evolution master - en to fur translation catalogue (5832 entries)

en: Enable address formatting
fur: Abilite formatazion direzion

en: Whether addresses should be formatted according to standard in their destination country
fur: Indiche se la direzion e va formatade in acuardi al standard dal paîs di destinazion

en: Autocomplete length
fur: Lungjece completament automatic

en: The number of characters that must be typed before Evolution will attempt to autocomplete.
fur: Il numar di caratars che a scugnin jessi inserîts prime che Evolution al tenti il completament automatic.

en: Show autocompleted name with an address
fur: Mostre i nons completâts in automatic cun une direzion

en: Whether force showing the mail address with the name of the autocompleted contact in the entry.
fur: Indiche se mostrâ te casele di imission la direzion di pueste cul non dal contat completât in automatic.

en: URI for the folder last used in the select names dialog
fur: URI pe ultime cartele doprade tal dialic di selezion nons

en: URI for the folder last used in the select names dialog.
fur: URI pe ultime cartele doprade tal dialic di selezion nons.

en: Contact layout style
fur: Stîl aspiet contats

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the contact list. “0” (Classic View) places the preview pane below the contact list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the contact list.
fur: Il stîl di disposizion al determine dulà plaçâ il ricuadri di anteprime in relazion ae liste dai contats. Cun “0” (viodude classiche) si place il ricuadri di anteprime sot de liste dai contats, cun “1” (viodude verticâl) si place il ricuadri in bande ae liste.

en: Contact preview pane position (horizontal)
fur: Posizion ricuadri anteprime contats (orizontâl)

en: Position of the contact preview pane when oriented horizontally.
fur: Posizion dal ricuadri de anteprime dai contats cuant che al è orientât in orizontâl.

en: Contact preview pane position (vertical)
fur: Posizion ricuadri anteprime contats (verticâl)

en: Position of the contact preview pane when oriented vertically.
fur: Posizion dal ricuadri de anteprime dai contats cuant che al è orientât in verticâl.

en: Show maps
fur: Mostre mapis

en: Whether to show maps in preview pane
fur: Indiche se mostrâ lis mapis tal ricuadri di anteprime

en: Primary address book
fur: Rubriche primarie

en: The UID of the selected (or “primary”) address book in the sidebar of the “Contacts” view
fur: Il UID de rubriche selezionade (o “primarie”) tal ricuadri laterâl de viodude “Contats”

en: Show preview pane
fur: Mostre ricuadri di anteprime

en: Whether to show the preview pane.
fur: Indiche se mostrâ il ricuadri di anteprime.

en: Show phone numbers
fur: Mostre numars di telefon

en: Whether to show phone numbers in the editor
fur: Indiche se mostrâ i numars di telefon tal editôr

en: Show SIP addresses
fur: Mostre direzions SIP

en: Whether to show SIP addresses in the editor
fur: Indiche se mostrâ lis direzions SIP tal editôr

en: Show IM addresses
fur: Mostre direzions pai messaçs istantanis

en: Whether to show IM addresses in the editor
fur: Indiche se mostrâ lis direzions pai messaçs istantanis tal editôr

en: Show mailing Home addresses
fur: Mostre recapits di pueste di cjase

en: Whether to show mailing Home addresses in the editor
fur: Indiche se mostrâ lis direzions di pueste di Cjase tal editôr

en: Show mailing Work addresses
fur: Mostre recapits di pueste di vore

en: Whether to show mailing addresses Work in the editor
fur: Indiche se mostrâ lis direzions di pueste di Lavôr tal editôr

en: Show mailing Other addresses
fur: Mostre altris recapits di pueste

en: Whether to show mailing addresses Other in the editor
fur: Indiche se mostrâ lis direzions di pueste di Altri tal editôr

en: Show web addresses
fur: Mostre direzions web

en: Whether to show Web Addresses in the editor
fur: Indiche se mostrâ lis direzions Web tal editôr

en: Show job information
fur: Mostre informazions di lavôr

en: Whether to show job information in the editor
fur: Indiche se mostrâ lis informazions di lavôr tal editôr

en: Show Miscellaneous information
fur: Mostre variis informazions

en: Whether to show Miscellaneous information in the editor
fur: Indiche se mostrâ lis informazions Variis tal editôr

en: Show notes-tab
fur: Mostre schede-notis

en: Whether to show notes in the editor
fur: Indiche se mostrâ lis notis tal editôr

en: Show Certificates tab
fur: Mostre schede certificâts

en: Whether to show Certificates tab in the editor
fur: Indiche se mostrâ la schede dai certificâts tal editôr

en: Where to open contact locations
fur: Dulà vierzi lis posizions dai contats

en: Currently supported values are “openstreetmap” and “google”; if unknown set, uses “openstreetmap”
fur: I valôrs pal moment supuartâts a son “openstreetmap” e “google”; se stabilît un valôr no cognossût, al dopre “openstreetmap”

en: Whether to prefer local application over opening map in a browser
fur: Indiche se preferî la aplicazion locâl invezit che vierzi la mape tal navigadôr web

en: Open a contact location in a local application handling 'map:' URI, if available, instead of using a web browser
fur: Vierç une posizion di contat intune aplicazion locâl che e gjestìs l'URI 'map:', se disponibile, invezit di doprâ un navigadôr web

en: Preview Personal before Work information
fur: Anteprime des informazions personâls prime di chês di vore

en: Show the Personal information before the Work information in the contact preview
fur: Te anteprime dal contat, mostre lis informazions personâls prime di chês di vore

en: Convert mail messages to Unicode
fur: Convertî i messaçs di pueste a Unicode

en: Convert message text to Unicode UTF-8 to unify spam/ham tokens coming from different character sets.
fur: Convertî il test dal messaç in Unicode UTF-8 par unificâ i token spam/han che a vegnin di diviersis cumbinazions di caratars.

en: Full path command to run Bogofilter
fur: Percors complet dal comant par eseguî Bogofilter

en: Full path to a Bogofilter command. If not set, then a compile-time path is used, usually /usr/bin/bogofilter. The command should not contain any other arguments.
fur: Percors complet di un comant di Bogofilter. Se no stabilît, al sarà doprât un percors inte fase di compilazion, di solit /usr/bin/bogofilter. Il comant nol à di vê altris argoments.

en: Save directory for reminder audio
fur: Cartele dulà salvâ i pro memoria sonôrs

en: Directory for saving reminder audio files
fur: Cartele par salvâ i files audio di pro memoria

en: Birthday and anniversary reminder value
fur: Valôr pro memoria compleans e aniversaris

en: Number of units for determining a birthday or anniversary reminder
fur: Numar di unitâts par determinâ un pro memoria di complean o aniversari

en: Birthday and anniversary reminder units
fur: Unitâts pro memoria compleans e aniversaris

en: Units for a birthday or anniversary reminder, “minutes”, “hours” or “days”
fur: Unitâts di timp par un pro memoria di complean o aniversari, “minutes”, “hours” o “days”

en: Compress weekends in month view
fur: Comprimi i fin setemane in viodude mensîl

en: Whether to compress weekends in the month view, which puts Saturday and Sunday in the space of one weekday
fur: Indiche se comprimi i fin setemane te viodude mensîl, val a dî se meti il sabide e la domenie tal spazi di un dì

en: Ask for confirmation when deleting items
fur: Domandâ conferme cuant che si elimine elements

en: Whether to ask for confirmation when deleting an appointment or task
fur: Indiche se domandâ conferme cuant che si elimine un apontament o une ativitât

en: Confirm expunge
fur: Conferme netisie

en: Whether to ask for confirmation when expunging appointments and tasks
fur: Indiche se domandâ conferme cuant che si nete apontaments e ativitâts

en: Month view vertical pane position
fur: Posizion ricuadri verticâl viodude mensîl

en: Position of the vertical pane, between the calendar lists and the date navigator calendar
fur: Posizion dal ricuadri verticâl, tra lis listis di calendaris e il navigadôr date di calendari

en: Workday end hour
fur: Ore di fin zornade lavorative

en: Hour the workday ends on, in twenty four hour format, 0 to 23
fur: Ore di fin de zornade lavorative, tal formât di 24 oris, tra 0 e 23

en: Workday end minute
fur: Minût fin zornade lavorative

en: Minute the workday ends on, 0 to 59.
fur: Minût di fin de zornade lavorative, tra 0 e 59.

en: Workday start hour
fur: Ore inizi zornade lavorative

en: Hour the workday starts on, in twenty four hour format, 0 to 23.
fur: Ore di inizi de zornade lavorative, tal formât di 24 oris, tra 0 e 23.

en: Workday start minute
fur: Minût inizi zornade lavorative

en: Minute the workday starts on, 0 to 59.
fur: Minût di inizi de zornade lavorative, tra 0 e 59.

en: Workday start time for Monday
fur: Orari inizi zornade lavorative di lunis

en: Time the workday starts on, in twenty four hour format HHMM, 0000 to 2359, or -1 to use day-start-hour and day-start-minute
fur: Orari di inizi de zornade lavorative, tal formât di 24 oris OOMM, tra 0000 e 2359, opûr -1 par doprâ day-start-hour e day-start-minute

en: Workday end time for Monday
fur: Orari fin zornade lavorative di lunis

en: Time the workday ends on, in twenty four hour format HHMM, 0000 to 2359, or -1 to use day-end-hour and day-end-minute
fur: Orari di fin de zornade lavorative, tal formât di 24 oris, tra 0 e 23 opûr -1 par doprâ day-end-hour e day-end-minute

en: Workday start time for Tuesday
fur: Orari inizi zornade lavorative di martars

en: Time the workday ends on, in twenty four hour format HHMM, 0000 to 2359, or -1 to use day-start-hour and day-start-minute
fur: Orari di fin de zornade lavorative, tal formât di 24 oris, tra 0 e 23 opûr -1 par doprâ day-start-hour e day-start-minute

en: Workday end time for Tuesday
fur: Orari fin zornade lavorative par martars

en: Workday start time for Wednesday
fur: Orari inizi zornade lavorative di miercus

en: Workday end time for Wednesday
fur: Orari fin zornade lavorative di miercus

en: Workday start time for Thursday
fur: Orari inizi zornade lavorative di joibe

en: Workday end time for Thursday
fur: Orari fin zornade lavorative di joibe

en: Workday start time for Friday
fur: Orari inizi zornade lavorative di vinars

en: Workday end time for Friday
fur: Orari fin zornade lavorative di vinars

en: Workday start time for Saturday
fur: Orari inizi zornade lavorative di sabide

en: Workday end time for Saturday
fur: Orari fin zornade lavorative di sabide

en: Workday start time for Sunday
fur: Orari inizi zornade lavorative di domenie

en: Workday end time for Sunday
fur: Orari fin zornade lavorative di domenie

en: The second timezone for a Day View
fur: Il secont fûs orari di une viodude zornaliere

en: Shows the second time zone in a Day View, if set. Value is similar to one used in a “timezone” key
fur: Se ativât, al mostre il secont fûs orari doprât intune viodude zornaliere. Il valôr al è simil a chel doprât intune clâf “timezone”

en: Recently used second time zones in a Day View
fur: Seconts fûs oraris doprâts di resint intune viodude zornaliere

en: List of recently used second time zones in a Day View
fur: Listis di seconts fûs oraris doprâts di resint inte viodude zornaliere

en: Maximum number of recently used timezones to remember
fur: Massim numar di fûs oraris doprâts di resint di visâsi

en: Maximum number of recently used timezones to remember in a “day-second-zones” list
fur: Massim numar di fûs oraris doprâts di resint di visâsi intune liste “day-second-zones”

en: Default reminder value
fur: Valôr predefinît pro memoria

en: Number of units for determining a default reminder
fur: Numar di unitâts par determinâ un pro memoria predefinît

en: Default reminder units
fur: Unitâts predefinidis pro memoria

en: Units for a default reminder, “minutes”, “hours” or “days”
fur: Unitâts di timp par un pro memoria predefinît: “minutes”, “hours” o “days”

en: Show categories field in the event/meeting/task editor
fur: Mostrâ i cjamps di categoriis tal editôr di events/riunions/ativitâts

en: Whether to show categories field in the event/meeting editor
fur: Indiche se mostrâ il cjamp categoriis tal editôr di event/riunion

en: Show Role field in the event/task/meeting editor
fur: Mostre il cjamp Rûl tal editôr di event/ativitât/riunion

en: Whether to show role field in the event/task/meeting editor
fur: Indiche se mostrâ il cjamp rûl tal editôr di event/ativitât/riunion

en: Show RSVP field in the event/task/meeting editor
fur: Mostre il cjamp “Rispuindêt par plasê” tal editôr events/ativitâts/riunions

en: Whether to show RSVP field in the event/task/meeting editor
fur: Indiche se mostrâ il cjamp “Rispuindêt par plasê” tal editôr events/ativitâts/riunions

en: Show status field in the event/task/meeting editor
fur: Mostrâ il cjamp di stât tal editôr di event/ativitât/riunion

en: Whether to show status field in the event/task/meeting editor
fur: Indiche se mostrâ il cjamp stât tal editôr di event/ativitât/riunion

en: Show timezone field in the event/meeting editor
fur: Mostrâ il cjamp fûs orari tal editôr di event/riunion

en: Whether to show timezone field in the event/meeting editor
fur: Indiche se mostrâ il cjamp fûs orari tal editôr di event/riunion

en: Show type field in the event/task/meeting editor
fur: Mostrâ il cjamp gjenar tal editôr di event/ativitât/riunion

en: Whether to show type field in the event/task/meeting editor
fur: Indiche se mostrâ il cjamp gjenar tal editôr di event/ativitât/riunion

en: Show toolbar in the event/task/memo editor
fur: Mostre la sbare da istruments tal editôr di event/ativitât/pro memoria

en: Whether to show toolbar in the event/task/memo editor
fur: Indiche se mostrâ la sbare dai struments tal editôr di event/ativitât/pro memoria

en: Hide completed tasks
fur: Platâ ativitâts completadis

en: Whether to hide completed tasks in the tasks view
fur: Indiche se platâ lis ativitâts completadis inte viodude ativitâts

en: Hide task units
fur: Unitâts par platâ ativitâts

en: Units for determining when to hide tasks, “minutes”, “hours” or “days”
fur: Unitâts di timp par determinâ cuant platâ lis ativitâts: “minutes”, “hours” o “days”

en: Hide task value
fur: Valôr par platâ ativitât

en: Number of units for determining when to hide tasks
fur: Numar di unitâts par determinâ cuant platâ lis ativitâts

en: Hide cancelled events
fur: Platâ events anulâts

en: Whether to hide cancelled events in the calendar view
fur: Indiche se platâ i events anulâts inte viodude calendari

en: Hide cancelled tasks
fur: Platâ ativitâts anuladis

en: Whether to hide cancelled tasks in the tasks view
fur: Indiche se platâ lis ativitâts anuladis inte viodude ativitâts

en: Horizontal pane position
fur: Posizion ricuadri orizontâl

en: Position of the horizontal pane, between the date navigator calendar and the task list when not in the month view, in pixels
fur: Posizion dal ricuadri orizontâl, in pixel, tra il navigadôr date di calendari e la liste des ativitâts, cuant che no tu sês te viodude mensîl

en: Last reminder time
fur: Orari ultin pro memoria

en: Time the last reminder ran, in time_t
fur: Orari di esecuzion dal ultin pro memoria, in time_t

en: Marcus Bains Line Color — Day View
fur: Colôr linie di Marcus Bains — viodude zornaliere

en: Color to draw the Marcus Bains line in the Day View
fur: Colôr di doprâ pe "linie Marcus Bains" inte viodude zornaliere

en: Marcus Bains Line Color — Time bar
fur: Colôr linie Marcus Bains — sbare timp

en: Color to draw the Marcus Bains Line in the Time bar (empty for default)
fur: Colôr di doprâ pe "linie Marcus Bains" inte sbare timp (in maniere predefinide e je vueide)

en: Marcus Bains Line
fur: Linie Marcus Bains

en: Whether to draw the Marcus Bains Line (line at current time) in the calendar
fur: Indiche se disegnâ la "linie Marcus Bains" (linie al orari atuâl) intal calendari

en: Memo preview pane position (horizontal)
fur: Posizion ricuadri anteprime pro memoria (orizontâl)

en: Position of the task preview pane when oriented horizontally
fur: Posizion dal ricuadri de anteprime dai compits cuant orientât in orizontâl

en: Memo layout style
fur: Stîl viodude pro memoria

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the memo list. “0” (Classic View) places the preview pane below the memo list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the memo list
fur: Il stîl di disposizion al determine dulà plaçâ il ricuadri di anteprime in relazion ae liste dai pro memoria. Cun “0” (viodude classiche) si place il ricuadri di anteprime juste sot de liste dai pro memoria, cun “1” (viodude verticâl) si place il ricuadri in bande ae liste dai pro memoria

en: Memo preview pane position (vertical)
fur: Posizion ricuadri anteprime pro memoria (verticâl)

en: Position of the memo preview pane when oriented vertically
fur: Posizion dal ricuadri di anteprime dai pro memoria cuant che al è orientât in verticâl

en: Month view horizontal pane position
fur: Posizion ricuadri orizontâl viodude mensîl

en: Position of the horizontal pane, between the view and the date navigator calendar and task list in the month view, in pixels
fur: Posizion dal ricuadri orizontâl, in pixel, tra la viodude e il navigadôr date di calendari e la liste des ativitâts inte viodude mensîl

en: Scroll Month View by a week, not by a month
fur: Scori di une setemane, e no di un mês, une viodude mensîl

en: Whether to scroll a Month View by a week, not by a month
fur: Indiche se fâ scori di une setemane, e no di un mês, une viodude mensîl

en: Let the Month View start with the current week
fur: Fâs in mût che la viodude mensîl e tachi cu la setemane atuâl

en: Whether the month view should show weeks starting with the current week instead of the first week of the month.
fur: Indiche se la viodude mensîl e à di mostrâ lis setemanis scomençant di chê atuâl invezit che de prime setemane dal mês.

en: Preferred New button item
fur: Gnûf element boton preferît

en: Name of the preferred New toolbar button item
fur: Non dal gnûf element boton preferît de sbare dai struments

en: Primary calendar
fur: Calendari primari

en: The UID of the selected (or “primary”) calendar in the sidebar of the “Calendar” view
fur: Il UID dal calendari selezionât (o “primari”) tal ricuadri laterâl de viodude “Calendari”

en: Primary memo list
fur: Liste di pro memoria primarie

en: The UID of the selected (or “primary”) memo list in the sidebar of the “Memos” view
fur: Il UID de liste di pro memoria selezionade (o “primarie”) tal ricuadri laterâl de viodude “Pro memoria”

en: Primary task list
fur: Liste di ativitâts primarie

en: The UID of the selected (or “primary”) task list in the sidebar of the “Tasks” view
fur: Il UID de liste ativitâts selezionade (o “primarie”) tal ricuadri laterâl de viodude “Ativitâts”

en: Free/busy template URL
fur: URL model libar/impegnât

en: The URL template to use as a free/busy data fallback, %u is replaced by the user part of the mail address and %d is replaced by the domain
fur: Il model di URL di doprâ come repeç pai dâts libar/impegnât; %u al ven sostituît de part relative al utent de direzion di pueste, %d al ven sostituît dal domini

en: Recurrent Events in Italic
fur: Events che si ripetin in corsîf

en: Show days with recurrent events in italic font in bottom left calendar
fur: Mostrâ in corsîf i dîs cun events che si ripetin, tal calendari in bas a çampe

en: Search range for time-based searching in years
fur: Interval di ricercje pe ricercje basade sul timp in agns

en: How many years can the time-based search go forward or backward from currently selected day when searching for another occurrence; default is ten years
fur: Cirint une altre ricorince, trops agns che la ricercje basade sul timp e pues lâ indenant o indaûr dal dì cumò selezionât; il predefinît al è dîs agns

en: Show appointment end times in week and month views
fur: Mostrâ i oraris di fin dai apontaments inte viodude setemanâl e mensîl

en: Whether to display the end time of events in the week and month views
fur: Indiche se mostrâ l'orari di fin dai events inte viodude setemanâl e mensîl

en: Show appointment icons in the month view
fur: Mostre lis iconis dai apontaments inte viodude mensîl

en: Whether to show icons of events in the month view
fur: Indiche se mostrâ lis iconis dai events te viodude mensîl

en: Show the memo preview pane
fur: Mostre il ricuadri di anteprime dai pro memoria

en: If “true”, show the memo preview pane in the main window
fur: Se “vêr”, mostre il ricuadri di anteprime dai pro memoria intal barcon principâl

en: Show the task preview pane
fur: Mostre il ricuadri anteprime dai pro memoria

en: If “true”, show the task preview pane in the main window
fur: Se metût a VÊR, mostre il ricuadri di anteprime des ativitâts tal barcon principâl

en: Show week numbers in Day View, Work Week View, Year view and Date Navigator
fur: Mostre i numars di setemane te viodude zornaliere, te viodude setemanâl lavorative, te viodude anuâl e tal navigadôr di date

en: Whether to show week numbers in various places in the Calendar
fur: Indiche se mostrâ i numars di setemane in diviers puescj dal calendari

en: Vertical position for the tag pane
fur: Posizion verticâl pal ricuadri etichete

en: Show Tasks and Memos pane in the Calendar view
fur: Mostre il ricuadri des ativitâts e dai pro memoria te viodude dal calendari

en: Whether to show Tasks and Memos pane in the Calendar view
fur: Indiche se mostrâ il ricuadri des ativitâts e dai pro memoria te viodude dal calendari

en: Highlight tasks due today
fur: Evidenzie ativitâts che a scjadin vuê

en: Whether highlight tasks due today with a special color (task-due-today-color)
fur: Indiche se evidenziâ lis ativitâts che a scjadin tal dì di vuê cuntun colôr speciâl (task-due-today-color)

en: Tasks due today color
fur: Colôr ativitâts che a scjadin vuê

en: Background color of tasks that are due today, in “#rrggbb” format. Used together with task-due-today-highlight
fur: Colôr di sfont des ativitâts che a scjadin tal dì di vuê; tal formât “#rrggbb”. Doprât adun cun task-due-today-highlight

en: Task preview pane position (horizontal)
fur: Posizion ricuadri anteprime ativitât (orizontâl)

en: Task layout style
fur: Stîl viodude ativitâts

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the task list. “0” (Classic View) places the preview pane below the task list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the task list
fur: Il stîl di disposizion al determine dulà plaçâ il ricuadri di anteprime in relazione ae liste des ativitâts. Cun “0” (viodude classiche) si place il ricuadri di anteprime juste sot de liste des ativitâts, cun “1” (viodude verticâl) si place il ricuadri in bande ae liste

en: Task preview pane position (vertical)
fur: Posizion ricuadri anteprime ativitâts (verticâl)

en: Position of the task preview pane when oriented vertically
fur: Posizion dal ricuadri di anteprime dai compits cuant che al è orientât in verticâl

en: Highlight overdue tasks
fur: Evidenzie ativitâts scjadudis

en: Whether highlight overdue tasks with a special color (task-overdue-color)
fur: Indiche se evidenziâ lis ativitâts scjadudis cuntun colôr speciâl (task-overdue-color)

en: Overdue tasks color
fur: Colôr ativitâts scjadudis

en: Background color of tasks that are overdue, in “#rrggbb” format. Used together with task-overdue-highlight.
fur: Colôr di sfont des ativitâts scjadudis, tal formât “#rrggbb”. Doprât adun cun task-overdue-highlight.

en: Time divisions
fur: Divisions di timp

en: Intervals shown in Day and Work Week views, in minutes
fur: Intervai mostrâts te viodude zornaliere e setemanâl lavorative, in minûts

en: Timezone
fur: Fûs orari

en: The default timezone to use for dates and times in the calendar, as an untranslated Olson timezone database location like “America/New York”
fur: Il fûs orari predefinît di doprâ pes datis e oris intal calendari, tratât come localitât no tradote de base di dâts dai fûs oraris Olsen, par esempli “Italy/Rome”

en: Twenty four hour time format
fur: Formât orari 24 oris

en: Whether to show times in twenty four hour format instead of using am/pm
fur: Indiche se mostrâ lis oris in formât orari di 24 oris o doprâ a.m./p.m.

en: Birthday and anniversary reminder
fur: Pro memoria compleans e aniversaris

en: Whether to set a reminder for birthdays and anniversaries
fur: Indiche se stabilî un pro memoria pai compleans e aniversaris

en: Default appointment reminder
fur: Pro memoria apontament predefinît

en: Whether to set a default reminder for appointments
fur: Indiche se stabilî un pro memoria predefinît pai apontaments

en: Use system timezone
fur: Dopre fûs orari di sisteme

en: Use the system timezone instead of the timezone selected in Evolution
fur: Doprâ il fûs orari di sisteme al puest di chel selezionât in Evolution

en: First day of the week
fur: Prin dì de setemane

en: Monday is a work day
fur: Lunis al è une dì di vore

en: Tuesday is a work day
fur: Martars al è une dì di vore

en: Wednesday is a work day
fur: Miercus al è une dì di vore

en: Thursday is a work day
fur: Joibe al è une dì di vore

en: Friday is a work day
fur: Vinars al è une dì di vore

en: Saturday is a work day
fur: Sabide al è un dì di vore

en: Sunday is a work day
fur: Domenie al è une dì di vore

en: Create events, memos and tasks as Private by default
fur: Cree events, pro memoria e ativitâts come Privât in maniere predefinide

en: Draw events as flat, not shaded.
fur: Disegne i events come plats, cence ombre.

en: Whether to order days in the Week View from left to right, rather than from top to bottom.
fur: Indiche se ordenâ i dîs inte viodude setemanâl di çampe a drete, invezit che di parsore a sot.

en: Allow direct edit of event Summary when clicking on it in the Day, Work Week, Week or Month view.
fur: Permet la modifiche direte de sintesi dal event, cuant che si fâs clic su di chel, inte viodude zornaliere, setemanâl lavorative, setemanâl o mensîl.

en: User-defined reminder times, in minutes
fur: Timps dai pro memoria definîts dal utent, in minûts

en: Whether to use markdown editor for the description in the component editor.
fur: Indiche se doprâ l'editôr di lengaç di marcadure pes descrizions tal editôr dal component.

en: Show week day names in the Year View
fur: Mostre i nons dai dîs de setemane te viodude anuâl

en: Show the preview pane in the Year View
fur: Mostre il ricuadri de anteprime te viodude anuâl

en: If “true”, show the preview pane in the Year View
fur: Se “true”, mostre il ricuadri di anteprime te viodude anuâl

en: Year view horizontal pane position
fur: Posizion ricuadri orizontâl de viodude anuâl

en: Position of the horizontal pane, between the year calendar and the list of events for the selected day in the year view, in pixels
fur: Posizion dal ricuadri orizontâl in pixels, tra il calendari anuâl e la liste dai events pal dì selezionât te viodude anuâl

en: Layout style for the Year View
fur: Stîl de disposizion pe viodude anuâl

en: The layout style determines where to place the preview pane. “0” (Horizontal View) places the preview pane below the calendar. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the calendar.
fur: Il stîl di disposizion al determine dulà plaçâ il ricuadri di anteprime. Cun “0” (viodude orizontâl) si place il ricuadri di anteprime juste sot dal calendari. Cun “1” (viodude verticâl) si place il ricuadri di anteprime in bande dal calendari.

en: Year view horizontal preview position
fur: Posizion de anteprime orizontâl de viodude anuâl

en: Position of the horizontal event preview for the year view, in pixels
fur: Posizion de anteprime orizontâl dal event pe viodude anuâl, in pixels

en: Year view vertical preview position
fur: Posizion de anteprime verticâl de viodude anuâl

en: Position of the vertical event preview for the year view, in pixels
fur: Posizion de anteprime verticâl dal event pe viodude anuâl, in pixels

en: Shorten event time by minutes
fur: Scurte la durade dal event di minûts

en: By how many minutes to shorted new event time. Whether event end or start is changed is determined by "shorten-time-end" setting
fur: Di trops minûts scurtâ la durade dal gnûf event. La fin o l'inizi dal event a vegnin cambiâts se e je stade stabilide la opzion "shorten-time-end" (scurte fin de durade)

en: Whether to shorten event end time
fur: Indiche se scurtâ la ore di fin dal event

en: A pair option for "shorten-time" setting, to change the end time or the start time
fur: Une opzion-cubie pe impostazion "shorten-time" (scurte-durade), par modificâ la ore di fin o la ore di inizi

en: Background color for the 'today' day
fur: Colôr di fonts pe zornade di 'vuê'

en: Leave empty to use a yellow color derived from the current theme, otherwise use the color of form `#RRGGBB`
fur: Lasse vueit par doprâ il colôr zâl derivât dal teme corint, in câs contrari dopre il colôr te forme `#RRGGBB`

en: (Deprecated) First day of the week, from Sunday (0) to Saturday (6)
fur: (Deplorât) Prin dì de setemane, di domenie (0) a sabide (6)

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “week-start-day-name” instead.
fur: Cheste clâf e je stade deplorade inte version 3.10 e no si varès di doprâ plui. Doprâ invezit “week-start-day-name”.

en: (Deprecated) Work days
fur: (Deplorade) Dîs di vore

en: Days on which the start and end of work hours should be indicated. (This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use the “work-day-monday”, “work-day-tuesday”, etc. keys instead.)
fur: Dîs dulà che si à di indicâ l'inizi e la fin des oris lavorativis. (Cheste clâf e je sorpassade e deplorade inte version 3.10 e no varès di jessi plui doprade. Doprâ invezit lis clâfs “work-day-monday”, “work-day-tuesday” e vie indenant.)

en: Previous Evolution version
fur: Version precedente di Evolution

en: The most recently used version of Evolution, expressed as “major.minor.micro”. This is used for data and settings migration from older to newer versions.
fur: La version doprade plui resinte di Evolution, esprimude come “pluigrant.pluipiçul.micro”. Cheste e je doprade pe migrazion dai dâts e des impostazions des vecjis versions a chês gnovis.

en: List of disabled plugins
fur: Liste dai plugin disabilitâts

en: The list of disabled plugins in Evolution
fur: La liste dai plugins disabilitâts in Evolution

en: The window’s X coordinate
fur: La coordenade X pal barcon

en: The window’s Y coordinate
fur: La coordenade Y pal barcon

en: The window’s width in pixels
fur: La largjece dal barcon in pixel

en: The window’s height in pixels
fur: La altece dal barcon in pixel

en: Whether the window is maximized
fur: Indiche se il barcon al è slargjât

en: GNOME Calendar’s calendar import done
fur: Importazion dal calendari di “Calendari GNOME” completade

en: Whether calendar from GNOME Calendar has been imported or not
fur: Indiche se la importazion dal calendari di Calendari GNOME e je stade eseguide o no

en: GNOME Calendar’s tasks import done
fur: Importazion ativitâts di Calendari GNOME completade

en: Whether tasks from GNOME Calendar have been imported or not
fur: Indiche se la importazion des ativitâts di Calendari GNOME e je stade eseguide o no

en: Check whether Evolution is the default mailer
fur: Controle se Evolution al è il gjestôr di pueste predefinît

en: Every time Evolution starts, check whether or not it is the default mailer.
fur: Ogni volte che Evolution al partìs, controle se al è o no il gjestôr di pueste predefinît.

en: Default charset in which to compose messages
fur: Cumbinazion di caratars predefinide par scrivi i messaçs

en: Default charset in which to compose messages. Uses UTF-8, if not set.
fur: Cumbinazion di caratars predefinide par scrivi i messaçs. Se no stabilide, al ven doprât UTF-8.

en: Comma-separated names of the editor to prefer in the message composer
fur: Nons separâts di virgulis dai editôrs di preferî intal compositôr di messaçs

en: If the name doesn’t correspond to any known editor, then the built-in WebKit editor is used. The mode is optional, in which case the editor is used for all the modes it supports. Modes are “plain”, “html”, "markdown-plain", "markdown-html" and "markdown". Example values: “webkit” (to use WebKit for plain and html), “plain:first-editor,html:second-editor” (to use “first-editor” for the “plain” and “second-editor” for “html”)
fur: Se il non nol corispuint a nissun editôr cognossût, alore al vignarà doprât l'editôr integrât in WebKit. La modalitât e je opzionâl, in chel câs l'editôr al vignarà doprât par dutis lis modalitâts che al supuarte. Lis modalitâts a son “plain”, “html”, “markdown-plain”, “markdown-html” e “markdown”. Valôrs di esempli: “webkit” (par doprâ WebKit par test sempliç e html), “plain:prin-editôr, html:secont-editôr” (par doprâ “prin-editôr” pal “test sempliç” e “secont-editôr” pal “html”)

en: Path where picture gallery should search for its content
fur: Percors dulà la galarie di imagjins e varès di cirî il so contignût

en: This value can be an empty string, which means it’ll use the system Picture folder, usually set to ~/Pictures. This folder will be also used when the set path is not pointing to the existent folder
fur: Chest valôr al pues jessi une stringhe vueide, che al significhe che e vignarà doprade la cartele Imagjins di sisteme, di solit metude a ~/Imagjins. Cheste cartele e je ancje doprade cuant che il percors stabilît nol ponte a une cartele esistent

en: Spell check inline
fur: Control ortografic in linie

en: Draw spelling error indicators on words as you type.
fur: Mostre i erôrs di ortografie des peraulis intant che si scrîf.

en: Automatic link recognition
fur: Ricognossiment automatic colegament

en: Recognize links in text and replace them.
fur: Ricognòs i colegaments tal test e ju sostituìs.

en: Automatic emoticon recognition
fur: Ricognossiment automatic musutis

en: Recognize emoticons in text and replace them with images or Unicode characters.
fur: Ricognòs lis musutis tal test e lis sostituìs cun lis imagjins o cui caratars Unicode.

en: Unicode emoticons
fur: Musutis Unicode

en: Use Unicode characters for emoticons.
fur: Dopre i caratars Unicode pes musutis.

en: Attribute message
fur: Messaç di atribuzion

en: The text that is inserted when replying to a message, attributing the message to the original author
fur: Il test di inserî cuant che si rispuint a un messaç, atribuint il messaç al autôr origjinâl

en: Forward message
fur: Messaç par mandâ indenant

en: The text that is inserted when forwarding a message, saying that the forwarded message follows
fur: Il test di inserî cuant che si mande indenant un messaç, a indicâ che ce che al ven dopo al è il messaç mandât indenant

en: Original message
fur: Messaç origjinâl

en: The text that is inserted when replying to a message (top posting), saying that the original message follows
fur: Il test di inserî cuant che si rispuint a un messaç (publicant insom), a indicâ che ce che al ven dopo al è il messaç origjinâl

en: Group Reply replies to list
fur: Rispueste di grup a rispuint ae liste

en: Instead of the normal “Reply to All” behaviour, this option will make the “Group Reply” toolbar button try to reply only to the mailing list through which you happened to receive the copy of the message to which you’re replying.
fur: Cheste opzion e fâs in mût che, al puest dal normâl compuartament “Rispuint a ducj”, il pulsant te sbare dai struments “Rispueste di grup” al ciri di rispuindi dome ae “mailing list” cu la cuâl e je stade ricevude copie dal messaç che si sta rispuindint.

en: Put the cursor at the bottom of replies
fur: Met il cursôr insot ae fin des rispuestis

en: Users get all up in arms over where the cursor should go when replying to a message. This determines whether the cursor is placed at the top of the message or the bottom.
fur: I utents a barufin sul dulà che si scugne lâ a scrivi lis rispuestis ai messaçs. Cheste clâf e determine se il cursôr al è plaçât insom o ae fin dal messaç di rispueste.

en: Always request read receipt
fur: Domande simpri ricevude di leture

en: Whether a read receipt request gets added to every message by default.
fur: Indiche se une domande di ricezion e leture e à di vegni zontade a ogni messaç in mût predefinît.

en: Always request Delivery Status Notification
fur: Domande simpri la notifiche di stât de consegne

en: Whether a Delivery Status Notification request gets added to every message by default.
fur: Indiche se une richieste di notifiche dal stât di consegne e à di vignî zontade a ogni messaç in mût predefinît.

en: What mode open the composer with
fur: In ce modalitât vierzi il compositôr

en: Spell checking languages
fur: Leghis control ortografic

en: List of dictionary language codes used for spell checking.
fur: Liste dai codiçs di lenghe dai dizionaris doprâts pal control ortografic.

en: List of recently used spell checking languages
fur: Liste di lenghis pal control ortografic dopradis di resint

en: List of dictionary language codes used for spell checking, which had been used recently.
fur: Liste di codiçs di lenghe dai dizionaris doprâts pal control ortografic, che a son stâts doprâts di resint.

en: How many recently used spell checking languages to remember
fur: Tropis lenghis pal control ortografic dopradis di resint di visâsi

en: Show “Bcc” field when sending a mail message
fur: Mostre il cjamp “Ccp” cuant che si invie un messaç di pueste

en: Show the “Bcc” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
fur: Mostre il cjamp “Ccp” cuant che si invie un messaç di pueste. Chest al è controlât dal menù Viodude cuant che al ven sielt un account di pueste.

en: Show “Cc” field when sending a mail message
fur: Mostre il cjamp “Cc” cuant che si invie un messaç di pueste

en: Show the “Cc” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
fur: Mostre il cjamp “Cc” cuant che si invie un messaç di pueste. Chest al è controlât dal menù Viodude cuant che al ven sielt un account di pueste.

en: Show “From” override field when sending a mail message
fur: Mostre il cjamp “Di” cuant che si invie un messaç di pueste

en: Show the “From” override field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
fur: Mostre il cjamp “Di” cuant che si invie un messaç di pueste. Chest al è controlât dal menù Viodude cuant che al ven sielt un account di pueste.

en: Show “Reply To” field when sending a mail message
fur: Mostre il cjamp “Rispuint a” cuant che si invie un messaç di pueste

en: Show the “Reply To” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
fur: Mostre il cjamp “Rispuint a” cuant che si invie un messaç di pueste. Chest al è controlât dal menù Viodude cuant che al ven sielt un account di pueste.

en: Show “From” field when posting to a newsgroup
fur: Mostre il cjamp “Di” cuant che si publiche suntun newsgroup

en: Show the “From” field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
fur: Mostre il cjamp “Di” cuant che si publiche suntun newsgroup. Chest al è controlât dal menù Viodude cuant che al ven sielt un account di news.

en: Show “Reply To” field when posting to a newsgroup
fur: Mostre il cjamp “Rispuint a” cuant che si publiche suntun newsgroup

en: Show the “Reply To” field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
fur: Mostre il cjamp “Rispuint a” cuant che si publiche suntun newsgroup. Chest al è controlât dal menù Viodude cuant che al ven sielt un account di news.

en: Digitally sign replies when the original message is signed
fur: Firme in digjitâl lis rispuestis cuant che il messaç origjinâl al è firmât

en: Automatically enable PGP or S/MIME signatures when replying to a message which is also PGP or S/MIME signed.
fur: Abilite in automatic lis firmis PGP o S/MIME cuant che si rispuint a un messaç che al è firmât cun PGP o S/MIME.

en: Encode filenames in an Outlook/GMail way
fur: Codifiche i nons dai file inte maniere di Outlook/GMail

en: Encode filenames in the mail headers same as Outlook or GMail do, to let them display correctly filenames with UTF-8 letters sent by Evolution, because they do not follow the RFC 2231, but use the incorrect RFC 2047 standard.
fur: Codifiche i non sai file intes intestazions de pueste inte stesse maniere di Outlook o GMail, par permeti a chescj programs di mostrâ ben i nons dai file, cun letaris UTF-8, inviâts di Evolution. Chest parcè che chei programs no son conformis al RFC 2231, ma a doprin invezit il standard RFC 2047 no just.

en: Send messages through Outbox folder
fur: Invie messaçs midiant la cartele "In jessude"

en: Always save messages to Outbox folder when sending, to let a user choose when the messages should be sent.
fur: Salve simpri i messaçs te cartele "In jessude" cuant che si invie, par lassâ decidi al utent cuant inviâju.

en: How long to delay Outbox flush when sending messages through Outbox folder
fur: Trop intardâ il fâ lâ fûr di "In jessude" cuant che si invie messaçs midiant la cartele “In jessude”

en: A delay, in minutes, to wait for the Outbox folder flush. Less than 0 means never flush, 0 means immediately, the rest is the delay interval in minutes.
fur: Un ritart, in minûts, di spietâ par fâ lâ fûr la cartele “In jessude”. Mancul di 0 al significhe mai fâ lâ fûr, 0 al significhe fâ lâ fûr daurman, il rest e je la dade in minûts dal ritart.

en: Include signature in new messages only
fur: Inclût firme dome tai gnûfs messaçs

en: Include selected signature only for new messages, but have no signature added for Replies or Forwards.
fur: Inclût la firme selezionade dome pai gnûfs messaçs, ma no sta meti firmis pes rispuestis o pai messaçs mandadâts indenant.

en: Put personalized signatures at the top of replies
fur: Met lis firmis personalizadis insom, prime des rispuestis

en: Users get all up in arms over where their signature should go when replying to a message. This determines whether the signature is placed at the top of the message or the bottom.
fur: I utents a barufin sul dulà che si scugne lâ a scrivi lis firmis tes rispuestis ai messaçs. Cheste clâf e determine se la firme e je plaçade insom o ae fin dal messaç di rispueste.

en: Do not add signature delimiter
fur: No zontâ delimitadôr di firme

en: Set to TRUE in case you do not want to add signature delimiter before your signature when composing a mail.
fur: Met a VÊR tal câs che no si vedi voie di un delimitadôr di firme prime de firme cuant che si scrîf une e-mail.

en: Keep original message signature in replies
fur: Ten la firme dal messaç origjinâl tes rispuestis

en: When set to TRUE, keep original message signature in replies, otherwise strip the signature and everything below it when replying to the message.
fur: Se metût a VÊR, ten la firme dal messaç origjinâl intes rispuestis, in cas contrari, cuant che si rispuint al messaç, gjave la firme e dut ce che i sta sot.

en: Ignore list Reply-To:
fur: Ignorâ il "Rispuint a:" ae liste

en: Some mailing lists set a Reply-To: header to trick users into sending replies to the list, even when they ask Evolution to make a private reply. Setting this option to TRUE will attempt to ignore such Reply-To: headers, so that Evolution will do as you ask it. If you use the private reply action, it will reply privately, while if you use the “Reply to List” action it will do that. It works by comparing the Reply-To: header with a List-Post: header, if there is one.
fur: Cualchi mailing list e stabilìs une intestazion Rispuint-A: par imbroiâ i utents intal spedî rispuestis ae liste, ancje cuant che lôr a domandin a Evolution di inviâ une rispueste privade. Metint cheste opzion a VÊR si cirarà di ignorâ chestis intestazions Rispuint-A:, cussì che Evolution al fasi ce che i si domande. Se si dopre la azion di rispueste privade, al rispuindarà in maniere privade, invezit se si dopre la azion “Rispuint ae liste” al rispuindarà ae liste. Al funzione confrontant la intestazion Rispuint-A: cuntune intestazion List-Post:, se 'ndi esist une.

en: List of localized “Re”
fur: Liste dal “Re” tradot

en: Comma-separated list of localized “Re” abbreviations to skip in a subject text when replying to a message, as an addition to the standard “Re” prefix. An example is “SV,AV”.
fur: Liste separade di virgule des abreviazions tradotis dal “Re” di saltâ intun sogjet dal test cuant che si rispuint a un messaç, in zonte al prefìs comun “Re”. Un esempli al è “SV,AV”.

en: List of localized “Re” separators
fur: Liste di separadôrs di “Re” tradots

en: A list of localized “Re” separators, used to skip in a subject text when replying to a message, as an addition to the standard “:” and the Unicode “︰” separators.
fur: Liste di separadôrs di “Re” tradots, doprade par saltâ intun test ogjet cuant che si rispuint a un messaç, come une zonte ai separadôrs standard “:” e Unicode “︰”.

en: Use localized “Fwd”/“Re” in message Subject
fur: Doprâ “Fwd”/“Re” localizâts tal ogjet dal messaç

en: When set to true, uses localized “Fwd”/“Re” in message Subject on reply and forward as provided by current locale translation, otherwise uses unlocalized version.
fur: Cuant che al è metût a vêr, al dopre la version localizade di “Fwd”/“Re” (“MI”/“Risp”) intal Ogjet dal messaç ae rispueste e ae mandade indenant, come specificât de traduzion locâl atuâl, se no al dopre la version no localizade.

en: Number of characters for wrapping
fur: Numars di caratars par lâ a gnove rie

en: Will autowrap lines after given number of characters.
fur: Al larà a gnove rie dopo il numar di caratars specificâts.

en: Number of To and CC recipients to ask “prompt-on-many-to-cc-recips” from
fur: Numar di destinataris di A e Cc di domandâ di “prompt-on-many-to-cc-recips”

en: When to ask, when the number of To and CC recipients reaches this value.
fur: Cuant domandâ: cuant il numar di destinataris A e Cc al rive al chest valôr.

en: Whether to always show main toolbar
fur: Indiche se mostrâ simpri la sbare dai struments principâl

en: If set to “true”, the main toolbar will be visible.
fur: Se metude a “true” la sbare dai struments principâl e sarà visibile.

en: Whether to always show edit toolbar
fur: Indiche se mostrâ simpri la sbare dai struments di modifiche

en: If set to “true”, the edit toolbar will be visible.
fur: Se metude a “true” la sbare dai struments di modifiche e sarà visibile.

en: Whether to always show Sign and Encrypt buttons on the toolbar
fur: Indiche se mostrâ simpri i botons Firme e Cifre su la sbare dai struments

en: If set to “true”, the Sign and Encrypt buttons for either PGP or S/MIME are always shown in the composer’s toolbar. Otherwise they are shown only when being used.
fur: Se metude a “true”, i botons Firme e Cifre sedi par PGP o S/MIME a saran simpri mostrâts te sbare dai struments dal compositôr. Se no a saran mostrâts nome cuant che si ju dopre.

en: Wrap quoted text in replies
fur: Justâ lis riis dal test citât tes rispuestis

en: If set to “true” quoted text in replies will be wrapped.
fur: Se metude a “true” lis riis dal test citât tes rispuestis a vignaran justadis.

en: Paste plain text as preformatted
fur: Tache il test sempliç come pre-formatât

en: When set, paste a plain text into the composer body as Preformatted paragraph. When not set, paste it as Normal paragraph.
fur: Se stabilît, tu tachis un test sempliç intal cuarp di composizion come paragraf pre-formatât. Se no stabilît, tu lu tachis come paragraf normâl.

en: Convert UTC time in reply credits to local time
fur: Fâs deventâ la ore UTC tai credits de rispueste in ore locâl

en: Whether the time in reply credits should be converted to local time when it’s in UTC in the message.
fur: Indiche se la ore tai credits de rispueste e à di jessi convertide in ore locâl cuant che tal messaç e sta in UTC.

en: Convert time in reply credits to local time
fur: Fâs deventâ la ore tai credits de rispueste in ore locâl

en: Whether the time in reply credits should be converted to local time. This converts any time, not only UTC times, for which “composer-reply-credits-utc-to-localtime” can be used.
fur: Indiche se la ore tai credits de rispueste e à di jessi convertide in ore locâl. Chest al convertìs dutis lis oris, no nome lis oris in UTC, là che al è pussibil doprâ “composer-reply-credits-utc-to-localtime”.

en: Use user date format in reply credits
fur: Dopre il formât di date dal utent tai credits de rispueste

en: Whether the date in reply credits should be shown in the user date format. If unset, shows the header value from the original message.
fur: Indiche se la date/ore tai credits di rispueste e à di sei mostrade tal formâ di date/ore locâl. Se nol è stabilît, mostre il valôr de intestazion dal messaç origjinâl.

en: Mark replied to messages as read
fur: Segne i messaçs che si à rispuindût come lets

en: When replying to a message and marking it as being replied to, then whether also mark it as read.
fur: Cuant che si rispuint a un messaç e si lu segne come rispuindût, alore indiche ancje se segnâlu come let.

en: Whether start Plain Text composer with Preformatted paragraph mode
fur: Indiche se fâ partî il composidôr di Test sempliç cun la modalitât di paragraf pre-formatât

en: When set to true, new Plain Text messages will have preselected Preformatted paragraph mode. The Normal paragraph mode will be used when set to false.
fur: Cuant che al è metût a vêr, i gnûfs messaçs a test sempliç a varan une modalitât di paragraf pre-formatât za selezionade prime. La modalitât paragraf normâl e vignarà doprade cuant che al è metût a fals.

en: Whether to obey Content-Disposition:inline message header hint
fur: Indiche se rispietâ il sugjeriment de intestazion Content-Disposition:inline

en: Set to “false” to block automatic display of attachments with Content-Disposition: inline.
fur: Met a “false” par blocâ la viodude automatiche des zontis cun Content-Disposition: inline.

en: Save file format for drag-and-drop operation
fur: Formât dal file di salvament pes operazions strissine-e-mole (drag-and-drop)

en: Can be either “mbox” or “pdf”.
fur: A puedin jessi “mbox” o “pdf”.

en: Show image animations
fur: Mostre lis animazions des imagjins

en: Enable animated images in HTML mail. Many users find animated images annoying and prefer to see a static image instead.
fur: Abilite lis imagjins animadis inte pueste in HTML. Une vore di utents lis cjatin fastidiosis e a preferissin viodi une imagjin ferme.

en: Enable or disable type ahead search feature
fur: Abilite o disabilite la funzionalitât di ricercje intant che si scrîf

en: Enable the side bar search feature to allow interactive searching of folder names.
fur: Abilite la funzion di ricercje tal ricuadri laterâl, permetint di cirî in maniere interative tai nons des cartelis.

en: Enable or disable magic space bar
fur: Abilite o disabilite la sbare di spazi magjiche

en: Enable this to use Space bar key to scroll in message preview, message list and folders.
fur: Abilitâ cheste clâf par doprâ il tast sbare di spazi par scori te anteprime dal messaç, te liste dai messaçs e tes cartelis.

en: Enable to use a similar message list view settings for all folders
fur: Abilitâ par doprâ une impostazion di viodude liste messaçs similâr par dutis lis cartelis

en: Enable to use a similar message list view settings for all folders.
fur: Abilitâ par doprâ une impostazion di viodude liste messaçs similâr par dutis lis cartelis.

en: Enable to use the same search settings for all folders
fur: Abilitâ par doprâ lis stessis impostazions di ricercje par dutis lis cartelis

en: This is considered only in combination with the 'global-view-setting'.
fur: Chest al ven considerât dome in cumbinazion cun 'global-view-setting'.

en: Mark citations in the message “Preview”
fur: Segne lis citazions te anteprime dal messaç

en: Mark citations in the message “Preview”.
fur: Segne lis citazions te anteprime dal messaç.

en: Citation highlight color
fur: Colôr de citazion

en: Citation highlight color.
fur: Colôr de citazion.

en: Enable/disable caret mode
fur: Abilite/disabilite modalitât a cursôr

en: Enable caret mode, so that you can see a cursor when reading mail.
fur: Abilite la modalitât a cursôr, in maniere di mostrâ il cursôr intant che si lei la pueste.

en: Default charset in which to display messages
fur: Cumbinazion di caratars predefinide par mostrâ i messaçs

en: Default charset in which to display messages.
fur: Cumbinazion di caratars predefinide par mostrâ i messaçs.

en: Automatically load images for HTML messages over HTTP
fur: Cjarie in automatic lis imagjins tai messaçs HTML vie HTTP

en: Show notification about missing remote content
fur: Mostre une notifiche sul contignût esterni che al mancje

en: When the message preview shows a message which requires to download remote content, while the download is not allowed for the user or the site, then show a notification about it on top of the preview panel.
fur: Cuant il messaç di anteprime al mostre un messaç che al domande di discjariâ contignûts esternis, ma se il discjariament no è permetût pal utent o pal sît alore, parsore dal ricuadri di anteprime, e vignarà mostrade une notifiche in merit.

en: Show Animations
fur: Mostre animazions

en: Show animated images as animations.
fur: Mostre lis imagjins animadis come animazions.

en: Show all message headers
fur: Mostre dutis lis intestazions dal messaç

en: Show all the headers when viewing a messages.
fur: Mostre dutis lis intestazions cuant che al ven mostrât un messaç.

en: List of headers to show when viewing a message.
fur: Liste des intestazions di mostrâ cuant che si mostre un messaç.

en: Each header is represented as a pair: the header name, and a boolean indicating whether the header is enabled. Disabled headers are not shown when viewing a message, but are still listed in Preferences.
fur: Ogni intestazion e je rapresentade come cubie: il non de intestazion e un valôr boolean che al indiche se la intestazion e je abilitade. Lis intestazions disabilitadis no vegnin mostradis cuant che si mostre un messaç, ma a son ancjemò listadis tes preferencis.

en: Show photo of the sender
fur: Mostre la foto dal mitent

en: Show the photo of the sender in the message reading pane.
fur: Mostre la foto dal mitent tal ricuadri di leture dal messaç.

en: Search libravatar.org for photo of the sender
fur: Cîr su libravatar.org pe foto dal mitent

en: Allow searching also at libravatar.org for photo of the sender.
fur: Permet di cirî ancje su libravatar.org pe foto dal mitent.

en: Mark as Seen after specified timeout
fur: Segne come let dopo un timp specificât

en: Mark as Seen after specified timeout.
fur: Segne come let dopo un timp specificât.

en: Mark as Seen always after specified timeout
fur: Segne come let simpri dopo un timp specificât

en: If set to true, the selected message will be set as unread after the timeout also after the folder change.
fur: Se metude a vêr, il messaç selezionât al sarà segnât come no let dopo il timp specificât e ancje dopo la modifiche de cartele.

en: Timeout for marking messages as seen
fur: Timp daspò il cuâl segnâ i messaçs come lets

en: Timeout in milliseconds for marking messages as seen.
fur: Timp di spiete in miliseconts daspò il cuâl segnâ i messaçs come lets.

en: Show Attachment Bar
fur: Mostre sbare zontis

en: Show Attachment Bar below the message preview pane when the message has attachments.
fur: Mostre la sbare des zontis sot dal ricuadri di anteprime dal messaç cuant che il messaç al à zontis.

en: Sender email-address column in the message list
fur: Colone direzion e-mail dal mitent te liste dai messaçs

en: Show the email-address of the sender in a separate column in the message list.
fur: Mostre la direzion e-mail dal mitent intune colone separade te liste dai messaçs.

en: Show deleted messages in the message-list
fur: Mostre i messaçs eliminâts te liste messaçs

en: Show deleted messages (with a strike-through) in the message-list.
fur: Mostre i messaçs eliminâts (cuntune rie sore) te liste dai messaçs.

en: Show junk messages in the message-list
fur: Mostre i messaçs malvolûts te liste messaçs

en: Show junk messages (with a red strike-through) in the message-list.
fur: Mostre i messaçs malvolûts (cuntune rie rosse sore) te liste dai messaçs.

en: Enable Unmatched search folder
fur: Abilite cartele di ricercje no corispondents

en: Enable Unmatched search folder within Search Folders. It does nothing if Search Folders are disabled.
fur: Abilite la cartele di ricercje no corispondents dentri des cartelis di ricercje. Nol sucêt nuie se lis cartelis di ricercje a son disabilitadis.

en: Hides the per-folder preview and removes the selection
fur: Plate la antemprime par-cartele e gjave la selezion

en: This key is read only once and reset to “false” after read. This unselects the mail in the list and removes the preview for that folder.
fur: Cheste clâf e ven lete une volte sole e metude a FALSE daspò la leture. Chest al gjave la selezion de pueste te liste e al gjave la anteprime di chê cartele.

en: Height of the message-list pane
fur: Altece dal ricuadri liste messaçs

en: Height of the message-list pane.
fur: Altece dal ricuadri liste messaçs.

en: Whether message headers are collapsed in the user interface
fur: Indiche se lis intestazions dai messaçs a son strenzudis te interface utent

en: Width of the message-list pane
fur: Largjece dal ricuadri liste messaçs

en: Width of the message-list pane.
fur: Largjece dal ricuadri liste messaçs.

en: Layout style
fur: Stîl disposizion

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the message list. “0” (Classic View) places the preview pane below the message list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the message list.
fur: Il stîl di disposizion al determine dulà plaçâ il ricuadri di anteprime in relazion ae liste dai messaçs. Cun “0” (viodude classiche) si place il ricuadri di anteprime juste sot de liste dai messaçs, cun “1” (viodude verticâl) si place il ricuadri in bande ae liste.

en: Variable width font
fur: Caratar a largjece variabile

en: The variable width font for mail display.
fur: Il caratar a largjece variabile pe viodude de pueste.

en: Terminal font
fur: Caratar dal terminâl

en: The terminal font for mail display.
fur: Il caratar di terminâl pe viodude de pueste.

en: Use custom fonts
fur: Dopre caratars personalizâts

en: Use custom fonts for displaying mail.
fur: Dopre i caratars personalizâts par mostrâ la pueste.

en: Compress display of addresses in TO/CC/BCC
fur: Strenç la viodude des direzions in A/CC/CCP

en: Compress display of addresses in TO/CC/BCC to the number specified in address_count.
fur: Strenç la viodude des direzions in A/CC/CCP al numar specificât te clâf address_count.

en: Number of addresses to display in TO/CC/BCC
fur: Numar di direzions di mostrâ in A/CC/CCP

en: This sets the number of addresses to show in default message list view, beyond which a “...” is shown.
fur: Cheste clâf a stabilìs il numar di direzions di mostrâ te viodude a liste messaçs predefinide, daspò il cuâl al ven mostrât un “...”.

en: Show mails in headers part of the message preview when name is available
fur: Mostre la pueste te part des intestazions de anteprime dal messaç cuant che il non al è disponibil

en: When set to false, the mail addresses which contain both the name and the email parts in headers like To/Cc/Bcc will be shown only with the name part, without the actual email, with the name made clickable.
fur: Cuant che al è metût a fals, lis direzions mail, che a contegnin sedi il non che lis parts e-mail intes intestazions come A/Cc/Ccp, a vignaran mostradis dome cu la part dal non, cence la e-mail atuâl; sul non si pues fâ clic.

en: Thread the message-list based on Subject
fur: Liste par discussions basadis sul ogjet

en: Whether or not to fall back on threading by subjects when the messages do not contain In-Reply-To or References headers.
fur: Indiche se tornâ o no al grup des discussions in base ai ogjets dai discors se i messaçs no àn lis intestazions In-Rispueste-A o Riferiments.

en: Default value for thread expand state
fur: Valôr predefinît pal stât pandût de discussion

en: This setting specifies whether the threads should be in expanded or collapsed state by default. Evolution requires a restart.
fur: Cheste impostazion e specifiche se fâ vê in mût predefinît aes discussions il stât pandût o strenzût. Par aplicâle si scugne tornâ a inviâ Evolution.

en: Whether sort threads based on latest message in that thread
fur: Indiche se meti in ordin lis discussions in base al ultin messaç te discussion

en: This setting specifies whether the threads should be sorted based on latest message in each thread, rather than by message’s date. Evolution requires a restart.
fur: Cheste impostazion e specifiche se meti in ordin lis discussion in base al ultin messaç in ogni discussion, invezit che pe date dal messaç. Par aplicâle si scugne tornâ a inviâ Evolution.

en: Whether sort thread children always ascending
fur: Indiche se meti in ordin simpri in mût cressint lis discussion fiis

en: This setting specifies whether the thread children should be sorted always ascending, rather than using the same sort order as in the thread root level.
fur: Cheste impostazion e specifiche se ordenâ simpri in mût cressint lis discussions fiis, invezit che doprâ il stes ordenament de discussion tal nivel lidrîs.

en: Whether to compress thread level
fur: Indiche se comprimi i nivei des discussions

en: Set to true to compress thread levels for flat conversations, to make the level not so deep.
fur: Met a vêr par comprimi i nivei des discussions pes conversazions plachis, in mût di no rindi i nivei masse profonts.

en: Sort accounts alphabetically in a folder tree
fur: Ordene i account in maniere alfabetiche intun arbul di cartelis

en: Tells how to sort accounts in a folder tree used in a Mail view. When set to true accounts are sorted alphabetically, with an exception of On This Computer and Search folders, otherwise accounts are sorted based on an order given by a user
fur: Indiche cemût ordenâ i account intun arbul di cartelis doprât intune viodude Pueste. Se metût a VÊR i account a vegnin ordenâts in mût alfabetic cu la ecezion des cartelis Ricercje e Su chest computer. In câs contrari i account a vegnin ordenâts secont un criteri indicât dal utent

en: Log filter actions
fur: Azions di filtrament dai regjistris

en: Log filter actions to the specified log file.
fur: Azions di filtrament sul file di regjistri specificât.

en: Logfile to log filter actions
fur: File regjistri par regjistrâ azions filtris

en: If not set, or being “stdout”, then the logging is done to stdout, instead to a file.
fur: Se no stabilît, o mandât su “stdout”, alore la scriture dal regjistri e ven fate sul stdout, invezit che suntun file.

en: Flush Outbox after filtering
fur: Disvuede la cartele "In jessude" dopo il filtrament

en: Whether to flush Outbox after filtering is done. Outbox flush will happen only when there was used any “Forward to” filter action and approximately one minute after the last action invocation.
fur: Indiche se disvuedâ la cartele “In jessude” dopo vê fat il filtrament. Chest al sucedarà dome cuant che e je stade doprade cualsisei azion di filtri “Mande indenant a” e pressapôc un minût dopo la ultime invocazion de azion.

en: Default forward style
fur: Stîl par mandâ indenant predefinît

en: Default reply style
fur: Stîl predefinît de rispueste

en: Forward and reply attribution language tag, like en_US. Empty string means to use the same language as the user interface.
fur: La etichete de lenghe di atribuzion par rispuindi o mandâ indenant, come p.e. en_US. Une stringhe vueide e significhe che si dopre la stesse lenghe de interface utent.

en: Prompt on send when using key accelerator (Ctrl+Enter)
fur: Visâ cuant che si invie doprant la scurte di tastiere (Ctrl+Enter)

en: Prompt the user when he or she tries to send a message with a key accelerator.
fur: Visâ l'utent cuant che si cîr di inviâ un messaç cuntune scurte di tastiere.

en: Prompt on empty subject
fur: Visâ cuant che l'ogjet al è vueit

en: Prompt the user when he or she tries to send a message without a Subject.
fur: Visâ l'utent cuant che si cîr di inviâ un messaç cence ogjet.

en: Prompt when emptying the trash
fur: Visâ cuant che si disvuede la scovacere

en: Prompt the user when he or she tries to empty the trash.
fur: Visâ l'utent cuant che si cîr di disvuedâ la scovacere.

en: Prompt when user expunges
fur: Visâ l'utent cuant che al nete vie alc

en: Prompt the user when he or she tries to expunge a folder.
fur: Visâ l'utent cuant che si cîr di netâ une cartele.

en: Prompt when user calls Empty Junk
fur: Visâ l'utent cuant che al clame la funzion Disvuede Malvolûts

en: Prompt the user when he or she tries to Empty a Junk folder.
fur: Visâ l'utent cuant che si cîr di disvuedâ une cartele di pueste malvolude.

en: Prompt when user marks message as Junk
fur: Visâ l'utent cuant che al segne un messaç com malvolût

en: Prompt the user when he or she tries to mark a message as Junk.
fur: Visâ l'utent cuant che al cîr di segnâ un messaç tant che malvolût.

en: Prompt before sending to recipients not entered as mail addresses
fur: Visâ prime di inviâ a destinataris no inserîts come direzions di pueste

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are trying to send a message to recipients not entered as mail addresses
fur: Abilite/disabilite il visâ ripetût plui voltis che si cîr di inviâ un messaç a destinataris no inserîts come direzions di pueste

en: Prompt when user only fills Bcc
fur: Visâ l'utent cuant che si compile dome il cjamp Ccp

en: Prompt when user tries to send a message with no To or Cc recipients.
fur: Visâ cuant che l'utent al cîr di inviâ un messaç cence destinataris A: o CC:.

en: Prompt when user tries to send unwanted HTML
fur: Visâ cuant che l'utent al cîr di inviâ HTML malvolût

en: Prompt when user tries to send HTML mail to recipients that may not want to receive HTML mail.
fur: Vise cuant che l'utent al cîr di inviâ pueste in HTML a destinataris che podaressin no volêle ricevi.

en: Prompt when user tries to open 10 or more messages at once
fur: Vise l'utent cuant che al cîr di vierzi 10 o plui messaçs adun

en: If a user tries to open 10 or more messages at one time, ask the user if they really want to do it.
fur: Se un utent al cîr di vierzi 10 o plui messaç intune volte, domande se al è sigûr di ce che al sta fasint.

en: Prompt while marking multiple messages
fur: Visâ cuant che si segnin plui messaçs

en: Enable or disable the prompt whilst marking multiple messages.
fur: Abilite o disabilte il visâ cuant che plui messaçs a vegnin segnâts.

en: Prompt when deleting messages in search folder
fur: Visâ cuant che si eliminin messaçs in cartelis di ricercje

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that deleting messages from a search folder permanently deletes the message, not simply removing it from the search results.
fur: Al abilite o disabilite il visâ ripetût cuant che, eliminant messaçs di une cartele di ricercje, si elimine par simpri il messaç, invezit di gjavâlu dai risultâts de ricercje.

en: Asks whether to copy a folder by drag &amp; drop in the folder tree
fur: Domande se copiâ une cartele cul strissine-e-mole tal arbul des cartelis

en: Possible values are: “never” — do not allow copy with drag &amp; drop of folders in folder tree, “always” — allow copy with drag &amp; drop of folders in folder tree without asking, or “ask” — (or any other value) will ask user.
fur: I valôrs pussibii a son: “never” — nol permet di copiâ cul strissine-e-mole, “always” — al permet di copiâ cul strissine-e-mole lis cartelis tal arbul des cartelis cence domandâ, opûr “ask” — ( o cualsisei altri valôr) par domandâ al utent.

en: Asks whether to move a folder by drag &amp; drop in the folder tree
fur: Domande se spostâ une cartele cul strissine-e-mole tal arbul des cartelis

en: Possible values are: “never” — do not allow move with drag &amp; drop of folders in folder tree, “always” — allow move with drag &amp; drop of folders in folder tree without asking, or “ask” — (or any other value) will ask user.
fur: I valôrs pussibii a son: “never” — nol permet di spostâ cul strissine-e-mole lis cartelis tal arbul des cartelis, “always” — al permet di spostâ cul strissine-e-mole lis cartelis tal arbul des cartelis cence domandâ, opûr “ask” — ( o cualsisei altri valôr) par domandâ al utent.

en: Prompt when replying privately to list messages
fur: Visâ cuant che si rispuint in maniere privade ai messaçs di liste

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are sending a private reply to a message which arrived via a mailing list.
fur: Al disabilite/abilite il visâ ripetût che si sta inviant une rispueste privade a un messaç rivât vie mailing list.

en: Prompt when mailing list hijacks private replies
fur: Visâ cuant che la mailing list e disvie lis rispuestis privadis

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are trying sending a private reply to a message which arrived via a mailing list, but the list sets a Reply-To: header which redirects your reply back to the list
fur: Al disabilite/abilite il visâ ripetût che si sta cirint di inviâ une rispueste privade a un messaç che al è rivât vie mailing list, ma la liste e à stabilît la intestazion "Rispuint a:" che e torne a mandâ lis rispuestis ae stesse liste

en: Prompt when replying to many recipients
fur: Visâ cuant che si rispuint a plui destinataris

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are sending a reply to many people.
fur: Al disabilite/abilite il visâ ripetût che si sta inviant une rispueste a plui personis.

en: Prompt when switching composer format and the content needs to lose its formatting
fur: Visâ cuant che si cambie il formât dal compositôr e il contignût al à dibisugne di pierdi la sô formatazion

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are switching composer format and the content needs to lose its formatting.
fur: Al disabilite/abilite il visâ ripetût che si sta cambiant il formât dal compositôr e il contignût al scugne pierdi la sô formatazion.

en: Prompt when sending to many To and CC recipients
fur: Visâ cuant che si invie a plui destinataris A e Cc

en: Enable or disable the prompt when sending to many To and CC recipients. The “composer-many-to-cc-recips-num” defines the threshold.
fur: Abilite o disabilite il visâ cuant che si invie a plui destinataris A e CC. Il valôr “composer-many-to-cc-recips-num” al definìs il liminâr.

en: List of addresses, or even parts of addresses, which accept HTML
fur: Liste di direzions, o ancje parts di direzions, che a acetin HTML

en: It's a complementary option for “prompt-on-unwanted-html”, containing list of addresses, which accept HTML messages.
fur: E je une opzion complementâr par “prompt-on-unwanted-html”, che e conten une liste di direzions, che a acetin messaçs HTML.

en: Policy for automatically closing the message browser window when forwarding or replying to the displayed message.
fur: Politiche par sierâ in automatic il barcon dal esploradôr dai messaçs cuant che si mande indenant o si rispuint al messaç mostrât.

en: Empty Trash folders on exit
fur: Disvuede cartelis Scovacere ae jessude

en: Empty all Trash folders when exiting Evolution.
fur: Disvuede dutis lis cartelis Scovacere cuant che si jes di Evolution.

en: Minimum days between emptying the trash on exit
fur: Dîs minims tra il disvuedâ de scovacere ae jessude

en: Minimum time between emptying the trash on exit, in days.
fur: Timp minim tra il disvuedâ de scovacere ae jessude, in dîs.

en: Last time Empty Trash was run
fur: Ultime volte che e je stade disvuedade la scovacere

en: The last time Empty Trash was run, in days since January 1st, 1970 (Epoch).
fur: La ultime volte che e je stade disvuedade la scovacere, in dîs dal 1ⁿ di zenâr dal 1970 (Epoch).

en: Amount of time in seconds the error should be shown on the status bar.
fur: Timp in seconts par tignî mostrât l'erôr te sbare di stât.

en: Level beyond which the message should be logged.
fur: Nivel daspò il cuâl il messaç al varès di jessi regjistrât.

en: This can have three possible values. “0” for errors. “1” for warnings. “2” for debug messages.
fur: Chest al pues vê trê pussibii valôrs: “0” par erôrs, “1” pai avertiments, “2” pai messaçs di debug.

en: Show original “Date” header value.
fur: Mostre il valôr origjinâl de intestazion “Date”.

en: Show the original “Date” header (with a local time only if the time zone differs). Otherwise always show “Date” header value in a user preferred format and local time zone.
fur: Mostre il valôr origjinâl de intestazion “Date” (cuntune ore locâl nome se i fûs oraris a diferissin). In câs contrari mostre simpri il valôr de intestazion “Date” intun formât sielt dal utent e tal fûs orari locâl.

en: List of Labels and their associated colors
fur: Liste des etichetis e dai colôrs associâts

en: List of labels known to the mail component of Evolution. The list contains strings containing name:color where color uses the HTML hex encoding.
fur: Liste des etichetis notis al component di pueste di Evolution. La liste e ten stringhis dal gjenar NON:COLÔR, dulà che COLÔR al dopre la notazion esadecimâl dal HTML.

en: Check incoming mail being junk
fur: Control pueste malvolude in jentrade

en: Run junk test on incoming mail.
fur: Al eseguìs controi su pe pueste malvolude in jentrade.

en: Empty Junk folders on exit
fur: Disvuede cartele di pueste malvolude ae jessude

en: Empty all Junk folders when exiting Evolution.
fur: Disvuede dutis lis cartelis di pueste malvolude cuant che si jes di Evolution.

en: Minimum days between emptying the junk on exit
fur: Dîs minims tra lis eliminazions de pueste malvolude ae jessude

en: Minimum time between emptying the junk on exit, in days.
fur: Timp minim tra lis eliminazions de pueste malvolude ae jessude, in dîs.

en: Last time Empty Junk was run
fur: Ultime volte che e je stade eliminade la pueste malvolude

en: The last time Empty Junk was run, in days since January 1st, 1970 (Epoch).
fur: La ultime volte che e je stade eliminade la pueste malvolude, in dîs dal 1ⁿ di zenâr dal 1970 (Epoch).

en: The default plugin for Junk hook
fur: Il plugin predefinît pe pueste malvolude

en: This is the default junk plugin, even though there are multiple plugins enabled. If the default listed plugin is disabled, then it won’t fall back to the other available plugins.
fur: Chest al è il plugin predefinît pe pueste malvolude, ancje se ancje altris a fossin abilitâts. Se il plugin listât come predefinît al è disabilitât, alore no vignaran doprâts nancje chei altris plugin disponibii.

en: Determines whether to lookup in address book for sender email
fur: Determine se consultâ la rubriche pe e-mail dal mitent

en: Determines whether to lookup the sender email in address book. If found, it shouldn’t be a spam. It looks up in the books marked for autocompletion. It can be slow, if remote address books (like LDAP) are marked for autocompletion.
fur: Determine se consultâ la e-mail dal mitent te rubriche. Se al ven cjatât, nol varès di tratâsi di spam. La ricercje e ven fate tes rubrichis segnadis pal completament automatic. Al podarès jessi lent, se a vegnin segnadis pal completament automatic lis rubrichis esternis (come LDAP).

en: Determines whether to look up addresses for junk filtering in local address book only
fur: Determine se consultâ nome lis rubrichis locâi pes direzions di doprâ tal filtrament de pueste malvolude

en: This option is related to the key lookup_addressbook and is used to determine whether to look up addresses in local address book only to exclude mail sent by known contacts from junk filtering.
fur: Cheste opzion e je corelade ae clâf "lookup_addressbook" e e je doprade par determinâ se consultâ lis direzions nome te rubriche locâl, cussì di escludi, dai filtris di spam, la pueste inviade dai contats cognossûts.

en: Determines whether to use custom headers to check for junk
fur: Determine se doprâ intestazions personalizadis tal controlâ i malvolûts

en: Determines whether to use custom headers to check for junk. If this option is enabled and the headers are mentioned, it will be improve the junk checking speed.
fur: Determine se doprâ intestazions personalizadis tal controlâ i messaçs malvolûts. Se cheste opzion e je abilitade e lis intestazions a son nomenadis, e miore la velocitât di control dai malvolûts.

en: Custom headers to use while checking for junk.
fur: Intestazions personalizadis di doprâ intant che si controle i malvolûts.

en: Custom headers to use while checking for junk. The list elements are string in the format “headername=value”.
fur: Intestazions personalizadis di doprâ intant che al ven fat il control dai malvolûts. I elements de liste a son stringhis tal formât “nonintestazion=valôr”.

en: UID string of the default account.
fur: Stringhe UID dal account predefinît.

en: Save directory
fur: Cartele di salvament

en: Directory for saving mail component files.
fur: Cartele pal salvament dai files di components de pueste.

en: Save format
fur: Salve formât

en: Last used format when saving messages to file.
fur: L'ultin formât doprât par salvâ i messaçs su file.

en: Composer load/attach directory
fur: Cartele cjarie/zonte dal compositôr

en: Directory for loading/attaching files to composer.
fur: Cartele par cjariâ/zontâ files al compositôr.

en: Check for new messages on start
fur: Controle gnûfs messaçs al inviament

en: Whether to check for new messages when Evolution is started. This includes also sending messages from Outbox.
fur: Indiche se controlâ la presince di gnûfs messaçs al inviament di Evolution. Chest al inclût anche il spedî dai messaçs in "In jessude".

en: Check for new messages in all active accounts
fur: Controle gnûfs messaçs in ducj i account atîfs

en: Whether to check for new messages in all active accounts regardless of the account “Check for new messages every X minutes” option when Evolution is started. This option is used only together with “send_recv_on_start” option.
fur: Indiche se controlâ la presince di gnûfs messaçs al inviament di Evolution in ducj i account cence considerâ la opzion “Controlâ gnûfs messaçs ogni X minûts” dai singui account. Cheste opzion e je doprade nome adun cu la opzion “send_recv_on_start”.

en: Server synchronization interval
fur: Interval sincronizazion servidôr

en: Controls how frequently local changes are synchronized with the remote mail server. The interval must be at least 30 seconds.
fur: Al controle trop dispès che i cambiaments locâi a vegnin sincronizâts cul servidôr di pueste lontan. L'interval al à di sei di almancul 30 seconts.

en: Allow expunge in virtual folders
fur: Permet netisie intes cartelis virtuâls

en: Enables Expunge in virtual folders, which means that the Folder→Expunge will be callable in virtual folders, while the expunge itself will be done in all folders for all deleted messages within the virtual folder, not only for deleted messages belonging to the virtual folder.
fur: Abilite di fâ netisie intes cartelis virtuâls, che al significhe che Cartele→Nete al sarà pussibil clamâlu intes cartelis virtuâls, intant la netisie stesse e vignarà fate in dutis lis cartelis par ducj i messaçs eliminâts inte cartele virtuâl , no nome pai messaçs eliminâts che a apartegnin ae cartele virtuâl.

en: Inherit theme colors in HTML format
fur: Ereditâ colôrs dal teme in formât HTML

en: When enabled the theme colors for background, text and links are sent in resulting HTML formatted message.
fur: Cuant che al è abilitât i colôrs dal teme pal sfont, test e colegaments a vegnin alore inviâts intun messaç formatât in HTML.

en: An Archive folder for On This Computer folders.
fur: Une cartele di archivi pes cartelis "Su chest computer".

en: An Archive folder to use for Messages|Archive... feature when in an On This Computer folder.
fur: Une cartele di archivi di doprâ pe funzionalitât Messaçs|Archivi... cuant che tu sês intune cartele "Su chest computer".

en: Whether the To Do bar is visible in the main window
fur: Indiche se la sbare “Di fâ” e à di jessi visibile tal barcon principâl

en: Stores whether the To Do bar is visible in the main window.
fur: Al memorize se la sbare “Di fâ” e je visibile tal barcon principâl.

en: Width of the To Do bar in the main window
fur: Largjece de sbare “Di fâ” tal barcon principâl

en: Holds the width of the To Do bar for the main window.
fur: Al ten la largjece de sbare “Di fâ” pal barcon principâl.

en: Whether the To Do bar is visible in a sub-window
fur: Indiche se la sbare “Di fâ” e je visibile intun sot-barcon

en: Stores whether the To Do bar is visible in a sub-window.
fur: Al memorize se la sbare “Di fâ” e je visibile intun sot-barcon.

en: Width of the To Do bar in a sub-window
fur: Largjece de sbare “Di fâ” intun sot-barcon

en: Holds the width of the To Do bar for a sub-window.
fur: Al ten la largjece de sbare “Di fâ” par un sot-barcon.

en: Whether the To Do bar should show also completed tasks
fur: Indiche se la sbare “Di fâ” e à di mostrâ ancje lis ativitâts completadis

en: Stores whether the To Do bar should show also completed tasks.
fur: Al memorize se la sbare “Di fâ” e à di mostrâ ancje lis ativitâts completadis.

en: Whether the To Do bar should show also tasks without Due date
fur: Indiche se la sbare “Di fâ” e à di mostrâ ancje lis ativitâts cence date di scjadince

en: Stores whether the To Do bar should show also tasks without Due date.
fur: Al memorize se la sbare “Di fâ” e à di mostrâ ancje lis ativitâts cence date di scjadince.

en: How many days to show in the To Do bar
fur: Trops dîs mostrâ te sbare di Di Fâ

en: Values out of range are clamped to the boundary.
fur: I valôrs fûr dal interval a vegnin blocâts ai confins.

en: Show start up wizard
fur: Mostre il wizard di inviament

en: Whether show start up wizard when there is no mail account configured.
fur: Indiche se mostrâ il wizard di inviament cuant che nol è configurât nissun account e-mail.

en: Whether go to the previous message after message deletion
fur: Indiche se lâ al messaç precedent dopo vê eliminât un messaç

en: If set to true, goes to the previous message when the selected is deleted; or to the next message, when it’s set to false.
fur: Se metût a vêr, al va al messaç precedent cuant che chel selezionât al ven eliminât; o al sucessîf messaç se al ven metût a fals.

en: Show Subject above Sender in Messages column
fur: Mostre l'ogjet parsore dal mitent inte colone Messaçs

en: Whether to show Subject above Sender (From/To) in the Messages column, usually shown in the Vertical/Wide view of the message list. Change of this option requires restart of the Evolution.
fur: Indiche se mostrâ l'ogjet parsore dal mitent (Di/A) inte colone dai messaçs, di solit mostrât inte viodude Verticâl/Largje de liste dai messaçs. La modifiche di cheste opzions e necessite un gnûf inviament di Evolution.

en: Visually wrap long lines in composer
fur: In grafiche, juste a rie gnove lis riis lungjis tal compositôr

en: Whether to visually wrap long lines of text to avoid horizontal scrolling
fur: Indiche se justâ a rie gnove, a nivel grafic, lis riis di test lungjis par sparagnâ di scori in orizontâl

en: Alternative reply style
fur: Stîl de rispueste alternative

en: Composer mode to use.
fur: Modalitât dal compositôr di doprâ.

en: Put the cursor at the bottom of alternative replies
fur: Met il cursôr insot ae fin des rispuestis alternativis

en: This determines whether the cursor is placed at the top of the message or the bottom when using Alternative Reply.
fur: Chest al determine se il cursôr al è posizionât parsore dal messaç o sot, cuant che si dopre la Rispueste alternative.

en: Put the signature at the top of the message
fur: Met la firme insom dal messaç

en: This determines whether the signature is placed at the top of the message or the bottom when using Alternative Reply.
fur: Chest al determine se la firme e ven posizionade parsore dal messaç o sot, cuant che si dopre la Rispueste alternative.

en: Apply chosen template when using Alternative Reply
fur: Apliche il model sielt cuant che si dopre la Rispueste alternative

en: Last chosen template’s folder URI for Alternative Reply
fur: URI de cartele dal ultin model sielt pe Rispueste alternative

en: Last chosen template’s message UID for Alternative Reply
fur: UID dal messaç dal ultin model sielt pe Rispueste alternative

en: Whether preserve original message subject when applying template for Alternative Reply
fur: Indiche se preservâ l'ogjet dal messaç origjinâl cuant che si apliche il model pe Rispueste alternative

en: Whether set “body” in mailto: URI as Preformatted paragraph style. If set to “false”, then Normal paragraph style will be used.
fur: Indiche se stabilî “body” tal URI mailto: come stîl di paragraf pre-formatât. Se metût a “false”, alore al vignarà doprât il stîl di paragraf normâl.

en: Close the message browser window when the selected message is deleted or marked as Junk.
fur: Siere il barcon dal navigadôr dai messaçs cuant che il messaç selezionât al ven eliminât o segnât come malvolût.

en: Collapse archive folders in Move/Copy message to Folder and Go to Folder selectors.
fur: Colasse lis cartelis di archiviazion intai seletôrs “Sposte/Copie messaç te Cartele” e “Va ae cartele”.

en: Where to lookup recipient S/MIME certificates or PGP keys when encrypting messages.
fur: Dulà cirî i certificâts S/MIME dal destinatari o lis clâfs PGP cuant che si cifre i messaçs.

en: The “off” value completely disables certificate lookup; the “autocompleted” value provides certificates only for auto-completed contacts; the “books” value uses certificates from auto-completed contacts and searches in books marked for auto-completion.
fur: Il valôr “off” al disabilite dal dut la ricercje dal certificât; il valôr “autocompleted” al furnìs certificâts dome pai contats auto-completâts; il valôr “books” al dopre i certificâts dai contats auto-completâts e al cîr intes rubrichis segnadis pal completament automatic.

en: Whether Send/Receive should also download of messages for offline.
fur: Indiche se Invie/Ricêf al à ancje di discjariâ i messaçs par viodiju fûr rêt.

en: If enabled, whenever Send/Receive is run it also runs synchronization of messages for offline use. The option is disabled by default.
fur: Se abilitât, ogni volte che Invie/Ricêf al è in esecuzion al eseguìs ancje la sincronizazion dai messaçs pal ûs fûr rêt. La opzion e je disabilitade in maniere predefinide.

en: Whether display delivery notification parts inline.
fur: Indiche se mostrâ in linie lis parts de notifiche di spedizion.

en: If enabled, the message/delivery-status and message/disposition-notification parts are shown automatically inline.
fur: Se abilitât, lis parts dal stât di messaç/spedizion e de notifiche di messaç/disposizion a vegnin mostrâts in linie in automatic.

en: Whether unset colors provided in HTML mails.
fur: Indiche se disativâ i colôrs dâts inte pueste HTML.

en: If enabled, unset colors in HTML messages, forcing use of desktop theme colors instead.
fur: Se abilitât, disative i colôrs dai messaçs HTML, e sfuarce di doprâ invezit i colôrs dal teme dal scritori.

en: Whether to preserve expand state of the folders when calling Copy/Move to Folder.
fur: Indiche se mantignî il stât di espansions des cartelis cuant che si clame Copie/Sposte te Cartele.

en: If enabled, the Copy/Move to Folder dialog will preserve the expand state of the folders in the dialog, otherwise all the folders will be expanded.
fur: Se abilitât, il dialic par copiâ/spostâ su cartele al mantignarà tal dialic il stât di espansion des cartelis, in câs contrari dutis lis cartelis a vignaran pandudis.

en: Whether to print attachments.
fur: Indiche se stampâ lis zontis.

en: If enabled, and possible, attachment content is printed with the message.
fur: Se abilitât, e se pussibil, il contignût de zonte al ven stampât cul messaç.

en: Size limit for text attachments to show
fur: Limit di dimension pes zontis testuâls di mostrâ

en: Defines the size in KB, the limit to show text attachments in the message preview. Anything above this limit will not be possible to show inline.
fur: Al definìs la dimension in KB, il limit par mostrâ lis zontis di test te anteprime dai messaçs. Dut ce che al sta parsore di chest limit nol sarà pussibil viodilu in linie.

en: Show Preview Toolbar
fur: Mostre sbare dai struments de anteprime

en: Show toolbar above preview panel in the Mail view.
fur: Mostre la sbare dai struments parsore dal panel de anteprime te viodude de pueste.

en: Show unread count in folder tree
fur: Mostre il cont dai no lets tal arbul des cartelis

en: Show unread count beside the folder name in the folder tree.
fur: Mostre il cont dai no lets dongje dal non des cartelis tal arbul des cartelis.

en: Show insecure parts by default
fur: Mostre lis parts no siguris come impostazion predefinide

en: Set whether not signed/encrypted parts beside signed/encrypted parts should be shown after mail open. The default is to hide these possibly insecure parts.
fur: Stabilìs se lis parts che no son stadis firmadis/cifradis dongje di chês firmadis/cifradis a àn di jessi mostradis dopo che la mail e ven vierte. La impostazion predefinide e je chê di platâ chestis parts che a puedin jessi no siguris.

en: How to convert links from HTML to plain text
fur: Cemût convertî i colegaments di HTML a test sempliç

en: Possible values: 'none' - do not store href in the plain text; 'inline' - show href beside the text link, like: "label &lt;href&gt;"; 'reference' - show href as reference to the end of the text, like: "label [1] ...... [1] label href"; 'reference-without-label' - show href as reference to the end of the text without label, like: "label [1] ...... [1] href"
fur: Valôrs pussibii: 'none' - no sta archiviâ href intal test sempliç; 'inline' - mostre href dongje il colegament dal test, come: "etichete &lt;href&gt;"; 'reference' - mostre href come riferiment ae fin dal test, come: "etichete [1] ...... [1] etichete href"; 'reference-without-label' - mostre href come riferiment ae fin dal test cence etichete, come: "etichete [1] ...... [1] href"

en: Whether click on a header in the message list can change sort order by the clicked column.
fur: Indiche se il clic su une intestazion te liste dai messaçs e pues cambiâ l'ordenament in base ae colone là che al è stât fat il clic.

en: Attach multiple messages as separate files
fur: Zonte plui messaçs come files separâts

en: When attaching multiple messages at once, attach them as separate files (when set to 'true'), instead of a single mbox file.
fur: Cuant che tu zontis plui messaçs ae volte, zontiju come files separâts (se metût a 'true'), invezit di un singul file mbox.

en: (Deprecated) Default forward style
fur: (Deplorade) Stîl predefinît par mandâ indenant

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “forward-style-name” instead.
fur: Cheste clâf e je stade deplorade te version 3.10 e no varès di jessi plui doprade. Doprâ invezit “forward-style-name”.

en: (Deprecated) Default reply style
fur: (Deplorade) Stîl predefinît de rispueste

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “reply-style-name” instead.
fur: Cheste clâf e je stade deplorade te version 3.10 e no varès di jessi plui doprade. Doprâ invezit “reply-style-name”.

en: (Deprecated) List of custom headers and whether they are enabled.
fur: (Deplorade) Liste des intestazions personalizadis e se a son abilitadis.

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “show-headers” instead.
fur: Cheste clâf e je stade deplorade inte version 3.10 e no varès di jessi plui doprade. Doprâ invezit “show-headers”.

en: (Deprecated) Load images for HTML messages over HTTP
fur: (Deplorade) Cjarie lis imagjins pai messaçs HTML  vie HTTP

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “image-loading-policy” instead.
fur: Cheste clâf e je stade deplorade inte version 3.10 e no varès di jessi plui doprade. Doprâ invezit “image-loading-policy”.

en: (Deprecated) Asks whether to close the message window when the user forwards or replies to the message shown in the window
fur: (Deplorade) Domande se sierâ il barcon dal messaç cuant che l'utent al mande indenant o al rispuint al messaç mostrât intal barcon

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “browser-close-on-reply-policy” instead.
fur: Cheste clâf e je stade deplorade inte version 3.10 e no varès di jessi plui doprade. Doprâ invezit “browser-close-on-reply-policy”.

en: Prompt before send when attachment changed on the disk
fur: Domande prime di inviâ se la zonte e je stade modificade sul disc

en: Ask whether can send a message with attachments which changed on the disk since they had been attached to the message.
fur: Domande se mandâ un messaç cun zontis che, intant che a jerin zontadis tal messaç, a son stadis modificadis sul disc.

note: Translators: This is a list of words for the attach reminder plugin to look for in a message body. Please use any number of words here in your language that might indicate that an attachment should have been attached to the message.
en: ['attachment','attaching','attached','enclosed']
fur: ['zonte','alegant','alegât','zontât','includût']

en: List of clues for the attachment reminder plugin to look for in a message body
fur: Liste dai indizis pal plugin pro memoria zontis di cirî tal cuarp dai messaçs

en: List of clues for the attachment reminder plugin to look for in a message body.
fur: Liste dai indizis pal plugin pro memoria zontis di cirî tal cuarp dai messaçs.

en: Address book source
fur: Sorzint rubriche

en: Address book to use for storing automatically synced contacts.
fur: Rubriche di doprâ par memorizâ in automatic i contats sincronizâts.

en: Auto sync Pidgin contacts
fur: Sincronizazion automatiche contats Pidgin

en: Whether Pidgin contacts should be automatically synced.
fur: Indiche se sincronizâ in automatic i contats di Pidgin.

en: Enable autocontacts
fur: Abilite i contats automatics

en: Whether contacts should be automatically added to the user’s address book.
fur: Indiche se i contats a scugnin jessi zontâts in automatic ae rubriche dal utent.

en: Whether to set “File under” field as “First Last”
fur: Indiche se stabilî il cjamp “Memorize come” come “Prin Ultin”

en: Set File under as “First Last”, instead of “Last, First”.
fur: Stabilìs “Memorize come” come “Prin Ultin” al puest di “Ultin, Prin”.

en: Pidgin address book source
fur: Sorzint rubriche di Pidgin

en: Address book to use for storing automatically synced contacts from Pidgin.
fur: Rubriche di doprâ par memorizâ in automatic i contats sincronizâts di Pidgin.

en: Pidgin check interval
fur: Interval di control di Pidgin

en: Check interval for Pidgin syncing of contacts.
fur: Interval di control pe sincronizazion dai contats di Pidgin.

en: Pidgin last sync MD5
fur: MD5 de ultime sincronizazion di Pidgin

en: Pidgin last sync MD5.
fur: MD5 de ultime sincronizazion di Pidgin.

en: Pidgin last sync time
fur: Ore de ultime sincronizazion di Pidgin

en: Pidgin last sync time.
fur: Ore de ultime sincronizazion di Pidgin.

en: List of Custom Headers
fur: Liste des intestazions personalizadis

en: The key specifies the list of custom headers that you can add to an outgoing message. The format for specifying a Header and Header value is: Name of the custom header followed by “=” and the values separated by “;”
fur: La clâf e specifiche la liste di intestazions personalizadis che si pues zontâ a un messaç in jessude. Il formât par specificâ une intestazion e il valôr de intestazion al è: Non de intestazion personalizade seguît di un “=” e i valôrs separâts di “;”

en: Default External Editor
fur: Editôr esterni predefinît

en: The default command that must be used as the editor.
fur: Il comant predefinît che al à di jessi doprât come editôr.

en: Automatically launch when a new mail is edited
fur: Invie in automatic cuant che une gnove e-mail e ven modificade

en: Automatically launch editor when key is pressed in the mail composer.
fur: Invie in automatic l'editôr cuant che il tast al ven fracât tal compositôr di pueste.

en: Insert Face picture by default
fur: Inserî imagjin "Muse" in mût predefinît

en: Whether insert Face picture to outgoing messages by default. The picture should be set before checking this, otherwise nothing happens.
fur: Indiche se inserî in maniere predefinide ai messaçs in jessude une imagjin "Muse". La imagjin e varès di jessi stade definide prime di ativâ cheste opzion, se no nol funzionarà.

en: Delete processed
fur: Elimine elaborâts

en: Whether to delete processed iTip objects
fur: Indiche se eliminâ i ogjets iTip elaborâts

en: Preserve existing reminder by default
fur: Come impostazion predefinide, conserve il pro memoria esistent

en: Whether to preset option to preserve existing reminder by default
fur: Indiche se prestabilî la opzion che in maniere predefinide e permet di conservâ il pro memoria esistent

en: Show invitation description provided by the sender
fur: Mostre descrizion dal invît furnide dal mitent

en: Set to true to show invitation description as provided by the sender, if such is available
fur: Met a vêr par mostrâ la descrizion dal invît cussì come che e je stade furnide dal mitent, se e je disponibile

en: Whether to attach components in mail messages
fur: Indiche se zontâ components tai messaçs di pueste

en: Attach components in mail messages like meeting invitations or responses, instead of saving them as a body alternative
fur: Zonte i components tai messaçs di pueste come invîts a riunions o rispuestis, invezit che salvâju come un cuarp alternatîf

en: Notify new messages for Inbox only.
fur: Notificâ gnûfs messaçs nome par "In jentrade".

en: Whether to notify new messages in Inbox folder only.
fur: Indiche se notificâ la presince di gnûfs messaçs nome pe cartele "In jentrade".

en: Enable D-Bus messages.
fur: Abilitâ messaçs D-Bus.

en: Generates a D-Bus message when new mail messages arrive.
fur: Gjenerâ un messaç D-Bus cuant che a rivin gnûfs messaçs di pueste.

en: Enable icon in notification area.
fur: Abilitâ icone inte aree di notifiche.

en: Show new mail icon in notification area when new messages arrive.
fur: Mostre la icone "gnove pueste" inte aree di notifiche cuant che a rivin gnûfs messaçs.

en: Popup message together with the icon.
fur: Fâs vignî fûr un messaç parie cu la icone.

en: Whether show message over the icon when new messages arrive.
fur: Indiche se mostrâ un messaç sore de icone cuant che a rivin gnûfs messaçs.

en: Enable audible notifications when new messages arrive.
fur: Abilite lis notifichis sonoris cuant che a rivin gnûfs messaçs.

en: Whether to make a sound of any kind when new messages arrive. If “false”, the “notify-sound-beep”, “notify-sound-file”, “notify-sound-play-file” and “notify-sound-use-theme” keys are disregarded.
fur: Indiche se fâ un sun di cualsisei gjenar cuant che a rivin gnûfs messaçs. Se “false”, lis clâfs “notify-sound-beep”, “notify-sound-file”, “notify-sound-play-file” e “notify-sound-use-theme” a son ignoradis.

en: Whether to emit a beep.
fur: Indiche se mandâ fûr un avîs acustic (bip).

en: Whether to emit a beep when new messages arrive.
fur: Indiche se mandâ fûr un avîs acustic (bip) cuant che a rivin gnûfs messaçs.

en: Sound filename to be played.
fur: Non dal file audio di sunâ.

en: Sound file to be played when new messages arrive, if “notify-sound-play-file” is “true”.
fur: File audio di riprodusi cuant che a rivin gnûfs messaçs, se “notify-sound-play-file” al è “true”.

en: Whether to play a sound file.
fur: Indiche se riprodusi un file sunorôs.

en: Whether to play a sound file when new messages arrive. The name of the sound file is given by the “notify-sound-file” key.
fur: Indiche se riprodusi un file sunorôs cuant che a rivin gnûfs messaçs. Il non dal file audio al ven dât de clâf “notify-sound-file”.

en: Use sound theme
fur: Dopre teme audio

en: Play themed sound when new messages arrive, if not in beep mode.
fur: Al riprodûs audio dal teme cuant che a rivin gnûfs messaçs, se no tu sês in modalitât avîs acustic.

en: Do not notify for these accounts
fur: No sta notificâ par chescj account

en: Contains UIDs of accounts for which the notifications should be avoided.
fur: Al conten i UID dai account che par chei si varès di evitâ lis notifichis.

en: Mode to use when displaying mails
fur: Modalitât di doprâ par mostrâ la pueste

en: The mode to use for displaying mails. “normal” makes Evolution choose the best part to show, “prefer_plain” makes it use the text part, if present, “prefer_source” makes it use the text part, if present, otherwise shows HTML source, and “only_plain” forces Evolution to only show plain text
fur: La modalitât di doprâ par mostrâ la pueste: “normal” al fâs sielzi a Evolution la miôr part di viodi, “prefer_plain” par doprâ la part testuâl, se presinte, “prefer_source” par doprâ la part testuâl, se presinte, se no al mostre il sorzint HTML, e “only_plain” par sfuarçâ Evolution a mostrâ nome il test sempiç

en: Whether to show suppressed HTML output
fur: Indiche se mostrâ la jessude dal HTML soprimût

en: List of Destinations for publishing
fur: Liste des destinazions pe publicazion

en: The key specifies the list of destinations to where publish calendars. Each values specifies an XML with setup for publishing to one destination.
fur: La clâf e specifiche la liste des destinazions dulà publicâ i calendaris. Ogni valôr al specifiche un XML cu la configurazion par publicâ suntune destinazion.

en: List of assignments for recipient and the address to be used with it
fur: Liste di assegnazions pal destinatari e la direzion di doprâ cun chel

en: The list is of format 'recipient&lt;tab&gt;sender', where the recipient can be part of the address only and the sender is a full email address, which should match the From address precisely.
fur: La liste e je tal formât 'destinatari&lt;schede&gt;mitent', dulà che il destinatari al pues dome jessi part de direzion e il mitent e je une direzion email complete, che e à di corispuindi in maniere esate ae direzion di “Di”.

en: List of assignments for an account, which recipients it accepts
fur: Liste di assegnazions par un account, che a indichin cuai destinataris al acete

en: List of keyword/value pairs for the Templates plugin to substitute in a message body.
fur: Liste de cubie peraule clâf/valôr di sostituî tal cuarp di un messaç pal plugin Modei.

en: Skip development warning dialog
fur: Fâs di mancul dal dialic avertiment svilup

en: Whether the warning dialog in development versions of Evolution is skipped.
fur: Indiche se fâ di mancul dal dialic di avertiment tes versions di svilup di Evolution.

en: Initial attachment view
fur: Viodude iniziâl zontis

en: Initial view for attachment bar widgets. “0” is Icon View, “1” is List View.
fur: Viodude iniziâl pai widget de sbare des zontis. “0” pe viodude a inconis, “1” pe viodude a liste.

en: Initial file chooser folder
fur: Cartele iniziâl seletôr file

en: Initial folder for GtkFileChooser dialogs.
fur: Cartele iniziâl pal dialic GtkFileChooser.

en: Compression format used by autoar
fur: Formât di compression doprât di archivi automatic

en: Compression format used when compressing attached directories with autoar.
fur: Formât di compression doprât cuant che si stricin lis cartelis alegadis cun archivi automatic.

en: Compression filter used by autoar
fur: Filtri di compression doprât di archivi automatic

en: Compression filter used when compressing attached directories with autoar.
fur: Filtri di compression doprât cuant che si stricin lis cartelis alegadis cun archivi automatic.

en: Start in offline mode
fur: Invie in modalitât fûr rêt

en: Whether Evolution will start up in offline mode instead of online mode.
fur: Indiche se Evolution si inviarà in modalitât fûr rêt invezit che in modalitât in rêt.

en: Offline folder paths
fur: Percors cartelis offline

en: List of paths for the folders to be synchronized to disk for offline usage.
fur: Liste dai percors des cartelis di sincronizâ su disc  pal ûs fûr rêt.

en: Enable express mode
fur: Abilite la modalitât espresse

en: Flag that enables a much simplified user interface.
fur: Opzion che e abilite une interface utent plui semplice.

en: List of button names to hide in the window switcher
fur: Liste dai nons dai botons di platâ tal barcon seletôr

en: Valid values are “mail”, “addressbook”, “calendar”, “tasks” and “memos”. Change of this requires restart of the application.
fur: I valôrs valits a son “mail”, “addressbook”, “calendar”, “tasks” e “memos”. La modifiche e domande il tornâ a inviâ la aplicazion.

en: Window buttons are visible
fur: Botons barcon a son visibii

en: Whether the window buttons should be visible.
fur: Indiche se i botons barcon a scugnin jessi visibii.

en: Window button style
fur: Stîl botons barcon

en: The style of the window buttons. Can be “text”, “icons”, “both”, “toolbar”. If “toolbar” is set, the style of the buttons is determined by the GNOME toolbar setting.
fur: Il stîl dai botons barcon. Valôrs pussibii a son “text”, “icons”, “both”, “toolbar”. Se metût a “toolbar”, il stîl dai botons al è determinât des impostazions di GNOME pe sbare struments.

en: Menubar is visible
fur: La sbare dai menù e je visibile

en: Whether the menubar should be visible.
fur: Indiche se la sbare dai menù e à di jessi visibile.

en: Toolbar is visible
fur: Sbare dai struments visibile

en: Whether the toolbar should be visible.
fur: Indiche se la sbare dai struments e à di jessi visibile.

en: Sidebar is visible
fur: Il ricuadri laterâl al è visibil

en: Whether the sidebar should be visible.
fur: Indiche se il ricuadri laterâl al à di jessi visibil.

en: Statusbar is visible
fur: La sbare di stât e je visibile

en: Whether the status bar should be visible.
fur: Indiche se la sbare di stât e à di jessi visibile.

en: ID or alias of the component to be shown by default at start-up.
fur: ID o alias dal component di mostrâ in maniere predefinide al inviament.

en: Default sidebar width
fur: LArgjece predefinide ricuardi laterâl

en: The default width for the sidebar, in pixels.
fur: La largjece predefinide dal ricuadri laterâl, in pixel.

en: Enable special WebKit developer features
fur: Abilite lis funzionalitâts par svilupadôrs WebKit speciâls

en: Any change of this option requires restart of Evolution.
fur: Cualsisei modifiche a cheste opzion e necessite il tornâ a inviâ Evolution.

en: The last extension being used when backing up Evolution data.
fur: L'ultime estension che e je stade doprade cuant che si faseve il backup dai dâts di Evolution.

en: It can be either “.gz” or “.xz” and it influences what extension will be preselected in the file chooser.
fur: Al pues jessi o “.gz” o “.xz” e al influìs su cuale estension e vignarà preselezionade tal seletôr di file.

en: Prefix of the URI to use to search the web with selected text.
fur: Prefìs dal URI di doprâ par cirî sul web cul test selezionât.

en: The prefix of a URL to be used for searches on the web. The actual text selection is escaped and appended to this string. The URI should start with https://.
fur: Il prefìs di un URL di vignî doprât pes ricercjis sul web. La selezion dal test atuâl e ven tirade fûr e zontade a cheste stringhe. Il URI al à di tacâ cun https://.

en: Minimum font size to be used by WebKitGTK
fur: Dimension minime dai caratars par WebKitGTK

en: The minimum font size in pixels used to display text in WebKitGTK. This setting controls the absolute smallest size. Values other than 0 can potentially break page layouts. Negative values are treated as 0.
fur: La dimension minime dai caratars in pixel doprade par visualizâ il test in WebKitGTK. Cheste impostazion e controle la plui piçule dimension assolude. I valôrs diviers i 0 a puedin potenzialmentri ruvinâ lis impagjinazions. I valôrs negatîfs a vegnin tratâts tant che 0.

en: Set of additional illegal characters in the filename
fur: Cumbinazion di caratars ilegâi adizionâls tal non dal file

en: When generating file names from custom strings some non-printable or reserved characters are replaced with an underscore. Here's a set of additional characters to be replaced.
fur: Cuant che si gjenere i nons dai file partint des stringhis personalizadis, cualchi caratar che no si pues stampâ o riservât al ven sostituît cuntun tratut bas. Chi si à une cumbinazion di caratars adizionâls che a vignaran sostituîts.

en: Override toolbar icon size
fur: Ignore la dimension de icone te sbare dai struments

en: Controls the toolbar icon size. The 'default' value lets the system/code decide what is the best icon size for the toolbar. Changing the option requires application restart.
fur: Al controle la dimension de icone de sbare dai struments. Il valôr 'default' al permet al sisteme/codiç di decidi la miôr dimension di icone pe bare dai struments. La modifiche de opzion e domande che si torni a inviâ la aplicazion.

en: Whether to use header bar in the application
fur: Indiche se doprâ la sbare di intestazion te aplicazion

en: When enabled, adds buttons to the header bar. This applies to dialogs as well. Changing the option requires application restart.
fur: Se abilitade, al zonte botons te sbare de intestazion. Chest al ven aplicât ancje ai dialics. La modifiche de opzion e domande che si torni a inviâ la aplicazion.

en: Whether to use icon-only buttons in the header bar
fur: Indiche se doprâ i botons dome-icone te sbare de intestazion

en: When enabled, uses icon-only buttons in the header bar. Otherwise some buttons can show also text when there's enough space.
fur: Se abilitât, al dopre i botons nome-icone te sbare de intestazion. In câs contrari, cualchi boton al pues mostra ancje test se al à vonde spazi.

en: Whether the markdown editor show have live preview
fur: Indiche se la visualizazion dal editôr di marcadure al à la anteprime in timp reâl

en: When enabled, the markdown editor shows a preview beside the editing text and updates it as the user types.
fur: Se abilitât, l'editôr di marcadure al mostre une anteprime dongje dal test modificât e lu inzorne intant che l'utent al scrîf.

en: Whether to prefer symbolic icons
fur: Indiche se preferî iconis simbolichis

en: Controls whether the application should prefer symbolic icons or not. The 'auto' value detects whether the icon theme is using symbolic icons. Note the symbolic icons cannot be used when the icon theme does not provide them. Similarly the color icons cannot be used, when they are not available.
fur: Al controle se la aplicazion e varès di preferî lis iconis simbolichis o mancul. Il valôr 'auto' al rileve se il teme des iconis al sta doprant iconis simbolichis. Viôt che nol è pussibil doprâ lis iconis simbolichis cuant che il teme des iconis no lis furnìs. In maniere similâr nol è pussibil doprâ lis iconis dai colôrs se no son disponibilis.

en: Use only local spam tests.
fur: Dopre nome provis di spam locâl.

en: Use only the local spam tests (no DNS).
fur: Dopre nome provis di spam locâl (cence DNS).

en: Full path command to run spamassassin
fur: Percors complet dal comant par eseguî spamassassin

en: Full path to a spamassassin command. If not set, then a compile-time path is used, usually /usr/bin/spamassassin. The command should not contain any other arguments.
fur: Percors complet di un comant di spamassassin. Se no stabilît, al vignarà doprât un percors sot compilazion, di solit /usr/bin/spamassassin. Il comant nol à di vê altris argoments.

en: Full path command to run sa-learn
fur: Percors complet dal comant par eseguî sa-learn

en: Full path to a sa-learn command. If not set, then a compile-time path is used, usually /usr/bin/sa-learn. The command should not contain any other arguments.
fur: Percors complet di un comant di sa-learn. Se no stabilît, al vignarà doprât un percors sot compilazion, di solit /usr/bin/sa-learn. Il comant nol à di vê altris argoments.

en: Whether the text-highlight module is enabled
fur: Indiche se il modul evidenzie-test al è abilitât

en: Theme name to use, defaults to “bclear”
fur: Non dal teme di doprâ, il predefinît al è “bclear”

en: Use “highlight --list-scripts=themes” to get the list of installed themes and then the value to one of them. The change requires only re-format of the message part to take into effect, like using right-click→Format As→....
fur: Dopre “highlight --list-scripts=themes” par vê la liste dai temis instalâts e dopo il valôr par un di chei. La modifiche e à dibisugne dome dal tornâ a formatâ part dal messaç par podê vê efiet, come doprant clic-diestri→Formate come→....

en: Manage your email, contacts and schedule
fur: Gjestìs lis tôs e-mail, i contats e lis planificazions

en: Evolution is a personal information management application that provides integrated mail, calendaring and address book functionality.
fur: Evolution e je une aplicazion pe gjestion des informazions personâls che e furnìs funzionalitâts integradis di pueste, calendari e rubriche.

en: Evolution supports a wide range of industry standard data formats and network protocols for information exchange, with an emphasis on standards compliance and security. Evolution can also integrate smoothly with Microsoft Exchange by way of the “Exchange Web Services” (EWS) extension.
fur: Evolution al supuarte une vore di formâts di dâts standard di setôr e protocoi di rêt pal scambi di informazions, cuntun voli di rivuart ae conformitât dai standard e ae sigurece. Evolution al pues ancje integrâsi cence fastidis cun Microsoft Exchange par mieç de estension “Servizis web di Exchange” (EWS).

en: Mail – Classic View
fur: Pueste – viodude classiche

en: Mail – Vertical View
fur: Pueste – viodude verticâl

en: Mail Composer
fur: Composidôr di pueste

en: Calendar
fur: Calendari

en: Contacts
fur: Contats

en: The Evolution Team
fur: Il grup di Evolution

en: Groupware Suite
fur: Suite di lavôr di grup

en: Evolution Mail and Calendar
fur: Pueste e calendari Evolution

en: email;calendar;contact;addressbook;task;
fur: e-mail;mail;pueste;calendari;contats;rubriche;ativitât;

en: New Window
fur: Gnûf barcon

en: Compose a Message
fur: Scrîf un messaç

en: Mail
fur: Pueste

en: Memos
fur: Pro memoria

en: Tasks
fur: Ativitâts

en: Go to _Previous Message
fur: Va al messaç _precedent

en: Go to _Next Message
fur: Va al messaç s_ucessîf

en: _Open…
fur: _Vierç…

en: _Print
fur: Stam_pe

note: == Button box ==
en: _Close
fur: _Siere

en: _Edit
fur: _Modifiche

en: C_ut
fur: T_aie

note: copy menu item
en: _Copy
fur: _Copie

note: paste menu item
en: _Paste
fur: _Tache

en: _Select All
fur: _Selezione dut

en: _Find in Message…
fur: Cj_ate tal messaç…

en: _View
fur: _Viodude

en: _Load Images
fur: Cjarie _imagjins

en: All Message _Headers
fur: Dutis lis intestazions dal _messaç

en: Message _Source
fur: _Sorzint messaç

en: _Caret Mode
fur: M_odalitât cun cursôr

en: _Zoom
fur: In_grandiment

en: _Zoom In
fur: Aum_ente ingrandiment

note: Zoom-out button
en: Zoom _Out
fur: Im_piçulìs

en: _Normal Size
fur: Dimension _normâl

en: Ch_aracter Encoding
fur: Codifiche dai c_aratars

note: Translators: This is for "Toolbar Icon Size: Default"
en: _Default
fur: _Predefinît

en: _Message
fur: _Messaç

en: _Import…
fur: _Impuarte…

en: _Edit as New Message
fur: _Modifiche come gnûf messaç

en: A_dd Sender to Address Book
fur: _Zonte mitent ae rubriche

en: _Reply to Sender
fur: _Rispuint al mitent

en: Reply to _List
fur: Rispuint ae _liste

en: Reply to _All
fur: Rispuint a _ducj

en: Al_ternative Reply…
fur: Rispueste al_ternative…

en: _Forward
fur: _Mande indenant

en: F_orward As
fur: Ma_nde indenant come

en: _Attached
fur: _Alegât

en: _Inline
fur: _Incorporât

en: _Quoted
fur: _Citât

en: Re_direct
fur: In_drece

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
fur: Scurtis tastiere

[ctx: shortcut window]
en: General
fur: Gjenerâl

[ctx: shortcut window]
en: Select Mail component
fur: Selezione component Pueste

[ctx: shortcut window]
en: Select Contacts component
fur: Selezione component Contats

[ctx: shortcut window]
en: Select Calendar component
fur: Selezione component Calendari

[ctx: shortcut window]
en: Select Tasks component
fur: Selezione component Ativitâts

[ctx: shortcut window]
en: Select Memos component
fur: Selezione comoponent Pro memoria

[ctx: shortcut window]
en: Create a new item in current component
fur: Cree un gnûf element intal component atuâl

[ctx: shortcut window]
en: Cycle focus between panes
fur: Fâs zirâ la focalizazion tra i ricuadris

[ctx: shortcut window]
en: Open the Evolution user guide
fur: Vierç la vuide pal utent di Evolution

[ctx: shortcut window]
en: Focus search bar
fur: Met a fûc la sbare di ricercje

[ctx: shortcut window]
en: Clear search bar
fur: Nete la sbare di ricercje

[ctx: shortcut window]
en: Move mails or contacts to folder
fur: Sposte la pueste o i contats te cartele

[ctx: shortcut window]
en: Copy mails or contacts to folder
fur: Copie la pueste o i contats te cartele

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
fur: Preferencis

[ctx: shortcut window]
en: Open new window
fur: Vierç gnûf barcon

[ctx: shortcut window]
en: Close window
fur: Siere barcon

[ctx: shortcut window]
en: Quit Evolution
fur: Jes di Evolution

[ctx: shortcut window]
en: Mail
fur: Pueste

[ctx: shortcut window]
en: Create a new message
fur: Cree un gnûf messaç

[ctx: shortcut window]
en: Send and receive messages
fur: Invie e ricêf i messaçs

[ctx: shortcut window]
en: Apply filters to selection
fur: Apliche i filtris ae selezion

[ctx: shortcut window]
en: Open selection in new window
fur: Vierç la selezion intun gnûf barcon

[ctx: shortcut window]
en: Go to folder
fur: Va ae cartele

[ctx: shortcut window]
en: Jump to the next unread message
fur: Salte al prossim messaç no let

[ctx: shortcut window]
en: Jump to the previous unread message
fur: Salte al precedent messaç no let

[ctx: shortcut window]
en: Scroll up
fur: Scor Sù

[ctx: shortcut window]
en: Scroll down
fur: Scor Jù

[ctx: shortcut window]
en: Mail Message
fur: Messaç di pueste

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected messages to folder
fur: Copie i messaçs selezionâts te cartele

[ctx: shortcut window]
en: Move selected messages to folder
fur: Sposte i messaçs selezionâts te cartele

[ctx: shortcut window]
en: Archive selected messages
fur: Archivie i messaçs selezionâts

[ctx: shortcut window]
en: Mark selected messages as read
fur: Segne i messaçs selezionâts come lets

[ctx: shortcut window]
en: Mark selected messages as unread
fur: Segne i messaçs selezionâts come no let

[ctx: shortcut window]
en: Mark selected messages as junk
fur: Segne messaçs selezionâts come malvolûts

[ctx: shortcut window]
en: Mark selected messages as not junk
fur: Segne messaçs selezionâts come malvolûts

[ctx: shortcut window]
en: Flag selected messages for follow-up
fur: Segne messaçs selezionâts pal completament

[ctx: shortcut window]
en: Forward selected messages
fur: Mande indenant i messaçs selezionâts

[ctx: shortcut window]
en: Reply to sender
fur: Rispuint al mitent

[ctx: shortcut window]
en: Reply to list
fur: Rispuint ae liste

[ctx: shortcut window]
en: Reply to all recipients
fur: Rispuint a ducj i destinataris

[ctx: shortcut window]
en: Alternative reply
fur: Rispueste alternative

[ctx: shortcut window]
en: Delete mail
fur: Elimine e-mail

[ctx: shortcut window]
en: Undelete mail
fur: Ripristine pueste

[ctx: shortcut window]
en: Calendar
fur: Calendari

[ctx: shortcut window]
en: Create a new appointment
fur: Cree un gnûf apontament

[ctx: shortcut window]
en: Create a new meeting
fur: Cree une gnove riunion

[ctx: shortcut window]
en: Create a new task
fur: Cree une gnove ativitât

[ctx: shortcut window]
en: Create a new memo
fur: Cree un gnûf pro memoria

[ctx: shortcut window]
en: Go to today
fur: Va a vuê

[ctx: shortcut window]
en: Go to date
fur: Va ae date

[ctx: shortcut window]
en: Day View
fur: Viodude zornaliere

[ctx: shortcut window]
en: Work Week View
fur: Viodude setemane lavorative

[ctx: shortcut window]
en: Week View
fur: Viodude setemanâl

[ctx: shortcut window]
en: Month View
fur: Viodude mensîl

[ctx: shortcut window]
en: List View
fur: Viodude a liste

[ctx: shortcut window]
en: Delete event
fur: Elimine event

[ctx: shortcut window]
en: Contacts
fur: Contats

[ctx: shortcut window]
en: Create a new contact
fur: Cree un gnûf contat

[ctx: shortcut window]
en: Create a new contact list
fur: Cree une gnove liste contats

[ctx: shortcut window]
en: Delete contact
fur: Elimine contat

en: _Address Cards
fur: _Tessaris recapit

en: _List View
fur: Viodude _liste

en: By _Company
fur: Par so_cietât

en: _Day View
fur: Viodude _zornaliere

en: _Work Week View
fur: Viodude _setemane lavorative

en: W_eek View
fur: Viodude s_etemanâl

en: _Month View
fur: Viodude _mensîl

en: _Year View
fur: Viodude _anuâl

en: _Messages
fur: _Messaçs

en: As _Sent Folder
fur: Come cartele in_viâts

en: By Su_bject
fur: Par _ogjet

en: By Se_nder
fur: Par mite_nt

en: By S_tatus
fur: Par s_tât

en: By _Follow Up Flag
fur: Par segn di com_pletament

en: For _Wide View
fur: Pe viodude slarg_jade

en: As Sent Folder for Wi_de View
fur: Come cartele Inviâts pe viodude slar_gjade

en: _Memos
fur: _Pro memoria

en: _Tasks
fur: A_tivitâts

en: With _Due Date
fur: Cun date di scja_dince

en: With _Status
fur: Cun _stât

en: This address book could not be opened.
fur: Impussibil vierzi cheste rubriche.

en: Failed to communicate with LDAP server.
fur: No si è rivâts a comunicâ cul servidôr LDAP.

en: This address book server does not have any suggested search bases.
fur: Chest servidôr di rubriche nol à nissune base di ricercje sugjeride.

en: This server does not support LDAPv3 schema information.
fur: Chest servidôr nol supuarte lis informazions scheme LDAPv3.

en: Could not get schema information for LDAP server.
fur: Impussibil otignî lis informazions scheme dal servidôr LDAP.

en: LDAP server did not respond with valid schema information.
fur: Il servidôr LDAP nol à rispuindût con informazions scheme validis.

en: Could not remove address book.
fur: Impussibil gjavâ la rubriche.

en: Are you sure you want to delete address book “{0}”?
fur: Eliminâ pardabon la rubriche “{0}”?

en: This address book will be removed permanently.
fur: Cheste rubriche e vignarà gjavade par simpri.

en: Do _Not Delete
fur: _No sta eliminâ

en: Delete remote address book “{0}”?
fur: Eliminâ la rubriche esterne “{0}”?

en: This will permanently remove the address book “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
fur: Chest al gjavarà par simpri dal servidôr la rubriche “{0}”. Continuâ?

en: _Delete From Server
fur: _Elimine dal servidôr

en: Category editor not available.
fur: Editôr des categoriis no disponibil.

en: Unable to open address book “{0}”
fur: Impussibil vierzi la rubriche “{0}”

en: Unable to perform search.
fur: Impussibil fâ la ricercje.

en: Failed to refresh address book “{0}”
fur: No si è rivâts a inzornâ la rubriche “{0}”

en: Would you like to save your changes?
fur: Vûstu salvâ lis modifichis fatis?

en: You have made modifications to this contact. Do you want to save these changes?
fur: A son stadis fatis des modifichis a chest contat. Salvâ chescj cambiaments?

en: _Discard
fur: _Scarte

en: Cannot move contact.
fur: Impussibil spostâ il contat.

en: You are attempting to move a contact from one address book to another but it cannot be removed from the source. Do you want to save a copy instead?
fur: Si sta cirint di spostâ un contat di une rubriche a une altre, ma nol è pussibil gjavâ il contat de sô origjin. Salvâ invezit une copie?

en: The image you have selected is large. Do you want to resize and store it?
fur: La imagjin selezionade e je masse largje. Cambiâ la sô dimension e memorizâle?

en: An expected image size is up to 1024 x 1024 pixels.
fur: Une dimension di imagjin prevedibile e je fin 1024 x 1024 pixels.

en: _Resize
fur: _Ridimensione

en: _Use as it is
fur: _Dopre cemût che al è

en: _Do not save
fur: _No salvâ

en: Unable to save {0}.
fur: Impussibil salvâ {0}.

en: Error saving {0} to {1}: {2}
fur: Erôr tal salvâ {0} su {1}: {2}

en: Address “{0}” already exists.
fur: Il recapit/direzion “{0}” al esist za.

en: A contact already exists with this address. Would you like to add a new card with the same address anyway?
fur: Un contat cun chest recapit al esist za. Zontâ distès une gnove tessare cul stes recapit?

en: _Add
fur: _Zonte

en: Some addresses already exist in this contact list.
fur: Cualchi recapit al esist za in cheste liste contats.

en: You are trying to add addresses that are part of this list already. Would you like to add them anyway?
fur: Si sta cirint di zontâ recapits che a son za part di cheste liste. Zontâju distès?

en: Skip duplicates
fur: Salte duplicâts

en: Add with duplicates
fur: Zonte cun duplicâts

en: List “{0}” is already in this contact list.
fur: La liste “{0}” e je za in cheste liste contats.

en: A contact list named “{0}” is already in this contact list. Would you like to add it anyway?
fur: In cheste liste di contats al è za presint un contat cul non “{0}”. Zontâlu distès?

en: Failed to delete contact
fur: No si è rivâts a eliminâ il contat

en: You do not have permission to delete contacts in this address book.
fur: No tu âs i permès par eliminâ contats in cheste rubriche.

en: Cannot add new contact
fur: Impussibil zontâ un gnûf contat

note: For Translators: {0} is the name of the address book source
en: “{0}” is a read-only address book and cannot be modified. Please select a different address book from the side bar in the Contacts view.
fur: “{0}” e je une rubriche in dome-leture e nol è pussibil modificâle. Selezionâ une divierse rubriche tal ricuadri laterâl inte viodude contats.

en: Cannot save a contact, address book is still opening
fur: Impussibil salvâ un contat, la rubriche si sta ancjemò vierzint

note: For Translators: {0} is the name of the address book source
en: Cannot save a contact to the address book “{0}”, because it is still opening. Either wait till it’s opened, or select a different address book.
fur: Impussibil salvâ un contat te rubriche “{0}” parcè che si sta ancjemò vierzint. Spiete che si vierzi o selezione une rubriche diferente.

en: Something has gone wrong when displaying the contact
fur: Alc al è lât strucj tal mostrâ il contat

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the contact. You can try again by moving to another contact and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
fur: Un WebKitWebProcess al è colassât intant che al mostrave il contat. Tu puedis tornâ a provâ lant suntun altri contat e tornant su di chest. Se il probleme al persist, segnale un erôr su GNOME Gitlab.

en: Failed to refresh list of account address books
fur: No si è rivâts a inzornâ la liste des rubrichis dal account

en: Do you want to unset contact image?
fur: Anulâ la imagjin dal contat?

en: Do _Not Unset
fur: _No sta anulâ

en: _Unset
fur: _Anule

en: Contact already exists in the address book.
fur: Il contat al esist za te rubriche.

en: Contact “{0}” already exists in the address book “{1}”. Do you want to add a copy of it instead?
fur: Il contat “{0}” al esist za te rubriche “{1}”. Desideristu invezit zontâ une sô copie?

note: This is only shown if the EActivity has a GCancellable. no flags
en: _Cancel
fur: _Anule

en: _Add Copy
fur: _Zonte copie

en: Show Telephone
fur: Mostre telefon

en: Show SIP Address
fur: Mostre direzion SIP

en: Show Instant Messaging
fur: Mostre messaçs istantanis

en: Show Web Addresses
fur: Mostre direzions web

en: Show Job section
fur: Mostre sezion lavôr

en: Show Miscellaneous
fur: Mostre variis

en: Show Home Mailing Address
fur: Mostre recapit di pueste di cjase

en: Show Work Mailing Address
fur: Mostre recapit di pueste di lavôr

en: Show Other Mailing Address
fur: Mostre recapit di pueste di altri

en: Show Notes
fur: Mostre notis

en: Show Certificates
fur: Mostre certificâts

en: Options
fur: Opzions

en: _Save
fur: _Salve

en: Image
fur: Imagjin

en: Nic_kname:
fur: _Sorenon:

en: _File under:
fur: _Memorize come:

en: _Where:
fur: _Dulà:

en: Ca_tegories...
fur: Ca_tegoriis...

en: Full _Name...
fur: _Non complet...

en: Email
fur: E-mail

en: _Wants to receive HTML mail
fur: _Al vûl ricevi pueste in HTML

en: Telephone
fur: Telefon

en: SIP Address
fur: Direzion SIP

en: Instant Messaging
fur: Messaçs istantanis

en: Contact
fur: Contat

en: _Home Page:
fur: _Pagjine web:

en: _Calendar:
fur: _Calendari:

en: _Free/Busy:
fur: _Libar/Impegnât:

en: _Video Chat:
fur: Chat _video:

en: Home Page:
fur: Pagjine web:

en: Calendar:
fur: Calendari:

en: Free/Busy:
fur: Libar/Impegnât:

en: Video Chat:
fur: Chat video:

note: tab title
en: Web Addresses
fur: Direzions web

en: _Profession:
fur: _Mistîr:

[ctx: Job]
en: _Title:
fur: _Titul:

en: _Company:
fur: Soci_etât:

en: _Department:
fur: _Dipartiment:

en: _Office:
fur: U_fizi:

en: _Assistant:
fur: _Assistent:

en: Job
fur: Lavôr

en: _Spouse:
fur: Coni_ugât:

en: _Birthday:
fur: Co_mplean:

en: _Anniversary:
fur: _Aniversari:

en: Anniversary
fur: Aniversari

en: Birthday
fur: Complean

note: Other options
en: Miscellaneous
fur: Variis

en: Personal Information
fur: Informazions personâls

en: _City:
fur: _Citât:

en: _Zip/Postal Code:
fur: _Zip/Codiç postâl:

en: _State/Province:
fur: _Stât/Provincie:

en: _Country:
fur: _Paîs:

en: _PO Box:
fur: Casele _postâl:

en: _Address:
fur: _Recapit:

note: tab title
en: Home
fur: Cjase

en: Work
fur: Lavôr

en: Other
fur: Altri

en: Mailing Address
fur: Recapit di pueste

en: Notes
fur: Notis

en: Add _PGP
fur: Zonte _PGP

en: Add _X.509
fur: Zonte _X.509

en: _Remove
fur: _Gjave

en: Load P_GP
fur: Cjarie P_GP

en: _Load X.509
fur: _Cjarie X.509

en: Certificates
fur: Certificâts

en: _Undo
fur: _Disfe

en: Undo
fur: Disfe

en: _Redo
fur: _Torne fâs

en: Redo
fur: Torne fâs

en: Error adding contact
fur: Erôr tal zontâ il contat

en: Error modifying contact
fur: Erôr tal modificâ il contat

en: Error removing contact
fur: Erôr tal gjavâ il contat

en: Contact Editor
fur: Editôr dai contats

en: Contact Editor — %s
fur: Editôr dai contats — %s

en: X.509 certificates
fur: Certificâts X.509

en: PGP keys
fur: Clâfs PGP

en: All files
fur: Ducj i files

en: Open PGP key
fur: Vierç clâf PGP

en: Open X.509 certificate
fur: Vierç certificât X.509

en: _Open
fur: _Vierç

en: Chosen file is not a local file.
fur: Il file sielt nol è un file locâl.

en: Failed to load certificate: %s
fur: No si è rivâts a cjariâ il certificât: %s

en: Save PGP key
fur: Salve clâf PGP

en: Save X.509 certificate
fur: Salve certificât X.509

en: Failed to save certificate: %s
fur: No si è rivâts a salvâ il certificât: %s

en: Please select an image for this contact
fur: Selezione une imagjin par chest contat

en: _No image
fur: _Nissune imagjin

en: The contact data is invalid:
fur: I dâts dal contat no son valits:

en: “%s” has an invalid format
fur: “%s” nol à un formât valit

en: “%s” cannot be a future date
fur: “%s” no pues jessi une date future

en: %s“%s” has an invalid format
fur: %s“%s” al à un formât no valit

en: %s“%s” is empty
fur: %s“%s” al è vueit

en: Invalid contact.
fur: Contat no valit.

en: _Help
fur: _Jutori

en: Failed to find contact
fur: Impussibil cjatâ il contat

en: Contact Quick-Add
fur: Zonte veloce di un contat

en: _Edit Full
fur: _Modifiche dal dut

en: _Full name
fur: _Non complet

en: E_mail
fur: E-_mail

en: _Select Address Book
fur: _Selezione rubriche

en: Failed to parse vCard data
fur: Analisi dai dâts vCard falide

en: Mr.
fur: Siôr

en: Mrs.
fur: Siore

en: Ms.
fur: Siore

en: Miss
fur: Siore

en: Dr.
fur: Dot.

en: Esq.
fur: Pres.

en: Full Name
fur: Non complet

en: _First:
fur: _Non:

[ctx: FullName]
en: _Title:
fur: _Titul:

en: _Middle:
fur: _Secont non:

en: _Last:
fur: _Cognon:

en: _Suffix:
fur: S_ufìs:

en: Contact List Editor
fur: Editôr di liste contats

en: _List name:
fur: Non de liste:

en: Members
fur: Membris

en: _Type an email address or drag a contact into the list below:
fur: _Scrîf une direzion e-mail o strissine un contat inte liste chi sot:

en: _Hide addresses when sending mail to this list
fur: _Platâ lis direzions cuant che si invie pueste a cheste liste

en: Add an email to the List
fur: Zonte une e-mail ae liste

en: Remove an email address from the List
fur: Gjave une direzion e-mail de liste

en: _Select...
fur: S_elezione...

en: Insert email addresses from Address Book
fur: Inserìs une direzion e-mail de rubriche

en: _Top
fur: _Insom

en: _Up
fur: _Sù

en: _Down
fur: _Jù

en: _Bottom
fur: _Da pît

en: Contact List Members
fur: Membris liste contats

en: _Members
fur: _Membris

en: Error adding list
fur: Erôr tal zontâ la liste

en: Error modifying list
fur: Erôr tal modificâ la liste

en: Error removing list
fur: Erôr tal gjavâ la liste

en: Name
fur: Non

en: contains
fur: al/e conten

en: does not contain
fur: nol/no conten

en: is
fur: al è/e je

en: is not
fur: nol è/no je

en: starts with
fur: al/e tache cun

en: ends with
fur: al/e finìs cun

en: Phone
fur: Telefon

en: Category
fur: Categorie

en: Expression
fur: Espression

en: Name contains
fur: Il non al à

en: Email begins with
fur: E-mail e tache par

en: Email contains
fur: La e-mail e conten

en: Phone contains
fur: Telefon al conten

en: Any field contains
fur: Un cualsisei cjamp al à

en: evolution address book
fur: rubriche di evolution

en: Copy _Email Address
fur: Copie direzion _e-mail

en: Copy the email address to the clipboard
fur: Al copie la direzion e-mail intes notis

en: _Send New Message To…
fur: Invie gnûf _messaç a…

en: Send a mail message to this address
fur: Al invie un messaç di pueste a cheste direzion

en: Click to mail %s
fur: Fâs clic par inviâ e-mail a %s

en: Click to open map for %s
fur: Fâs clic par vierzi la mape par %s

en: Open map
fur: Vierç mape

en: List Members:
fur: Membris liste:

en: Nickname
fur: Sorenon

en: Categories
fur: Categoriis

en: Matrix
fur: Matriç

en: Company
fur: Societât

en: Department
fur: Dipartiment

en: Office
fur: Ufizi

en: Profession
fur: Mistîr

en: Position
fur: Posizion

en: Assistant
fur: Assistent

en: Video Chat
fur: Chat video

en: Free/Busy
fur: Libar/Impegnât

en: Address
fur: Direzion

en: Home Page
fur: Pagjine web

en: Web Log
fur: Diari web

en: Spouse
fur: Coniugât

en: Personal
fur: Personâl

en: Note
fur: Notis

en: List Members
fur: Membris liste

en: Job Title
fur: Cualifiche

en: Home page
fur: Pagjine web

en: Unnamed
fur: Cence non

en: Cancelled
fur: Anulade

en: Merge Contact
fur: Union contat

en: _Merge
fur: _Unìs

en: Duplicate Contact Detected
fur: Rilevât contat dopli

en: The name or email address of this contact already exists
    in this folder. Would you like to save the changes anyway?
fur: In cheste cartele al è za presint il non o la direzion e-mail di chest contat. Salvâ distès lis modifichis?

en: The name or email address of this contact already exists
    in this folder. Would you like to add it anyway?
fur: In cheste cartele al è za presint il non o la direzion e-mail di chest contat. Zontâlu distès?

en: Changed Contact:
fur: Contat modificât:

en: New Contact:
fur: Gnûf contat:

en: Conflicting Contact:
fur: Contat in conflit:

en: Old Contact:
fur: Contat vecjo:

en: This address book cannot be opened. This either means this book is not marked for offline usage or not yet downloaded for offline usage. Please load the address book once in online mode to download its contents.
fur: Impussibil vierzi cheste rubriche. Al è pussibil che cheste no sedi segnade, o no sedi stade discjariade, par l'ûs fûr rêt. Une volte che tu sês in modalitât “in rêt”, cjarie la rubriche, in mût di discjariâ i siei contignûts.

en: This address book cannot be opened.  Please check that the path %s exists and that permissions are set to access it.
fur: Impussibil vierzi cheste rubriche. Controlâ che il percors %s al esisti e di vê vonde permès par podê acedi lì.

en: This version of Evolution does not have LDAP support compiled in to it.  To use LDAP in Evolution an LDAP-enabled Evolution package must be installed.
fur: Cheste version di Evolution no je stade compilade cul supuart a LDAP. Par doprâ LDAP al è necessari instalâ une version di Evolution abilitade a lavorâ cun LDAP.

en: This address book cannot be opened.  This either means that an incorrect URI was entered, or the server is unreachable.
fur: Impussibil vierzi cheste rubriche. Chest al significhe che al è stât inserît un URI sbaliât o che no si rive a contatâ il servidôr.

en: Detailed error message:
fur: Messaç di erôr in detai:

en: More cards matched this query than either the server is 
    configured to return or Evolution is configured to display.
    Please make your search more specific or raise the result limit in
    the directory server preferences for this address book.
fur: A cheste interogazion a corispuindin plui tessaris di chês che il servidôr al sedi configurât di restituî o Evolution al sedi configurât a visualizâ.
    Fâs in mût che la ricercje e sedi plui precise o alce il limit di timp dal
    servidôr di cartelis tes preferencis di cheste rubriche.

en: The time to execute this query exceeded the server limit or the limit
    configured for this address book.  Please make your search
    more specific or raise the time limit in the directory server
    preferences for this address book.
fur: Il timp necessari par eseguî cheste interogazion al va fûr dal timp limit
     dal servidôr o il limit configurât par cheste rubriche. 
    Fâs une ricercje plui specifiche o alce il limit di timp dal servidôr
    di cartelis tes preferencis di cheste rubriche.

note: Translators: %s is replaced with a detailed error message, or an empty string, if not provided
en: The backend for this address book was unable to parse this query. %s
fur: Il backend par cheste rubriche nol è rivât a elaborâ cheste interogazions. %s

note: Translators: %s is replaced with a detailed error message, or an empty string, if not provided
en: The backend for this address book refused to perform this query. %s
fur: Il backend par cheste rubriche al à refudât la esecuzion di cheste interogazion. %s

note: Translators: %s is replaced with a detailed error message, or an empty string, if not provided
en: This query did not complete successfully. %s
fur: Cheste interogazion no je stade completade cun sucès. %s

note: This is a filename. Translators take note.
en: card.vcf
fur: tessare.vcf

en: Select Address Book
fur: Selezione rubriche

en: list
fur: liste

en: Move contact to
fur: Sposte contat su

en: Copy contact to
fur: Copie contat su

en: Move contacts to
fur: Sposte contats su

en: Copy contacts to
fur: Copie contats su

en: Error getting book view
fur: Erôr tal otignî la viodude rubriche

en: Search Interrupted
fur: Ricercje interote

en: Error modifying card
fur: Erôr tal modificâ la tessare

en: No contacts
fur: Nissun contat

en: %u contact | %u contacts
fur[0]: %u contat
fur[1]: %u contats

en: Cut selected contacts to the clipboard
fur: Taie i contats selezionâts e butiju intes notis

en: Copy selected contacts to the clipboard
fur: Copie i contats selezionâts e butiju intes notis

en: Paste contacts from the clipboard
fur: Tache i contats des notis

en: Delete selected contacts
fur: Elimine i contats selezionâts

en: Select all visible contacts
fur: Selezione ducj i contats visibii

en: Searching for the Contacts…
fur: Daûr a cirî i Contats…

en: Failed to get contacts with unknown error
fur: Recupar dai contats falît cun erôr no cognossût

en: Are you sure you want to delete these contact lists?
fur: Eliminâ pardabon chestis listis di contats?

en: Are you sure you want to delete this contact list?
fur: Eliminâ pardabon cheste liste di contats?

en: Are you sure you want to delete this contact list (%s)?
fur: Eliminâ pardabon cheste liste di contats (%s)?

en: Are you sure you want to delete these contacts?
fur: Eliminâ pardabon chescj contats?

en: Are you sure you want to delete this contact?
fur: Eliminâ pardabon chest contat?

en: Are you sure you want to delete this contact (%s)?
fur: Eliminâ pardabon chest contat (%s)?

en: _Delete
fur: Eli_mine

note: Translators: This is shown for > 5 contacts.
en: Opening %d contacts will open %d new windows as well.
    Do you really want to display all of these contacts? | Opening %d contacts will open %d new windows as well.
    Do you really want to display all of these contacts?
fur[0]: Vierzint %d contats a vignaran vierts ancje %d gnûfs barcons.
    Mostrâ pardabon ducj chescj contats?
fur[1]: Vierzint %d contats a vignaran vierts ancje %d gnûfs barcons.
    Mostrâ pardabon ducj chescj contats?

en: _Don’t Display
fur: _No mostrâ

en: Display _All Contacts
fur: Mostre _ducj i contats

en: File As
fur: Memorize come

en: Given Name
fur: Non di batisim

en: Family Name
fur: Cognon

en: Email 2
fur: E-mail 2

en: Email 3
fur: E-mail 3

en: Assistant Phone
fur: Telefon assistent

en: Business Phone
fur: Telefon ufizi

en: Business Phone 2
fur: Telefon ufizi 2

en: Business Fax
fur: Fax ufizi

en: Callback Phone
fur: Telefon dulà tornâ a clamâ

en: Car Phone
fur: Telefon machine

en: Company Phone
fur: Telefon dite/imprese

en: Home Phone
fur: Telefon di cjase

en: Home Phone 2
fur: Telefon di cjase 2

en: Home Fax
fur: Fax di cjase

en: ISDN Phone
fur: Telefon ISDN

en: Mobile Phone
fur: Celulâr

en: Other Phone
fur: Altri telefon

en: Other Fax
fur: Altri fax

en: Pager
fur: Ciridôr/Bip

en: Primary Phone
fur: Telefon principâl

en: Unit
fur: Unitât

en: Title
fur: Cualifiche

en: Role
fur: Rûl

en: Web Site
fur: Sît web

en: Journal
fur: Diari

en: Home Address Street
fur: Vie de direzion di cjase

en: Home Address Extended
fur: Direzion di cjase complete

en: Home Address PO Box
fur: Casele postâl de direzion di cjase

en: Home Address City
fur: Citât de direzion di cjase

en: Home Address Zip/Postal code
fur: Zip/Codiç postâl de direzion di cjase

en: Home Address State/Province
fur: Stât/Provincie de direzion di cjase

en: Home Address Country
fur: Paîs de direzion di cjase

en: Work Address Street
fur: Vie de direzion di lavôr

en: Work Address Extended
fur: Direzion di lavôr complete

en: Work Address PO Box
fur: Casele postâl de direzion di lavôr

en: Work Address City
fur: Citât de direzion di lavôr

en: Work Address Zip/Postal code
fur: Zip/Codiç postâl de direzion di lavôr

en: Work Address State/Province
fur: Stât/Provincie de direzion di lavôr

en: Work Address Country
fur: Paîs de direzion di lavôr

en: Other Address Street
fur: Vie de altre direzion

en: Other Address Extended
fur: Altre direzion complete

en: Other Address PO Box
fur: Casele postâl de altre direzion

en: Other Address City
fur: Citât de altre direzion

en: Other Address Zip/Postal code
fur: Zip/Codiç postâl de altre direzion

en: Other Address State/Province
fur: Stât/Provincie de altre direzion

en: Other Address Country
fur: Paîs de altre direzion

en: Saving changes, please wait…
fur: Daûr a salvâ lis modifichis, par plasê spiete…

en: Failed to save changes
fur: No si è rivâts a salvâ lis modifichis

en: Co_untry:
fur: _Paîs:

en: Modify a contact | Modify %u contacts
fur[0]: Modifiche un contat
fur[1]: Modifiche %u contats

en: Select values to be modified.
fur: Selezione i valôrs di modifica.

en: _Title:
fur: _Titul:

en: Compa_ny:
fur: Soci_etât:

en: M_odify
fur: M_odifiche

en: Ca_ncel
fur: A_nule

en: Search for the Contact
    
    or double-click here to create a new Contact.
fur: Cîr il contat
    
    o fâs dopli clic achì par creâ un gnûf contat.

en: There are no items to show in this view.
    
    Double-click here to create a new Contact.
fur: Nol è nuie ce mostrâ in cheste viodude.
    
    Fâs dopli clic achì par creâ un gnûf contat.

en: Search for the Contact.
fur: Cîr il contat.

en: There are no items to show in this view.
fur: Nol è nuie ce mostrâ in cheste viodude.

en: Contacts Map
fur: Mape contats

note: Zoom-in button
en: Zoom _In
fur: _Ingrandìs

note: Search button
en: _Find
fur: C_jate

en: Importing…
fur: Daûr a impuartâ…

en: Can’t open .csv file
fur: Impussibil vierzi il file .csv

en: Outlook Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
fur: Contats Outlook CSV o Tab (.csv, .tab)

en: Outlook Contacts CSV and Tab Importer
fur: Impuartadôr contats Outlook CSV e Tab

en: Mozilla Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
fur: Contats Mozilla CSV o Tab (.csv, .tab)

en: Mozilla Contacts CSV and Tab Importer
fur: Impuartadôr contats Mozilla CSV e Tab

en: Evolution Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
fur: Contats Evolution CSV oTab (.csv, .tab)

en: Evolution Contacts CSV and Tab Importer
fur: Impuartadôr contats Evolution CSV e Tab

en: Can’t open .ldif file
fur: Impussibil vierzi il file .ldif

en: LDAP Data Interchange Format (.ldif)
fur: Formât dâts di scambi LDAP (.ldif)

en: Evolution LDIF importer
fur: Impuartadôr LDIF di Evolution

en: Evolution vCard Importer
fur: Impuartadôr vCard di Evolution

note: Uncomment next if it is successful to get total number if pages in list view * g_object_get (operation, "n-pages", &n_pages, NULL)
en: Page %d
fur: Pagjine %d

[ctx: addressbook-label]
en: Work Email
fur: E-mail di lavôr

[ctx: addressbook-label]
en: Home Email
fur: E-mail di cjase

[ctx: addressbook-label]
en: Other Email
fur: Altre e-mail

[ctx: addressbook-label]
en: Work SIP
fur: SIP di lavôr

[ctx: addressbook-label]
en: Home SIP
fur: SIP di cjase

[ctx: addressbook-label]
en: Other SIP
fur: Altri SIP

[ctx: addressbook-label]
en: Matrix
fur: Matriç

[ctx: addressbook-label]
note: To Translators: * if an email address type is not one of the predefined types, * this generic label is used instead of one of the predefined labels.
en: Email
fur: E-mail

[ctx: addressbook-label]
note: To Translators: * if an IM address type is not one of the predefined types, * this generic label is used instead of one of the predefined labels. * IM=Instant Messaging
en: IM
fur: Messaçs istantanis

[ctx: addressbook-label]
note: To Translators: * if a phone number type is not one of the predefined types, * this generic label is used instead of one of the predefined labels.
en: Phone
fur: Telefon

en: Would you like to send all the participants a cancellation notice?
fur: Inviâ a ducj i partecipants une notifiche di cancelazion?

en: If you do not send a cancellation notice, the other participants may not know the meeting is canceled.
fur: Se no tu inviis une notifiche di cancelazion, chei altris partecipants a podaressin no vignî a savê che la riunion e je stade cancelade.

en: Do _not Send
fur: _No sta inviâ

en: _Send Notice
fur: _Invie notifiche

en: Would you like to send the organizer a deletion notice?
fur: Inviâ al organizadôr une notifiche di cancelazion?

en: If you do not send a deletion notice, the organizer may not know the meeting has been deleted.
fur: Se no tu inviis une notifiche di cancelazion, l'organizadôr al podarès no savê che la riunion e je stade cancelade.

en: Are you sure you want to delete this meeting?
fur: Eliminâ pardabon cheste riunion?

en: All information on this meeting will be deleted and can not be restored.
fur: Dutis lis informazions su cheste riunion a vignaran eliminadis e no podaran jessi recuperadis.

en: All information on this meeting will be deleted and can not be restored. If you do not send a cancellation notice, the other participants may not know the meeting is canceled.
fur: Dutis lis informazions su cheste riunion a vignaran eliminadis e nol sarà pussibil recuperâlis. Se no tu mandis une notifiche di cancelazion, al è pussibil che chei altris partecipants no savedin che la riunion e je stade cancelade.

en: _Delete and Sent Notice
fur: _Elimine e mande avîs

en: Delete _without Notice
fur: Elimine _cence visâ

en: All information on this meeting will be deleted and can not be restored. If you do not send a deletion notice, the organizer may not know the meeting has been deleted.
fur: Dutis lis informazions su cheste riunion a vignarna eliminadis e nol sarà pussibil recuperâlis. Se no tu mandis une notifiche di cancelazion, al è pussibil che l'organizadôr nol savedi che e je stade cancelade.

en: Are you sure you want to delete the meeting titled “{0}”?
fur: Eliminâ pardabon la riunion intitolade “{0}”?

en: If you do not send a cancellation notice, the other participants may not know the task has been deleted.
fur: Se no tu inviis une notifiche di cancelazion, chei altris partecipants a podaressin no vignî a savê che la ativitât e je stade eliminade.

en: If you do not send a deletion notice, the organizer may not know the task has been deleted.
fur: Se no tu inviis une notifiche di cancelazion, l'organizadôr al podarès no savê che la ativitât e je stade cancelade.

en: Are you sure you want to delete this task?
fur: Eliminâ pardabon cheste ativitât?

en: All information on this task will be deleted and can not be restored.
fur: Dutis lis informazions su cheste ativitât a vignaran eliminadis e no si podaran plui recuperâ.

en: Would you like to send a cancellation notice for this memo?
fur: Inviâ une notifiche di cancelazion par chest pro memoria?

en: If you do not send a cancellation notice, the other participants may not know the memo has been deleted.
fur: Se no tu inviis une notifiche di cancelazion, chei altris partecipants a podaressin no vignî a savê che il pro memoria al è stât eliminât.

en: Would you like to send a deletion notice for this memo?
fur: Inviâ une notifiche di cancelazion par chest pro memoria?

en: If you do not send a deletion notice, the organizer may not know the memo has been deleted.
fur: Se no tu inviis une notifiche di cancelazion, l'organizadôr al podarès no savêche il pro memoria al è stât cancelât.

en: Are you sure you want to delete this memo?
fur: Eliminâ pardabon chest pro memoria?

en: All information on this memo will be deleted and can not be restored.
fur: Dutis lis informazions su chest pro memoria a vignaran eliminadis e no si podaran plui recuperâ.

en: Are you sure you want to delete the appointment titled “{0}”?
fur: Eliminâ pardabon l'apontament cul titul “{0}”?

en: All information on this appointment will be deleted and can not be restored.
fur: Dutis lis informazions su chest apontament a vignaran eliminadis e no si podaran plui recuperâ.

en: Are you sure you want to delete this appointment?
fur: Eliminâ pardabon chest apontament?

en: Are you sure you want to delete the “{0}” task?
fur: Eliminâ pardabon la ativitât “{0}”?

en: Are you sure you want to delete the memo “{0}”?
fur: Eliminâ pardabon il pro memoria “{0}”?

en: All information in this memo will be deleted and can not be restored.
fur: Dutis lis informazions in chest pro memoria a vignaran eliminadis e no si podaran plui recuperâ.

en: Are you sure you want to delete these {0} appointments?
fur: Eliminâ pardabon chescj {0} apontaments?

en: All information on these appointments will be deleted and can not be restored.
fur: Dutis lis informazions su chescj apontaments a vignaran eliminâts e no si podaran plui recuperâ.

en: Are you sure you want to delete these {0} tasks?
fur: Eliminâ pardabon chestis {0} ativitâts?

en: All information on these tasks will be deleted and can not be restored.
fur: Dutis lis informazions su chestis ativitâts a vignaran eliminadis e no si podaran plui recuperâ.

en: Are you sure you want to delete these {0} memos?
fur: Eliminâ pardabon chescj {0} pro memoria?

en: All information in these memos will be deleted and can not be restored.
fur: Dutis lis informazions in chescj pro memoria a vignaran eliminadis e no si podaran plui recuperâ.

en: Would you like to save your changes to this meeting?
fur: Salvâ lis propriis modifichis fatis a cheste riunion?

en: You have changed this meeting, but not yet saved it.
fur: Cheste riunion e je stade cambiade, ma no ancjemò salvade.

en: _Save Changes
fur: Salve _modifichis

en: _Discard Changes
fur: _Scarte modifichis

en: Would you like to save your changes to this appointment?
fur: Salvâ lis modifichis fatis a chest apontament?

en: You have changed this appointment, but not yet saved it.
fur: Chest apontament al è stât cambiât, ma no ancjemò salvât.

en: Would you like to save your changes to this task?
fur: Salvâ lis modifichis fatis a cheste ativitât?

en: You have changed this task, but not yet saved it.
fur: Cheste ativitât e je stade cambiade, ma no ancjemò salvade.

en: Would you like to save your changes to this memo?
fur: Salvâ lis modifichis fatis a chest pro memoria?

en: You have made changes to this memo, but not yet saved them.
fur: A son stadis fatis modifichis a chest pro memoria, ma no son stadis ancjemò salvadis.

en: Would you like to send meeting invitations to participants?
fur: Inviâ un invît ae riunion a ducj i partecipants?

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to reply.
fur: A vignaran inviâts invîts vie e-mail a ducj i partecipants, permetint lôr di rispuindi.

en: _Send
fur: _Invie

en: Would you like to send updated meeting information to participants?
fur: Inviâ ai partecipants lis informazions inzornadis su la riunion?

en: Sending updated information allows other participants to keep their calendars up to date.
fur: Inviant lis informazions di inzornament si permet a chei altris partecipants di mantignî i propris calendaris inzornâts.

en: Would you like to send this task to participants?
fur: Inviâ cheste ativitât a ducj i partecipants?

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to accept this task.
fur: A vignaran inviâts invîts vie e-mail a ducj i partecipants, permetint lôr di acetâ cheste ativitât.

en: Download in progress. Do you want to save the task?
fur: Discjariament in vore. Salvâ cheste ativitât?

en: Some attachments are being downloaded. Saving the task would result in the loss of these attachments.
fur: Si sta discjariant cualchi zonte. Se si salve cumò la ativitât, si podarès pierdi chês zontis.

en: Download in progress. Do you want to save the appointment?
fur: Discjariament in vore. Salvâ chest apontament?

en: Some attachments are being downloaded. Saving the appointment would result in the loss of these attachments.
fur: Si sta discjariant cualchi zonte. Se si salve cumò l'apontament, si podarès pierdi chês zontis.

en: Would you like to send updated task information to participants?
fur: Inviâ ai partecipants informazions inzornadis su la ativitât?

en: Sending updated information allows other participants to keep their task lists up to date.
fur: Inviant lis informazions di inzornament si permet a chei altris partecipants di mantignî lis propriis listis di ativitâts inzornadis.

en: Would you like to send this memo to participants?
fur: Inviâ chest pro memoria ai partecipants?

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to accept this memo.
fur: E-mail di invît a vignaran inviâts a ducj i partecipants, permetint lôr di acetâ chest pro memoria.

en: Would you like to send updated memo information to participants?
fur: Inviâ ai partecipants lis informazions inzornadis sul pro memoria?

en: Sending updated information allows other participants to keep their memo lists up to date.
fur: Inviant lis informazions di inzornament si permet a chei altris partecipants di mantignî lis propriis listis di pro memoria inzornadis.

en: Editor could not be loaded.
fur: Impussibil cjariâ l'editôr.

en: Are you sure you want to delete calendar “{0}”?
fur: Eliminâ pardabon il calendari “{0}”?

en: This calendar will be removed permanently.
fur: Chest calendari al vignarà gjavât par simpri.

en: Are you sure you want to delete task list “{0}”?
fur: Eliminâ pardabon la liste des ativitâts “{0}”?

en: This task list will be removed permanently.
fur: Cheste liste des ativitâts e vignarà gjavade par simpri.

en: Are you sure you want to delete memo list “{0}”?
fur: Eliminâ pardabon la liste dai pro memoria “{0}”?

en: This memo list will be removed permanently.
fur: Cheste liste di pro memoria e vignarà gjavade in maniere definitive.

en: Are you sure you want to delete remote calendar “{0}”?
fur: Eliminâ pardabon il calendari esterni “{0}”?

en: This will permanently remove the calendar “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
fur: Chest al eliminarà par simpri il calendari “{0}” dal servidôr. Continuâ?

en: Are you sure you want to delete remote task list “{0}”?
fur: Eliminâ pardabon la liste esterne des ativitâts “{0}”?

en: This will permanently remove the task list “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
fur: Chest al eliminarà par simpri la liste des ativitâts “{0}” dal servidôr. Continuâ?

en: Are you sure you want to delete remote memo list “{0}”?
fur: Eliminâ pardabon la liste esterne dai pro memoria “{0}”?

en: This will permanently remove the memo list “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
fur: Chest al eliminarà par simpri la liste dai pro memoria “{0}” dal servidôr. Continuâ?

en: Are you sure you want to save the appointment without a summary?
fur: Salvâ pardabon l'apontament cence une sintesi?

en: Adding a meaningful summary to your appointment will give you an idea of what your appointment is about.
fur: Zontant une sintesi esplicative al apontament al darà une idee di ce che si trate.

en: Are you sure you want to save the task without a summary?
fur: Salvâ pardabon la ativitât cence une sintesi?

en: Adding a meaningful summary to your task will give you an idea of what your task is about.
fur: Zontant une sintesi esplicative ae ativitât al darà une idee di ce che si trate.

en: Are you sure you want to save the memo without a summary?
fur: Salvâ pardabon il pro memoria cence une sintesi?

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Error loading calendar “{0}”
fur: Erôr tal cjariâ il calendari “{0}”

en: The calendar is not marked for offline usage.
fur: Il calendari nol è segnât pal ûs fûr rêt.

en: Cannot save event
fur: Impussibil salvâ l'event

note: Translators: {0} is the name of the calendar source
en: “{0}” is a read-only calendar and cannot be modified. Please select a different calendar that can accept appointments.
fur: “{0}” al è un calendari in dome-leture e nol è pussibil modificâlu. Selezionâ un calendari diviers che al podedi acetâ apontaments.

en: Cannot save task
fur: Impussibil salvâ la ativitât

note: Translators: {0} is the name of the calendar source
en: “{0}” does not support assigned tasks, please select a different task list.
fur: “{0}” nol supuarte lis ativitâts assegnadis, selezionâ une liste di ativitâts divierse.

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Error loading task list “{0}”
fur: Erôr tal cjariâ la liste des ativitâts “{0}”

en: The task list is not marked for offline usage.
fur: La liste des ativitâts no je segnade pal ûs fûr rêt.

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Error loading memo list “{0}”
fur: Erôr tal cjariâ la liste dai pro memoria “{0}”

en: The memo list is not marked for offline usage.
fur: La liste dai pro memoria no je segnade par l'ûs fûr rêt.

note: Translators: {0} is the name of the calendar/memo list/task list.
en: Failed to add timezone to “{0}”
fur: No si è rivâts a zontâ il fûs orari “{0}”

note: The {0} is a calendar/memo list/task list name, which is useless here
en: Failed to save attachments
fur: No si è rivâts a salvâ lis zontis

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to open calendar “{0}”
fur: No si è rivâts a vierzi il calendari “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to open memo list “{0}”
fur: No si è rivâts a vierzi la liste dai pro memoria “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to open task list “{0}”
fur: No si è rivâts a vierzi la liste des ativitâts “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to create an event in the calendar “{0}”
fur: No si è rivâts a creâ un event intal calendari “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to create a memo in the memo list “{0}”
fur: No si è rivâts a creâ un pro memoria inte liste dai pro memoria “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to create a task in the task list “{0}”
fur: No si è rivâts a creâ une ativitât inte liste des ativitâts “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to modify an event in the calendar “{0}”
fur: No si è rivâts a modificâ un event intal calendari “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to modify a memo in the memo list “{0}”
fur: No si è rivâts a modificâ un pro memoria inte liste dai pro memoria “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to modify a task in the task list “{0}”
fur: No si è rivâts a modificâ une ativitât inte liste des ativitâts “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to delete an event in the calendar “{0}”
fur: No si è rivâts a eliminâ un event intal calendari “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to delete a memo in the memo list “{0}”
fur: No si è rivâts a eliminâ un pro memoria inte liste dai pro memoria “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to delete a task in the task list “{0}”
fur: No si è rivâts a eliminâ une ativitât inte liste des ativitâts “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to update an event in the calendar “{0}”
fur: No si è rivâts a inzornâ un event intal calendari “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to update a memo in the memo list “{0}”
fur: No si è rivâts a inzornâ un pro memoria inte liste dai pro memoria “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to update a task in the task list “{0}”
fur: No si è rivâts a inzornâ une ativitât inte liste des ativitâts “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to send an event to the calendar “{0}”
fur: No si è rivâts a inviâ un event al calendari “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to send a memo to the memo list “{0}”
fur: No si è rivâts a inviâ un pro memoria ae liste dai pro memoria “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to send a task to the task list “{0}”
fur: No si è rivâts a inviâ une ativitât ae liste des ativitâts “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Error creating view for the calendar “{0}”
fur: Erôr tal creâ la viodude pal calendari “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Error creating view for the task list “{0}”
fur: Erôr tal creâ la viodude pe liste des ativitâts “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Error creating view for the memo list “{0}”
fur: Erôr tal creâ la viodude pe liste dai pro memoria “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to copy an event into the calendar “{0}”
fur: No si è rivâts a copiâ un event intal calendari “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to copy a task into the task list “{0}”
fur: No si è rivâts a copiâ une ativitât inte liste des ativitâts “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to copy a memo into the memo list “{0}”
fur: No si è rivâts a copiâ un pro memoria inte liste dai pro memoria “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to move an event into the calendar “{0}”
fur: No si è rivâts a spostâ un event intal calendari “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to move a task into the task list “{0}”
fur: No si è rivâts a spostâ une ativitât inte liste des ativitâts “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to move a memo into the memo list “{0}”
fur: No si è rivâts a spostâ un pro memoria inte liste dai pro memoria “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to get an event from the calendar “{0}”
fur: No si è rivâts a otignî un event dal calendari “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to get a task from the task list “{0}”
fur: No si è rivâts a otignî une ativitât de liste des ativitâts “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to get a memo from the memo list “{0}”
fur: No si è rivâts a otignî un pro memoria de liste dai pro memoria “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Copying an event into the calendar “{0}”
fur: Daûr a copiâ un event intal calendari “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Copying a task into the task list “{0}”
fur: Daûr a copiâ une ativitât inte liste des ativitâts “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Copying a memo into the memo list “{0}”
fur: Daûr a copiâ un pro memoria inte liste dai pro memoria “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Moving an event into the calendar “{0}”
fur: Daûr a spostâ un event intal calendari “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Moving a task into the task list “{0}”
fur: Daûr a spostâ une ativitât inte liste des ativitâts “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Moving a memo into the memo list “{0}”
fur: Daûr a spostâ un pro memoria inte liste dai pro memoria “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to refresh calendar “{0}”
fur: No si è rivâts a inzornâ il calendari “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to refresh task list “{0}”
fur: No si è rivâts a inzornâ la liste des ativitâts “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to refresh memo list “{0}”
fur: No si è rivâts a inzornâ la liste dai pro memoria “{0}”

en: Failed to make an occurrence movable
fur: No si è rivâts a rindi une ocorince une che si pues movi

en: Something has gone wrong when displaying the event
fur: Alc al è lât strucj tal mostrâ l'event

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the event. You can try again by moving to another event and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
fur: Un WebKitWebProcess al è colassât intant che al mostrave l'event. Tu puedis tornâ a provâ lant suntun altri event e tornant su di chest. Se il probleme al persist, segnale un erôr su GNOME Gitlab.

en: Something has gone wrong when displaying the memo
fur: Alc al è lât strucj tal mostrâ il pro memoria

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the memo. You can try again by moving to another memo and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
fur: Un WebKitWebProcess al è colassât intant che al mostrave il pro memoria. Tu puedis tornâ a provâ lant suntun altri pro memoria e tornant su di chest. Se il probleme al persist, segnale un erôr su GNOME Gitlab.

en: Something has gone wrong when displaying the task
fur: Alc al è lât strucj tal mostrâ la ativitât

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the task. You can try again by moving to another task and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
fur: Un WebKitWebProcess al è colassât intant che al mostrave la ativitât. Tu puedis tornâ a provâ lant suntune altre ativitât e tornant su di cheste. Se il probleme al persist, segnale un erôr su GNOME Gitlab.

en: Do you want to detach event from the series?
fur: Distacâ l'event de sô serie?

en: The event “{0}” will be detached from its series and saved as a new standalone event.
fur: L'event “{0}” al vignarà distacât de sô serie e salvât tant che gnûf event di bessôl.

en: _Detach and Create Copy
fur: _Distache e cree copie

en: Summary
fur: Sintesi

en: Description
fur: Descrizion

en: Any Field
fur: Cualsisei cjamp

en: Classification
fur: Classificazion

en: Private
fur: Privât

en: Confidential
fur: Confidenziâl

en: Organizer
fur: Organizadôr

en: Attendee
fur: Partecipant

en: Location
fur: Ubicazion

en: Attachments
fur: Zontis

en: Exist
fur: Esistin

en: Do Not Exist
fur: No esistin

en: Recurrence
fur: Ricorence

en: Occurs
fur: Al sucêt

en: Less Than
fur: Mancul di

en: Exactly
fur: In mût esat

en: More Than
fur: Plui di

en: Summary Contains
fur: La sintesi e conten

en: Description Contains
fur: La descrizion e conten

en: with one guest | with %d guests
fur[0]: cuntun ospit
fur[1]: cun %d ospits

en: Comments: %s
fur: Coments: %s

[ctx: iCalendarStatus]
en: None
fur: Nissun

[ctx: iCalendarStatus]
en: Tentative
fur: Provisori

[ctx: iCalendarStatus]
en: Confirmed
fur: Confermât

[ctx: iCalendarStatus]
en: Draft
fur: Stampon

[ctx: iCalendarStatus]
en: Final
fur: Definitîf

[ctx: iCalendarStatus]
en: Not Started
fur: No tacât

[ctx: iCalendarStatus]
en: Needs Action
fur: Azion necessarie

[ctx: iCalendarStatus]
en: In Progress
fur: In cors

[ctx: iCalendarStatus]
en: Completed
fur: Completât

[ctx: iCalendarStatus]
en: Cancelled
fur: Anulât

en: Accepted
fur: Acetât

en: Declined
fur: Declinât

en: Tentative
fur: Provisori

en: Delegated
fur: Delegât

en: Needs action
fur: Azion necessarie

note: Translators: 'Status' here means the state of the attendees, the resulting string will be in a form: * Status: Accepted: X   Declined: Y   ...
en: Status
fur: Stât

en: No Summary
fur: Nissune sintesi

note: Translators: It will display "Organizer: NameOfTheUser <email@ofuser.com>"
en: Organizer: %s <%s>
fur: Organizadôr: %s <%s>

note: Translators: It will display "Organizer: NameOfTheUser"
en: Organizer: %s
fur: Organizadôr: %s

note: Translators: It will display "Location: PlaceOfTheMeeting" Translators: It will display "Location: LocationOfTheAppointment"
en: Location: %s
fur: Ubicazion: %s

note: Translators: It will display "Start: ActualStartDateAndTime (DurationOfTheMeeting)"
en: Start: %s (%s)
fur: Inizi: %s (%s)

note: Translators: It will display "Start: ActualStartDateAndTime" Translators: It will display "Start: StartDateAndTime"
en: Start: %s
fur: Inizi: %s

note: Translators: It's for a task due date, it will display "Due: DateAndTime" Translators: It will display "Due: DueDateAndTime"
en: Due: %s
fur: Scjadince: %s

note: Translators: It's for a task completed date, it will display "Completed: DateAndTime" Translators: It will display "Completed: DateAndTimeWhenCompleted"
en: Completed: %s
fur: Completade: %s

note: Translators: Default attachment filename.
en: attachment.dat
fur: zonte.dat

en: Untitled
fur: Cence titul

en: Location:
fur: Ubicazion:

en: GEO Location:
fur: Ubicazion GEO:

en: Comment:
fur: Coment:

en: Start Date:
fur: Date di inizi:

en: End Date:
fur: Date di fin:

en: Recurs:
fur: Al ricor:

en: Due Date:
fur: Date di scjadince:

en: Estimated duration:
fur: Durade stimade:

en: Status:
fur: Stât:

en: Categories:
fur: Categoriis:

en: High
fur: Alte

en: Normal
fur: Normâl

en: Low
fur: Basse

en: Priority:
fur: Prioritât:

en: Classification:
fur: Classificazion:

en: Organizer:
fur: Organizadôr:

en: Attendees:
fur: Partecipants:

en: Web Page:
fur: Pagjine Web:

en: New Appointment
fur: Gnûf apontament

en: New All Day Event
fur: Gnûf event zornade interie

en: New Meeting
fur: Gnove riunion

en: Go to Today
fur: Va a vuê

en: Go to Date
fur: Va ae date

en: It has reminders.
fur: Al à dai pro memoria.

en: It has recurrences.
fur: Al à ricorencis.

en: It is a meeting.
fur: E je une riunion.

en: Calendar Event: Summary is %s.
fur: Event di calendari: la sintesi e je %s.

en: Calendar Event: It has no summary.
fur: Event di calendari: nol à nissune sintesi.

en: calendar view event
fur: event viodude calendari

en: Grab Focus
fur: Cjape il focus

note: To translators: Here, "It" is either like "Work Week View: July 10th - July 14th, 2006." or "Day View: Thursday July 13th, 2006."
en: It has %d event. | It has %d events.
fur[0]: Al à %d event.
fur[1]: Al à %d events.

note: To translators: Here, "It" is either like "Work Week View: July 10th - July 14th, 2006." or "Day View: Thursday July 13th, 2006."
en: It has no events.
fur: Nol à events.

note: To translators: First %s is the week, for example "July 10th - July 14th, 2006". Second %s is the number of events in this work week, for example "It has %d event/events." or  "It has no events."
en: Work Week View: %s. %s
fur: Viodude setemane lavorative: %s. %s

note: To translators: First %s is the day, for example "Thursday July 13th, 2006". Second %s is the number of events on this day, for example "It has %d event/events." or  "It has no events."
en: Day View: %s. %s
fur: Viodude zornaliere: %s. %s

en: calendar view for a work week
fur: viodude calendari par une setemane lavorative

en: calendar view for one or more days
fur: viodude calendari par un o plui dîs

en: a table to view and select the current time range
fur: une tabele par viodi e selezionâ l'interval di timp atuâl

en: Jump button
fur: Boton di salt

en: Click here, you can find more events.
fur: Fâs clic achì par cjatâ altris events.

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Play a sound ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: Play a sound
fur: Riprodûs un sun

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: Pop up an alert
fur: Mostre une alerte

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Send an email ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: Send an email
fur: Invie une e-mail

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Run a program ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: Run a program
fur: Eseguìs un program

[ctx: cal-reminders]
en: Unknown action to be performed
fur: Azion no cognossude di eseguî

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s before the start
fur: %s %s prime dal inizi

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s after the start
fur: %s %s daspò l'inizi

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound"
en: %s at the start
fur: %s al inizi

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s before the end
fur: %s %s prime de fin

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s after the end
fur: %s %s daspò la fin

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound"
en: %s at the end
fur: %s ae fin

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s is an absolute time, e.g. "10:00AM"
en: %s at %s
fur: %s as %s

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound". "Trigger types" are absolute or relative dates
en: %s for an unknown trigger type
fur: %s par une ativazion di gjenar no cognossût

en: Month View: %s. %s
fur: Viodude mensîl: %s. %s

en: Week View: %s. %s
fur: Viodude setemanâl: %s. %s

en: calendar view for a month
fur: viodude calendari par un mês

en: calendar view for one or more weeks
fur: viodude calendari par une o plui setemanis

en: Modify a task | Modify %u tasks
fur[0]: Modifiche une ativitât
fur[1]: Modifiche %u ativitâts

en: _General
fur: _Gjenerâl

[ctx: ECompEditor]
en: Sta_rt date:
fur: Date di i_nizi:

en: _Categories
fur: _Categoriis

en: Creating view for calendar “%s”
fur: Daûr a creâ la viodude pal calendari “%s”

en: Creating view for task list “%s”
fur: Daûr a creâ la viodude pe liste des ativitâts “%s”

en: Creating view for memo list “%s”
fur: Daûr a creâ la viodude pe liste dai pro memoria “%s”

en: Deletion _reason:
fur: _Motîf de cancelazion:

en: Cancellation _reason:
fur: _Motîf de cancelazion:

en: Destination is read only
fur: La destinazion e je in dome-leture

en: Copying events to the calendar “%s”
fur: Daûr a copiâ i events sul calendari “%s”

en: Copying memos to the memo list “%s”
fur: Daûr a copiâ i pro memoria inte liste dai pro memoria “%s”

en: Copying tasks to the task list “%s”
fur: Daûr a copiâ lis ativitâts su la liste des ativitâts “%s”

en: _Delete this item from all other recipient’s mailboxes?
fur: _Eliminâ chest element de casele di pueste di ducj i destinataris?

en: _Retract comment
fur: _Revoche coment

en: Select Date
fur: Selezione date

en: Select _Today
fur: Selezione _vuê

en: January
fur: Zenâr

en: February
fur: Fevrâr

en: March
fur: Març

en: April
fur: Avrîl

en: May
fur: Mai

en: June
fur: Jugn

en: July
fur: Lui

en: August
fur: Avost

en: September
fur: Setembar

en: October
fur: Otubar

en: November
fur: Novembar

en: December
fur: Dicembar

en: You are modifying a recurring event. What would you like to modify?
fur: Si sta modificant un event che si ripet. Ce si vuelial modificâ?

en: You are delegating a recurring event. What would you like to delegate?
fur: Si sta delegant un event che si ripet. Ce si vuelial delegâ?

en: You are modifying a recurring task. What would you like to modify?
fur: Si sta modificant une ativitât che si ripet. Ce si vuelial modificâ?

en: You are modifying a recurring memo. What would you like to modify?
fur: Si sta modificant un pro memoria che si ripet. Ce si vuelial modificâ?

en: This Instance Only
fur: Nome cheste istance

en: This and Prior Instances
fur: Cheste istance e lis precedentis

en: This and Future Instances
fur: Cheste istance e chês che a vignaran

en: All Instances
fur: Dutis lis istancis

en: Send my reminders with this event
fur: Inviâ i miei pro memoria cun chest event

en: Notify new attendees _only
fur: Notificâ _nome i gnûfs partecipants

en: Cut selected events to the clipboard
fur: Taie i events selezionâts intes notis

en: Copy selected events to the clipboard
fur: Copie i events selezionâts intes notis

en: Paste events from the clipboard
fur: Tache i events des notis

en: Delete selected events
fur: Elimine i events selezionâts

en: Pasted text doesn’t contain valid iCalendar data
fur: Il test tacât nol à dâts iCalendar valits

en: Default calendar not found
fur: Calendari predefinît no cjatât

en: Default memo list not found
fur: Liste dai pro memoria predefinide no cjatade

en: Default task list not found
fur: Liste ativitâts predefinît no cjatade

en: No suitable component found
fur: Nissun component adat cjatât

en: Pasting iCalendar data
fur: Daûr a tacâ dâts iCalendar

en: %d %b %Y
fur: %e di %B dal %Y

note: strftime format %d = day of month, %b = abbreviated month name. * Don't use any other specifiers. strftime format %d = day of month, %b = abbreviated * month name. You can change the order but don't * change the specifiers or add anything.
en: %d %b
fur: %e di %b

en: %A %d %b %Y
fur: %A, %e di %b dal %Y

note: strftime format %a = abbreviated weekday name, %d = day of month, * %b = abbreviated month name. Don't use any other specifiers. strftime format %a = abbreviated weekday name, * %d = day of month, %b = abbreviated month name. * You can change the order but don't change the * specifiers or add anythi
en: %a %d %b
fur: %a, %e di %b

en: %a %d %b %Y
fur: %a, %e di %b dal %Y

en: %d appointment | %d appointments
fur[0]: %d apontament
fur[1]: %d apontaments

en: %d selected
fur: %d selezionâts

en: Start Date
fur: Date di inizi

en: End Date
fur: Date di fin

en: Created
fur: Creât

en: Last modified
fur: Ultime modifiche

en: Source
fur: Sorzint

en: Type
fur: Gjenar

en: Unknown
fur: No cognossût

en: Source with UID “%s” not found
fur: Sorzint cun UID “%s” no cjatade

en: Creating an event
fur: Daûr a creâ un event

en: Creating a memo
fur: Daûr a creâ un pro memoria

en: Creating a task
fur: Daûr a creâ une ativitât

en: Recurring
fur: Ricorint

en: Assigned
fur: Assegnât

en: Yes
fur: Sì

en: Free
fur: Libar

en: Busy
fur: Impegnât

en: The geographical position must be entered in the format: 
    
    45.436845,125.862501
fur: La posizion gjeografiche e scugne jessi inseride tal formât:
    
    45.436845,125.862501

en: In Progress
fur: In cors

en: Modifying an event
fur: Daûr a modificâ un event

en: Modifying a memo
fur: Daûr a modificâ un pro memoria

en: Modifying a task
fur: Daûr a modificâ une ativitât

en: Removing an event
fur: Daûr a gjavâ un event

en: Removing a memo
fur: Daûr a gjavâ un pro memoria

en: Removing a task
fur: Daûr a gjavâ une ativitât

en: Deleting an event | Deleting %d events
fur[0]: Daûr a eliminâ un event
fur[1]: Daûr a eliminâ %d events

en: Deleting a memo | Deleting %d memos
fur[0]: Daûr a eliminâ un pro memoria
fur[1]: Daûr a eliminâ %d pro memoria

en: Deleting a task | Deleting %d tasks
fur[0]: Daûr a eliminâ une ativitât
fur[1]: Daûr a eliminâ %d ativitâts

en: Pasting an event | Pasting %d events
fur[0]: Daûr a tacâ un event
fur[1]: Daûr a tacâ %d events

en: Pasting a memo | Pasting %d memos
fur[0]: Daûr a tacâ un pro memoria
fur[1]: Daûr a tacâ %d pro memoria

en: Pasting a task | Pasting %d tasks
fur[0]: Daûr a tacâ une ativitât
fur[1]: Daûr a tacâ %d ativitâts

en: Updating an event
fur: Daûr a inzornâ un event

en: Updating a memo
fur: Daûr a inzornâ un pro memoria

en: Updating a task
fur: Daûr a inzornâ une ativitât

en: Getting events to purge in the calendar “%s”
fur: Daûr a otignî i events di netâ tal calendari “%s”

en: Getting memos to purge in the memo list “%s”
fur: Daûr a otignî i pro memoria di netâ te liste dai pro memoria “%s”

en: Getting tasks to purge in the task list “%s”
fur: Daûr a otignî lis ativitâts di netâ te liste des ativitâts “%s”

en: Purging events in the calendar “%s”
fur: Daûr a netâ i events tal calendari “%s”

en: Purging memos in the memo list “%s”
fur: Daûr a netâ i pro memoria inte liste dai pro memoria “%s”

en: Purging tasks in the task list “%s”
fur: Daûr a netâ lis ativitâts inte liste des ativitâts “%s”

en: Purging events
fur: Daûr a netâ i events

en: Purging memos
fur: Daûr a netâ i pro memoria

en: Purging tasks
fur: Daûr a netâ lis ativitâts

en: Expunging completed tasks
fur: Netisie ativitâts completade

en: Moving an event | Moving %d events
fur[0]: Daûr a spostâ un event
fur[1]: Daûr a spostâ %d events

en: Copying an event | Copying %d events
fur[0]: Daûr a copiâ un event
fur[1]: Daûr a copiâ %d events

en: Moving a memo | Moving %d memos
fur[0]: Daûr a spostâ un pro memoria
fur[1]: Daûr a spostâ %d pro memoria

en: Copying a memo | Copying %d memos
fur[0]: Daûr a copiâ un pro memoria
fur[1]: Daûr a copiâ %d pro memoria

en: Moving a task | Moving %d tasks
fur[0]: Daûr a spostâ une ativitât
fur[1]: Daûr a spostâ %d ativitâts

en: Copying a task | Copying %d tasks
fur[0]: Daûr a copiâ une ativitât
fur[1]: Daûr a copiâ %d ativitâts

note: strftime format of a weekday, a date and a time, 24-hour.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M:%S
fur: %a %e/%m/%Y %H:%M:%S

note: strftime format of a weekday, a date and a time, 12-hour.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
fur: %a %e/%m/%Y %I:%M:%S %p

en: The date must be entered in the format: 
    %s
fur: La date e scugne jessi inseride tal formât:
    %s

en: Event’s time is in the past
fur: L'orari dal event al è tal passât

en: Event cannot be edited, because the selected calendar could not be opened
fur: Nol è pussibil modificâ l'event parcè che nol è pussibil vierzi il calendari selezionât

en: Event cannot be edited, because the selected calendar is read only
fur: Nol è pussibil modificâ l'event parcè che il calendari selezionât al è in dome-leture

en: Changes made to the event will not be sent to the attendees, because you are not the organizer
fur: Lis modifichis fatis al event no vignaran inviadis ai partecipants, parcè che no tu sês l'organizadôr

en: Start date is not a valid date
fur: La date di inizi no je valide

en: Start time is not a valid time
fur: La ore di inizi no je valide

en: Unknown error
fur: Erôr no cognossût

en: End date is not a valid date
fur: La date di fin no je valide

en: End time is not a valid time
fur: La ore di fin no je valide

en: Toggles whether to display categories
fur: Comute cuant che si mostre lis categoriis

en: Time _Zone
fur: _Fûs orari

en: Toggles whether the time zone is displayed
fur: Al comute cuant che si mostre il “fûs orari”

en: All _Day Event
fur: Event di _dut il dì

en: Toggles whether to have All Day Event
fur: Si ative se si à “event di dut il dì”

en: Show Time as _Busy
fur: Mostre ore come _impegnât

en: Toggles whether to show time as busy
fur: Si ative cuant che si scugne mostrâ la ore come impegnât

en: Classify as public
fur: Classifiche come public

en: _Private
fur: _Privât

en: Classify as private
fur: Classifiche come privât

en: _Confidential
fur: _Confidenziâl

en: Classify as confidential
fur: Classifiche come confidenziâl

[ctx: ECompEditor]
en: _Start time:
fur: Ore di ini_zi:

[ctx: ECompEditor]
en: _End time:
fur: Ore di _fin:

[ctx: ECompEditor]
en: All da_y event
fur: Event di dut i_l dì

[ctx: ECompEditorPage]
en: General
fur: Gjenerâl

[ctx: ECompEditorPage]
en: Reminders
fur: Pro memoria

[ctx: ECompEditorPage]
en: Recurrence
fur: Ricorence

[ctx: ECompEditorPage]
en: Attachments
fur: Zontis

[ctx: ECompEditorPage]
en: Schedule
fur: Planificazion

en: Meeting — %s
fur: Riunion — %s

en: Appointment — %s
fur: Apontament — %s

en: New note
fur: Gnove note

en: Memo cannot be edited, because the selected memo list could not be opened
fur: Nol è pussibil modificâ il pro memoria parcè che nol è pussibil vierzi la liste dai pro memoria selezionade

en: Memo cannot be edited, because the selected memo list is read only
fur: Nol è pussibil modificâ il pro memoria parcè che la liste dai pro memoria selezionade e je in dome-leture

en: Changes made to the memo will not be sent to the attendees, because you are not the organizer
fur: Lis modifichis fatis al pro memoria no vignaran inviadis ai partecipants, parcè che no tu sês l'organizadôr

en: _List:
fur: _Liste:

en: Assigned Memo — %s
fur: Memorandum assegnât — %s

en: Memo — %s
fur: Memorandum — %s

en: Attachment | Attachments
fur[0]: Zonte
fur[1]: Zontis

en: Could not load “%s”
fur: Impussibil cjariâ “%s”

en: Could not load the attachment
fur: Impussibil cjariâ la zonte

en: Some attachments are still being downloaded. Please wait until the download is finished.
fur: Si sta discjariant ancjemò cualchi zonte. Spiete che il discjariament al finissi.

en: Attachment “%s” cannot be found, remove it from the list, please
fur: Impussibil cjatâ la zonte “%s”, gjavâle de liste

en: Attachment “%s” doesn’t have valid URI, remove it from the list, please
fur: La zonte “%s” no à un valit URI, gjavâle de liste

en: _Attachment…
fur: _Zonte…

en: Attach a file
fur: Aleghe un file

en: _Attachments
fur: _Zontis

en: Show attachments
fur: Mostre zontis

en: Icon View
fur: Viodude a iconis

en: List View
fur: Viodude a liste

en: Cannot find attendee “%s” in the list of attendees
fur: Impussibil cjatâ il partecipant “%s” te liste dai partecipants

en: Not enough rights to delete attendee “%s”
fur: No si àn vonde permès par eliminâ il partecipant “%s”

en: Failed to delete selected attendee | Failed to delete selected attendees
fur[0]: No si è rivâts a eliminâ il partecipant selezionât
fur[1]: No si è rivâts a eliminâ i partecipants selezionâts

en: Organizer address is not a valid user mail address
fur: La direzion dal organizadôr no je une direzion di pueste di utent valide

en: A_ttendees
fur: Par_tecipants

en: Toggles whether the Attendees are displayed
fur: Comute indicant se si mostrin i partecipants

en: R_ole Field
fur: Cjamp _rûl

en: Toggles whether the Role field is displayed
fur: Al comute cuant che si mostre il cjamp “Rûl”

en: Toggles whether the RSVP field is displayed
fur: Al comute il visualizâ dal cjamp RSVP

en: _Status Field
fur: Cjamp di _stât

en: Toggles whether the Status field is displayed
fur: Al comute cuant che si mostre il cjamp “Stât”

en: _Type Field
fur: Cjamp _Gjenar

en: Toggles whether the Attendee Type is displayed
fur: Al comute se si mostre il cjamp “Gjenar di partecipant”

en: An organizer is required.
fur: Al covente un organizadôr.

en: At least one attendee is required.
fur: Al covente almancul un partecipant.

en: Or_ganizer:
fur: Or_ganizadôr:

en: Override color of the event. If not set, then color of the calendar is used.
fur: Passe sore al colôr dal event. Se no stabilît, alore al ven doprât il colôr dal calendari.

en: Override color of the memo. If not set, then color of the memo list is used.
fur: Passe sore al colôr dal pro memoria. Se no stabilît, alore al ven doprât il colôr de liste dai pro memoria.

note: E_SOURCE_EXTENSION_TASK_LIST
en: Override color of the task. If not set, then color of the task list is used.
fur: Passe sore al colôr de ativitât. Se no stabilît, alore al ven doprât il colôr de liste des ativitâts.

[ctx: ECompEditor]
en: Atte_ndees…
fur: Partecipa_nts…

en: Add exception
fur: Zonte ecezion

en: Modify exception
fur: Modifiche ecezion

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] week(s) on [Wednesday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after the 'on', name of a week day always follows.
en: on
fur: il

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [first] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'first', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: first
fur: prin

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: here, "second" is the ordinal number (like "third"), not the time division (like "minute") * Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [second] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'second', e
en: second
fur: secont

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [third] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'third', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: third
fur: tierç

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [fourth] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'fourth', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: fourth
fur: cuart

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [fifth] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'fifth', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: fifth
fur: cuint

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [last] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'last', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: last
fur: ultin

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [Other date] [11th to 20th] [17th] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]).
en: Other Date
fur: Altre date

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [1st to 10th] [7th] [forever]' (dropd
en: 1st to 10th
fur: dal 1ⁿ al 10

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [11th to 20th] [17th] [forever]' (dro
en: 11th to 20th
fur: dal 11 al 20

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [21th to 31th] [27th] [forever]' (dro
en: 21st to 31st
fur: dal 21 al 31

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: For Translator : 'day' is part of the sentence of the form 'appointment recurs/Every [x] month(s) on the [first] [day] [forever]' * (dropdown menu options are in[square brackets]). This means that after 'first', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always f
en: day
fur: dì

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Monday
fur: Lunis

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Tuesday
fur: Martars

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Wednesday
fur: Miercus

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Thursday
fur: Joibe

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Friday
fur: Vinars

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Saturday
fur: Sabide

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Sunday
fur: Domenie

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: 'This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [second] [Tuesday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets])."
en: on the
fur: il

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: occurrences
fur: ricorincis

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: This appointment rec_urs
fur: Chest apontament al _cole

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This task recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: This task rec_urs
fur: Cheste ativitât e _cole

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This memo recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: This memo rec_urs
fur: Chest pro memoria al _cole

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This component recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: This component rec_urs
fur: Chest component al _cole

en: Recurrence exception date is invalid
fur: La date di ecezion de ricorince no je valide

en: End time of the recurrence is before the start
fur: La ore di fin de ricorince e je precedente a chê di inizi

en: R_ecurrence
fur: R_icorince

en: Set or unset recurrence
fur: Met o gjave ricorince

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: Every
fur: Ogni

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: day(s)
fur: dì(îs)

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: week(s)
fur: setemane(is)

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: month(s)
fur: mês

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: year(s)
fur: an/agns

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: for
fur: par

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: until
fur: sin

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: forever
fur: par simpri

en: This appointment contains recurrences that Evolution cannot edit.
fur: Chest apontament al à ricorencis che Evolution nol pues modificâ.

en: Exceptions
fur: Ecezions

en: A_dd
fur: Zon_te

en: Re_move
fur: Gja_ve

en: Preview
fur: Anteprime

en: Send To
fur: Invie a

en: _Reminders
fur: P_ro memoria

en: Set or unset reminders
fur: Met o gjave i pro memoria

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: "None" for "No reminder set"
en: None
fur: Nissun

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: This constructs predefined reminder's description, for example "15 minutes before", "1 hour before", "1 day before", but, if user has set, also more complicated strings like "2 days 13 hours 1 minute before".
en: %s before
fur: %s indaûr

[ctx: cal-reminders]
en: at the start
fur: al inizi

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: "Custom" for "Custom reminder set"
en: Custom
fur: Personalizât

en: Add predefined time…
fur: Zonte orari predefinît…

en: Remove predefined times
fur: Gjave oraris predefinîts

en: Set a custom predefined time to
fur: Stabilìs un orari predefinît personalizât a

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: this is part of: "Set a custom predefined time to [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: da_ys
fur: d_îs

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: this is part of: "Set a custom predefined time to [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _hours
fur: _oris

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: this is part of: "Set a custom predefined time to [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _minutes
fur: _minûts

en: _Add time
fur: _Zonte orari

en: Reminders
fur: Pro memoria

en: _Reminder
fur: P_ro memoria

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: minute(s)
fur: minût(s)

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ hour(s) ] [ before ] [ start ]
en: hour(s)
fur: ore(is)

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ day(s) ] [ before ] [ start ]
en: day(s)
fur: dì(îs)

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: before
fur: prime

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ after ] [ start ]
en: after
fur: dopo

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: start
fur: inizi

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ end ]
en: end
fur: fin

note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ minutes ]
en: Re_peat the reminder
fur: Ri_pet il pro memoria

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ minutes ]
en: extra times every
fur: plui timp ogni

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ minutes ]
en: minutes
fur: minûts

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ hours ]
en: hours
fur: oris

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ days ]
en: days
fur: dîs

[ctx: cal-reminders]
note: page_reminders->priv->custom_email_entry is initialized on demand
en: Custom _message
fur: _Messaç personalizât

[ctx: cal-reminders]
en: Custom reminder _sound
fur: _Sun pro memoria personalizât

en: Select a sound file
fur: Selezione un file audio

en: _Arguments:
fur: _Argoments:

en: _Send To:
fur: _Invie a:

en: _Schedule
fur: _Planifiche

en: Query free / busy information for the attendees
fur: Interoghe lis informazions libar/impegnât pai partecipants

[ctx: ECompEditor]
en: _Summary:
fur: _Sintesi:

en: Click here to open the URL
fur: Fâs clic par vierzi il URL

en: Click here to open map
fur: Fâs clic achì par vierzi la mape

[ctx: ECompEditor]
en: _Location:
fur: _Ubicazion:

[ctx: ECompEditor]
en: _Categories…
fur: _Categoriis…

en: Edit as text
fur: Modifiche come test

en: View as text
fur: Visualize come test

en: View as HTML
fur: Viôt come HTML

[ctx: ECompEditor]
en: _Description:
fur: _Descrizion:

[ctx: ECompEditor]
en: _Web page:
fur: Pagjine _web:

[ctx: ECompEditor]
en: D_ue date:
fur: Date di sc_jadince:

[ctx: ECompEditor]
en: Date _completed:
fur: Completât in _date:

[ctx: ECompEditor]
en: Private
fur: Privât

[ctx: ECompEditor]
en: Confidential
fur: Confidenziâl

[ctx: ECompEditor]
en: C_lassification:
fur: C_lassificazion:

[ctx: ECompEditor]
en: _Status:
fur: _Stât:

[ctx: ECompEditor]
en: Undefined
fur: No definide

[ctx: ECompEditor]
en: High
fur: Alte

[ctx: ECompEditor]
en: Normal
fur: Normâl

[ctx: ECompEditor]
en: Low
fur: Basse

[ctx: ECompEditor]
en: Priorit_y:
fur: Priori_tât:

[ctx: ECompEditor]
en: Percent complete:
fur: P_ercentuâl completade:

[ctx: ECompEditor]
en: Time _zone:
fur: _Fûs orari:

[ctx: ECompEditor]
en: Show time as _busy
fur: Mostre ore come _impegnât

[ctx: ECompEditor]
note: Translators: This 'None' is meant for 'Color' in calendar component editor, like 'None color'
en: None
fur: Nissun

en: Esti_mated duration:
fur: Durade sti_made:

en: Task’s start date is in the past
fur: La date di inizi de ativitât e je tal passât

en: Task’s due date is in the past
fur: La date di scjadince de ativitât e je tal passât

en: Task cannot be edited, because the selected task list could not be opened
fur: Nol è pussibil modificâ la ativitât parcè che nol è pussibil vierzi la liste des ativitâts selezionade

en: Task cannot be edited, because the selected task list is read only
fur: Nol è pussibil modificâ la ativitât parcè che la liste des ativitâts e je in dome-leture

en: Changes made to the task will not be sent to the attendees, because you are not the organizer
fur: Lis modifichis fatis aes ativitâts no vignaran inviadis ai partecipants, parcè che no tu sês l'organizadôr

en: Due date is not a valid date
fur: La date di scjadince no je valide

en: Completed date is not a valid date
fur: La date di completament no je valide

en: Completed date cannot be in the future
fur: La date di completament no pues jessi tal futûr

en: Due date cannot be the same as the Start date
fur: La date di scjadince no pues jessi compagne di chê di inizi

en: Start date is required for recurring tasks
fur: La date di inizi e je necessarie pes ativitâts che si ripetin

en: All _Day Task
fur: Ativitât di _dut il dì

en: Toggles whether to have All Day Task
fur: Cambie cuant che si à une ativitât di dut il dì

en: Assigned Task — %s
fur: Ativitât assegnade — %s

en: Task — %s
fur: Ativitât — %s

en: attachment
fur: zonte

en: Sending notifications to attendees…
fur: Spedizion des notifichis ai partecipants…

en: Saving changes…
fur: Daûr a salvâ lis modifichis…

en: Save and Close
fur: Salve e siere

en: Close the current window
fur: Siere il barcon atuâl

en: Copy the selection
fur: Copie la selezion

note: cut menu item
en: Cu_t
fur: Ta_ie

en: Cut the selection
fur: Taie la selezion

en: Delete the selection
fur: Elimine la selezion

en: View help
fur: Viôt il jutori

en: Paste the clipboard
fur: Tache intes notis

en: _Print…
fur: Stam_pe…

en: Pre_view…
fur: An_teprime…

en: Select _All
fur: Selezione _dut

en: Select all text
fur: Selezione dut il test

en: _Classification
fur: _Classificazion

en: _Insert
fur: _Inserìs

en: _Options
fur: _Opzions

en: Save current changes
fur: Salve lis modifichis atuâi

en: Save current changes and close editor
fur: Salve i cambiaments atuâi e siere l'editôr

en: Show _toolbar
fur: Mostre sbare dai _struments

note: strftime format %A = full weekday name, %d = day of month, * %B = full month name. Don't use any other specifiers. strftime format %A = full weekday name, %d = day of * month, %B = full month name. You can change the * order but don't change the specifiers or add * anything.
en: %A %d %B
fur: %A %e di %B

note: To Translators: the %d stands for a week number, it's value between 1 and 52/53
en: Week %d
fur: Setemane %d

note: Translators: %02i is the number of minutes; * this is a context menu entry to change the * length of the time division in the calendar * day view, e.g. a day is displayed in * 24 "60 minute divisions" or * 48 "30 minute divisions".
en: %02i minute divisions
fur: divisions di %02i minûts

en: Show the second time zone
fur: Mostre il fûs orari alternatîf

[ctx: cal-second-zone]
note: Translators: "None" indicates no second time zone set for a day view
en: None
fur: Nissun

en: Select…
fur: Selezione…

[ctx: estimated-duration]
en: None
fur: Nissune

en: Set an estimated duration for
fur: Stabilìs une durade stimade par

[ctx: estimated-duration]
note: Translators: this is part of: "Set an estimated duration for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _days
fur: _dîs

[ctx: estimated-duration]
note: Translators: this is part of: "Set an estimated duration for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _hours
fur: _oris

[ctx: estimated-duration]
note: Translators: this is part of: "Set an estimated duration for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _minutes
fur: _minûts

en: _Set
fur: _Stabilìs

en: Chan_ge…
fur: Cam_bie…

en: Required Participants
fur: Partecipants necessaris

en: Optional Participants
fur: Partecipants opzionâi

en: Resources
fur: Risorsis

en: Chair Persons
fur: Moderadôr

en: Attendees
fur: Partecipants

en: Individual
fur: Individuâl

en: Group
fur: Grup

en: Resource
fur: Risorse

en: Room
fur: Stanzie

en: Chair
fur: Moderadôr

en: Required Participant
fur: Partecipant necessari

en: Optional Participant
fur: Partecipant opzionâl

en: Non-Participant
fur: No partecipin

en: Needs Action
fur: Azion necessarie

en: Completed
fur: Completât

en: In Process
fur: In cors

en: Enter password to access free/busy information on server %s as user %s
fur: Inserìs la password par acedi aes informazions libar/impegnât sul servidôr %s come utent %s

en: Failure reason: %s
fur: Reson dal faliment: %s

en: Enter password
fur: Inserî la password

en: Out of Office
fur: Fûr dal ufizi

en: No Information
fur: Nissune informazion

en: Atte_ndees…
fur: Partecipa_nts…

en: O_ptions
fur: O_pzions

en: Show _only working hours
fur: Mostre nome lis _oris di lavôr

en: Show _zoomed out
fur: Mostre _panoramiche

en: _Update free/busy
fur: In_zorne libar/impegnât

en: _Autopick
fur: _Auto-selezionâ

en: _All people and resources
fur: Dut il person_âl e lis risorsis

en: All _people and one resource
fur: Dut il person_âl e une risorse

en: _Required people
fur: Personâl _necessari

en: Required people and _one resource
fur: Personâl necessari e _une risorse

en: _Start time:
fur: _Ore di inizi:

en: _End time:
fur: Ore di _fin:

en: Summary: %s
    Location: %s
fur: Sintesi: %s
    Ubicazion: %s

en: Summary: %s
fur: Sintesi: %s

en: Click here to add an attendee
fur: Fâs clic achì par zontâ un partecipant

en: Member
fur: Membri

en: Delegated To
fur: Delegât a

en: Delegated From
fur: Delegât di

en: Common Name
fur: Non comun

en: Language
fur: Lenghe

en: Cut selected memos to the clipboard
fur: Taie i pro memoria selezionâts intes notis

en: Copy selected memos to the clipboard
fur: Copie i pro memoria selezionâts intes notis

en: Paste memos from the clipboard
fur: Tache i pro memoria des notis

en: Delete selected memos
fur: Elimine i pro memoria selezionâts

en: Select all visible memos
fur: Selezione ducj i pro memoria visibii

en: Click to add a memo
fur: Fâs clic par zontâ un pro memoria

en: Undefined
fur: No definide

en: Cut selected tasks to the clipboard
fur: Taie lis ativitâts selezionadis intes notis

en: Copy selected tasks to the clipboard
fur: Copie lis ativitâts selezionadis intes notis

en: Paste tasks from the clipboard
fur: Tache lis ativitâts des notis

en: Delete selected tasks
fur: Elimine lis ativitâts selezionadis

en: Select all visible tasks
fur: Selezione dutis lis ativitâts visibilis

en: Click to add a task
fur: Fâs clic par zontâ une ativitât

en: Start date
fur: Date inizi

en: Completion date
fur: Date completament

en: Complete
fur: Completade

en: Due date
fur: Date scjadince

en: % Complete
fur: % completade

en: Priority
fur: Prioritât

en: Estimated duration
fur: Durade stimade

[ctx: timezone]
note: Translators: 'None' for a time zone, like 'No time zone being set'
en: None
fur: Nissun

en: Select Timezone
fur: Selezione fûs orari

note: Translators: It will display "Time: StartDateAndTime (Duration)"
en: Time: %s %s
fur: Date e ore: %s %s

note: strftime format of a weekday and a date.
en: Today
fur: Vuê

note: strftime format of a weekday and a date.
en: Tomorrow
fur: Doman

en: Tasks without Due date
fur: Ativitâts cence date di scjadince

note: It doesn't matter which data-model is picked, because it's used only for thread creation and manipulation, not for its content.
en: Marking a task as complete
fur: Daûr a segnâ une ativitât come completade

en: New _Appointment…
fur: Gnûf _apontament…

en: New _Meeting…
fur: Gnove _riunion…

en: New _Task…
fur: Gnove a_tivitât…

en: _New Assigned Task…
fur: Gnove ativitât assegna_de…

en: Mark Task as _Complete
fur: Segne ativitât come _completade

en: _Delete This Instance…
fur: Elimine cheste _istance…

en: Delete This and F_uture Occurrences…
fur: Elimine cheste ocorince e chês f_uturis…

en: D_elete All Instances…
fur: _Elimine dutis lis istancis…

en: _Delete…
fur: Eli_mine…

en: _Show Tasks without Due date
fur: _Mostre ativitât cence date di scjadince

en: To Do
fur: Di fâ

note: strftime format %d = day of month, %B = full * month name. You can change the order but don't * change the specifiers or add anything.
en: %d %B
fur: %e di %B

en: An organizer must be set.
fur: Al covente meti un organizadôr.

en: At least one attendee is necessary
fur: Al covente almancul un partecipant

en: Event information
fur: Informazion event

en: Task information
fur: Informazions ativitât

en: Memo information
fur: Informazions sul pro memoria

en: Free/Busy information
fur: Informazions libar/impegnât

en: Calendar information
fur: Informazions calendari

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Accepted: Meeting Name".
en: Accepted
fur: Acetât

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Tentatively Accepted: Meeting Name".
en: Tentatively Accepted
fur: Acetât pal moment

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Declined: Meeting Name". Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Declined: Meeting Name".
en: Declined
fur: Declinât

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Delegated: Meeting Name".
en: Delegated
fur: Delegât

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Updated: Meeting Name".
en: Updated
fur: Inzornât

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Cancel: Meeting Name".
en: Cancel
fur: Scancele

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Refresh: Meeting Name".
en: Refresh
fur: Inzorne

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Counter-proposal: Meeting Name".
en: Counter-proposal
fur: Cuintri-propueste

en: Free/Busy information (%s to %s)
fur: Informazions libar/impegnât (di %s a %s)

en: iCalendar information
fur: Informazions iCalendar

en: Unable to book a resource, the new event collides with some other.
fur: Impussibil riservâ une risorse, il gnûf event al sbat cun alcaltri.

en: Unable to book a resource, error:
fur: Impussibil riservâ une risorse, erôr:

en: You must be an attendee of the event.
fur: Al covente jessi un partecipant dal event.

en: Sending an event
fur: Spedizion di un event

en: Sending a memo
fur: Spedizion di un pro memoria

en: Sending a task
fur: Spedizion di une ativitât

en: Original Appointment
fur: Apontament origjinâl

en: %d day | %d days
fur[0]: %d dì
fur[1]: %d dîs

en: %d hour | %d hours
fur[0]: %d ore
fur[1]: %d oris

en: %d minute | %d minutes
fur[0]: %d minût
fur[1]: %d minûts

note: TRANSLATORS: here, "second" is the time division (like "minute"), not the ordinal number (like "third")
en: %d second | %d seconds
fur[0]: %d secont
fur[1]: %d seconts

note: G_DATE_BAD_WEEKDAY Translators: These are workday abbreviations, * e.g. Su=Sunday and Th=thursday G_DATE_MONDAY
en: Mo
fur: Lu

note: G_DATE_TUESDAY
en: Tu
fur: Ma

note: G_DATE_WEDNESDAY
en: We
fur: Mi

note: G_DATE_THURSDAY
en: Th
fur: Jo

note: G_DATE_FRIDAY
en: Fr
fur: Vi

note: G_DATE_SUNDAY
en: Su
fur: Do

note: Translators: This is part of "START to END" text, * where START and END are date/times.
en:  to
fur:  a

note: Translators: This is part of "START to END * (Completed COMPLETED)", where COMPLETED is a * completed date/time.
en:  (Completed
fur:  (Completât

note: Translators: This is part of "Completed COMPLETED", * where COMPLETED is a completed date/time.
en: Completed
fur: Completât

note: Translators: This is part of "START (Due DUE)", * where START and DUE are dates/times.
en:  (Due
fur:  (Scjadince

note: Translators: This is part of "Due DUE", * where DUE is a date/time due the event * should be finished.
en: Due
fur: Scjadince

en: Appointment
fur: Apontament

en: Task
fur: Ativitât

en: Memo
fur: Pro memoria

en: Attendees:
fur: Partecipants:

en: Estimated duration: %s
fur: Durade stimade: %s

en: Status: %s
fur: Stât: %s

en: Priority: %s
fur: Prioritât: %s

en: Percent Complete: %i
fur: Percentuâl completade: %i

en: Categories: %s
fur: Categoriis: %s

en: Contacts:
fur: Contats:

en: Not Started
fur: No tacât

en: In progress
fur: In cors

en: % Completed
fur: % Completade

en: is greater than
fur: e je plui grande di

en: is less than
fur: e je plui piçule di

en: Current State
fur: Stât atuâl

en: is Overdue
fur: e je scjadude

en: is Scheduled
fur: e je planificade

en: is not Scheduled
fur: no je planificade

en: Due In
fur: Previodût par

en: Next Days
fur: Prossims dîs

en: Previous Days
fur: Dîs precedents

en: Appointments and Meetings
fur: Apontaments e riunions

en: New Calendar
fur: Gnûf calendari

en: New Task List
fur: Gnove liste des ativitâts

en: Cre_ate new calendar
fur: Cre_e gnûf calendari

en: Cre_ate new task list
fur: Cre_e gnove liste di ativitâts

en: Opening calendar
fur: Daûr a vierzi il calendari

en: iCalendar files (.ics)
fur: Files iCalendar (.ics)

en: Evolution iCalendar importer
fur: Impuartadôr iCalendar di Evolution

en: vCalendar files (.vcs)
fur: Files vCalendar (.vcs)

en: Evolution vCalendar importer
fur: Impuartadôr vCalendar di Evolution

en: Calendar Events
fur: Events dal calendari

en: GNOME Calendar
fur: Calendari GNOME

en: Evolution Calendar intelligent importer
fur: Impuartadôr inteligjent dal calendari di Evolution

[ctx: iCalImp]
en: Meeting
fur: Riunion

[ctx: iCalImp]
en: Task
fur: Ativitât

[ctx: iCalImp]
en: Memo
fur: Memorandum

[ctx: iCalImp]
en: is an instance
fur: e je une istance

[ctx: iCalImp]
note: have ? NULL :
en: has recurrences
fur: al à ricorencis

[ctx: iCalImp]
en: has reminders
fur: al à dai pro memoria

[ctx: iCalImp]
en: has attachments
fur: al à zontis

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification
en: Private
fur: Privât

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification
en: Confidential
fur: Confidenziâl

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification section name
en: Classification
fur: Classificazion

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's summary Translators: Column header for a component summary
en: Summary
fur: Sintesi

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's location
en: Location
fur: Ubicazion

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's start time Translators: Column header for a component start date/time
en: Start
fur: Inizi

[ctx: iCalImp]
note: Translators: 'Due' like the time due a task should be finished
en: Due
fur: Scjadince

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's end time
en: End
fur: Fin

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's categories
en: Categories
fur: Categoriis

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's complete value (either percentage, or a date/time of a completion)
en: Completed
fur: Completât

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's organizer
en: Organizer
fur: Organizadôr

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's attendees
en: Attendees
fur: Partecipants

[ctx: iCalImp]
en: Description
fur: Descrizion

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Column header for a component type; it can be Event, Task or Memo
en: Type
fur: Gjenar

note: * * This program is free software; you can redistribute it and/or modify it * under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by * the Free Software Foundation. * This program is distributed in the hope that it will be useful, but * WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implie
en: Africa/Abidjan
fur: Afriche/Abidjan

en: Africa/Accra
fur: Afriche/Accra

en: Africa/Addis_Ababa
fur: Afriche/Addis_Ababa

en: Africa/Algiers
fur: Afriche/Alzeri

en: Africa/Asmera
fur: Afriche/Asmera

en: Africa/Bamako
fur: Afriche/Bamako

en: Africa/Bangui
fur: Afriche/Bangui

en: Africa/Banjul
fur: Afriche/Banjul

en: Africa/Bissau
fur: Afriche/Bissau

en: Africa/Blantyre
fur: Afriche/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
fur: Afriche/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
fur: Afriche/Bujumbura

en: Africa/Cairo
fur: Afriche/Cairo

en: Africa/Casablanca
fur: Afriche/Casablanca

en: Africa/Ceuta
fur: Afriche/Ceuta

en: Africa/Conakry
fur: Afriche/Conakry

en: Africa/Dakar
fur: Afriche/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
fur: Afriche/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
fur: Afriche/Djibouti

en: Africa/Douala
fur: Afriche/Douala

en: Africa/El_Aaiun
fur: Afriche/El_Aaiun

en: Africa/Freetown
fur: Afriche/Freetown

en: Africa/Gaborone
fur: Afriche/Gaborone

en: Africa/Harare
fur: Afriche/Harare

en: Africa/Johannesburg
fur: Afriche/Johannesburg

en: Africa/Kampala
fur: Afriche/Kampala

en: Africa/Khartoum
fur: Afriche/Khartoum

en: Africa/Kigali
fur: Afriche/Kigali

en: Africa/Kinshasa
fur: Afriche/Kinshasa

en: Africa/Lagos
fur: Afriche/Lagos

en: Africa/Libreville
fur: Afriche/Libreville

en: Africa/Lome
fur: Afriche/Lome

en: Africa/Luanda
fur: Afriche/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
fur: Afriche/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
fur: Afriche/Lusaka

en: Africa/Malabo
fur: Afriche/Malabo

en: Africa/Maputo
fur: Afriche/Maputo

en: Africa/Maseru
fur: Afriche/Maseru

en: Africa/Mbabane
fur: Afriche/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
fur: Afriche/Mogadishu

en: Africa/Monrovia
fur: Afriche/Monrovia

en: Africa/Nairobi
fur: Afriche/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
fur: Afriche/Ndjamena

en: Africa/Niamey
fur: Afriche/Niamey

en: Africa/Nouakchott
fur: Afriche/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
fur: Afriche/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
fur: Afriche/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
fur: Afriche/Sao_Tome

en: Africa/Timbuktu
fur: Afriche/Timbuktu

en: Africa/Tripoli
fur: Afriche/Tripoli

en: Africa/Tunis
fur: Afriche/Tunis

en: Africa/Windhoek
fur: Afriche/Windhoek

en: America/Adak
fur: Americhe/Adak

en: America/Anchorage
fur: Americhe/Anchorage

en: America/Anguilla
fur: Americhe/Anguilla

en: America/Antigua
fur: Americhe/Antigua

en: America/Araguaina
fur: Americhe/Araguaina

en: America/Aruba
fur: Americhe/Aruba

en: America/Asuncion
fur: Americhe/Asuncion

en: America/Barbados
fur: Americhe/Barbados

en: America/Belem
fur: Americhe/Belem

en: America/Belize
fur: Americhe/Belize

en: America/Boa_Vista
fur: Americhe/Boa_Vista

en: America/Bogota
fur: Americhe/Bogota

en: America/Boise
fur: Americhe/Boise

en: America/Buenos_Aires
fur: Americhe/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
fur: Americhe/Cambridge_Bay

en: America/Cancun
fur: Americhe/Cancun

en: America/Caracas
fur: Americhe/Caracas

en: America/Catamarca
fur: Americhe/Catamarca

en: America/Cayenne
fur: Americhe/Cayenne

en: America/Cayman
fur: Americhe/Cayman

en: America/Chicago
fur: Americhe/Chicago

en: America/Chihuahua
fur: Americhe/Chihuahua

en: America/Cordoba
fur: Americhe/Cordoba

en: America/Costa_Rica
fur: Americhe/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
fur: Americhe/Cuiaba

en: America/Curacao
fur: Americhe/Curacao

en: America/Danmarkshavn
fur: Americhe/Danmarkshavn

en: America/Dawson
fur: Americhe/Dawson

en: America/Dawson_Creek
fur: Americhe/Dawson_Creek

en: America/Denver
fur: Americhe/Denver

en: America/Detroit
fur: Americhe/Detroit

en: America/Dominica
fur: Americhe/Dominica

en: America/Edmonton
fur: Americhe/Edmonton

en: America/Eirunepe
fur: Americhe/Eirunepe

en: America/El_Salvador
fur: Americhe/El_Salvador

en: America/Fortaleza
fur: Americhe/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
fur: Americhe/Glace_Bay

en: America/Godthab
fur: Americhe/Godthab

en: America/Goose_Bay
fur: Americhe/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
fur: Americhe/Grand_Turk

en: America/Grenada
fur: Americhe/Grenada

en: America/Guadeloupe
fur: Americhe/Guadalupe

en: America/Guatemala
fur: Americhe/Guatemala

en: America/Guayaquil
fur: Americhe/Guayaquil

en: America/Guyana
fur: Americhe/Guyana

en: America/Halifax
fur: Americhe/Halifax

en: America/Havana
fur: Americhe/Havana

en: America/Hermosillo
fur: Americhe/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
fur: Americhe/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
fur: Americhe/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
fur: Americhe/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
fur: Americhe/Indiana/Vevay

en: America/Indianapolis
fur: Americhe/Indianapolis

en: America/Inuvik
fur: Americhe/Inuvik

en: America/Iqaluit
fur: Americhe/Iqaluit

en: America/Jamaica
fur: Americhe/Gjamaiche

en: America/Jujuy
fur: Americhe/Jujuy

en: America/Juneau
fur: Americhe/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
fur: Americhe/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
fur: Americhe/Kentucky/Monticello

en: America/La_Paz
fur: Americhe/La_Paz

en: America/Lima
fur: Americhe/Lima

en: America/Los_Angeles
fur: Americhe/Los_Angeles

en: America/Louisville
fur: Americhe/Louisville

en: America/Maceio
fur: Americhe/Maceio

en: America/Managua
fur: Americhe/Managua

en: America/Manaus
fur: Americhe/Manaus

en: America/Martinique
fur: Americhe/Martinique

en: America/Mazatlan
fur: Americhe/Mazatlan

en: America/Mendoza
fur: Americhe/Mendoza

en: America/Menominee
fur: Americhe/Menominee

en: America/Merida
fur: Americhe/Merida

en: America/Mexico_City
fur: Americhe/Citât_dal_Messic

en: America/Miquelon
fur: Americhe/Miquelon

en: America/Monterrey
fur: Americhe/Monterrey

en: America/Montevideo
fur: Americhe/Montevideo

en: America/Montreal
fur: Americhe/Montreal

en: America/Montserrat
fur: Americhe/Montserrat

en: America/Nassau
fur: Americhe/Nassau

en: America/New_York
fur: Americhe/New_York

en: America/Nipigon
fur: Americhe/Nipigon

en: America/Nome
fur: Americhe/Nome

en: America/Noronha
fur: Americhe/Noronha

en: America/North_Dakota/Center
fur: Americhe/North_Dakota/Center

en: America/Panama
fur: Americhe/Panamà

en: America/Pangnirtung
fur: Americhe/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
fur: Americhe/Paramaribo

en: America/Phoenix
fur: Americhe/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
fur: Americhe/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
fur: Americhe/Port_of_Spain

en: America/Porto_Velho
fur: Americhe/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
fur: Americhe/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
fur: Americhe/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
fur: Americhe/Rankin_Inlet

en: America/Recife
fur: Americhe/Recife

en: America/Regina
fur: Americhe/Regina

en: America/Rio_Branco
fur: Americhe/Rio_Branco

en: America/Rosario
fur: Americhe/Rosario

en: America/Santiago
fur: Americhe/Santiago

en: America/Santo_Domingo
fur: Americhe/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
fur: America/San_Pauli

en: America/Scoresbysund
fur: Americhe/Scoresbysund

en: America/Shiprock
fur: Americhe/Shiprock

en: America/St_Johns
fur: Americhe/St_Johns

en: America/St_Kitts
fur: Americhe/St_Kitts

en: America/St_Lucia
fur: Americhe/St_Lucia

en: America/St_Thomas
fur: Americhe/St_Thomas

en: America/St_Vincent
fur: Americhe/St_Vincent

en: America/Swift_Current
fur: Americhe/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
fur: Americhe/Tegucigalpa

en: America/Thule
fur: Americhe/Thule

en: America/Thunder_Bay
fur: Americhe/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
fur: Americhe/Tijuana

en: America/Tortola
fur: Americhe/Tortola

en: America/Vancouver
fur: Americhe/Vancouver

en: America/Whitehorse
fur: Americhe/Whitehorse

en: America/Winnipeg
fur: Americhe/Winnipeg

en: America/Yakutat
fur: Americhe/Yakutat

en: America/Yellowknife
fur: Americhe/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
fur: Antartide/Casey

en: Antarctica/Davis
fur: Antartide/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
fur: Antartide/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
fur: Antartide/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
fur: Antartide/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
fur: Antartide/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
fur: Antartide/South_Pole

en: Antarctica/Syowa
fur: Antartide/Syowa

en: Antarctica/Vostok
fur: Antartide/Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
fur: Artide/Longyearbyen

en: Asia/Aden
fur: Asie/Aden

en: Asia/Almaty
fur: Asie/Almaty

en: Asia/Amman
fur: Asie/Amman

en: Asia/Anadyr
fur: Asie/Anadyr

en: Asia/Aqtau
fur: Asie/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
fur: Asie/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
fur: Asie/Ashgabat

en: Asia/Baghdad
fur: Asie/Baghdad

en: Asia/Bahrain
fur: Asie/Bahrain

en: Asia/Baku
fur: Asie/Baku

en: Asia/Bangkok
fur: Asie/Bangkok

en: Asia/Beirut
fur: Asie/Beirut

en: Asia/Bishkek
fur: Asie/Bishkek

en: Asia/Brunei
fur: Asie/Brunei

en: Asia/Calcutta
fur: Asie/Calcutta

en: Asia/Choibalsan
fur: Asie/Choibalsan

en: Asia/Chongqing
fur: Asie/Chongqing

en: Asia/Colombo
fur: Asie/Colombo

en: Asia/Damascus
fur: Asie/Damasc

en: Asia/Dhaka
fur: Asie/Dhaka

en: Asia/Dili
fur: Asie/Dili

en: Asia/Dubai
fur: Asie/Dubai

en: Asia/Dushanbe
fur: Asie/Dushanbe

en: Asia/Gaza
fur: Asie/Gaza

en: Asia/Harbin
fur: Asie/Harbin

en: Asia/Hong_Kong
fur: Asie/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
fur: Asie/Hovd

en: Asia/Irkutsk
fur: Asie/Irkutsk

en: Asia/Istanbul
fur: Asie/Istanbul

en: Asia/Jakarta
fur: Asie/Jakarta

en: Asia/Jayapura
fur: Asie/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
fur: Asie/Gjerusalem

en: Asia/Kabul
fur: Asie/Kabul

en: Asia/Kamchatka
fur: Asie/Kamchatka

en: Asia/Karachi
fur: Asie/Karachi

en: Asia/Kashgar
fur: Asie/Kashgar

en: Asia/Kathmandu
fur: Asie/Kathmandu

en: Asia/Krasnoyarsk
fur: Asie/Krasnoyarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
fur: Asie/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
fur: Asie/Kuching

en: Asia/Kuwait
fur: Asie/Kuwait

en: Asia/Macao
fur: Asie/Macau

en: Asia/Macau
fur: Asie/Macau

en: Asia/Magadan
fur: Asie/Magadan

en: Asia/Makassar
fur: Asie/Makassar

en: Asia/Manila
fur: Asie/Manila

en: Asia/Muscat
fur: Asie/Muscat

en: Asia/Nicosia
fur: Asie/Nicosia

en: Asia/Novosibirsk
fur: Asie/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
fur: Asie/Omsk

en: Asia/Oral
fur: Asie/Oral

en: Asia/Phnom_Penh
fur: Asie/Phnom_Penh

en: Asia/Pontianak
fur: Asie/Pontianak

en: Asia/Pyongyang
fur: Asie/Pyongyang

en: Asia/Qatar
fur: Asie/Qatar

en: Asia/Qyzylorda
fur: Asie/Qyzylorda

en: Asia/Rangoon
fur: Asie/Rangoon

en: Asia/Riyadh
fur: Asie/Riyadh

en: Asia/Saigon
fur: Asie/Saigon

en: Asia/Sakhalin
fur: Asie/Sakhalin

en: Asia/Samarkand
fur: Asie/Samarkand

en: Asia/Seoul
fur: Asie/Seoul

en: Asia/Shanghai
fur: Asie/Shanghai

en: Asia/Singapore
fur: Asie/Singapore

en: Asia/Taipei
fur: Asie/Taipei

en: Asia/Tashkent
fur: Asie/Tashkent

en: Asia/Tbilisi
fur: Asie/Tbilisi

en: Asia/Tehran
fur: Asie/Tehran

en: Asia/Thimphu
fur: Asie/Thimphu

en: Asia/Tokyo
fur: Asie/Tokyo

en: Asia/Ujung_Pandang
fur: Asie/Ujung_Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
fur: Asie/Ulaanbaatar

en: Asia/Urumqi
fur: Asie/Urumqi

en: Asia/Vientiane
fur: Asie/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
fur: Asie/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
fur: Asie/Yakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
fur: Asie/Yekaterinburg

en: Asia/Yerevan
fur: Asie/Yerevan

en: Atlantic/Azores
fur: Atlantic/Azoris

en: Atlantic/Canary
fur: Atlantic/Canariis

en: Atlantic/Cape_Verde
fur: Atlantic/Cap_Vert

en: Atlantic/South_Georgia
fur: Atlantic/Georgjie_dal_Sud

en: Australia/Adelaide
fur: Australie/Adelaide

en: Australia/Brisbane
fur: Australie/Brisbane

en: Australia/Broken_Hill
fur: Australie/Broken_Hill

en: Australia/Darwin
fur: Australie/Darwin

en: Australia/Hobart
fur: Australie/Hobart

en: Australia/Lindeman
fur: Australie/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
fur: Australie/Lord_Howe

en: Australia/Melbourne
fur: Australie/Melbourne

en: Australia/Perth
fur: Australie/Perth

en: Australia/Sydney
fur: Australie/Sydney

en: Europe/Athens
fur: Europe/Atene

en: Europe/Belgrade
fur: Europe/Belgrât

en: Europe/Brussels
fur: Europe/Bruxelles

en: Europe/Gibraltar
fur: Europe/Gjibraltar

en: Europe/Lisbon
fur: Europe/Lisbone

en: Europe/Ljubljana
fur: Europe/Lubiane

en: Europe/London
fur: Europe/Londre

en: Europe/Luxembourg
fur: Europe/Lussemburc

en: Europe/Malta
fur: Europe/Malte

en: Europe/Moscow
fur: Europe/Mosche

en: Europe/Paris
fur: Europe/Parîs

en: Europe/Prague
fur: Europe/Praghe

en: Europe/San_Marino
fur: Europe/San_Marin

en: Europe/Stockholm
fur: Europe/Stocolme

en: Europe/Vienna
fur: Europe/Viene

en: Europe/Warsaw
fur: Europe/Varsavie

en: Europe/Zagreb
fur: Europe/Zagabrie

en: Europe/Zurich
fur: Europe/Zuric

en: Indian/Christmas
fur: Indian/Nadâl

en: Indian/Comoro
fur: Indian/Comoris

en: Indian/Maldives
fur: Indian/Maldivis

en: Save as…
fur: Salve come…

en: Close the current file
fur: Siere il file atuâl

en: New _Message
fur: Gnûf _messaç

en: Open New Message window
fur: Vierç un barcon pal gnûf messaç

en: _Preferences
fur: _Preferencis

en: Save the current file
fur: Salve il file atuâl

en: Save _As…
fur: Salve _come…

en: Save the current file with a different name
fur: Salve il file atuâl cuntun non diviers

en: Character _Encoding
fur: Codifich_e caratars

en: Option_s
fur: Opzion_s

en: Print Pre_view
fur: Ante_prime di stampe

en: Save as _Draft
fur: Salve come _stampon

en: Save as draft
fur: Salve come stampon

en: S_end
fur: In_vie

en: Send this message
fur: Invie chest messaç

en: _Main toolbar
fur: Sbare dai struments _principâl

en: Main toolbar
fur: Sbare dai struments principâl

en: Edit _toolbar
fur: Sbare dai struments di modifiche

en: Edit toolbar
fur: Sbare dai struments di modifiche

en: PGP _Encrypt
fur: _Cifre cun PGP

en: Encrypt this message with PGP
fur: Cifre chest messaç cun PGP

en: PGP _Sign
fur: _Firme cun PGP

en: Sign this message with your PGP key
fur: Firme chest messaç cu la proprie clâf PGP

en: _Picture Gallery
fur: _Galarie imagjinis

en: Show a collection of pictures that you can drag to your message
fur: Mostre une colezion di imagjinis che e je pussibil strissinâ tai messaçs

en: _Prioritize Message
fur: _Prioritât messaç

en: Set the message priority to high
fur: Met a alte la prioritât dal messaç

en: Re_quest Read Receipt
fur: Domand_e ricevude di leture

en: Get delivery notification when your message is read
fur: Ricêf une notifiche di consegne cuant che il propri messaç al ven let

en: Request _Delivery Status Notification
fur: Domande la notifiche di stât de _consegne

en: Get delivery status notification for the message
fur: Ricêf une notifiche sul stât di consegne pal messaç

en: S/MIME En_crypt
fur: Cifradure _S/MIME

en: Encrypt this message with S/MIME
fur: Cifre chest messaç cun S/MIME

en: S/MIME Sig_n
fur: Firme S/_MIME

en: Sign this message with your S/MIME Signature Certificate
fur: Firme chest messaç cul propri certificât di firme S/MIME

en: _Bcc Field
fur: Cjamp Cc_p

en: Toggles whether the BCC field is displayed
fur: Comute la viodude dal cjamp Ccp

en: _Cc Field
fur: Cjamp _Cc

en: Toggles whether the CC field is displayed
fur: Comute la viodude dal cjamp Cc

en: _From Override Field
fur: Cjamp _Di sostitutîf

en: Toggles whether the From override field to change name or email address is displayed
fur: Comute se il cjamp DI al cambie il non o la direzion e-mail

en: _Reply-To Field
fur: Cjamp _Rispuint a

en: Toggles whether the Reply-To field is displayed
fur: Al comute se si mostre il cjamp “Rispuint a”

en: Visually _Wrap Long Lines
fur: In grafiche, juste a _rie gnove lis riis lungjis

en: Attach
fur: Aleghe

en: Save Draft
fur: Salve stampon

en: _Name:
fur: _Non:

en: Enter the recipients of the message
fur: Inserî i destinataris dal messaç

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message
fur: Inserî lis direzions che a ricevaran une copie compagne dal messaç

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message without appearing in the recipient list of the message
fur: Inserî lis direzions che a ricevaran une copie compagne dal messaç cence vignî fûr te liste dai destinataris dal messaç

en: Fr_om:
fur: _Di:

en: _Reply-To:
fur: _Rispuint a:

en: _To:
fur: _A:

en: _Bcc:
fur: Cc_p:

en: _Post To:
fur: _Publiche su:

en: S_ubject:
fur: O_gjet:

en: Si_gnature:
fur: _Firme:

en: Click here for the address book
fur: Fâs clic achì pe rubriche

en: Click here to select folders to post to
fur: Fâs clic achì par selezionâ la cartele dulà publicâ

en: Send
fur: Invie

en: Cannot sign outgoing message: No signing certificate set for this account
fur: Impussibil firmâ il messaç in jessude: nol è impostât nissun certificât di firme par chest account

en: Cannot encrypt outgoing message: No encryption certificate set for this account
fur: Impussibil cifrâ il messaç in jessude: nol è impostât nissun certificât di cifradure par chest account

en: Failed to retrieve text/plain processed content
fur: Recupar falît dal contignût elaborât dal test sempliç

en: Failed to retrieve draft content
fur: Recupar falît dal contignût dal stampon

en: Failed to retrieve HTML processed content
fur: Recupar falît dal contignût elaborât dal HTML

en: Compose Message
fur: Scrîf messaç

en: Reading text content…
fur: Daûr a lei il contignût dal test…

en: Send _without encryption
fur: Mande _cence cifradure

en: Review attachment before sending. | Review attachments before sending.
fur[0]: Revisione la zonte prime di inviâ.
fur[1]: Revisione lis zontis prime di inviâ.

en: %d attachment was added by an external application. Make sure it does not contain any sensitive information before sending the message. | %d attachments were added by an external application. Make sure they do not contain any sensitive information before sending the message.
fur[0]: E je stade zontade %d zonte di une aplicazion esterne. Controle che no contegni nissune informazion sensibile prime di inviâ il messaç.
fur[1]: A son stadis zontadis %d zontis di une aplicazion esterne. Controle che no contignedin nissune informazion sensibile prime di inviâ il messaç.

en: The composer contains a non-text message body, which cannot be edited.
fur: Il compositôr al à un cuarp messaç no di test, che nol è pussibil modificâ.

en: You cannot attach the file “{0}” to this message.
fur: Impussibil alegâ il file “{0}” a chest messaç.

en: The file “{0}” is not a regular file and cannot be sent in a message.
fur: Il file “{0}” nol è un file normâl e nol è pussibil inviâlu intun messaç.

en: Could not retrieve messages to attach from {0}.
fur: Impussibil recuperâ i messaçs di zontâ di {0}.

en: Because “{1}”.
fur: Motîf: “{1}”.

en: Do you want to recover unfinished messages?
fur: Recuperâ i messaçs no finîts?

en: Evolution quit unexpectedly while you were composing a new message. Recovering the message will allow you to continue where you left off.
fur: Evolution al è jessût in mût inspietât dilunc la scriture di un gnûf messaç. Recuperant il messaç al sarà pussibil continuâ di dulà che si jere rivâts.

en: _Do not Recover
fur: _No sta recuperâ

en: _Recover
fur: _Recupere

en: Do you want to recover last saved version of the message?
fur: Recuperâ la ultime version salvade dal messaç?

en: Recovering the message will allow you to continue where it had been saved the last time.
fur: Recuperâ il messaç al permetarà di continuâ di dulà che al è stât salvât la ultime volte.

en: Could not save to autosave file “{0}”.
fur: Impussibil salvâ il file di salvament automatic “{0}”.

en: Error saving to autosave because “{1}”.
fur: Erôr tal salvament automatic. Motîf: “{1}”.

en: Are you sure you want to discard the message, titled “{0}”, you are composing?
fur: Scartâ pardabon il messaç intitulât “{0}” che si stave scrivint?

en: Closing this composer window will discard the message permanently, unless you choose to save the message in your Drafts folder. This will allow you to continue the message at a later date.
fur: Sierant chest barcon di composizion si pierdarà il messaç par simpri, a mancul che chest nol sedi stât salvât te cartele Stampons. Fasint cussì al sarà pussibil continuâ il messaç plui indenant.

note: Response codes were chosen somewhat arbitrarily.
en: _Continue Editing
fur: _Continue scrivi

en: _Save Draft
fur: _Salve stampon

en: Are you sure you want to discard the message you are composing?
fur: Scartâ pardabon il messaç che tu stâs scrivint?

en: Could not create message.
fur: Impussibil creâ messaç.

en: You may need to select different mail options.
    
    Detailed error: {0}
fur: Al podarès coventâ di selezionâ diferentis opzions di pueste.
    
    Erôr in detai: “{0}”

en: Could not read signature file “{0}”.
fur: Impussibil lei il file de firme “{0}”.

en: All accounts have been removed.
fur: Ducj i account a son stâts gjavâts.

en: You need to configure an account before you can compose mail.
fur: Si scugne configurâ un account prime di podê scrivi une e-mail.

en: An error occurred while saving to your Outbox folder.
fur: Al è vignût fûr un erôr intant che si salvave te cartele «In jessude».

en: The reported error was “{0}”. The message has not been sent.
fur: L'erôr puartât al jere “{0}”. Il messaç nol è stât inviât.

en: An error occurred while saving to your Drafts folder.
fur: Al è vignût fûr un erôr intant che si salvave te cartele «Stampons».

en: The reported error was “{0}”. The message has most likely not been saved.
fur: L'erôr puartât al jere “{0}”. Al è facil che il messaç nol sedi stât salvât.

en: An error occurred while sending. How do you want to proceed?
fur: Al è vignût fûr un erôr intant che si inviave. Cemût procedi?

en: The reported error was “{0}”.
fur: L'erôr puartât al jere “{0}”.

en: _Save to Outbox
fur: _Salve su «In jessude»

en: _Try Again
fur: _Prove ancjemò

en: Your message was sent, but an error occurred during post-processing.
fur: Il messaç al è stât inviât, ma al è vignût fûr un erôr te fase sucessive ae elaborazion.

en: Saving message to Outbox.
fur: Daûr a salvâ il messaç su «In jessude».

en: The message will be saved to your local Outbox folder, because the destination service is currently unavailable. You can send the message by clicking the Send/Receive button in Evolution’s toolbar.
fur: Il messaç al vignarà salvât te proprie cartele locâl “In jessude”, viodût che si sta lavorant fûr rêt. Al è pussibil inviâ il messaç fasint clic sul boton Invie/Ricêf te sbare dai struments di Evolution.

en: Are you sure you want to send the message?
fur: Inviâ pardabon il messaç?

en: A keyboard accelerator to send the message has been pressed. Either cancel sending the message, if it was done by an accident, or send the message.
fur: Al è stât fracât un aceleradôr di tastiere par inviâ il messaç. Anulâ l'inviament dal messaç, se al è stât fat cence volê, o inviâlu.

en: Are you sure you want to change the composer format?
fur: Cambiâ pardabon il formât dal compositôr?

en: Switching to Plain Text format will cause the text to lose all the HTML formatting. Do you want to continue?
fur: Il passâ al formât Test Sempliç al causarà la pierdite di dute la formatazion HTML dal test. Continuâ?

en: _Don’t lose formatting
fur: _No sta pierdi la formatazion

en: Lose _formatting
fur: Piert la _formatazion

en: An error occurred while saving to your Templates folder.
fur: Si è verificât un erôr intant che si salvave la cartele «Modei».

en: Are you sure you want to convert the message into a meeting?
fur: Convertî pardabon il messaç intune riunion?

en: By converting the message into the meeting the composed message will be closed and the changes being done discarded.
fur: Convertint il messaç intune riunion il messaç creât al vignarà sierât e lis modifichis a vignaran scartadis.

en: Convert to _Meeting
fur: Convertìs intune _riunion

en: Are you sure you want to convert the event into a message?
fur: Convertî pardabon l'event intun messaç?

en: By converting the event into the message the editing window will be closed and the changes being done discarded.
fur: Convertint l'event intun messaç il barcon di modifiche al vignarà sierât e lis modifichis a vignaran scartadis.

en: Convert to _Message
fur: Convertìs intun _messaç

en: Are you sure you want to convert the memo into a message?
fur: Convertî pardabon il pro memoria intun messaç?

en: By converting the memo into the message the editing window will be closed and the changes being done discarded.
fur: Convertint il pro memoria intun messaç il barcon di modifiche al vignarà sierât e lis modifichis a vignaran scartadis.

en: Are you sure you want to convert the task into a message?
fur: Convertî pardabon la ativitât intun messaç?

en: By converting the task into the message the editing window will be closed and the changes being done discarded.
fur: Convertint la ativitât intun messaç il barcon di modifiche al vignarà sierât e lis modifichis a vignaran scartadis.

en: Something has gone wrong when editing the message
fur: Alc al è lât strucj tal scrivi il messaç

en: A WebKitWebProcess crashed when editing the message. You can try again by closing the composer window and opening a new one. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
fur: Un WebKitWebProcess al è colassât intant che al vegnive scrit il messaç. Tu puedis tornâ a provâ sierant il barcon dal compositôr e vierzint un gnûf. Se il probleme al persist, segnale un erôr su GNOME Gitlab.

en: An error occurred while creating message composer.
fur: Si è presentât un erôr tal creâ il compositôr dal messaç.

en: Message Redirection
fur: Gnûf indreçament messaç

en: This message is a redirection, which allows you to change the recipients, subject and other message attributes, but not the contents of the message.
fur: Chest messaç al è un gnûf indreçament di un altri messaç, chest ti permet di cambiâ i destinataris, l'ogjet e altris atribûts dal messaç, ma no il contignût dal messaç.

en: Not adding OpenPGP public key into the mail.
fur: No sarà zontade la clâf publiche OpenPGP te e-mail.

en: The OpenPGP public key for “{0}” is too large for the transfer.
fur: La clâf OpenPGP publiche par “{0}” e je masse grande pal trasferiment.

en: Toggle View Inline
fur: Comute viodude incorporade

en: Open in default application
fur: Vierç te aplicazion predefinide

en: Display as attachment
fur: Mostre come zonte

en: Audio Player
fur: Riprodutôr audio

en: Play the attachment in embedded audio player
fur: Riprodûs la zonte tal riprodutôr audio incorporât

en: From
fur: Di

en: (no subject)
fur: (nissun ogjet)

en: Remote content download had been blocked for this message.
fur: Il discjariament dal contignût esterni al è stât blocât par chest messaç.

en: Import OpenPGP key provided in this message
fur: Impuarte la clâf OpenPGP furnide in chest messaç

note: Translators: This message suggests to the recipients * that the sender of the mail is different from the one * listed in From field.
en: This message was sent by %s on behalf of %s
fur: Chest messaç al è stât inviât di %s par cont di %s

en: Regular Image
fur: Imagjin regolâr

en: Display part as an image
fur: Mostre part come une imagjin

en: RFC822 message
fur: Messaç RFC822

en: Format part as an RFC822 message
fur: Formate part come un messaç RFC822

en: Size
fur: Dimension

en: Subject
fur: Ogjet

note: pseudo-header
en: Mailer
fur: Gjestôr di pueste

en: Display part as enriched text
fur: Mostre part come test inricjît

en: Format part as HTML
fur: Formate part come HTML

en: Plain Text
fur: Test sempliç

en: Format part as plain text
fur: Formate part come test sempliç

en: Unsigned
fur: No firmât

en: This message is not signed. There is no guarantee that this message is authentic.
fur: Chest messaç nol è firmât. No je nissune garanzie che chest messaç al sedi autentic.

en: Valid signature
fur: Firme valide

en: Valid signature, but sender address and signer address do not match
fur: Firme valide, ma la direzion dal mitent e la direzion dal firmatari no corispuindin

en: This message is signed and is valid meaning that it is very likely that this message is authentic.
fur: Chest messaç al è firmât e al è valit. Al è une vore probabil che chest messaç al sedi autentic.

en: Invalid signature
fur: Firme no valide

en: The signature of this message cannot be verified, it may have been altered in transit.
fur: Nol è pussibil verificâ la firme di chest messaç. E podarès jessi stade alterade inte trasmission.

en: Valid signature, but cannot verify sender
fur: Firme valide, ma nol è pussibil verificâ il mitent

en: This message is signed with a valid signature, but the sender of the message cannot be verified.
fur: Chest messaç al è firmât cuntune firme valide, ma nol è pussibil verificâ cui che al à inviât il messaç.

en: This message is signed, but the public key is not in your keyring
fur: Chest messaç al è firmât, ma la clâf publiche no je tal propri puarteclâfs

en: This message was digitally signed, but the corresponding public key is not present in your keyring. If you want to be able to verify the authenticity of messages from this person, you should obtain the public key through a trusted method and add it to your keyring. Until then, there is no guarantee that this message truly came from that person and that it arrived unaltered.
fur: Chest messaç al è stât firmât in maniere digjitâl, ma la clâf publiche corispondente no je presinte tal propri puarteclâfs. Se si vûl jessi bogns di verificâ la autenticitât dal messaç di cheste persone, si scugne otignî la clâf publiche cuntun metodi afidabil e zontâle al propri puarteclâfs. Fin a chel moment, no'nd è nissune garanzie che chest messaç al sedi rivât pardabon di cheste persone e che al sedi rivât inalterât.

en: Unencrypted
fur: No cifrât

en: This message is not encrypted. Its content may be viewed in transit across the Internet.
fur: Chest messaç nol è cifrât. Al è pussibil viodi il so contignût dilunc la trasmission vie Internet.

en: Encrypted, weak
fur: Cifrât, cifradure debile

en: This message is encrypted, but with a weak encryption algorithm. It would be difficult, but not impossible for an outsider to view the content of this message in a practical amount of time.
fur: Chest messaç al è cifrât, ma cuntun algoritmi di cifradure debile. Al sarà dificil, ma no impussibil, par un estrani viodi il contignût dal messaç intun timp avonde curt.

en: Encrypted
fur: Cifrât

en: This message is encrypted.  It would be difficult for an outsider to view the content of this message.
fur: Chest messaç al è cifrât. Al è dificil par un estrani viodi il contignût di chest messaç.

en: Encrypted, strong
fur: Cifrât, cifradure fuarte

en: This message is encrypted, with a strong encryption algorithm. It would be very difficult for an outsider to view the content of this message in a practical amount of time.
fur: Chest messaç al è cifrât cuntun algoritmi di cifradure fuart. Al sarà une vore dificil par un estrani viodi il contignût di chest messaç intun timp avonde curt.

en: View Certificate
fur: Viôt certificât

en: Import Certificate
fur: Impuarte certificât

note: image
en: Details
fur: Detais

en: Digital Signature
fur: Firme digjitâl

en: Signer: | Signers:
fur[0]: Firmatari:
fur[1]: Firmataris:

en: Encryption
fur: Cifradure

en: Encrypted by:
fur: Cifrât di:

en: Display source of a MIME part
fur: Mostre sorzint di une part MIME

en: Markdown Text
fur: Test in lengaç di marcadure

en: Format part as markdown text
fur: Formate part come test in lengaç di marcadure

en: To
fur: A

en: Bcc
fur: Ccp

en: Security
fur: Sigurece

en: GPG signed
fur: Firmât GPG

en: partially GPG signed
fur: firmât GPG in maniere parziâl

en: GPG encrypted
fur: Cifrât GPG

en: partially GPG encrypted
fur: cifrât GPG in maniere parziâl

en: S/MIME signed
fur: Firmât S/MIME

en: partially S/MIME signed
fur: firmât S/MIME in maniere parziâl

en: S/MIME encrypted
fur: Cifrât S/MIME

en: partially S/MIME encrypted
fur: cifrât S/MIME in maniere parziâl

en: Show parts not being secured
fur: Mostre parts che no son protetis

en: Hide parts not being secured
fur: Plate lis parts che no son in sigurece

en: Error parsing MBOX part: %s
fur: Erôr tal analizâ la part MBOX: %s

en: Could not parse S/MIME message: %s
fur: Impussibil analizâ il messaç S/MIME: %s

en: Could not parse PGP message: %s
fur: Impussibil analizâ il messaç PGP: %s

en: Error verifying signature: %s
fur: Erôr tal verificâ la firme: %s

en: Malformed external-body part
fur: Part esterne al cuarp malformade

en: Pointer to FTP site (%s)
fur: Pontadôr al sît FTP (%s)

en: Pointer to local file (%s) valid at site “%s”
fur: Pontadôr al file locâl (%s) valit al sît “%s”

en: Pointer to local file (%s)
fur: Pontadôr al file locâl (%s)

en: Pointer to remote data (%s)
fur: Pontadôr a dâts lontans (%s)

en: Pointer to unknown external data (“%s” type)
fur: Pontadôr a dâts esternis no cognossûts (gjenar “%s”)

en: Could not parse MIME message. Displaying as source.
fur: Impussibil analizâ il messaç MIME. Al ven mostrât il sorzint.

en: Unsupported encryption type for multipart/encrypted
fur: Gjenar di cifradure no supuartade par multipart/encrypted

en: Could not parse PGP/MIME message: %s
fur: Impussibil analizâ il messaç PGP/MIME: %s

en: Unsupported signature format
fur: Formât firme no supuartât

en: Reply-To
fur: Rispuint a

en: Newsgroups
fur: Newsgroup

en: Face
fur: Muse

en: Failed to import certificate: %s
fur: No si è rivâts a impuartâ il certificât: %s

en: %s attachment
fur: %s zonte

en: %d %B %Y
fur: %e di %B dal %Y

en: Calendar: from %s to %s
fur: Calendari: dal/dai %s al/ai %s

en: evolution calendar item
fur: element dal calendari di evolution

en: Mail Accounts
fur: Account di pueste

en: Address Books
fur: Rubrichis

en: Calendars
fur: Calendaris

en: Memo Lists
fur: Listis pro memoria

en: Task Lists
fur: Listis des ativitâts

en: Enabled
fur: Abilitât

en: Account Name
fur: Non account

en: Collection _Account
fur: _Account di colezion

en: _Mail Account
fur: Account di _pueste

en: Address _Book
fur: _Rubriche

en: _Calendar
fur: _Calendari

en: M_emo List
fur: Liste m_emorandum

en: _Task List
fur: Liste a_tivitâts

en: Evolution Accounts
fur: Account di Evolution

note: widget = gtk_button_new_with_mnemonic (_("_Permissions")); gtk_box_pack_start (GTK_BOX (container), widget, FALSE, FALSE, 0); webdav_browser->priv->permissions_button = widget;
en: _Refresh
fur: _Inzorne

en: Initiates refresh of account sources
fur: Al tache l'inzornament des sorzints dai account

note: Translators: This is a cancelled activity.
en: %s (cancelled)
fur: %s (anulade)

note: Translators: This is a completed activity.
en: %s (completed)
fur: %s (completade)

note: Translators: This is an activity waiting to run.
en: %s (waiting)
fur: %s (in spiete)

note: Translators: This is a running activity which *              the user has requested to cancel.
en: %s (cancelling)
fur: %s (anulament)

note: Translators: This is a running activity whose *              percent complete is known. Translators: This is a running activity whose percent complete is known.
en: %s (%d%% complete)
fur: %s (%d%% completade)

en: Cancel
fur: Anule

note: Translators: Escape is a keyboard binding.
en: Close this message (Escape)
fur: Siere chest messaç (Escape)

note: Translators: there are always at least two messages to be closed
en: Close a message | Close all %u messages
fur[0]: Siere un messaç
fur[1]: Siere ducj i %u i messaçs

en: _Dismiss
fur: _Scarte

en: Failed to create a thread:
fur: No si è rivâts a creâ une discussion:

note: To Translators: This text is set as a description of an attached * message when, for example, attaching it to a composer. When the * message to be attached has also filled Subject, then this text is * of form "Attached message - Subject", otherwise it's left as is.
en: Attached message
fur: Messaç alegât

en: Operation was cancelled
fur: La operazion e je stade anulade

en: A load operation is already in progress
fur: Une operazion di cjariament e je za in vore

en: A save operation is already in progress
fur: Une operazion di salvament e je za in vore

en: Could not open “%s”
fur: Impussibil vierzi “%s”

en: Could not open the attachment
fur: Impussibil vierzi la zonte

en: Attachment contents not loaded
fur: Contignûts alegâts no cjariâts

en: Could not save “%s”
fur: Impussibil salvâ “%s”

en: Could not save the attachment
fur: Impussibil salvâ la zonte

en: Could not set as background
fur: Impussibil meti come sfont

en: Set as _Background
fur: Met come _sfont

en: Loading
fur: Daûr a cjariâ

en: Saving
fur: Daûr a salvâ

en: Hide Attachment _Bar
fur: Plate s_bare zontis

en: Show Attachment _Bar
fur: Mostre s_bare zontis

en: Attachment Properties
fur: Proprietâts de zonte

en: _Filename:
fur: Non _file:

en: _Description:
fur: _Descrizion:

en: _MIME Type:
fur: Gjenar _MIME:

en: Suggest _automatic display of attachment
fur: Sugjerìs la visualizazion _automatiche de zonte

en: Add Attachment
fur: Zonte zonte

en: A_ttach
fur: A_leghe

en: _Suggest automatic display of attachment
fur: _Sugjerìs la visualizazion automatiche de zonte

en: Archive selected directories using this format:
fur: Archivie lis cartelis selezionadis doprant chest formât:

en: Save Attachment | Save Attachments
fur[0]: Salve zonte
fur[1]: Salve zontis

en: Do _not extract files from the attachment
fur: No sta tirâ fûr i files de zonte

en: Save extracted files _only
fur: Salvâ _nome i files tirâts fûr

en: Save extracted files and the original _archive
fur: Salvâ i files tirâts fûr e l'_archivi origjinâl

en: Open With Other Application…
fur: Vierç cuntun altre aplicazion…

en: S_ave All
fur: S_alve dutis

en: Sa_ve As
fur: Sal_ve come

en: Save _As
fur: Salve _come

en: A_dd Attachment…
fur: _Zonte zonte…

en: Add _URI…
fur: Zonte _URI…

en: Attach a URI
fur: Zonte un URI

en: _Properties
fur: _Proprietâts

en: Re_load
fur: Torne _cjame

en: Reload attachment content
fur: Torne cjame il contignût de zonte

en: Open With “%s”
fur: Vierç cun “%s”

en: Open this attachment in %s
fur: Vierç cheste zonte in %s

en: Open With Default Application
fur: Vierç cu la aplicazion predefinide

en: Open this attachment in default application
fur: Vierç cheste zonte inte aplicazion predefinide

en: Mark as default address book
fur: Segne come rubriche predefinide

en: Autocomplete with this address book
fur: Completament automatic cun cheste rubriche

en: Copy book content locally for offline operation
fur: Copie in locâl il contignût de rubriche pes operazions fûr rêt

en: Previous month
fur: Mês precedent

en: Next month
fur: Mês sucessîf

en: Previous year
fur: An precedent

en: Next year
fur: An sucessîf

en: Month Calendar
fur: Calendari mensîl

en: Mark as default calendar
fur: Segne come calendari predefinît

en: Mark as default task list
fur: Segne come liste di ativitâts predefinide

en: Mark as default memo list
fur: Segne come liste pro memoria predefinide

en: Color:
fur: Colôr:

en: Show reminder _before every event
fur: Mostre un pro memoria _prime di ogni event

en: Copy calendar contents locally for offline operation
fur: Copie in locâl il contignût dal calendari pes operazions fûr rêt

en: Copy task list contents locally for offline operation
fur: Copie in locâl il contignût de liste des ativitâts pes operazions fûr rêt

en: Copy memo list contents locally for offline operation
fur: Copie in locâl i contignûts de liste dai pro memoria par operazions fûr rêt

en: Currently _used categories:
fur: Categoriis _dopradis ore presint:

en: _Available Categories:
fur: C_ategoriis disponibilis:

[ctx: category]
en: _New
fur: _Gnove

[ctx: category]
en: _Edit
fur: _Modifiche

[ctx: category]
en: _Delete
fur: _Elimine

en: Icon
fur: Icone

en: Create category “%s”
fur: Cree categorie “%s”

en: Category Icon
fur: Icone categorie

en: _No Image
fur: _Nissune imagjin

en: Category _Name
fur: _Non categorie

en: Category _Icon
fur: _Icone categorie

en: _Unset icon
fur: _Anule icone

en: Category Properties
fur: Proprietâts categorie

en: There is already a category “%s” in the configuration. Please use another name
fur: E esist za une categorie “%s” te configurazion. Doprâ un altri non

en: popup list
fur: liste a comparî

en: Now
fur: Cumò

[ctx: table-date]
note: Translators: "None" as a label of a button to unset date in a * date table cell.
en: None
fur: Nissune

en: OK
fur: Va ben

en: The time must be in the format: %s
fur: La date e scugne jessi tal formât: %s

en: The percent value must be between 0 and 100, inclusive
fur: Il valôr percentuâl al scugne jessi cjapât dentri 0 e 100, includûts

en: Central European
fur: European centrâl

en: Chinese
fur: Cinês

en: Cyrillic
fur: Cirilic

en: Greek
fur: Grêc

en: Hebrew
fur: Ebreu

en: Japanese
fur: Gjaponês

en: Korean
fur: Corean

en: Thai
fur: Tailandês

en: Turkish
fur: Turc

en: Western European
fur: European ocidentâl

en: Western European, New
fur: European ocidentâl, gnûf

note: Translators: Character set "Chinese, Traditional"
en: Traditional
fur: Tradizionâl

note: Translators: Character set "Chinese, Simplified"
en: Simplified
fur: Semplificât

note: Translators: Character set "Cyrillic, Ukrainian"
en: Ukrainian
fur: Ucrain

note: Translators: Character set "Hebrew, Visual"
en: Visual
fur: Visuâl

en: Character Encoding
fur: Codifiche dai caratars

en: Enter the character set to use
fur: Inserî la cumbinazion di caratars di doprâ

en: Other…
fur: Altri…

en: Cannot create a client object from extension name “%s”
fur: Impussibil creâ un ogjet client dal non de estension “%s”

[ctx: Status]
en: Offline
fur: Fûr rêt

[ctx: Status]
en: Online
fur: In rêt

[ctx: Status]
en: Unreachable
fur: Fûr puartade

[ctx: Status]
en: Failed to connect
fur: No si è rivâts a conetisi

en: _Finish
fur: _Termine

en: _Look Up
fur: _Consulte

en: _Next
fur: P_rossim

en: New Collection Account
fur: Gnûf account di colezion

en: _Previous
fur: _Precedent

en: Looking up details, please wait…
fur: Daûr a cirî i detais, par plasê spiete…

note: Translators: The %s is replaced with a clickable text "Enter password", thus it'll be "Requires password to continue. Enter password." at the end.
en: Requires password to continue. %s.
fur: E covente la password par continuâ. %s.

en: View certificate
fur: Viôt certificât

en: Found no candidates. It can also mean that the server doesn’t provide any information about its configuration using the selected lookup methods. Enter the account manually instead or change above settings.
fur: No son stâts cjatâts candidâts. Al pues significâ ancje che il servidôr nol furnìs nissune informazion su la sô configurazion doprant i metodis di ricercje selezionâts. Inserî a man l'account al so puest o cambie lis impostazions parsore.

en: Found one candidate | Found %d candidates
fur[0]: Cjatât un candidât
fur[1]: Cjatâts %d candidâts

en: User name contains letters, which can prevent log in. Make sure the server accepts such written user name.
fur: Il non utent al conten letaris che a puedin impedî di eseguî l'acès. Controlait che il servidôr al aceti il non utent scrit in chê maniere.

en: _Username:
fur: _Non utent:

en: _Remember password
fur: _Visâsi password

en: Collection
fur: Colezion

en: Mail Receive
fur: Ricezion pueste

en: Mail Send
fur: Inviament di pueste

en: Address Book
fur: Rubriche

en: Memo List
fur: Liste pro memoria

en: Task List
fur: Liste ativitâts

en: Looking up LDAP server’s search base…
fur: Daûr a cirî la base di ricercje dal servidôr LDAP…

en: Failed to store password:
fur: No si è rivâts a archiviâ la password:

en: Failed to create sources:
fur: No si è rivâts a creâ i sorzints:

en: Saving account settings, please wait…
fur: Daûr a salvâ lis impostazions dal account, par plasê spiete…

en: User details
fur: Detais utent

en: _Email Address or User name:
fur: Direzion _e-mail o non utent:

en: _Advanced Options
fur: Opzions _avanzadis

en: _Server:
fur: _Servidôr:

en: Semicolon (“;”) separated list of servers to look up information for, in addition to the domain of the e-mail address.
fur: Liste separade di ponts e virgulis (“;”) di servidôrs dulà cirî informazions, in zonte al domini de direzion e-mail.

en: Select which parts should be configured:
fur: Selezione cualis parts a varessin di jessi configuradis:

en: Account Information
fur: Informazions sul account

en: Choose custom color
fur: Sielç colôr personalizât

en: Default
fur: Predefinît

en: Running…
fur: In esecuzion…

en: Date and Time
fur: Date e ore

en: Text entry to input date
fur: Inseriment di test par furnî une date

en: Click this button to show a calendar
fur: Fâs clic su chest boton par mostrâ un calendari

en: Drop-down combination box to select time
fur: Casele cumbinade a vegnî jù par selezionâ l'orari

en: Time
fur: Ore

en: No_w
fur: C_umò

en: _Today
fur: _Vuê

note: Note that we don't show this here, since by default a 'None' date * is not permitted.
en: _None
fur: _Nissun

[ctx: date]
note: Translators: "None" for date field of a date edit, shown when * there is no date set.
en: None
fur: Nissune

en: Invalid Date Value
fur: Valôr date no valit

en: Invalid Time Value
fur: Valôr ore no valit

en: Yesterday
fur: Îr

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Mon
fur: Prossim lun

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Tue
fur: Prossim mar

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Wed
fur: Prossim mie

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Thu
fur: Prossim joi

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Fri
fur: Prossim vin

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Sat
fur: Prossim sab

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Sun
fur: Prossim dom

en: Use locale default
fur: Doprâ impostazions predefinidis de lenghe

en: Format:
fur: Formât:

[ctx: time-unit]
note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ days ]"
en: days
fur: dîs

[ctx: time-unit]
note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ weeks ]"
en: weeks
fur: setemanis

[ctx: time-unit]
note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ months ]"
en: months
fur: mês

[ctx: time-unit]
note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ years ]"
en: years
fur: agns

note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ days ]"
en: Do not synchronize locally mails older than
fur: No sta sincronizâ la pueste locâl plui vecje di

note: Translators: The %s is replaced with a spin button; always keep it in the string at the right position
en: Mark messages as read after %s seconds
fur: Segne i messaçs come lets daspò %s seconts

note: Translators: :-)
en: _Smile
fur: _Bocje di ridi

note: Translators: :-(
en: S_ad
fur: _Avilît

note: Translators: ;-)
en: _Wink
fur: _Cimiâ

note: Translators: :-P
en: Ton_gue
fur: _Lenghe

note: Translators: :-))
en: Laug_h
fur: Ri_dade

note: Translators: :-|
en: _Plain
fur: _Perplès

note: Translators: :-!
en: Smi_rk
fur: _Riduçade

note: Translators: :"-)
en: _Embarrassed
fur: _Intrigât

note: Translators: :-D
en: _Big Smile
fur: Bocjo_ne di ridi

note: Translators: :-/
en: Uncer_tain
fur: In_ciert

note: Translators: :-O
en: S_urprise
fur: Mara_veât

note: Translators: :-S
en: W_orried
fur: Preocupâ_t

note: Translators: :-*
en: _Kiss
fur: _Bussade

note: Translators: X-(
en: A_ngry
fur: Rabi_ôs

note: Translators: B-)
en: _Cool
fur: Fi_go

note: Translators: O:-)
en: Ange_l
fur: Agnu_l

note: Translators: :'(
en: Cr_ying
fur: Va_î

note: Translators: :-Q
en: S_ick
fur: _Malât

note: Translators: |-)
en: Tire_d
fur: Stra_c

note: Translators: >:-)
en: De_vilish
fur: _Diabolic

note: Translators: :-(|)
en: _Monkey
fur: Si_miot

en: (Unknown Filename)
fur: (non file no cognossût)

note: Translators: The string value is the basename of a file.
en: Writing “%s”
fur: Scriture di “%s”

note: Translators: The first string value is the basename of a * remote file, the second string value is the hostname.
en: Writing “%s” to %s
fur: Scriture di “%s” su %s

note: Don't delete this code, since it is needed so that xgettext can extract the translations. * Please, keep these strings in sync with the strings in the timespans array
en: 1 second ago | %d seconds ago
fur[0]: 1 secont indaûr
fur[1]: %d seconts indaûr

en: 1 second in the future | %d seconds in the future
fur[0]: 1 secont tal avignî
fur[1]: %d seconts tal avignî

en: 1 minute ago | %d minutes ago
fur[0]: 1 minût indaûr
fur[1]: %d minûts indaûr

en: 1 minute in the future | %d minutes in the future
fur[0]: 1 minût tal avignî
fur[1]: %d minûts tal avignî

en: 1 hour ago | %d hours ago
fur[0]: 1 ore indaûr
fur[1]: %d oris indaûr

en: 1 hour in the future | %d hours in the future
fur[0]: 1 ore tal avignî
fur[1]: %d oris tal avignî

en: 1 day ago | %d days ago
fur[0]: 1 zornade indaûr
fur[1]: %d dîs indaûr

en: 1 day in the future | %d days in the future
fur[0]: 1 zornade tal avignî
fur[1]: %d dîs tal avignî

en: 1 week ago | %d weeks ago
fur[0]: 1 setemane indaûr
fur[1]: %d setemanis indaûr

en: 1 week in the future | %d weeks in the future
fur[0]: 1 setemane tal avignî
fur[1]: %d setemanis tal avignî

en: 1 month ago | %d months ago
fur[0]: 1 mês indaûr
fur[1]: %d mês indaûr

en: 1 month in the future | %d months in the future
fur[0]: 1 mês tal avignî
fur[1]: %d mês tal avignî

en: 1 year ago | %d years ago
fur[0]: 1 an indaûr
fur[1]: %d agns indaûr

en: 1 year in the future | %d years in the future
fur[0]: 1 an tal avignî
fur[1]: %d agns tal avignî

en: <click here to select a date>
fur: <fâs clic achì par selezionâ une date>

en: now
fur: cumò

en: Select a time to compare against
fur: Sielç une dati di confrontâ

en: Choose a File
fur: Sielç un file

en: R_ule name:
fur: Non de _regule:

en: all the following conditions
fur: dutis lis condizions chi daurman

en: any of the following conditions
fur: cualsisei des condizions chi daurman

en: _Find items which match:
fur: _Cjate elements che a corispuindin:

en: Find items that meet the following conditions
fur: Cjate i elements che a sodisfin lis condizions chi daurman

note: Translators: "None" for not including threads; * part of "Include threads: None" protocol: name:
en: None
fur: Nissun

en: All related
fur: Ducj i relatîfs

en: Replies
fur: Rispuestis

en: Replies and parents
fur: Rispuestis e gjenitôrs

en: No reply or parent
fur: Nissune rispueste o gjenitôr

en: I_nclude threads:
fur: I_ncludi lis discussions:

en: A_dd Condition
fur: Zontâ con_dizion

en: Incoming
fur: In jentrade

en: Outgoing
fur: In jessude

[ctx: EmojiChooser]
en: Recent
fur: Resint

[ctx: EmojiChooser]
en: Smileys & People
fur: Musutis e personis

[ctx: EmojiChooser]
en: Body & Clothing
fur: Cuarp e vistîts

[ctx: EmojiChooser]
en: Animals & Nature
fur: Bestiis e nature

[ctx: EmojiChooser]
en: Food & Drink
fur: Mangjâ e bevi

[ctx: EmojiChooser]
en: Travel & Places
fur: Viaçs e lûcs

[ctx: EmojiChooser]
en: Activities
fur: Ativitâts

[ctx: EmojiChooser]
en: Objects
fur: Ogjets

[ctx: EmojiChooser]
en: Symbols
fur: Simbui

[ctx: EmojiChooser]
en: Flags
fur: Bandieris

[ctx: EmojiChooser]
en: No Results Found
fur: Nissun risultât cjatât

[ctx: EmojiChooser]
en: Try a different search
fur: Prove cuntune ricercje diferente

en: Failed to insert HTML file.
fur: No si è rivâts a inserî il file HTML.

en: Failed to insert text file.
fur: No si è rivâts a inserî il file di test.

en: Insert HTML File
fur: Inserìs file HTML

en: HTML file
fur: File HTML

[ctx: dialog-title]
en: Insert Image
fur: Inseris imagjin

en: Image files
fur: Files di imagjin

en: Insert text file
fur: Inserìs file di test

en: Text file
fur: File di test

en: Copy selected text to the clipboard
fur: Copie il test selezionât intes notis

en: Cut selected text to the clipboard
fur: Taie il test selezionât intes notis

en: Paste text from the clipboard
fur: Tache il test des notis

en: Redo the last undone action
fur: Torne fâs l'ultime azion anulade

en: Undo the last action
fur: Anule l'ultime azion

en: For_mat
fur: For_mât

en: _Paragraph Style
fur: Stîl _paragraf

en: _Alignment
fur: Inline_ament

en: Current _Languages
fur: _Lenghis atuâi

en: _Increase Indent
fur: _Aumente tornade

en: Increase Indent
fur: Aumente tornade

en: Insert Emoji
fur: Inserìs Emoji

en: Insert E_moji
fur: Inserìs E_moji

en: _HTML File…
fur: File _HTML…

en: Te_xt File…
fur: File di te_st…

en: Paste _Quotation
fur: Tache _Citazion

en: _Find…
fur: C_jate…

en: Search for text
fur: Cîr test

en: Find A_gain
fur: Cjate di _gnûf

en: Re_place…
fur: _Sostituìs…

en: Search for and replace text
fur: Cîr e sostituìs test

en: Check _Spelling…
fur: Controle _ortografie…

en: _Decrease Indent
fur: _Diminuìs tornade

en: Decrease Indent
fur: Diminuìs tornade

en: _Wrap Lines
fur: _Riis a gnove rie

note: Center
en: _Center
fur: _Centri

en: Center Alignment
fur: Inlineament centrât

note: Justified
en: _Justified
fur: _Justificât

en: Align Justified
fur: Inlineâ justificât

note: Left
en: _Left
fur: _Çampe

en: Left Alignment
fur: Inlineament a çampe

note: Right
en: _Right
fur: _Diestre

en: Right Alignment
fur: Inlineament a drete

en: HTML editing mode
fur: Modalitât di modifiche HTML

en: Plain _Text
fur: _Test sempliç

en: Plain text editing mode
fur: Modalitât di modifiche test sempliç

en: _Markdown
fur: _Leng. di marcadure

en: Markdown editing mode
fur: Modalitât di modifiche in lengaç di marcadure

en: Ma_rkdown as Plain Text
fur: Ma_rcadure come test sempliç

en: Markdown editing mode, exported as Plain Text
fur: Modalitât di scriture in lengaç di marcadure, espuartât come test sempliç

en: Mar_kdown as HTML
fur: Marcadure come HTML

en: Markdown editing mode, exported as HTML
fur: Modalitât di scriture in lengaç di marcadure, espuartât come HTML

en: _Normal
fur: _Normâl

en: Heading _1
fur: Intestazion _1

en: Heading _2
fur: Intestazion _2

en: Heading _3
fur: Intestazion _3

en: Heading _4
fur: Intestazion _4

en: Heading _5
fur: Intestazion _5

en: Heading _6
fur: Intestazion _6

en: _Preformatted
fur: _Preformatât

en: A_ddress
fur: _Direzion

en: _Bulleted List
fur: Liste _pontade

en: _Roman Numeral List
fur: Liste in numars _romans

en: Numbered _List
fur: _Liste numerade

en: _Alphabetical List
fur: Liste _alfabetiche

en: _Image…
fur: _Imagjin…

note: Translators: This is an action tooltip
en: Insert Image
fur: Inseris imagjin

en: _Link…
fur: Co_legament…

en: Insert Link
fur: Inserìs colegament

note: Translators: 'Rule' here means a horizontal line in an HTML text
en: _Rule…
fur: _Regule…

note: Translators: 'Rule' here means a horizontal line in an HTML text
en: Insert Rule
fur: Inserìs regule

en: _Table…
fur: _Tabele…

en: Insert Table
fur: Inserìs tabele

en: _Cell…
fur: _Cele…

en: Pa_ge…
fur: Pa_gjine…

en: Font _Size
fur: Dimen_sion caratar

en: _Font Style
fur: Stîl _caratar

en: Paste As _Text
fur: Tache come _test

en: _Bold
fur: _Neret

en: Bold
fur: Neret

en: _Italic
fur: Cors_îf

en: Italic
fur: Corsîf

en: _Strikethrough
fur: _Stricât

en: Strikethrough
fur: Stricât

en: Subs_cript
fur: Dep_onent

en: Subscript
fur: Deponent

en: Su_perscript
fur: A_piç

en: Superscript
fur: Apiç

en: _Underline
fur: _Sotlineât

en: Underline
fur: Sotlineât

en: Copy _Link Location
fur: Copie posizion co_legament

en: Copy the link to the clipboard
fur: Copie il colegament intes notis

en: _Open Link in Browser
fur: _Vierç colegament tal navigadôr

en: Open the link in a web browser
fur: Vierç il colegament intun navigadôr web

en: Cell Contents
fur: Contignûts celle

en: Column
fur: Colone

en: Row
fur: Rie

en: Table
fur: Tabele

note: Translators: Popup menu item caption, containing all the Delete options for a table
en: Table Delete
fur: Elimine tabele

note: Translators: Popup menu item caption, containing all the Insert options for a table
en: Table Insert
fur: Inserìs tabele

en: Properties
fur: Propietâts

en: Delete Rule
fur: Eliminâ regule

en: Delete Image
fur: Elimine imagjin

en: Column After
fur: Colone dopo

en: Column Before
fur: Colone prime

en: Insert _Link
fur: Inserìs co_legament

en: Row Above
fur: Rie parsore

en: Row Below
fur: Rie sot

en: Cell…
fur: Cele…

en: Image…
fur: Imagjin…

en: Link…
fur: Colegament…

en: Page…
fur: Pagjine…

en: Paragraph…
fur: Paragraf…

note: Translators: 'Rule' here means a horizontal line in an HTML text
en: Rule…
fur: Regule…

en: Table…
fur: Tabele…

en: Text…
fur: Test…

en: Remove Link
fur: Gjave colegament

en: Add Word to Dictionary
fur: Zonte peraule tal dizionari

en: Ignore Misspelled Word
fur: Ignore peraule scrite mâl

en: Add Word To
fur: Zonte peraule a

en: More Suggestions
fur: Plui sugjeriments

note: Translators: %s will be replaced with the actual dictionary * name, where a user can add a word to. This is part of an * "Add Word To" submenu.
en: %s Dictionary
fur: dizionari %s

en: _Emoticon
fur: _Musutis

en: Insert Emoticon
fur: Inserìs musutis

en: Re_place
fur: _Sostituìs

en: _Image
fur: _Imagjin

en: _Link
fur: Co_legament

note: Translators: 'Rule' here means a horizontal line in an HTML text
en: _Rule
fur: _Regule

en: _Table
fur: _Tabele

en: Editing Mode
fur: Modalitât di modifiche

en: Paragraph Style
fur: Stîl paragraf

en: Font Color
fur: Colôr caratar

en: Background Color
fur: Colôr sfont

en: Font Size
fur: Dimension caratar

en: Font Name
fur: Non caratar

en: Failed to obtain content of editor
fur: No si è rivâts a otignî il contignût dal editôr

en: <b>Scope</b>
fur: <b>Tipologjie</b>

note: Scope: cell
en: C_ell
fur: C_ele

en: _Row
fur: _Rie

en: Col_umn
fur: Col_one

en: <b>Alignment &amp; Behavior</b>
fur: <b>Inlineament e compuartament</b>

en: Left
fur: Çampe

en: Center
fur: Centri

en: Right
fur: Diestre

en: _Horizontal:
fur: _Orizontâl:

en: Top
fur: Insom

en: Middle
fur: Tal mieç

en: Bottom
fur: Da pît

en: _Vertical:
fur: _Verticâl:

note: Wrap Text
en: _Wrap Text
fur: Test a rie _gnove

note: Header Style
en: _Header Style
fur: Stîl _intestazion

en: <b>Layout</b>
fur: <b>Disposizion</b>

note: Width
en: _Width
fur: _Largjece

en: Row S_pan:
fur: Am_plece rie:

en: Co_lumn Span:
fur: Amp_lece colone:

en: <b>Background</b>
fur: <b>Sfont</b>

en: Transparent
fur: Trasparent

en: C_olor:
fur: C_olôr:

en: Images
fur: Imagjins

en: Choose Background Image
fur: Sielç imagjin di sfont

en: _Image:
fur: _Imagjin:

en: _Remove image
fur: _Gjave imagjin

en: Cell Properties
fur: Proprietâts cele

en: No match found
fur: Nissun risultât cjatât

en: Search _backwards
fur: Cîr _indaûr

en: Case _Sensitive
fur: Ten cont des maiusculi_s o minusculis

en: _Wrap Search
fur: _Torne tache dal inizi

en: Find
fur: Cjate

en: <b>Size</b>
fur: <b>Dimension</b>

note: Width
en: _Width:
fur: _Largjece:

en: _Size:
fur: _Dimension:

en: <b>Style</b>
fur: <b>Stîl</b>

en: _Alignment:
fur: Inline_ament:

note: Shaded
en: S_haded
fur: _Ombrenadure

en: Rule properties
fur: Proprietâts regule

en: <b>General</b>
fur: <b>Gjenerâl</b>

en: _Source:
fur: _Sorzint:

en: _Height:
fur: _Altece:

en: Preserve aspect ratio
fur: Manten lis proporzions

en: _X-Padding:
fur: Jemplament _X:

en: _Y-Padding:
fur: Jemplament _Y:

en: _Border:
fur: _Ôr:

en: <b>Link</b>
fur: <b>Colegament</b>

en: _Test URL…
fur: URL di _prove…

en: Image Properties
fur: Proprietâts imagjin

en: _Update
fur: In_zorne

en: Link Properties
fur: Proprietâts colegament

en: Perforated Paper
fur: Cjarte sbusade

en: Blue Ink
fur: Ingjustri blu

en: Paper
fur: Cjarte

en: Ribbon
fur: Curdele

en: Midnight
fur: Miezegnot

en: Draft
fur: Stampon

en: Graph Paper
fur: Cjarte grafiche

note: == Colors ==
en: Colors
fur: Colôrs

en: _Text:
fur: _Test:

en: _Link:
fur: Co_legament:

en: _Visited Link:
fur: Colegament _visitât:

en: _Background:
fur: _Sfont:

note: == Text ==
en: Text
fur: Test

en: _Font Name:
fur: Non _caratar:

note: == Background Image ==
en: Background Image
fur: Imagjin di sfont

en: _Template:
fur: _Model:

en: Select a file
fur: Selezione un file

en: _Custom:
fur: _Personalizât:

en: Page Properties
fur: Proprietâts pagjine

en: _Style:
fur: _Stîl:

en: <b>Alignment</b>
fur: <b>Inlineament</b>

en: Paragraph Properties
fur: Proprietâts paragraf

en: %d occurrence replaced | %d occurrences replaced
fur[0]: %d ocorince sostituide
fur[1]: %d ocorincis sostituidis

en: R_eplace:
fur: _Sostituìs:

en: _With:
fur: _Cun:

en: _Case sensitive
fur: Ten _cont des maiusculis o minusculis

en: Wra_p search
fur: _Torne tache dal inizi

en: _Skip
fur: _Salte

en: _Replace
fur: _Sostituìs

en: Replace _All
fur: Sostituìs _dut

[ctx: dialog-title]
en: Replace
fur: Sostituìs

en: <b>Suggestions for “%s”</b>
fur: <b>Sugjeriments par “%s”</b>

en: <b>Suggestions</b>
fur: <b>Sugjeriments</b>

note: Replace
en: Replace
fur: Sostituìs

note: Replace All
en: Replace All
fur: Sostituìs dut

note: Skip
en: Skip
fur: Salte

note: Back
en: Back
fur: Indaûr

en: <b>Dictionary</b>
fur: <b>Dizionari</b>

note: Add Word button
en: Add word
fur: Zonte peraule

en: Spell Checking
fur: Control ortografic

en: _Rows:
fur: _Riis:

en: C_olumns:
fur: C_olonis:

en: _Spacing:
fur: _Spaziadure:

en: _Padding:
fur: _Jemplament:

en: _Color:
fur: _Colôr:

en: Image:
fur: Imagjin:

en: Table Properties
fur: Propietâts tabele

en: Si_ze:
fur: Dimensio_n:

en: Text Properties
fur: Propietâts test

en: Choose the file that you want to import into Evolution, and select what type of file it is from the list.
fur: Sielç il file che tu vûs impuartâ in Evolution e selezione de liste ce gjenar di file che al è.

en: F_ilename:
fur: Non _file:

en: File _type:
fur: _Gjenar di file:

en: Pre_view:
fur: An_teprime:

en: Choose the destination for this import
fur: Sielç la destinazion par cheste importazion

en: Choose the type of importer to run:
fur: Sielç il gjenar di impuartadôr di eseguî:

en: Import data and settings from _older programs
fur: Impuarte dâts e configurazions dai programs _vecjos

en: Import a _single file
fur: Impuarte un _singul file

en: Please select the information that you would like to import:
fur: Selezione la informazion che tu desideris impuartâ:

en: Evolution checked for settings to import from the following applications: Pine, Netscape, Elm, iCalendar, KMail. No importable settings found. If you would like to try again, please click the “Back” button.
fur: Evolution al à controlât lis impostazions di impuartâ des aplicazions chi daurman: Pine, Netscape, Elm, iCalendar, KMail. Nissune impostazion cjatade di podê impuartâ. Se tu vûs tornâ a provâ, frache il boton “Indaûr”.

en: From %s:
fur: Di %s:

note: Install a custom "Cancel Import" button.
en: _Cancel Import
fur: _Anule importazion

en: Preview data to be imported
fur: Anteprime dai dâts di impuartâ

en: Import Data
fur: Impuarte dâts

en: Select what type of file you want to import from the list.
fur: Selezione de liste ce gjenar di file che tu vûs impuartâ.

en: Evolution Import Assistant
fur: Assistent di importazion di Evolution

en: Import Location
fur: Posizion di importazion

en: Welcome to the Evolution Import Assistant.
    With this assistant you will be guided through the process of importing external files into Evolution.
fur: Benvignûts tal assistent di importazion di Evolution
    Cun chest assistent tu vignarâs vuidât tal impuartâ i files esternis in Evolution.

en: Importer Type
fur: Gjenar di impuartadôr

en: Select Information to Import
fur: Selezione informazions di impuartâ

en: Select a File
fur: Selezione un file

en: Click “Apply” to begin importing the file into Evolution.
fur: Fâs clic su “Apliche” par tacâ a impuartâ il file in Evolution.

note: Translators: This is part of
en: minutes
fur: minûts

en: hours
fur: oris

note: Translators: This is the last part of the sentence: * "Purge events older than <<spin-button>> days"
en: days
fur: dîs

en: Autogenerated
fur: Gjenerade in automatic

en: Close
fur: Siere

en: _Save and Close
fur: _Salve e siere

en: Edit Signature
fur: Modifiche firme

en: Save
fur: Salve

en: _Signature Name:
fur: Non de _firme:

en: Add _Script
fur: Zonte _script

en: Add Signature Script
fur: Zonte script di firme

en: Edit Signature Script
fur: Modifiche script di firme

en: The output of this script will be used as your
    signature. The name you specify will be used
    for display purposes only.
fur: Il risultât di chest script al vignarà doprât come
    tô firme. Il non specificât al vignarà doprât nome
    pe visualizazion.

en: Auto-detect
fur: Rilevament-automatic

en: Script file must be executable.
fur: Il file script al à di jessi eseguibil.

en: World Map
fur: Mape dal mont

en: Mouse-based interactive map widget for selecting timezone. Keyboard users should instead select the timezone from the drop-down combination box below.
fur: Widget cun mape interative basade su mouse par selezionâ il fûs orari. Pe selezion dal fûs orari cu la tastiere doprâ la casele cumbinade a tendine metude plui in bas.

en: _Write
fur: _Scrîf

en: _Preview
fur: Ante_prime

en: Add bold text
fur: Zonte test in neret

en: Add italic text
fur: Zonte test in corsîf

en: Insert a quote
fur: Inserìs une citazion

en: Insert code
fur: Inserìs codiç

en: Add a link
fur: Zonte un colegament

en: Add a bullet list
fur: Zonte une liste pontade

en: Add a numbered list
fur: Zonte une liste numerade

en: Add a header
fur: Zonte une intestazion

en: Open online common mark documentation
fur: Vierç la documentazion in linie de marcadure comun

en: Show preview beside text
fur: Mostre la anteprime dongje dal test

en: Could not open the link.
fur: Impussibil vierzi il colegament.

en: Could not display help for Evolution.
fur: Impussibil mostrâ il jutori par Evolution.

en: Opening calendar “%s”
fur: Daûr a vierzi il calendari “%s”

en: Opening memo list “%s”
fur: Daûr a vierzi la liste pro memoria “%s”

en: Opening task list “%s”
fur: Daûr a vierzi la liste des ativitâts “%s”

en: Opening address book “%s”
fur: Daûr a vierzi la rubriche “%s”

en: _Do not show this message again
fur: _No sta mostrâ plui chest messaç

en: This address book server might be unreachable or the server name may be misspelled or your network connection could be down.
fur: Al podarès jessi impussibil rivâ a chest servidôr di rubriche o il non dal servidôr al podarès jessi sbaliât opûr la tô conession di rêt e podarès jessi no ative.

en: Failed to set protocol version to LDAPv3 (%d): %s
fur: No si è rivâts a stabilî la version dal protocol a LDAPv3 (%d): %s

en: Failed to set connection timeout option (%d): %s
fur: Nol è stât pussibil stabilî la opzion pe scjadine de conession (%d): %s

en: Failed to use STARTTLS (%d): %s
fur: Nol è stât pussibil doprâ STARTTLS (%d): %s

en: Failed to authenticate with LDAP server (%d): %s
fur: No si è rivâts a autenticâsi cul servidôr LDAP (%d): %s

en: This LDAP server may use an older version of LDAP, which does not support this functionality or it may be misconfigured. Ask your administrator for supported search bases.
    
    Detailed error (%d): %s
fur: Chest servidôr LDAP al podarès doprâ une vecje version di LDAP che no supuarte cheste funzionalitât, opûr al podarès jessi mal configurât. Domande al aministradôr par basis di ricercje supuartadis.
    
    Erôr in detai (%d): %s

en: This LDAP server may use an older version of LDAP, which does not support this functionality or it may be misconfigured. Ask your administrator for supported search bases.
fur: Chest servidôr LDAP al podarès doprâ une vecje version di LDAP che no supuarte cheste funzionalitât, opûr al podarès jessi mal configurât. Domande al aministradôr par basis di ricercje supuartadis.

en: Evolution had not been compiled with LDAP support
fur: Evolution nol è stât compilât cul supuart par LDAP

[ctx: language]
note: Translators: %s is the language ISO code.
en: Unknown (%s)
fur: No cognossût (%s)

en: Click to call %s
fur: Fâs clic par clamâ %s

en: Click to hide/unhide addresses
fur: Fâs clic par platâ/mostrâ lis direzions

en: Go to the section %s of the message
fur: Va ae sezion %s dal messaç

en: Go to the beginning of the message
fur: Va al inizi dal messaç

en: Click to open %s
fur: Fâs clic par vierzi %s

en: Show Contacts
fur: Mostre contats

en: Address B_ook:
fur: Ru_briche:

en: Cat_egory:
fur: Cat_egorie:

en: _Search:
fur: _Cîr:

en: Any Category
fur: Cualsisei categorie

en: Co_ntacts
fur: Co_ntats

en: Search
fur: Cîr

en: Select Contacts from Address Book
fur: Selezione contats de rubriche

note: To Translators: This would be similiar to "Expand MyList Inline" where MyList is a Contact List
en: E_xpand %s Inline
fur: Pa_ndi %s incorporât

note: Copy Contact Item
en: Cop_y %s
fur: Cop_ie %s

note: Cut Contact Item
en: C_ut %s
fur: T_aie %s

note: Edit Contact item
en: _Edit %s
fur: _Modifiche %s

en: _Delete %s
fur: E_limine %s

en: Evolution is currently online.  Click this button to work offline.
fur: Evolution cumò al è in rêt.  Fâs clic su chest boton par lavorâ fûr rêt.

en: Evolution is currently offline.  Click this button to work online.
fur: Evolution cumò al è fûr rêt.  Fâs clic su chest boton par lavorâ in rêt.

en: Evolution is currently offline because the network is unavailable.
fur: Evolution al è fûr rêt parcè che la rêt no je disponibile.

en: Keyring key is unusable: no user or host name
fur: No si pues doprâ la clâf dal puarteclâfs: nissun utent o non host

en: You have the Caps Lock key on.
fur: Il tast BlocMaiusc al è atîf.

en: _Remember this passphrase
fur: _Visiti cheste passphrase

en: _Remember this passphrase for the remainder of this session
fur: _Visiti cheste passphrase pal rest de session

en: _Remember this password
fur: _Visiti cheste password

en: _Remember this password for the remainder of this session
fur: _Visiti cheste password pal rest de session

en: Help
fur: Jutori

en: Evolution Preferences
fur: Preferencis di Evolution

en: An error occurred while printing
fur: Si è presentât un erôr tal stampâ

en: The printing system reported the following details about the error:
fur: Il sisteme di stampe al à segnalât i detais sul erôr chi daurman:

en: The printing system did not report any additional details about the error.
fur: Il sisteme di stampe nol à segnalât nissun detai adizionâl sul erôr.

en: _Method:
fur: _Metodi:

en: Defer to Desktop Settings
fur: Rimande a impostazions dal scritori

en: _Open Desktop Settings
fur: _Vierç impostazions dal scritori

en: Manual
fur: Manuâl

en: _HTTP Proxy:
fur: Proxy _HTTP:

en: H_TTPS Proxy:
fur: Proxy H_TTPS:

en: _Socks Proxy:
fur: Proxy _Socks:

en: _Ignore Hosts:
fur: _Ignore Host:

en: Configuration _URL:
fur: _URL di configurazion:

en: No proxy
fur: Nissun proxy

en: Use a direct connection, no proxying required.
fur: Dopre une conession direte, nol covente il proxy.

en: Switch to Basic Proxy Preferences
fur: Passe aes preferencis di base dal proxy

en: Switch to Advanced Proxy Preferences
fur: Passe aes preferencis avanzadis dal proxy

en: Apply custom proxy settings to these accounts:
fur: Aplicâ lis impostazions personalizadis dal proxy a chescj account:

en: <b>Advanced Proxy Preferences</b> lets you define alternate network proxies and apply them to specific accounts
fur: Lis <b>Preferences avanzadis dal proxy</b> a permetin di definî proxy di rêt alternatîfs e aplicâju a specifics account

en: Custom Proxy
fur: Proxy personalizât

en: Create a new proxy profile
fur: Cree un gnûf profîl proxy

en: Delete the selected proxy profile
fur: Elimine il profîl proxy selezionât

en: Add Rule
fur: Zonte regule

en: Edit Rule
fur: Modifiche regule

note: Translators: the '%s' is replaced with a rule name, making it for example "Copy of Subject contains work"; the text itself is provided by the user.
en: Copy of %s
fur: Copie di %s

en: Matches: %u
fur: Corispondents: %u

en: Close the find bar
fur: Siere la sbare di ricercje

en: Fin_d:
fur: C_jate:

en: Clear the search
fur: Nete la ricercje

en: Find the previous occurrence of the phrase
fur: Cjate il câs precedent de frase cirude

en: Find the next occurrence of the phrase
fur: Cjate il câs sucessîf de frase cirude

en: Mat_ch case
fur: _Corispondence maiusculis

en: Reached bottom of page, continued from top
fur: Si è rivâts ae fin de pagjine, si à continuât dal inizi

en: Reached top of page, continued from bottom
fur: Si è rivâts al inizi de pagjine, si à continuât de fin

en: When de_leted:
fur: Tal e_liminâ:

en: Proprietary
fur: Proprietari

en: Secret
fur: Segret

en: Top Secret
fur: Top secret

en: For Your Eyes Only
fur: No pai tiei voi

[ctx: send-options]
note: Translators: Used in send options dialog
en: None
fur: Nissun

en: Mail Receipt
fur: Ricevude di leture

en: Send Options
fur: Opzions di inviament

en: R_eply requested
fur: Rispu_este volude

[ctx: ESendOptionsWithin]
note: Translators: This is part of
en: Wi_thin
fur: _Entri

[ctx: ESendOptionsWithin]
note: Translators: This is part of
en: days
fur: dîs

en: _When convenient
fur: Cuant che al è _plui comut

note: To translators: This means Delay the message delivery for some time
en: _Delay message delivery
fur: _Ritarde la consegne dal messaç

[ctx: ESendOptionsAfter]
note: Translators: This is part of
en: _After
fur: _Daspò

[ctx: ESendOptionsAfter]
note: Translators: This is part of
en: days
fur: dîs

en: _Set expiration date
fur: _Stabilìs date di scjadince

[ctx: ESendOptions]
note: Translators: This is part of
en: _Until
fur: _Fin a

en: Delivery Options
fur: Opzions di consegne

en: _Priority:
fur: _Prioritât:

en: _Classification:
fur: _Classificazion:

en: Gene_ral Options
fur: Opzions gjene_râi

en: Creat_e a sent item to track information
fur: Cre_e un element di inviâ par tignî segn des informazions

en: _Delivered
fur: Conse_gnât

en: Deli_vered and opened
fur: Consegnât e vie_rzût

en: _All information
fur: _Dutis lis informazions

en: A_uto-delete sent item
fur: Elimine in a_utomatic i elements eliminâts

en: Status Tracking
fur: Segnadure stât

en: _When opened:
fur: Tal _vierzi:

en: When decli_ned:
fur: Tal decli_nâ:

en: When co_mpleted:
fur: Tal co_mpletâ:

en: When acce_pted:
fur: Tal a_cetâ:

en: Return Notification
fur: Torne notifiche

en: Sta_tus Tracking
fur: Segnadure s_tât

en: Type:
fur: Gjenar:

en: Name:
fur: Non:

en: Name cannot be empty
fur: Il non nol pues jessi vueit

note: Translators: This is the first of a sequence of widgets: * "Refresh every [NUMERIC_ENTRY] [TIME_UNITS_COMBO]"
en: Refresh every
fur: Inzorne ogni

en: Refresh content on metered network
fur: Inzorne il contignût su rêts a consum

en: Use a secure connection
fur: Dopre une conession sigure

en: Unset _trust for SSL/TLS certificate
fur: Ritire la fiducie tal certificât SSL/TLS

en: User:
fur: Utent:

en: Show
fur: Mostre

en: Group name
fur: Non dal grup

en: _Hide
fur: _Plate

en: _Show
fur: _Mostre

en: Manage Groups
fur: Gjestìs grups

en: Available Groups:
fur: Grups disponibii:

en: Select destination
fur: Selezione destinazion

note: no suggestions. Put something in the menu anyway...
en: (no suggestions)
fur: (Nissun sugjeriment)

en: More…
fur: Plui…

note: + Add to Dictionary
en: Add “%s” to Dictionary
fur: Zonte “%s” tal dizionari

note: - Ignore All
en: Ignore All
fur: Ignore dut

en: Spelling Suggestions
fur: Sugjeriments ortografics

en: A file named “{0}” already exists. Do you want to replace it?
fur: Un file clamât “{0}” al esist za. Sostituîlu?

en: The file already exists in “{0}”. Replacing it will overwrite its contents.
fur: Il file al esist za in “{0}”. Se al ven sostituît, al vignarà sorescrit il so contignût.

en: Cannot save file “{0}”.
fur: Impussibil salvâ il file “{0}”.

en: Cannot open file “{0}”.
fur: Impussibil vierzi il file “{0}”.

en: Failed to remove data source “{0}”.
fur: No si è rivâts a gjavâ il sorzint dâts “{0}”.

en: The reported error was “{1}”.
fur: L'erôr puartât al jere “{1}”.

en: Failed to update data source “{0}”.
fur: No si è rivâts a inzornâ il sorzint dâts “{0}”.

en: Failed to delete resource “{0}”.
fur: No si è rivâts a eliminâ la risorse “{0}”.

en: The address book backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
fur: Il servizi dal backend de rubriche “{0}” al è terminât in maniere inspietade.

en: Some of your contacts may not be available until Evolution is restarted.
fur: Cualchi contat al podarès jessi no disponibil fintremai che no si torne a inviâ Evolution.

en: The calendar backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
fur: Il servizi dal backend dal calendari “{0}” al è terminât in maniere inspietade.

en: Some of your appointments may not be available until Evolution is restarted.
fur: Cualchi apontament al podarès jessi no disponibil fintremai che no si torne a inviâ Evolution.

en: The memo list backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
fur: Il servizi dal backend de liste pro memoria “{0}” al è terminât in maniere inspietade.

en: Some of your memos may not be available until Evolution is restarted.
fur: Cualchi pro memoria al podarès no jessi disponibil fin tal gnûf inviament di Evolution.

en: The task list backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
fur: Il servizi dal backend de liste des ativitâts “{0}” al è terminât in maniere inspietade.

en: Some of your tasks may not be available until Evolution is restarted.
fur: Cualchi ativitât e podarès jessi no disponibile fintremai che no si torne a inviâ Evolution.

en: The address book backend servicing “{0}” encountered an error.
fur: Si è verificât un erôr tal servizi dal backend de rubriche “{0}”.

en: The calendar backend servicing “{0}” encountered an error.
fur: Si è verificât un erôr tal servizi dal backend dal calendari “{0}”.

en: The memo list backend servicing “{0}” encountered an error.
fur: Si è verificât un erôr tal servizi dal backend de liste pro memoria “{0}”.

en: The task list backend servicing “{0}” encountered an error.
fur: Si è verificât un erôr tal servizi dal backend de liste ativitâts “{0}”.

en: Something has gone wrong
fur: Alc al è lât strucj

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the content. You can try again by reopening the window. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
fur: Un WebKitWebProcess al è colassât intant che al mostrave il contignût. Tu puedis tornâ a provâ tornant a vierzi il barcon. Se il probleme al persist, segnale un erôr su GNOME Gitlab.

en: Are you sure you want to delete remote collection “{0}”?
fur: Eliminâ pardabon la colezion esterne “{0}”?

en: This will permanently remove the collection “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
fur: Chest al eliminarà par simpri la colezion “{0}” dal servidôr. Continuâ?

en: Failed to refresh list of account sources
fur: No si è rivâts a inzornâ la liste des sorzints dai account

en: click to add
fur: fâs clic par zontâ

en: Move selected column names to top
fur: Môf insom i nons des colonis selezionadis

en: Move selected column names up one row
fur: Môf in sù di une rie i nons des colonis selezionadis

en: Move selected column names down one row
fur: Môf in jù di une rie i nons des colonis selezionadis

en: Move selected column names to bottom
fur: Môf da pît i nons des colonis selezionadis

en: Select all column names
fur: Selezione ducj i nons des colonis

en: (Ascending)
fur: (Cressint)

en: (Descending)
fur: (Decressint)

en: Not sorted
fur: No ordenât

en: No grouping
fur: No metût dongje

en: Show Fields
fur: Mostre cjamps

en: Choose the order of information to appear in the message list.
fur: Sielç l'ordin des informazions che a vignaran fûr te liste dai messaçs.

en: Clear _All
fur: Nete _dut

en: _Show field in View
fur: _Mostre cjamp te viodude

en: Ascending
fur: Cressint

en: Descending
fur: Decressint

en: Group Items By
fur: Met dongje elements par

en: Show _field in View
fur: M_ostre cjamp te viodude

en: Then By
fur: Duncje par

en: Show field i_n View
fur: Mo_stre cjamp inte viodude

en: Show field in _View
fur: Most_re cjamp te viodude

en: Sort
fur: Ordene

en: Clear All
fur: Nete dut

en: Sort Items By
fur: Ordene elements par

en: _Apply
fur: _Apliche

en: _Sort...
fur: _Ordene...

en: _Group By...
fur: Met don_gje par...

en: _Fields Shown...
fur: _Cjamps mostrâts...

en: To add a column to your table, drag it into
    the location in which you want it to appear.
fur: Par zontâ une colone ae tabele, strissinile inte
    posizion dulà che si vûl che e vegni fûr.

en: Add a Column
fur: Zonte une colone

note: Translators: This text is used as a special row when an ETable * has turned on grouping on a column, which has set a title. * The first %s is replaced with a column title. * The second %s is replaced with an actual  group value. * Finally the %d is replaced with count of items in this group. * Examp
en: %s: %s (%d item) | %s: %s (%d items)
fur[0]: %s: %s (%d element)
fur[1]: %s: %s (%d elements)

note: Translators: This text is used as a special row when an ETable * has turned on grouping on a column, which doesn't have set a title. * The %s is replaced with an actual group value. * The %d is replaced with count of items in this group. * Example: "Smith (13 items)"
en: %s (%d item) | %s (%d items)
fur[0]: %s (%d element)
fur[1]: %s (%d elements)

en: Customize Current View
fur: Personalize la viodude atuâl

en: Sort _Ascending
fur: Ordin _a cressi

en: Sort _Descending
fur: Ordin _decressint

en: _Reset sort
fur: Aze_re Ordin

en: Group By This _Field
fur: Met dongje par chest _cjamp

en: Group By _Box
fur: Met dongje par cas_ele

en: Remove This _Column
fur: Gjave cheste _colone

en: Add a C_olumn…
fur: Zonte une c_olone…

en: A_lignment
fur: In_lineament

en: B_est Fit
fur: Just_e in automatic

en: Format Column_s…
fur: Formate coloni_s…

en: Custo_mize Current View…
fur: Perso_nalize la viodude atuâl…

en: _Sort By
fur: _Ordene par

note: Custom
en: _Custom
fur: _Personalize

en: Select All
fur: Selezione Dut

en: Input Methods
fur: Metodis di input

en: Select a Time Zone
fur: Selezione un fûs orari

en: Use the left mouse button to zoom in on an area of the map and select a time zone.
    Use the right mouse button to zoom out.
fur: Dopre il boton çampin dal mouse par ingrandî une aree de mape e selezione un fûs orari.
    Dopre il boton diestri dal mouse par diminuî l'ingrandiment.

en: Time Zones
fur: Fûs oraris

en: _Selection
fur: _Selezion

en: Timezone drop-down combination box
fur: Casele cumbinade a vegnî jù pal fûs orari

en: Enter a URL here
fur: Inserìs chi un URL

en: Evolution Source Viewer
fur: Visualizadôr sorzint Evolution

note: Translators: The name that is displayed in the user interface
en: Display Name
fur: Non mostrât

en: Flags
fur: Bandieris

en: Identity
fur: Identitât

en: Address book
fur: Rubriche

en: Scheduling Outbox
fur: Planificazion «In jessude»

en: Loading…
fur: Daûr a cjariâ…

en: Searching collection children…
fur: Daûr a cirî i fîs de colezion…

en: Failed to search for collection children
fur: No si è rivâts a cirî fîs de colezion

en: Searching for user home, please wait…
fur: Daûr a cirî la cartele home dal utent, par plasê spiete…

en: Failed to search for user home
fur: No si è rivâts a cirî la cartele home dal utent

en: At least one component type should be set
fur: Si varès di indicâ almancul un gjenar di component

en: Failed to get selected collection HREF
fur: No si è rivâts a otignî la colezion HREF

en: Creating new book…
fur: Daûr a creâ il gnûf libri…

en: Failed to create new book
fur: No si è rivâts a creâ il gnûf libri

en: Creating new calendar…
fur: Daûr a creâ un gnûf calendari…

en: Failed to create new calendar
fur: No si è rivâts a creâ un gnûf calendari

en: Creating new collection…
fur: Daûr a creâ une gnove colezion…

en: Failed to create new collection
fur: No si è rivâts a creâ une gnove colezion

en: It is not allowed to create book under another book or calendar
fur: Nol è permetût di creâ un libri sot di un altri libri o calendari

note: if (button == webdav_browser->priv->create_calendar_button)
en: It is not allowed to create calendar under another book or calendar
fur: Nol è permetût di creâ un calendari sot di un altri libri o calendari

en: Deleting book…
fur: Daûr a eliminâ il libri…

en: Failed to delete book
fur: No si è rivâts a eliminâ il libri

en: Deleting calendar…
fur: Daûr a eliminâ il calendari…

en: Failed to delete calendar
fur: No si è rivâts a eliminâ il calendari

en: Deleting collection…
fur: Daûr a eliminâ la colezion…

en: Failed to delete collection
fur: No si è rivâts a eliminâ la colezion

note: Translators: It's 'order' as 'sorting order'
en: _Order:
fur: _Ordin:

en: Use -1 to not set the sort order
fur: Dopre -1 par no stabilî l'ordin

en: For Components:
fur: Par components:

en: WebDAV server:
fur: Servidôr WebDAV:

en: Create _Book
fur: Cree un _libri

en: Create _Calendar
fur: Cree _calendari

en: Create Collectio_n
fur: Cree colezio_n

en: _Copy Link Location
fur: _Copie posizion colegament

en: _Copy Email Address
fur: _Copie direzion e-mail

en: Copy _Raw Email Address
fur: Copie direzion e-mail _rude

en: Copy the raw email address to the clipboard
fur: Copie la rude direzion de e-mail intes notis

en: _Copy Image
fur: _Copie imagjin

en: Copy the image to the clipboard
fur: Copie la imagjin intes notis

en: Save _Image…
fur: Salve _imagjin…

en: Save the image to a file
fur: Salve la imagjin suntun file

en: Search _Web…
fur: Cîr tal _Web…

en: Search the Web with the selected text
fur: Cîr tal web cul test selezionât

en: Select all text and images
fur: Selezione dut il test e lis imagjins

en: Copying image to clipboard
fur: Copie imagjin intes notis

en: Save Image
fur: Salve imagjin

en: Saving image to “%s”
fur: Daûr a salvâ la imagjin su “%s”

en: Cannot get URI “%s”, do not know how to download it.
fur: Impussibil otignî il URI “%s”, no si sa cemût discjariâlu.

en: Undo “Insert text”
fur: Anule “Inserìs test”

en: Redo “Insert text”
fur: Torne “Inserìs test”

en: Undo “Delete text”
fur: Anule “Elimine test”

en: Redo “Delete text”
fur: Torne “Elimine test”

en: Missing date.
fur: E mancje la date.

en: You must choose a date.
fur: Tu âs di sielzi une date.

en: Missing filename.
fur: Al mancje il non di file.

en: You must specify a filename.
fur: Tu scugnis specificâ un non di file.

en: File “{0}” does not exist or is not a regular file.
fur: Il file “{0}” nol esist o nol è un file normâl.

en: Bad regular expression “{0}”.
fur: Espression regolâr “{0}” sbaliade.

en: Could not compile regular expression “{1}”.
fur: Impussibil compilâ la espression regolâr “{1}”.

en: Missing name.
fur: Al mancje il non.

en: You must name this filter.
fur: Si scugne dâ un non a chest filtri.

en: Name “{0}” already used.
fur: Il non “{0}” al è za doprât.

en: Please choose another name.
fur: Sielç un altri non.

en: Missing condition.
fur: E mancje la condizion.

en: Filter should have at least one condition.
fur: Il filtri al varès di vê almancul une condizion.

en: Missing value.
fur: Al mancje il valôr.

en: One or more values cannot be empty.
fur: Un o plui valôrs no puedin jessi vueits.

en: Are you sure you want to remove rule “{0}”?
fur: Eliminâ la regule “{0}”?

en: _Keep
fur: _Ten

en: the current time
fur: la ore atuâl

en: the time you specify
fur: la date specificade

en: a time relative to the current time
fur: une ore relative a chê atuâl

en: seconds
fur: seconts

en: weeks
fur: setemanis

en: months
fur: mês

en: years
fur: agns

en: ago
fur: indaûr

en: in the future
fur: tal avignî

en: Compare against
fur: Confronte cun

en: The message’s date will be compared against
    the current time when filtering occurs.
fur: La date dal messaç e vignarà confrontade
    cu la ore atuâl cuant che al sucêt il filtrament.

en: The message’s date will be compared against
    the beginning of the specified day.
fur: La date dal messaç e vignarà confrontade
    cul inizi de zornade specificade.

en: The message’s date will be compared against
    a time relative to when filtering occurs.
fur: La date dal messaç e vignarà confrontade
    cu la ore relative a cuant che si dopre il filtri.

en: Show filters for mail:
fur: Mostre i filtris pe pueste:

en: _Filter Rules
fur: Regulis dai _filtris

en: Rule Name
fur: Non de regule

en: Table Cell
fur: Cele di tabele

note: Translators: description of a "popup" action
en: popup a child
fur: fâs comparî un fi

note: Translators: description of an "edit" action
en: begin editing this cell
fur: tache la modifiche di cheste cele

note: Translators: description of a "toggle" action
en: toggle the cell
fur: comute la cele

note: Translators: description of an "expand" action
en: expands the row in the ETree containing this cell
fur: al pant la rie tal ETree che al ten cheste cele

note: Translators: description of a "collapse" action
en: collapses the row in the ETree containing this cell
fur: al strenç la rie tal ETree che al ten cheste cele

en: click
fur: clic

en: sort
fur: ordene

en: Save Current View
fur: Salve viodude atuâl

en: _Create new view
fur: _Cree gnove viodude

en: _Replace existing view
fur: _Sostituìs viodude esistente

en: Do you wish to save your changes?
fur: Salvâ lis modifichis fatis?

en: This signature has been changed, but has not been saved.
fur: Cheste firme e je stade cambiade, ma no je stade salvade.

en: _Discard changes
fur: _Scarte modifichis

en: Blank Signature
fur: Firme in blanc

en: Please provide a unique name to identify this signature.
fur: Met un non univoc par identificâ cheste firme.

en: Unable to copy image to clipboard.
fur: Impussibil copiâ la imagjin intes notis.

en: Unable to save image.
fur: Impussibil salvâ la imagjin.

en: Could not load signature.
fur: Impussibil cjariâ la firme.

en: Could not save signature.
fur: Impussibil salvâ la firme.

en: Could not get selected text.
fur: Impussibil otignî il test selezionât.

en: Saving message to folder “%s”
fur: Daûr a salvâ il messaç te cartele “%s”

en: Forwarded messages
fur: Messaçs mandâts indenant

en: Retrieving %d message | Retrieving %d messages
fur[0]: Ricezion di %d messaç
fur[1]: Ricezion di %d messaçs

en: Scanning messages for duplicates
fur: Daûr a cirî messaçs doplis

en: Removing folder “%s”
fur: Daûr a gjavâ la cartele “%s”

en: File “%s” has been removed.
fur: Il file “%s” al è stât gjavât.

en: File has been removed.
fur: Il file al è stât gjavât.

en: Removing attachments
fur: Daûr a gjavâ lis zontis

en: Saving %d message | Saving %d messages
fur[0]: Daûr a salvâ %d messaç
fur[1]: Daûr a salvâ %d messaçs

en: Invalid folder URI “%s”
fur: URI cartele “%s” no valit

note: Some local folders
en: Inbox
fur: In jentrade

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_INBOX
en: Drafts
fur: Stampons

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_DRAFTS
en: Outbox
fur: In jessude

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_OUTBOX
en: Sent
fur: Inviade

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_SENT
en: Templates
fur: Modei

en: User cancelled operation
fur: Operazion anulade dal utent

en: No destination address provided, forwarding of the message has been cancelled.
fur: Nissune direzion di destinazion furnide, il mandâ indenant dal messaç al è stât anulât.

en: No identity found to use, forwarding of the message has been cancelled.
fur: No si à cjatât nissune identitât di doprâ, il mandâ indenant dal messaç al è stât anulât.

en: Corresponding source for service with UID “%s” not found
fur: Sorzint corispondente pal servizi cun UID “%s” no cjatade

en: Looking up recipient S/MIME certificates in address books…
fur: Ricercje in vore tes rubrichis pai certificâts S/MIME dal destinatari…

en: Looking up recipient PGP keys in address books…
fur: Ricercje in vore tes rubrichis pes clâfs PGP dal destinatari…

en: Waiting for “%s”
fur: In spiete di “%s”

en: No mail transport service available
fur: Nissun servizi di traspuart di pueste disponibil

en: Posting message to “%s”
fur: Daûr a publicâ il messaç su “%s”

en: Failed to apply outgoing filters: %s
fur: No si è rivâts a aplicâ i filtris in jessude: %s

en: Storing sent message to “%s”
fur: Salvament messaç inviât in “%s”

en: Failed to append to %s: %s
    Appending to local “Sent” folder instead.
fur: No si è rivâts a picjâ a %s: %s
    Si picje invezit ae cartele locâl “Inviade”.

en: Failed to append to local “Sent” folder: %s
fur: No si è rivâts a meti in code te cartele locâl “Inviâts”: %s

en: Sending message
fur: Spedizion messaç

en: Disconnecting from “%s”
fur: Daûr a disconetisi di “%s”

en: Reconnecting to “%s”
fur: Daûr a tornâ a conetisi a “%s”

en: Preparing account “%s” for offline
fur: Preparazion account “%s” par lâ fûr rêt

en: Filtering Selected Messages
fur: Filtrament messaçs selezionâts

en: Failed to filter selected messages. One reason can be that folder location set in one or more filters is invalid. Please check your filters in Edit→Message Filters.
    Original error was: %s
fur: No si è rivâts a filtrâ i messaçs selezionâts. Un motîf al pues jessi che la posizion de cartele stabilide in un o plui filtris no je valide. Controle i filtris in Modifiche→Filtris dai messaçs.
    L'erôr origjinâl al jere: %s

en: Fetching mail from “%s”
fur: Daûr a recuperâ pueste di “%s”

en: Failed to apply outgoing filters. One reason can be that folder location set in one or more filters is invalid. Please check your filters in Edit→Message Filters.
    Original error was: %s
fur: No si è rivâts a aplicâ i filtris in jessude. Un motîf al pues jessi che la posizion de cartele stabilide in un o plui filtris no je valide. Controle i filtris in Modifiche→Filtris dai messaçs.
    L'erôr origjinâl al jere: %s

en: Sending message %d of %d
fur: Spedizion dal messaç %d di %d

note: Translators: The string is distinguished by total * count of messages to be sent.  Failed messages is * always more than zero.
en: Failed to send a message | Failed to send %d of %d messages
fur[0]: No si è rivâts a inviâ un messaç
fur[1]: No si è rivâts a inviâ %d di %d messaçs

en: Cancelled.
fur: Anulât.

en: Complete.
fur: Completât.

en: Moving messages to “%s”
fur: Daûr a spostâ i messaçs su “%s”

en: Copying messages to “%s”
fur: Daûr a copiâ i messaçs su “%s”

en: Storing folder “%s”
fur: Daûr a archiviâ la cartele “%s”

en: Expunging and storing account “%s”
fur: Netisie e archiviazion account “%s”

en: Storing account “%s”
fur: Daûr a archiviâ l'account “%s”

en: Emptying trash in “%s”
fur: Daûr a disvuedâ la scovacere in “%s”

en: Processing folder changes in “%s”
fur: Elaborazion modifichis cartele in “%s”

en: Could not create spool directory “%s”: %s
fur: Impussibil creâ la cartele code di pueste “%s”: %s

en: Trying to movemail a non-mbox source “%s”
fur: Tentatîf di spostâ la pueste di une sorzint no mbox “%s”

note: Translators: This is a subject attribution for forwarded messages. The %s is replaced with subject of the original message.
en: Fwd: %s
fur: MI: %s

note: Translators: This is a subject attribution for forwarded messages, used when there could not be used any subject. It results in "[Fwd: No Subject]" being used as a subject of the forwarded message.
en: No Subject
fur: Nissun ogjet

en: Forwarded message — %s
fur: Messaç mandât indenant — %s

en: Forwarded message
fur: Messaç mandât indenant

en: Setting up Search Folder: %s
fur: Daûr a configurâ la cartele di ricercje: %s

en: Updating Search Folders for “%s : %s”
fur: Daûr a inzornâ lis cartelis di ricercje par “%s : %s”

note: Translators: The first %s is name of the affected * search folder(s), the second %s is the URI of the * removed folder. For more than one search folder is * each of them on a separate line, with four spaces * in front of its name, without quotes.
en: The Search Folder “%s” has been modified to account for the deleted folder
    “%s”. | The following Search Folders
    %s have been modified to account for the deleted folder
    “%s”.
fur[0]: La cartele di ricercje “%s” e je stade modificade par tignî cont de cartele eliminade
    “%s”.
fur[1]: Lis cartelis di ricercje chi daurman
    %s a son stadis modificadis par tignî cont de cartele eliminade
    “%s”.

en: Open _Online Accounts
fur: Vierç Account _Online

en: This account was created through the Online Accounts service.
fur: Chest account al è stât creât par mieç dal servizi Account Online.

en: _Reset Order
fur: _Ripristine ordin

en: You can drag and drop account names to reorder them.
fur: Al è pussibil strissinâ i nons dai account par metiju in ordin.

en: De_fault
fur: Prede_finît

en: Invalid URI: “%s”
fur: URI no valit: “%s”

en: User: %s
fur: Utent: %s

en: Security method: %s
fur: Metodi sigurece: %s

en: Authentication mechanism: %s
fur: Mecanisim di autenticazion: %s

en: No email address provided
fur: Nissune direzion e-mail furnide

en: Missing domain in email address
fur: Al mancje il domini te direzion e-mail

en: IMAP server
fur: Servidôr IMAP

en: POP3 server
fur: Servidôr POP3

en: SMTP server
fur: Servidôr SMTP

en: Close this window
fur: Siere chest barcon

en: (No Subject)
fur: (Nissun ogjet)

en: Forward
fur: Mande indenant

note: Translators: "Group Reply" will reply either to a mailing list * (if possible and if that configuration option is enabled), or else * it will reply to all. The word "Group" was chosen because it covers * either of those, without too strongly implying one or the other.
en: Group Reply
fur: Rispueste di grup

en: Reply
fur: Rispuint

note: GtkAssistant's back button label.
en: _Back
fur: _Indaûr

note: GtkAssistant sinks the floating button reference.
en: _Skip Lookup
fur: _Salte consult

en: Evolution Account Assistant
fur: Assistent ai account di Evolution

en: _Revise Details
fur: _Riviôt detais

en: Querying authentication types…
fur: Interogazion gjenars di autenticazion…

en: Check for Supported Types
fur: Verifiche gjenars supuartâts

[ctx: ReplyForward]
en: Use global setting
fur: Dopre impostazion globâl

[ctx: ReplyForward]
en: Attachment
fur: Zonte

[ctx: ReplyForward]
en: Inline (Outlook style)
fur: Incorporât (stîl Outlook)

[ctx: ReplyForward]
en: Quoted
fur: Citât

[ctx: ReplyForward]
en: Do Not Quote
fur: No sta citâ

en: Use global setting
fur: Dopre impostazion globâl

en: Composing Messages
fur: Composizion messaçs

en: Alway_s carbon-copy (cc) to:
fur: Simpri copie-par-cognossince (cc) a:

en: Always _blind carbon-copy (bcc) to:
fur: Simpri copie-par-cognossince platade (ccp) a:

en: Re_ply style:
fur: Stîl ris_pueste:

en: Lang_uage:
fur: Len_ghe:

en: Language for Reply and Forward attribution text
fur: Lenghe pal test di atribuzion di Rispuint e Mande indenant

en: Start _typing at the bottom
fur: _Tache scrîf sot da pît

en: _Keep signature above the original message
fur: _Ten la firme sore dal messaç origjinâl

en: Message Receipts
fur: Ricevude dai messaçs

en: S_end message receipts:
fur: Inviâ lis ric_evudis di messaç:

en: Never
fur: Mai

en: Always
fur: Simpri

en: Ask for each message
fur: Domande par ogni messaç

en: Congratulations, your mail configuration is complete.
    
    You are now ready to send and receive email using Evolution.
    
    Click “Apply” to save your settings.
fur: Compliments, la configurazion de pueste e je completade.
    
    Cumò tu sês pront par inviâ e ricevi lis e-mails doprant Evolution.
    
    Fâs clic su “Apliche” par salvâ lis impostazions.

en: Done
fur: Completât

en: Checking server settings…
fur: Verifiche impostazions dal servidôr…

en: Special Folders
fur: Cartelis speciâi

en: Draft Messages _Folder:
fur: Cartele stampon _messaçs:

en: Choose a folder for saving draft messages.
fur: Sielç une cartele par salvâ i messaçs stampon.

en: Sent _Messages Folder:
fur: Cartele _messaçs inviâts:

en: Choose a folder for saving sent messages.
fur: Sielç une cartele par salvâ i messaçs inviâts.

en: Save s_ent messages into the Sent folder
fur: Sposte i messaçs inviâts inte cartele Inviâts

en: S_ave replies and forwards in the folder of the original message
fur: S_alve lis rispuestis e i messaçs mandâts indenant te cartele dal messaç origjinâl

en: Archi_ve Folder:
fur: Cartele archi_vi:

en: Choose a folder to archive messages to.
fur: Sielç une cartele par archiviâ i messaçs.

en: _Templates Folder:
fur: Cartele mo_dei:

en: Choose a folder to use for template messages.
fur: Sielç une cartele di doprâ pai messaçs modei.

en: _Restore Defaults
fur: _Torne met i predefinîts

en: _Lookup Folders
fur: Cartelis di _ricercje

en: Use a Real Folder for _Trash:
fur: Doprâ une cartele vere pe _Scovacere:

en: Choose a folder for deleted messages.
fur: Sielç une cartele pai messaçs eliminâts.

en: Use a Real Folder for _Junk:
fur: Doprâ une cartele vere pai _Malvolûts:

en: Choose a folder for junk messages.
fur: Sielç une cartele pai messaçs malvolûts.

en: Restore _Not-Junk to Folder:
fur: Ripristine _No-malvolût te cartele:

en: Choose a folder to restore not-junk messages from the Junk folder to.
fur: Sielç une cartele dulà lâ a ripristinâ i messaçs malvolûts de cartele dai malvolûts.

en: Defaults
fur: Predefinîts

en: Please enter your name and email address below. The “optional” fields below do not need to be filled in, unless you wish to include this information in email you send.
fur: Inserìs il to non e la tô direzion e-mail chi sot. Nol covente jemplâ i cjamps “opzionâi”, gjavant che no si desideri includi chestis informazions tes e-mail inviadis.

en: The above name will be used to identify this account.
    Use for example, “Work” or “Personal”.
fur: Il non parsore al vignarà doprât par identificâ chest account.
    Doprâ par esempli “Lavôr” o “Personâl”.

en: Required Information
fur: Informazions necessaris

en: Full Nam_e:
fur: N_on complet:

en: Email _Address:
fur: Direzion _e-mail:

en: Optional Information
fur: Informazions opzionâi

en: Re_ply-To:
fur: Ris_puint a:

en: Or_ganization:
fur: Or_ganizazion:

en: Add Ne_w Signature…
fur: Zonte gno_ve firme…

en: A_liases:
fur: A_lias:

en: Edi_t
fur: Modi_fiche

en: _Look up mail server details based on the entered e-mail address
fur: _Cîr i detais dal servidôr di pueste in base ae direzion e-mail inseride

note: This is only a warning, not a blocker complete = complete && correct;
en: Full Name should not be empty
fur: Il non complet nol varès di jessi vueit

en: Email Address cannot be empty
fur: La direzion e-mail no varès di jessi vueide

en: Email Address is not a valid email
fur: La direzion e-mail no je une e-mail valide

en: Reply To is not a valid email
fur: «Rispuint a» no je une e-mail valide

en: Account Name cannot be empty
fur: Il non dal account nol pues jessi vueit

en: Looking up account details…
fur: Daûr a consultâ i detais dal account…

en: Advanced Options
fur: Opzions avanzadis

en: Checking for New Mail
fur: Control di gnove pueste

en: Check for _new messages every
fur: Controlâ g_nûfs messaçs ogni

en: Receiving Options
fur: Opzions di ricezion

en: Receiving Email
fur: Ricezion e-mail

en: Use sender e-mail address
fur: Dopre la direzion e-mail dal mitent

en: General
fur: Gjenerâl

en: _Do not sign meeting requests (for Outlook compatibility)
fur: No sta firmâ lis richiestis _di riunion (pe compatibilitât cun Outlook)

en: OpenPGP _Key ID:
fur: ID de _clâf OpenPGP:

en: Si_gning algorithm:
fur: Al_goritmi di firme:

en: Al_ways sign outgoing messages when using this account
fur: Firmâ _simpri i messaçs in jessude cuant che si dopre chest account

en: Always enc_rypt outgoing messages when using this account
fur: Cifrâ simp_ri i messaçs in jessude cuant che si dopre chest account

en: Always encrypt to _myself when sending encrypted messages
fur: Cifrâ si_mpri par se stes cuant che si invie messaçs cifrâts

en: Ad_vanced Options
fur: Opzions a_vanzadis

en: Always _trust keys in my keyring when encrypting
fur: _Fidâsi simpri des clâfs tal puarteclâfs personâl cuant che si cifre

en: Prefer _inline sign/encrypt for plain text messages
fur: Preferî la firme/cifradure incorporade pai messaçs di test sempliç

en: _Lookup keys for encryption in Web Key Directory (WKD)
fur: _Cîr clâfs pe cifradure in Web Key Directory (WKD)

en: Send own _public key in outgoing mails
fur: Mande la proprie clâf _publiche tes e-mails in jessude

en: Advertise encryption is pre_ferred
fur: Publicize che la cifradure e je preferibile

en: A_sk before sending mails with own public key
fur: Do_mande prime di inviâ e-mails cu la proprie clâf publiche

en: Secure MIME (S/MIME)
fur: MIME sigûr (S/MIME)

en: Sig_ning certificate:
fur: Certificât di fir_me:

en: Select
fur: Selezione

en: _Clear
fur: _Nete

en: Signing _algorithm:
fur: Algoritmi di firme:

en: Always sign outgoing messages when using this account
fur: Firmâ simpri i messaçs in jessude cuant che si dopre chest account

en: Encryption certificate:
fur: Certificât di cifradure:

en: Always encrypt outgoing messages when using this account
fur: Cifrâ simpri i messaçs in jessude cuant che si dopre chest account

en: Always encrypt to myself when sending encrypted messages
fur: Cifrâ simpri par se stes cuant che si invie messaçs cifrâts

en: Sending Email
fur: Spedizion e-mail

en: Server _Type:
fur: G_jenar di servidôr:

en: Description:
fur: Descrizion:

en: This is a summary of the settings which will be used to access your mail.
fur: Cheste e je une sintesi des impostazions che a vignaran dopradis par acedi ae tô pueste.

en: Personal Details
fur: Detais Personâi

en: Full Name:
fur: Non _complet:

en: Email Address:
fur: Direzion e-mail:

en: Receiving
fur: Daûr a ricevi

en: Sending
fur: Daûr a inviâ

en: Server Type:
fur: Gjenar di servidôr:

en: Server:
fur: Servidôr:

en: Username:
fur: Non utent:

en: Security:
fur: Sigurece:

en: Cannot have both receiving and sending parts set to None
fur: No si pues vê dutis dôs lis parts di ricezion e inviament metudis a nuie

en: Account Summary
fur: Sintesi account

en: Welcome to the Evolution Mail Configuration Assistant.
    
    Click “Next” to begin.
fur: Benvignût tal assistent di configurazion de pueste di Evolution.
    
    Frache “Sucessîf” par tacâ.

en: Welcome
fur: Benvignût

en: Account Editor
fur: Editôr account

en: _Add to Address Book…
fur: _Zonte ae rubriche…

en: _To This Address
fur: _A cheste direzion

en: _From This Address
fur: _Di cheste direzion

en: Send _Reply To…
fur: Invie _rispueste a…

en: Send a reply message to this address
fur: Invie un messaç di rispueste a cheste direzion

en: Create Search _Folder
fur: Cree car_tele di ricercje

en: Hid_e All
fur: Plat_e dut

en: _View Inline
fur: _Viôt incorporât

en: Vie_w All Inline
fur: Viôt _dut incorporât

en: _Zoom to 100%
fur: _Ingrandiment al 100%

en: Zoom the image to its natural size
fur: Ingrandìs la imagjin ae sô dimension origjinâl

en: _Zoom to window
fur: _Adate al barcon

en: Zoom large images to not be wider than the window width
fur: Adate lis imagjins grandis par fâlis deventâ no plui largjis de largjece dal barcon

en: Create Folder
fur: Cree cartele

en: Specify where to create the folder:
fur: Specifiche dulà creâ la cartele:

en: C_reate
fur: C_ree

en: Folder _name:
fur: _Non de cartele:

en: Folder Sort Order
fur: Ordenament cartele

en: Reset current level
fur: Ristabilìs chest nivel

en: Reset sort order in the current level to the defaults
fur: Ristabilìs l'ordin intal nivel atuâl al so valôr predefinît

en: Reset all levels
fur: Ristabilìs ducj i nivei

en: Reset sort order in all levels to their defaults
fur: Ristabilìs l'ordin su ducj i nivei ai lôr valôrs predefinîts

[ctx: ffe]
note: Translators: This is a name of a flag, the same as all strings in the 'ffe' context. The translated value should not contain spaces.
en: Answered
fur: Rispuindût

[ctx: ffe]
en: Deleted
fur: Eliminât

[ctx: ffe]
en: Draft
fur: Stampon

[ctx: ffe]
en: Flagged
fur: Segnât

[ctx: ffe]
en: Seen
fur: Viodût

[ctx: ffe]
en: Attachment
fur: Zonte

[ctx: ffe]
en: not
fur: no

[ctx: ffe]
en: false
fur: fals

en: Junk filtering software:
fur: Software filtrament malvolûts:

en: _Label name:
fur: _Non etichete:

en: I_mportant
fur: I_mpuartante

note: red
en: _Work
fur: _Vore

note: orange
en: _Personal
fur: _Personâl

note: green
en: _To Do
fur: _Di fâ

note: blue
en: _Later
fur: Plui _tart

en: Add Label
fur: Zonte etichete

en: Edit Label
fur: Modifiche etichete

en: Note: Underscore in the label name is used
    as mnemonic identifier in menu.
fur: Note: la sotlineadure intal non de etichete
    e je doprade come identificadôr tal menù.

en: Color
fur: Colôr

en: Message Note
fur: Note messaç

en: Cannot find message in its folder summary
fur: Impussibil cjatâ il messaç te sô cartele indiç

en: Failed to convert text to message
fur: No si è rivâts a convertî il test in messaç

en: Storing changes…
fur: Daûr a salvâ lis modifichis…

en: Edit Message Note
fur: Modifiche note messaç

en: Retrieving message…
fur: Daûr a ricevi il messaç…

en: Move selected headers to top
fur: Sposte insom lis intestazions selezionadis

en: Move selected headers up one row
fur: Sposte in sù di une rie lis intestazions selezionadis

en: Move selected headers down one row
fur: Sposte in jù di une rie lis intestazions selezionadis

en: Move selected headers to bottom
fur: Sposte da pît lis intestazions selezionadis

en: Select all headers
fur: Selezione dutis lis intestazions

en: Header Name
fur: Non intestazion

en: Header Value
fur: Valôr intestazion

en: Headers
fur: Intestazions

en: Page %d of %d
fur: Pagjine %d di %d

en: Move to Folder
fur: Sposte te cartele

en: Copy to Folder
fur: Copie te cartele

en: _Move
fur: _Sposte

en: C_opy
fur: C_opie

en: Deleting message note…
fur: Daûr a eliminâ la note dal messaç…

en: Are you sure you want to mark %d message as Junk? | Are you sure you want to mark %d messages as Junk?
fur[0]: Segnâ pardabon %d messaç come malvolût?
fur[1]: Segnâ pardabon %d messaçs come malvolûts?

en: The message will be shown in the Junk folder. | The messages will be shown in the Junk folder.
fur[0]: Il messaç al vignarà mostrât te cartele dai malvolûts.
fur[1]: I messaçs a vignaran mostrâts te cartele dai malvolûts.

en: _Do not ask me again.
fur: _No sta domandâ plui.

en: _Always ignore Reply-To: for mailing lists.
fur: Ignore _simpri Rispuint-A: pes mailing list.

en: Failed to retrieve message:
fur: No si è rivâts a recuperâ il messaç:

en: Retrieving message “%s”
fur: Daûr a recuperâ il messaç “%s”

en: Add sender to address book
fur: Zonte il mitent ae rubriche

en: _Archive
fur: _Archivie

en: Move selected messages to the Archive folder for the account
fur: Sposte i messaçs selezionâts te cartele Archivi pal account

en: Check for _Junk
fur: Controle _pueste malvolude

en: Filter the selected messages for junk status
fur: Filtre i messaçs selezionâts pal stât di malvolût

en: Assign C_olor…
fur: Dâ c_olôr…

en: Assign color for the selected messages
fur: Dâ un colôr pai messaçs selezionâts

en: Unse_t Color
fur: Gja_ve colôr

en: Unset color for the selected messages
fur: Gjave il colôr pai messaçs selezionâts

en: _Copy to Folder…
fur: _Copie te cartele…

en: Copy selected messages to another folder
fur: Copie i messaçs selezionâts suntune altre cartele

en: _Delete Message
fur: Eli_mine messaç

en: Mark the selected messages for deletion
fur: Segne i messaçs selezionâts pe eliminazion

en: _Add note…
fur: _Zonte note…

en: Add a note for the selected message
fur: Zonte une note pal messaç selezionât

en: Delete no_te
fur: Elimine no_te

en: Delete the note for the selected message
fur: Elimine la note dal messaç selezionât

en: _Edit note…
fur: _Modifiche note…

en: Edit a note for the selected message
fur: Modifiche une note pal messaç selezionât

en: Create a Filter Rule for Mailing _List…
fur: Cree une regule di filtri pe mailing _list…

en: Create a rule to filter messages to this mailing list
fur: Cree une regule par filtrâ i messaçs su cheste mailing list

en: Create a Filter Rule for _Recipients…
fur: Cree une regule di filtri pai _destinataris…

en: Create a rule to filter messages to these recipients
fur: Cree une regule par filtrâ i messaçs viers chescj destinataris

en: Create a Filter Rule for Se_nder…
fur: Cree une regule di filtri pal _mitent…

en: Create a rule to filter messages from this sender
fur: Cree une regule par filtrâ i messaçs che a rivin di chest mitent

en: Create a Filter Rule for _Subject…
fur: Cree une regule di filtri pal _Ogjet…

en: Create a rule to filter messages with this subject
fur: Cree une regule par filtrâ i messaçs cun chest ogjet

en: A_pply Filters
fur: Apliche _filtris

en: Apply filter rules to the selected messages
fur: Apliche lis regulis dal filtri ai messaçs selezionâts

en: Search for text in the body of the displayed message
fur: Cîr test intal cuarp dal messaç mostrât

en: _Clear Flag
fur: _Nete segn

en: Remove the follow-up flag from the selected messages
fur: Gjave il segn di completament dai messaçs selezionâts

en: _Flag Completed
fur: Segne come co_mpletât

en: Set the follow-up flag to completed on the selected messages
fur: Met il segn di completament a completât sui messaçs selezionâts

en: Follow _Up…
fur: Di _completâ…

en: Flag the selected messages for follow-up
fur: Segne i messaçs selezionâts pal completament

en: Forward the selected message to someone
fur: Mande indenant a cualchidun il messaç selezionât

en: Forward the selected message to someone as an attachment
fur: Mande indenant come zonte a cualchidun, il messaç selezionât

en: Forward As _Attached
fur: Mande indenant come _zonte

en: Forward the selected message in the body of a new message
fur: Mande indenant il messaç selezionât tal cuarp di un gnûf messaç

en: Forward As _Inline
fur: Mande indenant come _Incorporât

en: Forward the selected message quoted like a reply
fur: Mande indenant il messaç selezionât citât come intune rispueste

en: Forward As _Quoted
fur: Mande indenant come _citât

en: _New Label
fur: _Gnove etichete

note: Translators: "None" is used in the message label context menu. *              It removes all labels from the selected messages.
en: N_one
fur: Niss_un

en: Force images in HTML mail to be loaded
fur: Sfuarce il cjariament des imagjins de pueste in HTML

en: _Ignore Subthread
fur: _Ignore sot-discussion

en: Mark new mails in a subthread as read automatically
fur: Segne la gnove pueste intune sot-discussion come lete in automatic

en: _Ignore Thread
fur: _Ignore discussion

en: Mark new mails in this thread as read automatically
fur: Segne la gnove pueste in cheste discussion come lete in automatic

en: _Important
fur: _Impuartant

en: Mark the selected messages as important
fur: Segne i messaçs selezionâts come impuartants

en: _Junk
fur: Mal_volût

en: Mark the selected messages as junk
fur: Segne i messaçs selezionâts come malvolûts

en: _Not Junk
fur: _No malvolût

en: Mark the selected messages as not being junk
fur: Segne i messaçs selezionâts come no malvolûts

en: _Read
fur: _Let

en: Mark the selected messages as having been read
fur: Segne i messaçs selezionâts come se fossin stâts lets

en: Do not _Ignore Subthread
fur: No sta _ignorâ sot-discussion

en: Do not mark new mails in a subthread as read automatically
fur: No sta segnâ la gnove pueste intune sot-discussion come lete in automatic

en: Do not _Ignore Thread
fur: No sta _ignorâ discussion

en: Do not mark new mails in this thread as read automatically
fur: No sta segnâ la gnove pueste in cheste discussion come lete in automatic

en: Uni_mportant
fur: No _impuartant

en: Mark the selected messages as unimportant
fur: Segne i messaçs selezionâts come no impuartants

en: _Unread
fur: N_o let

en: Mark the selected messages as not having been read
fur: Segne i messaçs selezionâts come se no fossin stâts lets

en: _Edit as New Message…
fur: _Modifiche come gnûf messaç…

en: Open the selected messages in the composer for editing
fur: Vierç i messaçs selezionâts tal compositôr pe modifiche

en: Compose _New Message
fur: Scrîf _gnûf messaç

en: Open a window for composing a mail message
fur: Vierç un barcon par componi un messaç di pueste

en: _Open in New Window
fur: _Vierç intun gnûf barcon

en: Open the selected messages in a new window
fur: Vierç i messaç selezionâts intun gnûf barcon

en: _Move to Folder…
fur: S_poste te cartele…

en: Move selected messages to another folder
fur: Sposte i messaçs selezionâts intune altre cartele

en: _Next Message
fur: Messaç s_ucessîf

en: Display the next message
fur: Mostre il prossim messaç

en: Next _Important Message
fur: Messaç _impuartant sucessîf

en: Display the next important message
fur: Mostre il prossim messaç impuartant

en: Next _Thread
fur: _Discussion sucessive

en: Display the next thread
fur: Mostre la prossime discussion

en: Next _Unread Message
fur: Messaç _no let sucessîf

en: Display the next unread message
fur: Mostre il prossim messaç no let

en: _Previous Message
fur: Messaç _precedent

en: Display the previous message
fur: Mostre il precedent messaç

en: Pr_evious Important Message
fur: Messaç impuartant pr_ecedent

en: Display the previous important message
fur: Mostre il precedent messaç impuartant

en: Previous T_hread
fur: D_iscussion precedente

en: Display the previous thread
fur: Mostre la discussion precedente

en: P_revious Unread Message
fur: Messaç no let p_recedent

en: Display the previous unread message
fur: Mostre il precedent messaç no let

en: Print this message
fur: Stampe chest messaç

en: Preview the message to be printed
fur: Anteprime di stampe dal messaç

en: Redirect (bounce) the selected message to someone
fur: Indrece (sbalce) il messaç selezionât a cualchidun

en: Remo_ve Attachments
fur: Gja_ve zontis

en: Remove attachments
fur: Gjave lis zontis

en: Remove Du_plicate Messages
fur: Gjave messaçs do_plis

en: Checks selected messages for duplicates
fur: Verifiche la presince di doplis tai messaçs selezionâts

en: Compose a reply to all the recipients of the selected message
fur: Scrîf une rispueste a ducj i destinataris dal messaç selezionât

en: Choose reply options for the selected message
fur: Sielç lis opzions de rispueste pal messaç selezionât

en: Reply to the mailing list, or to all recipients
fur: Rispuint ae mailing list o a ducj i destinataris

en: Compose a reply to the mailing list of the selected message
fur: Scrîf une rispueste ae mailing list dal messaç selezionât

en: Compose a reply to the sender of the selected message
fur: Scrîf une rispueste al mitent dal messaç selezionât

en: Repl_y with Template
fur: Ris_puint cun model

en: _Save to File…
fur: _Salve su file…

en: Save selected messages as an mbox file
fur: Salve i messaçs selezionâts come un file mbox

en: _Message Source
fur: Sorzint _messaç

en: Show the raw email source of the message
fur: Mostrâ il sorzint e-mail grês dal messaç

en: _Undelete Message
fur: _Recupere messaç

en: Undelete the selected messages
fur: Recupere i messaçs selezionâts

en: Reset the text to its original size
fur: Torne met il test ae sô dimension origjinâl

en: Increase the text size
fur: Aumente la dimension dal test

en: Decrease the text size
fur: Diminuìs la dimension dal test

en: Cre_ate
fur: Cre_e

en: _Label
fur: _Etichetis

en: _Group Reply
fur: Rispueste di _grup

en: _Go To
fur: _Va a

en: Mar_k As
fur: Segne _come

en: Create a Search Folder from Mailing _List…
fur: Cree une cartele di ricercje pe mailing _list…

en: Create a search folder for this mailing list
fur: Cree une cartele di ricercje par cheste mailing list

en: Create a Search Folder from Recipien_ts…
fur: Cree une cartele di ricercje dai destina_taris…

en: Create a search folder for these recipients
fur: Cree une cartele di ricercje par chescj destinataris

en: Create a Search Folder from Sen_der…
fur: Cree une cartele di ricercje dal m_itent…

en: Create a search folder for this sender
fur: Cree une cartele di ricercje par chest mitent

en: Create a Search Folder from S_ubject…
fur: Cree une cartele di ricercje dal _ogjet…

en: Create a search folder for this subject
fur: Cree une cartele di ricercje par chest ogjet

en: Mark for Follo_w Up…
fur: Segne pal com_pletament…

en: Mark as _Important
fur: Segne come _impuartante

en: Mark as _Junk
fur: Segne come _malvolude

en: Mark as _Not Junk
fur: Segne come _no malvolût

en: Mar_k as Read
fur: Segne come _lete

en: Mark as Uni_mportant
fur: Segne come no i_mpuartante

en: Mark as _Unread
fur: Segne come _no lete

en: Show a blinking cursor in the body of displayed messages
fur: Mostre un cursôr che al lampe tal cuarp dai messaçs mostrâts

en: Show messages with all email headers
fur: Mostre i messaçs cun dutis lis intestazions e-mail

en: Retrieving message
fur: Daûr a ricevi il messaç

en: Delete
fur: Elimine

en: Next
fur: Sucessîf

en: Previous
fur: Precedent

en: Do not warn me again
fur: No sta visâmi plui

en: Deleting messages in Junk folder “%s”…
fur: Daûr a eliminâ i messaçs te cartele di pueste malvolude “%s”…

en: Refreshing folder “%s”
fur: Daûr a inzornâ la cartele “%s”

en: Marking thread to be ignored
fur: Daûr a segnâ la discussion par jessi ignorade

en: Unmarking thread from being ignored
fur: Daûr a gjavâ il segn ae discussion par jessi ignorade

en: Marking subthread to be ignored
fur: Daûr a segnâ la sot-discussion par jessi ignorade

en: Unmarking subthread from being ignored
fur: Daûr a gjavâ il segn ae sot-discussion par jessi ignorade

en: Printing
fur: Daûr a stampâ

note: Translators: %s is replaced with a folder * name %u with count of duplicate messages.
en: Folder “%s” contains %u duplicate message. Are you sure you want to delete it? | Folder “%s” contains %u duplicate messages. Are you sure you want to delete them?
fur[0]: La cartele “%s” e conten %u messaç dopli. Eliminâlu pardabon?
fur[1]: La cartele “%s” e conten %u messaçs doplis. Eliminâju pardabon?

en: Save Message | Save Messages
fur[0]: Salve messaç
fur[1]: Salve messaçs

note: Translators: This is part of a suggested file name * used when saving a message or multiple messages to * mbox format, when the first message doesn't have a * subject.  The extension ".mbox" is appended to the * string; for example "Message.mbox".
en: Message | Messages
fur[0]: Messaç
fur[1]: Messaçs

en: Parsing message
fur: Daûr a analizâ il messaç

en: Allow remote content for anyone from %s
fur: Permet il contignût esterni di %s par ducj

en: Allow remote content for %s
fur: Permet il contignût esterni par %s

en: Allow remote content from %s
fur: Permet contignût esterni di %s

en: Do not show this message again
fur: No sta mostrâ plui chest messaç

en: Load remote content
fur: Cjarie contignût esterni

en: You can download remote content manually, or set to remember to download remote content for this sender or used sites.
fur: Si pues discjariâ il contignût esterni a man o stabilî di visâ di discjariâ il contignût esterni par chest mitent o pai sîts doprâts.

en: The message has no text content.
fur: Il messaç nol à test.

en: Flag to Follow Up
fur: Segne pal completament

en: Cl_ear
fur: Ne_te

en: No Title
fur: Nissun titul

en: Book '%s' not found
fur: Rubriche '%s' no cjatade

en: No data source found for UID “%s”
fur: Nissune sorzint dâts cjatade pal UID “%s”

en: %s authentication failed
fur: Autenticazion %s falide

en: Failed to open file “%s”: %s
fur: Nol è stât pussibil vierzi il file “%s”: %s

en: Import to Folder
fur: Impuarte te cartele

en: _Import
fur: _Impuarte

en: Could not import any message
fur: Nol è stât pussibil impuartâ nissun messaç

en: Imported one message. | Imported %u messages.
fur[0]: Un messaç impuartât.
fur[1]: %u messaçs impuartâts.

en: Failed to import message
fur: Importazion dal messaç falide

en: Failed to print message: %s
fur: Stampe dal messaç falide: %s

en: Open Message File
fur: Vierç file di messaç

en: Mail Messages
fur: Messaçs di pueste

en: All Files (*)
fur: Ducj i files (*)

note: Intentionally the "Mail Viewer" first, because it's more important than the message subject
en: Mail Viewer — %s
fur: Visualizadôr pueste — %s

en: Failed to load message
fur: Cjariament messaç falît

en: Import…
fur: Impuarte…

[ctx: mboxImp]
note: Translators: Column header for a message subject
en: Subject
fur: Ogjet

[ctx: mboxImp]
note: Translators: Column header for a message From address
en: From
fur: Di

en: _Import All…
fur: Impuarte dut…

en: File “%s” does not contain MIME message
fur: Il file “%s” nol conten un messaç MIME

en: Reading file…
fur: Daûr a lei il file…

en: Failed to read file content
fur: Leture dai contignûts dal file falide

note: Translators: The %d is replaced with the actual count of recipients, which is always more than one.
en: Are you sure you want to send a message with %d To and CC recipients? | Are you sure you want to send a message with %d To and CC recipients?
fur[0]: Inviâ pardabon un messaç cun %d destinataris A e CC?
fur[1]: Inviâ pardabon un messaç cun %d destinataris A e CC?

note: Translators: The %d is replaced with the actual count of recipients, which is always more than one.
en: You are trying to send a message to %d recipients in To and CC fields. This would result in all recipients seeing the email addresses of each other. In some cases this behaviour is undesired, especially if they do not know each other or if privacy is a concern. Consider adding recipients to the BCC field instead. | You are trying to send a message to %d recipients in To and CC fields. This would result in all recipients seeing the email addresses of each other. In some cases this behaviour is undesired, especially if they do not know each other or if privacy is a concern. Consider adding recipients to the BCC field instead.
fur[0]: Si sta cirint di inviâ un messaç a %d destinataris tai cjamps A e CC. Chest al significhe che ducj i destinataris a podaran viodi lis direzions e-mail di chei altris. In cualchi câs chest mût di fâ nol è viodût di biel voli, soredut se no si cognossin tra di lôr o se la riservatece e je une preocupazion. Considere invezit di zontâ i destinataris tal cjamp CCP.
fur[1]: Si sta cirint di inviâ un messaç a %d destinataris tai cjamps A e CC. Chest al significhe che ducj i destinataris a podaran viodi lis direzions e-mail di chei altris. In cualchi câs chest mût di fâ nol è viodût di biel voli, soredut se no si cognossin tra di lôr o se la riservatece e je une preocupazion. Considere invezit di zontâ i destinataris tal cjamp CCP.

en: Attachment changed | %d attachments changed
fur[0]: Zonte modificade
fur[1]: %d zontis modificadis

en: Attachment “%s” changed after being added to the message. Do you want to send the message anyway?
fur: La zonte “%s” e je stade modificade dopo che e je stade zontade al messaç. Desideristu mandâ il messaç distès?

en: One attachment changed after being added to the message. Do you want to send the message anyway? | %d attachments changed after being added to the message. Do you want to send the message anyway?
fur[0]: Une zonte e je stade modificade dopo che e je stade zontade al messaç. Desideristu inviâ distès il messaç?
fur[1]: %d zontis a son stadis modificadis dopo che a son stadis zontadis al messaç. Desideristu inviâ distès il messaç?

note: This message is never removed from the camel operation, otherwise the GtkInfoBar hides itself and the user sees no feedback.
en: Waiting for attachments to load…
fur: In spiete de zonte di cjariâ…

note: Note to translators: this is the attribution string used * when quoting messages.  Each ${Variable} gets replaced * with a value.  To see a full list of available variables, * see mail/em-composer-utils.c:attribvars array.
en: On ${AbbrevWeekdayName}, ${Year}-${Month}-${Day} at ${24Hour}:${Minute} ${TimeZone}, ${Sender} wrote:
fur: Il ${AbbrevWeekdayName}, ${Day}/${Month}/${Year} aes ${24Hour}:${Minute} ${TimeZone}, il mitent ${Sender} al scrivè:

en: -------- Forwarded Message --------
fur: ------ Messaç mandât indenant -----

en: -----Original Message-----
fur: -----Messaç origjinâl-----

[ctx: reply-attribution]
note: Translators: This is a reply attribution in the message reply subject. The %s is replaced with the subject of the original message. Both 'Re'-s in the 'reply-attribution' translation context should translate into the same string, the same as the ':' separator.
en: Re: %s
fur: Risp: %s

en: an unknown sender
fur: un mitent no cognossût

en: Alternative Reply
fur: Rispueste alternative

en: _Reply
fur: _Rispuint

en: Recipients:
fur: Destinataris:

en: Reply to _Sender
fur: Rispuint al _mitent

en: Reply style:
fur: Stîl de rispueste:

en: Attach_ment
fur: Zo_nte

en: Inline (_Outlook style)
fur: Incorporât (stîl _Outlook)

en: _Quote
fur: _Citâ

en: Do _Not Quote
fur: _No sta citâ

note: Translators: The text is followed by the format combo with values like 'Plain Text', 'HTML' and so on
en: _Format message in
fur: For_mate il messaç in

en: Apply t_emplate
fur: Apliche mod_el

en: Preserve original message S_ubject
fur: Manten l'_ogjet dal messaç origjinâl

en: one recipient | %d recipients
fur[0]: un destinatari
fur[1]: %d destinataris

note: FIXME GTK_WINDOW (composer)
en: Posting destination
fur: Destinazion di publicazion

en: Choose folders to post the message to.
fur: Sielzi lis cartelis dulà publicâ il messaç.

en: Description of Filters
fur: Descrizion dai filtris

note: Translators: The first '%s' is replaced with the rule name; the second '%s' with 'enabled' or 'disabled' word; the third '%s' is replaced with the account name
en: %s (%s, for account %s)
fur: %s (%s, pal account %s)

en: enabled
fur: abilitât

en: disabled
fur: disabilitât

note: Translators: The first '%s' is replaced with the rule name; the second '%s' with 'enabled' or 'disabled' word
en: %s (%s, for any account)
fur: %s (%s, par ducj i account)

en: If all the following conditions are met
fur: Se dutis lis condizions chi daurman si presentin

en: If any of the following conditions are met
fur: Se cualsisei des condizions chi daurman si presentin

note: and now for the action area
en: Then
fur: Alore

en: De_scribe Filters…
fur: De_scrîf filtris…

en: Select Folder
fur: Selezionâ cartele

en: Default Account
fur: Account predefinît

[ctx: mail-filter-rule]
note: Translators: This is in a Mail filter rule editor, part of "For account: [ Any   ]" section
en: Any
fur: Ducj

en: Rul_e type:
fur: Gjenar di regul_e:

en: _For Account:
fur: _Pal Account:

en: Add Ac_tion
fur: Zonte a_zion

en: Select Custom Icon
fur: Selezione icone personalizade

en: _Use custom icon
fur: _Dopre icone personalizade

en: Use te_xt color
fur: Dopre colôr dal te_st

en: Path:
fur: Percors:

en: Unread messages: | Unread messages:
fur[0]: Messaçs no lets:
fur[1]: Messaçs no lets:

en: Total messages: | Total messages:
fur[0]: Messaçs in totâl:
fur[1]: Messaçs in totâl:

en: Quota usage (%s):
fur: Utilizazion de cuote (%s):

en: Quota usage
fur: Utilizazion de cuote

note: Translators: Label of a combo with a list of configured accounts where a user can choose which account to use as the sender when composing a message in this folder
en: _Send Account Override:
fur: Account par inviâ sostitutîf:

en: Archive this folder using these settings:
fur: Archivie cheste cartele doprant chestis impostazions:

[ctx: autoarchive]
note: Translators: This text is part of "Auto-cleanup messages older than [X] [days/weeks/months]"
en: Auto-_cleanup messages older than
fur: _Nete in automatic i messaçs plui vecjos di

[ctx: autoarchive]
note: Translators: This text is part of "Auto-cleanup messages older than [X] [days/weeks/months]"
en: days
fur: dîs

[ctx: autoarchive]
note: Translators: This text is part of "Auto-cleanup messages older than [X] [days/weeks/months]"
en: weeks
fur: setemanis

[ctx: autoarchive]
note: Translators: This text is part of "Auto-cleanup messages older than [X] [days/weeks/months]"
en: months
fur: mês

en: Move messages to the default archive _folder
fur: Sposte i messaçs te _cartele archivi predefinide

en: _Move messages to:
fur: _Sposte i messaçs in:

en: Archive folder
fur: Cartele archivi

en: Select folder to use for Archive
fur: Selezione une cartele di doprâ par archiviâ

en: _Delete messages
fur: Eli_mine messaçs

en: Server Tag
fur: Etichete servidôr

en: Label
fur: Etichete

en: Appearance
fur: Aspiet

note: Translators: "Archive" is a noun (This is a tab heading in the mail folder properties)
en: Archive
fur: Archivie

en: Labels
fur: Etichetis

en: Folder Properties
fur: Proprietâts cartele

en: Gathering folder properties
fur: Daûr a otignî lis proprietâts de cartele

en: <click here to select a folder>
fur: <fâs clic chi par selezionâ une cartele>

en: Search for folder…
fur: Cîr cartele…

en: Create a new folder
fur: Cree une gnove cartele

en: Folder names cannot contain “/”
fur: I nons des cartelis no puedin vê “/”

en: Mail Folder Tree
fur: Arbul cartelis di pueste

en: Moving folder %s
fur: Daûr a spostâ la cartele %s

en: Copying folder %s
fur: Daûr a copiâ la cartele %s

en: Moving messages into folder %s
fur: Daûr a spostâ i messaçs te cartele %s

en: Copying messages into folder %s
fur: Daûr a copiâ i messaçs te cartele %s

en: Cannot drop message(s) into toplevel store
fur: Impussibil molâ il/i messaç(s) tal archivi di prin nivel

note: UNMATCHED is always last.
en: UNMATCHED
fur: NISSUNE CORISPONDENCE

en: Trash
fur: Scovacere

en: Junk
fur: Malvolût

en: Moving folder “%s”
fur: Daûr a spostâ la cartele “%s”

en: Copying folder “%s”
fur: Daûr a copiâ la cartele “%s”

en: Moving folder “%s” (%d/%d)
fur: Daûr a spostâ la cartele “%s” (%d/%d)

en: Copying folder “%s” (%d/%d)
fur: Daûr a copiâ la cartele “%s” (%d/%d)

en: Move Folder To
fur: Sposte cartele su

en: Copy Folder To
fur: Copie cartele su

en: _Subscribe
fur: _Sotscrîf

en: Su_bscribe To Shown
fur: So_tscrîf par mostrâ

en: Subscribe To _All
fur: Sotscrîf _a ducj

en: _Unsubscribe
fur: _Anule sotscrizion

en: Unsu_bscribe From Hidden
fur: Anule _sotscrizion dai Platâts

en: Unsubscribe From _All
fur: Anule sotscrizion di _dutis

en: %d unread,  | %d unread,
fur[0]: %d no let,
fur[1]: %d no lets,

en: %d total | %d total
fur[0]: %d in totâl
fur[1]: %d in totâl

en: Folder Subscriptions
fur: Sotscrizions cartele

en: Clear Search
fur: Nete ricercje

en: Sho_w items that contain:
fur: M_ostrâ i elements che a contegnin:

en: Subscribe to the selected folder
fur: Sotscrîf ae cartele selezionade

en: Su_bscribe
fur: So_tscrîf

en: Unsubscribe from the selected folder
fur: Anule la sotscrizion ae cartele selezionade

en: Collapse all folders
fur: Strenç dutis lis cartelis

en: C_ollapse All
fur: _Strenç dutis

en: Expand all folders
fur: Pant dutis lis cartelis

en: E_xpand All
fur: _Pant dutis

en: Refresh the folder list
fur: Inzorne la liste des cartelis

en: Stop the current operation
fur: Ferme la operazion atuâl

en: _Stop
fur: _Ferme

note: Translators: This message is shown only for ten or more * messages to be opened.  The %d is replaced with the actual * count of messages. If you need a '%' in your text, then * write it doubled, like '%%'.
en: Are you sure you want to open %d message at once? | Are you sure you want to open %d messages at once?
fur[0]: Vierzi pardabon %d messaç dut intun colp?
fur[1]: Vierzi pardabon %d messaçs dut intun colp?

en: Message Filters
fur: Filtris dai messaçs

en: Messages from %s
fur: Messaçs di %s

[ctx: reply-attribution]
note: Translators: This is a reply attribution in the message reply subject. Both 'Re'-s in the 'reply-attribution' translation context should translate into the same string.
en: Re
fur: Risp

en: Deleting old messages
fur: Daûr a eliminâ i messaçs vecjos

[ctx: trust]
en: _Unknown
fur: _No cognossût

[ctx: trust]
en: _Never trust
fur: _No sta fidâti mai

[ctx: trust]
en: Trust _marginally
fur: Fiditi in mût _margjinâl

[ctx: trust]
en: Trust _fully
fur: Fiditi dal _dut

[ctx: trust]
en: Trust _ultimately
fur: Fiditi in ultime analisi

en: Key ID: %s
fur: ID clâf: %s

en: Fingerprint: %s
fur: Impront: %s

en: Created: %s
fur: Creât: %s

en: User ID: %s
fur: ID utent: %s

en: Set trust level for the key:
fur: Stabilìs nivel di afidabilitât pe clâf:

en: Search _Folders
fur: _Cartele di ricercje

en: Add Folder
fur: Zonte cartele

en: Search Folder Sources
fur: Sorzints cartelis di ricercje

en: Automatically update on any _source folder change
fur: Inzorne in automatic a ogni cambiament de cartele _sorzint

en: All local folders
fur: Dutis lis cartelis locâls

en: All active remote folders
fur: Dutis lis cartelis lontanis ativis

en: All local and active remote folders
fur: Dutis lis cartelis locâls e lontanis ativis

en: Specific folders
fur: Cartelis specificadis

en: include subfolders
fur: includi sot-cartelis

en: Sender
fur: Mitent

en: does not start with
fur: nol/no tache cun

en: does not end with
fur: nol/no finìs cun

en: sounds like
fur: e somee

en: does not sound like
fur: no somee

en: Recipients
fur: Destinataris

en: BCC
fur: CCP

en: Sender or Recipients
fur: Mitent o destinataris

en: has words
fur: e à lis peraulis

en: does not have words
fur: no à lis peraulis

en: Specific header
fur: Intestazion specifiche

en: exists
fur: al esist

en: does not exist
fur: nol esist

en: Message Body
fur: Cuarp messaç

en: Free Form Expression
fur: Espression di forme libare

en: Date sent
fur: Date inviament

en: is before
fur: e je prime di

en: is after
fur: e je dopo di

en: Date received
fur: Date ricezion

en: Score
fur: Valutazion

en: Size (kB)
fur: Dimension (kB)

en: is greater than or equal to
fur: e je plui grande o compagne di

en: is less than or equal to
fur: e je mancul grande di o compagne di

en: Replied to
fur: Rispuindût a

en: Important
fur: Impuartant

note: Past tense, as in "has been read".
en: Read
fur: Let

en: Follow Up
fur: Di completâ

en: is Flagged
fur: al è segnât

en: is not Flagged
fur: nol è segnât

en: is Completed
fur: al è completât

en: is not Completed
fur: nol è completât

en: Follow Up Due By
fur: Completament di fâ dentri di

en: Contain iCalendar Data
fur: Contignî dâts iCalendar

en: Do Not Contain iCalendar Data
fur: No contignî dâts iCalendar

en: Regex Match
fur: Corispondence espression regolâr

en: Message Header
fur: Intestazion messaç

en: Source Account
fur: Account di origjin

en: Pipe to Program
fur: Canâl al program

en: returns
fur: al torne

en: does not return
fur: nol torne

en: returns greater than
fur: al torne plui di

en: returns less than
fur: al torne mancul di

en: Junk Test
fur: Prove malvolûts

en: Message is Junk
fur: Il messaç al è malvolût

en: Message is not Junk
fur: Il messaç nol è malvolût

en: Message Location
fur: Posizion messaç

en: contains Sender
fur: al conten il mitent

en: does not contain Sender
fur: nol conten il mitent

en: Match All
fur: Corispondence totâl

en: Stop Processing
fur: Ferme la elaborazion

en: Set Label
fur: Stabilìs etichete

en: Unset Label
fur: Gjave etichete

en: Assign Color
fur: Dâ colôr

en: Unset Color
fur: Gjave colôr

en: Assign Score
fur: Dâ valutazion

en: Adjust Score
fur: Juste valutazion

en: Set Status
fur: Stabilìs stât

en: Deleted
fur: Eliminât

en: Unset Status
fur: Gjave stât

en: Learn as Junk
fur: Impare come _malvolude

en: Beep
fur: Avîs acustic

en: Play Sound
fur: Sune sun

en: Run Program
fur: Eseguìs program

en: Forward to
fur: Mande indenant a

en: with
fur: cun

en: Importing Elm data
fur: Daûr a impuartâ dâts Elm

en: Evolution Elm importer
fur: Impuartadôr Elm di Evolution

en: Import mail from Elm.
fur: Impuarte pueste di Elm.

en: _Destination folder:
fur: Cartele di _destinazion:

en: Select folder
fur: Selezionâ cartele

en: Select folder to import into
fur: Selezione une cartele dulà impuartâ

en: Showing only first few messages, more will be imported
fur: Daûr a mostrâ dome cualchidun dai prins messaçs, chei altris a vignaran impuartâts

en: Berkeley Mailbox (mbox)
fur: Cassete pueste Berkeley (mbox)

en: Importer Berkeley Mailbox format folders
fur: Impuartadôr cartelis formât cassete di pueste Berkeley

en: %d Address | %d Addresses
fur[0]: %d direzion
fur[1]: %d direzions

en: Evolution KMail importer
fur: Impuartadôr KMail di Evolution

en: Import mail and contacts from KMail.
fur: Impuarte pueste e contats di KMail.

en: Importing mailbox
fur: Importazion cassete di pueste

en: Importing mail and contacts from KMail
fur: Importazion pueste e contats di KMail

note: Destination folder, was set in our widget
en: Importing “%s”
fur: Daûr a impuartâ “%s”

en: Scanning %s
fur: Daûr a analizâ %s

en: Importing Pine data
fur: Importazion dâts Pine

en: Evolution Pine importer
fur: Impuartadôr Pine di Evolution

en: Import mail from Pine.
fur: Impurate pueste di Pine.

en: Mail to %s
fur: Pueste a %s

en: Mail from %s
fur: Pueste di %s

en: Subject is %s
fur: L'ogjet al è %s

en: %s mailing list
fur: Mailing list %s

en: Add Filter Rule
fur: Zonte regule di filtri

note: Translators: The first %s is name of the affected * filter rule(s), the second %s is URI of the removed * folder. For more than one filter rule is each of * them on a separate line, with four spaces in front * of its name, without quotes.
en: The filter rule “%s” has been modified to account for the deleted folder
    “%s”. | The following filter rules
    %s have been modified to account for the deleted folder
    “%s”.
fur[0]: La regule dal filtri “%s” e je stade modificade par tignî cont de cartele eliminade
    “%s”.
fur[1]: Lis regulis dal filtri chi daurman
    %s a son stadis modificadis par tignî cont de cartele eliminade
    “%s”.

en: Open Message Filters
fur: Vierç filtris dai messaçs

en: Set custom junk header
fur: Stabilìs intestazion malvolude personalizade

en: All new emails with header that matches given content will be automatically filtered as junk
fur: Dutis lis gnovis e-mail cu la intestazion che e corispuint al contignût indicât a vignaran in automatic filtradis come malvoludis

en: Header name
fur: Non intestazion

en: Header content
fur: Contignût intestazion

en: Default Behavior
fur: Compuartament predefinît

note: Translators: The text is followed by the format combo with values like
en: For_mat messages in
fur: For_mate messaçs in

en: Automatically insert _emoticons
fur: Inserî in automatic lis _musutis

en: Use Un_icode characters for emoticons
fur: Doprâ i caratars Un_icode pes musutis

en: Always request rea_d receipt
fur: Doman_de simpri ricevude di leture

en: Always request Deli_very Status Notification
fur: Domande simpri la notifiche di stât de _consegne

en: Encode filenames in an _Outlook/GMail way
fur: Codificâ i nons dai file inte maniere di _Outlook/Gmail

en: Send messages through Outbo_x folder
fur: Inviâ messaçs midiant de cartele In _jessude

en: Number of characters for word w_rapping:
fur: Numar di caratars prime di lâ a gnove _rie:

en: Ch_aracter encoding:
fur: Codifiche dai c_aratars:

en: Replies and Forwards
fur: Rispuestis e mandadis indenant

en: _Reply style:
fur: Stîl _rispueste:

en: _Forward style:
fur: Stîl _mandade indenant:

en: _Language:
fur: _Lenghe:

en: Include si_gnature in new messages only
fur: Inclût firme dome tai _gnûfs messaçs

en: Ig_nore Reply-To: for mailing lists
fur: Ig_nore Rispuint-A: pes mailing list

en: Gro_up Reply goes only to mailing list, if possible
fur: La Rispueste di Gr_up e va dome ae mailing list, se pussibil

en: Digitally _sign messages when original message signed (PGP or S/MIME)
fur: Firmâ in digjitâl i messaçs cuant che il msessaç origjinâl al jere firmât (PGP o S/MIME)

en: _Wrap quoted text in replies
fur: Mandâ a gnove _rie il test citât

en: _Attach multiple messages as separate files
fur: _Zonte plui messaçs come files separâts

[ctx: ReplyForward]
en: Inline
fur: Incorporât

en: Sig_natures
fur: Fir_mis

en: Signatures
fur: Firmis

en: _Languages
fur: _Lenghis

en: Languages Table
fur: Tabele des lenghis

en: The list of languages here reflects only the languages for which you have a dictionary installed.
fur: La liste des lenghis chi e riflet nome lis lenghis pes cualis al risulte instalât il dizionari.

en: Check spelling while I _type
fur: Controlâ la ortografie in_tant che si scrîf

en: To help avoid email accidents and embarrassments, ask for confirmation before taking the following checkmarked actions:
fur: Par evitâ di inviâ e-mail par erôr o e-mail intrigosis, domande prime di fâ lis azions chi daurman segnadis:

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with an _empty subject line
fur: Inviâ un messaç cu la rie dal ogjet _vueide

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with only _Bcc recipients defined
fur: Inviâ un messaç cun nome destinataris _Ccp definîts

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message to many _To and CC recipients
fur: Inviâ un messaç a plui destinataris _A e CC

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a _private reply to a mailing list message
fur: Inviâ une rispueste _privade a un messaç di mailing list

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a reply to a large _number of recipients
fur: Inviâ une rispueste a une vore di _destinataris

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Allowing a _mailing list to redirect a private reply to the list
fur: Permeti a une _mailing list di indreçâ une rispueste privade ae liste

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with _recipients not entered as mail addresses
fur: Inviâ un messaç cun destinata_ris no inserîts come direzions e-mail

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message using _key accelerator (Ctrl+Enter)
fur: Inviâ un messaç doprant la scurte di _tastiere (Ctrl+Enter)

note: Translators:
en: Before composer _format changes from HTML to Plain Text
fur: Prime che il compositôr al cambi _formât di HTML a Test sempliç

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with _attachments which changed since being attached
fur: Daûr a inviâ un messaç cun _zontis che a son stadis modificadis di cuant che a son stadis zontadis

en: Sending an _HTML mail to contacts that do not want them
fur: Daûr a inviâ une e-mail _HTML a contats che no lis desiderin

en: Addresses or domains which accept HTML messages:
fur: Direzions o dominis che a acetin messaçs HTML:

en: Confirmations
fur: Confermis

note: Translators: Label of a frame with a list of folders for which to use selected account in Send account overrides
en: Use for Folders
fur: Doprâ pes cartelis

note: Translators: Label of a frame with a list of recipients for whom to use selected account in Send account overrides
en: Use for Recipients
fur: Doprâ pai destinataris

en: Send account overrides
fur: Account par inviâ sostitutîfs

en: Assign which account should be used as a send account for respective folders or recipients, an override for usual send account detection. List of recipients can contain partial addresses or names. The name and the address parts are compared separately.
fur: Indiche cuâl account al à di jessi doprât come account di inviament pes relativis cartelis o destinataris, in sostituzion dal rilevament pal usuâl account di inviament. La liste dai destinataris e pues vê direzions e nons parziâi. Il non e i tocs di direzion a son comparâts  in maniere separade.

en: _Folder override has precedence over Recipient override
fur: La _cartele sostitutive e à la precedence sul destinatari sostitutîf

en: Send Account
fur: Account di inviament

en: Start up
fur: Inizi

en: Check for new _messages on start
fur: Controlâ i gnûfs _messaçs al inviament

en: Check for new messa_ges in all active accounts
fur: Controlâ i _gnûfs messaçs in ducj i account atîfs

en: Message Display
fur: Visualizazion dai messaçs

en: _Use the same fonts as other applications
fur: _Dopre i stes caratars des altris aplicazions

en: S_tandard Font:
fur: Caratar s_tandard:

en: Select HTML fixed width font
fur: Selezione caratar a largjece fisse HTML

en: Select HTML variable width font
fur: Selezione caratar a largjece variabile HTML

en: Fix_ed Width Font:
fur: Caratar a larg_jece fisse:

en: Minimum Font _Size:
fur: _Dimension minime caratars:

note: Translators: This is part of
en: (in pixels)
fur: (in pixel)

en: _Mark messages as read after
fur: _Segne i messaçs come lets daspò

en: Highlight _quotations with
fur: Evidenziâ _citazions cun

en: Pick a color
fur: Sielzi un colôr

en: color
fur: colôr

en: Default character e_ncoding:
fur: Co_difiche caratars predefinide:

en: Apply the same _view settings to all folders
fur: Apliche la stesse impostazion di _visualizazion a dutis lis cartelis

en: F_all back to threading messages by subject
fur: Cesse _al intropament dai messaç par ogjet

en: Delete Mail
fur: Eliminâ pueste

en: Empty _trash folders
fur: Disvuedâ lis cartelis des _scovaceris

en: Confirm _when expunging a folder
fur: Confermâ _prime di netâ une cartele

en: Confirm when emptying a _Junk folder
fur: Confermâ prime di disvuedâ une cartele di pueste _malvolude

en: Go to the previ_ous message after message deletion
fur: Va al messaç _precedent dopo vê eliminât un messaç

en: Archive Mail
fur: Archiviâ pueste

en: Archive folder to use for On This Computer messages
fur: Cartele archivi di doprâ pai messaçs Su chest computer

en: On This Computer A_rchive folder:
fur: Cartele a_rchivi su chest computer:

note: If enabled, show animation; if disabled, only display a static image without any animation
en: _Show animated images
fur: _Mostrâ imagjins animadis

en: Unset colors provided in HTML mails in message previe_w
fur: Te ante_prime dai messaçs, gjave i colôrs indicâts tes mails HTML

en: Loading Remote Content
fur: Daûr a cjariâ contignût esterni

en: _Never load remote content from the Internet
fur: _No sta cjariâ mai il contignût esterni di Internet

en: _Load remote content only in messages from contacts
fur: _Cjariâ il contignût esterni nome tai messaçs dai contats

en: _Always load remote content from the Internet
fur: Cjariâ _simpri il contignût esterni di Internet

en: Notify about _missing remote content in the message preview
fur: Notificâ che al _mancje il contignût esterni tal messaç di anteprime

en: Add
fur: Zonte

en: Remove
fur: Gjave

en: Allow for sites:
fur: Permet pai sîts:

en: Allow for senders:
fur: Permet pai mitents:

en: HTML Messages
fur: Messaçs HTML

en: Sender Photograph
fur: Fotografie dal mitent

en: _Show the photograph of sender in the message preview
fur: _Mostrâ la fotografie dal mitent inte anteprime dal messaç

en: Search libra_vatar.org for the photograph of sender
fur: Cirî su libra_vatar.org pe fotografie dal mitent

en: Displayed Message Headers
fur: Intestazions di messaç mostradis

en: Show _full mail addresses in message preview
fur: Mostre lis direzions di pueste _completis te anteprime dal messaç

en: Mail Headers Table
fur: Tabele des intestazions de pueste

en: Re_set
fur: Ri_stabilìs

en: Message List User Headers
fur: Intestazions utent de liste dai messaçs

en: Message List User Headers Table
fur: Tabele des intestazions utent de liste dai messaçs

en: Date/Time Format
fur: Formât date/ore

en: Check incoming _messages for junk
fur: Controlâ tai _messaçs in jentrade chei malvolûts

en: _Delete junk messages
fur: _Eliminâ i messaçs malvolûts

en: _Prompt before marking message as junk
fur: _Domande prime di segnâ un messaç come malvolût

en: Junk Test Options
fur: Opzions prove malvolûts

en: Do not mar_k messages as junk if sender is in my address book
fur: No sta se_gnâ i messaçs come malvolûts se il mitent al è te rubriche

en: _Lookup in local address book only
fur: Consultâ nome _lis rubrichis locâls

en: Check cu_stom headers for junk
fur: Controlâ intestazions _personalizadis pai malvolûts

en: Ask for confirmation before taking the following checkmarked actions:
fur: Domande conferme prime di fâ lis azions chi sot segnadis:

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Check whether Evolution is the _default mailer
fur: Controle se Evolution al è il gjestôr di pueste _predefinît

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Emptying the _Trash
fur: Daûr a disvuedâ la _scovacere

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Tries to _open 10 or more messages at once
fur: Al cîr di _vierzi 10 o plui messaçs intun volte

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Marking _all messages as read
fur: Daûr a segnâ _ducj i messaçs come lets

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Deleting messages in _search folder
fur: Eliminazion messaçs te cartele di _ricercje

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Copy _folder by Drag & Drop in folder tree
fur: Copiâ la _cartele tal arbul des cartelis cul strissine e mole

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: _Move folder by Drag & Drop in folder tree
fur: _Sposte la cartele strissinantle e molantle intal arbul des cartelis

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sort message list on _header click
fur: Ordene la liste dai messaçs al clic su la intestazion

en: No encryption
fur: Nissune cifradure

en: TLS encryption
fur: Cifradure TLS

en: SSL encryption
fur: Cifradure SSL

en: Call
fur: Clamade

en: Do Not Forward
fur: No mandâ indenant

en: Follow-Up
fur: Di completâ

en: For Your Information
fur: Pe tô informazion

en: No Response Necessary
fur: No covente rispueste

en: Reply to All
fur: Rispuint a ducj

en: Review
fur: Riviôt

en: The messages you have selected for follow up are listed below.
    Please select a follow up action from the “Flag” menu.
fur: I messaçs che si à selezionât pal completament a son listâts chi sot.
    Selezione une azion completament dal menù “Segn”.

en: _Flag:
fur: Se_gn:

en: _Due By:
fur: Scja_dince il:

note: Translators: Flag Completed
en: Co_mpleted
fur: Completât

en: License Agreement
fur: Acuardi di licence

en: _Accept License
fur: _Acete licence

en: _Tick this to accept the license agreement
fur: _Striche chest par acetâ l'acuardi di licence

en: Invalid authentication
fur: Autenticazion no valide

en: This server does not support this type of authentication and may not support authentication at all.
fur: Chest servidôr nol supuarte chest gjenar di autenticazion e forsit nissune.

en: Your login to your server “{0}” as “{0}” failed.
fur: Il to acès al servidôr “{0}” come “{0}” al è falît.

en: Check to make sure your password is spelled correctly. Remember that many passwords are case sensitive; your caps lock might be on.
fur: Controlâ se la password e je stade scrite juste. Visiti che une vore di password a fasin distinzion tra maiusculis e minusculis; bute un voli sul tast BlocMaiusc.

en: Are you sure you want to send a message in HTML format?
fur: Inviâ pardabon un messaç intal formât HTML?

en: Please make sure the following recipients are willing and able to receive HTML email:
    {0}
fur: Sigurâsi che i destinataris chi daurman a vedin voie e a podedin ricevi e-mail in HTML:
    {0}

en: Are you sure you want to send a message without a subject?
fur: Inviâ pardabon un messaç cence ogjet?

en: Adding a meaningful Subject line to your messages will give your recipients an idea of what your mail is about.
fur: Zontant ai tiei messaçs une rie «Ogjet» che e vedi sens, al darà ai destinataris une idee di ce che la e-mail e trate.

en: Are you sure you want to send a message with only BCC recipients?
fur: Inviâ pardabon un messaç cun nome destinataris CCP?

en: The contact list you are sending to is configured to hide list recipients.
    
    Many email systems add an Apparently-To header to messages that only have BCC recipients. This header, if added, will list all of your recipients in your message. To avoid this, you should add at least one To: or CC: recipient.
fur: La liste dai contats che si sta inviant e je configurade par platâ i destinataris de liste.
    
    Tancj sistemis di e-mail a zontin une intestazion «Apparently-To» ai messaçs che a àn nome destinataris CCP. Cheste intestazion, se zontade, e listarà distès ducj i destinataris dal messaç. Par evitâ chest si varès di zontâ almancul un destinatari «A:» o «CC:».

en: Many email systems add an Apparently-To header to messages that only have BCC recipients. This header, if added, will list all of your recipients to your message anyway. To avoid this, you should add at least one To: or CC: recipient.
fur: Tancj sistemis di e-mail a zontin une intestazion «Apparently-To» ai messaçs che a àn nome destinataris CCP. Cheste intestazion, se zontade, e listarà distès ducj i destinataris dal messaç. Par evitâ chest si varès di zontâ almancul un destinatari «A:» o «CC:».

en: Are you sure you want to send a message with invalid address?
fur: Inviâ pardabon un messaç cuntune direzion no valide?

en: The following recipient was not recognized as a valid mail address:
    {0}
fur: Il destinatari chi daurman nol è stât ricognossût come destinazion di pueste valide:
    {0}

en: Are you sure you want to send a message with invalid addresses?
fur: Inviâ pardabon un messaç cun direzions no validis?

en: The following recipients were not recognized as valid mail addresses:
    {0}
fur: I destinataris chi daurman no son stâts ricognossûts come direzions di pueste validis:
    {0}

en: Send private reply?
fur: Inviâ la rispueste in privât?

en: You are replying privately to a message which arrived via a mailing list, but the list is trying to redirect your reply to go back to the list. Are you sure you want to proceed?
fur: Si sta rispuindint in maniere privade a un messaç che al è rivât vie mailing list, ma la liste e sta cirint di indreçâ la rispueste ae liste stesse. Continuâ pardabon?

en: Reply _Privately
fur: Rispuint in _privât

en: You are replying to a message which arrived via a mailing list, but you are replying privately to the sender; not to the list. Are you sure you want to proceed?
fur: Si sta rispuindint a un messaç che al è rivât vie mailing list, ma si sta rispuindint in maniere privade al mitent, no ae liste. Continuâ pardabon?

en: Send reply to all recipients?
fur: Inviâ la rispueste a ducj i destinataris?

en: You are replying to a message which was sent to many recipients. Are you sure you want to reply to ALL of them?
fur: Si sta rispuindint a un messaç che al è stât mandât a plui destinataris. Rispuindi pardabon a DUCJ i destinataris?

en: This message cannot be sent because you have not specified any recipients
fur: Nol è pussibil inviâ chest messaç parcè che nol è stât specificât nissun destinatari

en: Please enter a valid email address in the To: field. You can search for email addresses by clicking on the To: button next to the entry box.
fur: Inserî une direzion e-mail valide tal cjamp «A:». Al è pussibil cirî lis direzions e-mail fasint clic sul boton «A:» in bade de casele di inseriment.

en: Use default drafts folder?
fur: Doprâ la cartele dai stampons predefinide?

en: Unable to open the drafts folder for this account. Use the system drafts folder instead?
    
    The reported error was “{0}”.
fur: Impussibil vierzi la cartele dai stampons par chest account. Doprâ la cartele dai stampons di sisteme?
    
    L'erôr puartât al jere “{0}”.

en: Use _Default
fur: Dopre _predefinide

en: Are you sure you want to permanently remove all the deleted messages in folder “{0}”?
fur: Gjave par simpri ducj i messaçs eliminâts te cartele “{0}”?

en: If you continue, you will not be able to recover these messages.
fur: Se si continue, nol sarà plui pussibil recuperâ chescj messaçs.

en: _Expunge
fur: N_ete

en: Are you sure you want to permanently remove all the deleted messages in all folders?
fur: Gjavâ pardabon par simpri ducj i messaçs eliminâts in dutis lis cartelis?

en: _Empty Trash
fur: Dis_vuede scovacere

en: Opening too many messages at once may take a long time.
fur: Vierzi une vore di messaçs intun colp sôl al pues cjapâ masse timp.

en: _Open Messages
fur: _Vierç messaçs

en: You have unsent messages, do you wish to quit anyway?
fur: Tu âs messaçs no inviâts, vûstu jessî distès?

en: If you quit, these messages will not be sent until Evolution is started again.
fur: Se tu jessis, chescj messaçs no saran inviâts fin cuant che Evolution nol vignarà inviât di gnûf.

note: Translators: the {0} is replaced with an operation name, which failed. It can be basically anything run asynchronously, like "Fetching Mail", "Sending message" and others, mostly from mail-ops.c file.
en: Error while {0}.
fur: Erôr dulinvie {0}.

en: Error while performing operation.
fur: Erôr intant de esecuzion de operazion.

en: Enter password.
fur: Inserî password.

en: Error loading filter definitions.
fur: Erôr tal cjariâ lis definizions dal filtri.

en: Cannot save to directory “{0}”.
fur: Impussibil salvâ te cartele “{0}”.

en: Cannot save to file “{0}”.
fur: Impussibil salvâ sul file “{0}”.

en: Cannot create the save directory, because “{1}”
fur: Impussibil creâ la cartele di salvament, par vie di “{1}”

en: Cannot create temporary save directory.
fur: Impussibil creâ la cartele di salvament temporanie.

en: File exists but cannot overwrite it.
fur: Il file al esist ma no si pues scrivi parsore.

en: File exists but is not a regular file.
fur: Il file al esist ma nol è un file regolâr.

en: Cannot delete folder “{0}”.
fur: Impussibil eliminâ la cartele “{0}”.

en: Cannot delete system folder “{0}”.
fur: Impussibil eliminâ la cartele di sisteme “{0}”.

en: System folders are required for Evolution to function correctly and cannot be renamed, moved, or deleted.
fur: Lis cartelis di sisteme a son necessaris a Evolution par funzionâ ben e no puedin jessi eliminadis, spostadis o cambiadis di non.

en: Failed to expunge folder “{0}”.
fur: Netisie de cartele “{0}” falide.

en: Failed to refresh folder “{0}”.
fur: No si è rivâts a inzornâ il calendari “{0}”.

en: Cannot rename or move system folder “{0}”.
fur: Impussibil cambiâ non o spostâ la cartele di sisteme “{0}”.

en: Really delete folder “{0}” and all of its subfolders?
fur: Eliminâ pardabon la cartele “{0}” e dutis lis sôs sot-cartelis?

en: If you delete the folder, all of its contents and its subfolders’ contents will be deleted permanently.
fur: Se tu eliminis la cartele, ducj i siei contignûts e chei des sôs sot-cartelis e vignaran eliminâts par simpri.

en: Really unsubscribe folder “{0}”?
fur: Anulâ pardabon la sotscrizion ae cartele “{0}”?

en: If you unsubscribe the folder, it might not be visible in the Evolution, while still being available on the server. You can re-subscribe in Folder→Subscriptions... menu.
fur: Se si anule la sotscrizion ae cartele, jê e podarès no jessi visibile in Evolution, ancje se e je ancjemò disponibile intal servidôr. Al è pussibil tornâ a iscrivisi tal menù «Cartele→Sotscrizion...».

en: Do _Not Unsubscribe
fur: No sta anulâ sotscrizion

en: Really delete folder “{0}”?
fur: Eliminâ pardabon la cartele “{0}”?

en: If you delete the folder, all of its contents will be deleted permanently.
fur: Se si elimine la cartele, dut il so contignût al vignarà eliminât par simpri.

en: These messages are not copies.
fur: Chescj messaçs no son copiis.

en: Messages shown in Search Folders are not copies. Deleting them from a Search Folder will delete the actual messages from the folder or folders in which they physically reside. Do you really want to delete these messages?
fur: I messaçs mostrâts intes cartelis di ricercje no son copiis. Eliminantju di une cartele di ricercje al eliminarà il vêr messaç origjinâl de cartele o des cartelis dulà che si cjatin. Eliminâ pardabon chescj messaçs?

en: Cannot rename “{0}” to “{1}”.
fur: Impussibil cambiâ non di “{0}” in “{1}”.

en: A folder named “{1}” already exists. Please use a different name.
fur: Une cartele clamade “{1}” e esist za. Doprâ un altri non.

en: Cannot move folder “{0}” to “{1}”.
fur: Impussibil spostâ la cartele “{0}” su “{1}”.

en: Cannot open source folder. Error: {2}
fur: Impussibil vierzi la cartele sorzint. Erôr: {2}

en: Cannot open target folder. Error: {2}
fur: Impussibil vierzi la cartele di destinazion. Erôr {2}

en: Cannot copy folder “{0}” to “{1}”.
fur: Impussibil copiâ la cartele “{0}” su “{1}”.

en: Cannot create folder “{0}”.
fur: Impussibil creâ la cartele “{0}”.

en: Cannot open folder. Error: {1}
fur: Impussibil vierzi la cartele. Erôr: {1}

en: Cannot save changes to account.
fur: Impussibil salvâ lis modifichis sul account.

en: You have not filled in all of the required information.
fur: No tu âs compilât dutis lis informazions domandadis.

en: You may not create two accounts with the same name.
fur: No si pues creâ doi account cul stes non.

en: Are you sure you want to delete account “{0}”?
fur: Eliminâ pardabon l'account “{0}”?

en: If you proceed, the account information will be deleted permanently.
fur: Se si continue, lis informazions dal account e vignaran eliminadis par simpri.

en: Are you sure you want to delete this account and all its proxies?
fur: Eliminâ pardabon chest account e ducj i siei proxy?

en: If you proceed, the account information and
    all proxy information will be deleted permanently.
fur: Se si continue, lis informazions dal account e dutis
    lis informazions dai proxy a vignaran eliminadis par simpri.

en: Are you sure you want to disable this account and delete all its proxies?
fur: Disabilitâ pardabon chest account e eliminâ ducj i siei proxy?

en: If you proceed, all proxy accounts will be deleted permanently.
fur: Se si continue, ducj i account proxy a vignaran eliminâts par simpri.

en: Do _Not Disable
fur: _No sta disabilitâ

en: _Disable
fur: _Disabilite

en: Cannot edit Search Folder “{0}” as it does not exist.
fur: Impussibil modificâ la cartele di ricercje “{0}” parcè che no esist.

en: This folder may have been added implicitly,
    go to the Search Folder editor to add it explicitly, if required.
fur: Cheste cartele e podarès jessi stade zontade in maniere implicite
    vierç l'editôr des cartelis di ricercje par zontâle in mût esplicit, se al covente.

en: Cannot add Search Folder “{0}”.
fur: Impussibil zontâ la cartele di ricercje “{0}”.

en: A folder named “{0}” already exists. Please use a different name.
fur: Une cartele clamade “{0}” e esist za. Doprâ un altri non.

en: Search Folders automatically updated.
fur: Cartelis di ricercje inzornadis in automatic.

en: Mail filters automatically updated.
fur: Filtris di pueste inzornâts in automatic.

en: Missing folder.
fur: Cartele mancjant.

en: You must specify a folder.
fur: Si scugne specificâ une cartele.

en: You must name this Search Folder.
fur: Si scugne dâ un non a cheste cartele di ricercje.

en: No folder selected.
fur: Nissune cartele selezionade.

en: You must specify at least one folder as a source.
    Either by selecting the folders individually, and/or by selecting all local folders, all remote folders, or both.
fur: Al covente specificâ almancul une cartele di origjin.
    Sedi selezionant lis cartelis une par une, sedi selezionant dutis lis cartelis locâls e/o lontanis, sedi ducj e doi.

en: Problem migrating old mail folder “{0}”.
fur: Probleme tal migrâ la vecje cartele di pueste “{0}”.

en: A non-empty folder at “{1}” already exists.
    
    You can choose to ignore this folder, overwrite or append its contents, or quit.
fur: Une cartele no vueide e esist za su “{1}”.
    
    Si pues sielzi di ignorâ cheste cartele, di sorescrivile, di meti in code il sô contignût o jessi.

en: _Overwrite
fur: S_orescrîf

en: _Append
fur: _Met in code

en: Evolution’s local mail format has changed.
fur: Il formât de pueste locâl di Evolution al è cambiât.

en: Evolution’s local mail format has changed from mbox to Maildir. Your local mail must be migrated to the new format before Evolution can proceed. Do you want to migrate now?
    
    An mbox account will be created to preserve the old mbox folders. You can delete the account after ensuring the data is safely migrated. Please make sure there is enough disk space if you choose to migrate now.
fur: Il formât de pueste locâl di Evolution al è cambiât di mbox a Maildir. Prime di podê procedi al covente migrâ la pueste locât tal gnûf formât. Migrâ cumò?
    
    Un account mbox al vignarà creât par preservâ lis vecjis cartelis mbox. Al sarà pussibil eliminâ chel account daspò vude la sigurece che i dâts a sedin migrâts ben. Controlâ di vê vonde spazi prime di eseguî la migrazion.

en: _Exit Evolution
fur: _Jes di Evolution

en: _Migrate Now
fur: _Migre cumò

en: Unable to read license file.
fur: Impussibil lei il file de licence.

en: Cannot read the license file “{0}”, due to an installation problem. You will not be able to use this provider until you can accept its license.
fur: Impussibil lei il file de licence “{0}” par vie di un probleme di instalazion. Nol sarà pussibil doprâ chest furnidôr fintremai che no si acete la sô licence.

en: Please wait.
fur: Par plasê spiete.

en: Querying server for a list of supported authentication mechanisms.
fur: Si interoghe il servidôr par une liste di mecanisims di autenticazion supuartâts.

en: Failed to query server for a list of supported authentication mechanisms.
fur: No si è rivâts a interogâ il servidôr par une liste di mecanisims di autenticazion supuartâts.

en: Failed to get server setup.
fur: No si è rivâts a otignî lis impostazions dal servidôr.

en: Synchronize folders locally for offline usage?
fur: Sincronizâ in locâl pal ûs fûr rêt?

en: Do you want to locally synchronize the folders that are marked for offline usage?
fur: Sincronizâ in locâl lis cartelis che a son segnadis pal ûs fûr rêt?

en: Do _Not Synchronize
fur: _No sta sincronizâ

en: _Synchronize
fur: _Sincronize

en: Do you want to mark all messages as read?
fur: Segnâ ducj i messaçs come lets?

en: This will mark all messages as read in the selected folder.
fur: Chest al segnarà, inte cartele selezionade, ducj i messaçs come che a fossin stâts lets.

en: Also mark messages in subfolders?
fur: Segnâ ancje i messaçs intes sot-cartelis?

en: Do you want to mark messages as read in the current folder only, or in the current folder as well as all subfolders?
fur: Segnâ i messaçs come lets dome inte cartele atuâl o te cartele atuâl e parie in dutis lis sot-cartelis?

en: In Current Folder and _Subfolders
fur: Inte cartele atuâl e tes _sot-cartelis

en: In Current _Folder Only
fur: Dome inte _cartele atuâl

en: _Always In Current Folder Only
fur: _Simpri dome te cartele atuâl

en: Should Evolution close this window when replying or forwarding?
fur: Evolution aial di sierâ chest barcon cuant che si rispuint o si mande indenant?

en: _Yes, Always
fur: _Sì, simpri

en: _No, Never
fur: _No, mai

en: Copy folder in folder tree.
fur: Copiâ la cartele tal arbul des cartelis.

en: Are you sure you want to copy folder “{0}” to folder “{1}”?
fur: Copiâ pardabon la cartele “{0}” te cartele “{1}”?

en: Do _not copy
fur: _No sta copiâ

en: _Always copy
fur: Copie _simpri

en: N_ever copy
fur: M_ai copiâ

en: Move folder in folder tree.
fur: Spostâ la cartele tal arbul des cartelis.

en: Are you sure you want to to move folder “{0}” to folder “{1}”?
fur: Spostâ pardabon la cartele “{0}” te cartele “{1}”?

en: Do _not move
fur: _No sta spostâ

en: _Always move
fur: Sposte _simpri

en: N_ever move
fur: M_ai spostâ

en: This message cannot be sent because the account you chose to send with is not enabled
fur: Nol è pussibil inviâ chest messaç parcè che l'account che tu âs sielt par inviâlu nol è abilitât

en: Please enable the account or send using another account.
fur: Par plasê abilite l'account o invie doprant un altri account.

en: This message cannot be sent because there is no mail account configured
fur: Nol è pussibil inviâ chest messaç parcè che no 'ndi son accounts configurâts

en: There had not been found any active mail account to send the message. Create or enable one first, please.
fur: Nol è stât cjatât nissun account di pueste atîf par inviâ il messaç. Prime cree o abilite un, par plasê.

en: Mail Deletion Failed
fur: Eliminazion pueste falide

en: You do not have sufficient permissions to delete this mail.
fur: No si à vonde permès par eliminâ cheste pueste.

en: “Check Junk” Failed
fur: “Control malvolûts” falît

en: “Report Junk” Failed
fur: “Segnalazion malvolûts” falide

en: “Report Not Junk” Failed
fur: “Segnalazion no malvolûts” falide

en: Remove duplicate messages?
fur: Gjavâ i messaçs doplis?

en: No duplicate messages found.
fur: Nissun messaç dopli cjatât.

note: Translators: {0} is replaced with a folder name
en: Folder “{0}” doesn’t contain any duplicate message.
fur: La cartele “{0}” no à nissun messaç dopli.

en: Failed to connect account “{0}”.
fur: Conession falide al account “{0}”.

en: Failed to disconnect account “{0}”.
fur: Disconession falide pal account “{0}”.

en: Failed to unsubscribe from folder “{0}”.
fur: No si è rivâts a anulâ la sotscrizion de cartele “{0}”.

en: Unable to retrieve message.
fur: Impussibil recuperâ il messaç.

en: Message is not available in offline mode.
fur: Il messaç nol è disponibil te modalitât fûr rêt.

en: This can be due to the message not being downloaded yet. The folder, or the account, can be marked for offline synchronization. Then, once the account is online again, use File→Download Messages for Offline Usage, when this folder is selected, to make sure that all the messages in the folder will be available in offline mode.
fur: Chest al pues jessi dovût al fat che il messaç nol è stât ancjemò discjariât. La cartele o l'account a puedin jessi segnâts pe sincronizazion fûr rêt. Alore, cuant che l'account al torne in rêt, dopre File→Discjarie messaçs pal ûs fûr rêt cuant che cheste cartele e je selezionade, cussì che ducj i messaçs inte cartele a saran disponibii te modalitât fûr rêt.

en: Failed to open folder.
fur: No si è rivâts a vierzi la cartele.

en: Failed to find duplicate messages.
fur: No si è rivâts a cjatâ messaçs doplis.

en: Failed to retrieve messages.
fur: No si è rivâts a recuperâ messaçs.

en: Failed to mark messages as read.
fur: No si è rivâts a segnâ i messaçs come lets.

en: Failed to remove attachments from messages.
fur: No si è rivâts a gjavâ lis zontis dai messaçs.

en: Failed to download messages for offline viewing for account “{0}”.
fur: No si è rivâts a discjariâ i messaçs par viodiju fûr rêt pal account “{0}”.

en: Failed to save messages to disk.
fur: No si è rivâts a salvâ i messaçs sul disc.

en: Hidden file is attached.
fur: Alegât file platât.

en: The attachment named {0} is a hidden file and may contain sensitive data. Please review it before sending.
fur: La zonte clamade {0} e je un file platât e e pues tignî dâts sensibii. Controlâ prime di inviâ.

en: Printing failed.
fur: Stampe falide.

en: The printer replied “{0}”.
fur: La stampant e à rispuindût “{0}”.

en: Could not perform this operation on {0}.
fur: Impussibil eseguî cheste operazion su {0}.

en: You must be working online to complete this operation.
fur: Si scugne lavorâ in rêt par completâ cheste operazion.

en: Message from “{0}” account:
fur: Messaç dal account “{0}”:

en: Failed to mark thread to be ignored in folder “{0}”
fur: No si è rivâts a segnâ la discussion par ignorâle te cartele “{0}”

en: Failed to unmark thread from being ignored in folder “{0}”
fur: No si è rivâts a gjavâ il segn ae discussion par ignorâle inte cartele “{0}”

en: Failed to mark subthread to be ignored in folder “{0}”
fur: No si è rivâts a segnâ la sot-discussion par ignorâle inte cartele “{0}”

en: Failed to unmark subthread from being ignored in folder “{0}”
fur: No si è rivâts a gjavâ il segn ae sot-discussion par ignorâle inte cartele “{0}”

note: Translators: This constructs a string like "Follow-up, Completed on Tuesday, January 13, 2009"
en: {0}, Completed on {1}
fur: {0}, completât il {1}

note: Translators: This constructs a string like "Follow-up by Tuesday, January 13, 2009"
en: {0} by {1}
fur: {0} di {1}

note: Translators: This constructs a string like "Overdue: Follow-up by Tuesday, January 13, 2009"
en: Overdue: {0} by {1}
fur: Scjadût: {0} di {1}

en: This message note has been changed, but has not been saved.
fur: Cheste note di messaç e je stade cambiade, ma no je stade salvade.

note: Translators: {0} is the name of the folder where the delete of the message note failed.
en: Failed to delete message note in folder “{0}”
fur: No si è rivâts a eliminâ la note dal messaç te cartele “{0}”

note: Translators: {0} is the name of the folder where the store of the message note failed.
en: Failed to store message note in folder “{0}”
fur: No si è rivâts a archiviâ la note dal messaç inte cartele “{0}”

en: Something has gone wrong when displaying the message
fur: Alc al è lât strucj tal mostrâ il messaç

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the message. You can try again by moving to another message and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
fur: Un WebKitWebProcess al è colassât intant che al mostrave il messaç. Tu puedis tornâ a provâ lant suntun altri messaç e tornant su di chest. Se il probleme al persist, segnale un erôr su GNOME Gitlab.

en: Something has gone wrong when displaying the signature
fur: Alc al è lât strucj tal mostrâ la firme

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the signature. You can try again by moving to another signature and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
fur: Un WebKitWebProcess al è colassât intant che al mostrave la firme. Tu puedis tornâ a provâ lant suntune altre firme e tornant su di cheste. Se il probleme al persist, segnale un erôr su GNOME Gitlab.

en: Are you sure you want to delete all the messages in the Junk folder?
fur: Eliminâ pardabon ducj i messaçs te cartele di pueste malvolude?

en: These messages will be shown in the Trash folder, where they can be permanently deleted later.
fur: Chescj messaçs a vignaran mostrâts te cartele scovacere, dulà che plui indenant a podaran jessi eliminâts par simpri.

en: _Empty Junk
fur: _Disvuede Malvolûts

en: Failed to empty Junk folder “{0}”
fur: No si è rivâts a disvuedâ la cartele di pueste malvolude “{0}”

en: Cannot archive messages
fur: Impussibil archiviâ i messaçs

en: No Archive folder is configured. Please configure one for the account in order to be able to archive messages.
fur: No je configurade nissune cartele dal archivi. Configure une pal account par podê archiviâ i messaçs.

en: Failed to generate message list
fur: Nol è stât pussibil gjenerâ la liste dai messaçs

en: _Mark as Junk
fur: Segne come _malvolude

note: Translators: {0} is the name of the folder where the delete of the message note failed.
en: Label named “{0}” already exists
fur: La etichete clamade “{0}” e esist za.

en: Choose a different name, please.
fur: Sielç un non diferent, par plasê.

en: Do you wish to import OpenPGP key?
fur: Impuartâ la clâf OpenPGP?

en: Failed to import OpenPGP key
fur: Importazion clâf OpenPGP falide

en: Change sort order of the message list?
fur: Cambiâ l'ordenament de liste dai messaçs?

en: Click in the list headers usually changes sort order. Choose what to do.
fur: Il clic tes intestazions de liste di solit al cambie l'ordin. Sielç ce fâ.

en: _Sort
fur: _Ordene

en: _Don’t Sort
fur: _No sta ordenâ

en: _Always Sort
fur: Ordene _simpri

en: N_ever Sort
fur: M_ai ordenâ

en: Send mail with Pretty Good Privacy (PGP) public key?
fur: Inviâ la pueste cu la clâf publiche Pretty Good Privacy (PGP)?

en: The message contains your public PGP key, which the recipients can use to encrypt messages sent to you or to verify signatures made with this PGP key.
    
    This option is set for each mail account separately. You can find it in the Security tab of the mail account Properties.
fur: Il messaç al conten la tô clâf publiche PGP, che i destinataris a puedin doprâ par cifrâ i messaçs inviâts a te o par verificâ lis firmis fatis cun cheste clâf PGP.
    
    Cheste opzion e je stabilide in mût separât par ogni account di pueste. Tu puedis cjatâle te schede Sigurece des Proprietâts dal account di pueste.

en: _Send with Key
fur: _Mande cun clâf

en: Send _without Key
fur: Mande _cence clâf

en: _Always
fur: _Simpri

en: _Never
fur: _Mai

en: Canceling…
fur: Daûr a anulâ…

en: Edit Message
fur: Modifiche messaç

en: Open Outbox Folder
fur: Vierç cartele “In jessude”

en: Send & Receive Mail
fur: Inviament e ricezion pueste

en: Cancel _All
fur: Anule _dut

en: Updating…
fur: Daûr a inzornâ…

en: Waiting…
fur: In spiete…

en: Checking for new mail at “%s”
fur: Control di gnove pueste su “%s”

en: Deleting junk and expunging trash at “%s”
fur: Eliminazion malvolûts e netisie scovacere in “%s”

en: Deleting junk at “%s”
fur: Daûr a eliminâ i malvolûts su “%s”

en: Expunging trash at “%s”
fur: Netisie scovacere in “%s”

en: Search Folders
fur: Cartelis di ricercje

en: Edit Search Folder
fur: Modifiche cartele di ricercje

en: New Search Folder
fur: Gnove cartele di ricercje

en: Unseen
fur: No viodût

en: Seen
fur: Viodût

en: Answered
fur: Rispuindût

note: and unread
en: Forwarded
fur: Mandât indenant

en: Lowest
fur: La plui basse

en: Lower
fur: Plui basse

en: Higher
fur: Plui alte

en: Highest
fur: La plui alte

en: Generating message list
fur: Daûr a gjenerâ liste messaçs

note: strftime format of a time, * in 12-hour format, without seconds.
en: Today %l:%M %p
fur: Vuê %l:%M %p

en: Yesterday %l:%M %p
fur: Îr %l:%M %p

en: %b %d %l:%M %p
fur: %e di %b %l:%M %p

en: %b %d %Y
fur: %e di %b dal %Y

en: User Header 1
fur: Intestazion utent 1

en: User Header 2
fur: Intestazion utent 2

en: User Header 3
fur: Intestazion utent 3

en: Select all visible messages
fur: Selezione ducj i messaçs visibii

en: Messages
fur: Messaçs

note: default follow-up flag name to use when clicked in the message list column
en: Follow-up
fur: Di completâ

en: Generating message list…
fur: Daûr a gjenerâ liste messaçs…

en: No message satisfies your search criteria. Change search criteria by selecting a new Show message filter from the drop down list above or by running a new search either by clearing it with Search→Clear menu item or by changing the query above.
fur: Nissun messaç al sodisfe i criteris di ricercje. Cambie chescj criteris selezionant un gnûf filtri «Mostre messaç» dal menù a tendine parsore, opûr eseguint une gnove ricercje netant cu la vôs tal menù Cîr→Nete o modificant la interogazion precedente.

en: There are no messages in this folder.
fur: In cheste cartele no'ndi son messaçs.

en: Flagged
fur: Segnât

en: Received
fur: Ricevût

en: Flag Status
fur: Stât segn

en: Follow Up Flag
fur: Contrassegn di completâ

en: Due By
fur: Scjadince

en: Messages To
fur: Messaçs a

en: Subject — Trimmed
fur: Ogjet — Taiât

en: Sender Mail
fur: Pueste dal mitent

en: Recipients Mail
fur: Pueste dai destinataris

en: Body Preview
fur: Anteprime dal cuarp

en: Any header
fur: Cualsisei intestazion

en: Subject or Addresses contains
fur: Ogjet o Direzions a contegnin

en: Recipients contain
fur: Destinataris a contegnin

en: Message contains
fur: Messaç al conten

en: Subject contains
fur: Ogjet al conten

en: Sender contains
fur: Mitent al conten

en: Body contains
fur: Cuarp al conten

en: Free form expression
fur: Forme libare di espression

en: Edit Collection
fur: Modifiche colezion

en: Use for
fur: Doprâ par

en: _Mail
fur: _Pueste

en: C_alendar
fur: C_alendari

en: New Address Book
fur: Gnove rubriche

en: New Memo List
fur: Gnove liste pro memoria

en: Address Book Properties
fur: Proprietâts de rubriche

en: Calendar Properties
fur: Proprietâts calendari

en: Memo List Properties
fur: Proprietâts liste pro memoria

en: Task List Properties
fur: Proprietâts liste ativitâts

en: _Browse
fur: _Esplore

en: Browse a WebDAV (CalDAV or CardDAV) server and create, edit or delete address books, calendars, memo lists or task lists there
fur: Esplore un servidôr WebDAV (CalDAV o CardDAV) e lì cree, modifiche o elimine rubrichis, calendaris, listis di pro memoria o listis di ativitâts

en: Title Bar Mode
fur: Modalitât sbare dal titul

en: Use buttons with _icons only
fur: Dopre nome i botons cu lis iconis

en: Toolbar Icon Size
fur: Dimension iconis sbare dai struments

note: Translators: this is in a sense of "Look & Feel of the icons"
en: Icons Look
fur: Aspiet des iconis

note: Translators: This is for "Icons Look: Autodetect"
en: Aut_odetect
fur: Rilevament aut_omatic

note: Translators: This is for "Toolbar Icon Size: Small"
en: Sm_all
fur: Piç_ule

note: Translators: This is for "Icons Look: Prefer symbolic"
en: _Prefer symbolic
fur: _Preferìs simbolic

note: Translators: This is for "Toolbar Icon Size: Large"
en: _Large
fur: _Grande

note: Translators: This is for "Icons Look: Prefer regular"
en: Prefer _regular
fur: Preferìs _regolâr

en: Layout
fur: Disposizion

en: Show M_enu Bar
fur: Mostre sbar_e dal menù

en: Show _Tool Bar
fur: Mostre sbare dai _struments

en: Show Side _Bar
fur: Mostre ricuadri _laterâl

en: Show Stat_us Bar
fur: Mostre sbare di s_tât

en: Note: Some changes will not take effect until restart
fur: Note: cualchi cambiament nol varà efiet fin tal prossim inviament

note: To Translators: 'Table column' is a label for configurable date/time format for table columns showing a date in message list
en: _Table column:
fur: Colone de _tabele:

en: _Format address according to standard of its destination country
fur: _Formatâ lis direzions secont il standard dal paîs di destinazion

en: _Preview Personal information before Work information
fur: _Anteprime des informazions personâls prime di chês di vore

[ctx: OpenMap]
note: Translators: This is part of a sentence "Open maps with OpenStreetMap" and "Open maps with Google"
en: Open _maps with
fur: Vierç _mapis cun

en: Use system map _application, if available
fur: Dopre _aplicazion di sisteme pes mapis, se disponibile

en: Autocompletion
fur: Completament automatic

en: Always _show address of the autocompleted contact
fur: Mostrâ _simpri la direzion dal contat completât in automatic

en: Multiple vCards
fur: vCard Multiplis

en: vCard for %s
fur: vCard par %s

en: Contact information
fur: Informazions sul contat

en: Contact information for %s
fur: Informazions sul contat par %s

[ctx: New]
en: _Contact
fur: _Contat

en: Create a new contact
fur: Cree un gnûf contat

[ctx: New]
en: Contact _List
fur: _Liste contats

en: Create a new contact list
fur: Cree une gnove liste contats

[ctx: New]
en: Address _Book
fur: _Rubriche

en: Create a new address book
fur: Cree une gnove rubriche

note: Translators: This is a save dialog title
en: Save as vCard
fur: Salve come vCard

en: Retrieving selected contacts…
fur: Daûr a recuperâ i contats selezionâts…

en: Co_py All Contacts To…
fur: Co_pie ducj i contats su…

en: Copy the contacts of the selected address book to another
fur: Copie i contats de rubriche selezionade suntune altre

en: D_elete Address Book
fur: _Elimine rubriche

en: Delete the selected address book
fur: Elimine la rubriche selezionade

en: _Manage Address Book groups…
fur: _Gjestìs grups rubriche…

en: Manage task list groups order and visibility
fur: Gjestìs l'ordin e la visibilitât dai grups des listis des ativitâts

en: Mo_ve All Contacts To…
fur: Spos_te ducj i contats su…

en: Move the contacts of the selected address book to another
fur: Sposte i contats de rubriche selezionade suntune altre

en: _New Address Book
fur: _Gnove rubriche

en: Address _Book Properties
fur: Proprietâts _rubriche

en: Show properties of the selected address book
fur: Mostre lis proprietâts de rubriche selezionade

en: Re_fresh
fur: I_nzorne

en: Refresh the selected address book
fur: Inzorne la rubriche selezionade

en: Re_fresh list of account address books
fur: _Inzorne la liste des rubrichis dal account

en: Address Book _Map
fur: _Mape rubriche

en: Show map with all contacts from selected address book
fur: Mostre une mape cun ducj i contats de rubriche selezionade

en: _Rename…
fur: _Cambie non…

en: Rename the selected address book
fur: Cambie non ae rubriche selezionade

en: Stop loading
fur: Ferme il cjariament

en: _Bulk Edit…
fur: _Modifiche in tasse…

en: Edit selected contacts in a bulk
fur: Modifiche contats selezionâts in tasse

en: _Copy Contact To…
fur: _Copie contat su…

en: Copy selected contacts to another address book
fur: Copie i contats selezionâts suntune altre rubriche

en: _Delete Contact
fur: Eli_mine contat

en: _Find in Contact…
fur: C_jate tal contat…

en: Search for text in the displayed contact
fur: Cîr dal test tal contat mostrât

en: _Forward Contact…
fur: _Invie contat…

en: Send selected contacts to another person
fur: Invie i contats selezionâts a une altre persone

en: _Move Contact To…
fur: S_poste contat su…

en: Move selected contacts to another address book
fur: Sposte i contats selezionâts suntune altre rubriche

en: _New Contact…
fur: _Gnûf contat…

en: New Contact _List…
fur: Gnove _liste contats…

en: _Open Contact
fur: _Vierç contat

en: View the current contact
fur: Mostre il contat atuâl

en: _Send Message to Contact…
fur: Invie _messaç al contat…

en: Send a message to the selected contacts
fur: Invie un messaç ai contats selezionâts

en: _Actions
fur: A_zions

en: _Sort Cards By
fur: _Ordene cjartis par

en: _Manage groups…
fur: _Gjestìs grups…

en: Address Book Map
fur: Mape rubriche

en: Contact _Preview
fur: Ante_prime contat

en: Show contact preview window
fur: Mostre il barcon di anteprime dal contat

en: Show _Maps
fur: Mostre _mapis

en: Show maps in contact preview window
fur: Mostre lis mapis tal barcon di anteprime dai contats

en: _Classic View
fur: Viodude _classiche

en: Show contact preview below the contact list
fur: Mostre la anteprime dal contat sot de liste dai contats

en: _Vertical View
fur: Viodude _verticâl

en: Show contact preview alongside the contact list
fur: Mostre la anteprime dal contat in bande de liste dai contats

en: Unmatched
fur: No corispondents

en: Advanced Search
fur: Ricercje avanzade

en: _File Under
fur: _Memorize come

en: _Given Name
fur: Non di _batisim

en: Family _Name
fur: _Cognon

en: Print all shown contacts
fur: Stampe ducj i contats mostrâts

en: Preview the contacts to be printed
fur: Anteprime dai contats di stampâ

en: Print selected contacts
fur: Stampe i contats selezionâts

en: S_ave Address Book as vCard
fur: S_alve rubriche come vCard

en: Save the contacts of the selected address book as a vCard
fur: Salve i contats de rubriche selezionade come vCard

note: Translators: This is an action label
en: _Save as vCard…
fur: _Salve come vCard…

en: Save selected contacts as a vCard
fur: Salve i contats selezionâts come une vCard

en: _Forward Contacts
fur: _Invie contats

en: _Forward Contact
fur: _Invie contat

en: _Send Message to Contacts
fur: Invie _messaç ai contats

en: _Send Message to List
fur: Invie _messaç ae liste

en: _Send Message to Contact
fur: Invie _messaç al contat

en: Failed to launch command “%s”:
fur: No si è rivâts a inviâ il comant “%s”:

en: You can restore Evolution from a backup file.
    
    This will restore all your personal data, settings mail filters, etc.
fur: Al è pussibil ripristinâ Evolution di une copie di backup.
    
    Chest al ripristinarà ducj i dâts personâi, lis impostazions dai filtris de pueste e vie indenant.

en: _Restore from a backup file:
fur: _Ripristinâ di un file di backup:

en: Choose a backup file to restore
fur: Sielç un file di backup di ripristinâ

en: Backup Files
fur: Files di backup

note: Keep the title identical to EMailConfigRestorePage * so it's only shown once in the assistant sidebar.
en: Restore from Backup
fur: Ripristine di backup

en: Program '%s' not found
fur: Program '%s' no cjatât

en: Select name of the Evolution backup file
fur: Selezionâ il non dal file di backup di Evolution

en: _Restart Evolution after backup
fur: _Torne invie Evolution daspò il backup

en: Re_start Evolution after restore
fur: Tornâ a _inviâ Evolution daspò il ripristinament

en: Select name of the Evolution backup file to restore
fur: Selezionâ il non dal file di backup di Evolution di ripristinâ

en: Checking content of backup file “%s”, please wait…
fur: Verifiche dal contignût dal file di backup “%s”, par plasê spiete…

en: _Back up Evolution Data…
fur: _Backup dâts di Evolution…

en: Back up Evolution data and settings to an archive file
fur: Eseguìs il backup di dâts e impostazions di Evolution intun file di archivi

en: R_estore Evolution Data…
fur: R_ipristine dâts di Evolution…

en: Restore Evolution data and settings from an archive file
fur: Ripristine di un file archivi i dâts e lis impostazions di Evolution

en: Back up Evolution directory
fur: Backup de cartele di Evolution

en: Restore Evolution directory
fur: Ripristine la cartele di Evolution

en: Check Evolution Back up
fur: Controle il backup di Evolution

en: Restart Evolution
fur: Torne invie Evolution

en: With Graphical User Interface
fur: Cun interface utent grafiche

note: FIXME Will the versioned setting always work?
en: Shutting down Evolution
fur: Daûr a sierâ Evolution

en: Backing Evolution accounts and settings
fur: Backup dai account e des impostazions di Evolution

en: Backing Evolution data (Mails, Contacts, Calendar, Tasks, Memos)
fur: Supuart dâts di Evolution (e-mail, contats, calendari, ativitâts, pro memoria)

en: Checking validity of the archive
fur: Control di validitât dal archivi

en: Back up complete
fur: Backup completât

en: Restarting Evolution
fur: Daûr a tornâ a inviâ Evolution

en: Back up current Evolution data
fur: Fâ il backup dai dâts atuâi di Evolution

en: Extracting files from back up
fur: Daûr a tirâ fûr i files dal backup

en: Loading Evolution settings
fur: Cjariament impostazions di Evolution

en: Removing temporary back up files
fur: Daûr a gjavâ i files di backup temporanis

en: Reloading registry service
fur: Daûr a tornâ a cjariâ il servizi di regjistri

en: Failed to verify the backup file “%s”, the archive is broken.
fur: Impussibil verificâ il file di backup “%s”, l'archivi al è ruvinât.

en: Evolution Back Up
fur: Backup di Evolution

en: Backing up to the file %s
fur: Daûr a fâ il backup tal file %s

en: Evolution Restore
fur: Ripristinament Evolution

en: Restoring from the file %s
fur: Ripristinament dal file %s

en: Backing up Evolution Data
fur: Daûr a fâ il backup dai dâts di Evolution

en: Please wait while Evolution is backing up your data.
fur: Par plasê spiete intant che Evolution al fâs il backup dai dâts.

en: Restoring Evolution Data
fur: Ristabiliment dâts Evolution

en: Please wait while Evolution is restoring your data.
fur: Par plasê spiete intant che Evolution al ripristini i dâts.

en: This may take a while depending on the amount of data in your account.
fur: Chest al podarès tirâle a dilunc, al dipent de cuantitât di dâts presints tal to account.

en: Invalid Evolution backup file
fur: File di backup di Evolution no valit

en: File “{0}” is not a valid Evolution backup file.
fur: Il file “{0}” nol è un file di backup di Evolution valit.

en: Cannot restore from backup file
fur: Impussibil ripristinâ dal file di backup

en: Cannot create backup file
fur: Impussibil creâ il file di backup

en: Are you sure you want to close Evolution?
fur: Sierâ pardabon Evolution?

en: To back up your data and settings, you must first close Evolution. Please make sure that you save any unsaved data before proceeding.
fur: Par fâ il backup dai vuestris dâts e des impostazions, si scugne prime sierâ Evolution. Prime di lâ indenant, sigurâsi di salvâ ducj i dâts no salvâts.

en: Close and _Back up Evolution
fur: Siere e fâs il backup di Evolution

en: Are you sure you want to restore Evolution from the selected backup file?
fur: Ripristinâ pardabon Evolution dal file di backup selezionât?

en: To restore your data and settings, you must first close Evolution. Please make sure that you save any unsaved data before proceeding. This will delete all your current Evolution data and settings and restore them from your backup.
fur: Par ripristinâ i vuestris dâts e impostazions, si scugne prime sierâ Evolution. Prime di lâ indenant, sigurâsi di salvâ ducj i dâts no salvâts. Chest al eliminarà ducj i dâts e lis impostazions di Evolution atuâi e ju ripristinarà dal backup.

en: Close and _Restore Evolution
fur: Siere e _ripristine Evolution

en: Insufficient Permissions
fur: Permès insuficients

en: The selected folder is not writable.
fur: La cartele selezionade no je scrivibile.

en: Failed to spawn Bogofilter (%s):
fur: No si è rivâts a inviâ Bogofilter (%s):

en: Failed to stream mail message content to Bogofilter:
fur: No si è rivâts a inviâ a Bogofilter il contignût dal messaç de pueste:

en: Bogofilter either crashed or failed to process a mail message
fur: Bogofilter al è colassât o nol è rivât a processâ un messaç di pueste

en: Bogofilter Options
fur: Opzions Bogofilter

en: Convert message text to _Unicode
fur: Convertî il test dai messaçs in _Unicode

en: Junk filter using Bogofilter
fur: Filtri malvolûts doprant Bogofilter

en: Choose an Address Book
fur: Sielç une rubriche

en: Find Address Books
fur: Cjate rubrichis

en: Avoid IfMatch (needed on Apache < 2.2.8)
fur: Evitâ IfMatch (necessari par Apache < 2.2.8)

en: URL is not a valid http:// nor https:// URL
fur: Il URL nol è un valit URL http:// o https://

en: Default User Address Book
fur: Rubriche utent predefinît

en: Address Book:
fur: Rubriche:

en: User name cannot be empty
fur: Il non utent nol pues jessi vueit

en: Looking up server search bases, please wait…
fur: Daûr a cirî lis basis di ricercje dai servidôrs, par plasê spiete…

en: Standard LDAP Port
fur: Puarte standard LDAP

en: LDAP over SSL/TLS (deprecated)
fur: LDAP sore SSL/TLS (deplorât)

en: Microsoft Global Catalog
fur: Catalic globâl Microsoft

en: Microsoft Global Catalog over SSL/TLS
fur: Catalic globâl Microsoft sore SSL/TLS

note: Page 1
en: Connecting to LDAP
fur: Conession a LDAP

en: Server Information
fur: Informazions sul servidôr

en: Port:
fur: Puarte:

en: Port number is not valid
fur: Il numar de puarte nol è valit

en: StartTLS (recommended)
fur: StartTLS (racomandât)

en: Encryption:
fur: Cifradure:

en: Authentication
fur: Autenticazion

en: Anonymous
fur: Anonim

en: Username can be left empty
fur: Nol è pussibil lassâ vueit il non utent

en: Using email address
fur: Doprant direzion e-mail

en: requires anonymous access to your LDAP server
fur: al à bisugne dal acès anonim al servidôr LDAP

en: Using distinguished name (DN)
fur: Doprant non distintîf (DN)

en: for example: uid=user,dc=example,dc=com
fur: par esempli: uid=utent,dc=esempli,dc=com

en: Method:
fur: Metodi:

en: This is the method Evolution will use to authenticate you.
fur: Chest al è il metodi che Evolution al doprarà par autenticâti.

note: Page 2
en: Using LDAP
fur: Doprant LDAP

en: Searching
fur: Ricercje

en: Search Base:
fur: Base di ricercje:

en: Find Possible Search Bases
fur: Cjate pussibilis basis di ricercje

en: One Level
fur: Un livel

en: Subtree
fur: Sot-arbul

en: Search Scope:
fur: Ambit ricercje:

en: The search scope defines how deep you would like the search to extend down the directory tree.  A search scope of “Subtree” will include all entries below your search base.  A search scope of “One Level” will only include the entries one level beneath your search base.
fur: L'ambit di ricercje al definìs il nivel di profonditât che si vûl puartâ la ricercje dilunc l'arbul des cartelis.  Un ambit di ricercje “Sut-arbul” al includarà dutis lis vôs sot de base di ricercje.  Un ambit di ricercje di “Un nivel” al includarà nome lis vôs di un nivel de base di ricercje.

en: Search Filter:
fur: Filtri di ricercje:

en: Downloading
fur: Daûr a discjariâ

en: contacts
fur: contats

en: Browse until limit is reached
fur: Esplore fin a rivâ al limit

en: Server address cannot be empty
fur: La direzion dal servidôr no pues jessi vueide

en: Choose a Calendar
fur: Sielç un calendari

en: Choose a Memo List
fur: Sielç une liste pro memoria

en: Choose a Task List
fur: Sielç une liste di ativitâts

en: Find Calendars
fur: Cjate calendaris

en: Find Memo Lists
fur: Cjate listis pro memoria

en: Find Task Lists
fur: Cjate listis ativitâts

en: Email:
fur: E-mail:

en: Server handles meeting invitations
fur: Il servidôr al gjestìs i invîts di riunion

en: Choose which address books to use.
fur: Sielzi cualis rubrichis doprâ.

en: Use in Birthdays & Anniversaries calendar
fur: Doprâ tal calendari «Compleans e aniversaris»

en: Enable Calendars to synchronize
fur: Abilite Calendaris ae sincronizazion

en: Default User Calendar
fur: Calendari utent predefinît

en: Use an existing iCalendar (ics) file
fur: Doprâ un file iCalendar (ics) esistent

en: iCalendar File
fur: File iCalendar

en: Choose an iCalendar file
fur: Sielç un file iCalendar

en: Allow Evolution to update the file
fur: Permet a Evolution di inzornâ il file

note: Translators: This is the temperature in degrees * Celsius. (\302\260 is U+00B0 DEGREE SIGN)
en: Centigrade (°C)
fur: Centigrat (°C)

en: Units:
fur: Unitâts:

en: Location cannot be empty
fur: La ubicazion no pues jessi vueide

en: Choose Notes
fur: Sielç notis

en: Find Notes
fur: Cjate notis

en: File extension for new notes:
fur: Estension di file pes gnovis notis:

en: I_mport
fur: I_mpuarte

en: Importing an event
fur: Daûr a impuartâ un event

en: Importing a memo
fur: Daûr a impuartâ un pro memoria

en: Importing a task
fur: Daûr a impuartâ une ativitât

en: Select a Calendar
fur: Selezione un calendari

en: Select a Memo List
fur: Selezione une liste pro memoria

en: Select a Task List
fur: Selezione une liste ativitâts

en: I_mport to Calendar
fur: I_mpuarte tal calendari

en: I_mport to Memo List
fur: I_mpuarte intune liste pro memoria

en: I_mport to Task List
fur: I_mpuarte te liste des ativitâts

en: Copying an event into the calendar “%s”
fur: Daûr a copiâ un event intal calendari “%s”

en: Moving an event into the calendar “%s”
fur: Daûr a spostâ un event intal calendari “%s”

en: Copying a memo into the memo list “%s”
fur: Daûr a copiâ un pro memoria inte liste dai pro memoria “%s”

en: Moving a memo into the memo list “%s”
fur: Daûr a spostâ un pro memoria inte liste dai pro memoria “%s”

en: Copying a task into the task list “%s”
fur: Daûr a copiâ une ativitât inte liste des ativitâts “%s”

en: Moving a task into the task list “%s”
fur: Daûr a spostâ une ativitât inte liste des ativitâts “%s”

en: Calendar Selector
fur: Seletôr calendari

en: Memo List Selector
fur: Seletôr liste pro memoria

en: Task List Selector
fur: Seletôr liste ativitâts

note: Translators: The '%s' is replaced with the time zone name, like "America/New York" or "UTC"
en: Use s_ystem time zone (%s)
fur: Dopre il fûs orari di s_isteme (%s)

en: Selected Calendars for Notifications of Reminders
fur: Calendaris selezionâts pes notifichis di pro memoria

en: Selected Task Lists for Notifications of Reminders
fur: Listis di ativitâts selezionadis pes notifichis di pro memoria

en: Meeting Invitations
fur: Invîts par riunion

en: _Delete message after acting
fur: Eliminâ il messaç _dopo la azion

en: Delete _meeting from calendar on Decline
fur: Elimine la _riunion dal calendari al Declinâ

en: _Preserve existing reminder by default
fur: Come impostazion predefinide, _conserve il pro memoria esistent

en: _Show invitation description provided by the sender
fur: _Mostre la descrizion dal invît furnide dal mitent

en: _Always attach components in mail messages
fur: Tache _simpri i components tai messaçs di pueste

en: Conflict Search
fur: Ricercje conflits

note: Source selector
en: Select the calendars to search for meeting conflicts
fur: Selezione i calendaris par cirî i apontaments in conflit

en: Ti_me and date:
fur: _Ore e date:

en: _Date only:
fur: _Dome date:

en: Minutes
fur: Minûts

en: Hours
fur: Oris

en: Days
fur: Dîs

en: 60 minutes
fur: 60 minûts

en: 30 minutes
fur: 30 minûts

en: 15 minutes
fur: 15 minûts

en: 10 minutes
fur: 10 minûts

en: 05 minutes
fur: 05 minûts

en: Se_cond zone:
fur: Fûs orari alt_ernatîf:

en: (Shown in a Day View)
fur: (Mostrât intune viodude zornaliere)

en: Time _zone:
fur: _Fûs orari:

en: Time format:
fur: Formât de ore:

en: _12 hour (AM/PM)
fur: _12 oris (AM/PM)

en: _24 hour
fur: _24 oris

note: Translators: This is part of
en: Sh_orten event time by
fur: Sc_urte la durade dal event di

en: End events earlier
fur: Finìs prime i events

en: Start events later
fur: Scomence i events plui tart

en: Work Week
fur: Setemane lavorative

note: A weekday like "Monday" follows
en: Wee_k starts on:
fur: Inizi de se_temane:

en: Work days:
fur: Dîs lavoratîfs:

en: _Day begins:
fur: Ini_zi de zornade:

note: Monday
en: _Mon
fur: _Lun

en: Monday
fur: Lunis

note: Tuesday
en: _Tue
fur: M_ar

en: Tuesday
fur: Martars

note: Wednesday
en: _Wed
fur: _Mie

en: Wednesday
fur: Miercus

note: Thursday
en: T_hu
fur: _Joi

en: Thursday
fur: Joibe

note: Friday
en: _Fri
fur: _Vin

en: Friday
fur: Vinars

note: Saturday
en: _Sat
fur: _Sab

en: Saturday
fur: Sabide

note: Sunday
en: S_un
fur: _Dom

en: Sunday
fur: Domenie

en: Day _ends:
fur: Fi_n de zornade:

en: Create events, memos and tasks as _Private by default
fur: Cree events, pro memoria e ativitâts come _Privât in maniere predefinide

en: Use ma_rkdown for Description in the component editor
fur: Dopre il lengaç di ma_rcadure pe descrizion tal editôr dal component

en: View Options
fur: Opzions visualizazion

en: _Time divisions:
fur: Sudivisions di _timp:

en: _Show appointment end times in week and month view
fur: Mostrâ la _scjadince dai apontaments intes viodudis mensîi e setemanâi

en: Show appointment _icons in the month view
fur: Mostrâ lis _iconis dai apontaments inte viodude mensîl

en: _Compress weekends in month view
fur: Striçâ i fin setemane inte viodude mensîl

en: Show week _numbers
fur: Mostrâ i _numars di setemane

en: Show r_ecurring events in italic in bottom left calendar
fur: Mostrâ in corsîf i events ciclics tal calendari in bas a çampe

en: Sc_roll Month View by a week
fur: Scor la viodude mensîl di une setemane

en: Start Month View with the c_urrent week
fur: Tache la viodude mensîl cu la setemane at_uâl

en: Order days in Week View from _left to right
fur: Ordenâ i dîs inte viodude setemanâl di _çampe a drete

en: Allo_w direct edit of event Summary
fur: _Permet modifiche direte de sintesi dal event

en: Hi_de cancelled events
fur: _Platâ events anulâts

en: Alerts
fur: Alertis

en: _Ask for confirmation when deleting items
fur: Dom_ande conferme tal eliminâ elements

en: Display
fur: Visualizazion

en: Highlight t_asks due today
fur: Evidenziâ lis _ativitâts che a scjadin vuê

en: Highlight _overdue tasks
fur: Evidenziâ lis ativitâts scja_dudis

en: _Hide completed tasks after
fur: _Platâ lis ativitâts completadis dopo

en: Hid_e cancelled tasks
fur: Pla_tâ ativitâts anuladis

en: To Do bar
fur: Sbare di “Di fâ”

en: Show Tasks without _Due date
fur: Mostre ativitât cence _date di scjadince

[ctx: to-do-bar-n-days]
note: Translators: This constructs: Show [spinner] days
en: Show
fur: Mostre

[ctx: to-do-bar-n-days]
note: Translators: This constructs: Show [spinner] days
en: da_ys
fur: d_îs

en: Display Reminders window with _notifications
fur: Mostre il barcon dai pro memoria cun lis _notifichis

en: Keep reminder notification _window always on top
fur: Ten il _barcon di notifiche pro memoria simpri denant

en: Enable de_sktop notifications
fur: Abilite lis notifichis sul _scritori

en: Enable _audio notifications
fur: Abilite lis notifichis _audio

en: Display reminders for completed _tasks
fur: Mostrâ i pro memoria pes a_tivitâts completadis

en: Display reminders for _past events
fur: Mostrâ i pro memoria pai events _passâts

note: This is the first half of a user preference. "Set default reminder [time-period] before every new appointment"
en: Set _default reminder
fur: Stabilìs pro memoria pre_definît

note: This is the last half of a user preference. "Set default reminder [time-period] before every new appointment"
en: before every new appointment
fur: prime di ogni gnûf apontament

note: This is the first half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every anniversary/birthday"
en: Show a _reminder
fur: Mostrâ un p_ro memoria

note: This is the last half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every anniversary/birthday"
en: before every anniversary/birthday
fur: prime di ogni aniversari/complean

note: This is the first half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every event in chosen calendars"
en: Show a r_eminder
fur: Mostre un p_ro memoria

note: This is the last half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every event in chosen calendars"
en: before every event in chosen calendars
fur: prime di ducj i events tai calendaris sielts

en: Select the sources for reminder notification:
fur: Selezione lis sorzints pes notifichis dai pro memoria:

en: Default Free/Busy Server
fur: Servidôr libar/impegnât predefinît

en: %u and %d will be replaced by user and domain from the email address.
fur: %u e %d a vignaran rimplaçâts dal utent e domini de direzion e-mail.

en: Specify login user name as part of the URL in case the server requires authentication, like: https://USER@example.com/
fur: Specifiche il non utent pal login come part dal URL tal câs che il servidôr al domandi autenticazion, par esempli: https://UTENT@esempli.com/

en: Publishing Information
fur: Informazions di publicazion

[ctx: New]
en: _Appointment
fur: _Apontament

en: Create a new appointment
fur: Cree un gnûf apontament

[ctx: New]
en: All Day A_ppointment
fur: A_pontament zornade interie

en: Create a new all-day appointment
fur: Cree un gnûf apontament pe zornade interie

[ctx: New]
en: M_eeting
fur: Ri_union

en: Create a new meeting request
fur: Cree une gnove richieste di riunion

[ctx: New]
en: Cale_ndar
fur: Cale_ndari

en: Create a new calendar
fur: Cree un gnûf calendari

en: Calendar and Tasks
fur: Calendari e ativitâts

en: Print
fur: Stampe

en: This operation will permanently erase all events older than the selected amount of time. If you continue, you will not be able to recover these events.
fur: Cheste operazion e scancelarà par simpri ducj i events plui vecjos de cuantitât di timp selezionade. Se si continue, nol sarà plui pussibil recuperâ chescj events.

note: Translators: This is the first part of the sentence: * "Purge events older than <<spin-button>> days"
en: Purge events older than
fur: Nete vie i events plui vecjos di

en: Making an occurrence movable
fur: Rindint une ocorince movibil

en: Save as iCalendar
fur: Salve come iCalendar

en: _Copy…
fur: _Copie…

en: D_elete Calendar
fur: Eli_mine calendari

en: Delete the selected calendar
fur: Elimine il calendari selezionâᵗ

en: Go Back
fur: Va indaûr

en: Go Forward
fur: Va indenant

en: Select today
fur: Selezione vuê

en: Select _Date
fur: Selezione _date

en: Select a specific date
fur: Selezione une date specifiche

en: _Manage Calendar groups…
fur: _Gjestìs grups calendaris…

en: Manage Calendar groups order and visibility
fur: Gjestìs l'ordin e la visibilitât dai grups dai calendaris

en: _New Calendar
fur: _Gnûf calendari

en: Purg_e
fur: Net_e

en: Purge old appointments and meetings
fur: Nete vie i vecjos apontaments e lis riunions

en: Refresh the selected calendar
fur: Inzorne il calendari selezionât

en: Re_fresh list of account calendars
fur: _Inzorne la liste dai calendaris dal account

en: Rename the selected calendar
fur: Cambie non al calendari selezionât

en: Find _Next
fur: Cjate s_ucessîf

en: Find next occurrence of the current search string
fur: Cjate la prossime ocorince de stringhe di ricercje atuâl

en: Find _Previous
fur: Cjate _precedent

en: Find previous occurrence of the current search string
fur: Cjate la precedente ocorince de stringhe di ricercje atuâl

en: Stop _Running Search
fur: Ferme ricercje in _esecuzion

en: Stop currently running search
fur: Ferme la ricercje cumò in esecuzion

en: Sho_w All Calendars
fur: Mostre _ducj i calendaris

en: Show _Only This Calendar
fur: Mostre n_ome chest calendari

en: Cop_y to Calendar…
fur: Cop_ie tal calendari…

en: _Delegate Meeting…
fur: _Deleghe riunion…

en: Delete This _Occurrence
fur: Elimine cheste _ocorince

en: Delete this occurrence
fur: Elimine cheste ocorince

en: Delete This and F_uture Occurrences
fur: Elimine cheste ocorince e chês f_uturis

en: Delete this and any future occurrences
fur: Elimine cheste e cualsisei future ocorince

en: Delete All Occ_urrences
fur: Elimine d_utis lis ocorincis

en: Delete all occurrences
fur: Elimine dutis lis ocorincis

en: Edit as Ne_w…
fur: _Modifiche come gnûf…

en: Edit the selected event as new
fur: Modifiche la ativitât selezionade come gnove

en: New All Day _Event…
fur: Gnûf _event zornade interie…

en: Create a new all day event
fur: Cree un gnûf event pe zornade interie

en: _Forward as iCalendar…
fur: _Mande indenant come iCalendar…

en: Create a new meeting
fur: Cree une gnove riunion

en: Send _RSVP
fur: Invie _RSVP

en: Send a meeting response
fur: Invie une rispueste di riunion

en: _Accept
fur: _Acete

en: Accept meeting request
fur: Acete la richieste di riunion

en: A_ccept this instance
fur: A_cete cheste istance

en: Accept meeting request for selected instance only
fur: Acete la richieste di riunion dome pe istance selezionade

en: Decline meeting request
fur: Decline la richieste di riunion

en: D_ecline this instance
fur: D_ecline cheste istance

en: Decline meeting request for selected instance only
fur: Decline la richieste di riunion dome pe istance selezionade

en: _Tentatively accept
fur: Acete pal _moment

en: Tentatively accept meeting request
fur: Acete in maniere provisorie la richieste di riunion

en: Te_ntatively accept this instance
fur: Acete pal mome_nt cheste istance

en: Tentatively accept meeting request for selected instance only
fur: Acete in vie provisorie la richieste dome pe istance selezionade

en: Mo_ve to Calendar…
fur: _Sposte tal calendari…

en: Make this Occurrence _Movable
fur: Rint cheste ocorince _movibil

en: Edit the selected event
fur: Modifiche l'event selezionât

en: _Schedule Meeting…
fur: _Planifiche riunion…

en: Converts an appointment to a meeting
fur: Al convertìs un apontament intune riunion

en: Conv_ert to Appointment…
fur: Conv_ertìs in apontament…

en: Converts a meeting to an appointment
fur: Al convertìs une riunion intun apontament

en: Quit
fur: Jes

en: Show Event _Preview
fur: Mostre ante_prime event

en: Show event preview pane
fur: Mostre ricuadri di anteprime dal event

en: Show T_asks and Memos pane
fur: Mostre il ricuadri des _ativitâts e dai pro memoria

en: Show Tasks and Memos pane
fur: Mostre il ricuadri des ativitâts e dai pro memoria

en: Day
fur: Zornade

en: Show one day
fur: Mostre une zornade

en: List
fur: Liste

en: Show as list
fur: Mostre come liste

en: Month
fur: Mês

en: Show one month
fur: Mostre un mês

en: Week
fur: Setemane

en: Show one week
fur: Mostre une setemane

en: Show one work week
fur: Mostre une setemane lavorative

en: Year
fur: An

en: Show as year
fur: Mostre come an

en: _Horizontal View
fur: Viodude _Orizontâl

en: Show event preview below the calendar
fur: Mostre la anteprime dal event sot dal calendari

en: Show event preview alongside the calendar
fur: Mostre la anteprime dal event in bande dal calendari

en: Active Appointments
fur: Apontaments atîfs

en: Next 7 Days’ Appointments
fur: Prossims apontaments par 7 dîs

en: Occurs Less Than 5 Times
fur: Al capite mancul di 5 voltis

en: Without Category
fur: Cence categorie

en: Show events with no category set
fur: Mostre i events cence une categorie stabilide

en: Description contains
fur: Descrizion e conten

en: Summary contains
fur: Sintesi e conten

en: Print…
fur: Stampe…

en: Print this calendar
fur: Stampe chest calendari

en: Preview the calendar to be printed
fur: Anteprime dal calendari di stampâ

en: _Save as iCalendar…
fur: _Salve come iCalendar…

en: Go To
fur: Va a

note: Translators: Default filename part saving a memo to a file when * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it.
en: memo
fur: pro memoria

en: New _Memo
fur: Gnûf _pro memoria

en: Create a new memo
fur: Cree un gnûf pro memoria

en: _Open Memo
fur: _Vierç pro memoria

en: View the selected memo
fur: Viôt il pro memoria selezionât

en: Open _Web Page
fur: Vierç pagjine _web

en: Print the selected memo
fur: Stampe il pro memoria selezionât

en: Searching next matching event
fur: Daûr a cirî il prossim event corispuindint

en: Searching previous matching event
fur: Daûr a cirî il precedent event corispuindint

en: Cannot find matching event in the next %d year | Cannot find matching event in the next %d years
fur[0]: Impussibil cjatâ un event corispondent intal prossim %d an
fur[1]: Impussibil cjatâ un event corispondent intai prossims %d agns

en: Cannot find matching event in the previous %d year | Cannot find matching event in the previous %d years
fur[0]: Impussibil cjatâ un event corispondent intal precedent %d an
fur[1]: Impussibil cjatâ un event corispondent intai precedents %d agns

en: Cannot search with no active calendar
fur: Impussibil cirî cence un calendari atîf

note: Translators: Default filename part saving a task to a file when * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it. * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it
en: task
fur: ativitât

en: _Assign Task
fur: _Assegne ativitât

en: _Mark as Complete
fur: _Segne come completade

en: Mark selected tasks as complete
fur: Segne lis ativitâts selezionadis come completadis

en: _Mark as Incomplete
fur: _Segne come incomplete

en: Mark selected tasks as incomplete
fur: Segne lis ativitâts selezionadis come incompletis

en: New _Task
fur: Gnove a_tivitât

en: Create a new task
fur: Cree une gnove ativitât

en: _Open Task
fur: _Vierç ativitât

en: View the selected task
fur: Viôt la ativitât selezionade

en: Print the selected task
fur: Stampe la ativitât selezionade

[ctx: New]
en: Mem_o
fur: Mem_orandum

[ctx: New]
en: _Shared Memo
fur: Memorandum con_dividût

en: Create a new shared memo
fur: Cree un gnûf pro memoria condividût

[ctx: New]
en: Memo Li_st
fur: Li_ste pro memoria

en: Create a new memo list
fur: Cree une gnove liste pro memoria

en: Print Memos
fur: Stampe pro memoria

en: _Delete Memo
fur: _Elimine pro memoria

en: _Find in Memo…
fur: C_jate tal pro memoria…

en: Search for text in the displayed memo
fur: Cîr test tal pro memoria mostrât

en: D_elete Memo List
fur: Eli_mine liste pro memoria

en: Delete the selected memo list
fur: Elimine la liste pro memoria selezionade

en: _Manage Memo List groups…
fur: _Gjestìs grups listis dai pro memoria…

en: Manage Memo List groups order and visibility
fur: Gjestìs l'ordin e la visibilitât dai grups des listis dai pro memoria

en: _New Memo List
fur: _Gnove liste pro memoria

en: Refresh the selected memo list
fur: Inzorne la liste pro memoria selezionade

en: Re_fresh list of account memo lists
fur: _Inzorne la liste des listis dai pro memoria dal account

en: Rename the selected memo list
fur: Cambie non ae liste pro memoria selezionade

en: Show _Only This Memo List
fur: Mostre _dome cheste liste pro memoria

en: Sho_w All Memo Lists
fur: Mos_tre dutis lis listis pro memoria

en: Memo _Preview
fur: _Anteprime pro memoria

en: Show memo preview pane
fur: Mostre il ricuadri di anteprime pro memoria

en: Show memo preview below the memo list
fur: Mostre anteprime pro memoria sot de liste pro memoria

en: Show memo preview alongside the memo list
fur: Mostre la anteprime dai pro memoria in bande ae liste dai pro memoria

en: Show memos with no category set
fur: Mostre i pro memoria cence une categorie stabilide

en: Print the list of memos
fur: Stampe la liste dai pro memoria

en: Preview the list of memos to be printed
fur: Anteprime de liste dai pro memoria di stampâ

en: Delete Memos
fur: Elimine i pro memoria

en: Delete Memo
fur: Elimine pro memoria

en: %d memo | %d memos
fur[0]: %d pro memoria
fur[1]: %d pro memoria

[ctx: New]
en: _Task
fur: A_tivitât

[ctx: New]
en: Assigne_d Task
fur: Ativitât assegna_de

en: Create a new assigned task
fur: Cree une gnove ativitât assegnade

[ctx: New]
en: Tas_k List
fur: _Liste ativitâts

en: Create a new task list
fur: Cree une gnove liste ativitâts

en: Print Tasks
fur: Stampe ativitâts

en: This operation will permanently erase all tasks marked as completed. If you continue, you will not be able to recover these tasks.
    
    Really erase these tasks?
fur: Cheste operazion e scancelarà par simpri dutis lis ativitâts segnadis come completadis. Se si continue, nol sarà plui pussibil recuperâ chestis ativitâts.
    
    Scancelâ pardabon chestis ativitâts?

en: Do not ask me again
fur: No sta domandâmal plui

en: Edit selected tasks in a bulk
fur: Modifiche lis ativitâts selezionadis in tasse

en: _Delete Task
fur: _Elimine ativitât

en: _Find in Task…
fur: _Cjate te ativitât…

en: Search for text in the displayed task
fur: Cîr test te ativitât mostrade

en: D_elete Task List
fur: Eli_mine liste ativitâts

en: Delete the selected task list
fur: Elimine la liste di ativitâts selezionade

en: _Manage Task List groups…
fur: _Gjestìs grups listis ativitâts…

en: _New Task List
fur: _Gnove liste ativitâts

en: Refresh the selected task list
fur: Inzorne la liste des ativitâts selezionade

en: Re_fresh list of account task lists
fur: _Inzorne la liste des listis des ativitâts dal account

en: Rename the selected task list
fur: Cambie non ae liste des ativitâts selezionade

en: Sho_w All Task Lists
fur: Mos_tre dutis lis listis des ativitâts

en: Show _Only This Task List
fur: Mostre d_ome cheste liste di ativitâts

en: Mar_k as Incomplete
fur: Segne come inco_mplet

en: Delete completed tasks
fur: Elimine lis ativitâts completadis

en: Task _Preview
fur: Ante_prime ativitât

en: Show task preview pane
fur: Mostre il ricuadri des anteprimis des ativitâts

en: Show task preview below the task list
fur: Mostre la anteprime des ativitâts sot de liste des ativitâts

en: Show task preview alongside the task list
fur: Mostre la anteprime des ativitâts in bande de liste des ativitâts

en: Active Tasks
fur: Ativitâts in cors

en: Cancelled Tasks
fur: Ativitâts anuladis

en: Completed Tasks
fur: Ativitâts completadis

en: Uncompleted Tasks
fur: Ativitâts no completadis

en: Scheduled Tasks
fur: Ativitâts planificadis

en: Show scheduled tasks, aka those with a Due date
fur: Mostre ativitâts planificadis, vâl a dî chês cuntune date di scjadince

en: Next 7 Days’ Tasks
fur: Ativitâts pai prossims 7 dîs

en: Overdue Tasks
fur: Ativitâts scjadudis

en: Tasks with Attachments
fur: Ativitâts cun zontis

en: Show tasks with no category set
fur: Mostre lis ativitâts cence une categorie stabilide

en: Started Tasks
fur: Ativitâts scomençadis

en: Filters for tasks that either do not have a start date or the start date is earlier than the time the filter is selected at
fur: Filtris par ativitâts che o no àn une date di inizi o la date di inizi e je precedente ae ore che si à selezionât il filtri

en: Print the list of tasks
fur: Stampe la liste des ativitâts

en: Preview the list of tasks to be printed
fur: Anteprime de liste des ativitâts di stampâ

en: Delete Tasks
fur: Elimine ativitâts

en: Delete Task
fur: Elimine ativitât

en: %d task | %d tasks
fur[0]: %d ativitât
fur[1]: %d ativitâts

en: Convert to M_eeting
fur: Convertìs intune ri_union

en: Convert the message to a meeting request
fur: Convertî il messaç intune richieste di riunion

en: Convert to M_essage
fur: Convertìs intun m_essaç

en: Convert to the mail message
fur: Volte a messaç di pueste

en: Look up configuration with e-mail domain
fur: Cîr la configurazion cul domini e-mail

en: Looking up IMAP server…
fur: Daûr a cirî il Servidôr IMAP…

en: Looking up POP3 server…
fur: Daûr a cirî il Servidôr POP3…

en: Looking up SMTP server…
fur: Daûr a cirî il Servidôr SMTP…

en: CalDAV server
fur: Servidôr CalDAV

en: Looking up CalDAV server…
fur: Daûr a cirî il Servidôr CalDAV…

en: CardDAV server
fur: Servidôr CardDAV

en: Looking up CardDAV server…
fur: Daûr a cirî il Servidôr CardDAV…

en: LDAP server
fur: Servidôr LDAP

en: Looking up LDAP server…
fur: Daûr a cirî il Servidôr LDAP…

en: Look up in SRV records
fur: Cîr tai regjistris SRV

en: CalDAV and CardDAV server
fur: Servidôr CalDAV e CardDAV

en: Requires password to continue.
fur: E covente la password par continuâ.

en: Look up for a CalDAV/CardDAV server
fur: Cîr un servidôr CalDAV/CardDAV

en: Display part as an invitation
fur: Mostre part come un invît

note: strftime format of a time, * in 24-hour format, without seconds.
en: Today %H:%M
fur: Vuê aes %H:%M

note: strftime format of a time, * in 24-hour format.
en: Today %H:%M:%S
fur: Vuê aes %H:%M:%S

note: strftime format of a time, * in 12-hour format.
en: Today %l:%M:%S %p
fur: Vuê aes %l:%M:%S %p

note: strftime format of a time, * in 24-hour format, without seconds.
en: Tomorrow %H:%M
fur: Doman aes %H:%M

note: strftime format of a time, * in 24-hour format.
en: Tomorrow %H:%M:%S
fur: Doman aes %H:%M:%S

note: strftime format of a time, * in 12-hour format, without seconds.
en: Tomorrow %l:%M %p
fur: Doman aes %l:%M %p

note: strftime format of a time, * in 12-hour format.
en: Tomorrow %l:%M:%S %p
fur: Doman aes %l:%M:%S %p

note: strftime format of a weekday and a * time, in 24-hour format, without seconds.
en: %A %H:%M
fur: %A aes %H:%M

note: strftime format of a weekday and a * time, in 24-hour format.
en: %A %H:%M:%S
fur: %A aes %H:%M:%S

note: strftime format of a weekday and a * time, in 12-hour format, without seconds.
en: %A %l:%M %p
fur: %A aes %l:%M %p

note: strftime format of a weekday and a * time, in 12-hour format.
en: %A %l:%M:%S %p
fur: %A aes %l:%M:%S %p

note: strftime format of a weekday and a date * without a year.
en: %A, %B %e
fur: %A, %e di %B

note: strftime format of a weekday, a date * without a year and a time, * in 24-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e %H:%M
fur: %A, %e di %B aes %H:%M

note: strftime format of a weekday, a date without a year * and a time, in 24-hour format.
en: %A, %B %e %H:%M:%S
fur: %A, %e di %B aes %H:%M:%S

note: strftime format of a weekday, a date without a year * and a time, in 12-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e %l:%M %p
fur: %A, %e di %B aes %l:%M %p

note: strftime format of a weekday, a date without a year * and a time, in 12-hour format.
en: %A, %B %e %l:%M:%S %p
fur: %A, %e di %B aes %l:%M:%S %p

note: strftime format of a weekday and a date.
en: %A, %B %e, %Y
fur: %A, %e di %B dal %Y

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e, %Y %H:%M
fur: %A, %e di %B dal %Y aes %H:%M

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format.
en: %A, %B %e, %Y %H:%M:%S
fur: %A, %e di %B dal %Y aes %H:%M:%S

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e, %Y %l:%M %p
fur: %A, %e di %B dal %Y aes %l:%M %p

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format.
en: %A, %B %e, %Y %l:%M:%S %p
fur: %A, %e di %B dal %Y aes %l:%M:%S %p

en: An unknown person
fur: Une persone no cognossude

en: Please respond on behalf of %s
fur: Rispuint par cont di %s

en: Received on behalf of %s
fur: Ricevût par cont di %s

en: %s through %s has published the following meeting information:
fur: %s midiant di %s al à publicât lis informazions su la riunion chi daurman:

en: %s has published the following meeting information:
fur: A son stadis publicadis di %s chestis informazions su la riunion:

en: The following meeting information has been published:
fur: A son stadis publicadis chestis informazions su la riunion:

en: %s has delegated the following meeting to you:
fur: %s Us à delegât la riunion chi daurman:

en: %s through %s requests your presence at the following meeting:
fur: %s midiant di %s al domande la tô presince ae riunion chi daurman:

en: %s requests your presence at the following meeting:
fur: E je stade domandade di %s la tô presince ae riunion chi daurman:

en: %s through %s wishes to add to an existing meeting:
fur: %s midiant di %s al desidere zontâsi a une riunion esistente:

en: %s wishes to add to an existing meeting:
fur: %s al desidere zontâsi a une riunion esistente:

en: %s through %s wishes to receive the latest information for the following meeting:
fur: %s midiant di %s al desidere ricevi lis ultimis informazions pe riunion chi daurman:

en: %s wishes to receive the latest information for the following meeting:
fur: %s al desidere ricevi lis ultimis informazions pe riunion chi daurman:

en: %s through %s has sent back the following meeting response:
fur: %s midiant di %s al à tornât indaûr la rispueste ae riunion chi daurman:

en: %s has sent back the following meeting response:
fur: E je stade mandade indaûr di %s cheste rispueste ae riunion:

en: %s through %s has cancelled the following meeting:
fur: %s midiant di %s al à anulât la riunion chi daurman:

en: %s has cancelled the following meeting:
fur: E je stade anulade di %s cheste riunion:

en: %s through %s has proposed the following meeting changes.
fur: %s midiant di %s al à proponût lis modifichis ae riunion chi daurman.

en: %s has proposed the following meeting changes:
fur: A son stadis proponudis di %s chestis modifichis ae riunion:

en: %s through %s has declined the following meeting changes:
fur: %s midiant di %s al à declinât lis modifichis ae riunion chi daurman:

en: %s has declined the following meeting changes:
fur: A son stadis declinadis di %s chestis modifichis ae riunion:

en: %s through %s has published the following task:
fur: %s midiant di %s al à publicât la ativitât chi daurman:

en: %s has published the following task:
fur: E je stade publicade di %s cheste ativitât:

en: The following task has been published:
fur: E je stade publicade cheste ativitât:

en: %s requests the assignment of %s to the following task:
fur: E je stade domandade di %s la assegnazion di %s ae ativitât chi daurman:

en: %s through %s has assigned you a task:
fur: %s midiant di %s us à assegnât une ativitât:

en: %s has assigned you a task:
fur: %s us à assegnât une ativitât:

en: %s through %s wishes to add to an existing task:
fur: %s midiant di %s al desidere zontâsi a une ativitât esistente:

en: %s wishes to add to an existing task:
fur: %s al desidere zontâsi a une ativitât esistente:

en: %s through %s wishes to receive the latest information for the following assigned task:
fur: %s midiant di %s al desidere ricevi lis ultimis informazions pe ativitât assegnade chi daurman:

en: %s wishes to receive the latest information for the following assigned task:
fur: %s al desidere ricevi lis ultimis informazions pe ativitât assegnade chi daurman:

en: %s through %s has sent back the following assigned task response:
fur: %s midiant di %s al à tornât indaûr la rispueste, chi daurman, pe ativitât assegnade:

en: %s has sent back the following assigned task response:
fur: E je stade mandade indaûr di %s cheste rispueste pe ativitât assegnade:

en: %s through %s has cancelled the following assigned task:
fur: %s midiant di %s al à anulât la ativitât assegnade chi daurman:

en: %s has cancelled the following assigned task:
fur: E je stade anulade di %s cheste ativitât assegnade:

en: %s through %s has proposed the following task assignment changes:
fur: %s midiant di %s al à proponût lis modifichis, chi daurman, ae assegnazion de ativitât:

en: %s has proposed the following task assignment changes:
fur: A son stadis proponudis di %s chestis modifichis ae assegnazion de ativitât:

en: %s through %s has declined the following assigned task:
fur: %s midiant di %s al à declinât la ativitât assegnade chi daurman:

en: %s has declined the following assigned task:
fur: E je stade declinade di %s cheste ativitât assegnade:

en: %s through %s has published the following memo:
fur: %s midiant di %s al à publicât il pro memoria chi daurman:

en: %s has published the following memo:
fur: Al è stât publicât di %s chest pro memoria:

en: The following memo has been published:
fur: Al è stât publicât chest pro memoria:

en: %s through %s wishes to add to an existing memo:
fur: %s midiant di %s al desidere zontâsi a un pro memoria esistent:

en: %s wishes to add to an existing memo:
fur: %s al desidere zontâsi a un pro memoria esistent:

en: %s through %s has cancelled the following shared memo:
fur: %s midiant di %s al à anulât il pro memoria condividût chi daurman:

en: %s has cancelled the following shared memo:
fur: Al è stât anulât di %s chest pro memoria condividût:

en: All day:
fur: Dut il dì:

en: Start day:
fur: Inizi de zornade:

en: Start time:
fur: Orari di inizi:

en: End day:
fur: Fin de zornade:

en: End time:
fur: Orari di fin:

en: Ope_n Calendar
fur: _Vierç calendari

en: _Decline all
fur: _Decline ducj

en: _Tentative all
fur: _Ducj pal moment

en: _Tentative
fur: _Pal moment

en: Acce_pt all
fur: Acete _ducj

en: Acce_pt
fur: Ace_te

en: Send _Information
fur: Invie _informazions

en: _Update Attendee Status
fur: In_zorne stât partecipant

en: Im_port
fur: Im_puarte

en: Due date:
fur: Date di scjadince:

en: Show description provided by the sender
fur: Mostre la descrizion furnide dal mitent

en: Hide description provided by the sender
fur: Plate la descrizion furnide dal mitent

note: RSVP area
en: Send reply to organizer
fur: Mande rispueste al organizadôr

note: Updates
en: Send _updates to attendees
fur: Invie in_zornaments ai partecipants

note: The recurrence check button
en: _Apply to all instances
fur: _Apliche a dutis lis istancis

en: Show time as _free
fur: _Mostre timp come libar

en: _Preserve my reminder
fur: Conserve chest _pro memoria

en: _Inherit reminder
fur: _Ereditâ il pro memoria

en: _Tasks:
fur: A_tivitâts:

en: _Memos:
fur: _Memorandums:

en: Sa_ve
fur: Sal_ve

en: Attendee status updated
fur: Stât dal partecipant inzornât

en: An appointment “%s” in the calendar “%s” conflicts with this meeting
fur: Un apontament “%s” tal calendari “%s” al è in conflit cun cheste riunion

en: A task “%s” in the task list “%s” conflicts with this task
fur: Une ativitât “%s” te liste des ativitâts “%s” e je in conflit cun cheste ativitât

en: A memo “%s” in the memo list “%s” conflicts with this memo
fur: Un pro memoria “%s” te liste dai pro memoria “%s” al è in conflit cun chest pro memoria

en: The calendar “%s” contains an appointment which conflicts with this meeting | The calendar “%s” contains %d appointments which conflict with this meeting
fur[0]: Il calendari “%s” al à un apontament che al è in conflit cun cheste riunion
fur[1]: Il calendari “%s” al à %d apontaments che a son in conflit cun cheste riunion

en: The task list “%s” contains a task which conflicts with this task | The task list “%s” contains %d tasks which conflict with this task
fur[0]: La liste des ativitâts “%s” e conten une ativitât che e je in conflit cun cheste ativitât
fur[1]: La liste des ativitâts “%s” e conten %d ativitâts che a son in conflit cun cheste ativitât

en: The memo list “%s” contains a memo which conflicts with this memo | The memo list “%s” contains %d memos which conflict with this memo
fur[0]: La liste di pro memoria “%s” e conten un pro memoria che al è in conflit cun chest pro memoria
fur[1]: La liste di pro memoria “%s” e conten %d pro memoria che a son in conflit cun chest pro memoria

en: Found the appointment in the calendar “%s”
fur: Cjatât l'apontament intal calendari “%s”

en: Found the task in the task list “%s”
fur: Ativitât cjatade te liste des ativitâts “%s”

en: Found the memo in the memo list “%s”
fur: Memorandum cjatât te liste dai pro memoria “%s”

en: This meeting invitation is obsolete. It had been updated.
fur: L'invît ae riunion al è vecjo. Al è stât inzornât.

en: Unable to find any calendars
fur: No si rive a cjatâ nissun calendari

en: Unable to find this meeting in any calendar
fur: No si rive a cjatâ cheste riunion in nissun calendari

en: Unable to find this task in any task list
fur: No si rive a cjatâ cheste ativitât in nissune liste di ativitâts

en: Unable to find this memo in any memo list
fur: No si rive a cjatâ chest pro memoria in nissune liste dai pro memoria

en: Searching for an existing version of this appointment
fur: Daûr a cirî une version esistente di chest apontament

en: Searching for an existing version of this task
fur: Daûr a cirî une version esistente di cheste ativitât

en: Searching for an existing version of this memo
fur: Daûr a cirî une version esistente di chest pro memoria

en: Opening the calendar. Please wait…
fur: Daûr a vierzi il calendari. Par plasê spiete…

en: Unable to send item to calendar “%s”. %s
fur: Impussibil inviâ l'element al calendari “%s”. %s

en: Unable to send item to task list “%s”. %s
fur: Impussibil inviâ l'element ae liste des ativitâts “%s”. %s

en: Unable to send item to memo list “%s”. %s
fur: Impussibil inviâ l'element ae liste dai pro memoria “%s”. %s

en: Sent to calendar “%s” as accepted
fur: Inviât al calendari “%s” come acetât

en: Sent to task list “%s” as accepted
fur: Inviade ae liste des ativitâts “%s” come acetade

en: Sent to memo list “%s” as accepted
fur: Inviât ae liste dai pro memoria “%s” come acetât

en: Sent to calendar “%s” as tentative
fur: Inviât al calendari “%s” come provisori

en: Sent to task list “%s” as tentative
fur: Inviade ae liste des ativitâts “%s” come provisorie

en: Sent to memo list “%s” as tentative
fur: Inviât ae liste dai pro memoria “%s” come provisori

en: Sent to calendar “%s” as declined
fur: Inviât al calendari “%s” come declinât

en: Sent to task list “%s” as declined
fur: Inviade ae liste des ativitâts “%s” come declinade

en: Sent to memo list “%s” as declined
fur: Inviât ae liste dai pro memoria “%s” come declinât

en: Sent to calendar “%s” as cancelled
fur: Inviât al calendari “%s” come anulât

en: Sent to task list “%s” as cancelled
fur: Inviade ae liste des ativitâts “%s” come anulade

en: Sent to memo list “%s” as cancelled
fur: Inviât ae liste dai pro memoria “%s” come anulât

en: Imported to calendar “%s”
fur: Impuartât sul calendari “%s”

en: Imported to task list “%s”
fur: Impuartât su la liste des ativitâts “%s”

en: Imported to memo list “%s”
fur: Impuartât su la liste pro memoria “%s”

en: Saving changes to the calendar. Please wait…
fur: Daûr a salvâ lis modifichis sul calendari. Par plasê spiete…

en: Saving changes to the task list. Please wait…
fur: Daûr a salvâ lis modifichis su pe liste des ativitâts. Par plasê spiete…

en: Saving changes to the memo list. Please wait…
fur: Daûr a salvâ lis modifichis su pe liste dai pro memoria. Par plasê spiete…

en: Unable to parse item
fur: Impussibil elaborâ l'element

en: Organizer has removed the delegate %s
fur: L'organizadôr al à gjavât il delegât %s

en: Sent a cancellation notice to the delegate
fur: Inviade une notifiche di cancelazion al delegât

en: Could not send the cancellation notice to the delegate
fur: Impussibil inviâ une notifiche di cancelazion al delegât

en: Unable to update attendee. %s
fur: Impussibil inzornâ il partecipant. %s

en: The meeting is invalid and cannot be updated
fur: La riunion no je valide e no pues jessi inzornade

en: Attendee status could not be updated because the status is invalid
fur: Nol è pussibil inzornâ il stât dal partecipant parcè che il stât nol è valit

en: Attendee status can not be updated because the item no longer exists
fur: Nol è pussibil inzornâ il stât dal partecipant par vie che l'element nol esist plui

en: Meeting information sent
fur: Informazions su la riunion inviadis

en: Task information sent
fur: Informazions su la ativitât inviadis

en: Memo information sent
fur: Informazions sul pro memoria inviadis

en: Unable to send meeting information, the meeting does not exist
fur: Impussibil inviâ informazions su la riunion, la riunion no esist

en: Unable to send task information, the task does not exist
fur: Impussibil inviâ informazions su la ativitât, la ativitât no esist

en: Unable to send memo information, the memo does not exist
fur: Impussibil inviâ informazions sul pro memoria, il pro memoria nol esist

note: Translators: This is a default filename for a calendar.
en: calendar.ics
fur: calendari.ics

en: Save Calendar
fur: Salve calendari

en: The calendar attached is not valid
fur: Il calendari alegât nol è valit

en: The message claims to contain a calendar, but the calendar is not a valid iCalendar.
fur: Il messaç al declare di contignî un calendari, ma il calendari nol è un valit iCalendar.

en: The item in the calendar is not valid
fur: L'element tal calendari nol è valit

en: The message does contain a calendar, but the calendar contains no events, tasks or free/busy information
fur: Il messaç al à un calendari, ma chest nol conten events, ativitâts o informazions libar/impegnât

en: The calendar attached contains multiple items
fur: Il calendari alegât al à elements multiplis

en: To process all of these items, the file should be saved and the calendar imported
fur: Par processâ ducj chescj elements, il file al varès di jessi salvât e il calendari impuartât

[ctx: cal-itip]
en: None
fur: Nissun

en: Tentatively Accepted
fur: Acetât pal moment

en: This response is not from a current attendee. Add the sender as an attendee?
fur: Cheste rispueste no ven di un partecipant. Zontâ il mitent come partecipant?

en: This meeting has been delegated
fur: Cheste riunion e je stade delegade

en: “{0}” has delegated the meeting. Do you want to add the delegate “{1}”?
fur: La riunion e je stade delegade di “{0}”. Zontâ il delegât “{1}”?

en: Google Features
fur: Funzionalitâts Google

en: Add Ca_lendar to this account
fur: Zonte un ca_lendari chest account

en: Add Con_tacts to this account
fur: Zonte Con_tats a chest account

[ctx: GoggleSummary]
note: Translators: This is part of a sentence "You may need to enable IMAP access and Calendars to synchronize", where the 'IMAP access' and 'Calendars to synchronize' are clickable.
en: IMAP access
fur: Acès IMAP

[ctx: GoggleSummary]
note: Translators: This is part of a sentence "You may need to enable IMAP access and Calendars to synchronize", where the 'IMAP access' and 'Calendars to synchronize' are clickable.
en: Calendars to synchronize
fur: Calendaris di sincronizâ

[ctx: GoggleSummary]
note: Translators: This is part of a sentence "You may need to enable IMAP access and Calendars to synchronize", where the 'IMAP access' and 'Calendars to synchronize' are clickable.
en: You may need to enable %s and %s
fur: Al podarès coventâ di abilitâ %s e %s

en: Mail _Directory:
fur: Cartele de _pueste:

en: Choose a MH mail directory
fur: Sielzi une cartele di pueste MH

en: MH mail directory cannot be empty
fur: La cartele di pueste MH no pues jessi vueide

en: Local Delivery _File:
fur: File di consegne locâl:

en: Choose a local delivery file
fur: Sielzi un file di consegne locâl

en: Local delivery file cannot be empty
fur: Il file di consegne locâl nol pues jessi vueit

en: Choose a Maildir mail directory
fur: Sielzi une cartele di pueste Maildir

en: Maildir mail directory cannot be empty
fur: La cartele di pueste Maildir no pues jessi vueide

en: Spool _File:
fur: _File code di pueste:

en: Choose a mbox spool file
fur: Sielç un file code di pueste mbox

en: Mbox spool file cannot be empty
fur: Il file code di pueste di mbox nol pues jessi vueit

en: Spool _Directory:
fur: _Cartele code di pueste:

en: Choose a mbox spool directory
fur: Sielç une cartele code di pueste mbox

en: Mbox spool directory cannot be empty
fur: La cartele code di pueste mbox no pues jessi vueide

en: Configuration
fur: Configurazion

en: _Port:
fur: _Puarte:

note: do not reference
en: User_name:
fur: Non _utent:

en: _Forget password
fur: _Dismentee password

en: Encryption _method:
fur: _Metodi di cifradure:

en: STARTTLS after connecting
fur: STARTTLS daspò la conession

en: TLS on a dedicated port
fur: TLS suntune puarte dedicade

en: _Use custom binary, instead of “sendmail”
fur: _Doprâ un binari personalizât invezit di “sendmail”

en: _Custom binary:
fur: _Binari personalizât:

en: U_se custom arguments
fur: Do_prâ argoments personalizâts

en: Cus_tom arguments:
fur: Argoments personalizâ_ts:

en: Default arguments are “-i -f %F -- %R”, where
       %F — stands for the From address
       %R — stands for the recipient addresses
fur: I argoments predefinîts a son “-i -f %F -- %R”, dulà che
       %F — al sta par lis direzions dai mitents
       %R — al sta par lis direzions dai destinataris

en: Send mail also when in offline _mode
fur: Inviâ pueste ancje cuant che tu sês in _modalitât fûr rêt

en: Custom binary cannot be empty
fur: Il binari personalizât nol pues jessi vueit

note: do not reference
en: Ser_ver requires authentication
fur: Il ser_vidôr al domande autenticazion

en: T_ype:
fur: G_jenar:

en: Yahoo! Features
fur: Funzionalitâts Yahoo!

en: Add Ca_lendar and Tasks to this account
fur: Zonte un ca_lendari e ativitâts a chest account

en: Import OpenP_GP key…
fur: Impuarte clâf OpenP_GP…

en: Import Pretty Good Privacy (OpenPGP) key
fur: Impuarte clâf Pretty Good Privacy (OpenPGP)

en: %d attached message | %d attached messages
fur[0]: %d messaç alegât
fur[1]: %d messaçs alegâts

[ctx: New]
en: _Mail Message
fur: _Messaç di pueste

en: Compose a new mail message
fur: Scrîf un gnûf messaç di pueste

[ctx: New]
en: Mail Acco_unt
fur: Acco_unt di pueste

en: Create a new mail account
fur: Cree un gnûf account di pueste

[ctx: New]
en: Mail _Folder
fur: Cartele di _pueste

en: Create a new mail folder
fur: Cree une gnove cartele di pueste

[ctx: NetworkMonitor]
en: Method to detect _online state:
fur: Metodi par rivelâ il stât _in rêt:

[ctx: NetworkMonitor]
note: Translators: The '%s' is replaced with the actual name of the GNetworkMonitor implementation
en: Default (%s)
fur: Predefinît (%s)

[ctx: NetworkMonitor]
note: Always as the first
en: Default
fur: Predefinît

[ctx: NetworkMonitor]
note: Always as the last
en: Always Online
fur: _Simpri in rêt

en: _Limit operations in Power Saver mode
fur: _Limite lis operazions in modalitât Sparagn Energjetic

en: Mail Preferences
fur: Preferencis di pueste

en: Composer Preferences
fur: Preferencis di composizion

en: Network Preferences
fur: Preferencis di rêt

[ctx: label]
note: Translators: The first item in the list, to be able to set rule: [Label] [is/is-not] [None]
en: None
fur: Nissune

[ctx: label]
note: Translators: The first item in the list, to be able to set rule: [Unset Label] [All]
en: All
fur: Ducj

[ctx: addrbook]
note: Translators: Meaning "any configured addressbook included in autocompletion" in the filter dialog
en: Included in Autocompletion
fur: Includûts tal completament automatic

[ctx: addrbook]
note: Translators: Meaning "any configured addressbook" in the filter dialog
en: Any
fur: Ducj

en: Marking messages as read…
fur: Segne messaçs come lets…

en: Go to Folder
fur: Va ae cartele

en: _Select
fur: _Selezione

en: _Disable Account
fur: _Disabilite account

en: Disable this account
fur: Disabilite chest account

en: Permanently remove all the deleted messages from all folders
fur: Gjave par simpri ducj i messaçs eliminâts di dutis lis cartelis

en: Empty _Junk
fur: Disvuede Mal_volûts

en: Delete all Junk messages from all folders
fur: Elimine ducj i messaçs di pueste malvolude di dutis lis cartelis

en: Edit properties of this account
fur: Modifiche lis proprietâts di chest account

en: Refresh list of folders of this account
fur: Inzorne la liste des cartelis di chest account

en: _Download Messages for Offline Usage
fur: _Discjarie messaçs par l'ûs fûr rêt

en: Download messages of accounts and folders marked for offline usage
fur: Discjarie i messaçs dai account e des cartelis segnadis pal ûs fûr rêt

en: Fl_ush Outbox
fur: Invie pueste «In jessude»

en: _Copy Folder To…
fur: _Copie cartele su…

en: Copy the selected folder into another folder
fur: Copie la cartele selezionade intune altre cartele

en: Permanently remove this folder
fur: Gjave par simpri cheste cartele

en: Edit Sort _Order…
fur: Modifiche _ordenament…

en: Change sort order of the folders in the folder tree
fur: Cambie ordenament des cartelis tal arbul des cartelis

en: E_xpunge
fur: _Nete

en: Permanently remove all deleted messages from this folder
fur: Gjave par simpri di cheste cartele ducj i messaçs eliminâts

en: Mar_k All Messages as Read
fur: Segne duc_j i messaçs come lets

en: Mark all messages in the folder as read
fur: Segne come lets ducj i messaçs inte cartele

en: _Move Folder To…
fur: _Sposte cartele su…

en: Move the selected folder into another folder
fur: Sposte la cartele selezionade intune altre cartele

note: Translators: An action caption to create a new mail folder
en: _New…
fur: _Gnûf…

en: Create a new folder for storing mail
fur: Cree une gnove cartele par memorizâ la pueste

en: Change the properties of this folder
fur: Cambie lis proprietâts di cheste cartele

en: Refresh the folder
fur: Inzorne la cartele

en: Change the name of this folder
fur: Cambie il non di cheste cartele

en: Select Message _Thread
fur: Selezione _discussion dal messaç

en: Select all messages in the same thread as the selected message
fur: Selezione ducj i messaçs de stesse discussion dal messaç selezionât

en: Select Message S_ubthread
fur: Selezione s_ot-discussion dal messaç

en: Select all replies to the currently selected message
fur: Selezione dutis lis rispuestis al messaç cumò selezionât

en: Empty _Trash
fur: Dis_vuede scovacere

en: Permanently remove all the deleted messages from all accounts
fur: Gjave par simpri ducj i messaçs eliminâts di ducj i account

en: Go to _Folder
fur: Va ae _cartele

en: Opens a dialog to select a folder to go to
fur: Vierç un dialic par selezionâ une cartele dulà lâ

en: _Manage Subscriptions
fur: _Gjestìs sotscrizion

en: Subscribe or unsubscribe to folders on remote servers
fur: Sotscrîf o anule sotscrizion a cartelis su servidôrs esternis

en: Send / _Receive
fur: Invie / _Ricêf

en: Send queued items and retrieve new items
fur: Invie elements in code e ricêf chei gnûfs

en: R_eceive All
fur: Ric_êf dut

en: Receive new items from all accounts
fur: Ricêf gnûfs elements di ducj i account

en: _Send All
fur: In_vie dut

en: Send queued items in all accounts
fur: Invie elements in code in ducj i account

en: Cancel the current mail operation
fur: Anule la operazion di pueste in vore

en: Collapse All _Threads
fur: Strenç du_tis lis discussions

en: Collapse all message threads
fur: Al strenç ducj i messaçs tes discussions

en: E_xpand All Threads
fur: Pant dutis lis discussions

en: Expand all message threads
fur: Al pant ducj i messaçs tes discussions

en: _Message Filters
fur: _Filtris dai messaçs

en: Create or edit rules for filtering new mail
fur: Cree o modifiche lis regulis par filtrâ lis gnovis mail

en: _Subscriptions…
fur: _Sotscrizions…

en: F_older
fur: Car_telis

en: C_reate Search Folder From Search…
fur: Cu la ricercje c_ree cartele di ricercje…

en: Search F_olders
fur: C_artele di ricercje

en: Create or edit search folder definitions
fur: Cree o modifiche definizions des cartelis di ricercje

en: _New Folder…
fur: _Gnove cartele…

en: Show Message _Preview
fur: Mostre ante_prime messaç

en: Show message preview pane
fur: Mostre il ricuadri di anteprime dai messaçs

en: Show _Attachment Bar
fur: Mostre sbare _zontis

en: Show Attachment Bar below the message preview pane when the message has attachments
fur: Mostre la sbare des zontis sot dal ricuadri di anteprime dal messaç cuant che il messaç al à zontis

en: Show _Deleted Messages
fur: Mostre messaçs e_liminâts

en: Show deleted messages with a line through them
fur: Mostre messaçs eliminâts cuntune linie parsore

en: Show _Junk Messages
fur: Mostre messaçs _malvolûts

en: Show junk messages with a red line through them
fur: Mostre i messaçs malvolûts cuntune linie rosse parsore

en: Show _Preview Tool Bar
fur: Mostre sbare dai struments de ante_prime

en: Show tool bar above the preview panel
fur: Mostre sbare dai struments parsore dal panel di anteprime

en: _Group By Threads
fur: _Intrope par discussion

en: Threaded message list
fur: Liste di messaçs par discussions

en: Show To _Do Bar
fur: Mostre sbare “Di fâ”

en: Show To Do bar with appointments and tasks
fur: Mostre la sbare “Di fâ” cun apontaments e ativitâts

en: _Unmatched Folder Enabled
fur: Cartele _no corispondents abilitade

en: Toggles whether Unmatched search folder is enabled
fur: Al comute se la cartele di ricercje No corispondents e je abilitade

en: Show message preview below the message list
fur: Mostre la anteprime dai messaçs sot de liste dai messaçs

en: Show message preview alongside the message list
fur: Mostre la anteprime dai messaçs in bande ae liste dai messaçs

en: All Messages
fur: Ducj i messaçs

en: Important Messages
fur: Messaçs impuartants

en: Last 5 Days’ Messages
fur: Messaçs dai ultins 5 dîs

en: Messages Not Junk
fur: Messaçs no malvolûts

en: Messages with Attachments
fur: Messaçs cun zontis

en: Messages with Notes
fur: Messaçs cun notis

en: No Label
fur: Nissune etichete

en: Read Messages
fur: Messaçs lets

en: Unread Messages
fur: Messaçs no lets

en: Message Thread
fur: Discussion dal messaç

en: Subject or Addresses contain
fur: Ogjet o direzions a contegnin

en: All Accounts
fur: Ducj i account

en: Current Account
fur: Account atuâl

en: Current Folder
fur: Cartele atuâl

en: Current Folder and Subfolders
fur: Cartele e sot-cartelis atuâl

en: Current Folder and Subfolders Search
fur: Ricercje cartele e sot-cartelis atuâl

en: All Account Search
fur: Cîr in ducj i account

en: Account Search
fur: Ricercje account

en: %d selected,  | %d selected,
fur[0]: %d selezionât,
fur[1]: %d selezionâts,

en: %d deleted | %d deleted
fur[0]: %d eliminât
fur[1]: %d eliminâts

en: %d junk | %d junk
fur[0]: %d malvolût
fur[1]: %d malvolûts

en: %d draft | %d drafts
fur[0]: %d stampon
fur[1]: %d stampons

en: %d unsent | %d unsent
fur[0]: %d no inviât
fur[1]: %d no inviâts

en: %d sent | %d sent
fur[0]: %d inviât
fur[1]: %d inviâts

en: %d unread | %d unread
fur[0]: %d no let
fur[1]: %d no lets

en: Send / Receive
fur: Invie / Ricêf

en: Select Folder to Add
fur: Selezione cartele di zontâ

en: Folder
fur: Cartele

en: Recipient
fur: Destinatari

en: Keep in Outbox
fur: Ten dentri «In jessude»

en: Send immediately
fur: Invie subite

en: Send after 1 minute
fur: Invie dopo 1 minût

en: Send after 5 minutes
fur: Invie dopo 5 minûts

en: Language(s)
fur: Lenghe(is)

en: Same as user interface
fur: Compagn come la interface utent

en: On exit, every time
fur: Tal jessî, ogni volte

en: Once per day
fur: Une volte par dì

en: Once per week
fur: Une volte par setemane

en: Once per month
fur: Une volte al mês

en: Immediately, on folder leave
fur: Daurman, apene si lasse la cartele

en: Header
fur: Intestazion

en: Contains Value
fur: Al ten il valôr

[ctx: UserHeaders]
note: Translators: This is a column caption, in which a mail header name is shown. Example: Header: "X-GitLab-Project" Title: "GitLab Project"
en: Header
fur: Intestazion

[ctx: UserHeaders]
note: Translators: This is a column caption, in which a mail header title is shown; it's the text the header is presented in the GUI, aka a user friendly name of the header. Example: Header: "X-GitLab-Project" Title: "GitLab Project"
en: Title
fur: Titul

note: To Translators: 'Date header' is a label for configurable date/time format for 'Date' header in mail message window/preview
en: _Date header:
fur: Intestazion de _date:

en: Show _original header value
fur: Mostre il valôr di intestazion  _origjinâl

en: Do _not change settings
fur: _No sta cambiâ lis impostazions

en: _Set as default email client
fur: _Met come client e-mail predefinît

en: Do you want to make Evolution your default email client?
fur: Rindi Evolution il client di pueste predefinît?

note: Translators: First %s is an email address, second %s * is the subject of the email, third %s is the date.
en: Your message to %s about “%s” on %s has been displayed. This is no guarantee that the message has been read or understood.
fur: Il messaç inviât a %s relatîf a “%s” su %s al è stât visualizât. Chest nol garantìs che il messaç al sedi stât let o capît.

note: Translators: %s is the subject of the email message This text is used as a subject of a delivery notification email (basically a notification, that the user did read (or better displayed) the message).
en: Read: %s
fur: Let: %s

en: Send a read receipt to “%s”
fur: Invie une ricevude di leture a “%s”

note: name doesn't matter
en: _Notify Sender
fur: _Notifiche mitent

en: Sender wants to be notified when you have read this message.
fur: Il mitent al vûl une notifiche di leture di chest messaç.

en: Sender has been notified that you have read this message.
fur: Il mitent al è stât visât che tu âs let chest messaç.

en: Evolution is currently offline.
fur: Pal moment Evolution al è fûr rêt.

en: Click “Work Online” to return to online mode.
fur: Fâs clic su “Lavore in rêt” par tornâ ae modalitât in rêt.

en: Evolution is currently offline due to a network outage.
fur: Evolution, pal moment, al è fûr rêt par vie che e mancje rêt.

en: Evolution will return to online mode once a network connection is established.
fur: Evolution al tornarà in modalitât in rêt une volte stabilide une conession di rêt.

en: Author(s)
fur: Autôr(s)

en: Overview
fur: Panoramiche

en: Display plain text version
fur: Mostre version test sempliç

en: Display plain text version of multipart/alternative message
fur: Mostre la version a test sempliç dal messaç multipart/alternatîf

en: Display HTML version
fur: Mostre version HTML

en: Display HTML version of multipart/alternative message
fur: Mostre la version HTML dal messaç multipart/alternatîf

en: Show HTML if present
fur: Mostre HTML se presint

en: Let Evolution choose the best part to show.
fur: Lasse che al sedi Evolution a decidi la part miôr di mostrâ.

en: Show plain text if present
fur: Mostre test sempliç se presint

en: Show plain text part, if present, otherwise let Evolution choose the best part to show.
fur: Mostre la part in test sempliç, se presinte, se no lasse che al sedi Evolution a decidi la part miôr di mostrâ.

en: Show plain text if present, or HTML source
fur: Mostre test sempliç se presint, o il sorzint HTML

en: Show plain text part, if present, otherwise the HTML part source.
fur: Mostre la part in test sempliç, se presinte, se no il sorzint de part HTML.

en: Only ever show plain text
fur: Mostre simpri e dome il test sempliç

en: Always show plain text part and make attachments from other parts, if requested.
fur: Mostre simpri la part in test sempliç e met chês altris parts come zontis, se domandât.

en: Show s_uppressed HTML parts as attachments
fur: Mostrâ lis parts _HTML soprimudis come zontis

en: HTML _Mode
fur: _Modalitât HTML

en: Prefer Plain Text
fur: Preferìs test sempliç

note: but then we also need to create our own section frame
en: Plain Text Mode
fur: Modalitât test sempliç

en: View mail messages as plain text, even if they contain HTML content.
fur: Visualize i messaçs di pueste come test sempliç, ancje se a àn contignût HTML.

en: Cannot add message into News and Blogs folder
fur: Impussibil zontâ il messaç te cartele Notiziis e Blogs

en: Message is not available
fur: Il messaç nol è disponibil

en: Invalid Feed URL “%s”.
fur: URI dal feed “%s” no valit.

en: Failed to download feeds, error code %d (%s)
fur: Nol è stât pussibil discjamâ i feeds, codiç di erôr %d (%s)

en: Invalid Feed URL.
fur: URL dal feed no valit.

en: Apply message _filters to this folder
fur: Apliche i _filtris di messaç a cheste cartele

en: _Download complete articles
fur: _Discjame i articui complets

en: Download feed _enclosures
fur: Discjame lis _zontis dal feed

en: Enclosures:
fur: Zontis:

en: News and Blogs
fur: Notiziis e Blogs

en: This is a provider for reading RSS news and blogs.
fur: Chest al è un furnidôr pe leture di RSS relatîfs a notiziis e blogs.

en: Folder '%s' not found
fur: Cartele '%s' no cjatade

en: Cannot create a folder in a News and Blogs store.
fur: Impussibil creâ une cartele tal archivi Notiziis e Blogs.

en: Unknown author
fur: Autôr no cognossût

en: Markdown
fur: Leng. di marcadure

en: Failed to fetch feed icon: %s
fur: No soi rivât a recuperâ la icone dal feed: %s

en: Fetching feed icon…
fur: Daûr a recuperâ la icone dal feed…

en: Failed to read feed information.
fur: No soi rivât a lei lis informazions dal feed.

en: Failed to fetch feed information: %s
fur: No soi rivât a recuperâ lis informazions dal feed: %s

en: Fetching feed information…
fur: Daûr a recuperâ lis informazions dal feed…

en: Invalid Feed URL
fur: URL dal feed no valit

en: Choose Feed Image
fur: Sielç la imagjin dal feed

en: Feed _URL:
fur: _URL dal feed:

en: _Fetch
fur: _Recupere

en: C_ontent:
fur: C_ontignût:

en: Import RSS Feeds
fur: Impuarte feeds RSS

en: Export RSS Feeds
fur: Espuarte feeds RSS

en: Export
fur: Espuarte

en: OPML files
fur: Files OPML

en: Failed to export RSS feeds:
fur: Impussibil espuartâ i feeds RSS:

en: Failed to read file content:
fur: Impussibil lei i contignûts dal file:

en: Failed to add feed:
fur: Impussibil zontâ il feed:

en: No RSS feeds found
fur: Nissun feed RSS cjatât

en: No new RSS feeds imported
fur: Nissun gnûf feed RSS impuartât

en: Imported %d feed | Imported %d feeds
fur[0]: %d feed impuartât
fur[1]: %d feeds impuartâts

en: Failed to import data, the file does not contain valid OPML data.
fur: Impussibil impuartâ dâts, il file nol conten dâts OPML valits.

en: Failed to parse file content. Expected is an OPML file.
fur: Impussibil analizâ i contignûts dal file. Si spietave un file OPML.

en: Download _feed enclosures
fur: Discjame lis zontis dal _feed

note: Translators: This is part of "Do not download enclosures larger than [ nnn ] KB"
en: Do not download e_nclosures larger than
fur: No sta discjamâ lis zo_ntis plui grandis di

en: Content
fur: Contignût

en: E_xport
fur: E_spuarte

en: Re_load feed articles
fur: Torne cjame i articui dal feed

en: Reload all feed articles from the server, updating existing and adding any missing
fur: Torne cjame dal servidôr ducj i articui dal feed, inzornant chei esistents e zontant chei che a mancjin

en: Failed to spawn SpamAssassin (%s):
fur: Inviament di SpamAssassin falît (%s):

en: Failed to stream mail message content to SpamAssassin:
fur: No si è rivâts a strucjâ il contignût dal messaç di pueste su SpamAssassin:

en: Failed to write “%s” to SpamAssassin:
fur: No si è rivâts a scrivi “%s” su SpamAssassin:

en: Failed to read output from SpamAssassin:
fur: No si è rivâts a lei la jessude di SpamAssassin:

en: SpamAssassin either crashed or failed to process a mail message
fur: SpamAssassin si è fermât lant in erôr o nol è rivât a elaborâ un messaç di pueste

en: SpamAssassin Options
fur: Opzions di SpamAssassin

en: I_nclude remote tests
fur: I_clût controi esternis

en: This will make SpamAssassin more reliable, but slower.
fur: Chest al rindarà SpamAssassin plui afidabil, ma plui lent.

en: Junk filter using SpamAssassin
fur: Filtrâ i malvolûts doprant SpamAssassin

note: Keep the title identical to EMailConfigImportPage * so it's only shown once in the assistant sidebar.
en: Importing Files
fur: Importazion dai files

en: Import cancelled.
fur: Importazion anulade.

en: Import complete.
fur: Importazion completade.

en: Welcome to Evolution.
    
    The next few screens will allow Evolution to connect to your email accounts, and to import files from other applications.
fur: Benvignûts in Evolution.
    
    Il prossimis videadis ti permetaran di coneti Evolution ai tiei account e-mail e di impuartâ i files di altris aplicazions.

en: Do not _show this wizard again
fur: No sta _mostrâ plui chest wizard

[ctx: wizard-ca-note]
note: Translators: This is part of "Alternatively, you can %s (email, contacts and calendaring) instead." sentence from the same translation context.
en: create a collection account
fur: creâ un account di colezion

[ctx: wizard-ca-note]
note: Translators: The '%s' is replaced with "create a collection account" from the same translation context.
en: Alternatively, you can %s (email, contacts and calendaring) instead.
fur: In alternative se no si pues %s (e-mail, contats e calendari).

en: Loading accounts…
fur: Daûr a cjariâ i account…

en: _Format as…
fur: _Formate come…

en: _Other languages
fur: _Altris lenghis

en: Text Highlight
fur: Test evidenziât

en: Syntax highlighting of mail parts
fur: Evidenzie la sintassi di parts de pueste

en: _Plain text
fur: Test _sempliç

en: Show F_ull vCard
fur: Mostre vCard c_omplete

en: Show Com_pact vCard
fur: Mostre vCard com_pate

en: Save _To Addressbook
fur: Salve _te rubriche

en: There is one other contact.
fur: Al è presint un altri contat.

note: Translators: This will always be two or more.
en: There is %d other contact. | There are %d other contacts.
fur[0]: Al è presint %d altri contat.
fur[1]: A son presints altris %d contats.

en: Addressbook Contact
fur: Contat rubriche

en: Display the part as an addressbook contact
fur: Mostre la part come un contat de rubriche

en: Failed to retrieve message content
fur: Recupar falît dal contignût dal messaç

note: Translators: The "%s" is replaced with a link, constructing a text like: "Ctrl-click to open a link “http://www.example.com”"
en: Ctrl-click to open a link “%s”
fur: Ctrl-clic par vierzi un colegament “%s”

en: _Do not show this message again.
fur: _No sta mostrâ plui chest messaç.

en: Keywords
fur: Peraulis clâf

en: Message has no attachments
fur: Il messaç nol à zontis

en: Evolution has found some keywords that suggest that this message should contain an attachment, but cannot find one.
fur: Evolution al à cjatât cualchi peraule clâf che e sugjerìs che chest messaç al varès di vê des zontis, ma no'nd è nissune.

en: _Add Attachment...
fur: _Zonte zonte...

en: _Edit Message
fur: _Modifiche messaç

en: Attachment Reminder
fur: Pro memoria zontis

en: Reminds you when you forgot to add an attachment to a mail message.
fur: Al vise cuant che si dismentee di alegâ une zonte ai messaç di pueste.

en: Automatic Contacts
fur: Contats automatics

note: Enable BBDB checkbox
en: Create _address book entries when sending mails
fur: Creâ _vôs di rubriche cuant che si invie pueste

note: File Under setting
en: Set File _under as “First Last”, instead of “Last, First”
fur: Stabilìs “_Memorize come” come “Prin Ultin” al puest di “Ultin, Prin”

en: Select Address book for Automatic Contacts
fur: Selezione la rubriche pai contats automatics

en: Instant Messaging Contacts
fur: Contats pai messaçs istantanis

note: Enable Gaim Checkbox
en: _Synchronize contact info and images from Pidgin buddy list
fur: _Sincronizâ informazions e imagjinis dai contats de liste di amîs di Pidgin

en: Select Address book for Pidgin buddy list
fur: Selezione rubriche pe liste amîs di Pidgin

note: Synchronize now button.
en: Synchronize with _buddy list now
fur: _Sincronize cumò cu la liste amîs

en: Takes the gruntwork out of managing your address book.
    
    Automatically fills your address book with names and email addresses as you reply to messages.  Also fills in IM contact information from your buddy lists.
fur: Si ocupe de gjestion de rubriche.
    
    Al jemple in automatic la tô rubriche cun nons e direzions e-mail cuant che si rispuint ai messaçs.  Al jemple ancje lis informazions dai contats pai messaçs istantanis de tô liste di amîs.

en: Importing Outlook Express data
fur: Importazion dâts Outlook Express

en: Outlook DBX import
fur: Importazion Outlook DBX

en: Outlook Express 5/6 personal folders (.dbx)
fur: Cartelis personâi di Outlook Express 5/6 (.dbx)

en: Import Outlook Express messages from DBX file
fur: Impuarte messaçs di Outlook Express di un file DBX

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Security:
fur: Sigurece:

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Personal
fur: Personâl

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Unclassified
fur: No classificât

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Protected
fur: Protet

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Confidential
fur: Confidenziâl

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Secret
fur: Segret

[ctx: email-custom-header]
note: Translators: "None" as an email custom header option in a dialog invoked by Insert->Custom Header from Composer, * indicating the header will not be added to a mail message
en: None
fur: Nissune

en: _Custom Header
fur: Intestazion _personalizade

note: To translators: This string is used while adding a new message header to configuration, to specifying the format of the key values
en: The format for specifying a Custom Header key value is:
    Name of the Custom Header key values separated by “;”.
fur: Par specificâ un valôr de clâf di intestazion personalizade, il formât al è:
    Non de clâf di intestazion personalizade separade di “;”.

en: Key
fur: Clâf

en: Values
fur: Valôrs

en: Custom Header
fur: Intestazion personalizade

note: For Translators: 'custom header' string is used while adding a new message header to outgoing message, to specify what value for the message header would be added
en: Add custom headers to outgoing mail messages.
fur: Zonte une intestazion personalizade ai messaçs di pueste in jessude.

en: Email Custom Header
fur: Intestazion personalizade e-mail

en: Command to be executed to launch the editor:
fur: Comant di eseguî par inviâ l'editôr:

en: For XEmacs use “xemacs”
    For Vim use “gvim -f”
fur: Par XEmacs dopre “xemacs”
    Par Vim dopre “gvim -f”

en: _Automatically launch when a new mail is edited
fur: Invie in _automatic cuant che une gnove e-mail e ven modificade

en: Compose in External Editor
fur: Scrîf intun editôr esterni

en: External Editor
fur: Editôr esterni

en: Use an external editor to compose plain-text mail messages.
fur: Dopre un editôr esterni par scrivi un messaç di pueste in test sempliç.

en: Editor not launchable
fur: No si pues inviâ l'editôr

en: The external editor set in your plugin preferences cannot be launched. Try setting a different editor.
fur: Nol è pussibil inviâ l'editôr esterni stabilît tes tôs preferencis dal plugin. Prove met un editôr diferent.

en: Cannot create Temporary File
fur: Impussibil creâ il file temporani

en: Evolution is unable to create a temporary file to save your mail. Retry later.
fur: Evolution nol è bon di creâ un file temporani dulà salvâ la tô pueste. Prove plui indenant.

en: External editor still running
fur: Editôr esterni ancjemò in esecuzion

en: The external editor is still running. The mail composer window cannot be closed as long as the editor is active.
fur: L'editôr esterni al è ancjemò in esecuzion. Nol è pussibil sierâ il barcon dal compositôr di pueste fintremai che l'editôr al è atîf.

en: Select a Face Picture
fur: Selezione une figure “muse”

en: _Insert Face picture by default
fur: _Inserî la imagjin "muse" in mût predefinît

en: Load new _Face picture
fur: Cjarie gnove imagjin _muse

en: Change Face Image
fur: Cambie imagjin de muse

en: Include _Face
fur: Inclût _muse

en: Attach a small picture of your face to outgoing messages.
fur: Aleghe une piçule imagjin de tô muse ai messaçs in jessude.

en: Failed Read
fur: Leture falide

en: The file cannot be read
fur: Nol è pussibil lei il file

en: Invalid Image Size
fur: Dimension imagjin no valide

en: Please select a PNG image of size 48 × 48 pixels, whose file size doesn’t exceed 723 bytes.
fur: Selezionâ une imagjin PNG di grandece 48 × 48 pixel, la dimension dal so file no à di lâ fûr di 723 byte.

en: Incorrect Face Image Byte Size
fur: Dimension in byte, de imagjin muse, no juste

en: The Face image size is {0} bytes, while it should not be more than 723 bytes. Please select a PNG image of size 48 × 48 pixels, whose file size doesn’t exceed 723 bytes.
fur: La dimension de imagjin muse e je {0} byte, ma no varès di jessi plui grande di 723 byte. Selezionâ une imagjin PNG 48 × 48 pixel di grandece e che la dimension dal so file no superi i 723 byte.

en: Not an image
fur: No je une imagjin

en: The file you selected does not look like a valid PNG image. Error: {0}
fur: Il file selezionât nol somee jessi une imagjin PNG valide. Erôr: {0}

en: Get List _Archive
fur: Oten _archivi liste

en: Get an archive of the list this message belongs to
fur: Oten un archivi de liste dulà che chest messaç al fâs part

en: Copy _Message Archive URL
fur: Copie URL archivi _messaç

en: Copy direct URL for the selected message in its archive
fur: Copi il URL diret dal messaç selezionât intal so archivi

en: Get List _Usage Information
fur: Oten informazions _ûs liste

en: Get information about the usage of the list this message belongs to
fur: Oten informazions sul ûs de liste dulà che chest messaç al fâs part

en: Contact List _Owner
fur: Contate _proprietari liste

en: Contact the owner of the mailing list this message belongs to
fur: Contate il proprietari de mailing list dulà che chest messaç al aparten

en: _Post Message to List
fur: _Publiche messaç su pe liste

en: Post a message to the mailing list this message belongs to
fur: Invie un messaç ae mailing list dulà che chest messaç al aparten

en: _Subscribe to List
fur: _Sotscrîf ae liste

en: Subscribe to the mailing list this message belongs to
fur: Sotscrîf ae mailing list dulà che chest messaç al aparten

en: _Unsubscribe from List
fur: _Anule sotscrizion ae liste

en: Unsubscribe from the mailing list this message belongs to
fur: Gjave sotscrizion de mailing list dulà che chest messaç al aparten

en: Mailing _List
fur: Mailing _list

en: Mailing List Actions
fur: Azions mailing list

en: Perform common mailing list actions (subscribe, unsubscribe, etc.).
fur: Eseguìs azions comuns pes mailing list (sotscrivi, gjavâ sotscrizion e vie indenant).

en: Action not available
fur: Azion no disponibile

en: This message does not contain the header information required for this action.
fur: Chest messaç nol à lis informazions di intestazion domandadis par cheste azion.

en: Posting not allowed
fur: Publicazion no permetude

en: Posting to this mailing list is not allowed. Possibly, this is a read-only mailing list. Contact the list owner for details.
fur: La publicazion su cheste mailing list no je permetude. Forsit cheste e je une mailing list in dome-leture. Contatâ il proprietari de liste pai detais.

en: Send e-mail message to mailing list?
fur: Inviâ un messaç e-mail ae mailing list?

en: An e-mail message will be sent to the URL “{0}”. You can either send the message automatically, or see and change it first.
    
    You should receive an answer from the mailing list shortly after the message has been sent.
fur: Un messaç e-mail al vignarà inviât al URL “{0}”. Si pues o inviâ il messaç in automatic o prime viodilu e modificâlu.
    
    Si varès di ricevi une rispueste de mailing list subite dopo che il messaç al è stât inviât.

en: _Send message
fur: In_vie messaç

en: _Edit message
fur: _Modifiche messaç

en: Malformed header
fur: Intestazion malformade

en: The {0} header of this message is malformed and could not be processed.
    
    Header: {1}
fur: La intestazion {0} di chest messaç e je sbaliade e nol è pussibil elaborâle.
    
    Intestazion: {1}

en: No e-mail action
fur: Nissune azion e-mail

en: The action could not be performed. The header for this action did not contain any action that could be processed.
    
    Header: {0}
fur: Nol è pussibil eseguî la azion. La intestazion par cheste azion no veve nissune azion che si podeve processâ.
    
    Intestazion: {0}

note: Translators: '%d' is the count of mails received.
en: You have received %d new message. | You have received %d new messages.
fur[0]: Tu âs ricevût %d gnûf messaç.
fur[1]: Tu âs ricevût %d gnûfs messaçs.

note: Translators: "From:" is preceding a new mail * sender address, like "From: user@example.com"
en: From: %s
fur: Di: %s

note: Translators: "Subject:" is preceding a new mail * subject, like "Subject: It happened again"
en: Subject: %s
fur: Ogjet: %s

note: Translators: The '%s' is replaced by the folder name, where a new * mail message arrived. Example: "Folder: On This Computer : Inbox"
en: Folder: %s
fur: Cartele: %s

note: Translators: %d is the count of mails received in addition * to the one displayed in this notification.
en: (and %d more) | (and %d more)
fur[0]: (e %d altri)
fur[1]: (e altris %d)

en: New email in Evolution
fur: Gnove e-mail in Evolution

note: Translators: The '%s' is a mail * folder name.  (e.g. "Show Inbox")
en: Show %s
fur: Mostre %s

en: _Play sound when a new message arrives
fur: _Sune cuant che al rive un gnûf messaç

en: _Beep
fur: A_vîs acustic

en: Use sound _theme
fur: Dopre il _teme audio

en: Play _file:
fur: Sune il _file:

en: Select sound file
fur: Selezione file audio

en: Select _accounts for which enable notifications:
fur: Selezione i _account che par chei si à di abilitâ lis notifichis:

en: Mail Notification
fur: Notifiche pueste

en: Notify new messages for _Inbox only
fur: Notificâ _dome i gnûfs messaçs in «In jentrade»

en: Show _notification when a new message arrives
fur: Mostrâ une _notifiche cuant che al rive un gnûf messaç

en: Accounts
fur: Account

en: Notifies you when new mail messages arrive.
fur: Notifiche il rivâ di gnûfs messaçs di pueste.

note: To Translators: The full sentence looks like: "Created from a mail by John Doe <john.doe@myco.example>"
en: Created from a mail by %s
fur: Creade di une e-mail di %s

[ctx: mail-to-task]
note: Translators: Dialog button to Cancel edit of an existing event/memo/task
en: _Cancel
fur: _Anule

[ctx: mail-to-task]
note: Translators: Dialog button to Edit an existing event/memo/task
en: _Edit
fur: _Modifiche

[ctx: mail-to-task]
note: Translators: Dialog button to create a New event/memo/task
en: _New
fur: _Gnûf

en: Selected calendar contains event “%s” already. Would you like to edit the old event?
fur: Il calendari selezionât al à za l'event “%s”. Modificâ chel vecjo?

en: Selected task list contains task “%s” already. Would you like to edit the old task?
fur: La liste di ativitâts selezionade e à za la ativitât “%s”. Modificâ chê vecje?

en: Selected memo list contains memo “%s” already. Would you like to edit the old memo?
fur: La liste dai pro memoria selezionade e ten za “%s”. Modificâ il vecjo pro memoria?

note: Translators: Note there are always more than 10 mails selected
en: You have selected %d mails to be converted to events. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to events. Do you really want to add them all?
fur[0]: A son stadis selezionadis %d e-mail di convertî in events. Pardabon zontâlis dutis?
fur[1]: A son stadis selezionadis %d e-mail di convertî in events. Pardabon zontâlis dutis?

note: Translators: Note there are always more than 10 mails selected
en: You have selected %d mails to be converted to tasks. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to tasks. Do you really want to add them all?
fur[0]: A son stadis selezionadis %d e-mail di convertî in ativitâts. Pardabon zontâlis dutis?
fur[1]: A son stadis selezionadis %d e-mail di convertî in ativitâts. Pardabon zontâlis dutis?

note: Translators: Note there are always more than 10 mails selected
en: You have selected %d mails to be converted to memos. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to memos. Do you really want to add them all?
fur[0]: A son stadis selezionadis %d e-mail di convertî in pro memoria. Pardabon zontâlis dutis?
fur[1]: A son stadis selezionadis %d e-mail di convertî in pro memoria. Zontâlis pardabon dutis?

en: Do you wish to continue converting remaining mails?
fur: Continuâ a convertî lis e-mail restadis?

en: [No Summary]
fur: [Nissune sintesi]

en: Invalid object returned from a server
fur: Tornât di un servidôr un ogjet no valit

en: An error occurred during processing: %s
fur: Si è presentât un erôr dilunc il procès: %s

en: Cannot open calendar. %s
fur: Impussibil vierzi il calendari. %s

en: Selected calendar is read only, thus cannot create event there. Select other calendar, please.
fur: Il calendari selezionât al è in dome-leture, duncje no si pues creâi events. Selezionâ un altri calendari.

en: Selected task list is read only, thus cannot create task there. Select other task list, please.
fur: La liste di ativitâts selezionade e je in dome-leture, duncje no si pues creâi ativitâts. Selezionâ une altre liste ativitâts.

en: Selected memo list is read only, thus cannot create memo there. Select other memo list, please.
fur: La liste dai pro memoria selezionade e je in dome-leture, duncje no si pues creâ pro memoria lì. Selezionâ une altre liste dai pro memoria.

en: Cannot create component: %s
fur: Impussibil creâ il component: %s

en: Create an _Appointment
fur: Cree un _apontament

en: Create a new event from the selected message
fur: Cree un gnûf event dal messaç selezionât

en: Create a Mem_o
fur: Cree un mem_orandum

en: Create a new memo from the selected message
fur: Cree un gnûf pro memoria dal messaç selezionât

en: Create a _Task
fur: Cree une a_tivitât

en: Create a new task from the selected message
fur: Cree une gnove ativitât dal messaç selezionât

en: Create a _Meeting
fur: Cree une _riunion

en: Create a new meeting from the selected message
fur: Cree une gnove riunion dal messaç selezionât

en: Mail-to-Task
fur: Pueste-a-ativitât

en: Convert a mail message to a task.
fur: Convertìs un messaç di pueste intune ativitât.

en: Outlook PST import
fur: Importazion Outlook PST

en: Import Outlook messages from PST file
fur: Impuarte messaçs di Outlook di un file PST

en: Outlook personal folders (.pst)
fur: Cartelis personâi di Outlook (.pst)

en: Destination folder:
fur: Cartele di destinazion:

en: _Address Book
fur: _Rubriche

en: A_ppointments
fur: A_pontaments

en: _Journal entries
fur: _Vôs diari

en: Importing Outlook data
fur: Daûr a impuartâ dâts di Outlook

en: Calendar Publishing
fur: Publicazion calendari

en: Locations
fur: Posizions

en: Publish calendars to the web.
fur: Publiche calendari sul web.

en: Could not open %s:
fur: Impussibil vierzi %s:

en: There was an error while publishing to %s:
fur: Si è presentât un erôr tal publicâ su %s:

en: Publishing to %s finished successfully
fur: Publicazion su %s lade a bon fin

en: Mount of %s failed:
fur: Montaç di %s falît:

en: Are you sure you want to remove this location?
fur: Gjavâ pardabon cheste posizion?

note: To Translators: This is shown to a user when creation of a new thread, * where the publishing should be done, fails. Basically, this shouldn't * ever happen, and if so, then something is really wrong.
en: Could not create publish thread.
fur: Impussibil creâ la discussion pe publicazion.

en: _Publish Calendar Information
fur: _Publiche informazions calendari

en: Free/Busy with Details
fur: Libar/impegnât cun detais

en: Daily
fur: Zornalîr

en: Weekly
fur: Setemanâl

en: Manual (via Actions menu)
fur: Manuâl (dal menù Azions)

en: Secure FTP (SFTP)
fur: FTP sigûr (SFTP)

en: Public FTP
fur: FTP public

en: FTP (with login)
fur: FTP (cun acès)

en: Windows share
fur: Condivision Windows

en: Secure WebDAV (HTTPS)
fur: WebDAV sigûr (HTTPS)

en: Custom Location
fur: Posizion personalizade

en: _Publish as:
fur: _Publiche come:

en: Publishing _Frequency:
fur: _Frecuence di publicazion:

en: Time _duration:
fur: Periodi di _durade:

en: Sources
fur: Sorzints

en: Service _type:
fur: G_jenar di servizi:

en: P_ort:
fur: P_uarte:

en: Publishing Location
fur: Posizion di publicazion

en: Invalid source UID “%s”
fur: Sorzint UID “%s” no valide

en: New Location
fur: Gnove posizion

en: Edit Location
fur: Modifiche posizion

en: Description List
fur: Liste descrizion

en: Categories List
fur: Liste categoriis

en: Comment List
fur: Liste coments

en: Contact List
fur: Liste contats

en: Start
fur: Inizi

en: End
fur: Fin

en: Due
fur: Scjadince

en: percent Done
fur: percentuâl completade

en: Attendees List
fur: Liste partecipants

en: Modified
fur: Modificât

en: A_dvanced options for the CSV format
fur: Opzions a_vanzadis pal formât CSV

en: Prepend a _header
fur: Met _denant une intestazion

en: _Value delimiter:
fur: Delimitadôr di _valôr:

en: _Record delimiter:
fur: Delimitadôr di _regjistri:

en: _Encapsulate values with:
fur: Inca_psule i valôr cun:

en: Comma separated values (.csv)
fur: Valôrs separâts di virgulis (.csv)

en: Save Selected
fur: Salve selezionâts

en: Save a calendar or task list to disk.
fur: Salve un calendari o une liste di ativitâts su disc.

en: _Format:
fur: _Formât:

en: Select destination file
fur: Selezione file di destinazion

en: _Save As
fur: _Salve come

en: Save the selected calendar to disk
fur: Salve il calendari selezionât sul disc

en: Save the selected memo list to disk
fur: Salve la liste dai pro memoria selezionade sul disc

en: Save the selected task list to disk
fur: Salve la liste di ativitâts selezionade sul disc

en: Sender Validation
fur: Convalide dal mitent

en: Validates sender before sending an e-mail against a list of recipients and for them assigned expected send account.
fur: Al convalide il mitent prime di inviâ une e-mail rispiet a une liste di destinataris e par chei l'account di spedizion spietât che al è stât assegnât.

en: Confirm sender address
fur: Conferme direzion mitent

en: The message contains recipient “{0}” for which it is set to use sender account “{1}”, but the account “{2}” is used instead.
fur: Il messaç al conten il destinatari “{0}”, par chel al è stât stabilît di doprâ l'account mitent “{1}”, ma al al so puest al è stât doprât l'account “{2}”.

en: _Send Anyway
fur: In_vie distès

en: Confirm recipient address
fur: Conferme direzion destinatari

en: The message contains recipient “{0}”, which does not match recipient pattern “{1}” for the account “{2}”.
fur: Il messaç al conten il destinatari “{0}”, che nol corispuint al model di destinatari “{1}”, pal account “{2}”.

en: Set which account should be used for certain recipient patterns.
    For example, setting recipient as “@company.org” for account “me@company.org” will warn when a recipient containing “@company.org” is not used with the “me@company.org” account.
fur: Stabilìs cuâl accounts doprâ par cierts modei di destinataris.
    Par esempli, configurant il destinatari come “@compagnie.org” pal account “jo@compagnie.org” al visarà cuant che un destinatari che al conten “@compagnie.org” nol ven doprât cul account “jo@compagnie.org”.

en: Recipient Contains
fur: Il destinatari al conten

en: Account to Use
fur: Account di doprâ

en: Set which recipient patterns can be used for certain account.
    For example, setting account “me@company.org” for recipients “@company.org” will warn when any of the recipients does not contain “@company.org” when sending with the “me@company.org” account.
fur: Stabilìs cuâi modei di destinataris al è pussibil doprâ par un ciert account.
    Par esempli, configurant l'account “jo@compagnie.org” pai destinataris “@compagnie.org”, al visarà se a son destinataris che no contegnin “@compagnie.org” se si invie cul account “jo@compagnie.org”.

en: Allow Recipients Which Contain
fur: Permet Destinataris che a contegnin

en: Drafts based template plugin. You can use variables like $ORIG[subject], $ORIG[from], $ORIG[to], $ORIG[body], $ORIG[quoted-body] or $ORIG[reply-credits], which will be replaced by values from an email you are replying to.
fur: Plugin dai modei basâts sui stampons. Al è pussibil doprâ variabilis come $ORIG[subject], $ORIG[from], $ORIG[to], $ORIG[body], $ORIG[quoted-body] o $ORIG[reply-credits], che a vignaran sostituîts dai valôrs de e-mail che si sta rispuindint.

en: Saving message template
fur: Salvament model dal messaç

en: Save _Template
fur: Salve _model

en: Replace opened Template message
fur: Sostituìs il messaç model viert

en: Save as _New Template
fur: Salve come _gnûf model

en: Save as Template
fur: Salve come model

en: Preparing to go offline…
fur: Preparazion par lâ fûr rêt…

en: Preparing to go online…
fur: Preparazion par lâ in rêt…

en: Preparing to quit
fur: Preparazion ae jessude

en: Preparing to quit…
fur: Preparazion ae jessude…

en: Open _Settings
fur: Vierç _impostazions

en: Credentials are required to connect to the destination host.
fur: Lis credenziâi a son necessaris par tacâsi al host di destinazion.

note: Translators: Do NOT translate the five component * names, they MUST remain in English!
en: Start Evolution showing the specified component. Available options are “mail”, “calendar”, “contacts”, “tasks”, and “memos”
fur: Invie Evolution mostrant il component specificât. Lis opzions disponibilis a son: “mail”, “calendar”, “contacts”, “tasks”, e “memos”

en: Apply the given geometry to the main window
fur: Apliche la gjeometrie indicade al barcon principâl

en: Start in online mode
fur: Invie in modalitât in rêt

en: Ignore network availability
fur: Ignore disponibilitât rêt

en: Forcibly shut down Evolution and background Evolution-Data-Server processes
fur: Sfuarce il distudament dai procès Evolution e Evolution-Data-Server in sotfont

en: Disable loading of any plugins.
fur: Disabilite il cjariament di cualsisei plugin.

en: Disable preview pane of Mail, Contacts and Tasks.
fur: Disabilite il ricuadri di anteprime di Pueste, Contats e Ativitâts.

en: Import URIs or filenames given as rest of arguments.
fur: Impuarte URI o nons di file indicâts tal rest dai argoments.

en: View URIs or filenames given as rest of arguments.
fur: Viôt i URIs o nons di file indicâts come rest dai argoments.

en: Request a running Evolution process to quit
fur: Domande a un procès in esecuzion di Evolution di terminâ

en: %s: --online and --offline cannot be used together.
      Run “%s --help” for more information.
fur: %s: impussibil doprâ --online e --offline adun.
      Eseguî “%s --help” par vê plui informazions.

en: %s: --force-online and --offline cannot be used together.
      Run “%s --help” for more information.
fur: %s: impussibil doprâ --force-online e --offline adun.
      Eseguî “%s --help” par vê plui informazions.

en: Searches
fur: Ricercjis

en: Save Search
fur: Salve ricercje

[ctx: toolbar-button]
note: Translators: a 'New' toolbar button caption which is context sensitive and runs one of the actions under File->New menu
en: New
fur: Gnûf

note: Translators: The "Show:" label precedes a combo box that * allows the user to filter the current view.  Examples of * items that appear in the combo box are "Unread Messages", * "Important Messages", or "Active Appointments".
en: Sho_w:
fur: Most_re:

note: Translators: This is part of the quick search interface. * example: Search: [_______________] in [ Current Folder ]
en: Sear_ch:
fur: C_îr:

en: Mail Message (eml)
fur: Messaç di pueste (eml)

en: Website
fur: Sît web

en: Saving user interface state
fur: Salvament dal stât de interface utent

en: Categories Editor
fur: Editôr categoriis

en: Bug Buddy is not installed.
fur: Bug Buddy nol è instalât.

en: Bug Buddy could not be run.
fur: Impussibil eseguî Bug Buddy.

en: Collect_ion Account
fur: Account di colez_ion

en: Create a new collection account
fur: Cree un gnûf account di colezion

en: _About
fur: _Informazions

en: Show information about Evolution
fur: Mostre informazions su Evolution

en: _Accounts
fur: _Account

en: Configure Evolution Accounts
fur: Configure i account di Evolution

en: _Close Window
fur: _Siere barcon

en: _Contents
fur: _Indiç

en: Open the Evolution User Guide
fur: Vierç la vuide pal utent di Evolution

en: I_mport…
fur: I_mpuarte…

en: Import data from other programs
fur: Impuarte dâts di altris programs

en: New _Window
fur: Gnûf _barcon

en: Create a new window displaying this view
fur: Cree un gnûf barcon che al mostri cheste viodude

en: Available Cate_gories
fur: Cate_goriis disponibilis

en: Manage available categories
fur: Gjestìs lis categoriis disponibilis

en: _Quit
fur: _Jes

en: Exit the program
fur: Jes dal program

en: _Saved Searches
fur: Ricercjis _salvadis

en: _Advanced Search…
fur: Ricercje _avanzade…

en: Construct a more advanced search
fur: Costruìs une ricercje plui avanzade

en: Clear the current search parameters
fur: Nete i parametris atuâi di ricercje

en: _Edit Saved Searches…
fur: Modifiche ric_ercjis salvadis…

en: Manage your saved searches
fur: Ministre lis tôs ricercjis salvadis

en: Click here to change the search type
fur: Fâs clic achì par cambiâ in gjenar di ricercje

en: _Find Now
fur: C_jate cumò

en: Execute the current search parameters
fur: Eseguìs i parametris di ricercje atuâi

en: _Save Search…
fur: _Salve ricercje…

en: Save the current search parameters
fur: Salve i parametris di ricercje atuâi

en: _Keyboard Shortcuts
fur: Scurtis di _tastiere

en: Show keyboard shortcuts
fur: Mostre scurtis di tastiere

en: Show _WebKit GPU information
fur: Mostre informazions de GPU di _WebKit

en: Show WebKit GPU information page in the preview panel
fur: Mostre la pagjine des informazions GPU di WebKit intal panel di anteprime

en: Submit _Bug Report…
fur: Invie segnalazion di _erôr…

en: Submit a bug report using Bug Buddy
fur: Invie une segnalazion di erôr doprant Bug Buddy

en: _Work Offline
fur: _Lavore fûr rêt

en: Put Evolution into offline mode
fur: Met Evolution in modalitât fûr rêt

en: _Work Online
fur: _Lavore in rêt

en: Put Evolution into online mode
fur: Met Evolution in modalitât in rêt

en: Lay_out
fur: _Disposizion

note: Translators: This is a New menu item caption, under File->New
en: _New
fur: _Gnûf

en: _Search
fur: _Cîr

en: _Switcher Appearance
fur: A_spiet interutôr

en: _Window
fur: _Barcon

en: Show _Menu Bar
fur: Mostre sbare dai _menù

en: Show the menu bar
fur: Mostre la sbare dai menù

en: Show the side bar
fur: Mostre il ricuadri laterâl

en: Show _Buttons
fur: Mo_stre botons

en: Show the switcher buttons
fur: Mostre i botons interutôr

en: Show _Status Bar
fur: Mostre sbare di s_tât

en: Show the status bar
fur: Mostre la sbare di stât

en: Show the tool bar
fur: Mostre la sbare dai struments

en: _Icons Only
fur: Dome _iconis

en: Display window buttons with icons only
fur: Mostre i botons barcon dome cun lis iconis

en: _Text Only
fur: Dome _test

en: Display window buttons with text only
fur: Mostre i botons barcon dome cul test

en: Icons _and Text
fur: Iconis _e test

en: Display window buttons with icons and text
fur: Mostre i botons barcon come iconis e test

en: Tool_bar Style
fur: Stîl sba_re struments

en: Display window buttons using the desktop toolbar setting
fur: Mostre i botons barcon doprant lis impostazions dal scritore pe sbare struments

en: Delete Current View
fur: Elimine viodude atuâl

en: Save Custom View…
fur: Salve viodude personalizade…

en: Save current custom view
fur: Salve la viodude personalizade atuâl

en: C_urrent View
fur: Viodude c_urint

en: Custom View
fur: Viodude personalizade

en: Current view is a customized view
fur: La viodude atuâl e je une viodude personalizade

en: Page Set_up…
fur: Imposta_zion pagjine…

en: Change the page settings for your current printer
fur: Cambie lis impostazions di pagjine pe stampant atuâl

en: Switch to %s
fur: Passe a %s

en: Select view: %s
fur: Selezione la viodude: %s

en: Delete view: %s
fur: Elimine la viodude: %s

en: Execute these search parameters
fur: Eseguî chescj parametris di ricercje

note: Preview/Alpha/Beta version warning message
en: Hi.  Thanks for taking the time to download this preview release
    of the Evolution groupware suite.
    
    This version of Evolution is not yet complete. It is getting close,
    but some features are either unfinished or do not work properly.
    
    If you want a stable version of Evolution, we urge you to uninstall
    this version, and install version %s instead.
    
    If you find bugs, please report them at
    https://gitlab.gnome.org/GNOME/evolution/issues/.
    This product comes with no warranty and is not intended for
    individuals prone to violent fits of anger.
    
    We hope that you enjoy the results of our hard work, and we
    eagerly await your contributions!
fur: Mandi. Graciis di vê discjariât cheste version preliminâr
    de suite di lavôr di grup Evolution.
    
    Cheste version di Evolution no je finide. Si sta lant dongje a finîle,
    ma cualchi funzionalitât no je completade o no lavore ben.
    
    Se si desidere une version stabile di Evolution, si consee di disinstalâ
    cheste version e di instalâ impen la version %s.
    
    Se o cjatait erôrs, ju podês segnalâ ae direzion bugzilla.gnome.org.
    Chest prodot al ven furnît cence nissune garanzie e nol è destinât a
    personis puartadis ae violence.
    
    O sperin che o gjoldês dai risultâts dal nestri dûr lavôr, che
    al podarà jessi miorât ancje gracie al vuestri contribût.

en: Thanks
    The Evolution Team
fur: Graciis
    il grup di Evolution

en: Do not tell me again
fur: No sta dimilu plui

en: Cannot start Evolution.  Another Evolution instance may be unresponsive. System error: %s
fur: Impussibil inviâ Evolution. Une altre istance de aplicazion no rispuint. Erôr di sisteme: %s

en: Importing...
fur: Daûr a impuartâ...

en: Upgrade from previous version failed:
fur: Avanzament di une version precedente falît:

en: {0}
    
    If you choose to continue, you may not have access to some of your old data.
fur: {0}
    
    Se tu sielzis di continuâ si podarès no vê acès a cualchi dât passât.

en: Continue Anyway
fur: Continue distès

en: Quit Now
fur: Jes cumò

en: Cannot upgrade directly from version {0}
fur: Impussibil inzornâ dret de version {0}

en: Evolution no longer supports upgrading directly from version {0}. However as a workaround you might try first upgrading to Evolution 2, and then upgrading to Evolution 3.
fur: Evolution nol supuarte plui i inzornaments drets de version {0}. Dut câs al è pussibil inzornâ prime a Evolution 2 e daspò ae version 3.

en: Close Evolution with pending background operations?
fur: Sierâ Evolution cun operazions di fonts in spiete?

en: Evolution is taking a long time to shut down, possibly due to network connectivity issues. Would you like to cancel all pending operations and close immediately, or keep waiting?
fur: Evolution al sta cjolint masse timp par sierâsi, forsit par vie di problemis di conession. Anulâ dutis lis operazions in spiete e sierâ subite o continuâ a spietâ?

en: _Close Immediately
fur: _Siere subite

en: Keep _Waiting
fur: _Continue spiete

en: Failed to get values from “{0}”
fur: No si è rivâts a otignî valôrs di “{0}”

en: Failed to invoke authenticate for “{0}”
fur: No si è rivâts a invocâ la autenticazion par “{0}”

en: Failed to connect “{0}”
fur: Conession falide a “{0}”

en: _Reconnect
fur: To_rne conet

en: Failed to connect address book “{0}”
fur: Conession falide ae rubriche “{0}”

en: Failed to connect calendar “{0}”
fur: Conession falide al calendari “{0}”

en: Failed to connect mail account “{0}”
fur: Conession falide al account di pueste “{0}”

en: Failed to connect memo list “{0}”
fur: Conession falide ae liste dai pro memoria “{0}”

en: Failed to connect task list “{0}”
fur: Conession falide ae liste des ativitâts “{0}”

en: Failed to prompt for credentials for “{0}”
fur: No si è rivâts a domandâ credenziâls par “{0}”

en: Failed to finish trust prompt for “{0}”
fur: No si è rivâts a finî la domande di fiducie par “{0}”

en: SSL certificate for “{0}” is not trusted.
fur: Il certificât SSL par “{0}” nol è atendibil.

en: Reason: {1}
fur: Motîf: {1}

en: _View Certificate
fur: _Viôt certificât

en: SSL certificate for address book “{0}” is not trusted.
fur: Il certificât SSL pe rubriche “{0}” nol è atendibil.

en: SSL certificate for calendar “{0}” is not trusted.
fur: Il certificât SSL pal calendari “{0}” nol è atendibil.

en: SSL certificate for mail account “{0}” is not trusted.
fur: Il certificât SSL pal account di pueste “{0}” nol è atendibil.

en: SSL certificate for memo list “{0}” is not trusted.
fur: Il certificât SSL pe liste pro memoria “{0}” nol è fidât.

en: SSL certificate for task list “{0}” is not trusted.
fur: Il certificât SSL pe liste des ativitâts “{0}” nol è atendibil.

en: Menu Bar is hidden
fur: La sbare dai menù e je platade

en: Press the “Alt” key to access the Menu Bar again.
fur: Frache il tast “Alt” par doprâ di gnûf la sbare dai menù.

en: _Show Menu Bar
fur: Mostre _sbare dai menù

en: Certificate “%s” is a CA certificate.
    
    Edit trust settings:
fur: Il certificât “%s” al è un certificât AC.
    
    Modificâ lis impostazions di fiducie:

en: Certificate Name
fur: Non dal certificât

en: Issued To Organization
fur: Dât fûr ae organizazion

en: Issued To Organizational Unit
fur: Dât fûr ae unitât organizative

en: Serial Number
fur: Numar di serie

en: Purposes
fur: Motîfs

en: Issued By
fur: Dât fûr di

en: Issued By Organization
fur: Dât fûr de organizazion

en: Issued By Organizational Unit
fur: Dât fûr de unitât organizative

en: Issued
fur: Emetût

en: Expires
fur: Scjadince

en: SHA256 Fingerprint
fur: Impronte digjitâl SHA256

en: SHA1 Fingerprint
fur: Impronte digjitâl SHA1

en: MD5 Fingerprint
fur: Impronte digjitâl MD5

en: Email Address
fur: Direzion e-mail

en: Select a file to backup your key and certificate…
fur: Selezione un file par fâ il backup de clâf e dal certificât…

en: Backup Certificate
fur: Certificât di backup

note: filename selection
en: _File name:
fur: Non _file:

note: FIXME when gtk_file_chooser_button allows GTK_FILE_CHOOSER_ACTION_SAVE use it
en: Please select a file…
fur: Selezionâ un file…

en: _Include certificate chain in the backup
fur: _Includi cjadene di certificâts tal backup

note: To Translators: this text was copied from Firefox
en: The certificate backup password you set here protects the backup file that you are about to create.
    You must set this password to proceed with the backup.
fur: La password dal backup dal certificât stabilide achì e protêç il file di backup che si sta par creâ.
    Si scugne stabilî cheste password par procedi cul backup.

en: _Repeat Password:
fur: _Ripeti password:

en: Passwords do not match
fur: Lis password no corispuindin

note: To Translators: this text was copied from Firefox
en: Important:
    If you forget your certificate backup password, you will not be able to restore this backup later.
    Please record it in a safe location.
fur: Impuartant:
    Se si dismentee la password dal backup dal certificât, plui indenant no si podarà ripristinâ chest backup.
    Par plasê salvile intun lûc sigûr.

en: No file name provided
fur: Nissun non di file furnît

en: Failed to backup key and certificate
fur: No si è rivâts a fâ il backup di clâf e certificât

en: Select a certificate to import…
fur: Selezione un certificât di impuartâ…

en: Failed to import certificate
fur: No si è rivâts a impuartâ il certificât

[ctx: CamelTrust]
en: Ask when used
fur: Domande tal doprâ

[ctx: CamelTrust]
en: Never
fur: Mai

[ctx: CamelTrust]
en: Marginally
fur: Margjinâl

[ctx: CamelTrust]
en: Fully
fur: Plene

[ctx: CamelTrust]
en: Ultimately
fur: Complete

[ctx: CamelTrust]
en: Temporarily
fur: Temporanie

en: Change certificate trust
fur: Modifiche certificât di fiducie

en: Change trust for the host “%s”:
fur: Cambiâ la fiducie pal host “%s”:

[ctx: CamelTrust]
en: _Ask when used
fur: _Domande cuant che al è doprât

[ctx: CamelTrust]
en: _Never trust this certificate
fur: Mai dâ fiducie a chest certi_ficât

[ctx: CamelTrust]
en: _Temporarily trusted (this session only)
fur: Fiducie _temporanie (nome cheste session)

[ctx: CamelTrust]
en: _Marginally trusted
fur: Fiducie _margjinâl

[ctx: CamelTrust]
en: _Fully trusted
fur: Fiducie _plene

[ctx: CamelTrust]
en: _Ultimately trusted
fur: Fiducie _complete

en: Before trusting this site, you should examine its certificate and its policy and procedures (if available).
fur: Prime di fidâsi di chest sît, si varès di esaminâ cun atenzion lis sôs politichis e proceduris (se disponibilis).

en: _Display certificate
fur: _Mostre certificât

en: You have certificates on file that identify these mail servers:
fur: A son disponibii i certificâts su file che a identifichin chescj servidôrs di pueste:

en: Host name
fur: Non host

en: Issuer
fur: Emitent

en: Fingerprint
fur: Impronte

en: Trust
fur: Fiducie

en: _Edit Trust
fur: _Modifiche fiducie

en: All PKCS12 files
fur: Ducj i files PKCS12

en: All email certificate files
fur: Ducj i files certificât e-mail

en: All CA certificate files
fur: Ducj i files certificât AC

en: Because you trust the certificate authority that issued this certificate, then you trust the authenticity of this certificate unless otherwise indicated here
fur: Viodût che tu ti fidis de autoritât di certificazion che e à metût fûr chest certificât, alore tu ti fidis de autenticitât di chest certificât a mancul che chi nol sedi specificât diviersementri

en: Because you do not trust the certificate authority that issued this certificate, then you do not trust the authenticity of this certificate unless otherwise indicated here
fur: Viodût che no tu ti fidis de autoritât di certificazion che e à metût fûr chest certificât, alore no tu ti fidis de autenticitât di chest certificât a mancul che chi nol sedi specificât diviersementri

en: Enter the password for “%s”, token “%s”
fur: Inserî la password par “%s”, token “%s”

en: Enter the password for “%s”
fur: Inserî la password par “%s”

note: we're setting the password initially
en: Enter new password for certificate database
fur: Inserî une gnove password pe base di dâts dai certificâts

en: Enter new password
fur: Inserî une gnove password

en: Select certificate
fur: Selezione certificât

en: You have certificates from these organizations that identify you:
fur: A son disponibii i certificâts di chestis organizazions che ti identifichin:

en: Certificates Table
fur: Tabele certificâts

en: Backup _All
fur: Backup di _dut

en: Your Certificates
fur: Certificâts personâi

en: You have certificates on file that identify these people:
fur: A son disponibii certificâts su file che a identifichin chestis personis:

en: Contact Certificates
fur: Certificâts dai contats

en: You have certificates on file that identify these certificate authorities:
fur: A son disponibii i certificâts su file che a identifichin chestis autoritâts di certificazion:

en: Authorities
fur: Autoritâts

en: Certificate Authority Trust
fur: Fiducie de autoritât di certificazion

en: Trust this CA to identify _websites.
fur: Fiditi di cheste AC par identificâ i sîts _web.

en: Trust this CA to identify _email users.
fur: Fiditi di cheste AC par identificâ i utents _e-mail.

en: Trust this CA to identify _software developers.
fur: Fiditi di cheste AC par identificâ i svilupadôrs _software.

en: Before trusting this CA for any purpose, you should examine its certificate and its policy and procedures (if available).
fur: Prime di fidâsi di cheste AC par cualsisei finalitât, al è il câs di esaminâ il so certificât e lis sôs politichis e proceduris (se disponibilis).

en: Email Certificate Trust Settings
fur: Impostazions de fiducie te autoritât di certificazion e-mail

en: _Edit CA Trust
fur: _Modifiche la fiducie te AC

en: Trust the authenticity of this certificate
fur: Fiditi de autenticitât di chest certificât

en: Do not trust the authenticity of this certificate
fur: No sta fidâti de autenticitât di chest certificât

en: C_ertificate:
fur: C_ertificât:

note: x509 certificate usage types
en: Sign
fur: Firme

en: Encrypt
fur: Cifre

en: Certificate already exists
fur: Il certificât al esist za

en: PKCS12 File Password
fur: Password dal file PKCS12

en: Enter password for PKCS12 file:
fur: Inserî la password pal file PKCS12:

en: Unable to create export context, err_code: %i
fur: Impussibil creâ il contest di esportazion, codiç di erôr: %i

en: Unable to setup password integrity, err_code: %i
fur: Impussibil configurâ la integritât de password, codiç di erôr: %i

en: Unable to create safe bag, err_code: %i
fur: Impussibil creâ il sachet di sigurece, codiç di erôr: %i

en: Unable to add key/cert to the store, err_code: %i
fur: Impussibil zontâ clâf/certificât al salvament, codiç di erôr: %i

en: Unable to write store to disk, err_code: %i
fur: Impussibil scrivi il salvament sul disc, codiç di erôr: %i

en: Imported Certificate
fur: Certificât impuartât
