exaile - en to gl translation catalogue (547 entries)

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Local file
gl: Ficheiro local

en: %d day,  | %d days,
gl[0]: %d día,
gl[1]: %d días,

en: %d hour,  | %d hours,
gl[0]: %d hora,
gl[1]: %d horas,

en: %d minute,  | %d minutes,
gl[0]: %d minuto,
gl[1]: %d minutos,

en: %d second | %d seconds
gl[0]: %d segundo
gl[1]: %d segundos

en: Unknown
gl: Descoñecido

note: TRANSLATORS: Indicates that a track has never been played before
en: Never
gl: Nunca

en: Today
gl: Hoxe

en: Yesterday
gl: Onte

en: Launch Exaile, optionally adding tracks specified by LOCATION to the active playlist. If Exaile is already running, this attempts to use the existing instance instead of creating a new one.
gl: Lanza Exaile, opcionalmente engadindo pistas especificadas por LOCALIZACIÓN a lista de reprodución activa. Se Exaile está en funcionamento, esto tenta usar a instancia existente no canto de crear unha nova.

en: Playback Options
gl: Opcións de reprodución

en: Play the next track
gl: Reproducir a pista seguinte

en: Play the previous track
gl: Reproducir a pista anterior

en: Stop playback
gl: Deter a reprodución

en: Play
gl: Reproducir

en: Pause
gl: Pausar

en: Pause or resume playback
gl: Pausar ou continuar a reprodución

en: Stop playback after current track
gl: Parar a reprodución despois da seguinte pista

en: Collection Options
gl: Opcións da colección

note: TRANSLATORS: Meta variable for --add and --export-playlist
en: LOCATION
gl: LOCALIZACIÓN

en: Add tracks from LOCATION to the collection
gl: Engadir pistas desde LOCALIZACIÓN á colección

en: Playlist Options
gl: Opcións da lista de reprodución

en: Track Options
gl: Opcións da pista

en: Query player
gl: Consultar reproductor

note: TRANSLATORS: Meta variable for --format-query
en: FORMAT
gl: FORMATO

note: TRANSLATORS: Meta variable for --format-query-tags
en: TAGS
gl: ETIQUETAS

en: Show a popup with data of the current track
gl: Amosar unha xanela emerxente con información sobre a pista actual

en: Print the title of current track
gl: Amosar o título da pista actual

en: Print the album of current track
gl: Amosar o albúm da pista actual

en: Print the artist of current track
gl: Amosar o interprete da pista actual

en: Print the length of current track
gl: Amosar a duración da pista actual

en: Set rating for current track to N%
gl: Estabelecer a cualificación da pista actual a N%

en: Get rating for current track
gl: Obter a cualificación da pista actual

en: Print the current playback position as time
gl: Amosa a posición da reprodución como tempo

en: Print the current playback progress as percentage
gl: Amosar o progreso da lista de reprodución actual como porcentaxe

en: Volume Options
gl: Opcións de volume

en: Increase the volume by N%
gl: Subir o volume nun N%

en: Decrease the volume by N%
gl: Baixar o volume nun N%

en: Mute or unmute the volume
gl: Silenciar ou activar o volume

en: Print the current volume percentage
gl: Amosar a porcentaxe actual do volume

en: Other Options
gl: Outras opcións

en: Start new instance
gl: Inicia unha nova instancia

en: Show this help message and exit
gl: Mostrar esta mensaxe de axuda e saír

en: Show program's version number and exit.
gl: Mostrar o número de versión da aplicación e saír.

en: Start minimized (to tray, if possible)
gl: Comezar minimizado (á bandexa, se é posíbel)

en: Toggle visibility of the GUI (if possible)
gl: Alternar visibilidade da interface gráfica (se é posible)

en: Start in safe mode - sometimes useful when you're running into problems
gl: Comezar en modo seguro - ás veces é útil cando tes problemas

en: Do not import old data from version 0.2.x
gl: Non importar datos antigos da versión 0.2.x

en: Make control options like --play start Exaile if it is not running
gl: Facer que as opción como --play inicien Exaile se non se está executando

en: Locale to use for Exaile
gl: Localización para usar co Exaile

en: Development/Debug Options
gl: Desenrolo/Opcións de depuración

en: DIRECTORY
gl: CARTAFOL

en: Set data directory
gl: Designar un directorio para os datos

en: Set data and config directory
gl: Designar directorio para datos e configuración

en: MODULE
gl: MÓDULO

en: Limit log output to MODULE
gl: Limitar a saída do rexistro ao MODULE

en: LEVEL
gl: NIVEL

en: Limit log output to LEVEL
gl: Limitar a saída do rexistro ao LEVEL

en: Show debugging output
gl: Mostrar a saída de depuración

en: Enable debugging of xl.event. Generates lots of output
gl: Activar depuración de xl.event. Xera moitos resultados

en: Enable full debugging of xl.event. Generates LOTS of output
gl: Activar depuración completa de xl.event. Xera MOITOS resultados

en: Add thread name to logging messages.
gl: Engadir o nome do fío ás mensaxes de rexistro.

en: TYPE
gl: TIPO

en: Limit xl.event debug to output of TYPE
gl: Limitar depuración xl.event a saída de TYPE

en: Reduce level of output
gl: Reducir nivel de resultados

en: Disable D-Bus support
gl: Desactivar soporte D-Bus

en: Disable HAL support.
gl: Desactivar soporte HAL.

en: Entire Library
gl: Fonoteca enteira

en: Random %d
gl: Aleatorio %d

en: Rating > %d
gl: Puntuación > %d

en: Exaile is not yet finished loading. Perhaps you should listen for the exaile_loaded signal?
gl: Exaile aínda non rematou de cargar. Secadra deberías escoitar o sinal de exaile_loaded?

en: Album
gl: Álbum

en: Arranger
gl: Arranxos

en: Artist
gl: Intérprete

en: Author
gl: Autor

en: Copyright
gl: Dereitos de autoría

en: Comment
gl: Comentario

en: Composer
gl: Compositor

en: Conductor
gl: Director

en: Cover
gl: Cuberta

en: Date
gl: Data

en: Disc
gl: Disco

en: Encoded by
gl: Codificado por

en: Genre
gl: Xénero

en: Grouping
gl: Agrupado

en: Language
gl: Idioma

en: Lyrics
gl: Letras de cancións

en: Lyricist
gl: Letrista

en: Organization
gl: Organización

en: Original album
gl: Álbum orixinal

en: Original artist
gl: Artista orixinal

en: Original date
gl: Data orixinal

en: Performer
gl: Executante

en: Title
gl: Título

en: Track
gl: Pista

en: Version
gl: Versión

en: Website
gl: Sitio web

en: Bitrate
gl: Taxa de bits

en: Date added
gl: Data de engadido

en: Last played
gl: Última reprodución

en: Length
gl: Duración

en: Location
gl: Localización

en: Modified
gl: Modificado

en: Play time
gl: Tempo de reprodución

en: Times played
gl: Veces reproducida

en: Start offset
gl: Desprazamento inicial

en: Stop offset
gl: Desprazamento final

en: : Possible audio device error, is it plugged in?
gl: : Posible erro de dispositivo de son, está enchufado?

en: A GStreamer 1.x plugin for %s is missing. Without this software installed, Exaile will not be able to play the current file. Please install the required software on your computer. See %s for details.
gl: Un plugin de GStreamer 1.x para %s está ausente. Sen este plugin instalado, Exaile non será capaz de reproducir o ficheiro actual. Por favor, instala o plugin requirido no teu computador. Mira %s para detalles.

en: Automatic
gl: Automático

en: Custom
gl: Personalizado

en: Could not create audiosink (device: %s, type: %s)
gl: Non se pode crear audiosink (dispositivo: %s, tipo: %s)

en: No custom pipeline specified!
gl: Non se especificou canle (pipeline) personalizada!

en: Error creating custom audiosink '%s'
gl: Erro creando audiosink personalizado '%s'

en: Invalid sink type '%s' specified
gl: Tipo de sumidoiro(sink) '%s' especificado non válido

en: Could not create sink type '%s'
gl: Non se pode crear sumidoiro (sink) de tipo '%s'

en: Invalid playlist type.
gl: Tipo de lista de reprodución non válida.

en: Playlist
gl: Lista de reprodución

en: M3U Playlist
gl: Lista de reprodución M3U

en: PLS Playlist
gl: Lista de reprodución PLS

en: Invalid format for %s.
gl: Formato non válido para %s.

en: Unsupported version %(version)s for %(type)s
gl: Versión non soportada %(version)s para %(type)s

en: ASX Playlist
gl: Lista de reprodución ASX

en: XSPF Playlist
gl: Lista de reprodución XSPF

en: Shuffle _Off
gl: Deter aleat_orio

en: Shuffle _Tracks
gl: Pis_tas aleatorias

en: Shuffle _Albums
gl: Álbums _aleatorios

en: _Random
gl: Aleatorio

en: Repeat _Off
gl: Repetir apagad_o

en: Repeat _All
gl: Repetir tod_a

en: Repeat O_ne
gl: Repetir U_nha

en: Dynamic _Off
gl: Dinámico apagad_o

en: Dynamic by Similar _Artists
gl: Dinámico por _artistas similares

en: Plugin is already loaded or has a conflicting name.
gl: O complemento xa está cargado ou ten un nome conflitivo.

en: Plugin archive is not in the correct format.
gl: O formato do arquivador do complemento non é correcto.

en: A plugin with the name "%s" is already installed.
gl: Xa foi instalado o complemento co nome "%s".

en: Plugin archive contains an unsafe path.
gl: O arquivador do complemento contén unha ruta de acceso non segura.

en: Settings version is newer than current.
gl: A versión de configuración é máis recente ca actual.

en: Vorbis is an open source, lossy audio codec with high quality output at a lower file size than MP3.
gl: Vorbis é un códec de son con pérdida de fonte aberta cunha gran calidade de saída e cun tamaño de ficheiro menor que MP3.

en: Free Lossless Audio Codec (FLAC) is an open source codec that compresses but does not degrade audio quality.
gl: O códec de son libre e sen pérdida (FLAC) é un códec de fonte aberta que comprime pero non degrada a calidade do son.

en: Apple's proprietary lossy audio format that achieves better sound quality than MP3 at lower bitrates.
gl: Formato privativo de son con perdas de Apple que ten mellor calidade co MP3 a menores taxas de bits.

en: A proprietary and older, but also popular, lossy audio format. VBR gives higher quality than CBR, but may be incompatible with some players.
gl: Un formato privativo de son son perdas, máis antigo pero tamén popular. VBR proporciona mellora calidade ca CBR, pero pode ser incompatible con algúns reprodutores.

en: A proprietary and older, but also popular, lossy audio format. CBR gives less quality than VBR, but is compatible with any player.
gl: Un formato privativo e máis vello con perdas, pero tamén popular. CBR proporciona máis calidade ca VBR, pero é compatible con todos os reprodutores.

en: A very fast Free lossless audio format with good compression.
gl: Un formato de son libre, sen perdas, moi rápido e con boa compresión.

en: Various Artists
gl: Varios artistas

en: You did not specify a location to load the db from
gl: Non especificaches unha localización para cargar a base de datos

en: You did not specify a location to save the db
gl: Non especificaches unha localización para gardar a base de datos

en: Not playing.
gl: Detido.

en: status: %(status)s, title: %(title)s, artist: %(artist)s, album: %(album)s, length: %(length)s, position: %(progress)s%% [%(position)s]
gl: estado: %(status)s, título: %(title)s, artista: %(artist)s, álbum: %(album)s, lonxitude: %(length)s, posición: %(progress)s%% [%(position)s]

en: Scanning collection...
gl: Analizando a colección...

en: Scanning %s...
gl: Examinando %s...

en: Add a Directory
gl: Engadir un Directorio

en: Directory not added.
gl: Directorio non engadido.

en: The directory is already in your collection or is a subdirectory of another directory in your collection.
gl: O directorio xa se atopa na colección ou é un subdirectorio doutro directorio na colección.

en: {outstanding} covers left to fetch
gl: {outstanding} cubertas por descargar

en: All covers fetched
gl: Todas as cubertas obtidas

en: Collecting albums and covers...
gl: Recompilando álbums e cubertas...

en: Show Cover
gl: Amosar cuberta

en: Fetch Cover
gl: Obter Cuberta

en: Remove Cover
gl: Retirar a portada

en: Cover for %s
gl: Cuberta para %s

en: Save File
gl: Gravar Ficheiro

en: Cover options for %(artist)s - %(album)s
gl: Opcións de cuberta para %(artist)s - %(album)s

en: No covers found.
gl: Non se atoparon portadas.

en: None of the enabled sources has a cover for this track, try enabling more sources.
gl: Ningunha das fontees habilitadas ten unha portada para esta pista, proba a habilitar máis fontes.

note: TRANSLATORS: do not translate 'width' and 'height'
en: {width}x{height} pixels
gl: {width}×{height} píxeles

en: $title (by $artist)
gl: $title (por $artist)

en: Save currently selected playlist
gl: Gardar lista de reprodución actualmente seleccionada

en: Save currently selected playlist under a custom name
gl: Gardar lista de reprodución actualmente seleccionada cun nome personalizado

en: Focus filter in currently focused panel
gl: Enfocar filtro no panel actualmente en foco

en: Focus playlist search
gl: Enfocar busca de lista de reprodución

en: Clear queue
gl: Limpar a cola

en: Start, pause or resume the playback
gl: Iniciar, pausar ou retomar a reprodución

en: Seek to the right
gl: Buscar á dereita

en: Seek to the left
gl: Buscar á esquerda

en: Increase the volume
gl: Subir o volume

en: Decrease the volume
gl: Baixar o volume

en: Switch to previous tab
gl: Cambiar á lapela anterior

en: Switch to next tab
gl: Cambiar á seguinte lapela

en: Focus the playlist container
gl: Enfocar o contenedor da lista de reprodución

en: Focus the files panel
gl: Enfocar o panel de ficheiros

en: Focus the radio panel
gl: Enfocar o panel radio

en: Focus the playlists panel
gl: Enfocar o penel de listas de reprodución

en: Focus the first tab
gl: Enfocar a primeira lapela

en: Focus the second tab
gl: Enfocar a segunda lapela

en: Focus the third tab
gl: Enfocar a terceira lapela

en: Focus the fourth tab
gl: Enfocar a cuarta lapela

en: Focus the fifth tab
gl: Enfocar a quinta lapela

en: Focus the sixth tab
gl: Enfocar a sexta lapela

en: Focus the seventh tab
gl: Enfocar a sétima lapela

en: Toggle: Stop after Selected Track
gl: Conmutar: Parar despois da Pista Seleccionada

en: Playback error encountered!
gl: Erro atopado na reprodución!

en: Buffering: %d%%...
gl: Almacenando: %d%%...

en: Continue Playback
gl: Continuar reprodución

en: Pause Playback
gl: Pausar reprodución

en: Playlist export failed!
gl: Erro ao exportar a lista de reprodución!

en: Start Playback
gl: Iniciar reprodución

en: _New Playlist
gl: _Nova lista de reprodución

en: _Open
gl: _Abrir

en: Open _URL
gl: Abrir _URL

en: Open _Directories
gl: Abrir _Directorios

en: _Import Playlist
gl: _Importar lista de reprodución

en: E_xport Current Playlist
gl: E_xportar lista de reprodución actual

en: Close _Tab
gl: Pechar pes_tana

en: _Restart
gl: _Reiniciar

en: _Quit Exaile
gl: Pechar Exaile (_Q)

en: _Collection
gl: _Colección

en: _Queue
gl: _Cola

en: C_overs
gl: Cuberta

en: _Preferences
gl: _Preferenzas

en: _Show Playing Track
gl: Amo_sar pista en reprodución

en: _Playlist Utilities Bar
gl: Barra de utilidades da lista de reprodución

en: C_olumns
gl: C_olumnas

en: _Clear playlist
gl: Limpar a lista de reprodu_ción

en: _Device Manager
gl: A_dministrador de Dispositivos

en: _Rescan Collection
gl: _Reexaminar a colección

en: Rescan Collection (_slow)
gl: Reexaminar a colección (lento) - _s -

en: User's Guide (website)
gl: Guía do Usuario (páxina web)

en: Shortcuts
gl: Atallos

en: Report an issue (GitHub)
gl: Informar dun problema (GitHub)

en: Open error logs
gl: Abrir rexistros de erro

en: _About
gl: Sobre (_A)

en: Album Artist
gl: Intérprete do Álbume

en: Genre - Artist
gl: Xénero - Artista

en: Genre - Album Artist
gl: Xénero - Artista do Álbume

en: Genre - Album
gl: Xénero - Álbum

en: Date - Artist
gl: Data - Artista

en: Date - Album Artist
gl: Data - Artista do Álbume

en: Date - Album
gl: Data - Álbum

en: Artist - (Date - Album)
gl: Artista - (Data - Álbum)

en: Album Artist - (Date - Album)
gl: Artista do Álbume - (Data - Álbume)

en: Collection
gl: Colección

en: Rescan Collection
gl: Rescanear a colección

en: Transferring to %s...
gl: Transferindo a %s...

en: Files
gl: Ficheiros

en: Filename
gl: Nome de ficheiro

note: TRANSLATORS: File size column in the file browser
en: Size
gl: Tamaño

note: TRANSLATORS: Title of the track number column
en: #
gl: Núm.

en: No lyrics found.
gl: Non se atoparon letras.

en: Source:
gl: Fonte:

en: Any source
gl: Calquera fonte

en: New _Smart Playlist
gl: Nova li_sta de reprodución intelixente

en: _New Station
gl: _Nova emisora

en: Delete the playlist "%s"?
gl: Eliminar a lista de reprodución "%s"?

en: Enter the new name you want for your playlist
gl: Introduza o novo nome para a súa lista de reprodución

en: Rename Playlist
gl: Renomear a lista de reproducción

en: The playlist name you entered is already in use.
gl: O nome da lista de reprodución xa está en uso.

en: Error loading smart playlist: %s
gl: Erro na carga da lista de reprodución intelixente: %s

note: TRANSLATORS: Playlist title suggestion with more than two values
en: %(first)s, %(second)s and others
gl: %(first)s, %(second)s e outros

note: TRANSLATORS: Playlist title suggestion with two values
en: %(first)s and %(second)s
gl: %(first)s e %(second)s

en: Playlists
gl: Listas de reprodución

en: Smart Playlists
gl: Listas de reprodución Intelixentes

en: Custom Playlists
gl: Listas personalizadas

en: Loading streams...
gl: Cargando fluxos...

en: Add Radio Station
gl: Engadir emisora de radio

en: Name:
gl: Nome:

en: Saved Stations
gl: Emisoras gardadas

en: Radio Streams
gl: Fluxos de radio

en: Refresh
gl: Actualizar

en: Enter the name you want for your new playlist
gl: Introduza o nome que queira para a lista

en: New Playlist
gl: Nova lista de reprodución

en: P_anels
gl: P_aneis

en: Drop here to create a new playlist
gl: Soltar aquí para crear unha nova lista de reprodución

en: _Clear Tab History
gl: Limpar a lista de reprodución (_C)

en: Recently Closed _Tabs
gl: Lapelas pechadas recen_temente

en: Restore closed tab
gl: Recuperar lapela pechada

en: Playlist %d
gl: Lista de reprodución %d

en: {playlist_name} ({track_count} tracks, closed {minutes} min ago)
gl: {playlist_name} ({track_count} cancións, pechadas fai {minutes} minutos)

en: {playlist_name} ({track_count} tracks, closed {seconds} sec ago)
gl: {playlist_name} ({track_count} cancións, pechadas fai {seconds} segundos)

en: _Move to Other View
gl: _Mover a Outra Vista

en: Plugins
gl: Engadidos

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Tray icons are not supported on your platform
gl: A túa plataforma non soporta iconas na bandexa

note: TRANSLATORS: Grammatical articles that are ignored while sorting the collection panel. For example, in French locales this could be the space-separated list "l' la le les". If this practice is not common in your locale, simply translate this to string with single space.
en: the
gl: o

en: Reset to _Defaults
gl: Restablecer aos valores por _Defecto

en: Covers
gl: Cubertas

en: Lyrics Viewer
gl: Visor de Letras

en: Playback
gl: Reprodución

en: Uncategorized
gl: Sen categoría

en: Could not load plugin info!
gl: Non se puido cargar a información do complemento!

en: Failed plugin: %s | Failed plugins: %s
gl[0]: Complemento fallido: %s
gl[1]: Complementos fallidos: %s

en: Could not disable plugin!
gl: Non se puido deshabilitar o complemento!

en: Could not enable plugin!
gl: Non se puido habilitar o complemento!

en: Choose a Plugin
gl: Escoller un Complemento

en: Plugin Archives
gl: Arquivo de Complementos

en: All Files
gl: Todos os ficheiros

en: Plugin file installation failed!
gl: A instalación do complemento fallou!

en: Restart Exaile?
gl: Reiniciar Exaile?

en: A restart is required for this change to take effect.
gl: Requírese un reinicio para que o cambio teña efecto.

en: Restart
gl: Reiniciar

en: Action
gl: Acción

en: Shortcut
gl: Atallo

en: Writing of tags failed
gl: Fallou a escritura das etiquetas

en: Tags could not be written to the following files:
    {files}
gl: As etiquetas non se poden escribir nos seguintes ficheiros:
    {files}

en: Editing track %(current)d of %(total)d
gl: Editando pista %(current)d de %(total)d

en: Are you sure you want to apply the changes to all tracks?
gl: Estás seguro de querer aplicar os cambios a tódalas pistas?

en: Apply changes before closing?
gl: Aplicar os cambios antes de pechar?

en: Your changes will be lost if you do not apply them now.
gl: Perderanse os cambios se non os aplicas agora.

note: TRANSLATORS: Remove tag value
en: Clear
gl: Limpar

note: TRANSLATORS: This is the 'of' between numbers in fields like tracknumber, discnumber, etc. in the tagger.
en: of:
gl: de:

en: JPEG image
gl: Imaxe JPEG

en: PNG image
gl: Imaxe PNG

en: Image
gl: Imaxe

en: Linked image
gl: Imaxe ligada

note: TRANSLATORS: do not translate 'format', 'width', and 'height'
en: {format} ({width}x{height} pixels)
gl: {format} ({width}×{height} píxeles)

en: Select image to set as cover
gl: Selecciona a imaxe para a cuberta

en: Supported image formats
gl: Formatos de imaxe soportados

en: Open Directory
gl: Abrir Directorio

en: Apply current value to all tracks
gl: Aplicar o valor actual a todas as pistas

en: Saved %(count)s of %(total)s.
gl: Gardados %(count)s de %(total)s.

en: Exaile Music Player
gl: Reprodutor de música Exaile

en: Enter the URL to open
gl: Introduza o enderezo URL para abrir

en: Open URL
gl: Abrir URL

en: Select File Type (by Extension)
gl: Seleccione o tipo de ficheiro (por extensión)

en: Choose Media to Open
gl: Escoller Dispositivo para Abrir

en: Supported Files
gl: Ficheiros admitidos

en: Music Files
gl: Ficheiros de música

en: Playlist Files
gl: Ficheiros de listas de reproducción

en: Choose Directory to Open
gl: Escoller Directorio para Abrir

en: Import Playlist
gl: Importar lista de reprodución

en: Export Current Playlist
gl: Exportar lista de reprodución actual

en: Use relative paths to tracks
gl: Empregar rutas relativas para as pistas

en: Playlist saved as <b>%s</b>.
gl: Lista de reprodución gardada <b>%s</b>.

en: Close %s
gl: Pechar %s

en: <b>Save changes to %s before closing?</b>
gl: <b>Gardar os cambios en %s antes de pechar?</b>

en: Your changes will be lost if you don't save them
gl: Os teus cambios perderanse se non os gardas

en: Close Without Saving
gl: Pechar Sen Gardar

en: Yes to all
gl: Sí a todo

en: No to all
gl: Non a todo

en: Error occurred while copying %s: %s
gl: Erro ocurrido mentres se copiaba %s: %s

en: File exists, overwrite %s ?
gl: O ficheiro existe, sobrescribir %s?

en: Playlist name:
gl: Nome da lista de reprodución:

en: Add new playlist...
gl: Engadir nova lista de reprodución...

en: You did not enter a name for your playlist
gl: Non introduciu un nome para a lista

en: Save As
gl: Gardar como

en: Exporting %s
gl: Exportando %s

en: Choose directory to export files to
gl: Seleccionar directorio para exportar ficheiros

en: <span size="x-large" weight="bold">$title</span>
    by $artist
    from $album
gl: <span size="x-large" weight="bold">$title</span>
    por $artist
    do $album

en: Not Playing
gl: Non se está a reproducir

en: %d in collection
gl: %d na colección

en: En_queue
gl: Pór na cola (_q)

en: _Replace Current
gl: _Reemprazar actual

en: _Append to Current
gl: Eng_adir á actual

en: _Track Properties
gl: Propiedades da pis_ta

en: _Open Directory
gl: Abrir Directori_o

en: The files cannot be moved to the Trash. Delete them permanently from the disk?
gl: Os ficheiro non poden ser movidos ao Lixo. Eliminals permanentemente do disco?

en: _Move to Trash
gl: _Mover ao Lixo

en: _Rename
gl: Cambia_r nome

en: _Edit
gl: _Editar

en: E_xport Playlist
gl: E_xportar a lista de reprodución

en: Export _Files
gl: Exportar _Ficheiros

en: _Delete Playlist
gl: Eliminar a lista de repro_dución

en: Close Tab
gl: Pechar pestana

en: Seeking: %s
gl: Procurando: %s

en: Move
gl: Mover

en: New Marker
gl: Novo Marcador

en: _Jump to
gl: Saltar a (_J)

en: Muted
gl: Silenciado

en: Full Volume
gl: Volume total

en: Requires plugins providing dynamic playlists
gl: Precisa complementos para proporcionar listas de reprodución dinámicas

en: Dynamically add similar tracks to the playlist
gl: Engadir pistas similares á lista de forma dinámica

en: Track Number
gl: Número de pista

en: Disc Number
gl: Num. de disco

en: Rating
gl: Cualificación

en: Year
gl: Ano

en: Playcount
gl: Contaxe de reproducións

en: Schedule
gl: Planificación

en: Start Offset
gl: Desprazamento inicial

en: Stop Offset
gl: Desprazamento final

en: _Resizable
gl: _Redimensionable

en: _Autosize
gl: _Autoaxustar

en: Queue
gl: Cola

en: Queue (%d)
gl: Cola (%d)

en: Rating:
gl: Puntuación:

en: seconds
gl: segundos

note: TRANSLATORS: Logical AND used for smart playlists
en: and
gl: e

en: days
gl: días

en: minutes
gl: minutos

en: hours
gl: horas

en: weeks
gl: semanas

note: TRANSLATORS: True if haystack is equal to needle
en: is
gl: é

note: TRANSLATORS: True if haystack is not equal to needle
en: is not
gl: non é

note: TRANSLATORS: True if the specified tag is present (uses the NullField to compare to __null__)
en: is set
gl: está establecida

note: TRANSLATORS: True if the specified tag is not present (uses the NullField to compare to __null__)
en: is not set
gl: non está establecida

note: TRANSLATORS: True if haystack contains needle
en: contains
gl: contén

note: TRANSLATORS: True if haystack does not contain needle
en: does not contain
gl: non contén

note: TRANSLATORS: True if haystack matches regular expression
en: regex
gl: expresión regular

note: TRANSLATORS: True if haystack does not match regular expression
en: not regex
gl: sen expresión regular

note: TRANSLATORS: Example: rating >= 5
en: at least
gl: polo menos

note: TRANSLATORS: Example: rating <= 3
en: at most
gl: como moito

note: TRANSLATORS: Example: year < 1999
en: before
gl: antes

note: TRANSLATORS: Example: year > 2002
en: after
gl: despois

note: TRANSLATORS: Example: 1980 <= year <= 1987
en: between
gl: entre

en: greater than
gl: maior que

en: less than
gl: menor que

note: TRANSLATORS: Example: track has been added in the last 2 days
en: in the last
gl: nos últimos

note: TRANSLATORS: Example: track has not been added in the last 5 hours
en: not in the last
gl: non nos últimos

note: TRANSLATORS: True if a track is contained in the specified playlist
en: Track is in
gl: A pista está en

note: TRANSLATORS: True if a track is not contained in the specified playlist
en: Track not in
gl: A pista non está en

en: Add Smart Playlist
gl: Engadir unha lista de reprodución intelixente

en: Edit Smart Playlist
gl: Editar lista de reprodución intelixente

en: About Exaile
gl: Acerca de Exaile

en: Collection Manager
gl: Xestor de coleccións

en: Monitored
gl: Monitorizado

en: Scan At Startup
gl: Examinar ao iniciar

en: Cover Finder
gl: Buscador de portadas

en: The origin of this cover
gl: A orixe desta cuberta

en: _Set as Cover
gl: E_stablecer como cuberta

en: Cover Manager
gl: Xestor de Cubertas

en: _Fetch Covers
gl: Obter Cubertas

en: Device Manager
gl: Xestor de Dispositivos

en: Icon
gl: Icona

en: Device
gl: Dispositivo

en: Driver
gl: Controlador

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _View
gl: _Ver

en: _Tools
gl: Ferramen_tas

en: _Help
gl: _Axuda

en: Previous Track
gl: Pista anterior

en: Stop Playback
    
    Right Click for Stop After Track Feature
gl: Deter a reprodución
    
    Prema no botón dereito para deter despois da pista actual

en: Next Track
gl: Pista seguinte

en: <b>Collection is empty.</b>
gl: <b>A colección está baleira.</b>

en: Refresh collection view
    (Hold Shift key to rescan the collection)
gl: Actualizar vista da colección
    (Manteña a tecla Maiús para olver a explorar a colección)

en: Clear search field
gl: Limpar campo de busca

en: Search
gl: Buscar

en: Previous visited directory
gl: Directorio visitado anterior

en: Next visited directory
gl: Directorio visitado seguinte

en: Up one directory
gl: Subir un directorio

en: Refresh directory listing
gl: Actualizar o listado de directrios

en: Home directory
gl: Directorio principal

en: Append All Tracks to Playlist
gl: Engadir Todas Pistas a Lista de Reprodución

en: Import CD
gl: Importar CD

en: Shuffle playback order
gl: Desordear a reprodución

en: Repeat playback
gl: Repetir a reprodución

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Top
gl: Arriba

en: Bottom
gl: Abaixo

en: Tab placement:
gl: Posición pestanas:

en: Playlist font:
gl: Tiio letra da lista de reprodución:

en: Reset to the system font
gl: Reiniciar o tipo de letra do sistema

en: Show tray icon
gl: Amosar a icona na área de notificación

en: Close to tray
gl: Pechar na área de notificación

note: TRANSLATORS: Keep the current track visible in playlist
en: Jump to current song on track change
gl: Saltar á canción actual ao cambiar a pista

en: Show splash screen on startup
gl: Amosar pantalla ao iniciar

en: Use covers from local files
gl: Empregar cubertas dende ficheiros locais

en: This option will search for cover image files in 
    the same folder as the music file.
gl: Esta opción buscará imaxes da cuberta na
    mesma carpeta co ficheiro de música.

en: Preferred file names:
gl: Nomes de ficheiros preferidos:

en: A comma-separated list of file names without file extensions
gl: Unha lista de nomes de  ficheiros separados por comas, sen extensións de ficheiro

en: Fetch covers automatically on playback start
gl: Obter cubertas automaticamente ao iniciar reprodución

en: Cover Search Order:
gl: Orde de Busca para Cubertas:

en: (drag to reorder)
gl: (arrastrar para ordear)

en: Use covers embedded in tags
gl: Empregar cubertas embebidas nas etiquetas

en: Audio Sink:
gl: Sumidoiro son:

en: Custom sink pipeline:
gl: Tubería de sumidoir personalizada:

en: Resume playback on start
gl: Reanudar a reprodución a iniciar

en: Resume playback in paused state
gl: Reanudar reprodución pausada

en: Adding an item to an empty queue begins playback
gl: Engadir un elemento a unha cola baleira inicia a reprodución

en: Remove track from queue upon playback
gl: Eliminr pista da cola cando se reproduza

en: Crossfade duration (ms):
gl: Duración fundido cruzado (ms):

en: Use crossfading (EXPERIMENTAL)
gl: Empregar transición (EXPERIMENTAL)

en: Fade duration (ms):
gl: Duración desvanecemento (ms):

en: Use fade transitions on user actions
gl: Empregar transici´ns d desvanecemento en accións de usuario

en: Playback engine:
gl: Motor reprodución:

en: Open last playlists on startup
gl: Abrir as últimas listas de reprodución ao iniciar

en: Prompt for saving custom playlists on close
gl: Preguntar para gardar listas de reprodución personalizadas ao pechar

en: Replace content on side pane double click
gl: Substituír contido no panel lateral ao facer dobre click

en: Instead of appending, tracks added via double click in the panes will replace the content of the current playlist.
gl: No lugar de engadir, pistas engadidas via dobre click nos paneis remprazaran  contido da lista de reprodución actual.

en: When using a menu item to add/replace tracks on the playlist, start playback if there is track currently playing. This option was the default behavior before Exaile 0.3.3
gl: Cando empregus un elemento de menú para engadir/remprazar na lista de reprodución, iniciar a reprodución se hai unha pista reproducindo actualmente. Este era o comportamento por defecto antes de Exaile 0.3.3

en: Queue tracks by default instead of playing them
gl: Por na cola pistas no cant de reproducilas

en: When you double click or press enter to play a track in a playlist, queue the track instead of playing it
gl: Ao premer dúas veces sobe unha canción ou premer Intro para eproducir unha pista dunha lista, colocala na cola de reprodución n vez de reproducila

en: Plugin
gl: Engadido

en: Status
gl: Estado

en: Enabled
gl: Activado

en: Show incompatible plugins
gl: Amosar complementos incompatibles

en: No Plugin Selected
gl: Non foi seleccionado ningún engadido

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Track Properties
gl: Propiedades da pista

en: A_dd tag
gl: Eng_adir etiqueta

en: _Remove tag
gl: Elimina_r etiqueta

en: Uppercase first letter of all tags
gl: Primeira letra en maiúscula de todas as etiquetas

en: _Previous
gl: Anterior

en: _Next
gl: Segui_nte

en: Other
gl: Outro

en: 32x32 pixels 'file icon' (PNG only)
gl: Ficheiro de icona 32x32 pixels (só PNG)

en: Other file icon
gl: Outro ficheiro de icona

en: Cover (front)
gl: Cuberta (fronte)

en: Cover (back)
gl: Cuberta (traseira)

en: Leaflet page
gl: Páxina de folleto

en: Media (e.g. label side of CD)
gl: Medio (ex. lado da etiqueta do CD)

en: Lead artist/lead performer/soloist
gl: Artista principal/intérprete principal/solista

en: Artist/performer
gl: Artista/intérprete

en: Band/Orchestra
gl: Banda/Orquestra

en: Lyricist/text writer
gl: Letrista/escritor

en: Recording Location
gl: Lugar da gravación

en: During recording
gl: Duración gravación

en: During performance
gl: Durante actuación

en: Movie/video screen capture
gl: Pantallazo da película/vídeo

en: A bright coloured fish
gl: Un peixe de cores brilantes

en: Illustration
gl: Iustración

en: Band/artist logotype
gl: Logotipo da banda/artista

en: Publisher/Studio logotype
gl: Logotipo da discográfica/estudio

en: Click or drag files here to change the cover image
gl: Preme ou arrastra ficheiros aquí para mudar a imaxe da portada

en: Description:
gl: Descrición:

en: Type:
gl: Tipo:

en: Match any of the criteria
gl: Coincidir calquera criterio

en: Randomize results
gl: Resultados aleatorios

en: Add
gl: Engadir

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Alarm Clock
gl: Reloxo de alarma

en: Audio Disc
gl: Disco de son

en: Enter IP address and port for share
gl: Introduza o enderzo IP e o porto para compartir

en: Enter IP address and port.
gl: Introduza o enderzo IP e o porto.

en: This server does not support multiple connections.
    You must stop playback before downloading songs.
gl: Este servidor non admite conexións múltiples.
    Ten que deter a reprodución antes de descargar.

en: Desktop Cover
gl: Portadas no escritorio

en: Importing tracks
gl: Importando pistas

en: Group
gl: Grupo

en: Error connecting to Icecast server.
gl: Erro ao conectar co servidor Icecast.

en: Enter the search keywords
gl: Inserir os termo da busca

en: Append to Current
gl: Engadir á actual

en: Loved
gl: Favorito

en: Main Menu
gl: Menú Principal

en: Mini Mode
gl: Modo mini

en: Previous
gl: Anterior

en: Next
gl: Seguinte

en: Play/Pause
gl: Reproducir/Pausar

en: Streamripper
gl: Streamripperl

en: Monday
gl: luns

en: Tuesday
gl: martes

en: Wednesday
gl: mércores

en: Thursday
gl: xoves

en: Friday
gl: venres

en: Saturday
gl: sábado

en: Sunday
gl: domingo

en: Use Fading
gl: Usar esvaecemento

en: Username:
gl: Nome de usuario:

en: Password:
gl: Contrasinal:

en: Port:
gl: Porto:

en: Import
gl: Importar

en: Background Color:
gl: Cor de fondo:

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Always on top
gl: Sempre enriba

en: Options
gl: Opcións

en: Devices
gl: Dispositivos

en: Displays the current album cover on the desktop
gl: Amosa a portada do álbum no escritorio

en: Information
gl: Información
