exaile - en to be translation catalogue (782 entries)

en: Tags
be: Пазнакі

en: Local file
be: Лакальны файл

en: %d day,  | %d days,
be[0]: %d дзень,
be[1]: %d дні,
be[2]: %d дзён,

en: %d hour,  | %d hours,
be[0]: %d гадзіна,
be[1]: %d гадзіны,
be[2]: %d гадзін,

en: %d minute,  | %d minutes,
be[0]: %d хвіліна,
be[1]: %d хвіліны,
be[2]: %d хвілін,

en: %d second | %d seconds
be[0]: %d секунда
be[1]: %d секунды
be[2]: %d секунд

note: TRANSLATORS: Short form of an amount of days
en: %dd,
be: %dд,

note: TRANSLATORS: Short form of an amount of hours
en: %dh,
be: %dг,

note: TRANSLATORS: Short form of an amount of minutes
en: %dm,
be: %dх,

note: TRANSLATORS: Short form of an amount of seconds
en: %ds
be: %dс

note: TRANSLATORS: Short form of an amount of days
en: %dd
be: %dд

en: Unknown
be: Невядома

note: TRANSLATORS: Indicates that a track has never been played before
en: Never
be: Ніколі

en: Today
be: Сёння

en: Yesterday
be: Учора

en: Local
be: Лакальна

en: Playback Options
be: Налады прайгравання

en: Play the next track
be: Прайграць наступную кампазіцыю

en: Play the previous track
be: Прайграць папярэднюю кампазіцыю

en: Stop playback
be: Спыніць прайграванне

en: Play
be: Прайграць

en: Pause
be: Прыпыніць

en: Pause or resume playback
be: Прыпыніць ці працягнуць прайграванне

en: Stop playback after current track
be: Спыніць прайграванне пасля бягучай дарожкі

en: Collection Options
be: Параметры калекцыі

note: TRANSLATORS: Meta variable for --add and --export-playlist
en: LOCATION
be: РАЗМЯШЧЭННЕ

en: Add tracks from LOCATION to the collection
be: Дадаць дарожкі з РАЗМЯШЧЭННЯ ў калекцыю

en: Playlist Options
be: Параметры спісу прайгравання

en: Track Options
be: Уласцівасці дарожкі

en: Query player
be: Апытаць прайгравальнік

note: TRANSLATORS: Meta variable for --format-query
en: FORMAT
be: ФАРМАТ

note: TRANSLATORS: Meta variable for --format-query-tags
en: TAGS
be: ПАЗНАКІ

en: Show a popup with data of the current track
be: Паказаць усплывальнае акно з дадзенымі пра бягучую дарожку

en: Print the title of current track
be: Паказваць назву бягучай дарожкі

en: Print the album of current track
be: Паказваць назву альбома для бягучай дарожкі

en: Print the artist of current track
be: Паказваць выканаўца бягучай дарожкі

en: Print the length of current track
be: Паказваць працягласць бягучай дарожкі

en: Set rating for current track to N%
be: Усталяваць рэйтынг бягучай дарожкі ў N%

en: Get rating for current track
be: Атрымаць рэйтынг бягучай дарожкі

en: Print the current playback position as time
be: Паказваць бягучы прагрэс прайгравання як час

en: Print the current playback progress as percentage
be: Паказваць бягучы прагрэс прайгравання ў адсотках

en: Volume Options
be: Налады гуку

en: Print the current volume percentage
be: Паказваць бягучы ўзровень гучнасці

en: Other Options
be: Іншыя налады

en: Start new instance
be: Запусціць новы асобнік

en: Show this help message and exit
be: Паказаць гэта даведкавае паведамленне і выйсці

en: Show program's version number and exit.
be: Паказаць нумар версіі праграмы і выйсці.

en: Start minimized (to tray, if possible)
be: Запускаць згорнутым (у вобласці апавяшчэнняў, калі магчыма)

en: Toggle visibility of the GUI (if possible)
be: Пераключыць бачнасць графічнага інтэрфейсу (калі магчыма)

en: Start in safe mode - sometimes useful when you're running into problems
be: Запускаць у бяспечным рэжыме — карысна пры ўзнікненні праблем

en: Do not import old data from version 0.2.x
be: Не імпартаваць старыя дадзеныя з версіі 0.2.x

en: Make control options like --play start Exaile if it is not running
be: Запускаць Exaile пры выкарыстанні такіх параметраў, як --play, калі ён яшчэ не запушчаны

en: Development/Debug Options
be: Налады распрацоўкі і адладкі

en: DIRECTORY
be: КАТАЛОГ

en: Set data directory
be: Задаць каталог з дадзенымі

en: Set data and config directory
be: Задаць каталог для захоўвання дадзеных і налад

en: MODULE
be: МОДУЛЬ

en: Limit log output to MODULE
be: Абмежаваць часопіс падзей да МОДУЛЯ

en: LEVEL
be: УЗРОВЕНЬ

en: Limit log output to LEVEL
be: Абмежаваць часопіс падзей да ЎЗРОЎНЯ

en: Show debugging output
be: Паказваць паведамленні адладкі

en: Add thread name to logging messages.
be: Дадаць імя патока да рэгістрацыі паведамленняў.

en: TYPE
be: ТЫП

en: Limit xl.event debug to output of TYPE
be: Абмежаваць вывад адладкавай інфармацыі xl.event ТЫПАМ

en: Reduce level of output
be: Паменшыць узровень вываду

en: Disable D-Bus support
be: Адключыць падтрымку D-Bus

en: Disable HAL support.
be: Адключыць падтрымку HAL.

en: Entire Library
be: Уся фанатэка

en: Random %d
be: %d выпадковых

en: Rating > %d
be: Рэйтынг > %d

en: Exaile is not yet finished loading. Perhaps you should listen for the exaile_loaded signal?
be: Exaile яшчэ не запусціўся. Магчыма, вам варта дачакацца сігналу exaile_loaded?

en: Album
be: Альбом

en: Arranger
be: Апрацоўка

en: Artist
be: Выканавец

en: Author
be: Аўтар

en: Copyright
be: Аўтарскія правы

en: Comment
be: Апісанне

en: Composer
be: Кампазітар

en: Conductor
be: Дырыжор

en: Cover
be: Вокладка

en: Date
be: Дата

en: Disc
be: Дыск

en: Encoded by
be: Кадаваны

en: Genre
be: Жанр

en: Grouping
be: Групаванне

en: Lyrics
be: Тэкст песні

en: Lyricist
be: Аўтар тэксту

en: Organization
be: Арганізацыя

en: Original album
be: Зыходны альбом

en: Original artist
be: Арыгінальны выканавец

en: Original date
be: Арыгінальная дата

en: Performer
be: Выканавец

en: Title
be: Назва

en: Track
be: Дарожка

en: Version
be: Версія

en: Website
be: Сайт

en: Bitrate
be: Бітрэйт

en: Date added
be: Дата дадання

en: Last played
be: Апошняе прайграванне

en: Length
be: Час

en: Location
be: Месцазнаходжанне

en: Modified
be: Зменены

en: Play time
be: Час прайгравання

en: Times played
be: Прайграны раз

en: Start offset
be: Зрух пачатку

en: Stop offset
be: Зрух канца

en: : Possible audio device error, is it plugged in?
be: : Магчыма памылка аўдыёпрылады, ці падключана яна?

en: Automatic
be: Аўтаматычна

en: Custom
be: Уручную

en: Invalid playlist type.
be: Некарэктны тып спісу прайгравання.

en: Playlist
be: Спіс прайгравання

en: M3U Playlist
be: Спіс прайгравання M3U

en: PLS Playlist
be: Cпіс прайгравання PLS

en: Invalid format for %s.
be: Некарэктны фармат для %s.

en: Unsupported version %(version)s for %(type)s
be: Непадтрымліваемая версія %(version)s для %(type)s

en: ASX Playlist
be: Спіс прайгравання ASX

en: XSPF Playlist
be: Cпіс прайгравання XSPF

en: Shuffle _Off
be: _Не змешваць

en: Shuffle _Tracks
be: Змешваць _дарожкі

en: Shuffle _Albums
be: Змешваць _альбомы

en: Repeat _Off
be: _Не паўтараць

en: Repeat _All
be: Паўтараць _усё

en: Repeat O_ne
be: Паўтараць _адзін

en: Dynamic _Off
be: Выключыць дынамічны плэйліст

en: Dynamic by Similar _Artists
be: Дынамічны плэйліст з падобнымі выканаўцамі

en: Plugin archive is not in the correct format.
be: Няслушны фармат архіва з дадаткам.

en: A plugin with the name "%s" is already installed.
be: Модуль «%s» ужо ўсталяваны.

en: Plugin archive contains an unsafe path.
be: Архіў з дадаткам утрымоўвае небяспечны шлях.

en: Settings version is newer than current.
be: Версія параметраў навей бягучай.

en: Vorbis is an open source, lossy audio codec with high quality output at a lower file size than MP3.
be: Vorbis — адкрыты кодэк для сціску гуку са стратамі, які дае высокую якасць пры меншым памеры файла, чым MP3.

en: Free Lossless Audio Codec (FLAC) is an open source codec that compresses but does not degrade audio quality.
be: FLAC (Free Lossless Audio Codec) — адкрыты кодэк, які сціскае гук без страты якасці.

en: Apple's proprietary lossy audio format that achieves better sound quality than MP3 at lower bitrates.
be: Фармат сціску гуку  прыналежны Apple,  дае больш высокую якасць на нізкіх чашчынях, чым MP3.

en: A proprietary and older, but also popular, lossy audio format. VBR gives higher quality than CBR, but may be incompatible with some players.
be: Зачынены, састарэлы, але ўсё яшчэ папулярны фармат сціску гуку са стратамі. VBR дае больш высокая якасць гуку, чым CBR, але можа апынуцца несумяшчальным з некаторымі плэерамі.

en: A proprietary and older, but also popular, lossy audio format. CBR gives less quality than VBR, but is compatible with any player.
be: Зачынены, састарэлы, але ўсё яшчэ папулярны фармат сціску гуку са стратамі. CBR дае ніжэйшая якасць гуку, чым VBR, але сумяшчальны з любымі плэерамі.

en: A very fast Free lossless audio format with good compression.
be: Cвободный фармат сціску гуку без страты якасці з высокай хуткасцю і добрай кампрэсіяй.

en: Various Artists
be: Розныя выканаўцы

note: TRANSLATORS: Bitrate (k here is short for kbps).
en: %dk
be: %dк

en: You did not specify a location to load the db from
be: Вы не паказалі месцазнаходжанне базы дадзеных

en: You did not specify a location to save the db
be: Вы не паказалі месца для захавання базы дадзеных

en: Not playing.
be: Не прайграваецца.

en: status: %(status)s, title: %(title)s, artist: %(artist)s, album: %(album)s, length: %(length)s, position: %(progress)s%% [%(position)s]
be: стан: %(status)s, назва: %(title)s, выканавец: %(artist)s, альбом: %(album)s, даўжыня: %(length)s, пазіцыя: %(progress)s%% [%(position)s]

en: Scanning collection...
be: Сканаванне фанатэкі...

en: Scanning %s...
be: Сканаванне %s...

en: Add a Directory
be: Дадаць каталог

en: Directory not added.
be: Каталог не дададзены.

en: The directory is already in your collection or is a subdirectory of another directory in your collection.
be: Каталог ужо ўключаны ў вашу калекцыю ці знаходзіцца ў адным з каталогаў вашай калекцыі.

en: {outstanding} covers left to fetch
be: засталося атрымаць {outstanding} вокладак

en: All covers fetched
be: Усе вокладкі прыняты

en: Collecting albums and covers...
be: Збор альбомаў і вокладак...

en: Show Cover
be: Паказаць вокладку

en: Fetch Cover
be: Загрузіць Вокладку

en: Remove Cover
be: Выдаліць вокладку

en: Cover for %s
be: Вокладка для %s

en: Save File
be: Захаваць файл

en: Cover options for %(artist)s - %(album)s
be: опцыі вокладкі альбома для %(artist)s - %(album)s

en: No covers found.
be: Вокладкі не знойдзены.

en: None of the enabled sources has a cover for this track, try enabling more sources.
be: Ні ў адной з задзейнічаных крыніц не знойдзена вокладкі для гэтай кампазіцыі, паспрабуйце задзейнічаць дадатковыя крыніцы.

note: TRANSLATORS: do not translate 'width' and 'height'
en: {width}x{height} pixels
be: {width}x{height} пікселяў

en: $title (by $artist)
be: $title ($artist)

en: Start, pause or resume the playback
be: Пачаць, прыпыніць або працягнуць прайграванне

en: Toggle: Stop after Selected Track
be: Перамыкач: спыніць пасля абранай дарожкі

en: Playback error encountered!
be: Пры прайграванні адбылася памылка!

en: Buffering: %d%%...
be: Буферызацыя: %d%%...

en: Continue Playback
be: Працягнуць прайграванне

en: Pause Playback
be: Прыпыніць прайграванне

en: Playlist export failed!
be: Не атрымалася экспартаваць спіс прайгравання!

en: Start Playback
be: Пачаць прайграванне

en: _New Playlist
be: _Новы спіс прайгравання

en: Open _URL
be: Адкрыць _URL

en: _Collection
be: _Калекцыя

en: _Queue
be: _Чарга

en: C_overs
be: _Вокладкі

en: _Show Playing Track
be: Паказаць прайграваны трэк

en: _Playlist Utilities Bar
be: _Панэль інструментаў спісу прайгравання

en: _Device Manager
be: _Мэнэджар прылад

en: Genre - Artist
be: Жанр - Выканавец

en: Genre - Album
be: Жанр - Альбом

en: Date - Artist
be: Дата - Выканавец

en: Date - Album
be: Дата - Альбом

en: Artist - (Date - Album)
be: Выканавец - (Дата - Альбом)

en: Collection
be: Калекцыя

en: Rescan Collection
be: Нанова прасканаваць фанатэку

en: Transferring to %s...
be: Перадача ў %s...

en: Files
be: Файлы

en: Filename
be: Назва файла

note: TRANSLATORS: File size column in the file browser
en: Size
be: Памер

note: TRANSLATORS: File size (1 kB = 1000 bytes)
en: %s kB
be: %s КБ

note: TRANSLATORS: Title of the track number column
en: #
be: №

en: No lyrics found.
be: Тэкст песні не знойдзены.

en: Enter the new name you want for your playlist
be: Увядзіце новае імя для вашага спісу прайгравання

en: Rename Playlist
be: Пераназваць спіс прайгравання

en: The playlist name you entered is already in use.
be: Уведзенае вамі назва спісу прайгравання ўжо выкарыстоўваецца.

en: Error loading smart playlist: %s
be: Памылка пры загрузка разумнага спісу прайгравання: %s

note: TRANSLATORS: Playlist title suggestion with more than two values
en: %(first)s, %(second)s and others
be: %(first)s, %(second)s і іншыя

note: TRANSLATORS: Playlist title suggestion with two values
en: %(first)s and %(second)s
be: %(first)s і %(second)s

en: Playlists
be: Спісы прайгравання

en: Smart Playlists
be: 'Разумныя' спісы прайгравання

en: Custom Playlists
be: Бягучы спіс прайгравання

en: Radio
be: Радыё

en: Loading streams...
be: Загрузка струменяў...

en: Add Radio Station
be: Дадаць радыёстанцыю

en: Name:
be: Назва:

en: Saved Stations
be: Захаваныя станцыі

en: Radio Streams
be: Струменевае радыё

en: Refresh
be: Абнавіць

en: Enter the name you want for your new playlist
be: Увядзіце новае імя для вашага спісу прайгравання

en: New Playlist
be: Стварыць спіс прайгравання

en: Drop here to create a new playlist
be: Перацягніце сюды, каб стварыць новы спіс прайгравання

en: Playlist %d
be: Спіс прайгравання %d

en: {playlist_name} ({track_count} tracks, closed {minutes} min ago)
be: {playlist_name} ({track_count} дарожак, зачынена {minutes} мінут назад)

en: {playlist_name} ({track_count} tracks, closed {seconds} sec ago)
be: {playlist_name} ({track_count} дарожак, зачынена {seconds} секунд назад)

en: Plugins
be: Модулі

en: Appearance
be: Афармленне

en: Covers
be: Вокладкі

en: Lyrics Viewer
be: Аглядальнік тэкстаў песень

en: Playback
be: Прайграванне

en: Uncategorized
be: Не класіфікаваныя

en: Could not load plugin info!
be: Не атрымалася загрузіць інфармацыю пра модуль!

en: Failed plugin: %s | Failed plugins: %s
be[0]: Памылка ў модулі: %s
be[1]: Памылкі ў модулі: %s
be[2]: Памылак ў модулі: %s

en: Could not disable plugin!
be: Не атрымалася ўключыць модуль!

en: Could not enable plugin!
be: Немагчыма актываваць дадатак!

en: Choose a Plugin
be: Абраць убудову

en: Plugin Archives
be: Архівы модуляў

en: All Files
be: Усе файлы

en: Plugin file installation failed!
be: Усталёўка модуля не атрымалася!

en: Restart Exaile?
be: Перазапусціць Exaile?

en: A restart is required for this change to take effect.
be: Неабходзен перазапуск для таго каб змены набылі моц.

en: Restart
be: Перазапусціць

en: Action
be: Дзеянне

en: Shortcut
be: Камбінацыя клавіш

en: Writing of tags failed
be: Памылка запісу пазнак

en: Tags could not be written to the following files:
    {files}
be: Пазнакі не могуць быць запісаны для наступных файлаў:
    {files}

en: Editing track %(current)d of %(total)d
be: Рэдагуецца дарожка %(current)d з %(total)d

en: Are you sure you want to apply the changes to all tracks?
be: Вы сапраўды хочаце ўжыць змены для ўсіх дарожак?

en: Apply changes before closing?
be: Ужыць змены перад зачыненнем?

en: Your changes will be lost if you do not apply them now.
be: Занесеныя змены будуць страчаны, калі вы не ўжывяце іх цяпер.

note: TRANSLATORS: This is the 'of' between numbers in fields like tracknumber, discnumber, etc. in the tagger.
en: of:
be: з:

en: JPEG image
be: Малюнак JPEG

en: PNG image
be: Малюнак PNG

en: Image
be: Малюнак

en: Linked image
be: Адпаведны малюнак

note: TRANSLATORS: do not translate 'format', 'width', and 'height'
en: {format} ({width}x{height} pixels)
be: {format} ({width}x{height} пікселяў)

en: Select image to set as cover
be: Абярыце малюнак для выкарыстання ў якасці вокладкі

en: Supported image formats
be: Падтрымоўваныя фарматы малюнкаў

en: Open Directory
be: Адкрыць каталог

en: Apply current value to all tracks
be: Ужыць гэтыя значэнні да ўсіх дарожак

en: Saved %(count)s of %(total)s.
be: Захавана %(count)s з %(total)s.

en: Exaile Music Player
be: Музычны прайгравальнік Exaile

en: Enter the URL to open
be: Увядзіце URL для адкрыцця

en: Open URL
be: Адкрыць URL

en: Select File Type (by Extension)
be: Абярыце тып файла

en: Choose Media to Open
be: Абярыце медыяфайл для адкрыцця

en: Supported Files
be: Падтрымоўваемыя тыпы файлаў

en: Music Files
be: Музычныя файлы

en: Playlist Files
be: Файлы спісаў прайгравання

en: Choose Directory to Open
be: Абярыце тэчку для адкрыцця

en: Import Playlist
be: Імпартаваць спіс прайгравання

en: Export Current Playlist
be: Экспарт дзеючага спісу прайгравання

en: Use relative paths to tracks
be: Выкарыстоўваць адносныя адрасы да файлаў

en: Playlist saved as <b>%s</b>.
be: Плэйліст захаваны як <b>%s</b>.

en: Close %s
be: Зачыніць %s

en: <b>Save changes to %s before closing?</b>
be: <b>Захаваць змены ў %s перад выйсцем?</b>

en: Your changes will be lost if you don't save them
be: Вашы змены будуць страчаны, калі вы іх не захаваеце

en: Close Without Saving
be: Зачыніць без Захавання

en: Yes to all
be: Так для ўсіх

en: No to all
be: Не для ўсіх

en: Error occurred while copying %s: %s
be: Адбылася памылка падчас капіявання %s: %s

en: File exists, overwrite %s ?
be: Файл існуе, замяніць %s ?

en: Playlist name:
be: Імя спісу прайгравання:

en: Add new playlist...
be: Дадаць новы спіс прайгравання...

en: You did not enter a name for your playlist
be: Вы не паказалі імя для вашага спісу прайгравання

en: Save As
be: Захаваць як

en: Exporting %s
be: Экспартаванне %s

en: Choose directory to export files to
be: Абярыце тэчку, у якую будуць экспартаваны файлы

en: <span size="x-large" weight="bold">$title</span>
    by $artist
    from $album
be: <span size="x-large" weight="bold">$title</span>
    у выкананні $artist
    з $album

en: Not Playing
be: Не прайграваецца

en: %d in collection
be: %d у калекцыі

en: The files cannot be moved to the Trash. Delete them permanently from the disk?
be: Файл немагчыма перамясціць у кошык. Выдаліць файл з дыска канчаткова?

en: _Edit
be: _Праўка

en: Close Tab
be: Зачыніць укладку

en: Seeking: %s
be: Пошук: %s

en: Move
be: Перамясціць

en: New Marker
be: Новая пазнака

en: Muted
be: гук выключаны

en: Full Volume
be: Поўная гучнасць

en: Requires plugins providing dynamic playlists
be: Патрабуецца модуль, які забяспечвае падтрымку дынамічных спісаў прайгравання

en: Dynamically add similar tracks to the playlist
be: Дадаваць падобныя дарожкі ў спіс прайгравання

en: Track Number
be: Нумар дарожкі

en: Disc Number
be: Нумар дыска

en: Rating
be: Адзнака

en: Playcount
be: Колькасць прайграванняў

en: Schedule
be: Расклад

en: Start Offset
be: Зрух пачатка

en: Stop Offset
be: Зрух канца

en: _Resizable
be: _Змяняльны памер

en: _Autosize
be: _Аўтаматычны памер

en: Queue
be: Чарга

en: Queue (%d)
be: Чарга (%d)

en: Rating:
be: Рэйтынг:

en: seconds
be: секунд

note: TRANSLATORS: Logical AND used for smart playlists
en: and
be: і

en: days
be: дзён

en: minutes
be: хвілін

en: hours
be: гадзіны

en: weeks
be: тыдзень

note: TRANSLATORS: True if haystack is equal to needle
en: is
be: з'яўляецца

note: TRANSLATORS: True if haystack is not equal to needle
en: is not
be: не з'яўляецца

note: TRANSLATORS: True if the specified tag is present (uses the NullField to compare to __null__)
en: is set
be: усталявана

note: TRANSLATORS: True if the specified tag is not present (uses the NullField to compare to __null__)
en: is not set
be: не ўсталявана

note: TRANSLATORS: True if haystack contains needle
en: contains
be: утрымоўвае

note: TRANSLATORS: True if haystack does not contain needle
en: does not contain
be: не ўтрымоўвае

note: TRANSLATORS: True if haystack matches regular expression
en: regex
be: рэгулярны выраз

note: TRANSLATORS: True if haystack does not match regular expression
en: not regex
be: не рэгулярны выраз

note: TRANSLATORS: Example: rating >= 5
en: at least
be: не меней

note: TRANSLATORS: Example: rating <= 3
en: at most
be: не больш

note: TRANSLATORS: Example: year < 1999
en: before
be: да

note: TRANSLATORS: Example: year > 2002
en: after
be: пасля

note: TRANSLATORS: Example: 1980 <= year <= 1987
en: between
be: паміж

en: greater than
be: больш чым

en: less than
be: менш чым

note: TRANSLATORS: Example: track has been added in the last 2 days
en: in the last
be: за апошнія

note: TRANSLATORS: Example: track has not been added in the last 5 hours
en: not in the last
be: не за апошнія

note: TRANSLATORS: True if a track is contained in the specified playlist
en: Track is in
be: Дарожка ў

note: TRANSLATORS: True if a track is not contained in the specified playlist
en: Track not in
be: Дарожкі няма ў

en: Add Smart Playlist
be: Дадаць 'разумны' спіс прайгравання

en: Edit Smart Playlist
be: Рэдагаваць 'разумны' спіс прайгравання

en: Ascending
be: Па ўзрастанні

en: Descending
be: Па змяншэнні

en: About Exaile
be: Пра Exaile

en: Collection Manager
be: Менеджэр калекцыі

en: Monitored
be: Сачыць

en: Scan At Startup
be: Сканаваць пры запуску

en: Cover Finder
be: Пошукавік Вокладак

en: The origin of this cover
be: Паходжанне вокладкі

en: _Set as Cover
be: _Выкарыстоўваць у якасці Вокладкі альбома

en: Cover Manager
be: Мэнэджар Вокладак

en: _Fetch Covers
be: _Атрымаць вокладкі

en: Device Manager
be: Мэнэджар прылад

en: Icon
be: Значок

en: Device
be: Прылада

en: Driver
be: Драйвер

en: _File
be: _Файл

en: _View
be: _Выгляд

en: _Tools
be: _Прылады

en: _Help
be: _Дапамога

en: Previous Track
be: Папярэдняя дарожка

en: Stop Playback
    
    Right Click for Stop After Track Feature
be: Спыніць прайграванне
    
    Пстрыкніце правай кнопкай мышы для прыпынку пасля вылучанай дарожкі

en: Next Track
be: Наступная дарожка

en: <b>Collection is empty.</b>
be: <b>Фанатэка пустая.</b>

en: Refresh collection view
    (Hold Shift key to rescan the collection)
be: Абнавіць панэль фанатэкі
    (Зацісніце Shift для паўторнага сканавання фанатэкі)

en: Clear search field
be: Ачысціць поле пошуку

en: Search
be: Пошук

en: Previous visited directory
be: Папярэдні наведаны каталог

en: Next visited directory
be: Наступны наведаны каталог

en: Up one directory
be: Угару на адзін каталог

en: Refresh directory listing
be: Абнавіць змесціва каталога

en: Home directory
be: Хатні каталог

en: Append All Tracks to Playlist
be: Дадаць усе дарожкі ў спіс прайгравання

en: Import CD
be: Імпарт CD

en: Refresh Lyrics
be: Абнавіць словы песні

en: Shuffle playback order
be: Прайграваць дарожкі выпадкова

en: Repeat playback
be: Паўтарыць прайграванне

en: Left
be: Лева

en: Right
be: Права

en: Top
be: Верх

en: Bottom
be: Ніз

en: Show info area
be: Паказаць вобласць інфармацыі

en: The info area contains the cover art and track information
be: Панэль інфармацыі ўтрымоўвае вокладку альбома і звесткі пра трэк

en: Show cover art in info area
be: Паказаць ілюстрацыі ў вобласці звестак

en: Always show tab bar
be: Заўсёды паказваць паласу ўкладак

en: Tab placement:
be: Месцазнаходжанне ўкладкі:

en: Playlist font:
be: Шрыфт спісу прайгравання:

en: Reset to the system font
be: Выкарыстоўваць сістэмны шрыфт

en: Display track counts in collection
be: Адлюстроўваць нумары дарожак у калекцыі

note: TRANSLATORS: Remark at the alpha transparency option
en: Use alpha transparency:
be: Выкарыстоўваць празрыстасць:

en: Warning: this option can cause display errors if used with a window manager without compositing support.
be: Увага: гэты параметр можа выклікаць памылкі адлюстравання пры выкарыстанні з мэнэджарам вокнаў, які не падтрымлівае сумяшчэнне.

en: Show tray icon
be: Адлюстроўваць абразок у сістэмным трэі

en: Minimize to tray
be: Згарнуць у трэй

en: Close to tray
be: Згарнуць у трэй

note: TRANSLATORS: Keep the current track visible in playlist
en: Jump to current song on track change
be: Пераходзіць да бягучай дарожкі ў спісе пры змене

en: Show splash screen on startup
be: Паказваць застаўку пры загрузцы

en: Words to strip from the beginning of artist tags when sorting (space separated):
be: Словы, якія трэба прыбраць з тэгаў выканаўца пры сартаванні (праз прабел):

en: (Right click to reset to defaults)
be: (Пстрыкніце правай кнопкай мышы для скіду да налад па змаўчанні)

en: Use covers from local files
be: Выкарыстоўваць вокладкі з лакальных файлаў

en: This option will search for cover image files in 
    the same folder as the music file.
be: Дадзеная опцыя дазваляе шукаць файлы вокладкі альбома ў 
    той жа дырэкторыі, што і гукавы файл.

en: Preferred file names:
be: Пераважныя імёны файлаў:

en: A comma-separated list of file names without file extensions
be: Падзелены коскамі спіс імёнаў файлаў без пашырэнняў

en: Fetch covers automatically on playback start
be: Атрымліваць вокладкі аўтаматычна пры пачатку прайгравання

en: Cover Search Order:
be: Парадак пошуку вокладак:

en: (drag to reorder)
be: (перамясціце для змены парадку)

en: Use covers embedded in tags
be: Выкарыстоўваць вокладкі, паказаныя ў тэгу

en: Lyrics font:
be: Шрыфт тэксту:

en: Audio Sink:
be: Аўдыёпрылада:

en: Custom sink pipeline:
be: Іншы канвеер-прымач:

en: Resume playback on start
be: Аднаўляць прайграванне пры запуску праграмы

en: Resume playback in paused state
be: Аднаўляць прайграванне ў прыпыненым стане

en: Adding an item to an empty queue begins playback
be: Даданне файла ў пустую чаргу пачне яго прайграванне

en: Remove track from queue upon playback
be: Выдаліць трэк з чаргі пасля прайгравання

en: Disallow playing new tracks when another track is playing
be: Не прайграваць новыя дарожкі пры пачатым прайграванні

en: If a track is currently playing, do not allow new tracks to be started, except when clicking the playback controls
be: Калі дарожка ўжо прайграваецца, не пачынаць прайграванне новых, выключаючы выпадкі націску кнопак кіравання

en: Automatically advance to the next track
be: Аўтаматычна пераходзіць на наступны трэк

en: Crossfade duration (ms):
be: Час плаўнага міксавання (мс):

en: Use crossfading (EXPERIMENTAL)
be: Выкарыстоўваць міксаванне (ЭКСПЕРЫМЕНТАЛЬНА)

en: Fade duration (ms):
be: Час плаўнага згасання (мс):

en: Use fade transitions on user actions
be: Выкарыстоўваць плаўныя пераходы пры дзеяннях карыстача

en: Playback engine:
be: Прылада прайгравання:

en: Open last playlists on startup
be: Адкрываць апошні спіс прайгравання пры запуску праграмы

en: Prompt for saving custom playlists on close
be: Пытаць пра захаванне бягучага спісу прайгравання перад зачыненнем

en: Replace content on side pane double click
be: Замяніць утрыманне бакавой панэлі падвойнай пстрычкай

en: Instead of appending, tracks added via double click in the panes will replace the content of the current playlist.
be: Замест дадання, дарожкі, дададзеныя падвойнай пстрычкай на панэлях, заменяць утрыманне бягучага спісу прайгравання.

en: When using a menu item to add/replace tracks on the playlist, start playback if there is track currently playing. This option was the default behavior before Exaile 0.3.3
be: Пры выкарыстанні меню для дадання/замены дарожкі ў спісе прайгравання, пачаць прайграванне, калі прайграваецца трэк. Гэта былі стандартныя паводзіны ў версіі Exaile да 0.3.3

en: Queue tracks by default instead of playing them
be: Паставіць кампазіцыі ў чаргу не прайграваючы іх

en: When you double click or press enter to play a track in a playlist, queue the track instead of playing it
be: Калі вы двойчы пстрыкаеце ці націскаеце клавішу ўводу, каб прайграць кампазіцыю са спісу прайгравання, дадаваць кампазіцыі ў чаргу, а не прайграваць іх

en: Plugin
be: Модуль

en: Status
be: Стан

en: Enabled
be: Уключаны

en: Show incompatible plugins
be: Паказваць несумяшчальныя дапаўненні

en: No Plugin Selected
be: Модуль не абраны

en: Preferences
be: Налады

en: Track Properties
be: Уласцівасці дарожкі

en: A_dd tag
be: _Дадаць пазнаку

en: _Remove tag
be: _Выдаліць пазнаку

en: Uppercase first letter of all tags
be: Вялікія першыя літары ва ўсіх пазнаках

en: _Previous
be: _Назад

en: _Next
be: _Наперад

en: Other
be: Іншыя

en: 32x32 pixels 'file icon' (PNG only)
be: Значок файла памеру 32x32 пікселя (толькі PNG)

en: Other file icon
be: Іншы абразок файла

en: Cover (front)
be: Вокладка (спераду)

en: Cover (back)
be: Вокладка (ззаду)

en: Leaflet page
be: Старонка ўкладыша

en: Media (e.g. label side of CD)
be: Медыя (напрыклад вокладка CD)

en: Lead artist/lead performer/soloist
be: Вядучы артыст/вядучы выканавец/саліст

en: Artist/performer
be: Выканавец

en: Band/Orchestra
be: Група / Аркестр

en: Lyricist/text writer
be: Аўтар тэксту

en: Recording Location
be: Месца запісу

en: During recording
be: Падчас запісу

en: During performance
be: Падчас выступу

en: Movie/video screen capture
be: Запіс падзей відэа экрана

en: A bright coloured fish
be: Яркая рознакаляровая рыба

en: Illustration
be: Ілюстрацыя

en: Band/artist logotype
be: Лагатып групы ці артыста

en: Publisher/Studio logotype
be: Лагатып студыі ці выдаўца

en: Click or drag files here to change the cover image
be: Пстрыкніце ці перацягніце файлы сюды, каб змяніць вокладку

en: Description:
be: Апісанне:

en: Type:
be: Тып:

en: Match any of the criteria
be: Дадаць усё па крытэры

en: Randomize results
be: Выпадковыя вынікі

en: Add
be: Дадаць

en: Cancel
be: Адмена

en: Volume
be: Гучнасць

en: Repeat Segment
be: Паўтарыць сегмент

en: Repeat Beginning
be: Паўтарыць пачатак

en: Repeat End
be: Паўтарыць канец

en: Alarm Clock
be: Будзільнік

en: Amazon Covers
be: Вокладкі з Amazon

en: Enable audioscrobbling
be: Уключыць аўдыё-скроблінг

en: Verification successful
be: Пацверджанне паспяхова

en: Verification failed
be: Праверка не атрымалася

en: Please make sure the entered data is correct.
be: Калі ласка праверце правільнасць уведзеных дадзеных.

en: Set BPM of %d on %s?
be: Усталяваць BPM %d на %s?

en: BPM Counter
be: Лічыльнік BPM

en: Update
be: Абнавіць

en: Audio Disc
be: Гукавы Дыск

en: Importing CD...
be: Імпартаванне CD...

en: Track number
be: Нумар дарожкі

en: Disc number
be: Нумар дыска

en: Play count
be: Праслухоўванняў

en: History
be: Часопіс

en: Manually...
be: Уручную...

en: Enter IP address and port for share
be: Увядзіце IP адрас і порт для

en: Enter IP address and port.
be: Увядзіце ip-адрас і порт.

en: This server does not support multiple connections.
    You must stop playback before downloading songs.
be: Гэты сервер не падтрымлівае множныя злучэнні.
    Вы павінны спыніць прайграванне перад спампоўкай песень.

en: Refresh Server List
be: Абнавіць спіс сервераў

en: Disconnect from Server
be: Адключыцца ад сервера

en: Select a Location for Saving
be: Абраць месца для захавання

en: Connect to DAAP...
be: Злучаюся з DAAP...

en: DAAP Client
be: Кліент DAAP

en: DAAP Server
be: Сервер DAAP

en: Desktop Cover
be: Вокладка працоўнага стала

en: Show tracks with all tags
be: Паказаць дарожкі з усімі пазнакамі

en: Show tracks with tags (custom)
be: Паказаць кампазіцыі з пазнакамі (наладжана карыстачом)

en: GroupTagger
be: Тэгі груп

en: No categorization tags found in selected tracks
be: Тэгі для сартавання не знойдзеныя ў выбраных дарожках

en: Importing tracks
be: Імпарт дарожак

en: Importing groups
be: Імпарт груп

en: Updating groups
be: Абнаўленне груп

en: Select directory to import grouping tags from
be: Выберыце каталог для імпарту групавых тэгаў

en: You should rescan your collection before using mass tag rename to ensure that all tags are up to date. Rescan now?
be: Вам лепш прасканаваць вашу калекцыю перад групавым перайменаваннем тэгаў, так каб усе тэгі сталі актуальнымі. Прасканаваць цяпер?

en: Show tracks with selected
be: Паказаць дарожкі з абраным

en: Show tracks tagged with "%s"
be: Паказаць дарожкі з пазнакамі "%s"

en: Show tracks with all selected
be: Паказаць дарожкі з усімі абранымі

en: Add new category
be: Дадаць новую катэгорыю

en: Remove category
be: Выдаліць катэгорыю

en: Show tracks with selected (custom)
be: Паказаць дарожкі з абраным (свой запыт)

en: New tag value?
be: Значэнне новай пазнакі?

en: Enter new tag value
be: Увядзіце значэнне новай пазнакі

en: New Category?
be: Новая катэгорыя?

en: Group
be: Група

en: Get all tags from collection
be: Атрымаць усе пазнакі з калекцыі

en: Add selected to choices
be: Дадаць у абранае

en: Show tracks with groups
be: Паказаць дарожкі з групамі

en: Must have this tag [AND]
be: Павінна мець гэту пазнаку [І]

en: May have this tag [OR]
be: Павінна мець гэту пазнаку [ЦІ]

en: Must not have this tag [NOT]
be: Не павінна мець гэту пазнаку [НЕ]

en: Ignored
be: Ігнаруемае

en: Selected Tracks
be: Абраныя дарожкі

en: Playback history
be: Гісторыя прайгравання

en: Erase stored history?
be: Сцерці захаваныя падзеі часопіса?

en: Save History
be: Захаваць часопіс

en: Contacting Icecast server...
be: Падключэнне да сервера Icecast...

en: Error connecting to Icecast server.
be: Памылка падлучэння да сервера Icecast.

en: Enter the search keywords
be: Увядзіце ключавыя словы для пошуку

en: Icecast Search
be: Пошук Icecast

en: No Stations Found
be: Станцыі не знойдзены

en: Icecast Search Results
be: Вынікі пошуку Icecast

en: Name
be: Назва

en: Format
be: Фармат

en: IPython Console - Exaile
be: Кансоль IPython - Exaile

en: IPython Console
be: Кансоль IPython

en: Ready
be: Гатова

en: Searching Jamendo catalogue...
be: Шукаю ў каталогу Jamendo...

en: Retrieving song data...
be: Атрымліваю інфармацыю пра трэк...

en: Append to Current
be: Дадаць да бягучага

en: Loved
be: Абранае

en: Last.fm Loved
be: Last.fm Абранае

en: Unlove This Track
be: Мне не падабаецца гэты трэк

en: Last.fm Loved Tracks
be: Улюблёныя трэкі на Last.fm

en: The API key is invalid.
be: API ключ не карэктны.

en: Could not start web browser
be: Не магчыма запусціць вэб-браўзар

en: Please copy the following URL and open it with your web browser:
    <b><a href="{url}">{url}</a></b>
be: Калі ласка, скапіюйце і адкрыйце наступную спасылку ў вашым вэб-браўзары:
    <b><a href="{url}">{url}</a></b>

en: Main Menu
be: Галоўнае меню

en: Mini Mode
be: Кампактны Рэжым

en: Previous
be: Папярэдняя

en: Go to the previous track
be: Вярнуцца да папярэдняй дарожкі

en: Previous track
be: Папярэдняя дарожка

en: Next
be: Наступная

en: Go to the next track
be: Перайсці да наступнай дарожкі

en: Next track
be: Наступная дарожка

en: Play/Pause
be: Прайграць/Прыпыніць

en: Start playback
be: Пачаць прайграванне

en: Continue playback
be: Працягнуць прайграванне

en: Pause playback
be: Прыпыніць прайграванне

en: Stop
be: Спыніць прайграванне

en: Stop the playback
be: Спыніць прайграванне

en: Continue playback after current track
be: Працягнуць прайграванне пасля бягучай дарожкі

en: Change the volume
be: Кіраванне гучнасцю

en: Restore
be: Аднавіць

en: Restore the main window
be: Аднавіць галоўнае акно

en: Restore main window
be: Аднавіць галоўнае акно

en: Select rating of the current track
be: Пазначыць рэйтынг бягучай дарожкі

en: Track selector
be: Выбар дарожак

en: Simple track list selector
be: Просты Селектар спісу трэкаў

en: Playlist button
be: Кнопка спісу прайгравання

en: Access the current playlist
be: Перайсці да бягучага спісу прайгравання

en: Progress button
be: Прагрэс-кнопкa

en: Playback progress and access to the current playlist
be: Прагрэс прайгравання і доступ да бягучага плэйліста

en: Progress bar
be: Індыкатар прайгравання

en: Playback progress and seeking
be: Прагрэс прайгравання і перамоткі

note: TRANSLATORS: Mini mode track selector title preset
en: $title by $artist
be: $title - $artist

note: TRANSLATORS: Mini mode track selector title preset
en: $title ($__length)
be: $загаловак ($__даўжыня)

en: Multi-Alarm Clock
be: Мультыбудзільнік

en: Notify
be: Апавяшчэнне

en: On Screen Display
be: Усплывальныя апавяшчэнні

en: <span font_desc="Sans 11" foreground="#fff">$title</span>
    by $artist
    from $album
be: <span font_desc="Sans 11" foreground="#fff">$title</span>
    выканавец $artist
    альбом $album

en: Analyze playlists
be: Аналізаваць спісы прайгравання

en: Analyze playlist
be: Аналізаваць спіс прайгравання

en: Modulus this number
be: Мадуляваць гэты нумар

en: Tag %s
be: Тэг %s

en: Save analysis
be: Захаваць аналіз

en: Podcasts
be: Подкасты

en: Podcast
be: Подкаст

en: Refresh Podcast
be: Абнавіць Подкасты

en: Delete
be: Выдаліць

en: Enter the URL of the podcast to add
be: Для дадання подкаста ўвядзіце яго URL

en: Open Podcast
be: Адкрыць подкаст

en: Loading %s...
be: Загрузка %s...

en: Error loading podcast.
be: Памылка загрузкі подкаста.

en: Loading Podcasts...
be: Загрузка Падкастаў....

en: Could not save podcast file
be: Не атрымалася захаваць файл падкаста

en: Preview Player
be: Прадпрагляд прайгравальніка

en: Preview
be: Прадпрагляд

en: Pause Playback (double click to stop)
be: Прыпыніць прайграванне (двайны клік для прыпынку)

en: Preview Device
be: Папярэдні прагляд прылады

en: Equalizer
be: Эквалайзер

en: ReplayGain
be: Карэкцыя ReplayGain

en: Pause on Screensaver
be: Паўза пры актывацыі захавальніка экрана

en: Shutdown after Playback
be: Выключыць пасля прайгравання

en: Shutdown scheduled
be: Выключэнне па раскладзе

en: Computer will be shutdown at the end of playback.
be: Кампутар выключыцца па завяршэнні прайгравання.

en: Imminent Shutdown
be: Хуткае завяршэнне працы

en: The computer will be shut down in %d seconds.
be: Кампутар будзе выключаны праз %d секунд.

en: Shutdown failed
be: Выключэнне не атрымалася

en: Computer could not be shutdown using D-Bus.
be: Кампутар не можа быць выключаны праз D-Bus.

en: Contacting SomaFM server...
be: Злучэнне з серверам SomaFM...

en: Error connecting to SomaFM server.
be: Памылка злучэння з серверам SomaFM.

en: Error executing streamripper
be: Памылка выканання запісу струменяў

en: Streamripper
be: Запіс аўдыёструменю

en: Wikipedia
be: Вікіпедыя

en: <b>Alarm Days</b>
be: <b>Дні напаміну</b>

en: Monday
be: Панядзелак

en: Tuesday
be: Аўторак

en: Wednesday
be: Серада

en: Thursday
be: Чацвер

en: Friday
be: Пятніца

en: Saturday
be: Субота

en: Sunday
be: Нядзеля

en: Use Fading
be: Выкарыстоўваць Згасанне

en: Minimum volume:
be: Мінімальная гучнасць:

en: Maximum volume:
be: Максімальная гучнасць:

en: Increment:
be: Павелічэнне:

en: API key:
be: API ключ:

en: Secret:
be: Пароль:

en: Submit tracks using Audioscrobbler
be: Перадаць дарожкі, выкарыстоўваючы Audioscrobbler

en: Show menuitem to toggle submission
be: Паказаць пункт меню для пераключэння адпраўлення

en: Submit streamed tracks (e.g. DAAP, Shoutcast radio etc.)
be: Прапанаваць струменевыя дарожкі (напрыклад DAAP, Shoutcast радыё і інш.)

en: Username:
be: Імя карыстача:

en: Password:
be: Пароль:

en: Apply BPM
be: Прымяніць BPM

en: Every tag can be used with <b>$tag</b> or <b>${tag}</b>. Internal tags like <b>$__length</b> need to be specified with two leading underscores.
be: Кожны тэг можа быць скарыстаны з <b>$tag</b> ці <b>${tag}</b>. Унутраныя тэгі такія як <b>$__lenght</b> павінны быць указанны з двума папярэднімі падкрэсленнямі.

en: Remember recent DAAP servers
be: Захоўваць апошнія серверы DAAP

en: Server name:
be: Імя сервера:

en: Server host:
be: Адрас сервера:

en: Port:
be: Порт:

en: Server enabled
be: Сервер актываваны

en: Top left
be: Угары злева

en: Top right
be: Зверху справа

en: Bottom left
be: Унізе злева

en: Bottom right
be: Унізе справа

en: Anchor:
be: Якар:

en: X offset:
be: Водступ па X:

en: pixels
be: пікселяў

en: Y offset:
be: Водступ па Y:

en: Override cover size
be: Задаць памер вокладкі

en: Size:
be: Памер:

en: Use fading
be: Выкарыстоўваць згасанне

en: Fading duration:
be: Працягласць згасання:

en: ms
be: мс

en: pre
be: перад

en: Import Tags
be: Імпарт тэгаў

en: Import
be: Імпартаваць

en: Current Groups
be: Бягучыя групы

en: New Groups
be: Новыя групы

en: Import Type:
be: Тып імпарту:

en: Merge
be: Аб'яднаць

en: Replace
be: Замяніць

en: Mass Rename/Delete Tags
be: Групавое перайменаванне/выдаленне тэгаў

en: If empty, matches all tracks
be: Калі пуста, адпавядае ўсім дарожкам

en: Search Tag
be: Пошук тэга

en: Use the empty string to delete the tag
be: Выкарыстоўвайце пусты радок, каб выдаліць тэг

en: Replace Tag
be: Замяніць тэг

en: 0 tracks found
be: 0 дарожак знойдзена

en: Group/categories font:
be: Шрыфт груп і катэгорый:

en: Categorization tag name
be: Класіфікацыя імя тэга

en: 'grouping' and 'comment' are probably the best supported choices. Other choices may only work with certain file formats.
be: "групоўка" і "каментар", верагодна, лепш за ўсё падтрымліваемыя варыянты. Іншыя варыянты могуць працаваць толькі з пэўнымі фарматамі файлаў.

en: Persist history after player exits
be: Захоўваць гісторыю пасля выйсця

en: History length:
be: Працягласць вядзення часопіса:

en: Terminal opacity:
be: Празрыстасць тэрмінала:

en: Font:
be: Шрыфт:

en: Text Color:
be: Колер тэксту:

en: Background Color:
be: Колер фону:

en: Launch IPython console when Exaile starts
be: Адкрыць кансоль IPython пры запуску Exaile

en: Release date
be: Дата рэлізу

en: Rating this week
be: Рэйтынг тыдня

en: Rating this month
be: Рэйтынг месяца

en: Number of playlist additions
be: Колькасць даданняў у спіс прайгравання

en: Number of downloads
be: Колькасць спамповак

en: Number of listens
be: Колькасць праслухоўванняў

en: Starred
be: Ацэненыя

en: Date of starring
be: Час адзнакі

en: Genre/Tags
be: Жанр/Тэгі

en: Order by:
be: Спарадкаваць па:

en: Order direction:
be: Парадак:

en: Results:
be: Вынікі:

en: Advanced
be: Дадаткова

note: TRANSLATORS: Get the link title from the Last.fm page title
en: Go to <b><a href="http://www.last.fm/api/account">Your API Account</a></b> page to get an <b>API key</b> and <b>secret</b> and enter them here. After you have entered these, <b>request access permission</b> and confirm to complete the setup.
be: Перайдзіце на старонку <b><a href="http://www.last.fm/api/account">API вашага акаўнта</a></b> каб атрымаць <b>API-ключ</b> і <b>пароль</b> і ўвядзіце іх сюды. Пасля таго, як вы ўведзяце іх сюды, <b>запытаеце дазвол доступу</b> і пацвердзіце яго для завяршэння ўсталёўкі.

note: TRANSLATORS: Minimode window decoration option
en: Full
be: Поўны

note: TRANSLATORS: Minimode window decoration option
en: Simple
be: Просты

en: The order of controls can be changed by simply dragging them up or down. (Or press Alt+Up/Down.)
be: Парадак элементаў кіравання можна змяніць, перацягваючы іх угару ці ўніз. (Ці націскам Alt+Up/Down.)

en: Controls
be: Кіраванне

en: Track Title Format
be: Фармат загалоўка трэка

en: Always on top
be: Па-над усімі вокнамі

en: Show in tasklist
be: Паказаць у плэйлісце

en: Show on all desktops
be: Паказваць на ўсіх працоўных сталах

en: Display window decorations:
be: Паказаць афармленні акна:

en: Show button in main window
be: Паказаць кнопку ў галоўным акне

en: Options
be: Налады

en: <b>Alarms</b>
be: <b>Папярэджанні</b>

en: <b>Playback</b>
be: <b>Прайграванне</b>

en: Restart playlist
be: Перазагрузіць спіс прайгравання

en: Enable volume fade-in
be: Уключыць нарастанне гучнасці

en: Fade start volume:
be: Пачатковая гучнасць згасання:

en: Fade stop volume:
be: Канчатковая гучнасць згасання:

en: Fade Increment:
be: Інкрымент нарастання:

en: Resize displayed covers
be: Змяніць памер адлюстроўваемых вокладак

en: Use album covers as icons
be: Выкарыстоўваць вокладкі як абразкі

en: Use media icons for pause, stop and resume
be: Выкарыстоўваць медыя значкі для паўзы, прыпынку і аднаўлення

en: On tray icon hover
be: На абразку ў трэі

en: When main window is focused
be: Калі галоўнае акно ў фокусе

en: Display Format
be: Фармат адлюстравання

en: Display duration:
be: Паказаць працягласць:

en: Background:
be: Фон:

en: Border radius:
be: Памер мяжы:

en: Show progress bar
be: Паказваць панэль ходу выканання

en: Presets
be: Перадусталёўкі

en: <none selected>
be: <нічога не абрана>

en: Select analysis
be: Выбраць аналіз

en: Playlist(s) to analyze
be: Плэйліст(ы) для аналізу

en: Output Title
be: Выходная назва

en: Defaults to the playlist name
be: Па змаўчанні ў якасці імя плэйліста

en: Generate
be: Генераваць

note: Prefer to use ReplayGain's album correction instead of track correction if possible. If unchecked, track correction will be preferred instead.
en: Prefer per-album correction
be: Упадабаная паальбомная карэкцыя

en: Prefer ReplayGain's per-album correction over per-track correction.
be: Аддаваць перавагу карэкцыі гуку па альбомах, а не па дарожках.

note: Prevents clipping of audio due to amplification.
en: Use clipping protection
be: Выкарыстоўваць абарону ад абразання сігналу

en: Protect against noise caused by over-amplification
be: Абараніць ад шуму, выкліканага моцным узмацненнем гучнасці

en: Unpause when screensaver ends
be: Аднавіць пасля заканчэння застаўкі

en: Save location:
be: Шлях для захавання:

en: Relay port:
be: Змяніце порт:

en: Rip to single file
be: Выняць у адзіны файл

en: Delete incomplete files
be: выдаліць(-яць) незавершаныя файлы

en: Language:
be: Мова:

en: Shortcode of the Wikipedia language version (en, de, fr, ...)
be: Кароткае імя для мовы Вікіпедыі (en, ru, fr, ...)

en: Home
be: Галоўная

en: Back
be: Назад

en: Forward
be: Наперад

en: A-B Repeat
be: А-Б Паўтор

en: Continuously repeats a segment of a track.
be: Бесперапынна паўтараць частку трэка.

en: Effect
be: Эфект

en: Utility
be: Сэрвіс

en: Searches Amazon for covers
    
    To be able to use this plugin, an AWS API key and secret key are required.
be: Пошук вокладак альбомаў на Amazon
    
    Каб выкарыстоўваць гэту ўбудову, неабходны ключ AWS API і сакрэтны ключ.

en: Submits listening information to Last.fm and similar services supporting AudioScrobbler
be: Накіроўвае інфармацыю аб праслухоўванні на Last.fm і аналагічныя службы, якія падтрымліваюць Audioscrobbler

en: Notifications
be: Апавяшчэнні

en: Bookmarks
be: Закладкі

en: Allows saving/resuming bookmark positions in audio files.
be: Дазваляе запамінаць і прайграваць з вызначанага месца ў трэку.

en: CD Playback
be: Прайграванне CD

en: Devices
be: Прылады

en: Simple console
be: Простая кансоль

en: Simple console to interact with the Exaile API
be: Простая кансоль для ўзаемадзеяння з API Exaile

en: Development
be: Распрацоўка

en: Media Sources
be: Крыніцы музыкі

en: Displays the current album cover on the desktop
be: Адлюстроўвае вокладку бягучага альбома на працоўным стале

en: GUI
be: Графічны інтэрфейс карыстача

en: A 10-band equalizer
be: 10-ці палосны эквалайзер

en: Group Tagger
be: Групавая маркіроўка

en: Facilitates categorizing your music by managing the grouping/category tag in audio files
be: Робіць лягчэй групаваць музыку, кіруючы тэгамі групы/катэгорыі аўдыё файлаў

en: Tagging
be: Маркіроўка

en: Hello World
be: Прывітанне, свет

en: A simple plugin for testing the basic plugin system
be: Простая ўбудова для тэставання сістэмы ўбудоў

en: Inhibit Suspend
be: Адключыць засынанне

en: Prevents User Session from suspending while music is playing
be: Прадухіляе сеанс карыстача ад пераходу ў рэжым чакання падчас прайгравання музыкі

en: Provides an IPython console that can be used to manipulate Exaile.
be: Дадае кансоль IPython, якая можа быць скарыстана для кіравання Exaile.

en: Enables access to the Jamendo music catalogue.
be: Уключэнне доступу да музычнага каталога Jamendo.

en: Karaoke
be: Караоке

en: Removes voice from audio
be: Выдаляе голас з аўдыё

en: Last.fm Covers
be: Вокладкі альбомаў з Last.fm

en: Searches Last.fm for covers
be: Пошук вокладак альбомаў на Last.fm

en: Last.fm Dynamic Playlists
be: Дынамічныя спісы прайгравання Last.fm

en: The Last.fm backend for dynamic playlists
be: Падтрымка дынамічных плэйлістоў Last.fm

en: Dynamic Playlists
be: Дынамічныя спісы прайгравання

en: Shows which tracks have been loved and allows for loving tracks.
    
    Make sure to enter a valid API key and secret in the plugin preferences.
    
    Depends on the plugin "AudioScrobbler" for username and password.
be: Паказвае абраныя трэкі і дазваляе дадаваць у абранае.
    
    Праверце што ўвялі правельный API ключ і сакрэт у налады ўбудовы.
    
    Залежыць ад убудовы "AudioScrobbler" для лагіна і пароля.

en: Browse and listen to audiobooks from Librivox.org.
be: Агляд і праслухоўванне аўдыё-кніг з Librivox.org.

en: Main Menu Button
be: Кнопка асноўнага меню

en: USB Mass Storage Media Player Support
be: Падтрымка USB Медыя Плэера

en: Support for accessing portable media players using the USB Mass Storage protocol
be: Падтрымка доступу да партатыўных медыя-плэераў праз пратакол USB Mass Storage

en: Compact mode for Exaile with a configurable interface
be: Кампактны рэжым плэера з наладжвальным інтэрфейсам

en: Mono
be: Мона

en: Downmixes audio to one channel.
be: Мікшыраванне аўдыё ў адзін канал.

en: Plays music at specific times and days.
    
    Note that when the specified time arrives, Exaile will just act like you pressed the play button, so be sure you have the music you want to hear in your playlist
be: Прайгравае музыку ў вызначаны час і дзень.
    
    Увага: Exaile усяго толькі націсне кнопку прайгравання, калі наступіць паказаны час, таму будзьце ўпэўнены ў тым, што музыка, якую вы жадаеце пачуць, будзе ў плэйлісце

en: MusicBrainz Covers
be: Вокладкі з MusicBrainz

en: Playlist Analyzer
be: Аналізатар спісу прайгравання

en: Tool to help generate HTML5 visualizations of your playlists using d3.js. Optimized for Chrome.
be: Інструмент для дапамогі генерацыі HTML5 візуалізацыі плэйлістоў з выкарыстаннем d3.js. Аптымізаваны для Chrome.

en: Information
be: Звесткі

en: Adds Simple Podcast Support
be: Дадае простую падтрымку падкастаў

en: Allows playing audio over a secondary device (right click on playlist and select 'preview'). Useful for DJs.
be: Дазваляе прайграваць гук выкарыстоўваючы дадатковую прыладу (націсніце правай кнопкай мышы на спісе прайгравання і абярыце 'Прадпрагляд'). Карысна для DJ.

en: Output
be: Аўдыёвыхад

en: Enables ReplayGain support
be: Уключае падтрымку ReplayGain

en: Allows for shutdown of the computer at the end of playback.
be: Дазваляе выключыць кампутар па заканчэнні прайгравання.

en: SomaFM Radio
be: Радыё SomaFM

en: SomaFM Radio list%s%s
be: Спіс радыё SomaFM%s%s

en: Allows you to record streams with streamripper.
    Depends: streamripper
be: Дазваляе запісваць аўдыёструмені з дапамогай streamripper
    Неабходны бібліятэкі: streamripper

en: Multimedia keys for Windows
be: Мультымедыйныя клавішы для Windows
