exaile - en to gu translation catalogue (51 entries)

en: %d day,  | %d days,
gu[0]: %d દિવસ,
gu[1]: %d દિવસો,

en: %d hour,  | %d hours,
gu[0]: %d કલાક,
gu[1]: %d કલાક,

en: %d minute,  | %d minutes,
gu[0]: %d મિનિટ,
gu[1]: %d મિનિટ,

en: %d second | %d seconds
gu[0]: %d સેકન્ડ
gu[1]: %d સેકન્ડ્સ

note: TRANSLATORS: Indicates that a track has never been played before
en: Never
gu: ક્યારેય નહીં

en: Today
gu: આજે

en: Yesterday
gu: કાલે

en: Playback Options
gu: પ્લેયબેક વિકલ્પો

en: Play the next track
gu: આગલો ટ્રેક વગાડો

en: Play the previous track
gu: પાછલો ટ્રેક વગાડો

en: Stop playback
gu: પ્લેબેક અટકાવો

en: Play
gu: વગાડો

en: Pause
gu: અટકાવો

en: Pause or resume playback
gu: પ્લેબેક અટકાવો કે ફરી ચાલુ કરો

en: Stop playback after current track
gu: આ ટ્રેક પછી પ્લેબેક બંધ કરો

en: Track Options
gu: ટ્રેક વિકલ્પો

en: Length
gu: લંબાઈ

en: Automatic
gu: સ્વચલિત

en: Custom
gu: કસ્ટમ = વૈવિધ્યપૂર્ણ

en: $title (by $artist)
gu: $title ($artist દ્વારા)

en: Continue Playback
gu: પ્લેબેક આગળ ચલાવો

en: Pause Playback
gu: પ્લેબેક રોકો

en: Start Playback
gu: પ્લેબેક ચાલુ કરો

en: Open _URL
gu: _URL ખોલો

en: Filename
gu: ફાઇલનું નામ

en: Name:
gu: નામ:

en: All Files
gu: બધી ફાઇલ્સ

en: Restart
gu: ફરી ચાલુ કરો

en: JPEG image
gu: JPEG ચિત્ર

en: PNG image
gu: PNG ચિત્ર

en: Image
gu: ચિત્ર

en: Open Directory
gu: ડિરેક્ટરી ખોલો

en: Exaile Music Player
gu: Exaile સંગીત પ્લેયર

en: Enter the URL to open
gu: ખોલવા માટેની URL લખો

en: Open URL
gu: URL ખોલો

en: Choose Media to Open
gu: ખોલવા માટે મીડિયા પસંદ કરો

en: Music Files
gu: સંગીતની ફાઇલ્સ

en: Choose Directory to Open
gu: ખોલવા માટે ડિરેક્ટરી પસંદ કરો

en: Yes to all
gu: બધા માટે હા

en: No to all
gu: બધા માટે ના

en: Not Playing
gu: નથી વાગતું

en: Track Number
gu: ટ્રેક ક્રમાંક

en: Disc Number
gu: ડિસ્ક ક્રમાંક

en: Rating
gu: રેટિંગ

en: Rating:
gu: રેટિંગ:

en: seconds
gu: સેકન્ડ્સ

en: days
gu: દિવસો

en: minutes
gu: મિનિટ

en: hours
gu: કલાક

en: weeks
gu: અઠવાડિયા

en: Options
gu: વિકલ્પો
