evolution - en to ug translation catalogue (4290 entries)

en: This address book could not be opened.
ug: بۇ ئادرېس دەپتىرىنى ئاچقىلى بولمىدى.

en: This address book server might be unreachable or the server name may be misspelled or your network connection could be down.
ug: بۇ ئادرېس دەپتەر مۇلازىمېتىرىغا يەتكىلى بولمايدۇ ياكى مۇلازىمېتىر ئاتىدا ئىملا خاتالىقى بار ۋە ياكى تور باغلىنىشىڭىز ئۈزۈلگەن.

en: Failed to authenticate with LDAP server.
ug: بۇ LDAP مۇلازىمېتىرغا دەلىللىيەلمىدى.

en: Check to make sure your password is spelled correctly and that you are using a supported login method. Remember that many passwords are case sensitive; your caps lock might be on.
ug: بۇ جاينى تاللاپ كىرگۈزگەن ئىمنىڭ ئىملاسىنىڭ توغرىلىقىنى ھەمدە قوللايدىغان تىزىمغا كىرىش ئۇسۇلىغا كاپالەتلىك قىلىڭ. شۇ ئېسىڭىزدە بولسۇنكى، كۆپلىگەن ئىم چوڭ كىچىك يېزىلىشنى پەرقلەندۈرىدۇ؛ Caps Lock چىرىغى ئوچۇق بولۇشى مۇمكىن.

en: This address book server does not have any suggested search bases.
ug: بۇ ئادرېس دەپتەر مۇلازىمېتىرى ھەر قانداق تەكلىپنىڭ ئىزدەش ئاساسىنى قوللىمايدۇ.

en: This LDAP server may use an older version of LDAP, which does not support this functionality or it may be misconfigured. Ask your administrator for supported search bases.
ug: بۇ LDAP مۇلازىمېتىر بەلكىم كونىراق نەشرىدىكى LDAP ئىشلەتكەن بولۇشى مۇمكىن شۇڭلاشقا بۇ ئىقتىدارنى قوللىمايدۇ ياكى خاتا سەپلەنگەن. قوللايدىغان ئىزدەش ئاساسىنى باشقۇرغۇچىدىن سوراڭ.

en: This server does not support LDAPv3 schema information.
ug: بۇ مۇلازىمېتىر LDAPv3 مۇھىم نۇقتا ئۇچۇرىنى قوللىمايدۇ.

en: Could not get schema information for LDAP server.
ug: بۇ LDAP مۇلازىمېتىرى ئۈچۈن لايىھە ئۇچۇرىغا ئېرىشەلمىدى.

en: LDAP server did not respond with valid schema information.
ug: بۇ LDAP مۇلازىمېتىر ئىناۋەتلىك لايىھە ئىنكاسى قايتۇرمىدى.

en: Could not remove address book.
ug: ئادرېس دەپتىرىنى چىقىرىۋېتەلمىدى.

en: Delete address book '{0}'?
ug: ئادرېس دەپتىرى '{0}' نى ئۆچۈرەمدۇ؟

en: This address book will be removed permanently.
ug: بۇ ئادرېس دەپتەر مەڭگۈلۈك ئۆچۈرۈلىدۇ.

en: Do _Not Delete
ug: ئۆچۈرمە(_N)

en: Delete remote address book &quot;{0}&quot;?
ug: يىراقتىكى ئادرېس دەپتىرى ‹{0}› نى ئۆچۈرسۇنمۇ؟

en: This will permanently remove the address book &quot;{0}&quot; from the server. Are you sure you want to proceed?
ug: بۇ يىراقتىكى مۇلازىمېتىردىن ئادرېس دەپتىرى ‹{0}› نى مەڭگۈ ئۆچۈرۈۋېتىدۇ. راستلا داۋاملاشتۇرامسىز؟

en: _Delete From Server
ug: مۇلازىمېتىردىن ئۆچۈر(_D)

en: Category editor not available.
ug: تۈر تەھرىرلىگۈچنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

en: Unable to open address book
ug: ئادرېس دەپتىرىنى ئاچالمايدۇ

en: Unable to perform search.
ug: ئىزدەشنى ئىجرا قىلالمايدۇ.

en: Would you like to save your changes?
ug: ئۆزگەرتىشلىرىڭىزنى ساقلامسىز؟

en: You have made modifications to this contact. Do you want to save these changes?
ug: بۇ ئالاقەداشنى ئۆزگەرتتىڭىز. بۇ ئۆزگەرتىشلەرنى ساقلامسىز؟

en: _Discard
ug: تاشلىۋەت(_D)

en: Cannot move contact.
ug: ئالاقەداشنى يۆتكىگىلى بولمىدى.

en: You are attempting to move a contact from one address book to another but it cannot be removed from the source. Do you want to save a copy instead?
ug: سىز ئالاقەداشلارنى بىر ئادرېس دەپتىرىدىن باشقا بىر ئادرېس دەپتىرىگە يۆتكەۋاتىسىز ئەمما ئەسلى ئادرېس دەپتىرىدىن بۇ ئالاقەداشنى ئۆچۈرەلمەيسىز. ئالاقەداشنى كۆچۈرۈش مەشغۇلاتىغا ئالماشتۇرامسىز؟

en: The image you have selected is large. Do you want to resize and store it?
ug: سىز تاللىغان سۈرەت بەك چوڭ. چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتىپ ساقلامسىز؟

en: _Resize
ug: چوڭلۇقىنى ئۆزگەرت(_R)

en: _Use as it is
ug: ئەسلى پېتى ئىشلەت(_U)

en: _Do not save
ug: ساقلىما(_D)

en: Unable to save {0}.
ug: {0} نى ساقلىيالمايدۇ.

en: Error saving {0} to {1}: {2}
ug: {0} نى  {1} غا ساقلاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: {2}

en: Address '{0}' already exists.
ug: ئادرېس '{0}' مەۋجۇت.

en: A contact already exists with this address. Would you like to add a new card with the same address anyway?
ug: بۇ ئالاقەداش ئادرېس دەپتەردە مەۋجۇت. ئوخشاش ئاتتا يېڭى كارتىدىن بىرنى قوشۇۋېرەمسىز؟

en: _Add
ug: قوش(_A)

en: Some addresses already exist in this contact list.
ug: بەزى ئادرېسلار ئالاقەداشلار تىزىمىدا مەۋجۇت.

en: You are trying to add addresses that are part of this list already. Would you like to add them anyway?
ug: سىز تىزىمدا بار بولغان ئادرېسنى قوشماقچى بولۇۋاتىسىز. بار بولسىمۇ قوشۇۋېرەمسىز؟

en: Skip duplicates
ug: تەكرارلانغاننى ئۆتكۈزۈۋەت

en: Add with duplicates
ug: تەكرارلانغاننى قوش

en: List '{0}' is already in this contact list.
ug: تىزىم '{0}' ئالاقەداشلار تىزىمىدا بار.

en: A contact list named '{0}' is already in this contact list. Would you like to add it anyway?
ug: ئاتى '{0}' بولغان ئالاقەداش ئالاقەداشلار تىزىمىدا بار. بولسىمۇ قوشۇۋېرەمسىز؟

en: Failed to delete contact
ug: ئالاقەداشنى ئۆچۈرۈش مەغلۇپ بولدى

en: You do not have permission to delete contacts in this address book.
ug: بۇ ئادرېس دەپتىرىدىن ئالاقەداش ئۆچۈرۈشكە يېتەرلىك ھوقۇقىڭىز يوق.

en: Cannot add new contact
ug: يېڭى ئالاقەداش قوشقىلى بولمىدى

note: For Translators: {0} is the name of the address book source
en: '{0}' is a read-only address book and cannot be modified. Please select a different address book from the side bar in the Contacts view.
ug: '{0}' ئوقۇشقىلا بولىدىغان ئادرېس دەپتەر، ئۆزگەرتكىلى بولمايدۇ. ئالاقەداشلار كۆرۈنۈشىنىڭ يان بالداقتىن باشقا بىر ئادرېس دەپتەرنى تاللاڭ.

en: Contact Editor
ug: ئالاقەداش تەھرىرلىگۈچ

en: Image
ug: سۈرەت

en: Nic_kname:
ug: لەقىمى(_K):

en: _File under:
ug: ھۆججەت ئارخىپ(_F):

en: _Where:
ug: قەيەر(_W):

en: Ca_tegories...
ug: كاتېگورىيەلەر(_T)…

en: Full _Name...
ug: تولۇق ئاتى(_N)…

en: _Wants to receive HTML mail
ug: HTML خەتنى قوبۇللايدۇ(_W)

en: Email
ug: ئېلخەت

en: Telephone
ug: تېلېفون

en: Instant Messaging
ug: مۇڭداشقۇ

en: Contact
ug: ئالاقەداش

en: _Home Page:
ug: باش بەت(_H):

en: _Calendar:
ug: يىلنامە(_C):

en: _Free/Busy:
ug: بىكار/ئالدىراش(_F):

en: _Video Chat:
ug: سىنلىق پاراڭ(_V):

en: Home Page:
ug: باش بەت:

en: Calendar:
ug: يىلنامە:

en: Free/Busy:
ug: بىكار/ئالدىراش:

en: Video Chat:
ug: سىنلىق پاراڭ:

en: _Blog:
ug: بلوگ(_N):

note: Translators: an accessibility name
en: Blog:
ug: بلوگ:

en: Web Addresses
ug: تور ئادرېسى

en: Web addresses
ug: تور ئادرېسى

en: _Profession:
ug: كەسپى(_P):

[ctx: Job]
en: _Title:
ug: ماۋزۇ (_T):

en: _Company:
ug: شىركەت(_C):

en: _Department:
ug: بۆلۈم(_D):

en: _Manager:
ug: باشقۇرغۇچى(_M):

en: _Assistant:
ug: ياردەمچى(_A):

en: Job
ug: ۋەزىپە

en: _Office:
ug: ئىشخانا(_O):

en: _Spouse:
ug: جورا(_S):

en: _Birthday:
ug: تۇغۇلغان كۈن(_B):

en: _Anniversary:
ug: يىللىق خاتىرە كۈن(_A):

en: Anniversary
ug: خاتىرە كۈن

note: XXX Allow the category icons to be referenced as named *     icons, since GtkAction does not support GdkPixbufs. Get the icon file for some default category.  Doesn't matter * which, so long as it has an icon.  We're just interested in * the directory components.
en: Birthday
ug: تۇغۇلغان كۈن

en: Miscellaneous
ug: باشقىلار

en: Personal Information
ug: شەخسىي ئۇچۇرلار

en: _City:
ug: شەھەر(_C):

en: _Zip/Postal Code:
ug: پوچتا نومۇرى(_Z):

en: _State/Province:
ug: ئىشتات/ئۆلكە(_S):

en: _Country:
ug: دۆلەت(_C):

en: _PO Box:
ug: پوچتا ساندۇقى(_P):

en: _Address:
ug: ئادرېس(_A):

en: Home
ug: ماكان

en: Work
ug: ئىش

en: Other
ug: باشقا

en: Mailing Address
ug: پوچتا ئادرېسى

en: Notes
ug: ئىزاھ

en: Yahoo
ug: ياخۇ

en: Gadu-Gadu
ug: گادۇ-گادۇ(Gadu-Gadu)

en: Error adding contact
ug: ئالاقەداش قوشۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error modifying contact
ug: ئالاقەداشنى تۈزىتىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error removing contact
ug: ئالاقەداشنى ئۆچۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Contact Editor - %s
ug: ئالاقەداش تەھرىرلىگۈچ - %s

en: Please select an image for this contact
ug: بۇ ئالاقەداشقا سۈرەت تاللاڭ

en: _No image
ug: سۈرەت يوق(_N)

en: The contact data is invalid:
ug: ئالاقەداش سانلىق-مەلۇمات ئىناۋەتسىز:

en: '%s' has an invalid format
ug: ‹%s› نىڭ فورماتى ئىناۋەتسىز

en: '%s' cannot be a future date
ug: ‹%s› كېلىدىغان چېسلا بولسا بولمايدۇ

en: %s'%s' has an invalid format
ug: %s‹%s› نىڭ فورماتى ئىناۋەتسىز

en: %s'%s' is empty
ug: %s‹%s› بوش

en: Invalid contact.
ug: ئىناۋەتسىز ئالاقەداش.

en: Contact Quick-Add
ug: ئالاقەداشنى تېز قوش

en: _Edit Full
ug: تولۇق ئات تەھرىر(_E)

en: _Full name
ug: تولۇق ئاتى(_F):

en: E_mail
ug: ئېلخەت(_M)

en: _Select Address Book
ug: ئادرېس دەپتەر تاللا(_S)

en: Mr.
ug: ئەپەندى

en: Mrs.
ug: خانىم

en: Ms.
ug: خانىم

en: Miss
ug: خانقىز

en: Dr.
ug: دوكتور

en: Sr.
ug: ئەجداد

en: Jr.
ug: ئەۋلاد

en: Esq.
ug: ئەپەندى

en: Full Name
ug: تولۇق ئاتى

en: _First:
ug: ئاتى(_F):

[ctx: FullName]
en: _Title:
ug: ماۋزۇ (_T):

en: _Middle:
ug: ئوتتۇرا ئاتى(_M):

en: _Last:
ug: تەگئاتى(_L):

en: _Suffix:
ug: كەينى قوشۇلغۇچى_S):

en: Contact List Editor
ug: ئالاقەداش تىزىمىنى تەھرىرلىگۈچ

en: _List name:
ug: تىزىم ئاتى(_L):

en: Members
ug: ئەزالار

en: _Type an email address or drag a contact into the list below:
ug: ئېلخەت ئادرېسىنى كىرگۈزۈڭ ياكى ئالاقەداشنى تۆۋەندىكى تىزىمغا سۆرەڭ(_T):

en: _Hide addresses when sending mail to this list
ug: بۇ تىزىمغا خەت يوللىغاندا ئادرېسلارنى يوشۇر(_H)

en: Add an email to the List
ug: مەزكۇر تىزىمغا ئېلخەت ئادرېسى قوش

en: Remove an email address from the List
ug: مەزكۇر تىزىمدىن ئېلخەت ئادرېسىنى چىقىرىۋەت

en: Insert email addresses from Address Book
ug: ئادرېس دەپتىرىدىن ئېلخەت ئادرېسىنى قىستۇر

en: _Select...
ug: تاللا(_S)…

en: Contact List Members
ug: ئالاقەداش تىزىمى ئەزالىرى

en: _Members
ug: ئەزالار(_M)

en: Error adding list
ug: تىزىم قوشۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error modifying list
ug: تىزىمنى تۈزىتىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error removing list
ug: تىزىمنى ئۆچۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Duplicate Contact Detected
ug: تەكرارلانغان ئالاقەداش بايقالدى

en: The name or email of this contact already exists in this folder. Would you like to save the changes anyway?
ug: بۇ ئالاقەداشنىڭ ئاتى ياكى ئېلخېتى بۇ قىسقۇچتا مەۋجۇت. ئۆزگىرىشلەرنى ساقلاۋېرەمسىز؟

note: Translators: Heading of the contact which has same name or email address in this folder already.
en: Conflicting Contact:
ug: زىددىيەتلىك ئالاقەداش:

en: Changed Contact:
ug: ئالاقەداش ئۆزگەرتىلدى:

en: _Merge
ug: بىرلەشتۈر(_M)

en: The name or email address of this contact already exists
    in this folder.  Would you like to add it anyway?
ug: بۇ ئالاقەداشنىڭ ئاتى ياكى ئېلخەت ئادرېسى بۇ قىسقۇچتا مەۋجۇت. ئۇنى قوشۇۋېرەمسىز؟

en: Original Contact:
ug: ئەسلى ئالاقەداش:

en: New Contact:
ug: يېڭى ئالاقەداش:

en: Merge Contact
ug: ئالاقەداش بىرلەشتۈر

en: Name contains
ug: ئات ئىچىدە

en: Email begins with
ug: ئېلخەت مۇنداق باشلىنىدۇ

en: Any field contains
ug: ھەر قانداق سۆز بۆلىكى ئۆز ئىچىگە ئالغان

en: No contacts
ug: ئالاقەداش يوق

en: %d contact | %d contacts
ug[0]: %d ئالاقەداش

en: Error getting book view
ug: كىتاب كۆرۈنۈشىگە ئېرىشىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Search Interrupted
ug: ئىزدەش ئۈزۈلدى

en: Error modifying card
ug: كارتا تۈزىتىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Cut selected contacts to the clipboard
ug: تاللانغان ئالاقەداشنى چاپلاش تاختىسىغا كەس

en: Copy selected contacts to the clipboard
ug: تاللانغان ئالاقەداشنى چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈر

en: Paste contacts from the clipboard
ug: ئالاقەداشنى چاپلاش تاختىسىدىن چاپلا

en: Delete selected contacts
ug: تاللانغان ئالاقەداشلارنى ئۆچۈر

en: Select all visible contacts
ug: كۆرۈنۈشچان ئالاقەداشلارنىڭ ھەممىسىنى تاللا

en: Are you sure you want to delete these contact lists?
ug: بۇ ئالاقەداشلار تىزىملىكىنى راستلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: Are you sure you want to delete this contact list?
ug: بۇ ئالاقەداشلار تىزىملىكىنى راستلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: Are you sure you want to delete this contact list (%s)?
ug: بۇ ئالاقەداشلار تىزىملىكى (%s) نى راستلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: Are you sure you want to delete these contacts?
ug: بۇ ئالاقەداشلارنى راستلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: Are you sure you want to delete this contact?
ug: بۇ ئالاقەداشنى راستلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: Are you sure you want to delete this contact (%s)?
ug: بۇ ئالاقەداش (%s) نى راستلا ئۆچۈرەمسىز؟

note: Translators: This is shown for > 5 contacts.
en: Opening %d contacts will open %d new windows as well.
    Do you really want to display all of these contacts? | Opening %d contacts will open %d new windows as well.
    Do you really want to display all of these contacts?
ug[0]: %d ئالاقەداشنى ئېچىشتا بىرلا ۋاقىتتا %d يېڭى كۆزنەك ئېچىلىدۇ.
    راستلا بۇ ئالاقەداشلارنىڭ ھەممىسىنى كۆرسىتەمسىز؟

en: _Don't Display
ug: كۆرسەتمە(_D)

en: Display _All Contacts
ug: بارلىق ئالاقەداشلارنى كۆرسەت(_A)

en: File As
ug: پەرقلىق ھۆججەتكە ساقلا

en: Given Name
ug: بېرىلگەن ئاتى

en: Family Name
ug: تەگات

en: Nickname
ug: تەخەللۇس

en: Email 2
ug: ئېلخەت 2

en: Email 3
ug: ئېلخەت 3

en: Assistant Phone
ug: ياردەمچىنىڭ تېلېفونى

en: Business Phone
ug: شىركەت تېلېفون

en: Business Phone 2
ug: خىزمەت تېلېفونى 2

en: Business Fax
ug: خىزمەت فاكىس

en: Callback Phone
ug: قايتۇرۇپ چاقىرغان تېلېفون

en: Car Phone
ug: ماشىنا تېلېفونى

en: Company Phone
ug: شىركەت تېلېفونى

en: Home Phone
ug: ئۆي تېلېفون

en: Home Phone 2
ug: ئوي تېلېفونى 2

en: Home Fax
ug: ئوي فاكىسى

en: ISDN Phone
ug: ISDN تېلېفونى

en: Mobile Phone
ug: يانفون

en: Other Phone
ug: باشقا تېلېفون

en: Other Fax
ug: باشقا فاكىس

en: Pager
ug: چاقىرغۇ

en: Primary Phone
ug: تېلېفون

en: Radio
ug: رادىئو

en: Telex
ug: تېلېگرامما

en: Company
ug: شىركەت

en: Unit
ug: بىرلىك

en: Office
ug: ئىشخانا

en: Title
ug: ماۋزۇ

en: Role
ug: رول

en: Manager
ug: باشقۇرغۇ

en: Assistant
ug: ياردەمچى

en: Web Site
ug: تور بېكەت

en: Journal
ug: ژۇرنال

en: Categories
ug: كاتېگورىيە

en: Spouse
ug: جورا

en: Note
ug: ئىزاھات

en: Contacts Map
ug: ئالاقەداشلار خەرىتىسى

en: 
    
    Searching for the Contacts...
ug: 
    
    ئالاقەداشلارنى ئىزدەۋاتىدۇ…

en: 
    
    Search for the Contact
    
    or double-click here to create a new Contact.
ug: 
    
    ئالاقەداش ئىزدەشتە
    
    ياكى بۇ جاينى قوش چېكىپ يېڭى ئالاقەداشتىن بىرنى قۇرۇڭ.

en: 
    
    There are no items to show in this view.
    
    Double-click here to create a new Contact.
ug: 
    
    بۇ كۆرۈنۈشتە كۆرسىتىدىغان تۈر يوق.
    
    بۇ جايدا قوش چېكىپ يېڭى ئالاقەداشتىن بىرنى قۇرۇڭ.

en: 
    
    Search for the Contact.
ug: 
    
    ئالاقەداش ئىزدەيدۇ.

en: 
    
    There are no items to show in this view.
ug: 
    
    بۇ كۆرۈنۈشتە كۆرسىتىدىغان تۈر يوق.

en: Work Email
ug: ئىش ئېلخەت

en: Home Email
ug: ئۆيدە ئىشلىتىدىغان ئېلخەت

en: Other Email
ug: باشقا ئېلخەت

en: evolution address book
ug: evolution ئادرېس دەپتىرى

en: New Contact
ug: يېڭى ئالاقەداش

en: New Contact List
ug: يېڭى ئالاقە تىزىمى

en: current address book folder %s has %d card | current address book folder %s has %d cards
ug[0]: نۆۋەتتىكى ئادرېس دەپتەر قىسقۇچى %s دا %d كارتا بار

en: Open
ug: ئاچ

en: Contact List:
ug: ئالاقەداش تىزىمى:

en: Contact:
ug: ئالاقەداش:

en: evolution minicard
ug: evolution چاققان كارتا

en: Copy _Email Address
ug: ئېلخەت ئادرېسىنى كۆچۈر(_E)

en: Copy the email address to the clipboard
ug: ئېلخەت ئادرېسىنى چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈر

en: _Send New Message To...
ug: يېڭى ئۇچۇرنى يوللاش ئورنى(_S)…

en: Send a mail message to this address
ug: بۇ ئادرېسقا خەتتىن بىرنى يوللا

en: Click to mail %s
ug: چېكىلسە %s غا ئېلخەت يوللايدۇ

en: Open map
ug: خەرىتە ئاچ

en: List Members:
ug: تىزىمدىكى ئەزالار:

en: Department
ug: تارماق

en: Profession
ug: كەسىپ

en: Position
ug: ئورنى

en: Video Chat
ug: سىنلىق پاراڭ

en: Calendar
ug: يىلنامە

en: Free/Busy
ug: بىكار/ئالدىراش

en: Phone
ug: تېلېفون

en: Fax
ug: فاكىس

en: Address
ug: ئادرېس

en: Home Page
ug: باش بەت

en: Web Log
ug: Webخاتىرە

en: Personal
ug: شەخسىي

en: List Members
ug: ئالاقەداش تىزىمىنى كۆرسەت

en: Job Title
ug: خىزمەت ۋەزىپىسى

en: Home page
ug: باش بەت

en: Blog
ug: بلوگ

en: This address book cannot be opened. This either means this book is not marked for offline usage or not yet downloaded for offline usage. Please load the address book once in online mode to download its contents.
ug: بۇ ئادرېس دەپتەرنى ئاچالمايدۇ. بۇ بەلكىم مەزكۇر ئادرېس دەپتىرىگە تورسىز ئىشلىتىش بەلگىسى قويۇلمىغان بولۇشى ياكى تورسىز ئىشلىتىدىغاننى چۈشۈرۈپ بولمىغان بولۇشى مۇمكىن. تورغا باغلانغان ھالەتتە بۇ ئادرېس دەپتىرىنى بىر قېتىم يۈكلەپ ئۇنىڭ مەزمۇنىنى چۈشۈرۈڭ.

en: This address book cannot be opened.  Please check that the path %s exists and that permissions are set to access it.
ug: بۇ ئادرېس دەپتىرىنى ئاچالمايدۇ. %s يولنىڭ مەۋجۇت ياكى ئەمەسلىكىنى ھەمدە ئۇنى زىيارەت قىلىش ئىمتىيازىڭىزنىڭ بار يوقلۇقىنى تەكشۈرۈڭ.

en: This version of Evolution does not have LDAP support compiled in to it.  To use LDAP in Evolution an LDAP-enabled Evolution package must be installed.
ug: بۇ Evolution نەشرىدە LDAP قوللاشنى تەرجىمە-تەھرىر قىلىپ ئەكىرمىگەن. ئەگەر Evolution دا LDAP ئىشلەتمەكچى بولسىڭىز، چوقۇم LDAP نى قوزغاتقان Evolution بوغچىسىنى ئورنىتىڭ.

en: This address book cannot be opened.  This either means that an incorrect URI was entered, or the server is unreachable.
ug: بۇ ئادرېس دەپتەرنى ئاچالمايدۇ. بۇ بەلكىم سىزنىڭ خاتا URI كىرگۈزگەنلىكىڭىز ياكى مۇلازىمېتىرغا يەتكىلى بولماسلىقتىن بولۇشى مۇمكىن.

en: Detailed error message:
ug: تەپسىلىي خاتالىق ئۇچۇرلىرى:

en: More cards matched this query than either the server is 
    configured to return or Evolution is configured to display.
    Please make your search more specific or raise the result limit in
    the directory server preferences for this address book.
ug: بۇ سۈرۈشتۈرۈشكە ماس كېلىدىغان كارتا سانى مۇلازىمېتىردا سەپلەنگەن ئىنكاس قايتۇرۇش سانىدىن ئېشىپ كەتتى ياكى Evolution دا سەپلەنگەن كۆرسىتىش سانىدىن ئېشىپ كەتتى. ئىزدىگەندە تېخىمۇ قاتتىق ئىزدەش شەرتىنى بەلگىلەڭ ياكى مەزكۇر ئادرېس دەپتەرنىڭ مۇندەرىجە مۇلازىمېتىر مايىللىقىدىكى نەتىجە سانى چەكلىمىسىنى ئاشۇرۇڭ.

en: The time to execute this query exceeded the server limit or the limit
    configured for this address book.  Please make your search
    more specific or raise the time limit in the directory server
    preferences for this address book.
ug: بۇ سۈرۈشتۈرۈشنى ئىجرا قىلىش ۋاقتى مۇلازىمېتىر چەكلىمىسىدىن ئېشىپ كەتتى ياكى بۇ ئادرېس دەپتىرىگە سەپلىگەن چەكلىمىدىن ئېشىپ كەتتى. ئىزدىگەندە تېخىمۇ قاتتىق ئىزدەش شەرتىنى بەلگىلەڭ ياكى مەزكۇر ئادرېس دەپتەرنىڭ مۇندەرىجە مۇلازىمېتىر مايىللىقىدىكى ۋاقىت ئارىلىقى چەكلىمىسىنى ئاشۇرۇڭ.

note: Translators: %s is replaced with a detailed error message, or an empty string, if not provided
en: The backend for this address book was unable to parse this query. %s
ug: بۇ ئادرېس دەپتىرىنىڭ ئارقا ئۇچى بۇ سۈرۈشتۈرۈشنى يېشەلمىدى. %s

note: Translators: %s is replaced with a detailed error message, or an empty string, if not provided
en: The backend for this address book refused to perform this query. %s
ug: بۇ ئادرېس دەپتىرىنىڭ ئارقا ئۇچى بۇ سۈرۈشتۈرۈشنى ئىجرا قىلىشنى رەت قىلدى. %s

note: Translators: %s is replaced with a detailed error message, or an empty string, if not provided
en: This query did not complete successfully. %s
ug: بۇ سۈرۈشتۈرۈش مۇۋەپپەقىيەتلىك تاماملانمىدى. %s

en: Select Address Book
ug: ئادرېس دەپتىرى تاللاش

en: list
ug: تىزىم

en: Move contact to
ug: ئالاقەداشنى يۆتكەش ئورنى

en: Copy contact to
ug: ئالاقەداشنى كۆچۈرۈش ئورنى

en: Move contacts to
ug: ئالاقەداشلارنى يۆتكەش ئورنى

en: Copy contacts to
ug: ئالاقەداشلارنى كۆچۈرۈش ئورنى

en: Card View
ug: كارتا كۆرۈنۈشى

en: Importing...
ug: ئەكىرىۋاتىدۇ…

en: Outlook Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
ug: Outlook ئالاقەداشلىرى CSV ياكى Tab (.csv، .tab)

en: Outlook Contacts CSV and Tab Importer
ug: Outlook ئالاقەداشلىرى CSV ياكى Tab نى ئىمپورت قىلغۇچ

en: Mozilla Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
ug: Mozilla ئالاقەداشلىرى CSV ياكى Tab (.csv، .tab)

en: Mozilla Contacts CSV and Tab Importer
ug: Mozilla ئالاقەداشلىرى CSV ياكى Tab نى ئىمپورت قىلغۇچ

en: Evolution Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
ug: Evolution ئالاقەداشلىرى CSV ياكى Tab (.csv، .tab)

en: Evolution Contacts CSV and Tab Importer
ug: Evolution ئالاقەداشلىرى CSV ياكى Tab نى ئىمپورت قىلغۇچ

en: LDAP Data Interchange Format (.ldif)
ug: LDAP سانلىق-مەلۇمات ئالماشتۇرۇش فورماتى (.ldif)

en: Evolution LDIF importer
ug: Evolution LDIF ئەكىرگۈچ

en: vCard (.vcf, .gcrd)
ug: vCard (.vcf، .gcrd)

en: Evolution vCard Importer
ug: Evolution vCard ئەكىرگۈچ

note: Uncomment next if it is successful to get total number if pages in list view * g_object_get (operation, "n-pages", &n_pages, NULL)
en: Page %d
ug: %d - بەت

en: Specify the output file instead of standard output
ug: ئۆلچەملىك چىقىرىشنىڭ ئورنىنى ئېلىشقا بەلگىلەنگەن چىقىرىش ھۆججىتى

en: OUTPUTFILE
ug: چىقىرىش ھۆججىتى

en: List local address book folders
ug: يەرلىك ئادرېس دەپتەر قىسقۇچ تىزىمىنى كۆرسىتىدۇ

en: Show cards as vcard or csv file
ug: كارتىنى vcard ياكى csv ھۆججەت سۈپىتىدە كۆرسىتىدۇ

en: Command line arguments error, please use --help option to see the usage.
ug: بۇيرۇق قۇرى ئەركىن ئۆزگەرگۈچى خاتا. --help تاللانمىنى ئىشلىتىپ ئىشلىتىش ئۇسۇلىنى كۆرۈڭ.

en: Only support csv or vcard format.
ug: csv ياكى vcard فورماتىنىلا ئىشلەتكىلى بولىدۇ.

en: Unhandled error
ug: بىر تەرەپ قىلىنمىغان خاتالىق

en: Can not open file
ug: ھۆججەتنى ئاچالمايدۇ

en: Failed to open client '%s': %s
ug: خېرىدار ‹%s› نى ئاچالمىدى: %s

en: minute | minutes
ug[0]: مىنۇت

en: hour | hours
ug[0]: سائەت

note: For Translator : 'day' is part of the sentence of the form 'appointment recurs/Every [x] month(s) on the [first] [day] [forever]' * (dropdown menu options are in[square brackets]). This means that after 'first', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always f
en: day | days
ug[0]: كۈن

en: Start time
ug: باشلاش ۋاقتى

en: Appointments
ug: ئۇچرىشىشلار

en: Dismiss _All
ug: ھەممىنى ئۆتكۈزۈۋەت(_A)

en: _Snooze
ug: مۈگدەش(_S)

en: _Dismiss
ug: ئۆتكۈزۈۋەت(_D)

en: Location:
ug: ئورنى:

en: location of appointment
ug: ئۇچرىشىش ئورنى

en: Snooze _time:
ug: مۈگدەش ۋاقتى(_T):

note: Translators: This is the last part of the sentence: * "Purge events older than <<spin-button>> days"
en: days
ug: كۈن

en: hours
ug: سائەت

en: minutes
ug: مىنۇت

en: No summary available.
ug: ئۈزۈندى يوق.

en: No description available.
ug: چۈشەندۈرۈشى يوق.

en: No location information available.
ug: ئورۇن ئۇچۇرى يوق.

en: Evolution Reminders
ug: Evolution ئەسكەرتكۈچلىرى

en: You have %d reminder | You have %d reminders
ug[0]: %d دانە ئەسكەرتكۈچ بار

en: Warning
ug: ئاگاھلاندۇرۇش

en: Evolution does not support calendar reminders with
    email notifications yet, but this reminder was
    configured to send an email.  Evolution will display
    a normal reminder dialog box instead.
ug: Evolution ئېلخەتتە ئۇقتۇرۇش قىلىدىغان يىلنامىنى قوللىمايدۇ ئەمما بۇ ئەسكەرتىش ئېلخەت يوللاشقا سەپلەندى. Evolution ئادەتتىكى ئەسكەرتىش سۆزلەشكۈ بىلەن ئالماشتۇرىدۇ.

en: An Evolution Calendar reminder is about to trigger. This reminder is configured to run the following program:
    
            %s
    
    Are you sure you want to run this program?
ug: Evolution يىلنامە ئەسكەرتىشى كۆرۈلمەكچى. بۇ ئەسكەرتىش تۆۋەندىكى پروگراممىنى ئىجرا قىلىشقا تەڭشەلدى:
    
    %s
    
    راستىنىلا بۇ پروگراممىنى ئىجرا قىلامسىز؟

en: Do not ask me about this program again.
ug: بۇ پروگرامما ھەققىدە قايتا سورىما.

en: invalid time
ug: ئىناۋەتسىز ۋاقىت

note: Translator: Entire string is like "Pop up an alert %d hours before start of appointment"
en: %d hour | %d hours
ug[0]: %d سائەت

note: Translator: Entire string is like "Pop up an alert %d minutes before start of appointment"
en: %d minute | %d minutes
ug[0]: %d مىنۇت

note: TRANSLATORS: here, "second" is the time division (like "minute"), not the ordinal number (like "third") Translator: Entire string is like "Pop up an alert %d seconds before start of appointment"
en: %d second | %d seconds
ug[0]: %d سېكۇنت

en: Would you like to send all the participants a cancelation notice?
ug: ھەممە قاتناشقۇچىلارغا بىكار قىلىنغانلىق ئۇقتۇرۇشىنى يوللامسىز؟

en: If you do not send a cancelation notice, the other participants may not know the meeting is canceled.
ug: ئەگەر بىكار قىلىنغانلىق ئۇقتۇرۇشى يوللىمىسىڭىز، باشقا قاتناشقۇچىلار يىغىننىڭ بىكار قىلىنغانلىقىنى بىلمەسلىكى مۇمكىن.

en: Do _not Send
ug: يوللىما(_N)

en: _Send Notice
ug: ئۇقتۇرۇش يوللا(_S)

en: Are you sure you want to delete this meeting?
ug: بۇ يىغىننى راستلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: All information on this meeting will be deleted and can not be restored.
ug: بۇ يىغىننىڭ بارلىق ئۇچۇرلىرى ئۆچۈرۈلىدۇ. ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولمايدۇ.

en: If you do not send a cancelation notice, the other participants may not know the task has been deleted.
ug: ئەگەر بىكار قىلىنغانلىق ئۇقتۇرۇشى يوللىمىسىڭىز، باشقا قاتناشقۇچىلار ۋەزىپىنىڭ ئۆچۈرۈلگەنلىكىنى بىلمەسلىكى مۇمكىن.

en: Are you sure you want to delete this task?
ug: بۇ ۋەزىپىنى راستلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: All information on this task will be deleted and can not be restored.
ug: بۇ ۋەزىپىدىكى بارلىق ئۇچۇرلار ئۆچۈرۈلىدۇ. ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولمايدۇ.

en: Would you like to send a cancelation notice for this memo?
ug: بۇ ئەسلەتمىنىڭ بىكار قىلىنغانلىق ئۇقتۇرۇشىنى يوللامسىز؟

en: If you do not send a cancelation notice, the other participants may not know the memo has been deleted.
ug: ئەگەر بىكار قىلىنغانلىق ئۇقتۇرۇشى يوللىمىسىڭىز، باشقا قاتناشقۇچىلار ئەسلەتمىنىڭ ئۆچۈرۈلگەنلىكىنى بىلمەسلىكى مۇمكىن.

en: Are you sure you want to delete this memo?
ug: بۇ ئەسلەتمىنى راستلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: All information on this memo will be deleted and can not be restored.
ug: بۇ ئەسلەتمە(باغاقچە)دىكى بارلىق ئۇچۇرلار ئۆچۈرۈلىدۇ. ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولمايدۇ.

en: Are you sure you want to delete the meeting titled '{0}'?
ug: '{0}' ماۋزۇلۇق يىغىننى راستىنىلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: Are you sure you want to delete the appointment titled '{0}'?
ug: '{0}' ماۋزۇلۇق ئۇچرىشىشنى راستىنىلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: All information on this appointment will be deleted and can not be restored.
ug: بۇ ئۇچرىشىشنىڭ بارلىق ئۇچۇرلىرى ئۆچۈرۈلىدۇ. ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولمايدۇ.

en: Are you sure you want to delete this appointment?
ug: بۇ ئۇچرىشىشنى راستلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: Are you sure you want to delete the '{0}' task?
ug: '{0}' دېگەن ۋەزىپىنى راستلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: Are you sure you want to delete the memo '{0}'?
ug: ئەسلەتمە '{0}' نى راستلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: All information in this memo will be deleted and can not be restored.
ug: بۇ ئەسلەتمە(باغاقچە)دىكى بارلىق ئۇچۇرلار ئۆچۈرۈلىدۇ. ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولمايدۇ.

en: Are you sure you want to delete these {0} appointments?
ug: بۇ {0} ئۇچرىشىشلارنى راستلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: All information on these appointments will be deleted and can not be restored.
ug: بۇ ئۇچرىشىشلارنىڭ ھەممە ئۇچۇرلىرى ئۆچۈرۈلىدۇ، ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولمايدۇ.

en: Are you sure you want to delete these {0} tasks?
ug: بۇ {0} ۋەزىپىلەرنى راستلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: All information on these tasks will be deleted and can not be restored.
ug: بۇ ۋەزىپىلەردىكى بارلىق ئۇچۇرلار ئۆچۈرۈلىدۇ. ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولمايدۇ.

en: Are you sure you want to delete these {0} memos?
ug: بۇ {0} ئەسلەتمىلەرنى راستلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: All information in these memos will be deleted and can not be restored.
ug: بۇ ئەسلەتمە(باغاقچە)لەردىكى بارلىق ئۇچۇرلار ئۆچۈرۈلىدۇ. ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولمايدۇ.

en: Would you like to save your changes to this meeting?
ug: بۇ يىغىننىڭ ئۆزگىرىشىنى ساقلامسىز؟

en: You have changed this meeting, but not yet saved it.
ug: بۇ يىغىننى ئۆزگەرتتىڭىز ئەمما تېخى ساقلىمىدىڭىز.

en: _Discard Changes
ug: ئۆزگەرتىشلەرنى تاشلىۋەت(_D)

en: _Save Changes
ug: ئۆزگەرتىشلەرنى ساقلا(_S)

en: Would you like to save your changes to this appointment?
ug: بۇ ئۇچرىشىشنىڭ ئۆزگىرىشىنى ساقلامسىز؟

en: You have changed this appointment, but not yet saved it.
ug: بۇ ئۇچرىشىشنى ئۆزگەرتتىڭىز ئەمما تېخى ساقلىمىدىڭىز.

en: Would you like to save your changes to this task?
ug: بۇ ۋەزىپىنىڭ ئۆزگىرىشىنى ساقلامسىز؟

en: You have changed this task, but not yet saved it.
ug: بۇ ۋەزىپىنى ئۆزگەرتتىڭىز ئەمما تېخى ساقلىمىدىڭىز.

en: Would you like to save your changes to this memo?
ug: بۇ ئەسلەتمىنىڭ ئۆزگىرىشىنى ساقلامسىز؟

en: You have made changes to this memo, but not yet saved them.
ug: بۇ ئەسلەتمىنى ئۆزگەرتتىڭىز ئەمما تېخى ساقلىمىدىڭىز.

en: Would you like to send meeting invitations to participants?
ug: ھەممە قاتناشقۇچىلارغا يىغىن تەكلىپنامىسى يوللامسىز؟

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to reply.
ug: قاتناشقۇچىلارنىڭ ھەممىسىگە ئېلخەت تەكلىپى يوللىنىپ ئۇلارنىڭ جاۋاب قايتۇرۇشىغا يول قويىدۇ.

en: _Send
ug: يوللا(_S)

en: Would you like to send updated meeting information to participants?
ug: قاتناشقۇچىلارغا يېڭىلانغان يىغىن ئۇچۇرى يوللامسىز؟

en: Sending updated information allows other participants to keep their calendars up to date.
ug: يېڭىلانغان ئۇچۇر ئەۋەتىلسە باشقا قاتناشقۇچىلارنىڭ يىلنامىسىنى ئەڭ يېڭى پىتى ساقلىشىغا يول قويىدۇ.

en: Would you like to send this task to participants?
ug: بۇ ۋەزىپىنى قاتناشقۇچىلارغا ئەۋەتەمسىز؟

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to accept this task.
ug: قاتناشقۇچىلارنىڭ ھەممىسىگە ئېلخەت تەكلىپى يوللىنىپ ئۇلارنىڭ بۇ ۋەزىپىنى قوبۇل قىلىشىغا يول قويىدۇ.

en: Download in progress. Do you want to save the task?
ug: چۈشۈرۈۋاتىدۇ. ۋەزىپىنى ساقلامسىز؟

en: Some attachments are being downloaded. Saving the task would result in the loss of these attachments.
ug: قوشۇلما چۈشۈرۈلۈۋاتىدۇ. ۋەزىپە ساقلىنىۋاتقاندا قوشۇلمىنى يوقىتىپ قويۇشى مۇمكىن.

en: _Save
ug: ساقلا(_S)

en: Download in progress. Do you want to save the appointment?
ug: چۈشۈرۈۋاتىدۇ. ئۇچرىشىشنى ساقلامسىز؟

en: Some attachments are being downloaded. Saving the appointment would result in the loss of these attachments.
ug: قوشۇلما چۈشۈرۈلۈۋاتىدۇ. ئۇچرىشىش ساقلىنىۋاتقاندا قوشۇلمىنى يوقىتىپ قويۇشى مۇمكىن.

en: Would you like to send updated task information to participants?
ug: قاتناشقۇچىلارغا يېڭىلانغان ۋەزىپە ئۇچۇرى يوللامسىز؟

en: Sending updated information allows other participants to keep their task lists up to date.
ug: يېڭىلانغان ئۇچۇر ئەۋەتىلسە باشقا قاتناشقۇچىلارنىڭ ۋەزىپە تىزىمىنى ئەڭ يېڭى پىتى ساقلىشىغا يول قويىدۇ.

en: Editor could not be loaded.
ug: تەھرىرلىگۈچنى يۈكلىيەلمىدى.

en: Delete calendar '{0}'?
ug: يىلنامە '{0}' نى ئۆچۈرەمدۇ؟

en: This calendar will be removed permanently.
ug: بۇ يىلنامە مەڭگۈلۈك چىقىرىۋېتىلىدۇ.

en: Delete task list '{0}'?
ug: ۋەزىپە تىزىملىكى '{0}' نى ئۆچۈرەمدۇ؟

en: This task list will be removed permanently.
ug: بۇ ۋەزىپە تىزىمى مەڭگۈلۈك چىقىرىۋېتىلىدۇ.

en: Delete memo list '{0}'?
ug: ئەسلەتمە تىزىملىك  '{0}' نى ئۆچۈرەمدۇ؟

en: This memo list will be removed permanently.
ug: بۇ ئەسلەتمە تىزىمى مەڭگۈلۈك چىقىرىۋېتىلىدۇ.

en: Delete remote calendar '{0}'?
ug: يىراقتىكى يىلنامە ‹{0}› نى ئۆچۈرسۇنمۇ؟

en: This will permanently remove the calendar '{0}' from the server. Are you sure you want to proceed?
ug: بۇ مۇلازىمېتىردىن يىلنامە ‹{0}› نى مەڭگۈ ئۆچۈرۈۋېتىدۇ. راستلا داۋاملاشتۇرامسىز؟

en: Delete remote task list '{0}'?
ug: يىراقتىكى ۋەزىپە تىزىمى ‹{0}› نى ئۆچۈرسۇنمۇ؟

en: This will permanently remove the task list '{0}' from the server. Are you sure you want to proceed?
ug: بۇ مۇلازىمېتىردىن ۋەزىپە تىزىمى ‹{0}› نى مەڭگۈ ئۆچۈرۈۋېتىدۇ. راستلا داۋاملاشتۇرامسىز؟

en: Delete remote memo list '{0}'?
ug: يىراقتىكى ئەسلەتمە تىزىمى ‹{0}› نى ئۆچۈرسۇنمۇ؟

en: This will permanently remove the memo list '{0}' from the server. Are you sure you want to proceed?
ug: بۇ مۇلازىمېتىردىن ئەسلەتمە تىزىمى ‹{0}› نى مەڭگۈ ئۆچۈرۈۋېتىدۇ. راستلا داۋاملاشتۇرامسىز؟

en: Are you sure you want to save the appointment without a summary?
ug: سىز راستىنىلا ئۈزۈندىسى يوق ئۇچرىشىشنى ئەۋەتەمسىز؟

en: Adding a meaningful summary to your appointment will give you an idea of what your appointment is about.
ug: ئۇچرىشىشىڭىزغا مەنىلىك ئۈزۈندىنى قوشسىڭىز، تاپشۇرۇۋالغۇچىڭىز ئۇچرىشىشنىڭ مەزمۇنىنى تېخىمۇ ئاسان چۈشىنەلەيدۇ.

en: Are you sure you want to save the task without a summary?
ug: سىز راستىنىلا ئۈزۈندىسى يوق ۋەزىپىنى ئەۋەتەمسىز؟

en: Adding a meaningful summary to your task will give you an idea of what your task is about.
ug: ۋەزىپىڭىزگە مەنىلىك ئۈزۈندىنى قوشسىڭىز تاپشۇرۇۋالغۇچىڭىز ۋەزىپىڭىزنىڭ مەزمۇنىنى تېخىمۇ ئاسان چۈشىنەلەيدۇ.

en: Are you sure you want to save the memo without a summary?
ug: سىز راستىنىلا ئۈزۈندىسى يوق ئەسلەتمىنى ئەۋەتەمسىز؟

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Error loading calendar '{0}'
ug: يىلنامە ‹{0}› نى ئوقۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: The calendar is not marked for offline usage.
ug: يىلنامىگە تورسىز ئىشلىتىش بەلگىسى قويۇلمىغان.

en: Cannot save event
ug: ھادىسىنى ساقلىيالمايدۇ

note: Translators: {0} is the name of the calendar source
en: '{0}' is a read-only calendar and cannot be modified. Please select a different calendar that can accept appointments.
ug: '{0}' ئوقۇشقىلا بولىدىغان يىلنامە، ئۆزگەرتكىلى بولمايدۇ. ئۇچرىشىشنى قوبۇل قىلىدىغان باشقا يىلنامىنى تاللاڭ.

en: Cannot save task
ug: ۋەزىپىنى ساقلىغىلى بولمىدى

note: Translators: {0} is the name of the calendar source
en: '{0}' does not support assigned tasks, please select a different task list.
ug: تەقسىملەنگەن ۋەزىپىنى ‹{0}› تېخى قىلالمايدۇ. باشقا ۋەزىپە تىزىمىنى تاللاڭ.

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Error loading task list '{0}'
ug: ۋەزىپە ‹{0}› نى ئوقۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: The task list is not marked for offline usage.
ug: ۋەزىپە تىزىمىغا تورسىز ئىشلىتىش بەلگىسى قويۇلمىغان.

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Error loading memo list '{0}'
ug: ئەسلەتمە ‹{0}› نى ئوقۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: The memo list is not marked for offline usage.
ug: ئەسلەتمە تىزىمىغا تورسىز ئىشلىتىش بەلگىسى قويۇلمىغان.

en: Day View
ug: كۈندىلىك كۆرۈنۈش

en: Work Week View
ug: خىزمەت كۈنى كۆرۈنۈشى

en: Week View
ug: ھەپتە كۆرۈنۈشى

en: Month View
ug: ئاي كۆرۈنۈشى

en: Summary
ug: ئۈزۈندى

en: contains
ug: ئىچىدە

en: does not contain
ug: ئىچىدە ئەمەس

en: Description
ug: چۈشەندۈرۈش

en: Any Field
ug: خالىغان سۆز بۆلىكى

en: Classification
ug: تۈرگە ئايرىش

en: is
ug: بولسا

en: is not
ug: ئەمەس

en: Public
ug: ئاممىۋى

en: Private
ug: شەخسىي

en: Confidential
ug: مەخپىي

en: Organizer
ug: تەشكىللىگۈچى

en: Attendee
ug: قاتناشقۇچى

en: Location
ug: ئورنى

en: Category
ug: كاتېگورىيە

en: Attachments
ug: قوشۇلمىلار

en: Exist
ug: مەۋجۇت

en: Do Not Exist
ug: مەۋجۇت ئەمەس

en: Recurrence
ug: قايتىلىنىش

en: Occurs
ug: كۆرۈلۈش

en: Less Than
ug: كىچىك

en: Exactly
ug: دەل

en: More Than
ug: چوڭ

en: Summary Contains
ug: ئۈزۈندى ئىچىدە

en: Description Contains
ug: چۈشەندۈرۈش ئىچىدە

en: Edit Reminder
ug: ئەسكەرتكۈچ تەھرىرلەش

en: Pop up an alert
ug: ئاگاھلاندۇرۇش قاڭقىت

en: Play a sound
ug: ئاۋاز قوي

en: Run a program
ug: پروگراممىنى ئىجرا قىلىدۇ

en: Send an email
ug: ئېلخەتتىن بىرنى يوللا

en: minute(s)
ug: مىنۇت

en: hour(s)
ug: سائەت

en: day(s)
ug: كۈن

en: before
ug: بۇرۇن

en: after
ug: كېيىن

en: start of appointment
ug: ئۇچرىشىشنىڭ بېشى

en: end of appointment
ug: ئۇچرىشىشنىڭ ئاخىرى

en: Add Reminder
ug: ئەسكەرتكۈچ قوشۇش

en: Reminder
ug: ئەسكەرتكۈچ

en: Repeat
ug: قايتىلا

en: _Repeat the reminder
ug: ئەسكەرتكۈچنى تەكرارلا(_R)

note: This is part of the sentence: 'Repeat the reminder %d extra times every %d minutes'. Where %d are numbers.
en: extra times every
ug: ھەر زىيادە ۋاقىت

en: Options
ug: تاللانما

en: Custom _message
ug: ئىختىيارىي ئۇچۇر(_M)

en: Mes_sage:
ug: ئۇچۇر(_S):

en: Custom reminder sound
ug: ئىختىيارىي ئەسكەرتكۈچ ئۈنى

en: _Sound:
ug: ئاۋاز(_S):

en: Select A File
ug: ھۆججەت تاللاڭ

en: _Program:
ug: پروگرامما:

en: _Arguments:
ug: ئەركىن ئۆزگەرگۈچى(_A):

en: Send To:
ug: يوللاش ئورنى:

en: Action/Trigger
ug: مەشغۇلات/قوزغاتقۇچ

en: Reminders
ug: ئەسكەرتكۈچلەر

en: A_dd
ug: قوش(_D)

en: This event has been deleted.
ug: بۇ ھادىسە ئۆچۈرۈۋېتىلدى.

en: This task has been deleted.
ug: بۇ ۋەزىپە ئۆچۈرۈۋېتىلدى.

en: This memo has been deleted.
ug: بۇ ئەسلەتمە ئۆچۈرۈۋېتىلدى.

en: %s  You have made changes. Forget those changes and close the editor?
ug: %s ئۆزگەرتتىڭىز. بۇ ئۆزگەرتىشلەرنى تاشلىۋېتىپ، تەھرىرلىگۈچنى ياپامسىز؟

en: %s  You have made no changes, close the editor?
ug: %s  ئۆزگەرتمىدىڭىز. تەھرىرلىگۈچنى ياپامسىز؟

en: This event has been changed.
ug: بۇ ھادىسە ئۆزگەرتىۋېتىلدى.

en: This task has been changed.
ug: بۇ ۋەزىپە ئۆچۈرۈۋېتىلدى.

en: This memo has been changed.
ug: بۇ ئەسلەتمە ئۆچۈرۈۋېتىلدى.

en: %s  You have made changes. Forget those changes and update the editor?
ug: %s ئۆزگەرتتىڭىز. بۇ ئۆزگەرتىشلەرنى تاشلىۋېتىپ، تەھرىرلىگۈچنى يېڭىلامسىز؟

en: %s  You have made no changes, update the editor?
ug: %s  ئۆزگەرتمىدىڭىز، تەھرىرلىگۈچنى يېڭىلامسىز؟

en: Could not save attachments
ug: قوشۇلمىنى ساقلىيالمىدى

en: Could not update object
ug: نەڭنى يېڭىلىيالمىدى

en: Edit Appointment
ug: ئۇچرىشىش تەھرىر

en: Meeting - %s
ug: يىغىن - %s

en: Appointment - %s
ug: ئۇچرىشىش - %s

en: Assigned Task - %s
ug: تەقسىملەنگەن ۋەزىپە - %s

en: Task - %s
ug: ۋەزىپە - %s

en: Memo - %s
ug: ئەسلەتمە - %s

en: No Summary
ug: ئۈزۈندى يوق

en: Keep original item?
ug: ئەسلى تۈرنى ساقلاپ قالسۇنمۇ؟

en: Close the current window
ug: نۆۋەتتىكى كۆزنەكنى ياپىدۇ

en: Copy the selection
ug: تاللىغاننى كۆچۈر

en: Cut the selection
ug: تاللىغاننى كەس

en: Delete the selection
ug: تاللانمىنى ئۆچۈر

en: View help
ug: ياردەمنى كۆرۈش

en: Paste the clipboard
ug: چاپلاش تاختىسىدىن چاپلا

en: Save current changes
ug: نۆۋەتتىكى ئۆزگىرىشلەرنى ساقلا

en: Save and Close
ug: ساقلا ۋە ياپ

en: Save current changes and close editor
ug: نۆۋەتتىكى ئۆزگىرىشلەرنى ساقلايدۇ ۋە تەھرىرلىگۈچنى ياپىدۇ

en: Select all text
ug: ھەممە تېكىستنى تاللايدۇ

en: _Classification
ug: تۈر(_C)

en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

en: _File
ug: ھۆججەت(_F)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _Insert
ug: قىستۇر(_I)

en: _Options
ug: تاللانما(_O)

en: _View
ug: كۆرۈنۈش(_V)

en: _Attachment...
ug: قوشۇلما(_A)…

en: Attach a file
ug: ھۆججەتتىن بىرنى قوش

en: _Categories
ug: كاتېگورىيە(_C)

en: Toggles whether to display categories
ug: ئالماشقاندا كاتېگورىيە كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Time _Zone
ug: ۋاقىت رايونى(_Z)

en: Toggles whether the time zone is displayed
ug: ئالماشقاندا ۋاقىت رايونىنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Pu_blic
ug: ئاشكارا(_B)

en: Classify as public
ug: تۈرى ئاشكارا

en: _Private
ug: شەخسىي(_P)

en: Classify as private
ug: تۈرى شەخسىي

en: _Confidential
ug: مەخپىي(_C)

en: Classify as confidential
ug: تۈرى مەخپىي

en: R_ole Field
ug: رول سۆز بۆلىكى(_O)

en: Toggles whether the Role field is displayed
ug: ئالماشقاندا رول سۆز بۆلىكىنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: _RSVP
ug: جاۋاب قايتۇرۇڭ(_R)

en: Toggles whether the RSVP field is displayed
ug: ئالماشقاندا جاۋاب قايتۇرۇڭ سۆز بۆلىكىنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: _Status Field
ug: ھالەت سۆز بۆلىكى(_S)

en: Toggles whether the Status field is displayed
ug: ئالماشقاندا ھالەت سۆز بۆلىكىنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: _Type Field
ug: تىپ سۆز بۆلىكى(_T)

en: Toggles whether the Attendee Type is displayed
ug: ئالماشقاندا قاتناشقۇچىلار تىپ سۆز بۆلىكىنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Attach
ug: قوشۇمچە

en: Changes made to this item may be discarded if an update arrives
ug: ئەگەر يېڭىلاش يېتىپ كەلگەندە بۇ تۈرنىڭ ئۆزگىرىشى تاشلىۋېتىلىدۇ

en: attachment
ug: قوشۇلما

en: Unable to use current version!
ug: نۆۋەتتىكى نەشرىنى ئىشلىتەلمەيدۇ!

en: Validation error: %s
ug: دەلىللەش خاتالىقى: %s

en: Could not open destination
ug: نىشاننى ئاچالمىدى

en: Destination is read only
ug: نىشان ئوقۇشقىلا بولىدىغان

en: Cannot create object
ug: نەڭ قۇرالمىدى

en: Could not open source
ug: مەنبەنى ئاچالمىدى

en: _Delete this item from all other recipient's mailboxes?
ug: بۇ تۈرنى باشقا قوبۇللىغۇچىنىڭ خەت ساندۇقىدىن ئۆچۈرەمسىز؟(_D)

en: _Retract comment
ug: باھانى قايتۇر(_R)

note: Translators: The '%s' is replaced with a detailed error message
en: The event could not be deleted due to a dbus error: %s
ug: dbus خاتالىقى سەۋەبىدىن بۇ ھادىسىنى ئۆچۈرەلمەيدۇ: %s

note: Translators: The '%s' is replaced with a detailed error message
en: The task could not be deleted due to a dbus error: %s
ug: dbus خاتالىقى سەۋەبىدىن بۇ ۋەزىپىنى ئۆچۈرەلمەيدۇ: %s

note: Translators: The '%s' is replaced with a detailed error message
en: The memo could not be deleted due to a dbus error: %s
ug: dbus خاتالىقى سەۋەبىدىن بۇ ئەسلەتمىنى ئۆچۈرەلمەيدۇ: %s

note: Translators: The '%s' is replaced with a detailed error message
en: The item could not be deleted due to a dbus error: %s
ug: dbus خاتالىقى سەۋەبىدىن بۇ تۈرنى ئۆچۈرەلمەيدۇ: %s

en: The event could not be deleted because permission was denied
ug: بۇ ھادىسىنى ئۆچۈرەلمەيدۇ سەۋەبى ھوقۇقى چەكلەنگەن

en: The task could not be deleted because permission was denied
ug: بۇ ۋەزىپىنى ئۆچۈرەلمەيدۇ سەۋەبى ھوقۇقى چەكلەنگەن

en: The memo could not be deleted because permission was denied
ug: بۇ ئەسلەتمىنى ئۆچۈرەلمەيدۇ سەۋەبى ھوقۇقى چەكلەنگەن

en: The item could not be deleted because permission was denied
ug: بۇ تۈرنى ئۆچۈرەلمەيدۇ سەۋەبى ھوقۇقى چەكلەنگەن

note: Translators: The '%s' is replaced with a detailed error message
en: The event could not be deleted due to an error: %s
ug: خاتالىق سەۋەبىدىن بۇ ھادىسىنى ئۆچۈرەلمەيدۇ: %s

note: Translators: The '%s' is replaced with a detailed error message
en: The task could not be deleted due to an error: %s
ug: خاتالىق سەۋەبىدىن بۇ ۋەزىپىنى ئۆچۈرەلمەيدۇ: %s

note: Translators: The '%s' is replaced with a detailed error message
en: The memo could not be deleted due to an error: %s
ug: خاتالىق سەۋەبىدىن بۇ ئەسلەتمىنى ئۆچۈرەلمەيدۇ: %s

note: Translators: The '%s' is replaced with a detailed error message
en: The item could not be deleted due to an error: %s
ug: خاتالىق سەۋەبىدىن بۇ تۈرنى ئۆچۈرەلمەيدۇ: %s

en: Enter Delegate
ug: ۋاكالەتچى كىرگۈزۈڭ

en: Delegate To:
ug: ھاۋالە قىلغان ئورۇن:

en: Contacts...
ug: ئالاقەداشلار…

en: _Reminders
ug: ئەسكەرتكۈچلەر(_R)

en: Set or unset reminders for this event
ug: بۇ ھادىسىگە ئەسكەرتكۈچ بەلگىلەش ۋە بەلگىلىمەسلىك

en: Show Time as _Busy
ug: ۋاقىتنى ئالدىراش كۆرسەت(_B)

en: Toggles whether to show time as busy
ug: ئالماشتۇرغاندا ۋاقىتنى ئالدىراش كۆرسىتەمدۇ يوق

en: _Recurrence
ug: تەكرار كۆرسەت(_R)

en: Make this a recurring event
ug: بۇ ھادىسىگە قايتا كۆرسىتىش بەلگىسى قويىدۇ

en: Send Options
ug: يوللاش تاللانما

en: Insert advanced send options
ug: ئالىي يوللاش تاللانمىسىنى قىستۇر

en: All _Day Event
ug: پۈتۈن كۈن ھادىسە(_D)

en: Toggles whether to have All Day Event
ug: ئالماشقاندا پۈتۈن كۈن ھادىسە بارمۇ يوق

en: _Free/Busy
ug: بىكار/ئالدىراش(_F)

en: Query free / busy information for the attendees
ug: قاتناشقۇچىنىڭ بىكار ياكى ئالدىراش ئۇچۇرىنى سۈرۈشتۈرىدۇ

en: Appointment
ug: ئۇچرىشىش

en: Attendees
ug: قاتناشقۇچىلار

en: Print this event
ug: بۇ ھادىسىنى باس

en: Event's start time is in the past
ug: ھادىسە باشلاش ۋاقتى كەلگۈسىدە.

en: Event cannot be edited, because the selected calendar is read only
ug: ھادىسىنى تەھرىرلىگىلى بولمايدۇ چۈنكى تاللانغان يىلنامىنى ئوقۇشقىلا بولىدۇ

en: Event cannot be fully edited, because you are not the organizer
ug: ھادىسىنى تولۇق تەھرىرلىيەلمەيدۇ چۈنكى سىز تەشكىللىگۈچى ئەمەس

en: This event has reminders
ug: بۇ ھادىسىنىڭ ئەسكەرتكۈچىلىرى بار

en: Or_ganizer:
ug: تەشكىللىگۈچى(_G):

en: Event with no start date
ug: باشلىنىش چېسلاسى يوق ھادىسە

en: Event with no end date
ug: ئاخىرلىشىش چېسلاسى يوق ھادىسە

en: Start date is wrong
ug: باشلىنىش چېسلاسى خاتا

en: End date is wrong
ug: ئاخىرلىشىش چېسلاسى خاتا

en: Start time is wrong
ug: باشلىنىش ۋاقتى خاتا

en: End time is wrong
ug: ئاخىرلىشىش ۋاقتى خاتا

en: An organizer is required.
ug: تەشكىللىگۈچىدىن بىرى زۆرۈر.

en: At least one attendee is required.
ug: ئاز دېگەندە قاتناشقۇچىدىن بىرى زۆرۈر.

en: _Delegatees
ug: ۋاكالەتچىلەر(_D)

en: Atte_ndees
ug: قاتناشقۇچىلار(_N)

en: %d day before appointment | %d days before appointment
ug[0]: ئۇچرىشىشتىن %d كۈن ئىلگىرى

en: %d hour before appointment | %d hours before appointment
ug[0]: ئۇچرىشىشتىن %d سائەت ئىلگىرى

en: %d minute before appointment | %d minutes before appointment
ug[0]: ئۇچرىشىشتىن %d مىنۇت ئىلگىرى

en: Customize
ug: ئىختىيارى

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: "None" for "No reminder set"
en: None
ug: يوق

[ctx: eventpage]
note: TRANSLATORS: 'for' in a sense of 'duration'; example string: Time: [date] [time] for [ H ] hours [ M ] minutes
en: for
ug: ئۈچۈن

[ctx: eventpage]
note: TRANSLATORS: 'until' in a sense of 'duration'; example string: Time: [date] [time] until [ date ] [ time ]
en: until
ug: غىچە

[ctx: eventpage]
note: TRANSLATORS: Predefined reminder's description
en: 15 minutes before appointment
ug: ئۇچرىشىشتىن 15 مىنۇت ئىلگىرى

[ctx: eventpage]
note: TRANSLATORS: Predefined reminder's description
en: 1 hour before appointment
ug: ئۇچرىشىشتىن 1 سائەت ئىلگىرى

[ctx: eventpage]
note: TRANSLATORS: Predefined reminder's description
en: 1 day before appointment
ug: ئۇچرىشىشتىن 1 كۈن ئىلگىرى

en: _Location:
ug: ئورنى(_L):

en: _Description:
ug: چۈشەندۈرۈش(_D):

en: _Time:
ug: ۋاقىت(_T):

en: Time _zone:
ug: ۋاقىت رايونى(_Z):

en: _Summary:
ug: ئۈزۈندى(_S):

en: Event Description
ug: ھادىسە چۈشەندۈرۈلۈشى

en: Atte_ndees...
ug: قاتناشقۇچىلار(_N)…

en: _Reminder
ug: ئەسكەرتكۈچ(_R)

en: Custom Reminder:
ug: ئىختىيارىي ئەسكەرتكۈچ:

en: January
ug: قەھرىتان

en: February
ug: ھۇت

en: March
ug: نەۋرۇز

en: April
ug: ئۈمىد

en: May
ug: باھار

en: June
ug: سەپەر

en: July
ug: چىللە

en: August
ug: تومۇز

en: September
ug: مىزان

en: October
ug: ئوغۇز

en: November
ug: ئوغلاق

en: December
ug: كۆنەك

en: Select Date
ug: چېسلا تاللا

en: Select _Today
ug: بۈگۈننى تاللا(_T)

en: Memo
ug: ئەسلەتمە

en: Print this memo
ug: بۇ ئەسلەتمىنى باس

en: Memo's start date is in the past
ug: ئەسلەتمە باشلاش چېسلاسى كەلگۈسىدە.

en: Memo cannot be edited, because the selected memo list is read only
ug: ئەسلەتمىنى تەھرىرلىيەلمەيدۇ چۈنكى تاللانغان ئەسلەتمە تىزىمىنى ئوقۇشقىلا بولىدۇ.

en: Memo cannot be fully edited, because you are not the organizer
ug: ئەسلەتمىنى تولۇق تەھرىرلىگىلى بولمايدۇ چۈنكى سىز تەشكىللىگۈچى ئەمەس.

en: To
ug: تاپشۇرۇپ ئالغۇچى

en: _List:
ug: تىزىم(_L):

en: Organi_zer:
ug: تەشكىللىگۈچى(_Z):

en: T_o:
ug: يوللاش ئورنى(_O):

en: Sta_rt date:
ug: باشلىنىش چېسلاسى(_R):

en: Su_mmary:
ug: ئۈزۈندى(_M):

en: You are modifying a recurring event. What would you like to modify?
ug: سىز تەكرار ھادىسىنى تەھرىرلىمەكچى. نېمىنى ئۆزگەرتىسىز؟

en: You are delegating a recurring event. What would you like to delegate?
ug: سىز تەكرار ھادىسىگە ۋاكالەتچىلىك قىلماقچى. نېمىگە ۋاكالەتچىلىك قىلىسىز؟

en: You are modifying a recurring task. What would you like to modify?
ug: سىز تەكرار ۋەزىپىنى ئۆزگەرتمەكچى. نېمە مەزمۇننى ئۆزگەرتىسىز؟

en: You are modifying a recurring memo. What would you like to modify?
ug: سىز تەكرار ئەسلەتمىنى ئۆزگەرتمەكچى. نېمە مەزمۇننى ئۆزگەرتىسىز؟

en: This Instance Only
ug: مۇشۇ قېتىملا

en: This and Prior Instances
ug: بۇ قېتىم ۋە ئىلگىرىكى ھەر قېتىم

en: This and Future Instances
ug: بۇ قېتىم ۋە كەلگۈسىدىكى ھەر قېتىم

en: All Instances
ug: ھەممە قېتىم

en: This appointment contains recurrences that Evolution cannot edit.
ug: بۇ ئۇچرىشىشتا Evolution تەھرىرلىيەلمەيدىغان تەكرار كۆرسىتىش بار.

en: Recurrence date is invalid
ug: تەكرار كۆرسىتىش چېسلاسى ئىناۋەتسىز.

en: End time of the recurrence was before event's start
ug: تەكرار ھادىسە تۈرىنىڭ ئاخىرلىشىش ۋاقتى باشلىنىش ۋاقتىدىن بالدۇر

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] week(s) on [Wednesday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after the 'on', name of a week day always follows.
en: on
ug: قوزغات

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [first] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'first', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: first
ug: بىرىنچى

note: TRANSLATORS: here, "second" is the ordinal number (like "third"), not the time division (like "minute") * Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [second] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'second', e
en: second
ug: سېكۇنت

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [third] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'third', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: third
ug: ئۈچىنچى

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [fourth] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'fourth', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: fourth
ug: تۆتىنچى

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [fifth] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'fifth', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: fifth
ug: بەشىنچى

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [last] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'last', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: last
ug: ئاخىرقى

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [Other date] [11th to 20th] [17th] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]).
en: Other Date
ug: باشقا چېسلا

note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [1st to 10th] [7th] [forever]' (dropd
en: 1st to 10th
ug: بىرىنچىدىن ئونىنچىغىچە

note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [11th to 20th] [17th] [forever]' (dro
en: 11th to 20th
ug: ئون بىرىنچىدىن يىگىرمىگىچە

note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [21th to 31th] [27th] [forever]' (dro
en: 21st to 31st
ug: يىگىرمە بىرىنچىدىن ئوتتۇر بىرىنچىغىچە

en: Monday
ug: دۈشەنبە

en: Tuesday
ug: سەيشەنبە

en: Wednesday
ug: چارشەنبە

en: Thursday
ug: پەيشەنبە

en: Friday
ug: جۈمە

en: Saturday
ug: شەنبە

en: Sunday
ug: يەكشەنبە

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: 'This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [second] [Tuesday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets])."
en: on the
ug: ئورنى

en: occurrences
ug: كۆرۈلۈشى

en: Add exception
ug: مۇستەسنا قوش

en: Could not get a selection to modify.
ug: تۈزىتىدىغان تاللانمىغا ئېرىشەلمىدى.

en: Modify exception
ug: مۇستەسنا ئۆزگەرت

en: Could not get a selection to delete.
ug: ئۆچۈرىدىغان تاللانمىغا ئېرىشەلمىدى.

en: Date/Time
ug: چېسلا/ۋاقىت

[ctx: recurrpage]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: day(s)
ug: كۈن

[ctx: recurrpage]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: week(s)
ug: ھەپتە

[ctx: recurrpage]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: month(s)
ug: ئاي

[ctx: recurrpage]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: year(s)
ug: يىل

[ctx: recurrpage]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: for
ug: ئۈچۈن

[ctx: recurrpage]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: until
ug: غىچە

[ctx: recurrpage]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: forever
ug: مەڭگۈ

en: This appointment rec_urs
ug: بۇ ئۇچرىشىشنى قايتا كۆرسەت(_U)

en: Every
ug: ھەر

en: Exceptions
ug: مۇستەسنا

en: Preview
ug: ئالدىن كۆزەت

en: Send my reminders with this event
ug: ئەسكەرتكۈچلىرىمنى بۇ ھادىسە بىلەن بىرگە ئەۋەتسۇن

en: Notify new attendees _only
ug: يېڭى قاتناشقۇچىلارغىلا ئۇقتۇر(_O)

en: Completed date is wrong
ug: تاماملانغان چېسلا خاتا

en: Web Page
ug: توربەت

note: To Translators: This is task priority
en: High
ug: يۇقىرى

note: To Translators: This is task priority
en: Normal
ug: نورمال

note: To Translators: This is task priority
en: Low
ug: تۆۋەن

note: To Translators: This is task priority
en: Undefined
ug: ئېنىقلىمىسىز

note: To Translators: This is task status
en: Not Started
ug: باشلىمىدى

note: To Translators: This is task status
en: In Progress
ug: داۋاملىشىۋاتىدۇ

note: To Translators: This is task status
en: Completed
ug: تاماملاندى

note: To Translators: This is task status
en: Canceled
ug: قالدۇرۇۋېتىلدى

note: To Translators: 'Status' here means the state of the attendees, the resulting string will be in a form: * Status: Accepted: X   Declined: Y   ...
en: Status
ug: ھالىتى

en: Stat_us:
ug: ھالەت(_U):

en: P_ercent complete:
ug: پىرسەنت تامام:

en: _Priority:
ug: مەرتىۋىسى(_P):

en: _Date completed:
ug: تاماملانغان چېسلا(_D):

en: _Web Page:
ug: تور بەت(_W):

en: _Status Details
ug: ھالەت تەپسىلاتى(_S)

en: Click to change or view the status details of the task
ug: چېكىلسە ۋەزىپىنىڭ ھالەت تەپسىلاتىنى ئۆزگەرتكىلى ياكى كۆرسەتكىلى بولىدۇ

en: _Send Options
ug: يوللاش تاللانمىلىرى(_S)

en: Task
ug: ۋەزىپە

en: Task Details
ug: ۋەزىپە تەپسىلاتى

en: Print this task
ug: بۇ ۋەزىپىنى باس

en: Task's start date is in the past
ug: ۋەزىپىنىڭ باشلاش چېسلاسى كەلگۈسىدە.

en: Task's due date is in the past
ug: ۋەزىپىنىڭ قەرەلى توشۇش چېسلاسى كەلگۈسىدە.

en: Task cannot be edited, because the selected task list is read only
ug: ۋەزىپىنى تەھرىرلىيەلمەيدۇ چۈنكى تاللانغان ۋەزىپە تىزىمىنى ئوقۇشقىلا بولىدۇ.

en: Task cannot be fully edited, because you are not the organizer
ug: ۋەزىپىنى تولۇق تەھرىرلىيەلمەيدۇ چۈنكى سىز تەشكىللىگۈچى ئەمەس

en: Task cannot be edited, because the selected task list does not support assigned tasks
ug: ۋەزىپىنى تەھرىرلىگىلى بولمىدى، چۈنكى تاللانغان ۋەزىپە تىزىمى تەقسىملەنگەن ۋەزىپىنى قوللىمايدىكەن

en: Due date is wrong
ug: مۇددىتى خاتا

en: D_ue date:
ug: مۇددىتى:

en: Time zone:
ug: ۋاقىت رايونى:

en: New Appointment
ug: يېڭى ئۇچرىشىش

en: New All Day Event
ug: يېڭى پۈتۈن كۈنلۈك ھادىسە

en: New Meeting
ug: يېڭى يىغىن

en: Go to Today
ug: بۈگۈنگە يۆتكەل

en: Go to Date
ug: چېسلاغا يۆتكەل

en: It has reminders.
ug: ئۇنىڭ ئەسكەرتكۈچىلىرى بار.

en: It has recurrences.
ug: تەكرار كۆرسىتىش بار.

en: It is a meeting.
ug: ئۇ بىر يىغىن.

en: Calendar Event: Summary is %s.
ug: يىلنامە ھادىسە: ئۈزۈندىسى %s.

en: Calendar Event: It has no summary.
ug: يىلنامە ھادىسە: ئۈزۈندىسى يوق.

en: calendar view event
ug: يىلنامە كۆرۈنۈش ھادىسە

en: Grab Focus
ug: فوكۇسقا ئېرىش

en: It has %d event. | It has %d events.
ug[0]: %d ھادىسە بار.

note: To translators: Here, "It" is either like "Work Week View: July 10th - July 14th, 2006." or "Day View: Thursday July 13th, 2006."
en: It has no events.
ug: ھادىسە يوق.

en: Work Week View: %s. %s
ug: خىزمەت كۈن كۆرۈنۈشى: %s. %s

en: Day View: %s. %s
ug: كۈندىلىك كۆرۈنۈش: %s. %s

en: calendar view for a work week
ug: خىزمەت كۈنىنىڭ يىلنامە كۆرۈنۈشى

en: calendar view for one or more days
ug: بىر ياكى بىر قانچە كۈنلۈك يىلنامە كۆرۈنۈشى

en: a table to view and select the current time range
ug: نۆۋەتتىكى ۋاقىت دائىرىسىدىكى جەدۋەلنى كۆرسىتىپ، تاللىغىلى بولىدۇ

en: Gnome Calendar
ug: گىنوم يىلنامە

en: Jump button
ug: يۆتكەل توپچا

en: Click here, you can find more events.
ug: بۇ جاي چېكىلسە تېخىمۇ كۆپ ھادىسىلەرنى كۆرەلەيسىز.

note: Translator: Entire string is like "Pop up an alert %d days before start of appointment"
en: %d day | %d days
ug[0]: %d كۈن

note: Translator: Entire string is like "Pop up an alert %d weeks before start of appointment"
en: %d week | %d weeks
ug[0]: %d ھەپتە

en: Unknown action to be performed
ug: نامەلۇم مەشغۇلات ئىجرا قىلىندى

en: %s %s before the start of the appointment
ug: ئۇچرىشىش باشلىنىشتىن ئىلگىرى %s %s

en: %s %s after the start of the appointment
ug: ئۇچرىشىش باشلانغاندىن كېيىن %s %s

note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound"
en: %s at the start of the appointment
ug: ئۇچرىشىش باشلانغاندا %s

en: %s %s before the end of the appointment
ug: ئۇچرىشىش ئاخىرلىشىشتىن ئىلگىرى %s %s

en: %s %s after the end of the appointment
ug: ئۇچرىشىش ئاخىرلاشقاندىن كېيىن %s %s

note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound"
en: %s at the end of the appointment
ug: ئۇچرىشىش ئاخىرلاشقاندا %s

note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s is an absolute time, e.g. "10:00AM"
en: %s at %s
ug: %s %s

note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound". "Trigger types" are absolute or relative dates
en: %s for an unknown trigger type
ug: %s نىڭ نامەلۇم قوزغاتقۇچ تىپى

en: Month View: %s. %s
ug: ئاي كۆرۈنۈش: %s. %s

en: Week View: %s. %s
ug: ھەپتە كۆرۈنۈش: %s. %s

en: calendar view for a month
ug: ئاينىڭ يىلنامە كۆرۈنۈشى

en: calendar view for one or more weeks
ug: بىر ياكى بىر قانچە ھەپتىنىڭ يىلنامە كۆرۈنۈشى

en: Untitled
ug: ماۋزۇسىز

en: Categories:
ug: كاتېگورىيە:

en: Summary:
ug: ئۈزۈندى:

en: Start Date:
ug: باشلاش چېسلاسى:

en: End Date:
ug: ئاخىرلىشىش چېسلاسى:

en: Due Date:
ug: مۆھلىتى:

en: Status:
ug: ھالىتى:

en: Priority:
ug: مەرتىۋىسى:

en: Description:
ug: چۈشەندۈرۈش:

en: Web Page:
ug: تور بەت:

en: Click to add a task
ug: چېكىلسە ۋەزىپە قوشىدۇ

en: Start date
ug: باشلاش چېسلاسى

en: Type
ug: تىپى

en: Completion date
ug: تاماملاش چېسلاسى

en: Complete
ug: تولۇق

en: Due date
ug: مۆھلىتى

en: % Complete
ug: % تامام

en: Priority
ug: مەرتىۋە

en: Created
ug: قۇرغان ۋاقتى

en: Last modified
ug: ئاخىرقى ئۆزگەرتىلگىنى

en: Cut selected events to the clipboard
ug: تاللانغان ھادىسىنى چاپلاش تاختىسىغا كەس

en: Copy selected events to the clipboard
ug: تاللانغان ھادىسىنى چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈر

en: Paste events from the clipboard
ug: ھادىسىنى چاپلاش تاختىسىدىن چاپلا

en: Delete selected events
ug: تاللانغان ھادىسىلەرنى ئۆچۈر

en: Deleting selected objects
ug: تاللانغان نەڭلەرنى ئۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Updating objects
ug: نەڭلەرنى يېڭىلاۋاتىدۇ

note: To Translators: It will display "Organiser: NameOfTheUser <email@ofuser.com>" To Translators: It will display * "Organizer: NameOfTheUser <email@ofuser.com>"
en: Organizer: %s <%s>
ug: تەشكىللىگۈچى: %s <%s>

note: With SunOne accouts, there may be no ':' in organiser.value With SunOne accounts, there may be no ':' in * organizer.value.
en: Organizer: %s
ug: تەشكىللىگۈچى: %s

note: To Translators: It will display "Location: PlaceOfTheMeeting"
en: Location: %s
ug: ئورنى: %s

note: To Translators: It will display "Time: ActualStartDateAndTime (DurationOfTheMeeting)"
en: Time: %s %s
ug: ۋاقىت: %s %s

en: Start Date
ug: باشلاش چېسلاسى

en: End Date
ug: ئاخىرلىشىش چېسلاسى

en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: Recurring
ug: تەكرارلانما

en: Assigned
ug: بەلگىلەندى

en: Yes
ug: ھەئە

en: No
ug: ياق

en: Accepted
ug: قوشۇلغان

en: Declined
ug: رەت قىلىنغان

en: Tentative
ug: سىناق

en: Delegated
ug: ھاۋالە قىلىندى

en: Needs action
ug: مەشغۇلات زۆرۈر

en: Free
ug: بوش

en: Busy
ug: ئالدىراش

en: The geographical position must be entered in the format: 
    
    45.436845,125.862501
ug: جۇغراپىيىلىك ئورۇن چوقۇم تۆۋەندىكى شەكىلدە كىرگۈزۈلىدۇ:
    
    45.436845,125.862501

[ctx: cal-task-status]
note: Translators: "None" for task's status
en: None
ug: يوق

en: The date must be entered in the format: 
    %s
ug: چېسلا تۆۋەندىكى شەكىلدە كىرگۈزۈلىدۇ:
    %s

note: String to use in 12-hour time format for times in the morning.
en: am
ug: چ ب

note: String to use in 12-hour time format for times in the afternoon.
en: pm
ug: چ ك

note: To Translators: the %d stands for a week number, it's value between 1 and 52/53
en: Week %d
ug: %d ھەپتە

note: Translators: %02i is the number of minutes; * this is a context menu entry to change the * length of the time division in the calendar * day view, e.g. a day is displayed in * 24 "60 minute divisions" or * 48 "30 minute divisions".
en: %02i minute divisions
ug: %02i مىنۇت بۆلۈنۈشى

en: Show the second time zone
ug: ئىككىنچى ۋاقىت رايونىنى كۆرسەت

[ctx: cal-second-zone]
note: Translators: "None" indicates no second time zone set for a day view
en: None
ug: يوق

en: Select...
ug: تاللا…

en: Chair Persons
ug: رەئىس كىشىلەر

en: Required Participants
ug: كېرەكلىك قاتناشقۇچىلار

en: Optional Participants
ug: تاللاشچان قاتناشقۇچىلار

en: Resources
ug: مەنبەلەر

en: Individual
ug: ئۆزگىچە

en: Group
ug: گۇرۇپپا

en: Resource
ug: مەنبە

en: Room
ug: ئۆي

en: Chair
ug: رەئىس

en: Required Participant
ug: كېرەكلىك قاتناشقۇچى

en: Optional Participant
ug: تاللاشچان قاتناشقۇچى

en: Non-Participant
ug: قاتناشمايدىغان

en: Needs Action
ug: زۆرۈر مەشغۇلات

en: Attendee
ug: قاتناشقۇچى

en: RSVP
ug: جاۋاب قايتۇرۇڭ

en: In Process
ug: بىر تەرەپ قىلىۋاتىدۇ

en: Enter password to access free/busy information on server %s as user %s
ug: ئىم كىرگۈزۈپ %2$s ئىشلەتكۈچى سۈپىتىدە %1$s مۇلازىمېتىرنىڭ ئالدىراش/بىكار ئۇچۇرىنى زىيارەت قىلىدۇ

en: Failure reason: %s
ug: مەغلۇپ بولۇش سەۋەبى: %s

en: Enter password
ug: ئىم كىرگۈزۈڭ

en: Out of Office
ug: سىرتتا

en: No Information
ug: ئۇچۇر يوق

en: O_ptions
ug: تاللانمىلار(_P)

en: Show _only working hours
ug: خىزمەت ۋاقتىنىلا كۆرسەت(_O)

en: Show _zoomed out
ug: كىچىكلىتىپ كۆرسەت(_Z)

en: _Update free/busy
ug: بىكار/ئالدىراشنى يېڭىلا(_U)

en: _Autopick
ug: ئۆزلۈكىدىن تاللا(_A)

en: _All people and resources
ug: ھەممە كىشى ۋە مەنبەلەر(_A)

en: All _people and one resource
ug: ھەممە كىشىلەر ۋە بىر مەنبە(_P)

en: _Required people
ug: كېرەكلىك كىشىلەر(_R)

en: Required people and _one resource
ug: كېرەكلىك كىشىلەر ۋە بىر مەنبە(_O)

en: _Start time:
ug: باشلاش ۋاقتى(_S):

en: _End time:
ug: ئاخىرلىشىش ۋاقتى(_E):

en: Summary: %s
    Location: %s
ug: ئۈزۈندى: %s
    ئورۇن: %s

en: Summary: %s
ug: ئۈزۈندى: %s

en: Click here to add an attendee
ug: بۇ جاي چېكىلىپ قاتناشقۇچى قوشۇلىدۇ

en: Member
ug: ئەزا

en: Delegated To
ug: ۋاكالىتەن

en: Delegated From
ug: ۋەكىل كەلگەن جاي

en: Common Name
ug: ئادەتتىكى ئات

en: Language
ug: تىل

en: Memos
ug: ئەسلەتمىلەر

en: * No Summary *
ug: * ئۈزۈندى يوق *

note: Translators: This is followed by an event's start date/time
en: Start:
ug: باشلاش:

note: Translators: This is followed by an event's due date/time
en: Due:
ug: قەرەلى:

en: Cut selected memos to the clipboard
ug: تاللانغان ئەسلەتمىنى چاپلاش تاختىسىغا كەس

en: Copy selected memos to the clipboard
ug: تاللانغان ئەسلەتمىنى چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈر

en: Paste memos from the clipboard
ug: ئەسلەتمىنى چاپلاش تاختىسىدىن چاپلا

en: Delete selected memos
ug: تاللانغان ئەسلەتمىلەرنى ئۆچۈر

en: Select all visible memos
ug: كۆرۈنۈشچان ئەسلەتمىلەرنىڭ ھەممىسىنى تاللا

en: Click to add a memo
ug: چېكىلسە ئەسلەتمىدىن بىرنى قوشىدۇ

en: Tasks
ug: ۋەزىپىلەر

en: Cut selected tasks to the clipboard
ug: تاللانغان ۋەزىپىلەرنى چاپلاش تاختىسىغا كەس

en: Copy selected tasks to the clipboard
ug: تاللانغان ۋەزىپىلەرنى چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈر

en: Paste tasks from the clipboard
ug: ۋەزىپىلەرنى چاپلاش تاختىسىدىن چاپلا

en: Delete selected tasks
ug: تاللانغان ۋەزىپىلەرنى ئۆچۈر

en: Select all visible tasks
ug: كۆرۈنۈشچان ۋەزىپىلەرنىڭ ھەممىسىنى تاللا

en: Select Timezone
ug: ۋاقىت رايونى تاللا

en: Purging
ug: پاكىزلاۋاتىدۇ

en: An organizer must be set.
ug: تەشكىللىگۈچىدىن بىرنى تەڭشەش زۆرۈر.

en: At least one attendee is necessary
ug: ئاز دېگەندە بىر قاتناشقۇچى بولۇشى لازىم

en: Event information
ug: ھادىسە ئۇچۇرى

en: Task information
ug: ۋەزىپە ئۇچۇرى

en: Memo information
ug: ئەسلەتمە ئۇچۇرى

en: Free/Busy information
ug: بىكار/ئالدىراش ئۇچۇرى

en: Calendar information
ug: يىلنامە ئۇچۇرى

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Accepted: Meeting Name".
en: Accepted
ug: قوشۇلغان

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Tentatively Accepted: Meeting Name".
en: Tentatively Accepted
ug: ۋاقىتلىق قوشۇلغان

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Declined: Meeting Name". Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Declined: Meeting Name".
en: Declined
ug: رەت قىلىنغان

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Delegated: Meeting Name".
en: Delegated
ug: ھاۋالە قىلىندى

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Updated: Meeting Name".
en: Updated
ug: يېڭىلاندى

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Cancel: Meeting Name".
en: Cancel
ug: ئەمەلدىن قالدۇر

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Refresh: Meeting Name".
en: Refresh
ug: يېڭىلا

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Counter-proposal: Meeting Name".
en: Counter-proposal
ug: بىلەت تاشلاپ قارار قىلىش

en: Free/Busy information (%s to %s)
ug: بىكار/ئالدىراش ئۇچۇرى (%s دىن %s غىچە)

en: iCalendar information
ug: iCalendar ئۇچۇرى

en: Unable to book a resource, the new event collides with some other.
ug: مەنبەنى ئالدىن كېلىشەلمىدى، يېڭى ھادىسە بىلەن باشقا ھادىسە توقۇنۇشتى.

en: Unable to book a resource, error: %s
ug: بىر مەنبەنى بۇيرۇتقىلى بولمىدى، خاتالىق: %s

en: You must be an attendee of the event.
ug: سىز چوقۇم ھادىسىنىڭ قاتناشقۇچىسى بولۇشىڭىز كېرەك.

en: 1st
ug: 1-چېسلا

en: 2nd
ug: 2-چېسلا

en: 3rd
ug: 3-چېسلا

en: 4th
ug: 4-چېسلا

en: 5th
ug: 5-چېسلا

en: 6th
ug: 6-چېسلا

en: 7th
ug: 7-چېسلا

en: 8th
ug: 8-چېسلا

en: 9th
ug: 9-چېسلا

en: 10th
ug: 10-چېسلا

en: 11th
ug: 11-چېسلا

en: 12th
ug: 12-چېسلا

en: 13th
ug: 13-چېسلا

en: 14th
ug: 14-چېسلا

en: 15th
ug: 15-چېسلا

en: 16th
ug: 16-چېسلا

en: 17th
ug: 17-چېسلا

en: 18th
ug: 18-چېسلا

en: 19th
ug: 19-چېسلا

en: 20th
ug: 20-چېسلا

en: 21st
ug: 21-چېسلا

en: 22nd
ug: 22-چېسلا

en: 23rd
ug: 23-چېسلا

en: 24th
ug: 24-چېسلا

en: 25th
ug: 25-چېسلا

en: 26th
ug: 26-چېسلا

en: 27th
ug: 27-چېسلا

en: 28th
ug: 28-چېسلا

en: 29th
ug: 29-چېسلا

en: 30th
ug: 30-چېسلا

en: 31st
ug: 31-چېسلا

note: Translators: These are workday abbreviations, e.g. Su=Sunday and Th=thursday
en: Su
ug: ي

en: Mo
ug: د

en: Tu
ug: س

en: We
ug: چ

en: Th
ug: پ

en: Fr
ug: ج

en: Sa
ug: ش

note: Translators: This is part of "START to END" text, * where START and END are date/times.
en:  to
ug:  غا

note: Translators: This is part of "START to END * (Completed COMPLETED)", where COMPLETED is a * completed date/time.
en:  (Completed
ug:  (تامام

note: Translators: This is part of "Completed COMPLETED", * where COMPLETED is a completed date/time.
en: Completed
ug: تاماملاندى

note: Translators: This is part of "START (Due DUE)", * where START and DUE are dates/times.
en:  (Due
ug:  (مۆھلىتى

note: Translators: This is part of "Due DUE", * where DUE is a date/time due the event * should be finished.
en: Due
ug: مۆھلىتى

en: Attendees:
ug: قاتناشقۇچىلار:

en: Status: %s
ug: ھالەت: %s

en: Priority: %s
ug: مەرتىۋىسى: %s

en: Percent Complete: %i
ug: تاماملانغان پىرسەنتى: %i

en: Categories: %s
ug: كاتېگورىيەلەر: %s

en: Contacts:
ug: ئالاقەداشلار:

en: In progress
ug: داۋاملىشىۋاتىدۇ

en: Cancelled
ug: ئەمەلدىن قالدۇرۇلدى

en: % Completed
ug: % تاماملاندى

en: is greater than
ug: چوڭ

en: is less than
ug: كىچىك

en: Appointments and Meetings
ug: ئۇچرىشىش ۋە يىغىن

en: Opening calendar
ug: يىلنامە ئېچىۋاتىدۇ

en: iCalendar files (.ics)
ug: iCalendar ھۆججەتلەر (.ics)

en: Evolution iCalendar importer
ug: Evolution iCalendar ئەكىرگۈچ

en: Reminder!
ug: ئەسكەرتكۈچ!

en: vCalendar files (.vcs)
ug: vCalendar ھۆججەتلەر (.vcs)

en: Evolution vCalendar importer
ug: Evolution vCalendar ئەكىرگۈچ

en: Calendar Events
ug: يىلنامە ھادىسىلەر

en: Evolution Calendar intelligent importer
ug: Evolution يىلنامە ئىدراكلىق ئەكىرگۈچ

[ctx: iCalImp]
en: Meeting
ug: يىغىن

[ctx: iCalImp]
en: Event
ug: ھادىسە

[ctx: iCalImp]
en: Task
ug: ۋەزىپە

[ctx: iCalImp]
en: Memo
ug: ئەسلەتمە

[ctx: iCalImp]
en: has recurrences
ug: تەكرار كۆرسىتىش بار

[ctx: iCalImp]
en: is an instance
ug: بۇ قېتىم ۋە ئىلگىرىكى ھەر قېتىم

[ctx: iCalImp]
en: has reminders
ug: ئەسكەرتكۈچىلىرى بار

[ctx: iCalImp]
en: has attachments
ug: قوشۇلما بار

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification
en: Public
ug: ئاممىۋى

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification
en: Private
ug: شەخسىي

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification
en: Confidential
ug: مەخپىي

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification section name
en: Classification
ug: تۈرگە ئايرىش

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's summary
en: Summary
ug: ئۈزۈندى

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's location
en: Location
ug: ئورنى

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's start time
en: Start
ug: باشلاش

[ctx: iCalImp]
note: Translators: 'Due' like the time due a task should be finished
en: Due
ug: مۆھلىتى

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's end time
en: End
ug: تامام

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's categories
en: Categories
ug: كاتېگورىيە

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's complete value (either percentage, or a date/time of a completion)
en: Completed
ug: تاماملاندى

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's organizer
en: Organizer
ug: تەشكىللىگۈچى

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's attendees
en: Attendees
ug: قاتناشقۇچىلار

[ctx: iCalImp]
en: Description
ug: چۈشەندۈرۈش

[ctx: iCalImp]
en: Type
ug: تىپى

note: * * This program is free software; you can redistribute it and/or * modify it under the terms of the GNU Lesser General Public * License as published by the Free Software Foundation; either * version 2 of the License, or (at your option) version 3. * This program is distributed in the hope that it w
en: Africa/Abidjan
ug: ئافرىقا/ئابىجان

en: Africa/Accra
ug: ئافرىقا/ئاككرا

en: Africa/Addis_Ababa
ug: ئافرىقا/ئەددىس-ئەبېبە

en: Africa/Algiers
ug: ئافرىقا/ئالجىر

en: Africa/Asmera
ug: ئافرىقا/ئاسمارا

en: Africa/Bamako
ug: ئافرىقا/باماكو

en: Africa/Bangui
ug: ئافرىقا/بانگى

en: Africa/Banjul
ug: ئافرىقا/بانجۇل

en: Africa/Bissau
ug: ئافرىقا/بىسسائۇ

en: Africa/Blantyre
ug: ئافرىقا/بىلانتايىر

en: Africa/Brazzaville
ug: ئافرىقا/بىراززاۋىل

en: Africa/Bujumbura
ug: ئافرىقا/بۇجۇمبۇرا

en: Africa/Cairo
ug: ئافرىقا/قاھىرە

en: Africa/Casablanca
ug: ئافرىقا/كازابلانكا

en: Africa/Ceuta
ug: ئافرىقا/سېيتا

en: Africa/Conakry
ug: ئافرىقا/كوناكرى

en: Africa/Dakar
ug: ئافرىقا/داكار

en: Africa/Dar_es_Salaam
ug: ئافرىقا/دارېسسالام

en: Africa/Djibouti
ug: ئافرىقا/جىبۇتى

en: Africa/Douala
ug: ئافرىقا/دوئالا

en: Africa/El_Aaiun
ug: ئافرىقا/لايوئۇن

en: Africa/Freetown
ug: ئافرىقا/فىرېتوۋن

en: Africa/Gaborone
ug: ئافرىقا/گابورون

en: Africa/Harare
ug: ئافرىقا/خارارې

en: Africa/Johannesburg
ug: ئافرىقا/يوھاننېسبۇرگ

en: Africa/Kampala
ug: ئافرىقا/كامپالا

en: Africa/Khartoum
ug: ئافرىقا/خارتۇم

en: Africa/Kigali
ug: ئافرىقا/كىگالى

en: Africa/Kinshasa
ug: ئافرىقا/كىنشاسا

en: Africa/Lagos
ug: ئافرىقا/لاگوس

en: Africa/Libreville
ug: ئافرىقا/لىبرېۋىل

en: Africa/Lome
ug: ئافرىقا/لومې

en: Africa/Luanda
ug: ئافرىقا/لۇئاندا

en: Africa/Lubumbashi
ug: ئافرىقا/لۇبۇمباشى

en: Africa/Lusaka
ug: ئافرىقا/لۇساكا

en: Africa/Malabo
ug: ئافرىقا/مالابو

en: Africa/Maputo
ug: ئافرىقا/ماپۇتو

en: Africa/Maseru
ug: ئافرىقا/ماسېرۇ

en: Africa/Mbabane
ug: ئافرىقا/مىبابانې

en: Africa/Mogadishu
ug: ئافرىقا/مۇقدىشو

en: Africa/Monrovia
ug: ئافرىقا/مونزوۋىيە

en: Africa/Nairobi
ug: ئافرىقا/نايروبى

en: Africa/Ndjamena
ug: ئافرىقا/نىجامېنا

en: Africa/Niamey
ug: ئافرىقا/نىيامېي

en: Africa/Nouakchott
ug: ئافرىقا/نوۋاكشوت

en: Africa/Ouagadougou
ug: ئافرىقا/ۋاگادۇگۇ

en: Africa/Porto-Novo
ug: ئافرىقا/پورتو-نوۋو

en: Africa/Sao_Tome
ug: ئافرىقا/سان-تومې

en: Africa/Timbuktu
ug: ئافرىقا/تىمبۇكتۇ

en: Africa/Tripoli
ug: ئافرىقا/تىرىپولى

en: Africa/Tunis
ug: ئافرىقا/تۇنىس

en: Africa/Windhoek
ug: ئافرىقا/ۋىندخوك

en: America/Adak
ug: ئامېرىكا/ئاداك

en: America/Anchorage
ug: ئامېرىكا/ئانكورېج

en: America/Anguilla
ug: ئامېرىكا/ئانگۋىللا

en: America/Antigua
ug: ئامېرىكا/ئانتىگۋا

en: America/Araguaina
ug: ئامېرىكا/ئاراگىيائىنا

en: America/Aruba
ug: ئامېرىكا/ئارۇبا

en: America/Asuncion
ug: ئامېرىكا/ئاسۇنسىيون

en: America/Barbados
ug: ئامېرىكا/باربادوس

en: America/Belem
ug: ئامېرىكا/بېلېم

en: America/Belize
ug: ئامېرىكا/بېلىز

en: America/Boa_Vista
ug: ئامېرىكا/بوئا-ۋىستا

en: America/Bogota
ug: ئامېرىكا/سانتافې-بوگۇتا

en: America/Boise
ug: ئامېرىكا/بويسې

en: America/Buenos_Aires
ug: ئامېرىكا/بۇئېنۇس-ئايرېس

en: America/Cambridge_Bay
ug: ئامېرىكا/كامبرىج قولتۇقى

en: America/Cancun
ug: ئامېرىكا/كانكۇن

en: America/Caracas
ug: ئامېرىكا/كاراكاس

en: America/Catamarca
ug: ئامېرىكا/كاتاماركا

en: America/Cayenne
ug: ئامېرىكا/كايېننې

en: America/Cayman
ug: ئامېرىكا/كايمان

en: America/Chicago
ug: ئامېرىكا/چىكاگو

en: America/Chihuahua
ug: ئامېرىكا/چىۋاۋا

en: America/Cordoba
ug: ئامېرىكا/كوردوبا

en: America/Costa_Rica
ug: ئامېرىكا/كوستارىكا

en: America/Cuiaba
ug: ئامېرىكا/كۇيئابا

en: America/Curacao
ug: ئامېرىكا/كيۇراسوۋ

en: America/Danmarkshavn
ug: ئامېرىكا/دانماركشاۋن

en: America/Dawson
ug: ئامېرىكا/داۋسون

en: America/Dawson_Creek
ug: ئامېرىكا/داۋسون-كىرىك

en: America/Denver
ug: ئامېرىكا/دېنۋېر

en: America/Detroit
ug: ئامېرىكا/دېترويت

en: America/Dominica
ug: ئامېرىكا/دومىنىكا

en: America/Edmonton
ug: ئامېرىكا/ئېدمونتون

en: America/Eirunepe
ug: ئامېرىكا/ئېيرۇنېپې

en: America/El_Salvador
ug: ئامېرىكا/سالۋادور

en: America/Fortaleza
ug: ئامېرىكا/فورتالېزا

en: America/Glace_Bay
ug: ئامېرىكا/گىلېيس قولتۇقى

en: America/Godthab
ug: ئامېرىكا/Godthab

en: America/Goose_Bay
ug: ئامېرىكا/گۇس قولتۇقى

en: America/Grand_Turk
ug: ئامېرىكا/گىراند-تۇرك

en: America/Grenada
ug: ئامېرىكا/گىرېنادا

en: America/Guadeloupe
ug: ئامېرىكا/گىۋادېلۇپ

en: America/Guatemala
ug: ئامېرىكا/گىۋاتېمالا

en: America/Guayaquil
ug: ئامېرىكا/گىۋاياكىل

en: America/Guyana
ug: ئامېرىكا/گىۋىيانا

en: America/Halifax
ug: ئامېرىكا/خالىفاكس

en: America/Havana
ug: ئامېرىكا/ھاۋانا

en: America/Hermosillo
ug: ئامېرىكا/خېرموسىلو

en: America/Indiana/Indianapolis
ug: ئامېرىكا/ئىندىئانا/ئىندىئاناپولىس

en: America/Indiana/Knox
ug: ئامېرىكا/ئىندىئانا/نوكس

en: America/Indiana/Marengo
ug: ئامېرىكا/ئىندىئانا/مارېنگو

en: America/Indiana/Vevay
ug: ئامېرىكا/ئىندىئانا/ۋېۋېي

en: America/Indianapolis
ug: ئامېرىكا/ئىندىئاناپولىس

en: America/Inuvik
ug: ئامېرىكا/ئىنۇۋىك

en: America/Iqaluit
ug: ئامېرىكا/ئىكالۇيت

en: America/Jamaica
ug: ئامېرىكا/يامايكا

en: America/Jujuy
ug: ئامېرىكا/خۇخۇي

en: America/Juneau
ug: ئامېرىكا/جۇنو

en: America/Kentucky/Louisville
ug: ئامېرىكا/كېنتۇككى/لۇئىسۋىل

en: America/Kentucky/Monticello
ug: ئامېرىكا/كېنتۇككى/مونتىچېللو

en: America/La_Paz
ug: ئامېرىكا/لا-پاز

en: America/Lima
ug: ئامېرىكا/لىما

en: America/Los_Angeles
ug: ئامېرىكا/لوس-ئانجېلېس

en: America/Louisville
ug: ئامېرىكا/لۇئىسۋىل

en: America/Maceio
ug: ئامېرىكا/ماسېييو

en: America/Managua
ug: ئامېرىكا/ماناگۇئا

en: America/Manaus
ug: ئامېرىكا/مانائۇس

en: America/Martinique
ug: ئامېرىكا/مارتىنىكا

en: America/Mazatlan
ug: ئامېرىكا/مازاتلان

en: America/Mendoza
ug: ئامېرىكا/مېندوزا

en: America/Menominee
ug: ئامېرىكا/مېنومىنى

en: America/Merida
ug: ئامېرىكا/مېرىدا

en: America/Mexico_City
ug: ئامېرىكا/مېكسىكا شەھىرى

en: America/Miquelon
ug: ئامېرىكا/مىكېلون

en: America/Monterrey
ug: ئامېرىكا/مونتېررېي

en: America/Montevideo
ug: ئامېرىكا/مونتېۋىدېئو

en: America/Montreal
ug: ئامېرىكا/مونترېئال

en: America/Montserrat
ug: ئامېرىكا/مونتسېررات

en: America/Nassau
ug: ئامېرىكا/ناسسائۇ

en: America/New_York
ug: ئامېرىكا/نيۇ-يورك

en: America/Nipigon
ug: ئامېرىكا/نىپىگون

en: America/Nome
ug: ئامېرىكا/نومې

en: America/Noronha
ug: ئامېرىكا/نورونيا

en: America/North_Dakota/Center
ug: ئامېرىكا/شىمالىي داكوتا/ئوتتۇرا

en: America/Panama
ug: ئامېرىكا/پاناما

en: America/Pangnirtung
ug: ئامېرىكا/پاڭنىرتۇڭ

en: America/Paramaribo
ug: ئامېرىكا/پارامارىبو

en: America/Phoenix
ug: ئامېرىكا/فېنىكس

en: America/Port-au-Prince
ug: ئامېرىكا/پورت-ئو-پىرىنس

en: America/Port_of_Spain
ug: ئامېرىكا/ئىسپانىيە پورتى

en: America/Porto_Velho
ug: ئامېرىكا/پورتو-ۋېليۇ

en: America/Puerto_Rico
ug: ئامېرىكا/پۇئېرتو-رىكو

en: America/Rainy_River
ug: ئامېرىكا/رېينى-رىۋېر

en: America/Rankin_Inlet
ug: ئامېرىكا/رانكىن-ئىنلېت

en: America/Recife
ug: ئامېرىكا/رېسىفې

en: America/Regina
ug: ئامېرىكا/رېگىنا

en: America/Rio_Branco
ug: ئامېرىكا/رىئو-بىرانكو

en: America/Rosario
ug: ئامېرىكا/روسارىئو

en: America/Santiago
ug: ئامېرىكا/سانتىياگو

en: America/Santo_Domingo
ug: ئامېرىكا/سانتو-دومىنگو

en: America/Sao_Paulo
ug: ئامېرىكا/سان-پاۋلو

en: America/Scoresbysund
ug: ئامېرىكا/Scoresbysund

en: America/Shiprock
ug: ئامېرىكا/شىپروك

en: America/St_Johns
ug: ئامېرىكا/ساينىت-جون

en: America/St_Kitts
ug: ئامېرىكا/ساينىت-كىتىس

en: America/St_Lucia
ug: ئامېرىكا/ساينىت-لۇسىيە

en: America/St_Thomas
ug: ئامېرىكا/ساينىت-توماس

en: America/St_Vincent
ug: ئامېرىكا/ساينىت-ۋىنسېنت

en: America/Swift_Current
ug: ئامېرىكا/سىۋىفت-كاررېنت

en: America/Tegucigalpa
ug: ئامېرىكا/تېگۇسىگالپا

en: America/Thule
ug: ئامېرىكا/تۇلې

en: America/Thunder_Bay
ug: ئامېرىكا/سۇندېر قولتۇقى

en: America/Tijuana
ug: ئامېرىكا/Tijuana

en: America/Tortola
ug: ئامېرىكا/تورتولا

en: America/Vancouver
ug: ئامېرىكا/ۋانكۇۋېر

en: America/Whitehorse
ug: ئامېرىكا/ۋايتخورس

en: America/Winnipeg
ug: ئامېرىكا/ۋىننىپېگ

en: America/Yakutat
ug: ئامېرىكا/ياكۇتات

en: America/Yellowknife
ug: ئامېرىكا/يېللوۋنايف

en: Antarctica/Casey
ug: ئانتاركتىكا/كاسېي

en: Antarctica/Davis
ug: ئانتاركتىكا/داۋىس

en: Antarctica/DumontDUrville
ug: ئانتاركتىكا/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
ug: ئانتاركتىكا/ماۋسون

en: Antarctica/McMurdo
ug: ئانتاركتىكا/ماك-مۇردو

en: Antarctica/Palmer
ug: ئانتاركتىكا/پالمېر

en: Antarctica/South_Pole
ug: ئانتاركتىكا/جەنۇبىي قۇتۇپ

en: Antarctica/Syowa
ug: ئانتاركتىكا/شوۋا

en: Antarctica/Vostok
ug: ئانتاركتىكا/ۋوستوك

en: Arctic/Longyearbyen
ug: شىمالىي مۇز ئوكيان/لوڭيىئېربىن

en: Asia/Aden
ug: ئاسىيا/ئادېن

en: Asia/Almaty
ug: ئاسىيا/ئالمۇتا

en: Asia/Amman
ug: ئاسىيا/ئاممان

en: Asia/Anadyr
ug: ئاسىيا/ئانادىر

en: Asia/Aqtau
ug: ئاسىيا/ئاقتاي

en: Asia/Aqtobe
ug: ئاسىيا/ئاقتۆبە

en: Asia/Ashgabat
ug: ئاسىيا/ئاشخاباد

en: Asia/Baghdad
ug: ئاسىيا/باغداد

en: Asia/Bahrain
ug: ئاسىيا/بەھرەين

en: Asia/Baku
ug: ئاسىيا/باكۇ

en: Asia/Bangkok
ug: ئاسىيا/باڭكوك

en: Asia/Beirut
ug: ئاسىيا/بېيرۇت

en: Asia/Bishkek
ug: ئاسىيا/بىشكەك

en: Asia/Brunei
ug: ئاسىيا/بىرۇنېي

en: Asia/Calcutta
ug: ئاسىيا/كالكۇتتا

en: Asia/Choibalsan
ug: ئاسىيا/چويبالسان

en: Asia/Chongqing
ug: ئاسىيا/چوڭچىڭ

en: Asia/Colombo
ug: ئاسىيا/كولومبو

en: Asia/Damascus
ug: ئاسىيا/دەمەشق

en: Asia/Dhaka
ug: ئاسىيا/داككا

en: Asia/Dili
ug: ئاسىيا/دىلى

en: Asia/Dubai
ug: ئاسىيا/دۇبەي

en: Asia/Dushanbe
ug: ئاسىيا/دۈشەنبە

en: Asia/Gaza
ug: ئاسىيا/غەززە

en: Asia/Harbin
ug: ئاسىيا/خاربىن

en: Asia/Hong_Kong
ug: ئاسىيا/شياڭگاڭ

en: Asia/Hovd
ug: ئاسىيا/خوۋد

en: Asia/Irkutsk
ug: ئاسىيا/ئىركۇتسك

en: Asia/Istanbul
ug: ئاسىيا/ئىستانبۇل

en: Asia/Jakarta
ug: ئاسىيا/جاكارتا

en: Asia/Jayapura
ug: ئاسىيا/جاياپۇرا

en: Asia/Jerusalem
ug: ئاسىيا/يېرۇسالېم

en: Asia/Kabul
ug: ئاسىيا/كابۇل

en: Asia/Kamchatka
ug: ئاسىيا/كامچاتكا

en: Asia/Karachi
ug: ئاسىيا/كاراچى

en: Asia/Kashgar
ug: ئاسىيا/قەشقەر

en: Asia/Katmandu
ug: ئاسىيا/كاتماندۇ

en: Asia/Krasnoyarsk
ug: ئاسىيا/كىراسنويارسك

en: Asia/Kuala_Lumpur
ug: ئاسىيا/كۇئالالۇمپۇر

en: Asia/Kuching
ug: ئاسىيا/كۇچىڭ

en: Asia/Kuwait
ug: ئاسىيا/كۇۋەيت

en: Asia/Macao
ug: ئاسىيا/ئاۋمېن

en: Asia/Macau
ug: ئاسىيا/ئاۋمېن

en: Asia/Magadan
ug: ئاسىيا/ماگادان

en: Asia/Makassar
ug: ئاسىيا/ماكاسسار

en: Asia/Manila
ug: ئاسىيا/مانىلا

en: Asia/Muscat
ug: ئاسىيا/مەسقات

en: Asia/Nicosia
ug: ئاسىيا/نىكوزىيە

en: Asia/Novosibirsk
ug: ئاسىيا/نوۋوسىبىرسك

en: Asia/Omsk
ug: ئاسىيا/ئومسك

en: Asia/Oral
ug: ئاسىيا/ئورال

en: Asia/Phnom_Penh
ug: ئاسىيا/فىنوم-پېن

en: Asia/Pontianak
ug: ئاسىيا/پونتىئاناك

en: Asia/Pyongyang
ug: ئاسىيا/پىيوڭياڭ

en: Asia/Qatar
ug: ئاسىيا/قاتار

en: Asia/Qyzylorda
ug: ئاسىيا/قىزىلئوردا

en: Asia/Rangoon
ug: ئاسىيا/رانگون

en: Asia/Riyadh
ug: ئاسىيا/رىياد

en: Asia/Saigon
ug: ئاسىيا/سايگون

en: Asia/Sakhalin
ug: ئاسىيا/ساخارىن

en: Asia/Samarkand
ug: ئاسىيا/سەمەرقەنت

en: Asia/Seoul
ug: ئاسىيا/سېئۇل

en: Asia/Shanghai
ug: ئاسىيا/شاڭخەي

en: Asia/Singapore
ug: ئاسىيا/سىنگاپور

en: Asia/Taipei
ug: ئاسىيا/تەيبېي

en: Asia/Tashkent
ug: ئاسىيا/تاشكەنت

en: Asia/Tbilisi
ug: ئاسىيا/تىبىلىس

en: Asia/Tehran
ug: ئاسىيا/تېھران

en: Asia/Thimphu
ug: ئاسىيا/تىمپۇ

en: Asia/Tokyo
ug: ئاسىيا/توكيو

en: Asia/Ujung_Pandang
ug: ئاسىيا/ماكاسسار

en: Asia/Ulaanbaatar
ug: ئاسىيا/ئۇلانباتور

en: Asia/Urumqi
ug: ئاسىيا/ئۈرۈمچى

en: Asia/Vientiane
ug: ئاسىيا/ۋىيېنتيان

en: Asia/Vladivostok
ug: ئاسىيا/ۋىلادىۋوستوك

en: Asia/Yakutsk
ug: ئاسىيا/ياكۇتسك

en: Asia/Yekaterinburg
ug: ئاسىيا/يېكاتېرىنبۇرگ

en: Asia/Yerevan
ug: ئاسىيا/يېرېۋان

en: Atlantic/Azores
ug: ئاتلانتىك ئوكيان/ئازور

en: Atlantic/Bermuda
ug: ئاتلانتىك ئوكيان/بېرمۇدا تاقىم ئاراللىرى

en: Atlantic/Canary
ug: ئاتلانتىك ئوكيان/كانارى

en: Atlantic/Cape_Verde
ug: ئاتلانتىك ئوكيان/يېشىل تۇمشۇق

en: Atlantic/Faeroe
ug: ئاتلانتىك ئوكيان/فائېرو

en: Atlantic/Jan_Mayen
ug: ئاتلانتىك ئوكيان/يان-مايېن

en: Atlantic/Madeira
ug: ئاتلانتىك ئوكيان/مادېيرا

en: Atlantic/Reykjavik
ug: ئاتلانتىك ئوكيان/رېيكياۋىك

en: Atlantic/South_Georgia
ug: ئاتلانتىك ئوكيان/جەنۇبىي جورجىيە

en: Atlantic/St_Helena
ug: ئاتلانتىك ئوكيان/ساينىت-ھېلېنا

en: Atlantic/Stanley
ug: ئاتلانتىك ئوكيان/ستانلېي

en: Australia/Adelaide
ug: ئاۋسترالىيە/ئادېلايدې

en: Australia/Brisbane
ug: ئاۋسترالىيە/بىرىسبان

en: Australia/Broken_Hill
ug: ئاۋسترالىيە/بىروكەن-خىل

en: Australia/Darwin
ug: ئاۋسترالىيە/دارۋىن

en: Australia/Hobart
ug: ئاۋسترالىيە/خوبارت

en: Australia/Lindeman
ug: ئاۋسترالىيە/لىندېمان

en: Australia/Lord_Howe
ug: ئاۋسترالىيە/لورد-خاي

en: Australia/Melbourne
ug: ئاۋسترالىيە/مېلبورن

en: Australia/Perth
ug: ئاۋسترالىيە/پېرت

en: Australia/Sydney
ug: ئاۋسترالىيە/سىدنېي

en: Europe/Amsterdam
ug: ياۋروپا/ئامستېردام

en: Europe/Andorra
ug: ياۋروپا/ئاندوررا بەگلىكى

en: Europe/Athens
ug: ياۋروپا/ئافېنا

en: Europe/Belfast
ug: ياۋروپا/بېلفاست

en: Europe/Belgrade
ug: ياۋروپا/بېلگراد

en: Europe/Berlin
ug: ياۋروپا/بېرلىن

en: Europe/Bratislava
ug: ياۋروپا/بىراتىسلاۋا

en: Europe/Brussels
ug: ياۋروپا/بىريۇسسېل

en: Europe/Bucharest
ug: ياۋروپا/بۇخارېست

en: Europe/Budapest
ug: ياۋروپا/بۇداپېشت

en: Europe/Chisinau
ug: ياۋروپا/كىشىنېۋ

en: Europe/Copenhagen
ug: ياۋروپا/كوپېنھاگېن

en: Europe/Dublin
ug: ياۋروپا/دۇبلىن

en: Europe/Gibraltar
ug: ياۋروپا/جەبىلتارىق

en: Europe/Helsinki
ug: ياۋروپا/خېلسىنكى

en: Europe/Istanbul
ug: ياۋروپا/ئىستانبۇل

en: Europe/Kaliningrad
ug: ياۋروپا/كالىنىنگراد

en: Europe/Kiev
ug: ياۋروپا/كىيېۋ

en: Europe/Lisbon
ug: ياۋروپا/لىسبون

en: Europe/Ljubljana
ug: ياۋروپا/لىيۇبليانا

en: Europe/London
ug: ياۋروپا/لوندون

en: Europe/Luxembourg
ug: ياۋروپا/لىيۇكسېمبۇرگ

en: Europe/Madrid
ug: ياۋروپا/مادرىد

en: Europe/Malta
ug: ياۋروپا/مالتا

en: Europe/Minsk
ug: ياۋروپا/مىنسك

en: Europe/Monaco
ug: ياۋروپا/موناكو

en: Europe/Moscow
ug: ياۋروپا/موسكۋا

en: Europe/Nicosia
ug: ياۋروپا/نىكوزىيە

en: Europe/Oslo
ug: ياۋروپا/ئوسلو

en: Europe/Paris
ug: ياۋروپا/پارىژ

en: Europe/Prague
ug: ياۋروپا/پىراگا

en: Europe/Riga
ug: ياۋروپا/رىگا

en: Europe/Rome
ug: ياۋروپا/رىم

en: Europe/Samara
ug: ياۋروپا/سامارا

en: Europe/San_Marino
ug: ياۋروپا/سان-مارىنو

en: Europe/Sarajevo
ug: ياۋروپا/سارايېۋو

en: Europe/Simferopol
ug: ياۋروپا/سىمفېروپول

en: Europe/Skopje
ug: ياۋروپا/سىكوپژې

en: Europe/Sofia
ug: ياۋروپا/سوفىيە

en: Europe/Stockholm
ug: ياۋروپا/سىتوكھولم

en: Europe/Tallinn
ug: ياۋروپا/تاللىن

en: Europe/Tirane
ug: ياۋروپا/تىرانا

en: Europe/Uzhgorod
ug: ياۋروپا/ئۇزگورود

en: Europe/Vaduz
ug: ياۋروپا/ۋادۇز

en: Europe/Vatican
ug: ياۋروپا/ۋاتىكان

en: Europe/Vienna
ug: ياۋروپا/ۋىيېننا

en: Europe/Vilnius
ug: ياۋروپا/ۋىلنيۇس

en: Europe/Warsaw
ug: ياۋروپا/ۋارشاۋا

en: Europe/Zagreb
ug: ياۋروپا/زاگرېب

en: Europe/Zaporozhye
ug: ياۋروپا/زاپورزىيە

en: Europe/Zurich
ug: ياۋروپا/سىيۇرىخ

en: Indian/Antananarivo
ug: ھىندى ئوكيان/تانانارىۋ

en: Indian/Chagos
ug: ھىندى ئوكيان/چاگوس

en: Indian/Christmas
ug: ھىندى ئوكيان/روژدېستۋو

en: Indian/Cocos
ug: ھىندى ئوكيان/كوكۇس

en: Indian/Comoro
ug: ھىندى ئوكيان/كومورو

en: Indian/Kerguelen
ug: ھىندى ئوكيان/كېرگېلېن

en: Indian/Mahe
ug: ھىندى ئوكيان/ماخې

en: Indian/Maldives
ug: ھىندى ئوكيان/مالدىۋې

en: Indian/Mauritius
ug: ھىندى ئوكيان/ماۋرىتىئۇس

en: Indian/Mayotte
ug: ھىندى ئوكيان/مايوتتې

en: Indian/Reunion
ug: ھىندى ئوكيان/رېئونىيون

en: Pacific/Apia
ug: تىنچ ئوكيان/ئاپىيە

en: Pacific/Auckland
ug: تىنچ ئوكيان/ئاۋكلاند

en: Pacific/Chatham
ug: تىنچ ئوكيان/چاتام

en: Pacific/Easter
ug: تىنچ ئوكيان/پاسكاليا ئارىلى

en: Pacific/Efate
ug: تىنچ ئوكيان/ئېفاتې

en: Pacific/Enderbury
ug: تىنچ ئوكيان/ئەندېربېرى

en: Pacific/Fakaofo
ug: تىنچ ئوكيان/فاكائوفو

en: Pacific/Fiji
ug: تىنچ ئوكيان/فىجى

en: Pacific/Funafuti
ug: تىنچ ئوكيان/فۇنافۇتى

en: Pacific/Galapagos
ug: تىنچ ئوكيان/گالاپاگوس

en: Pacific/Gambier
ug: تىنچ ئوكيان/گامبىيېر

en: Pacific/Guadalcanal
ug: تىنچ ئوكيان/گىۋادالكانال

en: Pacific/Guam
ug: تىنچ ئوكيان/گۇئام ئارىلى

en: Pacific/Honolulu
ug: تىنچ ئوكيان/ھونولۇلۇ

en: Pacific/Johnston
ug: تىنچ ئوكيان/جونستون

en: Pacific/Kiritimati
ug: تىنچ ئوكيان/كىرىتىماتى

en: Pacific/Kosrae
ug: تىنچ ئوكيان/كوسرائې

en: Pacific/Kwajalein
ug: تىنچ ئوكيان/كىۋاجالېين

en: Pacific/Majuro
ug: تىنچ ئوكيان/ماجۇرو

en: Pacific/Marquesas
ug: تىنچ ئوكيان/ماركىز

en: Pacific/Midway
ug: تىنچ ئوكيان/مىدۋېي

en: Pacific/Nauru
ug: تىنچ ئوكيان/ناۋرۇ

en: Pacific/Niue
ug: تىنچ ئوكيان/نىيۇئې

en: Pacific/Norfolk
ug: تىنچ ئوكيان/نورفولك

en: Pacific/Noumea
ug: تىنچ ئوكيان/نۇمېئا

en: Pacific/Pago_Pago
ug: تىنچ ئوكيان/پاگو-پاگو

en: Pacific/Palau
ug: تىنچ ئوكيان/پالاۋ

en: Pacific/Pitcairn
ug: تىنچ ئوكيان/پىتكاير تاقىم ئاراللىرى

en: Pacific/Ponape
ug: تىنچ ئوكيان/پونپېي

en: Pacific/Port_Moresby
ug: تىنچ ئوكيان/مورېسبى پورتى

en: Pacific/Rarotonga
ug: تىنچ ئوكيان/راروتونگا

en: Pacific/Saipan
ug: تىنچ ئوكيان/سايپان

en: Pacific/Tahiti
ug: تىنچ ئوكيان/تايتى

en: Pacific/Tarawa
ug: تىنچ ئوكيان/تاراۋا

en: Pacific/Tongatapu
ug: تىنچ ئوكيان/تونگاتاپۇ

en: Pacific/Truk
ug: تىنچ ئوكيان/چۇك

en: Pacific/Wake
ug: تىنچ ئوكيان/ۋېيك

en: Pacific/Wallis
ug: تىنچ ئوكيان/ۋاللىس ئارىلى

en: Pacific/Yap
ug: تىنچ ئوكيان/ياپ ئارىلى

en: Save as...
ug: باشقا ئاتتا ساقلا…

en: _Close
ug: ياپ(_C)

en: Close the current file
ug: نۆۋەتتىكى ھۆججەتنى ياپ

en: New _Message
ug: يېڭى ئۇچۇر(_M)

en: Open New Message window
ug: يېڭى ئۇچۇر كۆزنىكىنى ئاچ

en: Configure Evolution
ug: Evolution سەپلىمىسى

en: Save the current file
ug: نۆۋەتتىكى ھۆججەتنى ساقلا

en: Save _As...
ug: باشقا ئاتتا ساقلا(_A)…

en: Save the current file with a different name
ug: نۆۋەتتىكى ھۆججەتنى باشقا ئاتتا ساقلا

en: Character _Encoding
ug: ھەرپ كودلىنىشى(_E)

en: _Print...
ug: باس(_P)…

en: Print Pre_view
ug: بېسىشنى ئالدىن كۆزەت(_V)

en: Save as _Draft
ug: دەسلەپكى نۇسخىدا ساقلا(_D)

en: Save as draft
ug: دەسلەپكى نۇسخىدا ساقلا

en: S_end
ug: يوللا(_E)

en: Send this message
ug: بۇ ئۇچۇرنى يوللا

en: PGP _Encrypt
ug: PGP شىفىر(_E)

en: Encrypt this message with PGP
ug: بۇ ئۇچۇرنى PGP بىلەن شىفىرلا

en: PGP _Sign
ug: PGP ئىمزا(_S)

en: Sign this message with your PGP key
ug: PGP شىفىرلىق ئاچقۇچ بىلەن بۇ ئۇچۇرىڭىزغا ئىمزا قويۇڭ

en: _Picture Gallery
ug: سۈرەت يىغقۇچ(_P)

en: Show a collection of pictures that you can drag to your message
ug: ئۇچۇرىڭىزغا سۆرىگەن سۈرەت توپلىمىنى كۆرسىتىدۇ

en: _Prioritize Message
ug: ئۇچۇرنى مەرتىۋىلەشتۈر(_P)

en: Set the message priority to high
ug: ئۇچۇرنىڭ مەرتىۋىسىنى يۇقىرى قىلىپ تەڭشەيدۇ

en: Re_quest Read Receipt
ug: ئوقۇپ ۋاقىپلىنىش ئىلتىماسى(_Q)

en: Get delivery notification when your message is read
ug: ئۇچۇرىڭىز ئوقۇلغاندا يەتكۈزۈلگەنلىك ئۇقتۇرۇشىغا ئېرىشىدۇ

en: S/MIME En_crypt
ug: S/MIME شىفىر(_C)

en: Encrypt this message with your S/MIME Encryption Certificate
ug: بۇ ئۇچۇرىڭىزنى S/MIME شىفىرلىق گۇۋاھنامىدە شىفىرلايدۇ

en: S/MIME Sig_n
ug: S/MIME ئىمزا(_N)

en: Sign this message with your S/MIME Signature Certificate
ug: بۇ ئۇچۇرىڭىزغا S/MIME ئىمزالىق گۇۋاھنامە بىلەن ئىمزا قويۇڭ

en: _Bcc Field
ug: مەخپىي يوللاش سۆز بۆلىكى(_B)

en: Toggles whether the BCC field is displayed
ug: مەخپىي يوللاش سۆز بۆلىكىنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: _Cc Field
ug: كۆچۈرۈپ يوللاش سۆز بۆلىكى(_C)

en: Toggles whether the CC field is displayed
ug: كۆچۈرۈپ يوللاش سۆز بۆلىكىنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: _Reply-To Field
ug: جاۋاب قايتۇرۇش سۆز بۆلىكى(_R)

en: Toggles whether the Reply-To field is displayed
ug: جاۋاب قايتۇرۇش سۆز بۆلىكىنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Save Draft
ug: دەسلەپكى نۇسخا ساقلا

en: Enter the recipients of the message
ug: خەت تاپشۇرۇۋالغۇچىلارنى كىرگۈزۈڭ

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message
ug: بۇ ئۇچۇرنىڭ كۆپەيتىلمىسىنى تاپشۇرۇۋالىدىغانلارنىڭ ئادرېسىنى كىرگۈزۈڭ

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message without appearing in the recipient list of the message
ug: بۇ ئۇچۇرنىڭ كۆپەيتىلمىسىنى تاپشۇرۇۋالىدىغان ئەمما تاپشۇرۇۋالغۇچىلار تىزىمىدا كۆرۈنمەيدىغان تاپشۇرۇۋالغۇچىنىڭ ئادرېسىنى كىرگۈزۈڭ

en: Fr_om:
ug: ئەۋەتكۈچى(_O):

en: _Reply-To:
ug: جاۋاب(_R):

en: _To:
ug: نىشان(_T):

en: _Cc:
ug: كۆچۈرۈپ يوللا(_C):

en: _Bcc:
ug: مەخپىي كۆچۈرۈپ يوللا(_B):

en: _Post To:
ug: ئەۋەتىش ئورنى(_P):

en: S_ubject:
ug: ماۋزۇ:

en: Si_gnature:
ug: ئىمزا(_G):

en: Click here for the address book
ug: ئادرېس دەپتىرى ئۈچۈن بۇ جاينى چېكىڭ

en: Click here to select folders to post to
ug: ئەۋەتىدىغان قىسقۇچنى تاللاش ئۈچۈن بۇ جاينى چېكىڭ

en: Save draft
ug: دەسلەپكى نۇسخا ساقلا

en: Cannot sign outgoing message: No signing certificate set for this account
ug: ئەۋەتىدىغان ئۇچۇرغا ئىمزا قويالمىدى: بۇ ھېساباتقا ئىمزالىق گۇۋاھنامە تەڭشەلمىگەن

en: Cannot encrypt outgoing message: No encryption certificate set for this account
ug: ئەۋەتىدىغان ئۇچۇرنى شىفىرلىيالمىدى: بۇ ھېساباتقا شىفىرلىق گۇۋاھنامە تەڭشەلمىگەن

en: Compose Message
ug: يېڭى ئۇچۇر

en: The composer contains a non-text message body, which cannot be edited.
ug: تەھرىرلىگۈچتە تېكىست بولمىغان ئۇچۇر گەۋدىسى بار.

en: Untitled Message
ug: ماۋزۇسىز ئۇچۇر

en: You cannot attach the file &quot;{0}&quot; to this message.
ug: ھۆججەت &quot;{0}&quot; نى بۇ ئۇچۇرغا قوشۇمچە سۈپىتىدە قوشالمايسىز.

en: The file '{0}' is not a regular file and cannot be sent in a message.
ug: '{0}' ھۆججەت ئادەتتىكى ھۆججەت ئەمەس، ئۇچۇردا يوللىيالمايدۇ.

en: Could not retrieve messages to attach from {0}.
ug: {0} دىن قوشۇمچە ئۇچۇرغا ئېرىشەلمىدى.

en: Because &quot;{1}&quot;.
ug: سەۋەبى &quot;{1}&quot;.

en: Do you want to recover unfinished messages?
ug: تاماملانمىغان ئۇچۇرنى ئەسلىگە كەلتۈرەمسىز؟

en: Evolution quit unexpectedly while you were composing a new message. Recovering the message will allow you to continue where you left off.
ug: ئالدىنقى قېتىم يېڭى ئۇچۇر يېزىۋاتقان ۋاقتىڭىزدا Evolution تاسادىپىي چېكىندى. ئۇچۇرنى ئەسلىگە كەلتۈرۈپ ئۇنى داۋاملاشتۇرۇشىڭىزغا يول قويىدۇ.

en: _Do not Recover
ug: ئەسلىگە كەلتۈرمە(_D)

en: _Recover
ug: ئەسلىگە كەلتۈر(_R)

en: Could not save to autosave file &quot;{0}&quot;.
ug: ئۆزلۈكىدىن ساقلىنىدىغان ھۆججەت &quot;{0}&quot;نى ساقلىيالمىدى.

en: Error saving to autosave because &quot;{1}&quot;.
ug: ئۆزلۈكىدىن ساقلاشنى ساقلاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى سەۋەبى &quot;{1}&quot;.

en: Download in progress. Do you want to send the mail?
ug: چۈشۈرۈۋاتىدۇ. بۇ خەتنى يوللامسىز؟

en:  There are few attachments getting downloaded. Sending the mail will cause the mail to be sent without those pending attachments
ug:  قوشۇلمىنى چۈشۈرۈۋاتىدۇ. ئېلخەت يوللانسا ئېلخەت يوللاۋاتقاندا ئاخىرىدىكى قوشۇلمىنى ئۆز ئىچىگە ئالمايدۇ

en: Are you sure you want to discard the message, titled '{0}', you are composing?
ug: سىز راستىنىلا '{0}' ماۋزۇلۇق ئۇچۇرنى تاشلىۋېتەمسىز؟

en: Closing this composer window will discard the message permanently, unless you choose to save the message in your Drafts folder. This will allow you to continue the message at a later date.
ug: بۇ يېزىش كۆزنىكىنى تاقالسا ئۇچۇر مەڭگۈلۈك يوقىلىدۇ، دەسلەپكى نۇسخا قىسقۇچىغا بۇ ئۇچۇرنى ساقلىسىڭىز بۇ باشقا گەپ. بۇنداق بولغاندا سەل تۇرۇپ ئۇچۇرنى يېزىشنى داۋاملاشتۇرۇشىڭىزغا يول قويىدۇ.

note: Response codes were chosen somewhat arbitrarily.
en: _Continue Editing
ug: تەھرىرلەشنى داۋاملاشتۇر(_C)

en: _Save Draft
ug: دەسلەپكى نۇسخا ساقلا(_S)

en: Could not create message.
ug: ئۇچۇر قۇرالمىدى.

en: Because &quot;{0}&quot;, you may need to select different mail options.
ug: &quot;{0}&quot; سەۋەبىدىن باشقا خەت تاللانمىسىنى تاللىشىڭىز كېرەك بولۇشى مۇمكىن.

en: Could not read signature file &quot;{0}&quot;.
ug: ئىمزالىق ھۆججەت &quot;{0}&quot; نى ئوقۇيالمىدى.

en: All accounts have been removed.
ug: بارلىق ھېساباتلار ئۆچۈرۈلدى.

en: You need to configure an account before you can compose mail.
ug: خەتنى يېزىشتىن ئىلگىرى ھېساباتتىن بىرنى سەپلىشىڭىز كېرەك.

en: An error occurred while saving to your Outbox folder.
ug: يوللاش ساندۇقى قىسقۇچىڭىزغا ساقلىغاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: The reported error was &quot;{0}&quot;. The message has not been sent.
ug: مەلۇم قىلىنغان خاتالىق &quot;{0}&quot;. ئۇچۇر يوللانمىغاندەك تۇرىدۇ.

en: An error occurred while saving to your Drafts folder.
ug: دەسلەپكى نۇسخا قىسقۇچىڭىزغا ساقلىغاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: The reported error was &quot;{0}&quot;. The message has most likely not been saved.
ug: مەلۇم قىلىنغان خاتالىق &quot;{0}&quot;. ئۇچۇر ساقلانمىغاندەك تۇرىدۇ.

en: An error occurred while sending. How do you want to proceed?
ug: يوللاۋاتقاندا خاتالىق يۈز بەردى. داۋاملاشتۇرامسىز؟

en: The reported error was &quot;{0}&quot;.
ug: مەلۇم قىلىنغان خاتالىق &quot;{0}&quot;.

en: _Save to Outbox
ug: يوللاش ساندۇقىغا ساقلا(_S)

en: _Try Again
ug: قايتا سىنا(_T)

en: Your message was sent, but an error occurred during post-processing.
ug: ئۇچۇرىڭىز يوللاندى ئەمما بىر تەرەپ قىلىۋاتقاندا بىر خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Saving message to Outbox.
ug: ئۇچۇرنى يوللاش ساندۇقىغا ساقلايدۇ.

en: Because you are working offline, the message will be saved to your local Outbox folder. When you are back online you can send the message by clicking the Send/Receive button in Evolution's toolbar.
ug: چۈنكى سىز تورسىز خىزمەت قىلىۋاتقاچقا، ئۇچۇر يەرلىك يوللاش ساندۇقى قىسقۇچىڭىزغا ساقلىنىدۇ. تورغا چىققاندىن كېيىن، Evolution نىڭ قورال بالدىقىدىكى يوللا/قوبۇللا توپچىسىنى چېكىپ بۇ ئۇچۇرنى يوللىيالايسىز.

en: Evolution Alarm Notify
ug: Evolution ئەسكەرتىش ئۇقتۇرۇشى

en: Calendar event notifications
ug: يىلنامە ھادىسە ئۇقتۇرۇشى

en: Groupware Suite
ug: Groupware يۈرۈشلۈكى

en: Evolution Mail and Calendar
ug: Evolution خەت ۋە يىلنامە

en: Manage your email, contacts and schedule
ug: ئېلخەت، ئالاقەداشلار ۋە پىلانىڭىزنى باشقۇرىدۇ

en: mail;calendar;contact;addressbook;task;
ug: mail;calendar;contact;addressbook;task;ئېلخەت;يىلنامە;ئالاقەداش;ئادرېس دەپتىرى;ۋەزىپە;

en: Email Settings
ug: ئېلخەت تەڭشىكى

en: Configure email accounts
ug: ئېلخەت ھېسابات سەپلىمىسى

en: Enable address formatting
ug: ئادرېس پىچىمىنى ئىناۋەتلىك قىلسۇن

en: Whether addresses should be formatted according to standard in their destination country
ug: نىشاندىكى دۆلەتنىڭ ئۆلچىمىگە ئاساسەن ئادرېس پىچىلامدۇ يوق

en: Autocomplete length
ug: ئۆزلۈكىدىن تاماملاش ئۇزۇنلۇقى

en: The number of characters that must be typed before Evolution will attempt to autocomplete.
ug: Evolution ئۆزلۈكىدىن تاماملاشنى سىناشتىن ئىلگىرى كىرگۈزىدىغان ھەرپ سانى.

en: Show autocompleted name with an address
ug: ئۆزلۈكىدىن تاماملىنىدىغان ئات ۋە ئادرېسنى كۆرسەت

en: Whether force showing the mail address with the name of the autocompleted contact in the entry.
ug: تۈردە ئۆزلۈكىدىن تاماملايدىغان ئالاقەداش خەت ئادرېسى ۋە ئاتنى مەجبۇرىي كۆرسىتەمدۇ يوق.

en: URI for the folder last used in the select names dialog
ug: ئات سۆزلەشكۈدىكى ئالدىنقى قېتىم ئىشلەتكەن قىسقۇچنىڭ URI نى تاللاڭ

en: URI for the folder last used in the select names dialog.
ug: ئات سۆزلەشكۈدىكى ئالدىنقى قېتىم ئىشلەتكەن قىسقۇچنىڭ URI نى تاللاڭ.

en: Contact layout style
ug: ئالاقەداش ئورۇنلاشتۇرۇش ئۇسلۇبى

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the contact list. "0" (Classic View) places the preview pane below the contact list. "1" (Vertical View) places the preview pane next to the contact list.
ug: ئورۇنلاشتۇرۇش ئۇسلۇبى ئالاقەداش تىزىمىنىڭ ئالدىن كۆزىتىش كۆزنەكچىسىنى قەيەرگە جايلاشتۇرىدىغانلىقىنى بەلگىلەيدۇ. "0" (كلاسسىك ئۇسلۇب) ئالدىن كۆزىتىش ئۇسلۇب كۆزنەكچىسى ئالاقەداش تىزىمىنىڭ ئاستىغا جايلاشتۇرۇلىدۇ. "1" (بويىغا كۆرۈنۈش) ئالدىن كۆزىتىش ئۇسلۇب كۆزنەكچىسى ئالاقەداش تىزىمىنىڭ يېنىغا جايلاشتۇرۇلىدۇ.

en: Contact preview pane position (horizontal)
ug: ئالاقەداش ئالدىن كۆزىتىش كۆزنەكچىسىنىڭ ئورنى (توغرىسىغا)

en: Position of the contact preview pane when oriented horizontally.
ug: توغرىسىغا تەڭشىگەندە ئالاقەداش ئالدىن كۆزىتىش كۆزنىكىنىڭ ئورنى

en: Contact preview pane position (vertical)
ug: ئالاقەداش ئالدىن كۆزىتىش كۆزنەكچىسىنىڭ ئورنى (بويىغا)

en: Position of the contact preview pane when oriented vertically.
ug: بويىغا تەڭشىگەندە ئالاقەداش ئالدىن كۆزىتىش كۆزنىكىنىڭ ئورنى

en: Show maps
ug: خەرىتىلەرنى كۆرسەت

en: Whether to show maps in preview pane
ug: ئالدىن كۆرۈش كۆزنىكىدە خەرىتىلەرنى كۆرسىتەمدۇ

en: Primary address book
ug: ئاساسىي ئادرېس دەپتىرى

en: The UID of the selected (or "primary") address book in the sidebar of the "Contacts" view
ug: «ئالاقەداشلار» كۆرۈنۈشىنىڭ يان كۆزنىكىدىكى تاللانغان (ياكى «ئاساسىي») ئادرېس دەپتىرىنىڭ كىملىكى(UID)

en: Show preview pane
ug: ئالدىن كۆزەت كۆزنەكچىنى كۆرسەت

en: Whether to show the preview pane.
ug: ئالدىن كۆزىتىش كۆزنەكچىسىنى كۆرسىتەمدۇ يوق.

en: Convert mail messages to Unicode
ug: خەت ئۇچۇرلىرىنى يۇنىكودقا ئايلاندۇر

en: Convert message text to Unicode UTF-8 to unify spam/ham tokens coming from different character sets.
ug: ئۇچۇر تېكىستىنى يۇنىكود UTF-8 گە ئايلاندۇرۇپ، ئوخشاش بولمىغان ھەرپ توپلىمىدا كەلگەن خەتلەرنىڭ ئەخلەت ئۇچۇرلىرىنىڭ ئالاھىدىلىكىنى بىردەكلەشتۈرىدۇ.

en: Save directory for reminder audio
ug: ئەسكەرتكۈچ ئۈن ھۆججىتىنى ساقلايدىغان مۇندەرىجە

en: Directory for saving reminder audio files
ug: ئەسكەرتكۈچ ئۈن ھۆججىتىنى ساقلايدىغان مۇندەرىجە

en: Birthday and anniversary reminder value
ug: تۇغۇلغان كۈن ۋە خاتىرە كۈن ئەسكەرتكۈچ قىممىتى

en: Number of units for determining a birthday or anniversary reminder
ug: تۇغۇلغان كۈن ياكى خاتىرە كۈننى ئەسكەرتىدىغان بىرلىك سانى

en: Birthday and anniversary reminder units
ug: تۇغۇلغان كۈن ۋە خاتىرە كۈن ئەسكەرتكۈچ بىرلىكى

en: Units for a birthday or anniversary reminder, "minutes", "hours" or "days"
ug: تۇغۇلغان كۈن ياكى خاتىرە كۈننى ئەسكەرتىدىغان بىرلىكى "minutes"، "hours" ياكى "days" بولىدۇ

en: Compress weekends in month view
ug: ئاي كۆرۈنۈشىدە ھەپتە ئاخىرىنى پرېسلا

en: Whether to compress weekends in the month view, which puts Saturday and Sunday in the space of one weekday
ug: ئاي كۆرۈنۈشىدە ھەپتە ئاخىرىنى پرېسلامدۇ يوق، يەنى شەنبە بىلەن يەكشەنبە بىر بىنەپتە كۈن شەكىلدە ئورۇنلاشتۇرۇلامدۇ

en: Ask for confirmation when deleting items
ug: تۈرنى ئۆچۈرگەندە جەزملەشنى سورا

en: Whether to ask for confirmation when deleting an appointment or task
ug: ئۇچرىشىش ياكى ۋەزىپىنى ئۆچۈرىدىغان چاغدا سورامدۇ يوق

en: Confirm expunge
ug: ئۆچۈرۈشنى جەزملە

en: Whether to ask for confirmation when expunging appointments and tasks
ug: ئۇچرىشىش ياكى ۋەزىپىنى ئۆچۈرىدىغان چاغدا جەزملەمدۇ يوق

en: Month view vertical pane position
ug: ئاي كۆرۈنۈشتىكى بوي كۆزنەكچە ئورنى

en: Position of the vertical pane, between the calendar lists and the date navigator calendar
ug: يىلنامە تىزىمى بىلەن چېسلا يولباشچى ئارىسىدىكى تىك يۆنىلىشتىكى كۆزنەكچىنىڭ ئورنى

en: Workday end hour
ug: خىزمەت كۈنى ئاخىرلىشىدىغان سائەت

en: Hour the workday ends on, in twenty four hour format, 0 to 23
ug: خىزمەت كۈنى ئاخىرلىشىدىغان ۋاقىت، چوقۇم 24 سائەت پىچىمىدا بۆلىشى(0 دىن 23 كېچە) كېرەك

en: Workday end minute
ug: خىزمەت كۈنى ئاخىرلىشىدىغان مىنۇت

en: Minute the workday ends on, 0 to 59.
ug: خىزمەت كۈنى ئاخىرلىشىدىغان مىنۇت، 0 دىن 59 غىچە

en: Workday start hour
ug: خىزمەت كۈنى باشلىنىدىغان سائەت

en: Hour the workday starts on, in twenty four hour format, 0 to 23.
ug: خىزمەت كۈنى باشلىنىدىغان سائەت، 24 سائەت پىچىمىدا ئىپادىلىنىدۇ، 0 دىن 23 كېچە.

en: Workday start minute
ug: خىزمەت كۈنى باشلىنىدىغان مىنۇت

en: Minute the workday starts on, 0 to 59.
ug: خىزمەت كۈنى باشلىنىدىغان مىنۇت، 0 دىن 59 غىچە

en: The second timezone for a Day View
ug: كۈن كۆرۈنۈشى ئۈچۈن ئىككىنچى ۋاقىت رايونى

en: Shows the second time zone in a Day View, if set. Value is similar to one used in a 'timezone' key
ug: كۈن كۆرۈنۈشتە كۆرسىتىلىدىغان ئىككىنچى ۋاقىت رايونى(بەلگىلەنگەن بولسا). قىممىتى ‹timezone› ئاچقۇچى بىلەن ئوخشاش

en: Recently used second time zones in a Day View
ug: كۈن كۆرۈنۈشىدە يېقىندا ئىشلەتكەن ئىككىنچى ۋاقىت رايونى

en: List of recently used second time zones in a Day View
ug: كۈن كۆرۈنۈشىدە يېقىندا ئىشلەتكەن ئىككىنچى ۋاقىت رايونىنىڭ تىزىمى

en: Maximum number of recently used timezones to remember
ug: ئەستە تۇتىدىغان ۋاقىت رايونىنىڭ ئەڭ چوڭ سانى

en: Maximum number of recently used timezones to remember in a 'day-second-zones' list
ug: تىزىم ‹day-second-zones› دا ئەستە تۇتىدىغان ۋاقىت رايونىنىڭ ئەڭ چوڭ سانى

en: Default reminder value
ug: كۆڭۈلدىكى ئەسكەرتكۈچ قىممىتى

en: Number of units for determining a default reminder
ug: كۆڭۈلدىكى ئەسكەرتكۈچنىڭ بىرلىكىنىڭ سانى

en: Default reminder units
ug: كۆڭۈلدىكى ئەسكەرتكۈچ بىرلىكى

en: Units for a default reminder, "minutes", "hours" or "days"
ug: كۆڭۈلدىكى ئەسكەرتكۈچ بىرلىكى،«مىنۇت»،«سائەت» ياكى «كۈن»

en: Show categories field in the event/meeting/task editor
ug: ھادىسە/ۋەزىپە/يىغىن تەھرىرلىگۈچتە كاتېگورىيە بۆلىكىنى كۆرسىتىدۇ

en: Whether to show categories field in the event/meeting editor
ug: ھادىسە/يىغىن تەھرىرلىگۈچتە كاتېگورىيە سۆز بۆلىكىنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Show Role field in the event/task/meeting editor
ug: ھادىسە/ۋەزىپە/يىغىن تەھرىرلىگۈچتە رول بۆلىكىنى كۆرسىتىدۇ

en: Whether to show role field in the event/task/meeting editor
ug: ھادىسە/ۋەزىپە/يىغىن تەھرىرلىگۈچتە رول سۆز بۆلىكىنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Show RSVP field in the event/task/meeting editor
ug: ھادىسە/ۋەزىپە/يىغىن تەھرىرلىگۈچتە جاۋاب قايتۇرۇڭ سۆز بۆلىكىنى كۆرسىتىدۇ

en: Whether to show RSVP field in the event/task/meeting editor
ug: ھادىسە/ۋەزىپە/يىغىن تەھرىرلىگۈچتە جاۋاب قايتۇرۇڭ سۆز بۆلىكىنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Show status field in the event/task/meeting editor
ug: ھادىسە/ۋەزىپە/يىغىن تەھرىرلىگۈچتە ھالەت بۆلىكىنى كۆرسىتىدۇ

en: Whether to show status field in the event/task/meeting editor
ug: ھادىسە/ۋەزىپە/يىغىن تەھرىرلىگۈچتە ھالەت سۆز بۆلىكىنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Show timezone field in the event/meeting editor
ug: ھادىسە/يىغىن تەھرىرلىگۈچتە ۋاقىت رايونى بۆلىكىنى كۆرسىتىدۇ

en: Whether to show timezone field in the event/meeting editor
ug: ھادىسە/يىغىن تەھرىرلىگۈچتە ۋاقىت رايونى سۆز بۆلىكىنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Show type field in the event/task/meeting editor
ug: ھادىسە/ۋەزىپە/يىغىن تەھرىرلىگۈچتە كىرگۈزۈش بۆلىكىنى كۆرسىتىدۇ

en: Whether to show type field in the event/task/meeting editor
ug: ھادىسە/ۋەزىپە/يىغىن تەھرىرلىگۈچتە تىپ سۆز بۆلىكىنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Hide completed tasks
ug: تاماملانغان ۋەزىپىلەرنى يوشۇر

en: Whether to hide completed tasks in the tasks view
ug: تاماملانغان ۋەزىپىلەر ۋەزىپە كۆزنىكىدە كۆرۈنمىسۇنمۇ

en: Hide task units
ug: ۋەزىپە يوشۇرۇشنىڭ بىرلىكى

en: Units for determining when to hide tasks, "minutes", "hours" or "days"
ug: ۋەزىپىنى يوشۇرۇشتا ئىشلىتىدىغان بىرلىك، «مىنۇت»،«سائەت» ياكى «كۈن»

en: Hide task value
ug: ۋەزىپە يوشۇرۇشنىڭ قىممىتى

en: Number of units for determining when to hide tasks
ug: ۋەزىپە يوشۇرۇشنى بەلگىلەيدىغان بىرلىك سانى

en: Horizontal pane position
ug: توغرا كۆزنەكچە ئورنى

en: Position of the horizontal pane, between the date navigator calendar and the task list when not in the month view, in pixels
ug: چېسلا يولباشچى يىلنامىسى بىلەن ۋەزىپە تىزىمى(ئاي كۆرۈنۈشى ئەمەس)ئارىسىدىكى تىك يۆنىلىشتىكى كۆزنەكچىنىڭ ئورنى، بىرلىكى پىكسېل

en: Last reminder time
ug: ئەڭ ئاخىرقى ئەسكەرتكۈچ ۋاقتى

en: Time the last reminder ran, in time_t
ug: ئەڭ ئاخىرقى ئەسكەرتكۈچنىڭ ئىجرا بولغان ۋاقتى(time_t)

en: Marcus Bains Line Color - Day View
ug: Marcus Bains سىزىق رەڭگى - كۈن كۆرۈنۈشى

en: Color to draw the Marcus Bains line in the Day View
ug: كۈن كۆرۈنۈشىدە Marcus Bains سىزىقىنى سىزىشتا ئىشلىتىدىغان رەڭ

en: Marcus Bains Line Color - Time bar
ug: Marcus Bains سىزىق رەڭگى - ۋاقىت بالداق

en: Color to draw the Marcus Bains Line in the Time bar (empty for default)
ug: ۋاقىت بالداقتا Marcus Bains سىزىقىنى سىزىشتا ئىشلىتىدىغان رەڭ(كۆڭۈلدىكى قىممىتى قۇرۇق)

en: Marcus Bains Line
ug: Marcus Bains سىزىقى

en: Whether to draw the Marcus Bains Line (line at current time) in the calendar
ug: يىلنامىدە Marcus Bains سىزىقىنى(نۆۋەتتىكى ۋاقىتتىكى سىزىق) سىزامدۇ يوق

en: Memo preview pane position (horizontal)
ug: ئەسلەتمە ئالدىن كۆزىتىش كۆزنەكچىسىنىڭ ئورنى (توغرىسىغا)

en: Position of the task preview pane when oriented horizontally
ug: تىك يۆنىلىشتە ئورۇنلاشتۇرۇلغان ۋاقىتتىكى ۋەزىپە ئالدىن كۆرۈش كۆزنەكچىسىنىڭ ئورنى

en: Memo layout style
ug: ئەسلەتمە ئورۇنلاشتۇرۇش ئۇسلۇبى

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the memo list. "0" (Classic View) places the preview pane below the memo list. "1" (Vertical View) places the preview pane next to the memo list
ug: ئورۇنلاشتۇرۇش ئۇسلۇبى ئالدىن كۆرۈش تاختىسىنى ئەسلەتمە تىزىمىغا نىسبەتەن قانداق ئۇرۇنغان قويۇشنى بەلگىلەيدۇ.«0»: (كلاسسىك كۆرۈنۈش) ئالدىن كۆرۈش تاختىسىنى ئەسلەتمە تىزىمىنىڭ ئاستىغا قويىدۇ. «1» : (تىك يۆنىلىشتىكى كۆرۈنۈش) ئالدىن كۆرۈش تاختىسىنى ئەسلەتمە تىزىمىغا يانداش قويىدۇ.

en: Memo preview pane position (vertical)
ug: ئەسلەتمە ئالدىن كۆزىتىش كۆزنەكچىسىنىڭ ئورنى (بويىغا)

en: Position of the memo preview pane when oriented vertically
ug: تىك يۆنىلىشتە ئورۇنلاشتۇرۇلغان ۋاقىتتىكى ئەسلەتمە ئالدىن كۆرۈش كۆزنەكچىسىنىڭ ئورنى

en: Month view horizontal pane position
ug: ئاي كۆرۈنۈشتىكى توغرا كۆزنەكچە ئورنى

en: Position of the horizontal pane, between the view and the date navigator calendar and task list in the month view, in pixels
ug: ئاي كۆرۈنۈشىدىكى كۆرۈنۈش، چېسلا يولباشچى يىلنامىسى ۋە ۋەزىپە تىزىمىنىڭ ئارىسىدىكى تىك يۆنىلىشتىكى كۆزنەكچىنىڭ ئورنى، بىرلىكى پىكسېل

en: Scroll Month View by a week, not by a month
ug: ئوي كۆرۈنۈشى سىيرىلغاندا ئاي بويىچە ئەمەس ھەپتە بويىچە سىيرىلسۇن

en: Whether to scroll a Month View by a week, not by a month
ug: ئوي كۆرۈنۈشى سىيرىلغاندا ئاي بويىچە ئەمەس ھەپتە بويىچە سىيرىلامدۇ يوق

en: Reminder programs
ug: ئەسكەرتكۈچ پروگراممىسى

en: Programs that are allowed to be run by reminders
ug: ئەسكەرتكۈچلەر ئىجرا قىلالايدىغان پروگرامما

en: Show display reminders in notification tray
ug: ئۇقتۇرۇش قوندىقىدا ئەسكەرتكۈچلەرنى كۆرسەتسۇن

en: Whether or not to use the notification tray for display reminders
ug: ئەسكەرتكۈچلەرنى كۆرسەتكەندە ئۇقتۇرۇش قوندىقىنى ئىشلىتەمدۇ يوق

en: Preferred New button item
ug: ياخشى كۆرگەن يېڭى توپچا تۇرى

en: Name of the preferred New toolbar button item
ug: ياخشى كۆرگەن يېڭى قورال بالداق توپچا تۇرىنىڭ ئاتى

en: Primary calendar
ug: ئاساسىي يىلنامە

en: The UID of the selected (or "primary") calendar in the sidebar of the "Calendar" view
ug: «يىلنامە» كۆرۈنۈشىنىڭ يان كۆزنىكىدىكى تاللانغان (ياكى «ئاساسىي») يىلنامىنىڭ كىملىكى(UID)

en: Primary memo list
ug: ئاساسىي ئەسلەتمە تىزىمى

en: The UID of the selected (or "primary") memo list in the sidebar of the "Memos" view
ug: «ئەسلەتمە» كۆرۈنۈشىنىڭ يان كۆزنىكىدىكى تاللانغان (ياكى «ئاساسىي») ئەسلەتمىنىڭ كىملىكى(UID)

en: Primary task list
ug: ئاساسىي ۋەزىپە تىزىمى

en: The UID of the selected (or "primary") task list in the sidebar of the "Tasks" view
ug: «ۋەزىپە» كۆرۈنۈشىنىڭ يان كۆزنىكىدىكى تاللانغان (ياكى «ئاساسىي») ۋەزىپىنىڭ كىملىكى(UID)

en: Free/busy template URL
ug: ئالدىراش/بىكار قېلىپ URL

en: The URL template to use as a free/busy data fallback, %u is replaced by the user part of the mail address and %d is replaced by the domain
ug: بىكار/ئالدىراش سانلىق-مەلۇمات يوللايدىغان URL قېلىپى، %u خەت ئادرېسىنىڭ ئىشلەتكۈچى قىسمىغا ئالماشتۇرۇلىدۇ، %d دائىرە بىلەن ئالماشتۇرۇلىدۇ

en: Recurrent Events in Italic
ug: تەكرار ھادىسىنى يانتۇ خەتتە كۆرسەتسۇن

en: Show days with recurrent events in italic font in bottom left calendar
ug: تەكرار ھادىسىنىڭ كۈنلىرىنى يانتۇ خەتتە يىلنامىنىڭ ئاستى سول تەرىپىدە كۆرسىتىدۇ

en: Search range for time-based searching in years
ug: ۋاقىتنى ئاساس قىلغان ئىزدەشتىكى يىل دائىرىسى

en: How many years can the time-based search go forward or backward from currently selected day when searching for another occurrence; default is ten years
ug: ھازىر تاللانغان كۈندىن باشلاپ ئالدىغا ياكى كەينىگە قاراپ ئىزدىگەندە قانچە يىلنى ئىزدەيدۇ بەلگىلەيدۇ. كۆڭۈلدىكى قىممىتى ئوڭ يىل

en: Show appointment end times in week and month views
ug: ھەپتە كۆرۈنۈشى ۋە ئاي كۆرۈنۈشىدە ئۇچرىشىش ئاخىرلىشىش ۋاقتىنى كۆرسەتسۇن

en: Whether to display the end time of events in the week and month views
ug: ھەپتە ۋە ئاي كۆرۈنۈشىدە ئۇچرىشىش ئاخىرلىشىش ۋاقتىنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Show the memo preview pane
ug: ئەسلەتمىنى ئالدىن كۆزەت كۆزنەكچىنى كۆرسەتسۇن

en: If "true", show the memo preview pane in the main window
ug: ئەگەر «true» بولسا، ئەسلەك ئالدىن كۆرۈش كۆزنەكچىنى ئاساسىي كۆزنەكتە كۆرسىتىدۇ

en: Show the task preview pane
ug: ۋەزىپىنى ئالدىن كۆزەت كۆزنەكچىنى كۆرسەتسۇن

en: If "true", show the task preview pane in the main window
ug: ئەگەر «true» بولسا، ۋەزىپە ئالدىن كۆزەت كۆزنەكچىنى ئاساسىي كۆزنەكتە كۆرسىتىدۇ

en: Show week numbers in Day View, Work Week View, and Date Navigator
ug: كۈن كۆرۈنۈشى، خىزمەت كۈنى كۆرۈنۈشى ۋە چېسلا يولباشچىسىدا ھەپتە سانىنى كۆرسەتسۇن

en: Whether to show week numbers in various places in the Calendar
ug: يىلنامىنىڭ ھەر خىل ئورۇنلىرىدا ھەپتە سانىنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Vertical position for the tag pane
ug: خەتكۈش(tag) كۆزنەكچىسىنىڭ تىك يۆنىلىشتىكى ئورنى

en: Highlight tasks due today
ug: بۈگۈن مۆھلىتى توشىدىغان ۋەزىپىلەرنى يورۇتسۇن

en: Whether highlight tasks due today with a special color (task-due-today-color)
ug: بۈگۈن مۆھلىتى توشىدىغان ۋەزىپىلەرنى كۆرسىتىلگەن رەڭدە(task-due-today-color) يورۇتۇپ كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Tasks due today color
ug: بۈگۈن مۆھلىتى توشىدىغان ۋەزىپىلەرنىڭ رەڭگى

en: Background color of tasks that are due today, in "#rrggbb" format. Used together with task-due-today-highlight
ug: بۈگۈن مۆھلىتى توشىدىغان ۋەزىپىلەرنىڭ تەگ رەڭگى (پىچىمى #rrggbb). بۇ task-due-today-highlight بىلەن بىرگە ئىشلىتىلىدۇ

en: Task preview pane position (horizontal)
ug: ۋەزىپە ئالدىن كۆزىتىش كۆزنەكچىسىنىڭ ئورنى (توغرىسىغا)

en: Task layout style
ug: ۋەزىپە ئورۇنلاشتۇرۇش ئۇسلۇبى

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the task list. "0" (Classic View) places the preview pane below the task list. "1" (Vertical View) places the preview pane next to the task list
ug: ئورۇنلاشتۇرۇش ئۇسلۇبى ئالدىن كۆرۈش تاختىسىنى ۋەزىپە تىزىمىغا نىسبەتەن قانداق ئۇرۇنغان قويۇشنى بەلگىلەيدۇ.«0»: (كلاسسىك كۆرۈنۈش) ئالدىن كۆرۈش تاختىسىنى ۋەزىپە تىزىمىنىڭ ئاستىغا قويىدۇ. «1» : (تىك يۆنىلىشتىكى كۆرۈنۈش) ئالدىن كۆرۈش تاختىسىنى ۋەزىپە تىزىمىغا يانداش قويىدۇ.

en: Task preview pane position (vertical)
ug: ۋەزىپە ئالدىن كۆزىتىش كۆزنەكچىسىنىڭ ئورنى (بويىغا)

en: Position of the task preview pane when oriented vertically
ug: بويىغا تەڭشىگەندە ۋەزىپە ئالدىن كۆزىتىش كۆزنەكچىنىڭ ئورنى

en: Highlight overdue tasks
ug: مۆھلىتى ئوتكەن ۋەزىپىلەرنى يورۇتسۇن

en: Whether highlight overdue tasks with a special color (task-overdue-color)
ug: مۆھلىتى  ئوتكەن ۋەزىپىلەرنى كۆرسىتىلگەن رەڭدە(task-overdue-color) يورۇتۇپ كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Overdue tasks color
ug: مۆھلىتى ئوتكەن ۋەزىپىلەرنىڭ رەڭگى

en: Background color of tasks that are overdue, in "#rrggbb" format. Used together with task-overdue-highlight.
ug: مۆھلىتى ئوتكەن ۋەزىپىلەرنىڭ تەگ رەڭگى (پىچىمى #rrggbb). بۇ task-overdue-highlight بىلەن بىرگە ئىشلىتىلىدۇ.

en: Time divisions
ug: ۋاقىت بۆلۈنۈشلىرى

en: Intervals shown in Day and Work Week views, in minutes
ug: كۈن ۋە خىزمەت كۈنى كۆرۈنۈشىدىكى كۆرسىتىش ئارىلىقى، بىرلىكى مىنۇت

en: Timezone
ug: ۋاقىت رايونى

en: The default timezone to use for dates and times in the calendar, as an untranslated Olson timezone database location like "America/New York"
ug: يىلنامىدە چېسلا ۋە ۋاقىت ئىشلىتىدىغان كۆڭۈلدىكى ۋاقىت رايونى، تەرجىمە قىلىنمىغان ۋاقىت رايونى ساندان ئورنى «Asia/Kashgar» غا ئوخشاش ئىپادىلىنىدۇ

en: Twenty four hour time format
ug: يىگىرمە تۆت سائەتلىك ۋاقىت پىچىمى

en: Whether to show times in twenty four hour format instead of using am/pm
ug: ۋاقىتنى چۈشتىن بۇرۇن چۈشتىن كېيىن پىچىمىدا ئەمەس يىگىرمە تۆت سائەتلىك پىچىمدا كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Birthday and anniversary reminder
ug: تۇغۇلغان كۈن ۋە خاتىرە كۈن ئەسكەرتكۈچ

en: Whether to set a reminder for birthdays and anniversaries
ug: تۇغۇلغان كۈن ۋە ئۇچرىشىشقا كۆڭۈلدىكى ئەسكەرتكۈچنى تەڭشەمدۇ يوق

en: Default appointment reminder
ug: كۆڭۈلدىكى ئۇچرىشىش ئەسكەرتكۈچ

en: Whether to set a default reminder for appointments
ug: ئۇچرىشىشقا كۆڭۈلدىكى ئەسكەرتكۈچنى تەڭشەمدۇ يوق

en: Use system timezone
ug: سىستېما ۋاقىت رايونىنى ئىشلەت

en: Use the system timezone instead of the timezone selected in Evolution
ug: Evolution دىكى ۋاقىت رايونىنى ئەمەس، بەلكى سىستېما تەمىنلەنگەن ۋاقىت رايونىنى ئىشلىتىدۇ

en: Week start
ug: ھەپتە باشى

en: Weekday the week starts on, from Sunday (0) to Saturday (6)
ug: ھەپتىنىڭ باشلىنىدىغان كۈنى، يەكشەنبە (0) دىن شەنبە (6) گىچە

en: Work days
ug: خىزمەت كۈنلىرى

en: Days on which the start and end of work hours should be indicated
ug: خىزمەت كۈنى بەلگىسى سېلىنىدىغان كۈنلەر

en: Previous Evolution version
ug: ئالدىنقى Evolution نەشرى

en: The most recently used version of Evolution, expressed as "major.minor.micro". This is used for data and settings migration from older to newer versions.
ug: ئەڭ يېقىندا ئىشلەتكەن «major.minor.micro» شەكىلدە ئىپادىلەنگەن Evolution نەشرى. مۇشۇنىڭدا ئاساسەن كونا سانلىق-مەلۇمات ۋە تەڭشەكلەرنى يېڭى نەشرىگە كۆچۈرىدۇ.

en: List of disabled plugins
ug: چەكلەنگەن قىستۇرمىلار تىزىمى

en: The list of disabled plugins in Evolution
ug: ھازىر Evolution دا ئىناۋەتسىز قىلىنغان قىستۇرمىلارنىڭ تىزىمى

en: The window's X coordinate
ug: كۆزنەكنىڭ X كوئوردېناتى

en: The window's Y coordinate
ug: كۆزنەكنىڭ Y كوئوردېناتى

en: The window's width in pixels
ug: كۆزنەكنىڭ پىكسېل بىلەن ئىپادىلەنگەن كەڭلىكى

en: The window's height in pixels
ug: كۆزنەكنىڭ پىكسېل بىلەن ئىپادىلەنگەن ئېگىزلىكى

en: Whether the window is maximized
ug: كۆزنەك ئەڭ چوڭ قىلىنغانمۇ يوق

en: Gnome Calendar's calendar import done
ug: گىنوم يىلنامىسىنىڭ يىلنامىسى ئىمپورت قىلىندى

en: Whether calendar from Gnome Calendar has been imported or not
ug: گىنوم يىلنامىسىنىڭ يىلنامىسىنى ئىمپورت قىلىپ بولدىمۇ يوق

en: Gnome Calendar's tasks import done
ug: گىنوم يىلنامىسىنىڭ ۋەزىپىلىرى ئىمپورت قىلىندى

en: Whether tasks from Gnome Calendar have been imported or not
ug: گىنوم يىلنامىسىنىڭ ۋەزىپىلىرىنى ئىمپورت قىلىپ بولدىمۇ يوق

en: Check whether Evolution is the default mailer
ug: Evolution نىڭ كۆڭۈلدىكى خەت پروگراممىسى ياكى ئەمەسلىكىنى تەكشۈرىدۇ

en: Every time Evolution starts, check whether or not it is the default mailer.
ug: Evolution ھەر قېتىم قوزغالغاندا، كۆڭۈلدىكى خەت پروگراممىسىمۇ ئەمەسمۇ تەكشۈرىدۇ.

en: Default charset in which to compose messages
ug: خەت يازغاندا ئىشلىتىلىدىغان كۆڭۈلدىكى ھەرپ توپلىمى

en: Default charset in which to compose messages.
ug: خەت يازغاندا ئىشلىتىلىدىغان كۆڭۈلدىكى ھەرپ توپلىمى.

en: Path where picture gallery should search for its content
ug: سۈرەت توپلىمىدىن مەزمۇن ئىزدەيدىغان يول

en: This value can be an empty string, which means it'll use the system Picture folder, usually set to ~/Pictures. This folder will be also used when the set path is not pointing to the existent folder
ug: بۇ قىممەت بوش ھەرپ تىزىقى بولۇشقا يول قويۇلىدۇ، سىستېما سۈرەت قىسقۇچنى ئىشلىتىدىغانلىقىنى بىلدۈرىدۇ، ئادەتتە ~/سۈرەتلەر قىلىپ تەڭشىلىدۇ. تەڭشەلگەن يول كۆرسەتكەن قىسقۇچ مەۋجۇت بولمىغاندىمۇ شۇ قىسقۇچنى ئىشلىتىدۇ

en: Spell check inline
ug: شۇئان ئىملا تەكشۈر

en: Draw spelling error indicators on words as you type.
ug: سىز خەت كىرگۈزۈۋاتقاندىلا ئىملا خاتالىق بەلگىسىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Automatic link recognition
ug: ئۇلانمىنى ئاپتوماتىك تونۇش

en: Recognize links in text and replace them.
ug: تېكىستتىكى ئۇلانمىنى تونۇپ ئالماشتۇرىدۇ.

en: Automatic emoticon recognition
ug: چىراينى ئاپتوماتىك تونۇش

en: Recognize emoticons in text and replace them with images.
ug: تېكىستتىكى چىراي ئىپادىسىنى تونۇپ، سۈرەتكە ئالماشتۇرىدۇ.

en: Attribute message
ug: خاسلىق ئۇچۇرى

en: The text that is inserted when replying to a message, attributing the message to the original author
ug: بىر خەتكە جاۋاب قايتۇرغاندا قىستۇرغان تېكىست، ئەسلى يازغۇچى ئەسكەرتىلىدۇ

en: Forward message
ug: ئۇچۇرنى باشقىلارغا ئەۋەتىش

en: The text that is inserted when forwarding a message, saying that the forwarded message follows
ug: ئۇچۇرنى كۆچۈرۈپ يوللىغاندا قىستۇرىدىغان تېكىست، تۆۋەندىكى ئۇچۇر كۆچۈرۈپ يوللانغان دېيىلىدۇ

en: Original message
ug: ئەسلى ئۇچۇر

en: The text that is inserted when replying to a message (top posting), saying that the original message follows
ug: بىر خەتكە جاۋاب قايتۇرغاندا قىستۇرغان تېكىست (ئۇچۇر چوققىسى)، تۆۋەندىكىسى ئەسلىدىكى ئۇچۇر دەپ يېزىلىدۇ

en: Group Reply replies to list
ug: گۇرۇپپىغا جاۋاب قايتۇرۇش خەت تىزىمىغا جاۋاب قايتۇرىدۇ

en: Instead of the normal "Reply to All" behaviour, this option will make the 'Group Reply' toolbar button try to reply only to the mailing list through which you happened to receive the copy of the message to which you're replying.
ug: ئادەتتىكى «ھەممىگە جاۋاب ياز» مەشغۇلاتى بىلەن ئوخشىمايدۇ، بۇ تاللانما «گۇرۇپپىغا جاۋاب قايتۇر» قورال توپچىسى ئارقىلىق بايا قوبۇللىغان ئۇچۇردا پەقەت خەت تىزىمىغىلا جاۋاب قايتۇرىدۇ.

en: Put the cursor at the bottom of replies
ug: نۇربەلگىسىنى جاۋابنىڭ ئاخىرىغا توغرىلا

en: Users get all up in arms over where the cursor should go when replying to a message. This determines whether the cursor is placed at the top of the message or the bottom.
ug: ئادەتتە ئىشلەتكۈچى ئۇچۇرغا جاۋاب قايتۇرغاندا نۇربەلگىسى مۇقىم تۇرماي ئادەمنى چاچىدۇ. بۇ تاللانما جاۋاب قايتۇرغاندا نۇربەلگىنىڭ ئۇچۇرنىڭ بېشى ياكى ئاخىرىدا تۇرىدىغانلىقىنى بەلگىلەيدۇ.

en: Always request read receipt
ug: ھەمىشە ئوقۇپ خەۋەردار بولۇشنى ئىلتىماس قىل

en: Whether a read receipt request gets added to every message by default.
ug: كۆڭۈلدىكى ئەھۋالدا ھەممە ئۇچۇرغا تاپشۇرۇۋېلىپ ئوقۇغانلىق ئىلتىماسى قوشامدۇ يوق.

en: Send HTML mail by default
ug: كۆڭۈلدىكى ئەھۋالدا HTML خەت يوللا

en: Send HTML mail by default.
ug: كۆڭۈلدىكى ئەھۋالدا HTML خەت يوللا.

en: Spell checking color
ug: ئىملا تەكشۈرۈش رەڭگى

en: Underline color for misspelled words when using inline spelling.
ug: قۇردا ئىملا تەكشۈرگەندە، ئىملاسى خاتا سۆزنىڭ ئاستى سىزىقىنىڭ رەڭگى.

en: Spell checking languages
ug: ئىملا تەكشۈرۈش تىلى

en: List of dictionary language codes used for spell checking.
ug: ئىملا تەكشۈرۈشكە ئىشلىتىدىغان لۇغەت تىلى كود تىزىمىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Show "Bcc" field when sending a mail message
ug: خەت ئۇچۇرىنى يوللىغاندا «مەخپىي كۆچۈرۈپ يوللا» سۆز بۆلىكىنى كۆرسەت

en: Show the "Bcc" field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
ug: خەت ئۇچۇرىنى يوللىغاندا «مەخپىي كۆچۈرۈپ يوللا» سۆز بۆلىكىنى كۆرسىتىدۇ. مەلۇم بىر خەت ھېساباتىنى تاللىغاندا كۆرۈنۈش تىزىملىكىدە بۇ ئىقتىدارنى تىزگىنلىگىلى بولىدۇ.

en: Show "Cc" field when sending a mail message
ug: خەت ئۇچۇرىنى يوللىغاندا «كۆچۈرۈپ يوللا» سۆز بۆلىكىنى كۆرسەت

en: Show the "Cc" field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
ug: خەت ئۇچۇرىنى يوللىغاندا «كۆچۈرۈپ يوللا» سۆز بۆلىكىنى كۆرسىتىدۇ. مەلۇم بىر خەت ھېساباتىنى تاللىغاندا كۆرۈنۈش تىزىملىكىدە بۇ ئىقتىدارنى تىزگىنلىگىلى بولىدۇ.

en: Show "Reply To" field when sending a mail message
ug: خەت ئۇچۇرىنى يوللىغاندا «جاۋاب قايتۇر» سۆز بۆلىكىنى كۆرسەت

en: Show the "Reply To" field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
ug: خەت ئۇچۇرىنى يوللىغاندا «جاۋاب قايتۇر» سۆز بۆلىكىنى كۆرسىتىدۇ. مەلۇم بىر خەت ھېساباتىنى تاللىغاندا كۆرۈنۈش تىزىملىكىدە بۇ ئىقتىدارنى تىزگىنلىگىلى بولىدۇ.

en: Show "From" field when posting to a newsgroup
ug: خەۋەر گۇرۇپپىسىغا يوللىغاندا «يوللىغۇچى» سۆز بۆلىكىنى كۆرسەت

en: Show the "From" field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
ug: مەزمۇننى خەۋەر گۇرۇپپىسىغا يوللىغاندا «يوللىغۇچى» سۆز بۆلىكىنى كۆرسىتىدۇ. مەلۇم بىر خەۋەر گۇرۇپپا ھېساباتىنى تاللىغاندا كۆرۈنۈش تىزىملىكىدە بۇ ئىقتىدارنى تىزگىنلىگىلى بولىدۇ.

en: Show "Reply To" field when posting to a newsgroup
ug: خەۋەر گۇرۇپپىسىغا يوللىغاندا «جاۋاب قايتۇر» سۆز بۆلىكىنى كۆرسەت

en: Show the "Reply To" field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
ug: مەزمۇننى خەۋەر گۇرۇپپىسىغا يوللىغاندا «جاۋاب قايتۇر» سۆز بۆلىكىنى كۆرسىتىدۇ. مەلۇم بىر خەۋەر گۇرۇپپا ھېساباتىنى تاللىغاندا كۆرۈنۈش تىزىملىكىدە بۇ ئىقتىدارنى تىزگىنلىگىلى بولىدۇ.

en: Digitally sign replies when the original message is signed
ug: ئەسلى خەتكە ئىمزا قويۇلغان بولسا، جاۋاب خەتكىمۇ رەقەملىك ئىمزا قويسۇن

en: Automatically enable PGP or S/MIME signatures when replying to a message which is also PGP or S/MIME signed.
ug: ئەگەر خەتكە PGP ياكى S/MIME ئىمزاسى قويۇلغان بولسا، ئۇ چاغدا جاۋاب خەتكىمۇ PGP ياكى S/MIME ئىمزاسىنى ئاپتوماتىك قويىدۇ

en: Encode filenames in an Outlook/GMail way
ug: ھۆججەت ئاتىنى Outlook/GMail ئوخشاش كودلىسۇن

en: Encode filenames in the mail headers same as Outlook or GMail do, to let them display correctly filenames with UTF-8 letters sent by Evolution, because they do not follow the RFC 2231, but use the incorrect RFC 2047 standard.
ug: خەت ماۋزۇسىدىكى ھۆججەت ئاتىنى Outlook ياكى GMail غا ئوخشاش كودلاپ، Evolution دا ئەۋەتىلگەن خەتلەردىكى UTF-8 دىكى ھەرپلەرنى توغرا كۆرسىتىدىغان قىلىدۇ. چۈنكى ئۇلار RFC 2231 غا بويسۇنماي، توغرا بولمىغان RFC 2047 ئۆلچىمىنى ئىشلەتكەن.

en: Put personalized signatures at the top of replies
ug: جاۋابنىڭ چوققىسىغا شەخسىي ئىمزانى قوش

en: Users get all up in arms over where their signature should go when replying to a message. This determines whether the signature is placed at the top of the message or the bottom.
ug: ئادەتتە ئىشلەتكۈچى ئۇچۇرغا جاۋاب قايتۇرغاندا ئىمزا مۇقىم تۇرماي ئادەمنى چاچىدۇ. بۇ تاللانما جاۋاب قايتۇرغاندا ئىمزانىڭ ئۇچۇرنىڭ بېشى ياكى ئاخىرىدا تۇرىدىغانلىقىنى بەلگىلەيدۇ.

en: Do not add signature delimiter
ug: ئىمزالىق ئايرىش بەلگىسىنى قوشما

en: Set to TRUE in case you do not want to add signature delimiter before your signature when composing a mail.
ug: ئەگەر خەت يازغاندا ئىمزا قويۇپ ئىمزا ئايرىش بەلگىسى قىستۇرۇشنى خالىمىسىڭىز، ئۇ ھالدا TRUE قىلىپ تەڭشەڭ.

en: Ignore list Reply-To:
ug: جاۋا قايتۇر تىزىمىغا پەرۋا قىلما:

en: Some mailing lists set a Reply-To: header to trick users into sending replies to the list, even when they ask Evolution to make a private reply. Setting this option to TRUE will attempt to ignore such Reply-To: headers, so that Evolution will do as you ask it. If you use the private reply action, it will reply privately, while if you use the 'Reply to List' action it will do that. It works by comparing the Reply-To: header with a List-Post: header, if there is one.
ug: بەزى خەت تىزىمى Reply-To: بېشىنى تەڭشەش ئارقىلىق ئىشلەتكۈچى يوللىغان جاۋابنى بىۋاسىتە خەت تىزىمىغا يوللايدۇ، ئىشلەتكۈچى Evolution ئارقىلىق شەخسىي جاۋاب قايتۇرۇشتىن بىرنى يوللىغان تەقدىردىمۇ. بۇ تاللانما TRUE قىلىپ تەڭشەلسە Reply-To: بېشىغا پەرۋا قىلماسلىقنى سىنايدۇ، بۇنداق بولغاندا Evolution سىز تەلەپ قىلغاندەك شەخسىي جاۋاب قايتۇرىدۇ.  ئەگەر سىز شەخسىي جاۋاب مەشغۇلاتىنى ئىشلەتسىڭىز، شەخسىي جاۋاب قايتۇرىدۇ؛ ئەگەر «تىزىمغا جاۋاب قايتۇر» مەشغۇلاتىنى ئىشلەتسىڭىز، ئۇ جاۋابنى تىزىمغا قايتۇرىدۇ. ئەگەر مەۋجۇت بولسا ئۇ Reply-To: ۋە List-Post: بېشىنى سېلىشتۇرۇپ بۇ مەقسەتنى تاماملايدۇ.

en: List of localized 'Re'
ug: ھەر خىل تىلدىكى ‹Re› نىڭ تىزىمىنى

en: Comma-separated list of localized 'Re' abbreviations to skip in a subject text when replying to a message, as an addition to the standard "Re" prefix. An example is 'SV,AV'.
ug: ھەر خىل تىلدا ‹Re› نى ئىپادىلىگەندە، ئۇلارنى پەش بىلەن ئايرىپ تىزىپ كۆرسىتىدۇ. بۇ يەردىكى ‹Re› بولسا، خەتكە جاۋاب يازغان ۋاقىتتىكى خەتنىڭ ماۋزۇسىغا قوشۇلىدىغان تېكىست. مەسىلەن ‹SV,AV› دېگەندەك.

en: Save file format for drag-and-drop operation
ug: سۆرەپ-تاشلاپ مەشغۇلاتىنىڭ ساقلاش ھۆججىتىنىڭ پىچىمى

en: Can be either 'mbox' or 'pdf'.
ug: ‹mbox› ياكى ‹pdf› بولسا بولىدۇ.

en: Save name format for drag-and-drop operation
ug: سۆرەپ-تاشلاپ مەشغۇلاتىنىڭ ساقلاش ئاتىنىڭ پىچىمى

en: Can be either 2 to use current date and time or any other value for sent date of the message. This has a meaning only when dropping just one message.
ug: بۇنىڭغا 2 ياكى باشقا قىممەتنى ئىشلىتىشكە بولىدۇ. 2 بولسا نۆۋەتتىكى چېسلا ۋە ۋاقىتنى ئىشلىتىدۇ، باشقا قىممەت  بولسا ئەۋەتىلگەن خەتنىڭ چېسلاسىنى ئىشلىتىدۇ. بۇ بىرلا خەتنى تاشلىغاندىلا كۈچكە ئىگە.

en: Show image animations
ug: سۈرەت ھەرىكىتىنى كۆرسەت

en: Enable animated images in HTML mail. Many users find animated images annoying and prefer to see a static image instead.
ug: HTML خەتتە ھەرىكەتچان سۈرەتنى قوزغات. نۇرغۇن ئىشلەتكۈچىلەر ھەرىكەتچان سۈرەتنىڭ بەك بىزار قىلىدىغانلىقىنى ھېس قىلىدۇ، ھەرىكەتلىك سۈرەتنى ئەمەس تىنچ سۈرەتنى كۆرۈشنى ياقتۇرىدۇ.

en: Enable or disable type ahead search feature
ug: كىرگۈزۈشكە ئەگىشىپ ئىزدەش ئىقتىدارىنى قوزغات ياكى چەكلە

en: Enable the side bar search feature to allow interactive searching of folder names.
ug: يان بالداقتا ئىزدەش ئىقتىدارىنى قوزغىتىپ ھۆججەت قىسقۇچ ئاتىنىڭ ئۆز ئارا تەسىرلىشىشچانلىقىنى ئەمەلگە ئاشۇرىدۇ.

en: Disable or enable ellipsizing of folder names in side bar
ug: يان بالداقتىكى قىسقۇچ ئاتىنى قىسقارتىپ كۆرسىتىشنى چەكلە ياكى قوزغات

en: Whether disable ellipsizing feature of folder names in side bar.
ug: يان بالداقتىكى قىسقۇچ ئاتىنى قىسقارتىپ كۆرسىتىشنى چەكلەمدۇ يوق.

en: Enable or disable magic space bar
ug: سېھىرلىك بوشلۇق بالداقنى قوزغات ياكى چەكلە

en: Enable this to use Space bar key to scroll in message preview, message list and folders.
ug: ئۇچۇرنى ئالدىدىن كۆزىتىش، ئۇچۇر تىزىمى ۋە قىسقۇچ دومىلىتىشتا بوشلۇق كۇنۇپكىسى ئىشلىتىشنى قوزغات

en: Enable to use a similar message list view settings for all folders
ug: ھەممە قىسقۇچتا ئوخشاپ كېتىدىغان ئۇچۇر تىزىمى كۆرۈنۈشى تەڭشىكىنى ئىشلىتىشنى قوزغات

en: Enable to use a similar message list view settings for all folders.
ug: ھەممە قىسقۇچتا ئوخشاپ كېتىدىغان ئۇچۇر تىزىمى كۆرۈنۈشى تەڭشىكىنى ئىشلىتىشنى قوزغات.

en: Mark citations in the message "Preview"
ug: ئۇچۇرنى «ئالدىن كۆزەت»تە نەقىلگە بەلگە سالىدۇ

en: Mark citations in the message "Preview".
ug: ئۇچۇرنى «ئالدىن كۆزەت»تە نەقىلگە بەلگە سالىدۇ.

en: Citation highlight color
ug: نەقىلنى يورۇتۇش رەڭگى

en: Citation highlight color.
ug: نەقىلنى يورۇتۇش رەڭگى.

en: Enable/disable caret mode
ug: نۇربەلگىسى ھالىتىنى قوزغات/چەكلە

en: Enable caret mode, so that you can see a cursor when reading mail.
ug: نۇربەلگە بىلەن كۆرۈش ھالىتى قوزغىتىلسا، ئېلخەت ئوقۇۋاتقاندا نۇربەلگىسىنى كۆرەلەيسىز.

en: Default charset in which to display messages
ug: خەت كۆرسىتىشتە ئىشلىتىلىدىغان كۆڭۈلدىكى ھەرپ توپلىمى

en: Default charset in which to display messages.
ug: خەت كۆرسىتىشتە ئىشلىتىلىدىغان كۆڭۈلدىكى ھەرپ توپلىمى.

en: Load images for HTML messages over HTTP
ug: HTML ئۇچۇرلىرىدا HTML سۈرەتنى يۈكلەيدۇ

en: Load images for HTML messages over HTTP(S). Possible values are: "0" - Never load images off the net. "1" - Load images in messages from contacts. "2" - Always load images off the net.
ug: HTML ئۇچۇرلىرىدا HTTP(S) سۈرەتنى يۈكلەيدۇ. ئىشلەتكىلى بولىدىغان قىممىتى: "0" - ھەرگىز توردىن سۈرەت يۈكلىمەيدۇ. "1" - ئەگەر يوللىغۇچى ئادرېس دەپتىرىدە بولسا ئۇنداقتا سۈرەتنى يۈكلەيدۇ. "2" - ھەمىشە توردىن سۈرەت يۈكلەيدۇ.

en: Show Animations
ug: جانلاندۇرۇم كۆرسەت

en: Show animated images as animations.
ug: جانلاندۇرۇم سۈرەتنى ھەرىكەتلىك كۆرسىتىدۇ.

en: Show all message headers
ug: ھەممە خەت بېشىنى كۆرسەت

en: Show all the headers when viewing a messages.
ug: ئۇچۇر كۆرگەندە ھەممە ئۇچۇر بېشىنى كۆرسىتىدۇ.

en: List of custom headers and whether they are enabled.
ug: ئۆزلەشتۈرگەن باشنىڭ تىزىمى ۋە ئۇلار قوزغىتىلدىمۇ يوق.

en: This key should contain a list of XML structures specifying custom headers, and whether they are to be displayed. The format of the XML structure is &lt;header enabled&gt; - set enabled if the header is to be displayed in the mail view.
ug: بۇ كۇنۇپكا بەلگىلەنگەن ئۆزلەشتۈرگەن خەت بېشىنىڭ XML قۇرۇلما تىزىمىنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ ھەمدە بۇ خەت بېشىنى كۆرسىتەمدۇ يوق. XML قۇرۇلمىنىڭ پىچىمى &lt;خەت بېشى قوزغىتىلغان&gt; نى قوزغىتىلغان قىلىپ تەڭشەلسە خەت كۆرۈنۈشىدە شۇ خەت بېشىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Show photo of the sender
ug: يوللىغۇچىنىڭ سۈرىتىنى كۆرسەت

en: Show the photo of the sender in the message reading pane.
ug: ئۇچۇر ئوقۇش تاختىسىدا يوللىغۇچىنىڭ سۈرىتىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Search for the sender photo in local address books
ug: يەرلىك ئادرېس دەپتەردە يوللىغۇچى سۈرىتىنى ئىزدە

en: This option would help in improving the speed of fetching.
ug: بۇ تاللانما ئۇچۇرغا ئېرىشىش سۈرئىتىنى ئۆستۈرۈشكە ياردەم بېرىدۇ.

en: Mark as Seen after specified timeout
ug: بەلگىلەنگەن مۇددەت ئۆتكەندە كۆرۈلدى بەلگىسى سالىدۇ

en: Mark as Seen after specified timeout.
ug: بەلگىلەنگەن مۇددەت ئۆتكەندە كۆرۈلدى بەلگىسى سالىدۇ.

en: Timeout for marking messages as seen
ug: ئۇچۇرغا كۆرۈپ بولغان بەلگىسىنى سالىدىغان مۆھلەت

en: Timeout in milliseconds for marking messages as seen.
ug: ئۇچۇرغا كۆرۈپ بولغان بەلگىسىنى سالىدىغان مۆھلەت، بىرلىكى مىللىسېكۇنت.

en: Sender email-address column in the message list
ug: ئۇچۇر تىزىمىدا ئېلخەت ئادرېسىنى كۆرسەت

en: Show the email-address of the sender in a separate column in the message list.
ug: ئۇچۇر تىزىمىنىڭ يەنە بىر ئىستونىدا ئې-خەتنىڭ يوللىغۇچىسىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Determines whether to use the same fonts for both "From" and "Subject" lines in the "Messages" column in vertical view
ug: تىك يۆلىنىشتىكى كۆرۈنۈشتە «ئۇچۇر» ئىستونىنىڭ «يوللىغۇچى» ۋە «تېما» قۇرى ئوخشاش خەت نۇسخىسى ئىشلىتىش-ئىشلەتمەسلىكنى بەلگىلەيدۇ

en: Determines whether to use the same fonts for both "From" and "Subject" lines in the "Messages" column in vertical view.
ug: بويىغا كۆرۈنۈشتە «ئۇچۇر» ئىستونىنىڭ «يوللىغۇچى» ۋە «تېما» قۇرى ئوخشاش خەت نۇسخىسى ئىشلىتىش ئىشلەتمەسلىكنى جەزملەيدۇ.

en: Show deleted messages in the message-list
ug: ئۇچۇر تىزىمىدا ئۆچۈرۈلگەن ئۇچۇرنى كۆرسىتىدۇ.

en: Show deleted messages (with a strike-through) in the message-list.
ug: ئۇچۇر تىزىمىدا ئۆچۈرۈلگەن ئۇچۇر(ئۆچۈرۈش سىزىقى بار)نى كۆرسىتىدۇ.

en: Enable Unmatched search folder
ug: ماسلاشمىغان‏ قىسقۇچنى ئىناۋەتلىك قىلسۇن

en: Enable Unmatched search folder within Search Folders. It does nothing if Search Folders are disabled.
ug: ئىزدەش قىسقۇچى ئىچىدىكى ماس كەلمىگەن قىسقۇچلارنى ئىناۋەتلىك قىلىدۇ. ئەگەر ئىزدەش قىسقۇچى ئىناۋەتسىز قىلىنغان بولسا ھېچنەرسە قىلمايدۇ.

en: Hides the per-folder preview and removes the selection
ug: يەككە قىسقۇچنى ئالدىن كۆزىتىشنى يوشۇرۇپ تاللاشنى چىقىرىۋېتىدۇ

en: This key is read only once and reset to "false" after read. This unselects the mail in the list and removes the preview for that folder.
ug: بۇ كۇنۇپكا پەقەت بىرلا قېتىم ئوقۇلىدۇ ھەمدە ئوقۇلغاندىن كېيىن "false" گە تەڭشىلىدۇ. ئۇ تاللانغان تىزىمدىكى خەتنى بىكار قىلىدۇ ھەمدە مۇناسىپ قىسقۇچتىكى ئالدىن كۆزىتىشنى چىقىرىۋېتىدۇ.

en: Height of the message-list pane
ug: ئۇچۇر تىزىمىنىڭ كۆزنەكچە ئېگىزلىكى

en: Height of the message-list pane.
ug: ئۇچۇر تىزىمىنىڭ كۆزنەكچە ئېگىزلىكى.

en: State of message headers in paned view
ug: كۆزنەكچە كۆرۈنۈشىدىكى خەت بېشى ھالىتى

en: Describes whether message headers in paned view should be collapsed or expanded by default. "0" = expanded and "1" = collapsed
ug: كۆزنەكچە كۆرۈنۈشىدە خەت بەشىنى يېيىپ كۆرسىتەمدۇ ياكى قاتلاپ كۆرسىتەمدۇ بەلگىلەيدۇ. «0» = يېيىپ كۆرسىتىش، «1»=قاتلاپ كۆرسىتىش

en: Width of the message-list pane
ug: ئۇچۇر تىزىمى تاختىسىنىڭ كەڭلىكى

en: Width of the message-list pane.
ug: ئۇچۇر تىزىمى تاختىسىنىڭ كەڭلىكى.

en: Layout style
ug: ئورۇنلاشتۇرۇش ئۇسلۇبى

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the message list. "0" (Classic View) places the preview pane below the message list. "1" (Vertical View) places the preview pane next to the message list.
ug: جايلاشتۇرۇش ئۇسلۇبى قەيەرگە ئۇچۇر تىزىمىنىڭ ئالدىن كۆزىتىش تاختىسىنى قويۇشنى بەلگىلەيدۇ. "0" (كلاسسىك كۆرۈنۈش) ئالدىن كۆزىتىش تاختىسىنى ئۇچۇر تىزىمىنىڭ ئاستىغا قويىدۇ. "1" (بويىغا كۆرۈنۈش) ئالدىن كۆزىتىش تاختىسىنى ئۇچۇر تىزىمىنىڭ يېنىغا قويىدۇ.

en: Variable width font
ug: ئۆزگىرىشچان كەڭلىكتىكى خەت نۇسخىسى

en: The variable width font for mail display.
ug: خەت كۆرسىتىشتە ئىشلىتىلىدىغان ئۆزگىرىشچان كەڭلىكتىكى خەت نۇسخىسى.

en: Terminal font
ug: تېرمىنال خەت نۇسخىسى

en: The terminal font for mail display.
ug: خەت كۆرسىتىشتە ئىشلىتىدىغان تېرمىنال خەت نۇسخىسى.

en: Use custom fonts
ug: ئۆزلەشتۈرگەن خەت نۇسخىسى ئىشلەت

en: Use custom fonts for displaying mail.
ug: ئۆزلەشتۈرگەن خەت نۇسخىسىنى ئىشلىتىپ خەتنى كۆرسىتىدۇ.

en: Compress display of addresses in TO/CC/BCC
ug: يوللانغۇچى/كۆچۈرۈپ/مەخپىي يوللاش ئادرېسىنى پرېسلا

en: Compress display of addresses in TO/CC/BCC to the number specified in address_count.
ug: يوللانغۇچى/كۆچۈرۈپ/مەخپىي يوللاشتا كۆرسىتىدىغان ئادرېس سانىنى address_count دا بەلگىلەنگەن سانغا پرېسلايدۇ.

en: Number of addresses to display in TO/CC/BCC
ug: يوللانغۇچى/كۆچۈرۈپ/مەخپىي يوللاشتا كۆرسىتىلىدىغان ئادرېس سانى

en: This sets the number of addresses to show in default message list view, beyond which a '...' is shown.
ug: كۆڭۈلدىكى ئۇچۇر كۆرۈنۈشىدە كۆرسىتىدىغان ئادرېس سانىنى تەڭشەيدۇ، ئېشىپ كەتكەن قىسمى  '...'  كۆرۈنىدۇ.

en: Thread the message-list based on Subject
ug: تېما ئاساسىدىكى جەريان بويىچە ئۇچۇر تىزىمىنى تەرتىپلەيدۇ

en: Whether or not to fall back on threading by subjects when the messages do not contain In-Reply-To or References headers.
ug: ئۇچۇر In-Reply-To ياكى References بېشىنى ئۆز ئىچىگە ئالمىغاندا مەجبۇرىي ھالدا تېما بويىچە جەرياننى تەرتىپلەمدۇ يوق.

en: Default value for thread expand state
ug: جەرياننىڭ يېيىلغان ھالەتتىكى كۆڭۈلدىكى قىممىتى

en: This setting specifies whether the threads should be in expanded or collapsed state by default. Evolution requires a restart.
ug: بۇ تەڭشەك كۆڭۈلدىكى ئەھۋالدا جەريان يېيىلغان ياكى قاتلانغانلىقىنى تەڭشەيدۇ. Evolution نى قايتا قوزغىتىش زۆرۈر.

en: Whether sort threads based on latest message in that thread
ug: جەرياندىكى ئەڭ يېڭى ئۇچۇر ئارقىلىق جەرياننى تەرتىپلەمدۇ يوق

en: This setting specifies whether the threads should be sorted based on latest message in each thread, rather than by message's date. Evolution requires a restart.
ug: بۇ تەڭشەك كۆڭۈلدىكى ئەھۋالدا جەرياننى ئۇچۇر چېسلاسى بويىچە ئەمەس بەلكى جەرياندىكى ئەڭ يېڭى ئۇچۇر بويىچە تەرتىپلەيدىغانلىقىنى بەلگىلەيدۇ. Evolution نى قايتا قوزغىتىش زۆرۈر.

en: Sort accounts alphabetically in a folder tree
ug: ھېساباتلارنى قىسقۇچ دەرىخىدە ئېلىپبە تەرتىپىدە تەرتىپلەپ كۆرسەتسۇن

en: Tells how to sort accounts in a folder tree used in a Mail view. When set to true accounts are sorted alphabetically, with an exception of On This Computer and Search folders, otherwise accounts are sorted based on an order given by a user
ug: خەت كۆرۈنۈشىدە ھېساباتلارنى قىسقۇچ دەرىخىدە قانداق تەرتىپلەيدىغانلىقنى بەلگىلەيدۇ. ئەگەر true قىلىنسا، ئېلىپبە تەرتىپىدە تەرىپلەيدۇ (مەزكۇر كومپيۇتېر ۋە ئىزدەش قىسقۇچى بۇنىڭ سىرتىدا). باشقا ئەھۋالدا ئىشلەتكۈچى كۆرسەتكەن تەرتىپتە تەرتىپلەيدۇ

en: Log filter actions
ug: سۈزگۈچ ھەرىكىتى خاتىرىسى

en: Log filter actions to the specified log file.
ug: سۈزگۈچ ھەرىكىتىنى بەلگىلەنگەن خاتىرە ھۆججىتىگە خاتىرىلەيدۇ.

en: Logfile to log filter actions
ug: سۈزگۈچ ھەرىكىتى خاتىرىسىنىڭ خاتىرە ھۆججىتى

en: Logfile to log filter actions.
ug: سۈزگۈچ ھەرىكىتى خاتىرىسىنىڭ خاتىرە ھۆججىتى.

en: Flush Outbox after filtering
ug: سۈزگەندىن كېيىن چىقىرىش كۆزنىكىنى تازىلا

en: Whether to flush Outbox after filtering is done. Outbox flush will happen only when there was used any 'Forward to' filter action and approximately one minute after the last action invocation.
ug: سۈزۈش ئاخىرلاشقاندا يوللاش ساندۇقىنى يېڭىلامدۇ يوق. پەقەت خالىغان «كۆچۈرۈپ يوللا» سۈزگۈچنىڭ قىلمىشىنى ئىشلەتكەن ھەمدە ئالدىنقى قېتىم تەخمىنەن بىر مىنۇتتىن كېيىن يوللاش ساندۇقىنى يېڭىلايدۇ.

en: Default forward style
ug: كۆڭۈلدىكى جاۋاب ئۇسلۇبى

en: Prompt on empty subject
ug: ماۋزۇ بوش قالسا ئەسكەرت

en: Prompt the user when he or she tries to send a message without a Subject.
ug: ئىشلەتكۈچى ماۋزۇسى يوق خەت يوللىماقچى بولغاندا ئەسكەرتىدۇ.

en: Prompt when emptying the trash
ug: ئەخلەتخانىنى تازىلايدىغان ۋاقىتتا ئەسكەرتسۇن

en: Prompt the user when he or she tries to empty the trash.
ug: ئەخلەتخانىنى تازىلىماقچى بولغاندا ئىشلەتكۈچىگە كۆرسەتمە ئۇچۇر كۆرسىتىدۇ.

en: Prompt when user expunges
ug: ئىشلەتكۈچى ئۆچۈرگەندە ئەسكەرت

en: Prompt the user when he or she tries to expunge a folder.
ug: ئىشلەتكۈچى قىسقۇچنى ئۆچۈرۈۋەتمەكچى بولغاندا ئەسكەرتىدۇ.

en: Prompt before sending to recipients not entered as mail addresses
ug: خەت يوللاشتىن ئىلگىرى كىرگۈزۈلگەننىڭ خەت ئادرېسى ئەمەسلىكىنى ئەسكەرت

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are trying to send a message to recipients not entered as mail addresses
ug: شەخسىي جاۋاب ئۇچۇرنى خەت تىزىمىغا يوللىغاندا ئاگاھلاندۇرۇشنى قوزغىتىپ/چەكلەيدۇ.

en: Prompt when user only fills Bcc
ug: ئىشلەتكۈچى مەخپىي يوللاشنىلا تولدۇرغاندا ئەسكەرت

en: Prompt when user tries to send a message with no To or Cc recipients.
ug: ئىشلەتكۈچى قوبۇللىغۇچى ياكى كۆچۈرۈپ يوللانغۇچى يوق ھالدا خەت يوللىماقچى بولغاندا ئەسكەرتىدۇ.

en: Prompt when user tries to send unwanted HTML
ug: ئىشلەتكۈچى تاسادىپىي HTML يوللىماقچى بولغاندا ئەسكەرت

en: Prompt when user tries to send HTML mail to recipients that may not want to receive HTML mail.
ug: ئىشلەتكۈچى HTML خەتنى قوبۇل قىلمايدىغان ئالاقەداشقا HTML خەت يوللىماقچى بولغاندا ئەسكەرتىدۇ.

en: Prompt when user tries to open 10 or more messages at once
ug: ئىشلەتكۈچى بىر قېتىمدا 10 ياكى ئۇنىڭدىن ئارتۇق خەتنى ئاچماقچى بولغاندا ئەسكەرت

en: If a user tries to open 10 or more messages at one time, ask the user if they really want to do it.
ug: ئەگەر ئىشلەتكۈچى بىرلا ۋاقىتتا ئاچىدىغان خەتنىڭ سانى 10 غا  تەڭ ياكى چوڭ بولغاندا ئىشلەتكۈچىدىن راستىنىلا مۇشۇ مەشغۇلاتنى ئىجرا قىلىشنى سورايدۇ.

en: Prompt while marking multiple messages
ug: كۆپ ئۇچۇرغا بەلگە سالغاندا ئەسكەرت

en: Enable or disable the prompt whilst marking multiple messages.
ug: كۆپ ئۇچۇرغا بەلگە سالغاندا ئەسكەرتىشنى قوزغات ياكى چەكلە.

en: Prompt when deleting messages in search folder
ug: ئىزدەش قىسقۇچىدىكى ئۇچۇرنى ئۆچۈرگەندە ئەسكەرت

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that deleting messages from a search folder permanently deletes the message, not simply removing it from the search results.
ug: ئىزدەش قىسقۇچىدىكى ئۇچۇرنى مەڭگۈلۈك ئۆچۈر(ئاددىي ھالدا نەتىجىدىن چىقىرىۋەتمەستىن)گەندە ئۈزلۈكسىز قاڭقىغان ئەسكەرتىشنى قوزغىتىپ/چەكلەيدۇ.

en: Asks whether to copy a folder by drag &amp; drop in the folder tree
ug: قىسقۇچنى قىسقۇچ دەرىخىگە سۆرەپ-تاشلاش ئارقىلىق كۆچۈرگەندە سورىسۇنمۇ

en: Possible values are: 'never' - do not allow copy with drag &amp; drop of folders in folder tree, 'always' - allow copy with drag &amp; drop of folders in folder tree without asking, or 'ask' - (or any other value) will ask user.
ug: قىممەتلەر: ‹زادىلا› - سۆرەپ-تاشلاپ ئارقىلىق قىسقۇچنى قىسقۇچ دەرىخىگە كۆچۈرۈشكە ئىجازەت يوق، ‹ھەمىشە› - سورىمايلا سۆرەپ-تاشلاپ ئارقىلىق قىسقۇچنى قىسقۇچ دەرىخىگە كۆچۈرىدۇ، ‹سورىسۇن› -  (ياكى باشقا قىممەت) بولسا ھامان ئىشلەتكۈچىدىن سورايدۇ.

en: Asks whether to move a folder by drag &amp; drop in the folder tree
ug: قىسقۇچنى قىسقۇچ دەرىخىگە سۆرەپ-تاشلاش ئارقىلىق يۆتكىگەندە سورىسۇنمۇ

en: Possible values are: 'never' - do not allow move with drag &amp; drop of folders in folder tree, 'always' - allow move with drag &amp; drop of folders in folder tree without asking, or 'ask' - (or any other value) will ask user.
ug: قىممەتلەر: ‹زادىلا› - سۆرەپ-تاشلاپ ئارقىلىق قىسقۇچنى قىسقۇچ دەرىخىگە يۆتكەشكە ئىجازەت يوق، ‹ھەمىشە› - سورىمايلا سۆرەپ-تاشلاپ ئارقىلىق قىسقۇچنى قىسقۇچ دەرىخىگە يۆتكەيدۇ، ‹سورىسۇن› -  (ياكى باشقا قىممەت) بولسا ھامان ئىشلەتكۈچىدىن سورايدۇ.

en: Prompt when replying privately to list messages
ug: خەت تىزىمىغا شەخسىي جاۋاب قايتۇرغاندا ئەسكەرت

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are sending a private reply to a message which arrived via a mailing list.
ug: ئۇچۇرنىڭ شەخسىي جاۋاب ئۇچۇرىنى خەت تىزىمىغا يوللىغاندا ئاگاھلاندۇرۇشنى قوزغىتىپ/چەكلەيدۇ.

en: Prompt when mailing list hijacks private replies
ug: خەت تىزىمى شەخسىي جاۋابنى توسۇۋالغاندا  ئەسكەرت

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are trying sending a private reply to a message which arrived via a mailing list, but the list sets a Reply-To: header which redirects your reply back to the list
ug: خەت تىزىملىكىدىن تاپشۇرۇۋالغان ئۇچۇرغا شەخسىي جاۋاب قايتۇرماقچى بولغان ۋاقتىڭىزدا، خەت بېشىدىكى Reply-To: خەت تىزىملىكىگە قايتا نىشانلانغان بولسا تەكرار ئەسكەرتىش ئۇچۇرىنى قوزغىتىپ ياكى چەكلەيدۇ.

en: Prompt when replying to many recipients
ug: كۆپ تاپشۇرۇۋالغۇچىغا جاۋاب قايتۇرغاندا ئەسكەرت

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are sending a reply to many people.
ug: شەخسىي جاۋاب ئۇچۇرنى يوللىغاندا ئاگاھلاندۇرۇشنى قوزغىتىپ/چەكلەيدۇ.

en: Asks whether to close the message window when the user forwards or replies to the message shown in the window
ug: ئىشلەتكۈچى كۆچۈرۈپ يوللاش ياكى جاۋاب قايتۇرۇش كۆزنەكتىكى ئۇچۇرنى كۆرسىتىشتە، ئۇچۇر كۆزنىكىنى يېپىش ياكى ياپماسلىقنى سورايدۇ

en: Possible values are: 'never' - to never close browser window, 'always' - to always close browser window or 'ask' - (or any other value) will ask user.
ug: قىممەتلەر: ‹زادىلا› - كۆرۈش كۆزنىكىنى زادىلا ياپمايدۇ، ‹ھەمىشە› - كۆرۈش كۆزنىكىنى ھەمىشە ياپىدۇ، ‹سورىسۇن› -  (ياكى باشقا قىممەت) بولسا ھامان ئىشلەتكۈچىدىن سورايدۇ.

en: Empty Trash folders on exit
ug: چېكىنگەندە ئەخلەت قىسقۇچىنى قۇرۇقدا

en: Empty all Trash folders when exiting Evolution.
ug: Evolution دىن چېكىنگەندە ئەخلەت قىسقۇچىنى قۇرۇقدايدۇ.

en: Minimum days between emptying the trash on exit
ug: چېكىنگەندە ئەخلەت ساندۇقىنى بوشىتىدىغان ئەڭ قىسقا كۈن سانى

en: Minimum time between emptying the trash on exit, in days.
ug: چېكىنگەندە ئەخلەت ساندۇقىنى بوشىتىدىغان ئەڭ قىسقا ۋاقىت، كۈن بويىچە ھېسابلىنىدۇ.

en: Last time Empty Trash was run
ug: ئالدىنقى قېتىم ئەخلەت ساندۇقنى تازىلىغان ۋاقىت

en: The last time Empty Trash was run, in days since January 1st, 1970 (Epoch).
ug: ئالدىنقى قېتىم ئەخلەت ساندۇقىنى تازىلىغان ۋاقىت، 1970-يىلى 1-ئاينىڭ 1-كۈنىدىن كېيىنكى كۈن سانىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Amount of time in seconds the error should be shown on the status bar.
ug: ھالەت بالداقتا خاتا ۋاقىتنىڭ سېكۇنت سانىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Level beyond which the message should be logged.
ug: بۇ دەرىجىدىن يۇقىرى ئۇچۇرلار خاتىرىلىنىدۇ.

en: This can have three possible values. "0" for errors. "1" for warnings. "2" for debug messages.
ug: بۇنىڭ 3 خىل ئىشلەتكىلى بولىدىغان قىممىتى بار: "0" خاتالىق، "1" ئاگاھلاندۇرۇش، "2" سازلاش ئۇچۇرى

en: Show original "Date" header value.
ug: ئەسلى خەتنىڭ «چېسلا» قىممىتىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Show the original "Date" header (with a local time only if the time zone differs). Otherwise always show "Date" header value in a user preferred format and local time zone.
ug: ئەسلى خەتنىڭ بېشىدىكى «چېسلا» قىممىتى(ئەگەر ۋاقىت رايونى ئوخشاش بولمىسا يەرلىك ۋاقىت قوشۇلىدۇ)نى كۆرسىتىدۇ، بولمىسا ھەمىشە ئىشلەتكۈچىنىڭ مايىللىقى ۋە يەرلىك ۋاقىت رايونى بويىچە خەت بېشىدىكى «چېسلا» قىممىتىنى كۆرسىتىدۇ.

en: List of Labels and their associated colors
ug: ئەن ۋە ئۇنىڭغا ماس كەلگەن رەڭ تىزىمى

en: List of labels known to the mail component of Evolution. The list contains strings containing name:color where color uses the HTML hex encoding.
ug: Evolution خەت بۆلىكىگە مەلۇملۇق بەلگە تىزىمىنى كۆرسىتىدۇ. تىزىمدىكى ھەر تىزىقىنىڭ شەكلى: «ئات:رەڭ»، ئۇنىڭدىكى رەڭ HTML دىكى ئون ئالتىلىك سىستېمىدىكى كودىنى ئىشلىتىدۇ.

en: Check incoming mail being junk
ug: قوبۇللىغان خەتنىڭ ئەخلەتمۇ ئەمەسمۇ تەكشۈر

en: Run junk test on incoming mail.
ug: قوبۇللىغان خەتكە ئەخلەت ئۇچۇر سىنىقى ئىجرا قىلىدۇ.

en: Empty Junk folders on exit
ug: چېكىنگەندە Junk قىسقۇچىنى قۇرۇقدا

en: Empty all Junk folders when exiting Evolution.
ug: Evolution دىن چېكىنگەندە Junk قىسقۇچىنى قۇرۇقدايدۇ.

en: Minimum days between emptying the junk on exit
ug: چېكىنگەندە ئەخلەت ئۇچۇرنى تازىلايدىغان ئەڭ قىسقا كۈن سانى

en: Minimum time between emptying the junk on exit, in days.
ug: چېكىنگەندە ئەخلەت ئۇچۇرنى تازىلايدىغان ئەڭ قىسقا ۋاقىت، كۈن بويىچە ھېسابلىنىدۇ.

en: Last time Empty Junk was run
ug: ئالدىنقى قېتىم ئەخلەت خەتنى تازىلىغان ۋاقىت

en: The last time Empty Junk was run, in days since January 1st, 1970 (Epoch).
ug: ئالدىنقى قېتىم ئەخلەت ئۇچۇرنى تازىلىغان ۋاقىت، 1970-يىلى 1-ئاينىڭ 1-كۈنىدىن كېيىنكى كۈن سانىنى كۆرسىتىدۇ.

en: The default plugin for Junk hook
ug: كۆڭۈلدىكى ئەخلەت ئۇچۇر قارماق قىستۇرمىسى

en: This is the default junk plugin, even though there are multiple plugins enabled. If the default listed plugin is disabled, then it won't fall back to the other available plugins.
ug: بۇ كۆڭۈلدىكى ئەخلەت ئۇچۇر قىستۇرمىسى، كۆپ قىستۇرما قوزغىتىلغان تەقدىردىمۇ. ئەگەر كۆڭۈلدىكى تىزىمدا كۆرسىتىلگەن قىستۇرما چەكلەنگەن بولسا، ئۇ باشقا ئىشلەتكىلى بولىدىغان كۆڭۈلدىكى قىستۇرمىلارغا قايتۇرۇلمايدۇ.

en: Determines whether to lookup in address book for sender email
ug: ئادرېس دەپتىرىدىن يوللىغۇچىنىڭ ئېلخەت ئادرېسىنى ئىزدەپ جەزملەمدۇ يوق

en: Determines whether to lookup the sender email in address book. If found, it shouldn't be a spam. It looks up in the books marked for autocompletion. It can be slow, if remote address books (like LDAP) are marked for autocompletion.
ug: ئادرېس دەپتىرىدىن يوللىغۇچىنىڭ ئېلخەت ئادرېسىنى ئىزدەپ جەزملەمدۇ يوق. ئەگەر تاپسا ئۇنداقتا ئەخلەت خەت ئەمەس. بۇنداق بولغاندا ئۆزلۈكىدىن تاماملايدىغان ئادرېس دەپتىرىدىن ئىزدەيدۇ. ئەگەر يىراقتىكى ئادرېس دەپتەر(LDAP گە ئوخشاش) ئۆزلۈكىدىن تاماملايدىغان بەلگە قويۇلسا ئاستا بولۇشى مۇمكىن.

en: Determines whether to look up addresses for junk filtering in local address book only
ug: يەرلىك ئادرېس دەپتىرىدىن ئادرېس ئىزدەپ ئەخلەت خەتنى سۈزۈشنى جەزملەمدۇ يوق

en: This option is related to the key lookup_addressbook and is used to determine whether to look up addresses in local address book only to exclude mail sent by known contacts from junk filtering.
ug: بۇ تاللانما بىلەن lookup_addressbook كۇنۇپكا قىممىتى مۇناسىۋەتلىك، يەرلىك ئادرېس دەپتىرىنى تەكشۈرۈپ، سىز تونۇيدىغان كىشىلەرنىڭ خېتىنىڭ ئەخلەت خەت سۈزگۈچ تەرىپىدىن سۈزۈۋېتىلىشىنىڭ ئالدىنى ئالىدۇ.

en: Determines whether to use custom headers to check for junk
ug: ئەخلەت خەت تەكشۈرگەندە ئۆزلەشتۈرگەن خەت بېشى ئىشلىتەمدۇ يوق

en: Determines whether to use custom headers to check for junk. If this option is enabled and the headers are mentioned, it will be improve the junk checking speed.
ug: ئەخلەت خەت تەكشۈرگەندە ئۆزلەشتۈرگەن خەت بېشى ئىشلىتەمدۇ يوق. ئەگەر بۇ تاللانما قوزغىتىلىپ خەت بېشى تەڭشەلسە، ئەخلەت خەت تەكشۈرۈش سۈرئىتى تېزلىشىدۇ.

en: Custom headers to use while checking for junk.
ug: ئەخلەت خەت تەكشۈرگەندە ئۆزلەشتۈرگەن خەت بېشى.

en: Custom headers to use while checking for junk. The list elements are string in the format "headername=value".
ug: ئەخلەت خەت تەكشۈرگەندە ئۆزلەشتۈرگەن خەت بېشى. تىزىم ئېلېمېنتىنىڭ ھەرپ تىزىقى پىچىمى «خەت باش ئاتى=قىممىتى».

en: UID string of the default account.
ug: كۆڭۈلدىكى ھېساباتنىڭ UID ھەرپ تىزىقى.

en: Save directory
ug: مۇندەرىجە ساقلا

en: Directory for saving mail component files.
ug: خەت بۆلەك ھۆججەتلىرىنى ساقلايدىغان مۇندەرىجە.

en: Composer load/attach directory
ug: لايىھىلىگۈچى يۈكلەپ/قوشىدىغان مۇندەرىجە

en: Directory for loading/attaching files to composer.
ug: لايىھىلىگۈچى ھۆججەت يۈكلەش/قوشۇشقا ئىشلىتىدىغان مۇندەرىجە

en: Check for new messages on start
ug: قوزغالغاندا يېڭى ئۇچۇرنى تەكشۈر

en: Whether to check for new messages when Evolution is started. This includes also sending messages from Outbox.
ug: ھەر قېتىم قوزغالغاندا يېڭى خەت بارمۇ-يوق تەكشۈرىدۇ. شۇنداقلا ئەۋەتىدىغان خەت بارمۇ يوقمۇ ئۇنىمۇ تەكشۈرىدۇ.

en: Check for new messages in all active accounts
ug: ھەممە ئاكتىپ ھېساباتنىڭ يېڭى ئۇچۇرىنى تەكشۈرىدۇ

en: Server synchronization interval
ug: مۇلازىمېتىر قەدەمداشلاش ئارىلىقى

en: Controls how frequently local changes are synchronized with the remote mail server. The interval must be at least 30 seconds.
ug: يىراقتىكى خەت مۇلازىمېتىرى بىلەن يەرلىك ئۆزگەرتىش بىلەن قەدەمداشلاش چاستوتىسىنى تىزگىنلەيدۇ. ئارىلىقى ئاز دېگەندە 30 سېكۇنت بولۇشى زۆرۈر.

en: List of clues for the attachment reminder plugin to look for in a message body
ug: ئۇچۇر گەۋدىسىدىكى قوشۇلمىنى ئەسكەرتىدىغان قىستۇرمىنىڭ يىپ ئۇچى تىزىمى

en: List of clues for the attachment reminder plugin to look for in a message body.
ug: ئۇچۇر گەۋدىسىدىكى قوشۇلمىنى ئەسكەرتىدىغان قىستۇرمىنىڭ يىپ ئۇچى تىزىمى

en: Address book source
ug: ئادرېس دەپتىرى مەنبەسى

en: Address book to use for storing automatically synced contacts.
ug: ئاپتوماتىك قەدەمداشلانغان ئالاقەداشلارنى ساقلاشتا ئىشلىتىدىغان ئادرېس دەپتىرى.

en: Auto sync Pidgin contacts
ug: پىدگىن(Pidgin) ئالاقەداشلىرىنى ئاپتوماتىك قەدەمداشلىسۇن

en: Whether Pidgin contacts should be automatically synced.
ug: پىدگىن(Pidgin) ئالاقەداشلىرىنى ئاپتوماتىك قەدەمداشلامدۇ يوق.

en: Enable autocontacts
ug: ئالاقەداشنى ئاپتوماتىك قوشۇشنى ئىناۋەتلىك قىلسۇن

en: Whether contacts should be automatically added to the user's address book.
ug: ئالاقەداشنى ئىشلەتكۈچى ئادرېس دەپتىرىگە ئاپتوماتىك قوشۇشنى ئىناۋەتلىك قىلامدۇ.

en: Pidgin address book source
ug: پىدگىن(Pidgin) ئادرېس دەپتىرى مەنبەسى

en: Address book to use for storing automatically synced contacts from Pidgin.
ug: ئاپتوماتىك قەدەمداشلانغان Pidgin ئالاقەداشلىرىنى ساقلاشتا ئىشلىتىدىغان ئادرېس دەپتىرى.

en: Pidgin check interval
ug: پىدگىن(Pidgin) نى تەكشۈرۈش ئىنتېرۋالى

en: Check interval for Pidgin syncing of contacts.
ug: پىدگىن(Pidgin) ئالاقەداشلىرىنى قەدەمداشلاشنىڭ ئىنتېرۋالى.

en: Pidgin last sync MD5
ug: پىدگىن(Pidgin) نى ئەڭ ئاخىرقى قېتىم قەدەمداشلىغاندىكى MD5

en: Pidgin last sync MD5.
ug: پىدگىن(Pidgin) نى ئەڭ ئاخىرقى قېتىم قەدەمداشلىغاندىكى MD5.

en: Pidgin last sync time
ug: پىدگىن(Pidgin) نى ئەڭ ئاخىرقى قېتىم قەدەمداشلىغان ۋاقىت

en: Pidgin last sync time.
ug: پىدگىن(Pidgin) نى ئەڭ ئاخىرقى قېتىم قەدەمداشلىغان ۋاقىت.

en: List of Custom Headers
ug: ئۆزلەشتۈرگەن خەت بېشى تىزىمى

en: The key specifies the list of custom headers that you can add to an outgoing message. The format for specifying a Header and Header value is: Name of the custom header followed by "=" and the values separated by ";"
ug: بۇ كۇنۇپكىنىڭ قىممىتى سىز يوللىغان خەتكە ئۆزلەشتۈرگەن خەت بېشى تىزىمى قوشالايدىغانلىقىڭىزنى بەلگىلىگەن. خەت باش ۋە باش قىممىتىنىڭ پىچىمى: ئۆزلەشتۈرگەن خەت باش ئاتى، ئۇنىڭغا ئەگىشىپ "=" ۋە ئۇنىڭ قىممىتى، باش بىلەن باش ئارىسى ";" چېكىتلىك پەش بىلەن ئايرىلىدۇ

en: Default External Editor
ug: كۆڭۈلدىكى سىرتقى تەھرىرلىگۈچ

en: The default command that must be used as the editor.
ug: كۆڭۈلدىكى بۇيرۇق تەھرىرلىگۈچ سۈپىتىدە ئىشلىتىلىدۇ.

en: Automatically launch when a new mail is edited
ug: يېڭى خەت تەھرىرلىگەندە  ئۆزلۈكىدىن قوزغىلىدۇ

en: Automatically launch editor when key is pressed in the mail composer.
ug: خەت يازغۇچتا كۇنۇپكا باسقاندا تېكىست تەھرىرلىگۈچ ئۆزلۈكىدىن قوزغىلىدۇ.

en: Insert Face picture by default
ug: كۆڭۈلدىكى ھالەتتە چىراي رەسىمىنى قىستۇر

en: Whether insert Face picture to outgoing messages by default. The picture should be set before checking this, otherwise nothing happens.
ug: كۆڭۈلدىكى ھالەتتە چىراي سۈرىتىنى يوللايدىغان ئۇچۇرغا قوشامدۇ يوق. تاللاشتىن ئىلگىرى چىراي سۈرىتىنى ئالدىن تەڭشەش كېرەك ئۇنداق بولمىغاندا كۈچكە ئىگە بولمايدۇ.

en: Delete processed
ug: بىر تەرەپ قىلىنغانلىرىنى ئۆچۈرسۇن

en: Whether to delete processed iTip objects
ug: بىر تەرەپ قىلىنىپ بولغان iTip نەڭىنى ئۆچۈرەمدۇ يوق

en: Notify new messages for Inbox only.
ug: قوبۇللاش ساندۇقىدا يېڭى خەت بولغاندىلا ئۇقتۇرۇش قىلىدۇ.

en: Whether to notify new messages in Inbox folder only.
ug: پەقەت قوبۇللاش ساندۇقىغا يېڭى ئۇچۇر كەلگەندىلا ئۇقتۇرۇش قىلامدۇ يوق.

en: Enable D-Bus messages.
ug: D-Bus ئۇچۇرىنى قوزغىتىدۇ.

en: Generates a D-Bus message when new mail messages arrive.
ug: يېڭى خەت كەلگەندە D-Bus ئۇچۇرلىرىنى قۇرىدۇ.

en: Enable icon in notification area.
ug: ئۇقتۇرۇش رايونى سىنبەلگىنى قوزغىتىدۇ.

en: Show new mail icon in notification area when new messages arrive.
ug: يېڭى ئۇچۇر كەلگەندە ئۇقتۇرۇش رايونىدا يېڭى خەت سىنبەلگىسىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Popup message together with the icon.
ug: بىرلا ۋاقىتتا ئۇچۇر ۋە سىنبەلگىنى قاڭقىتىدۇ.

en: Whether show message over the icon when new messages arrive.
ug: يېڭى ئۇچۇر كەلگەندە سىنبەلگىدە ئۇچۇر كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Enable audible notifications when new messages arrive.
ug: يېڭى ئۇچۇر كەلگەندە ئاۋازلىق ئۇقتۇرۇش چىقىرىشنى ئىناۋەتلىك قىلىدۇ.

en: Whether to make a sound of any kind when new messages arrive. If "false", the "notify-sound-beep", "notify-sound-file", "notify-sound-play-file" and "notify-sound-use-theme" keys are disregarded.
ug: بىرەر ئۇچۇر كەلسە ئاۋاز چىقىرامدۇ يوق. ئەگەر «false» بولسا، «notify-sound-beep»،«notify-sound-file»، «notify-sound-play-file»، «notify-sound-use-theme» دېگەن ئاچقۇچلارنىڭ ھەممىسى نەزەرگە ئېلىنمايدۇ.

en: Whether to emit a beep.
ug: زىل چالامدۇ يوق.

en: Whether to emit a beep when new messages arrive.
ug: يېڭى ئۇچۇر كەلگەندە زىل چالامدۇ يوق.

en: Sound filename to be played.
ug: قويىدىغان ئۈن ھۆججىتىنىڭ ئاتى.

en: Sound file to be played when new messages arrive, if "notify-sound-play-file" is "true".
ug: يېڭى ئۇچۇر كەلگەندە قويىدىغان ئاۋاز ھۆججىتى («notify-sound-play-file» دېگىنى true بولۇشى كېرەك).

en: Whether to play a sound file.
ug: ئۈن ھۆججىتىنى قويامدۇ.

en: Whether to play a sound file when new messages arrive. The name of the sound file is given by the 'notify-sound-file' key.
ug: يېڭى ئۇچۇر كەلگەندە ئاۋاز ھۆججىتىنى قويامدۇ يوق. ئاۋاز ھۆججىتىنىڭ ئاتى ‹notify-sound-file› دېگەن ئاچقۇچتا بېرىلگەن بولىدۇ.

en: Use sound theme
ug: ئۈن ئۇسلۇبىنى ئىشلەت

en: Play themed sound when new messages arrive, if not in beep mode.
ug: بىپىلداش ھالىتىدە بولمىسا يېڭى ئۇچۇر كەلگەندە تېمىنىڭ ئۈن ھۆججىتىنى چالىدۇ.

en: Mode to use when displaying mails
ug: خەتلەرنى كۆرسەتكەن چاغدىكى ھالەت

en: The mode to use for displaying mails. "normal" makes Evolution choose the best part to show, "prefer_plain" makes it use the text part, if present, and "only_plain" forces Evolution to only show plain text
ug: خەتلەرنى كۆرسەتكەندە ئىشلىتىدىغان ھالەت. «normal» بولسا Evolution خەتنى ئەڭ ياخشى ھالەتتە كۆرسىتىدۇ. «prefer_plain» بولسا تېكىست بۆلەكلىرى بار بولسا تېكىست ھالەتتە كۆرسىتىدۇ. «only_plain» بولسا پەقەتلا تېكىست ھالەتتىلا كۆرسىتىدۇ.

en: Whether to show suppressed HTML output
ug: يوشۇرۇلغان HTML چىقىرىشىنى كۆرسىتەمدۇ

en: List of Destinations for publishing
ug: ئېلان قىلىدىغان نىشانلارنىڭ تىزىمى

en: The key specifies the list of destinations to where publish calendars. Each values specifies an XML with setup for publishing to one destination.
ug: مەزكۇر ئاچقۇچ يىلنامىلەرنى ئېلان قىلىدىغان نىشانلارنىڭ تىزىمىنى كۆرسىتىپ بېرىدۇ. ھەر بىر قىممەت بىر XML نى كۆرسىتىدۇ. بۇنىڭ ئىچىدە ئېلان قىلىدىغان بىرلا نىشان بار بولىدۇ.

en: List of keyword/value pairs for the Templates plugin to substitute in a message body.
ug: قېلىپ قىستۇرمىسى ئىشلىتىپ خەت مەزمۇنىنىڭ ھالقىلىق سۆز/قىممەت جۈپى تىزىملىكىنى ئالماشتۇرىدۇ.

en: Skip development warning dialog
ug: ئىجادكارلار ئاگاھلاندۇرۇش سۆزلەشكۈدىن ئاتلا

en: Whether the warning dialog in development versions of Evolution is skipped.
ug: Evolution ئىجادكارلار نەشرىنىڭ ئاگاھلاندۇرۇش سۆزلەشكۈدىن ئاتلاپ كېتەمدۇ يوق.

en: Initial attachment view
ug: دەسلەپكى قوشۇلما كۆرۈنۈش

en: Initial view for attachment bar widgets. "0" is Icon View, "1" is List View.
ug: قوشۇلما بالداقنىڭ دەسلەپكى كۆرۈنۈشى. "0" سىنبەلگە كۆرۈنۈش، "1" تىزىم كۆرۈنۈش.

en: Initial file chooser folder
ug: دەسلەپكى ھۆججەت تاللىغۇچنىڭ قىسقۇچى

en: Initial folder for GtkFileChooser dialogs.
ug: GtkFileChooser سۆزلەشكۈنىڭ دەسلەپكى قىسقۇچى.

en: Start in offline mode
ug: تورسىز ھالەتتە قوزغات

en: Whether Evolution will start up in offline mode instead of online mode.
ug: توردا ھالىتىدە قوزغاتماي تورسىز ھالەتتە قوزغىتامدۇ يوق.

en: Offline folder paths
ug: تورسىز قىسقۇچ يوللىرى

en: List of paths for the folders to be synchronized to disk for offline usage.
ug: تورسىز ئىشلەتكەندە دىسكىغا قەدەمداشلايدىغان قىسقۇچ يولىنىڭ تىزىمى.

en: Enable express mode
ug: ئىخچام ھالەتنى قوزغات

en: Flag that enables a much simplified user interface.
ug: ئاددىي ئىشلەتكۈچى ئارايۈزىنى قوزغىتىشقا ئىشلىتىدىغان بايراق.

en: Window buttons are visible
ug: كۆزنەك توپچىلىرى كۆرۈنۈشچان

en: Whether the window buttons should be visible.
ug: كۆزنەك توپچىلىرى كۆرۈنۈشچانمۇ يوق.

en: Window button style
ug: كۆزنەك توپچا ئۇسلۇبى

en: The style of the window buttons. Can be "text", "icons", "both", "toolbar". If "toolbar" is set, the style of the buttons is determined by the GNOME toolbar setting.
ug: كۆزنەك توپچىسىنىڭ ئۇسلۇبى. "text"(تېكىست)، "icons"(سىنبەلگە)، "both"(ھەر ئىككىسى)، "toolbar"(قورال بالداق) بولىدۇ. ئەگەر "toolbar"(قورال بالداق) قىلىپ تەڭشەلسە ئۇنداقتا قورال بالداقنىڭ ئۇسلۇبىنى گىنوم تەڭشىكى بەلگىلەيدۇ.

en: Toolbar is visible
ug: قورال بالداق كۆرۈنۈشچان

en: Whether the toolbar should be visible.
ug: قورال بالداق كۆرۈنۈشچانمۇ يوق.

en: Sidebar is visible
ug: يان بالداق كۆرۈنۈشچان

en: Whether the sidebar should be visible.
ug: يان بالداق كۆرۈنۈشچانمۇ يوق.

en: Statusbar is visible
ug: ھالەت بالداق كۆرۈنۈشچان

en: Whether the status bar should be visible.
ug: ھالەت بالداق كۆرۈنۈشچانمۇ يوق.

en: ID or alias of the component to be shown by default at start-up.
ug: قوزغاتقاندا كۆرسىتىدىغان كۆڭۈلدىكى بۆلەك ID سى ياكى تەخەللۇسى

en: Default sidebar width
ug: كۆڭۈلدىكى يان بالداق كەڭلىكى

en: The default width for the sidebar, in pixels.
ug: يان بالداقنىڭ كۆڭۈلدىكى كەڭلىكى، بىرلىكى پىكسېل.

en: Use only local spam tests.
ug: پەقەت يەرلىك ئەخلەت ئۇچۇر سىناشنىلا ئىشلىتىدۇ.

en: Use only the local spam tests (no DNS).
ug: پەقەت يەرلىك ئەخلەت ئۇچۇر سىناشنىلا ئىشلىتىدۇ (DNS يوق).

en: Socket path for SpamAssassin
ug: SpamAssassin نىڭ سوكېت يولى

en: Use SpamAssassin daemon and client
ug: SpamAssassin مۇئەككىلى ۋە خېرىدارىنى ئىشلەتسۇن

en: Use spamc and spamd programs, if available.
ug: ئەگەر بار بولسا spamc ۋە spamd پروگراممىلىرىنى ئىشلىتىدۇ.

en: Attachment | Attachments
ug[0]: قوشۇلمىلار

en: Display as attachment
ug: قوشۇلما سۈپىتىدە كۆرسەتسۇن

en: From
ug: يوللىغۇچى

en: Reply-To
ug: جاۋاب

en: Cc
ug: كۆچۈرۈپ يوللا

en: Bcc
ug: مەخپىي كۆچۈرۈپ يوللا

en: Subject
ug: تېما

en: Date
ug: چېسلا

en: Newsgroups
ug: خەۋەر گۇرۇپپىسى

en: Face
ug: يۈز

note: Translators: "From:" is preceding a new mail * sender address, like "From: user@example.com"
en: From: %s
ug: مەنبە: %s

en: (no subject)
ug: (ماۋزۇسىز)

en: This message was sent by %s on behalf of %s
ug: بۇ ئۇچۇر %s تەرىپىدىن %s نىڭ سالاھىيىتىگە ۋاكالىتەن يوللايدۇ

en: Regular Image
ug: ئادەتتىكى سۈرەت

en: Display part as an image
ug: بۆلەكنى سۈرەت سۈپىتىدە كۆرسەتسۇن

en: RFC822 message
ug: RFC822 ئۇچۇرى

en: Format part as an RFC822 message
ug: بۆلەكنى RFC822 ئۇچۇرى سۈپىتىدە پىچسۇن

en: Name
ug: ئاتى

en: Size
ug: چوڭلۇقى

note: Add encryption/signature header
en: Security
ug: بىخەتەرلىك

en: GPG signed
ug: GPG ئىمزالىق

en: GPG encrpyted
ug: GPG شىفىرلىق

en: S/MIME signed
ug: S/MIME ئىمزالىق

en: S/MIME encrpyted
ug: S/MIME شىفىرلىق

note: pseudo-header
en: Mailer
ug: خەتچى

en: Richtext
ug: مول تېكىست

en: Display part as enriched text
ug: بۆلەكنى مول تېكىست سۈپىتىدە كۆرسەتسۇن

en: Format part as HTML
ug: بۆلەكنى HTML سۈپىتىدە پىچسۇن

en: Plain Text
ug: ساپ تېكىست

en: Format part as plain text
ug: بۆلەكنى ساپ تېكىست سۈپىتىدە پىچسۇن

en: Unsigned
ug: ئىمزاسىز

en: This message is not signed. There is no guarantee that this message is authentic.
ug: بۇ خەتكە ئىمزا قويۇلمىغان. بۇ خەتنىڭ ئىشەنچلىك ئىكەنلىكىگە كاپالەتلىك قىلالمايدۇ.

en: Valid signature
ug: ئىناۋەتلىك ئىمزا

en: This message is signed and is valid meaning that it is very likely that this message is authentic.
ug: بۇ خەتكە ئىمزا قويۇلغان ھەمدە ئىمزا ئىناۋەتلىك. بۇ خەتنىڭ ئىشەنچلىك ئىكەنلىكىنى بىلدۈرىدۇ.

en: Invalid signature
ug: ئىمزا ئىناۋەتسىز

en: The signature of this message cannot be verified, it may have been altered in transit.
ug: بۇ خەتنىڭ ئىمزاسىنى دەلىللىيەلمەيدۇ، يوللاش جەريانىدا خەت ئۆزگەرتىلگەن بولۇشى مۇمكىن.

en: Valid signature, but cannot verify sender
ug: ئىمزا ئىناۋەتلىك ئەمما يوللىغۇچىنى دەلىللىيەلمەيدۇ.

en: This message is signed with a valid signature, but the sender of the message cannot be verified.
ug: بۇ خەتنىڭ ئىمزاسى ئىناۋەتلىك ئەمما خەت يوللىغۇچىنى دەلىللىيەلمىدى.

en: Signature exists, but need public key
ug: ئىمزا مەۋجۇت ئەمما ئاممىۋى ئاچقۇچ كېرەك

en: This message is signed with a signature, but there is no corresponding public key.
ug: بۇ خەتنىڭ ئىمزاسى ئىناۋەتلىك ئەمما مۇناسىپ ئاممىۋى ئاچقۇچى يوق.

en: Unencrypted
ug: شىفىرلانمىغان

en: This message is not encrypted. Its content may be viewed in transit across the Internet.
ug: بۇ خەت شىفىرلانمىغان. ئىنتېرنېتتا يوللانغاندا ھەممەيلەن ئۇنىڭ مەزمۇنىنى كۆرەلەيدۇ.

en: Encrypted, weak
ug: شىفىرلاندى، ئاجىز

en: This message is encrypted, but with a weak encryption algorithm. It would be difficult, but not impossible for an outsider to view the content of this message in a practical amount of time.
ug: بۇ خەت شىفىرلانغان ئەمما ئاجىز شىفىرلاش ھېسابلاش ئۇسۇلى ئىشلەتكەن. ئەگەر باشقىلار بۇ خەتنىڭ مەزمۇنىنى كۆرمەكچى بولسا مۇئەييەن ۋاقىت سەرپ قىلىپ مەجبۇرىي يەشسە، يېشىش تەس بولسىمۇ يەشكىلى بولۇشىمۇ مۇمكىن.

en: Encrypted
ug: شىفىرلانغان

en: This message is encrypted.  It would be difficult for an outsider to view the content of this message.
ug: بۇ خەت شىفىرلانغان. باشقىلارنىڭ بۇ خەتنىڭ مەزمۇنىنى كۆرۈشى ناھايىتى تەس.

en: Encrypted, strong
ug: شىفىرلاندى، كۈچلۈك

en: This message is encrypted, with a strong encryption algorithm. It would be very difficult for an outsider to view the content of this message in a practical amount of time.
ug: بۇ خەت شىفىرلاندى ھەمدە كۈچلۈك شىفىرلاش ھېسابلاش ئۇسۇلى ئىشلەتكەن. ئەگەر باشقىلار بۇ خەتنىڭ مەزمۇنىنى كۆرمەكچى بولسا ناھايىتى كۆپ ۋاقىت سەرپ قىلىپ مەجبۇرىي يېشىشى مۇمكىن، بۇ ناھايىتى مۈشكۈل.

en: _View Certificate
ug: گۇۋاھنامە كۆرسەت(_V)

en: This certificate is not viewable
ug: بۇ گۇۋاھنامىنى كۆرگىلى بولمايدۇ

en: Source
ug: مەنبە

en: Display source of a MIME part
ug: MIME بۆلىكىنىڭ مەنبەسىنى كۆرسىتىدۇ

en: Error parsing MBOX part: %s
ug: MBOX بۆلىكىنى تەھلىل قىلىشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Could not parse S/MIME message: %s
ug: بۇ S/MIME ئۇچۇرىنى تەھلىل قىلغىلى بولمىدى: %s

en: Could not parse PGP message: %s
ug: بۇ PGP ئۇچۇرىنى تەھلىل قىلغىلى بولمىدى: %s

en: Error verifying signature: %s
ug: ئىمزانى تەكشۈرۈشتە خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Malformed external-body part
ug: بۇزۇلغان سىرتقى گەۋدە پارچىسى

en: Pointer to FTP site (%s)
ug: FTP بېكەتنى كۆرسىتىدۇ (%s)

en: Pointer to local file (%s) valid at site "%s"
ug: "%2$s" بېكەتتە يەرلىك ھۆججەت(%1$s)نى كۆرسىتىش ئىناۋەتلىك

en: Pointer to local file (%s)
ug: يەرلىك ھۆججەتنى كۆرسىتىدۇ (%s)

en: Pointer to remote data (%s)
ug: يىراقتىكى سانلىق-مەلۇماتنى كۆرسىتىدۇ (%s)

en: Pointer to unknown external data ("%s" type)
ug: نامەلۇم سىرتقى سانلىق-مەلۇماتنى كۆرسىتىدۇ («%s» تىپى)

en: Could not parse MIME message. Displaying as source.
ug: MIME ئۇچۇرىنى تەھلىل قىلالمىدى. مەنبەنى كۆرسىتىدۇ.

en: Unsupported encryption type for multipart/encrypted
ug: multipart/encrypted شىفىرلاشنى قوللىمايدۇ

en: Could not parse PGP/MIME message: %s
ug: بۇ PGP/MIME ئۇچۇرىنى تەھلىل قىلغىلى بولمىدى: %s

en: Unsupported signature format
ug: قوللىمايدىغان ئىمزا پىچىمى

en: %s attachment
ug: %s قوشۇلما

en: Standard
ug: ئۆلچەملىك

en: Proprietary
ug: ئىگىسى بار

en: Secret
ug: مەخپىي

en: Top Secret
ug: قەتئىي مەخپىي

en: For Your Eyes Only
ug: سىزگىلا

[ctx: send-options]
note: Translators: Used in send options dialog
en: None
ug: يوق

en: Mail Receipt
ug: خەتتىن ۋاقىپلانمىسى

en: R_eply requested
ug: جاۋاب قايتۇرۇش تەلەپ قىلىنغان(_E)

[ctx: ESendOptionsWithin]
en: Wi_thin
ug: چامىسىدا(_T)

[ctx: ESendOptionsWithin]
en: days
ug: كۈن

en: _When convenient
ug: قۇلاي بولغاندا(_W):

en: Replies
ug: جاۋابلار

en: _Delay message delivery
ug: ئۇچۇرنى كېچىكتۈرۈپ ئەۋەت(_D)

[ctx: ESendOptionsAfter]
en: _After
ug: كەينى(_A)

[ctx: ESendOptionsAfter]
en: days
ug: كۈن

en: _Set expiration date
ug: ئاخىرلىشىدىغان چېسلا تەڭشىكى(_S)

[ctx: ESendOptions]
en: _Until
ug: غىچە(_U):

en: Delivery Options
ug: يوللاش تاللانمىلىرى

en: _Classification:
ug: تۈر(_C):

en: Gene_ral Options
ug: ئادەتتىكى تاللانمىلار(_R)

en: Creat_e a sent item to track information
ug: ئۇچۇرنى ئىزلاش ئۈچۈن يوللانغان تۈردىن بىرنى قۇر(_E)

en: _Delivered
ug: ئەۋەتىلدى(_D)

en: Deli_vered and opened
ug: يوللانغان ۋە ئېچىلغان(_V)

en: _All information
ug: ھەممە ئۇچۇر(_A)

en: A_uto-delete sent item
ug: يوللانغان تۈرنى ئۆزلۈكىدىن ئۆچۈر(_U)

en: Status Tracking
ug: ھالەت ئىزلا

en: _When opened:
ug: ئاچقاندا(_W):

en: When decli_ned:
ug: رەت قىلغاندا(_N):

en: When co_mpleted:
ug: تاماملانغاندا(_M):

en: When acce_pted:
ug: قوشۇلغاندا(_P):

en: Return Notification
ug: ئۇقتۇرۇشقا قايت

en: Sta_tus Tracking
ug: ھالەت ئىزلا(_T)

en: Show Fields
ug: سۆز بۆلەك كۆرسەت

en: A_vailable Fields:
ug: ئىشلىتىلىشچان سۆز بۆلىكى(_V):

en: _Show these fields in order:
ug: بۇ سۆز بۆلەكلىرىنى تەرتىپ بويىچە كۆرسەت(_S):

en: Move _Up
ug: يۇقىرىغا(_U)

en: Move _Down
ug: تۆۋەنگە(_D)

en: _Remove
ug: چىقىرىۋەت(_R)

en: _Show field in View
ug: كۆرۈنۈشتە سۆز بۆلەك كۆرسەت(_S)

en: Ascending
ug: ئۆسكۈچى

en: Descending
ug: كېمەيگۈچى

en: Group Items By
ug: گۇرۇپپىلاش ئاساسى

en: Show _field in View
ug: كۆرۈنۈشتە سۆز بۆلەك كۆرسەت(_F)

en: Then By
ug: كېيىن ئاساسى

en: Show field i_n View
ug: كۆرۈنۈشتە سۆز بۆلەك كۆرسەت(_N)

en: Show field in _View
ug: كۆرۈنۈشتە سۆز بۆلەك كۆرسەت(_V)

en: Clear _All
ug: ھەممىنى تازىلا(_A)

en: Sort
ug: تەرتىپلە

en: Sort Items By
ug: تەرتىپلەش ئاساسى

en: Clear All
ug: ھەممىنى تازىلا

en: _Sort...
ug: تەرتىپلە(_S)

en: _Group By...
ug: گۇرۇپپا ئاساسى(_G)…

en: _Fields Shown...
ug: كۆرسىتىدىغان سۆز بۆلەك(_F)…

en: Select a Time Zone
ug: بىر ۋاقىت رايونىنى تاللاڭ

en: Use the left mouse button to zoom in on an area of the map and select a time zone.
    Use the right mouse button to zoom out.
ug: چاشقىنەك سول كۇنۇپكىسىدا خەرىتىنىڭ مەلۇم رايونىنى يېقىنلىتىپ ۋاقىت رايونىنى تاللاڭ.
    چاشقىنەك ئوڭ كۇنۇپكىدا يىراقلىتىڭ.

en: Time Zones
ug: ۋاقىت رايونلىرى

en: _Selection
ug: تاللانغان دائىرە(_S)

en: Timezone drop-down combination box
ug: ۋاقىت رايونى تارتما رامكىسى

en: Incoming
ug: كېلىۋاتىدۇ

en: the current time
ug: نۆۋەتتىكى ۋاقىت

en: the time you specify
ug: سىز بەلگىلىگەن ۋاقىت

en: a time relative to the current time
ug: نۆۋەتتىكى ۋاقىتقا نىسبەتەن بىر ۋاقىت

en: seconds
ug: سېكۇنت

en: weeks
ug: ھەپتە

en: months
ug: ئاي

en: years
ug: يىل

en: ago
ug: ئىلگىرى

en: in the future
ug: كەلگۈسىدە

en: Show filters for mail:
ug: خەت سۈزگۈچىنى كۆرسەت:

en: _Filter Rules
ug: سۈزگۈچ قائىدىسى(_F)

en: Compare against
ug: قارىمۇ-قارشى سېلىشتۇر

en: The message's date will be compared against
    the current time when filtering occurs.
ug: سۈزگۈچ ئىجرا قىلىنغاندا ئۇچۇرنىڭ چېسلاسى نۆۋەتتىكى ۋاقىت بىلەن سېلىشتۇرۇلىدۇ.

en: The message's date will be compared against
    12:00am of the date specified.
ug: ئۇچۇرنىڭ چېسلاسى بەلگىلەنگەن چېسلانىڭ كېچە 12:00 بىلەن سېلىشتۇرىدۇ

en: The message's date will be compared against
    a time relative to when filtering occurs.
ug: سۈزگۈچ ئىجرا قىلىنغاندا ئۇچۇرنىڭ چېسلاسى بەلگىلەنگەن ۋاقىت بىلەن سېلىشتۇرۇلىدۇ.

en: Define Views for "%s"
ug: «%s» نىڭ كۆرۈنۈش ئېنىقلىمىسى

en: Define Views for %s
ug: %s نىڭ كۆرۈنۈش ئېنىقلىمىسى

en: _Create new view
ug: يېڭى كۆرۈنۈش قۇر(_C)

en: _Name:
ug: ئاتى(_N):

en: _Replace existing view
ug: مەۋجۇت كۆرۈنۈشنى ئالماشتۇر(_R)

en: Name of new view:
ug: يېڭى كۆرۈنۈش ئاتى:

en: Type of view:
ug: كۆرۈنۈش تىپى:

en: Type of View
ug: كۆرۈنۈش تىپى

en: Cancel
ug: ئەمەلدىن قالدۇر

note: Translators: This is a cancelled activity.
en: %s (cancelled)
ug: %s (بىكار قىلىندى)

note: Translators: This is a completed activity.
en: %s (completed)
ug: %s (تاماملاندى)

note: Translators: This is an activity waiting to run.
en: %s (waiting)
ug: %s (كۈتۈۋاتىدۇ)

note: Translators: This is a running activity which *              the user has requested to cancel.
en: %s (cancelling)
ug: %s (بىكار قىلىنىۋاتىدۇ)

en: %s (%d%% complete)
ug: %s (%d%% تامام)

en: Close this message
ug: بۇ ئۇچۇرنى ياپ

en: Icon View
ug: سىنبەلگە كۆرۈنۈش

en: List View
ug: تىزىم كۆرۈنۈش

en: Attachment Properties
ug: قوشۇلما خاسلىقلىرى

en: F_ilename:
ug: ھۆججەت ئاتى(_I):

en: MIME Type:
ug: MIME تىپى:

en: _Suggest automatic display of attachment
ug: قوشۇلمىنى ئۆزلۈكىدىن كۆرسىتىش تەكلىپى(_S)

en: Could not set as background
ug: تەگلىك قىلىپ تەڭشىيەلمىدى

en: Set as _Background
ug: تەگلىككە تەڭشە(_B)

en: Could not send attachment | Could not send attachments
ug[0]: قوشۇلمىنى يوللىيالمىدى

en: _Send To...
ug: يوللاش ئورنى(_S)…

en: Send the selected attachments somewhere
ug: تاللىغان قوشۇلمىنى مەلۇم جايغا يوللايدۇ

en: Loading
ug: يۈكلەۋاتىدۇ

en: Saving
ug: ساقلاۋاتىدۇ

en: Hide Attachment _Bar
ug: قوشۇلما بالداقنى يوشۇر(_B)

en: Show Attachment _Bar
ug: قوشۇلما بالداقنى كۆرسەت(_B)

en: Add Attachment
ug: قوشۇلما قوش

en: A_ttach
ug: قوشۇمچە(_T)

en: Save Attachment | Save Attachments
ug[0]: قوشۇلمىنى ساقلا

en: Open With Other Application...
ug: باشقا قوللىنىشچان پروگراممىدا ئاچ…

en: S_ave All
ug: ھەممىنى ساقلا(_A)

en: A_dd Attachment...
ug: قوشۇلما قوش(_D)…

en: _Hide
ug: يوشۇر(_H)

en: Hid_e All
ug: ھەممىنى يوشۇر(_E)

en: _View Inline
ug: سىڭدۈرۈپ كۆرسەت(_V)

en: Vie_w All Inline
ug: ھەممىنى سىڭدۈرۈپ كۆرسەت(_W)

en: Open With "%s"
ug: «%s» دا ئاچ

en: Open this attachment in %s
ug: بۇ قوشۇلمىنى %s نىڭ ئىچىدە ئاچىدۇ

note: To Translators: This text is set as a description of an attached * message when, for example, attaching it to a composer. When the * message to be attached has also filled Subject, then this text is * of form "Attached message - Subject", otherwise it's left as is.
en: Attached message
ug: قوشۇلغان ئۇچۇر

en: A load operation is already in progress
ug: بىر يۈكلەنگەن مەشغۇلات ئىجرا قىلىنىۋاتىدۇ

en: A save operation is already in progress
ug: بىر ساقلانغان مەشغۇلات ئىجرا قىلىنىۋاتىدۇ

en: Could not load '%s'
ug: ‹%s› نى ئوقۇغىلى بولمىدى

en: Could not load the attachment
ug: قوشۇلمىنى ئوقۇغىلى بولمىدى

en: Could not open '%s'
ug: ‹%s› نى ئاچالمىدى

en: Could not open the attachment
ug: قوشۇلمىنى ئاچالمىدى

en: Attachment contents not loaded
ug: قوشۇلما مەزمۇنلىرى يۈكلەنمىدى

en: Could not save '%s'
ug: «%s» نى ساقلىيالمىدى

en: Could not save the attachment
ug: قوشۇلمىنى ساقلىيالمىدى

en: Mark as default address book
ug: كۆڭۈلدىكى ئادرېس دەپتەر قىلىپ بەلگە سال

en: Autocomplete with this address book
ug: بۇ ئادرېس دەپتىرىدە ئۆزلۈكىدىن تاماملا

en: Copy book content locally for offline operation
ug: ئادرېس دەپتەر مەزمۇنىنى  تورسىز مەشغۇلات ئۈچۈن يەرلىك كومپيۇتېرغا كۆچۈر

note: To Translators: The text is concatenated to a form: "Ctrl-click to open a link http://www.example.com"
en: Ctrl-click to open a link
ug: ئۇلانمىدى ئېچىش ئۈچۈن Ctrl نى بېسىپ تۇرۇپ چېكىڭ

en: Mark as default calendar
ug: كۆڭۈلدىكى يىلنامىگە تەڭشە

en: Mark as default task list
ug: كۆڭۈلدىكى ۋەزىپە تىزىمىغا تەڭشە

en: Mark as default memo list
ug: كۆڭۈلدىكى ئەسلەتمە تىزىمىغا تەڭشە

en: Color:
ug: رەڭ:

en: Copy calendar contents locally for offline operation
ug: تورسىز مەشغۇلات ئۈچۈن يىلنامە مەزمۇنىنى يەرلىك كومپيۇتېرغا كۆچۈر

en: Copy task list contents locally for offline operation
ug: تورسىز مەشغۇلات ئۈچۈن ۋەزىپە تىزىمىنى يەرلىك كومپيۇتېرغا كۆچۈر

en: Copy memo list contents locally for offline operation
ug: تورسىز مەشغۇلات ئۈچۈن ئەسلەتمە تىزىمىنى يەرلىك كومپيۇتېرغا كۆچۈر

en: Previous month
ug: ئالدىنقى ئاي

en: Next month
ug: كېيىنكى ئاي

en: Previous year
ug: ئالدىنقى يىل

en: Next year
ug: كېيىنكى يىل

en: Month Calendar
ug: ئاي يىلنامىسى

en: Currently _used categories:
ug: ھازىر ئىشلىتىلىۋاتقان كاتېگورىيەلەر(_U):

en: _Available Categories:
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان كاتېگورىيەلەر(_A):

en: Icon
ug: سىنبەلگە

en: Create category "%s"
ug: كاتېگورىيە «%s» نى قۇرىدۇ

en: Category Icon
ug: كاتېگورىيە سىنبەلگىسى

en: _No Image
ug: سۈرەت يوق(_N)

en: Category _Name
ug: كاتېگورىيە ئاتى(_N)

en: Category _Icon
ug: كاتېگورىيە سىنبەلگىسى(_I)

en: Category Properties
ug: كاتېگورىيە خاسلىقى

en: There is already a category '%s' in the configuration. Please use another name
ug: سەپلىمىدە «%s» دېگەن كاتېگورىيە بار ئىكەن. باشقا ئات ئىشلىتىڭ.

en: popup list
ug: قاڭقىش تىزىمى

en: Now
ug: ھازىرلا

note: strftime format of a weekday and a date.
en: Today
ug: بۈگۈن

[ctx: table-date]
note: Translators: "None" as a label of a button to unset date in a * date table cell.
en: None
ug: يوق

en: OK
ug: تامام

en: The time must be in the format: %s
ug: ۋاقىت چوقۇم قوللىنىدىغان پىچىم: %s

en: ?
ug: ؟

en: The percent value must be between 0 and 100, inclusive
ug: پىرسەنت قىممىتى چوقۇم 0 دىن 100 ئارىسىدا بولىدۇ

en: Character Encoding
ug: ھەرپ كودى

en: Enter the character set to use
ug: ئىشلىتىدىغان ھەرپ توپلىمىنى كىرگۈزۈڭ

en: Other...
ug: باشقا…

en: Arabic
ug: ئەرەبچە

en: Baltic
ug: بالتىق

en: Central European
ug: ئوتتۇرا ياۋروپا

en: Chinese
ug: خەنزۇچە

en: Cyrillic
ug: سلاۋيانچە

en: Greek
ug: گىرېكچە

en: Hebrew
ug: ئىبرانىچە

en: Japanese
ug: ياپونچە

en: Korean
ug: كورېيەچە

en: Thai
ug: تايلاندچە

en: Turkish
ug: تۈركچە

en: Unicode
ug: يۇنىكود

en: Western European
ug: غەربىي ياۋروپا

en: Western European, New
ug: غەربىي ياۋروپا، يېڭى

note: Translators: Character set "Chinese, Traditional"
en: Traditional
ug: مۇرەككەپ خەنزۇچە

note: Translators: Character set "Chinese, Simplified"
en: Simplified
ug: ئاددىي خەنزۇچە

note: Translators: Character set "Cyrillic, Ukrainian"
en: Ukrainian
ug: ئۇكرائىنچە

note: Translators: Character set "Hebrew, Visual"
en: Visual
ug: كۆرۈنۈشچان

en: Cannot create a client object from extension name '%s'
ug: كېڭەيتىلمە ئات ‹%s› دىن خېرىدار نەڭىنى قۇرغىلى بولمىدى

en: Date and Time
ug: چېسلا ۋە ۋاقىت

en: Text entry to input date
ug: چېسلا كىرگۈزىدىغان تېكىست رامكىسى

en: Click this button to show a calendar
ug: بۇ جاي چېكىلسە يىلنامە كۆرسىتىدۇ

en: Drop-down combination box to select time
ug: ۋاقىت تاللايدىغان بىرىكمە رامكا

en: Time
ug: ۋاقىت

en: No_w
ug: ھازىر(_W)

en: _Today
ug: بۈگۈن(_T)

note: Note that we don't show this here, since by default a 'None' date * is not permitted.
en: _None
ug: يوق(_N)

[ctx: date]
note: Translators: "None" for date field of a date edit, shown when * there is no date set.
en: None
ug: يوق

en: Invalid Date Value
ug: چېسلا قىممىتى ئىناۋەتسىز

en: Invalid Time Value
ug: ۋاقىت قىممىتى ئىناۋەتسىز

note: strftime format of a weekday and a date.
en: Tomorrow
ug: ئەتە

en: Yesterday
ug: تۈنۈگۈن

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Mon
ug: كېيىنكى دۈشەنبە

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Tue
ug: كېيىنكى سەيشەنبە

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Wed
ug: كېيىنكى چارشەنبە

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Thu
ug: كېيىنكى پەيشەنبە

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Fri
ug: كېيىنكى جۈمە

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Sat
ug: كېيىنكى شەنبە

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Sun
ug: كېيىنكى يەكشەنبە

en: Use locale default
ug: يەرلىك كۆڭۈلدىكى قىممەتنى ئىشلەت

en: Format:
ug: فورمات:

en: (Unknown Filename)
ug: (نامەلۇم ھۆججەت ئاتى)

note: Translators: The string value is the basename of a file.
en: Writing "%s"
ug: «%s» يېزىۋاتىدۇ

note: Translators: The first string value is the basename of a * remote file, the second string value is the hostname.
en: Writing "%s" to %s
ug: «%s» نى %s غا يېزىۋاتىدۇ

note: Don't delete this code, since it is needed so that xgettext can extract the translations. * Please, keep these strings in sync with the strings in the timespans array
en: 1 second ago | %d seconds ago
ug[0]: %d سېكۇنت ئىلگىرى

en: 1 second in the future | %d seconds in the future
ug[0]: %d سېكۇنت ئىچىدە

en: 1 minute ago | %d minutes ago
ug[0]: %d مىنۇت ئىلگىرى

en: 1 minute in the future | %d minutes in the future
ug[0]: %d مىنۇت ئىچىدە

en: 1 hour ago | %d hours ago
ug[0]: %d سائەت ئىلگىرى

en: 1 hour in the future | %d hours in the future
ug[0]: %d سائەت ئىچىدە

en: 1 day ago | %d days ago
ug[0]: %d كۈن ئىلگىرى

en: 1 day in the future | %d days in the future
ug[0]: %d كۈن ئىچىدە

en: 1 week ago | %d weeks ago
ug[0]: %d ھەپتە ئىلگىرى

en: 1 week in the future | %d weeks in the future
ug[0]: %d ھەپتە ئىچىدە

en: 1 month ago | %d months ago
ug[0]: %d ئاي ئىلگىرى

en: 1 month in the future | %d months in the future
ug[0]: %d ئاي ئىچىدە

en: 1 year ago | %d years ago
ug[0]: %d ئاي بۇرۇن

en: 1 year in the future | %d years in the future
ug[0]: %d يىل ئىچىدە

en: <click here to select a date>
ug: <چېسلا تاللاش ئۈچۈن بۇ يەرنى چېكىڭ>

en: now
ug: ھازىر

en: Select a time to compare against
ug: سېلىشتۇرۇشقا ئىشلىتىدىغان ۋاقىتنى تاللاڭ

en: Choose a File
ug: بىر ھۆججەت تاللاڭ

en: R_ule name:
ug: قائىدە ئاتى(_U)

en: all the following conditions
ug: تۆۋەندىكى ھەممە شەرتلەر

en: any of the following conditions
ug: تۆۋەندىكى خالىغان بىر شەرت

en: _Find items which match:
ug: بۇنىڭغا ماس كېلىدىغان تۈرلەرنى تاپ(_F):

en: Find items that meet the following conditions
ug: تۆۋەندىكى شەرتكە ئۇيغۇن تۈرلەرنى ئىزدە

note: Translators: "None" for not including threads; * part of "Include threads: None" protocol: name:
en: None
ug: يوق

en: All related
ug: مۇناسىۋەتلىك ھەممىسى

en: Replies and parents
ug: جاۋابلار ۋە ئەسلى خەتلەر

en: No reply or parent
ug: جاۋاب يوق ياكى ئەسلى خەت

en: I_nclude threads:
ug: مۇنازىرە تۇرى(_N):

en: A_dd Condition
ug: شەرت قوش(_D)

en: Outgoing
ug: چىقىۋاتىدۇ

en: Choose the file that you want to import into Evolution, and select what type of file it is from the list.
ug: Evolution غا ئەكىرمەكچى بولغان ھۆججەتنى تاللاپ تىزىمدىن ھۆججەت تىپىنى تاللاڭ.

en: Select a file
ug: بىر ھۆججەت تاللاڭ

en: File _type:
ug: ھۆججەت تىپى(_T):

en: Choose the destination for this import
ug: بۇ ئەكىرىشنىڭ نىشان ئورنىنى تاللاڭ

en: Choose the type of importer to run:
ug: ئىجرا قىلىدىغان ئەكىرگۈچنىڭ تىپىنى تاللاڭ:

en: Import data and settings from _older programs
ug: كونا نەشرىدىكى پروگراممىدىن سانلىق-مەلۇمات ۋە تەڭشەك ئەكىر(_O)

en: Import a _single file
ug: بىر ھۆججەت ئەكىر(_S)

en: Please select the information that you would like to import:
ug: ئېلىپ كىرمەكچى بولغان ئۇچۇرنى تاللاڭ:

en: Evolution checked for settings to import from the following applications: Pine, Netscape, Elm, iCalendar. No importable settings found. If you would like to try again, please click the "Back" button.
ug: Evolution تۆۋەندىكى پروگراممىدىن ئەكىرگەن تەڭشەكنى تەكشۈردى: Pine، Netscape، Elm، iCalendar. ھەمدە ئەكىرگىلى بولىدىغان تەڭشەكنى بايقىدى. ئەگەر قايتا بىر سىنىماقچى بولسىڭىز «قايت» توپچىسىنى چېكىڭ.

en: From %s:
ug: مەنبە %s:

note: Install a custom "Cancel Import" button.
en: _Cancel Import
ug: ئەكىرىشتىن ۋاز كەچ(_C)

en: Preview data to be imported
ug: ئەكىرىدىغان سانلىق-مەلۇماتنى ئالدىن كۆزەت

en: Import Data
ug: سانلىق-مەلۇمات ئەكىر

en: Select what type of file you want to import from the list.
ug: تىزىمدىن ئەكىرىدىغان ھۆججەت تىپىنى تاللاڭ

en: Evolution Import Assistant
ug: Evolution ئەكىرىش ياردەمچىسى

en: Import Location
ug: ئەكىرىدىغان ئورۇن

en: Welcome to the Evolution Import Assistant.
    With this assistant you will be guided through the process of importing external files into Evolution.
ug: Evolution ئەكىرىش ياردەمچىسىگە مەرھابا. 
    بۇ ياردەمچى سىرتقى ھۆججەتتىن Evolution غا سانلىق-مەلۇمات ئەكىرىشكە يېتەكچىلىك قىلىدۇ.

en: Importer Type
ug: ئەكىرگۈچ تىپى

en: Select Information to Import
ug: ئەكىرىدىغان ئۇچۇر تىپىنى تاللاڭ

en: Select a File
ug: بىر ھۆججەت تاللاڭ

en: Click "Apply" to begin importing the file into Evolution.
ug: ھۆججەتنى Evolution غا ئەكىرىش ئۈچۈن «قوللان»نى چېكىڭ.

en: Autogenerated
ug: ئۆزلۈكىدىن ھاسىل قىلىنغان

en: Close
ug: ياپ

en: _Save and Close
ug: ساقلاپ ياپ(_S)

en: Edit Signature
ug: ئىمزا تەھرىر

en: _Signature Name:
ug: ئىمزا ئاتى(_S):

en: Unnamed
ug: ئاتسىز

en: Add _Script
ug: قوليازما قوش(_S)

en: Add Signature Script
ug: ئىمزا قوليازمىسى قوش

en: Edit Signature Script
ug: ئىمزا قوليازمىسىنى تەھرىرلەش

en: The output of this script will be used as your
    signature. The name you specify will be used
    for display purposes only.
ug: بۇ قوليازمىنى چىقىرىش ئىمزايىڭىزغا ئىشلىتىلىدۇ. سىز بەلگىلىگەن ئات كۆرسىتىشكىلا ئىشلىتىلىدۇ.

en: S_cript:
ug: قوليازما(_C):

en: Script file must be executable.
ug: قوليازما ھۆججەت چوقۇم ئىجراچان بولۇشى لازىم.

en: World Map
ug: دۇنيا خەرىتىسى

en: Mouse-based interactive map widget for selecting timezone. Keyboard users should instead select the timezone from the drop-down combination box below.
ug: چاشقىنەكتە مەشغۇلات قىلىنىدىغان خەرىتە بۆلىكىدىن ۋاقىت رايونىنى تاللىغىلى بولىدۇ. ھەرپتاختا ئىشلەتكۈچىلىرى تۆۋەندىكى بىرىكمە رامكىدىن ۋاقىت رايونى تاللىسا بولىدۇ.

en: Could not open the link.
ug: ئۇلانمىنى ئاچالمايدۇ

en: Could not display help for Evolution.
ug: Evolution ياردەم ئۇچۇرىنى كۆرسىتەلمىدى.

en: Show Contacts
ug: ئالاقەداشلارنى كۆرسىتىش

en: Address B_ook:
ug: ئادرېس دەپتىرى(_O):

en: Cat_egory:
ug: كاتېگورىيە(_E):

en: _Search:
ug: ئىزدە(_S):

en: Any Category
ug: خالىغان كاتېگورىيە

en: Co_ntacts
ug: ئالاقەداشلار(_O)

en: Search
ug: ئىزدە

en: Address Book
ug: ئادرېس دەپتىرى

en: Contacts
ug: ئالاقەداشلار

en: Select Contacts from Address Book
ug: ئادرېس دەپتىرىدىن ئالاقەداشلارنى تاللاش

note: To Translators: This would be similiar to "Expand MyList Inline" where MyList is a Contact List
en: E_xpand %s Inline
ug: %s نى قۇردا ياي(_X)

note: Copy Contact Item
en: Cop_y %s
ug: %s نى كۆچۈر(_Y)

note: Cut Contact Item
en: C_ut %s
ug: %s نى كەس(_U)

note: Edit Contact item
en: _Edit %s
ug: %s نى تەھرىرلە(_E)

en: _Delete %s
ug: %s نى ئۆچۈر(_D)

en: Evolution is currently online.  Click this button to work offline.
ug: ھازىر Evolution  تورغا باغلاقلىق، بۇ توپچىنى چېكىپ توردىن ئۈزۈڭ.

en: Evolution is currently offline.  Click this button to work online.
ug: ھازىر Evolution تورسىز ھالەتتە، بۇ توپچىنى چېكىپ تورغا ئۇلاڭ.

en: Evolution is currently offline because the network is unavailable.
ug: تورنى ئىشلەتكىلى بولمىغاچقا Evolution ھازىر تورسىز ھالەتتە.

en: Keyring key is unusable: no user or host name
ug: ئاچقۇچ ھالقىسىنىڭ ئاچقۇچىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ: ئىشلەتكۈچى ياكى كومپيۇتېر ئاتى يوق

en: You have the Caps Lock key on.
ug: سىز Caps Lock كۇنۇپكىنى ئاچتىڭىز.

en: _Remember this passphrase
ug: بۇ ئىم ئىبارىسىنى ئەستە تۇت(_R)

en: _Remember this passphrase for the remainder of this session
ug: بۇ ئەڭگىمە ئۈچۈن بۇ ئىم ئىبارىسىنى ئەستە تۇت(_R)

en: _Remember this password
ug: بۇ ئىمنى ئەستە تۇت(_R)

en: _Remember this password for the remainder of this session
ug: بۇ ئەڭگىمە ئۈچۈن بۇ ئىمنى ئەستە تۇت(_R)

en: Evolution Preferences
ug: Evolution مايىللىقى

en: An error occurred while printing
ug: بېسىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: The printing system reported the following details about the error:
ug: بېسىش سىستېمىسى تۆۋەندىكى خاتالىق تەپسىلاتىنى بىلدۈردى:

en: The printing system did not report any additional details about the error.
ug: بېسىش سىستېمىسى خاتالىققا ئائىت قوشۇمچە تەپسىلاتنى بىلدۈرمىدى:

en: Add Rule
ug: قائىدە قوش

en: Edit Rule
ug: قائىدە تەھرىر

en: Matches: %u
ug: ماسلاشقىنى: %u

en: Close the find bar
ug: ئىزدە بالداقنى ياپ

en: Fin_d:
ug: ئىزدە(_D):

en: Clear the search
ug: ئىزدەشنى تازىلايدۇ

en: _Previous
ug: ئالدىنقى(_P)

en: Find the previous occurrence of the phrase
ug: كۆرۈنگەن ئالدىنقى سۆز بىرىكمىسىنى ئىزدە

en: _Next
ug: كېيىنكى(_N)

en: Find the next occurrence of the phrase
ug: كۆرۈنگەن كېيىنكى سۆز بىرىكمىسىنى ئىزدە

en: Mat_ch case
ug: چوڭ كىچىكلىكىگە ماسلاش(_C)

en: Reached bottom of page, continued from top
ug: بەت ئاخىرىغا يەتتى، باشتىن ئىزدەشنى داۋاملاشتۇرىدۇ

en: Reached top of page, continued from bottom
ug: بەت بېشىغا يەتتى، ئاخىرىدىن ئىزدەشنى داۋاملاشتۇرىدۇ

en: Mail
ug: خەت

en: When de_leted:
ug: ئۆچۈرۈلگەندە(_L):

en: Type:
ug: تىپى:

en: Name:
ug: ئاتى:

note: Translators: This is the first of a sequence of widgets: * "Refresh every [NUMERIC_ENTRY] [TIME_UNITS_COMBO]"
en: Refresh every
ug: يېڭىلاش ئارىلىقى

en: Use a secure connection
ug: بىخەتەر باغلىنىش ئىشلەت

en: Unset _trust for SSL certificate
ug: SSL گۇۋاھنامىسىنىڭ ئىشەنچىنى ئېلىۋەت(_T)

en: User
ug: ئىشلەتكۈچى

en: _Destination
ug: نىشان(_D)

en: Select destination
ug: نىشاننى تاللاش

note: no suggestions. Put something in the menu anyway...
en: (no suggestions)
ug: (تەۋسىيىلەر يوق)

en: More...
ug: تېخىمۇ كۆپ…

note: + Add to Dictionary
en: Add "%s" to Dictionary
ug: «%s»  نى لۇغەتكە قوشۇش

note: - Ignore All
en: Ignore All
ug: ھەممىگە پەرۋا قىلما

en: Spelling Suggestions
ug: نامزات سۆزلەر

en: A file named "{0}" already exists. Do you want to replace it?
ug: ئاتى «{0}» بولغان ھۆججەت مەۋجۇت. ئۇنى ئالماشتۇرۇۋېتەمسىز؟

en: The file already exists in "{0}". Replacing it will overwrite its contents.
ug: ئاتى «{0}» بولغان ھۆججەت مەۋجۇت. ئۇنى ئالماشتۇرۇۋەتسە ئۇنىڭ مەزمۇنى قاپلىنىپ كېتىدۇ.

en: _Replace
ug: ئالماشتۇر(_R)

en: Cannot save file "{0}".
ug: ھۆججەت "{0}" نى ساقلىيالمايدۇ

en: Because "{1}".
ug: سەۋەبى "{1}".

en: Cannot open file "{0}".
ug: ھۆججەت "{0}" نى ئاچالمايدۇ.

en: Failed to remove data source &quot;{0}&quot;.
ug: سانلىق-مەلۇمات مەنبەسى ‹{0}› نى ئۆچۈرۈش مەغلۇپ بولدى.

en: The reported error was &quot;{1}&quot;.
ug: مەلۇم قىلىنغان خاتالىق ‹{0}›.

en: Failed to update data source &quot;{0}&quot;.
ug: سانلىق-مەلۇمات مەنبەسى ‹{0}› نى يېڭىلاش مەغلۇپ بولدى.

en: Failed to delete resource &quot;{0}&quot;.
ug: مەنبە ‹{0}› نى ئۆچۈرۈش مەغلۇپ بولدى.

en: The address book backend servicing &quot;{0}&quot; has quit unexpectedly.
ug: ئادرېس دەپتىرى ئارقا ئۇچ مۇلازىمىتى &quot;{0}&quot; ئويلىمىغان يەردىن ئاخىرلىشىپ كەتتى.

en: Some of your contacts may not be available until Evolution is restarted.
ug: بىر قىسىم ئالاقەداشلارنى Evolution نى قايتا قوزغاتمىسا ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

en: The calendar backend servicing &quot;{0}&quot; has quit unexpectedly.
ug: يىلنامە ئارقا ئۇچ مۇلازىمىتى &quot;{0}&quot; ئويلىمىغان يەردىن ئاخىرلىشىپ كەتتى.

en: Some of your appointments may not be available until Evolution is restarted.
ug: بىر قىسىم ئۇچرىشىشلارنى Evolution نى قايتا قوزغاتمىسا ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

en: The memo list backend servicing &quot;{0}&quot; has quit unexpectedly.
ug: ئەسلەتمە تىزىمى ئارقا ئۇچ مۇلازىمىتى &quot;{0}&quot; ئويلىمىغان يەردىن ئاخىرلىشىپ كەتتى.

en: Some of your memos may not be available until Evolution is restarted.
ug: بىر قىسىم ئەسلەتمىلەرنى Evolution نى قايتا قوزغاتمىسا ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

en: The task list backend servicing &quot;{0}&quot; has quit unexpectedly.
ug: ۋەزىپە تىزىمى ئارقا ئۇچ مۇلازىمىتى &quot;{0}&quot; ئويلىمىغان يەردىن ئاخىرلىشىپ كەتتى.

en: Some of your tasks may not be available until Evolution is restarted.
ug: بىر قىسىم ۋەزىپىلەرنى Evolution نى قايتا قوزغاتمىسا ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

en: The address book backend servicing &quot;{0}&quot; encountered an error.
ug: ئادرېس دەپتىرى ئارقا ئۇچ مۇلازىمىتى &quot;{0}&quot; دا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: The calendar backend servicing &quot;{0}&quot; encountered an error.
ug: يىلنامە ئارقا ئۇچ مۇلازىمىتى &quot;{0}&quot; دا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: The memo list backend servicing &quot;{0}&quot; encountered an error.
ug: ئەسلەتمە تىزىمى ئارقا ئۇچ مۇلازىمىتى &quot;{0}&quot; دا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: The task list backend servicing &quot;{0}&quot; encountered an error.
ug: ۋەزىپە تىزىمى ئارقا ئۇچ مۇلازىمىتى &quot;{0}&quot; دا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: click to add
ug: چېكىلسە قوشىدۇ

en: (Ascending)
ug: (ئۆسكۈچى)

en: (Descending)
ug: (كېمەيگۈچى)

en: Not sorted
ug: تەرتىپلەنمىگەن

en: No grouping
ug: گۇرۇپپىلانمىغان

en: Available Fields
ug: ئىشلىتىلىشچان سۆز بۆلىكى

en: Add a Column
ug: بىر ئىستون قوشىدۇ

en: To add a column to your table, drag it into
    the location in which you want it to appear.
ug: جەدۋىلىڭىزگە بىر ئىستون قوشىدۇ، ئۇنى كۆرسەتمەكچى بولغان جايغا سۆرەڭ.

en: %s: %s (%d item) | %s: %s (%d items)
ug[0]: %s: %s (%d تۈر)

en: %s (%d item) | %s (%d items)
ug[0]: %s (%d تۈر)

en: Customize Current View
ug: ئۆزلەشتۈرۈلگەن ھازىرقى كۆرۈنۈش

en: Sort _Ascending
ug: ئۆسكۈچى تەرتىپ(_A)

en: Sort _Descending
ug: كېمەيگۈچى تەرتىپ(_D)

en: _Unsort
ug: تەرتىپلىمە(_U)

en: Group By This _Field
ug: بۇ سۆز بۆلىكى بويىچە گۇرۇپپىلا(_F)

en: Group By _Box
ug: رامكا بويىچە گۇرۇپپىلا(_B)

en: Remove This _Column
ug: بۇ ئىستوننى چىقىرىۋەت(_C)

en: Add a C_olumn...
ug: بىر ئىستون قوش(_O)…

en: A_lignment
ug: توغرىلا(_L)

en: B_est Fit
ug: ئەڭ ئۇيغۇن(_E)

en: Format Column_s...
ug: ئىستون پىچىمى(_S)…

en: Custo_mize Current View...
ug: ھازىرقى كۆرۈنۈشنى ئۆزلەشتۈر(_M)…

en: _Sort By
ug: تەرتىپى(_S)

note: Custom
en: _Custom
ug: ئىختىيارى(_C)

en: Select All
ug: ھەممىنى تاللا

en: Input Methods
ug: كىرگۈزگۈچلەر

en: Click here to go to URL
ug: URL غا يۆتكىلىشتە بۇ جاينى چېكىڭ

en: _Copy Link Location
ug: ئۇلانما ئورنىنى كۆچۈر(_C)

en: Copy the link to the clipboard
ug: ئۇلانمىنى چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈرىدۇ

en: _Open Link in Browser
ug: ئۇلانمىنى توركۆرگۈدە ئاچ(_O)

en: Open the link in a web browser
ug: ئۇلانمىنى توركۆرگۈدە ئاچىدۇ

en: _Copy Email Address
ug: ئېلخەت ئادرېسىنى كۆچۈر(_C)

en: _Copy Image
ug: سۈرەت كۆچۈر(_C)

en: Copy the image to the clipboard
ug: سۈرەتنى چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈرىدۇ

en: Select all text and images
ug: ھەممە تېكىست ۋە سۈرەتنى تاللايدۇ

en: Click to call %s
ug: چېكىلسە %s نى چاقىرىدۇ

en: Click to hide/unhide addresses
ug: چېكىلسە ئادرېسنى يوشۇرىدۇ/كۆرسىتىدۇ

en: Click to open %s
ug: چېكىلسە %s نى ئاچىدۇ

en: Calendar: from %s to %s
ug: يىلنامە: %s دىن %s غىچە

en: evolution calendar item
ug: Evolution يىلنامە تۈرى

en: Evolution Source Viewer
ug: Evolution مەنبە كۆرگۈ

note: Translators: The name that is displayed in the user interface
en: Display Name
ug: كۆرسىتىش ئىسمى

en: Flags
ug: بەلگىلەر

en: Identity
ug: سالاھىيەت

en: Missing date.
ug: چېسلا كەم.

en: You must choose a date.
ug: بىر چېسلا تاللايسىز.

en: Missing filename.
ug: ھۆججەت ئاتى يوق.

en: You must specify a filename.
ug: ھۆججەت ئاتىنى چوقۇم كۆرسىتىپ بەرمىسىڭىز بولمايدۇ.

en: File &quot;{0}&quot; does not exist or is not a regular file.
ug: ھۆججەت &quot;{0}&quot; مەۋجۇت ئەمەس ياكى مۇنتىزىم ھۆججەت ئەمەس.

en: Bad regular expression &quot;{0}&quot;.
ug: مۇنتىزىم ئىپادە &quot;{0}&quot; خاتا.

en: Could not compile regular expression &quot;{1}&quot;.
ug: مۇنتىزىم ئىپادە &quot;{0}&quot;نى تەرجىمە-تەھرىرلىيەلمىدى.

en: Missing name.
ug: ئات كەم.

en: You must name this filter.
ug: بۇ سۈزگۈچنى ئاتايسىز.

en: Name &quot;{0}&quot; already used.
ug: &quot;{0}&quot; ئات ئىشلىتىلگەن.

en: Please choose another name.
ug: باشقا ئات تاللاڭ.

note: Translators: description of a "popup" action
en: popup a child
ug: تاماق تۇرنى سەكرەت

note: Translators: description of a "toggle" action
en: toggle the cell
ug: كاتەكچە ئالماشتۇر

note: Translators: description of an "expand" action
en: expands the row in the ETree containing this cell
ug: بۇ قۇرنى ئۆز ئىچىگە ئالغان كاتەكچىنىڭ ETree دا قۇرنى يايىدۇ

note: Translators: description of a "collapse" action
en: collapses the row in the ETree containing this cell
ug: بۇ قۇرنى ئۆز ئىچىگە ئالغان كاتەكچىنىڭ ETree دا قۇرنى قاتلايدۇ

en: Table Cell
ug: جەدۋەل كاتەكچىسى

en: click
ug: تاق چەك

en: sort
ug: تەرتىپلە

en: Define Views
ug: كۆرۈنۈشلەر ئېنىقلىمىسى

en: Table
ug: جەدۋەل

en: Save Current View
ug: نۆۋەتتىكى كۆرۈنۈشنى ساقلايدۇ

en: Define New View
ug: يېڭى كۆرۈنۈش ئېنىقلىمىسى

en: Do you wish to save your changes?
ug: ئۆزگىرىشلەرنى ساقلىغۇڭىز بارمۇ؟

en: This signature has been changed, but has not been saved.
ug: بۇ ئىمزا ئۆزگەرتىلدى ئەمما ساقلانمىدى.

en: _Discard changes
ug: ئۆزگەرتىشلەرنى تاشلىۋەت(_D)

en: Blank Signature
ug: بوش ئىمزا

en: Please provide an unique name to identify this signature.
ug: بۇ ئىمزانىڭ بىردىنبىر بەلگە ئاتىنى تەمىنلەڭ.

en: Could not load signature.
ug: ئىمزانى ئوقۇغىلى بولمىدى.

en: Could not save signature.
ug: ئىمزانى ساقلىغىلى بولمىدى.

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the server
ug: بۇ تاللانما  OAuth 2.0 زىيارەت مايىقىنى ئىشلىتىپ مۇلازىمېتىرغا باغلىنىدۇ

en: Invalid authentication result code (%d)
ug: كىملىك دەلىللەشنىڭ نەتىجە كودى ئىناۋەتسىز(%d)

en: Saving message to folder '%s'
ug: ئۇچۇرنى ‹%s› قىسقۇچقا ساقلايدۇ

en: Forwarded messages
ug: جاۋاب يوللىغان ئۇچۇرلار

en: Retrieving %d message | Retrieving %d messages
ug[0]: %d ئۇچۇرنى يىغىۋاتىدۇ

en: Scanning messages for duplicates
ug: تەكرارلانغان ئۇچۇرلارنى تەكشۈرۈۋاتىدۇ

en: Removing folder '%s'
ug: قىسقۇچ «%s» نى چىقىرىپ تاشلاۋاتىدۇ

en: File "%s" has been removed.
ug: ھۆججەت «%s» يۆتكىۋېتىلگەن.

en: File has been removed.
ug: ھۆججەت يۆتكىۋېتىلگەن.

en: Removing attachments
ug: قوشۇلمىلارنى ئۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Saving %d message | Saving %d messages
ug[0]: %d ئۇچۇرنى ساقلاۋاتىدۇ

en: Invalid folder URI '%s'
ug: ئىناۋەتسىز قىسقۇچ URI «%s»

en: No mail service found with UID '%s'
ug: كىملىكى(UID) ‹%s› بولغان خەت مۇلازىمىتىنى يوق

en: UID '%s' is not a mail transport
ug: كىملىك(UID) ‹%s› خەت توشۇمايدۇ

en: Failed to apply outgoing filters: %s
ug: چىقىرىش سۈزگۈچىنى قوللىنىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to append to %s: %s
    Appending to local 'Sent' folder instead.
ug: %s غا قوشۇش مەغلۇپ بولدى: %s
    شۇڭا ئۇنى يەرلىك 'يوللانغان' قىسقۇچىغا قوشىدۇ.

en: Failed to append to local 'Sent' folder: %s
ug: يەرلىك 'يوللانغان' قىسقۇچىغا قوشۇشۇش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Sending message
ug: ئۇچۇر يوللاۋاتىدۇ

en: Inbox
ug: قوبۇللاش ساندۇقى

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_INBOX
en: Drafts
ug: دەسلەپكى نۇسخا

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_DRAFTS
en: Outbox
ug: يوللاش ساندۇقى

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_OUTBOX
en: Sent
ug: ئەۋەتكەنلىرى

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_SENT
en: Templates
ug: قېلىپلار

en: User cancelled operation
ug: ئىشلەتكۈچى مەشغۇلاتتىن ۋاز كەچتى

en: %s authentication failed
ug: %s نىڭ كىملىكىنى دەلىللەش مەغلۇپ بولدى.

en: No data source found for UID '%s'
ug: كىملىك(UID) ‹%s› نىڭ سانلىق-مەلۇمات مەنبەسى تېپىلمىدى

en: No destination address provided, forwarding of the message has been cancelled.
ug: نىشان ئادرېس يوق، شۇڭا خەتنى يوللاپ بېرىش ئەمەلدىن قالدۇرۇلدى.

en: No identity found to use, forwarding of the message has been cancelled.
ug: ئىشلىتىدىغان كىملىك تېپىلمىدى، شۇڭا خەتنى يوللاپ بېرىش ئەمەلدىن قالدۇرۇلدى.

en: Disconnecting from '%s'
ug: «%s» دىن ئۈزۈلۈۋاتىدۇ

en: Reconnecting to '%s'
ug: ‹%s› غا قايتا باغلىنىۋاتىدۇ

en: Preparing account '%s' for offline
ug: ھېسابات «%s» نى تورسىز ئىشلىتىشكە تەييارلاۋاتىدۇ

en: Pinging %s
ug: %s نى تەكشۈرۈۋاتىدۇ

en: Filtering Selected Messages
ug: تاللانغان ئۇچۇرلارنى سۈزۈۋاتىدۇ

en: Failed to filter selected messages. One reason can be that folder location set in one or more filters is invalid. Please check your filters in Edit->Message Filters.
    Original error was: %s
ug: تاللانغان ئۇچۇرنى سۈزۈش مەغلۇپ بولدى. سەۋەبى بىر ياكى بىر قانچە سۈزگۈچتىكى بەلگىلەنگەن  قىسقۇچ ئىناۋەتسىز بولۇشى مۇمكىن. سۈزگۈچلىرىڭىزنى «تەھرىر->ئۇچۇر سۈزگۈچلىرى» نى بېسىپ تەھرىرلەڭ.
    ئەسلى خاتالىق: %s

en: Fetching mail from '%s'
ug: خەتلەرنى ‹%s› دىن ئېلىۋاتىدۇ

en: Failed to apply outgoing filters. One reason can be that folder location set in one or more filters is invalid. Please check your filters in Edit->Message Filters.
    Original error was: %s
ug: ئەۋەتىدىغان ئۇچۇرلارنى سۈزۈش مەغلۇپ بولدى. سەۋەبى بىر ياكى بىر قانچە سۈزگۈچتىكى بەلگىلەنگەن  قىسقۇچ ئىناۋەتسىز بولۇشى مۇمكىن. سۈزگۈچلىرىڭىزنى «تەھرىر->ئۇچۇر سۈزگۈچلىرى» نى بېسىپ تەھرىرلەڭ.
    ئەسلى خاتالىق: %s

en: Sending message %d of %d
ug: %d خەتنى يوللاۋاتىدۇ، جەمئىي %d

en: Failed to send a message | Failed to send %d of %d messages
ug[0]: %d پارچە خەتنى يوللىيالمىدى، جەمئىي %d

en: Canceled.
ug: بىكار قىلىندى.

en: Complete.
ug: تامام.

en: Moving messages to '%s'
ug: ئۇچۇرلارنى «%s»  غا يۆتكەۋاتىدۇ

en: Copying messages to '%s'
ug: ئۇچۇرلارنى «%s»  غا كۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Storing folder '%s'
ug: قىسقۇچ «%s» نى ساقلاۋاتىدۇ

en: Expunging and storing account '%s'
ug: ھېسابات «%s» نى ئۆچۈرۈپ ساقلاۋاتىدۇ

en: Storing account '%s'
ug: ھېسابات «%s» نى ساقلاۋاتىدۇ

en: Emptying trash in '%s'
ug: ‹%s› نىڭدىكى ئەخلەتخانىنى تازىلاۋاتىدۇ

en: Could not create spool directory '%s': %s
ug: spool مۇندەرىجىسى «%s» نى قۇرالمىدى: %s

en: Trying to movemail a non-mbox source '%s'
ug: غەيرىي mbox مەنبەسى «%s»غا يۆتكەشنى سىناۋاتىدۇ

en: Forwarded message - %s
ug: جاۋاب يوللىغان ئۇچۇر - %s

en: Forwarded message
ug: جاۋاب يوللىغان ئۇچۇر

en: Setting up Search Folder: %s
ug: ئىزدەش قىسقۇچ تەڭشىكى: %s

en: Updating Search Folders for '%s' - %s
ug: ‹%s› - %s نىڭ ئىزدەش قىسقۇچىنى يېڭىلاۋاتىدۇ

note: Translators: The first %s is name of the affected * search folder(s), the second %s is the URI of the * removed folder. For more than one search folder is * each of them on a separate line, with four spaces * in front of its name, without quotes.
en: The Search Folder "%s" has been modified to account for the deleted folder
    "%s". | The following Search Folders
    %s have been modified to account for the deleted folder
    "%s".
ug[0]: ئىزدەش قىسقۇچى «%s» ھېسابات تەرىپىدىن ئۆزگەرتىلدى، قىسقۇچ «%s» ئۆچۈرۈش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدۇ.

en: _Restore Default
ug: كۆڭۈلدىكىگە ئەسلىگە كەلتۈر(_R)

en: You can drag and drop account names to reorder them.
ug: ھېساباتلارنىڭ تەرتىپىنى ئۆزگەرتىش ئۈچۈن ئۇلارنى سۆرەپ تاشلىسىڭىز بولىدۇ.

en: De_fault
ug: كۆڭۈلدىكى(_F)

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك قىلىنغان

en: Account Name
ug: ھېسابات ئاتى

en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

en: No email address provided
ug: ئېلخەت ئادرېسىنى تەمىنلەنمىگەن

en: Missing domain in email address
ug: ئېلخەت ئادرېسى تەركىبىدىكى دائىرە ئاتى يوق

en: Unknown background operation
ug: نامەلۇم ئارقا تەرەپ مەشغۇلاتى

en: Close this window
ug: بۇ كۆزنەكنى ياپىدۇ

en: (No Subject)
ug: (ماۋزۇسىز)

note: GtkAssistant sinks the floating button reference.
en: _Skip Lookup
ug: ئىزدەشتىن ئاتلاپ كەت(_S)

en: Evolution Account Assistant
ug: Evolution ھېسابات ياردەمچىسى

en: Check for Supported Types
ug: قوللايدىغان تىپلارنى تەكشۈر

en: Congratulations, your mail configuration is complete.
    
    You are now ready to send and receive email using Evolution.
    
    Click "Apply" to save your settings.
ug: مۇبارەك بولسۇن، خەت سەپلىمىڭىز تاماملاندى.
    
    سىز ھازىر Evolution نى ئىشلىتىپ ئېلخەت يوللاپ قوبۇللىيالايسىز.
    
    «قوللان»نى چەكسىڭىز تەڭشىكىڭىز ساقلىنىدۇ.

en: Done
ug: تامام

en: Special Folders
ug: ئالاھىدە قىسقۇچلار

en: Draft Messages _Folder:
ug: تاماملانمىغان خەتلەر قىسقۇچى(_F):

en: Choose a folder for saving draft messages.
ug: تاماملانمىغان خەتلەرنى ساقلاپ قويىدىغان قىسقۇچنى تاللاڭ.

en: Sent _Messages Folder:
ug: يوللانغان ئۇچۇرلار قىسقۇچى(_M):

en: Choose a folder for saving sent messages.
ug: يوللانغان خەتلەرنى ساقلاپ قويىدىغان قىسقۇچنى تاللاڭ.

en: _Restore Defaults
ug: كۆڭۈلدىكىسىگە قايتۇر(_R)

en: Use a Real Folder for _Trash:
ug: ئەخلەتخانا ئۈچۈن ھەقىقىي قىسقۇچ ئىشلەت(_T):

en: Choose a folder for deleted messages.
ug: ئۆچۈرۈلگەن خەتلەرنى ساقلاپ قويىدىغان قىسقۇچنى تاللاڭ.

en: Use a Real Folder for _Junk:
ug: ئەخلەت خەتلەر ئۈچۈن ھەقىقىي قىسقۇچ ئىشلەت(_T):

en: Choose a folder for junk messages.
ug: ئەخلەت خەتلەرنى ساقلاپ قويىدىغان قىسقۇچنى تاللاڭ.

en: Composing Messages
ug: ئۇچۇر ياز

en: Alway_s carbon-copy (cc) to:
ug: ھەمىشە كۆچۈرۈپ يوللا(_S):

en: Always _blind carbon-copy (bcc) to:
ug: ھەمىشە مەخپىي كۆچۈرۈپ يوللا(_B):

en: Message Receipts
ug: ئۇچۇر تاپشۇرۇۋالغۇچى

en: S_end message receipts:
ug: تاپشۇرۇۋالغانلىق ئۇچۇرى يوللا(_E):

en: Never
ug: ھەرگىز

en: Always
ug: ھەمىشە

en: Ask for each message
ug: ھەر بىر ئۇچۇرنى سورا

en: Defaults
ug: كۆڭۈلدىكى قىممەتلەر

en: Please enter your name and email address below. The "optional" fields below do not need to be filled in, unless you wish to include this information in email you send.
ug: تۆۋەندە ئات ۋە ئېلخەت ئادرېسىڭىزنى كىرگۈزۈڭ. تۆۋەندىكى «تاللاشچان» بۆلەكنى تولدۇرمىسىڭىزمۇ بولىدۇ، ئەگەر يوللايدىغان خەتتە بۇ ئۇچۇرنى كۆرسەتمەكچى بولسىڭىز ئۇ باشقا گەپ.

en: Account Information
ug: ھېساب ئۇچۇرى

en: Type the name by which you would like to refer to this account.
    For example, "Work" or "Personal".
ug: بۇ ھېساباتقا قويماقچى بولغان ئاتنى كىرگۈزۈڭ مەسىلەن: «خىزمەت» ياكى «شەخسىي»

en: Required Information
ug: لازىملىق ئۇچۇرلار

en: Full Nam_e:
ug: تولۇق ئاتى(_E):

en: Email _Address:
ug: ئېلخەت ئادرېسى(_A):

en: Optional Information
ug: تاللانما ئۇچۇرلار

en: Re_ply-To:
ug: جاۋاب يوللا(_P):

en: Or_ganization:
ug: تەشكىلات(_G):

en: Add Ne_w Signature...
ug: يېڭى ئىمزا قوش(_W)…

en: Looking up account details...
ug: ھېسابات تەپسىلاتلىرىنى ئىزدەۋاتىدۇ…

en: Checking for New Mail
ug: يېڭى ئېلخەت تەكشۈرۈۋاتىدۇ

en: Check for _new messages every
ug: يېڭى خەتنى تەكشۈر ئارىلىقى(_N)

en: Receiving Options
ug: قوبۇللاش تاللانمىسى

en: Receiving Email
ug: ئېلخەت قوبۇللاۋاتىدۇ

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: _Do not sign meeting requests (for Outlook compatibility)
ug: يىغىن ئىلتىماسىغا ئىمزا قويما (Outlook بىلەن ماسلىشىدۇ)(_D)

en: OpenPGP _Key ID:
ug: OpenPGP ئاچقۇچ كىملىكى(ID):

en: Si_gning algorithm:
ug: ئىمزا ھېسابلاش ئۇسۇلى(_G):

en: Al_ways sign outgoing messages when using this account
ug: بۇ ھېساباتنى ئىشلەتكەندە ھەمىشە ئىمزا ئۇچۇرىنى يوللا(_W)

en: Always encrypt to _myself when sending encrypted messages
ug: شىفىرلىق خەت يوللىغاندا ھەمىشە ئۆزىنىمۇ شىفىرلا(_M)

en: Always _trust keys in my keyring when encrypting
ug: شىفىرلىغاندا ھەمىشە شىفىرلىق ئاچقۇچ ھالقىسىدىكى ئاچقۇچقا ئىشەن(_T)

en: Secure MIME (S/MIME)
ug: بىخەتەرلىك MIME (S/MIME)

en: Sig_ning certificate:
ug: ئىمزالىق گۇۋاھنامە(_N):

en: Select
ug: تاللا

en: Signing _algorithm:
ug: ئىمزا ھېسابلاش ئۇسۇلى(_A):

en: Always sign outgoing messages when using this account
ug: مەزكۇر ھېساباتنى ئىشلەتكەندە ئەۋەتىدىغان خەتلەرگە ئىمزا قويسۇن

en: Encryption certificate:
ug: شىفىرلاش گۇۋاھنامىسى:

en: Always encrypt outgoing messages when using this account
ug: مەزكۇر ھېساباتنى ئىشلەتكەندە ئەۋەتىدىغان خەتلەرنى شىفىرلىسۇن

en: Always encrypt to myself when sending encrypted messages
ug: شىفىرلىق خەت يوللىغاندا ھەمىشە ئۆزىنىمۇ شىفىرلىسۇن

en: Sending Email
ug: ئېلخەت يوللاۋاتىدۇ

en: Server _Type:
ug: مۇلازىمېتىر تىپى(_T):

en: This is a summary of the settings which will be used to access your mail.
ug: بۇ خەت ساندۇقىڭىزنى زىيارەت قىلىشتا ئىشلىتىدىغان تەڭشەكلەرنىڭ قىسقىچە مەزمۇنىدۇر.

en: Personal Details
ug: شەخسىي تەپسىلاتلار

en: Full Name:
ug: تۇللۇق ئاتى

en: Email Address:
ug: ئېلخەت ئادرېسى:

en: Receiving
ug: قوبۇللاۋاتىدۇ

en: Sending
ug: يوللاۋاتىدۇ

en: Server Type:
ug: مۇلازىمېتىر تىپى:

en: Server:
ug: مۇلازىمېتىر:

en: Username:
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى:

en: Security:
ug: بىخەتەرلىك:

en: Account Summary
ug: ھېسابات ھەققىدە

en: Welcome to the Evolution Mail Configuration Assistant.
    
    Click "Continue" to begin.
ug: Evolution ئېلخەت تەڭشەك ياردەمچىسىگە مەرھابا.
    
    [داۋاملاشتۇر] توپچىسىنى چېكىڭ.

en: Welcome
ug: مەرھابا

en: Account Editor
ug: ھېسابات تەھرىرلىگۈچ

en: _Add to Address Book...
ug: ئادرېس دەپتىرىگە قوش(_A)…

en: _To This Address
ug: بۇ ئادرېسقا(_T)

en: _From This Address
ug: بۇ ئادرېستىن(_F)

en: Send _Reply To...
ug: يوللىغۇچىغا جاۋاب قايتۇر(_R)…

en: Send a reply message to this address
ug: بۇ ئادرېسقا جاۋاب ئۇچۇر قايتۇرىدۇ

en: Create Search _Folder
ug: ئىزدەش قىسقۇچى قۇر(_F)

en: Save _Image...
ug: سۈرەت ساقلا(_I)…

en: Save the image to a file
ug: سۈرەتنى ھۆججەتنى ساقلايدۇ

note: Label + combo box has a 12px left margin so it's * aligned with the junk mail options above it.
en: Junk filtering software:
ug: ئەخلەت خەت سۈزۈش پروگراممىسى:

en: _Label name:
ug: ئەن ئاتى(_L):

en: I_mportant
ug: مۇھىم(_M)

note: red
en: _Work
ug: ئىش(_W)

note: orange
en: _Personal
ug: شەخسىي(_P)

note: green
en: _To Do
ug: بېجىرىدىغان(_T)

note: blue
en: _Later
ug: كېيىنرەك(_L)

en: Add Label
ug: ئەن قوش

en: Edit Label
ug: ئەن تەھرىر

en: Note: Underscore in the label name is used
    as mnemonic identifier in menu.
ug: دىققەت: ئەن ئاتىدىكى ئاستى سىزىق تىزىملىكتىكى ئەستە تۇتۇش بەلگىسى قىلىپ ئىشلىتىلىدۇ

en: Color
ug: رەڭ

en: Please select a folder
ug: قىسقۇچتىن بىرنى تاللاڭ.

en: Page %d of %d
ug: %d-بەت، جەمئىي %d بەت

en: Print
ug: بېسىپ چىقار

en: Header Name
ug: قاش ئاتى

en: Header Value
ug: قاش قىممىتى

en: Headers
ug: بەت قېشى

en: Save Image
ug: سۈرەت ساقلا

en: Copy to Folder
ug: قىسقۇچقا كۆچۈر

en: C_opy
ug: كۆچۈر(_O)

en: Move to Folder
ug: قىسقۇچقا يۆتكە

en: _Move
ug: يۆتكە(_M)

en: _Do not ask me again.
ug: قايتا سورىما(_D).

en: _Always ignore Reply-To: for mailing lists.
ug: ئېلخەت تىزىمىنىڭ جاۋاب يوللا سۆز بۆلىكىگە ھەمىشە پەرۋا قىلما(_A)

en: Failed to retrieve message:
ug: ئۇچۇرنى ئېلىش مەغلۇپ بولدى:

en: Retrieving message '%s'
ug: ئۇچۇر ‹%s› نى ئېلىۋاتىدۇ

en: A_dd Sender to Address Book
ug: ئەۋەتكۈچىنى ئادرېس دەپتىرىگە قوش(_D)

en: Add sender to address book
ug: ئەۋەتكۈچى ئادرېسىنى ئادرېس دەپتىرىگە قوشىدۇ

en: Check for _Junk
ug: ئەخلەت ئۇچۇرنى تەكشۈر(_J)

en: Filter the selected messages for junk status
ug: تاللانغان ئۇچۇرلارنى ئەخلەت ئۇچۇرلار قاتارىغا سۈزىدۇ

en: _Copy to Folder...
ug: قىسقۇچقا كۆچۈر(_C)…

en: Copy selected messages to another folder
ug: تاللانغان ئۇچۇرلارنى باشقا قىسقۇچقا كۆچۈرىدۇ

en: _Delete Message
ug: ئۇچۇر ئۆچۈر(_D)

en: Mark the selected messages for deletion
ug: تاللانغان ئۇچۇرلارغا ئۆچۈرۈش بەلگىسى سالىدۇ

en: Create a Filter Rule for Mailing _List...
ug: ئېلخەت تىزىمى ئۈچۈن سۈزگۈچ قائىدىسى قۇر(_L)…

en: Create a rule to filter messages to this mailing list
ug: بۇ ئېلخەت تىزىمىغا يوللانغان ئۇچۇرلارنى سۈزىدىغان قائىدە قۇرىدۇ

en: Create a Filter Rule for _Recipients...
ug: تاپشۇرۇۋالغۇچىلار ئۈچۈن سۈزگۈچ قائىدىسى قۇر(_R)…

en: Create a rule to filter messages to these recipients
ug: بۇ قوبۇللىغۇچىغا يوللانغان ئۇچۇرلارنى سۈزىدىغان قائىدە قۇرىدۇ

en: Create a Filter Rule for Se_nder...
ug: ئەۋەتكۈچىلەر ئۈچۈن سۈزگۈچ قائىدىسى قۇر(_N)…

en: Create a rule to filter messages from this sender
ug: بۇ يوللىغۇچىدىن كەلگەن ئۇچۇرلارنى سۈزىدىغان قائىدە قۇرىدۇ

en: Create a Filter Rule for _Subject...
ug: ماۋزۇ ئۈچۈن سۈزگۈچ قائىدىسى قۇر(_S)…

en: Create a rule to filter messages with this subject
ug: بۇ تېمىدىكى ئۇچۇرلارنى سۈزىدىغان قائىدە قۇرىدۇ

en: A_pply Filters
ug: سۈزگۈچلەرنى قوللان(_P)

en: Apply filter rules to the selected messages
ug: تاللانغان ئۇچۇرلارغا سۈزگۈچ قائىدىسىنى قوللان

en: _Find in Message...
ug: ئۇچۇردىن ئىزدە(_F)…

en: Search for text in the body of the displayed message
ug: كۆرسىتىدىغان ئۇچۇرنىڭ گەۋدىسىدىن تېكىست ئىزدەيدۇ

en: _Clear Flag
ug: بەلگىنى تازىلا_C)

en: Remove the follow-up flag from the selected messages
ug: تاللانغان ئۇچۇرلاردىكى ئىزلاش بەلگىسىنى چىقىرىۋېتىدۇ

en: _Flag Completed
ug: بەلگە تاماملاندى(_F)

en: Set the follow-up flag to completed on the selected messages
ug: تاللانغان ئۇچۇرلاردىكى ئىزلاش بەلگىسىنى تاماملاندى قىلىپ تەڭشەيدۇ

en: Follow _Up...
ug: ئىزلا(_U)…

en: Flag the selected messages for follow-up
ug: تاللانغان ئۇچۇرلارغا ئىزلاش بەلگىسى سالىدۇ

en: _Attached
ug: قوشۇمچە(_A)

en: Forward the selected message to someone as an attachment
ug: تاللانغان ئۇچۇرنى قوشۇلما سۈپىتىدە باشقىلارغا يوللايدۇ

en: Forward As _Attached
ug: قوشۇمچە سۈپىتىدە يوللا(_A)

en: _Inline
ug: سىڭدۈر(_I)

en: Forward the selected message in the body of a new message
ug: يېڭى ئۇچۇر گەۋدىسىدە تاللانغان ئۇچۇرنى يوللايدۇ

en: Forward As _Inline
ug: سىڭدۈرمە سۈپىتىدە يوللا(_I)

en: _Quoted
ug: نەقىل(_Q)

en: Forward the selected message quoted like a reply
ug: كۆچۈرۈپ يوللاشقا ئوخشاپ كېتىدىغان نەقىل ئۇسۇلىدا تاللانغان ئۇچۇرنى كۆچۈرۈپ يوللايدۇ

en: Forward As _Quoted
ug: نەقىل سۈپىتىدە يوللا(_Q)

en: _Load Images
ug: سۈرەت يۈكلە(_L)

en: Force images in HTML mail to be loaded
ug: HTML خەتتىكى سۈرەتلەرنى مەجبۇرىي يۈكلەيدۇ

en: _Important
ug: مۇھىم(_I)

en: Mark the selected messages as important
ug: تاللانغان ئۇچۇرلارغا مۇھىم بەلگىسى سالىدۇ

en: _Junk
ug: ئەخلەت(_J)

en: Mark the selected messages as junk
ug: تاللانغان ئۇچۇرلارغا ئەخلەت بەلگىسى سالىدۇ

en: _Not Junk
ug: ئەخلەت ئەمەس(_N)

en: Mark the selected messages as not being junk
ug: تاللانغان ئۇچۇرلارغا ئەخلەت ئەمەس بەلگىسى سالىدۇ

en: _Read
ug: ئوقۇ(_R)

en: Mark the selected messages as having been read
ug: تاللانغان ئۇچۇرلارغا ئوقۇلدى بەلگىسى سالىدۇ

en: Uni_mportant
ug: مۇھىم ئەمەس(_M)

en: Mark the selected messages as unimportant
ug: تاللانغان ئۇچۇرلارغا مۇھىم ئەمەس بەلگىسى سالىدۇ

en: _Unread
ug: ئوقۇلمىدى(_U)

en: Mark the selected messages as not having been read
ug: تاللانغان ئۇچۇرلارغا ئوقۇلمىدى بەلگىسى سالىدۇ

en: _Edit as New Message...
ug: يېڭى ئۇچۇر سۈپىتىدە تەھرىر(_E)…

en: Open the selected messages in the composer for editing
ug: تاللانغان ئۇچۇرنى تەھرىرلىگۈچتە ئېچىپ تەھرىرلەيدۇ

en: Compose _New Message
ug: يېڭى ئۇچۇر ياز(_N)

en: Open a window for composing a mail message
ug: خەت يېزىش ئۈچۈن يېڭى كۆزنەك ئاچىدۇ

en: _Open in New Window
ug: يېڭى كۆزنەكتە ئاچ(_O)

en: Open the selected messages in a new window
ug: تاللانغان ئۇچۇرلارنى يېڭى كۆزنەكتە ئاچىدۇ

en: _Move to Folder...
ug: قىسقۇچقا يۆتكە(_M)…

en: Move selected messages to another folder
ug: تاللانغان ئۇچۇرنى باشقا قىسقۇچقا يۆتكەيدۇ

en: _Switch to Folder
ug: قىسقۇچقا ئالماشتۇر(_S)

en: Display the parent folder
ug: ئاتا قىسقۇچنى كۆرسىتىدۇ

en: Switch to _next tab
ug: كېيىنكى بەتكۈچكە ئالماشتۇر(_N)

en: Switch to the next tab
ug: كېيىنكى بەتكۈچكە ئالمىشىدۇ

en: Switch to _previous tab
ug: ئالدىنقى بەتكۈچكە ئالماشتۇر(_P)

en: Switch to the previous tab
ug: ئالدىنقى بەتكۈچكە ئالمىشىدۇ

en: Cl_ose current tab
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچنى ياپ(_O)

en: Close current tab
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچنى ياپ

en: _Next Message
ug: كېيىنكى ئۇچۇر(_N)

en: Display the next message
ug: كېيىنكى ئۇچۇرنى كۆرسىتىدۇ

en: Next _Important Message
ug: كېيىنكى مۇھىم ئۇچۇر(_I)

en: Display the next important message
ug: كېيىنكى مۇھىم ئۇچۇرنى كۆرسىتىدۇ

en: Next _Thread
ug: كېيىنكى جەريان(_T)

en: Display the next thread
ug: كېيىنكى جەرياننى كۆرسىتىدۇ

en: Next _Unread Message
ug: كېيىنكى ئوقۇلمىغان ئۇچۇر(_U)

en: Display the next unread message
ug: كېيىنكى ئوقۇلمىغان ئۇچۇرنى كۆرسىتىدۇ

en: _Previous Message
ug: ئالدىنقى ئۇچۇر(_P)

en: Display the previous message
ug: ئالدىنقى ئۇچۇرنى كۆرسىتىدۇ

en: Pr_evious Important Message
ug: ئالدىنقى مۇھىم ئۇچۇر(_E)

en: Display the previous important message
ug: ئالدىنقى مۇھىم ئۇچۇرنى كۆرسىتىدۇ

en: Previous T_hread
ug: ئالدىنقى جەريان(_H)

en: Display the previous thread
ug: ئالدىنقى جەرياننى كۆرسىتىدۇ

en: P_revious Unread Message
ug: ئالدىنقى ئوقۇلمىغان ئۇچۇر(_R)

en: Display the previous unread message
ug: ئالدىنقى ئوقۇلمىغان ئۇچۇرنى كۆرسىتىدۇ

en: Print this message
ug: بۇ ئۇچۇرنى باس

en: Preview the message to be printed
ug: باسىدىغان ئۇچۇرنى ئالدىن كۆزەت

en: Re_direct
ug: قايتا يوللا(_D)

en: Redirect (bounce) the selected message to someone
ug: تاللانغان ئۇچۇرنى باشقىلارغا قايتا يوللا(قايتۇر)

en: Remo_ve Attachments
ug: قوشۇلمىلارنى چىقىرىۋەت(_W)

en: Remove attachments
ug: قوشۇلمىلارنى چىقىرىۋېتىدۇ

en: Remove Du_plicate Messages
ug: تەكرارلانغان ئۇچۇرلارنى چىقىرىۋەت

en: Checks selected messages for duplicates
ug: تاللانغان ئۇچۇرلاردىكى تەكرارلانغانلىرىنى تەكشۈرىدۇ

en: Reply to _All
ug: ھەممىگە جاۋاب ياز(_A)

en: Compose a reply to all the recipients of the selected message
ug: تاللانغان ئۇچۇرنىڭ ھەممە قوبۇللىغۇچىلىرىغا جاۋاب يازىدۇ

en: Reply to _List
ug: تىزىمغا جاۋاب ياز(_L)

en: Compose a reply to the mailing list of the selected message
ug: تاللانغان ئۇچۇرنىڭ خەت تىزىمىغا جاۋاب خەت يازىدۇ

en: _Reply to Sender
ug: يوللىغۇچىغا جاۋاب قايتۇر(_R)

en: Compose a reply to the sender of the selected message
ug: تاللىغان ئۇچۇرنىڭ يوللىغۇچىسىغا جاۋاب خەت يازىدۇ

en: _Save as mbox...
ug: mbox پىچىمىدا ساقلا(_S)…

en: Save selected messages as an mbox file
ug: تاللانغان ئۇچۇرنى mbox ھۆججەت پىچىمىدا ساقلايدۇ

en: _Message Source
ug: ئۇچۇر ئەسلى كودى(_M)

en: Show the raw email source of the message
ug: ئۇچۇرنىڭ ئەسلى ئېلخېتىنىڭ ئەسلى كودىنى كۆرسىتىدۇ

en: _Undelete Message
ug: ئۇچۇر ئۆچۈرمە(_U)

en: Undelete the selected messages
ug: تاللانغان ئۇچۇرنى ئۆچۈرۈلۈشىنى بىكار قىلىدۇ

en: _Normal Size
ug: ئادەتتىكى چوڭلۇقى(_N)

en: Reset the text to its original size
ug: تېكىستنى قايتىدىن ئادەتتىكى چوڭلۇقىغا ئەسلىگە قايتۇرىدۇ

en: _Zoom In
ug: چوڭايت(_Z)

en: Increase the text size
ug: تېكىستنى چوڭايتىدۇ

en: Zoom _Out
ug: كىچىكلەت(_O)

en: Decrease the text size
ug: تېكىستنى كىچىكلىتىدۇ

en: Cre_ate
ug: قۇر(_A)

en: Ch_aracter Encoding
ug: ھەرپ كودلىنىشى(_A)

en: F_orward As
ug: كۆچۈرۈپ يوللا(_O)

en: _Group Reply
ug: گۇرۇپپىغا جاۋا قايتۇر(_G)

en: _Go To
ug: يۆتكەل(_G)

en: Mar_k As
ug: بەلگە سال(_K)

en: _Message
ug: ئۇچۇر(_M)

en: _Zoom
ug: يىراق-يېقىن(_Z)

en: Create a Search Folder from Mailing _List...
ug: خەت تىزىمى ئۈچۈن ئىزدەش قىسقۇچى قۇر(_L)…

en: Create a search folder for this mailing list
ug: بۇ خەت تىزىمىغا ئىزدەش قىسقۇچى قۇرىدۇ

en: Create a Search Folder from Recipien_ts...
ug: تاپشۇرۇۋالغۇچىلار ئۈچۈن ئىزدەش قىسقۇچى قۇر(_T)…

en: Create a search folder for these recipients
ug: بۇ قوبۇللىغۇچىلارغا ئىزدەش قىسقۇچىدىن بىرنى قۇرىدۇ

en: Create a Search Folder from Sen_der...
ug: ئەۋەتكۈچىلەر ئۈچۈن ئىزدەش قىسقۇچى قۇر(_D)…

en: Create a search folder for this sender
ug: بۇ يوللىغۇچىغا ئىزدەش قىسقۇچىدىن بىرنى قۇرىدۇ

en: Create a Search Folder from S_ubject...
ug: ماۋزۇ ئۈچۈن ئىزدەش قىسقۇچى قۇر(_U)…

en: Create a search folder for this subject
ug: بۇ تېمىغا ئىزدەش قىسقۇچىدىن بىرنى قۇرىدۇ

en: Mark for Follo_w Up...
ug: ئىزلاش بەلگىسى سال(_W)…

en: Mark as _Important
ug: مۇھىم بەلگىسى سال(_I)

en: Mark as _Junk
ug: ئەخلەت بەلگىسى سال(_J)

en: Mark as _Not Junk
ug: ئەخلەت ئەمەس بەلگىسى سال(_N)

en: Mar_k as Read
ug: ئوقۇلدى بەلگىسى سال(_K)

en: Mark as Uni_mportant
ug: مۇھىم ئەمەس بەلگىسى سال(_M)

en: Mark as _Unread
ug: ئوقۇلمىدى بەلگىسى سال(_U)

en: _Caret Mode
ug: نۇربەلگە ھالىتى_C)

en: Show a blinking cursor in the body of displayed messages
ug: كۆرسىتىدىغان ئۇچۇر گەۋدىسىدە لىپىلداۋاتقان نۇربەلگىسىنى كۆرسىتىدۇ

en: All Message _Headers
ug: ھەممە ئۇچۇر بېشى(_H)

en: Show messages with all email headers
ug: ئۇچۇر كۆرسەتكەندە ھەممە ئۇچۇر بېشىنى كۆرسىتىدۇ

en: Retrieving message
ug: ئۇچۇرلارنى ئېلىۋاتىدۇ

en: _Forward
ug: ئالدىغا(_F)

en: Forward the selected message to someone
ug: تاللانغان ئۇچۇرنى باشقىلارغا كۆچۈرۈپ يوللايدۇ

en: Group Reply
ug: گۇرۇپپىغا جاۋا قايتۇر

en: Reply to the mailing list, or to all recipients
ug: تاللانغان ئۇچۇرنىڭ خەت تىزىمىغا ياكى ھەممە قوبۇللىغۇچىغا جاۋاب قايتۇرىدۇ

en: Delete
ug: ئۆچۈر

en: Next
ug: كېيىنكى

en: Previous
ug: ئالدىنقى

en: Reply
ug: جاۋاب قايتۇر

en: Folder '%s'
ug: قىسقۇچ ‹%s›

en: Do not warn me again
ug: قايتا ئاگاھلاندۇرما

en: Printing
ug: بېسىش

note: Translators: %s is replaced with a folder * name %u with count of duplicate messages.
en: Folder '%s' contains %u duplicate message. Are you sure you want to delete it? | Folder '%s' contains %u duplicate messages. Are you sure you want to delete them?
ug[0]: قىسقۇچ ‹%s› دا %u  دانا تەكرارلانغان ئۇچۇر بار. ئۇلارنى ئۆچۈرگۈڭىز بارمۇ؟

en: Save Message | Save Messages
ug[0]: ئۇچۇر ساقلا

note: Translators: This is part of a suggested file name * used when saving a message or multiple messages to * mbox format, when the first message doesn't have a * subject.  The extension ".mbox" is appended to the * string; for example "Message.mbox".
en: Message | Messages
ug[0]: ئۇچۇرلار

en: Parsing message
ug: ئۇچۇرلارنى تەھلىل قىلىۋاتىدۇ

en: Failed to load part '%s'
ug: بۆلەك ‹%s› نى ئوقۇش مەغلۇپ بولدى

en: Flag to Follow Up
ug: ئىزلاش بەلگىسى

note: Note to translators: this is the attribution string used * when quoting messages.  Each ${Variable} gets replaced * with a value.  To see a full list of available variables, * see mail/em-composer-utils.c:attribvars array.
en: On ${AbbrevWeekdayName}, ${Year}-${Month}-${Day} at ${24Hour}:${Minute} ${TimeZone}, ${Sender} wrote:
ug: ${Year}-${Month}-${Day}، ${AbbrevWeekdayName}، ${24Hour}:${Minute} ${TimeZone} دا ${Sender} يازدىكى:

en: -------- Forwarded Message --------
ug: -------- جاۋاب خەت --------

en: -----Original Message-----
ug: -----ئەسلى ئۇچۇر-----

en: an unknown sender
ug: نامەلۇم يوللىغۇچى

en: Posting destination
ug: ئەۋەتىش نىشانى

en: Choose folders to post the message to.
ug: ئۇچۇرنى ئەۋەتىدىغان قىسقۇچنى تاللاڭ.

en: Select Folder
ug: قىسقۇچ تاللا

note: Automatically generated. Do not edit.
en: Adjust Score
ug: نومۇر تەڭشىكى

en: Any header
ug: خالىغان ماۋزۇ

en: Assign Color
ug: رەڭ تەقسىماتى

en: Assign Score
ug: نومۇر تەقسىماتى

en: BCC
ug: مەخپىي يوللا(BCC)

en: Beep
ug: قوڭغۇراق ئاۋازى

en: CC
ug: كۆچۈرۈپ يوللا(CC)

en: Completed On
ug: تاماملانغان ۋاقىت

en: Date received
ug: قوبۇللىغان ۋاقىت

en: Date sent
ug: يوللىغان ۋاقىت

en: Deleted
ug: ئۆچۈرۈلدى

en: does not end with
ug: ئاخىرلاشمايدۇ

en: does not exist
ug: مەۋجۇت ئەمەس

en: does not have words
ug: سۆزنى ئوز ئىچىگە ئالمايدۇ

en: does not return
ug: قايتمايدۇ

en: does not sound like
ug: ئاۋازى ئوخشىمايدۇ

en: does not start with
ug: باشلانمايدۇ

en: Draft
ug: دەسلەپكى نۇسخا

en: ends with
ug: ئاخىرلىشىدۇ

en: exists
ug: مەۋجۇت

en: Expression
ug: ئىپادە

en: Follow Up
ug: ئىزلا

en: Forward to
ug: يۆتكەل

en: has words
ug: سوز بار

en: Important
ug: مۇھىم

en: is after
ug: كېيىن

en: is before
ug: ئىلگىرى

en: is Flagged
ug: بەلگە سېلىندى

en: is not Flagged
ug: بەلگە سېلىنمىدى

en: is not set
ug: تەڭشەلمىدى

en: is set
ug: تەڭشەلدى

en: Junk
ug: ئەخلەت

en: Junk Test
ug: ئەخلەت سىنا

en: Label
ug: ئەن

en: Mailing list
ug: خەت تىزىمى

en: Match All
ug: ھەممىسىگە ماسلاشتۇر

en: Message Body
ug: ئۇچۇر گەۋدىسى

en: Message Header
ug: ئۇچۇر بېشى

en: Message is Junk
ug: ئەخلەت ئۇچۇر

en: Message is not Junk
ug: ئەخلەت ئۇچۇر ئەمەس

en: Message Location
ug: ئۇچۇر ئورنى

en: Pipe to Program
ug: تۇرۇبىدىن پروگراممىغا

en: Play Sound
ug: ئاۋاز چال

note: Past tense, as in "has been read".
en: Read
ug: ئوقۇ

en: Recipients
ug: تاپشۇرۇۋالغۇچىلار

en: Regex Match
ug: مۇنتىزىم ئىپادە ماسلاشقىنى

en: Replied to
ug: جاۋاب قايتۇرۇش ئورنى

en: returns
ug: قايتىش

en: returns greater than
ug: قايتىش چوڭ

en: returns less than
ug: قايتىش كىچىك

en: Run Program
ug: پروگرامما ئىجرا قىل

en: Score
ug: ئېرىشكەن نومۇر

en: Sender
ug: يوللىغۇچى

en: Sender or Recipients
ug: يوللىغۇچى ياكى قوبۇللىغۇچى

en: Set Label
ug: ئەن تەڭشەك

en: Set Status
ug: ھالەت تەڭشەك

en: Size (kB)
ug: چوڭلۇقى(كىلوبايت)

en: sounds like
ug: ئاۋازى ئوخشىشىدىغان

en: Source Account
ug: مەنبە ھېسابات

en: Specific header
ug: بەلگىلەنگەن باش

en: starts with
ug: باشلىنىشى

en: Stop Processing
ug: بىر تەرەپ قىلىشنى توختات

en: Unset Color
ug: رەڭنى قالدۇر

en: Unset Status
ug: ھالەتنى قالدۇر

note: and now for the action area
en: Then
ug: ئاندىن

en: Add Ac_tion
ug: مەشغۇلات قوش(_T)

en: Unread messages: | Unread messages:
ug[0]: ئوقۇلمىغان ئۇچۇر:

en: Total messages: | Total messages:
ug[0]: جەمئىي ئۇچۇر سانى:

en: Quota usage (%s):
ug: نورما ئىشلىتىلىشى (%s):

en: Quota usage
ug: نورما ئىشلىتىلىشى

en: Folder Properties
ug: قىسقۇچ خاسلىق

en: <click here to select a folder>
ug: <قىسقۇچ تاللاش ئۈچۈن بۇ يەرنى چېكىڭ>

en: C_reate
ug: قۇر(_R)

en: Folder _name:
ug: قىسقۇچ ئاتى(_N):

en: Folder names cannot contain '/'
ug: قىسقۇچ ئاتى تەركىبىدە '/' بولسا بولمايدۇ

en: Mail Folder Tree
ug: خەت قىسقۇچ شېخى

en: Moving folder %s
ug: قىسقۇچ %s نى يۆتكەۋاتىدۇ

en: Copying folder %s
ug: قىسقۇچ %s نى كۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Moving messages into folder %s
ug: ئۇچۇرلارنى قىسقۇچ %s غا يۆتكەۋاتىدۇ

en: Copying messages into folder %s
ug: ئۇچۇرلارنى قىسقۇچ %s غا كۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Cannot drop message(s) into toplevel store
ug: ئۇچۇرنى ئەڭ يۇقىرى دەرىجىدىكى قىسقۇچقا ساقلىيالمايدۇ

note: UNMATCHED is always last.
en: UNMATCHED
ug: ماسلاشمىدى

en: Loading...
ug: ئوقۇۋاتىدۇ…

en: Move Folder To
ug: قىسقۇچنى يۆتكەش ئورنى

en: Copy Folder To
ug: قىسقۇچنى كۆچۈرۈش ئورنى

en: Create Folder
ug: قىسقۇچ قۇر

en: Specify where to create the folder:
ug: قىسقۇچ قۇرىدىغان يەرنى كۆرسىتىپ بېرىڭ:

en: _Subscribe
ug: مۇشتەرى بول(_S)

en: Su_bscribe To Shown
ug: كۆرسىتىلگەنلىرىگە مۇشتەرى بول(_B)

en: Subscribe To _All
ug: ھەممىسىگە مۇشتەرى بول(_A)

en: _Unsubscribe
ug: مۇشتەرى بولما(_U)

en: Unsu_bscribe From Hidden
ug: يوشۇرۇنلىرىدىن مۇشتەرىلىكنى بىكار قىل(_B)

en: Unsubscribe From _All
ug: ھەممە مۇشتەرىلىكنى بىكار قىل(_A)

en: Folder Subscriptions
ug: قىسقۇچ مۇشتەرى

en: _Account:
ug: ھېسابات(_A):

en: Clear Search
ug: ئىزدەش تازىلا

en: Sho_w items that contain:
ug: تۆۋەندىكى مەزمۇن بار تۈرنى كۆرسەت(_W):

en: Subscribe to the selected folder
ug: تاللىغان قىسقۇچقا مۇشتەرى بول

en: Su_bscribe
ug: مۇشتەرى(_B)

en: Unsubscribe from the selected folder
ug: تاللىغان قىسقۇچقا مۇشتەرى بولما

en: Collapse all folders
ug: ھەممە قىسقۇچلارنى قاتلا

en: C_ollapse All
ug: ھەممىنى قاتلا(_O)

en: Expand all folders
ug: ھەممە قىسقۇچنى ياي

en: E_xpand All
ug: ھەممىنى ياي(_X)

en: Refresh the folder list
ug: قىسقۇچ تىزىمىنى يېڭىلايدۇ

en: Stop the current operation
ug: نۆۋەتتىكى مەشغۇلاتنى توختات

note: Translators: This message is shown only for ten or more * messages to be opened.  The %d is replaced with the actual * count of messages. If you need a '%' in your text, then * write it doubled, like '%%'.
en: Are you sure you want to open %d message at once? | Are you sure you want to open %d messages at once?
ug[0]: %d ئۇچۇرنى راستلا بىراقلا ئاچامسىز؟

en: _Do not show this message again
ug: بۇ ئۇچۇرنى قايتا كۆرسەتمە(_D)

en: Message Filters
ug: ئۇچۇر سۈزگۈچلىرى

en: Messages from %s
ug: %s دىن كەلگەن ئۇچۇرلار

en: Search _Folders
ug: قىسقۇچلارنى ئىزدە(_F)

en: Add Folder
ug: قىسقۇچ قوشۇش

en: Search Folder Sources
ug: قىسقۇچ مەنبەسىنى ئىزدە

en: Automatically update on any _source folder change
ug: خالىغان بىر مەنبە قىسقۇچ ئۆزگەرگەندە ئاپتوماتىك يېڭىلىسۇن(_S)

en: All local folders
ug: بارلىق يەرلىك قىسقۇچلار

en: All active remote folders
ug: بارلىق ئاكتىپ يىراقتىكى قىسقۇچلار

en: All local and active remote folders
ug: يىراق ۋە يەرلىك(يېقىندىكى) بارلىق ئاكتىپ قىسقۇچلار

en: Specific folders
ug: بەلگىلەنگەن قىسقۇچلار

en: include subfolders
ug: تارماق مۇندەرىجىنىمۇ ئۆز ئىچىگە ئالسۇن

en: Importing Elm data
ug: Elm سانلىق-مەلۇماتىنى ئەكىرىۋاتىدۇ

en: Evolution Elm importer
ug: Evolution Elm ئەكىرگۈچ

en: Import mail from Elm.
ug: Elm دىن خەت ئېلىپ كىرىدۇ.

en: _Destination folder:
ug: نىشان قىسقۇچ(_D):

en: Select folder
ug: قىسقۇچ تاللا

en: Select folder to import into
ug: ئېلىپ كىرىدىغان قىسقۇچنى تاللاڭ

[ctx: mboxImp]
en: Subject
ug: تېما

[ctx: mboxImp]
en: From
ug: يوللىغۇچى

en: Berkeley Mailbox (mbox)
ug: Berkeley خەت ساندۇقى (mbox)

en: Importer Berkeley Mailbox format folders
ug: Berkeley خەت ساندۇقى پىچىمىنى ئەكىرىدىغان قىسقۇچلار

en: Importing mailbox
ug: خەت ساندۇقىنى ئېلىپ كىرىۋاتىدۇ

note: Destination folder, was set in our widget
en: Importing '%s'
ug: «%s» نى ئېلىپ كىرىۋاتىدۇ

en: Scanning %s
ug: %s نى تەكشۈرۈۋاتىدۇ

en: Importing Pine data
ug: Pine سانلىق-مەلۇماتىنى ئېلىپ كىرىۋاتىدۇ

en: Evolution Pine importer
ug: Evolution Pine ئەكىرگۈچ

en: Import mail from Pine.
ug: Pine دىن خەت ئېلىپ كىرىدۇ.

en: Mail to %s
ug: %s غا خەت يوللا

en: Mail from %s
ug: %s دىن كەلگەن خەت

en: Subject is %s
ug: ماۋزۇسى %s

en: %s mailing list
ug: %s خەت تىزىمى

en: Add Filter Rule
ug: سۈزگۈچ قائىدىسى قوش

note: Translators: The first %s is name of the affected * filter rule(s), the second %s is URI of the removed * folder. For more than one filter rule is each of * them on a separate line, with four spaces in front * of its name, without quotes.
en: The filter rule "%s" has been modified to account for the deleted folder
    "%s". | The following filter rules
    %s have been modified to account for the deleted folder
    "%s".
ug[0]: تۆۋەندىكى سۈزگۈچ قائىدىسى «%s» ئۆزگەرتىلدى، ئۇ قىسقۇچ «%s»نى ئۆچۈرۈشكە ئىشلىتىلىدۇ.

en: Set custom junk header
ug: ئىختىيارى ئەخلەت ئۇچۇر بېشى قوش

en: All new emails with header that matches given content will be automatically filtered as junk
ug: ھەممە يېڭى ئېلخەت بېشى بېرىلگەن مەزمۇنغا ماس كەلسە ئۆزلۈكىدىن ئەخلەتكە سۈزۈلىدۇ

en: Header name
ug: قاش ئاتى

en: Header content
ug: قاش مەزمۇنى

en: Default Behavior
ug: كۆڭۈلدىكى ھەرىكەت

en: For_mat messages in HTML
ug: ئۇچۇرلارنى HTML دا پىچسۇن

en: Automatically insert _emoticon images
ug: چىراي ئىپادە سۈرەتلەرنى ئۆزلۈكىدىن قىستۇر(_E)

en: Always request rea_d receipt
ug: ھەمىشە ئوقۇپ خەۋەردار بولۇشنى ئىلتىماس قىل(_D)

en: Encode filenames in an _Outlook/GMail way
ug: ھۆججەت ئاتلىرىنى Outlook/GMail بىلەن ئوخشاش ئۇسۇلدا كودلا

en: Ch_aracter encoding:
ug: ھەرپ كودلىنىشى(_A):

en: Replies and Forwards
ug: جاۋابلار ۋە كۆچۈرۈپ يوللاشلار

en: _Reply style:
ug: جاۋاب قايتۇرۇش ئۇسلۇبى(_R):

en: _Forward style:
ug: جاۋاب ئۇسلۇبى(_F):

en: Start _typing at the bottom on replying
ug: جاۋاب قايتۇرغاندا ئاستىدا خەت يېزىشنى باشلا(_T)

en: _Keep signature above the original message on replying
ug: جاۋاب قايتۇرغاندا ئەسلى ئۇچۇردىكى ئىمزانى ساقلاپ قال(_K)

en: Digitally _sign messages when original message signed (PGP or S/MIME)
ug: ئەسلى ئۇچۇرغا ئىمزا(PGP ياكى S/MIME) قويۇلغان بولسا، ئۇچۇرغا رەقەملىك ئىمزا قويسۇن(_S)

en: Sig_natures
ug: ئىمزالار(_N)

en: Signatures
ug: ئىمزالار

en: _Languages
ug: تىللار(_L)

en: Languages Table
ug: تىللار جەدۋىلى

en: The list of languages here reflects only the languages for which you have a dictionary installed.
ug: بۇ جايدا كۆرسىتىلگەن تىزىمدىكى تىل سىز ئورناتقان لۇغەتنى ئەكس ئەتتۈرىدۇ.

en: Check spelling while I _type
ug: مەن كىرگۈزۈۋاتقاندا ئىملا تەكشۈر(_T)

en: Color for _misspelled words:
ug: ئىملاسى خاتا سۆزنىڭ رەڭگى:

en: Pick a color
ug: رەڭ ئال

en: Spell Checking
ug: ئىملا تەكشۈرۈش

en: To help avoid email accidents and embarrassments, ask for confirmation before taking the following checkmarked actions:
ug: ئېلخەت تاسادىپىيلىقى ۋە مەسىلىسىدىن ساقلىنىشقا ياردەملىشىش ئۈچۈن تۆۋەندىكى تاللاش مەشغۇلاتىدىن ئىلگىرى جەزملەڭ:

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with an _empty subject line
ug: تېمىسى بوش ئۇچۇرنى يوللىغاندا(_E)

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with only _Bcc recipients defined
ug: پەقەت مەخپىي يوللاش ئادرېسىنىلا تولدۇرغان ئۇچۇرنى يوللىغاندا(_B)

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a _private reply to a mailing list message
ug: خەت تىزىمىغا شەخسىي جاۋاب قايتۇرغاندا(_P)

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a reply to a large _number of recipients
ug: كۆپ تاپشۇرۇۋالغۇچىغا جاۋاب قايتۇرغاندا(_N)

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Allowing a _mailing list to redirect a private reply to the list
ug: خەت تىزىمى شەخسىي جاۋاب قايتۇرۇشنى خەت تىزىمىغا قايتا نىشانلاشقا يول قوي(_M)

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with _recipients not entered as mail addresses
ug: يوللاش ئادرېسىنى تولدۇرمىغان ئۇچۇرنى يوللىغاندا(_R)

en: Confirmations
ug: جەزملە

[ctx: ReplyForward]
en: Attachment
ug: قوشۇلما

[ctx: ReplyForward]
en: Inline (Outlook style)
ug: سىڭدۈر(Outlook ئۇسلۇبى)

[ctx: ReplyForward]
en: Quoted
ug: نەقىل

[ctx: ReplyForward]
en: Do not quote
ug: نەقىل ئالما

[ctx: ReplyForward]
en: Inline
ug: سىڭدۈر

en: Proxy Settings
ug: ۋاكالەتچى تەڭشەك

en: _Use system defaults
ug: سىستېمىنىڭ كۆڭۈلدىكى تەڭشەكلىرىنى ئىشلەت(_U)

en: _Direct connection to the Internet
ug: ئىنتېرنېتقا بىۋاسىتە باغلان(_D)

en: _Manual proxy configuration:
ug: قولدا ۋاكالەتچى سەپلەش(_M):

en: H_TTP Proxy:
ug: HTTP ۋاكالەتچىسى(_T):

en: _Secure HTTP Proxy:
ug: بىخەتەر HTTP ۋاكالەتچى(_S):

en: SOC_KS Proxy:
ug: SOC_KS ۋاكالەتچى:

en: No _Proxy for:
ug: ۋاكالەتچى يوق(_P):

en: Port:
ug: ئېغىز:

en: Use Authe_ntication
ug: كىملىك دەلىللەشنى ئىشلەت(_N)

en: Us_ername:
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى(_E):

en: Pass_word:
ug: ئىم(_W):

en: Start up
ug: قوزغات

en: Check for new _messages on start
ug: قوزغالغاندا يېڭى ئۇچۇرنى تەكشۈر(_M)

en: Check for new messa_ges in all active accounts
ug: ھەممە ئاكتىپ ھېساباتنىڭ يېڭى ئۇچۇرىنى تەكشۈر(_G)

en: Message Display
ug: ئۇچۇر كۆرسەتكۈچى

en: _Use the same fonts as other applications
ug: باشقا قوللىنىشچان پروگرامما بىلەن ئوخشاش خەت نۇسخىسىنى ئىشلەت(_U)

en: S_tandard Font:
ug: ئۆلچەملىك خەت نۇسخا(_T):

en: Select HTML fixed width font
ug: HTML مۇقىم كەڭلىكتىكى خەت نۇسخىسىنى تاللايدۇ

en: Select HTML variable width font
ug: HTML ئۆزگىرىشچان كەڭلىكتىكى خەت نۇسخىسىنى تاللايدۇ

en: Fix_ed Width Font:
ug: تەڭ كەڭلىكى خەت نۇسخىسى(_E):

en: _Mark messages as read after
ug: ئارقىدىن خەتكە ئوقۇدى بەلگىسى قوي(_M)

en: Highlight _quotations with
ug: نەقىللەرنى يورۇت(_Q)

en: color
ug: رەڭ

en: Default character e_ncoding:
ug: كۆڭۈلدىكى كودلاش ئۇسۇلى:

en: Apply the same _view settings to all folders
ug: ئوخشاش كۆرۈنۈش تەڭشىكىنى ھەممە قىسقۇچلارغا قوللان(_V)

en: F_all back to threading messages by subject
ug: تېمىغا ئاساسەن جەرياندىكى ئۇچۇرنى تەرتىپلە(_A)

en: Delete Mail
ug: خەت ئۆچۈر

en: Empty _trash folders
ug: ئەخلەتخانىنى تازىلا(_T)

en: Confirm _when expunging a folder
ug: قىسقۇچ ئۆچۈرگەندە جەزملە(_W)

note: If enabled, show animation; if disabled, only display a static image without any animation
en: _Show animated images
ug: ھەرىكەتلىك سۈرەتنى كۆرسەت(_S)

en: _Prompt on sending HTML mail to contacts that do not want them
ug: HTML خەت قوبۇللاشنى خالىمايدىغان ئالاقەداشلارغا يوللىغاندا ئەسكەرت(_P)

en: Loading Images
ug: سۈرەتلەرنى يۈكلەۋاتىدۇ

en: _Never load images from the Internet
ug: ھەرگىز ئىنتېرنېتتىن سۈرەت يۈكلىمە(_N)

en: _Load images only in messages from contacts
ug: ئالاقەداشلاردىن كەلگەن ئېلخەتتىكى سۈرەتلەرنى يۈكلە(_L)

en: _Always load images from the Internet
ug: ھەمىشە ئىنتېرنېتتىن سۈرەتلەرنى يۈكلە(_A)

en: HTML Messages
ug: HTML ئۇچۇرلىرى

en: Labels
ug: ئەنلەر

en: Sender Photograph
ug: يوللىغۇچى سۈرىتى

en: _Show the photograph of sender in the message preview
ug: ئۇچۇرنى ئالدىن كۆزىتىشتە يوللىغۇچىنىڭ سۈرىتىنى كۆرسەت(_S)

en: S_earch for sender photograph only in local address books
ug: پەقەت يەرلىك ئادرېس دەپتىرىدىن يوللىغۇچىنىڭ سۈرەتلىرىنى ئىزدە(_E)

en: Displayed Message Headers
ug: كۆرسىتىلگەن ئۇچۇر قېشى

en: Mail Headers Table
ug: خەت بېشى جەدۋىلى

en: Date/Time Format
ug: چېسلا/ۋاقىت فورماتى

en: Check incoming _messages for junk
ug: قوبۇللىغان خەت ئەخلەت ئۇچۇرمۇ ياكى ئەمەسلىكىنى تەكشۈر(_M)

en: _Delete junk messages
ug: ئەخلەت خەتلەرنى ئۆچۈر(_D)

en: Check cu_stom headers for junk
ug: ئۆزلەشتۈرگەن خەت بېشىنى تەكشۈرۈپ ئەخلەت ئۇچۇرلارنى پەرقلەندۈر(_S)

en: Do not mar_k messages as junk if sender is in my address book
ug: ئەگەر ئۇچۇر يوللىغۇچى ئادرېس دەپتىرىدە بولسا ئۇنداقتا ئەخلەت ئۇچۇر بەلگىسىنى سالمايدۇ(_K)

en: _Lookup in local address book only
ug: يەرلىك ئادرېس دەپتەردىنلا ئىزدە(_L)

en: Option is ignored if a match for custom junk headers is found.
ug: ئەگەر ماس كەلگەن ئۆزلەشتۈرگەن ئەخلەت ئۇچۇر بېشى بايقالسا، بۇ تاللانما قاپلىنىدۇ.

en: No encryption
ug: شىفىرلاش يوق

en: TLS encryption
ug: TLS شىفىرلاش

en: SSL encryption
ug: SSL شىفىرلاش

en: The messages you have selected for follow up are listed below.
    Please select a follow up action from the "Flag" menu.
ug: سىز ئىزلاشنى تاللىغان ئۇچۇرلارنىڭ تۆۋەندە تىزىمى كۆرسىتىلدى.
    «بايراق» تىزىملىكتىن ئىزلاش مەشغۇلاتىنى تاللاڭ.

en: _Flag:
ug: بايراق(_F):

en: _Due By:
ug: مۆھلەت بەرگۈچى(_D):

note: Translators: Flag Completed
en: Co_mpleted
ug: تاماملاندى(_M)

en: Call
ug: چاقىر

en: Do Not Forward
ug: جاۋاب يوللىما

en: Follow-Up
ug: ئەگەش

en: For Your Information
ug: ئۇچۇرلىرىڭىز

en: Forward
ug: ئالدى

en: No Response Necessary
ug: جاۋاب بېرىش ھاجەتسىز

en: Reply to All
ug: ھەممىگە جاۋاب ياز

en: Review
ug: تەكشۈر

en: License Agreement
ug: ئىجازەت كېلىشىمى

en: _Tick this to accept the license agreement
ug: بۇ جاي تاللانسا ئىجازەت كېلىشىمىگە قوشۇلغانلىقنى بىلدۈرىدۇ(_T)

en: _Accept License
ug: ئىجازەتنامىگە قوشۇل(_A)

en: Security Information
ug: بىخەتەرلىك ئۇچۇرى

en: Digital Signature
ug: رەقەملىك ئىمزا

en: Encryption
ug: شىفىرلاش

en: Invalid authentication
ug: ئىناۋەتسىز دەلىللەش

en: This server does not support this type of authentication and may not support authentication at all.
ug: مەزكۇر مۇلازىمېتىر بۇ خىل تىپتىكى كىملىك دەلىللەشنى قوللىمايدۇ، بەلكىم كىملىك دەلىللەشنى پەقەت قوللىماسلىقى مۇمكىن.

en: Your login to your server "{0}" as "{0}" failed.
ug: سىز "{0}" مۇلازىمېتىرغا "{0}" سۈپىتىدە تىزىمغا كىرەلمىدىڭىز.

en: Check to make sure your password is spelled correctly. Remember that many passwords are case sensitive; your caps lock might be on.
ug: بۇ جاينى تاللاپ سىز كىرگۈزگەن ئىم ئىملاسىنىڭ توغرىلىقىغا كاپالەتلىك قىلغىلى بولىدۇ. شۇ ئېسىڭىزدە بولسۇنكى كۆپلىگەن ئىم چوڭ كىچىك ھەرپنى پەرقلەندۈرىدۇ. سىزنىڭ caps lock كۇنۇپكا چىرىغىڭىز ئوچۇق بولۇشى مۇمكىن.

en: Are you sure you want to send a message in HTML format?
ug: خەتنى راستلا HTML پىچىمىدا يوللامسىز؟

en: Please make sure the following recipients are willing and able to receive HTML email:
    {0}
ug: تۆۋەندىكى قوبۇللىغۇچىلار HTML خەت تاپشۇرۇۋېلىشنى خالايدىغانلىقىنى جەزملەڭ:
    {0}

en: Are you sure you want to send a message without a subject?
ug: ماۋزۇسىز خەتنى راستلا يوللامسىز؟

en: Adding a meaningful Subject line to your messages will give your recipients an idea of what your mail is about.
ug: ئۇچۇرىڭىزغا مەنىلىك تېمىنى قوشسىڭىز تاپشۇرۇۋالغۇچىڭىز خەت مەزمۇنىنى تېخىمۇ ئاسان چۈشىنەلەيدۇ.

en: Are you sure you want to send a message with only BCC recipients?
ug: سىز راستىنىلا پەقەت مەخپىي قوبۇللىغۇچى ئادرېسىلا بولغان ئۇچۇرنى يوللامسىز؟

en: The contact list you are sending to is configured to hide list recipients.
    
    Many email systems add an Apparently-To header to messages that only have BCC recipients. This header, if added, will list all of your recipients in your message. To avoid this, you should add at least one To: or CC: recipient.
ug: سىز يوللىماقچى بولغان خەت تىزىمى يوشۇرۇن قوبۇللاش تىزىمى قىلىپ سەپلەندى.
    كۆپلىگەن ئېلخەت سىستېمىسى پەقەتلا مەخپىي يوللىغۇچىسىلا بار ئۇچۇرغا Apparently-To بېشىنى قوشىدۇ. ئەگەر بۇ خەت بېشى قوشۇلسا، ئۇچۇرلىرىڭىزدا ھەممە قوبۇللىغۇچىنى كۆرسىتىدۇ. بۇ خىل ئەھۋالدىن ساقلىنىش ئۈچۈن، يوللاش ئورنى ياكى كۆچۈرۈپ يوللانغۇچىغا ئاز دېگەندە بىر ئادرېس تولدۇرۇڭ.

en: Many email systems add an Apparently-To header to messages that only have BCC recipients. This header, if added, will list all of your recipients to your message anyway. To avoid this, you should add at least one To: or CC: recipient.
ug: كۆپلىگەن ئېلخەت سىستېمىسى پەقەتلا مەخپىي يوللىغۇچىسىلا بار ئۇچۇرغا Apparently-To بېشىنى قوشىدۇ. ئەگەر بۇ خەت بېشى قوشۇلسا، ئۇچۇرلىرىڭىزدا ھەممە قوبۇللىغۇچىنى كۆرسىتىدۇ. بۇ خىل ئەھۋالدىن ساقلىنىش ئۈچۈن، قوبۇللىغۇچى ياكى كۆچۈرۈپ يوللانغۇچىغا ئاز دېگەندە بىر ئادرېس تولدۇرۇڭ.

en: Are you sure you want to send a message with invalid address?
ug: سىز راستىنىلا قوبۇللىغۇچى ئادرېسى ئىناۋەتسىز بولغان ئۇچۇرنى يوللامسىز؟

en: The following recipient was not recognized as a valid mail address:
    {0}
ug: تۆۋەندىكى قوبۇللىغۇچىنى ئىناۋەتلىك خەت ئادرېسى دەپ تونۇمايدۇ: 
    {0}

en: Are you sure you want to send a message with invalid addresses?
ug: سىز راستىنىلا قوبۇللىغۇچى ئادرېسى ئىناۋەتسىز بولغان ئۇچۇرنى يوللامسىز؟

en: The following recipients were not recognized as valid mail addresses:
    {0}
ug: تۆۋەندىكى قوبۇللىغۇچىلارنى ئىناۋەتلىك خەت ئادرېسى دەپ تونۇمايدۇ:
    {0}

en: Send private reply?
ug: شەخسىي ئۇچۇر يوللامدۇ؟

en: You are replying privately to a message which arrived via a mailing list, but the list is trying to redirect your reply to go back to the list. Are you sure you want to proceed?
ug: سىز خەت تىزىمىدىن تاپشۇرۇۋالغان ئۇچۇرغا شەخسىي جاۋاب يوللاۋاتىسىز ئەمما خەت تىزىمى سىزنىڭ جاۋابىڭىزنى خەت تىزىمىغا قايتا نىشانلىماقچى بولۇۋاتىدۇ. راستىنىلا داۋاملاشتۇرامسىز؟

en: Reply _Privately
ug: شەخسىي جاۋاب(_P)

en: You are replying to a message which arrived via a mailing list, but you are replying privately to the sender; not to the list. Are you sure you want to proceed?
ug: سىز خەت تىزىمىدىن تاپشۇرۇۋالغان ئۇچۇرغا جاۋاب يوللاۋاتىسىز ئەمما سىز جاۋابنى خەت تىزىمىغا يوللىماي، خەت يوللىغۇچىغا يوللاۋاتىسىز. راستىنىلا داۋاملاشتۇرامسىز؟

en: Send reply to all recipients?
ug: ھەممە قوبۇللىغۇچىغا جاۋاب يوللامدۇ؟

en: You are replying to a message which was sent to many recipients. Are you sure you want to reply to ALL of them?
ug: سىز كۆپ قوبۇللىغۇچىغا جاۋاب يوللاۋاتىسىز، راستىنىلا ئۇلارنىڭ ھەممىسىگە جاۋا يوللامسىز؟

en: This message cannot be sent because you have not specified any recipients
ug: بۇ ئۇچۇرنى يوللىيالمايدۇ چۈنكى سىز ھېچقانداق قوبۇللىغۇچىنى بەلگىلىمىدىڭىز

en: Please enter a valid email address in the To: field. You can search for email addresses by clicking on the To: button next to the entry box.
ug: To: (يوللاش ئورنى) غا ئىناۋەتلىك ئېلخەت ئادرېسى كىرگۈزۈڭ. سىز كىرگۈزۈش رامكىسىنىڭ يېنىدىكى «يوللاش ئورنى:» توپچىسىنى چېكىپ ئېلخەت ئادرېسىنى ئىزدىيەلەيسىز.

en: Use default drafts folder?
ug: كۆڭۈلدىكى دەسلەپكى نۇسخا قىسقۇچىنى ئىشلىتەمدۇ؟

en: Unable to open the drafts folder for this account. Use the system drafts folder instead?
ug: بۇ ھېساباتنىڭ دەسلەپكى نۇسخا قىسقۇچىنى ئاچالمىدى. سىستېما دەسلەپكى نۇسخا قىسقۇچىنى ئىشلىتەمدۇ؟

en: Use _Default
ug: كۆڭۈلدىكىنى ئىشلەت(_D)

en: Are you sure you want to permanently remove all the deleted messages in folder "{0}"?
ug: "{0}" ئاتلىق قىسقۇچتىكى ئۆچۈرۈلگەن بارلىق ئۇچۇرلارنى راستىنىلا مەڭگۈلۈك چىقىرىۋېتەمسىز؟

en: If you continue, you will not be able to recover these messages.
ug: ئەگەر داۋاملاشتۇرسىڭىز، بۇ ئۇچۇرلارنى ئەسلىگە كەلتۈرەلمەيسىز.

en: _Expunge
ug: ئۆچۈر(_E)

en: Are you sure you want to permanently remove all the deleted messages in all folders?
ug: بارلىق قىسقۇچلاردىكى ئۆچۈرۈلگەن بارلىق ئۇچۇرلارنى راستىنىلا مەڭگۈلۈككە چىقىرىۋېتەمسىز؟

en: _Empty Trash
ug: ئەخلەتخانا تازىلا(_E)

en: Opening too many messages at once may take a long time.
ug: بىراقلا نۇرغۇن ئۇچۇرلار ئېچىلسا كۆپ ۋاقىت كېتىدۇ.

en: _Open Messages
ug: ئۇچۇرلارنى ئاچ(_O)

en: You have unsent messages, do you wish to quit anyway?
ug: يوللىمىغان ئۇچۇرىڭىز بار، چېكىنىۋېرەمسىز؟

en: If you quit, these messages will not be sent until Evolution is started again.
ug: ئەگەر چېكىنسىڭىز، بۇ ئۇچۇرلار Evolution كېيىنكى قېتىم قايتا قوزغالغاندا ئاندىن يوللىنىدۇ.

note: Translators: the {0} is replaced with an operation name, which failed. It can be basically anything run asynchronously, like "Fetching Mail", "Sending message" and others, mostly from mail-ops.c file.
en: Error while {0}.
ug: {0} قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Error while performing operation.
ug: مەشغۇلاتنى ئىجرا قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Enter password.
ug: ئىم كىرگۈزۈڭ.

en: Error loading filter definitions.
ug: سۈزگۈچ ئېنىقلىمىسىنى ئوقۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Cannot save to directory "{0}".
ug: قىسقۇچ "{0}" غا ساقلىيالمايدۇ.

en: Cannot save to file "{0}".
ug: ھۆججەت "{0}" غا ساقلىيالمايدۇ.

en: Cannot create the save directory, because "{1}"
ug: "{1}" سەۋەبىدىن، ساقلاش قىسقۇچىنى قۇرالمىدى

en: Cannot create temporary save directory.
ug: ۋاقىتلىق ساقلاش قىسقۇچىنى قۇرالمىدى.

en: File exists but cannot overwrite it.
ug: ھۆججەت مەۋجۇت بىراق ئۇنى قاپلىيالمىدى.

en: File exists but is not a regular file.
ug: ھۆججەت مەۋجۇت بىراق مۇنتىزىم ھۆججەت ئەمەس ئىكەن.

en: Cannot delete folder "{0}".
ug: قىسقۇچ "{0}" نى ئۆچۈرەلمىدى.

en: Cannot delete system folder "{0}".
ug: سىستېما قىسقۇچى "{0}" نى ئۆچۈرەلمىدى.

en: System folders are required for Evolution to function correctly and cannot be renamed, moved, or deleted.
ug: Evolution نىڭ نورمال خىزمەت قىلىشى ئۈچۈن زۆرۈر بولغان قىسقۇچلارنى ئات ئۆزگەرتىپ، يۆتكەپ ياكى ئۆچۈرەلمەيسىز.

en: Failed to expunge folder &quot;{0}&quot;.
ug: قىسقۇچ &quot;{0}&quot; نى ئۆچۈرۈش مەغلۇپ بولدى.

en: Failed to refresh folder &quot;{0}&quot;.
ug: قىسقۇچ ‹{0}› نى يېڭىلاش مەغلۇپ بولدى.

en: Cannot rename or move system folder "{0}".
ug: سىستېما قىسقۇچى "{0}" نى يۆتكىيەلمەيدۇ ياكى ئات ئۆزگەرتەلمەيدۇ.

en: Really delete folder "{0}" and all of its subfolders?
ug: راستلا قىسقۇچ "{0}" ۋە ئۇنىڭ تارماق قىسقۇچلىرىنى ئۆچۈرەمدۇ؟

en: If you delete the folder, all of its contents and its subfolders' contents will be deleted permanently.
ug: ئەگەر قىسقۇچنى ئۆچۈرسىڭىز، ئىچىدىكى ھەممە مەزمۇن ۋە ئۇنىڭ تارماق قىسقۇچلىرىدىكى مەزمۇنمۇ مەڭگۈلۈك ئۆچۈرۈلىدۇ.

en: Really delete folder "{0}"?
ug: راستلا قىسقۇچ "{0}" نى ئۆچۈرەمدۇ؟

en: If you delete the folder, all of its contents will be deleted permanently.
ug: ئەگەر قىسقۇچ ئۆچۈرۈلسە، ئۇنىڭ ئىچىدىكى بارلىق مەزمۇنلارمۇ مەڭگۈلۈككە ئۆچۈرۈلىدۇ.

en: These messages are not copies.
ug: بۇلار ئۇچۇرلارنىڭ كۆچۈرۈلمىسى ئەمەس.

en: Messages shown in Search Folders are not copies. Deleting them from a Search Folder will delete the actual messages from the folder or folders in which they physically reside. Do you really want to delete these messages?
ug: ئىزدەش قىسقۇچىدا كۆرسىتىلگەن ئۇچۇرلار كۆچۈرۈلمە نۇسخا ئەمەس. ئىزدەش قىسقۇچىدىن ئۇچۇر ئۆچۈرگەندە يەرلىك ۋە فىزىكىلىق قىسقۇچتا ئەمەلىي مەۋجۇت بولغان مۇناسىپ ئۇچۇرنى ئۆچۈرىدۇ.بۇ ئۇچۇرلارنى راستلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: Cannot rename "{0}" to "{1}".
ug: "{0}" نىڭ ئاتىنى "{1}" غا ئۆزگەرتەلمىدى.

en: A folder named "{1}" already exists. Please use a different name.
ug: "{1}" ئاتلىق قىسقۇچ مەۋجۇت. باشقا ئات ئىشلىتىڭ.

en: Cannot move folder "{0}" to "{1}".
ug: قىسقۇچ "{0}" نى  "{1}" غا يۆتكىيەلمىدى.

en: Cannot open source folder. Error: {2}
ug: ئەسلى قىسقۇچنى ئاچقىلى بولمىدى. خاتالىق: {2}

en: Cannot open target folder. Error: {2}
ug: نىشان قىسقۇچنى ئاچقىلى بولمىدى. خاتالىق: {2}

en: Cannot copy folder "{0}" to "{1}".
ug: قىسقۇچ "{0}" نى "{1}" غا كۆچۈرەلمىدى.

en: Cannot create folder "{0}".
ug: قىسقۇچ "{0}" نى قۇرالمىدى.

en: Cannot open folder. Error: {1}
ug: قىسقۇچنى ئاچقىلى بولمىدى. خاتالىق: {1}

en: Cannot save changes to account.
ug: ئۆزگەرتىشنى ھېساباتقا ساقلىيالمايدۇ.

en: You have not filled in all of the required information.
ug: سىز ھەممە كېرەكلىك ئۇچۇرلارنى تولدۇرۇپ بولالمىدىڭىز.

en: You may not create two accounts with the same name.
ug: ئوخشاش ئاتلىق ھېساباتتىن ئىككىنى قۇرالمايسىز.

en: Are you sure you want to delete this account?
ug: بۇ ھېساباتنى راستلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: If you proceed, the account information will be deleted permanently.
ug: قىلىۋەرسىڭىز بارلىق ھېسابات ئۇچۇرلىرى مەڭگۈلۈككە ئۆچۈرۈلىدۇ.

en: Are you sure you want to delete this account and all its proxies?
ug: سىز بۇ ھېسابات ۋە ئۇنىڭ ھەممە ۋاكالەتچى مۇلازىمېتىرىنى راستىنىلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: If you proceed, the account information and
    all proxy information will be deleted permanently.
ug: ئەگەر داۋاملاشتۇرسىڭىز بارلىق ھېسابات ئۇچۇرلىرى ۋە ۋاكالەتچى ئۇچۇرلىرى مەڭگۈلۈككە ئۆچۈرۈلىدۇ.

en: Are you sure you want to disable this account and delete all its proxies?
ug: سىز بۇ ھېسابات ۋە ئۇنىڭ ھەممە ۋاكالەتچى مۇلازىمېتىرىنى راستىنىلا چەكلەمسىز؟

en: If you proceed, all proxy accounts will be deleted permanently.
ug: ئەگەر داۋاملاشتۇرسىڭىز بارلىق ۋاكالەتچى ھېساباتلىرى مەڭگۈلۈككە ئۆچۈرۈلىدۇ.

en: Do _Not Disable
ug: چەكلىمە(_N)

en: _Disable
ug: چەكلە(_D)

en: Cannot edit Search Folder "{0}" as it does not exist.
ug: ئىزدەش قىسقۇچى "{0}" نى تەھرىرلىيەلمىدى سەۋەبى ئۇ قىسقۇچ مەۋجۇت ئەمەس.

en: This folder may have been added implicitly,
    go to the Search Folder editor to add it explicitly, if required.
ug: بۇ قىسقۇچ يوشۇرۇن ھالدا قىستۇرۇلدى. ئەگەر زۆرۈر بولسا ئىزدەش قىسقۇچ تەھرىرلىگۈچكە ئالمىشىپ ئاشكارا كۆرسىتىشنى قوشۇڭ.

en: Cannot add Search Folder "{0}".
ug: ئىزدەش قىسقۇچ "{0}" نى قوشالمىدى.

en: A folder named "{0}" already exists. Please use a different name.
ug: "{0}" ئاتلىق قىسقۇچ مەۋجۇت. باشقا ئات ئىشلىتىڭ.

en: Search Folders automatically updated.
ug: ئىزدەش قىسقۇچى ئۆزلۈكىدىن يېڭىلاندى.

en: Mail filters automatically updated.
ug: خەت سۈزگۈچ ئۆزلۈكىدىن يېڭىلاندى.

en: Missing folder.
ug: قىسقۇچ كەم:

en: You must specify a folder.
ug: قىسقۇچتىن بىرنى بەلگىلىشىڭىز زۆرۈر.

en: You must name this Search Folder.
ug: سىز چوقۇم بۇ ئىزدەش قىسقۇچىنى ئاتاڭ.

en: No folder selected.
ug: قىسقۇچ تاللانمىدى.

en: You must specify at least one folder as a source.
    Either by selecting the folders individually, and/or by selecting all local folders, all remote folders, or both.
ug: سىز مەنبەدىن ئاز دېگەندە بىر قىسقۇچ بەلگىلىشىڭىز زۆرۈر، ياكى ھەممە يەرلىك قىسقۇچ ۋە ياكى ھەممە يىراقتىكى قىسقۇچنى تاللاڭ.

en: Problem migrating old mail folder "{0}".
ug: كونا خەت قىسقۇچ "{0}" نى يۆتكەۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: A non-empty folder at "{1}" already exists.
    
    You can choose to ignore this folder, overwrite or append its contents, or quit.
ug: بوش بولمىغان "{1}" قىسقۇچ مەۋجۇت.
    
    بۇ قىسقۇچقا پەرۋا قىلماسلىقنى تاللاپ، قاپلاڭ ياكى مەزمۇنىنى قوشۇڭ ۋە ياكى چېكىنىڭ.

en: Ignore
ug: پەرۋا قىلما

en: _Overwrite
ug: قاپلا(_O)

en: _Append
ug: ئارقىغا قوش(_A)

en: Evolution's local mail format has changed.
ug: Evolution يەرلىك خەت پىچىمى ئۆزگەرتىلدى.

en: Evolution's local mail format has changed from mbox to Maildir. Your local mail must be migrated to the new format before Evolution can proceed. Do you want to migrate now?
    
    An mbox account will be created to preserve the old mbox folders. You can delete the account after ensuring the data is safely migrated. Please make sure there is enough disk space if you choose to migrate now.
ug: Evolution نىڭ كۆڭۈلدىكى ساقلاش پىچىمى mbox تىن Maildir غا ئۆزگەرتىلدى. Evolution قوزغىلىشتىن ئىلگىرى يەرلىك خەتلىرىڭىزنى يېڭى پىچىمغا ئايلاندۇرۇڭ. ھازىرلا كۆچۈرەمسىز؟ 
    
    mbox ھېساباتىدىن بىرنى قۇرۇپ كونا mbox قىسقۇچنى ساقلاپ قالالايسىز. سانلىق-مەلۇماتلار بىخەتەر كۆچۈرۈلگەندىن كېيىن، ئۇلارنى ئۆچۈرۈۋەتسىڭىز بولىدۇ. كۆچۈرۈشتە يېتەرلىك دىسكا بوشلۇقى بولۇشىغا كاپالەتلىك قىلىڭ.

en: _Exit Evolution
ug: Evolution دىن چېكىن(_E)

en: _Migrate Now
ug: ھازىر يۆتكە(_M)

en: Unable to read license file.
ug: ئىجازەت ھۆججىتىنى ئوقۇيالمىدى.

en: Cannot read the license file "{0}", due to an installation problem. You will not be able to use this provider until you can accept its license.
ug: ئىجازەت ھۆججىتى "{0}" نى ئوقۇيالمىدى، سەۋەبى ئورنىتىشتا مەسىلە بار. ئىجازەت كېلىشىمىگە قوشۇلمىسىڭىز بۇ تەمىنلىگۈچىنى ئىشلىتەلمەيسىز،

en: Please wait.
ug: سەل كۈتۈڭ.

en: Querying server for a list of supported authentication mechanisms.
ug: مۇلازىمېتىر قوللايدىغان كىملىك دەلىللەش ھېسابلاش ئۇسۇلى تىزىمىنى سۈرۈشتۈرۈۋاتىدۇ.

en: Failed to query server for a list of supported authentication mechanisms.
ug: مۇلازىمېتىردىن ئىشلەتكىلى بولىدىغان كىملىك دەلىللەش مېخانىزمىنى سۈرۈشتۈرۈش مەغلۇپ بولدى.

en: Synchronize folders locally for offline usage?
ug: تورسىز ئىشلىتىش ئۈچۈن قىسقۇچنى قەدەمداشلامدۇ؟

en: Do you want to locally synchronize the folders that are marked for offline usage?
ug: تورسىز ئىشلىتىش بەلگىسى سېلىنغان قىسقۇچلارنى قەدەمداشلامسىز؟

en: Do _Not Synchronize
ug: قەدەمداشلىما(_N)

en: _Synchronize
ug: قەدەمداش(_S)

en: Do you want to mark all messages as read?
ug: ھەممە ئۇچۇرلارنى ئوقۇلغان قىلامسىز؟

en: This will mark all messages as read in the selected folder.
ug: بۇنداق بولغاندا بۇنداق بولغاندا تاللانغان قىسقۇچتىكى ھەممە ئۇچۇرلارغا ئوقۇلدى بەلگىسى سېلىنىدۇ.

en: This will mark all messages as read in the selected folder and its subfolders.
ug: بۇنداق بولغاندا تاللانغان قىسقۇچ ۋە ئۇنىڭ تارماق قىسقۇچلىرىدىكى ھەممە ئۇچۇرلارغا ئوقۇلدى بەلگىسى سېلىنىدۇ.

en: Close message window.
ug: ئۇچۇر كۆزنىكىنى ياپ.

en: Would you like to close the message window?
ug: ئۇچۇر كۆزنىكىنى ياپامسىز؟

en: _Yes
ug: ھەئە(_Y)

en: _No
ug: ياق(_N)

en: _Always
ug: ھەمىشە(_A)

en: N_ever
ug: ھەرگىز(_E)

en: Copy folder in folder tree.
ug: قىسقۇچ دەرىخىگە قىسقۇچ كۆچۈرىدۇ.

en: Are you sure you want to copy folder '{0}' to folder '{1}'?
ug: راستلا قىسقۇچ ‹{0}› نى قىسقۇچ ‹{1}› غا كۆچۈرەمسىز؟

en: Move folder in folder tree.
ug: قىسقۇچ دەرىخىگە قىسقۇچ يۆتكەيدۇ.

en: Are you sure you want to to move folder '{0}' to folder '{1}'?
ug: راستلا قىسقۇچ ‹{0}› نى قىسقۇچ ‹{1}› غا يۆتكەمسىز؟

en: This message cannot be sent because the account you chose to send with is not enabled
ug: بۇ  ئۇچۇرنى يوللىيالمايدۇ چۈنكى سىز تاللاپ يوللىماقچى بولغان ھېسابات قوزغىتىلمىغان

en: Please enable the account or send using another account.
ug: ھېساباتنى قوزغىتىڭ ياكى باشقا ھېساباتنى ئىشلىتىپ يوللاڭ.

en: Mail Deletion Failed
ug: خەت ئۆچۈرەلمىدى

en: You do not have sufficient permissions to delete this mail.
ug: سىزنىڭ بۇ خەتنى ئۆچۈرۈشكە يېتەرلىك ئىمتىيازىڭىز يوق.

en: "Check Junk" Failed
ug: ئەخلەت ئۇچۇر تەكشۈرۈش مەغلۇپ بولدى

en: "Report Junk" Failed
ug: ئەخلەت ئۇچۇر مەلۇم قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: "Report Not Junk" Failed
ug: ئەخلەت ئەمەس ئۇچۇرنى مەلۇم قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: Remove duplicate messages?
ug: تەكرارلانغان ئۇچۇرلارنى چىقىرىۋېتەمدۇ؟

en: No duplicate messages found.
ug: تەكرارلانغان ئۇچۇر تېپىلمىدى.

note: Translators: {0} is replaced with a folder name
en: Folder '{0}' doesn't contain any duplicate message.
ug: قىسقۇچ '{0}' دا تەكرارلانغان ئۇچۇر يوق.

en: Failed to disconnect account &quot;{0}&quot;.
ug: ھېسابات ‹{0}› دىن ئۈزۈلۈش مەغلۇپ بولدى.

en: Failed to unsubscribe from folder &quot;{0}&quot;.
ug: قىسقۇچ ‹{0}› دىن مۇشتەرىلىكنى ئۈزۈش مەغلۇپ بولدى.

en: Unable to retrieve message.
ug: ئۇچۇرنى ئىزدىيەلمىدى.

en: Failed to open folder.
ug: قىسقۇچ ئېچىش مەغلۇپ بولدى.

en: Failed to find duplicate messages.
ug: تەكرارلانغان ئۇچۇرلارنى تاپالمىدى.

en: Failed to retrieve messages.
ug: ئۇچۇرلارنى ئوقۇش مەغلۇپ بولدى.

en: Failed to remove attachments from messages.
ug: ئۇچۇردىكى قوشۇلمىنى چىقىرىۋېتىش مەغلۇپ بولدى.

en: Failed to download messages for offline viewing.
ug: تورسىز ھالەتتە ئۇچۇرلارنى كۆرۈش ئۈچۈن چۈشۈرۈش مەغلۇپ بولدى.

en: Failed to save messages to disk.
ug: ئۇچۇرلارنى دىسكىغا ساقلاش مەغلۇپ بولدى.

en: Hidden file is attached.
ug: يوشۇرۇن ھۆججەت قوشۇلما قىلىندى.

en: The attachment named {0} is a hidden file and may contain sensitive data. Please review it before sending.
ug: ئاتى {0} بولغان قوشۇلما ھۆججەت بولسا يوشۇرۇن ھۆججەت، ئۇنىڭ تەركىبىدە مۇھىم ئۇچۇرلار بولۇشى مۇمكىن. ئەۋەتىشتىن بۇرۇن تەكشۈرۈڭ.

en: Printing failed.
ug: بېسىپ چىقىرىش مەغلۇپ بولدى.

en: The printer replied &quot;{0}&quot;.
ug: پرىنتېر قايتۇرغان ئۇچۇر ‹{0}›.

en: Could not perform this operation on {0}.
ug: مەشغۇلاتنى {0} غا نىسبەتەن ئېلىپ بارغىلى بولمىدى.

en: You must be working online to complete this operation.
ug: مەزكۇر مەشغۇلاتنى تاماملاش ئۈچۈن سىز چوقۇم توردا مەشغۇلات قىلىشىڭىز كېرەك.

en: Canceling...
ug: ۋاز كېچىۋاتىدۇ…

en: Send & Receive Mail
ug: خەت يوللا ۋە قوبۇللا

en: Cancel _All
ug: ھەممىدىن ۋاز كەچ(_A)

en: Updating...
ug: يېڭىلاۋاتىدۇ…

en: Waiting...
ug: كۈتۈۋاتىدۇ…

en: Checking for new mail at '%s'
ug: يېڭى خەت كەلگەنلىكىنى ‹%s› ئىدى تەكشۈرسۇن

en: Search Folders
ug: قىسقۇچ ئىزدە

en: Edit Search Folder
ug: ئىزدەش قىسقۇچىنى تەھرىرلەش

en: New Search Folder
ug: يېڭى ئىزدەش قىسقۇچى

en: Unseen
ug: كۆرمىگەن

en: Seen
ug: كۆرگەن

en: Answered
ug: جاۋاب بېرىلگەن

en: Forwarded
ug: جاۋاب يوللىغان

en: Multiple Unseen Messages
ug: كۆرمىگەن كۆپ ئۇچۇر

en: Multiple Messages
ug: كۆپ ئۇچۇر

en: Lowest
ug: ئەڭ تۆۋەن

en: Lower
ug: تۆۋەنرەك

en: Higher
ug: يۇقىرىراق

en: Highest
ug: ئەڭ يۇقىرى

note: strftime format of a time, * in 12-hour format, without seconds.
en: Today %l:%M %p
ug: بۈگۈن %p%l:%M

en: Yesterday %l:%M %p
ug: تۈنۈگۈن %p%l:%M

en: %a %l:%M %p
ug: %p%l:%M (%a)

en: Select all visible messages
ug: كۆرۈنۈشچان ئۇچۇرلارنىڭ ھەممىسىنى تاللا

en: Messages
ug: ئۇچۇرلار

note: default follow-up flag name to use when clicked in the message list column
en: Follow-up
ug: ئەگەش

note: there is some info why the message list is empty, let it be something useful
en: Generating message list
ug: ئۇچۇر تىزىمى قۇرۇلۇۋاتىدۇ

en: There are no messages in this folder.
ug: بۇ قىسقۇچتا ئۇچۇر يوق.

en: Received
ug: تاپشۇرۇۋالغىنى

en: Flag Status
ug: بايراق ھالىتى

en: Follow Up Flag
ug: ئىزلاش بايرىقى

en: Due By
ug: مۆھلەت بەرگۈچى

en: Subject - Trimmed
ug: تېما - رەتلەنگەن

en: Subject or Addresses contains
ug: تېما ياكى ئادرېس ئىچىدە

en: Recipients contain
ug: قوبۇللىغۇچى ئىچىدە

en: Message contains
ug: ئۇچۇر ئىچىدە

en: Subject contains
ug: تېما ئىچىدە

en: Sender contains
ug: يوللىغۇچى ئىچىدە

en: Body contains
ug: گەۋدىسى ئىچىدە

note: To Translators: 'Table column' is a label for configurable date/time format for table columns showing a date in message list
en: _Table column:
ug: جەدۋەل ئىستونى(T):

en: Address formatting
ug: ئادرېس پىچىمى

en: _Format address according to standard of its destination country
ug: نىشاندىكى دۆلەتنىڭ ئۆلچىمىگە ئاساسەن ئادرېسلارنى پىچسۇن(_F)

en: Autocompletion
ug: ئۆزلۈكىدىن تاماملاش

en: Always _show address of the autocompleted contact
ug: ئۆزلۈكىدىن تاماملايدىغان ئالاقەداشلارنىڭ ئادرېسىنى ھەمىشە كۆرسەت(_S)

en: Multiple vCards
ug: كۆپ vCards

en: vCard for %s
ug: %s ئۈچۈن vCard

en: Contact information
ug: ئالاقەداش ئۇچۇرى

en: Contact information for %s
ug: %s نىڭ ئالاقەداش ئۇچۇرى

en: New Address Book
ug: يېڭى ئادرېس دەپتىرى

[ctx: New]
en: _Contact
ug: ئالاقەداش(_C)

en: Create a new contact
ug: يېڭى ئالاقەداش قۇرىدۇ

[ctx: New]
en: Contact _List
ug: ئالاقەداش تىزىمى(_L)

en: Create a new contact list
ug: يېڭى ئالاقەداشلار تىزىمى قۇرىدۇ

[ctx: New]
en: Address _Book
ug: ئادرېس دەپتىرى(_B)

en: Create a new address book
ug: يېڭى ئادرېس دەپتىرى قۇرىدۇ

en: Certificates
ug: گۇۋاھنامە

en: Address Book Properties
ug: ئادرېس دەپتىرى خاسلىقلىرى

note: Translators: This is a save dialog title
en: Save as vCard
ug: vCard قا ساقلا

en: Co_py All Contacts To...
ug: ھەممە ئالاقەداشلارنى كۆچۈرۈش ئورنى(_P)…

en: Copy the contacts of the selected address book to another
ug: تاللانغان ئادرېس دەپتىرىدىكى ئالاقەداشلارنى باشقىسىغا كۆچۈرىدۇ

en: D_elete Address Book
ug: ئادرېس دەپتىرىنى ئۆچۈر(_E)

en: Delete the selected address book
ug: تاللانغان ئادرېس دەپتىرىنى ئۆچۈرىدۇ

en: Mo_ve All Contacts To...
ug: ھەممە ئالاقەداشلارنى يۆتكەش ئورنى(_V)…

en: Move the contacts of the selected address book to another
ug: تاللانغان ئادرېس دەپتىرىدىكى ئالاقەداشلارنى باشقىسىغا يۆتكەيدۇ

en: _New Address Book
ug: يېڭى ئادرېس دەپتىرى(_N)

en: Address _Book Properties
ug: ئادرېس دەپتىرى خاسلىقلىرى(_B)

en: Show properties of the selected address book
ug: تاللانغان ئادرېس دەپتىرىنىڭ خاسلىقلىرىنى كۆرسىتىدۇ

en: Address Book _Map
ug: ئادرېس دەپتىرى خەرىتىسى(_M)

en: Show map with all contacts from selected address book
ug: تاللانغان ئادرېس دەپتىرىدىكى  ھەممە ھېساباتنىڭ خەرىتىسىنى كۆرسىتىدۇ

en: _Rename...
ug: ئات ئۆزگەرت(_R)…

en: Rename the selected address book
ug: تاللانغان ئادرېس دەپتىرىنىڭ ئاتىنى ئۆزگەرتىدۇ

en: Stop loading
ug: يۈكلەشنى توختات

en: _Copy Contact To...
ug: ئالاقەداشنى كۆچۈرۈش ئورنى(_C)…

en: Copy selected contacts to another address book
ug: تاللانغان ئالاقەداشلارنى باشقا ئادرېس دەپتىرىگە كۆچۈرىدۇ

en: _Delete Contact
ug: ئالاقەداشنى ئۆچۈر(_D)

en: _Find in Contact...
ug: ئالاقەداشتىن ئىزدە(_F)…

en: Search for text in the displayed contact
ug: كۆرسەتكەن ئالاقەداشتىن تېكىستنى ئىزدەيدۇ

en: _Forward Contact...
ug: ئالاقەداشقا جاۋاب يوللا(_F)…

en: Send selected contacts to another person
ug: تاللانغان ئالاقەداشلارنى باشقا كىشىگە يوللايدۇ

en: _Move Contact To...
ug: ئالاقەداشنى يۆتكەش ئورنى(_M)…

en: Move selected contacts to another address book
ug: تاللانغان ئالاقەداشلارنى باشقا ئادرېس دەپتىرىگە يۆتكەيدۇ

en: _New Contact...
ug: يېڭى ئالاقەداش(_N)…

en: New Contact _List...
ug: يېڭى ئالاقەداش تىزىمى(_L)…

en: _Open Contact
ug: ئالاقەداش ئاچ(_O)

en: View the current contact
ug: نۆۋەتتىكى ئالاقەداشنى كۆرسىتىدۇ

en: _Send Message to Contact...
ug: ئۇچۇرنى ئالاقەداشقا يوللا(_S)…

en: Send a message to the selected contacts
ug: تاللانغان ئالاقەداشلارغا ئۇچۇرنى يوللايدۇ

en: _Actions
ug: مەشغۇلاتلار(_A)

en: _Preview
ug: ئالدىن كۆزەت(_P)

en: _Delete
ug: ئۆچۈر(_D)

en: _Properties
ug: خاسلىق(_P)

en: Address Book Map
ug: ئادرېس دەپتىرى خەرىتىسى

en: Contact _Preview
ug: ئالاقەداشنى ئالدىن كۆزەت(_P)

en: Show contact preview window
ug: ئالاقەداش ئالدىن كۆزىتىش كۆزنىكىنى كۆرسىتىدۇ

en: Show _Maps
ug: خەرىتىلەرنى كۆرسەت(_M)

en: Show maps in contact preview window
ug: ئالاقەداش ئالدىن كۆزىتىش كۆزنىكىدە خەرىتىلەرنى كۆرسەت

en: _Classic View
ug: كلاسسىك كۆرۈنۈش(_C)

en: Show contact preview below the contact list
ug: ئالاقەداش تىزىمىنىڭ ئاستىدا ئالاقەداش ئالدىن كۆزىتىشنى كۆرسىتىدۇ

en: _Vertical View
ug: بويىغا كۆرۈنۈش(_V)

en: Show contact preview alongside the contact list
ug: ئالاقەداش تىزىمىنىڭ يېنىدا ئالاقەداش ئالدىن كۆزىتىشنى كۆرسىتىدۇ

en: Unmatched
ug: ماسلاشمىغان

en: Advanced Search
ug: ئالىي ئىزدەش

en: Print all shown contacts
ug: كۆرۈنگەن ھەممە ئالاقەداشنى باس

en: Preview the contacts to be printed
ug: باسىدىغان ئالاقەداشلارنى ئالدىن كۆزەت

en: Print selected contacts
ug: تاللانغان ئالاقەداشلارنى باس

en: S_ave Address Book as vCard
ug: ئادرېس دەپتىرىنى vCard قا ساقلا(_A)

en: Save the contacts of the selected address book as a vCard
ug: تاللانغان ئادرېس دەپتىرىدىكى ئالاقەداشلارنى vCard سۈپىتىدە ساقلايدۇ

note: Translators: This is an action label
en: _Save as vCard...
ug: vCard قا ساقلا…

en: Save selected contacts as a vCard
ug: تاللانغان ئالاقەداشلارنى vCard قا ساقلا

en: _Forward Contacts
ug: ئالاقەداشلارغا جاۋاب يوللا(_F)

en: _Forward Contact
ug: ئالاقەداشقا جاۋاب يوللا(_F)

en: _Send Message to Contacts
ug: ئالاقەداشلارغا ئۇچۇر يوللا(_S)

en: _Send Message to List
ug: تىزىمغا ئۇچۇر يوللا(_S)

en: _Send Message to Contact
ug: ئالاقەداشلارغا ئۇچۇر يوللا(_S)

en: Audio Player
ug: ئۈن قويغۇچ

en: Play the attachment in embedded audio player
ug: سىڭدۈرۈلگەن ئۈن قويغۇدا قوشۇلمىنى قويىدۇ

en: You can restore Evolution from a backup file.
    
    This will restore all your personal data, settings mail filters, etc.
ug: سىز زاپاسلانغان ھۆججەتتىن Evolution نى ئەسلىگە كەلتۈرۈشكە بولىدۇ.
    
    بۇنىڭ بىلەن شەخسىي سانلىق-مەلۇماتلار، تەڭشەك ۋە ئېلخەت سۈزگۈچلىرى قاتارلىقلار ئەسلىگە كېلىدۇ.

en: _Restore from a backup file:
ug: زاپاسلانغان ھۆججەتتىن ئەسلىگە كەلتۈر(_R):

en: Choose a backup file to restore
ug: ئەسلىگە كەلتۈرىدىغان زاپاس ھۆججەتنى تاللاڭ

note: Keep the title identical to EMailConfigRestorePage * so it's only shown once in the assistant sidebar.
en: Restore from Backup
ug: زاپاستىن ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: Select name of the Evolution backup file
ug: Evolution زاپاس ھۆججەت ئاتىنى تاللاڭ

en: _Restart Evolution after backup
ug: زاپاسلىغاندىن كېيىن Evolution نى قايتا قوزغات(_R)

en: Select name of the Evolution backup file to restore
ug: ئەسلىگە كەلتۈرىدىغان Evolution زاپاس ھۆججەت ئاتىنى تاللاڭ

en: _Restart Evolution after restore
ug: ئەسلىگە كەلتۈرگەندىن كېيىن Evolution نى قايتا قوزغات(_R)

en: _Back up Evolution Data...
ug: Evolution سانلىق-مەلۇماتىنى زاپاسلا(_B)…

en: Back up Evolution data and settings to an archive file
ug: Evolution سانلىق-مەلۇماتى ۋە تەڭشەكلىرىنى ئارخىپقا زاپاسلايدۇ

en: R_estore Evolution Data...
ug: Evolution سانلىق-مەلۇماتلىرىنى ئەسلىگە كەلتۈر(_E)

en: Restore Evolution data and settings from an archive file
ug: ئارخىپ ھۆججەتتىن Evolution سانلىق-مەلۇماتى ۋە تەڭشەكلىرىنى ئەسلىگە كەلتۈرىدۇ

en: Back up Evolution directory
ug: Evolution مۇندەرىجىسىنى زاپاسلايدۇ

en: Restore Evolution directory
ug: Evolution مۇندەرىجىسىنى ئەسلىگە كەلتۈرىدۇ

en: Check Evolution Back up
ug: Evolution زاپاس ھۆججىتىنى تەكشۈر

en: Restart Evolution
ug: Evolution نى قايتا قوزغات

en: With Graphical User Interface
ug: گرافىكىلىق ئىشلەتكۈچى ئارايۈزىدە

note: FIXME Will the versioned setting always work?
en: Shutting down Evolution
ug: Evolution نى تاقاۋاتىدۇ

en: Backing Evolution accounts and settings
ug: Evolution ھېساباتلىرى ۋە تەڭشەكلىرىنى زاپاسلاۋاتىدۇ

en: Backing Evolution data (Mails, Contacts, Calendar, Tasks, Memos)
ug: Evolution سانلىق-مەلۇماتى(خەت، ئالاقەداشلار، يىلنامە، ۋەزىپە، ئەسلەتمە)نى زاپاسلاۋاتىدۇ

en: Back up complete
ug: زاپاسلاش تاماملاندى

en: Restarting Evolution
ug: Evolution نى قايتا قوزغىتىۋاتىدۇ

en: Back up current Evolution data
ug: ھازىرقى Evolution سانلىق-مەلۇماتلىرىنى زاپاسلا

en: Extracting files from back up
ug: زاپاستىن ھۆججەتلەرنى يېيىۋاتىدۇ

en: Loading Evolution settings
ug: Evolution تەڭشەكلىرىنى يۈكلەۋاتىدۇ

en: Removing temporary back up files
ug: ۋاقىتلىق زاپاس ھۆججەتلەرنى ئۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Reloading registry service
ug: خەتلىتىش مۇلازىمىتىنى ئوقۇۋاتىدۇ

en: Evolution Back Up
ug: Evolution زاپاسلاش

en: Backing up to the folder %s
ug: قىسقۇچ %s غا زاپاسلاۋاتىدۇ

en: Evolution Restore
ug: Evolution ئەسلىگە كەلتۈر

en: Restoring from the folder %s
ug: قىسقۇچ %s غا ئەسلىگە كەلتۈرۈۋاتىدۇ

en: Backing up Evolution Data
ug: Evolution سانلىق-مەلۇماتىنى زاپاسلا

en: Please wait while Evolution is backing up your data.
ug: سەل كۈتۈڭ، Evolution سانلىق-مەلۇماتلىرىڭىزنى زاپاسلاۋاتىدۇ.

en: Restoring Evolution Data
ug: Evolution سانلىق-مەلۇماتلىرىنى ئەسلىگە كەلتۈرۈۋاتىدۇ

en: Please wait while Evolution is restoring your data.
ug: سەل كۈتۈڭ، Evolution سانلىق-مەلۇماتلىرىڭىزنى ئەسلىگە كەلتۈرۈۋاتىدۇ.

en: This may take a while depending on the amount of data in your account.
ug: بۇنىڭغا ئازراق ۋاقىت كېتىشى مۇمكىن، ھېساباتىڭىزدىكى سانلىق-مەلۇماتنىڭ مىقدارىغا مۇناسىۋەتلىك.

en: Invalid Evolution backup file
ug: Evolution زاپاس ھۆججىتى ئىناۋەتسىز

en: Please select a valid backup file to restore.
ug: ئىناۋەتلىك زاپاس ھۆججەتنى تاللاڭ.

en: Are you sure you want to close Evolution?
ug: Evolution نى راستلا ياپامسىز؟

en: To back up your data and settings, you must first close Evolution. Please make sure that you save any unsaved data before proceeding.
ug: سانلىق-مەلۇمات ۋە تەڭشەكلىرىڭىزنى زاپاسلاشتا، ئالدى بىلەن Evolution نى تاقاڭ. بىر تەرەپ قىلىشتىن ئىلگىرى ھەممە سانلىق-مەلۇماتلارنى ساقلىغانلىقىڭىزغا كاپالەتلىك قىلىڭ.

en: Close and Back up Evolution
ug: يېپىپ Evolution نى زاپاسلا

en: Are you sure you want to restore Evolution from the selected backup file?
ug: تاللانغان زاپاس ھۆججەتتىن Evolution نى ئەسلىگە كەلتۈرەمسىز؟

en: To restore your data and settings, you must first close Evolution. Please make sure that you save any unsaved data before proceeding. This will delete all your current Evolution data and settings and restore them from your backup.
ug: سانلىق-مەلۇمات ۋە تەڭشەكلەرنى ئەسلىگە كەلتۈرۈش ئۈچۈن، ئاۋۋال Evolution نى يېپىڭ. باشلاشتىن بۇرۇن بارلىق سانلىق-مەلۇماتلار ساقلاندىمۇ جەزملەڭ. ئېلىگە كەلتۈرۈلسە، نۆۋەتتىكى  Evolution نىڭ سانلىق-مەلۇماتلىرى ۋە تەڭشەكلىرى ئۆچۈرۈلۈپ، زاپاستىكىسى ئىشلىتىلىدۇ.

en: Close and Restore Evolution
ug: يېپىپ Evolution نى ئەسلىگە كەلتۈر

en: Insufficient Permissions
ug: ئىمتىيازلار يېتەرلىك ئەمەس

en: The selected folder is not writable.
ug: تاللانغان مۇندەرىجە يېزىشچان ئەمەس.

en: Failed to spawn Bogofilter (%s):
ug: ئىجرا قىلىش (Bogofilter نى) مەغلۇپ بولدى (%s):

en: Failed to stream mail message content to Bogofilter:
ug: ئېلخەت مەزمۇنىنى Bogofilter غا ئاقتۇرۇپ بېرىش مەغلۇپ بولدى.

en: Bogofilter either crashed or failed to process a mail message
ug: خەتنى بىر تەرەپ قىلىشتا Bogofilter بۇزۇلدى ياكى مەغلۇپ بولدى.

en: Bogofilter Options
ug: Bogofilter تاللانمىلىرى

en: Convert message text to _Unicode
ug: ئۇچۇر تېكىستىنى يۇنىكودقا ئايلاندۇر(_U)

en: Standard LDAP Port
ug: ئۆلچەملىك LDAP ئېغىزى

en: LDAP over SSL (deprecated)
ug: SSL ئۇستىدىكى LDAP(تاشلىۋېتىلگەن)

en: Microsoft Global Catalog over SSL
ug: SSL ئۇستىدىكى Microsoft Global Catalog

note: Page 1
en: Connecting to LDAP
ug: LDAP كە باغلىنىۋاتىدۇ

en: Server Information
ug: مۇلازىمېتىر ئۇچۇرى

en: StartTLS (recommended)
ug: StartTLS (تەۋسىيە قىلىنىدۇ)

en: Encryption:
ug: شىفىرلاش:

en: Authentication
ug: كىملىك دەلىللەش

en: Anonymous
ug: ئاتسىز

en: Using email address
ug: ئېلخەت ئادرېسىنى ئىشلىتىۋاتىدۇ

en: Using distinguished name (DN)
ug: تونۇيدىغان ئات (DN)نى ئىشلىتىۋاتىدۇ

en: Method:
ug: ئۇسۇل:

en: This is the method Evolution will use to authenticate you.  Note that setting this to "Using email address" requires anonymous access to your LDAP server.
ug: بۇ Evolution نىڭ سىزنى دەلىللەيدىغان ئۇسۇلى. دىققەت ئەگەر بۇ جايدا «ئېلخەت ئادرېسىنى ئىشلەتسۇن» قىلىپ تەڭشەلسە ئۇنداقتا سىزنىڭ LDAP مۇلازىمېتىرنى ئاتسىز زىيارەت قىلىش ھوقۇقىڭىز بولۇشى كېرەك.

note: Page 2
en: Using LDAP
ug: LDAP نى ئىشلىتىش

en: Searching
ug: ئىزدەۋاتىدۇ

en: Search Base:
ug: ئىزدەش ئاساسى:

en: Find Possible Search Bases
ug: مۇمكىن بولغان ئىزدەش ئاساسلىرىنى تاپسۇن

en: One Level
ug: بىر دەرىجە

en: Subtree
ug: تارماق دەرەخ

en: Search Scope:
ug: ئىزدەش دائىرىسى:

en: The search scope defines how deep you would like the search to extend down the directory tree.  A search scope of "Subtree" will include all entries below your search base.  A search scope of "One Level" will only include the entries one level beneath your search base.
ug: ئىزدەش دائىرىسى سىزنىڭ مۇندەرىجە شېخىدا قانچىلىك چوڭقۇرلۇقتا ئىزدەيدىغانلىقىڭىز بەلگىلىنىدۇ. ئىزدەش دائىرىسى «Subtree»نى ئۆز ئىچىگە ئالسا ئۇنداقتا بەلگىلەنگەن ئىزدەش ئاساسىدا ئۇنىڭغا تەۋە ھەممە تارماق تۈرلەرنىمۇ ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ. ئىزدەش دائىرىسى «بىر» بولسا ئۇنداقتا پەقەت بەلگىلەنگەن ئىزدەش ئاساسىدىكى بىر دەرىجە تۈرلەرنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ.

en: Search Filter:
ug: ئىزدەش سۈزگۈچى:

en: Downloading
ug: چۈشۈرۈۋاتىدۇ

en: Limit:
ug: چېكى:

en: contacts
ug: ئالاقەداشلار

en: Browse until limit is reached
ug: چەككە يەتكۈچە كۆز يۈگۈرت

en: Avoid IfMatch (needed on Apache < 2.2.8)
ug: IfMatch دىن خالىي(Apache < 2.2.8 زۆرۈر)

en: HTTP Error: %s
ug: HTTP خاتالىقى: %s

en: Could not parse response
ug: ئىنكاسنى يېشەلمىدى

en: Empty response
ug: بوش ئىنكاس

en: Unexpected reply from server
ug: مۇلازىمېتىر ئويلاشمىغان ئىنكاس قايتۇردى

en: Could not locate user's calendars
ug: ئىشلەتكۈچىنىڭ يىلنامىسىنى تاپقىلى بولمىدى

en: Path
ug: يول

en: Choose a Calendar
ug: يىلنامە تاللاش

en: Choose a Memo List
ug: ئەسلەتمە تاللاش

en: Choose a Task List
ug: ۋەزىپە تىزىمى تاللاش

en: Find Calendars
ug: يىلنامىلەرنى تېپىش

en: Find Memo Lists
ug: ئەسلەتمىلەرنى تېپىش

en: Find Task Lists
ug: ۋەزىپە تىزىمىنى تېپىش

en: Email:
ug: ئېلخەت:

en: Server handles meeting invitations
ug: مۇلازىمېتىر يىغىن تەكلىپلىرىنى بىر تەرەپ قىلىدۇ

en: Choose which address books to use.
ug: ئىشلىتىدىغان ئادرېس دەپتىرىنى تاللاڭ.

en: Use in Birthdays & Anniversaries calendar
ug: تۇغۇلغان كۈن ۋە خاتىرە كۈن يىلنامىسىدە ئىشلەتسۇن

en: Default User Calendar
ug: ئىشلەتكۈچىنىڭ كۆڭۈلدىكى يىلنامىسى

en: Enter Google password for user '%s'.
ug: ئىشلەتكۈچى ‹%s› نىڭ گۇگىل ئىمىنى كىرگۈزۈڭ.

en: User declined to provide a password
ug: ئىشلەتكۈچى ئىمنى تەمىنلەشنى رەت قىلدى

en: Use an existing iCalendar (ics) file
ug: مەۋجۇت بولغان iCalendar (ics) ھۆججىتىنى ئىشلەت

en: iCalendar File
ug: iCalendar ھۆججىتى

en: Choose an iCalendar file
ug: iCalendar ھۆججىتىنى تاللاش

en: File:
ug: ھۆججەت:

en: Allow Evolution to update the file
ug: مەزكۇر ھۆججەتنى Evolution يېڭىلىسۇن

en: I_mport
ug: ئەكىر(_M)

en: Select a Calendar
ug: يىلنامە تاللاڭ

en: Select a Task List
ug: بىر ۋەزىپە تىزىمىنى تاللاڭ

en: I_mport to Calendar
ug: يىلنامىگە ئەكىر(_M)

en: I_mport to Tasks
ug: ۋەزىپىگە ئەكىر(_M)

en: Selected Calendars for Alarms
ug: ئەسكەرتىشكە ئىشلىتىدىغان تاللانغان يىلنامە

en: Ti_me and date:
ug: ۋاقىت ۋە چېسلا(_M):

en: _Date only:
ug: چېسلالا(_D):

en: Minutes
ug: مىنۇت

en: Hours
ug: سائەت

en: Days
ug: كۈن

en: 60 minutes
ug: 60 مىنۇت

en: 30 minutes
ug: 30 مىنۇت

en: 15 minutes
ug: 15 مىنۇت

en: 10 minutes
ug: 10 مىنۇت

en: 05 minutes
ug: 05 مىنۇت

en: Se_cond zone:
ug: ئىككىنچى ۋاقىت رايونى(_C):

en: (Shown in a Day View)
ug: (كۈن كۆرۈنۈشتە كۆرسەت)

en: Use s_ystem time zone
ug: سىستېما ۋاقىت رايونىنى ئىشلەت(_Y)

en: Time format:
ug: ۋاقىت پىچىمى:

en: _12 hour (AM/PM)
ug: _12 سائەت(چ ب/چ ك)

en: _24 hour
ug: _24 سائەت

en: Work Week
ug: خىزمەت ھەپتىسى

note: A weekday like "Monday" follows
en: Wee_k starts on:
ug: ھەپتە بېشى(_K):

en: Work days:
ug: خىزمەت كۈنلەر:

en: _Day begins:
ug: كۈن بېشى(_D):

note: Monday
en: _Mon
ug: دۈشەنبە(_M)

note: Tuesday
en: _Tue
ug: سەيشەنبە(_T)

note: Wednesday
en: _Wed
ug: چارشەنبە(_W)

note: Thursday
en: T_hu
ug: پەيشەنبە(_H)

note: Friday
en: _Fri
ug: جۈمە(_F)

note: Saturday
en: _Sat
ug: شەنبە(_S)

note: Sunday
en: S_un
ug: يەكشەنبە(_U)

en: Day _ends:
ug: كۈن تۈگىدى(_E):

en: Alerts
ug: ئاگاھلاندۇرۇشلار

en: _Ask for confirmation when deleting items
ug: تۈرنى ئۆچۈرگەندە جەزملەشنى سورا(_A)

en: _Time divisions:
ug: ۋاقىت بۆلۈنۈشى(_T):

en: _Show appointment end times in week and month view
ug: ھەپتە ۋە ئاي كۆرۈنۈشىدە ئۇچرىشىش ئاخىرلىشىش ۋاقتىنى كۆرسەت(_S)

en: _Compress weekends in month view
ug: ئاي كۆرۈنۈشىدە ھەپتە ئاخىرىنى كۆرسەتمە(_C)

en: Show week _numbers
ug: ھەپتە نومۇرىنى كۆرسەت(_N)

en: Show r_ecurring events in italic in bottom left calendar
ug: سول ئاستى ياندىكى يىلنامىدە تەكرار يۈز بەرگەن ھادىسىنى كۆرسەت(_E)

en: Sc_roll Month View by a week
ug: ھەپتە بويىچە ئاي كۆرۈنۈشىنى دومىلات(_R)

en: Display
ug: كۆرسەتكۈچ

en: Task List
ug: ۋەزىپە تىزىمى

en: Highlight t_asks due today
ug: بۈگۈن مۆھلىتى توشىدىغان ۋەزىپىلەرنى يورۇتسۇن(_A)

en: Highlight _overdue tasks
ug: مۆھلىتى ئوتكەن ۋەزىپىلەرنى يورۇتسۇن(_O)

en: _Hide completed tasks after
ug: كېيىن تاماملانغان ۋەزىپىلەرنى يوشۇر(_H)

en: Display reminders in _notification area only
ug: ئەسكەرتكۈچنى پەقەت ئۇقتۇرۇش رايونىدىلا كۆرسەتسۇن(_N)

note: This is the first half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every appointment"
en: Sh_ow a reminder
ug: ئەسكەرتكۈچىنى كۆرسەت(_O)

note: This is the last half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every appointment"
en: before every appointment
ug: ھەر بىر ئۇچرىشىشتىن ئىلگىرى

note: This is the first half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every anniversary/birthday"
en: Show a _reminder
ug: ئەسكەرتكۈچىنى كۆرسەت(_R)

note: This is the last half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every anniversary/birthday"
en: before every anniversary/birthday
ug: ھەر بىر خاتىرە كۈن/تۇغۇلغان كۈندىن ئىلگىرى

en: Select the calendars for reminder notification
ug: ئەسكەرتكۈچ ئۇقتۇرۇشىنىڭ يىلنامىسىنى تاللاڭ

en: Default Free/Busy Server
ug: كۆڭۈلدىكى ئالدىراش/بىكار مۇلازىمېتىر

en: Template:
ug: قېلىپ:

en: %u and %d will be replaced by user and domain from the email address.
ug: %u ۋە %d ئېلخەت ئادرېسىدىكى ئىشلەتكۈچى ۋە دائىرە تەرىپىدىن ئالماشتۇرۇلىدۇ.

en: Publishing Information
ug: ئېلان قىلىدىغان ئۇچۇرلار

en: New Calendar
ug: يېڭى يىلنامە

[ctx: New]
en: _Appointment
ug: ئۇچرىشىش(_A)

en: Create a new appointment
ug: يېڭى بىر ئۇچرىشىش قۇرىدۇ

[ctx: New]
en: All Day A_ppointment
ug: پۈتۈن كۈنلۈك ئۇچرىشىش(_P)

en: Create a new all-day appointment
ug: پۈتۈن كۈنلۈك يېڭى بىر ئۇچرىشىش قۇرىدۇ

[ctx: New]
en: M_eeting
ug: يىغىن(_E)

en: Create a new meeting request
ug: يېڭى بىر يىغىن ئىلتىماسى قۇرىدۇ

[ctx: New]
en: Cale_ndar
ug: يىلنامە(_N):

en: Create a new calendar
ug: يېڭى بىر يىلنامە قۇرىدۇ

en: Calendar and Tasks
ug: يىلنامە ۋە ۋەزىپىلەر

en: Calendar Selector
ug: يىلنامە تاللىغۇچ

en: Opening calendar '%s'
ug: ئېچىۋاتقان يىلنامە ‹%s›

en: Calendar Properties
ug: يىلنامە خاسلىقى

en: This operation will permanently erase all events older than the selected amount of time. If you continue, you will not be able to recover these events.
ug: بۇ مەشغۇلات تاللانغان ۋاقىتتىن ئىلگىرىكى ھەممە ھادىسىنى مەڭگۈلۈك ئۆچۈرىدۇ. ئەگەر داۋاملاشتۇرسىڭىز بۇ ھادىسىلەرنى ئەسلىگە كەلتۈرەلمەيسىز.

note: Translators: This is the first part of the sentence: * "Purge events older than <<spin-button>> days"
en: Purge events older than
ug: كونىراق ھادىسىلەرنى ئۆچۈر

en: Copying Items
ug: تۈرلەرنى كۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Moving Items
ug: تۈرلەرنى يۆتكەۋاتىدۇ

note: Translators: Default filename part saving an event to a file when * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it.
en: event
ug: ھادىسە

en: Save as iCalendar
ug: iCalendar غا ساقلا

en: _Copy...
ug: كۆچۈر(_C)…

en: D_elete Calendar
ug: يىلنامىنى ئۆچۈر(_E)

en: Delete the selected calendar
ug: تاللانغان يىلنامىنى ئۆچۈرىدۇ

en: Go Back
ug: كەينىگە

en: Go Forward
ug: ئالدىغا

en: Select today
ug: بۈگۈننى تاللا

en: Select _Date
ug: چېسلا تاللا(_D)

en: Select a specific date
ug: بەلگىلىك چېسلادىن بىرنى تاللايدۇ

en: _New Calendar
ug: يېڭى يىلنامە(_N)

en: Purg_e
ug: ئۆچۈر(_E)

en: Purge old appointments and meetings
ug: كونا ئۇچرىشىش ۋە يىغىننى ئۆچۈر

en: Re_fresh
ug: يېڭىلا(_F)

en: Refresh the selected calendar
ug: تاللانغان يىلنامىنى يېڭىلايدۇ

en: Rename the selected calendar
ug: تاللانغان يىلنامىنىڭ ئاتىنى ئۆزگەرت

en: Find _next
ug: كېيىنكىسىنى ئىزدە(_N)

en: Find next occurrence of the current search string
ug: كەينىدىن ھازىرقى تېكىستنى ئىزدەپ تاپىدۇ

en: Find _previous
ug: ئالدىنقىنى ئىزدە(_P)

en: Find previous occurrence of the current search string
ug: بەشىدىن ھازىرقى تېكىستنى ئىزدەپ تاپىدۇ

en: Stop _running search
ug: ئىزدەشنى توختات(_R)

en: Stop currently running search
ug: نۆۋەتتە ئىجرا بولۇۋاتقان ئىزدەشنى توختىتىدۇ

en: Show _Only This Calendar
ug: مۇشۇ يىلنامىنىلا كۆرسەت(_O)

en: Cop_y to Calendar...
ug: يىلنامىگە كۆچۈر(_Y)…

en: _Delegate Meeting...
ug: ۋاكالەتچى يىغىنى(_D)…

en: _Delete Appointment
ug: ئۇچرىشىشنى ئۆچۈر(_D)…

en: Delete selected appointments
ug: تاللانغان ئۇچرىشىشلارنى ئۆچۈرىدۇ

en: Delete This _Occurrence
ug: بۇ قېتىمقى كۆرۈنگەننى ئۆچۈر(_O)

en: Delete this occurrence
ug: بۇ قېتىمقى كۆرۈنگەننى ئۆچۈر

en: Delete All Occ_urrences
ug: ھەممە كۆرۈنگەننى ئۆچۈر(_U)

en: Delete all occurrences
ug: ھەممە كۆرۈنگەننى ئۆچۈر

en: New All Day _Event...
ug: يېڭى پۈتۈن كۈنلۈك ھادىسە(_E)…

en: Create a new all day event
ug: يېڭى پۈتۈن كۈنلۈك ھادىسىدىن بىرنى قۇرىدۇ

en: _Forward as iCalendar...
ug: iCalendar سۈپىتىدە جاۋاب قايتۇرىدۇ(_F)…

en: New _Meeting...
ug: يېڭى يىغىن(_M)…

en: Create a new meeting
ug: يېڭى بىر يىغىن قۇرىدۇ

en: Mo_ve to Calendar...
ug: يىلنامىگە يۆتكە(_V)…

en: New _Appointment...
ug: يېڭى ئۇچرىشىش(_A)…

en: Make this Occurrence _Movable
ug: بۇ قېتىمقى كۆرۈنگەننى يۆتكەشچان قىل(_M)

en: _Open Appointment
ug: ئۇچرىشىش ئاچ(_O)

en: View the current appointment
ug: نۆۋەتتىكى ئۇچرىشىشنى كۆرسىتىدۇ

en: _Reply
ug: جاۋاب(_R)

en: _Schedule Meeting...
ug: يىغىن پىلانى(_S)…

en: Converts an appointment to a meeting
ug: ئۇچرىشىشنى يىغىنغا ئايلاندۇرىدۇ

en: Conv_ert to Appointment...
ug: ئۇچرىشىشقا ئايلاندۇر(_E)…

en: Converts a meeting to an appointment
ug: يىغىننى ئۇچرىشىشقا ئايلاندۇرىدۇ

en: Quit
ug: ئاخىرلاشتۇر

en: Day
ug: كۈن

en: Show one day
ug: بىر كۈن كۆرسەت

en: List
ug: تىزىم

en: Show as list
ug: تىزىمدەك كۆرسەت

en: Month
ug: ئاي

en: Show one month
ug: بىر ئاي كۆرسەت

en: Week
ug: ھەپتە

en: Show one week
ug: بىر ھەپتە كۆرسەت

en: Show one work week
ug: بىر خىزمەت ھەپتە كۆرسەت

en: Active Appointments
ug: ئاكتىپ ئۇچرىشىشلار

en: Next 7 Days' Appointments
ug: كېيىنكى 7 كۈنلۈك ئۇچرىشىشلار

en: Occurs Less Than 5 Times
ug: كوپ بولغاندا 5 قېتىم كۆرۈلدى

en: Description contains
ug: چۈشەندۈرۈش ئىچىدە

en: Summary contains
ug: ئۈزۈندى ئىچىدە

en: Print this calendar
ug: بۇ يىلنامىنى باس

en: Preview the calendar to be printed
ug: باسىدىغان يىلنامىنى ئالدىن كۆزەت

en: _Save as iCalendar...
ug: iCalendar غا ساقلا(_S)…

en: Go To
ug: يۆتكەل

note: Translators: Default filename part saving a memo to a file when * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it.
en: memo
ug: ئەسلەتمە

en: New _Memo
ug: يېڭى ئەسلەتمە(_M)

en: Create a new memo
ug: يېڭى ئەسلەتمە قۇرىدۇ

en: _Open Memo
ug: ئەسلەتمە ئاچ(_O)

en: View the selected memo
ug: تاللانغان ئەسلەتمىنى ئاچىدۇ

en: Open _Web Page
ug: تور بەت ئاچ(_W)

en: Print the selected memo
ug: تاللانغان ئەسلەتمىنى باسىدۇ

en: Searching next matching event
ug: ماس كېلىدىغان كېيىنكى ھادىسىنى ئىزدەۋاتىدۇ

en: Searching previous matching event
ug: ماس كېلىدىغان ئالدىنقى ھادىسىنى ئىزدەۋاتىدۇ

en: Cannot find matching event in the next %d year | Cannot find matching event in the next %d years
ug[0]: كېيىنكى %d يىلدىن ماس كېلىدىغان ھادىسىنى تاپالمىدى

en: Cannot find matching event in the previous %d year | Cannot find matching event in the previous %d years
ug[0]: ئالدىنقى %d يىلدىن ماس كېلىدىغان ھادىسىنى تاپالمىدى

en: Cannot search with no active calendar
ug: ئاكتىپ يىلنامە بولمىسا ئىزدىيەلمەيدۇ

note: Translators: Default filename part saving a task to a file when * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it. * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it
en: task
ug: ۋەزىپە

en: _Assign Task
ug: ۋەزىپە تەقسىماتى(_A)

en: _Mark as Complete
ug: تامام بەلگىسى سال(_M)

en: Mark selected tasks as complete
ug: تاللانغان ۋەزىپىلەرگە تامام بەلگىسى سالىدۇ

en: _Mark as Incomplete
ug: چالا بەلگىسى سال(_M)

en: Mark selected tasks as incomplete
ug: تاللانغان ۋەزىپىلەرگە چالا بەلگىسى سالىدۇ

en: New _Task
ug: يېڭى ۋەزىپە(_T)

en: Create a new task
ug: يېڭى بىر ۋەزىپە قۇرىدۇ

en: _Open Task
ug: ۋەزىپە ئاچ(_O)

en: View the selected task
ug: تاللانغان ۋەزىپىنى كۆرسىتىدۇ

en: Print the selected task
ug: تاللانغان ۋەزىپىنى باسىدۇ

en: New Memo List
ug: يېڭى ئەسلەتمە تىزىمى

[ctx: New]
en: Mem_o
ug: ئەسلەتمە(_O)

[ctx: New]
en: _Shared Memo
ug: ھەمبەھىرلەنگەن ئەسلەتمە(_S)

en: Create a new shared memo
ug: ھەمبەھىرلىنىدىغان يېڭى بىر ئەسلەتمە قۇرىدۇ

[ctx: New]
en: Memo Li_st
ug: ئەسلەتمە تىزىمى(_S)

en: Create a new memo list
ug: يېڭى بىر ئەسلەتمە تىزىمى قۇرىدۇ

en: Memo List Selector
ug: ئەسلەتمە تىزىمى تاللىغۇچ

en: Opening memo list '%s'
ug: ئەسلەتمە تىزىمى ‹%s› نى ئېچىۋاتىدۇ

en: Print Memos
ug: ئەسلەتمىلەرنى باس

en: Memo List Properties
ug: ئەسلەتمە تىزىم خاسلىقى

en: _Delete Memo
ug: ئەسلەتمە ئۆچۈر(_D)

en: _Find in Memo...
ug: ئەسلەتمىدىن ئىزدە(_F)…

en: Search for text in the displayed memo
ug: كۆرسەتكەن ئەسلەتمىدىن تېكىستنى ئىزدەيدۇ

en: D_elete Memo List
ug: ئەسلەتمە تىزىمىنى ئۆچۈر(_E)

en: Delete the selected memo list
ug: تاللانغان ئەسلەتمە تىزىمىنى ئۆچۈرىدۇ

en: _New Memo List
ug: يېڭى ئەسلەتمە تىزىمى(_N)

en: Refresh the selected memo list
ug: تاللانغان ئەسلەتمە تىزىمىنى يېڭىلايدۇ

en: Rename the selected memo list
ug: تاللانغان ۋەزىپە تىزىمىنىڭ ئاتىنى ئۆزگەرتىدۇ

en: Show _Only This Memo List
ug: مۇشۇ ئەسلەتمە تىزىمىنىلا كۆرسەت(_O)

en: Memo _Preview
ug: ئەسلەتمىنى ئالدىن كۆزەت(_P)

en: Show memo preview pane
ug: ئەسلەتمىنى ئالدىن كۆزەت كۆزنەكچىنى كۆرسىتىدۇ

en: Show memo preview below the memo list
ug: ئەسلەتمە تىزىمىنىڭ ئاستىدا ئەسلەتمە ئالدىن كۆزىتىشنى كۆرسىتىدۇ

en: Show memo preview alongside the memo list
ug: ئەسلەتمە تىزىمىنى بويلاپ ئەسلەتمە ئالدىن كۆزىتىشنى كۆرسىتىدۇ

en: Print the list of memos
ug: ئەسلەتمە تىزىمىنى باس

en: Preview the list of memos to be printed
ug: باسىدىغان ئەسلەتمىنىڭ تىزىمىنى ئالدىن كۆزەت

en: Delete Memos
ug: ئەسلەتمىلەرنى ئۆچۈر

en: Delete Memo
ug: ئەسلەتمە ئۆچۈر

en: %d memo | %d memos
ug[0]: %d ئەسلەتمە

en: %d selected
ug: %d تاللاندى

en: New Task List
ug: يېڭى ۋەزىپە تىزىمى

[ctx: New]
en: _Task
ug: ۋەزىپە(_T)

[ctx: New]
en: Assigne_d Task
ug: تەقسىملەنگەن ۋەزىپە(_D)

en: Create a new assigned task
ug: يېڭى بىر تەقسىملەنگەن ۋەزىپە قۇرىدۇ

[ctx: New]
en: Tas_k List
ug: ۋەزىپە تىزىمى(_K)

en: Create a new task list
ug: يېڭى بىر ۋەزىپە تىزىمى قۇرىدۇ

en: Task List Selector
ug: ۋەزىپە تىزىمى تاللىغۇچ

en: Opening task list '%s'
ug: ۋەزىپە تىزىمى ‹%s› نى ئېچىۋاتىدۇ

en: Print Tasks
ug: ۋەزىپىلەرنى باس

en: Task List Properties
ug: ۋەزىپە تىزىم خاسلىقى

en: This operation will permanently erase all tasks marked as completed. If you continue, you will not be able to recover these tasks.
    
    Really erase these tasks?
ug: بۇ مەشغۇلات تاماملاندى بەلگىسى سېلىنغان ھەممە ھادىسىنى مەڭگۈلۈك ئۆچۈرىدۇ. ئەگەر داۋاملاشتۇرسىڭىز بۇ ۋەزىپىلەرنى ئەسلىگە كەلتۈرەلمەيسىز.
    
    راستىنىلا بۇ ۋەزىپىلەرنى ئۆچۈرەمسىز؟

en: Do not ask me again
ug: قايتا سورىما

en: _Delete Task
ug: ۋەزىپە ئۆچۈر(_D)

en: _Find in Task...
ug: ۋەزىپىدىن ئىزدە(_F)…

en: Search for text in the displayed task
ug: كۆرۈنگەن ۋەزىپىدىن تېكىستنى ئىزدەيدۇ

en: Copy...
ug: كۆچۈر…

en: D_elete Task List
ug: ۋەزىپە تىزىمىنى ئۆچۈر(_E)

en: Delete the selected task list
ug: تاللانغان ۋەزىپە تىزىمىنى ئۆچۈرىدۇ

en: _New Task List
ug: يېڭى ۋەزىپە تىزىمى(_N)

en: Refresh the selected task list
ug: تاللانغان ۋەزىپە تىزىمىنى يېڭىلايدۇ

en: Rename the selected task list
ug: تاللانغان ۋەزىپە تىزىمىنىڭ ئاتىنى ئۆزگەرت

en: Show _Only This Task List
ug: مۇشۇ ۋەزىپە تىزىمىنىلا كۆرسەت(_O)

en: Mar_k as Incomplete
ug: چالا بەلگىسى سال(_K)

en: Delete completed tasks
ug: تاماملانغان ۋەزىپىلەرنى ئۆچۈر

en: Task _Preview
ug: ۋەزىپىنى ئالدىن كۆزەت(_P)

en: Show task preview pane
ug: ۋەزىپىنى ئالدىن كۆزەت كۆزنەكچىنى كۆرسىتىدۇ

en: Show task preview below the task list
ug: ۋەزىپە تىزىمىنىڭ ئاستىدا ۋەزىپە ئالدىن كۆزىتىشنى كۆرسىتىدۇ

en: Show task preview alongside the task list
ug: ۋەزىپە تىزىمىنى بويلاپ ۋەزىپە ئالدىن كۆزىتىشنى كۆرسىتىدۇ

en: Active Tasks
ug: ئاكتىپ ۋەزىپىلەر

en: Completed Tasks
ug: تاماملانغان ۋەزىپىلەر

en: Next 7 Days' Tasks
ug: كېيىنكى 7 كۈنلۈك ۋەزىپە

en: Overdue Tasks
ug: مۆھلىتى ئوتكەن ۋەزىپىلەر

en: Tasks with Attachments
ug: قوشۇلمىلىرى بار ۋەزىپىلەر

en: Print the list of tasks
ug: ۋەزىپىلەرنىڭ تىزىمىنى باس

en: Preview the list of tasks to be printed
ug: باسىدىغان ۋەزىپە تىزىمىنى ئالدىن كۆزەت

en: Delete Tasks
ug: ۋەزىپىلەرنى ئۆچۈر

en: Delete Task
ug: ۋەزىپە ئۆچۈر

en: Expunging
ug: ئۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: %d task | %d tasks
ug[0]: %d ۋەزىپە

en: Display part as an invitation
ug: بۆلەكنى تەكلىپ سۈپىتىدە كۆرسەتسۇن

note: strftime format of a time, * in 24-hour format, without seconds.
en: Today %H:%M
ug: بۈگۈن: %H:%M

note: strftime format of a time, * in 24-hour format.
en: Today %H:%M:%S
ug: بۈگۈن: %H:%M:%S

note: strftime format of a time, * in 12-hour format.
en: Today %l:%M:%S %p
ug: بۈگۈن  %l:%M:%S %p

note: strftime format of a time, * in 24-hour format, without seconds.
en: Tomorrow %H:%M
ug: ئەتە %H:%M

note: strftime format of a time, * in 24-hour format.
en: Tomorrow %H:%M:%S
ug: ئەتە %H:%M:%S

note: strftime format of a time, * in 12-hour format, without seconds.
en: Tomorrow %l:%M %p
ug: ئەتە %l:%M %p

note: strftime format of a time, * in 12-hour format.
en: Tomorrow %l:%M:%S %p
ug: ئەتە %l:%M:%S %p

note: strftime format of a weekday and a date * without a year.
en: %A, %B %e
ug: %A، %B %e

note: strftime format of a weekday, a date * without a year and a time, * in 24-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e %H:%M
ug: %A، %B %e %H:%M

note: strftime format of a weekday, a date without a year * and a time, in 24-hour format.
en: %A, %B %e %H:%M:%S
ug: %A، %B %e %H:%M:%S

note: strftime format of a weekday, a date without a year * and a time, in 12-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e %l:%M %p
ug: %A، %B %e %l:%M %p

note: strftime format of a weekday, a date without a year * and a time, in 12-hour format.
en: %A, %B %e %l:%M:%S %p
ug: %A، %B %e %l:%M:%S %p

note: strftime format of a weekday and a date.
en: %A, %B %e, %Y
ug: %A، %B %e، %Y

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e, %Y %H:%M
ug: %A، %B %e، %Y %H:%M

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format.
en: %A, %B %e, %Y %H:%M:%S
ug: %A، %B %e، %Y %H:%M:%S

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e, %Y %l:%M %p
ug: %A، %B %e، %Y %l:%M %p

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format.
en: %A, %B %e, %Y %l:%M:%S %p
ug: %A، %B %e، %Y %l:%M:%S %p

en: An unknown person
ug: ناتونۇش ئادەم

en: Please respond on behalf of %s
ug: %s سالاھىيىتىدە ئىنكاس قايتۇر

en: Received on behalf of %s
ug: %s سالاھىيىتىدە قوبۇللىدى

en: %s through %s has published the following meeting information:
ug: %s بولسا %s ئارقىلىق يىغىن ئۇچۇرىنى تارقاتتى:

en: %s has published the following meeting information:
ug: %s تۆۋەندىكى يىغىن ئۇچۇرىنى تارقاتتى:

en: %s has delegated the following meeting to you:
ug: %s سىز ئۈچۈن تۆۋەندىكى يىغىنغا ۋاكالەتچى بولدى:

en: %s through %s requests your presence at the following meeting:
ug: %s بولسا %s ئارقىلىق سىزنىڭ تۆۋەندىكى يىغىنغا قاتنىشىشىڭىزنى تەلەپ قىلىدۇ:

en: %s requests your presence at the following meeting:
ug: %s  سىزنىڭ تۆۋەندىكى يىغىنغا قاتنىشىشىڭىزنى تەلەپ قىلىدۇ:

en: %s through %s wishes to add to an existing meeting:
ug: %s بولسا %s ئارقىلىق مەۋجۇت يىغىنغا قاتنىشىشنى ئۈمىد قىلىدۇ:

en: %s wishes to add to an existing meeting:
ug: %s مەۋجۇت يىغىنغا قاتنىشىشنى ئۈمىد قىلىدۇ:

en: %s through %s wishes to receive the latest information for the following meeting:
ug: %s بولسا %s ئارقىلىق تۆۋەندىكى يىغىننىڭ ئەڭ يېڭى ئۇچۇرىنى قوبۇللاشنى ئۈمىد قىلىدۇ:

en: %s wishes to receive the latest information for the following meeting:
ug: %s تۆۋەندىكى يىغىننىڭ ئەڭ يېڭى ئۇچۇرىنى قوبۇللاشنى ئۈمىد قىلىدۇ:

en: %s through %s has sent back the following meeting response:
ug: %s بولسا %s ئارقىلىق تۆۋەندىكى يىغىن ئىلتىماسىنىڭ ئىنكاسىنى قايتۇرۇۋەتتى:

en: %s has sent back the following meeting response:
ug: %s تۆۋەندىكى يىغىن ئىلتىماسىنىڭ ئىنكاسىنى قايتۇرۇۋەتتى:

en: %s through %s has canceled the following meeting:
ug: %s بولسا %s ئارقىلىق يىغىننى ئەمەلدىن قالدۇردى:

en: %s has canceled the following meeting:
ug: تۆۋەندىكى يىغىننى %s ئەمەلدىن قالدۇردى:

en: %s through %s has proposed the following meeting changes.
ug: %s بولسا %s ئارقىلىق تۆۋەندىكى يىغىن ئۆزگىرىشىنى ئوتتۇرىغا قويدى:

en: %s has proposed the following meeting changes:
ug: تۆۋەندىكى يىغىننى %s ئۆزگەرتىش تەكلىپىنى بەردى:

en: %s through %s has declined the following meeting changes:
ug: %s بولسا %s ئارقىلىق تۆۋەندىكى يىغىن ئۆزگىرىشىنى رەت قىلدى.

en: %s has declined the following meeting changes:
ug: تۆۋەندىكى يىغىن ئۆزگىرىشىنى %s رەت قىلدى:

en: %s through %s has published the following task:
ug: %s بولسا %s ئارقىلىق تۆۋەندىكى ۋەزىپىنى تارقاتتى:

en: %s has published the following task:
ug: %s ئارقىلىق تۆۋەندىكى ۋەزىپىنى تارقاتتى:

en: %s requests the assignment of %s to the following task:
ug: %s بولسا %s غا تۆۋەندىكى ۋەزىپىنى تەقسىملەشنى تەلەپ قىلدى:

en: %s through %s has assigned you a task:
ug: %s بولسا %s ئارقىلىق سىزگە تۆۋەندىكى ۋەزىپىنى تەقسىم قىلدى:

en: %s has assigned you a task:
ug: %s سىزگە تۆۋەندىكى ۋەزىپىنى تەقسىم قىلدى:

en: %s through %s wishes to add to an existing task:
ug: %s بولسا %s ئارقىلىق مەۋجۇت ۋەزىپىگە قاتنىشىشنى ئۈمىد قىلىدۇ:

en: %s wishes to add to an existing task:
ug: %s مەۋجۇت ۋەزىپىگە قاتنىشىشنى ئۈمىد قىلىدۇ:

en: %s through %s wishes to receive the latest information for the following assigned task:
ug: %s بولسا %s ئارقىلىق تۆۋەندىكى تەقسىملەنگەن ۋەزىپىنىڭ ئەڭ يېڭى ئۇچۇرىنى قوبۇللاشنى ئۈمىد قىلىدۇ:

en: %s wishes to receive the latest information for the following assigned task:
ug: %s تۆۋەندىكى تەقسىملەنگەن ۋەزىپىنىڭ ئەڭ يېڭى ئۇچۇرىنى قوبۇللاشنى ئۈمىد قىلىدۇ:

en: %s through %s has sent back the following assigned task response:
ug: %s بولسا %s ئارقىلىق تۆۋەندىكى ۋەزىپە ئىلتىماسىنىڭ ئىنكاسىنى قايتۇرۇۋەتتى:

en: %s has sent back the following assigned task response:
ug: %s تۆۋەندىكى ۋەزىپە ئىلتىماسىنىڭ ئىنكاسىنى قايتۇرۇۋەتتى:

en: %s through %s has canceled the following assigned task:
ug: %s بولسا %s ئارقىلىق تەقسىملەنگەن ۋەزىپىنى ئەمەلدىن قالدۇردى:

en: %s has canceled the following assigned task:
ug: %s تۆۋەندىكى تەقسىملەنگەن ۋەزىپىنى ئەمەلدىن قالدۇردى:

en: %s through %s has proposed the following task assignment changes:
ug: %s بولسا %s ئارقىلىق تۆۋەندىكى تەقسىملەنگەن ۋەزىپە ئۆزگىرىشىنى ئوتتۇرىغا قويدى:

en: %s has proposed the following task assignment changes:
ug: %s تۆۋەندىكى تەقسىملەنگەن ۋەزىپە ئۆزگىرىشىنى ئوتتۇرىغا قويدى:

en: %s through %s has declined the following assigned task:
ug: %s بولسا %s ئارقىلىق تۆۋەندىكى تەقسىملەنگەن ۋەزىپىنى رەت قىلدى:

en: %s has declined the following assigned task:
ug: %s تۆۋەندىكى تەقسىملەنگەن ۋەزىپىنى رەت قىلدى:

en: %s through %s has published the following memo:
ug: %s بولسا %s ئارقىلىق تۆۋەندىكى ئەسلەتمىنى تارقاتتى:

en: %s has published the following memo:
ug: %s تۆۋەندىكى ئەسلەتمىنى تارقاتتى:

en: %s through %s wishes to add to an existing memo:
ug: %s بولسا %s ئارقىلىق مەۋجۇت ئەسلەتمىگە قاتنىشىشنى ئۈمىد قىلىدۇ:

en: %s wishes to add to an existing memo:
ug: %s مەۋجۇت ئەسلەتمىگە قاتنىشىشنى ئۈمىد قىلىدۇ:

en: %s through %s has canceled the following shared memo:
ug: %s بولسا %s ئارقىلىق تۆۋەندىكى ھەمبەھىر ئەسلەتمىنى ئەمەلدىن قالدۇردى:

en: %s has canceled the following shared memo:
ug: %s تۆۋەندىكى ھەمبەھىر ئەسلەتمىنى ئەمەلدىن قالدۇردى:

en: All day:
ug: پۈتۈن كۈن:

en: Start day:
ug: باشلىنىش كۈنى:

en: Start time:
ug: باشلىنىش ۋاقتى:

en: End day:
ug: ئاخىرلىشىش كۈنى:

en: End time:
ug: ئاخىرلىشىش ۋاقتى:

en: Ope_n Calendar
ug: يىلنامە ئاچ(_N)

en: _Decline all
ug: ھەممىنى رەت قىل(_D)

en: _Decline
ug: رەت قىل(_D)

en: _Tentative all
ug: ھەممىنى قارارسىزلاشتۇر(_T)

en: _Tentative
ug: قارارسىزلاشتۇر(_T)

en: Acce_pt all
ug: ھەممىنى قوبۇل قىل(_P)

en: Acce_pt
ug: قوبۇل قىل(_P)

en: Send _Information
ug: ئۇچۇرلارنى يوللا(_I)

en: _Update Attendee Status
ug: قاتناشقۇچى ھالىتىنى يېڭىلا(_U)

en: _Update
ug: يېڭىلا(_U)

en: Comment:
ug: ئىزاھات:

note: RSVP area
en: Send reply to sender
ug: ئەۋەتكۈچىگە جاۋاب قايتۇر

note: Updates
en: Send _updates to attendees
ug: قاتناشقۇچىغا يېڭىلاشنى يوللا(_U)

note: The recurrence check button
en: _Apply to all instances
ug: ھەممە مىسالغا قوللان(_A)

en: Show time as _free
ug: ۋاقىتنى بوش كۆرسەت(_F)

en: _Preserve my reminder
ug: ئەسكەرتكۈچۈمنى ساقلاپ قال(_P)

en: _Inherit reminder
ug: ئەسكەرتكۈچكە ۋارىسلىق قىل(_I)

en: _Tasks:
ug: ۋەزىپىلەر(_T):

en: _Memos:
ug: ئەسلەتمىلەر(_M):

en: Sa_ve
ug: ساقلا(_V)

en: An appointment in the calendar '%s' conflicts with this meeting
ug: يىلنامە ‹%s› دىكى بىر ئۇچرىشىش بۇ يىغىن بىلەن توقۇنۇشىدۇ

en: Found the appointment in the calendar '%s'
ug: يىلنامە ‹%s› دىن ئۇچرىشىشنى تاپتى

en: Unable to find any calendars
ug: ھېچقانداق يىلنامە تاپالمىدى

en: Unable to find this meeting in any calendar
ug: ھېچقانداق يىلنامىدىن بۇ يىغىننى تاپالمىدى

en: Unable to find this task in any task list
ug: ھېچقانداق ۋەزىپە تىزىمىدىن بۇ  ۋەزىپىنى تاپالمىدى

en: Unable to find this memo in any memo list
ug: ھېچقانداق ئەسلەتمە تىزىمىدىن بۇ  ئەسلەتمىنى تاپالمىدى

en: Opening the calendar. Please wait...
ug: يىلنامە ئېچىۋاتىدۇ. سەل كۈتۈڭ…

en: Searching for an existing version of this appointment
ug: بۇ ئۇچرىشىشنىڭ مەۋجۇت نەشرىنى ئىزدەۋاتىدۇ

en: Unable to send item to calendar '%s'.  %s
ug: تۈرنى ‹%s› يىلنامىگە يوللىيالمىدى. %s

en: Sent to calendar '%s' as accepted
ug: ‹%s› يىلنامىنى قوشۇلغان سۈپىتىدە يوللا

en: Sent to calendar '%s' as tentative
ug: ‹%s› يىلنامىنى بېكىتىلمىگەن سۈپىتىدە يوللا

en: Sent to calendar '%s' as declined
ug: ‹%s› يىلنامىنى رەت قىلىنغان سۈپىتىدە يوللا

en: Sent to calendar '%s' as canceled
ug: ‹%s› يىلنامىنى بىكار قىلىنغان سۈپىتىدە يوللا

en: Saving changes to the calendar. Please wait...
ug: ئۆزگىرىشلەرنى يىلنامىگە ساقلاۋاتىدۇ. بىرئاز كۈتۈڭ…

en: Unable to parse item
ug: تۈرنى تەھلىل قىلالمىدى

en: Organizer has removed the delegate %s
ug: تەشكىللىگۈچى ۋاكالەتچى %s نى چىقىرىۋەتتى

en: Sent a cancelation notice to the delegate
ug: ۋاكالەتچىگە بىكار قىلىش ئۇقتۇرۇشى يوللىدى

en: Could not send the cancelation notice to the delegate
ug: ۋاكالەتچىگە بىكار قىلىش ئۇقتۇرۇشى يوللىيالمىدى

en: Unable to update attendee. %s
ug: قاتناشقۇچىنى يېڭىلىيالمىدى. %s

en: Attendee status updated
ug: قاتناشقۇچى ھالىتى يېڭىلاندى

en: The meeting is invalid and cannot be updated
ug: يىغىن ئىناۋەتسىز بولغاچقا يېڭىلىغىلى بولمىدى

en: Attendee status could not be updated because the status is invalid
ug: قاتناشقۇچى ھالىتىنى يېڭىلىيالمىدى، سەۋەبى ھالىتى ئىناۋەتسىز

en: Attendee status can not be updated because the item no longer exists
ug: تۈر مەۋجۇت بولمىغانلىقتىن قاتناشقۇچى ھالىتىنى يېڭىلىيالمايدۇ

en: Meeting information sent
ug: يىغىن ئۇچۇرى يوللاندى

en: Task information sent
ug: ۋەزىپە ئۇچۇرى يوللاندى

en: Memo information sent
ug: ئەسلەتمە ئۇچۇرى يوللاندى

en: Unable to send meeting information, the meeting does not exist
ug: يىغىن ئۇچۇرىنى يوللىيالمىدى، يىغىن مەۋجۇت ئەمەس

en: Unable to send task information, the task does not exist
ug: ۋەزىپە ئۇچۇرىنى يوللىيالمىدى، ۋەزىپە مەۋجۇت ئەمەس

en: Unable to send memo information, the memo does not exist
ug: ئەسلەتمە ئۇچۇرىنى يوللىيالمىدى، ئەسلەتمە مەۋجۇت ئەمەس

en: Save Calendar
ug: يىلنامە ساقلا

en: The calendar attached is not valid
ug: يىلنامە قوشۇمچىسى ئىناۋەتسىز

en: The message claims to contain a calendar, but the calendar is not a valid iCalendar.
ug: ئۇچۇردا يىلنامە بارلىقى قەيت قىلىنغان ئەمما يىلنامە ئىناۋەتلىك iCalendar ئەمەس.

en: The item in the calendar is not valid
ug: يىلنامە تۈرى ئىناۋەتسىز

en: The message does contain a calendar, but the calendar contains no events, tasks or free/busy information
ug: ئۇچۇردا ھەقىقەتەن يىلنامە بار ئەمما يىلنامىدە ھادىسە، ۋەزىپە ياكى بىكار/ئالدىراش ئۇچۇرىنى ئۆز ئىچىگە ئالمىغان

en: The calendar attached contains multiple items
ug: قوشۇمچە يىلنامە كۆپ تۈرنى ئۆز ئىچىگە ئالغان

en: To process all of these items, the file should be saved and the calendar imported
ug: بۇ ئۇچۇرلارنىڭ ھەممىسىنى بىر تەرەپ قىلىش ئۈچۈن ھۆججەتنى ساقلاپ يىلنامە ئېلىپ كىرىلىدۇ

[ctx: cal-itip]
en: None
ug: يوق

en: Tentatively Accepted
ug: ۋاقىتلىق قوشۇلغان

en: This meeting recurs
ug: بۇ يىغىن تەكرارلىنىدۇ

en: This task recurs
ug: بۇ ۋەزىپە تەكرارلىنىدۇ

en: This memo recurs
ug: بۇ ئەسلەتمە تەكرارلىنىدۇ

en: This response is not from a current attendee. Add the sender as an attendee?
ug: بۇ ئىنكاس نۆۋەتتىكى قاتناشقۇچىدىن كەلمىگەن. ئىنكاس قىلغۇچىنى قاتناشقۇچىغا قوشامسىز؟

en: This meeting has been delegated
ug: بۇ يىغىن ۋاكالەتچىلىك قىلىندى

en: '{0}' has delegated the meeting. Do you want to add the delegate '{1}'?
ug: '{0}' بۇ يىغىنغا ۋاكالەتچىلىك قىلدى. '{1}' ۋاكالەتچىنى قوشامسىز؟

en: Meeting Invitations
ug: يىغىن تەكلىپلىرى

en: _Delete message after acting
ug: مەشغۇلاتتىن كېيىن ئۇچۇرنى ئۆچۈر(_D)

en: Conflict Search
ug: توقۇنۇش ئىزدەش

note: Source selector
en: Select the calendars to search for meeting conflicts
ug: توقۇنۇشىدىغان يىغىننىڭ يىلنامىسىنى تاللاڭ

en: Itip Formatter
ug: Itip پىچىمچى

en: Display "text/calendar" MIME parts in mail messages.
ug: خەت ئۇچۇرىنىڭ MIME بۆلىكىدە «تېكىست/يىلنامە» كۆرسىتىدۇ

en: Google Features
ug: گۇگىل ئالاھىدىلىكلىرى

en: Add Google Ca_lendar to this account
ug: بۇ ھېساباتقا گۇگىل يىلنامىسىنى قوش(_L)

en: Add Google Con_tacts to this account
ug: بۇ ھېساباتقا گۇگىل ئالاقەداشلىرىنى قوش(_T)

en: You may need to enable IMAP access
ug: چوقۇم IMAP زىيارىتىنى ئىناۋەتلىك قىلىش زۆرۈردۇر

en: Mail _Directory:
ug: خەت مۇندەرىجىسى(_D):

en: Choose a MH mail directory
ug: بىر MH خەت مۇندەرىجىسىنى تاللاڭ

en: Local Delivery _File:
ug: يەرلىك يەتكۈزۈش ھۆججىتى(_F):

en: Choose a local delivery file
ug: يەرلىك يەتكۈزۈش ھۆججىتىنى تاللايدۇ

en: Choose a Maildir mail directory
ug: بىر Maildir خەت مۇندەرىجىسىنى تاللاڭ

en: Spool _File:
ug: ئورام(Spool) ھۆججەت(_F):

en: Choose a mbox spool file
ug: mbox ئورام(spool) ھۆججىتىنى تاللاڭ

en: Spool _Directory:
ug: ئورام(Spool) مۇندەرىجىسى(_D):

en: Choose a mbox spool directory
ug: mbox ئورام(spool) مۇندەرىجىسىنى تاللاڭ

en: Configuration
ug: سەپلىمە

en: _Server:
ug: مۇلازىمېتىر(_S):

en: _Port:
ug: ئېغىز(_P):

en: User_name:
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى(_N):

en: Encryption _method:
ug: كودلاش ئۇسۇلى(_M):

en: STARTTLS after connecting
ug: باغلانغاندىن كېيىن STARTTLS

en: SSL on a dedicated port
ug: بېكىتىلگەن ئېغىزدا SSL

en: _Use custom binary, instead of 'sendmail'
ug: سىز تاللىغاننى ئىشلىتەي(‹sendmail› نى ئىشلەتمەي)

en: _Custom binary:
ug: سىزنىڭ تاللىغىنىڭىز(_C):

en: U_se custom arguments
ug: ئىختىيارىي پارامېتىرلارنى ئىشلەت(_U):

en: Cus_tom arguments:
ug: ئىختىيارىي پارامېتىرلار:

en: Default arguments are '-i -f %F -- %R', where
       %F - stands for the From address
       %R - stands for the recipient addresses
ug: كۆڭۈلدىكى پارامېتىرلار '-i -f %F -- %R'، بۇنىڭدا
       %F - دېگەن كەلگەن ئادرېس
       %R - دېگەن تاپشۇرۇپ ئالغۇچىلارنىڭ ئادرېسى

en: Ser_ver requires authentication
ug: مۇلازىمېتىر دەلىللەش زۆرۈر(_V)

en: T_ype:
ug: تىپى(_Y):

en: Yahoo! Features
ug: Yahoo! ئالاھىدىلىكلىرى

en: Add Yahoo! Ca_lendar and Tasks to this account
ug: مەزكۇر ھېساباتقا Yahoo! يىلنامىسىنى قوش(_L)

en: %d attached message | %d attached messages
ug[0]: %d قوشۇمچە ئۇچۇر

[ctx: New]
en: _Mail Message
ug: خەت ئۇچۇرى(_M)

en: Compose a new mail message
ug: يېڭى بىر خەت ئۇچۇرى يازىدۇ

[ctx: New]
en: Mail Acco_unt
ug: ئېلخەت ھېساباتى(_U)

en: Create a new mail account
ug: يېڭى ئېلخەت ھېساباتى قۇرىدۇ

[ctx: New]
en: Mail _Folder
ug: خەت قىسقۇچ(_F)

en: Create a new mail folder
ug: يېڭى بىر خەت قىسقۇچى قۇرىدۇ

en: Mail Accounts
ug: خەت ھېساباتلىرى

en: Mail Preferences
ug: خەت مايىللىقى

en: Composer Preferences
ug: تەھرىرلىگۈچ مايىللىقى

en: Network Preferences
ug: تور مايىللىقى

[ctx: label]
note: Translators: The first item in the list, to be able to set rule: [Label] [is/is-not] [None]
en: None
ug: يوق

en: _Disable Account
ug: ھېساباتنى توختات(_D)

en: Disable this account
ug: بۇ ھېساباتنى ئىناۋەتسىز قىلىدۇ

en: Permanently remove all the deleted messages from all folders
ug: ھەممە قىسقۇچتىكى ئۆچۈرۈلگەن ھەممە ئۇچۇرلارنى مەڭگۈلۈك ئۆچۈرىدۇ

en: Edit properties of this account
ug: مەزكۇر ھېساباتنىڭ خاسلىقلىرىنى تەھرىرلەيدۇ

en: _Refresh
ug: يېڭىلا(_R)

en: Refresh list of folders of this account
ug: مەزكۇر ھېساباتنىڭ قىسقۇچلىرىنى يېڭىلايدۇ

en: _Download Messages for Offline Usage
ug: تورسىز ئىشلىتىش ئۈچۈن ئۇچۇرلارنى چۈشۈر(_D)…

en: Download messages of accounts and folders marked for offline usage
ug: تورسىز ئىشلىتىش بەلگىسى سېلىنغان ھېسابات ۋە قىسقۇچنىڭ ئۇچۇرلىرىنى چۈشۈرىدۇ

en: Fl_ush Outbox
ug: يوللاش ساندۇقىنى بوشات(_U)

en: _Copy Folder To...
ug: قىسقۇچنى كۆچۈرۈش ئورنى(_C)…

en: Copy the selected folder into another folder
ug: تاللانغان قىسقۇچنى باشقا قىسقۇچقا كۆچۈرىدۇ

en: Permanently remove this folder
ug: بۇ قىسقۇچنى مەڭگۈلۈك چىقىرىۋەت

en: E_xpunge
ug: ئۆچۈر(_X)

en: Permanently remove all deleted messages from this folder
ug: بۇ قىسقۇچتىكى ئۆچۈرۈلگەن ھەممە ئۇچۇرلارنى مەڭگۈلۈك ئۆچۈرىدۇ

en: Mar_k All Messages as Read
ug: ھەممە ئۇچۇرلارغا ئۇقۇلدى بەلگىسى سال(_K)

en: Mark all messages in the folder as read
ug: بۇ قىسقۇچتىكى ھەممە ئۇچۇرغا ئوقۇلدى بەلگىسى سالىدۇ

en: _Move Folder To...
ug: قىسقۇچنى يۆتكەش ئورنى(_M)…

en: Move the selected folder into another folder
ug: تاللانغان قىسقۇچنى باشقا قىسقۇچقا يۆتكەيدۇ

en: _New...
ug: يېڭى(_N)...

en: Create a new folder for storing mail
ug: خەتلەرنى ساقلايدىغان يېڭى بىر قىسقۇچ قۇرىدۇ

en: Change the properties of this folder
ug: بۇ قىسقۇچنىڭ خاسلىقىنى ئۆزگەرتىدۇ

en: Refresh the folder
ug: قىسقۇچنى يېڭىلا

en: Change the name of this folder
ug: بۇ قىسقۇچنىڭ ئاتىنى ئۆزگەرتىدۇ

en: Select Message _Thread
ug: ئۇچۇر جەريانىنى تاللا(_T)

en: Select all messages in the same thread as the selected message
ug: ئوخشاش بىر جەرياندىكى ھەممە ئۇچۇرنى تاللانغان ئۇچۇر قىلىپ تاللا

en: Select Message S_ubthread
ug: ئۇچۇرنىڭ تارماق جەريانىنى تاللا

en: Select all replies to the currently selected message
ug: نۆۋەتتە تاللانغان ئۇچۇرنىڭ ھەممە جاۋابلىرىنى تاللا

en: Empty _Trash
ug: ئەخلەتخانىنى تازىلا(_T)

en: Permanently remove all the deleted messages from all accounts
ug: ھەممە ھېساباتتىكى ئۆچۈرۈلگەن ھەممە ئۇچۇرلارنى مەڭگۈلۈك ئۆچۈرىدۇ

en: _New Label
ug: يېڭى ئەن(_N)

en: N_one
ug: يوق(_O)

en: _Manage Subscriptions
ug: مۇشتەرى باشقۇر(_M)

en: Subscribe or unsubscribe to folders on remote servers
ug: يىراقتىكى مۇلازىمېتىردىكى قىسقۇچقا مۇشتەرى بول ياكى بولما

en: Send / _Receive
ug: يوللا/قوبۇللا

en: Send queued items and retrieve new items
ug: قاتاردىكى خەتنى يوللايدۇ ھەمدە يېڭى خەتنى قوبۇللايدۇ

en: R_eceive All
ug: ھەممىنى قوبۇللا(_E)

en: Receive new items from all accounts
ug: ھەممە ھېساباتتىكى يېڭى تۈرلەرنى قوبۇللايدۇ

en: _Send All
ug: ھەممىنى يوللا(_S)

en: Send queued items in all accounts
ug: ھەممە ھېساباتنىڭ قاتاردىكى تۈرلەرنى يوللايدۇ

en: Cancel the current mail operation
ug: ھازىرقى خەت مەشغۇلاتىدىن ۋاز كېچىدۇ

en: Collapse All _Threads
ug: ھەممە جەرياننى قاتلا(_T)

en: Collapse all message threads
ug: ھەممە ئۇچۇر جەريانىنى قاتلايدۇ

en: E_xpand All Threads
ug: ھەممە جەرياننى ياي(_X)

en: Expand all message threads
ug: ھەممە ئۇچۇر جەريانىنى يايىدۇ

en: _Message Filters
ug: ئۇچۇر سۈزگۈچى(_M)

en: Create or edit rules for filtering new mail
ug: يېڭى خەتلەرنى سۈزىدىغان قائىدىلەرنى قۇرىدۇ ياكى تەھرىرلەيدۇ

en: _Subscriptions...
ug: مۇشتەرى(_S)…

en: F_older
ug: قىسقۇچ(_O)

en: _Label
ug: ئەن(_L)

en: C_reate Search Folder From Search...
ug: باشتىن ئىزدەش قىسقۇچى قۇر(_R)…

en: Search F_olders
ug: قىسقۇچ ئىزدە(_O)

en: Create or edit search folder definitions
ug: قىسقۇچ ئىزدەش ئېنىقلىمىسىنى قۇرۇپ ياكى تەھرىرلەيدۇ

en: _New Folder...
ug: يېڭى قىسقۇچ(_N)…

en: Show Message _Preview
ug: ئۇچۇر ئالدىن كۆزىتىشنى كۆرسەت(_P)

en: Show message preview pane
ug: ئۇچۇر ئالدىن كۆزىتىش كۆزنەكچىنى كۆرسىتىدۇ

en: Show _Deleted Messages
ug: ئۆچۈرۈلگەن ئۇچۇرلارنى كۆرسەت(_D)

en: Show deleted messages with a line through them
ug: ئۇچۇر تىزىمىدا ئۆچۈرۈش سىزىقى بار ئۆچۈرۈلگەن ئۇچۇرلارنى كۆرسىتىدۇ

en: _Group By Threads
ug: جەريان بويىچە گۇرۇپپىلا(_G)

en: Threaded message list
ug: جەريان ئۇچۇر تىزىمى

en: _Unmatched Folder Enabled
ug: ماسلاشمىغان قىسقۇچ ئىناۋەتلىك قىلىنغان(_U)

en: Toggles whether Unmatched search folder is enabled
ug: ماسلاشمىغان قىسقۇچ ئىناۋەتلىك قىلىش ۋە ئىناۋەتسىز قىلىشنى ئالماشتۇرىدۇ

en: Show message preview below the message list
ug: ئۇچۇر تىزىمىنىڭ ئاستىدا ئۇچۇرنى ئالدىن كۆزىتىشنى كۆرسىتىدۇ

en: Show message preview alongside the message list
ug: ئۇچۇر تىزىمىنىڭ يېنىدا ئۇچۇرنى ئالدىن كۆزىتىشنى كۆرسىتىدۇ

en: All Messages
ug: بارلىق ئۇچۇرلار

en: Important Messages
ug: مۇھىم ئۇچۇرلار

en: Last 5 Days' Messages
ug: ئاخىرقى 5 كۈنلۈك ئۇچۇرلار

en: Messages Not Junk
ug: ئەخلەت ئەمەس ئۇچۇرلار

en: Messages with Attachments
ug: قوشۇلمىسى بار ئۇچۇرلار

en: No Label
ug: بەلگە يوق

en: Read Messages
ug: ئوقۇلغان ئۇچۇرلار

en: Unread Messages
ug: ئوقۇلمىغان ئۇچۇرلار

en: Subject or Addresses contain
ug: تېما ياكى ئادرېس ئىچىدە

en: All Accounts
ug: بارلىق ھېساباتلار

en: Current Account
ug: ھازىرقى ھېسابات

en: Current Folder
ug: نۆۋەتتىكى قىسقۇچ

en: All Account Search
ug: ھەممە ھېساباتنى ئىزدە

en: Account Search
ug: ھېسابات ئىزدە

en: %d selected,  | %d selected,
ug[0]: %d تاللاندى،

en: %d deleted | %d deleted
ug[0]: %d ئۆچۈرۈلدى

en: %d junk | %d junk
ug[0]: %d ئەخلەت

en: %d draft | %d drafts
ug[0]: %d دەسلەپكى نۇسخا

en: %d unsent | %d unsent
ug[0]: %d بەلگىلەنمىدى

en: %d sent | %d sent
ug[0]: %d يوللاندى

en: %d unread,  | %d unread,
ug[0]: %d ئۇقۇلمىدى،

en: %d total | %d total
ug[0]: %d جەمئىي

en: Trash
ug: ئەخلەتخانا

en: Send / Receive
ug: يوللا/قوبۇللا

en: Language(s)
ug: تىل(لار)

en: On exit, every time
ug: ئاخىرلاشقاندا، ھەر قېتىم

en: On exit, once per day
ug: ئاخىرلاشقاندا، ھەر كۈنى بىر قېتىم

en: On exit, once per week
ug: ئاخىرلاشقاندا، ھەپتىدە بىر قېتىم

en: On exit, once per month
ug: ئاخىرلاشقاندا، ئايدا بىر قېتىم

en: Immediately, on folder leave
ug: شۇ ھامان، قىسقۇچتىن ئايرىلغاندا

en: Header
ug: بەت قېشى

en: Contains Value
ug: ئىچىدىكى قىممەت

note: To Translators: 'Date header' is a label for configurable date/time format for 'Date' header in mail message window/preview
en: _Date header:
ug: چېسلا بېشى(_D):

en: Show _original header value
ug: ئەسلى ئۇچۇر بېشى قىممىتىنى كۆرسەت(_O)

en: Do you want to make Evolution your default email client?
ug: Evolution نى كۆڭۈلدىكى ئېلخەت خېرىدار پروگراممىسى قىلىپ تەڭشەمسىز؟

note: Translators: First %s is an email address, second %s * is the subject of the email, third %s is the date.
en: Your message to %s about "%s" on %s has been read.
ug: سىز %3$s دا %1$s غا يوللىغان «%2$s» ھەققىدىكى ئۇچۇر ئوقۇلدى.

note: Translators: %s is the subject of the email message.
en: Delivery Notification for "%s"
ug: «%s» نىڭ خەت ئەۋەتىش ئۇقتۇرۇشى

note: name doesn't matter
en: _Notify Sender
ug: ئەۋەتكۈچىگە ئۇقتۇر(_N))

en: Sender wants to be notified when you have read this message.
ug: ئەۋەتكۈچى سىز بۇ خەتنى ئوقۇغانلىقىڭىز ھەققىدە ئۇقتۇرۇش قىلىشنى خالايدۇ.

en: Sender has been notified that you have read this message.
ug: ئەۋەتكۈچىگە سىزنىڭ بۇ خەتنى ئوقۇغانلىقىڭىز ھەققىدە ئۇقتۇرۇش قىلىندى.

en: Evolution is currently offline.
ug: Evolution ھازىر تورسىز ھالەتتە.

en: Click 'Work Online' to return to online mode.
ug: «توردىكى خىزمەت» نى چېكىلسە توردا ھالەتكە قايتىدۇ.

en: Evolution is currently offline due to a network outage.
ug: تور ئۈزۈلگەنلىكتىن Evolution ھازىر تورسىز ھالەتتە.

en: Evolution will return to online mode once a network connection is established.
ug: تورغا باغلىنىشى نورماللاشسىلا، Evolution توردا ھالىتىگە قايتىپ كېلىدۇ.

en: Cannot find a corresponding account in the org.gnome.OnlineAccounts service from which to obtain an authentication token.
ug: دەلىللەش ئۇچۇرلىرىنى ئوز ئىچىگە ئالغان org.gnome.OnlineAccounts دىن ماس كەلگەن ھېسابات ئۇچۇرلىرىنى تاپقىلى بولمىدى.

en: This option will connect to the server by way of the GNOME Online Accounts service
ug: بۇ تاللانما ئارقىلىق گىنوم تور ھېساباتى مۇلازىمىتى(GNOME Online Accounts service) ئۇسۇلى ئارقىلىق مۇلازىمېتىرغا باغلىنىدۇ

en: Author(s)
ug: يازغۇچى(لار)

en: Plugin Manager
ug: قىستۇرما باشقۇرغۇچ

en: Note: Some changes will not take effect until restart
ug: دىققەت: بەزى ئۆزگىرىشلەر قايتا قوزغىتىلغاندىن كېيىن ئاندىن كۈچكە ئېگە.

en: Overview
ug: قىسقىچە بايان

en: Plugin
ug: قىستۇرما

en: _Plugins
ug: قىستۇرمىلار(_P)

en: Enable and disable plugins
ug: قىستۇرمىلارنى قوزغات ۋە چەكلە

en: Display plain text version
ug: ئادەتتىكى تېكىست نەشرىنى كۆرسەت

en: Display plain text version of multipart/alternative message
ug: بۇ multipart/alternative ئۇچۇرىنىڭ ئادەتتىكى تېكىست نەشرىنى كۆرسىتىدۇ

en: Display HTML version
ug: HTML نەشرىنى كۆرسەت

en: Display HTML version of multipart/alternative message
ug: بۇ multipart/alternative ئۇچۇرىنىڭ HTML نەشرىنى كۆرسىتىدۇ

en: Show HTML if present
ug: ئەگەر كۆرسىتەلىسە HTML كۆرسەت

en: Let Evolution choose the best part to show.
ug: Evolution نىڭ ئەڭ ياخشى كۆرسىتىشنى تاللىشىغا يول قويىدۇ.

en: Show plain text if present
ug: ئەگەر كۆرسىتەلىسە ساپ تېكىست كۆرسەت

en: Show plain text part, if present, otherwise let Evolution choose the best part to show.
ug: ئەگەر كۆرسىتەلىسە ساپ تېكىست كۆرسىتىدۇ، ئۇنداق بولمىسا Evolution نىڭ ئەڭ ياخشى كۆرسىتىشنى تاللىشىغا يول قويىدۇ.

en: Only ever show plain text
ug: ساپ تېكىستلا كۆرسەت

en: Always show plain text part and make attachments from other parts, if requested.
ug: ئەگەر ئىلتىماس قىلىنسا، ھەمىشە ساپ تېكىستتە كۆرسىتىدۇ قالغان قىسمىنى قوشۇلما سۈپىتىدە كۆرسىتىدۇ.

en: Show s_uppressed HTML parts as attachments
ug: قوللايدىغان HTML بۆلىكىنى قوشۇلما سۈپىتىدە كۆرسىتىدۇ

en: HTML _Mode
ug: HTML ھالىتى(_M)

en: Prefer Plain Text
ug: ساپ تېكىستنىڭ مەرتىۋىسى يۇقىرى بولسۇن

note: but then we also need to create our own section frame
en: Plain Text Mode
ug: ساپ تېكىست ھالىتى

en: View mail messages as plain text, even if they contain HTML content.
ug: خەت ئۇچۇرى ساپ تېكىستتە كۆرسىتىلىدۇ، ھەتتا ئۇلار HTML مەزمۇنىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان بولسىمۇ.

en: Failed to spawn SpamAssassin (%s):
ug: ھازىر SpamAssassin نى قوزغىتىش مەغلۇپ بولدى(%s):

en: Failed to stream mail message content to SpamAssassin:
ug: ئېلخەت مەزمۇنىنى SpamAssassin غا ئاقتۇرۇپ بېرىش مەغلۇپ بولدى.

en: Failed to write '%s' to SpamAssassin:
ug: ھازىر ‹%s› نى SpamAssassin غا يېزىش مەغلۇپ بولدى:

en: Failed to read output from SpamAssassin:
ug: ھازىر SpamAssassin دىن ئوقۇش مەغلۇپ بولدى:

en: SpamAssassin either crashed or failed to process a mail message
ug: خەتنى بىر تەرەپ قىلىشتا SpamAssassin  بۇزۇلدى ياكى مەغلۇپ بولدى.

en: SpamAssassin Options
ug: SpamAssassin تاللانما

en: I_nclude remote tests
ug: يىراقتىن سىناش ئىچىدە(_N)

en: This will make SpamAssassin more reliable, but slower.
ug: بۇنىڭ بىلەن SpamAssassin نىڭ ئىشەنچلىكلىكى يۇقىرى كۆتۈرۈلىدۇ بىراق ئاستا بولۇپ قالىدۇ.

note: Keep the title identical to EMailConfigImportPage * so it's only shown once in the assistant sidebar.
en: Importing Files
ug: ھۆججەتلەرنى ئەكىرىۋاتىدۇ

en: Import cancelled.
ug: ئىمپورت قىلىش ئەمەلدىن قالدۇرۇلدى.

en: Import complete.
ug: ئىمپورت قىلىش تاماملاندى.

en: Welcome to Evolution.
    
    The next few screens will allow Evolution to connect to your email accounts, and to import files from other applications.
ug: ئېۋولىيۇشون(Evolution)غا مەرھابا.
    
    كېيىنكى بىر قانچە ئېكراندا ئېۋولىيۇشون(Evolution) سىزنىڭ ئېلخەت ھېساباتىڭىزغا باغلىنىدۇ ۋە باشقا پروگراممىلاردىن ھۆججەتلەرنى ئېلىپ كىرىدۇ.

en: Loading accounts...
ug: ھېساباتلارنى يۈكلەۋاتىدۇ…

en: _Format as...
ug: پىچىمى(_F)…

en: _Other languages
ug: باشقا تىللار(_O)

en: Text Highlight
ug: تېكىستنى يورۇتۇش

en: Syntax highlighting of mail parts
ug: ئېلخەت بۆلەكلىرىنى يورۇتۇش

en: _Plain text
ug: ئادەتتىكى تېكىست(_P)

en: _HTML
ug: HTML(_H)

en: Show F_ull vCard
ug: تولۇق vCard نى كۆرسەت(_F)

en: Show Com_pact vCard
ug: ئىخچام vCard نى كۆرسەت(_P)

en: Save _To Addressbook
ug: ئادرېس دەپتىرىگە ساقلا(_T)

en: There is one other contact.
ug: باشقا بىر ئالاقەداش بار.

en: There is %d other contact. | There are %d other contacts.
ug[0]: باشقا %d ئالاقەداش بار.

en: Addressbook Contact
ug: ئادرېس دەپتىرى ئالاقەداشلىرى

en: Display the part as an addressbook contact
ug: بۇ بۆلەكنى ئادرېس دەپتىرى ئالاقەداشلىرى سۈپىتىدە كۆرسىتىدۇ

en: Evolution Web Inspector
ug: Evolution تور تەكشۈرگۈچ

en: _Do not show this message again.
ug: بۇ ئۇچۇرنى قايتا كۆرسەتمە(_D).

en: Keywords
ug: ھالقىلىق سۆزلەر

en: Message has no attachments
ug: ئۇچۇرنىڭ قوشۇلمىسى يوق

en: Evolution has found some keywords that suggest that this message should contain an attachment, but cannot find one.
ug: Evolution بايقىغان بەزى ھالقىلىق سۆزگە قارىغاندا بۇ ئۇچۇرنىڭ قوشۇلمىسى بارلىقىنى بىلدۈرىدۇ ئەمما قوشۇمچە بايقالمىدى.

en: _Add Attachment...
ug: قوشۇلما قوشۇش(_A)…

en: _Edit Message
ug: ئۇچۇر تەھرىر(_E)…

en: Attachment Reminder
ug: قوشۇلما ئەسكەرتكۈچ

en: Reminds you when you forgot to add an attachment to a mail message.
ug: خەتكە قوشۇلما قوشۇشنى ئۇنتۇپ قالغان ۋاقتىڭىزدا سىزنى ئەسكەرتىدۇ.

en: Automatic Contacts
ug: ئاپتوماتىك ئالاقەداشلار

note: Enable BBDB checkbox
en: Create _address book entries when sending mails
ug: خەت ئەۋەتكەندە يېڭى ئادرېس دەپتىرى تۇرلىرىنى قۇر(_A)

en: Select Address book for Automatic Contacts
ug: ئاپتوماتىك ئالاقەداشلارنىڭ ئادرېس دەپتىرىنى تاللاڭ

en: Instant Messaging Contacts
ug: مۇڭداشقۇ ئالاقەداشلىرى

note: Enable Gaim Checkbox
en: _Synchronize contact info and images from Pidgin buddy list
ug: Pidgin دوستلار تىزىمىدىن ئالاقەداشلار ۋە سۈرەتلەرنى قەدەمداشلا(_S)

en: Select Address book for Pidgin buddy list
ug: Pidgin دوستلار تىزىمىنىڭ ئادرېس دەپتىرىنى تاللاڭ

note: Synchronize now button.
en: Synchronize with _buddy list now
ug: دوستلار تىزىمىنى دەرھال قەدەمداشلا(_B)

en: Takes the gruntwork out of managing your address book.
    
    Automatically fills your address book with names and email addresses as you reply to messages.  Also fills in IM contact information from your buddy lists.
ug: سىزنى ئادرېس دەپتەر باشقۇرۇشتىن ئىبارەت ئېغىر يۈكتىن ئازاد قىلىدۇ.
    
    سىز جاۋا قايتۇرغاندا ئۆزلۈكىدىن ئات ۋە ئېلخەت ئادرېسىنى ئادرېس دەپتىرىڭىزگە قوشىدۇ. شۇنداقلا دوستلار تىزىمىڭىزدىكى مۇڭداشقۇ ئالاقە ئۇچۇرلىرىنىمۇ قوشىدۇ.

en: Importing Outlook Express data
ug: Outlook Express سانلىق-مەلۇماتىنى ئەكىرىۋاتىدۇ

en: Outlook DBX import
ug: Outlook DBX نى ئەكىرىدۇ

en: Outlook Express 5/6 personal folders (.dbx)
ug: Outlook Express 5/6 شەخسىي قىسقۇچ  (.dbx)

en: Import Outlook Express messages from DBX file
ug: DBX ھۆججىتىدىن Outlook Express ئۇچۇرلىرىنى ئەكىرىدۇ

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Security:
ug: بىخەتەرلىك:

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Personal
ug: شەخسىي

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Unclassified
ug: تۈرگە ئايرىلمىغان

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Protected
ug: قوغدالغان

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Confidential
ug: مەخپىي

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Secret
ug: مەخپىي

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Top secret
ug: قەتئىي مەخپىي

[ctx: email-custom-header]
en: None
ug: يوق

en: _Custom Header
ug: ئۆزلەشتۈرگەن خەت بېشى(_C)

note: To translators: This string is used while adding a new message header to configuration, to specifying the format of the key values
en: The format for specifying a Custom Header key value is:
    Name of the Custom Header key values separated by ";".
ug: ئۆزلەشتۈرگەن خەت باش ۋە باش قىممىتىنىڭ پىچىمى:
    ئۆزلەشتۈرگەن خەت باش ئاتى، قىممىتى، باش بىلەن باش ئارىسى ";" چېكىتلىك پەش بىلەن ئايرىلىدۇ.

en: Key
ug: ئاچقۇچ

en: Values
ug: قىممەتلەر

en: Custom Header
ug: ئۆزلەشتۈرگەن خەت بېشى

note: For Translators: 'custom header' string is used while adding a new message header to outgoing message, to specify what value for the message header would be added
en: Add custom headers to outgoing mail messages.
ug: يوللايدىغان خەت ئۇچۇرىغا ئۆزلەشتۈرگەن خەت باش قوشىدۇ.

en: Email Custom Header
ug: خەتنىڭ ئۆزلەشتۈرگەن بېشى

en: Command to be executed to launch the editor:
ug: تەھرىرلىگۈچنى قوزغىتىشتا ئىشلىتىدىغان بۇيرۇق:

en: For XEmacs use "xemacs"
    For Vim use "gvim -f"
ug: بۇنى XEmacs دا ئىشلىتىش ئۈچۈن "xemacs"
    بۇنى Vim دا ئىشلىتىش ئۈچۈن "gvim -f"

en: Compose in External Editor
ug: سىرتقى تەھرىرلىگۈچتە يازىدۇ

en: External Editor
ug: سىرتقى تەھرىرلىگۈچ

en: Use an external editor to compose plain-text mail messages.
ug: سىرتقى تەھرىرلىگۈچنى ئىشلىتىپ ساپ تېكىست ئۇچۇرى يازىدىغان قىستۇرما.

en: Editor not launchable
ug: تەھرىرلىگۈچنى ئىجرا قىلغىلى بولمايدۇ

en: The external editor set in your plugin preferences cannot be launched. Try setting a different editor.
ug: قىستۇرما مايىللىقىڭىزدا تەڭشەلگەن سىرتقى تەھرىرلىگۈچنى قوزغىتالمىدى. باشقا تەھرىرلىگۈچنى تەڭشەپ سىناپ بېقىڭ.

en: Cannot create Temporary File
ug: ۋاقىتلىق ھۆججەت قۇرغىلى بولمىدى

en: Evolution is unable to create a temporary file to save your mail. Retry later.
ug: Evolutionۋاقىتلىق قىسقۇچ قۇرۇپ خەتلىرىڭىزنى ساقلىيالمايدۇ. سەل تۇرۇپ قايتا سىناڭ.

en: External editor still running
ug: سىرتقى تەھرىرلىگۈچ ئىجرا بولۇۋاتىدۇ

en: The external editor is still running. The mail composer window cannot be closed as long as the editor is active.
ug: سىرتقى تەھرىرلىگۈچ ئىجرا قىلىنىۋاتىدۇ. خەت تەھرىرلىگۈچ كۆزنىكىنى سىرتقى تەھرىرلىگۈچ ئاكتىپ ھالەتتە ياپالمايدۇ.

en: Unknown error
ug: نامەلۇم خاتالىق

en: Select a Face Picture
ug: چىراي سۈرىتىدىن بىرنى تاللاڭ

en: Image files
ug: سۈرەت ھۆججەتلەر

en: _Insert Face picture by default
ug: كۆڭۈلدىكى ھالەتتە چىراي سۈرىتىنى قىستۇر(_I)

en: Load new _Face picture
ug: يېڭى چىراي رەسىمىنى يۈكلە(_F)

en: Include _Face
ug: چىراي ئىچىدە(_F)

en: Attach a small picture of your face to outgoing messages.
ug: ئۇچۇر يوللىغاندا چىرايىڭىزنىڭ كىچىك سۈرىتىنى يوللايدۇ.

en: Failed Read
ug: ئوقۇيالمىدى

en: The file cannot be read
ug: بۇ ھۆججەتنى ئوقۇيالمىدى

en: Invalid Image Size
ug: سۈرەت چوڭلۇقى ئىناۋەتسىز

en: Please select an image of size 48 * 48
ug: 48 * 48 چوڭلۇقتىكى سۈرەتتىن بىرنى تاللاڭ

en: Not an image
ug: سۈرەت ئەمەس

en: The file you selected does not look like a valid .png image. Error: {0}
ug: سىز تاللىغان ھۆججەت ئىناۋەتلىك .png سۈرەت ئەمەستەك تۇرىدۇ. خاتالىق: {0}

en: Inline Image
ug: ئىچكى سۈرەت

en: View image attachments directly in mail messages.
ug: خەت ئۇچۇرىدىكى سۈرەت قوشۇلمىسىنى بىۋاسىتە كۆرسىتىدۇ.

en: Get List _Archive
ug: ئارخىپ تىزىمىغا ئېرىش(_A)

en: Get an archive of the list this message belongs to
ug: بۇ خەت تەۋە خەت تىزىمىنىڭ ئارخىپىغا ئېرىشىدۇ

en: Get List _Usage Information
ug: تىزىم ئىشلىتىش ئۇسۇلىغا ئېرىش(_U)

en: Get information about the usage of the list this message belongs to
ug: بۇ خەت تەۋە خەت تىزىمىنىڭ ئىشلىتىش ئۇسۇلىغا ئېرىشىدۇ

en: Contact List _Owner
ug: ئالاقەداش تىزىم ئىگىسى(_O)

en: Contact the owner of the mailing list this message belongs to
ug: بۇ خەت تەۋە بولغان خەت تىزىمىنىڭ ئىگىسى

en: _Post Message to List
ug: ئۇچۇرنى تىزىمغا يوللا(_P)

en: Post a message to the mailing list this message belongs to
ug: بۇ خەت تەۋە بولغان خەت تىزىمىغا يوللايدۇ

en: _Subscribe to List
ug: تىزىمغا مۇشتەرى بول(_S)

en: Subscribe to the mailing list this message belongs to
ug: بۇ خەت تەۋە بولغان خەت تىزىمىغا مۇشتەرى بولىدۇ

en: _Unsubscribe from List
ug: تىزىمغا مۇشتەرى بولما(_U)

en: Unsubscribe from the mailing list this message belongs to
ug: بۇ خەت تەۋە بولغان خەت تىزىمىغا مۇشتەرى بولمايدۇ

en: Mailing _List
ug: خەت تىزىمى(_L)

en: Mailing List Actions
ug: خەت تىزىمى مەشغۇلاتلىرى

en: Perform common mailing list actions (subscribe, unsubscribe, etc.).
ug: ئادەتتىكى خەت تىزىمى مەشغۇلاتلىرىنى ئىجرا قىلىدۇ(مۇشتەرى بولۇش، مۇشتەرى بولماسلىق قاتارلىق).

en: Action not available
ug: مەشغۇلاتى يوق

en: This message does not contain the header information required for this action.
ug: بۇ ئۇچۇردا مەزكۇر مەشغۇلاتقا زۆرۈر بولغان خەت بېشى ئۇچۇرى يوق.

en: Posting not allowed
ug: ئەۋەتىشكە يول قويمايدۇ

en: Posting to this mailing list is not allowed. Possibly, this is a read-only mailing list. Contact the list owner for details.
ug: بۇ خەت تىزىمىغا يوللاشقا يول قويۇلمايدۇ. بەلكىم بۇ ئوقۇشقىلا بولىدىغان خەت تىزىمى بولۇشى مۇمكىن. تەپسىلاتىنى خەت تىزىمى ئىگىسى بىلەن ئالاقە قىلىڭ.

en: Send e-mail message to mailing list?
ug: ئېلخەت ئۇچۇرىنى خەت تىزىمىغا يوللامدۇ؟

en: An e-mail message will be sent to the URL "{0}". You can either send the message automatically, or see and change it first.
    
    You should receive an answer from the mailing list shortly after the message has been sent.
ug: URL "{0}" غا ئېلخەت يوللايدۇ. بۇ ئۇچۇرنى ئۆزىڭىز يوللىسىڭىز بولىدۇ ياكى ئاۋۋال كۆرۈپ بېقىپ ئاندىن تۈزىتىڭ.
    
    سەل تۇرۇپ بۇ خەت يوللانغاندىن كېيىن خەت تىزىمىدا ئىنكاسنى تاپشۇرۇۋالالايسىز.

en: _Send message
ug: ئۇچۇر يوللا(_S)

en: _Edit message
ug: ئۇچۇر تەھرىر(_E)

en: Malformed header
ug: قۇرۇلمىسى خاتا باش

en: The {0} header of this message is malformed and could not be processed.
    
    Header: {1}
ug: بۇ ئۇچۇر {0} نىڭ باش پىچىمى خاتا، بىر تەرەپ قىلالمايدۇ.
    
    باش: {1}

en: No e-mail action
ug: ئېلخەت مەشغۇلاتى يوق

en: The action could not be performed. The header for this action did not contain any action that could be processed.
    
    Header: {0}
ug: بۇ مەشغۇلاتنى ئىجرا قىلالمايدۇ. بۇ مەشغۇلات ئىشلىتىدىغان باشتا بىر تەرەپ قىلىنىدىغان ھېچقانداق مەشغۇلات بولماسلىقى مۇمكىن.
    
    باش: {0}

en: You have received %d new message. | You have received %d new messages.
ug[0]: سىز %d يېڭى ئۇچۇر تاپشۇرۇۋالدىڭىز.

note: Translators: "Subject:" is preceding a new mail * subject, like "Subject: It happened again"
en: Subject: %s
ug: ماۋزۇ: %s

en: New email in Evolution
ug: Evolution دىكى يېڭى ئېلخەت

note: Translators: The '%s' is a mail * folder name.  (e.g. "Show Inbox")
en: Show %s
ug: بۇ %s نى كۆرسەت

en: _Play sound when a new message arrives
ug: يېڭى خەت كەلگەندە ئۈن قويسۇن(_P)

en: _Beep
ug: بىپىلدا(_B)

en: Use sound _theme
ug: ئۈن ئۇسلۇبىنى ئىشلەت(_T)

en: Play _file:
ug: ھۆججەت چال(_F):

en: Select sound file
ug: ئاۋازلىق ھۆججەتنى تاللاڭ

en: Notify new messages for _Inbox only
ug: قوبۇللاش ساندۇقىدا يېڭى خەت بولغاندىلا ئۇقتۇرۇش قىل(_I)

en: Show _notification when a new message arrives
ug: يېڭى خەت كەلگەندە ئۇقتۇرۇش قىلسۇن(_P)

en: Mail Notification
ug: خەت ئۇقتۇرۇشى

en: Notifies you when new mail messages arrive.
ug: يېڭى خەت كەلگەندە سىزگە ئەسكەرتىدۇ

note: To Translators: The full sentence looks like: "Created from a mail by John Doe <john.doe@myco.example>"
en: Created from a mail by %s
ug: خەتنى %s دىن قۇردى

en: Selected calendar contains event '%s' already. Would you like to edit the old event?
ug: تاللانغان يىلنامە ‹%s› نى ئۆز ئىچىگە ئالغان. كونا ھادىسىنى تەھرىرلەمسىز؟

en: Selected task list contains task '%s' already. Would you like to edit the old task?
ug: تاللانغان ۋەزىپە تىزىمى ‹%s› نى ئۆز ئىچىگە ئالغان. كونا ۋەزىپىنى تەھرىرلەمسىز؟

en: Selected memo list contains memo '%s' already. Would you like to edit the old memo?
ug: تاللانغان ئەسلەتمە تىزىمى ‹%s› نى ئۆز ئىچىگە ئالغان. كونا ئەسلەتمىنى تەھرىرلەمسىز؟

en: You have selected %d mails to be converted to events. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to events. Do you really want to add them all?
ug[0]: سىز تاللىغان %d خەت ھادىسىگە ئايلاندۇرۇلدى. راستىنىلا ئۇلارنىڭ ھەممىسىنى قوشامسىز؟

en: You have selected %d mails to be converted to tasks. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to tasks. Do you really want to add them all?
ug[0]: سىز تاللىغان %d خەت ۋەزىپىگە ئايلاندۇرۇلدى. راستىنىلا ئۇلارنىڭ ھەممىسىنى قوشامسىز؟

en: You have selected %d mails to be converted to memos. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to memos. Do you really want to add them all?
ug[0]: سىز تاللىغان %d خەت ئەسلەتمىگە ئايلاندۇرۇلدى. راستىنىلا ئۇلارنىڭ ھەممىسىنى قوشامسىز؟

en: Do you wish to continue converting remaining mails?
ug: قېلىپ قالغان خەتلەرنى ئايلاندۇرۇشنى داۋاملاشتۇرامسىز؟

en: [No Summary]
ug: [ئۈزۈندى يوق]

en: Invalid object returned from a server
ug: مۇلازىمېتىر قايتۇرغان نەڭ ئىناۋەتسىز

en: An error occurred during processing: %s
ug: بىر تەرەپ قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Cannot open calendar. %s
ug: يىلنامىنى ئاچالمىدى. %s

en: Selected calendar is read only, thus cannot create event there. Select other calendar, please.
ug: تاللانغان يىلنامىنى ئوقۇشقىلا بولىدىكەن، شۇڭا بۇ يەرگە يېڭى ھادىسە قۇرغىلى بولمايدۇ. باشقا يىلنامە تاللاڭ.

en: Selected task list is read only, thus cannot create task there. Select other task list, please.
ug: تاللانغان ۋەزىپە تىزىمىنى ئوقۇشقىلا بولىدىكەن، شۇڭا بۇ يەرگە يېڭى ۋەزىپە قۇرغىلى بولمايدۇ. باشقا ۋەزىپە تىزىمىنى تاللاڭ.

en: Selected memo list is read only, thus cannot create memo there. Select other memo list, please.
ug: تاللانغان ئەسلەتمە تىزىمىنى ئوقۇشقىلا بولىدىكەن، شۇڭا بۇ يەرگە يېڭى ئەسلەتمە قۇرغىلى بولمايدۇ. باشقا ئەسلەتمە تىزىمىنى تاللاڭ.

en: No writable calendar is available.
ug: يازغىلى بولىدىغان يىلنامە يوق.

en: Create an _Appointment
ug: ئۇچرىشىش قۇر(_A)

en: Create a new event from the selected message
ug: تاللانغان ئۇچۇردىن بىر يېڭى ھادىسە قۇرىدۇ

en: Create a Mem_o
ug: بىر ئەسلەتمە قۇر(_O)

en: Create a new memo from the selected message
ug: تاللانغان ئۇچۇردىن بىر يېڭى ئەسلەتمە قۇرىدۇ

en: Create a _Task
ug: بىر ۋەزىپە قۇر(_T)

en: Create a new task from the selected message
ug: تاللانغان ئۇچۇردىن بىر يېڭى ۋەزىپە قۇرىدۇ

en: Create a _Meeting
ug: بىر يىغىن قۇر(_M)

en: Create a new meeting from the selected message
ug: تاللانغان ئۇچۇردىن بىر يېڭى يىغىن قۇرىدۇ

en: Convert a mail message to a task.
ug: خەت ئۇچۇرىنى ۋەزىپىگە ئايلاندۇرىدۇ.

en: Also mark messages in subfolders?
ug: تارماق قىسقۇچتىكى ئۇچۇرلارغىمۇ بەلگە سالامدۇ؟

en: Do you want to mark messages as read in the current folder only, or in the current folder as well as all subfolders?
ug: سىز نۆۋەتتىكى قىسقۇچتىكى ئۇچۇرغا بەلگە سالامسىز ياكى تارماق قىسقۇچتىكى ئۇچۇرلارغىمۇ قوشۇپ بەلگە سالامسىز؟

en: In Current Folder and _Subfolders
ug: نۆۋەتتىكى قىسقۇچ ۋە تارماق قىسقۇچلار ئىچىدە(_S)

en: In Current _Folder Only
ug: پەقەتلا نۆۋەتتىكى قىسقۇچ ئىچىدە(_F)

en: Mark Me_ssages as Read
ug: ئۇچۇرغا ئوقۇلدى بەلگىسى سال(_S)

en: Mark All Read
ug: ھەممىسىگە ئوقۇلدى بەلگىسى سال

en: Mark all messages in a folder as read.
ug: بىر قىسقۇچتىكى ھەممە ئۇچۇرغا ئوقۇلدى بەلگىسى سالىدۇ.

en: Outlook PST import
ug: Outlook PST نى ئېلىپ كىرىدۇ

en: Outlook personal folders (.pst)
ug: Outlook شەخسىي قىسقۇچ (.pst)

en: Import Outlook messages from PST file
ug: PST ھۆججىتىدىن Outlook Express ئۇچۇرلىرىنى ئېلىپ كىرىدۇ

en: _Mail
ug: خەت(_M)

en: Destination folder:
ug: نىشان قىسقۇچ:

en: _Address Book
ug: ئادرېس دەپتىرى(_A)

en: A_ppointments
ug: ئۇچرىشىشلار(_P)

en: _Tasks
ug: ۋەزىپىلەر(_T)

en: _Journal entries
ug: كۈندىلىك خاتىرە تۈرلىرى(_J)

en: Importing Outlook data
ug: Outlook سانلىق-مەلۇماتىنى ئېلىپ كىرىۋاتىدۇ

en: Calendar Publishing
ug: يىلنامە تارقىتىش

en: Locations
ug: ئورنى

en: Publish calendars to the web.
ug: يىلنامىلەرنى تورغا تارقىتىدۇ.

en: Could not open %s:
ug: %s نى ئاچالمىدى:

en: Could not open %s: Unknown error
ug: %s نى ئاچالمىدى: نامەلۇم خاتالىق

en: There was an error while publishing to %s:
ug: %s غا تارقاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى:

en: Publishing to %s finished successfully
ug: %s غا تارقىتىش مۇۋەپپەقىيەتلىك تاماملاندى

en: Mount of %s failed:
ug: %s نى ئېگەرلەش مەغلۇپ بولدى:

en: E_nable
ug: قوزغات(_E)

en: Are you sure you want to remove this location?
ug: بۇ ئورۇننى راستلا چىقىرىۋېتەمسىز؟

note: To Translators: This is shown to a user when creation of a new thread, * where the publishing should be done, fails. Basically, this shouldn't * ever happen, and if so, then something is really wrong.
en: Could not create publish thread.
ug: تارقىتىش جەريانىنى قۇرالمىدى.

en: _Publish Calendar Information
ug: يىلنامە ئۇچۇرىنى تارقات(_P)

en: Daily
ug: كۈندە

en: Weekly
ug: ھەر ھەپتىدە

en: Manual (via Actions menu)
ug: قولدا (ھەرىكەت تىزىملىكى ئارقىلىق)

en: Secure FTP (SFTP)
ug: بىخەتەر FTP (SFTP)

en: Public FTP
ug: ئاممىۋى FTP

en: FTP (with login)
ug: FTP (تىزىمغا كىرىش زۆرۈر)

en: Windows share
ug: Windows ھەمبەھىر

en: Secure WebDAV (HTTPS)
ug: بىخەتەر WebDAV (HTTPS)

en: Custom Location
ug: ئۆزلەشتۈرگەن ئورۇن

en: _Publish as:
ug: پەرقلىق تارقات(_P):

en: Publishing _Frequency:
ug: تارقىتىش چاستوتىسى(_F):

en: Time _duration:
ug: داۋاملىشىش ۋاقتى(_D):

en: Sources
ug: مەنبەلەر

en: Service _type:
ug: مۇلازىمەت تىپى(_T):

en: _File:
ug: ھۆججەت(_F):

en: P_ort:
ug: ئېغىز(_O):

en: _Username:
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى(_U):

en: _Password:
ug: ئىم(_P):

en: _Remember password
ug: ئىمنى ئەستە تۇت(_R)

en: Publishing Location
ug: ئورۇننى تارقىتىۋاتىدۇ

en: Invalid source UID '%s'
ug: مەنبە كىملىكى(UID) ئىناۋەتسىز ‹%s›

en: New Location
ug: يېڭى ئورۇن

en: Edit Location
ug: ئورۇن تەھرىر

en: UID
ug: ئىشلەتكۈچى كىملىكى(UID)

en: Description List
ug: چۈشەندۈرۈش تىزىمى

en: Categories List
ug: كاتېگورىيە تىزىمى

en: Comment List
ug: ئىزاھات تىزىمى

en: Contact List
ug: ئالاقەداش تىزىمى

en: Start
ug: باشلاش

en: End
ug: تامام

en: Due
ug: مۆھلىتى

en: percent Done
ug: پىرسەنت تاماملاندى

en: Attendees List
ug: قاتناشقۇچىلار تىزىمى

en: Modified
ug: ئۆزگەرتىلگەن ۋاقتى

en: A_dvanced options for the CSV format
ug: CSV پىچىمىنىڭ ئالىي تاللانمىلىرى(_D)

en: Prepend a _header
ug: ئالدىن تەڭشەلگەن باش(_H)

en: _Value delimiter:
ug: قىممەت ئايرىغۇچ(_V):

en: _Record delimiter:
ug: ئايرىغۇچ خاتىرىلە(_R):

en: _Encapsulate values with:
ug: ئوراش قىممىتى(_E):

en: Comma separated values (.csv)
ug: CSV (.csv)

en: Save Selected
ug: تاللانغاننى ساقلا

en: Save a calendar or task list to disk.
ug: يىلنامە ياكى ۋەزىپە تىزىمىنى دىسكىغا ساقلايدۇ.

en: _Format:
ug: پىچىم(_F):

en: Select destination file
ug: نىشان ھۆججەتنى تاللاڭ

en: Save the selected calendar to disk
ug: تاللانغان يىلنامىنى دىسكىغا ساقلايدۇ

en: Save the selected memo list to disk
ug: تاللانغان ئەسلەتمە تىزىمىنى دىسكىغا ساقلايدۇ

en: Save the selected task list to disk
ug: تاللانغان ۋەزىپە تىزىمىنى دىسكىغا ساقلايدۇ

en: Drafts based template plugin. You can use variables like $ORIG[subject], $ORIG[from], $ORIG[to] or $ORIG[body], which will be replaced by values from an email you are replying to.
ug: قېلىپ قىستۇرما ئاساسىدىكى دەسلەپكى نۇسخا. سىز $ORIG[subject]، $ORIG[from]، $ORIG[to] ياكى $ORIG[body] ئۆزگەرگۈچى قىممەتلەرنى ئىشلىتەلەيسىز. سىز جاۋاب قايتۇرغان ئېلخەتنىڭ قىممىتى ئارقىلىق ئالماشتۇرۇلىدۇ.

en: No Title
ug: ماۋزۇ يوق

en: Save as _Template
ug: قېلىپ سۈپىتىدە ساقلا(_T)

en: Save as Template
ug: قېلىپ سۈپىتىدە ساقلا

en: Preparing to go offline...
ug: تورسىز خىزمەتكە تەييارلىنىۋاتىدۇ…

en: Preparing to go online...
ug: توردا خىزمەتكە تەييارلىنىۋاتىدۇ…

en: Preparing to quit
ug: چېكىنىشكە تەييارلىنىۋاتىدۇ

en: Preparing to quit...
ug: چېكىنىشكە تەييارلىنىۋاتىدۇ...

en: Searches
ug: ئىزدە

en: Save Search
ug: ئىزدەشنى ساقلا

note: Translators: The "Show:" label precedes a combo box that * allows the user to filter the current view.  Examples of * items that appear in the combo box are "Unread Messages", * "Important Messages", or "Active Appointments".
en: Sho_w:
ug: كۆرسەت(_W)

note: Translators: This is part of the quick search interface. * example: Search: [_______________] in [ Current Folder ]
en: Sear_ch:
ug: ئىزدە(_C):

note: Translators: This is part of the quick search interface. * example: Search: [_______________] in [ Current Folder ]
en: i_n
ug: دا(_N)

en: All Files (*)
ug: ھەممە ھۆججەتلەر(*)

en: Saving user interface state
ug: ئىشلەتكۈچى ئارايۈز ھالىتىنى ساقلا

en: Evolution Website
ug: Evolution تور بېكىتى

en: Categories Editor
ug: كاتېگورىيە تەھرىرلىگۈچ

en: Bug Buddy is not installed.
ug: Bug Buddy ئورنىتىلمىغان.

en: Bug Buddy could not be run.
ug: Bug Buddy نى ئىجرا قىلغىلى بولمىدى

en: Show information about Evolution
ug: Evolution ھەققىدىكى ئۇچۇرنى كۆرسەت

en: _Close Window
ug: كۆزنەك ياپ(_C)

en: _Contents
ug: مەزمۇنلار(_C)

en: Open the Evolution User Guide
ug: Evolution ئىشلەتكۈچى قوللانمىسىنى ئاچىدۇ

en: I_mport...
ug: ئەكىر(_M)…

en: Import data from other programs
ug: باشقا پروگراممىلاردىن سانلىق-مەلۇماتلارنى ئېلىپ كىرىدۇ

en: New _Window
ug: يېڭى كۆزنەك(_W)

en: Create a new window displaying this view
ug: يېڭى كۆزنەكتىن بىرنى قۇرۇپ بۇ كۆرۈنۈشنى كۆرسىتىدۇ

en: Available Cate_gories
ug: ئىشلىتىلىشچان كاتېگورىيە(_G)

en: Manage available categories
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان كاتېگورىيەلەرنى باشقۇرىدۇ

en: _Quick Reference
ug: تېز نەقىل(_Q)

en: Show Evolution's shortcut keys
ug: Evolution تېز كۇنۇپكىلىرىنى كۆرسىتىدۇ

en: Exit the program
ug: پروگراممىدىن چېكىنىدۇ

en: _Advanced Search...
ug: ئالىي ئىزدە(_A)…

en: Construct a more advanced search
ug: تېخىمۇ ئالىي ئىزدەشتىن بىرنى قۇرىدۇ

en: Clear the current search parameters
ug: نۆۋەتتىكى ئىزدەش پارامېتىرلىرىنى تازىلا

en: _Edit Saved Searches...
ug: ساقلانغان ئىزدەش تەھرىر…

en: Manage your saved searches
ug: ساقلانغان ئىزدەشلەرنى باشقۇرىدۇ

en: Click here to change the search type
ug: ئىزدەش تىپىنى ئۆزگەرتىش ئۈچۈن بۇ جاي چېكىلىدۇ

en: _Find Now
ug: دەرھال ئىزدە(_F)

note: Block the default Ctrl+F.
en: Execute the current search parameters
ug: نۆۋەتتىكى ئىزدەش پارامېتىرلىرىنى ئىجرا قىل

en: _Save Search...
ug: ئىزدەشنى ساقلا(_S)

en: Save the current search parameters
ug: نۆۋەتتىكى ئىزدەش پارامېتىرلىرىنى ساقلايدۇ

en: Submit _Bug Report...
ug: كەمتۈكلۈك دوكلاتى يوللا(_B)…

en: Submit a bug report using Bug Buddy
ug: Bug Buddy نى ئىشلىتىپ بىر كەمتۈكلۈك دوكلاتى يوللايدۇ

en: _Work Offline
ug: تورسىز خىزمەت(_W)

en: Put Evolution into offline mode
ug: Evolution نى تورسىز ھالەتكە كىرگۈز

en: _Work Online
ug: توردىكى خىزمەت(_W)

en: Put Evolution into online mode
ug: Evolution نى توردا ھالەتكە كىرگۈز

en: Lay_out
ug: ئورۇنلاشتۇر(_O)

en: _New
ug: يېڭىدىن قۇر(_N)

en: _Search
ug: ئىزدە(_S)

en: _Switcher Appearance
ug: ئالماشتۇرغۇچ قىياپىتى(_S)

en: _Window
ug: كۆزنەك(_W)

en: Show Side _Bar
ug: يان بالداقنى كۆرسەت(_B)

en: Show the side bar
ug: يان بالداقنى كۆرسىتىدۇ

en: Show _Buttons
ug: توپچىلارنى كۆرسەت(_B)

en: Show the switcher buttons
ug: ئالماشتۇرغۇچ توپچىسىنى كۆرسەت

en: Show _Status Bar
ug: ھالەت بالداق كۆرسەت(_S)

en: Show the status bar
ug: ھالەت بالداقنى كۆرسىتىدۇ

en: Show _Tool Bar
ug: قورال بالداقنى كۆرسەت(_S)

en: Show the tool bar
ug: قورال بالداقنى كۆرسىتىدۇ

en: _Icons Only
ug: سىنبەلگىلا(_I)

en: Display window buttons with icons only
ug: كۆزنەك توپچىلىرىنى سىنبەلگە بىلەنلا كۆرسىتىدۇ

en: _Text Only
ug: تېكىستلا(_T)

en: Display window buttons with text only
ug: كۆزنەك توپچىلىرىنى تېكىست بىلەنلا كۆرسىتىدۇ

en: Icons _and Text
ug: سىنبەلگە ۋە تېكىست(_A)

en: Display window buttons with icons and text
ug: كۆزنەك توپچىلىرىنى سىنبەلگە ۋە تېكىست بىلەن كۆرسىتىدۇ

en: Tool_bar Style
ug: قورال بالداق ئۇسلۇبى(_B)

en: Display window buttons using the desktop toolbar setting
ug: ئۈستەلئۈستى قورال بالداق تەڭشىكىنى ئىشلىتىپ كۆزنەك توپچىلىرىنى كۆرسىتىدۇ

en: Define Views...
ug: كۆرۈنۈش ئېنىقلىمىسى…

en: Create or edit views
ug: كۆرۈنۈش قۇر ياكى تەھرىرلە

en: Save Custom View...
ug: ئۆزلەشتۈرگەن كۆرۈنۈشنى ساقلا…

en: Save current custom view
ug: نۆۋەتتىكى ئۆزلەشتۈرگەن كۆرۈنۈشنى ساقلايدۇ

en: C_urrent View
ug: ھازىرقى كۆرۈنۈش(_U)

en: Custom View
ug: ئىختىيارىي كۆرۈنۈش

en: Current view is a customized view
ug: نۆۋەتتىكى كۆرۈنۈش ئۆزلەشتۈرگەن كۆرۈنۈش

en: Change the page settings for your current printer
ug: نۆۋەتتىكى پرىنتېرىڭىزنىڭ بەت تەڭشىكىنى ئۆزگەرتىدۇ

en: Switch to %s
ug: %s غا ئالماشتۇر

en: Select view: %s
ug: كۆرۈنۈش تاللاڭ: %s

en: Execute these search parameters
ug: بۇ ئىزدەش پارامېتىرلىرىنى ئىجرا قىل

en: New
ug: يېڭى

note: Preview/Alpha/Beta version warning message
en: Hi.  Thanks for taking the time to download this preview release
    of the Evolution groupware suite.
    
    This version of Evolution is not yet complete. It is getting close,
    but some features are either unfinished or do not work properly.
    
    If you want a stable version of Evolution, we urge you to uninstall
    this version, and install version %s instead.
    
    If you find bugs, please report them to us at bugzilla.gnome.org.
    This product comes with no warranty and is not intended for
    individuals prone to violent fits of anger.
    
    We hope that you enjoy the results of our hard work, and we
    eagerly await your contributions!
ug: مەرھابا، سىزنىڭ بۇ Evolution توپلاشما يۈرۈشلۈك دېتالىنىڭ ئالدىن تارقىتىلغان نەشرىگە ۋاقىت ئاجراتقانلىقىڭىزغا كۆپ رەھمەت.
    
    بۇ نەشرىدىكى Evolution تېخى تاماملانمىدى. بىز ئاخىرقى نەشرىگە ئاز قالدۇق ئەمما بەزى ئىقتىدارلىرى تېخى تاماملانمىدى ياكى ۋاقتىنچە نورمال خىزمەت قىلالمايدۇ.
    
    ئەگە Evolution نىڭ مۇقىم نەشرىنى ئىشلەتمەكچى بولسىڭىز، بىز سىزنىڭ بۇ نەشرىنى ئۆچۈرۈۋېتىپ ئاندىن %s نەشرىنى ئورنىتىشىڭىزنى تەۋسىيە قىلىمىز.
    
    ئەگەر خاتالىق بايقىسىڭىز، bugzilla.gnome.org دا بىزگە مەلۇم قىلىڭ.
    بۇ مەھسۇلاتنىڭ ھېچقانداق كاپالىتى يوق، شەخس ياكى بىخەتەرلىككە تەلىپى يۇقىرى ئورۇنلارنىڭ ئىشلىتىشىنى تەۋسىيە قىلمايمىز.
    
    بىز سىزنىڭ تىرىشىپ قىلغان خىزمەت نەتىجىمىزدىن قانغۇچە ھۇزۇرلىنىشىڭىزنى ئۈمىد قىلىمىز، سىزنىڭ پىكرىڭىزنى قىزغىنلىق بىلەن كۈتىمىز!

en: Thanks
    The Evolution Team
ug: كۆپ رەھمەت
    Evolution قوشۇنى

en: Do not tell me again
ug: قايتا دېمە

note: Translators: Do NOT translate the five component * names, they MUST remain in English!
en: Start Evolution showing the specified component. Available options are 'mail', 'calendar', 'contacts', 'tasks', and 'memos'
ug: Evolution قوزغالغاندا بەلگىلەنگەن بۆلەكنى قوزغىتىدۇ. ئىشلەتكىلى بولىدىغان تاللانمىدىن 'mail'(خەت)، 'calendar'(يىلنامە)، 'contacts'(ئالاقەداش)،  'tasks'(ۋەزىپە) ۋە 'memos'(ئەسلەتمە) بار

en: Apply the given geometry to the main window
ug: بېرىلگەن گېئومېتىرىيىلىك پارامېتىرلارنى ئاساسىي كۆزنەككە قوللىنىدۇ

en: Start in online mode
ug: توردا ھالەتتە قوزغات

en: Ignore network availability
ug: تور ئىشلىتىشچانلىقىغا پەرۋا قىلما

en: Start in "express" mode
ug: «ئىخچام» ھالەتتە قوزغات

en: Forcibly shut down Evolution
ug: Evolution نى مەجبۇرىي تاقا

en: Disable loading of any plugins.
ug: ھەر قانداق قىستۇرما يۈكلەشنى چەكلەيدۇ.

en: Disable preview pane of Mail, Contacts and Tasks.
ug: خەت، ئالاقەداش ۋە ۋەزىپىنىڭ ئالدىن كۆزىتىش كۆزنەكچىسىنى چەكلەيدۇ.

en: Import URIs or filenames given as rest of arguments.
ug: قالغان پارامېتىر سۈپىتىدە URI لارنى ياكى ھۆججەت ئاتلىرىنى ئەكىرىدۇ.

en: Request a running Evolution process to quit
ug: ئىجرا قىلىنىۋاتقان Evolution ئىجرا جەريانىدىن چېكىنىشنى ئىلتىماس قىل

en: Cannot start Evolution.  Another Evolution instance may be unresponsive. System error: %s
ug: ھازىر Evolution نى باشلىغىلى بولمىدى. باشقا بىر ئۈلگە ئىجرا بۆلۈۋېتىپتۇ بىراق جاۋاب قايتۇرمىدى.سىستېما خاتالىقى: %s

en: - The Evolution PIM and Email Client
ug: - Evolution شەخسىي ئۇچۇر باشقۇرغۇچ ۋە ئېلخەت خېرىدارى

en: %s: --online and --offline cannot be used together.
      Run '%s --help' for more information.
ug: %s:--online ۋە --offline ئىككىسىنى تەڭلا ئىشلىتەلمەيدۇ.
      '%s --help' ئىجرا قىلىنسا تەپسىلاتىنى كۆرسىتىدۇ

en: %s: --force-online and --offline cannot be used together.
      Run '%s --help' for more information.
ug: %s:--force-online ۋە --offline ئىككىسىنى تەڭلا ئىشلىتەلمەيدۇ.
      '%s --help' ئىجرا قىلىنسا تەپسىلاتىنى كۆرسىتىدۇ

en: Upgrade from previous version failed:
ug: ئالدىنقى نەشرىدىن دەرىجە ئۆستۈرۈش مەغلۇپ بولدى:

en: {0}
    
    If you choose to continue, you may not have access to some of your old data.
ug: {0}
    
    ئەگەر داۋاملاشتۇرۇشنى تاللىسىڭىز، بەزى كونا سانلىق-مەلۇماتلىرىڭىزنى زىيارەت قىلالماسلىقىڭىز مۇمكىن.

en: Continue Anyway
ug: داۋاملاشتۇرۇۋەر

en: Quit Now
ug: ھازىرلا ئاخىرلاشتۇر

en: Cannot upgrade directly from version {0}
ug: {0} نەشرىدىن بىۋاسىتە دەرىجە ئۆستۈرەلمەيدۇ

en: Evolution no longer supports upgrading directly from version {0}. However as a workaround you might try first upgrading to Evolution 2, and then upgrading to Evolution 3.
ug: Evolution نى {0} نەشرىدىن بىۋاسىتە دەرىجە ئۆستۈرەلمەيدۇ. شۇنداقتىمۇ ئالدى بىلەن Evolution 2 گە دەرىجە يېڭىلاپ ئاندىن Evolution 3 گە دەرىجە ئۆستۈرۈڭ.

en: Certificate '%s' is a CA certificate.
    
    Edit trust settings:
ug: ‹%s› گۇۋاھنامە CA گۇۋاھنامە.
    
    ئىشەنچ تەڭشەك تەھرىر:

en: Certificate Name
ug: گۇۋاھنامە ئىسمى

en: Issued To Organization
ug: تەشكىلاتقا تارقىتىلغان

en: Issued To Organizational Unit
ug: تەشكىلىي بىرلىككە تارقىتىلغان

en: Serial Number
ug: تەرتىپ نومۇرى

en: Purposes
ug: مەقسەت

en: Issued By
ug: تارقاتقۇچى

en: Issued By Organization
ug: تەشكىل تارقاتقان

en: Issued By Organizational Unit
ug: تەشكىلىي بىرلىك تارقاتقان

en: Issued
ug: تارقاتقان

en: Expires
ug: ۋاقتى ئۆتتى

en: SHA1 Fingerprint
ug: SHA1 بارماق ئىزى

en: MD5 Fingerprint
ug: MD5 بارماق ئىزى

en: Email Address
ug: ئېلخەت ئادرېسلىرى

en: Select a certificate to import...
ug: ئەكىرىدىغان گۇۋاھنامىدىن بىرنى تاللاڭ…

en: All files
ug: ھەممە ھۆججەتلەر

en: Failed to import certificate
ug: گۇۋاھنامە ئەكىرەلمىدى

en: All PKCS12 files
ug: بارلىق PKCS12 ھۆججەتلىرى

en: All email certificate files
ug: ھەممە ئېلخەت گۇۋاھنامە ھۆججىتى

en: All CA certificate files
ug: ھەممە CA گۇۋاھنامە ھۆججىتى

en: Not part of certificate
ug: گۇۋاھنامە پارچىسى ئەمەس

en: This certificate has been verified for the following uses:
ug: بۇ گۇۋاھنامە دەلىللەنگەن، تۆۋەندىكى ئەھۋالدا ئىشلىتىشكە ماس كېلىدۇ:

en: SSL Client Certificate
ug: SSL خېرىدار گۇۋاھنامىسى

en: SSL Server Certificate
ug: SSL مۇلازىمېتىر گۇۋاھنامىسى

en: Email Signer Certificate
ug: ئېلخەت ئىمزالىق گۇۋاھنامىسى

en: Email Recipient Certificate
ug: ئېلخەت تاپشۇرۇۋالغۇچى گۇۋاھنامىسى

en: Issued To
ug: تارقىتىلغۇچى

en: Common Name (CN)
ug: ئاممىباب ئىسمى (CN)

en: Organization (O)
ug: تەشكىل (O)

en: Organizational Unit (OU)
ug: تەشكىلىي بىرلىك (OU)

en: Validity
ug: ئۈنۈملۈكلۈكى

en: Issued On
ug: تارقاتقان ۋاقىت

en: Expires On
ug: توشىدىغان ۋاقىت

en: Fingerprints
ug: بارماق ئىزلىرى

en: Certificate Hierarchy
ug: گۇۋاھنامە قۇرۇلمىسى

en: Certificate Fields
ug: گۇۋاھنامە سۆز بۆلىكى

en: Field Value
ug: سۆز بۆلەك قىممىتى

en: Details
ug: تەپسىلاتلار

en: Because you trust the certificate authority that issued this certificate, then you trust the authenticity of this certificate unless otherwise indicated here
ug: سىز بۇ گۇۋاھنامىنى تارقاتقۇچىغا ئىشەنگەنلىكتىن، بۇ گۇۋاھنامىنىڭ نوپۇزىغا ئىشىنىسىز، بۇ جايدا جاكارلىسىڭىز ئۇ باشقا گەپ.

en: Because you do not trust the certificate authority that issued this certificate, then you do not trust the authenticity of this certificate unless otherwise indicated here
ug: سىز بۇ گۇۋاھنامىنى تارقاتقان گۇۋاھنامە ئىجازىتىگە ئىشەنمىگەنلىكىڭىزدىن، بۇ گۇۋاھنامىنىڭ نوپۇزىغا ئىشەنمەيسىز، بۇ جايدا جاكارلىسىڭىز ئۇ باشقا گەپ.

en: Enter the password for '%s'
ug: ‹%s› نىڭ ئىمىنى كىرگۈزۈڭ

note: we're setting the password initially
en: Enter new password for certificate database
ug: گۇۋاھنامە ساندىنى ئۈچۈن يېڭى ئىم كىرگۈزۈڭ

en: Enter new password
ug: يېڭى ئىم كىرگۈزۈڭ

note: FIXME: add serial no, validity date, uses
en: Issued to:
      Subject: %s
ug: تارقىتىلغۇچى:
    ماۋزۇ: %s

en: Issued by:
      Subject: %s
ug: تارقاتقۇچى:
    ماۋزۇ: %s

en: Select certificate
ug: گۇۋاھنامە تاللا

en: You have certificates from these organizations that identify you:
ug: بۇ تەشكىللەرنى ئىپادىلەشتە ئىشلىتىدىغان گۇۋاھنامىڭىز بار:

en: Certificates Table
ug: گۇۋاھنامە جەدۋىلى

note: This is a verb, as in "make a backup".
en: _Backup
ug: زاپاسلا(_B)

en: Backup _All
ug: ھەممىنى زاپاسلا(_A)

en: Your Certificates
ug: گۇۋاھنامىڭىز

en: You have certificates on file that identify these people:
ug: سىزدە بۇ كىشىلەرنى ئىپادىلەيدىغان گۇۋاھنامە ھۆججىتى بار:

en: Contact Certificates
ug: ئالاقەداش گۇۋاھنامىلىرى

en: You have certificates on file that identify these certificate authorities:
ug: بۇ گۇۋاھنامە ئورگانلىرىنى ئىپادىلەيدىغان گۇۋاھنامە ھۆججىتىڭىز بار:

en: Authorities
ug: گۇۋاھنامە تارقاتقۇچى

en: Certificate Authority Trust
ug: گۇۋاھنامە تارقاتقۇچى ئىشەنچى

en: Trust this CA to identify _websites.
ug: بۇ CA بىلەن ئىپادىلەنگەن تور بېكەتكە ئىشەن(_W).

en: Trust this CA to identify _email users.
ug: بۇ CA بىلەن ئىپادىلەنگەن ئېلخەت ئىشلەتكۈچىسىگە ئىشەن(_E).

en: Trust this CA to identify _software developers.
ug: بۇ CA بىلەن ئىپادىلەنگەن يۇمشاق دېتال ئىجادكارىغا ئىشەن(_S).

en: Before trusting this CA for any purpose, you should examine its certificate and its policy and procedures (if available).
ug: بۇ CA غا ئىشىنىشتىن ئىلگىرى، ئۇنىڭ گۇۋاھنامە، تاكتىكا ۋە باشقا رەسمىيەتلىرى(ئەگەر بولسا)نى تەكشۈرۈشىڭىز لازىم.

en: Certificate
ug: گۇۋاھنامە

en: Certificate details
ug: گۇۋاھنامە تەپسىلاتى

en: Email Certificate Trust Settings
ug: ئېلخەت گۇۋاھنامە ئىشەنچ تەڭشىكى

en: Trust the authenticity of this certificate
ug: بۇ گۇۋاھنامىگە ئىشىنىدىغان تارقاتقۇچى

en: Do not trust the authenticity of this certificate
ug: بۇ گۇۋاھنامىنىڭ تارقاتقۇچىسىغا ئىشەنمە

en: _Edit CA Trust
ug: CA ئىشەنچ تەھرىر(_E)

en: Version
ug: نەشرى

en: Version 1
ug: نەشرى 1

en: Version 2
ug: نەشرى 2

en: Version 3
ug: نەشرى 3

en: PKCS #1 MD2 With RSA Encryption
ug: PKCS #1 MD2 With RSA شىفىرلاش

en: PKCS #1 MD5 With RSA Encryption
ug: PKCS #1 MD5 With RSA شىفىرلاش

en: PKCS #1 SHA-1 With RSA Encryption
ug: PKCS #1 SHA-1 With RSA شىفىرلاش

en: PKCS #1 SHA-256 With RSA Encryption
ug: PKCS #1 SHA-256 With RSA شىفىرلاش

en: PKCS #1 SHA-384 With RSA Encryption
ug: PKCS #1 SHA-384 With RSA شىفىرلاش

en: PKCS #1 SHA-512 With RSA Encryption
ug: PKCS #1 SHA-512 With RSA شىفىرلاش

en: PKCS #1 RSA Encryption
ug: PKCS #1 RSA شىفىرلاش

en: Certificate Key Usage
ug: گۇۋاھنامە شىفىرلىق ئاچقۇچ ئىشلىتىش

en: Netscape Certificate Type
ug: Netscape گۇۋاھنامە تىپى

en: Certificate Authority Key Identifier
ug: گۇۋاھنامە ئىجازەت شىفىرلىق ئاچقۇچ بەلگىسى

en: Object Identifier (%s)
ug: نەڭ بەلگىسى(%s)

en: Algorithm Identifier
ug: ھېسابلاش ئۇسۇلى بەلگىسى

en: Algorithm Parameters
ug: ھېسابلاش ئۇسۇلى پارامېتىرى

en: Subject Public Key Info
ug: ئاساسىي ئاممىۋى ئاچقۇچ ھېسابلاش ئۇچۇرى

en: Subject Public Key Algorithm
ug: ئاساسىي ئاممىۋى ئاچقۇچ ھېسابلاش ئۇسۇلى

en: Subject's Public Key
ug: ئاساسىي ئاممىۋى ئاچقۇچ

en: Error: Unable to process extension
ug: خاتالىق: كېڭەيتىلمىنى بىر تەرەپ قىلغىلى بولمىدى

en: Object Signer
ug: ئوبيېكت ئىمزا قويغۇچىسى

en: SSL Certificate Authority
ug: SSL گۇۋاھنامە ئىجازىتى

en: Email Certificate Authority
ug: ئېلخەت گۇۋاھنامە ئىجازىتى

en: Signing
ug: ئىمزالاۋاتىدۇ

en: Non-repudiation
ug: تېنىۋالما

en: Key Encipherment
ug: شىفىرلىق ئاچقۇچ

en: Data Encipherment
ug: سانلىق-مەلۇمات شىفىرلاش

en: Key Agreement
ug: شىفىرلىق ئاچقۇچ كېلىشىمى

en: Certificate Signer
ug: گۇۋاھنامە ئىمزاسى

en: CRL Signer
ug: CRL ئىمزاسى

en: Critical
ug: ئاچقۇچلۇق

en: Not Critical
ug: ئاچقۇچلۇق ئەمەس

en: Extensions
ug: كېڭەيتمىلەر

en: Certificate Signature Algorithm
ug: گۇۋاھنامە ئىمزاسى ھېسابلاش ئۇسۇلى

en: Issuer
ug: تارقاتقۇچى

en: Issuer Unique ID
ug: تارقاتقۇچى بىردىنبىر ID

en: Subject Unique ID
ug: تېما بىردىنبىر ID

en: Certificate Signature Value
ug: گۇۋاھنامە ئىمزا قىممىتى

note: x509 certificate usage types
en: Sign
ug: ئىمزا

en: Encrypt
ug: شىفىر

en: Certificate already exists
ug: گۇۋاھنامە مەۋجۇت

en: PKCS12 File Password
ug: PKCS12 ھۆججەت ئىم

en: Enter password for PKCS12 file:
ug: PKCS12 ھۆججەتنىڭ ئىمىنى كىرگۈزۈڭ:

en: Imported Certificate
ug: ئەكىرگەن گۇۋاھنامە

en: _Address Cards
ug: ئادرېس كارتا(_A)

en: _List View
ug: تىزىم كۆرۈنۈشى(_L)

en: By _Company
ug: شىركەت(_C)

en: _Day View
ug: كۈندىلىك كۆرۈنۈش(_D)

en: _Work Week View
ug: خىزمەت كۈنى كۆرۈنۈشى(_W)

en: W_eek View
ug: ھەپتە كۆرۈنۈشى(_E)

en: _Month View
ug: ئاي كۆرۈنۈشى(_M)

en: _Messages
ug: ئۇچۇرلار(_M)

en: As _Sent Folder
ug: يوللانغان قىسقۇچ سۈپىتىدە(_S)

en: By Su_bject
ug: خەت ماۋزۇسى(_B)

en: By Se_nder
ug: يوللىغۇچى(_N)

en: By S_tatus
ug: ھالىتى(_T)

en: By _Follow Up Flag
ug: ئىزلاش بايرىقى بويىچە(_F)

en: For _Wide View
ug: كەڭ كۆرۈنۈشكە(_W)

en: As Sent Folder for Wi_de View
ug: كەڭ كۆرۈنۈشكە يوللانغان قىسقۇچنى كۆرسەت(_D)

en: _Memos
ug: ئەسلەتمىلەر(_M)

en: With _Due Date
ug: ۋاقتى توشۇش چېسلاسى بىلەن(_D)

en: With _Status
ug: ھالىتى بىلەن(_S)
