evolution - en to ca translation catalogue (5709 entries)

en: Enable address formatting
ca: Habilita el formatat d'adreces

en: Whether addresses should be formatted according to standard in their destination country
ca: Si s'han de formatar les adreces segons l'estàndard del país corresponent

en: Autocomplete length
ca: Longitud abans de l'autocompleció

en: The number of characters that must be typed before Evolution will attempt to autocomplete.
ca: El nombre de caràcters que s'han d'haver escrit abans que l'Evolution iniciï la compleció automàtica.

en: Show autocompleted name with an address
ca: Mostra el nom autocompletat amb una adreça

en: Whether force showing the mail address with the name of the autocompleted contact in the entry.
ca: Si s'ha de forçar la visualització de l'adreça electrònica amb el nom del contacte autocompletat a l'entrada.

en: URI for the folder last used in the select names dialog
ca: L'URI de l'última carpeta utilitzada en el diàleg de selecció de noms

en: URI for the folder last used in the select names dialog.
ca: L'URI de l'última carpeta utilitzada en el diàleg de selecció de noms.

en: Contact layout style
ca: Estil de disposició dels contactes

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the contact list. “0” (Classic View) places the preview pane below the contact list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the contact list.
ca: L'estil de disposició determina on situar la subfinestra de previsualització en relació a la llista de contactes. El valor «0» (visualització clàssica) ubica la subfinestra de previsualització sota la llista de contactes. El valor «1» (visualització vertical) ubica la subfinestra de previsualització al costat de la llista de contactes.

en: Contact preview pane position (horizontal)
ca: Posició de la subfinestra de previsualització dels contactes (horitzontal)

en: Position of the contact preview pane when oriented horizontally.
ca: Posició de la subfinestra de previsualització dels contactes quan s'orienti horitzontalment.

en: Contact preview pane position (vertical)
ca: Posició de la subfinestra de previsualització dels contactes (vertical)

en: Position of the contact preview pane when oriented vertically.
ca: Posició de la subfinestra de previsualització dels contactes quan s'orienti verticalment.

en: Show maps
ca: Mostra els mapes

en: Whether to show maps in preview pane
ca: Si s'han de mostrar els mapes a la subfinestra de previsualització

en: Primary address book
ca: La llibreta d'adreces primària

en: The UID of the selected (or “primary”) address book in the sidebar of the “Contacts” view
ca: L'identificador universal de la llibreta d'adreces seleccionada (o «primary» -primària-) a la barra lateral de la vista de «Contactes»

en: Show preview pane
ca: Mostra la subfinestra de previsualització

en: Whether to show the preview pane.
ca: Si s'ha de mostrar la subfinestra de previsualització.

en: Show phone numbers
ca: Mostra els números de telèfon

en: Whether to show phone numbers in the editor
ca: Si s'han de mostrar els números de telèfon a l'editor

en: Show SIP addresses
ca: Mostra les adreces SIP

en: Whether to show SIP addresses in the editor
ca: Si s'han de mostrar les adreces SIP a l'editor

en: Show IM addresses
ca: Mostra les adreces IM

en: Whether to show IM addresses in the editor
ca: Si s'han de mostrar les adreces IM a l'editor

en: Show mailing Home addresses
ca: Mostra les adreces personals de correu

en: Whether to show mailing Home addresses in the editor
ca: Si s'han de mostrar les adreces personals de casa a l'editor

en: Show mailing Work addresses
ca: Mostra les adreces professionals de correu

en: Whether to show mailing addresses Work in the editor
ca: Si s'han de mostrar les adreces postals professionals a l'editor

en: Show mailing Other addresses
ca: Mostra el correu d'altres adreces

en: Whether to show mailing addresses Other in the editor
ca: Si s'han de mostrar les altres adreces postals a l'editor

en: Show web addresses
ca: Mostra les adreces web

en: Whether to show Web Addresses in the editor
ca: Si s'han de mostrar les adreces web a l'editor

en: Show job information
ca: Mostra la informació de la feina

en: Whether to show job information in the editor
ca: Si s'ha de mostrar la informació de la feina a l'editor

en: Show Miscellaneous information
ca: Mostra informació diversa

en: Whether to show Miscellaneous information in the editor
ca: Si s'ha de mostrar la informació miscel·lània a l'editor

en: Show notes-tab
ca: Mostra la pestanya notes

en: Whether to show notes in the editor
ca: Si s'han de mostrar les notes a l'editor

en: Show Certificates tab
ca: Mostra la pestanya Certificats

en: Whether to show Certificates tab in the editor
ca: Si s'ha de mostrar la pestanya de certificats a l'editor

en: Where to open contact locations
ca: On obrir les ubicacions del contacte

en: Currently supported values are “openstreetmap” and “google”; if unknown set, uses “openstreetmap”
ca: Actualment els valors amb suport són «openstreetmap» i «google», si està establert a desconegut, s'usa «openstreetmap»

en: Whether to prefer local application over opening map in a browser
ca: Si s'ha d'obrir preferentment l'aplicació local en comptes d'obrir el mapa en un navegador

en: Open a contact location in a local application handling 'map:' URI, if available, instead of using a web browser
ca: Obre la ubicació d'un contacte en una aplicació local que gestiona l'URI «map:», si està disponible, en lloc d'utilitzar un navegador web

en: Preview Personal before Work information
ca: Previsualitza la informació personal abans de la professional

en: Show the Personal information before the Work information in the contact preview
ca: Mostra la informació personal abans de la informació de treball a la previsualització de contacte

en: Convert mail messages to Unicode
ca: Converteix el text dels correus a Unicode

en: Convert message text to Unicode UTF-8 to unify spam/ham tokens coming from different character sets.
ca: Converteix el text dels missatges a Unicode (codificació UTF-8) per a unificar els testimonis de spam/ham provinents de jocs de caràcters diferents.

en: Full path command to run Bogofilter
ca: Camí complet de l'ordre per a executar Bogofilter

en: Full path to a Bogofilter command. If not set, then a compile-time path is used, usually /usr/bin/bogofilter. The command should not contain any other arguments.
ca: Camí sencer a una ordre de Bogofilter. Si no s'ha establert, es fa servir un camí «compile-time», normalment és /usr/bin/bogofilter. L'ordre no hauria de contenir cap altre argument.

en: Save directory for reminder audio
ca: Directori on desar els sons dels recordatoris

en: Directory for saving reminder audio files
ca: Directori per a desar els fitxers de so dels recordatoris

en: Birthday and anniversary reminder value
ca: Valor del recordatori d'aniversaris i commemoracions

en: Number of units for determining a birthday or anniversary reminder
ca: Nombre d'unitats per a determinar un recordatori d'aniversari o commemoració

en: Birthday and anniversary reminder units
ca: Unitats del recordatori d'aniversaris i commemoracions

en: Units for a birthday or anniversary reminder, “minutes”, “hours” or “days”
ca: Unitats per a un recordatori d'aniversari o commemoració: «minutes» (minuts), «hours» (hores) o «days» (dies)

en: Compress weekends in month view
ca: Comprimeix els caps de setmana en la visualització mensual

en: Whether to compress weekends in the month view, which puts Saturday and Sunday in the space of one weekday
ca: Si s'han de comprimir els caps de setmana en la visualització mensual, cosa que posarà els dissabtes i diumenges en un únic espai

en: Ask for confirmation when deleting items
ca: Sol·licita confirmació en suprimir elements

en: Whether to ask for confirmation when deleting an appointment or task
ca: Si s'ha de sol·licitar confirmació en suprimir una cita o tasca

en: Confirm expunge
ca: Demana confirmació en buidar

en: Whether to ask for confirmation when expunging appointments and tasks
ca: Si s'ha de sol·licitar confirmació en buidar les cites i tasques

en: Month view vertical pane position
ca: Posició de la subfinestra vertical a la visualització mensual

en: Position of the vertical pane, between the calendar lists and the date navigator calendar
ca: Posició de la subfinestra vertical, entre les llistes de calendaris i el calendari de navegació de les dates

en: Workday end hour
ca: Hora d'acabament de la jornada laboral

en: Hour the workday ends on, in twenty four hour format, 0 to 23
ca: A quina hora acaba la jornada laboral, en format vint-i-quatre hores, entre 0 i 23

en: Workday end minute
ca: Minut d'acabament de la jornada laboral

en: Minute the workday ends on, 0 to 59.
ca: Minut d'acabament de la jornada laboral, de 0 a 59.

en: Workday start hour
ca: Hora d'inici de la jornada laboral

en: Hour the workday starts on, in twenty four hour format, 0 to 23.
ca: A quina hora comença la jornada laboral, en format vint-i-quatre hores, entre 0 i 23.

en: Workday start minute
ca: Minut d'inici de la jornada laboral

en: Minute the workday starts on, 0 to 59.
ca: Minut d'inici de la jornada laboral, de 0 a 59.

en: Workday start time for Monday
ca: Hora d'inici de la jornada laboral del dilluns

en: Time the workday starts on, in twenty four hour format HHMM, 0000 to 2359, or -1 to use day-start-hour and day-start-minute
ca: L'hora de la jornada laboral acaba, en format 24 hores HHMM, 0000 fins a 2359, o -1 per a usar hora-comença-dia i minut-comença-dia

en: Workday end time for Monday
ca: Hora d'acabament de la jornada laboral del dilluns

en: Time the workday ends on, in twenty four hour format HHMM, 0000 to 2359, or -1 to use day-end-hour and day-end-minute
ca: L'hora de la jornada laboral acaba, en format 24 hores HHMM, 0000 fins a 2359, o -1 per a usar hora-acaba-dia i minut-acaba-dia

en: Workday start time for Tuesday
ca: Hora d'inici de la jornada laboral del dimarts

en: Time the workday ends on, in twenty four hour format HHMM, 0000 to 2359, or -1 to use day-start-hour and day-start-minute
ca: L'hora de la jornada laboral acaba, en format 24 hores HHMM, 0000 fins a 2359, o -1 per a usar hora-comença-dia i minut-acaba-dia

en: Workday end time for Tuesday
ca: Hora d'acabament de la jornada laboral del dimarts

en: Workday start time for Wednesday
ca: Hora d'inici de la jornada laboral del dimecres

en: Workday end time for Wednesday
ca: Hora d'acabament de la jornada laboral del dimecres

en: Workday start time for Thursday
ca: Hora d'inici de la jornada laboral del dijous

en: Workday end time for Thursday
ca: Hora d'acabament de la jornada laboral del dijous

en: Workday start time for Friday
ca: Hora d'inici de la jornada laboral del divendres

en: Workday end time for Friday
ca: Hora d'acabament de la jornada laboral del divendres

en: Workday start time for Saturday
ca: Hora d'inici de la jornada laboral del dissabte

en: Workday end time for Saturday
ca: Hora d'acabament de la jornada laboral del dissabte

en: Workday start time for Sunday
ca: Hora d'inici de la jornada laboral del diumenge

en: Workday end time for Sunday
ca: Hora d'acabament de la jornada laboral del diumenge

en: The second timezone for a Day View
ca: El fus horari secundari per a una visualització de dia

en: Shows the second time zone in a Day View, if set. Value is similar to one used in a “timezone” key
ca: Si està establert, mostra el fus horari secundari en una visualització de dia. El valor és similar a l'utilitzat en una clau «timezone» (fus horari)

en: Recently used second time zones in a Day View
ca: Fusos horaris secundaris utilitzats recentment en una visualització de dia

en: List of recently used second time zones in a Day View
ca: Llista dels fusos horaris secundaris utilitzats recentment a la visualització de dia

en: Maximum number of recently used timezones to remember
ca: Nombre màxim de fusos horaris utilitzats recentment a recordar

en: Maximum number of recently used timezones to remember in a “day-second-zones” list
ca: Nombre màxim de fusos horaris utilitzats recentment per a recordar en una llista «day-second-zones»

en: Default reminder value
ca: Valor per defecte per als recordatoris

en: Number of units for determining a default reminder
ca: Nombre d'unitats per a determinar un recordatori per defecte

en: Default reminder units
ca: Unitats per defecte per als recordatoris

en: Units for a default reminder, “minutes”, “hours” or “days”
ca: Unitats per al recordatori per defecte, «minutes» (minuts), «hours» (hores) o «days» (dies)

en: Show categories field in the event/meeting/task editor
ca: Mostra el camp de categories a l'editor d'esdeveniments/tasques/reunions

en: Whether to show categories field in the event/meeting editor
ca: Si s'ha de mostrar el camp de categories a l'editor d'esdeveniments/tasques/reunions

en: Show Role field in the event/task/meeting editor
ca: Mostra el camp de rol en l'editor d'esdeveniments/tasques/reunions

en: Whether to show role field in the event/task/meeting editor
ca: Si s'ha de mostrar el camp de rol a l'editor d'esdeveniments/tasques/reunions

en: Show RSVP field in the event/task/meeting editor
ca: Mostra el camp de RSVP en l'editor d'esdeveniments/tasques/reunions

en: Whether to show RSVP field in the event/task/meeting editor
ca: Si s'ha de mostrar el camp RSVP a l'editor d'esdeveniments/tasques/reunions

en: Show status field in the event/task/meeting editor
ca: Mostra el camp d'estat a l'editor d'esdeveniments/tasques/reunions

en: Whether to show status field in the event/task/meeting editor
ca: Si s'ha de mostrar el camp d'estat a l'editor d'esdeveniments/tasques/reunions

en: Show timezone field in the event/meeting editor
ca: Mostra el camp de fus horari en l'editor d'esdeveniments/tasques/reunions

en: Whether to show timezone field in the event/meeting editor
ca: Si s'ha de mostrar el camp de fus horari en l'editor d'esdeveniments/tasques/reunions

en: Show type field in the event/task/meeting editor
ca: Mostra el camp de tipus en l'editor d'esdeveniments/tasques/reunions

en: Whether to show type field in the event/task/meeting editor
ca: Si s'ha de mostrar el camp de tipus a l'editor d'esdeveniments/tasques/reunions

en: Show toolbar in the event/task/memo editor
ca: Mostra la barra d'eines a l'editor d'esdeveniments/tasques/memos

en: Whether to show toolbar in the event/task/memo editor
ca: Si s'ha de mostrar la barra d'eines a l'editor d'esdeveniments/tasques/memos

en: Hide completed tasks
ca: Oculta les tasques completades

en: Whether to hide completed tasks in the tasks view
ca: Si s'han d'amagar les tasques completades a la visualització de tasques

en: Hide task units
ca: Oculta les unitats de la tasca

en: Units for determining when to hide tasks, “minutes”, “hours” or “days”
ca: Unitats per a determinar quan s'han d'amagar les tasques, «minutes» (minuts), «hours» (hores) o «days» (dies)

en: Hide task value
ca: Oculta el valor de la tasca

en: Number of units for determining when to hide tasks
ca: Nombre d'unitats per a determinar quan s'han d'amagar les tasques

en: Hide cancelled events
ca: Amaga els esdeveniments cancel·lats

en: Whether to hide cancelled events in the calendar view
ca: Si s'han d'amagar els esdeveniments cancel·lats a la visualització del calendari

en: Hide cancelled tasks
ca: Amaga les tasques cancel·lades

en: Whether to hide cancelled tasks in the tasks view
ca: Si s'han d'amagar les tasques cancel·lades a la visualització de tasques

en: Horizontal pane position
ca: Posició de la subfinestra horitzontal

en: Position of the horizontal pane, between the date navigator calendar and the task list when not in the month view, in pixels
ca: Posició de la subfinestra horitzontal, entre el calendari de navegació de dates i la llista de tasques quan no s'estigui a la visualització mensual, en píxels

en: Last reminder time
ca: Última hora del recordatori

en: Time the last reminder ran, in time_t
ca: L'última vegada que es va executar el recordatori, en time_t

en: Marcus Bains Line Color — Day View
ca: Color de la línia de Marcus Bains - Visualització de dia

en: Color to draw the Marcus Bains line in the Day View
ca: Color amb el qual s'ha de dibuixar la línia de Marcus Bains a la visualització de dia

en: Marcus Bains Line Color — Time bar
ca: Color de la línia de Marcus Bains - Barra de temps

en: Color to draw the Marcus Bains Line in the Time bar (empty for default)
ca: Color amb el qual s'ha de dibuixar la línia de Marcus Bains a la barra de temps (buit per defecte)

en: Marcus Bains Line
ca: Línia de Marcus Bains

en: Whether to draw the Marcus Bains Line (line at current time) in the calendar
ca: Si s'ha de dibuixar la línia de Marcus Bains (línia en el moment actual) al calendari

en: Memo preview pane position (horizontal)
ca: Posició de la subfinestra horitzontal de la vista prèvia de les anotacions

en: Position of the task preview pane when oriented horizontally
ca: Posició de la subfinestra de previsualització de les tasques quan s'orienti horitzontalment

en: Memo layout style
ca: Estil de la disposició de les anotacions

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the memo list. “0” (Classic View) places the preview pane below the memo list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the memo list
ca: L'estil de disposició determina on situar la subfinestra de previsualització en relació a la llista d'anotacions. El valor «0» (visualització clàssica) ubica la subfinestra de previsualització sota la llista d'anotacions. El valor «1» (visualització vertical) ubica la subfinestra de previsualització al costat de la llista d'anotacions

en: Memo preview pane position (vertical)
ca: Posició de la subfinestra vertical de la vista prèvia de les anotacions

en: Position of the memo preview pane when oriented vertically
ca: Posició de la subfinestra de previsualització de les anotacions quan s'orienti verticalment

en: Month view horizontal pane position
ca: Posició de la subfinestra horitzontal a la visualització mensual

en: Position of the horizontal pane, between the view and the date navigator calendar and task list in the month view, in pixels
ca: Posició de la subfinestra horitzontal, entre la visualització i el calendari de navegació de dates i la llista de tasques en la visualització mensual, en píxels

en: Scroll Month View by a week, not by a month
ca: Si s'ha de desplaçar la visualització mensual en passos d'una setmana en lloc de per mes

en: Whether to scroll a Month View by a week, not by a month
ca: Si s'ha de desplaçar la visualització mensual en passos d'una setmana en lloc de per mes

en: Let the Month View start with the current week
ca: Permet que la vista mensual comenci amb la setmana actual

en: Whether the month view should show weeks starting with the current week instead of the first week of the month.
ca: Si la vista mensual hauria de mostrar les setmanes que comencen amb la setmana actual en lloc de la primera setmana del mes.

en: Preferred New button item
ca: Element de botó «Nou» preferit

en: Name of the preferred New toolbar button item
ca: Nom de l'element de botó «Nou» de la barra d'eines

en: Primary calendar
ca: Calendari principal

en: The UID of the selected (or “primary”) calendar in the sidebar of the “Calendar” view
ca: L'identificador universal del calendari seleccionat (o «primary» -primari-) a la barra lateral de la vista de «Calendari»

en: Primary memo list
ca: Llista d'anotacions principal

en: The UID of the selected (or “primary”) memo list in the sidebar of the “Memos” view
ca: L'identificador universal de la llista d'anotacions seleccionada (o «primary» -primària-) a la barra lateral de la vista d'«Anotacions»

en: Primary task list
ca: Llista de tasques principal

en: The UID of the selected (or “primary”) task list in the sidebar of the “Tasks” view
ca: L'identificador universal de la llista de tasques seleccionada (o «primary» -primària-) a la barra lateral de la vista de «Tasques»

en: Free/busy template URL
ca: Plantilla URL de lliure/ocupat

en: The URL template to use as a free/busy data fallback, %u is replaced by the user part of the mail address and %d is replaced by the domain
ca: La plantilla d'URL per a utilitzar per defecte com a valor de dades de lliure/ocupat, %u es reemplaça per la part d'usuari de l'adreça electrònica i %d es reemplaça pel domini

en: Recurrent Events in Italic
ca: Esdeveniments periòdics en cursiva

en: Show days with recurrent events in italic font in bottom left calendar
ca: Mostra els dies que tinguin esdeveniments periòdics en cursiva a la part inferior esquerra del calendari

en: Search range for time-based searching in years
ca: Interval de cerca, en anys, per a una cerca basada en temps

en: How many years can the time-based search go forward or backward from currently selected day when searching for another occurrence; default is ten years
ca: Quants anys voleu que es permetin fer cerques basades en el temps, cap endavant i cap endarrere, a partir del dia seleccionat, quan se cerqui una altra coincidència. Per defecte són deu anys

en: Show appointment end times in week and month views
ca: Mostra les hores d'acabament de les cites a les visualitzacions setmanals i mensuals

en: Whether to display the end time of events in the week and month views
ca: Si s'ha de mostrar l'hora d'acabament dels esdeveniments a les visualitzacions setmanals i mensuals

en: Show appointment icons in the month view
ca: Mostra les icones de les cites a la visualització mensual

en: Whether to show icons of events in the month view
ca: Si s'han de mostrar les icones dels esdeveniments a la visualització mensual

en: Show the memo preview pane
ca: Mostra la subfinestra de previsualització de les anotacions

en: If “true”, show the memo preview pane in the main window
ca: Si és «true» (cert), mostra la subfinestra de previsualització de les anotacions a la finestra principal

en: Show the task preview pane
ca: Mostra la subfinestra de previsualització de les tasques

en: If “true”, show the task preview pane in the main window
ca: Si és «true» (cert), mostra la subfinestra de previsualització de les tasques a la finestra principal

en: Show week numbers in Day View, Work Week View, Year view and Date Navigator
ca: Mostra els números de setmana a Visualització de dia, Visualització de setmana laboral, Vista anual i Navegador de dates

en: Whether to show week numbers in various places in the Calendar
ca: Si s'ha de mostrar el número de setmana a diversos llocs del calendari

en: Vertical position for the tag pane
ca: Posició vertical de la subfinestra d'etiquetes

en: Show Tasks and Memos pane in the Calendar view
ca: Mostra la subfinestra de tasques i anotacions a la vista de Calendari

en: Whether to show Tasks and Memos pane in the Calendar view
ca: Si s'ha de mostrar la subfinestra tasques i anotacions a la vista calendari

en: Highlight tasks due today
ca: Ressaltat de tasques que vencen avui

en: Whether highlight tasks due today with a special color (task-due-today-color)
ca: Si s'ha de ressaltar les tasques que vencen avui amb un color especial («task-due-today-color»)

en: Tasks due today color
ca: Color de les tasques que vencen avui

en: Background color of tasks that are due today, in “#rrggbb” format. Used together with task-due-today-highlight
ca: Color de fons de les tasques que vencen avui, en format «#rrggbb». S'utilitza conjuntament amb la clau «task-due-today-highlight»

en: Task preview pane position (horizontal)
ca: Posició de la subfinestra de previsualització de les tasques (horitzontal)

en: Task layout style
ca: Estil de disposició de les tasques

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the task list. “0” (Classic View) places the preview pane below the task list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the task list
ca: L'estil de disposició determina on situar la subfinestra de previsualització en relació a la llista de tasques. El valor «0» (visualització clàssica) ubica la subfinestra de previsualització sota la llista de tasques. El valor «1» (visualització vertical) ubica la subfinestra de previsualització al costat de la llista de tasques

en: Task preview pane position (vertical)
ca: Posició de la subfinestra de previsualització de les tasques (vertical)

en: Position of the task preview pane when oriented vertically
ca: Posició de la subfinestra de previsualització de les tasques quan s'orienti verticalment

en: Highlight overdue tasks
ca: Ressaltat de les tasques endarrerides

en: Whether highlight overdue tasks with a special color (task-overdue-color)
ca: Si s'han de ressaltar les tasques endarrerides amb un color especial («task-overdue-color»)

en: Overdue tasks color
ca: Color de les tasques vençudes

en: Background color of tasks that are overdue, in “#rrggbb” format. Used together with task-overdue-highlight.
ca: Color de fons de les tasques que han vençut, en format «#rrggbb». S'utilitza conjuntament amb la clau «task-overdue-highlight».

en: Time divisions
ca: Divisions de temps

en: Intervals shown in Day and Work Week views, in minutes
ca: Intervals mostrats en les visualitzacions de dies i setmanes laborals, en minuts

en: Timezone
ca: Fus horari

en: The default timezone to use for dates and times in the calendar, as an untranslated Olson timezone database location like “America/New York”
ca: El fus horari per defecte per a les dates i hores del calendari, com a ubicació de base de dades de fus horari no traduït d'Olsen, com ara «Europe/Andorra»

en: Twenty four hour time format
ca: Format horari de 24 hores

en: Whether to show times in twenty four hour format instead of using am/pm
ca: Si s'ha de mostrar l'hora en el format de 24 hores en comptes d'utilitzar am/pm

en: Birthday and anniversary reminder
ca: Recordatori d'aniversaris i commemoracions

en: Whether to set a reminder for birthdays and anniversaries
ca: Si s'ha d'establir un recordatori per a aniversaris i commemoracions

en: Default appointment reminder
ca: Recordatori de cita per defecte

en: Whether to set a default reminder for appointments
ca: Si s'ha d'establir un recordatori per defecte per a les cites

en: Use system timezone
ca: Utilitza el fus horari del sistema

en: Use the system timezone instead of the timezone selected in Evolution
ca: Utilitza el fus horari del sistema en lloc del seleccionat a l'Evolution

en: First day of the week
ca: Primer dia de la setmana

en: Monday is a work day
ca: Dilluns és laborable

en: Tuesday is a work day
ca: Dimarts és laborable

en: Wednesday is a work day
ca: Dimecres és laborable

en: Thursday is a work day
ca: Dijous és laborable

en: Friday is a work day
ca: Divendres és laborable

en: Saturday is a work day
ca: Dissabte és laborable

en: Sunday is a work day
ca: Diumenge és laborable

en: Create events, memos and tasks as Private by default
ca: Crea esdeveniments, anotacions i tasques com a _privats per defecte

en: Draw events as flat, not shaded.
ca: Marca els esdeveniments com a plans, sense ombrejar.

en: Whether to order days in the Week View from left to right, rather than from top to bottom.
ca: Si a la visualització de la setmana s'han d'ordenar els dies d'esquerra a dreta, més que no pas de dalt a baix.

en: Allow direct edit of event Summary when clicking on it in the Day, Work Week, Week or Month view.
ca: Permet l'edició directa del resum de l'esdeveniment clicant-hi a la visualització de dia, setmana laborable, setmana o mes.

en: User-defined reminder times, in minutes
ca: Temps per als recordatoris definit per l'usuari, en minuts

en: Whether to use markdown editor for the description in the component editor.
ca: Si s'ha d'utilitzar l'editor markdown per a la descripció a l'editor de components.

en: Show week day names in the Year View
ca: Mostra els noms dels dies de la setmana a la Vista anual

en: Show the preview pane in the Year View
ca: Mostra la subfinestra de previsualització a la Vista anual

en: If “true”, show the preview pane in the Year View
ca: Si és «true», mostra la subfinestra de previsualització a la Vista anual

en: Year view horizontal pane position
ca: Posició de la subfinestra horitzontal de la vista anual

en: Position of the horizontal pane, between the year calendar and the list of events for the selected day in the year view, in pixels
ca: Posició de la subfinestra horitzontal, entre el calendari de l'any i la llista d'esdeveniments per al dia seleccionat a la vista anual, en píxels

en: Layout style for the Year View
ca: Estil de presentació per a la Vista anual

en: The layout style determines where to place the preview pane. “0” (Horizontal View) places the preview pane below the calendar. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the calendar.
ca: L'estil de disposició determina on col·locar la subfinestra de previsualització. «0» (Vista horitzontal) col·loca la subfinestra de previsualització per sota del calendari. «1» (Vista vertical) col·loca la subfinestra de previsualització al costat del calendari.

en: Year view horizontal preview position
ca: Posició de previsualització horitzontal de la vista anual

en: Position of the horizontal event preview for the year view, in pixels
ca: Posició de la vista prèvia horitzontal de l'esdeveniment per a la vista anual, en píxels

en: Year view vertical preview position
ca: Posició de vista prèvia vertical de la vista anual

en: Position of the vertical event preview for the year view, in pixels
ca: Posició de la vista prèvia vertical de l'esdeveniment per a la vista anual, en píxels

en: Shorten event time by minutes
ca: Escurçar el temps de l'esdeveniment en minuts

en: By how many minutes to shorted new event time. Whether event end or start is changed is determined by "shorten-time-end" setting
ca: En quants minuts s'ha d'escurçar el temps de l'esdeveniment nou. Si es canvia el final de l'esdeveniment o l'inici, ve determinat per la configuració «escurça el temps de finalització»

en: Whether to shorten event end time
ca: Si s'escurça el temps de finalització de l'esdeveniment

en: A pair option for "shorten-time" setting, to change the end time or the start time
ca: Una opció dual per a la configuració «escurçar el temps», per a canviar hora de finalització o hora d'inici

en: Background color for the 'today' day
ca: Color de fons per al dia «avui»

en: Leave empty to use a yellow color derived from the current theme, otherwise use the color of form `#RRGGBB`
ca: Deixeu-lo buit per a utilitzar un color groc derivat del tema actual, en cas contrari utilitzeu el color de la forma `#RRGGBB`

en: (Deprecated) First day of the week, from Sunday (0) to Saturday (6)
ca: (Obsolet) Dia en què comença la setmana, de diumenge (0) a dissabte (6)

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “week-start-day-name” instead.
ca: Aquesta clau va quedar obsoleta a la versió 3.10 i no s'hauria d'emprar més. Utilitzeu «week-start-day-name» en lloc seu.

en: (Deprecated) Work days
ca: (Obsolet) Dies laborables

en: Days on which the start and end of work hours should be indicated. (This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use the “work-day-monday”, “work-day-tuesday”, etc. keys instead.)
ca: Dies en què s'ha d'indicar l'inici i la fi de l'horari laboral. (Aquesta clau va quedar obsoleta a partir de la versió 3.10 i no l'hauríeu d'emprar. Utilitzeu les claus «work-day-monday», «work-day-tuesday», etc. en lloc seu.)

en: Previous Evolution version
ca: Versió anterior de l'Evolution

en: The most recently used version of Evolution, expressed as “major.minor.micro”. This is used for data and settings migration from older to newer versions.
ca: La versió més recent utilitzada de l'Evolution, en el format «major.menor.micro». S'utilitza per a la migració de dades i de la configuració de versions antigues a més noves.

en: List of disabled plugins
ca: Llista dels connectors inhabilitats

en: The list of disabled plugins in Evolution
ca: La llista de connectors inhabilitats a l'Evolution

en: The window’s X coordinate
ca: Coordenada X de la finestra

en: The window’s Y coordinate
ca: Coordenada Y de la finestra

en: The window’s width in pixels
ca: L'amplada de la finestra en píxels

en: The window’s height in pixels
ca: Alçada de la finestra en píxels

en: Whether the window is maximized
ca: Si la finestra està maximitzada

en: GNOME Calendar’s calendar import done
ca: Ha acabat la importació del calendari del Calendari del GNOME

en: Whether calendar from GNOME Calendar has been imported or not
ca: Si s'ha importat el calendari del Calendari del GNOME

en: GNOME Calendar’s tasks import done
ca: Ha acabat la importació de les tasques del Calendari del GNOME

en: Whether tasks from GNOME Calendar have been imported or not
ca: Si s'han importat les tasques del Calendari del GNOME

en: Check whether Evolution is the default mailer
ca: Comprova si l'Evolution és el gestor de correu per defecte

en: Every time Evolution starts, check whether or not it is the default mailer.
ca: Comprova si l'Evolution és el gestor de correu per defecte en iniciar.

en: Default charset in which to compose messages
ca: Joc de caràcters per defecte amb què es redactaran els missatges

en: Default charset in which to compose messages. Uses UTF-8, if not set.
ca: Joc de caràcters per defecte amb què es redactaran els missatges. Si no està configurat, s'usa UTF-8.

en: Comma-separated names of the editor to prefer in the message composer
ca: Noms de l'editor separats per comes a preferir per a l'edició de missatges

en: If the name doesn’t correspond to any known editor, then the built-in WebKit editor is used. The mode is optional, in which case the editor is used for all the modes it supports. Modes are “plain”, “html”, "markdown-plain", "markdown-html" and "markdown". Example values: “webkit” (to use WebKit for plain and html), “plain:first-editor,html:second-editor” (to use “first-editor” for the “plain” and “second-editor” for “html”)
ca: Si el nom no es correspon amb cap editor conegut, s'utilitza l'editor WebKit integrat. El mode és opcional, en aquest cas l'editor s'utilitza per a tots els modes que suporta. Els modes són «simple», «html», «markdown-plain», «markdown-html», «markdown». Valors d'exemple: «webkit» (per a utilitzar WebKit per a senzill i html), «plain:first-editor,html:second-editor» (per a utilitzar «primer editor» per al «senzill» i «segon editor» per a «html»)

en: Path where picture gallery should search for its content
ca: Camí en el qual la galeria d'imatges ha de cercar el contingut

en: This value can be an empty string, which means it’ll use the system Picture folder, usually set to ~/Pictures. This folder will be also used when the set path is not pointing to the existent folder
ca: Aquest valor pot ser una cadena buida, cosa que significa que s'utilitzarà la carpeta d'imatges del sistema (que és generalment la carpeta Imatges dins la carpeta de l'usuari). Aquesta carpeta també s'utilitzarà quan el camí establert no correspongui a una carpeta existent

en: Spell check inline
ca: Comprovació ortogràfica mentre s'escriu

en: Draw spelling error indicators on words as you type.
ca: Marca els errors ortogràfics a les paraules mentre s'escriu.

en: Automatic link recognition
ca: Reconeix automàticament els enllaços

en: Recognize links in text and replace them.
ca: Reconeix els enllaços en el text i reemplaça'ls.

en: Automatic emoticon recognition
ca: Reconeix automàticament les emoticones

en: Recognize emoticons in text and replace them with images or Unicode characters.
ca: Reconeix les emoticones del text i reemplaça-les per imatges o caràcters Unicode.

en: Unicode emoticons
ca: Emoticones Unicode

en: Use Unicode characters for emoticons.
ca: Usa caràcters Unicode per a les emoticones.

en: Attribute message
ca: Missatge d'atribució

en: The text that is inserted when replying to a message, attributing the message to the original author
ca: El text que s'afegirà en respondre a un missatge, el qual atribueix el missatge a l'autor original

en: Forward message
ca: Missatge de reenviament

en: The text that is inserted when forwarding a message, saying that the forwarded message follows
ca: El text que s'afegirà en reenviar un missatge, per a indicar que s'inclou un missatge reenviat a continuació

en: Original message
ca: Missatge original

en: The text that is inserted when replying to a message (top posting), saying that the original message follows
ca: El text que s'afegirà en respondre a un missatge (amb la resposta al capdamunt), el qual indica que es mostra el missatge original a continuació

en: Group Reply replies to list
ca: La resposta al grup respon a la llista

en: Instead of the normal “Reply to All” behaviour, this option will make the “Group Reply” toolbar button try to reply only to the mailing list through which you happened to receive the copy of the message to which you’re replying.
ca: En lloc del comportament normal de l'acció «Respon a tots», aquesta opció farà que el botó «Respon al grup» de la barra d'eines intenti respondre a la llista de correu a través de la qual heu rebut una còpia del missatge al qual voleu respondre.

en: Put the cursor at the bottom of replies
ca: Posa el cursor al final del missatge en respondre

en: Users get all up in arms over where the cursor should go when replying to a message. This determines whether the cursor is placed at the top of the message or the bottom.
ca: Els usuaris tenen diferents preferències sobre on s'ha de situar el cursor en respondre a un missatge. Aquest paràmetre determina si el cursor s'ha de posicionar a l'inici o al final del missatge.

en: Always request read receipt
ca: Sol·licita sempre una confirmació de lectura

en: Whether a read receipt request gets added to every message by default.
ca: Si s'afegirà per defecte una sol·licitud de confirmació de lectura per a cada missatge.

en: Always request Delivery Status Notification
ca: Sol·licita sempre una notificació de l'estat de l'entrega

en: Whether a Delivery Status Notification request gets added to every message by default.
ca: Si s'afegirà per defecte una sol·licitud de notificació de l'estat d'entrega per a cada missatge.

en: What mode open the composer with
ca: Amb quin mode s'obre l'editor

en: Spell checking languages
ca: Llengües per a la verificació ortogràfica

en: List of dictionary language codes used for spell checking.
ca: Llista dels codis de llengua dels diccionaris a utilitzar per a la verificació ortogràfica.

en: List of recently used spell checking languages
ca: Llista de llengües usades recentment en la correcció ortogràfica

en: List of dictionary language codes used for spell checking, which had been used recently.
ca: Llista de codis de llengua de diccionaris utilitzats recentment per a la correcció ortogràfica.

en: How many recently used spell checking languages to remember
ca: Quantes llengües de correcció ortogràfica usades recentment cal recordar

en: Show “Bcc” field when sending a mail message
ca: Mostra el camp «CCO» en enviar un missatge de correu

en: Show the “Bcc” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
ca: Mostra el camp «CCO» en enviar un missatge de correu. Aquest paràmetre es controla des del menú Visualitza en seleccionar un compte de correu.

en: Show “Cc” field when sending a mail message
ca: Mostra el camp «CC» en enviar un missatge de correu

en: Show the “Cc” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
ca: Mostra el camp «CC» en enviar un missatge de correu. Es controla des del menú Visualitza en seleccionar un compte de correu.

en: Show “From” override field when sending a mail message
ca: Mostra el camp de sobreescriptura «De» en enviar un missatge de correu

en: Show the “From” override field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
ca: Mostra el camp de sobreescriptura «De» en enviar un missatge de correu. Es controla des del menú Visualitza en seleccionar un compte de correu.

en: Show “Reply To” field when sending a mail message
ca: Mostra el camp «Respon a» en enviar un missatge de correu

en: Show the “Reply To” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
ca: Mostra el camp «Respon a» en enviar un missatge de correu. Es controla des del menú Visualitza en seleccionar un compte de correu.

en: Show “Mail-Followup-To” field when sending a mail message
ca: Mostra el camp «Mail-Followup-To» en enviar un missatge de correu

en: Show the “Mail-Followup-To” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
ca: Mostra el camp «Mail-Followup-To» en enviar un missatge de correu. Es controla des del menú Visualitza en seleccionar un compte de correu.

en: Show “Mail-Reply-To” field when sending a mail message
ca: Mostra el camp «Mail-Reply-To» en enviar un missatge de correu

en: Show the “Mail-Reply-To” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
ca: Mostra el camp «Mail-Reply-To» en enviar un missatge de correu. Es controla des del menú Visualitza en seleccionar un compte de correu.

en: Show “From” field when posting to a newsgroup
ca: Mostra el camp «De» en enviar un missatge a un grup de notícies

en: Show the “From” field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
ca: Mostra el camp «De» en enviar un missatge a un grup de notícies. Es controla des del menú Visualitza en seleccionar un compte de grup de notícies.

en: Show “Reply To” field when posting to a newsgroup
ca: Mostra el camp «Respon a» en enviar un missatge a un grup de notícies

en: Show the “Reply To” field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
ca: Mostra el camp «Respon a» en enviar un missatge a un grup de notícies. Es controla des del menú Visualitza en seleccionar un compte de grup de notícies.

en: Show “Mail-Followup-To” field when posting to a newsgroup
ca: Mostra el camp «Mail-Followup-To» en enviar un missatge a un grup de notícies

en: Show the “Mail-Followup-To” field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
ca: Mostra el camp «Mail-Followup-To» en enviar un missatge a un grup de notícies. Es controla des del menú Visualitza en seleccionar un compte de grup de notícies.

en: Show “Mail-Reply-To” field when posting to a newsgroup
ca: Mostra el camp «Mail-Reply-To» en enviar un missatge a un grup de notícies

en: Show the “Mail-Reply-To” field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
ca: Mostra el camp «Mail-Reply-To» en enviar un missatge a un grup de notícies. Es controla des del menú Visualitza en seleccionar un compte de grup de notícies.

en: Digitally sign replies when the original message is signed
ca: Signa digitalment les respostes quan el missatge original estigui signat

en: Automatically enable PGP or S/MIME signatures when replying to a message which is also PGP or S/MIME signed.
ca: Habilita automàticament les signatures PGP o S/MIME en respondre a un missatge signat amb PGP o S/MIME.

en: Encode filenames in an Outlook/GMail way
ca: Codifica els noms de fitxer tal com ho fan l'Outlook i el GMail

en: Encode filenames in the mail headers same as Outlook or GMail do, to let them display correctly filenames with UTF-8 letters sent by Evolution, because they do not follow the RFC 2231, but use the incorrect RFC 2047 standard.
ca: Codifica els noms de fitxer en les capçaleres de correu de la mateixa manera que ho fan l'Outlook o el GMail, de manera que aquests mostrin correctament els noms de fitxer amb UTF-8 enviats amb l'Evolution. Això cal fer-ho perquè no segueixen l'RFC 2231, sinó que utilitzen l'estàndard incorrecte RFC 2047.

en: Send messages through Outbox folder
ca: Envia els missatges a través de la safata de sortida

en: Always save messages to Outbox folder when sending, to let a user choose when the messages should be sent.
ca: Desa sempre els missatges a la carpeta de sortida en enviar-los per tal de permetre que l'usuari triï quan s'han d'enviar.

en: How long to delay Outbox flush when sending messages through Outbox folder
ca: Quant de temps cal retardar el buidatge de la safata de sortida quan s'envien missatges a través de la carpeta de sortida

en: A delay, in minutes, to wait for the Outbox folder flush. Less than 0 means never flush, 0 means immediately, the rest is the delay interval in minutes.
ca: El temps, en minuts, a esperar per al buidatge de la carpeta de la safata de sortida. Menys de 0 vol dir que no es buida mai, 0 significa immediatament, la resta és l'interval de retard en minuts.

en: Include signature in new messages only
ca: Inclou la signatura només als missatges nous

en: Include selected signature only for new messages, but have no signature added for Replies or Forwards.
ca: Inclou la signatura seleccionada només per als missatges nous, però no a les respostes ni als reenviaments.

en: Put personalized signatures at the top of replies
ca: Posa signatures personalitzades a la part superior de les respostes

en: Users get all up in arms over where their signature should go when replying to a message. This determines whether the signature is placed at the top of the message or the bottom.
ca: Els usuaris tenen diferents preferències sobre on s'ha de situar la signatura en respondre a un missatge. Aquest paràmetre determina si la signatura s'ha de posicionar a l'inici o al final del missatge.

en: Do not add signature delimiter
ca: No afegeixis el delimitador de signatura

en: Set to TRUE in case you do not want to add signature delimiter before your signature when composing a mail.
ca: Establiu-ho a «TRUE» (cert) si en redactar un correu no voleu afegir un delimitador abans de la signatura.

en: Keep original message signature in replies
ca: Mantén la signatura del missatge original a les respostes

en: When set to TRUE, keep original message signature in replies, otherwise strip the signature and everything below it when replying to the message.
ca: Quan està establert a TRUE (cert), es manté la signatura del missatge original a les respostes. Si no, s'omet la signatura i tot el que hi ha per sota en respondre el missatge.

en: Ignore list Reply-To:
ca: Ignora la llista Respon a:

en: Some mailing lists set a Reply-To: header to trick users into sending replies to the list, even when they ask Evolution to make a private reply. Setting this option to TRUE will attempt to ignore such Reply-To: headers, so that Evolution will do as you ask it. If you use the private reply action, it will reply privately, while if you use the “Reply to List” action it will do that. It works by comparing the Reply-To: header with a List-Post: header, if there is one.
ca: Algunes llistes de correu estableixen una capçalera «Respon-a:» («Reply-To:») per a forçar als usuaris a enviar respostes a la llista, fins i tot quan han especificat que l'Evolution enviï una resposta privada. En establir aquesta opció com a «TRUE» (cert), l'Evolution intentarà ignorar aquestes capçaleres Respon-a:, de manera que es pugui comportar tal com s'espera. Si utilitzeu l'acció de resposta privada, s'enviarà una resposta privada, mentre que si utilitzeu l'opció «Respon a la llista», es respondrà a la llista. El funcionament es basa en la comparació de la capçalera «Reply-To:» amb la capçalera «List-Post:», si és que n'hi ha una.

en: List of localized “Re”
ca: Llista d'abreviatures «Re» traduïdes

en: Comma-separated list of localized “Re” abbreviations to skip in a subject text when replying to a message, as an addition to the standard “Re” prefix. An example is “SV,AV”.
ca: Llista separada per comes d'abreviatures «Re» (resposta) que cal ometre al text de l'assumpte en respondre un missatge, addicionalment al prefix estàndard «Re». Per exemple: «SV, AV».

en: List of localized “Re” separators
ca: Llista de separadors «Re» traduïts

en: A list of localized “Re” separators, used to skip in a subject text when replying to a message, as an addition to the standard “:” and the Unicode “︰” separators.
ca: Llista de separadors «Re» (resposta) traduïts, usats per a ometre'ls al text de l'assumpte en respondre un missatge, addicionalment als separadors estàndards «:» i l'Unicode « : ».

en: Use localized “Fwd”/“Re” in message Subject
ca: Usa la traducció de «FWd/Re» a l'assumpte del missatge

en: When set to true, uses localized “Fwd”/“Re” in message Subject on reply and forward as provided by current locale translation, otherwise uses unlocalized version.
ca: Quan està establert a «true» (cert), s'usa la traducció de «Fwd/Re» a l'assumpte del missatge en respondre i reenviar, segons la forma proporcionada per la llengua actual. Si no, s'usa la versió no traduïda.

en: Number of characters for wrapping
ca: Nombre de caràcters per a ajustar

en: Will autowrap lines after given number of characters.
ca: S'ajustaran les línies automàticament d'acord amb un nombre de caràcters.

en: Number of To and CC recipients to ask “prompt-on-many-to-cc-recips” from
ca: Nombre de destinataris i de CC per a preguntar «prompt-on-many-to-cc-recips»

en: When to ask, when the number of To and CC recipients reaches this value.
ca: Quan es pregunta, quan el nombre de destinataris i de CC arriba a aquest valor.

en: Whether to always show main toolbar
ca: Si s'ha de mostrar sempre la barra d'eines principal

en: If set to “true”, the main toolbar will be visible.
ca: Si s'estableix a «true», la barra d'eines principal serà visible.

en: Whether to always show edit toolbar
ca: Si s'ha de mostrar sempre la barra d'eines d'edició

en: If set to “true”, the edit toolbar will be visible.
ca: Si s'estableix a «true», la barra d'eines d'edició serà visible.

en: Whether to always show Sign and Encrypt buttons on the toolbar
ca: Si s'han de mostrar els botons Xifra i Signa a la barra d'eines

en: If set to “true”, the Sign and Encrypt buttons for either PGP or S/MIME are always shown in the composer’s toolbar. Otherwise they are shown only when being used.
ca: Si s'estableix a «true», els botons de Xifrat i Signat, ja sigui per a PGP o S/MIME es mostraran sempre a la barra d'eines de l'editor. Altrament, es mostraran només quan s'utilitzin.

en: Wrap quoted text in replies
ca: Ajusta el text citat a les respostes

en: If set to “true” quoted text in replies will be wrapped.
ca: Si s'estableix a «cert» s'ajustarà el text citat a les respostes.

en: Paste plain text as preformatted
ca: Enganxa el text net com a preformatat

en: When set, paste a plain text into the composer body as Preformatted paragraph. When not set, paste it as Normal paragraph.
ca: Quan s'estableix, enganxeu un text pla al cos de l'editor com a paràgraf preformatat. Quan no s'estableix, enganxeu-lo com a paràgraf normal.

en: Convert UTC time in reply credits to local time
ca: Converteix l'hora UTC als crèdits de la resposta a hora local

en: Whether the time in reply credits should be converted to local time when it’s in UTC in the message.
ca: Si s'ha de convertir l'hora als crèdits de la resposta a hora local quan són en UTC al missatge.

en: Use user date format in reply credits
ca: Usa el format de data d'usuari en els crèdits de la resposta

en: Whether the date in reply credits should be shown in the user date format. If unset, shows the header value from the original message.
ca: Si la data en els crèdits de la resposta s'ha de mostrar en el format de data d'usuari. Si no s'estableix, es mostrarà el valor de la capçalera del missatge original.

en: Mark replied to messages as read
ca: Marca els missatges rebuts com llegits

en: When replying to a message and marking it as being replied to, then whether also mark it as read.
ca: Si en respondre a un missatge i marcar-lo com a respost, si també cal marcar-lo com a llegit.

en: Whether start Plain Text composer with Preformatted paragraph mode
ca: Si s'ha d'iniciar l'editor de text pla amb el mode de paràgraf preformatat

en: When set to true, new Plain Text messages will have preselected Preformatted paragraph mode. The Normal paragraph mode will be used when set to false.
ca: Quan s'estableix en cert, els missatges de text pla nous tindran el mode de paràgraf preformatat prèviament seleccionat. El mode de paràgraf normal s'utilitzarà quan ho ajusteu a fals.

en: Whether to obey Content-Disposition:inline message header hint
ca: Si s'ha d'obeir el suggeriment de capçalera de missatge Contingut-Disposició: inclòs

en: Set to “false” to block automatic display of attachments with Content-Disposition: inline.
ca: Establiu-ho a «false» per a bloquejar la visualització automàtica dels adjunts amb Contingut-Disposició: inclòs.

en: Save file format for drag-and-drop operation
ca: Format de fitxer en què es desarà en una operació d'arrossegar i deixar anar

en: Can be either “mbox” or “pdf”.
ca: Pot ser «mbox» o «pdf».

en: Show image animations
ca: Mostra les animacions de les imatges

en: Enable animated images in HTML mail. Many users find animated images annoying and prefer to see a static image instead.
ca: Habilita les imatges animades en els correus de format HTML. Molts usuaris les troben empipadores i prefereixen utilitzar una imatge estàtica en lloc d'elles.

en: Enable or disable type ahead search feature
ca: Habilita o inhabilita la cerca mentre escriviu

en: Enable the side bar search feature to allow interactive searching of folder names.
ca: Habilita la funció de cerca de la barra lateral per a permetre la cerca interactiva de noms de carpeta.

en: Enable or disable magic space bar
ca: Habilita o inhabilita la tecla d'espai màgica

en: Enable this to use Space bar key to scroll in message preview, message list and folders.
ca: Habiliteu-ho per a utilitzar la tecla d'espai per a desplaçar-se en la previsualització dels missatges, en la llista dels missatges i en la de les carpetes.

en: Enable to use a similar message list view settings for all folders
ca: Habiliteu-ho per a utilitzar uns paràmetres semblants per la visualització de la llista de missatges per a totes les carpetes

en: Enable to use a similar message list view settings for all folders.
ca: Habiliteu-ho per a utilitzar uns paràmetres semblants per la visualització de la llista de missatges per a totes les carpetes.

en: Enable to use the same search settings for all folders
ca: Habilita l'ús de la mateixa configuració de cerca per a totes les carpetes

en: This is considered only in combination with the 'global-view-setting'.
ca: Això es considera només en combinació amb el «global-view-setting».

en: Mark citations in the message “Preview”
ca: Marca les citacions a la «Previsualització» del missatge

en: Mark citations in the message “Preview”.
ca: Marca les citacions a la «Previsualització» del missatge.

en: Citation highlight color
ca: Color de ressaltat de les citacions

en: Citation highlight color.
ca: Color de ressaltat de les citacions.

en: Enable/disable caret mode
ca: Habilita/inhabilita el mode de cursor

en: Enable caret mode, so that you can see a cursor when reading mail.
ca: Habilita el mode de cursor, de manera que vegeu un cursor en llegir el correu.

en: Default charset in which to display messages
ca: Joc de caràcters per defecte amb què es visualitzaran els missatges

en: Default charset in which to display messages.
ca: Joc de caràcters per defecte amb què es visualitzaran els missatges.

en: Automatically load images for HTML messages over HTTP
ca: Carrega automàticament les imatges dels missatges HTML a través de l'HTTP

en: Show notification about missing remote content
ca: Mostra una notificació sobre contingut remot que falti

en: When the message preview shows a message which requires to download remote content, while the download is not allowed for the user or the site, then show a notification about it on top of the preview panel.
ca: Quan la vista prèvia de missatges mostri un missatge que requereixi baixar contingut remot, mentre que la baixada no estigui permesa per a l'usuari o el lloc; mostra una notificació a la part superior del plafó de vista prèvia.

en: Show Animations
ca: Mostra les animacions

en: Show animated images as animations.
ca: Mostra les imatges animades com a animacions.

en: Show all message headers
ca: Mostra totes les capçaleres de missatge

en: Show all the headers when viewing a messages.
ca: Mostra totes les capçaleres en visualitzar un missatge.

en: List of headers to show when viewing a message.
ca: Llista de les capçaleres que es mostren en visualitzar un missatge.

en: Each header is represented as a pair: the header name, and a boolean indicating whether the header is enabled. Disabled headers are not shown when viewing a message, but are still listed in Preferences.
ca: Cada capçalera es representa com una parella: el nom de la capçalera i un booleà que indica si s'habilita la capçalera. Les capçaleres inhabilitades no es mostren en veure un missatge, però encara es mostren a les preferències.

en: Show photo of the sender
ca: Mostra la fotografia del remitent

en: Show the photo of the sender in the message reading pane.
ca: Mostra la fotografia del remitent a la subfinestra de lectura de missatges.

en: Search libravatar.org for photo of the sender
ca: Cerca a libravatar.org una fotografia del remitent

en: Allow searching also at libravatar.org for photo of the sender.
ca: Permet cercar també una fotografia del remitent a libravatar.org.

en: Mark as Seen after specified timeout
ca: Marca com a vist després del temps d'espera

en: Mark as Seen after specified timeout.
ca: Marca com a vist després del temps d'espera.

en: Mark as Seen always after specified timeout
ca: Marca com a vist sempre després del temps d'espera

en: If set to true, the selected message will be set as unread after the timeout also after the folder change.
ca: Si es configura com cert, el missatge seleccionat es marcarà com no llegit després del temps d'espera també després del canvi de carpeta.

en: Timeout for marking messages as seen
ca: Temps d'espera per a marcar els missatges com a llegits

en: Timeout in milliseconds for marking messages as seen.
ca: Temps d'espera en mil·lisegons per a marcar els missatges com a llegits.

en: Show Attachment Bar
ca: Mostra la barra d'adjuncions

en: Show Attachment Bar below the message preview pane when the message has attachments.
ca: Mostra la barra d'adjuncions sota la previsualització del missatge quan el missatge tingui adjunts.

en: Sender email-address column in the message list
ca: Columna del correu del remitent a la llista de missatges

en: Show the email-address of the sender in a separate column in the message list.
ca: Mostra el correu del remitent en una columna separada a la llista de missatges.

en: Show deleted messages in the message-list
ca: Mostra els missatges suprimits a la llista de missatges

en: Show deleted messages (with a strike-through) in the message-list.
ca: Mostra els missatges suprimits a la llista de missatges (amb una ratlla a sobre).

en: Show junk messages in the message-list
ca: Mostra els missatges de correu brossa a la llista de missatges

en: Show junk messages (with a red strike-through) in the message-list.
ca: Mostra els missatges de correu brossa a la llista de missatges (amb una ratlla vermella a sobre).

en: Enable Unmatched search folder
ca: Habilita la carpeta de «Sense coincidència»

en: Enable Unmatched search folder within Search Folders. It does nothing if Search Folders are disabled.
ca: Habilita la carpeta de «Sense coincidència» en les carpetes de cerca. No fa res si les carpetes de cerca estan inhabilitades.

en: Hides the per-folder preview and removes the selection
ca: Oculta la previsualització per a cada carpeta i suprimeix la selecció

en: This key is read only once and reset to “false” after read. This unselects the mail in the list and removes the preview for that folder.
ca: Aquesta clau es llegeix només una vegada i a continuació es reinicialitza com a «false» (falsa). Això provoca que es desfaci la selecció dels correus de la llista i que se suprimeixi la previsualització de la carpeta.

en: Height of the message-list pane
ca: Alçada de la subfinestra de la llista de missatges

en: Height of the message-list pane.
ca: Alçada de la subfinestra de la llista de missatges.

en: Whether message headers are collapsed in the user interface
ca: Si les capçaleres dels missatges estan reduïdes a la interfície d'usuari

en: Width of the message-list pane
ca: Amplada de la subfinestra de la llista de missatges

en: Width of the message-list pane.
ca: Amplada de la subfinestra de la llista de missatges.

en: Layout style
ca: Estil de disposició

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the message list. “0” (Classic View) places the preview pane below the message list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the message list.
ca: L'estil de disposició determina on situar la subfinestra de previsualització en relació a la llista de missatges. El valor «0» (visualització clàssica) la ubica sota la llista de missatges. El valor «1» (visualització vertical) la ubica al costat de la llista de missatges.

en: Variable width font
ca: Tipus de lletra de mida variable

en: The variable width font for mail display.
ca: El tipus de lletra de mida variable per a visualitzar el correu.

en: Terminal font
ca: Tipus de lletra de terminal

en: The terminal font for mail display.
ca: El tipus de lletra de terminal per a visualitzar el correu.

en: Use custom fonts
ca: Utilitza tipus de lletra personalitzats

en: Use custom fonts for displaying mail.
ca: Utilitza tipus de lletra personalitzats per a visualitzar el correu.

en: Compress display of addresses in TO/CC/BCC
ca: Comprimeix la visualització de les adreces a Per a/CC/CCO

en: Compress display of addresses in TO/CC/BCC to the number specified in address_count.
ca: Comprimeix la visualització d'adreces a Per a/CC/CCO al nombre especificat a «address_count».

en: Number of addresses to display in TO/CC/BCC
ca: Nombre d'adreces a mostrar a Per a/CC/CCO

en: This sets the number of addresses to show in default message list view, beyond which a “...” is shown.
ca: Això estableix el nombre d'adreces per a mostrar a la visualització de la llista de missatges per defecte, després es mostren uns punts suspensius.

en: Show mails in headers part of the message preview when name is available
ca: Mostra correus a la capçalera de la previsualització del missatge quan el nom està disponible

en: When set to false, the mail addresses which contain both the name and the email parts in headers like To/Cc/Bcc will be shown only with the name part, without the actual email, with the name made clickable.
ca: Quan és a fals, l'adreça que conté tant el nom com el correu a capçaleres com a/CC/CCO només es mostrarà amb el nom, sense el correu, i s'hi podrà clicar.

en: Thread the message-list based on Subject
ca: Crea fils basats en l'assumpte en la llista de missatges

en: Whether or not to fall back on threading by subjects when the messages do not contain In-Reply-To or References headers.
ca: Si s'ha de provar de crear fils per temes quan els missatges no continguin les capçaleres «References» o «In-Reply-To».

en: Default value for thread expand state
ca: Valor per defecte de l'estat de l'expansió dels fils

en: This setting specifies whether the threads should be in expanded or collapsed state by default. Evolution requires a restart.
ca: Aquest paràmetre especifica si l'estat per defecte dels fils és expandit o contret. Haureu de reiniciar perquè els canvis tinguin efecte.

en: Whether sort threads based on latest message in that thread
ca: Si s'han d'ordenar els fils basant-se en el seu l'últim missatge

en: This setting specifies whether the threads should be sorted based on latest message in each thread, rather than by message’s date. Evolution requires a restart.
ca: Aquest paràmetre especifica si els fils s'han d'ordenar segons el darrer missatge de cadascun, o bé segons la data del missatge. Haureu de reiniciar l'Evolution.

en: Whether sort thread children always ascending
ca: Si s'ordenen els fils fills sempre de forma ascendent

en: This setting specifies whether the thread children should be sorted always ascending, rather than using the same sort order as in the thread root level.
ca: Aquest paràmetre especifica si els fils fills s'ordenaran de forma ascendent sempre, o bé usant la mateixa ordenació que al nivell principal del fil.

en: Whether to compress thread level
ca: Si s'ha de comprimir el nivell del fil

en: Set to true to compress thread levels for flat conversations, to make the level not so deep.
ca: Establiu-ho a cert per a comprimir els nivells de fil de les converses planes, perquè el nivell no sigui tan profund.

en: Whether to generate flat threads
ca: Si s'han de generar fils plans

en: Set to true to generate flat threads. That is, the thread will have only one level, with no sublevels.
ca: Establiu-ho a cert per a generar fils plans. És a dir, el fil només tindrà un nivell, sense subnivells.

en: Sort accounts alphabetically in a folder tree
ca: Ordena els comptes alfabèticament en un arbre de carpetes

en: Tells how to sort accounts in a folder tree used in a Mail view. When set to true accounts are sorted alphabetically, with an exception of On This Computer and Search folders, otherwise accounts are sorted based on an order given by a user
ca: Especifica com ordenar els comptes en un arbre de carpetes que s'utilitzi en una visualització de correu. Si s'estableix a «true» (cert), els comptes s'ordenen alfabèticament, amb les úniques excepcions de les carpetes «En aquest ordinador» i «Carpetes de cerca». En cas contrari, s'ordenaran els comptes basant-se en l'ordre especificat per l'usuari

en: Log filter actions
ca: Registra les accions del filtre

en: Log filter actions to the specified log file.
ca: Registra les accions al fitxer de registre especificat.

en: Logfile to log filter actions
ca: Fitxer on registrar accions de filtre

en: If not set, or being “stdout”, then the logging is done to stdout, instead to a file.
ca: Si no està establert o si és «stdout», l'entrada es fa a stdout, en comptes d'un fitxer.

en: Flush Outbox after filtering
ca: Buida la safata de sortida després de filtrar

en: Whether to flush Outbox after filtering is done. Outbox flush will happen only when there was used any “Forward to” filter action and approximately one minute after the last action invocation.
ca: Si s'ha de buidar la safata de sortida després de completar el filtratge. El buidatge només es durà a terme si s'ha utilitzat alguna acció de filtre «Mou a la carpeta», aproximadament un minut després de la darrera invocació d'acció.

en: Default forward style
ca: Estil de reenviament per defecte

en: Default reply style
ca: Estil de resposta per defecte

en: Forward and reply attribution language tag, like en_US. Empty string means to use the same language as the user interface.
ca: Reenvia i respon una etiqueta de llengua, com ara ca_ES. La cadena buida significa utilitzar el mateix idioma que la interfície d'usuari.

en: Prompt on send when using key accelerator (Ctrl+Enter)
ca: Pregunta quan es faci servir un accelerador del teclat per a enviar (Ctrl+Enter)

en: Prompt the user when he or she tries to send a message with a key accelerator.
ca: Pregunta quan l'usuari intenti enviar un missatge amb un accelerador del teclat.

en: Prompt on empty subject
ca: Pregunta quan l'assumpte sigui buit

en: Prompt the user when he or she tries to send a message without a Subject.
ca: Pregunta quan l'usuari intenti enviar un missatge sense assumpte.

en: Prompt when emptying the trash
ca: Demana si es vol buidar la paperera

en: Prompt the user when he or she tries to empty the trash.
ca: Pregunta a l'usuari si intenta buidar la paperera.

en: Prompt when user expunges
ca: Pregunta quan l'usuari buidi

en: Prompt the user when he or she tries to expunge a folder.
ca: Pregunta a l'usuari quan intenti buidar una carpeta.

en: Prompt when user calls Empty Junk
ca: Pregunta quan l'usuari buidi el correu brossa

en: Prompt the user when he or she tries to Empty a Junk folder.
ca: Pregunta a l'usuari quan intenti buidar una carpeta de correu brossa.

en: Prompt when user marks message as Junk
ca: Pregunta quan l'usuari marqui un missatge com a brossa

en: Prompt the user when he or she tries to mark a message as Junk.
ca: Pregunta a l'usuari quan intenti marcar un missatge com a brossa.

en: Prompt before sending to recipients not entered as mail addresses
ca: Demana confirmació abans d'enviar correus a destinataris que no s'han introduït com a adreça electrònica

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are trying to send a message to recipients not entered as mail addresses
ca: Habilita o inhabilita la mostra de confirmacions múltiples per a advertir que esteu intentant enviar un missatge a destinataris que no s'han introduït com a adreces electròniques

en: Prompt when user only fills Bcc
ca: Pregunta quan l'usuari només entri el camp CCO

en: Prompt when user tries to send a message with no To or Cc recipients.
ca: Pregunta quan l'usuari intenti enviar un missatge sense destinataris a Per a o CC.

en: Prompt when user tries to send unwanted HTML
ca: Pregunta quan l'usuari intenti enviar correu HTML no desitjat

en: Prompt when user tries to send HTML mail to recipients that may not want to receive HTML mail.
ca: Pregunta quan l'usuari intenti enviar correu HTML a destinataris que no volen rebre correu HTML.

en: Prompt when user tries to open 10 or more messages at once
ca: Pregunta quan l'usuari intenti obrir deu o més missatges a la vegada

en: If a user tries to open 10 or more messages at one time, ask the user if they really want to do it.
ca: Pregunta a l'usuari si de debò vol obrir deu o més missatges a la vegada.

en: Prompt while marking multiple messages
ca: Pregunta en marcar múltiples missatges

en: Enable or disable the prompt whilst marking multiple messages.
ca: Habilita/inhabilita la pregunta en marcar múltiples missatges.

en: Prompt when deleting messages in search folder
ca: Pregunta quan se suprimeixin els missatges d'una carpeta de cerca

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that deleting messages from a search folder permanently deletes the message, not simply removing it from the search results.
ca: Habilita o inhabilita la mostra de confirmacions múltiples per a advertir que en suprimir els missatges d'una carpeta de cerca la supressió serà permanent, i que no només implica la supressió d'aquests en els resultats de la cerca.

en: Asks whether to copy a folder by drag &amp; drop in the folder tree
ca: Si s'ha de demanar si es vol copiar una carpeta en arrossegar i deixar anar en l'arbre de carpetes

en: Possible values are: “never” — do not allow copy with drag &amp; drop of folders in folder tree, “always” — allow copy with drag &amp; drop of folders in folder tree without asking, or “ask” — (or any other value) will ask user.
ca: Els valors possibles són «never» (mai) - no es permet copiar carpetes en arrossegar i deixar anar a l'arbre de carpetes, «always» (sempre) - permet copiar carpetes en arrossegar i deixar anar a l'arbre de carpetes sense preguntar o «ask» (demana-ho) o qualsevol altre valor - per a demanar-ho a l'usuari.

en: Asks whether to move a folder by drag &amp; drop in the folder tree
ca: Si s'ha de demanar si es vol copiar una carpeta en arrossegar i deixar anar en l'arbre de carpetes

en: Possible values are: “never” — do not allow move with drag &amp; drop of folders in folder tree, “always” — allow move with drag &amp; drop of folders in folder tree without asking, or “ask” — (or any other value) will ask user.
ca: Els valors possibles són «never» (mai) - no es permet moure carpetes en arrossegar i deixar anar a l'arbre de carpetes, «always» (sempre) - permet moure carpetes en arrossegar i deixar anar a l'arbre de carpetes sense preguntar o «ask» (demana-ho) o qualsevol altre valor - per a demanar-ho a l'usuari.

en: Prompt when replying privately to list messages
ca: Pregunta en respondre privadament a missatges d'una llista de correu

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are sending a private reply to a message which arrived via a mailing list.
ca: Habilita o inhabilita la mostra de confirmacions múltiples per a advertir que esteu enviant una resposta privada a un missatge que ha arribat a través d'una llista de correu.

en: Prompt when mailing list hijacks private replies
ca: Pregunta quan la llista de correu segresti les respostes privades

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are trying sending a private reply to a message which arrived via a mailing list, but the list sets a Reply-To: header which redirects your reply back to the list
ca: Habilita o inhabilita la mostra de confirmacions múltiples per a advertir que esteu enviant una resposta privada a un missatge que ha arribat a través d'una llista de correu, però la llista estableix una capçalera Respon-a: («Reply-To:») que torna a dirigir la vostra resposta a la llista

en: Prompt when replying to many recipients
ca: Pregunta en respondre a diversos destinataris

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are sending a reply to many people.
ca: Habilita o inhabilita la mostra de confirmacions múltiples per a advertir que esteu enviant una resposta a diverses persones.

en: Prompt when switching composer format and the content needs to lose its formatting
ca: Pregunta quan es canviï el mode d'edició i el contingut hagi de perdre el format

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are switching composer format and the content needs to lose its formatting.
ca: Habilita o inhabilita les confirmacions múltiples per a advertir que canvieu el mode d'edició i que cal que el contingut perdi el format.

en: Prompt when sending to many To and CC recipients
ca: Pregunta quan s'enviï a diversos destinataris i CC

en: Enable or disable the prompt when sending to many To and CC recipients. The “composer-many-to-cc-recips-num” defines the threshold.
ca: Habilita o inhabilita l'avís d'enviament a molts destinataris i CC. El «composer-many-to-cc-recips-num» en defineix el llindar.

en: Policy for automatically closing the message browser window when forwarding or replying to the displayed message.
ca: Política de tancament automàticament de la finestra de navegació del missatge quan es reenvia o es respon el missatge visualitzat.

en: Empty Trash folders on exit
ca: Buida les papereres en sortir

en: Empty all Trash folders when exiting Evolution.
ca: Buida les carpetes de paperera en sortir de l'Evolution.

en: Minimum days between emptying the trash on exit
ca: Mínim nombre de dies entre buidatges de la paperera en sortir

en: Minimum time between emptying the trash on exit, in days.
ca: Temps mínim entre buidatges de la paperera en sortir, en dies.

en: Last time Empty Trash was run
ca: La darrera vegada que es va buidar la paperera

en: The last time Empty Trash was run, in days since January 1st, 1970 (Epoch).
ca: La darrera vegada que es va buidar la paperera, en dies des de l'inici de l'època Unix (1 de gener de 1970).

en: Amount of time in seconds the error should be shown on the status bar.
ca: Temps en segons durant el qual es mostrarà l'error a la barra d'estat.

en: Level beyond which the message should be logged.
ca: Nivell per sobre del qual s'enregistrarà el missatge.

en: This can have three possible values. “0” for errors. “1” for warnings. “2” for debug messages.
ca: Això pot tenir tres valors possibles: «0» per als errors, «1» per als avisos i «2» per als missatges de depuració.

en: Show original “Date” header value.
ca: Mostra el valor de la capçalera original de «Date» (data).

en: Show the original “Date” header (with a local time only if the time zone differs). Otherwise always show “Date” header value in a user preferred format and local time zone.
ca: Mostra la capçalera «Date» (data) original (amb una hora local només si els fusos horaris no coincideixen). En cas contrari mostra sempre el valor de la capçalera «Date» en el format preferit de l'usuari i el fus horari local.

en: List of Labels and their associated colors
ca: Llista d'etiquetes i els seus colors associats

en: List of labels known to the mail component of Evolution. The list contains strings containing name:color where color uses the HTML hex encoding.
ca: Llista d'etiquetes reconegudes pel component de correu de l'Evolution. La llista conté cadenes de tipus nom:color, on color fa servir la codificació hexadecimal HTML.

en: Check incoming mail being junk
ca: Comprova si el correu d'entrada és brossa

en: Run junk test on incoming mail.
ca: Executa la prova de brossa per al correu d'entrada.

en: Empty Junk folders on exit
ca: Buida les carpetes de correu brossa en sortir

en: Empty all Junk folders when exiting Evolution.
ca: Buida totes les carpetes de correu brossa en sortir de l'Evolution.

en: Minimum days between emptying the junk on exit
ca: Mínim nombre de dies entre buidatges de la paperera de correu brossa en sortir

en: Minimum time between emptying the junk on exit, in days.
ca: Temps mínim entre buidatges de la paperera de correu brossa en sortir, en dies.

en: Last time Empty Junk was run
ca: La darrera vegada que es va buidar la paperera de correu brossa

en: The last time Empty Junk was run, in days since January 1st, 1970 (Epoch).
ca: La darrera vegada que es va buidar la paperera de correu brossa, en dies des de l'inici de l'època Unix (1 de gener de 1970).

en: The default plugin for Junk hook
ca: El connector de correu brossa per defecte

en: This is the default junk plugin, even though there are multiple plugins enabled. If the default listed plugin is disabled, then it won’t fall back to the other available plugins.
ca: El connector de correu brossa per defecte, encara que tingueu múltiples connectors habilitats. Si s'inhabilita aquest connector per defecte, tampoc no es recorrerà als altres connectors disponibles.

en: Determines whether to lookup in address book for sender email
ca: Determina si s'ha de cercar l'adreça del remitent a la llibreta d'adreces

en: Determines whether to lookup the sender email in address book. If found, it shouldn’t be a spam. It looks up in the books marked for autocompletion. It can be slow, if remote address books (like LDAP) are marked for autocompletion.
ca: Determina si s'ha de cercar l'adreça del remitent a la llibreta d'adreces. Si hi és, el missatge no es considerarà com a brossa. Se cerca a les llibretes marcades per a l'autocompleció. Pot ser lent, si les llibretes d'adreces remotes (p. ex. LDAP) estan marcades per a l'autocompleció.

en: Determines whether to look up addresses for junk filtering in local address book only
ca: Determina si s'han de cercar només les adreces de les llibretes d'adreces locals en comprovar si hi ha correu brossa

en: This option is related to the key lookup_addressbook and is used to determine whether to look up addresses in local address book only to exclude mail sent by known contacts from junk filtering.
ca: Aquesta opció està relacionada amb la clau «lookup_addressbook» i s'utilitza per a determinar si s'han de cercar adreces només en les llibretes d'adreces locals amb la finalitat d'excloure els correus enviats per contactes coneguts del filtratge de correu brossa.

en: Determines whether to use custom headers to check for junk
ca: Determina si s'han d'utilitzar capçaleres personalitzades per a detectar el correu brossa

en: Determines whether to use custom headers to check for junk. If this option is enabled and the headers are mentioned, it will be improve the junk checking speed.
ca: Determina si s'han d'utilitzar capçaleres personalitzades per a determinar el que és correu brossa. Si s'habilita aquesta opció i es mencionen les capçaleres, s'incrementarà la velocitat de detecció del correu brossa.

en: Custom headers to use while checking for junk.
ca: Capçaleres a utilitzar per a la comprovació de correu brossa.

en: Custom headers to use while checking for junk. The list elements are string in the format “headername=value”.
ca: Les capçaleres personalitzades a utilitzar per a la detecció de correu brossa. Els elements de la llista tenen el format «nomdelacapçalera=valor».

en: UID string of the default account.
ca: Cadena d'identificació d'usuari del compte per defecte.

en: Save directory
ca: Directori on desar

en: Directory for saving mail component files.
ca: Directori on desar fitxers del component de correu.

en: Save format
ca: Desa el format

en: Last used format when saving messages to file.
ca: Darrer format utilitzat en desar missatges a un fitxer.

en: Composer load/attach directory
ca: Directori de l'editor per a carregar/adjuntar

en: Directory for loading/attaching files to composer.
ca: Directori des d'on carregar/adjuntar fitxers a l'editor.

en: Check for new messages on start
ca: Comprova si hi ha correu nou en iniciar

en: Whether to check for new messages when Evolution is started. This includes also sending messages from Outbox.
ca: Si s'ha de comprovar si hi ha correu nou en iniciar l'Evolution. Això també inclou l'enviament dels missatges de la safata de sortida.

en: Check for new messages in all active accounts
ca: Comprova si hi ha correu nou a tots els comptes actius

en: Whether to check for new messages in all active accounts regardless of the account “Check for new messages every X minutes” option when Evolution is started. This option is used only together with “send_recv_on_start” option.
ca: Si s'ha de comprovar si hi ha correus nous a tots els comptes actius en iniciar l'Evolution, independentment del valor de l'opció «Comprova si hi ha correu nou cada X minuts». Aquesta opció s'utilitza només conjuntament amb l'opció «send_recv_on_start».

en: Server synchronization interval
ca: Interval de sincronització amb el servidor

en: Controls how frequently local changes are synchronized with the remote mail server. The interval must be at least 30 seconds.
ca: Controla cada quant se sincronitzaran els canvis locals amb el servidor remot. L'interval ha de ser 30 segons com a mínim.

en: Allow expunge in virtual folders
ca: Permet la supressió a les carpetes virtuals

en: Enables Expunge in virtual folders, which means that the Folder→Expunge will be callable in virtual folders, while the expunge itself will be done in all folders for all deleted messages within the virtual folder, not only for deleted messages belonging to the virtual folder.
ca: Habilita l'expurgació a les carpetes virtuals, cosa que significa que la carpeta Expunge (expurgació) serà accessible a les carpetes virtuals, mentre que l'expurgació mateixa es farà en totes les carpetes per a tots els missatges suprimits dins de la carpeta virtual, no només per als missatges suprimits que pertanyin a la carpeta virtual.

en: Inherit theme colors in HTML format
ca: Hereta el tema de colors en mode HTML

en: When enabled the theme colors for background, text and links are sent in resulting HTML formatted message.
ca: Quan s'habilita el mode de colors per al fons, el text i els enllaços s'envien en format HTML als missatges.

en: An Archive folder for On This Computer folders.
ca: Una carpeta d'arxiu per a les carpetes locals.

en: An Archive folder to use for Messages|Archive... feature when in an On This Computer folder.
ca: Una carpeta d'arxiu per a usar per a la característica Missatges|Arxiva… quan s'estigui dins de les carpetes locals.

en: Whether the To Do bar is visible in the main window
ca: Si la barra de tasques pendent és visible a la finestra principal

en: Stores whether the To Do bar is visible in the main window.
ca: Desa si la barra de tasques pendents és visible a la finestra principal.

en: Width of the To Do bar in the main window
ca: Amplada de la barra de tasques per a fer a la finestra principal

en: Holds the width of the To Do bar for the main window.
ca: Mantén l'amplada de la barra de tasques pendents per a la finestra principal.

en: Whether the To Do bar is visible in a sub-window
ca: Si la barra de tasques pendents és visible en una subfinestra

en: Stores whether the To Do bar is visible in a sub-window.
ca: Desa si la barra de tasques pendents és visible en una subfinestra.

en: Width of the To Do bar in a sub-window
ca: Amplada de la barra de tasques pendents en una subfinestra

en: Holds the width of the To Do bar for a sub-window.
ca: Mantén l'amplada de la barra de tasques pendents per a una subfinestra.

en: Whether the To Do bar should show also completed tasks
ca: Si la barra de tasques pendents hauria de mostrar també les tasques completades

en: Stores whether the To Do bar should show also completed tasks.
ca: Desa si la barra de tasques pendents hauria de mostrar també les tasques completes.

en: Whether the To Do bar should show also tasks without Due date
ca: Si la barra de tasques pendents hauria de mostrar també les tasques sense data de venciment

en: Stores whether the To Do bar should show also tasks without Due date.
ca: Desa si la barra de tasques pendents hauria de mostrar també les tasques sense data de venciment.

en: How many days to show in the To Do bar
ca: Quants dies mostrar a la barra de tasques pendents

en: Values out of range are clamped to the boundary.
ca: Els valors fora de l'abast es limiten a la frontera.

en: Show start up wizard
ca: Mostra l'auxiliar d'inici

en: Whether show start up wizard when there is no mail account configured.
ca: Si s'ha de mostrar l'auxiliar d'inici quan no hi ha cap compte de correu configurat.

en: Whether go to the previous message after message deletion
ca: Si s'ha d'anar al missatge anterior després de la supressió d'un missatge

en: If set to true, goes to the previous message when the selected is deleted; or to the next message, when it’s set to false.
ca: Si s'estableix a cert, quan se suprimeix el missatge que hi ha seleccionat es va al missatge anterior. Quan s'estableix a fals, es va al missatge següent.

en: Show Subject above Sender in Messages column
ca: Mostra l'assumpte per sobre del remitent a la columna dels missatges

en: Whether to show Subject above Sender (From/To) in the Messages column, usually shown in the Vertical/Wide view of the message list. Change of this option requires restart of the Evolution.
ca: Si s'ha de mostrar l'assumpte per damunt del remitent (De/Per a) a la columna dels missatges, normalment mostrat a la visualització vertical/ampla de la llista de missatges. El canvi d'aquesta opció requereix reiniciar l'Evolution.

en: Visually wrap long lines in composer
ca: Ajusta visualment les línies llargues a l'editor

en: Whether to visually wrap long lines of text to avoid horizontal scrolling
ca: Si s'han d'ajustar visualment les línies de text llargues per a evitar el desplaçament horitzontal

en: Alternative reply style
ca: Estil de resposta alternatiu

en: Composer mode to use.
ca: Mode d'edició a utilitzar.

en: Put the cursor at the bottom of alternative replies
ca: Posa el cursor al final de les respostes alternatives

en: This determines whether the cursor is placed at the top of the message or the bottom when using Alternative Reply.
ca: Determina si el cursor es posarà a dalt del missatge o a baix quan s'utilitza la resposta alternativa.

en: Put the signature at the top of the message
ca: Posa la signatura a la part superior del missatge

en: This determines whether the signature is placed at the top of the message or the bottom when using Alternative Reply.
ca: Determina si la signatura es posarà a dalt del missatge o a baix quan s'utilitza la resposta alternativa.

en: Apply chosen template when using Alternative Reply
ca: Aplica la plantilla triada quan s'utilitza la resposta alternativa

en: Last chosen template’s folder URI for Alternative Reply
ca: URI de la carpeta de l'última plantilla triada per a la resposta alternativa

en: Last chosen template’s message UID for Alternative Reply
ca: UID del missatge de l'última plantilla triada per a la resposta alternativa

en: Whether preserve original message subject when applying template for Alternative Reply
ca: Si es manté l'assumpte del missatge original quan s'aplica la plantilla per la resposta alternativa

en: Whether set “body” in mailto: URI as Preformatted paragraph style. If set to “false”, then Normal paragraph style will be used.
ca: Si establir «body» a la part «mailto» de  l'URI com a estil de paràgraf preformatat. Si és «false», s'utilitzarà l'estil de paràgraf normal.

en: Close the message browser window when the selected message is deleted or marked as Junk.
ca: Tanca la finestra de navegació del missatge quan s'esborra o es marca com a brossa el missatge seleccionat.

en: Collapse archive folders in Move/Copy message to Folder and Go to Folder selectors.
ca: Redueix les carpetes d'arxiu als selectors Mou/Copia el missatge a la carpeta i Ves a la carpeta.

en: Where to lookup recipient S/MIME certificates or PGP keys when encrypting messages.
ca: Si cercar certificats S/MIME del destinatari o claus PGP en xifrar missatges.

en: The “off” value completely disables certificate lookup; the “autocompleted” value provides certificates only for auto-completed contacts; the “books” value uses certificates from auto-completed contacts and searches in books marked for auto-completion.
ca: El valor «desactivat» inhabilita totalment la cerca de certificat, el valor «autocompletat» proporciona certificats només pels contactes autocompletats, el valor «llibreta» utilitza certificats dels contactes autocompletats i en cerca a les llibretes marcades per autocompleció.

en: Whether Send/Receive should also download of messages for offline.
ca: Si l'enviament/recepció també han de baixar els missatges fora de línia.

en: If enabled, whenever Send/Receive is run it also runs synchronization of messages for offline use. The option is disabled by default.
ca: Si està habilitat, quan l'enviament/recepció s'executi també s'executarà la sincronització de missatges fora de línia. Aquesta opció està deshabilitada per defecte.

en: Whether display delivery notification parts inline.
ca: Si es mostren en línia els parts de les notificacions de lliurament.

en: If enabled, the message/delivery-status and message/disposition-notification parts are shown automatically inline.
ca: Si està habilitat, els missatges/estat de lliurament i els missatges/avisos de notificació es mostraran automàticament en línia.

en: Whether unset colors provided in HTML mails.
ca: Si no s'han de desactivar els colors especificats en els correus HTML.

en: If enabled, unset colors in HTML messages, forcing use of desktop theme colors instead.
ca: Si està habilitat, desactiveu els colors dels missatges HTML forçant l'ús dels colors del tema de l'escriptori.

en: Whether to preserve expand state of the folders when calling Copy/Move to Folder.
ca: Si s'ha de conservar l'estat d'expansió de les carpetes en cridar Copia/Mou a la carpeta.

en: If enabled, the Copy/Move to Folder dialog will preserve the expand state of the folders in the dialog, otherwise all the folders will be expanded.
ca: Si s'habilita, el diàleg Copia/Mou a la carpeta mantindrà l'estat d'expansió de les carpetes en el diàleg, en cas contrari totes les carpetes s'ampliaran.

en: Whether to print attachments.
ca: Si s'han d'imprimir fitxers adjunts.

en: If enabled, and possible, attachment content is printed with the message.
ca: Si està habilitat i és possible, el contingut del fitxer adjunt s'imprimeix amb el missatge.

en: Size limit for text attachments to show
ca: Límit de mida per als adjunts de text a mostrar

en: Defines the size in KB, the limit to show text attachments in the message preview. Anything above this limit will not be possible to show inline.
ca: Defineix la mida en KB, el límit per a mostrar els adjunts de text a la previsualització del missatge. Qualsevol cosa per sobre d'aquest límit no serà possible mostrar-la en línia.

en: Show Preview Toolbar
ca: Mostra la barra d'eines de previsualització

en: Show toolbar above preview panel in the Mail view.
ca: Mostra la barra d'eines a sobre del quadre de previsualització a la vista de correu.

en: Whether the markdown composer should sanitize input text also for the 'Markdown as Plain text' mode
ca: Si l'editor del Markdown ha d'higienitzar el text d'entrada també per al mode «Markdown com a text pla»

en: Disabling the sanitization allows to use the Markdown editor as a very simple text editor without mangling the input text.
ca: Desactivar la higienització permet utilitzar l'editor Markdown com un editor de text molt senzill sense manipular el text d'entrada.

en: Show unread count in folder tree
ca: Mostra el comptador de no llegits a l'arbre de carpetes

en: Show unread count beside the folder name in the folder tree.
ca: Mostra el recompte sense llegir al costat del nom de la carpeta a l'arbre de carpetes.

en: Show insecure parts by default
ca: Mostra les parts insegures de manera predeterminada

en: Set whether not signed/encrypted parts beside signed/encrypted parts should be shown after mail open. The default is to hide these possibly insecure parts.
ca: Estableix si les parts no signades/encriptades al costat de les parts signades/encriptades s'han de mostrar després d'obrir el correu. El valor per defecte és amagar aquestes parts possiblement insegures.

en: How to convert links from HTML to plain text
ca: Com convertir enllaços d'HTML a text pla

en: Possible values: 'none' - do not store href in the plain text; 'inline' - show href beside the text link, like: "label &lt;href&gt;"; 'reference' - show href as reference to the end of the text, like: "label [1] ...... [1] label href"; 'reference-without-label' - show href as reference to the end of the text without label, like: "label [1] ...... [1] href"
ca: Valors possibles: «none» - no emmagatzema href en el text pla; «inline» - mostra href al costat de l'enllaç de text, com: "label &lt;href&gt;"; «reference» - mostra href com a referència al final del text, com: "label [1] … … [1] etiqueta href"; «reference-without-label» - mostra href com a referència al final del text sense etiqueta, com: "label [1] … … [1] href"

en: (Deprecated) Default forward style
ca: (Obsolet) Estil de reenviament per defecte

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “forward-style-name” instead.
ca: Aquesta clau va quedar obsoleta a partir de la versió 3.10 i no l'hauríeu d'emprar més. Utilitzeu «forward-style-name» en lloc seu.

en: (Deprecated) Default reply style
ca: (Obsolet) Estil de resposta per defecte

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “reply-style-name” instead.
ca: Aquesta clau va quedar obsoleta a partir de la versió 3.10 i no l'hauríeu d'emprar més. Utilitzeu «reply-style-name» en lloc seu.

en: (Deprecated) List of custom headers and whether they are enabled.
ca: (Obsolet) Llista de capçaleres personalitzades i si estan habilitades.

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “show-headers” instead.
ca: Aquesta clau va quedar obsoleta a partir de la versió 3.10 i no l'hauríeu d'emprar més. Utilitzeu «show-headers» en lloc seu.

en: (Deprecated) Load images for HTML messages over HTTP
ca: (Obsolet) Carrega les imatges dels missatges HTML a través de l'HTTP

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “image-loading-policy” instead.
ca: Aquesta clau va quedar obsoleta a partir de la versió 3.10 i no l'hauríeu d'emprar més. Utilitzeu «image-loading-policy» en lloc seu.

en: (Deprecated) Asks whether to close the message window when the user forwards or replies to the message shown in the window
ca: (Obsolet) Demana si s'ha de tancar la finestra del missatge quan l'usuari reenviï o respongui el missatge dins la finestra

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “browser-close-on-reply-policy” instead.
ca: Aquesta clau va quedar obsoleta a partir de la versió 3.10 i no l'hauríeu d'emprar més. Utilitzeu «browser-close-on-reply-policy» en lloc seu.

en: Prompt before send when attachment changed on the disk
ca: Pregunta abans d'enviar quan l'adjunt hagi canviat al disc

en: Ask whether can send a message with attachments which changed on the disk since they had been attached to the message.
ca: Demana si es pot enviar un missatge amb adjunts que han canviat al disc des que s'han adjuntat al missatge.

note: Translators: This is a list of words for the attach reminder plugin to look for in a message body. Please use any number of words here in your language that might indicate that an attachment should have been attached to the message.
en: ['attachment','attaching','attached','enclosed']
ca: ['adjunt','adjunts','adjunta','afegeixo','adjunto']

en: List of clues for the attachment reminder plugin to look for in a message body
ca: Llista de pistes que el connector de recordatori d'adjuncions cercarà en el cos del missatge

en: List of clues for the attachment reminder plugin to look for in a message body.
ca: Llista de pistes que el connector de recordatori d'adjuncions cercarà en el cos del missatge.

en: Address book source
ca: Font de la llibreta d'adreces

en: Address book to use for storing automatically synced contacts.
ca: Llibreta d'adreces on desar els contactes sincronitzats automàticament.

en: Auto sync Pidgin contacts
ca: Sincronitza automàticament els contactes del Pidgin

en: Whether Pidgin contacts should be automatically synced.
ca: Si s'han de sincronitzar automàticament els contactes del Pidgin.

en: Enable autocontacts
ca: Habilita els contactes automàtics

en: Whether contacts should be automatically added to the user’s address book.
ca: Si s'han d'afegir automàticament els contactes a la llibreta d'adreces de l'usuari.

en: Whether to set “File under” field as “First Last”
ca: Si s'ha de definir el camp «Arxiva com» a «Primer Últim»

en: Set File under as “First Last”, instead of “Last, First”.
ca: Estableix «Arxiva com» a «Primer Últim», en lloc de «Últim, Primer».

en: Pidgin address book source
ca: Font de la llibreta d'adreces del Pidgin

en: Address book to use for storing automatically synced contacts from Pidgin.
ca: Llibreta d'adreces que s'utilitzarà per a desar els contactes del Pidgin sincronitzats automàticament.

en: Pidgin check interval
ca: Interval de comprovació del Pidgin

en: Check interval for Pidgin syncing of contacts.
ca: Interval de comprovació per a sincronitzar contactes del Pidgin.

en: Pidgin last sync MD5
ca: Darrera suma de comprovació MD5 del Pidgin

en: Pidgin last sync MD5.
ca: Darrera suma de comprovació MD5 del Pidgin.

en: Pidgin last sync time
ca: Darrera vegada en què es va sincronitzar el Pidgin

en: Pidgin last sync time.
ca: Darrera vegada en què es va sincronitzar el Pidgin.

en: List of Custom Headers
ca: Llista de les capçaleres personalitzades

en: The key specifies the list of custom headers that you can add to an outgoing message. The format for specifying a Header and Header value is: Name of the custom header followed by “=” and the values separated by “;”
ca: La clau especifica la llista de capçaleres personalitzades que podeu afegir a un missatge que envieu. El format per a especificar una capçalera i el seu valor és el nom de la capçalera seguit del signe d'igualtat («=») i els valors separats per punts i comes («;»).

en: Default External Editor
ca: Editor extern per defecte

en: The default command that must be used as the editor.
ca: L'ordre per defecte a utilitzar com a editor.

en: Automatically launch when a new mail is edited
ca: Inicia'l automàticament en editar un correu nou

en: Automatically launch editor when key is pressed in the mail composer.
ca: Inicia automàticament l'editor en prémer una tecla a l'editor de correu.

en: Insert Face picture by default
ca: Afegeix una foto de la cara per defecte

en: Whether insert Face picture to outgoing messages by default. The picture should be set before checking this, otherwise nothing happens.
ca: Si per defecte s'ha d'inserir una imatge de la cara als missatges que s'enviïn. La imatge s'haurà d'establir abans de seleccionar aquesta opció, atès que en cas contrari no s'utilitzarà.

en: Delete processed
ca: Supressió dels objectes processats

en: Whether to delete processed iTip objects
ca: Si s'han de suprimir els objectes iTip processats

en: Preserve existing reminder by default
ca: Conserva per defecte el recordatori existent

en: Whether to preset option to preserve existing reminder by default
ca: Si s'ha de preconfigurar l'opció de conservar el recordatori de sortida per defecte

en: Show invitation description provided by the sender
ca: Mostra la descripció de la invitació proporcionada pel remitent

en: Set to true to show invitation description as provided by the sender, if such is available
ca: Establiu-ho a cert per a mostrar la descripció de la invitació tal com la proporciona el remitent, si està disponible

en: Whether to attach components in mail messages
ca: Si s'han d'adjuntar components als missatges de correu

en: Attach components in mail messages like meeting invitations or responses, instead of saving them as a body alternative
ca: Adjunta components en missatges de correu com ara invitacions de reunió o respostes, en lloc de desar-los com a alternativa de cos

en: Notify new messages for Inbox only.
ca: Notifica només quan hi hagi correu nou a la safata d'entrada.

en: Whether to notify new messages in Inbox folder only.
ca: Si s'ha de notificar només per al correu nou a la safata d'entrada.

en: Enable D-Bus messages.
ca: Habilita els missatges del D-Bus.

en: Generates a D-Bus message when new mail messages arrive.
ca: Genera un missatge del D-Bus quan arribi correu nou.

en: Enable icon in notification area.
ca: Habilita la icona a l'àrea de notificació.

en: Show new mail icon in notification area when new messages arrive.
ca: Mostra la icona de correu nou a l'àrea de notificació en rebre missatges nous.

en: Popup message together with the icon.
ca: Mostra un missatge emergent juntament amb la icona.

en: Whether show message over the icon when new messages arrive.
ca: Si s'ha de mostrar un missatge sobre la icona quan arribin correus nous.

en: Enable audible notifications when new messages arrive.
ca: Habilita les notificacions d'àudio en rebre missatges nous.

en: Whether to make a sound of any kind when new messages arrive. If “false”, the “notify-sound-beep”, “notify-sound-file”, “notify-sound-play-file” and “notify-sound-use-theme” keys are disregarded.
ca: Si s'ha de reproduir algun tipus de so quan arribi un missatge nou. Si és «false» (fals), es descarten les claus «notify-sound-beep», «notify-sound-file», «notify-sound-play-file» i «notify-sound-use-theme».

en: Whether to emit a beep.
ca: Si s'ha d'emetre un to.

en: Whether to emit a beep when new messages arrive.
ca: Si s'ha d'emetre un to quan arribi un missatge nou.

en: Sound filename to be played.
ca: Nom del fitxer de so a reproduir.

en: Sound file to be played when new messages arrive, if “notify-sound-play-file” is “true”.
ca: El fitxer de so que es reproduirà quan arribi un missatge nou (en cas que «notify-sound-play-file» sigui «true» (cert)).

en: Whether to play a sound file.
ca: Si s'ha de reproduir un fitxer de so.

en: Whether to play a sound file when new messages arrive. The name of the sound file is given by the “notify-sound-file” key.
ca: Si s'ha de reproduir un fitxer de so quan arribi un missatge nou. El nom del fitxer de so s'especifica a la clau «notify-sound-file».

en: Use sound theme
ca: Utilitza el tema de sons

en: Play themed sound when new messages arrive, if not in beep mode.
ca: Reprodueix el so de tema quan arribi correu nou (en cas que el mode d'emissió de to no estigui activat).

en: Do not notify for these accounts
ca: No notifiquis per a aquests comptes

en: Contains UIDs of accounts for which the notifications should be avoided.
ca: Conté les UID de comptes pels quals s'han d'evitar les notificacions.

en: Mode to use when displaying mails
ca: Mode que s'utilitzarà per a visualitzar el correu

en: The mode to use for displaying mails. “normal” makes Evolution choose the best part to show, “prefer_plain” makes it use the text part, if present, “prefer_source” makes it use the text part, if present, otherwise shows HTML source, and “only_plain” forces Evolution to only show plain text
ca: El mode que s'utilitzarà per a mostrar els missatges de correu. El mode «normal» farà que l'Evolution en triï la millor part per a mostrar, «prefer_plain» (prefereix el text pla) en mostrarà la part de text pla, si existeix, «prefer_source» (prefereix la font) en mostrarà la part de text pla si existeix, i «only_plain» (només text pla) forçarà l'Evolution a mostrar-ne només el text pla

en: Whether to show suppressed HTML output
ca: Si s'ha de mostrar l'HTML suprimit

en: List of Destinations for publishing
ca: Llista de destinacions on publicar

en: The key specifies the list of destinations to where publish calendars. Each values specifies an XML with setup for publishing to one destination.
ca: Aquesta clau especifica la llista de destinacions a on es publicaran els calendaris. Cada valor especifica una configuració amb XML de com publicar a cada destinació.

en: List of assignments for recipient and the address to be used with it
ca: Llista d'assignacions del destinatari i l'adreça a utilitzar-hi

en: The list is of format 'recipient&lt;tab&gt;sender', where the recipient can be part of the address only and the sender is a full email address, which should match the From address precisely.
ca: El format de la llista és «destinatari&lt;tabulació&gt;remitent», on el destinatari pot ser només una part de l'adreça i el destinatari és una adreça electrònica completa, que ha de coincidir amb l'adreça «De».

en: List of assignments for an account, which recipients it accepts
ca: Llista d'assignacions per a un compte els destinataris del qual accepta

en: List of keyword/value pairs for the Templates plugin to substitute in a message body.
ca: Llista de parells de clau/valor que el connector de plantilles substituirà en el cos d'un missatge.

en: Skip development warning dialog
ca: Omet el diàleg d'avís de versió de desenvolupament

en: Whether the warning dialog in development versions of Evolution is skipped.
ca: Si s'ha de mostrar el diàleg d'avís per a indicar que s'està executant una versió de desenvolupament de l'Evolution.

en: Initial attachment view
ca: Visualització inicial de les adjuncions

en: Initial view for attachment bar widgets. “0” is Icon View, “1” is List View.
ca: Visualització inicial per als ginys de la barra d'adjuncions. «0» significa vista d'icones i «1» vista de llista.

en: Initial file chooser folder
ca: Carpeta inicial del selector de fitxers

en: Initial folder for GtkFileChooser dialogs.
ca: Carpeta inicial dels diàlegs de tipus GtkFileChooser.

en: Compression format used by autoar
ca: Format de compressió usat per autoar

en: Compression format used when compressing attached directories with autoar.
ca: Format de compressió usat quan es comprimeixen directoris adjunts amb autoar.

en: Compression filter used by autoar
ca: Filtre de compressió usat per autoar

en: Compression filter used when compressing attached directories with autoar.
ca: Format de compressió usat quan es comprimeixen directoris adjunts amb autoar.

en: Start in offline mode
ca: Inicia en mode fora de línia

en: Whether Evolution will start up in offline mode instead of online mode.
ca: Si l'Evolution s'inicia en mode fora de línia en comptes del mode en línia.

en: Offline folder paths
ca: Camins de les carpetes de fora de línia

en: List of paths for the folders to be synchronized to disk for offline usage.
ca: Llista de camins de les carpetes a sincronitzar al disc per a la utilització fora de línia.

en: Enable express mode
ca: Habilita el mode senzill

en: Flag that enables a much simplified user interface.
ca: Senyalador que habilita una interfície d'usuari molt més simplificada.

en: List of button names to hide in the window switcher
ca: Llista de noms de botons per a amagar al commutador de finestres

en: Valid values are “mail”, “addressbook”, “calendar”, “tasks” and “memos”. Change of this requires restart of the application.
ca: Els valors vàlids són «correu», «llibreta d'adreces», «calendari», «tasques» i «anotacions». Canviar-ho requereix el reinici de l'aplicació.

en: Window buttons are visible
ca: Els botons de la finestra són visibles

en: Whether the window buttons should be visible.
ca: Si s'han de veure els botons de la finestra.

en: Window button style
ca: Estil del botó de la finestra

en: The style of the window buttons. Can be “text”, “icons”, “both”, “toolbar”. If “toolbar” is set, the style of the buttons is determined by the GNOME toolbar setting.
ca: L'estil dels botons de la finestra. Pot ser «text», «icons», «both» (ambdós), o «toolbar» (barra d'eines). Si s'habilita «toolbar», l'estil dels botons es determina mitjançant la configuració de la barra d'eines del GNOME.

en: Menubar is visible
ca: La barra del menú és visible

en: Whether the menubar should be visible.
ca: Si s'ha de veure la barra del menú.

en: Toolbar is visible
ca: La barra d'eines és visible

en: Whether the toolbar should be visible.
ca: Si s'ha de veure la barra d'eines.

en: Sidebar is visible
ca: La barra lateral és visible

en: Whether the sidebar should be visible.
ca: Si s'ha de veure la barra lateral.

en: Statusbar is visible
ca: La barra d'estat és visible

en: Whether the status bar should be visible.
ca: Si s'ha de veure la barra d'estat.

en: ID or alias of the component to be shown by default at start-up.
ca: Identificador o sobrenom del component a mostrar per defecte a l'inici.

en: Default sidebar width
ca: Amplada per defecte de la barra lateral

en: The default width for the sidebar, in pixels.
ca: L'amplada per defecte de la barra lateral, en píxels.

en: Enable special WebKit developer features
ca: Habilita funcions especials de desenvolupador de WebKit

en: Any change of this option requires restart of Evolution.
ca: Qualsevol canvi d'aquesta opció requereix reiniciar l'Evolution.

en: The last extension being used when backing up Evolution data.
ca: L'última extensió usada quan s'ha fet una còpia de seguretat de les dades de l'Evolution.

en: It can be either “.gz” or “.xz” and it influences what extension will be preselected in the file chooser.
ca: Pot ser «gz» o bé «xz» i influencia l'extensió que serà preseleccionada al selector de fitxers.

en: Prefix of the URI to use to search the web with selected text.
ca: Prefix de l'URI a utilitzar per a cercar la web amb el text seleccionat.

en: The prefix of a URL to be used for searches on the web. The actual text selection is escaped and appended to this string. The URI should start with https://.
ca: El prefix d'un URL a usar per a fer cerques a la web. La selecció de text actual s'escapa i s'afegeix a aquesta cadena. L'URI ha de començar amb https://.

en: Minimum font size to be used by WebKitGTK
ca: Mida mínima del tipus de lletra que s'utilitzarà amb WebKitGTK

en: The minimum font size in pixels used to display text in WebKitGTK. This setting controls the absolute smallest size. Values other than 0 can potentially break page layouts. Negative values are treated as 0.
ca: La mida mínima del tipus de lletra en píxels utilitzada per a mostrar text en WebKitGTK. Aquest paràmetre controla la mida mínima absoluta. Valors diferents de 0 poden trencar les disposicions de la pàgina. Els valors negatius es tracten com a 0.

en: Set of additional illegal characters in the filename
ca: Conjunt addicional de caràcters il·legals al nom de fitxer

en: When generating file names from custom strings some non-printable or reserved characters are replaced with an underscore. Here's a set of additional characters to be replaced.
ca: Quan es generen noms de fitxer a partir de cadenes personalitzades alguns caràcters no imprimibles o reservats se substitueixen per un guió baix. Aquí hi ha un conjunt de caràcters addicionals a substituir.

en: Override toolbar icon size
ca: Sobreescriu la mida de la icona de la barra d'eines

en: Controls the toolbar icon size. The 'default' value lets the system/code decide what is the best icon size for the toolbar. Changing the option requires application restart.
ca: Controla la mida de la icona de la barra d'eines. El valor «predeterminat» permet al sistema/codi decidir quina és la millor mida d'icona per a la barra d'eines. Canviar l'opció requereix reiniciar l'aplicació.

en: Whether to use header bar in the application
ca: Si s'ha d'utilitzar la barra de capçalera a l'aplicació

en: When enabled, adds buttons to the header bar. This applies to dialogs as well. Changing the option requires application restart.
ca: Quan està habilitat, afegeix botons a la barra de capçalera. Això també s'aplica als diàlegs. Canviar l'opció requereix reiniciar l'aplicació.

en: Whether to use icon-only buttons in the header bar
ca: Si s'han d'utilitzar botons de només icona a la barra de capçalera

en: When enabled, uses icon-only buttons in the header bar. Otherwise some buttons can show also text when there's enough space.
ca: Quan està habilitat, utilitza botons de només icona a la barra de capçalera. Altrament, alguns botons també poden mostrar text quan hi ha prou espai.

en: Whether the markdown editor show have live preview
ca: Si el programa de l'editor Markdown té una previsualització en directe

en: When enabled, the markdown editor shows a preview beside the editing text and updates it as the user types.
ca: Quan està habilitat, l'editor Markdown mostra una previsualització al costat del text d'edició i l'actualitza com a tipus d'usuari.

en: Whether to prefer symbolic icons
ca: Si s'han de preferir les icones simbòliques

en: Controls whether the application should prefer symbolic icons or not. The 'auto' value detects whether the icon theme is using symbolic icons. Note the symbolic icons cannot be used when the icon theme does not provide them. Similarly the color icons cannot be used, when they are not available.
ca: Controla si l'aplicació ha de preferir icones simbòliques o no. El valor «auto» detecta si el tema d'icones està utilitzant icones simbòliques. Tingueu en compte que les icones simbòliques no es poden utilitzar quan el tema d'icones no les proporciona. De la mateixa manera, les icones de color no es poden utilitzar quan no estan disponibles.

en: Use only local spam tests.
ca: Fes només proves de correu no desitjat locals.

en: Use only the local spam tests (no DNS).
ca: Fes només proves de correu no desitjat locals (no DNS).

en: Full path command to run spamassassin
ca: Camí complet de l'ordre per a executar spamassassin

en: Full path to a spamassassin command. If not set, then a compile-time path is used, usually /usr/bin/spamassassin. The command should not contain any other arguments.
ca: Camí sencer a una ordre de spamassassin. Si no s'ha establert, es fa servir un camí «compile-time», normalment és /usr/bin/spamassassin. L'ordre no hauria de contenir cap altre argument.

en: Full path command to run sa-learn
ca: Camí complet de l'ordre per a executar sa-learn

en: Full path to a sa-learn command. If not set, then a compile-time path is used, usually /usr/bin/sa-learn. The command should not contain any other arguments.
ca: Camí sencer a una ordre de sa-learn. Si no s'ha establert, es fa servir un camí «compile-time», normalment és /usr/bin/sa-learn. L'ordre no hauria de contenir cap altre argument.

en: Whether the text-highlight module is enabled
ca: Si el mòdul de ressaltar el text està habilitat

en: Theme name to use, defaults to “bclear”
ca: Nom del tema a usar. Per defecte és «bclear»

en: Use “highlight --list-scripts=themes” to get the list of installed themes and then the value to one of them. The change requires only re-format of the message part to take into effect, like using right-click→Format As→....
ca: Utilitzeu «highlight --list-scripts=themes» per a obtenir la llista de temes instal·lats i llavors el valor per un d'ells. El canvi requereix només tornar a formatar la part del missatge per a tenir efecte, com utilitzar botó dret→Formata com a→….

en: Manage your email, contacts and schedule
ca: Gestioneu els correus electrònics, contactes i horaris

en: Evolution is a personal information management application that provides integrated mail, calendaring and address book functionality.
ca: L'Evolution és una aplicació de gestió d'informació personal que proporciona funcions integrades de correu, de calendari i de llibreta d'adreces.

en: Evolution supports a wide range of industry standard data formats and network protocols for information exchange, with an emphasis on standards compliance and security. Evolution can also integrate smoothly with Microsoft Exchange by way of the “Exchange Web Services” (EWS) extension.
ca: L'Evolution és compatible amb un gran ventall de formats estàndard de dades i de protocols de xarxa per a l'intercanvi d'informació, amb un èmfasi en el compliment d'estàndards i de seguretat. L'Evolution també pot integrar-se sense problemes amb el Microsoft Exchange amb l'extensió «Serveis web de l'Exchange» (EWS).

en: Mail – Classic View
ca: Correu – Vista clàssica

en: Mail – Vertical View
ca: Correu – Vista vertical

en: Mail Composer
ca: Editor de correu

en: Calendar
ca: Calendari

en: Contacts
ca: Contactes

en: The Evolution Team
ca: L'equip de l'Evolution

en: Groupware Suite
ca: Aplicacions de treball en grup

en: Evolution Mail and Calendar
ca: Correu i calendari de l'Evolution

en: email;calendar;contact;addressbook;task;
ca: correu;calendari;contactes;llibreta d'adreces;tasca;

en: New Window
ca: Finestra nova

en: Compose a Message
ca: Redacta un missatge

en: Mail
ca: Correu

en: Memos
ca: Anotacions

en: Tasks
ca: Tasques

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres de teclat

[ctx: shortcut window]
en: Select Mail component
ca: Selecciona el component de correu

[ctx: shortcut window]
en: Select Contacts component
ca: Selecciona el component de contactes

[ctx: shortcut window]
en: Select Calendar component
ca: Selecciona el component de calendari

[ctx: shortcut window]
en: Select Tasks component
ca: Selecciona el component de tasques

[ctx: shortcut window]
en: Select Memos component
ca: Selecciona el component d'anotacions

[ctx: shortcut window]
en: Create a new item in current component
ca: Crea un element nou al component actual

[ctx: shortcut window]
en: Cycle focus between panes
ca: Canvia el focus entre panells

[ctx: shortcut window]
en: Open the Evolution user guide
ca: Obre la guia de l'usuari de l'Evolution

[ctx: shortcut window]
en: Clear search bar
ca: Neteja la barra de cerca

[ctx: shortcut window]
en: Move mails or contacts to folder
ca: Mou els correus o contactes a la carpeta

[ctx: shortcut window]
en: Copy mails or contacts to folder
ca: Copia els correus o contactes a la carpeta

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
ca: Preferències

[ctx: shortcut window]
en: Open new window
ca: Obre una nova finestra

[ctx: shortcut window]
en: Close window
ca: Tanca la finestra

[ctx: shortcut window]
en: Quit Evolution
ca: Surt de l'Evolution

[ctx: shortcut window]
en: Mail
ca: Correu electrònic

[ctx: shortcut window]
en: Create a new message
ca: Crea un missatge nou

[ctx: shortcut window]
en: Send and receive messages
ca: Envia i rep els missatges

[ctx: shortcut window]
en: Apply filters to selection
ca: Aplica els filtres a la selecció

[ctx: shortcut window]
en: Open selection in new window
ca: Obre la selecció en una finestra nova

[ctx: shortcut window]
en: Go to folder
ca: Ves a la carpeta

[ctx: shortcut window]
en: Jump to the next unread message
ca: Salta al següent missatge sense llegir

[ctx: shortcut window]
en: Jump to the previous unread message
ca: Salta a l'anterior missatge sense llegir

[ctx: shortcut window]
en: Scroll up
ca: Desplaça amunt

[ctx: shortcut window]
en: Scroll down
ca: Desplaça avall

[ctx: shortcut window]
en: Mark selected messages as read
ca: Marca els missatges seleccionats com a llegits

[ctx: shortcut window]
en: Mark selected messages as unread
ca: Marca els missatges seleccionats com a no llegits

[ctx: shortcut window]
en: Forward selected messages
ca: Reenvia els missatges seleccionats

[ctx: shortcut window]
en: Reply to sender
ca: Respon al remitent

[ctx: shortcut window]
en: Reply to list
ca: Respon a la llista

[ctx: shortcut window]
en: Reply to all recipients
ca: Respon a tots els destinataris

[ctx: shortcut window]
en: Calendar
ca: Calendari

[ctx: shortcut window]
en: Create a new appointment
ca: Crea una cita nova

[ctx: shortcut window]
en: Create a new meeting
ca: Crea una reunió nova

[ctx: shortcut window]
en: Create a new task
ca: Crea una tasca nova

[ctx: shortcut window]
en: Create a new memo
ca: Crea una anotació nova

[ctx: shortcut window]
en: Go to today
ca: Ves a avui

[ctx: shortcut window]
en: Go to date
ca: Ves a una data

[ctx: shortcut window]
en: Day View
ca: Visualització de dia

[ctx: shortcut window]
en: Work Week View
ca: Vista de setmana laboral

[ctx: shortcut window]
en: Week View
ca: Visualització de setmana

[ctx: shortcut window]
en: Month View
ca: Vista mensual

[ctx: shortcut window]
en: List View
ca: Visualització de llista

[ctx: shortcut window]
en: Contacts
ca: Contactes

[ctx: shortcut window]
en: Create a new contact
ca: Crea un contacte nou

[ctx: shortcut window]
en: Create a new contact list
ca: Crea una llista de contactes nova

en: _Address Cards
ca: T_argetes d'adreça

en: _List View
ca: Visua_lització de llista

en: By _Company
ca: Per e_mpresa

en: _Day View
ca: Visualització _de dia

en: _Work Week View
ca: Visualització de _setmana laborable

en: W_eek View
ca: Visualització d_e setmana

en: _Month View
ca: Visualització de _mes

en: _Year View
ca: Vista _anual

en: _Messages
ca: _Missatges

en: As _Sent Folder
ca: Com a _carpeta d'enviat

en: By Su_bject
ca: Per l'assum_pte

en: By Se_nder
ca: Pel remite_nt

en: By S_tatus
ca: Per l'es_tat

en: By _Follow Up Flag
ca: Pel sen_yalador de seguiment

en: For _Wide View
ca: Per a _visualització ampla

en: As Sent Folder for Wi_de View
ca: Com a carpeta _d'enviats per a la visualització ampla

en: _Memos
ca: A_notacions

en: _Tasks
ca: _Tasques

en: With _Due Date
ca: Amb _data de venciment

en: With _Status
ca: Amb e_stat

en: This address book could not be opened.
ca: No s'ha pogut obrir aquesta llibreta d'adreces.

en: Failed to communicate with LDAP server.
ca: No s'ha pogut comunicar amb el servidor LDAP.

en: This address book server does not have any suggested search bases.
ca: Aquest servidor de llibreta d'adreces no té cap base de cerca suggerida.

en: This server does not support LDAPv3 schema information.
ca: Aquest servidor no és compatible amb la informació d'esquema LDAPv3.

en: Could not get schema information for LDAP server.
ca: No s'ha pogut obtenir la informació d'esquema per al servidor LDAP.

en: LDAP server did not respond with valid schema information.
ca: El servidor LDAP no ha respost amb informació d'esquema vàlida.

en: Could not remove address book.
ca: No s'ha pogut suprimir la llibreta d'adreces.

en: Are you sure you want to delete address book “{0}”?
ca: Esteu segur que voleu suprimir la llibreta d'adreces «{0}»?

en: This address book will be removed permanently.
ca: Se suprimirà la llibreta d'adreces de manera permanent.

en: Do _Not Delete
ca: No ho _suprimeixis

en: Delete remote address book “{0}”?
ca: Voleu suprimir la llibreta d'adreces remota «{0}»?

en: This will permanently remove the address book “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
ca: Suprimireu permanentment la llibreta d'adreces «{0}» del servidor. Esteu segur que voleu continuar?

en: _Delete From Server
ca: _Suprimeix del servidor

en: Category editor not available.
ca: L'editor de categories no està disponible.

en: Unable to open address book “{0}”
ca: No es pot obrir la llibreta d'adreces «{0}»

en: Unable to perform search.
ca: No s'ha pogut fer la cerca.

en: Failed to refresh address book “{0}”
ca: No s'ha pogut refrescar la llibreta d'adreces «{0}»

en: Would you like to save your changes?
ca: Voleu desar els canvis?

en: You have made modifications to this contact. Do you want to save these changes?
ca: Voleu desar els canvis que heu fet en aquest contacte?

en: _Discard
ca: _Descarta

en: Cannot move contact.
ca: No es pot moure el contacte.

en: You are attempting to move a contact from one address book to another but it cannot be removed from the source. Do you want to save a copy instead?
ca: Esteu intentant moure un contacte d'una llibreta d'adreces a una altra, però no es pot suprimir de la font. Voleu desar-ne una còpia?

en: The image you have selected is large. Do you want to resize and store it?
ca: La imatge que heu seleccionat és gran. Voleu canviar-li la mida i tornar-la a emmagatzemar?

en: _Resize
ca: _Canvia de mida

en: _Use as it is
ca: _Utilitza tal com és

en: _Do not save
ca: No els _desis

en: Unable to save {0}.
ca: No s'ha pogut desar {0}.

en: Error saving {0} to {1}: {2}
ca: S'ha produït un error en desar {0} a {1}: {2}

en: Address “{0}” already exists.
ca: Ja existeix l'adreça «{0}».

en: A contact already exists with this address. Would you like to add a new card with the same address anyway?
ca: Ja existeix un contacte amb aquesta adreça. Voleu afegir una targeta amb la mateixa adreça?

en: _Add
ca: _Afegeix

en: Some addresses already exist in this contact list.
ca: Ja existeixen algunes adreces a la llista de contactes.

en: You are trying to add addresses that are part of this list already. Would you like to add them anyway?
ca: Les adreces que voleu afegir ja són a la llista. Les voleu afegir de totes maneres?

en: Skip duplicates
ca: Ignora els duplicats

en: Add with duplicates
ca: Afegeix amb duplicats

en: List “{0}” is already in this contact list.
ca: La llista «{0}» ja és en aquesta llista de contactes.

en: A contact list named “{0}” is already in this contact list. Would you like to add it anyway?
ca: Ja existeix un contacte a la llista de contactes amb el nom «{0}». Voleu afegir-l'hi de totes maneres?

en: Failed to delete contact
ca: No s'ha pogut suprimir el contacte

en: You do not have permission to delete contacts in this address book.
ca: No teniu els permisos suficients per a suprimir contactes d'aquesta llibreta d'adreces.

en: Cannot add new contact
ca: No es pot crear un contacte nou

note: For Translators: {0} is the name of the address book source
en: “{0}” is a read-only address book and cannot be modified. Please select a different address book from the side bar in the Contacts view.
ca: «{0}» és una llibreta d'adreces a la qual no és permès escriure-hi. Hauríeu de seleccionar una llibreta d'adreces diferent de la barra lateral de la visualització de contactes.

en: Cannot save a contact, address book is still opening
ca: No es pot desar el contacte perquè encara s'està obrint la llibreta d'adreces

note: For Translators: {0} is the name of the address book source
en: Cannot save a contact to the address book “{0}”, because it is still opening. Either wait till it’s opened, or select a different address book.
ca: No es pot desar el contacte a la llibreta d'adreces «{0}» perquè encara s'està obrint. Podeu esperar que acabi d'obrir-se o seleccionar una llibreta d'adreces diferent.

en: Something has gone wrong when displaying the contact
ca: Alguna cosa ha anat malament mentre es mostrava el contacte

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the contact. You can try again by moving to another contact and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
ca: Un procés del WebKitWeb ha fallat a l'hora de mostrar el contacte. Podeu tornar-ho a intentar passant a un altre contacte i tornant enrere. Si l'error persisteix, informeu-ne al Gitlab del GNOME.

en: Failed to refresh list of account address books
ca: No s'ha pogut refrescar la llista de llibretes d'adreces

en: Do you want to unset contact image?
ca: Voleu eliminar la imatge del contacte?

en: Do _Not Unset
ca: _No la desassignis

en: _Unset
ca: _Desassigna

en: Contact already exists in the address book.
ca: El contacte ja existeix a la llibreta d'adreces.

en: Contact “{0}” already exists in the address book “{1}”. Do you want to add a copy of it instead?
ca: El contacte «{0}» ja existeix a la llibreta d'adreces «{1}». Voleu afegir-ne una còpia?

note: This is only shown if the EActivity has a GCancellable. no flags
en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Add Copy
ca: _Afegir Còpia

en: Show Telephone
ca: Mostra el telèfon

en: Show SIP Address
ca: Mostra l'adreça SIP

en: Show Instant Messaging
ca: Mostra la missatgeria instantània

en: Show Web Addresses
ca: Mostra les adreces web

en: Show Job section
ca: Mostra la secció de la feina

en: Show Miscellaneous
ca: Mostra la miscel·lània

en: Show Home Mailing Address
ca: Mostra l'adreça postal de casa

en: Show Work Mailing Address
ca: Mostra l'adreça postal de la feina

en: Show Other Mailing Address
ca: Mostra altres adreces postals

en: Show Notes
ca: Mostra les notes

en: Show Certificates
ca: Mostra els certificats

en: Options
ca: Opcions

en: _Save
ca: _Desa

en: Image
ca: Imatge

en: Nic_kname:
ca: Sobre_nom:

en: _File under:
ca: _Arxiva com:

en: _Where:
ca: _On:

en: Ca_tegories...
ca: Ca_tegories…

en: Full _Name...
ca: _Nom complet…

en: Email
ca: Adreça electrònica

en: _Wants to receive HTML mail
ca: Vol rebre correu _HTML

en: Telephone
ca: Telèfon

en: SIP Address
ca: Adreça SIP

en: Instant Messaging
ca: Missatgeria instantània

en: Contact
ca: Contacte

en: _Home Page:
ca: Pà_gina personal:

en: _Calendar:
ca: _Calendari:

en: _Free/Busy:
ca: _Lliure/ocupat:

en: _Video Chat:
ca: Xat de _vídeo:

en: Home Page:
ca: Pàgina personal:

en: Calendar:
ca: Calendari:

en: Free/Busy:
ca: Lliure/ocupat:

en: Video Chat:
ca: Xat de vídeo:

note: tab title
en: Web Addresses
ca: Adreces web

en: _Profession:
ca: _Professió:

[ctx: Job]
en: _Title:
ca: _Títol:

en: _Company:
ca: _Empresa:

en: _Department:
ca: _Departament:

en: _Office:
ca: _Oficina:

en: _Manager:
ca: Ad_ministrador:

en: _Assistant:
ca: _Assistent:

en: Job
ca: Ocupació

en: _Spouse:
ca: _Cònjuge:

en: _Birthday:
ca: A_niversari:

en: _Anniversary:
ca: _Commemoració:

en: Anniversary
ca: Commemoració

en: Birthday
ca: Aniversari

note: Other options
en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: Personal Information
ca: Informació personal

en: _City:
ca: Pobla_ció:

en: _Zip/Postal Code:
ca: Codi posta_l:

en: _State/Province:
ca: E_stat/província:

en: _Country:
ca: _País:

en: _PO Box:
ca: A_partat de correus:

en: _Address:
ca: _Adreça:

note: tab title
en: Home
ca: Particular

en: Work
ca: Professional

en: Other
ca: Altres

en: Mailing Address
ca: Adreça postal

en: Add _PGP
ca: Afegeix _PGP

en: Add _X.509
ca: Afegeix _X.509

en: _Remove
ca: Sup_rimeix

en: Load P_GP
ca: Carrega P_GP

en: _Load X.509
ca: _Carrega X.509

en: Certificates
ca: Certificats

en: _Undo
ca: _Desfés

en: Undo
ca: Desfés

en: _Redo
ca: _Refés

en: Redo
ca: Refés

en: Error adding contact
ca: S'ha produït un error en afegir el contacte

en: Error modifying contact
ca: S'ha produït un error en modificar el contacte

en: Error removing contact
ca: S'ha produït un error en suprimir el contacte

en: Contact Editor
ca: Editor de contactes

en: Contact Editor — %s
ca: Editor de contactes - %s

en: X.509 certificates
ca: Certificats X.509

en: PGP keys
ca: Claus PGP

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: Open PGP key
ca: Clau Open PGP

en: Open X.509 certificate
ca: Certificat Open X.509

en: _Open
ca: _Obre

en: Chosen file is not a local file.
ca: El fitxer que heu triat no és un fitxer local.

en: Failed to load certificate: %s
ca: Ha fallat la importació del certificat: %s

en: Save PGP key
ca: Desa la clau PGP

en: Save X.509 certificate
ca: Desa el certificat X.509

en: Failed to save certificate: %s
ca: Ha fallat el desat del certificat: %s

en: Please select an image for this contact
ca: Seleccioneu una imatge per a aquest contacte

en: _No image
ca: Cap _imatge

en: The contact data is invalid:
ca: Les dades del contacte no són vàlides:

en: “%s” has an invalid format
ca: «%s» té un format no vàlid

en: “%s” cannot be a future date
ca: «%s» no pot ser una data futura

en: %s“%s” has an invalid format
ca: %s«%s» té un format no vàlid

en: %s“%s” is empty
ca: %s«%s» és buit

en: Invalid contact.
ca: Contacte no vàlid.

en: _Help
ca: A_juda

en: _OK
ca: D'ac_ord

en: Failed to find contact
ca: No s'ha pogut trobar el contacte

en: Contact Quick-Add
ca: Afegeix un contacte ràpidament

en: _Edit Full
ca: _Edita sencer

en: _Full name
ca: No_m complet

en: E_mail
ca: Correu electrò_nic

en: _Select Address Book
ca: _Seleccioneu la llibreta d'adreces

en: Failed to parse vCard data
ca: No s'han pogut analitzar les dades vCard

en: Mr.
ca: Sr.

en: Mrs.
ca: Sra.

en: Ms.
ca: Sra.

en: Miss
ca: Srta.

en: Esq.
ca: Sr.

en: Full Name
ca: Nom complet

en: _First:
ca: _Primer:

[ctx: FullName]
en: _Title:
ca: _Títol:

en: _Middle:
ca: _Mig:

en: _Last:
ca: Ú_ltim:

en: _Suffix:
ca: _Sufix:

en: Contact List Editor
ca: Editor de la llista de contactes

en: _List name:
ca: Nom de la _llista:

en: Members
ca: Membres

en: _Type an email address or drag a contact into the list below:
ca: Escriviu una adreça electrònica o arrossegueu un con_tacte a la llista de sota:

en: _Hide addresses when sending mail to this list
ca: Oculta les adreces quan s'en_viï un correu a aquesta llista

en: Add an email to the List
ca: Afegeix una adreça electrònica a la llista

en: Remove an email address from the List
ca: Suprimeix una adreça electrònica de la llista

en: _Select...
ca: S_elecciona…

en: Insert email addresses from Address Book
ca: Insereix adreces electròniques de la llibreta d'adreces

en: _Top
ca: _Superior

en: _Up
ca: Am_unt

en: _Down
ca: _Avall

en: _Bottom
ca: _Inferior

en: Contact List Members
ca: Membres de la llista de contactes

en: _Members
ca: _Membres

en: Error adding list
ca: S'ha produït un error en afegir la llista

en: Error modifying list
ca: S'ha produït un error en modificar la llista

en: Error removing list
ca: S'ha produït un error en suprimir la llista

en: Name
ca: Nom

en: contains
ca: conté

en: does not contain
ca: no conté

en: is
ca: és

en: is not
ca: no és

en: starts with
ca: comença amb

en: ends with
ca: acaba amb

en: Phone
ca: Telèfon

en: Category
ca: Categoria

en: Expression
ca: Expressió

en: Name contains
ca: El nom conté

en: Email begins with
ca: L'adreça electrònica comença per

en: Email contains
ca: El correu electrònic conté

en: Phone contains
ca: El telèfon conté

en: Any field contains
ca: Qualsevol camp conté

en: evolution address book
ca: llibreta d'adreces de l'Evolution

en: Copy _Email Address
ca: Copia l'adr_eça electrònica

en: Copy the email address to the clipboard
ca: Copia l'adreça electrònica al porta-retalls

en: _Send New Message To…
ca: Envia un mi_ssatge nou a…

en: Send a mail message to this address
ca: Envia un missatge de correu a aquesta adreça

en: Click to mail %s
ca: Feu clic per a enviar un correu a en/na %s

en: Click to open map for %s
ca: Feu clic per a obrir un mapa per a %s

en: Open map
ca: Obre el mapa

en: List Members:
ca: Membres de la llista:

en: Nickname
ca: Sobrenom

en: Company
ca: Empresa

en: Department
ca: Departament

en: Office
ca: Oficina

en: Profession
ca: Professió

en: Position
ca: Posició

en: Manager
ca: Director

en: Assistant
ca: Assistent

en: Video Chat
ca: Xat de vídeo

en: Free/Busy
ca: Lliure/ocupat

en: Address
ca: Adreça

en: Home Page
ca: Pàgina personal

en: Web Log
ca: Blog

en: Spouse
ca: Cònjuge

en: Note
ca: Nota

en: List Members
ca: Membres de la llista

en: Job Title
ca: Càrrec

en: Home page
ca: Pàgina personal

en: Unnamed
ca: Sense nom

en: Cancelled
ca: S'ha cancel·lat

en: Merge Contact
ca: Fusiona el contacte

en: _Merge
ca: _Fusiona

en: Duplicate Contact Detected
ca: S'ha detectat un contacte duplicat

en: The name or email address of this contact already exists
    in this folder. Would you like to save the changes anyway?
ca: Ja existeix el nom o l'adreça electrònica d'aquest contacte en
    aquesta carpeta. Voleu desar els canvis igualment?

en: The name or email address of this contact already exists
    in this folder. Would you like to add it anyway?
ca: Ja existeix el nom o l'adreça electrònica d'aquest contacte
    en aquesta carpeta. Voleu afegir-l'hi de totes maneres?

en: Changed Contact:
ca: Contacte canviat:

en: New Contact:
ca: Contacte nou:

en: Conflicting Contact:
ca: Contacte conflictiu:

en: Old Contact:
ca: Contacte antic:

en: This address book cannot be opened. This either means this book is not marked for offline usage or not yet downloaded for offline usage. Please load the address book once in online mode to download its contents.
ca: No s'ha pogut obrir la llibreta d'adreces. Això significa que la llibreta no està marcada per a ser utilitzada fora de línia, o que encara no s'ha baixat. Carregueu la llibreta d'adreces un cop estigueu en línia per a poder baixar el seu contingut.

en: This address book cannot be opened.  Please check that the path %s exists and that permissions are set to access it.
ca: No s'ha pogut obrir la llibreta d'adreces. Comproveu que existeix el camí %s i que hi teniu permís d'accés.

en: This version of Evolution does not have LDAP support compiled in to it.  To use LDAP in Evolution an LDAP-enabled Evolution package must be installed.
ca: Aquesta versió de l'Evolution no està compilada per a utilitzar LDAP. Si voleu utilitzar l'Evolution amb l'LDAP haureu d'instal·lar un paquet de l'Evolution preparat per a treballar amb l'LDAP.

en: This address book cannot be opened.  This either means that an incorrect URI was entered, or the server is unreachable.
ca: No s'ha pogut obrir la llibreta d'adreces perquè l'URI introduït és incorrecte o el servidor no està disponible.

en: Detailed error message:
ca: Informació detallada de l'error:

en: More cards matched this query than either the server is 
    configured to return or Evolution is configured to display.
    Please make your search more specific or raise the result limit in
    the directory server preferences for this address book.
ca: El nombre de targetes que compleixen els criteris de la 
    consulta superen el nombre màxim que pot visualitzar l'Evolution, 
    o el que pot retornar el servidor.
    Feu una cerca més específica o augmenteu el límit dels resultats 
    a les preferències del servidor de directoris d'aquesta llibreta 
    d'adreces.

en: The time to execute this query exceeded the server limit or the limit
    configured for this address book.  Please make your search
    more specific or raise the time limit in the directory server
    preferences for this address book.
ca: El temps d'execució d'aquesta consulta ha superat el límit del servidor o
    l'especificat en la configuració de la llibreta d'adreces. Feu una consulta
    més específica o augmenteu el límit de temps en les preferències del
    servidor de directori de la llibreta d'adreces.

note: Translators: %s is replaced with a detailed error message, or an empty string, if not provided
en: The backend for this address book was unable to parse this query. %s
ca: El rerefons de la llibreta d'adreces no ha pogut analitzar aquesta consulta. %s

note: Translators: %s is replaced with a detailed error message, or an empty string, if not provided
en: The backend for this address book refused to perform this query. %s
ca: El rerefons de la llibreta d'adreces ha refusat fer aquesta consulta. %s

note: Translators: %s is replaced with a detailed error message, or an empty string, if not provided
en: This query did not complete successfully. %s
ca: S'ha produït un error en l'execució d'aquesta consulta. %s

note: This is a filename. Translators take note.
en: card.vcf
ca: targeta.vcf

en: Select Address Book
ca: Seleccioneu la llibreta d'adreces

en: list
ca: llista

en: Move contact to
ca: Mou el contacte a

en: Copy contact to
ca: Copia el contacte a

en: Move contacts to
ca: Mou els contactes a

en: Copy contacts to
ca: Copia els contactes a

en: Error getting book view
ca: S'ha produït un error en obtenir la visualització de la llibreta

en: Search Interrupted
ca: S'ha interromput la cerca

en: Error modifying card
ca: S'ha produït un error en modificar la targeta

en: No contacts
ca: Cap contacte

en: %u contact | %u contacts
ca[0]: %u contacte
ca[1]: %u contactes

en: Cut selected contacts to the clipboard
ca: Retalla els contactes seleccionats al porta-retalls

en: Copy selected contacts to the clipboard
ca: Copia els contactes seleccionats al porta-retalls

en: Paste contacts from the clipboard
ca: Enganxa els contactes del porta-retalls

en: Delete selected contacts
ca: Suprimeix els contactes seleccionats

en: Select all visible contacts
ca: Selecciona tots els contactes visibles

en: Searching for the Contacts…
ca: S'estan cercant els contactes…

en: Failed to get contacts with unknown error
ca: S'ha produït un error desconegut en obtenir els contactes

en: Are you sure you want to delete these contact lists?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquestes llistes de contactes?

en: Are you sure you want to delete this contact list?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta llista de contactes?

en: Are you sure you want to delete this contact list (%s)?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta llista de contactes (%s)?

en: Are you sure you want to delete these contacts?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquests contactes?

en: Are you sure you want to delete this contact?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquest contacte?

en: Are you sure you want to delete this contact (%s)?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquest contacte (%s)?

en: _Delete
ca: _Suprimeix

note: Translators: This is shown for > 5 contacts.
en: Opening %d contacts will open %d new windows as well.
    Do you really want to display all of these contacts? | Opening %d contacts will open %d new windows as well.
    Do you really want to display all of these contacts?
ca[0]: En obrir %d contacte també s'obrirà %d finestra nova.
    Esteu segur que voleu mostrar aquest contacte?
ca[1]: En obrir %d contactes també s'obriran %d finestres noves.
    Esteu segur que voleu mostrar tots aquests contactes?

en: _Don’t Display
ca: _No ho mostris

en: Display _All Contacts
ca: _Mostra tots els contactes

en: File As
ca: Arxiva com a

en: Given Name
ca: Nom

en: Family Name
ca: Cognom

en: Email 2
ca: Adreça electrònica 2

en: Email 3
ca: Adreça electrònica 3

en: Assistant Phone
ca: Telèfon de l'assistent

en: Business Phone
ca: Telèfon de la feina

en: Business Phone 2
ca: Telèfon de la feina 2

en: Business Fax
ca: Fax de la feina

en: Callback Phone
ca: Telèfon de retorn de trucada

en: Car Phone
ca: Telèfon del cotxe

en: Company Phone
ca: Telèfon de l'empresa

en: Home Phone
ca: Telèfon particular

en: Home Phone 2
ca: Telèfon particular 2

en: Home Fax
ca: Fax particular

en: ISDN Phone
ca: Telèfon XDSI

en: Mobile Phone
ca: Telèfon mòbil

en: Other Phone
ca: Un altre telèfon

en: Other Fax
ca: Un altre fax

en: Pager
ca: Cercapersones

en: Primary Phone
ca: Telèfon principal

en: Radio
ca: Ràdio

en: Telex
ca: Tèlex

en: Unit
ca: Unitat

en: Title
ca: Títol

en: Role
ca: Rol

en: Web Site
ca: Lloc web

en: Journal
ca: Diari

en: Home Address Street
ca: Carrer de l'adreça particular

en: Home Address Extended
ca: Adreça particular ampliada

en: Home Address PO Box
ca: Adreça particular de l'apartat de correus

en: Home Address City
ca: Ciutat de l'adreça particular

en: Home Address Zip/Postal code
ca: Codi postal de l'adreça particular

en: Home Address State/Province
ca: Estat/província de l'adreça particular

en: Home Address Country
ca: País de l'adreça particular

en: Work Address Street
ca: Carrer de l'adreça de la feina

en: Work Address Extended
ca: Adreça de la feina ampliada

en: Work Address PO Box
ca: Apartat de correus de l'adreça de la feina

en: Work Address City
ca: Ciutat de l'adreça de la feina

en: Work Address Zip/Postal code
ca: Codi postal de l'adreça de la feina

en: Work Address State/Province
ca: Estat/província de l'adreça de la feina

en: Work Address Country
ca: País de l'adreça de la feina

en: Other Address Street
ca: Carrer d'una altra adreça

en: Other Address Extended
ca: Una altra adreça ampliada

en: Other Address PO Box
ca: Apartat de correus d'una altra adreça

en: Other Address City
ca: Ciutat d'una altra adreça

en: Other Address Zip/Postal code
ca: Codi postal d'una altra adreça

en: Other Address State/Province
ca: Estat/província d'una altra adreça

en: Other Address Country
ca: País d'una altra adreça

en: Saving changes, please wait…
ca: S'estan desant els canvis, espereu…

en: Failed to save changes
ca: Ha fallat desar els canvis

en: Ca_ncel
ca: Ca_ncel·la

en: Search for the Contact
    
    or double-click here to create a new Contact.
ca: Cerca el contacte
    
    o feu doble clic aquí per a crear-ne un de nou.

en: There are no items to show in this view.
    
    Double-click here to create a new Contact.
ca: No hi ha elements per mostrar en aquesta vista.
    
    Feu doble clic aquí per a crear un contacte nou.

en: Search for the Contact.
ca: Cerca el contacte.

en: There are no items to show in this view.
ca: No hi ha elements per mostrar en aquesta vista.

en: Contacts Map
ca: Mapa de contactes

note: Zoom-in button
en: Zoom _In
ca: A_propa

note: Zoom-out button
en: Zoom _Out
ca: A_llunya

note: Search button
en: _Find
ca: _Troba

en: Importing…
ca: S'està important…

en: Can’t open .csv file
ca: No es pot obrir el fitxer .cvs

en: Outlook Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
ca: Contactes de l'Outlook en format CSV o Tab (.csv, .tab)

en: Outlook Contacts CSV and Tab Importer
ca: Importador de contactes de l'Outlook en format CSV i Tab

en: Mozilla Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
ca: Contactes de Mozilla en format CSV o Tab (.csv, .tab)

en: Mozilla Contacts CSV and Tab Importer
ca: Importador de contactes de Mozilla en format CSV i Tab

en: Evolution Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
ca: Contactes de l'Evolution CSV o Tab (.csv, .tab)

en: Evolution Contacts CSV and Tab Importer
ca: Importador de contactes de l'Evolution en format CSV i Tab

en: Can’t open .ldif file
ca: No es pot obrir el fitxer .ldif

en: LDAP Data Interchange Format (.ldif)
ca: Format d'intercanvi de dades LDAP (.ldif)

en: Evolution LDIF importer
ca: Importador LDIF de l'Evolution

en: Evolution vCard Importer
ca: Importador de vCard de l'Evolution

note: Uncomment next if it is successful to get total number if pages in list view * g_object_get (operation, "n-pages", &n_pages, NULL)
en: Page %d
ca: Pàgina %d

[ctx: addressbook-label]
en: Work Email
ca: Adreça electrònica professional

[ctx: addressbook-label]
en: Home Email
ca: Adreça electrònica particular

[ctx: addressbook-label]
en: Other Email
ca: Una altra adreça electrònica

[ctx: addressbook-label]
en: Work SIP
ca: SIP professional

[ctx: addressbook-label]
en: Home SIP
ca: SIP de casa

[ctx: addressbook-label]
en: Other SIP
ca: Altres SIP

[ctx: addressbook-label]
note: To Translators: * if an email address type is not one of the predefined types, * this generic label is used instead of one of the predefined labels.
en: Email
ca: Correu electrònic

[ctx: addressbook-label]
note: To Translators: * if a phone number type is not one of the predefined types, * this generic label is used instead of one of the predefined labels.
en: Phone
ca: Telèfon

en: Would you like to send all the participants a cancellation notice?
ca: Voleu enviar un avís de cancel·lació a tots els participants?

en: If you do not send a cancellation notice, the other participants may not know the meeting is canceled.
ca: Si no envieu un avís de cancel·lació, els altres participants no sabran que s'ha cancel·lat la reunió.

en: Do _not Send
ca: No l'_enviïs

en: _Send Notice
ca: E_nvia l'avís

en: Would you like to send the organizer a deletion notice?
ca: Voleu enviar un avís de supressió a l'organitzador?

en: If you do not send a deletion notice, the organizer may not know the meeting has been deleted.
ca: Si no envieu un avís de supressió, l'organitzador no sabrà que la reunió ha estat eliminada.

en: Are you sure you want to delete this meeting?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta reunió?

en: All information on this meeting will be deleted and can not be restored.
ca: Se suprimirà tota la informació sobre aquesta reunió i no es podrà recuperar.

en: If you do not send a cancellation notice, the other participants may not know the task has been deleted.
ca: Si no envieu un avís de cancel·lació, els altres participants no sabran que s'ha suprimit la tasca.

en: If you do not send a deletion notice, the organizer may not know the task has been deleted.
ca: Si no envieu un avís de supressió, l'organitzador no sabrà que s'ha suprimit la tasca.

en: Are you sure you want to delete this task?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta tasca?

en: All information on this task will be deleted and can not be restored.
ca: Se suprimirà tota la informació sobre aquesta tasca i no es podrà recuperar.

en: Would you like to send a cancellation notice for this memo?
ca: Voleu enviar un avís de cancel·lació per a aquesta anotació?

en: If you do not send a cancellation notice, the other participants may not know the memo has been deleted.
ca: Si no envieu un avís de cancel·lació, els altres participants no sabran que s'ha suprimit l'anotació.

en: Would you like to send a deletion notice for this memo?
ca: Voleu enviar un avís de supressió per a aquesta anotació?

en: If you do not send a deletion notice, the organizer may not know the memo has been deleted.
ca: Si no envieu un avís de supressió, l'organitzador no sabrà que s'ha suprimit l'anotació.

en: Are you sure you want to delete this memo?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta anotació?

en: All information on this memo will be deleted and can not be restored.
ca: Se suprimirà tota la informació sobre aquesta anotació i no es podrà recuperar.

en: Are you sure you want to delete the meeting titled “{0}”?
ca: Esteu segur que voleu suprimir la reunió anomenada «{0}»?

en: Are you sure you want to delete the appointment titled “{0}”?
ca: Esteu segur que voleu suprimir la cita anomenada «{0}»?

en: All information on this appointment will be deleted and can not be restored.
ca: Se suprimirà tota la informació d'aquesta cita i no es podrà recuperar.

en: Are you sure you want to delete this appointment?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta cita?

en: Are you sure you want to delete the “{0}” task?
ca: Esteu segur que voleu suprimir la tasca «{0}»?

en: Are you sure you want to delete the memo “{0}”?
ca: Esteu segur que voleu suprimir l'anotació «{0}»?

en: All information in this memo will be deleted and can not be restored.
ca: Se suprimirà tota la informació en aquesta anotació i no es podrà recuperar.

en: Are you sure you want to delete these {0} appointments?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquestes {0} cites?

en: All information on these appointments will be deleted and can not be restored.
ca: Se suprimirà tota la informació d'aquestes cites i no es podrà recuperar.

en: Are you sure you want to delete these {0} tasks?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquestes {0} tasques?

en: All information on these tasks will be deleted and can not be restored.
ca: Se suprimirà tota la informació sobre aquestes tasques i no es podrà recuperar.

en: Are you sure you want to delete these {0} memos?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquestes {0} anotacions?

en: All information in these memos will be deleted and can not be restored.
ca: Se suprimirà tota la informació en aquestes anotacions i no es podrà recuperar.

en: Would you like to save your changes to this meeting?
ca: Voleu desar els canvis en aquesta reunió?

en: You have changed this meeting, but not yet saved it.
ca: Heu fet canvis a aquesta reunió, però encara no els heu desat.

en: _Save Changes
ca: De_sa els canvis

en: _Discard Changes
ca: _Descarta els canvis

en: Would you like to save your changes to this appointment?
ca: Voleu desar els canvis en aquesta cita?

en: You have changed this appointment, but not yet saved it.
ca: Heu fet canvis a aquesta cita, però encara no els heu desat.

en: Would you like to save your changes to this task?
ca: Voleu desar els canvis en aquesta tasca?

en: You have changed this task, but not yet saved it.
ca: Heu fet canvis a aquesta tasca, però encara no els heu desat.

en: Would you like to save your changes to this memo?
ca: Voleu desar els canvis d'aquesta anotació?

en: You have made changes to this memo, but not yet saved them.
ca: Heu fet canvis a aquesta anotació, però encara no els heu desat.

en: Would you like to send meeting invitations to participants?
ca: Voleu enviar invitacions de la reunió als participants?

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to reply.
ca: S'enviaran invitacions per correu a tots els participants i se'ls permetrà respondre-hi.

en: _Send
ca: _Envia

en: Would you like to send updated meeting information to participants?
ca: Voleu enviar informació actualitzada de la reunió als participants?

en: Sending updated information allows other participants to keep their calendars up to date.
ca: Si envieu informació actualitzada permet als altres participants mantenir actualitzats els seus calendaris.

en: Would you like to send this task to participants?
ca: Voleu enviar aquesta tasca als participants?

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to accept this task.
ca: S'enviaran invitacions per correu a tots els participants i se'ls permetrà acceptar aquesta tasca.

en: Download in progress. Do you want to save the task?
ca: S'està baixant. Voleu desar la tasca al disc?

en: Some attachments are being downloaded. Saving the task would result in the loss of these attachments.
ca: S'estan baixant algunes adjuncions. Es perdran si deseu la tasca ara.

en: Download in progress. Do you want to save the appointment?
ca: S'està baixant. Voleu desar aquesta cita?

en: Some attachments are being downloaded. Saving the appointment would result in the loss of these attachments.
ca: S'estan baixant algunes adjuncions. Es perdran si deseu la cita ara.

en: Would you like to send updated task information to participants?
ca: Voleu enviar informació actualitzada de la tasca als participants?

en: Sending updated information allows other participants to keep their task lists up to date.
ca: Si envieu informació actualitzada permet als altres participants mantenir actualitzades les seves llistes de tasques.

en: Would you like to send this memo to participants?
ca: Voleu enviar aquesta anotació als participants?

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to accept this memo.
ca: S'enviaran invitacions per correu a tots els participants i se'ls permetrà acceptar aquesta anotació.

en: Would you like to send updated memo information to participants?
ca: Voleu enviar informació actualitzada de l'anotació als participants?

en: Sending updated information allows other participants to keep their memo lists up to date.
ca: Enviar informació actualitzada permet als altres participants mantenir actualitzades les seves llistes d'anotacions.

en: Editor could not be loaded.
ca: No s'ha pogut carregar l'editor.

en: Are you sure you want to delete calendar “{0}”?
ca: Esteu segur que voleu suprimir el calendari «{0}»?

en: This calendar will be removed permanently.
ca: El calendari se suprimirà permanentment.

en: Are you sure you want to delete task list “{0}”?
ca: Esteu segur que voleu suprimir la llista de tasques «{0}»?

en: This task list will be removed permanently.
ca: Aquesta llista d'anotacions se suprimirà permanentment.

en: Are you sure you want to delete memo list “{0}”?
ca: Esteu segur que voleu suprimir la llista d'anotació «{0}»?

en: This memo list will be removed permanently.
ca: Aquesta llista d'anotacions se suprimirà permanentment.

en: Are you sure you want to delete remote calendar “{0}”?
ca: Esteu segur que voleu suprimir el calendari remot «{0}»?

en: This will permanently remove the calendar “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
ca: Suprimireu permanentment el calendari «{0}» al servidor. Esteu segur que voleu continuar?

en: Are you sure you want to delete remote task list “{0}”?
ca: Esteu segur que voleu suprimir la llista de tasques remotes «{0}»?

en: This will permanently remove the task list “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
ca: Suprimireu permanentment la llista de tasques «{0}» al servidor. Esteu segur que voleu continuar?

en: Are you sure you want to delete remote memo list “{0}”?
ca: Esteu segur que voleu suprimir la llista d'anotació remota «{0}»?

en: This will permanently remove the memo list “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
ca: Suprimireu permanentment la llista d'anotacions «{0}» al servidor. Esteu segur que voleu continuar?

en: Are you sure you want to save the appointment without a summary?
ca: Esteu segur que voleu desar la cita sense cap resum?

en: Adding a meaningful summary to your appointment will give you an idea of what your appointment is about.
ca: Si afegiu un camp de resum comprensible permetrà fer-se una idea del tema de la cita.

en: Are you sure you want to save the task without a summary?
ca: Esteu segur que voleu desar la tasca sense cap resum?

en: Adding a meaningful summary to your task will give you an idea of what your task is about.
ca: Si afegiu un camp de resum comprensible permetrà fer-se una idea del tema de la tasca.

en: Are you sure you want to save the memo without a summary?
ca: Esteu segur que voleu desar una nota sense resum?

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Error loading calendar “{0}”
ca: S'ha produït un error en carregar el calendari «{0}»

en: The calendar is not marked for offline usage.
ca: No s'ha marcat el calendari per a l'ús en mode fora de línia.

en: Cannot save event
ca: No es pot desar l'esdeveniment

note: Translators: {0} is the name of the calendar source
en: “{0}” is a read-only calendar and cannot be modified. Please select a different calendar that can accept appointments.
ca: «{0}» és un calendari on podeu escriure. Seleccioneu un calendari diferent que pugui acceptar cites.

en: Cannot save task
ca: No es pot desar la tasca

note: Translators: {0} is the name of the calendar source
en: “{0}” does not support assigned tasks, please select a different task list.
ca: «{0}» no permet l'assignació de tasques. Hauríeu de seleccionar una altra llista de tasques.

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Error loading task list “{0}”
ca: S'ha produït un error en carregar la llista de tasques «{0}»

en: The task list is not marked for offline usage.
ca: No s'ha marcat la llista de tasques per a l'ús en mode fora de línia.

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Error loading memo list “{0}”
ca: S'ha produït un error en carregar la llista d'anotacions «{0}»

en: The memo list is not marked for offline usage.
ca: No s'ha marcat la llista d'anotacions per a l'ús en mode fora de línia.

note: Translators: {0} is the name of the calendar/memo list/task list.
en: Failed to add timezone to “{0}”
ca: No s'ha pogut afegir la zona horària a «{0}»

note: The {0} is a calendar/memo list/task list name, which is useless here
en: Failed to save attachments
ca: No s'han pogut desar els fitxers adjunts

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to open calendar “{0}”
ca: No s'ha pogut obrir el calendari «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to open memo list “{0}”
ca: No s'ha pogut obrir la llista d'anotacions «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to open task list “{0}”
ca: No s'ha pogut obrir la llista de tasques «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to create an event in the calendar “{0}”
ca: No s'ha pogut crear un esdeveniment al calendari «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to create a memo in the memo list “{0}”
ca: No s'ha pogut crear una anotació a la llista d'anotacions «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to create a task in the task list “{0}”
ca: No s'ha pogut crear una tasca a la llista de tasques «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to modify an event in the calendar “{0}”
ca: No s'ha pogut modificar un esdeveniment al calendari «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to modify a memo in the memo list “{0}”
ca: Ha fallat la modificació d'una anotació a la llista d'anotacions «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to modify a task in the task list “{0}”
ca: Ha fallat la modificació d'una tasca a la llista de tasques «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to delete an event in the calendar “{0}”
ca: Ha fallat la supressió d'un esdeveniment al calendari «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to delete a memo in the memo list “{0}”
ca: Ha fallat la supressió d'una anotació a la llista d'anotacions «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to delete a task in the task list “{0}”
ca: Ha fallat la supressió d'una tasca a la llista de tasques «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to update an event in the calendar “{0}”
ca: Ha fallat l'actualització d'un esdeveniment al calendari «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to update a memo in the memo list “{0}”
ca: Ha fallat l'actualització d'una anotació a la llista d'anotacions «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to update a task in the task list “{0}”
ca: Ha fallat l'actualització d'una tasca a la llista de tasques «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to send an event to the calendar “{0}”
ca: Ha fallat l'enviament d'un esdeveniment al calendari «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to send a memo to the memo list “{0}”
ca: Ha fallat l'enviament d'una anotació a la llista d'anotacions «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to send a task to the task list “{0}”
ca: Ha fallat l'enviament d'una tasca a la llista de tasques «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Error creating view for the calendar “{0}”
ca: Error en crear una vista per al calendari «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Error creating view for the task list “{0}”
ca: Error en crear una vista per a la llista de tasques «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Error creating view for the memo list “{0}”
ca: Error en crear una vista per a la llista d'anotacions «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to copy an event into the calendar “{0}”
ca: No s'ha pogut copiar un esdeveniment al calendari «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to copy a task into the task list “{0}”
ca: No s'ha pogut copiar la tasca a la llista de tasques «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to copy a memo into the memo list “{0}”
ca: No s'ha pogut copiar una anotació a la llista d'anotacions «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to move an event into the calendar “{0}”
ca: No s'ha pogut moure un esdeveniment al calendari «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to move a task into the task list “{0}”
ca: No s'ha pogut moure una tasca al llistat de tasques «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to move a memo into the memo list “{0}”
ca: No s'ha pogut moure una anotació a la llista d'anotacions «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to get an event from the calendar “{0}”
ca: Ha fallat l'obtenció d'un esdeveniment del calendari «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to get a task from the task list “{0}”
ca: Ha fallat l'obtenció d'una tasca de la llista de tasques «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to get a memo from the memo list “{0}”
ca: Ha fallat l'obtenció d'una anotació de la llista d'anotacions «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Copying an event into the calendar “{0}”
ca: S'està copiant un esdeveniment al calendari «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Copying a task into the task list “{0}”
ca: S'està copiant una tasca al llistat de tasques «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Copying a memo into the memo list “{0}”
ca: S'està copiant una anotació al llistat d'anotacions «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Moving an event into the calendar “{0}”
ca: S'està movent un esdeveniment al calendari «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Moving a task into the task list “{0}”
ca: S'està movent una tasca al llistat de tasques «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Moving a memo into the memo list “{0}”
ca: S'està movent una anotació al llistat d'anotacions «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to refresh calendar “{0}”
ca: Ha fallat el refresc del calendari «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to refresh task list “{0}”
ca: Ha fallat el refresc de la llista de tasques «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to refresh memo list “{0}”
ca: Ha fallat el refresc de la llista d'anotacions «{0}»

en: Failed to make an occurrence movable
ca: Ha fallat fer la coincidència movible

en: Something has gone wrong when displaying the event
ca: Alguna cosa ha anat malament mentre es mostrava l'esdeveniment

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the event. You can try again by moving to another event and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
ca: Un procés del WebKitWeb ha fallat a l'hora de mostrar l'esdeveniment. Podeu tornar-ho a intentar passant a un altre i tornant enrere. Si l'error persisteix, informeu-ne al Gitlab del GNOME.

en: Something has gone wrong when displaying the memo
ca: Alguna cosa ha anat malament mentre es mostrava l'anotació

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the memo. You can try again by moving to another memo and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
ca: Un procés del WebKitWeb ha fallat a l'hora de mostrar l'anotació. Podeu tornar-ho a intentar passant a un altre i tornant enrere. Si l'error persisteix, informeu-ne al Gitlab del GNOME.

en: Something has gone wrong when displaying the task
ca: Alguna cosa ha anat malament mentre es mostrava la tasca

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the task. You can try again by moving to another task and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
ca: Un procés del WebKitWeb ha fallat a l'hora de mostrar la tasca. Podeu tornar-ho a intentar passant a una altra i tornant enrere. Si l'error persisteix, informeu-ne al Gitlab del GNOME.

en: Do you want to detach event from the series?
ca: Voleu separar l'esdeveniment de la sèrie?

en: The event “{0}” will be detached from its series and saved as a new standalone event.
ca: L'esdeveniment «{0}» es desvincularà de la seva sèrie i es guardarà com un esdeveniment nou i independent.

en: _Detach and Create Copy
ca: _Separa i crea una còpia

en: Summary
ca: Resum

en: Description
ca: Descripció

en: Any Field
ca: Qualsevol camp

en: Classification
ca: Classificació

en: Public
ca: Públic

en: Private
ca: Privat

en: Confidential
ca: Confidencial

en: Organizer
ca: Organitzador

en: Attendee
ca: Assistents

en: Location
ca: Ubicació

en: Attachments
ca: Fitxers adjunts

en: Exist
ca: Existeix

en: Do Not Exist
ca: No existeix

en: Recurrence
ca: Periodicitat

en: Occurs
ca: Ocorre

en: Less Than
ca: Menor que

en: Exactly
ca: Exactament

en: More Than
ca: Major que

en: Summary Contains
ca: El resum conté

en: Description Contains
ca: La descripció conté

en: with one guest | with %d guests
ca[0]: amb un convidat/da
ca[1]: amb %d convidats/des

en: Comments: %s
ca: Comentaris: %s

[ctx: iCalendarStatus]
en: None
ca: Cap

[ctx: iCalendarStatus]
en: Tentative
ca: Provisional

[ctx: iCalendarStatus]
en: Confirmed
ca: Confirmat

[ctx: iCalendarStatus]
en: Draft
ca: Esborrany

[ctx: iCalendarStatus]
en: Not Started
ca: No ha començat

[ctx: iCalendarStatus]
en: Needs Action
ca: Es necessita una acció

[ctx: iCalendarStatus]
en: In Progress
ca: En curs

[ctx: iCalendarStatus]
en: Completed
ca: S'ha acabat

[ctx: iCalendarStatus]
en: Cancelled
ca: S'ha cancel·lat

en: Accepted
ca: Acceptat

en: Declined
ca: Declinat

en: Tentative
ca: Provisional

en: Delegated
ca: Delegat

en: Needs action
ca: Necessita una acció

note: Translators: 'Status' here means the state of the attendees, the resulting string will be in a form: * Status: Accepted: X   Declined: Y   ...
en: Status
ca: Estat

en: No Summary
ca: Sense resum

note: Translators: It will display "Organizer: NameOfTheUser <email@ofuser.com>"
en: Organizer: %s <%s>
ca: Organitzador: %s <%s>

note: Translators: It will display "Organizer: NameOfTheUser"
en: Organizer: %s
ca: Organitzador: %s

note: Translators: It will display "Location: PlaceOfTheMeeting" Translators: It will display "Location: LocationOfTheAppointment"
en: Location: %s
ca: Ubicació: %s

note: Translators: It will display "Start: ActualStartDateAndTime (DurationOfTheMeeting)"
en: Start: %s (%s)
ca: Inici: %s (%s)

note: Translators: It will display "Start: ActualStartDateAndTime" Translators: It will display "Start: StartDateAndTime"
en: Start: %s
ca: Inici: %s

note: Translators: It's for a task due date, it will display "Due: DateAndTime" Translators: It will display "Due: DueDateAndTime"
en: Due: %s
ca: Venciment: %s

note: Translators: It's for a task completed date, it will display "Completed: DateAndTime" Translators: It will display "Completed: DateAndTimeWhenCompleted"
en: Completed: %s
ca: Completat: %s

note: Translators: Default attachment filename.
en: attachment.dat
ca: adjunt.dat

en: Untitled
ca: Sense títol

en: Location:
ca: Ubicació:

en: Start Date:
ca: Data d'inici:

en: End Date:
ca: Data d'acabament:

en: Recurs:
ca: Periodicitat:

en: Due Date:
ca: Data de venciment:

en: Estimated duration:
ca: Durada estimada:

en: Status:
ca: Estat:

en: High
ca: Alta

en: Low
ca: Baixa

en: Priority:
ca: Prioritat:

en: Classification:
ca: Classificació:

en: Organizer:
ca: Organitzador:

en: Attendees:
ca: Assistents:

en: Web Page:
ca: Pàgina web:

en: New Appointment
ca: Cita nova

en: New All Day Event
ca: Esdeveniment de tot el dia nou

en: New Meeting
ca: Reunió nova

en: Go to Today
ca: Ves a avui

en: Go to Date
ca: Ves a una data

en: It has reminders.
ca: Té recordatoris.

en: It has recurrences.
ca: Té recurrències.

en: It is a meeting.
ca: És una reunió.

en: Calendar Event: Summary is %s.
ca: Esdeveniment del calendari: el resum és %s.

en: Calendar Event: It has no summary.
ca: Esdeveniment de calendari: no té resum.

en: calendar view event
ca: visualització del calendari per a un esdeveniment

en: Grab Focus
ca: Captura el focus

note: To translators: Here, "It" is either like "Work Week View: July 10th - July 14th, 2006." or "Day View: Thursday July 13th, 2006."
en: It has %d event. | It has %d events.
ca[0]: Té %d esdeveniment.
ca[1]: Té %d esdeveniments.

note: To translators: Here, "It" is either like "Work Week View: July 10th - July 14th, 2006." or "Day View: Thursday July 13th, 2006."
en: It has no events.
ca: No té esdeveniments.

note: To translators: First %s is the week, for example "July 10th - July 14th, 2006". Second %s is the number of events in this work week, for example "It has %d event/events." or  "It has no events."
en: Work Week View: %s. %s
ca: Visualització de setmana laboral: %s. %s

note: To translators: First %s is the day, for example "Thursday July 13th, 2006". Second %s is the number of events on this day, for example "It has %d event/events." or  "It has no events."
en: Day View: %s. %s
ca: Visualització de dia: %s. %s

en: calendar view for a work week
ca: visualització del calendari per a una setmana laboral

en: calendar view for one or more days
ca: visualització de calendari per a un o més dies

en: a table to view and select the current time range
ca: una taula per a visualitzar i seleccionar l'interval de temps actual

en: Jump button
ca: Botó per a saltar

en: Click here, you can find more events.
ca: Feu clic aquí per a veure més esdeveniments.

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Play a sound ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: Play a sound
ca: Reprodueix un so

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: Pop up an alert
ca: Mostra una alerta emergent

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Send an email ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: Send an email
ca: Envia un correu electrònic

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Run a program ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: Run a program
ca: Executa un programa

[ctx: cal-reminders]
en: Unknown action to be performed
ca: Es desconeix l'acció a fer

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s before the start
ca: %s %s abans de l'inici

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s after the start
ca: %s %s després de l'inici

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound"
en: %s at the start
ca: %s a l'inici

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s before the end
ca: %s %s abans del final

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s after the end
ca: %s %s després del final

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound"
en: %s at the end
ca: %s al final

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s is an absolute time, e.g. "10:00AM"
en: %s at %s
ca: %s a %s

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound". "Trigger types" are absolute or relative dates
en: %s for an unknown trigger type
ca: %s per a un tipus d'activador desconegut

en: Month View: %s. %s
ca: Visualització mensual: %s. %s

en: Week View: %s. %s
ca: Visualització setmanal: %s. %s

en: calendar view for a month
ca: visualització del calendari per a un mes

en: calendar view for one or more weeks
ca: visualització del calendari per a una o més setmanes

en: Modify a task | Modify %u tasks
ca[0]: Modifica una tasca
ca[1]: Modifica %u tasques

[ctx: ECompEditor]
en: Sta_rt date:
ca: Data d'_inici:

en: Creating view for calendar “%s”
ca: S'està creant una vista per al calendari «%s»

en: Creating view for task list “%s”
ca: S'està creant una vista per a la llista de tasques «%s»

en: Creating view for memo list “%s”
ca: S'està creant una vista per a la llista d'anotacions «%s»

en: Destination is read only
ca: La destinació és de només lectura

en: Copying events to the calendar “%s”
ca: S'estan copiant esdeveniments al calendari «%s»

en: Copying memos to the memo list “%s”
ca: S'estan copiant anotacions a la llista d'anotacions «%s»

en: Copying tasks to the task list “%s”
ca: S'estan copiant tasques a la llista de tasques «%s»

en: _Delete this item from all other recipient’s mailboxes?
ca: Voleu suprimir aquest element _de totes les bústies dels altres destinataris?

en: _Retract comment
ca: _Retira el missatge

en: Select Date
ca: Seleccioneu una data

en: Select _Today
ca: Selecciona av_ui

en: January
ca: gener

en: February
ca: febrer

en: March
ca: març

en: April
ca: abril

en: May
ca: maig

en: June
ca: juny

en: July
ca: juliol

en: August
ca: agost

en: September
ca: setembre

en: October
ca: octubre

en: November
ca: novembre

en: December
ca: desembre

en: You are modifying a recurring event. What would you like to modify?
ca: Esteu modificant un esdeveniment periòdic. Què voleu modificar?

en: You are delegating a recurring event. What would you like to delegate?
ca: Esteu delegant un esdeveniment periòdic. Què voleu delegar?

en: You are modifying a recurring task. What would you like to modify?
ca: Esteu modificant una tasca periòdica. Què voleu modificar?

en: You are modifying a recurring memo. What would you like to modify?
ca: Esteu modificant una anotació periòdica. Què voleu modificar?

en: This Instance Only
ca: Només aquest cas

en: This and Prior Instances
ca: Aquest cas i els anteriors

en: This and Future Instances
ca: Aquest cas i els futurs

en: All Instances
ca: Tots els casos

en: Send my reminders with this event
ca: Envia els meus recordatoris amb aquest esdeveniment

en: Notify new attendees _only
ca: Notifica n_omés els assistents nous

en: Cut selected events to the clipboard
ca: Retalla els esdeveniments seleccionats al porta-retalls

en: Copy selected events to the clipboard
ca: Copia els esdeveniments seleccionats al porta-retalls

en: Paste events from the clipboard
ca: Enganxa els esdeveniments del porta-retalls

en: Delete selected events
ca: Suprimeix els esdeveniments seleccionats

en: Pasted text doesn’t contain valid iCalendar data
ca: El text enganxat no conté dades vàlides de l'iCalendar

en: Default calendar not found
ca: No s'ha trobat el calendari per defecte

en: Default memo list not found
ca: No s'ha trobat la llista d'anotacions per defecte

en: Default task list not found
ca: No s'ha trobat la llista de tasques per defecte

en: No suitable component found
ca: No s'ha trobat el component adient

en: Pasting iCalendar data
ca: S'estan enganxant dades de l'iCalendar

en: %d %b %Y
ca: %-d %b del %Y

note: strftime format %d = day of month, %b = abbreviated month name. * Don't use any other specifiers. strftime format %d = day of month, %b = abbreviated * month name. You can change the order but don't * change the specifiers or add anything.
en: %d %b
ca: %-d %b

en: %A %d %b %Y
ca: %A, %-d %b del %Y

note: strftime format %a = abbreviated weekday name, %d = day of month, * %b = abbreviated month name. Don't use any other specifiers. strftime format %a = abbreviated weekday name, * %d = day of month, %b = abbreviated month name. * You can change the order but don't change the * specifiers or add anythi
en: %a %d %b
ca: %a %-d %b

en: %a %d %b %Y
ca: %a %-d %b del %Y

en: %d appointment | %d appointments
ca[0]: %d cita
ca[1]: %d cites

en: %d selected
ca: %d seleccionades

en: Start Date
ca: Data d'inici

en: End Date
ca: Data d'acabament

en: Created
ca: Creat

en: Last modified
ca: Darrera modificació

en: Source
ca: Font

en: Type
ca: Tipus

en: Unknown
ca: Es desconeix

en: Source with UID “%s” not found
ca: No s'ha trobat la font amb l'UID «%s»

en: Creating an event
ca: S'està creant un esdeveniment

en: Creating a memo
ca: S'està creant una anotació

en: Creating a task
ca: S'està creant una tasca

en: Recurring
ca: Periòdic

en: Assigned
ca: Assignat

en: Yes
ca: Sí

en: Free
ca: Lliure

en: Busy
ca: Ocupat

en: The geographical position must be entered in the format: 
    
    45.436845,125.862501
ca: La posició geogràfica s'ha d'introduir amb el format: 
    
    45.436845,125.862501

en: In Progress
ca: En curs

en: Modifying an event
ca: S'està modificant un esdeveniment

en: Modifying a memo
ca: S'està modificant una anotació

en: Modifying a task
ca: S'està modificant una tasca

en: Removing an event
ca: S'està suprimint un esdeveniment

en: Removing a memo
ca: S'està suprimint una anotació

en: Removing a task
ca: S'està suprimint una tasca

en: Deleting an event | Deleting %d events
ca[0]: S'està suprimint l'esdeveniment
ca[1]: S'estan suprimint %d esdeveniments

en: Deleting a memo | Deleting %d memos
ca[0]: S'està suprimint l'anotació
ca[1]: S'estan suprimint %d anotacions

en: Deleting a task | Deleting %d tasks
ca[0]: S'està suprimint la tasca
ca[1]: S'estan suprimint %d tasques

en: Pasting an event | Pasting %d events
ca[0]: S'està enganxant l'esdeveniment
ca[1]: S'estan enganxant %d esdeveniments

en: Pasting a memo | Pasting %d memos
ca[0]: S'està enganxant l'anotació
ca[1]: S'estan enganxant %d anotacions

en: Pasting a task | Pasting %d tasks
ca[0]: S'està enganxant la tasca
ca[1]: S'estan enganxant %d tasques

en: Updating an event
ca: S'està actualitzant un esdeveniment

en: Updating a memo
ca: S'està actualitzant una anotació

en: Updating a task
ca: S'està actualitzant una tasca

en: Getting events to purge in the calendar “%s”
ca: S'està fent que els esdeveniments es purguin al calendari «%s»

en: Getting memos to purge in the memo list “%s”
ca: S'està fent que les anotacions es purguin a la llista d'anotacions «%s»

en: Getting tasks to purge in the task list “%s”
ca: S'està fent que les tasques es purguin a la llista de tasques «%s»

en: Purging events in the calendar “%s”
ca: S'estan purgant els esdeveniments al calendari «%s»

en: Purging memos in the memo list “%s”
ca: S'estan purgant les anotacions al llistat d'anotacions «%s»

en: Purging tasks in the task list “%s”
ca: S'estan purgant les tasques al llistat de tasques «%s»

en: Purging events
ca: S'estan purgant els esdeveniments

en: Purging memos
ca: S'estan purgant les anotacions

en: Purging tasks
ca: S'estan purgant les tasques

en: Expunging completed tasks
ca: S'estan suprimint les tasques completades

en: Moving an event | Moving %d events
ca[0]: S'està movent un esdeveniment
ca[1]: S'estan movent %d esdeveniments

en: Copying an event | Copying %d events
ca[0]: S'està copiant l'esdeveniment
ca[1]: S'estan copiant %d esdeveniments

en: Moving a memo | Moving %d memos
ca[0]: S'està desplaçant l'anotació
ca[1]: S'estan desplaçant %d anotacions

en: Copying a memo | Copying %d memos
ca[0]: S'està copiant l'anotació
ca[1]: S'estan copiant %d anotacions

en: Moving a task | Moving %d tasks
ca[0]: S'està movent la tasca
ca[1]: S'estan movent %d tasques

en: Copying a task | Copying %d tasks
ca[0]: S'està copiant una tasca
ca[1]: S'estan copiant %d tasques

note: strftime format of a weekday, a date and a time, 24-hour.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M:%S
ca: %a %d/%m/%Y %-H:%M:%S

note: strftime format of a weekday, a date and a time, 12-hour.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
ca: %a %d-%m-%Y %I:%M:%S %p

en: The date must be entered in the format: 
    %s
ca: Heu d'introduir la data segons el format següent: 
    
    %s

en: Event’s time is in the past
ca: L'hora de l'esdeveniment és al passat

en: Event cannot be edited, because the selected calendar could not be opened
ca: No es pot editar l'esdeveniment perquè el calendari seleccionat no s'ha pogut obrir

en: Event cannot be edited, because the selected calendar is read only
ca: No es pot editar l'esdeveniment perquè el calendari seleccionat és de només lectura

en: Changes made to the event will not be sent to the attendees, because you are not the organizer
ca: Els canvis fets a l'esdeveniment no s'enviaran als assistents, perquè no sou l'organitzador

en: Start date is not a valid date
ca: La data d'inici no és vàlida

en: Start time is not a valid time
ca: L'hora d'inici no és vàlida

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: End date is not a valid date
ca: La data d'acabament no és vàlida

en: End time is not a valid time
ca: L'hora d'acabament no és vàlida

en: Toggles whether to display categories
ca: Commuta la visualització de categories

en: Time _Zone
ca: Fus h_orari

en: Toggles whether the time zone is displayed
ca: Commuta la visualització del fus horari

en: All _Day Event
ca: Esdeveniment de tot el _dia

en: Toggles whether to have All Day Event
ca: Commuta per a tenir l'esdeveniment tot el dia

en: Show Time as _Busy
ca: Mostra el temps com a _ocupat

en: Toggles whether to show time as busy
ca: Commuta la visualització del temps com a ocupat

en: Pu_blic
ca: Pú_blic

en: Classify as public
ca: Classifica com a públic

en: _Private
ca: _Privat

en: Classify as private
ca: Classifica com a privat

en: _Confidential
ca: _Confidencial

en: Classify as confidential
ca: Classifica com a confidencial

[ctx: ECompEditor]
en: _Start time:
ca: Hora d'ini_ci:

[ctx: ECompEditor]
en: _End time:
ca: Hora d'acabam_ent:

[ctx: ECompEditor]
en: All da_y event
ca: Esdeveniment de tot el d_ia

[ctx: ECompEditorPage]
en: Reminders
ca: Recordatoris

[ctx: ECompEditorPage]
en: Recurrence
ca: Periodicitat

[ctx: ECompEditorPage]
en: Attachments
ca: Fitxers adjunts

[ctx: ECompEditorPage]
en: Schedule
ca: Planificació

en: Meeting — %s
ca: Reunió — %s

en: Appointment — %s
ca: Cita — %s

en: New note
ca: Nota nova

en: Memo cannot be edited, because the selected memo list could not be opened
ca: No es pot editar l'anotació perquè la llista d'anotacions seleccionada no s'ha pogut obrir

en: Memo cannot be edited, because the selected memo list is read only
ca: No es pot editar l'anotació perquè la llista d'anotacions seleccionada és de només lectura

en: Changes made to the memo will not be sent to the attendees, because you are not the organizer
ca: Els canvis fets a la nota no s'enviaran als assistents, perquè no sou l'organitzador

en: _List:
ca: _Llista:

en: Assigned Memo — %s
ca: Anotació assignada — %s

en: Memo — %s
ca: Anotació — %s

en: Attachment | Attachments
ca[0]: Fitxer adjunt
ca[1]: Fitxers adjunts

en: Could not load “%s”
ca: No s'ha pogut carregar «%s»

en: Could not load the attachment
ca: No s'ha pogut carregar l'adjunt

en: Some attachments are still being downloaded. Please wait until the download is finished.
ca: Encara s'estan baixant alguns fitxers adjunts. Espereu fins que s'acabi la baixada.

en: Attachment “%s” cannot be found, remove it from the list, please
ca: No es pot trobar l'adjunt «%s», elimineu-lo de la llista

en: Attachment “%s” doesn’t have valid URI, remove it from the list, please
ca: L'adjunt «%s» no té un URI vàlid, elimineu-lo de la llista

en: _Attachment…
ca: Fitxers _adjunts…

en: Attach a file
ca: Adjunta un fitxer

en: _Attachments
ca: Fitxers _adjunts

en: Show attachments
ca: Mostra els adjunts

en: Icon View
ca: Vista d'icones

en: List View
ca: Vista de llista

en: Cannot find attendee “%s” in the list of attendees
ca: No s'ha pogut trobar l'assistent «%s» a la llista d'assistents

en: Not enough rights to delete attendee “%s”
ca: Drets insuficients per a suprimir l'assistent «%s»

en: Failed to delete selected attendee | Failed to delete selected attendees
ca[0]: No s'ha pogut suprimir l'assistent seleccionat
ca[1]: No s'han pogut suprimir els assistents seleccionats

en: Organizer address is not a valid user mail address
ca: L'adreça de l'organitzador no és vàlida com adreça de correu

en: A_ttendees
ca: Assis_tents

en: Toggles whether the Attendees are displayed
ca: Commuta si es mostren els assistents

en: R_ole Field
ca: Camp del r_ol

en: Toggles whether the Role field is displayed
ca: Commuta la visualització del camp del rol

en: _RSVP
ca: Esperem la vostra _resposta

en: Toggles whether the RSVP field is displayed
ca: Commuta si s'ha de mostrar el camp RSVP

en: _Status Field
ca: Camp d'e_stat

en: Toggles whether the Status field is displayed
ca: Commuta la visualització del camp d'estat

en: _Type Field
ca: Camp de _tipus

en: Toggles whether the Attendee Type is displayed
ca: Commuta la visualització del camp del tipus d'assistent

en: An organizer is required.
ca: Cal un organitzador.

en: At least one attendee is required.
ca: Cal un assistent com a mínim.

en: Or_ganizer:
ca: Or_ganitzador:

en: Override color of the event. If not set, then color of the calendar is used.
ca: Sobreescriu el color de l'esdeveniment. Si no es defineix, s'utilitza el del calendari.

en: Override color of the memo. If not set, then color of the memo list is used.
ca: Sobreescriu el color de l'anotació. Si no es defineix, s'utilitza el de la llista de l'anotació.

note: E_SOURCE_EXTENSION_TASK_LIST
en: Override color of the task. If not set, then color of the task list is used.
ca: Sobreescriu el color de la tasca. Si no es defineix, s'utilitza el de la llista de la tasca.

[ctx: ECompEditor]
en: Atte_ndees…
ca: Assist_ents…

en: _Edit
ca: _Edita

en: Add exception
ca: Afegeix una excepció

en: Modify exception
ca: Modifica l'excepció

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] week(s) on [Wednesday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after the 'on', name of a week day always follows.
en: on
ca: el

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [first] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'first', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: first
ca: primer

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: here, "second" is the ordinal number (like "third"), not the time division (like "minute") * Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [second] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'second', e
en: second
ca: segon

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [third] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'third', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: third
ca: tercer

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [fourth] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'fourth', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: fourth
ca: quart

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [fifth] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'fifth', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: fifth
ca: cinquè

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [last] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'last', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: last
ca: últim

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [Other date] [11th to 20th] [17th] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]).
en: Other Date
ca: Una altra data

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [1st to 10th] [7th] [forever]' (dropd
en: 1st to 10th
ca: de l'1 al 10

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [11th to 20th] [17th] [forever]' (dro
en: 11th to 20th
ca: de l'11 al 20

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [21th to 31th] [27th] [forever]' (dro
en: 21st to 31st
ca: del 21 al 31

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: For Translator : 'day' is part of the sentence of the form 'appointment recurs/Every [x] month(s) on the [first] [day] [forever]' * (dropdown menu options are in[square brackets]). This means that after 'first', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always f
en: day
ca: dia

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Monday
ca: dilluns

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Tuesday
ca: dimarts

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Wednesday
ca: dimecres

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Thursday
ca: dijous

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Friday
ca: divendres

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Saturday
ca: dissabte

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Sunday
ca: diumenge

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: 'This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [second] [Tuesday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets])."
en: on the
ca: al

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: occurrences
ca: ocurrències

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: This appointment rec_urs
ca: Aq_uesta cita és periòdica

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This task recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: This task rec_urs
ca: Aq_uesta tasca és periòdica

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This memo recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: This memo rec_urs
ca: Aq_uesta anotació és periòdica

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This component recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: This component rec_urs
ca: Aq_uest component és periòdic

en: Recurrence exception date is invalid
ca: La data de periodicitat no és vàlida

en: End time of the recurrence is before the start
ca: L'hora d'acabament de la periodicitat és anterior a la d'inici

en: R_ecurrence
ca: P_eriodicitat

en: Set or unset recurrence
ca: Estableix o no la periodicitat

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: Every
ca: cada

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: day(s)
ca: dies

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: week(s)
ca: setmanes

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: month(s)
ca: mesos

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: year(s)
ca: anys

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: for
ca: durant

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: until
ca: fins a

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: forever
ca: per sempre

en: This appointment contains recurrences that Evolution cannot edit.
ca: Aquesta cita conté periodicitats que l'Evolution no pot editar.

en: Exceptions
ca: Excepcions

en: A_dd
ca: A_fegeix

en: Re_move
ca: Sup_rimeix

en: Preview
ca: Previsualització

en: Send To
ca: Envia a

en: _Reminders
ca: _Recordatoris

en: Set or unset reminders
ca: Estableix o no recordatoris

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: "None" for "No reminder set"
en: None
ca: Cap

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: This constructs predefined reminder's description, for example "15 minutes before", "1 hour before", "1 day before", but, if user has set, also more complicated strings like "2 days 13 hours 1 minute before".
en: %s before
ca: %s abans

[ctx: cal-reminders]
en: at the start
ca: a l'inici

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: "Custom" for "Custom reminder set"
en: Custom
ca: Personalitzat

en: Add predefined time…
ca: Afegeix una hora predefinida…

en: Remove predefined times
ca: Suprimeix les hores predefinides

en: Set a custom predefined time to
ca: Estableix l'hora predefinida personalitzada a

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: this is part of: "Set a custom predefined time to [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: da_ys
ca: _dies

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: this is part of: "Set a custom predefined time to [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _hours
ca: _hores

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: this is part of: "Set a custom predefined time to [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _minutes
ca: _minuts

en: _Add time
ca: _Afegeix una hora

en: Reminders
ca: Recordatoris

en: _Reminder
ca: _Recordatori

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: minute(s)
ca: minut(s)

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ hour(s) ] [ before ] [ start ]
en: hour(s)
ca: hores

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ day(s) ] [ before ] [ start ]
en: day(s)
ca: dies

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: before
ca: abans de

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ after ] [ start ]
en: after
ca: després de

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: start
ca: l'inici

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ end ]
en: end
ca: la fi

note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ minutes ]
en: Re_peat the reminder
ca: Re_peteix el recordatori

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ minutes ]
en: extra times every
ca: ocasions extres cada

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ minutes ]
en: minutes
ca: minuts

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ hours ]
en: hours
ca: hores

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ days ]
en: days
ca: dies

[ctx: cal-reminders]
note: page_reminders->priv->custom_email_entry is initialized on demand
en: Custom _message
ca: _Missatge personalitzat

[ctx: cal-reminders]
en: Custom reminder _sound
ca: _So del recordatori personalitzat

en: Select a sound file
ca: Seleccioneu un fitxer de so

en: _Program:
ca: _Programa:

en: _Send To:
ca: _Envia a:

en: _Schedule
ca: Plani_fica

en: Query free / busy information for the attendees
ca: Sol·licita la informació de lliure/ocupat dels assistents

[ctx: ECompEditor]
en: _Summary:
ca: Re_sum:

en: Click here to open the URL
ca: Feu clic aquí per a obrir l'URL

en: Click here to open map
ca: Feu clic aquí per a obrir el mapa

[ctx: ECompEditor]
en: _Location:
ca: _Ubicació:

en: Edit as text
ca: Edita com a text

en: View as text
ca: Mostra com a text

en: View as HTML
ca: Mostra com a HTML

[ctx: ECompEditor]
en: _Description:
ca: _Descripció:

[ctx: ECompEditor]
en: _Web page:
ca: Pàgina _web:

[ctx: ECompEditor]
en: D_ue date:
ca: Data de _venciment:

[ctx: ECompEditor]
en: Date _completed:
ca: Data d'a_cabament:

[ctx: ECompEditor]
en: Public
ca: Públic

[ctx: ECompEditor]
en: Private
ca: Privat

[ctx: ECompEditor]
en: Confidential
ca: Confidencial

[ctx: ECompEditor]
en: C_lassification:
ca: C_lassificació:

[ctx: ECompEditor]
en: _Status:
ca: E_stat:

[ctx: ECompEditor]
en: Undefined
ca: No s'ha definit

[ctx: ECompEditor]
en: High
ca: Alta

[ctx: ECompEditor]
en: Low
ca: Baixa

[ctx: ECompEditor]
en: Priorit_y:
ca: Pr_ioritat:

[ctx: ECompEditor]
en: Percent complete:
ca: Percentatge completat:

[ctx: ECompEditor]
en: Time _zone:
ca: Fu_s horari:

[ctx: ECompEditor]
en: Show time as _busy
ca: Mostra el temps com a _ocupat

[ctx: ECompEditor]
note: Translators: This 'None' is meant for 'Color' in calendar component editor, like 'None color'
en: None
ca: Cap

en: Esti_mated duration:
ca: Durada estim_ada:

en: Task’s start date is in the past
ca: La data d'inici de la tasca es troba en el passat

en: Task’s due date is in the past
ca: La data de venciment de la tasca es troba en el passat

en: Task cannot be edited, because the selected task list could not be opened
ca: No es pot editar la tasca perquè la llista de tasques seleccionada no s'ha pogut obrir

en: Task cannot be edited, because the selected task list is read only
ca: No es pot editar la tasca perquè la llista de tasques seleccionada és de només lectura

en: Changes made to the task will not be sent to the attendees, because you are not the organizer
ca: Els canvis fets a la tasca no s'enviaran als assistents, perquè no sou l'organitzador

en: Due date is not a valid date
ca: La data de venciment no és vàlida

en: Completed date is not a valid date
ca: La data d'acabament no és vàlida

en: Completed date cannot be in the future
ca: La data d'acabament no pot ser al futur

en: Due date cannot be the same as the Start date
ca: La data de venciment no pot ser la data d'inici

en: Start date is required for recurring tasks
ca: Cal una data d'inici per tasques periòdiques

en: All _Day Task
ca: Esdeveniment de tot el _dia

en: Toggles whether to have All Day Task
ca: Commuta per a tenir la tasca tot el dia

en: Assigned Task — %s
ca: Tasca assignada - %s

en: Task — %s
ca: Tasca - %s

en: attachment
ca: adjunt

en: Sending notifications to attendees…
ca: S'estan enviant notificacions als assistents…

en: Saving changes…
ca: S'estan desant els canvis…

en: Save and Close
ca: Desa i tanca

note: == Button box ==
en: _Close
ca: Tan_ca

en: Close the current window
ca: Tanca la finestra actual

note: copy menu item
en: _Copy
ca: _Copia

en: Copy the selection
ca: Copia la selecció

note: cut menu item
en: Cu_t
ca: Re_talla

en: Cut the selection
ca: Retalla la selecció

en: Delete the selection
ca: Suprimeix la selecció

en: View help
ca: Visualitza l'ajuda

note: paste menu item
en: _Paste
ca: _Enganxa

en: Paste the clipboard
ca: Enganxa el porta-retalls

en: _Print…
ca: Im_primeix…

en: Pre_view…
ca: _Previsualització…

en: Select _All
ca: Seleccion_a-ho tot

en: Select all text
ca: Selecciona tot el text

en: _Classification
ca: _Classificació

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Insert
ca: _Insereix

en: _Options
ca: _Opcions

en: _View
ca: _Visualitza

en: Save current changes
ca: Desa els canvis actuals

en: Save current changes and close editor
ca: Desa els canvis actuals i tanca l'editor

en: Show _toolbar
ca: Mos_tra la barra d'eines

note: strftime format %A = full weekday name, %d = day of month, * %B = full month name. Don't use any other specifiers. strftime format %A = full weekday name, %d = day of * month, %B = full month name. You can change the * order but don't change the specifiers or add * anything.
en: %A %d %B
ca: %A, %-d %B

note: To Translators: the %d stands for a week number, it's value between 1 and 52/53
en: Week %d
ca: Setmana %d

note: Translators: %02i is the number of minutes; * this is a context menu entry to change the * length of the time division in the calendar * day view, e.g. a day is displayed in * 24 "60 minute divisions" or * 48 "30 minute divisions".
en: %02i minute divisions
ca: %02i divisions de minut

en: Show the second time zone
ca: Mostra el segon fus horari

[ctx: cal-second-zone]
note: Translators: "None" indicates no second time zone set for a day view
en: None
ca: Cap

en: Select…
ca: Selecciona…

[ctx: estimated-duration]
en: None
ca: Res

en: Set an estimated duration for
ca: Estableix una durada estimada de

[ctx: estimated-duration]
note: Translators: this is part of: "Set an estimated duration for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _days
ca: _dies

[ctx: estimated-duration]
note: Translators: this is part of: "Set an estimated duration for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _hours
ca: _hores

[ctx: estimated-duration]
note: Translators: this is part of: "Set an estimated duration for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _minutes
ca: _minuts

en: _Set
ca: A_ssigna

en: Chan_ge…
ca: Can_via…

en: Required Participants
ca: Participants obligatoris

en: Optional Participants
ca: Participants opcionals

en: Resources
ca: Recursos

en: Chair Persons
ca: Presidents

en: Attendees
ca: Assistents

en: Group
ca: Grup

en: Resource
ca: Recurs

en: Room
ca: Habitació

en: Chair
ca: President

en: Required Participant
ca: Participant obligatori

en: Optional Participant
ca: Participant opcional

en: Non-Participant
ca: No hi participa

en: Needs Action
ca: Necessita una acció

note: To translators: RSVP means "please reply"
en: RSVP
ca: Esperem la vostra resposta

en: Completed
ca: Completada

en: In Process
ca: En curs

en: Enter password to access free/busy information on server %s as user %s
ca: Introduïu la contrasenya de l'usuari %s al servidor %s per a accedir a la informació de lliure/ocupat

en: Failure reason: %s
ca: Motiu de la fallada: %s

en: Enter password
ca: Introduïu la contrasenya

en: Out of Office
ca: Fora de l'oficina

en: No Information
ca: Cap informació

en: Atte_ndees…
ca: Assist_ents…

en: O_ptions
ca: O_pcions

en: Show _only working hours
ca: M_ostra només les hores de treball

en: Show _zoomed out
ca: Reduei_x l'ampliació

en: _Update free/busy
ca: Act_ualitza lliure/ocupat

en: _Autopick
ca: Tria _automàtica

en: _All people and resources
ca: Tot_es les persones i recursos

en: All _people and one resource
ca: Totes les _persones i un recurs

en: _Required people
ca: Pe_rsones necessàries

en: Required people and _one resource
ca: Pers_ones necessàries i un recurs

en: _Start time:
ca: Hora d'_inici:

en: _End time:
ca: Hora d'acabam_ent:

en: Summary: %s
    Location: %s
ca: Resum: %s
    Ubicació: %s

en: Summary: %s
ca: Resum: %s

en: Click here to add an attendee
ca: Feu clic per a afegir un assistent

en: Member
ca: Membre

en: Delegated To
ca: Delegat a

en: Delegated From
ca: Delegat de

en: Common Name
ca: Nom de pila

en: Language
ca: Idioma

en: Cut selected memos to the clipboard
ca: Retalla les anotacions seleccionades al porta-retalls

en: Copy selected memos to the clipboard
ca: Copia les anotacions seleccionades al porta-retalls

en: Paste memos from the clipboard
ca: Enganxa les anotacions del porta-retalls

en: Delete selected memos
ca: Suprimeix les anotacions seleccionades

en: Select all visible memos
ca: Selecciona totes les anotacions visibles

en: Click to add a memo
ca: Feu clic per a afegir una anotació

en: Undefined
ca: No s'ha definit

en: Cut selected tasks to the clipboard
ca: Retalla les tasques seleccionades al porta-retalls

en: Copy selected tasks to the clipboard
ca: Copia les tasques seleccionades al porta-retalls

en: Paste tasks from the clipboard
ca: Enganxa les tasques del porta-retalls

en: Delete selected tasks
ca: Suprimeix la tasca seleccionada

en: Select all visible tasks
ca: Selecciona totes les tasques visibles

en: Click to add a task
ca: Feu clic per a afegir una tasca

en: Start date
ca: Data d'inici

en: Completion date
ca: Data d'acabament

en: Complete
ca: Acabat

en: Due date
ca: Data de venciment

en: % Complete
ca: % acabat

en: Priority
ca: Prioritat

en: Estimated duration
ca: Durada estimada

[ctx: timezone]
note: Translators: 'None' for a time zone, like 'No time zone being set'
en: None
ca: Cap

en: Select Timezone
ca: Seleccioneu un fus horari

note: Translators: It will display "Time: StartDateAndTime (Duration)"
en: Time: %s %s
ca: Hora: %s %s

note: strftime format of a weekday and a date.
en: Today
ca: Avui

note: strftime format of a weekday and a date.
en: Tomorrow
ca: Demà

en: Tasks without Due date
ca: Tasques sense data de venciment

en: New _Appointment…
ca: _Cita nova…

en: New _Meeting…
ca: _Reunió nova…

en: New _Task…
ca: _Tasca nova…

en: _New Assigned Task…
ca: Tasca assignada _nova…

en: _Open…
ca: _Obre…

en: _Delete This Instance…
ca: Su_primeix aquest cas…

en: Delete This and F_uture Occurrences…
ca: S_uprimeix aquesta i futures ocurrències…

en: D_elete All Instances…
ca: Suprimei_x tots els casos…

en: _Delete…
ca: _Suprimeix…

en: _Show Tasks without Due date
ca: Mo_stra les tasques sense data de venciment

en: To Do
ca: Per a fer

note: strftime format %d = day of month, %B = full * month name. You can change the order but don't * change the specifiers or add anything.
en: %d %B
ca: %-d %B

en: %u event | %u events
ca[0]: %u esdeveniment
ca[1]: %u esdeveniments

en: An organizer must be set.
ca: S'ha d'especificar un organitzador.

en: At least one attendee is necessary
ca: Cal un assistent com a mínim

en: Event information
ca: Informació de l'esdeveniment

en: Task information
ca: Informació de la tasca

en: Memo information
ca: Informació de l'anotació

en: Free/Busy information
ca: Informació lliure/ocupat

en: Calendar information
ca: Informació del calendari

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Accepted: Meeting Name".
en: Accepted
ca: Acceptada

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Tentatively Accepted: Meeting Name".
en: Tentatively Accepted
ca: Acceptada provisionalment

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Declined: Meeting Name". Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Declined: Meeting Name".
en: Declined
ca: Declinada

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Delegated: Meeting Name".
en: Delegated
ca: Delegada

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Updated: Meeting Name".
en: Updated
ca: Actualitzada

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Cancel: Meeting Name".
en: Cancel
ca: Cancel·lada

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Refresh: Meeting Name".
en: Refresh
ca: Actualitzada

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Counter-proposal: Meeting Name".
en: Counter-proposal
ca: Contraproposta

en: Free/Busy information (%s to %s)
ca: Informació lliure/ocupat (%s a %s)

en: iCalendar information
ca: Informació d'iCalendar

en: Unable to book a resource, the new event collides with some other.
ca: No s'ha pogut reservar un recurs, l'esdeveniment nou coincideix amb un altre.

en: Unable to book a resource, error:
ca: No s'ha pogut reservar un recurs. Error:

en: You must be an attendee of the event.
ca: Heu de ser un assistent de l'esdeveniment.

en: Sending an event
ca: S'està enviant un esdeveniment

en: Sending a memo
ca: S'està enviant una anotació

en: Sending a task
ca: S'està enviant una tasca

en: Original Appointment
ca: Cita original

en: %d day | %d days
ca[0]: %d dia
ca[1]: %d dies

en: %d hour | %d hours
ca[0]: %d hora
ca[1]: %d hores

en: %d minute | %d minutes
ca[0]: %d minut
ca[1]: %d minuts

note: TRANSLATORS: here, "second" is the time division (like "minute"), not the ordinal number (like "third")
en: %d second | %d seconds
ca[0]: %d segon
ca[1]: %d segons

note: G_DATE_BAD_WEEKDAY Translators: These are workday abbreviations, * e.g. Su=Sunday and Th=thursday G_DATE_MONDAY
en: Mo
ca: dl

note: G_DATE_TUESDAY
en: Tu
ca: dm

note: G_DATE_WEDNESDAY
en: We
ca: dc

note: G_DATE_THURSDAY
en: Th
ca: dj

note: G_DATE_FRIDAY
en: Fr
ca: dv

note: G_DATE_SATURDAY
en: Sa
ca: ds

note: G_DATE_SUNDAY
en: Su
ca: dg

note: Translators: This is part of "START to END" text, * where START and END are date/times.
en:  to
ca:  a

note: Translators: This is part of "START to END * (Completed COMPLETED)", where COMPLETED is a * completed date/time.
en:  (Completed
ca:  (Completada

note: Translators: This is part of "Completed COMPLETED", * where COMPLETED is a completed date/time.
en: Completed
ca: Completada

note: Translators: This is part of "START (Due DUE)", * where START and DUE are dates/times.
en:  (Due
ca:  (Venciment

note: Translators: This is part of "Due DUE", * where DUE is a date/time due the event * should be finished.
en: Due
ca: Venciment

en: Appointment
ca: Cita

en: Task
ca: Tasca

en: Memo
ca: Anotació

en: Attendees:
ca: Assistents:

en: Estimated duration: %s
ca: Durada estimada: %s

en: Status: %s
ca: Estat: %s

en: Priority: %s
ca: Prioritat: %s

en: Percent Complete: %i
ca: Percentatge completat: %i

en: Contacts:
ca: Contactes:

en: Not Started
ca: No s'ha iniciat

en: In progress
ca: En curs

en: % Completed
ca: % acabat

en: is greater than
ca: és més gran que

en: is less than
ca: és més petita que

en: Current State
ca: Estat actual

en: is Overdue
ca: ha vençut

en: is Scheduled
ca: està planificada

en: is not Scheduled
ca: no està planificada

en: Due In
ca: Venciment en

en: Next Days
ca: Següents dies

en: Previous Days
ca: Dies anteriors

en: Appointments and Meetings
ca: Cites i reunions

en: New Calendar
ca: Calendari nou

en: New Task List
ca: Llista de tasques nova

en: Cre_ate new calendar
ca: Cre_a un calendari nou

en: Cre_ate new task list
ca: Cre_a una llista de tasques nova

en: Opening calendar
ca: Calendari d'obertura

en: iCalendar files (.ics)
ca: fitxers de l'iCalendar (.ics)

en: Evolution iCalendar importer
ca: Importador de l'iCalendar de l'Evolution

en: vCalendar files (.vcs)
ca: fitxers del vCalendar (.vcs)

en: Evolution vCalendar importer
ca: Importador del vCalendar de l'Evolution

en: Calendar Events
ca: Esdeveniments del calendari

en: GNOME Calendar
ca: Calendari del GNOME

en: Evolution Calendar intelligent importer
ca: Importador intel·ligent del calendari de l'Evolution

[ctx: iCalImp]
en: Meeting
ca: Reunió

[ctx: iCalImp]
en: Event
ca: Esdeveniment

[ctx: iCalImp]
en: Task
ca: Tasca

[ctx: iCalImp]
en: Memo
ca: Anotació

[ctx: iCalImp]
en: is an instance
ca: és un cas

[ctx: iCalImp]
note: have ? NULL :
en: has recurrences
ca: té recurrències

[ctx: iCalImp]
en: has reminders
ca: té recordatoris

[ctx: iCalImp]
en: has attachments
ca: té adjuncions

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification
en: Public
ca: Públic

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification
en: Private
ca: Privada

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification
en: Confidential
ca: Confidencial

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification section name
en: Classification
ca: Classificació

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's summary Translators: Column header for a component summary
en: Summary
ca: Resum

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's location
en: Location
ca: Ubicació

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's start time Translators: Column header for a component start date/time
en: Start
ca: Inici

[ctx: iCalImp]
note: Translators: 'Due' like the time due a task should be finished
en: Due
ca: Venciment

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's end time
en: End
ca: Final

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's complete value (either percentage, or a date/time of a completion)
en: Completed
ca: Completada

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's organizer
en: Organizer
ca: Organitzador

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's attendees
en: Attendees
ca: Assistents

[ctx: iCalImp]
en: Description
ca: Descripció

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Column header for a component type; it can be Event, Task or Memo
en: Type
ca: Tipus

note: * * This program is free software; you can redistribute it and/or modify it * under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by * the Free Software Foundation. * This program is distributed in the hope that it will be useful, but * WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implie
en: Africa/Abidjan
ca: Àfrica/Abidjan

en: Africa/Accra
ca: Àfrica/Accra

en: Africa/Addis_Ababa
ca: Àfrica/Addis_Ababa

en: Africa/Algiers
ca: Àfrica/Algiers

en: Africa/Asmera
ca: Àfrica/Asmera

en: Africa/Bamako
ca: Àfrica/Bamako

en: Africa/Bangui
ca: Àfrica/Bangui

en: Africa/Banjul
ca: Àfrica/Banjul

en: Africa/Bissau
ca: Àfrica/Bissau

en: Africa/Blantyre
ca: Àfrica/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
ca: Àfrica/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
ca: Àfrica/Bujumbura

en: Africa/Cairo
ca: Àfrica/El Caire

en: Africa/Casablanca
ca: Àfrica/Casablanca

en: Africa/Ceuta
ca: Àfrica/Ceuta

en: Africa/Conakry
ca: Àfrica/Conakry

en: Africa/Dakar
ca: Àfrica/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
ca: Àfrica/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
ca: Àfrica/Djibouti

en: Africa/Douala
ca: Àfrica/Douala

en: Africa/El_Aaiun
ca: Àfrica/El_Aaiun

en: Africa/Freetown
ca: Àfrica/Freetown

en: Africa/Gaborone
ca: Àfrica/Gaborone

en: Africa/Harare
ca: Àfrica/Harare

en: Africa/Johannesburg
ca: Àfrica/Johannesburg

en: Africa/Kampala
ca: Àfrica/Kampala

en: Africa/Khartoum
ca: Àfrica/Khartoum

en: Africa/Kigali
ca: Àfrica/Kigali

en: Africa/Kinshasa
ca: Àfrica/Kinshasa

en: Africa/Lagos
ca: Àfrica/Lagos

en: Africa/Libreville
ca: Àfrica/Libreville

en: Africa/Lome
ca: Àfrica/Lome

en: Africa/Luanda
ca: Àfrica/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
ca: Àfrica/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
ca: Àfrica/Lusaka

en: Africa/Malabo
ca: Àfrica/Malabo

en: Africa/Maputo
ca: Àfrica/Maputo

en: Africa/Maseru
ca: Àfrica/Maseru

en: Africa/Mbabane
ca: Àfrica/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
ca: Àfrica/Mogadishu

en: Africa/Monrovia
ca: Àfrica/Monrovia

en: Africa/Nairobi
ca: Àfrica/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
ca: Àfrica/Ndjamena

en: Africa/Niamey
ca: Àfrica/Niamey

en: Africa/Nouakchott
ca: Àfrica/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
ca: Àfrica/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
ca: Àfrica/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
ca: Àfrica/Sao_Tomé

en: Africa/Timbuktu
ca: Àfrica/Timbuktu

en: Africa/Tripoli
ca: Àfrica/Trípoli

en: Africa/Tunis
ca: Àfrica/Tunis

en: Africa/Windhoek
ca: Àfrica/Windhoek

en: America/Adak
ca: Amèrica/Adak

en: America/Anchorage
ca: Amèrica/Anchorage

en: America/Anguilla
ca: Amèrica/Anguilla

en: America/Antigua
ca: Amèrica/Antigua

en: America/Araguaina
ca: Amèrica/Araguaina

en: America/Aruba
ca: Amèrica/Aruba

en: America/Asuncion
ca: Amèrica/Asunción

en: America/Barbados
ca: Amèrica/Barbados

en: America/Belem
ca: Amèrica/Belem

en: America/Belize
ca: Amèrica/Belize

en: America/Boa_Vista
ca: Amèrica/Boa_Vista

en: America/Bogota
ca: Amèrica/Bogotà

en: America/Boise
ca: Amèrica/Boise

en: America/Buenos_Aires
ca: Amèrica/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
ca: Amèrica/Cambridge_Bay

en: America/Cancun
ca: Amèrica/Cancun

en: America/Caracas
ca: Amèrica/Caracas

en: America/Catamarca
ca: Amèrica/Catamarca

en: America/Cayenne
ca: Amèrica/Cayenne

en: America/Cayman
ca: Amèrica/Caiman

en: America/Chicago
ca: Amèrica/Chicago

en: America/Chihuahua
ca: Amèrica/Chihuahua

en: America/Cordoba
ca: Amèrica/Córdoba

en: America/Costa_Rica
ca: Amèrica/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
ca: Amèrica/Cuiaba

en: America/Curacao
ca: Amèrica/Curacao

en: America/Danmarkshavn
ca: Amèrica/Danmarkshavn

en: America/Dawson
ca: Amèrica/Dawson

en: America/Dawson_Creek
ca: Amèrica/Dawson_Creek

en: America/Denver
ca: Amèrica/Denver

en: America/Detroit
ca: Amèrica/Detroit

en: America/Dominica
ca: Amèrica/Dominica

en: America/Edmonton
ca: Amèrica/Edmonton

en: America/Eirunepe
ca: Amèrica/Eirunepe

en: America/El_Salvador
ca: Amèrica/El_Salvador

en: America/Fortaleza
ca: Amèrica/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
ca: Amèrica/Glace_Bay

en: America/Godthab
ca: Amèrica/Godthab

en: America/Goose_Bay
ca: Amèrica/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
ca: Amèrica/Grand_Turk

en: America/Grenada
ca: Amèrica/Grenada

en: America/Guadeloupe
ca: Amèrica/Guadeloupe

en: America/Guatemala
ca: Amèrica/Guatemala

en: America/Guayaquil
ca: Amèrica/Guayaquil

en: America/Guyana
ca: Amèrica/Guyana

en: America/Halifax
ca: Amèrica/Halifax

en: America/Havana
ca: Amèrica/L'Havana

en: America/Hermosillo
ca: Amèrica/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
ca: Amèrica/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
ca: Amèrica/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
ca: Amèrica/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
ca: Amèrica/Indiana/Vevay

en: America/Indianapolis
ca: Amèrica/Indianapolis

en: America/Inuvik
ca: Amèrica/Inuvik

en: America/Iqaluit
ca: Amèrica/Iqaluit

en: America/Jamaica
ca: Amèrica/Jamaica

en: America/Jujuy
ca: Amèrica/Jujuy

en: America/Juneau
ca: Amèrica/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
ca: Amèrica/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
ca: Amèrica/Kentucky/Monticello

en: America/La_Paz
ca: Amèrica/La_Paz

en: America/Lima
ca: Amèrica/Lima

en: America/Los_Angeles
ca: Amèrica/Los_Angeles

en: America/Louisville
ca: Amèrica/Louisville

en: America/Maceio
ca: Amèrica/Maceio

en: America/Managua
ca: Amèrica/Managua

en: America/Manaus
ca: Amèrica/Manaus

en: America/Martinique
ca: Amèrica/Martinique

en: America/Mazatlan
ca: Amèrica/Mazatlan

en: America/Mendoza
ca: Amèrica/Mendoza

en: America/Menominee
ca: Amèrica/Menominee

en: America/Merida
ca: Amèrica/Mèrida

en: America/Mexico_City
ca: Amèrica/Ciutat_de_Mèxic

en: America/Miquelon
ca: Amèrica/Miquelon

en: America/Monterrey
ca: Amèrica/Monterrey

en: America/Montevideo
ca: Amèrica/Montevideo

en: America/Montreal
ca: Amèrica/Montreal

en: America/Montserrat
ca: Amèrica/Montserrat

en: America/Nassau
ca: Amèrica/Nassau

en: America/New_York
ca: Amèrica/New_York

en: America/Nipigon
ca: Amèrica/Nipigon

en: America/Nome
ca: Amèrica/Nome

en: America/Noronha
ca: Amèrica/Noronha

en: America/North_Dakota/Center
ca: Amèrica/North_Dakota/Center

en: America/Panama
ca: Amèrica/Panamà

en: America/Pangnirtung
ca: Amèrica/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
ca: Amèrica/Paramaribo

en: America/Phoenix
ca: Amèrica/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
ca: Amèrica/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
ca: Amèrica/Port_of_Spain

en: America/Porto_Velho
ca: Amèrica/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
ca: Amèrica/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
ca: Amèrica/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
ca: Amèrica/Rankin_Inlet

en: America/Recife
ca: Amèrica/Recife

en: America/Regina
ca: Amèrica/Regina

en: America/Rio_Branco
ca: Amèrica/Rio_Branco

en: America/Rosario
ca: Amèrica/Rosario

en: America/Santiago
ca: Amèrica/Santiago

en: America/Santo_Domingo
ca: Amèrica/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
ca: Amèrica/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
ca: Amèrica/Scoresbysund

en: America/Shiprock
ca: Amèrica/Shiprock

en: America/St_Johns
ca: Amèrica/St_Johns

en: America/St_Kitts
ca: Amèrica/St_Kitts

en: America/St_Lucia
ca: Amèrica/St_Lucia

en: America/St_Thomas
ca: Amèrica/St_Thomas

en: America/St_Vincent
ca: Amèrica/St_Vincent

en: America/Swift_Current
ca: Amèrica/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
ca: Amèrica/Tegucigalpa

en: America/Thule
ca: Amèrica/Thule

en: America/Thunder_Bay
ca: Amèrica/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
ca: Amèrica/Tijuana

en: America/Tortola
ca: Amèrica/Tortola

en: America/Vancouver
ca: Amèrica/Vancouver

en: America/Whitehorse
ca: Amèrica/Whitehorse

en: America/Winnipeg
ca: Amèrica/Winnipeg

en: America/Yakutat
ca: Amèrica/Yakutat

en: America/Yellowknife
ca: Amèrica/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
ca: Antàrtida/Casey

en: Antarctica/Davis
ca: Antàrtida/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
ca: Antàrtida/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
ca: Antàrtida/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
ca: Antàrtida/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
ca: Antàrtida/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
ca: Antàrtida/Pol_Sud

en: Antarctica/Syowa
ca: Antàrtida/Syowa

en: Antarctica/Vostok
ca: Antàrtida/Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
ca: Àrtic/Longyearbyen

en: Asia/Aden
ca: Àsia/Aden

en: Asia/Almaty
ca: Àsia/Almaty

en: Asia/Amman
ca: Àsia/Amman

en: Asia/Anadyr
ca: Àsia/Anadyr

en: Asia/Aqtau
ca: Àsia/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
ca: Àsia/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
ca: Àsia/Ashgabat

en: Asia/Baghdad
ca: Àsia/Bagdad

en: Asia/Bahrain
ca: Àsia/Bahrain

en: Asia/Baku
ca: Àsia/Baku

en: Asia/Bangkok
ca: Àsia/Bangkok

en: Asia/Beirut
ca: Àsia/Beirut

en: Asia/Bishkek
ca: Àsia/Bishkek

en: Asia/Brunei
ca: Àsia/Brunei

en: Asia/Calcutta
ca: Àsia/Calcuta

en: Asia/Choibalsan
ca: Àsia/Choibalsan

en: Asia/Chongqing
ca: Àsia/Chongqing

en: Asia/Colombo
ca: Àsia/Colombo

en: Asia/Damascus
ca: Àsia/Damascus

en: Asia/Dhaka
ca: Àsia/Dhaka

en: Asia/Dili
ca: Àsia/Dili

en: Asia/Dubai
ca: Àsia/Dubai

en: Asia/Dushanbe
ca: Àsia/Dushanbe

en: Asia/Gaza
ca: Àsia/Gaza

en: Asia/Harbin
ca: Àsia/Harbin

en: Asia/Hong_Kong
ca: Àsia/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
ca: Àsia/Hovd

en: Asia/Irkutsk
ca: Àsia/Irkutsk

en: Asia/Istanbul
ca: Àsia/Istanbul

en: Asia/Jakarta
ca: Àsia/Jakarta

en: Asia/Jayapura
ca: Àsia/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
ca: Àsia/Jerusalem

en: Asia/Kabul
ca: Àsia/Kabul

en: Asia/Kamchatka
ca: Àsia/Kamchatka

en: Asia/Karachi
ca: Àsia/Karachi

en: Asia/Kashgar
ca: Àsia/Kashgar

en: Asia/Kathmandu
ca: Àsia/Katmandú

en: Asia/Krasnoyarsk
ca: Àsia/Krasnojarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
ca: Àsia/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
ca: Àsia/Kuching

en: Asia/Kuwait
ca: Àsia/Kuwait

en: Asia/Macao
ca: Àsia/Macao

en: Asia/Macau
ca: Àsia/Macau

en: Asia/Magadan
ca: Àsia/Magadan

en: Asia/Makassar
ca: Àsia/Makassar

en: Asia/Manila
ca: Àsia/Manila

en: Asia/Muscat
ca: Àsia/Muscat

en: Asia/Nicosia
ca: Àsia/Nicòsia

en: Asia/Novosibirsk
ca: Àsia/Novosibrisk

en: Asia/Omsk
ca: Àsia/Omsk

en: Asia/Oral
ca: Àsia/Oral

en: Asia/Phnom_Penh
ca: Àsia/Phnom_Penh

en: Asia/Pontianak
ca: Àsia/Pontianak

en: Asia/Pyongyang
ca: Àsia/Pyongyang

en: Asia/Qatar
ca: Àsia/Qatar

en: Asia/Qyzylorda
ca: Àsia/Qyzylorda

en: Asia/Rangoon
ca: Àsia/Rangoon

en: Asia/Riyadh
ca: Àsia/Riyadh

en: Asia/Saigon
ca: Àsia/Saigon

en: Asia/Sakhalin
ca: Àsia/Sakhalin

en: Asia/Samarkand
ca: Àsia/Samarcanda

en: Asia/Seoul
ca: Àsia/Seül

en: Asia/Shanghai
ca: Àsia/Shanghai

en: Asia/Singapore
ca: Àsia/Singapur

en: Asia/Taipei
ca: Àsia/Taipei

en: Asia/Tashkent
ca: Àsia/Tashkent

en: Asia/Tbilisi
ca: Àsia/Tbilisi

en: Asia/Tehran
ca: Àsia/Teheran

en: Asia/Thimphu
ca: Àsia/Thimphu

en: Asia/Tokyo
ca: Àsia/Tòquio

en: Asia/Ujung_Pandang
ca: Àsia/Ujung_Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
ca: Àsia/Ulaanbaatar

en: Asia/Urumqi
ca: Àsia/Urumqi

en: Asia/Vientiane
ca: Àsia/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
ca: Àsia/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
ca: Àsia/Yakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
ca: Àsia/Yekaterinburg

en: Asia/Yerevan
ca: Àsia/Yerevan

en: Atlantic/Azores
ca: Atlàntic/Azores

en: Atlantic/Bermuda
ca: Atlàntic/Bermuda

en: Atlantic/Canary
ca: Atlàntic/Canàries

en: Atlantic/Cape_Verde
ca: Atlàntic/Cap_Verd

en: Atlantic/Faeroe
ca: Atlàntic/Faeroe

en: Atlantic/Jan_Mayen
ca: Atlàntic/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
ca: Atlàntic/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
ca: Atlàntic/Reykjavik

en: Atlantic/South_Georgia
ca: Atlàntic/South_Georgia

en: Atlantic/St_Helena
ca: Atlàntic/St_Helena

en: Atlantic/Stanley
ca: Atlàntic/Stanley

en: Australia/Adelaide
ca: Austràlia/Adelaida

en: Australia/Brisbane
ca: Austràlia/Brisbane

en: Australia/Broken_Hill
ca: Austràlia/Broken_Hill

en: Australia/Darwin
ca: Austràlia/Darwin

en: Australia/Hobart
ca: Austràlia/Hobart

en: Australia/Lindeman
ca: Austràlia/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
ca: Austràlia/Lord_Howe

en: Australia/Melbourne
ca: Austràlia/Melbourne

en: Australia/Perth
ca: Austràlia/Perth

en: Australia/Sydney
ca: Austràlia/Sidney

en: Europe/Amsterdam
ca: Europa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
ca: Europa/Andorra

en: Europe/Athens
ca: Europa/Atenes

en: Europe/Belfast
ca: Europa/Belfast

en: Europe/Belgrade
ca: Europa/Belgrad

en: Europe/Berlin
ca: Europa/Berlín

en: Europe/Bratislava
ca: Europa/Bratislava

en: Europe/Brussels
ca: Europa/Brussel·les

en: Europe/Bucharest
ca: Europa/Bucarest

en: Europe/Budapest
ca: Europa/Budapest

en: Europe/Chisinau
ca: Europa/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
ca: Europa/Copenhagen

en: Europe/Dublin
ca: Europa/Dublín

en: Europe/Gibraltar
ca: Europa/Gibraltar

en: Europe/Helsinki
ca: Europa/Helsinki

en: Europe/Istanbul
ca: Europa/Istanbul

en: Europe/Kaliningrad
ca: Europa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
ca: Europa/Kiev

en: Europe/Lisbon
ca: Europa/Lisbon

en: Europe/Ljubljana
ca: Europa/Ljubljana

en: Europe/London
ca: Europa/Londres

en: Europe/Luxembourg
ca: Europa/Luxemburg

en: Europe/Madrid
ca: Europa/Madrid

en: Europe/Malta
ca: Europa/Malta

en: Europe/Minsk
ca: Europa/Minsk

en: Europe/Monaco
ca: Europa/Mònaco

en: Europe/Moscow
ca: Europa/Moscou

en: Europe/Nicosia
ca: Europa/Nicosia

en: Europe/Oslo
ca: Europa/Oslo

en: Europe/Paris
ca: Europa/París

en: Europe/Prague
ca: Europa/Praga

en: Europe/Riga
ca: Europa/Riga

en: Europe/Rome
ca: Europa/Roma

en: Europe/Samara
ca: Europa/Samara

en: Europe/San_Marino
ca: Europa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
ca: Europa/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
ca: Europa/Simferopol

en: Europe/Skopje
ca: Europa/Skopje

en: Europe/Sofia
ca: Europa/Sofia

en: Europe/Stockholm
ca: Europa/Estocolm

en: Europe/Tallinn
ca: Europa/Tallin

en: Europe/Tirane
ca: Europa/Tirana

en: Europe/Uzhgorod
ca: Europa/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
ca: Europa/Vaduz

en: Europe/Vatican
ca: Europa/Vaticà

en: Europe/Vienna
ca: Europa/Viena

en: Europe/Vilnius
ca: Europa/Vilnius

en: Europe/Warsaw
ca: Europa/Warsaw

en: Europe/Zagreb
ca: Europa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
ca: Europa/Zaporíjia

en: Europe/Zurich
ca: Europa/Zuric

en: Indian/Antananarivo
ca: Índic/Antananarivo

en: Indian/Chagos
ca: Índic/Chagos

en: Indian/Christmas
ca: Índic/Christmas

en: Indian/Cocos
ca: Índic/Cocos

en: Indian/Comoro
ca: Índic/Comores

en: Indian/Kerguelen
ca: Índic/Kerguelen

en: Indian/Mahe
ca: Índic/Mahe

en: Indian/Maldives
ca: Índic/Maldives

en: Indian/Mauritius
ca: Índic/Maurici

en: Indian/Mayotte
ca: Índic/Mayotte

en: Indian/Reunion
ca: Índic/Reunion

en: Pacific/Apia
ca: Pacífic/Apia

en: Pacific/Auckland
ca: Pacífic/Auckland

en: Pacific/Chatham
ca: Pacífic/Chatham

en: Pacific/Easter
ca: Pacífic/Easter

en: Pacific/Efate
ca: Pacífic/Efate

en: Pacific/Enderbury
ca: Pacífic/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
ca: Pacífic/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
ca: Pacífic/Fiji

en: Pacific/Funafuti
ca: Pacífic/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
ca: Pacífic/Galapagos

en: Pacific/Gambier
ca: Pacífic/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
ca: Pacífic/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
ca: Pacífic/Guam

en: Pacific/Honolulu
ca: Pacífic/Honolulu

en: Pacific/Johnston
ca: Pacífic/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
ca: Pacífic/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
ca: Pacífic/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
ca: Pacífic/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
ca: Pacífic/Majuro

en: Pacific/Marquesas
ca: Pacífic/Marqueses

en: Pacific/Midway
ca: Pacífic/Midway

en: Pacific/Nauru
ca: Pacífic/Nauru

en: Pacific/Niue
ca: Pacífic/Niue

en: Pacific/Norfolk
ca: Pacífic/Norfolk

en: Pacific/Noumea
ca: Pacífic/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
ca: Pacífic/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
ca: Pacífic/Palau

en: Pacific/Pitcairn
ca: Pacífic/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
ca: Pacífic/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
ca: Pacífic/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
ca: Pacífic/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
ca: Pacífic/Saipan

en: Pacific/Tahiti
ca: Pacífic/Tahití

en: Pacific/Tarawa
ca: Pacífic/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
ca: Pacífic/Tongatapu

en: Pacific/Truk
ca: Pacífic/Truk

en: Pacific/Wake
ca: Pacífic/Wake

en: Pacific/Wallis
ca: Pacífic/Wallis

en: Pacific/Yap
ca: Pacífic/Yap

en: Save as…
ca: Anomena i desa…

en: Close the current file
ca: Tanca el fitxer actual

en: New _Message
ca: _Missatge nou

en: Open New Message window
ca: Obre una finestra de missatge nou

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: Configure Evolution
ca: Configura l'Evolution

en: Save the current file
ca: Desa el fitxer actual

en: Save _As…
ca: _Anomena i desa…

en: Save the current file with a different name
ca: Desa el fitxer actual amb un nom diferent

en: Character _Encoding
ca: _Codificació dels caràcters

en: Print Pre_view
ca: Pre_visualització d'impressió

en: Save as _Draft
ca: Desa com a _esborrany

en: Save as draft
ca: Desa com a esborrany

en: S_end
ca: E_nvia

en: Send this message
ca: Envia aquest missatge

en: _Main toolbar
ca: _Barra d'eines principal

en: Main toolbar
ca: Barra d'eines principal

en: Edit _toolbar
ca: E_dita la barra d'eines

en: Edit toolbar
ca: Edita la barra d'eines

en: PGP _Encrypt
ca: _Xifra amb PGP

en: Encrypt this message with PGP
ca: Xifra aquest missatge amb el PGP

en: PGP _Sign
ca: _Signa amb PGP

en: Sign this message with your PGP key
ca: Signa aquest missatge amb la vostra clau PGP

en: _Picture Gallery
ca: Galeria d'_imatges

en: Show a collection of pictures that you can drag to your message
ca: Mostra una col·lecció d'imatges que podreu arrossegar i deixar anar en un missatge

en: _Prioritize Message
ca: _Prioritza el missatge

en: Set the message priority to high
ca: Estableix el missatge a prioritat alta

en: Re_quest Read Receipt
ca: Sol·licita la confirmació de l_ectura

en: Get delivery notification when your message is read
ca: Obteniu una notificació d'entrega quan es llegeixi el missatge

en: Request _Delivery Status Notification
ca: Sol·licita una notificació de l'estat de lliurament

en: Get delivery status notification for the message
ca: Obteniu una notificació de l'estat de lliurament

en: S/MIME En_crypt
ca: Xi_fra amb S/MIME

en: Encrypt this message with S/MIME
ca: Xifra aquest missatge amb S/MIME

en: S/MIME Sig_n
ca: Si_gna amb S/MIME

en: Sign this message with your S/MIME Signature Certificate
ca: Signa aquest missatge amb el vostre certificat de signatures S/MIME

en: _Bcc Field
ca: Camp _CCO

en: Toggles whether the BCC field is displayed
ca: Commuta la visualització del camp «CCO»

en: _Cc Field
ca: Camp _CC

en: Toggles whether the CC field is displayed
ca: Commuta la visualització del camp «CC»

en: _From Override Field
ca: Sobreescriptura del camp «_De»

en: Toggles whether the From override field to change name or email address is displayed
ca: Commuta la visualització de la sobreescriptura del camp «des de» a canvia al nom o al correu electrònic

en: Mail-Follow_up-To Field
ca: Camp Mail-Follow_up-To

en: Toggles whether the Mail-Followup-To field is displayed
ca: Commuta la visualització del camp «Mail-Followup-To»

en: Mail-R_eply-To Field
ca: Camp Mail-R_eply-To

en: Toggles whether the Mail-Reply-To field is displayed
ca: Commuta la visualització del camp Mail-Reply-To

en: _Reply-To Field
ca: Camp _Respon-a

en: Toggles whether the Reply-To field is displayed
ca: Commuta la visualització del camp «Respon-a»

en: Visually _Wrap Long Lines
ca: _Ajusta visualment les línies llargues

en: Attach
ca: Adjunta

en: Save Draft
ca: Desa l'esborrany

en: _Name:
ca: _Nom:

en: Enter the recipients of the message
ca: Introduïu els destinataris del missatge

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message
ca: Introduïu les adreces que rebran una còpia del missatge

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message without appearing in the recipient list of the message
ca: Introduïu les adreces que rebran una còpia del missatge sense aparèixer a la llista de destinataris del missatge

en: _To:
ca: _Per a:

en: _Cc:
ca: _CC:

en: _Bcc:
ca: CC_O:

en: _Post To:
ca: _Envia a:

en: S_ubject:
ca: Ass_umpte:

en: Si_gnature:
ca: Si_gnatura:

en: Click here for the address book
ca: Feu clic aquí per a anar a la llibreta d'adreces

en: Click here to select folders to post to
ca: Feu clic per a seleccionar les carpetes on enviar

en: Send
ca: Envia

en: Cannot sign outgoing message: No signing certificate set for this account
ca: No s'ha pogut signar el missatge de sortida: no s'ha definit cap certificat de signatura per a aquest compte

en: Cannot encrypt outgoing message: No encryption certificate set for this account
ca: No s'ha pogut xifrar el missatge de sortida: no s'ha definit cap certificat de xifratge per a aquest compte

en: Compose Message
ca: Redacta un missatge

en: Reading text content…
ca: S'està llegint el contingut…

en: Review attachment before sending. | Review attachments before sending.
ca[0]: Revisa l'adjunt abans de l'enviament.
ca[1]: Revisa els adjunts abans de l'enviament.

en: %d attachment was added by an external application. Make sure it does not contain any sensitive information before sending the message. | %d attachments were added by an external application. Make sure they do not contain any sensitive information before sending the message.
ca[0]: S'ha afegit %d adjunt mitjançant una aplicació externa. Assegureu-vos que no conté cap informació sensible abans d'enviar el missatge.
ca[1]: S'han afegit %d adjunts mitjançant una aplicació externa. Assegureu-vos que no contenen cap informació sensible abans d'enviar el missatge.

en: The composer contains a non-text message body, which cannot be edited.
ca: El redactor conté un cos de missatge que no està format per text i no es pot editar.

en: You cannot attach the file “{0}” to this message.
ca: No es pot adjuntar el fitxer «{0}» a aquest missatge.

en: The file “{0}” is not a regular file and cannot be sent in a message.
ca: El fitxer «{0}» no és un fitxer normal i no es pot enviar en un missatge.

en: Could not retrieve messages to attach from {0}.
ca: No s'han pogut obtenir els missatges per a adjuntar de {0}.

en: Because “{1}”.
ca: Degut a «{1}».

en: Do you want to recover unfinished messages?
ca: Voleu recuperar els missatges sense acabar?

en: Evolution quit unexpectedly while you were composing a new message. Recovering the message will allow you to continue where you left off.
ca: L'Evolution va sortir inesperadament quan estàveu redactant un missatge nou. Si recupereu el missatge podreu continuar on us veu quedar.

en: _Do not Recover
ca: N_o el recuperis

en: _Recover
ca: R_ecupera

en: Do you want to recover last saved version of the message?
ca: Voleu recuperar la darrera versió desada del missatge?

en: Recovering the message will allow you to continue where it had been saved the last time.
ca: La recuperació del missatge us permetrà continuar on ho havíeu deixat la darrera vegada.

en: Could not save to autosave file “{0}”.
ca: No s'ha pogut desar el fitxer de còpia automàtica «{0}».

en: Error saving to autosave because “{1}”.
ca: S'ha produït un error en desar automàticament degut a «{1}».

en: Are you sure you want to discard the message, titled “{0}”, you are composing?
ca: Esteu segur que voleu descartar el missatge «{0}» que esteu redactant?

en: Closing this composer window will discard the message permanently, unless you choose to save the message in your Drafts folder. This will allow you to continue the message at a later date.
ca: Si tanqueu la finestra de l'editor es descartarà el missatge permanentment, a menys que trieu desar el missatge a la carpeta d'Esborranys. Així podreu continuar amb el missatge més endavant.

note: Response codes were chosen somewhat arbitrarily.
en: _Continue Editing
ca: _Continua amb l'edició

en: _Save Draft
ca: Desa l'_esborrany

en: Are you sure you want to discard the message you are composing?
ca: Esteu segur que voleu descartar el missatge que esteu redactant?

en: Could not create message.
ca: No s'ha pogut crear el missatge.

en: You may need to select different mail options.
    
    Detailed error: {0}
ca: Pot ser que hàgiu de seleccionar diferents opcions de correu.
    
    Error detallat: «{0}»

en: Could not read signature file “{0}”.
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer de signatura «{0}».

en: All accounts have been removed.
ca: S'han suprimit tots els comptes.

en: You need to configure an account before you can compose mail.
ca: Heu de configurar un compte abans de poder redactar un correu.

en: An error occurred while saving to your Outbox folder.
ca: S'ha produït un error en desar a la safata de sortida.

en: The reported error was “{0}”. The message has not been sent.
ca: L'error fou «{0}». El missatge no s'ha enviat.

en: An error occurred while saving to your Drafts folder.
ca: S'ha produït un error en desar a la carpeta d'esborranys.

en: The reported error was “{0}”. The message has most likely not been saved.
ca: L'error fou «{0}». El missatge probablement no s'ha desat.

en: An error occurred while sending. How do you want to proceed?
ca: S'ha produït un error en l'enviament. Què voleu fer a continuació?

en: The reported error was “{0}”.
ca: L'error fou «{0}».

en: _Save to Outbox
ca: _Desa'l a la safata de sortida

en: _Try Again
ca: _Torna-ho a intentar

en: Your message was sent, but an error occurred during post-processing.
ca: S'ha enviat el missatge, però s'ha produït un error durant el processament.

en: Saving message to Outbox.
ca: S'està desant el missatge a la safata de sortida.

en: The message will be saved to your local Outbox folder, because the destination service is currently unavailable. You can send the message by clicking the Send/Receive button in Evolution’s toolbar.
ca: Es desarà el missatge a la safata de sortida local, ja que el servei de destinació no és disponible. Podeu enviar el missatge si feu clic al botó Envia/Recupera de la barra d'eines de l'Evolution.

en: Are you sure you want to send the message?
ca: Esteu segur que voleu enviar el missatge?

en: A keyboard accelerator to send the message has been pressed. Either cancel sending the message, if it was done by an accident, or send the message.
ca: S'ha premut un accelerador del teclat per a enviar el missatge. O bé cancel·leu l'enviament del missatge, si és que s'ha premut per accident, o bé envieu el missatge.

en: Are you sure you want to change the composer format?
ca: Esteu segur que voleu canviar el format de l'editor?

en: Switching to Plain Text format will cause the text to lose all the HTML formatting. Do you want to continue?
ca: Canviar al mode text pla provocarà la pèrdua del formatat HTML. Voleu continuar?

en: _Don’t lose formatting
ca: No en per_dis el format

en: Lose _formatting
ca: Perd el _format

en: An error occurred while saving to your Templates folder.
ca: S'ha produït un error en desar a la carpeta d'esborranys.

en: Are you sure you want to convert the message into a meeting?
ca: Esteu segur que voleu convertir el missatge en una reunió?

en: By converting the message into the meeting the composed message will be closed and the changes being done discarded.
ca: Convertir el missatge en la reunió farà que el missatge editat es tanqui i que els canvis que s'hi han fet es descartin.

en: Convert to _Meeting
ca: Converteix en una _reunió

en: Are you sure you want to convert the event into a message?
ca: Esteu segur que voleu convertir l'esdeveniment en un missatge?

en: By converting the event into the message the editing window will be closed and the changes being done discarded.
ca: Convertir l'esdeveniment en el missatge farà que la finestra d'edició es tanqui i que els canvis que s'hi han fet es descartin.

en: Convert to _Message
ca: Converteix en un _missatge

en: Are you sure you want to convert the memo into a message?
ca: Esteu segur que voleu convertir l'anotació en un missatge?

en: By converting the memo into the message the editing window will be closed and the changes being done discarded.
ca: Convertir l'anotació en el missatge farà que la finestra d'edició es tanqui i que els canvis que s'hi han fet es descartin.

en: Are you sure you want to convert the task into a message?
ca: Esteu segur que voleu convertir la tasca en un missatge?

en: By converting the task into the message the editing window will be closed and the changes being done discarded.
ca: Convertir la tasca en el missatge farà que la finestra d'edició es tanqui i que els canvis que s'hi han fet es descartin.

en: Something has gone wrong when editing the message
ca: Alguna cosa no ha anat bé a l'hora d'editar el missatge

en: A WebKitWebProcess crashed when editing the message. You can try again by closing the composer window and opening a new one. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
ca: Un procés del WebKitWeb ha fallat a l'hora d'editar el missatge. Podeu tornar-ho a intentar tancant la finestra d'edició i obrint-ne una altra. Si l'error persisteix, informeu-ne al Gitlab del GNOME.

en: An error occurred while creating message composer.
ca: S'ha produït un error mentre es creava l'editor de missatges.

en: Message Redirection
ca: Redirecció de missatges

en: This message is a redirection, which allows you to change the recipients, subject and other message attributes, but not the contents of the message.
ca: Aquest missatge és una redirecció, la qual cosa permet canviar els destinataris, l'assumpte i altres atributs del missatge, però no el seu contingut.

en: The OpenPGP public key for “{0}” is too large for the transfer.
ca: La clau pública OpenPGP per a «{0}» és massa gran per a la transferència.

en: Toggle View Inline
ca: Commuta la vista en línia

en: Open in default application
ca: Obre amb l'aplicació per defecte

en: Display as attachment
ca: Mostra com a adjunt

en: Audio Player
ca: Reproductor d'àudio

en: Play the attachment in embedded audio player
ca: Reprodueix l'adjunt en el reproductor d'àudio incrustat

en: From
ca: De

en: (no subject)
ca: (sense assumpte)

en: Remote content download had been blocked for this message.
ca: S'ha blocat la baixada de contingut remot per a aquest missatge.

en: Import OpenPGP key provided in this message
ca: Importa la clau OpenPGP proporcionada en aquest missatge

note: Translators: This message suggests to the recipients * that the sender of the mail is different from the one * listed in From field.
en: This message was sent by %s on behalf of %s
ca: Aquest missatge fou enviat per %s en nom de %s

en: Regular Image
ca: Imatge normal

en: Display part as an image
ca: Mostra la part com a imatge

en: RFC822 message
ca: Missatge RFC822

en: Format part as an RFC822 message
ca: Formata la part com a missatge RFC822

en: Size
ca: Mida

en: Subject
ca: Assumpte

note: pseudo-header
en: Mailer
ca: Generador del correu

en: Richtext
ca: Text enriquit

en: Display part as enriched text
ca: Mostra la part com a text enriquit

en: Format part as HTML
ca: Formata la part com a HTML

en: Plain Text
ca: Text sense format

en: Format part as plain text
ca: Formata la part com a text pla

en: Unsigned
ca: Sense signar

en: This message is not signed. There is no guarantee that this message is authentic.
ca: Aquest missatge no està signat. No hi ha cap garantia que el remitent del missatge sigui l'autèntic.

en: Valid signature
ca: La signatura és vàlida

en: Valid signature, but sender address and signer address do not match
ca: La signatura és vàlida, però l'adreça d'enviament i signatura no coincideixen

en: This message is signed and is valid meaning that it is very likely that this message is authentic.
ca: Aquest missatge està signat i és vàlid. És molt probable que el remitent del missatge sigui l'autèntic.

en: Invalid signature
ca: La signatura no és vàlida

en: The signature of this message cannot be verified, it may have been altered in transit.
ca: No es pot verificar la signatura del missatge. Pot ser que s'hagi alterat durant la transmissió.

en: Valid signature, but cannot verify sender
ca: La signatura és vàlida, però no es pot verificar el remitent

en: This message is signed with a valid signature, but the sender of the message cannot be verified.
ca: Aquest missatge està signat amb una signatura vàlida, però no es pot verificar el remitent del missatge.

en: This message is signed, but the public key is not in your keyring
ca: Aquest missatge està signat, però la clau pública no és al vostre anell de claus

en: This message was digitally signed, but the corresponding public key is not present in your keyring. If you want to be able to verify the authenticity of messages from this person, you should obtain the public key through a trusted method and add it to your keyring. Until then, there is no guarantee that this message truly came from that person and that it arrived unaltered.
ca: Aquest missatge s'ha signat digitalment, però la clau pública corresponent no és al vostre anell de claus. Si voleu poder verificar l'autenticitat dels missatges d'aquesta persona, n'hauríeu d'obtenir la clau pública a través d'un mètode de confiança i afegir-la a l'anell de claus. Fins llavors, no hi ha cap garantia que aquest missatge vingui realment d'aquesta persona i que hagi arribat sense cap modificació.

en: Unencrypted
ca: Sense xifrar

en: This message is not encrypted. Its content may be viewed in transit across the Internet.
ca: Aquest missatge no està xifrat. Es podria visualitzar el seu contingut en el transport per Internet.

en: Encrypted, weak
ca: Xifrat, feble

en: This message is encrypted, but with a weak encryption algorithm. It would be difficult, but not impossible for an outsider to view the content of this message in a practical amount of time.
ca: Aquest missatge està xifrat amb un algorisme de xifratge feble. Serà difícil, però no impossible, que alguna persona desconeguda pugui visualitzar el contingut d'aquest missatge en una quantitat de temps raonable.

en: Encrypted
ca: Xifrat

en: This message is encrypted.  It would be difficult for an outsider to view the content of this message.
ca: Aquest missatge està xifrat. Seria molt difícil que una persona desconeguda visualitzés el contingut d'aquest missatge.

en: Encrypted, strong
ca: Xifrat, fort

en: This message is encrypted, with a strong encryption algorithm. It would be very difficult for an outsider to view the content of this message in a practical amount of time.
ca: Aquest missatge està xifrat amb un algorisme de xifratge fort. Serà molt difícil que alguna persona desconeguda pugui visualitzar el contingut d'aquest missatge en una quantitat de temps raonable.

en: View Certificate
ca: Visualitza el certificat

en: Import Certificate
ca: Importa el certificat

note: image
en: Details
ca: Detalls

en: Digital Signature
ca: Signatura digital

en: Signer: | Signers:
ca[0]: Signant:
ca[1]: Signants:

en: Encryption
ca: Xifratge

en: Encrypted by:
ca: Xifrat per:

en: Display source of a MIME part
ca: Mostra la font de la part MIME

en: Markdown Text
ca: Text markdown

en: Format part as markdown text
ca: Formata la part com a text markdown

en: To
ca: Per a

en: Cc
ca: CC

en: Bcc
ca: CCO

en: Security
ca: Seguretat

en: GPG signed
ca: Signat amb GPG

en: partially GPG signed
ca: signat parcialment amb GPG

en: GPG encrypted
ca: Xifrat amb GPG

en: partially GPG encrypted
ca: xifrat parcialment amb GPG

en: S/MIME signed
ca: Signat amb S/MIME

en: partially S/MIME signed
ca: signat parcialment amb S/MIME

en: S/MIME encrypted
ca: Xifrat amb S/MIME

en: partially S/MIME encrypted
ca: xifrat parcialment amb S/MIME

en: Show parts not being secured
ca: Mostra les parts que no estan protegides

en: Hide parts not being secured
ca: Oculta les parts que no estan protegides

en: Error parsing MBOX part: %s
ca: S'ha produït un error en analitzar la part MBOX: %s

en: Could not parse S/MIME message: %s
ca: No s'ha pogut analitzar el missatge S/MIME: %s

en: Could not parse PGP message: %s
ca: No s'ha pogut analitzar el missatge PGP: %s

en: Error verifying signature: %s
ca: S'ha produït un error en verificar la signatura: %s

en: Malformed external-body part
ca: La part del cos externa està mal formada

en: Pointer to FTP site (%s)
ca: Punter al lloc FTP (%s)

en: Pointer to local file (%s) valid at site “%s”
ca: Punter a un fitxer local (%s) vàlid al lloc «%s»

en: Pointer to local file (%s)
ca: Punter al fitxer local (%s)

en: Pointer to remote data (%s)
ca: Punter a dades remotes (%s)

en: Pointer to unknown external data (“%s” type)
ca: Punter a dades externes (tipus «%s»)

en: Could not parse MIME message. Displaying as source.
ca: No s'ha pogut analitzar el missatge MIME. Es mostrarà com a codi font.

en: Unsupported encryption type for multipart/encrypted
ca: El tipus de xifratge per a multipart/encrypted no està implementat

en: Could not parse PGP/MIME message: %s
ca: No s'ha pogut analitzar el missatge PGP/MIME: %s

en: Unsupported signature format
ca: El format de la signatura no està implementat

en: Reply-To
ca: Respon

en: Date
ca: Data

en: Newsgroups
ca: Grups de notícies

en: Face
ca: Cares

en: Failed to import certificate: %s
ca: Ha fallat la importació del certificat: %s

en: %s attachment
ca: fitxer adjunt %s

en: %d %B %Y
ca: %-d %B del %Y

en: Calendar: from %s to %s
ca: Calendari: de %s a %s

en: evolution calendar item
ca: element de calendari de l'Evolution

en: Mail Accounts
ca: Comptes de correu

en: Address Books
ca: Llibretes d'adreces

en: Calendars
ca: Calendaris

en: Memo Lists
ca: Llistes d'anotacions

en: Task Lists
ca: Llistes de tasques

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Account Name
ca: Nom del compte

en: Collection _Account
ca: Col·lecció de _comptes

en: _Mail Account
ca: Co_mpte de correu

en: Address _Book
ca: Lli_breta d'adreces

en: _Calendar
ca: _Calendari

en: M_emo List
ca: Llistes d'an_otacions

en: _Task List
ca: Llista de _tasques

en: Evolution Accounts
ca: Comptes de l'Evolution

note: widget = gtk_button_new_with_mnemonic (_("_Permissions")); gtk_box_pack_start (GTK_BOX (container), widget, FALSE, FALSE, 0); webdav_browser->priv->permissions_button = widget;
en: _Refresh
ca: Actualit_za

en: Initiates refresh of account sources
ca: Inicia l'actualització dels orígens del compte

note: Translators: This is a cancelled activity.
en: %s (cancelled)
ca: %s (s'ha cancel·lat)

note: Translators: This is a completed activity.
en: %s (completed)
ca: %s (s'ha completat)

note: Translators: This is an activity waiting to run.
en: %s (waiting)
ca: %s (en espera)

note: Translators: This is a running activity which *              the user has requested to cancel.
en: %s (cancelling)
ca: %s (es cancel·larà)

note: Translators: This is a running activity whose *              percent complete is known. Translators: This is a running activity whose percent complete is known.
en: %s (%d%% complete)
ca: %s (%d%% completat)

en: Cancel
ca: Cancel·la

note: Translators: Escape is a keyboard binding.
en: Close this message (Escape)
ca: Tanca aquest missatge (Escapada)

note: Translators: there are always at least two messages to be closed
en: Close a message | Close all %u messages
ca[0]: Tanca un missatge
ca[1]: Tanca tots els %u missatges

en: _Dismiss
ca: _Descarta

en: Failed to create a thread:
ca: No s'ha pogut crear un fil:

note: To Translators: This text is set as a description of an attached * message when, for example, attaching it to a composer. When the * message to be attached has also filled Subject, then this text is * of form "Attached message - Subject", otherwise it's left as is.
en: Attached message
ca: Missatge adjunt

en: Operation was cancelled
ca: S'ha cancel·lat l'operació

en: A load operation is already in progress
ca: Ja s'està efectuant una operació de càrrega

en: A save operation is already in progress
ca: Ja s'està efectuant una operació de desament

en: Could not open “%s”
ca: No s'ha pogut obrir «%s»

en: Could not open the attachment
ca: No s'ha pogut obrir l'adjunt

en: Attachment contents not loaded
ca: No s'ha carregat el contingut de l'adjunt

en: Could not save “%s”
ca: No s'ha pogut desar «%s»

en: Could not save the attachment
ca: No s'ha pogut desar l'adjunt

en: Could not set as background
ca: No s'ha pogut establir com a fons de pantalla

en: Set as _Background
ca: De_fineix-la com a fons

en: Loading
ca: S'està carregant

en: Saving
ca: S'està desant

en: Hide Attachment _Bar
ca: Amaga la _barra d'adjuncions

en: Show Attachment _Bar
ca: Mostra la barra _d'adjuncions

en: Attachment Properties
ca: Propietats del fitxer adjunt

en: _Description:
ca: _Descripció:

en: Add Attachment
ca: Afegeix un adjunt

en: A_ttach
ca: Adjun_ta

en: _Suggest automatic display of attachment
ca: _Suggereix visualitzar l'adjunt automàticament

en: Archive selected directories using this format:
ca: Directoris d'arxiu seleccionats que fan servir aquest format:

en: Save Attachment | Save Attachments
ca[0]: Desa l'adjunt
ca[1]: Desa els adjunts

en: Do _not extract files from the attachment
ca: _No extreguis els fitxers adjunts

en: Save extracted files _only
ca: _Desa només els fitxers extrets

en: Save extracted files and the original _archive
ca: _Desa els fitxers extrets i l'arxiu original

en: Open With Other Application…
ca: Obre amb una altra aplicació…

en: S_ave All
ca: De_sa'ls tots

en: Sa_ve As
ca: Ano_mena i desa

en: Save _As
ca: _Anomena i desa

en: A_dd Attachment…
ca: _Afegeix un adjunt…

en: _Properties
ca: _Propietats

en: Reload attachment content
ca: Torna a carregar el contingut de l'adjunt

en: Open With “%s”
ca: Obre amb «%s»

en: Open this attachment in %s
ca: Obre aquest adjunt amb %s

en: Open With Default Application
ca: Obre amb l'aplicació per defecte

en: Open this attachment in default application
ca: Obre aquest adjunt amb l'aplicació per defecte

en: Mark as default address book
ca: Marca-la com a llibreta d'adreces per defecte

en: Autocomplete with this address book
ca: Utilitza aquesta llibreta d'adreces per a la compleció automàtica

en: Copy book content locally for offline operation
ca: Copia el contingut de la llibreta localment per a treballar fora de línia

en: Previous month
ca: Mes anterior

en: Next month
ca: Mes següent

en: Previous year
ca: Any anterior

en: Next year
ca: Any següent

en: Month Calendar
ca: Calendari mensual

[ctx: CalItem]
note: This is a strftime() format. %B = Month name.
en: %B
ca: %OB

[ctx: CalItem]
note: This is a strftime() format. %B = Month name, %Y = Year.
en: %B %Y
ca: %OB del %Y

en: Mark as default calendar
ca: Marca'l com a calendari per defecte

en: Mark as default task list
ca: Marca-la com a llista de tasques per defecte

en: Mark as default memo list
ca: Marca-la com a llista d'anotacions per defecte

en: Copy calendar contents locally for offline operation
ca: Copia el contingut dels calendaris localment per a treballar fora de línia

en: Copy task list contents locally for offline operation
ca: Copia localment el contingut de la llista de tasques per a treballar fora de línia

en: Copy memo list contents locally for offline operation
ca: Copia localment el contingut de la llista d'anotacions per a treballar fora de línia

en: Currently _used categories:
ca: Categories que ja s'_utilitzen:

en: _Available Categories:
ca: C_ategories disponibles:

[ctx: category]
en: _New
ca: _Nou

[ctx: category]
en: _Edit
ca: _Edita

[ctx: category]
en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: Icon
ca: Icona

en: Create category “%s”
ca: Crea la categoria «%s»

en: Category Icon
ca: Icona de categoria

en: _No Image
ca: _Sense imatge

en: Category _Name
ca: _Nom de la categoria

en: Category _Icon
ca: _Icona de la categoria

en: _Unset icon
ca: _Desassigna l'emoticona

en: Category Properties
ca: Propietats de la categoria

en: There is already a category “%s” in the configuration. Please use another name
ca: Ja hi ha la categoria «%s» en la configuració. Utilitzeu un altre nom

en: popup list
ca: llista desplegable

en: Now
ca: Ara

[ctx: table-date]
note: Translators: "None" as a label of a button to unset date in a * date table cell.
en: None
ca: Cap

en: OK
ca: D'acord

en: The time must be in the format: %s
ca: L'hora ha d'estar en el format: %s

en: The percent value must be between 0 and 100, inclusive
ca: El valor del percentatge ha d'estar entre 0 i 100, ambdós inclosos

en: Arabic
ca: Àrab

en: Baltic
ca: Bàltic

en: Central European
ca: Centreeuropeu

en: Chinese
ca: Xinès

en: Cyrillic
ca: Ciríl·lic

en: Greek
ca: Grec

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Japanese
ca: Japonès

en: Korean
ca: Coreà

en: Thai
ca: Tai

en: Turkish
ca: Turc

en: Western European
ca: Europeu occidental

en: Western European, New
ca: Europeu occidental, nou

note: Translators: Character set "Chinese, Traditional"
en: Traditional
ca: Tradicional

note: Translators: Character set "Chinese, Simplified"
en: Simplified
ca: Simplificat

note: Translators: Character set "Cyrillic, Ukrainian"
en: Ukrainian
ca: Ucraïnès

en: Character Encoding
ca: Codificació dels caràcters

en: Enter the character set to use
ca: Introduïu el joc de caràcters a utilitzar

en: Other…
ca: Altres…

en: Cannot create a client object from extension name “%s”
ca: No s'ha pogut crear un objecte client a partir del nom de l'extensió «%s»

[ctx: Status]
en: Offline
ca: Fora de línia

[ctx: Status]
en: Online
ca: En línia

[ctx: Status]
en: Unreachable
ca: Inaccessible

[ctx: Status]
en: Failed to connect
ca: No s'ha pogut connectar

en: _Finish
ca: _Acaba

en: _Look Up
ca: Consu_lta

en: _Next
ca: _Següent

en: New Collection Account
ca: Col·lecció de comptes nova

en: _Previous
ca: _Anterior

en: Looking up details, please wait…
ca: S'estan cercant els detalls, espereu…

note: Translators: The %s is replaced with a clickable text "Enter password", thus it'll be "Requires password to continue. Enter password." at the end.
en: Requires password to continue. %s.
ca: Cal la contrasenya per a continuar. %s.

en: View certificate
ca: Visualitza el certificat

en: Found no candidates. It can also mean that the server doesn’t provide any information about its configuration using the selected lookup methods. Enter the account manually instead or change above settings.
ca: No s'han trobat certificats. Això pot significar que el servidor no proporciona cap informació sobre la seva configuració usant els mètodes de cerca. Entreu el compte de forma manual o canvieu els paràmetres anteriors.

en: Found one candidate | Found %d candidates
ca[0]: S'ha trobat un candidat
ca[1]: S'han trobat %d candidats

en: User name contains letters, which can prevent log in. Make sure the server accepts such written user name.
ca: El nom d'usuari conté lletres, cosa que pot impedir l'inici de sessió. Assegureu-vos que el servidor accepta aquest nom d'usuari escrit.

en: _Username:
ca: Nom d'_usuari:

en: _Password:
ca: Contrasen_ya:

en: _Remember password
ca: _Recorda la contrasenya

en: Collection
ca: Col·lecció

en: Mail Receive
ca: Rebut de correu

en: Mail Send
ca: Generador de correu

en: Address Book
ca: Llibreta d'adreces

en: Memo List
ca: Llistes d'anotacions

en: Task List
ca: Llista de tasques

en: Looking up LDAP server’s search base…
ca: S'està cercant la base de servidors LDAP…

en: Failed to store password:
ca: Ha fallat en emmagatzemar la contrasenya:

en: Failed to create sources:
ca: No s'ha pogut crear les fonts:

en: Saving account settings, please wait…
ca: S'estan desant els paràmetres del compte, espereu…

en: User details
ca: Detalls de l'usuari

en: _Email Address or User name:
ca: Adreça de corr_eu electrònic o nom d'usuari:

en: _Advanced Options
ca: Opcions _avançades

en: _Server:
ca: _Servidor:

en: Semicolon (“;”) separated list of servers to look up information for, in addition to the domain of the e-mail address.
ca: Llista de servidors per a cercar informació separats per punt i coma («;»), a més del domini de l'adreça electrònica.

en: Select which parts should be configured:
ca: Selecciona quines parts s'han de configurar:

en: Account Information
ca: Informació de compte

en: Choose custom color
ca: Trieu un color personalitzat

en: Default
ca: Per defecte

en: Running…
ca: S'està executant…

en: Date and Time
ca: Data i hora

en: Text entry to input date
ca: Entrada de text per a la data

en: Click this button to show a calendar
ca: Feu clic a aquest botó per a mostrar un calendari

en: Drop-down combination box to select time
ca: Quadre combinat per a seleccionar l'hora

en: Time
ca: Hora

en: No_w
ca: A_ra

en: _Today
ca: A_vui

note: Note that we don't show this here, since by default a 'None' date * is not permitted.
en: _None
ca: _Cap

[ctx: date]
note: Translators: "None" for date field of a date edit, shown when * there is no date set.
en: None
ca: Cap

en: Invalid Date Value
ca: El valor de la data no és vàlid

en: Invalid Time Value
ca: El valor de l'hora no és vàlid

en: Yesterday
ca: Ahir

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Mon
ca: Següent %a

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Tue
ca: Següent %a

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Wed
ca: Següent %a

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Thu
ca: Següent %a

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Fri
ca: Següent %a

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Sat
ca: Següent %a

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Sun
ca: Següent %a

en: Use locale default
ca: Utilitza els valors per defecte de la configuració local

[ctx: time-unit]
note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ days ]"
en: days
ca: dies

[ctx: time-unit]
note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ weeks ]"
en: weeks
ca: setmanes

[ctx: time-unit]
note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ months ]"
en: months
ca: mesos

[ctx: time-unit]
note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ years ]"
en: years
ca: anys

note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ days ]"
en: Do not synchronize locally mails older than
ca: No sincronitzis localment correus més antics de

note: Translators: The %s is replaced with a spin button; always keep it in the string at the right position
en: Mark messages as read after %s seconds
ca: Marca els missatges com a llegits al cap de %s segons

note: Translators: :-)
en: _Smile
ca: ­_Somriure

note: Translators: :-(
en: S_ad
ca: ­_Tristesa

note: Translators: ;-)
en: _Wink
ca: _Ullet

note: Translators: :-P
en: Ton_gue
ca: _Llengua

note: Translators: :-))
en: Laug_h
ca: _Rialla

note: Translators: :-|
en: _Plain
ca: _Pla

note: Translators: :-!
en: Smi_rk
ca: _Satisfacció

note: Translators: :"-)
en: _Embarrassed
ca: _Vergonya

note: Translators: :-D
en: _Big Smile
ca: _Somriure gran

note: Translators: :-/
en: Uncer_tain
ca: _Incertesa

note: Translators: :-O
en: S_urprise
ca: S_orpresa

note: Translators: :-S
en: W_orried
ca: P_reocupació

note: Translators: :-*
en: _Kiss
ca: _Petó

note: Translators: X-(
en: A_ngry
ca: En_uig

note: Translators: B-)
en: _Cool
ca: _Guapo

note: Translators: O:-)
en: Ange_l
ca: À_ngel

note: Translators: :'(
en: Cr_ying
ca: P_lors

note: Translators: :-Q
en: S_ick
ca: M_alalt

note: Translators: |-)
en: Tire_d
ca: _Cansat

note: Translators: >:-)
en: De_vilish
ca: D_iabòlic

note: Translators: :-(|)
en: _Monkey
ca: _Mico

en: (Unknown Filename)
ca: (nom de fitxer desconegut)

note: Translators: The string value is the basename of a file.
en: Writing “%s”
ca: S'està escrivint «%s»

note: Translators: The first string value is the basename of a * remote file, the second string value is the hostname.
en: Writing “%s” to %s
ca: S'està escrivint «%s» a «%s»

note: Don't delete this code, since it is needed so that xgettext can extract the translations. * Please, keep these strings in sync with the strings in the timespans array
en: 1 second ago | %d seconds ago
ca[0]: fa 1 segon
ca[1]: fa %d segons

en: 1 second in the future | %d seconds in the future
ca[0]: d'aquí a 1 segon
ca[1]: d'aquí a %d segons

en: 1 minute ago | %d minutes ago
ca[0]: fa 1 minut
ca[1]: fa %d minuts

en: 1 minute in the future | %d minutes in the future
ca[0]: d'aquí a 1 minut
ca[1]: d'aquí a %d minut

en: 1 hour ago | %d hours ago
ca[0]: fa 1 hora
ca[1]: fa %d hores

en: 1 hour in the future | %d hours in the future
ca[0]: d'aquí a 1 hora
ca[1]: d'aquí a %d hores

en: 1 day ago | %d days ago
ca[0]: fa 1 dia
ca[1]: fa %d dies

en: 1 day in the future | %d days in the future
ca[0]: D'aquí a 1 dia
ca[1]: D'aquí a %d dies

en: 1 week ago | %d weeks ago
ca[0]: fa 1 setmana
ca[1]: fa %d setmanes

en: 1 week in the future | %d weeks in the future
ca[0]: D'aquí a 1 setmana
ca[1]: D'aquí a %d setmanes

en: 1 month ago | %d months ago
ca[0]: fa 1 mes
ca[1]: fa %d mesos

en: 1 month in the future | %d months in the future
ca[0]: D'aquí a 1 mes
ca[1]: D'aquí a %d mesos

en: 1 year ago | %d years ago
ca[0]: fa 1 any
ca[1]: fa %d anys

en: 1 year in the future | %d years in the future
ca[0]: D'aquí a 1 any
ca[1]: D'aquí a %d anys

en: <click here to select a date>
ca: <feu clic per a seleccionar una data>

en: now
ca: ara

note: strftime for date filter display, only needs to show a day date (i.e. no time)
en: %d-%b-%Y
ca: %d/%b/%Y

en: Select a time to compare against
ca: Seleccioneu amb quina hora es compararà

en: Choose a File
ca: Trieu un fitxer

en: R_ule name:
ca: Nom de la _regla:

en: all the following conditions
ca: totes les condicions següents

en: any of the following conditions
ca: qualsevol de les condicions següents

en: _Find items which match:
ca: _Cerca elements que coincideixin:

en: Find items that meet the following conditions
ca: Troba els elements que compleixen les condicions següents

note: Translators: "None" for not including threads; * part of "Include threads: None" protocol: name:
en: None
ca: Cap

en: All related
ca: Tots els relacionats

en: Replies
ca: Respostes

en: Replies and parents
ca: Respostes i pares

en: No reply or parent
ca: Sense resposta o pare

en: I_nclude threads:
ca: I_nclou els fils:

en: A_dd Condition
ca: Afegeix una _condició

en: Incoming
ca: Entrada

en: Outgoing
ca: Sortida

[ctx: EmojiChooser]
en: Smileys & People
ca: Emoticones i persones

[ctx: EmojiChooser]
en: Body & Clothing
ca: Cos i roba

[ctx: EmojiChooser]
en: Animals & Nature
ca: Animals i natura

[ctx: EmojiChooser]
en: Food & Drink
ca: Menjar i beure

[ctx: EmojiChooser]
en: Travel & Places
ca: Viatges i llocs

[ctx: EmojiChooser]
en: Activities
ca: Activitats

[ctx: EmojiChooser]
en: Objects
ca: Objectes

[ctx: EmojiChooser]
en: Symbols
ca: Símbols

[ctx: EmojiChooser]
en: Flags
ca: Senyaladors

[ctx: EmojiChooser]
en: No Results Found
ca: No s'ha trobat cap resultat

[ctx: EmojiChooser]
en: Try a different search
ca: Proveu una cerca diferent

en: Failed to insert HTML file.
ca: Ha fallat la inserció del fitxer HTML.

en: Failed to insert text file.
ca: Ha fallat la inserció del fitxer de text.

en: Insert HTML File
ca: Insereix un fitxer HTML

en: HTML file
ca: Fitxer HTML

[ctx: dialog-title]
en: Insert Image
ca: Insereix una imatge

en: Image files
ca: Fitxers d'imatge

en: Insert text file
ca: Insereix un fitxer del text

en: Text file
ca: Fitxer de text

en: Copy selected text to the clipboard
ca: Copia el text seleccionat al porta-retalls

en: Cut selected text to the clipboard
ca: Retalla el text seleccionat al porta-retalls

en: Paste text from the clipboard
ca: Enganxa text des del porta-retalls

en: Redo the last undone action
ca: Refés l'última acció desfeta

en: Undo the last action
ca: Desfés l'última acció

en: _Paragraph Style
ca: _Estil del paràgraf

en: _Alignment
ca: _Alineació

en: Current _Languages
ca: _Llengües actuals

en: _Increase Indent
ca: _Augmenta el sagnat

en: Increase Indent
ca: Augmenta el sagnat

en: E_moji
ca: _Emoji

en: Insert Emoji
ca: Insereix un emoji

en: Insert E_moji
ca: _Insereix un emoji

en: _HTML File…
ca: _Fitxer HTML…

en: Te_xt File…
ca: Fitxer de te_xt…

en: Paste _Quotation
ca: Enganxa la _cita

en: _Find…
ca: _Troba…

en: Search for text
ca: Cerca text

en: Find A_gain
ca: Torn_a a trobar

en: Re_place…
ca: _Reemplaça…

en: Search for and replace text
ca: Cerca i reemplaça text

en: Check _Spelling…
ca: _Comprova'n l'ortografia…

en: _Decrease Indent
ca: _Disminueix el sagnat

en: Decrease Indent
ca: Disminueix el sagnat

en: _Wrap Lines
ca: _Ajusta les línies

note: Center
en: _Center
ca: _Centrat

en: Center Alignment
ca: Alineació centrada

note: Justified
en: _Justified
ca: _Justificada

en: Align Justified
ca: Alineació justificada

note: Left
en: _Left
ca: _Esquerra

en: Left Alignment
ca: Alineació a l'esquerra

note: Right
en: _Right
ca: _Dreta

en: Right Alignment
ca: Alineació a la dreta

en: HTML editing mode
ca: Mode d'edició HTML

en: Plain _Text
ca: _Text sense format

en: Plain text editing mode
ca: Mode d'edició de text sense format

en: Markdown editing mode
ca: Mode d'edició markdown

en: Ma_rkdown as Plain Text
ca: Ma_rkdown com a text sense format

en: Markdown editing mode, exported as Plain Text
ca: Mode d'edició markdown, exportat com a text sense format

en: Mar_kdown as HTML
ca: Mar_kdown com a HTML

en: Markdown editing mode, exported as HTML
ca: Mode d'edició markdown, exportat com a HTML

en: Heading _1
ca: Capçalera_1

en: Heading _2
ca: Capçalera_2

en: Heading _3
ca: Capçalera_3

en: Heading _4
ca: Capçalera_4

en: Heading _5
ca: Capçalera_5

en: Heading _6
ca: Capçalera_6

en: _Preformatted
ca: _Preformatat

en: A_ddress
ca: A_dreça

en: _Bulleted List
ca: _Llista amb vinyetes

en: _Roman Numeral List
ca: _Llista de números romans

en: Numbered _List
ca: _Llista numerada

en: _Alphabetical List
ca: Llista _alfabètica

en: _Image…
ca: _Imatge…

note: Translators: This is an action tooltip
en: Insert Image
ca: Insereix una imatge

en: _Link…
ca: _Enllaç…

en: Insert Link
ca: Insereix un enllaç

note: Translators: 'Rule' here means a horizontal line in an HTML text
en: _Rule…
ca: Línia ho_ritzontal…

note: Translators: 'Rule' here means a horizontal line in an HTML text
en: Insert Rule
ca: Insereix una línia horitzontal

en: _Table…
ca: _Taula…

en: Insert Table
ca: Insereix una taula

en: _Cell…
ca: _Cel·la…

en: Pa_ge…
ca: Pà_gina…

en: Font _Size
ca: _Mida de la lletra

en: _Font Style
ca: _Estil de la lletra

en: Paste As _Text
ca: Enganxa com a _text

en: _Bold
ca: _Negreta

en: Bold
ca: Negreta

en: _Italic
ca: _Cursiva

en: Italic
ca: Cursiva

en: _Strikethrough
ca: _Ratllat

en: Strikethrough
ca: Ratllat

en: Subs_cript
ca: S_ubíndex

en: Subscript
ca: Subíndex

en: Su_perscript
ca: Sup_eríndex

en: Superscript
ca: Superíndex

en: _Underline
ca: _Subratlla

en: Underline
ca: Subratlla

en: Copy _Link Location
ca: Copia la ubicació de _l'enllaç

en: Copy the link to the clipboard
ca: Copia l'enllaç al porta-retalls

en: _Open Link in Browser
ca: _Obre l'enllaç en el navegador

en: Open the link in a web browser
ca: Obre l'enllaç en el navegador

en: Cell Contents
ca: Contingut de la cel·la

en: Column
ca: Columna

en: Row
ca: Fila

en: Table
ca: Taula

note: Translators: Popup menu item caption, containing all the Delete options for a table
en: Table Delete
ca: Supressió de la taula

note: Translators: Popup menu item caption, containing all the Insert options for a table
en: Table Insert
ca: Inserció de taula

en: Properties
ca: Propietats

en: Delete Rule
ca: Suprimeix la regla

en: Delete Image
ca: Suprimeix la imatge

en: Column After
ca: Columna següent

en: Column Before
ca: Columna anterior

en: Insert _Link
ca: _Insereix un enllaç

en: Row Above
ca: Fila de dalt

en: Row Below
ca: Fila de baix

en: Cell…
ca: Cel·la…

en: Image…
ca: Imatge…

en: Link…
ca: Enllaç…

en: Page…
ca: Pàgina…

en: Paragraph…
ca: Paràgraf…

note: Translators: 'Rule' here means a horizontal line in an HTML text
en: Rule…
ca: Línia horitzontal…

en: Table…
ca: Taula…

en: Remove Link
ca: Suprimeix l'enllaç

en: Add Word to Dictionary
ca: Afegeix una paraula al diccionari

en: Ignore Misspelled Word
ca: Ignora les paraules incorrectes

en: Add Word To
ca: Afegeix la paraula a

en: More Suggestions
ca: Més suggeriments

note: Translators: %s will be replaced with the actual dictionary * name, where a user can add a word to. This is part of an * "Add Word To" submenu.
en: %s Dictionary
ca: Diccionari %s

en: _Emoticon
ca: _Emoticona

en: Insert Emoticon
ca: Insereix una emoticona

en: Re_place
ca: _Reemplaça

en: _Image
ca: _Imatge

en: _Link
ca: _Enllaç

note: Translators: 'Rule' here means a horizontal line in an HTML text
en: _Rule
ca: Línia ho_ritzontal

en: _Table
ca: _Taula

en: Editing Mode
ca: Mode d'edició

en: Paragraph Style
ca: Estil del paràgraf

en: Font Color
ca: Color de la lletra

en: Background Color
ca: Color de fons

en: Font Size
ca: Mida de la lletra

en: Font Name
ca: Nom del tipus de lletra

en: Failed to obtain content of editor
ca: No s'ha pogut obtenir el contingut de l'editor

en: <b>Scope</b>
ca: <b>Abast</b>

note: Scope: cell
en: C_ell
ca: C_el·la

en: _Row
ca: _Fila

en: Col_umn
ca: Col_umna

en: <b>Alignment &amp; Behavior</b>
ca: <b>Alineació i comportament</b>

en: Left
ca: Esquerra

en: Center
ca: Centrat

en: Right
ca: Dreta

en: _Horizontal:
ca: _Horitzontal:

en: Top
ca: Superior

en: Middle
ca: Al mig

en: Bottom
ca: Inferior

note: Wrap Text
en: _Wrap Text
ca: _Ajusta el text

note: Header Style
en: _Header Style
ca: _Estil de la capçalera

en: <b>Layout</b>
ca: <b>Disposició</b>

note: Width
en: _Width
ca: _Amplada

en: Row S_pan:
ca: Abast de la _fila:

en: Co_lumn Span:
ca: Abast de la co_lumna:

en: <b>Background</b>
ca: <b>Fons</b>

en: Images
ca: Imatges

en: Choose Background Image
ca: Trieu la imatge de fons

en: _Image:
ca: _Imatge:

en: _Remove image
ca: _Suprimeix la imatge

en: Cell Properties
ca: Propietats de la cel·la

en: No match found
ca: No s'ha trobat cap coincidència

en: Search _backwards
ca: C_erca enrere

en: Case _Sensitive
ca: _Distingeix majúscules i minúscules

en: _Wrap Search
ca: _Ajusta la cerca

en: Find
ca: Troba

en: <b>Size</b>
ca: <b>Mida</b>

note: Width
en: _Width:
ca: _Amplada:

en: _Size:
ca: _Mida:

en: <b>Style</b>
ca: <b>Estil</b>

en: _Alignment:
ca: _Alineació:

note: Shaded
en: S_haded
ca: _Ombrejat

en: Rule properties
ca: Propietats de la línia horitzontal

en: _Source:
ca: _Font:

en: _Height:
ca: _Alçada:

en: Preserve aspect ratio
ca: Conserva la relació d'aspecte

en: _X-Padding:
ca: _Farciment X:

en: _Y-Padding:
ca: _Farciment Y:

en: _Border:
ca: _Vora:

en: <b>Link</b>
ca: <b>Enllaç</b>

en: _Test URL…
ca: _Prova l'URL…

en: Image Properties
ca: Propietats de la imatge

en: _Update
ca: Act_ualitza

en: Link Properties
ca: _Propietats de l'enllaç

en: Perforated Paper
ca: Paper perforat

en: Blue Ink
ca: Tinta blava

en: Ribbon
ca: Cinta

en: Midnight
ca: Mitjanit

en: Draft
ca: Esborrany

en: Graph Paper
ca: Paper quadriculat

en: _Link:
ca: _Enllaç:

en: _Visited Link:
ca: Enllaç _visitat:

en: _Background:
ca: _Fons:

en: _Font Name:
ca: _Nom del tipus de lletra:

note: == Background Image ==
en: Background Image
ca: Imatge de fons

en: _Template:
ca: _Plantilla:

en: Select a file
ca: Seleccioneu un fitxer

en: _Custom:
ca: _Personalitzat:

en: Page Properties
ca: Propietats de la pàgina

en: _Style:
ca: _Estil:

en: <b>Alignment</b>
ca: <b>Alineació</b>

en: Paragraph Properties
ca: Propietats del paràgraf

en: %d occurrence replaced | %d occurrences replaced
ca[0]: %d coincidència reemplaçada
ca[1]: %d coincidències reemplaçades

en: R_eplace:
ca: _Reemplaça'l:

en: _With:
ca: _Amb:

en: _Case sensitive
ca: _Distingeix majúscules i minúscules

en: Wra_p search
ca: Aj_usta la cerca

en: _Skip
ca: _Omet

en: _Replace
ca: _Reemplaça'l

en: Replace _All
ca: Reemplaça-ho _tot

[ctx: dialog-title]
en: Replace
ca: Reemplaça

en: <b>Suggestions for “%s”</b>
ca: <b>Suggeriments per a «%s»</b>

en: <b>Suggestions</b>
ca: <b>Suggeriments</b>

note: Replace
en: Replace
ca: Reemplaça'l

note: Replace All
en: Replace All
ca: Reemplaça-ho tot

note: Ignore
en: Ignore
ca: Ignora

note: Skip
en: Skip
ca: Omet

note: Back
en: Back
ca: Enrere

en: <b>Dictionary</b>
ca: <b>Diccionari</b>

note: Add Word button
en: Add word
ca: Afegeix paraula

en: Spell Checking
ca: Verificació ortogràfica

en: _Rows:
ca: _Files:

en: C_olumns:
ca: C_olumnes:

en: _Spacing:
ca: _Espaiat:

en: _Padding:
ca: _Encoixinat:

en: Image:
ca: Imatge:

en: Table Properties
ca: Propietats de la taula

en: Si_ze:
ca: _Mida:

en: Text Properties
ca: Propietats del text

en: Choose the file that you want to import into Evolution, and select what type of file it is from the list.
ca: Trieu el fitxer que vulgueu importar a l'Evolution i seleccioneu-ne el tipus de la llista.

en: F_ilename:
ca: Nom del f_itxer:

en: File _type:
ca: _Tipus de fitxer:

en: Pre_view:
ca: _Previsualització:

en: Choose the destination for this import
ca: Trieu la destinació per a aquesta importació

en: Choose the type of importer to run:
ca: Trieu el tipus d'importador a executar:

en: Import data and settings from _older programs
ca: Importador de les dades i la configuració de pr_ogrames vells

en: Import a _single file
ca: Impo_rtador de fitxers individuals

en: Please select the information that you would like to import:
ca: Seleccioneu la informació que voleu importar:

en: Evolution checked for settings to import from the following applications: Pine, Netscape, Elm, iCalendar, KMail. No importable settings found. If you would like to try again, please click the “Back” button.
ca: L'Evolution ha cercat configuracions del Pine, el Netscape, l'Elm, l'iCalendar i el KMail per a importar-les. No s'ha trobat cap configuració que es pugui importar. Si ho voleu tornar a intentar, feu clic al botó «Endarrere».

en: From %s:
ca: De %s:

note: Install a custom "Cancel Import" button.
en: _Cancel Import
ca: Cancel·la la _importació

en: Preview data to be imported
ca: Previsualitza les dades a importar

en: Import Data
ca: Importació de dades

en: Select what type of file you want to import from the list.
ca: Seleccioneu a la llista quin tipus de fitxer voleu importar.

en: Evolution Import Assistant
ca: Auxiliar d'importació de l'Evolution

en: Import Location
ca: Importa una ubicació

en: Welcome to the Evolution Import Assistant.
    With this assistant you will be guided through the process of importing external files into Evolution.
ca: Us donem la benvinguda a l'auxiliar d'importació de l'Evolution.
    Aquest auxiliar us guiarà a través dels passos necessaris per a importar fitxers externs a l'Evolution.

en: Importer Type
ca: Tipus d'importador

en: Select Information to Import
ca: Seleccioneu la informació a importar

en: Select a File
ca: Seleccioneu un fitxer

en: Click “Apply” to begin importing the file into Evolution.
ca: Feu clic a «Aplica» per a iniciar la importació del fitxer a l'Evolution.

note: Translators: This is part of
en: minutes
ca: minuts

en: hours
ca: hores

note: Translators: This is the last part of the sentence: * "Purge events older than <<spin-button>> days"
en: days
ca: dies

en: Autogenerated
ca: Generada automàticament

en: Close
ca: Tanca

en: _Save and Close
ca: De_sa i tanca

en: Edit Signature
ca: Edita la signatura

en: Save
ca: Desa

en: _Signature Name:
ca: Nom de la _signatura:

en: Add _Script
ca: Afegeix un _script

en: Add Signature Script
ca: Afegeix un script de signatura

en: Edit Signature Script
ca: Edita l'script de signatura

en: The output of this script will be used as your
    signature. The name you specify will be used
    for display purposes only.
ca: La sortida d'aquest script serà utilitzada per a la vostra signatura.
    El nom que especifiqueu només s'utilitzarà per a mostrar-lo.

en: Script file must be executable.
ca: El fitxer de l'script ha de ser executable.

en: World Map
ca: Mapa del món

en: Mouse-based interactive map widget for selecting timezone. Keyboard users should instead select the timezone from the drop-down combination box below.
ca: Mapa interactiu per a seleccionar el fus horari amb el ratolí. Els usuaris amb teclat haurien de seleccionar el fus horari amb el quadre combinat de sota.

en: _Write
ca: _Escriu

en: _Preview
ca: _Previsualització

en: Add bold text
ca: Afegeix un text en negreta

en: Add italic text
ca: Afegeix un text en itàlica

en: Insert a quote
ca: Insereix una cita

en: Insert code
ca: Insereix un codi

en: Add a link
ca: Afegeix un enllaç

en: Add a bullet list
ca: Afegeix una llista de vinyetes

en: Add a numbered list
ca: Afegeix una llista numerada

en: Add a header
ca: Afegeix una capçalera

en: Open online common mark documentation
ca: Obre la documentació de la marca comuna en línia

en: Show preview beside text
ca: Mostra la previsualització al costat del text

en: Could not open the link.
ca: No s'ha pogut obrir l'enllaç.

en: Could not display help for Evolution.
ca: No s'ha pogut mostrar l'ajuda de l'Evolution.

en: Opening calendar “%s”
ca: S'està obrint el calendari «%s»

en: Opening memo list “%s”
ca: S'està obrint la llista d'anotacions «%s»

en: Opening task list “%s”
ca: S'està obrint la llista de tasques «%s»

en: Opening address book “%s”
ca: S'està obrint la llibreta d'adreces «%s»

en: _Do not show this message again
ca: _No tornis a mostrar aquest missatge

en: This address book server might be unreachable or the server name may be misspelled or your network connection could be down.
ca: O bé no es pot contactar amb el servidor de la llibreta d'adreces, o bé el seu nom està mal escrit, o potser no esteu connectat a la xarxa.

en: Failed to set protocol version to LDAPv3 (%d): %s
ca: Error en configurar la versió del protocol per LDAPv3 (%d): %s

en: Failed to set connection timeout option (%d): %s
ca: No s'ha pogut establir l'opció de temps d'espera de la connexió (%d): %s

en: Failed to use STARTTLS (%d): %s
ca: No s'ha pogut utilitzar STARTTLS (%d): %s

en: Failed to authenticate with LDAP server (%d): %s
ca: No es pot autenticar amb el servidor LDAP (%d): %s

en: This LDAP server may use an older version of LDAP, which does not support this functionality or it may be misconfigured. Ask your administrator for supported search bases.
    
    Detailed error (%d): %s
ca: Pot ser que aquest servidor LDAP utilitzi una versió antiga de l'LDAP que no és compatible amb aquesta funcionalitat, o bé pot ser que estigui mal configurat. Demaneu al vostre administrador quines són les bases de cerca compatibles.
    
    Error detallat (%d): %s

en: This LDAP server may use an older version of LDAP, which does not support this functionality or it may be misconfigured. Ask your administrator for supported search bases.
ca: Pot ser que aquest servidor LDAP utilitzi una versió antiga de l'LDAP que no és compatible amb aquesta funcionalitat, o bé pot ser que estigui mal configurat. Demaneu al vostre administrador quines són les bases de cerca compatibles.

en: Evolution had not been compiled with LDAP support
ca: Evolution no ha estat compilat amb el suport per LDAP

[ctx: language]
note: Translators: %s is the language ISO code.
en: Unknown (%s)
ca: Es desconeix (%s)

en: Click to call %s
ca: Feu clic per a trucar en/na %s

en: Click to hide/unhide addresses
ca: Feu clic per a mostrar/amagar adreces

en: Go to the section %s of the message
ca: Ves a la secció %s del missatge

en: Go to the beginning of the message
ca: Ves a l'inici del missatge

en: Click to open %s
ca: Feu clic per a obrir %s

en: Show Contacts
ca: Mostra els contactes

en: Address B_ook:
ca: Lli_breta d'adreces:

en: Cat_egory:
ca: C_ategoria:

en: _Search:
ca: _Cerca:

en: Any Category
ca: Qualsevol categoria

en: Co_ntacts
ca: Co_ntactes

en: Search
ca: Cerca

en: Select Contacts from Address Book
ca: Seleccioneu els contactes de la llibreta d'adreces

note: To Translators: This would be similiar to "Expand MyList Inline" where MyList is a Contact List
en: E_xpand %s Inline
ca: E_xpandeix %s al cos

note: Copy Contact Item
en: Cop_y %s
ca: _Copia %s

note: Cut Contact Item
en: C_ut %s
ca: Re_talla %s

note: Edit Contact item
en: _Edit %s
ca: _Edita %s

en: _Delete %s
ca: _Suprimeix %s

en: Evolution is currently online.  Click this button to work offline.
ca: L'Evolution està en línia.  Feu clic en aquest botó per a treballar fora de línia.

en: Evolution is currently offline.  Click this button to work online.
ca: L'Evolution està fora de línia. Feu clic en aquest botó per a treballar en línia.

en: Evolution is currently offline because the network is unavailable.
ca: L'Evolution està fora de línia perquè la xarxa no està disponible.

en: Keyring key is unusable: no user or host name
ca: No es pot utilitzar la clau de l'anell de claus: no existeix l'usuari o el nom de la màquina

en: You have the Caps Lock key on.
ca: Teniu la tecla de fixació de majúscules activada.

en: _Remember this passphrase
ca: _Recorda aquesta contrasenya

en: _Remember this passphrase for the remainder of this session
ca: _Recorda aquesta contrasenya fins que acabi aquesta sessió

en: _Remember this password
ca: _Recorda aquesta contrasenya

en: _Remember this password for the remainder of this session
ca: _Recorda aquesta contrasenya fins que acabi aquesta sessió

en: Help
ca: Ajuda

en: Evolution Preferences
ca: Preferències de l'Evolution

en: An error occurred while printing
ca: S'ha produït un error mentre s'estava imprimint

en: The printing system reported the following details about the error:
ca: El sistema d'impressió ha llistat els detalls següents sobre l'error:

en: The printing system did not report any additional details about the error.
ca: El sistema d'impressió no ha llistat cap detall addicional sobre l'error.

en: _Method:
ca: _Mètode:

en: Defer to Desktop Settings
ca: Defereix als paràmetres d'escriptori

en: _Open Desktop Settings
ca: _Obre els paràmetres d'escriptori

en: _HTTP Proxy:
ca: Servidor intermediari d'H_TTP:

en: H_TTPS Proxy:
ca: Servidor intermediari d'H_TTPS:

en: _Socks Proxy:
ca: Servidor intermediari de SOC_KS:

en: _Ignore Hosts:
ca: _Ignora els amfitrions:

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Configuration _URL:
ca: _URL de configuració:

en: No proxy
ca: Sense servidor intermediari

en: Use a direct connection, no proxying required.
ca: Utilitza una connexió directa, sense requerir un servidor intermediari.

en: Switch to Basic Proxy Preferences
ca: Canvia a les preferències bàsiques de servidor intermediari

en: Switch to Advanced Proxy Preferences
ca: Canvia a les preferències avançades de servidor intermediari

en: Apply custom proxy settings to these accounts:
ca: Aplica els paràmetres de servidor intermediari personalitzar als comptes següents:

en: <b>Advanced Proxy Preferences</b> lets you define alternate network proxies and apply them to specific accounts
ca: Les <b>preferències avançades de servidor intermediari</b> us permeten definir servidors intermediaris alternatius i aplicar-los a comptes específics

en: Custom Proxy
ca: Servidor intermediari personalitzat

en: Create a new proxy profile
ca: Crea un perfil de servidor intermediari nou

en: Delete the selected proxy profile
ca: Suprimeix el perfil de servidor intermediari seleccionat

en: Add Rule
ca: Afegeix una regla

en: Edit Rule
ca: Edita la regla

en: Matches: %u
ca: Concordances: %u

en: Close the find bar
ca: Tanca la barra de cerca

en: Fin_d:
ca: Ce_rca:

en: Clear the search
ca: Neteja la cerca

en: Find the previous occurrence of the phrase
ca: Cerca l'ocurrència anterior de la frase

en: Find the next occurrence of the phrase
ca: Cerca l'ocurrència posterior de la frase

en: Mat_ch case
ca: Concord_ança de majúscules i minúscules

en: Reached bottom of page, continued from top
ca: S'ha arribat al final de la pàgina, es continua des de l'inici

en: Reached top of page, continued from bottom
ca: S'ha arribat a l'inici de la pàgina, es continua des del final

en: When de_leted:
ca: _En suprimir:

en: Standard
ca: Estàndard

en: Proprietary
ca: De propietat

en: Top Secret
ca: Alt secret

en: For Your Eyes Only
ca: Només per a vós

[ctx: send-options]
note: Translators: Used in send options dialog
en: None
ca: Cap

en: Mail Receipt
ca: Rebut de correu

en: Send Options
ca: Opcions d'enviament

en: R_eply requested
ca: S'ha d_emanat resposta

[ctx: ESendOptionsWithin]
note: Translators: This is part of
en: Wi_thin
ca: Di_ns del termini

[ctx: ESendOptionsWithin]
note: Translators: This is part of
en: days
ca: dies

en: _When convenient
ca: _Quan convingui

note: To translators: This means Delay the message delivery for some time
en: _Delay message delivery
ca: Retarda l'entrega _del missatge

[ctx: ESendOptionsAfter]
note: Translators: This is part of
en: _After
ca: D_esprés de

[ctx: ESendOptionsAfter]
note: Translators: This is part of
en: days
ca: dies

en: _Set expiration date
ca: E_stableix la data de venciment

[ctx: ESendOptions]
note: Translators: This is part of
en: _Until
ca: _Fins a

en: Delivery Options
ca: Opcions d'entrega

en: _Priority:
ca: _Prioritat:

en: _Classification:
ca: _Classificació:

en: Gene_ral Options
ca: Opcions gene_rals

en: Creat_e a sent item to track information
ca: Cr_ea un element enviat per a seguir la informació

en: _Delivered
ca: _Entregat

en: Deli_vered and opened
ca: Entre_gat i obert

en: _All information
ca: Tota la inform_ació

en: A_uto-delete sent item
ca: S_uprimeix l'element enviat automàticament

en: Status Tracking
ca: Seguiment de l'estat

en: _When opened:
ca: En _obrir:

en: When decli_ned:
ca: E_n rebutjar:

en: When co_mpleted:
ca: En co_mpletar:

en: When acce_pted:
ca: En acce_ptar:

en: Return Notification
ca: Notificació de retorn

en: Sta_tus Tracking
ca: Seguimen_t de l'estat

en: Type:
ca: Tipus:

en: Name:
ca: Nom:

en: Name cannot be empty
ca: El nom no es pot deixar buit

note: Translators: This is the first of a sequence of widgets: * "Refresh every [NUMERIC_ENTRY] [TIME_UNITS_COMBO]"
en: Refresh every
ca: Refresca cada

en: Refresh content on metered network
ca: Actualitza el contingut a la xarxa mesurada

en: Use a secure connection
ca: Utilitza una connexió segura

en: Unset _trust for SSL/TLS certificate
ca: No s'ha establert la confiança per a aquest cer_tificat SSL/TLS

en: User:
ca: Usuari:

en: Show
ca: Mostra

en: Group name
ca: Nom de grup

en: _Hide
ca: A_maga

en: _Show
ca: Mo_stra

en: Manage Groups
ca: Gestiona els grups

en: Available Groups:
ca: Grups disponibles:

en: Select destination
ca: Seleccioneu el destí

note: no suggestions. Put something in the menu anyway...
en: (no suggestions)
ca: (cap suggeriment)

en: More…
ca: Més…

note: + Add to Dictionary
en: Add “%s” to Dictionary
ca: Afegeix «%s» al diccionari

note: - Ignore All
en: Ignore All
ca: Ignora-ho tot

en: Spelling Suggestions
ca: Suggeriments d'ortografia

en: A file named “{0}” already exists. Do you want to replace it?
ca: Ja existeix un fitxer anomenat «{0}». Voleu reemplaçar-lo?

en: The file already exists in “{0}”. Replacing it will overwrite its contents.
ca: Ja existeix el fitxer a «{0}». Si el reemplaceu en sobreescriureu el contingut.

en: Cannot save file “{0}”.
ca: No es pot desar el fitxer «{0}».

en: Cannot open file “{0}”.
ca: No es pot obrir el fitxer «{0}».

en: Failed to remove data source “{0}”.
ca: No s'ha pogut suprimir la font de dades «{0}».

en: The reported error was “{1}”.
ca: L'error fou «{1}».

en: Failed to update data source “{0}”.
ca: No s'ha pogut actualitzar la font de dades «{0}».

en: Failed to delete resource “{0}”.
ca: No s'ha pogut suprimir el recurs «{0}».

en: The address book backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
ca: Ha sortit inesperadament el rerefons de llibreta d'adreces que servia «{0}».

en: Some of your contacts may not be available until Evolution is restarted.
ca: Fins que no torneu a iniciar l'Evolution potser no estaran disponibles alguns dels vostres contactes.

en: The calendar backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
ca: Ha sortit inesperadament el rerefons de calendari que servia «{0}».

en: Some of your appointments may not be available until Evolution is restarted.
ca: Fins que no torneu a iniciar l'Evolution potser no estaran disponibles algunes de les vostres anotacions.

en: The memo list backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
ca: Ha sortit inesperadament el rerefons de llista d'anotacions que servia «{0}».

en: Some of your memos may not be available until Evolution is restarted.
ca: Fins que no torneu a iniciar l'Evolution potser no estaran disponibles algunes de les vostres anotacions.

en: The task list backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
ca: Ha sortit inesperadament el rerefons de llista de tasques que servia «{0}».

en: Some of your tasks may not be available until Evolution is restarted.
ca: Fins que no torneu a iniciar l'Evolution potser no estaran disponibles algunes de les vostres tasques.

en: The address book backend servicing “{0}” encountered an error.
ca: El rerefons de llibreta d'adreces que serveix «{0}» ha trobat un error.

en: The calendar backend servicing “{0}” encountered an error.
ca: El rerefons de calendari que serveix «{0}» ha trobat un error.

en: The memo list backend servicing “{0}” encountered an error.
ca: El rerefons de llista d'anotacions que serveix «{0}» ha trobat un error.

en: The task list backend servicing “{0}” encountered an error.
ca: El rerefons de llista de tasques que serveix «{0}» ha trobat un error.

en: Something has gone wrong
ca: Alguna cosa no ha anat bé

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the content. You can try again by reopening the window. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
ca: Un procés del WebKitWeb ha fallat a l'hora de mostrar el contingut. Podeu tornar-ho a intentar reobrint la finestra. Si l'error persisteix, informeu-ne al Gitlab del GNOME.

en: Are you sure you want to delete remote collection “{0}”?
ca: Esteu segur que voleu suprimir la col·lecció remota «{0}»?

en: This will permanently remove the collection “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
ca: Això suprimirà permanentment la col·lecció «{0}» del servidor. Esteu segur que voleu continuar?

en: Failed to refresh list of account sources
ca: Ha fallat l'actualització de la llista d'orígens del compte

en: click to add
ca: feu clic per a afegir

en: Move selected column names to top
ca: Mou els noms de columna seleccionats al capdamunt

en: Move selected column names up one row
ca: Mou els noms de columna seleccionats una fila amunt

en: Move selected column names down one row
ca: Mou els noms de columna seleccionats una fila avall

en: Move selected column names to bottom
ca: Mou els noms de columna seleccionats al capdavall

en: Select all column names
ca: Selecciona tots els noms de columna

en: (Ascending)
ca: (Ascendent)

en: (Descending)
ca: (Descendent)

en: Not sorted
ca: Sense ordre

en: No grouping
ca: Sense agrupar

en: Show Fields
ca: Mostra els camps

en: Choose the order of information to appear in the message list.
ca: Trieu l'ordre en què ha d'aparèixer la informació a la llista de missatges.

en: Clear _All
ca: Neteja-ho _tot

en: _Show field in View
ca: Mos_tra el camp en la visualització

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Descending
ca: Descendent

en: Group Items By
ca: Agrupa segons

en: Show _field in View
ca: Mostra el _camp en la visualització

en: Then By
ca: Després

en: Show field i_n View
ca: Mostra el cam_p en la visualització

en: Show field in _View
ca: Mostra el camp en la _visualització

en: Sort
ca: Ordena

en: Clear All
ca: Neteja-ho tot

en: Sort Items By
ca: Ordena els elements segons

en: _Apply
ca: _Aplica

en: _Sort...
ca: _Ordena…

en: _Group By...
ca: A_grupa segons…

en: _Fields Shown...
ca: Camps _mostrats…

en: To add a column to your table, drag it into
    the location in which you want it to appear.
ca: Per a afegir una columna a la vostra taula, arrossegueu-la
    a la ubicació on vulgueu que aparegui.

en: Add a Column
ca: Afegeix una columna

note: Translators: This text is used as a special row when an ETable * has turned on grouping on a column, which has set a title. * The first %s is replaced with a column title. * The second %s is replaced with an actual  group value. * Finally the %d is replaced with count of items in this group. * Examp
en: %s: %s (%d item) | %s: %s (%d items)
ca[0]: %s: %s (%d element)
ca[1]: %s: %s (%d elements)

note: Translators: This text is used as a special row when an ETable * has turned on grouping on a column, which doesn't have set a title. * The %s is replaced with an actual group value. * The %d is replaced with count of items in this group. * Example: "Smith (13 items)"
en: %s (%d item) | %s (%d items)
ca[0]: %s (%d element)
ca[1]: %s (%d elements)

en: Customize Current View
ca: Personalitza la visualització actual

en: Sort _Ascending
ca: Ordena en sentit _ascendent

en: Sort _Descending
ca: Ordena en sentit _descendent

en: _Reset sort
ca: _Reinicialitza l'ordre

en: Group By This _Field
ca: Agrupa per aquest _camp

en: Group By _Box
ca: Agrupa per _quadre

en: Remove This _Column
ca: Suprimeix aquesta co_lumna

en: Add a C_olumn…
ca: A_fegeix una columna…

en: A_lignment
ca: Ali_neació

en: B_est Fit
ca: Aj_ust automàtic

en: Format Column_s…
ca: Formata les columne_s…

en: Custo_mize Current View…
ca: _Personalitza la visualització actual…

en: _Sort By
ca: _Ordena per

note: Custom
en: _Custom
ca: _Personalitzat

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Input Methods
ca: Mètodes d'entrada

en: Select a Time Zone
ca: Seleccioneu un fus horari

en: Use the left mouse button to zoom in on an area of the map and select a time zone.
    Use the right mouse button to zoom out.
ca: Feu servir el botó esquerre del ratolí per a ampliar una àrea del mapa i seleccioneu un fus horari.
    Feu servir el botó dret del ratolí per a desfer l'ampliació anterior.

en: Time Zones
ca: Fusos horaris

en: _Selection
ca: _Selecció

en: Timezone drop-down combination box
ca: Quadre combinat per a seleccionar el fus horari

en: Enter a URL here
ca: Introduïu un URL

en: Evolution Source Viewer
ca: Visualitzador de fonts de l'Evolution

note: Translators: The name that is displayed in the user interface
en: Display Name
ca: Nom visible

en: Flags
ca: Senyaladors

en: Identity
ca: Identitat

en: Address book
ca: Llibreta d'adreces

en: Events
ca: Esdeveniments

en: Loading…
ca: S'està carregant…

en: Searching collection children…
ca: S'està cercant la col·lecció filla…

en: Failed to search for collection children
ca: Ha fallat la cerca de la col·lecció filla

en: Searching for user home, please wait…
ca: S'està cercant la carpeta de l'usuari. Espereu…

en: Failed to search for user home
ca: Ha fallat la cerca d'una carpeta d'usuari

en: At least one component type should be set
ca: Com a mínim s'ha d'establir un tipus de component

en: Failed to get selected collection HREF
ca: No s'ha pogut obtenir la col·lecció HREF seleccionada

en: Creating new book…
ca: S'està creant una llibreta nova…

en: Failed to create new book
ca: Ha fallat crear un nou llibre

en: Creating new calendar…
ca: S'està creant un calendari nou…

en: Failed to create new calendar
ca: Ha fallat crear un calendari nou

en: Creating new collection…
ca: S'està creant una col·lecció nova…

en: Failed to create new collection
ca: Ha fallat crear una nova col·lecció

en: It is not allowed to create book under another book or calendar
ca: No es permet crear una llibreta sota una altra llibreta o calendari

note: if (button == webdav_browser->priv->create_calendar_button)
en: It is not allowed to create calendar under another book or calendar
ca: No es permet crear un calendari sota una altra llibreta o calendari

en: Deleting book…
ca: S'està suprimint la llibreta…

en: Failed to delete book
ca: Ha fallat esborrar el llibre

en: Deleting calendar…
ca: S'està suprimint el calendari…

en: Failed to delete calendar
ca: Ha fallat esborrar el calendari

en: Deleting collection…
ca: S'està suprimint la col·lecció…

en: Failed to delete collection
ca: Ha fallat suprimir la col·lecció

note: Translators: It's 'order' as 'sorting order'
en: _Order:
ca: _Ordre:

en: Use -1 to not set the sort order
ca: Utilitza -1 per no establir l'ordre d'ordenació

en: For Components:
ca: Per a components:

en: _Events
ca: _Esdeveniments

en: WebDAV server:
ca: Servidor WebDAV:

en: Create _Book
ca: Crea una lli_breta

en: Create _Calendar
ca: Crea un _calendari

en: Create Collectio_n
ca: Crea u_na col·lecció

en: _Copy Link Location
ca: _Copia la ubicació de l'enllaç

en: _Copy Email Address
ca: Copia l'adr_eça electrònica

en: Copy _Raw Email Address
ca: Copia les adreces electròniques en b_rut

en: Copy the raw email address to the clipboard
ca: Copia l'adreça electrònica en brut al porta-retalls

en: _Copy Image
ca: _Copia la imatge

en: Copy the image to the clipboard
ca: Copia la imatge al porta-retalls

en: Save _Image…
ca: _Desa la imatge…

en: Save the image to a file
ca: Desa la imatge a un fitxer

en: Search _Web…
ca: _Cerca web…

en: Search the Web with the selected text
ca: Cerca a la web el text seleccionat

en: Select all text and images
ca: Selecciona tot el text i les imatges

en: Copying image to clipboard
ca: Copia la imatge al porta-retalls

en: Save Image
ca: Desa la imatge

en: Saving image to “%s”
ca: S'està desant la imatge a «%s»

en: Cannot get URI “%s”, do not know how to download it.
ca: No es pot obtenir l'URI «%s», es desconeix com baixar-lo.

en: Undo “Insert text”
ca: Desfés «Insereix text»

en: Redo “Insert text”
ca: Refés «Insereix text»

en: Undo “Delete text”
ca: Desfés «Suprimeix text»

en: Redo “Delete text”
ca: Refés «Suprimeix text»

en: Missing date.
ca: Manca la data.

en: You must choose a date.
ca: Heu de triar una data.

en: Missing filename.
ca: Manca el nom de fitxer.

en: You must specify a filename.
ca: Heu d'especificar un nom de fitxer.

en: File “{0}” does not exist or is not a regular file.
ca: El fitxer «{0}» no existeix o no és un fitxer normal.

en: Bad regular expression “{0}”.
ca: L'expressió regular «{0}» és incorrecta.

en: Could not compile regular expression “{1}”.
ca: No s'ha pogut compilar l'expressió regular «{1}».

en: Missing name.
ca: Manca el nom.

en: You must name this filter.
ca: Heu d'assignar un nom a aquest filtre.

en: Name “{0}” already used.
ca: Ja s'està fent servir el nom «{0}».

en: Please choose another name.
ca: Seleccioneu un altre nom.

en: Missing condition.
ca: Manca la condició.

en: Filter should have at least one condition.
ca: El filtre ha de tenir almenys una condició.

en: Missing value.
ca: Manca un valor.

en: One or more values cannot be empty.
ca: Un o més valors no poden deixar-se buits.

en: Are you sure you want to remove rule “{0}”?
ca: Esteu segur que voleu suprimir la regla «{0}»?

en: _Keep
ca: _Mantén

en: the current time
ca: l'hora actual

en: the time you specify
ca: l'hora que indiqueu

en: a time relative to the current time
ca: una hora relativa a l'actual

en: seconds
ca: segons

en: weeks
ca: setmanes

en: months
ca: mesos

en: years
ca: anys

en: ago
ca: fa

en: in the future
ca: en el futur

en: Compare against
ca: Compara amb

en: The message’s date will be compared against
    the current time when filtering occurs.
ca: La data del missatge es compararà amb l'hora
    actual quan s'hagi de filtrar.

en: The message’s date will be compared against
    the beginning of the specified day.
ca: La data del missatge es compararà amb les 12:00am
    de la data que indiqueu.

en: The message’s date will be compared against
    a time relative to when filtering occurs.
ca: A l'hora de filtrar, es compararà la data del missatge
    amb una hora relativa.

en: Show filters for mail:
ca: Mostra els filtres de correu:

en: _Filter Rules
ca: Regles de _filtratge

en: Rule Name
ca: Nom de la regla

en: Table Cell
ca: Cel·la de taula

note: Translators: description of a "popup" action
en: popup a child
ca: desplega un fill

note: Translators: description of an "edit" action
en: begin editing this cell
ca: comença editant aquesta cel·la

note: Translators: description of a "toggle" action
en: toggle the cell
ca: commuta la cel·la

note: Translators: description of an "expand" action
en: expands the row in the ETree containing this cell
ca: expandeix la fila en l'ETree que conté la cel·la

note: Translators: description of a "collapse" action
en: collapses the row in the ETree containing this cell
ca: contreu la fila de l'ETree que conté aquesta cel·la

en: click
ca: feu clic

en: sort
ca: ordena

en: Save Current View
ca: Desa la visualització actual

en: _Create new view
ca: _Crea una visualització nova

en: _Replace existing view
ca: _Reemplaça la visualització actual

en: Do you wish to save your changes?
ca: Voleu desar els canvis?

en: This signature has been changed, but has not been saved.
ca: Aquesta signatura s'ha modificat, però no s'ha desat.

en: _Discard changes
ca: _Descarta els canvis

en: Blank Signature
ca: Signatura buida

en: Please provide a unique name to identify this signature.
ca: Introduïu un nom únic per a identificar aquesta signatura.

en: Unable to copy image to clipboard.
ca: No s'ha pogut copiar la imatge al porta-retalls.

en: Unable to save image.
ca: No s'ha pogut desar la imatge.

en: Could not load signature.
ca: No s'ha pogut carregar la signatura.

en: Could not save signature.
ca: No s'ha pogut desar la signatura.

en: Could not get selected text.
ca: No s'ha pogut obtenir el text seleccionat.

en: Saving message to folder “%s”
ca: S'està desant el missatge a la carpeta «%s»

en: Forwarded messages
ca: Missatges reenviats

en: Retrieving %d message | Retrieving %d messages
ca[0]: S'està recuperant %d missatge
ca[1]: S'estan recuperant %d missatges

en: Scanning messages for duplicates
ca: S'estan escanejant els missatges per si n'hi ha de duplicats

en: Removing folder “%s”
ca: S'està suprimint la carpeta «%s»

en: File “%s” has been removed.
ca: S'ha suprimit el fitxer «%s».

en: File has been removed.
ca: S'ha suprimit el fitxer.

en: Removing attachments
ca: S'estan suprimint les adjuncions

en: Saving %d message | Saving %d messages
ca[0]: S'està desant %d missatge
ca[1]: S'estan desant %d missatges

en: Invalid folder URI “%s”
ca: L'URI de la carpeta «%s» no és vàlid

note: Some local folders
en: Inbox
ca: Safata d'entrada

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_INBOX
en: Drafts
ca: Esborranys

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_DRAFTS
en: Outbox
ca: Safata de sortida

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_OUTBOX
en: Sent
ca: Enviat

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_SENT
en: Templates
ca: Plantilles

en: User cancelled operation
ca: L'usuari ha cancel·lat l'operació

en: No destination address provided, forwarding of the message has been cancelled.
ca: No s'ha especificat cap adreça de destinació, de manera que s'ha cancel·lat el reenviament del missatge.

en: No identity found to use, forwarding of the message has been cancelled.
ca: No s'ha trobat cap compte que es pugui utilitzar, de manera que s'ha cancel·lat el reenviament del missatge.

en: Corresponding source for service with UID “%s” not found
ca: No s'ha trobat la font que es correspon amb l'UID «%s»

en: Looking up recipient S/MIME certificates in address books…
ca: Cerca els certificats S/MIME del destinatari a les llibretes d'adreces…

en: Looking up recipient PGP keys in address books…
ca: Cerca les claus PGP del destinatari a les llibretes d'adreces…

en: Waiting for “%s”
ca: S'està esperant «%s»

en: No mail transport service available
ca: No hi ha disponible cap servei de transport de correu

en: Posting message to “%s”
ca: S'està penjant el missatge a «%s»

en: Failed to apply outgoing filters: %s
ca: No s'han pogut aplicar els filtres de sortida: %s

en: Storing sent message to “%s”
ca: S'està desant el missatge enviat a «%s»

en: Failed to append to %s: %s
    Appending to local “Sent” folder instead.
ca: No s'ha pogut afegir a %s: %s
    S'afegirà a la carpeta local «Enviat».

en: Failed to append to local “Sent” folder: %s
ca: No s'han pogut afegir a la carpeta local «Enviat»: %s

en: Sending message
ca: S'està enviant el missatge

en: Disconnecting from “%s”
ca: S'està desconnectant de «%s»

en: Reconnecting to “%s”
ca: S'està tornant a connectar a «%s»

en: Preparing account “%s” for offline
ca: S'està preparant el compte «%s» per a treballar fora de línia

en: Filtering Selected Messages
ca: S'estan filtrant els missatges seleccionats

en: Failed to filter selected messages. One reason can be that folder location set in one or more filters is invalid. Please check your filters in Edit→Message Filters.
    Original error was: %s
ca: No s'han pogut filtrar els missatges seleccionats. Un dels motius pot ser que la ubicació de la carpeta d'alguns filtres no sigui vàlida. Comproveu els filtres a «Edita -> Filtres de missatge».
    L'error original és: %s

en: Fetching mail from “%s”
ca: S'està obtenint el correu electrònic de «%s»

en: Failed to apply outgoing filters. One reason can be that folder location set in one or more filters is invalid. Please check your filters in Edit→Message Filters.
    Original error was: %s
ca: No s'han pogut aplicar els filtres de sortida. Un dels motius pot ser que la ubicació de la carpeta d'alguns filtres no sigui vàlida. Comproveu els filtres a «Edita -> Filtres de missatge».
    L'error original és: %s

en: Sending message %d of %d
ca: S'està enviant el missatge %d de %d

note: Translators: The string is distinguished by total * count of messages to be sent.  Failed messages is * always more than zero.
en: Failed to send a message | Failed to send %d of %d messages
ca[0]: No s'ha pogut enviar el missatge
ca[1]: No s'han pogut enviar %d de %d missatges

en: Cancelled.
ca: Cancel·lat.

en: Complete.
ca: Completat.

en: Moving messages to “%s”
ca: S'estan movent els missatges a «%s»

en: Copying messages to “%s”
ca: S'estan copiant els missatges a «%s»

en: Storing folder “%s”
ca: S'està emmagatzemant la carpeta «%s»

en: Expunging and storing account “%s”
ca: S'està buidant i emmagatzemant el compte «%s»

en: Storing account “%s”
ca: S'està emmagatzemant el compte «%s»

en: Emptying trash in “%s”
ca: S'està buidant la paperera a «%s»

en: Processing folder changes in “%s”
ca: S'estan processant els canvis de carpeta a «%s»

en: Could not create spool directory “%s”: %s
ca: No s'ha pogut crear el directori de cues «%s»: %s

en: Trying to movemail a non-mbox source “%s”
ca: S'està intentant executar el movemail a una font no mbox «%s»

note: Translators: This is a subject attribution for forwarded messages. The %s is replaced with subject of the original message.
en: Fwd: %s
ca: [RV: %s]

note: Translators: This is a subject attribution for forwarded messages, used when there could not be used any subject. It results in "[Fwd: No Subject]" being used as a subject of the forwarded message.
en: No Subject
ca: Sense assumpte

en: Forwarded message — %s
ca: Missatge reenviat - %s

en: Forwarded message
ca: Missatge reenviat

en: Setting up Search Folder: %s
ca: S'està configurant la carpeta de cerca: %s

en: Updating Search Folders for “%s : %s”
ca: S'estan actualitzant les carpetes de cerca per a «%s» - %s

note: Translators: The first %s is name of the affected * search folder(s), the second %s is the URI of the * removed folder. For more than one search folder is * each of them on a separate line, with four spaces * in front of its name, without quotes.
en: The Search Folder “%s” has been modified to account for the deleted folder
    “%s”. | The following Search Folders
    %s have been modified to account for the deleted folder
    “%s”.
ca[0]: La carpeta de cerca «%s» s'ha actualitzat, atès que l'usuari ha suprimit la carpeta
    «%s».
ca[1]: Les carpetes de cerca següents
    «%s» s'han actualitzat, atès que l'usuari ha suprimit la carpeta
    «%s».

en: Open _Online Accounts
ca: Obre els c_omptes en línia

en: This account was created through the Online Accounts service.
ca: Aquest compte s'ha creat mitjançant el servei de comptes en línia.

en: _Reset Order
ca: _Reinicialitza l'ordre

en: You can drag and drop account names to reorder them.
ca: Podeu arrossegar i deixar anar els noms de compte per a reordenar-los.

en: De_fault
ca: _Per defecte

en: Invalid URI: “%s”
ca: L'URI «%s» no és vàlid

en: Host: %s:%d
ca: Amfitrió: %s:%d

en: User: %s
ca: Usuari: %s

en: Security method: %s
ca: Mètode de seguretat: %s

en: Authentication mechanism: %s
ca: Mecanisme d'autenticació: %s

en: No email address provided
ca: No s'ha proporcionat cap adreça electrònica

en: Missing domain in email address
ca: Manca el domini en l'adreça electrònica

en: IMAP server
ca: Servidor IMAP

en: POP3 server
ca: Servidor POP3

en: SMTP server
ca: Servidor SMTP

en: Close this window
ca: Tanca aquesta finestra

en: (No Subject)
ca: (Sense assumpte)

en: Forward
ca: Reenvia

note: Translators: "Group Reply" will reply either to a mailing list * (if possible and if that configuration option is enabled), or else * it will reply to all. The word "Group" was chosen because it covers * either of those, without too strongly implying one or the other.
en: Group Reply
ca: Respon al grup

en: Reply
ca: Respon

note: GtkAssistant's back button label.
en: _Back
ca: En_rere

note: GtkAssistant sinks the floating button reference.
en: _Skip Lookup
ca: _Salta't la consulta

en: Evolution Account Assistant
ca: Auxiliar per als comptes de l'Evolution

en: _Revise Details
ca: _Revisa les dades

en: Querying authentication types…
ca: S'estan consultant els tipus d'autenticació…

en: Check for Supported Types
ca: Comprova els tipus disponibles

[ctx: ReplyForward]
en: Use global setting
ca: Utilitza els paràmetres globals

[ctx: ReplyForward]
en: Attachment
ca: Adjunt

[ctx: ReplyForward]
en: Inline (Outlook style)
ca: Missatge original inserit (a l'estil de l'Outlook)

[ctx: ReplyForward]
en: Quoted
ca: Missatge original citat

[ctx: ReplyForward]
en: Do Not Quote
ca: No citis

en: Use global setting
ca: Utilitza el paràmetre global

en: Composing Messages
ca: Redacció de missatges

en: Alway_s carbon-copy (cc) to:
ca: _Sempre amb còpia amb carbó (CC) a:

en: Always _blind carbon-copy (bcc) to:
ca: Sempre amb còpia am_b carbó oculta (CCO) a:

en: Re_ply style:
ca: Estil de la res_posta:

en: Lang_uage:
ca: Lleng_ua:

en: Language for Reply and Forward attribution text
ca: Idioma per a la resposta i el text d'atribució següent

en: Start _typing at the bottom
ca: Inicia la redacció al _final

en: _Keep signature above the original message
ca: Mantén la si_gnatura per sobre del missatge original

en: Message Receipts
ca: Confirmacions de lectura

en: S_end message receipts:
ca: _Envia confirmacions de lectura:

en: Never
ca: Mai

en: Always
ca: Sempre

en: Ask for each message
ca: Pregunta per a cada missatge

en: Congratulations, your mail configuration is complete.
    
    You are now ready to send and receive email using Evolution.
    
    Click “Apply” to save your settings.
ca: Enhorabona, s'ha completat la configuració del vostre correu.
    
    Ja podeu rebre i enviar correu amb l'Evolution.
    
    Feu clic a «Aplica» per a desar la configuració.

en: Done
ca: Fet

en: Checking server settings…
ca: S'estan comprovant els paràmetres del servidor…

en: Special Folders
ca: Carpetes especials

en: Draft Messages _Folder:
ca: Carpeta d'_esborranys:

en: Choose a folder for saving draft messages.
ca: Trieu una carpeta on desar els esborranys de missatges.

en: Sent _Messages Folder:
ca: Carpeta de _missatges enviats:

en: Choose a folder for saving sent messages.
ca: Trieu una carpeta on desar els missatges enviats.

en: Archi_ve Folder:
ca: Carpeta d'arxi_u:

en: Choose a folder to archive messages to.
ca: Trieu una carpeta on arxivar els missatges.

en: _Templates Folder:
ca: _Carpeta plantilles:

en: Choose a folder to use for template messages.
ca: Trieu una carpeta per a les plantilles de missatges.

en: _Restore Defaults
ca: Restaura els per _defecte

en: _Lookup Folders
ca: _Cerca de carpetes

en: Use a Real Folder for _Trash:
ca: Utilitza una carpeta real per la _paperera:

en: Choose a folder for deleted messages.
ca: Trieu una carpeta per als missatges suprimits.

en: Use a Real Folder for _Junk:
ca: Utilitza una carpeta real per als missatges _brossa:

en: Choose a folder for junk messages.
ca: Trieu una carpeta per als missatges brossa.

en: Defaults
ca: Opcions per defecte

en: Please enter your name and email address below. The “optional” fields below do not need to be filled in, unless you wish to include this information in email you send.
ca: Introduïu el vostre nom i la vostra adreça electrònica aquí sota. Els camps «opcionals» no són necessaris, a menys que els vulgueu afegir en els correus que envieu.

en: The above name will be used to identify this account.
    Use for example, “Work” or “Personal”.
ca: El nom del damunt serà usat per a identificar aquest compte.
    Per exemple, «Feina» o «Personal».

en: Required Information
ca: Informació requerida

en: Full Nam_e:
ca: Nom compl_et:

en: Email _Address:
ca: _Adreça electrònica:

en: Optional Information
ca: Informació opcional

en: Re_ply-To:
ca: _Respon-A:

en: Or_ganization:
ca: _Organització:

en: Add Ne_w Signature…
ca: Afegeix una signatura no_va…

en: A_liases:
ca: À_lies:

en: Edi_t
ca: Edi_ta

en: _Look up mail server details based on the entered e-mail address
ca: _Cerca detalls del servidor de correu basats en les adreces introduïdes

note: This is only a warning, not a blocker complete = complete && correct;
en: Full Name should not be empty
ca: El nom complet no es pot deixar buit

en: Email Address cannot be empty
ca: L'adreça electrònica no es pot deixar buida

en: Email Address is not a valid email
ca: L'adreça electrònica no és vàlida

en: Reply To is not a valid email
ca: «Respon a» no conté una adreça electrònica vàlida

en: Account Name cannot be empty
ca: El nom del compte no es pot deixar buit

en: Looking up account details…
ca: S'estan consultant les dades del compte…

en: Advanced Options
ca: Opcions avançades

en: Checking for New Mail
ca: Comprovació de correu nou

en: Check for _new messages every
ca: Comprova si hi ha correu _nou cada

en: Receiving Options
ca: Opcions de recepció

en: Receiving Email
ca: Recepció de correu

en: _Do not sign meeting requests (for Outlook compatibility)
ca: No signis les sol·licituds _de reunió (compatible amb l'Outlook)

en: Pretty Good Privacy (OpenPGP)
ca: Privadesa força bona (OpenPGP)

en: OpenPGP _Key ID:
ca: Identificador de la _clau OpenPGP:

en: Si_gning algorithm:
ca: Al_gorisme de signatura:

en: Al_ways sign outgoing messages when using this account
ca: Si_gna sempre els missatges de sortida d'aquest compte

en: Always enc_rypt outgoing messages when using this account
ca: _Xifra sempre els missatges de sortida quan usi aquest compte

en: Always encrypt to _myself when sending encrypted messages
ca: Xifra sempre per a _mi quan enviï correu xifrat

en: Always _trust keys in my keyring when encrypting
ca: Confia sempre en les claus del meu anell de claus en _xifrar

en: Prefer _inline sign/encrypt for plain text messages
ca: Prefereix la signatura i el xifratge _interns per als missatges de text sense format

en: _Lookup keys for encryption in Web Key Directory (WKD)
ca: _Claus de cerca per al xifratge al Directori de claus web (WKD)

en: Secure MIME (S/MIME)
ca: MIME segur (S/MIME)

en: Sig_ning certificate:
ca: Ce_rtificat de signatura:

en: Select
ca: Selecciona

en: _Clear
ca: Nete_ja

en: Signing _algorithm:
ca: Al_gorisme de signatura:

en: Always sign outgoing messages when using this account
ca: Signa sempre els missatges de sortida d'aquest compte

en: Encryption certificate:
ca: Certificat de xifratge:

en: Always encrypt outgoing messages when using this account
ca: Xifra sempre els missatges de sortida d'aquest compte

en: Always encrypt to myself when sending encrypted messages
ca: Xifra sempre per a mi quan enviï correus xifrats

en: Sending Email
ca: Enviament de correu

en: Server _Type:
ca: _Tipus de servidor:

en: Description:
ca: Descripció:

en: This is a summary of the settings which will be used to access your mail.
ca: Resum dels paràmetres del compte que s'utilitzaran per a accedir al correu.

en: Personal Details
ca: Dades personals

en: Full Name:
ca: Nom complet:

en: Email Address:
ca: Adreça electrònica:

en: Receiving
ca: Recepció

en: Sending
ca: Enviament

en: Server Type:
ca: Tipus de servidor:

en: Server:
ca: Servidor:

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Security:
ca: Seguretat:

en: Cannot have both receiving and sending parts set to None
ca: No es poden tenir les dues parts de recepció i d'enviament establertes a Cap

en: Account Summary
ca: Resum del compte

en: Welcome to the Evolution Mail Configuration Assistant.
    
    Click “Next” to begin.
ca: Us donem la benvinguda a l'auxiliar de configuració del correu de l'Evolution.
    
    Feu clic a «Següent» per a començar.

en: Welcome
ca: Us donem la benvinguda

en: Account Editor
ca: Editor de comptes

en: _Add to Address Book…
ca: _Afegeix a la llibreta d'adreces…

en: _To This Address
ca: Per a aques_ta adreça

en: _From This Address
ca: D'a_questa adreça

en: Send _Reply To…
ca: _Respon a…

en: Send a reply message to this address
ca: Envia un missatge de resposta a aquesta adreça

en: Create Search _Folder
ca: Crea una carpeta de _cerca

en: Hid_e All
ca: Ama_ga'ls tots

en: _View Inline
ca: _Visualitza inserit

en: Vie_w All Inline
ca: Vi_sualitza'ls tots inserits

en: _Zoom to 100%
ca: _Zoom al 100%

en: Zoom the image to its natural size
ca: Torna la imatge a la seva mida original

en: _Zoom to window
ca: _Zoom a la finestra

en: Zoom large images to not be wider than the window width
ca: Redimensiona les imatges de grans dimensions perquè no siguin més amples que l'amplada de la finestra

en: Create Folder
ca: Crea una carpeta

en: Specify where to create the folder:
ca: Especifiqueu on s'ha de crear la carpeta:

en: C_reate
ca: C_rea

en: Folder _name:
ca: _Nom de la carpeta:

en: Folder Sort Order
ca: Criteri d'ordenació de les carpetes

en: Reset current level
ca: Reinicia el nivell actual

en: Reset sort order in the current level to the defaults
ca: Reinicia el criteri d'ordenació del nivell actual a l'estat per defecte

en: Reset all levels
ca: Restableix tots els nivells

en: Reset sort order in all levels to their defaults
ca: Reinicia el criteri d'ordenació de tots els nivells a l'estat per defecte

[ctx: ffe]
note: Translators: This is a name of a flag, the same as all strings in the 'ffe' context. The translated value should not contain spaces.
en: Answered
ca: Respost

[ctx: ffe]
en: Deleted
ca: Suprimit

[ctx: ffe]
en: Draft
ca: Esborrany

[ctx: ffe]
en: Flagged
ca: Senyalat

[ctx: ffe]
en: Seen
ca: Vist

[ctx: ffe]
en: Attachment
ca: Adjunt

[ctx: ffe]
en: not
ca: no

[ctx: ffe]
en: false
ca: fals

en: Junk filtering software:
ca: Programari de filtratge de brossa:

en: _Label name:
ca: _Nom de l'etiqueta:

en: I_mportant
ca: Imp_ortant

note: red
en: _Work
ca: F_eina

note: orange
en: _Personal
ca: P_ersonal

note: green
en: _To Do
ca: P_er fer

note: blue
en: _Later
ca: D_esprés

en: Add Label
ca: Afegeix una etiqueta

en: Edit Label
ca: Edita l'etiqueta

en: Note: Underscore in the label name is used
    as mnemonic identifier in menu.
ca: Nota: el caràcter de subratllat al nom de 
    l'etiqueta s'utilitza com a 
    identificador mnemònic en el menú.

en: Message Note
ca: Nota

en: Cannot find message in its folder summary
ca: No es pot trobar el missatge al resum de la carpeta

en: Failed to convert text to message
ca: No s'ha pogut convertir el text al missatge

en: Storing changes…
ca: S'estan desant els canvis…

en: Edit Message Note
ca: Edita la nota

en: Retrieving message…
ca: S'està recuperant el missatge…

en: Move selected headers to top
ca: Mou les capçaleres seleccionades al capdamunt

en: Move selected headers up one row
ca: Mou les capçaleres seleccionades una fila amunt

en: Move selected headers down one row
ca: Mou les capçaleres seleccionades una fila avall

en: Move selected headers to bottom
ca: Mou les capçaleres seleccionades al capdavall

en: Select all headers
ca: Selecciona totes les capçaleres

en: Header Name
ca: Nom de la capçalera

en: Header Value
ca: Valor de la capçalera

en: Headers
ca: Capçaleres

en: Page %d of %d
ca: Pàgina %d de %d

en: Move to Folder
ca: Mou a la carpeta

en: Copy to Folder
ca: Copia a carpeta

en: _Move
ca: _Mou

en: C_opy
ca: C_opia

en: Deleting message note…
ca: S'està suprimint la nota…

en: _Do not ask me again.
ca: _No m'ho tornis a demanar.

en: _Always ignore Reply-To: for mailing lists.
ca: _Ignora sempre «Reply-To:» (respon a) a les llistes de correu.

en: Failed to retrieve message:
ca: No s'han pogut recuperar el missatge:

en: Retrieving message “%s”
ca: S'està recuperant el missatge «%s»

en: A_dd Sender to Address Book
ca: Afegeix el remitent a la llibreta d'a_dreces

en: Add sender to address book
ca: Afegeix el remitent a la llibreta d'adreces

en: Move selected messages to the Archive folder for the account
ca: Mou els missatges seleccionats a la carpeta d'arxiu del compte

en: Check for _Junk
ca: Comprova si hi ha _brossa

en: Filter the selected messages for junk status
ca: Filtra els missatges seleccionats per a l'estat de brossa

en: Assign C_olor…
ca: Assigna el _color…

en: Assign color for the selected messages
ca: Afegeix un color als missatges seleccionats

en: Unse_t Color
ca: _Desassigna el color

en: Unset color for the selected messages
ca: Desassigna el color per als missatges seleccionats

en: _Copy to Folder…
ca: _Copia a carpeta…

en: Copy selected messages to another folder
ca: Copia els missatges seleccionats a una altra carpeta

en: _Delete Message
ca: Suprimeix el _missatge

en: Mark the selected messages for deletion
ca: Marca els missatges seleccionats per a suprimir-los

en: _Add note…
ca: _Afegeix una nota…

en: Add a note for the selected message
ca: Afegeix una nota per al missatge seleccionat

en: Delete no_te
ca: Suprimeix la no_ta

en: Delete the note for the selected message
ca: Suprimeix la nota per al missatge seleccionat

en: _Edit note…
ca: _Edita la nota…

en: Edit a note for the selected message
ca: Edita una nota per al missatge seleccionat

en: Create a Filter Rule for Mailing _List…
ca: Crea una regla de filtratge per a la _llista de correu…

en: Create a rule to filter messages to this mailing list
ca: Crea una regla per a filtrar els missatges per a aquesta llista de correu

en: Create a Filter Rule for _Recipients…
ca: Crea una regla de filtratge per als _destinataris…

en: Create a rule to filter messages to these recipients
ca: Crea una regla per a filtrar els missatges per a aquests destinataris

en: Create a Filter Rule for Se_nder…
ca: Crea una regla de filtratge per al _remitent…

en: Create a rule to filter messages from this sender
ca: Crea una regla per a filtrar els missatges d'aquest remitent

en: Create a Filter Rule for _Subject…
ca: Crea una regla de filtratge per a l'_assumpte…

en: Create a rule to filter messages with this subject
ca: Crea una regla per a filtrar els missatges amb aquest assumpte

en: A_pply Filters
ca: A_plica els filtres

en: Apply filter rules to the selected messages
ca: Aplica les regles de filtratge als missatges seleccionats

en: _Find in Message…
ca: _Cerca en el missatge…

en: Search for text in the body of the displayed message
ca: Cerca un text en el cos del missatge visualitzat

en: _Clear Flag
ca: Nete_ja el senyalador

en: Remove the follow-up flag from the selected messages
ca: Suprimeix el senyalador de seguiment dels missatges seleccionats

en: _Flag Completed
ca: Sen_yalador completat

en: Set the follow-up flag to completed on the selected messages
ca: Estableix el senyalador de seguiment com a completat en els missatges seleccionats

en: Follow _Up…
ca: _Seguiment…

en: Flag the selected messages for follow-up
ca: Senyala els missatges seleccionats per a fer-ne un seguiment

en: _Forward
ca: _Reenvia

en: Forward the selected message to someone
ca: Reenvia el missatge seleccionat a una altra persona

en: _Attached
ca: _Adjunt

en: Forward the selected message to someone as an attachment
ca: Reenvia el missatge seleccionat a una altra persona com a fitxer adjunt

en: Forward As _Attached
ca: Reenvia com a _adjunt

en: _Inline
ca: _Inserit

en: Forward the selected message in the body of a new message
ca: Reenvia el missatge seleccionat al cos d'un missatge nou

en: Forward As _Inline
ca: Reenvia _inserit

en: _Quoted
ca: _Citat

en: Forward the selected message quoted like a reply
ca: Reenvia el missatge seleccionat citat com una resposta

en: Forward As _Quoted
ca: Reenvia com a _citat

en: _New Label
ca: Etiqueta _nova

note: Translators: "None" is used in the message label context menu. *              It removes all labels from the selected messages.
en: N_one
ca: Ca_p

en: _Load Images
ca: Carrega i_matges

en: Force images in HTML mail to be loaded
ca: Força la càrrega d'imatges en els correus HTML

en: _Ignore Subthread
ca: _Ignora'n el subfil

en: Mark new mails in a subthread as read automatically
ca: Marca automàticament els missatges nous d'un subfil com a llegits

en: _Ignore Thread
ca: _Ignora el fil

en: Mark new mails in this thread as read automatically
ca: Marca automàticament els missatges nous d'aquest fil com a llegits

en: Mark the selected messages as important
ca: Marca els missatges seleccionats com a importants

en: _Junk
ca: _Brossa

en: Mark the selected messages as junk
ca: Marca els missatges seleccionats com a brossa

en: _Not Junk
ca: _No és brossa

en: Mark the selected messages as not being junk
ca: Marca els missatges seleccionats com a no brossa

en: _Read
ca: _Llegit

en: Mark the selected messages as having been read
ca: Marca els missatges seleccionats com a llegits

en: Do not _Ignore Subthread
ca: No _ignoris el subfil

en: Do not mark new mails in a subthread as read automatically
ca: No marquis automàticament els missatges nous d'un subfil com a llegits

en: Do not _Ignore Thread
ca: No n'ignor_is el fil

en: Do not mark new mails in this thread as read automatically
ca: No marquis automàticament els missatges nous d'aquest subfil com a llegits

en: Uni_mportant
ca: Poc i_mportant

en: Mark the selected messages as unimportant
ca: Marca els missatges seleccionats com a no importants

en: _Unread
ca: No ll_egit

en: Mark the selected messages as not having been read
ca: Marca els missatges seleccionats com a no llegits

en: _Edit as New Message…
ca: _Edita com a missatge nou…

en: Open the selected messages in the composer for editing
ca: Obre els missatges seleccionats en l'editor per a editar-los

en: Compose _New Message
ca: Redacta u_n missatge nou

en: Open a window for composing a mail message
ca: Obre una finestra per a redactar un missatge de correu

en: _Open in New Window
ca: _Obre en una finestra nova

en: Open the selected messages in a new window
ca: Obre els missatges seleccionats en una finestra nova

en: _Move to Folder…
ca: _Mou a la carpeta…

en: Move selected messages to another folder
ca: Mou els missatges seleccionats a una altra carpeta

en: _Next Message
ca: Missatge següe_nt

en: Display the next message
ca: Mostra el missatge següent

en: Next _Important Message
ca: M_issatge important següent

en: Display the next important message
ca: Mostra el missatge important següent

en: Next _Thread
ca: Fil següen_t

en: Display the next thread
ca: Mostra el següent fil

en: Next _Unread Message
ca: Missa_tge sense llegir següent

en: Display the next unread message
ca: Mostra el missatge sense llegir següent

en: _Previous Message
ca: Missa_tge anterior

en: Display the previous message
ca: Mostra el missatge anterior

en: Pr_evious Important Message
ca: Missatge important ant_erior

en: Display the previous important message
ca: Mostra el missatge important anterior

en: Previous T_hread
ca: _Fil anterior

en: Display the previous thread
ca: Mostra el fil anterior

en: P_revious Unread Message
ca: Missatge sense llegir ante_rior

en: Display the previous unread message
ca: Mostra el missatge sense llegir anterior

en: Print this message
ca: Imprimeix aquest missatge

en: Preview the message to be printed
ca: Previsualitza el missatge que s'imprimirà

en: Re_direct
ca: Re_dirigeix

en: Redirect (bounce) the selected message to someone
ca: Reexpedeix el missatge seleccionat a una altra persona

en: Remo_ve Attachments
ca: Su_primeix les adjuncions

en: Remove attachments
ca: Suprimeix les adjuncions

en: Remove Du_plicate Messages
ca: Suprimeix els missatges _duplicats

en: Checks selected messages for duplicates
ca: Comprova si hi ha duplicats en els missatges seleccionats

en: Reply to _All
ca: Respon a _tots

en: Compose a reply to all the recipients of the selected message
ca: Redacta una resposta per a tots els destinataris del missatge seleccionat

en: Al_ternative Reply…
ca: Resposta al_ternativa…

en: Choose reply options for the selected message
ca: Tria opcions de resposta per al missatge seleccionat

en: Reply to the mailing list, or to all recipients
ca: Respon a la llista de correu o a tots els destinataris

en: Reply to _List
ca: Respon a _la llista

en: Compose a reply to the mailing list of the selected message
ca: Redacta una resposta per a la llista de correu del missatge seleccionat

en: _Reply to Sender
ca: _Respon al remitent

en: Compose a reply to the sender of the selected message
ca: Redacta una resposta per al remitent del missatge seleccionat

en: Repl_y with Template
ca: Contesta amb una _plantilla

en: Save selected messages as an mbox file
ca: Desa els missatges com a fitxer mbox

en: _Message Source
ca: Font del _missatge

en: Show the raw email source of the message
ca: Mostra el codi del missatge de correu

en: _Undelete Message
ca: Desfés la s_upressió del missatge

en: Undelete the selected messages
ca: Desfés la supressió dels missatges seleccionats

en: _Normal Size
ca: Mida _normal

en: Reset the text to its original size
ca: Torna el text a la seva mida original

en: _Zoom In
ca: A_propa

en: Increase the text size
ca: Incrementa la mida del text

en: Decrease the text size
ca: Redueix la mida del text

en: Cre_ate
ca: _Crea

en: Ch_aracter Encoding
ca: Codificació dels c_aràcters

en: F_orward As
ca: Reenvia c_om a

en: _Label
ca: _Etiqueta

en: _Group Reply
ca: _Respon al grup

en: _Go To
ca: _Ves a

en: Mar_k As
ca: Mar_ca com a

en: _Message
ca: _Missatges

en: _Zoom
ca: A_propa

en: Create a Search Folder from Mailing _List…
ca: Crea una carpeta de cerca a partir de la _llista de correu…

en: Create a search folder for this mailing list
ca: Crea una carpeta de cerca per a aquesta llista de correu

en: Create a Search Folder from Recipien_ts…
ca: Crea una carpeta de cerca a partir dels _destinataris…

en: Create a search folder for these recipients
ca: Crea una carpeta de cerca per a aquests destinataris

en: Create a Search Folder from Sen_der…
ca: Crea una carpeta de cerca a partir del _remitent…

en: Create a search folder for this sender
ca: Crea una carpeta de cerca per a aquest remitent

en: Create a Search Folder from S_ubject…
ca: Crea una carpeta de cerca a partir de l'_assumpte…

en: Create a search folder for this subject
ca: Crea una carpeta de cerca per a aquest assumpte

en: Mark for Follo_w Up…
ca: Marca per al se_guiment…

en: Mark as _Important
ca: Marca'l com a _important

en: Mark as _Junk
ca: Marca'l com a bro_ssa

en: Mark as _Not Junk
ca: _No el marquis com a brossa

en: Mar_k as Read
ca: Mar_ca'l com a llegit

en: Mark as Uni_mportant
ca: Marca com a no _important

en: Mark as _Unread
ca: Marca com a _no llegit

en: _Caret Mode
ca: Mode de _cursor

en: Show a blinking cursor in the body of displayed messages
ca: Mostra un cursor parpellejant en el cos dels missatges visualitzats

en: All Message _Headers
ca: Totes les _capçaleres de missatge

en: Show messages with all email headers
ca: Mostra els missatges amb totes les capçaleres

en: Retrieving message
ca: S'està recuperant el missatge

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Next
ca: Següent

en: Previous
ca: Anterior

en: Do not warn me again
ca: No em tornis a avisar

en: Deleting messages in Junk folder “%s”…
ca: S'estan suprimint els missatges de la carpeta de correu brossa «%s»…

en: Refreshing folder “%s”
ca: S'està actualitzant la carpeta «%s»

en: Marking thread to be ignored
ca: S'està marcant el fil per a ignorar-lo

en: Unmarking thread from being ignored
ca: S'està desmarcant el fil per no ser ignorat

en: Marking subthread to be ignored
ca: S'està marcant el subfil per a ignorar-lo

en: Unmarking subthread from being ignored
ca: S'està desmarcant el subfil per no ser ignorat

en: Printing
ca: S'està imprimint

note: Translators: %s is replaced with a folder * name %u with count of duplicate messages.
en: Folder “%s” contains %u duplicate message. Are you sure you want to delete it? | Folder “%s” contains %u duplicate messages. Are you sure you want to delete them?
ca[0]: La carpeta «%s» conté %u missatge duplicat. Esteu segur que el voleu suprimir?
ca[1]: La carpeta «%s» conté %u missatges duplicats. Esteu segur que els voleu suprimir?

en: Save Message | Save Messages
ca[0]: Desa el missatge
ca[1]: Desa els missatges

note: Translators: This is part of a suggested file name * used when saving a message or multiple messages to * mbox format, when the first message doesn't have a * subject.  The extension ".mbox" is appended to the * string; for example "Message.mbox".
en: Message | Messages
ca[0]: Missatge
ca[1]: Missatges

en: Parsing message
ca: S'està analitzant el missatge

en: Allow remote content for anyone from %s
ca: Permet el contingut remot per a qualsevol des de %s

en: Allow remote content for %s
ca: Permet el contingut remot per a %s

en: Allow remote content from %s
ca: Permet el contingut remot des de %s

en: Do not show this message again
ca: No tornis a mostrar aquest missatge

en: Load remote content
ca: Carrega el contingut remot

en: You can download remote content manually, or set to remember to download remote content for this sender or used sites.
ca: Podeu baixar contingut remot de forma manual, o establir recordar de baixar el contingut remot per a aquest remitent o per als llocs usats.

en: The message has no text content.
ca: No hi ha text al cos del missatge.

en: Flag to Follow Up
ca: Senyala per al seguiment

en: Cl_ear
ca: N_eteja

en: No Title
ca: Sense títol

en: Book '%s' not found
ca: No s'ha trobat el llibre «%s»

en: No data source found for UID “%s”
ca: No s'ha trobat cap font de dades per a l'identificador universal «%s»

en: %s authentication failed
ca: Ha fallat l'autenticació a %s

note: Translators: The %d is replaced with the actual count of recipients, which is always more than one.
en: Are you sure you want to send a message with %d To and CC recipients? | Are you sure you want to send a message with %d To and CC recipients?
ca[0]: Esteu segur que voleu enviar un missatge amb %d destinataris i CC?
ca[1]: Esteu segur que voleu enviar un missatge amb %d destinataris i CC?

note: Translators: The %d is replaced with the actual count of recipients, which is always more than one.
en: You are trying to send a message to %d recipients in To and CC fields. This would result in all recipients seeing the email addresses of each other. In some cases this behaviour is undesired, especially if they do not know each other or if privacy is a concern. Consider adding recipients to the BCC field instead. | You are trying to send a message to %d recipients in To and CC fields. This would result in all recipients seeing the email addresses of each other. In some cases this behaviour is undesired, especially if they do not know each other or if privacy is a concern. Consider adding recipients to the BCC field instead.
ca[0]: Esteu tractant d'enviar un missatge a %d destinataris als camps Per a i CC. Això faria que tots els destinataris poguessin veure les adreces electròniques dels altres. En alguns casos, aquest comportament no és desitjable, especialment si no es coneixen entre si o si la privacitat és una preocupació. Penseu, en canvi, en la possibilitat d'afegir destinataris al camp CCO.
ca[1]: Esteu tractant d'enviar un missatge a %d destinataris als camps Per a i CC. Això faria que tots els destinataris poguessin veure les adreces electròniques dels altres. En alguns casos, aquest comportament no és desitjable, especialment si no es coneixen entre si o si la privacitat és una preocupació. Penseu, en canvi, en la possibilitat d'afegir destinataris al camp CCO.

note: This message is never removed from the camel operation, otherwise the GtkInfoBar hides itself and the user sees no feedback.
en: Waiting for attachments to load…
ca: S'està esperant que es carreguin els adjunts…

note: Note to translators: this is the attribution string used * when quoting messages.  Each ${Variable} gets replaced * with a value.  To see a full list of available variables, * see mail/em-composer-utils.c:attribvars array.
en: On ${AbbrevWeekdayName}, ${Year}-${Month}-${Day} at ${24Hour}:${Minute} ${TimeZone}, ${Sender} wrote:
ca: El ${AbbrevWeekdayName} ${Day} de ${Month} de ${Year} a les ${24Hour}:${Minute} ${TimeZone}, en/na ${Sender} va escriure:

en: -------- Forwarded Message --------
ca: -------- Missatge reenviat --------

en: -----Original Message-----
ca: -----Missatge original-----

en: an unknown sender
ca: un remitent anònim

en: Alternative Reply
ca: Resposta alternativa

en: _Reply
ca: _Respon

en: Recipients:
ca: Destinataris:

en: Reply to _Sender
ca: Respon al re_mitent

en: Reply style:
ca: Estil de la resposta:

note: Translators: This is for "Toolbar Icon Size: Default"
en: _Default
ca: Per _defecte

en: Attach_ment
ca: _Fitxer adjunt

en: Inline (_Outlook style)
ca: Inserit (a l'estil de l'_Outlook)

en: _Quote
ca: _Cita

en: Do _Not Quote
ca: _No citis

note: Translators: The text is followed by the format combo with values like 'Plain Text', 'HTML' and so on
en: _Format message in
ca: _Format dels missatges en

en: Apply t_emplate
ca: Aplica la _plantilla

en: Preserve original message S_ubject
ca: Manté l'_assumpte del missatge original

en: one recipient | %d recipients
ca[0]: un destinatari
ca[1]: %d destinataris

note: FIXME GTK_WINDOW (composer)
en: Posting destination
ca: Destinació de l'enviament

en: Choose folders to post the message to.
ca: Trieu a quines carpetes s'enviarà el missatge.

en: Description of Filters
ca: Descripció dels filtres

note: Translators: The first '%s' is replaced with the rule name; the second '%s' with 'enabled' or 'disabled' word; the third '%s' is replaced with the account name
en: %s (%s, for account %s)
ca: %s (%s, per al compte %s)

en: enabled
ca: habilitat

en: disabled
ca: inhabilitat

note: Translators: The first '%s' is replaced with the rule name; the second '%s' with 'enabled' or 'disabled' word
en: %s (%s, for any account)
ca: %s (%s, per a qualsevol compte)

en: If all the following conditions are met
ca: Si es compleixen totes les condicions següents

en: If any of the following conditions are met
ca: Si es compleix qualsevol de les condicions següents

note: and now for the action area
en: Then
ca: Llavors

en: De_scribe Filters…
ca: De_scriu els filtres…

en: Select Folder
ca: Seleccioneu una carpeta

en: Default Account
ca: Compte per defecte

en: Rul_e type:
ca: Tipus de _regla:

en: _For Account:
ca: _Per al compte:

en: Add Ac_tion
ca: Afegeix una a_cció

en: Select Custom Icon
ca: Seleccioneu una icona personalitzada

en: _Use custom icon
ca: _Utilitza una icona personalitzada

en: Use te_xt color
ca: U_tilitza el color del text

en: Path:
ca: Camí:

en: Unread messages: | Unread messages:
ca[0]: Missatge sense llegir:
ca[1]: Missatges sense llegir:

en: Total messages: | Total messages:
ca[0]: Missatge en total:
ca[1]: Missatges en total:

en: Quota usage (%s):
ca: Quota d'utilització d'espai (%s):

en: Quota usage
ca: Quota d'utilització d'espai

note: Translators: Label of a combo with a list of configured accounts where a user can choose which account to use as the sender when composing a message in this folder
en: _Send Account Override:
ca: _Sobreescriu el compte d'enviament:

en: Archive this folder using these settings:
ca: Arxiva aquesta carpeta usant aquests paràmetres:

[ctx: autoarchive]
note: Translators: This text is part of "Auto-cleanup messages older than [X] [days/weeks/months]"
en: Auto-_cleanup messages older than
ca: Auto_neteja els missatges més vells de

[ctx: autoarchive]
note: Translators: This text is part of "Auto-cleanup messages older than [X] [days/weeks/months]"
en: days
ca: dies

[ctx: autoarchive]
note: Translators: This text is part of "Auto-cleanup messages older than [X] [days/weeks/months]"
en: weeks
ca: setmanes

[ctx: autoarchive]
note: Translators: This text is part of "Auto-cleanup messages older than [X] [days/weeks/months]"
en: months
ca: mesos

en: Move messages to the default archive _folder
ca: Mou els missatges a la _carpeta per defecte de l'arxiu

en: _Move messages to:
ca: _Mou els missatges a:

en: Archive folder
ca: Carpeta de l'arxiu

en: Select folder to use for Archive
ca: Selecciona carpeta a emprar per a l'arxiu

en: _Delete messages
ca: Suprimeix els _missatges

en: Server Tag
ca: Tipus de servidor

en: Label
ca: Etiqueta

en: Appearance
ca: Aparença

note: Translators: "Archive" is a noun (This is a tab heading in the mail folder properties)
en: Archive
ca: Arxiu

en: Labels
ca: Etiquetes

en: Folder Properties
ca: Propietats de la carpeta

en: Gathering folder properties
ca: Propietats de la carpeta reunió

en: <click here to select a folder>
ca: <feu clic per a seleccionar una carpeta>

en: Create a new folder
ca: Crea una carpeta nova

en: Folder names cannot contain “/”
ca: El nom de la carpeta no pot contenir el caràcter «/»

en: Mail Folder Tree
ca: Arbre de carpetes de correu

en: Moving folder %s
ca: S'està movent la carpeta %s

en: Copying folder %s
ca: S'està copiant la carpeta %s

en: Moving messages into folder %s
ca: S'estan movent els missatges a la carpeta %s

en: Copying messages into folder %s
ca: S'estan copiant els missatges a la carpeta %s

en: Cannot drop message(s) into toplevel store
ca: No es poden deixar anar els missatges al magatzem del nivell superior

note: UNMATCHED is always last.
en: UNMATCHED
ca: Cap concordança

en: Trash
ca: Paperera

en: Junk
ca: Correu brossa

en: Moving folder “%s”
ca: S'està movent la carpeta «%s»

en: Copying folder “%s”
ca: S'està copiant la carpeta «%s»

en: Moving folder “%s” (%d/%d)
ca: S'està movent la carpeta «%s» (%d/%d)

en: Copying folder “%s” (%d/%d)
ca: S'està copiant la carpeta «%s» (%d/%d)

en: Move Folder To
ca: Mou la carpeta a

en: Copy Folder To
ca: Copia la carpeta a

en: _Subscribe
ca: _Subscriu-me

en: Su_bscribe To Shown
ca: Su_bscriu-me a allò que es mostra

en: Subscribe To _All
ca: _Subscriu-me a tot

en: _Unsubscribe
ca: Cancel·la la s_ubscripció

en: Unsu_bscribe From Hidden
ca: Cancel·la les subscripcions a carpetes _ocultes

en: Unsubscribe From _All
ca: Cancel·la la subscripció a _tot

en: %d unread,  | %d unread,
ca[0]: %d sense llegir,
ca[1]: %d sense llegir,

en: %d total | %d total
ca[0]: %d en total
ca[1]: %d en total

en: Folder Subscriptions
ca: Subscripció a carpetes

en: _Account:
ca: _Compte:

en: Clear Search
ca: Neteja la cerca

en: Sho_w items that contain:
ca: _Mostra els elements que continguin:

en: Subscribe to the selected folder
ca: Subscriu-me a la carpeta seleccionada

en: Su_bscribe
ca: Su_bscriu-me

en: Unsubscribe from the selected folder
ca: Cancel·la la subscripció a la carpeta seleccionada

en: Collapse all folders
ca: Contreu totes les carpetes

en: C_ollapse All
ca: Contreu-les _totes

en: Expand all folders
ca: Expandeix totes les carpetes

en: E_xpand All
ca: E_xpandeix-les totes

en: Refresh the folder list
ca: Refresca la llista de carpetes

en: Stop the current operation
ca: Cancel·la l'operació actual

en: _Stop
ca: _Atura

note: Translators: This message is shown only for ten or more * messages to be opened.  The %d is replaced with the actual * count of messages. If you need a '%' in your text, then * write it doubled, like '%%'.
en: Are you sure you want to open %d message at once? | Are you sure you want to open %d messages at once?
ca[0]: Voleu obrir %d missatge a la vegada?
ca[1]: Voleu obrir %d missatges a la vegada?

en: Message Filters
ca: Filtres de missatge

en: Messages from %s
ca: Missatges de %s

en: Deleting old messages
ca: S'estan suprimint els missatges antics

en: Search _Folders
ca: Car_petes de cerca

en: Add Folder
ca: Afegeix una carpeta

en: Search Folder Sources
ca: Orígens de la carpeta de cerca

en: Automatically update on any _source folder change
ca: Actualitza automàticament en qualsevol canvi de la carpeta _font

en: All local folders
ca: Totes les carpetes locals

en: All active remote folders
ca: Totes les carpetes remotes actives

en: All local and active remote folders
ca: Totes les carpetes locals i remotes actives

en: Specific folders
ca: Carpetes específiques

en: include subfolders
ca: inclou les subcarpetes

en: Sender
ca: Remitent

en: does not start with
ca: no comença amb

en: does not end with
ca: no acaba amb

en: sounds like
ca: sona com

en: does not sound like
ca: no sona com

en: Recipients
ca: Destinataris

en: BCC
ca: CCO

en: Sender or Recipients
ca: Remitent o destinataris

en: has words
ca: conté les paraules

en: does not have words
ca: no conté les paraules

en: Specific header
ca: Capçalera específica

en: exists
ca: existeix

en: does not exist
ca: no existeix

en: Message Body
ca: Cos del missatge

en: Free Form Expression
ca: Expressió de forma lliure

en: Date sent
ca: Data d'enviament

en: is before
ca: és abans de

en: is after
ca: és després de

en: Date received
ca: Data de recepció

en: Score
ca: Puntuació

en: Size (kB)
ca: Mida (kB)

en: is greater than or equal to
ca: és més gran o igual que

en: is less than or equal to
ca: és més petita o igual que

en: Replied to
ca: Respost a

note: Past tense, as in "has been read".
en: Read
ca: Llegit

en: Follow Up
ca: Seguiment

en: is Flagged
ca: està senyalat

en: is not Flagged
ca: no està senyalat

en: is Completed
ca: està completat

en: is not Completed
ca: no està completat

en: Mailing list
ca: Llista de correu

en: Regex Match
ca: Coincideix amb l'expressió regular

en: Message Header
ca: Capçalera del missatge

en: Source Account
ca: Compte origen

en: Pipe to Program
ca: Envia la sortida al programa

en: returns
ca: retorna

en: does not return
ca: no retorna

en: returns greater than
ca: retorna més gran que

en: returns less than
ca: retorna més petit que

en: Junk Test
ca: Prova de correu brossa

en: Message is Junk
ca: El missatge és brossa

en: Message is not Junk
ca: El missatge no és brossa

en: Message Location
ca: Ubicació del missatge

en: contains Sender
ca: conté el remitent

en: does not contain Sender
ca: no conté el remitent

en: Match All
ca: Coincideix amb tot

en: Stop Processing
ca: Atura el processament

en: Set Label
ca: Defineix l'etiqueta

en: Assign Color
ca: Assigna el color

en: Unset Color
ca: Treu el color

en: Assign Score
ca: Assigna la puntuació

en: Adjust Score
ca: Ajusta la puntuació

en: Set Status
ca: Defineix l'estat

en: Deleted
ca: Suprimit

en: Unset Status
ca: Desfés la definició de l'estat

en: Beep
ca: So

en: Play Sound
ca: Reprodueix un so

en: Run Program
ca: Executa el programa

en: Forward to
ca: Reenvia a

en: with
ca: amb

en: Importing Elm data
ca: S'estan important dades de l'Elm

en: Evolution Elm importer
ca: Importador Elm de l'Evolution

en: Import mail from Elm.
ca: S'està important correu de l'Elm.

en: _Destination folder:
ca: Carpeta de _destinació:

en: Select folder
ca: Seleccioneu una carpeta

en: Select folder to import into
ca: Seleccioneu a quina carpeta s'importarà

[ctx: mboxImp]
note: Translators: Column header for a message subject
en: Subject
ca: Assumpte

[ctx: mboxImp]
note: Translators: Column header for a message From address
en: From
ca: De

en: Berkeley Mailbox (mbox)
ca: Bústia de correu de Berkeley (mbox)

en: Importer Berkeley Mailbox format folders
ca: Importador de carpetes de correu de format Berkeley

en: %d Address | %d Addresses
ca[0]: %d adreça
ca[1]: %d adreces

en: Evolution KMail importer
ca: Importador de l'Evolution des del KMail

en: Import mail and contacts from KMail.
ca: Importa el correu i els contactes del KMail.

en: Importing mailbox
ca: S'està important una bústia

en: Importing mail and contacts from KMail
ca: S'estan important el correu i els contactes del KMail

note: Destination folder, was set in our widget
en: Importing “%s”
ca: S'està important «%s»

en: Scanning %s
ca: S'està examinant %s

en: Importing Pine data
ca: S'estan important dades del Pine

en: Evolution Pine importer
ca: Importador del Pine de l'Evolution

en: Import mail from Pine.
ca: Importa correu del Pine.

en: Mail to %s
ca: Correu per a %s

en: Mail from %s
ca: Correu de %s

en: Subject is %s
ca: L'assumpte és %s

en: %s mailing list
ca: Llista de correu %s

en: Add Filter Rule
ca: Afegeix una regla de filtre

note: Translators: The first %s is name of the affected * filter rule(s), the second %s is URI of the removed * folder. For more than one filter rule is each of * them on a separate line, with four spaces in front * of its name, without quotes.
en: The filter rule “%s” has been modified to account for the deleted folder
    “%s”. | The following filter rules
    %s have been modified to account for the deleted folder
    “%s”.
ca[0]: La regla de filtre «%s» s'ha modificat per al compte de la carpeta suprimida
    «%s».
ca[1]: Les regles dels filtres «%s» s'han modificat per al compte de les carpetes suprimides
    «%s».

en: Open Message Filters
ca: Obre el filtres del missatge

en: Set custom junk header
ca: Estableix una capçalera de correu brossa personalitzada

en: All new emails with header that matches given content will be automatically filtered as junk
ca: Es filtraran automàticament com a brossa tots els correus nous que continguin capçaleres que coincideixin amb el contingut donat

en: Header name
ca: Nom de la capçalera

en: Header content
ca: Contingut de la capçalera

en: Default Behavior
ca: Comportament per defecte

note: Translators: The text is followed by the format combo with values like
en: For_mat messages in
ca: For_mat dels missatges en

en: Automatically insert _emoticons
ca: Insereix _emoticones automàticament

en: Use Un_icode characters for emoticons
ca: _Usa caràcters Unicode per a les emoticones

en: Always request rea_d receipt
ca: Envia sempre una confirmació de _lectura

en: Encode filenames in an _Outlook/GMail way
ca: Codifica els noms de fitxer tal com ho fan l'_Outlook i el GMail

en: Send messages through Outbo_x folder
ca: Envia els missatges a través de la carpeta de _Sortida

en: Number of characters for word w_rapping:
ca: _Nombre de caràcters per a l'ajust de text:

en: Ch_aracter encoding:
ca: Codificació dels c_aràcters:

en: Replies and Forwards
ca: Respostes i reenviaments

en: _Reply style:
ca: Estil de la _resposta:

en: _Forward style:
ca: Estil de reen_viament:

en: _Language:
ca: _Llengües:

en: Include si_gnature in new messages only
ca: Inclou la si_gnatura només als missatges nous

en: Ig_nore Reply-To: for mailing lists
ca: Ig_nora el «Reply-To:» (respon a) per a les llistes de correu

en: Gro_up Reply goes only to mailing list, if possible
ca: La resposta al gr_up s'enviarà només a la llista de correu, si és possible

en: Digitally _sign messages when original message signed (PGP or S/MIME)
ca: _Signa digitalment els missatges quan el missatge original estigui signat (amb PGP o S/MIME)

en: _Wrap quoted text in replies
ca: _Ajusta el text citat a les respostes

[ctx: ReplyForward]
en: Inline
ca: Missatge original inserit

en: _Languages
ca: _Llengües

en: Languages Table
ca: Taula d'idiomes

en: The list of languages here reflects only the languages for which you have a dictionary installed.
ca: Aquesta llista reflecteix només els idiomes per als quals teniu instal·lat un diccionari.

en: Check spelling while I _type
ca: Comprova l'or_tografia mentre escric

en: To help avoid email accidents and embarrassments, ask for confirmation before taking the following checkmarked actions:
ca: Per a evitar errades en enviar correus i situacions compromeses, demana confirmació abans de fer les accions marcades a continuació:

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with an _empty subject line
ca: Enviament d'un missatge amb l'assumpte _buit

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with only _Bcc recipients defined
ca: Enviament d'un missatge amb destinataris n_omés al camp CCO

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message to many _To and CC recipients
ca: Enviament d'un missatge a molts des_tinataris i CC

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a _private reply to a mailing list message
ca: Enviament d'una resposta privada a un missatge de _llista de correu

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a reply to a large _number of recipients
ca: Enviament d'una resposta a un nombre ele_vat de destinataris

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Allowing a _mailing list to redirect a private reply to the list
ca: Permet que una _llista de correu torni a dirigir la resposta privada a la llista de correu

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with _recipients not entered as mail addresses
ca: Enviament d'un missatge amb _destinataris que no s'han introduït com a adreces electròniques

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message using _key accelerator (Ctrl+Enter)
ca: Enviament d'un missatge usant l'_accelerador del teclat (Ctrl+Retorn)

note: Translators:
en: Before composer _format changes from HTML to Plain Text
ca: Abans que el _format d'edició canviï d'HTML a text pla

en: Confirmations
ca: Confirmacions

note: Translators: Label of a frame with a list of folders for which to use selected account in Send account overrides
en: Use for Folders
ca: Utilitza per carpetes

note: Translators: Label of a frame with a list of recipients for whom to use selected account in Send account overrides
en: Use for Recipients
ca: Utilitza per a destinataris

note: Translators: Label of a frame with a list of configured accounts in Send account overrides
en: Account
ca: Compte

en: Send account overrides
ca: Sobreescriu el compte d'enviament

en: Assign which account should be used as a send account for respective folders or recipients, an override for usual send account detection. List of recipients can contain partial addresses or names. The name and the address parts are compared separately.
ca: Trieu quin compte s'ha de fer servir per a les carpetes o destinataris respectius, una sobreescriptura per a la detecció de compte d'enviament habitual. El llistat de destinataris pot contenir adreces parcials o noms. El nom i les parts de les adreces es comparen de forma separada.

en: _Folder override has precedence over Recipient override
ca: La _sobreescriptura de carpeta té preferència sobre l'escriptura de destinatari

en: Send Account
ca: Compte d'enviament

en: Start up
ca: Inici

en: Check for new _messages on start
ca: Comprova si hi ha correu _nou en iniciar

en: Check for new messa_ges in all active accounts
ca: Comprova si hi ha correu _nou a tots els comptes actius

en: Message Display
ca: Visualització dels missatges

en: _Use the same fonts as other applications
ca: _Utilitza el mateix tipus de lletra que la resta d'aplicacions

en: S_tandard Font:
ca: _Tipus de lletra estàndard:

en: Select HTML fixed width font
ca: Selecciona el tipus de lletra HTML d'amplada fixa

en: Select HTML variable width font
ca: Selecciona el tipus de lletra HTML d'amplada variable

en: Fix_ed Width Font:
ca: Tipus de lletra d'amplada fi_xa:

en: Minimum Font _Size:
ca: _Mida mínima del tipus de la lletra:

note: Translators: This is part of
en: (in pixels)
ca: (en píxels)

en: _Mark messages as read after
ca: _Marca els missatges com a llegits al cap de

en: Highlight _quotations with
ca: Ressalta el text _citat amb

en: Pick a color
ca: Seleccioneu un color

en: Default character e_ncoding:
ca: Codi_ficació de caràcters per defecte:

en: Apply the same _view settings to all folders
ca: Aplica els mateixos paràmetres de _visualització a totes les carpetes

en: F_all back to threading messages by subject
ca: Crea _fils segons l'assumpte dels missatges per defecte

en: Delete Mail
ca: Suprimeix el correu

en: Empty _trash folders
ca: Buida les _papereres

en: Confirm _when expunging a folder
ca: Demana'm _confirmació per a buidar una carpeta

en: Confirm when emptying a _Junk folder
ca: Demana'm _confirmació per a buidar el correu brossa

en: Go to the previ_ous message after message deletion
ca: Ves al missatge _anterior després de la supressió del missatge

en: Archive Mail
ca: Arxiva el correu

en: Archive folder to use for On This Computer messages
ca: Carpeta d'arxiu per a usar per als missatges locals

en: On This Computer A_rchive folder:
ca: A la ca_rpeta d'arxiu d'aquest ordinador:

note: If enabled, show animation; if disabled, only display a static image without any animation
en: _Show animated images
ca: Mos_tra les imatges animades

en: Unset colors provided in HTML mails in message previe_w
ca: _No establiu els colors proporcionats als correus HTML a la vista prèvia del missatge

en: Loading Remote Content
ca: S'està carregant el contingut remot

en: _Never load remote content from the Internet
ca: _No carreguis mai contingut remot d'Internet

en: _Load remote content only in messages from contacts
ca: _Carrega contingut remot sols si són en missatges dels meus contactes

en: _Always load remote content from the Internet
ca: C_arrega sempre contingut remot d'Internet

en: Notify about _missing remote content in the message preview
ca: _Notifica si falta contingut remot a la previsualització del correu

en: Add
ca: Afegeix

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Allow for sites:
ca: Permet per als llocs:

en: Allow for senders:
ca: Permet per als remitents:

en: HTML Messages
ca: Missatges HTML

en: Sender Photograph
ca: Fotografia del remitent

en: _Show the photograph of sender in the message preview
ca: _Mostra la fotografia del remitent en la previsualització del correu

en: Search libra_vatar.org for the photograph of sender
ca: Cerca una fotografia del remitent a libra_vatar.org

en: Displayed Message Headers
ca: Capçaleres de missatge mostrades

en: Show _full mail addresses in message preview
ca: Mostra les adreces _senceres a la previsualització del missatge

en: Mail Headers Table
ca: Taula de capçaleres de correu

en: Re_set
ca: _Reinicia

en: Message List User Headers
ca: Capçaleres d'usuari de la llista de missatges

en: Message List User Headers Table
ca: Taula de capçaleres d'usuari de la llista de missatges

en: Date/Time Format
ca: Format de data/hora

en: Check incoming _messages for junk
ca: Comprova s_i el correu d'entrada és brossa

en: _Delete junk messages
ca: Suprimei_x els correus brossa

en: Junk Test Options
ca: Opcions de prova de correu brossa

en: Do not mar_k messages as junk if sender is in my address book
ca: No mar_quis els missatges com a brossa si el remitent és a la meva llibreta d'adreces

en: _Lookup in local address book only
ca: _Cerca només a les llibretes d'adreces locals

en: Check cu_stom headers for junk
ca: _Comprova les capçaleres personalitzades per a identificar brossa

en: No encryption
ca: Sense xifratge

en: TLS encryption
ca: Xifratge TLS

en: SSL encryption
ca: Xifratge SSL

en: Call
ca: Crida

en: Do Not Forward
ca: No ho reenviïs

en: Follow-Up
ca: Seguiment

en: For Your Information
ca: Per a la vostra informació

en: No Response Necessary
ca: No és necessària cap resposta

en: Reply to All
ca: Respon a tots

en: Review
ca: Ressenya

en: The messages you have selected for follow up are listed below.
    Please select a follow up action from the “Flag” menu.
ca: Els missatges que heu seleccionat per a fer-ne el seguiment es llisten a sota.
    Seleccioneu una acció de seguiment al menú «Senyalador».

en: _Flag:
ca: Sen_yalador:

en: _Due By:
ca: _Venciment:

note: Translators: Flag Completed
en: Co_mpleted
ca: Co_mpletat

en: License Agreement
ca: Acord de llicència

en: _Accept License
ca: _Accepteu la llicència

en: _Tick this to accept the license agreement
ca: Habili_teu-lo per a acceptar l'acord de llicència

en: Invalid authentication
ca: Autenticació no vàlida

en: This server does not support this type of authentication and may not support authentication at all.
ca: El servidor no funciona amb el tipus d'autenticació sol·licitat. És possible que no permeti cap tipus d'autenticació.

en: Your login to your server “{0}” as “{0}” failed.
ca: Ha fallat l'entrada al servidor «{0}» com a «{0}».

en: Check to make sure your password is spelled correctly. Remember that many passwords are case sensitive; your caps lock might be on.
ca: Assegureu-vos que la contrasenya està escrita correctament. Recordeu que moltes contrasenyes diferencien majúscules i minúscules. Assegureu-vos que la tecla de bloqueig de majúscules no estigui activada.

en: Are you sure you want to send a message in HTML format?
ca: Esteu segur que voleu enviar un missatge HTML?

en: Please make sure the following recipients are willing and able to receive HTML email:
    {0}
ca: Assegureu-vos que els següents destinataris volen i poden rebre correus en format HTML:
    {0}

en: Are you sure you want to send a message without a subject?
ca: Esteu segur que voleu enviar un missatge sense assumpte?

en: Adding a meaningful Subject line to your messages will give your recipients an idea of what your mail is about.
ca: Un camp Assumpte comprensible permetrà als destinataris fer-se una idea del tema del correu.

en: Are you sure you want to send a message with only BCC recipients?
ca: Esteu segur que voleu enviar un missatge només amb destinataris CCO?

en: The contact list you are sending to is configured to hide list recipients.
    
    Many email systems add an Apparently-To header to messages that only have BCC recipients. This header, if added, will list all of your recipients in your message. To avoid this, you should add at least one To: or CC: recipient.
ca: Esteu enviant un missatge a una llista configurada per a amagar la llista de destinataris.
    
    Molts sistemes de correu electrònic afegeixen una capçalera «Apparently-To» («Aparentment-Per a») als missatges que només tenen destinataris CCO. En afegir aquesta capçalera es mostrarà una llista de tots els destinataris al missatge. Per a evitar-ho, hauríeu d'afegir almenys un destinatari «Per a:» o «CC:».

en: Many email systems add an Apparently-To header to messages that only have BCC recipients. This header, if added, will list all of your recipients to your message anyway. To avoid this, you should add at least one To: or CC: recipient.
ca: Molts sistemes de correu electrònic afegeixen una capçalera «Aparentment-Per a» als missatges que només tenen destinataris CCO. Quan s'afegeix aquesta capçalera es mostrarà una llista de tots els destinataris de tots els missatges. Per a evitar-ho, hauríeu d'afegir almenys un destinatari «Per a:» o «CC:».

en: Are you sure you want to send a message with invalid address?
ca: Esteu segur que voleu enviar un missatge amb una adreça no vàlida?

en: The following recipient was not recognized as a valid mail address:
    {0}
ca: No s'ha reconegut el destinatari següent com a una adreça electrònica vàlida:
    {0}

en: Are you sure you want to send a message with invalid addresses?
ca: Esteu segur que voleu enviar un missatge només amb adreces no vàlides?

en: The following recipients were not recognized as valid mail addresses:
    {0}
ca: No s'han reconegut els destinataris següents com a adreces electròniques vàlides:
    {0}

en: Send private reply?
ca: Voleu enviar una resposta en privat?

en: You are replying privately to a message which arrived via a mailing list, but the list is trying to redirect your reply to go back to the list. Are you sure you want to proceed?
ca: Esteu responent de manera privada a un missatge que ha arribat a través d'una llista de correu, però la llista està intentant tornar a dirigir la vostra resposta a la llista mateixa. Esteu segur que voleu continuar?

en: Reply _Privately
ca: Respon en _privat

en: You are replying to a message which arrived via a mailing list, but you are replying privately to the sender; not to the list. Are you sure you want to proceed?
ca: Esteu responent a un missatge que ha arribat a través d'una llista de correu, però responeu de manera privada al remitent en lloc de fer-ho a la llista. Esteu segur que voleu continuar?

en: Send reply to all recipients?
ca: Voleu enviar una resposta a tots els destinataris?

en: You are replying to a message which was sent to many recipients. Are you sure you want to reply to ALL of them?
ca: Esteu responent a un missatge que fou enviat a diversos destinataris. Esteu segur que voleu respondre'ls a tots?

en: This message cannot be sent because you have not specified any recipients
ca: Aquest missatge no es pot enviar perquè no se n'ha indicat cap destinatari

en: Please enter a valid email address in the To: field. You can search for email addresses by clicking on the To: button next to the entry box.
ca: Introduïu una adreça electrònica vàlida en el camp Per a:. Podeu cercar adreces electròniques si feu clic en el botó Per a: al costat de l'entrada de text.

en: Use default drafts folder?
ca: Voleu utilitzar la carpeta d'esborranys per defecte?

en: Unable to open the drafts folder for this account. Use the system drafts folder instead?
    
    The reported error was “{0}”.
ca: No s'ha pogut obrir la carpeta d'esborranys d'aquest compte. Voleu fer servir la carpeta d'esborranys del sistema?
    
    L'error fou «{0}».

en: Use _Default
ca: Utilitza el per _defecte

en: Are you sure you want to permanently remove all the deleted messages in folder “{0}”?
ca: Esteu segur que voleu suprimir permanentment tots els missatges eliminats de la carpeta «{0}»?

en: If you continue, you will not be able to recover these messages.
ca: Si continueu, no podreu recuperar aquests missatges.

en: _Expunge
ca: Bui_da

en: Are you sure you want to permanently remove all the deleted messages in all folders?
ca: Esteu segur que voleu suprimir permanentment tots els missatges eliminats de totes les carpetes?

en: _Empty Trash
ca: Buida la _paperera

en: Opening too many messages at once may take a long time.
ca: Si obriu molts missatges a la vegada pot ser que s'hi trigui molt de temps.

en: _Open Messages
ca: _Obre els missatges

en: You have unsent messages, do you wish to quit anyway?
ca: Teniu missatges sense enviar. Voleu sortir de totes maneres?

en: If you quit, these messages will not be sent until Evolution is started again.
ca: Si sortiu, aquests missatges no s'enviaran fins que s'iniciï l'Evolution de nou.

note: Translators: the {0} is replaced with an operation name, which failed. It can be basically anything run asynchronously, like "Fetching Mail", "Sending message" and others, mostly from mail-ops.c file.
en: Error while {0}.
ca: S'ha produït un error en {0}.

en: Error while performing operation.
ca: S'ha produït un error en fer l'operació.

en: Enter password.
ca: Introduïu la contrasenya.

en: Error loading filter definitions.
ca: S'ha produït un error en carregar les definicions de filtre.

en: Cannot save to directory “{0}”.
ca: No s'ha pogut desar al directori «{0}».

en: Cannot save to file “{0}”.
ca: No es pot desar al fitxer «{0}».

en: Cannot create the save directory, because “{1}”
ca: No s'ha pogut crear el directori per a desar degut a «{1}»

en: Cannot create temporary save directory.
ca: No s'ha pogut crear el directori temporal per a desar.

en: File exists but cannot overwrite it.
ca: El fitxer existeix però no es pot sobreescriure.

en: File exists but is not a regular file.
ca: El fitxer existeix però no és un fitxer normal.

en: Cannot delete folder “{0}”.
ca: No s'ha pogut suprimir la carpeta «{0}».

en: Cannot delete system folder “{0}”.
ca: No es pot suprimir la carpeta de sistema «{0}».

en: System folders are required for Evolution to function correctly and cannot be renamed, moved, or deleted.
ca: L'Evolution necessita les carpetes del sistema per a funcionar correctament i no se les pot tornar a anomenar, moure ni suprimir.

en: Failed to expunge folder “{0}”.
ca: No s'ha pogut buidar la carpeta «{0}».

en: Failed to refresh folder “{0}”.
ca: No s'ha pogut actualitzar la carpeta «{0}».

en: Cannot rename or move system folder “{0}”.
ca: No es pot canviar el nom o moure la carpeta de sistema «{0}».

en: Really delete folder “{0}” and all of its subfolders?
ca: Voleu suprimir la carpeta «{0}» i totes les seves subcarpetes?

en: If you delete the folder, all of its contents and its subfolders’ contents will be deleted permanently.
ca: Si suprimiu la carpeta, tots els continguts i els de les seves subcarpetes se suprimiran permanentment.

en: Really unsubscribe folder “{0}”?
ca: Esteu segur que voleu deixar de subscriure la carpeta «{0}»?

en: If you unsubscribe the folder, it might not be visible in the Evolution, while still being available on the server. You can re-subscribe in Folder→Subscriptions... menu.
ca: Si deixeu de subscriure la carpeta, podria no ser visible a l'Evolution, mentre que continuaria disponible al servidor. Podeu refer la subscripció al menú Carpeta ->Subscripcions…

en: Do _Not Unsubscribe
ca: _No n'eliminis la subscripció

en: Really delete folder “{0}”?
ca: Esteu segur que voleu suprimir la carpeta «{0}»?

en: If you delete the folder, all of its contents will be deleted permanently.
ca: Si suprimiu la carpeta, tots els continguts i els de les seves subcarpetes se suprimiran permanentment.

en: These messages are not copies.
ca: Aquests missatges no són còpies.

en: Messages shown in Search Folders are not copies. Deleting them from a Search Folder will delete the actual messages from the folder or folders in which they physically reside. Do you really want to delete these messages?
ca: Els missatges que es mostren a les carpetes de cerca no són còpies. Si suprimiu un missatge d'una carpeta de cerca se suprimirà el missatge de la carpeta o les carpetes en què està físicament. Esteu segur que voleu suprimir-los?

en: Cannot rename “{0}” to “{1}”.
ca: No es pot canviar el nom de «{0}» a «{1}».

en: A folder named “{1}” already exists. Please use a different name.
ca: Ja existeix una carpeta anomenada «{1}». Feu servir un nom diferent.

en: Cannot move folder “{0}” to “{1}”.
ca: No es pot moure la carpeta «{0}» a «{1}».

en: Cannot open source folder. Error: {2}
ca: No s'ha pogut obrir la carpeta d'origen. L'error és: «{2}»

en: Cannot open target folder. Error: {2}
ca: No s'ha pogut obrir la carpeta de destinació. L'error és: «{2}»

en: Cannot copy folder “{0}” to “{1}”.
ca: No es pot copiar la carpeta «{0}» a «{1}».

en: Cannot create folder “{0}”.
ca: No s'ha pogut crear la carpeta «{0}».

en: Cannot open folder. Error: {1}
ca: No s'ha pogut obrir la carpeta. L'error és «{1}»

en: Cannot save changes to account.
ca: No es poden desar els canvis al compte.

en: You have not filled in all of the required information.
ca: No heu introduït tota la informació necessària.

en: You may not create two accounts with the same name.
ca: No és possible crear dos comptes amb el mateix nom.

en: Are you sure you want to delete account “{0}”?
ca: Esteu segur que voleu suprimir el compte «{0}»?

en: If you proceed, the account information will be deleted permanently.
ca: Si continueu, la informació dels comptes se suprimirà permanentment.

en: Are you sure you want to delete this account and all its proxies?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquest compte i tots els seus apoderats?

en: If you proceed, the account information and
    all proxy information will be deleted permanently.
ca: Si continueu, la informació dels comptes i
    la informació de l'apoderat se suprimiran permanentment.

en: Are you sure you want to disable this account and delete all its proxies?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquest compte i tots els seus apoderats?

en: If you proceed, all proxy accounts will be deleted permanently.
ca: Si continueu, els comptes apoderats se suprimiran permanentment.

en: Do _Not Disable
ca: No ho _inhabilitis

en: _Disable
ca: _Inhabilita

en: Cannot edit Search Folder “{0}” as it does not exist.
ca: No es pot editar la carpeta de cerca «{0}» perquè no existeix.

en: This folder may have been added implicitly,
    go to the Search Folder editor to add it explicitly, if required.
ca: Pot ser que aquesta carpeta s'hagi afegit implícitament.
    Aneu a l'editor de carpetes de cerca per a afegir-la explícitament en cas que sigui necessari.

en: Cannot add Search Folder “{0}”.
ca: No es pot afegir la carpeta de cerca «{0}».

en: A folder named “{0}” already exists. Please use a different name.
ca: Ja existeix una carpeta anomenada «{0}». Feu servir un nom diferent.

en: Search Folders automatically updated.
ca: S'han actualitzat les carpetes de cerca automàticament.

en: Mail filters automatically updated.
ca: S'han actualitzat automàticament els filtres de correu.

en: Missing folder.
ca: Manca la carpeta.

en: You must specify a folder.
ca: Heu d'especificar una carpeta.

en: You must name this Search Folder.
ca: Heu d'assignar un nom a aquesta carpeta de cerca.

en: No folder selected.
ca: No s'ha seleccionat cap carpeta.

en: You must specify at least one folder as a source.
    Either by selecting the folders individually, and/or by selecting all local folders, all remote folders, or both.
ca: Heu d'especificar almenys una carpeta com a font.
    Podeu fer-ho seleccionant les carpetes individualment, i/o seleccionant totes les carpetes locals, totes les remotes, o ambdues.

en: Problem migrating old mail folder “{0}”.
ca: Hi ha hagut un problema en migrar la carpeta de correu antiga «{0}».

en: A non-empty folder at “{1}” already exists.
    
    You can choose to ignore this folder, overwrite or append its contents, or quit.
ca: Ja existeix una carpeta que no és buida a «{1}».
    
    Podeu triar ignorar aquesta carpeta, sobreescriure o afegir al seu contingut, o bé sortir.

en: _Overwrite
ca: S_obreescriu

en: _Append
ca: _Afegeix

en: Evolution’s local mail format has changed.
ca: El format del correu local de l'Evolution ha canviat.

en: Evolution’s local mail format has changed from mbox to Maildir. Your local mail must be migrated to the new format before Evolution can proceed. Do you want to migrate now?
    
    An mbox account will be created to preserve the old mbox folders. You can delete the account after ensuring the data is safely migrated. Please make sure there is enough disk space if you choose to migrate now.
ca: El format de correu local de l'Evolution ha canviat de mbox a Maildir. Cal que migreu el correu local al format nou abans de continuar. Voleu fer la migració ara?
    
    Es crearà un compte mbox per a mantenir les carpetes mbox antigues. Un cop hàgiu comprovat que les dades s'han migrat de manera satisfactòria podeu suprimir aquest compte. Assegureu-vos que hi ha prou espai al disc per a fer la migració ara.

en: _Exit Evolution
ca: _Surt de l'Evolution

en: _Migrate Now
ca: Inicia la _migració

en: Unable to read license file.
ca: No es pot llegir el fitxer de la llicència.

en: Cannot read the license file “{0}”, due to an installation problem. You will not be able to use this provider until you can accept its license.
ca: No es pot llegir el fitxer de llicència «{0}» a causa d'un problema d'instal·lació. No podreu utilitzar aquest proveïdor fins que no n'accepteu la llicència.

en: Please wait.
ca: Espereu.

en: Querying server for a list of supported authentication mechanisms.
ca: S'estan consultant els mecanismes d'autenticació compatibles al servidor.

en: Failed to query server for a list of supported authentication mechanisms.
ca: No s'ha pogut consultar al servidor els mecanismes d'autenticació compatibles.

en: Failed to get server setup.
ca: No s'ha pogut obtenir la configuració del servidor.

en: Synchronize folders locally for offline usage?
ca: Voleu sincronitzar les carpetes localment per a treballar fora de línia?

en: Do you want to locally synchronize the folders that are marked for offline usage?
ca: Voleu sincronitzar localment les carpetes marcades per a treballar fora de línia?

en: Do _Not Synchronize
ca: N_o sincronitzis

en: _Synchronize
ca: Sincronit_za

en: Do you want to mark all messages as read?
ca: Voleu marcar tots els missatges com a llegits?

en: This will mark all messages as read in the selected folder.
ca: Això marcarà tots els missatges com a llegits a la carpeta seleccionada.

en: Also mark messages in subfolders?
ca: Voleu que també es marquin els missatges de les subcarpetes?

en: Do you want to mark messages as read in the current folder only, or in the current folder as well as all subfolders?
ca: Voleu marcar els missatges com a llegits només a la carpeta seleccionada, o bé a la carpeta seleccionada i a totes les seves subcarpetes?

en: In Current Folder and _Subfolders
ca: A la carpeta actual i a les seves _subcarpetes

en: In Current _Folder Only
ca: _Només a la carpeta actual

en: _Always In Current Folder Only
ca: _Sempre a la carpeta actual

en: Should Evolution close this window when replying or forwarding?
ca: Voleu que l'Evolution tanqui aquesta finestra quan respongueu o reenvieu missatges?

en: _Yes, Always
ca: _Sí, sempre

en: _No, Never
ca: _No, mai

en: Copy folder in folder tree.
ca: Copia la carpeta a l'arbre de carpetes.

en: Are you sure you want to copy folder “{0}” to folder “{1}”?
ca: Esteu segur que voleu copiar la carpeta «{0}» a la carpeta «{1}»?

en: Do _not copy
ca: _No ho copiïs

en: _Always copy
ca: Copia se_mpre

en: N_ever copy
ca: No copiïs ma_i

en: Move folder in folder tree.
ca: Mou la carpeta a l'arbre de carpetes.

en: Are you sure you want to to move folder “{0}” to folder “{1}”?
ca: Esteu segur que voleu moure la carpeta «{0}» a la carpeta «{1}»?

en: Do _not move
ca: _No ho moguis

en: _Always move
ca: Mou se_mpre

en: N_ever move
ca: No ho moguis ma_i

en: This message cannot be sent because the account you chose to send with is not enabled
ca: No es pot enviar el missatge perquè el compte que heu triat per a enviar no està habilitat

en: Please enable the account or send using another account.
ca: Habiliteu el compte o bé envieu amb un altre compte.

en: This message cannot be sent because there is no mail account configured
ca: Aquest missatge no es pot enviar perquè no se n'ha configurat cap correu electrònic

en: There had not been found any active mail account to send the message. Create or enable one first, please.
ca: No s'ha trobat cap compte de correu actiu per a enviar el missatge. Creeu-ne o habiliteu-ne un primer.

en: Mail Deletion Failed
ca: Ha fallat la supressió del correu

en: You do not have sufficient permissions to delete this mail.
ca: No teniu els permisos suficients per a esborrar aquest correu.

en: “Check Junk” Failed
ca: Ha fallat la comprovació de correu brossa

en: “Report Junk” Failed
ca: Ha fallat el marcatge com a correu brossa

en: “Report Not Junk” Failed
ca: Ha fallat el marcatge com a correu que no és brossa

en: Remove duplicate messages?
ca: Voleu suprimir els missatges duplicats?

en: No duplicate messages found.
ca: No s'ha trobat cap missatge duplicat.

note: Translators: {0} is replaced with a folder name
en: Folder “{0}” doesn’t contain any duplicate message.
ca: La carpeta «{0}» no conté cap missatge duplicat.

en: Failed to connect account “{0}”.
ca: No s'ha pogut connectar el compte «{0}».

en: Failed to disconnect account “{0}”.
ca: No s'ha pogut desconnectar el compte «{0}».

en: Failed to unsubscribe from folder “{0}”.
ca: No s'ha pogut cancel·lar la subscripció a la carpeta «{0}».

en: Unable to retrieve message.
ca: No s'ha pogut recuperar el missatge.

en: Message is not available in offline mode.
ca: El missatge no està disponible fora de línia.

en: This can be due to the message not being downloaded yet. The folder, or the account, can be marked for offline synchronization. Then, once the account is online again, use File→Download Messages for Offline Usage, when this folder is selected, to make sure that all the messages in the folder will be available in offline mode.
ca: Pot ser que el missatge encara no s'hagi baixat. La carpeta, o el compte, es pot marcar per a una sincronització fora de línia. Llavors, quan el compte torni a estar en línia, useu Fitxer-&gt;Missatges baixats per a l'ús fora de línia, quan la carpeta està seleccionada, per tal d'assegurar-vos que tots els missatges de la carpeta estaran disponibles fora de línia.

en: Failed to open folder.
ca: No s'ha pogut obrir la carpeta.

en: Failed to find duplicate messages.
ca: No s'ha trobat cap missatge duplicat.

en: Failed to retrieve messages.
ca: No s'han pogut recuperar els missatges.

en: Failed to mark messages as read.
ca: No s'han pogut marcar els missatges com a llegits.

en: Failed to remove attachments from messages.
ca: No s'han pogut suprimir les adjuncions dels correus.

en: Failed to download messages for offline viewing for account “{0}”.
ca: No s'han pogut baixar els missatges per a poder-los veure fora de línia per al compte «{0}».

en: Failed to save messages to disk.
ca: No s'han pogut desar els missatges al disc.

en: Hidden file is attached.
ca: S'adjunta un fitxer ocult.

en: The attachment named {0} is a hidden file and may contain sensitive data. Please review it before sending.
ca: L'adjunt anomenat {0} és un fitxer ocult que pot contenir dades privades. Hauríeu de revisar-lo abans d'enviar-lo.

en: Printing failed.
ca: Ha fallat la impressió.

en: The printer replied “{0}”.
ca: La impressora ha respost «{0}».

en: Could not perform this operation on {0}.
ca: No s'ha pogut fer aquesta operació a {0}.

en: You must be working online to complete this operation.
ca: No podeu treballar fora de línia per a poder acabar aquesta operació.

en: Message from “{0}” account:
ca: Missatge del compte «{0}»:

en: Failed to mark thread to be ignored in folder “{0}”
ca: Ha fallat marcar el fil perquè s'ignori a la carpeta «{0}»

en: Failed to unmark thread from being ignored in folder “{0}”
ca: Ha fallat desmarcar el fil per a ignorar-lo a la carpeta «{0}»

en: Failed to mark subthread to be ignored in folder “{0}”
ca: Ha fallat marcar el subfil per a ignorar-lo a la carpeta «{0}»

en: Failed to unmark subthread from being ignored in folder “{0}”
ca: Ha fallat desmarcar el subfil per a ignorar-lo a la carpeta «{0}»

note: Translators: This constructs a string like "Follow-up, Completed on Tuesday, January 13, 2009"
en: {0}, Completed on {1}
ca: {0}, Completada en {1}

note: Translators: This constructs a string like "Follow-up by Tuesday, January 13, 2009"
en: {0} by {1}
ca: {0} per {1}

note: Translators: This constructs a string like "Overdue: Follow-up by Tuesday, January 13, 2009"
en: Overdue: {0} by {1}
ca: Endarrerit: {0} per {1}

en: This message note has been changed, but has not been saved.
ca: Aquesta nota s'ha modificat, però no s'ha desat.

note: Translators: {0} is the name of the folder where the delete of the message note failed.
en: Failed to delete message note in folder “{0}”
ca: Ha fallat la supressió d'una nota a la carpeta «{0}»

note: Translators: {0} is the name of the folder where the store of the message note failed.
en: Failed to store message note in folder “{0}”
ca: Ha fallat desar la nota a la carpeta «{0}»

en: Something has gone wrong when displaying the message
ca: Alguna cosa ha anat malament mentre es mostrava el missatge

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the message. You can try again by moving to another message and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
ca: Un procés del WebKitWeb ha fallat a l'hora de mostrar el missatge. Podeu tornar-ho a intentar passant a un altre i tornant enrere. Si l'error persisteix, informeu-ne al Gitlab del GNOME.

en: Something has gone wrong when displaying the signature
ca: Alguna cosa no ha anat bé a l'hora de mostrar la signatura

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the signature. You can try again by moving to another signature and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
ca: Un procés del WebKitWeb ha fallat a l'hora de mostrar la signatura. Podeu tornar-ho a intentar passant a una altra i tornant enrere. Si l'error persisteix, informeu-ne al Gitlab del GNOME.

en: Are you sure you want to delete all the messages in the Junk folder?
ca: Esteu segur que voleu suprimir tots els missatges de la carpeta de correu brossa?

en: These messages will be shown in the Trash folder, where they can be permanently deleted later.
ca: Aquests missatges es mostraran a la paperera, des d'on es poden suprimir permanentment més tard.

en: _Empty Junk
ca: Buida el corr_eu brossa

en: Failed to empty Junk folder “{0}”
ca: No s'ha pogut buidar la carpeta de correu brossa «{0}»

en: Cannot archive messages
ca: No es poden arxivar els missatges

en: No Archive folder is configured. Please configure one for the account in order to be able to archive messages.
ca: No s'ha configurat cap carpeta. Configureu-ne una per al compte per a poder arxivar missatges.

en: Failed to generate message list
ca: No s'ha pogut generar la llista de missatges

en: Canceling…
ca: S'està cancel·lant…

en: Edit Message
ca: Edita el missatge

en: Open Outbox Folder
ca: Obre la safata de sortida

en: Send & Receive Mail
ca: Envia i rep el correu

en: Cancel _All
ca: C_ancel·la-ho tot

en: Updating…
ca: S'està actualitzant…

en: Waiting…
ca: S'està esperant…

en: Checking for new mail at “%s”
ca: S'està comprovant si hi ha correu nou a «%s»

en: Deleting junk and expunging trash at “%s”
ca: S'està suprimint brossa i porqueria a «%s»

en: Deleting junk at “%s”
ca: S'està esborrant brossa a «%s»

en: Expunging trash at “%s”
ca: S'està buidant la paperera a «%s»

en: Search Folders
ca: Carpetes de cerca

en: Edit Search Folder
ca: Edita les carpetes de cerca

en: New Search Folder
ca: Carpeta de cerca nova

en: Unseen
ca: No vist

en: Seen
ca: Vist

en: Answered
ca: Respost

note: and unread
en: Forwarded
ca: Reenviat

en: Lowest
ca: La més baixa

en: Lower
ca: Més baixa

en: Higher
ca: Més alta

en: Highest
ca: La més alta

en: Generating message list
ca: S'està generant la llista de missatges

note: strftime format of a time, * in 12-hour format, without seconds.
en: Today %l:%M %p
ca: Avui a les %k:%M

en: Yesterday %l:%M %p
ca: Ahir a les %k:%M

en: %a %l:%M %p
ca: %a a les %k:%M

en: %b %d %l:%M %p
ca: el %-d %b a les %k:%M

en: %b %d %Y
ca: %-d %b del %Y

en: User Header 1
ca: Capçalera d'usuari 1

en: User Header 2
ca: Capçalera de l'usuari 2

en: User Header 3
ca: Capçalera d'usuari 3

en: Select all visible messages
ca: Selecciona tots els missatges visibles

en: Messages
ca: Missatges

note: default follow-up flag name to use when clicked in the message list column
en: Follow-up
ca: Seguiment

en: Generating message list…
ca: S'està generant la llista de missatges…

en: No message satisfies your search criteria. Change search criteria by selecting a new Show message filter from the drop down list above or by running a new search either by clearing it with Search→Clear menu item or by changing the query above.
ca: No hi ha cap missatge que coincideixi amb el criteri de cerca. Podeu canviar el criteri si seleccioneu un altre filtre de missatge des de la llista desplegable de més amunt o fent una cerca nova netejant primer l'entrada, amb l'element de menú «Cerca → Neteja» o canviant la consulta de més amunt.

en: There are no messages in this folder.
ca: No hi ha cap missatge en aquesta carpeta.

en: Flagged
ca: Senyalat

en: Received
ca: Rebut

en: Flag Status
ca: Estat del senyalador

en: Follow Up Flag
ca: Senyalador de seguiment

en: Due By
ca: Venciment

en: Messages To
ca: Missatges a

en: Subject — Trimmed
ca: Assumpte - retallat

en: UID
ca: Identificador universal

en: Sender Mail
ca: Remitent

en: Recipients Mail
ca: Destinataris

en: Any header
ca: Qualsevol capçalera

en: Subject or Addresses contains
ca: L'assumpte o les adreces contenen

en: Recipients contain
ca: Els destinataris contenen

en: Message contains
ca: El missatge conté

en: Subject contains
ca: L'assumpte conté

en: Sender contains
ca: El remitent conté

en: Body contains
ca: El cos conté

en: Free form expression
ca: Expressió de forma lliure

en: Edit Collection
ca: Edita la col·lecció

en: Use for
ca: Usa per a

en: _Mail
ca: _Correu

en: C_alendar
ca: C_alendari

en: New Address Book
ca: Llibreta d'adreces nova

en: New Memo List
ca: Llista d'anotacions nova

en: Address Book Properties
ca: Propietats de la llibreta d'adreces

en: Calendar Properties
ca: Propietats del calendari

en: Memo List Properties
ca: Propietats de la llista d'anotacions

en: Task List Properties
ca: Propietats de la llista de tasques

en: _Browse
ca: Na_vega

en: Browse a WebDAV (CalDAV or CardDAV) server and create, edit or delete address books, calendars, memo lists or task lists there
ca: Navega a un servidor WebDAV (CalDAV o CardDAV) i crea-hi, edita-hi o suprimeix-hi llibretes d'adreces, calendaris, llistes d'anotacions o llistes de tasques

en: Show _Tool Bar
ca: Mos_tra la barra d'eines

en: Show Side _Bar
ca: Mostra la _barra lateral

en: Note: Some changes will not take effect until restart
ca: Avís: alguns canvis només s'aplicaran després de reiniciar

note: To Translators: 'Table column' is a label for configurable date/time format for table columns showing a date in message list
en: _Table column:
ca: Columna de la _taula:

en: _Format address according to standard of its destination country
ca: _Formata les adreces postals segons l'estàndard del país al qual pertanyen

en: _Preview Personal information before Work information
ca: _Previsualitza la informació personal abans de la informació laboral

[ctx: OpenMap]
note: Translators: This is part of a sentence "Open maps with OpenStreetMap" and "Open maps with Google"
en: Open _maps with
ca: Obre els _mapes amb

en: Autocompletion
ca: Compleció automàtica

en: Always _show address of the autocompleted contact
ca: M_ostra sempre l'adreça del contacte autocompletat

en: Multiple vCards
ca: vCard múltiples

en: vCard for %s
ca: vCard per a %s

en: Contact information
ca: Informació del contacte

en: Contact information for %s
ca: Informació de contacte per a %s

[ctx: New]
en: _Contact
ca: _Contacte

en: Create a new contact
ca: Crea un contacte nou

[ctx: New]
en: Contact _List
ca: _Llista de contactes

en: Create a new contact list
ca: Crea una llista de contactes nova

[ctx: New]
en: Address _Book
ca: Lli_breta d'adreces

en: Create a new address book
ca: Crea una llibreta d'adreces nova

note: Translators: This is a save dialog title
en: Save as vCard
ca: Desa com a vCard

en: Co_py All Contacts To…
ca: C_opia tots els contactes a…

en: Copy the contacts of the selected address book to another
ca: Copia els contactes de la llibreta d'adreces seleccionada a una altra

en: D_elete Address Book
ca: Suprim_eix la llibreta d'adreces

en: Delete the selected address book
ca: Suprimeix la llibreta d'adreces seleccionada

en: _Manage Address Book groups…
ca: _Gestiona els grups de la llibreta d'adreces…

en: Manage task list groups order and visibility
ca: Gestiona l'ordre i la visibilitat dels grups de la llista de tasques

en: Mo_ve All Contacts To…
ca: Mo_u tots els contactes a…

en: Move the contacts of the selected address book to another
ca: Mou els contactes de la llibreta d'adreces seleccionada a una altra

en: _New Address Book
ca: Llibreta d'adreces _nova

en: Address _Book Properties
ca: Propieta_ts de la llibreta d'adreces

en: Show properties of the selected address book
ca: Mostra les propietats de la llibreta d'adreces seleccionada

en: Re_fresh
ca: Re_fresca

en: Refresh the selected address book
ca: Actualitza l'agenda de contactes seleccionada

en: Re_fresh list of account address books
ca: _Actualitza la llista d'agendes de contactes del compte

en: Address Book _Map
ca: _Mapa de la llibreta d'adreces

en: Show map with all contacts from selected address book
ca: Mostra un mapa de tots els contactes de la llibreta d'adreces seleccionada

en: _Rename…
ca: Canvia el _nom…

en: Rename the selected address book
ca: Canvia el nom de la llibreta d'adreces

en: Stop loading
ca: Atura la càrrega

en: _Copy Contact To…
ca: C_opia el contacte a…

en: Copy selected contacts to another address book
ca: Copia els contactes seleccionats a una altra llibreta d'adreces

en: _Delete Contact
ca: _Suprimeix el contacte

en: _Find in Contact…
ca: _Cerca en un contacte…

en: Search for text in the displayed contact
ca: Cerca un text en el cos del contacte que es mostra

en: _Forward Contact…
ca: _Reenvia el contacte…

en: Send selected contacts to another person
ca: Envia els contactes seleccionats a una altra persona

en: _Move Contact To…
ca: _Mou el contacte a…

en: Move selected contacts to another address book
ca: Mou els contactes a una altra llibreta d'adreces

en: _New Contact…
ca: _Contacte nou…

en: New Contact _List…
ca: _Llista de contactes nova…

en: _Open Contact
ca: Obre el _contacte

en: View the current contact
ca: Visualitza el contacte actual

en: _Send Message to Contact…
ca: Envia _un missatge al contacte…

en: Send a message to the selected contacts
ca: Envia un missatge als contactes seleccionats

en: _Actions
ca: _Accions

en: _Manage groups…
ca: _Gestiona els grups…

en: Address Book Map
ca: Mapa de la llibreta d'adreces

en: Contact _Preview
ca: _Previsualització de contactes

en: Show contact preview window
ca: Mostra la finestra de previsualització de contactes

en: Show _Maps
ca: Mostra els _mapes

en: Show maps in contact preview window
ca: Mostra els mapes en la finestra de previsualització de contactes

en: _Classic View
ca: Visualització _clàssica

en: Show contact preview below the contact list
ca: Mostra la previsualització del contacte sota la llista de contactes

en: _Vertical View
ca: _Visualització vertical

en: Show contact preview alongside the contact list
ca: Mostra la previsualització de contacte al costat de la llista de contactes

en: Unmatched
ca: Sense coincidència

en: Advanced Search
ca: Cerca avançada

en: Print all shown contacts
ca: Imprimeix tots els contactes que es mostren

en: Preview the contacts to be printed
ca: Previsualitza els contactes que s'han d'imprimir

en: Print selected contacts
ca: Imprimeix els contactes seleccionats

en: S_ave Address Book as vCard
ca: Des_a la llibreta d'adreces com a vCard

en: Save the contacts of the selected address book as a vCard
ca: Desa els contactes de la llibreta d'adreces seleccionada com a vCard

note: Translators: This is an action label
en: _Save as vCard…
ca: _Desa com a vCard…

en: Save selected contacts as a vCard
ca: Desa els contactes seleccionats com a vCard

en: _Forward Contacts
ca: R_eenvia contactes

en: _Forward Contact
ca: _Reenvia el contacte

en: _Send Message to Contacts
ca: Envia un _missatge als contactes

en: _Send Message to List
ca: En_via un missatge a la llista

en: _Send Message to Contact
ca: Envia _un missatge al contacte

en: Failed to launch command “%s”:
ca: No s'ha pogut executar l'ordre «%s»:

en: You can restore Evolution from a backup file.
    
    This will restore all your personal data, settings mail filters, etc.
ca: Podeu restaurar l'Evolution a partir d'una còpia de seguretat.
    
    Això us permet restaurar totes les dades personals, la configuració dels filtres de correu, etc.

en: _Restore from a backup file:
ca: _Restaura a partir d'un fitxer de còpia de seguretat:

en: Choose a backup file to restore
ca: Trieu un fitxer de còpia de seguretat a restaurar

en: All Files (*)
ca: Tots els fitxers (*)

note: Keep the title identical to EMailConfigRestorePage * so it's only shown once in the assistant sidebar.
en: Restore from Backup
ca: Restauració a partir d'una còpia de seguretat

en: Select name of the Evolution backup file
ca: Seleccioneu el nom del fitxer de còpia de seguretat de l'Evolution

en: _Restart Evolution after backup
ca: _Reinicia l'Evolution després de la còpia de seguretat

en: Re_start Evolution after restore
ca: _Reinicia l'Evolution després d'una restauració

en: Select name of the Evolution backup file to restore
ca: Seleccioneu el nom del fitxer de còpia de seguretat de l'Evolution a restaurar

en: Checking content of backup file “%s”, please wait…
ca: S'està comprovant el contingut de la còpia de seguretat «%s», espera…

en: _Back up Evolution Data…
ca: _Fes una còpia de seguretat de les dades de l'Evolution…

en: Back up Evolution data and settings to an archive file
ca: Fes una còpia de seguretat de les dades i la configuració de l'Evolution en un fitxer d'arxiu

en: R_estore Evolution Data…
ca: R_estaura una còpia de seguretat de les dades de l'Evolution…

en: Restore Evolution data and settings from an archive file
ca: Copia i restaura les dades i la configuració de l'Evolution a partir d'un fitxer d'arxiu

en: Back up Evolution directory
ca: Fes una còpia de seguretat del directori de l'Evolution

en: Restore Evolution directory
ca: Restaura el directori de l'Evolution

en: Check Evolution Back up
ca: Comprova la còpia de seguretat de l'Evolution

en: Restart Evolution
ca: Reinicia l'Evolution

en: With Graphical User Interface
ca: Amb interfície gràfica d'usuari

note: FIXME Will the versioned setting always work?
en: Shutting down Evolution
ca: S'està sortint de l'Evolution

en: Backing Evolution accounts and settings
ca: S'està fent una còpia de seguretat dels comptes i la configuració de l'Evolution

en: Backing Evolution data (Mails, Contacts, Calendar, Tasks, Memos)
ca: S'està fent una còpia de seguretat de les dades de l'Evolution (Correu, Contactes, Calendari, Tasques, Anotacions)

en: Back up complete
ca: S'ha completat la còpia de seguretat

en: Restarting Evolution
ca: S'està reiniciant l'Evolution

en: Back up current Evolution data
ca: Fes una còpia de seguretat de les dades de l'Evolution

en: Extracting files from back up
ca: S'estan extraient els fitxers de la còpia de seguretat

en: Loading Evolution settings
ca: S'està carregant la configuració de l'Evolution

en: Removing temporary back up files
ca: S'estan suprimint els fitxers de còpia de seguretat temporals

en: Reloading registry service
ca: S'està tornant a carregar el servei de registre

en: Evolution Back Up
ca: Còpia de seguretat de l'Evolution

en: Backing up to the file %s
ca: S'està fent una còpia de seguretat a la carpeta %s

en: Evolution Restore
ca: Restauració de l'Evolution

en: Restoring from the file %s
ca: S'està restaurant la còpia de seguretat de la carpeta %s

en: Backing up Evolution Data
ca: S'està fent una còpia de seguretat de les dades de l'Evolution

en: Please wait while Evolution is backing up your data.
ca: Espereu mentre l'Evolution fa una còpia de seguretat de les vostres dades.

en: Restoring Evolution Data
ca: S'està restaurant la còpia de seguretat de les dades de l'Evolution

en: Please wait while Evolution is restoring your data.
ca: Espereu mentre l'Evolution restaura la còpia de seguretat de les vostres dades.

en: This may take a while depending on the amount of data in your account.
ca: Depenent de la quantitat de dades del vostre compte, això pot trigar una estona.

en: Invalid Evolution backup file
ca: El fitxer de còpia de seguretat de l'Evolution no és vàlid

en: File “{0}” is not a valid Evolution backup file.
ca: El fitxer «{0}» no és una còpia de seguretat vàlida de l'Evolution.

en: Are you sure you want to close Evolution?
ca: Esteu segur que voleu sortir de l'Evolution?

en: To back up your data and settings, you must first close Evolution. Please make sure that you save any unsaved data before proceeding.
ca: Heu de tancar l'Evolution per a fer una còpia de seguretat de les vostres dades i paràmetres. Assegureu-vos que deseu totes les dades abans de continuar.

en: Close and _Back up Evolution
ca: Tanca i fes una _còpia de seguretat de l'Evolution

en: Are you sure you want to restore Evolution from the selected backup file?
ca: Esteu segur que voleu restaurar l'Evolution a partir del fitxer de còpia de seguretat seleccionat?

en: To restore your data and settings, you must first close Evolution. Please make sure that you save any unsaved data before proceeding. This will delete all your current Evolution data and settings and restore them from your backup.
ca: Heu de tancar l'Evolution per a restaurar les vostres dades i paràmetres. Assegureu-vos que deseu totes les dades abans de continuar. Aquesta acció suprimirà totes les vostres dades i paràmetres de l'Evolution i les restaurarà a partir de la còpia de seguretat.

en: Close and _Restore Evolution
ca: Tanca i _restaura l'Evolution

en: Insufficient Permissions
ca: No teniu els permisos necessaris

en: The selected folder is not writable.
ca: La carpeta seleccionada és de només lectura.

en: Failed to spawn Bogofilter (%s):
ca: No s'ha pogut engendrar el Bogofilter (%s):

en: Failed to stream mail message content to Bogofilter:
ca: No s'ha pogut transmetre el contingut del correu electrònic al Bogofilter:

en: Bogofilter either crashed or failed to process a mail message
ca: El Bogofilter o ha fallat, o bé, no ha pogut processar el correu electrònic

en: Bogofilter Options
ca: Opcions del Bogofilter

en: Convert message text to _Unicode
ca: Converteix el text del missatge a _Unicode

en: Junk filter using Bogofilter
ca: Filtra la brossa amb Bogofilter

en: Choose an Address Book
ca: Trieu una llibreta d'adreces

en: Find Address Books
ca: Cerca a les llibretes d'adreces

en: Avoid IfMatch (needed on Apache < 2.2.8)
ca: Evita l'IfMatch (necessari per a l'Apache < 2.2.8)

en: URL is not a valid http:// nor https:// URL
ca: L'URL no és un URL vàlid http:// ni https://

en: Default User Address Book
ca: Llibreta d'adreces d'usuari per defecte

en: Address Book:
ca: Llibreta d'adreces:

en: User name cannot be empty
ca: El nom d'usuari no pot estar buit

en: Looking up server search bases, please wait…
ca: S'estan cercant les bases de cerca de servidors. Espereu…

en: Standard LDAP Port
ca: Port LDAP estàndard

en: LDAP over SSL/TLS (deprecated)
ca: LDAP a través d'SSL/TLS (obsolet)

en: Microsoft Global Catalog
ca: Catàleg global de Microsoft

en: Microsoft Global Catalog over SSL/TLS
ca: Catàleg global de Microsoft a través d'SSL/TLS

note: Page 1
en: Connecting to LDAP
ca: Connexió a l'LDAP

en: Server Information
ca: Informació del servidor

en: Port number is not valid
ca: El número de port no és vàlid

en: StartTLS (recommended)
ca: StartTLS (recomanat)

en: Encryption:
ca: Xifratge:

en: Authentication
ca: Autenticació

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Username can be left empty
ca: El nom d'usuari es pot deixar buit

en: Using email address
ca: Utilitza l'adreça electrònica

en: requires anonymous access to your LDAP server
ca: requereix accés anònim al vostre servidor LDAP

en: Using distinguished name (DN)
ca: Utilitza el nom distingit (DN)

en: for example: uid=user,dc=example,dc=com
ca: per exemple: uid=usuari,dc=exemple,dc=com

en: Method:
ca: Mètode:

en: This is the method Evolution will use to authenticate you.
ca: Aquest és el mètode que Evolution utilitzarà per a autenticar-vos.

note: Page 2
en: Using LDAP
ca: Ús de l'LDAP

en: Searching
ca: Cerca

en: Search Base:
ca: Base de la cerca:

en: Find Possible Search Bases
ca: Troba les bases de cerca possibles

en: One Level
ca: Un nivell

en: Subtree
ca: Subarbre

en: Search Scope:
ca: Àmbit de la cerca:

en: The search scope defines how deep you would like the search to extend down the directory tree.  A search scope of “Subtree” will include all entries below your search base.  A search scope of “One Level” will only include the entries one level beneath your search base.
ca: L'àmbit de la cerca defineix fins a quina profunditat voleu que la cerca s'endinsi per l'arbre de directoris. L'àmbit de cerca de «Subarbre» inclourà totes les entrades per sota de la base de la cerca. L'àmbit de cerca d'«Un nivell» només inclourà les entrades un nivell per sota de la vostra base.

en: Search Filter:
ca: Filtre de cerca:

en: Downloading
ca: Baixada

en: Limit:
ca: Límit:

en: contacts
ca: contactes

en: Browse until limit is reached
ca: Navega fins a arribar al límit

en: Server address cannot be empty
ca: L'adreça del servidor no pot estar buida

en: Choose a Calendar
ca: Trieu un calendari

en: Choose a Memo List
ca: Trieu una llista d'anotacions

en: Choose a Task List
ca: Trieu una llista de tasques

en: Find Calendars
ca: Cerca calendaris

en: Find Memo Lists
ca: Cerca llistes d'anotacions

en: Find Task Lists
ca: Cerca llistes de tasques

en: Email:
ca: Adreça electrònica:

en: Server handles meeting invitations
ca: El servidor gestiona invitacions de reunió

en: Choose which address books to use.
ca: Trieu quines llibretes d'adreces voleu utilitzar.

en: Use in Birthdays & Anniversaries calendar
ca: Utilitza al calendari d'aniversaris i commemoracions

en: Enable Calendars to synchronize
ca: Habilita els calendaris per a sincronitzar

en: Default User Calendar
ca: Calendari d'usuari per defecte

en: Use an existing iCalendar (ics) file
ca: Utilitzeu un fitxer de l'iCalendar (ics) existent

en: iCalendar File
ca: Fitxer iCalendar

en: Choose an iCalendar file
ca: Trieu un fitxer de l'iCalendar

en: File:
ca: Fitxer:

en: Allow Evolution to update the file
ca: Permet que l'Evolution actualitzi el fitxer

note: Translators: This is the temperature in degrees * Celsius. (\302\260 is U+00B0 DEGREE SIGN)
en: Centigrade (°C)
ca: Centígrad (°C)

en: Units:
ca: Unitats:

en: Location cannot be empty
ca: La ubicació no pot estar buida

en: Choose Notes
ca: Tria les notes

en: Find Notes
ca: _Cerca les notes

en: File extension for new notes:
ca: Extensió de fitxer de les notes noves:

en: I_mport
ca: I_mporta

en: Importing an event
ca: S'està important un esdeveniment

en: Importing a memo
ca: S'està important una anotació

en: Importing a task
ca: S'està important una tasca

en: Select a Calendar
ca: Seleccioneu un calendari

en: Select a Memo List
ca: Seleccioneu una llista d'anotacions

en: Select a Task List
ca: Seleccioneu una llista de tasques

en: I_mport to Calendar
ca: I_mporta al calendari

en: I_mport to Memo List
ca: _Importa a la llista d'anotacions

en: I_mport to Task List
ca: _Importa a la llista de tasques

en: Copying an event into the calendar “%s”
ca: S'està copiant un esdeveniment al calendari «%s»

en: Moving an event into the calendar “%s”
ca: S'està movent un esdeveniment al calendari «%s»

en: Copying a memo into the memo list “%s”
ca: S'està copiant una anotació a la llista d'anotacions «%s»

en: Moving a memo into the memo list “%s”
ca: S'està movent una anotació a la llista d'anotacions «%s»

en: Copying a task into the task list “%s”
ca: S'està copiant una tasca a la llista de tasques «%s»

en: Moving a task into the task list “%s”
ca: S'està movent una tasca a la llista de tasques «%s»

en: Calendar Selector
ca: Selector de calendaris

en: Memo List Selector
ca: Selector de llistes d'anotacions

en: Task List Selector
ca: Selector de llistes de tasques

en: Selected Calendars for Notifications of Reminders
ca: Seleccioneu els calendaris per a les notificacions de recordatori

en: Selected Task Lists for Notifications of Reminders
ca: Llistes de tasques seleccionades per a notificacions de recordatori

en: Meeting Invitations
ca: Invitacions a reunions

en: _Delete message after acting
ca: Suprimeix el missatge _després d'actuar

en: _Preserve existing reminder by default
ca: _Conserva per defecte el recordatori existent

en: _Show invitation description provided by the sender
ca: _Mostra la descripció de la invitació proporcionada pel remitent

en: Conflict Search
ca: Cerca de conflictes

note: Source selector
en: Select the calendars to search for meeting conflicts
ca: Seleccioneu els calendaris on cercar conflictes entre reunions

en: Ti_me and date:
ca: Ho_ra i data:

en: _Date only:
ca: Només la _data:

en: Minutes
ca: Minuts

en: Hours
ca: Hores

en: Days
ca: Dies

en: 60 minutes
ca: 60 minuts

en: 30 minutes
ca: 30 minuts

en: 15 minutes
ca: 15 minuts

en: 10 minutes
ca: 10 minuts

en: 05 minutes
ca: 5 minuts

en: Se_cond zone:
ca: Se_gon fus:

en: (Shown in a Day View)
ca: (mostrat en la visualització de dia)

en: Time _zone:
ca: Fu_s horari:

en: Time format:
ca: Format de l'hora:

en: _12 hour (AM/PM)
ca: _12 hores (am/pm)

en: _24 hour
ca: _24 hores

note: Translators: This is part of
en: Sh_orten event time by
ca: Es_curçar el temps de l'esdeveniment per

en: End events earlier
ca: Acaba els esdeveniments abans

en: Start events later
ca: Comença els esdeveniments més tard

en: Work Week
ca: Setmana laborable

note: A weekday like "Monday" follows
en: Wee_k starts on:
ca: La s_etmana comença el:

en: Work days:
ca: Dies laborables:

en: _Day begins:
ca: El _dia comença a les:

note: Monday
en: _Mon
ca: d_l

en: Monday
ca: dilluns

note: Tuesday
en: _Tue
ca: d_t

en: Tuesday
ca: dimarts

note: Wednesday
en: _Wed
ca: d_c

en: Wednesday
ca: dimecres

note: Thursday
en: T_hu
ca: d_j

en: Thursday
ca: dijous

note: Friday
en: _Fri
ca: d_v

en: Friday
ca: divendres

note: Saturday
en: _Sat
ca: d_s

en: Saturday
ca: dissabte

note: Sunday
en: S_un
ca: d_g

en: Sunday
ca: diumenge

en: Day _ends:
ca: _El dia s'acaba a les:

en: Create events, memos and tasks as _Private by default
ca: Crea esdeveniments, anotacions i tasques com a _privats per defecte

en: Use ma_rkdown for Description in the component editor
ca: Utilitza ma_rkdown per a la descripció a l'editor de components

en: View Options
ca: Opcions de visualització

en: _Time divisions:
ca: Divisions de _temps:

en: _Show appointment end times in week and month view
ca: Mo_stra les hores d'acabament de les cites a les visualitzacions setmanals i mensuals

en: Show appointment _icons in the month view
ca: _Mostra les icones de les cites a la visualització mensual

en: _Compress weekends in month view
ca: _Comprimeix els caps de setmana en la visualització mensual

en: Show week _numbers
ca: Mostra els _números de setmana

en: Show r_ecurring events in italic in bottom left calendar
ca: Mostra els esdeveniments per_iòdics en cursiva a la part inferior esquerra del calendari

en: Sc_roll Month View by a week
ca: Des_plaça la visualització mensual en passos d'una setmana

en: Start Month View with the c_urrent week
ca: _Inicia la vista mensual amb la setmana actual

en: Order days in Week View from _left to right
ca: Ordena _els dies de visualització de la setmana d'esquerra a dreta

en: Allo_w direct edit of event Summary
ca: Permet _l'edició directa del resum d'esdeveniments

en: Hi_de cancelled events
ca: Amaga els es_deveniments cancel·lats

en: Alerts
ca: Avisos

en: _Ask for confirmation when deleting items
ca: Sol·licit_a la confirmació en suprimir elements

en: Display
ca: Visualització

en: Highlight t_asks due today
ca: Ressalta les t_asques que vencen avui

en: Highlight _overdue tasks
ca: Ressalta les tasq_ues endarrerides

en: _Hide completed tasks after
ca: Amaga les tasqu_es completades després de

en: Hid_e cancelled tasks
ca: _Amaga les tasques cancel·lades

en: To Do bar
ca: Barra de tasques pendents

en: Show Tasks without _Due date
ca: Mostra les tasques sense _data de venciment

[ctx: to-do-bar-n-days]
note: Translators: This constructs: Show [spinner] days
en: Show
ca: Mostra

[ctx: to-do-bar-n-days]
note: Translators: This constructs: Show [spinner] days
en: da_ys
ca: _dies

en: Display Reminders window with _notifications
ca: Mostra la finestra de recordatoris amb _notificacions

en: Keep reminder notification _window always on top
ca: Mantén les _finestres de notificacions de recordatoris sempre per damunt

en: Enable de_sktop notifications
ca: _Habilita les notificacions d'escriptori

en: Enable _audio notifications
ca: Habilita les notificacions d’_àudio

en: Display reminders for completed _tasks
ca: Most_ra recordatoris per a les tasques acabades

en: Display reminders for _past events
ca: Mostra recordatoris per a les tasques _acabades

note: This is the first half of a user preference. "Set default reminder [time-period] before every new appointment"
en: Set _default reminder
ca: Estableix els recordatoris per _defecte

note: This is the last half of a user preference. "Set default reminder [time-period] before every new appointment"
en: before every new appointment
ca: abans de cada cita nova

note: This is the first half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every anniversary/birthday"
en: Show a _reminder
ca: M_ostra un recordatori

note: This is the last half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every anniversary/birthday"
en: before every anniversary/birthday
ca: abans de cada commemoració/aniversari

en: Select the sources for reminder notification:
ca: Seleccioneu les fonts per a les notificacions de recordatori:

en: Default Free/Busy Server
ca: Servidor lliure/ocupat per defecte

en: %u and %d will be replaced by user and domain from the email address.
ca: %u i %d es reemplaçaran amb l'usuari i el domini de l'adreça electrònica.

en: Specify login user name as part of the URL in case the server requires authentication, like: https://USER@example.com/
ca: Especifiqueu el nom d'usuari com a part de l'URL en el cas que el servidor requereixi autenticació, semblant a: https://USUARI@exemple.com/

en: Publishing Information
ca: Informació de publicació

[ctx: New]
en: _Appointment
ca: Cit_a

en: Create a new appointment
ca: Crea una cita nova

[ctx: New]
en: All Day A_ppointment
ca: Cita de tot el _dia

en: Create a new all-day appointment
ca: Crea una cita de tot el dia nova

[ctx: New]
en: M_eeting
ca: R_eunió

en: Create a new meeting request
ca: Crea una sol·licitud de reunió nova

[ctx: New]
en: Cale_ndar
ca: Cale_ndari

en: Create a new calendar
ca: Crea un calendari nou

en: Calendar and Tasks
ca: Calendari i tasques

en: Print
ca: Imprimeix

en: This operation will permanently erase all events older than the selected amount of time. If you continue, you will not be able to recover these events.
ca: Aquesta operació suprimirà tots els esdeveniments anteriors a l'interval de temps seleccionat; si continueu no podreu recuperar-los.

note: Translators: This is the first part of the sentence: * "Purge events older than <<spin-button>> days"
en: Purge events older than
ca: Buida els esdeveniments anteriors a

en: Making an occurrence movable
ca: Permet moure aquesta coincidència

note: Translators: Default filename part saving an event to a file when * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it.
en: event
ca: esdeveniment

en: Save as iCalendar
ca: Desa com a iCalendar

en: _Copy…
ca: _Copia…

en: D_elete Calendar
ca: S_uprimeix el calendari

en: Delete the selected calendar
ca: Suprimeix el calendari seleccionat

en: Go Back
ca: Ves enrere

en: Go Forward
ca: Ves endavant

en: Select today
ca: Selecciona avui

en: Select _Date
ca: Selecciona una _data

en: Select a specific date
ca: Selecciona una data concreta

en: _Manage Calendar groups…
ca: Gestio_na els grups del calendari…

en: Manage Calendar groups order and visibility
ca: Gestiona l'ordre i la visibilitat dels grups del calendari

en: _New Calendar
ca: Calendari no_u

en: Purg_e
ca: Bui_da

en: Purge old appointments and meetings
ca: Buida les cites i reunions antigues

en: Refresh the selected calendar
ca: Refresca el calendari seleccionat

en: Re_fresh list of account calendars
ca: Re_fresca la llista de calendaris del compte

en: Rename the selected calendar
ca: Canvia el nom del calendari seleccionat

en: Find _Next
ca: Troba la _següent

en: Find next occurrence of the current search string
ca: Cerca l'ocurrència següent del text de cerca

en: Find _Previous
ca: Troba l'_anterior

en: Find previous occurrence of the current search string
ca: Cerca l'ocurrència anterior del text de cerca

en: Stop _Running Search
ca: Atura la cerca que s'està _fent

en: Stop currently running search
ca: Atura la cerca que s'està fent ara mateix

en: Sho_w All Calendars
ca: Mo_stra tots els calendaris

en: Show _Only This Calendar
ca: Mo_stra només aquest calendari

en: Cop_y to Calendar…
ca: Cop_ia al calendari…

en: _Delegate Meeting…
ca: _Delega una reunió…

en: Delete This _Occurrence
ca: S_uprimeix aquesta coincidència

en: Delete this occurrence
ca: Suprimeix aquesta coincidència

en: Delete This and F_uture Occurrences
ca: _Suprimeix aquesta i futures ocurrències

en: Delete this and any future occurrences
ca: Suprimeix aquesta ocurrència i futures ocurrències

en: Delete All Occ_urrences
ca: Suprimeix totes les _coincidències

en: Delete all occurrences
ca: Suprimeix totes les coincidències

en: Edit as Ne_w…
ca: _Edita com a nou…

en: New All Day _Event…
ca: _Esdeveniment de tot el dia nou…

en: Create a new all day event
ca: Crea un esdeveniment de tot el dia nou

en: _Forward as iCalendar…
ca: R_eenvia com a iCalendar…

en: Create a new meeting
ca: Crea una reunió nova

en: Send _RSVP
ca: Envia _RSVP

en: Send a meeting response
ca: Envia una resposta de reunió

en: _Accept
ca: Acce_pta

en: Accept meeting request
ca: Accepta la sol·licitud de reunió

en: A_ccept this instance
ca: Acce_pta aquest cas

en: Accept meeting request for selected instance only
ca: Accepta la sol·licitud de reunió només en aquest cas

en: _Decline
ca: _Declina

en: Decline meeting request
ca: Rebutja la petició de reunió

en: D_ecline this instance
ca: R_ebutja aquest cas

en: Decline meeting request for selected instance only
ca: Rebutja la petició de reunió només per al cas seleccionat

en: _Tentatively accept
ca: _Acceptat provisionalment

en: Tentatively accept meeting request
ca: Accepta la sol·licitud de reunió provisionalment

en: Te_ntatively accept this instance
ca: A_ccepta provisionalment aquest cas

en: Tentatively accept meeting request for selected instance only
ca: Accepta la sol·licitud de reunió provisionalment només en aquest cas

en: Mo_ve to Calendar…
ca: Mo_u al calendari…

en: Make this Occurrence _Movable
ca: Per_met moure aquesta coincidència

en: _Schedule Meeting…
ca: Planifica una _reunió…

en: Converts an appointment to a meeting
ca: Converteix la cita en una reunió

en: Conv_ert to Appointment…
ca: Con_verteix a cita…

en: Converts a meeting to an appointment
ca: Converteix una reunió en una cita

en: Quit
ca: Surt

en: Show Event _Preview
ca: Mostra la _Previsualització d'esdeveniments

en: Show event preview pane
ca: Mostra la subfinestra de previsualització d'esdeveniments

en: Show T_asks and Memos pane
ca: _Mostra la subfinestra de tasques i anotacions

en: Show Tasks and Memos pane
ca: Mostra la subfinestra de tasques i anotacions

en: Day
ca: Dia

en: Show one day
ca: Mostra un dia

en: List
ca: Llista

en: Show as list
ca: Mostra com a llista

en: Month
ca: Mes

en: Show one month
ca: Mostra un mes

en: Week
ca: Setmana

en: Show one week
ca: Mostra una setmana

en: Show one work week
ca: Mostra una setmana laborable

en: Year
ca: Any

en: Show as year
ca: Mostra-ho com a any

en: _Horizontal View
ca: Vista _Horitzontal

en: Show event preview below the calendar
ca: Mostra la previsualització de l'esdeveniment a sota del calendari

en: Show event preview alongside the calendar
ca: Mostra la previsualització de l'esdeveniment al costat del calendari

en: Active Appointments
ca: Cites actives

en: Next 7 Days’ Appointments
ca: Cites dels propers 7 dies

en: Occurs Less Than 5 Times
ca: Ocorre menys de 5 vegades

en: Description contains
ca: La descripció conté

en: Summary contains
ca: El resum conté

en: Print…
ca: Imprimeix…

en: Print this calendar
ca: Imprimeix aquest calendari

en: Preview the calendar to be printed
ca: Previsualitza el calendari que s'ha d'imprimir

en: _Save as iCalendar…
ca: _Desa com a iCalendar…

en: Go To
ca: Ves a

note: Translators: Default filename part saving a memo to a file when * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it.
en: memo
ca: anotació

en: New _Memo
ca: _Anotació nova

en: Create a new memo
ca: Crea una anotació nova

en: _Open Memo
ca: _Obre l'anotació

en: View the selected memo
ca: Visualitza l'anotació seleccionada

en: Open _Web Page
ca: Obre una pàgina _web

en: Print the selected memo
ca: Imprimeix l'anotació seleccionada

en: Searching next matching event
ca: S'està cercant l'esdeveniment coincident següent

en: Searching previous matching event
ca: S'està cercant l'esdeveniment coincident anterior

en: Cannot find matching event in the next %d year | Cannot find matching event in the next %d years
ca[0]: No s'ha pogut trobar cap esdeveniment coincident a %d any vista
ca[1]: No s'ha pogut trobar cap esdeveniment coincident a %d anys vista

en: Cannot find matching event in the previous %d year | Cannot find matching event in the previous %d years
ca[0]: No s'ha pogut trobar cap esdeveniment coincident a %d any enrere
ca[1]: No s'ha pogut trobar cap esdeveniment coincident a %d anys enrere

en: Cannot search with no active calendar
ca: No es pot cercar si no hi ha cap calendari actiu

note: Translators: Default filename part saving a task to a file when * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it. * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it
en: task
ca: tasca

en: _Assign Task
ca: _Assigna una tasca

en: _Mark as Complete
ca: _Marca com a acabada

en: Mark selected tasks as complete
ca: Marca la tasca seleccionada com a completa

en: _Mark as Incomplete
ca: _Marca com a incomplet

en: Mark selected tasks as incomplete
ca: Marca les tasques seleccionades com a no completades

en: New _Task
ca: _Tasca nova

en: Create a new task
ca: Crea una tasca nova

en: _Open Task
ca: _Obre una tasca

en: View the selected task
ca: Visualitza la tasca seleccionada

en: Print the selected task
ca: Imprimeix la tasca seleccionada

[ctx: New]
en: Mem_o
ca: An_otació

[ctx: New]
en: _Shared Memo
ca: Anotació _compartida

en: Create a new shared memo
ca: Crea una anotació compartida nova

[ctx: New]
en: Memo Li_st
ca: Lli_sta d'anotacions

en: Create a new memo list
ca: Crea una llista d'anotacions nova

en: Print Memos
ca: Imprimeix anotacions

en: _Delete Memo
ca: Suprimeix l'_anotació

en: _Find in Memo…
ca: _Cerca en l'anotació…

en: Search for text in the displayed memo
ca: Cerca un text en el cos de l'anotació que es mostra

en: D_elete Memo List
ca: Suprimeix la llista d'_anotacions

en: Delete the selected memo list
ca: Suprimeix la llista d'anotacions seleccionada

en: _Manage Memo List groups…
ca: _Gestiona els grups de la llista d'anotacions…

en: Manage Memo List groups order and visibility
ca: Gestiona l'ordre i la visibilitat dels grups de la llista d'anotacions

en: _New Memo List
ca: Llista d'anotacions _nova

en: Refresh the selected memo list
ca: Refresca la llista d'anotacions seleccionada

en: Re_fresh list of account memo lists
ca: Re_fresca la llista de llistes d'anotacions del compte

en: Rename the selected memo list
ca: Canvia el nom de la llista d'anotacions seleccionada

en: Show _Only This Memo List
ca: Mo_stra només aquesta llista d'anotacions

en: Sho_w All Memo Lists
ca: Mo_stra totes les llistes d'anotacions

en: Memo _Preview
ca: _Previsualització d'anotacions

en: Show memo preview pane
ca: Mostra la subfinestra de previsualització de les anotacions

en: Show memo preview below the memo list
ca: Mostra la previsualització de l'anotació sota la llista d'anotacions

en: Show memo preview alongside the memo list
ca: Mostra la previsualització de l'anotació al costat de la llista d'anotacions

en: Print the list of memos
ca: Imprimeix la llista d'anotacions

en: Preview the list of memos to be printed
ca: Previsualitza la llista d'anotacions a imprimir

en: Delete Memos
ca: Suprimeix les anotacions

en: Delete Memo
ca: Suprimeix l'anotació

en: %d memo | %d memos
ca[0]: %d anotació
ca[1]: %d anotacions

[ctx: New]
en: _Task
ca: _Tasca

[ctx: New]
en: Assigne_d Task
ca: Tasca assigna_da

en: Create a new assigned task
ca: Crea una tasca assignada nova

[ctx: New]
en: Tas_k List
ca: Llista de tas_ques

en: Create a new task list
ca: Crea una llista de tasques nova

en: Print Tasks
ca: Imprimeix les tasques

en: This operation will permanently erase all tasks marked as completed. If you continue, you will not be able to recover these tasks.
    
    Really erase these tasks?
ca: Aquesta operació suprimirà totes les tasques marcades com a acabades; si continueu no podreu recuperar-les.
    
    Esteu segur que voleu suprimir aquestes tasques?

en: Do not ask me again
ca: No m'ho tornis a demanar

en: _Delete Task
ca: _Suprimeix la tasca

en: _Find in Task…
ca: _Cerca a la tasca…

en: Search for text in the displayed task
ca: Cerca un text a la tasca mostrada

en: D_elete Task List
ca: _Suprimeix la llista de tasques

en: Delete the selected task list
ca: Suprimeix la llista de tasques seleccionada

en: _Manage Task List groups…
ca: _Gestiona els grups de la llista de tasques…

en: _New Task List
ca: Llista de tasques _nova

en: Refresh the selected task list
ca: Refresca la llista de tasques seleccionada

en: Re_fresh list of account task lists
ca: Re_fresca la llista de llistes de tasques del compte

en: Rename the selected task list
ca: Canvia el nom de llista de tasques seleccionada

en: Sho_w All Task Lists
ca: Mo_stra totes les llistes de tasques

en: Show _Only This Task List
ca: Mo_stra només aquesta llista de tasques

en: Mar_k as Incomplete
ca: _Marca com a no completada

en: Delete completed tasks
ca: Suprimeix les tasques completades

en: Task _Preview
ca: _Previsualitza la tasca

en: Show task preview pane
ca: Mostra la subfinestra de previsualització de tasques

en: Show task preview below the task list
ca: Mostra la previsualització de la tasca sota la llista de tasques

en: Show task preview alongside the task list
ca: Mostra la previsualització de la tasca al costat de la llista de tasques

en: Active Tasks
ca: Tasques actives

en: Cancelled Tasks
ca: Tasques cancel·lades

en: Completed Tasks
ca: Tasques completades

en: Uncompleted Tasks
ca: Tasques no completades

en: Scheduled Tasks
ca: Tasques planificades

en: Show scheduled tasks, aka those with a Due date
ca: Mostra les tasques planificades, les que tenen una data de venciment

en: Next 7 Days’ Tasks
ca: Tasques dels propers 7 dies

en: Overdue Tasks
ca: Tasques vençudes

en: Tasks with Attachments
ca: Tasques amb fitxers adjunts

en: Started Tasks
ca: Tasques iniciades

en: Filters for tasks that either do not have a start date or the start date is earlier than the time the filter is selected at
ca: Filtres per a tasques que no tenen data d'inici o la data d'inici és anterior a l'hora en què se selecciona el filtre

en: Print the list of tasks
ca: Imprimeix la llista de tasques

en: Preview the list of tasks to be printed
ca: Previsualitza la llista de tasques a imprimir

en: Delete Tasks
ca: Suprimeix les tasques

en: Delete Task
ca: Suprimeix la tasca

en: %d task | %d tasks
ca[0]: %d tasca
ca[1]: %d tasques

en: Convert to M_eeting
ca: Converteix en una re_unió

en: Convert the message to a meeting request
ca: Converteix el missatge en una sol·licitud de reunió

en: Convert to M_essage
ca: Converteix en un _missatge

en: Convert to the mail message
ca: Converteix en un missatge de correu electrònic

en: Look up configuration with e-mail domain
ca: Cerca la configuració amb el domini de l'adreça electrònica

en: Looking up IMAP server…
ca: S'està cercant el servidor IMAP…

en: Looking up POP3 server…
ca: S'està cercant el servidor POP3…

en: Looking up SMTP server…
ca: S'està cercant el servidor SMTP…

en: CalDAV server
ca: Servidor CalDAV

en: Looking up CalDAV server…
ca: S'està cercant el servidor CalDAV…

en: CardDAV server
ca: Servidor CardDAV

en: Looking up CardDAV server…
ca: S'està cercant el servidor CardDAV…

en: LDAP server
ca: Servidor LDAP

en: Looking up LDAP server…
ca: S'està cercant el servidor LDAP…

en: Look up in SRV records
ca: Cerca en registres SRV

en: CalDAV and CardDAV server
ca: Servidors CalDAV i CardDAV

en: Requires password to continue.
ca: Cal la contrasenya per a continuar.

en: Look up for a CalDAV/CardDAV server
ca: Cerca un servidor CalDAV/CardDAV

en: Display part as an invitation
ca: Mostra la part com una invitació

note: strftime format of a time, * in 24-hour format, without seconds.
en: Today %H:%M
ca: Avui a les %-H:%M

note: strftime format of a time, * in 24-hour format.
en: Today %H:%M:%S
ca: Avui a les %-H:%M:%S

note: strftime format of a time, * in 12-hour format.
en: Today %l:%M:%S %p
ca: Avui a les %l:%M:%S %p

note: strftime format of a time, * in 24-hour format, without seconds.
en: Tomorrow %H:%M
ca: Demà a les %-H:%M

note: strftime format of a time, * in 24-hour format.
en: Tomorrow %H:%M:%S
ca: Demà a les %-H:%M:%S

note: strftime format of a time, * in 12-hour format, without seconds.
en: Tomorrow %l:%M %p
ca: Demà a les %l:%M %p

note: strftime format of a time, * in 12-hour format.
en: Tomorrow %l:%M:%S %p
ca: Demà a les %l:%M:%S %p

note: strftime format of a weekday and a * time, in 24-hour format, without seconds.
en: %A %H:%M
ca: %A a les %-H:%M

note: strftime format of a weekday and a * time, in 24-hour format.
en: %A %H:%M:%S
ca: %A a les %-H:%M:%S

note: strftime format of a weekday and a * time, in 12-hour format, without seconds.
en: %A %l:%M %p
ca: %A a les %l:%M %p

note: strftime format of a weekday and a * time, in 12-hour format.
en: %A %l:%M:%S %p
ca: %A a les %l:%M:%S %p

note: strftime format of a weekday and a date * without a year.
en: %A, %B %e
ca: %A, %e %B

note: strftime format of a weekday, a date * without a year and a time, * in 24-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e %H:%M
ca: %A, %e %B a les %-H:%M

note: strftime format of a weekday, a date without a year * and a time, in 24-hour format.
en: %A, %B %e %H:%M:%S
ca: %A, %e %B a les %-H:%M:%S

note: strftime format of a weekday, a date without a year * and a time, in 12-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e %l:%M %p
ca: %A, %e %B a les %l:%M %p

note: strftime format of a weekday, a date without a year * and a time, in 12-hour format.
en: %A, %B %e %l:%M:%S %p
ca: %A, %e %B a les %l:%M:%S %p

note: strftime format of a weekday and a date.
en: %A, %B %e, %Y
ca: %A, %e %B del %Y

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e, %Y %H:%M
ca: %A, %e %B del %Y a les %-H:%M

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format.
en: %A, %B %e, %Y %H:%M:%S
ca: %A, %e %B del %Y a les %-H:%M:%S

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e, %Y %l:%M %p
ca: %A, %e %B del %Y a les %l:%M %p

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format.
en: %A, %B %e, %Y %l:%M:%S %p
ca: %A, %e %B del %Y a les %l:%M:%S %p

en: An unknown person
ca: Una persona desconeguda

en: Please respond on behalf of %s
ca: Responeu en nom de %s

en: Received on behalf of %s
ca: Rebut en nom de %s

en: %s through %s has published the following meeting information:
ca: En/na %s, a través de %s, ha publicat la informació de la reunió següent:

en: %s has published the following meeting information:
ca: En/na %s ha publicat la informació de la reunió següent:

en: %s has delegated the following meeting to you:
ca: En/na %s us ha delegat la reunió següent:

en: %s through %s requests your presence at the following meeting:
ca: En/na %s, a través de %s, sol·licita la vostra presència a la reunió següent:

en: %s requests your presence at the following meeting:
ca: En/na %s sol·licita la vostra presència a la reunió següent:

en: %s through %s wishes to add to an existing meeting:
ca: En/na %s, a través de %s, es voldria afegir a una reunió existent:

en: %s wishes to add to an existing meeting:
ca: En/na %s es vol afegir a una reunió existent:

en: %s through %s wishes to receive the latest information for the following meeting:
ca: En/na %s, a través de %s, voldria rebre l'última informació sobre la reunió següent:

en: %s wishes to receive the latest information for the following meeting:
ca: En/na %s vol rebre l'última informació de la reunió següent:

en: %s through %s has sent back the following meeting response:
ca: En/na %s, a través de %s, ha retornat la resposta de reunió següent:

en: %s has sent back the following meeting response:
ca: En/na %s ha retornat la resposta de reunió següent:

en: %s through %s has cancelled the following meeting:
ca: En/na %s, a través de %s, ha cancel·lat la reunió següent:

en: %s has cancelled the following meeting:
ca: En/na %s ha cancel·lat la reunió següent:

en: %s through %s has proposed the following meeting changes.
ca: En/na %s, a través de %s, ha proposat els següents canvis a la reunió.

en: %s has proposed the following meeting changes:
ca: En/na %s ha proposat els següents canvis a la reunió:

en: %s through %s has declined the following meeting changes:
ca: En/na %s, a través de %s, ha rebutjat els següents canvis a la reunió:

en: %s has declined the following meeting changes:
ca: En/na %s ha rebutjat els següents canvis a la reunió:

en: %s through %s has published the following task:
ca: En/na %s, a través de %s, ha publicat la informació de tasca següent:

en: %s has published the following task:
ca: En/na %s ha publicat la tasca següent:

en: %s requests the assignment of %s to the following task:
ca: En/na %s sol·licita assignar la tasca següent a %s:

en: %s through %s has assigned you a task:
ca: En/na %s, a través de %s, us ha assignat una tasca:

en: %s has assigned you a task:
ca: En/na %s us ha assignat una tasca:

en: %s through %s wishes to add to an existing task:
ca: En/na %s, a través de %s, es voldria afegir a una tasca existent:

en: %s wishes to add to an existing task:
ca: En/na %s es vol afegir a una tasca existent:

en: %s through %s wishes to receive the latest information for the following assigned task:
ca: En/na %s, a través de %s, voldria rebre l'última informació per a la següent tasca assignada:

en: %s wishes to receive the latest information for the following assigned task:
ca: En/na %s vol rebre l'última informació per a la següent tasca assignada:

en: %s through %s has sent back the following assigned task response:
ca: En/na %s, a través de %s, ha retornat la següent resposta de la tasca assignada:

en: %s has sent back the following assigned task response:
ca: En/na %s ha retornat la següent resposta de la tasca assignada:

en: %s through %s has cancelled the following assigned task:
ca: En/na %s, a través de %s, ha cancel·lat la següent tasca assignada:

en: %s has cancelled the following assigned task:
ca: En/na %s ha cancel·lat la següent tasca assignada:

en: %s through %s has proposed the following task assignment changes:
ca: En/na %s, a través de %s, ha proposat els següents canvis d'assignació d'una tasca:

en: %s has proposed the following task assignment changes:
ca: En/na %s ha proposat els següents canvis d'assignació d'una tasca:

en: %s through %s has declined the following assigned task:
ca: En/na %s, a través de %s, ha rebutjat la següent tasca assignada:

en: %s has declined the following assigned task:
ca: En/na %s ha rebutjat la següent tasca assignada:

en: %s through %s has published the following memo:
ca: En/na %s, a través de %s, ha publicat la següent anotació:

en: %s has published the following memo:
ca: En/na %s ha publicat la següent anotació:

en: %s through %s wishes to add to an existing memo:
ca: En/na %s, a través de %s es voldria afegir a una anotació existent:

en: %s wishes to add to an existing memo:
ca: En/na %s es vol afegir a una anotació existent:

en: %s through %s has cancelled the following shared memo:
ca: En/na %s, a través de %s, ha cancel·lat l'anotació compartida següent:

en: %s has cancelled the following shared memo:
ca: En/na %s ha cancel·lat l'anotació compartida següent:

en: All day:
ca: Tot el dia:

en: Start day:
ca: Dia d'inici:

en: Start time:
ca: Hora d'inici:

en: End day:
ca: Dia d'acabament:

en: End time:
ca: Hora d'acabament:

en: Ope_n Calendar
ca: Obre el ca_lendari

en: _Decline all
ca: _Declina'ls tots

en: _Tentative all
ca: _Tots provisionalment

en: _Tentative
ca: Provisionalmen_t

en: Acce_pt all
ca: _Accepta'ls tots

en: Acce_pt
ca: Acce_pta

en: Send _Information
ca: Envia la _informació

en: _Update Attendee Status
ca: Act_ualitza l'estat de l'assistent

en: Due date:
ca: Data de venciment:

en: Comment:
ca: Comentari:

en: Show description provided by the sender
ca: Mostra la descripció proporcionada pel remitent

en: Hide description provided by the sender
ca: Oculta la descripció proporcionada pel remitent

note: Updates
en: Send _updates to attendees
ca: En_via actualitzacions als assistents

note: The recurrence check button
en: _Apply to all instances
ca: A_plica a tots els casos

en: Show time as _free
ca: Mostra el temps com a _lliure

en: _Preserve my reminder
ca: _Conserva el meu recordatori

en: _Inherit reminder
ca: _Hereta el recordatori

en: _Tasks:
ca: _Tasques:

en: _Memos:
ca: A_notacions:

en: Sa_ve
ca: _Desa

en: Attendee status updated
ca: S'ha actualitzat l'estat de l'assistent

en: An appointment “%s” in the calendar “%s” conflicts with this meeting
ca: La cita «%s» del calendari «%s» coincideix amb aquesta reunió

en: A task “%s” in the task list “%s” conflicts with this task
ca: Una tasca «%s» de la llista de tasques «%s» coincideix amb aquesta tasca

en: A memo “%s” in the memo list “%s” conflicts with this memo
ca: Una anotació «%s» de la llista d'anotacions «%s» coincideix amb aquesta anotació

en: The calendar “%s” contains an appointment which conflicts with this meeting | The calendar “%s” contains %d appointments which conflict with this meeting
ca[0]: Una cita del calendari «%s» entra en conflicte amb aquesta reunió
ca[1]: El calendari «%s» té %d cites que entren en conflicte amb aquesta reunió

en: The task list “%s” contains a task which conflicts with this task | The task list “%s” contains %d tasks which conflict with this task
ca[0]: La llista de tasques «%s» conté una tasca que entra en conflicte amb aquesta tasca
ca[1]: La llista de tasques «%s» conté %d tasques que entren en conflicte amb aquesta tasca

en: The memo list “%s” contains a memo which conflicts with this memo | The memo list “%s” contains %d memos which conflict with this memo
ca[0]: La llista d'anotacions «%s» conté una anotació que entra en conflicte amb aquesta anotació
ca[1]: La llista d'anotacions «%s» conté %d anotacions que entren en conflicte amb aquesta anotació

en: Found the appointment in the calendar “%s”
ca: S'ha trobat la cita al calendari «%s»

en: Found the task in the task list “%s”
ca: S'ha trobat la tasca a la llista de tasques «%s»

en: Found the memo in the memo list “%s”
ca: S'ha trobat l'anotació a la llista d'anotacions «%s»

en: This meeting invitation is obsolete. It had been updated.
ca: Aquesta invitació a la reunió és obsoleta. S'ha actualitzat.

en: Unable to find any calendars
ca: No s'ha pogut trobar cap calendari

en: Unable to find this meeting in any calendar
ca: No s'ha pogut trobar aquesta reunió en cap calendari

en: Unable to find this task in any task list
ca: No s'ha pogut trobar la tasca a la llista de tasques

en: Unable to find this memo in any memo list
ca: No s'ha pogut trobar aquesta anotació a la llista d'anotacions

en: Searching for an existing version of this appointment
ca: S'està cercant una versió existent d'aquesta cita

en: Searching for an existing version of this task
ca: S'està cercant una versió existent d'aquesta tasca

en: Searching for an existing version of this memo
ca: S'està cercant una versió existent d'aquesta anotació

en: Opening the calendar. Please wait…
ca: S'està obrint el calendari. Espereu…

en: Unable to send item to calendar “%s”. %s
ca: No s'ha pogut enviar l'element al calendari «%s». %s

en: Unable to send item to task list “%s”. %s
ca: No s'ha pogut enviar l'element a la llista de tasques «%s». %s

en: Unable to send item to memo list “%s”. %s
ca: No s'ha pogut enviar l'element a la llista d'anotacions «%s». %s

en: Sent to calendar “%s” as accepted
ca: S'ha enviat al calendari «%s» com a acceptat

en: Sent to task list “%s” as accepted
ca: S'ha enviat a la llista de tasques «%s» com a acceptada

en: Sent to memo list “%s” as accepted
ca: S'ha enviat a la llista d'anotacions «%s» com a acceptada

en: Sent to calendar “%s” as tentative
ca: S'ha enviat al calendari «%s» com a provisional

en: Sent to task list “%s” as tentative
ca: S'ha enviat a la llista de tasques «%s» com a provisional

en: Sent to memo list “%s” as tentative
ca: S'ha enviat a la llista d'anotacions «%s» com a provisional

en: Sent to calendar “%s” as declined
ca: S'ha enviat al calendari «%s» com a rebutjat

en: Sent to task list “%s” as declined
ca: S'ha enviat a la llista de tasques «%s» com a rebutjada

en: Sent to memo list “%s” as declined
ca: S'ha enviat a la llista d'anotacions «%s» com a rebutjada

en: Sent to calendar “%s” as cancelled
ca: S'ha enviat al calendari «%s» com a cancel·lada

en: Sent to task list “%s” as cancelled
ca: S'ha enviat a la llista de tasques «%s» com a cancel·lada

en: Sent to memo list “%s” as cancelled
ca: S'ha enviat a la llista d'anotacions «%s» com a cancel·lada

en: Saving changes to the calendar. Please wait…
ca: S'estan desant els canvis al calendari. Espereu…

en: Saving changes to the task list. Please wait…
ca: S'estan desant els canvis a la llista de tasques. Espereu…

en: Saving changes to the memo list. Please wait…
ca: S'estan desant els canvis a la llista d'anotacions. Espereu…

en: Unable to parse item
ca: No s'ha pogut analitzar l'element

en: Organizer has removed the delegate %s
ca: L'organitzador ha suprimit el delegat %s

en: Sent a cancellation notice to the delegate
ca: Envia un avís de cancel·lació al delegat

en: Could not send the cancellation notice to the delegate
ca: No s'ha pogut enviar un avís de cancel·lació al delegat

en: Unable to update attendee. %s
ca: No s'ha pogut actualitzar l'assistent. %s

en: The meeting is invalid and cannot be updated
ca: La reunió no és vàlida i no es pot actualitzar

en: Attendee status could not be updated because the status is invalid
ca: L'estat de l'assistent no s'ha pogut actualitzar perquè l'estat no és vàlid

en: Attendee status can not be updated because the item no longer exists
ca: No es pot actualitzar l'estat de l'assistent perquè l'element ja no existeix

en: Meeting information sent
ca: S'ha enviat la informació de la reunió

en: Task information sent
ca: S'ha enviat la informació de la tasca

en: Memo information sent
ca: S'ha enviat la informació de l'anotació

en: Unable to send meeting information, the meeting does not exist
ca: No s'ha pogut enviar la informació de la reunió; la reunió no existeix

en: Unable to send task information, the task does not exist
ca: No s'ha pogut enviar la informació de la tasca; la tasca no existeix

en: Unable to send memo information, the memo does not exist
ca: No s'ha pogut enviar la informació de l'anotació; l'anotació no existeix

note: Translators: This is a default filename for a calendar.
en: calendar.ics
ca: calendari.ics

en: Save Calendar
ca: Desa el calendari

en: The calendar attached is not valid
ca: El calendari adjunt no és vàlid

en: The message claims to contain a calendar, but the calendar is not a valid iCalendar.
ca: El missatge no conté un calendari iCalendar vàlid, tot i que diu contenir-ne un.

en: The item in the calendar is not valid
ca: L'element en el calendari no és vàlid

en: The message does contain a calendar, but the calendar contains no events, tasks or free/busy information
ca: El missatge conté un calendari, però el calendari no conté esdeveniments, tasques o informació de lliure/ocupat

en: The calendar attached contains multiple items
ca: El calendari adjunt conté múltiples elements

en: To process all of these items, the file should be saved and the calendar imported
ca: Per a processar tots els elements, s'hauria de desar el fitxer i importar el calendari

[ctx: cal-itip]
en: None
ca: Cap

en: Tentatively Accepted
ca: Acceptat provisionalment

en: This response is not from a current attendee. Add the sender as an attendee?
ca: Aquesta resposta no està associada a cap assistent actual. Voleu afegir-lo com a assistent?

en: This meeting has been delegated
ca: S'ha delegat la reunió

en: “{0}” has delegated the meeting. Do you want to add the delegate “{1}”?
ca: «{0}» ha delegat la reunió. Voleu afegir el delegat «{1}»?

en: Google Features
ca: Funcions del Google

en: Add Ca_lendar to this account
ca: _Afegeix calendari a aquest compte

en: Add Con_tacts to this account
ca: A_fegeix contactes a aquest compte

[ctx: GoggleSummary]
note: Translators: This is part of a sentence "You may need to enable IMAP access and Calendars to synchronize", where the 'IMAP access' and 'Calendars to synchronize' are clickable.
en: IMAP access
ca: Accés IMAP

[ctx: GoggleSummary]
note: Translators: This is part of a sentence "You may need to enable IMAP access and Calendars to synchronize", where the 'IMAP access' and 'Calendars to synchronize' are clickable.
en: Calendars to synchronize
ca: Calendaris a sincronitzar

[ctx: GoggleSummary]
note: Translators: This is part of a sentence "You may need to enable IMAP access and Calendars to synchronize", where the 'IMAP access' and 'Calendars to synchronize' are clickable.
en: You may need to enable %s and %s
ca: Pot ser que hàgiu d'habilitar %s i %s

en: Mail _Directory:
ca: _Directori del correu:

en: Choose a MH mail directory
ca: Trieu un directori de correu MH

en: MH mail directory cannot be empty
ca: El directori de correu MH no pot estar buit

en: Local Delivery _File:
ca: _Fitxer d'entrega local:

en: Choose a local delivery file
ca: Trieu un fitxer d'entrega local

en: Local delivery file cannot be empty
ca: El fitxer de lliurament local no pot estar buit

en: Choose a Maildir mail directory
ca: Trieu un directori de correu Maildir

en: Maildir mail directory cannot be empty
ca: El directori de correu Maildir no pot estar buit

en: Spool _File:
ca: _Fitxer de cues:

en: Choose a mbox spool file
ca: Trieu un fitxer de gestió de cues mbox

en: Mbox spool file cannot be empty
ca: El fitxer de cua Mbox no pot estar buit

en: Spool _Directory:
ca: _Directori de gestió de cues:

en: Choose a mbox spool directory
ca: Trieu un directori de gestió de cues mbox

en: Mbox spool directory cannot be empty
ca: El directori de cua mbox no pot estar buit

en: Configuration
ca: Configuració

note: do not reference
en: User_name:
ca: Nom d'_usuari:

en: _Forget password
ca: _Oblida la contrasenya

en: Encryption _method:
ca: _Mètode de xifratge:

en: STARTTLS after connecting
ca: Utilitza STARTTLS després de connectar

en: TLS on a dedicated port
ca: TLS en un port dedicat

en: _Use custom binary, instead of “sendmail”
ca: _Utilitza una aplicació personalitzada i no el «sendmail»

en: _Custom binary:
ca: _Aplicació personalitzada:

en: U_se custom arguments
ca: Utilitza arguments _personalitzats

en: Cus_tom arguments:
ca: Ar_guments personalitzats:

en: Default arguments are “-i -f %F -- %R”, where
       %F — stands for the From address
       %R — stands for the recipient addresses
ca: Els arguments per defecte són «-i -f %F -- %R», on
       %F - és l'adreça del remitent
       %R - és l'adreça del destinatari

en: Send mail also when in offline _mode
ca: Envia correu també mentre sigui _fora de línia

en: Custom binary cannot be empty
ca: El binari personalitzat no pot estar buit

note: do not reference
en: Ser_ver requires authentication
ca: El ser_vidor requereix autenticació

en: T_ype:
ca: T_ipus:

en: Yahoo! Features
ca: Funcions del Yahoo!

en: Add Ca_lendar and Tasks to this account
ca: Af_egeix calendari i tasques a aquest compte

en: %d attached message | %d attached messages
ca[0]: %d missatge adjunt
ca[1]: %d missatges adjunts

[ctx: New]
en: _Mail Message
ca: _Missatge de correu

en: Compose a new mail message
ca: Redacta un missatge de correu nou

[ctx: New]
en: Mail Acco_unt
ca: Compte de _correu

en: Create a new mail account
ca: Crea un compte de correu nou

[ctx: New]
en: Mail _Folder
ca: _Carpeta de correu

en: Create a new mail folder
ca: Crea una carpeta de correu nova

[ctx: NetworkMonitor]
en: Method to detect _online state:
ca: _Mètode per a detectar l'estat en línia:

[ctx: NetworkMonitor]
note: Translators: The '%s' is replaced with the actual name of the GNetworkMonitor implementation
en: Default (%s)
ca: Per defecte (%s)

[ctx: NetworkMonitor]
note: Always as the first
en: Default
ca: Per defecte

[ctx: NetworkMonitor]
note: Always as the last
en: Always Online
ca: Sempre en línia

en: _Limit operations in Power Saver mode
ca: _Limita les operacions en mode Estalvi d'energia

en: Mail Preferences
ca: Preferències del correu

en: Composer Preferences
ca: Preferències de l'editor

en: Network Preferences
ca: Preferències de la xarxa

[ctx: label]
note: Translators: The first item in the list, to be able to set rule: [Label] [is/is-not] [None]
en: None
ca: Cap

[ctx: addrbook]
note: Translators: Meaning "any configured addressbook included in autocompletion" in the filter dialog
en: Included in Autocompletion
ca: Inclòs en l'auto-emplenament

[ctx: addrbook]
note: Translators: Meaning "any configured addressbook" in the filter dialog
en: Any
ca: Qualsevol

en: Marking messages as read…
ca: S'estan marcant els missatges com a llegits…

en: Go to Folder
ca: Ves a la carpeta

en: _Select
ca: _Selecciona

en: _Disable Account
ca: _Inhabilita el compte

en: Disable this account
ca: Inhabilita aquest compte

en: Permanently remove all the deleted messages from all folders
ca: Suprimeix permanentment tots els missatges suprimits de totes les carpetes

en: Empty _Junk
ca: Buida el correu _brossa

en: Delete all Junk messages from all folders
ca: Suprimeix tots els missatges brossa des de totes les carpetes

en: Edit properties of this account
ca: Canvia les propietats d'aquest compte

en: Refresh list of folders of this account
ca: Actualitza la llista de carpetes d'aquest compte

en: _Download Messages for Offline Usage
ca: _Baixa els missatges per a treballar fora de línia

en: Download messages of accounts and folders marked for offline usage
ca: Baixa els missatges dels comptes o carpetes marcats per a treballar fora de línia

en: Fl_ush Outbox
ca: Bui_da la safata de sortida

en: _Copy Folder To…
ca: _Copia la carpeta a…

en: Copy the selected folder into another folder
ca: Copia la carpeta seleccionada a una altra carpeta

en: Permanently remove this folder
ca: Suprimeix permanentment la carpeta

en: Edit Sort _Order…
ca: _Edita el criteri d'ordenació…

en: Change sort order of the folders in the folder tree
ca: Canvia el criteri d'ordenació de les carpetes a l'arbre de carpetes

en: E_xpunge
ca: Suprimei_x

en: Permanently remove all deleted messages from this folder
ca: Suprimeix permanentment tots els missatges esborrats d'aquesta carpeta

en: Mar_k All Messages as Read
ca: Marca _tots els missatges com a llegits

en: Mark all messages in the folder as read
ca: Marca tots els missatges d'aquesta carpeta com a llegits

en: _Move Folder To…
ca: _Mou la carpeta a…

en: Move the selected folder into another folder
ca: Mou la carpeta seleccionada a una altra carpeta

note: Translators: An action caption to create a new mail folder
en: _New…
ca: _Nou…

en: Create a new folder for storing mail
ca: Crea una carpeta nova per a emmagatzemar correu

en: Change the properties of this folder
ca: Canvia les propietats de la carpeta

en: Refresh the folder
ca: Refresca la carpeta

en: Change the name of this folder
ca: Canvia el nom de la carpeta

en: Select Message _Thread
ca: Selecciona el fil del missa_tge

en: Select all messages in the same thread as the selected message
ca: Selecciona tots els missatges del fil del missatge seleccionat

en: Select Message S_ubthread
ca: Selecciona el _subfil del missatge

en: Select all replies to the currently selected message
ca: Selecciona totes les respostes del missatge seleccionat

en: Empty _Trash
ca: Buida la _paperera

en: Permanently remove all the deleted messages from all accounts
ca: Suprimeix permanentment tots els missatges suprimits de tots els comptes

en: Go to _Folder
ca: Ves a la car_peta

en: Opens a dialog to select a folder to go to
ca: Obre un diàleg per a seleccionar una carpeta per a anar-hi

en: _Manage Subscriptions
ca: Gestiona les _subscripcions

en: Subscribe or unsubscribe to folders on remote servers
ca: Subscriu o cancel·la la subscripció a una carpeta en servidors remots

en: Send / _Receive
ca: Envia / _rep

en: Send queued items and retrieve new items
ca: Envia els elements enviats a la cua i obté els nous

en: R_eceive All
ca: R_ep-ho tot

en: Receive new items from all accounts
ca: Rep els elements nous de tots els comptes

en: _Send All
ca: _Envia-ho tot

en: Send queued items in all accounts
ca: Envia els elements enviats a la cua de tots els comptes

en: Cancel the current mail operation
ca: Cancel·la l'operació de correu actual

en: Collapse All _Threads
ca: Col·lapsa tots els _fils

en: Collapse all message threads
ca: Contrau tots els fils del missatge

en: E_xpand All Threads
ca: E_xpandeix tots els fils

en: Expand all message threads
ca: Expandeix tots els fils de missatge

en: _Message Filters
ca: Filtres de _missatge

en: Create or edit rules for filtering new mail
ca: Crea o edita les regles per a filtrar el correu nou

en: _Subscriptions…
ca: _Subscripcions…

en: F_older
ca: C_arpeta

en: C_reate Search Folder From Search…
ca: C_rea una carpeta de cerca a partir de la cerca…

en: Search F_olders
ca: Car_petes de cerca

en: Create or edit search folder definitions
ca: Crea o edita les definicions de carpetes de cerca

en: _New Folder…
ca: Carpeta _nova…

en: Show Message _Preview
ca: Mostra la _previsualització del missatge

en: Show message preview pane
ca: Mostra la finestra de previsualització de missatges

en: Show _Attachment Bar
ca: Mostra la barra _d'adjuncions

en: Show Attachment Bar below the message preview pane when the message has attachments
ca: Mostra la barra d'adjuncions sota la previsualització del missatge quan el missatge tingui adjunts

en: Show _Deleted Messages
ca: Mostra els missatges _suprimits

en: Show deleted messages with a line through them
ca: Mostra els missatges suprimits amb una ratlla a sobre

en: Show _Junk Messages
ca: Mostra els missatges de correu b_rossa

en: Show junk messages with a red line through them
ca: Mostra els missatges de correu brossa amb una ratlla vermella a sobre

en: _Group By Threads
ca: Agrupa per _fils

en: Threaded message list
ca: Llista de missatges amb fils

en: Show To _Do Bar
ca: Mostra la barra _de tasques pendents

en: Show To Do bar with appointments and tasks
ca: Mostra la barra de tasques pendents amb cites i tasques

en: _Unmatched Folder Enabled
ca: Carpeta _sense coincidència habilitada

en: Toggles whether Unmatched search folder is enabled
ca: Commuta l'ús de la carpeta de sense coincidència

en: Show message preview below the message list
ca: Mostra la previsualització del missatge sota la llista de missatges

en: Show message preview alongside the message list
ca: Mostra la previsualització del missatge al costat de la llista de missatges

en: All Messages
ca: Tots els missatges

en: Important Messages
ca: Missatges importants

en: Last 5 Days’ Messages
ca: Missatges dels darrers 5 dies

en: Messages Not Junk
ca: Missatges que no són brossa

en: Messages with Attachments
ca: Missatges amb fitxers adjunts

en: Messages with Notes
ca: Missatges amb notes

en: No Label
ca: Cap etiqueta

en: Read Messages
ca: Missatges llegits

en: Unread Messages
ca: Missatges sense llegir

en: Message Thread
ca: Fil del missatge

en: Subject or Addresses contain
ca: L'assumpte o les adreces contenen

en: All Accounts
ca: Comptes de correu

en: Current Account
ca: Compte actual

en: Current Folder
ca: Carpeta actual

en: Current Folder and Subfolders
ca: La carpeta actual i les seves subcarpetes

en: Current Folder and Subfolders Search
ca: Cerca a la carpeta actual i a les seves subcarpetes

en: All Account Search
ca: Cerca a tots els comptes

en: Account Search
ca: Cerca al compte

en: %d selected,  | %d selected,
ca[0]: %d seleccionat,
ca[1]: %d seleccionats,

en: %d deleted | %d deleted
ca[0]: %d suprimit
ca[1]: %d suprimits

en: %d junk | %d junk
ca[0]: %d brossa
ca[1]: %d brossa

en: %d draft | %d drafts
ca[0]: %d esborrany
ca[1]: %d esborranys

en: %d unsent | %d unsent
ca[0]: %d sense enviar
ca[1]: %d sense enviar

en: %d sent | %d sent
ca[0]: %d enviat
ca[1]: %d enviats

en: %d unread | %d unread
ca[0]: %d sense llegir
ca[1]: %d sense llegir

en: Send / Receive
ca: Envia / rep

en: Select Folder to Add
ca: Seleccioneu la carpeta que s'ha d'afegir

en: Folder
ca: Carpeta

en: Recipient
ca: Destinatari

en: Keep in Outbox
ca: Mantén a la safata de sortida

en: Send immediately
ca: Envia immediatament

en: Send after 5 minutes
ca: Envia al cap de 5 minuts

en: Language(s)
ca: Idiomes

en: Same as user interface
ca: Igual que a la interfície d'usuari

en: On exit, every time
ca: cada vegada en sortir

en: Once per day
ca: una vegada al dia

en: Once per week
ca: una vegada a la setmana

en: Once per month
ca: una vegada al mes

en: Immediately, on folder leave
ca: immediatament en sortir de la carpeta

en: Header
ca: Capçalera

en: Contains Value
ca: Conté el valor

note: To Translators: 'Date header' is a label for configurable date/time format for 'Date' header in mail message window/preview
en: _Date header:
ca: Capçalera de la _data:

en: Show _original header value
ca: Mostra el valor _original de la capçalera

en: Do _not change settings
ca: _No canviïs els paràmetres

en: _Set as default email client
ca: De_fineix com a client de correu per defecte

en: Do you want to make Evolution your default email client?
ca: Voleu que l'Evolution sigui el vostre client de correu per defecte?

note: Translators: First %s is an email address, second %s * is the subject of the email, third %s is the date.
en: Your message to %s about “%s” on %s has been displayed. This is no guarantee that the message has been read or understood.
ca: S'ha mostrat el seu missatge %s sobre «%s» a %s, la qual cosa no garanteix que el missatge hagi estat llegit o entès.

note: Translators: %s is the subject of the email message This text is used as a subject of a delivery notification email (basically a notification, that the user did read (or better displayed) the message).
en: Read: %s
ca: Llegit: %s

en: Send a read receipt to “%s”
ca: Envia una confirmació de lectura a «%s»

note: name doesn't matter
en: _Notify Sender
ca: _Notifica-ho al remitent

en: Sender wants to be notified when you have read this message.
ca: El remitent vol rebre una notificació quan hàgiu llegit aquest missatge.

en: Sender has been notified that you have read this message.
ca: El remitent ha rebut una notificació que indica que heu llegit aquest missatge.

en: Evolution is currently offline.
ca: L'Evolution es troba en mode fora de línia.

en: Click “Work Online” to return to online mode.
ca: Feu clic a «Treballa en línia» per a tornar al mode en línia.

en: Evolution is currently offline due to a network outage.
ca: L'Evolution està fora de línia degut a un tall a la xarxa.

en: Evolution will return to online mode once a network connection is established.
ca: L'Evolution tornarà a estar en mode en línia tan bon punt es restableixi la connexió de xarxa.

en: Author(s)
ca: Autoria

en: Overview
ca: Resum

en: Plugin
ca: Connector

en: Plugins
ca: Connectors

en: Display plain text version
ca: Mostra la versió de text net

en: Display plain text version of multipart/alternative message
ca: Mostra la versió a text net del missatge multipart/alternative

en: Display HTML version
ca: Mostra la versió HTML

en: Display HTML version of multipart/alternative message
ca: Mostra la versió HTML del missatge multipart/alternative

en: Show HTML if present
ca: Mostra HTML si n'hi ha

en: Let Evolution choose the best part to show.
ca: Deixa que l'Evolution decideixi la part òptima a mostrar.

en: Show plain text if present
ca: Mostra text sense format si n'hi ha

en: Show plain text part, if present, otherwise let Evolution choose the best part to show.
ca: Mostra la part de text sense format, si és que existeix. En cas contrari, l'Evolution triarà la millor part a mostrar.

en: Show plain text if present, or HTML source
ca: Mostra text sense format si n'hi ha o la font HTML

en: Show plain text part, if present, otherwise the HTML part source.
ca: Mostra la part de text sense format, si és que existeix. En cas contrari, mostra la part de la font HTML.

en: Only ever show plain text
ca: Mostra només text sense format

en: Always show plain text part and make attachments from other parts, if requested.
ca: Mostra sempre text sense format i crea adjuncions de les altres parts, si així s'especifica.

en: Show s_uppressed HTML parts as attachments
ca: Mostra les parts en HTML s_uprimides com a adjuncions

en: HTML _Mode
ca: _Mode HTML

en: Prefer Plain Text
ca: Prefereix text sense format

note: but then we also need to create our own section frame
en: Plain Text Mode
ca: Mode de text sense format

en: View mail messages as plain text, even if they contain HTML content.
ca: Visualitza els missatges de correu en format de text sense format, encara que tinguin contingut HTML.

en: Cannot add message into News and Blogs folder
ca: No es pot afegir el missatge a la carpeta Notícies i blogs

en: Message is not available
ca: El missatge no està disponible

en: Invalid Feed URL “%s”.
ca: L'adreça URL del canal de continguts de «%s» no és vàlida.

en: Invalid Feed URL.
ca: L'adreça URL del canal de continguts no és vàlida.

en: Apply message _filters to this folder
ca: Aplica els _filtres de missatge a aquesta carpeta

en: _Download complete articles
ca: _Baixa articles complets

en: Download feed _enclosures
ca: Baixa _adjuncions de canal de continguts

en: Enclosures:
ca: Adjuncions:

en: News and Blogs
ca: Notícies i blogs

en: This is a provider for reading RSS news and blogs.
ca: Aquest és un proveïdor per a llegir notícies RSS i blogs.

en: Folder '%s' not found
ca: No s'ha trobat la carpeta «%s»

en: Cannot create a folder in a News and Blogs store.
ca: No es pot crear una carpeta en un magatzem de notícies i blogs.

en: Unknown author
ca: Autor desconegut

en: Failed to fetch feed icon: %s
ca: No s'ha pogut obtenir la icona del canal de continguts: %s

en: Fetching feed icon…
ca: S'està obtenint la icona del canal de continguts…

en: Failed to read feed information.
ca: No s'ha pogut llegir la informació del canal de continguts.

en: Failed to fetch feed information: %s
ca: No s'ha pogut obtenir la informació del canal de continguts: %s

en: Fetching feed information…
ca: S'està obtenint la informació del canal de continguts…

en: Invalid Feed URL
ca: L'adreça URL del canal de continguts no és vàlida

en: Choose Feed Image
ca: Trieu la imatge del canal de continguts

en: Feed _URL:
ca: _URL del canal de continguts:

en: _Fetch
ca: _Obtenir

en: C_ontent:
ca: C_ontingut:

en: Feeds
ca: Canals de continguts

en: Content
ca: Contingut

en: Re_load feed articles
ca: _Torna a carregar els articles del canal de continguts

en: Reload all feed articles from the server, updating existing and adding any missing
ca: Torna a carregar tots els articles del canal de continguts del servidor, actualitzant els existents i afegint-hi els que falten

en: Failed to spawn SpamAssassin (%s):
ca: No s'ha pogut engendrar l'SpamAssassin (%s):

en: Failed to stream mail message content to SpamAssassin:
ca: No s'ha pogut transmetre el contingut del correu electrònic a l'SpamAssassin:

en: Failed to write “%s” to SpamAssassin:
ca: No s'ha pogut escriure «%s» a l'SpamAssassin:

en: Failed to read output from SpamAssassin:
ca: No s'ha pogut llegir la sortida de l'SpamAssassin:

en: SpamAssassin either crashed or failed to process a mail message
ca: L'SpamAssassin ha fallat, o bé, no ha pogut processar el correu electrònic

en: SpamAssassin Options
ca: Opcions de l'SpamAssassin

en: I_nclude remote tests
ca: I_nclou proves remotes

en: This will make SpamAssassin more reliable, but slower.
ca: Això farà que l'SpamAssassin sigui més fiable, però més lent.

en: Junk filter using SpamAssassin
ca: Filtra la brossa amb SpamAssassin

note: Keep the title identical to EMailConfigImportPage * so it's only shown once in the assistant sidebar.
en: Importing Files
ca: Importació de fitxers

en: Import cancelled.
ca: S'ha cancel·lat la importació.

en: Import complete.
ca: S'ha completat la importació.

en: Welcome to Evolution.
    
    The next few screens will allow Evolution to connect to your email accounts, and to import files from other applications.
ca: Us donem la benvinguda a l'Evolution.
    
    Les pantalles següents permetran a l'Evolution connectar-se als vostres comptes de correu i importar fitxers d'altres aplicacions.

en: Do not _show this wizard again
ca: No tornis a _mostrar l'auxiliar

[ctx: wizard-ca-note]
note: Translators: This is part of "Alternatively, you can %s (email, contacts and calendaring) instead." sentence from the same translation context.
en: create a collection account
ca: crear una col·lecció de comptes

[ctx: wizard-ca-note]
note: Translators: The '%s' is replaced with "create a collection account" from the same translation context.
en: Alternatively, you can %s (email, contacts and calendaring) instead.
ca: També podeu %s (correu electrònic, contactes i calendari).

en: Loading accounts…
ca: S'estan carregant els comptes…

en: _Format as…
ca: _Formata com a…

en: _Other languages
ca: _Altres llengües

en: Text Highlight
ca: Realçat del text

en: Syntax highlighting of mail parts
ca: Realça la sintaxi de les parts del correu

en: _Plain text
ca: _Text net

en: _Assembler
ca: _Assemblador

en: _Cascade Style Sheet
ca: _Fulls d'estil en cascada (CSS)

en: _Patch/diff
ca: _Pedaç/diferències

en: _DOS Batch
ca: Lots de _DOS

en: _RPM Spec
ca: Especificació _RPM

en: Show F_ull vCard
ca: Mostra la vCard _completa

en: Show Com_pact vCard
ca: Mostra la vCard _compacta

en: Save _To Addressbook
ca: Desa a la llibreta d'_adreces

en: There is one other contact.
ca: Hi ha un altre contacte.

note: Translators: This will always be two or more.
en: There is %d other contact. | There are %d other contacts.
ca[0]: Hi ha %d altre contacte.
ca[1]: Hi ha %d contactes més.

en: Addressbook Contact
ca: Contacte de la llibreta d'adreces

en: Display the part as an addressbook contact
ca: Mostra la part com un contacte de la llibreta d'adreces

note: Translators: The "%s" is replaced with a link, constructing a text like: "Ctrl-click to open a link “http://www.example.com”"
en: Ctrl-click to open a link “%s”
ca: Ctrl-clic per a obrir un enllaç «%s»

en: _Do not show this message again.
ca: No _tornis a mostrar aquest missatge.

en: Keywords
ca: Paraules clau

en: Message has no attachments
ca: El missatge no té cap fitxer adjunt

en: Evolution has found some keywords that suggest that this message should contain an attachment, but cannot find one.
ca: L'Evolution ha trobat paraules clau que suggereixen que aquest missatge hauria de tenir un fitxer adjunt, el qual no s'ha trobat.

en: _Add Attachment...
ca: _Afegeix un adjunt…

en: _Edit Message
ca: _Edita el missatge

en: Attachment Reminder
ca: Recordatori d'adjuncions

en: Reminds you when you forgot to add an attachment to a mail message.
ca: Us mostra un recordatori si heu oblidat d'afegir un adjunt a un missatge de correu.

en: Automatic Contacts
ca: Contactes automàtics

note: Enable BBDB checkbox
en: Create _address book entries when sending mails
ca: Crea _entrades a la llibreta d'adreces en enviar correus

note: File Under setting
en: Set File _under as “First Last”, instead of “Last, First”
ca: _Estableix «arxiva com» a «Primer Últim», en lloc de «Últim, Primer»

en: Select Address book for Automatic Contacts
ca: Seleccioneu la llibreta d'adreces per als contactes automàtics

en: Instant Messaging Contacts
ca: Contactes de la missatgeria instantània

note: Enable Gaim Checkbox
en: _Synchronize contact info and images from Pidgin buddy list
ca: Sincronit_za la informació de contactes i les imatges de la llista d'amics del Pidgin

en: Select Address book for Pidgin buddy list
ca: Seleccioneu la llibreta d'adreces per a la llista d'amics del Pidgin

note: Synchronize now button.
en: Synchronize with _buddy list now
ca: Sincronitza amb la me_va llista d'amics

en: Takes the gruntwork out of managing your address book.
    
    Automatically fills your address book with names and email addresses as you reply to messages.  Also fills in IM contact information from your buddy lists.
ca: Facilita la gestió de la llibreta d'adreces.
    
    Emplena automàticament la llibreta d'adreces amb noms i adreces electròniques en respondre als correus. També omple la informació de contactes de missatgeria instantània a partir de la vostra llista d'amics.

en: Importing Outlook Express data
ca: S'estan important les dades de l'Outlook Express

en: Outlook DBX import
ca: Importador de DBX de l'Outlook

en: Outlook Express 5/6 personal folders (.dbx)
ca: Carpetes personals de l'Outlook Express 5/6 (.dbx)

en: Import Outlook Express messages from DBX file
ca: Importa els missatges de l'Outlook Express a partir del fitxer DBX

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Security:
ca: Seguretat:

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Unclassified
ca: Sense classificar

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Protected
ca: Protegit

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Confidential
ca: Confidencial

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Top secret
ca: Alt secret

[ctx: email-custom-header]
note: Translators: "None" as an email custom header option in a dialog invoked by Insert->Custom Header from Composer, * indicating the header will not be added to a mail message
en: None
ca: Cap

en: _Custom Header
ca: Capçalera personalit_zada

note: To translators: This string is used while adding a new message header to configuration, to specifying the format of the key values
en: The format for specifying a Custom Header key value is:
    Name of the Custom Header key values separated by “;”.
ca: El format per a especificar un valor per a una clau de capçalera personalitzada és:
    Nom dels valors de clau de capçalera personalitzada separats per «;».

en: Key
ca: Clau

en: Values
ca: Valors

en: Custom Header
ca: Capçalera personalitzada

note: For Translators: 'custom header' string is used while adding a new message header to outgoing message, to specify what value for the message header would be added
en: Add custom headers to outgoing mail messages.
ca: Afegeix capçaleres personalitzades als missatges que s'enviïn.

en: Email Custom Header
ca: Capçalera personalitzada de correu electrònic

en: Command to be executed to launch the editor:
ca: Ordre a executar per a iniciar l'editor:

en: For XEmacs use “xemacs”
    For Vim use “gvim -f”
ca: Utilitzeu «xemacs» per al XEmacs
    Utilitzeu «gvim -f» per al Vim

en: _Automatically launch when a new mail is edited
ca: Inicia'l _automàticament en editar un correu nou

en: Compose in External Editor
ca: Redacció en un editor extern

en: External Editor
ca: Editor extern

en: Use an external editor to compose plain-text mail messages.
ca: Utilitzeu un editor extern com a redactor de missatges de text pla.

en: Editor not launchable
ca: No es pot executar l'editor

en: The external editor set in your plugin preferences cannot be launched. Try setting a different editor.
ca: No es pot executar l'editor extern especificat a les preferències del connector. Intenteu seleccionar un altre editor.

en: Cannot create Temporary File
ca: No s'ha pogut crear el fitxer temporal

en: Evolution is unable to create a temporary file to save your mail. Retry later.
ca: L'Evolution no pot crear un fitxer temporal per a emmagatzemar el correu. Torneu-ho a provar d'aquí a una estona.

en: External editor still running
ca: Encara s'està executant l'editor extern

en: The external editor is still running. The mail composer window cannot be closed as long as the editor is active.
ca: Encara s'està executant l'editor extern. No es podrà tancar la finestra de l'editor del correu mentre l'editor sigui actiu.

en: Select a Face Picture
ca: Seleccioneu una imatge de la cara

en: _Insert Face picture by default
ca: _Afegeix una foto de la cara per defecte

en: Load new _Face picture
ca: Carrega una nova imatge de la _cara

en: Change Face Image
ca: Canvia la imatge de la cara

en: Include _Face
ca: Inclou la _cara

en: Attach a small picture of your face to outgoing messages.
ca: Adjunta una foto petita de la vostra cara als missatges que envieu.

en: Failed Read
ca: Ha fallat la lectura

en: The file cannot be read
ca: No es pot llegir el fitxer

en: Invalid Image Size
ca: La mida de la imatge no és vàlida

en: Please select a PNG image of size 48 × 48 pixels, whose file size doesn’t exceed 723 bytes.
ca: Seleccioneu una imatge PNG de mida 48*48 píxels, la mida del fitxer no sobrepassi els 723 bytes.

en: Incorrect Face Image Byte Size
ca: Imatge de cara amb una mida en bytes incorrecta

en: The Face image size is {0} bytes, while it should not be more than 723 bytes. Please select a PNG image of size 48 × 48 pixels, whose file size doesn’t exceed 723 bytes.
ca: La mida de la imatge de la cara és de {0} bytes, quan no ha de sobrepassar els 723 bytes. Seleccioneu una imatge PNG de 48*48 píxels amb una mida que no sobrepassi els 723 bytes.

en: Not an image
ca: No és una imatge

en: The file you selected does not look like a valid PNG image. Error: {0}
ca: El fitxer que heu seleccionat no sembla ser una imatge PNG vàlida. Error: {0}

en: Get List _Archive
ca: Obté l'_arxiu de la llista

en: Get an archive of the list this message belongs to
ca: Obté un arxiu de la llista a la qual pertany aquest missatge

en: Copy _Message Archive URL
ca: C_opia l'URL de l'arxiu del missatge

en: Copy direct URL for the selected message in its archive
ca: Copia l'URL directe a l'arxiu del missatge seleccionat

en: Get List _Usage Information
ca: O_bté informació de l'ús de la llista

en: Get information about the usage of the list this message belongs to
ca: Obté informació sobre l'ús de la llista a la qual pertany aquest missatge

en: Contact List _Owner
ca: Contacta amb el pr_opietari de la llista

en: Contact the owner of the mailing list this message belongs to
ca: Contacteu amb el propietari de la llista a la qual pertany aquest missatge

en: _Post Message to List
ca: Envia un _missatge a la llista

en: Post a message to the mailing list this message belongs to
ca: Envieu un missatge a la llista de correu a la qual pertany aquest missatge

en: _Subscribe to List
ca: _Subscriu a la llista

en: Subscribe to the mailing list this message belongs to
ca: Subscriviu-vos a la llista de correu a la qual pertany aquest missatge

en: _Unsubscribe from List
ca: Cancel·la la s_ubscripció a la llista

en: Unsubscribe from the mailing list this message belongs to
ca: Cancel·la la subscripció a la llista de correu a la qual pertany aquest missatge

en: Mailing _List
ca: _Llista de correu

en: Mailing List Actions
ca: Accions de la llista de correu

en: Perform common mailing list actions (subscribe, unsubscribe, etc.).
ca: Dueu a terme accions habituals de les llistes de correu (subscripció, cancel·lació de subscripcions, etc.).

en: Action not available
ca: Acció no disponible

en: This message does not contain the header information required for this action.
ca: Aquest missatge no conté la informació de capçalera necessària per a aquesta acció.

en: Posting not allowed
ca: No es permet publicar

en: Posting to this mailing list is not allowed. Possibly, this is a read-only mailing list. Contact the list owner for details.
ca: No es permet publicar en aquesta llista de correu. Possiblement és una llista només per a llegir. Contacteu amb el propietari de la llista.

en: Send e-mail message to mailing list?
ca: Voleu enviar un correu electrònic a la llista?

en: An e-mail message will be sent to the URL “{0}”. You can either send the message automatically, or see and change it first.
    
    You should receive an answer from the mailing list shortly after the message has been sent.
ca: S'enviarà un missatge de correu electrònic a l'URL «{0}». Podeu enviar el missatge automàticament, o veure'l i canviar-lo abans.
    
    Hauríeu de rebre una resposta de la llista de correu poc després d'enviar el missatge.

en: _Send message
ca: Envia el mi_ssatge

en: _Edit message
ca: _Edita el missatge

en: Malformed header
ca: La capçalera està mal formada

en: The {0} header of this message is malformed and could not be processed.
    
    Header: {1}
ca: La capçalera {0} d'aquest missatge està mal construïda i no es processarà.
    
    Capçalera: {1}

en: No e-mail action
ca: Cap acció de correu electrònic

en: The action could not be performed. The header for this action did not contain any action that could be processed.
    
    Header: {0}
ca: No s'ha pogut fer l'acció. Això significa que la capçalera per a aquesta acció no contenia cap acció que es pogués gestionar.
    
    Capçalera: {0}

note: Translators: '%d' is the count of mails received.
en: You have received %d new message. | You have received %d new messages.
ca[0]: Heu rebut %d missatge nou.
ca[1]: Heu rebut %d missatges nous.

note: Translators: "From:" is preceding a new mail * sender address, like "From: user@example.com"
en: From: %s
ca: De: %s

note: Translators: "Subject:" is preceding a new mail * subject, like "Subject: It happened again"
en: Subject: %s
ca: Assumpte: %s

note: Translators: The '%s' is replaced by the folder name, where a new * mail message arrived. Example: "Folder: On This Computer : Inbox"
en: Folder: %s
ca: Carpeta: %s

note: Translators: %d is the count of mails received in addition * to the one displayed in this notification.
en: (and %d more) | (and %d more)
ca[0]: (i %d més)
ca[1]: (i %d més)

en: New email in Evolution
ca: Correu nou a l'Evolution

note: Translators: The '%s' is a mail * folder name.  (e.g. "Show Inbox")
en: Show %s
ca: Mostra %s

en: _Play sound when a new message arrives
ca: Re_produeix un so quan arribin correus nous

en: _Beep
ca: _Emet un to

en: Use sound _theme
ca: Utilitza el _tema de sons

en: Play _file:
ca: _Reprodueix un fitxer:

en: Select sound file
ca: Seleccioneu un fitxer de so

en: Select _accounts for which enable notifications:
ca: Seleccioneu _comptes per a habilitar-hi les notificacions:

en: Mail Notification
ca: Notificació de correu

en: Notify new messages for _Inbox only
ca: Notifica només per als missatges a la safata _d'entrada

en: Show _notification when a new message arrives
ca: Mostra una _notificació quan arribin missatges nous

en: Accounts
ca: Comptes

en: Notifies you when new mail messages arrive.
ca: Us notifica quan arriben missatges de correu nous.

note: To Translators: The full sentence looks like: "Created from a mail by John Doe <john.doe@myco.example>"
en: Created from a mail by %s
ca: Creat a partir d'un correu de %s

[ctx: mail-to-task]
note: Translators: Dialog button to Cancel edit of an existing event/memo/task
en: _Cancel
ca: _Cancel·la

[ctx: mail-to-task]
note: Translators: Dialog button to Edit an existing event/memo/task
en: _Edit
ca: _Edita

[ctx: mail-to-task]
note: Translators: Dialog button to create a New event/memo/task
en: _New
ca: _Nou

en: Selected calendar contains event “%s” already. Would you like to edit the old event?
ca: El calendari seleccionat ja conté l'esdeveniment «%s». Voleu editar l'esdeveniment antic?

en: Selected task list contains task “%s” already. Would you like to edit the old task?
ca: La llista de tasques seleccionades ja conté la tasca «%s». Voleu editar la tasca antiga?

en: Selected memo list contains memo “%s” already. Would you like to edit the old memo?
ca: La llista d'anotacions seleccionada ja conté l'anotació «%s». Voleu editar l'anotació antiga?

note: Translators: Note there are always more than 10 mails selected
en: You have selected %d mails to be converted to events. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to events. Do you really want to add them all?
ca[0]: Heu seleccionat %d correu per a convertir-lo a un esdeveniment. Esteu segur que el voleu afegir?
ca[1]: Heu seleccionat %d correus per a convertir-los a esdeveniments. Segur que els voleu afegir tots?

note: Translators: Note there are always more than 10 mails selected
en: You have selected %d mails to be converted to tasks. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to tasks. Do you really want to add them all?
ca[0]: Heu seleccionat %d correu per a convertir-lo a una tasca. Esteu segur que el voleu afegir?
ca[1]: Heu seleccionat %d correus per a convertir-los a tasques. Segur que els voleu afegir tots?

note: Translators: Note there are always more than 10 mails selected
en: You have selected %d mails to be converted to memos. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to memos. Do you really want to add them all?
ca[0]: Heu seleccionat %d correu per a convertir-lo en una anotació. Esteu segur que el voleu afegir?
ca[1]: Heu seleccionat %d correus per a convertir-los en anotacions. Segur que els voleu afegir tots?

en: Do you wish to continue converting remaining mails?
ca: Voleu continuar convertint la resta de correus?

en: [No Summary]
ca: [Sense resum]

en: Invalid object returned from a server
ca: S'ha retornat un objecte no vàlid d'un servidor

en: An error occurred during processing: %s
ca: S'ha produït un error durant el processament: %s

en: Cannot open calendar. %s
ca: No es pot obrir el calendari. %s

en: Selected calendar is read only, thus cannot create event there. Select other calendar, please.
ca: El calendari seleccionat és de només lectura, de manera que no s'hi poden crear esdeveniments. Seleccioneu-ne un altre.

en: Selected task list is read only, thus cannot create task there. Select other task list, please.
ca: La llista de tasques seleccionada és de només lectura, de manera que no s'hi poden crear tasques. Seleccioneu-ne una altra.

en: Selected memo list is read only, thus cannot create memo there. Select other memo list, please.
ca: La llista d'anotacions seleccionada és de només lectura, de manera que no s'hi poden crear anotacions. Seleccioneu-ne una altra.

en: Cannot create component: %s
ca: No es pot crear el component: %s

en: Create an _Appointment
ca: Crea una _cita

en: Create a new event from the selected message
ca: Crea un esdeveniment nou a partir del missatge seleccionat

en: Create a Mem_o
ca: Crea una an_otació

en: Create a new memo from the selected message
ca: Crea una anotació nova a partir del missatge seleccionat

en: Create a _Task
ca: Crea una _tasca

en: Create a new task from the selected message
ca: Crea una tasca nova a partir del missatge seleccionat

en: Create a _Meeting
ca: Crea una re_unió

en: Create a new meeting from the selected message
ca: Crea una reunió nova a partir del missatge seleccionat

en: Mail-to-Task
ca: Correu a tasca

en: Convert a mail message to a task.
ca: Converteix un missatge de correu en una tasca.

en: Outlook PST import
ca: Importador de PST de l'Outlook

en: Import Outlook messages from PST file
ca: Importa els missatges de l'Outlook a partir del fitxer PST

en: Outlook personal folders (.pst)
ca: Carpetes personals de l'Outlook (.pst)

en: Destination folder:
ca: Carpeta de destí:

en: _Address Book
ca: _Llibreta d'adreces

en: A_ppointments
ca: Ci_tes

en: _Journal entries
ca: _Entrades al diari

en: Importing Outlook data
ca: S'estan important les dades de l'Outlook

en: Calendar Publishing
ca: Publicació de calendaris

en: Locations
ca: Ubicacions

en: Publish calendars to the web.
ca: Publiqueu calendaris a la web.

en: Could not open %s:
ca: No s'ha pogut obrir %s:

en: There was an error while publishing to %s:
ca: S'ha produït un error en publicar a %s:

en: Publishing to %s finished successfully
ca: S'ha completat la publicació a %s amb èxit

en: Mount of %s failed:
ca: Ha fallat el muntatge de %s:

en: Are you sure you want to remove this location?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta ubicació?

note: To Translators: This is shown to a user when creation of a new thread, * where the publishing should be done, fails. Basically, this shouldn't * ever happen, and if so, then something is really wrong.
en: Could not create publish thread.
ca: No s'ha pogut crear el fil de publicació.

en: _Publish Calendar Information
ca: _Publica informació del calendari

en: Free/Busy with Details
ca: Informació lliure/ocupat amb detalls

en: Daily
ca: Cada dia

en: Weekly
ca: Setmanal

en: Manual (via Actions menu)
ca: Manual (a través del menú d'accions)

en: Secure FTP (SFTP)
ca: FTP segur (SFTP)

en: Public FTP
ca: FTP públic

en: FTP (with login)
ca: FTP (amb entrada)

en: Windows share
ca: Compartició del Windows

en: Secure WebDAV (HTTPS)
ca: WebDAV segur (HTTPS)

en: Custom Location
ca: Ubicació personalitzada

en: _Publish as:
ca: _Publica com a:

en: Publishing _Frequency:
ca: _Freqüència de publicació:

en: Time _duration:
ca: _Durada del temps:

en: Sources
ca: Fonts

en: Service _type:
ca: _Tipus de servei:

en: _File:
ca: _Fitxer:

en: P_ort:
ca: _Port:

en: Publishing Location
ca: Ubicació de la publicació

en: Invalid source UID “%s”
ca: L'identificador universal de la font «%s» no és vàlid

en: New Location
ca: Ubicació nova

en: Edit Location
ca: Edita la ubicació

en: Description List
ca: Llista de descripció

en: Categories List
ca: Llista de categories

en: Comment List
ca: Llista de comentaris

en: Contact List
ca: Llista de contactes

en: Start
ca: Comença

en: End
ca: Acaba

en: Due
ca: Venciment

en: percent Done
ca: percentatge fet

en: Attendees List
ca: Llista d'assistents

en: Modified
ca: Modificat

en: A_dvanced options for the CSV format
ca: Opcions a_vançades del format CSV

en: Prepend a _header
ca: Afegeix una ca_pçalera al començament

en: _Value delimiter:
ca: _Separador de valors:

en: _Record delimiter:
ca: Separador de _registres:

en: _Encapsulate values with:
ca: _Encapsula els valors amb:

en: Comma separated values (.csv)
ca: Valors separats per comes (.csv)

en: Save Selected
ca: Desa els seleccionats

en: Save a calendar or task list to disk.
ca: Desa un calendari o una llista de tasques al disc.

en: Select destination file
ca: Seleccioneu el fitxer destí

en: _Save As
ca: _Anomena i desa

en: Save the selected calendar to disk
ca: Desa el calendari seleccionat en el disc

en: Save the selected memo list to disk
ca: Desa l'anotació seleccionada en el disc

en: Save the selected task list to disk
ca: Desa la llista de tasques seleccionades en el disc

en: Sender Validation
ca: Validació del remitent

en: Validates sender before sending an e-mail against a list of recipients and for them assigned expected send account.
ca: Valida el remitent abans d'enviar un correu electrònic amb una llista de destinataris i llur compte d'enviament esperat assignat.

en: Confirm sender address
ca: Confirma l'adreça del remitent

en: _Send Anyway
ca: _Envia-ho igualment

en: Recipient Contains
ca: El destinatari conté

en: Account to Use
ca: Compte a utilitzar

en: Drafts based template plugin. You can use variables like $ORIG[subject], $ORIG[from], $ORIG[to], $ORIG[body], $ORIG[quoted-body] or $ORIG[reply-credits], which will be replaced by values from an email you are replying to.
ca: Connector de plantilles basat en esborranys. Podeu utilitzar variables com $ORIG[subject], $ORIG[from], $ORIG[to], $ORIG[body], $ORIG[quoted-body] o $ORIG[reply-credits], que es reemplaçaran pels valors del correu que estigueu responent.

en: Saving message template
ca: S'està desant la plantilla del missatge

en: Save as Template
ca: Desa com a plantilla

en: Preparing to go offline…
ca: S'està preparant per a treballar fora de línia…

en: Preparing to go online…
ca: S'està preparant per a treballar en línia…

en: Preparing to quit
ca: S'està preparant per a sortir

en: Preparing to quit…
ca: S'està preparant per a sortir…

en: Open _Settings
ca: _Obre els paràmetres

en: Credentials are required to connect to the destination host.
ca: Les credencials són necessàries per a connectar amb l'amfitrió de destinació.

note: Translators: Do NOT translate the five component * names, they MUST remain in English!
en: Start Evolution showing the specified component. Available options are “mail”, “calendar”, “contacts”, “tasks”, and “memos”
ca: Inicia l'Evolution de manera que mostri el component especificat. Les opcions disponibles són «mail» (correu), «calendar» (calendari), «contacts» (contactes), «tasks» (tasques) i «memos» (anotacions)

en: Apply the given geometry to the main window
ca: Aplica la geometria especificada a la finestra principal

en: Start in online mode
ca: Inicia en mode en línia

en: Ignore network availability
ca: Ignora la disponibilitat de la xarxa

en: Disable loading of any plugins.
ca: Inhabilita la càrrega de connectors.

en: Disable preview pane of Mail, Contacts and Tasks.
ca: Inhabilita la subfinestra de previsualització per al Correu, Contactes i Tasques.

en: Import URIs or filenames given as rest of arguments.
ca: Importa els URI o noms de fitxers especificats com a resta d'arguments.

en: Request a running Evolution process to quit
ca: Sol·licita que surti a un procés de l'Evolution que s'estigui executant

en: %s: --online and --offline cannot be used together.
      Run “%s --help” for more information.
ca: %s: «--online» i «--offline» no es poden utilitzar junts.
      Executeu l'ordre «%s --help» per a obtenir més informació.

en: %s: --force-online and --offline cannot be used together.
      Run “%s --help” for more information.
ca: %s: «--force-online» i «--offline» no es poden utilitzar junts.
      Utilitzeu «%s --help» per a més informació.

en: Searches
ca: Cerques

en: Save Search
ca: Desa la cerca

[ctx: toolbar-button]
note: Translators: a 'New' toolbar button caption which is context sensitive and runs one of the actions under File->New menu
en: New
ca: Nou

note: Translators: The "Show:" label precedes a combo box that * allows the user to filter the current view.  Examples of * items that appear in the combo box are "Unread Messages", * "Important Messages", or "Active Appointments".
en: Sho_w:
ca: Mos_tra:

note: Translators: This is part of the quick search interface. * example: Search: [_______________] in [ Current Folder ]
en: Sear_ch:
ca: Cer_ca:

note: Translators: This is part of the quick search interface. * example: Search: [_______________] in [ Current Folder ]
en: i_n
ca: _a

en: Website
ca: Lloc web

en: Saving user interface state
ca: S'està desant l'estat de la interfície d'usuari

en: Categories Editor
ca: Editor de categories

en: Bug Buddy is not installed.
ca: El Bug Buddy no està instal·lat.

en: Bug Buddy could not be run.
ca: No es pot executar el Bug Buddy.

en: Collect_ion Account
ca: Col·lecció de _comptes

en: Create a new collection account
ca: Crea una col·lecció de comptes nova

en: _About
ca: _Quant a

en: Show information about Evolution
ca: Mostra informació sobre l'Evolution

en: _Accounts
ca: _Comptes

en: Configure Evolution Accounts
ca: Configura comptes de l'Evolution

en: _Close Window
ca: _Tanca la finestra

en: _Contents
ca: C_ontingut

en: Open the Evolution User Guide
ca: Obre la guia de l'usuari de l'Evolution

en: I_mport…
ca: I_mporta…

en: Import data from other programs
ca: Importa dades d'altres programes

en: New _Window
ca: _Finestra nova

en: Create a new window displaying this view
ca: Crea una finestra nova que mostri aquesta visualització

en: Available Cate_gories
ca: C_ategories disponibles

en: Manage available categories
ca: Gestiona les categories disponibles

en: _Quit
ca: _Surt

en: Exit the program
ca: Surt del programa

en: _Saved Searches
ca: _Cerques desades

en: _Advanced Search…
ca: _Cerca avançada…

en: Construct a more advanced search
ca: Creeu una cerca més avançada

en: Clear the current search parameters
ca: Neteja els paràmetres actuals de cerca

en: _Edit Saved Searches…
ca: _Edita les cerques desades…

en: Manage your saved searches
ca: Gestioneu les vostres cerques desades

en: Click here to change the search type
ca: Feu clic aquí per a canviar el tipus de cerca

en: _Find Now
ca: _Cerca ara

en: Execute the current search parameters
ca: Executa els paràmetres actuals de cerca

en: _Save Search…
ca: _Desa la cerca…

en: Save the current search parameters
ca: Desa els paràmetres de cerca actuals

en: _Keyboard Shortcuts
ca: _Dreceres de teclat

en: Show keyboard shortcuts
ca: Mostra les dreceres de teclat

en: Show _WebKit GPU information
ca: _Mostra la informació de la GPU del WebKit

en: Show WebKit GPU information page in the preview panel
ca: Mostra la pàgina d'informació de la GPU del WebKit al plafó de vista prèvia

en: Submit _Bug Report…
ca: En_via un informe d'error…

en: Submit a bug report using Bug Buddy
ca: Envia un informe d'error utilitzant el Bug Buddy

en: _Work Offline
ca: _Treballa fora de línia

en: Put Evolution into offline mode
ca: Posa l'Evolution en mode fora de línia

en: _Work Online
ca: _Treballa en línia

en: Put Evolution into online mode
ca: Posa l'Evolution en mode en línia

en: Lay_out
ca: _Disposició

note: Translators: This is a New menu item caption, under File->New
en: _New
ca: _Nou

en: _Search
ca: _Cerca

en: _Switcher Appearance
ca: Aparença de l'_intercanviador

en: _Window
ca: _Finestra

en: Show _Menu Bar
ca: Mostra la barra de _menú

en: Show the menu bar
ca: Mostra la barra de menú

en: Show the side bar
ca: Mostra la barra lateral

en: Show _Buttons
ca: M_ostra els botons

en: Show the switcher buttons
ca: Mostra els botons de commutació

en: Show _Status Bar
ca: Mostra la barra d'e_stat

en: Show the status bar
ca: Mostra la barra d'estat

en: Show the tool bar
ca: Mostra la barra d'eines

en: _Icons Only
ca: Només _icones

en: Display window buttons with icons only
ca: Visualitza els botons de la finestra només amb icones

en: _Text Only
ca: Només _text

en: Display window buttons with text only
ca: Visualitza els botons de finestra només amb text

en: Icons _and Text
ca: I_cones i text

en: Display window buttons with icons and text
ca: Visualitza els botons de la finestra amb icones i text

en: Tool_bar Style
ca: Estil de la _barra d'eines

en: Display window buttons using the desktop toolbar setting
ca: Visualitza els botons de la finestra utilitzant la configuració de l'escriptori

en: Delete Current View
ca: Suprimeix la vista actual

en: Save Custom View…
ca: Desa la visualització personalitzada…

en: Save current custom view
ca: Desa la visualització personalitzada actual

en: C_urrent View
ca: Vis_ualització actual

en: Custom View
ca: Visualització personalitzada

en: Current view is a customized view
ca: La visualització actual ha estat personalitzada

en: Page Set_up…
ca: _Configuració de la pàgina…

en: Change the page settings for your current printer
ca: Configura els paràmetres de pàgina per a la impressora actual

en: Switch to %s
ca: Commuta a %s

en: Select view: %s
ca: Seleccioneu una visualització: %s

en: Delete view: %s
ca: Suprimeix la vista: %s

en: Execute these search parameters
ca: Executa aquests paràmetres de cerca

note: Preview/Alpha/Beta version warning message
en: Hi.  Thanks for taking the time to download this preview release
    of the Evolution groupware suite.
    
    This version of Evolution is not yet complete. It is getting close,
    but some features are either unfinished or do not work properly.
    
    If you want a stable version of Evolution, we urge you to uninstall
    this version, and install version %s instead.
    
    If you find bugs, please report them at
    https://gitlab.gnome.org/GNOME/evolution/issues/.
    This product comes with no warranty and is not intended for
    individuals prone to violent fits of anger.
    
    We hope that you enjoy the results of our hard work, and we
    eagerly await your contributions!
ca: Gràcies per baixar-vos aquesta versió provisional del paquet
    de treball en grup Evolution.
    
    Aquesta versió de l'Evolution no està completament acabada. Està
    pràcticament llesta, però algunes característiques encara no estan
    a punt o no funcionen correctament.
    
    Si voleu utilitzar una versió estable de l'Evolution us suggerim que
    desinstal·leu aquesta versió, i instal·leu la versió %s.
    
    Si trobeu algun error, informeu-nos-en a https://gitlab.gnome.org/GNOME/evolution/issues/.
    Aquest producte es distribueix sense cap garantia i no és adequat
    per a persones propenses a reaccions violentes.
    
    Esperem que gaudiu del resultat de la nostra feina, i esperem
    ansiosament les vostres contribucions.

en: Thanks
    The Evolution Team
ca: Gràcies
    L'equip de l'Evolution

en: Do not tell me again
ca: No ho tornis a mostrar

en: Cannot start Evolution.  Another Evolution instance may be unresponsive. System error: %s
ca: No s'ha pogut iniciar l'Evolution. Pot ser que hi hagi un cas de l'Evolution que no respon. L'error del sistema és: %s

en: Importing...
ca: S'està important…

en: Upgrade from previous version failed:
ca: Ha fallat l'actualització des de la versió anterior:

en: {0}
    
    If you choose to continue, you may not have access to some of your old data.
ca: {0}
    
    Si decidiu continuar, potser no podreu accedir a algunes de les vostres dades antigues.

en: Continue Anyway
ca: Continua de totes maneres

en: Quit Now
ca: Surt ara

en: Cannot upgrade directly from version {0}
ca: No es pot fer l'actualització directament des de la versió {0}

en: Evolution no longer supports upgrading directly from version {0}. However as a workaround you might try first upgrading to Evolution 2, and then upgrading to Evolution 3.
ca: L'Evolution ja no permet l'actualització directa des de la versió {0}. De totes maneres, podeu provar d'actualitzar primer a l'Evolution 2 i després a l'Evolution 3.

en: Close Evolution with pending background operations?
ca: Voleu tancar l'Evolution amb operacions pendents en segon pla?

en: Evolution is taking a long time to shut down, possibly due to network connectivity issues. Would you like to cancel all pending operations and close immediately, or keep waiting?
ca: L'Evolution està trigant a tancar-se, probablement a causa de la connectivitat de la xarxa. Voleu cancel·lar totes les operacions pendents i tancar-lo immediatament o continuar esperant?

en: _Close Immediately
ca: _Tanca immediatament

en: Keep _Waiting
ca: Continua _esperant

en: Failed to get values from “{0}”
ca: Ha fallat l'obtenció de valors de «{0}»

en: Failed to invoke authenticate for “{0}”
ca: Ha fallat la invocació d'autenticació per a «{0}»

en: Failed to connect “{0}”
ca: No s'ha pogut connectar el «{0}»

en: _Reconnect
ca: _Torna a connectar

en: Failed to connect address book “{0}”
ca: No s'ha pogut connectar la llibreta d'adreces «{0}»

en: Failed to connect calendar “{0}”
ca: No s'ha pogut connectar el calendari «{0}»

en: Failed to connect mail account “{0}”
ca: No s'ha pogut connectar el compte de correu «{0}»

en: Failed to connect memo list “{0}”
ca: No s'ha pogut connectar la llista d'anotacions «{0}»

en: Failed to connect task list “{0}”
ca: No s'ha pogut connectar la llista de tasques «{0}»

en: Failed to prompt for credentials for “{0}”
ca: Ha fallat demanar les credencials per a «{0}»

en: Failed to finish trust prompt for “{0}”
ca: Ha fallat acabar la pregunta de confiança per a «{0}»

en: SSL certificate for “{0}” is not trusted.
ca: El certificat SSL per a «{0}» no és de confiança.

en: Reason: {1}
ca: Motiu: {1}

en: _View Certificate
ca: _Visualitza el certificat

en: SSL certificate for address book “{0}” is not trusted.
ca: El certificat SSL per la llibreta d'adreces «{0}» no és de confiança.

en: SSL certificate for calendar “{0}” is not trusted.
ca: El certificat SSL per al calendari «{0}» no és de confiança.

en: SSL certificate for mail account “{0}” is not trusted.
ca: El certificat SSL per al compte de correu «{0}» no és de confiança.

en: SSL certificate for memo list “{0}” is not trusted.
ca: El certificat SSL per la llista d'anotacions «{0}» no és de confiança.

en: SSL certificate for task list “{0}” is not trusted.
ca: El certificat SSL per la llista de tasques «{0}» no és de confiança.

en: Menu Bar is hidden
ca: La barra del menú està oculta

en: Press the “Alt” key to access the Menu Bar again.
ca: Premeu la tecla «Alt» per a accedir a la barra de menú altre cop.

en: _Show Menu Bar
ca: Mo_stra la barra de menú

en: Certificate “%s” is a CA certificate.
    
    Edit trust settings:
ca: El certificat «%s» és un certificat d'entitat de certificació.
    
    Editeu la configuració de la confiança:

en: Certificate Name
ca: Nom del certificat

en: Issued To Organization
ca: Emès per a l'ús de l'organització

en: Issued To Organizational Unit
ca: Emès per a l'ús de la unitat organitzativa

en: Serial Number
ca: Número de sèrie

en: Purposes
ca: Finalitats

en: Issued By
ca: Emès per

en: Issued By Organization
ca: Emès per l'organització

en: Issued By Organizational Unit
ca: Emès per la unitat organitzativa

en: Issued
ca: Emès

en: Expires
ca: Venciment

en: SHA256 Fingerprint
ca: Empremta digital SHA256

en: SHA1 Fingerprint
ca: Empremta electrònica SHA1

en: MD5 Fingerprint
ca: Empremta electrònica MD5

en: Email Address
ca: Adreça electrònica

en: Select a file to backup your key and certificate…
ca: Seleccioneu un fitxer per a desar-hi la clau i el certificat…

en: Backup Certificate
ca: Fes una còpia de seguretat del certificat

note: filename selection
en: _File name:
ca: Nom del f_itxer:

note: FIXME when gtk_file_chooser_button allows GTK_FILE_CHOOSER_ACTION_SAVE use it
en: Please select a file…
ca: Seleccioneu un fitxer…

en: _Include certificate chain in the backup
ca: _Inclou la cadena del certificat a la còpia de seguretat

note: To Translators: this text was copied from Firefox
en: The certificate backup password you set here protects the backup file that you are about to create.
    You must set this password to proceed with the backup.
ca: La contrasenya de la còpia de seguretat del certificat que establiu aquí protegeix el fitxer de còpia de seguretat que esteu a punt de crear.
    Heu d'establir aquesta contrasenya per a continuar la còpia de seguretat.

en: _Repeat Password:
ca: _Repetiu la contrasenya:

en: Passwords do not match
ca: Les contrasenyes no coincideixen

note: To Translators: this text was copied from Firefox
en: Important:
    If you forget your certificate backup password, you will not be able to restore this backup later.
    Please record it in a safe location.
ca: Important:
    Si oblideu la contrasenya de la còpia de seguretat del certificat, no podreu restaurar la còpia de seguretat més tard.
    Deseu-la en un lloc segur.

en: No file name provided
ca: No s'ha proporcionat cap nom de fitxer

en: Failed to backup key and certificate
ca: No s'ha pogut fer la còpia de seguretat de la clau i del certificat

en: Select a certificate to import…
ca: Seleccioneu un certificat a importar…

en: Failed to import certificate
ca: Ha fallat la importació del certificat

[ctx: CamelTrust]
en: Ask when used
ca: Pregunta quan s'usi

[ctx: CamelTrust]
en: Never
ca: Mai

[ctx: CamelTrust]
en: Marginally
ca: Marginal

[ctx: CamelTrust]
en: Fully
ca: Plenament

[ctx: CamelTrust]
en: Ultimately
ca: Absoluta

[ctx: CamelTrust]
en: Temporarily
ca: Temporal

en: Change certificate trust
ca: Canvia la confiança en el certificat

en: Change trust for the host “%s”:
ca: Canvia la confiança per a l'amfitrió «%s»:

[ctx: CamelTrust]
en: _Ask when used
ca: _Pregunta quan s'utilitzi

[ctx: CamelTrust]
en: _Never trust this certificate
ca: _No confiïs mai en aquest certificat

[ctx: CamelTrust]
en: _Temporarily trusted (this session only)
ca: Confiança _temporal (només aquesta sessió)

[ctx: CamelTrust]
en: _Marginally trusted
ca: Confiança _marginal

[ctx: CamelTrust]
en: _Fully trusted
ca: Confiança _plena

[ctx: CamelTrust]
en: _Ultimately trusted
ca: Confiança _absoluta

en: Before trusting this site, you should examine its certificate and its policy and procedures (if available).
ca: Abans de confiar en aquest lloc, n'hauríeu d'examinar el certificat, la política i els procediments (si estan disponibles).

en: _Display certificate
ca: _Mostra el certificat

en: You have certificates on file that identify these mail servers:
ca: Teniu certificats en un fitxer que identifiquen aquests servidors de correu:

en: Host name
ca: Nom de l'amfitrió

en: Issuer
ca: Emissor

en: Fingerprint
ca: Empremta

en: Trust
ca: Confia-hi

en: _Edit Trust
ca: _Edita'n la confiança

en: All PKCS12 files
ca: Tots els fitxers PKCS12

en: All email certificate files
ca: Tots els fitxers de certificat de correu

en: All CA certificate files
ca: Tots els fitxers de certificat d'entitats certificadores

en: Because you trust the certificate authority that issued this certificate, then you trust the authenticity of this certificate unless otherwise indicated here
ca: Atès que confieu en l'autoritat de certificació que ha emès aquest certificat, confieu en l'autenticitat d'aquest certificat tret que aquí s'especifiqui el contrari

en: Because you do not trust the certificate authority that issued this certificate, then you do not trust the authenticity of this certificate unless otherwise indicated here
ca: Atès que no confieu en l'autoritat de certificació que ha emès aquest certificat, no confieu en l'autenticitat d'aquest certificat tret que aquí s'especifiqui el contrari

en: Enter the password for “%s”, token “%s”
ca: Introduïu la contrasenya per a «%s», testimoni «%s»

en: Enter the password for “%s”
ca: Introduïu la contrasenya per a «%s»

note: we're setting the password initially
en: Enter new password for certificate database
ca: Introduïu una contrasenya nova per a la base de dades de certificats

en: Enter new password
ca: Introduïu la contrasenya nova

en: Select certificate
ca: Seleccioneu el certificat

en: You have certificates from these organizations that identify you:
ca: Teniu certificats d'aquestes organitzacions que us identifiquen:

en: Certificates Table
ca: Taula de certificats

note: This is a verb, as in "make a backup".
en: _Backup
ca: Fes-ne una còpia de _seguretat

en: Backup _All
ca: Fes una còpia de seguretat de to_ts

en: Your Certificates
ca: Els vostres certificats

en: You have certificates on file that identify these people:
ca: Teniu certificats en un fitxer que identifiquen aquestes persones:

en: Contact Certificates
ca: Certificats dels contactes

en: You have certificates on file that identify these certificate authorities:
ca: Teniu certificats en un fitxer que identifiquen aquestes entitats certificadores:

en: Authorities
ca: Entitats certificadores

en: Certificate Authority Trust
ca: Confiança en l'entitat certificadora

en: Trust this CA to identify _websites.
ca: Confia en aquesta entitat certificadora per a identificar llocs _web.

en: Trust this CA to identify _email users.
ca: Confia en aquesta entitat certificadora per a identificar usuaris de correu el_ectrònic.

en: Trust this CA to identify _software developers.
ca: Confia en aquesta entitat certificadora per a identificar desenvolupadors de progra_mari.

en: Before trusting this CA for any purpose, you should examine its certificate and its policy and procedures (if available).
ca: Abans de confiar en aquesta autoritat certificadora per a qualsevol propòsit, n'hauríeu d'examinar el certificat i la seva política i procediments (si estan disponibles).

en: Email Certificate Trust Settings
ca: Configuració de la confiança en el certificat de correu

en: _Edit CA Trust
ca: _Edita la confiança en l'entitat certificadora

en: Trust the authenticity of this certificate
ca: Confia en l'autenticitat d'aquest certificat

en: Do not trust the authenticity of this certificate
ca: No confiïs en l'autenticitat d'aquests certificats

en: C_ertificate:
ca: C_ertificat:

note: x509 certificate usage types
en: Sign
ca: Signa

en: Encrypt
ca: Xifra

en: Certificate already exists
ca: El certificat ja existeix

en: PKCS12 File Password
ca: Fitxer de contrasenya PKCS12

en: Enter password for PKCS12 file:
ca: Introduïu la contrasenya per al fitxer PKCS12:

en: Unable to create export context, err_code: %i
ca: _No s'ha pogut crear el context d'exportació. Codi de l'error: %i

en: Unable to setup password integrity, err_code: %i
ca: _No s'ha pogut establir la integritat de la contrasenya. Codi de l'error: %i

en: Unable to create safe bag, err_code: %i
ca: _No s'ha pogut crear la bossa de seguretat. Codi de l'error: %i

en: Unable to add key/cert to the store, err_code: %i
ca: _No s'ha pogut afegir la clau o certificat al magatzem. Codi de l'error: %i

en: Unable to write store to disk, err_code: %i
ca: _No s'ha pogut escriure el desament al disc. Codi de l'error: %i

en: Imported Certificate
ca: Certificat importat
