exaile - en to ka translation catalogue (363 entries)

en: Tags
ka: ჭდეები

en: Local file
ka: ლოკალური ფაილი

en: %d day,  | %d days,
ka[0]: %d დღე

en: %d hour,  | %d hours,
ka[0]: %d საათი

en: %d minute,  | %d minutes,
ka[0]: %d წუთი

en: %d second | %d seconds
ka[0]: %d წამი

note: TRANSLATORS: Short form of an amount of seconds
en: %ds
ka: %dწმ

en: Unknown
ka: უცნობი

note: TRANSLATORS: Indicates that a track has never been played before
en: Never
ka: არასდროს

en: Today
ka: დღეს

en: Yesterday
ka: გუშინ

en: Local
ka: ლოკალური

en: Playback Options
ka: დაკვრის პარამეტრები

en: Play the next track
ka: შემდეგის დაკვრა

en: Play the previous track
ka: წინას დაკვრა

en: Stop playback
ka: დაკვრის გაჩერება

en: Play
ka: დაკვრა

en: Pause
ka: პაუზა

en: Pause or resume playback
ka: დაკვრის გაჩერება ან გაგრძელება

en: Stop playback after current track
ka: მორჩი დაკვრას მიმდინარეს შემდეგ

en: Collection Options
ka: კოლექციის პარამეტრები

note: TRANSLATORS: Meta variable for --add and --export-playlist
en: LOCATION
ka: მდებარეობა

en: Playlist Options
ka: დასაკრავი სიების მორგება

en: Track Options
ka: ტრეკის მორგება

en: Volume Options
ka: ხმის პარამეტრები

en: Other Options
ka: სხვა პარამეტრები

en: MODULE
ka: მოდული

en: LEVEL
ka: დონე

en: Show debugging output
ka: გამართვის გამონატანის ჩვენება

en: TYPE
ka: ტიპი

en: Album
ka: ალბომი

en: Arranger
ka: ხმის რეჟისორი

en: Artist
ka: შემსრულებელი

en: Album artist
ka: ალბომის შემსრულებელი

en: Author
ka: ავტორი

en: Copyright
ka: საავტორო უფლებები

en: Comment
ka: კომენტარი

en: Composer
ka: კომპოზიტორი

en: Conductor
ka: დირიჟორი

en: Cover
ka: ყდა

en: Date
ka: თარიღი

en: Disc
ka: დისკი

en: Encoded by
ka: ენკოდერის სახელი

en: Genre
ka: ჟანრი

en: Grouping
ka: დაჯგუფება

en: Language
ka: ენა

en: Lyrics
ka: ლირიკა

en: Lyricist
ka: ლირიკოსი

en: Organization
ka: ორგანიზაცია

en: Original album
ka: საწყისი ალბომი

en: Original artist
ka: ორიგინალი შემსრულებელი

en: Original date
ka: საწყისი თარიღი

en: Performer
ka: შემსრულებელი

en: Title
ka: სათაური

en: Track
ka: ბილიკი

en: Version
ka: ვერსია

en: Website
ka: ვებსაიტი

en: Bitrate
ka: სიჩქარე

en: Date added
ka: დამატების თარიღი

en: Last played
ka: ბოლოს დაკვრის დრო

en: Length
ka: სიგრძე

en: Location
ka: მდებარეობა

en: Modified
ka: ცვლილება

en: Play time
ka: დაკვრის დრო

en: Times played
ka: დაკვრების რაოდენობა

en: Start offset
ka: წანაცვლების საწყისი

en: Automatic
ka: ავტომატურად

en: Custom
ka: ინდივიდუალურად

en: Playlist
ka: დასაკრავი სია

en: Various Artists
ka: სხვადასხვა შემსრულებლები

en: Fetch Cover
ka: ყდის გამოთხოვა

en: Remove Cover
ka: ყდის წაშლა

en: Save File
ka: ფაილის შენახვა

en: Switch to previous tab
ka: წინა ჩანართზე გადართვა

en: Pause Playback
ka: დაკვრის შეჩერება

en: Start Playback
ka: დაკვრის დაწყება

en: _Open
ka: _გახსნა

en: Open _URL
ka: ბმულის გახნა

en: _Import Playlist
ka: _დასაკრავი სიის შემოტანა

en: Close _Tab
ka: დაფის დ_ახურვა

en: _Restart
ka: გადატვირთვა

en: _Quit Exaile
ka: Exaile-დან გასვლა

en: _Collection
ka: _კოლექცია

en: _Queue
ka: _რიგი

en: C_overs
ka: _ყდები

en: _Preferences
ka: _პარამეტრები

en: C_olumns
ka: _სვეტები

en: _Clear playlist
ka: _დასაკრავი სიის გასუფთავება

en: _Rescan Collection
ka: კოლექციის _თავიდან სკანირება

en: Shortcuts
ka: მალსახმობები

en: _About
ka: _შესახებ

en: Album Artist
ka: ალბომის შემსრულებელი

en: Collection
ka: კოლექცია

en: Files
ka: ფაილები

en: Filename
ka: ფაილის სახელი

note: TRANSLATORS: File size column in the file browser
en: Size
ka: ზომა

note: TRANSLATORS: File size (1 kB = 1000 bytes)
en: %s kB
ka: %s კბ

en: Source:
ka: წყარო:

en: Any source
ka: ნებისმიერი წყარო

en: New _Smart Playlist
ka: ახალი _ჭკვიანი დასაკრავი სია

en: Playlists
ka: რეპერტუარები

en: Radio
ka: რადიო

en: Name:
ka: სახელი:

en: Saved Stations
ka: შენახული სადგურები

en: Refresh
ka: განახლება

en: New Playlist
ka: ახალი ფლეილისტი

en: P_anels
ka: _პანელები

en: Plugins
ka: დამატებები

en: Appearance
ka: გარემოს იერსახე

note: TRANSLATORS: Grammatical articles that are ignored while sorting the collection panel. For example, in French locales this could be the space-separated list "l' la le les". If this practice is not common in your locale, simply translate this to string with single space.
en: the
ka: &nbsp

en: Reset to _Defaults
ka: ნა_გულისხმევზე გადართვა

en: Covers
ka: ყდები

en: Playback
ka: დაკვრა

en: Uncategorized
ka: დაულაგებელი

en: All Files
ka: ყველა ფაილი

en: Restart
ka: რესტარტ

en: Action
ka: ქმედება

en: Shortcut
ka: მალსახმობი

note: TRANSLATORS: Remove tag value
en: Clear
ka: გაწმენდა

en: JPEG image
ka: JPEG გამოსახულება

en: PNG image
ka: PNG გამოსახულება

en: Image
ka: სურათი

en: Open Directory
ka: საქაღალდის გახსნა

en: Open URL
ka: URL-ის გახსნა

en: Close %s
ka: %s-ის დახურვა

en: Yes to all
ka: დიახ ყველაფერზე

en: Playlist name:
ka: დასაკრავი სიის სახელი:

en: Not Playing
ka: არ უკრავს

en: %d selected | %d selected
ka[0]: %d მონიშნულია

en: _Rename
ka: _სახელის გადარქმევა

en: _Edit
ka: _ჩასწორება

en: E_xport Playlist
ka: დასაკრავი სიის _გატანა

en: _Delete Playlist
ka: დასაკრავი სიის _წაშლა

en: Close Tab
ka: ჩანართის დახურვა

en: Move
ka: გადატანა

en: _Jump to
ka: _გადასვლა

en: _Remove Marker
ka: მარკერის _წაშლა

en: Muted
ka: ხმა გამორთული

en: Full Volume
ka: სრული ხმა

en: _Pause
ka: _შეჩერება

en: P_lay
ka: _დაკვრა

en: _Next Track
ka: შემდეგი _ტრეკი

en: _Previous Track
ka: _წინა ტრეკი

en: _Stop
ka: გაჩერე_ბა

en: S_huffle
ka: _შემთხვევით

en: R_epeat
ka: _გამეორება

en: _Dynamic
ka: _დინამიკური

en: R_andomize Playlist
ka: დასაკრავი სიის შემთხვევითი არჩვა

en: _Save
ka: _შენახვა

en: Save _As
ka: _შენახვა, როგორც

en: _Clear
ka: გასუფთავება

en: _Stop Playback After This Track
ka: _ამ ტრეკის შემდეგ გაჩერება

en: _Remove from Playlist
ka: _დასაკრავი სიიდან წაშლა

en: Loading
ka: იტვირთება

en: Track Number
ka: ბილიკის ნომერი

en: Disc Number
ka: დისკის ნომერი

en: Rating
ka: რეიტინგი

en: Year
ka: წელი

en: Playcount
ka: დაკვრების რაოდენობა

en: Schedule
ka: განრიგი

en: Queue
ka: რიგი

en: seconds
ka: წამი

note: TRANSLATORS: Logical AND used for smart playlists
en: and
ka: და

en: days
ka: დღე

en: minutes
ka: წუთი

en: hours
ka: საათი

en: weeks
ka: კვირა

note: TRANSLATORS: True if haystack is equal to needle
en: is
ka: არის

note: TRANSLATORS: True if haystack is not equal to needle
en: is not
ka: არ არის

note: TRANSLATORS: True if the specified tag is present (uses the NullField to compare to __null__)
en: is set
ka: დაყენებულია

note: TRANSLATORS: True if haystack contains needle
en: contains
ka: შეიცავს

note: TRANSLATORS: True if haystack does not contain needle
en: does not contain
ka: არ შეიცავს

note: TRANSLATORS: True if haystack matches regular expression
en: regex
ka: რეგექსი

note: TRANSLATORS: True if haystack does not match regular expression
en: not regex
ka: რეგექსი არ

note: TRANSLATORS: Example: rating >= 5
en: at least
ka: მინიმუმ

note: TRANSLATORS: Example: rating <= 3
en: at most
ka: მაქსიმუმ

note: TRANSLATORS: Example: year < 1999
en: before
ka: მითითებულ დრომდე

note: TRANSLATORS: Example: year > 2002
en: after
ka: მითითებულ დროის შემდეგ

note: TRANSLATORS: Example: 1980 <= year <= 1987
en: between
ka: მითითებულ დროის შუალედში

en: greater than
ka: მეტი ვიდრე

en: less than
ka: ნაკლები, ვიდრე

en: Sort by:
ka: სორტირება:

en: Ascending
ka: ზრდის მიხედვით

en: Descending
ka: Დაღმავალი

en: Collection Manager
ka: კოლექციის მმართველი

en: _Cancel
ka: _გაუქმება

en: _Apply
ka: _გადატარება

en: Add _Folder
ka: _საქაღალდის დამატება

en: _Remove Folder
ka: _საქაღალდის წაშლა

en: Rescan _Collection
ka: _კოლექციის თავიდან სკანირება

en: Cover Finder
ka: ყდის ძიება

en: _Abort
ka: _შეწყვეტა

en: Cover Manager
ka: ყდის მმართველი

note: Closes the preferences dialog
en: _Close
ka: დახურვა

en: _Fetch Covers
ka: ყდების _გამოთხოვა

en: Zoom _In
ka: _გადიდება

en: Zoom _Out
ka: და_პატარავება

en: _Original Size
ka: საწყისი _ზომა

en: _Best Fit
ka: საუკეთესოდ _ჩატევა

en: Device Manager
ka: მოწყობილობის მმართველი

en: Icon
ka: _ხატულა

en: Device
ka: მოწყობილობა

en: Driver
ka: დრაივერი

en: _Connect
ka: _დაკავშირება

en: _Disconnect
ka: _გათიშვა

en: _File
ka: ფაილი

en: _View
ka: _ხედი

en: _Tools
ka: _ინსტრუმენტები

en: _Help
ka: _დახმარება

en: Previous Track
ka: წინა აუდიობილიკი

en: Next Track
ka: შემდეგი ტრეკი

en: Search
ka: ძებნა

en: Home directory
ka: სახლის დირექტორია

en: Left
ka: მარცხენა

en: Right
ka: მარჯვენა

en: Top
ka: თავში

en: Bottom
ka: ქვემოთ

en: Always show tab bar
ka: ჩანართების ზოლის ყოველთვის ჩვენება

en: _Revert
ka: _აღდგენა

en: Show tray icon
ka: სისტემის კუთხეში ხატულის ჩვენება

en: Show splash screen on startup
ka: პროგრამის აბრის ჩვენება გაშვებისას

en: Note:
ka: შენიშვნა:

en: Show Status Bar
ka: მდგომარეობის ზოლის ჩვენება

en: Remove after playback
ka: წაშლა დაკვრის შემდეგ

en: Plugin
ka: დამატება

en: Enabled
ka: აქტიური

en: Preferences
ka: პარამეტრები

en: Description
ka: აღწერა

en: Track Properties
ka: ბილიკის თვისებები

en: File Properties
ka: ფაილის თვისებები

en: _Previous
ka: _წინა

en: _Next
ka: _შემდეგი

en: Other file icon
ka: სხვა ფაილის ხატულა

en: Cover (front)
ka: ყდა (წინა)

en: Cover (back)
ka: ყდა (უკანა)

en: Leaflet page
ka: ბროშურის გვერდი

en: Lead artist/lead performer/soloist
ka: წამყვანი შემსრულებელი/სოლისტი

en: Artist/performer
ka: შემსრულებელი

en: Band/Orchestra
ka: ბენდი/ორკესტრი

en: Lyricist/text writer
ka: ტექსტის ავტორი

en: Recording Location
ka: ჩაწერის მდებარეობა

en: During recording
ka: ჩაწერისას

en: During performance
ka: შესრულებისას

en: Movie/video screen capture
ka: ფილმი/ეკრანის ჩანაწერი

en: A bright coloured fish
ka: კაშკაშა ფერადი თევზი

en: Illustration
ka: ილუსტრაცია

en: Band/artist logotype
ka: ბენდის/შემსრულებლის ლოგოტიპი

en: Publisher/Studio logotype
ka: გამომცემლის/სტუდიის ლოგოტიპი

en: Description:
ka: აღწერილობა:

en: Type:
ka: ტიპი:

en: Add
ka: დამატება

en: Cancel
ka: გუქმება

en: Toggle mute
ka: დადუმების გადართვა

en: Volume
ka: საცავი

en: Alarm Clock
ka: მაღვიძარა

en: Verification successful
ka: გადამოწმება წარმატებულია

en: Verification failed
ka: შემოწმების შეცდომა

en: _Delete Bookmark
ka: _სანიშის წაშლა

en: _Bookmarks
ka: _სანიშნეები

en: Audio Disc
ka: აუდიო დისკი

en: Play count
ka: დაკვრების რაოდენობა

en: History
ka: ისტორია

en: Developer Tools
ka: პროგრამირება

en: Tag
ka: ჭდე

en: Add new tag
ka: ახალი ჭდეს დამატება

en: Delete tag
ka: ჭდის წაშლა

en: Add Tag
ka: ჭდის დამატება

en: Ignored
ka: იგნორირებულია

en: Selected Tracks
ka: მონიშნული ტრეკები

en: _Clear History
ka: ისტორიის _გასუფთავება

en: IPython Console
ka: IPython -ის კონსოლი

en: Ready
ka: მზადაა

en: _Love This Track
ka: _მიყვარს ეს ტრეკი

en: Main Menu
ka: მთავარი მენიუ

en: Previous
ka: წინა

en: Previous track
ka: წინა აუდიობილიკი

en: Next
ka: შემდეგი

en: Next track
ka: შემდეგი აუდიობილიკი

en: Play/Pause
ka: დაკვრა/პაუზა

en: Continue playback
ka: დაკვრის გაგრძელება

en: Pause playback
ka: დაკვრის შეჩერება

en: Stop
ka: გაჩერება

en: Restore
ka: აღდგენა

en: Notify
ka: შემატყობინე

en: On Screen Display
ka: ეკრანზე ჩვენება

en: Analyze playlists
ka: დასაკრავი სიების ანალიზი

en: Analyze playlist
ka: დასაკრავი სიის ანალიზი

en: Podcasts
ka: პოდკასტები

en: Podcast
ka: პოდკასტი

en: Refresh Podcast
ka: პოდკასტის განახლება

en: Open Podcast
ka: პოდკასტის გახსნა

en: Enqueue
ka: რიგში ჩაყენება

en: Keep playing
ka: დაკვრის გაგრძელება

en: Auto-Remove
ka: ავტომატური წაშლა

en: Equalizer
ka: ეკვალაიზერი

en: Shutdown failed
ka: გამორთვის შეცდომა

en: Wikipedia
ka: Wikipedia - უფასო ენციკლოპედია

en: Monday
ka: ორშაბათი

en: Tuesday
ka: სამშაბათი

en: Wednesday
ka: ოთხშაბათი

en: Thursday
ka: ხუთშაბათი

en: Friday
ka: პარასკევი

en: Saturday
ka: შაბათი

en: Sunday
ka: კვირა

en: <b>Audio Preferences</b>
ka: <b>ხმის მორგებ</b>

en: Increment:
ka: ზრდა:

en: API key:
ka: API-ის გასაღები:

en: Username:
ka: სახელი:

en: Password:
ka: პაროლი:

en: Quality:
ka: ხარისხი:

en: Server name:
ka: სერვერის სახელი:

en: Top left
ka: ზედა მარცხენა

en: Top right
ka: ზედა მარჯვენა

en: Bottom left
ka: ქვედა მარცხენა

en: Bottom right
ka: ქვედა მარჯვენა

en: Anchor:
ka: მიმაგრება:

en: X offset:
ka: X წანაცვლება:

en: Y offset:
ka: Y წანაცვლება:

en: ms
ka: მწმ

en: Count
ka: რაოდენობა

en: Events
ka: მოვლენები

en: _Remove
ka: _წაშლა

en: Merge
ka: _შერწყმა

en: Search Tag
ka: ჭდის ძებნა

en: Font:
ka: ფონტი:

en: Background Color:
ka: ფონის ფერი:

en: Release date
ka: რელიზის თარიღი

en: Starred
ka: ვარსკვლავდასმული

en: Order by:
ka: დალაგება:

en: Results:
ka: შედეგები:

en: Advanced
ka: დამატებით

note: TRANSLATORS: Minimode window decoration option
en: Full
ka: სრული

note: TRANSLATORS: Minimode window decoration option
en: Simple
ka: მარტივი

en: Controls
ka: მმართველები

en: Always on top
ka: ყოველთვის ყველა ფანჯარაზე ზემოდან

en: Show on all desktops
ka: ყველა სამუშაო მაგიდაზე ჩვენება

en: Options
ka: პარამეტრები

en: Display
ka: დისპლეი

en: Icons
ka: ხატულები

en: Background:
ka: ფონი:

en: Border radius:
ka: საზღვრის რადიუსი:

en: Show progress bar
ka: მიმდინარების ზოლის ჩვენება

en: Presets
ka: პრესეტები

en: Generate
ka: გენერაცია

en: Fade duration:
ka: მინავლების ხანგრძლივობა:

en: Home
ka: სახლი

en: Back
ka: უკან

en: Forward
ka: წინ

en: Effect
ka: ეფექტი

en: Utility
ka: ხელსაწყო

en: Notifications
ka: გაფრთხილებები

en: Bookmarks
ka: სანიშნეები

en: Devices
ka: მოწყობილობები

en: Development
ka: შემუშავება

en: GUI
ka: ინტერფეისი

en: Developer
ka: პროგრამისტი

en: Hello World
ka: გამარჯობა კინო

en: Dynamic Playlists
ka: დინამიკური დასაკრავი სიები

en: Mono
ka: მონო

en: Playlist Analyzer
ka: დასაკრავი სიის ანალიზი

en: Information
ka: ინფორმაცია

en: Output
ka: გამოტანა

en: Music Player
ka: მედია დამკვრელი
