exaile - en to cs translation catalogue (982 entries)

en: Tags
cs: Značky

en: Local file
cs: Místní soubor

en: %d day,  | %d days,
cs[0]: %d den,
cs[1]: %d dny,
cs[2]: %d dnů,

en: %d hour,  | %d hours,
cs[0]: %d hodina,
cs[1]: %d hodiny,
cs[2]: %d hodin,

en: %d minute,  | %d minutes,
cs[0]: %d minuta,
cs[1]: %d minuty,
cs[2]: %d minut,

en: %d second | %d seconds
cs[0]: %d sekunda
cs[1]: %d sekundy
cs[2]: %d sekund

en: Unknown
cs: Neznámé

note: TRANSLATORS: Indicates that a track has never been played before
en: Never
cs: Nikdy

en: Today
cs: Dnes

en: Yesterday
cs: Včera

en: Local
cs: Místní

en: Usage: exaile [OPTION...] [LOCATION...]
cs: Použití: exaile [VOLBA...] [UMÍSTĚNÍ...]

en: Launch Exaile, optionally adding tracks specified by LOCATION to the active playlist. If Exaile is already running, this attempts to use the existing instance instead of creating a new one.
cs: Spuštění Exaile, případně přidání skladeb z UMÍSTĚNÍ do aktivního seznamu skladeb. Pokud již Exaile běží, pokusí se použít běžící instanci místo vytváření nové.

en: Playback Options
cs: Možnosti přehrávání

en: Play the next track
cs: Přehrát další skladbu

en: Play the previous track
cs: Přehrát předcházející skladbu

en: Stop playback
cs: Zastavit přehrávání

en: Play
cs: Přehrát

en: Pause
cs: Pauza

en: Pause or resume playback
cs: Pozastavit nebo obnovit přehrávání

en: Stop playback after current track
cs: Zastavit přehrávání po právě přehrávané skladbě

en: Collection Options
cs: Nastavení sbírek

note: TRANSLATORS: Meta variable for --add and --export-playlist
en: LOCATION
cs: UMÍSTĚNÍ

en: Add tracks from LOCATION to the collection
cs: Přidat stopy z UMÍSTĚNÍ do sbírky

en: Playlist Options
cs: Možnosti seznamu skladeb

en: Export the current playlist to LOCATION
cs: Exportovat seznam skladeb do UMÍSTĚNÍ

en: Track Options
cs: Nastavení stopy

en: Query player
cs: Přehrávač

note: TRANSLATORS: Meta variable for --format-query
en: FORMAT
cs: FORMÁT

en: Retrieve the current playback state and track information as FORMAT
cs: Načte aktuální stav přehrávání a informace o skladbě jako FORMÁT

note: TRANSLATORS: Meta variable for --format-query-tags
en: TAGS
cs: Popisky

en: Tags to retrieve from the current track; use with --format-query
cs: Značky k načtení z aktuální stopy; použít s --format-query

en: Show a popup with data of the current track
cs: Zobraz vyskakovací okno s informacemi o aktuální stopě

en: Print the title of current track
cs: Zobrazit název aktuální skladby

en: Print the album of current track
cs: Zobrazit název alba aktuální skladby

en: Print the artist of current track
cs: Zobrazit interpreta aktuální skladby

en: Print the length of current track
cs: Zobrazit délku aktuální skladby

en: Set rating for current track to N%
cs: Nastav hodnocení aktuální stopy na N%

en: Get rating for current track
cs: Načíst hodnocení aktuální stopy

en: Print the current playback position as time
cs: Zobrazit aktuálně přehrávanou pozici jako čas

en: Print the current playback progress as percentage
cs: Zobrazit aktuálně přehrávanou pozici v procentech

en: Volume Options
cs: Nastavení hlasitosti

en: Increase the volume by N%
cs: Zvýšit hlasitost o N%

en: Decrease the volume by N%
cs: Snížit hlasitost o N%

en: Mute or unmute the volume
cs: Vypnout nebo zapnout zvuk

en: Print the current volume percentage
cs: Zobrazit aktuální hlasitost v procentech

en: Other Options
cs: Ostatní možnosti

en: Start new instance
cs: Start nové instance

en: Show this help message and exit
cs: Zobrazit nápovědu a ukončit

en: Show program's version number and exit.
cs: Zobrazit verzi programu a ukončit.

en: Start minimized (to tray, if possible)
cs: Spustit mininimalizované do systémové lišty, pokud je to možné

en: Toggle visibility of the GUI (if possible)
cs: Změnit viditelnost GUI (pokud je to možné)

en: Start in safe mode - sometimes useful when you're running into problems
cs: Spustit v bezpečném režimu - uzitečné, pokud máte problémy s Exaile

en: Force import of old data from version 0.2.x (overwrites current data)
cs: Nucený import starých dat z verze 0.2.x (přepíše stávající data)

en: Do not import old data from version 0.2.x
cs: Neimportovat stará data z verze 0.2.x

en: Make control options like --play start Exaile if it is not running
cs: Nastavit ovládací volby jako --spuštění přehrávání Exaile pokud neběží

en: Development/Debug Options
cs: Vývojové/ladící možnosti

en: DIRECTORY
cs: ADRESÁŘ

en: Set data directory
cs: Nastavit datový adresář

en: Set data and config directory
cs: Nastavit adresář pro data a nastavení

en: MODULE
cs: MODUL

en: Limit log output to MODULE
cs: Omezit výstup záznamu do MODULE

en: LEVEL
cs: ÚROVEŇ

en: Limit log output to LEVEL
cs: Omezit výstup záznamu do LEVEL

en: Show debugging output
cs: Zobrazit ladicí výstup

en: Enable debugging of xl.event. Generates lots of output
cs: Povolit debugování xl.event. Generuje hodně výstupu

en: Enable full debugging of xl.event. Generates LOTS of output
cs: Povolit plné debugování xl.event. Generuje HODNĚ výstupu

en: Add thread name to logging messages.
cs: Zapisovat do logu jméno vlákna.

en: TYPE
cs: TYP

en: Limit xl.event debug to output of TYPE
cs: Omezit výstup záznamu do TYPE

en: Reduce level of output
cs: Snížit úroveň výstupu

en: Disable D-Bus support
cs: Zakázat podporu D-Bus

en: Disable HAL support.
cs: Zakázat podporu HAL.

en: Entire Library
cs: Celá knihovna

en: Random %d
cs: Náhodný %d

en: Rating > %d
cs: Hodnocení > %d

en: Exaile is not yet finished loading. Perhaps you should listen for the exaile_loaded signal?
cs: Exaile ještě nedokončil načítání. Možná byste měli vyčkat na signál exaile_loaded?

en: Arranger
cs: Aranžér

en: Artist
cs: Umělec

en: Album artist
cs: Umělec alba

en: Author
cs: Autor

en: Comment
cs: Komentář

en: Composer
cs: Skladatel

en: Conductor
cs: Dirigent

en: Cover
cs: Obal

en: Date
cs: Datum

en: Disc
cs: Disk

en: Encoded by
cs: kódováno s

en: Genre
cs: Žánr

en: Grouping
cs: Seskupování

en: Language
cs: Jazyk

en: Lyrics
cs: Texty

en: Lyricist
cs: Textař

en: Organization
cs: Organizace

en: Original album
cs: Původní album

en: Original artist
cs: Původní umělec

en: Original date
cs: Původní datum

en: Performer
cs: Umělec

en: Title
cs: Název

en: Track
cs: Skladba

en: Version
cs: Verze

en: Website
cs: Webová stránka

en: Bitrate
cs: Datový tok

en: Date added
cs: Přidáno

en: Last played
cs: Naposledy hrané

en: Length
cs: Délka

en: Location
cs: Umístění

en: Modified
cs: Upraveno

en: Play time
cs: Doba přehrávání

en: Times played
cs: Počet přehrání

en: Start offset
cs: Počáteční posun

en: Stop offset
cs: Koncový posun

en: : Possible audio device error, is it plugged in?
cs: : Možná chyba zvukového zařízení, je připojeno?

en: A GStreamer 1.x plugin for %s is missing. Without this software installed, Exaile will not be able to play the current file. Please install the required software on your computer. See %s for details.
cs: Chybí plugin GStreamer 1.x pro %s. Bez tohoto softwaru nebude Exaile schopen přehrát aktuální soubor. Nainstalujte si do počítače požadovaný software. Podrobnosti viz %s.

en: Automatic
cs: Automaticky

en: Custom
cs: Vlastní

en: Could not create audiosink (device: %s, type: %s)
cs: Nelze vytvořit audiosink (zařízení: %s, typ: %s)

en: No custom pipeline specified!
cs: Není zadán žádný vlastní kanál!

en: Error creating custom audiosink '%s'
cs: Chyba při vytváření vlastního zvukového odkazu '%s'

en: Invalid sink type '%s' specified
cs: Byl zadán neplatný zvukového odkazu '%s'

en: Could not create sink type '%s'
cs: Nelze vytvořit sink typu „%s“

en: Invalid playlist type.
cs: Neplatný typ seznamu skladeb.

en: Playlist
cs: Seznam skladeb

en: M3U Playlist
cs: M3U seznam skladeb

en: PLS Playlist
cs: PLS seznam skladeb

en: Invalid format for %s.
cs: Neplatný formát pro %s.

en: Unsupported version %(version)s for %(type)s
cs: Nepodporovaná verze %(version)s pro %(type)s

en: ASX Playlist
cs: ASX seznam skladeb

en: XSPF Playlist
cs: XSPF seznam skladeb

en: Shuffle _Off
cs: Míchání _vypnuto

en: Shuffle _Tracks
cs: Míchat _skladby

en: Shuffle _Albums
cs: Míchat _alba

en: _Random
cs: _Náhodný

en: Repeat _Off
cs: Opakování _vypnuto

en: Repeat _All
cs: Opakovat _vše

en: Repeat O_ne
cs: Opakovat _jednu

en: Dynamic _Off
cs: Dynamika _Vyp.

en: Dynamic by Similar _Artists
cs: Dynamicky dle podobných _umělců

en: Plugin is already loaded or has a conflicting name.
cs: Plugin je již načten nebo má konfliktní název.

en: Plugin archive is not in the correct format.
cs: Archiv pluginů není ve správném formátu.

en: A plugin with the name "%s" is already installed.
cs: Zásuvný modul "%s" je již nainstalován.

en: Plugin archive contains an unsafe path.
cs: Archiv zásuvného modulu obsahuje nebezpečnou záplatu.

en: Settings version is newer than current.
cs: Verze nastavení je novější než současná.

en: Vorbis is an open source, lossy audio codec with high quality output at a lower file size than MP3.
cs: Vorbis je otevřený, ztrátový zvukový kodek s vyšší kvalitou výstupu při menší velikosti než MP3.

en: Free Lossless Audio Codec (FLAC) is an open source codec that compresses but does not degrade audio quality.
cs: Free Lossless Audio Codec (FLAC) je open source kodek, který komprimuje, ale nesnižuje kvalitu zvuku.

en: Apple's proprietary lossy audio format that achieves better sound quality than MP3 at lower bitrates.
cs: Uzavřený formát Applu, který dosahuje lepší zvukovou kvalitu než MP3 při nízkých datových tocích.

en: A proprietary and older, but also popular, lossy audio format. VBR gives higher quality than CBR, but may be incompatible with some players.
cs: Uzavřený a starší, ale populární, ztrátový zvukový formát. VBR podává vyšší kvalitu než CBR, ale může být nekompatibilní se staršími přehrávači.

en: A proprietary and older, but also popular, lossy audio format. CBR gives less quality than VBR, but is compatible with any player.
cs: Uzavřený a starší, ale populární, ztrátový zvukový formát. CBR podává nižší kvalitu než VBR, ale je kompatibilní se všemi přehrávači.

en: A very fast Free lossless audio format with good compression.
cs: Velmi rychlý bezeztrátový zvukový formát s dobrou kompresí.

en: Various Artists
cs: Různí interpreti

en: You did not specify a location to load the db from
cs: Nenastavil jste místo, kde je databáze

en: You did not specify a location to save the db
cs: Neurčili jste místo uložení databáze

en: Not playing.
cs: Nepřehrává se.

en: status: %(status)s, title: %(title)s, artist: %(artist)s, album: %(album)s, length: %(length)s, position: %(progress)s%% [%(position)s]
cs: stav: %(status)s, název: %(title)s, interpret: %(artist)s, album: %(album)s, délka: %(length)s, pozice: %(progress)s%% [%(position)s]

en: Scanning collection...
cs: Prohledávám kolekci...

en: Scanning %s...
cs: Prohledávám %s…

en: Add a Directory
cs: Přidat adresář

en: Directory not added.
cs: Adresář nebyl přidán.

en: The directory is already in your collection or is a subdirectory of another directory in your collection.
cs: Složka je již ve vaší kolekci nebo nějaká podsložka jiné složky ve vaší kolekci.

en: {outstanding} covers left to fetch
cs: {outstanding} obaly zbývají k načtení

en: All covers fetched
cs: Všechny obaly byly načteny

en: Collecting albums and covers...
cs: Stahují se alba a obaly...

en: Show Cover
cs: Zobrazit obaly

en: Fetch Cover
cs: Stáhnout obal

en: Remove Cover
cs: Odebrat obal

en: Cover for %s
cs: Obal pro %s

en: {width}x{height} pixels ({zoom}%)
cs: {width}x{height} pixelů ({zoom}%)

en: Save File
cs: Uložit soubor

en: Cover options for %(artist)s - %(album)s
cs: Nastavení obalu pro %(artist)s - %(album)s

en: No covers found.
cs: Obal nenalezen.

en: None of the enabled sources has a cover for this track, try enabling more sources.
cs: Žádný z povolených zdrojů nemá obal pro tuto písničku, zkuste přidat další zdroje.

note: TRANSLATORS: do not translate 'width' and 'height'
en: {width}x{height} pixels
cs: {width}x{height} pixelů

en: $title (by $artist)
cs: $title (od $artist)

en: Save currently selected playlist
cs: Uložit vybraný seznam skladeb

en: Save currently selected playlist under a custom name
cs: Uložit aktuálně vybraný seznam skladeb pod vlastním názvem

en: Focus filter in currently focused panel
cs: Filtruj v zaměřeném panelu

en: Focus playlist search
cs: Zaměření vyhledávání v seznamu skladeb

en: Clear queue
cs: Vymazat frontu

en: Start, pause or resume the playback
cs: Spustit, pozastavit nebo vrátit přehrávání

en: Seek to the right
cs: Posun dopředu

en: Seek to the left
cs: Posun zpět

en: Increase the volume
cs: Zvýšit hlasitost

en: Decrease the volume
cs: Snížit hlasitost

en: Switch to previous tab
cs: Přepnout na předchozí kartu

en: Switch to next tab
cs: Přepnout na další kartu

en: Focus the playlist container
cs: Zaměřte kontejner seznamu skladeb

en: Focus the files panel
cs: Zaměřte panel souborů

en: Focus the radio panel
cs: Zaměřte rádiový panel

en: Focus the playlists panel
cs: Zaměřte panel seznamů skladeb

en: Focus the first tab
cs: Zaměřte první kartu

en: Focus the second tab
cs: Zaměřte druhou kartu

en: Focus the third tab
cs: Zaměřte třetí kartu

en: Focus the fourth tab
cs: Zaměřte čtvrtou kartu

en: Focus the fifth tab
cs: Zaměřte pátou kartu

en: Focus the sixth tab
cs: Zaměřte šestou kartu

en: Focus the seventh tab
cs: Zaměřte sedmou kartu

en: Focus the eighth tab
cs: Zaostřete na osmou kartu

en: Focus the ninth tab
cs: Zaměřte devátou kartu

en: Focus the tenth tab
cs: Zaměřte desátou kartu

en: Toggle: Stop after Selected Track
cs: Přehrávání: zastavit po označené stopě

en: Playback error encountered!
cs: Při přehrávání se vyskytla chyba!

en: Buffering: %d%%...
cs: Vyrovnávací paměť: %d%%...

en: Continue Playback
cs: Pokračovat v přehrávání

en: Pause Playback
cs: Pozastavit přehrávání

en: Playlist export failed!
cs: Export seznamu skladeb selhal!

en: Start Playback
cs: Zahájit přehrávání

en: _New Playlist
cs: Nový _seznam skladeb

en: _Open
cs: _Otevřít

en: Open _URL
cs: Otevřít U_RL

en: Open _Directories
cs: Otevřít složky

en: _Import Playlist
cs: _Importovat seznam skladeb

en: E_xport Current Playlist
cs: E_xportovat aktuální seznam stop

en: Close _Tab
cs: Zavřít kartu

en: _Restart
cs: _Restartovat

en: _Quit Exaile
cs: _Ukončete Exaile

en: _Collection
cs: _Kolekce

en: _Queue
cs: _Fronta

en: C_overs
cs: _Obaly

en: _Preferences
cs: _Předvolby

en: _Show Playing Track
cs: _Ukázat přehrávanou skladbu

en: _Playlist Utilities Bar
cs: _Panel utilit seznamu stop

en: C_olumns
cs: Sl_oupce

en: _Clear playlist
cs: _Smazat seznam skladeb

en: _Device Manager
cs: _Správce zařízení

en: _Rescan Collection
cs: Aktualizovat kolekci

en: Rescan Collection (_slow)
cs: Znovu vyhledat sbírku (_pomalé)

en: User's Guide (website)
cs: Uživatelská příručka (web)

en: Shortcuts
cs: Zkratky

en: Report an issue (GitHub)
cs: Nahlásit Issue na GitHubu

en: Open error logs
cs: Otevřít záznamy chyb

en: _About
cs: O progr_amu

en: Album Artist
cs: Umělec alba

en: Genre - Artist
cs: Žánr - Interpret

en: Genre - Album Artist
cs: Žánr - Umělec alba

en: Genre - Album
cs: Žánr - Album

en: Date - Artist
cs: Datum - Interpret

en: Date - Album Artist
cs: Datum - Umělec alba

en: Date - Album
cs: Datum - Album

en: Artist - (Date - Album)
cs: Interpret - (Datum - Album)

en: Album Artist - (Date - Album)
cs: Umělec alba - (Datum - Album)

en: Collection
cs: Kolekce

en: Rescan Collection
cs: Znovu prohledat

en: Transferring to %s...
cs: Přenáším %s...

en: Files
cs: Soubory

en: Filename
cs: Název souboru

note: TRANSLATORS: File size column in the file browser
en: Size
cs: Velikost

en: No lyrics found.
cs: Nebyly nalezeny žádné texty.

en: Source:
cs: Zdroj:

en: Any source
cs: Jakýkoli zdroj

en: New _Smart Playlist
cs: Nový chytrý _seznam skladeb

en: _New Station
cs: _Nová stanice

en: Delete the playlist "%s"?
cs: Smazat seznam skladeb "%s"?

en: Enter the new name you want for your playlist
cs: Zadejte nový název pro Váš seznam skladeb

en: Rename Playlist
cs: Přejmenovat seznam skladeb

en: The playlist name you entered is already in use.
cs: Takto pojmenovaný seznam skladeb se už používá.

en: Error loading smart playlist: %s
cs: Chyba při načítání chytrého seznamu skladeb: "%s"

note: TRANSLATORS: Playlist title suggestion with more than two values
en: %(first)s, %(second)s and others
cs: %(first)s, %(second)s a jiné

note: TRANSLATORS: Playlist title suggestion with two values
en: %(first)s and %(second)s
cs: %(first)s a %(second)s

en: Playlists
cs: Seznamy skladeb

en: Smart Playlists
cs: Chytré seznamy skladeb

en: Custom Playlists
cs: Vlastní playlist

en: Radio
cs: Rádio

en: Loading streams...
cs: Nahrávám streamy...

en: Add Radio Station
cs: Přidat rozhlasovou stanici

en: Name:
cs: Název:

en: Saved Stations
cs: Uložit stanici

en: Radio Streams
cs: Vysílání rádií

en: Refresh
cs: Obnovit

en: Enter the name you want for your new playlist
cs: Napiš jméno nového playlistu

en: New Playlist
cs: Nový seznam skladeb

en: P_anels
cs: P_anely

en: Drop here to create a new playlist
cs: Pro vytvoření nového seznamu skladeb upusťte zde

en: _Clear Tab History
cs: Vymazat historii

en: Recently Closed _Tabs
cs: Naposledy zavřené _karty

en: Restore closed tab
cs: Obnovení zavřených karet

en: Playlist %d
cs: Seznam skladeb %d

en: {playlist_name} ({track_count} tracks, closed {minutes} min ago)
cs: {playlist_name} ({track_count} písniček, zavřeno před {minutes} minutami)

en: {playlist_name} ({track_count} tracks, closed {seconds} sec ago)
cs: {playlist_name} ({track_count} písniček, zavřeno před {seconds} sekundami)

en: _Move to Other View
cs: _Přesunout do jiného pohledu

en: Plugins
cs: Zásuvné moduly

en: Appearance
cs: Vzhled

en: Tray icons are not supported on your platform
cs: Ikony na panelu nejsou na vaší platformě podporovány

en: Reset to _Defaults
cs: Obnovit výchozí ho_dnoty

en: Covers
cs: Obaly

en: Lyrics Viewer
cs: Prohlížeč textů písní

en: Playback
cs: Přehrát

en: Uncategorized
cs: Nezařazeno

en: Could not load plugin info!
cs: Nelze načíst informace o zásuvném modulu!

en: Failed plugin: %s | Failed plugins: %s
cs[0]: Selhal zásuvný modul: %s
cs[1]: Selhaly zásuvné moduly: %s
cs[2]: selhalo zásuvných modulů: %s

en: Could not disable plugin!
cs: Nelze zakázat zásuvný modul!

en: Could not enable plugin!
cs: Nelze povolit zásuvný modul!

en: Choose a Plugin
cs: Vybrat zásuvný modul

en: Plugin Archives
cs: Modul Archiv

en: All Files
cs: Všechny soubory

en: Plugin file installation failed!
cs: Instalace zásuvného modulu selhala!

en: Restart Exaile?
cs: Restartovat Exaile?

en: A restart is required for this change to take effect.
cs: Chcete-li uplatnit změny, restartujte aplikaci.

en: Restart
cs: Restartovat

en: Action
cs: Akce

en: Shortcut
cs: Zkratka

en: Writing of tags failed
cs: Zápis štítků selhal

en: Tags could not be written to the following files:
    {files}
cs: Nepodařilo se zapsat štítky pro následující soubory:
    {files}

en: Editing track %(current)d of %(total)d
cs: Upravuji stopu %(current)d z %(total)d

en: Are you sure you want to apply the changes to all tracks?
cs: Jste si jisti, že chcete uložit změny do všech skladeb?

en: Apply changes before closing?
cs: Alikovat všechny změny před zavřením?

en: Your changes will be lost if you do not apply them now.
cs: Všechny vaše změny budou ztraceny pokud je teď nepotvrdíte.

note: TRANSLATORS: Remove tag value
en: Clear
cs: Vyčistit

note: TRANSLATORS: This is the 'of' between numbers in fields like tracknumber, discnumber, etc. in the tagger.
en: of:
cs: z:

en: JPEG image
cs: Obrázek JPEG

en: PNG image
cs: PNG obrázek

en: Image
cs: Obrázek

en: Linked image
cs: Připojený obrázek

note: TRANSLATORS: do not translate 'format', 'width', and 'height'
en: {format} ({width}x{height} pixels)
cs: {format} ({width}x{height} pixelů)

en: Select image to set as cover
cs: Vyberte obrázek pro obal

en: Supported image formats
cs: Podporované formáty obrázků

en: Open Directory
cs: Otevřít adresář

en: Apply current value to all tracks
cs: Použít aktuální hodnotu na všechny stopy

en: Saved %(count)s of %(total)s.
cs: Uloženo %(count)s ze %(total)s.

en: Exaile Music Player
cs: Hudební přehrávač Exaile

en: Enter the URL to open
cs: Zadejte URL pro otevření

en: Open URL
cs: Otevřít URL

en: Select File Type (by Extension)
cs: Vyber typ souboru (dle přípony)

en: Choose Media to Open
cs: Zvolte soubor k otevření

en: Supported Files
cs: Podporované soubory

en: Music Files
cs: Hudební soubory

en: Playlist Files
cs: Soubory se seznamy skladeb

en: Choose Directory to Open
cs: Zvolte adresář k otevření

en: Import Playlist
cs: Importovat seznam skladeb

en: Export Current Playlist
cs: Exportovat stávající playlist

en: Use relative paths to tracks
cs: Použít relativní cestu k souborům

en: Playlist saved as <b>%s</b>.
cs: Seznam skladeb uložen jako <b>%s</b>.

en: Close %s
cs: Zavřít %s

en: <b>Save changes to %s before closing?</b>
cs: <b>Uložit změny do %s před uzavřením?</b>

en: Your changes will be lost if you don't save them
cs: Vaše změny budou ztraceny, pokud je neuložíte

en: Close Without Saving
cs: Zavřít bez uložení

en: Yes to all
cs: Ano všem

en: No to all
cs: Ne všem

en: Error occurred while copying %s: %s
cs: Během kopírování %s nastala chyba: %s

en: File exists, overwrite %s ?
cs: Soubor %s již existuje, přepsat?

en: Playlist name:
cs: Název seznamu skladeb:

en: Add new playlist...
cs: Přidat nový seznam skladeb...

en: You did not enter a name for your playlist
cs: Nebylo napsáno jméno seznamu skladeb

en: Save As
cs: Uložit jako

en: Exporting %s
cs: Exportuji %s

en: Choose directory to export files to
cs: Vybrte adresář kam se mají soubory vyexportovat

en: <span size="x-large" weight="bold">$title</span>
    by $artist
    from $album
cs: <span size="x-large" weight="bold">$title</span>
    od $artist
    z $album

en: Not Playing
cs: Nepřehrává se

en: %d in collection
cs: %d v kolekci

en: En_queue
cs: Doplnit Frontu

en: _Replace Current
cs: Nah_radit vybraný seznam

en: _Append to Current
cs: Doplnit vybraný seznam

en: _Track Properties
cs: _Vlastnosti skladby

en: _Open Directory
cs: _Otevřít adresář

en: The files cannot be moved to the Trash. Delete them permanently from the disk?
cs: Soubory nelze přesunout do koše. Trvale odstranit z disku ?

en: _Move to Trash
cs: _Přesunout do koše

en: _Rename
cs: _Přejmenovat

en: _Edit
cs: Uprav_it

en: E_xport Playlist
cs: E_xport seznamu skladeb

en: Export _Files
cs: Export souborů

en: _Delete Playlist
cs: Smazat seznam skladeb

en: Close Tab
cs: Zavřít kartu

en: Seeking: %s
cs: Přetáčení: %s

en: Move
cs: Přesunout

en: New Marker
cs: Nový značkovač

en: _Jump to
cs: Skočit na

en: _Remove Marker
cs: Odst_ranit štítek

en: Muted
cs: Ztišeno

en: Full Volume
cs: Plná hlasitost

en: _Pause
cs: Pauza

en: P_lay
cs: _Hrát

en: _Next Track
cs: Další skladba

en: _Previous Track
cs: Předchozí skladba

en: _Stop
cs: Zastavit

en: S_huffle
cs: Zamíchat

en: R_epeat
cs: Opakovat

en: _Dynamic
cs: Dynamická

en: Remove _Current Track From Playlist
cs: Odebrat současnou skladbu ze seznamu

en: R_andomize Playlist
cs: Promíchat seznam skladeb

en: R_andomize Selection
cs: Promíchat výběr

en: _Save
cs: _Uložit

en: Save _As
cs: Uložit jako

en: _Clear
cs: _Vyčistit

en: _Stop Playback After This Track
cs: Zastavit přehrávání po této skladbě

en: _Continue Playback After This Track
cs: _Pokračovat přehrávání po této skladbě

en: _Remove from Playlist
cs: Odst_ranit ze seznamu skladeb

en: Requires plugins providing dynamic playlists
cs: Vyžaduje modul poskytující dynamické seznamy skladeb

en: Dynamically add similar tracks to the playlist
cs: Dynamicky přidávat podobné skladby do seznamu skladeb

en: Loading
cs: Načítání

en: Track Number
cs: Číslo skladby

en: Disc Number
cs: Číslo disku

en: Rating
cs: Hodnocení

en: Year
cs: Rok

en: Playcount
cs: Počet přehrání

en: Schedule
cs: Plán

en: Start Offset
cs: Start offset

en: Stop Offset
cs: Stop offset

en: _Resizable
cs: Měnitelná velikost

en: _Autosize
cs: _Automatická velikost

en: Queue
cs: Fronta

en: Queue (%d)
cs: Fronta (%d)

en: Rating:
cs: Hodnocení:

en: seconds
cs: sekundy

note: TRANSLATORS: Logical AND used for smart playlists
en: and
cs: a

en: days
cs: dny

en: minutes
cs: minuty

en: hours
cs: hodiny

en: weeks
cs: týdny

note: TRANSLATORS: True if haystack is equal to needle
en: is
cs: je

note: TRANSLATORS: True if haystack is not equal to needle
en: is not
cs: není

note: TRANSLATORS: True if the specified tag is present (uses the NullField to compare to __null__)
en: is set
cs: je nastaveno

note: TRANSLATORS: True if the specified tag is not present (uses the NullField to compare to __null__)
en: is not set
cs: není nastaveno

note: TRANSLATORS: True if haystack contains needle
en: contains
cs: obsahuje

note: TRANSLATORS: True if haystack does not contain needle
en: does not contain
cs: neobsahuje

note: TRANSLATORS: True if haystack contains whole word
en: contains word
cs: obsahuje

note: TRANSLATORS: True if haystack does not contain whole word
en: does not contain word
cs: neobsahuje

note: TRANSLATORS: True if haystack matches regular expression
en: regex
cs: regulární výraz

note: TRANSLATORS: True if haystack does not match regular expression
en: not regex
cs: není regex

note: TRANSLATORS: Example: rating >= 5
en: at least
cs: nejméně

note: TRANSLATORS: Example: rating <= 3
en: at most
cs: nejvíce

note: TRANSLATORS: Example: year < 1999
en: before
cs: předtím

note: TRANSLATORS: Example: year > 2002
en: after
cs: potom

note: TRANSLATORS: Example: 1980 <= year <= 1987
en: between
cs: mezi

en: greater than
cs: větší než

en: less than
cs: menší než

note: TRANSLATORS: Example: track has been added in the last 2 days
en: in the last
cs: poslední

note: TRANSLATORS: Example: track has not been added in the last 5 hours
en: not in the last
cs: ne v posledním

note: TRANSLATORS: True if a track is contained in the specified playlist
en: Track is in
cs: Skladba je v

note: TRANSLATORS: True if a track is not contained in the specified playlist
en: Track not in
cs: Skladba není v

en: Add Smart Playlist
cs: Přidat inteligentní seznam skladeb

en: Edit Smart Playlist
cs: Upravit chytrý seznam skladeb

en: Sort by:
cs: Řadit dle:

en: Ascending
cs: Vzestupně

en: Descending
cs: Sestupně

en: About Exaile
cs: O Exaile

en: Collection Manager
cs: Správce kolekce

en: Monitored
cs: Monitorován

en: Scan At Startup
cs: Aktualizovat při spuštění

en: Rescan _Collection
cs: Aktualizovat kolek_ci

en: Cover Finder
cs: Vyhledávač obalů

en: The origin of this cover
cs: Původ tohoto obalu

en: _Set as Cover
cs: _Nastavit jako obal

en: Cover Manager
cs: Správce obalů

note: Closes the preferences dialog
en: _Close
cs: _Zavřít

en: _Fetch Covers
cs: _Načíst obaly

en: Zoom _In
cs: Přiblíž_it

en: Zoom _Out
cs: _Oddálit

en: _Original Size
cs: Pův_odní velikost

en: _Best Fit
cs: _Nejlépe pasuje

en: Device Manager
cs: Správce zařízení

en: Icon
cs: Ikona

en: Device
cs: Zařízení

en: Driver
cs: Ovladač

en: _File
cs: _Soubor

en: _View
cs: Zo_brazit

en: _Tools
cs: Nástro_je

en: _Help
cs: _Nápověda

en: Previous Track
cs: Předchozí skladba

en: Stop Playback
    
    Right Click for Stop After Track Feature
cs: Zastavit přehrávání
    
    Pravým kliknutím se zastaví přehrávání po aktuální skladbě

en: Next Track
cs: Další skladba

en: _Add Music
cs: Přid_at hudbu

en: <b>Collection is empty.</b>
cs: <b>Kolekce je prázdná.</b>

en: Refresh collection view
    (Hold Shift key to rescan the collection)
cs: Obnovit kolekci
    (držte klávesu SHIFT pro prohledání kolekce)

en: Clear search field
cs: Vyčistit vyhledávací pole

en: Search
cs: Vyhledat

en: Previous visited directory
cs: Předchozí navštívené složky

en: Next visited directory
cs: Další navštívená složka

en: Up one directory
cs: O složku výše

en: Refresh directory listing
cs: Obnovit výpis adresáře

en: Home directory
cs: Domovská složka

en: Append All Tracks to Playlist
cs: Připojit všechny skladby do seznamu skladeb

en: Import CD
cs: Importovat CD

en: Refresh Lyrics
cs: Obnov texty

en: _Add Station
cs: _Přidat stanici

en: Shuffle playback order
cs: Promíchat pořadí

en: Repeat playback
cs: Opakovat přehrávání

en: Left
cs: Vlevo

en: Right
cs: Vpravo

en: Top
cs: Nahoru

en: Bottom
cs: Dolů

en: Show info area
cs: Zobrazovat informační oblast

en: The info area contains the cover art and track information
cs: Informační oblast obsahuje obal alba a informace o skladbě

en: Show cover art in info area
cs: Zobrazit obal v informační oblasti

en: Always show tab bar
cs: Vždycky zobrazovat lištu s panely

en: Tab placement:
cs: Umístění panelů:

en: Playlist font:
cs: Font seznamu skladeb:

en: Reset to the system font
cs: Vrátit se k systémovému fontu

en: Display track counts in collection
cs: Zobrazit celkový počet stop ve sbírce

note: TRANSLATORS: Remark at the alpha transparency option
en: Use alpha transparency:
cs: Použít alpha průhlednost:

en: Warning: this option can cause display errors if used with a window manager without compositing support.
cs: Varování: tato volba může způsobit chyby při zobrazení pokud nepoužíváte kompozitního správce oken.

en: Alpha transparency
cs: Použít alpha průhlednost

en: Show tray icon
cs: Zobrazit ikonu v systémové liště

en: Minimize to tray
cs: Minimalizovat do systémové lišty

en: Close to tray
cs: Minimalizovat do lišty

note: TRANSLATORS: Keep the current track visible in playlist
en: Jump to current song on track change
cs: Přeskočit na vybranou skladbu

en: Show splash screen on startup
cs: Zobrazit úvodní obrazovku při startu

en: Tray icons are not supported on some platforms, most notably on Wayland. On GNOME Shell 3.26+ on Xorg, tray icons only work if you have the <a href="https://extensions.gnome.org/extension/495/topicons/">"TopIcons" extension</a> (or a similar one) installed.
cs: Ikony na liště nejsou podporovány na některých platformách, zejména na Waylandu. V prostředí GNOME Shell 3.26+ na Xorg ikony na liště fungují, pouze pokud máte nainstalované <a href="https://extensions.gnome.org/extension/495/topicons/"> rozšíření TopIcons </a> (nebo podobné).

en: Note:
cs: Poznámka:

en: Prefer dark theme
cs: Preferovat tmavé téma vzhledu

note: TRANSLATORS: "Checked" here refers to checkbox state.
en: If not checked, will not specify a preference to GTK. May not work on some platforms.
cs: Pokud není zaškrtnuto, nebude upřednostňováno do GTK. Na některých platformách nemusí fungovat.

en: Words to strip from the beginning of artist tags when sorting (space separated):
cs: Slova, která budou při třídění odebrána ze začátku tagu umělce (odděleny mezerou):

en: (Right click to reset to defaults)
cs: (Pravým kliknutím nastavíte původní hodnoty)

en: Use file-based compilation detection
cs: Použít detekci kompilace na základě souborů

en: Use covers from local files
cs: Použít obaly z místních souborů

en: This option will search for cover image files in 
    the same folder as the music file.
cs: Tato volba bude hledat obaly 
    ve stejné složce,v níž je uložena hudba.

en: Preferred file names:
cs: Preferované názvy souborů:

en: A comma-separated list of file names without file extensions
cs: Čárkou oddělený seznam souborů bez přípon

en: Fetch covers automatically on playback start
cs: Získat obaly automaticky při začátku přehrávání

en: Cover Search Order:
cs: Pořadí hledání obalů:

en: (drag to reorder)
cs: (tažením přeskupovat)

en: Use covers embedded in tags
cs: Hledat obal dle názvu, uvedeného v ID3 tagu

en: Lyrics font:
cs: Písmo textů:

en: Audio Sink:
cs: Audio kanál:

en: Audio Device:
cs: Audio zařízení:

en: Custom sink pipeline:
cs: Vlastní kanálový proud:

en: Resume playback on start
cs: Obnovit přehrávání při startu

en: Resume playback in paused state
cs: Obnovit přehrávání v pozastaveném stavu

en: Adding an item to an empty queue begins playback
cs: Po přidání položky do prázdné fronty začne přehrávání

en: Remove track from queue upon playback
cs: Po přehrání odstranit položku z fronty

en: Disallow playing new tracks when another track is playing
cs: Nepřehrát nové skladby pokud se již přehrává

en: If a track is currently playing, do not allow new tracks to be started, except when clicking the playback controls
cs: Pokud již hraje skladba, nedovolí se spuštění přehrání nových, dokud se explicitně nezvolí ovládání přehrávání

en: Automatically advance to the next track
cs: Automaticky pokračovat další stopou

en: Delay between tracks (ms):
cs: Pauza mezi skladbami (ms):

en: Only works when crossfading not enabled
cs: Funguje pouze pokud není aktivován crossfading

en: Crossfade duration (ms):
cs: Prolínání skladeb (ms):

en: Use crossfading (EXPERIMENTAL)
cs: Použití crossfadingu (EXPERIMENTÁLNÍ)

en: Forces automatically advancing to the next track
cs: Automaticky pokračovat další stopou

en: Fade duration (ms):
cs: Délka ztišení (ms):

en: Use fade transitions on user actions
cs: Použít přechody blednutí obrazu při činnosti uživatele

en: Playback engine:
cs: Systém pro přehrávání:

en: Enable gapless playback
cs: Přehrávání bez přerušení

en: Gapless playback means to play tracks without inserting silence between them.
cs: Přehrávání bez přerušení nevkládá ticho mezi skladby.

en: Open last playlists on startup
cs: Otevřít poslední seznam skladeb při startu

en: Prompt for saving custom playlists on close
cs: Zeptat se na uložení vlastních seznamů skladeb při vypnutí

en: Replace content on side pane double click
cs: Nahradit obsah panelu dvojklikem

en: Instead of appending, tracks added via double click in the panes will replace the content of the current playlist.
cs: Místo přidávání budou skladby přidávané poklepáním nahrazovat obsah současného playlistu.

en: Appending/replacing via menu item triggers playback
cs: Přidání/nahrazení pomocí položky v menu spustí přehrávání

en: When using a menu item to add/replace tracks on the playlist, start playback if there is track currently playing. This option was the default behavior before Exaile 0.3.3
cs: Pokud použijete položku menu k přidání / nahrazení skladeb do seznamu, spustí se jejich přehrávání, i pokud je právě přehrávána jiná skladba. Tato možnost byla výchozím chováním před Exaile 0.3.3

en: Queue tracks by default instead of playing them
cs: Řadit písničky do fronty místo přehrávání

en: When you double click or press enter to play a track in a playlist, queue the track instead of playing it
cs: Při dvojkliku na písničku nebo zmáčknutí Enteru zařadit písničku do fronty místo přehrání

en: Plugin
cs: Zásuvný modul

en: Enabled
cs: Povoleno

en: Show incompatible plugins
cs: Zobrazit nekompatibilní zásuvné moduly

en: No Plugin Selected
cs: Není vybrán modul

en: Add _Plugin File
cs: Nahrát soubor _pluginu

en: Preferences
cs: Předvolby

en: Description
cs: Popis

en: Track Properties
cs: Vlastnosti skladby

en: A_dd tag
cs: P_řidat značku

en: _Remove tag
cs: Odst_ranit značku

en: Uppercase first letter of all tags
cs: První písmeno velké u všech tagů

en: File Properties
cs: Vlastnosti souboru

en: _Previous
cs: _Předchozí

en: _Next
cs: _Následující

en: Other
cs: Ostatní

en: 32x32 pixels 'file icon' (PNG only)
cs: 32x32 pixelová 'souborová ikona' (jen PNG)

en: Other file icon
cs: Další ikona

en: Cover (front)
cs: Obal (přední strana)

en: Cover (back)
cs: Obal (zadní strana)

en: Leaflet page
cs: Strana obalu

en: Media (e.g. label side of CD)
cs: Média (např. popsaná strana CD)

en: Lead artist/lead performer/soloist
cs: Hlavní umělec/hlavní protagonista/sólista

en: Artist/performer
cs: Umělec/interpret

en: Band/Orchestra
cs: Skupina/Orchestr

en: Lyricist/text writer
cs: Textař/autor textu

en: Recording Location
cs: Místo nahrání

en: During recording
cs: Během nahrávání

en: During performance
cs: Během přehrávání

en: Movie/video screen capture
cs: snímek obrazovky filmu/videa

en: A bright coloured fish
cs: Zářivě barevná ryba

en: Illustration
cs: Ilustrace

en: Band/artist logotype
cs: Logotyp kapely/umělce

en: Publisher/Studio logotype
cs: Logotyp vydavatele/studia

en: Click or drag files here to change the cover image
cs: Pro změnu obrázku obalu klikněte nebo přetáhněte soubor sem

en: Description:
cs: Popis:

en: Type:
cs: Druh:

en: Match any of the criteria
cs: Vyberte některé z těchto kriterií

en: Randomize results
cs: Náhodné výsledky

en: Add
cs: Přidat

note: This is a check box in the Add Smart Playlist dialog. If checked, a numeric text entry becomes active and it specifies a limit on the number of tracks the resulting playlist contains.
en: Maximum number of tracks:
cs: Maximální počet skladeb:

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Toggle mute
cs: Přepnout ztlumení

en: Volume
cs: Hlasitost

en: Repeat Segment
cs: Opakuj úsek

en: Repeat Beginning
cs: Začátek opakování

en: Repeat End
cs: Konec opakování

en: Alarm Clock
cs: Budík

en: Amazon Covers
cs: Obaly z Amazonu

en: Toggle AudioScrobbler submit
cs: Přepnout odesílání AudioScrobbler

en: Enable audioscrobbling
cs: Povolit audioscrobbling

en: Verification successful
cs: Ověření bylo úspěšné

en: Verification failed
cs: Ověření selhalo

en: Please make sure the entered data is correct.
cs: Zkontrojte prosím, že zadaná data jsou správná.

en: _Bookmark This Track
cs: Založ tuto skladbu

en: _Delete Bookmark
cs: _Smazat záložku

en: _Clear Bookmarks
cs: _Vyčistit záložky

en: _Bookmarks
cs: _Záložky

en: Autodetect BPM
cs: Automatické určení BPM

en: Set BPM of %d on %s?
cs: Nastavit BPM z %d na %s?

en: BPM Counter
cs: Počítadlo BPM

en: Update
cs: Aktualizace

en: Audio Disc
cs: Audio disk

en: Importing CD...
cs: Imporuji CD...

en: Error transcoding files from CD.
cs: Chyba při přepisu souborů z CD.

en: Track number
cs: Číslo skladby

en: Disc number
cs: Číslo disku

en: Play count
cs: Počet přehrání

en: History
cs: Historie

en: Manually...
cs: Manuálně...

en: Enter IP address and port for share
cs: Zadejte IP adresu a port pro sdílení

en: Enter IP address and port.
cs: Zadejte IP adresu a port.

en: This server does not support multiple connections.
    You must stop playback before downloading songs.
cs: Tento server nepodporuje vícenásobné připojení.
    Než začnete stahovat musíte ukončit přehrávání.

en: Refresh Server List
cs: Obnovit seznam serverů

en: Disconnect from Server
cs: Odpojeno od serveru

en: Select a Location for Saving
cs: Zvolte umístění pro ukládání

en: Connect to DAAP...
cs: Připojování k DAAP...

en: DAAP Client
cs: Klient DAAP

en: DAAP Server
cs: DAAP server

en: Desktop Cover
cs: Obal na ploše

en: Developer Tools
cs: Vývojářské nástroje

en: _Equalizer
cs: _Ekvalizér

en: _Get all tags from collection
cs: _Získat všechny značky z kolekce

en: _Import tags from directory
cs: _Importovat značky z adresáře

en: _Mass rename/delete tags
cs: Hromadná změna/smazání značek

en: _GroupTagger
cs: _Skupinový označovač

en: Show tracks with all tags
cs: Zobrazit skladby se všemi popisky

en: Show tracks with tags (custom)
cs: Zobrazit stopy se štítky (vlastní)

en: Add tags to all
cs: Přidat značky všem

en: Remove tags from all
cs: Odst_ranit značky všem

en: GroupTagger
cs: Skupinový označovač

en: No categorization tags found in selected tracks
cs: Ve vybraných skladbách nenalezeny hodnoty pro vybranou značku

en: Export tags to JSON
cs: Export značek do JSON

en: Importing tracks
cs: Import skladeb

en: Importing groups
cs: Import skupin

en: Updating groups
cs: Aktualizace skupin

en: You should rescan your collection before using mass tag rename to ensure that all tags are up to date. Rescan now?
cs: Než použijete hromadné přejmenování značek, měli byste svoji sbírku znovu prohledat, abyste se ujistili, že jsou všechny značky aktuální. Znovu prohledat?

en: Show tracks with selected
cs: Zobrazit vybrané stopy

en: Show tracks tagged with "%s"
cs: Zobrazit stopy označené jako "%s"

en: Show tracks with all selected
cs: Zobrazit všechny vybrané stopy

en: Tag
cs: Značka

en: Add new tag
cs: Přidat novou značku

en: Delete tag
cs: Smazat značku

en: Add new category
cs: Přidat novou kategorii

en: Remove category
cs: Odstranit kategorii

en: Show tracks with selected (custom)
cs: Zobrazit vybrané stopy (vlastní)

en: New tag value?
cs: Nová hodnota popisku?

en: Enter new tag value
cs: Vložit novou hodnotu popisku

en: New Category?
cs: Nová kategorie?

en: Enter new category name
cs: Vložit název nové kategorie

en: Add Tag
cs: Přidat značku

en: Group
cs: Skupina

en: Get all tags from collection
cs: Získat všechny popisky z kolekce

en: Add selected to choices
cs: Přidat vybrané do voleb

en: Show tracks with groups
cs: Zobrazit skladby se skupinami

en: Must have this tag [AND]
cs: Musí mít tuto značku [AND]

en: May have this tag [OR]
cs: Múže mít tuto značku [OR]

en: Must not have this tag [NOT]
cs: Nesmí mít tuto značku [NOT]

en: Ignored
cs: Ignorováno

en: Selected Tracks
cs: Vybrané skladby

en: Playback history
cs: Historie přehrávání

en: Erase stored history?
cs: Vymazat uloženou historii?

en: Save History
cs: Uložit historii

en: _Clear History
cs: _Vymazat historii

en: Contacting Icecast server...
cs: Připojuji se k Icecast serveru...

en: Error connecting to Icecast server.
cs: Nemohu se připojit k Icecast serveru...

en: Enter the search keywords
cs: Vložte hledané slovo

en: Icecast Search
cs: Icecast hledání

en: No Stations Found
cs: Žádná stanice nenalezena

en: Icecast Search Results
cs: Výsledek hledání v Icecast

en: Name
cs: Název

en: Format
cs: Formát

en: IPython Console - Exaile
cs: IPython konzole - Exaile

en: Show _IPython Console
cs: Zobrazit _IPython konzoli

en: IPython Console
cs: IPython konzole

en: Opacity cannot be set on Windows due to a bug in Gtk+
cs: V systému Windows nelze nastavit opacitu kvůli chybě v Gtk +

en: Ready
cs: Připraveno

en: Searching Jamendo catalogue...
cs: Prohledávání katalogu Jamendo...

en: Retrieving song data...
cs: Získávám informace o skladbě...

en: Append to Current
cs: Přidat do seznamu

en: Keybinder is not supported on this platform! It is only supported on X servers.
cs: Keybinder není na této platformě podporován! Je podporován pouze na X serverech.

en: Loved
cs: Oblíbené

en: Last.fm Loved
cs: Oblíbené na Last.fm

en: _Love This Track
cs: Přidat do ob_líbených

en: Unlove This Track
cs: Odstranit z oblíbených

en: Last.fm Loved Tracks
cs: Oblíbené skladby na Last.fm

en: The API key is invalid.
cs: API klíč je neplatný.

en: Could not start web browser
cs: Nelze spustit internetový prohlížeč

en: Please copy the following URL and open it with your web browser:
    <b><a href="{url}">{url}</a></b>
cs: Zkopírujte prosím následující odkaz a otevřete ho ve svém prohlížeči:
    <b><a href="{url}">{url}</a></b>

en: This plugin needs at least one visible panel
cs: Tento plugin vyžaduje alespoň jeden viditelný panel

en: Main Menu
cs: Hlavní menu

en: Mini Mode
cs: Mini Mod

en: Previous
cs: Předchozí

en: Go to the previous track
cs: Přejít na předchozí skladbu

en: Previous track
cs: Předchozí skladba

en: Next
cs: Další

en: Go to the next track
cs: Přejít na další skladbu

en: Next track
cs: Další skladba

en: Play/Pause
cs: Přehrát/Pozastavit

en: Start playback
cs: Spustit přehrávání

en: Continue playback
cs: Pokračovat v přehrávání

en: Pause playback
cs: Pozastavit přehrávání

en: Stop
cs: Zastavit

en: Stop the playback
cs: Zastavit přehrávání

en: Continue playback after current track
cs: Pokračovat s přehráváním po současné skladbě

en: Change the volume
cs: Změnit hlasitost

en: Restore
cs: Obnovit

en: Restore the main window
cs: Obnov hlavní okno aplikace

en: Restore main window
cs: Obnov hlavní okno aplikace

en: Select rating of the current track
cs: Vyberte ohodnocení současné skladby

en: Track selector
cs: Výběr písně

en: Simple track list selector
cs: Jednoduchý výběr seznamu skladeb

en: Playlist button
cs: Tlačítko seznamu skladeb

en: Access the current playlist
cs: Zpřístupnit tento seznam

en: Progress button
cs: Stavové tlačítko

en: Playback progress and access to the current playlist
cs: Stav přehrávání a přístup do tohoto seznamu

en: Progress bar
cs: Ukazatel průběhu

en: Playback progress and seeking
cs: Stav přehrávání a přetáčení

note: TRANSLATORS: Mini mode track selector title preset
en: $title by $artist
cs: $title od $artist

en: Multi-Alarm Clock
cs: Multibudík

en: from {album} by {artist}
cs: z {album} od {artist}

en: by {artist}
cs: od %{artist}s

en: Notify
cs: Oznámení

en: No track played yet
cs: Zatím nic nehrálo

en: Move or resize OSD
cs: Přesun nebo změna velikosti OSD

en: On Screen Display
cs: Zobrazení na obrazovce

en: <span font_desc="Sans 11" foreground="#fff">$title</span>
    by $artist
    from $album
cs: <span font_desc="Sans 11" foreground="#fff">$title</span>
    od $artist
    z $album

en: Analyze playlists
cs: Analyzovat seznamy souborů

en: Analyze playlist
cs: Analyzovat seznam souborů

en: Modulus this number
cs: Modul tohoto čísla

en: Tag %s
cs: Značka %s

en: Podcasts
cs: Podcasty

en: Refresh Podcast
cs: Obnovit Podcast

en: Delete
cs: Smazat

en: Enter the URL of the podcast to add
cs: Pro přidání napište URL podcastu

en: Open Podcast
cs: Otevřít podcast

en: Loading %s...
cs: Načítá se %s...

en: Error loading podcast.
cs: Chyba při načítání podcastu.

en: Loading Podcasts...
cs: Načítám podcasty...

en: No configuration present yet
cs: Zatím není k dispozici žádná konfigurace

en: Could not save podcast file
cs: Nemohu načíst podcast

en: Preview Player
cs: Náhled přehrávače

en: Preview
cs: Náhled

en: Pause Playback (double click to stop)
cs: Pausa přehrávání (stop při dvojkliku)

en: Preview Device
cs: Náhled zařízení

en: Equalizer
cs: Ekvalizér

en: ReplayGain
cs: Zesílení přehrávání

en: Pause on Screensaver
cs: Zapauzovat při spořiči obrazovky

en: Shutdown after Playback
cs: Vypnout po konci přehrání

en: Shutdown scheduled
cs: Automatické vypnutí nastaveno

en: Computer will be shutdown at the end of playback.
cs: Na konci přehrávání bude počítač vypnut.

en: Imminent Shutdown
cs: Počítač bude za chvíli vypnut

en: The computer will be shut down in %d seconds.
cs: Počítač bude vypnut za %d sekund.

en: Shutdown failed
cs: Vypnutí selhalo

en: Computer could not be shutdown using D-Bus.
cs: Počítač nelze vypnout použitím D-Bus.

en: Contacting SomaFM server...
cs: Připojuji se k SomaFM serveru...

en: Error connecting to SomaFM server.
cs: Nemohu se připojit k SomaFM serveru...

en: Error importing playlist
cs: Při importu seznamu stop došlo k chybě

en: Error executing streamripper
cs: Chyba při rippování streamu

en: Streamripper
cs: Uložit proud zvuku

en: Wikipedia
cs: Wikipedie

en: <b>Alarm Time</b>
cs: <b>Čas budíku</b>

en: <b>Alarm Days</b>
cs: <b>Denní výstraha</b>

en: Monday
cs: Pondělí

en: Tuesday
cs: Úterý

en: Wednesday
cs: Středa

en: Thursday
cs: Čtvrtek

en: Friday
cs: Pátek

en: Saturday
cs: Sobota

en: Sunday
cs: Neděle

en: Use Fading
cs: Použít přechod

en: <b>Audio Preferences</b>
cs: <b>Předvolby zvuku</b>

en: Minimum volume:
cs: Minimální hlasitost:

en: Maximum volume:
cs: Maximální hlasitost:

en: Increment:
cs: Přírůstek:

en: Time step:
cs: Časový krok:

en: API key:
cs: API klíč:

en: Secret:
cs: Tajná fráze:

en: <i>To sign up for an Amazon AWS account and get this information
    visit <a href="https://aws.amazon.com/">https://aws.amazon.com/</a>.
    
    You may also need to <a href="https://affiliate-program.amazon.com/gp/flex/advertising/api/sign-in.html">activate the Product Advertising API</a></i>.
cs: <i>Pro přihlášení se k Amazon AWS účtu a získání 
    této informace navštivte <a href="http://aws.amazon.com/">http://aws.amazon.com/</a>
    
    Možná budete muset <a href="https://affiliate-program.amazon.com/gp/flex/advertising/api/sign-in.html"> aktivovat Product Advertising API</a></i>.

en: Submit tracks using Audioscrobbler
cs: Odeslat skladby pomocí Audioscrobbleru

en: Show menuitem to toggle submission
cs: Zobrazit položku menu pro přepnutí odeslání

en: Submit streamed tracks (e.g. DAAP, Shoutcast radio etc.)
cs: Odesílejte streamované skladby (např. DAAP, rádio Shoutcast atd.)

en: Username:
cs: Uživatelské jméno:

en: Password:
cs: Heslo:

en: Apply BPM
cs: Uložit BPM

en: Set BPM?
cs: Nastavit BPM?

en: Set autodetected BPM on %s?
cs: Nastavit automaticky detekovanou BPM na %s?

en: Every tag can be used with <b>$tag</b> or <b>${tag}</b>. Internal tags like <b>$__length</b> need to be specified with two leading underscores.
cs: Každá značka může být zapsána jako <b>$tag</b> nebo <b>${tag}</b>. Značky programu jako <b>$__length</b> musí začínat dvěma podtržítky.

note: Window title
en: Simple Console
cs: Jednoduchá konzole

en: Show IPv6 servers
cs: Zobrazit servery IPv6

en: Remember recent DAAP servers
cs: Pamatovat si nedávné DAAP servery

en: Server name:
cs: Název serveru:

en: Server host:
cs: Hostující server:

en: Server enabled
cs: Server povolen

en: Top left
cs: Vlevo nahoru

en: Top right
cs: Vpravo nahoru

en: Bottom left
cs: Vlevo dolů

en: Bottom right
cs: Vpravo dolů

en: Anchor:
cs: Kotva:

en: X offset:
cs: Posun X:

en: pixels
cs: pixelů

en: Y offset:
cs: Posun Y:

en: Override cover size
cs: Potlačit velikost obalu

en: Size:
cs: Velikost:

en: Use fading
cs: Použít slábnutí

en: Fading duration:
cs: Délka doznívání:

en: Exaile Developer Tools
cs: Nástroje pro vývojáře Exaile

en: Count
cs: Počet

en: Filter event types
cs: Filtrovat typy událostí

en: Events
cs: Události

en: _Add
cs: _Přidat

en: _Remove
cs: _Odstranit

en: pre
cs: předzesilovač

en: 7.5K
cs: 7.5k

en: Import Tags
cs: Importovat značky

en: Import
cs: Importovat

en: Current Groups
cs: Aktuální skupiny

en: New Groups
cs: Nové skupiny

en: Import Type:
cs: Typ importu:

en: Merge
cs: Spojit

en: Replace
cs: Nahradit

en: Mass Rename/Delete Tags
cs: Hromadná změna/mazání značek

en: If empty, matches all tracks
cs: Pokud je prázdný, odpovídá všem skladbám

en: Search Tag
cs: Hledat značku

en: Use the empty string to delete the tag
cs: Odstranění značky pomocí prázdného řetězce

en: Replace Tag
cs: Nahradit značku

en: 0 tracks found
cs: Nalezeno 0 skladeb

en: Group/categories font:
cs: Písmo skupiny/kategorií:

en: Categorization tag name
cs: Název značky pro kategorizaci

en: 'grouping' and 'comment' are probably the best supported choices. Other choices may only work with certain file formats.
cs: 'grouping' a 'comment' jsou pravděpodobně nejlepší podporované volby. Jiné možnosti mohou fungovat pouze s určitými formáty souborů.

en: Persist history after player exits
cs: Uchovávat historii po ukončení přehrávače

en: History length:
cs: Délka historie:

en: Terminal opacity:
cs: Průhlednost terminálu:

en: Font:
cs: Písmo:

en: Text Color:
cs: Barva textu:

en: Background Color:
cs: Barva pozadí:

en: Launch IPython console when Exaile starts
cs: Při spuštění Exaile spusťte konzolu IPython

en: Release date
cs: Datum vydání

en: Rating this week
cs: Hodnocení tento týden

en: Rating this month
cs: Hodnocení tento měsíc

en: Number of playlist additions
cs: Počet sečtených seznamů skladeb

en: Number of downloads
cs: Počet stažení

en: Number of listens
cs: Počet poslechnutí

en: Starred
cs: Označené hvězdičkou

en: Date of starring
cs: Datum hraní

en: Genre/Tags
cs: Žánr

en: Order by:
cs: Setřídit podle:

en: Order direction:
cs: Způsob setřídění:

en: Results:
cs: Výsledky:

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: _Request Access Permission
cs: _Požadovat přístupové oprávnění

note: TRANSLATORS: Get the link title from the Last.fm page title
en: Go to <b><a href="http://www.last.fm/api/account">Your API Account</a></b> page to get an <b>API key</b> and <b>secret</b> and enter them here. After you have entered these, <b>request access permission</b> and confirm to complete the setup.
cs: Jděte na <b><a href="http://www.last.fm/api/account">svůj API účet</a></b>, kde získáte <b>API key</b>(API klíč) a <b>secret</b>(tajnou frázi) a zadejte je sem. Po zadání klikněte na <b>"požádat o povolení k přístupu"</b> a potvrďte.

note: TRANSLATORS: Minimode window decoration option
en: Full
cs: Plné

note: TRANSLATORS: Minimode window decoration option
en: Simple
cs: Jednoduché

en: The order of controls can be changed by simply dragging them up or down. (Or press Alt+Up/Down.)
cs: Pořadí ovládacích prvků může být změněno jejich tažením nahoru či dolů. (Anebo stisknutím Alt+Šipka nahoru/dolů.)

en: Controls
cs: Ovládání

en: Track Title Format
cs: Formát názvu skladby

en: Always on top
cs: Vždy navrchu

en: Show in tasklist
cs: Ukázat v seznamu úloh

en: Show on all desktops
cs: Zobrazit na všech pracovních plochách

en: Display window decorations:
cs: Zobrazit dekorace oken:

en: Show button in main window
cs: Zobrazovat tlačítko v hlavním okně

en: Options
cs: Volby

en: Waveform view (experimental)
cs: Zobrazení Waveform (experimentální)

en: Color tint (experimental)
cs: Barevný odstín (experimentální)

en: <b>Alarms</b>
cs: <b>Budíky</b>

en: <b>Playback</b>
cs: <b>Přehrávání</b>

en: Restart playlist
cs: Znovu spustit seznam skladeb

en: Enable volume fade-in
cs: Povolit postupné zhlašování

note: Audio settings for alarm
en: <b>Audio</b>
cs: <b>Zvuk</b>

en: Fade start volume:
cs: Počáteční hlasitost:

en: Fade stop volume:
cs: Koncová hlasitost:

en: Fade Increment:
cs: Přírůstek hlasitosti:

en: Fade Time:
cs: Čas zeslabení:

en: Resize displayed covers
cs: Změnit velikost zobrazených obalů

en: Display
cs: Zobrazení

en: Icons
cs: Ikony

en: Use album covers as icons
cs: Použít obaly alb jako ikony

en: Use media icons for pause, stop and resume
cs: Použij ikony medií pro pozastavení, zastavení a znovuspuštění

en: On playback pause, resume and stop
cs: Při pozastavení přehrávání pokračování a ukončení

en: On tray icon hover
cs: Při přechodu přes ikonu v Oznamovací oblasti

en: When main window is focused
cs: Je-li aktivní hlavní okno aplikace

en: Every tag can be used with <b>$tag</b> or <b>${tag}</b>. Internal tags like <b>$__length</b> need to be specified with two leading underscores.
    <a href="https://developer.gnome.org/pango/stable/PangoMarkupFormat.html">Pango Text Attribute Markup</a> is supported.
cs: Každá značka může být zapsána jako <b>$tag</b> nebo <b>${tag}</b>. Značky programu jako <b>$__length</b> musí začínat dvěma podtržítky.
    <a href="https://developer.gnome.org/pango/stable/PangoMarkupFormat.html">Pango Text Attribute Markup</a> je podporován.

en: Display Format
cs: Formát zobrazení

en: Display duration:
cs: Zobrazit dobu trvání:

en: Background:
cs: Pozadí:

en: Border radius:
cs: Hraniční poloměr:

en: Show progress bar
cs: Zobrazit ukazatel průběhu

en: As long as this preferences page is open, you can move and resize the OSD.
cs: Dokud je tato stránka předvoleb otevřená, můžete přesouvat a měnit velikost OSD.

en: Presets
cs: Předvolby

en: Select analysis
cs: Vybrat analýzu

en: Playlist(s) to analyze
cs: Seznamy skladeb k analýze

en: Output Title
cs: Název výstupu

en: Defaults to the playlist name
cs: Výchozí hodnota názvu seznamu stop

en: _Generate!
cs: _Generovat!

en: Generate
cs: Generovat

en: _Add Podcast
cs: _Přidat podcast

en: Fade duration:
cs: Délka doznívání:

en: Crossfade duration:
cs: Prolínání skladeb:

en: Audio Device:
cs: Audio zařízení:

note: Prefer to use ReplayGain's album correction instead of track correction if possible. If unchecked, track correction will be preferred instead.
en: Prefer per-album correction
cs: Upřednostňovat opravu na album

en: Prefer ReplayGain's per-album correction over per-track correction.
cs: Upřednostnit ReplayGain opravu po albu oproti opravě po skladbě.

note: Prevents clipping of audio due to amplification.
en: Use clipping protection
cs: Použít ochranu ořezávání

en: Protect against noise caused by over-amplification
cs: Ochrana před přílišným zesílením

note: This is an additional amplification applied to all files prior to correction.
en: Additional amplification:
cs: Dodatečné zesílení:

en: Unpause when screensaver ends
cs: pokračovat, když skončí spořič obrazovky

en: Save location:
cs: Místo uložení:

en: Relay port:
cs: Port přenosu:

en: Rip to single file
cs: Extrahovat do jednoho souboru

en: Delete incomplete files
cs: Smazat nekompletní soubory

en: Language:
cs: Jazyk:

en: Shortcode of the Wikipedia language version (en, de, fr, ...)
cs: Zkrácený kód jazykové verze Wikipedie (en, de, fr, ...)

en: Home
cs: Domov

en: Back
cs: Zpět

en: Forward
cs: Vpřed

en: A-B Repeat
cs: Opakuj A-B

en: Continuously repeats a segment of a track.
cs: Nepřetržité opakování zvoleného úseku skladby.

en: Effect
cs: Efekt

en: Plays music at a specific time.
    
    Note that when the specified time arrives, Exaile will play the songs in the queue.
cs: Přehrává hudbu v určitou dobu.
    
    Berte na vědomí, že až přijde zadaný čas, Exaile přehraje písničky ve frontě.

en: Utility
cs: Nástroje

en: Searches Amazon for covers
    
    To be able to use this plugin, an AWS API key and secret key are required.
cs: Hledá obaly na Amazon
    
    Pro použití tohoto zásuvného modulu, je vyžadován klíč AWA API a tajný klíč.

en: Submits listening information to Last.fm and similar services supporting AudioScrobbler
cs: Předat informace o skladbách na Last.fm a podobné služby podporující AudioScrobbling

en: Notifications
cs: Upozornění

en: Bookmarks
cs: Záložky

en: Allows saving/resuming bookmark positions in audio files.
cs: Umožňuje ukládání/načítání pozicí záložek v hudebních souborech.

en: Provides a manual BPM counter, and BPM autodetection when the bpmdetect plugin from gst-plugins-bad is installed
cs: Poskytuje ruční čítač BPM a autodetekci BPM, když je nainstalován plugin bpmdetect z gst-plugins-bad

en: CD Playback
cs: Přehrávání CD

en: Devices
cs: Zařízení

en: Simple console
cs: Jednoduchá konzole

en: Simple console to interact with the Exaile API
cs: Jednoduchá konzola pro interakci s Exaile API

en: Development
cs: Vývoj

en: Current Song in Pidgin
cs: Aktuální skladba v Pidginu

en: Media Sources
cs: Zdroje médií

en: This plugin integrates Spydaap (%s) into Exaile, so that a collection can be shared over DAAP.
cs: Tento zásuvný modul integruje spydaap (%s) do Exaile. Kolekce pak může být sdílena přes DAAP.

en: Displays the current album cover on the desktop
cs: Zobraz aktuální přebal alba na ploše

en: Developer
cs: Vývojář

en: Provides diagnostic information for Exaile developers
cs: Poskytuje diagnostické informace pro vývojáře Exaile

en: A 10-band equalizer
cs: Desetipásmový ekvalizér

en: Group Tagger
cs: Značení skupin

en: Facilitates categorizing your music by managing the grouping/category tag in audio files
cs: Usnadňuje kategorizaci vaší hudby správou značky skupiny / kategorie ve zvukových souborech

en: Tagging
cs: Popisování

en: A simple plugin for testing the basic plugin system
cs: Jednoduchý zásuvný modul pro testování základního systému pluginů

en: Inhibit Suspend
cs: Potlačit uspávání

en: Prevents User Session from suspending while music is playing
cs: Zabrání relaci uživatele pozastavit přehrávání hudby

en: Provides an IPython console that can be used to manipulate Exaile.
cs: Poskytuje Python konzoli, která může být použita k manipulování s Exaile.

en: Enables access to the Jamendo music catalogue.
cs: Umožňuje přístup do hudebního katalogu Jamendo.

en: Removes voice from audio
cs: Odebrat hlas z audia

en: Keybinder-based multimedia keys
cs: Multimediální klávesy založené na Keybinder

en: Adds support for multimedia keys using libkeybinder3.
    
    Requires: libkeybinder3 and its typelib file
cs: Přidává podporu pro multimediální klávesy pomocí libkeybinder3.
    
    Vyžaduje: libkeybinder3 a jeho soubor typelib

en: External Control
cs: Externí ovládání

en: Last.fm Covers
cs: Last.fm přebaly alb

en: Searches Last.fm for covers
cs: Prohledat databázi přebalů alb na Last.fm

en: Last.fm Dynamic Playlists
cs: Last.fm dynamické seznamy skladeb

en: The Last.fm backend for dynamic playlists
cs: Last.fm backend pro dynamické seznamy skladeb

en: Dynamic Playlists
cs: Dynamické seznamy skladeb

en: Shows which tracks have been loved and allows for loving tracks.
    
    Make sure to enter a valid API key and secret in the plugin preferences.
    
    Depends on the plugin "AudioScrobbler" for username and password.
cs: Ukazuje oblíbené skladby a umožňuje jejich přidávání.
    
    Nezapomeňte zadat v nastavení zásuvného modulu funkční API klíč a tajnou frázi.
    
    Používá jméno a heslo ze zásuvného modulu "AudioScrobbler".

en: Browse and listen to audiobooks from Librivox.org.
cs: Procházejte a poslouchejte audioknihy z Librivox.org.

en: Plugin to fetch lyrics from lyricsmania.com
    Requires: lxml
cs: Plugin pro načítání textů z lyricsmania.com
    Vyžaduje: lxml

en: Main Menu Button
cs: Tlačítko hlavního menu

en: Moves the main menu into a button on top of the panels.
cs: Přesune hlavní nabídku do tlačítka v horní části panelů.

en: USB Mass Storage Media Player Support
cs: Podpora pro USB Mass Storage

en: Support for accessing portable media players using the USB Mass Storage protocol
cs: Podpora pro přístup k přenosným přehrávačům používajícím USB Mass Storage protokol

en: Compact mode for Exaile with a configurable interface
cs: Kompaktní mód Exailu s přizpůsobitelným vzhledem

en: Downmixes audio to one channel.
cs: Downmixuje zvuk do jednoho kanálu.

en: Partial support for MPRIS (Media Player Remote Interfacing Specification) 2.2, allowing you to control Exaile from supporting clients, for example GNOME Shell
cs: Částečná podpora pro MPRIS (Media Player Remote Interfacing Specification) 2.2, která vám umožní ovládat Exaile z podpory klientů, například GNOME Shell

en: Plays music at specific times and days.
    
    Note that when the specified time arrives, Exaile will just act like you pressed the play button, so be sure you have the music you want to hear in your playlist
cs: Přehrává hudbu v určený datum a čas.
    
    Ujistěte se, že máte naplněný seznam skladeb.

en: MusicBrainz Covers
cs: MusicBrainz obaly

en: Integrates MusicBrainz for cover search.
    
    Requires: musicbrainzngs
cs: Integruje MusicBrainz pro hledání obalů.
    
    Vyžaduje: musicbrainzngs

en: Pops up a notification when playback of a track starts or (optionally) if it is paused/resumed/stopped. Requires libnotify and its typelib file
cs: Upozornění při zahájení přehrávání stopy nebo (volitelně), pokud je pozastaveno / obnoveno / zastaveno. Vyžaduje libnotify a jeho soubor typelib

en: A popup window showing information of the currently playing track.
    This plugin is not available on Wayland.
cs: Vyskakovací okno zobrazující informace o právě přehrávané skladbě.
    Tento plugin není k dispozici na Wayland.

en: Playlist Analyzer
cs: Analyzátor seznamu skladeb

en: Tool to help generate HTML5 visualizations of your playlists using d3.js. Optimized for Chrome.
cs: Nástroj, který pomáhá generovat vizualizace vašich seznamů skladeb HTML5 pomocí d3.js. Optimalizováno pro Chrome.

en: Information
cs: Informace

en: Adds Simple Podcast Support
cs: Přidá jednoduchou podporu Podcastu

en: Allows playing audio over a secondary device (right click on playlist and select 'preview'). Useful for DJs.
cs: Umožňuje přehrávání zvuku přes sekundární zařízení (klikněte pravým tlačítkem na seznam stop a "náhled"). Vhodné pro DJe.

en: Output
cs: Výstup

en: Enables ReplayGain support
cs: Aktivuje podporu pro ReplayGain

en: Pauses (and optionally resumes) playback based on screensaver status.
    
    Requires: GNOME, MATE, Cinnamon, XFCE, or KDE Screensaver (does not support XScreenSaver nor XLockMore)
cs: Pozastaví (a případně obnoví) přehrávání na základě stavu spořiče obrazovky.
    
    Vyžaduje: spořič obrazovky GNOME, MATE, Cinnamon, XFCE nebo KDE (nepodporuje XScreenSaver ani XLockMore)

en: Allows for shutdown of the computer at the end of playback.
cs: Poskytuje možnost vypnutí počítače na konci přehrávání.

en: SomaFM Radio
cs: Rádio SomaFM

en: SomaFM Radio list%s%s
cs: Seznam rádia SomaFM %s %s

en: Allows you to record streams with streamripper.
    Depends: streamripper
cs: Umožní nahrávat streamy přes streamripper.
    Závislost: streamripper

en: Provides Wikipedia information about the current artist.
    Requires: webkit2gtk and its typelib file
cs: Poskytuje Wikipedia informace o aktuálním umělci.
    Vyžaduje: webkit2gtk a jeho typelib soubor

en: Multimedia keys for Windows
cs: Multimediální klávesy pro Windows
