfordulás mozgathatóvá tétele

note: Translators: Default filename part saving an event to a file when * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it.
en: event
hu: esemény

en: Save as iCalendar
hu: Mentés iCalendarként

en: _Copy…
hu: _Másolás…

en: D_elete Calendar
hu: Naptár _törlése

en: Delete the selected calendar
hu: A kijelölt naptár törlése

en: Go Back
hu: Vissza

en: Go Forward
hu: Előre

en: Select today
hu: Mai nap kiválasztása

en: Select _Date
hu: _Dátum kiválasztása

en: Select a specific date
hu: Adott dátum kiválasztása

en: _Manage Calendar groups…
hu: Naptárcsoportok _kezelése…

en: Manage Calendar groups order and visibility
hu: Naptárcsoportok sorrendjének és láthatóságának kezelése

en: _New Calendar
hu: Új _naptár

en: Purg_e
hu: T_isztítás

en: Purge old appointments and meetings
hu: Régi értekezletek és találkozók törlése

en: Refresh the selected calendar
hu: A kijelölt naptár frissítése

en: Re_fresh list of account calendars
hu: A fiók naptárlistájának frissítése

en: Rename the selected calendar
hu: A kijelölt naptár átnevezése

en: Find _Next
hu: _Következő találat

en: Find next occurrence of the current search string
hu: A jelenlegi keresőkifejezés következő előfordulásának keresése

en: Find _Previous
hu: _Előző találat

en: Find previous occurrence of the current search string
hu: A jelenlegi keresőkifejezés előző előfordulásának keresése

en: Stop _Running Search
hu: Ke_resés leállítása

en: Stop currently running search
hu: A jelenleg futó keresés leállítása

en: Sho_w All Calendars
hu: _Minden naptár megjelenítése

en: Show _Only This Calendar
hu: Csak ezen _naptár megjelenítése

en: Cop_y to Calendar…
hu: Na_ptárba másolás…

en: _Delegate Meeting…
hu: _Találkozó átruházása…

en: Delete This _Occurrence
hu: Az _előfordulás törlése

en: Delete this occurrence
hu: Az előfordulás törlése

en: Delete This and F_uture Occurrences
hu: Ezen és a jövőbeli _előfordulások törlése

en: Delete this and any future occurrences
hu: Ezen és a jövőbeli előfordulások törlése

en: Delete All Occ_urrences
hu: Az ö_sszes előfordulás törlése

en: Delete all occurrences
hu: Az összes előfordulás törlése

en: Edit as Ne_w…
hu: Sze_rkesztés újként…

en: Edit the selected event as new
hu: A kijelölt esemény szerkesztése újként

en: New All Day _Event…
hu: Új egész napos _esemény…

en: Create a new all day event
hu: Új egész napos esemény létrehozása

en: _Forward as iCalendar…
hu: _Továbbítás iCalendarként…

en: Create a new meeting
hu: Új találkozó létrehozása

en: Send _RSVP
hu: _RSVP küldése

en: Send a meeting response
hu: Válasz küldése a találkozó-összehívásra

en: _Accept
hu: _Elfogadás

en: Accept meeting request
hu: Találkozó-összehívási kérés elfogadása

en: A_ccept this instance
hu: Előfordulás el_fogadása

en: Accept meeting request for selected instance only
hu: Találkozó-összehívás elfogadása csak a kijelölt előfordulásnál

en: _Decline
hu: _Elutasítás

en: Decline meeting request
hu: Találkozó-összehívási kérés elutasítása

en: D_ecline this instance
hu: Előfordulás elu_tasítása

en: Decline meeting request for selected instance only
hu: Találkozó-összehívás elutasítása csak a kijelölt előfordulásnál

en: _Tentatively accept
hu: _Feltételes elfogadás

en: Tentatively accept meeting request
hu: Találkozó-összehívási kérés feltételes elfogadása

en: Te_ntatively accept this instance
hu: Előfordulás fe_ltételes elfogadása

en: Tentatively accept meeting request for selected instance only
hu: Találkozó-összehívás feltételes elfogadása csak a kijelölt előfordulásnál

en: Mo_ve to Calendar…
hu: Á_thelyezés naptárba…

en: Make this Occurrence _Movable
hu: Ezen előfordulás _mozgathatóvá tétele

en: Edit the selected event
hu: A kijelölt esemény szerkesztése

en: _Schedule Meeting…
hu: Találkozó _ütemezése…

en: Converts an appointment to a meeting
hu: Értekezlet találkozóvá alakítása

en: Conv_ert to Appointment…
hu: Érte_kezletté alakítás…

en: Converts a meeting to an appointment
hu: Találkozó értekezletté alakítása

en: Quit
hu: Kilépés

en: Show Event _Preview
hu: Esemény előné_zetének megjelenítése

en: Show event preview pane
hu: Eseményelőnézeti ablaktábla megjelenítése

en: Show T_asks and Memos pane
hu: _Feladatok és feljegyzések ablaktábla megjelenítése

en: Show Tasks and Memos pane
hu: Feladatok és feljegyzések ablaktábla megjelenítése

en: Day
hu: Nap

en: Show one day
hu: Egy nap megjelenítése

en: List
hu: Lista

en: Show as list
hu: Listanézet

en: Month
hu: Hónap

en: Show one month
hu: Egy hónap megjelenítése

en: Week
hu: Hét

en: Show one week
hu: Egy hét megjelenítése

en: Show one work week
hu: Egy munkahét megjelenítése

en: Year
hu: Év

en: Show as year
hu: Megjelenítés évként

en: _Horizontal View
hu: _Vízszintes nézet

en: Show event preview below the calendar
hu: Esemény előnézetének megjelenítése a naptár alatt

en: Show event preview alongside the calendar
hu: Esemény előnézetének megjelenítése a naptár mellett

en: Active Appointments
hu: Aktív értekezletek

en: Next 7 Days’ Appointments
hu: A következő 7 nap értekezletei

en: Occurs Less Than 5 Times
hu: 5-nél kevesebbszer fordul elő

en: Without Category
hu: Kategória nélkül

en: Show events with no category set
hu: Kategória nélküli események megjelenítése

en: Description contains
hu: Leírás tartalmazza

en: Summary contains
hu: Összefoglaló tartalmazza

en: Print…
hu: Nyomtatás…

en: Print this calendar
hu: Naptár nyomtatása

en: Preview the calendar to be printed
hu: A nyomtatandó naptár nyomtatási képe

en: _Save as iCalendar…
hu: _Mentés iCalendarként…

en: Go To
hu: Ugrás

note: Translators: Default filename part saving a memo to a file when * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it.
en: memo
hu: feljegyzés

en: New _Memo
hu: Új _feljegyzés

en: Create a new memo
hu: Új feljegyzés létrehozása

en: _Open Memo
hu: Feljegyzés _megnyitása

en: View the selected memo
hu: Kijelölt feljegyzés megtekintése

en: Open _Web Page
hu: _Weboldal megnyitása

en: Print the selected memo
hu: Kijelölt feljegyzés nyomtatása

en: Searching next matching event
hu: Következő illeszkedő esemény keresése

en: Searching previous matching event
hu: Előző illeszkedő esemény keresése

en: Cannot find matching event in the next %d year | Cannot find matching event in the next %d years
hu[0]: Nem található illeszkedő esemény a következő %d évben
hu[1]: Nem található illeszkedő esemény a következő %d évben

en: Cannot find matching event in the previous %d year | Cannot find matching event in the previous %d years
hu[0]: Nem található illeszkedő esemény az előző %d évben
hu[1]: Nem található illeszkedő esemény az előző %d évben

en: Cannot search with no active calendar
hu: Aktív naptár nélkül nem lehet keresni

note: Translators: Default filename part saving a task to a file when * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it. * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it
en: task
hu: feladat

en: _Assign Task
hu: _Feladat kiosztása

en: _Mark as Complete
hu: Me_gjelölés készként

en: Mark selected tasks as complete
hu: Kijelölt feladatok megjelölése készként

en: _Mark as Incomplete
hu: Megjelölés _befejezetlenként

en: Mark selected tasks as incomplete
hu: Kijelölt feladatok megjelölése befejezetlenként

en: New _Task
hu: Új fela_dat

en: Create a new task
hu: Új feladat létrehozása

en: _Open Task
hu: Feladatok _megnyitása

en: View the selected task
hu: Kijelölt feladatok megtekintése

en: Print the selected task
hu: Kijelölt feladat nyomtatása

[ctx: New]
en: Mem_o
hu: _Feljegyzés

[ctx: New]
en: _Shared Memo
hu: _Megosztott feljegyzés

en: Create a new shared memo
hu: Új megosztott feljegyzés létrehozása

[ctx: New]
en: Memo Li_st
hu: Feljegyzés_lista

en: Create a new memo list
hu: Új feljegyzés létrehozása

en: Print Memos
hu: Feljegyzések nyomtatása

en: _Delete Memo
hu: Feljegyzés tö_rlése

en: _Find in Memo…
hu: Ke_resés feljegyzésben…

en: Search for text in the displayed memo
hu: Szöveg keresése a megjelenített feljegyzésben

en: D_elete Memo List
hu: Feljegyzéslista tö_rlése

en: Delete the selected memo list
hu: Kijelölt feljegyzéslista törlése

en: _Manage Memo List groups…
hu: Feljegyzéslista-csoportok _kezelése…

en: Manage Memo List groups order and visibility
hu: Feljegyzéslista-csoportok sorrendjének és láthatóságának kezelése

en: _New Memo List
hu: Új _feljegyzéslista

en: Refresh the selected memo list
hu: A kijelölt feljegyzéslista frissítése

en: Re_fresh list of account memo lists
hu: A fiók feljegyzéslistáinak frissítése

en: Rename the selected memo list
hu: A kijelölt feljegyzéslista átnevezése

en: Show _Only This Memo List
hu: Csak ezen fel_jegyzéslista megjelenítése

en: Sho_w All Memo Lists
hu: _Minden feljegyzéslista megjelenítése

en: Memo _Preview
hu: Feljegyzés _előnézete

en: Show memo preview pane
hu: Feljegyzés-előnézet ablaktábla megjelenítése

en: Show memo preview below the memo list
hu: Feljegyzés előnézetének megjelenítése a feljegyzéslista alatt

en: Show memo preview alongside the memo list
hu: Feljegyzés előnézetének megjelenítése a feljegyzéslista mellett

en: Show memos with no category set
hu: Kategória nélküli feljegyzések megjelenítése

en: Print the list of memos
hu: Feljegyzéslista nyomtatása

en: Preview the list of memos to be printed
hu: A nyomtatandó feljegyzéslista nyomtatási képe

en: Delete Memos
hu: Feljegyzések törlése

en: Delete Memo
hu: Feljegyzés törlése

en: %d memo | %d memos
hu[0]: %d feljegyzés
hu[1]: %d feljegyzés

[ctx: New]
en: _Task
hu: _Feladat

[ctx: New]
en: Assigne_d Task
hu: Ki_osztott feladat

en: Create a new assigned task
hu: Új kiosztott feladat létrehozása

[ctx: New]
en: Tas_k List
hu: Fela_datlista

en: Create a new task list
hu: Új feladatlista létrehozása

en: Print Tasks
hu: Feladatok nyomtatása

en: This operation will permanently erase all tasks marked as completed. If you continue, you will not be able to recover these tasks.
    
    Really erase these tasks?
hu: Ez a művelet véglegesen eltávolítja a befejezettként megjelölt feladatokat. Ha folytatja, akkor ezek a feladatok véglegesen elvesznek.
    
    Valóban törli ezeket a feladatokat?

en: Do not ask me again
hu: Ne kérdezze meg többet

en: Edit selected tasks in a bulk
hu: Kijelölt feladatok tömeges szerkesztése

en: _Delete Task
hu: Feladat tö_rlése

en: _Find in Task…
hu: Ke_resés feladatban…

en: Search for text in the displayed task
hu: Szöveg keresése a megjelenített feladatban

en: D_elete Task List
hu: Feladatlista tö_rlése

en: Delete the selected task list
hu: Kijelölt feladatlista törlése

en: _Manage Task List groups…
hu: Feladatlista-csoportok _kezelése…

en: _New Task List
hu: Új _feladatlista

en: Refresh the selected task list
hu: A kijelölt feladatlista frissítése

en: Re_fresh list of account task lists
hu: A fiók feladatlistáinak frissítése

en: Rename the selected task list
hu: A kijelölt feladatlista átnevezése

en: Sho_w All Task Lists
hu: _Minden feladatlista megjelenítése

en: Show _Only This Task List
hu: Csak ezen fela_datlista megjelenítése

en: Mar_k as Incomplete
hu: Megjelölés _befejezetlenként

en: Delete completed tasks
hu: Befejezett feladatok törlése

en: Task _Preview
hu: Feladat előné_zete

en: Show task preview pane
hu: Feladat-előnézet ablaktábla megjelenítése

en: Show task preview below the task list
hu: Feladat előnézetének megjelenítése a feladatlista alatt

en: Show task preview alongside the task list
hu: Feladat előnézetének megjelenítése a feladatlista mellett

en: Active Tasks
hu: Aktív feladatok

en: Cancelled Tasks
hu: Megszakított feladatok

en: Completed Tasks
hu: Befejezett feladatok

en: Uncompleted Tasks
hu: Befejezetlen feladatok

en: Scheduled Tasks
hu: Ütemezett feladatok

en: Show scheduled tasks, aka those with a Due date
hu: Ütemezett, azaz határidővel rendelkező feladatok megjelenítése

en: Next 7 Days’ Tasks
hu: A következő 7 nap feladatai

en: Overdue Tasks
hu: Lejárt határidejű feladatok

en: Tasks with Attachments
hu: Feladatok mellékletekkel

en: Show tasks with no category set
hu: Kategória nélküli feladatok megjelenítése

en: Started Tasks
hu: Elindított feladatok

en: Filters for tasks that either do not have a start date or the start date is earlier than the time the filter is selected at
hu: Egy szűrő azokhoz a feladatokhoz, amelyek vagy nem rendelkeznek kezdési dátummal, vagy a kezdés dátuma korábbi a szűrőben beállított időnél

en: Print the list of tasks
hu: Feladatlista nyomtatása

en: Preview the list of tasks to be printed
hu: A nyomtatandó feladatlista nyomtatási képe

en: Delete Tasks
hu: Feladatok törlése

en: Delete Task
hu: Feladat törlése

en: %d task | %d tasks
hu[0]: %d feladat
hu[1]: %d feladat

en: Convert to M_eeting
hu: Átalakítás _találkozóvá

en: Convert the message to a meeting request
hu: Üzenet átalakítása találkozó-összehívási kéréssé

en: Convert to M_essage
hu: Átalakítás ü_zenetté

en: Convert to the mail message
hu: Átalakítás levélüzenetté

en: Look up configuration with e-mail domain
hu: Konfiguráció kikeresése az e-mail tartományban.

en: Looking up IMAP server…
hu: IMAP kiszolgáló keresése…

en: Looking up POP3 server…
hu: POP3 kiszolgáló keresése…

en: Looking up SMTP server…
hu: SMTP kiszolgáló keresése…

en: CalDAV server
hu: CalDAV kiszolgáló

en: Looking up CalDAV server…
hu: CalDAV kiszolgáló keresése…

en: CardDAV server
hu: CardDAV kiszolgáló

en: Looking up CardDAV server…
hu: CardDAV kiszolgáló keresése…

en: LDAP server
hu: LDAP kiszolgáló

en: Looking up LDAP server…
hu: LDAP kiszolgáló keresése…

en: Look up in SRV records
hu: Keresés az SRV rekordokban

en: CalDAV and CardDAV server
hu: CalDAV és CardDAV kiszolgáló

en: Requires password to continue.
hu: A folytatáshoz jelszó szükséges.

en: Look up for a CalDAV/CardDAV server
hu: CalDAV és CardDAV kiszolgáló keresése

en: Display part as an invitation
hu: A rész megjelenítése meghívóként

note: strftime format of a time, * in 24-hour format, without seconds.
en: Today %H:%M
hu: Ma %H:%M

note: strftime format of a time, * in 24-hour format.
en: Today %H:%M:%S
hu: Ma %H:%M:%S

note: strftime format of a time, * in 12-hour format.
en: Today %l:%M:%S %p
hu: Ma %H:%M:%S

note: strftime format of a time, * in 24-hour format, without seconds.
en: Tomorrow %H:%M
hu: Holnap %H:%M

note: strftime format of a time, * in 24-hour format.
en: Tomorrow %H:%M:%S
hu: Holnap %H:%M:%S

note: strftime format of a time, * in 12-hour format, without seconds.
en: Tomorrow %l:%M %p
hu: Holnap %H:%M

note: strftime format of a time, * in 12-hour format.
en: Tomorrow %l:%M:%S %p
hu: Holnap %H:%M:%S

note: strftime format of a weekday and a * time, in 12-hour format, without seconds.
en: %A %l:%M %p
hu: %A %H:%M

note: strftime format of a weekday and a * time, in 12-hour format.
en: %A %l:%M:%S %p
hu: %A %H:%M:%S

note: strftime format of a weekday and a date * without a year.
en: %A, %B %e
hu: %B %-e. %A

note: strftime format of a weekday, a date * without a year and a time, * in 24-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e %H:%M
hu: %B %-e. %A %H:%M

note: strftime format of a weekday, a date without a year * and a time, in 24-hour format.
en: %A, %B %e %H:%M:%S
hu: %B %-e. %A %H:%M:%S

note: strftime format of a weekday, a date without a year * and a time, in 12-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e %l:%M %p
hu: %B %-e. %A %H:%M

note: strftime format of a weekday, a date without a year * and a time, in 12-hour format.
en: %A, %B %e %l:%M:%S %p
hu: %B %-e. %A %H:%M:%S

note: strftime format of a weekday and a date.
en: %A, %B %e, %Y
hu: %Y. %B %-e. %A

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e, %Y %H:%M
hu: %Y. %B %-e. %A %H:%M

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format.
en: %A, %B %e, %Y %H:%M:%S
hu: %Y. %B %-e. %A %H:%M:%S

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e, %Y %l:%M %p
hu: %Y. %B %-e. %A %H:%M

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format.
en: %A, %B %e, %Y %l:%M:%S %p
hu: %Y. %B %-e. %A %H:%M:%S

en: An unknown person
hu: Ismeretlen személy

en: Please respond on behalf of %s
hu: Válaszoljon %s nevében

en: Received on behalf of %s
hu: Fogadva %s nevében

en: %s through %s has published the following meeting information:
hu: %s %s közvetítésével a következő találkozóinformációkat tette közzé:

en: %s has published the following meeting information:
hu: %s a következő találkozóinformációkat tette közzé:

en: The following meeting information has been published:
hu: A következő találkozóinformációk közzé lettek téve:

en: %s has delegated the following meeting to you:
hu: %s átruházta Önre a következő találkozót:

en: %s through %s requests your presence at the following meeting:
hu: %s %s közvetítésével arra kéri, hogy vegyen részt a következő találkozón:

en: %s requests your presence at the following meeting:
hu: %s arra kéri, hogy vegyen részt a következő találkozón:

en: %s through %s wishes to add to an existing meeting:
hu: %s %s közvetítésével szeretné Önt hozzáadni egy létező találkozóhoz:

en: %s wishes to add to an existing meeting:
hu: %s szeretné Önt hozzáadni egy létező találkozóhoz:

en: %s through %s wishes to receive the latest information for the following meeting:
hu: %s %s közvetítésével szeretné megkapni a legújabb információkat a következő találkozóról:

en: %s wishes to receive the latest information for the following meeting:
hu: %s szeretné megkapni a legújabb információkat a következő találkozóról:

en: %s through %s has sent back the following meeting response:
hu: %s %s közvetítésével a következő találkozóválaszt küldte vissza:

en: %s has sent back the following meeting response:
hu: %s a következő találkozóválaszt küldte vissza:

en: %s through %s has cancelled the following meeting:
hu: %s %s közvetítésével lemondta a következő találkozót:

en: %s has cancelled the following meeting:
hu: %s lemondta a következő találkozót:

en: %s through %s has proposed the following meeting changes.
hu: %s %s közvetítésével a következő találkozóváltoztatásokat javasolja.

en: %s has proposed the following meeting changes:
hu: %s a következő találkozóváltoztatásokat javasolja:

en: %s through %s has declined the following meeting changes:
hu: %s %s közvetítésével elutasította a következő találkozóváltoztatásokat:

en: %s has declined the following meeting changes:
hu: %s elutasította a következő találkozóváltoztatásokat:

en: %s through %s has published the following task:
hu: %s %s közvetítésével a következő feladatot tette közzé:

en: %s has published the following task:
hu: %s a következő feladatot tette közzé:

en: The following task has been published:
hu: A következő feladat közzé lett téve:

en: %s requests the assignment of %s to the following task:
hu: %s kéri %s megbízását a következő feladattal:

en: %s through %s has assigned you a task:
hu: %s %s közvetítésével megbízta Önt egy feladattal:

en: %s has assigned you a task:
hu: %s megbízta Önt egy feladattal:

en: %s through %s wishes to add to an existing task:
hu: %s %s közvetítésével szeretné hozzáadni egy létező feladathoz:

en: %s wishes to add to an existing task:
hu: %s szeretné hozzáadni egy létező feladathoz:

en: %s through %s wishes to receive the latest information for the following assigned task:
hu: %s %s közvetítésével szeretné megkapni a legújabb információkat a következő kiosztott feladatról:

en: %s wishes to receive the latest information for the following assigned task:
hu: %s szeretné megkapni a legújabb információkat a következő kiosztott feladatról:

en: %s through %s has sent back the following assigned task response:
hu: %s %s közvetítésével a következő választ küldte vissza a kiosztott feladatról:

en: %s has sent back the following assigned task response:
hu: %s a következő választ küldte vissza a kiosztott feladatról:

en: %s through %s has cancelled the following assigned task:
hu: %s %s közvetítésével törölte a következő kiosztott feladatot:

en: %s has cancelled the following assigned task:
hu: %s törölte a következő kiosztott feladatot:

en: %s through %s has proposed the following task assignment changes:
hu: %s %s közvetítésével a következő változtatásokat javasolja a feladatok kiosztásában:

en: %s has proposed the following task assignment changes:
hu: %s a következő változtatásokat javasolja a feladatok kiosztásában:

en: %s through %s has declined the following assigned task:
hu: %s %s közvetítésével elutasította a következő kiosztott feladatot:

en: %s has declined the following assigned task:
hu: %s elutasította a következő kiosztott feladatot:

en: %s through %s has published the following memo:
hu: %s %s közvetítésével a következő feljegyzést tette közzé:

en: %s has published the following memo:
hu: %s a következő feljegyzést tette közzé:

en: The following memo has been published:
hu: A következő feljegyzés közzé lett téve:

en: %s through %s wishes to add to an existing memo:
hu: %s %s közvetítésével szeretné Önt hozzáadni egy létező feljegyzéshez:

en: %s wishes to add to an existing memo:
hu: %s szeretné Önt hozzáadni egy létező feljegyzéshez:

en: %s through %s has cancelled the following shared memo:
hu: %s %s közvetítésével törölte a következő megosztott feljegyzést:

en: %s has cancelled the following shared memo:
hu: %s törölte a következő megosztott feljegyzést:

en: All day:
hu: Egész nap:

en: Start day:
hu: Kezdés napja:

en: Start time:
hu: Kezdés időpontja:

en: End day:
hu: Befejezés napja:

en: End time:
hu: Befejezés időpontja:

en: Ope_n Calendar
hu: Na_ptár megnyitása

en: _Decline all
hu: Összes el_utasítása

en: _Tentative all
hu: Összes f_eltételes

en: _Tentative
hu: _Feltételes

en: Acce_pt all
hu: Összes _elfogadása

en: Acce_pt
hu: Elf_ogadás

en: Send _Information
hu: Információk kül_dése

en: _Update Attendee Status
hu: _Résztvevő állapotának frissítése

en: Im_port
hu: Im_portálás

en: Due date:
hu: Határidő:

en: Show description provided by the sender
hu: A küldő által biztosított leírás megjelenítése

en: Hide description provided by the sender
hu: A küldő által biztosított leírás elrejtése

note: RSVP area
en: Send reply to organizer
hu: Válasz küldése a szervezőnek

note: Updates
en: Send _updates to attendees
hu: _Frissítések küldése a résztvevőknek

note: The recurrence check button
en: _Apply to all instances
hu: Alkalmazás min_den előfordulásra

en: Show time as _free
hu: Megjelenítés _szabadként

en: _Preserve my reminder
hu: _Emlékeztető megőrzése

en: _Inherit reminder
hu: E_mlékeztető öröklése

en: _Tasks:
hu: Felada_tok:

en: _Memos:
hu: _Feljegyzések:

en: Sa_ve
hu: _Mentés

en: Attendee status updated
hu: A résztvevő állapota frissítve

en: An appointment “%s” in the calendar “%s” conflicts with this meeting
hu: A(z) „%2$s” naptár „%1$s” értekezlete ütközik ezzel a találkozóval

en: A task “%s” in the task list “%s” conflicts with this task
hu: A(z) „%2$s” naptár „%1$s” feladata ütközik ezzel a feladattal

en: A memo “%s” in the memo list “%s” conflicts with this memo
hu: A(z) „%2$s” naptár „%1$s” feljegyzése ütközik ezzel a feljegyzéssel

en: The calendar “%s” contains an appointment which conflicts with this meeting | The calendar “%s” contains %d appointments which conflict with this meeting
hu[0]: A(z) „%s” naptár egyik értekezlete ütközik ezzel a találkozóval
hu[1]: A(z) „%s” naptár %d értekezlete ütközik ezzel a találkozóval

en: The task list “%s” contains a task which conflicts with this task | The task list “%s” contains %d tasks which conflict with this task
hu[0]: A(z) „%s” feladatlista egyik feladata ütközik ezzel a feladattal
hu[1]: A(z) „%s” feladatlista %d feladata ütközik ezzel a feladattal

en: The memo list “%s” contains a memo which conflicts with this memo | The memo list “%s” contains %d memos which conflict with this memo
hu[0]: A(z) „%s” feljegyzéslista egyik feljegyzése ütközik ezzel a feljegyzéssel
hu[1]: A(z) „%s” feljegyzéslista %d feljegyzése ütközik ezzel a feljegyzéssel

en: Found the appointment in the calendar “%s”
hu: Az értekezlet megtalálható a(z) „%s” naptárban

en: Found the task in the task list “%s”
hu: A feladat megtalálható a(z) „%s” feladatlistában

en: Found the memo in the memo list “%s”
hu: A feljegyzés megtalálható a(z) „%s” feljegyzéslistában

en: This meeting invitation is obsolete. It had been updated.
hu: A találkozómeghívó elavult. Frissítve lett.

en: Unable to find any calendars
hu: Nem található egyetlen naptár sem

en: Unable to find this meeting in any calendar
hu: Ez a találkozó nem található egyik naptárban sem

en: Unable to find this task in any task list
hu: A feladat nem található meg egyetlen feladatlistában sem

en: Unable to find this memo in any memo list
hu: A feljegyzés nem található meg egyetlen feljegyzéslistában sem

en: Searching for an existing version of this appointment
hu: Ezen értekezlet egy létező változatának keresése

en: Searching for an existing version of this task
hu: Ezen találkozó egy meglévő változatának keresése

en: Searching for an existing version of this memo
hu: Ezen feljegyzés egy meglévő változatának keresése

en: Opening the calendar. Please wait…
hu: Naptár megnyitása, kis türelmet…

en: Unable to send item to calendar “%s”. %s
hu: Nem küldhető el az elem a(z) „%s” naptárnak. %s

en: Unable to send item to task list “%s”. %s
hu: Nem küldhető el az elem a(z) „%s” feladatlistának. %s

en: Unable to send item to memo list “%s”. %s
hu: Nem küldhető el az elem a(z) „%s” feljegyzéslistának. %s

en: Sent to calendar “%s” as accepted
hu: Elküldve a(z) „%s” naptárnak elfogadottként

en: Sent to task list “%s” as accepted
hu: Elküldve a(z) „%s” feladatlistának elfogadottként

en: Sent to memo list “%s” as accepted
hu: Elküldve a(z) „%s” feljegyzéslistának elfogadottként

en: Sent to calendar “%s” as tentative
hu: Elküldve a(z) „%s” naptárnak feltételesként

en: Sent to task list “%s” as tentative
hu: Elküldve a(z) „%s” feladatlistának feltételesként

en: Sent to memo list “%s” as tentative
hu: Elküldve a(z) „%s” feljegyzéslistának feltételesként

en: Sent to calendar “%s” as declined
hu: Elküldve a(z) „%s” naptárnak elutasítottként

en: Sent to task list “%s” as declined
hu: Elküldve a(z) „%s” feladatlistának elutasítottként

en: Sent to memo list “%s” as declined
hu: Elküldve a(z) „%s” feljegyzéslistának elutasítottként

en: Sent to calendar “%s” as cancelled
hu: Elküldve a(z) „%s” naptárnak lemondottként

en: Sent to task list “%s” as cancelled
hu: Elküldve a(z) „%s” feladatlistának lemondottként

en: Sent to memo list “%s” as cancelled
hu: Elküldve a(z) „%s” feljegyzéslistának lemondottként

en: Imported to calendar “%s”
hu: Importálva a(z) „%s” naptárba

en: Imported to task list “%s”
hu: Importálva a(z) „%s” feladatlistába

en: Imported to memo list “%s”
hu: Importálva a(z) „%s” feljegyzéslistába

en: Saving changes to the calendar. Please wait…
hu: Változtatások mentése a naptárba, kis türelmet…

en: Saving changes to the task list. Please wait…
hu: Változtatások mentése a feladatlistába, kis türelmet…

en: Saving changes to the memo list. Please wait…
hu: Változtatások mentése a feljegyzéslistába, kis türelmet…

en: Unable to parse item
hu: Nem dolgozható fel az elem

en: Organizer has removed the delegate %s
hu: A szervező eltávolította %s meghatalmazottat

en: Sent a cancellation notice to the delegate
hu: Lemondási értesítés elküldve a meghatalmazottnak

en: Could not send the cancellation notice to the delegate
hu: Nem sikerült elküldeni a lemondási értesítést a meghatalmazottnak

en: Unable to update attendee. %s
hu: Nem frissíthető a résztvevő: %s

en: The meeting is invalid and cannot be updated
hu: A találkozó érvénytelen, és nem frissíthető

en: Attendee status could not be updated because the status is invalid
hu: A résztvevő állapotát nem lehetett frissíteni, mert az állapot érvénytelen

en: Attendee status can not be updated because the item no longer exists
hu: A résztvevő állapotát nem lehetett frissíteni, mert az elem nem létezik többé

en: Meeting information sent
hu: A találkozóinformációk elküldve

en: Task information sent
hu: A feladatinformációk elküldve

en: Memo information sent
hu: A feljegyzésinformációk elküldve

en: Unable to send meeting information, the meeting does not exist
hu: A találkozóinformációk nem küldhetők el, a találkozó nem létezik

en: Unable to send task information, the task does not exist
hu: A feladatinformációk nem küldhetők el, a feladat nem létezik

en: Unable to send memo information, the memo does not exist
hu: A feljegyzésinformációk nem küldhetők el, a feljegyzés nem létezik

note: Translators: This is a default filename for a calendar.
en: calendar.ics
hu: naptár.ics

en: Save Calendar
hu: Naptár mentése

en: The calendar attached is not valid
hu: A csatolt naptár érvénytelen

en: The message claims to contain a calendar, but the calendar is not a valid iCalendar.
hu: Az üzenet azt állítja, hogy egy naptárt tartalmaz, de a naptár nem egy érvényes iCalendar.

en: The item in the calendar is not valid
hu: Az elem a naptárban érvénytelen

en: The message does contain a calendar, but the calendar contains no events, tasks or free/busy information
hu: Az üzenet tartalmaz egy naptárt, de az nem tartalmaz eseményeket, feladatokat vagy időbeosztásokat

en: The calendar attached contains multiple items
hu: A csatolt naptár több elemet tartalmaz

en: To process all of these items, the file should be saved and the calendar imported
hu: Ezen elemek mindegyikének feldolgozásához a fájlt el kell menteni és a naptárt importálni

[ctx: cal-itip]
en: None
hu: Nincs

en: Tentatively Accepted
hu: Feltételesen elfogadva

en: This response is not from a current attendee. Add the sender as an attendee?
hu: Ez a válasz nem egy jelenlegi résztvevőtől érkezett. Hozzáadja a feladót a résztvevőkhöz?

en: This meeting has been delegated
hu: A találkozó át lett ruházva

en: “{0}” has delegated the meeting. Do you want to add the delegate “{1}”?
hu: „{0}” átruházta a találkozót. Szeretné hozzáadni „{1}” meghatalmazottat?

en: Google Features
hu: Google szolgáltatások

en: Add Ca_lendar to this account
hu: N_aptár hozzáadása ehhez a fiókhoz

en: Add Con_tacts to this account
hu: Né_vjegyek hozzáadása ehhez a fiókhoz

[ctx: GoggleSummary]
note: Translators: This is part of a sentence "You may need to enable IMAP access and Calendars to synchronize", where the 'IMAP access' and 'Calendars to synchronize' are clickable.
en: IMAP access
hu: IMAP hozzáférés

[ctx: GoggleSummary]
note: Translators: This is part of a sentence "You may need to enable IMAP access and Calendars to synchronize", where the 'IMAP access' and 'Calendars to synchronize' are clickable.
en: Calendars to synchronize
hu: Szinkronizálandó naptárak

[ctx: GoggleSummary]
note: Translators: This is part of a sentence "You may need to enable IMAP access and Calendars to synchronize", where the 'IMAP access' and 'Calendars to synchronize' are clickable.
en: You may need to enable %s and %s
hu: Szükség lehet az %s és a %s engedélyezésére

en: Mail _Directory:
hu: _Levélkönyvtár:

en: Choose a MH mail directory
hu: Válasszon egy MH levélkönyvtárat

en: MH mail directory cannot be empty
hu: Az MH levélkönyvtár nem lehet üres

en: Local Delivery _File:
hu: _Helyi kézbesítési fájl:

en: Choose a local delivery file
hu: Válasszon egy helyi kézbesítési fájlt

en: Local delivery file cannot be empty
hu: A helyi kézbesítési fájl nem lehet üres

en: Choose a Maildir mail directory
hu: Válasszon egy Maildir levélkönyvtárat

en: Maildir mail directory cannot be empty
hu: A Maildir levélkönyvtár nem lehet üres

en: Spool _File:
hu: _Várólistafájl:

en: Choose a mbox spool file
hu: Válasszon egy mbox várólistafájlt

en: Mbox spool file cannot be empty
hu: Az mbox várólistafájl nem lehet üres

en: Spool _Directory:
hu: Várólista_könyvtár:

en: Choose a mbox spool directory
hu: Válasszon egy mbox várólistakönyvtárat

en: Mbox spool directory cannot be empty
hu: Az mbox várólistakönyvtár nem lehet üres

en: Configuration
hu: Beállítás

note: do not reference
en: User_name:
hu: _Felhasználónév:

en: _Forget password
hu: Jelszó _elfelejtése

en: Encryption _method:
hu: Titkosítási mó_dszer:

en: STARTTLS after connecting
hu: STARTTLS kapcsolódás után

en: TLS on a dedicated port
hu: TLS kijelölt porton

en: _Use custom binary, instead of “sendmail”
hu: Egyéni _bináris használata a „sendmail” helyett

en: _Custom binary:
hu: _Egyéni bináris:

en: U_se custom arguments
hu: Egyéni _argumentumok használata

en: Cus_tom arguments:
hu: Egyéni arg_umentumok:

en: Default arguments are “-i -f %F -- %R”, where
       %F — stands for the From address
       %R — stands for the recipient addresses
hu: Az alapértelmezett argumentumok a „-i -f %F -- %R”, ahol
       %F – jelenti a Feladó címét
       %R – jelenti a Címzettek címeit

en: Send mail also when in offline _mode
hu: Le_vél küldése kapcsolat nélküli módban is

en: Custom binary cannot be empty
hu: Az egyéni bináris nem lehet üres

note: do not reference
en: Ser_ver requires authentication
hu: A kiszolgáló megköveteli a _hitelesítést

en: T_ype:
hu: Típ_us:

en: Yahoo! Features
hu: Yahoo! szolgáltatások

en: Add Ca_lendar and Tasks to this account
hu: _Naptár és feladatok hozzáadása ehhez a fiókhoz

en: Import OpenP_GP key…
hu: OpenP_GP-kulcs importálása…

en: Import Pretty Good Privacy (OpenPGP) key
hu: Pretty Good Privacy (OpenPGP) kulcs importálása

en: %d attached message | %d attached messages
hu[0]: %d mellékelt üzenet
hu[1]: %d mellékelt üzenet

[ctx: New]
en: _Mail Message
hu: _Levél

en: Compose a new mail message
hu: Új levél írása

[ctx: New]
en: Mail Acco_unt
hu: P_ostafiók

en: Create a new mail account
hu: Új postafiók létrehozása

[ctx: New]
en: Mail _Folder
hu: Levél_mappa

en: Create a new mail folder
hu: Új levélmappa létrehozása

[ctx: NetworkMonitor]
note: Translators: One of the known implementation names of the GNetworkMonitor. Either translate it to some user-friendly form, or keep it as is.
en: base
hu: alap

[ctx: NetworkMonitor]
note: Translators: One of the known implementation names of the GNetworkMonitor. Either translate it to some user-friendly form, or keep it as is.
en: netlink
hu: hálózatlink

[ctx: NetworkMonitor]
note: Translators: One of the known implementation names of the GNetworkMonitor. Either translate it to some user-friendly form, or keep it as is.
en: networkmanager
hu: hálózatkezelő

[ctx: NetworkMonitor]
en: Method to detect _online state:
hu: Módszer az _elérhető állapot felismerésére:

[ctx: NetworkMonitor]
note: Translators: The '%s' is replaced with the actual name of the GNetworkMonitor implementation
en: Default (%s)
hu: Alapértelmezett (%s)

[ctx: NetworkMonitor]
note: Always as the first
en: Default
hu: Alapértelmezett

[ctx: NetworkMonitor]
note: Always as the last
en: Always Online
hu: _Mindig elérhető

en: _Limit operations in Power Saver mode
hu: Műveletek _korlátozása energiatakarékos módban

en: Mail Preferences
hu: Levelezés beállításai

en: Composer Preferences
hu: Levélszerkesztő beállításai

en: Network Preferences
hu: Hálózat beállításai

[ctx: label]
note: Translators: The first item in the list, to be able to set rule: [Label] [is/is-not] [None]
en: None
hu: Nincs

[ctx: label]
note: Translators: The first item in the list, to be able to set rule: [Unset Label] [All]
en: All
hu: Összes

[ctx: addrbook]
note: Translators: Meaning "any configured addressbook included in autocompletion" in the filter dialog
en: Included in Autocompletion
hu: Szerepel az automatikus kiegészítésben

[ctx: addrbook]
note: Translators: Meaning "any configured addressbook" in the filter dialog
en: Any
hu: Bármely

en: Marking messages as read…
hu: Üzenetek megjelölése olvasottként…

en: Go to Folder
hu: Ugrás a mappába

en: _Select
hu: _Válasszon

en: _Disable Account
hu: _Fiók kikapcsolása

en: Disable this account
hu: Ezen fiók letiltása

en: Permanently remove all the deleted messages from all folders
hu: Minden törölt üzenet végleges eltávolítása az összes mappából

en: Empty _Junk
hu: _Levélszemét ürítése

en: Delete all Junk messages from all folders
hu: Minden levélszemét üzenet törlése az összes mappából

en: Edit properties of this account
hu: Fiók tulajdonságainak szerkesztése

en: Refresh list of folders of this account
hu: Fiók mappalistájának frissítése

en: _Download Messages for Offline Usage
hu: Üzenetek _letöltése kapcsolat nélküli módhoz

en: Download messages of accounts and folders marked for offline usage
hu: A kapcsolat nélküli munkához megjelölt fiókok és mappák üzeneteinek letöltése

en: Fl_ush Outbox
hu: _Postázandók elküldése

en: _Copy Folder To…
hu: Mappa _másolása…

en: Copy the selected folder into another folder
hu: A kijelölt mappa másolása másik mappába

en: Permanently remove this folder
hu: Mappa végleges eltávolítása

en: Edit Sort _Order…
hu: Rendezési s_orrend szerkesztése…

en: Change sort order of the folders in the folder tree
hu: A mappák rendezési sorrendjének módosítása a mappafában

en: E_xpunge
hu: T_isztítás

en: Permanently remove all deleted messages from this folder
hu: Minden törölt üzenet végleges eltávolítása ebből a mappából

en: Mar_k All Messages as Read
hu: Összes üzenet megjelölése _olvasottként

en: Mark all messages in the folder as read
hu: A mappa összes üzenetének megjelölése olvasottként

en: _Move Folder To…
hu: Mappa át_helyezése…

en: Move the selected folder into another folder
hu: A kijelölt mappa áthelyezése egy másik mappába

note: Translators: An action caption to create a new mail folder
en: _New…
hu: Ú_j…

en: Create a new folder for storing mail
hu: Új mappa létrehozása levelek tárolására

en: Change the properties of this folder
hu: Mappa tulajdonságainak megváltoztatása

en: Refresh the folder
hu: A mappa frissítése

en: Change the name of this folder
hu: Mappa nevének megváltoztatása

en: Select Message _Thread
hu: Ü_zenetszál kiválasztása

en: Select all messages in the same thread as the selected message
hu: A kijelölt üzenettel azonos szálba tartozó üzenetek kijelölése

en: Select Message S_ubthread
hu: Ü_zenetszál kiválasztása

en: Select all replies to the currently selected message
hu: A kijelölt üzenetre adott válaszok kijelölése

en: Empty _Trash
hu: K_uka ürítése

en: Permanently remove all the deleted messages from all accounts
hu: Minden törölt üzenet végleges eltávolítása az összes fiókból

en: Go to _Folder
hu: Ugrás a _mappába

en: Opens a dialog to select a folder to go to
hu: Megnyit egy párbeszédablakot a mappa kiválasztásához

en: _Manage Subscriptions
hu: _Feliratkozások kezelése

en: Subscribe or unsubscribe to folders on remote servers
hu: Feliratkozás és leiratkozás távoli kiszolgálók mappáira

en: Send / _Receive
hu: Küldés / F_ogadás

en: Send queued items and retrieve new items
hu: Várakozó elemek elküldése és az új elemek letöltése

en: R_eceive All
hu: Összes f_ogadása

en: Receive new items from all accounts
hu: Új elemek fogadása minden postafiókból

en: _Send All
hu: Összes _küldése

en: Send queued items in all accounts
hu: Várakozó elemek elküldése minden postafiókból

en: Cancel the current mail operation
hu: Megszakítja a jelenlegi levélműveletet

en: Collapse All _Threads
hu: Összes szál össze_csukása

en: Collapse all message threads
hu: Összecsukja az összes üzenetszálat

en: E_xpand All Threads
hu: Összes szál ki_bontása

en: Expand all message threads
hu: Kibontja az összes üzenetszálat

en: _Message Filters
hu: Ü_zenetszűrők

en: Create or edit rules for filtering new mail
hu: Szabályok alkotása vagy szerkesztése új levelek szűrésére

en: _Subscriptions…
hu: _Feliratkozások…

en: F_older
hu: _Mappák

en: C_reate Search Folder From Search…
hu: K_eresőmappa létrehozása a keresésből…

en: Search F_olders
hu: Ke_resőmappák

en: Create or edit search folder definitions
hu: Keresőmappák definícióinak létrehozása vagy szerkesztése

en: _New Folder…
hu: Új _mappa…

en: Show Message _Preview
hu: Üzenet előné_zetének megjelenítése

en: Show message preview pane
hu: Üzenet-előnézet ablaktábla megjelenítése

en: Show _Attachment Bar
hu: _Mellékletsáv megjelenítése

en: Show Attachment Bar below the message preview pane when the message has attachments
hu: Mellékletsáv megjelenítése az üzenetelőnézeti ablaktábla alatt, ha az üzenetnek mellékletei vannak

en: Show _Deleted Messages
hu: _Törölt üzenetek megjelenítése

en: Show deleted messages with a line through them
hu: Törölt üzenetek megjelenítése áthúzva

en: Show _Junk Messages
hu: _Levélszemét megjelenítése

en: Show junk messages with a red line through them
hu: Levélszemét megjelenítése piros vonallal áthúzva

en: Show _Preview Tool Bar
hu: _Előnézeti eszköztár megjelenítése

en: Show tool bar above the preview panel
hu: Eszköztár megjelenítése az előnézeti ablaktábla fölött

en: _Group By Threads
hu: _Csoportosítás szálak szerint

en: Threaded message list
hu: Téma szerinti üzenetlista

en: Show To _Do Bar
hu: _Teendő sáv megjelenítése

en: Show To Do bar with appointments and tasks
hu: A Teendő sáv megjelenítése értekezletekkel és feladatokkal

en: _Unmatched Folder Enabled
hu: A _Ki nem válogatott mappa engedélyezve

en: Toggles whether Unmatched search folder is enabled
hu: Be- és kikapcsolja a Ki nem válogatott keresőmappa engedélyezését

en: Show message preview below the message list
hu: Üzenet előnézetének megjelenítése az üzenetlista alatt

en: Show message preview alongside the message list
hu: Üzenet előnézetének megjelenítése az üzenetlista mellett

en: All Messages
hu: Minden üzenet

en: Important Messages
hu: Fontos üzenetek

en: Last 5 Days’ Messages
hu: Utolsó öt nap üzenetei

en: Messages Not Junk
hu: Nem levélszemét üzenetek

en: Messages with Attachments
hu: Üzenetek mellékletekkel

en: Messages with Notes
hu: Üzenetek feljegyzésekkel

en: No Label
hu: Nincs címke

en: Read Messages
hu: Olvasott üzenetek

en: Unread Messages
hu: Olvasatlan üzenetek

en: Message Thread
hu: Üzenetszál

en: Subject or Addresses contain
hu: Tárgy vagy a Címek tartalmazza

en: All Accounts
hu: Minden postafiók

en: Current Account
hu: Jelenlegi postafiók

en: Current Folder
hu: Jelenlegi mappa

en: Current Folder and Subfolders
hu: Jelenlegi mappa és almappái

en: Current Folder and Subfolders Search
hu: Keresés a jelenlegi mappában és almappáiban

en: All Account Search
hu: Minden fiók keresése

en: Account Search
hu: Fiók keresése

en: %d selected,  | %d selected,
hu[0]: %d kiválasztva,
hu[1]: %d kiválasztva,

en: %d deleted | %d deleted
hu[0]: %d törölt
hu[1]: %d törölt

en: %d junk | %d junk
hu[0]: %d levélszemét
hu[1]: %d levélszemét

en: %d draft | %d drafts
hu[0]: %d piszkozat
hu[1]: %d piszkozat

en: %d unsent | %d unsent
hu[0]: %d postázandó
hu[1]: %d postázandó

en: %d sent | %d sent
hu[0]: %d elküldve
hu[1]: %d elküldve

en: %d unread | %d unread
hu[0]: %d olvasatlan
hu[1]: %d olvasatlan

en: Send / Receive
hu: Küldés / Fogadás

en: Select Folder to Add
hu: Válasszon hozzáadandó mappát

en: Folder
hu: Mappa

en: Recipient
hu: Címzett

en: Keep in Outbox
hu: Megtartás az Elküldött mappában

en: Send immediately
hu: Küldés azonnal

en: Send after 1 minute
hu: Küldés 1 perc múlva

en: Send after 5 minutes
hu: Küldés 5 perc múlva

en: Language(s)
hu: Nyelvek

en: Same as user interface
hu: Ugyanaz mint felhasználói felületnél

en: On exit, every time
hu: Kilépéskor, minden alkalommal

en: Once per day
hu: Naponta egyszer

en: Once per week
hu: Hetente egyszer

en: Once per month
hu: Havonta egyszer

en: Immediately, on folder leave
hu: Azonnal a mappa elhagyásakor

en: Header
hu: Élőfej

en: Contains Value
hu: Értéke

[ctx: UserHeaders]
note: Translators: This is a column caption, in which a mail header name is shown. Example: Header: "X-GitLab-Project" Title: "GitLab Project"
en: Header
hu: Élőfej

[ctx: UserHeaders]
note: Translators: This is a column caption, in which a mail header title is shown; it's the text the header is presented in the GUI, aka a user friendly name of the header. Example: Header: "X-GitLab-Project" Title: "GitLab Project"
en: Title
hu: Cím

note: To Translators: 'Date header' is a label for configurable date/time format for 'Date' header in mail message window/preview
en: _Date header:
hu: _Dátum fejléc:

en: Show _original header value
hu: _Eredeti fejlécérték megjelenítése

en: Do _not change settings
hu: Ne mó_dosítsa a beállításokat

en: _Set as default email client
hu: Beállítás _alapértelmezett levelezőkliensként

en: Do you want to make Evolution your default email client?
hu: Szeretné beállítani az Evolutiont alapértelmezett e-mail kliensnek?

note: Translators: First %s is an email address, second %s * is the subject of the email, third %s is the date.
en: Your message to %s about “%s” on %s has been displayed. This is no guarantee that the message has been read or understood.
hu: %1$s címzettnek %3$s időpontban küldött „%2$s” tárgyú üzenete meg lett jelenítve. Ez nem garancia arra, hogy az üzenetet elolvasták vagy megértették.

note: Translators: %s is the subject of the email message This text is used as a subject of a delivery notification email (basically a notification, that the user did read (or better displayed) the message).
en: Read: %s
hu: Olvasva: %s

en: Send a read receipt to “%s”
hu: Tértivevény küldése a következőnek: „%s”

note: name doesn't matter
en: _Notify Sender
hu: _Feladó értesítése

en: Sender wants to be notified when you have read this message.
hu: A feladó értesítést kér arról, hogy Ön elolvasta ezt a levelet.

en: Sender has been notified that you have read this message.
hu: A feladó értesítve arról, hogy Ön elolvasta ezt a levelet.

en: Evolution is currently offline.
hu: Az Evolution kapcsolat nélküli módban van.

en: Click “Work Online” to return to online mode.
hu: Kattintson a „Munka a hálózatban” gombra a hálózatra csatlakozáshoz.

en: Evolution is currently offline due to a network outage.
hu: Az Evolution jelenleg kapcsolat nélküli módban van, mert a hálózat nem érhető el.

en: Evolution will return to online mode once a network connection is established.
hu: Az Evolution visszatér online módba, amint a hálózati kapcsolat létrejön.

en: Author(s)
hu: Szerzők

en: Overview
hu: Áttekintés

en: Plugin
hu: Bővítmény

en: Plugins
hu: Bővítmények

en: Display plain text version
hu: Egyszerű szöveges verzió megjelenítése

en: Display plain text version of multipart/alternative message
hu: A multipart/alternative üzenet egyszerű szöveges változatának megjelenítése

en: Display HTML version
hu: HTML verzió megjelenítése

en: Display HTML version of multipart/alternative message
hu: A multipart/alternative üzenet HTML változatának megjelenítése

en: Show HTML if present
hu: HTML megjelenítése, ha van

en: Let Evolution choose the best part to show.
hu: Az Evolution válassza ki a legjobb megjelenítendő részt.

en: Show plain text if present
hu: Egyszerű szöveg megjelenítése, ha van

en: Show plain text part, if present, otherwise let Evolution choose the best part to show.
hu: Az egyszerű szöveg rész megjelenítése, ha van. Ellenkező esetben az Evolution választja ki a legjobb megjelenítendő részt.

en: Show plain text if present, or HTML source
hu: Egyszerű szöveg megjelenítése, ha van, különben a HTML forrás megjelenítése

en: Show plain text part, if present, otherwise the HTML part source.
hu: Az egyszerű szöveg rész megjelenítése, ha van. Ellenkező esetben a HTML rész forrásának megjelenítése.

en: Only ever show plain text
hu: Mindig csak egyszerű szöveg megjelenítése

en: Always show plain text part and make attachments from other parts, if requested.
hu: Mindig az egyszerű szöveg megjelenítése, és a többi rész igény szerinti mellékletté alakítása.

en: Show s_uppressed HTML parts as attachments
hu: _Elnyomott HTML részek megjelenítése mellékletként

en: HTML _Mode
hu: HTML _mód

en: Prefer Plain Text
hu: Egyszerű szöveg előnyben részesítése

note: but then we also need to create our own section frame
en: Plain Text Mode
hu: Egyszerű szöveg mód

en: View mail messages as plain text, even if they contain HTML content.
hu: Levelek megjelenítése egyszerű szövegként, még ha van is HTML-tartalmuk.

en: Cannot add message into News and Blogs folder
hu: Nem lehet üzenetet adni a Hírek és blogok mappába

en: Message is not available
hu: Az üzenet nem érhető el

en: Invalid Feed URL “%s”.
hu: Érvénytelen hírforrás URL: „%s”.

en: Failed to download feeds, error code %d (%s)
hu: Nem sikerült letölteni a hírforrásokat, a hibakód: %d (%s)

en: Invalid Feed URL.
hu: Érvénytelen hírforrás URL.

en: Apply message _filters to this folder
hu: Üzenet_szűrők alkalmazása erre a mappára

en: _Download complete articles
hu: Teljes cikkek _letöltése

en: Download feed _enclosures
hu: Hírforrás _mellékleteinek letöltése

en: Enclosures:
hu: Mellékletek:

en: News and Blogs
hu: Hírek és blogok

en: This is a provider for reading RSS news and blogs.
hu: Ez egy szolgáltató RSS hírek és blogok olvasásához.

en: Folder '%s' not found
hu: A(z) „%s” mappa nem található

en: Cannot create a folder in a News and Blogs store.
hu: Nem lehet mappát létrehozni egy Hírek és blogok tárolóban.

en: Unknown author
hu: Ismeretlen szerző

en: Failed to fetch feed icon: %s
hu: Nem sikerült letölteni a hírforrás ikonját: %s

en: Fetching feed icon…
hu: Hírforrás ikonjának letöltése…

en: Failed to read feed information.
hu: Nem sikerült beolvasni a hírforrás információit.

en: Failed to fetch feed information: %s
hu: Nem sikerült letölteni a hírforrás információit: %s

en: Fetching feed information…
hu: Hírforrás információinak letöltése…

en: Invalid Feed URL
hu: Érvénytelen hírforrás URL

en: Choose Feed Image
hu: Hírforrás képének kiválasztása

en: Feed _URL:
hu: Hírforrás _URL:

en: _Fetch
hu: _Letöltés

en: C_ontent:
hu: _Tartalom:

en: Import RSS Feeds
hu: RSS-hírforrások importálása

en: Export RSS Feeds
hu: RSS-hírforrások exportálása

en: Export
hu: Exportálás

en: OPML files
hu: OPML-fájlok

note: Translators: This is a default file name for exported RSS feeds. Keep the extension (".opml") as is, translate only the "feeds" word, if needed.
en: feeds.opml
hu: hírforrások.opml

en: Failed to export RSS feeds:
hu: Nem sikerült exportálni az RSS-hírforrásokat:

en: Failed to read file content:
hu: Nem sikerült beolvasni a fájl tartalmát:

en: Failed to add feed:
hu: Nem sikerült hozzáadni a hírforrást:

en: No RSS feeds found
hu: Nem találhatók RSS-hírforrások

en: No new RSS feeds imported
hu: Nem lettek új RSS-hírforrások importálva

en: Imported %d feed | Imported %d feeds
hu[0]: %d hírforrás importálva
hu[1]: %d hírforrás importálva

en: Failed to import data, the file does not contain valid OPML data.
hu: Nem sikerült importálni az adatokat, a fájl nem tartalmaz érvényes OPML-adatokat.

en: Failed to parse file content. Expected is an OPML file.
hu: Nem sikerült feldolgozni a fájl tartalmát. OPML-fájl az elvárt.

en: Download _feed enclosures
hu: _Hírforrás mellékleteinek letöltése

note: Translators: This is part of "Do not download enclosures larger than [ nnn ] KB"
en: Do not download e_nclosures larger than
hu: Ne töltse le az ennél _nagyobb mellékleteket:

en: Feeds
hu: Hírforrások

en: Content
hu: Tartalom

en: E_xport
hu: E_xportálás

en: Re_load feed articles
hu: Hírforrás cikkeinek újra_töltése

en: Reload all feed articles from the server, updating existing and adding any missing
hu: Az összes hírforráscikk újratöltése a kiszolgálóról, a meglévők frissítése és a hiányzók hozzáadása

en: Failed to spawn SpamAssassin (%s):
hu: Nem sikerült elindítani a SpamAssassint (%s):

en: Failed to stream mail message content to SpamAssassin:
hu: Nem sikerült a levél üzenettartalmának továbbítása a SpamAssassinhez:

en: Failed to write “%s” to SpamAssassin:
hu: Nem sikerült a(z) „%s” írása a SpamAssassinhez:

en: Failed to read output from SpamAssassin:
hu: Nem sikerült kimenetet olvasni a SpamAssassinból:

en: SpamAssassin either crashed or failed to process a mail message
hu: A SpamAssassin összeomlott vagy nem tudta feldolgozni a levelet

en: SpamAssassin Options
hu: SpamAssassin beállításai

en: I_nclude remote tests
hu: Tá_voli tesztek is

en: This will make SpamAssassin more reliable, but slower.
hu: Ez megbízhatóbbá, de lassabbá teszi a SpamAssasint.

en: Junk filter using SpamAssassin
hu: Levélszemétszűrő szoftver SpamAssassin használatával

note: Keep the title identical to EMailConfigImportPage * so it's only shown once in the assistant sidebar.
en: Importing Files
hu: Fájlok importálása

en: Import cancelled.
hu: Importálás megszakítva.

en: Import complete.
hu: Importálás kész.

en: Welcome to Evolution.
    
    The next few screens will allow Evolution to connect to your email accounts, and to import files from other applications.
hu: Üdvözli az Evolution!
    
    A következő néhány képernyővel lehetővé teheti az Evolution számára a kapcsolódást a postafiókjaihoz, és fájlok importálását más alkalmazásokból.

en: Do not _show this wizard again
hu: Ne mutassa ezt a _varázslót többé

[ctx: wizard-ca-note]
note: Translators: This is part of "Alternatively, you can %s (email, contacts and calendaring) instead." sentence from the same translation context.
en: create a collection account
hu: létrehozhat gyűjteményfiókot

[ctx: wizard-ca-note]
note: Translators: The '%s' is replaced with "create a collection account" from the same translation context.
en: Alternatively, you can %s (email, contacts and calendaring) instead.
hu: Alternatívaként %s (e-mail, névjegyek és naptárkezelés) helyette.

en: Loading accounts…
hu: Fiókok betöltése…

en: _Format as…
hu: _Formázás másként…

en: _Other languages
hu: _Más nyelvek

en: Text Highlight
hu: Szövegkiemelés

en: Syntax highlighting of mail parts
hu: A levél részeinek szintaxiskiemelése

en: _Plain text
hu: _Egyszerű szöveg

en: Show F_ull vCard
hu: _Teljes vCard megjelenítése

en: Show Com_pact vCard
hu: _Kompakt vCard megjelenítése

en: Save _To Addressbook
hu: Mentés a _címjegyzékbe

en: There is one other contact.
hu: Egy másik névjegy van.

note: Translators: This will always be two or more.
en: There is %d other contact. | There are %d other contacts.
hu[0]: %d másik névjegy van.
hu[1]: %d másik névjegy van.

en: Addressbook Contact
hu: Címjegyzékbeli névjegy

en: Display the part as an addressbook contact
hu: A rész megjelenítése címjegyzékbeli névjegyként

en: Failed to retrieve message content
hu: Nem sikerült lekérni az üzenet tartalmát

en: Ctrl-click to go to the section “%s” of the message
hu: Ctrl+kattintás az üzenet %s szakaszához történő ugráshoz

note: Translators: The "%s" is replaced with a link, constructing a text like: "Ctrl-click to open a link “http://www.example.com”"
en: Ctrl-click to open a link “%s”
hu: Ctrl-kattintás egy „%s” hivatkozás megnyitásához

en: _Do not show this message again.
hu: _Ne jelenjen meg többé ez az üzenet.

en: Keywords
hu: Kulcsszavak

en: Message has no attachments
hu: Az üzenet nem tartalmaz mellékletet

en: Evolution has found some keywords that suggest that this message should contain an attachment, but cannot find one.
hu: Az Evolution olyan kulcsszavakat talált, amelyek alapján ennek az üzenetnek mellékleteket kellene tartalmaznia, de nem tartalmaz mellékletet.

en: _Add Attachment...
hu: Melléklet hozzá_adása…

en: _Edit Message
hu: Üze_net szerkesztése

en: Attachment Reminder
hu: Mellékletemlékeztető

en: Reminds you when you forgot to add an attachment to a mail message.
hu: Emlékezteti, ha a mellékletet elfelejtette hozzáadni a levélhez.

en: Automatic Contacts
hu: Automatikus névjegyek

note: Enable BBDB checkbox
en: Create _address book entries when sending mails
hu: _Levelek küldésekor címjegyzék-bejegyzések létrehozása

note: File Under setting
en: Set File _under as “First Last”, instead of “Last, First”
hu: A Mentés _mint beállítása „Utónév Vezetéknév” alakra a „Vezetéknév, Utónév” helyett.

en: Select Address book for Automatic Contacts
hu: Válassza ki az automatikus névjegyek címjegyzékét

en: Instant Messaging Contacts
hu: Azonnali üzenetküldő névjegyek

note: Enable Gaim Checkbox
en: _Synchronize contact info and images from Pidgin buddy list
hu: Névjegy-információk és képek szinkronizálása a _Pidgin partnerlistájából

en: Select Address book for Pidgin buddy list
hu: Válassza ki a Pidgin partnerlista címjegyzékét

note: Synchronize now button.
en: Synchronize with _buddy list now
hu: Szinkronizálás a _partnerlistával most

en: Takes the gruntwork out of managing your address book.
    
    Automatically fills your address book with names and email addresses as you reply to messages.  Also fills in IM contact information from your buddy lists.
hu: A címjegyzék kezelésének egyszerűsítése.
    
    Automatikusan feltölti a címjegyzékét nevekkel és e-mail-címekkel, amikor üzenetekre válaszol. Ezenkívül a csevegőpartner-információkat is kitölti a partnerlistái alapján.

en: Importing Outlook Express data
hu: Outlook Express adatok importálása

en: Outlook DBX import
hu: Outlook DBX importáló

en: Outlook Express 5/6 personal folders (.dbx)
hu: Outlook Express 5/6 személyes mappák (.dbx)

en: Import Outlook Express messages from DBX file
hu: Outlook Express levelek importálása DBX fájlból

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Security:
hu: Biztonság:

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Personal
hu: Személyes

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Unclassified
hu: Nyilvános

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Protected
hu: Védett

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Confidential
hu: Bizalmas

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Secret
hu: Titkos

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Top secret
hu: Szigorúan titkos

[ctx: email-custom-header]
note: Translators: "None" as an email custom header option in a dialog invoked by Insert->Custom Header from Composer, * indicating the header will not be added to a mail message
en: None
hu: Nincs

en: _Custom Header
hu: _Egyéni fejléc

note: To translators: This string is used while adding a new message header to configuration, to specifying the format of the key values
en: The format for specifying a Custom Header key value is:
    Name of the Custom Header key values separated by “;”.
hu: Egyéni fejléc kulcsértékének megadási formátuma:
    Az egyéni fejlécértékek ;-vel elválasztott listája.

en: Key
hu: Kulcs

en: Values
hu: Értékek

en: Custom Header
hu: Egyéni fejléc

note: For Translators: 'custom header' string is used while adding a new message header to outgoing message, to specify what value for the message header would be added
en: Add custom headers to outgoing mail messages.
hu: Egyéni fejléc kimenő levelekhez adása.

en: Email Custom Header
hu: Egyéni e-mail fejléc

en: Command to be executed to launch the editor:
hu: A szerkesztő elindításához használandó parancs:

en: For XEmacs use “xemacs”
    For Vim use “gvim -f”
hu: Az XEmacs-hez az „xemacs”
    A Vim-hez a „gvim -f” parancsot használja

en: _Automatically launch when a new mail is edited
hu: _Automatikus indítás új levél szerkesztésekor

en: Compose in External Editor
hu: Szerkesztés külső szerkesztővel

en: External Editor
hu: Külső szerkesztő

en: Use an external editor to compose plain-text mail messages.
hu: Külső szerkesztő használata egyszerű szöveges üzeneteket írásához.

en: Editor not launchable
hu: A szerkesztő nem indítható

en: The external editor set in your plugin preferences cannot be launched. Try setting a different editor.
hu: A beállított külső szerkesztő nem indítható. Próbáljon megadni másik szerkesztőt.

en: Cannot create Temporary File
hu: Nem hozható létre átmeneti fájl

en: Evolution is unable to create a temporary file to save your mail. Retry later.
hu: Az Evolution nem képes átmeneti fájlt létrehozni a levél mentéséhez. Próbálja újra később.

en: External editor still running
hu: A külső szerkesztő még fut

en: The external editor is still running. The mail composer window cannot be closed as long as the editor is active.
hu: A külső szerkesztő még fut. A levélszerkesztő ablak nem zárható be, amíg a szerkesztő aktív.

en: Select a Face Picture
hu: Válasszon ki egy arcképet

en: _Insert Face picture by default
hu: _Arckép beszúrása alapértelmezésben

en: Load new _Face picture
hu: Új ar_ckép betöltése

en: Change Face Image
hu: Arckép módosítása

en: Include _Face
hu: _Arckép csatolása

en: Attach a small picture of your face to outgoing messages.
hu: Arckép csatolása a kimenő üzenetekhez.

en: Failed Read
hu: Az olvasás meghiúsult

en: The file cannot be read
hu: A fájl nem olvasható

en: Invalid Image Size
hu: Érvénytelen képméret

en: Please select a PNG image of size 48 × 48 pixels, whose file size doesn’t exceed 723 bytes.
hu: Válasszon egy 48 × 48 képpont méretű PNG képet, amely fájlmérete nem nagyobb 723 bájtnál.

en: Incorrect Face Image Byte Size
hu: Az arckép bájtmérete helytelen

en: The Face image size is {0} bytes, while it should not be more than 723 bytes. Please select a PNG image of size 48 × 48 pixels, whose file size doesn’t exceed 723 bytes.
hu: Az arckép mérete {0} bájt, noha nem lehetne 723 bájtnál több. Válasszon egy 48 × 48 képpont méretű PNG képet, amely fájlmérete nem nagyobb 723 bájtnál.

en: Not an image
hu: Ez nem kép

en: The file you selected does not look like a valid PNG image. Error: {0}
hu: A kiválasztott fájl nem tűnik érvényes .PNG képnek. Hiba: {0}

en: Get List _Archive
hu: Listaarchívum leké_rése

en: Get an archive of the list this message belongs to
hu: Azon levelezőlista archívumának lekérése, amelyhez ez az üzenet tartozik

en: Copy _Message Archive URL
hu: Ü_zenetarchívum URL-címének másolása

en: Copy direct URL for the selected message in its archive
hu: A kiválasztott üzenet saját archívumára mutató, közvetlen URL-címének másolása

en: Get List _Usage Information
hu: Listahasználati i_nformáció lekérése

en: Get information about the usage of the list this message belongs to
hu: Azon levelezőlista használatára vonatkozó szabályok lekérése, amelyhez ez az üzenet tartozik

en: Contact List _Owner
hu: Kapcsolatfelvétel a listatulaj_donossal

en: Contact the owner of the mailing list this message belongs to
hu: Kapcsolat felvétele azon levelezőlista tulajdonosával, amelyhez ez az üzenet tartozik

en: _Post Message to List
hu: Üzenet küldése a li_stának

en: Post a message to the mailing list this message belongs to
hu: Üzenet küldése a levelezőlistára, amelyhez ez az üzenet tartozik

en: _Subscribe to List
hu: _Feliratkozás a listára

en: Subscribe to the mailing list this message belongs to
hu: Feliratkozás arra a levelezőlistára, amelyhez ez az üzenet tartozik

en: _Unsubscribe from List
hu: _Leiratkozás a listáról

en: Unsubscribe from the mailing list this message belongs to
hu: Leiratkozás arról a levelezőlistáról, amelyhez ez az üzenet tartozik

en: Mailing _List
hu: Le_velezőlista

en: Mailing List Actions
hu: Levelezőlista-műveletek

en: Perform common mailing list actions (subscribe, unsubscribe, etc.).
hu: Általános levelezőlista-műveletek végrehajtása (fel- és leiratkozás, stb.).

en: Action not available
hu: A művelet nem érhető el

en: This message does not contain the header information required for this action.
hu: Az üzenet nem tartalmazza a művelethez szükséges fejléc-információkat.

en: Posting not allowed
hu: A küldés nincs engedélyezve

en: Posting to this mailing list is not allowed. Possibly, this is a read-only mailing list. Contact the list owner for details.
hu: Erre a levelezőlistára nincs engedélyezve a küldés. Lehetséges, hogy ez a lista csak olvasható. Lépjen kapcsolatba a lista tulajdonosaival a részletekért.

en: Send e-mail message to mailing list?
hu: Elküldi az üzenetet a listának?

en: An e-mail message will be sent to the URL “{0}”. You can either send the message automatically, or see and change it first.
    
    You should receive an answer from the mailing list shortly after the message has been sent.
hu: Egy e-mail üzenet kerül elküldésre a következő URL címre: „{0}”. Az üzenetet elküldheti automatikusan, vagy előtte megnézheti és megváltoztathatja.
    
    Az üzenet elküldése után hamarosan meg kell kapnia a levelezőlista válaszát.

en: _Send message
hu: Ü_zenet küldése

en: _Edit message
hu: Üze_net szerkesztése

en: Malformed header
hu: Hibás formátumú fejléc

en: The {0} header of this message is malformed and could not be processed.
    
    Header: {1}
hu: Ezen üzenet {0} fejléce hibás formátumú és nem dolgozható fel.
    
    Fejléc: {1}

en: No e-mail action
hu: Nincs e-mail művelet

en: The action could not be performed. The header for this action did not contain any action that could be processed.
    
    Header: {0}
hu: A művelet nem hajtható végre. A művelethez tartozó fejléc nem tartalmaz feldolgozható műveleteket.
    
    Fejléc: {0}

note: Translators: '%d' is the count of mails received.
en: You have received %d new message. | You have received %d new messages.
hu[0]: %d új üzenete érkezett.
hu[1]: %d új üzenete érkezett.

note: Translators: "From:" is preceding a new mail * sender address, like "From: user@example.com"
en: From: %s
hu: Feladó: %s

note: Translators: "Subject:" is preceding a new mail * subject, like "Subject: It happened again"
en: Subject: %s
hu: Tárgy: %s

note: Translators: The '%s' is replaced by the folder name, where a new * mail message arrived. Example: "Folder: On This Computer : Inbox"
en: Folder: %s
hu: Mappa: %s

note: Translators: %d is the count of mails received in addition * to the one displayed in this notification.
en: (and %d more) | (and %d more)
hu[0]: (és még %d)
hu[1]: (és még %d)

en: New email in Evolution
hu: Új e-mail az Evolutionben

note: Translators: The '%s' is a mail * folder name.  (e.g. "Show Inbox")
en: Show %s
hu: %s megjelenítése

en: _Play sound when a new message arrives
hu: Hang le_játszása új üzenet érkezésekor

en: _Beep
hu: _Hangjelzés

en: Use sound _theme
hu: _Hangtéma használata

en: Play _file:
hu: _Fájl lejátszása:

en: Select sound file
hu: Válasszon hangfájlt

en: Select _accounts for which enable notifications:
hu: Válasszon _fiókokat, amelyekhez engedélyezi az értesítéseket:

en: Mail Notification
hu: Levélértesítés

en: Notify new messages for _Inbox only
hu: Értesítés csak a B_eérkezett üzenetek új üzeneteire

en: Show _notification when a new message arrives
hu: É_rtesítés megjelenítése új üzenet érkezésekor

en: Accounts
hu: Fiókok

en: Notifies you when new mail messages arrive.
hu: Értesítés új levelek érkezésekor.

note: To Translators: The full sentence looks like: "Created from a mail by John Doe <john.doe@myco.example>"
en: Created from a mail by %s
hu: %s leveléből létrehozva

[ctx: mail-to-task]
note: Translators: Dialog button to Cancel edit of an existing event/memo/task
en: _Cancel
hu: _Mégse

[ctx: mail-to-task]
note: Translators: Dialog button to Edit an existing event/memo/task
en: _Edit
hu: S_zerkesztés

[ctx: mail-to-task]
note: Translators: Dialog button to create a New event/memo/task
en: _New
hu: Ú_j

en: Selected calendar contains event “%s” already. Would you like to edit the old event?
hu: A kiválasztott mappa már tartalmazza az eseményt („%s”). Szeretné szerkeszteni a régi eseményt?

en: Selected task list contains task “%s” already. Would you like to edit the old task?
hu: A kiválasztott feladatlista már tartalmazza a feladatot („%s”). Szeretné szerkeszteni a régi feladatot?

en: Selected memo list contains memo “%s” already. Would you like to edit the old memo?
hu: A kiválasztott feljegyzéslista már tartalmazza a feljegyzést („%s”). Szeretné szerkeszteni a régi feljegyzést?

note: Translators: Note there are always more than 10 mails selected
en: You have selected %d mails to be converted to events. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to events. Do you really want to add them all?
hu[0]: %d levelet választott ki az eseménnyé alakításhoz. Valóban mindet fel szeretné venni?
hu[1]: %d levelet választott ki az eseménnyé alakításhoz. Valóban mindet fel szeretné venni?

note: Translators: Note there are always more than 10 mails selected
en: You have selected %d mails to be converted to tasks. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to tasks. Do you really want to add them all?
hu[0]: %d levelet választott ki a feladattá alakításhoz. Valóban mindet fel szeretné venni?
hu[1]: %d levelet választott ki a feladattá alakításhoz. Valóban mindet fel szeretné venni?

note: Translators: Note there are always more than 10 mails selected
en: You have selected %d mails to be converted to memos. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to memos. Do you really want to add them all?
hu[0]: %d levelet választott ki a feljegyzéssé alakításhoz. Valóban mindet fel szeretné venni?
hu[1]: %d levelet választott ki a feljegyzéssé alakításhoz. Valóban mindet fel szeretné venni?

en: Do you wish to continue converting remaining mails?
hu: Szeretné folytatni a hátralévő levelek átalakítását?

en: [No Summary]
hu: [Nincs összefoglaló]

en: Invalid object returned from a server
hu: A kiszolgáló érvénytelen objektumot adott vissza

en: An error occurred during processing: %s
hu: Hiba történt a feldolgozás során: %s

en: Cannot open calendar. %s
hu: Nem nyitható meg a naptár. %s

en: Selected calendar is read only, thus cannot create event there. Select other calendar, please.
hu: A kiválasztott naptár csak olvasható, ezért itt nem hozható létre esemény. Válasszon másik naptárt.

en: Selected task list is read only, thus cannot create task there. Select other task list, please.
hu: A kiválasztott feladatlista csak olvasható, ezért itt nem hozható létre feladat. Válasszon másik feladatlistát.

en: Selected memo list is read only, thus cannot create memo there. Select other memo list, please.
hu: A kiválasztott feljegyzéslista csak olvasható, ezért itt nem hozható létre feljegyzés. Válasszon másik feljegyzéslistát.

en: Cannot create component: %s
hu: Nem lehet létrehozni az összetevőt: %s

en: Create an _Appointment
hu: É_rtekezlet létrehozása

en: Create a new event from the selected message
hu: Új esemény létrehozása a kijelölt üzenetből

en: Create a Mem_o
hu: _Feljegyzés létrehozása

en: Create a new memo from the selected message
hu: Új feljegyzés létrehozása a kijelölt üzenetből

en: Create a _Task
hu: Fela_dat létrehozása

en: Create a new task from the selected message
hu: Új feladat létrehozása a kijelölt üzenetből

en: Create a _Meeting
hu: _Találkozó létrehozása

en: Create a new meeting from the selected message
hu: Új találkozó létrehozása a kijelölt üzenetből

en: Mail-to-Task
hu: Levél feladattá

en: Convert a mail message to a task.
hu: Levél átalakítása feladattá.

en: Outlook PST import
hu: Outlook PST importáló

en: Import Outlook messages from PST file
hu: Outlook levelek importálása PST fájlból

en: Outlook personal folders (.pst)
hu: Outlook személyes mappák (.pst)

en: Destination folder:
hu: Célmappa:

en: _Address Book
hu: _Címjegyzék

en: A_ppointments
hu: É_rtekezletek

en: _Journal entries
hu: _Naplóbejegyzések

en: Importing Outlook data
hu: Outlook adatok importálása

en: Calendar Publishing
hu: Naptárközzététel

en: Locations
hu: Helyek

en: Publish calendars to the web.
hu: Naptárak közzététele a weben.

en: Could not open %s:
hu: %s nem nyitható meg:

en: There was an error while publishing to %s:
hu: Hiba történt a közzétételkor erre: %s:

en: Publishing to %s finished successfully
hu: A közzététel %s helyre sikeresen befejeződött

en: Mount of %s failed:
hu: %s csatolása meghiúsult:

en: Are you sure you want to remove this location?
hu: Biztosan el akarja távolítani ezt a helyet?

note: To Translators: This is shown to a user when creation of a new thread, * where the publishing should be done, fails. Basically, this shouldn't * ever happen, and if so, then something is really wrong.
en: Could not create publish thread.
hu: Nem hozható létre a közzétevő szál.

en: _Publish Calendar Information
hu: Na_ptár-információk közzététele

en: Free/Busy with Details
hu: Időbeosztási részletekkel

en: Daily
hu: Naponta

en: Weekly
hu: Hetente

en: Manual (via Actions menu)
hu: Kézi (a Műveletek menüvel)

en: Secure FTP (SFTP)
hu: Biztonságos FTP (SFTP)

en: Public FTP
hu: Nyilvános FTP

en: FTP (with login)
hu: FTP (bejelentkezéssel)

en: Windows share
hu: Windows-megosztás

en: Secure WebDAV (HTTPS)
hu: Biztonságos WebDAV (HTTPS)

en: Custom Location
hu: Egyéni hely

en: _Publish as:
hu: _Közzététel mint:

en: Publishing _Frequency:
hu: Közzététel g_yakorisága:

en: Time _duration:
hu: Idő_tartam:

en: Sources
hu: Források

en: Service _type:
hu: Szolgáltatás _típusa:

en: _File:
hu: _Fájl:

en: P_ort:
hu: _Port:

en: Publishing Location
hu: Közzététel helye

en: Invalid source UID “%s”
hu: Érvénytelen forrás UID („%s”)

en: New Location
hu: Új hely

en: Edit Location
hu: Hely szerkesztése

en: Description List
hu: Leíráslista

en: Categories List
hu: Kategórialista

en: Comment List
hu: Megjegyzéslista

en: Contact List
hu: Névjegylista

en: Start
hu: Kezdés

en: End
hu: Befejezés

en: Due
hu: Esedékes

en: percent Done
hu: százalék kész

en: Attendees List
hu: Résztvevőlista

en: Modified
hu: Módosítva

en: A_dvanced options for the CSV format
hu: A _CSV formátum speciális beállításai

en: Prepend a _header
hu: Egy _fejléc előzze meg

en: _Value delimiter:
hu: Értékel_választó:

en: _Record delimiter:
hu: _Rekordelválasztó:

en: _Encapsulate values with:
hu: Értékek be_zárása ezzel:

en: Comma separated values (.csv)
hu: Vesszőkkel elválasztott értéklista (.csv)

en: Save Selected
hu: A kijelöltek elmentése

en: Save a calendar or task list to disk.
hu: Naptár vagy feladatlista lemezre mentése.

en: _Format:
hu: _Formátum:

en: Select destination file
hu: Válassza ki a célfájlt

en: _Save As
hu: M_entés másként

en: Save the selected calendar to disk
hu: A kijelölt naptár lemezre mentése

en: Save the selected memo list to disk
hu: A kijelölt feljegyzéslista lemezre mentése

en: Save the selected task list to disk
hu: A kijelölt feladatlista lemezre mentése

en: Sender Validation
hu: Küldő ellenőrzése

en: Validates sender before sending an e-mail against a list of recipients and for them assigned expected send account.
hu: Mielőtt elküldené az e-mailt, ellenőrzi, hogy a küldő megfelel-e a címzettek listájának és a hozzájuk rendelt küldési fióknak.

en: Confirm sender address
hu: Feladó címének megerősítése

en: The message contains recipient “{0}” for which it is set to use sender account “{1}”, but the account “{2}” is used instead.
hu: Az üzenet a(z) „{0}” címzettet tartalmazza, amelyhez a(z) „{1}” küldő fiókot állította be, de a(z) „{2}” fiók van használatban.

en: _Send Anyway
hu: _Küldés mindenképp

en: Confirm recipient address
hu: Címzett címének megerősítése

en: The message contains recipient “{0}”, which does not match recipient pattern “{1}” for the account “{2}”.
hu: Az üzenet a(z) „{0}” címzettet tartalmazza, amely nem illeszkedik a(z) „{1}” címzettmintára a(z) „{2}” fióknál.

en: Set which account should be used for certain recipient patterns.
    For example, setting recipient as “@company.org” for account “me@company.org” will warn when a recipient containing “@company.org” is not used with the “me@company.org” account.
hu: Annak beállítása, hogy mely fiókot kell használni bizonyos címzettmintáknál.
    Például a címzett „@cegem.hu” mintaként történő beállítása az „en@cegem.hu” fióknál figyelmeztetni fog, ha egy „@cegem.hu” végződést tartalmazó címzett nem az „en@cegem.hu” fiókkal van használva.

en: Recipient Contains
hu: Címzett tartalmazza

en: Account to Use
hu: Használandó fiók

en: Set which recipient patterns can be used for certain account.
    For example, setting account “me@company.org” for recipients “@company.org” will warn when any of the recipients does not contain “@company.org” when sending with the “me@company.org” account.
hu: Annak beállítása, hogy milyen címzettminták használhatók bizonyos fiókoknál.
    Például az „en@cegem.hu” fiók beállítása a „@cegem.hu” címzetteknél figyelmeztetni fog, ha a címzettek bármelyike nem tartalmazza a „@cegem.hu” végződést az „en@cegem.hu” fiókkal történő küldéskor.

en: Allow Recipients Which Contain
hu: Címzettek engedélyezése, amelyek tartalmaznak

en: Drafts based template plugin. You can use variables like $ORIG[subject], $ORIG[from], $ORIG[to], $ORIG[body], $ORIG[quoted-body] or $ORIG[reply-credits], which will be replaced by values from an email you are replying to.
hu: Vázlatalapú sablonbővítmény. Használhat változókat, mint például $ORIG[subject], $ORIG[from], $ORIG[to], $ORIG[body], $ORIG[quoted-body] vagy $ORIG[reply-credits], amelyek a megválaszolandó e-mailből származó értékekkel lesznek helyettesítve.

en: Saving message template
hu: Üzenetsablon mentése

en: Save _Template
hu: _Sablon mentése

en: Replace opened Template message
hu: Megnyitott sablonüzenet cseréje

en: Save as _New Template
hu: Me_ntés új sablonként

en: Save as Template
hu: Mentés sablonként

en: Preparing to go offline…
hu: Felkészülés kapcsolat nélküli munkára…

en: Preparing to go online…
hu: Felkészülés online munkára…

en: Preparing to quit
hu: Felkészülés a kilépésre

en: Preparing to quit…
hu: Felkészülés a kilépésre…

en: Open _Settings
hu: _Beállítások megnyitása

en: Credentials are required to connect to the destination host.
hu: Hitelesítési adatok szükségesek a célgéphez való kapcsolódáshoz.

note: Translators: Do NOT translate the five component * names, they MUST remain in English!
en: Start Evolution showing the specified component. Available options are “mail”, “calendar”, “contacts”, “tasks”, and “memos”
hu: Az Evolution indítása a megadott komponenssel. A lehetséges értékek: „mail”, „calendar”, „contacts”, „tasks” és „memos”

en: Apply the given geometry to the main window
hu: Az adott geometria alkalmazása a főablakra

en: Start in online mode
hu: Indítás online módban

en: Ignore network availability
hu: Hálózat elérhetőségének figyelmen kívül hagyása

en: Forcibly shut down Evolution and background Evolution-Data-Server processes
hu: Az Evolution és a háttérben futó Evolution-Data-Server folyamatok kényszerített leállítása

en: Disable loading of any plugins.
hu: Minden bővítmény betöltésének kikapcsolása.

en: Disable preview pane of Mail, Contacts and Tasks.
hu: A levelező, névjegyek és feladatok előnézeti ablaktáblájának letiltása.

en: Import URIs or filenames given as rest of arguments.
hu: A többi argumentumként megadott URI-k vagy fájlnevek importálása.

en: View URIs or filenames given as rest of arguments.
hu: A többi argumentumként megadott URI-k vagy fájlnevek megtekintése.

en: Request a running Evolution process to quit
hu: Futó Evolution folyamat kilépésre kérése

en: %s: --online and --offline cannot be used together.
      Run “%s --help” for more information.
hu: %s: az --online és az --offline kapcsoló nem használható egyszerre.
      Adja ki az „%s --help” parancsot további információk megtekintéséhez.

en: %s: --force-online and --offline cannot be used together.
      Run “%s --help” for more information.
hu: %s: a --force-online és az --offline kapcsoló nem használható egyszerre.
      Adja ki az „%s --help” parancsot további információk megtekintéséhez.

en: Searches
hu: Keresések

en: Save Search
hu: Keresés mentése

[ctx: toolbar-button]
note: Translators: a 'New' toolbar button caption which is context sensitive and runs one of the actions under File->New menu
en: New
hu: Új

note: Translators: The "Show:" label precedes a combo box that * allows the user to filter the current view.  Examples of * items that appear in the combo box are "Unread Messages", * "Important Messages", or "Active Appointments".
en: Sho_w:
hu: _Megjelenítés:

note: Translators: This is part of the quick search interface. * example: Search: [_______________] in [ Current Folder ]
en: Sear_ch:
hu: _Keresés:

note: Translators: This is part of the quick search interface. * example: Search: [_______________] in [ Current Folder ]
en: i_n
hu: i_tt:

en: Mail Message (eml)
hu: Levélüzenet (eml)

en: Website
hu: Weboldal

en: Saving user interface state
hu: Felhasználói felület állapotának mentése

en: Categories Editor
hu: Kategóriaszerkesztő

en: Bug Buddy is not installed.
hu: A Bug Buddy nincs telepítve.

en: Bug Buddy could not be run.
hu: Nem futtatható a Bug Buddy.

en: Collect_ion Account
hu: Gyűjtemény_fiók

en: Create a new collection account
hu: Új gyűjteményfiók létrehozása

en: _About
hu: _Névjegy

en: Show information about Evolution
hu: Információk megjelenítése az Evolutionről

en: _Accounts
hu: _Fiókok

en: Configure Evolution Accounts
hu: Evolution fiókok beállítása

en: _Close Window
hu: Ablak _bezárása

en: _Contents
hu: _Tartalom

en: Open the Evolution User Guide
hu: Az Evolution felhasználói kézikönyvének megnyitása

en: I_mport…
hu: I_mportálás…

en: Import data from other programs
hu: Adatok importálása más programokból

en: New _Window
hu: Új _ablak

en: Create a new window displaying this view
hu: A nézetet megjelenítő új ablak létrehozása

en: Available Cate_gories
hu: Rendelke_zésre álló kategóriák

en: Manage available categories
hu: Rendelkezésre álló kategóriák kezelése

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: Exit the program
hu: Kilépés a programból

en: _Saved Searches
hu: _Mentett keresések

en: _Advanced Search…
hu: _Speciális keresés…

en: Construct a more advanced search
hu: Speciális keresés összeállítása

en: Clear the current search parameters
hu: Keresési paraméterek törlése

en: _Edit Saved Searches…
hu: _Mentett keresések szerkesztése…

en: Manage your saved searches
hu: Mentett keresések kezelése

en: Click here to change the search type
hu: Kattintson ide a keresési típus megváltoztatásához

en: _Find Now
hu: _Keresés most

en: Execute the current search parameters
hu: Keresés a jelenlegi paraméterekkel

en: _Save Search…
hu: _Keresés mentése…

en: Save the current search parameters
hu: A jelenlegi paraméterek mentése

en: _Keyboard Shortcuts
hu: _Gyorsbillentyűk

en: Show keyboard shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk megjelenítése

en: Show _WebKit GPU information
hu: _WebKit GPU információk megjelenítése

en: Show WebKit GPU information page in the preview panel
hu: WebKit GPU információs oldal megjelenítése az előnézet panelen

en: Submit _Bug Report…
hu: _Hibajelentés elküldése…

en: Submit a bug report using Bug Buddy
hu: Hibajelentés elküldése a Bug Buddy segítségével

en: _Work Offline
hu: K_apcsolat nélküli munka

en: Put Evolution into offline mode
hu: Az Evolution kapcsolat nélküli módba tétele

en: _Work Online
hu: M_unka a hálózatban

en: Put Evolution into online mode
hu: Az Evolution online módba állítása

en: Lay_out
hu: _Elrendezés

note: Translators: This is a New menu item caption, under File->New
en: _New
hu: Ú_j

en: _Search
hu: _Keresés

en: _Switcher Appearance
hu: Váltó_gombok megjelenése

en: _Window
hu: _Ablak

en: Show _Menu Bar
hu: _Menüsáv megjelenítése

en: Show the menu bar
hu: Menüsáv megjelenítése

en: Show the side bar
hu: Oldalsáv megjelenítése

en: Show _Buttons
hu: _Gombok megjelenítése

en: Show the switcher buttons
hu: A váltógombok megjelenítése

en: Show _Status Bar
hu: Álla_potsor megjelenítése

en: Show the status bar
hu: Az állapotsor megjelenítése

en: Show the tool bar
hu: Az eszköztár megjelenítése

en: _Icons Only
hu: _Csak ikonok

en: Display window buttons with icons only
hu: Ablakgombok megjelenítése csak ikonokkal

en: _Text Only
hu: Csak _szöveg

en: Display window buttons with text only
hu: Ablakgombok megjelenítése csak szöveggel

en: Icons _and Text
hu: _Ikonok és szöveg

en: Display window buttons with icons and text
hu: Ablakgombok megjelenítése ikonokkal és szöveggel

en: Tool_bar Style
hu: Esz_köztár stílusa

en: Display window buttons using the desktop toolbar setting
hu: Ablakgombok megjelenítése a GNOME beállításait használva

en: Delete Current View
hu: Jelenlegi nézet törlése

en: Save Custom View…
hu: Egyéni nézet mentése…

en: Save current custom view
hu: Jelenlegi egyéni nézet mentése

en: C_urrent View
hu: Jelenlegi _nézet

en: Custom View
hu: Egyéni nézet

en: Current view is a customized view
hu: A jelenlegi nézet személyre szabott nézet

en: Page Set_up…
hu: _Oldalbeállítás…

en: Change the page settings for your current printer
hu: Az aktuális nyomtató oldalbeállításainak módosítása

en: Switch to %s
hu: Váltás erre: %s

en: Select view: %s
hu: Válasszon nézetet: %s

en: Delete view: %s
hu: Nézet törlése: %s

en: Execute these search parameters
hu: Ezen keresési paraméterek végrehajtása

note: Preview/Alpha/Beta version warning message
en: Hi.  Thanks for taking the time to download this preview release
    of the Evolution groupware suite.
    
    This version of Evolution is not yet complete. It is getting close,
    but some features are either unfinished or do not work properly.
    
    If you want a stable version of Evolution, we urge you to uninstall
    this version, and install version %s instead.
    
    If you find bugs, please report them at
    https://gitlab.gnome.org/GNOME/evolution/issues/.
    This product comes with no warranty and is not intended for
    individuals prone to violent fits of anger.
    
    We hope that you enjoy the results of our hard work, and we
    eagerly await your contributions!
hu: Üdvözöljük! Köszönjük, hogy letöltötte az Evolution csoportmunka-szoftver
    előzetes verzióját.
    
    Az Evolution ezen verziója még nincs kész. Közeledik a befejezéshez, de vannak
    befejezetlen vagy csak félig működő szolgáltatások.
    
    Ha az Evolution stabil verziójára vágyik, akkor távolítsa el ezt a verziót,
    és telepítse a(z) %s verziót helyette.
    
    Ha hibát talál, jelentse azt ezen az oldalon:
    https://gitlab.gnome.org/GNOME/evolution/issues/
    Erre a termékre nem vonatkozik semmilyen garancia, és nem
    való idegeskedésre hajlamos embereknek.
    
    Reméljük, élvezni fogja kemény munkánk eredményét, és várjuk
    hozzájárulását!

en: Thanks
    The Evolution Team
hu: Köszönettel
    Az Evolution Csapat

en: Do not tell me again
hu: Ne jelenítse meg többé

en: Cannot start Evolution.  Another Evolution instance may be unresponsive. System error: %s
hu: Az Evolution nem indítható el. Lehet, hogy egy másik Evolution példány nem válaszol. A rendszer hibaüzenet: %s

en: Importing...
hu: Importálás folyamatban…

en: Upgrade from previous version failed:
hu: A korábbi verzió frissítése sikertelen:

en: {0}
    
    If you choose to continue, you may not have access to some of your old data.
hu: {0}
    
    Ha most a folytatást választja, lehet, hogy nem fog tudni hozzáférni néhány régi adatához.

en: Continue Anyway
hu: Folytatás mindenképp

en: Quit Now
hu: Kilépés most

en: Cannot upgrade directly from version {0}
hu: Nem lehet közvetlenül a(z) {0} verzióról frissíteni

en: Evolution no longer supports upgrading directly from version {0}. However as a workaround you might try first upgrading to Evolution 2, and then upgrading to Evolution 3.
hu: Az Evolution már nem támogatja a közvetlen frissítést a(z) {0} verzióról. Megkerülő megoldásként megpróbálhat előbb frissíteni az Evolution 2-re, majd az Evolution 3-ra.

en: Close Evolution with pending background operations?
hu: Bezárja az Evolutiont függőben lévő háttérművelet közben?

en: Evolution is taking a long time to shut down, possibly due to network connectivity issues. Would you like to cancel all pending operations and close immediately, or keep waiting?
hu: Az Evolution leállítása sokáig tart, ezt a hálózattal kapcsolatos problémák okozhatják. Szeretné megszakítani a függőben lévő műveleteket, és azonnal kilépni, vagy folytatja a várakozást?

en: _Close Immediately
hu: _Bezárás azonnal

en: Keep _Waiting
hu: _Várakozás

en: Failed to get values from “{0}”
hu: Nem sikerült az értékek lekérése a következőről: „{0}”

en: Failed to invoke authenticate for “{0}”
hu: Nem sikerült a hitelesítés meghívása a következőnél: „{0}”

en: Failed to connect “{0}”
hu: Nem sikerült kapcsolódni a következőhöz: „{0}”

en: _Reconnect
hu: Ú_jrakapcsolódás

en: Failed to connect address book “{0}”
hu: Nem sikerült kapcsolódni a(z) „{0}” címjegyzékhez

en: Failed to connect calendar “{0}”
hu: Nem sikerült kapcsolódni a(z) „{0}” naptárhoz

en: Failed to connect mail account “{0}”
hu: Nem sikerült kapcsolódni a(z) „{0}” e-mail fiókhoz

en: Failed to connect memo list “{0}”
hu: Nem sikerült kapcsolódni a(z) „{0}” feljegyzéslistához

en: Failed to connect task list “{0}”
hu: Nem sikerült kapcsolódni a(z) „{0}” feladatlistához

en: Failed to prompt for credentials for “{0}”
hu: Nem sikerült a hitelesítési adatok bekérése a következőnél: „{0}”

en: Failed to finish trust prompt for “{0}”
hu: Nem sikerült a megbízhatóság bekérésének befejezése a következőnél: „{0}”

en: SSL certificate for “{0}” is not trusted.
hu: A(z) „{0}” SSL tanúsítványa nem megbízható.

en: Reason: {1}
hu: Ok: {1}

en: _View Certificate
hu: _Tanúsítvány megtekintése

en: SSL certificate for address book “{0}” is not trusted.
hu: A(z) „{0}” címjegyzék SSL tanúsítványa nem megbízható.

en: SSL certificate for calendar “{0}” is not trusted.
hu: A(z) „{0}” naptár SSL tanúsítványa nem megbízható.

en: SSL certificate for mail account “{0}” is not trusted.
hu: A(z) „{0}” e-mail fiók SSL tanúsítványa nem megbízható.

en: SSL certificate for memo list “{0}” is not trusted.
hu: A(z) „{0}” feljegyzéslista SSL tanúsítványa nem megbízható.

en: SSL certificate for task list “{0}” is not trusted.
hu: A(z) „{0}” feladatlista SSL tanúsítványa nem megbízható.

en: Menu Bar is hidden
hu: A menüsáv rejtett

en: Press the “Alt” key to access the Menu Bar again.
hu: Nyomja meg az „Alt” gombot a menüsáv újbóli eléréséhez.

en: _Show Menu Bar
hu: _Menüsáv megjelenítése

en: Certificate “%s” is a CA certificate.
    
    Edit trust settings:
hu: A(z) „%s” tanúsítvány egy hitelesítésszolgáltatói tanúsítvány.
    
    Megbízhatósági beállítások szerkesztése:

en: Certificate Name
hu: Tanúsítvány neve

en: Issued To Organization
hu: Kibocsátva ennek a szervezetnek

en: Issued To Organizational Unit
hu: Kibocsátva ennek a szervezeti egységnek

en: Serial Number
hu: Sorozatszám

en: Purposes
hu: Célok

en: Issued By
hu: Kibocsátó

en: Issued By Organization
hu: Kibocsátó szervezet

en: Issued By Organizational Unit
hu: Kibocsátó szervezeti egység

en: Issued
hu: Kibocsátva

en: Expires
hu: Lejárat

en: SHA256 Fingerprint
hu: SHA256 ujjlenyomat

en: SHA1 Fingerprint
hu: SHA1 ujjlenyomat

en: MD5 Fingerprint
hu: MD5 ujjlenyomat

en: Email Address
hu: E-mail-cím

en: Select a file to backup your key and certificate…
hu: Válasszon egy fájlt a kulcs és tanúsítvány biztonsági mentéséhez…

en: Backup Certificate
hu: Tanúsítvány biztonsági mentése

note: filename selection
en: _File name:
hu: _Fájlnév:

note: FIXME when gtk_file_chooser_button allows GTK_FILE_CHOOSER_ACTION_SAVE use it
en: Please select a file…
hu: Válasszon egy fájlt…

en: _Include certificate chain in the backup
hu: A tanúsítványlánc _felvétele a biztonsági mentésbe

note: To Translators: this text was copied from Firefox
en: The certificate backup password you set here protects the backup file that you are about to create.
    You must set this password to proceed with the backup.
hu: A tanúsítványok biztonsági mentésének jelszava arra szolgál, hogy védje a most létrehozandó mentésfájlt.
    A folytatáshoz meg kell adni a jelszót.

en: _Repeat Password:
hu: _Jelszó ismétlése:

en: Passwords do not match
hu: A jelszavak nem egyeznek

note: To Translators: this text was copied from Firefox
en: Important:
    If you forget your certificate backup password, you will not be able to restore this backup later.
    Please record it in a safe location.
hu: Fontos:
    Ha elfelejti a tanúsítványokról készült biztonsági mentéshez használt jelszót, nem fogja tudni visszaállítani a tanúsítványokat a mentésből.
    Írja fel biztonságos helyre.

en: No file name provided
hu: Nincs megadva fájlnév

en: Failed to backup key and certificate
hu: Nem sikerült biztonsági mentést készíteni a kulcsról és tanúsítványról

en: Select a certificate to import…
hu: Válasszon ki egy importálandó tanúsítványt…

en: Failed to import certificate
hu: Nem sikerült importálni a tanúsítványt

[ctx: CamelTrust]
en: Ask when used
hu: Kérdezzen használat előtt

[ctx: CamelTrust]
en: Never
hu: Soha

[ctx: CamelTrust]
en: Marginally
hu: Kismértékben

[ctx: CamelTrust]
en: Fully
hu: Teljesen

[ctx: CamelTrust]
en: Ultimately
hu: Tökéletesen

[ctx: CamelTrust]
en: Temporarily
hu: Átmenetileg

en: Change certificate trust
hu: Tanúsítvány megbízhatóságának módosítása

en: Change trust for the host “%s”:
hu: Megbízhatóság módosítása ezen géphez: „%s”:

[ctx: CamelTrust]
en: _Ask when used
hu: Kérdezzen _használat előtt

[ctx: CamelTrust]
en: _Never trust this certificate
hu: _Sose bízzon meg ebben tanúsítványában

[ctx: CamelTrust]
en: _Temporarily trusted (this session only)
hu: Át_menetileg megbízható (csak erre a munkamenetre)

[ctx: CamelTrust]
en: _Marginally trusted
hu: _Kismértékben megbízható

[ctx: CamelTrust]
en: _Fully trusted
hu: _Teljesen megbízható

[ctx: CamelTrust]
en: _Ultimately trusted
hu: Tökél_etesen megbízható

en: Before trusting this site, you should examine its certificate and its policy and procedures (if available).
hu: Mielőtt megbízik ebben az oldalban, meg kell vizsgálnia a hitelességét, szabályait és eljárásait (ha lehetséges).

en: _Display certificate
hu: _Tanúsítvány megjelenítése

en: You have certificates on file that identify these mail servers:
hu: Ön rendelkezik olyan tanúsítványokkal, melyek azonosítják a következő kiszolgálókat:

en: Host name
hu: Gépnév

en: Issuer
hu: Kibocsátó

en: Fingerprint
hu: Ujjlenyomat

en: Trust
hu: Megbízhatóság

en: _Edit Trust
hu: _Megbízhatóság szerkesztése

en: All PKCS12 files
hu: Minden PKCS12 fájl

en: All email certificate files
hu: Minden e-mail tanúsítványfájl

en: All CA certificate files
hu: Minden hitelesítésszolgáltató-tanúsítványfájl

en: Because you trust the certificate authority that issued this certificate, then you trust the authenticity of this certificate unless otherwise indicated here
hu: Mivel megbízik a hitelesítésszolgáltatóban, amely ezt a tanúsítványt kibocsátotta, ezért ezen tanúsítvány hitelességében is megbízik, hacsak itt nem rendelkezik másképp

en: Because you do not trust the certificate authority that issued this certificate, then you do not trust the authenticity of this certificate unless otherwise indicated here
hu: Mivel nem bízik meg a hitelesítésszolgáltatóban, amely ezt a tanúsítványt kibocsátotta, ezért ezen tanúsítvány hitelességében sem bízik meg, hacsak itt nem rendelkezik másképp

en: Enter the password for “%s”, token “%s”
hu: Adja meg „%s” jelszavát a következő jelsorhoz: „%s”

en: Enter the password for “%s”
hu: Adja meg „%s” jelszavát

note: we're setting the password initially
en: Enter new password for certificate database
hu: Adja meg az új jelszót a hitelesítési adatbázishoz

en: Enter new password
hu: Adja meg az új jelszót

en: Select certificate
hu: Válassza ki a tanúsítványt

en: You have certificates from these organizations that identify you:
hu: A következő szervezetektől vannak tanúsítványai, melyek azonosítják Önt:

en: Certificates Table
hu: Tanúsítványok táblázata

note: This is a verb, as in "make a backup".
en: _Backup
hu: Biztonsági _mentés

en: Backup _All
hu: Összes biztonsági _mentése

en: Your Certificates
hu: Az Ön tanúsítványai

en: You have certificates on file that identify these people:
hu: Ön rendelkezik olyan tanúsítványokkal, melyek azonosítják a következő embereket:

en: Contact Certificates
hu: Partnertanúsítványok

en: You have certificates on file that identify these certificate authorities:
hu: Ön rendelkezik olyan tanúsítványokkal, melyek azonosítják a következő hitelesítésszolgáltatókat:

en: Authorities
hu: Szolgáltatók

en: Certificate Authority Trust
hu: Hitelesítésszolgáltató megbízhatósága

en: Trust this CA to identify _websites.
hu: Ezen hitelesítésszolgáltató megbízása _webhelyek azonosítására.

en: Trust this CA to identify _email users.
hu: Ezen hitelesítésszolgáltató megbízása _e-mail felhasználók azonosítására.

en: Trust this CA to identify _software developers.
hu: Ezen hitelesítésszolgáltató megbízása s_zoftverfejlesztők azonosítására.

en: Before trusting this CA for any purpose, you should examine its certificate and its policy and procedures (if available).
hu: Mielőtt bármilyen céllal megbízik ebben a hitelesítésszolgáltatóban, meg kell vizsgálnia a hitelességét, szabályait és eljárásait (ha lehetséges).

en: Email Certificate Trust Settings
hu: E-mail tanúsítvány megbízhatósági beállításai

en: _Edit CA Trust
hu: _CA megbízhatóság szerkesztése

en: Trust the authenticity of this certificate
hu: Megbízom ezen tanúsítvány hitelességében

en: Do not trust the authenticity of this certificate
hu: Nem bízom meg ezen tanúsítvány hitelességében

en: C_ertificate:
hu: _Tanúsítvány:

note: x509 certificate usage types
en: Sign
hu: Aláírás

en: Encrypt
hu: Titkosítás

en: Certificate already exists
hu: A tanúsítvány már létezik

en: PKCS12 File Password
hu: PKCS12 fájl jelszava

en: Enter password for PKCS12 file:
hu: Adja meg a PKCS12 fájl jelszavát:

en: Unable to create export context, err_code: %i
hu: Nem hozható létre exportálási kontextus, hibakód: %i

en: Unable to setup password integrity, err_code: %i
hu: Nem állítható be a jelszó integritása, hibakód: %i

en: Unable to create safe bag, err_code: %i
hu: Nem hozhatók létre a biztonságos tároló, hibakód: %i

en: Unable to add key/cert to the store, err_code: %i
hu: Nem adható a kulcs/tanúsítvány a tárolóhoz, hibakód: %i

en: Unable to write store to disk, err_code: %i
hu: Nem írható a tároló lemezre, hibakód: %i

en: Imported Certificate
hu: Importált tanúsítvány
