evolution - en to sr translation catalogue (6137 entries)

en: Enable address formatting
sr: Омогућава форматирање адресе

en: Whether addresses should be formatted according to standard in their destination country
sr: Да ли ће адресе бити форматиране према стандарду у државама њиховог одредишта

en: Autocomplete length
sr: Дужина самодопуњавања

en: The number of characters that must be typed before Evolution will attempt to autocomplete.
sr: Број знакова који се морају укуцати након којих ће Еволуција покушати сама да допуни.

en: Show autocompleted name with an address
sr: Приказује самодопуњено име са адресом

en: Whether force showing the mail address with the name of the autocompleted contact in the entry.
sr: Да ли ће да примора приказивање адресе е-поште именом самодопуњеног контакта у уносу.

en: URI for the folder last used in the select names dialog
sr: Адреса последње коришћене фасцикле у прозорчету за избор имена

en: URI for the folder last used in the select names dialog.
sr: Адреса за последњу коришћену фасциклу у прозорчету за избор имена.

en: Contact layout style
sr: Стил размештаја контакта

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the contact list. “0” (Classic View) places the preview pane below the contact list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the contact list.
sr: Стил размештаја утврђује положај прегледа у односу на списак контакта. 0 — (класичан преглед) поставља преглед испод списка контакта. 1 — (усправан преглед) поставља преглед поред списка контакта.

en: Contact preview pane position (horizontal)
sr: Положај површи за преглед контакта (положено)

en: Position of the contact preview pane when oriented horizontally.
sr: Положај површи за преглед контакта када је окренута положено.

en: Contact preview pane position (vertical)
sr: Положај површи за преглед контакта (усправно)

en: Position of the contact preview pane when oriented vertically.
sr: Положај површи за преглед контаката када је окренута усправно.

en: Show maps
sr: Приказује карте

en: Whether to show maps in preview pane
sr: Да ли ће приказати карте у површи за преглед

en: Primary address book
sr: Главни именик

en: The UID of the selected (or “primary”) address book in the sidebar of the “Contacts” view
sr: ЈИД изабраног (или „примарног“) именика у бочној површи у прегледу „Контакти“

en: Show preview pane
sr: Прикажзује површ за преглед

en: Whether to show the preview pane.
sr: Да ли ће површ за преглед бити приказана.

en: Show phone numbers
sr: Приказује бројеве телефона

en: Whether to show phone numbers in the editor
sr: Да ли ће да прикаже број телефона у уређивачу

en: Show SIP addresses
sr: Приказује СИП адресе

en: Whether to show SIP addresses in the editor
sr: Да ли ће да прикаже СИП адресе у уређивачу

en: Show IM addresses
sr: Приказује ИМ адресе

en: Whether to show IM addresses in the editor
sr: Да ли ће да прикаже ИМ адресе у уређивачу

en: Show mailing Home addresses
sr: Приказује кућну адресу е-поште

en: Whether to show mailing Home addresses in the editor
sr: Да ли ће да прикаже кућну адресу у уређивачу

en: Show mailing Work addresses
sr: Приказује пословну адресу е-поште

en: Whether to show mailing addresses Work in the editor
sr: Да ли ће да прикаже адресу пословне е-поште у уређивачу

en: Show mailing Other addresses
sr: Приказује остале адресе е-поште

en: Whether to show mailing addresses Other in the editor
sr: Да ли ће да прикаже адресу остале е-поште у уређивачу

en: Show web addresses
sr: Приказује веб адресе

en: Whether to show Web Addresses in the editor
sr: Да ли ће да прикаже веб адресе у уређивачу

en: Show job information
sr: Приказује информације о послу

en: Whether to show job information in the editor
sr: Да ли ће да прикаже податке о послу у уређивачу

en: Show Miscellaneous information
sr: Приказује разне податке

en: Whether to show Miscellaneous information in the editor
sr: Да ли ће да прикаже додатне податке у уређивачу

en: Show notes-tab
sr: Приказује језичак белешки

en: Whether to show notes in the editor
sr: Да ли ће да прикаже белешке у уређивачу

en: Show Certificates tab
sr: Приказује језичак уверења

en: Whether to show Certificates tab in the editor
sr: Да ли ће да прикаже језичак са уверењима у уређивачу

en: Where to open contact locations
sr: Одакле да отвори места са контактима

en: Currently supported values are “openstreetmap” and “google”; if unknown set, uses “openstreetmap”
sr: Тренутно су подржане вредности „openstreetmap“ и „google“. У случају непознате вредности, користиће се „openstreetmap“

en: Whether to prefer local application over opening map in a browser
sr: Да ли да користи програм за карте уместо отварања карте у интернет прегледачу

en: Open a contact location in a local application handling 'map:' URI, if available, instead of using a web browser
sr: Отвара адресу контакта у програму уместо отварања „map:“ УРИ адресе уколико је доступна, уместо коришћења веб прегледача

en: Preview Personal before Work information
sr: Приказује личне податке пре пословних

en: Show the Personal information before the Work information in the contact preview
sr: Приказује личне податке пре пословних у прегледу контакта

en: Convert mail messages to Unicode
sr: Пребацује поруке поште у Уникод

en: Convert message text to Unicode UTF-8 to unify spam/ham tokens coming from different character sets.
sr: Пребацује текст поруке у Уникод UTF-8 ради обједињавања spam/ham предмета чији су узрок различити кодни распореди.

en: Full path command to run Bogofilter
sr: Пуна путања до наредбе за Бого-филтер

en: Full path to a Bogofilter command. If not set, then a compile-time path is used, usually /usr/bin/bogofilter. The command should not contain any other arguments.
sr: Пуна путања до наредбе за покретање Бого-филтера. Уколико није је постављена користи се подразумевана путања задата током компајлирања програма, обично „/usr/bin/bogofilter“. Наредба не треба да садржи додатне опције.

en: Save directory for reminder audio
sr: Директоријум чувања за звук подсетника

en: Directory for saving reminder audio files
sr: Директоријум за чување звучних датотека подсетника

en: Birthday and anniversary reminder value
sr: Вредности подсетника за рођендане и годишњице

en: Number of units for determining a birthday or anniversary reminder
sr: Број јединица за одређивање подсетника за рођендане или годишњице

en: Birthday and anniversary reminder units
sr: Јединице подсетника за рођендане и годишњице

en: Units for a birthday or anniversary reminder, “minutes”, “hours” or “days”
sr: Јединице за подсетник за рођендане или годишњице, „минути“, „сати“ или „дани“

en: Compress weekends in month view
sr: Сажима викенде у месечном прегледу

en: Whether to compress weekends in the month view, which puts Saturday and Sunday in the space of one weekday
sr: Да ли ће да сажме викенде у месечном прегледу, који суботу и недељу ставља у простор радне недеље

en: Ask for confirmation when deleting items
sr: Тражи потврду за брисање ставки

en: Whether to ask for confirmation when deleting an appointment or task
sr: Да ли че да тражи потврду приликом брисања састанка или задатка

en: Confirm expunge
sr: Потврђује пражњење

en: Whether to ask for confirmation when expunging appointments and tasks
sr: Да ли ће да тражи потврду при избацивању састанка или задатка

en: Month view vertical pane position
sr: Положај усправне површи Месечног прегледа

en: Position of the vertical pane, between the calendar lists and the date navigator calendar
sr: Положај усправне површи, између спискова календара и навигације календара по датуму

en: Workday end hour
sr: Сат којим се завршава радни дан

en: Hour the workday ends on, in twenty four hour format, 0 to 23
sr: Сат којим се завршава радни дан, у двадесетчетворочасовном облику, од 0 до 23

en: Workday end minute
sr: Минут којим се завршава радни дан

en: Minute the workday ends on, 0 to 59.
sr: Минут којим се завршава радни дан, од 0 до 59.

en: Workday start hour
sr: Сат којим почиње радни дан

en: Hour the workday starts on, in twenty four hour format, 0 to 23.
sr: Сат којим почиње радни дан, у двадесетчетворочасовном облику, од 0 до 23.

en: Workday start minute
sr: Минут којим почиње радни дан

en: Minute the workday starts on, 0 to 59.
sr: Минут којим почиње радни дан, од 0 до 59.

en: Workday start time for Monday
sr: Време у које почиње радни дан у понедељак

en: Time the workday starts on, in twenty four hour format HHMM, 0000 to 2359, or -1 to use day-start-hour and day-start-minute
sr: Време у које почиње радни дан, у двадесетчетворочасовном облику ЧЧММ, од 0000 до 2359, или -1 уколико желите да користите „day-start-hour“ и „day-start-minute“

en: Workday end time for Monday
sr: Време у које се завршава радни дан у понедељак

en: Time the workday ends on, in twenty four hour format HHMM, 0000 to 2359, or -1 to use day-end-hour and day-end-minute
sr: Време у које се завршава радни дан, у двадесетчетворочасовном облику, од 0000 до 2359, или -1 уколико желите да користите „day-end-hour“ и „day-end-minute“

en: Workday start time for Tuesday
sr: Време у које почиње радни дан у уторак

en: Time the workday ends on, in twenty four hour format HHMM, 0000 to 2359, or -1 to use day-start-hour and day-start-minute
sr: Време у које се завршава радни дан, у двадесетчетворочасовном облику, од 0000 до 2359, или -1 уколико желите да користите „day-start-hour“ и „day-start-minute“

en: Workday end time for Tuesday
sr: Време у које се завршава радни дан у уторак

en: Workday start time for Wednesday
sr: Време у које почиње радни дан у среду

en: Workday end time for Wednesday
sr: Време у које се завршава радни дан у среду

en: Workday start time for Thursday
sr: Време у које почиње радни дан у четвртак

en: Workday end time for Thursday
sr: Време у које се завршава радни дан у четвртак

en: Workday start time for Friday
sr: Време у које почиње радни дан у петак

en: Workday end time for Friday
sr: Време у које се завршава радни дан у петак

en: Workday start time for Saturday
sr: Време у које почиње радни дан у суботу

en: Workday end time for Saturday
sr: Време у које се завршава радни дан у суботу

en: Workday start time for Sunday
sr: Време у које почиње радни дан у недељу

en: Workday end time for Sunday
sr: Време у које се завршава радни дан у недељу

en: The second timezone for a Day View
sr: Друга временска зона у Дневном прегледу

en: Shows the second time zone in a Day View, if set. Value is similar to one used in a “timezone” key
sr: Приказује другу временску зону у Дневном прегледу, уколико је постављена. Вредност је слична оној која је коришћена у кључу „timezone“

en: Recently used second time zones in a Day View
sr: Недавно коришћене друге временске зоне у Дневном прегледу

en: List of recently used second time zones in a Day View
sr: Списак недавно коришћених других временских зона у Дневном прегледу

en: Maximum number of recently used timezones to remember
sr: Највећи број недавно коришћених временских зона за памћење

en: Maximum number of recently used timezones to remember in a “day-second-zones” list
sr: Највећи број недавно коришћених временских зона за памћење у списку „day_second_zones“

en: Default reminder value
sr: Основна вредност подсетника

en: Number of units for determining a default reminder
sr: Број јединица за одређивање основног подсетника

en: Default reminder units
sr: Основне јединице подсетника

en: Units for a default reminder, “minutes”, “hours” or “days”
sr: Јединице за основни подсетник, „минути“, „сати“ или „дани“

en: Show categories field in the event/meeting/task editor
sr: Приказује поље категорије у уређивачу догађаја/састанака/задатака

en: Whether to show categories field in the event/meeting editor
sr: Да ли че да прикаже поље категорије у уређивачу догађаја/састанака

en: Show Role field in the event/task/meeting editor
sr: Приказује поље улоге у уређивачу догађаја/задатака/састанака

en: Whether to show role field in the event/task/meeting editor
sr: Да ли ће да прикаже поље са улогом у уређивачу догађаја/задатака/састанака

en: Show RSVP field in the event/task/meeting editor
sr: Приказује поље „Молим одговорите“ у уређивачу догађаја/задатака/састанака

en: Whether to show RSVP field in the event/task/meeting editor
sr: Да ли ће да прикаже поље „Молим одговорите“ у уређивачу догађаја/задатака/састанака

en: Show status field in the event/task/meeting editor
sr: Приказује поље стања у уређивачу догађаја/задатака/састанака

en: Whether to show status field in the event/task/meeting editor
sr: Да ли ће да прикаже поље статуса у уређивачу догађаја/задатака/састанака

en: Show timezone field in the event/meeting editor
sr: Приказује поље временске зоне у уређивачу догађаја/састанака

en: Whether to show timezone field in the event/meeting editor
sr: Да ли ће да прикаже поље временске зоне у уређивачу догађаја/састанака

en: Show type field in the event/task/meeting editor
sr: Приказује поље врсте у уређивачу догађаја/задатака/састанака

en: Whether to show type field in the event/task/meeting editor
sr: Да ли ће да прикаже поље врсте у уређивачу догађаја/задатака/састанака

en: Show toolbar in the event/task/memo editor
sr: Приказује траку алата у уређивачу догађаја/задатака/састанака

en: Whether to show toolbar in the event/task/memo editor
sr: Да ли ће да прикаже траку алата у уређивачу догађаја/задатака/састанака

en: Hide completed tasks
sr: Скрива завршене задатке

en: Whether to hide completed tasks in the tasks view
sr: Да ли ће да сакрије завршене задатке у прегледу задатака

en: Hide task units
sr: Скрива јединице задатака

en: Units for determining when to hide tasks, “minutes”, “hours” or “days”
sr: Јединице за одређивање када ће сакрити задатке, „минути“, „сати“ или „дани“

en: Hide task value
sr: Скрива вредност задатака

en: Number of units for determining when to hide tasks
sr: Број јединица за одређивање када ће сакрити задатке

en: Hide cancelled events
sr: Скрива отказане догађаје

en: Whether to hide cancelled events in the calendar view
sr: Да ли ће да сакрије отказане догађаје у приказу календара

en: Hide cancelled tasks
sr: Скрива отказане задатке

en: Whether to hide cancelled tasks in the tasks view
sr: Да ли ће да сакрије отказане задатке у прегледу задатака

en: Horizontal pane position
sr: Положај положене површи

en: Position of the horizontal pane, between the date navigator calendar and the task list when not in the month view, in pixels
sr: Положај положене површи, између дела календара за датум и списка задатака када није постављен месечни преглед, у пикселима

en: Last reminder time
sr: Последње време подсетника

en: Time the last reminder ran, in time_t
sr: Време последњег покретања подсетника, у „time_t“

en: Marcus Bains Line Color — Day View
sr: Боја Маркус Бејнс линије — Дневни преглед

en: Color to draw the Marcus Bains line in the Day View
sr: Боја за исцртавање Маркус Бејнс линије у Дневном прегледу

en: Marcus Bains Line Color — Time bar
sr: Боја Маркус Бејнс линије — трака времена

en: Color to draw the Marcus Bains Line in the Time bar (empty for default)
sr: Боја за исцртавање Маркус Бејнс линије у траци времена (подразумевано је празно)

en: Marcus Bains Line
sr: Маркус Бејнс линија

en: Whether to draw the Marcus Bains Line (line at current time) in the calendar
sr: Да ли ће да исцрта Маркус Бејнс линију у календару (на тренутно време)

en: Memo preview pane position (horizontal)
sr: Положај прегледа белешки (положено)

en: Position of the task preview pane when oriented horizontally
sr: Положај прегледа задатака када је постављено положено

en: Memo layout style
sr: Стил размештаја белешке

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the memo list. “0” (Classic View) places the preview pane below the memo list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the memo list
sr: Стил размештаја утврђује положај прегледа у односу на списак белешки. „0“ (класичан преглед) поставља преглед испод списка белешки. „1“ (усправан преглед) поставља преглед поред списка белешки

en: Memo preview pane position (vertical)
sr: Положај прегледа белешке (усправно)

en: Position of the memo preview pane when oriented vertically
sr: Положај прегледа белешки када је постављено усправно

en: Month view horizontal pane position
sr: Положај положене површи Месечног прегледа

en: Position of the horizontal pane, between the view and the date navigator calendar and task list in the month view, in pixels
sr: Положај положене површи, између прегледа и дела календара за датум и списка задатака у месечном прегледу, у пикселима

en: Scroll Month View by a week, not by a month
sr: Премиче Месечни преглед по недељама, уместо месецима

en: Whether to scroll a Month View by a week, not by a month
sr: Да ли ће да помера Месечни преглед по недељама, уместо месецима

en: Let the Month View start with the current week
sr: Месечни преглед почиње текућом недељом

en: Whether the month view should show weeks starting with the current week instead of the first week of the month.
sr: Да ли месечни приказ треба приказивати недеље почевши од садашње недеље уместо прве недеље у месецу.

en: Preferred New button item
sr: Жељена ставка дугмета „Ново“

en: Name of the preferred New toolbar button item
sr: Назив жељене ставке за дугме траке алата „Ново“

en: Primary calendar
sr: Примарни календар

en: The UID of the selected (or “primary”) calendar in the sidebar of the “Calendar” view
sr: ЈИБ изабраног (или „примарног“) календара у бочној површи у прегледу „Календар“

en: Primary memo list
sr: Примарни списак белешки

en: The UID of the selected (or “primary”) memo list in the sidebar of the “Memos” view
sr: ЈИБ изабране (или „примарне“) белешке у бочној површи у прегледу „Белешке“

en: Primary task list
sr: Примарни списак задатака

en: The UID of the selected (or “primary”) task list in the sidebar of the “Tasks” view
sr: ЈИБ изабраног (или „примарног“) задатка у бочној површи у прегледу „Задаци“

en: Free/busy template URL
sr: Образац адреса за слободно/заузето

en: The URL template to use as a free/busy data fallback, %u is replaced by the user part of the mail address and %d is replaced by the domain
sr: Образац адресе за коришћење у повраћају времена слободно/заузето, %u се замењује корисничким делом електронске адресе, а %d доменом

en: Recurrent Events in Italic
sr: Догађаји понављања искошеним словима

en: Show days with recurrent events in italic font in bottom left calendar
sr: Приказује дане са догађајима који се понављају искошеним словима у доњем левом календару

en: Search range for time-based searching in years
sr: Опсег претраге за претраживање на основу времена у годинама

en: How many years can the time-based search go forward or backward from currently selected day when searching for another occurrence; default is ten years
sr: Колико година претрага на основу времена може да иде унапред или уназад од тренутно изабраног дана приликом претраге за још једним дешавањем; основно је десет година

en: Show appointment end times in week and month views
sr: Приказује време завршетка састанка у недељним и месечним прегледима

en: Whether to display the end time of events in the week and month views
sr: Да ли ће да прикаже времена завршетка догађаја у недељним и месечним прегледима

en: Show appointment icons in the month view
sr: Приказује иконицу састанка у месечном прегледу

en: Whether to show icons of events in the month view
sr: Да ли ће приказати иконицу догађаја у месечном прегледу

en: Show the memo preview pane
sr: Приказује површ прегледа белешки

en: If “true”, show the memo preview pane in the main window
sr: Ако је изабрано, у главном прозору ће приказати преглед белешки

en: Show the task preview pane
sr: Приказује преглед задатака

en: If “true”, show the task preview pane in the main window
sr: Ако је изабрано, у главном прозору ће приказати преглед задатака

en: Show week numbers in Day View, Work Week View, Year view and Date Navigator
sr: Приказује број недеље у дневном прегледу, у прегледу радне недеље и претраживачу датума

en: Whether to show week numbers in various places in the Calendar
sr: Да ли ће да покаже бројеве недеља на разним местима у календару

en: Vertical position for the tag pane
sr: Усправан положај за површ ознаке

en: Show Tasks and Memos pane in the Calendar view
sr: Приказује површ задатака и белешки у прегледу календара

en: Whether to show Tasks and Memos pane in the Calendar view
sr: Да ли ће приказати површ задатака и белешки у прегледу календара

en: Highlight tasks due today
sr: Истицање задатака у току дана

en: Whether highlight tasks due today with a special color (task-due-today-color)
sr: Да ли ће задаци у току дана бити истакнути посебном бојом (боја-задатка-у-току-дана)

en: Tasks due today color
sr: Боја задатка за данас

en: Background color of tasks that are due today, in “#rrggbb” format. Used together with task-due-today-highlight
sr: Боја позадине задатака за данас, у облику „#rrggbb“. Користи се заједно са истицањем-задатка-у-току-дана

en: Task preview pane position (horizontal)
sr: Положај прегледа задатака (положено)

en: Task layout style
sr: Стил размештаја задатака

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the task list. “0” (Classic View) places the preview pane below the task list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the task list
sr: Стил размештаја утврђује положај прегледа у односу на списак задатака. „0“ (класичан преглед) поставља преглед испод списка задатака. „1“ (усправанн преглед) поставља преглед поред списка задатака

en: Task preview pane position (vertical)
sr: Положај прегледа задатака (усправно)

en: Position of the task preview pane when oriented vertically
sr: Положај прегледа задатака када је постављено усправно

en: Highlight overdue tasks
sr: Истицање неиспуњених задатака

en: Whether highlight overdue tasks with a special color (task-overdue-color)
sr: Да ли ће неиспуњени задаци бити истакнути посебном бојом (боја-неиспуњеног-задатка)

en: Overdue tasks color
sr: Боја неиспуњених задатака

en: Background color of tasks that are overdue, in “#rrggbb” format. Used together with task-overdue-highlight.
sr: Боја позадине неиспуњених задатака, у облику „#rrggbb“. Користи се заједно са истицањем-неиспуњених-задатка.

en: Time divisions
sr: Подела времена

en: Intervals shown in Day and Work Week views, in minutes
sr: Интервали приказани у дневним и недељним прегледима, у минутима

en: Timezone
sr: Временска зона

en: The default timezone to use for dates and times in the calendar, as an untranslated Olson timezone database location like “America/New York”
sr: Подразумевана временска зона коју календар користи за датум и време, као непреведено место базе временске зоне Олсен, као „Америка/Њујорк“

en: Twenty four hour time format
sr: 24-часовни облик времена

en: Whether to show times in twenty four hour format instead of using am/pm
sr: Да ли да прикаже време у двадесеточасовном формату, уместо прп/поп

en: Birthday and anniversary reminder
sr: Подсетник на рођендане и годишњице

en: Whether to set a reminder for birthdays and anniversaries
sr: Да ли да постави подсетник на рођендане и годишњице

en: Default appointment reminder
sr: Подразумевани подсетник за састанке

en: Whether to set a default reminder for appointments
sr: Да ли да постави подразумевани подсетник за састанке

en: Use system timezone
sr: Користи временску зону система

en: Use the system timezone instead of the timezone selected in Evolution
sr: Користи временску зону система уместо оне која је изабрана у Еволуцији

en: First day of the week
sr: Први дан седмице

en: Monday is a work day
sr: Понедељак је радни дан

en: Tuesday is a work day
sr: Уторак је радни дан

en: Wednesday is a work day
sr: Среда је радни дан

en: Thursday is a work day
sr: Четвртак је радни дан

en: Friday is a work day
sr: Петак је радни дан

en: Saturday is a work day
sr: Субота је радни дан

en: Sunday is a work day
sr: Недеља је радни дан

en: Create events, memos and tasks as Private by default
sr: Подразумевано прави приватне догађаје, белешке и задатке

en: Draw events as flat, not shaded.
sr: Исцртај догађаје као равне, а не као осенчене.

en: Whether to order days in the Week View from left to right, rather than from top to bottom.
sr: Да ли да поређам дане у недељном прегледу с лева на десно уместо од доле ка горе.

en: Allow direct edit of event Summary when clicking on it in the Day, Work Week, Week or Month view.
sr: Дозволи непосредно уређивање сажетка догађаја на клик у прегледу дана, радне недење, недеље или месеца.

en: User-defined reminder times, in minutes
sr: Одређено време за одлагање подсетника у минутима

en: Whether to use markdown editor for the description in the component editor.
sr: Одређује да ли се користи маркдаун уређивач за опис у уређивачу делова.

en: Show week day names in the Year View
sr: Приказује називе дана седмице у прегледу године

en: Show the preview pane in the Year View
sr: Приказује површ претпрегледа у прегледу године

en: If “true”, show the preview pane in the Year View
sr: Ако је изабрано, приказује површ претпрегледа у прегледу године

en: Year view horizontal pane position
sr: Положај водоравне површи прегледа године

en: Position of the horizontal pane, between the year calendar and the list of events for the selected day in the year view, in pixels
sr: Положај водоравне површи, између календара године и списка догађаја за изабрани дан у прегледу године, у пикселима

en: Layout style for the Year View
sr: Стил распореда за преглед године

en: The layout style determines where to place the preview pane. “0” (Horizontal View) places the preview pane below the calendar. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the calendar.
sr: Стил размештаја утврђује где ће се ставити окно претпрегледа. „0“ (положен преглед) ставља окно претпрегледа испод календара. „1“ (усправан преглед) ставља окно претпрегледа поред календара.

en: Year view horizontal preview position
sr: Положај положеног претпрегледа прегледа године

en: Position of the horizontal event preview for the year view, in pixels
sr: Положај положеног претпрегледа догађаја за преглед године, у пикселима

en: Year view vertical preview position
sr: Положај усправног претпрегледа прегледа године

en: Position of the vertical event preview for the year view, in pixels
sr: Положај усправног претпрегледа догађаја за преглед године, у пикселима

en: Shorten event time by minutes
sr: Скраћено време догађаја у минутима

en: By how many minutes to shorted new event time. Whether event end or start is changed is determined by "shorten-time-end" setting
sr: Са колико ће се минута скратити време новог догађаја. Да ли је крај или почетак је измењено је одређено поставком „shorten-time-end“

en: Whether to shorten event end time
sr: Да ли ће се скратити време завршетка догађаја

en: A pair option for "shorten-time" setting, to change the end time or the start time
sr: Опција пара за поставку „shorten-time“, за измену времена завршетка или времена почетка

en: Background color for the 'today' day
sr: Боја позадине за дан „данас“

en: Leave empty to use a yellow color derived from the current theme, otherwise use the color of form `#RRGGBB`
sr: Оставите празно да се користи жута боја проистекла из текуће теме, у супротном користите боју из „#RRGGBB“

en: Allow drag-and-drop of events in the Calendar.
sr: Дозволи певлачење ставки унутар Календара.

en: This influences the Day view, the Work Week view, the Week view and the Month view.
sr: Ово утиче на приказ дана, радне недеље, недеље и месеца.

en: Value to preselect when sending an event with attendees with reminders set.
sr: Вредност која се приказује када се шаље догађај са учесницима и када је подешен подсетник.

en: This remembers the last value of "Send my reminders with this event" option and uses it the next time.
sr: Ово памти последњу вредност опције „Пошаљи моје подсетнике уз овај догађај“ и користи их наредни пут.

en: (Deprecated) First day of the week, from Sunday (0) to Saturday (6)
sr: (Застарело) Дан којим почиње седмица, од недеље (0) до суботе (6)

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “week-start-day-name” instead.
sr: Овај кључ је застарео у издању 3.10 и не треба више да се користи. Уместо њега користите „week-start-day-name“.

en: (Deprecated) Work days
sr: (Застарело) Радни дани

en: Days on which the start and end of work hours should be indicated. (This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use the “work-day-monday”, “work-day-tuesday”, etc. keys instead.)
sr: Дани у којима почетак и крај радних сати требају бити назначени. (Овај кључ је застарео у издању 3.10 и не треба више да се користи. Уместо њега користите кључеве „work-day-monday“, „work-day-tuesday“, итд.)

en: Previous Evolution version
sr: Претходно издање Еволуције

en: The most recently used version of Evolution, expressed as “major.minor.micro”. This is used for data and settings migration from older to newer versions.
sr: Најновије коришћено издање Еволуције, изражено у облику „major.minor.micro“. Ово се користи приликом преселења података и подешавања са старијег на новије издање.

en: List of disabled plugins
sr: Списак искључених прикључака

en: The list of disabled plugins in Evolution
sr: Списак искључених прикључака у Еволуцији

en: The window’s X coordinate
sr: Водоравна координата прозора

en: The window’s Y coordinate
sr: Усправна координата прозора

en: The window’s width in pixels
sr: Ширина прозора у тачкама

en: The window’s height in pixels
sr: Висина прозора у тачкама

en: Whether the window is maximized
sr: Да ли ће прозор бити увећан

en: GNOME Calendar’s calendar import done
sr: Обављени увоз календара Гномовог календара

en: Whether calendar from GNOME Calendar has been imported or not
sr: Да ли је календар из Гномовог календара увезен или није

en: GNOME Calendar’s tasks import done
sr: Обављени увоз задатака Гномовог календара

en: Whether tasks from GNOME Calendar have been imported or not
sr: Да ли су задужења из Гномовог календара увезена или нису

en: Check whether Evolution is the default mailer
sr: Проверава да ли је Еволуција подразумевани програм за пошту

en: Every time Evolution starts, check whether or not it is the default mailer.
sr: Сваки пут када се Еволуција покрене, провериће да ли је подразумевани програм за пошту.

en: Default charset in which to compose messages
sr: Подразумевани скуп знакова за састављање порука

en: Default charset in which to compose messages. Uses UTF-8, if not set.
sr: Подразумевани скуп знакова за састављање порука. Користиће УТФ-8, ако није постављено.

en: Comma-separated names of the editor to prefer in the message composer
sr: Списак назиива уређивача одвојених запетама жељених унутар састављача порука

en: If the name doesn’t correspond to any known editor, then the built-in WebKit editor is used. The mode is optional, in which case the editor is used for all the modes it supports. Modes are “plain”, “html”, "markdown-plain", "markdown-html" and "markdown". Example values: “webkit” (to use WebKit for plain and html), “plain:first-editor,html:second-editor” (to use “first-editor” for the “plain” and “second-editor” for “html”)
sr: Ако назив не одговара познатом уређивачу, уграђени Вебкит уређивач биће употребљен. Режим се наводи по избору, у том случају се уређивач користи у свим режимима које он подржава. Режими су, „plain“, „html“, „markdown-plain“, „markdown-html“ и „markdown“. Примери вредности: „webkit“ (користи се Вебкит за обичан текст и хтмл), „plain:first-editor,html:second-editor“ (користи се „first-editor“ за обичан текст а „second-editor“ за хтмл)

en: Path where picture gallery should search for its content
sr: Путања у којој галерија слика треба да тражи свој садржај

en: This value can be an empty string, which means it’ll use the system Picture folder, usually set to ~/Pictures. This folder will be also used when the set path is not pointing to the existent folder
sr: Ова вредност може бити празна ниска, што значи да ће користити системску фасциклу са сликама, обично подешена на „~/Слике“. Ова фасцикла ће се такође користи када подешена путања не указује на постојећу фасциклу

en: Spell check inline
sr: Унутрашња провера правописа

en: Draw spelling error indicators on words as you type.
sr: Исцртава ознаке грешки при куцању уз речи док куцате.

en: Automatic link recognition
sr: Аутоматско препознавање веза

en: Recognize links in text and replace them.
sr: Препознаje везе у тексту и замењује их.

en: Automatic emoticon recognition
sr: Аутоматско препознавање смајлића

en: Recognize emoticons in text and replace them with images or Unicode characters.
sr: Препознаје смајлиће у тексту и замењује их сликама или Уникод знаковима.

en: Unicode emoticons
sr: Уникод смајлићи

en: Use Unicode characters for emoticons.
sr: Користи уникод знакове за смајлиће.

en: Attribute message
sr: Приложена порука

en: The text that is inserted when replying to a message, attributing the message to the original author
sr: Текст који се убацује када одговарате на поруку, приписујући поруку оригиналном аутору

en: Forward message
sr: Прослеђује поруку

en: The text that is inserted when forwarding a message, saying that the forwarded message follows
sr: Текст који се убацује приликом прослеђивања поруке, који је рекао да прослеђена порука следи

en: Original message
sr: Оригинална порука

en: The text that is inserted when replying to a message (top posting), saying that the original message follows
sr: Текст који се убацује приликом прослеђивања поруке (објава при врху), који је рекао да прослеђена порука следи

en: Group Reply replies to list
sr: Груписање одговора Одговори на списку

en: Instead of the normal “Reply to All” behaviour, this option will make the “Group Reply” toolbar button try to reply only to the mailing list through which you happened to receive the copy of the message to which you’re replying.
sr: Уместо нормалног понашања одговорања свима, ова опција ће направити дугме „Одговор групи“ на траци алата које ће покушати да одговори само на дописну листи преко које сте навикли да примате примерак поруке на коју одговарате.

en: Put the cursor at the bottom of replies
sr: Поставља курсор на дно одговора

en: Users get all up in arms over where the cursor should go when replying to a message. This determines whether the cursor is placed at the top of the message or the bottom.
sr: Корисници се размимоилазе у ставовима где би курсор требало да буде када се одговара на поруку. Ово утврђује да ли ће бити постављен на врх или на дно поруке.

en: Always request read receipt
sr: Увек тражи повратницу

en: Whether a read receipt request gets added to every message by default.
sr: Да ли се повратница подразумевано додаје свакој поруци.

en: Always request Delivery Status Notification
sr: Увек захтевај обавештење о стању испоруке

en: Whether a Delivery Status Notification request gets added to every message by default.
sr: Да ли се захтев о стању испоруке подразумевано додаје свакој поруци.

en: What mode open the composer with
sr: У ком режиму треба отворити састављача

en: Spell checking languages
sr: Језици за проверу правописа

en: List of dictionary language codes used for spell checking.
sr: Списак ознака језика речника који се користе за проверу правописа.

en: List of recently used spell checking languages
sr: Списак скоро коришћених провера правописа језика

en: List of dictionary language codes used for spell checking, which had been used recently.
sr: Списак језичких кодова речника који су коришћени за проверу правописа и коју су недавно коришћени.

en: How many recently used spell checking languages to remember
sr: Колико недавно коришћених провера правописа у језицима треба запамтити

en: Show “Bcc” field when sending a mail message
sr: Приказ поља „Слепа копија“ при слању поруке

en: Show the “Bcc” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
sr: Приказ поље „Слепа копија“ при слању поруке. Ово се поставља из менија Преглед“ након избора налога поште.

en: Show “Cc” field when sending a mail message
sr: Приказ поља „Копија“ при слању поруке

en: Show the “Cc” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
sr: Приказује поље „Копија“ при слању поруке. Ово се поставља из менија „Преглед“ након избора налога поште.

en: Show “From” override field when sending a mail message
sr: Приказ поља „Шаље“ са именом контакта при слању поруке

en: Show the “From” override field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
sr: Приказује поље „Шаље“ са именом контакта при слању поруке. Ово се поставља из менија „Преглед“ након избора налога поште.

en: Show “Reply To” field when sending a mail message
sr: Приказ поља „Одговор за“ када шаље поруку

en: Show the “Reply To” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
sr: Приказује поље „Одговор за“ при слању на поруке. Ово се поставља из изборника „Преглед“ након избора налога поште.

en: Show “Mail-Followup-To” field when sending a mail message
sr: Приказ поља „Прати пошту за“ приликом слања поруке е-поште

en: Show the “Mail-Followup-To” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
sr: Приказује поље „Прати пошту за“ (Mail-Followup-To) приликом слања поруке е-поште. Овим можете управљати из менија Преглед када је изабран налог е-поште.

en: Show “Mail-Reply-To” field when sending a mail message
sr: Приказ поља „Одговор поште за“ приликом слања поруке е-поште

en: Show the “Mail-Reply-To” field when sending a mail message. This is controlled from the View menu when a mail account is chosen.
sr: Приказује поље „Одговор поште за“ (Mail-Reply-To) приликом слања поруке е-поште. Овим можете управљати из менија Преглед када је изабран налог е-поште.

en: Show “From” field when posting to a newsgroup
sr: Приказ поља „Шаље“ при слању на дописну листу

en: Show the “From” field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
sr: Приказује поље „Шаље“ при слању на дописну листу. Ово се поставља из изборника „Преглед“ након избора налога дописне листе.

en: Show “Reply To” field when posting to a newsgroup
sr: Приказ поља „Одговор за“ при слању на дописнна списку

en: Show the “Reply To” field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
sr: Приказује поље „Одговор за“ при слању на дописну листу. Ово се поставља из изборника „Преглед“ након избора налога дописне листе.

en: Show “Mail-Followup-To” field when posting to a newsgroup
sr: Приказ поља „Прати пошту за“ приликом писања у групи за новости

en: Show the “Mail-Followup-To” field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
sr: Приказује поље „Прати пошту за“ (Mail-Followup-To) приликом писања у групи за новости. Овим можете управљати из менија Преглед када је изабран налог за новости.

en: Show “Mail-Reply-To” field when posting to a newsgroup
sr: Приказ поља „Одговор поште за“ приликом писања у групи за новости

en: Show the “Mail-Reply-To” field when posting to a newsgroup. This is controlled from the View menu when a news account is chosen.
sr: Приказује поље „Одоговр поште за“ (Mail-Reply-To) приликом писања у групи за новости. Овим можете управљати из менија Преглед када је изабран налог за новости.

en: Digitally sign replies when the original message is signed
sr: Дигитално потписује одговоре када је потписана оригинална порука

en: Automatically enable PGP or S/MIME signatures when replying to a message which is also PGP or S/MIME signed.
sr: Сам укључује ПГП или С/МИМЕ потписе када одговара на поруке које су такође ПГП или С/МИМЕ потписане.

en: Encode filenames in an Outlook/GMail way
sr: Кодирање назива датотека на начин Аутлука/Гпоште

en: Encode filenames in the mail headers same as Outlook or GMail do, to let them display correctly filenames with UTF-8 letters sent by Evolution, because they do not follow the RFC 2231, but use the incorrect RFC 2047 standard.
sr: Кодира називе датотека у заглављима поште као што то раде Аутлук или Гпошта, како би исправно приказали називе са УТФ-8 словима које шаље Еволуција, пошто се не придржавају РФЦ 2231, него користе неисправан стандард РФЦ 2047.

en: Send messages through Outbox folder
sr: Шаљи поруку кроз фасциклу За слање

en: Always save messages to Outbox folder when sending, to let a user choose when the messages should be sent.
sr: Увек чува поруку у фасциклу „За слање“ приликом слања, што омогућава кориснику да пошаље поруку по потреби.

en: How long to delay Outbox flush when sending messages through Outbox folder
sr: Колико дуго ће се каснити са исписрањем „За слање“ приликом слања порука кроз фасциклу „За слање“

en: A delay, in minutes, to wait for the Outbox folder flush. Less than 0 means never flush, 0 means immediately, the rest is the delay interval in minutes.
sr: Кашњење, у минутима, за чекање за испирање фасцикле „За слање“. Мање од 0 значи да се неће никада испирати, 0 значи одмах, остало је кашњење у минутима.

en: Include signature in new messages only
sr: Укључи потпис само у новим порукама

en: Include selected signature only for new messages, but have no signature added for Replies or Forwards.
sr: Укључи изабрани потпис само у новим порукама, али не у одговорима или у прослеђеним порукама.

en: Put personalized signatures at the top of replies
sr: Поставља персонализоване потписе изнад одговора

en: Users get all up in arms over where their signature should go when replying to a message. This determines whether the signature is placed at the top of the message or the bottom.
sr: Корисницима се размимоилазе у ставовима где би потпис требало да буде када се одговара на поруку. Ово утврђује да ли ће бити постављен на врх или на дно поруке.

en: Do not add signature delimiter
sr: Не додаје раздвојник потписа

en: Set to TRUE in case you do not want to add signature delimiter before your signature when composing a mail.
sr: Изаберите ову опцију у случају да не желите додавање раздвојника испред потписа приликом писања поруке.

en: Keep original message signature in replies
sr: Задржи изворни потпис поруке у одговорима

en: When set to TRUE, keep original message signature in replies, otherwise strip the signature and everything below it when replying to the message.
sr: Када је постављено на тачно, чува изворни потпис поруке у одговорима. У супротном скида потпис и све испод њега, приликом одговарања на поруку.

en: Ignore list Reply-To:
sr: Занемари листу Одговори на:

en: Some mailing lists set a Reply-To: header to trick users into sending replies to the list, even when they ask Evolution to make a private reply. Setting this option to TRUE will attempt to ignore such Reply-To: headers, so that Evolution will do as you ask it. If you use the private reply action, it will reply privately, while if you use the “Reply to List” action it will do that. It works by comparing the Reply-To: header with a List-Post: header, if there is one.
sr: Неке дописне листе подешавају заглавље „Одговори на:“ да преваре кориснике да шаљу одговоре на листу, чак и када они траже од Еволуције да пошаље приватни одговор. Постављање ове опције ће покушати да занемари таква заглавља „Одговори на“, тако да ће Еволуција да уради онако како сте ви затражили. Ако користите радњу приватног одговора, онда ће одговорити приватно, а ако користите радњу „Одговори на листу“ онда ће то да уради. Врши се упоређивање заглавље „Одговор-за“ са заглављем „Списак објава“, ако постоји.

en: List of localized “Re”
sr: Списак локализованих „Одг“

en: Comma-separated list of localized “Re” abbreviations to skip in a subject text when replying to a message, as an addition to the standard “Re” prefix. An example is “SV,AV”.
sr: Зарезом одвојени списак локализованих скраћеница „Одг“ које ће бити прескочене у тексту приликом одговарања на поруку, као додатак стандардном „Одг“ префиксу. Један пример је „SV,AV“.

en: List of localized “Re” separators
sr: Списак локализованих „Одг“

en: A list of localized “Re” separators, used to skip in a subject text when replying to a message, as an addition to the standard “:” and the Unicode “︰” separators.
sr: Зарезом одвојени списак локализованих скраћеница „Одг“ које ће бити прескочене у тексту приликом одговарања на поруку, као додатак стандардном „:“ и Уникодовом „:“ раздвојнику.

en: Use localized “Fwd”/“Re” in message Subject
sr: Користи превод за „Про“/„Одг“ у наслову поруке

en: When set to true, uses localized “Fwd”/“Re” in message Subject on reply and forward as provided by current locale translation, otherwise uses unlocalized version.
sr: Када је изабрано користи се превод за „Про“/„Одг“ у наслову поруке при одговарању или прослеђивању у оном облику доступном у преводу, а у супротном користи верзију без превода.

en: Number of characters for wrapping
sr: Број знакова за прелом

en: Will autowrap lines after given number of characters.
sr: Аутоматски прелама линије текста након задатог броја знакова.

en: Number of To and CC recipients to ask “prompt-on-many-to-cc-recips” from
sr: Број примаоца у Прима и Копија након кога се појављује „prompt-on-many-to-cc-recips“

en: When to ask, when the number of To and CC recipients reaches this value.
sr: Када се поставља питање. Када број примаоца из Прима и Копија достигне ову вредност.

en: Whether to always show main toolbar
sr: Да ли ће се увек приказивати главна трака алата

en: If set to “true”, the main toolbar will be visible.
sr: Ако је изабрано, главна трака алата биће видљива.

en: Whether to always show edit toolbar
sr: Да ли ће се увек приказивати трака алата уређивања

en: If set to “true”, the edit toolbar will be visible.
sr: Ако је изабрано, трака алата уређивања биће видљива.

en: Whether to always show Sign and Encrypt buttons on the toolbar
sr: Да ли се приказују дугмићи за потпис и шифровање унутар палете са алата

en: If set to “true”, the Sign and Encrypt buttons for either PGP or S/MIME are always shown in the composer’s toolbar. Otherwise they are shown only when being used.
sr: Ако је изабрано, дугмићи за потпис и шифровање помоћу ПГП или С/МИМЕ ће увек бити приказани унутар траке са алатима састављача порука. У супротном ће бити приказани само када се користе.

en: Wrap quoted text in replies
sr: Прелама цитирани текст у одговорима

en: If set to “true” quoted text in replies will be wrapped.
sr: Ако је изабрано цитирани текст у одговорима биће преломљен.

en: Paste plain text as preformatted
sr: Убацује обичан текст као преформатиран

en: When set, paste a plain text into the composer body as Preformatted paragraph. When not set, paste it as Normal paragraph.
sr: Када је постављено, убацује обичан текст у тело састављача као унапред обликован пасус. Када није постављено, убацује га као обичан пасус.

en: Convert UTC time in reply credits to local time
sr: Претвори УТЦ време у локално време, у заслугама одговора

en: Whether the time in reply credits should be converted to local time when it’s in UTC in the message.
sr: Да ли време у заслугама одговора треба претворити у локално време ако се користи УТЦ у поруци.

en: Convert time in reply credits to local time
sr: Претвори време у заслугама одговора на локално време

en: Whether the time in reply credits should be converted to local time. This converts any time, not only UTC times, for which “composer-reply-credits-utc-to-localtime” can be used.
sr: Да ли време у заслугама одговора треба претворити у локално време. Овим се претвара било које време, не само УТЦ, за које „composer-reply-credits-utc-to-localtime“ може бити коришћено.

en: Use user date format in reply credits
sr: Коришћење формата датума корисника у заслугама одговора

en: Whether the date in reply credits should be shown in the user date format. If unset, shows the header value from the original message.
sr: Да ли датум у заслугама одговора треба да се прикаже у корисничком формату датума. Ако није постављено, приказује вредност заглавља из изворне поруке.

en: Mark replied to messages as read
sr: Означи одговорене поруке као прочитане

en: When replying to a message and marking it as being replied to, then whether also mark it as read.
sr: Када се одговара на поруку и означава порука да је у стању одговорања, да ли је треба такође означити и као прочитану.

en: Whether start Plain Text composer with Preformatted paragraph mode
sr: Да ли треба покренути уређивача обичног текста у режиму предодређеног пасуса

en: When set to true, new Plain Text messages will have preselected Preformatted paragraph mode. The Normal paragraph mode will be used when set to false.
sr: Када је подешено на тачно, нове поруке у обичном тексту користиће режим предодређеног пасуса. Режим обичног пасуса биће коришћен када је подешено на нетачно.

en: Whether to obey Content-Disposition:inline message header hint
sr: Да ли да послуша савет заглавља поруке „Размештај-садржаја:на_мрежи“

en: Set to “false” to block automatic display of attachments with Content-Disposition: inline.
sr: Поништите ову опцију да блокирате аутоматски приказ прилога са „размештајем-садржаја:на мрежи“.

en: Save file format for drag-and-drop operation
sr: Формат датотеке чувања за радњу превлачења и убацивања

en: Can be either “mbox” or “pdf”.
sr: Може бити „mbox“ или „pdf“.

en: Show image animations
sr: Приказивање анимираних слика

en: Enable animated images in HTML mail. Many users find animated images annoying and prefer to see a static image instead.
sr: Омогућава анимиране слике у ХТМЛ пошти. Многим корисницима сметају анимиране слике и уместо њих желе непокретне слике.

en: Enable or disable type ahead search feature
sr: Укључује или искључује могућност тражења куцања унапред

en: Enable the sidebar search feature to allow interactive searching of folder names.
sr: Омогућава претраживање из бочне површи за интерактивно претраживање назива фасцикли.

en: Enable or disable magic space bar
sr: Укључује или искључује магичну размакницу

en: Enable this to use Space bar key to scroll in message preview, message list and folders.
sr: Укључите ово да би размакницом померали текст поруке при прегледању, као и списак порука и фасцикли.

en: Enable to use a similar message list view settings for all folders
sr: Омогућава коришћење сличних подешавања приказа списка порука за све фасцикле

en: Enable to use a similar message list view settings for all folders.
sr: Омогућава коришћење сличних подешавања приказа списка порука за све фасцикле.

en: Enable to use the same search settings for all folders
sr: Омогућава коришћење истих поставки претраге за све фасцикле

en: This is considered only in combination with the 'global-view-setting'.
sr: Ово се узима у обзир само у комбинацији са „global-view-setting“.

en: Mark citations in the message “Preview”
sr: Означава цитате у прегледу поруке

en: Mark citations in the message “Preview”.
sr: Означава цитате у прегледу поруке.

en: Citation highlight color
sr: Боја истицања цитата

en: Citation highlight color.
sr: Боја за истицања цитата.

en: Enable/disable caret mode
sr: Укључује/искључује приказ курсора

en: Enable caret mode, so that you can see a cursor when reading mail.
sr: Омогућава приказ курсора, тако да видите курсор док читате поруку.

en: Default charset in which to display messages
sr: Подразумевани скуп знакова за приказ порука

en: Default charset in which to display messages.
sr: Подразумевани скуп знакова за приказ порука.

en: Automatically load images for HTML messages over HTTP
sr: Самостално учитава слике за ХТМЛ поруке преко ХТТП-а

en: Show notification about missing remote content
sr: Приказује обавештење о недостајућем удаљеном садржају

en: When the message preview shows a message which requires to download remote content, while the download is not allowed for the user or the site, then show a notification about it on top of the preview panel.
sr: Када преглед поруке прикаже поруку која захтева преузимање удаљеног садржаја, а преузимање није допуштено корисницима или сајту, тада приказује обавештење о томе на врху панела за преглед.

en: Show Animations
sr: Приказивање анимација

en: Show animated images as animations.
sr: Приказује анимиране слике као анимације.

en: Show all message headers
sr: Приказивање свих заглавља порука

en: Show all the headers when viewing a messages.
sr: Приказује сва заглавља при прегледу порука.

en: List of headers to show when viewing a message.
sr: Списак заглавља за приказивање при прегледу поруке.

en: Each header is represented as a pair: the header name, and a boolean indicating whether the header is enabled. Disabled headers are not shown when viewing a message, but are still listed in Preferences.
sr: Свако заглавље је представљено као пар: назив заглавља, и логичка вредност која указује да ли је заглавље укључено. Искључена заглавља нису приказана уприликом прегледа пруке, али су још увек на списку у поставкама.

en: Show photo of the sender
sr: Приказивање слике пошиљаоца

en: Show the photo of the sender in the message reading pane.
sr: Приказује слику пошиљаоца у окну за читање поруке.

en: Search libravatar.org for photo of the sender
sr: Потражи libravatar.org за слику пошиљаоца

en: Allow searching also at libravatar.org for photo of the sender.
sr: Омогућава претрагу сајта libravatar.org за проналажење фотографије пошиљаоца.

en: Mark as Seen after specified timeout
sr: Означава поруку виђеном после наведеног рока

en: Mark as Seen after specified timeout.
sr: Означава поруку виђеном после наведеног рока.

en: Mark as Seen always after specified timeout
sr: Увек означава поруку виђеном после наведеног рока

en: If set to true, the selected message will be set as unread after the timeout also after the folder change.
sr: Ако је изабрано, изабрана порука ће бити означена као непрочитана након одређено времена и након измене фасцикле.

en: Timeout for marking messages as seen
sr: Време за означавање порука као виђеним

en: Timeout in milliseconds for marking messages as seen.
sr: Време у милисекундама за које ће поруке бити означене као виђеним.

en: Show Attachment Bar
sr: Приказ траке прилога

en: Show Attachment Bar below the message preview pane when the message has attachments.
sr: Приказује траку прилога испод окна прегледа поруке када порука има прилоге.

en: Sender email-address column in the message list
sr: Приказ колоне е-адреса пошиљаоца у списку порука

en: Show the email-address of the sender in a separate column in the message list.
sr: Приказује е-адресу пошиљаоца у посебној колони у списку порука.

en: Show deleted messages in the message-list
sr: Приказивање обрисаних порука у листи порука

en: Show deleted messages (with a strike-through) in the message-list.
sr: Приказује обрисане поруке (као прецртане) у листи порука.

en: Show junk messages in the message-list
sr: Приказивање непожељних порука на списку порука

en: Show junk messages (with a red strike-through) in the message-list.
sr: Приказује непожељне поруке (прецртане црвеном бојом) на списку порука.

en: Enable Unmatched search folder
sr: Укључи непоклопљене фасцикле претраге

en: Enable Unmatched search folder within Search Folders. It does nothing if Search Folders are disabled.
sr: Укључује непоклопљене фасцикле претраге унутар фасцикли претраге. Не ради ништа ако је су искључене фасцикле претраге.

en: Hides the per-folder preview and removes the selection
sr: Скрива преглед по фасциклама и уклања избор

en: This key is read only once and reset to “false” after read. This unselects the mail in the list and removes the preview for that folder.
sr: Овак кључ је прочитан једном и потом враћен на „false“ (нетачно). Ово уклања пошту са списка и преглед за ту фасциклу.

en: Height of the message-list pane
sr: Висина површи листе порука

en: Height of the message-list pane.
sr: Висина површи за листе порука.

en: Whether message headers are collapsed in the user interface
sr: Да ли су заглавља поруке скупљена у корисничком сучељу

en: Width of the message-list pane
sr: Ширина површи списка порука

en: Width of the message-list pane.
sr: Ширина површи списка порука.

en: Layout style
sr: Стил размештаја

en: The layout style determines where to place the preview pane in relation to the message list. “0” (Classic View) places the preview pane below the message list. “1” (Vertical View) places the preview pane next to the message list.
sr: Стил размештаја утврђује где ће бити постављен преглед у односу на списак порука. 0 — (класичан преглед) смешта ову површ испода списка порука. 1 — (вертикалан преглед) смешта површ поред списка порука.

en: Variable width font
sr: Фонт променљиве величине

en: The variable width font for mail display.
sr: Фонт променљиве величине за приказ поште.

en: Terminal font
sr: Фонт терминала

en: The terminal font for mail display.
sr: Фонт терминала за приказ поште.

en: Use custom fonts
sr: Коришћење сопствених фонтова

en: Use custom fonts for displaying mail.
sr: Користи прилагођене фонтове за приказ поште.

en: Compress display of addresses in TO/CC/BCC
sr: Сажима приказ адреса у Прима/Копија/Слепа копија

en: Compress display of addresses in TO/CC/BCC to the number specified in address_count.
sr: Врши сажимање приказа адреса у Прима/Копија/Слепа копија на број одређен у броју адреса (address_count).

en: Number of addresses to display in TO/CC/BCC
sr: Број адреса за приказ у Прима/Копија/Слепа копија

en: This sets the number of addresses to show in default message list view, beyond which a “...” is shown.
sr: Ово подешава број адреса за приказ у подразумеваном прегледу списка порука, после чега је приказано „...“.

en: Show mails in headers part of the message preview when name is available
sr: Приказуј адресу поште у заглављима поруке и када постоји име особе

en: When set to false, the mail addresses which contain both the name and the email parts in headers like To/Cc/Bcc will be shown only with the name part, without the actual email, with the name made clickable.
sr: Када је искључено, адресе поште које садрже име и адресу у заглављима Прима/Копија/Слепа копија ће бити приказане само као име, без праве адресе поште и са могућношћу да се име прошири када се на њега кликне.

en: Thread the message-list based on Subject
sr: Приказ поруке према наслову расправе

en: Whether or not to fall back on threading by subjects when the messages do not contain In-Reply-To or References headers.
sr: Да ли покушати приказ расправе по наслову када поруке не садрже заглавља „У одговору на“ или „Референце“.

en: Default value for thread expand state
sr: Подразумевана вредност за раширену расправу

en: This setting specifies whether the threads should be in expanded or collapsed state by default. Evolution requires a restart.
sr: Ово подешавање одређује да ли ће нити подразумевано бити раширене или скупљене. Еволуција захтева поновно покретање.

en: Whether sort threads based on latest message in that thread
sr: Да ли се поруке нижу на основу последње поруке у расправи

en: This setting specifies whether the threads should be sorted based on latest message in each thread, rather than by message’s date. Evolution requires a restart.
sr: Ово подешавање одређује да ли ће нити бити разврстани по последњој поруци једне нити, уместо по датуму. Еволуција захтева поновно покретање.

en: Whether sort thread children always ascending
sr: Да ли се подрасправе ређају растући

en: This setting specifies whether the thread children should be sorted always ascending, rather than using the same sort order as in the thread root level.
sr: Ово подешавање одређује да ли ће расправе нижег нивоа бити разврстани растући, уместо на истом начин као унутар родитељских нити.

en: Whether to compress thread level
sr: Да ли да сажме ниво нити

en: Set to true to compress thread levels for flat conversations, to make the level not so deep.
sr: Штиклирајте да сажмете нивое нити за обичне разговоре, да учините ниво не тако дубоким.

en: Whether to generate flat threads
sr: Да ли да направим равне нити.

en: Set to true to generate flat threads. That is, the thread will have only one level, with no sublevels.
sr: Поставите на тачно (true) за прављење равних нити. Односно, нити који имају само један ниво, без поднивоа.

en: Sort accounts alphabetically in a folder tree
sr: Ређа налоге азбучним редом у стаблу фасцикле

en: Tells how to sort accounts in a folder tree used in a Mail view. When set to true accounts are sorted alphabetically, with an exception of On This Computer and Search folders, otherwise accounts are sorted based on an order given by a user
sr: Казује како ће бити поређани налози у стаблу фасцикле коришћени у прегледу поште. Када је изабрано налози бивају поређани по азбучном реду, са изузетком фасцикли „На овом рачунару“ и „Потражи“, у супротном налози бивају поређани на основу поретка који је задао корисник

en: Log filter actions
sr: Дневник радњи филтера

en: Log filter actions to the specified log file.
sr: Бележи радње филтера у наведену датотеку дневника.

en: Logfile to log filter actions
sr: Дневник датотека за бележење радњи филтера

en: If not set, or being “stdout”, then the logging is done to stdout, instead to a file.
sr: Ако није подешено, или је подешено на „stdout“, онда се дневник исписује на стандардни излаз уместо у датотеку.

en: Flush Outbox after filtering
sr: Празни слање након филтрирања

en: Whether to flush Outbox after filtering is done. Outbox flush will happen only when there was used any “Forward to” filter action and approximately one minute after the last action invocation.
sr: Да ли ће фасцикла слања бити очишћена након обављеног филтрирања. Чишћење ове фасцикле ће се догодити само ако се користи нека радња филтера „Проследи“ и отприлике један минут после призивања последње радње.

en: Default forward style
sr: Подразумевани стил прослеђивања

en: Default reply style
sr: Подразумевани стил одговора

en: Forward and reply attribution language tag, like en_US. Empty string means to use the same language as the user interface.
sr: Приписани језик у прослеђеним порукама и одговорима, нпр. en_GB. Празно поље значи да се користи исти ваш подразумевани језик.

en: Prompt on send when using key accelerator (Ctrl+Enter)
sr: Упозорење на слање поруке када се користи пречица (Ctrl+Enter)

en: Prompt the user when he or she tries to send a message with a key accelerator.
sr: Упозорава корисника када покуша да пошаље поуку помоћу пречице са тастатуре.

en: Prompt on empty subject
sr: Поставља упит када је наслов празан

en: Prompt the user when he or she tries to send a message without a Subject.
sr: Поставља упит кориснику када покуша да пошаље поруку без наслова.

en: Prompt when emptying the trash
sr: Поставља упит приликом пражњења смећа

en: Prompt the user when he or she tries to empty the trash.
sr: Поставља упит кориснику када покуша да испразни смеће.

en: Prompt when user expunges
sr: Поставља упит при пражњењу

en: Prompt the user when he or she tries to expunge a folder.
sr: Поставља упит кориснику када покуша да испразни фасциклу.

en: Prompt when user calls Empty Junk
sr: Поставља упит кориснику када покуша да испразни смеће

en: Prompt the user when he or she tries to Empty a Junk folder.
sr: Поставља упит кориснику када покуша да испразни фасциклу са смећем.

en: Prompt when user marks message as Junk
sr: Тражи потврду кориснику за означавање порука као смеће

en: Prompt the user when he or she tries to mark a message as Junk.
sr: Тражи потврду кориснику када он или она покуша да означи поруку као смеће.

en: Prompt before sending to recipients not entered as mail addresses
sr: Упитаће пре слања примаоцима који нису унешени као адресе поште

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are trying to send a message to recipients not entered as mail addresses
sr: Омогућава/онемогућава понављање упозорења када покушавате да пошаљете поруку примаоцима који нису унешени као адресе поште

en: Prompt when user only fills Bcc
sr: Поставља упит када корисник унесе само Слепу копију

en: Prompt when user tries to send a message with no To or Cc recipients.
sr: Поставља упит кориснику када покуша да пошаље поруку без прималаца.

en: Prompt when user tries to send unwanted HTML
sr: Поставља упит када корисник покуша да пошаље нежељени ХТМЛ

en: Prompt when user tries to send HTML mail to recipients that may not want to receive HTML mail.
sr: Поставља упит када корисник покуша да пошаље ХТМЛ поруку примаоцима који можда не желе да примају ХТМЛ пошту.

en: Prompt when user tries to open 10 or more messages at once
sr: Поставља упит кориснику када покуша да отвори 10 или више порука одједном

en: If a user tries to open 10 or more messages at one time, ask the user if they really want to do it.
sr: Уколико корисник покуша да отвори 10 или више порука одједном, питаће га да ли заиста жели то да уради.

en: Prompt while marking multiple messages
sr: Поставља упит при означавању више порука

en: Enable or disable the prompt whilst marking multiple messages.
sr: Укључује или искључује упозорење при означавању више порука.

en: Prompt when deleting messages in search folder
sr: Поставља упит код брисања порука из фасцикле претраге

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that deleting messages from a search folder permanently deletes the message, not simply removing it from the search results.
sr: Омогућава/онемогућава понављање упозорења да је брисање поруке из фасцикле претраге трајно, а не само уклањање из резултата претраге.

en: Asks whether to copy a folder by drag-and-drop in the folder tree
sr: Пита да ли да копира фасциклу превлачењем и убацивањем у стабло фасцикли

en: Possible values are: “never” — do not allow copy with drag-and-drop of folders in folder tree, “always” — allow copy with drag-and-drop of folders in folder tree without asking, or “ask” — (or any other value) will ask user.
sr: Могуће вредности су: „never“ (никад) — не дозвољава копирање фасцикли превлачењем и убацивањем у стабло фасцикли; „always“ (увек) — дозвољава копирање фасцикли превлачењем и убацивањем у стабло фасцикли без питања, или „ask“ (питај), или било која друга вредност — пита корисника.

en: Asks whether to move a folder by drag-and-drop in the folder tree
sr: Пита да ли да премести фасциклу превлачењем и убацивањем у стабло фасцикли

en: Possible values are: “never” — do not allow move with drag-and-drop of folders in folder tree, “always” — allow move with drag-and-drop of folders in folder tree without asking, or “ask” — (or any other value) will ask user.
sr: Могуће вредности су: „never“ (никад) — не дозвољава премештање фасцикли превлачењем и убацивањем у стабло фасцикли; „always“ (увек) — дозвољава премештање фасцикли превлачењем и убацивањем у стабло фасцикли без питања, или „ask“ (питај) или било која друга вредност — питаће корисника.

en: Prompt when replying privately to list messages
sr: Поставља упит када одговарате приватно на листу порука

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are sending a private reply to a message which arrived via a mailing list.
sr: Омогућава/онемогућава понављање упозорења да шаљете приватан одговор на поруку која је стигла са дописне листе.

en: Prompt when mailing list hijacks private replies
sr: Поставља упит када дописна листа одузме приватне одговоре

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are trying sending a private reply to a message which arrived via a mailing list, but the list sets a Reply-To: header which redirects your reply back to the list
sr: Омогућава/онемогућава понављање упозорења да покушавате да пошаљете приватни одговор на поруку која је стигла са дописне листе, али у листи заглавље „Одговори на“ је подешено да вас преусмери да одговорите на листу

en: Prompt when replying to many recipients
sr: Поставља упит када одговарате већем броју прималаца

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are sending a reply to many people.
sr: Омогућава/онемогућава понављање упозорења да шаљете одговор многим људима.

en: Prompt when switching composer format and the content needs to lose its formatting
sr: Упозорење о губитку форматирања приликом пребацивања у ређим састављача

en: It disables/enables the repeated prompts to warn that you are switching composer format and the content needs to lose its formatting.
sr: Омогућава/онемогућава понављање упозорења када покушавате да се пребаците у режим састављача и при томе изгубите форматирање садржаја.

en: Prompt when sending to many To and CC recipients
sr: Упозорава када шаљете е-поруку великом броју прималаца

en: Enable or disable the prompt when sending to many To and CC recipients. The “composer-many-to-cc-recips-num” defines the threshold.
sr: Омогућава или онемогућава упозорење када се порука шаље на велики број пошиљаоца наведених у пољима „Прима“ или „Копија“. Вредност „composer-many-to-cc-recips-num“ одређује праг за упозорење.

en: List of addresses, or even parts of addresses, which accept HTML
sr: Списак адреса или подједнаких делова адреса које прихватају ХТМЛ

en: It's a complementary option for “prompt-on-unwanted-html”, containing list of addresses, which accept HTML messages.
sr: Ово је комплементарна опција за „prompt-on-unwanted-html“ која садржи списак адреса које прихватају ХТМЛ поруке.

en: Policy for automatically closing the message browser window when forwarding or replying to the displayed message.
sr: Политика за самостално затварање прозора прегледника порука приликом прослеђивања или одговарања на приказану поруку.

en: Empty Trash folders on exit
sr: Празни фасцикле са смећем на излазу

en: Empty all Trash folders when exiting Evolution.
sr: Празни све фасцикле са смећем при затварању Еволуције.

en: Minimum days between emptying the trash on exit
sr: Најмање дана између пражњења смећа на излазу

en: Minimum time between emptying the trash on exit, in days.
sr: Најмање време између пражњења смећа на излазу, у данима.

en: Last time Empty Trash was run
sr: Последње време пражњења смећа

en: The last time Empty Trash was run, in days since January 1st, 1970 (Epoch).
sr: Када је последњи пут извршено пражњење смећа, у данима од 1. јануара, 1970 (епох).

en: Amount of time in seconds the error should be shown on the status bar.
sr: Време у секундама за које се приказује грешка у статусној траци.

en: Level beyond which the message should be logged.
sr: Ниво након којег се порука заводи у дневник.

en: This can have three possible values. “0” for errors. “1” for warnings. “2” for debug messages.
sr: Може имати три могуће вредности: 0 — за грешке, 1 — за упозорења и 2 — за поруке о дијагнози квара.

en: Show original “Date” header value.
sr: Приказује оригиналну вредност заглавља датума.

en: Show the original “Date” header (with a local time only if the time zone differs). Otherwise always show “Date” header value in a user preferred format and local time zone.
sr: Приказује оригинално заглавље „Датум“ (локално време се приказује само ако се временске зоне разликују). Иначе увек приказује вредност заглавља „Датум“ према поставкама и временској зони корисника.

en: List of Labels and their associated colors
sr: Списак натписа и њима додељених боја

en: List of labels known to the mail component of Evolution. The list contains strings containing name:color where color uses the HTML hex encoding.
sr: Списак натписа које познаје поштански део Еволуције. Списак садржи низове облика име:боја где боја користи ХТМЛ хекса кодирање.

en: Check incoming mail being junk
sr: Провери да ли долазна пошта садржи ђубре

en: Run junk test on incoming mail.
sr: Проверава да ли има ђубрета у долазној пошти.

en: Empty Junk folders on exit
sr: Празни фасцикле са ђубретом при излазу

en: Empty all Junk folders when exiting Evolution.
sr: Празни све фасцикле са ђубретом при затварању Еволуције.

en: Minimum days between emptying the junk on exit
sr: Најмање дана између пражњења ђубрета на излазу

en: Minimum time between emptying the junk on exit, in days.
sr: Најмање време између пражњења ђубрета на излазу, у данима.

en: Last time Empty Junk was run
sr: Време последњег пражњења ђубрета

en: The last time Empty Junk was run, in days since January 1st, 1970 (Epoch).
sr: Када је последњи пут извршено пражњење ђубрета, у данима од 1. јануара, 1970 (епоха).

en: The default plugin for Junk hook
sr: Подразумевани додатак куке за ђубре

en: This is the default junk plugin, even though there are multiple plugins enabled. If the default listed plugin is disabled, then it won’t fall back to the other available plugins.
sr: Ово је подразумевани додатак куке за ђубре, чак и ако су укључени вишеструки прикључци. Уколико је поменути подразумевани прикључак искључен, преостали доступни прикључци неће бити активирани.

en: Determines whether to lookup in address book for sender email
sr: Утврђује да ли у именику прикаже преглед адресе пошиљаоца

en: Determines whether to lookup the sender email in address book. If found, it shouldn’t be a spam. It looks up in the books marked for autocompletion. It can be slow, if remote address books (like LDAP) are marked for autocompletion.
sr: Утврђује да ли да претражи у именику адресе пошиљаоца. Уколико је пронађе, не сврстава је у нежељену пошту. Тражи је у именицима означеним за самодопуњавање. Може бити споро ако су именику (рецимо ЛДАП) означени за самодопуњавање.

en: Determines whether to look up addresses for junk filtering in local address book only
sr: Утврђује да ли само у именику прикаже преглед адресе у потрази за нежељеном поштом

en: This option is related to the key lookup_addressbook and is used to determine whether to look up addresses in local address book only to exclude mail sent by known contacts from junk filtering.
sr: Ова опција се односи на кључ „lookup_addressbook“ и користи се за одређивање да ли да се адреса тражи само у локалном именику како би се издвојила пошта примљена од познатих пошиљалаца од оне нежељене.

en: Determines whether to use custom headers to check for junk
sr: Утврђује да ли да користи прилагођена заглавља приликом провере нежељене поште

en: Determines whether to use custom headers to check for junk. If this option is enabled and the headers are mentioned, it will be improve the junk checking speed.
sr: Утврђује да ли да користи прилагођена заглавља приликом провере нежељене поште. Уколико је опција укључена а заглавља наведена, провера ће бити бржа.

en: Custom headers to use while checking for junk.
sr: Прилагођена заглавља за употребу приликом провере нежељене поште.

en: Custom headers to use while checking for junk. The list elements are string in the format “headername=value”.
sr: Прилагођена заглавља за употребу приликом провере нежељене поште. Елементи списка су низ формата „headername=value“ (име заглавља=вредност).

en: UID string of the default account.
sr: ЈИБ низ подразумеваног налога.

en: Save directory
sr: Директоријум чувања

en: Directory for saving mail component files.
sr: Директоријум за чување датотека из поште.

en: Save format
sr: Сачувај формат

en: Last used format when saving messages to file.
sr: Формат који је послењи пут коришћен приликом чувања датотеке.

en: Composer load/attach directory
sr: Директоријум састављача за учитавање/прилагање

en: Directory for loading/attaching files to composer.
sr: Директоријум за учитавање/прилагање датотека у састављач.

en: Check for new messages on start
sr: Врши проверу за новим порукама приликом покретања

en: Whether to check for new messages when Evolution is started. This includes also sending messages from Outbox.
sr: Да ли ће вршити проверу за новим порукама приликом покретања Еволуције. Ово укључује и слање порука из фасцикле Послато.

en: Check for new messages in all active accounts
sr: Врши проверу за новим порукама у свим активним налозима

en: Whether to check for new messages in all active accounts regardless of the account “Check for new messages every X minutes” option when Evolution is started. This option is used only together with “send_recv_on_start” option.
sr: Да ли ће вршити проверу за новим порукама у свим активним налозима без обзира на опцију налога „Провери за новим порукама сваких Х минута“ приликом покретања Еволуције. Ова опција се користи само заједно са „send_recv_on_start“ (пошаљи_прими_при_покретању) опцијом.

en: Server synchronization interval
sr: Интервал усаглашавања са сервером

en: Controls how frequently local changes are synchronized with the remote mail server. The interval must be at least 30 seconds.
sr: Контролише учесталост усклађивања локалних измена са мрежним сервером поште. Интервал мора бити најмање 30 секунди.

en: Allow expunge in virtual folders
sr: Дозволи пражњење виртуелних фасцикли

en: Enables Expunge in virtual folders, which means that the Folder→Expunge will be callable in virtual folders, while the expunge itself will be done in all folders for all deleted messages within the virtual folder, not only for deleted messages belonging to the virtual folder.
sr: Дозвољава пражњење виртуелних фасцикли, што значи да можете позвати наредбу Фасцикла → Избаци и над виртуелним фасциклама. При томе ће наредба бити покренута над свим фасциклама и за све избрисане поруке у виртуелној фасцикли, не само за обрисане поруке које припадају виртуелној фасцикли.

en: Inherit theme colors in HTML format
sr: Наследи боју теме из ХТМЛ режима

en: When enabled the theme colors for background, text and links are sent in resulting HTML formatted message.
sr: Када је омогућено боја позадине, текста и везе ће бити послата у крајњој ХТМЛ поруци.

en: An Archive folder for On This Computer folders.
sr: Фасцикла Архива унутар фасцикле На овом рачунару.

en: An Archive folder to use for Messages|Archive... feature when in an On This Computer folder.
sr: Фасцикла Архива која се користи за поруке|архиве... могућност се јавља унутар фасцикле На овом рачунару.

en: Whether the To Do bar is visible in the main window
sr: Да ли ће трака са задацима бити видљива у главном прозору

en: Stores whether the To Do bar is visible in the main window.
sr: Чува подешавање видљивости траке са задацима у главном прозору.

en: Width of the To Do bar in the main window
sr: Ширина траке са задацима у главном прозору

en: Holds the width of the To Do bar for the main window.
sr: Чува ширину траке са задацима главног прозора.

en: Whether the To Do bar is visible in a sub-window
sr: Да ли ће трака алата бити видљива у под-прозору

en: Stores whether the To Do bar is visible in a sub-window.
sr: Чува подешавање видљивости траке са задацима у под-прозору.

en: Width of the To Do bar in a sub-window
sr: Ширина траке са задацима у под-прозору

en: Holds the width of the To Do bar for a sub-window.
sr: Чува ширину траке са задацима у под-прозору.

en: Whether the To Do bar should show also completed tasks
sr: Да ли трака са задацима треба да приказује и завршене задатке

en: Stores whether the To Do bar should show also completed tasks.
sr: Чува подешавање приказивања завршених задатака у траци са задацима.

en: Whether the To Do bar should show also tasks without Due date
sr: Да ли трака са задацима треба да приказује и задатке без рока

en: Stores whether the To Do bar should show also tasks without Due date.
sr: Чува подешавање приказивања задатака без рока у траци са задацима.

en: How many days to show in the To Do bar
sr: Колико дана ће приказати на траци „Да се уради“

en: Values out of range are clamped to the boundary.
sr: Вредности ван опсега су прикачене на границу.

en: Show start up wizard
sr: Прикажи чаробњака за покретање

en: Whether show start up wizard when there is no mail account configured.
sr: Да ли треба приказати чаробњака за покретање при покретању програма ако ниједан налог е-поште није подешен.

en: Whether go to the previous message after message deletion
sr: Да ли да одем на претходну поруку након брисања поруке

en: If set to true, goes to the previous message when the selected is deleted; or to the next message, when it’s set to false.
sr: Ако је изабрано иде се на претходну поруку када се тренутно означена обрише, или на следећу у супротном.

en: Show Subject above Sender in Messages column
sr: Прикажи наслов изнад имена пошиљаоца, у колони за поруке

en: Whether to show Subject above Sender (From/To) in the Messages column, usually shown in the Vertical/Wide view of the message list. Change of this option requires restart of the Evolution.
sr: Да ли приказивати наслов изнад пошиљаоца (Шаље/Прима) у колони за поруке, обично се приказује у вертикалном/широком прегледу списка порука. Измена ове опције захтева поновно покретање Еволуције.

en: Visually wrap long lines in composer
sr: Видно преламај дугачке линије у састављачу

en: Whether to visually wrap long lines of text to avoid horizontal scrolling
sr: Да ли треба видно преламати дугачке линије текста зарад избегавања водоравног превлачења

en: Alternative reply style
sr: Стил алтернативног одговора

en: Composer mode to use.
sr: Који режим састављача користити.

en: Put the cursor at the bottom of alternative replies
sr: Поставља курсор на дно алтернативних одговора

en: This determines whether the cursor is placed at the top of the message or the bottom when using Alternative Reply.
sr: Одређује да ли је курсор постављен на врху или на дну текста поруке приликом Алтернативног одговора.

en: Put the signature at the top of the message
sr: Постави потпис на врх поруке

en: This determines whether the signature is placed at the top of the message or the bottom when using Alternative Reply.
sr: Одређује да ли се потпис поставља на врх поруке или на дно када се користи алтернативни одговор.

en: Apply chosen template when using Alternative Reply
sr: Примени изабрани шаблон приликом Алтернативног одговора

en: Last chosen template’s folder URI for Alternative Reply
sr: Адреса последње изабране фасцикле са шаблонима за Алтерантивни одговор

en: Last chosen template’s message UID for Alternative Reply
sr: ЈИБ последње изабране порука из шаблона за Алтернативни одговор

en: Whether preserve original message subject when applying template for Alternative Reply
sr: Да ли да сачува оригинални наслов поруке ако се примењује шаблон за Алтернативни одговор

en: Whether set “body” in mailto: URI as Preformatted paragraph style. If set to “false”, then Normal paragraph style will be used.
sr: Да ли да постави „тело“ у примаоца: адреса у предодређеном стилу пасуса. Уколико је искључено, користи се нормални стил пасуса.

en: Close the message browser window when the selected message is deleted or marked as Junk.
sr: Затвори прозор за преглед поруке када је изабрана порука обрисана или премештена у непожељне.

en: Collapse archive folders in Move/Copy message to Folder and Go to Folder selectors.
sr: Сакупи фасцикле архиве приликом избора Премести/Умножи поруку у Фасциклу и Иди у фасциклу.

en: Where to lookup recipient S/MIME certificates or PGP keys when encrypting messages.
sr: Да ли да потражим С/МИМЕ уверења примаоца или ПГП кључеве приликом шифровања порука.

en: The “off” value completely disables certificate lookup; the “autocompleted” value provides certificates only for auto-completed contacts; the “books” value uses certificates from auto-completed contacts and searches in books marked for auto-completion.
sr: Уверења ће потпуно бити онемогућена уколико је „искључено“; вредност „самодопуњени“ ће издати уверења само за контакте који су самодопуњни; вредност „књиге“ ће издати уверења за самодопуњене контакте и претраге у књигама које су означене за самодопуњавање.

en: Whether Send/Receive should also download of messages for offline.
sr: Да ли да Пошаљи/Преузми преузима поруке када је програм мреже.

en: If enabled, whenever Send/Receive is run it also runs synchronization of messages for offline use. The option is disabled by default.
sr: Уколико је омогућено, када се покрене Пошаљи/Прими започеће синхронизација порука и за кориснике који нису на мрежи. Ова опција је подразумевано искључена.

en: Whether display delivery notification parts inline.
sr: Да ли се делови обавештења о достави приказују у реду.

en: If enabled, the message/delivery-status and message/disposition-notification parts are shown automatically inline.
sr: Уколико је омогућено, порука/статус испоруке и порука/обавештење о распореду ће бити приказани аутоматски у реду.

en: Whether unset colors provided in HTML mails.
sr: Да ли треба онемогућити достављене боје у ХТМЛ е-порукама.

en: If enabled, unset colors in HTML messages, forcing use of desktop theme colors instead.
sr: Ако је омогућено, не користи боје у ХТМЛ порукама, присили коришћење боја графичког окружења.

en: Whether to preserve expand state of the folders when calling Copy/Move to Folder.
sr: Да ли да очува стање ширења фасцикли када позива „Умножи/Премести у фасциклу“.

en: If enabled, the Copy/Move to Folder dialog will preserve the expand state of the folders in the dialog, otherwise all the folders will be expanded.
sr: Ако је укључено, прозорче „Умножи/Премести у фасциклу“ ће очувати стање ширења фасцикли у прозорчету, у супротном све фасцикле ће бити раширене.

en: Whether to print attachments.
sr: Да ли ће се исписивати прилози.

en: If enabled, and possible, attachment content is printed with the message.
sr: Ако је укључено, и могуће, садржај прилога се исписује са поруком.

en: Size limit for text attachments to show
sr: Ограничење величине за приказ прилога текста

en: Defines the size in KB, the limit to show text attachments in the message preview. Anything above this limit will not be possible to show inline.
sr: Одређује величину у KB, ограничење за приказ прилога текста у претпрегледу поруке. Све изнад овог ограничења неће бити могуће приказати.

en: Show Preview Toolbar
sr: Прикази траку за преглед

en: Show toolbar above preview panel in the Mail view.
sr: Приказује траку изнад оврши за преглед у главном приказу.

en: Whether the markdown composer should sanitize input text also for the 'Markdown as Plain text' mode
sr: Да ли састављање маркдауна треба да очисти улазни текст и у режиму „Маркдаун као обичан текст“

en: Disabling the sanitization allows to use the Markdown editor as a very simple text editor without mangling the input text.
sr: Онемогућавање чишћења дозвољава коришћење Маркдаун програма за уређивање као веома једноставног уређивача текста без петљања око улазног текста.

en: Show unread count in folder tree
sr: Прикажи број непрочитаних у стаблу фасцикли

en: Show unread count beside the folder name in the folder tree.
sr: Приказује број непрочитаних поред назива фасцикле у стаблу фасцикли.

en: Show insecure parts by default
sr: Подразумевно прикажи несигурне делове

en: Set whether not signed/encrypted parts beside signed/encrypted parts should be shown after mail open. The default is to hide these possibly insecure parts.
sr: Поставља да ли се непотписани/шифровани делови поред потписаних/шифрованих делова приказују након отворене е-поште. Подразумевано се ови потенцијално несигурни делови поруке сакрувају.

en: How to convert links from HTML to plain text
sr: Како да претворим везе из ХТМЛ у обичан текст

en: Possible values: 'none' - do not store href in the plain text; 'inline' - show href beside the text link, like: "label &lt;href&gt;"; 'reference' - show href as reference to the end of the text, like: "label [1] ...... [1] label href"; 'reference-without-label' - show href as reference to the end of the text without label, like: "label [1] ...... [1] href"
sr: Могуће вредности: „none“ - не чува href у обичном тексту; „inline“ - приказује href поред везе до текста, као што је: „натпис &lt;href&gt;“; „reference“ - приказује href као референцу на крају текста, као што је: „натпис [1] ...... [1] натпис href“; 'reference-without-label' - приказује href као референцу на крају текста без натписа, као што је: „натпис [1] ...... [1] href“

en: Whether click on a header in the message list can change sort order by the clicked column.
sr: Одређује да ли клик на заглавље у списку порука може да измени начин ређања на основу кликнуте колоне.

en: Attach multiple messages as separate files
sr: Прилагање више порука као засебне датотеке

en: When attaching multiple messages at once, attach them as separate files (when set to 'true'), instead of a single mbox file.
sr: Када прилажете више порука одједном, додаје их као засебне датотеке (када је постављено на тачно – true), уместо једне ембокс (mbox) датотеке.

en: (Deprecated) Default forward style
sr: (Застарело) Подразумевани стил прослеђивања

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “forward-style-name” instead.
sr: Овај кључ је застарео у издању 3.10 и не треба више да се користи. Уместо њега користите „forward-style-name“.

en: (Deprecated) Default reply style
sr: (Застарело) Подразумевани стил одговора

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “reply-style-name” instead.
sr: Овај кључ је застарео у издању 3.10 и не треба више да се користи. Уместо њега користите „reply-style-name“.

en: (Deprecated) List of custom headers and whether they are enabled.
sr: (Застарело) Списак произвољних заглавља и да ли су укључена.

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “show-headers” instead.
sr: Овај кључ је застарео у издању 3.10 и не треба више да се користи. Уместо њега користите „show-headers“.

en: (Deprecated) Load images for HTML messages over HTTP
sr: (Застарело) Учитава слике за ХТМЛ поруке преко ХТТП-а

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “image-loading-policy” instead.
sr: Овај кључ је застарео у издању 3.10 и не треба више да се користи. Уместо њега користите „image-loading-policy“.

en: (Deprecated) Asks whether to close the message window when the user forwards or replies to the message shown in the window
sr: (Застарело) Пита да ли да затвори прозор са поруком када корисник прослеђује или одговара на поруку приказану у прозору

en: This key was deprecated in version 3.10 and should no longer be used. Use “browser-close-on-reply-policy” instead.
sr: Овај кључ је застарео у издању 3.10 и не треба више да се користи. Уместо њега користите „browser-close-on-reply-policy“.

en: Prompt before send when attachment changed on the disk
sr: Упит пре слања прилога који је измењен на диску

en: Ask whether can send a message with attachments which changed on the disk since they had been attached to the message.
sr: Пита пре него што пошаље поруку са прилозима који су промењени на диску од како су додати у поруку е-поште.

note: Translators: This is a list of words for the attach reminder plugin to look for in a message body. Please use any number of words here in your language that might indicate that an attachment should have been attached to the message.
en: ['attachment','attaching','attached','enclosed']
sr: [„прилог“, „прилажем“, „приложен“, „угњежден“]

en: List of clues for the attachment reminder plugin to look for in a message body
sr: Списак предмета за којима ће прикључак за подсећање укључивања прилога трагати у телу поруке

en: List of clues for the attachment reminder plugin to look for in a message body.
sr: Списак предмета за којима ће прикључак за подсећање укључивања прилога трагати у телу поруке.

en: Address book source
sr: Извор именика

en: Address book to use for storing automatically synced contacts.
sr: Именик који ће бити коришћен за смештај самостално усаглашених контаката.

en: Auto sync Pidgin contacts
sr: Самостално усклађивање контаката Голупка

en: Whether Pidgin contacts should be automatically synced.
sr: Да ли ће контакти Голупка бити самостално усклађени.

en: Enable autocontacts
sr: Укључује самоконтакте

en: Whether contacts should be automatically added to the user’s address book.
sr: Да ли ће контакти бити самостално додати у кориснички именик.

en: Whether to set “File under” field as “First Last”
sr: Дали да поставим „Смести под“ као „Први Последњи“

en: Set File under as “First Last”, instead of “Last, First”.
sr: Поставља Смести под као „Први Последњи“, уместо „Први, Последњи“.

en: Pidgin address book source
sr: Извор Пиџинових именика

en: Address book to use for storing automatically synced contacts from Pidgin.
sr: Именик који ће бити коришћен за смештај самостално усаглашене контакте са Голупка.

en: Pidgin check interval
sr: Период провере Пиџина

en: Check interval for Pidgin syncing of contacts.
sr: Период провере за Пиџин усклађивање контаката.

en: Pidgin last sync MD5
sr: МД5 последњег усклађивања Голупка

en: Pidgin last sync MD5.
sr: МД5 последњег усклађивања Пиџина.

en: Pidgin last sync time
sr: Време последњег усклађивања Пиџина

en: Pidgin last sync time.
sr: Време последњег усклађивања Пиџина.

en: List of Custom Headers
sr: Списак прилагођених заглавља

en: The key specifies the list of custom headers that you can add to an outgoing message. The format for specifying a Header and Header value is: Name of the custom header followed by “=” and the values separated by “;”
sr: Кључ наводи списак прилагођених заглавља које можете додати одлазној поруци. Формат за навођење заглавља и његове вредности је: назив прилагођеног заглавља, затим „=“ и вредности одвојене са „;“

en: Default External Editor
sr: Подразумевани други уређивач

en: The default command that must be used as the editor.
sr: Подразумевана наредба која се користи као уређивач.

en: Automatically launch when a new mail is edited
sr: Аутоматски покреће при уређивању нове поруке

en: Automatically launch editor when key is pressed in the mail composer.
sr: Аутоматски покреће уређивач када је притиснут тастер у састављачу поруке.

en: Insert Face picture by default
sr: Подразумевано уметање слике контакта

en: Whether insert Face picture to outgoing messages by default. The picture should be set before checking this, otherwise nothing happens.
sr: Да ли да подразумевано умеће слику контакта у поруке. Пре овога је потребно поставити слику, иначе се ништа неће десити.

en: Delete processed
sr: Брисање обрађених

en: Whether to delete processed iTip objects
sr: Да ли да обрише обрађене иТип објекте

en: Preserve existing reminder by default
sr: Подразумевано чувај подсетнике

en: Whether to preset option to preserve existing reminder by default
sr: Одређује да ли се подразумевано чувају постојећи подсетници

en: Show invitation description provided by the sender
sr: Прикажи опис позивнице од стране пошиљаоца

en: Set to true to show invitation description as provided by the sender, if such is available
sr: Постави на тачно за приказ описа позивнице од стране пошиљаоца, ако је иста доступна

en: Whether to attach components in mail messages
sr: Да ли да прикачи делове у порукама е-поште

en: Attach components in mail messages like meeting invitations or responses, instead of saving them as a body alternative
sr: Прикачиње делове у порукама поште, као што су позиви на састанак или одговори, уместо да их чува као алрернативно тело поруке

en: Notify new messages for Inbox only.
sr: Обавештава само за нове поруке у Сандучету.

en: Whether to notify new messages in Inbox folder only.
sr: Да ли да обавести о новој поруци само за Сандуче.

en: Enable D-Bus messages.
sr: Укључује поруке Д-сабирнице.

en: Generates a D-Bus message when new mail messages arrive.
sr: Ствара поруку Д-сабирнице када стигне нова пошта.

en: Enable icon in notification area.
sr: Укључује икону у обавештајну зону.

en: Show new mail icon in notification area when new messages arrive.
sr: Приказује икону за нову пошту у обавештајној зони када стигне нова порука.

en: Popup message together with the icon.
sr: Искачућа порука са иконом.

en: Whether show message over the icon when new messages arrive.
sr: Да ли да прикаже поруку преко иконе када стигне нова порука.

en: Enable audible notifications when new messages arrive.
sr: Укључује звучна обавештења када стигне нова порука.

en: Whether to make a sound of any kind when new messages arrive. If “false”, the “notify-sound-beep”, “notify-sound-file”, “notify-sound-play-file” and “notify-sound-use-theme” keys are disregarded.
sr: Да ли ће да пусти било какав звук када пристигну нове поруке. Ако није изабрано, онда се кључеви „notify-sound-beep“, „notify-sound-file“, „notify-sound-play-file“ и „notify-sound-use-theme“ не узимају у обзир.

en: Whether to emit a beep.
sr: Да ли да запишти.

en: Whether to emit a beep when new messages arrive.
sr: Да ли да запишти када стигне нова порука.

en: Sound filename to be played.
sr: Назив звучне датотеке за пуштање.

en: Sound file to be played when new messages arrive, if “notify-sound-play-file” is “true”.
sr: Звучна датотека која ће бити пуштена када стигне нова порука, ако је изабран кључ „notify-sound-play-file“.

en: Whether to play a sound file.
sr: Да ли да пусти звучну датотеку.

en: Whether to play a sound file when new messages arrive. The name of the sound file is given by the “notify-sound-file” key.
sr: Да ли ће да пусти звучну датотеку када стигне нова порука. Назив звучне датотеке је дат кључем „notify-sound-file“.

en: Use sound theme
sr: Користи звук теме

en: Play themed sound when new messages arrive, if not in beep mode.
sr: Пушта звук теме када стигне нова порука, уколико није укључено обавештење сиреном.

en: Do not notify for these accounts
sr: Не шаљи обавештене за ове налоге

en: Contains UIDs of accounts for which the notifications should be avoided.
sr: Садржи списак ЈИБ налога за које треба избегавати исписивање порука.

en: Mode to use when displaying mails
sr: Режим за коришћење приликом приказа поште

en: The mode to use for displaying mails. “normal” makes Evolution choose the best part to show, “prefer_plain” makes it use the text part, if present, “prefer_source” makes it use the text part, if present, otherwise shows HTML source, and “only_plain” forces Evolution to only show plain text
sr: Режим који ће бити коришћен приликом приказивања поште. „normal“ чини да Еволуција изабере најбољи део да прикаже, „prefer_plain“ чини да користи текстуални део, ако постоји а ако не постоји онда приказује ХТМЛ извор, и „only_plain“ приморава Еволуцију да прикаже само обичан текст

en: Whether to show suppressed HTML output
sr: Да ли ће бити приказан потиснут ХТМЛ излаз

en: List of Destinations for publishing
sr: Списак одредишта за објављивање

en: The key specifies the list of destinations to where publish calendars. Each values specifies an XML with setup for publishing to one destination.
sr: Овај кључ наводи списак одредишта на којима објавити календаре. Свака вредност наводи ИксМЛ са подешавањима за објављивање на једно одредиште.

en: List of assignments for recipient and the address to be used with it
sr: Списак додељивања за примаоца и адресу са којима ће се користити

en: The list is of format 'recipient&lt;tab&gt;sender', where the recipient can be part of the address only and the sender is a full email address, which should match the From address precisely.
sr: Списак је у облику „прималац&lt;таб&gt;пошиљалац“, где прималац може бити само део адресе а пошиљалац је пуна адреса е-поште, што треба тачно да се поклапа са адресом „Шаље“.

en: List of assignments for an account, which recipients it accepts
sr: Списак задатака за налог, који примаоци прихватају

en: List of keyword/value pairs for the Templates plugin to substitute in a message body.
sr: Списак парова кључна-реч/вредност које прикључак Шаблона предмета замењује у телу поруке.

en: Skip development warning dialog
sr: Прескакање прозорчета са упозорењем о развоју

en: Whether the warning dialog in development versions of Evolution is skipped.
sr: Да ли ће бити приказано прозорче са упозорењем у развојним верзијама Еволуције.

en: Initial attachment view
sr: Полазни преглед прилога

en: Initial view for attachment bar widgets. “0” is Icon View, “1” is List View.
sr: Полазни преглед за алатке траке прилога: 0 — преглед иконама, 1 — преглед списком.

en: Initial file chooser folder
sr: Полазна фасцикла избирача датотека

en: Initial folder for GtkFileChooser dialogs.
sr: Полазна фасцикла за прозорчиће избирача датотека.

en: Compression format used by autoar
sr: Формат сажимања који користи аутоар

en: Compression format used when compressing attached directories with autoar.
sr: Формат сажимања коришћен приликом сажимања приложених директоријума са аутоар-ом.

en: Compression filter used by autoar
sr: Филтер сажимања који користи аутоар

en: Compression filter used when compressing attached directories with autoar.
sr: Филтер сажимања коришћен приликом сажимања приложених директоријума са аутоар-ом.

en: Start in offline mode
sr: Започиње рад ван мреже

en: Whether Evolution will start up in offline mode instead of online mode.
sr: Да ли ће се Еволуција покренути у режиму за рад ван мреже.

en: Offline folder paths
sr: Путање фасцикли ван мреже

en: List of paths for the folders to be synchronized to disk for offline usage.
sr: Списак путања фасцикли за усклађивање на диску за рад ван мреже.

en: Enable express mode
sr: Укључи експресни режим

en: Flag that enables a much simplified user interface.
sr: Ознака која омогућава једноставније окружење.

en: List of button names to hide in the window switcher
sr: Списак назива дугмади за скривање у пребацивачу прозора

en: Valid values are “mail”, “addressbook”, “calendar”, “tasks” and “memos”. Change of this requires restart of the application.
sr: Исправне вредности су „mail“ (пошта), „addressbook“ (именик), „calendar“ (календар), „tasks“ (задаци) и „memos“ (белешке). Измена овога захтева поновно покретање програма.

en: Window buttons are visible
sr: Дугмад прозора су видљива

en: Whether the window buttons should be visible.
sr: Да ли ће дугмад прозора бити видљива.

en: Window button style
sr: Стил дугмади прозора

en: The style of the window buttons. Can be “text”, “icons”, “both”, “toolbar”. If “toolbar” is set, the style of the buttons is determined by the GNOME toolbar setting.
sr: Стил дугмади прозора. Може бити „text“ (текст), „icons“ (иконе), „both“ (обоје), „toolbar“ (трака алата). Ако је постављено „toolbar“, Гномово подешавање траке алата утврђује стил.

en: Menubar is visible
sr: Трака изборника је видљива

en: Whether the menubar should be visible.
sr: Да ли ће трака изборника бити видљива.

en: Toolbar is visible
sr: Трака алата је видљива

en: Whether the toolbar should be visible.
sr: Да ли ће трака алата бити видљива.

en: Sidebar is visible
sr: Бочна површ је видљива

en: Whether the sidebar should be visible.
sr: Да ли ће бочна површ бити видљива.

en: Statusbar is visible
sr: Трака статуса је видљива

en: Whether the status bar should be visible.
sr: Да ли ће трака стања бити видљива.

en: ID or alias of the component to be shown by default at start-up.
sr: ИБ или алијас дела који се подразумевано приказује по покретању.

en: Default sidebar width
sr: Подразумевана ширина бочне површи

en: The default width for the sidebar, in pixels.
sr: Подразумевана ширина бочне траке, у тачкама.

en: Enable special WebKit developer features
sr: Укључује нарочите функције програмера ВебКита

en: Any change of this option requires restart of Evolution.
sr: Свака измена ове опције захтева поновно покретање Еволуције.

en: The last extension being used when backing up Evolution data.
sr: Последња екстензија која је била употребљена за прављење резервне копије података Еволуције.

en: It can be either “.gz” or “.xz” and it influences what extension will be preselected in the file chooser.
sr: Може бити или '.gz' или '.xz' и утиче на екстензију која је ће бити одабрана у бирачу датотека.

en: Prefix of the URI to use to search the web with selected text.
sr: Префикс адресе која се користи за претрагу веба на основу изабраног текста.

en: The prefix of a URL to be used for searches on the web. The actual text selection is escaped and appended to this string. The URI should start with https://.
sr: Префикс адресе која се користи за претраживање веба. Изабрани текст ће бити преузет и додат овом префиксу. Адреса треба да почиње са https://.

en: Minimum font size to be used by WebKitGTK
sr: Најмања величина фонта коју треба користити ВебКитГТК

en: The minimum font size in pixels used to display text in WebKitGTK. This setting controls the absolute smallest size. Values other than 0 can potentially break page layouts. Negative values are treated as 0.
sr: Најмања величина фонта у пикселима за приказ текста у ВебКитГТК-у. Ово подешавање управља апсолутно најмањом величином. Вредности другачије од 0 можда могу сломити приказ тј. распоред на страници. Негативне вредности се сматрају као 0.

en: Set of additional illegal characters in the filename
sr: Скуп додатних неисправних знакова у називу датотеке

en: When generating file names from custom strings some non-printable or reserved characters are replaced with an underscore. Here's a set of additional characters to be replaced.
sr: Приликом стварања назива датотека из произвољних ниски неки знакови који се не могу исписивати или су резервисани замењују се подвлаком. Ово је скуп додатних знакова које треба заменити.

en: Override toolbar icon size
sr: Преписује величину иконице траке алата

en: Controls the toolbar icon size. The 'default' value lets the system/code decide what is the best icon size for the toolbar. Changing the option requires application restart.
sr: Контролише величину иконице траке алата. Основна вредност (default)

en: Whether to use header bar in the application
sr: Да ли ће се користити трака заглавља у програму

en: When enabled, adds buttons to the header bar. This applies to dialogs as well. Changing the option requires application restart.
sr: Када је укључено, додаје дугмад на траку заглавља. Ово се примењује такође и на прозорчиће. Промена опције захтева поновно покретање програма.

en: Whether to use icon-only buttons in the header bar
sr: Да ли да користи само иконице као дугмиће у траци заглавља

en: When enabled, uses icon-only buttons in the header bar. Otherwise some buttons can show also text when there's enough space.
sr: Када је омогућено, користи само иконице као дугмиће у траци заглавља. У супротном ће неки дугмићи бити приказани и као текст уколико има довољно места.

en: Whether the markdown editor show have live preview
sr: Да ли приказ уређивача маркдауна има приказ уживо

en: When enabled, the markdown editor shows a preview beside the editing text and updates it as the user types.
sr: Када је омогућено, маркдаун уређивач приказује преглед поред дела за уређивање текста и ажурира га док корисник куца.

en: Whether to prefer symbolic icons
sr: Да ли да се користе симболичке иконице

en: Controls whether the application should prefer symbolic icons or not. The 'auto' value detects whether the icon theme is using symbolic icons. Note the symbolic icons cannot be used when the icon theme does not provide them. Similarly the color icons cannot be used, when they are not available.
sr: Одређује да ли апликација треба да користи симболичке иконице или не. Вредност „auto“ одређује да ли тема користи симболичке иконице. Симболичке иконице се не могу користити уколико не постоје унутар теме иконице. На сличан начин ни иконице у боји неће бити коришћене уколико нису доступне.

en: Custom command to convert markdown into HTML
sr: Произвољна наедба за претварање маркдаун у ХТМЛ

en: When not empty, can contain a command, which will be used to convert markdown into HTML. It can contain also additional arguments, but not shell variables and the like. It's expected that the command reads the markdown from stdin and writes the HTML data into stdout. The command can be called very often, even as the user types, thus make sure it'll not be slow, because it can block the application.
sr: Када није празно, може да садржи наредбу за претварање маркдаун кода у ХТМЛ. Може да садржи и додатне аргументе, али без промењљивих из окружења. Очекује се да нарадба чита маркдаун из стандардног улаза и исписује ХТМЛ на стандардни излаз. Наредба се може извршавати често, чак и доко корисник куца, тако да се потрудите да унесете ефикасне наредбе како не би закочили рад програма.

en: Additional argument to use with markdown-to-html-command when want to get source position in the output HTML
sr: Додатни аргументи који се користе током претварања маркдаун кода у ХТМЛ када желите да добијете положај у изворном тескту у излазни ХТМЛ

en: The markdown editor can ask to get also source position as additional `data-sourcepos` attributes, then this argument is added to the markdown-to-html-command command line to include them. It can be empty when not supported by that command.
sr: Маркдаун уређивач ваш може питати да му дате и место изворног текста као додатну „data-sourcepos“ особину, а затим ће аргумент бити додат у наредбу за претварање маркдаун кода у ХТМЛ. Може остати празно уколико наредба не подржава ову опцију.

en: Use only local spam tests.
sr: Користи локалну проверу непожељне поште.

en: Use only the local spam tests (no DNS).
sr: Користи локалну проверу непожељне поште (без ДНС-а).

en: Full path command to run spamassassin
sr: Пуна путања до наредбе за убицу непожељних порука (spamassassin)

en: Full path to a spamassassin command. If not set, then a compile-time path is used, usually /usr/bin/spamassassin. The command should not contain any other arguments.
sr: Пуна путања до наредбе за убицу непожељних порука (spamassassin). Уколико није одређено, користи се путања која је одређена током компајлирања програма, обично „/usr/bin/spamassassin“. Наредба не треба да садржи додатне опције.

en: Full path command to run sa-learn
sr: Пуна путања до наредбе sa-learn

en: Full path to a sa-learn command. If not set, then a compile-time path is used, usually /usr/bin/sa-learn. The command should not contain any other arguments.
sr: Пуна путања до наредбе „sa-learn“. Уколико није одређено, користи се путања која је одређена током компајлирања програма, обично „/usr/bin/sa-learn“. Наредба не треба да садржи додатне опције.

en: Whether the text-highlight module is enabled
sr: Да ли је модул за истицање текста омогућен

en: Theme name to use, defaults to “bclear”
sr: Назив теме, подразумевано је „bclear“

en: Use “highlight --list-scripts=themes” to get the list of installed themes and then the value to one of them. The change requires only re-format of the message part to take into effect, like using right-click→Format As→....
sr: Користи “highlight --list-scripts=themes” да би добио списак инсталираних тема и онда вредност ка једној од њих. Ова измена захтева само поновно обликовање дела поруке да би била примењена, попут коришћења десног клика→Форматирај као→....

en: Evolution
sr: Еволуција

en: Manage your email, contacts and schedule
sr: Управљајте вашом поштом, контактима и обавезама

en: Evolution is a personal information management application that provides integrated mail, calendaring and address book functionality.
sr: Еволуција је програм за управљање личним подацима који обезбеђује обједињену функционалност поште, календара и именика.

en: Evolution supports a wide range of industry standard data formats and network protocols for information exchange, with an emphasis on standards compliance and security. Evolution can also integrate smoothly with Microsoft Exchange by way of the “Exchange Web Services” (EWS) extension.
sr: Еволуција подржава широк опсег записа индустријских стандардних података и мрежних протокола за размену информација, са нагласком на сагласност стандарда и безбедност. Еволуција може такође глатко да се обједини са Мајкрософтовом разменом посредством проширења „Услуге веб размене“ (EWS).

en: Mail – Classic View
sr: Е-поште – класични приказ

en: Mail – Vertical View
sr: Е-пошта – усправни преглед

en: Mail Composer
sr: Састављање е-поште

en: Calendar
sr: Календар

en: Contacts
sr: Контакти

en: The Evolution Team
sr: Тим Еволуције

en: Groupware Suite
sr: Пакет групе

en: Evolution Mail and Calendar
sr: Еволуција — пошта и календар

en: email;calendar;contact;addressbook;task;
sr: е-пошта;пошта;календар;контакт;адресар;именик;задатак;мејл;e-pošta;pošta;kalendar;kontakt;adresar;imenik;zadatak;mejl;email;calendar;contact;addressbook;task;

en: New Window
sr: Нови прозор

en: Compose a Message
sr: Саставите поруку

en: Mail
sr: Пошта

en: Memos
sr: Белешке

en: Tasks
sr: Задаци

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
sr: Пречице тастатуре

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Опште

[ctx: shortcut window]
en: Select Mail component
sr: Прелазак на одељак за пошту

[ctx: shortcut window]
en: Select Contacts component
sr: Прелазак на одељак за контакте

[ctx: shortcut window]
en: Select Calendar component
sr: Прелазак на одељак за календар

[ctx: shortcut window]
en: Select Tasks component
sr: Прелазак на одељак за задатке

[ctx: shortcut window]
en: Select Memos component
sr: Прелазак на одељак за белешке

[ctx: shortcut window]
en: Create a new item in current component
sr: Прављење нове ставке у тренутном одељку

[ctx: shortcut window]
en: Cycle focus between panes
sr: Промена фокуса у површима програма

[ctx: shortcut window]
en: Open the Evolution user guide
sr: Отварање корисничко упутство Еволуције

[ctx: shortcut window]
en: Focus search bar
sr: Иди на претрагу

[ctx: shortcut window]
en: Clear search bar
sr: Очисти претрагу

[ctx: shortcut window]
en: Move mails or contacts to folder
sr: Премештање поште или контаката у фасциклу

[ctx: shortcut window]
en: Copy mails or contacts to folder
sr: Умножавање поште или контаката у фасциклу

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
sr: Поставке

[ctx: shortcut window]
en: Open new window
sr: Отварање новог прозора

[ctx: shortcut window]
en: Close window
sr: Затварање прозора

[ctx: shortcut window]
en: Quit Evolution
sr: Излазак из Еволуције

[ctx: shortcut window]
en: Mail
sr: Пошта

[ctx: shortcut window]
en: Create a new message
sr: Прављење нове белешке

[ctx: shortcut window]
en: Send and receive messages
sr: Слање и примање порука

[ctx: shortcut window]
en: Apply filters to selection
sr: Примена филтера за изабрано

[ctx: shortcut window]
en: Open selection in new window
sr: Отварање изабраног у новом прозору

[ctx: shortcut window]
en: Go to folder
sr: Одлазак у фасциклу

[ctx: shortcut window]
en: Jump to the next unread message
sr: Одлазак на следећу непрочитану поруку

[ctx: shortcut window]
en: Jump to the previous unread message
sr: Одлазак на претходну непрочитану поруку

[ctx: shortcut window]
en: Scroll up
sr: Листање нагоре

[ctx: shortcut window]
en: Scroll down
sr: Листање надоле

[ctx: shortcut window]
en: Mail Message
sr: Порука е-поште

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected messages to folder
sr: Копирање избраних порука у фасциклу

[ctx: shortcut window]
en: Move selected messages to folder
sr: Премештање изабраних порука у фасциклу

[ctx: shortcut window]
en: Archive selected messages
sr: Архивирај изабране поруке

[ctx: shortcut window]
en: Mark selected messages as read
sr: Означавање да су изабране поруке прочитане

[ctx: shortcut window]
en: Mark selected messages as unread
sr: Означавање да изабране поруке нису прочитане

[ctx: shortcut window]
en: Mark selected messages as junk
sr: Означи изабране поруке као ђубре

[ctx: shortcut window]
en: Mark selected messages as not junk
sr: Означи да изабране поруке нису ђубре

[ctx: shortcut window]
en: Flag selected messages for follow-up
sr: Означи изабране поруке за праћење

[ctx: shortcut window]
en: Forward selected messages
sr: Прослеђивање изабраних порука

[ctx: shortcut window]
en: Reply to sender
sr: Одговор пошиљаоцу

[ctx: shortcut window]
en: Reply to list
sr: Одговор на листу

[ctx: shortcut window]
en: Reply to all recipients
sr: Одговор свим примаоцима

[ctx: shortcut window]
en: Alternative reply
sr: Алтернативни одговор

[ctx: shortcut window]
en: Delete mail
sr: Обриши поруку

[ctx: shortcut window]
en: Undelete mail
sr: Врати обрисану поруку

[ctx: shortcut window]
en: Calendar
sr: Календар

[ctx: shortcut window]
en: Create a new appointment
sr: Прављење новог састанак

[ctx: shortcut window]
en: Create a new meeting
sr: Прављење новог састанка

[ctx: shortcut window]
en: Create a new task
sr: Прављење новог задатка

[ctx: shortcut window]
en: Create a new memo
sr: Прављење нове белешке

[ctx: shortcut window]
en: Go to today
sr: Одлазак на данашњи дан

[ctx: shortcut window]
en: Go to date
sr: Одлазак на датум

[ctx: shortcut window]
en: Day View
sr: Дневни преглед

[ctx: shortcut window]
en: Work Week View
sr: Преглед радне недеље

[ctx: shortcut window]
en: Week View
sr: Недељни преглед

[ctx: shortcut window]
en: Month View
sr: Месечни преглед

[ctx: shortcut window]
en: List View
sr: Преглед списком

[ctx: shortcut window]
en: Delete event
sr: Уклони догађај

[ctx: shortcut window]
en: Contacts
sr: Контакти

[ctx: shortcut window]
en: Create a new contact
sr: Прављење новог контакта

[ctx: shortcut window]
en: Create a new contact list
sr: Прављење новог списка контакта

[ctx: shortcut window]
en: Delete contact
sr: Уклони контакт

en: _Address Cards
sr: _Карте именика

en: _List View
sr: Преглед _списком

en: By _Company
sr: Према _предузећу

en: _Day View
sr: _Дневни преглед

en: _Work Week View
sr: Преглед _радне недеље

en: W_eek View
sr: _Недељни преглед

en: _Month View
sr: _Месечни преглед

en: _Year View
sr: _Преглед године

en: _Messages
sr: По_руке

en: As _Sent Folder
sr: Као фасцикла _слања

en: By Su_bject
sr: Према _наслову

en: By Se_nder
sr: Према пошиљаоц_у

en: By S_tatus
sr: Према с_тању

en: By _Follow Up Flag
sr: Према ознаци _праћења

en: For _Wide View
sr: За ш_ироки приказ

en: As Sent Folder for Wi_de View
sr: Као фасцикла слања за _широки приказ

en: _Memos
sr: Бе_лешке

en: _Tasks
sr: _Задаци

en: With _Due Date
sr: Са _роком

en: With _Status
sr: Са _стањем

en: This address book could not be opened.
sr: Не могу да отворим овај именик.

en: Failed to communicate with LDAP server.
sr: Не могу да комуницирам са ЛДАП сервером.

en: This address book server does not have any suggested search bases.
sr: Сервер овог именика не садржи предложене основе за претрагу.

en: This server does not support LDAPv3 schema information.
sr: Овај сервер не подржава ЛДАПв3 шему података.

en: Could not get schema information for LDAP server.
sr: Не могу да добавим шему података са ЛДАП сервера.

en: LDAP server did not respond with valid schema information.
sr: ЛДАП сервер није одговорио исправном шемом података.

en: Could not remove address book.
sr: Не могу да уклоним именик.

en: Are you sure you want to delete address book “{0}”?
sr: Сигурно желите да обришете именик „{0}“?

en: This address book will be removed permanently.
sr: Овај именик ће бити трајно уклоњен.

en: Do _Not Delete
sr: Не _бриши

en: Delete remote address book “{0}”?
sr: Да обришем удаљени именик „{0}“?

en: This will permanently remove the address book “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
sr: Ово ће трајно уклонити именик „{0}“ са сервера. Да ли сте сигурни да желите да наставите?

en: _Delete From Server
sr: _Обриши са сервера

en: Category editor not available.
sr: Уређивач категорија није доступан.

en: Unable to open address book “{0}”
sr: Не могу да отворим именик „{0}“

en: Unable to perform search.
sr: Претрага није могућа.

en: Failed to refresh address book “{0}”
sr: Не могу да освежим именик „{0}“

en: Would you like to save your changes?
sr: Да ли желите ли да сачувате измене?

en: You have made modifications to this contact. Do you want to save these changes?
sr: Изменили сте овај контакт. Да ли желите да сачувате ове измене?

en: _Discard
sr: _Одбаци

en: Cannot move contact.
sr: Не могу да преместим контакт.

en: You are attempting to move a contact from one address book to another but it cannot be removed from the source. Do you want to save a copy instead?
sr: Покушавате да преместите контакт из једног именика у други али се он не може уклонити из извора. Желите ли да сачувате копију уместо тога?

en: The image you have selected is large. Do you want to resize and store it?
sr: Слика коју сте изабрали је превелика. Да ли желите ли да јој промените величину и да је сачувате?

en: An expected image size is up to 1024 x 1024 pixels.
sr: Очекивана величина слике је до 1024 × 1024 пиксела.

en: _Resize
sr: _Промени величину

en: _Use as it is
sr: _Користи тако како је

en: _Do not save
sr: _Не чувај

en: Unable to save {0}.
sr: Не могу да сачувам {0}.

en: Error saving {0} to {1}: {2}
sr: Грешка при чувању {0} у {1}: {2}

en: Address “{0}” already exists.
sr: Адреса „{0}“ већ постоји.

en: A contact already exists with this address. Would you like to add a new card with the same address anyway?
sr: Контакт са овом адресом већ постоји. Желите ли ипак да додате нову карту са истом адресом?

en: _Add
sr: _Додај

en: Some addresses already exist in this contact list.
sr: Неке адресе већ постоје на овом списку контаката.

en: You are trying to add addresses that are part of this list already. Would you like to add them anyway?
sr: Покушавате да додате адресе које су већ део ове листе. Да ли ипак желите да их додате?

en: Skip duplicates
sr: Прескочи дупликате

en: Add with duplicates
sr: Додај са дупликатима

en: List “{0}” is already in this contact list.
sr: Списак „{0}“ је већ на овом списку контаката.

en: A contact list named “{0}” is already in this contact list. Would you like to add it anyway?
sr: Списак контаката под називом „{0}“ се већ налази на овом списку. Да ли ипак желите да га додате?

en: Failed to delete contact
sr: Не могу да обришем контакт

en: You do not have permission to delete contacts in this address book.
sr: Немате довољна овлашћења да бришете контакте из овог именика.

en: Cannot add new contact
sr: Није могуће додати нови контакт

note: For Translators: {0} is the name of the address book source
en: “{0}” is a read-only address book and cannot be modified. Please select a different address book from the sidebar in the Contacts view.
sr: Именик „{0}“ може дамо да се чита и не можете да мењати. Изаберите други именик са бочне траке у прегледу Контакта.

en: Cannot save a contact, address book is still opening
sr: Не могу да сачувам контакт, именик се још увек отвара

note: For Translators: {0} is the name of the address book source
en: Cannot save a contact to the address book “{0}”, because it is still opening. Either wait till it’s opened, or select a different address book.
sr: Не могу да сачувам контакт у именик „{0}“, јер се још увек отвара. Или сачекајте док се не отвори, или изаберите неки други именик.

en: Something has gone wrong when displaying the contact
sr: Нешто је пошло наопако приликом приказивања контакта

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the contact. You can try again by moving to another contact and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
sr: Веб процес ВебКита се урушио приликом приказивања контакта. Можете покушати поново тако што ћете прећи на други контакт и вратити се. Ако ни то не помогне, попуните извештај о грешци на Гном Гитлаб-у.

en: Failed to refresh list of account address books
sr: Не могу да освежим списак адресара са налога

en: Do you want to unset contact image?
sr: Да ли желите да уклоните слику контакта?

en: Do _Not Unset
sr: _Не уклањај

en: _Unset
sr: _Уклони

en: Contact already exists in the address book.
sr: Контакт већ постоји у именику.

en: Contact “{0}” already exists in the address book “{1}”. Do you want to add a copy of it instead?
sr: Контакт „{0} већ постоји у именику „{1}“. Да ли желите да додате његов умножак?

note: This is only shown if the EActivity has a GCancellable. no flags
en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Add Copy
sr: Дод_ај копију

en: Show Telephone
sr: Прикажи телефон

en: Show SIP Address
sr: Прикажи СИП адресу

en: Show Instant Messaging
sr: Прикажи брзе поруке

en: Show Web Addresses
sr: Прикажи веб адресе

en: Show Job section
sr: Прикажи одељак са задацима

en: Show Miscellaneous
sr: Прикажи остало

en: Show Home Mailing Address
sr: Прикажи кућну адресу е-поште

en: Show Work Mailing Address
sr: Прикажи адресу е-поште на послу

en: Show Other Mailing Address
sr: Прикажи остале адресе е-поште

en: Show Notes
sr: Прикажи белешке

en: Show Certificates
sr: Прикажи уверења

en: Options
sr: Могућности

en: _Save
sr: _Сачувај

en: Image
sr: Слика

en: Nic_kname:
sr: На_димак:

en: _File under:
sr: Смести _под:

en: _Where:
sr: _Где:

en: Ca_tegories...
sr: Ка_тегорије...

en: Full _Name...
sr: Пуно _име...

en: Email
sr: Е-пошта

en: _Wants to receive HTML mail
sr: _Жели да прима ХТМЛ пошту

en: Telephone
sr: Телефон

en: SIP Address
sr: СИП адреса

en: Instant Messaging
sr: Тренутне поруке

en: Contact
sr: Контакт

en: _Home Page:
sr: _Лична страна:

en: _Calendar:
sr: _Календар:

en: _Free/Busy:
sr: С_лободно/заузето:

en: _Video Chat:
sr: _Видео разговор:

en: Home Page:
sr: Матична страна:

en: Calendar:
sr: Календар:

en: Free/Busy:
sr: Слободно/заузето:

en: Video Chat:
sr: Видео разговор:

en: _Blog:
sr: _Блог:

note: Translators: an accessibility name
en: Blog:
sr: Блог:

note: tab title
en: Web Addresses
sr: Веб адресе

en: _Profession:
sr: _Занимање:

[ctx: Job]
en: _Title:
sr: _Звање:

en: _Company:
sr: Пр_едузеће:

en: _Department:
sr: _Одељење:

en: _Office:
sr: _Канцеларија:

en: _Manager:
sr: _Руководилац:

en: _Assistant:
sr: _Помоћник:

en: Job
sr: Посао

en: _Spouse:
sr: С_упружник:

en: _Birthday:
sr: _Рођендан:

en: _Anniversary:
sr: _Годишњица:

en: Anniversary
sr: Годишњица

en: Birthday
sr: Рођендан

note: Other options
en: Miscellaneous
sr: Разно

en: Personal Information
sr: Лични подаци

en: _City:
sr: _Град:

en: _Zip/Postal Code:
sr: Пош_тански број:

en: _State/Province:
sr: _Република/покрајина:

en: _Country:
sr: _Држава:

en: _PO Box:
sr: _Поштански број:

en: _Address:
sr: _Адреса:

note: tab title
en: Home
sr: Кућа

en: Work
sr: Посао

en: Other
sr: Друго

en: Mailing Address
sr: Адреса становања

en: Notes
sr: Напомене

en: Add _PGP
sr: Додај П_ГП

en: Add _X.509
sr: Додај X._509

en: _Remove
sr: _Уклони

en: Load P_GP
sr: Учитај _ПГП

en: _Load X.509
sr: Учитај X.5_09

en: Certificates
sr: Уверења

en: Error adding contact
sr: Грешка при додавању контакта

en: Error modifying contact
sr: Грешка при измени контакта

en: Error removing contact
sr: Грешка при уклањању контакта

en: Contact Editor
sr: Уређивач за контакте

en: Contact Editor — %s
sr: Уређивач за контакте — %s

en: X.509 certificates
sr: X.509 уверења

en: PGP keys
sr: ПГП кључеви

en: All files
sr: Све датотеке

en: Open PGP key
sr: Отворени ПГП кључ

en: Open X.509 certificate
sr: Отворено X.506 уверење

en: _Open
sr: _Отвори

en: Chosen file is not a local file.
sr: Изабрана датотека није на локалном рачунару.

en: Failed to load certificate: %s
sr: Не могу да увезем уверење: %s

[ctx: cert-kind]
en: PGP
sr: ПГП

en: Save PGP key
sr: Сачувај ПГП кључ

en: Save X.509 certificate
sr: Сачувај X.506 уверење

en: Failed to save certificate: %s
sr: Не могу да увезем уверење: %s

en: Please select an image for this contact
sr: Изаберите слику за овај контакт

en: _No image
sr: _Без слике

en: The contact data is invalid:
sr: Подаци о контакту нису исправни:

en: “%s” has an invalid format
sr: „%s“ има неисправан формат

en: “%s” cannot be a future date
sr: „%s“ не може бити будући датум

en: %s“%s” has an invalid format
sr: %s„%s“ има неисправан формат

en: %s“%s” is empty
sr: %s„%s“ је празан

en: Invalid contact.
sr: Неисправан контакт.

en: _Help
sr: По_моћ

en: _Undo
sr: О_позови

en: Undo
sr: Опозови

en: _Redo
sr: По_нови

en: Redo
sr: Понови

en: _OK
sr: У _реду

en: Failed to find contact
sr: Не могу да нађем контакт

en: Contact Quick-Add
sr: Брзо додавање контакта

en: _Edit Full
sr: _Уреди потпуно

en: _Full name
sr: _Име и презиме

en: E_mail
sr: Е-_пошта

en: _Select Address Book
sr: _Изабери именик

en: Failed to parse vCard data
sr: Не могу да обрадим vCard податке

en: Mr.
sr: Г.

en: Mrs.
sr: Гђица

en: Ms.
sr: Гђа

en: Miss
sr: Г-ђица

en: Dr.
sr: Др

en: Sr.
sr: Ст.

en: Jr.
sr: Мл.

en: Esq.
sr: Пош.

en: Full Name
sr: Име и презиме

en: _First:
sr: _Име:

[ctx: FullName]
en: _Title:
sr: _Звање:

en: _Middle:
sr: _Средње:

en: _Last:
sr: _Презиме:

en: _Suffix:
sr: _Суфикс:

en: Contact List Editor
sr: Уређивач списка контакта

en: _List name:
sr: Назив _листе:

en: Members
sr: Чланови

en: _Type an email address or drag a contact into the list below:
sr: _Упишите електронску адресу или превуците контакт у доњи списак:

en: _Hide addresses when sending mail to this list
sr: _Сакриј адресе када шаљеш пошту на овна списку

en: Add an email to the List
sr: Додајте е-пошту на списак

en: Remove an email address from the List
sr: Уклоните адресу е-поште са списка

en: _Select...
sr: _Изабери...

en: Insert email addresses from Address Book
sr: Уметните адресе е-поште из именика

en: _Top
sr: _Врх

en: _Up
sr: _Горе

en: _Down
sr: До_ле

en: _Bottom
sr: Д_но

en: Contact List Members
sr: Чланови списка контакт

en: _Members
sr: _Чланови

en: Error adding list
sr: Грешка при додавању листе

en: Error modifying list
sr: Грешка при измени листе

en: Error removing list
sr: Грешка при уклањању листе

en: Name
sr: Назив

en: contains
sr: садржи

en: does not contain
sr: не садржи

en: is
sr: је

en: is not
sr: није

en: starts with
sr: почиње са

en: ends with
sr: завршава се са

en: Phone
sr: Телефон

en: Category
sr: Категорија

en: Expression
sr: Израз

en: Name contains
sr: Назив садржи

en: Email begins with
sr: Е-пошта почиње са

en: Email contains
sr: Е-пошта садржи

en: Phone contains
sr: Телефон садржи

en: Any field contains
sr: Поље које садржи

en: evolution address book
sr: адресар еволуције

en: Click to mail %s
sr: Кликните да пошаљете %s

en: Click to open map for %s
sr: Кликните да отворите карту за %s

en: Copy _Email Address
sr: Умножи _адресу е-поште

en: Copy the email address to the clipboard
sr: Умножите адресу е-поште у списак исечака

en: _Send New Message To…
sr: _Пошаљи поруку за…

en: Send a mail message to this address
sr: Пошаљите поруку на ову адресу

en: Open map
sr: Отворите карту

en: SIP
sr: СИП

en: List Members:
sr: Чланови листе:

en: Fax
sr: Факс

en: Nickname
sr: Надимак

en: Categories
sr: Категорије

en: AIM
sr: АИМ

en: GroupWise
sr: ГроупВајз

en: ICQ
sr: ИЦКу

en: Jabber
sr: Џабер

en: MSN
sr: МСН

en: Yahoo
sr: Јаху

en: Gadu-Gadu
sr: Гаду-Гаду

en: Skype
sr: Скајп

en: Twitter
sr: Твитер

en: Matrix
sr: Матрикс

en: Company
sr: Предузеће

en: Department
sr: Одељење

en: Office
sr: Канцеларија

en: Profession
sr: Занимање

en: Position
sr: Положај

en: Manager
sr: Руководилац

en: Assistant
sr: Помоћник

en: Video Chat
sr: Видео разговор

en: Free/Busy
sr: Слободно/заузето

en: Address
sr: Адреса

en: Home Page
sr: Матична страница

en: Web Log
sr: Веб лог

en: Spouse
sr: Супружник

en: Personal
sr: Лично

en: Note
sr: Напомена

en: List Members
sr: Чланови листе

en: Job Title
sr: Звање на послу

en: Home page
sr: Матична страница

en: Blog
sr: Блог

en: Unnamed
sr: Без имена

en: Cancelled
sr: Отказано

en: Merge Contact
sr: Припоји контакт

en: _Merge
sr: _Стопи

en: Duplicate Contact Detected
sr: Откривен дупли контакт

en: The name or email address of this contact already exists
    in this folder. Would you like to save the changes anyway?
sr: Назив или адреса е-поште овог контакта већ постоји у
    овој фасцикли. Да ли ипак желите да сачувате измене?

en: The name or email address of this contact already exists
    in this folder. Would you like to add it anyway?
sr: Назив или адреса е-поште овог контакта већ постоји
    у овој фасцикли. Да ли ипак желите да га додате?

en: Changed Contact:
sr: Измењен контакт:

en: New Contact:
sr: Нови контакт:

en: Conflicting Contact:
sr: Споран контакт:

en: Old Contact:
sr: Стари контакт:

en: This address book cannot be opened. This either means this book is not marked for offline usage or not yet downloaded for offline usage. Please load the address book once in online mode to download its contents.
sr: Не могу да отворим овај именик. То значи да он или није означен за коришћење ван мреже или да још није преузет за рад ван мреже. Учитајте именик када се повежете ради преузимања његовог садржаја.

en: This address book cannot be opened.  Please check that the path %s exists and that permissions are set to access it.
sr: Не могу да отворим овај именик.  Проверите да ли постоји путања %s и да ли имате права приступа.

en: This version of Evolution does not have LDAP support compiled in to it.  To use LDAP in Evolution an LDAP-enabled Evolution package must be installed.
sr: Ово издање Еволуције нема у себи подршку за ЛДАП.  Уколико желите да користите ЛДАП у Еволуцији, морате да инсталирате пакет Еволуције са подршком за ЛДАП.

en: This address book cannot be opened.  This either means that an incorrect URI was entered, or the server is unreachable.
sr: Не могу да отворим овај именик.  То значи да сте или унели погрешну адресу, или је сервер недоступан.

en: Detailed error message:
sr: Детаљи грешке:

en: More cards matched this query than either the server is 
    configured to return or Evolution is configured to display.
    Please make your search more specific or raise the result limit in
    the directory server preferences for this address book.
sr: Број карти које одговарају упиту је већи од броја на који је сервер 
    подешен да одговори или који је Еволуција подешена да прикаже.
    Прецизније обликујте упит или повећајте ограничење
    броја резултата у поставкама именика за сервер директоријума.

en: The time to execute this query exceeded the server limit or the limit
    configured for this address book.  Please make your search
    more specific or raise the time limit in the directory server
    preferences for this address book.
sr: Време за извршавање овог упита је преко ограничења сервера или
    ограничења које сте подесили за овај именик. Прецизније обликујте
    упит или повећајте временско ограничење у поставкама сервера
    директоријума за овај именик.

note: Translators: %s is replaced with a detailed error message, or an empty string, if not provided
en: The backend for this address book was unable to parse this query. %s
sr: Основни процес овог именика није могао да обради упит. %s

note: Translators: %s is replaced with a detailed error message, or an empty string, if not provided
en: The backend for this address book refused to perform this query. %s
sr: Основни процес овог именика је одбио да обави овај упит. %s

note: Translators: %s is replaced with a detailed error message, or an empty string, if not provided
en: This query did not complete successfully. %s
sr: Овај упит није успешно завршен. %s

en: Select Address Book
sr: Изабери именик

en: list
sr: списак

en: Move contact to
sr: Премести контакт у

en: Copy contact to
sr: Умножи контакт у

en: Move contacts to
sr: Премести контакте у

en: Copy contacts to
sr: Умножи контакте у

en: Error getting book view
sr: Грешка при учитавању прегледа књиге

en: Search Interrupted
sr: Претрага је прекинута

en: Error modifying card
sr: Грешка при измени карте

en: No contacts
sr: Нема контакта

en: %u contact | %u contacts
sr[0]: %u контакт
sr[1]: %u контакта
sr[2]: %u контаката
sr[3]: контакт

en: Cut selected contacts to the clipboard
sr: Сече означене контакте у списак исечака

en: Copy selected contacts to the clipboard
sr: Умножава означене контакте у списак исечака

en: Paste contacts from the clipboard
sr: Убацује контакте из списка исечака

en: Delete selected contacts
sr: Брише изабране контакте

en: Select all visible contacts
sr: Означава све видљиве контакте

en: Searching for the Contacts…
sr: Тражим контакте…

en: Failed to get contacts with unknown error
sr: Не могу да добијем контакте са непознатом грешком

en: Are you sure you want to delete these contact lists?
sr: Сигурно желите да обришете ове спискове контаката?

en: Are you sure you want to delete this contact list?
sr: Сигурно желите да обришете овај списак контакта?

en: Are you sure you want to delete this contact list (%s)?
sr: Сигурно желите да обришете овај списак контакта (%s)?

en: Are you sure you want to delete these contacts?
sr: Сигурно желите да обришете ове контакте?

en: Are you sure you want to delete this contact?
sr: Сигурно желите да обришете овај контакт?

en: Are you sure you want to delete this contact (%s)?
sr: Сигурно желите да обришете овај контакт (%s)?

en: _Delete
sr: _Обриши

note: Translators: This is shown for > 5 contacts.
en: Opening %d contacts will open %d new windows as well.
    Do you really want to display all of these contacts? | Opening %d contacts will open %d new windows as well.
    Do you really want to display all of these contacts?
sr[0]: Отварање %d контакта ће такође отворити %d нови прозор.
    Да ли заиста желите да прикажете све ове контакте?
sr[1]: Отварање %d контакта ће такође отворити %d нова прозора.
    Да ли заиста желите да прикажете све ове контакте?
sr[2]: Отварање %d контакта ће такође отворити %d нових прозора.
    Да ли заиста желите да прикажете све ове контакте?
sr[3]: Отварање једног контакта ће такође отворити један нови прозор.
    Да ли заиста желите да прикажете све ове контакте?

en: _Don’t Display
sr: _Не приказуј

en: Display _All Contacts
sr: Прикажи _све контакте

en: File As
sr: Заведи као

en: Given Name
sr: Дато име

en: Family Name
sr: Презиме

en: Email 2
sr: 2. електронска адреса

en: Email 3
sr: 3. електронска адреса

en: Assistant Phone
sr: Телефон помоћника

en: Business Phone
sr: Телефон на послу

en: Business Phone 2
sr: 2. телефон на послу

en: Business Fax
sr: Факс на послу

en: Callback Phone
sr: Телефон за позивање

en: Car Phone
sr: Телефон у колима

en: Company Phone
sr: Телефон предузећа

en: Home Phone
sr: Кућни телефон

en: Home Phone 2
sr: 2. кућни телефон

en: Home Fax
sr: Кућни факс

en: ISDN Phone
sr: ИСДН телефон

en: Mobile Phone
sr: Мобилни телефон

en: Other Phone
sr: Други телефон

en: Other Fax
sr: Други факс

en: Pager
sr: Пејџер

en: Primary Phone
sr: Главни телефон

en: Radio
sr: Радио

en: Telex
sr: Телекс

note: Translators: This is a vcard standard and stands for the type of phone used by the hearing impaired. TTY stands for "teletype" (familiar from Unix device names), and TDD is "Telecommunications Device for Deaf". However, you probably want to leave this abbreviation unchanged unless you know that ther
en: TTYTDD
sr: ТТУТДД

en: Unit
sr: Јединица

en: Title
sr: Титула

en: Role
sr: Улога

en: Web Site
sr: Веб страница

en: Journal
sr: Дневник

en: Home Address Street
sr: Улица кућне адресе

en: Home Address Extended
sr: Проширена адреса куће

en: Home Address PO Box
sr: Поштанско сандуче кућне адресе

en: Home Address City
sr: Град кућне адресе

en: Home Address Zip/Postal code
sr: Поштански број кућне адресе

en: Home Address State/Province
sr: Република/покрајина кућне адресе

en: Home Address Country
sr: Држава кућне адресе

en: Work Address Street
sr: Улица пословне адресе

en: Work Address Extended
sr: Проширена адреса поште

en: Work Address PO Box
sr: Поштанско сандуче пословне адресе

en: Work Address City
sr: Град пословне адресе

en: Work Address Zip/Postal code
sr: Поштански број пословне адресе

en: Work Address State/Province
sr: Република/покрајина пословне адресе

en: Work Address Country
sr: Држава пословне адресе

en: Other Address Street
sr: Улица друге адресе

en: Other Address Extended
sr: Проширена друга адреса

en: Other Address PO Box
sr: Поштанско сандуче друге адресе

en: Other Address City
sr: Град друге адресе

en: Other Address Zip/Postal code
sr: Поштански број друге адресе

en: Other Address State/Province
sr: Република/покрајина друге адресе

en: Other Address Country
sr: Држава друге адресе

en: Saving changes, please wait…
sr: Чувам промене, сачекајте…

en: Failed to save changes
sr: Нисам успео да сачувам измене

en: Co_untry:
sr: _Држава:

en: Modify a contact | Modify %u contacts
sr[0]: Измени %u контакт
sr[1]: Измени %u контакта
sr[2]: Измени %u контаката
sr[3]: Измени контакт

en: Select values to be modified.
sr: Изаберите вредности за измену.

en: _Title:
sr: _Звање:

en: Compa_ny:
sr: Пр_едузеће:

en: M_odify
sr: И_змени

en: Ca_ncel
sr: О_ткажи

en: Search for the Contact
    
    or double-click here to create a new Contact.
sr: Потражите контакт
    
    или кликните двапут овде да направите нови.

en: There are no items to show in this view.
    
    Double-click here to create a new Contact.
sr: Нема ставки за приказивање.
    
    Кликните двапут да направите нов контакт.

en: Search for the Contact.
sr: Потражите контакт.

en: There are no items to show in this view.
sr: Нема ставки за приказивање.

en: Contacts Map
sr: Карта контаката

note: Zoom-in button
en: Zoom _In
sr: У_већај

note: Zoom-out button
en: Zoom _Out
sr: У_мањи

note: Search button
en: _Find
sr: _Нађи

en: Importing…
sr: Увозим…

en: Can’t open .csv file
sr: Не могу да отворим „.csv“ датотеку

en: Outlook Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
sr: Аутлук контакти ЦСВ или Таб (.csv, .tab)

en: Outlook Contacts CSV and Tab Importer
sr: Аутлуков увозник ЦСВ и Таб контаката

en: Mozilla Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
sr: Мозила контакти ЦСВ или Таб (.csv, .tab)

en: Mozilla Contacts CSV and Tab Importer
sr: Мозилин увозник ЦСВ и Таб контаката

en: Evolution Contacts CSV or Tab (.csv, .tab)
sr: Еволуција контакти ЦСВ или Таб (.csv, .tab)

en: Evolution Contacts CSV and Tab Importer
sr: Еволуцијин увозник ЦСВ и Таб контаката

en: Can’t open .ldif file
sr: Не могу да отворим „.ldif“ датотеку

en: LDAP Data Interchange Format (.ldif)
sr: ЛДАП облик размене података (.ldif)

en: Evolution LDIF importer
sr: Еволуцијин ЛДИФ увозник

en: vCard (.vcf, .gcrd)
sr: вКарта (.vcf, .gcrd)

en: Evolution vCard Importer
sr: Еволуцијин вКарт увозник

note: Uncomment next if it is successful to get total number if pages in list view * g_object_get (operation, "n-pages", &n_pages, NULL)
en: Page %d
sr: %d. страница

[ctx: addressbook-label]
en: Work Email
sr: Пословна е-пошта

[ctx: addressbook-label]
en: Home Email
sr: Кућна е-пошта

[ctx: addressbook-label]
en: Other Email
sr: Друга е-пошта

[ctx: addressbook-label]
en: Work SIP
sr: Пословни СИП

[ctx: addressbook-label]
en: Home SIP
sr: Кућни СИП

[ctx: addressbook-label]
en: Other SIP
sr: Други СИП

[ctx: addressbook-label]
en: AIM
sr: АИМ

[ctx: addressbook-label]
en: Jabber
sr: Џабер

[ctx: addressbook-label]
en: Yahoo
sr: Јаху

[ctx: addressbook-label]
en: Gadu-Gadu
sr: Гаду-Гаду

[ctx: addressbook-label]
en: MSN
sr: МСН

[ctx: addressbook-label]
en: ICQ
sr: ИЦКу

[ctx: addressbook-label]
en: GroupWise
sr: ГроупВајз

[ctx: addressbook-label]
en: Skype
sr: Скајп

[ctx: addressbook-label]
en: Twitter
sr: Твитер

[ctx: addressbook-label]
en: Google Talk
sr: Гугл ћаскање

[ctx: addressbook-label]
en: Matrix
sr: Матрикс

[ctx: addressbook-label]
note: To Translators: * if an email address type is not one of the predefined types, * this generic label is used instead of one of the predefined labels.
en: Email
sr: Електронска пошта

[ctx: addressbook-label]
note: To Translators: * if a SIP address type is not one of the predefined types, * this generic label is used instead of one of the predefined labels. * SIP=Session Initiation Protocol, used for voice over IP
en: SIP
sr: СИП

[ctx: addressbook-label]
note: To Translators: * if an IM address type is not one of the predefined types, * this generic label is used instead of one of the predefined labels. * IM=Instant Messaging
en: IM
sr: ИМ

[ctx: addressbook-label]
note: To Translators: * if a phone number type is not one of the predefined types, * this generic label is used instead of one of the predefined labels.
en: Phone
sr: Телефон

en: Would you like to send all the participants a cancellation notice?
sr: Желите ли да пошаљете свим учесницима обавештење о отказивању?

en: If you do not send a cancellation notice, the other participants may not know the meeting is canceled.
sr: Уколико не пошаљете обавештење о отказивању, остали учесници можда неће знати да је састанак отказан.

en: Do _not Send
sr: Не шаљ_и

en: _Send Notice
sr: Пошаљи по_дсетник

en: Would you like to send the organizer a deletion notice?
sr: Да ли желите да пошаљете организатору поруку о брисању?

en: If you do not send a deletion notice, the organizer may not know the meeting has been deleted.
sr: Уколико не пошаљете обавештење о брисању, организатор можда неће знати да је састанак отказан.

en: Are you sure you want to delete this meeting?
sr: Сигурно желите да обришете овај састанак?

en: All information on this meeting will be deleted and can not be restored.
sr: Сви подаци о овом састанку ће бити уклоњени и не можете их вратити.

en: All information on this meeting will be deleted and can not be restored. If you do not send a cancellation notice, the other participants may not know the meeting is canceled.
sr: Сви подаци о овом састанку ће бити обрисани и не можете их вратити. Уколико не пошаљете обавештење о отказивању, остали учесници можда неће знати да је састанак отказан.

en: _Delete and Send Notice
sr: _Обриши и пошаљи обавештење

en: Delete _without Notice
sr: Обриши _без слања обавештење

en: All information on this meeting will be deleted and can not be restored. If you do not send a deletion notice, the organizer may not know the meeting has been deleted.
sr: Сви подаци о овом састанку ће бити обрисани и не можете их вратити. Уколико не пошаљете обавештење о отказивању, организатор можда неће знати да је састанак отказан.

en: Are you sure you want to delete the meeting titled “{0}”?
sr: Сигурно желите да обришете састанак назван „{0}“?

en: If you do not send a cancellation notice, the other participants may not know the task has been deleted.
sr: Уколико не пошаљете обавештење о отказивању, остали учесници можда неће знати да је задатак обрисан.

en: If you do not send a deletion notice, the organizer may not know the task has been deleted.
sr: Уколико не пошаљете обавештење о брисању, организатор можда неће знати да је задатак обрисан.

en: Are you sure you want to delete this task?
sr: Сигурно желите да обришете овај задатак?

en: All information on this task will be deleted and can not be restored.
sr: Сви подаци о овом задатку биће обрисани и неће бити могућ њихов повраћај.

en: Would you like to send a cancellation notice for this memo?
sr: Желите ли да пошаљете обавештење о отказивању за ову белешку?

en: If you do not send a cancellation notice, the other participants may not know the memo has been deleted.
sr: Уколико не пошаљете обавештење о отказивању, остали учесници можда неће знати да је белешка обрисана.

en: Would you like to send a deletion notice for this memo?
sr: Да ли желите да пошаљете обавештење о брисању за ову белешку?

en: If you do not send a deletion notice, the organizer may not know the memo has been deleted.
sr: Уколико не пошаљете обавештење о брисању, организатор можда неће знати да је белешка обрисана.

en: Are you sure you want to delete this memo?
sr: Сигурно желите да обришете ову белешку?

en: All information on this memo will be deleted and can not be restored.
sr: Сви подаци у овој белешци биће уклоњени и неће бити могућ њихов повраћај.

en: Are you sure you want to delete the appointment titled “{0}”?
sr: Сигурно желите да обришете састанак под називом „{0}“?

en: All information on this appointment will be deleted and can not be restored.
sr: Сви подаци о овом састанку биће обрисани и неће бити могуће њихово враћање.

en: Are you sure you want to delete this appointment?
sr: Сигурно желите да обришете овај састанак?

en: Are you sure you want to delete the “{0}” task?
sr: Сигурно желите да обришете задатак „{0}“?

en: Are you sure you want to delete the memo “{0}”?
sr: Сигурно желите да обришете белешку „{0}“?

en: All information in this memo will be deleted and can not be restored.
sr: Сви подаци у овој белешци биће обрисани и неће бити могућ њихов повраћај.

en: Are you sure you want to delete these {0} appointments?
sr: Сигурно желите да обришете ова {0} састанка?

en: All information on these appointments will be deleted and can not be restored.
sr: Сви подаци о овим састанцима ће бити обрисани и неће бити могућ њихово враћање.

en: Are you sure you want to delete these {0} tasks?
sr: Сигурно желите да обришете ове {0} задатке?

en: All information on these tasks will be deleted and can not be restored.
sr: Сви подаци о овим задацима биће уклоњени и неће бити могућ њихов повраћај.

en: Are you sure you want to delete these {0} memos?
sr: Сигурно желите да обришете ове {0} белешке?

en: All information in these memos will be deleted and can not be restored.
sr: Сви подаци у овим белешкама биће обрисани и неће бити могућ њихов повраћај.

en: Would you like to save your changes to this meeting?
sr: Желите ли да сачувате измене на овом састанку?

en: You have changed this meeting, but not yet saved it.
sr: Изменили сте овај састанак, али још нисте сачували.

en: _Save Changes
sr: Сачувај из_мене

en: _Discard Changes
sr: _Одбаци измене

en: Would you like to save your changes to this appointment?
sr: Желите ли да сачувате измене у овом састанку?

en: You have changed this appointment, but not yet saved it.
sr: Изменили сте овај састанак, али га још нисте сачували.

en: Would you like to save your changes to this task?
sr: Желите ли да сачувате измене на овом задатку?

en: You have changed this task, but not yet saved it.
sr: Изменили сте овај задатак, али још нисте сачували.

en: Would you like to save your changes to this memo?
sr: Желите ли да сачувате измене на овој белешци?

en: You have made changes to this memo, but not yet saved them.
sr: Изменили сте ову белешку, али још нисте сачували.

en: Would you like to send meeting invitations to participants?
sr: Желите ли да пошаљете учесницима позиве на састанак?

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to reply.
sr: Позивнице ће бити послате е-поштом свим учесницима и омогућиће им да одговоре.

en: _Send
sr: _Пошаљи

en: Would you like to send updated meeting information to participants?
sr: Желите ли да пошаљете учесницима освежене податке о састанку?

en: Sending updated information allows other participants to keep their calendars up to date.
sr: Слање освежених података омогућава осталим учесницима да њихов календар буде освежен.

en: Would you like to send this task to participants?
sr: Желите ли да пошаљете учесницима овај задатак?

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to accept this task.
sr: Позивнице е-поштом биће послате свим учесницима да би могли да прихвате овај задатак.

en: Download in progress. Do you want to save the task?
sr: Преузимање је у току. Желите ли да сачувате задатак?

en: Some attachments are being downloaded. Saving the task would result in the loss of these attachments.
sr: Преузимање неколико прилога је у току. Уколико сада сачувате задатак ови прилози неће бити сачувани са њим.

en: Download in progress. Do you want to save the appointment?
sr: Преузимање је у току. Желите ли да сачувате састанак?

en: Some attachments are being downloaded. Saving the appointment would result in the loss of these attachments.
sr: Преузимање неколико прилога је у току. Уколико сада сачувате састанак прилози неће бити сачувани заједно са њим.

en: Would you like to send updated task information to participants?
sr: Желите ли да пошаљете учесницима освежене податке о задатку?

en: Sending updated information allows other participants to keep their task lists up to date.
sr: Слање освежених података омогућава осталим учесницима да њихов списак задатака буде освежен.

en: Would you like to send this memo to participants?
sr: Желите ли да пошаљете учесницима ову белешку?

en: Email invitations will be sent to all participants and allow them to accept this memo.
sr: Позивнице е-поштом биће послате свим учесницима да би могли да прихвате ову белешку.

en: Would you like to send updated memo information to participants?
sr: Желите ли да пошаљете учесницима освежене податке о белешки?

en: Sending updated information allows other participants to keep their memo lists up to date.
sr: Слање освежених података омогућава осталим учесницима да њихов списак белешки буде освежен.

en: Editor could not be loaded.
sr: Уређивач није могао бити учитан.

en: Are you sure you want to delete calendar “{0}”?
sr: Сигурно желите да обришете календар „{0}“?

en: This calendar will be removed permanently.
sr: Овај календар ће бити трајно уклоњен.

en: Are you sure you want to delete task list “{0}”?
sr: Сигурно желите да обришете списак задатака „{0}“?

en: This task list will be removed permanently.
sr: Овај списак задатака ће бити трајно уклоњен.

en: Are you sure you want to delete memo list “{0}”?
sr: Сигурно желите да обришете списак белешки „{0}“?

en: This memo list will be removed permanently.
sr: Овај списак белешки ће бити трајно уклоњен.

en: Are you sure you want to delete remote calendar “{0}”?
sr: Сигурно желите да обришете удаљени календар „{0}“?

en: This will permanently remove the calendar “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
sr: Ово ће трајно уклонити календар „{0}“ са сервера. Да ли сте сигурни да желите да наставите?

en: Are you sure you want to delete remote task list “{0}”?
sr: Сигурно желите да обришете списак задатака „{0}“?

en: This will permanently remove the task list “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
sr: Ово ће трајно уклонити списак задатака „{0}“ са сервера. Да ли сте сигурни да желите да наставите?

en: Are you sure you want to delete remote memo list “{0}”?
sr: Сигурно желите да обришете списак белешки „{0}“?

en: This will permanently remove the memo list “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
sr: Ово ће трајно уклонити списак белешки „{0}“ са сервера. Да ли сте сигурни да желите да наставите?

en: Are you sure you want to save the appointment without a summary?
sr: Сигурно желите да сачувате састанак без сажетка?

en: Adding a meaningful summary to your appointment will give you an idea of what your appointment is about.
sr: Ако додате смисаони сажетак вашем састанку биће вам јасније у вези чега је ваш састанак.

en: Are you sure you want to save the task without a summary?
sr: Сигурно желите да сачувате задатак без сажетка?

en: Adding a meaningful summary to your task will give you an idea of what your task is about.
sr: Ако додате смисаони сажетак вашем задатку биће вам јасније у вези чега је ваш задатак.

en: Are you sure you want to save the memo without a summary?
sr: Сигурно желите да сачувате белешку без сажетка?

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Error loading calendar “{0}”
sr: Грешка учитавања календара „{0}“

en: The calendar is not marked for offline usage.
sr: Овај календар није означен за коришћење ван мреже.

en: Cannot save event
sr: Не могу да сачувам догађај

note: Translators: {0} is the name of the calendar source
en: “{0}” is a read-only calendar and cannot be modified. Please select a different calendar that can accept appointments.
sr: Календар „{0}“ је само за читање и не може бити измењен. Изаберите други календар који прихвата састанке.

en: Cannot save task
sr: Не могу да сачувам задатак

note: Translators: {0} is the name of the calendar source
en: “{0}” does not support assigned tasks, please select a different task list.
sr: „{0}“ не подржава додељене задатке, изаберите другачији списак задатака.

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Error loading task list “{0}”
sr: Грешка учитавања списка задатака „{0}“

en: The task list is not marked for offline usage.
sr: Списак задатака није означен за коришћење ван мреже.

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Error loading memo list “{0}”
sr: Грешка учитавања списка белешки „{0}“

en: The memo list is not marked for offline usage.
sr: Списак белешки није означен за коришћење ван мреже.

note: Translators: {0} is the name of the calendar/memo list/task list.
en: Failed to add timezone to “{0}”
sr: Нисам успео да додам временску зону у „{0}“

note: The {0} is a calendar/memo list/task list name, which is useless here
en: Failed to save attachments
sr: Нисам успео да сачувам прилоге

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to open calendar “{0}”
sr: Не могу да отворим календар „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to open memo list “{0}”
sr: Не могу да отворим списак белешки „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to open task list “{0}”
sr: Не могу да отворим списак задатака „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to create an event in the calendar “{0}”
sr: Не могу да направим догађај у календару „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to create a memo in the memo list “{0}”
sr: Не могу да направим белешку у списку белешки „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to create a task in the task list “{0}”
sr: Не могу да направим задатак у списак задатака „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to modify an event in the calendar “{0}”
sr: Не могу да изменим догађај у календару „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to modify a memo in the memo list “{0}”
sr: Не могу да изменим белешку у списку белешки „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to modify a task in the task list “{0}”
sr: Не могу да изменим задатак у списку задатака „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to delete an event in the calendar “{0}”
sr: Не могу да обришем догађај из календара „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to delete a memo in the memo list “{0}”
sr: Не могу да обришем белешку из списка белешки „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to delete a task in the task list “{0}”
sr: Не могу да обришем задатак из списка задатака „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to update an event in the calendar “{0}”
sr: Не могу да ажурирам догађај из календара „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to update a memo in the memo list “{0}”
sr: Не могу да ажурирам белешку из списка белешки „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to update a task in the task list “{0}”
sr: Не могу да ажурирам задатак из списка задатака „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to send an event to the calendar “{0}”
sr: Не могу да пошаљем догађај у календар „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to send a memo to the memo list “{0}”
sr: Не могу да пошаљем белешку у списак белешки „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to send a task to the task list “{0}”
sr: Не могу да пошаљем пошаљем задатак у списак задатака „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Error creating view for the calendar “{0}”
sr: Грешка у приказивању календара „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Error creating view for the task list “{0}”
sr: Грешка у приказивању списка задатака „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Error creating view for the memo list “{0}”
sr: Грешка у приказивању списка белешки „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to copy an event into the calendar “{0}”
sr: Не могу да умножим догађај у календар „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to copy a task into the task list “{0}”
sr: Не могу да умножим задатак у списак задатака „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to copy a memo into the memo list “{0}”
sr: Не могу да умножим белешку у списак белешки „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to move an event into the calendar “{0}”
sr: Не могу да преместим догађај у календар „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to move a task into the task list “{0}”
sr: Не могу да преместим задатак у списак задатака „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to move a memo into the memo list “{0}”
sr: Нисам успео преместим белешку у списак белешки „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to get an event from the calendar “{0}”
sr: Нисам успео да добавим догађај из календара „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to get a task from the task list “{0}”
sr: Нисам успео да добавим задатак са списка задатака „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to get a memo from the memo list “{0}”
sr: Нисам успео да добавим белешку са списка белешки „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Copying an event into the calendar “{0}”
sr: Умножавам догађај у календар „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Copying a task into the task list “{0}”
sr: Умножавам задатак у списак задатака „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Copying a memo into the memo list “{0}”
sr: Умножавам белешку у списак белешки „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Moving an event into the calendar “{0}”
sr: Премештам догађај у календар „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Moving a task into the task list “{0}”
sr: Премештам задатак у списак задатака „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Moving a memo into the memo list “{0}”
sr: Премештам белешку у списак белешки „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the calendar.
en: Failed to refresh calendar “{0}”
sr: Не могу да освежим календар „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the task list.
en: Failed to refresh task list “{0}”
sr: Не могу да освежим списак задатака „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the memo list.
en: Failed to refresh memo list “{0}”
sr: Не могу да освежим списак белешки „{0}“

en: Failed to make an occurrence movable
sr: Не могу да направим ову појаву покретном

en: Something has gone wrong when displaying the event
sr: Нешто је пошло наопако приликом приказивања догађаја

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the event. You can try again by moving to another event and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
sr: Веб процес ВебКита се урушио приликом приказивања догађаја. Можете покушати поново тако што ћете прећи на други догађај и вратити се. Ако ни то не помаже, попуните извештај о грешци на Гном Гитлаб-у.

en: Something has gone wrong when displaying the memo
sr: Нешто је пошло наопако приликом приказивања белешке

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the memo. You can try again by moving to another memo and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
sr: Веб процес ВебКита се урушио приликом приказивања белешке. Можете покушати поново тако што ћете прећи на неку другу белешку и вратити се. Ако ни то не помаже, попуните извештај о грешци на Гном Гитлаб-у.

en: Something has gone wrong when displaying the task
sr: Нешто је пошло наопако приликом приказивања задатка

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the task. You can try again by moving to another task and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
sr: Веб процес ВебКита се урушио приликом приказивања задатка. Можете покушати поново тако што ћете прећи на други задатак и вратити се. Ако ни то не помаже, попуните извештај о грешци на Гном Гитлаб-у.

en: Do you want to detach event from the series?
sr: Да ли желите да откачите догађај са низа?

en: The event “{0}” will be detached from its series and saved as a new standalone event.
sr: Догађај „{0}“ ће бити откачен из својих низова и сачуван као нови самостални догађај.

en: _Detach and Create Copy
sr: _Откачи и направи умножак

en: Summary
sr: Сажетак

en: Description
sr: Опис

en: Any Field
sr: Било које поље

en: Classification
sr: Разврставање

en: Public
sr: Јавно

en: Private
sr: Лично

en: Confidential
sr: Поверљиво

en: Organizer
sr: Организатор

en: Attendee
sr: Учесник

en: Location
sr: Место

en: Attachments
sr: Прилози

en: Exist
sr: Постоји

en: Do Not Exist
sr: Не постоји

en: Recurrence
sr: Понављање

en: Occurs
sr: Дешавања

en: Less Than
sr: Мање од

en: Exactly
sr: Тачно

en: More Than
sr: Више од

en: Summary Contains
sr: Сажетак садржи

en: Description Contains
sr: Описи

en: with one guest | with %d guests
sr[0]: са %d гостом
sr[1]: са %d госта
sr[2]: са %d гостију
sr[3]: са једним гостом

en: Comments: %s
sr: Напомене: %s

[ctx: iCalendarStatus]
en: None
sr: Ништа

[ctx: iCalendarStatus]
en: Tentative
sr: Упитно

[ctx: iCalendarStatus]
en: Confirmed
sr: Потврђено

[ctx: iCalendarStatus]
en: Draft
sr: Нацрт

[ctx: iCalendarStatus]
en: Final
sr: Коначно

[ctx: iCalendarStatus]
en: Not Started
sr: Није започето

[ctx: iCalendarStatus]
en: Needs Action
sr: Потребне радње

[ctx: iCalendarStatus]
en: In Progress
sr: У току

[ctx: iCalendarStatus]
en: Completed
sr: Завршено

[ctx: iCalendarStatus]
en: Cancelled
sr: Отказано

en: Accepted
sr: Прихваћено

en: Declined
sr: Одбијено

en: Tentative
sr: Упитно

en: Delegated
sr: Делегирано

en: Needs action
sr: Захтева радњу

note: Translators: 'Status' here means the state of the attendees, the resulting string will be in a form: * Status: Accepted: X   Declined: Y   ...
en: Status
sr: Стање

note: String to use in 12-hour time format for times in the morning.
en: am
sr: прп

note: String to use in 12-hour time format for times in the afternoon.
en: pm
sr: поп

en: No Summary
sr: Без сажетка

note: Translators: It will display "Organizer: NameOfTheUser <email@ofuser.com>"
en: Organizer: %s <%s>
sr: Организатор: %s <%s>

note: Translators: It will display "Organizer: NameOfTheUser"
en: Organizer: %s
sr: Организатор: %s

note: Translators: It will display "Location: PlaceOfTheMeeting" Translators: It will display "Location: LocationOfTheAppointment"
en: Location: %s
sr: Место: %s

note: Translators: It will display "Start: ActualStartDateAndTime (DurationOfTheMeeting)"
en: Start: %s (%s)
sr: Почетак: %s (%s)

note: Translators: It will display "Start: ActualStartDateAndTime" Translators: It will display "Start: StartDateAndTime"
en: Start: %s
sr: Почетак: %s

note: Translators: It's for a task due date, it will display "Due: DateAndTime" Translators: It will display "Due: DueDateAndTime"
en: Due: %s
sr: Рок: %s

note: Translators: It's for a task completed date, it will display "Completed: DateAndTime" Translators: It will display "Completed: DateAndTimeWhenCompleted"
en: Completed: %s
sr: Завршено је: %s

en: Untitled
sr: Неименовано

en: Location:
sr: Место:

en: GEO Location:
sr: Геолокација:

en: Comment:
sr: Напомена:

en: Start Date:
sr: Датум почетка:

en: End Date:
sr: Датум завршетка:

en: Recurs:
sr: Понавља се:

en: Due Date:
sr: Крајњи рок:

en: Estimated duration:
sr: Процењено трајање:

en: Status:
sr: Стање:

en: Categories:
sr: Категорије:

en: High
sr: Висок

en: Normal
sr: Обичан

en: Low
sr: Низак

en: Priority:
sr: Важност:

en: Classification:
sr: Класификација:

en: Organizer:
sr: Организатор:

en: Attendees:
sr: Присутни:

en: Web Page:
sr: Веб страница:

en: New Appointment
sr: Нови састанак

en: New All Day Event
sr: Нови целодневни догађај

en: New Meeting
sr: Нови састанак

en: Go to Today
sr: Иди на данашњи дан

en: Go to Date
sr: Иди на датум

en: It has reminders.
sr: Има подсетнике.

en: It has recurrences.
sr: Има понављања.

en: It is a meeting.
sr: То је састанак.

en: Calendar Event: Summary is %s.
sr: Календарски догађај: сажетак је %s.

en: Calendar Event: It has no summary.
sr: Календарски догађај: нема сажетка.

en: calendar view event
sr: догађај прегледа календара

en: Grab Focus
sr: Фокусирај

note: To translators: Here, "It" is either like "Work Week View: July 10th - July 14th, 2006." or "Day View: Thursday July 13th, 2006."
en: It has %d event. | It has %d events.
sr[0]: Има %d догађај.
sr[1]: Има %d догађаја.
sr[2]: Има %d догађаја.
sr[3]: Има %d догађај.

note: To translators: Here, "It" is either like "Work Week View: July 10th - July 14th, 2006." or "Day View: Thursday July 13th, 2006."
en: It has no events.
sr: Нема догађаја.

note: To translators: First %s is the week, for example "July 10th - July 14th, 2006". Second %s is the number of events in this work week, for example "It has %d event/events." or  "It has no events."
en: Work Week View: %s. %s
sr: Преглед радне недеље: %s. %s

note: To translators: First %s is the day, for example "Thursday July 13th, 2006". Second %s is the number of events on this day, for example "It has %d event/events." or  "It has no events."
en: Day View: %s. %s
sr: Дневни преглед: %s. %s

en: calendar view for a work week
sr: преглед календара за радну недељу

en: calendar view for one or more days
sr: преглед календара за један или више дана

en: a table to view and select the current time range
sr: табела за приказ и избор текућег временског распона

en: Jump button
sr: Дугме за прескакање

en: Click here, you can find more events.
sr: Кликните овде, можете наћи још догађаја.

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Play a sound ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: Play a sound
sr: Пусти звук

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: Pop up an alert
sr: Избаци упозорење

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Send an email ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: Send an email
sr: Пошаљи е-пошту

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Run a program ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: Run a program
sr: Покрени програм

[ctx: cal-reminders]
en: Unknown action to be performed
sr: Извршиће се непозната радња

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s before the start
sr: %s %s пре почетка

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s after the start
sr: %s %s након почетка

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound"
en: %s at the start
sr: %s на почетку

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s before the end
sr: %s %s пре краја

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s refers to the duration string e.g:"15 minutes"
en: %s %s after the end
sr: %s %s након завршетка

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound"
en: %s at the end
sr: %s на крају

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The first %s refers to the base, which would be actions like * "Play a Sound". Second %s is an absolute time, e.g. "10:00AM"
en: %s at %s
sr: %s у %s

[ctx: cal-reminders]
note: Translator: The %s refers to the base, which would be actions like * "Play a sound". "Trigger types" are absolute or relative dates
en: %s for an unknown trigger type
sr: %s за непознату врсту окидача

en: Month View: %s. %s
sr: Месечни преглед: %s. %s

en: Week View: %s. %s
sr: Недељни преглед: %s. %s

en: calendar view for a month
sr: преглед календара за месец

en: calendar view for one or more weeks
sr: преглед календара за једну или више недеља

en: Modify a task | Modify %u tasks
sr[0]: Измени %u задатак
sr[1]: Измени %u задатка
sr[2]: Измени %u задатака
sr[3]: Измени задатак

en: _General
sr: _Опште

[ctx: ECompEditor]
en: Sta_rt date:
sr: Датум _почетка:

en: _Categories
sr: _Категорије

en: Creating view for calendar “%s”
sr: Приказујем календар „%s“

en: Creating view for task list “%s”
sr: Приказујем списак задатака „%s“

en: Creating view for memo list “%s”
sr: Приказујем списак белешки „%s“

en: Deletion _reason:
sr: _Разлог брисања:

en: Cancellation _reason:
sr: Р_азлог отказивања:

en: Destination is read only
sr: Одредиште је само за читање

en: Copying events to the calendar “%s”
sr: Умножавам догађаје у календар „%s“

en: Copying memos to the memo list “%s”
sr: Умножавам белешке у списак белешки „%s“

en: Copying tasks to the task list “%s”
sr: Умножавам задатке у списак задатака „%s“

en: _Delete this item from all other recipient’s mailboxes?
sr: Да ли да _избришем ову ставку из свих осталих поштанских сандучића примаоца?

en: _Retract comment
sr: _Увуци коментар

en: Select Date
sr: Изаберите датум

en: Select _Today
sr: Изабери _данашњи дан

en: January
sr: Јануар

en: February
sr: Фебруар

en: March
sr: Март

en: April
sr: Април

en: May
sr: Мај

en: June
sr: Јун

en: July
sr: Јул

en: August
sr: Август

en: September
sr: Септембар

en: October
sr: Октобар

en: November
sr: Новембар

en: December
sr: Децембар

en: You are modifying a recurring event. What would you like to modify?
sr: Мењате повратни догађај. Шта желите да измените?

en: You are delegating a recurring event. What would you like to delegate?
sr: Делегирате повратни догађај. Шта желите да делегирате?

en: You are modifying a recurring task. What would you like to modify?
sr: Мењате повратни задатак. Шта желите да измените?

en: You are modifying a recurring memo. What would you like to modify?
sr: Мењате повратну белешку. Шта желите да измените?

en: This Instance Only
sr: Само овај унос

en: This and Prior Instances
sr: Овај и претходне уносе

en: This and Future Instances
sr: Овај и будуће уносе

en: All Instances
sr: Све уносе

en: Send my reminders with this event
sr: Пошаљи моје подсетнике уз овај догађајјј

en: Notify new attendees _only
sr: Обавести _само нове учеснике

en: Cut selected events to the clipboard
sr: Сече изабране догађаје у списак исечака

en: Copy selected events to the clipboard
sr: Умножава изабране догађаје у списак исечака

en: Paste events from the clipboard
sr: Убацује догађаје из списка исечака

en: Delete selected events
sr: Брише изабране догађаје

en: Pasted text doesn’t contain valid iCalendar data
sr: Уметнути текст не садржи исправне податке из иКалендара

en: Default calendar not found
sr: Није пронађен подразумевани календар

en: Default memo list not found
sr: Није пронађен подразумевани списак белешки

en: Default task list not found
sr: Није пронађен подразумевани списак задатака

en: No suitable component found
sr: Није пронађена одоварајућа компонента

en: Pasting iCalendar data
sr: Убацујем податке из иКалендара

en: %d %b %Y
sr: %d. %b %Y.

note: strftime format %d = day of month, %b = abbreviated month name. * Don't use any other specifiers. strftime format %d = day of month, %b = abbreviated * month name. You can change the order but don't * change the specifiers or add anything.
en: %d %b
sr: %d. %b

en: %A %d %b %Y
sr: %A, %d. %b %Y.

note: strftime format %a = abbreviated weekday name, %d = day of month, * %b = abbreviated month name. Don't use any other specifiers. strftime format %a = abbreviated weekday name, * %d = day of month, %b = abbreviated month name. * You can change the order but don't change the * specifiers or add anythi
en: %a %d %b
sr: %a %d. %b

en: %a %d %b %Y
sr: %a %d. %b %Y.

[ctx: BirthdaySummary]
note: Translators: the '%s' stands for a component summary, the '%d' for the years. The string is used for Birthday & Anniversary events where the first year is know, constructing a summary which also shows how many years the birthday or anniversary is for. Example: "Birthday: John Doe (13)"
en: %s (%d)
sr: %s (%d.)

en: %d appointment | %d appointments
sr[0]: %d састанак
sr[1]: %d састанка
sr[2]: %d састанака
sr[3]: један састанак

en: %d selected
sr: изабраних — %d

en: Start Date
sr: Датум почетка

en: End Date
sr: Датум завршетка

en: Created
sr: Направљено

en: Last modified
sr: Последње измене

en: Source
sr: Извор

en: Type
sr: Врста

en: Unknown
sr: Непознато

en: Source with UID “%s” not found
sr: Није пронађен извор са ЈИБ
     бројем „%s“

en: Creating an event
sr: Правим нови догађај

en: Creating a memo
sr: Правим нову белешку

en: Creating a task
sr: Правим нови задатак

en: Recurring
sr: Периодичност

en: Assigned
sr: Додељено

en: Yes
sr: Да

en: No
sr: Не

en: Free
sr: Слободно

en: Busy
sr: Заузето

en: The geographical position must be entered in the format: 
    
    45.436845,125.862501
sr: Географско место мора бити унето у облику: 
    
    45.436845,125.862501

en: In Progress
sr: У току

en: Modifying an event
sr: Исправљам догађај

en: Modifying a memo
sr: Исправљам белешку

en: Modifying a task
sr: Изправљам задатак

en: Removing an event
sr: Уклањам догађај

en: Removing a memo
sr: Уклањам белешку

en: Removing a task
sr: Уклањам задатак

en: Deleting an event | Deleting %d events
sr[0]: Уклањам %d догађај
sr[1]: Уклањам %d догађаја
sr[2]: Уклањам %d догађаја
sr[3]: Уклањам догађај

en: Deleting a memo | Deleting %d memos
sr[0]: Уклањам %d белешку
sr[1]: Уклањам %d белешке
sr[2]: Уклањам %d белешки
sr[3]: Уклањам белешку

en: Deleting a task | Deleting %d tasks
sr[0]: Уклањам %d задатак
sr[1]: Уклањам %d задатка
sr[2]: Уклањам %d задатака
sr[3]: Уклањам задатак

en: Pasting an event | Pasting %d events
sr[0]: Убацујем %d догађај
sr[1]: Убацујем %d догађаја
sr[2]: Убацујем %d догађаја
sr[3]: Убацујем догађај

en: Pasting a memo | Pasting %d memos
sr[0]: Убацујем %d белешку
sr[1]: Убацујем %d белешке
sr[2]: Убацујем %d белешки
sr[3]: Убацујем белешку

en: Pasting a task | Pasting %d tasks
sr[0]: Убацујем %d задатак
sr[1]: Убацујем %d задатка
sr[2]: Убацујем %d задатака
sr[3]: Убацујем задатак

en: Updating an event
sr: Ажурирам догађај

en: Updating a memo
sr: Ажурирам белешку

en: Updating a task
sr: Ажурирам задатак

en: Getting events to purge in the calendar “%s”
sr: Преузимам догађаје за чишћење календара „%s“

en: Getting memos to purge in the memo list “%s”
sr: Преузимам белешке за чишћење списка белешки „%s“

en: Getting tasks to purge in the task list “%s”
sr: Преузимам задатке за чишћење списка задатака „%s“

en: Purging events in the calendar “%s”
sr: Чистим догађаје из календара „%s“

en: Purging memos in the memo list “%s”
sr: Чистим белешке из списка белешки „%s“

en: Purging tasks in the task list “%s”
sr: Чистим задатке из списка задатака „%s“

en: Purging events
sr: Чистим догађаје

en: Purging memos
sr: Чистим белешке

en: Purging tasks
sr: Чистим задатке

en: Expunging completed tasks
sr: Уклањам завршене задатке

en: Moving an event | Moving %d events
sr[0]: Премештам %d догађај
sr[1]: Премештам %d догађаја
sr[2]: Премештам %d догађаја
sr[3]: Премештам догађај

en: Copying an event | Copying %d events
sr[0]: Умножавам %d догађај
sr[1]: Умножавам %d догађаја
sr[2]: Умножавам %d догађаја
sr[3]: Умножавам догађај

en: Moving a memo | Moving %d memos
sr[0]: Премештам %d белешку
sr[1]: Премештам %d белешке
sr[2]: Премештам %d белешки
sr[3]: Премештам белешку

en: Copying a memo | Copying %d memos
sr[0]: Умножавам %d белешку
sr[1]: Умножавам %d белешке
sr[2]: Умножавам %d белешки
sr[3]: Умножавам белешку

en: Moving a task | Moving %d tasks
sr[0]: Премештам %d задатак
sr[1]: Премештам %d задатка
sr[2]: Премештам %d задатака
sr[3]: Премештам задатак

en: Copying a task | Copying %d tasks
sr[0]: Умножавам %d задатак
sr[1]: Умножавам %d задатка
sr[2]: Умножавам %d задатака
sr[3]: Умножавам задатак

note: strftime format of a weekday, a date and a time, 24-hour.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M:%S
sr: %a %d. %m. %Y. %H:%M:%S

note: strftime format of a weekday, a date and a time, 12-hour.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
sr: %a %d. %m. %Y. %I:%M:%S %p

en: The date must be entered in the format: 
    %s
sr: Датум мора бити унет у облику: 
    %s

en: Event’s time is in the past
sr: Време догађаја је у прошлости

en: Event cannot be edited, because the selected calendar could not be opened
sr: Догађај се не може уређивати, пошто се изабрани календар не може отворити

en: Event cannot be edited, because the selected calendar is read only
sr: Догађај није могуће уређивати, пошто је изабрани календар само за читање

en: Changes made to the event will not be sent to the attendees, because you are not the organizer
sr: Измене учињене у догађају неће бити послате учесницима, јер ви нисте организатор

en: Start date is not a valid date
sr: Датум почетка није исправан датум

en: Start time is not a valid time
sr: Време почетка није исправно време

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: End date is not a valid date
sr: Датум краја није исправан датум

en: End time is not a valid time
sr: Време краја није исправно време

en: Toggles whether to display categories
sr: Пребацује приказивање категорија

en: Time _Zone
sr: Временска _зона

en: Toggles whether the time zone is displayed
sr: Пребацује приказивање временске зоне

en: All _Day Event
sr: Целодневни догађа_ј

en: Toggles whether to have All Day Event
sr: Бира да ли дозвољава целодневне догађаје

en: Show Time as _Busy
sr: Прикажи време као _заузето

en: Toggles whether to show time as busy
sr: Пребацује приказивање времена као заузето

en: Pu_blic
sr: _Јавно

en: Classify as public
sr: Означите као јавно

en: _Private
sr: Л_ично

en: Classify as private
sr: Означите као лично

en: _Confidential
sr: Пове_рљиво

en: Classify as confidential
sr: Означите као поверљиво

[ctx: ECompEditor]
en: _Start time:
sr: Време _почетка:

[ctx: ECompEditor]
en: _End time:
sr: Време _завршетка:

[ctx: ECompEditor]
en: All da_y event
sr: Целодневни _догађај

[ctx: ECompEditorPage]
en: General
sr: Опште

[ctx: ECompEditorPage]
en: Reminders
sr: Подсетници

[ctx: ECompEditorPage]
en: Recurrence
sr: Понављање

[ctx: ECompEditorPage]
en: Attachments
sr: Прилози

[ctx: ECompEditorPage]
en: Schedule
sr: Планирање

en: Meeting — %s
sr: Састанак — %s

en: Appointment — %s
sr: Састанак — %s

en: New note
sr: Нова белешка

en: Memo cannot be edited, because the selected memo list could not be opened
sr: Белешка се не може уређивати, пошто се изабрани списак белешки не може отворити

en: Memo cannot be edited, because the selected memo list is read only
sr: Белешку није могуће уређивати, пошто је изабран списак само за читање

en: Changes made to the memo will not be sent to the attendees, because you are not the organizer
sr: Измене учињене у белешци неће бити послате учесницима, јер ви нисте организатор

en: _List:
sr: _Списак:

en: Assigned Memo — %s
sr: Додељена белешка — %s

en: Memo — %s
sr: Белешка — %s

en: Attachment | Attachments
sr[0]: Прилог
sr[1]: Прилози
sr[2]: Прилози
sr[3]: Прилог

en: Could not load “%s”
sr: Не могу да учитам „%s“

en: Could not load the attachment
sr: Не могу да учитам прилог

en: Some attachments are still being downloaded. Please wait until the download is finished.
sr: Неки прилози се још увек преузимају. Сачекајте док се не заврши преузимање.

en: Attachment “%s” cannot be found, remove it from the list, please
sr: Не могу да нађем прилог „%s“, уклоните га са списка

en: Attachment “%s” doesn’t have valid URI, remove it from the list, please
sr: Прилог „%s“ нема исправну путању, уклоните га са списка

en: _Attachment…
sr: _Прилог…

en: Attach a file
sr: Приложите датотеку

en: _Attachments
sr: _Прилози

en: Show attachments
sr: Прикажите прилоге

en: Icon View
sr: Преглед иконицама

en: List View
sr: Преглед списком

en: Cannot find attendee “%s” in the list of attendees
sr: Не могу да нађем учесника „%s“ на списку учесника

en: Not enough rights to delete attendee “%s”
sr: Немате довољна овлашћења за брисање учесника „%s“

en: Failed to delete selected attendee | Failed to delete selected attendees
sr[0]: Нисам успео да обришем изабраног учесника
sr[1]: Нисам успео да обришем изабране учеснике
sr[2]: Нисам успео да обришем изабране учеснике
sr[3]: Нисам успео да обришем изабраног учесника

en: Organizer address is not a valid user mail address
sr: Адреса е-поште организатора није исправна е-пошта

en: A_ttendees
sr: _Учесници

en: Toggles whether the Attendees are displayed
sr: Окида приказивање учесника

en: R_ole Field
sr: Поље _улоге

en: Toggles whether the Role field is displayed
sr: Пребацује приказивање поља Улога

en: _RSVP
sr: _Молим одговорите

en: Toggles whether the RSVP field is displayed
sr: Пребацује приказивање поља Молим одговорите

en: _Status Field
sr: Поље _стања

en: Toggles whether the Status field is displayed
sr: Пребацује приказивање поља Стања

en: _Type Field
sr: Поље _типа

en: Toggles whether the Attendee Type is displayed
sr: Пребацује приказивање поља Типа

en: An organizer is required.
sr: Потребан је организатор.

en: At least one attendee is required.
sr: Најмање један учесник је потребан.

en: Or_ganizer:
sr: Ор_ганизатор:

en: Override color of the event. If not set, then color of the calendar is used.
sr: Препиши боје догађаја. Уколико није постављено, користи се боја календара.

en: Override color of the memo. If not set, then color of the memo list is used.
sr: Препиши боје подсетника. Уколико није постављено, користи се боја листе подсетника.

note: E_SOURCE_EXTENSION_TASK_LIST
en: Override color of the task. If not set, then color of the task list is used.
sr: Препиши боје задатка. Уколико није постављено, користи се боја списка задатка.

[ctx: ECompEditor]
en: Atte_ndees…
sr: Уч_есници…

note: ** Menus **
en: _Edit
sr: _Уређивање

en: Add exception
sr: Додај изузетак

en: Modify exception
sr: Измените изузетак

note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] week(s) on [Wednesday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after the 'on', name of a week day always follows.
en: on
sr: у

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [first] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'first', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: first
sr: првог

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: here, "second" is the ordinal number (like "third"), not the time division (like "minute") * Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [second] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'second', e
en: second
sr: другог

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [third] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'third', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: third
sr: трећег

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [fourth] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'fourth', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: fourth
sr: четвртог

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [fifth] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'fifth', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: fifth
sr: петог

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [last] [Monday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]). This means that after 'last', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always follow.
en: last
sr: последњег

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [Other date] [11th to 20th] [17th] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets]).
en: Other Date
sr: Другог датума

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [1st to 10th] [7th] [forever]' (dropd
en: 1st to 10th
sr: од 1. до 10.

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [11th to 20th] [17th] [forever]' (dro
en: 11th to 20th
sr: од 11. до 20.

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: This is a submenu option string to split the date range into three submenus to choose the exact day of * the month to setup an appointment recurrence. The entire string is for example: This appointment recurs/Every [x] month(s) * on the [Other date] [21th to 31th] [27th] [forever]' (dro
en: 21st to 31st
sr: од 21. до 31.

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: For Translator : 'day' is part of the sentence of the form 'appointment recurs/Every [x] month(s) on the [first] [day] [forever]' * (dropdown menu options are in[square brackets]). This means that after 'first', either the string 'day' or * the name of a week day (like 'Monday' or 'Friday') always f
en: day
sr: дана

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Monday
sr: понедељка

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Tuesday
sr: уторка

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Wednesday
sr: среде

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Thursday
sr: четвртка

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Friday
sr: петка

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Saturday
sr: суботе

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: Sunday
sr: недеље

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: TRANSLATORS: Entire string is for example: 'This appointment recurs/Every [x] month(s) on the [second] [Tuesday] [forever]' * (dropdown menu options are in [square brackets])."
en: on the
sr: на дан

[ctx: ECompEditorPageRecur]
en: occurrences
sr: појаве

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: This appointment rec_urs
sr: Овај састанак се _понавља

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This task recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: This task rec_urs
sr: Овај задатак се _понавља

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This memo recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: This memo rec_urs
sr: Ова белешка се _понавља

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This component recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: This component rec_urs
sr: Овај састојак се _понавља

en: Recurrence exception date is invalid
sr: Датум изузетка понављања није исправан

en: End time of the recurrence is before the start
sr: Време завршетка понављања је пре почетка

en: R_ecurrence
sr: _Понављање

en: Set or unset recurrence
sr: Подесите или поништите понављање

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: Every
sr: Сваког

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: day(s)
sr: дана

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: week(s)
sr: недеље

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: month(s)
sr: месеца

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: year(s)
sr: године

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: for
sr: за

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: until
sr: до

[ctx: ECompEditorPageRecur]
note: Translators: Entire string is for example:     'This appointment recurs/Every[x][day(s)][for][1]occurrences' (combobox options are in [square brackets])
en: forever
sr: увек

en: This appointment contains recurrences that Evolution cannot edit.
sr: Овај састанак садржи понављања која Еволуција не може да уреди.

en: Exceptions
sr: Изузеци

en: A_dd
sr: _Додај

en: Re_move
sr: _Уклони

en: Preview
sr: Преглед

en: Send To
sr: Пошаљи

en: _Reminders
sr: _Подсетници

en: Set or unset reminders
sr: Подесите или поништите подсетнике

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: "None" for "No reminder set"
en: None
sr: Ништа

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: This constructs predefined reminder's description, for example "15 minutes before", "1 hour before", "1 day before", but, if user has set, also more complicated strings like "2 days 13 hours 1 minute before".
en: %s before
sr: пре %s

[ctx: cal-reminders]
en: at the start
sr: на почетку

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: "Custom" for "Custom reminder set"
en: Custom
sr: Произвољан

en: Add predefined time…
sr: Додај унапред дефинисано време…

en: Remove predefined times
sr: Уклони унапред дефинисано време

en: Set a custom predefined time to
sr: Поставите произвољно дефинисано време за

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: this is part of: "Set a custom predefined time to [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: da_ys
sr: _дан(а)

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: this is part of: "Set a custom predefined time to [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _hours
sr: _сат(а)

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: this is part of: "Set a custom predefined time to [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _minutes
sr: _минут(а)

en: _Add time
sr: _Додај време

en: Reminders
sr: Подсетници

en: _Reminder
sr: _Подсетник

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: minute(s)
sr: минут(а)

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ hour(s) ] [ before ] [ start ]
en: hour(s)
sr: сат(а)

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ day(s) ] [ before ] [ start ]
en: day(s)
sr: дан(а)

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: before
sr: пре

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ after ] [ start ]
en: after
sr: после

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ start ]
en: start
sr: почетка

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: [ Pop up an alert ] [ x ] [ minute(s) ] [ before ] [ end ]
en: end
sr: краја

note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ minutes ]
en: Re_peat the reminder
sr: _Понови подсетник

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ minutes ]
en: extra times every
sr: прикажи још на сваких

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ minutes ]
en: minutes
sr: минута

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ hours ]
en: hours
sr: сати

[ctx: cal-reminders]
note: Translators: Part of: Repeat the reminder [ x ] extra times every [ y ] [ days ]
en: days
sr: дана

[ctx: cal-reminders]
note: page_reminders->priv->custom_email_entry is initialized on demand
en: Custom _message
sr: Произвољна _порука

[ctx: cal-reminders]
en: Custom reminder _sound
sr: Произвољан _звук подсетника

en: Select a sound file
sr: Изаберите звучну датотеку

en: _Program:
sr: _Програм:

en: _Arguments:
sr: _Аргументи:

en: _Send To:
sr: _Пошаљи:

en: _Schedule
sr: _Закажи

en: Query free / busy information for the attendees
sr: Затражи податак за слободно/заузето време за ове учеснике

[ctx: ECompEditor]
en: _Summary:
sr: _Сажетак:

en: Click here to open the URL
sr: Кликните овде да отворите адресу

en: Click here to open map
sr: Кликните овде да отворите карту

[ctx: ECompEditor]
en: _Location:
sr: _Место:

[ctx: ECompEditor]
en: _Categories…
sr: _Категорије…

en: Edit as text
sr: Уреди као текст

en: View as text
sr: Прикажи као текст

en: View as HTML
sr: Погледај као ХТМЛ

[ctx: ECompEditor]
en: _Description:
sr: _Опис:

[ctx: ECompEditor]
en: _Web page:
sr: _Веб страница:

[ctx: ECompEditor]
en: D_ue date:
sr: Крајњи _рок:

[ctx: ECompEditor]
en: Date _completed:
sr: _Датум завршетка:

[ctx: ECompEditor]
en: Public
sr: Јавно

[ctx: ECompEditor]
en: Private
sr: Лично

[ctx: ECompEditor]
en: Confidential
sr: Поверљиво

[ctx: ECompEditor]
en: C_lassification:
sr: _Разврставање:

[ctx: ECompEditor]
en: _Status:
sr: _Стање:

[ctx: ECompEditor]
en: Undefined
sr: Неодређен

[ctx: ECompEditor]
en: High
sr: Висок

[ctx: ECompEditor]
en: Normal
sr: Обичан

[ctx: ECompEditor]
en: Low
sr: Низак

[ctx: ECompEditor]
en: Priorit_y:
sr: _Важност:

[ctx: ECompEditor]
en: Percent complete:
sr: Проценат завршеног:

[ctx: ECompEditor]
en: Time _zone:
sr: Временска _зона:

[ctx: ECompEditor]
en: Show time as _busy
sr: Прикажи време као _заузето

[ctx: ECompEditor]
note: Translators: This 'None' is meant for 'Color' in calendar component editor, like 'None color'
en: None
sr: Ништа

en: Esti_mated duration:
sr: Процењено трајање:

en: Task’s start date is in the past
sr: Почетак задатка је у прошлости

en: Task’s due date is in the past
sr: Рок за завршетак задатка је у прошлости

en: Task cannot be edited, because the selected task list could not be opened
sr: Задатак се не може уређивати, пошто се изабрани списак задатака не може отворити

en: Task cannot be edited, because the selected task list is read only
sr: Задатак није могуће уређивати, пошто је изабрани списак само за читање

en: Changes made to the task will not be sent to the attendees, because you are not the organizer
sr: Измене учињене у задатку неће бити послате учесницима, јер ви нисте организатор

en: Due date is not a valid date
sr: Датум истека није исправан датум

en: Completed date is not a valid date
sr: Датум завршетка није исправан датум

en: Completed date cannot be in the future
sr: Датум завршетка не може бити у будућности

en: Due date cannot be the same as the Start date
sr: Датум завршетка не може бити исти као и почетни датум

en: Start date is required for recurring tasks
sr: Почетни датум је обавезан за понављајуће задатке

en: All _Day Task
sr: Целодневни догађа_ј

en: Toggles whether to have All Day Task
sr: Бира да ли дозвољава целодневне задатке

en: Assigned Task — %s
sr: Додељен задатак — %s

en: Task — %s
sr: Задатак — %s

en: attachment
sr: прилог

en: Sending notifications to attendees…
sr: Шаљем обавештења учесницима…

en: Saving changes…
sr: Чувам измене…

note: == Button box ==
en: _Close
sr: _Затвори

en: Close the current window
sr: Затворите тренутни прозор

note: copy menu item
en: _Copy
sr: _Умножи

en: Copy the selection
sr: Умножите изабрано

note: cut menu item
en: Cu_t
sr: _Исеци

en: Cut the selection
sr: Исеците изабрано

en: Delete the selection
sr: Обришите избор

en: View help
sr: Погледај помоћ

note: paste menu item
en: _Paste
sr: _Убаци

en: Paste the clipboard
sr: Убаците из списка исечака

en: _Print…
sr: _Штампај…

en: Pre_view…
sr: _Преглед…

en: Select _All
sr: Изабери _све

en: Select all text
sr: Изаберите сав текст

en: Show _toolbar
sr: Прикажи траку _алата

en: _Classification
sr: _Разврставање

note: ** Menus ** menus
en: _File
sr: _Датотека

en: _Insert
sr: _Уметни

en: Menu
sr: Мени

en: _Options
sr: _Могућности

en: _View
sr: П_реглед

en: Save current changes
sr: Сачувајте текуће измене

en: Save and Close
sr: Сачувај и затвори

en: Save current changes and close editor
sr: Сачувајте текуће измене и затворите уређивач

note: strftime format %A = full weekday name, %d = day of month, * %B = full month name. Don't use any other specifiers. strftime format %A = full weekday name, %d = day of * month, %B = full month name. You can change the * order but don't change the specifiers or add * anything.
en: %A %d %B
sr: %A %d. %B

note: To Translators: the %d stands for a week number, it's value between 1 and 52/53
en: Week %d
sr: %d. недеља

note: Translators: %02i is the number of minutes; * this is a context menu entry to change the * length of the time division in the calendar * day view, e.g. a day is displayed in * 24 "60 minute divisions" or * 48 "30 minute divisions".
en: %02i minute divisions
sr: %02i минутни размаци

en: Show the second time zone
sr: Прикажи другу временску зону

[ctx: cal-second-zone]
note: Translators: "None" indicates no second time zone set for a day view
en: None
sr: Ништа

en: Select…
sr: Изабери…

[ctx: estimated-duration]
en: None
sr: Ништа

en: Set an estimated duration for
sr: Посатви процењено трајање за

[ctx: estimated-duration]
note: Translators: this is part of: "Set an estimated duration for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _days
sr: _дан(а)

[ctx: estimated-duration]
note: Translators: this is part of: "Set an estimated duration for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _hours
sr: _сат(а)

[ctx: estimated-duration]
note: Translators: this is part of: "Set an estimated duration for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _minutes
sr: _минут(а)

en: _Set
sr: Постави

en: Chan_ge…
sr: Про_мени…

en: Required Participants
sr: Обавезни учесници

en: Optional Participants
sr: Могући учесници

en: Resources
sr: Извори

en: Chair Persons
sr: Председавајући

en: Attendees
sr: Учесници

en: Individual
sr: Појединац

en: Group
sr: Група

en: Resource
sr: Извор

en: Room
sr: Соба

en: Chair
sr: Столица

en: Required Participant
sr: Обавезан учесник

en: Optional Participant
sr: Могући учесник

en: Non-Participant
sr: Не-учесник

en: Needs Action
sr: Потребна радња

note: To translators: RSVP means "please reply"
en: RSVP
sr: МВОМ

en: Completed
sr: Завршено

en: In Process
sr: У току

en: Enter password to access free/busy information on server %s as user %s
sr: Унесите лозинку да приступите подацима „слободан/заузет“ на серверу „%s“ као корисник „%s“

en: Failure reason: %s
sr: Разлог неуспеха: %s

en: Enter password
sr: Упишите лозинку

en: Out of Office
sr: Ван канцеларије

en: No Information
sr: Нема податка

en: Atte_ndees…
sr: Уч_есници…

en: O_ptions
sr: _Могућности

en: Show _only working hours
sr: Прикажи _само радне сате

en: Show _zoomed out
sr: Прикажи _умањено

en: _Update free/busy
sr: _Ажурирај слободно/заузето

en: _Autopick
sr: _Самоизбор

en: _All people and resources
sr: _Све људе и изворе

en: All _people and one resource
sr: Све _људе и један извор

en: _Required people
sr: _Обавезне људе

en: Required people and _one resource
sr: Обавезне људе и _један извор

en: _Start time:
sr: _Време почетка:

en: _End time:
sr: Време _завршетка:

en: Summary: %s
    Location: %s
sr: Сажетак: %s
    Место: %s

en: Summary: %s
sr: Сажетак: %s

en: Click here to add an attendee
sr: Кликните овде да додате учесника

en: Member
sr: Члан

en: Delegated To
sr: Делегирано

en: Delegated From
sr: Делегирао

en: Common Name
sr: Заједничко име

en: Language
sr: Језик

en: Cut selected memos to the clipboard
sr: Сече изабране белешке у списак исечака

en: Copy selected memos to the clipboard
sr: Умножава изабране белешке у списак исечака

en: Paste memos from the clipboard
sr: Убацује белешке из списка исечака

en: Delete selected memos
sr: Брише изабране белешке

en: Select all visible memos
sr: Бира све видљиве белешке

en: Click to add a memo
sr: Кликните да додате белешку

en: Undefined
sr: Неодређен

en: Cut selected tasks to the clipboard
sr: Сече изабране задатке у списак исечака

en: Copy selected tasks to the clipboard
sr: Умножава изабране задатке у списак исечака

en: Paste tasks from the clipboard
sr: Убацује задатке из списка исечака

en: Delete selected tasks
sr: Брише изабране задатке

en: Select all visible tasks
sr: Бира све видљиве задатке

en: Click to add a task
sr: Кликните да додате задатак

en: Start date
sr: Датум почетка

en: Completion date
sr: Датум завршетка

en: Complete
sr: Завршено

en: Due date
sr: Крајњи рок

en: % Complete
sr: % је завршено

en: Priority
sr: Важност

en: Estimated duration
sr: Процењено трајање

[ctx: timezone]
note: Translators: 'None' for a time zone, like 'No time zone being set'
en: None
sr: Није изабрана

note: Put the "UTC" entry at the top of the combo's list.
en: UTC
sr: КУВ

en: Select Timezone
sr: Изабери временску зону

note: Translators: It will display "Time: StartDateAndTime (Duration)"
en: Time: %s %s
sr: Време: %s %s

note: strftime format of a weekday and a date.
en: Today
sr: Данас

note: strftime format of a weekday and a date.
en: Tomorrow
sr: Сутра

en: Tasks without Due date
sr: Задаци без рока

note: It doesn't matter which data-model is picked, because it's used only for thread creation and manipulation, not for its content.
en: Marking a task as complete
sr: Означавам задатак као завршен

en: New _Appointment…
sr: Ново _састанак…

en: New _Meeting…
sr: Нови _састанак…

en: New _Task…
sr: Нови з_адатак…

en: _New Assigned Task…
sr: Нови додељен_и задатак…

en: _Open…
sr: _Отвори…

en: Mark Task as _Complete
sr: Озна_чи задатак као завршен

en: _Delete This Instance…
sr: Обриши ову _појаву…

en: Delete This and F_uture Occurrences…
sr: Обриши ово и _будућа појављивања…

en: D_elete All Instances…
sr: Обриши све п_ојаве…

en: _Delete…
sr: _Обриши…

en: _Show Tasks without Due date
sr: _Прикажи задатке без рока

en: To Do
sr: За уради_ти

en: %u event | %u events
sr[0]: %u догађај
sr[1]: %u догађаја
sr[2]: %u догађаја
sr[3]: %u догађај

en: An organizer must be set.
sr: Организатор мора бити одређен.

en: At least one attendee is necessary
sr: Најмање један учесник је неопходан

en: Event information
sr: Подаци о догађају

en: Task information
sr: Подаци о задатку

en: Memo information
sr: Подаци о белешци

en: Free/Busy information
sr: Подаци слободно/заузето

en: Calendar information
sr: Подаци о календару

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Accepted: Meeting Name".
en: Accepted
sr: Прихваћено

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Tentatively Accepted: Meeting Name".
en: Tentatively Accepted
sr: Прихваћено, али упитно

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Declined: Meeting Name". Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Declined: Meeting Name".
en: Declined
sr: Одбијено

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject * line of a meeting request or update email. * The full subject line would be: * "Delegated: Meeting Name".
en: Delegated
sr: Делегирано

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Updated: Meeting Name".
en: Updated
sr: Освежено

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Cancel: Meeting Name".
en: Cancel
sr: Откажи

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Refresh: Meeting Name".
en: Refresh
sr: Освежи

[ctx: Meeting]
note: Translators: This is part of the subject line of a * meeting request or update email.  The full subject * line would be: "Counter-proposal: Meeting Name".
en: Counter-proposal
sr: Против-предлог

en: Free/Busy information (%s to %s)
sr: Подаци слободно/заузето (%s до %s)

en: iCalendar information
sr: Подаци иКалендара

en: Unable to book a resource, the new event collides with some other.
sr: Не могу да сачувам унос, нови догађај се сукобљава са неким другим.

en: Unable to book a resource, error:
sr: Не могу да сачувам унос, грешка:

en: You must be an attendee of the event.
sr: Морате бити учесник догађаја.

en: Sending an event
sr: Шаљем догађај

en: Sending a memo
sr: Шаљем белешку

en: Sending a task
sr: Шаљем задатак

en: Original Appointment
sr: Оригинални састанак

en: %d day | %d days
sr[0]: %d дан
sr[1]: %d дана
sr[2]: %d дана
sr[3]: %d дан

en: %d hour | %d hours
sr[0]: %d сат
sr[1]: %d сата
sr[2]: %d сати
sr[3]: Један сат

en: %d minute | %d minutes
sr[0]: %d минут
sr[1]: %d минута
sr[2]: %d минута
sr[3]: Један минут

note: TRANSLATORS: here, "second" is the time division (like "minute"), not the ordinal number (like "third")
en: %d second | %d seconds
sr[0]: %d секунда
sr[1]: %d секунде
sr[2]: %d секунди
sr[3]: Једна секунда

note: G_DATE_BAD_WEEKDAY Translators: These are workday abbreviations, * e.g. Su=Sunday and Th=thursday G_DATE_MONDAY
en: Mo
sr: По

note: G_DATE_TUESDAY
en: Tu
sr: Ут

note: G_DATE_WEDNESDAY
en: We
sr: Ср

note: G_DATE_THURSDAY
en: Th
sr: Че

note: G_DATE_FRIDAY
en: Fr
sr: Пе

note: G_DATE_SATURDAY
en: Sa
sr: Су

note: G_DATE_SUNDAY
en: Su
sr: Не

note: Translators: This is part of "START to END" text, * where START and END are date/times.
en:  to
sr:  до

note: Translators: This is part of "START to END * (Completed COMPLETED)", where COMPLETED is a * completed date/time.
en:  (Completed
sr:  (Завршено је

note: Translators: This is part of "Completed COMPLETED", * where COMPLETED is a completed date/time.
en: Completed
sr: Завршено је

note: Translators: This is part of "START (Due DUE)", * where START and DUE are dates/times.
en:  (Due
sr:  (Рок

note: Translators: This is part of "Due DUE", * where DUE is a date/time due the event * should be finished.
en: Due
sr: Рок

en: Appointment
sr: Састанак

en: Task
sr: Задатак

en: Memo
sr: Белешка

en: Attendees:
sr: Присутни:

en: Estimated duration: %s
sr: Процењено трајање: %s

en: Status: %s
sr: Стање: %s

en: Priority: %s
sr: Важност: %s

en: Percent Complete: %i
sr: Постотак завршеног: %i

en: URL: %s
sr: Адреса: %s

en: Categories: %s
sr: Категорије: %s

en: Contacts:
sr: Контакти:

en: Not Started
sr: Није започет

en: In progress
sr: У току

en: % Completed
sr: % је завршено

en: is greater than
sr: је веће од

en: is less than
sr: је мање од

en: Current State
sr: Тренутно стање

en: is Overdue
sr: је прекорачено

en: is Scheduled
sr: је заказано

en: is not Scheduled
sr: није заказано

en: Due In
sr: Истиче

en: Next Days
sr: Следећих дана

en: Previous Days
sr: Претходних дана

en: Appointments and Meetings
sr: Састанци и скупови

en: New Calendar
sr: Нови календар

en: New Task List
sr: Нови списак задатака

en: Cre_ate new calendar
sr: Направи _нови календар

en: Cre_ate new task list
sr: _Направи нови списак задатака

en: Opening calendar
sr: Отварање календара

en: iCalendar files (.ics)
sr: Датотеке иКалендара (.ics)

en: Evolution iCalendar importer
sr: Увозник иКалендара Еволуције

en: vCalendar files (.vcs)
sr: Датотеке вКалендара (.vcs)

en: Evolution vCalendar importer
sr: Увозник вКалендара Еволуције

en: Calendar Events
sr: Догађаји календара

en: GNOME Calendar
sr: Гномов календар

en: Evolution Calendar intelligent importer
sr: Интелигентни увозник календара Еволуције

[ctx: iCalImp]
en: Meeting
sr: Састанак

[ctx: iCalImp]
en: Event
sr: Догађај

[ctx: iCalImp]
en: Task
sr: Задатак

[ctx: iCalImp]
en: Memo
sr: Белешка

[ctx: iCalImp]
en: is an instance
sr: је примерак

[ctx: iCalImp]
note: have ? NULL :
en: has recurrences
sr: има понављања

[ctx: iCalImp]
en: has reminders
sr: има подсетнике

[ctx: iCalImp]
en: has attachments
sr: има прилоге

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification
en: Public
sr: Јавно

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification
en: Private
sr: Лично

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification
en: Confidential
sr: Поверљиво

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's classification section name
en: Classification
sr: Разврставање

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's summary Translators: Column header for a component summary
en: Summary
sr: Сажетак

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's location
en: Location
sr: Место

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's start time Translators: Column header for a component start date/time
en: Start
sr: Почетак

[ctx: iCalImp]
note: Translators: 'Due' like the time due a task should be finished
en: Due
sr: Рок

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's end time
en: End
sr: Крај

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's categories
en: Categories
sr: Категорије

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's complete value (either percentage, or a date/time of a completion)
en: Completed
sr: Завршено

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's URL
en: URL
sr: Адреса

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's organizer
en: Organizer
sr: Организатор

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Appointment's attendees
en: Attendees
sr: Учесници

[ctx: iCalImp]
en: Description
sr: Опис

[ctx: iCalImp]
note: Translators: Column header for a component type; it can be Event, Task or Memo
en: Type
sr: Врста

note: * * This program is free software; you can redistribute it and/or modify it * under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by * the Free Software Foundation. * This program is distributed in the hope that it will be useful, but * WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implie
en: Africa/Abidjan
sr: Африка/Абиџан

en: Africa/Accra
sr: Африка/Акра

en: Africa/Addis_Ababa
sr: Африка/Адис_Абеба

en: Africa/Algiers
sr: Африка/Алжир

en: Africa/Asmera
sr: Африка/Асмера

en: Africa/Bamako
sr: Африка/Бамако

en: Africa/Bangui
sr: Африка/Бангуи

en: Africa/Banjul
sr: Африка/Банжул

en: Africa/Bissau
sr: Африка/Бисао

en: Africa/Blantyre
sr: Африка/Блантир

en: Africa/Brazzaville
sr: Африка/Бразавил

en: Africa/Bujumbura
sr: Африка/Буџумбура

en: Africa/Cairo
sr: Африка/Каиро

en: Africa/Casablanca
sr: Африка/Казабланка

en: Africa/Ceuta
sr: Африка/Кеута

en: Africa/Conakry
sr: Африка/Конакри

en: Africa/Dakar
sr: Африка/Дакар

en: Africa/Dar_es_Salaam
sr: Африка/Дар_ес_Салам

en: Africa/Djibouti
sr: Африка/Џибути

en: Africa/Douala
sr: Африка/Дуала

en: Africa/El_Aaiun
sr: Африка/Ел_Ајун

en: Africa/Freetown
sr: Африка/Фритаун

en: Africa/Gaborone
sr: Африка/Габорон

en: Africa/Harare
sr: Африка/Хараре

en: Africa/Johannesburg
sr: Африка/Јоханесбург

en: Africa/Kampala
sr: Африка/Кампала

en: Africa/Khartoum
sr: Африка/Картум

en: Africa/Kigali
sr: Африка/Кигали

en: Africa/Kinshasa
sr: Африка/Киншаса

en: Africa/Lagos
sr: Африка/Лагос

en: Africa/Libreville
sr: Африка/Либревил

en: Africa/Lome
sr: Африка/Ломе

en: Africa/Luanda
sr: Африка/Луанда

en: Africa/Lubumbashi
sr: Африка/Лубумбаши

en: Africa/Lusaka
sr: Африка/Лусака

en: Africa/Malabo
sr: Африка/Малабо

en: Africa/Maputo
sr: Африка/Мапуто

en: Africa/Maseru
sr: Африка/Масеру

en: Africa/Mbabane
sr: Африка/Мбабане

en: Africa/Mogadishu
sr: Африка/Могадишо

en: Africa/Monrovia
sr: Африка/Монровија

en: Africa/Nairobi
sr: Африка/Најроби

en: Africa/Ndjamena
sr: Африка/Нџамена

en: Africa/Niamey
sr: Африка/Ниамеј

en: Africa/Nouakchott
sr: Африка/Нуакшот

en: Africa/Ouagadougou
sr: Африка/Уагадугу

en: Africa/Porto-Novo
sr: Африка/Порто-Ново

en: Africa/Sao_Tome
sr: Африка/Сао_Томе

en: Africa/Timbuktu
sr: Африка/Тимбукту

en: Africa/Tripoli
sr: Африка/Триполи

en: Africa/Tunis
sr: Африка/Тунис

en: Africa/Windhoek
sr: Африка/Виндоек

en: America/Adak
sr: Америка/Адак

en: America/Anchorage
sr: Америка/Анкорејџ

en: America/Anguilla
sr: Америка/Ангила

en: America/Antigua
sr: Америка/Антигва

en: America/Araguaina
sr: Америка/Арагвајна

en: America/Aruba
sr: Америка/Аруба

en: America/Asuncion
sr: Америка/Асунсион

en: America/Barbados
sr: Америка/Барбадос

en: America/Belem
sr: Америка/Белем

en: America/Belize
sr: Америка/Белиз

en: America/Boa_Vista
sr: Америка/Боа_Виста

en: America/Bogota
sr: Америка/Богота

en: America/Boise
sr: Америка/Буаз

en: America/Buenos_Aires
sr: Америка/Буенос_Аирес

en: America/Cambridge_Bay
sr: Америка/Кејмбриџ_залив

en: America/Cancun
sr: Америка/Канкун

en: America/Caracas
sr: Америка/Каракас

en: America/Catamarca
sr: Америка/Катамарка

en: America/Cayenne
sr: Америка/Кајен

en: America/Cayman
sr: Америка/Кајман

en: America/Chicago
sr: Америка/Чикаго

en: America/Chihuahua
sr: Америка/Чиуауа

en: America/Cordoba
sr: Америка/Кордоба

en: America/Costa_Rica
sr: Америка/Костарика

en: America/Cuiaba
sr: Америка/Кујаба

en: America/Curacao
sr: Америка/Куракао

en: America/Danmarkshavn
sr: Америка/Денмаркшон

en: America/Dawson
sr: Америка/Досон

en: America/Dawson_Creek
sr: Америка/Досон_Крик

en: America/Denver
sr: Америка/Денвер

en: America/Detroit
sr: Америка/Детроит

en: America/Dominica
sr: Америка/Доминика

en: America/Edmonton
sr: Америка/Едмонтон

en: America/Eirunepe
sr: Америка/Ејрунепе

en: America/El_Salvador
sr: Америка/Ел_Салвадор

en: America/Fortaleza
sr: Америка/Форталеза

en: America/Glace_Bay
sr: Америка/Глас_Беј

en: America/Godthab
sr: Америка/Готаб

en: America/Goose_Bay
sr: Америка/Гус_Беј

en: America/Grand_Turk
sr: Америка/Велики_Турк

en: America/Grenada
sr: Америка/Гренада

en: America/Guadeloupe
sr: Америка/Гвадалупа

en: America/Guatemala
sr: Америка/Гватемала

en: America/Guayaquil
sr: Америка/Гвајакил

en: America/Guyana
sr: Америка/Гвајана

en: America/Halifax
sr: Америка/Халифакс

en: America/Havana
sr: Америка/Хавана

en: America/Hermosillo
sr: Америка/Ермосиљо

en: America/Indiana/Indianapolis
sr: Америка/Индијана/Индијанаполис

en: America/Indiana/Knox
sr: Америка/Индијана/Нокс

en: America/Indiana/Marengo
sr: Америка/Индијана/Маренго

en: America/Indiana/Vevay
sr: Америка/Индијана/Вивеј

en: America/Indianapolis
sr: Америка/Индијанаполис

en: America/Inuvik
sr: Америка/Инувик

en: America/Iqaluit
sr: Америка/Икалуит

en: America/Jamaica
sr: Америка/Јамајка

en: America/Jujuy
sr: Америка/Хухуи

en: America/Juneau
sr: Америка/Џуно

en: America/Kentucky/Louisville
sr: Америка/Кентаки/Лиусвил

en: America/Kentucky/Monticello
sr: Америка/Кентаки/Монтићело

en: America/La_Paz
sr: Америка/Ла_Паз

en: America/Lima
sr: Америка/Лима

en: America/Los_Angeles
sr: Америка/Лос_Анђелес

en: America/Louisville
sr: Америка/Луисвил

en: America/Maceio
sr: Америка/Маћејо

en: America/Managua
sr: Америка/Манагва

en: America/Manaus
sr: Америка/Манаус

en: America/Martinique
sr: Америка/Мартиник

en: America/Mazatlan
sr: Америка/Мацатлан

en: America/Mendoza
sr: Америка/Мендоза

en: America/Menominee
sr: Америка/Меномини

en: America/Merida
sr: Америка/Мерида

en: America/Mexico_City
sr: Америка/Мексико_Сити

en: America/Miquelon
sr: Америка/Микелон

en: America/Monterrey
sr: Америка/Монтереј

en: America/Montevideo
sr: Америка/Монтевидео

en: America/Montreal
sr: Америка/Монтреал

en: America/Montserrat
sr: Америка/Монсерат

en: America/Nassau
sr: Америка/Насау

en: America/New_York
sr: Америка/Њујорк

en: America/Nipigon
sr: Америка/Нипигон

en: America/Nome
sr: Америка/Ном

en: America/Noronha
sr: Америна/Норона

en: America/North_Dakota/Center
sr: Америка/Северна_Дакота/Центар

en: America/Panama
sr: Америка/Панама

en: America/Pangnirtung
sr: Америка/Пангниртунг

en: America/Paramaribo
sr: Америка/Парамарибо

en: America/Phoenix
sr: Америка/Феникс

en: America/Port-au-Prince
sr: Америка/Портопренс

en: America/Port_of_Spain
sr: Америка/Порт_Оф_Спејн

en: America/Porto_Velho
sr: Америка/Портовело

en: America/Puerto_Rico
sr: Америка/Порторико

en: America/Rainy_River
sr: Америка/Рејни_Ривер

en: America/Rankin_Inlet
sr: Америка/Ренкин_Инлет

en: America/Recife
sr: Америка/Ресифи

en: America/Regina
sr: Америка/Регина

en: America/Rio_Branco
sr: Америка/Рио_Бранко

en: America/Rosario
sr: Америка/Розарио

en: America/Santiago
sr: Америка/Сантјаго

en: America/Santo_Domingo
sr: Америка/Санто_Доминго

en: America/Sao_Paulo
sr: Америка/Сао_Паоло

en: America/Scoresbysund
sr: Америка/Скорсбајсанд

en: America/Shiprock
sr: Америка/Шипрок

en: America/St_Johns
sr: Америка/Св_Џонс

en: America/St_Kitts
sr: Америка/Св_Китс

en: America/St_Lucia
sr: Америка/Св_Луција

en: America/St_Thomas
sr: Америка/Св_Томас

en: America/St_Vincent
sr: Америка/Св_Винсент

en: America/Swift_Current
sr: Америка/Свифт_Карент

en: America/Tegucigalpa
sr: Америка/Тегусигалпа

en: America/Thule
sr: Америка/Тула

en: America/Thunder_Bay
sr: Америка/Тандер_Беј

en: America/Tijuana
sr: Америка/Тихуана

en: America/Tortola
sr: Америка/Тортола

en: America/Vancouver
sr: Америка/Ванкувер

en: America/Whitehorse
sr: Америка/Вајтхорс

en: America/Winnipeg
sr: Америка/Винипег

en: America/Yakutat
sr: Америка/Јакутат

en: America/Yellowknife
sr: Америка/Јелоунајф

en: Antarctica/Casey
sr: Антарктик/Кејси

en: Antarctica/Davis
sr: Антарктик/Дејвис

en: Antarctica/DumontDUrville
sr: Антарктик/Димондирвиј

en: Antarctica/Mawson
sr: Антарктик/Мосон

en: Antarctica/McMurdo
sr: Антарктик/Мекмардо

en: Antarctica/Palmer
sr: Антарктик/Палмер

en: Antarctica/South_Pole
sr: Антарктик/Јужни_пол

en: Antarctica/Syowa
sr: Антарктик/Сијова

en: Antarctica/Vostok
sr: Антарктик/Восток

en: Arctic/Longyearbyen
sr: Арктик/Лонгјербјен

en: Asia/Aden
sr: Азија/Аден

en: Asia/Almaty
sr: Азија/Алмати

en: Asia/Amman
sr: Азија/Аман

en: Asia/Anadyr
sr: Азија/Анадир

en: Asia/Aqtau
sr: Азија/Акто

en: Asia/Aqtobe
sr: Азија/Актобе

en: Asia/Ashgabat
sr: Азија/Ашгабат

en: Asia/Baghdad
sr: Азија/Багдад

en: Asia/Bahrain
sr: Азија/Бахреин

en: Asia/Baku
sr: Азија/Баку

en: Asia/Bangkok
sr: Азија/Бангкок

en: Asia/Beirut
sr: Азија/Бејрут

en: Asia/Bishkek
sr: Азија/Бишкек

en: Asia/Brunei
sr: Азија/Брунеј

en: Asia/Calcutta
sr: Азија/Калкута

en: Asia/Choibalsan
sr: Азија/Кобајсан

en: Asia/Chongqing
sr: Азија/Чонгкинг

en: Asia/Colombo
sr: Азија/Коломбо

en: Asia/Damascus
sr: Азија/Дамаск

en: Asia/Dhaka
sr: Азија/Дака

en: Asia/Dili
sr: Азија/Дили

en: Asia/Dubai
sr: Азија/Дубаи

en: Asia/Dushanbe
sr: Азија/Душанбе

en: Asia/Gaza
sr: Азија/Газа

en: Asia/Harbin
sr: Азија/Харбин

en: Asia/Hong_Kong
sr: Азија/Хонгконг

en: Asia/Hovd
sr: Азија/Хоуд

en: Asia/Irkutsk
sr: Азија/Иркутск

en: Asia/Istanbul
sr: Азија/Истанбул

en: Asia/Jakarta
sr: Азија/Џакарта

en: Asia/Jayapura
sr: Азија/Џајапура

en: Asia/Jerusalem
sr: Азија/Јерусалим

en: Asia/Kabul
sr: Азија/Кабул

en: Asia/Kamchatka
sr: Азија/Камчатка

en: Asia/Karachi
sr: Азија/Карачи

en: Asia/Kashgar
sr: Азија/Кашгар

en: Asia/Kathmandu
sr: Азија/Катманду

en: Asia/Krasnoyarsk
sr: Азија/Краснојарск

en: Asia/Kuala_Lumpur
sr: Азија/Куала_Лумпур

en: Asia/Kuching
sr: Азија/Кучинг

en: Asia/Kuwait
sr: Азија/Кувајт

en: Asia/Macao
sr: Азија/Макао

en: Asia/Macau
sr: Азија/Макау

en: Asia/Magadan
sr: Азија/Магадан

en: Asia/Makassar
sr: Азија/Макасар

en: Asia/Manila
sr: Азија/Манила

en: Asia/Muscat
sr: Азија/Мускат

en: Asia/Nicosia
sr: Азија/Никозија

en: Asia/Novosibirsk
sr: Азија/Новосибирск

en: Asia/Omsk
sr: Азија/Омск

en: Asia/Oral
sr: Азија/Орал

en: Asia/Phnom_Penh
sr: Азија/Пном_Пен

en: Asia/Pontianak
sr: Азија/Понтианак

en: Asia/Pyongyang
sr: Азија/Пјонгјанг

en: Asia/Qatar
sr: Азија/Катар

en: Asia/Qyzylorda
sr: Азија/Кзил-Орда

en: Asia/Rangoon
sr: Азија/Рангун

en: Asia/Riyadh
sr: Азија/Ријад

en: Asia/Saigon
sr: Азија/Сајгон

en: Asia/Sakhalin
sr: Азија/Сахалин

en: Asia/Samarkand
sr: Азија/Самарканд

en: Asia/Seoul
sr: Азија/Сеул

en: Asia/Shanghai
sr: Азија/Шангај

en: Asia/Singapore
sr: Азија/Сингапур

en: Asia/Taipei
sr: Азија/Тајпеј

en: Asia/Tashkent
sr: Азија/Ташкент

en: Asia/Tbilisi
sr: Азија/Тбилиси

en: Asia/Tehran
sr: Азија/Техеран

en: Asia/Thimphu
sr: Азија/Тимфу

en: Asia/Tokyo
sr: Азија/Токио

en: Asia/Ujung_Pandang
sr: Азија/Ујунг_Панданг

en: Asia/Ulaanbaatar
sr: Азија/Улан_Батор

en: Asia/Urumqi
sr: Азија/Урумки

en: Asia/Vientiane
sr: Азија/Вијентан

en: Asia/Vladivostok
sr: Азија/Владивосток

en: Asia/Yakutsk
sr: Азија/Јакутск

en: Asia/Yekaterinburg
sr: Азија/Јекатеринбург

en: Asia/Yerevan
sr: Азија/Јереван

en: Atlantic/Azores
sr: Атлантик/Азори

en: Atlantic/Bermuda
sr: Атлантик/Бермуда

en: Atlantic/Canary
sr: Атлантик/Канари

en: Atlantic/Cape_Verde
sr: Атлантик/Зеленортска_Острва

en: Atlantic/Faeroe
sr: Атлантик/Фарска_острва

en: Atlantic/Jan_Mayen
sr: Атлантик/Јан_Мајен

en: Atlantic/Madeira
sr: Атлантик/Мадејра

en: Atlantic/Reykjavik
sr: Атлантик/Рејкјавик

en: Atlantic/South_Georgia
sr: Атлантик/Јужна_Џорџија

en: Atlantic/St_Helena
sr: Атлантик/Св_Јелена

en: Atlantic/Stanley
sr: Атлантик/Стенли

en: Australia/Adelaide
sr: Аустралија/Аделејд

en: Australia/Brisbane
sr: Аустралија/Бризбејн

en: Australia/Broken_Hill
sr: Аустралија/Броукен_Хил

en: Australia/Darwin
sr: Аустралија/Дарвин

en: Australia/Hobart
sr: Аустралија/Хобарт

en: Australia/Lindeman
sr: Аустралија/Линдман

en: Australia/Lord_Howe
sr: Аустралија/Лорд_Ов

en: Australia/Melbourne
sr: Аустралија/Мелбурн

en: Australia/Perth
sr: Аустралија/Перт

en: Australia/Sydney
sr: Аустралија/Сиднеј

en: Europe/Amsterdam
sr: Европа/Амстердам

en: Europe/Andorra
sr: Европа/Андора

en: Europe/Athens
sr: Европа/Атина

en: Europe/Belfast
sr: Европа/Белфаст

en: Europe/Belgrade
sr: Европа/Београд

en: Europe/Berlin
sr: Европа/Берлин

en: Europe/Bratislava
sr: Европа/Братислава

en: Europe/Brussels
sr: Европа/Брисел

en: Europe/Bucharest
sr: Европа/Букурешт

en: Europe/Budapest
sr: Европа/Будимпешта

en: Europe/Chisinau
sr: Европа/Чисинау

en: Europe/Copenhagen
sr: Европа/Копенхаген

en: Europe/Dublin
sr: Европа/Даблин

en: Europe/Gibraltar
sr: Европа/Гибралтар

en: Europe/Helsinki
sr: Европа/Хелсинки

en: Europe/Istanbul
sr: Европа/Истамбул

en: Europe/Kaliningrad
sr: Европа/Калињинград

en: Europe/Kiev
sr: Европа/Кијев

en: Europe/Lisbon
sr: Европа/Лисабон

en: Europe/Ljubljana
sr: Европа/Љубљана

en: Europe/London
sr: Европа/Лондон

en: Europe/Luxembourg
sr: Европа/Луксембург

en: Europe/Madrid
sr: Европа/Мадрид

en: Europe/Malta
sr: Европа/Малта

en: Europe/Minsk
sr: Европа/Минск

en: Europe/Monaco
sr: Европа/Монако

en: Europe/Moscow
sr: Европа/Москва

en: Europe/Nicosia
sr: Европа/Никозија

en: Europe/Oslo
sr: Европа/Осло

en: Europe/Paris
sr: Европа/Париз

en: Europe/Prague
sr: Европа/Праг

en: Europe/Riga
sr: Европа/Рига

en: Europe/Rome
sr: Европа/Рим

en: Europe/Samara
sr: Европа/Самара

en: Europe/San_Marino
sr: Европа/Сан_Марино

en: Europe/Sarajevo
sr: Европа/Сарајево

en: Europe/Simferopol
sr: Европа/Севастопољ

en: Europe/Skopje
sr: Европа/Скопље

en: Europe/Sofia
sr: Европа/Софија

en: Europe/Stockholm
sr: Европа/Стокхолм

en: Europe/Tallinn
sr: Европа/Талин

en: Europe/Tirane
sr: Европа/Тирана

en: Europe/Uzhgorod
sr: Европа/Ужгород

en: Europe/Vaduz
sr: Европа/Вадуз

en: Europe/Vatican
sr: Европа/Ватикан

en: Europe/Vienna
sr: Европа/Беч

en: Europe/Vilnius
sr: Европа/Вилнус

en: Europe/Warsaw
sr: Европа/Варшава

en: Europe/Zagreb
sr: Европа/Загреб

en: Europe/Zaporozhye
sr: Европа/Запорожје

en: Europe/Zurich
sr: Европа/Цирих

en: Indian/Antananarivo
sr: Индијски/Антананариво

en: Indian/Chagos
sr: Индијски_океан/Чагос

en: Indian/Christmas
sr: Индијски_океан/Божићна_острва

en: Indian/Cocos
sr: Индијски_океан/Кокос

en: Indian/Comoro
sr: Индијски_океан/Коморо

en: Indian/Kerguelen
sr: Индијски/Кергуелен

en: Indian/Mahe
sr: Индијски_океан/Махе

en: Indian/Maldives
sr: Индијски_океан/Малдиви

en: Indian/Mauritius
sr: Индијски_океан/Маурицијус

en: Indian/Mayotte
sr: Индијски_океан/Мајот

en: Indian/Reunion
sr: Индијски_океан/Реунион

en: Pacific/Apia
sr: Пацифик/Апиа

en: Pacific/Auckland
sr: Пацифик/Окленд

en: Pacific/Chatham
sr: Пацифик/Чатам

en: Pacific/Easter
sr: Пацифик/Ускршња_острва

en: Pacific/Efate
sr: Пацифик/Ефат

en: Pacific/Enderbury
sr: Пацифик/Ендербури

en: Pacific/Fakaofo
sr: Пацифик/Факаофо

en: Pacific/Fiji
sr: Пацифик/Фиџи

en: Pacific/Funafuti
sr: Пацифик/Фунафути

en: Pacific/Galapagos
sr: Пацифик/Галапагос

en: Pacific/Gambier
sr: Пацифик/Гамбјер

en: Pacific/Guadalcanal
sr: Пацифик/Гвадалканал

en: Pacific/Guam
sr: Пацифик/Гуам

en: Pacific/Honolulu
sr: Пацифик/Хонолулу

en: Pacific/Johnston
sr: Пацифик/Џонстон

en: Pacific/Kiritimati
sr: Пацифик/Киритимати

en: Pacific/Kosrae
sr: Пацифик/Косре

en: Pacific/Kwajalein
sr: Пацифик/Квајалајн

en: Pacific/Majuro
sr: Пацифик/Маџуро

en: Pacific/Marquesas
sr: Пацифик/Маркесас

en: Pacific/Midway
sr: Пацифик/Мидвеј

en: Pacific/Nauru
sr: Пацифик/Науру

en: Pacific/Niue
sr: Пацифик/Нјуе

en: Pacific/Norfolk
sr: Пацифик/Норфолк

en: Pacific/Noumea
sr: Пацифик/Нумеа

en: Pacific/Pago_Pago
sr: Пацифик/Паго_Паго

en: Pacific/Palau
sr: Пацифик/Палау

en: Pacific/Pitcairn
sr: Пацифик/Питкерн

en: Pacific/Ponape
sr: Пацифик/Понапе

en: Pacific/Port_Moresby
sr: Пацифик/Порт_Моресби

en: Pacific/Rarotonga
sr: Пацифик/Раротонга

en: Pacific/Saipan
sr: Пацифик/Сајпан

en: Pacific/Tahiti
sr: Пацифик/Тахити

en: Pacific/Tarawa
sr: Пацифик/Тарава

en: Pacific/Tongatapu
sr: Пацифик/Тонгатапу

en: Pacific/Truk
sr: Пацифик/Трук

en: Pacific/Wake
sr: Пацифик/Вејк

en: Pacific/Wallis
sr: Пацифик/Волис

en: Pacific/Yap
sr: Пацифик/Јап

en: Save as…
sr: Сачувај као…

en: Close the current file
sr: Затворите тренутну датотеку

en: New _Message
sr: Нова _порука

en: Open New Message window
sr: Отвара прозор за нову поруку

en: _Preferences
sr: _Поставке

en: Configure Evolution
sr: Подеси Еволуцију

en: Save the current file
sr: Сачувајте тренутну датотеку

en: Save _As…
sr: Сачувај _као…

en: Save the current file with a different name
sr: Сачувајте тренутну датотеку под другим именом

en: Character _Encoding
sr: Ко_дна страна

en: Option_s
sr: _Могућности

en: Print Pre_view
sr: Преглед пред _штампу

en: Save as _Draft
sr: Сачувај као _нацрт

en: Save as draft
sr: Сачувајте као нацрт

en: S_end
sr: Пош_аљи

en: Send this message
sr: Пошаљите ову поруку

en: _Main toolbar
sr: Глав_на алатница

en: Main toolbar
sr: Главна алатница

en: Edit _toolbar
sr: Уреди _траку алата

en: Edit toolbar
sr: Уредите траку алата

en: PGP _Encrypt
sr: ПГП _шифруј

en: Encrypt this message with PGP
sr: Шифрујте ову поруку помоћу ПГП-а

en: PGP _Sign
sr: ПГП _потпиши

en: Sign this message with your PGP key
sr: Потпишите ову поруку помоћу ПГП кључа

en: _Picture Gallery
sr: Галерија _слика

en: Show a collection of pictures that you can drag to your message
sr: Приказује збирку слика које можете да превучете у вашу поруку

en: _Prioritize Message
sr: В_ажност поруке

en: Set the message priority to high
sr: Поставља важност поруке на високо

en: Re_quest Read Receipt
sr: Т_ражи повратницу

en: Get delivery notification when your message is read
sr: Прима извештај о достави када је порука прочитана

en: Request _Delivery Status Notification
sr: Тражи о_бавештење о стању испоруке

en: Get delivery status notification for the message
sr: Доставља обевештење о стању испоруке за поруку

en: S/MIME En_crypt
sr: С/МИМЕ _шифруј

en: Encrypt this message with S/MIME
sr: Шифруј ову поруку са С/МИМЕ

en: S/MIME Sig_n
sr: С/МИМЕ _потпиши

en: Sign this message with your S/MIME Signature Certificate
sr: Потписује ову поруку С/МИМЕ уверењем

en: _Bcc Field
sr: Поље _Слепа копија

en: Toggles whether the BCC field is displayed
sr: Одређује да ли је поље за Слепу копију приказано

en: _Cc Field
sr: Поље _Kopija

en: Toggles whether the CC field is displayed
sr: Одређује да ли је поље за Копију приказано

en: _From Override Field
sr: Прикажи поље _Шаље као име

en: Toggles whether the From override field to change name or email address is displayed
sr: Одређује да ли се приказује име особе или адресе електронске поште у пољу „Шаље“

en: Mail-Follow_up-To Field
sr: Поље П_рати пошту за

en: Toggles whether the Mail-Followup-To field is displayed
sr: Одређује да ли је поље Прати пошту за приказано

en: Mail-R_eply-To Field
sr: Поље Одго_вор поште за

en: Toggles whether the Mail-Reply-To field is displayed
sr: Одређује да ли је поље Одговор поште за приказано

en: _Reply-To Field
sr: Поље Одго_вори на

en: Toggles whether the Reply-To field is displayed
sr: Одређује да ли је поље Одговори на приказано

en: Visually _Wrap Long Lines
sr: Видно п_реломи дугачке линије

en: _Name:
sr: _Име:

en: Enter the recipients of the message
sr: Унесите примаоце поруке

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message
sr: Унесите адресе које ће примити Копију поруке

en: Enter the addresses that will receive a carbon copy of the message without appearing in the recipient list of the message
sr: Унесите адресе које ће примити графитну копију поруке без појављивања у листи прималаца поруке

en: Fr_om:
sr: Ш_аље:

en: _Reply-To:
sr: _Одговори на:

en: Mail-Followu_p-To:
sr: Прати по_шту за:

en: Mail-Repl_y-To:
sr: Одговор поште за:

en: _To:
sr: _Прима:

en: _Cc:
sr: _Копија:

en: _Bcc:
sr: _Слепа копија:

en: _Post To:
sr: Објави _на:

en: S_ubject:
sr: На_слов:

en: Si_gnature:
sr: Потп_ис:

en: Click here for the address book
sr: Кликните овде за именик

en: Click here to select folders to post to
sr: Кликните овде да изаберете фасцикле за слање

en: Cannot sign outgoing message: No signing certificate set for this account
sr: Није могуће потписивање одлазеће поруке: није постављено уверење за потписивање за овај налог

en: Cannot encrypt outgoing message: No encryption certificate set for this account
sr: Није могуће шифровање одлазеће поруке: није постављено уверење за шифровање за овај налог

en: Failed to retrieve text/plain processed content
sr: Не могу да преузмем текст/обичан обрађени садржај

en: Failed to retrieve draft content
sr: Не могу да преузмем нацрт садржаја

en: Failed to retrieve HTML processed content
sr: Не могу да преузмем садржај обрађен у ХТМЛ-у

en: Compose Message
sr: Састави поруку

en: Reading text content…
sr: Учитавам садржај текста…

en: Send _without encryption
sr: Пошаљи без _шифровања

en: Review attachment before sending. | Review attachments before sending.
sr[0]: Проверите прилог пре слања.
sr[1]: Проверите прилог пре слања.
sr[2]: Проверите прилог пре слања.
sr[3]: Проверите прилог пре слања.

en: %d attachment was added by an external application. Make sure it does not contain any sensitive information before sending the message. | %d attachments were added by an external application. Make sure they do not contain any sensitive information before sending the message.
sr[0]: %d прилог је додат из спољног програма. Проверите да не садржи неке осетљиве податке пре него што пошаљете поруку.
sr[1]: %d прилога су додата из спољног програма. Проверите да не садрже неке осетљиве податке пре него што пошаљете поруку.
sr[2]: %d прилога су додати из спољног програма. Проверите да не садрже неке осетљиве податке пре него што пошаљете поруку.
sr[3]: Прилог је додат из спољног програма. Проверите да не садржи неке осетљиве податке пре него што пошаљете поруку.

en: The composer contains a non-text message body, which cannot be edited.
sr: Састављач у телу поруке не садржи текст, што не може бити измењено.

en: You cannot attach the file “{0}” to this message.
sr: Не можете приложити датотеку „{0}“ овој поруци.

en: The file “{0}” is not a regular file and cannot be sent in a message.
sr: Датотека „{0}“ није регуларна и не може бити послата у поруци.

en: Could not retrieve messages to attach from {0}.
sr: Не могу да добијем поруке за прилагање „{0}“.

en: Because “{1}”.
sr: Због „{1}“.

en: Do you want to recover unfinished messages?
sr: Да ли желите да спасите недовршене поруке?

en: Evolution quit unexpectedly while you were composing a new message. Recovering the message will allow you to continue where you left off.
sr: Еволуција је неочекивано завршила током писања нове поруке. Спашавање поруке ће омогућити да наставите где сте стали.

en: _Do not Recover
sr: Н_е спашавај

en: _Recover
sr: _Спаси

en: Do you want to recover last saved version of the message?
sr: Да ли желите да опоравите последње сачувано издање поруке?

en: Recovering the message will allow you to continue where it had been saved the last time.
sr: Опорављање поруке ће вам омогућити да наставите писање од дела који је сачуван последњи пут.

en: Could not save to autosave file “{0}”.
sr: Не могу да сачувам у самочувајућу датотеку „{0}“.

en: Error saving to autosave because “{1}”.
sr: Грешка у чувању самочувајуће датотеке због „{1}“.

en: Are you sure you want to discard the message, titled “{0}”, you are composing?
sr: Да ли желите да одбаците поруку коју састављате, под називом „{0}“?

en: Closing this composer window will discard the message permanently, unless you choose to save the message in your Drafts folder. This will allow you to continue the message at a later date.
sr: Затварањем овог прозора за састављање трајно ћете одбацити поруку, осим ако одлучите да сачувате поруку у фасцикли Нацрти. Ово ће омогућити да наставите поруку касније.

note: Response codes were chosen somewhat arbitrarily.
en: _Continue Editing
sr: Настави _уређивање

en: _Save Draft
sr: Сачувај _нацрт

en: Are you sure you want to discard the message you are composing?
sr: Да ли желите да одбаците поруку коју састављате?

en: Could not create message.
sr: Не могу да направим поруку.

en: You may need to select different mail options.
    
    Detailed error: {0}
sr: Морате изабрати другачије опције поште.
    
    Грешка: {0}

en: Could not read signature file “{0}”.
sr: Не могу да прочитам датотеку потписа „{0}“.

en: All accounts have been removed.
sr: Сви налози су уклоњени.

en: You need to configure an account before you can compose mail.
sr: Морате да подесите налог пре састављања поруке.

en: An error occurred while saving to your Outbox folder.
sr: Дошло је до грешке током чувања у вашој фасцикли За слање.

en: The reported error was “{0}”. The message has not been sent.
sr: Пријављена грешка бејаше „{0}“. Порука није послата.

en: An error occurred while saving to your Drafts folder.
sr: Дошло је до грешке током чувања у вашој фасцикли Нацрти.

en: The reported error was “{0}”. The message has most likely not been saved.
sr: Пријављена грешка бејаше „{0}“. Порука највероватније није сачувана.

en: An error occurred while sending. How do you want to proceed?
sr: Дошло је до грешке током слања. Како желите да наставите?

en: The reported error was “{0}”.
sr: Пријављена грешка бејаше „{0}“.

en: _Save to Outbox
sr: Сачувај _у „За слање“

en: _Try Again
sr: _Покушај опет

en: Your message was sent, but an error occurred during post-processing.
sr: Ваша порука је послата, али је дошло до грешке током пост-обраде.

en: Saving message to Outbox.
sr: Чувам поруку у фасцикли За слање.

en: The message will be saved to your local Outbox folder, because the destination service is currently unavailable. You can send the message by clicking the Send/Receive button in Evolution’s toolbar.
sr: Порука ће бити сачувана у вашој месној фасцикли За слање, зато што је услуга одредишта тренутно недоступна. Можете послати поруку кликом на дугме Пошаљи/Прими на траци алата Еволуције.

en: Are you sure you want to send the message?
sr: Да ли желите да пошаљете ову поруку?

en: A keyboard accelerator to send the message has been pressed. Either cancel sending the message, if it was done by an accident, or send the message.
sr: Пречица на тастатури за слање порука. Када се притисне овај тастер слање поруке се зауставља уколико је то урађено случајно или се порука шаље.

en: Are you sure you want to change the composer format?
sr: Да ли желите да измените формат састављања поруке?

en: Switching to Plain Text format will cause the text to lose all the HTML formatting. Do you want to continue?
sr: Уколико се пребаците на формат обичног текста, текст ће изгубити ХТМЛ форматирање. Да ли желите да наставите?

en: _Don’t lose formatting
sr: _Задржи формат

en: Lose _formatting
sr: З_анемари формат

en: An error occurred while saving to your Templates folder.
sr: Дошло је до грешке током чувања у вашој фасцикли Шаблони.

en: Are you sure you want to convert the message into a meeting?
sr: Да ли сигурно желите да претворите поруку у састанак?

en: By converting the message into the meeting the composed message will be closed and the changes being done discarded.
sr: Ако претворите поруку у састанак састављена порука биће затворена и начињене измене одбачене.

en: Convert to _Meeting
sr: Претвори у _састанак

en: Are you sure you want to convert the event into a message?
sr: Да ли сигурно желите да претворите догађај у поруку?

en: By converting the event into the message the editing window will be closed and the changes being done discarded.
sr: Ако претворите догађај у поруку прозор за уређивање биће затворен и начињене измене одбачене.

en: Convert to _Message
sr: Претвори у _поруку

en: Are you sure you want to convert the memo into a message?
sr: Да ли сигурно желите да претворите белешку у поруку?

en: By converting the memo into the message the editing window will be closed and the changes being done discarded.
sr: Ако претворите белешку у поруку прозор за уређивање биће затворен и начињене измене одбачене.

en: Are you sure you want to convert the task into a message?
sr: Да ли сигурно желите да претворите задатак у поруку?

en: By converting the task into the message the editing window will be closed and the changes being done discarded.
sr: Ако претворите задатак у поруку прозор за уређивање биће затворен и начињене измене одбачене.

en: Something has gone wrong when editing the message
sr: Нешто је пошло наопако приликом уређивања поруке

en: A WebKitWebProcess crashed when editing the message. You can try again by closing the composer window and opening a new one. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
sr: Веб процес ВебКита се урушио приликом уређивања поруке. Можете покушати поново тако што ћете затворити прозор уређивача и отворити нови. Ако ни то не помаже, попуните извештај о грешци на Гном Гитлаб-у.

en: An error occurred while creating message composer.
sr: Дошло је до грешке приликом стварања уређивача поруке.

en: Message Redirection
sr: Редирекција поруке

en: This message is a redirection, which allows you to change the recipients, subject and other message attributes, but not the contents of the message.
sr: Ова порука је преусмерење, што вам дозвољава да промените пошиљаоце, аслов и друге особине поруке, али не и садржај поруке.

en: Not adding OpenPGP public key into the mail.
sr: Нисам додао OpenPGP јавни кључ у е-пошту.

en: The OpenPGP public key for “{0}” is too large for the transfer.
sr: Јавни OpenPGP кључ за „{0}“ је превелики за пренос.

en: Toggle View Inline
sr: Окини преглед унутар

en: Open in default application
sr: Отворите подразумеваним програмом

en: Display as attachment
sr: Прикажи као прилог

en: Audio Player
sr: Звучни уређај

en: Play the attachment in embedded audio player
sr: Пусти прилог у уграђеном програму

en: From
sr: Шаље

en: (no subject)
sr: (без наслова)

en: Remote content download had been blocked for this message.
sr: Преузимање удаљеног садржаја је забрањено за ову поруку.

en: Import OpenPGP key provided in this message
sr: Увези OpenPGP кључ који је достављен уз ову поруку

note: Translators: This message suggests to the recipients * that the sender of the mail is different from the one * listed in From field.
en: This message was sent by %s on behalf of %s
sr: Поруку шаље „%s“ на име „%s“

en: Regular Image
sr: Обична слика

en: Display part as an image
sr: Приказује делове као слику

en: RFC822 message
sr: РФЦ822 порука

en: Format part as an RFC822 message
sr: Обликује део као РФЦ822 поруку

en: Size
sr: Величина

en: Subject
sr: Наслов

note: pseudo-header
en: Mailer
sr: Пошиљалац

en: Richtext
sr: Богати текст

en: Display part as enriched text
sr: Приказује део као обогаћени текст

en: HTML
sr: ХТМЛ

en: Format part as HTML
sr: Обликује део као ХТМЛ

en: Plain Text
sr: Обичан текст

en: Format part as plain text
sr: Обликује део као обичан текст

en: Unsigned
sr: Непотписано

en: This message is not signed. There is no guarantee that this message is authentic.
sr: Ова порука није потписана. Није сигурно да је ова порука веродостојна.

en: Valid signature
sr: Исправан потпис

en: Valid signature, but sender address and signer address do not match
sr: Важећи потпис, али се адресе пошиљаоца и потписника не поклапају

en: This message is signed and is valid meaning that it is very likely that this message is authentic.
sr: Ова порука је потписана и исправна што значи да је пошиљалац поруке врло вероватно веродостојан.

en: Invalid signature
sr: Неисправан потпис

en: The signature of this message cannot be verified, it may have been altered in transit.
sr: Потпис ове поруке није могао бити проверен, можда је измењена у преносу.

en: Valid signature, but cannot verify sender
sr: Исправан потпис, али не могу да проверим пошиљаоца

en: This message is signed with a valid signature, but the sender of the message cannot be verified.
sr: Ова порука је потписана исправним потписом, али пошиљалац поруке не може бити проверен.

en: This message is signed, but the public key is not in your keyring
sr: Ова порука је потписана, али јавни кључ није у вашем привеску кључева

en: This message was digitally signed, but the corresponding public key is not present in your keyring. If you want to be able to verify the authenticity of messages from this person, you should obtain the public key through a trusted method and add it to your keyring. Until then, there is no guarantee that this message truly came from that person and that it arrived unaltered.
sr: Ова порука је дигитално потписана, али одговарајући јавни кључ није присутан у вашем привеску за кључеве. Ако желите да будете у стању да потврдите аутентичност порука од те особе, требало би да набавите јавни кључ кроз поуздане методе и додате га на привезак за кључеве. До тада, нема гаранције да је ова порука заиста дошла од те особе и да је стигла непромењена.

en: Unencrypted
sr: Нешифровано

en: This message is not encrypted. Its content may be viewed in transit across the Internet.
sr: Ова порука није шифрована. Њен садржај је могуће видети у преносу преко Интернета.

en: Encrypted, weak
sr: Шифровано, слабо

en: This message is encrypted, but with a weak encryption algorithm. It would be difficult, but not impossible for an outsider to view the content of this message in a practical amount of time.
sr: Ова порука је шифрована, али слабим алгоритмом. Тешко је, али не и немогуће да неко са стране у догледно време види садржај ове поруке.

en: Encrypted
sr: Шифровано

en: This message is encrypted.  It would be difficult for an outsider to view the content of this message.
sr: Ова порука је шифрована.  Тешко ће неко са стране видети садржај ове поруке.

en: Encrypted, strong
sr: Шифровано, јако

en: This message is encrypted, with a strong encryption algorithm. It would be very difficult for an outsider to view the content of this message in a practical amount of time.
sr: Ова порука је шифрована, јаким алгоритмом. Веома је тешко да неко са стране у догледно време види садржај ове поруке.

en: View Certificate
sr: Прегледај уверење

en: Import Certificate
sr: Увези уверење

note: image
en: Details
sr: Појединости

en: Digital Signature
sr: Дигитални потпис

en: Signer: | Signers:
sr[0]: Потписници:
sr[1]: Потписници:
sr[2]: Потписници:
sr[3]: Потписник:

en: Encryption
sr: Шифровање

en: Encrypted by:
sr: Шифровано од стране:

en: Display source of a MIME part
sr: Приказује извое као МИМЕ део

en: Markdown Text
sr: Маркдаун текст

en: Format part as markdown text
sr: Обликуј део као маркдаун текст

en: To
sr: Прима

en: Cc
sr: Копија

en: Bcc
sr: Слепа копија

en: Security
sr: Безбедност

en: GPG signed
sr: ГПГ потписано

en: partially GPG signed
sr: делимично, ГПГ потпис

en: GPG encrypted
sr: ГПГ шифровано

en: partially GPG encrypted
sr: делимично, ГПГ шифровање

en: S/MIME signed
sr: С/МИМЕ потписано

en: partially S/MIME signed
sr: делимично С/МИМЕ потпис

en: S/MIME encrypted
sr: С/МИМЕ шифровано

en: partially S/MIME encrypted
sr: делимично, С/МИМЕ шифровање

en: Show parts not being secured
sr: Прикажи делове који нису сигурни

en: Hide parts not being secured
sr: Сакриј делове који нису сигурни

en: Error parsing MBOX part: %s
sr: Грешка обраде МБОКС дела: %s

en: Could not parse S/MIME message: %s
sr: Не могу да обрадим С/МИМЕ поруку: %s

en: Could not parse PGP message: %s
sr: Не могу да обрадим ПГП поруку: %s

en: Error verifying signature: %s
sr: Грешка провере потписа: %s

en: Malformed external-body part
sr: Лоше сложен спољни део поруке

en: Pointer to FTP site (%s)
sr: Показивач на ФТП страницу (%s)

en: Pointer to local file (%s) valid at site “%s”
sr: Показивач на локалну датотеку (%s) која одговара страници „%s“

en: Pointer to local file (%s)
sr: Показивач на локалну датотеку (%s)

en: Pointer to remote data (%s)
sr: Показивач на удаљени податак (%s)

en: Pointer to unknown external data (“%s” type)
sr: Показивач на непознати спољни податак (типа „%s“)

en: Could not parse MIME message. Displaying as source.
sr: Не могу да обрадим МИМЕ поруку. Приказивање извора.

en: Unsupported encryption type for multipart/encrypted
sr: Неподржани тип шифре за вишеделни/шифрован (multipart/encrypted)

en: Could not parse PGP/MIME message: %s
sr: Не могу да обрадим ПГП/МИМЕ поруку: %s

en: Unsupported signature format
sr: Неподржан облик потписа

en: Reply-To
sr: Одговори на

en: Date
sr: Датум

en: Newsgroups
sr: Групе вести

en: Face
sr: Лице

en: Failed to import certificate: %s
sr: Не могу да увезем уверење: %s

en: %s attachment
sr: %s прилог

en: %d %B %Y
sr: %d %B %Y.

en: Calendar: from %s to %s
sr: Календар: од %s до %s

en: evolution calendar item
sr: ставка календара еволуције

en: Mail Accounts
sr: Поштански налози

en: Address Books
sr: Именици

en: Calendars
sr: Календари

en: Memo Lists
sr: Списак белешки

en: Task Lists
sr: Списак задатака

en: Enabled
sr: Укључен

en: Account Name
sr: Назив налога

en: Collection _Account
sr: Збирни н_алог

en: _Mail Account
sr: Поштански налог

en: Address _Book
sr: _Именик

en: _Calendar
sr: _Календар

en: M_emo List
sr: Списак белешки

en: _Task List
sr: Списак задатака

en: Evolution Accounts
sr: Налози Еволуције

note: widget = gtk_button_new_with_mnemonic (_("_Permissions")); gtk_box_pack_start (GTK_BOX (container), widget, FALSE, FALSE, 0); webdav_browser->priv->permissions_button = widget;
en: _Refresh
sr: _Освежи

en: Initiates refresh of account sources
sr: Покрени освежавање извора налога

note: Translators: This is a cancelled activity.
en: %s (cancelled)
sr: %s (отказано)

note: Translators: This is a completed activity.
en: %s (completed)
sr: %s (завршено)

note: Translators: This is an activity waiting to run.
en: %s (waiting)
sr: %s (чекам)

note: Translators: This is a running activity which *              the user has requested to cancel.
en: %s (cancelling)
sr: %s (отказујем)

note: Translators: This is a running activity whose *              percent complete is known. Translators: This is a running activity whose percent complete is known.
en: %s (%d%% complete)
sr: %s (%d%% завршено)

en: Cancel
sr: Откажи

note: Translators: Escape is a keyboard binding.
en: Close this message (Escape)
sr: Затворите ову поруку (Напусти)

note: Translators: there are always at least two messages to be closed
en: Close a message | Close all %u messages
sr[0]: Затвори %u поруку
sr[1]: Затвори %u поруке
sr[2]: Затвори %u порука
sr[3]: Затвори %u поруку

en: _Dismiss
sr: _Занемари

en: Failed to create a thread:
sr: Не могу да започнем расправу:

note: To Translators: This text is set as a description of an attached * message when, for example, attaching it to a composer. When the * message to be attached has also filled Subject, then this text is * of form "Attached message - Subject", otherwise it's left as is.
en: Attached message
sr: Приложена порука

en: Operation was cancelled
sr: Радња је отказана

en: A load operation is already in progress
sr: Операција учитавања је већ у току

en: A save operation is already in progress
sr: Операција чувања је већ у току

en: Could not open “%s”
sr: Не могу да отворим „%s“

en: Could not open the attachment
sr: Не могу да отворим прилог

en: Attachment contents not loaded
sr: Садржај прилога није учитан

en: Could not save “%s”
sr: Не могу да сачувам „%s“

en: Could not save the attachment
sr: Не могу да сачувам прилог

en: Could not set as background
sr: Не могу да поставим као позадину

en: Set as _Background
sr: Постави као _позадину

en: Loading
sr: Учитавам

en: Saving
sr: Чувам

en: Hide Attachment _Bar
sr: Сакриј линију при_лога

en: Show Attachment _Bar
sr: Прикажи линију п_рилога

en: Attachment Properties
sr: Особине прилога

en: _URI:
sr: _УРУ:

en: _Filename:
sr: _Назив датотеке:

en: _Description:
sr: _Опис:

en: _MIME Type:
sr: _МИМбб њњжж  
    
    К КСКСКСК АЂа
    
    аЖ
    	
    	
    
    
    
    
    
    кассксксксксклдлдфлдлдћ
    лгф
    ћдфлхђшрфолхшп'толшпхжтлшпкхглћкћкћфхлчћфпхћдфлхчћдфлхћфдлхћ
    длћ
    рлђжржпђшпшпшђпппшпшпшшшшшшптштшш
    
    
    
    
    
    
    а
    
    Е врста:цц,маа а  сннснснс    хгјгјњјјњјјњ
      мјјдјјј

en: Suggest _automatic display of attachment
sr: _Предложи аутоматски приказ прилога

en: Add Attachment
sr: Додај прилог

en: A_ttach
sr: При_ложи

en: _Suggest automatic display of attachment
sr: _Предложи аутоматски приказ прилога

en: Archive selected directories using this format:
sr: Аривирај изабране директоријуме у овом формату:

en: Save Attachment | Save Attachments
sr[0]: Сачувај прилог
sr[1]: Сачувај прилоге
sr[2]: Сачувај прилоге
sr[3]: Сачувај прилог

en: Do _not extract files from the attachment
sr: Не _распакуј датотеке из прилога

en: Save extracted files _only
sr: Сачувај _само извучене датотеке

en: Save extracted files and the original _archive
sr: Сачувај извучене датотеке и оригиналне _архиве

en: Open With “%s”
sr: Отвори програмом „%s“

en: Open With Default Application
sr: Отвори подразумеваним програмом

en: Open With Other Application…
sr: Отвори другим програмом…

en: S_ave All
sr: Сач_увај све

en: Sa_ve As
sr: Сачувај _као

en: Save _As
sr: Сачувај _као

en: Open with…
sr: Отвори са…

en: A_dd Attachment…
sr: Додај прилог…

en: Add _URI…
sr: Додај _УРИ…

en: Attach a URI
sr: Прилаже УРИ адресу

en: _Properties
sr: _Својства

en: Re_load
sr: Поното _учитај

en: Reload attachment content
sr: Учитај садржај прилога

en: Mark as default address book
sr: Означава као подразумеван именик

en: Autocomplete with this address book
sr: Сам допуњава овим имеником

en: Copy book content locally for offline operation
sr: Умножава садржај књиге локално за рад ван мреже

en: Previous month
sr: Претходни месец

en: Next month
sr: Следећи месец

en: Previous year
sr: Претходна година

en: Next year
sr: Следећа година

en: Month Calendar
sr: Месечни календар

[ctx: CalItem]
note: This is a strftime() format. %B = Month name, %Y = Year.
en: %B %Y
sr: %B %Y.

en: Mark as default calendar
sr: Означава као основни календар

en: Mark as default task list
sr: Означава као основни списак задатака

en: Mark as default memo list
sr: Означава као основни списак белешки

en: Color:
sr: Боја:

en: Show reminder _before every event
sr: Прикажи подсетник _пре сваког догађаја

en: Copy calendar contents locally for offline operation
sr: Умножава садржај календара локално за рад ван мреже

en: Copy task list contents locally for offline operation
sr: Умножава садржај списка задатака локално за рад ван мреже

en: Copy memo list contents locally for offline operation
sr: Умножава садржај списка белешки локално за рад ван мреже

en: Currently _used categories:
sr: Тренутно _коришћене категорије:

en: _Available Categories:
sr: _Доступне категорије:

[ctx: category]
en: _New
sr: _Нова

[ctx: category]
en: _Edit
sr: _Уређивање

[ctx: category]
en: _Delete
sr: _Обриши

en: Icon
sr: Иконица

en: Create category “%s”
sr: Израда категорије „%s“

en: Category Icon
sr: Иконица категорије

en: _No Image
sr: _Без слике

en: Category _Name
sr: _Назив категорије

en: Category _Icon
sr: _Иконица категорије

en: _Unset icon
sr: Распостави икониц_у

en: Category Properties
sr: Особине категорије

en: There is already a category “%s” in the configuration. Please use another name
sr: Већ постоји категорија „%s“ у подешавањима. Изаберите други назив

en: popup list
sr: искачућа листа

en: Now
sr: Сада

[ctx: table-date]
note: Translators: "None" as a label of a button to unset date in a * date table cell.
en: None
sr: Ништа

en: OK
sr: У реду

en: The time must be in the format: %s
sr: Време мора бити у формату: %s

en: The percent value must be between 0 and 100, inclusive
sr: Вредност процента мора бити између 0 и 100

en: Arabic
sr: Арапски

en: Baltic
sr: Балтички

en: Central European
sr: Централноевропски

en: Chinese
sr: Кинески

en: Cyrillic
sr: Ћирилични

en: Greek
sr: Грчки

en: Hebrew
sr: Хебрејски

en: Japanese
sr: Јапански

en: Korean
sr: Корејски

en: Thai
sr: Тајландски

en: Turkish
sr: Турски

en: Unicode
sr: Уникод

en: Western European
sr: Западноевропски

en: Western European, New
sr: Западноевропски, нови

note: Translators: Character set "Chinese, Traditional"
en: Traditional
sr: Традиционални

note: Translators: Character set "Chinese, Simplified"
en: Simplified
sr: Поједностављени

note: Translators: Character set "Cyrillic, Ukrainian"
en: Ukrainian
sr: Украјински

note: Translators: Character set "Hebrew, Visual"
en: Visual
sr: Визуелни

en: Character Encoding
sr: Кодна страна

en: Enter the character set to use
sr: Изаберите кодну страну за коришћење

en: Other…
sr: Друго…

en: Cannot create a client object from extension name “%s”
sr: Не могу да направим предмет програма из назива проширења „%s“

[ctx: Status]
en: Offline
sr: Ван мреже

[ctx: Status]
en: Online
sr: На мрежи

[ctx: Status]
en: Unreachable
sr: Недоступан

[ctx: Status]
en: Failed to connect
sr: Нисам успео да се повежем

en: _Finish
sr: _Заврши

en: _Look Up
sr: По_тражи

en: _Next
sr: _Следеће

en: New Collection Account
sr: Нови збирни налог

en: _Previous
sr: _Претходно

en: Looking up details, please wait…
sr: Потражујем појединости, сачекајте…

note: Translators: The %s is replaced with a clickable text "Enter password", thus it'll be "Requires password to continue. Enter password." at the end.
en: Requires password to continue. %s.
sr: Потребна је лозинка за наставак. %s.

en: View certificate
sr: Погледај уверење

en: Found no candidates. It can also mean that the server doesn’t provide any information about its configuration using the selected lookup methods. Enter the account manually instead or change above settings.
sr: Нисам нашао кандидате. Ово такође може значити да сервер не пружа било какве податке о његовом подешавању коришћењем изабраног начина потраживања података. Унесите налог ручно или измените подешавања изнад.

en: Found one candidate | Found %d candidates
sr[0]: Нашао сам %d кандидата
sr[1]: Нашао сам %d кандидата
sr[2]: Нашао сам %d кандидата
sr[3]: Нашао сам једног кандидата

en: User name contains letters, which can prevent log in. Make sure the server accepts such written user name.
sr: Корисничко име садржи слова која могу спречити поступак пријаве. Проверите да ли сервер подржава оваква корисничка имена.

en: _Username:
sr: _Корисничко име:

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: _Remember password
sr: _Запамти лозинку

en: Collection
sr: Збирка

en: Mail Receive
sr: Примање поште

en: Mail Send
sr: Слање поште

en: Address Book
sr: Именик

en: Memo List
sr: Списак белешки

en: Task List
sr: Списак задатака

en: Looking up LDAP server’s search base…
sr: Потражујем податке из претраживачке базе LDAP сервера…

en: Failed to store password:
sr: Не могу да сачувам лозинку:

en: Failed to create sources:
sr: Не могу да направим изворе:

en: Saving account settings, please wait…
sr: Чувам подешавања налога, сачекајте…

en: User details
sr: Појединости корисника

en: _Email Address or User name:
sr: Адреса е-поште или корисничко име:

en: _Advanced Options
sr: Н_апредне опције

en: _Server:
sr: _Сервер:

en: Semicolon (“;”) separated list of servers to look up information for, in addition to the domain of the e-mail address.
sr: Списак сервера одвојених тачка-запетама („;“) које ћемо користити за потраживање података уз домен адресе е-поште.

en: Select which parts should be configured:
sr: Изаберите које делове треба подесити:

en: Account Information
sr: Подаци о налогу

en: Choose custom color
sr: Избор произвољне боје

en: Default
sr: Основно

en: Running…
sr: Покрећем…

en: Date and Time
sr: Датум и време

en: Text entry to input date
sr: Део текста за унос датума

en: Click this button to show a calendar
sr: Притисните на ово дугме да прикажете календар

en: Drop-down combination box to select time
sr: Прозорче за избор времена

en: Time
sr: Време

en: No_w
sr: _Сада

en: _Today
sr: _Данас

note: Note that we don't show this here, since by default a 'None' date * is not permitted.
en: _None
sr: _Ништа

[ctx: date]
note: Translators: "None" for date field of a date edit, shown when * there is no date set.
en: None
sr: Ништа

en: Invalid Date Value
sr: Неисправан датум

en: Invalid Time Value
sr: Неисправно време

en: Yesterday
sr: Јуче

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Mon
sr: Следећег %a

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Tue
sr: Следећег %a

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Wed
sr: Следеће %a

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Thu
sr: Следећег %a

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Fri
sr: Следећег %a

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Sat
sr: Следеће %a

[ctx: DateFmt]
note: Translators: This is used for abbreviated days in the future. *         You can use strftime modifiers here too, like "Next %a", to avoid * repeated translation of the abbreviated day name.
en: Next Sun
sr: Следеће %a

en: Use locale default
sr: Користи подразумевани локалитет

en: Format:
sr: Облик:

[ctx: time-unit]
note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ days ]"
en: days
sr: дана

[ctx: time-unit]
note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ weeks ]"
en: weeks
sr: недеље

[ctx: time-unit]
note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ months ]"
en: months
sr: месеца

[ctx: time-unit]
note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ years ]"
en: years
sr: године

note: Translators: This is part of: "Do not synchronize locally mails older than [ xxx ] [ days ]"
en: Do not synchronize locally mails older than
sr: Не усклађуј локалну пошту старију од

note: Translators: The %s is replaced with a spin button; always keep it in the string at the right position
en: Mark messages as read after %s seconds
sr: Означи поруке као прочитане после %s секунди

note: Translators: :-)
en: _Smile
sr: _Насмејан

note: Translators: :-(
en: S_ad
sr: _Тужан

note: Translators: ;-)
en: _Wink
sr: _Намиг

note: Translators: :-P
en: Ton_gue
sr: _Језик

note: Translators: :-))
en: Laug_h
sr: _Смех

note: Translators: :-|
en: _Plain
sr: _Нормалан

note: Translators: :-!
en: Smi_rk
sr: _Злобан

note: Translators: :"-)
en: _Embarrassed
sr: _Постиђен

note: Translators: :-D
en: _Big Smile
sr: _Велики осмех

note: Translators: :-/
en: Uncer_tain
sr: Нес_игуран

note: Translators: :-O
en: S_urprise
sr: За_чуђен

note: Translators: :-S
en: W_orried
sr: За_бринут

note: Translators: :-*
en: _Kiss
sr: Пољ_убац

note: Translators: X-(
en: A_ngry
sr: _Љут

note: Translators: B-)
en: _Cool
sr: _Кул

note: Translators: O:-)
en: Ange_l
sr: _Анђео

note: Translators: :'(
en: Cr_ying
sr: Уп_лакан

note: Translators: :-Q
en: S_ick
sr: Бол_есан

note: Translators: |-)
en: Tire_d
sr: У_моран

note: Translators: >:-)
en: De_vilish
sr: _Ђаволак

note: Translators: :-(|)
en: _Monkey
sr: _Мајмун

en: (Unknown Filename)
sr: (Непознат назив датотеке)

note: Translators: The string value is the basename of a file.
en: Writing “%s”
sr: Уписујем „%s“

note: Translators: The first string value is the basename of a * remote file, the second string value is the hostname.
en: Writing “%s” to %s
sr: Уписујем „%s“ у %s

note: Don't delete this code, since it is needed so that xgettext can extract the translations. * Please, keep these strings in sync with the strings in the timespans array
en: 1 second ago | %d seconds ago
sr[0]: пре %d секунде
sr[1]: пре %d секунде
sr[2]: пре %d секунди
sr[3]: пре %d секунде

en: 1 second in the future | %d seconds in the future
sr[0]: за %d секунду
sr[1]: за %d секунде
sr[2]: за %d секунди
sr[3]: за %d секунду

en: 1 minute ago | %d minutes ago
sr[0]: пре %d минут
sr[1]: пре %d минута
sr[2]: пре %d минута
sr[3]: пре %d минут

en: 1 minute in the future | %d minutes in the future
sr[0]: за %d минут
sr[1]: за %d минута
sr[2]: за %d минута
sr[3]: за %d минут

en: 1 hour ago | %d hours ago
sr[0]: пре %d сат
sr[1]: пре %d сата
sr[2]: пре %d сати
sr[3]: пре %d сат

en: 1 hour in the future | %d hours in the future
sr[0]: за %d сат
sr[1]: за %d сата
sr[2]: за %d сати
sr[3]: за %d сат

en: 1 day ago | %d days ago
sr[0]: пре %d дан
sr[1]: пре %d дана
sr[2]: пре %d дана
sr[3]: пре %d дан

en: 1 day in the future | %d days in the future
sr[0]: за %d дан
sr[1]: за %d дана
sr[2]: за %d дана
sr[3]: за %d дан

en: 1 week ago | %d weeks ago
sr[0]: пре %d недељу
sr[1]: пре %d недеље
sr[2]: пре %d недеља
sr[3]: пре %d недељу

en: 1 week in the future | %d weeks in the future
sr[0]: за %d недељу
sr[1]: за %d недеље
sr[2]: за %d недеља
sr[3]: за %d недељу

en: 1 month ago | %d months ago
sr[0]: пре %d месец
sr[1]: пре %d месеца
sr[2]: пре %d месеци
sr[3]: пре %d месец

en: 1 month in the future | %d months in the future
sr[0]: за %d месец
sr[1]: за %d месеца
sr[2]: за %d месеци
sr[3]: за %d месец

en: 1 year ago | %d years ago
sr[0]: пре %d годину
sr[1]: пре %d године
sr[2]: пре %d година
sr[3]: пре %d годину

en: 1 year in the future | %d years in the future
sr[0]: за %d годину
sr[1]: за %d године
sr[2]: за %d година
sr[3]: за %d годину

en: <click here to select a date>
sr: <кликните овде да изаберете датум>

en: now
sr: сада

note: strftime for date filter display, only needs to show a day date (i.e. no time)
en: %d-%b-%Y
sr: %d.%b.%Y.

en: Select a time to compare against
sr: Изаберите време за поређење

en: Choose a File
sr: Изаберите датотеку

en: R_ule name:
sr: Назив _правила:

en: all the following conditions
sr: свим следећим условима

en: any of the following conditions
sr: било ком од следећих услова

en: _Find items which match:
sr: _Пронађи ставке које одговарају:

en: Find items that meet the following conditions
sr: Пронађите ставке које задовољавају следеће услове

note: Translators: "None" for not including threads; * part of "Include threads: None" protocol: name:
en: None
sr: Ништа

en: All related
sr: Све повезано

en: Replies
sr: Одговори

en: Replies and parents
sr: Одговори и надређено

en: No reply or parent
sr: Нема одговора или родитеља

en: I_nclude threads:
sr: Укључи _нити:

en: A_dd Condition
sr: Додај _услов

en: Incoming
sr: Долазно

en: Outgoing
sr: Одлазно

[ctx: EmojiChooser]
en: Recent
sr: Недавно

[ctx: EmojiChooser]
en: Smileys & People
sr: Смешци и особе

[ctx: EmojiChooser]
en: Body & Clothing
sr: Тело и одело

[ctx: EmojiChooser]
en: Animals & Nature
sr: Животиње и природа

[ctx: EmojiChooser]
en: Food & Drink
sr: Храна и пиће

[ctx: EmojiChooser]
en: Travel & Places
sr: Путовање и места

[ctx: EmojiChooser]
en: Activities
sr: Активности

[ctx: EmojiChooser]
en: Objects
sr: Предмети

[ctx: EmojiChooser]
en: Symbols
sr: Знакови

[ctx: EmojiChooser]
en: Flags
sr: Заставе

[ctx: EmojiChooser]
en: No Results Found
sr: Нема резултата

[ctx: EmojiChooser]
en: Try a different search
sr: Покушајте другачију претрагу

en: Failed to insert HTML file.
sr: Не могу да уметнем ХТМЛ датотеку.

en: Failed to insert text file.
sr: Не могу да уметнем текстуалну датотеку.

en: Insert HTML File
sr: Уметни ХТМЛ датотеку

en: HTML file
sr: ХТМЛ датотека

[ctx: dialog-title]
en: Insert Image
sr: Уметни слику

en: Image files
sr: Датотеке слика

en: Insert text file
sr: Уметни текстуалну датотеку

en: Text file
sr: Текстуална датотека

en: Copy selected text to the clipboard
sr: Умножава изабрани текст у списак исечака

en: Cut selected text to the clipboard
sr: Сече изабрани текст у списак исечака

en: Paste text from the clipboard
sr: Убацује текст из списка исечака

en: Redo the last undone action
sr: Понавља последњу опозвану радњу

en: Undo the last action
sr: Враћа последњу радњу

en: For_mat
sr: _Формат

en: _Paragraph Style
sr: Стил _пасуса

en: _Alignment
sr: По_равнање

en: Current _Languages
sr: Тренутни _језици

en: Recent spell check languages
sr: Скорашњи језици за проверу правописа

en: All spell check languages
sr: Сви језици за проверу правописа

en: Editing Mode
sr: Режим за уређивање

en: Paragraph Style
sr: Стил пасуса

en: Font Name
sr: Назив фонта

en: Font Size
sr: Величина фонта

en: Font Color
sr: Боја фонта

en: Background Color
sr: Боја позадине

en: _Increase Indent
sr: _Веће увлачење

en: Increase Indent
sr: Веће увлачење

en: E_moji
sr: См_ешак

en: Insert Emoji
sr: Уметни смешак

en: _Emoticon
sr: _Смајлић

en: Insert Emoticon
sr: Уметни смајлић

en: Insert E_moji
sr: Уметни см_ешак

en: _HTML File…
sr: _ХТМЛ датотека…

en: Te_xt File…
sr: _Текстуална датотека…

en: Paste _Quotation
sr: Уметни _цитат

en: _Find…
sr: _Нађи…

en: Search for text
sr: Текст за претрагу

en: Find A_gain
sr: Н_ађи наредно

en: Re_place…
sr: _Замени…

en: Search for and replace text
sr: Тражи жељени текст и мења га другим

en: Check _Spelling…
sr: _Провери писање…

en: _Decrease Indent
sr: _Мање увлачење

en: Decrease Indent
sr: Мање увлачење

en: _Wrap Lines
sr: П_релом линија

note: Center
en: _Center
sr: _Средина

en: Center Alignment
sr: Средишње поравнање

note: Justified
en: _Justified
sr: Равно_мерно

en: Align Justified
sr: Поравнај равномерно

note: Left
en: _Left
sr: _Лево

en: Left Alignment
sr: Поравнање по левој страни

note: Right
en: _Right
sr: _Десно

en: Right Alignment
sr: Поравнање по десној страни

en: _HTML
sr: _ХТМЛ

en: HTML editing mode
sr: Режим за уређивање ХТМЛ поруке

en: Plain _Text
sr: Обичан _текст

en: Plain text editing mode
sr: Режим уређивања за обичан текст

en: _Markdown
sr: _Маркдаун

en: Markdown editing mode
sr: Режим уређивања маркдауна

en: Ma_rkdown as Plain Text
sr: Ма_ркдаун као обичан текст

en: Markdown editing mode, exported as Plain Text
sr: Режим уређивања маркдауна, извози се као обичан текст

en: Mar_kdown as HTML
sr: Мар_кдаун као ХТМЛ

en: Markdown editing mode, exported as HTML
sr: Режим уређивања маркдауна, извози се као ХТМЛ

en: _Normal
sr: _Обично

en: Heading _1
sr: Наслов _1

en: Heading _2
sr: Наслов _2

en: Heading _3
sr: Наслов _3

en: Heading _4
sr: Наслов _4

en: Heading _5
sr: Наслов _5

en: Heading _6
sr: Наслов _6

en: _Preformatted
sr: Пр_едодређено

en: A_ddress
sr: А_дреса

en: _Bulleted List
sr: Набрајање _симболима

en: _Roman Numeral List
sr: Набрајање _римским бројевима

en: Numbered _List
sr: Набрајање _бројевима

en: _Alphabetical List
sr: Нарајање с_ловима

en: _Image…
sr: _Слика…

note: Translators: This is an action tooltip
en: Insert Image
sr: Умеће слику

en: _Link…
sr: _Веза…

en: Insert Link
sr: Умеће везу

note: Translators: 'Rule' here means a horizontal line in an HTML text
en: _Rule…
sr: _Правило…

note: Translators: 'Rule' here means a horizontal line in an HTML text
en: Insert Rule
sr: Умеће правило

en: _Table…
sr: _Табела…

en: Insert Table
sr: Умеће табелу

en: _Cell…
sr: _Ћелија…

en: Pa_ge…
sr: Ст_раница…

en: Font _Size
sr: Величина _фонта

en: _Font Style
sr: Врста фо_нта

en: Paste As _Text
sr: Уметни _као текст

en: _Bold
sr: _Подебљано

en: Bold
sr: Подебљано

en: _Italic
sr: _Искошено

en: Italic
sr: Искошено

en: _Strikethrough
sr: Пре_цртано

en: Strikethrough
sr: Прецртано

en: Subs_cript
sr: Инде_кс:

en: Subscript
sr: Индекс

en: Su_perscript
sr: Из_ложилац

en: Superscript
sr: Изложилац

en: _Underline
sr: Подв_учено

en: Underline
sr: Подвучени текст

en: Copy _Link Location
sr: Умножи _место везе

en: Copy the link to the clipboard
sr: Умножите везу у списак исечака

en: _Open Link in Browser
sr: _Отвори везу у прегледнику

en: Open the link in a web browser
sr: Отвори везу у веб претраживачу

en: Cell Contents
sr: Садржај ћелије

en: Column
sr: Колона

en: Row
sr: Ред

en: Table
sr: Табела

note: Translators: Popup menu item caption, containing all the Delete options for a table
en: Table Delete
sr: Брисање табеле

note: Translators: Popup menu item caption, containing all the Insert options for a table
en: Table Insert
sr: Уметање табеле

en: Properties
sr: Особине

en: Delete Rule
sr: Обриши правило

en: Delete Image
sr: Обриши слику

en: Column After
sr: Колона након

en: Column Before
sr: Колона пре

en: Insert _Link
sr: Уметни _везу

en: Row Above
sr: Ред изнад

en: Row Below
sr: Ред испод

en: Cell…
sr: Ћелија…

en: Image…
sr: Слика…

en: Link…
sr: _Веза…

en: Page…
sr: Страница…

en: Paragraph…
sr: Пасус…

note: Translators: 'Rule' here means a horizontal line in an HTML text
en: Rule…
sr: Правило…

en: Table…
sr: Табела…

en: Text…
sr: Текст…

en: Remove Link
sr: Уклони везу

en: Add Word to Dictionary
sr: Додај реч у речник

en: Ignore Misspelled Word
sr: Занемари погрешно написане речи

en: Add Word To
sr: Додај реч у

en: Spell check suggestions
sr: Предлози за проверу писања

en: More Suggestions
sr: Још предлога

note: Translators: %s will be replaced with the actual dictionary * name, where a user can add a word to. This is part of an * "Add Word To" submenu.
en: %s Dictionary
sr: %s речник

en: Failed to obtain content of editor
sr: Не могу да добавим садржај уређивача

en: <b>Scope</b>
sr: <b>Опсег</b>

note: Scope: cell
en: C_ell
sr: _Ћелија

en: _Row
sr: _Ред

en: _Table
sr: _Табела

en: Col_umn
sr: _Колона

en: <b>Alignment &amp; Behavior</b>
sr: <b>Поравнање и понашање</b>

en: Left
sr: Лево

en: Center
sr: Средина

en: Right
sr: Десно

en: _Horizontal:
sr: _Водоравно:

en: Top
sr: Врх

en: Middle
sr: Средина

en: Bottom
sr: Дно

en: _Vertical:
sr: _Усправно:

note: Wrap Text
en: _Wrap Text
sr: _Преламај текст

note: Header Style
en: _Header Style
sr: Врста _заглавља

en: <b>Layout</b>
sr: <b>Распоред</b>

note: Width
en: _Width
sr: _Ширина

en: Row S_pan:
sr: _Распон реда:

en: Co_lumn Span:
sr: Р_аспон колоне:

en: <b>Background</b>
sr: <b>Позадина</b>

en: Transparent
sr: Провидна

en: C_olor:
sr: _Боја:

en: Images
sr: Слике

en: Choose Background Image
sr: Изаберите боју позадине

en: _Image:
sr: _Слика:

en: _Remove image
sr: У_клони слику

en: Cell Properties
sr: Особине ћелије

en: No match found
sr: Није нађено поклапање

en: Search _backwards
sr: Тражи у_назад

en: Case _Sensitive
sr: _Разликуј велика слова

en: _Wrap Search
sr: Пре_ламај

en: Find
sr: Нађи

en: <b>Size</b>
sr: <b>Величина</b>

note: Width
en: _Width:
sr: _Ширина:

en: _Size:
sr: _Величина:

en: <b>Style</b>
sr: <b>Стил</b>

en: _Alignment:
sr: По_равнање:

note: Shaded
en: S_haded
sr: Осен_чено

en: Rule properties
sr: Особине правила

en: <b>General</b>
sr: <b>Опште</b>

en: _Source:
sr: И_звор:

en: _Height:
sr: _Висина:

en: Preserve aspect ratio
sr: Сачувај однос ширине/висине

en: _X-Padding:
sr: X-_попуна:

en: _Y-Padding:
sr: Y-п_опуна:

en: _Border:
sr: _Ивица:

en: <b>Link</b>
sr: <b>Веза</b>

en: _URL:
sr: _УРЛ:

en: _Test URL…
sr: _Провери адресу…

en: Image Properties
sr: Особине слике

en: Upd_ate
sr: _Ажурирај

en: Link Properties
sr: Особине везе

en: Perforated Paper
sr: Перфориран папир

en: Blue Ink
sr: Плаво мастило

en: Paper
sr: Папир

en: Ribbon
sr: Трака

en: Midnight
sr: Поноћ

en: Draft
sr: Нацрт

en: Graph Paper
sr: Милиметарски папир

note: == Colors ==
en: Colors
sr: Боје

en: _Text:
sr: _Текст:

en: _Link:
sr: _Веза:

en: _Visited Link:
sr: _Посећена веза:

en: _Background:
sr: По_задина:

note: == Text ==
en: Text
sr: Текст

en: _Font Name:
sr: Назив _фонта:

note: == Background Image ==
en: Background Image
sr: Позадинска слика

en: _Template:
sr: _Шаблон:

en: Select a file
sr: Изаберите датотеку

en: _Custom:
sr: _Произвољно:

en: Page Properties
sr: Особине странице

en: _Style:
sr: _Стил:

en: <b>Alignment</b>
sr: <b>Поравнање</b>

en: Paragraph Properties
sr: Особине пасуса

en: %d occurrence replaced | %d occurrences replaced
sr[0]: %d појава је замењена
sr[1]: %d појаве су замењене
sr[2]: %d појава је замењено
sr[3]: Појава је замењена

en: R_eplace:
sr: _Замени:

en: _With:
sr: _Ширина:

en: _Case sensitive
sr: _Разликуј велика и мала слова

en: Wra_p search
sr: Пре_ламај

en: _Skip
sr: Прес_кочи

en: _Replace
sr: _Замени

en: Replace _All
sr: Замени _све

[ctx: dialog-title]
en: Replace
sr: Замени

en: <b>Suggestions for “%s”</b>
sr: <b>Предлог за „%s“</b>

en: <b>Suggestions</b>
sr: <b>Предлози</b>

note: Replace
en: Replace
sr: Замени

note: Replace All
en: Replace All
sr: Замени све

note: Ignore
en: Ignore
sr: Занемари

note: Skip
en: Skip
sr: Прескочи

note: Back
en: Back
sr: Назад

en: <b>Dictionary</b>
sr: <b>Речник</b>

note: Add Word button
en: Add word
sr: Додај реч

en: Spell Checking
sr: Провера правописа

en: _Rows:
sr: _Редови:

en: C_olumns:
sr: _Колоне:

en: _Spacing:
sr: _Размак:

en: _Padding:
sr: _Оквир:

en: _Color:
sr: _Боја:

en: Image:
sr: Слика:

en: Table Properties
sr: Особине табеле

en: Si_ze:
sr: _Величина:

en: Text Properties
sr: Особине текста

en: Choose the file that you want to import into Evolution, and select what type of file it is from the list.
sr: Изаберите датотеку коју желите да увезете у Еволуцију и из листе изаберите којег је типа та датотека.

en: F_ilename:
sr: _Назив датотеке:

en: File _type:
sr: _Врста датотеке:

en: Pre_view:
sr: _Преглед:

en: Choose the destination for this import
sr: Изаберите одредиште за овај увоз

en: Choose the type of importer to run:
sr: Изаберите врсту увозника:

en: Import data and settings from _older programs
sr: Увези податке и подешавања из _старијих програма

en: Import a _single file
sr: Увези _једну датотеку

en: Please select the information that you would like to import:
sr: Изаберите податке које желите да увезете:

en: Evolution checked for settings to import from the following applications: Pine, Netscape, Elm, iCalendar, KMail. No importable settings found. If you would like to try again, please click the “Back” button.
sr: Еволуција је проверила подешавања за увоз следећих програма: Пине, Нетскејп, Елм, иКалендар, К-пошта. Нема подешавања за увоз. Уколико желите да покушате поново, кликните на дугме „Назад“.

en: From %s:
sr: Од %s:

note: Install a custom "Cancel Import" button.
en: _Cancel Import
sr: _Откажи увожење

en: Preview data to be imported
sr: Прегледај податке који се увозе

en: Import Data
sr: Увези податке

en: Select what type of file you want to import from the list.
sr: Изаберите са списка које врсте датотека желите да увезете.

en: Evolution Import Assistant
sr: Помоћник Еволуције за увоз

en: Import Location
sr: Увези локацију

en: Welcome to the Evolution Import Assistant.
    With this assistant you will be guided through the process of importing external files into Evolution.
sr: Добро дошли у Помоћника Еволуције за увоз.
    Овај помоћник ће вас провести кроз поступак увоза спољних датотека у Еволуцију.

en: Importer Type
sr: Врста увозника

en: Select Information to Import
sr: Изаберите информацију за увоз

en: Select a File
sr: Изаберите датотеку

en: Click “Apply” to begin importing the file into Evolution.
sr: Кликните на „Примени“ да започнете увоз датотеке у Еволуцију.

note: Translators: This is part of
en: minutes
sr: минута

en: hours
sr: сати

note: Translators: This is the last part of the sentence: * "Purge events older than <<spin-button>> days"
en: days
sr: дана

en: Autogenerated
sr: Аутоматски састављено

en: Close
sr: Затвори

en: _Save and Close
sr: _Сачувај и затвори

en: Edit Signature
sr: Уреди потпис

en: _Signature Name:
sr: Назив _потписа:

en: Add _Script
sr: Додај ск_рипту

en: Add Signature Script
sr: Додај скрипту за потпис

en: Edit Signature Script
sr: Уреди скрипту потписа

en: The output of this script will be used as your
    signature. The name you specify will be used
    for display purposes only.
sr: Излаз ове скрипте ће бити коришћен као
    потпис. Назив који сте дали ће бити коришћен
    само за приказ.

en: Sc_ript:
sr: С_крипта:

en: Auto-detect
sr: А_утоматски пронађи

en: Script file must be executable.
sr: Датотека скрипте мора бити извршна.

en: World Map
sr: Карта света

en: Mouse-based interactive map widget for selecting timezone. Keyboard users should instead select the timezone from the drop-down combination box below.
sr: Алат за избор временске зоне помоћу миша. Тастатуром се избор временске зоне врши из доњег оквира.

en: _Write
sr: _Упиши

note: ** Menus **
en: _Preview
sr: _Преглед

en: Add bold text
sr: Додај подебљани текст

en: Add italic text
sr: Додај искошени текст

en: Insert a quote
sr: Убаци цитат

en: Insert code
sr: Убаци код

en: Add a link
sr: Додај везу

en: Add a bullet list
sr: Додај тачкасти списак

en: Add a numbered list
sr: Додај бројевни списак

en: Add a header
sr: Додај заглавље

en: Open online common mark documentation
sr: Отвори мрежну документацију честих ознака

en: Show preview beside text
sr: Прикажи преглед поред текста

en: Command “%s” returned error: %s
sr: Наредба „%s“ је вратила грешку: %s

en: Failed to read data from command “%s”: %s
sr: Не могу да прочитам податке из наредбе „%s“: %s

en: Failed to run process from command line “%s”: %s
sr: Не могу да покренем процес из реда наредбе „%s“: %s

en: Failed to parse command line “%s”: %s
sr: Не могу да обрадим ред наредбе „%s“: %s

en: Could not open the link.
sr: Не могу да отворим везу.

en: Could not display help for Evolution.
sr: Не могу да прикажем помоћ за Еволуцију.

en: Opening calendar “%s”
sr: Отварам календар „%s“

en: Opening memo list “%s”
sr: Отварам списак белешки „%s“

en: Opening task list “%s”
sr: Отварам списак задатака „%s“

en: Opening address book “%s”
sr: Отварам именик „%s“

en: _Do not show this message again
sr: _Не приказуј више ову поруку

en: This address book server might be unreachable or the server name may be misspelled or your network connection could be down.
sr: Сервер овог именика је или недоступан или је његово име погрешно унето или је мрежа недоступна.

en: Failed to set protocol version to LDAPv3 (%d): %s
sr: Не могу да подесим верзију протокола на LDAPv3 (%d): %s

en: Failed to set connection timeout option (%d): %s
sr: Не могу да поставим опције за истек мрежне везе (%d): %s

en: Failed to use STARTTLS (%d): %s
sr: Неуспех при коришћењу STARTTLS-а (%d): %s

en: Failed to authenticate with LDAP server (%d): %s
sr: Не могу да потврдим идентитет на ЛДАП сервера (%d): %s

en: This LDAP server may use an older version of LDAP, which does not support this functionality or it may be misconfigured. Ask your administrator for supported search bases.
    
    Detailed error (%d): %s
sr: Овај ЛДАП сервер можда користи старије ЛДАП издање које не подржава ову могућност, или је лоше подешен. Питајте администратора за подржане основе претраге.
    
    Детаљна грешка (%d): %s

en: This LDAP server may use an older version of LDAP, which does not support this functionality or it may be misconfigured. Ask your administrator for supported search bases.
sr: Овај ЛДАП сервер можда користи старије ЛДАП издање које не подржава ову могућност, или је лоше подешен. Питајте администратора за подржане основе претраге.

en: Evolution had not been compiled with LDAP support
sr: Еволуција није изграђена са подршком за LDAP

[ctx: language]
note: Translators: %s is the language ISO code.
en: Unknown (%s)
sr: Непознато (%s)

en: Click to call %s
sr: Кликните да позовете %s

en: Click to hide/unhide addresses
sr: Кликните да сакријете/откријете адресе

en: Go to the section %s of the message
sr: Иди на одељак %s ове поруке

en: Go to the beginning of the message
sr: Иди на почетак поруке

en: Click to open %s
sr: Кликните да отворите %s

en: Show Contacts
sr: Прикажи контакте

en: Address B_ook:
sr: _Именик:

en: Cat_egory:
sr: _Категорија:

en: _Search:
sr: _Потражи:

en: Any Category
sr: Било која категорија

en: Co_ntacts
sr: Ко_нтакти

en: Search
sr: Потражи

en: Select Contacts from Address Book
sr: Изаберите контакте из именика

note: To Translators: This would be similiar to "Expand MyList Inline" where MyList is a Contact List
en: E_xpand %s Inline
sr: _Рашири %s унутар

note: Copy Contact Item
en: Cop_y %s
sr: _Умножи %s

note: Cut Contact Item
en: C_ut %s
sr: _Исеци %s

note: Edit Contact item
en: _Edit %s
sr: _Уреди %s

en: _Delete %s
sr: _Обриши %s

en: Evolution is currently online.  Click this button to work offline.
sr: Еволуција је тренутно на мрежи.  Кликните на ово дугме за рад ван мреже.

en: Evolution is currently offline.  Click this button to work online.
sr: Еволуција тренутно није на мрежи.  Кликните на ово дугме да се повежете.

en: Evolution is currently offline because the network is unavailable.
sr: Еволуција тренутно није на мрежи јер мрежа није доступна.

en: Keyring key is unusable: no user or host name
sr: Кључ привеска није употребљив: нема корисника нити домаћина

en: You have the Caps Lock key on.
sr: Укључили сте велика слова.

en: _Remember this passphrase
sr: _Запамти ову лозинку

en: _Remember this passphrase for the remainder of this session
sr: _Запамти ову лозинку до краја ове сесије

en: _Remember this password
sr: _Запамти ову лозинку

en: _Remember this password for the remainder of this session
sr: _Запамти ову лозинку до краја ове сесије

en: Help
sr: Помоћ

en: Evolution Preferences
sr: Подешавања Еволуције

en: An error occurred while printing
sr: Дошло је до грешке за време штампања

en: The printing system reported the following details about the error:
sr: Систем за штампање је известио следеће детаље о грешци:

en: The printing system did not report any additional details about the error.
sr: Систем за штампање није понудио никакве додатне детаље о грешци.

en: _Method:
sr: _Начин:

en: Defer to Desktop Settings
sr: Тежи подешавањима радне површи

en: _Open Desktop Settings
sr: _Отвори подешавања радне површи

en: Manual
sr: Ручно

en: _HTTP Proxy:
sr: _ХТТП посредник:

en: H_TTPS Proxy:
sr: Х_ТТПС посредник:

en: _Socks Proxy:
sr: _Сокс посредник:

en: _Ignore Hosts:
sr: _Занемари домаћине:

en: Automatic
sr: Самостално

en: Configuration _URL:
sr: _Адреса подешавања:

en: No proxy
sr: Без посредника

en: Use a direct connection, no proxying required.
sr: Користи непосредну везу, није потребно посредовање.

en: Switch to Basic Proxy Preferences
sr: Пребаци се на основне поставке посредника

en: Switch to Advanced Proxy Preferences
sr: Пребаци се на напредне поставке посредника

en: Apply custom proxy settings to these accounts:
sr: Примени произвољна подешавања посредника на ове налоге:

en: <b>Advanced Proxy Preferences</b> lets you define alternate network proxies and apply them to specific accounts
sr: <b>Напредне поставке посредника</b> вам допуштају да одредите заменске мрежне посреднике и да их примените на посебне налоге

en: Custom Proxy
sr: Произвољни посредник

en: Create a new proxy profile
sr: Направите нови профил посредника

en: Delete the selected proxy profile
sr: Обришите изабрани профил посредника

en: Add Rule
sr: Додај правило

en: Edit Rule
sr: Уреди правило

note: Translators: the '%s' is replaced with a rule name, making it for example "Copy of Subject contains work"; the text itself is provided by the user.
en: Copy of %s
sr: Копија од „%s“

en: No matches
sr: Нема поклапања

note: Translators: The '%u' is the actual number of the matches found
en: %u match | %u matches
sr[0]: %u поклапање
sr[1]: %u поклапања
sr[2]: %u поклапања
sr[3]: %u поклапање

en: Close the find bar
sr: Затвори траку претраге

en: Fin_d:
sr: Про_нађи:

en: Clear the search
sr: Очисти претрагу

en: Find the previous occurrence of the phrase
sr: Нађи претходно појављивање израза

en: Find the next occurrence of the phrase
sr: Нађи следеће појављивање израза

en: Mat_ch case
sr: _Упореди величину слова

en: Reached bottom of page, continued from top
sr: Стигао сам до дна странице, настављам са врха

en: Reached top of page, continued from bottom
sr: Стигао сам до врха странице, настављам са дна

en: When de_leted:
sr: Када је обри_сано:

en: Standard
sr: Обично

en: Proprietary
sr: Власничко

en: Secret
sr: Тајно

en: Top Secret
sr: Строго поверљиво

en: For Your Eyes Only
sr: Само за ваше очи

[ctx: send-options]
note: Translators: Used in send options dialog
en: None
sr: Ништа

en: Mail Receipt
sr: Признаница поште

en: Send Options
sr: Опције слања

en: R_eply requested
sr: Захтеван је о_дговор

[ctx: ESendOptionsWithin]
note: Translators: This is part of
en: Wi_thin
sr: Ун_утар

[ctx: ESendOptionsWithin]
note: Translators: This is part of
en: days
sr: дана

en: _When convenient
sr: Када је з_годно

note: To translators: This means Delay the message delivery for some time
en: _Delay message delivery
sr: _Одложи испоруку поруке

[ctx: ESendOptionsAfter]
note: Translators: This is part of
en: _After
sr: _После

[ctx: ESendOptionsAfter]
note: Translators: This is part of
en: days
sr: дана

en: _Set expiration date
sr: Постави _рок

[ctx: ESendOptions]
note: Translators: This is part of
en: _Until
sr: _До

en: Delivery Options
sr: Опције испоруке

en: _Priority:
sr: _Важност:

en: _Classification:
sr: _Класификација:

en: Gene_ral Options
sr: Опш_те опције

en: Creat_e a sent item to track information
sr: На_прави послату ставку за праћење податка

en: _Delivered
sr: _Испоручено

en: Deli_vered and opened
sr: Испо_ручено и отворено

en: _All information
sr: _Сви подаци

en: A_uto-delete sent item
sr: А_утоматски обриши послату ставку

en: Status Tracking
sr: Праћење статуса

en: _When opened:
sr: Када је о_творено:

en: When decli_ned:
sr: Када је _одбијено:

en: When co_mpleted:
sr: Кад је _завршено:

en: When acce_pted:
sr: Када је _прихваћено:

en: Return Notification
sr: Повратно обавештење

en: Sta_tus Tracking
sr: Праћење ста_туса

en: Type:
sr: Врста:

en: Name:
sr: Име:

en: Name cannot be empty
sr: Име не може бити празно

note: Translators: This is the first of a sequence of widgets: * "Refresh every [NUMERIC_ENTRY] [TIME_UNITS_COMBO]"
en: Refresh every
sr: Освежи на сваких

en: Refresh content on metered network
sr: Освежи садржај на мрежи са ограниченом везом

en: Use a secure connection
sr: Користи безбедну везу

en: Unset _trust for SSL/TLS certificate
sr: Одзначи _поверење за ССЛ/ТЛС уверење

en: User:
sr: Корисник:

en: Connection timeout (in seconds)
sr: Време истека везе (у секундама)

en: Show
sr: Прикажи

en: Group name
sr: Назив групе

en: _Hide
sr: _Сакриј

en: _Show
sr: _Прикажи

en: Manage Groups
sr: Управљајте групама

en: Available Groups:
sr: Доступне групе:

en: Select destination
sr: Изаберите одредиште

note: no suggestions. Put something in the menu anyway...
en: (no suggestions)
sr: (нема предлога)

en: More…
sr: Још…

note: + Add to Dictionary
en: Add “%s” to Dictionary
sr: Додај „%s“ у речник

note: - Ignore All
en: Ignore All
sr: Занемари све

en: Spelling Suggestions
sr: Предлози правописа

en: A file named “{0}” already exists. Do you want to replace it?
sr: Датотека под називом „{0}“ већ постоји. Да ли желите да је замените?

en: The file already exists in “{0}”. Replacing it will overwrite its contents.
sr: Већ постоји датотека у „{0}“. Уколико је замените преписаћете њен садржај.

en: Cannot save file “{0}”.
sr: Не могу да сачувам датотеку „{0}“.

en: Cannot open file “{0}”.
sr: Не могу да отворим датотеку „{0}“.

en: Failed to remove data source “{0}”.
sr: Не могу да уклоним извор података „{0}“.

en: The reported error was “{1}”.
sr: Пријављена грешка бејаше „{1}“.

en: Failed to update data source “{0}”.
sr: Не могу да освежим извор података „{0}“.

en: Failed to delete resource “{0}”.
sr: Не могу да обришем ресурс „{0}“.

en: The address book backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
sr: Позадинац именика који услужује „{0}“ је неочекивано престао да ради.

en: Some of your contacts may not be available until Evolution is restarted.
sr: Неки од ваших контаката неће бити доступни док се Еволуција поново не покрене.

en: The calendar backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
sr: Позадинац календара који услужује „{0}“ је неочекивано престао да ради.

en: Some of your appointments may not be available until Evolution is restarted.
sr: Неки од ваших састанака неће бити доступни док се Еволуција поново не покрене.

en: The memo list backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
sr: Позадинац списка белешки који услужује „{0}“ је неочекивано престао да ради.

en: Some of your memos may not be available until Evolution is restarted.
sr: Неке од ваших белешки неће бити доступне док се Еволуција поново не покрене.

en: The task list backend servicing “{0}” has quit unexpectedly.
sr: Позадинац списка задатака који услужује „{0}“ је неочекивано престао да ради.

en: Some of your tasks may not be available until Evolution is restarted.
sr: Неки од ваших задатака неће бити доступни док се Еволуција поново не покрене.

en: The address book backend servicing “{0}” encountered an error.
sr: Позадинац именика који услужује „{0}“ је наишао на грешку.

en: The calendar backend servicing “{0}” encountered an error.
sr: Позадинац календара који услужује „{0}“ је наишао на грешку.

en: The memo list backend servicing “{0}” encountered an error.
sr: Позадинац списка белешки који услужује „{0}“ је наишао на грешку.

en: The task list backend servicing “{0}” encountered an error.
sr: Позадинац списка задатака који услужује „{0}“ је наишао на грешку.

en: Something has gone wrong
sr: Нешто је пошло наопако

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the content. You can try again by reopening the window. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
sr: Веб процес ВебКита се урушио приликом приказивања садржаја. Можете покушати поново тако што ћете поново отворити прозор. Ако ни то не помаже, попуните извештај о грешци на Гномовом Гитлабу.

en: Are you sure you want to delete remote collection “{0}”?
sr: Сигурно желите да обришете удаљену збирку „{0}“?

en: This will permanently remove the collection “{0}” from the server. Are you sure you want to proceed?
sr: Ово ће трајно уклонити збирку „{0}“ са сервера. Да ли сте сигурни да желите да наставите?

en: Failed to refresh list of account sources
sr: Нисам успео да освежим списак извора налога

en: click to add
sr: кликните да додате

en: Move selected column names to top
sr: Преместите изабране називе ступца на врх

en: Move selected column names up one row
sr: Преместите изабране називе ступца један ред на горе

en: Move selected column names down one row
sr: Преместите изабране називе ступца један ред на доле

en: Move selected column names to bottom
sr: Преместите изабране називе ступца на дно

en: Select all column names
sr: Изаберите све називе ступца

en: (Ascending)
sr: (Растуће)

en: (Descending)
sr: (Опадајуће)

en: Not sorted
sr: Није разврстано

en: No grouping
sr: Без груписања

en: Show Fields
sr: Прикажи поља

en: Choose the order of information to appear in the message list.
sr: Изаберите редослед података за приказивање на списку порука.

en: Clear _All
sr: Очисти _све

en: _Show field in View
sr: _Прикажи поље у прегледу

en: Ascending
sr: Растуће

en: Descending
sr: Опадајуће

en: Group Items By
sr: Групиши ставке по

en: Show _field in View
sr: Прикажи _поље у прегледу

en: Then By
sr: Онда по

en: Show field i_n View
sr: Прикажи поље _у прегледу

en: Show field in _View
sr: Прикажи поље у п_регледу

en: Sort
sr: Разврстај

en: Clear All
sr: Очисти све

en: Sort Items By
sr: Разврстај ставке по

en: _Apply
sr: _Примени

en: _Sort...
sr: _Разврстај...

en: _Group By...
sr: _Групиши по...

en: _Fields Shown...
sr: Приказана _поља...

en: To add a column to your table, drag it into
    the location in which you want it to appear.
sr: За додавање колоне у табелу, превуците
    је на место где желите да се појави.

en: Add a Column
sr: Додај колону

note: Translators: This text is used as a special row when an ETable * has turned on grouping on a column, which has set a title. * The first %s is replaced with a column title. * The second %s is replaced with an actual  group value. * Finally the %d is replaced with count of items in this group. * Examp
en: %s: %s (%d item) | %s: %s (%d items)
sr[0]: %s: %s (%d ставка)
sr[1]: %s: %s (%d ставке)
sr[2]: %s: %s (%d ставки)
sr[3]: %s: %s (једна ставка)

note: Translators: This text is used as a special row when an ETable * has turned on grouping on a column, which doesn't have set a title. * The %s is replaced with an actual group value. * The %d is replaced with count of items in this group. * Example: "Smith (13 items)"
en: %s (%d item) | %s (%d items)
sr[0]: %s (%d ставка)
sr[1]: %s (%d ставке)
sr[2]: %s (%d ставки)
sr[3]: %s (једна ставка)

en: Customize Current View
sr: Прилагодите тренутни преглед

en: Sort _Ascending
sr: Разврстај _растуће

en: Sort _Descending
sr: Разврстај _опадајуће

en: _Reset sort
sr: _Поврати редослед

en: Group By This _Field
sr: Групиши по овоме _пољу

en: Group By _Box
sr: Групиши по _оквиру

en: Remove This _Column
sr: Уклони ову _колону

en: Add a C_olumn…
sr: Додај _колону…

en: A_lignment
sr: По_равнање

en: B_est Fit
sr: На_јбоље уклапање

en: Format Column_s…
sr: Формат коло_не…

en: Custo_mize Current View…
sr: Прилагоди тренутни приказ…

en: _Sort By
sr: _Поређај по

note: Custom
en: _Custom
sr: _Произвољно

en: Select All
sr: Изабери све

en: Input Methods
sr: Начини уноса

en: Select a Time Zone
sr: Изаберите временску зону

en: Use the left mouse button to zoom in on an area of the map and select a time zone.
    Use the right mouse button to zoom out.
sr: Користите леви тастер миша да увећате карту и изаберете временску зону.
    Користите десни тастер миша за умањивање.

en: Time Zones
sr: Временске зоне

en: _Selection
sr: _Избор

en: Timezone drop-down combination box
sr: Прозорче за подешавање временске зоне

en: Enter a URL here
sr: Овде унесите адресу

en: Evolution Source Viewer
sr: Приказивач извора Еволуције

note: Translators: The name that is displayed in the user interface
en: Display Name
sr: Назив приказа

en: Flags
sr: Опције

en: Identity
sr: Идентитет

en: Address book
sr: Именик

en: Events
sr: Догађајi

en: Calendar handling meeting invitations
sr: Календар који управља са позивницама за састанак

en: Scheduling Inbox
sr: Заказивање долазног сандучета

en: Scheduling Outbox
sr: Заказивање одлазног сандучета

en: Loading…
sr: Учитавам…

en: Searching collection children…
sr: Претражујем децу збирке…

en: Failed to search for collection children
sr: Нисам успео да претражим децу збирке

en: Searching for user home, please wait…
sr: Тражим личну фасциклу корисника, сачекајте…

en: Failed to search for user home
sr: Не могу да нађем личну фасциклу корисника

en: At least one component type should be set
sr: Најмање једна врста дела би требала бити подешена

en: Failed to get selected collection HREF
sr: Нисам успео да добавим одабрану збирку HREF

en: Creating new book…
sr: Правим нову књигу…

en: Failed to create new book
sr: Не могу да направим нову књигу

en: Creating new calendar…
sr: Правим нови календар…

en: Failed to create new calendar
sr: Нисам успео да направим нови календар

en: Creating new collection…
sr: Правим нову збирку…

en: Failed to create new collection
sr: Не могу да направим збирку

en: It is not allowed to create book under another book or calendar
sr: Није дозвољено прављење књиге у другој књизи или календару

note: if (button == webdav_browser->priv->create_calendar_button)
en: It is not allowed to create calendar under another book or calendar
sr: Није дозвољено прављење календара у другој књизи или календару

en: Deleting book…
sr: Бришем књигу…

en: Failed to delete book
sr: Не могу да обришем књигу

en: Deleting calendar…
sr: Бришем календар…

en: Failed to delete calendar
sr: Нисам успео да обришем календар

en: Deleting collection…
sr: Бришем збирку…

en: Failed to delete collection
sr: Нисам успео да обришем збирку

note: Translators: It's 'order' as 'sorting order'
en: _Order:
sr: _Поредак:

en: Use -1 to not set the sort order
sr: Користите -1 да не поставите редослед ређања

en: For Components:
sr: За делове:

en: _Events
sr: _Догађаји

en: WebDAV server:
sr: WebDAV сервер:

en: Create _Book
sr: Направи белешк_у

en: Create _Calendar
sr: _Направи календар

en: Create Collectio_n
sr: Направи _збирку

en: Select all text and images
sr: Изабери сав текст и слике

en: _Copy Link Location
sr: Копирај _место везе

en: _Copy Name and Email Address
sr: Копирај _име и адресе е-поште

en: Copy the email address with the name to the clipboard
sr: Копира адресе е-поште са именима особа у оставу

en: Copy Only Email Add_ress
sr: Копирај _само адресе е-поште

en: Copy only the email address without the name to the clipboard
sr: Копира само адресе е-поште без имена особа у оставу

en: _Copy Image
sr: _Умножи слику

en: Copy the image to the clipboard
sr: Умножите слику у оставу

en: Save _Image…
sr: Сачувај слику…

en: Save the image to a file
sr: Сачувајте слику у датотеку

en: Search _Web…
sr: Претражи _веб…

en: Search the Web with the selected text
sr: Претражи на вебу изабрани текст

en: _Print
sr: _Штампај

en: Save _as…
sr: Сачувај _као…

en: Copying image to clipboard
sr: Умножавам слику у оставу

en: Save Image
sr: Сачувај слику

en: Saving image to “%s”
sr: Чувам слику у „%s“

en: Cannot get URI “%s”, do not know how to download it.
sr: Не могу да добавим путању „%s“, не знам како да је преузмем.

en: Undo “Insert text”
sr: Поништи „Уметни текст“

en: Redo “Insert text”
sr: Поврати „Уметни текст“

en: Undo “Delete text”
sr: Поништи „Обриши текст“

en: Redo “Delete text”
sr: Поврати „Обриши текст“

en: Missing date.
sr: Недостаје датум.

en: You must choose a date.
sr: Морате да изаберете датум.

en: Missing filename.
sr: Недостаје назив датотеке.

en: You must specify a filename.
sr: Морате дати назив датотеци.

en: File “{0}” does not exist or is not a regular file.
sr: Датотека „{0}“ не постоји или није регуларна.

en: Bad regular expression “{0}”.
sr: Лош регуларан израз „{0}“.

en: Could not compile regular expression “{1}”.
sr: Не могу да преведем регуларан израз „{1}“.

en: Missing name.
sr: Недостаје име.

en: You must name this filter.
sr: Морате дати име овом филтеру.

en: Name “{0}” already used.
sr: Назив „{0}“ је већ употребљен.

en: Please choose another name.
sr: Изаберите друго име.

en: Missing condition.
sr: Недостаје услов.

en: Filter should have at least one condition.
sr: Филтер треба да има барем један услов.

en: Missing value.
sr: Недостаје вредност.

en: One or more values cannot be empty.
sr: Једна или више вредности не могу бити празне.

en: Are you sure you want to remove rule “{0}”?
sr: Сигурно желите да уклоните правило „{0}“?

en: _Keep
sr: _Задржи

en: the current time
sr: тренутно време

en: the time you specify
sr: време које одредите

en: a time relative to the current time
sr: време у односу на тренутно време

en: seconds
sr: секунде

en: weeks
sr: недеље

en: months
sr: месеци

en: years
sr: године

en: ago
sr: пре

en: in the future
sr: у будућности

en: Compare against
sr: Упореди са

en: The message’s date will be compared against
    the current time when filtering occurs.
sr: Датум поруке ће бити упоређен са
    тренутним временом када се филтрирање десило.

en: The message’s date will be compared against
    the beginning of the specified day.
sr: Датум поруке ће бити упоређен са
    почетком наведеног дана.

en: The message’s date will be compared against
    a time relative to when filtering occurs.
sr: Датум поруке ће бити упоређен са
    временом када се филтрирање десило.

en: Show filters for mail:
sr: Прикажи филтер поште:

en: _Filter Rules
sr: Пр_авила филтера

en: Rule Name
sr: Назив правила

en: Du_plicate
sr: Удвостручи

en: Table Cell
sr: Ћелија табеле

note: Translators: description of a "popup" action
en: popup a child
sr: искачуће изведено

note: Translators: description of an "edit" action
en: begin editing this cell
sr: почиње уређивање ове ћелије

note: Translators: description of a "toggle" action
en: toggle the cell
sr: бирање ћелије

note: Translators: description of an "expand" action
en: expands the row in the ETree containing this cell
sr: разгранава ред у Естабло које сдржи ову ћелију

note: Translators: description of a "collapse" action
en: collapses the row in the ETree containing this cell
sr: скупља ред у Естабло које садржи ову ћелију

en: click
sr: клик

en: sort
sr: разврставање

en: Save Current View
sr: Сачувај тренутни преглед

en: _Create new view
sr: _Направи нови преглед

en: _Replace existing view
sr: _Замени постојећи преглед

en: Do you wish to save your changes?
sr: Да ли желите да сачувате измене?

en: This signature has been changed, but has not been saved.
sr: Овај потпис је промењен, али није сачуван.

en: _Discard changes
sr: _Одбаци измене

en: Blank Signature
sr: Празан потпис

en: Please provide a unique name to identify this signature.
sr: Дајте јединствени назив који представља овај потпис.

en: Unable to copy image to clipboard.
sr: Не могу да умножим слику у оставу.

en: Unable to save image.
sr: Не могу да сачувам слику.

en: Could not load signature.
sr: Не могу да учитам потпис.

en: Could not save signature.
sr: Не могу да сачувам потпис.

en: Could not get selected text.
sr: Не могу да добавим изабрани текст.

en: Saving message to folder “%s”
sr: Чувам поруку у фасциклу „%s“

en: Forwarded messages
sr: Прослеђене поруке

en: Retrieving %d message | Retrieving %d messages
sr[0]: Преузимам %d поруку
sr[1]: Преузимам %d поруке
sr[2]: Преузимам %d порука
sr[3]: Преузимам поруку

en: Scanning messages for duplicates
sr: Тражим дупликате у порукама

en: Removing folder “%s”
sr: Уклањам фасциклу „%s“

en: File “%s” has been removed.
sr: Датотека „%s“ је уклоњена.

en: File has been removed.
sr: Датотека је уклоњена.

en: Removing attachments
sr: Уклањам прилоге

en: Saving %d message | Saving %d messages
sr[0]: Чувам %d поруку
sr[1]: Чувам %d поруке
sr[2]: Чувам %d порука
sr[3]: Чувам једну поруку

en: Invalid folder URI “%s”
sr: Неисправна путања фасцикле „%s“

note: Some local folders
en: Inbox
sr: Сандуче

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_INBOX
en: Drafts
sr: Нацрти

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_DRAFTS
en: Outbox
sr: За слање

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_OUTBOX
en: Sent
sr: Послато

note: E_MAIL_LOCAL_FOLDER_SENT
en: Templates
sr: Шаблони

en: User cancelled operation
sr: Корисник је отказао радњу

en: No destination address provided, forwarding of the message has been cancelled.
sr: Није достављена одредишна адреса, прослеђивање поруке је отказано.

en: No identity found to use, forwarding of the message has been cancelled.
sr: Није пронађен идентитет за коришћење, прослеђивање поруке је отказано.

en: Corresponding source for service with UID “%s” not found
sr: Није пронађен одговарајући извор са ЈИБ бројем „%s“

en: Looking up recipient S/MIME certificates in address books…
sr: Тражим С/МИМЕ уверења за примаоце унутар адресара…

en: Looking up recipient PGP keys in address books…
sr: Тражим ПГП кључеве за примаоце унутар адресара…

en: Waiting for “%s”
sr: Чекам на „%s“

en: No mail transport service available
sr: Нема доступне услуге преноса поште

en: Posting message to “%s”
sr: Качим поруку на „%s“

en: Failed to apply outgoing filters: %s
sr: Није успела примена одлазних филтера: %s

en: Storing sent message to “%s”
sr: Чувам послату поруку у „%s“

en: Failed to append to %s: %s
    Appending to local “Sent” folder instead.
sr: Не могу да прикачим у %s: %s
    Уместо тога прикачићу у локалну фасциклу „Послато“.

en: Failed to append to local “Sent” folder: %s
sr: Не могу да прикачим у локалну фасциклу „Послато“: %s

note: This gets popped in async_context_free().
en: Sending message
sr: Слање поруке

en: Disconnecting from “%s”
sr: Прекидање везе са „%s“

en: Reconnecting to “%s”
sr: Поновно повезивање на „%s“

en: Preparing account “%s” for offline
sr: Припремам налог „%s“ за рад ван мреже

en: Filtering Selected Messages
sr: Филтрирање изабраних порука

en: Failed to filter selected messages. One reason can be that folder location set in one or more filters is invalid. Please check your filters in Edit→Message Filters.
    Original error was: %s
sr: Не могу да издвојим изабране поруке. Један од разлога може бити и тај да је неисправно место фасцикле подешено у једном или више филтера. Проверите ваше филтере у изборнику „Уређивање—>Филтери порука“.
    Изворна грешка беше: %s

en: Fetching mail from “%s”
sr: Преузимам пошту са „%s“

en: Failed to apply outgoing filters. One reason can be that folder location set in one or more filters is invalid. Please check your filters in Edit→Message Filters.
    Original error was: %s
sr: Не могу да применим одлазне филтере. Један од разлога може бити и тај да је неисправно место фасцикле подешено у једном или више филтера. Проверите ваше филтере у изборнику „Уређивање—>Филтери порука“.
    Изворна грешка беше: %s

en: Sending message %d of %d
sr: Шаљем поруку %d од %d

note: Translators: The string is distinguished by total * count of messages to be sent.  Failed messages is * always more than zero.
en: Failed to send a message | Failed to send %d of %d messages
sr[0]: Не могу да пошаљем %d од %d порукe
sr[1]: Не могу да пошаљем %d од %d порука
sr[2]: Не могу да пошаљем %d од %d порука
sr[3]: Не могу да пошаљем %d од %d порукe

en: Cancelled.
sr: Отказано.

en: Complete.
sr: Завршено.

en: Moving messages to “%s”
sr: Премештам поруке у „%s“

en: Copying messages to “%s”
sr: Умножавам поруке у „%s“

en: Storing folder “%s”
sr: Смештам фасциклу „%s“

en: Expunging and storing account “%s”
sr: Празним и смештам налог „%s“

en: Storing account “%s”
sr: Смештам налог „%s“

en: Emptying trash in “%s”
sr: Избацујем смеће у „%s“

en: Processing folder changes in “%s”
sr: Обрађујем измене фасцикле у „%s“

en: Could not create spool directory “%s”: %s
sr: Не могу да направим директоријум за припрему „%s“: %s

en: Trying to movemail a non-mbox source “%s”
sr: Покушавам да преместим пошту из не-мбокс извора „%s“

note: Translators: This is a subject attribution for forwarded messages. The %s is replaced with subject of the original message.
en: Fwd: %s
sr: [Про: %s]

note: Translators: This is a subject attribution for forwarded messages, used when there could not be used any subject. It results in "[Fwd: No Subject]" being used as a subject of the forwarded message.
en: No Subject
sr: Без наслова

en: Forwarded message — %s
sr: Прослеђена порука — %s

en: Forwarded message
sr: Прослеђена порука

en: Setting up Search Folder: %s
sr: Подешавање фасцикле претраге: %s

en: Updating Search Folders for “%s : %s”
sr: Ажурирање фасцикла претраге за „%s — %s“

note: Translators: The first %s is name of the affected * search folder(s), the second %s is the URI of the * removed folder. For more than one search folder is * each of them on a separate line, with four spaces * in front of its name, without quotes.
en: The Search Folder “%s” has been modified to account for the deleted folder
    “%s”. | The following Search Folders
    %s have been modified to account for the deleted folder
    “%s”.
sr[0]: Фасцикла претраге „%s“ је измењена у налогу за обрисану фасциклу
    „%s“.
sr[1]: Фасцикле претраге „%s“ су измењене у налогу за обрисану фасциклу
    „%s“.
sr[2]: Фасцикле претраге „%s“ су измењене у налогу за обрисану фасциклу
    „%s“.
sr[3]: Фасцикла претраге „%s“ је измењена у налогу за обрисану фасциклу
    „%s“.

en: Open _Online Accounts
sr: Отвори налоге на _мрежи

en: This account was created through the Online Accounts service.
sr: Овај налог је направљен путем услуге налога на мрежи.

en: _Reset Order
sr: _Поново постави редослед

en: You can drag and drop account names to reorder them.
sr: Можете да превучете и убаците називе налога да их поново поређате.

en: De_fault
sr: Под_разумевано

en: Invalid URI: “%s”
sr: Неисправан УРИ: „%s“

en: Host: %s:%d
sr: Домаћин: %s:%d

en: User: %s
sr: Корисник: %s

en: Security method: %s
sr: Метода безбедности: %s

en: TLS
sr: ТЛС

en: STARTTLS
sr: СТАРТТЛС

en: Authentication mechanism: %s
sr: Механизам за идентификовање: %s

en: No email address provided
sr: Није достављена адреса е-поште

en: Missing domain in email address
sr: Недостаје домен у адреси е-поште

en: IMAP server
sr: IMAP сервер

en: POP3 server
sr: POP3 сервер

en: SMTP server
sr: СМТП сервер

en: (No Subject)
sr: (без наслова)

en: Close this window
sr: Затворите овај прозор

note: GtkAssistant's back button label.
en: _Back
sr: _Назад

note: GtkAssistant sinks the floating button reference.
en: _Skip Lookup
sr: _Прескочи претрагу

en: Evolution Account Assistant
sr: Помоћник налога Еволуције

en: _Revise Details
sr: _Обнови појединости

en: Querying authentication types…
sr: Упит начина за проверу идентитета…

en: Check for Supported Types
sr: Затражи подржане начине

[ctx: ReplyForward]
en: Use global setting
sr: Користи општа подешавања

[ctx: ReplyForward]
en: Attachment
sr: Приложи

[ctx: ReplyForward]
en: Inline (Outlook style)
sr: Унутар (Аутлук стил)

[ctx: ReplyForward]
en: Quoted
sr: Цитирано

[ctx: ReplyForward]
en: Do Not Quote
sr: Не цитирај

en: Use global setting
sr: Користи опште подешавање

en: Composing Messages
sr: Састављање порука

en: Alway_s carbon-copy (cc) to:
sr: Увек пошаљи _Копију на:

en: Always _blind carbon-copy (bcc) to:
sr: Увек пошаљи _Слепу копију на:

en: Re_ply style:
sr: _Стил одговора:

en: Lang_uage:
sr: Је_зик:

en: Language for Reply and Forward attribution text
sr: Језик у приложеном тексту уз одговоре и прослеђене поруке

en: Start _typing at the bottom
sr: Започни _куцање при дну

en: _Keep signature above the original message
sr: Задржи потпис _изнад оригиналне поруке

en: Message Receipts
sr: Признанице поруке

en: S_end message receipts:
sr: _Пошаљи повратнице:

en: Never
sr: Никада

en: Always
sr: Увек

en: Ask for each message
sr: Питај за сваку поруку

en: Congratulations, your mail configuration is complete.
    
    You are now ready to send and receive email using Evolution.
    
    Click “Apply” to save your settings.
sr: Честитамо, подешавање поште је завршено.
    
    Сада сте спремни користите Еволуцију за слање и примање поште.
    
    Кликните „Примени“ да сачувате поставке.

en: Done
sr: Урађено

en: Checking server settings…
sr: Проверавам подешавања сервера…

en: Special Folders
sr: Посебне фасцикле

en: Draft Messages _Folder:
sr: Фасцикла порука _нацрта:

en: Choose a folder for saving draft messages.
sr: Изаберите фасциклу за чување порука нацрта.

en: Sent _Messages Folder:
sr: Фасцикла послатих _порука:

en: Choose a folder for saving sent messages.
sr: Изаберите фасциклу за чување послатих порука.

en: Save s_ent messages into the Sent folder
sr: Сачувај _послате поруке у фасциклу за слање

en: S_ave replies and forwards in the folder of the original message
sr: Сачувај _одговоре и проследи у фасциклу оригиналне поруке

en: Archi_ve Folder:
sr: Фасцикла _архиве:

en: Choose a folder to archive messages to.
sr: Изаберите фасцикле за архивирање поруке.

en: _Templates Folder:
sr: Фасцикла _шаблона:

en: Choose a folder to use for template messages.
sr: Изаберите фасциклу за шаблонске поруке.

en: _Restore Defaults
sr: _Поврати основно

en: _Lookup Folders
sr: _Претражи фасциклу

en: Use a Real Folder for _Trash:
sr: Користи стварну фасциклу за _смеће:

en: Choose a folder for deleted messages.
sr: Изаберите фасциклу за обрисане поруке.

en: Use a Real Folder for _Junk:
sr: Користи стварну фасциклу за _ђубре:

en: Choose a folder for junk messages.
sr: Изаберите фасциклу за непожељне поруке.

en: Restore _Not-Junk to Folder:
sr: Врати _поруке које нису смеће у фасциклу:

en: Choose a folder to restore not-junk messages from the Junk folder to.
sr: Омогућава избор фасцикле у коју ће бити враћене  порука које нису смеће из фасцикле са смећем.

en: Defaults
sr: Основно

en: Please enter your name and email address below. The “optional” fields below do not need to be filled in, unless you wish to include this information in email you send.
sr: Унесите име и електронску адресу. „Необавезна“ поља не морају бити попуњена, осим ако не желите да ове податке укључите у поруке које шаљете.

en: The above name will be used to identify this account.
    Use for example, “Work” or “Personal”.
sr: Ово име ће бити корисно за препознавање налога.
    На пример, „Пословни“ или „Лични“.

en: Required Information
sr: Обавезни подаци

en: Full Nam_e:
sr: _Име и презиме:

en: Email _Address:
sr: Адреса _е-поште:

en: Optional Information
sr: Додатни подаци

en: Re_ply-To:
sr: Од_говори на:

en: Or_ganization:
sr: Ор_ганизација:

en: Add Ne_w Signature…
sr: Додај но_ви потпис…

en: A_liases:
sr: _Алијаси:

en: Edi_t
sr: _Уреди

en: _Look up mail server details based on the entered e-mail address
sr: _Потражи податке сервера поште на основу унете адресе е-поште

note: This is only a warning, not a blocker complete = complete && correct;
en: Full Name should not be empty
sr: Име и презиме не може бити празно

en: Email Address cannot be empty
sr: Адреса е-поште не може бити празна

en: Email Address is not a valid email
sr: Адреса е-поште није исправна е-пошта

en: Reply To is not a valid email
sr: Прималац није исправна е-пошта

en: Account Name cannot be empty
sr: Име налога не може бити празно

en: Looking up account details…
sr: Тражим податке о налогу…

en: Advanced Options
sr: Напредне опције

en: Checking for New Mail
sr: Вршим проверу за новом поштом

en: Check for _new messages every
sr: Провери за _нову пошту сваких

en: Receiving Options
sr: Опције за примање

en: Receiving Email
sr: Примање поште

en: Use sender e-mail address
sr: Користи адресу е-поште пошиљаоца

en: General
sr: Опште

en: _Do not sign meeting requests (for Outlook compatibility)
sr: Не потписуј захтеве за с_астанке (Аутлук компатибилност)

en: Pretty Good Privacy (OpenPGP)
sr: Прилично добра приватност (OpenPGP)

en: OpenPGP _Key ID:
sr: ИБ ОпенПГП _кључа:

en: Si_gning algorithm:
sr: Алгоритам _потписивања:

en: SHA1
sr: СХА1

en: SHA256
sr: СХА256

en: SHA384
sr: СХА384

en: SHA512
sr: СХА512

en: Al_ways sign outgoing messages when using this account
sr: _Увек потпиши одлазеће поруке са овог налога

en: Always enc_rypt outgoing messages when using this account
sr: Увек _шифруј одлазеће поруке са овог налога

en: Always encrypt to _myself when sending encrypted messages
sr: Ув_ек и мени шифруј при слању шифроване поште

en: Ad_vanced Options
sr: _Напредне опције

en: Always _trust keys in my keyring when encrypting
sr: Увек _веруј кључевима мог привеска при шифровању

en: Prefer _inline sign/encrypt for plain text messages
sr: Користи _унутрашње потписивање или шифровање за обичне текстуалне поруке

en: _Lookup keys for encryption in Web Key Directory (WKD)
sr: _Потражуи кључеве за шифровање у директоријуму веб кључа (WKD)

en: Send own _public key in outgoing mails
sr: Прикажи власитити _јавни кључ у одлазним писмима

en: Advertise encryption is pre_ferred
sr: О_бавести да је енкрипција пожељна

en: A_sk before sending mails with own public key
sr: Питај пре _слања е-поште ористећи властити кључ

en: Secure MIME (S/MIME)
sr: Сигурни МИМЕ (С/МИМЕ)

en: Sig_ning certificate:
sr: Уверење _потписивања:

en: Select
sr: Изабери

en: _Clear
sr: _Очисти

en: Signing _algorithm:
sr: Алгоритам п_отписа:

en: Always sign outgoing messages when using this account
sr: Увек потпиши одлазеће поруке са овог налога

en: Encryption certificate:
sr: Уверење за шифровање:

en: Always encrypt outgoing messages when using this account
sr: Увек шифруј одлазеће поруке са овог налога

en: Always encrypt to myself when sending encrypted messages
sr: Увек мени самом шифруј при слању шифроване поште

en: Sending Email
sr: Слање поште

en: Server _Type:
sr: _Врста сервера:

en: Description:
sr: Опис:

en: This is a summary of the settings which will be used to access your mail.
sr: Ово је сажетак подешавања која ће бити коришћена за приступ вашој пошти.

en: Personal Details
sr: Лични подаци

en: Full Name:
sr: Име и презиме:

en: Email Address:
sr: Адреса е-поште:

en: Receiving
sr: Примање

en: Sending
sr: Слање

en: Server Type:
sr: Врста сервера:

en: Server:
sr: Сервер:

en: Username:
sr: Корисничко име:

en: Security:
sr: Безбедност:

en: Cannot have both receiving and sending parts set to None
sr: Делови за слање и примање не могу у исто време бити подешени на Ништа

en: Account Summary
sr: Сажетак налога

en: Welcome to the Evolution Mail Configuration Assistant.
    
    Click “Next” to begin.
sr: Добродошли у Помоћника подешавања поште унутар Еволуције.
    
    Кликните „Настави“ да започнете.

en: Welcome
sr: Добродошли

en: Account Editor
sr: Уређивач налога

en: Hid_e All
sr: Сак_риј све

en: _View Inline
sr: Пре_гледај унутар

en: Vie_w All Inline
sr: Пре_гледај све унутар

en: _Zoom to 100%
sr: Увећај на _100%

en: Zoom the image to its natural size
sr: Поставља увећање слике на њену оригиналну величину

en: _Zoom to window
sr: У_клопи у прозор

en: Zoom large images to not be wider than the window width
sr: Умањује велике слике тако да се уклопе у ширину прозора

en: Load this image
sr: Учитај ову слику

en: _Add to Address Book…
sr: _Додај у именик…

en: _To This Address
sr: _На ову адресу

en: _From This Address
sr: _Са ове адресе

en: Send _Reply To…
sr: Пошаљи _Одговор на…

en: Send a reply message to this address
sr: Пошаљите поруку одговора на ову адресу

en: Create Search _Folder
sr: Направи фасциклу _претраге

en: Allow remote content from %s
sr: Дозволи удаљени садржај свима од %s

en: Load remote content from %s
sr: Учитај удаљени садржај са %s

en: Create Folder
sr: Направи фасциклу

en: Specify where to create the folder:
sr: Наведите где направити фасциклу:

en: C_reate
sr: _Направи

en: Folder _name:
sr: Назив _фасцикле:

en: Folder Sort Order
sr: Редослед фасцикли

en: Reset current level
sr: Врати текући ниво

en: Reset sort order in the current level to the defaults
sr: Поништава редослед ређања тренутног нивоа на подразумеване вредности

en: Reset all levels
sr: Врати све нивое

en: Reset sort order in all levels to their defaults
sr: Поништава редослед ређања за све нивое приказа на њихове подразумеване вредности

[ctx: ffe]
note: Translators: This is a name of a flag, the same as all strings in the 'ffe' context. The translated value should not contain spaces.
en: Answered
sr: Одговорено

[ctx: ffe]
en: Deleted
sr: Обрисано

[ctx: ffe]
en: Draft
sr: Нацрт

[ctx: ffe]
en: Flagged
sr: Означено

[ctx: ffe]
en: Seen
sr: Виђено

[ctx: ffe]
en: Attachment
sr: Прилог

[ctx: ffe]
en: no
sr: не

[ctx: ffe]
en: not
sr: не

[ctx: ffe]
en: false
sr: нетачно

en: Junk filtering software:
sr: Софтвер за филтрирање непожељног:

en: _Label name:
sr: Назив _натписа:

en: I_mportant
sr: _Важно

note: red
en: _Work
sr: По_сао

note: orange
en: _Personal
sr: Л_ично

note: green
en: _To Do
sr: За уради_ти

note: blue
en: _Later
sr: Касни_је

en: Add Label
sr: Додај натпис

en: Edit Label
sr: Уреди натпис

en: Note: Underscore in the label name is used
    as mnemonic identifier in menu.
sr: Напомена: подвучен знак у натпису се користи
    као скраћеница у изборнику.

en: Color
sr: Боја

en: Message Note
sr: Напомена поруке

en: Cannot find message in its folder summary
sr: Не могу да нађем поруку у њеном сажетку фасцикле

en: Failed to convert text to message
sr: Нисам успео да претворим текст у поруку

en: Storing changes…
sr: Чувам измене…

en: Edit Message Note
sr: Уредите напомену поруке

en: Retrieving message…
sr: Преузимам поруку…

en: Move selected headers to top
sr: Преместите изабрана заглавља на врх

en: Move selected headers up one row
sr: Преместите изабрана заглавља један ред на горе

en: Move selected headers down one row
sr: Преместите изабрана заглавља један ред на доле

en: Move selected headers to bottom
sr: Преместите изабрана заглавља на дно

en: Select all headers
sr: Изаберите сва заглавља

en: Header Name
sr: Назив заглавља

en: Header Value
sr: Вредност заглавља

en: Headers
sr: Заглавља

en: Page %d of %d
sr: Страница %d од %d

en: Move to Folder
sr: Премести у фасциклу

en: Copy to Folder
sr: Умножи у фасциклу

en: _Move
sr: Пре_мести

en: C_opy
sr: _Умножи

en: Deleting message note…
sr: Бришем напомену поруке…

en: Are you sure you want to mark %d message as Junk? | Are you sure you want to mark %d messages as Junk?
sr[0]: Да ли желите да означите %d поруку као смеће?
sr[1]: Да ли желите да означите %d поруке као смеће?
sr[2]: Да ли желите да означите %d порука као смеће?
sr[3]: Да ли желите да означите поруку као смеће?

en: The message will be shown in the Junk folder. | The messages will be shown in the Junk folder.
sr[0]: Порука ће бити приказана у фасцикли са ђубретом.
sr[1]: Поруке ће бити приказане у фасцикли са ђубретом.
sr[2]: Поруке ће бити приказане у фасцикли са ђубретом.
sr[3]: Порука ће бити приказана у фасцикли са ђубретом.

en: _Do not ask me again.
sr: _Не питај ме поново.

en: _Always ignore Reply-To: for mailing lists.
sr: _Увек занемари „Одговори на:“ за дописне листе.

en: Failed to retrieve message:
sr: Не могу да довучем поруку:

en: Retrieving message “%s”
sr: Преузимам поруку „%s“

note: Translators: This is for "Toolbar Icon Size: Default"
en: _Default
sr: По_дразумевано

en: A_dd Sender to Address Book
sr: До_дај пошиљаоца у именик

en: Add sender to address book
sr: Додај пошиљаоца у именик

en: _Archive
sr: _Архивирај

en: Move selected messages to the Archive folder for the account
sr: Премешта изабране поруке у фасциклу за архивирање поруке у овом налогу

en: Check for _Junk
sr: Провери да ли има _ђубрета

en: Filter the selected messages for junk status
sr: Филтрира да ли међу изабраним порукама има ђубрета

en: Assign C_olor…
sr: _Додели боју…

en: Assign color for the selected messages
sr: Додели боју изабраној поруци

en: Unse_t Color
sr: _Уклони боју

en: Unset color for the selected messages
sr: Враћа подразумевану боју изабране поруке

en: _Copy to Folder…
sr: _Умножи у фасциклу…

en: Copy selected messages to another folder
sr: Умножите изабране поруке у другу фасциклу

en: _Delete Message
sr: _Обриши поруку

en: Mark the selected messages for deletion
sr: Означите изабрану(е) поруку(е) за брисање

en: _Add note…
sr: _Додај белешку…

en: Add a note for the selected message
sr: Додајте белешку за изабрану поруку

en: Delete no_te
sr: Обриши _белешку

en: Delete the note for the selected message
sr: Обришите белешку за изабрану поруку

en: _Edit note…
sr: _Уреди белешку…

en: Edit a note for the selected message
sr: Уредите белешку за изабрану поруку

en: Create a Filter Rule for Mailing _List…
sr: Направи правило филтера за дописну _листу…

en: Create a rule to filter messages to this mailing list
sr: Наравите правило за филтрирање порука за ову дописну листу

en: Create a Filter Rule for _Recipients…
sr: Направи правило филтера за _примаоце…

en: Create a rule to filter messages to these recipients
sr: Направите правило за филтрирање порука за ове примаоце

en: Create a Filter Rule for Se_nder…
sr: Направи правило филтера за _пошиљаоца…

en: Create a rule to filter messages from this sender
sr: Направите правило за филтрирање порука од овог пошиљаоца

en: Create a Filter Rule for _Subject…
sr: Направи правило филтера за _наслов…

en: Create a rule to filter messages with this subject
sr: Направите правило за прпуштање порука са овим насловом

en: A_pply Filters
sr: При_мени филтере

en: Apply filter rules to the selected messages
sr: Примените правила филтрирања за изабране поруке

en: _Find in Message…
sr: П_ронађи у поруци…

en: Search for text in the body of the displayed message
sr: Потражите текст у телу приказане поруке

en: _Clear Flag
sr: Скло_ни ознаку

en: Remove the follow-up flag from the selected messages
sr: Уклоните ознаку за праћење са изабраних порука

en: _Flag Completed
sr: Означ_и као завршено

en: Set the follow-up flag to completed on the selected messages
sr: Поставите ознаку за праћење као завршену на изабраним порукама

en: Follow _Up…
sr: С_леди…

en: Flag the selected messages for follow-up
sr: Означите изабране поруке за праћење

en: Mark for Follo_w Up…
sr: Обележи за _праћење…

en: _Forward
sr: Просл_еди

en: Forward the selected message to someone
sr: Прослеђује изабрану поруку некоме

en: _Attached
sr: При_ложено

en: Forward the selected message to someone as an attachment
sr: Проследите изабрану поруку некоме као прилог

en: Forward As _Attached
sr: Проследи као _прилог

en: _Inline
sr: Унут_ар

en: Forward the selected message in the body of a new message
sr: Проследите изабрану поруку у телу нове поруке

en: Forward As _Inline
sr: Проследи као _унутар поруке

en: _Quoted
sr: _Цитирано

en: Forward the selected message quoted like a reply
sr: Проследите изабрану поруку цитирану као одговор

en: Forward As _Quoted
sr: Проследи као _цитат

en: Change _More Labels…
sr: Измени _још натписа…

en: _New Label
sr: _Нов натпис

note: Translators: "None" is used in the message label context menu. *              It removes all labels from the selected messages.
en: N_one
sr: Н_ишта

en: _Load Images
sr: _Учитај слике

en: Force images in HTML mail to be loaded
sr: Присилите учитавање слика у ХТМЛ порукама

en: _Ignore Subthread
sr: За_немари подрасправу

en: Mark new mails in a subthread as read automatically
sr: Аутоматски означава нове е-поруке у овој подрасправи као прочитане

en: _Ignore Thread
sr: _Занемари расправу

en: Mark new mails in this thread as read automatically
sr: Аутоматски означава нове е-поруке у овој расправи као прочитане

en: _Important
sr: _Важно

en: Mark the selected messages as important
sr: Означава изабрану поруку као важну

en: Mark as _Important
sr: Оначи као _важно

en: _Junk
sr: _Ђубре

en: Mark the selected messages as junk
sr: Означава изабрану поруку као нежељену пошту

en: Mark as _Junk
sr: Означи као _ђубре

en: _Not Junk
sr: Ни_је ђубре

en: Mark the selected messages as not being junk
sr: Означава изабрану поруку као пожељну пошту

en: Mark as _Not Junk
sr: Означи да _није ђубре

en: _Read
sr: Про_читано

en: Mark the selected messages as having been read
sr: Означава изабрану поруку као прочитану

en: Mar_k as Read
sr: О_значи као прочитано

en: Do not _Ignore Subthread
sr: Не занема_руј подрасправе

en: Do not mark new mails in a subthread as read automatically
sr: Не означава нове поруке у овој подрасправи као прочитане

en: Do not _Ignore Thread
sr: Не занемар_уј расправе

en: Do not mark new mails in this thread as read automatically
sr: Не означава нове поруке у овој расправи као прочитане

en: Uni_mportant
sr: Не_важно

en: Mark the selected messages as unimportant
sr: Означите изабрану(е) поруку(е) као неважно

en: Mark as Uni_mportant
sr: Означи као _неважно

en: _Unread
sr: _Непрочитано

en: Mark the selected messages as not having been read
sr: Означите изабрану(е) поруку(е) као непрочитано

en: Mark as _Unread
sr: Означи као _непрочитано

en: _Edit as New Message…
sr: _Уреди као нову поруку…

en: Open the selected messages in the composer for editing
sr: Отворите изабрану поруку у састављачу ради уређивања

en: Compose _New Message
sr: Састави _нову поруку

en: Open a window for composing a mail message
sr: Отворите прозор за састављање поруке

en: _Open in New Window
sr: _Отвори у новом прозору

en: Open the selected messages in a new window
sr: Отворите изабране поруке у новом прозору

en: _Move to Folder…
sr: Премести у фасциклу…

en: Move selected messages to another folder
sr: Преместите изабрану(е) поруку(е) у другу фасциклу

en: _Next Message
sr: _Следећа порука

en: Display the next message
sr: Прикажите следећу поруку

en: Next _Important Message
sr: Следећа _важна порука

en: Display the next important message
sr: Прикажите следећу важну поруку

en: Next _Thread
sr: _Следећа расправа

en: Display the next thread
sr: Прикажите следећу расправу

en: Next _Unread Message
sr: Следећа _непрочитана порука

en: Display the next unread message
sr: Прикажите следећу непрочитану поруку

en: _Previous Message
sr: _Претходна порука

en: Display the previous message
sr: Прикажите претходну поруку

en: Pr_evious Important Message
sr: Пр_етходна важна порука

en: Display the previous important message
sr: Прикажите претходну важну поруку

en: Previous T_hread
sr: _Претходна тема

en: Display the previous thread
sr: Прикажите претходну тему

en: P_revious Unread Message
sr: П_ретходна непрочитана порука

en: Display the previous unread message
sr: Прикажите претходну непрочитану поруку

en: Print this message
sr: Штампајте ову поруку

en: Preview the message to be printed
sr: Прегледајте поруку пред штампу

en: Re_direct
sr: Преу_смери

en: Redirect (bounce) the selected message to someone
sr: Преусмерите (без читања) изабрану поруку некоме

en: Remo_ve Attachments
sr: _Уклони прилоге

en: Remove attachments
sr: Уклоните прилоге

en: Remove Du_plicate Messages
sr: Уклони _дуплиране поруке

en: Checks selected messages for duplicates
sr: Проверите изабране поруке за дупликате

en: Reply to _All
sr: Одговори _свима

en: Compose a reply to all the recipients of the selected message
sr: Саставите одговор свим примаоцима изабране поруке

en: Al_ternative Reply…
sr: Ал_тернативни одговор…

en: Choose reply options for the selected message
sr: Изаберите опције за одговор на изабране поруке

en: _Group Reply
sr: О_дговори групи

en: Reply to the mailing list, or to all recipients
sr: Одговорите дописној листи или свим примаоцима

en: Reply to _List
sr: Одговори на _листу

en: Compose a reply to the mailing list of the selected message
sr: Саставите одговор дописној листи изабране поруке

en: _Reply to Sender
sr: _Одговори пошиљаоцу

en: Compose a reply to the sender of the selected message
sr: Саставите одговор пошиљаоцу изабране поруке

en: _Save to File…
sr: _Сачувај у датотеку…

en: Save selected messages as an mbox file
sr: Сачувајте изабране поруке као „mbox“ датотеку

en: _Message Source
sr: Изво_рни код поруке

en: Show the raw email source of the message
sr: Прикажите изворни код електронске поруке

en: _Undelete Message
sr: П_оврати поруку

en: Undelete the selected messages
sr: Повратите изабране поруке

en: _Normal Size
sr: _Уобичајена величина

en: Reset the text to its original size
sr: Вратите текст на оригиналну величину

en: _Zoom In
sr: У_већај

en: Increase the text size
sr: Увећајте величину текста

en: Decrease the text size
sr: Умањите величину текста

en: _Caret Mode
sr: Метод у_метања

en: Show a blinking cursor in the body of displayed messages
sr: Прикажите трепћући курсор у телу приказаних порука

en: All Message _Headers
sr: Сва _заглавља поруке

en: Show messages with all email headers
sr: Прикажите поруку са свим заглављима е-поште

note: ** Menus **
en: Cre_ate
sr: _Направи

en: F_orward As
sr: _Проследи као

en: _Label
sr: _Натпис

en: _Go To
sr: _Иди на

en: Mar_k As
sr: О_значи као

en: _Message
sr: _Порука

en: _Zoom
sr: Ув_ећај

en: Ch_aracter Encoding
sr: Кодна ст_рана

en: List of Labels
sr: Списак натписа

en: Create a Search Folder from Mailing _List…
sr: Направи фасциклу претраге са дописне _листе…

en: Create a search folder for this mailing list
sr: Направите фасциклу претраге за ову дописну листу

en: Create a Search Folder from Recipien_ts…
sr: Направи фасциклу претраге од при_малаца…

en: Create a search folder for these recipients
sr: Направите фасциклу претраге за ове примаоце

en: Create a Search Folder from Sen_der…
sr: Направи фасциклу претраге од по_шиљаоца…

en: Create a search folder for this sender
sr: Направите фасциклу претраге за овог пошиљаоца

en: Create a Search Folder from S_ubject…
sr: Направи фасциклу претраге из _наслова…

en: Create a search folder for this subject
sr: Направите фасциклу претраге за овај наслов

en: Retrieving message
sr: Преузимам поруку

en: Modify labels for selected message | Modify labels for selected messages
sr[0]: Уредите натпис за изабрану поруку
sr[1]: Уредите натписе за изабране поруке
sr[2]: Уредите натписе за изабране поруке
sr[3]: Уредите натпис за изабрану поруку

en: Set _Selected
sr: Постави _изабрано

en: Set _None
sr: Постави _ништа

en: Do not warn me again
sr: Не упозоравај ме поново

en: Deleting messages in Junk folder “%s”…
sr: Бришем поруке у фасцикли Ђубре „%s“…

en: Refreshing folder “%s”
sr: Освежавам фасциклу „%s“

en: Marking thread to be ignored
sr: Означавам расправу као занемарену

en: Unmarking thread from being ignored
sr: Означавам расправи као да није занемарена

en: Marking subthread to be ignored
sr: Означавам подрасправу као занемарену

en: Unmarking subthread from being ignored
sr: Означавам подрасправу као да није занемарена

en: Printing
sr: Штампам

note: Translators: %s is replaced with a folder * name %u with count of duplicate messages.
en: Folder “%s” contains %u duplicate message. Are you sure you want to delete it? | Folder “%s” contains %u duplicate messages. Are you sure you want to delete them?
sr[0]: Фасцикла „%s“ садржи %u дуплирану поруку. Да ли сте сигурни да желите да је избришете?
sr[1]: Фасцикла „%s“ садржи %u дуплиране поруке. Да ли сте сигурни да желите да их избришете?
sr[2]: Фасцикла „%s“ садржи %u дуплираних порука. Да ли сте сигурни да желите да их избришете?
sr[3]: Фасцикла „%s“ садржи %u дуплирану поруку. Да ли сте сигурни да желите да је избришете?

en: Save Message | Save Messages
sr[0]: Сачувај поруку
sr[1]: Сачувај поруке
sr[2]: Сачувај поруке
sr[3]: Сачувај поруку

note: Translators: This is part of a suggested file name * used when saving a message or multiple messages to * mbox format, when the first message doesn't have a * subject.  The extension ".mbox" is appended to the * string; for example "Message.mbox".
en: Message | Messages
sr[0]: Порука
sr[1]: Поруке
sr[2]: Поруке
sr[3]: Порука

en: Parsing message
sr: Обрађујем поруку

en: Allow remote content for anyone from %s
sr: Дозволи удаљени садржај свима са %s

en: Allow remote content for %s
sr: Дозволи удаљени садржај за %s

en: Do not show this message again
sr: Не приказуј више ову поруку

en: Load remote content
sr: Учитај удаљени садржај

en: You can download remote content manually, or set to remember to download remote content for this sender or used sites.
sr: Можете преузети удаљени садржај руно или подесити да се садржај аутоматски преузима са овог сајта или од овог пошиљаоца.

en: The message has no text content.
sr: Порука не садржи текст.

en: Flag to Follow Up
sr: Означи за праћење

en: Cl_ear
sr: Очист_и

en: No Title
sr: Без звања

en: Book '%s' not found
sr: Књига „%s“ није нађена

en: No data source found for UID “%s”
sr: Није пронађен извор података за ЈИБ „%s“

en: %s authentication failed
sr: Није успело %s потврђивање идентитета

en: Failed to open file “%s”: %s
sr: Не могу да отворим датотеку „%s“: %s

en: Failed to seek to offset in file
sr: Не могу да тражим помак у датотеци

en: Import to Folder
sr: Увези у фасциклу

en: _Import
sr: У_вези

en: Could not import any message
sr: Не могу да увезен ни једну поруку

en: Imported one message. | Imported %u messages.
sr[0]: %u порука је увезена.
sr[1]: %u поруке су увезене.
sr[2]: %u порука је увезено.
sr[3]: Порука је увезена.

en: Failed to import message
sr: Не могу да увезем поруку

en: Failed to print message: %s
sr: Не могу да испишем поруку: %s

en: Open Message File
sr: Отвори датотеку са порукама

en: Mail Messages
sr: Поруке е-поште

en: All Files (*)
sr: Све датотеке (*)

note: Intentionally the "Mail Viewer" first, because it's more important than the message subject
en: Mail Viewer — %s
sr: Прегледач поште — %s

en: Failed to load message
sr: Не могу да учитам поруку

en: _Import…
sr: У_вези…

en: _Import All…
sr: Увези _све…

en: C_ut
sr: _Исеци

en: _Select All
sr: И_забери све

en: Message _Source
sr: Изво_рни код поруке

en: _Edit as New Message
sr: _Уреди као нову поруку

en: Go to _Next Message
sr: Иди на с_ледећу поруку

en: Go to _Previous Message
sr: Иди на пре_тходну поруку

[ctx: mboxImp]
note: Translators: Column header for a message subject
en: Subject
sr: Наслов

[ctx: mboxImp]
note: Translators: Column header for a message From address
en: From
sr: Шаље

en: File “%s” does not contain MIME message
sr: Датотека „%s“ не садржи МИМЕ поруке

en: Reading file…
sr: Учитавам датотеку…

en: Failed to read file content
sr: Не могу да учитам садржај датотеке

note: Translators: The %d is replaced with the actual count of recipients, which is always more than one.
en: Are you sure you want to send a message with %d To and CC recipients? | Are you sure you want to send a message with %d To and CC recipients?
sr[0]: Сигурно желите да пошаљете поруку за %d примаоца?
sr[1]: Сигурно желите да пошаљете поруку за %d примаоца?
sr[2]: Сигурно желите да пошаљете поруку за %d примаоца?
sr[3]: Сигурно желите да пошаљете поруку за %d примаоца?

note: Translators: The %d is replaced with the actual count of recipients, which is always more than one.
en: You are trying to send a message to %d recipients in To and CC fields. This would result in all recipients seeing the email addresses of each other. In some cases this behaviour is undesired, especially if they do not know each other or if privacy is a concern. Consider adding recipients to the BCC field instead. | You are trying to send a message to %d recipients in To and CC fields. This would result in all recipients seeing the email addresses of each other. In some cases this behaviour is undesired, especially if they do not know each other or if privacy is a concern. Consider adding recipients to the BCC field instead.
sr[0]: Покушавате да пошаљете поруку на %d примаоца који су наведену унутар поља Прима и Копија. Ово ће омогућити свим примаоцима да виде адресе е-поште осталих. Понекад примаоци неће бити задовољни тиме, поготову уколико се међусобно не познају или уколико им на тај начин угрожавате приватност. Да би ово избегли можете да додате примаоце у поље Слепа попија.
sr[1]: Покушавате да пошаљете поруку на %d примаоца који су наведену унутар поља Прима и Копија. Ово ће омогућити свим примаоцима да виде адресе е-поште осталих. Понекад примаоци неће бити задовољни тиме, поготову уколико се међусобно не познају или уколико им на тај начин угрожавате приватност. Да би ово избегли можете да додате примаоце у поље Слеп копија.
sr[2]: Покушавате да пошаљете поруку на %d примаоца који су наведену унутар поља Прима и Копија. Ово ће омогућити свим примаоцима да виде адресе е-поште осталих. Понекад примаоци неће бити задовољни тиме, поготову уколико се међусобно не познају или уколико им на тај начин угрожавате приватност. Да би ово избегли можете да додате примаоце у поље Слепа копија.
sr[3]: Покушавате да пошаљете поруку на %d примаоца који су наведену унутар поља Прима и Копија. Ово ће омогућити свим примаоцима да виде адресе е-поште осталих. Понекад примаоци неће бити задовољни тиме, поготову уколико се међусобно не познају или уколико им на тај начин угрожавате приватност. Да би ово избегли можете да додате примаоце у поље Слепа копија.

en: Attachment changed | %d attachments changed
sr[0]: %d прилог је измењен
sr[1]: %d прилога су измењена
sr[2]: %d прилога је измењено
sr[3]: прилог је измењен

en: Attachment “%s” changed after being added to the message. Do you want to send the message anyway?
sr: Прилог „%s“ је промењен након што је додат у поруку. Да ли ипак желите да пошаљете поруку?

en: One attachment changed after being added to the message. Do you want to send the message anyway? | %d attachments changed after being added to the message. Do you want to send the message anyway?
sr[0]: %d прилог је промењен након што је додат у поруку. Да ли ипак желите да пошаљете поруку?
sr[1]: %d прилога су промењена након што су додати у поруку. Да ли ипак желите да пошаљете поруку?
sr[2]: %d прилога су промењени након што су додати у поруку. Да ли ипак желите да пошаљете поруку?
sr[3]: Прилога је промењен након што је додат у поруку. Да ли ипак желите да пошаљете поруку?

note: This message is never removed from the camel operation, otherwise the GtkInfoBar hides itself and the user sees no feedback.
en: Waiting for attachments to load…
sr: Чекам да се учитају прилози…

note: Note to translators: this is the attribution string used * when quoting messages.  Each ${Variable} gets replaced * with a value.  To see a full list of available variables, * see mail/em-composer-utils.c:attribvars array.
en: On ${AbbrevWeekdayName}, ${Year}-${Month}-${Day} at ${24Hour}:${Minute} ${TimeZone}, ${Sender} wrote:
sr: У ${AbbrevWeekdayName}, ${Day}. ${Month} ${Year}. у ${24Hour}:${Minute} ${TimeZone}, ${Sender} пише:

en: -------- Forwarded Message --------
sr: -------- Прослеђена порука --------

en: -----Original Message-----
sr: -----Оригинална порука-----

[ctx: reply-attribution]
note: Translators: This is a reply attribution in the message reply subject. The %s is replaced with the subject of the original message. Both 'Re'-s in the 'reply-attribution' translation context should translate into the same string, the same as the ':' separator.
en: Re: %s
sr: Одг: %s

en: an unknown sender
sr: непознати пошиљалац

en: Alternative Reply
sr: Алтернативни одговор

en: _Reply
sr: _Одговори

en: Recipients:
sr: Примаоци:

en: Reply to _Sender
sr: _Одговори пошиљаоцу

en: Reply style:
sr: Стил одговора:

en: Attach_ment
sr: Прило_г

en: Inline (_Outlook style)
sr: Унутар (Ау_тлук стил)

en: _Quote
sr: _Цитирај

en: Do _Not Quote
sr: _Не цитирај

note: Translators: The text is followed by the format combo with values like 'Plain Text', 'HTML' and so on
en: _Format message in
sr: Облику_ј поруку као

en: Apply t_emplate
sr: Прим_ени шаблон

en: Preserve original message S_ubject
sr: Сач_увај изворни наслов поруке

en: one recipient | %d recipients
sr[0]: %d прималац
sr[1]: %d прималаца
sr[2]: %d прималаца
sr[3]: један прималац

note: FIXME GTK_WINDOW (composer)
en: Posting destination
sr: Одредишна пошта

en: Choose folders to post the message to.
sr: Изаберите фасцикле за слање поруке.

en: Description of Filters
sr: Опис филтера

note: Translators: The first '%s' is replaced with the rule name; the second '%s' with 'enabled' or 'disabled' word; the third '%s' is replaced with the account name
en: %s (%s, for account %s)
sr: %s (%s, за налог %s)

en: enabled
sr: омогућено

en: disabled
sr: онемогућено

note: Translators: The first '%s' is replaced with the rule name; the second '%s' with 'enabled' or 'disabled' word
en: %s (%s, for any account)
sr: %s (%s, за било који налог)

en: If all the following conditions are met
sr: Ако су сви наведени услови испуњени

en: If any of the following conditions are met
sr: Ако је било који од наведених услова испуњен

note: and now for the action area
en: Then
sr: Потом

en: De_scribe Filters…
sr: Опиши филтере…

en: Select Folder
sr: Изабери фасциклу

en: Default Account
sr: Основни налог

[ctx: mail-filter-rule]
note: Translators: This is in a Mail filter rule editor, part of "For account: [ Any   ]" section
en: Any
sr: Било шта

en: Rul_e type:
sr: _Врста правила:

en: _For Account:
sr: _За налог:

en: Add Ac_tion
sr: Додај ра_дњу

en: Select Custom Icon
sr: Изабери произвољну иконицу

en: _Use custom icon
sr: _Користи произвољну иконицу

en: Use te_xt color
sr: Користи текст у _боји

en: Path:
sr: Путања:

en: Unread messages: | Unread messages:
sr[0]: Непрочитаних порука:
sr[1]: Непрочитаних порука:
sr[2]: Непрочитаних порука:
sr[3]: Непрочитаних порука:

en: Total messages: | Total messages:
sr[0]: Укупно порука:
sr[1]: Укупно порука:
sr[2]: Укупно порука:
sr[3]: Укупно порука:

en: Quota usage (%s):
sr: Искоришћеност квоте (%s):

en: Quota usage
sr: Искоришћеност квоте

note: Translators: Label of a combo with a list of configured accounts where a user can choose which account to use as the sender when composing a message in this folder
en: _Send Account Override:
sr: _Препиши налог слања:

en: Archive this folder using these settings:
sr: Архивирај ову фасциклу користећи следећа подешавања:

[ctx: autoarchive]
note: Translators: This text is part of "Auto-cleanup messages older than [X] [days/weeks/months]"
en: Auto-_cleanup messages older than
sr: Сам о_чисти поруке старије од

[ctx: autoarchive]
note: Translators: This text is part of "Auto-cleanup messages older than [X] [days/weeks/months]"
en: days
sr: дана

[ctx: autoarchive]
note: Translators: This text is part of "Auto-cleanup messages older than [X] [days/weeks/months]"
en: weeks
sr: недеља

[ctx: autoarchive]
note: Translators: This text is part of "Auto-cleanup messages older than [X] [days/weeks/months]"
en: months
sr: месеци

en: Move messages to the default archive _folder
sr: Премести поруке у подразумевану _фасциклу за архиву

en: _Move messages to:
sr: _Премести поруке у:

en: Archive folder
sr: Архивирај фасциклу

en: Select folder to use for Archive
sr: Изаберите фасциклу за архиву

en: _Delete messages
sr: _Обриши поруке

en: Server Tag
sr: Ознака сервера

en: Label
sr: Натпис

en: Appearance
sr: Изглед

note: Translators: "Archive" is a noun (This is a tab heading in the mail folder properties)
en: Archive
sr: Архива

en: Labels
sr: Натписи

en: Folder Properties
sr: Особине фасцикле

en: Gathering folder properties
sr: Прикупљам својства фасцикле

en: <click here to select a folder>
sr: <кликните овде да изаберете фасциклу>

en: Search for folder…
sr: Потражи фасциклу…

en: Create a new folder
sr: Направите нову фасциклу

en: Folder names cannot contain “/”
sr: Називи фасцикли не могу да садрже „/“

en: Mail Folder Tree
sr: Стабло фасцикле за пошту

en: Moving folder %s
sr: Премештам фасциклу „%s“

en: Copying folder %s
sr: Умножавам фасциклу „%s“

en: Moving messages into folder %s
sr: Премештам поруке у фасциклу „%s“

en: Copying messages into folder %s
sr: Умножавам поруке у фасциклу „%s“

en: Cannot drop message(s) into toplevel store
sr: Не могу да убацим поруку(е) у оставу на највишем нивоу

note: UNMATCHED is always last.
en: UNMATCHED
sr: НЕОДГОВАРА

en: Trash
sr: Смеће

en: Junk
sr: Ђубре

en: Moving folder “%s”
sr: Премештам фасциклу „%s“

en: Copying folder “%s”
sr: Умножавам фасциклу „%s“

en: Moving folder “%s” (%d/%d)
sr: Премештам фасциклу „%s“ (%d/%d)

en: Copying folder “%s” (%d/%d)
sr: Умножавам фасциклу „%s“ (%d/%d)

en: Move Folder To
sr: Премести фасциклу у

en: Copy Folder To
sr: Умножавам фасциклу у

en: _Subscribe
sr: Пријави _се

en: Su_bscribe To Shown
sr: Пријави се на _приказане

en: Subscribe To _All
sr: Пријави се _на све

en: _Unsubscribe
sr: _Одјави се

en: Unsu_bscribe From Hidden
sr: О_дјави се са скривених

en: Unsubscribe From _All
sr: Одја_ви се са свих

en: %d unread,  | %d unread,
sr[0]: %d непрочитана,
sr[1]: %d непрочитане,
sr[2]: %d непрочитаних,
sr[3]: %d непрочитана,

en: %d total | %d total
sr[0]: %d укупно
sr[1]: %d укупно
sr[2]: %d укупно
sr[3]: %d укупно

en: Folder Subscriptions
sr: Пријаве на фасцикле

en: _Account:
sr: _Налог:

en: Clear Search
sr: Очисти претрагу

en: Sho_w items that contain:
sr: _Прикажи ставке које садрже:

en: Subscribe to the selected folder
sr: Пријавите се на изабрану фасциклу

en: Su_bscribe
sr: П_ријави се

en: Unsubscribe from the selected folder
sr: Одјавите се са изабране фасцикле

en: Collapse all folders
sr: Скупите све фасцикле

en: C_ollapse All
sr: _Скупи све

en: Expand all folders
sr: Разгранајте све фасцикле

en: E_xpand All
sr: _Разгранај све

en: Refresh the folder list
sr: Освежите списак фасцикли

en: Stop the current operation
sr: Зауставите тренутну операцију

en: _Stop
sr: _Заустави

note: Translators: This message is shown only for ten or more * messages to be opened.  The %d is replaced with the actual * count of messages. If you need a '%' in your text, then * write it doubled, like '%%'.
en: Are you sure you want to open %d message at once? | Are you sure you want to open %d messages at once?
sr[0]: Сигурно желите да отворите ову %d поруку?
sr[1]: Сигурно желите да отворите %d поруке одједном?
sr[2]: Сигурно желите да отворите %d порука одједном?
sr[3]: Сигурно желите да отворите ову једну поруку?

en: Message Filters
sr: Филтери порука

en: Messages from %s
sr: Поруке које је послао %s

[ctx: reply-attribution]
note: Translators: This is a reply attribution in the message reply subject. Both 'Re'-s in the 'reply-attribution' translation context should translate into the same string.
en: Re
sr: Одг

en: Deleting old messages
sr: Бришем старе поруке

[ctx: trust]
en: _Unknown
sr: _Непознато

[ctx: trust]
en: _Never trust
sr: Н_икад не веруј

[ctx: trust]
en: Trust _marginally
sr: _Ограничено веруј

[ctx: trust]
en: Trust _fully
sr: _Веруј у потпуности

[ctx: trust]
en: Trust _ultimately
sr: В_еруј увек

en: Key ID: %s
sr: ИБ кључа: %s

en: Fingerprint: %s
sr: Отисак прста: %s

en: Created: %s
sr: Направљено: %s

en: User ID: %s
sr: ИБ корисника: %s

en: Set trust level for the key:
sr: Поставља ниво поверења за кључ:

en: Search _Folders
sr: Фас_цикле претраге

en: Add Folder
sr: Додај фасциклу

en: Customize Appearance
sr: Подеси изглед

en: Search Folder Sources
sr: Извор фасцикле претраге

en: Automatically update on any _source folder change
sr: Сам освежи при _свакој измени изворне фасцикле

en: All local folders
sr: Све локалне фасцикле

en: All active remote folders
sr: Све активне мрежне фасцикле

en: All local and active remote folders
sr: Све локалне и активне мрежне фасцикле

en: Specific folders
sr: Одређене фасцикле

en: include subfolders
sr: укључи подфасцикле

en: Sender
sr: Пошиљалац

en: does not start with
sr: не почиње са

en: does not end with
sr: не завршава се са

en: sounds like
sr: звучи као

en: does not sound like
sr: не звучи као

en: Recipients
sr: Примаоци

en: CC
sr: Копија

en: BCC
sr: Слепа копија

en: Sender or Recipients
sr: Пошиљалац или примаоци

en: has words
sr: садржи речи

en: does not have words
sr: не садржи речи

en: Specific header
sr: Одређено заглавље

en: exists
sr: постоји

en: does not exist
sr: не постоји

en: Message Body
sr: Тело поруке

en: Free Form Expression
sr: Израз у слободној форми

en: Date sent
sr: Датум слања

en: is before
sr: је пре

en: is after
sr: је после

en: Date received
sr: Датум примања

en: Score
sr: Резултат

en: Size (kB)
sr: Величина (kB)

en: is greater than or equal to
sr: је веће од или је једнако са

en: is less than or equal to
sr: је мање од или је једнако са

en: Replied to
sr: Одговорено

en: Important
sr: Важно

note: Past tense, as in "has been read".
en: Read
sr: Читај

en: Follow Up
sr: Следи

en: is Flagged
sr: је означено

en: is not Flagged
sr: није означено

en: is Completed
sr: је завршено

en: is not Completed
sr: није завршено

en: Follow Up Due By
sr: следећи рок од

en: Contain iCalendar Data
sr: Садржи податке из иКалендара

en: Do Not Contain iCalendar Data
sr: Не садржи податке из иКалендара

en: Mailing list
sr: Дописна листа

en: Regex Match
sr: Регизр одговара

en: Message Header
sr: Заглавље поруке

en: Source Account
sr: Изворни налог

en: Pipe to Program
sr: Повежи на програм

en: returns
sr: повратно

en: does not return
sr: не враћа

en: returns greater than
sr: повратно веће од

en: returns less than
sr: повратно мање од

en: Junk Test
sr: Провера ђубрета

en: Message is Junk
sr: Порука је ђубре

en: Message is not Junk
sr: Порука није ђубре

en: Inconclusive whether Message is Junk
sr: Није јасно да ли је порука непожељна

en: Message Location
sr: Локација поруке

en: contains Sender
sr: садржи пошиљаоца

en: does not contain Sender
sr: не садржи пошиљаоца

en: Match All
sr: Одговара све

en: Delete
sr: Обриши

en: Stop Processing
sr: Прекини обраду

en: Set Label
sr: Постави натпис

en: Unset Label
sr: Уклони натпис

en: Assign Color
sr: Додели боју

en: Unset Color
sr: Непостављена боја

en: Assign Score
sr: Додели резултат

en: Adjust Score
sr: Прерачунај

en: Set Status
sr: Постави статус

en: Deleted
sr: Обрисано

en: Unset Status
sr: Непостављен статус

en: Learn as Junk
sr: Научи да је _ђубре

en: Beep
sr: Звоно

en: Play Sound
sr: Пусти звук

en: Run Program
sr: Покрени програм

en: Forward to
sr: Проследи

en: with
sr: са

en: Importing Elm data
sr: Увоз Елм података

en: Evolution Elm importer
sr: Елм увозник Еволуције

en: Import mail from Elm.
sr: Увози пошту из Елма.

en: _Destination folder:
sr: _Одредишна фасцикла:

en: Select folder
sr: Изаберите фасциклу

en: Select folder to import into
sr: Изаберите фасциклу за увоз

en: Showing only first few messages, more will be imported
sr: Приказује само првих неколико порука, додатне ће бити увезене

en: Berkeley Mailbox (mbox)
sr: Беркли поштанско сандуче (mbox)

en: Importer Berkeley Mailbox format folders
sr: Увозник за фасцикле облика Беркли поштанског сандучета

en: %d Address | %d Addresses
sr[0]: %d адреса
sr[1]: %d адресe
sr[2]: %d адреса
sr[3]: Адреса

en: Evolution KMail importer
sr: Еволуцијин увоз К-поште

en: Import mail and contacts from KMail.
sr: Увози пошту и контакте из К-поште.

en: Importing mailbox
sr: Увожење поштанског сандучета

en: Importing mail and contacts from KMail
sr: Увозим пошту и контакте из К-поште

note: Destination folder, was set in our widget
en: Importing “%s”
sr: Увозим „%s“

en: Scanning %s
sr: Претражујем „%s“

en: Importing Pine data
sr: Увожење Пине података

en: Evolution Pine importer
sr: Еволуцијин Пине увозник

en: Import mail from Pine.
sr: Увози пошту из програма Пине.

en: Mail to %s
sr: Пошта за %s

en: Mail from %s
sr: Пошта од %s

en: Subject is %s
sr: Наслов је %s

en: %s mailing list
sr: %s дописна листа

en: Add Filter Rule
sr: Додај правило филтрирања

note: Translators: The first %s is name of the affected * filter rule(s), the second %s is URI of the removed * folder. For more than one filter rule is each of * them on a separate line, with four spaces in front * of its name, without quotes.
en: The filter rule “%s” has been modified to account for the deleted folder
    “%s”. | The following filter rules
    %s have been modified to account for the deleted folder
    “%s”.
sr[0]: Правило филтера „%s“ је измењено у налогу за обрисану фасциклу 
    „%s“.
sr[1]: Правила филтера „%s“ су измењена у налогу за обрисану фасциклу 
    „%s“.
sr[2]: Правила филтера „%s“ су измењена у налогу за обрисану фасциклу 
    „%s“.
sr[3]: Правило филтера „%s“ је измењено у налогу за обрисану фасциклу 
    „%s“.

en: Open Message Filters
sr: Отвори филтере порука

en: Set custom junk header
sr: Поставите произвољно заглавље нежељене

en: All new emails with header that matches given content will be automatically filtered as junk
sr: Све нове е-поруке са заглављем које се подудара са датим садржајем ће бити аутоматски издвојене као нежељене

en: Header name
sr: Назив заглавља

en: Header content
sr: Заглавље садржи

en: Default Behavior
sr: Подразумевано понашање

note: Translators: The text is followed by the format combo with values like
en: For_mat messages in
sr: О_бликуј поруке као

en: Automatically insert _emoticons
sr: Сам уметни _смајлиће

en: Use Un_icode characters for emoticons
sr: Користи _уникод знакове за смајлиће

en: Always request rea_d receipt
sr: Увек тражи _повратницу

en: Always request Deli_very Status Notification
sr: Увек захтева о_бавештење о стању испоруке

en: Encode filenames in an _Outlook/GMail way
sr: Кодирај називе датотека на начин _Аутлука/Гпоште

en: Send messages through Outbo_x folder
sr: Шаљи поруке кроз фасциклу _За слање

en: Number of characters for word w_rapping:
sr: Број знакова за преламање _речи:

en: Ch_aracter encoding:
sr: Кодна ст_рана:

en: Replies and Forwards
sr: Одговори и прослеђивања

en: _Reply style:
sr: _Стил одговора:

en: _Forward style:
sr: Стил _прослеђивања:

en: _Language:
sr: _Језик:

en: Include si_gnature in new messages only
sr: Стави _потпис само у новим порукама

en: Ig_nore Reply-To: for mailing lists
sr: _Занемари „Одговори на:“ за дописне листе

en: Gro_up Reply goes only to mailing list, if possible
sr: Одговор _групи иде само на дописну листу, ако је могуће

en: Digitally _sign messages when original message signed (PGP or S/MIME)
sr: Дигитално _потпиши поруке када је оригинална порука потписана (ПГП или С/МИМЕ)

en: _Wrap quoted text in replies
sr: _Преломи цитирани текст у одговорима

en: _Attach multiple messages as separate files
sr: _Прикачи више порука као засебне датотеке

[ctx: ReplyForward]
en: Inline
sr: Унутар

en: Sig_natures
sr: Пот_писи

en: Signatures
sr: Потписи

en: _Languages
sr: _Језици

en: Languages Table
sr: Табела језика

en: The list of languages here reflects only the languages for which you have a dictionary installed.
sr: Списак језика овде осликава само оне језике за које имате инсталиран речник.

en: Check spelling while I _type
sr: Провери правопис док _куцам

en: To help avoid email accidents and embarrassments, ask for confirmation before taking the following checkmarked actions:
sr: Да бисте избегли непогодности и нелагодност е-поште, питајте за потврду пре извршавања следећих означених радњи:

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with an _empty subject line
sr: Слања поруке са празном линијом _наслова

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with only _Bcc recipients defined
sr: Слања поруке која садржи само примаоце _Слепе копије

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message to many _To and CC recipients
sr: Слања поруке на много _примаоца (Прима и Копија)

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a _private reply to a mailing list message
sr: Слања приватног _одговора на поруку дописне листе

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a reply to a large _number of recipients
sr: Слања одговора _већем броју прималаца

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Allowing a _mailing list to redirect a private reply to the list
sr: Дозвољавања _дописној листи да преусмери приватну поруку на листу

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with _recipients not entered as mail addresses
sr: Слања поруке са _примаоцима који нису унешени као адресе поште

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message using _key accelerator (Ctrl+Enter)
sr: Слања поруке помоћу пре_чице (Ctrl+Enter)

note: Translators:
en: Before composer _format changes from HTML to Plain Text
sr: Прво се _формат састављача мења из ХТМЛ-а у обичан текст

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sending a message with _attachments which changed since being attached
sr: Слање поруке са _прилоазима који су промењени након додавања

en: Sending an _HTML mail to contacts that do not want them
sr: Слање _ХТМЛ е-поште контактима који их не желе

en: Addresses or domains which accept HTML messages:
sr: Адресе или домени који прихватају ХТМЛ поруке:

en: Confirmations
sr: Потврђивања

note: Translators: Label of a frame with a list of folders for which to use selected account in Send account overrides
en: Use for Folders
sr: Користи за фасцикле

note: Translators: Label of a frame with a list of recipients for whom to use selected account in Send account overrides
en: Use for Recipients
sr: Користи за примаоце

note: Translators: Label of a frame with a list of configured accounts in Send account overrides
en: Account
sr: Налог

en: Send account overrides
sr: Преписивања налога слања

en: Assign which account should be used as a send account for respective folders or recipients, an override for usual send account detection. List of recipients can contain partial addresses or names. The name and the address parts are compared separately.
sr: Доделите који налог треба бити коришћен као налог слања за одговарајуће фасцикле или примаоце, преписивање за уобичајено откривање налога слања. Списак примаоца може да садржи делимичне адресе или називе. Делови адресе и назива се упоређују засебно.

en: _Folder override has precedence over Recipient override
sr: Преписивање _фасцикле има предност над преписивањем примаоца

en: Send Account
sr: Налог слања

en: b
sr: б

en: Start up
sr: Покретање

en: Check for new _messages on start
sr: Провери нове _поруке приликом покретања

en: Check for new messa_ges in all active accounts
sr: Провери нове _поруке у свим активним налозима

en: Message Display
sr: Приказ поруке

en: _Use the same fonts as other applications
sr: _Користи исте фонтове као други програми

en: S_tandard Font:
sr: _Стандардни фонт:

en: Select HTML fixed width font
sr: Изаберите ХТМЛ фонт сталне величине

en: Select HTML variable width font
sr: Изаберите ХТМЛ фонт променљиве величине

en: Fix_ed Width Font:
sr: Фонт _сталне ширине:

en: Minimum Font _Size:
sr: Најмања величи_на фонта:

note: Translators: This is part of
en: (in pixels)
sr: (у пикселима)

en: _Mark messages as read after
sr: _Означи поруке као прочитане после

en: Highlight _quotations with
sr: Нагласи _цитате са

en: Pick a color
sr: Изаберите боју

en: color
sr: боја

en: Default character e_ncoding:
sr: Подразумеванa _кодна страна:

en: Apply the same _view settings to all folders
sr: Примени иста подешавања _прегледа на свим фасциклама

en: F_all back to threading messages by subject
sr: Вра_ти се на низање порука по наслову

en: Group messages to _flat threads
sr: Групиши поруке у _равним низовима

en: Delete Mail
sr: Обриши пошту

en: Empty _trash folders
sr: Испразни фасцикле _смећа

en: Confirm _when expunging a folder
sr: _Потврди када празниш фасциклу

en: Confirm when emptying a _Junk folder
sr: _Потврди када празниш фасциклу са ђубретом

en: Go to the previ_ous message after message deletion
sr: Иди на _претходну поруку након брисања поруке

en: Archive Mail
sr: Архивирај поруку

en: Archive folder to use for On This Computer messages
sr: Фасцикла за архиву која се користи за поруке унутар фасцикле „На овом рачунару“

en: On This Computer A_rchive folder:
sr: _Архива на овом рачунару:

note: If enabled, show animation; if disabled, only display a static image without any animation
en: _Show animated images
sr: Прикажи _анимиране слике

en: Unset colors provided in HTML mails in message previe_w
sr: Непостављене боје доста_вљене у ХТМЛ е-порукама, у прегледу порука

en: Loading Remote Content
sr: Учитавам удаљени садржај

en: _Never load remote content from the Internet
sr: _Никада не учитавај удаљени садржај са Интернета

en: _Load remote content only in messages from contacts
sr: _Учитај удаљени садржај само у порукама од контакта

en: _Always load remote content from the Internet
sr: _Увек учитај удаљени садржај са Интернета

en: Notify about _missing remote content in the message preview
sr: Обавести о _недостајућем удаљеном садржају у прегледу поруке

en: Add
sr: Додај

en: Remove
sr: Уклони

en: Allow for sites:
sr: Дозволи за сајтове:

en: Allow for senders:
sr: Дозволи за пошиљаоце:

en: HTML Messages
sr: ХТМЛ поруке

en: Sender Photograph
sr: Фотографија пошиљаоца

en: _Show the photograph of sender in the message preview
sr: _Прикажи фотографију пошиљаоца у прегледу поште

en: Search libra_vatar.org for the photograph of sender
sr: Потражи слику пошиљаоца на libra_vatar.org

en: Displayed Message Headers
sr: Приказана заглавља порука

en: Show _full mail addresses in message preview
sr: Прикажи пуну адресу е-поште у прегледу порука

en: Mail Headers Table
sr: Табела заглавља поште

en: Re_set
sr: Поново по_стави

en: Message List User Headers
sr: Корисничко заглавље списка порука

en: Message List User Headers Table
sr: Табела корисничког заглавља списка порука

en: Date/Time Format
sr: Формат датум/време

en: Check incoming _messages for junk
sr: Провери има ли ђубрета у до_лазној пошти

en: _Delete junk messages
sr: _Обриши поруке ђубра

en: _Prompt before marking message as junk
sr: _Питај пре означавања порука као ђубре

en: Junk Test Options
sr: Опције за тестирање ђубрета

en: Do not mar_k messages as junk if sender is in my address book
sr: Не означава_ј поруке као ђубре ако је пошиљалац у мом именику

en: _Lookup in local address book only
sr: _Потражи само у локалном именику

en: Check cu_stom headers for junk
sr: Провери има ли ђубрета у _прилагођеним заглављима

en: Ask for confirmation before taking the following checkmarked actions:
sr: Питај за потврду пре извршавања следећих означених радњи:

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Check whether Evolution is the _default mailer
sr: _Провери да ли је Еволуција подразумевани програм за пошту

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Emptying the _Trash
sr: Избацивање _смећа

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Tries to _open 10 or more messages at once
sr: Покушај _отварања 10 или више порука одједном

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Marking _all messages as read
sr: Означавање _свих порука као причитане

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Deleting messages in _search folder
sr: Бри_сање порука из фасцикле претраге

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Copy _folder by drag-and-drop in folder tree
sr: Копирај _фасциклу превлачењем у стабло фасцикли

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: _Move folder by drag-and-drop in folder tree
sr: Пре_мести фасциклу превлачењем у стабло фасцикли

note: This is in the context of: Ask for confirmation before...
en: Sort message list on _header click
sr: Поређај списак порука кликом на _заглавље

en: No encryption
sr: Без шифровања

en: TLS encryption
sr: ТЛС шифровање

en: SSL encryption
sr: ССЛ шифровање

en: Call
sr: Позив

en: Do Not Forward
sr: Не прослеђуј

en: Follow-Up
sr: Следи

en: For Your Information
sr: За вашу информацију

en: Forward
sr: Проследи

en: No Response Necessary
sr: Није неопходан одговор

en: Reply
sr: Одговори

en: Reply to All
sr: Одговори свима

en: Review
sr: Прегледај

en: The messages you have selected for follow up are listed below.
    Please select a follow up action from the “Flag” menu.
sr: Поруке које сте изабрали за праћење су доле излистане.
    Изаберите радњу за извршавање из изборника „Ознаке“.

en: _Flag:
sr: _Ознака:

en: _Due By:
sr: _Рок:

note: Translators: Flag Completed
en: Co_mpleted
sr: За_вршено

en: License Agreement
sr: Уговор о коришћењу

en: _No
sr: _Не

en: _Accept License
sr: _Прихвати лиценцу

en: _Tick this to accept the license agreement
sr: Оз_начите ово да прихватите уговор о лиценци

en: Invalid authentication
sr: Неисправно потврђивање идентитета

en: This server does not support this type of authentication and may not support authentication at all.
sr: Овај сервер не подржава тражени тип аутентификације и можда уопште не подржава аутентификацију.

en: Your login to your server “{0}” as “{0}” failed.
sr: Пријава на сервер „{0}“ као „{0}“ није успела.

en: Check to make sure your password is spelled correctly. Remember that many passwords are case sensitive; your caps lock might be on.
sr: Проверите да ли сте исправно откуцали лозинку. Не заборавите да је у већини лозинки величина слова битна; можда су укључена велика слова.

en: Are you sure you want to send a message in HTML format?
sr: Сигурно желите да пошаљете поруку у ХТМЛ облику?

en: Please make sure the following recipients are willing and able to receive HTML email:
    {0}
sr: Проверите да ли следећи примаоци желе и могу да приме HTML пошту:
    {0}

en: Are you sure you want to send a message without a subject?
sr: Сигурно желите да пошаљете поруку без наслова?

en: Adding a meaningful Subject line to your messages will give your recipients an idea of what your mail is about.
sr: Додавањем смисленог наслова порукама даћете примаоцима до знања о чему пишете.

en: Are you sure you want to send a message with only BCC recipients?
sr: Сигурно желите да пошаљете поруку где ће сви примаоци добити Слепе копије?

en: The contact list you are sending to is configured to hide list recipients.
    
    Many email systems add an Apparently-To header to messages that only have BCC recipients. This header, if added, will list all of your recipients in your message. To avoid this, you should add at least one To: or CC: recipient.
sr: Списак контакта на који шаљете је подешен да скрива примаоце листе.
    
    Многи системи е-поште додају порукама заглавље „Привидно-ка“ које као примаоце има само Слепе копије. Ово заглавље ће излистати све примаоце поруке. Да избегнете ово, додајте барем једног примаоца у „Прима:“ или „Копија:“.

en: Many email systems add an Apparently-To header to messages that only have BCC recipients. This header, if added, will list all of your recipients to your message anyway. To avoid this, you should add at least one To: or CC: recipient.
sr: Многи системи е-поште додају порукама заглавље „Привидно-ка“ које као примаоце има само Слепе копије. Ово заглавље ће излистати све примаоце поруке. Да избегнете ово, додајте барем једног примаоца у „Прима:“ или „Копија:“.

en: Are you sure you want to send a message with invalid address?
sr: Сигурно желите да пошаљете поруку са неисправном адресом?

en: The following recipient was not recognized as a valid mail address:
    {0}
sr: Следећи прималац није препознат као исправна адреса е-поште:
    {0}

en: Are you sure you want to send a message with invalid addresses?
sr: Сигурно желите да пошаљете поруку са неисправним адресама?

en: The following recipients were not recognized as valid mail addresses:
    {0}
sr: Следећи примаоци нису препознати као исправне адресе е-поште:
    {0}

en: Send private reply?
sr: Да пошаљем приватан одговор?

en: You are replying privately to a message which arrived via a mailing list, but the list is trying to redirect your reply to go back to the list. Are you sure you want to proceed?
sr: Одговорили сте приватно на поруку која је стигла са дописне листе, али листа покушава да преусмери ваш одговор назад на листу. Да ли сте сигурни да желите да наставите?

en: Reply _Privately
sr: Одговори _приватно

en: You are replying to a message which arrived via a mailing list, but you are replying privately to the sender; not to the list. Are you sure you want to proceed?
sr: Одговорили сте на поруку која је стигла са дописне листе, али сте приватно одговорили пошиљаоцу; а не на листу. Да ли сте сигурни да желите да наставите?

en: Send reply to all recipients?
sr: Да пошаљем одговоре свим примаоцима?

en: You are replying to a message which was sent to many recipients. Are you sure you want to reply to ALL of them?
sr: Одговарате на поруку која је послата већем броју прималаца. Да ли сте сигурни да желите СВИМА да одговорите?

en: This message cannot be sent because you have not specified any recipients
sr: Ова порука се не може послати пошто нисте навели ниједног примаоца

en: Please enter a valid email address in the To: field. You can search for email addresses by clicking on the To: button next to the entry box.
sr: Унесите важећу адресу е-поште у поље „Прима:“. Можете претражити адресе е-поште кликом на дугме „Прима:“ поред поља за унос.

en: Use default drafts folder?
sr: Да користим подразумевану фасциклу нацрта?

en: Unable to open the drafts folder for this account. Use the system drafts folder instead?
    
    The reported error was “{0}”.
sr: Не могу да отворим фасциклу нацрта за овај налог. Да користим системску фасциклу нацрта уместо тога?
    
    Грешка је „{0}“.

en: Use _Default
sr: Користи _основно

en: Are you sure you want to permanently remove all the deleted messages in folder “{0}”?
sr: Сигурно желите трајно да уклоните све обрисане поруке из фасцикле „{0}“?

en: If you continue, you will not be able to recover these messages.
sr: Уколико наставите, нећете моћи да вратите ове поруке.

en: _Expunge
sr: Из_баци

en: Are you sure you want to permanently remove all the deleted messages in all folders?
sr: Сигурно желите трајно да уклоните све обрисане поруке из свих фасцикли?

en: _Empty Trash
sr: _Избаци смеће

en: Opening too many messages at once may take a long time.
sr: Отварање превише порука одједном може да потраје мало дуже.

en: _Open Messages
sr: _Отвори поруке

en: You have unsent messages, do you wish to quit anyway?
sr: Имате непослате поруке, да ли желите ипак да изађете?

en: If you quit, these messages will not be sent until Evolution is started again.
sr: Уколико изађете, ове поруке неће бити послате док поново не покренете Еволуцију.

note: Translators: the {0} is replaced with an operation name, which failed. It can be basically anything run asynchronously, like "Fetching Mail", "Sending message" and others, mostly from mail-ops.c file.
en: Error while {0}.
sr: Грешка приликом {0}.

en: Error while performing operation.
sr: Грешка током извршавања операције.

en: Enter password.
sr: Унесите лозинку.

en: Error loading filter definitions.
sr: Грешка при учитавању дефиниција филтера.

en: Cannot save to directory “{0}”.
sr: Не могу да сачувам у директоријуму „{0}“.

en: Cannot save to file “{0}”.
sr: Не могу да сачувам у датотеку „{0}“.

en: Cannot create the save directory, because “{1}”
sr: Не могу да направим директоријум за чување, због „{1}“

en: Cannot create temporary save directory.
sr: Не могу да направим привремени директоријум за чување.

en: File exists but cannot overwrite it.
sr: Датотека постоји али не могу да је препишем.

en: File exists but is not a regular file.
sr: Датотека постоји али није регуларна.

en: Cannot delete folder “{0}”.
sr: Не могу да обришем фасциклу „{0}“.

en: Cannot delete system folder “{0}”.
sr: Не могу да обришем системску фасциклу „{0}“.

en: System folders are required for Evolution to function correctly and cannot be renamed, moved, or deleted.
sr: Системске фасцикле су неопходне Еволуцији да би исправно радила и не могу бити преименоване, премештене или обрисане.

en: Failed to expunge folder “{0}”.
sr: Не могу да избацим фасциклу „{0}“.

en: Failed to refresh folder “{0}”.
sr: Не могу да освежим фасциклу „{0}“.

en: Cannot rename or move system folder “{0}”.
sr: Не могу да преименујем или да преместим системску фасциклу„{0}“.

en: Really delete folder “{0}” and all of its subfolders?
sr: Да обришем фасциклу „{0}“ и све подфасцикле?

en: If you delete the folder, all of its contents and its subfolders’ contents will be deleted permanently.
sr: Уколико обришете фасциклу, сав њен садржај и садржај подфасцикли биће трајно обрисани.

en: Really unsubscribe folder “{0}”?
sr: Да отпишем фасциклу „{0}“?

en: If you unsubscribe the folder, it might not be visible in the Evolution, while still being available on the server. You can re-subscribe in Folder→Subscriptions... menu.
sr: Ако отпишете фасциклу, може бити невидљива у Еволуцији, док ће још увек бити доступна на серверу. Можете поново да се претплатите у изборнику „Фасцикла → Пријаве...“.

en: Do _Not Unsubscribe
sr: _Не отписуј

en: Really delete folder “{0}”?
sr: Да обришем фасциклу „{0}“?

en: If you delete the folder, all of its contents will be deleted permanently.
sr: Уколико обришете фасциклу, сав њен садржај биће трајно обрисан.

en: These messages are not copies.
sr: Ове поруке нису копије.

en: Messages shown in Search Folders are not copies. Deleting them from a Search Folder will delete the actual messages from the folder or folders in which they physically reside. Do you really want to delete these messages?
sr: Поруке приказане у фасциклама за претрагу нису копије. Њиховим брисањем из фасцикле за претрагу избрисаћете стварне поруке из фасцикле или фасцикли у којима се физички налазе. Да ли заиста желите да избришете ове поруке?

en: Cannot rename “{0}” to “{1}”.
sr: Не могу да преименујем „{0}“ у „{1}“.

en: A folder named “{1}” already exists. Please use a different name.
sr: Фасцикла са именом „{1}“ већ постоји. Доделите јој неки други назив.

en: Cannot move folder “{0}” to “{1}”.
sr: Не могу да преместим фасциклу „{0}“ у „{1}“.

en: Cannot open source folder. Error: {2}
sr: Не могу да отворим фасциклу извора. Грешка: {2}

en: Cannot open target folder. Error: {2}
sr: Не могу да отворим фасциклу мете. Грешка: {2}

en: Cannot copy folder “{0}” to “{1}”.
sr: Не могу да умножим фасциклу „{0}“ у „{1}“.

en: Cannot create folder “{0}”.
sr: Не могу да направим фасциклу „{0}“.

en: Cannot open folder. Error: {1}
sr: Не могу да отворим фасциклу. Грешка: {1}

en: Cannot save changes to account.
sr: Не могу да сачувам измене на налогу.

en: You have not filled in all of the required information.
sr: Нисте унели све потребне податке.

en: You may not create two accounts with the same name.
sr: Не можете да направите два налога са истим именом.

en: Are you sure you want to delete account “{0}”?
sr: Сигурно желите да обришете налог „{0}“?

en: If you proceed, the account information will be deleted permanently.
sr: Уколико наставите, подаци о налогу биће трајно обрисани.

en: Are you sure you want to delete this account and all its proxies?
sr: Сигурно желите да обришете овај налог и све припадајуће елементе?

en: If you proceed, the account information and
    all proxy information will be deleted permanently.
sr: Уколико наставите, подаци о налогу и сви
    подаци посредника биће трајно обрисани.

en: Are you sure you want to disable this account and delete all its proxies?
sr: Сигурно желите да искључите овај налог и обришете све посреднике?

en: If you proceed, all proxy accounts will be deleted permanently.
sr: Ако наставите, сви налози посредника биће трајно уклоњени.

en: Do _Not Disable
sr: Немој _искључити

en: _Disable
sr: _Искључи

en: Cannot edit Search Folder “{0}” as it does not exist.
sr: Не могу да уредим фасциклу претраге „{0}“ јер не постоји.

en: This folder may have been added implicitly,
    go to the Search Folder editor to add it explicitly, if required.
sr: Ова фасцикла је можда посредно додата,
    идите у уређивач фасцикле претраге и додајте је изричито, ако желите.

en: Cannot add Search Folder “{0}”.
sr: Не могу да додам фасциклу претраге „{0}“.

en: A folder named “{0}” already exists. Please use a different name.
sr: Фасцикла са именом „{0}“ већ постоји. Доделите јој неки други назив.

en: Search Folders automatically updated.
sr: Фасцикле претраге су аутоматски ажуриране.

en: Mail filters automatically updated.
sr: Филтери поште су аутоматски ажурирани.

en: Missing folder.
sr: Недостајућа фасцикла.

en: You must specify a folder.
sr: Морате да наведете фасциклу.

en: You must name this Search Folder.
sr: Морате да дате назив овој фасцикли претраге.

en: No folder selected.
sr: Није изабрана ниједна фасцикла.

en: You must specify at least one folder as a source.
    Either by selecting the folders individually, and/or by selecting all local folders, all remote folders, or both.
sr: Морате да наведете бар једну фасциклу као извор.
    Било да појединачно изаберете фасцикле, и/или да изаберете све локалне фасцикле, све мрежне фасцикле или и једне и друге.

en: Problem migrating old mail folder “{0}”.
sr: Проблем при преносу старе фасцикле поште „{0}“.

en: A non-empty folder at “{1}” already exists.
    
    You can choose to ignore this folder, overwrite or append its contents, or quit.
sr: Фасцикла са садржајем на „{1}“ већ постоји.
    
    Можете или да игноришете ову фасциклу, да је препишете или да допуните њен садржај, или да изађете.

en: _Overwrite
sr: _Препиши

en: _Append
sr: _Прикачи

en: Evolution’s local mail format has changed.
sr: Еволуцијин локални формат поште је промењен.

en: Evolution’s local mail format has changed from mbox to Maildir. Your local mail must be migrated to the new format before Evolution can proceed. Do you want to migrate now?
    
    An mbox account will be created to preserve the old mbox folders. You can delete the account after ensuring the data is safely migrated. Please make sure there is enough disk space if you choose to migrate now.
sr: Еволуцијин локални формат поште је промењен из мбокса у Мејлдир. Ваша локална пошта мора бити пресељена у нови формат да би Еволуција могла да настави са радом. Да ли желите сада да је преселите?
    
    Мбокс налог ће бити направљен зарад чувања старих мбокс фасцикли. Можете да избришете налог након успешног пресељавања података. Уверите се да има довољно простора на диску уколико одлучите да их преселите сада.

en: _Exit Evolution
sr: _Изађи из Еволуције

en: _Migrate Now
sr: П_ресели сада

en: Unable to read license file.
sr: Не могу да прочитам датотеку лиценце.

en: Cannot read the license file “{0}”, due to an installation problem. You will not be able to use this provider until you can accept its license.
sr: Не могу да прочитам датотеку лиценце „{0}“, због проблема са инсталацијом. Нећете моћи да користите овог достављача док не прихватите лиценцу.

en: Please wait.
sr: Сачекајте.

en: Querying server for a list of supported authentication mechanisms.
sr: Слање упита серверу за листу подржаних механизама потврђивања идентитета.

en: Failed to query server for a list of supported authentication mechanisms.
sr: Не могу да пропитам сервер за списак подржаних механизама потврђивања идентитета.

en: Failed to get server setup.
sr: Нисам успео да добавим подешавање сервера.

en: Synchronize folders locally for offline usage?
sr: Ускладити фасцикле локално за рад ван мреже?

en: Do you want to locally synchronize the folders that are marked for offline usage?
sr: Желите ли локално да ускладите фасцикле које су означене за коришћење ван мреже?

en: Do _Not Synchronize
sr: _Не усклађуј

en: _Synchronize
sr: _Усклади

en: Do you want to mark all messages as read?
sr: Да ли желите да све поруке означите прочитаним?

en: This will mark all messages as read in the selected folder.
sr: Ово означава све поруке као прочитане у изабраној фасцикли.

en: Also mark messages in subfolders?
sr: Да означим такође и поруке у подфасциклама?

en: Do you want to mark messages as read in the current folder only, or in the current folder as well as all subfolders?
sr: Желите ли да означите поруке као прочитане само у тренутној фасцикли, или и оне у подфасциклама?

en: In Current Folder and _Subfolders
sr: У тренутној фасцикли и _подфасциклама

en: In Current _Folder Only
sr: Само у тренутној _фасцикли

en: _Always In Current Folder Only
sr: _Увек само у тренутној фасцикли

en: Should Evolution close this window when replying or forwarding?
sr: Треба ли Еволуција да затвори овај прозор када одговара или прослеђује?

en: _Yes, Always
sr: _Да, увек

en: _No, Never
sr: _Не, никада

en: Copy folder in folder tree.
sr: Умножавам фасциклу у стабло фасцикли.

en: Are you sure you want to copy folder “{0}” to folder “{1}”?
sr: Да ли сигурно желите да умножите фасциклу „{0}“ у фасциклу „{1}“?

en: Do _not copy
sr: Н_е умножавај

en: _Always copy
sr: _Увек умножи

en: N_ever copy
sr: _Никад не умножавај

en: Move folder in folder tree.
sr: Преместите фасциклу у стабло фасцикли.

en: Are you sure you want to to move folder “{0}” to folder “{1}”?
sr: Да ли сте сигурни да желите да преместите фасциклу „{0}“ у фасциклу „{1}“?

en: Do _not move
sr: Н_е премештај

en: _Always move
sr: _Увек премести

en: N_ever move
sr: _Никад не премештај

en: This message cannot be sent because the account you chose to send with is not enabled
sr: Ова порука се не може послати пошто је искључен налог са којег шаљете

en: Please enable the account or send using another account.
sr: Омогућите налог или пошаљите користећи други налог.

en: This message cannot be sent because there is no mail account configured
sr: Ова порука се не може послати пошто нисте подесили ниједан налог

en: There had not been found any active mail account to send the message. Create or enable one first, please.
sr: Ниједан активан налог е-поште који је потребан за слање поруке није пронађен. Направите нови или омогућите налог.

en: Mail Deletion Failed
sr: Неуспешно брисање поште

en: You do not have sufficient permissions to delete this mail.
sr: Немате довољна овлашћења да обришете ову пошту.

en: “Check Junk” Failed
sr: Провера ђубрета није успела

en: “Report Junk” Failed
sr: Извештај за ђубре није успео

en: “Report Not Junk” Failed
sr: Извештавање да није ђубре није успело

en: Remove duplicate messages?
sr: Да уклоним дуплиране поруке?

en: No duplicate messages found.
sr: Нису пронађене дупле поруке.

note: Translators: {0} is replaced with a folder name
en: Folder “{0}” doesn’t contain any duplicate message.
sr: Фасцикла „{0}“ не садржи никакве дупле поруке.

en: Failed to connect account “{0}”.
sr: Не могу да се повежем на налог „{0}“.

en: Failed to disconnect account “{0}”.
sr: Не могу да прекинем везу са налогом „{0}“.

en: Failed to unsubscribe from folder “{0}”.
sr: Не могу да се одјавим са фасцикле „{0}“.

en: Unable to retrieve message.
sr: Не могу да довучем поруку.

en: Message is not available in offline mode.
sr: Порука није доступна у режиму ван мреже.

en: This can be due to the message not being downloaded yet. The folder, or the account, can be marked for offline synchronization. Then, once the account is online again, use File→Download Messages for Offline Usage, when this folder is selected, to make sure that all the messages in the folder will be available in offline mode.
sr: Ово вероватно значи да порука није преузета у потпуности. Можда је фасцикла или налог у режиму за рад ван мреже. Уколико је то случај, након што се повежете на мрежу, изаберите ову фасциклу и идите на Датотека → Преузми поруке за рад ван мреже. Тако ћете преузети све поруке и моћи да их читате и када нисте при интернету.

en: Failed to open folder.
sr: Не могу да отворим фасциклу.

en: Failed to find duplicate messages.
sr: Не могу да пронађем дуплиране поруке.

en: Failed to retrieve messages.
sr: Не могу да довучем поруке.

en: Failed to mark messages as read.
sr: Не могу да означим поруке прочитаним.

en: Failed to remove attachments from messages.
sr: Не могу да уклоним прилоге из порука.

en: Failed to download messages for offline viewing for account “{0}”.
sr: Не могу да преузмем поруке за прегледање ван мреже са налога „{0}“.

en: Failed to save messages to disk.
sr: Не могу да сачувам поруке на диск.

en: Hidden file is attached.
sr: Скривена датотека је приложена.

en: The attachment named {0} is a hidden file and may contain sensitive data. Please review it before sending.
sr: Прилог под називом {0} је скривена датотека и може да садржи осетљиве податке. Прегледајте је пре него ли је пошаљете.

en: Printing failed.
sr: Штампање није успело.

en: The printer replied “{0}”.
sr: Штампач је одговорио „{0}“.

en: Could not perform this operation on {0}.
sr: Не могу да извршим ову радњу над „{0}“.

en: You must be working online to complete this operation.
sr: Морате да будете на мрежи да бисте завршили ову радњу.

en: Message from “{0}” account:
sr: Порука са „{0}“ налога:

en: Failed to mark thread to be ignored in folder “{0}”
sr: Не могу да означим расправу као занемарену унутар фасцикле „{0}“

en: Failed to unmark thread from being ignored in folder “{0}”
sr: Не могу да означим расправу као незанемарену унутар фасцикле „{0}“

en: Failed to mark subthread to be ignored in folder “{0}”
sr: Не могу да означим подрасправу као занемарену унутар фасцикле „{0}“

en: Failed to unmark subthread from being ignored in folder “{0}”
sr: Не могу да означим подрасправу као незанемарену унутар фасцикле „{0}“

note: Translators: This constructs a string like "Follow-up, Completed on Tuesday, January 13, 2009"
en: {0}, Completed on {1}
sr: {0}, завршено је {1}

note: Translators: This constructs a string like "Follow-up by Tuesday, January 13, 2009"
en: {0} by {1}
sr: {0} до {1}

note: Translators: This constructs a string like "Overdue: Follow-up by Tuesday, January 13, 2009"
en: Overdue: {0} by {1}
sr: Завршен: {0} до {1}

en: This message note has been changed, but has not been saved.
sr: Ова белешка поруке је измењена, али није сачувана.

note: Translators: {0} is the name of the folder where the delete of the message note failed.
en: Failed to delete message note in folder “{0}”
sr: Нисам успео да обришем белешку поруке у фасцикли „{0}“

note: Translators: {0} is the name of the folder where the store of the message note failed.
en: Failed to store message note in folder “{0}”
sr: Нисам успео да сместим белешку поруке у фасциклу „{0}“

en: Something has gone wrong when displaying the message
sr: Нешто је пошло наопако приликом приказивања поруке

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the message. You can try again by moving to another message and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
sr: Веб процес ВебКита се урушио приликом приказивања поруке. Можете покушати поново тако што ћете прећи на другу поруку и вратити се. Ако ни то не помаже, попуните извештај о грешци на Гномовом Гитлабу.

en: Something has gone wrong when displaying the signature
sr: Нешто је пошло наопако приликом приказивања потписа

en: A WebKitWebProcess crashed when displaying the signature. You can try again by moving to another signature and back. If the issue persists, please file a bug report in GNOME GitLab.
sr: Веб процес ВебКита се урушио приликом приказивања потписа. Можете покушати поново тако што ћете прећи на други потпис и вратити се. Ако ни то не помаже, попуните извештај о грешци на Гномовом Гитлабу.

en: Are you sure you want to delete all the messages in the Junk folder?
sr: Сигурно желите трајно да уклоните све поруке из фасцикле Смеће?

en: These messages will be shown in the Trash folder, where they can be permanently deleted later.
sr: Ове поруке ће бити приказане у фасцикли са смећем, одакле се касније могу заувек обрисати.

en: _Empty Junk
sr: Испразни _ђубре

en: Failed to empty Junk folder “{0}”
sr: Не могу да испразним фасциклу са ђубретом „{0}“

en: Cannot archive messages
sr: Не могу да архивирам поруке

en: No Archive folder is configured. Please configure one for the account in order to be able to archive messages.
sr: Фасцикла за архиве није подешена. Подесите је на овом налогу да бисте могли да архивирате поруке.

en: Failed to generate message list
sr: Не могу да направим списак порука

en: _Mark as Junk
sr: Означи као _ђубре

note: Translators: {0} is the name of the folder where the delete of the message note failed.
en: Label named “{0}” already exists
sr: Већ посотоји натпис са именом „{0}“

en: Choose a different name, please.
sr: Изаберите други назив.

en: Do you wish to import OpenPGP key?
sr: Да ли желите да увезете OpenPGP кључ?

en: Failed to import OpenPGP key
sr: Не могу да увезем OpenPGP кључ

en: Change sort order of the message list?
sr: Да ли да променим редослед порука у списку?

en: Click in the list headers usually changes sort order. Choose what to do.
sr: Клик на списак заглавља обично мења редослед. Изаберите шта желите.

en: _Sort
sr: _Поређај

en: _Don’t Sort
sr: _Не ређај

en: _Always Sort
sr: _Увек ређај

en: N_ever Sort
sr: _Никад не ређај

en: Send mail with Pretty Good Privacy (PGP) public key?
sr: Да ли да пошаљем е-пошту уз кључ за прилично добру приватносту (Pretty Good Privacy – PGP)?

en: The message contains your public PGP key, which the recipients can use to encrypt messages sent to you or to verify signatures made with this PGP key.
    
    This option is set for each mail account separately. You can find it in the Security tab of the mail account Properties.
sr: Ова порука садржи ваш јавни PGP кључ који примаоци могу да искористе за шифровање порука које су вам послате или за проверу потписа које су направљене обим PGP кључем.
    
    Ова опција се подешава за сваки налог е-поште посебно. Можете их пронаћи у подешавањима безбедности унутар подешавања налога.

en: _Send with Key
sr: По_шаљи са кључем

en: Send _without Key
sr: Пошаљи _без кључа

en: _Always
sr: _Увек

en: _Never
sr: _Никада

en: Canceling…
sr: Отказујем…

en: Edit Message
sr: Уреди поруку

en: Open Outbox Folder
sr: Отвори фасциклу Послато

en: Send & Receive Mail
sr: Слање и примање поште

en: Cancel _All
sr: Откажи _све

en: Updating…
sr: Освежавам…

en: Waiting…
sr: Чекам…

en: Checking for new mail at “%s”
sr: Вршим проверу за новом поштом на „%s“

en: Deleting junk and expunging trash at “%s”
sr: Бришем непожељно и избацујем смеће из „%s“

en: Deleting junk at “%s”
sr: Бришем ђубре из „%s“

en: Expunging trash at “%s”
sr: Избацујем смеће из „%s“

en: Search Folders
sr: Фасцикле претраге

en: Edit Search Folder
sr: Уреди фасциклу претраге

en: New Search Folder
sr: Нова фасцикла претраге

en: Unseen
sr: Невиђено

en: Seen
sr: Виђено

en: Answered
sr: Одговорено

note: and unread
en: Forwarded
sr: Прослеђено

en: Lowest
sr: Најниже

en: Lower
sr: Ниже

en: Higher
sr: Више

en: Highest
sr: Највише

en: Generating message list
sr: Прављење листе порука

note: strftime format of a time, * in 12-hour format, without seconds.
en: Today %l:%M %p
sr: Данас у %l:%M %p

en: Yesterday %l:%M %p
sr: Јуче у %l:%M %p

en: %a %l:%M %p
sr: %a у %l:%M %p

en: %b %d %l:%M %p
sr: %d. %b у %l:%M %p

en: %b %d %Y
sr: %d. %b %Y.

en: User Header 1
sr: Корисничко заглавље 1

en: User Header 2
sr: Корисничко заглавље 2

en: User Header 3
sr: Корисничко заглавље 3

en: Select all visible messages
sr: Изабери све видљиве поруке

en: Messages
sr: Поруке

note: default follow-up flag name to use when clicked in the message list column
en: Follow-up
sr: Следи

en: Generating message list…
sr: Правим листу порука…

en: No message satisfies your search criteria. Change search criteria by selecting a new Show message filter from the drop down list above or by running a new search either by clearing it with Search→Clear menu item or by changing the query above.
sr: Ниједна порука не задовољава ваше услове претраге. Измените услов претраге бирајући нови филтер за приказивање порука из падајућег списка или покрените нову претрагу било чишћењем исте помоћу ставке изборника „Претрага→Очисти“ или изменивши горњи упит.

en: There are no messages in this folder.
sr: Нема порука у овој фасцикли.

en: Flagged
sr: Означено

en: Received
sr: Примљено

en: Flag Status
sr: Статус ознаке

en: Follow Up Flag
sr: Ознака за праћење

en: Due By
sr: Рок

en: Messages To
sr: Поруке

en: Subject — Trimmed
sr: Наслов — скраћено

en: UID
sr: ЈИБ

en: Sender Mail
sr: Адреса пошиљаоца

en: Recipients Mail
sr: Адреса примаоца

en: Body Preview
sr: Преглед тела поруке

en: Correspondents
sr: Дописници

en: Any header
sr: Било које заглавље

en: Subject or Addresses contains
sr: Наслов или адресе садрже

en: Recipients contain
sr: Примаоци садрже

en: Message contains
sr: Порука садржи

en: Subject contains
sr: Наслов садржи

en: Sender contains
sr: Пошиљалац садржи

en: Body contains
sr: Тело садржи

en: Free form expression
sr: Израз у слободној форми

en: Edit Collection
sr: Измените збирку

en: Use for
sr: Користи за

en: _Mail
sr: _Пошта

en: C_alendar
sr: _Календар

en: New Address Book
sr: Нови именик

en: New Memo List
sr: Нови списак белешке

en: Address Book Properties
sr: Поставке именика

en: Calendar Properties
sr: Особине календара

en: Memo List Properties
sr: Особине списка задатака

en: Task List Properties
sr: Особине списка задатака

en: _Browse
sr: _Прегледај

en: Browse a WebDAV (CalDAV or CardDAV) server and create, edit or delete address books, calendars, memo lists or task lists there
sr: Претражује ВебДАВ (КалДАВ или КардДАВ) сервер и правите, уређује или брише именике, календаре, белешке или роковник

en: Title Bar Mode
sr: Режим насловне траке

note: Translators: This is the GNOME project name; you probably do not want to translate it, apart of changing the mnemonic
en: _GNOME
sr: _ГНОМ

en: Use buttons with _icons only
sr: Прикажи само дугмиће са _иконицама

note: Translators: This belongs under "Title Bar Mode" setting, thus similar to "Title Bar Mode: Standard"
en: _Standard
sr: _Стандардно

en: Toolbar Icon Size
sr: Величина иконице траке алате

note: Translators: this is in a sense of "Look & Feel of the icons"
en: Icons Look
sr: Изглед иконица

note: Translators: This is for "Icons Look: Autodetect"
en: Aut_odetect
sr: _Сам одреди

note: Translators: This is for "Toolbar Icon Size: Small"
en: Sm_all
sr: _Мало

note: Translators: This is for "Icons Look: Prefer symbolic"
en: _Prefer symbolic
sr: Најпре _симболичко

note: Translators: This is for "Toolbar Icon Size: Large"
en: _Large
sr: _Велико

note: Translators: This is for "Icons Look: Prefer regular"
en: Prefer _regular
sr: Најпре _уобичајено

en: Layout
sr: Распоред

en: Show M_enu Bar
sr: Прикажи траку _менија

en: Show _Tool Bar
sr: Прикажи траку _алата

en: Show Side _Bar
sr: Прикажи _бочну површ

en: Show Stat_us Bar
sr: Прикажи траку _стања

en: Note: Some changes will not take effect until restart
sr: Напомена: неке измене неће бити укључене пре поновног покретања

note: To Translators: 'Table column' is a label for configurable date/time format for table columns showing a date in message list
en: _Table column:
sr: Колона _табеле:

en: _Format address according to standard of its destination country
sr: _Обликуј адресу према стандарду државе њеног одредишта

en: _Preview Personal information before Work information
sr: _Прикажи личне податке пре пословних

[ctx: OpenMap]
note: Translators: This is part of a sentence "Open maps with OpenStreetMap" and "Open maps with Google"
en: Open _maps with
sr: Отворите _карте са

[ctx: OpenMap]
note: Translators: This is part of "Open maps with Google"
en: Google
sr: Гугл

en: Use system map _application, if available
sr: Користи програм за _карте уколико је доступан

en: Autocompletion
sr: Самодовршавање

en: Always _show address of the autocompleted contact
sr: Увек _приказуј адресу самодопуњеног контакта

en: Multiple vCards
sr: Вишеструке вКарте

en: vCard for %s
sr: вКарта за %s

en: Contact information
sr: Подаци за ступање у везу

en: Contact information for %s
sr: Подаци о контакту за %s

[ctx: New]
en: _Contact
sr: _Контакт

en: Create a new contact
sr: Направите нови контакт

[ctx: New]
en: Contact _List
sr: _Списак контакта

en: Create a new contact list
sr: Направите нови списак контакта

[ctx: New]
en: Address _Book
sr: _Именик

en: Create a new address book
sr: Направите нови именик

note: Translators: This is a save dialog title
en: Save as vCard
sr: Сачувајте као вКарту

en: Retrieving selected contacts…
sr: Преузимам изабране контакте…

en: Co_py All Contacts To…
sr: Умножи _све контакте у…

en: Copy the contacts of the selected address book to another
sr: Умножите контакте изабраног именика у други

en: D_elete Address Book
sr: О_бриши именик

en: Delete the selected address book
sr: Брише изабрани именик

en: _Manage Address Book groups…
sr: _Управљај групама именика…

en: Manage addres book groups order and visibility
sr: Управљајте редоследом група именика

en: _Manage groups…
sr: _Управљај групама…

en: Mo_ve All Contacts To…
sr: Премести _све контакте у…

en: Move the contacts of the selected address book to another
sr: Премешта контакте изабраног именика у други

en: _New Address Book
sr: _Нови именик

en: Address _Book Properties
sr: Подешавања _именика

en: Show properties of the selected address book
sr: Приказује својства изабраног именика

en: Re_fresh
sr: О_свежи

en: Refresh the selected address book
sr: Освежава изабрани именик

en: Re_fresh list of account address books
sr: Ос_вежи списак адресара са налога

en: Address Book _Map
sr: _Карта именика

en: Show map with all contacts from selected address book
sr: Приказује карту са свим контактима из изабраних именика

en: Address Book Map
sr: Карта именика

en: _Rename…
sr: _Преименуј…

en: Rename the selected address book
sr: Преименује изабрани именик

en: Stop loading
sr: Прекини учитавање

en: _Bulk Edit…
sr: _Групно уређивање…

en: Edit selected contacts in a bulk
sr: Уређује више изабраних контаката одједном

en: _Copy Contact To…
sr: _Умножи контакт у…

en: Copy selected contacts to another address book
sr: Умножите изабране контакте у други именик

en: _Delete Contact
sr: _Уклони Контакт

en: _Find in Contact…
sr: _Пронађи унутар контакта…

en: Search for text in the displayed contact
sr: Претражите текст у приказаном контакту

en: _Forward Contact…
sr: Просле_ди контакт…

en: Send selected contacts to another person
sr: Шаље изабране контакте другој особи

en: _Move Contact To…
sr: _Премести контакт у…

en: Move selected contacts to another address book
sr: Премешта изабране контакте у други именик

en: _New Contact…
sr: Нови контакт…

en: New Contact _List…
sr: Нови _списак контакта…

en: _Open Contact
sr: _Отвори контакт

en: View the current contact
sr: Прегледајте текући контакт

en: _Send Message to Contact…
sr: _Пошаљи поруку контакту…

en: Send a message to the selected contacts
sr: Шаље поруку изабраним контактима

note: ** Menus **
en: _Actions
sr: _Радње

en: _Sort Cards By
sr: _Поређај картице по

en: Contact _Preview
sr: Пре_глед контакта

en: Show contact preview window
sr: Приказује прозор за преглед контакта

en: Show _Maps
sr: Прикажи _карте

en: Show maps in contact preview window
sr: Приказује карте у прозору за преглед контаката

en: _Classic View
sr: _Класични приказ

en: Show contact preview below the contact list
sr: Приказује преглед контакта испод списка контакта

en: _Vertical View
sr: _Усправни преглед

en: Show contact preview alongside the contact list
sr: Приказује преглед контакта поред списка контакта

en: Advanced Search
sr: Напредна претрага

en: _File Under
sr: _Датотека под

en: _Given Name
sr: _Име

en: Family _Name
sr: _Презиме

en: Print all shown contacts
sr: Штампај све приказане контакте

en: Preview the contacts to be printed
sr: Преглед контаката пред штампу

en: Print selected contacts
sr: Штампа изабране контакте

en: S_ave Address Book as vCard
sr: _Сачувај именик као вКарту

en: Save the contacts of the selected address book as a vCard
sr: Чува контакте изабраног именика као вКарту

note: Translators: This is an action label
en: _Save as vCard…
sr: _Сачувајте као вКарту…

en: Save selected contacts as a vCard
sr: Чува изабране контакте као ВКарту

en: Unmatched
sr: Не одговара

en: _Forward Contacts
sr: Проследи конт_акте

en: _Forward Contact
sr: Просле_ди контакт

en: _Send Message to Contacts
sr: _Пошаљи поруку контактима

en: _Send Message to List
sr: _Пошаљи поруку на листу

en: _Send Message to Contact
sr: _Пошаљи поруку контакту

en: Failed to launch command “%s”:
sr: Не могу да покренем наредбу „%s“:

en: You can restore Evolution from a backup file.
    
    This will restore all your personal data, settings mail filters, etc.
sr: Еволуцију можете повратити из датотеке резервне.
    
    То ће повратити све ваше личне податке, подешавања филтера поште, итд.

en: _Restore from a backup file:
sr: _Врати из датотеке резерве:

en: Choose a backup file to restore
sr: Изаберите датотеку резерве за повраћај

en: Backup Files
sr: Резервна копија датотека

note: Keep the title identical to EMailConfigRestorePage * so it's only shown once in the assistant sidebar.
en: Restore from Backup
sr: Врати из резерве

en: Program '%s' not found
sr: Нисам нашао програм „%s“

en: Select name of the Evolution backup file
sr: Изаберите назив за датотеку резерве Еволуције

en: _Restart Evolution after backup
sr: _Поново покрени Еволуцију након прављења резерве

en: Re_start Evolution after restore
sr: _Поново покрени Еволуцију након повраћаја

en: Select name of the Evolution backup file to restore
sr: Изаберите назив датотеке резерве Еволуције за повраћај

en: Checking content of backup file “%s”, please wait…
sr: Проверавам садржај резервне датотеке „%s“, сачекајте…

en: _Back up Evolution Data…
sr: Нап_рави резерву података Еволуције…

en: Back up Evolution data and settings to an archive file
sr: Направите резерву података и поставки Еволуције у архиву

en: R_estore Evolution Data…
sr: _Врати резервне податке Еволуције…

en: Restore Evolution data and settings from an archive file
sr: Вратите податке и поставке Еволуције из архиве

en: Back up Evolution directory
sr: Директоријум за резерву Еволуције

en: Restore Evolution directory
sr: Директоријум за повраћај Еволуције

en: Check Evolution Back up
sr: Провери резерву Еволуције

en: Restart Evolution
sr: Поново покреће Еволуцију

en: With Graphical User Interface
sr: Са графичким окружењем

note: FIXME Will the versioned setting always work?
en: Shutting down Evolution
sr: Гашење Еволуције

en: Backing Evolution accounts and settings
sr: Израдите резервну копију налога и поставке Еволуције

en: Backing Evolution data (Mails, Contacts, Calendar, Tasks, Memos)
sr: Израда резервне копије података Еволуције (пошта, календари, задаци, белешке)

en: Checking validity of the archive
sr: Провера исправности архиве

en: Back up complete
sr: Израда резервне копије је завршена

en: Restarting Evolution
sr: Поновно покретање Еволуције

en: Back up current Evolution data
sr: Направите резерву тренутних података Еволуције

en: Extracting files from back up
sr: Извлачим датотеке из резервне копије

en: Loading Evolution settings
sr: Учитавам подешавања Еволуције

en: Removing temporary back up files
sr: Уклањање привремених резервних датотека

en: Reloading registry service
sr: Поново учитавам услугу завођења

en: Failed to verify the backup file “%s”, the archive is broken.
sr: Не могу да проверим датотеку резервне копије „%s“, пошто је архива неисправна.

en: Evolution Back Up
sr: Резервни примерак Еволуције

en: Backing up to the file %s
sr: Смештам резервни примерак у датотеку „%s“

en: Evolution Restore
sr: Повраћај Еволуције

en: Restoring from the file %s
sr: Враћам из датотеке „%s“

en: Backing up Evolution Data
sr: Израђује резервни примерак података Еволуције

en: Please wait while Evolution is backing up your data.
sr: Сачекајте док Еволуција не направи резервни примерак података.

en: Restoring Evolution Data
sr: Повраћај података Еволуције

en: Please wait while Evolution is restoring your data.
sr: Сачекајте док Еволуција не врати податке у првобитно стање.

en: This may take a while depending on the amount of data in your account.
sr: Ово може потрајати, у зависности од количине података на налогу.

en: Invalid Evolution backup file
sr: Неисправна датотека резервног примерка Еволуције

en: File “{0}” is not a valid Evolution backup file.
sr: „{0}“ није исправна резервна копија Еволуције.

en: Cannot restore from backup file
sr: Не могу да вратим из резервне датотеке

en: Cannot create backup file
sr: Не могу да направим резервну датотеку

en: Are you sure you want to close Evolution?
sr: Сигурно желите да затворите Еволуцију?

en: To back up your data and settings, you must first close Evolution. Please make sure that you save any unsaved data before proceeding.
sr: Да направите резервну копију ваших података и подешавања, прво морате да затворите Еволуцију. Будите сигурни да сте сачували несачуване податке пре него што наставите.

en: Close and _Back up Evolution
sr: Затвори и _направи резерву Евојуције

en: Are you sure you want to restore Evolution from the selected backup file?
sr: Сигурно желите да повратите Еволуцију из изабране датотеке резерве?

en: To restore your data and settings, you must first close Evolution. Please make sure that you save any unsaved data before proceeding. This will delete all your current Evolution data and settings and restore them from your backup.
sr: Да вратите податке и подешавања, прво морате да затворите Еволуцију. Будите сигурни да сте сачували несачуване податке пре него што наставите. Ово ће обрисати све тренутне податке Еволуције и подешавања и вратити оне из ваше резерве.

en: Close and _Restore Evolution
sr: Затвори и _врати резерву Еволуције

en: Insufficient Permissions
sr: Недовољна овлашћења

en: The selected folder is not writable.
sr: У изабрану фасциклу се не може писати.

en: Failed to spawn Bogofilter (%s):
sr: Не могу да изродим Богофилтер (%s):

en: Failed to stream mail message content to Bogofilter:
sr: Не могу да упутим садржај поруке поште Богофилтеру:

en: Bogofilter either crashed or failed to process a mail message
sr: Или се Богофилтер урушио или није успео да анализира поруку поште

en: Bogofilter Options
sr: Опције Богофилтера

en: Convert message text to _Unicode
sr: Пребаци текст поруке у _Уникод

en: Bogofilter
sr: Богофилтер

en: Junk filter using Bogofilter
sr: Бого-филтер непожељних порука

en: Choose an Address Book
sr: Изаберите именик

en: URL:
sr: Адреса:

en: Find Address Books
sr: Нађите именик

en: Avoid IfMatch (needed on Apache < 2.2.8)
sr: Избегавај ако-поклапа (потребно на Апачу < 2.2.8)

en: URL is not a valid http:// nor https:// URL
sr: Адреса није исправна „http://“ или „https://“ адреса

en: Default User Address Book
sr: Основни корисников именик

en: Address Book:
sr: Именик:

en: User name cannot be empty
sr: Корисничко име не може бити празно

en: Looking up server search bases, please wait…
sr: Прегледам основе претраге на серверу, сачекајте…

en: Standard LDAP Port
sr: Стандардни ЛДАП порт

en: LDAP over SSL/TLS (deprecated)
sr: ЛДАП или ССЛ/ТЛС (превазиђено)

en: Microsoft Global Catalog
sr: Мајкрософтов општи каталог

en: Microsoft Global Catalog over SSL/TLS
sr: Мајкрософтов општи каталог преко ССЛ/ТЛС-а

note: Page 1
en: Connecting to LDAP
sr: Повезујем се на ЛДАП

en: Server Information
sr: Подаци сервера

en: Port:
sr: Порт:

en: Port number is not valid
sr: Број прикључника није исправан

en: StartTLS (recommended)
sr: ПочетниТЛС (препоручено)

en: Encryption:
sr: Шифровање:

en: Authentication
sr: Потврђивање идентитета

en: Anonymous
sr: Анонимно

en: Username can be left empty
sr: Корисничко име не може бити празно

en: Using email address
sr: Користи адресу е-поште

en: requires anonymous access to your LDAP server
sr: захтева анонимни приступ вашем ЛДАП серверу

en: Using distinguished name (DN)
sr: Користи посебан назив (DN)

en: for example: uid=user,dc=example,dc=com
sr: на пример: uid=user,dc=example,dc=com

en: Method:
sr: Начин:

en: This is the method Evolution will use to authenticate you.
sr: Одређује начин којим ће вас Еволуција пријавити на удаљени рачунар.

note: Page 2
en: Using LDAP
sr: Користи ЛДАП

en: Searching
sr: Претражујем

en: Search Base:
sr: Основа претраге:

en: Find Possible Search Bases
sr: Нађи могуће базе за претрагу

en: One Level
sr: Један ниво

en: Subtree
sr: Подстабло

en: Search Scope:
sr: Обим претраге:

en: The search scope defines how deep you would like the search to extend down the directory tree.  A search scope of “Subtree” will include all entries below your search base.  A search scope of “One Level” will only include the entries one level beneath your search base.
sr: Обим претраге дефинише дубину којом желите да претрага обухвати стабло директоријума.  Обим претраге „Подстабла“ ће укључити све уносе испод базе за претрагу.  Обим претраге „Један ниво“ ће укључити само уносе један ниво испод ваше базе претраге.

en: Search Filter:
sr: Филтер претраге:

en: Downloading
sr: Преузимам

en: Limit:
sr: Ограничење:

en: contacts
sr: контакти

en: Browse until limit is reached
sr: Разгледај све док се не достигне ограничење

en: Server address cannot be empty
sr: Адреса сервера може бити празна

en: Choose a Calendar
sr: Изаберите календар

en: Choose a Memo List
sr: Изаберите списак белешки

en: Choose a Task List
sr: Изаберите списак садатака

en: Find Calendars
sr: Пронађите календаре

en: Find Memo Lists
sr: Пронађите спискове белешки

en: Find Task Lists
sr: Пронађите спискове задатака

en: Email:
sr: Е-пошта:

en: Server handles meeting invitations
sr: Сервер управља позивима на састанак

en: Choose which address books to use.
sr: Изаберите именике који ћете користити.

en: Use in Birthdays & Anniversaries calendar
sr: Користи у календару за рођендане и годишњице

en: Enable Calendars to synchronize
sr: Омогући календарима да се усагласе

en: Default User Calendar
sr: Основни кориснички календар

en: Use an existing iCalendar (ics) file
sr: Користите постојећу датотеку иКалендара (ics)

en: iCalendar File
sr: Датотека иКалендара

en: Choose an iCalendar file
sr: Изаберите датотеку иКалендара

en: File:
sr: Датотека:

en: Allow Evolution to update the file
sr: Допушта Еволуцији да освежи датотеку

note: Translators: This is the temperature in degrees * Fahrenheit. (\302\260 is U+00B0 DEGREE SIGN)
en: Fahrenheit (°F)
sr: Фаренхајт (°F)

note: Translators: This is the temperature in degrees * Celsius. (\302\260 is U+00B0 DEGREE SIGN)
en: Centigrade (°C)
sr: Целзијус (°C)

note: Translators: This is the temperature in kelvin.
en: Kelvin (K)
sr: Келвин (K)

en: Units:
sr: Јединице:

en: Location cannot be empty
sr: Место не може бити празно

en: Choose Notes
sr: Изабери белешке

en: Find Notes
sr: Пронађи белешке

en: File extension for new notes:
sr: Проширење датотеке за нове белешке:

en: I_mport
sr: У_вези

en: Importing an event
sr: Увозим догађај

en: Importing a memo
sr: Увозим белешку

en: Importing a task
sr: Увозим задатак

en: Select a Calendar
sr: Изаберите календар

en: Select a Memo List
sr: Изаберите списак белешки

en: Select a Task List
sr: Изаберите списак задатака

en: I_mport to Calendar
sr: У_вези у календар

en: I_mport to Memo List
sr: У_вези у списак белешки

en: I_mport to Task List
sr: У_вези у списак задатака

en: Copying an event into the calendar “%s”
sr: Умножавам догађај у календар „%s“

en: Moving an event into the calendar “%s”
sr: Премештам догађај у календар „%s“

en: Copying a memo into the memo list “%s”
sr: Умножавам белешку у списак белешки „%s“

en: Moving a memo into the memo list “%s”
sr: Премештам белешку у списак белешки „%s“

en: Copying a task into the task list “%s”
sr: Умножавам задатак у списак задатака „%s“

en: Moving a task into the task list “%s”
sr: Премештам задатак у списак задатака „%s“

en: Calendar Selector
sr: Изборник календара

en: Memo List Selector
sr: Изборник спискова белешки

en: Task List Selector
sr: Изборник списка задатака

note: Translators: The '%s' is replaced with the time zone name, like "America/New York" or "UTC"
en: Use s_ystem time zone (%s)
sr: Кори_сти временску зону система (%s)

en: Selected Calendars for Notifications of Reminders
sr: Изабрани календари за обавештења подсетника

en: Selected Task Lists for Notifications of Reminders
sr: Изабрани спискови задатака за обавештења подсетника

en: Meeting Invitations
sr: Позивнице за састанак

en: _Delete message after acting
sr: _Обриши поруку након радње

en: Delete _meeting from calendar on Decline
sr: Обриши _састанак из календара након одбијања

en: _Preserve existing reminder by default
sr: Подразумевано _чувај подсетнике

en: _Show invitation description provided by the sender
sr: Прикажи опи_с позивнице од стране пошиљаоца

en: _Always attach components in mail messages
sr: У_век приложи делове у поруци е-поште

en: Conflict Search
sr: Претрага преклапања

note: Source selector
en: Select the calendars to search for meeting conflicts
sr: Бира календаре за претрагу преклапања у састанцима

en: Ti_me and date:
sr: _Време и датум:

en: _Date only:
sr: Само _датум:

en: Minutes
sr: Минута

en: Hours
sr: Сати

en: Days
sr: Дани

en: 60 minutes
sr: 60 минута

en: 30 minutes
sr: 30 минута

en: 15 minutes
sr: 15 минута

en: 10 minutes
sr: 10 минута

en: 05 minutes
sr: 05 минута

en: Se_cond zone:
sr: Дру_га зона:

en: (Shown in a Day View)
sr: (Приказано у Дневном прегледу)

en: Time _zone:
sr: Временска _зона:

en: Time format:
sr: Облик времена:

en: _12 hour (AM/PM)
sr: _12-часовни (ПрП/ПоП)

en: _24 hour
sr: _24-часовни

note: Translators: This is part of
en: Sh_orten event time by
sr: _Скраћено време догађаја за

en: End events earlier
sr: Заврши догађаје раније

en: Start events later
sr: Започни догађаје раније

en: Work Week
sr: Радна недеља

note: A weekday like "Monday" follows
en: Wee_k starts on:
sr: Почетак н_едеље:

en: Work days:
sr: Радни дани:

en: _Day begins:
sr: Почетак _дана:

note: Monday
en: _Mon
sr: _Пон

en: Monday
sr: Понедељак

note: Tuesday
en: _Tue
sr: _Уто

en: Tuesday
sr: Уторак

note: Wednesday
en: _Wed
sr: _Сре

en: Wednesday
sr: Среда

note: Thursday
en: T_hu
sr: У_то

en: Thursday
sr: Четвртак

note: Friday
en: _Fri
sr: _Пет

en: Friday
sr: Петак

note: Saturday
en: _Sat
sr: _Суб

en: Saturday
sr: Субота

note: Sunday
en: S_un
sr: Н_ед

en: Sunday
sr: Недеља

en: Day _ends:
sr: Крај _дана:

en: Create events, memos and tasks as _Private by default
sr: Подразумевано прави _приватне догађаје, белешке и задатке

en: Use ma_rkdown for Description in the component editor
sr: Користи ма_ркдаун за опис у уређивачу делова

en: Allo_w direct edit of event Summary
sr: До_зволи директно уређивање сажетка догађаја

en: Allow dra_g-and-drop of events
sr: Дозволи догађаје не пре_влачење

en: View Options
sr: Опције прегледа

en: _Time divisions:
sr: Поделе _времена:

en: _Show appointment end times in week and month view
sr: _Прикажи крај састанка у недељним и месечним прегледима

en: Show appointment _icons in the month view
sr: Прикажи _иконицу састанка у месечном прегледу

en: _Compress weekends in month view
sr: _Сажми недеље у месечни преглед

en: Show week _numbers
sr: Прикажи _бројеве недеља

en: Show r_ecurring events in italic in bottom left calendar
sr: Прикажи догађаје који се _понављају искошеним словима у доњем левом календару

en: Sc_roll Month View by a week
sr: При_казује Месечни преглед по недељама

en: Start Month View with the c_urrent week
sr: Прикажи месечни преглед са почетком који је тренутна недеља

en: Order days in Week View from _left to right
sr: Поређај дане у недељном прегледу с лева на десно

en: Hi_de cancelled events
sr: _Сакриј отказане догађаје

en: Alerts
sr: Упозорења

en: _Ask for confirmation when deleting items
sr: _Тражи потврду за брисање ставки

en: Display
sr: Приказ

en: Highlight t_asks due today
sr: Истакни _задатке у току дана

en: Highlight _overdue tasks
sr: Истакни _неиспуњене задатке

en: _Hide completed tasks after
sr: _Сакриј завршене задатке после

en: Hid_e cancelled tasks
sr: Са_криј отказане задатке

en: To Do bar
sr: Трака са задацима

en: Show Tasks without _Due date
sr: Прикажи задатке без рока

[ctx: to-do-bar-n-days]
note: Translators: This constructs: Show [spinner] days
en: Show
sr: Прикажи

[ctx: to-do-bar-n-days]
note: Translators: This constructs: Show [spinner] days
en: da_ys
sr: _дан(а)

en: Display Reminders window with _notifications
sr: Прикажи прозор подсетника са _обавештењем

en: Keep reminder notification _window always on top
sr: Држи _прозор обавештења подсетника увек на врху

en: Enable de_sktop notifications
sr: Омогући обавештења _радне површи

en: Enable _audio notifications
sr: Омогући звучн_а обавештења

en: Display reminders for completed _tasks
sr: Прикажи подсетнике за за_вршене задатке

en: Display reminders for _past events
sr: Прикажи подсетнике за _прошле догађаје

note: This is the first half of a user preference. "Set default reminder [time-period] before every new appointment"
en: Set _default reminder
sr: Подеси _основни подсетник

note: This is the last half of a user preference. "Set default reminder [time-period] before every new appointment"
en: before every new appointment
sr: пре сваког новог састанка

note: This is the first half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every anniversary/birthday"
en: Show a _reminder
sr: Прикажи _подсетник

note: This is the last half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every anniversary/birthday"
en: before every anniversary/birthday
sr: пре сваке годишњице/рођендана

note: This is the first half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every event in chosen calendars"
en: Show a r_eminder
sr: Прикажи _подсетник

note: This is the last half of a user preference. "Show a reminder [time-period] before every event in chosen calendars"
en: before every event in chosen calendars
sr: пре сваког догађаја у изабраним календарима

en: Select the sources for reminder notification:
sr: Изаберите изворе за обавештење подсетника:

en: Default Free/Busy Server
sr: Подразумевани сервер слободног/заузетог времена

en: %u and %d will be replaced by user and domain from the email address.
sr: %u и %d ће бити замењени корисником и доменом из електронске адресе.

en: Specify login user name as part of the URL in case the server requires authentication, like: https://USER@example.com/
sr: Одредите корисничко име за пријаву као део адресе у случају да сервер захтева пријаву, као што је: https://КОРИСНИК@primer.com/

en: Publishing Information
sr: Подаци о објављивању

en: Calendar and Tasks
sr: Календар и задаци

[ctx: New]
en: _Appointment
sr: _Састанак

en: Create a new appointment
sr: Заказује нови састанак

[ctx: New]
en: All Day A_ppointment
sr: _Целодневни састанак

en: Create a new all-day appointment
sr: Заказује нови састанак који ће трајати током целог дана

[ctx: New]
en: M_eeting
sr: _Састанак са другима

en: Create a new meeting request
sr: Заказује нови састанак са другим особама

[ctx: New]
en: Cale_ndar
sr: Кале_ндар

en: Create a new calendar
sr: Прави нови календар

en: Print
sr: Штампај

en: This operation will permanently erase all events older than the selected amount of time. If you continue, you will not be able to recover these events.
sr: Ова ће радња трајно обрисати све догађаје пре изабраног рока. Уколико наставите, нећете моћи да повратите ове догађаје.

note: Translators: This is the first part of the sentence: * "Purge events older than <<spin-button>> days"
en: Purge events older than
sr: Избаци догађаје старије од

en: Making an occurrence movable
sr: Нека ова појава буде покретна

note: Translators: Default filename part saving an event to a file when * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it.
en: event
sr: догађај

en: Save as iCalendar
sr: Сачувај као иКалендар

en: _Copy…
sr: _Умножи…

en: D_elete Calendar…
sr: Об_риши календар…

en: Delete the selected calendar
sr: Обришите изабрани календар

en: Previous
sr: Претходно

en: Go Back
sr: Иди назад

en: Next
sr: Следеће

en: Go Forward
sr: Иди напред

en: Select today
sr: Изабери данашњи дан

en: Select _Date
sr: Изабери _датум

en: Select a specific date
sr: Изаберите одређени датум

en: _Manage Calendar groups…
sr: _Управљај групама календара…

en: Manage Calendar groups order and visibility
sr: Управљајте редоследом и видљивошћу група календара

en: _New Calendar
sr: Нови _календар

en: Purg_e
sr: Изба_ци

en: Purge old appointments and meetings
sr: Избаците стара заказивања и састанке

en: Refresh the selected calendar
sr: Освежите изабрани календар

en: Re_fresh list of account calendars
sr: _Освежи списак календара са налога

en: Rename the selected calendar
sr: Преименујте изабрани календар

en: Find _Next
sr: Нађи _следеће

en: Find next occurrence of the current search string
sr: Пронађите следеће појављивање текуће ниске претраге

en: Find _Previous
sr: Нађи _претходно

en: Find previous occurrence of the current search string
sr: Пронађите претходно појављивање текуће ниске претраге

en: Stop _Running Search
sr: Заустави _текућу претрагу

en: Stop currently running search
sr: Зауставите тренутно покренуту претрагу

en: Sho_w All Calendars
sr: Прикажи _све календаре

en: Show _Only This Calendar
sr: Прикажи _само овај календар

en: Cop_y to Calendar…
sr: Умножи у календар…

en: _Delegate Meeting…
sr: _Делегирај састанак…

en: Delete This _Occurrence…
sr: Обриши ову _појаву…

en: Delete this occurrence
sr: Обришите ову појаву

en: Delete this and any future occurrences
sr: Обришите ово и било која будућа појављивања

en: Delete All Occ_urrences…
sr: Обриши све по_јаве…

en: Delete all occurrences
sr: Обришите све појаве

en: Edit as Ne_w…
sr: _Уреди као нову…

en: Edit the selected event as new
sr: Уређује изабрани догађај као нови

en: New All Day _Event…
sr: Нови _целодневни догађај…

en: Create a new all day event
sr: Направите нови целодневни догађај

en: _Forward as iCalendar…
sr: _Проследи као иКалендар…

en: Create a new meeting
sr: Направите нови састанак

en: _Accept
sr: _Прихвати

en: Accept meeting request
sr: Прихватите захтев за састанак

en: A_ccept this instance
sr: Прихвати овај _примерак

en: Accept meeting request for selected instance only
sr: Прихватите захтев за састанак само за изабрани примерак

en: _Decline
sr: _Одбиј

en: Decline meeting request
sr: Одбијте захтев за састанак

en: D_ecline this instance
sr: Одбиј _овај примерак

en: Decline meeting request for selected instance only
sr: Одбијте захтев за састанак само за изабрани примерак

en: _Tentatively accept
sr: _Упитно прихвати

en: Tentatively accept meeting request
sr: Упитно прихватите захтев за састанак

en: Te_ntatively accept this instance
sr: Упитно _прихвати овај примерак

en: Tentatively accept meeting request for selected instance only
sr: Упитно прихватите захтев за састанак само за изабрани примерак

en: Mo_ve to Calendar…
sr: Пре_мести у календар…

en: Make this Occurrence _Movable
sr: Нека ова појава буде _покретна

en: Edit the selected event
sr: Уреди изабране догађаје

en: _Schedule Meeting…
sr: _Закажи састанак…

en: Converts an appointment to a meeting
sr: Претворите заказано у састанак

en: Conv_ert to Appointment…
sr: Пре_твори у заказано…

en: Converts a meeting to an appointment
sr: Претворите састанак у заказано

en: Quit
sr: Изађи

en: Event _Preview
sr: Прикажи _преглед

en: Show event preview pane
sr: Прикажите површ претпрегледа догађаја

en: Show T_asks and Memos pane
sr: Прикажи површ _задатака и белешки

en: Show Tasks and Memos pane
sr: Прикажите површ задатака и белешки

en: Send _RSVP
sr: Пошаљи _молим одговорите

en: Navigation buttons
sr: Дугмићи за навигацију

en: Day
sr: Дан

en: Show one day
sr: Прикажи један дан

en: List
sr: Списак

en: Show as list
sr: Прикажи као списак

en: Month
sr: Месец

en: Show one month
sr: Прикажи један месец

en: Week
sr: Недеља

en: Show one week
sr: Прикажи једну недељу

en: Show one work week
sr: Прикажи једну радну недељу

en: Year
sr: Година

en: Show as year
sr: Прикажи као годину

en: Show event preview below the calendar
sr: Прикажите претпреглед догађаја испод календара

en: Show event preview alongside the calendar
sr: Прикажите претпреглед догађаја поред календара

en: Description contains
sr: Опис садржи

en: Summary contains
sr: Сажетак садржи

en: Print…
sr: Штампај…

en: Print this calendar
sr: Штампа овај календар

en: Preview the calendar to be printed
sr: Преглед календара пред штампу

en: _Save as iCalendar…
sr: _Сачувај као иКалендар…

en: Active Appointments
sr: Активна заказивања

en: Next 7 Days’ Appointments
sr: Заказано за следећу недељу

en: Occurs Less Than 5 Times
sr: Дешава се мање од 5 пута

en: Without Category
sr: Без категорије

en: Show events with no category set
sr: Приказује догађаје без постављене категорије

note: Translators: Default filename part saving a memo to a file when * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it.
en: memo
sr: белешка

en: New _Memo
sr: Нова _белешка

en: Create a new memo
sr: Направите једну нову белешку

en: _Open Memo
sr: _Отвори белешку

en: View the selected memo
sr: Погледајте изабрану белешку

en: Open _Web Page
sr: Отвори _Веб страницу

en: Print the selected memo
sr: Штампајте изабрану белешку

en: Searching next matching event
sr: Тражим следећи одговарајући догађај

en: Searching previous matching event
sr: Тражим претходни одговарајући догађај

en: Cannot find matching event in the next %d year | Cannot find matching event in the next %d years
sr[0]: Не могу да пронађем одговарајући догађај у следећој %d години
sr[1]: Не могу да пронађем одговарајући догађај у следеће %d године
sr[2]: Не могу да пронађем одговарајући догађај у следећих %d година
sr[3]: Не могу да пронађем одговарајући догађај у следећој %d години

en: Cannot find matching event in the previous %d year | Cannot find matching event in the previous %d years
sr[0]: Не могу да пронађем одговарајући догађај у претходној %d години
sr[1]: Не могу да пронађем одговарајући догађај у претходне %d години
sr[2]: Не могу да пронађем одговарајући догађај у претходних %d години
sr[3]: Не могу да пронађем одговарајући догађај у претходној %d години

en: Cannot search with no active calendar
sr: Не могу да тражим ако нема активног календара

note: Translators: Default filename part saving a task to a file when * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it. * no summary is filed, the '.ics' extension is concatenated to it
en: task
sr: задатак

en: _Assign Task
sr: _Додели задатак

en: _Mark as Complete
sr: _Означи као завршено

en: Mark selected tasks as complete
sr: Обележите изабране задатке као завршене

en: _Mark as Incomplete
sr: _Означи као незавршено

en: Mark selected tasks as incomplete
sr: Обележите изабране задатке као незавршене

en: New _Task
sr: Нови зад_атак

en: Create a new task
sr: Направите нови задатак

en: _Open Task
sr: _Отвори задатак

en: View the selected task
sr: Прегледајте изабрани задатак

en: Print the selected task
sr: Штампа изабрани задатак

[ctx: New]
en: Mem_o
sr: Белешк_а

[ctx: New]
en: _Shared Memo
sr: _Дељена белешка

en: Create a new shared memo
sr: Направите нову дељену белешку

[ctx: New]
en: Memo Li_st
sr: Спи_сак белешки

en: Create a new memo list
sr: Саставите нови списак белешки

en: Print Memos
sr: Штампај белешке

en: _Delete Memo…
sr: _Обриши белешку…

en: _Find in Memo…
sr: П_ронађи у белешци…

en: Search for text in the displayed memo
sr: Претражите текст у приказаној белешци

en: D_elete Memo List…
sr: Об_риши списак белешки…

en: Delete the selected memo list
sr: Обришите изабрани списак белешки

en: _Manage Memo List groups…
sr: _Управљај групама спискова белешки…

en: Manage Memo List groups order and visibility
sr: Управљајте редоследом и видљивошћу група спискова белешки

en: _New Memo List
sr: _Нови списак белешки

en: Refresh the selected memo list
sr: Освежите изабрани списак белешки

en: Re_fresh list of account memo lists
sr: _Освежи списак белешки са налога

en: Rename the selected memo list
sr: Преименујте изабрани списак белешки

en: Show _Only This Memo List
sr: Прикажи _само овај списак белешки

en: Sho_w All Memo Lists
sr: Прикажи _све спискове белешки

en: Memo _Preview
sr: _Преглед белешки

en: Show memo preview pane
sr: Прикажите преглед белешки

en: Show memo preview below the memo list
sr: Прикажите преглед белешки испод списка белешки

en: Show memo preview alongside the memo list
sr: Прикажите преглед белешки поред списка белешки

en: Print the list of memos
sr: Штампајте списак белешки

en: Preview the list of memos to be printed
sr: Прегледајте списак белешки за штампу

en: Show memos with no category set
sr: Приказује белешке без постављене категорије

en: Delete Memos
sr: Обриши белешке

en: Delete Memo
sr: Обриши белешку

en: %d memo | %d memos
sr[0]: %d белешка
sr[1]: %d белешке
sr[2]: %d белешки
sr[3]: %d белешка

[ctx: New]
en: _Task
sr: _Задатак

[ctx: New]
en: Assigne_d Task
sr: Додељен_и задатак

en: Create a new assigned task
sr: Направите нови додељени задатак

[ctx: New]
en: Tas_k List
sr: Списак за_датака

en: Create a new task list
sr: Направите нови списак задатака

en: Print Tasks
sr: Штампај задатке

en: This operation will permanently erase all tasks marked as completed. If you continue, you will not be able to recover these tasks.
    
    Really erase these tasks?
sr: Ова операција ће трајно обрисати све задатке обележене као завршене. Ако наставите, нећете моћи да повратите ове задатке.
    
    Да обришем ове задатке?

en: Do not ask me again
sr: Не питај ме поново

en: Edit selected tasks in a bulk
sr: Групно уреди изабране задатке

en: _Delete Task…
sr: _Обриши задатак…

en: _Find in Task…
sr: _Пронађи у задатку…

en: Search for text in the displayed task
sr: Претражи текст у приказаном задатку

en: D_elete Task List…
sr: О_бриши списак задатака…

en: Delete the selected task list
sr: Обришите изабрани списак задатака

en: _Manage Task List groups…
sr: _Управљај групама спискова задатака…

en: Manage task list groups order and visibility
sr: Управља редоследом и видљивошћу група спискова задатака

en: _New Task List
sr: Но_ви списак задатака

en: Refresh the selected task list
sr: Освежите изабрани списак задатака

en: Re_fresh list of account task lists
sr: _Освежи списак задатака са налога

en: Rename the selected task list
sr: Преименујте изабрани списак задатака

en: Sho_w All Task Lists
sr: Прикажи _све спискове задатака

en: Show _Only This Task List
sr: Прикажи _само овај списак задатака

en: Mar_k as Incomplete
sr: О_значи као незавршено

en: Delete completed tasks
sr: Обришите завршене задатке

en: Task _Preview
sr: Преглед за_датака

en: Show task preview pane
sr: Прикажите преглед задатака

en: Show task preview below the task list
sr: Прикажите преглед испод списка задатака

en: Show task preview alongside the task list
sr: Прикажите преглед поред списка задатака

en: Print the list of tasks
sr: Штампајте списак задатака

en: Preview the list of tasks to be printed
sr: Прегледајте списак задатака пред штампу

en: Active Tasks
sr: Активни задаци

en: Cancelled Tasks
sr: Отказани задаци

en: Completed Tasks
sr: Завршени задаци

en: Uncompleted Tasks
sr: Недоршени задаци

en: Scheduled Tasks
sr: Заказани задаци

en: Show scheduled tasks, aka those with a Due date
sr: Прикажите заказане задатке, тј. оне са датумом истека

en: Next 7 Days’ Tasks
sr: Задаци за следећу недељу

en: Overdue Tasks
sr: Прекорачени задаци

en: Tasks with Attachments
sr: Задаци са прилозима

en: Show tasks with no category set
sr: Прикажи задатке постављене категорије

en: Started Tasks
sr: Започети задаци

en: Filters for tasks that either do not have a start date or the start date is earlier than the time the filter is selected at
sr: Филтери за задатке који немају датум почетка или је датум почетка ранији од времена када је филтер изабран

en: Delete Tasks
sr: Обриши задатке

en: Delete Task
sr: Обриши задатак

en: %d task | %d tasks
sr[0]: %d задатак
sr[1]: %d задатака
sr[2]: %d задатака
sr[3]: %d задатак

en: Convert to M_eeting
sr: Претвори у _састанак

en: Convert the message to a meeting request
sr: Претворите поруку у захтев за састанком

en: Convert to M_essage
sr: Претвори у _поруку

en: Convert to the mail message
sr: Претворите у поруку поште

en: Look up configuration with e-mail domain
sr: Затражи подешавања на основу домена е-поште

en: Looking up IMAP server…
sr: Тражим од IMAP сервера…

en: Looking up POP3 server…
sr: Тражим од POP3 сервера…

en: Looking up SMTP server…
sr: Тражим од SMTP сервера…

en: CalDAV server
sr: CalDAV сервер

en: Looking up CalDAV server…
sr: Потражујем CalDAV сервер…

en: CardDAV server
sr: CardDAV сервер

en: Looking up CardDAV server…
sr: Потражујем CardDAV сервер…

en: LDAP server
sr: LDAP сервер

en: Looking up LDAP server…
sr: Потражујем LDAP сервер…

en: Look up in SRV records
sr: Потражи унутар SRV записа

en: CalDAV and CardDAV server
sr: CalDav и CardDaV сервер

en: Requires password to continue.
sr: Потребна је лозинка за наставак.

en: Look up for a CalDAV/CardDAV server
sr: Потражи на CalDAV/CardDav серверу

en: ITIP
sr: ИТИП

en: Display part as an invitation
sr: Приказује делове као позивницу

note: strftime format of a time, * in 24-hour format, without seconds.
en: Today %H:%M
sr: Данас у %H:%M

note: strftime format of a time, * in 24-hour format.
en: Today %H:%M:%S
sr: Данас у %H:%M:%S

note: strftime format of a time, * in 12-hour format.
en: Today %l:%M:%S %p
sr: Данас у %l:%M:%S %p

note: strftime format of a time, * in 24-hour format, without seconds.
en: Tomorrow %H:%M
sr: Сутра у %H:%M

note: strftime format of a time, * in 24-hour format.
en: Tomorrow %H:%M:%S
sr: Сутра у %H:%M:%S

note: strftime format of a time, * in 12-hour format, without seconds.
en: Tomorrow %l:%M %p
sr: Сутра у %l:%M %p

note: strftime format of a time, * in 12-hour format.
en: Tomorrow %l:%M:%S %p
sr: Сутра у %l:%M %S %p

note: strftime format of a weekday and a * time, in 24-hour format, without seconds.
en: %A %H:%M
sr: %A у %H:%M

note: strftime format of a weekday and a * time, in 24-hour format.
en: %A %H:%M:%S
sr: %A у %H:%M:%S

note: strftime format of a weekday and a * time, in 12-hour format, without seconds.
en: %A %l:%M %p
sr: %A у %l:%M %p

note: strftime format of a weekday and a * time, in 12-hour format.
en: %A %l:%M:%S %p
sr: %A у %l:%M:%S %p

note: strftime format of a weekday, a date * without a year and a time, * in 24-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e %H:%M
sr: %A, %e. %B у %H:%M

note: strftime format of a weekday, a date without a year * and a time, in 24-hour format.
en: %A, %B %e %H:%M:%S
sr: %A, %e. %B у %H:%M:%S

note: strftime format of a weekday, a date without a year * and a time, in 12-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e %l:%M %p
sr: %A, %e. %B у %l:%M %p

note: strftime format of a weekday, a date without a year * and a time, in 12-hour format.
en: %A, %B %e %l:%M:%S %p
sr: %A, %e. %B у %l:%M:%S %p

note: strftime format of a weekday and a date.
en: %A, %B %e, %Y
sr: %A, %e. %B %Y.

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e, %Y %H:%M
sr: %A, %e. %B %Y. у %H:%M

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format.
en: %A, %B %e, %Y %H:%M:%S
sr: %A, %e. %B %Y. у %H:%M:%S

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format, without seconds.
en: %A, %B %e, %Y %l:%M %p
sr: %A, %e. %B %Y. у %l:%M %p

note: strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format.
en: %A, %B %e, %Y %l:%M:%S %p
sr: %A, %e. %B %Y. у %l:%M:%S %p

en: An unknown person
sr: Непозната особа

en: Please respond on behalf of %s
sr: Одговорите у име %s

en: Received on behalf of %s
sr: Примљено у име %s

en: %s through %s has published the following meeting information:
sr: %s преко %s објављује следећи податак о састанку:

en: %s has published the following meeting information:
sr: %s објављује следећи податак о састанку:

en: The following meeting information has been published:
sr: Следећи подаци о сатанку је објављен:

en: %s has delegated the following meeting to you:
sr: %s вам делегира следећи састанак:

en: %s through %s requests your presence at the following meeting:
sr: %s преко %s захтева ваше присуство на следећем састанку:

en: %s requests your presence at the following meeting:
sr: %s захтева ваше присуство на следећем састанку:

en: %s through %s wishes to add to an existing meeting:
sr: %s преко %s жели да дода постојећем састанку:

en: %s wishes to add to an existing meeting:
sr: %s жели да дода постојећем састанку:

en: %s through %s wishes to receive the latest information for the following meeting:
sr: %s преко %s жели да прими најновије информације за следећи састанак:

en: %s wishes to receive the latest information for the following meeting:
sr: %s жели да прими најновији податак за следећи састанак:

en: %s through %s has sent back the following meeting response:
sr: %s преко %s шаље следећи одговор за састанак:

en: %s has sent back the following meeting response:
sr: %s шаље следећи одговор за састанак:

en: %s through %s has cancelled the following meeting:
sr: %s преко %s отказује следећи састанак:

en: %s has cancelled the following meeting:
sr: %s отказује следећи састанак:

en: %s through %s has proposed the following meeting changes.
sr: %s преко %s предлаже следеће промене састанка.

en: %s has proposed the following meeting changes:
sr: %s предлаже следеће измене састанка:

en: %s through %s has declined the following meeting changes:
sr: %s преко %s одбија следеће промене састанка:

en: %s has declined the following meeting changes:
sr: %s одбија следеће измене састанка:

en: %s through %s has published the following task:
sr: %s преко %s објављује следећи задатак:

en: %s has published the following task:
sr: %s објави следеће задужење:

en: The following task has been published:
sr: Следећи задатак је објављен:

en: %s requests the assignment of %s to the following task:
sr: %s захтева да %s преузме следећи задатак:

en: %s through %s has assigned you a task:
sr: %s преко %s вам додељује задатак:

en: %s has assigned you a task:
sr: %s вам додељује задатак:

en: %s through %s wishes to add to an existing task:
sr: %s преко %s жели да дода постојећем задатку:

en: %s wishes to add to an existing task:
sr: %s жели да дода постојећем задатку:

en: %s through %s wishes to receive the latest information for the following assigned task:
sr: %s преко %s жели да добије најновије информације за следећи додељени задатак:

en: %s wishes to receive the latest information for the following assigned task:
sr: %s жели да добије најновије информације за следећи додељени задатак:

en: %s through %s has sent back the following assigned task response:
sr: %s преко %s враћа следећи одговор на додељени задатак:

en: %s has sent back the following assigned task response:
sr: %s шаље назад следећи одговор на додељени задатак:

en: %s through %s has cancelled the following assigned task:
sr: %s преко %s отказује следећи додељени задатак:

en: %s has cancelled the following assigned task:
sr: %s отказује следећи додељени задатак:

en: %s through %s has proposed the following task assignment changes:
sr: %s преко %s предлаже следеће промене у додели задатка:

en: %s has proposed the following task assignment changes:
sr: %s предлаже следеће промене у додели задатка:

en: %s through %s has declined the following assigned task:
sr: %s преко %s одбија следећи додељени задатак:

en: %s has declined the following assigned task:
sr: %s одбија следећи додељени задатак:

en: %s through %s has published the following memo:
sr: %s преко %s објављује следећу белешку:

en: %s has published the following memo:
sr: %s објављује следећу белешку:

en: The following memo has been published:
sr: Следећа белешка је објављена:

en: %s through %s wishes to add to an existing memo:
sr: %s преко %s жели да дода постојећој белешци:

en: %s wishes to add to an existing memo:
sr: %s жели да дода постојећој белешци:

en: %s through %s has cancelled the following shared memo:
sr: %s преко %s отказује следећу дељену белешку:

en: %s has cancelled the following shared memo:
sr: %s отказује следеће дељену белешку:

en: All day:
sr: Целодневно:

en: Start day:
sr: Почетак дана:

en: Start time:
sr: Време почетка:

en: End day:
sr: Крај дана:

en: End time:
sr: Време завршетка:

en: Ope_n Calendar
sr: О_твори календар

en: _Decline all
sr: Од_биј све

en: _Tentative all
sr: Све као _упитно

en: _Tentative
sr: _Упитно

en: Acce_pt all
sr: П_рихвати све

en: Acce_pt
sr: Прих_ваћено

en: Send _Information
sr: Пошаљи _податке

en: _Update Attendee Status
sr: Ажурирај стање учесни_ка

en: _Update
sr: _Освежи

en: Im_port
sr: У_вези

en: Due date:
sr: Крајњи рок:

en: Show description provided by the sender
sr: Прикажи опис од стране пошиљаоца

en: Hide description provided by the sender
sr: Сакриј опис од стране пошиљаоца

note: RSVP area
en: Send reply to organizer
sr: Пошаљи одговор организатору

note: Updates
en: Send _updates to attendees
sr: Пошаљи _ажуриране податке учесницима

note: The recurrence check button
en: _Apply to all instances
sr: При_мени на све нивое

en: Show time as _free
sr: Прикажи време као _слободно

en: _Preserve my reminder
sr: _Очувај мој подсетник

en: _Inherit reminder
sr: _Наследи подсетник

en: _Tasks:
sr: _Задаци:

en: _Memos:
sr: _Белешке:

en: Sa_ve
sr: Са_чувај

en: Attendee status updated
sr: Статус учесника је ажуриран

en: An appointment “%s” in the calendar “%s” conflicts with this meeting
sr: Заказивање „%s“ у календару „%s“ је у исто време кад и овај састанак

en: A task “%s” in the task list “%s” conflicts with this task
sr: Задатак „%s“ са списка задатака „%s“ је заказана кад и овај задатак

en: A memo “%s” in the memo list “%s” conflicts with this memo
sr: Белешка „%s“ у са списка белешки „%s“ је заказана кад и ова белешка

en: The calendar “%s” contains an appointment which conflicts with this meeting | The calendar “%s” contains %d appointments which conflict with this meeting
sr[0]: Календар „%s“ садржи %d заказивање које је заказано кад и овај састанак
sr[1]: Календар „%s“ садржи %d заказивања која су заказана кад и овај састанак
sr[2]: Календар „%s“ садржи %d заказивања која су заказана кад и овај састанак
sr[3]: Календар „%s“ садржи заказивање које је заказано кад и овај састанак

en: The task list “%s” contains a task which conflicts with this task | The task list “%s” contains %d tasks which conflict with this task
sr[0]: Списак задатака „%s“ садржи %d задатак који је заказан као и овај задатак
sr[1]: Списак задатака „%s“ садржи %d задатка коју су заказани као и овај задатак
sr[2]: Списак задатака „%s“ садржи %d задатака који су заказани као и овај задатак
sr[3]: Списак задатака „%s“ садржи задатак који је заказан као и овај задатак

en: The memo list “%s” contains a memo which conflicts with this memo | The memo list “%s” contains %d memos which conflict with this memo
sr[0]: Списак белешки „%s“ садржи %d белешку која је заказана кад и ова белешка
sr[1]: Списак белешки „%s“ садржи %d белешке које су заказане кад и ова белешка
sr[2]: Списак белешки „%s“ садржи %d белешки које су заказане кад и ова белешка
sr[3]: Списак белешки „%s“ садржи белешку која је заказана кад и ова белешка

en: Found the appointment in the calendar “%s”
sr: Пронашао сам састанак у календару „%s“

en: Found the task in the task list “%s”
sr: Пронашао сам задатак у списку „%s“

en: Found the memo in the memo list “%s”
sr: Пронашао сам белешку у списку „%s“

en: This meeting invitation is obsolete. It had been updated.
sr: Овај позив на састанак је застарео. Стога је освежен.

en: Unable to find any calendars
sr: Не могу да пронађем календаре

en: Unable to find this meeting in any calendar
sr: Не могу да пронађем овај састанак у календарима

en: Unable to find this task in any task list
sr: Не могу да пронађем овај задатак у списку

en: Unable to find this memo in any memo list
sr: Не могу да пронађем ову белешку у списку

en: Searching for an existing version of this appointment
sr: Тражим постојећу верзију овог састанка

en: Searching for an existing version of this task
sr: Тражим постојећу верзију овог задатка

en: Searching for an existing version of this memo
sr: Тражим постојећу верзију ове белешке

en: Opening the calendar. Please wait…
sr: Отварам календар. Сачекајте…

en: Unable to send item to calendar “%s”. %s
sr: Не могу да пошаљем ставке у календар „%s“. %s

en: Unable to send item to task list “%s”. %s
sr: Не могу да пошаљем ставку у списак задатака „%s“. %s

en: Unable to send item to memo list “%s”. %s
sr: Не могу да пошаљем ставке у списак белешки „%s“. %s

en: Sent to calendar “%s” as accepted
sr: Послато календару „%s“ као прихваћено

en: Sent to task list “%s” as accepted
sr: Послато у списак задатака „%s“ као прихваћено

en: Sent to memo list “%s” as accepted
sr: Послато у списак белешки „%s“ као прихваћено

en: Sent to calendar “%s” as tentative
sr: Послато у календар „%s“ као упитно

en: Sent to task list “%s” as tentative
sr: Послато у списак задатака „%s“ као упитно

en: Sent to memo list “%s” as tentative
sr: Послато у списак белешки „%s“ као упитно

en: Sent to calendar “%s” as declined
sr: Послато календару „%s“ као одбијено

en: Sent to task list “%s” as declined
sr: Послато у списак задатака „%s“ као одбијено

en: Sent to memo list “%s” as declined
sr: Послато у списак белешки „%s“ као одбијено

en: Sent to calendar “%s” as cancelled
sr: Послато календару „%s“ као отказано

en: Sent to task list “%s” as cancelled
sr: Послато у списак задатака „%s“ као отказано

en: Sent to memo list “%s” as cancelled
sr: Послато у списак бележки „%s“ као отказано

en: Imported to calendar “%s”
sr: Увезено у календар „%s“

en: Imported to task list “%s”
sr: Увезено у списак задатака „%s“

en: Imported to memo list “%s”
sr: Увезено у списак белешки „%s“

en: Saving changes to the calendar. Please wait…
sr: Чувам измене у календар. Сачекајте…

en: Saving changes to the task list. Please wait…
sr: Чувам измене у списку задатака. Сачекајте…

en: Saving changes to the memo list. Please wait…
sr: Чувам измене у списку белешки. Сачекајте…

en: Unable to parse item
sr: Не могу да обрадим ставку

en: Organizer has removed the delegate %s
sr: Организатор је уклонио делегата „%s“

en: Sent a cancellation notice to the delegate
sr: Делегату је послато обавештење о отказивању

en: Could not send the cancellation notice to the delegate
sr: Не могу делегату да пошаљем обавештење о отказивању

en: Unable to update attendee. %s
sr: Не могу да ажурирам учесника. %s

en: The meeting is invalid and cannot be updated
sr: Састанак није исправан и не може бити ажуриран

en: Attendee status could not be updated because the status is invalid
sr: Статус учесника није ажуриран због неисправног стања

en: Attendee status can not be updated because the item no longer exists
sr: Статус учесника није освежен јер ставка више не постоји

en: Meeting information sent
sr: Податак о састанку је послат

en: Task information sent
sr: Податак о задатку је послат

en: Memo information sent
sr: Податак о белешци је послат

en: Unable to send meeting information, the meeting does not exist
sr: Не могу да пошаљем податак о састанку, састанак не постоји

en: Unable to send task information, the task does not exist
sr: Не могу да пошаљем податак о задатку, задужење не постоји

en: Unable to send memo information, the memo does not exist
sr: Не могу да пошаљем податак о белешци, белешка не постоји

en: Save Calendar
sr: Сачувај календар

en: The calendar attached is not valid
sr: Приложен календар није исправан

en: The message claims to contain a calendar, but the calendar is not a valid iCalendar.
sr: Порука пријављује да садржи календар, али тај календар није исправан иКалендар.

en: The item in the calendar is not valid
sr: Ставка у календару није исправна

en: The message does contain a calendar, but the calendar contains no events, tasks or free/busy information
sr: Порука садржи календар, али он не садржи догађаје, задатке или податке слободно/заузето

en: The calendar attached contains multiple items
sr: Календар у прилогу садржи више ставки

en: To process all of these items, the file should be saved and the calendar imported
sr: Ради обраде свих ових ставки, потребно је датотеку сачувати а календар увести

[ctx: cal-itip]
en: None
sr: Ништа

en: Tentatively Accepted
sr: Прихваћено, али упитно

en: This response is not from a current attendee. Add the sender as an attendee?
sr: Овај одговор није послао присутан учесник. Додати га у присутне?

en: This meeting has been delegated
sr: Овај састанак је делегиран

en: “{0}” has delegated the meeting. Do you want to add the delegate “{1}”?
sr: „{0}“ делегира састанак. Желите ли да додате делегата „{1}“?

en: Google Features
sr: Гугл могућности

en: Add Ca_lendar to this account
sr: Додај ка_лендар овом налогу

en: Add Con_tacts to this account
sr: Додај ко_нтакте овом налогу

[ctx: GoggleSummary]
note: Translators: This is part of a sentence "You may need to enable IMAP access and Calendars to synchronize", where the 'IMAP access' and 'Calendars to synchronize' are clickable.
en: IMAP access
sr: ИМАП приступ

[ctx: GoggleSummary]
note: Translators: This is part of a sentence "You may need to enable IMAP access and Calendars to synchronize", where the 'IMAP access' and 'Calendars to synchronize' are clickable.
en: Calendars to synchronize
sr: календаре да се усагласе

[ctx: GoggleSummary]
note: Translators: This is part of a sentence "You may need to enable IMAP access and Calendars to synchronize", where the 'IMAP access' and 'Calendars to synchronize' are clickable.
en: You may need to enable %s and %s
sr: Можда ћете морати да омогућите %s и %s

en: Mail _Directory:
sr: Директоријум _поште:

en: Choose a MH mail directory
sr: Изаберите МХ директоријум поште

en: MH mail directory cannot be empty
sr: МХ директоријум поште не може бити празан

en: Local Delivery _File:
sr: Месна датотека _доставе:

en: Choose a local delivery file
sr: Изаберите месну датотеку доставе

en: Local delivery file cannot be empty
sr: Месна датотека испоруке не може бити празна

en: Choose a Maildir mail directory
sr: Изаберите Мејлдир директоријум поште

en: Maildir mail directory cannot be empty
sr: Мејлдир директоријум поште не може бити празан

en: Spool _File:
sr: Датотека _припреме:

en: Choose a mbox spool file
sr: Изаберите датотеку мбокс припреме

en: Mbox spool file cannot be empty
sr: Датотека припреме Мсандучета не може бити празна

en: Spool _Directory:
sr: Директоријум _припреме:

en: Choose a mbox spool directory
sr: Изаберите директоријум мбокс припреме

en: Mbox spool directory cannot be empty
sr: Директоријум припреме Мсандучета не може бити празан

en: Configuration
sr: Подешавање

en: _Port:
sr: _Порт:

note: do not reference
en: User_name:
sr: Корисничко_име:

en: _Forget password
sr: _Заборави лозинку

en: Encryption _method:
sr: Начин _шифровања:

en: STARTTLS after connecting
sr: СТАРТТЛС након повезивања

en: TLS on a dedicated port
sr: ТЛС на додељеном прикључнику

en: _Use custom binary, instead of “sendmail”
sr: _Користи произвољни извршни, уместо „sendmail“

en: _Custom binary:
sr: _Произвољни извршни:

en: U_se custom arguments
sr: Користи _произвољне аргументе

en: Cus_tom arguments:
sr: Произвољни _аргументи:

en: Default arguments are “-i -f %F -- %R”, where
       %F — stands for the From address
       %R — stands for the recipient addresses
sr: Основни аргументи су „-i -f %F -- %R“, где
       %F — означава адресу пошиљаоца
       %R — означава адресе прималаца

en: Send mail also when in offline _mode
sr: Пошаљи пошту такође у режиму _ван мреже

en: Custom binary cannot be empty
sr: Произвољни извршни не може бити празан

note: do not reference
en: Ser_ver requires authentication
sr: Сер_вер тражи потврђивање идентитета

en: T_ype:
sr: _Врста:

en: Yahoo! Features
sr: Јаху! могућности

en: Add Ca_lendar and Tasks to this account
sr: Додај _календар и задатке овом налогу

en: %d attached message | %d attached messages
sr[0]: %d приложена порука
sr[1]: %d приложене поруке
sr[2]: %d приложених порука
sr[3]: Једна приложена порука

en: Import OpenP_GP key…
sr: Увези OpenPGP кључ…

en: Import Pretty Good Privacy (OpenPGP) key
sr: Увози кључ прилично добра приватности (OpenPGP)

[ctx: New]
en: _Mail Message
sr: _Порука

en: Compose a new mail message
sr: Саставите нову поруку

[ctx: New]
en: Mail Acco_unt
sr: Поштански _налог

en: Create a new mail account
sr: Направите нови налог за пошту

[ctx: New]
en: Mail _Folder
sr: _Фасцикла за пошту

en: Create a new mail folder
sr: Направите нову фасциклу за пошту

[ctx: NetworkMonitor]
note: Translators: One of the known implementation names of the GNetworkMonitor. Either translate it to some user-friendly form, or keep it as is.
en: base
sr: основно

[ctx: NetworkMonitor]
note: Translators: One of the known implementation names of the GNetworkMonitor. Either translate it to some user-friendly form, or keep it as is.
en: netlink
sr: мрежна веза

[ctx: NetworkMonitor]
note: Translators: One of the known implementation names of the GNetworkMonitor. Either translate it to some user-friendly form, or keep it as is.
en: networkmanager
sr: управник везе

[ctx: NetworkMonitor]
en: Method to detect _online state:
sr: Начин за _откривање стања на мрежи:

[ctx: NetworkMonitor]
note: Translators: The '%s' is replaced with the actual name of the GNetworkMonitor implementation
en: Default (%s)
sr: Подразумевано (%s)

[ctx: NetworkMonitor]
note: Always as the first
en: Default
sr: Основно

[ctx: NetworkMonitor]
note: Always as the last
en: Always Online
sr: Увек на мрежи

en: _Limit operations in Power Saver mode
sr: _Ограничи операције у режиму штедише напајања

en: Mail Preferences
sr: Поставке поште

en: Composer Preferences
sr: Поставке састављача

en: Network Preferences
sr: Поставке мреже

[ctx: label]
note: Translators: The first item in the list, to be able to set rule: [Label] [is/is-not] [None]
en: None
sr: Ништа

[ctx: label]
note: Translators: The first item in the list, to be able to set rule: [Unset Label] [All]
en: All
sr: Све

[ctx: addrbook]
note: Translators: Meaning "any configured addressbook included in autocompletion" in the filter dialog
en: Included in Autocompletion
sr: Укључено у самодовршавање

[ctx: addrbook]
note: Translators: Meaning "any configured addressbook" in the filter dialog
en: Any
sr: Било шта

en: Marking messages as read…
sr: Означавам да су поруке прочитане…

en: Go to Folder
sr: Иди у фасциклу

en: _Select
sr: _Изабери

en: _Disable Account
sr: _Онемогући налог

en: Disable this account
sr: Искључите овај налог

en: Permanently remove all the deleted messages from all folders
sr: Трајно уклоните све обрисане поруке из свих фасцикли

en: Empty _Junk
sr: Испразни _ђубре

en: Delete all Junk messages from all folders
sr: Трајно уклони све непожељне поруке из свих фасцикли

en: Edit properties of this account
sr: Измените особине овог налога

en: Refresh list of folders of this account
sr: Освежите списак фасцикли за овај налог

en: _Download Messages for Offline Usage
sr: _Преузми поруке за рад ван мреже

en: Download messages of accounts and folders marked for offline usage
sr: Преузмите поруке за налоге и фасцикле које су означене за рад ван мреже

en: Fl_ush Outbox
sr: Ис_празни „За слање“

en: _Copy Folder To…
sr: _Умножи фасциклу у…

en: Copy the selected folder into another folder
sr: Умножите изабрану фасциклу у другу фасциклу

en: Permanently remove this folder
sr: Трајно уклоните ову фасциклу

en: Edit Sort _Order…
sr: Измени _редослед приказа…

en: Change sort order of the folders in the folder tree
sr: Промени редослед ређања фасцикли унутар стабла

en: E_xpunge
sr: Изба_ци

en: Permanently remove all deleted messages from this folder
sr: Трајно уклоните све обрисане поруке из ове фасцикле

en: Mar_k All Messages as Read
sr: Означи све по_руке као прочитане

en: Mark all messages in the folder as read
sr: Означите све поруке у фасцикли као прочитане

en: _Move Folder To…
sr: Пре_мести фасциклу у…

en: Move the selected folder into another folder
sr: Преместите изабрану фасциклу у другу фасциклу

note: Translators: An action caption to create a new mail folder
en: _New…
sr: _Нова…

en: Create a new folder for storing mail
sr: Направите нову фасциклу за смештај поште

en: _New Folder…
sr: _Нова фасцикла…

en: Change the properties of this folder
sr: Измените особине ове фасцикле

en: Refresh the folder
sr: Освежите фасциклу

en: Change the name of this folder
sr: Промените назив ове фасцикле

en: Select Message _Thread
sr: Изабери _расправу

en: Select all messages in the same thread as the selected message
sr: Означите све поруке исте расправе као изабрану поруку

en: Select Message S_ubthread
sr: Изабери п_одниз поруке

en: Select all replies to the currently selected message
sr: Изаберите све одговоре на тренутно изабрану поруку

en: Empty _Trash
sr: Избаци _смеће

en: Permanently remove all the deleted messages from all accounts
sr: Трајно уклоните све обрисане поруке са свих налога

en: Go to _Folder
sr: Иди у _фасциклу

en: Opens a dialog to select a folder to go to
sr: Отвара прозорче из кога можете изабрати да одете у одређену фасциклу

en: _Manage Subscriptions
sr: _Управљај пријавама

en: Subscribe or unsubscribe to folders on remote servers
sr: Пријавите се или се одјавите са фасцикли на мрежним серверима

en: Send / _Receive
sr: Слање / п_римање

en: Send queued items and retrieve new items
sr: Пошаљите припремљене и довуците нове ставке

en: R_eceive All
sr: П_рими све

en: Receive new items from all accounts
sr: Примите нове ставке са свих налога

en: _Send All
sr: П_ошаљи све

en: Send queued items in all accounts
sr: Пошаљите ставке на чекању у свим налозима

en: Cancel the current mail operation
sr: Откажите тренутну операцију са поштом

en: Collapse All _Threads
sr: Скупи све _расправе

en: Collapse all message threads
sr: Скупите целокупно гранање расправа

en: E_xpand All Threads
sr: Разгранај све ра_справе

en: Expand all message threads
sr: Разгранајте све поруке у расправама

en: _Message Filters
sr: _Филтери порука

en: Create or edit rules for filtering new mail
sr: Направите или уредите правила за издвајање нове поште

en: _Subscriptions…
sr: _Пријаве…

note: ** Menus **
en: F_older
sr: _Фасцикла

en: C_reate Search Folder From Search…
sr: Направи _фасциклу претраге из претраге…

en: Search F_olders
sr: Фас_цикле претраге

en: Create or edit search folder definitions
sr: Направите или уредите дефиниције фасцикле претраге

en: Show Message _Preview
sr: Прика_жи преглед поруке

en: Show message preview pane
sr: Прикажите преглед поруке

en: Show _Attachment Bar
sr: Прикажи траку _прилога

en: Show Attachment Bar below the message preview pane when the message has attachments
sr: Прикажите траку прилога испод окна прегледа поруке када порука има прилоге

en: Show _Deleted Messages
sr: Прикажи о_брисане поруке

en: Show deleted messages with a line through them
sr: Прикажите обрисане поруке (као прецртане)

en: Show _Junk Messages
sr: Прикажи _непожељне поруке

en: Show junk messages with a red line through them
sr: Прикажите непожељне поруке прецртане црвеном линијом

en: Show _Preview Tool Bar
sr: П_рикажи траку алата за преглед

en: Show tool bar above the preview panel
sr: Приказује траку алата изнад површи за преглед

en: _Group By Threads
sr: Групиши по _расправама

en: Threaded message list
sr: Списак порука по темама

en: Show To _Do Bar
sr: Прикажи траку са _задацима

en: Show To Do bar with appointments and tasks
sr: Прикажи траку са задацима са састанцима и задацима

en: _Unmatched Folder Enabled
sr: Укључена _непоклопљена фасцикла

en: Toggles whether Unmatched search folder is enabled
sr: Окида приликом укључивања непоклопљене фасцикле претраге

en: Show message preview below the message list
sr: Прикажите преглед поруке испод листе порука

en: Show message preview alongside the message list
sr: Прикажите преглед поруке поред списка порука

en: Subject or Addresses contain
sr: Наслов или адресе садрже

en: All Accounts
sr: свим налозима

en: Current Account
sr: текућем налогу

en: Current Folder
sr: текућој фасцикли

en: Current Folder and Subfolders
sr: У тренутној фасцикли и подфасциклама

en: All Messages
sr: Све поруке

en: Important Messages
sr: Важне поруке

en: Last 5 Days’ Messages
sr: Поруке у протеклих 5 дана

en: Messages Not Junk
sr: Поруке нису ђубре

en: Messages with Attachments
sr: Поруке са прилозима

en: Messages with Notes
sr: Поруке са белешкама

en: No Label
sr: Без натписа

en: Read Messages
sr: Прочитане поруке

en: Unread Messages
sr: Непрочитане поруке

en: Message Thread
sr: Тема поруке

en: Current Folder and Subfolders Search
sr: У тренутној фасцикли и подфасциклама претраге

en: All Account Search
sr: Претрага свих налога

en: Account Search
sr: Претрага налога

en: %d selected,  | %d selected,
sr[0]: %d изабрана,
sr[1]: %d изабране,
sr[2]: %d изабраних,
sr[3]: %d изабрана,

en: %d deleted | %d deleted
sr[0]: %d обрисана
sr[1]: %d обрисане
sr[2]: %d обрисаних
sr[3]: %d обрисана

en: %d junk | %d junk
sr[0]: %d непожељна
sr[1]: %d непожељне
sr[2]: %d непожељних
sr[3]: %d непожељна

en: %d draft | %d drafts
sr[0]: %d нацрт
sr[1]: %d нацрта
sr[2]: %d нацрта
sr[3]: %d нацрт

en: %d unsent | %d unsent
sr[0]: %d непослата
sr[1]: %d непослате
sr[2]: %d непослатих
sr[3]: %d непослата

en: %d sent | %d sent
sr[0]: %d послата
sr[1]: %d послате
sr[2]: %d послатих
sr[3]: %d послата

en: %d unread | %d unread
sr[0]: %d непрочитана
sr[1]: %d непрочитане
sr[2]: %d непрочитаних
sr[3]: %d непрочитана

en: Select Folder to Add
sr: Изаберите фасциклу за додавање

en: Folder
sr: Фасцикла

en: Recipient
sr: Прималац

en: Keep in Outbox
sr: Задржи у „За слање“

en: Send immediately
sr: Одмах пошаљи

en: Send after 1 minute
sr: Пошаљи за минута

en: Send after 5 minutes
sr: Пошаљи за 5 минута

en: Language(s)
sr: Језик(ци)

en: Same as user interface
sr: Као у корисничком окружењу

en: On exit, every time
sr: При изласку, сваки пут

en: Once per day
sr: Једном током дана

en: Once per week
sr: Једном током недеље

en: Once per month
sr: Једном током месеца

en: Immediately, on folder leave
sr: Одмах, при напуштању фасцикле

en: Header
sr: Заглавље

en: Contains Value
sr: Садржи вредност

[ctx: UserHeaders]
note: Translators: This is a column caption, in which a mail header name is shown. Example: Header: "X-GitLab-Project" Title: "GitLab Project"
en: Header
sr: Заглавље

[ctx: UserHeaders]
note: Translators: This is a column caption, in which a mail header title is shown; it's the text the header is presented in the GUI, aka a user friendly name of the header. Example: Header: "X-GitLab-Project" Title: "GitLab Project"
en: Title
sr: Наслов

note: To Translators: 'Date header' is a label for configurable date/time format for 'Date' header in mail message window/preview
en: _Date header:
sr: Заглавље _датума:

en: Show _original header value
sr: Прикажи _оригиналну вредност заглавља

en: Do _not change settings
sr: _Не мењај подешавања

en: _Set as default email client
sr: Подеси као подразумевани програм е-поште

en: Do you want to make Evolution your default email client?
sr: Да ли желите да Еволуцију учините подразумеваним клијентом е-поште?

note: Translators: First %s is an email address, second %s * is the subject of the email, third %s is the date.
en: Your message to %s about “%s” on %s has been displayed. This is no guarantee that the message has been read or understood.
sr: Ваша порука за %s на тему „%s“ на %s је приказана. Не може се тврдити да је поруку прималац разумео или чак прочитао.

note: Translators: %s is the subject of the email message This text is used as a subject of a delivery notification email (basically a notification, that the user did read (or better displayed) the message).
en: Read: %s
sr: Прочитао: %s

en: Send a read receipt to “%s”
sr: Пошаљи повратницу читања за „%s“

en: _Notify Sender
sr: Обавести _пошиљаоца

en: Sender wants to be notified when you have read this message.
sr: Пошиљалац жели да буде обавештен када будете прочитали ову поруку.

en: Sender has been notified that you have read this message.
sr: Пошиљалац је обавештен да сте прочитали ову поруку.

en: Evolution is currently offline.
sr: Еволуција је тренутно ван мреже.

en: Click “Work Online” to return to online mode.
sr: Кликните на „Рад на мрежи​​“ да се вратите на режим на мрежи.

en: Evolution is currently offline due to a network outage.
sr: Еволуција је тренутно ван мреже због испада мреже.

en: Evolution will return to online mode once a network connection is established.
sr: Еволуција ће се вратити у режим на мрежи када мрежна веза буде била успостављена.

en: Author(s)
sr: Аутор(и)

en: Overview
sr: Преглед

en: Plugin
sr: Прикључак

en: Plugins
sr: Прикључци

en: Display plain text version
sr: Прикажи издање обичног текста

en: Display plain text version of multipart/alternative message
sr: Приказује издање обичног текста поруке из више делова или неке друге

en: Display HTML version
sr: Прикажи ХТМЛ издање

en: Display HTML version of multipart/alternative message
sr: Приказује издање ХТМЛ-а поруке из више делова или неке друге

en: Show HTML if present
sr: Прикажи ХТМЛ ако постоји

en: Let Evolution choose the best part to show.
sr: Пушта да Еволуција изабере најбољи део за приказ.

en: Show plain text if present
sr: Прикажи обичан текст ако постоји

en: Show plain text part, if present, otherwise let Evolution choose the best part to show.
sr: Приказује део са обичним текстом, ако постоји, иначе пушта да Еволуција изабере најбољи део за приказ.

en: Show plain text if present, or HTML source
sr: Прикажи обичан текст ако постоји, или ХТМЛ извор

en: Show plain text part, if present, otherwise the HTML part source.
sr: Приказује део са обичним текстом, ако постоји, у супротном извор ХТМЛ дела.

en: Only ever show plain text
sr: Искључиво приказуј обичан текст

en: Always show plain text part and make attachments from other parts, if requested.
sr: Увек приказује део са обичним текстом, прилажући остале делове у поруку, по избору.

en: Show s_uppressed HTML parts as attachments
sr: Прикажи по_тиснуте ХТМЛ делове као прилоге

en: HTML _Mode
sr: ХТМЛ _режим

en: Prefer Plain Text
sr: Предност даје тексту

note: but then we also need to create our own section frame
en: Plain Text Mode
sr: Модел текста

en: Allows to view mail messages as plain text, even if they contain HTML. To modify the options switch to the Mail Preferences section → HTML Messages tab → Plain Text Mode group.
sr: Дозвољава да се поруке е-поште приказују као обичан текст, чак и када садрже ХТМЛ. Да измените ово идите у Поставке е-поште → картица ХТМЛ поруке → Режим обичног текста.

en: Cannot add message into News and Blogs folder
sr: Не могу да додам поруку у фасциклу „Вести“ и „Блогови“

en: Message is not available
sr: Порука није доступна

en: Invalid Feed URL “%s”.
sr: Неисправан адреса довода: „%s“

en: Failed to download feeds, error code %d (%s)
sr: Не могу да преузмем доводе, код грешке %d (%s)

en: Invalid Feed URL.
sr: Неисправна адреса довода.

en: Apply message _filters to this folder
sr: Примени _филтере поруке на овој фасцикли

en: _Download complete articles
sr: _преузми целе чланке

en: Download feed _enclosures
sr: Преузми _податке тока

en: Enclosures:
sr: Подаци:

en: News and Blogs
sr: Новости и блогови

en: This is a provider for reading RSS news and blogs.
sr: Ово је достављач за читање РСС вести и блогова.

en: Folder '%s' not found
sr: Нисам нашао фасциклу „%s“

en: Cannot create a folder in a News and Blogs store.
sr: Не могу да направим фасциклу радњи „Вести“ и „Блогови“.

en: Unknown author
sr: Непознати аутор

en: Markdown
sr: Маркдаун

en: Failed to fetch feed icon: %s
sr: Нисам успео да довучем иконицу тока: %s

en: Fetching feed icon…
sr: Добављам иконицу тока…

en: Failed to read feed information.
sr: Нисам успео да прочитам информације тока.

en: Failed to fetch feed information: %s
sr: Нисам успео да довучем информације тока: %s

en: Fetching feed information…
sr: Довлачим информације тока…

en: Invalid Feed URL
sr: Неисправна адреса довода

en: Choose Feed Image
sr: Изабери слику тока

en: Feed _URL:
sr: Адреса д_овода:

en: _Fetch
sr: _Добави

en: C_ontent:
sr: _Садржај:

en: Import RSS Feeds
sr: Увези РСС доводе

en: Export RSS Feeds
sr: Извези РСС доводе

en: Export
sr: Извези

en: OPML files
sr: OPML датотеке

note: Translators: This is a default file name for exported RSS feeds. Keep the extension (".opml") as is, translate only the "feeds" word, if needed.
en: feeds.opml
sr: доводи.opml

en: Failed to export RSS feeds:
sr: Не могу да извезем РСС доводе:

en: Failed to read file content:
sr: Не могу да прочитам садржај датотеке:

en: Failed to add feed:
sr: Не могу да додам довод:

en: No RSS feeds found
sr: Није пронађен РСС довод

en: No new RSS feeds imported
sr: Није ивезен нови РСС довод

en: Imported %d feed | Imported %d feeds
sr[0]: Увезен је %d довод
sr[1]: Увезена су %d довода
sr[2]: Увезено је %d довода
sr[3]: Увезен је довод

en: Failed to import data, the file does not contain valid OPML data.
sr: Не могу да увезем податке, датотека не садржи OPML податке.

en: Failed to parse file content. Expected is an OPML file.
sr: Не могу да обрадим садржај датотеке. Очекујем OPML датотеку.

en: Download _feed enclosures
sr: _Преузми ограде довода

note: Translators: This is part of "Do not download enclosures larger than [ nnn ] KB"
en: Do not download e_nclosures larger than
sr: _Не преузимај ограде довода веће од

en: Feeds
sr: Доводи

en: Content
sr: Садржај

en: E_xport
sr: И_звези

en: Re_load feed articles
sr: _Поново учитај чланке тока

en: Reload all feed articles from the server, updating existing and adding any missing
sr: Поново учитајте чланке тока са сервера, освежавајући постојеће и додавајући оне што недостају

en: Failed to spawn SpamAssassin (%s):
sr: Не могу да покренем Убицу спама (%s):

en: Failed to stream mail message content to SpamAssassin:
sr: Не могу да пошаљем садржај поруке поште до Убице спама:

en: Failed to write “%s” to SpamAssassin:
sr: Не могу да запишем „%s“ у Убици спама:

en: Failed to read output from SpamAssassin:
sr: Не могу да прочитам излаз из Убице спама:

en: SpamAssassin either crashed or failed to process a mail message
sr: Или се Убица спама урушио или није успео да анализира поруку поште

en: SpamAssassin Options
sr: Опције Убице спама

en: I_nclude remote tests
sr: У_кључи мрежне провере

en: This will make SpamAssassin more reliable, but slower.
sr: Ово ће Убицу спама учинити поузданијим , али споријим.

en: SpamAssassin
sr: Убица спама

en: Junk filter using SpamAssassin
sr: Филтер непожељне поруке помоћу Убице спама

note: Keep the title identical to EMailConfigImportPage * so it's only shown once in the assistant sidebar.
en: Importing Files
sr: Увозим датотеке

en: Import cancelled.
sr: Увожење је отказано.

en: Import complete.
sr: Увожење је завршено.

en: Welcome to Evolution.
    
    The next few screens will allow Evolution to connect to your email accounts, and to import files from other applications.
sr: Добродошли у Еволуцију. 
    
    Неколико наредних екрана ће омогућити Еволуцији да се повеже на ваше налоге е-поште и да увезе датотеке из других програма.

en: Do not _show this wizard again
sr: Не пр_иказуј више овог чаробњака

[ctx: wizard-ca-note]
note: Translators: This is part of "Alternatively, you can %s (email, contacts and calendaring) instead." sentence from the same translation context.
en: create a collection account
sr: направи збирни налог

[ctx: wizard-ca-note]
note: Translators: The '%s' is replaced with "create a collection account" from the same translation context.
en: Alternatively, you can %s (email, contacts and calendaring) instead.
sr: Уместо овога можете %s (е-пошта, контакт и календар).

en: Loading accounts…
sr: Учитавам налоге…

en: _Format as…
sr: _Форматирај као…

en: _Other languages
sr: _Други језици

en: Text Highlight
sr: Истицање текста

en: Syntax highlighting of mail parts
sr: Истицање садржаја делова поште

en: _Plain text
sr: _Обичан текст

en: _Assembler
sr: _Спајач

en: _Bash
sr: _Баш

en: _C/C++
sr: _Ц/Ц++

en: _C#
sr: _Ц#

en: _Cascade Style Sheet
sr: _Каскадни стил листа

en: _Java
sr: _Јава

en: _JavaScript
sr: _Јава скрипт

en: _Patch/diff
sr: _Закрпе/разлике

en: _Perl
sr: _Перл

en: _PHP
sr: _ПХП

en: _Python
sr: _Питон

en: _Ruby
sr: _Руби

en: _Tcl/Tk
sr: _Тцл/Тк

en: _TeX/LaTeX
sr: _ТеКс/ЛаТеКс

en: _Vala
sr: _Вала

en: _Visual Basic
sr: _Визуел бејзик

en: _XML
sr: _ИксМЛ

en: _ActionScript
sr: _Скрипта радње

en: _ADA95
sr: _АДА95

en: _ALGOL 68
sr: _АЛГОЛ 68

en: (_G)AWK
sr: (_Г)АВК

en: _COBOL
sr: _КОБОЛ

en: _DOS Batch
sr: _ДОС група

en: _D
sr: _Д

en: _Erlang
sr: _Ерланг

en: _FORTRAN 77
sr: _ФОРТРАН 77

en: _FORTRAN 90
sr: _ФОРТРАН 90

en: _F#
sr: _Ф#

en: _Go
sr: _Гоу

en: _Haskell
sr: _Хаскел

en: _JSP
sr: _ЈСП

en: _Lisp
sr: _Лисп

en: _Lotus
sr: _Лотус

en: _Lua
sr: _Луа

en: _Maple
sr: _Мејпл

en: _Matlab
sr: _Матлаб

en: _Maya
sr: _Маја

en: _Oberon
sr: _Оберон

en: _Objective C
sr: _Објектни Ц

en: _OCaml
sr: _ОКемл

en: _Octave
sr: _Октава

en: _Object Script
sr: _Објектни скрипт

en: _Pascal
sr: _Паскал

en: _POV-Ray
sr: _ПОВ-реј

en: _Prolog
sr: _Пролог

en: _R
sr: _Р

en: _RPM Spec
sr: _РПМ навод

en: _Scala
sr: _Размера

en: _Smalltalk
sr: _Смолток

en: _TCSH
sr: _ТЦСХ

en: _VHDL
sr: _ВХДЛ

en: Show F_ull vCard
sr: Прикажи _пуну вКарту

en: Show Com_pact vCard
sr: Прикажи _сажету вКарту

en: Save _To Addressbook
sr: Сачувај _у именик

en: There is one other contact.
sr: Постоји још један контакт.

note: Translators: This will always be two or more.
en: There is %d other contact. | There are %d other contacts.
sr[0]: Постоји још %d контакт.
sr[1]: Постоје још %d контакта.
sr[2]: Постоји још %d контакта.
sr[3]: Постоји још %d контакт.

en: Addressbook Contact
sr: Контакт именика

en: Display the part as an addressbook contact
sr: Прикажите делове као контакт именика

en: Failed to retrieve message content
sr: Не могу да довучем садржај поруке

en: Ctrl-click to go to the section “%s” of the message
sr: Ctrl-клик да одете на одељак „%s“ поруке

note: Translators: The "%s" is replaced with a link, constructing a text like: "Ctrl-click to open a link “http://www.example.com”"
en: Ctrl-click to open a link “%s”
sr: Ктрл-клик да отворите везу „%s“

en: _Do not show this message again.
sr: _Не приказуј поново ову поруку.

en: Keywords
sr: Кључне речи

en: Message has no attachments
sr: Порука нема прилоге

en: Evolution has found some keywords that suggest that this message should contain an attachment, but cannot find one.
sr: Еволуција је пронашла неке кључне речи које наводе да би порука требало да садржи прилог, али исти не може да пронађе.

en: _Add Attachment...
sr: _Додај прилог…

en: _Edit Message
sr: _Уреди поруку

en: Attachment Reminder
sr: Подсетник прилога

en: Reminds you when you forgot to add an attachment to a mail message.
sr: Подсећа када заборавите да додате прилог у поруку.

en: Automatic Contacts
sr: Аутоматски контакти

note: Enable BBDB checkbox
en: Create _address book entries when sending mails
sr: Направи уносе у _именик при слању поште

note: File Under setting
en: Set File _under as “First Last”, instead of “Last, First”
sr: Постави _Смести под као „Први Последњи“, уместо „Први, Последњи“.

en: Select Address book for Automatic Contacts
sr: Изабери именик за Аутоматске контакте

en: Instant Messaging Contacts
sr: Контакти тренутних порука

note: Enable Gaim Checkbox
en: _Synchronize contact info and images from Pidgin buddy list
sr: _Усклађује слике и податке контакта са листом другара из Пиџина

en: Select Address book for Pidgin buddy list
sr: Бира именик за листу пријатеља Пиџина

note: Synchronize now button.
en: Synchronize with _buddy list now
sr: Усклади са _листом другара сада

en: BBDB
sr: ББДБ

en: Takes the gruntwork out of managing your address book.
    
    Automatically fills your address book with names and email addresses as you reply to messages.  Also fills in IM contact information from your buddy lists.
sr: Ослобађа вас тешког рада у управљању имеником.
    
    Аутоматски попуњава именик именима и адресама е-поште када одговарате на поруке.  Такође попуњава податке за контакт брзим гласником из списка другара.

en: Importing Outlook Express data
sr: Увозим податке Аутлук Експреса

en: Outlook DBX import
sr: Увоз ДБХ Аутлука

en: Outlook Express 5/6 personal folders (.dbx)
sr: Личне фасцикле Аутлук Експреса 5/6 (.pst)

en: Import Outlook Express messages from DBX file
sr: Увози поруке Аутлук Експреса из ДБХ датотеке

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Security:
sr: Сигурност:

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Personal
sr: Лично

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Unclassified
sr: Неразврстано

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Protected
sr: Заштићено

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Confidential
sr: Поверљиво

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Secret
sr: Тајно

[ctx: email-custom-header-Security]
en: Top secret
sr: Строго поверљиво

[ctx: email-custom-header]
note: Translators: "None" as an email custom header option in a dialog invoked by Insert->Custom Header from Composer, * indicating the header will not be added to a mail message
en: None
sr: Ништа

en: _Custom Header
sr: _Прилагођено заглавље

note: To translators: This string is used while adding a new message header to configuration, to specifying the format of the key values
en: The format for specifying a Custom Header key value is:
    Name of the Custom Header key values separated by “;”.
sr: Формат за навођење кључа прилагођеног заглавља је:
    Вредности назив кључа прилагођеног заглавља су раздвојени са „;“.

en: Key
sr: Кључ

en: Values
sr: Вредности

en: Custom Header
sr: Прилагођено заглавље

note: For Translators: 'custom header' string is used while adding a new message header to outgoing message, to specify what value for the message header would be added
en: Add custom headers to outgoing mail messages.
sr: Додајте прилагођена заглавља одлазним порукама.

en: Email Custom Header
sr: Прилагођено заглавље е-поште

en: Command to be executed to launch the editor:
sr: Наредба за извршавање ради покретања уређивача:

en: For XEmacs use “xemacs”
    For Vim use “gvim -f”
sr: За иКсЕмакс користите „xemacs“
    За Вим користите „gvim -f“

en: _Automatically launch when a new mail is edited
sr: _Сам покрени када је нова порука измењена

en: Compose in External Editor
sr: Саставља у спољном уређивачу

en: External Editor
sr: Други уређивач

en: Use an external editor to compose plain-text mail messages.
sr: Користи спољни уређивач за састављање порука у обичном тексту.

en: Editor not launchable
sr: Уређивач се не покреће

en: The external editor set in your plugin preferences cannot be launched. Try setting a different editor.
sr: Уређивач које сте навели у поставкама додатка није могуће покренути. Покушајте да наведете други уређивач.

en: Cannot create Temporary File
sr: Не могу да направим привремену датотеку

en: Evolution is unable to create a temporary file to save your mail. Retry later.
sr: Еволуција није могла да направи привремену датотеку за чување поште. Покушајте касније.

en: External editor still running
sr: Спољни уређивач је још активан

en: The external editor is still running. The mail composer window cannot be closed as long as the editor is active.
sr: Покренут је спољни уређивач. Прозор састављача поруке није могуће затворити док је активан уређивач.

en: Select a Face Picture
sr: Изаберите слику лица

en: _Insert Face picture by default
sr: _Унапред уметни слику контакта

en: Load new _Face picture
sr: Учитај нову _слику контакта

en: Change Face Image
sr: Мења постојећу слику контакта

en: Include _Face
sr: Укључи _слику

en: Attach a small picture of your face to outgoing messages.
sr: Прилаже сличицу вашег лица одлазећим порукама.

en: Failed Read
sr: Неуспело читање

en: The file cannot be read
sr: Датотеку није могуће прочитати

en: Invalid Image Size
sr: Неисправна величина слике

en: Please select a PNG image of size 48 × 48 pixels, whose file size doesn’t exceed 723 bytes.
sr: Изаберите ПНГ слику од 48 × 48 пиксела, чија величина не прелази 723 бајта.

en: Incorrect Face Image Byte Size
sr: Неисправна величина слике у бајтима

en: The Face image size is {0} bytes, while it should not be more than 723 bytes. Please select a PNG image of size 48 × 48 pixels, whose file size doesn’t exceed 723 bytes.
sr: Величина слике за контакт је {0} бајта, иако она не сме бити већа од 723 бајта. Изаберите ПНГ слику од 48 × 48 пиксела, чина величина не прелази 723 бајта.

en: Not an image
sr: Није слика

en: The file you selected does not look like a valid PNG image. Error: {0}
sr: Изабрана датотека не изгледа као исправна ПНГ слика. Грешка: {0}

en: Get List _Archive
sr: Прибави _архиву листе

en: Get an archive of the list this message belongs to
sr: Прибавља архиву листе којој ова порука припада

en: Copy _Message Archive URL
sr: Умножи адресу архиве _поруке

en: Copy direct URL for the selected message in its archive
sr: Умножите непосредну адресу за изабрану поруку у њеној архиви

en: Get List _Usage Information
sr: Прибави податке о _коришћењу листе

en: Get information about the usage of the list this message belongs to
sr: Прибавља податке о коришћењу листе којој ова порука припада

en: Contact List _Owner
sr: _Власник списка контакта

en: Contact the owner of the mailing list this message belongs to
sr: Јавите се власнику дописне листе којој ова порука припада

en: _Post Message to List
sr: _Пошаљи поруку на листу

en: Post a message to the mailing list this message belongs to
sr: Саставите поруку за дописну листу којој ова порука припада

en: _Subscribe to List
sr: При_јави се на листу

en: Subscribe to the mailing list this message belongs to
sr: Пријавите се на дописну листу којој ова порука припада

en: _Unsubscribe from List
sr: О_дјави се са листе

en: Unsubscribe from the mailing list this message belongs to
sr: Одјавите се са дописне листе којој ова порука припада

en: Mailing _List
sr: Дописна _листа

en: Mailing List Actions
sr: Радње за дописну листу

en: Perform common mailing list actions (subscribe, unsubscribe, etc.).
sr: Изводи уобичајене радње за дописну листу (пријава, одјава, итд.).

en: Action not available
sr: Радња није доступна

en: This message does not contain the header information required for this action.
sr: Ова порука не садржи потребне податке у заглављу за ову радњу.

en: Posting not allowed
sr: Слање није дозвољено

en: Posting to this mailing list is not allowed. Possibly, this is a read-only mailing list. Contact the list owner for details.
sr: Слање на ову дописну листу није дозвољено. Можда је ова листа само за читање. Обратите се власнику листе за детаље.

en: Send e-mail message to mailing list?
sr: Да пошаљем електронску поруку на дописну листу?

en: An e-mail message will be sent to the URL “{0}”. You can either send the message automatically, or see and change it first.
    
    You should receive an answer from the mailing list shortly after the message has been sent.
sr: Електронска порука ће бити послата на адресу „{0}“. Можете поруку да пошаљете аутоматски, или је прво погледати и изменити.
    
    Требало би да добијете одговор са дописне листе убрзо након слања поруке.

en: _Send message
sr: _Пошаљи поруку

en: _Edit message
sr: _Уреди поруку

en: Malformed header
sr: Неисправно заглавље

en: The {0} header of this message is malformed and could not be processed.
    
    Header: {1}
sr: Заглавље {0} ове поруке није исправно састављено и не може бити обрађено.
    
    Заглавље: {1}

en: No e-mail action
sr: Нема радње за е-пошту

en: The action could not be performed. The header for this action did not contain any action that could be processed.
    
    Header: {0}
sr: Радња не може бити извршена. Заглавље за ову радњу није садржало обрадиву радњу.
    
    Заглавље: {0}

note: Translators: '%d' is the count of mails received.
en: You have received %d new message. | You have received %d new messages.
sr[0]: Примили сте %d нову поруку.
sr[1]: Примили сте %d нове поруке.
sr[2]: Примили сте %d нових порука.
sr[3]: Примили сте нову поруку.

note: Translators: "From:" is preceding a new mail * sender address, like "From: user@example.com"
en: From: %s
sr: Шаље: %s

note: Translators: "Subject:" is preceding a new mail * subject, like "Subject: It happened again"
en: Subject: %s
sr: Наслов: %s

note: Translators: The '%s' is replaced by the folder name, where a new * mail message arrived. Example: "Folder: On This Computer : Inbox"
en: Folder: %s
sr: Фасцикла: %s

note: Translators: %d is the count of mails received in addition * to the one displayed in this notification.
en: (and %d more) | (and %d more)
sr[0]: (и још %d)
sr[1]: (и још %d)
sr[2]: (и још %d)
sr[3]: (и још %d)

en: New email in Evolution
sr: Нова пошта у Еволуцији

note: Translators: The '%s' is a mail * folder name.  (e.g. "Show Inbox")
en: Show %s
sr: Прикажи %s

en: _Play sound when a new message arrives
sr: Звучно _обавести када стигне нова порука

en: _Beep
sr: _Запишти

en: Use sound _theme
sr: Користи звук _теме

en: Play _file:
sr: Пусти звучну _датотеку:

en: Select sound file
sr: Изаберите звучну датотеку

en: Select _accounts for which enable notifications:
sr: Изаберите _налоге са којих се приказују обавештења:

en: Mail Notification
sr: Обавештење о пошти

en: Notify new messages for _Inbox only
sr: Обавести о новим порукама само за _Сандуче

en: Show _notification when a new message arrives
sr: Прикажи _обавештење када пристигне нова порука

en: Accounts
sr: Налози

en: Notifies you when new mail messages arrive.
sr: Обавештава вас када стигне нова порука.

note: To Translators: The full sentence looks like: "Created from a mail by John Doe <john.doe@myco.example>"
en: Created from a mail by %s
sr: Сачињено из поруке коју шаље %s

[ctx: mail-to-task]
note: Translators: Dialog button to Cancel edit of an existing event/memo/task
en: _Cancel
sr: _Откажи

[ctx: mail-to-task]
note: Translators: Dialog button to Edit an existing event/memo/task
en: _Edit
sr: _Уређивање

[ctx: mail-to-task]
note: Translators: Dialog button to create a New event/memo/task
en: _New
sr: _Нови

en: Selected calendar contains event “%s” already. Would you like to edit the old event?
sr: Изабрани календар већ садржи догађај „%s“. Желите ли да уредите стари догађај?

en: Selected task list contains task “%s” already. Would you like to edit the old task?
sr: Изабрани списак већ садржи задатак „%s“. Желите ли да уредите стари задатак?

en: Selected memo list contains memo “%s” already. Would you like to edit the old memo?
sr: Изабрани списак већ садржи белешку „%s“. Желите ли да уредите стару белешку?

note: Translators: Note there are always more than 10 mails selected
en: You have selected %d mails to be converted to events. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to events. Do you really want to add them all?
sr[0]: Изабрали сте %d поруку да преведете у догађаје. Да ли заиста желите све да их додате?
sr[1]: Изабрали сте %d поруке да преведете у догађаје. Да ли заиста желите све да их додате?
sr[2]: Изабрали сте %d порука да преведете у догађаје. Да ли заиста желите све да их додате?
sr[3]: Изабрали сте %d пошта да преведете у догађаје. Да ли заиста желите све да их додате?

note: Translators: Note there are always more than 10 mails selected
en: You have selected %d mails to be converted to tasks. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to tasks. Do you really want to add them all?
sr[0]: Изабрали сте %d поруку да преведете у задатке. Да ли заиста желите све да их додате?
sr[1]: Изабрали сте %d поруке да преведете у задатке. Да ли заиста желите све да их додате?
sr[2]: Изабрали сте %d порука да преведете у задатке. Да ли заиста желите све да их додате?
sr[3]: Изабрали сте %d пошта да преведете у задатке. Да ли заиста желите све да их додате?

note: Translators: Note there are always more than 10 mails selected
en: You have selected %d mails to be converted to memos. Do you really want to add them all? | You have selected %d mails to be converted to memos. Do you really want to add them all?
sr[0]: Изабрали сте %d поруку да преведете у белешке. Да ли заиста желите све да их додате?
sr[1]: Изабрали сте %d поруке да преведете у белешке. Да ли заиста желите све да их додате?
sr[2]: Изабрали сте %d порука да преведете у белешке. Да ли заиста желите све да их додате?
sr[3]: Изабрали сте %d пошта да преведете у белешке. Да ли заиста желите све да их додате?

en: Do you wish to continue converting remaining mails?
sr: Да ли желите да наставите са превођењем преосталих пошта?

en: [No Summary]
sr: [Без сажетка]

en: Invalid object returned from a server
sr: Неисправан објекат враћен са сервера

en: An error occurred during processing: %s
sr: Дошло је до грешке у обради: %s

en: Cannot open calendar. %s
sr: Не могу да отворим календар. %s

en: Selected calendar is read only, thus cannot create event there. Select other calendar, please.
sr: Изабрани календар је само за читање, стога не можете направити догађај. Изаберите други календар.

en: Selected task list is read only, thus cannot create task there. Select other task list, please.
sr: Изабрани списак задатака је само за читање, стога не можете направити задатак. Изаберите други списак задатака.

en: Selected memo list is read only, thus cannot create memo there. Select other memo list, please.
sr: Изабрани списак белешки је само за читање, стога не можете направити белешку. Изаберите други списак белешки.

en: Cannot create component: %s
sr: Не могу да направим састојак: %s

en: Create an _Appointment
sr: Направи _заказивање

en: Create a new event from the selected message
sr: Прави нови догађај од изабране поруке

en: Create a Mem_o
sr: Направи белешк_у

en: Create a new memo from the selected message
sr: Прави нову белешку од изабране поруке

en: Create a _Task
sr: Направи _задатак

en: Create a new task from the selected message
sr: Прави нови задатак од изабране поруке

en: Create a _Meeting
sr: Направи _састанак

en: Create a new meeting from the selected message
sr: Прави нови састанак од изабране поруке

en: Mail-to-Task
sr: Порука у задатак

en: Convert a mail message to a task.
sr: Претвара поруку у задатак.

en: Outlook PST import
sr: Аутлук ПСТ увоз

en: Import Outlook messages from PST file
sr: Увози Аутлук поруке из ПСТ датотеке

en: Outlook personal folders (.pst)
sr: Личне фасцикле Аутлука (.pst)

en: Destination folder:
sr: Одредишна фасцикла:

en: _Address Book
sr: _Именик

en: A_ppointments
sr: За_казано

en: _Journal entries
sr: Уноси _дневника

en: Importing Outlook data
sr: Увозим Аутлук податке

en: Calendar Publishing
sr: Објављивање календара

en: Locations
sr: Места

en: Publish calendars to the web.
sr: Објавите календаре на веб.

en: Could not open %s:
sr: Не могу да отворим %s:

en: There was an error while publishing to %s:
sr: Дошло је до грешке приликом објављивања на %s:

en: Publishing to %s finished successfully
sr: Објављивање на %s је успешно завршено

en: Mount of %s failed:
sr: Не могу да монтирам %s:

en: Are you sure you want to remove this location?
sr: Сигурно желите да уклоните ову локацију?

note: To Translators: This is shown to a user when creation of a new thread, * where the publishing should be done, fails. Basically, this shouldn't * ever happen, and if so, then something is really wrong.
en: Could not create publish thread.
sr: Не могу да објавим расправу.

en: _Publish Calendar Information
sr: Објави распоред из _календара

en: iCal
sr: иКол

en: Free/Busy with Details
sr: Слободно/заузето са појединостима

en: Daily
sr: Дневно

en: Weekly
sr: Недељно

en: Manual (via Actions menu)
sr: Ручно (преко изборника „Радње“)

en: Secure FTP (SFTP)
sr: Безбедни ФТП (СФТП)

en: Public FTP
sr: Јавни ФТП

en: FTP (with login)
sr: ФТП (са пријавом)

en: Windows share
sr: Виндоуз дељење

en: WebDAV (HTTP)
sr: ВебДАВ (ХТТП)

en: Secure WebDAV (HTTPS)
sr: Безбедни ВебДАВ (ХТТПС)

en: Custom Location
sr: Произвољна путања

en: _Publish as:
sr: О_бјави као:

en: Publishing _Frequency:
sr: Учесталост _објављивања:

en: Time _duration:
sr: Време _трајања:

en: Sources
sr: Извори

en: Service _type:
sr: _Врста услуге:

en: _File:
sr: _Датотека:

en: P_ort:
sr: _Порт:

en: Publishing Location
sr: Место објављивања

en: Invalid source UID “%s”
sr: Неисправан ЈИБ извора „%s“

en: New Location
sr: Ново место

en: Edit Location
sr: Измените место

en: Description List
sr: Списак описа

en: Categories List
sr: Списак категорија

en: Comment List
sr: Списак коментара

en: Contact List
sr: Списак контаката

en: Start
sr: Почетак

en: End
sr: Крај

en: Due
sr: Рок

en: percent Done
sr: постотак завршеног

en: URL
sr: Адреса

en: Attendees List
sr: Списак учесника

en: Modified
sr: Измењено

en: A_dvanced options for the CSV format
sr: На_предне опције за ЦВС формат

en: Prepend a _header
sr: Прво укључи _заглавље

en: _Value delimiter:
sr: Граничник _вредности:

en: _Record delimiter:
sr: Граничник _записа:

en: _Encapsulate values with:
sr: _Обавиј вредности са:

en: Comma separated values (.csv)
sr: Вредности раздвојене зарезом (.csv)

en: iCalendar (.ics)
sr: иКалендар (.ics)

en: Save Selected
sr: Сачувај изабрано

en: Save a calendar or task list to disk.
sr: Чува календар или списак задатака на диск.

en: RDF (.rdf)
sr: РДФ (.rdf)

en: _Format:
sr: _Формат:

en: Select destination file
sr: Изаберите одредишну датотеку

en: _Save As
sr: _Сачувај као

en: Save the selected calendar to disk
sr: Сачувај изабрани календар на диск

en: Save the selected memo list to disk
sr: Сачувај изабрану белешку на диск

en: Save the selected task list to disk
sr: Сачувај изабрани списак задатака на диск

en: Sender Validation
sr: Провера пошиљаоца

en: Validates sender before sending an e-mail against a list of recipients and for them assigned expected send account.
sr: Проверите пошиљаоца пре слања е-поште на списак прималаца и за њих додељен очекивани налог за слање.

en: Confirm sender address
sr: Потврди адресу пошиљаоца

en: The message contains recipient “{0}” for which it is set to use sender account “{1}”, but the account “{2}” is used instead.
sr: Порука садржи примаоца „{0}“ за кога је постављено да користи налог пошиљаоца „{1}“, али се заправо користи налог „{2}“.

en: _Send Anyway
sr: _Ипак пошаљи

en: Confirm recipient address
sr: Потврди адресу примаоца

en: The message contains recipient “{0}”, which does not match recipient pattern “{1}” for the account “{2}”.
sr: Порука садржи примаоца „{0}“ који се не поклапа са шаблоном примаоца „{1}“ за налог „{2}“.

en: Set which account should be used for certain recipient patterns.
    For example, setting recipient as “@company.org” for account “me@company.org” will warn when a recipient containing “@company.org” is not used with the “me@company.org” account.
sr: Поставља који налог треба користити за одређене шаблоне примаоца.
    На пример, постављање „@kompanija.org“ као примаоца за налог „ja@kompanija.org“ ће вас упозорити када се примаоц унутар „@kompanija.org“ не користи унутар налога „ja@kompanija.org“.

en: Recipient Contains
sr: Прималац садржи

en: Account to Use
sr: Налог за коришћење

en: Set which recipient patterns can be used for certain account.
    For example, setting account “me@company.org” for recipients “@company.org” will warn when any of the recipients does not contain “@company.org” when sending with the “me@company.org” account.
sr: Поставља који шаблон примаоца може бити коришћен за одређене налоге.
    На пример, постављање налога „ja@kompanija.org“ за примаоце „@kompanija.org“ ће вас упозорити када било који примаоц не садржи „@company.org“ када се шаље са налога „ja@kompanija.org“.

en: Allow Recipients Which Contain
sr: Дозволи примаоце који садрже

en: Drafts based template plugin. You can use variables like $ORIG[subject], $ORIG[from], $ORIG[to], $ORIG[body], $ORIG[quoted-body] or $ORIG[reply-credits], which will be replaced by values from an email you are replying to.
sr: Прикључак за образац нацрта. Можете да користите променљиве као што су $ORIG[наслов], $ORIG[шаље], $ORIG[прима] or $ORIG[порука], $ORIG[цитирана порука] or $ORIG[заслуге за одговор], које ће бити замењене вредностима из е-поште на коју одговарате.

en: Saving message template
sr: Чувам шаблон поруке

en: Save _Template
sr: Сачувај _шаблон

en: Replace opened Template message
sr: Замени отворене поруке са Шаблоном

en: Save as _New Template
sr: Сачувај као _нови шаблон

en: Save as Template
sr: Чува као шаблон

en: Repl_y with Template
sr: Одговори _шаблоном

en: Preparing to go offline…
sr: Припремам се за рад ван мреже…

en: Preparing to go online…
sr: Припремам се за рад на мрежи…

en: Preparing to quit
sr: Припремам се да изађем

en: Preparing to quit…
sr: Припремам се да изађем…

en: Open _Settings
sr: _Отвори подешавања

en: Credentials are required to connect to the destination host.
sr: Потребна су овлашћења за приступање циљном, удаљеном рачунару.

note: Translators: Do NOT translate the five component * names, they MUST remain in English!
en: Start Evolution showing the specified component. Available options are “mail”, “calendar”, “contacts”, “tasks”, and “memos”
sr: Покреће Еволуцију приказујући одређене делове. Доступне опције су: „mail“, „calendar“, „contacts“, „tasks“ и „memos“

en: Apply the given geometry to the main window
sr: Примени дату геометрију на главни прозор

en: Start in online mode
sr: Почни рад на мрежи

en: Ignore network availability
sr: Занемари доступност мреже

en: Forcibly shut down Evolution and background Evolution-Data-Server processes
sr: Насилно искључи Еволуцију и позадински процес Еволицијиног сервера за податке

en: Disable loading of any plugins.
sr: Искључи учитавање свих додатака.

en: Disable preview pane of Mail, Contacts and Tasks.
sr: Искључи окно за преглед поште, контакта и задатака.

en: Import URIs or filenames given as rest of arguments.
sr: Увози адресе датотека датих као остатак аргумената.

en: View URIs or filenames given as rest of arguments.
sr: Преглед адреса или имена датотека датих као остатак аргумента.

en: Request a running Evolution process to quit
sr: Захтева крај покренутог процеса Еволуције

en: %s: --online and --offline cannot be used together.
      Run “%s --help” for more information.
sr: %s: „--online“ и „--offline“ се не могу користити заједно.
      Покрените „%s --help“ за више података.

en: %s: --force-online and --offline cannot be used together.
      Run “%s --help” for more information.
sr: %s: „--force-online“ и „--offline“ се не могу користити заједно.
      Покрените „%s --help“ за више података.

en: Searches
sr: Претраге

en: Save Search
sr: Сачувај претрагу

note: Translators: The "Show:" label precedes a combo box that * allows the user to filter the current view.  Examples of * items that appear in the combo box are "Unread Messages", * "Important Messages", or "Active Appointments".
en: Sho_w:
sr: Прика_жи:

note: Translators: This is part of the quick search interface. * example: Search: [_______________] in [ Current Folder ]
en: Sear_ch:
sr: П_ретражи:

note: Translators: This is part of the quick search interface. * example: Search: [_______________] in [ Current Folder ]
en: i_n
sr: _у

en: Mail Message (eml)
sr: Порука поште (eml)

en: vCard (.vcf)
sr: вКарта (.vcf)

en: Website
sr: Веб страница

en: Saving user interface state
sr: Чувам стање корисничког сучеља

en: Execute these search parameters
sr: Извршите ове параметре претраге

en: _Advanced Search…
sr: _Напредна претрага…

en: Construct a more advanced search
sr: Образујте напреднију претрагу

en: Clear the current search parameters
sr: Очистите параметре тренутне претраге

en: _Edit Saved Searches…
sr: _Уреди сачуване претраге…

en: Manage your saved searches
sr: Управљајте вашим сачуваним претрагама

en: Click here to change the search type
sr: Кликните овде да промените врсту претраге

en: _Find Now
sr: Про_нађи сада

en: Execute the current search parameters
sr: Извршите параметре тренутне претраге

en: _Save Search…
sr: Са_чувај претрагу…

en: Save the current search parameters
sr: Сачувајте параметре тренутне претраге

en: Show _Menu Bar
sr: Прикажи траку _изборника

en: Show the menu bar
sr: Прикажите траку изборника

en: Show Side_bar
sr: Прикажи _бочну траку

en: Show the sidebar
sr: Приказује бочну траку

en: Show _Buttons
sr: Прикажи _дугмад

en: Show the switcher buttons
sr: Прикажите дугмад пребацивача

en: Show _Status Bar
sr: Прикажи траку _стања

en: Show the status bar
sr: Прикажите траку стања

en: Show the tool bar
sr: Прикажите траку алата

en: Delete Current View
sr: Обриши тренутни преглед

en: Save Custom View…
sr: Сачувај прилагођен преглед…

en: Save current custom view
sr: Сачувајте тренутни кориснички преглед

en: Custom View
sr: Прилагођен преглед

en: Current view is a customized view
sr: Тренутан преглед је подесио корисник

en: _New
sr: _Ново

note: ** Menus **
en: C_urrent View
sr: Т_ренутни преглед

en: Saved searches
sr: Сачуване претраге

en: List of available views
sr: Списак доступних приказа

en: List of saved searches
sr: Списак сачуваних претрага

en: List of views
sr: Списак прегледа

en: _Icons Only
sr: Само _иконице

en: Display window buttons with icons only
sr: Прикажите дугмад прозора само са иконицама

en: _Text Only
sr: Само _текст

en: Display window buttons with text only
sr: Прикажите дугмад прозора само са текстом

en: Icons _and Text
sr: Иконице _и текст

en: Display window buttons with icons and text
sr: Прикажите дугмад прозора са иконицама и текстом

en: Tool_bar Style
sr: Стил тра_ке алата

en: Display window buttons using the desktop toolbar setting
sr: Прикажите дугмад прозора користећи подешавања траке алата радне површи

[ctx: toolbar-button]
en: New
sr: Нова

en: Select view: %s
sr: Изабери преглед: %s

en: Delete view: %s
sr: Обриши преглед: %s

en: Categories Editor
sr: Уређивач категорија

en: Bug Buddy is not installed.
sr: Бубаждајин помоћник није инсталиран.

en: Bug Buddy could not be run.
sr: Бубаждајин помоћник не може бити покренут.

en: Collect_ion Account
sr: З_бирни налог

en: Create a new collection account
sr: Направите нови збирни налог

en: _About
sr: _О програму

en: Show information about Evolution
sr: Приказује податке о Еволуцији

en: _Accounts
sr: _Налози

en: Configure Evolution Accounts
sr: Подеси налоге Еволуције

en: _Close Window
sr: _Затвори прозор

en: _Contents
sr: _Садржај

en: Open the Evolution User Guide
sr: Отворите корисничко упутство Еволуције

en: I_mport…
sr: У_вези…

en: Import data from other programs
sr: Увезите податке из других програма

en: New _Window
sr: Нови _прозор

en: Create a new window displaying this view
sr: Отворите нов прозор за приказ овог прегледа

en: Available Cate_gories
sr: Доступне _категорије

en: Manage available categories
sr: Управљајте доступним категоријама

en: _Quit
sr: _Изађи

en: Exit the program
sr: Изађите из програма

en: _Keyboard Shortcuts
sr: _Пречице тастатуре

en: Show keyboard shortcuts
sr: Прикажи пречице тастатуре

en: Show _WebKit GPU information
sr: Прикажи _ВебКит ГПУ информације

en: Show WebKit GPU information page in the preview panel
sr: Прикажите страницу ВебКит ГПУ информација у панелу претпрегледа

en: Submit _Bug Report…
sr: Пошаљи извештај о _грешци…

en: Submit a bug report using Bug Buddy
sr: Пошаљите извештај о грешци Бубаждајиним помоћником

en: _Work Offline
sr: Рад _ван мреже

en: Put Evolution into offline mode
sr: Поставите Еволуцију у рад ван мреже

en: _Work Online
sr: _Рад на мрежи

en: Put Evolution into online mode
sr: Поставите Еволуцију у рад на мрежи

en: Lay_out
sr: _Распоред

en: _Search
sr: Пре_тражи

en: _Switcher Appearance
sr: _Изглед пребацивача

en: _Window
sr: Про_зор

en: Page Set_up…
sr: Подешавање _странице…

en: Change the page settings for your current printer
sr: Измените поставке странице за тренутни штампач

en: Switch to %s
sr: Пређи на %s

note: Translators: This is used for the main window title.
en: %s — Evolution
sr: %s — Еволуција

note: Preview/Alpha/Beta version warning message
en: Hi.  Thanks for taking the time to download this preview release
    of the Evolution groupware suite.
    
    This version of Evolution is not yet complete. It is getting close,
    but some features are either unfinished or do not work properly.
    
    If you want a stable version of Evolution, we urge you to uninstall
    this version, and install version %s instead.
    
    If you find bugs, please report them at
    https://gitlab.gnome.org/GNOME/evolution/issues/.
    This product comes with no warranty and is not intended for
    individuals prone to violent fits of anger.
    
    We hope that you enjoy the results of our hard work, and we
    eagerly await your contributions!
sr: Здраво. Хвала што сте уложили време да преузмете ово развојно издање
    пакета програма Еволуција.
    
    Ова верзија Еволуције још није потпуна. Све је ближа,
    али неке могућности или нису завршене или не раде исправно.
    
    Уколико желите стабилно издање Еволуције, уклоните ово издање,
    и инсталирајте издање %s.
    
    Уколико пронађете грешке, пријавите нам их на адресу
    „https://gitlab.gnome.org/GNOME/evolution/issues/“.
    Овај производ долази без јемства и није намењен појединцима који
    су склони насилном понашању или бесу.
    
    Надамо се да ћете уживати у плодовима нашег напорног рада, и 
    жељно ишчекујемо ваш допринос!

en: Thanks
    The Evolution Team
sr: Хвала
    Тим Еволуције

en: Do not tell me again
sr: Немој ми поново рећи

en: Cannot start Evolution.  Another Evolution instance may be unresponsive. System error: %s
sr: Не могу да покренем Еволуцију.  Други примерак Еволуције можда не одговара. Грешка система: %s

en: Importing...
sr: Увозим...

en: Upgrade from previous version failed:
sr: Неуспела надоградња са претходног издања:

en: {0}
    
    If you choose to continue, you may not have access to some of your old data.
sr: {0}
    
    Уколико одлучите да наставите, можда нећете моћи да приступите неким старим подацима.

en: Continue Anyway
sr: Ипак настави

en: Quit Now
sr: Изађи

en: Cannot upgrade directly from version {0}
sr: Не могу директно да надоградим са издања {0}

en: Evolution no longer supports upgrading directly from version {0}. However as a workaround you might try first upgrading to Evolution 2, and then upgrading to Evolution 3.
sr: Еволуција више не подржава директну надоградњу са издања {0}. Међутим, као решење можете прво да покушате да надоградите на Еволуцију 2, а затим на Еволуцију 3.

en: Close Evolution with pending background operations?
sr: Да ли да затворим Еволуцију и откажем тренутне радње?

en: Evolution is taking a long time to shut down, possibly due to network connectivity issues. Would you like to cancel all pending operations and close immediately, or keep waiting?
sr: Еволуцији треба много времена да се искључи, што указује на могуће проблеме у мрежној вези. Да ли желите да прекинем све тренутне радне и да одмах изађем из програма?

en: _Close Immediately
sr: Одмах _изађи

en: Keep _Waiting
sr: _Сачекај

en: Failed to get values from “{0}”
sr: Не могу да добијем исправне вредности од „{0}“

en: Failed to invoke authenticate for “{0}”
sr: Не могу да се пријавим на „{0}“

en: Failed to connect “{0}”
sr: Не могу да се повежем на „{0}“

en: _Reconnect
sr: _Поново се повежи

en: Failed to connect address book “{0}”
sr: Не могу да се повежем на именик „{0}“

en: Failed to connect calendar “{0}”
sr: Не могу да се повежем на календар „{0}“

en: Failed to connect mail account “{0}”
sr: Не могу да се повежем на налог електронске поште „{0}“

en: Failed to connect memo list “{0}”
sr: Не могу да се повежем на списа белешки „{0}“

en: Failed to connect task list “{0}”
sr: Не могу да се повежем на списак задатака „{0}“

en: Failed to prompt for credentials for “{0}”
sr: Не могу да затражим пуномоћје за „{0}“

en: Failed to finish trust prompt for “{0}”
sr: Не могу да завршим упит поверења за „{0}“

en: SSL certificate for “{0}” is not trusted.
sr: ССЛ уверење за „{0}“ није од поверења.

en: Reason: {1}
sr: Разлог: {1}

en: _View Certificate
sr: Прегледај _уверење

en: SSL certificate for address book “{0}” is not trusted.
sr: ССЛ уверење за именик „{0}“ није од поверења.

en: SSL certificate for calendar “{0}” is not trusted.
sr: ССЛ уверење за календар „{0}“ није од поверења.

en: SSL certificate for mail account “{0}” is not trusted.
sr: ССЛ уверење за налог е-поште „{0}“ није од поверења.

en: SSL certificate for memo list “{0}” is not trusted.
sr: ССЛ уверење за списак белешки „{0}“ није од поверења.

en: SSL certificate for task list “{0}” is not trusted.
sr: ССЛ уверење за списак задатака „{0}“ није од поверења.

en: Menu Bar is hidden
sr: Трака изборника је сакривена

en: Press the “Alt” key to access the Menu Bar again.
sr: Притисните тастер „Alt“ да бисте приступили траци са изборником поново.

en: _Show Menu Bar
sr: Прикажи траку _изборника

en: Certificate “%s” is a CA certificate.
    
    Edit trust settings:
sr: Уверење „%s“ је CA уверење.
    
    Уредите поставке поверења:

en: Certificate Name
sr: Назив уверења

en: Issued To Organization
sr: Издато је организацији

en: Issued To Organizational Unit
sr: Издато је организационој јединици

en: Serial Number
sr: Серијски број

en: Purposes
sr: Намене

en: Issued By
sr: Издавач

en: Issued By Organization
sr: Издала је организација

en: Issued By Organizational Unit
sr: Издала је организациона јединица

en: Issued
sr: Издато

en: Expires
sr: Истиче

en: SHA256 Fingerprint
sr: SHA256 отисак

en: SHA1 Fingerprint
sr: СХА1 отисак

en: MD5 Fingerprint
sr: МД5 Отисак

en: Email Address
sr: Адреса е-поште

en: Select a file to backup your key and certificate…
sr: Изаберите датотеку за резервну копију кључева и уверења…

note: To Translators: * %s-backup.p12 is the default file name suggested by the file selection dialog, * when a user wants to backup one of her/his private keys/certificates. * For example: gnomedev-backup.p12
en: %s-backup.p12
sr: %s-резервна-копија.p12

en: Backup Certificate
sr: Резервна копија уверења

note: filename selection
en: _File name:
sr: _Назив датотеке:

note: FIXME when gtk_file_chooser_button allows GTK_FILE_CHOOSER_ACTION_SAVE use it
en: Please select a file…
sr: Изаберите датотеку…

en: _Include certificate chain in the backup
sr: _Укључи ланац уверења у резерву

note: To Translators: this text was copied from Firefox
en: The certificate backup password you set here protects the backup file that you are about to create.
    You must set this password to proceed with the backup.
sr: Лозинка за резервну копију уверења коју овде поставите служи да је заштити.
    Морате да поставите лозинку како би наставили са прављењем резерве.

en: _Repeat Password:
sr: Поновите _лозинку:

en: Passwords do not match
sr: Лозинке које сте унели нису исте

note: To Translators: this text was copied from Firefox
en: Important:
    If you forget your certificate backup password, you will not be able to restore this backup later.
    Please record it in a safe location.
sr: Важно:
    Уколико заборавите лозинку резерве уверења, више нећете моћи да повратите резервну копију.
    Запишите је негде на сигурно место.

en: No file name provided
sr: Није дат назив датотеке

en: Failed to backup key and certificate
sr: Не могу да направим резервну копију кључа и уверења

en: Select a certificate to import…
sr: Изаберите уверење за увоз…

en: Failed to import certificate
sr: Не могу да увезем уверење

[ctx: CamelTrust]
en: Ask when used
sr: Питај приликом употребе

[ctx: CamelTrust]
en: Never
sr: Никада

[ctx: CamelTrust]
en: Marginally
sr: Понекад

[ctx: CamelTrust]
en: Fully
sr: Увек

[ctx: CamelTrust]
en: Ultimately
sr: Ултимативно

[ctx: CamelTrust]
en: Temporarily
sr: Привремено

en: Change certificate trust
sr: Измена поверења за уверење

en: Change trust for the host “%s”:
sr: Измена поверења за удаљени рачунар „%s“:

[ctx: CamelTrust]
en: _Ask when used
sr: П_итај приликом коришћења

[ctx: CamelTrust]
en: _Never trust this certificate
sr: _Никада не веруј овом уверењу

[ctx: CamelTrust]
en: _Temporarily trusted (this session only)
sr: П_ривремено поверење (само током сесије)

[ctx: CamelTrust]
en: _Marginally trusted
sr: _Делимично поверење

[ctx: CamelTrust]
en: _Fully trusted
sr: _Потпуно поверење

[ctx: CamelTrust]
en: _Ultimately trusted
sr: _Неограничено поверење

en: Before trusting this site, you should examine its certificate and its policy and procedures (if available).
sr: Пре веровања овом сајту прегледајте његово уверење, политику и процедуре (ако су доступни).

en: _Display certificate
sr: Прикажи _уверење

en: You have certificates on file that identify these mail servers:
sr: Поседујете уверења у датотеци која одређују ове сервере е-поште:

en: Host name
sr: Име удаљеног рачунара

en: Issuer
sr: Издавач

en: Fingerprint
sr: Отисак прста

en: Trust
sr: Поверење

en: _Edit Trust
sr: _Уреди поверење

en: All PKCS12 files
sr: Све ПКЦС12 датотеке

en: All email certificate files
sr: Све датотеке уверења поште

en: All CA certificate files
sr: Све датотеке ЦА уверења

en: Because you trust the certificate authority that issued this certificate, then you trust the authenticity of this certificate unless otherwise indicated here
sr: Пошто верујете издаваоцу овог уверења, онда верујете и у аутентичност овог уверења осим ако овде не назначите другачије

en: Because you do not trust the certificate authority that issued this certificate, then you do not trust the authenticity of this certificate unless otherwise indicated here
sr: Пошто не верујете издаваоцу овог уверења, онда не верујете ни у аутентичност овог уверења осим ако овде не назначите другачије

en: Enter the password for “%s”, token “%s”
sr: Унесите лозинку за „%s“, прстен „%s“

en: Enter the password for “%s”
sr: Унесите лозинку за „%s“

note: we're setting the password initially
en: Enter new password for certificate database
sr: Унесите нову лозинку за базу уверења

en: Enter new password
sr: Унесите нову лозинку

en: Select certificate
sr: Изаберите уверење

en: You have certificates from these organizations that identify you:
sr: Поседујете уверења ових организација која вас одређују:

en: Certificates Table
sr: Табела уверења

note: This is a verb, as in "make a backup".
en: _Backup
sr: Направи _резерву

en: Backup _All
sr: Направи резерву _свега

en: Your Certificates
sr: Ваша уверења

en: You have certificates on file that identify these people:
sr: Поседујете уверења која одређују ове особе:

en: Contact Certificates
sr: Уверења контакта

en: You have certificates on file that identify these certificate authorities:
sr: Поседујете уверења која одређују ове издаваоце уверења:

en: Authorities
sr: Издаваоци

en: Certificate Authority Trust
sr: Поверење издаваоцу уверења

en: Trust this CA to identify _websites.
sr: Веруј овом издаваоцу уверења за препознавање _веб страница.

en: Trust this CA to identify _email users.
sr: Веруј овом издаваоцу уверења за препознавање _е-адреса.

en: Trust this CA to identify _software developers.
sr: Веруј овом издаваоцу уверења за препознавање _програмера.

en: Before trusting this CA for any purpose, you should examine its certificate and its policy and procedures (if available).
sr: Пре веровања овом издаваоцу уверења, прво прегледајте његово уверење, политику и процедуре (ако су доступни).

en: Email Certificate Trust Settings
sr: Подешавања поверења у уверења е-поште

en: _Edit CA Trust
sr: _Уреди ЦА поверење

en: Trust the authenticity of this certificate
sr: Веруј у веродостојност овог уверења

en: Do not trust the authenticity of this certificate
sr: Не веруј у веродостојност овог уверења

en: C_ertificate:
sr: У_верење:

note: x509 certificate usage types
en: Sign
sr: Потпиши

en: Encrypt
sr: Шифруј

en: Certificate already exists
sr: Уверење већ постоји

en: PKCS12 File Password
sr: ПКЦС12 лозинка датотеке

en: Enter password for PKCS12 file:
sr: Унесите лозинку за ПКЦС12 датотеку:

en: Unable to create export context, err_code: %i
sr: Не могу да направим садржај за извоз, код грешке: %i

en: Unable to setup password integrity, err_code: %i
sr: Не могу да подесим интегритет лозинке, код грешке: %i

en: Unable to create safe bag, err_code: %i
sr: Не могу да направим безбедну врећу, код грешке: %i

en: Unable to add key/cert to the store, err_code: %i
sr: Не могу да додам кључ/уверење у оставу, код грешке: %i

en: Unable to write store to disk, err_code: %i
sr: Не могу упишем и сачувам на диск, код грешке: %i

en: Imported Certificate
sr: Увежено уверење
