exaile - en to ca translation catalogue (1064 entries)

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Local file
ca: Fitxer local

en: %d day,  | %d days,
ca[0]: %d dia,
ca[1]: %d dies,

en: %d hour,  | %d hours,
ca[0]: %d hora,
ca[1]: %d hores,

en: %d minute,  | %d minutes,
ca[0]: %d minut,
ca[1]: %d minuts,

en: %d second | %d seconds
ca[0]: %d segon
ca[1]: %d segons

note: TRANSLATORS: Short form of an amount of days
en: %dd,
ca: %d d,

note: TRANSLATORS: Short form of an amount of hours
en: %dh,
ca: %d h,

note: TRANSLATORS: Short form of an amount of minutes
en: %dm,
ca: %d min,

note: TRANSLATORS: Short form of an amount of seconds
en: %ds
ca: %d s

note: TRANSLATORS: Short form of an amount of days
en: %dd
ca: %d d

en: Unknown
ca: Desconegut

note: TRANSLATORS: Indicates that a track has never been played before
en: Never
ca: Mai

en: Today
ca: Avui

en: Yesterday
ca: Ahir

en: Usage: exaile [OPTION...] [LOCATION...]
ca: Ús: exaile [OPCIÓ]... [UBICACIÓ...]

en: Launch Exaile, optionally adding tracks specified by LOCATION to the active playlist. If Exaile is already running, this attempts to use the existing instance instead of creating a new one.
ca: Inicia l'Exaile, afegint opcionalment pistes especificades per la UBICACIÓ a la llista de reproducció activa. Si l'Exaile ja es troba en execució, intentarà utilitzar la instància existent en comptes de crear-ne una de nova.

en: Playback Options
ca: Opcions de la reproducció

en: Play the next track
ca: Reprodueix la pista següent

en: Play the previous track
ca: Reprodueix la pista anterior

en: Stop playback
ca: Atura la reproducció

en: Play
ca: Reprodueix

en: Pause
ca: Fes una pausa

en: Pause or resume playback
ca: Fes una pausa o reprèn la reproducció

en: Stop playback after current track
ca: Atura la reproducció després de la pista actual

en: Collection Options
ca: Opcions de la col·lecció

note: TRANSLATORS: Meta variable for --add and --export-playlist
en: LOCATION
ca: UBICACIÓ

en: Add tracks from LOCATION to the collection
ca: Afegeix les pistes de la UBICACIÓ a la col·lecció

en: Playlist Options
ca: Opcions de la llista de reproducció

en: Export the current playlist to LOCATION
ca: Exporta la llista de reproducció actual a la UBICACIÓ

en: Track Options
ca: Opcions de la pista

en: Query player
ca: Consulta al reproductor

en: Retrieve the current playback state and track information as FORMAT
ca: Recupera l'estat de la llista de reproducció actual i la informació de la pista amb el FORMAT

note: TRANSLATORS: Meta variable for --format-query-tags
en: TAGS
ca: ETIQUETES

en: Tags to retrieve from the current track; use with --format-query
ca: Les etiquetes a obtenir des de la pista actual, utilitzeu-ho amb --format-query

en: Show a popup with data of the current track
ca: Mostra una finestra emergent amb les dades de la pista actual

en: Print the title of current track
ca: Mostra el títol de la pista actual

en: Print the album of current track
ca: Mostra l'àlbum de la pista actual

en: Print the artist of current track
ca: Mostra l'artista de la pista actual

en: Print the length of current track
ca: Mostra la durada de la pista actual

en: Set rating for current track to N%
ca: Estableix la puntuació de la pista actual a N%

en: Get rating for current track
ca: Obté la puntuació per a la pista actual

en: Print the current playback position as time
ca: Imprimeix la posició de reproducció actual com a temps

en: Print the current playback progress as percentage
ca: Imprimeix el progrés de reproducció actual com a percentatge

en: Volume Options
ca: Opcions del volum

en: Increase the volume by N%
ca: Incrementa el volum amb N%

en: Decrease the volume by N%
ca: Redueix el volum amb N%

en: Mute or unmute the volume
ca: Silencia o treu el silenci del volum

en: Print the current volume percentage
ca: Imprimeix el percentatge del volum actual

en: Other Options
ca: Altres opcions

en: Start new instance
ca: Inicia una instància nova

en: Show this help message and exit
ca: Mostra aquest missatge d'ajuda i surt

en: Show program's version number and exit.
ca: Mostra el número de versió del programa i surt.

en: Start minimized (to tray, if possible)
ca: Iniciar minimitzat (a la safata, si és possible)

en: Toggle visibility of the GUI (if possible)
ca: Alterna la visibilitat de la IGU (si es pot)

en: Start in safe mode - sometimes useful when you're running into problems
ca: Inicia en mode segur: de vegades és útil si us trobeu amb problemes

en: Force import of old data from version 0.2.x (overwrites current data)
ca: Força la importació de dades antigues de la versió 0.2.x (sobreescriu les dades actuals)

en: Do not import old data from version 0.2.x
ca: No importis les dades antigues de la versió 0.2.x

en: Make control options like --play start Exaile if it is not running
ca: Fa opcions de control com ara --play, inicia Exaile si no s'està executant

en: Locale to use for Exaile
ca: Configuració regional a usar amb l'Exaile

en: Development/Debug Options
ca: Opcions de desenvolupament i depuració

en: DIRECTORY
ca: DIRECTORI

en: Set data directory
ca: Estableix el directori de dades

en: Set data and config directory
ca: Estableix el directori de les dades i de la configuració

en: MODULE
ca: MÒDUL

en: Limit log output to MODULE
ca: Limita la sortida del registre al MÒDUL

en: LEVEL
ca: NIVELL

en: Limit log output to LEVEL
ca: Limita la sortida del registre al NIVELL

en: Show debugging output
ca: Mostra la sortida de depuració

en: Enable debugging of xl.event. Generates lots of output
ca: Habilita la depuració de xl.event. Això generarà moltes sortides

en: Enable full debugging of xl.event. Generates LOTS of output
ca: Habilita la depuració completa de xl.event. Això generarà MOLTES sortides

en: Add thread name to logging messages.
ca: Afegeix el nom del fil d'execució per enregistrar els missatges.

en: TYPE
ca: TIPUS

en: Limit xl.event debug to output of TYPE
ca: Limita la depuració de xl.event a la sortida del TIPUS

en: Reduce level of output
ca: Redueix el nivell de sortida

en: Disable D-Bus support
ca: Inhabilita la compatibilitat amb D-Bus

en: Disable HAL support.
ca: Inhabilita la compatibilitat amb HAL.

en: Entire Library
ca: Tota la col·lecció

en: Random %d
ca: %d aleatoris

en: Rating > %d
ca: Puntuació > %d

en: Exaile is not yet finished loading. Perhaps you should listen for the exaile_loaded signal?
ca: Exaile encara no ha acabat la càrrega. Potser heu escoltat el senyal exaile_loaded signal?

en: Album
ca: Àlbum

en: Arranger
ca: Organitzador

en: Artist
ca: Artista

en: Album artist
ca: Artista de l'àlbum

en: Author
ca: Autor

en: BPM
ca: PPM

en: Copyright
ca: Drets d'autor

en: Comment
ca: Comentari

en: Composer
ca: Compositor

en: Conductor
ca: Director

en: Cover
ca: Coberta

en: Date
ca: Data

en: Encoded by
ca: Codificat per

en: Genre
ca: Gènere

en: Grouping
ca: Agrupament

en: Language
ca: Idioma

en: Lyrics
ca: Lletres

en: Lyricist
ca: Lletrista

en: Organization
ca: Organització

en: Original album
ca: Àlbum original

en: Original artist
ca: Artista original

en: Original date
ca: Data de l'original

en: Performer
ca: Intèrpret

en: Title
ca: Títol

en: Track
ca: Pista

en: Version
ca: Versió

en: Website
ca: Pàgina web

en: Bitrate
ca: Taxa de bits

en: Date added
ca: Data d'afegiment

en: Last played
ca: Última reproducció

en: Length
ca: Durada

en: Location
ca: Ubicació

en: Modified
ca: Modificat

en: Play time
ca: Temps de reproducció

en: Times played
ca: Nombre de reproduccions

en: Start offset
ca: Començament de la compensació

en: Stop offset
ca: Acabament de la compensació

en: : Possible audio device error, is it plugged in?
ca: : Possible error del dispositiu d'àudio, està endollat?

en: A GStreamer 1.x plugin for %s is missing. Without this software installed, Exaile will not be able to play the current file. Please install the required software on your computer. See %s for details.
ca: No es troba un connector GStreamer 1.x per al %s. Sense això, l'Exaile no podrà reproduir el fitxer actual. Instal·leu el programari necessari en el vostre equip. Vegeu %s per a més detalls.

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Could not create audiosink (device: %s, type: %s)
ca: No s'ha pogut crear l'audiosink (dispositiu: %s, tipus:%s)

en: No custom pipeline specified!
ca: No s'ha especificat cap pipeline personalitzada.

en: Error creating custom audiosink '%s'
ca: Error en crear l'audiosink personalitzat «%s»

en: Invalid sink type '%s' specified
ca: El tipus de sink especificat «%s» no és vàlid

en: Could not create sink type '%s'
ca: No s'ha pogut crear el sink tipus «%s»

en: Invalid playlist type.
ca: El tipus de la llista de reproducció no és vàlid.

en: Playlist
ca: Llista de reproducció

en: M3U Playlist
ca: Llista de reproducció M3U

en: PLS Playlist
ca: Llista de reproducció PLS

en: Invalid format for %s.
ca: El format no és vàlid per a %s.

en: Unsupported version %(version)s for %(type)s
ca: Versió no admesa de %(version)s per %(type)s

en: ASX Playlist
ca: Llista de reproducció ASX

en: XSPF Playlist
ca: Llista de reproducció XSPF

en: Shuffle _Off
ca: Mescla apa_gada

en: Shuffle _Tracks
ca: Mescla les pis_tes

en: Shuffle _Albums
ca: Mescl_a els àlbums

en: _Random
ca: Aleato_ri

en: Repeat _Off
ca: R_epetició apagada

en: Repeat _All
ca: Re_peteix-ho tot

en: Repeat O_ne
ca: Repeteix u_na

en: Dynamic _Off
ca: Dinàmic apa_gat

en: Dynamic by Similar _Artists
ca: Dinàmic per _artistes similars

en: Plugin is already loaded or has a conflicting name.
ca: Ja s'ha carregat el connector o el seu nom produeix conflictes.

en: Plugin archive is not in the correct format.
ca: L'arxiu del connector no és en el format correcte.

en: A plugin with the name "%s" is already installed.
ca: Ja s'ha instal·lat un connector anomenat «%s».

en: Plugin archive contains an unsafe path.
ca: L'arxiu del connector conté un camí no segur.

en: Settings version is newer than current.
ca: La versió dels ajusts és més recent que l'actual.

en: Vorbis is an open source, lossy audio codec with high quality output at a lower file size than MP3.
ca: Vorbis és un còdec de compressió d'àudio amb pèrdua i de codi obert que proporciona un so de gran qualitat amb una mida d'arxiu inferior al d'un MP3.

en: Free Lossless Audio Codec (FLAC) is an open source codec that compresses but does not degrade audio quality.
ca: FLAC (Free Lossless Audio Codec) és un còdec d'àudio de codi obert que comprimeix però no degrada la qualitat de l'àudio.

en: Apple's proprietary lossy audio format that achieves better sound quality than MP3 at lower bitrates.
ca: Format d'àudio amb pèrdua propietari d'Apple que aconsegueix millor qualitat de so que un MP3, però amb taxes de bits inferiors.

en: A proprietary and older, but also popular, lossy audio format. VBR gives higher quality than CBR, but may be incompatible with some players.
ca: Format d'àudio amb pèrdua propietari i antic, però que també és força popular. El format VBR proporciona una qualitat d'àudio superior respecte al format CBR, encara que pot ser incompatible amb alguns reproductors.

en: A proprietary and older, but also popular, lossy audio format. CBR gives less quality than VBR, but is compatible with any player.
ca: Format d'àudio amb pèrdua propietari i antic, però que també és força popular. El format CBR proporciona una qualitat d'àudio inferior respecte al format VBR, però és compatible amb qualsevol reproductor.

en: A very fast Free lossless audio format with good compression.
ca: Format d'àudio sense pèrdua, molt ràpid i amb bon nivell de compressió.

en: Various Artists
ca: Artistes diversos

note: TRANSLATORS: Bitrate (k here is short for kbps).
en: %dk
ca: %d k

en: You did not specify a location to load the db from
ca: No heu especificat cap ubicació on trobar i carregar la base de dades

en: You did not specify a location to save the db
ca: No heu especificat cap ubicació on desar la base de dades

en: Not playing.
ca: No s'està reproduint res.

en: status: %(status)s, title: %(title)s, artist: %(artist)s, album: %(album)s, length: %(length)s, position: %(progress)s%% [%(position)s]
ca: estat: %(status)s, títol: %(title)s, artista: %(artist)s, àlbum: %(album)s, llargada: %(length)s, posició: %(progress)s%% [%(position)s]

en: Scanning collection...
ca: S'està explorant la col·lecció...

en: Scanning %s...
ca: S'està explorant %s...

en: Add a Directory
ca: Afegeix un directori

en: Directory not added.
ca: No s'ha afegit el directori.

en: The directory is already in your collection or is a subdirectory of another directory in your collection.
ca: El directori ja està en la vostra col·lecció o bé és un subdirectori d'un altre directori de la vostra col·lecció.

en: {outstanding} covers left to fetch
ca: Queden {outstanding} cobertes per capturar

en: All covers fetched
ca: S'han capturat totes les cobertes

en: Collecting albums and covers...
ca: S'estan recollint els àlbums i les cobertes...

en: Show Cover
ca: Mostra la coberta

en: Fetch Cover
ca: Captura la coberta

en: Remove Cover
ca: Suprimeix la coberta

en: Cover for %s
ca: Coberta per %s

en: {width}x{height} pixels ({zoom}%)
ca: {width} × {height} píxels ({zoom}%)

en: Save File
ca: Desa el fitxer

en: Cover options for %(artist)s - %(album)s
ca: Opcions de la coberta per %(artist)s - %(album)s

en: No covers found.
ca: No s'ha trobat cap coberta.

en: None of the enabled sources has a cover for this track, try enabling more sources.
ca: Caps dels orígens habilitats té una coberta per a aquesta pista, proveu amb l'habilitació de més orígens.

note: TRANSLATORS: do not translate 'width' and 'height'
en: {width}x{height} pixels
ca: {width}x{height} píxels

en: $title (by $artist)
ca: $title (per $artist)

en: Save currently selected playlist
ca: Desa la llista de reproducció seleccionada actualment

en: Save currently selected playlist under a custom name
ca: Desa la llista de reproducció seleccionada amb un nom personalitzat

en: Focus filter in currently focused panel
ca: Focus al filtre en la pestanya que té actualment el focus

en: Focus playlist search
ca: Focus a la cerca de la llista de reproducció

en: Clear queue
ca: Neteja la cua

en: Start, pause or resume the playback
ca: Inicia, fes una pausa o reprèn la reproducció

en: Seek to the right
ca: Desplaça el capçal a la dreta

en: Seek to the left
ca: Desplaça el capçal a l'esquerra

en: Increase the volume
ca: Apuja el volum

en: Decrease the volume
ca: Abaixa el volum

en: Switch to previous tab
ca: Canvia a la pestanya anterior

en: Switch to next tab
ca: Canvia a la pestanya següent

en: Focus the playlist container
ca: Focus al contenidor de la llista de reproducció

en: Focus the files panel
ca: Focus al plafó dels fitxers

en: Focus the radio panel
ca: Focus al plafó de les emissores

en: Focus the playlists panel
ca: Focus al plafó de les llistes de reproducció

en: Focus the first tab
ca: Focus a la primera pestanya

en: Focus the second tab
ca: Focus a la segona pestanya

en: Focus the third tab
ca: Focus a la tercera pestanya

en: Focus the fourth tab
ca: Focus a la quarta pestanya

en: Focus the fifth tab
ca: Focus a la cinquena pestanya

en: Focus the sixth tab
ca: Focus a la sisena pestanya

en: Focus the seventh tab
ca: Focus a la setena pestanya

en: Focus the eighth tab
ca: Focus a la vuitena pestanya

en: Focus the ninth tab
ca: Focus a la novena pestanya

en: Focus the tenth tab
ca: Focus a la desena pestanya

en: Toggle: Stop after Selected Track
ca: Alternació: Atura després de la pista seleccionada

en: Playback error encountered!
ca: S'ha trobat un error en la reproducció!

en: Buffering: %d%%...
ca: Àrea de memòria temporal: %d%%...

en: Continue Playback
ca: Continua la reproducció

en: Pause Playback
ca: Fes una pausa a la reproducció

en: Playlist export failed!
ca: No s'ha pogut exportar la llista de reproducció!

en: Start Playback
ca: Inicia la reproducció

en: _New Playlist
ca: _Nova llista de reproducció

en: _Open
ca: _Obre

en: Open _URL
ca: Obre l'_URL

en: Open _Directories
ca: Obre els _directoris

en: _Import Playlist
ca: _Importa la llista de reproducció

en: E_xport Current Playlist
ca: E_xporta la llista de reproducció actual

en: Close _Tab
ca: _Tanca la pestanya

en: _Restart
ca: _Reinicia

en: _Quit Exaile
ca: _Surt d'Exaile

en: _Collection
ca: _Col·lecció

en: _Queue
ca: _Cua

en: C_overs
ca: C_obertes

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Show Playing Track
ca: Mo_stra la pista en reproducció

en: _Playlist Utilities Bar
ca: Barra d'utilitats de la llista de re_producció

en: C_olumns
ca: C_olumnes

en: _Clear playlist
ca: Neteja la llista de reprodu_cció

en: _Device Manager
ca: Gestor de _dispositius

en: _Rescan Collection
ca: To_rna a explorar la col·lecció

en: Rescan Collection (_slow)
ca: Torna a explorar la col·lecció (_lent)

en: User's Guide (website)
ca: Guia d'usuari (lloc web)

en: Shortcuts
ca: Dreceres

en: Report an issue (GitHub)
ca: Informeu d'una incidència (GitHub)

en: Open error logs
ca: Obre els registres d'error

en: _About
ca: Qu_ant a

en: Album Artist
ca: Artista de l'àlbum

en: Genre - Artist
ca: Gènere - artista

en: Genre - Album Artist
ca: Gènere - Artista de l'àlbum

en: Genre - Album
ca: Gènere - àlbum

en: Date - Artist
ca: Data - artista

en: Date - Album Artist
ca: Data - Artista de l'àlbum

en: Date - Album
ca: Data - àlbum

en: Artist - (Date - Album)
ca: Artista - (data - àlbum)

en: Album Artist - (Date - Album)
ca: Artista de l'àlbum - (data - àlbum)

en: Collection
ca: Col·lecció

en: Rescan Collection
ca: Torna a explorar la col·lecció

en: Transferring to %s...
ca: S'està transferint a %s...

en: Files
ca: Fitxers

en: Filename
ca: Nom del fitxer

note: TRANSLATORS: File size column in the file browser
en: Size
ca: Mida

note: TRANSLATORS: Title of the track number column
en: #
ca: Núm.

en: No lyrics found.
ca: No s'ha trobat la lletra de la cançó.

en: Source:
ca: Origen:

en: Any source
ca: Qualsevol origen

en: New _Smart Playlist
ca: Nova lli_sta de reproducció intel·ligent

en: _New Station
ca: _Nova emissora

en: Delete the playlist "%s"?
ca: Eliminar la llista de reproducció «%s»?

en: Enter the new name you want for your playlist
ca: Introduïu el nom nou que vulgueu per a la vostra llista de reproducció

en: Rename Playlist
ca: Reanomena la llista de reproducció

en: The playlist name you entered is already in use.
ca: El nom de la llista de reproducció que heu introduït ja està en ús.

en: Error loading smart playlist: %s
ca: Error en la càrrega de la llista de reproducció intel·ligent: %s

note: TRANSLATORS: Playlist title suggestion with more than two values
en: %(first)s, %(second)s and others
ca: %(first)s, %(second)s i altres

note: TRANSLATORS: Playlist title suggestion with two values
en: %(first)s and %(second)s
ca: %(first)s i %(second)s

en: Playlists
ca: Llistes de reproducció

en: Smart Playlists
ca: Llistes de reproducció intel·ligents

en: Custom Playlists
ca: Llistes de reproducció personalitzades

en: Radio
ca: Ràdio

en: Loading streams...
ca: S'estan carregant els fluxos de dades...

en: Add Radio Station
ca: Afegeix una emissora de ràdio

en: Name:
ca: Nom:

en: Saved Stations
ca: Emissores desades

en: Radio Streams
ca: Fluxos de dades de ràdio

en: Refresh
ca: Refresca

en: Enter the name you want for your new playlist
ca: Introduïu el nom que vulgueu per a la vostra llista de reproducció nova

en: New Playlist
ca: Llista de reproducció nova

en: P_anels
ca: Pl_afons

en: Drop here to create a new playlist
ca: Deixeu-ho caure aquí per crear una nova llista de reproducció

en: _Clear Tab History
ca: Nete_ja l'historial de pestanyes

en: Recently Closed _Tabs
ca: Pes_tanyes tancades recentment

en: Restore closed tab
ca: Restaura la pestanya tancada

en: Playlist %d
ca: Llista de reproducció %d

en: {playlist_name} ({track_count} tracks, closed {minutes} min ago)
ca: {playlist_name} ({track_count} pistes, s'ha tancat fa {minutes} min)

en: {playlist_name} ({track_count} tracks, closed {seconds} sec ago)
ca: {playlist_name} ({track_count} pistes, s'ha tancat fa {seconds} s)

en: _Move to Other View
ca: _Mou a una altra vista

en: Plugins
ca: Connectors

en: Appearance
ca: Aparença

en: Tray icons are not supported on your platform
ca: Les icones de la safata no són compatibles a la vostra plataforma

note: TRANSLATORS: Grammatical articles that are ignored while sorting the collection panel. For example, in French locales this could be the space-separated list "l' la le les". If this practice is not common in your locale, simply translate this to string with single space.
en: the
ca: el la els les l'

en: Reset to _Defaults
ca: Restableix als valors pre_determinats

en: Migrating ratings to audio file metadata
ca: Migració de valoracions al fitxer de metadades de l'àudio

en: Migrating metadata
ca: S'estan migrant les metadades

en: Covers
ca: Cobertes

en: Lyrics Viewer
ca: Visualitzador de lletres

en: Playback
ca: Reproducció

en: Uncategorized
ca: Sense categoritzar

en: Could not load plugin info!
ca: No s'ha pogut carregar la informació del connector!

en: Failed plugin: %s | Failed plugins: %s
ca[0]: Ha fallat el connector: %s
ca[1]: Han fallat els connectors: %s

en: Do you really want to remove this plugin?
ca: Segur que voleu suprimir el connector?

en: Could not remove plugin!
ca: No s'ha pogut suprimir el connector.

en: Could not disable plugin!
ca: No s'ha pogut inhabilitar el connector!

en: Could not enable plugin!
ca: No s'ha pogut habilitar el connector!

en: Choose a Plugin
ca: Trieu un connector

en: Plugin Archives
ca: Arxius de connectors

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: Plugin already exists!
ca: El connector ja existeix.

en: Do you want to override it?
ca: El voleu sobreescriure?

en: Plugin file installation failed!
ca: Ha fallat la instal·lació del fitxer del connector!

en: Restart Exaile?
ca: Voleu reiniciar Exaile?

en: A restart is required for this change to take effect.
ca: Es requereix que es reiniciï un cop perquè els canvis prenguin efecte.

en: Restart
ca: Reinicia

en: Action
ca: Acció

en: Shortcut
ca: Drecera

en: Writing of tags failed
ca: Ha fallat l'escriptura de les etiquetes

en: Tags could not be written to the following files:
    {files}
ca: No es poden escriure les etiquetes als següents fitxers:
    {files}

en: Editing track %(current)d of %(total)d
ca: Edició de la pista %(current)d de %(total)d

en: Are you sure you want to apply the changes to all tracks?
ca: Esteu segur que voleu aplicar els canvis a totes les pistes?

en: Apply changes before closing?
ca: Voleu aplicar els canvis abans de tancar?

en: Your changes will be lost if you do not apply them now.
ca: Els vostres canvis es perdran si no els apliqueu ara.

note: TRANSLATORS: Remove tag value
en: Clear
ca: Neteja

note: TRANSLATORS: This is the 'of' between numbers in fields like tracknumber, discnumber, etc. in the tagger.
en: of:
ca: de:

en: JPEG image
ca: Imatge JPEG

en: PNG image
ca: Imatge PNG

en: Image
ca: Imatge

en: Linked image
ca: Imatge enllaçada

note: TRANSLATORS: do not translate 'format', 'width', and 'height'
en: {format} ({width}x{height} pixels)
ca: {format} ({width}x{height} píxels)

en: Select image to set as cover
ca: Selecciona la imatge a establir com a coberta

en: Supported image formats
ca: Formats admesos de les imatges

en: Open Directory
ca: Obre la carpeta

en: Apply current value to all tracks
ca: Aplica el valor actual a totes les pistes

en: Saved %(count)s of %(total)s.
ca: S'han emmagatzemat %(count)s de %(total)s.

en: Exaile Music Player
ca: Reproductor de música Exaile

en: Enter the URL to open
ca: Introduïu l'URL a obrir

en: Open URL
ca: Obre l'URL

en: Select File Type (by Extension)
ca: Selecciona el tipus de fitxer (per extensió)

en: Choose Media to Open
ca: Trieu el mitjà audiovisual a obrir

en: Supported Files
ca: Fitxers compatibles

en: Music Files
ca: Fitxers de música

en: Playlist Files
ca: Llistes de reproducció

en: Choose Directory to Open
ca: Trieu el directori a obrir

en: Import Playlist
ca: Importa una llista de reproducció

en: Export Current Playlist
ca: Exporta la llista de reproducció actual

en: Use relative paths to tracks
ca: Utilitza els camins relatius a les pistes

en: Playlist saved as <b>%s</b>.
ca: S'ha desat la llista de reproducció com a <b>%s</b>.

en: Close %s
ca: Tanca %s

en: <b>Save changes to %s before closing?</b>
ca: <b>Voleu desar els canvis a %s abans de tancar?</b>

en: Your changes will be lost if you don't save them
ca: Els vostres canvis es perdran si no els deseu

en: Close Without Saving
ca: Tanca sense desar

en: Yes to all
ca: Sí a tot

en: No to all
ca: No a tot

en: Error occurred while copying %s: %s
ca: S'ha produït un error mentre es copiava %s: %s

en: File exists, overwrite %s ?
ca: El fitxer ja existeix, voleu sobreescriure %s?

en: Playlist name:
ca: Nom de la llista:

en: Add new playlist...
ca: Afegeix una nova llista de reproducció...

en: You did not enter a name for your playlist
ca: No heu introduït el nom per a la vostra llista de reproducció

en: Save As
ca: Anomena i desa

en: Exporting %s
ca: Exportació %s

en: Choose directory to export files to
ca: Trieu el directori per exportar fitxers a

en: <span size="x-large" weight="bold">$title</span>
    by $artist
    from $album
ca: <span size="x-large" weight="bold">$title</span>
    per $artist
    des de $album

en: Not Playing
ca: No s'està reproduint res

en: %d in collection
ca: %d a la col·lecció

en: %d showing | %d showing
ca[0]: Se'n mostra %d
ca[1]: Se'n mostren %d

en: %d selected | %d selected
ca[0]: %d seleccionat
ca[1]: %d seleccionats

en: En_queue
ca: Posa a la _cua

en: _Replace Current
ca: _Substitueix l'actual

en: _Append to Current
ca: _Afegeix a l'actual

en: _Track Properties
ca: Propietats de la pis_ta

en: _Open Directory
ca: _Obre el directori

en: The files cannot be moved to the Trash. Delete them permanently from the disk?
ca: Els fitxers no es poden moure a la paperera. Voleu eliminar-los permanentment del disc?

en: _Move to Trash
ca: _Mou a la paperera

en: _Rename
ca: _Reanomena

en: _Edit
ca: _Edita

en: E_xport Playlist
ca: E_xporta la llista de reproducció

en: Export _Files
ca: Exporta _fitxers

en: _Delete Playlist
ca: _Elimina la llista de reproducció

en: Close Tab
ca: Tanca la pestanya

en: Seeking: %s
ca: Desplaçament: %s

en: Move
ca: Mou

en: New Marker
ca: Nova marca

en: _Jump to
ca: _Salta a

en: _Remove Marker
ca: Sup_rimeix la marca

en: Muted
ca: Silenci

en: Full Volume
ca: Volum al màxim

en: _Pause
ca: Fes una _pausa

en: P_lay
ca: R_eprodueix

en: _Next Track
ca: Pista següe_nt

en: _Previous Track
ca: _Pista anterior

en: _Stop
ca: A_tura

en: S_huffle
ca: M_escla

en: R_epeat
ca: R_epeteix

en: _Dynamic
ca: _Dinàmic

en: Remove _Current Track From Playlist
ca: Suprimeix la pista a_ctual de la llista de reproducció

en: R_andomize Playlist
ca: _Aleatòriament per a la llista de reproducció

en: R_andomize Selection
ca: _Aleatòriament per a la selecció

en: _Save
ca: De_sa

en: Save _As
ca: _Anomena i desa

en: _Clear
ca: Nete_ja

en: _Stop Playback After This Track
ca: Atura la reproducció de_sprés d'aquesta pista

en: _Continue Playback After This Track
ca: _Continua la reproducció després d'aquesta pista

en: _Remove from Playlist
ca: T_reu de la llista de reproducció

en: Requires plugins providing dynamic playlists
ca: Requereix els connectors que proporcionen les llistes de reproducció dinàmiques

en: Dynamically add similar tracks to the playlist
ca: Afegeix dinàmicament pistes similars a la llista

en: Loading
ca: Càrrega

en: Track Number
ca: Número de la pista

en: Disc Number
ca: Número del disc

en: Rating
ca: Puntuació

en: Year
ca: Any

en: Playcount
ca: Recompte de reproduccions

en: Schedule
ca: Planificació

en: Start Offset
ca: Començament del desplaçament

en: Stop Offset
ca: Acabament del desplaçament

en: _Resizable
ca: _Redimensionament

en: _Autosize
ca: Mida _automàtica

en: Queue
ca: Cua

en: Queue (%d)
ca: Cua (%d)

en: Rating:
ca: Puntuació:

en: seconds
ca: segons

note: TRANSLATORS: Logical AND used for smart playlists
en: and
ca: i

en: days
ca: dies

en: minutes
ca: minuts

en: hours
ca: hores

en: weeks
ca: setmanes

note: TRANSLATORS: True if haystack is equal to needle
en: is
ca: és

note: TRANSLATORS: True if haystack is not equal to needle
en: is not
ca: no és

note: TRANSLATORS: True if the specified tag is present (uses the NullField to compare to __null__)
en: is set
ca: està establert

note: TRANSLATORS: True if the specified tag is not present (uses the NullField to compare to __null__)
en: is not set
ca: no està establert

note: TRANSLATORS: True if haystack contains needle
en: contains
ca: conté

note: TRANSLATORS: True if haystack does not contain needle
en: does not contain
ca: no conté

note: TRANSLATORS: True if haystack contains whole word
en: contains word
ca: conté la paraula

note: TRANSLATORS: True if haystack does not contain whole word
en: does not contain word
ca: no conté la paraula

note: TRANSLATORS: True if haystack does not match regular expression
en: not regex
ca: no és una regex

note: TRANSLATORS: Example: rating >= 5
en: at least
ca: com a mínim

note: TRANSLATORS: Example: rating <= 3
en: at most
ca: com a màxim

note: TRANSLATORS: Example: year < 1999
en: before
ca: abans de

note: TRANSLATORS: Example: year > 2002
en: after
ca: després

note: TRANSLATORS: Example: 1980 <= year <= 1987
en: between
ca: entre

en: greater than
ca: més gran que

en: less than
ca: més petit que

note: TRANSLATORS: Example: track has been added in the last 2 days
en: in the last
ca: en els últims

note: TRANSLATORS: Example: track has not been added in the last 5 hours
en: not in the last
ca: no en els últims

note: TRANSLATORS: True if a track is contained in the specified playlist
en: Track is in
ca: La pista està al

note: TRANSLATORS: True if a track is not contained in the specified playlist
en: Track not in
ca: La pista no està al

en: Add Smart Playlist
ca: Afegeix una llista de reproducció intel·ligent

en: Edit Smart Playlist
ca: Edita llista de reproducció intel·ligent

en: Sort by:
ca: Ordena per:

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Descending
ca: Descendent

en: About Exaile
ca: Quant a Exaile

en: © 2009–2020 Various Contributors
ca: © 2009–2020 diversos contribuïdors

en: Collection Manager
ca: Gestor de col·leccions

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Apply
ca: _Aplica

en: Monitored
ca: Monitorat

en: Scan At Startup
ca: Explora a la inicialització

en: Add _Folder
ca: A_fegeix carpeta

en: _Remove Folder
ca: Sup_rimeix la carpeta

en: Rescan _Collection
ca: Torna a explorar la _col·lecció

en: Cover Finder
ca: Cercador de Cobertes

en: The origin of this cover
ca: L'origen d'aquesta coberta

en: _Abort
ca: _Avorta

en: _Set as Cover
ca: E_stableix com a coberta

en: Cover Manager
ca: Gestor de cobertes

note: Closes the preferences dialog
en: _Close
ca: Tan_ca

en: _Fetch Covers
ca: Captura les co_bertes

en: Zoom _In
ca: Ampl_ia el zoom

en: Zoom _Out
ca: Redueix el z_oom

en: _Original Size
ca: Mida _original

en: _Best Fit
ca: _Millor encaix

en: Device Manager
ca: Gestor de dispositius

en: Icon
ca: Icona

en: Device
ca: Dispositiu

en: Driver
ca: Controlador

en: _Connect
ca: _Connecta

en: _Disconnect
ca: _Desconnecta

en: _File
ca: _Fitxer

en: _View
ca: _Visualitza

en: _Tools
ca: _Eines

en: _Help
ca: _Ajuda

en: Previous Track
ca: Pista anterior

en: Stop Playback
    
    Right Click for Stop After Track Feature
ca: Atura la reproducció
    
    Feu clic amb el botó dret per aturar després de la funció de la pista

en: Next Track
ca: Pista següent

en: _Add Music
ca: _Afegeix música

en: <b>Collection is empty.</b>
ca: <b>La col·lecció està buida.</b>

en: Refresh collection view
    (Hold Shift key to rescan the collection)
ca: Refresca la vista de la col·lecció
    (Mantingueu premuda la tecla de majúscules per tornar a explorar la col·lecció)

en: Clear search field
ca: Neteja el camp de cerca

en: Search
ca: Cerca

en: Previous visited directory
ca: Anterior directori visitat

en: Next visited directory
ca: Següent directori visitat

en: Up one directory
ca: Puja un directori

en: Refresh directory listing
ca: Refresca el llistat dels directoris

en: Home directory
ca: Carpeta d'inici

en: Append All Tracks to Playlist
ca: Annexa totes les pistes a la llista de reproducció

en: Import CD
ca: Importa el CD

en: Refresh Lyrics
ca: Refresca les lletres de les cançons

en: _Add Station
ca: _Afegeix una emissora

en: Shuffle playback order
ca: Mescla l'ordre de la reproducció

en: Repeat playback
ca: Repeteix la reproducció

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Top
ca: Superior

en: Bottom
ca: Inferior

en: Show info area
ca: Mostra l'àrea d'informació

en: The info area contains the cover art and track information
ca: L'àrea d'informació que conté el treball artístic de la coberta i la informació de la pista

en: Show cover art in info area
ca: Mostra el treball artístic de la coberta a l'àrea d'informació

en: Always show tab bar
ca: Mostra sempre la barra de pestanyes

en: Tab placement:
ca: Posició de la pestanya:

en: Playlist font:
ca: Lletra de la llista de reproducció:

en: _Revert
ca: _Reverteix

en: Reset to the system font
ca: Restableix a la lletra del sistema

en: Display track counts in collection
ca: Mostra els comptadors de pistes a la col·lecció

note: TRANSLATORS: Remark at the alpha transparency option
en: Use alpha transparency:
ca: Utilitza la transparència alfa:

en: Warning: this option can cause display errors if used with a window manager without compositing support.
ca: Advertència: aquesta opció pot causar errors de visualització si s'utilitza en un gestor de finestres sense compatibilitat per a la composició.

en: Alpha transparency
ca: Transparència alfa

en: Show tray icon
ca: Mostra la icona de la safata

en: Minimize to tray
ca: Minimitza a la safata

en: Close to tray
ca: Pròxim a la safata

note: TRANSLATORS: Keep the current track visible in playlist
en: Jump to current song on track change
ca: Salta a la cançó actual amb el canvi de pista

en: Show splash screen on startup
ca: Mostra la pantalla de càrrega amb la inicialització

en: Tray icons are not supported on some platforms, most notably on Wayland. On GNOME Shell 3.26+ on Xorg, tray icons only work if you have the <a href="https://extensions.gnome.org/extension/495/topicons/">"TopIcons" extension</a> (or a similar one) installed.
ca: Algunes plataformes no són compatibles amb les icones a la safata, en concret el Wayland. Al GNOME Shell 3.26+ sota Xorg, les icones a la safata només funcionen si teniu <a href="https://extensions.gnome.org/extension/495/topicons/">l'extensió «TopIcons»</a> (o alguna similar) instal·lada.

en: Note:
ca: Nota:

en: Prefer dark theme
ca: Prefereix un tema fosc

note: TRANSLATORS: "Checked" here refers to checkbox state.
en: If not checked, will not specify a preference to GTK. May not work on some platforms.
ca: Si no està marcada, no especificarà cap preferència a GTK. Pot no funcionar en algunes plataformes.

en: Show Status Bar
ca: Mostra la barra d'estat

en: Show or hide the status bar. The status bar will always be shown if a plugin requests it.
ca: Mostra o amaga la barra d'estat. Sempre es mostrarà si un connector ho demana.

en: Show playlist track count
ca: Mo_stra el nombre de pistes de la llista de reproducció

en: Show playlist duration
ca: Mostra la durada de la llista de reproducció

en: Words to strip from the beginning of artist tags when sorting (space separated):
ca: Les paraules a escurçar del començament de les etiquetes de l'artista quan s'ordeni (separades per espais):

en: (Right click to reset to defaults)
ca: (feu clic amb el botó dret per restablir els valors predeterminats)

en: Use file-based compilation detection
ca: Utilitza la detecció de la compilació basada en fitxers

en: Read and write ratings additionally in audio file metadata
ca: Lectura i escriptura de valoracions addicionals al fitxer de metadades de l'àudio

en: Use this experimental feature to read and write ratings in audio file metadata additionally to database, if possible.
    This feature should work for MP3, MP4, FLAC and OGG.
ca: Utilitzeu aquesta característica experimental per a llegir i escriure puntuacions a les metadades del fitxer d'àudio a més de la base de dades, si és possible.
    Aquesta característica hauria de funcionar per a MP3, MP4, FLAC i OGG.

en: Use e-mail for Popularimeter (MP3 only):
ca: Utilitza una adreça electrònica per al Popularimeter (només MP3):

en: Write existing ratings to track files now
ca: Aplica a les pistes les valoracions existents

en: Use legacy tag mapping
ca: Utilitza l'assignació d'etiquetes antiga

en: Use legacy tag mapping for Ogg Vorbis and FLAC files for comment and bpm tags. From Exaile 4.1.3 the mapping is equivalent to MusicBrainz.
    Your can start migration here. After migration this feature will be disabled.
ca: Utilitza l'assignació d'etiquetes antiga per als fitxers Ogg Vorbis i FLAC, per a les etiquetes de comentaris i bpm. Des de l'Exaile 4.1.3 l'assignació és equivalent al MusicBrainz.
    Podeu iniciar la migració aquí. En acabar, la característica es desactivarà.

en: Migrate existing tempo and comment tags now
ca: Migra ara les etiquetes existents de tempo i comentaris

en: Use covers from local files
ca: Utilitza les cobertes dels fitxers locals

en: This option will search for cover image files in 
    the same folder as the music file.
ca: Aquesta opció cercarà els fitxers de les cobertes
    al mateix directori del fitxer de la música.

en: Preferred file names:
ca: Noms preferits dels fitxers:

en: A comma-separated list of file names without file extensions
ca: Una llista separa amb comes dels noms dels fitxers sense les extensions

en: Fetch covers automatically on playback start
ca: Captura automàticament les cobertes amb l'inici de la reproducció

en: Cover Search Order:
ca: Ordre per cercar la coberta:

en: (drag to reorder)
ca: (arrossegueu per a reordenar)

en: Use covers embedded in tags
ca: Utilitza les cobertes incrustades a les etiquetes

en: Lyrics font:
ca: Lletra de la lletra de la cançó:

en: Audio Sink:
ca: Conducte d'àudio:

en: Audio Device:
ca: Dispositiu d'àudio:

en: Custom sink pipeline:
ca: Canonada del conducte personalitzat:

en: Resume playback on start
ca: Reprèn la reproducció amb l'inici

en: Resume playback in paused state
ca: Reprèn la reproducció

en: Adding an item to an empty queue begins playback
ca: En afegir un element a una cua buida inicia la reproducció

en: Remove track from queue upon playback
ca: Suprimeix la pista del capdamunt de la cua de reproducció

en: Remove after playback
ca: Suprimeix en acabar de reproduir

en: Disallow playing new tracks when another track is playing
ca: No permetis la reproducció de pistes noves quan s'estigui reproduint una altra pista

en: If a track is currently playing, do not allow new tracks to be started, except when clicking the playback controls
ca: Si s'està reproduint actualment una pista, no permetis que s'iniciïn les altres pistes, amb l'excepció que es faci clic als controls de reproducció

en: Automatically advance to the next track
ca: Avança automàticament a la següent pista

en: Delay between tracks (ms):
ca: Retards entre les pistes (ms):

en: Only works when crossfading not enabled
ca: Només funciona quan no està habilitada la fosa creuada

en: Crossfade duration (ms):
ca: Durada de la fosa creuada (ms):

en: Use crossfading (EXPERIMENTAL)
ca: Utilitza la fosa creuada (EXPERIMENTAL)

en: Forces automatically advancing to the next track
ca: Força l'avanç automàticament a la següent pista

en: Fade duration (ms):
ca: Durada de la fosa (ms):

en: Use fade transitions on user actions
ca: Utilitza les transicions de fosa amb les accions de l'usuari

en: Playback engine:
ca: Motor de reproducció:

en: Enable gapless playback
ca: Activa la reproducció contínua

en: Gapless playback means to play tracks without inserting silence between them.
ca: La reproducció contínua significa reproduir les pistes sense inserir silencis entre elles.

en: Open last playlists on startup
ca: Obre les últimes llistes de reproducció amb la inicialització

en: Prompt for saving custom playlists on close
ca: Pregunta pel desament de less llistes de reproducció personalitzades amb el tancament

en: Replace content on side pane double click
ca: Substitueix el contingut en fer doble clic al panell lateral

en: Instead of appending, tracks added via double click in the panes will replace the content of the current playlist.
ca: En lloc d'annexar, les pistes afegides a través del doble clic als panells, substituiran el contingut de la llista de reproducció actual.

en: Appending/replacing via menu item triggers playback
ca: L'annexió/substitució a través de l'element del menú dispara la reproducció

en: When using a menu item to add/replace tracks on the playlist, start playback if there is track currently playing. This option was the default behavior before Exaile 0.3.3
ca: Quan s'utilitzi l'element del menú per afegir/substituir les pistes a la llista de reproducció, inicia la reproducció si hi ha actualment una pista en reproducció. Aquesta opció era el comportament predeterminat abans d'Exaile 0.3.3

en: Queue tracks by default instead of playing them
ca: Per defecte posa les pistes a la cua en lloc de reproduir-les

en: When you double click or press enter to play a track in a playlist, queue the track instead of playing it
ca: Quan feu doble clic o premeu la tecla de retorn, reprodueix una pista d'una llista de reproducció, posa la pista a la cua en lloc de reproduir-la

en: Plugin
ca: Connector

en: Status
ca: Estat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Show incompatible plugins
ca: Mostra els connectors incompatibles

en: No Plugin Selected
ca: No hi ha cap connector seleccionat

en: Add _Plugin File
ca: Afe_geix el fitxer d'un connector

en: Preferences
ca: Preferències

en: Description
ca: Descripció

en: Track Properties
ca: Propietats de la pista

en: A_dd tag
ca: _Afegeix una etiqueta

en: _Remove tag
ca: Sup_rimeix l'etiqueta

en: Uppercase first letter of all tags
ca: Primera lletra en majúscula per a totes les etiquetes

en: File Properties
ca: Propietats del fitxer

en: _Previous
ca: _Anterior

en: _Next
ca: _Següent

en: Other
ca: Altres

en: 32x32 pixels 'file icon' (PNG only)
ca: 32x32 píxels «fitxer d'icona» (únicament PNG)

en: Other file icon
ca: Un altre fitxer d'icona

en: Cover (front)
ca: Coberta (frontal)

en: Cover (back)
ca: Coberta (posterior)

en: Leaflet page
ca: Pàgina del prospecte

en: Media (e.g. label side of CD)
ca: Mitjà (p. ex. l'etiqueta dins del CD)

en: Lead artist/lead performer/soloist
ca: Artista / intèrpret / solista

en: Artist/performer
ca: Artista/intèrpret

en: Band/Orchestra
ca: Banda/orquestra

en: Lyricist/text writer
ca: Lletrista o escriptor del text

en: Recording Location
ca: Ubicació del registrament

en: During recording
ca: Captura de pantalla del vídeo/pel·lícula

en: During performance
ca: En el transcurs de la interpretació

en: Movie/video screen capture
ca: Captura de pantalla del vídeo o de la pel·lícula

en: A bright coloured fish
ca: Un peix de colors brillants

en: Illustration
ca: Il·lustració

en: Band/artist logotype
ca: Logotipus de la banda/artista

en: Publisher/Studio logotype
ca: Logotipus de l'editor/estudi

en: Click or drag files here to change the cover image
ca: Feu clic o arrossegueu els fitxers aquí per canviar la imatge de la coberta

en: Description:
ca: Descripció:

en: Type:
ca: Tipus:

en: Match any of the criteria
ca: Coincidència amb qualsevol criteri

en: Randomize results
ca: Mescla aleatòriament els resultats

en: Add
ca: Afegeix

note: This is a check box in the Add Smart Playlist dialog. If checked, a numeric text entry becomes active and it specifies a limit on the number of tracks the resulting playlist contains.
en: Maximum number of tracks:
ca: Nombre màxim de pistes:

en: Don't show this message again
ca: No tornis a mostrar aquest missatge

en: <span font-size="x-large" font-weight="bold">Welcome to Exaile 4.1.3</span>
    
    In this version there are two important changes in handling tags of media files.
    
    <b>Store Track Ratings in media files</b>
    With this experimental feature it is now possible to store the star ratings in the media files itself!
    If you want to test please go to Settings > Library and activate "Read and write ratings additionally in audio file metadata".
    There is also a tool to migrate all allready stored ratings to the media files.
    
    <b>Updated tagging for flac and ogg files</b>
    With this version Exaile can use the tags bpm for bpm countings and comment for comments on flac and ogg media files to be compatible with MusicBrainz.
    If you want to use please go to Settings > Library and uncheck "Use legacy tag mapping". If you use Exaile the first time this option is allready unchecked.
    There is also a tool to migrate legacy tags to the modern one.
ca: <span font-size="x-large" font-weight="bold">Us donem la benvinguda a l'Exaile 4.1.3</span>
    
    En aquesta versió hi ha dos canvis importants relacionats amb la gestió de les etiquetes dels fitxers.
    
    <b>Emmagatzema la puntuació de la pista al fitxer</b>
    Amb aquesta característica experimental, ara és possible emmagatzemar les puntuacions als mateixos fitxers!
    Si ho voleu provar, aneu a la Configuració > Biblioteca i activeu «Llegeix i escriu les puntuacions també a les metadades del fitxer d'àudio».
    També hi ha una eina per a migrar als fitxers d'àudio totes les puntuacions emmagatzemades.
    
    <b>Etiquetat actualitzat per a fitxers FLAC i OGG</b>
    Amb aquesta versió, l'Exaile pot utilitzar les etiquetes bpm i comentaris per al recompte de bpm i els comentaris als fitxers FLAC i OGG, per tal de ser compatibles amb el MusicBrainz.
    Si ho voleu utilitzar, aneu a la Configuració > Biblioteca i desmarqueu l'opció «Utilitza l'assignació d'etiquetes antiga». Si és la primera vegada que feu servir l'Exaile, aquesta opció ja és desactivada.
    També hi ha una eina per a migrar les etiquetes antigues a les modernes.

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Toggle mute
ca: Commuta el silenci

en: Volume
ca: Volum

en: Repeat Segment
ca: Segment de la repetició

en: Repeat Beginning
ca: Començament de la repetició

en: Repeat End
ca: Acabament de la repetició

en: Alarm Clock
ca: Rellotge d'alarma

en: Amazon Covers
ca: Cobertes d'Amazon

en: Toggle AudioScrobbler submit
ca: Commuta l'enviament a l'AudioScrobbler

en: Enable audioscrobbling
ca: Habilita audioscrobbling

en: Verification successful
ca: Verificació reeixida

en: Verification failed
ca: Ha fallat la verificació

en: Please make sure the entered data is correct.
ca: Assegureu-vos que les dades introduïdes siguin correctes.

en: _Bookmark This Track
ca: Crea un _marcador per a aquesta pista

en: _Delete Bookmark
ca: _Elimina el marcador

en: _Clear Bookmarks
ca: Nete_ja els marcadors

en: _Bookmarks
ca: Marca_dors

en: Autodetect BPM
ca: Detecció automàtica dels PPM

en: Set BPM of %d on %s?
ca: Voleu establir les PPM de %d a %s?

en: BPM Counter
ca: Comptador de PPM

en: Update
ca: Actualitza

en: Audio Disc
ca: Disc d'àudio

en: Unknown disc
ca: Disc desconegut

en: Importing CD...
ca: S'està important el CD...

en: Finished transcoding files
ca: La transcodificació de fitxers ha finalitzat

en: Error transcoding files from CD.
ca: S'ha produït un error en la transcodificació de fitxers del CD.

en: Track number
ca: Número de pista

en: Disc number
ca: Número de disc

en: Play count
ca: Nombre de reproduccions

en: History
ca: Historial

en: Manually...
ca: Manualment...

en: Enter IP address and port for share
ca: Introduïu l'adreça IP i el port per a la compartició

en: Enter IP address and port.
ca: Introduïu l'adreça IP i el port.

en: This server does not support multiple connections.
    You must stop playback before downloading songs.
ca: Aquest servidor no admet múltiples connexions.
    Heu d'aturar la reproducció abans de baixar les cançons.

en: Refresh Server List
ca: Refresca la llista dels servidors

en: Disconnect from Server
ca: Desconnecta't del servidor

en: Select a Location for Saving
ca: Selecciona una ubicació per al desament

en: Connect to DAAP...
ca: Connecta't al DAAP...

en: DAAP Client
ca: Client DAAP

en: DAAP Server
ca: Servidor DAAP

en: Desktop Cover
ca: Coberta de l'escriptori

en: Developer Tools
ca: Eines de desenvolupador

en: _Equalizer
ca: _Equalitzador

en: _Get all tags from collection
ca: _Obté totes les etiquetes de les col·leccions

en: _Import tags from directory
ca: _Importa les etiquetes del directori

en: _Mass rename/delete tags
ca: Reanomenament/eliminació d'etiquetes _massiu

en: E_xport collection tags to JSON
ca: E_xporta les etiquetes de les col·leccions a JSON

en: Show tracks with all tags
ca: Mostra les pistes amb totes les etiquetes

en: Show tracks with tags (custom)
ca: Mostra les pistes amb totes les etiquetes (personalitzat)

en: Add tags to all
ca: Afegeix les etiquetes a tot

en: Remove tags from all
ca: Suprimeix les etiquetes a tot

en: No categorization tags found in selected tracks
ca: No s'ha trobat cap etiqueta de categorització en les pistes seleccionades

en: Export tags to JSON
ca: Exporta les etiquetes a JSON

en: Importing tracks
ca: Importació de pistes

en: Importing groups
ca: Importació de grups

en: Updating groups
ca: Actualització de grups

en: Select directory to import grouping tags from
ca: Seleccioneu el directori des d'on importar les etiquetes d'agrupament

en: {amount} track found | {amount} tracks found
ca[0]: {amount} pista trobada
ca[1]: {amount} pistes trobades

en: Replace '{old_tag}' with '{new_tag}' on {amount} track? | Replace '{old_tag}' with '{new_tag}' on {amount} tracks?
ca[0]: Voleu substituir «{old_tag}» amb «{new_tag}» en {amount} pista?
ca[1]: Voleu substituir «{old_tag}» amb «{new_tag}» en {amount} pistes?

en: Delete '{tag}' from {amount} track? | Delete '{tag}' from {amount} tracks?
ca[0]: Voleu suprimir «{tag}» de {amount} pista?
ca[1]: Voleu suprimir «{tag}» de {amount} pistes?

en: You should rescan your collection before using mass tag rename to ensure that all tags are up to date. Rescan now?
ca: Heu de tornar a explorar la vostra col·lecció abans d'utilitzar el reanomenament massiu d'etiquetes per assegurar-vos que totes les etiquetes estiguin al dia. Voleu tornar a explorar ara?

en: Show tracks with selected
ca: Mostra les pistes amb la selecció

en: Show tracks tagged with "%s"
ca: Mostra les pistes etiquetades amb «%s»

en: Show tracks with all selected
ca: Mostra les pistes amb tot seleccionat

en: Tag
ca: Etiqueta

en: Add new tag
ca: Afegeix un etiqueta nova

en: Delete tag
ca: Elimina l'etiqueta

en: Add new category
ca: Afegeix una nova categoria

en: Remove category
ca: Suprimeix la categoria

en: Show tracks with selected (custom)
ca: Mostra les pistes amb la selecció (personalitzat)

en: New tag value?
ca: El valor de la nova etiqueta?

en: Enter new tag value
ca: Introduïu el nom de la nova etiqueta

en: New Category?
ca: Nova categoria?

en: Enter new category name
ca: Introduïu el nom de la categoria nova

en: Add Tag
ca: Afegeix una etiqueta

en: Group
ca: Grup

en: Get all tags from collection
ca: Obté totes les etiquetes de les col·leccions

en: Add selected to choices
ca: Afegeix els seleccionats a les tries

en: Show tracks with groups
ca: Mostra les pistes amb grups

en: Must have this tag [AND]
ca: Han de tenir aquesta etiqueta [AND]

en: May have this tag [OR]
ca: Poden tenir aquesta etiqueta [OR]

en: Must not have this tag [NOT]
ca: No poden tenir aquesta etiqueta [NOT]

en: Ignored
ca: Ignorat

en: Selected Tracks
ca: Pistes seleccionades

en: Playback history
ca: Historial de reproducció

en: Erase stored history?
ca: Voleu esborrar l'historial emmagatzemat?

en: Save History
ca: Desa l'historial

en: _Clear History
ca: Nete_ja l'historial

en: Contacting Icecast server...
ca: S'està contactant amb el servidor Icecast...

en: Error connecting to Icecast server.
ca: Error en contactar amb el servidor Icecast.

en: Parsing stations XML...
ca: S'estan analitzant les estacions XML...

en: Retrieving stations...
ca: S'estan recuperant les estacions...

en: Enter the search keywords
ca: Introduïu les paraules clau de la cerca

en: Icecast Search
ca: Cerca d'Icecast

en: No Stations Found
ca: No s'ha trobat cap emissora

en: Icecast Search Results
ca: Resultats de la cerca d'Icecast

en: Parsing genre list...
ca: S'està analitzant la llista de gèneres...

en: Name
ca: Nom

en: IPython Console - Exaile
ca: Consola IPython - Exaile

en: Show _IPython Console
ca: Mostra la consola _IPython

en: IPython Console
ca: Consola IPython

en: Opacity cannot be set on Windows due to a bug in Gtk+
ca: L'opacitat no es pot establir a Windows a causa d'un error en Gtk+

en: Ready
ca: A punt

en: Searching Jamendo catalogue...
ca: S'està cercant al catàleg de Jamendo...

en: Retrieving song data...
ca: S'estan recuperant les dades de la cançó...

en: Append to Current
ca: Afegeix a l'actual

en: Keybinder is not supported on this platform! It is only supported on X servers.
ca: L'eina de vinculació de tecles no és compatible amb aquesta plataforma. Només és compatible amb els servidors de les X.

en: Loved
ca: Preferida

en: Last.fm Loved
ca: Preferides del Last.fm

en: _Love This Track
ca: _Marca-la com a preferida

en: Unlove This Track
ca: Desmarca-la com a preferida

en: Last.fm Loved Tracks
ca: Pistes preferides del Last.fm

en: The API key is invalid.
ca: La clau de l'API no és vàlida.

en: Could not start web browser
ca: No s'ha pogut iniciar al navegador web

en: Please copy the following URL and open it with your web browser:
    <b><a href="{url}">{url}</a></b>
ca: Copieu la següent URL i obriu-la al vostre navegador web:
    <b><a href="{url}">{url}</a></b>

en: This plugin needs at least one visible panel
ca: Aquest connector com a mínim requereix un plafó visible

en: Main Menu
ca: Menú principal

en: Mini Mode
ca: Mode reduït

en: Previous
ca: Anterior

en: Go to the previous track
ca: Vés a la pista anterior

en: Previous track
ca: Pista anterior

en: Next
ca: Següent

en: Go to the next track
ca: Vés a la pista anterior

en: Next track
ca: Pista següent

en: Play/Pause
ca: Reprodueix/pausa

en: Start playback
ca: Inicia la reproducció

en: Continue playback
ca: Continua la reproducció

en: Pause playback
ca: Fes una pausa a la reproducció

en: Stop
ca: Atura

en: Stop the playback
ca: Atura la reproducció

en: Continue playback after current track
ca: Continua la reproducció després de la pista actual

en: Change the volume
ca: Canvia el volum

en: Restore
ca: Restaura

en: Restore the main window
ca: Restaura la finestra principal

en: Restore main window
ca: Restaura la finestra principal

en: Select rating of the current track
ca: Selecciona la puntuació de la pista actual

en: Track selector
ca: Selector de la pista

en: Simple track list selector
ca: Selector senzill de la llista de les pistes

en: Playlist button
ca: Botó de la llista de reproducció

en: Access the current playlist
ca: Accés a la llista de reproducció actual

en: $title ($current_time / $total_time)
ca: $title ($current_time / $total_temps)

en: Progress button
ca: Botó del progrés

en: Playback progress and access to the current playlist
ca: Progrés de la reproducció i accés a la llista de reproducció actual

en: Progress bar
ca: Barra de progrés

en: Playback progress and seeking
ca: Progrés de la reproducció i desplaçament

note: TRANSLATORS: Mini mode track selector title preset
en: $title by $artist
ca: $title per $artist

en: Moodbar
ca: Barra dels mood

en: Multi-Alarm Clock
ca: Rellotge d'alarmes múltiples

en: from {album} by {artist}
ca: de {album} per {artist}

en: by {artist}
ca: per {artist}

en: from {album}
ca: de {album}

en: Notify
ca: Notifica

en: No track played yet
ca: Encara no s'ha reproduït cap pista

en: Move or resize OSD
ca: Mou o redimensiona l'OSD

en: On Screen Display
ca: Visualització en pantalla

en: <span font_desc="Sans 11" foreground="#fff">$title</span>
    by $artist
    from $album
ca: <span font_desc="Sans 11" foreground="#fff">$title</span>
    per $artist
    de $album

en: Analyze playlists
ca: Analitza les llistes de reproducció

en: Analyze playlist
ca: Analitza la llista de reproducció

en: Modulus this number
ca: Valor absolut del número

en: Tag %s
ca: Etiqueta %s

en: Save analysis
ca: Desa l'anàlisi

en: Refresh Podcast
ca: Refresca el podcast

en: Delete
ca: Elimina

en: Enter the URL of the podcast to add
ca: Introduïu l'URL del podcast a afegir

en: Open Podcast
ca: Obre el podcast

en: Loading %s...
ca: S'està carregant %s...

en: Error loading podcast.
ca: Error en la càrrega del podcast.

en: Loading Podcasts...
ca: S'estan carregant els podcasts...

en: No configuration present yet
ca: Encara no hi ha cap configuració

en: Could not save podcast file
ca: No s'ha pogut desar el fitxer del podcast

en: Preview Player
ca: Vista prèvia del reproductor

en: Preview
ca: Vista prèvia

en: Pause Playback (double click to stop)
ca: Fes una pausa a la reproducció (doble clic per aturar)

en: Preview Device
ca: Vista prèvia del dispositiu

en: Enqueue
ca: Posa a la cua

en: Keep playing
ca: Continua la reproducció

en: Auto-Remove
ca: Elimina automàticament

en: Auto-Advance
ca: Avança automàticament

en: Delay between tracks (in seconds):
ca: Retards entre pistes (en segons):

en: Equalizer
ca: Equalitzador

en: Main Device
ca: Dispositiu principal

en: Select main audio device
ca: Seleccioneu el dispositiu d'àudio principal

en: Select preview audio device
ca: Seleccioneu el dispositiu d'àudio de previsualització

en: Quickbuttons
ca: Botons ràpids

en: Pause on Screensaver
ca: Fes una pausa amb l'estalvi de pantalla

en: Shutdown after Playback
ca: Apaga després de la reproducció

en: Shutdown scheduled
ca: Programació de l'apagament

en: Computer will be shutdown at the end of playback.
ca: S'apagarà l'ordinador amb l'acabament de la reproducció.

en: Imminent Shutdown
ca: Apagada imminent

en: The computer will be shut down in %d seconds.
ca: L'ordinador s'apagarà en %d segons.

en: Shutdown failed
ca: Ha fallat l'apagada

en: Computer could not be shutdown using D-Bus.
ca: L'ordinador no es pot apagar mitjançant D-Bus.

en: Contacting SomaFM server...
ca: S'està contactant amb el servidor SomaFM...

en: Error connecting to SomaFM server.
ca: Error en connectar al servidor SomaFM.

en: Error importing playlist
ca: Error en la importació de la llista de reproducció

en: Error executing streamripper
ca: Error en executar streamripper

en: Wikipedia
ca: Viquipèdia

en: <b>Alarm Time</b>
ca: <b>Hora de l'alarma</b>

en: <b>Alarm Days</b>
ca: <b>Dies de l'alarma</b>

en: Monday
ca: Dilluns

en: Tuesday
ca: Dimarts

en: Wednesday
ca: Dimecres

en: Thursday
ca: Dijous

en: Friday
ca: Divendres

en: Saturday
ca: Dissabte

en: Sunday
ca: Diumenge

en: Use Fading
ca: Utilitza la fosa

en: <b>Audio Preferences</b>
ca: <b>Preferències de l'àudio</b>

en: Minimum volume:
ca: Volum mínim:

en: Maximum volume:
ca: Volum màxim:

en: Time step:
ca: Pas de temps:

en: API key:
ca: Clau de l'API:

en: <i>To sign up for an Amazon AWS account and get this information
    visit <a href="https://aws.amazon.com/">https://aws.amazon.com/</a>.
    
    You may also need to <a href="https://affiliate-program.amazon.com/gp/flex/advertising/api/sign-in.html">activate the Product Advertising API</a></i>.
ca: <i>Per a registrar un compte de l'Amazon AWS i obtenir aquesta informació
    visiteu <a href="http://aws.amazon.com/">http://aws.amazon.com/</a>.
    
    Potser us cal també <a href="https://affiliate-program.amazon.com/gp/flex/advertising/api/sign-in.html">activar l'API de promoció de productes</a></i>.

en: Submit tracks using Audioscrobbler
ca: Envia les pistes mitjançant Audioscrobbler

en: Show menuitem to toggle submission
ca: Mostra l'element de menú per alternar la presentació

en: Submit streamed tracks (e.g. DAAP, Shoutcast radio etc.)
ca: Envia les pistes dels fluxos de dades (p. ex. DAAP, ràdio Shoutcast, etc.)

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: _Verify Login Data
ca: _Verifica les dades d'inici de sessió

en: Apply BPM
ca: Aplica les PPM

en: Enable confirmation dialog after manually setting bpm
ca: Activa el diàleg de confirmació després d'establir manualment els bpm

en: Set BPM?
ca: Voleu establir les PPM?

en: Set autodetected BPM on %s?
ca: Voleu establir els BPM autodetectats en %s?

en: Fetch metadata from internet servers
ca: Obtén metadades dels servidors d'internet

en: Disc metadata
ca: Metadades del disc

en: Quality:
ca: Qualitat:

en: Path:
ca: Ruta:

en: Every tag can be used with <b>$tag</b> or <b>${tag}</b>. Internal tags like <b>$__length</b> need to be specified with two leading underscores.
ca: Totes les etiquetes es poden utilitzar amb <b>$tag</b> o bé amb <b>${tag}</b>. Les etiquetes internes com ara <b>$__length</b> cal que s'especifiquin amb dues línies de subratllat.

en: Import tracks to disk
ca: Importa les pistes al disc

note: Window title
en: Simple Console
ca: Consola senzilla

en: Show IPv6 servers
ca: Mostra els servidors IPv6

en: Remember recent DAAP servers
ca: Recorda els servidors DAAP recents

en: Server name:
ca: Nom del servidor:

en: Server host:
ca: Amfitrió del servidor:

en: Server enabled
ca: Servidor habilitat

en: Top left
ca: Part superior a l'esquerra

en: Top right
ca: Part superior a la dreta

en: Bottom left
ca: Part inferior a l'esquerra

en: Bottom right
ca: Part inferior a la dreta

en: Anchor:
ca: Àncora:

en: X offset:
ca: Desplaçament X:

en: pixels
ca: píxels

en: Y offset:
ca: Desplaçament Y:

en: Override cover size
ca: Sobreescriu la mida de la coberta

en: Size:
ca: Mida:

en: Use fading
ca: Utilitza la fosa

en: Fading duration:
ca: Durada de la fosa:

en: Exaile Developer Tools
ca: Eines de desenvolupador d'Exaile

en: Count
ca: Compta

en: Filter event types
ca: Filtra els tipus d'esdeveniment

en: Events
ca: Esdeveniments

en: _Add
ca: _Afegeix

en: _Remove
ca: Sup_rimeix

en: 1.9K
ca: 1,9 K

en: 3.8K
ca: 3,8 K

en: 7.5K
ca: 7,5 K

en: 15K
ca: 15 K

en: Import Tags
ca: Importa etiquetes

en: Import
ca: Importa

en: Current Groups
ca: Grups actuals

en: New Groups
ca: Grups nous

en: Import Type:
ca: Tipus d'importació:

en: Merge
ca: Combina

en: Replace
ca: Substitueix

en: Mass Rename/Delete Tags
ca: Reanomena/suprimeix etiquetes de forma massiva

en: If empty, matches all tracks
ca: Si està buit, coincideix amb totes les pistes

en: Search Tag
ca: Cerca l'etiqueta

en: Use the empty string to delete the tag
ca: Utilitza cadenes buides per a l'eliminació de les etiquetes

en: Replace Tag
ca: Substitueix l'etiqueta

en: 0 tracks found
ca: 0 pistes trobades

en: Group/categories font:
ca: Lletra del grup/categories:

en: Categorization tag name
ca: Nom de l'etiqueta de categorització

en: 'grouping' and 'comment' are probably the best supported choices. Other choices may only work with certain file formats.
ca: «agrupar» i «commentar» són probablement les eleccions més compatibles. Altres eleccions podrien funcionar només amb alguns formats de fitxer.

en: Persist history after player exits
ca: Persistència de l'historial després de la sortida del reproductor

en: History length:
ca: Llargada de l'historial:

en: Terminal opacity:
ca: Opacitat del terminal:

en: Font:
ca: Lletra:

en: Text Color:
ca: Color del text:

en: Background Color:
ca: Color de fons:

en: Launch IPython console when Exaile starts
ca: Llança la consola d'IPython quan s'iniciï Exaile

en: Release date
ca: Data de publicació

en: Rating this week
ca: Puntuació d'aquesta setmana

en: Rating this month
ca: Puntuació d'aquest mes

en: Number of playlist additions
ca: Nombre d'afegiments de la llista reproducció

en: Number of downloads
ca: Nombre de baixades

en: Number of listens
ca: Nombre d'escoltaments

en: Starred
ca: Amb estrella

en: Date of starring
ca: Data de l'afegiment de l'estrella

en: Genre/Tags
ca: Gènere/etiquetes

en: Order by:
ca: Ordenat per:

en: Order direction:
ca: Direcció d'ordenació:

en: Results:
ca: Resultats:

en: Advanced
ca: Avançat

en: _Request Access Permission
ca: Sol·licita els pe_rmisos d'accés

note: TRANSLATORS: Get the link title from the Last.fm page title
en: Go to <b><a href="http://www.last.fm/api/account">Your API Account</a></b> page to get an <b>API key</b> and <b>secret</b> and enter them here. After you have entered these, <b>request access permission</b> and confirm to complete the setup.
ca: Aneu a la pàgina <b><a href="http://www.last.fm/api/account">Your API Account</a></b> per a obtenir una <b>clau API</b> i un <b>secret</b> i introduïu-los aquí. Després de fer-ho, <b>sol·liciteu permís d'accés</b> i confirmeu per a completar la configuració.

note: TRANSLATORS: Minimode window decoration option
en: Full
ca: Complet

note: TRANSLATORS: Minimode window decoration option
en: Simple
ca: Senzill

en: The order of controls can be changed by simply dragging them up or down. (Or press Alt+Up/Down.)
ca: L'ordre dels controls es pot canviar simplement en deixar-los caure per sobre o a sobre. (o en prémer Alt+Avall/Amunt)

en: Track Title Format
ca: Format del títol de la pista

en: Always on top
ca: Sempre al capdamunt

en: Show in tasklist
ca: Mostra a la llista de les tasques

en: Show on all desktops
ca: Mostra-ho en tots els escriptoris

en: Display window decorations:
ca: Mostra les decoracions de la finestra:

en: Show button in main window
ca: Mostra el botó a la finestra principal

en: Options
ca: Opcions

en: Waveform view (experimental)
ca: Mostra la forma d'ona (experimental)

en: Color tint (experimental)
ca: Tint del color (experimental)

en: <b>Alarms</b>
ca: <b>Alarmes</b>

en: <b>Playback</b>
ca: <b>Reproducció</b>

en: Restart playlist
ca: Reinicia la llista de reproducció

en: Enable volume fade-in
ca: Habilita la fosa del volum

note: Audio settings for alarm
en: <b>Audio</b>
ca: <b>Àudio</b>

en: Fade start volume:
ca: Volum del començament de la fosa:

en: Fade stop volume:
ca: Volum de l'acabament de la fosa:

en: Fade Increment:
ca: Increment de la fosa:

en: Fade Time:
ca: Temps de fosa:

en: Resize displayed covers
ca: Redimensiona les cobertes mostrades

en: Display
ca: Visualització

en: Icons
ca: Icones

en: Use album covers as icons
ca: Utilitza les cobertes de l'àlbum com a icones

en: Use media icons for pause, stop and resume
ca: Utilitza les icones del mitjà per fer pausa, per aturar i per reprendre

en: On playback pause, resume and stop
ca: Amb la pausa, la represa o l'aturada de la reproducció

en: On tray icon hover
ca: En passar el ratolí per sobre de la icona de la safata

en: When main window is focused
ca: Quan la finestra principal rebi l'enfocament

en: Every tag can be used with <b>$tag</b> or <b>${tag}</b>. Internal tags like <b>$__length</b> need to be specified with two leading underscores.
    <a href="https://developer.gnome.org/pango/stable/PangoMarkupFormat.html">Pango Text Attribute Markup</a> is supported.
ca: Cadascuna de les etiquetes es pot utilitzar amb <b>$tag</b> o bé amb <b>${tag}</b>. Les etiquetes internes com ara <b>$__length</b> cal que s'especifiquin amb dos subratllats inicials.
    S'admet el <a href="https://developer.gnome.org/pango/stable/PangoMarkupFormat.html">llenguatge de marques dels atributs de text de Pango</a>.

en: Display Format
ca: Format de pantalla

en: Display duration:
ca: Pantalla de la durada:

en: Background:
ca: Fons:

en: Border radius:
ca: Radi del contorn:

en: Show progress bar
ca: Mostra la barra de progrés

en: As long as this preferences page is open, you can move and resize the OSD.
ca: Sempre que estigui oberta aquesta pàgina de preferències, podeu moure i canviar la mida de l'OSD.

en: Presets
ca: Predefinicions

en: <none selected>
ca: <no se n'ha seleccionat cap>

en: Select analysis
ca: Selecciona l'anàlisi

en: Playlist(s) to analyze
ca: Llistes de reproducció a analitzar

en: Output Title
ca: Títol de la sortida

en: Defaults to the playlist name
ca: Valors per defecte al nom de la llista de reproducció

en: _Generate!
ca: _Genera!

en: Generate
ca: Genera

en: _Add Podcast
ca: _Afegeix un podcast

en: Fade duration:
ca: Durada de la fosa:

en: Crossfade duration:
ca: Durada de la fosa creuada:

en: Audio Device:
ca: Dispositiu d'àudio:

en: Delay between tracks (in seconds)
ca: Retards entre pistes (en segons)

en: Equalizer (depends on Equalizer Plugin)
ca: Equalitzador (depèn del connector «Equalizer»)

en: Select preview audio device (depends on previewdevice plugin)
ca: Seleccioneu el dispositiu d'àudio de previsualització (depèn del connector «previewdevice»)

note: Prefer to use ReplayGain's album correction instead of track correction if possible. If unchecked, track correction will be preferred instead.
en: Prefer per-album correction
ca: Prefereix la correcció per àlbum

en: Prefer ReplayGain's per-album correction over per-track correction.
ca: Prefereix la correcció per àlbum de ReplayGain sobre la correcció per pista.

note: Prevents clipping of audio due to amplification.
en: Use clipping protection
ca: Utilitza la protecció de les retallades

en: Protect against noise caused by over-amplification
ca: Protegeix contra el soroll a causa de l'excés d'amplificació

note: This is an additional amplification applied to all files prior to correction.
en: Additional amplification:
ca: Amplificació addicional:

note: This is the fallback correction for files that don't contain ReplayGain information.
en: Fallback correction level:
ca: Nivell per al pla alternatiu de correcció:

en: Unpause when screensaver ends
ca: Treu la pausa quan s'acabi l'estalvi de pantalla

en: Save location:
ca: Ubicació de desament:

en: Relay port:
ca: Port de retransmissió:

en: Rip to single file
ca: Exporta a un fitxer únic

en: Delete incomplete files
ca: Elimina els fitxers incomplets

en: Language:
ca: Idioma:

en: Shortcode of the Wikipedia language version (en, de, fr, ...)
ca: El codi breu de la versió de l'idioma de la Wikipedia (ca, en, fr, ...)

en: Home
ca: Inici

en: Back
ca: Enrere

en: Forward
ca: Endavant

en: A-B Repeat
ca: Repetició A-B

en: Continuously repeats a segment of a track.
ca: Repeteix contínuament un segment de la pista.

en: Effect
ca: Efecte

en: Plays music at a specific time.
    
    Note that when the specified time arrives, Exaile will play the songs in the queue.
ca: Reprodueix música en un instant determinat.
    
    Tingueu en compte que quan arribi el temps especificat, Exaile reproduirà les cançons que estiguin a la cua.

en: Utility
ca: Utilitat

en: Searches Amazon for covers
    
    To be able to use this plugin, an AWS API key and secret key are required.
ca: Cerca cobertes a Amazon
    
    Per a utilitzar aquest connector, es requereix un clau de l'API i una clau secreta d'AWS.

en: Submits listening information to Last.fm and similar services supporting AudioScrobbler
ca: Envia la informació de reproduccions a Last.fm i als serveis similars que admetin AudioScrobbler

en: Notifications
ca: Notificacions

en: Bookmarks
ca: Marcadors

en: Allows saving/resuming bookmark positions in audio files.
ca: Permet desar/reprendre les posicions dels marcadors als fitxers d'àudio.

en: Provides a manual BPM counter, and BPM autodetection when the bpmdetect plugin from gst-plugins-bad is installed
ca: Proporciona un comptador manual de BPM, i detecció automàtica de BPM quan els connectors gst-plugins-bad i bpmdetect estan instal·lats

en: CD Playback
ca: Reproducció de CD

en: Adds support for playing audio CDs.
    
    Requires UDisks2 to autodetect CDs
    Requires python-libdiscid (%s) and python-musicbrainzngs (%s) to look up tags.
ca: Afegeix compatibilitat per a la reproducció dels CD d'àudio.
    
    Requereix UDisks2 per a detectar automàticament els CD
    Requereix python-libdiscid (%s) i python-musicbrainzngs (%s) per cercar etiquetes.

en: Devices
ca: Dispositius

en: Simple console
ca: Consola senzilla

en: Simple console to interact with the Exaile API
ca: Consola senzilla per interactuar amb l'API d'Exaile

en: Development
ca: Desenvolupament

en: Current Song in Pidgin
ca: Cançó actual a Pidgin

en: Sets the currently playing status in Pidgin. Check the Pidgin FAQ to find out the supported services.
ca: Estableix l'estat de la reproducció actual a Pidgin. Comproveu les PMF de Pidgin per trobar els serveis admesos.

en: Enables access to DAAP music shares via the spydaap library. Share auto-discovery is optionally available via python-zeroconf.
    Requires: spydaap
    Optional: python-zeroconf
ca: Activa l'accés a la compartició DAAP de música a través de la biblioteca spydaap. La compartició d'autodescobriment es troba disponible opcionalment a través del python-zeroconf.
    Requereix: spydaap
    Opcional: python-zeroconf

en: Media Sources
ca: Orígens dels mitjans audiovisuals

en: This plugin integrates Spydaap (%s) into Exaile, so that a collection can be shared over DAAP.
ca: Aquest connector integra Spydaap (%s) a Exaile, per tant una col·lecció es pot compartir a través de DAAP.

en: Displays the current album cover on the desktop
ca: Mostra la coberta de l'àlbum actual a l'escriptori

en: GUI
ca: IGU

en: Developer
ca: Desenvolupador

en: Provides diagnostic information for Exaile developers
ca: Proporciona informació de diagnòstic per als desenvolupadors d'Exaile

en: A 10-band equalizer
ca: Un equalitzador de 10 bandes

en: Group Tagger
ca: Etiquetadora en grup

en: Facilitates categorizing your music by managing the grouping/category tag in audio files
ca: Facilita la categorització de la vostra música amb l'etiqueta d'agrupament/categoria als fitxers d'àudio

en: Tagging
ca: Etiquetatge

en: Hello World
ca: Hola Món

en: A simple plugin for testing the basic plugin system
ca: Un connector senzill per a provar el sistema bàsic dels connectors

en: Inhibit Suspend
ca: Inhibeix la suspensió

en: Prevents User Session from suspending while music is playing
ca: Impedeix que la sessió d'usuari se suspengui mentre es reprodueixi música

en: Provides an IPython console that can be used to manipulate Exaile.
ca: Proporciona una consola IPython que es pot utilitzar per a la manipulació d'Exaile.

en: Enables access to the Jamendo music catalogue.
ca: Habilita l'accés al catàleg de música de Jamendo.

en: Removes voice from audio
ca: Suprimeix la veu de l'àudio

en: Keybinder-based multimedia keys
ca: Tecles multimèdia basades en el Keybinder

en: Adds support for multimedia keys using libkeybinder3.
    
    Requires: libkeybinder3 and its typelib file
ca: Afegeix la compatibilitat per a les tecles multimèdia mitjançant libkeybinder3.
    
    Requereix: libkeybinder3 i el seu fitxer typelib

en: External Control
ca: Control extern

en: Last.fm Covers
ca: Cobertes de Last.fm

en: Searches Last.fm for covers
ca: Cerca cobertes a Last.fm

en: Last.fm Dynamic Playlists
ca: Llistes de reproducció dinàmiques de Last.fm

en: The Last.fm backend for dynamic playlists
ca: El programari especialitzar de Last.fm per a les llistes de reproducció dinàmiques

en: Dynamic Playlists
ca: Llistes de reproducció dinàmiques

en: Shows which tracks have been loved and allows for loving tracks.
    
    Make sure to enter a valid API key and secret in the plugin preferences.
    
    Depends on the plugin "AudioScrobbler" for username and password.
ca: Mostra quines pistes s'han marcat com a preferides i permet marcar-ne.
    
    Comproveu que heu introduït una clau API i secret vàlids en les preferències del connector.
    
    Depén del connector «AudioScrobbler» per al nom d'usuari i la contrasenya.

en: Browse and listen to audiobooks from Librivox.org.
ca: Navega i escola els llibres d'àudio de Librivox.org.

en: Plugin to fetch lyrics from lyricsmania.com
    Requires: lxml
ca: Connector per capturar les lletres de les cançons de lyricsmania.com
    Requereix: lxml

en: Main Menu Button
ca: Botó del menú principal

en: Moves the main menu into a button on top of the panels.
ca: Mou la finestra principal a un botó en la part superior dels plafons.

en: USB Mass Storage Media Player Support
ca: Compatibilitat per al reproductor de mitjans audiovisuals d'emmagatzematge massiu USB

en: Support for accessing portable media players using the USB Mass Storage protocol
ca: Compatibilitat per a l'accés als reproductors de mitjans audiovisuals portables mitjançant el protocol d'emmagatzematge massiu USB

en: Compact mode for Exaile with a configurable interface
ca: Mode compacte per a Exaile amb una interfície que es pot configurar

en: Downmixes audio to one channel.
ca: Redueix el nombre de canals d'àudio a un únic canal.

en: Show visual representation of the music timeline.
    
    Requires: moodbar
ca: Mostra una representació visual de la línia de temps de la música.
    
    Requereix: moodbar

en: Partial support for MPRIS (Media Player Remote Interfacing Specification) 2.2, allowing you to control Exaile from supporting clients, for example GNOME Shell
ca: Compatibilitat parcial amb el MPRIS (Media Player Remote Interfacing Specification) 2.2, cosa que permet controlar l'Exaile des de clients compatibles, com per exemple el GNOME Shell

en: Plays music at specific times and days.
    
    Note that when the specified time arrives, Exaile will just act like you pressed the play button, so be sure you have the music you want to hear in your playlist
ca: Reprodueix música en moments específics i dies específics.
    
    Tingueu en compte que quan s'assoleix el moment especificat Exaile tan sols actuarà com si preméssiu el botó de reproducció, per tant assegureu-vos que tingueu la música que vulgueu escoltar en la vostra llista de reproducció

en: MusicBrainz Covers
ca: Cobertes de MusicBrainz

en: Integrates MusicBrainz for cover search.
    
    Requires: musicbrainzngs
ca: Integra la cerca de cobertes amb MusicBrainz.
    
    Requereix: musicbrainzngs

en: Pops up a notification when playback of a track starts or (optionally) if it is paused/resumed/stopped. Requires libnotify and its typelib file
ca: Fa aparèixer una notificació emergent quan comença la reproducció d'una pista, o bé (opcional) quan es fa una pausa, es reprèn o s'atura la reproducció. Requereix libnotify i el seu fitxer typelib

en: A popup window showing information of the currently playing track.
    This plugin is not available on Wayland.
ca: Una finestra emergent que mostra la informació de la pista actualment en reproducció.
    Aquest connector no està disponible a Wayland.

en: Playlist Analyzer
ca: Analitzador de llistes de reproducció

en: Tool to help generate HTML5 visualizations of your playlists using d3.js. Optimized for Chrome.
ca: Ajuda per a la generació de les visualitzacions HTML5 de les vostres llistes de reproducció utilitzant d3.js. Amb optimització per a Chrome.

en: Information
ca: Informació

en: Adds Simple Podcast Support
ca: Afegeix compatibilitat senzilla per als podcasts

en: Allows playing audio over a secondary device (right click on playlist and select 'preview'). Useful for DJs.
ca: Permet la reproducció d'àudio sobre un dispositiu secundari (feu doble clic en la llista de reproducció i seleccioneu 'Vista preliminar'). Útil per als Dj.

en: Output
ca: Sortida

en: Quick Settings Buttons
ca: Botons de configuració ràpida

en: Provides buttons on bottom of the playlist to quickly change some settings
ca: Proporciona botons a sota de la llista de reproducció per a canviar ràpidament alguns paràmetres

en: Enables ReplayGain support
ca: Habilita la compatibilitat amb ReplayGain

en: Pauses (and optionally resumes) playback based on screensaver status.
    
    Requires: GNOME, MATE, Cinnamon, XFCE, or KDE Screensaver (does not support XScreenSaver nor XLockMore)
ca: Fa una pausa (i de manera opcional reprèn) en la reproducció basant-se amb l'estat de l'estalvi de pantalla.
    
    Requereix: L'estalvi de pantalla de GNOME, MATE, Cinnamon, XFCE o KDE (no és compatible amb l'XScreenSaver ni tampoc amb l'XLockMore)

en: Allows for shutdown of the computer at the end of playback.
ca: Permet apagar l'ordinador en finalitzar la llista de reproducció.

en: SomaFM Radio
ca: Ràdio LastFM

en: SomaFM Radio list%s%s
ca: Llista de les ràdios de SomaFM%s%s

en: Allows you to record streams with streamripper.
    Depends: streamripper
ca: Us permet registrar fluxos de dades amb streamripper.
    Depèn: streamripper

en: Provides Wikipedia information about the current artist.
    Requires: webkit2gtk and its typelib file
ca: Proporciona informació de la Wikipedia quant a l'artista actual.
    Requereix: webkit2gtk i el seu fitxer typelib

en: Multimedia keys for Windows
ca: Tecles multimèdia per a Windows

en: Adds support for keyboard multimedia keys on Windows.
    
    Requires: pynput (%s) (included in the Exaile installer)
    
    Warning: When this plugin is enabled, Exaile will process every key event in the Windows session, which may cause some security software to detect Exaile as a keylogger.
ca: Afegeix compatibilitat amb les tecles multimèdia del teclat al Windows.
    
    Requereix: pynput (%s) (inclós a l'instal·lador de l'Exaile)
    
    Atenció: En activar aquest connector, l'Exaile processarà cada esdeveniment de tecla a la sessió del Windows, el que podria fer que algun programa de seguretat detectés l'Exaile com a un registrador de tecles (keylogger).

en: Music Player
ca: Reproductor de música

en: Listen to, explore, or manage your audio collection
ca: Escolteu, navegueu o gestioneu la vostra col·lecció de fitxers d'àudio

en: Music;Player;Library;Collection;MP3;OGG;FLAC;MP4
ca: Música;Reproductor;Biblioteca;Col·lecció;MP3;OGG;FLAC;MP4

en: Exaile is a music player with a simple interface and powerful music management capabilities. Features include automatic fetching of album art, lyrics fetching, streaming internet radio, tabbed playlists, smart playlists with extensive filtering/search capabilities, and much more.
ca: L'Exaile és un reproductor de música amb una interfície simple i unes grans capacitats de gestió de música. Les característiques inclouen obtenció automàtica de la caràtula dels àlbums, obtenció de lletres, transmissió en directe d'emissores de ràdio, llistes de reproducció intel·ligents amb funcions de filtratge/cerca extensives, i moltes més.

en: Exaile is written using python and GTK+ and is easily extensible via plugins. There are over 50 plugins distributed with Exaile that include advanced track tagging, last.fm scrobbling, support for portable media players, podcasts, internet radio such as icecast and Soma.FM, ReplayGain, output via a secondary output device (great for DJs!), and much more.
ca: L'Exaile s'ha escrit amb python i GTK+ i és fàcilment extensible amb extensions. Hi ha més de 50 extensions que es distribueixen amb l'Exaile que inclouen etiquetatge avançat de pistes, navegació pel last.fm, compatibilitat per a reproductors portàtils, pòdcasts, emissores de ràdio per internet, ReplayGain, sortida via un dispositiu secundari (genial per a DJ!), i moltes més.
