exaile - en to eo translation catalogue (202 entries)

en: Tags
eo: Etikedoj

en: Local file
eo: Loka dosiero

en: %d day,  | %d days,
eo[0]: %d tago,
eo[1]: %d tagoj,

en: %d hour,  | %d hours,
eo[0]: %d horo,
eo[1]: %d horoj,

en: %d minute,  | %d minutes,
eo[0]: %d minuto,
eo[1]: %d minutoj,

en: %d second | %d seconds
eo[0]: %d sekundo
eo[1]: %d sekundoj

en: Unknown
eo: Nekonate

note: TRANSLATORS: Indicates that a track has never been played before
en: Never
eo: Neniam

en: Today
eo: Hodiaŭ

en: Yesterday
eo: Hieraŭ

en: Local
eo: Loka

en: Playback Options
eo: Reproduktadaj opcioj

en: Play the next track
eo: Ludu la sekvan trakon

en: Play the previous track
eo: Ludu la antaŭan trakon

en: Stop playback
eo: Haltigu reproduktadon

en: Play
eo: Ludi

en: Pause
eo: Paŭzu

en: Pause or resume playback
eo: Paŭzu aŭ daŭrigu reproduktadon

en: Stop playback after current track
eo: Halti la reproduktadon post aktuala trako

en: Collection Options
eo: Ludlistaj opcioj

note: TRANSLATORS: Meta variable for --add and --export-playlist
en: LOCATION
eo: DOSIERUJO

en: Add tracks from LOCATION to the collection
eo: Aldoni trakojn de DOSIERUJO al la ludlisto

en: Playlist Options
eo: Ludlistaj Opcioj

en: Export the current playlist to LOCATION
eo: Elporti nunan ludliston al LOKO

en: Track Options
eo: Trakaj opcioj

en: Query player
eo: Informpetaj ludilo

note: TRANSLATORS: Meta variable for --format-query
en: FORMAT
eo: FORMATO

note: TRANSLATORS: Meta variable for --format-query-tags
en: TAGS
eo: ETIKEDOJ

en: Show a popup with data of the current track
eo: Montri ŝprucfenestron pri datumoj de la aktuala trako

en: Print the title of current track
eo: Montru la titolon de la nuna trako

en: Print the album of current track
eo: Montru la albumon de la nuna trako

en: Print the artist of current track
eo: Montru la artiston de la nuna trako

en: Print the length of current track
eo: Montru la longecon de la nuna trako

en: Set rating for current track to N%
eo: Agordu pritakson por aktuala trako al N%

en: Get rating for current track
eo: Obtenu pritakson por aktuala trako

en: Print the current playback position as time
eo: Montru la aktualan reproduktadlokon kiel tempo

en: Print the current playback progress as percentage
eo: Montru la aktualan reproduktadplenumon kiel elcento

en: Volume Options
eo: Sonfortecaj opcioj

en: Print the current volume percentage
eo: Montru la aktualan sonfortecelcenton

en: Other Options
eo: Aliaj agordoj

en: Start new instance
eo: Ruli novan ekzempleron

en: Show this help message and exit
eo: Montri ĉi tiun helpmesaĝon kaj eliri

en: Show program's version number and exit.
eo: Montru nombrversion de la programaro kaj eliru.

en: Start minimized (to tray, if possible)
eo: Rulu minimumigite (al la breto, se ebla)

en: Toggle visibility of the GUI (if possible)
eo: Ŝaltu montreblecon de la GUI (se ebla)

en: Start in safe mode - sometimes useful when you're running into problems
eo: Rulu en sendanĝera reĝimo – kelkfoje utile se vi renkontas problemojn

en: Do not import old data from version 0.2.x
eo: Ne importu malnovajn datumojn de versio 0.2.x

en: Make control options like --play start Exaile if it is not running
eo: Kreu kontrolajn opciojn, kiel --play, kiu rulas Ekzailon se ne rulis

en: Development/Debug Options
eo: Evoluigantaj / sencimigaj opcioj

en: DIRECTORY
eo: DOSIERUJO

en: Set data directory
eo: Elekti datumdosieron

en: MODULE
eo: MODULO

en: LEVEL
eo: NIVELO

en: Show debugging output
eo: Montru sencimigan eligon

en: TYPE
eo: TIPO

en: Reduce level of output
eo: Malpliigi kvanton da eligo

en: Disable D-Bus support
eo: Malŝalti D-Bus-subtenon

en: Disable HAL support.
eo: Elŝalti HAL-subtenon.

en: Entire Library
eo: Tuta muzik-kolekto

en: Random %d
eo: Hazarda %d

en: Rating > %d
eo: Takso > %d

en: Album
eo: Albumo

en: Artist
eo: Artisto

en: Author
eo: Aŭtoro

en: BPM
eo: pulsoj minute

en: Copyright
eo: Kopirajto

en: Comment
eo: Komento

en: Composer
eo: Verkisto

en: Date
eo: Dato

en: Disc
eo: Disko

en: Genre
eo: Kategorio

en: Lyrics
eo: Tekstoj

en: Lyricist
eo: Tekstisto

en: Organization
eo: Organizo

en: Title
eo: Titolo

en: Website
eo: Retejo

en: Bitrate
eo: Bitrapido

en: Length
eo: Daŭro

en: Location
eo: Loko

en: Automatic
eo: Aŭtomata

en: Custom
eo: Propra

en: M3U Playlist
eo: M3U-ludlisto

en: PLS Playlist
eo: PSL-ludlisto

en: ASX Playlist
eo: ASX-ludlisto

en: XSPF Playlist
eo: XSPF-ludlisto

en: Vorbis is an open source, lossy audio codec with high quality output at a lower file size than MP3.
eo: Vorbis estas malfermitkoda, perda sonkodero kun altkvalita kvalito je grando malpli granda ol MP3.

en: Free Lossless Audio Codec (FLAC) is an open source codec that compresses but does not degrade audio quality.
eo: Free Lossless Audio Codec (FLAC) estas malfermitkoda sonkodeko, kiu densigas sed ne malaltigas sonkvaliton.

en: Apple's proprietary lossy audio format that achieves better sound quality than MP3 at lower bitrates.
eo: Komerca perda sonformo de Apple, kiu donas pli bonan sonkvaliton ol MP3 je malpli alta bitrapido.

en: A proprietary and older, but also popular, lossy audio format. VBR gives higher quality than CBR, but may be incompatible with some players.
eo: Malfermitkoda kaj pli maljuna, sed ankaŭ populara, perda sonformo. VBR donas pli altan kvaliton ol CBR, sed povas esti malkongrua kun kelkaj ludiloj.

en: A proprietary and older, but also popular, lossy audio format. CBR gives less quality than VBR, but is compatible with any player.
eo: Malfermitkoda kaj pli maljuna, sed ankaŭ populara, perda sonformo. CBR donas malpli altan kvaliton ol VBR, sed estas kongrua kun ĉiuj ludiloj.

en: A very fast Free lossless audio format with good compression.
eo: Tre rapida senperda sonformo kun bona densigo.

en: Various Artists
eo: Diversaj artistoj

en: You did not specify a location to save the db
eo: Vi ne indikis lokon por konservi la datumbazon

en: Scanning collection...
eo: Traridargado de la kolekto...

en: Show Cover
eo: Montri kovrilon

en: Fetch Cover
eo: Preniri kovrilojn

en: Remove Cover
eo: Forigi kovrilon

en: Buffering: %d%%...
eo: Bufrado: %d%%…

en: Open _URL
eo: Malfermi _URL-on

en: Collection
eo: Kolekto

en: Files
eo: Dosieroj

en: Filename
eo: Dosiernomo

note: TRANSLATORS: File size column in the file browser
en: Size
eo: Grando

en: Enter the new name you want for your playlist
eo: Enigu la novan nomon de la ludlisto

en: Rename Playlist
eo: Alinomi kantaron

en: Playlists
eo: Ludlistoj

en: Smart Playlists
eo: Inteligentaj ludlistoj

en: Custom Playlists
eo: Propraj kantaroj

en: Loading streams...
eo: Ŝarganta fluojn…

en: Name:
eo: Nomo:

en: Saved Stations
eo: Konservitaj stacioj

en: Radio Streams
eo: Radiofluoj

en: Refresh
eo: Aktualigi

en: Enter the name you want for your new playlist
eo: Nomu tiun novan kantaron

en: New Playlist
eo: Nova ludlisto

en: Playlist %d
eo: Ludlisto %d

en: Plugins
eo: Kromprogramoj

en: Plugin Archives
eo: Arĥivoj de kromprogramoj

en: All Files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: Open Directory
eo: Malfermi Dosierujo

en: Exaile Music Player
eo: Muzik-programo Ekzajlo

en: Enter the URL to open
eo: Tajpu la malfermendan URL-on

en: Open URL
eo: Malfermi URL

en: Music Files
eo: Muzikdosieroj

en: Playlist Files
eo: Kantaraj dosieroj

en: <b>Save changes to %s before closing?</b>
eo: <b>Ĉu konservi ŝanĝojn de %s antaŭ ol fermi?</b>

en: Your changes will be lost if you don't save them
eo: Viaj ŝanĝoj perdiĝos, se vi ne konservos ilin

en: Close Without Saving
eo: Fermi sen konservi

en: You did not enter a name for your playlist
eo: Vi devas doni nomon al via kantaro

en: Not Playing
eo: Neleganta

en: _Edit
eo: _Redakti

en: Close Tab
eo: Fermi langeton

en: Track Number
eo: Kantnumero

en: Disc Number
eo: Disknumero

en: Rating
eo: Takso

en: Year
eo: Jaro

en: Playcount
eo: Ludnombrilo

en: seconds
eo: sekundoj

note: TRANSLATORS: Logical AND used for smart playlists
en: and
eo: kaj

en: days
eo: tagoj

en: minutes
eo: minutoj

en: hours
eo: horoj

en: weeks
eo: semajnoj

note: TRANSLATORS: True if haystack is equal to needle
en: is
eo: estas

note: TRANSLATORS: True if haystack is not equal to needle
en: is not
eo: ne estas

note: TRANSLATORS: True if haystack contains needle
en: contains
eo: enhavas

note: TRANSLATORS: True if haystack does not contain needle
en: does not contain
eo: ne enhavas

note: TRANSLATORS: Example: rating >= 5
en: at least
eo: almenaŭ

note: TRANSLATORS: Example: rating <= 3
en: at most
eo: maksimume

note: TRANSLATORS: Example: year < 1999
en: before
eo: antaŭ

note: TRANSLATORS: Example: year > 2002
en: after
eo: post

note: TRANSLATORS: Example: 1980 <= year <= 1987
en: between
eo: inter

en: Add Smart Playlist
eo: Aldonu inteligentan ludliston

en: Edit Smart Playlist
eo: Redaktu inteligentan ludliston

en: About Exaile
eo: Pri Exaile

en: Collection Manager
eo: Kolekto-administrilo

en: Cover Finder
eo: Trovi kovrilojn

en: Device Manager
eo: Aparata administrilo

en: _File
eo: _Dosiero

en: _View
eo: _Vidi

en: _Help
eo: _Helpo

en: Previous Track
eo: Antaŭa kanto

en: Next Track
eo: Sekva trako

en: Search
eo: Serĉi

en: Previous visited directory
eo: Lasta vizitita dosierujo

en: Next visited directory
eo: Sekva vizitota dosierujo

en: Home directory
eo: Hejma dosiero

en: Show tray icon
eo: Montri piktogramon sur la pleto

en: Show splash screen on startup
eo: Montri salutŝildon ĉe startigo

en: (drag to reorder)
eo: (trenu por reorgidi)

en: Open last playlists on startup
eo: Malfermi lastajn ludlistojn je lanĉo

en: Plugin
eo: Kromprogramo

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Preferences
eo: Agordaĵoj

en: Description:
eo: Priskribo:

en: Match any of the criteria
eo: Kongruigi iun ajn kriterion

en: Add
eo: Aldoni

en: Cancel
eo: Rezigni

en: Alarm Clock
eo: Vekhorloĝo

en: Enter the search keywords
eo: Enigu serĉajn ŝlosilvortoj

en: Append to Current
eo: Aldoni post kurantaj

en: Previous
eo: Antaŭen

en: Next
eo: Sekva

en: Stop
eo: Haltigi

en: Delete
eo: Forigi

en: Monday
eo: Lundo

en: Tuesday
eo: Mardo

en: Wednesday
eo: Merkredo

en: Thursday
eo: Ĵaŭdo

en: Friday
eo: Vendredo

en: Saturday
eo: Sabato

en: Sunday
eo: Dimanĉo

en: Use Fading
eo: Uzi velkofinon

en: Username:
eo: Uzantonomo:

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: Top left
eo: Supra maldekstra

en: Top right
eo: Supra dekstra

en: Bottom left
eo: Malsupra maldekstra

en: Bottom right
eo: Malsupra dekstra

en: Background Color:
eo: Fonkoloro:

en: Advanced
eo: Altnivele

en: Options
eo: Opcioj
